PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

andrea85
19.12.2010, 09:17:45
Dar ce-ti doresti atat de mult de la mos Craciun? ;;)

Laura_Pasca
19.12.2010, 10:15:13
Dar ce-ti doresti atat de mult de la mos Craciun? ;;)

Dar tu Andrea, ce vrei sa iti aduca mosu?
Adina la Alex ce ii aduce mosulica? Un fratior/surioara?...Bine bine in afara de asta..:))
Lavinia,..spune-ne ce iti doresti...Cami chiar daca esti mult absenta, ai o rochie (imi imaginez superba si divina) ce altceva mai doresti de Craciun? Iulia? Iulia Anita?:P

Eu stiu ca vreau sa fim fericiti si toti cei dragi noua sa fie sanatosi si bine din toate punctele de vedere! Asta-i cea mai mare dorinta!
Asta va doresc si voua de Craciunul asta :*

andrea85
19.12.2010, 13:58:18
Adina la Alex ce ii aduce mosulica? Un fratior/surioara?...Bine bine in afara de asta..:))
Lavinia,..spune-ne ce iti doresti...Cami chiar daca esti mult absenta, ai o rochie (imi imaginez superba si divina) ce altceva mai doresti de Craciun? Iulia? Iulia Anita?:P

Eu stiu ca vreau sa fim fericiti si toti cei dragi noua sa fie sanatosi si bine din toate punctele de vedere! Asta-i cea mai mare dorinta!

Si eu va doresc numai bine. >:D< Nu am ce sa-mi doresc, pentru ca anul 2010 a fost pentru mine, pentru noi un an cu multe realizari si reusite. Am terminat amandoi facultatea, ne-am facut nunta, lucram amandoi, ne-am mutat la casa noastra...doar un singur lucru ne mai lipsesie: o MINUNE din viata noastra. Si sper din tot sufletul ca la anul pe vremea asta va voi scrie deja ca o viitoare mamica. ;;) Da Doamne Doamne sa fie asa. Un ingeras imi doresc eu! :">[-o<

Lala4you
19.12.2010, 19:33:01

Sa fim sanatosi,imi doresc,sa ne iubim si sa fim intelepti:)

Laura_Pasca
19.12.2010, 21:54:20
Si eu va doresc numai bine. >:D< Nu am ce sa-mi doresc, pentru ca anul 2010 a fost pentru mine, pentru noi un an cu multe realizari si reusite. Am terminat amandoi facultatea, ne-am facut nunta, lucram amandoi, ne-am mutat la casa noastra...doar un singur lucru ne mai lipsesie: o MINUNE din viata noastra. Si sper din tot sufletul ca la anul pe vremea asta va voi scrie deja ca o viitoare mamica. ;;) Da Doamne Doamne sa fie asa. Un ingeras imi doresc eu! :">[-o<

Sa dea Domnul sa ai un bebe, pentru ca va fi iubi si ocrotit intr-o familie frumoasa ca a ta, cu o mama iubitoare si grijulie ca tine:)

Laura_Pasca
19.12.2010, 21:55:14
Sa fim sanatosi,imi doresc,sa ne iubim si sa fim intelepti:)

Asa sa fie Lavinia pentru tine, familia ta si pentru toti cei care ne sunt dragi si alaturi :)

Lala4you
19.12.2010, 21:59:01
Asa sa fie Lavinia pentru tine, familia ta si pentru toti cei care ne sunt dragi si alaturi :)

Sa fie la toata lumea!

cami_rus86
20.12.2010, 09:04:57
ce mai faceti fetelor? scuze ca absentez asa mult dar am fost ocupata cu serviciul si cu niste planse pt educatoare.... iulia eu am niste cunostinte in bucuresti si as putea vb cu ele sa mearga pana in europa sa vada de tull, problema ar fi cu transportul, ei vin in salaj doar de craciun, acum cred ca au ajuns, si daca ar fi sa ne trimita prin posta ar fi iar de plata.... dar in zalau si cluj oare cat ar fi um metru? laura tu de unde si cu cat ai cumparat tullul din care ai facut ciucurii? ai fost sa vezi de hartia cartonata?

andrea85
20.12.2010, 09:26:20
Sa dea Domnul sa ai un bebe, pentru ca va fi iubi si ocrotit intr-o familie frumoasa ca a ta, cu o mama iubitoare si grijulie ca tine:)

Sper din tot sufletul sa fie asa, pentru ca, cand va veni momentul sa avem si noi un copil il vom astepta cu bratele deschise si ne vom bucura foarte mult pentru el. :">

andrea85
20.12.2010, 09:27:11
ce mai faceti fetelor? scuze ca absentez asa mult dar am fost ocupata cu serviciul si cu niste planse pt educatoare.... iulia eu am niste cunostinte in bucuresti si as putea vb cu ele sa mearga pana in europa sa vada de tull, problema ar fi cu transportul, ei vin in salaj doar de craciun, acum cred ca au ajuns, si daca ar fi sa ne trimita prin posta ar fi iar de plata.... dar in zalau si cluj oare cat ar fi um metru? laura tu de unde si cu cat ai cumparat tullul din care ai facut ciucurii? ai fost sa vezi de hartia cartonata?

Laura are tullul de la mine. ;-)

andrea85
20.12.2010, 09:56:22
Ce mai faceti fetelor...au mai ramas doar catava zile pana la Craciun. :)
Eu azi sunt libera, sotul meu a plecat la taiat de porc si eu am ramas singurica acasa...asa macar am timp sa fac curatenie in liniste. ;)) Ma duc sa ma mananc ceva si ma apuc de facut curatenie mare. ;-)

Laura_Pasca
20.12.2010, 12:01:03

Da asa e de la Andrea am eu tulle-ul..:) am facut afacerea mai repede cu ea ca am zis ca poate il da pana ma hotarasc eu..:) plus ca era alb si vroiam sa fie asa..A fost ocazia perfecta si am profitat de ea..:)
De pe forum am inteles ca in europa e cam 4 lei metru, asta depinde ce fel de tulle cumperi,..ca sunt mai multe tipuri si de aia difera la pret,..
Aici in Zalau m-am uitat eu intr-o zi si era 5 lei metru, acolo la perla, in blocul Horea din centru,..Mie personal mi se pare foarte scump, chiar daca nu il luam de la Andrea atunci il luam de la ceva miresica de la sectiunea Bazar,..sunt sigura ca ai gasii si tu acolo daca ai sa cauti.
Hartie cartonata este pe la fiecare librarie numai ca nu gasesc nimic sidefat, satinat,...daca nu gasesc nici asa caut embosat si gata..:( Aici in Zalau nu am gasit nimic de genul asta,...dar joi noi plecam la Hunedoara la socrii de sarbatori si mai caut eu prin Hunedoara, Deva, Real, Metro,..:D Poate Poate gasesc..:)

Laura_Pasca
20.12.2010, 12:04:06
Sper din tot sufletul sa fie asa, pentru ca, cand va veni momentul sa avem si noi un copil il vom astepta cu bratele deschise si ne vom bucura foarte mult pentru el. :">

sunt sigura ca asa va fii,..:*

Laura_Pasca
20.12.2010, 12:05:24
Ce mai faceti fetelor...au mai ramas doar catava zile pana la Craciun. :)
Eu azi sunt libera, sotul meu a plecat la taiat de porc si eu am ramas singurica acasa...asa macar am timp sa fac curatenie in liniste. ;)) Ma duc sa ma mananc ceva si ma apuc de facut curatenie mare. ;-)

Oooo eu am terminat cu curatenia,..:P Mai dau cu aspiratorul o data si sterg praful si sunt gata,..Joi, in 23 plecam si noi la Hunedoara la socrii, si stam acolo si de Craciun si de Revelion..:) Ne intoarcem in ianuarie,..deci nu prea mai am multe de facut pe aici pe acasa..:)

andrea85
20.12.2010, 13:35:12
Oooo eu am terminat cu curatenia,..:P Mai dau cu aspiratorul o data si sterg praful si sunt gata,..Joi, in 23 plecam si noi la Hunedoara la socrii, si stam acolo si de Craciun si de Revelion..:) Ne intoarcem in ianuarie,..deci nu prea mai am multe de facut pe aici pe acasa..:)

Esti tare hanica. :* Eu acum fac o mica pauza, dar mai am de curatat doar cele 2 bai si gata am terminat. Mai decorez putin casuta si astept sa vina Mos Craciun. Ah, si mai trebuie sa impachetez frumos cadourile pentru cei dragi. :)

iulia_anita
20.12.2010, 18:55:59

nu imi doresc ceva material... vreau sa iasa toate asa cum imi doresc in anul care vine, sa avem liniste in suflete...sa fim fericiti si sa ne iubim in continuare ca si pana acuma. bebe ink nu vreau sa imi aduca moshu:Dink nu e momentul

andrea85
20.12.2010, 19:01:00
nu imi doresc ceva material... vreau sa iasa toate asa cum imi doresc in anul care vine, sa avem liniste in suflete...sa fim fericiti si sa ne iubim in continuare ca si pana acuma. bebe ink nu vreau sa imi aduca moshu:Dink nu e momentul

Sigur va fi un an mai deosebit, pentru ca nunta si casatoria cu cel iubit sunt momente foarte deosebite si unice in viata. ;-) Cu bebe nici noi nu ne grabim inca, dar deja acum il asteptam cu mare drag. :)

iulia_anita
20.12.2010, 19:01:02
mama ce harnicutze sunteti....si eu am facut azi curatenie, mai am si maine putin in bucatarie si in baie.

cami o sa incerc sa vb si eu cu un tip care mai merge pe la europa sa se uite sa vada cu cat ar fi acolo. mie imi trebuie destul de mult pt ca vreau sa fac ciucurei pt masini si imi mai trebuie si pt decorat casa scarilor...

andrea85
20.12.2010, 19:10:54
mama ce harnicutze sunteti....si eu am facut azi curatenie, mai am si maine putin in bucatarie si in baie.

cami o sa incerc sa vb si eu cu un tip care mai merge pe la europa sa se uite sa vada cu cat ar fi acolo. mie imi trebuie destul de mult pt ca vreau sa fac ciucurei pt masini si imi mai trebuie si pt decorat casa scarilor...

Si eu am facut ciucuri din tull pentru decorarea masinilor, cateva mi-au si ramas mie.
Tu unde stai Iulia? Nu stiu de ce am impresia ca te cunosc de undeva?! #-o

iulia_anita
20.12.2010, 19:35:53
Si eu am facut ciucuri din tull pentru decorarea masinilor, cateva mi-au si ramas mie.
Tu unde stai Iulia? Nu stiu de ce am impresia ca te cunosc de undeva?! #-o

am stat langa Adina, insa acum stau chiar langa spital. aici sta iubitul meu si aici vom sta si dupa nunta.

iulia_anita
20.12.2010, 19:39:24
andrea abia acum am vazut ca ai umbreluta de vanzare. ma intereseaza daca o mai ai...vreau sa achizitionez accesoriile si tot ce mai e nevoie din timp sa nu cheltuiesc atunci o gramada de bani si sa nu cumva sa uit ceva:D

andrea85
20.12.2010, 21:20:53
andrea abia acum am vazut ca ai umbreluta de vanzare. ma intereseaza daca o mai ai...vreau sa achizitionez accesoriile si tot ce mai e nevoie din timp sa nu cheltuiesc atunci o gramada de bani si sa nu cumva sa uit ceva:D

Umbreluta nu o mai am, am vandut-o deja. Doar cosuletele le mai am. ;-)

cami_rus86
21.12.2010, 10:14:19

mi-am adus aminte ca mai cunosc pe cineva care isi cumpara marfa din europa, am sa incerc sa vb cu persoana respectiva, dar tie cam cati metri ti-ar trebui? la ce etaj stai?, eu de ex stau la et 1 si alin la 2.... si mie mi-ar trebui tot pt masini ciucuri si sa infasor din loc in loc blustrada de pe scara.... pai oricum am face tot iesim mai ieftin daca impartim suma si avem amandoua.... daca e 4/metru platim 2 lei de una ;;)... dar oare cati metri ne-ar trebui? laura la un ciucure cam cat tull ai folosit?

andrea85
21.12.2010, 10:52:04
am stat langa Adina, insa acum stau chiar langa spital. aici sta iubitul meu si aici vom sta si dupa nunta.

Si eu am stat putin mai in sus de Adina, dar acum stau in cealalta parte a orasului...in Bradet. ;;)

iulia_anita
21.12.2010, 12:10:06
cami am gasit tull pe okazii la 2 lei/m. si cica au si toate culorile. http://www.okazii.ro/catalog/45181050/tulle-tiul-tul-tule-toate-culorile.html daca ala e pretul adevarat atunci mai bine comand pe net si nu mai facem deranj la nimeni. acuma i-am trimis un mesaj celui care vinde si am intrebat de pret.
tu ce culori ai vrea? eu as vrea combinatie de alb cu roz sau mov

iulia_anita
21.12.2010, 12:22:18
cami eu stau la 4 :-s si cristy la 1... tre sa fac ciucurei pt masini plus ca vreau sa pun pe capota la masini cate 2 fasii in forma de V. oricum la scara la mine cred ca aranjez un pic la intrare si de la etajul 3 pana la 4 ca e prea mult sa fac toata scara...aaa si mai am nevoie in biserica sa pun pe marginea covorului rosu pe care se merge spre altar.se pune cate o fasie lunga de o parte si de alta ... am vazut la cineva si arata super.deci cred ca am nevoie de vreo 70-80m. foste miresici voi cat tull ati avut? sa nu cumpar nici pre putin dar nici prea mult

andrea85
21.12.2010, 17:06:10
cami eu stau la 4 :-s si cristy la 1... tre sa fac ciucurei pt masini plus ca vreau sa pun pe capota la masini cate 2 fasii in forma de V. oricum la scara la mine cred ca aranjez un pic la intrare si de la etajul 3 pana la 4 ca e prea mult sa fac toata scara...aaa si mai am nevoie in biserica sa pun pe marginea covorului rosu pe care se merge spre altar.se pune cate o fasie lunga de o parte si de alta ... am vazut la cineva si arata super.deci cred ca am nevoie de vreo 70-80m. foste miresici voi cat tull ati avut? sa nu cumpar nici pre putin dar nici prea mult

Eu am avut 30 m de tull , dar cu o latime de 1,5 m. Am folosit tot tullul, dar adevarul e ca am facut multe fundite plus cele 2 V-uri de pe masinile mirilor. ;;)

andrea85
22.12.2010, 13:20:03
Ce faceti fetelor? Va pregatiti de Craciun?
Eu am terminat cu curatenia. Chiar acum am facut 2 feluri de prajitura pentru sarbatori. Maine o sa impodobesc bradul si atunci chiar ca sunt gata sa vina Mos Craciun. ;;)

Laura_Pasca
22.12.2010, 14:40:57
Ce faceti fetelor? Va pregatiti de Craciun?
Eu am terminat cu curatenia. Chiar acum am facut 2 feluri de prajitura pentru sarbatori. Maine o sa impodobesc bradul si atunci chiar ca sunt gata sa vina Mos Craciun. ;;)

eu is cu pregatirile de plecare la Hunedoara,..:) si cum sunt o maniaca atunci cand e vb de organizare..:d

andrea85
22.12.2010, 16:22:49
eu is cu pregatirile de plecare la Hunedoara,..:) si cum sunt o maniaca atunci cand e vb de organizare..:d

Daca nu mai intri pana pleci, va doresc deja acum drum bun, Craciun fericit si zile minunate de sarbatoare! :)

Laura_Pasca
22.12.2010, 20:54:11
Daca nu mai intri pana pleci, va doresc deja acum drum bun, Craciun fericit si zile minunate de sarbatoare! :)

O sa mai intru si de la Hunedoara,..multumesc frumos pentru urari la fel si voua tuturor..:*

andrea85
22.12.2010, 23:43:40
O sa mai intru si de la Hunedoara,..multumesc frumos pentru urari la fel si voua tuturor..:*

Drum bun sa aveti! :*

Laura_Pasca
23.12.2010, 23:52:48
Drum bun sa aveti! :*

Am ajuns si noi azi pe la 14:00 la Hunedoara,..acuma fac cu socrela prajituri:P Am stat pe net cu ea sa luam o reteta si acuma stam ca sa se faca un blat...Heh,..chestii de femei.. mai la o poveste etc..:)
Dar mi-e dor de mami..:( Ca mama nu-i niciuna...:(

Laura_Pasca
23.12.2010, 23:54:26
Uitasem,..maine nu stiu daca mai intru pe net dar,...Va doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi plin de caldura sufleteasca si iubire multa..:P
Va pup pe toate miresici dragi:*
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS6LmA2UUVWVpThghFRc0IaRp4d8ux0H 82nPL_zKF4aarsycPCz7Q

STEFANIA86
24.12.2010, 00:29:08
Sarbatori fericite tuturor si multa sanatate!!!

andrea85
24.12.2010, 06:59:52
Si eu va doresc Sarbatori Fericite, pline de iubire si intelegere, si zile minunate alaturi de cei dragi. :)

andrea85
24.12.2010, 07:07:57
mi-am adus aminte ca mai cunosc pe cineva care isi cumpara marfa din europa, am sa incerc sa vb cu persoana respectiva, dar tie cam cati metri ti-ar trebui? la ce etaj stai?, eu de ex stau la et 1 si alin la 2.... si mie mi-ar trebui tot pt masini ciucuri si sa infasor din loc in loc blustrada de pe scara.... pai oricum am face tot iesim mai ieftin daca impartim suma si avem amandoua.... daca e 4/metru platim 2 lei de una ;;)... dar oare cati metri ne-ar trebui? laura la un ciucure cam cat tull ai folosit?

Cami, de ziua ta de nastere, iti doresc un calduros La multi ani, multa sanatate si iubire, o nunta de vis si Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! :) <:-P<:-P<:-P

cami_rus86
24.12.2010, 21:37:39
Cami, de ziua ta de nastere, iti doresc un calduros La multi ani, multa sanatate si iubire, o nunta de vis si Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! :) <:-P<:-P<:-P

andrea mersi de urare >:D< cred ca ai tu acolo o agenda secreta de tii minte zilele de nastere a miresicilor :* multumesc inca o data, va doresc si eu un craciun fericit plin de impliniri si liniste suflteasca, urmasi sanatosi si voiosi de care sa va bucurati multi multi ani ;-)

iulia_anita
25.12.2010, 13:51:45
cami LA MULTI ANI cu intarziere :D si tuturor miresicilor SARBATORI FERICITE in continuare

adina_mari
25.12.2010, 19:26:27
sarbatori fericite, fetelor!va doresc sa petreceti clipe frumoase alaturi de cei dragi!:*

Laura_Pasca
25.12.2010, 20:05:15
sarbatori fericite, fetelor!va doresc sa petreceti clipe frumoase alaturi de cei dragi!:*

multumim la fel Adina,..si voi sa aveti parte de sarbatori minunate..:)
Cum a reactionat Alex cand a vazut bradutul ?:)

Lala4you
25.12.2010, 23:21:53
Sarbatori fericite si mult bine tuturor!

andrea85
26.12.2010, 09:32:24
andrea mersi de urare >:D< cred ca ai tu acolo o agenda secreta de tii minte zilele de nastere a miresicilor :* multumesc inca o data, va doresc si eu un craciun fericit plin de impliniri si liniste suflteasca, urmasi sanatosi si voiosi de care sa va bucurati multi multi ani ;-)

Sarbatori fericite fetelor!
Nu am o agenda secreta ;)), dar v-am retinut eu ziua de nastere. ;-)

andrea85
27.12.2010, 10:00:59
Buna dimineata fetelor si inca odata Sarbatori fericite! :)
Dupa 2 zile pline cu bucurii si momente frumoase alaturi de cei dragi, in sfarsit suntem si noi acasa doar noi doi si ne bucuram de bradutul nostru. Eu azi inca mai sunt libera, maine incep iarasi lucrul.
Voi cum ati petrecut sarbatorile? :*

Lala4you
27.12.2010, 10:53:58
Eu azi sunt libera,ieir am muncit 5 ore,am avut un Craciun petrecut pe drum,am condus mult,dar pana la urma a fost bine...:)

andrea85
27.12.2010, 13:02:25
Eu azi sunt libera,ieir am muncit 5 ore,am avut un Craciun petrecut pe drum,am condus mult,dar pana la urma a fost bine...:)

Ati fost aici acasa, in Zalau de Craciun?

Laura_Pasca
27.12.2010, 14:56:53
Buna dimineata fetelor si inca odata Sarbatori fericite! :)
Dupa 2 zile pline cu bucurii si momente frumoase alaturi de cei dragi, in sfarsit suntem si noi acasa doar noi doi si ne bucuram de bradutul nostru. Eu azi inca mai sunt libera, maine incep iarasi lucrul.
Voi cum ati petrecut sarbatorile? :*

,..eu pe la hunedaora,..pacat ca nua fost zapada in ziua de craciun,..dar ieri am vizitat centrul orasului care e superb si a inceput sa ninga ca inpovesti,..de ieri e zapada din nou la hunedoara,..am auzit ca si la Zalau a inceput sa ninga de azi noapte:)

andrea85
27.12.2010, 22:22:49
,..eu pe la hunedaora,..pacat ca nua fost zapada in ziua de craciun,..dar ieri am vizitat centrul orasului care e superb si a inceput sa ninga ca inpovesti,..de ieri e zapada din nou la hunedoara,..am auzit ca si la Zalau a inceput sa ninga de azi noapte:)

Si cum ati petrecut sarbatorile?
Da, si aici in Zalau e zapada mare.

iulia_anita
28.12.2010, 12:18:42
buna fetelor, ce mai faceti? cu sunteti dupa atata mancare, prajituri, bautura?
in seara de craciun noi am fost in Zalau, a2a zi am fost la ai mei la tara si ieri iar la Zalau.
ce faceti de rev?:D

andrea85
28.12.2010, 19:50:05
buna fetelor, ce mai faceti? cu sunteti dupa atata mancare, prajituri, bautura?
in seara de craciun noi am fost in Zalau, a2a zi am fost la ai mei la tara si ieri iar la Zalau.
ce faceti de rev?:D

Noi chiar azi am achitat meniul de revelion, vom petrece alaturi de prieteni, la un revelion organizat, la localul Meses. Abia astept. \:D/
Problema mea acum e ca nu stiu cu ce sa ma imbrac... :D :-p:-$
Voi ce faceti de revelion?

iulia_anita
28.12.2010, 21:58:07
noi mergem la cineva acasa....mai precis la colegul iubitului meu...
eu mi-am luat o rochita neagra cu maneci din dantela...am vazut ca se poarta sezonul asta...tu la ce te-ai gandit?ceva elegant sau ceva la relax si comod?

andrea85
28.12.2010, 22:05:01
noi mergem la cineva acasa....mai precis la colegul iubitului meu...
eu mi-am luat o rochita neagra cu maneci din dantela...am vazut ca se poarta sezonul asta...tu la ce te-ai gandit?ceva elegant sau ceva la relax si comod?

Si eu vreau ceva elegant...tot la o rochita neagra m-am gandit. :-p Am eu una, dar trebuie sa vad cu accesorii o combin. :D

Laura_Pasca
28.12.2010, 22:45:28
Si cum ati petrecut sarbatorile?
Da, si aici in Zalau e zapada mare.

Pai pe acasa de Craciun, a doua zi am fost la biserica de dimineata,..apoi am mers la masa la bunicii lui iubii asa mergem cu totii in ziua de Craciun si apoi pe acasa....ca ma cauta raceala si nu stia unde am plecat..
Apoi de atunci ma tot chinui cu o afurisita de raceala de nu ma lasa nicicum..:(
Abia astept sa ma duc la mine acasa..

Laura_Pasca
28.12.2010, 22:46:12
Si eu vreau ceva elegant...tot la o rochita neagra m-am gandit. :-p Am eu una, dar trebuie sa vad cu accesorii o combin. :D

Oare de ce presimt ca o sa fie cu accesorii mov..:))):*

andrea85
28.12.2010, 22:52:14
Oare de ce presimt ca o sa fie cu accesorii mov..:))):*

=)) Mi-ai citit gandurile. Sincer, m-am gandit deja la aceasta optiune, pentru ca pantofi doar pe mov am :))...dar inca nu m-am hotarat definitiv. :D :-p

Laura_Pasca
28.12.2010, 22:55:19
=)) Mi-ai citit gandurile. Sincer, m-am gandit deja la aceasta optiune, pentru ca pantofi doar pe mov am :))...dar inca nu m-am hotarat definitiv. :D :-p
Deci stiam eu ce stiam..:P

andrea85
28.12.2010, 22:55:30
Pai pe acasa de Craciun, a doua zi am fost la biserica de dimineata,..apoi am mers la masa la bunicii lui iubii asa mergem cu totii in ziua de Craciun si apoi pe acasa....ca ma cauta raceala si nu stia unde am plecat..
Apoi de atunci ma tot chinui cu o afurisita de raceala de nu ma lasa nicicum..:(
Abia astept sa ma duc la mine acasa..

Ei, ai grija de tine sau si mai bine, spune-i iubitului tau sa aiba grija de tine. :)
Ei chiar azi mi-am cumparat niste vitamine, pentru ca in luna asta am fost deja de 3 ori racita si cred ca am sistemul imunitar tare slabit. :(

andrea85
28.12.2010, 22:56:44
Deci stiam eu ce stiam..:P

Da, stiai...asta e, sunt o fanatica a movului. =))=))=))

Laura_Pasca
28.12.2010, 23:04:27
Ei, ai grija de tine sau si mai bine, spune-i iubitului tau sa aiba grija de tine. :)
Ei chiar azi mi-am cumparat niste vitamine, pentru ca in luna asta am fost deja de 3 ori racita si cred ca am sistemul imunitar tare slabit. :(

mi-am laut si eu pastile,..dar pana nu isi face facutele nu ma lasa..:)

Lala4you
29.12.2010, 09:49:38

Avand in vedere ca lucrez unde lucrez,te rog sa nu iti pui bijuterii de o aceeasi culoare ca si pantofii,tu esti o femeie inteligenta,ia-ti bujuuri in degrade, asorteaza-le inteligent,pastel sau in contrast,sa ai grija ca in cadrul tinutei sa ai:textura,culoare,model si stralucire,aici ma refer la intreaga tinuta...
Va pup,noi mergem de rev la munte,aici in Cluj...cu nasii...

Lala4you
29.12.2010, 10:39:37
Videoclipul nuntii noastre:
http://www.youtube.com/watch?v=Xg09Sh1D1-E
;;);;);;)

andrea85
29.12.2010, 12:14:32
Avand in vedere ca lucrez unde lucrez,te rog sa nu iti pui bijuterii de o aceeasi culoare ca si pantofii,tu esti o femeie inteligenta,ia-ti bujuuri in degrade, asorteaza-le inteligent,pastel sau in contrast,sa ai grija ca in cadrul tinutei sa ai:textura,culoare,model si stralucire,aici ma refer la intreaga tinuta...
Va pup,noi mergem de rev la munte,aici in Cluj...cu nasii...

Mersi de sfat si idei Lavinia, vad ca te pricepi la asa ceva. :*
E foarte frumos videoclipul vostru si ati facut o alegere foarte buna cu melodia videoclipului.
Dar cu dansul vostru nu ai un videoclip, sunt tare curioasa?! ;;)

Laura_Pasca
29.12.2010, 13:51:55
;;);;);;)

superb dansul vostru, felicitari inca o data,...videoclipul e fain,..bv

adina_mari
29.12.2010, 15:04:30
;;);;);;)

foarte frumos!:*

Lala4you
29.12.2010, 15:27:47
Multumesc tare frumos!:)

cami_rus86
29.12.2010, 18:32:33
Multumesc tare frumos!:)
mi-au placut in mod deosebit cerceii si blanita...;;) si videoclipul este frumos..
in momentul de fata nici eu nu stiu ce sa iau pe mine de rev, si noi o sa ne petrecem la un restaurant in bradet dar nu stiu daca o rochita/fustia ar fi o alegere buna pt mine avand in vedere ca sunt foarte racita de o saptamana (:| sper sa imi treaca pana vineri si sa ne simtim bine.... <:-P
ps: iulia am vb cu doamna care merge la europa, a zis ca prin februarie merge iar la bucuresti dupa marfa si daca ii duc monstra de tull imi aduce daca gaseste

Sa aveti distractie placuta de Revelion si un An Nou Fericit!!!!

andrea85
29.12.2010, 19:52:24
mi-au placut in mod deosebit cerceii si blanita...;;) si videoclipul este frumos..
in momentul de fata nici eu nu stiu ce sa iau pe mine de rev, si noi o sa ne petrecem la un restaurant in bradet dar nu stiu daca o rochita/fustia ar fi o alegere buna pt mine avand in vedere ca sunt foarte racita de o saptamana (:| sper sa imi treaca pana vineri si sa ne simtim bine.... <:-P
ps: iulia am vb cu doamna care merge la europa, a zis ca prin februarie merge iar la bucuresti dupa marfa si daca ii duc monstra de tull imi aduce daca gaseste

Sa aveti distractie placuta de Revelion si un An Nou Fericit!!!!

Mergeti cumva la Ambassador din Bradet? ;;)

cami_rus86
29.12.2010, 20:42:35
Mergeti cumva la Ambassador din Bradet? ;;)
nu nu... mergem la ursus... acolo ne-a convenit oferta la toti ;))

dia_simpatyka
29.12.2010, 21:26:55
Salutare fetelor!
Ce mai faceti?
Sper ca sunteti bine , sanatoase toate,si toti :P nu am mai activat de fooarte mult timp,dar am o scuza buna... rau ;)) . Ne-am renovat apartamentul ... din luna august pana .. aproape de Craciun am tot mesterit pe langa casa, a fost groaznic ... :D dar .. rezultatul e unul pe masura asteptarilor. Ok... ramane sa mai vorbim, o sa fiu prin preajma :*
Va salut,va pup ... toate cele bune >:D<

andrea85
29.12.2010, 21:44:21
Salutare fetelor!
Ce mai faceti?
Sper ca sunteti bine , sanatoase toate,si toti :P nu am mai activat de fooarte mult timp,dar am o scuza buna... rau ;)) . Ne-am renovat apartamentul ... din luna august pana .. aproape de Craciun am tot mesterit pe langa casa, a fost groaznic ... :D dar .. rezultatul e unul pe masura asteptarilor. Ok... ramane sa mai vorbim, o sa fiu prin preajma :*

Buna Dia, ce bine e ca ne reintalnim aici.
Ce mai faceti? Felicitari pentru apartament! Unde stati? ;;)
De acum incolo te asteptam mai des pe aici. :*

Laura_Pasca
30.12.2010, 10:18:52
Salutare fetelor!
Ce mai faceti?

sa ne pui pozici sa vedem si noi ce ati reusit cu apartamentul,..:) Andrea ne-a imbucurat dupa ce a terminat cu mutatul si ne-a pus poze cu apartamentul..numai bine ne mai inspiram una si alta de la voi pe viitor..:)

andrea85
30.12.2010, 12:00:38
Asa e, si eu m-as bucura sa vad apartamentul Dianei, sa mai "imprumut" si eu de la ea cateva idei practice. :D ;-)

dia_simpatyka
30.12.2010, 15:13:46
Wai ... fetelor, la sfarsit cand termini cu toata nebunia renovarii e super, dar pe parcurs... iti vine sa lasi totul balta. Am trait niste experiente de.... neuitat :D:D ( fara curent.... doar cu lanterna, fara apa calda... incalzita apoi in cuptorul cu microunde :d dupa ce am avut curent... aa... mancare la regim :> paine unsa cu de toate .. daca nu ai gaz ... :D eh si multe cate toate... :D) Oricum, promit sa atasez poze sa vedeti rezultatul,mai sigur pe sapt viitoare cand o sa fiu libera (de la servici) , acuma ma duc sa ma apuc de ordine prin casa sa pregatesc ceva meniuri pentru 'la anu' :))
Va salut si toate cele bune la toata lumea :*:*
ah .. si ce am uitat sa va mai arat a fost valsul ... trebuie sa-l 'decupez' in windows-media-player si sa vi-l prezint si voua ... a fost dragutz :">chiar merita vazut :)>-

cami_rus86
30.12.2010, 20:35:09
Wai ... fetelor, la sfarsit cand termini cu toata nebunia renovarii e super, dar pe parcurs... iti vine sa lasi totul balta. Am trait niste experiente de.... neuitat :D:D ( fara curent.... doar cu lanterna, fara apa calda... incalzita apoi in cuptorul cu microunde :d dupa ce am avut curent... aa... mancare la regim :> paine unsa cu de toate .. daca nu ai gaz ... :D eh si multe cate toate... :D) Oricum, promit sa atasez poze sa vedeti rezultatul,mai sigur pe sapt viitoare cand o sa fiu libera (de la servici) , acuma ma duc sa ma apuc de ordine prin casa sa pregatesc ceva meniuri pentru 'la anu' :))
ah .. si ce am uitat sa va mai arat a fost valsul ... trebuie sa-l 'decupez' in windows-media-player si sa vi-l prezint si voua ... a fost dragutz :">chiar merita vazut :)>-

bine ai revenit >:D<.... daca ai stii ce des m-am gandit la tine :"> vroiam sa vad valsul vostru sa ma mai inspir si eu, ca la capitolul vals stam taaaaaare rau :-SS abia astept sa vad cum a fost valsul vostru.... cel al adinei si andreei a fost super

Laura_Pasca
30.12.2010, 22:17:39

abia astept sa vad...macar o sa tineti minte cum ati inceput greu, haios, enervant si epuizant..dar e al vostru si sunt niste amintiri pe cinste:-P

andrea85
31.12.2010, 09:47:44

Exact asa a fost si la noi timp de cateva saptamani, pana ne-am mutat definitiv...a fost foarte stresant, dar cumva si haios. :-p
Astept sa ne arati si valsul vostru, stiu ca ati luat ore de dans si sunt curioasa sa vad cum v-a iesit dansul. ;-)

andrea85
31.12.2010, 09:48:56
De Delia mai stiti ceva fetelor? Nu a mai intrat de foarte mult timp aici pe miresici?! :-\

andrea85
31.12.2010, 11:59:44
Fetelor va doresc un an nou plin de realizari, succese si iubire. Miresicilor de 2011 le doresc o nunta ca-n povesti si casa de piatra! Iar mamicilor copii frumosi si sanatosi!
La multi ani dragele mele! :)

andrea85
01.01.2011, 12:23:37
La multi ani fetelor!!!!!!!!!! <:-P<:-P<:-PCum ati petrecut de revelion?
Noi am avut parte de o petrecere super frumoasa. Am inceput cu bine anul 2011. :)

cami_rus86
02.01.2011, 11:02:50
La multi ani !!!! Va doresc sa aveti parte numai de lucruri bune in noul an, multa sanatate si fericire!!!!
Si noi ne-am distrat super tare, am ajuns acasa pe la 5 dimineata cu picioarele umflate :-p am dansat prea mult... sper sa fie distractie la fel de mare si la nunta mea \:D/

andrea85
02.01.2011, 13:39:20
La multi ani !!!! Va doresc sa aveti parte numai de lucruri bune in noul an, multa sanatate si fericire!!!!
Si noi ne-am distrat super tare, am ajuns acasa pe la 5 dimineata cu picioarele umflate :-p am dansat prea mult... sper sa fie distractie la fel de mare si la nunta mea \:D/

O sa vezi ca la nunta ta distractia va fi si mai tare. ;-)
Si noi ne-am distrat super bine, tot pe la ora 5 am ajuns acasa si dupa aia a mai venit sora mea cu prietenul ei la noi si am mai continuat acasa la noi petrecerea. :D :-p

genoveva_1984
03.01.2011, 07:48:32
La multi ani si un an cu cat mai multe realizari pe toate planurile!:*

andrea85
03.01.2011, 09:39:11
La multi ani si un an cu cat mai multe realizari pe toate planurile!:*

La multi ani si tie! :*

Lala4you
03.01.2011, 09:59:42
La multi ani!Un an nou fericit,cu impliniri!

Laura_Pasca
03.01.2011, 11:54:53
La multi ani!Un an nou fericit,cu impliniri!

care stie cum se numeste melodia de pe fundalul videoclipului laviniei????plssss

Lala4you
03.01.2011, 12:06:47
care stie cum se numeste melodia de pe fundalul videoclipului laviniei????plssss

Eu una nu stiu fiindca nu noi am ales-o,a fost o surpriza...

Laura_Pasca
03.01.2011, 12:09:57
Eu una nu stiu fiindca nu noi am ales-o,a fost o surpriza...

ooofffffffffffffffff :((((

andrea85
03.01.2011, 14:52:30
ooofffffffffffffffff :((((

Uite ca stiu eu...aici gasesti melodia "Ai sa stii" de Alexandra Ungureanu. ;;)
http://www.youtube.com/watch?v=tFnHDyUq3SI

adina_mari
03.01.2011, 22:55:44
la multi ani cu intarziere fetelor!
va doresc ca noul an sa va aduca numai lucruri bune!

STEFANIA86
04.01.2011, 02:10:59
LA MULTI ANI FETELOR!!! Noi am trecut in noul an inr-o camera mica de spital dar cel mai important e ca acum micuta mea e bine,am ajuns si noi ieri acasa si sper sa nu mai mergem degraba la spital....AN NOU FERICIT!!!

andrea85
04.01.2011, 07:57:07
la multi ani cu intarziere fetelor!
va doresc ca noul an sa va aduca numai lucruri bune!

La multi ani si tie Adina! Cum ati petrecut de revelion?
Stefania ma bucur ca va simtiti mai bine si va doresc multa sanatate. :)

adina_mari
04.01.2011, 09:04:46
La multi ani si tie Adina! Cum ati petrecut de revelion?
Stefania ma bucur ca va simtiti mai bine si va doresc multa sanatate. :)

anul acesta doar acasa cu niste prieteni.

Laura_Pasca
04.01.2011, 14:05:39
Uite ca stiu eu...aici gasesti melodia "Ai sa stii" de Alexandra Ungureanu. ;;)
http://www.youtube.com/watch?v=tFnHDyUq3SI

aha,..am reusit ieri sa o scot cu un programel de pe fundalul videoclipului lui Lavinia:D

andrea85
04.01.2011, 14:26:19
aha,..am reusit ieri sa o scot cu un programel de pe fundalul videoclipului lui Lavinia:D

Pentru ce ai nevoie de piesa asta? La ce moment al nuntii o vei folosi?

andrea85
04.01.2011, 14:33:50
Miresici de 2011...azi am citit in ziar ca incepand de anul asta la primarie nu se vor mai oficia cununii duminica, doar in zilele lucratoare si sambata de la ora 10:00- 14:-00 si de la ora 16:00-18:00. Poate va ajuta cu ceva aceasta informatie. ;;)

Laura_Pasca
04.01.2011, 15:33:20
Pentru ce ai nevoie de piesa asta? La ce moment al nuntii o vei folosi?

aveam nevoie de el ca i-am facut la cumnatica videoclipul nuntii ca in 2007 nu i-a facut nimeni :P
si mi-a placut mult piesa ca fundal pentru videoclip

Laura_Pasca
04.01.2011, 15:34:09
Miresici de 2011...azi am citit in ziar ca incepand de anul asta la primarie nu se vor mai oficia cununii duminica, doar in zilele lucratoare si sambata de la ora 10:00- 14:-00 si de la ora 16:00-18:00. Poate va ajuta cu ceva aceasta informatie. ;;)

multumim Andrea :*

andrea85
04.01.2011, 16:07:56
aveam nevoie de el ca i-am facut la cumnatica videoclipul nuntii ca in 2007 nu i-a facut nimeni :P
si mi-a placut mult piesa ca fundal pentru videoclip

Am inteles, credeam ca ai nevoie de ea pentru videoclipul vostru. ;;)

Laura_Pasca
04.01.2011, 19:18:59
Am inteles, credeam ca ai nevoie de ea pentru videoclipul vostru. ;;)

nu nu..:)

Ps Aveti idee unde gasesti sticlute de palinca? de dat acasa? cele de la oradea am vazut la voi sunt frumoase,..dar nu mai stiu cat era pretul...mai stiti voi:-?

andrea85
04.01.2011, 22:00:49
nu nu..:)

Ps Aveti idee unde gasesti sticlute de palinca? de dat acasa? cele de la oradea am vazut la voi sunt frumoase,..dar nu mai stiu cat era pretul...mai stiti voi:-?

Eu le-am cumparat cu 50 de bani. Le gasesti si aici in Zalau, dar sunt mai scumpe.

Laura_Pasca
04.01.2011, 22:38:21
Eu le-am cumparat cu 50 de bani. Le gasesti si aici in Zalau, dar sunt mai scumpe.

cu 50 de bani de la oradea le-ai comandat nu? ai sunat la telefon? dar ti le-a adus acasa, sau prin posta? cum?
era de 500 de ml? sau 330ml?

andrea85
04.01.2011, 22:52:46
cu 50 de bani de la oradea le-ai comandat nu? ai sunat la telefon? dar ti le-a adus acasa, sau prin posta? cum?
era de 500 de ml? sau 330ml?

Am dat comanda prin telefon, sticlutele le-am primit prin posta si sunt de 330 ml.
Uite asa arata, dar fara fundita aia si culoarea capacului poti sa o alegi tu.

cami_rus86
05.01.2011, 13:29:50

de aceea m-au intrebat doamnele daca nunta e sambata sau duminica?... azi am fost si eu la primarie sa ne programeze, bine ca am mai scapat de o grija....
Laura in legatura cu sticlele pt palinca sa stii ca am gasit in dumbrava un magazin de industriale unde au la 45 de bani la 200ml patrate si la 250 ml dreptunghiulare la 300ml nu au dar poate vor primi, mai astept un pic si poate le cumpar si eu luna aceasta sau urmatoare .... problema este ca nu stiu cata palinca sa cumpar (:| ca cine a vrut sa ne vanda a scumpit-o si acum ma oftic pt ca iar depasim bugetul alocat nuntii :-<

andrea85
05.01.2011, 15:09:40
de aceea m-au intrebat doamnele daca nunta e sambata sau duminica?... azi am fost si eu la primarie sa ne programeze, bine ca am mai scapat de o grija....
Laura in legatura cu sticlele pt palinca sa stii ca am gasit in dumbrava un magazin de industriale unde au la 45 de bani la 200ml patrate si la 250 ml dreptunghiulare la 300ml nu au dar poate vor primi, mai astept un pic si poate le cumpar si eu luna aceasta sau urmatoare .... problema este ca nu stiu cata palinca sa cumpar (:| ca cine a vrut sa ne vanda a scumpit-o si acum ma oftic pt ca iar depasim bugetul alocat nuntii :-<

Si la ce ora v-ati programat pentru cununia civila?

Laura_Pasca
05.01.2011, 15:32:52
Cami, imi spui te rog daca ai platit ceva pentru rezervarea la primarie?
Si unde trebuie sa mergi ca sa iti faci rezervarea? Ce sa ii zic? Trebuie sa completez ceva?
PS Cat ti-a cerut initial pe palinca? cu cat a scumpit-o? Cat e acum?

Laura_Pasca
05.01.2011, 15:42:40
Andrea trimite-mi te rog si mie un PM cu numarul de telefon a celor cu sticlute de la Oradea, nu il mai gasesc in nici o agenda..:(

andrea85
05.01.2011, 16:40:20
Andrea trimite-mi te rog si mie un PM cu numarul de telefon a celor cu sticlute de la Oradea, nu il mai gasesc in nici o agenda..:(

Ti-am trimis in PM. ;-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 17:09:57
Ti-am trimis in PM. ;-)

fetelor imi spuneti si mie cam cum e cu primaria?
vad ca a plecat cami,..cineva care poate sa imi raspunda.
cum fac cu programarea la primarie, stabilisem cu iubi sa mergem luna asta sa ne facem programarea dar nu stiu unde trebuie sa ma duc sa o fac, daca trebuie sa platesc ceva..etc.. unde la primarie se face?:-?

andrea85
05.01.2011, 17:23:55
fetelor imi spuneti si mie cam cum e cu primaria?
vad ca a plecat cami,..cineva care poate sa imi raspunda.
cum fac cu programarea la primarie, stabilisem cu iubi sa mergem luna asta sa ne facem programarea dar nu stiu unde trebuie sa ma duc sa o fac, daca trebuie sa platesc ceva..etc.. unde la primarie se face?:-?

E foarte simpla treaba asta...intra pe usa din fata a primariei, acolo te trimit la camera x si va programati la o ora dorita. Documentele se predau oricum doar cu 10 zile inainte de cununie. De altceva acum nu aveti nevoie.

Laura_Pasca
05.01.2011, 17:38:16
E foarte simpla treaba asta...intra pe usa din fata a primariei, acolo te trimit la camera x si va programati la o ora dorita. Documentele se predau oricum doar cu 10 zile inainte de cununie. De altceva acum nu aveti nevoie.

dada inteleg,..bun vb eu cu tanti aia..dar,..
voi miresicile cu nunta de zi cum ati programat orele..de exemplu la noi la biserica nu o sa dureze foarte mult..ca e mai scurt la catolici decat la ortodocsi,..cam jumate de ora tine...si aproximativ..sa stiu cum sa le pun..sa las dupa cununia civila spatiu ca sa avem timp de poze?:-?
Astept sfaturile voastre...:)

andrea85
05.01.2011, 17:45:01
dada inteleg,..bun vb eu cu tanti aia..dar,..
voi miresicile cu nunta de zi cum ati programat orele..de exemplu la noi la biserica nu o sa dureze foarte mult..ca e mai scurt la catolici decat la ortodocsi,..cam jumate de ora tine...si aproximativ..sa stiu cum sa le pun..sa las dupa cununia civila spatiu ca sa avem timp de poze?:-?
Astept sfaturile voastre...:)

Eu am avut nunta de zi, majoritatea miresicilor de 2010 inca au avut nunta de noapte.
Noi la ora 11 am fost programati la cununia civila, am si intrat fara intarziere.
Am avut 2 ore la dispozitie pana sa mergem la biserica. Si in aceste 2 ore am reusit sa facem cateva poze la primarie, o sedinta foto cu invitatii in parcul din Bradet plus o sedinta doar noi doi la Royal. Si fix la ora 13 am intrat in biserica. Dupa aia am mers inapoi doar noi doi cu fotograful in parcul din centru si am facut videoclipul nuntii si la ora 14:45 am intrat in restaurant alaturi de nasi.
Uite ce detaliat ti-am povestit totul...;));-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 18:01:52
Eu am avut nunta de zi, majoritatea miresicilor de 2010 inca au avut nunta de noapte.
Noi la ora 11 am fost programati la cununia civila, am si intrat fara intarziere.
Am avut 2 ore la dispozitie pana sa mergem la biserica. Si in aceste 2 ore am reusit sa facem cateva poze la primarie, o sedinta foto cu invitatii in parcul din Bradet plus o sedinta doar noi doi la Royal. Si fix la ora 13 am intrat in biserica. Dupa aia am mers inapoi doar noi doi cu fotograful in parcul din centru si am facut videoclipul nuntii si la ora 14:45 am intrat in restaurant alaturi de nasi.
Uite ce detaliat ti-am povestit totul...;));-)

mersi mersi Andrea

andrea85
05.01.2011, 18:22:20
mersi mersi Andrea

Nu ai pentru ce...voi la ce ora aveti de gand sa va programati la cununia civila?
Interesant e ca noi am facut nunta in postul ortodoxosilor si chiar si asa au fost 11 cununii in aceea zi. Deci e bine sa va programati din timp, mai ales daca tineti mult la o ora anume. ;-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 18:33:25
Nu ai pentru ce...voi la ce ora aveti de gand sa va programati la cununia civila?
Interesant e ca noi am facut nunta in postul ortodoxosilor si chiar si asa au fost 11 cununii in aceea zi. Deci e bine sa va programati din timp, mai ales daca tineti mult la o ora anume. ;-)

la 11 primarie, si la 12 biserica

andrea85
05.01.2011, 18:35:03
la 11 primarie, si la 12 biserica

Si cand faceti atunci pozele? :D

Laura_Pasca
05.01.2011, 18:40:47
Si cand faceti atunci pozele? :D

intre 11 si 12 facem cu rudele apropiatii si
de la 13:30 incolo noi doi
ceva de genul...nu ne-am gandit fff bine la asta,..am zis ca ma duc pana la primarie sa vad cand mai e liber in data de 3 ca sa stiu si apoi duminica dupa slujba o sa vb cu preotul sa vedem ce zice si el..si sa putem sa stabilim atunci..ideea e ca pentru pozele cu rudele imi sunt suficiente cam 30 minunte si pentru noi doi as vrea o ora/ o ora si jumatate

andrea85
05.01.2011, 18:44:27
intre 11 si 12 facem cu rudele apropiatii si
de la 13:30 incolo noi doi

Sper ca nu te superi pe mine, dar din experienta iti spun ca timpul trece extrem de repede. Mie mi se pare prea putin sa lasi doar o ora intre cununia civila si cea religioasa, avand in vedere ca pana intrati, pana va cununa, va felicita toti si va dau florile, pana iestiti deja trec vreo 15-20 de minute.
Dar sunt absolut sigura ca tu te-ai gandit deja la toate si asta e cea mai buna solutie pentru tine. ;-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 19:01:55
Sper ca nu te superi pe mine, dar din experienta iti spun ca timpul trece extrem de repede. Mie mi se pare prea putin sa lasi doar o ora intre cununia civila si cea religioasa, avand in vedere ca pana intrati, pana va cununa, va felicita toti si va dau florile, pana iestiti deja trec vreo 15-20 de minute.
Dar sunt absolut sigura ca tu te-ai gandit deja la toate si asta e cea mai buna solutie pentru tine. ;-)

nu ma supar Andrea stai linistita... de aceea va cer sfaturi..si eu m-am gandit ca la primarie va tine vreo 15-20 minute si cu pozele in ca vreo 30 min
si la biserica nu va tine mai mult de 30 minute,..sper sa nu gresesc...eu asa am vazut la catolici o sa intreb si preotul duminica.. nu stiu exact cum facem cu orele..sunt putin debusolata..:))

andrea85
05.01.2011, 19:03:46
nu ma supar Andrea stai linistita... de aceea va cer sfaturi..si eu m-am gandit ca la primarie va tine vreo 15-20 minute si cu pozele in ca vreo 30 min
si la biserica nu va tine mai mult de 30 minute,..sper sa nu gresesc...eu asa am vazut la catolici o sa intreb si preotul duminica.. nu stiu exact cum facem cu orele..sunt putin debusolata..:))

Pai daca terminati la 12:30 cu biserica, atunci mai aveti timp de sedinta foto. ;-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 20:16:58
Pai daca terminati la 12:30 cu biserica, atunci mai aveti timp de sedinta foto. ;-)

mda...duminica aflu si eu daca e gata slujba in 30 de minute..cand am fost la nunta de catolici la biserica nici 30 de minute nu a tinut, ci vreo 20 si cu tot cu felicitari etc...maxim 35 in total..:D
Am hotarat ca saptamana asta ma duc eu pana la primarie sa intreb cate rezervari sunt facute la primarie, duminica mergem la biserica si vb cu preotul si apoi facem rezervarile..sa mai taiem doua lucruri de pe lista..! Hmm...am intrat in forta..:D si atunci numai bine..la sfarsitul lunii aflam de la a2a pereche de nasi daca ne vin sau nu,..(o pereche din partea lui Alex o avem sigur) si atunci pot sa ma apuc sa printez invitatiile sa ma scap de ele:D ca ne-am luat carton si tot ce avem nevoie

Lala4you
05.01.2011, 21:32:58
mda...duminica aflu si eu daca e gata slujba in 30 de minute..cand am fost la nunta de catolici la biserica nici 30 de minute nu a tinut, ci vreo 20 si cu tot cu felicitari etc...maxim 35 in total..:D
Am hotarat ca saptamana asta ma duc eu pana la primarie sa intreb cate rezervari sunt facute la primarie, duminica mergem la biserica si vb cu preotul si apoi facem rezervarile..sa mai taiem doua lucruri de pe lista..! Hmm...am intrat in forta..:D si atunci numai bine..la sfarsitul lunii aflam de la a2a pereche de nasi daca ne vin sau nu,..(o pereche din partea lui Alex o avem sigur) si atunci pot sa ma apuc sa printez invitatiile sa ma scap de ele:D ca ne-am luat carton si tot ce avem nevoie

Si la noi a tinut slujba 30-35

Laura_Pasca
05.01.2011, 21:38:07
Si la noi a tinut slujba 30-35

super,.............

andrea85
05.01.2011, 21:41:09

Deci asa ramane ca voi va faceti singuri invitatiile? Cartonul l-am vazut deja la celalalt topic. ;-)

Laura_Pasca
05.01.2011, 21:42:25
ok,...am lamurit cat de cat cu biserica si primaria...acum va intreb din nou despre prajituri,...
vreau sa va intreb daca mai stiti ceva cofetarii, laboratoare bune in afara de astea ce le scriu acum:
Severus, d-na bese, d-na morar, mondo gelato, pralina, si cea de pe sarmas la care nu stiu cum ii zice:D

Laura_Pasca
05.01.2011, 21:43:22
Deci asa ramane ca voi va faceti singuri invitatiile? Cartonul l-am vazut deja la celalalt topic. ;-)

da, facem noi invitatiile,..pe la sf lui feb sigur le termin si eu,..:) sper...
am luat carton suficient pentru 140 de invitatii:) acuma mai caut eu modele ce sa imprim pe ele..si apoi ii dau bataie la confectionat:)

Lala4you
05.01.2011, 21:46:20
ok,...am lamurit cat de cat cu biserica si primaria...acum va intreb din nou despre prajituri,...
vreau sa va intreb daca mai stiti ceva cofetarii, laboratoare bune in afara de astea ce le scriu acum:
Severus, d-na bese, d-na morar, mondo gelato, pralina, si cea de pe sarmas la care nu stiu cum ii zice:D

Da,supoer cofetaria la care ne-am facut noi,Magnolia

Laura_Pasca
05.01.2011, 21:52:46
Da,supoer cofetaria la care ne-am facut noi,Magnolia

unde e magnolia?

Laura_Pasca
05.01.2011, 21:53:40
unde e magnolia?

Lavinia imi pui o poza cu tortul tau ca la tine in semnatura nu il vad..:)

Lala4you
05.01.2011, 22:16:50
Lavinia imi pui o poza cu tortul tau ca la tine in semnatura nu il vad..:)

Nu prea pot,fiindca torul de prezentare a fost supriza din partea nasilor, mic iar celalalt era gata portionat,acela mare a fost de la magnolia si tortuletele si prajiturile,care au fost tare laudate...

cami_rus86
05.01.2011, 22:52:03
eu m-am gandit asa: la 9 incepe treaba la alin acasa, merge dupa nasi la 2 blocuri distanta asa incat la 10 sa fie la mine.... la ora 11 suntem programati la starea civila.... am sa las o ora pt felicitari si eventuale intarzieri iar la 12 la biserica, sa zicem ca la biserica tine slujba o ora si dupa aceea sa iesim la cateva poze cu alaiul, dupa care mirii si nasii vor merge pe meses la poze si restul populatiei la local ;;)
cam asa sper sa se desfasoare lucrurile <:-P si pe urma petrecerea care va fi incinsa imediat dupa vals <:-P
azi mi-am cumparat 120 de sticlutze de palinca, si daca mai am nevoie am sa mai cumpar...
in ceea ce priveste palinca, am avut trei persoane diferite care au zis ca ne dau la 10 lei/L pt ca suntem prieteni sau pt ca aveau prea multa si vroiau sa se scape de ea. si brusc toti 3 au scumpit-o la 15... este mai ieftin ca si in alta parte pt ca am gasit si la 18/23 lei /L dar tot e mult avand in vedere ca ne trebuie in jur de 70 L... cred ca imi ajunge :-<
Laura unde ai gasit cartoane? si la ce pret? nu stii unde as gasi coli cu imprimeu/ forme imprimate si la ce pret?

Laura_Pasca
05.01.2011, 23:06:37
Nu prea pot,fiindca torul de prezentare a fost supriza din partea nasilor, mic iar celalalt era gata portionat,acela mare a fost de la magnolia si tortuletele si prajiturile,care au fost tare laudate...

si nu inteleg nu ai nici o poza cu tortul?:)) am inteles ca a fost portionat,..dar nici ala mic?

Laura_Pasca
05.01.2011, 23:12:43
eu m-am gandit asa: la 9 incepe treaba la alin acasa, merge dupa nasi la 2 blocuri distanta asa incat la 10 sa fie la mine.... la ora 11 suntem programati la starea civila.... am sa las o ora pt felicitari si eventuale intarzieri iar la 12 la biserica, sa zicem ca la biserica tine slujba o ora si dupa aceea sa iesim la cateva poze cu alaiul, dupa care mirii si nasii vor merge pe meses la poze si restul populatiei la local ;;)
cam asa sper sa se desfasoare lucrurile <:-P si pe urma petrecerea care va fi incinsa imediat dupa vals <:-P
azi mi-am cumparat 120 de sticlutze de palinca, si daca mai am nevoie am sa mai cumpar...
in ceea ce priveste palinca, am avut trei persoane diferite care au zis ca ne dau la 10 lei/L pt ca suntem prieteni sau pt ca aveau prea multa si vroiau sa se scape de ea. si brusc toti 3 au scumpit-o la 15... este mai ieftin ca si in alta parte pt ca am gasit si la 18/23 lei /L dar tot e mult avand in vedere ca ne trebuie in jur de 70 L... cred ca imi ajunge :-<
Laura unde ai gasit cartoane? si la ce pret? nu stii unde as gasi coli cu imprimeu/ forme imprimate si la ce pret?

buna organizarea ta,..mai ales ca miresoiul meu o sa porneasca cu nasii deodata :d nu mai merge dupa ei si etc...:) deci o sa fie putin timp in plus..:D
in legatura cu palinca nu stiu ce sa zic..nu stiu daca o sa mai dau la pachet..habar nu am inca..sticlutele le-ai luat de la cei din Oradea?
carton eu am luat de la Hunedoara ca am fost acolo de sarbatori,..al meu are ceva forme imprimate pe el si e argintiu sidefat dar nu e strident numai cat trebuie..:) am dat 1 leu/ coala A4 si sintr-o coala fac 2 invitatii:)
mi-am gasit acolo banda dublu adeziva mai ieftina cu 1,5 lei decat in zalau aici e 5 lei si acolo am gasit la 3,5 lei si am mai cumparat un perforator..ca eu sunt cu frunzele de toamna..si unde la invitatie o sa fac cu perforatorul o frunza,..sper sa iasa bine..:)

cami_rus86
05.01.2011, 23:22:31
eu scoci dublu adeziv imi iau de la mimoza cu 3 lei, tot de acolo imi iau de cand fac planse la educatoare... in rest la culoarea hartiilor nu m-am hotarta....si nici la model, am eu ceva in minte dar sa vad daca se poate si daca ne incadram in pret, vreau sa iasa invitatia de pus in rama :">, ce program folosesti pt partea cu frunzele/modelele florale de pe invitatii? imi place cum arata...imi zici te rog cum sa fac si eu? :"> eu as vrea ceva funze stilizate/ grafica pe negru... un fel de cadran la invitatie, nu imi prea place sa dau copy-paste si sper sa ai tu o metoda mai buna;;)

PS sticlutele le-am luat din zalau cu 45 de bani cu capac cu tot :)

Laura_Pasca
05.01.2011, 23:40:09
eu scoci dublu adeziv imi iau de la mimoza cu 3 lei, tot de acolo imi iau de cand fac planse la educatoare... in rest la culoarea hartiilor nu m-am hotarta....si nici la model, am eu ceva in minte dar sa vad daca se poate si daca ne incadram in pret, vreau sa iasa invitatia de pus in rama :">, ce program folosesti pt partea cu frunzele/modelele florale de pe invitatii? imi place cum arata...imi zici te rog cum sa fac si eu? :"> eu as vrea ceva funze stilizate/ grafica pe negru... un fel de cadran la invitatie, nu imi prea place sa dau copy-paste si sper sa ai tu o metoda mai buna;;)

PS sticlutele le-am luat din zalau cu 45 de bani cu capac cu tot :)

eu am un programel daca vrei ti-l trimit pe mail..:) cu care imi fac de lucru..:)
si eu tot ceva cu frunza..ca am tema toamna, frunza..etc..mai ales frunza tot insist sa pun frunze peste tot.:))) Alexul meu zice ca am luat-o razna:)))

spune-mi de unde le-ai luat cu 0,45 lei,...ghideaza-ma spre magazinul respectiv,..
Apropo voi puneti palinca pe masa la nunta? Sau cele care ati avut deja nunta! In ce puneti palinca? sau un ce ati pus-o? Nu as vrea sa pun flacoane nasoale.. pe masa..:(

genoveva_1984
06.01.2011, 07:58:33
eu am un programel daca vrei ti-l trimit pe mail..:) cu care imi fac de lucru..:)
si eu tot ceva cu frunza..ca am tema toamna, frunza..etc..mai ales frunza tot insist sa pun frunze peste tot.:))) Alexul meu zice ca am luat-o razna:)))

spune-mi de unde le-ai luat cu 0,45 lei,...ghideaza-ma spre magazinul respectiv,..
Apropo voi puneti palinca pe masa la nunta? Sau cele care ati avut deja nunta! In ce puneti palinca? sau un ce ati pus-o? Nu as vrea sa pun flacoane nasoale.. pe masa..:(

La noi s-a pus palinca pe masa, dar nu in flacoane. Au avut cei de la restaurant niste sticle speciale...unele pentru vin mai mari si unele mai mici pentru tuica.

andrea85
06.01.2011, 10:00:17
La noi s-a pus palinca pe masa, dar nu in flacoane. Au avut cei de la restaurant niste sticle speciale...unele pentru vin mai mari si unele mai mici pentru tuica.

La noi nu s-a pus nimic in flacoane pe masa...atat vinul cat si palinca si sucurile au fost in sticle.

cami_rus86
06.01.2011, 10:00:32
sunt carafe pt vin si palinca la restaurante..... ei tre sa se ocupe de asta iar tu doar sa aduci vinul si palinca.... magazinul de industriale este in dumbrava nord chiar vis-a-vis de scoala generala nr 8... este pe coltul unui bloc, peste drum de statia de autobus nr 22 unde este o placintarie parca.... sper ca ti-am dat suficiente detalii sa gasesti magazinul, nu ai cum sa il ratezi ca e mare si pe dinafara cu portocaliu daca tin bine minte... te rog sa imi trimiti si mie programul de care vorbeai, poate reusesc sa fac ceva :">

Lala4you
06.01.2011, 10:05:34
si nu inteleg nu ai nici o poza cu tortul?:)) am inteles ca a fost portionat,..dar nici ala mic?

Aaaam poza cu acela dar nu e facut la Zalau si in plus a fost o idee excentrica din partea mea=))

Lala4you
06.01.2011, 10:07:02
Aaaam poza cu acela dar nu e facut la Zalau si in plus a fost o idee excentrica din partea mea=))

Uite-l asta a fost:

andrea85
06.01.2011, 10:53:04
Uite-l asta a fost:

E chiar foarte frumos tortul. De ce zici ca a fost o idee excentrica? :-\

Lala4you
06.01.2011, 10:58:15
E chiar foarte frumos tortul. De ce zici ca a fost o idee excentrica? :-\

Pt ca au fost muuuuulteeeee comentarii cand a aparut tortuletul cochet, comandat de nasa mare.
Mie nu-mi plac torturile false,fara suparare si nici cele super etajate asa ca am adoptat aceasta optiune...

andrea85
06.01.2011, 11:01:09
Pt ca au fost muuuuulteeeee comentarii cand a aparut tortuletul cochet, comandat de nasa mare.
Mie nu-mi plac torturile false,fara suparare si nici cele super etajate asa ca am adoptat aceasta optiune...

Tortul tau a fost superb, nici nu-mi pot imagina ce fel de comentarii au putut aparea. #-o

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:01:53
sunt carafe pt vin si palinca la restaurante..... ei tre sa se ocupe de asta iar tu doar sa aduci vinul si palinca.... magazinul de industriale este in dumbrava nord chiar vis-a-vis de scoala generala nr 8... este pe coltul unui bloc, peste drum de statia de autobus nr 22 unde este o placintarie parca.... sper ca ti-am dat suficiente detalii sa gasesti magazinul, nu ai cum sa il ratezi ca e mare si pe dinafara cu portocaliu daca tin bine minte... te rog sa imi trimiti si mie programul de care vorbeai, poate reusesc sa fac ceva :">

hm...stiu de care magazin zici, il colind o data de 2 saptamani ca tot imi iau cate una alta prin casa,..dar niciodata nu am vazut sticlute de alea acolo,..:)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:03:16
Uite-l asta a fost:

excentric nu mi se pare deloc...si in plus e chiar foarte frumos..:) chiar daca nu e facut in Zalau..:))
e frumos..:)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:05:51

ma gandesc ca au zis ca ce tort e asta,..ca nu se face asa,..ca tralalal...nu?:))) parca ii si aud..:)))

andrea85
06.01.2011, 11:06:40
La noi nu s-a pus nimic in flacoane pe masa...atat vinul cat si palinca si sucurile au fost in sticle.

Uite Laura in asa ceva a fost pus vinul la noi, iar sucurile si apa in sticle normale de 250/330 ml.

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:07:10
Cami, da-mi adresa ta de e-mail daca vrei sa iti trimit programelul ala..:) altfel nu am cum sa ti-l dau..:)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:08:25
Uite Laura in asa ceva a fost pus vinul la noi, iar sucurile si apa in sticle normale de 250/330 ml.

am inteles ca vinul vine pus in carafe,..dar palinca in ce fel de sticle? :)) trebuie sa ma duc sa vad la local ca are D-nul Vasile..:)

andrea85
06.01.2011, 11:09:31
am inteles ca vinul vine pus in carafe,..dar palinca in ce fel de sticle? :)) trebuie sa ma duc sa vad la local ca are D-nul Vasile..:)

In sticle de 500 ml. Noi toate astea le-am primit de la restaurant.

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:12:25
In sticle de 500 ml. Noi toate astea le-am primit de la restaurant.

aha,..o sa ma duc, avem programata o vizita la d-nul vasile la sfarsitul lunii acesteia...si numai bine imi fac o lista cu lucrurile despre care sa-l intreb..:) multumesc de ajutor :*

andrea85
06.01.2011, 11:15:17
aha,..o sa ma duc, avem programata o vizita la d-nul vasile la sfarsitul lunii acesteia...si numai bine imi fac o lista cu lucrurile despre care sa-l intreb..:) multumesc de ajutor :*

Nu ai pentru ce :*...asa e cel mai bine, daca te duci la restaurant sa-ti arate el ce are si ce nu are, ca stii ce trebuie sa-ti mai achizitionezi. ;-)
Cu rochita cum stai? Cand incepi sa te uiti dupa ea? ;;)

cami_rus86
06.01.2011, 11:15:28
ieri l-am sunat pe domnul Groza in legatura cu mireasa de duminica, si cum a venit vorba de aranjamente mi-a zis ca de anul acesta ei includ in pretul meniului si husele pe scaune.... deci ce ar trebui sa fac? sa o sun pe corina si sa ii zic ca renunt la huse avand in vedere ca eu am platit avans sa le rezerve pt ziua aceea? credeti ca ar fi frumos din partea mea?

andrea85
06.01.2011, 11:18:08
ieri l-am sunat pe domnul Groza in legatura cu mireasa de duminica, si cum a venit vorba de aranjamente mi-a zis ca de anul acesta ei includ in pretul meniului si husele pe scaune.... deci ce ar trebui sa fac? sa o sun pe corina si sa ii zic ca renunt la huse avand in vedere ca eu am platit avans sa le rezerve pt ziua aceea? credeti ca ar fi frumos din partea mea?

Daca vrei poti sa renunt la husele de la corina, dar cred ca avansul platit oricum nu-l mai primesti inapoi. In plus ai vazut deja husele de la severus...poate ca nu-ti place culoarea aleasa de ei, atunci ce facii?!
Chiar nu stiu...#-o

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:23:48
Nu ai pentru ce :*...asa e cel mai bine, daca te duci la restaurant sa-ti arate el ce are si ce nu are, ca stii ce trebuie sa-ti mai achizitionezi. ;-)
Cu rochita cum stai? Cand incepi sa te uiti dupa ea? ;;)

Mda o sa ma duc la el..sa vad ce are,..ca a zis catre noi cand am fost sa il analizam localul ca are de toate si vaze si carafe..si etc..acum...sa vedem..:)

Cat despre rochita prin mai cred ca o sa ma duc sa vad unde o sa o gasesc!:)

andrea85
06.01.2011, 11:25:02
Mda o sa ma duc la el..sa vad ce are,..ca a zis catre noi cand am fost sa il analizam localul ca are de toate si vaze si carafe..si etc..acum...sa vedem..:)

Cat despre rochita prin mai cred ca o sa ma duc sa vad unde o sa o gasesc!:)

La targuri de nunti nu te duci sau vrei sa o cumperi dintr-un magazin?

Cami rochita ta cum arata, cand ne arati poze cu ea? ;;)

cami_rus86
06.01.2011, 11:26:49
mai astept sa ma sune domnul Groza, sa vb cu el personal, si am sa o sun pe corina si vb cu ea, oricum daca e sa rnunt atunci renunt numai la huse, nu si sfesnice, stalpisori si altele
cred ca o sa inteleaga :">

cami_rus86
06.01.2011, 11:28:13

poze cu rochita am sa va arat abia dupa nunta, sa fie surpriza pt toata lumea ;;)
acum e la cristina prodan la mici modificari, dara pana la nunta mai este asa ca o tin la ea, sa nu o vada nimeni :)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:28:21

eu zic sa vorbesti cu ea sa ii explici cum s-a intamplat,..ii spui ca nu a fost situatia in felul acesta si daca te poate intelege in momentul asta,..dar mai intai dute tu la Severus si spune-i Domnului Groza sa iti arate husele si esarfele, asa cum zice si Andrea poate nu o sa iti placa,..:)
Daca iti plac husele incearca sa vorbesti cu tipa la care i-ai dat avans poate nu e prea tarziu...:) A fost mult avansul?
Daca nu iti plac husele si totusi insista ca sunt incluse, negociaza cu ei ca sa iti dea altceva in lcoul huselor si esarfelor, explicale ca nu au proocedat corect, pentru ca te-au incurcat si eventual te fac sa pierzi niste bani (avansul daca renunti la cel dat la Corina) si spune-le ca nu se face asa, se spune de la inceput ca sa nu mai semnezi contracte, si sa iti ofere altceva in meniu in loc de huse si esarfe,..:D negociaza acolo...stiu ca te pricepi

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:29:21

eu nu vreau sa o cumpar, vreau sa ma duc sa o inchiriez ..:)

cami_rus86
06.01.2011, 11:35:05
eu zic sa vorbesti cu ea sa ii explici cum s-a intamplat,..ii spui ca nu a fost situatia in felul acesta si daca te poate intelege in momentul asta,..dar mai intai dute tu la Severus si spune-i Domnului Groza sa iti arate husele si esarfele, asa cum zice si Andrea poate nu o sa iti placa,..:)
Daca iti plac husele incearca sa vorbesti cu tipa la care i-ai dat avans poate nu e prea tarziu...:) A fost mult avansul?
Daca nu iti plac husele si totusi insista ca sunt incluse, negociaza cu ei ca sa iti dea altceva in lcoul huselor si esarfelor, explicale ca nu au proocedat corect, pentru ca te-au incurcat si eventual te fac sa pierzi niste bani (avansul daca renunti la cel dat la Corina) si spune-le ca nu se face asa, se spune de la inceput ca sa nu mai semnezi contracte, si sa iti ofere altceva in meniu in loc de huse si esarfe,..:D negociaza acolo...stiu ca te pricepi

vad eu... oricum pe sapt viitoare vreau sa stiu sigur husele cui sa le aleg, daca renunt la cele pe care am platit avans, atunci sa o sun pe corina din timp si poate gaseste o alta mireasa pt ele... mai vad eu, oricum alte detalii raman in seama ei, e vorba doar de huse :-<

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:39:54
vad eu... oricum pe sapt viitoare vreau sa stiu sigur husele cui sa le aleg, daca renunt la cele pe care am platit avans, atunci sa o sun pe corina din timp si poate gaseste o alta mireasa pt ele... mai vad eu, oricum alte detalii raman in seama ei, e vorba doar de huse :-<

poate o sa te inteleaga,..dar despre care corina vorbesti are ceva firma de aranjamente? ea iti face si aranjamentele florale?

cami_rus86
06.01.2011, 11:46:48

sa stii ca sunt ceva riscuri cu inchiriatul.... sunt si putine magazine care inchiriaza, si daca se intampla ceva rochitei (o patezi, o arzi sau daca o murdaresti) se achita integral, stiu ca si eu am optat pt asta o perioada, dar m-am razgandit, sunt multe mirese care isi vand rochitele dupa nunta si macar asa nu tre sa stai toata ziua cu frica in tine sa nu patezi rochia, cei de la nunta nici nu isi vor da seama nu au de unde sti, .... finuta mea si-a cumparat rochia de la o fosta mireasa si a dat in jur de 300 de lei, iar rochia a costat aprox 1500, iar nasa mea si-a cumparat rochia, comanda speciala (corsetul de la o rochie, partea de jos de la alta rochie, funda din alta parte) si a costat-o 700 lei..... poti sa te interesezi si de inchiriat sa vezi cat de mult te avantajeaza si vezi tu cum faci la urma :*

andrea85
06.01.2011, 11:51:24

Si de unde o inchiriezi? Pentru ca eu personal nu prea stiu magazine aici in Zalau, care inchirieaza rochite?! :-\

andrea85
06.01.2011, 11:52:43
poze cu rochita am sa va arat abia dupa nunta, sa fie surpriza pt toata lumea ;;)
acum e la cristina prodan la mici modificari, dara pana la nunta mai este asa ca o tin la ea, sa nu o vada nimeni :)

Dar rochita nu a fost facuta asa cum o vrei tu, avand in vedere ca ai castigat-o? ;;)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:53:24
sa stii ca sunt ceva riscuri cu inchiriatul.... sunt si putine magazine care inchiriaza, si daca se intampla ceva rochitei (o patezi, o arzi sau daca o murdaresti) se achita integral, stiu ca si eu am optat pt asta o perioada, dar m-am razgandit, sunt multe mirese care isi vand rochitele dupa nunta si macar asa nu tre sa stai toata ziua cu frica in tine sa nu patezi rochia, cei de la nunta nici nu isi vor da seama nu au de unde sti, .... finuta mea si-a cumparat rochia de la o fosta mireasa si a dat in jur de 300 de lei, iar rochia a costat aprox 1500, iar nasa mea si-a cumparat rochia, comanda speciala (corsetul de la o rochie, partea de jos de la alta rochie, funda din alta parte) si a costat-o 700 lei..... poti sa te interesezi si de inchiriat sa vezi cat de mult te avantajeaza si vezi tu cum faci la urma :*

da am sa vad eu cum fac pana la urma..pana in mai ma hotarasc..:) in cel mai rau caz ma duc si fac in aprilie un calcul etc,..si ma duc si o fac la comanda..:)

cami_rus86
06.01.2011, 11:53:39
poate o sa te inteleaga,..dar despre care corina vorbesti are ceva firma de aranjamente? ea iti face si aranjamentele florale?

corina stoica, pe ea mi-a recomandat-o domnul Groza... de ea mi-a placut foarte mult, e o fire deschisa si se gandeste ce ar prinde bine si ce nu, sunt sigura ca ma va intelege daca voi opta pt husele dela severus :">
ieri am fost sa ridic voalul pt ca a ajuns, insa nu era voalul pe care il vroiam eu, au gresit modelul iar tipa tot incerca sa ma convinga ca e vorba de voalul acela si ca doar am uitat cum arata... (:| si i-am zis ca eu nu ii dau restul de bani pana nu ajunge voalul care mi-l doresc, cel care il vroiam era bufant, materialul pur si simplu curgea era simplu si perfec... iar cel p care l-a comandat era teapan/rigid, cu gauri mari, f inchis la culoare cu sclipici si mai scurt ... oribil, nu as purta voalul ala pt nimic in lume:O

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:54:59
Si de unde o inchiriezi? Pentru ca eu personal nu prea stiu magazine aici in Zalau, care inchirieaza rochite?! :-\

deocamdata stiu 2 magazine care inchiriaza rochii de mireasa..:) dintre care unul care imi place ff mult cel vis a vis de Arhive din Porolisum:)

andrea85
06.01.2011, 11:55:08
corina stoica, pe ea mi-a recomandat-o domnul Groza... de ea mi-a placut foarte mult, e o fire deschisa si se gandeste ce ar prinde bine si ce nu, sunt sigura ca ma va intelege daca voi opta pt husele dela severus :">
ieri am fost sa ridic voalul pt ca a ajuns, insa nu era voalul pe care il vroiam eu, au gresit modelul iar tipa tot incerca sa ma convinga ca e vorba de voalul acela si ca doar am uitat cum arata... (:| si i-am zis ca eu nu ii dau restul de bani pana nu ajunge voalul care mi-l doresc, cel care il vroiam era bufant, materialul pur si simplu curgea era simplu si perfec... iar cel p care l-a comandat era teapan/rigid, cu gauri mari, f inchis la culoare cu sclipici si mai scurt ... oribil, nu as purta voalul ala pt nimic in lume:O

Si voalul l-ai primit impreuna cu rochita de la miresici.ro sau doar rochita?

cami_rus86
06.01.2011, 11:57:02
Dar rochita nu a fost facuta asa cum o vrei tu, avand in vedere ca ai castigat-o? ;;)

rochita nu a fost facuta la comanda, ci pur si simplu s-a nimerit sa fie singura marime si singurul model care nu a potrivit la nici o mireasa, mie mi-a placut si am adus-o acasa, insa abia cu ea acasa mi-am dat seama ca nu are sistem de prindere la trena, si pt ca trena e grea nu am cum sa dansez cu ea la mana... asa ca am apelat la cristina, si bretele mai trebuie scurtate putin in rest e ok :"> perfecta

andrea85
06.01.2011, 11:57:05
deocamdata stiu 2 magazine care inchiriaza rochii de mireasa..:) dintre care unul care imi place ff mult cel vis a vis de Arhive din Porolisum:)

Ah, stiu la care te referi. Sincer si eu am vrut sa inchiriez o rochita, dar avand in vedere cat costa o inchiriere plus garantia daca pateste ceva rochita, nu se mai renta sa inchiriez una. Diferenta de pret nu era chiar atat de mare, asa ca am cumparat rochita, care mi-a placut. ;-)

Laura_Pasca
06.01.2011, 11:57:37

bijuteriiile ti le-ai cumparat?
eu inca nu imi dau seama ce voal mi s-ar potrivii ,..imi place cele in genul cum a avut Adina cand a fost mireasa, dar imi plac si cele in stil spanish,..:) cu broderie..:P,..deocamdata sunt in gand cu cel asemanator voalului Adinei acuma sa vedem..ca mai este putin...

andrea85
06.01.2011, 11:58:21
rochita nu a fost facuta la comanda, ci pur si simplu s-a nimerit sa fie singura marime si singurul model care nu a potrivit la nici o mireasa, mie mi-a placut si am adus-o acasa, insa abia cu ea acasa mi-am dat seama ca nu are sistem de prindere la trena, si pt ca trena e grea nu am cum sa dansez cu ea la mana... asa ca am apelat la cristina, si bretele mai trebuie scurtate putin in rest e ok :"> perfecta

Inteleg...deci ai castigat o rochita deja gata facuta?! Oricum sunt foarte curioasa sa vad cum arata. ;;)

cami_rus86
06.01.2011, 11:59:09
Si voalul l-ai primit impreuna cu rochita de la miresici.ro sau doar rochita?
doar rochita.... pai nu e de ajuns? avand in vedere a ca fost 5600/5060 lei nu mai stiu exact si am primit reducere la ea sa ma incadrez in voucherul de 1000 de euro.... aveau si voal, dar cel care mi-a plcut era 700 de lei :-<

andrea85
06.01.2011, 12:00:15
bijuteriiile ti le-ai cumparat?
eu inca nu imi dau seama ce voal mi s-ar potrivii ,..imi place cele in genul cum a avut Adina cand a fost mireasa, dar imi plac si cele in stil spanish,..:) cu broderie..:P,..deocamdata sunt in gand cu cel asemanator voalului Adinei acuma sa vedem..ca mai este putin...

Eu cred ca bijuteriile si voalul sunt accesorii foarte importante la rochita de mireasa si e bine sa ai mai intai rochita ca sa vezi ce se potriveste cu ea. Mie imi place ca rochita sa fie de mare efect, iar accesoriile sa fie alese cu bun gust si sa fie cat mai simple. ;;)

andrea85
06.01.2011, 12:01:44
doar rochita.... pai nu e de ajuns? avand in vedere a ca fost 5600/5060 lei nu mai stiu exact si am primit reducere la ea sa ma incadrez in voucherul de 1000 de euro.... aveau si voal, dar cel care mi-a plcut era 700 de lei :-<

Nu asa m-am referit la "doar" ;;)...normal ca e de ajuns, mai mult decat de ajuns. Ai fost o mare norcoasa ca ai avut sansa sa-ti alegi o asemenea rochita. ;-)

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:05:26
Eu cred ca bijuteriile si voalul sunt accesorii foarte importante la rochita de mireasa si e bine sa ai mai intai rochita ca sa vezi ce se potriveste cu ea. Mie imi place ca rochita sa fie de mare efect, iar accesoriile sa fie alese cu bun gust si sa fie cat mai simple. ;;)

pai de aia am zis ca nu stiu ce mi s-ar potrivi pentru ca nu stiu exact ce rochita o sa am..
Am eu ceva in minte si ma gandesc la niste modele de rochii...:)

cami_rus86
06.01.2011, 12:07:46
de ziua mea am primit de la alin cerceii de mireasa cu un pandativ super , dar cred ca voi purta doar cerceii, nu vreau sa fiu prea incarcata.... in plus nu stiu daca e bine sa port si argint si aur... acum la cercei nu se observa ca sunt din argint cu pietricele mici mici dar daca as pune pandativul ar merge doar cu un lantisor din argint si cu inelul de logodna si verigheta din aur nu merg deloc, asa ca renunt la accesoriile la gat :> sa nu dau in ridicol

andrea85
06.01.2011, 12:11:46
de ziua mea am primit de la alin cerceii de mireasa cu un pandativ super , dar cred ca voi purta doar cerceii, nu vreau sa fiu prea incarcata.... in plus nu stiu daca e bine sa port si argint si aur... acum la cercei nu se observa ca sunt din argint cu pietricele mici mici dar daca as pune pandativul ar merge doar cu un lantisor din argint si cu inelul de logodna si verigheta din aur nu merg deloc, asa ca renunt la accesoriile la gat :> sa nu dau in ridicol

Nu se potriveste argintul cu aurul. Eu am avut un set de cercei cu un colier, destul de simplu. In rest un voal simplu din tull si manusi simple.

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:13:46

eu vreau ceva finut si subtire..cum zici tu sa fie frumos si elegant..
imi plac cele de mai jos..

andrea85
06.01.2011, 12:15:19

Primul set e foarte frumos si delicat. ;;)

cami_rus86
06.01.2011, 12:15:30
Nu se potriveste argintul cu aurul. Eu am avut un set de cercei cu un colier, destul de simplu. In rest un voal simplu din tull si manusi simple.
stiam, de aceea nici nu voi purta la gat nimic, si pt ca am brtele la rochie care vin duca gat... deci 80 % nu as fi purtat lantisor sau colier doar daca as fi avut o rochie fara bretele, ca rochita adinei....

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:18:13
Primul set e foarte frumos si delicat. ;;)

imi place si mie f mult..dar parca modelul lantisorului nu e chiar stilul meu,..as vrea altceva la modelul lui..:) mai e timp...cred ca ma duc la Roma - magazinul de pe bulevard cand imi iau bijuteriile..am vazut ceva frumos pe acolo, am mai vazut si in Mall in centru si in Silvania bijuterii faine :)

andrea85
06.01.2011, 12:18:19
stiam, de aceea nici nu voi purta la gat nimic, si pt ca am brtele la rochie care vin duca gat... deci 80 % nu as fi purtat lantisor sau colier doar daca as fi avut o rochie fara bretele, ca rochita adinei....

Asa e, daca ai bretele care vin dupa gat, e mai bine sa renunti la un accesoriu de gat. Oricum cerceii si voalul o sa fie deja de mare efect. ;;)

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:19:19

sunt de acord cu tine,..am mai vazut si eu mirese cu bretea de aia dupa gat si avea nu stiu cate zorzoane,..arata asa de incarcat si urat...deci de aceeasi parere cu tine vin si eu sa spun ca daca ai bretea dupa gata nu arata bine sa iti mai pui lantisor...

cami_rus86
06.01.2011, 12:19:26
:O acum ma uitam la pozele adinei si am observat ca voalul ei este exact ca si cel pe care l-am comantdat doar ca eu l-am comandat mai lung si e ivory....:">

andrea85
06.01.2011, 12:24:17
:O acum ma uitam la pozele adinei si am observat ca voalul ei este exact ca si cel pe care l-am comantdat doar ca eu l-am comandat mai lung si e ivory....:">

Si rochita ta e ivory?

cami_rus86
06.01.2011, 12:28:11
Si rochita ta e ivory?
da... ;;) acum stiti 3 lucruri pe care le stie si alin despre rochita: este ivory, are trena, si bretele dupa gat.... cred ca pana la nunta sunt suficiente detaliile ;;)

andrea85
06.01.2011, 12:29:29
da... ;;) acum stiti 3 lucruri pe care le stie si alin despre rochita: este ivory, are trena, si bretele dupa gat.... cred ca pana la nunta sunt suficiente detaliile ;;)

Da, sunt suficiente.;-) Asta inseamna ca el nu ti-a vazut inca rochita de mireasa? ;;)

cami_rus86
06.01.2011, 12:35:07
Da, sunt suficiente.;-) Asta inseamna ca el nu ti-a vazut inca rochita de mireasa? ;;)
nuuuu, sa fie surpriza si pt el... nu stiti voi cat am pazit rochia sa nu o vada cand am adus-o de la bucuresti... era curios si in acelasi timp vroia sa imi respecte dorinta de a o vedea abia in ziua nuntii :"> dar ma suna lumea pe drum spre casa sa intrebe daca nu a fost o gluma ca am castigat si imi cereau detalii, atat stie si el, 3 lucruri, dar de vazut nu a vazut nici o bucatica din rochie #:-S

andrea85
06.01.2011, 12:37:19
nuuuu, sa fie surpriza si pt el... nu stiti voi cat am pazit rochia sa nu o vada cand am adus-o de la bucuresti... era curios si in acelasi timp vroia sa imi respecte dorinta de a o vedea abia in ziua nuntii :"> dar ma suna lumea pe drum spre casa sa intrebe daca nu a fost o gluma ca am castigat si imi cereau detalii, atat stie si el, 3 lucruri, dar de vazut nu a vazut nici o bucatica din rochie #:-S

Atunci chiar o sa fie o surpriza mare pentru el in ziua nuntii.
Noi am cumparat impreuna rochita de mireasa, ca si de altfel si costumul lui si absolut tot ce avea legatura cu nunta.
Nici tu ai voie sa vezi costumul lui sau traditia asta nu o mai respectati? ;;)

Lala4you
06.01.2011, 12:42:16

Simple ca simple dar sa nu fie simple gablonturi de prost gust,copii ieftine si neinspirate.
Cerceii mei au fost de argint,lucrati manual atat cu niste cristale naturale cat si cu cristale..stiti voi de care...Cerceii m-au facut sa ma simt cu adevarat speciala...

Lala4you
06.01.2011, 12:45:26

Da-mi voie sa te contrazic,se poarta combinatia de argintiu si auriu cu o conditie,sa aibe aceeasi textura si luciu...

Lala4you
06.01.2011, 12:46:05

Nici sotul nu a vazut-o si a stat rochita 4 luni la el in dulap,intr-un sac=))

andrea85
06.01.2011, 12:46:46
Simple ca simple dar sa nu fie simple gablonturi de prost gust,copii ieftine si neinspirate.
Cerceii mei au fost de argint,lucrati manual atat cu niste cristale naturale cat si cu cristale..stiti voi de care...Cerceii m-au facut sa ma simt cu adevarat speciala...

Intr-adevar cerceii tai au fost foarte deosebiti, i-am admirat deja. ;;)

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:47:00
Da-mi voie sa te contrazic,se poarta combinatia de argintiu si auriu cu o conditie,sa aibe aceeasi textura si luciu...

aici sunt de acord cu tine
:)

Lala4you
06.01.2011, 12:47:36

Ti-as recomanda argint in baie de rodiu fiindca e mai elegant si niste cristale naturale,sau cristale tratate chimic...incrustate si slefuite prin tehnica micro-pave...acum asta e parerea mea,tu faci cum crezi...

andrea85
06.01.2011, 12:49:40
Ti-as recomanda argint in baie de rodiu fiindca e mai elegant si niste cristale naturale,sau cristale tratate chimic...incrustate si slefuite prin tehnica micro-pave...acum asta e parerea mea,tu faci cum crezi...

Se vede ca lucrezi in domeniu ;-), te pricepi sa combini accesoriile. =D>

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:49:51
Nici sotul nu a vazut-o si a stat rochita 4 luni la el in dulap,intr-un sac=))

chiar asa Lavinia nu mai retin discutiile despre rochita ta,..dar spune-mi de unde ai luat tu rochita, sau ai facut-o la comanda? imi place foarte mult cum arata, iar partea de sus e super ceva de genu mi-ar place si mie..! nu o vinzi?:) spune-mi cu cat ai cumparat-o, te rog

Laura_Pasca
06.01.2011, 12:51:26

mai Lavi tu te pricepi eu nu,,..daca citesc ce mi-ai scris tu nu stiu la ce te referi..dar daca incerc sa retin ce mi-ai spus sunt sanse mari sa ma duc la magazin sa nu stiu ce sa ii cer...
arata-mi mai bine un exemplu ..ca suna bine ce zici tu..:)) te cred pe cuvant..:)

Lala4you
06.01.2011, 13:07:18
chiar asa Lavinia nu mai retin discutiile despre rochita ta,..dar spune-mi de unde ai luat tu rochita, sau ai facut-o la comanda? imi place foarte mult cum arata, iar partea de sus e super ceva de genu mi-ar place si mie..! nu o vinzi?:) spune-mi cu cat ai cumparat-o, te rog

O vand..chiar o vand:))...adica vreau sa o vand...cumparata de la Marysabel din Cluj,e unicat...fiind facuta manual,adica mai sunt rochite asemanatoare dar nu exact asa...:)

Lala4you
06.01.2011, 13:07:50
mai Lavi tu te pricepi eu nu,,..daca citesc ce mi-ai scris tu nu stiu la ce te referi..dar daca incerc sa retin ce mi-ai spus sunt sanse mari sa ma duc la magazin sa nu stiu ce sa ii cer...
arata-mi mai bine un exemplu ..ca suna bine ce zici tu..:)) te cred pe cuvant..:)

Acum trebuie sa plec dar mai vb...am sa-ti explic:)

Laura_Pasca
06.01.2011, 13:09:20
O vand..chiar o vand:))...adica vreau sa o vand...cumparata de la Marysabel din Cluj,e unicat...fiind facuta manual,adica mai sunt rochite asemanatoare dar nu exact asa...:)

trimite-mi un PM cu pretul ca sa nu facem reclama ,,...ca nu avem voie numai pe privat,..spune-mi un pret..etc..si masurile daca poti

Laura_Pasca
06.01.2011, 13:21:41
http://www.casatorit.ro/mici2/queen/lola-H-171_jpg_M.jpg
http://www.casatorit.ro/mici2/queen/rochie_de_mireasa_J-130_ursula_M.jpg
http://www.casatorit.ro/mici2/queen/rochie_de_mireasa_rs122_M.jpg
http://www.casatorit.ro/mici2/queen/wedding_dress_J-091_isadora_M.jpg
cu siguranta ultima e rochia sufletului meu..ma uit de cateva luni la ea...fac cum fac si tot la ea ajung..:) si e doar 1350 lei pretul..:)

Care va place?

andrea85
06.01.2011, 13:24:27
cu siguranta ultima e rochia sufletului meu..ma uit de cateva luni la ea...fac cum fac si tot la ea ajung..:) si e doar 1350 lei pretul..:)

Care va place?

Toate sunt superbe, a 2a si a 3a mi se par mie putin mai frumoase, pentru ca au ceva anume mai aparte.

iulia_anita
06.01.2011, 13:49:22
fetelor ce mai faceti? care veniti la targ in 27-30 ianuarie la cluj? eu de acolo sper sa imi iau rochita....adica dintre atatea modele sper sa imi gasesc una care sa mi se potriveasca...

andrea85
06.01.2011, 13:52:18
fetelor ce mai faceti? care veniti la targ in 27-30 ianuarie la cluj? eu de acolo sper sa imi iau rochita....adica dintre atatea modele sper sa imi gasesc una care sa mi se potriveasca...

Eu fac bine, la targ nu ma duc. :-p
Dar am fost anul trecut si merita sa petreci cateva ore alaturi de alte mirese "disperate" care isi cauta rochita mult visata. ;;) ;-)

Va las fetelor, plec la lucru, vorbim mai spre seara.

Laura_Pasca
06.01.2011, 15:26:27
Toate sunt superbe, a 2a si a 3a mi se par mie putin mai frumoase, pentru ca au ceva anume mai aparte.

ceva combinat dintre a 2a si ultima as vrea sa am..:D

Laura_Pasca
06.01.2011, 15:27:16

nu stiam ca e targ...poate ma duc si eu:D ce mai gasesc pe la targ? in afara de rochite?

Laura_Pasca
06.01.2011, 15:27:53
Eu fac bine, la targ nu ma duc. :-p
Dar am fost anul trecut si merita sa petreci cateva ore alaturi de alte mirese "disperate" care isi cauta rochita mult visata. ;;) ;-)

Va las fetelor, plec la lucru, vorbim mai spre seara.

pai la ce sa mai mergi la targ..:P
servici usor

andrea85
06.01.2011, 21:26:32
pai la ce sa mai mergi la targ..:P
servici usor

Gata, am venit si eu acasa.
Daca te duci la targ, gasesti multe alte accesorii de nunta.
La verighete v-ati gandit deja? ;;)

Lala4you
06.01.2011, 21:36:11

Care va place?

Ce frumoasa e prima dar nici ultima nu-mi displace...

Lala4you
06.01.2011, 21:37:33

Si eu am fost anul trecut si i-am innebunit cu intrebari pe expozanti=))
Ganditi-va eu pana mi-am ales rochia am probat cam 40 de rochii=))

andrea85
06.01.2011, 22:01:23

:O40 de rochii? :O Eu in total am probat vreo 3 rochite si la final tot prima am luat-o. ;;)

Laura_Pasca
06.01.2011, 23:17:14
Gata, am venit si eu acasa.
Daca te duci la targ, gasesti multe alte accesorii de nunta.
La verighete v-ati gandit deja? ;;)

daa ne gandim la ele din noiembrie tot strangem bani de ele
cred ca luna viitoare incepem sa vedem pe la bijuterii , aveti idee pe aici pe la bijuterii cat e gramul de aur?
si vreau sa va intreb daca e vreo diferenta de pret intre aurul de 14k si cel de 18k?,..adica daca ma duc sa intreb,..nu intreb cat e gramul de aur de 14k sau cum?:)))
am zis ca ma duc pe la onyx si pe la brill pe aici ,..habar n-am pe unde sa ma mai uit..eventual in silvania..:)

Laura_Pasca
06.01.2011, 23:17:58

Lavi trmite-mi un PM cu cat iti vinzi rochita...:)

Laura_Pasca
07.01.2011, 00:22:17
Lavi trmite-mi un PM cu cat iti vinzi rochita...:)

Lavi crinolina o mai ai la rochita?

Lala4you
07.01.2011, 07:50:36
Lavi crinolina o mai ai la rochita?

O am si crinolina si cercul...

andrea85
07.01.2011, 09:35:02
daa ne gandim la ele din noiembrie tot strangem bani de ele
cred ca luna viitoare incepem sa vedem pe la bijuterii , aveti idee pe aici pe la bijuterii cat e gramul de aur?
si vreau sa va intreb daca e vreo diferenta de pret intre aurul de 14k si cel de 18k?,..adica daca ma duc sa intreb,..nu intreb cat e gramul de aur de 14k sau cum?:)))
am zis ca ma duc pe la onyx si pe la brill pe aici ,..habar n-am pe unde sa ma mai uit..eventual in silvania..:)

Eu asa stiu ca aurul de 18k e mai scump, iar aurul alb e iarasi mai scump.
Noi ne-am luat verighetele de la magazinul care e sub Galeriile Meses, nu mai stiu cum se numeste. :D

cami_rus86
07.01.2011, 10:50:52
poate merg si eu la targ :D inca nu stiu cum vreau sa arate tortul meu si acolo ma pot inspira, si poate imi gasesc ceva pantofi pt sala cand se lasa cu multa distractie <:-P si poate ma hotarasc daca sa port sau nu poseta 8-|
in legatura cu aurul, noi pana la urma am primit de la parinti aur care nu il mai foloseau (cercei rupti, inel mic etc) am dus aurul la silvania dar nu stiu cum se numeste magazinul :), am platit 70 lei manopera pt tot... si cand au ajuns verighetele am vazut ca prima data a cantarit aurul care l-am dus si pt ca verighetele noastre au cantarit putin mai mult pe lanaga cei 70 lei am mai platit 10 lei diferenta de gramaj... ne-am ales verighete simple care cantaresc aprox 8 gr daca tin bine minte :-p am mai gasit manopera la 100 lei pt tot aurul, si la 80 lei/gr manopera.... aurul este in jur de 100 lei/gr cel mult 130... dar poate din noiembrie s-au mai schimbat preturile asa ca nu ramane decat sa mergi sa te interesezi :)>-
in legatura cu palinca, pana la urma a negociat alin cu un alt coleg de-al lui la 13 lei/ L zilele astea mergem sa o deguste alin :-p specialistul, si pana la sf lunii sa cumparam intre 70-80 L sper sa imi ajunga [-o<

Laura_Pasca
07.01.2011, 13:28:50
poate merg si eu la targ :D inca nu stiu cum vreau sa arate tortul meu si acolo ma pot inspira, si poate imi gasesc ceva pantofi pt sala cand se lasa cu multa distractie <:-P si poate ma hotarasc daca sa port sau nu poseta 8-|
in legatura cu aurul, noi pana la urma am primit de la parinti aur care nu il mai foloseau (cercei rupti, inel mic etc) am dus aurul la silvania dar nu stiu cum se numeste magazinul :), am platit 70 lei manopera pt tot... si cand au ajuns verighetele am vazut ca prima data a cantarit aurul care l-am dus si pt ca verighetele noastre au cantarit putin mai mult pe lanaga cei 70 lei am mai platit 10 lei diferenta de gramaj... ne-am ales verighete simple care cantaresc aprox 8 gr daca tin bine minte :-p am mai gasit manopera la 100 lei pt tot aurul, si la 80 lei/gr manopera.... aurul este in jur de 100 lei/gr cel mult 130... dar poate din noiembrie s-au mai schimbat preturile asa ca nu ramane decat sa mergi sa te interesezi :)>-
in legatura cu palinca, pana la urma a negociat alin cu un alt coleg de-al lui la 13 lei/ L zilele astea mergem sa o deguste alin :-p specialistul, si pana la sf lunii sa cumparam intre 70-80 L sper sa imi ajunga [-o<

da o sa ma duc acolo la galerii de unde zicea Andrea ca si le-a luat, la Onix, Brill, in Silvania, undeva in spate la Uzcasnic mai este o biijuterie mai mica si mai ieftina,.si mai vad unde ma duc sa intreb..:) Mersi de informatii Cami,..:)
Ma bucur ca ati rezolvat cat de cat cu palinca! Avansam in pregatiri...:*

andrea85
07.01.2011, 15:10:06

Si ce model v-ati ales pentru verighete? :)

andrea85
07.01.2011, 16:22:44
Fetelor, azi sunt foarte happy. Am gasit o oferta super buna pentru februarie si de Ziua Indragostitilor o sa mergem in Venetia. Asta e cadoul meu pentru sotul meu, o minivacanta de 3 zile la Venetia.Abia astept! :x :love::madlaugh:

adina_mari
07.01.2011, 18:10:23
Fetelor, azi sunt foarte happy. Am gasit o oferta super buna pentru februarie si de Ziua Indragostitilor o sa mergem in Venetia. Asta e cadoul meu pentru sotul meu, o minivacanta de 3 zile la Venetia.Abia astept! :x :love::madlaugh:

oooo ce cadou frumos:x

andrea85
07.01.2011, 18:11:37
oooo ce cadou frumos:x

Cadoul e si pentru mine. :D Sunt atat de incantata. :madlaugh:

adina_mari
07.01.2011, 18:20:15
Cadoul e si pentru mine. :D Sunt atat de incantata. :madlaugh:

pai da. te-ai orientat bine:D

andrea85
07.01.2011, 18:23:10
pai da. te-ai orientat bine:D

Voi ce mai faceti?Am vazut pozele noi cu Alex, e un scump. :)

adina_mari
07.01.2011, 18:42:09
Voi ce mai faceti?Am vazut pozele noi cu Alex, e un scump. :)

mersi!
noi suntem intr-o faza mai rea...ne chinuie dintisorii si se trezeste de "n" ori pe noapte...e agitat, cateodata nu-i convine nimic...
cred ca de vreo 3-4 sapt nu am dormit 3 ore legate8-|

andrea85
07.01.2011, 18:44:30
mersi!
noi suntem intr-o faza mai rea...ne chinuie dintisorii si se trezeste de "n" ori pe noapte...e agitat, cateodata nu-i convine nimic...
cred ca de vreo 3-4 sapt nu am dormit 3 ore legate8-|

Off, imi pare rau. Cred ca esti deja epuizata.
Sper sa treceti cat mai repese si cat mai usor peste aceasta faza. :)

adina_mari
07.01.2011, 19:05:54
Off, imi pare rau. Cred ca esti deja epuizata.
Sper sa treceti cat mai repese si cat mai usor peste aceasta faza. :)

mersi...sper si eu sa treaca repede

Lala4you
07.01.2011, 20:24:07

Ma bucur pt voi!

Lala4you
07.01.2011, 20:25:35

Va doresc nopti mai usoare!

andrea85
07.01.2011, 21:12:12
Ma bucur pt voi!

Mersi! >:D< Si eu sunt foarte happy! :x Deja am inceput sa-mi fac planuri. :D

adina_mari
08.01.2011, 10:18:12
Va doresc nopti mai usoare!

mersi :*

Lala4you
08.01.2011, 10:19:18
mersi :*

Cum sunteti?

Lala4you
08.01.2011, 10:20:00
Weekend placut tuturor!

adina_mari
08.01.2011, 10:22:09
Cum sunteti?

azi noapte a fost ceva mai bine .

weekend placut si tie!

Laura_Pasca
08.01.2011, 10:39:26

Eh, nu ar trebuii sa mai dureze asa de mult cu dintisorii..in curand o sa treaca..:)

Laura_Pasca
08.01.2011, 10:39:57
Weekend placut tuturor!

multumim la fel Lavinia

andrea85
08.01.2011, 10:45:35
Buna fetelor! Ce faceti?
Eu ma apuc acum sa fac curatenie in casa. (:|
Va doresc un weekend placut. :*

Lala4you
08.01.2011, 10:47:04
Buna fetelor! Ce faceti?

Si eu sunt libera weekendul acesta si ma apuc si eu de curatenie:)

andrea85
08.01.2011, 10:49:35

I-am servit sotului meu cafeau in pat si acum astept sa ma ajute la curatenie. :D

Laura_Pasca
08.01.2011, 10:49:59
Buna fetelor! Ce faceti?

asta ma apuc si eu sa fac curat,..si ceva mancarica..:)
o zi minunata in continuare va doresc...

Ps Andrea felicitari pentru ideea de Sf Valentin!

Laura_Pasca
08.01.2011, 10:50:43
I-am servit sotului meu cafeau in pat si acum astept sa ma ajute la curatenie. :D

La mine a fost invers..:))) doar ca nu la pat...m-a asteptat cu ea in bucatarie..:)

andrea85
08.01.2011, 10:53:32
asta ma apuc si eu sa fac curat,..si ceva mancarica..:)
o zi minunata in continuare va doresc...

Ps Andrea felicitari pentru ideea de Sf Valentin!

Mersi! Am rezervat deja biletele de avion si camera la hotel+mic dejun si toate astea m-au costat doar 170 de euro. :D

andrea85
08.01.2011, 12:03:33

Spor la curatenie. Eu am terminat deja. Acum astept niste musafiri. ;;)

adina_mari
08.01.2011, 15:04:23
Eh, nu ar trebuii sa mai dureze asa de mult cu dintisorii..in curand o sa treaca..:)

din pacate asta e doar inceputul:))
dupa dinti urmeaza maselutele

andrea85
08.01.2011, 17:11:13

Atunci chiar ca ai nevoie de multa rabdare, avand in vedere cat de agitat e copilul in perioada asta.

Lala4you
08.01.2011, 18:05:22
[QUOTE=andrea85;3875983]Spor la curatenie. Eu am terminat deja. Acum astept niste musafiri. ;;)[/QUOTE

Multumesc,acum facem de mancare...

Lala4you
08.01.2011, 18:07:08

Ahh ce scump e,am vazut ca a primit cadoul cu "ceeerc delicioooos"...;;)

andrea85
08.01.2011, 20:16:36
O seara placuta va doresc fetelor. Eu am o intalnire romantica cu sotul meu seara asta. :x