PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

ana_anna0
25.04.2011, 22:42:19
fetelor va doresc si eu un PASTE FERICIT alaturi de cei dragi!multa fericire si multe bucurii!HRISTOS A INVIAT!

adina_mari
26.04.2011, 23:39:17
Hristos a Inviat! Un Paste Fericit! :)

Adina, La multi ani de ziua ta, tot binele din lume, multa fericire si implinire alaturi de familia ta! <:-P<:-P<:-P

mersi, andrea!:*

tot timpul esti pe faza:)

andrea85
26.04.2011, 23:46:56

Pai m-am gandit la tine, stiam ca e ziua ta pe 25 aprilie. :*

cami_rus86
27.04.2011, 19:05:01

cu intarziere, iti doresc si eu un sincer si calduros LA MULTI ANI !!! Multa fericire si sanatate ;-)

adina_mari
28.04.2011, 07:15:57
cu intarziere, iti doresc si eu un sincer si calduros LA MULTI ANI !!! Multa fericire si sanatate ;-)

multumesc!:*

andrea85
30.04.2011, 19:20:32
Va doresc un weekend frumos, vreme frumoasa si distractie de 1 Mai. :) :*

milenap22
30.04.2011, 21:39:53
Va doresc un weekend frumos, vreme frumoasa si distractie de 1 Mai. :) :*
din cate am vazut la meteo o sa ploua maine:((oricum noi am fost azi la plimbare pana la Belis ca daca maine o sa ploua....si oricum e bebe prea mic ca sa facem mare lucru....distractie si voua....

andrea85
30.04.2011, 23:12:27
din cate am vazut la meteo o sa ploua maine:((oricum noi am fost azi la plimbare pana la Belis ca daca maine o sa ploua....si oricum e bebe prea mic ca sa facem mare lucru....distractie si voua....

Si eu ma tem ca o sa ploua, desi vrem sa iesim la iarba verde. :-"Oricum o zi frumoasa sa aveti! :)

andrea85
02.05.2011, 19:40:34
Fetelor, am intrat in perioada nuntilor. <:-P
Care e prima miresica dintre voi in luna mai? :)

Laura_Pasca
06.05.2011, 15:19:36
Ati auzit careva ceva impresii despre cofetaria Merci din Dva Nord ? E vis a vis de piata din Dva! Ma refer daca ati auzit ceva despre ei in legatura cu vreo nunta sau ceva!:)

Ps E nevoie de suc si sampanie/ palinca la primarie????? Ca prajituri stiu ca se duc....si se da si un platou de prajituri si o jumate de palinca la ala care oficiaza cununia civila...dar asa se servesc si oamenii cu suc si palinca, sampanie?:???

andrea85
06.05.2011, 20:51:34
Ati auzit careva ceva impresii despre cofetaria Merci din Dva Nord ? E vis a vis de piata din Dva! Ma refer daca ati auzit ceva despre ei in legatura cu vreo nunta sau ceva!:)

Ps E nevoie de suc si sampanie/ palinca la primarie????? Ca prajituri stiu ca se duc....si se da si un platou de prajituri si o jumate de palinca la ala care oficiaza cununia civila...dar asa se servesc si oamenii cu suc si palinca, sampanie?:???

Eu am dat comanda de mai multe ori la Merci, prajitura e foarte buna, insa parca doamna Bese are preturi putin mai mici. :D :-$

Noi la starea civila am dat o tavita de prajitura, palinca si un suc celui care ne-a cununat. Iar invitatii i-am servit cu prajituri, apa, suc si sampanie. :)

andrea85
09.05.2011, 17:53:07
Prajiturile de la Pralina sunt foarte gustoase, cele mai bune, dar cred ca si preturile sunt putin mai mari...sau ma insel eu? #-o

ana_anna0
12.05.2011, 00:36:27
buna fetelor!ce mai faceti?
as vrea sa va intreb daca stiti cumva muzicanti care sa vina pe drum cu muzica.mi se pare ca sunt 2 persoane.daca stiti cumva ca rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat cu detalii!poop:*

ana_anna0
12.05.2011, 00:38:48
oooooo....am uitat sa va mai intreb ceva.despre porumbei.
de unde as putea inchiria porumbeii?si cam cat costa?va rog mult daca stiti cumva!

andrea85
12.05.2011, 10:01:59
oooooo....am uitat sa va mai intreb ceva.despre porumbei.
de unde as putea inchiria porumbeii?si cam cat costa?va rog mult daca stiti cumva!

Eu am avut porumbei la nunta, 2 pentru noi (miri) si inca 10 in cosulet...cred ca toate astea m-au costat in jur de 150 ron. O sa ma uit si dupa un numar de telefon si ti-l trimit in PM. :)

dia_simpatyka
13.05.2011, 13:04:49
as vrea sa va intreb daca stiti cumva muzicanti care sa vina pe drum cu muzica.mi se pare ca sunt 2 persoane.daca stiti cumva ca rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat cu detalii!poop:*

Salut Ana.Eu pot sa iti recomand pe cineva la muzica de pe drum... am fost foarte multumita,profesionisti,punctuali .. au venit cu masina lor, au cantat de le-au sarit capacele cat am stat noi sa facem poze.. deci i-am muncit pe oamenii aia pentru cele 4-5 milioane =)) glumesc ;-)

andrea85
13.05.2011, 22:19:20
Salut Ana.Eu pot sa iti recomand pe cineva la muzica de pe drum... am fost foarte multumita,profesionisti,punctuali .. au venit cu masina lor, au cantat de le-au sarit capacele cat am stat noi sa facem poze.. deci i-am muncit pe oamenii aia pentru cele 4-5 milioane =)) glumesc ;-)

Acum observ ca a trecut deja 1 an de la nunta voastra...La multi ani cu fericire! <:-P

Laura_Pasca
15.05.2011, 20:35:55
Salut fetele..unde imi recomandati sa ma uit de pantofiori pentru miresici..?:)
In afara de Class unde am fost deja si am vazut sunt foarte frumosi dar prea scumpi pt mine...:)
Aaa..si costume de calitate pentru barbati...

cami_rus86
16.05.2011, 10:31:43
In afara de Class unde am fost deja si am vazut sunt foarte frumosi dar prea scumpi pt mine...:)

eu am colindat foarte multe magazine ca sa imi mai cumpar pantofi pt sala, vreau ceva comod cu toc si legare pe glezna, si nu am gasit nimic ce sa imi placa... am inteles ca la scala si la leonardo trebuie sa mai primeasca ceva pantofi de mirese....ma mai duc zilele astea pe acolo si daca nu gaesc atunci imi iau din cj...
in legatura cu costumul, noi am rezolvat deja problema, am fost sambata in sm sa impartim invitatii pe la neamuri si cu ocazia asta am colindat magazinele care fac costume si am gasit un costum frumos de mire... in zalau am impresia ca sunt costume de sm pe clujului la un magazin pe partea stanga mai jos de unicarm, parca vis-a-vis de pizzerie si la depozit am vazut ca au costume de sm, daca nu vrei sa cumperi de sm cred ca gasesti in multe magazine din zalau, chiar si in statia de la perla doar ca mie mi se pare ca cele de sm au o calitate mai buna, sunt si in zalau multe costmu dar asa specific de mire parca nu ne-au placut;))

andrea85
16.05.2011, 11:57:10
eu am colindat foarte multe magazine ca sa imi mai cumpar pantofi pt sala, vreau ceva comod cu toc si legare pe glezna, si nu am gasit nimic ce sa imi placa... am inteles ca la scala si la leonardo trebuie sa mai primeasca ceva pantofi de mirese....ma mai duc zilele astea pe acolo si daca nu gaesc atunci imi iau din cj...
in legatura cu costumul, noi am rezolvat deja problema, am fost sambata in sm sa impartim invitatii pe la neamuri si cu ocazia asta am colindat magazinele care fac costume si am gasit un costum frumos de mire... in zalau am impresia ca sunt costume de sm pe clujului la un magazin pe partea stanga mai jos de unicarm, parca vis-a-vis de pizzerie si la depozit am vazut ca au costume de sm, daca nu vrei sa cumperi de sm cred ca gasesti in multe magazine din zalau, chiar si in statia de la perla doar ca mie mi se pare ca cele de sm au o calitate mai buna, sunt si in zalau multe costmu dar asa specific de mire parca nu ne-au placut;))

Din pacata eu in Zalau nu prea am vazut pantofi de mireasa, cred ca in Cluj e mai usor sa-ti gasesti ceva pe plac.
Noi costumul de mire l-am luat din mall, este acolo un magazin cu costume. ;-)

cami_rus86
17.05.2011, 07:38:02
Din pacata eu in Zalau nu prea am vazut pantofi de mireasa, cred ca in Cluj e mai usor sa-ti gasesti ceva pe plac.
Noi costumul de mire l-am luat din mall, este acolo un magazin cu costume. ;-)
sunt tare dezamagita :-s ce se intampla cu zalaul asta?... nu gasesc nici voal, nici pantofi pt mine si nici macar pt el, am gasit amandoi cate o pereche de pantofi care ne placeau ca model dar ca marime lui ii erau mici si mie mari =))mno vineri mergem la cj... sper sa nu vin fara ce imi trebuie ;))

andrea85
17.05.2011, 08:06:48
sunt tare dezamagita :-s ce se intampla cu zalaul asta?... nu gasesc nici voal, nici pantofi pt mine si nici macar pt el, am gasit amandoi cate o pereche de pantofi care ne placeau ca model dar ca marime lui ii erau mici si mie mari =))mno vineri mergem la cj... sper sa nu vin fara ce imi trebuie ;))

Din pacate in Zalau nu prea gasesti lucruri, dar in Cluj sunt covinsa ca o sa aveti de unde alege. Mult spor la cumparaturi. ;-)

adina_mari
17.05.2011, 08:28:04

daca mergi in cluj incearca la veronesse. eu de acolo mi i-am luat. au multe modele pentru mirese si fac si la comanda. poti combina mai multe modele care iti plac.
au magazin si in polus si iulius

andrea85
17.05.2011, 10:07:35
daca mergi in cluj incearca la veronesse. eu de acolo mi i-am luat. au multe modele pentru mirese si fac si la comanda. poti combina mai multe modele care iti plac.
au magazin si in polus si iulius

Ce faci Adina? Ce face Alex? :)

Ati sarbatorit ieri 2 ani de casnicie? <:-P

adina_mari
20.05.2011, 10:57:01
Ce faci Adina? Ce face Alex? :)

Ati sarbatorit ieri 2 ani de casnicie? <:-P

da da au trecut deja 2 ani de la nunta<:-P parca numai ieri eram in febra pregatirilor

suntem bine, multumesc. tu ce faci? astepti vacanta?;))

andrea85
20.05.2011, 11:04:54
da da au trecut deja 2 ani de la nunta<:-P parca numai ieri eram in febra pregatirilor

suntem bine, multumesc. tu ce faci? astepti vacanta?;))

Sunt bine, sunt foarte ocupata cu munca...abia astept vacanta, mai ales sa plec in concediu. :-"

adina_mari
20.05.2011, 11:07:29
Sunt bine, sunt foarte ocupata cu munca...abia astept vacanta, mai ales sa plec in concediu. :-"

unde plecati?
eu nu ma pot decide;))

andrea85
20.05.2011, 11:11:11
unde plecati?
eu nu ma pot decide;))

Noi o sa plecam in Palma de Mallorca, ne-am luat deja biletele...in iunie plecam deja. <:-P

adina_mari
20.05.2011, 11:13:08
Noi o sa plecam in Palma de Mallorca, ne-am luat deja biletele...in iunie plecam deja. <:-P

poti sa-mi spui si ceva detalii...cu ce?cat stati?cat costa?all inclusive, demi pensiune?etc

andrea85
20.05.2011, 11:17:19
poti sa-mi spui si ceva detalii...cu ce?cat stati?cat costa?all inclusive, demi pensiune?etc

Deci...biletele le-am luat cu early booking si asa am avut parte de 13% reducere...o sa plecam in statiunea Palma de Playa, hotel de 3***, DP, 7 nopti, avion din Cluj, din 14 iunie...toate astea ne costa 980 de euro. Din pacate in iulie-august preturile sunt si mai mari. ;-)

adina_mari
20.05.2011, 11:22:37
Deci...biletele le-am luat cu early booking si asa am avut parte de 13% reducere...o sa plecam in statiunea Palma de Playa, hotel de 3***, DP, 7 nopti, avion din Cluj, din 14 iunie...toate astea ne costa 980 de euro. Din pacate in iulie-august preturile sunt si mai mari. ;-)

mersi!
noi in septembrie vrem sa mergem.

andrea85
20.05.2011, 11:24:22
mersi!
noi in septembrie vrem sa mergem.

N-ai pentru ce...unde aveti de gand sa plecati, ce destinatii aveti in plan?

adina_mari
20.05.2011, 11:33:28
N-ai pentru ce...unde aveti de gand sa plecati, ce destinatii aveti in plan?

vreau ceva mai aproape...sa nu dureze mult zborul ca nu stiu cum va reactiona alex. sper sa-i placa!
apoi sa fie all inclusive si cu bufet cu autoservire ca sa am ce alege pentru alex...
noua ne-a placut tare mult in turcia. as incerca si grecia sau egipt dar acolo mi- e teama sa nu nimerim ceva hoteluri nasoale...am inteles ca e cam aiurea cu ele...pot zice ca e de 5* si sa nu fie nici de 3*.
o sa mai merg si pe la agentii sa vad ce ne recomanda si ei.

andrea85
20.05.2011, 11:40:58
vreau ceva mai aproape...sa nu dureze mult zborul ca nu stiu cum va reactiona alex. sper sa-i placa!
apoi sa fie all inclusive si cu bufet cu autoservire ca sa am ce alege pentru alex...
noua ne-a placut tare mult in turcia. as incerca si grecia sau egipt dar acolo mi- e teama sa nu nimerim ceva hoteluri nasoale...am inteles ca e cam aiurea cu ele...pot zice ca e de 5* si sa nu fie nici de 3*.
o sa mai merg si pe la agentii sa vad ce ne recomanda si ei.

Avand in vedere ca mergeti cu un copil mic, eu cred ca Grecia e o destinatie mai buna...Grecia, adica Creta e urmatoarea noastra destinatie...am citit impresii foarte bune despre insulelele din Grecia.

cami_rus86
24.05.2011, 19:21:45
lauraaaaaa.... unde esti????? cum a fost la coafor? am vrut sa te sun dar nu stiu cum lucrezi si nu as vrea sa te trezesc :* eu cu un drum la cluj am rezolvat foarte multe: am impartit cateva invitatii, am gasit pantofi pt mire si pt miresica ;;) si in sfarsit am gasit un voal care sa imi fie cat de cat pe plac <:-P as fi vrut un material mai finutz dar nu cred ca vine cineva sa il pipaie :O

andrea85
24.05.2011, 21:22:29
lauraaaaaa.... unde esti????? cum a fost la coafor? am vrut sa te sun dar nu stiu cum lucrezi si nu as vrea sa te trezesc :* eu cu un drum la cluj am rezolvat foarte multe: am impartit cateva invitatii, am gasit pantofi pt mire si pt miresica ;;) si in sfarsit am gasit un voal care sa imi fie cat de cat pe plac <:-P as fi vrut un material mai finutz dar nu cred ca vine cineva sa il pipaie :O

Felicitari pentru achizitionari...nu ne arati si noua sau le pastrezi pana la nunta? ;;)

Lala4you
25.05.2011, 19:37:40

Costume de mire sunt la Dyasim Satu Mare,super costume la preturi bune,sotul meu si-a luat de acolo pt nunta si pt a fi nas,deasemenea si finul meu tot de acolo...asa ca merita...De acolo si-a luat sotul meu si pantofii,de la Mark Manufaktur.

Laura_Pasca
26.05.2011, 10:26:47
Costume de mire sunt la Dyasim Satu Mare,super costume la preturi bune,sotul meu si-a luat de acolo pt nunta si pt a fi nas,deasemenea si finul meu tot de acolo...asa ca merita...De acolo si-a luat sotul meu si pantofii,de la Mark Manufaktur.

Dar in Zalau nu gasesc oare costume de Satu Mare?

andrea85
26.05.2011, 23:24:28

Laura ti-am admirat azi rochita de mireasa in vitrina, adica cealalta, cea pe ivory...e foarte frumoasa! :x Abia astept sa te vad imbracata in ea. :)
Si a mea tot in vitrina a fost, cand am cumparat-o. :D

Lala4you
27.05.2011, 09:38:32

Nu stiu si oricum ar fi mai scumpe...trebuie sa te uiti dupa marcile Dyasim sau VIP Fashion...

Laura_Pasca
27.05.2011, 22:36:06
Laura ti-am admirat azi rochita de mireasa in vitrina, adica cealalta, cea pe ivory...e foarte frumoasa! :x Abia astept sa te vad imbracata in ea. :)
Si a mea tot in vitrina a fost, cand am cumparat-o. :D

Iti multumesc Andreea!:)

Laura_Pasca
27.05.2011, 22:40:07
Nu stiu si oricum ar fi mai scumpe...trebuie sa te uiti dupa marcile Dyasim sau VIP Fashion...

O sa tin cont, mersi mult!
Fetele caut un voal simplu alb din tulle, aveti careva? Sau stiti pe undeva unde as putea sa gasesc prin Zalau si la pret acceptabil? Imi trebuie sa fie simplu fara nimic pe el si sa fie pana undeva in zona bazinului!:) sa fie in 2 -3 straturi maxim!

andrea85
27.05.2011, 22:45:14
O sa tin cont, mersi mult!
Fetele caut un voal simplu alb din tulle, aveti careva? Sau stiti pe undeva unde as putea sa gasesc prin Zalau si la pret acceptabil? Imi trebuie sa fie simplu fara nimic pe el si sa fie pana undeva in zona bazinului!:) sa fie in 2 -3 straturi maxim!

Pe Clujului nu ai gasit un voal care sa-ti placa? Parca doamna de acolo avea mai multe modele sau ma insel eu?

Laura_Pasca
27.05.2011, 22:54:51
Pe Clujului nu ai gasit un voal care sa-ti placa? Parca doamna de acolo avea mai multe modele sau ma insel eu?

Erau toate cu broderie daca nu ma insel, cu toate ca am visat mult la un voal de ala cu broderie nu cred ca se potriveste la rochita si as vrea sa fie simplu...cu un tiv finut de tot...daca nu gasesc ma apuc eu sa il fac:D nu e mare branza..:P

andrea85
28.05.2011, 08:54:03
Erau toate cu broderie daca nu ma insel, cu toate ca am visat mult la un voal de ala cu broderie nu cred ca se potriveste la rochita si as vrea sa fie simplu...cu un tiv finut de tot...daca nu gasesc ma apuc eu sa il fac:D nu e mare branza..:P

Asa e, daca ai rabdare si te pricepi, poti sa-l confectionezi tu din tull. ;-)

Laura_Pasca
28.05.2011, 13:00:53
Asa e, daca ai rabdare si te pricepi, poti sa-l confectionezi tu din tull. ;-)

nu stiu cat e metru de tulle de asa pentru voaluri, trebuie sa ma duc sa intreb,...aveti voi idee?

adina_mari
28.05.2011, 13:02:14
nu stiu cat e metru de tulle de asa pentru voaluri, trebuie sa ma duc sa intreb,...aveti voi idee?

depinde ca e de mai multe feluri. eu am dat 20 ron/m

Laura_Pasca
28.05.2011, 13:03:53
depinde ca e de mai multe feluri. eu am dat 20 ron/m

oo pai nu e mult

adina_mari
28.05.2011, 13:06:23
oo pai nu e mult

nu dar zic ca e si mai ieftin. la cristina prodan era 10 sau 15ron parca

andrea85
28.05.2011, 20:21:22

Chiar aici pe forum am vazut o miresica care si-a confectionat singura voalul si i-a iesit super bine...voalul ei a fost unul lung, dar foarte finut si elegant. ;-)

andrea85
02.06.2011, 15:07:06
Fetelor, care inca va mai cautati pantofi, sandale de mireasa...azi am fost la magazinul de incaltaminte din Silvania (nu stiu exact cum se numeste) si am vazut ca au adus multe modele de pantofi pe alb,ivory...poate va intereseaza. ;;)

ana_anna0
02.06.2011, 16:30:11
Fetelor, care inca va mai cautati pantofi, sandale de mireasa...azi am fost la magazinul de incaltaminte din Silvania (nu stiu exact cum se numeste) si am vazut ca au adus multe modele de pantofi pe alb,ivory...poate va intereseaza. ;;)
andrea imi dai si mie te rog pm cu nr de unde ai inchiriat porumbeii te rog!

Laura_Pasca
07.06.2011, 19:40:32
andrea imi dai si mie te rog pm cu nr de unde ai inchiriat porumbeii te rog!

Fetelor m-a intrebat o prietena care are nunta in august daca stiu de unde ar putea sa inchirieze porumbei,..imi puteti da aceasta informatie?:)
ms

andrea85
08.06.2011, 14:33:16
Fetelor, v-am trimis numarul tipului/tipei cu porumbeii. ;-)

Laura_Pasca
08.06.2011, 20:37:15
Mersi fain.

ana_anna0
08.06.2011, 21:40:26
multumesc!

Laura_Pasca
08.06.2011, 22:20:20
multumesc!

ana mai esti pe net? intra pe mess..:)

cami_rus86
11.06.2011, 08:17:56
noi ne-am inchiriat porumbeii de la un tip blond, ungur undeva de pe strada crasnei, daca nu ti-ai gasit ana, sa ma anunti si ii zic la alin sa imi dea nr de tel
andrea voi cati porumbei ati avut si cat v-a costat?

andrea85
11.06.2011, 09:21:44
noi ne-am inchiriat porumbeii de la un tip blond, ungur undeva de pe strada crasnei, daca nu ti-ai gasit ana, sa ma anunti si ii zic la alin sa imi dea nr de tel

Noi am avut 2 porumbei in mana si inca 15 in casuta, cred ca se vad si in poze...a fost o surpriza din partea parintilor, ei au platit in jur de 150 ron. :)
https://picasaweb.google.com/103457836658706096853/NuntaNoastra#5509054570727281570

ana_anna0
17.06.2011, 22:56:45
cami trimite-mi un pm si tu te rog cu nr de tel ca eu acum la sf lunii vin in tara si vreau sa ma interesez si sa il am pt orice eventualitate,caci vreau sa rezolv mai multe acuma.multumesc tare mult!

Laura_Pasca
17.06.2011, 23:00:26
cami trimite-mi un pm si tu te rog cu nr de tel ca eu acum la sf lunii vin in tara si vreau sa ma interesez si sa il am pt orice eventualitate,caci vreau sa rezolv mai multe acuma.multumesc tare mult!

harnica esti tu Ana..:)))

ana_anna0
20.06.2011, 21:27:31
harnica esti tu Ana..:)))
harnicia intru-chipata!:))

Laura_Pasca
21.06.2011, 19:21:39
Am fost la prima proba la rochita astazi..:) E asa de titi..:P
Marti o iau acasa:)

andrea85
21.06.2011, 19:56:23
Buna seara fetelor, va salut din nou...am fost plecata in concediu.
Voi ce mai faceti? :) Aveti emotii???...avand in vedere ca se apropie nunta voastra. ;-)

Laura_Pasca
21.06.2011, 20:01:37
Voi ce mai faceti? :) Aveti emotii???...avand in vedere ca se apropie nunta voastra. ;-)

Uuuu....Cami are nunta in perioada urmatoare...care mai are nunta acum..imediat?:P
Eu stau bine cu emotiile....m-a luat la un moment dat un val de stres, dar m-am calmat deocamdata..prin august o sa ma "emotionez" mai tare:)))

adina_mari
21.06.2011, 20:03:11

cum a fost in concediu? cat a durat zborul ? ati fost multumiti de conditii?mancare, cazare, etc

andrea85
21.06.2011, 22:13:40
cum a fost in concediu? cat a durat zborul ? ati fost multumiti de conditii?mancare, cazare, etc

Deci concediul a fost super, va recomand din toata inima Mallorca, e o destinatie superba...hotelul a fost foarte curat si frumos, mancare foarte gustoasa, iar la partea de ditsractie si vacanta ai ce sa vizitezi si sa vezi.
Zborul a durat 2,5 ore, conditii foarte bune si oameni foarte poloticosi si draguti, peste tot.

Sincer, am mai fost deja in cateva locuri, insa pana acum, Mallorca a fost destinatia cea mai frumoasa. ;-)

andrea85
21.06.2011, 22:21:39
Uuuu....Cami are nunta in perioada urmatoare...care mai are nunta acum..imediat?:P
Eu stau bine cu emotiile....m-a luat la un moment dat un val de stres, dar m-am calmat deocamdata..prin august o sa ma "emotionez" mai tare:)))

Cred ca si Anca tot in iulie are nunta.

genoveva_1984
22.06.2011, 07:40:25
Deci concediul a fost super, va recomand din toata inima Mallorca, e o destinatie superba...hotelul a fost foarte curat si frumos, mancare foarte gustoasa, iar la partea de ditsractie si vacanta ai ce sa vizitezi si sa vezi.
Zborul a durat 2,5 ore, conditii foarte bune si oameni foarte poloticosi si draguti, peste tot.

Sincer, am mai fost deja in cateva locuri, insa pana acum, Mallorca a fost destinatia cea mai frumoasa. ;-)

Si poze nu vedem?

andrea85
22.06.2011, 08:54:59
Si poze nu vedem?

Abia ieri dupa masa am sosit acasa, dar o sa pun si poze si o sa povestesc cateva detalii. ;-)

genoveva_1984
22.06.2011, 14:47:17
Abia ieri dupa masa am sosit acasa, dar o sa pun si poze si o sa povestesc cateva detalii. ;-)

Eu astept cu nerabdare. Si noi ne pregatim de concediu. Abia astept.

andrea85
22.06.2011, 14:48:08
Eu astept cu nerabdare. Si noi ne pregatim de concediu. Abia astept.

Super, voi unde mergeti?

adina_mari
22.06.2011, 15:16:34

astept si eu detaliile cu nerabdare...eventual numele exact al hotelului. plaja este cu nisip fin?
daca ati avut numai demipensiune cat ati mai cheltuit cu mancarea? nu merita sa fie all inclusive?

andrea85
22.06.2011, 16:53:32
astept si eu detaliile cu nerabdare...eventual numele exact al hotelului. plaja este cu nisip fin?
daca ati avut numai demipensiune cat ati mai cheltuit cu mancarea? nu merita sa fie all inclusive?

Am fost in statiunea Playa de Palma, hotel Helios, DP...in Mallorca nu prea au oferte cu All Inclusive si nici nu se merita, pentru ca mancarea nu costa mult. Hotelul a fost super curat si frumos, cu piscina mare si una mica pentru copii, personal prietenos, mancare buna si variata...iar statiunea mare si frumoasa.
Hotelul nostru a fost foarte aproape de plaja, 20-30 m, plaja curata cu nisip foarte fin.
Am participat la multe excursii, am vizitat locuri superbe cu peisaje de vis.

Uite aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=32021&page=25) am scris mai multe detalii si o sa revin cu poze. :)

genoveva_1984
23.06.2011, 07:59:43
Super, voi unde mergeti?

Noi inca nu am stabilit, suntem tare nehotarati...plus ca vrem sa mergem cu nasii si nu prea reusim sa ne coordonam concediile. Optam pentru un mic tur al Europei ( aste ne dorim)... sper sa se si concretizeze.

andrea85
23.06.2011, 10:25:31
Noi inca nu am stabilit, suntem tare nehotarati...plus ca vrem sa mergem cu nasii si nu prea reusim sa ne coordonam concediile. Optam pentru un mic tur al Europei ( aste ne dorim)... sper sa se si concretizeze.

Distractie placuta sa aveti, oriunde ati merge.

adina_mari
23.06.2011, 11:28:54
Am fost in statiunea Playa de Palma, hotel Helios, DP...in Mallorca nu prea au oferte cu All Inclusive si nici nu se merita, pentru ca mancarea nu costa mult. Hotelul a fost super curat si frumos, cu piscina mare si una mica pentru copii, personal prietenos, mancare buna si variata...iar statiunea mare si frumoasa.
Hotelul nostru a fost foarte aproape de plaja, 20-30 m, plaja curata cu nisip foarte fin.
Am participat la multe excursii, am vizitat locuri superbe cu peisaje de vis.

Uite aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=32021&page=25) am scris mai multe detalii si o sa revin cu poze. :)
mersi de info si de link. l-am citit aseara...sper sa gasim si noi ceva ok acolo

genoveva_1984
23.06.2011, 12:18:50
Distractie placuta sa aveti, oriunde ati merge.

Multumesc.

andrea85
23.06.2011, 12:24:36
mersi de info si de link. l-am citit aseara...sper sa gasim si noi ceva ok acolo

Aveti de gand sa mergeti si voi in Mallorca?
Daca da, eu va recomand statiunea Playa de Palma, mai ales hotelul helios sau in apropiere, pentru ca este o zona mai linistita, mai mult pentru familii cu copii.
Poti sa te uiti pe booking la poze si impresii. ;-)

adina_mari
23.06.2011, 12:37:19
Aveti de gand sa mergeti si voi in Mallorca?
Daca da, eu va recomand statiunea Playa de Palma, mai ales hotelul helios sau in apropiere, pentru ca este o zona mai linistita, mai mult pentru familii cu copii.
Poti sa te uiti pe booking la poze si impresii. ;-)

da cred ca in mallorca mergem...vrem o zona mai linistita, hotelul sa fie pe plaja si sa aiba si loc de joaca pentru copii.
ati mai platit si taxa de aeroport, nu?

adina_mari
23.06.2011, 12:38:14
Multumesc.

suna bine turul europei...cat timp v-ati alocat sa faceti asta?

andrea85
23.06.2011, 14:17:16
da cred ca in mallorca mergem...vrem o zona mai linistita, hotelul sa fie pe plaja si sa aiba si loc de joaca pentru copii.
ati mai platit si taxa de aeroport, nu?

Pai taxa de aeroport era deja inclusa in pretul biletului...deci in jur de 980-990 euro pentru 2 persoane in iunie. In iulie-august perturile sunt mai mari.

adina_mari
23.06.2011, 14:46:19
Pai taxa de aeroport era deja inclusa in pretul biletului...deci in jur de 980-990 euro pentru 2 persoane in iunie. In iulie-august perturile sunt mai mari.

a, da? la ce oferte am gasit eu acum nu e inclusa taxa la niciuna.
mai studiem atuncio:-)

andrea85
23.06.2011, 20:49:17

Deci scria pretul biletultui plus 95 euro taxa de aeroport, ca de obicei.

genoveva_1984
24.06.2011, 07:41:11
suna bine turul europei...cat timp v-ati alocat sa faceti asta?

Noi ne-am gandit la vreo 10-12 zile ca nasa nu isi poate lua concediu mai mult. Eu asteptam cu nerabdare " excursia" asta, dar s-ar putea sa renuntam pentru ca nasa tocmai ne-a anuntat ca e insarcinata. In conditiile astea s-ar putea sa schimbam si noi planul.

genoveva_1984
24.06.2011, 07:45:31

Adina, cauti oferte prin agentie? Cum sunt preturile acum?

adina_mari
24.06.2011, 08:40:10
Adina, cauti oferte prin agentie? Cum sunt preturile acum?

da prin agentie...pai depinde de hotel si de perioada. iulie august sunt mai scumpe, iar in septembrie sunt putin mai ok. in iunie erau cele mai acceptabile, imi pare rau ca nu m-am gandit sa mergem mai repede... la 3 stele am gasit si la 1000 euro demipensiune la care se adauga taxele de aeroport 95 de euro. la 4 stele e cam 1300-1400 tot demipensiune. eu sper sa gasesc ceva last minute dupa 10 iulie ca pana atunci suntem ocupati cu aniversari si boteze si sa fie cu taxele de aeroport inculse altfel pe noi ne costa apropae 300 de euro numai alea ca trebuie sa platim si pentru alex.

felicitari nasicii:*

andrea85
24.06.2011, 08:49:46
da prin agentie...pai depinde de hotel si de perioada. iulie august sunt mai scumpe, iar in septembrie sunt putin mai ok. in iunie erau cele mai acceptabile, imi pare rau ca nu m-am gandit sa mergem mai repede... la 3 stele am gasit si la 1000 euro demipensiune la care se adauga taxele de aeroport 95 de euro. la 4 stele e cam 1300-1400 tot demipensiune. eu sper sa gasesc ceva last minute dupa 10 iulie ca pana atunci suntem ocupati cu aniversari si boteze si sa fie cu taxele de aeroport inculse altfel pe noi ne costa apropae 300 de euro numai alea ca trebuie sa platim si pentru alex.

Eu zic ca pentru Mallorca e mai bine in iunie sau septembrie, altfel in iulie-august e foarte cald acolo. Sincer chiar si acum dupa ora 11 nu prea mai rezistai afara pana la ora 3-4 dupa masa.
Noi biletele le-am luat din timp cu early booking (cu reducere), altfel ne costa si pe noi in jur de 1200-1300 euro.

andrea85
24.06.2011, 09:04:38
Noi ne-am gandit la vreo 10-12 zile ca nasa nu isi poate lua concediu mai mult. Eu asteptam cu nerabdare " excursia" asta, dar s-ar putea sa renuntam pentru ca nasa tocmai ne-a anuntat ca e insarcinata. In conditiile astea s-ar putea sa schimbam si noi planul.

Felicitari pentru nasa! <:-P

genoveva_1984
27.06.2011, 09:14:57

Multumesc...ne gandim si noi sa-i urmam exemplul. Cred ca ar fi timpul.:*

genoveva_1984
27.06.2011, 09:15:53
Felicitari pentru nasa! <:-P

Multumesc, ne bucuram pentru ei... si l-au dorit tare mult.

adina_mari
27.06.2011, 09:42:02
Multumesc...ne gandim si noi sa-i urmam exemplul. Cred ca ar fi timpul.:*

ooo ce veste buna! multa bafta va doresc! sa vina bebe repede!

genoveva_1984
27.06.2011, 09:57:23
ooo ce veste buna! multa bafta va doresc! sa vina bebe repede!

Multumesc. Saptamana viitoare am programare la gine si asteptam sa primim unda verde.

adina_mari
27.06.2011, 09:57:57
Multumesc. Saptamana viitoare am programare la gine si asteptam sa primim unda verde.

la cine te-ai decis sa mergi?

genoveva_1984
27.06.2011, 09:59:52
la cien te-ai decis sa mergi?

Mi l-a recomandat colega mea de birou pe dr. Ciortea, vine de la Cluj la Ciobanca. Si mai am o colega care a nascut cu el si era tare incantata. La el mi-am facut deocamdata programare.

adina_mari
27.06.2011, 10:02:09
Mi l-a recomandat colega mea de birou pe dr. Ciortea, vine de la Cluj la Ciobanca. Si mai am o colega care a nascut cu el si era tare incantata. La el mi-am facut deocamdata programare.

si nasti la cluj?

andrea85
27.06.2011, 10:04:06

Buna fetelor...si eu mi-am facut analize detaliate la ginecolog, ca sa stiu ca e totul in ordine. Eu l-am ales pe dr. Sabau si sunt mai mult decat incantata de el si e si aproape de locuinta noastra.

genoveva_1984
27.06.2011, 10:42:00
si nasti la cluj?

Da....asa ma gandeam. Dar deocamdata sunt doar planuri. Sa vad ce impresie imi face doctorul.

genoveva_1984
27.06.2011, 10:43:40
Buna fetelor...si eu mi-am facut analize detaliate la ginecolog, ca sa stiu ca e totul in ordine. Eu l-am ales pe dr. Sabau si sunt mai mult decat incantata de el si e si aproape de locuinta noastra.

Inseamna ca v-ati hotarat si voi sa "munciti" pentru bebe?

andrea85
27.06.2011, 11:01:35
Inseamna ca v-ati hotarat si voi sa "munciti" pentru bebe?

Inca nu stiu...mi-am facut analizele ca sa fiu eu linistita si vreau sa vad cum va fi de anul viitor cu locul meu de munca. Deci la capitolul bebe nu am inca un plan concret, vom vedea si va voi anunta cand am vesti bune. ;;)

Insa voua va doresc multa bafta si cat mai repede 2 liniute. :)

genoveva_1984
27.06.2011, 12:26:02
Inca nu stiu...mi-am facut analizele ca sa fiu eu linistita si vreau sa vad cum va fi de anul viitor cu locul meu de munca. Deci la capitolul bebe nu am inca un plan concret, vom vedea si va voi anunta cand am vesti bune. ;;)

Insa voua va doresc multa bafta si cat mai repede 2 liniute. :)

Multumesc. :*

andrea85
28.06.2011, 18:13:38
Adina, aici (https://picasaweb.google.com/103457836658706096853/Mallorca?authkey=Gv1sRgCObOtbHtqJOF3wE) am postat cateva poze din Mallorca, din excursiile noastre. ;-)

adina_mari
28.06.2011, 19:02:03
Adina, aici (https://picasaweb.google.com/103457836658706096853/Mallorca?authkey=Gv1sRgCObOtbHtqJOF3wE) am postat cateva poze din Mallorca, din excursiile noastre. ;-)

mersi! le-am vazut ca m-am abonat la subiect
foarte fain e acolo

andrea85
28.06.2011, 19:08:59
mersi! le-am vazut ca m-am abonat la subiect
foarte fain e acolo

E super fain, mie din toate vacantele noastre, in mallorca mi-a placut pana acum cel mai mult. :D

genoveva_1984
29.06.2011, 07:47:13

Ce frumos!! Si ce bine a aratat camera de hotel.

cami_rus86
01.07.2011, 09:54:24
;;)am avut ce recupera..... se pare ca a venit perioada concediilor .... acum abia astept luna de miere ;;)

andrea85
01.07.2011, 13:16:07
;;)am avut ce recupera..... se pare ca a venit perioada concediilor .... acum abia astept luna de miere ;;)

Vai acum am observat ce putin mai aveti pana la nunta...cum stati cu pregatirile? ;;)

adina_mari
01.07.2011, 13:36:13

unde mergeti?

andrea85
01.07.2011, 13:41:45
unde mergeti?

Eu asa stiu ca Cami merge impreuna cu Laura in Grecia (Paralis Katerini)...sau nu am retinut eu bine? :-\

Voi cum stati cu concediul...ati ales ceva? ;;)

adina_mari
01.07.2011, 13:50:26
Eu asa stiu ca Cami merge impreuna cu Laura in Grecia (Paralis Katerini)...sau nu am retinut eu bine? :-\

nu am ales inca...deocamdata suntem ocupati cu aniversarea lui alex, apoi avem botezul finutei. dupa 10 iulie o sa alegem ceva in functie de ce oferte last minute gasim. turcia sau mallorca. sotul e mai incantat de turci pentru ca daca am alege s amergem acolo la all inclusive chair nu am mai avea nicio grija. pe plaja ai sezlong, umbrelute, prosoape ... eu sper sa gasesc ceva oferta buna in mallorcao:-)

Laura_Pasca
01.07.2011, 19:56:56

Da, da ai retinut bine! :)

Laura_Pasca
10.07.2011, 20:08:05
Miresicior...dar nu mai ziceti nimic?:)

andrea85
10.07.2011, 20:11:09

Cred ca se pregatesc de nunta...Cami si Anca sunt urmatoarele. :)

Laura_Pasca
10.07.2011, 20:13:33

da,..am mai vb cu Cami e stresata...:P dar asa e inaintea nuntii?

andrea85
10.07.2011, 20:15:58
da,..am mai vb cu Cami e stresata...:P dar asa e inaintea nuntii?

Da, asa e, dar stai sa vezi cum va fi in ultima saptamana. :D :-$

Laura_Pasca
10.07.2011, 20:33:24
Da, asa e, dar stai sa vezi cum va fi in ultima saptamana. :D :-$

mi-e groaza si mie putin....ca o sa fie nebunie, alex al meu pleaca la cluj in august si de la mijlocul lui august merge in franta pana in 29 august si raman cu toate pe cap..:D
cred ca o sa iau putin razna,..dar sunt sigura ca o sa ma descurc pana la urma...am ajutoare de baza ...:)

andrea85
10.07.2011, 20:37:18
mi-e groaza si mie putin....ca o sa fie nebunie, alex al meu pleaca la cluj in august si de la mijlocul lui august merge in franta pana in 29 august si raman cu toate pe cap..:D
cred ca o sa iau putin razna,..dar sunt sigura ca o sa ma descurc pana la urma...am ajutoare de baza ...:)

E foarte bine sa ai ajutoare si sa te poti baza pe cateva persoane...eu in ultima saptamana am mai "impartasit" din pregatiri si umblam peste tot doar cu agenda mea, ca sa fiu sigura ca nu o sa uit nimic.

Laura_Pasca
10.07.2011, 20:40:31
E foarte bine sa ai ajutoare si sa te poti baza pe cateva persoane...eu in ultima saptamana am mai "impartasit" din pregatiri si umblam peste tot doar cu agenda mea, ca sa fiu sigura ca nu o sa uit nimic.

am ajutoare ii multumesc lui Dzeu ca am pe cine sa ma bazez la nevoie,...dar si eu de luna asta tot iau agenda cu mine peste tot...incerc sa ma impart intre lucru si nunta...si avem o groaza de rezolvat luna asta cat Alex mai e prin zona...

andrea85
10.07.2011, 20:42:33
am ajutoare ii multumesc lui Dzeu ca am pe cine sa ma bazez la nevoie,...dar si eu de luna asta tot iau agenda cu mine peste tot...incerc sa ma impart intre lucru si nunta...si avem o groaza de rezolvat luna asta cat Alex mai e prin zona...

Ai inceput sa lucrezi? Unde?

Laura_Pasca
10.07.2011, 20:50:40
Ai inceput sa lucrezi? Unde?

Da, din aprilie lucrez la Mol la benzinarie. Ii ceva temporar. Imi trebuia ceva de munca ca mi se termina somajul, de bine de rau sunt ceva banuti in plus in casa si asta conteaza foarte mult. Acuma Alex si-a gasit in Cluj de lucru, din august incepe la ei acolo. Iar in perioada asta pana la nunta sper sa mi gasesc si eu ceva. Ne-am gasit o chirie, garsoniera d-soarei mele de onoare, la 100 euro in Marasti. (oferta speciala :D).
Oricum daca pana la sfarsitul lui sept nu imi gasesc ceva de lucru ma mut si eu nu mai raman aici.
Deci in concluzie ne mutam la Cluj, mami apoi vrea sa vanda apartamentul asta ca sa nu stea singurica in apartament cu 2 camere si se muta mai aproape de sora mea in centru. Multe schimbari, multa treaba, nebunie, emotii si inceputul unei vieti noi. Noi suntem optimisti si speram sa le rezolvam cu bine si sanatosi toate.

andrea85
10.07.2011, 21:53:53
Da, din aprilie lucrez la Mol la benzinarie. Ii ceva temporar. Imi trebuia ceva de munca ca mi se termina somajul, de bine de rau sunt ceva banuti in plus in casa si asta conteaza foarte mult. Acuma Alex si-a gasit in Cluj de lucru, din august incepe la ei acolo. Iar in perioada asta pana la nunta sper sa mi gasesc si eu ceva. Ne-am gasit o chirie, garsoniera d-soarei mele de onoare, la 100 euro in Marasti. (oferta speciala :D).
Oricum daca pana la sfarsitul lui sept nu imi gasesc ceva de lucru ma mut si eu nu mai raman aici.
Deci in concluzie ne mutam la Cluj, mami apoi vrea sa vanda apartamentul asta ca sa nu stea singurica in apartament cu 2 camere si se muta mai aproape de sora mea in centru. Multe schimbari, multa treaba, nebunie, emotii si inceputul unei vieti noi. Noi suntem optimisti si speram sa le rezolvam cu bine si sanatosi toate.

Astea sunt vesti foarte bune, ma bucur pentru voi si va doresc mult succes si bafta, ca sa va iasa toate asa cum va doriti.

Laura_Pasca
10.07.2011, 21:55:08
Astea sunt vesti foarte bune, ma bucur pentru voi si va doresc mult succes si bafta, ca sa va iasa toate asa cum va doriti.

Da, asa e..:) Multumim!!!! :)
Sper si imi doresc sa fie bine!

andrea85
10.07.2011, 21:57:35
Da, asa e..:) Multumim!!!! :)
Sper si imi doresc sa fie bine!

Incepeti o viata nou, impreuna, nu are de ce sa nu fie bine la final. :)

Laura_Pasca
10.07.2011, 22:05:57
Incepeti o viata nou, impreuna, nu are de ce sa nu fie bine la final. :)

Dap, asa e!:) Doamne ajuta!:)

andrea85
10.07.2011, 22:07:41
Dap, asa e!:) Doamne ajuta!:)

Important e sa treceti cu bine peste nunta, sa va bucurati de luna de miere si apoi le rezolvati voi impreuna. ;-)

Laura_Pasca
10.07.2011, 22:10:07
Important e sa treceti cu bine peste nunta, sa va bucurati de luna de miere si apoi le rezolvati voi impreuna. ;-)

Da, abia astept luna de miere sa pot sa ma relaxeze dupa atata nebunie, cred ca o astept mai tar.e decat nunta..:)))
Aaa... sa nu uit cu ce magazine imi recomandati in Zalau pentru costumul mirelui, camasa , vesta si lavaliera?
Nu ma duc la Satu Mare asta e sigur..deci vreau sa gasesc in Zalau:P

andrea85
10.07.2011, 22:11:52
Da, abia astept luna de miere sa pot sa ma relaxeze dupa atata nebunie, cred ca o astept mai tar.e decat nunta..:)))
Aaa... sa nu uit cu ce magazine imi recomandati in Zalau pentru costumul mirelui, camasa , vesta si lavaliera?
Nu ma duc la Satu Mare asta e sigur..deci vreau sa gasesc in Zalau:P

Cel din Mall sau din Silvania, adica noi acolo am gasit costume frumoase si la preturi accesibile. ;-)

Laura_Pasca
10.07.2011, 22:21:14
Cel din Mall sau din Silvania, adica noi acolo am gasit costume frumoase si la preturi accesibile. ;-)

O sa ma duc si pe acolo...sapt asta sper sa il gasim...:P
Unde la Silvania?

andrea85
10.07.2011, 22:37:41
O sa ma duc si pe acolo...sapt asta sper sa il gasim...:P
Unde la Silvania?

Cred ca e la etajul 1, sunt acolo 2 magazine, cel din colt si langa...nu prea stiu cum sa-ti explic, dar sigur o sa le gasesti. ;-)

Laura_Pasca
10.07.2011, 22:44:11
Cred ca e la etajul 1, sunt acolo 2 magazine, cel din colt si langa...nu prea stiu cum sa-ti explic, dar sigur o sa le gasesti. ;-)

No,... lasa ca gasesc eu. :)
Te las ca ma duc la somn ca maine is la munca...!:)
Noapte buna!:)

andrea85
10.07.2011, 22:45:39
No,... lasa ca gasesc eu. :)
Te las ca ma duc la somn ca maine is la munca...!:)
Noapte buna!:)

Noapte buna...ma retrag si eu.

andrea85
12.07.2011, 07:51:09
Stefania La multi ani de ziua ta si pentru a 2a voastra aniversare. :)
Iti doresc multa fericire si implinire alaturi de familia ta. <:-P<:-P

Laura_Pasca
12.07.2011, 13:26:26
La multi ani Stefania!!!

STEFANIA86
13.07.2011, 23:37:48
Andreea si Laura multumesc de urari....sunteti tare dragute....

adina_mari
15.07.2011, 09:23:18
la multi ani, andrea!

multa sanatate si fericire iti doresc!

andrea85
15.07.2011, 09:27:32
la multi ani, andrea!

multa sanatate si fericire iti doresc!

Iti multumesc mult! Va astept pe toate la o felie de tort!!! >:D<

milenap22
15.07.2011, 11:29:53
la multi ani andrea.....sa ai o zi cat se poate de frumoasa....

Laura_Pasca
15.07.2011, 11:34:02
La multi ani Andreea!:)

andrea85
15.07.2011, 13:03:11
la multi ani andrea.....sa ai o zi cat se poate de frumoasa....

Multumesc Milena si Laura...am inceput deja de dimineata sa sarbatoresc! :D :)

ana_anna0
15.07.2011, 21:26:37
Andrea vreau sa iti urez un sincer "la multi ani"si multa fericire!
Laura ce mai faci?
vreau sa imi cer scuze ca am fost acasa si nu te-am sunat dar mi-am uitat agenda aici in italia si nu am mai avut nr tau de tel.
cum mai stati fetelor cu pregatirile si ce mai e nou?
as vrea sa va intreb daca stiti cumva daca in zalau este limuzina de inchiriat si daca mi-ati putea da un nr de tel sau unde as putea gasi,caci eu m-am plimbat in tot zalaul si am tot intrebat dar nimeni nu are habar.va rog tare mult daca stiti careva[-o<

STEFANIA86
15.07.2011, 23:18:01
La multi ani andreea!!!multa sanatate si fericire !!!

andrea85
16.07.2011, 10:15:33
Multumesc Ana si Stefania de urari. :)

andrea85
18.07.2011, 18:41:03
Cami si Anca, e saptamana nuntii voastre!!! <:-P<:-P<:-P
Spor la ultimele pregatiri! ;-)

andrea85
22.07.2011, 22:37:31
Draga Cami si Anca...maine si poimaine e nunta voastra!!! <:-P<:-P<:-P
Va doresc din tot sufletul sa aveti parte de nunti reusite, momente de vis, vreme frumoasa si casa de piatra! :)

Lala4you
23.07.2011, 10:02:04
Casa de piatra mireselor de azi!!!Sa aveti o nunta asa cum va doriti!!!
Andreea,nu am stiut ca a fost ziua ta,imi pare rau,cu mare intarziere iti spun sa ai parte de bine!

andrea85
24.07.2011, 13:43:07
Andreea,nu am stiut ca a fost ziua ta,imi pare rau,cu mare intarziere iti spun sa ai parte de bine!

Multumesc de urare. :)

adina_mari
24.07.2011, 22:47:40
Draga Cami si Anca...maine si poimaine e nunta voastra!!! <:-P<:-P<:-P
Va doresc din tot sufletul sa aveti parte de nunti reusite, momente de vis, vreme frumoasa si casa de piatra! :)

am vazut-o pe cami ....a fost superba!!!

andrea85
24.07.2011, 23:08:17
am vazut-o pe cami ....a fost superba!!!

Chiar ma gandeam ca tu ai vazut-o, pentru ca sta aproape de tine. ;-)

Abia astept sa intre si sa ne povesteasca cum a fost si sa ne incante cu poze. :)

Laura_Pasca
25.07.2011, 15:59:08
Cami asteptam poze si povesti ....:)

Ps Azi am terminat si eu cu vestimentatia mirelui,...am luat pantofii si cureaua si am lasat pantalonii la scurtat, maine ii luam si gata am terminat cu el..:P
Cred ca o luam razna daca mai trebuia sa mai colind orasul cu el dupa haine sau incaltaminte...a fost mai pretentios decat mine la unele chestii...."Prea acru, prea ca la tara...!":)))Cam asa a fost si el, ca si tanti din reclama aia..:))
Mai am unele chestii de rezolvat,..si scap si eu de stresul si nebunia asta! Am vorbit cu Cami la telefon duminica si era asa de relaxata si de usurata ....abia astept sa ma simt si eu asa, altfel is tot cu ghimpe in spate ca uit sa fac ceva sau nu tin cont de ceva..s-au complicat treburile de cand cu plecatul lui Alex in august si parca ma supraaglomerez...:( Uof...:-<

andrea85
25.07.2011, 16:01:10
Cami asteptam poze si povesti ....:)

Ps Azi am terminat si eu cu vestimentatia mirelui,...am luat pantofii si cureaua si am lasat pantalonii la scurtat, maine ii luam si gata am terminat cu el..:P
Cred ca o luam razna daca mai trebuia sa mai colind orasul cu el dupa haine sau incaltaminte...a fost mai pretentios decat mine la unele chestii...."Prea acru, prea ca la tara...!":)))Cam asa a fost si el, ca si tanti din reclama aia..:))
Mai am unele chestii de rezolvat,..si scap si eu de stresul si nebunia asta! Am vorbit cu Cami la telefon duminica si era asa de relaxata si de usurata ....abia astept sa ma simt si eu asa, altfel is tot cu ghimpe in spate ca uit sa fac ceva sau nu tin cont de ceva..s-au complicat treburile de cand cu plecatul lui Alex in august si parca ma supraaglomerez...:( Uof...:-<

Unde ati gasit pana la urma un costum care sa va placa?
Alex sta deja in Cluj?

Cunosc sentimentul asta dupa nunta, implinita si usurata m-am simtit si eu ca toate au iesit bine. :)

Laura_Pasca
25.07.2011, 16:22:30
Unde ati gasit pana la urma un costum care sa va placa?
Alex sta deja in Cluj?

Cunosc sentimentul asta dupa nunta, implinita si usurata m-am simtit si eu ca toate au iesit bine. :)
Costumul l-am luat de unde am luat si eu rochita, la fel si cureaua si camasa etc..in afara de pantofi pe care i-am luat de la Doris vis a vis de Lic Nr1, acolo a fost singura pereche ce i-a placut si singurii care nu il deranjau in laterale si erau si din piele.....Doamne ajuta!:))
Alex inca nu sta in Cluj, saracul de el sapt asta a ajutat-o pe mami sa zugraveasca in toata casa si am fost pe la munca si mai faceam ce apucam sa fac , am fost la Timisoara sa imi iau diploma de la facultate si ei au facut singuri pe aici....vineri o sa mergem amandoi la Cluj sa il ajut sa se instaleze acolo...si apoi eu ma intorc duminica si el ramane acolo..incepe practic din 2 august...:)

andrea85
25.07.2011, 16:24:10
Costumul l-am luat de unde am luat si eu rochita, la fel si cureaua si camasa etc..in afara de pantofi pe care i-am luat de la Doris vis a vis de Lic Nr1, acolo a fost singura pereche ce i-a placut si singurii care nu il deranjau in laterale si erau si din piele.....Doamne ajuta!:))
Alex inca nu sta in Cluj, saracul de el sapt asta a ajutat-o pe mami sa zugraveasca in toata casa si am fost pe la munca si mai faceam ce apucam sa fac , am fost la Timisoara sa imi iau diploma de la facultate si ei au facut singuri pe aici....vineri o sa mergem amandoi la Cluj sa il ajut sa se instaleze acolo...si apoi eu ma intorc duminica si el ramane acolo..incepe practic din 2 august...:)

Vad ca aveti multe pe cap, insa sunt sigura ca o sa le rezolvati. Mult spor la pregatiri! ;-)

Laura_Pasca
25.07.2011, 16:45:31
Vad ca aveti multe pe cap, insa sunt sigura ca o sa le rezolvati. Mult spor la pregatiri! ;-)

Si eu sunt sigura ca o sa le rezolvam! Dar si dupa aia vreau 2 saptamani de relaxare intensa!:)))
Multumim Andreea!:)

andrea85
25.07.2011, 23:05:09
Si eu sunt sigura ca o sa le rezolvam! Dar si dupa aia vreau 2 saptamani de relaxare intensa!:)))
Multumim Andreea!:)

O sa aveti si relaxare, mai ales in luna de miere. ;-);-)

dia_simpatyka
27.07.2011, 18:13:31
Ce mai faceti fetelor?
Ma bucur sa vad ca sunteti constante desi spre rusinea mea eu m-am delasat foarte mult... sa dau vina pe lipsa de timp?:D...
Oricum .... casa de piatra tuturor .. fostelor .. viitoarelor :D:D
ah ... eu inca nu mi-am vandut rochitza :( tot sper... si sper... si ... nimic :D:D

Pupiiiciii :*

andrea85
27.07.2011, 21:12:27
Ce mai faceti fetelor?
Ma bucur sa vad ca sunteti constante desi spre rusinea mea eu m-am delasat foarte mult... sa dau vina pe lipsa de timp?:D...
Oricum .... casa de piatra tuturor .. fostelor .. viitoarelor :D:D
ah ... eu inca nu mi-am vandut rochitza :( tot sper... si sper... si ... nimic :D:D

Pupiiiciii :*

Ce mai faci? Stai cumva in Bradet, in Stadion...ca te-am vazut de multe ori aici??? :D

andrea85
03.08.2011, 15:28:03
Ati plecat in concediu fetelor? Unde sunteti? 8-|

genoveva_1984
04.08.2011, 09:53:46
Ati plecat in concediu fetelor? Unde sunteti? 8-|

Eu sunt pe aici, intru zilnic, dar nu prea am ce scrie.

andrea85
04.08.2011, 10:16:59
Eu sunt pe aici, intru zilnic, dar nu prea am ce scrie.

Ce mai faci? Asta sa ne scrii! ;;) ;-)

genoveva_1984
04.08.2011, 11:47:18
Ce mai faci? Asta sa ne scrii! ;;) ;-)

Ma refeream la faptul ca nu prea am noutati de comunicat. Eu sunt bine, sunt la serviciu acum si abia astept sa vina weekend-ul ca avem de "muncit".;-)

genoveva_1984
04.08.2011, 11:50:58
Ce mai faci? ;;) ;-)

Aaa...tot vroiam sa te intreb, voi stati in unul din blocurile acelea doua portocalii nou construite in livada?

andrea85
04.08.2011, 13:22:09
Aaa...tot vroiam sa te intreb, voi stati in unul din blocurile acelea doua portocalii nou construite in livada?

Exact...de unde stii??? ;)) :-?

genoveva_1984
04.08.2011, 14:49:17
Exact...de unde stii??? ;)) :-?

Cumnatul meu ( fratele sotului) s-a mutat in chirie in unul din blocuri si am recunoscut gresia si faianta din bai. Plus ca am impresia ca v-am vazut si masina...adica am asociat numarul cu numele...nu stiu daca am asociat bine.

andrea85
04.08.2011, 14:55:54
Cumnatul meu ( fratele sotului) s-a mutat in chirie in unul din blocuri si am recunoscut gresia si faianta din bai. Plus ca am impresia ca v-am vazut si masina...adica am asociat numarul cu numele...nu stiu daca am asociat bine.

Sta cumnatul tau cumva deasupra noastra in bloc cu prietena lui? Da, e corect numele de pe masina. ;))
Ai fost la noi in curte si eu nu te-am vazut? ;;)

genoveva_1984
04.08.2011, 15:00:56
Sta cumnatul tau cumva deasupra noastra in bloc cu prietena lui? Da, e corect numele de pe masina. ;))
Ai fost la noi in curte si eu nu te-am vazut? ;;)

Pai, da, sta cu prietena lui, dar nu stiu daca deasupra voastra. Da, am fost, de doua ori acolo si astazi m-am uitat iar pe pozele voastre si mi-am dat seama ca apartamentele sunt identice ca pozitionare si de aceea m-am gandit ca numai acolo puteti sta.

andrea85
04.08.2011, 15:01:59
Pai, da, sta cu prietena lui, dar nu stiu daca deasupra voastra. Da, am fost, de doua ori acolo si astazi m-am uitat iar pe pozele voastre si mi-am dat seama ca apartamentele sunt identice ca pozitionare si de aceea m-am gandit ca numai acolo puteti sta.

Da, ei stau deasupra noastra...sunt sigura.
Si tu tot in Bradet stai, nu?

genoveva_1984
04.08.2011, 15:07:34
Da, ei stau deasupra noastra...sunt sigura.
Si tu tot in Bradet stai, nu?

Ei, inseamna ca avem sansa sa ne cunoastem si in realitate, nu doar virtual. Da, si noi stam tot in Bradet, langa sensul giratoriu.

andrea85
04.08.2011, 15:10:53
Ei, inseamna ca avem sansa sa ne cunoastem si in realitate, nu doar virtual. Da, si noi stam tot in Bradet, langa sensul giratoriu.

Da, daca mai vii pe la noi.
Voi cred ca la casa stati,nu?

genoveva_1984
04.08.2011, 15:13:42
Da, daca mai vii pe la noi.
Voi cred ca la casa stati,nu?

Cred ca o sa mai venim in vizita pe acolo. Da, noi stam la casa.

andrea85
04.08.2011, 15:14:54
Cred ca o sa mai venim in vizita pe acolo. Da, noi stam la casa.

Poate ne intalnim atunci. ;;)

genoveva_1984
04.08.2011, 15:18:15
Poate ne intalnim atunci. ;;)

Sigur, mie mi-ar face placere.

andrea85
04.08.2011, 15:20:34
Sigur, mie mi-ar face placere.

Si mie, daca te observ acolo sigur ies ca sa te salut. ;;)

Laura_Pasca
07.08.2011, 22:38:51
Fetelor, mi-am luat bijuteriile ! Exact cum mi-am dorit eu,...din luna martie -aprilie caut asa ceva si nu am gasit...abia acum!:)
Pozele nu au o calitate exceptionala, sper sa puteti sa apreciati!:)

Lala4you
08.08.2011, 09:09:15
Fetelor, mi-am luat bijuteriile ! Exact cum mi-am dorit eu,...din luna martie -aprilie caut asa ceva si nu am gasit...abia acum!:)

Cristalele sintetice sunt frumoase! Ai ales o forma destul de potrivita pt fata ta! Sa iti aduca noroc! Cred ca ai emotii fiindc„ se apropie clipa...

Lala4you
08.08.2011, 09:11:02
Va salut pe toate,v-am zis ca avem o nunta in familie pe 10.09?Se casatoreste cumnatica mea,abia astept...inca imi caut rochii=))=))
Nunta ei va fi la Randra,Simleu...cred ca va fi o suuuuper nunta.

cami_rus86
08.08.2011, 09:21:39

sunt frumosi cerceii ;)).... unde ai gasit pana la urma?
azi am sa postez poze de la nunta.... ;-) si mai am o veste: scot rochita la vanzare iar banutii obtinuti vor fi donati pt un scop caritabil, deci daca veti gasi persoane interesate va rog sa ma anuntati :">:*

andrea85
08.08.2011, 10:19:54
Buna fetelor!
Cami casa de piatra si multa fericire va doresc! Abia astept sa vad pozele de la nunta ta.
Laura felicitari pentru setul de bijuterii, e foarte frumos si elegant.

Lavinia, in sfarsit pot sa te felicit si aici pentru minunea ta din burtica. Sa ai o sarcina usoara! :)

cami_rus86
08.08.2011, 13:05:51
vizionare placuta ;-)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150250829796646.323749.713101645#!/profile.php?id=713101645&sk=photos

andrea85
08.08.2011, 14:30:05
Va salut pe toate,v-am zis ca avem o nunta in familie pe 10.09?Se casatoreste cumnatica mea,abia astept...inca imi caut rochii=))=))

Si sora mea a fost ceruta de sotie si ei fac nunta anul viitor. Deci iar intru in business. =)) ;-)

Laura_Pasca
08.08.2011, 15:12:19
Cristalele sintetice sunt frumoase! Ai ales o forma destul de potrivita pt fata ta! Sa iti aduca noroc! Cred ca ai emotii fiindc„ se apropie clipa...

Mersi Lavi! :)
Da am emotii, si sunt putin stresata, dar toate trec nu?:)
Abia astept..:)<:-P

Laura_Pasca
08.08.2011, 15:13:41
sunt frumosi cerceii ;)).... unde ai gasit pana la urma?
azi am sa postez poze de la nunta.... ;-) si mai am o veste: scot rochita la vanzare iar banutii obtinuti vor fi donati pt un scop caritabil, deci daca veti gasi persoane interesate va rog sa ma anuntati :">:*

Mersi Cami! La Roma i-am gasit!

Laura_Pasca
08.08.2011, 15:47:25
vizionare placuta ;-)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150250829796646.323749.713101645#!/profile.php?id=713101645&sk=photos

Inca o data Cami, felicitari ati fost extra super frumosi amandoi! Va pupam! Lau si Alex:*

Laura_Pasca
08.08.2011, 15:53:26

Felicitari Lavi, n-am stiut ca esti insarcinata, abia acuma am observat si eu ticker-ul! Sa ai o sarcina usoara si numai bine! Va doresc si voua multa sanatate ca sa va puteti bucura de minunea voastra...:*

Ps. Spor la cautat rochite! :P

Laura_Pasca
08.08.2011, 15:55:07
Si sora mea a fost ceruta de sotie si ei fac nunta anul viitor. Deci iar intru in business. =)) ;-)

Felicitari surorii tale Andreea! Acum e bine de ea ca are pe cineva priceput langa ea care stie sa o indrume si sa o ajute :)

Ps. Nu mi se pare ca ai iesit din "business" :))) Tu ai ramas aproape la fel de activa ca si in timpul in care te pregateai pentru nunta ta !:))

Spor la planuri si pregatiri!:)

andrea85
08.08.2011, 19:25:46
Felicitari surorii tale Andreea! Acum e bine de ea ca are pe cineva priceput langa ea care stie sa o indrume si sa o ajute :)

Ps. Nu mi se pare ca ai iesit din "business" :))) Tu ai ramas aproape la fel de activa ca si in timpul in care te pregateai pentru nunta ta !:))

Spor la planuri si pregatiri!:)

Mersi, asa e, tot in business am ramas, insa m-am axat mai mult pe alte domenii ;))...casa, amenajari, decoratiuni, etc. ;-)

andrea85
08.08.2011, 19:27:41
vizionare placuta ;-)

Eu nu pot sa vizionez decat o singura poza...ai acces doar pentru prieteni? :-s

Lala4you
08.08.2011, 19:29:34
Multumesc mult feterlor!
Da,Laura,emotiile trec si apoi doar sentimetele bune.
Andreea, ma bucur pt sora ta,sa fie fericiti!
Cami,acum ma uit si eu,sa fiti iubiti!

andrea85
08.08.2011, 19:40:43
Mersi Cami! La Roma i-am gasit!

Imi plac accesoriile de la Roma....sunt elegante, frumoase si pretul e bun. ;-)
Ce accesorii o sa mai ai la rochita?

andrea85
08.08.2011, 19:42:39
Multumesc mult feterlor!
Da,Laura,emotiile trec si apoi doar sentimetele bune.
Andreea, ma bucur pt sora ta,sa fie fericiti!
Cami,acum ma uit si eu,sa fiti iubiti!

Multumesc, sora mea e foarte entuziasmata acum...am trecut si eu, adica noi toate prin acest sentiment. :)

Tu cum esti...ai trecut peste perioada greturilor sau inca te mai confrunti cu aceasta problema?

Lala4you
08.08.2011, 19:51:59
Multumesc, sora mea e foarte entuziasmata acum...am trecut si eu, adica noi toate prin acest sentiment. :)

Tu cum esti...ai trecut peste perioada greturilor sau inca te mai confrunti cu aceasta problema?

Inca sunt trec prin ea,pana pe la vreo 9 saptamani nu a fost asa...acum...dar trece,merita totul,Dumnezeu sa ne ajute sa fim sanatosi,ca in rest,toate trec.

andrea85
08.08.2011, 19:54:15
Inca sunt trec prin ea,pana pe la vreo 9 saptamani nu a fost asa...acum...dar trece,merita totul,Dumnezeu sa ne ajute sa fim sanatosi,ca in rest,toate trec.

Ma bucur ca esti atat de optimista si se citeste printre randurile tale cat de fericita si implinita esti. Ma bucur pentru tine, pentru voi! o:-)

STEFANIA86
09.08.2011, 01:27:05
Cami, felicitari...ati fost foarte frumosi....sa va dea Dumnezeu tot binele din lume multa sanatate si fericire...
P.S.Iti cunosc sotul din vedere,doar am avut clasele pe acelasi nivel...

STEFANIA86
09.08.2011, 01:29:20
Lavinia felicitari pt bebe...sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi=D>

Lala4you
09.08.2011, 09:09:43
Lavinia felicitari pt bebe...sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi=D>

Iti multumesc,Stefania!

cami_rus86
09.08.2011, 10:20:57
Inca o data Cami, felicitari ati fost extra super frumosi amandoi! Va pupam! Lau si Alex:*
multumim frumos.... o sa fiti si voi mega frumoi si veti radia si voi de fericire, se apropie clipa ;)) cum stati cu emotiile?

cami_rus86
09.08.2011, 10:24:53
Cami, felicitari...ati fost foarte frumosi....sa va dea Dumnezeu tot binele din lume multa sanatate si fericire...
P.S.Iti cunosc sotul din vedere,doar am avut clasele pe acelasi nivel...
multumim frumos..... o sa iti urmam si sfatul care ni l-ai dat ;))
poate ca si el te stie daca ii arat o poza de a ta.... ce impresie ti-a lasat in liceu?;))

cami_rus86
09.08.2011, 10:26:34

lavinia felicitari pt bebe.... multa sanatate iti doresc si o sarcina usoara...
ce va doriti, fetita sau baiat? si la ce nume va ganditi?;))

Lala4you
09.08.2011, 10:33:23
lavinia felicitari pt bebe.... multa sanatate iti doresc si o sarcina usoara...
ce va doriti, fetita sau baiat? si la ce nume va ganditi?;))

Parerile sunt impartite...;));))Dar ne dorim sa fim bine,sa fie sanatos/sanatoasa!
Multumim frumos!

andrea85
09.08.2011, 11:47:34
multumim frumos.... o sa fiti si voi mega frumoi si veti radia si voi de fericire, se apropie clipa ;)) cum stati cu emotiile?

Casa de piatra si multa fericire! <:-P
Si te felicit pentru gestul tau frumos pe care-l faci cu rochita ta de mireasa. =D>=D>

adina_mari
09.08.2011, 15:18:00
cami, sunt superbe pozele! casa de piatra si multa fericire va doresc!

flatron
09.08.2011, 19:55:06
hello,

Intre Restaurant Ambassador si Transilvania ce ati alege si de ce? Nu reusim sa ne hotaram. La Ambassador noi inca nu am fost la nicio nunta, deci habar nu avem cum este. Multumim.

Laura_Pasca
09.08.2011, 22:57:59
Imi plac accesoriile de la Roma....sunt elegante, frumoase si pretul e bun. ;-)
Ce accesorii o sa mai ai la rochita?

Eu am dat 75 pe cercei si pandantiv! Am fost multumita, sunt de argint si asa pot sa mai port si dupa nunta!
Accesorii?:P
Pai nu prea o sa mai am,...voalul, bijuteriile despre care vorbeam si un piaptan in par am gasit ceva tot de acolo de unde am luat rochita:) cam atat...:)

Laura_Pasca
09.08.2011, 23:04:37
hello,

Intre Restaurant Ambassador si Transilvania ce ati alege si de ce? Nu reusim sa ne hotaram. La Ambassador noi inca nu am fost la nicio nunta, deci habar nu avem cum este. Multumim.

Eu as alege Ambassador am auzit ca e superb, am vazut o poza ce e drept, doar atat!:) Dar la Transilvania am fost, mi-a placut dar asta mi-a placut mai mult!:)
Spun asta dinpunctul meu de vedere...cel mai bine e sa mergeti si la Ambassador sa vedeti sala si doar asa o sa puteti sa luati o hotarare, de fapt nu stiu ce hotarare ar fi aia daca ati alege una din sali fara sa o vedeti! informati-va cat de bine puteti voi de preturile pe care le practica, ce mancarica au, cat e de buna, cum e sala,ce culori ai putea sa folosesti la decor, cum e ringul de mare, daca va intereseaza mesele,(rotunde etc),..multe chestii puteti sa le puneti in balanta si asa sigur o sa faceti alegerea cea mai buna,...
Despre Transilvania nu am auzit decat lucruri bune, despre amenajat, ring, pozitionarea meselor..etc..
Dar,..mie personal nu mi-a prea placut mancarica,...acuma poate is eu mai pretentioasa ca asa zice iubi...dar...o fi doar parerea mea sau poate alegerea mirilor nu a fost pe gustul meu...ma rog..poate sunt subiectiva ca ma asteptam la ceva mai fain si dupa nunta am putut sa zic ca a fost ok...:)
Depinde foarte mult de voi ce vreti....ce va intereseaza cel mai mult!!!
Luati tot in calcul: pret, locatie, modalitate de transport disponibila pana acolo pentru toti invitatii, dimensiunea salii, stalpi din interior, oferta pe care o sa o primiti de la fiecare local...faceti o listuta si apoi comparati localurile..
Bafta sa aveti!:)

Laura_Pasca
09.08.2011, 23:08:54

:*
Noi speram sa fie bine,...:P
Emotii sunt, dar acum inainte de emotii e stresul...stii tu mai bine ca mine:))))
Am si cateva emotii cand ma gandesc la ziua aia...dar le dau la o parte cand ma concentrez cu listuta mea din agenda si mai fac una alta...:P

flatron
10.08.2011, 08:05:45
Eu as alege Ambassador am auzit ca e superb, am vazut o poza ce e drept, doar atat!:) Dar la Transilvania am fost, mi-a placut dar asta mi-a placut mai mult!:)
Spun asta dinpunctul meu de vedere...cel mai bine e sa mergeti si la Ambassador sa vedeti sala si doar asa o sa puteti sa luati o hotarare, de fapt nu stiu ce hotarare ar fi aia daca ati alege una din sali fara sa o vedeti! informati-va cat de bine puteti voi de preturile pe care le practica, ce mancarica au, cat e de buna, cum e sala,ce culori ai putea sa folosesti la decor, cum e ringul de mare, daca va intereseaza mesele,(rotunde etc),..multe chestii puteti sa le puneti in balanta si asa sigur o sa faceti alegerea cea mai buna,...
Despre Transilvania nu am auzit decat lucruri bune, despre amenajat, ring, pozitionarea meselor..etc..
Dar,..mie personal nu mi-a prea placut mancarica,...acuma poate is eu mai pretentioasa ca asa zice iubi...dar...o fi doar parerea mea sau poate alegerea mirilor nu a fost pe gustul meu...ma rog..poate sunt subiectiva ca ma asteptam la ceva mai fain si dupa nunta am putut sa zic ca a fost ok...:)
Depinde foarte mult de voi ce vreti....ce va intereseaza cel mai mult!!!
Luati tot in calcul: pret, locatie, modalitate de transport disponibila pana acolo pentru toti invitatii, dimensiunea salii, stalpi din interior, oferta pe care o sa o primiti de la fiecare local...faceti o listuta si apoi comparati localurile..
Bafta sa aveti!:)

Ms pentru raspuns. De vazut, am vazut si Ambasador, insa acolo nu am fost la nunta, deci nu stim cum e mancarea, servirea etc. Am vazut sala amenajata doar o data si pozele care sunt pe site, pe cand la Transilvania am fost si la nunta si am vazut si mai multe poze.

andrea85
10.08.2011, 09:55:14
Ms pentru raspuns. De vazut, am vazut si Ambasador, insa acolo nu am fost la nunta, deci nu stim cum e mancarea, servirea etc. Am vazut sala amenajata doar o data si pozele care sunt pe site, pe cand la Transilvania am fost si la nunta si am vazut si mai multe poze.

Eu cred ca oricare local ai alege dintre astea doua, tot multumita vei fi.
Ambele sunt frumoase, ambele au mancarea foarte buna. Mancarea, meniul ti-l alegi tu, voi mergeti la degustare, voi va alegeti ce va place...nu alegeti dupa poze sau ce va spun cei de la sala...alegeti dupa gustusi personale.
Pretul e cel care poate fi diferit, in rest cred ca ambele restaurante intra in categoria foarte buna. :)

Lala4you
10.08.2011, 10:00:05
Eu cred ca oricare local ai alege dintre astea doua, tot multumita vei fi.
Ambele sunt frumoase, ambele au mancarea foarte buna. Mancarea, meniul ti-l alegi tu, voi mergeti la degustare, voi va alegeti ce va place...nu alegeti dupa poze sau ce va spun cei de la sala...alegeti dupa gustusi personale.
Pretul e cel care poate fi diferit, in rest cred ca ambele restaurante intra in categoria foarte buna. :)

La pachete asemanatoare pretul e la fel,asa am auzit eu de la 2 cupluri care isi fac nuntile si intr-o parte si in alta...

andrea85
10.08.2011, 10:07:07
La pachete asemanatoare pretul e la fel,asa am auzit eu de la 2 cupluri care isi fac nuntile si intr-o parte si in alta...

Cam asa am auzit si eu, depinde doar ce intra in pretul meniului, adica asta poate fi putin diferit...au am fost super multumita de Transilvania ;;), dar din ce am vazut si auzit despre Ambassador, cred ca la fel este o alegere foarte buna.
Singura diferenta ar fi...la Ambassador poti sa faci doar nunta de zi, la Transilvania poti sa faci si de noapte. Doar atat. ;-)

flatron
10.08.2011, 21:26:55
Cam asa am auzit si eu, depinde doar ce intra in pretul meniului, adica asta poate fi putin diferit...au am fost super multumita de Transilvania ;;), dar din ce am vazut si auzit despre Ambassador, cred ca la fel este o alegere foarte buna.
Singura diferenta ar fi...la Ambassador poti sa faci doar nunta de zi, la Transilvania poti sa faci si de noapte. Doar atat. ;-)

Din cate stiu eu, nici la Transilvania nu se mai poate organiza nunta seara. Cel putin noua asa ne-au spus cand am fost acolo.

andrea85
10.08.2011, 21:28:24
Din cate stiu eu, nici la Transilvania nu se mai poate organiza nunta seara. Cel putin noua asa ne-au spus cand am fost acolo.

Asa se spune, dar acolo se mai pot organiza nunti de seara, pentru ca restaurantul este in afara orasului. ;;)

cami_rus86
13.08.2011, 09:39:54
cami, sunt superbe pozele! casa de piatra si multa fericire va doresc!

multumimi mult! de la voi ne-am inspirat... ;)) si nu voi regreta alegerea facuta niciodata ;-)

Laura_Pasca
13.08.2011, 15:53:25
Mi-am gasit papucei de schimb la Cluj ....sunt tare happy...numai nu gasesc un piaptam de doamne ajuta sa pun in spate la par caci nu vreau coronita..

andrea85
13.08.2011, 19:24:07
Mi-am gasit papucei de schimb la Cluj ....sunt tare happy...numai nu gasesc un piaptam de doamne ajuta sa pun in spate la par caci nu vreau coronita..

Frumosi, sa-i porti sanatoasa si fericita!
Nici eu nu sunt adepta coronitelor...nu trebuie neaparat sa ai un piaptan, voalul se poate prinde de par si cu agrafe de voal. Eu asa l-am prins si lateral am avut flori naturale.

Lala4you
14.08.2011, 08:23:41
Nici eu nu sunt adepta coronitelor...nu trebuie neaparat sa ai un piaptan, voalul se poate prinde de par si cu agrafe de voal. Eu asa l-am prins si lateral am avut flori naturale.

Exact,nici eu nu am avut piaptan,l-am prins sus,acolo am vrut eu,iar floarea mi-a fost intr-o parte,prinsa si ea...

Sa-i porti sanatoasa! Eu nu am avut pantofi de schimb,nu a fost nevoie, dar e bine ca ti-ai gasit aceasta pereche.

Laura_Pasca
14.08.2011, 11:53:06

piaptan..accesoriu pt par...nu stiu cum sa ii zic..:)
eu nu o sa am la voal paptan de ala cu pietricele ci de alaascuns,...o sa fie voalul pus ca si la Cami,... si in spate la coafura o sa imi trebuiasca un accesoriu pe piaptan mai ingust..:P ...flori nu vreau in par...imi place cum arata la cocurile alea spaniole cum ai avut tu Andreea,...dar pe mine nu ma vad cu flori in cap,..desi mi se pare ca arata atat de romantic..:P

flatron
15.08.2011, 19:18:47
multumimi mult! de la voi ne-am inspirat... ;)) si nu voi regreta alegerea facuta niciodata ;-)

Si mie imi plac pozele, sunt foarte frumoase. Cine a fost fotograful? Puteti sa imi dati cumva niste date de contact? Ms.

andrea85
15.08.2011, 21:51:01
piaptan..accesoriu pt par...nu stiu cum sa ii zic..:)
eu nu o sa am la voal paptan de ala cu pietricele ci de alaascuns,...o sa fie voalul pus ca si la Cami,... si in spate la coafura o sa imi trebuiasca un accesoriu pe piaptan mai ingust..:P ...flori nu vreau in par...imi place cum arata la cocurile alea spaniole cum ai avut tu Andreea,...dar pe mine nu ma vad cu flori in cap,..desi mi se pare ca arata atat de romantic..:P

Deci ce am inteles eu pana acum...nu o sa ai coronita sau tiara, vrei un piaptan simplu pentru voal...asa ceva ca in poza atasata?! :-\

adina_mari
16.08.2011, 22:22:06
Si mie imi plac pozele, sunt foarte frumoase. Cine a fost fotograful? Puteti sa imi dati cumva niste date de contact? Ms.

marius salajean...uite aici (http://www.foto-smile.ro/)

andrea85
16.08.2011, 23:05:56
De azi e si sora mea o miresica oficiala...azi au smenat si eu contractul cu Zagor (Ambassador) si vor face nunta in 4 august 2012...deci si ea tot miresica augustina va fi. :):)

Laura_Pasca
16.08.2011, 23:16:00
Deci ce am inteles eu pana acum...nu o sa ai coronita sau tiara, vrei un piaptan simplu pentru voal...asa ceva ca in poza atasata?! :-\

Aproape ceva de genu..pt voal nu imi trebuie ca e cusut pe piaptan normal...si nu il tin decat pana la local
...
parul o sa fie ceva de genul asta facut si atunci imi trebuie in spate un piaptan...cam ca si al ala care l-ai pus tu...

genoveva_1984
17.08.2011, 07:47:20
De azi e si sora mea o miresica oficiala...azi au smenat si eu contractul cu Zagor (Ambassador) si vor face nunta in 4 august 2012...deci si ea tot miresica augustina va fi. :):)

Andrea, la multi ani ( cu intarziere) pentru aniversarea voastra. Cat mai multi ani fericiti impreuna va doresc.

andrea85
17.08.2011, 09:19:56
Andrea, la multi ani ( cu intarziere) pentru aniversarea voastra. Cat mai multi ani fericiti impreuna va doresc.

Multumesc draga :*...a fost foarte speciala prima noastra aniversare! :)

andrea85
17.08.2011, 10:11:59
Aproape ceva de genu..pt voal nu imi trebuie ca e cusut pe piaptan normal...si nu il tin decat pana la local
...
parul o sa fie ceva de genul asta facut si atunci imi trebuie in spate un piaptan...cam ca si al ala care l-ai pus tu...

Deci iti trebuie mai mult o agrafa de par, care sa sustina parul, pentru ca la voal vei renunta la local.

cami_rus86
17.08.2011, 13:56:30
andreea ai reusit sa iti vinzi rochita?

andrea85
17.08.2011, 14:00:36
andreea ai reusit sa iti vinzi rochita?

Nu am reusit, din pacate vad ca multe fete de aici raman cu ele...adica nici Dia (sympatica) vad ca n-a reusit sa si-o vanda. O mai pastrez, poate o donez cuiva, nu stiu...momentan sta cuminte in dulapior. ;)) ;-)

STEFANIA86
18.08.2011, 22:51:25
Buna fetelor,vreau sa va spun ca duminica vom fi nasi...nunta va fi la Alex....sper sa iasa totul bine...care ati mai fost nasi imi puteti spune ce ne trebuie in calitate de nasi....sa vad daca am tot ce imi trebuie...ms mult

adina_mari
18.08.2011, 22:57:06
Buna fetelor,vreau sa va spun ca duminica vom fi nasi...nunta va fi la Alex....sper sa iasa totul bine...care ati mai fost nasi imi puteti spune ce ne trebuie in calitate de nasi....sa vad daca am tot ce imi trebuie...ms mult

la biserica lumanari, panglica, vin/miere, piscot, sa platiti slujba,...nu-mi amintesc altceva

anca_cristea
19.08.2011, 18:45:49
:D buna fetelor
stiu ca nu am scris cam de mult, dar azi mi-a sosit rochita, sunt asa happy! :x

Laura_Pasca
20.08.2011, 18:39:20
Fetelor care ma poate ajuta cu niste tulle de pus pe masina ???? Cele care ati avut deja nunta daca mai aveti cumva..:(

adina_mari
23.08.2011, 14:46:01
Fetelor care ma poate ajuta cu niste tulle de pus pe masina ???? Cele care ati avut deja nunta daca mai aveti cumva..:(

ce fac fetele?

laura, eu nu am. dar iti trebuie pentru masinile invitatilor sau a mirilor?
apropo, am fost la nunta la pensiunea "la Vasile" si mi-a placut mult. sala arata foarte bine si patronul e super de treaba. era prezent peste tot

Laura_Pasca
23.08.2011, 22:47:25
ce fac fetele?

laura, eu nu am. dar iti trebuie pentru masinile invitatilor sau a mirilor?
apropo, am fost la nunta la pensiunea "la Vasile" si mi-a placut mult. sala arata foarte bine si patronul e super de treaba. era prezent peste tot
Pentru masinile mirilor imi trebuie si sincer nu as da 3 lei pe metru, m-am mai uitat aici pe miresici la Bazar daca are careva, dar nu am gasit nimic. Nu stiu ce fac pana la urma de unde il scot...:(
Da? Super, si mie imi place cum arata acum sala, ..:) Da Vasile asa e, prezent peste tot...trebuie sa se asigure el ca toate sunt in regula..:))

Laura_Pasca
28.08.2011, 10:48:17
Fetelor care ma poate ajuta cu o crinolina cu 5 cercuri? aveti careva sa imi puteti inchiria?? imprumuta...sau stiu eu...:)

adina_mari
28.08.2011, 11:56:39
Fetelor care ma poate ajuta cu o crinolina cu 5 cercuri? aveti careva sa imi puteti inchiria?? imprumuta...sau stiu eu...:)

poate cele care nu si-au vandut rochita... incearca si la cristina prodan, sigur are

andrea85
29.08.2011, 07:57:55

Eu ti-o pot da pe a mea, dar are 3 cercuri...ti-o imprumut cu mare drag, daca vrei. ;;)

marra_10
29.08.2011, 08:09:36
buna andreea
ti-am trimis un mesaj pe pm. poti te rog sa-mi raspunzi. multumesc :">

andrea85
29.08.2011, 08:24:32
buna andreea
ti-am trimis un mesaj pe pm. poti te rog sa-mi raspunzi. multumesc :">

Acum ti-am raspuns. ;;)

Laura_Pasca
29.08.2011, 09:15:42
Eu ti-o pot da pe a mea, dar are 3 cercuri...ti-o imprumut cu mare drag, daca vrei. ;;)

Mersi mult Andreea!:) Dar imi trebuie cu 5,...am gasit de cumparat numai ca vroiam sa vad daca gasesc la careva macar de inchiriat..:)
Mersi inca o data!:)

Ps. Am mesterit si eu ceva ieri...cosuletele pentru miresicile mici!:)

andrea85
29.08.2011, 12:04:03
Mersi mult Andreea!:) Dar imi trebuie cu 5,...am gasit de cumparat numai ca vroiam sa vad daca gasesc la careva macar de inchiriat..:)
Mersi inca o data!:)

Ps. Am mesterit si eu ceva ieri...cosuletele pentru miresicile mici!:)

Nice...inca 4 zile mai ai pana la nunta...\:D/\:D/

andrea85
29.08.2011, 15:33:57
:D buna fetelor
stiu ca nu am scris cam de mult, dar azi mi-a sosit rochita, sunt asa happy! :x

Si cum arata? ;;);;)

Lala4you
02.09.2011, 08:25:32
Laura,iti doresc sa aveti parte de ceea ce este mai bun,fericire si sa va iubiti! Va doresc sa aveti o nunta frumoasa,asa cum vi-o doriti!

andrea85
02.09.2011, 08:56:34
Laura si Anca sa aveti parte de nunti frumoase, vreme buna si veselie mare.
Casa de piatra va doresc! :)

anca_cristea
02.09.2011, 21:46:58
Laura si Anca sa aveti parte de nunti frumoase, vreme buna si veselie mare.
Casa de piatra va doresc! :)
multimesc <:-P

adina_mari
02.09.2011, 21:50:59
laura, anca sa aveti parte de o nunta de vis!

anca_cristea
05.09.2011, 00:22:26
laura, anca sa aveti parte de o nunta de vis!
multumesc
am avut>:D<

andrea85
05.09.2011, 08:22:02
multumesc

Buna ziua Doamna! Casa de piatra!
Cum a fost nunta? :">

genoveva_1984
05.09.2011, 10:18:13
multumesc

Casa de piatra!

andrea85
05.09.2011, 10:22:31
Casa de piatra!

Buna Diana...ce faci?

genoveva_1984
05.09.2011, 12:00:35
Buna Diana...ce faci?

Buna. La serviciu, cu multe sarcini pe cap si putin timp liber. Tu ce faci?

andrea85
05.09.2011, 12:42:56
Buna. La serviciu, cu multe sarcini pe cap si putin timp liber. Tu ce faci?

Eu azi sunt libera si ma ocup de treburile casei.

genoveva_1984
05.09.2011, 14:00:10
Eu azi sunt libera si ma ocup de treburile casei.

Eeee...ce bine de tine. Dupa-masa facem si noi zacusca.