PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

dandelion
10.07.2008, 17:25:24
Multumesc...desi e un vis destul de greu de indeplinit pentru ca e foarte costisitor si romanii nu sunt obisnuiti sa frecventeze psihologul. Poate mai incolo, cand se vor mai obisnui oamenii cu "menirea" unui psiholog.
Eu as veni:D si in liceu aveam un consilier psihologic ( valentina, poate adina stie.. ) si tot timpul povesteam cu ea diferite problemutze :D e ca si cum ai merge la preot, doar ca fara frica de canon ;))

STEFANIA86
10.07.2008, 17:32:03
Felicitari pt toate si mult succes in tot ce va doriti:*mai am un an fix si imi schimb numele:-p

adina_mari
10.07.2008, 17:55:55
Eu as veni:D si in liceu aveam un consilier psihologic ( valentina, poate adina stie.. ) si tot timpul povesteam cu ea diferite problemutze :D e ca si cum ai merge la preot, doar ca fara frica de canon ;))
nu o stiu...mie nu imi prea place sa discut cu altii, mai ales necunoscuti, problemele mele. dar cred ca ar trebui sa ma duc si eu pe la un psiholog, deorece am avut si am in continuarea ceva probleme de rezolvat si nu mi-ar strica parerea unei persoane care nu e implicata direct si deci poate fi obiectiva.

dandelion
10.07.2008, 22:42:47
nu o stiu...mie nu imi prea place sa discut cu altii, mai ales necunoscuti, problemele mele. dar cred ca ar trebui sa ma duc si eu pe la un psiholog, deorece am avut si am in continuarea ceva probleme de rezolvat si nu mi-ar strica parerea unei persoane care nu e implicata direct si deci poate fi obiectiva.Ce tunsa scurt e Valentina :) Sa stii ca a fost as ade bine ca am avut cu cine sa vb!! nu e totuna sa vb cu cea mai buna prietena sau cu oricine altcineva apropiat..cum zici si tu..e cineva care isi spune parerea intr-un mod obiectiv..Valentina a fost si este o draguta, a contat f mult sustinerea ei intr-a 12 pt mine, mai ales ca a fost si o perioada mai naspa pt mine..Imi pare rau ca am pierdut legatura cu ea..acum cam un an si jumatate am contactat-o pe mail legat de o problema pt un prieten bun, si mi-a raspuns si m-a ajutat, ca intotdeauna..

adina_mari
10.07.2008, 23:14:49
Ce tunsa scurt e Valentina :) Sa stii ca a fost as ade bine ca am avut cu cine sa vb!! nu e totuna sa vb cu cea mai buna prietena sau cu oricine altcineva apropiat..cum zici si tu..e cineva care isi spune parerea intr-un mod obiectiv..Valentina a fost si este o draguta, a contat f mult sustinerea ei intr-a 12 pt mine, mai ales ca a fost si o perioada mai naspa pt mine..Imi pare rau ca am pierdut legatura cu ea..acum cam un an si jumatate am contactat-o pe mail legat de o problema pt un prieten bun, si mi-a raspuns si m-a ajutat, ca intotdeauna..
imi aduc aminte de ea de prin liceu dar nu stiam ca asa o cheama...

genoveva_1984
15.07.2008, 14:06:21
eu exact asa as fi vrut: sa vina cineva mai cunoscut sa cante o ora doua si in rest dj.

acuma mai asteptam sa scape si adi de licenta ca nu-i prea sta gandul la pregatiri de nunta pana nu trece si asta si mai vedem dupa.

Off-topic: Cum merge invatatul? Ca pe mine m-a innebunit al meu...

adina_mari
15.07.2008, 14:10:00
Off-topic: Cum merge invatatul? Ca pe mine m-a innebunit al meu...

off topic: de maine isi ia concediu si se pune sa invete. pana acuma nu a prea reusit sa invete. ultimele doua sambete am avut nunti, deci s-a cam dus weekendul si in rest el lucreaza de la 8 pana pe la 6-7 si cand ajunge acasa numai chef de invatat nu are. sa speram ca o sa treaca cu bine.

genoveva_1984
15.07.2008, 14:21:54
off topic: de maine isi ia concediu si se pune sa invete. pana acuma nu a prea reusit sa invete. ultimele doua sambete am avut nunti, deci s-a cam dus weekendul si in rest el lucreaza de la 8 pana pe la 6-7 si cand ajunge acasa numai chef de invatat nu are. sa speram ca o sa treaca cu bine.

Sigur va fi bine. Noi oricum tinem pumnii...Scuze celorlate fete pentru subiectul discutat.

adina_mari
15.07.2008, 14:42:16
Sigur va fi bine. Noi oricum tinem pumnii...Scuze celorlate fete pentru subiectul discutat.
am vrut sa zic ca ne muta ana :))

diana cu cat timp inainte ai vb la biserica la sf vineri?

adina_mari
15.07.2008, 15:42:43
a ajuns lenjeria! pun pozici ca i-am promis stefaniei.

dandelion
15.07.2008, 15:59:10
a ajuns lenjeria! pun pozici ca i-am promis stefaniei.Uuuuuuu Adinaaa!!!:)):)) a vazut-o Adi? ;))

adina_mari
15.07.2008, 16:02:58
Uuuuuuu Adinaaa!!!:)):)) a vazut-o Adi? ;))
o sa o vada diseara:"> :"> ;))

STEFANIA86
15.07.2008, 16:58:28
E superba!!!!!!!!Sa o folosesti cu placere=D>

adina_mari
15.07.2008, 17:01:19
E superba!!!!!!!!Sa o folosesti cu placere=D>
multumesc!:* :* :*

genoveva_1984
15.07.2008, 17:20:52
am vrut sa zic ca ne muta ana :))

diana cu cat timp inainte ai vb la biserica la sf vineri?

Da, sa ne invatam minte...=))

Am vorbit la biserica inainte de Pasti, dar mi-a spus parintele ca e un pic prea repede. Asa ca l-am cautat din nou in iunie, i-am spus despre ce e vorba si ne-a notat pe o foaie. Ce m-a deranjat un pic e ca mi-a spus ca nu se fac programari, ci se fac cununiile in ordinea in care sosesc mirii. Si l-am intrebat ce se intampla daca la o anumita ora vin mai multe perechi si mi-a spus ca asteapta, dar ca nu prea se intampla ca inainte cu 3 saptamani de nunta trebuie sa te duci sa te citeaca de 3 ori in biserica ( in ultimele 3 duminici, el mi-a zis sa te vesteasca) si atunci spui ora exacta, cea care ai trecut-o pe invitatii. Dar parintele a spus ca, in general, mirii nu se prea incadreaza in timp, spun o ora si vin la alta ora si din cauza asta nu face el programari. Si mi-a spus ca slujba dureaza o jumatate de ora.

genoveva_1984
15.07.2008, 17:22:14
a ajuns lenjeria! pun pozici ca i-am promis stefaniei.

Chiar e foarte frumoasa. Sa o "folositi" cu placere.

adina_mari
15.07.2008, 17:39:42
Da, sa ne invatam minte...=))

Am vorbit la biserica inainte de Pasti, dar mi-a spus parintele ca e un pic prea repede. Asa ca l-am cautat din nou in iunie, i-am spus despre ce e vorba si ne-a notat pe o foaie. Ce m-a deranjat un pic e ca mi-a spus ca nu se fac programari, ci se fac cununiile in ordinea in care sosesc mirii. Si l-am intrebat ce se intampla daca la o anumita ora vin mai multe perechi si mi-a spus ca asteapta, dar ca nu prea se intampla ca inainte cu 3 saptamani de nunta trebuie sa te duci sa te citeaca de 3 ori in biserica ( in ultimele 3 duminici, el mi-a zis sa te vesteasca) si atunci spui ora exacta, cea care ai trecut-o pe invitatii. Dar parintele a spus ca, in general, mirii nu se prea incadreaza in timp, spun o ora si vin la alta ora si din cauza asta nu face el programari. Si mi-a spus ca slujba dureaza o jumatate de ora.
nu stiu cred ca depinde si de preot si de miri cam cat tine ceremonia. am observat ca la nuntile de la sf vineri nu-i pune pe miri in genunchi sa jure pe evanghelie(asa cred ca pe evanghelie, nu stiu sigur:D ), iar la ultima cununie la care am fost preotul a inceput cu predica, dar a fost frumos deoarece era si lumea mai atenta. noi cred ca o sa avem mai multi preoti deci sigur va dura ceva mai mult.

pe mine ma enerveaza ca nu fac odata exteriorul si ca acum e plin de schele chiar la intrare.

adina_mari
15.07.2008, 17:40:40
Chiar e foarte frumoasa. Sa o "folositi" cu placere.
mersi!:* :* :*

genoveva_1984
16.07.2008, 14:13:26
nu stiu cred ca depinde si de preot si de miri cam cat tine ceremonia. am observat ca la nuntile de la sf vineri nu-i pune pe miri in genunchi sa jure pe evanghelie(asa cred ca pe evanghelie, nu stiu sigur:D ), iar la ultima cununie la care am fost preotul a inceput cu predica, dar a fost frumos deoarece era si lumea mai atenta. noi cred ca o sa avem mai multi preoti deci sigur va dura ceva mai mult.

pe mine ma enerveaza ca nu fac odata exteriorul si ca acum e plin de schele chiar la intrare.

Si noi vom avea mai multi preoti si de aceea ne-am luat o marja de eroare de vreo 30 minute peste durata normala a unei slujbe de cununie ca sa fim siguri ca ne incadram in timp.
Da, schelele alea ma supara si pe mine. Si eu nu am vrut sa fac cununia religioasa la biserica din bradet de unde apartinem tocmai pentru ca era in reparatii si avea schele si uite ca tot peste schele dau.

adina_mari
16.07.2008, 15:56:06
Si noi vom avea mai multi preoti si de aceea ne-am luat o marja de eroare de vreo 30 minute peste durata normala a unei slujbe de cununie ca sa fim siguri ca ne incadram in timp.
Da, schelele alea ma supara si pe mine. Si eu nu am vrut sa fac cununia religioasa la biserica din bradet de unde apartinem tocmai pentru ca era in reparatii si avea schele si uite ca tot peste schele dau.
si nu s-au terminat reparatiile la cea din bradet?

dandelion
16.07.2008, 16:36:07
si nu s-au terminat reparatiile la cea din bradet?In mare parte da, cred...nu am mai fost de mult acolo..ca nu prea imi place:-B

adina_mari
16.07.2008, 17:07:47
In mare parte da, cred...nu am mai fost de mult acolo..ca nu prea imi place:-B
mie imi place mult sfanta vineri dar ma enerveaza ca nu-i fac exteriorul si ca tot timpul e plin de schele. Poate o termina pana la anul :D

genoveva_1984
17.07.2008, 08:57:48
si nu s-au terminat reparatiile la cea din bradet?

Inca se mai fac retusuri, dar e aproape gata. Numai ca in martie cand am vorbit eu la Sfanta Vineri, cea din Bradet nu era nici macar pictata. Din cauza asta nu am vrut eu acolo.

dandelion
17.07.2008, 10:19:22
mie imi place mult sfanta vineri dar ma enerveaza ca nu-i fac exteriorul si ca tot timpul e plin de schele. poate o termina pana la anul :D
Alaltaseara am fost la cumnata, la mama ei acasa, au sfintit apartamentul si a fost parintele Ghiurco..a tot povestit cat de greu e cu biserica...pt ca nu se prea vede la suprafata de cati bani e nevoie...a povestit tare multe..doar ca nu am prea stat la masa ca m-am jucat cu bebele viitoarei nase a cumnatei ;))

STEFANIA86
17.07.2008, 12:31:03
Codruta tu unde ai lucrat inainte?stai pe republicii?

adina_mari
17.07.2008, 13:12:17
Alaltaseara am fost la cumnata, la mama ei acasa, au sfintit apartamentul si a fost parintele Ghiurco..a tot povestit cat de greu e cu biserica...pt ca nu se prea vede la suprafata de cati bani e nevoie...a povestit tare multe..doar ca nu am prea stat la masa ca m-am jucat cu bebele viitoarei nase a cumnatei ;))
ma gandesc ca e vorba de multi bani...dar daca-ar face exteriorul ar fi ceva vizibil. am vazut ca acum fac turnul ala cu ceasul, deci s-ar putea sa inceapa si lucrurile la exterior. nah eu am ce am cu exteriorul:D . oricum pictura din cate am auzit a costat enorm de mult, dar e si fff frumos interiorul:x

dandelion
17.07.2008, 13:36:24
ma gandesc ca e vorba de multi bani...dar daca-ar face exteriorul ar fi ceva vizibil. am vazut ca acum fac turnul ala cu ceasul, deci s-ar putea sa inceapa si lucrurile la exterior. nah eu am ce am cu exteriorul:D . oricum pictura din cate am auzit a costat enorm de mult, dar e si fff frumos interiorul:xParintele a zis ca fundatia ( adanca de 10 m ) a costat mai mult decat tot ce s-a facut pana acum in afara...a povestit ce peripetii au avut cand s-au apucat de lucrari..
E normal sa vrei un exterior frumos, dar mno..poate pana la anul... :D

adina_mari
21.07.2008, 18:00:24
diana, a stiut al tau azi?sper sa le dea repede rezultatele...

genoveva_1984
21.07.2008, 21:57:42
diana, a stiut al tau azi?sper sa le dea repede rezultatele...

El zice ca a stiut...il astept sa vina acasa. Am avut niste emotii... mai mari decat cand am dat eu licenta. Sper sa fie bine. El zicea ca rezultatele numai pe joi vor fi...

DENISIA28
23.07.2008, 10:41:57
BUNA DRAGI MIRESICI >:D< EU SUNT O VIITOARE MIRESICA DIN ZALAU...DE SEPTEMBRIE ANUL VIITOR...:D SI AS VREA SA STIU DACA AS PUTEA SA IAU CEVA LECTII DE VALS...[-o< VA ROG MULT SA MA AJUTATI DACA STITI PE CINEVA CARE DA LECTII...

STEFANIA86
23.07.2008, 10:47:51
Eu il stiu pe Codrut de la Casa de cultura.dc vrei incerc sa fac rost de nr lui;;)

DENISIA28
23.07.2008, 11:13:25
MERSI MULT...TE ROG DA MI NR. LUI DE TELEFON...SA INCERC SA IAU LEGATURA CU EL...AS VREA TARE MULT SA DANSAM VALS LA NUNTA NOASTRA...SAU DACA MAI STII PE CINEVA...POTI SA IMI LASI MESAJE PE ADRESA DE MAIL: [email protected] . ITI MULTUMESC PT AJUTOR... AM VAZUT CA NUMAI SFATURI BUNE AI DAT MIRESICILOR...AM CITIT DIN SUBIECTE...E FOARTE UTIL SITE-UL...:* MERSI MULT DE AJUTOR

DENISIA28
24.07.2008, 13:55:37
Eu il stiu pe Codrut de la Casa de cultura.dc vrei incerc sa fac rost de nr lui;;)

buna. nu stii unde se imbuteliaza vin? dar cu vinul cumparat de noi si o firma sa il puna in sticle, de sticla ;)) daca stii ceva te rog da-mi o idee...mi ar placea tare mult sa se poata imbutelia vinul , vrem sa cumparam vin de borla, dar sa il imbutelieze cineva, si apoi noi sa punem etichete pe sticle...^:)^ daca stii ceva te rog anunta ma.

DENISIA28
24.07.2008, 13:58:40
Miresicilor noi intrati si voi pe miresici de 2009 si dati-va datele sa va treaca in tabel sa se vada ca si din zalau sunt miresici>:D<

zis si facut \:D/

DENISIA28
24.07.2008, 14:00:18
pai nu mai sunt miresici de 2009 in afara de mine si de tine. codrutza e miresica de 2008 si adnana de 2007.
se pare ca miresicile din zalau nu stiu de existenta acestui forum. daca ar stii ma gandesc ca ar intra.

ba da stiu...\:D/ numai ca timpul asta nu ne prea permite :(

adina_mari
24.07.2008, 14:02:40
buna. nu stii unde se imbuteliaza vin? dar cu vinul cumparat de noi si o firma sa il puna in sticle, de sticla ;)) daca stii ceva te rog da-mi o idee...mi ar placea tare mult sa se poata imbutelia vinul , vrem sa cumparam vin de borla, dar sa il imbutelieze cineva, si apoi noi sa punem etichete pe sticle...^:)^ daca stii ceva te rog anunta ma.
chestia asta m-ar interesa si pe mine.deci daca stie cineva sa ne spuna si noua:* :* :*

adina_mari
24.07.2008, 14:04:21
ba da stiu...\:D/ numai ca timpul asta nu ne prea permite :(
pai si eu porfit acum de vacanta ca dupa ce incepe faculta si o sa incep sa-mi fac lucrarea de licenta,nu stiu cat timp o sa mai am de miresici.

DENISIA28
24.07.2008, 14:37:35

buna, ai reusit sa faci rost de nr. pt vals? :*

DENISIA28
24.07.2008, 14:42:05
chestia asta m-ar interesa si pe mine.deci daca stie cineva sa ne spuna si noua:* :* :*

eu o sa aflu de la cineva care a avut acum nunta in iulie, in 19 luie. dar numai dupa 8 august, caci au plecat in vacanta. ;;) o prietena de a mea a zis ca o colega de la ea de la munca , a gasit sa imbutelieze viu..dar prin august poate sa dea de ea...deci asteptam...etichetele cred ca le au facut la o firma de publicitate in spate la leonardo...acolo se pot face si pixuri cu numele mirilor si de toate...\:D/ eu ma gandesc la etichete , la pixuri cu numele noastre.:>

DENISIA28
24.07.2008, 14:43:55
pai si eu porfit acum de vacanta ca dupa ce incepe faculta si o sa incep sa-mi fac lucrarea de licenta,nu stiu cat timp o sa mai am de miresici.

asa e...nici eu nu prea am timp...doar asa pe la serviciu, cand nu am treaba ;))

adina_mari
24.07.2008, 14:53:14
eu o sa aflu de la cineva care a avut acum nunta in iulie, in 19 luie. dar numai dupa 8 august, caci au plecat in vacanta. ;;) o prietena de a mea a zis ca o colega de la ea de la munca , a gasit sa imbutelieze viu..dar prin august poate sa dea de ea...deci asteptam...etichetele cred ca le au facut la o firma de publicitate in spate la leonardo...acolo se pot face si pixuri cu numele mirilor si de toate...\:D/ eu ma gandesc la etichete , la pixuri cu numele noastre.:>
eu deocamdata numai la etichete.dar depinde cat costa imbutelierea.
si eu am fost la o nunta in 19 iulie unde pe toate sticlele de vin si de tuica erau etichete cu mirii. si au mai dat saculete albe si rosii cu bomboane si poza mirilor plus o cutie de chibrite rosie dintr-alea din america (mireasa era americanca)cu numele mirilor si data.
a fost o nunta foarte frumoasa. au avut si 10 domnisoare si 10 domnisori de onoare toti imbracati la fel(mirii au platit hainele tuturor)

DENISIA28
24.07.2008, 15:30:44
eu deocamdata numai la etichete.dar depinde cat costa imbutelierea.
si eu am fost la o nunta in 19 iulie unde pe toate sticlele de vin si de tuica erau etichete cu mirii. si au mai dat saculete albe si rosii cu bomboane si poza mirilor plus o cutie de chibrite rosie dintr-alea din america (mireasa era americanca)cu numele mirilor si data.
a fost o nunta foarte frumoasa. au avut si 10 domnisoare si 10 domnisori de onoare toti imbracati la fel(mirii au platit hainele tuturor)
foarte dragut si original...;-) ... la marturii si eu m-am gandit...si o sa le fac eu in mod sigur...am vazut cateva variante, ramane sa ma decid ce culoare...hmmmm...mirii astia au avut bani multi daca si-au permis sa plateasca toata garderoba domnilor si domnisoarelor de onoare ^:)^ ...cred si eu ca a fost fff frumos si deosebit [-( ...e greu...cu toata nebunia asta legata de nunta...dar macar o parte din pb le am rezolvat <:-P

DENISIA28
24.07.2008, 15:34:42
miresici care fac nunta la sfanta vineri, de ce ati ales aceasta biserica? se tine cont de zona in care stai?
eu as vrea la catedrala...numai ca mie mi s-a spus ca daca nu sunt inscrisa acolo nu pot sa fac:-s ...un alt motiv pt care sa nu fac acolo e datorita unui preot care e cam indiscret =)) .
nu stiu ce sa zic...e frumos si la sfanta vineri...dar mi se pare mai frumos la catedrala...=(( totusi cred ca la sfanta vineri raman...

DENISIA28
24.07.2008, 15:36:47
foarte dragut si original...;-) ... la marturii si eu m-am gandit...si o sa le fac eu in mod sigur...am vazut cateva variante, ramane sa ma decid ce culoare...hmmmm...mirii astia au avut bani multi daca si-au permis sa plateasca toata garderoba domnilor si domnisoarelor de onoare ^:)^ ...cred si eu ca a fost fff frumos si deosebit [-( ...e greu...cu toata nebunia asta legata de nunta...dar macar o parte din pb le am rezolvat <:-P

a...era sa uit...la o nunta au avut etichete si pe caserolele cu mini torturi pt acasa..si eu m-am gandit la etichete pe sticle de tuica. ;-)

DENISIA28
24.07.2008, 15:39:21
miresici...nu prea ati mai dat pe forum...sa aveti o dupa masa placuta...e timpul sa merg acasa...va salut >:/

adina_mari
24.07.2008, 15:56:26
miresici care fac nunta la sfanta vineri, de ce ati ales aceasta biserica? se tine cont de zona in care stai?
eu as vrea la catedrala...numai ca mie mi s-a spus ca daca nu sunt inscrisa acolo nu pot sa fac:-s ...un alt motiv pt care sa nu fac acolo e datorita unui preot care e cam indiscret =)) .
nu stiu ce sa zic...e frumos si la sfanta vineri...dar mi se pare mai frumos la catedrala...=(( totusi cred ca la sfanta vineri raman...
eu credeam ca poti sa faci cununia la orice biserica vrei, nu stiam ca ne poate impiedica zona in care stam. mi se pare aiurea daca e intr-adevar asa cum zici tu.
mie imi place foarte mult sf vineri dar cum am mai zis, ma deranjeaza ca nu e gata exteriorul

adina_mari
24.07.2008, 15:58:44
pai el e plecat in america de vreo 6 ani, ea e de acolo.deci au avut bani, dar au ales sa faca nunta la valcau deorece toate rudele lor erau acolo.adica ale lui.dar caminul de acolo arata bine,e proaspat renovat.a fost ok

adina_mari
24.07.2008, 16:01:31
miresici...nu prea ati mai dat pe forum...sa aveti o dupa masa placuta...e timpul sa merg acasa...va salut >:/
o dupa masa placuta si tie!probabil sunt ocupate miresicile de nu ne mai onoreaza cu prezenta;))

adina_mari
31.07.2008, 11:02:27
buna fetelor!

noi azi plecam in concediu, deci iau o pauza de la miresici. spor la pregatiri tuturor si distractie placuta celor care pleaca intre timp in concediu!:* :* :*

genoveva_1984
31.07.2008, 15:51:10
buna fetelor!

noi azi plecam in concediu, deci iau o pauza de la miresici. spor la pregatiri tuturor si distractie placuta celor care pleaca intre timp in concediu!:* :* :*

Vacanta placuta. Am vazut ca mergeti la mare, asa ca va doresc distractie faina. Pooop.

STEFANIA86
01.08.2008, 09:04:18
Concediu placut si cat mai multa distractie<:-P

dandelion
02.08.2008, 17:10:52
buna fetelor!

Noi azi am revenit din concediu:-< a fost asa de bine!! pacat ca a trecut asa de repede(:|

genoveva_1984
05.08.2008, 07:28:03
Noi azi am revenit din concediu:-< a fost asa de bine!! pacat ca a trecut asa de repede(:|

Aha..de asta nu te-am mai vazut pe aici. Si unde ati fost plecati in concediu?

dandelion
05.08.2008, 09:41:56
Aha..de asta nu te-am mai vazut pe aici. Si unde ati fost plecati in concediu?:D Nicaieri special :) la mare, la noi. Dar ne-am simtit f f bine!

genoveva_1984
05.08.2008, 15:48:50
:D Nicaieri special :) la mare, la noi. Dar ne-am simtit f f bine!

Nu trebuie sa fie un concediu afara ca sa fie special. Si la noi e bine. Si daca v-ati simtit bine, e super.

Codrutza
05.08.2008, 16:03:12
Salutare miresici, eu tocmai am revenit din concediu.Va salut pe toate si spor la pregatiri.Eu deja tremur:-SS

STEFANIA86
05.08.2008, 16:26:07
Bine ati revenit!Codruta spor la pregatiri mai ai doar putin:)

Codrutza
05.08.2008, 16:41:49
Bine ati revenit!Codruta spor la pregatiri mai ai doar putin:)

Da foarte putin si tare multe de rezolvat.Multumesc mult Stefania

dandelion
05.08.2008, 18:01:32
Nu trebuie sa fie un concediu afara ca sa fie special. Si la noi e bine. Si daca v-ati simtit bine, e super.Asa e. Singurul lucru naspa a fost ca al meu si-a pierdut verigheta in apa chiar in ultima zi..Deh, tot "prindea" valurile#-o...Da nu-i bai, mergem sa comandam alta..

genoveva_1984
06.08.2008, 07:43:31
Asa e. Singurul lucru naspa a fost ca al meu si-a pierdut verigheta in apa chiar in ultima zi..Deh, tot "prindea" valurile#-o...Da nu-i bai, mergem sa comandam alta..

Pacat...de-aia e bine sa nu porti bijuterii in apa.

Codrutza
07.08.2008, 17:17:08
Ce liniste e pe aici...:|

STEFANIA86
07.08.2008, 17:52:43
Cred ca-s plecate fetele in concediu/:)

dandelion
07.08.2008, 21:27:18
Cred ca-s plecate fetele in concediu/:)Eu am venit din concediu, dar lenevesc;))

DENISIA28
08.08.2008, 12:01:02
Buna miresicilor...eu nu am reusit sa merg inca in concediu...urmeaza...o sa mergem probabil cu viitorii miri..avem vreo 3 nunti...si toti vor sa mergem in concedii cu ei...;)) sper sa fie vreme frumoasa si in septembrie

DENISIA28
08.08.2008, 12:12:24
Fetelor , unde o sa stati dupa nunta? va ganditi la un apartament? unul din motivele pentru care nu am mai fost pe aici..e ca noi ne cautam apartament..am reusit sa luam un credit si de 3 zile tot vizitam apartamente....e greu... si sunt cam scumpe...si cam varza...am hotarat sa luam de pe acum...asa am vrut...sa avem unde locui dupa nunta...

adina_mari
11.08.2008, 10:27:06
Fetelor , unde o sa stati dupa nunta? va ganditi la un apartament? unul din motivele pentru care nu am mai fost pe aici..e ca noi ne cautam apartament..am reusit sa luam un credit si de 3 zile tot vizitam apartamente....e greu... si sunt cam scumpe...si cam varza...am hotarat sa luam de pe acum...asa am vrut...sa avem unde locui dupa nunta...
ati luat credit si pe numele tau si pe al lui? noi o sa ramanem in apartamentul parintilor mei si le dam o parte din bani ca sa-si ia un apartament cu 2 camere. problema e ca vrem sa trecem ap si pe numele meu si pe al viitorului sot, dar creditul o sa fie numai pe numele lui si nu stiu daca o sa putem face asta, daca nu o sa fie probleme la banca.

dandelion
11.08.2008, 11:14:35
ati luat credit si pe numele tau si pe al lui? noi o sa ramanem in apartamentul parintilor mei si le dam o parte din bani ca sa-si ia un apartament cu 2 camere. problema e ca vrem sa trecem ap si pe numele meu si pe al viitorului sot, dar creditul o sa fie numai pe numele lui si nu stiu daca o sa putem face asta, daca nu o sa fie probleme la banca.
V-ati intors din vacanta?:D unde ati fost? tu esti in poza de la avatar?:D

adina_mari
11.08.2008, 11:25:24
V-ati intors din vacanta?:D unde ati fost? tu esti in poza de la avatar?:D
dada ne-am intors! tot la mare la noi am fost. eu sunt in poza...da de ce, nu seamana cu mine?:D

dandelion
11.08.2008, 11:47:24
dada ne-am intors! tot la mare la noi am fost. eu sunt in poza...da de ce, nu seamana cu mine?:D
Nu :)) esti tare blonda in poza si semeni cu o tipa de la noi din Zal :D
In ce statiune ati fost?

adina_mari
11.08.2008, 14:32:29
Nu :)) esti tare blonda in poza si semeni cu o tipa de la noi din Zal :D
In ce statiune ati fost?
mi-am bagat suvite blonde inainte sa plec...am fost in eforie nord la un hotel care era chiar pe plaja, plaja nu era asa aglomerata...noua ne-a placut. voi pe unde ati fost?

dandelion
11.08.2008, 14:58:31
mi-am bagat suvite blonde inainte sa plec...am fost in eforie nord la un hotel care era chiar pe plaja, plaja nu era asa aglomerata...noua ne-a placut. voi pe unde ati fost?
Noi am fost cazati la Mamaia..- mamaia sat, la o pensiune tare faina. Dar nu am mers decat doua zile la plaja in Mamaia..apa era mizerabila..in celelalte zile am mers in Olimp si in Eforie Nord..

genoveva_1984
12.08.2008, 07:54:05

Nu conteaza daca luati creditul doar pe numele lui. Dar ca sa treceti apartamentul pe numele amandurora trebuie sa asteptati pana dupa nunta. Deci, in alta ordine de idei: faceti un credit pe numele lui ( poti sa contribui si tu ca si co-debitor) cu ipoteca pe apartament ( se poate chiar daca apartamentul este pe numele parintilor tai). Dar ca sa fie trecut apartamentul si pe numele tau si pe al lui trebuie sa asteptati pana dupa nunta ( trebuie sa fiti casatoriti ca sa fiti beneficiari comuni ai apartamentului); dupa nunta puteti face un contract de donatie intre voi si parinti ( este mai ieftin la notariat) si automat apartamentul trece pe numele vostru. Sper ca m-am facut inteleasa. :*

adina_mari
12.08.2008, 16:06:34
Nu conteaza daca luati creditul doar pe numele lui. Dar ca sa treceti apartamentul pe numele amandurora trebuie sa asteptati pana dupa nunta. Deci, in alta ordine de idei: faceti un credit pe numele lui ( poti sa contribui si tu ca si co-debitor) cu ipoteca pe apartament ( se poate chiar daca apartamentul este pe numele parintilor tai). Dar ca sa fie trecut apartamentul si pe numele tau si pe al lui trebuie sa asteptati pana dupa nunta ( trebuie sa fiti casatoriti ca sa fiti beneficiari comuni ai apartamentului); dupa nunta puteti face un contract de donatie intre voi si parinti ( este mai ieftin la notariat) si automat apartamentul trece pe numele vostru. Sper ca m-am facut inteleasa. :*
mersi mult.:*

genoveva_1984
13.08.2008, 07:32:51
mersi mult.:*

Cu cea mai mare placere.:* :*

DENISIA28
13.08.2008, 10:10:29
creditul e pe numele viitorului sot...dupa nunta o sa il trecem si pe mine...acum suntem stresati ca nu gasim un apartament cat de cat locuibil...toate sunt dezastru...si cer niste preturi de cazi pe spate [-( sper sa gasim ceva :-s

DENISIA28
13.08.2008, 10:19:38
buna fetelor...am scapat in sfarsit de stresul chemarii nasilor...;-) a fost cam greu...emotii...dar a fost ok ...ne-au acceptat fara sa se gandeasca...se asteptau sa-i chemam :)) ...

sandy2009
14.08.2008, 14:08:00

Salut.

Hmm sa stii ca se poate sa fie 2 proprietari la acelasi apartament. Noi ne-am luat apartament in Florsti-Cluj astfel: am pus banii impreuna (parintii lui au avut banii cash pt jumate din ap si a mei au luat credit ipotecar pt cealalta jumatate) si pe acte scrie proprietari x si y cu cota parte 50% x si 50% y fara sa fim casatoriti.

Pa pa

adina_mari
14.08.2008, 14:45:31
Salut.

Hmm sa stii ca se poate sa fie 2 proprietari la acelasi apartament. Noi ne-am luat apartament in Florsti-Cluj astfel: am pus banii impreuna (parintii lui au avut banii cash pt jumate din ap si a mei au luat credit ipotecar pt cealalta jumatate) si pe acte scrie proprietari x si y cu cota parte 50% x si 50% y fara sa fim casatoriti.

Pa pa
pai normal ca se poate. si noi putem sa facem contractul de vanzare cumparare pe numele amandurora chiar daca nu suntem casatoriti dar atunci nu mai putem lua creditul ipotecar.

ne-am hotarat oricum si apartamentul o sa fie doar pe numele lui.

adina_mari
14.08.2008, 14:50:57
creditul e pe numele viitorului sot...dupa nunta o sa il trecem si pe mine...acum suntem stresati ca nu gasim un apartament cat de cat locuibil...toate sunt dezastru...si cer niste preturi de cazi pe spate [-( sper sa gasim ceva :-s
aici noi avem noroc ca luam apartamentul parintilor mei. abia astept sa incepem sa renovam. dar pana atunci mai este...trebuie sa ni se aprobe creditul, sa-si gaseasca mama apartament, sa-si faca si ea un credit, sa vina tata din germania sa semneze la notar, apoi sa se mute...sper sa se termine toate cu bine si sa avem in sfarsit casuta noastra.

multa bafta!sa gasiti un apartament frumos si ieftin:-p
si felicitari pt nasi:*

DENISIA28
15.08.2008, 10:07:20
aici noi avem noroc ca luam apartamentul parintilor mei. abia astept sa incepem sa renovam. dar pana atunci mai este...trebuie sa ni se aprobe creditul, sa-si gaseasca mama apartament, sa-si faca si ea un credit, sa vina tata din germania sa semneze la notar, apoi sa se mute...sper sa se termine toate cu bine si sa avem in sfarsit casuta noastra.

multa bafta!sa gasiti un apartament frumos si ieftin:-p
si felicitari pt nasi:*

multumesc...nu a fost ff greu dar am avut totusi emotii...:-SS a trecut cu bine...cat despre apartament...:(( nu gasim nimic in orasu asta ...:-L toate apartamentele sunt varza...si cer preturi exagerate...cred ca am vazut vreo 20 apartamente...si 2 am gasit pe placul nostru...unul are ipoteca...nu e bun...:(( si celalalt nu e intabulat pe proprietari...[-( ...e ff greu...mai cautam saptamana viitoare...acum plecam in concediu... fetelor daca auziti ceva ap de vanzare...va rog sa ma anuntati [-o<

DENISIA28
15.08.2008, 10:08:40
la multi ani tuturor miresicilor cu numele de maria!!!!!! sa fiti iubite si sa aveti nunti frumoase si de neuitat!!! va pup :*

adina_mari
20.08.2008, 09:07:29
diana, mai ai fix o luna pana la nunta<:-P <:-P <:-P ce repede trece timpul! spor in pregatirea ultimelor detalii!:* :* :*

adina_mari
20.08.2008, 09:09:26
la multi ani tuturor miresicilor cu numele de maria!!!!!! sa fiti iubite si sa aveti nunti frumoase si de neuitat!!! va pup :*
v-ati gasit apartament?azi incepem si noi cautarile pt unul cu 2 camere pt mami. sper sa gasim ceva convenabil[-o<

genoveva_1984
20.08.2008, 11:06:52
diana, mai ai fix o luna pana la nunta<:-P <:-P <:-P ce repede trece timpul! spor in pregatirea ultimelor detalii!:* :* :*

Da, asa este, mai am un pic. Multumesc frumos pentru urari. Cred ca incep sa apara si emotiile, iar de nerabdare nu mai vorbesc. Si inca mai am de impartit invitatii...

DENISIA28
20.08.2008, 11:17:30
v-ati gasit apartament?azi incepem si noi cautarile pt unul cu 2 camere pt mami. sper sa gasim ceva convenabil[-o<

buna. e fff greu cu apartamentele...am gasit ceva convenabil...dar unu e ipotecat...altul nu e intabulat pe proprietari...:-< mai cautam #:-S ... ne orientam mai mult catre aparatmentele care au facute ceva imbunatatiri cat de cat macar...:-s ...greu e sa gasesti ceva sa isi merite banii...noi am vrea cu 3 camere...am vazut si apartamente noi...cu 2 camere frumoase...numai ca deja se plange lumea de ele...sunt facute in graba cu materiale de proasta calitate...nu stiu ce sa zic...eu una m-am saturat de cautat..cred ca am vazut vreo 30 apartamente...cele mai multe sunt varza...nu au nimic facut in ele...macar peretii gletuiti sa fie...:-< ...sa investim apoi in el e greu..si rata la banca + cheltuieli...e greu....mai cautam

mnc_mirela
20.08.2008, 15:17:57
buna. e fff greu cu apartamentele...am gasit ceva convenabil...dar unu e ipotecat...altul nu e intabulat pe proprietari...:-< mai cautam #:-S ... ne orientam mai mult catre aparatmentele care au facute ceva imbunatatiri cat de cat macar...:-s ...greu e sa gasesti ceva sa isi merite banii...noi am vrea cu 3 camere...am vazut si apartamente noi...cu 2 camere frumoase...numai ca deja se plange lumea de ele...sunt facute in graba cu materiale de proasta calitate...nu stiu ce sa zic...eu una m-am saturat de cautat..cred ca am vazut vreo 30 apartamente...cele mai multe sunt varza...nu au nimic facut in ele...macar peretii gletuiti sa fie...:-< ...sa investim apoi in el e greu..si rata la banca + cheltuieli...e greu....mai cautam

Noi o sa cautam un apartament fara modificari in el si apoi sa-l facem noi cum vrem. Viitorul meu sot lucreaza in domeniu si o sa-l faca el, eventual cu putin ajutor din partea prietenilor. Asa macar stiu ca o sa am ceea ce-mi doresc in materie de culoare si design;-)

adina_mari
26.08.2008, 11:34:10
ce fac fetele?

Codrutza
26.08.2008, 13:26:13
Probabil is preocupate cu altele, ca vad ca e tare liniste de-o vreme pe aici.
:-B

adina_mari
27.08.2008, 12:52:23
ce faci anna? ai fost plecata, ca nu te-am vazut demult pe aici

STEFANIA86
28.08.2008, 15:59:44
Fetelor cum mai stati cu pregatirile?:-\

DENISIA28
28.08.2008, 16:08:26
buna fetelor...ce mai faceti? eu pe la munca..mai am putin timp liber...hmmmm...cu pregatirile cam prost...nu am mai facut nimic...in afara rezervarilor...nimic...astept targurile de nunti ;)) voi cum stati?

adina_mari
28.08.2008, 17:53:53
Fetelor cum mai stati cu pregatirile?:-\
noi nu am mai facut nimic...acum suntem ocupati cu apartamentul, eu fac scoala de soferi. oricum mare lucru nu avem ce face acum in afara de semnarea contractului pt foto/video. m-as fi dus sa vad ce oferte au firmele de decoratiuni dar nu prea am timp. si astept targurile din iarna

mnc_mirela
28.08.2008, 18:58:59
noi nu am mai facut nimic...acum suntem ocupati cu apartamentul, eu fac scoala de soferi. oricum mare lucru nu avem ce face acum in afara de semnarea contractului pt foto/video. m-as fi dus sa vad ce oferte au firmele de decoratiuni dar nu prea am timp. si astept targurile din iarna

Eu cred ca e putin cam devreme pentru detalii. Si eu anu asta o sa rezolv de decoratiuni, in rest o sa las pe anu viitor.

adina_mari
28.08.2008, 19:48:18
Eu cred ca e putin cam devreme pentru detalii. Si eu anu asta o sa rezolv de decoratiuni, in rest o sa las pe anu viitor.
asa cred si eu

adina_mari
28.08.2008, 22:45:19
diana, cum stati cu confirmarile?am citit despre faza cu matusa viitorului tau sot...sper ca nu ati dat peste multe persoane asa ca ea

genoveva_1984
29.08.2008, 07:47:10
diana, cum stati cu confirmarile?am citit despre faza cu matusa viitorului tau sot...sper ca nu ati dat peste multe persoane asa ca ea

Eu cred ca va fi bine, in final. Inca mai asteptam, ca asa cum am mai zis, nici macar nu am terminat de dat toate invitatiile. Nu am crezut ca o sa fie asa de greu cu invitatiile astea, dar ne-a luat foarte mult timp. Unii ne spun pe loc ca vin, altii ne suna, dar sunt si care nici nu ne-au spus, nici nu ne-au sunat, asa ca trebuie sa incepem sa sunam noi. Din pacate, ma simt foarte obosita si nu mai "savurez" asa cum ar trebui saptamanile astea care ne-au mai ramas. Cand ajung de la serviciu nu prea mai am chef de nimic si ma tot gandesc cand o sa apuc si eu sa dorm linistita. :*

adina_mari
29.08.2008, 11:03:21
Eu cred ca va fi bine, in final. Inca mai asteptam, ca asa cum am mai zis, nici macar nu am terminat de dat toate invitatiile. Nu am crezut ca o sa fie asa de greu cu invitatiile astea, dar ne-a luat foarte mult timp. Unii ne spun pe loc ca vin, altii ne suna, dar sunt si care nici nu ne-au spus, nici nu ne-au sunat, asa ca trebuie sa incepem sa sunam noi. Din pacate, ma simt foarte obosita si nu mai "savurez" asa cum ar trebui saptamanile astea care ne-au mai ramas. Cand ajung de la serviciu nu prea mai am chef de nimic si ma tot gandesc cand o sa apuc si eu sa dorm linistita. :*
ma bucur ca se mai indreapta lucrurile. ma gandesc ca acum e cel mai greu, cand vezi cat de putin mai este...mai aveti multe de rezolvat?

genoveva_1984
31.08.2008, 14:25:05
ma bucur ca se mai indreapta lucrurile. ma gandesc ca acum e cel mai greu, cand vezi cat de putin mai este...mai aveti multe de rezolvat?

Nu mai avem multe. Trebuie doar sa alegem meniul, sa mai cumparam bautura fina si fructele, dar astea numai in saptamana nuntii. Si mai am de dat comanda pentru flori; am vorbit la florarie, dar inca nu am ales exact florile. Aaaa, si sa ne rezolvam cu certificatele prenuptiale. Am facut programarea la primarie la 17:30 si mi-au spus ca de la 17 la 19 sunt 20 de cununii in 20 septembrie. Iar la Biserica nu mai vorbesc. Suntem programati la 19:00, dar ne-au spus ca nu prea se respecta programarile. Au si ei vreo 7-8 cununii atunci. Azi am fost strigati pentru prima data in Biserica si m-au cuprins un pic emotiile. Am fost prinsa in febra pregatirilor si abia acum constientizez exact ce se intampla. Mai am un pic....<:-P <:-P

adina_mari
31.08.2008, 18:02:55
Nu mai avem multe. Trebuie doar sa alegem meniul, sa mai cumparam bautura fina si fructele, dar astea numai in saptamana nuntii. Si mai am de dat comanda pentru flori; am vorbit la florarie, dar inca nu am ales exact florile. Aaaa, si sa ne rezolvam cu certificatele prenuptiale. Am facut programarea la primarie la 17:30 si mi-au spus ca de la 17 la 19 sunt 20 de cununii in 20 septembrie. Iar la Biserica nu mai vorbesc. Suntem programati la 19:00, dar ne-au spus ca nu prea se respecta programarile. Au si ei vreo 7-8 cununii atunci. Azi am fost strigati pentru prima data in Biserica si m-au cuprins un pic emotiile. Am fost prinsa in febra pregatirilor si abia acum constientizez exact ce se intampla. Mai am un pic....<:-P <:-P
pai stati bine cu pregatirile atunci...de unde luati bauturile?

da mai ai putin de tot...doamne ajuta sa iasa totul asa cum va doriti :*

PS tocmai a adus adi invitatia. e foarte frumoasa si finuta...cat a costat?

adina_mari
01.09.2008, 11:12:35
fetelor, va doresc o saptamana frumoasa!

genoveva_1984
01.09.2008, 12:21:01
pai stati bine cu pregatirile atunci...de unde luati bauturile?

da mai ai putin de tot...doamne ajuta sa iasa totul asa cum va doriti :*

PS tocmai a adus adi invitatia. e foarte frumoasa si finuta...cat a costat?

Bauturile le luam de la un en-gros unde are Cristi un prieten care e agent si el le ia pe numele lui, deci primeste ceva discount. Am lasat bauturile un pic mai la urma din cauza ca ne trebuie numarul de persoane ca sa stim cantitatea necesara.
Multumesc. Ma bucur ca iti place invitatia. Eu am cautat ceva cat mai simplu. Invitatia a costat 1,9 lei plus scrisul 0,5 lei, deci 2,4 in total, iar cardurile de confirmare 0,25+ scrisul, deci 0,75 bucata. In total, 3.15 lei pe fiecare bucata de invitatie si card de confirmare.

ondina007
01.09.2008, 19:16:24
cand citesc ce scrieti si ma gandesc ca si eu am trecut prin acelasi stres.si la nunta din august cand am fost ne-am simtit amandoi relaxati fiindca nu mai eram noi cei care trebuia sa pregatim momentele nuntii.iti urez bafta!o sa vezi ca toate o sa-ti iasa!la toata lumea sunt mici scapari,dar asa e.si eu am vrut sa-mi fac poze si la fantana de la autogara,dar n-am ami avut vreme si acolo,oricum a inclus-o in dvd cameramanul.toate dorintele daca ti le exprimi cei de la nunta,de la sala tb sa ti le ofere si atunci,nu numai prin vorbe dinainte.eu cred ca daca tu exprimi clar tuturor cum si ce vrei sa fie,sa iasa o sa fie asa cum vrei.

genoveva_1984
02.09.2008, 06:58:37
eu fac o comparatie a nuntilor din salaj si mi-ar placea sa ma ajuti si tu si alte miresici.sunt intrebari doar la care raspunzi specific nuntii fiecaruia si poate vor aparea si ceva prin presa.nu ma intereseaza numele firmelor deloc ci numai impresiile tale si a celorlalte mirese despre elementele unei nunti cu specificul fiecareia in parte.

Sigur ca da, dar ma gandesc ca dupa nunta, nu?

genoveva_1984
02.09.2008, 07:00:29
cand citesc ce scrieti si ma gandesc ca si eu am trecut prin acelasi stres.si la nunta din august cand am fost ne-am simtit amandoi relaxati fiindca nu mai eram noi cei care trebuia sa pregatim momentele nuntii.iti urez bafta!o sa vezi ca toate o sa-ti iasa!la toata lumea sunt mici scapari,dar asa e.si eu am vrut sa-mi fac poze si la fantana de la autogara,dar n-am ami avut vreme si acolo,oricum a inclus-o in dvd cameramanul.toate dorintele daca ti le exprimi cei de la nunta,de la sala tb sa ti le ofere si atunci,nu numai prin vorbe dinainte.eu cred ca daca tu exprimi clar tuturor cum si ce vrei sa fie,sa iasa o sa fie asa cum vrei.

Sunt sigura ca vor exista scapari si ca nu am cum sa controlez eu toata nunta. Sper doar ca va iesi bine. Tu ai avut emotii? Ca eu nu prea am....si ma gandeam ca e cam ciudat. Mersi pentru urari. Iti urez si eu "Casa de piatra" si ma bucur ca ai avut o nunta asa cum ti-ai dorit.>:D<

STEFANIA86
02.09.2008, 14:29:21
Casa de piatra si multa fericire<:-P

adina_mari
05.09.2008, 12:52:45
diana, imi pare rau ca nu am fost pe faza si am ratat ziua ta de nastere!cu intarziere iti spun LA MULTI ANI si multa multa fericire!
spor cu mutatul si doamne ajuta sa iasa toate asa cum iti doresti>:D< :*

genoveva_1984
05.09.2008, 17:48:21
diana, imi pare rau ca nu am fost pe faza si am ratat ziua ta de nastere!cu intarziere iti spun LA MULTI ANI si multa multa fericire!
spor cu mutatul si doamne ajuta sa iasa toate asa cum iti doresti>:D< :*

Multumesc. Niciodata nu e tarziu. Sper sa rezolvam o data si cu mutatul, ca acum asta ne streseaza mai tare. Cu nunta parca incep sa se aranjeze treburile. Te pup. :*

STEFANIA86
09.09.2008, 16:47:58
miresicilor ce mai faceti?e liniste pe la noi.Eu sunt in concediu de ieri si joi maergem in spania la parintii mei,mai vb de acolo.spor la treaba:-p

genoveva_1984
10.09.2008, 07:34:40
miresicilor ce mai faceti?e liniste pe la noi.Eu sunt in concediu de ieri si joi maergem in spania la parintii mei,mai vb de acolo.spor la treaba:-p

Concediu placut! Abia astept si eu concediul, dar numai de luni pot sa-mi iau. PAna atunci mai trag de timp pe la serviciu...Drum bun sa aveti si distractie placuta in Spania!:*

adina_mari
10.09.2008, 11:28:33
drum bun si distractie placuta! sper sa nu uiti sa mai intri si pe miresici:*

Codrutza
12.09.2008, 14:27:17
Va salutfetelor.Nici eu nu am mai intrat demult pe forum, dar cand ma gandesc prin cate am trecut.....
Eram fericita, incepusem deja sa impart invitatiile de nunta, cand vinerea trecuta spre seara am primit groaznica veste ca tatal viitorului meu sot a murit subit.Nimeni nu stia de ce, nu a fost niciodata bolnav si nici nu avea probleme, si cand ma gandesc ca dimineata stateam cu el la cafea, glumeam si faceam planuri de nunta.
Au urmat zile groaznice, alergatura, stress si multe lacrimi.Nu stiam daca vom mai tine nunta, dar am fost sfatuiti de preoti sa mergem incontinuare cu planurile.
Asa ca am reinceput, dar din pacate nu mai am aceasi bucurie.Oricum voi scrie incontinuare.Va pup pe toate si va doresc bafta la pregatiri.

genoveva_1984
12.09.2008, 14:33:56
Va salutfetelor.Nici eu nu am mai intrat demult pe forum, dar cand ma gandesc prin cate am trecut.....
Eram fericita, incepusem deja sa impart invitatiile de nunta, cand vinerea trecuta spre seara am primit groaznica veste ca tatal viitorului meu sot a murit subit.Nimeni nu stia de ce, nu a fost niciodata bolnav si nici nu avea probleme, si cand ma gandesc ca dimineata stateam cu el la cafea, glumeam si faceam planuri de nunta.
Au urmat zile groaznice, alergatura, stress si multe lacrimi.Nu stiam daca vom mai tine nunta, dar am fost sfatuiti de preoti sa mergem incontinuare cu planurile.
Asa ca am reinceput, dar din pacate nu mai am aceasi bucurie.Oricum voi scrie incontinuare.Va pup pe toate si va doresc bafta la pregatiri.

Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat. Condoleante si Dumnezeu sa-l odihneasa in pace. Cu siguranta el si-ar fi dorit sa mergeti mai departe cu nunta, dar pot doar sa-mi inchipui prin ce treceti tu si viitorul tau sot acum. Trebuie sa fii tare ca sa-l sustii si pe el si sper sa aveti puterea sa treceti peste toate. Noi suntem cu sufletul alaturi de voi.:*

Codrutza
12.09.2008, 14:48:53
Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat. Condoleante si Dumnezeu sa-l odihneasa in pace. Cu siguranta el si-ar fi dorit sa mergeti mai departe cu nunta, dar pot doar sa-mi inchipui prin ce treceti tu si viitorul tau sot acum. Trebuie sa fii tare ca sa-l sustii si pe el si sper sa aveti puterea sa treceti peste toate. Noi suntem cu sufletul alaturi de voi.:*
Multumesc mult

adina_mari
12.09.2008, 14:56:27
nu-mi pot imagina ce simtiti in aceste momente, mai ales viitorul tau sot, dar ma gandesc ca e groaznic de greu.imi pare tare rau pt voi...condoleante>:D< >:D< >:D<

mnc_mirela
12.09.2008, 15:33:59

Condoleante si singurul lucru pe care vi-l pot spune e sa fiti tari, mai ales tu pentru a-i da putere si lui, chiar daca stiu ca ti-e greu.

dandelion
12.09.2008, 16:04:17
Asa ca am reinceput, dar din pacate nu mai am aceasi bucurie.Oricum voi scrie incontinuare.Va pup pe toate si va doresc bafta la pregatiri.Imi pare rau Codruta!>:D< Cu siguranta el vegheaza de Sus asupra voastra, si va avea grija ca totul sa fie bine!

Codrutza
13.09.2008, 09:51:22
Fetelor, va multumesc din suflet.

adina_mari
15.09.2008, 10:53:55
LA MULTI ANI, ANNA!multa fericire iti doresc si o viata frumoasa alaturi de sotul tau!

dandelion
15.09.2008, 10:58:38
LA MULTI ANI, ANNA!multa fericire iti doresc si o viata frumoasa alaturi de sotul tau!
Multumesc Adina!!>:D<

STEFANIA86
15.09.2008, 18:40:40

Condoleante,sincer nu stiu ce sa spun trebuie sa fiti tari si sa treceti si peste aceasta durere,el o sa va ajute de acolo de sus:)

STEFANIA86
15.09.2008, 18:41:59
LA MULTI ANI!ANA si multa fericire iti doresc alaturi de sotul tau<:-P<:-P

STEFANIA86
15.09.2008, 18:44:51
Buna fetelor!am ajuns si eu la un calculator si am si intrat pe miresici,eu acum sunt in Spania si tot ce pot sa va spun: e foarte frumos aici:-p palmierii sunt aici ca si padurile in Romania si florile pe care le avem acasa in ghiveci aici sunt copaci imensi:-p

adina_mari
16.09.2008, 10:23:33
Buna fetelor!am ajuns si eu la un calculator si am si intrat pe miresici,eu acum sunt in Spania si tot ce pot sa va spun: e foarte frumos aici:-p palmierii sunt aici ca si padurile in Romania si florile pe care le avem acasa in ghiveci aici sunt copaci imensi:-p
ma bucur ca iti place si te simti bine in concendiu. sa aaveti distractie placuta in continuare!

dandelion
16.09.2008, 11:46:26
Buna fetelor!am ajuns si eu la un calculator si am si intrat pe miresici,eu acum sunt in Spania si tot ce pot sa va spun: e foarte frumos aici:-p palmierii sunt aici ca si padurile in Romania si florile pe care le avem acasa in ghiveci aici sunt copaci imensi:-pMultumesc Nico pt urari!
si mie mi-a ramas gandul la Spania, de anul trecut...Il tot bat pe al meu la cap sa plecam acolo ;))

adina_mari
16.09.2008, 11:53:13
Multumesc Nico pt urari!
si mie mi-a ramas gandul la Spania, de anul trecut...Il tot bat pe al meu la cap sa plecam acolo ;))
in vacanta, nu? nu sa va stabiliti acolo. nu?;))

Codrutza
17.09.2008, 11:10:43
Pt Genoveva_1984

Salutare, ce faci, cum esti?cum stai cu emotiile, cu pregatirile.Abia asteptam poze dupa nunta.
Va doresc casa de piatra si tot binele din lume.

adina_mari
17.09.2008, 11:46:14
Pt Genoveva_1984

Salutare, ce faci, cum esti?cum stai cu emotiile, cu pregatirile.Abia asteptam poze dupa nunta.
Va doresc casa de piatra si tot binele din lume.
cred ca e ocupata ca nu a mai intrat deloc saptamana asta. abia astept sa o vad sambata. o sa fac si poze si vi le arat si voua daca nu se supara diana

dandelion
17.09.2008, 12:02:15
in vacanta, nu? nu sa va stabiliti acolo. nu?;))
=)) daca ar fi dupa mine, m-as si stabili acolo :D

Codrutza
17.09.2008, 13:22:19
cred ca e ocupata ca nu a mai intrat deloc saptamana asta. abia astept sa o vad sambata. o sa fac si poze si vi le arat si voua daca nu se supara diana

Abia astept si eu, impresii, pareri, poze, sfaturi ,pt ca peste doua saptamani ma asteapta si pe mine marele eveniment:-SS

adina_mari
18.09.2008, 16:35:24
Abia astept si eu, impresii, pareri, poze, sfaturi ,pt ca peste doua saptamani ma asteapta si pe mine marele eveniment:-SS
cum stati cu pregatirile, confirmarile?

STEFANIA86
18.09.2008, 16:50:57
Suntem numai in vacanta,ii foarte frumos aici dar parca e mai bine la casa noastra.al meu abia asteapta sa mergem acasa.Casa de piatra Diana<:-P

Codrutza
18.09.2008, 17:14:02
cum stati cu pregatirile, confirmarile?
Pai pe ultima suta -cam 85 % din invitati au confirmat, oricum mai au o saptamana la dispozitiie.saptamana viitoare mergem sa ne depunem actele la primarie si mai avem de facut ceva cumparaturi dar acelea in saptamana nuntii (bauturi fine, fructe.), tot atunci voi tipari si meniurile si numerele pentru masa.In rest e destul de ok nu ma plang.acu` sa tina si vremea putin cu noi si sa fim sanatosi.^:)^

adina_mari
18.09.2008, 21:22:51
Pai pe ultima suta -cam 85 % din invitati au confirmat, oricum mai au o saptamana la dispozitiie.saptamana viitoare mergem sa ne depunem actele la primarie si mai avem de facut ceva cumparaturi dar acelea in saptamana nuntii (bauturi fine, fructe.), tot atunci voi tipari si meniurile si numerele pentru masa.In rest e destul de ok nu ma plang.acu` sa tina si vremea putin cu noi si sa fim sanatosi.^:)^
intr-adevar sanatatea e pe primul loc.restul toate se rezolva. sa speram ca o sa se mai incalzeasca ca deja m-am saturat de vremea asta.
spor la ultimele preagtiri!

genoveva_1984
19.09.2008, 22:07:17
Din pacate nu am prea apucat sa mai intru in ultima saptamana...a fost destul de incarcata...dar nu am putut sa ma abtin. Pana acum nu am avut emotii, dar acum incep sa apara...sunt foarte nerabdatoare...si sper sa fie bine. Vremea nu prea tine cu mine si se pare ca va fi frig, dar trece....Va pup si va multumesc pentru sustinere.:* :*

dandelion
19.09.2008, 22:13:11
Din pacate nu am prea apucat sa mai intru in ultima saptamana...a fost destul de incarcata...dar nu am putut sa ma abtin. Pana acum nu am avut emotii, dar acum incep sa apara...sunt foarte nerabdatoare...si sper sa fie bine. Vremea nu prea tine cu mine si se pare ca va fi frig, dar trece....Va pup si va multumesc pentru sustinere.:* :*Diana, sa va bucurati de fiecare clipa, ca trece f repede, de nici nu iti dai seama..! iti doresc sa iasa totul cat mai bine, sa nu te stresezi pt nimic, lasa in ziua nuntii sa se streseze altii pt ce mai ramane pe ultima suta de metri, si voi bucurati-va unul de celalalt si de invitatii vostri.!
Te pup, si ne "citim" dupa nunta!!

genoveva_1984
20.09.2008, 14:16:37
Diana, sa va bucurati de fiecare clipa, ca trece f repede, de nici nu iti dai seama..! iti doresc sa iasa totul cat mai bine, sa nu te stresezi pt nimic, lasa in ziua nuntii sa se streseze altii pt ce mai ramane pe ultima suta de metri, si voi bucurati-va unul de celalalt si de invitatii vostri.!
Te pup, si ne "citim" dupa nunta!!

Multumesc frumos pentru tot, Ana. Chiar m-am hotarat sa las lucrurile asa cum vin si nu ma stresez nici macar pentru vremea asta. Poate ca asa a fost sa fie. Desi deja am inchiriat si decapotabila. Dar n-are nimic...ca eu traiesc intens fiecare clipa. Si ma bucur.... >:D< >:D<

mnc_mirela
20.09.2008, 15:29:56
Multumesc frumos pentru tot, Ana. Chiar m-am hotarat sa las lucrurile asa cum vin si nu ma stresez nici macar pentru vremea asta. Poate ca asa a fost sa fie. Desi deja am inchiriat si decapotabila. Dar n-are nimic...ca eu traiesc intens fiecare clipa. Si ma bucur.... >:D< >:D<

In sfarsit momentul asteptat de multa vreme a sosit<:-P Un singur sfat o sa-ti dau: sa nu lasi pe nimeni sa te supere orice ar fi!>:D<

STEFANIA86
20.09.2008, 16:25:12
Diana va doresc tot binele din lume multa fericire si iubire.Sa va distrati la maxim si sa nu lasati nimic sa va strice acesta zi minunata.te pup si succes>:D<

adina_mari
21.09.2008, 11:56:34
fetelor, a trecut si nunta dianei!a fost foarte frumoasa si la local totul a decurs bine, nu au fost incidente. pozici numai pe maine pt ca acum ma pregatesc sa merg la alta nunta.

Codrutza
22.09.2008, 11:37:43
fetelor, a trecut si nunta dianei!a fost foarte frumoasa si la local totul a decurs bine, nu au fost incidente. pozici numai pe maine pt ca acum ma pregatesc sa merg la alta nunta.

Abia asteptam pozicile

dandelion
22.09.2008, 12:26:00
Abia asteptam pozicileDaaa!!! si eu vreau sa vad poze!!<:-P

genoveva_1984
22.09.2008, 23:09:25
Multumesc pentru urari, fetelor. Abia acum am ajuns la un calculator, dar poze inca nu am. Dar am vazut ca v-a promis Adina poze, asa ca deocamdata ma bazez pe ea. Mie inca nu-mi vine sa cred ca a trecut. Dar a fost extraordinar, cel putin pentru mine...:* :*

STEFANIA86
22.09.2008, 23:33:41
Ma bucur foarte mult pt tine.sa ai o casnicie cat mai frumoasa:*

adina_mari
23.09.2008, 11:41:55
iata pozele...scuzati intarzierea dar ieri am fost foarte ocupata si nu am mai avut timp.

DENISIA28
23.09.2008, 12:25:30
Buna fetelor . ce mai faceti? am o rugaminte ^:)^ ...nu stiti de unde as putea inchiria porumbei? in zalau? stiti sau ati auzit? va rog mult de tot sa ma ajutati...mi as dori tare mult sa pot sa inchiriez porumbei...>:D<

genoveva_1984
23.09.2008, 14:22:27
iata pozele...scuzati intarzierea dar ieri am fost foarte ocupata si nu am mai avut timp.

Multumesc, Adina. Abia am asteptat sa vad cateva poze si nu aveam de la cine sa cer. Pe aparatul nostru nu a facut nimeni poze si pana vin cele oficiale mai este un pic. Sper ca v-ati simtit bine. >:D<

dandelion
23.09.2008, 14:43:11
Multumesc, Adina. Abia am asteptat sa vad cateva poze si nu aveam de la cine sa cer. Pe aparatul nostru nu a facut nimeni poze si pana vin cele oficiale mai este un pic. Sper ca v-ati simtit bine. >:D<
Felicitari Diana!! sa fiti fericiti!! frumoasa mireasa noastra..!>:D< f frumoase aranjamentele florale8-}
P.S. Cand te-au furat la nunta, te-au dus in green?:D

Codrutza
23.09.2008, 15:25:53
Felicitari Diana ,casa de piatra si tot ce va doriti. Super dragute pozele, da asteptam mai multe cat de curand :D.De asemenea impresii, sugestii sfaturi, desi ma gandesc ca acum nu prea ai tu vreme de din astea.

Codrutza
23.09.2008, 15:28:07
Buna fetelor . ce mai faceti? am o rugaminte ^:)^ ...nu stiti de unde as putea inchiria porumbei? in zalau? stiti sau ati auzit? va rog mult de tot sa ma ajutati...mi as dori tare mult sa pot sa inchiriez porumbei...>:D<

Stiu ca sunt in Zalau, porumbei, albi super.Cei care ii au stau undeva pe strada Crasnei, la o casa langa piata de animale.Nu am momentan nr de telefon dar daca pot sa fac rost iti dau PM.Dar cred ca poti sa te duci acolo si toata lumea stie de cei care cresc porumbeii.Mai sunt in Zalau si altii care au dar din cate stiu eu nu sunt albi.

adina_mari
23.09.2008, 16:34:41
cu placere! am facut mai multe dar astea au fost mai reusite. noi ne-am simtit foarte bine si ne-a placut tot, mai ales de voi ca ati dansat asa de mult.

mnc_mirela
24.09.2008, 00:07:04
Felicitari Diana si casa de piatra. Stai linistita ca o sa realizezi si tu ca a trecut pana la botez=))

genoveva_1984
24.09.2008, 15:31:47
Felicitari Diana!! sa fiti fericiti!! frumoasa mireasa noastra..!>:D< f frumoase aranjamentele florale8-}
P.S. Cand te-au furat la nunta, te-au dus in green?:D

Multumesc. Da, m-au dus in Green. Si acolo mi-au dus si mirele...ca au apucat de ne-au furat deodata. Si ne-am intalnit acolo ...:-p Erati cumva si voi acolo?

genoveva_1984
24.09.2008, 15:33:19
Felicitari Diana ,casa de piatra si tot ce va doriti. Super dragute pozele, da asteptam mai multe cat de curand :D.De asemenea impresii, sugestii sfaturi, desi ma gandesc ca acum nu prea ai tu vreme de din astea.

Multumesc. Promit ca vin si pozele cat de repede. sambata plecam in luna de miere, dar dupa ce ne intoarcem vin si cu prezentarea detaliata a evenimentului. saptamana asta e un pic mai incarcata si nu prea am timp.:*

genoveva_1984
24.09.2008, 15:34:36
cu placere! am facut mai multe dar astea au fost mai reusite. noi ne-am simtit foarte bine si ne-a placut tot, mai ales de voi ca ati dansat asa de mult.

Ma bucur ca v-ati simtit bine. Am fi vrut noi sa dansam si mai mult, dar timpul a fost prea scurt.:*

genoveva_1984
24.09.2008, 15:35:30
Felicitari Diana si casa de piatra. Stai linistita ca o sa realizezi si tu ca a trecut pana la botez=))

Multumesc...sper sa nu vina botezul prea repede...:">

genoveva_1984
24.09.2008, 15:37:21

Si noi am avut porumbei, dar nu au foat albi...erau gri. Dar nu s-au vazut, ca era noapte. Si eu am cautat in Zalau mult timp albi, dar nu am gasit. in Cluj stiu ca era o doamna care inchiria o pereche albi, dar nu stiu daca ii da si in alta localitate.

dandelion
24.09.2008, 19:51:03
Multumesc. Da, m-au dus in Green. Si acolo mi-au dus si mirele...ca au apucat de ne-au furat deodata. Si ne-am intalnit acolo ...:-p Erati cumva si voi acolo?Da:D de aia am intrebat, pt ca nu am fost sigura ca ai fost tu:-B ca eu cum nu vad f bine la distantao:-) si nu aveam lentilele de contact atuncio:-) am vazut si mirele ;))

genoveva_1984
25.09.2008, 11:28:43
Da:D de aia am intrebat, pt ca nu am fost sigura ca ai fost tu:-B ca eu cum nu vad f bine la distantao:-) si nu aveam lentilele de contact atuncio:-) am vazut si mirele ;))

A fost foarte amuzant. Nu stiam nici unul ca a fost furat si celalalt...si cand am dat cu ochii unul de altul...sa vezi distractie.

DENISIA28
25.09.2008, 12:31:31
Stiu ca sunt in Zalau, porumbei, albi super.Cei care ii au stau undeva pe strada Crasnei, la o casa langa piata de animale.Nu am momentan nr de telefon dar daca pot sa fac rost iti dau PM.Dar cred ca poti sa te duci acolo si toata lumea stie de cei care cresc porumbeii.Mai sunt in Zalau si altii care au dar din cate stiu eu nu sunt albi.

mersi mult de tot...daca mai ai informatii le astept cu mare nerabdare...:* o sa merg sa vad daca gasesc ceva...

DENISIA28
25.09.2008, 12:33:56
Si noi am avut porumbei, dar nu au foat albi...erau gri. Dar nu s-au vazut, ca era noapte. Si eu am cautat in Zalau mult timp albi, dar nu am gasit. in Cluj stiu ca era o doamna care inchiria o pereche albi, dar nu stiu daca ii da si in alta localitate.

mersi mult..felicitari !!! daca mai ai ceva informatii le astept cu nerabdare...si porumbeii gri de unde ati gasit? totusi daca nu gasesc...sa ramana varianta gri...[-(

mnc_mirela
25.09.2008, 15:05:41
mersi mult de tot...daca mai ai informatii le astept cu mare nerabdare...:* o sa merg sa vad daca gasesc ceva...

Stiu eu pe cineva care are porumbei albi ( 6 ), dar cred ca trebuie sa-ti faci si decoratiunile la ea, nu stiu sigur, daca vrei iti dau nr. ei de telefon pe privat. Oricum pretul e acceptabil.

adina_mari
30.09.2008, 13:32:17
diana, imi pare rau ca nu am avut ocazia sa discutam mai mult despre nunta dar ne-am mutat in chirie pt ca am inceput sa renovam apartamentul si acolo nu am net.abia astept sa vad pozele!

codruta, in caz ca nu mai intru iti urez spor la ultimele pregatiri si CASA DE PIATRA! sa aveti o nunta exact asa cum va doriti!sper sa fie totul bine

va pup fetelor!

mnc_mirela
30.09.2008, 23:26:04
diana, imi pare rau ca nu am avut ocazia sa discutam mai mult despre nunta dar ne-am mutat in chirie pt ca am inceput sa renovam apartamentul si acolo nu am net.abia astept sa vad pozele!

codruta, in caz ca nu mai intru iti urez spor la ultimele pregatiri si CASA DE PIATRA! sa aveti o nunta exact asa cum va doriti!sper sa fie totul bine

va pup fetelor!

Ce fain ca stati impreuna. Si eu mi-as dori foarte mult da parintii mei sunt mai conservatori, "de moda veche" sa zic asa.:( Si asa el e plecat in Franta si eu stau acasa si plang ca proasta ca nu suntem impreuna:-<

DENISIA28
02.10.2008, 10:27:31
Stiu eu pe cineva care are porumbei albi ( 6 ), dar cred ca trebuie sa-ti faci si decoratiunile la ea, nu stiu sigur, daca vrei iti dau nr. ei de telefon pe privat. Oricum pretul e acceptabil.

da-mi te rog nr pe privat...o sa incerc...decoratiuni nu as vrea sa fac cu altcineva...decat cu cei de la local...ies si mai ieftin asa...;)) totusi o sa sun sa vad...mersi mult..daca mai auzi ceva anunta ma te rog...sunt disperata ca nu gasesc...sunt in stare sa inchiriez de la cj...:-s sper sa gasesc si in zalau:-<

DENISIA28
02.10.2008, 10:34:12
codruta spor la pregatiri si sa ai o nunta frumoasa !!! casa de piatra! asteptam pozele >:D<

STEFANIA86
02.10.2008, 14:15:25
Codruta spor la pregatiri si iti doresc sa ai o nunta ca-n povesti si sa fiti cei mai fericiti:* <:-P

dandelion
02.10.2008, 14:50:40
Codruta, iti urez si eu sa iasa totul cat mai bine, sa aveti parte de clipe frumoase si de invitati veseli !

mnc_mirela
02.10.2008, 18:03:37
da-mi te rog nr pe privat...o sa incerc...decoratiuni nu as vrea sa fac cu altcineva...decat cu cei de la local...ies si mai ieftin asa...;)) totusi o sa sun sa vad...mersi mult..daca mai auzi ceva anunta ma te rog...sunt disperata ca nu gasesc...sunt in stare sa inchiriez de la cj...:-s sper sa gasesc si in zalau:-<

Ti-am trimis PM. Sper sa ai noroc ca stiu ca-ti doresti foarte mult.Bafta!:)>-

DENISIA28
03.10.2008, 14:32:28
Ti-am trimis PM. Sper sa ai noroc ca stiu ca-ti doresti foarte mult.Bafta!:)>-

mersi mult de tot >:D< ...sper sa am...mai am o promisiune de la cineva care zicea ca a fost la o nunta si avea 12 porumbei...o sa vad cat costa din ambele parti...inca o data multumesc mult...raman datoare >:D<

Codrutza
03.10.2008, 14:49:19
Fetelor, va multumesc pentru urari.O sa revin cat pot de repede cu poze si detalii .>:D<

mnc_mirela
03.10.2008, 19:24:15
mersi mult de tot >:D< ...sper sa am...mai am o promisiune de la cineva care zicea ca a fost la o nunta si avea 12 porumbei...o sa vad cat costa din ambele parti...inca o data multumesc mult...raman datoare >:D<

Cu multa placere!Sper sa rezolvi . Sa-mi zici daca ai reusit!;-)

genoveva_1984
05.10.2008, 12:34:16
Fetelor, va multumesc pentru urari.O sa revin cat pot de repede cu poze si detalii .>:D<

Iti urez si eu "Casa de piatra" , multa fericire si tot ce va doriti! >:D<

genoveva_1984
05.10.2008, 12:37:45

va pup fetelor!

Lasa ca avem timp destul sa povestim. Din pacate, nici eu nu am prea avut timp ca si noi ne mutam la casa si stiu ce inseamna sa te muti. Noi am inceput imediat dupa nunta, apoi am plecat in luna de miere si abia aseara ne-am intors. Iar acum am inceput sa finalizam cu mutatul si mai avem multe de facut. De maine nu mai am nici eu net, asa ca am profitat sa va salut acum si de saptamana viitoare voi incepe lucrul asa ca voi intra din nou in "contact" cu site-ul. Pana atunci pupicei...:*:*

STEFANIA86
13.10.2008, 10:31:24
Fetelor ce mai faceti?Eu am avut multe intamplari in ultima vreme...in primul rand a trebuit sa-mi caut alt staroste pt ca cel pe care il vroiam m-a lasat balta.In fine ne-am gasit altul.Ne-am gasit si a 2 pereche de nasi...acum stau mai linistita:)>-

adina_mari
13.10.2008, 12:15:03
Fetelor ce mai faceti?Eu am avut multe intamplari in ultima vreme...in primul rand a trebuit sa-mi caut alt staroste pt ca cel pe care il vroiam m-a lasat balta.In fine ne-am gasit altul.Ne-am gasit si a 2 pereche de nasi...acum stau mai linistita:)>-

bine ca v-ati gasit altul!felicitari pt nasi!

codrutza, cand ne arati ceva poze?

mnc_mirela
13.10.2008, 23:14:12

Si eu sunt mai linistita pentru ca am rezolvat cu nasii in sfarsit si mai ales ca au acceptat din prima. Acum pot sa incep sa-mi fac invitatiile.

Codruta "casa de piatra" si asteptam vesti de la tine!

Voi fetelor ce mai faceti? Ati mai rezolvat ceva?

mnc_mirela
15.10.2008, 17:02:10
Denisia, ce ai rezolvat cu porumbeii?

Codrutza
17.10.2008, 11:26:08
Va salut fetelor.In sfarsit am revenit si eu in lumea reala :)).
A trecut si nunta mea, super reusita dupa cum spun unii.
Va rag sa-mi scrieti dacapot sa va ajut cu ceva, detalii, preturi etc.
si..... ceva pozici aici:http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=252328158&ownerId=71248071

DENISIA28
17.10.2008, 14:30:12
Denisia, ce ai rezolvat cu porumbeii?

ceao...inca nimic...tot aman...o sa sun cat de repede...am tot lasat asa de pe azi pe maine...sigur o sa sun cat de curand...alte informatii de porumbei din alta parte nu am..mai astept inca un nr de telefon pt alti porumbei...#:-S ...toate s-au cam adunat..nu am avut timp de pregatiri de nunta..le-am abandonat pentru moment...

mnc_mirela
17.10.2008, 23:31:13
ceao...inca nimic...tot aman...o sa sun cat de repede...am tot lasat asa de pe azi pe maine...sigur o sa sun cat de curand...alte informatii de porumbei din alta parte nu am..mai astept inca un nr de telefon pt alti porumbei...#:-S ...toate s-au cam adunat..nu am avut timp de pregatiri de nunta..le-am abandonat pentru moment...

Lasa ca rezolvi tu, ca doar ai buletin;-) . Mai ai timp. Stai linistita ca o sa ai si porumbeii mult doriti.

mnc_mirela
18.10.2008, 18:35:01
si..... ceva pozici aici:http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=252328158&ownerId=71248071

Imi dai te rog un accept pe hi5 sa vad si eu pozele "monica mirela"? Te rooog![-o<

STEFANIA86
19.10.2008, 16:26:29

Eu nu pot sa intru sa vad pozele:-s

Codrutza
20.10.2008, 09:39:40
Eu nu pot sa intru sa vad pozele:-s
Trebuie sa ai cont pe hi5.In principiu daca ai pe yahoo, e floare la ureche.

DENISIA28
20.10.2008, 10:05:22
buna fetelor! ce mai faceti? codruta, cum a iesit totul? esti multumita? cu cine ai colaborat pentru aranjamente? daca poti sa ne ajuti cu niste detalii...le asteptam cu placere...

mnc_mirela
20.10.2008, 13:19:18

Codruta, in primul rand pot sa zic ca ai fost superba!!! Esti o femeie foarte frumoasa.Nunta ta o pot descrie in trei cuvinte: naturalete, frumusete si un pic de nebunie.;-) Rochia a fost foarte frumoasa si a stat pe tine "ca turnata". Felicitari si casa de piatra.

STEFANIA86
20.10.2008, 13:43:48

Ti-am trimis o cerere de prietenie de la un coleg LUCI.te rog sa-i dai accept sa pot vedea pozele
[-o<

Codrutza
20.10.2008, 15:08:04
Ti-am trimis o cerere de prietenie de la un coleg LUCI.te rog sa-i dai accept sa pot vedea pozele
[-o<
I-am dat accept .

Codrutza
20.10.2008, 15:11:16
buna fetelor! ce mai faceti? codruta, cum a iesit totul? esti multumita? cu cine ai colaborat pentru aranjamente? daca poti sa ne ajuti cu niste detalii...le asteptam cu placere...

Pt aranjamente, am colaborat cu Lili Iloc.A iesit superb, toata lumea a fost super incantata.Ideea e ca trebuie sa sti exact ce vrei si sa te implici si tu foarte mult.Eu am venit cu ideile, adica ma rog, ce am dorit eu.Ea m-a ajutat foarte mult.Am facut probe, am desenat si in final a iesit cam ce mi-am dorit, la un pret destul de bun.

STEFANIA86
20.10.2008, 18:02:18
Codrutza eu nu eram sigura ca te cunosc dar acum dupa ce am vazut pozele mi-am dat seama ca aveam dreptate atat ca te cunosc ca fiind Mihaela.Ai fost foarte frumoasa si ati avut o nunta foarte frumoasa.Casa de piatra!

genoveva_1984
21.10.2008, 08:00:58
Am si eu in sfarsit pozici. De ceva vreme lucrez la un cont pe picasa si abia acum am reusit sa-l creez... ca nu prea ma pricep. Va dau adresa: http://picasaweb.google.com/dianagenoveva84. Sper sa mearga.
Pana acum nu prea am reusit sa intru si momentan nu am nici net acasa, dar am la serviciu, asa ca daca va pot ajuta si eu cu ceva... pe voi, viitoarele miresici, cu cea mai mare placere. Am foarte multe de povestit, dar nu prea stiu cu ce sa incep, asa ca daca doriti sa ma intrebati voi ceva in legatura cu restaurantul sau decoratiunile....
Legat de nunta, noi am fost foarte multumiti de ce a iesit...cei de la Severus si-au dat tot interesul, ca de obicei si invitatii au fost in general multumiti. A iesit bine si cu muzica, chiar daca mi-a fost putin teama, se pare ca merge bine si cu formatie, ca lumea s-a distrat bine, iar noi am fost in al noualea cer. Pentru mine a fost o zi extraordinara...am zambit toata ziua si chiar m-au intrebat la un moment dat nasii daca am baut ceva ca prea sunt fericita, iar eu le-am spus ca sunt beata de fericire... si chiar asa eram. Mici nemultumiri au existat...dar in final a fost bine, mult peste asteptari.
P.S. Cei de la Severus citesc site-ul...si legat de asta e una din marile mele nemultumiri in legatura cu nunta.

Codrutza
21.10.2008, 09:53:06
Am si eu in sfarsit pozici. De ceva vreme lucrez la un cont pe picasa si abia acum am reusit sa-l creez... ca nu prea ma pricep. Va dau adresa: http://picasaweb.google.com/dianagenoveva84. Sper sa mearga.
Pana acum nu prea am reusit sa intru si momentan nu am nici net acasa, dar am la serviciu, asa ca daca va pot ajuta si eu cu ceva... pe voi, viitoarele miresici, cu cea mai mare placere. Am foarte multe de povestit, dar nu prea stiu cu ce sa incep, asa ca daca doriti sa ma intrebati voi ceva in legatura cu restaurantul sau decoratiunile....
Legat de nunta, noi am fost foarte multumiti de ce a iesit...cei de la Severus si-au dat tot interesul, ca de obicei si invitatii au fost in general multumiti. A iesit bine si cu muzica, chiar daca mi-a fost putin teama, se pare ca merge bine si cu formatie, ca lumea s-a distrat bine, iar noi am fost in al noualea cer. Pentru mine a fost o zi extraordinara...am zambit toata ziua si chiar m-au intrebat la un moment dat nasii daca am baut ceva ca prea sunt fericita, iar eu le-am spus ca sunt beata de fericire... si chiar asa eram. Mici nemultumiri au existat...dar in final a fost bine, mult peste asteptari.
P.S. Cei de la Severus citesc site-ul...si legat de asta e una din marile mele nemultumiri in legatura cu nunta.

Foarte misto pozele, mi-au placut mult.
Nu inteleg insa nmultumirea cu cei de la Severus? La mine au fost minunati, nici nu puteam sa cer mai mult.

genoveva_1984
21.10.2008, 10:35:33
Foarte misto pozele, mi-au placut mult.
Nu inteleg insa nmultumirea cu cei de la Severus? La mine au fost minunati, nici nu puteam sa cer mai mult.

Nu vreau sa fiu gresit inteleasa, nu am nemultumiri in legatura cu organizarea, am fost foarte multumita de cum a iesit totul la restaurant. Nemultumirea se leaga de faptul ca in noaptea nuntii mi-au facut anumite reprosuri legate de comentariile mele de pe miresici si de detaliile pe care le-am dat aici legat de restaurant.
Multumesc pentru aprecierile legate de poze. Si eu as fi vrut sa vad pozele tale, dar nu am cont pe hi5, asa ca...

STEFANIA86
21.10.2008, 10:53:55
Ati fost foarte frumosi sa aveti casa de piatra!!!;))de unde ati avut suportul pt paharele de sampanie?a fost foarte interesant.....

Codrutza
21.10.2008, 11:24:05
Codrutza eu nu eram sigura ca te cunosc dar acum dupa ce am vazut pozele mi-am dat seama ca aveam dreptate atat ca te cunosc ca fiind Mihaela.Ai fost foarte frumoasa si ati avut o nunta foarte frumoasa.Casa de piatra!

Multumim mult.Ne stim de undeva?ca eu nu-mi dau seama.

STEFANIA86
21.10.2008, 11:31:59
Da de la partid:"> Nico Puie cred ca asa ma stii si tu pe mine:">

Codrutza
21.10.2008, 11:44:31
Da draga Nico,normal ca te stiu.Chiar bine de tot, nu?
Nu te-am recunoscut in poza de la avatar.Sorry

adina_mari
21.10.2008, 15:40:35
diana, codrutza, sunt foarte frumoase pozicile voastre!va doresc casa de piatra si sa fiti mereu la fel de fericite ca in aceste poze!

eu nu prea mai am timp sa intru acum.abia astept sa terminam cu renovarea si sa ne putem muta in casuta noastra!

genoveva_1984
22.10.2008, 07:38:20
Ati fost foarte frumosi sa aveti casa de piatra!!!;))de unde ati avut suportul pt paharele de sampanie?a fost foarte interesant.....

Multumesc mult. Suportul pentru pahare e de la doamna cu decoratiunile, ea ni l-a inchiriat. Si mie mi-a placut foarte mult, dar cei de la Severus - in incapatanarea lor - nu au vrut sa-l foloseasca. Am dus 15 sticle de sampanie si suportul si mi-au spus ca nu are rost sa folosim sampania ca oamenii nu vor bea, ca ei stiu din experienta lor ca persoanele se servesc cu sampanie, ciocnesc cu mirii si apoi lasa paharele pe unde apuca si se pierde multa sampanie. Le-am spus ca nu conteaza, eu vreau sa il foloseasca, mai ales ca si cumparasem sampania. Dar degeaba le-am spus ca tot cum au vrut ei au facut si noi ne-am dus acasa cu vreo 8-9 sampanii neincepute si am si dat 100 ron pentru inchirierea suportului care a stat cu paharele goale toata noaptea...

genoveva_1984
22.10.2008, 07:39:04
diana, codrutza, sunt foarte frumoase pozicile voastre!va doresc casa de piatra si sa fiti mereu la fel de fericite ca in aceste poze!

eu nu prea mai am timp sa intru acum.abia astept sa terminam cu renovarea si sa ne putem muta in casuta noastra!

Multumesc...>:D< >:D< >:D<

DENISIA28
24.10.2008, 09:24:51
fetelor proaspat casatorite, aveti poze superbe si reusite.se vede ca ati muncitmult si v-ati implicat.ati avut nunti reusite...totul a fost frumos...si aranjamentele, si mai ales rochitele...va doresc casa de piatra si multa iubire si fericire...:*

STEFANIA86
08.11.2008, 15:38:37
Fetelor nu stiti dc ne lasa cu artificii afara?eu vreau artificii da nu stiu ce sa fac.....:-s

dandelion
09.11.2008, 11:04:34
Fetelor nu stiti dc ne lasa cu artificii afara?eu vreau artificii da nu stiu ce sa fac.....:-s
Din cate stiu, ai nevoie de pirotehnisti..nu le poate "lansa" oricine, e nevoie de cineva autorizat...

genoveva_1984
11.11.2008, 07:33:51

Si eu am vrut ... si m-am dus sa ma interesez...si mi-au spus ca in primul rand trebuie ca restaurantul sa fie undeva unde nu sunt blocuri si case in jur...deci din cate am inteles eu, trebuie sa fie in camp deschis, conditie pe care noi nu o indeplineam. Apoi ai nevoie, asa cum spunea si Ana de o echipa de pirotehnisti autorizati care sa se ocupe de ele. Si, in plus, o gramada de autorizatii: de la primarie, de la pompieri....deci multa alergatura si o gramada de bani cheltuiti. Asa ca am renuntat la idee, dar am ramas cu nostalgia...

DENISIA28
19.11.2008, 08:23:25
buna fetelor...pe unde sunteti? ce mai faceti? nu prea mai avem timp de "miresici"...de altfel nici eu nu am avut timp cam de multa vreme...toata lumea are cate ceva de facut...multe stresuri...cu organizarea stau ok, zic eu...abia astept targurile de nunti...;))

adina_mari
22.11.2008, 16:24:47
Si eu am vrut ... si m-am dus sa ma interesez...si mi-au spus ca in primul rand trebuie ca restaurantul sa fie undeva unde nu sunt blocuri si case in jur...deci din cate am inteles eu, trebuie sa fie in camp deschis, conditie pe care noi nu o indeplineam. Apoi ai nevoie, asa cum spunea si Ana de o echipa de pirotehnisti autorizati care sa se ocupe de ele. Si, in plus, o gramada de autorizatii: de la primarie, de la pompieri....deci multa alergatura si o gramada de bani cheltuiti. Asa ca am renuntat la idee, dar am ramas cu nostalgia...
eu stau langa severus si au fost artificii la cel putin 2 nunti. poate s-au schimbat legile de atunci.

adina_mari
22.11.2008, 16:27:39
buna fetelor...pe unde sunteti? ce mai faceti? nu prea mai avem timp de "miresici"...de altfel nici eu nu am avut timp cam de multa vreme...toata lumea are cate ceva de facut...multe stresuri...cu organizarea stau ok, zic eu...abia astept targurile de nunti...;))
noi mai avem putin si o sa ne mutam in sfarsit in casuta noastra. a fost o perioada tare stresanta si ma bucur ca se apropie de finalam cam ramas in urma cu facultatea dar asta este, nu putem fi cu toate.
abia astept si eu targurile!!!nici nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul...

DENISIA28
24.11.2008, 10:57:13
buna fetelor ;;) ...asa e...timpul a trecut repede...nici nu imi vine sa cred ca e asa aproape craciunul...<:-P ...si noi am fost fff strsati cu apartamentul....e aproape gata..mai e putin de lucru...#:-S ...abia astept sa fie gata...bine ca ati terminat...stiu cum e...si noi la fel suntem..am cam neglijat unele lucruri..dar asta e ..fiecare la randul sau...

STEFANIA86
28.11.2008, 19:04:38
Buna fetelor,ce mai faceti?Nu ati mai intrat de mult...vreau sa va intreb ceva:voua vi s-a spus cand ati fost sa dati avansul ca aveti "cadou" o camera la hotel?Mie asa mi s-a spus atunci,voi ce stiti?:-\

STEFANIA86
02.12.2008, 19:15:06
Fetelor ce mai faceti?nu ati mai intrat de mult pe aici....ce ati mai rezolvat?:-\

genoveva_1984
04.12.2008, 07:39:46
Buna fetelor,ce mai faceti?Nu ati mai intrat de mult...vreau sa va intreb ceva:voua vi s-a spus cand ati fost sa dati avansul ca aveti "cadou" o camera la hotel?Mie asa mi s-a spus atunci,voi ce stiti?:-\

Da, asa e. Si noi am petrecut "noaptea nuntii" la hotel si a fost "surpriza" celor de la Severus. Camera este la Hotel Porolissum si noi ne-am simtit foarte bine acolo.

sandy2009
08.12.2008, 13:36:56
Salutare fetelor!

Felicitari celor care au avut nunta sezonul acesta si va doresc numai de bine, sanatate, fericire, bucurii...

Eu acuma stau si ma gandesc la o treba.... Nunta de zi sau de noapte?? Vreau sa va intreb pe voi parerea deoarece am vazut ca ati fost la multe nunti... Mie sincer mi-au placut cel mai mult nuntile de noapte... dar am fost la prea putine in ultimul timp. Majoritatea la care am fost recent au fost de zi. Sunt frumoase si nuntile de zi dar eu cel putin parca intru mai greu in atmosfera daca e zi afara :D . Deocamdata am rezervat sala pentru nunta de noapte.. dar acuma am inceput sa intreb in stanga si in dreapta sa vad parerea fiecaruia... Voi ce ziceti?

o zi buna

pa pa

STEFANIA86
09.12.2008, 17:07:29
Salutare fetelor!

Felicitari celor care au avut nunta sezonul acesta si va doresc numai de bine, sanatate, fericire, bucurii...

Eu acuma stau si ma gandesc la o treba.... Nunta de zi sau de noapte?? Vreau sa va intreb pe voi parerea deoarece am vazut ca ati fost la multe nunti... Mie sincer mi-au placut cel mai mult nuntile de noapte... dar am fost la prea putine in ultimul timp. Majoritatea la care am fost recent au fost de zi. Sunt frumoase si nuntile de zi dar eu cel putin parca intru mai greu in atmosfera daca e zi afara :D . Deocamdata am rezervat sala pentru nunta de noapte.. dar acuma am inceput sa intreb in stanga si in dreapta sa vad parerea fiecaruia... Voi ce ziceti?

o zi buna

Mie imi plac nuntile de noapte.Am fost si la nunti de zi si cand ne simteam ma bine se termina totul,mi se pare ca cele de noapte tin mai mult:-\.Noi avem nunta de noapte si dupa 12 e si ziua mea....o sa ma distrez dublu....:DAcum depinde de fiecare asta e pararea mea....

STEFANIA86
24.12.2008, 14:46:48
Intampinand cu aleasa simtire si sfanta bucurie Nasterea Domnului
nostru Isus Hristos, care s-a intrupat si a locuit printre noi plin
de har si de adevar, sa primim Iubirea divina ce coboara printre noi
ca pe un binecuvantat prilej de reinnoita speranta si credinta.

FIE-VA VIATA NUMAI BUCURIE, SFANTA SARBATOARE SI NUMAI INALTARE IAR
ANUL CARE VINE, NUMAI RODURI PLINE SPRE BINECUVANTARE SI SFANTA
MULTUMIRE!!
NASTEREA DOMNULUI HRISTOS SA NE FIE DE FOLOS!<:-P

DENISIA28
29.12.2008, 12:01:50
Sarbatori fericite tuturor!!! Un an nou mai bogat si mai prosper! multe impliniri si realizari cat mai multe. >:D< la multi ani!!!

geany_m
30.12.2008, 23:40:16
Primiți cu uratul? ;))

Aho, aho copii și frați,
Miresici, miri și cumnați,
Socri, nași, mame și tați,
Utilizatori logați,
Stați puțin și nu postați,
Lângă forum v-adunați
Si mesaju-mi lecturați!

Bună seara gazde bune,
Am venit in misiune
Să aduc un gând de bine
Pentru anul care vine.
Un An Nou mai bun in toate,
Bani in pungă de să crape,
S-aveți an îmbelșugat
Si pe forum adunat.

Vă urez viață ușoară
In criza financiară
Si să nu fiți afectate
Sau disponibilizate.
Să vă umpleti de parale
De la vreo retrocedare...

Iar când fetele vor scrie
"Miresici" o să învie,
Și forumul se va-nălța,
Ca Napoleon în șa,
Criza nu îl va atinge
Nici când în Sahara ninge.

Netu-i full, serverul mare,
Semne bune anul are,
Mesaje noi de postați
Cu toți vom fi mai bogați!

Si cu asta eu închei,
Am rămas fără idei...
Ia pocniți din emoticoane
Să se-audă până-n vale
Si sunați din zurgălăi,
Miresici și miresoi....
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/837/837430hdltte589v.gif (http://www.glitter-graphics.com/)

genoveva_1984
31.12.2008, 07:46:12
Deschideti inima si lasati bucuria si implinirea sa va intre in suflet!
Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi!
Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!!!

Sarbatori fericite!!!

si

La multi ani

adina_mari
05.01.2009, 14:55:29
La Multi Ani!!! fie ca noul sa va aduca numai bucurii!>:D<

DENISIA28
07.01.2009, 07:47:46
la multi ani!!! va doresc un an cat mai bun si mai plin de reusite!

adina_mari
08.01.2009, 21:35:22
ce mai faceti fetelor?cum stati cu pregatirile?
eu vreau sa merg sapt viitoare sa vad ce oferte au firmele de decoratiuni pt ca e cam tarziu si trebuie sa ma decid pe cine aleg.

adina_mari
12.01.2009, 23:06:26
buna fetelor ;;) ...asa e...timpul a trecut repede...nici nu imi vine sa cred ca e asa aproape craciunul...<:-P ...si noi am fost fff strsati cu apartamentul....e aproape gata..mai e putin de lucru...#:-S ...abia astept sa fie gata...bine ca ati terminat...stiu cum e...si noi la fel suntem..am cam neglijat unele lucruri..dar asta e ..fiecare la randul sau...
ma bucur ca v-ati gasit apartament pana la urma. ati terminat?asa bine e cand vezi ca e totul gata si poti in sfarsit sa te bucuri de casuta ta!

DENISIA28
13.01.2009, 13:37:57
ma bucur ca v-ati gasit apartament pana la urma. ati terminat?asa bine e cand vezi ca e totul gata si poti in sfarsit sa te bucuri de casuta ta!

buna fetelor...multumesc , da am gasit apartament...48.000 euro cu 3 camere. e frumos...si garaj si pod si beci...a fost o super "oferta" ( asa cum imi place mie sa zic)...omul avea nevoie de bani...si am aparut noi ^:)^ ...am reusit sa facem dormitorul, camera din mijloc, care e biroul meu, si holul si bucataria...a mai ramas baia si camera mare...a fost greu si stresant...am reusit inainte de craciun sa terminam...:)) o sa le renovam dupa nunta...:-scare apropo ca se apropie...am studiat deja ofertele de targuri....;))

adina_mari
13.01.2009, 15:27:47
buna fetelor...multumesc , da am gasit apartament...48.000 euro cu 3 camere. e frumos...si garaj si pod si beci...a fost o super "oferta" ( asa cum imi place mie sa zic)...omul avea nevoie de bani...si am aparut noi ^:)^ ...am reusit sa facem dormitorul, camera din mijloc, care e biroul meu, si holul si bucataria...a mai ramas baia si camera mare...a fost greu si stresant...am reusit inainte de craciun sa terminam...:)) o sa le renovam dupa nunta...:-scare apropo ca se apropie...am studiat deja ofertele de targuri....;))
spor atunci ca sa faceti si ce v-a ramas. mai aveti timp pana la nunta.
abia astept si eu targul din 23. oricum vreau sa merg la toate

DENISIA28
14.01.2009, 11:12:57
spor atunci ca sa faceti si ce v-a ramas. mai aveti timp pana la nunta.
abia astept si eu targul din 23. oricum vreau sa merg la toate

multumesc mult.>:D< sa stii ca e fff bine sa stii ca e casuta ta...sa te bucuri de ea...si eu vreau sa merg la toate targurile... numai ca rochita nu as vrea sa o cumpar de pe acum...eu cu siguranta o sa regret , ca parca vad ca o sa vad alta mai frumoasa...si prefer sa mai astept...cel putin pana prin mai iunie...totusi o sa cumpar cate ceva...:)) abia astept...=))

adina_mari
14.01.2009, 15:09:37
multumesc mult.>:D< sa stii ca e fff bine sa stii ca e casuta ta...sa te bucuri de ea...si eu vreau sa merg la toate targurile... numai ca rochita nu as vrea sa o cumpar de pe acum...eu cu siguranta o sa regret , ca parca vad ca o sa vad alta mai frumoasa...si prefer sa mai astept...cel putin pana prin mai iunie...totusi o sa cumpar cate ceva...:)) abia astept...=))
greu cu rochita...nu-mi place nimci din ce am vazut pana acum. sper sa gasesc ceva la targ.

DENISIA28
21.01.2009, 13:08:44
greu cu rochita...nu-mi place nimci din ce am vazut pana acum. sper sa gasesc ceva la targ.

cu siguranta o sa gasesti ceva frumos...a fost deja targul la bucuresti si din cate am observat sunt modele superbe...si ai mai multe posibilitati de optiune..o sa iti gasesti rochia visata :)...si au astept sa merg...deja se apropie momentul ;-)..se pare ca tu esti cam pe ultima suta de metri...ai reusit sa indeplinesti ce ti ai propus? eu mai am cate ceva:-SS...ma cam preseaza timpul si problemele care apar mereu din senin =((

adina_mari
21.01.2009, 14:40:50
cu siguranta o sa gasesti ceva frumos...a fost deja targul la bucuresti si din cate am observat sunt modele superbe...si ai mai multe posibilitati de optiune..o sa iti gasesti rochia visata :)...si au astept sa merg...deja se apropie momentul ;-)..se pare ca tu esti cam pe ultima suta de metri...ai reusit sa indeplinesti ce ti ai propus? eu mai am cate ceva:-SS...ma cam preseaza timpul si problemele care apar mereu din senin =((
pai si eu am vazut modele superbe dar pornesc de la 4000 ron si tot urca...eu nu intentionez sa dau asa mult pe rochita. acum astept targurile din weekend de la cluj sa vad daca imi gasesc ceva.

foarte multe nu am rezolvat si timpul trece...dupa ce trece sesiunea o sa ma ocup mai mult.

pana acum avem restaurantul, nasii, foto/video, dj, staroste, firma decoratiuni si cam atat :-p mai sunt o gramada si mai e asa putin..........

tu ai timp destul, nu ar trebui sa fii stresata

DENISIA28
23.01.2009, 15:06:26
buna. cand te duci la targuri? si pana la urma in ce date sunt? acum in 25-27? si weekendul urmator? weekendu asta unde? si celalalt la expo transilvania? nu am inteles f bine...:(...am cautat pe net, dar pe net am gasit mai multe date...de unde ai datele? te rog sa ma anunti si pe mine...[-o<

STEFANIA86
29.01.2009, 13:30:45
Fetelor care veniti maine la targ?:D

adina_mari
29.01.2009, 16:22:26
buna. cand te duci la targuri? si pana la urma in ce date sunt? acum in 25-27? si weekendul urmator? weekendu asta unde? si celalalt la expo transilvania? nu am inteles f bine...:(...am cautat pe net, dar pe net am gasit mai multe date...de unde ai datele? te rog sa ma anunti si pe mine...[-o<
imi pare rau dar abiaa cum am vazut mesajul tau. nu stiu cum de l-am ratat^:)^

weekendul asta este targ la expotransilvania si majoritatea firmelor care au fost la celelalte traguri vin si aici.

sczue inca o data

adina_mari
29.01.2009, 16:23:22
Fetelor care veniti maine la targ?:D
eu am examen de la 10 vineri si merg dupa aceea. targul e de la 12. abia astept!

STEFANIA86
31.01.2009, 12:26:44
Buna fetelor,am fost la targ si sunt foarte dezamagita...nu mi-am gasit mai nimic sa-mi placa,noroc ca mai am ceva timp pana la nunta si pot sa mai caut:(

DENISIA28
04.02.2009, 15:15:59
imi pare rau dar abiaa cum am vazut mesajul tau. nu stiu cum de l-am ratat^:)^

weekendul asta este targ la expotransilvania si majoritatea firmelor care au fost la celelalte traguri vin si aici.

sczue inca o data

buna. stai linistita ..am gasit pana la urma...dar cred ca am fost degeaba...cum zicea si stefania ca a fost dezamagita...nu am gasit nimic...nici macar un amarat de guest book...:( preturile au fost exagerate...vroiam sa imi fac o proba la par si machiaj, dar trebuia sa astept mult timp..si nu am avut rabdare..in rest nimic..au fost intradevar rochite frumoase dar fff scumpe...eu am vaz 2 cu 60 mil....dar nu dau atata pe o rochita sa o port doar o sg data...:O...am vaz aici in zalau de mirandi...cred ca aici o sa ma opresc, daca nu gasesc nimic pe la oradea sau baia mare...mai e timp...macar sa stiu ce model vreau...stiu ca vreau alba.,..apropo, ati vazut ca mai mult crem se poarta? :D e frumos...dar totusi eu zic ca o data in viata o sa fiu mireasa...:D

adina_mari
04.02.2009, 18:08:37
buna. stai linistita ..am gasit pana la urma...dar cred ca am fost degeaba...cum zicea si stefania ca a fost dezamagita...nu am gasit nimic...nici macar un amarat de guest book...:( preturile au fost exagerate...vroiam sa imi fac o proba la par si machiaj, dar trebuia sa astept mult timp..si nu am avut rabdare..in rest nimic..au fost intradevar rochite frumoase dar fff scumpe...eu am vaz 2 cu 60 mil....dar nu dau atata pe o rochita sa o port doar o sg data...:O...am vaz aici in zalau de mirandi...cred ca aici o sa ma opresc, daca nu gasesc nimic pe la oradea sau baia mare...mai e timp...macar sa stiu ce model vreau...stiu ca vreau alba.,..apropo, ati vazut ca mai mult crem se poarta? :D e frumos...dar totusi eu zic ca o data in viata o sa fiu mireasa...:D
da am vazut ca sunt mai multe pe crem din pacate. si eu vreau tot alba. mie imi plac mult cele de la demetrios dar totusi 60 de milioane e cam mult.

DENISIA28
05.02.2009, 09:46:06
buna...cu cine o sa faci aranjamentele? eu am fost acolo mai jos de nr 1...care s-a deschis acum...am fost si la galerii la simona party...o sa mai vad peste drum de dulcicom...mai stii pe cineva care se ocupa de aranjamente? o sa vad ce ofera..care e pretul apoi o sa vad ce imi ofera si de la local...nu stiu ce sa fac..cu cine...:-<

adina_mari
05.02.2009, 10:50:12
buna...cu cine o sa faci aranjamentele? eu am fost acolo mai jos de nr 1...care s-a deschis acum...am fost si la galerii la simona party...o sa mai vad peste drum de dulcicom...mai stii pe cineva care se ocupa de aranjamente? o sa vad ce ofera..care e pretul apoi o sa vad ce imi ofera si de la local...nu stiu ce sa fac..cu cine...:-<
ti-am tr PM

DENISIA28
05.02.2009, 11:38:21
ti-am tr PM

k . mersi mult. nu am ajuns acolo inca...tu cu ea faci? nu stiu inca..am vazut de ex la ciuperca...huse si nuante superbe...si altcineva cine se ocupa de aranjat sali mai stii? e super pretul ...:-? mie la 200 pers mi a zis la galerii cam 21 mil...bine, cu tot ...:-? de aceea mai vrea sa compar oferte si sa vad cine ce are ...de ex imi place mult suportul dde la ea...pt sampanie..dar huse nu prea are...chiar nu stiu ce sa fac...:-s

DENISIA28
05.02.2009, 11:39:49
Buna fetelor,am fost la targ si sunt foarte dezamagita...nu mi-am gasit mai nimic sa-mi placa,noroc ca mai am ceva timp pana la nunta si pot sa mai caut:(

buna...si eu la fel...fff scumpe....apropo..cu cine faci aranjamentele? ce agentii sunt prin zalau?

DENISIA28
05.02.2009, 11:45:04
fetelor...ati vazut ce putine viitoare miresici am ramas? :| ...cum stati cu pregatirile? mai aveti de planificat? eu acum caut pt aranjatul salii...pt prajituri si tort... bautura...accesorii nunta si pt mine...>:P deja m-am saturat de atata umblat...#-o ce culori alegeti pt decor? pe mine ma bate gandul mov...sau plamaniu ( sau ceva de genu, nu roz)...si pot sa imi fac buchetul tot asa din trandafirii aia superbi mov-roz...habar nu am...acum pe toare trebuie sa le rezolv ...=((

ondina007
05.02.2009, 13:08:17
cunosc o tipa care numai cu asta se ocupa.muresan alina,ai auzit de ea?vrei s-o contactezi?pot sa dau nr ei de telefon pe site?

DENISIA28
05.02.2009, 13:28:21
cunosc o tipa care numai cu asta se ocupa.muresan alina,ai auzit de ea?vrei s-o contactezi?pot sa dau nr ei de telefon pe site?

nu poti cred pe site...pe privat numai,..sigur ca vreau cat mai multe nr de tel...sa vad oferte si preturi...mersi mult

DENISIA28
05.02.2009, 14:12:00
mersi frumos stefania...o sa o sun sa vad ce oferte are...cat te costa tot? aranajamente? si ce are? pt decoratiuni? in mare...>:D<pana acum am avut o oferta de 18 mil, mai jos de ciuperca...unde imi plac f mult nuantele de huse si funde... si la galerii 21 mil dar nu imi prea plac husele :-s...la 200 invitati...aproximativ.
inca nu stiu exact nr de pers...si de aceea vreau sa caut si sa compar preturile...normal ;-)...sa vad fiecare ce imi ofera...:-?

adina_mari
05.02.2009, 18:13:42
fetelor...ati vazut ce putine viitoare miresici am ramas? :| ...cum stati cu pregatirile? mai aveti de planificat? eu acum caut pt aranjatul salii...pt prajituri si tort... bautura...accesorii nunta si pt mine...>:P deja m-am saturat de atata umblat...#-o ce culori alegeti pt decor? pe mine ma bate gandul mov...sau plamaniu ( sau ceva de genu, nu roz)...si pot sa imi fac buchetul tot asa din trandafirii aia superbi mov-roz...habar nu am...acum pe toare trebuie sa le rezolv ...=((
pai tu mai ai o gramada de timp la dispozitie. eu mai am 3 luni si inca nu am rochita, verighete, invitatii, pantofi, costum pt mire, progarmare la biserica si multe multe altele. ai timp suficient sa le faci pe toate.

eu am ales huse verzi dar un verde mat nu huse din saten si esarfe crem

DENISIA28
10.02.2009, 07:39:34
nu poti cred pe site...pe privat numai,..sigur ca vreau cat mai multe nr de tel...sa vad oferte si preturi...mersi mult

mersi mult pt numar. o sa sun sa vad ce oferte are... inca mai caut , nu sunt sigura inca cu cine sa colaborez :|

adina_mari
01.03.2009, 10:50:28
Primavara sa va aduca un martisor de sanatate, un ghiocel de noroc, o adiere calda de fericire, un nor de iubire si un soare stralucitor asemeni sufletului vostru.… >:D< >:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :*

Alina_royal
04.03.2009, 14:57:17
si eu fetelor am fost la targuri si sa stiti ca am vazut rochite frumoase pana in 25 de milioane si erau superbe! oricum am luat pliante carti de vizita si reviste foarte multe daca vreti sa le vedeti contactati-ma! va pup>:D< :* :*

miky88
04.03.2009, 15:16:04
si eu fetelor am fost la targuri si sa stiti ca am vazut rochite frumoase pana in 25 de milioane si erau superbe! oricum am luat pliante carti de vizita si reviste foarte multe daca vreti sa le vedeti contactati-ma! va pup>:D< :* :*
25 de milioane:O , eu una nu dau atata pentru o noapte, mai bine imi fac una cu 10 mil asa cum imi place mie.

STEFANIA86
04.03.2009, 16:47:14
25 de milioane:O , eu una nu dau atata pentru o noapte, mai bine imi fac una cu 10 mil asa cum imi place mie.

La Mirandi au rochite frumoase si preturile sunt acceptabile.am vazut rochita la 12.5 mil foarte frumoasa.Merita sa mergi sa le vezi:-p

adina_mari
08.03.2009, 09:27:04
La multi ani!

STEFANIA86
08.03.2009, 22:50:14
Buna fetelor si la multi ani!!!Vreau sa va mai spun ceva din experienta proprie...daca vreti sa va comandati invitatii de la Lili Iloc,comandatile cu mai mult timp inainte...stiu eu de ce va spun asta si o sa va zic si voua.Am fost in februarie dc nu ma insel prin 12 februarie sa-mi comand invitatiile de la ea si mi-a spus ca nu va dura mai mult de 2 saptamani pana o sa mi le aduca si uite ca azi e 8 martie si au trecut mai bine de 3 saptamani si invitatiile mele tot nu au ajuns,de fiecare data cand am sunat a zis ca nu au ajuns dar in max 2-3 zile vor ajunge,tin sa precizez ca nu le-am vrut tiparite si am platit si toata suma nu numai avansul cum se procedeaza in alte locuri.Eu nu stiu ce sa cred...am sunat-o si sapt trecuta si marti sim mi-a zis ca pe vineri sau sambata vor ajunge,am sunat sambata si mi-a zis ca ii plecata la ceva sala,dar sa merg pe luni dupa ele.In concluzie voi vedea dc au ajuns...Promit ca va voi scrie continuarea si AVETI GRIJA CU CAT TIMP INAINTE O SA LE COMANDATI.eu nu am crezut ce au zis altii despre serviciile ei dar m-am convins singura#-o

miky88
09.03.2009, 11:30:55
AVETI GRIJA CU CAT TIMP INAINTE O SA LE COMANDATI.eu nu am crezut ce au zis altii despre serviciile ei dar m-am convins singura#-o
La multi ani!!! si tie Stefania si tuturor fetelor de pe forum, imi pare rau pt ceea ce ti se intampla, o sa fie bine pana la urma, eu asa cum am spus pot spune ca am facut o nunta, facand sora-mea anul trecut si acum imi comand invitatiile gata tiparite, sa nu am atata bataie de cap, prietena mea care a facut nunta anul trecut si-a facut tot la Simona, invitatiile i-au fost gata intr-o saptamana da cand a dus textul, cu scris cu tot si au iesit super, si eu tot asa fac, tot la ea imi fac totul.
Stii cum e omul, pana nu se arde, nu stie, dar e bine ca ne-ai spus si tu, sa fim atente ca e nunta noastra, si vrem sa iasa cat mai bine...super pot spune
Te pup, si sa ne spui ce ai rezolvat....acum urmeaza umblatul pe la tipografii:D ...bafta iti doresc!!!