PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22

anca_cristea
05.09.2011, 16:11:05
Buna ziua Doamna! Casa de piatra!
Cum a fost nunta? :">ne-am simtit foarte bine. a doua zi dupa nunta privind inapoi pot sa zic ca am avut nunta la care am visat!

andrea85
05.09.2011, 17:55:44
ne-am simtit foarte bine. a doua zi dupa nunta privind inapoi pot sa zic ca am avut nunta la care am visat!

Ma bucur...sa revii cu poze, sa te admirma si noi in rochie de mireasa. ;;)

Laura_Pasca
08.09.2011, 17:17:27
Salut doamnelor si viitoarelor doamne!

:)
Va pun aici pozele,...de la nunta!!!:)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.247143825324258.57401.100000859272269&type=1

andrea85
08.09.2011, 17:33:26
Salut doamnelor si viitoarelor doamne!

:)
Va pun aici pozele,...de la nunta!!!:)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.247143825324258.57401.100000859272269&type=1

Buna ziua Doamna! Felicitari si casa de piatra! <:-P<:-P

Cum a fost nunta? Poveste-ne mai multe detalii.

Laura_Pasca
09.09.2011, 09:16:37
Buna ziua Doamna! Felicitari si casa de piatra! <:-P<:-P

Cum a fost nunta? Poveste-ne mai multe detalii.

Mai a fost superb, minunat. Ne-am distrat de minune. A fost totul peste asteptarile noastre.
Chiar si micile incidente de genul....nasul prins in pantaloni scurti si eu intarziata din cauza coaforului cu jumate de ora si apoi cand am ajuns acasa era nunta pe scara si eu alergam cu voalul in cap si in blugi pe scari...toate s-au dovedit a fi extrem de amuzante si amintiri de pretuit....gatitul miresei din poze a fost real...pentru ca asa s-a intamplat. :))
A fost o zi superba pentru noi....
La local muzica excelenta,...ne-am facut si noi dansul ..primul...vals...cu marrriiiii emotii pentru ca noi nu reusisem sa facem nu stiu cate ore de exersare,...tot ce am facut pentru dansul ala a fost joi noapte pe la 11-12,...si vineri noaptea inaintea nuntii la local pe la ora 2 jumate...in total sa zic 2-3 ore total in care ne-am pregatit pentru dansul asta...dar..a iesit ok...dupa dans...totul a mers struna...am dansat toata noaptea,...nu stiu daca am stat jumatate de ora jos...:))) am dansat ca in povesti in asa fel incat si acum am degetele de la picioare amortite..:)))
A fost minunat....minunat..:)
Acum asteptam nerabdatori luna de miere....
V-am pupat, si va multumesc ca mi-ati fost de ajutor pe timpul pregatirilor!:*

andrea85
09.09.2011, 09:34:26
Mai a fost superb, minunat. Ne-am distrat de minune. A fost totul peste asteptarile noastre.
Chiar si micile incidente de genul....nasul prins in pantaloni scurti si eu intarziata din cauza coaforului cu jumate de ora si apoi cand am ajuns acasa era nunta pe scara si eu alergam cu voalul in cap si in blugi pe scari...toate s-au dovedit a fi extrem de amuzante si amintiri de pretuit....gatitul miresei din poze a fost real...pentru ca asa s-a intamplat. :))
La local muzica excelenta,...ne-am facut si noi dansul ..primul...vals...cu marrriiiii emotii pentru ca noi nu reusisem sa facem nu stiu cate ore de exersare,...tot ce am facut pentru dansul ala a fost joi noapte pe la 11-12,...si vineri noaptea inaintea nuntii la local pe la ora 2 jumate...in total sa zic 2-3 ore total in care ne-am pregatit pentru dansul asta...dar..a iesit ok...dupa dans...totul a mers struna...am dansat toata noaptea,...nu stiu daca am stat jumatate de ora jos...:))) am dansat ca in povesti in asa fel incat si acum am degetele de la picioare amortite..:)))

Abia acum am reusit sa ma uit la poze, ati fost superbi, ma bucur ca ati avut parte de o nunta frumoasa.

P.S. Acum 3 saptamani am fost si eu in Paralia Katerini (pentru a 2a oara) si am avut parte de un concediu placut...sigur o sa va placa si voua acolo. Sa aveti parte de o luna de miere de vis! :):)

Laura_Pasca
09.09.2011, 10:06:45
Abia acum am reusit sa ma uit la poze, ati fost superbi, ma bucur ca ati avut parte de o nunta frumoasa.

P.S. Acum 3 saptamani am fost si eu in Paralia Katerini (pentru a 2a oara) si am avut parte de un concediu placut...sigur o sa va placa si voua acolo. Sa aveti parte de o luna de miere de vis! :):)

Iti multumim Andreea! Chiar am avut o nunta frumoasa!
Speram si noi sa ne simtim bine in sapta-luna de miere!....

Ps. Cami,...cum esti? Banuiesc ca si tu astepti...:))

genoveva_1984
09.09.2011, 10:06:59
Mai a fost superb, minunat. :*

Felicitari! Casa de piatra!

milenap22
09.09.2011, 10:18:38

felicitari Laura si casa de piatra...ai fost foarte frumoasa...la fel si mirele.....fetele din poza sunt cumva Alina si Carmen fostele noastre colege?.....sa aveti o luna de miere cat mai frumoasa

andrea85
09.09.2011, 10:27:51
felicitari Laura si casa de piatra...ai fost foarte frumoasa...la fel si mirele.....fetele din poza sunt cumva Alina si Carmen fostele noastre colege?.....sa aveti o luna de miere cat mai frumoasa

Ce dragut e Raul din poza ta de la avatar...si cat a crescut deja. :)

Laura_Pasca
09.09.2011, 10:38:40

multumim Milena,..da fetele sunt Carmen si Alinutza,...prin poze la local..trebuie sa apara si Ioana Lobont si Roxi Parauan..:)

multumim, speram sa fie dulce dulce vacanta ce urmeaza..:)

andrea85
09.09.2011, 12:05:06
multumim Milena,..da fetele sunt Carmen si Alinutza,...prin poze la local..trebuie sa apara si Ioana Lobont si Roxi Parauan..:)

Mi-a placut mult buchetul tau si tortul ales de voi. :)

milenap22
09.09.2011, 14:05:06
Ce dragut e Raul din poza ta de la avatar...si cat a crescut deja. :)
merci.....si cate face deja:)) asta e partea a doua...

Laura_Pasca
09.09.2011, 14:08:19
Mi-a placut mult buchetul tau si tortul ales de voi. :)

da si mie mi-a placut buchetul....:)27 de trandafiri visul meu....tortul iarasi frumos..doar ca trebuia sa puna lumanri argintii micute pe care le-am cumparat eu din kaufl....doar ca la laborator s-au incurcat treburile si mi-au pus mie artificii si nu stiu cui i-a trimis tortul cu lumanari..:)))
asta e..pacat...dar a fost bine si asa...

andrea85
09.09.2011, 14:53:53
da si mie mi-a placut buchetul....:)27 de trandafiri visul meu....tortul iarasi frumos..doar ca trebuia sa puna lumanri argintii micute pe care le-am cumparat eu din kaufl....doar ca la laborator s-au incurcat treburile si mi-au pus mie artificii si nu stiu cui i-a trimis tortul cu lumanari..:)))
asta e..pacat...dar a fost bine si asa...

Tortul tau a fost unul adevarat?

Laura_Pasca
09.09.2011, 15:56:22
Tortul tau a fost unul adevarat?

nu,...de la d-na bese cu macheta..:)

andrea85
09.09.2011, 20:33:11
nu,...de la d-na bese cu macheta..:)

Imi plac atat de mult torturile astea etajate si inalte, de aceea eram curioasa daca a fost unul adevarat.

adina_mari
15.09.2011, 00:23:32

iui carmen.... mie mi-a fost colega de generala

adina_mari
15.09.2011, 00:24:22
ce mai fac fetele?
nimic nou la orizont?
cami si laura au plecat in luna de miere?

Laura_Pasca
15.09.2011, 07:32:47
iui carmen.... mie mi-a fost colega de generala

Frumos..:) Carmen imi e o prietena foarte buna,..o tipa dulce si simpatica..:)

genoveva_1984
15.09.2011, 08:28:21
ce mai fac fetele?
nimic nou la orizont?

Nu prea este activitate pe aici in utimul timp. Spune-ne ce mai e nou la tine.... ca la mine deocamdata nimic. :*

Laura_Pasca
15.09.2011, 08:35:01
ce mai fac fetele?
nimic nou la orizont?

nu au plecat inca,...numai maine plecam..:) astazi facem bagaje....:P

andrea85
15.09.2011, 10:35:20

Sa aveti o luna de miere superba...mergeti cu masina sau cu autocar?

andrea85
15.09.2011, 10:39:46
Nu prea este activitate pe aici in utimul timp. Spune-ne ce mai e nou la tine.... ca la mine deocamdata nimic. :*

Diana si Adina nu ne incantati cu II liniute? :D

Eu noutati nu am deloc, lucrez si in rest nimic nou.

adina_mari
15.09.2011, 19:42:41

nici la noi deocamdata:)

adina_mari
15.09.2011, 20:57:07

distractie placuta!

pooate va intoarceti mai multi acasa:D

genoveva_1984
16.09.2011, 08:00:50
]Diana si Adina nu ne incantati cu II liniute?[/B] :D

Eu noutati nu am deloc, lucrez si in rest nimic nou.

Inca nu..:(

adina_mari
16.09.2011, 09:55:50
Inca nu..:(

poate o sa primiti un cadou mai intarziat cu ocazia aniversarii celor 3 ani de la nunta;-)

nu fi trista, o sa vezi ca vine si bebe

genoveva_1984
16.09.2011, 11:51:27
poate o sa primiti un cadou mai intarziat cu ocazia aniversarii celor 3 ani de la nunta;-)

nu fi trista, o sa vezi ca vine si bebe

Chiar de ziua noastra ar trebui sa testez....asta daca nu apare menstruatia. Poate vom avea un cadou frumos.

andrea85
16.09.2011, 11:53:01
Chiar de ziua noastra ar trebui sa testez....asta daca nu apare menstruatia. Poate vom avea un cadou frumos.

Sa de DD sa fie asa!

Eu de miercuri am o nepotica de 3100 gr...ea a aparut dupa 5 ani de incercari. Deci exista minuni! :)

genoveva_1984
16.09.2011, 12:15:52
Sa de DD sa fie asa!

Eu de miercuri am o nepotica de 3100 gr...ea a aparut dupa 5 ani de incercari. Deci exista minuni! :)

Felicitari! Sa creasca mare si sanatoasa. Si noi avem un finut de 3 saptamani. E atat de mic si de simpatic. Ce sa mai spun ca am cautat hainute de bebe pentru el si m-am topit toata cand am vazut cat sunt de mici si de dragute cele pentru nou-nascuti.

andrea85
16.09.2011, 12:34:54
Felicitari! Sa creasca mare si sanatoasa. Si noi avem un finut de 3 saptamani. E atat de mic si de simpatic. Ce sa mai spun ca am cautat hainute de bebe pentru el si m-am topit toata cand am vazut cat sunt de mici si de dragute cele pentru nou-nascuti.

Si eu vreau sa cumpar hainute de copii pentru nepotica mea. ;-)

adina_mari
16.09.2011, 13:03:33

sa va traiasca finutul!
intr-adevar sunt superbe hainutele de bebe...mie imi plac mult cele de la kiabi. e enorm sectorul pentru copii si toate sunt superbe

ps. iti tine pumnii!sper sa primiti cel mai frumos cadou:*

genoveva_1984
17.09.2011, 10:04:20
sa va traiasca finutul!
intr-adevar sunt superbe hainutele de bebe...mie imi plac mult cele de la kiabi. e enorm sectorul pentru copii si toate sunt superbe

ps. iti tine pumnii!sper sa primiti cel mai frumos cadou:*

Multumesc. >:D<

andrea85
17.09.2011, 12:28:28
Buna ziua fetelor...ce faceti?

Eu momentam sunt iar in toiul pregatirilor de nunta ;))...adica o ajut pe sora mea la pregatiri. Momentan doar adunam informatii, cataloage, ne uitam dupa rochite. Insa sora mea si-a ales deja o tema a nuntii...Perle. Totul va fi decorat cu perle, accesoriile ei, buchetele. Abia astept. ;))

genoveva_1984
17.09.2011, 15:04:15
Buna ziua fetelor...ce faceti?

Eu momentam sunt iar in toiul pregatirilor de nunta ;))...adica o ajut pe sora mea la pregatiri. Momentan doar adunam informatii, cataloage, ne uitam dupa rochite. Insa sora mea si-a ales deja o tema a nuntii...Perle. Totul va fi decorat cu perle, accesoriile ei, buchetele. Abia astept. ;))

Foarte bine, asa iti mai reamintesti si tu de emotiile pregatirilor pentru nunta. Noi ne pregatim sa mergem la nunta. Tocmai m-am intors de la coafor.

andrea85
17.09.2011, 16:53:51
Foarte bine, asa iti mai reamintesti si tu de emotiile pregatirilor pentru nunta. Noi ne pregatim sa mergem la nunta. Tocmai m-am intors de la coafor.

Da, imi place sa ma implic in pregatirile astea...desi am trecut deja de aceasta faza. ;)) Dar acum nu mai sunt stresata, ca nu e vorba despre nunta mea. :D

Distractie placuta la nunta! :)

genoveva_1984
17.09.2011, 18:10:32
Da, imi place sa ma implic in pregatirile astea...desi am trecut deja de aceasta faza. ;)) Dar acum nu mai sunt stresata, ca nu e vorba despre nunta mea. :D

Distractie placuta la nunta! :)

Multumesc. Mie cred ca mi-ar placea sa repet experienta cu nunta...nu-mi vine sa cred ca deja avem 3 ani de casnicie.

andrea85
20.09.2011, 08:16:54
Multumesc. Mie cred ca mi-ar placea sa repet experienta cu nunta...nu-mi vine sa cred ca deja avem 3 ani de casnicie.

Diana...La multi ani pentru cei 3 ani de casnicie! Multa fericire si sa vi se implineasca visul de a avea un copil cat mai repede! :)

adina_mari
20.09.2011, 09:19:40

la multi ani! aniversare fericita!
multa intelegere si fericire va doresc!

deiu_deiu13
20.09.2011, 10:56:47
Ceva informatii despre sala Alex din Zalau?ms mult

genoveva_1984
20.09.2011, 14:38:05
Diana...La multi ani pentru cei 3 ani de casnicie! Multa fericire si sa vi se implineasca visul de a avea un copil cat mai repede! :)

Multumesc mult. :*

genoveva_1984
20.09.2011, 14:40:06
la multi ani! aniversare fericita!
multa intelegere si fericire va doresc!

Multumesc, Adina. Chiar au fost 3 ani de vis si au trecut foarte repede. Ne bucuram si acum pentru fiecare moment petrecut impreuna si ne iubim mult, mult:">

andrea85
20.09.2011, 20:37:27
Multumesc, Adina. Chiar au fost 3 ani de vis si au trecut foarte repede. Ne bucuram si acum pentru fiecare moment petrecut impreuna si ne iubim mult, mult:">

Ce frumos...ma bucur pentru voi. Sa va iubiti mult mult si de acum inainte si rodul iubirii voastre sa fie in viitor un copilas frumos. Asta va doresc eu! :*

genoveva_1984
21.09.2011, 08:58:16
Ce frumos...ma bucur pentru voi. Sa va iubiti mult mult si de acum inainte si rodul iubirii voastre sa fie in viitor un copilas frumos. Asta va doresc eu! :*

Esti tare draguta. Multumesc mult. Sa vedem, poate vin zilele aste cu o veste buna.:*:*

andrea85
21.09.2011, 09:01:00
Esti tare draguta. Multumesc mult. Sa vedem, poate vin zilele aste cu o veste buna.:*:*

Sa dea DD sa fie asa! [-o<[-o<

adina_mari
21.09.2011, 09:26:50

hmmm deci nu au venit inca musafirii? parca ziceai ca ieri trebuia

genoveva_1984
21.09.2011, 14:56:36
hmmm deci nu au venit inca musafirii? parca ziceai ca ieri trebuia

Da, ieri trebuia si inca nimic, dar nu am avut curaj sa fac test inca. In general, am un ciclu menstrual de 27-28 zile, dar luna trecuta mi-a venit menstruatia la 30 de zile, exact dupa ce am facut testul. Si am fost putin dezamagita. Maine ar fi ziua 31 si testez maine dimineata daca nu vine pana atunci. Mi se pare ciudat totusi ca nu am nici un fel de simptom, nici macar de menstruatie. Sper sa nu fie ceva dereglare acum...

andrea85
21.09.2011, 14:57:37
Da, ieri trebuia si inca nimic, dar nu am avut curaj sa fac test inca. In general, am un ciclu menstrual de 27-28 zile, dar luna trecuta mi-a venit menstruatia la 30 de zile, exact dupa ce am facut testul. Si am fost putin dezamagita. Maine ar fi ziua 31 si testez maine dimineata daca nu vine pana atunci. Mi se pare ciudat totusi ca nu am nici un fel de simptom, nici macar de menstruatie. Sper sa nu fie ceva dereglare acum...

Sa ne anunti maine si sa revii cu 2 liniute. Iti tin pumnii!! :)

genoveva_1984
21.09.2011, 15:09:44
Sa ne anunti maine si sa revii cu 2 liniute. Iti tin pumnii!! :)

Sper sa am vesti bune maine. Multumesc.

milenap22
21.09.2011, 16:45:00
Sper sa am vesti bune maine. Multumesc.
bafta la liniute...ce cadou mai frumos ar putea fi pt cei 3 ani de casnicie?:)

genoveva_1984
21.09.2011, 19:47:37
bafta la liniute...ce cadou mai frumos ar putea fi pt cei 3 ani de casnicie?:)

Multumesc. Am emotii...

andrea85
21.09.2011, 22:39:21
Multumesc. Am emotii...

Inseamna ca inca tot n-au aparut uratii...abia astept sa vad ce ne zici maine dimineata. :">

genoveva_1984
22.09.2011, 09:33:07
Inseamna ca inca tot n-au aparut uratii...abia astept sa vad ce ne zici maine dimineata. :">

Nu, inca n-au aparut, dar testul de dimineata a iesit negativ. :(

adina_mari
22.09.2011, 09:43:25

daca nu au aparut musafirii e bine. poate ai ovulat mai tarziu si a fost prea devreme pentru test. ce test ai facut?

andrea85
22.09.2011, 09:45:57

Off, si abia asteptam sa intru si sa citesc o veste buna. daca inca nu ti-ai venit inca uratii, poate mai incerci un test. [-o<

genoveva_1984
22.09.2011, 09:50:58
daca nu au aparut musafirii e bine. poate ai ovulat mai tarziu si a fost prea devreme pentru test. ce test ai facut?

Un test banda, nici nu stiu cum ii zice. Nu stiu ce sa fac ca m-a apucat de ieri o durere de masea, cred ca imi creste maseaua de minte jos si mi s-a umflat toata fata. Mi-e frica sa iau ceva calmant.

genoveva_1984
22.09.2011, 09:59:04
Off, si abia asteptam sa intru si sa citesc o veste buna. daca inca nu ti-ai venit inca uratii, poate mai incerci un test. [-o<

Da, mai astept sa vad. Poate fi si o dereglare.

adina_mari
22.09.2011, 10:22:58
Un test banda, nici nu stiu cum ii zice. Nu stiu ce sa fac ca m-a apucat de ieri o durere de masea, cred ca imi creste maseaua de minte jos si mi s-a umflat toata fata. Mi-e frica sa iau ceva calmant.
poti lua linistita no-spa asta e recomandat si in sarcina.
eu iti tin pumnii sa fie bebe[-o<

genoveva_1984
22.09.2011, 10:28:58
poti lua linistita no-spa asta e recomandat si in sarcina.
eu iti tin pumnii sa fie bebe[-o<

Multumesc. Oare sa ma duc la dentist? Imi face ceva in situatia data?

andrea85
22.09.2011, 10:30:29
Da, mai astept sa vad. Poate fi si o dereglare.

Eu inca mai sper ca e bebe...dar simptome de sarcina nu ai deloc? :-\

Daca te doare maseaua e bine sa te duci la dentist, o sa-ti dea ceva sa-ti treaca umflarea. Mare lucru nu-ti poate face, daca ai fata umflata, abia dupa.

genoveva_1984
22.09.2011, 10:49:00
Eu inca mai sper ca e bebe...dar simptome de sarcina nu ai deloc? :-\

Daca te doare maseaua e bine sa te duci la dentist, o sa-ti dea ceva sa-ti treaca umflarea. Mare lucru nu-ti poate face, daca ai fata umflata, abia dupa.

Nu am nici un fel de simptome si asta mi s-a parut foarte ciudat. Bine, am o stare generala mai proasta si o usoara greata, dar asta o pun pe seama durerii de masea. In schimb, lipseste principalul simptom care vesteste la mine menstruatia: sanii durerosi.

adina_mari
22.09.2011, 11:10:42
Multumesc. Oare sa ma duc la dentist? Imi face ceva in situatia data?
poti merge sa vezi ce zice.

andrea85
22.09.2011, 13:44:04
Nu am nici un fel de simptome si asta mi s-a parut foarte ciudat. Bine, am o stare generala mai proasta si o usoara greata, dar asta o pun pe seama durerii de masea. In schimb, lipseste principalul simptom care vesteste la mine menstruatia: sanii durerosi.

Din cate stiu, eu sanii durerosi si intariti ar trebuie sa fie un simptom al sarcinii...poate mai astepti cateva zile si mai repeti odata testul. [-o<

genoveva_1984
22.09.2011, 14:20:49
Din cate stiu, eu sanii durerosi si intariti ar trebuie sa fie un simptom al sarcinii...poate mai astepti cateva zile si mai repeti odata testul. [-o<

Pai astept ca nu am ce sa fac altceva si bineinteles ca mai fac un test daca nu apare menstruatia. iti multumesc pentru sustinere.:*

andrea85
22.09.2011, 14:58:36
Pai astept ca nu am ce sa fac altceva si bineinteles ca mai fac un test daca nu apare menstruatia. iti multumesc pentru sustinere.:*

Pai normal ca te sustin, mai ales ca stiu ca va doriti mult acest copil. :)

Stiu ca mai de mult spuneai ca inca nu esti pregatita, inca nu simti acel instinct matern...si acum cand v-ati hotarat cred ca nerabdarea e si mai mare de a avea un copil. Tocmai din acest motiv te sustin si m-as bucura tare mult sa aud vesti bune despre un test positiv.

genoveva_1984
22.09.2011, 15:39:05
Pai normal ca te sustin, mai ales ca stiu ca va doriti mult acest copil. :)

Stiu ca mai de mult spuneai ca inca nu esti pregatita, inca nu simti acel instinct matern...si acum cand v-ati hotarat cred ca nerabdarea e si mai mare de a avea un copil. Tocmai din acest motiv te sustin si m-as bucura tare mult sa aud vesti bune despre un test positiv.

Da, asa este, acum chiar am devenit nerabdatoare, desi stiu ca nu am cum sa grabesc lucrurile. Pe de o parte ma consolez cu ideea ca va veni si bebe atunci cand va fi momentul, pe de alta parte mi-l doresc mult, mult si chiar acum daca se poate.:-pSper sa vina si la voi momentul ca sa pot sa te sustin si sa te incurajez si eu. Multumesc pentru cuvintele frumoase.

andrea85
22.09.2011, 15:51:07
Da, asa este, acum chiar am devenit nerabdatoare, desi stiu ca nu am cum sa grabesc lucrurile. Pe de o parte ma consolez cu ideea ca va veni si bebe atunci cand va fi momentul, pe de alta parte mi-l doresc mult, mult si chiar acum daca se poate.:-pSper sa vina si la voi momentul ca sa pot sa te sustin si sa te incurajez si eu. Multumesc pentru cuvintele frumoase.

Da si eu sper sa vina si la mine momentul cand va veni bebe, momentan sunt multe lucruri care se intampla in viata mea personala si profesioanala, insa sper ca bebe nu se va lasa mult asteptat cand va veni momentul sa avem si noi un copilas. Momentan ma bucur enorm de mult cand aud despre mamici si bebeii lor. :x De aceea iti tin si tie pumnii stransi! :)

STEFANIA86
22.09.2011, 23:15:14
Succes la liniute Diana...eu mi-am facut un test cu 5 zile inainte sa-mi vina menstruatia si a iesit negativ si pe urma la 3 zile dupa ce trebuia sa-mi vina mi-am facut iara si a iesit pozitiv...asta a fost pe 10 oct 2009....

STEFANIA86
22.09.2011, 23:16:39
La anul pe 1 septembrie va face si sora mea nunta....la Desire i-au facut o super oferta si e nunta de noapte:x

genoveva_1984
23.09.2011, 07:59:58
Succes la liniute Diana...eu mi-am facut un test cu 5 zile inainte sa-mi vina menstruatia si a iesit negativ si pe urma la 3 zile dupa ce trebuia sa-mi vina mi-am facut iara si a iesit pozitiv...asta a fost pe 10 oct 2009....

Multumesc. Mai astept si eu ca poate am facut testul prea repede.

genoveva_1984
23.09.2011, 08:00:40
La anul pe 1 septembrie va face si sora mea nunta....la Desire i-au facut o super oferta si e nunta de noapte:x

Felicitari surorii. E frumos la Desire.

andrea85
23.09.2011, 09:04:22

Felicitari...si sora mea tot anul viitor face nunta, insa la Zagor (Ambassador). :) Desigur nunta de zi.

adina_mari
23.09.2011, 10:28:05

felicitari pentru surioara!

andrea85
23.09.2011, 11:02:53
Multumesc. Mai astept si eu ca poate am facut testul prea repede.

Cum stai cu maseaua? Cand repeti testul? Cand ai timp sa intri sa stim daca ai ceva noutate. :)

genoveva_1984
24.09.2011, 09:33:29
Cum stai cu maseaua? Cand repeti testul? Cand ai timp sa intri sa stim daca ai ceva noutate. :)

Cu maseaua e mai bine. Durerea a trecut si a inceput sa dispara si umflatura. Cu cealalta "problema" nimic nou la orizont. Menstruatia nu a aparut inca si cred ca voi mai incerca un test luni dimineata, daca nu se schimba datele problemei pana atunci.

andrea85
24.09.2011, 09:44:14
Cu maseaua e mai bine. Durerea a trecut si a inceput sa dispara si umflatura. Cu cealalta "problema" nimic nou la orizont. Menstruatia nu a aparut inca si cred ca voi mai incerca un test luni dimineata, daca nu se schimba datele problemei pana atunci.

Neata...ok, deci inca mai exista speranta daca nu au aparut uratii...cate zile de intarziere ai si ce test ai facut?

Lala4you
24.09.2011, 10:01:09
Weekend placut tuturor!
Felicitari pt nuntile viitoare ale surioarelor.
Genoveva: mult succes va doresc in indeplinirea dorintei...
Andreea: bafta in plan profesional.
Adina: Ce mai face Alex? Cred ca e mare si smecher:))

A trecut nunta cumnatei mele,a fost foarte reusita. In rest cu munca si eu si cele obisnuite.

andrea85
24.09.2011, 10:04:19
Weekend placut tuturor!

A trecut nunta cumnatei mele,a fost foarte reusita. In rest cu munca si eu si cele obisnuite.

Buna Lavinia...sa ai parte si tu de un weekend frumos. Te-am vazut saptamana trecuta in Polus la lucru. ;-)
Si ce va aduce barza...o fetita sau un baiat? :):)

adina_mari
24.09.2011, 12:46:19
Weekend placut tuturor!

weekend placut si tie, lavinia!
si eu sunt curioasa sa aflu ce se ascunde in burtica ta:)

alex a reinceput cu trezirile din timpul noptii si e cam marait din cauza caninilor care il supara tare rau.

Lala4you
24.09.2011, 12:55:47
Fetita vom avea,sper sa fie bine si sanatoasa,deja e parte din noi si din viata noastra...

andrea85
24.09.2011, 14:05:08
Fetita vom avea,sper sa fie bine si sanatoasa,deja e parte din noi si din viata noastra...

Felicitari, ma bucur pentru voi. Sa ai in continuare o sarcina usoara si nastere la termen. :)

genoveva_1984
24.09.2011, 15:59:05
Neata...ok, deci inca mai exista speranta daca nu au aparut uratii...cate zile de intarziere ai si ce test ai facut?

Nu au aparut inca...ar fi trei zile de intarziere. Testul e din ala banda, nu are trecut nume pe el, habar nu am cum ii zice.

genoveva_1984
24.09.2011, 16:00:58
Weekend placut tuturor!

Multumesc. Si eu iti doresc sarcina usoara. Nasa mea are varsta sarcinii apropiata de a ta. Ei vor avea un baietel.

adina_mari
24.09.2011, 16:14:55

felicitari! sa fie sanatoasa!
ce a zburat timpul!ai ajuns deja la jumatate:)

diana, eu astept vesti bune de la tine maine sau luni;-)>:D<

genoveva_1984
24.09.2011, 17:01:05
felicitari! sa fie sanatoasa!
ce a zburat timpul!ai ajuns deja la jumatate:)

diana, eu astept vesti bune de la tine maine sau luni;-)>:D<

Si eu m-as bucura sa va pot da vesti bune.

andrea85
24.09.2011, 17:05:29

Ok, atunci asteptam impreuna pana luni si speram la un test positiv. <:-P

STEFANIA86
25.09.2011, 00:03:18
Multumesc fetelor...sper sa fie totul bine si sa aibe o nunta cel putin cum am avut-o noi...
Laura felicitari pt fetita sa fie sanatoasa....
Diana sper sa ne aduci o veste buna pe luni...
Adina nu-mi vine sa cred ca asa repede ii cresc caninii...la noi nimic inca...sper sa nu o doara rau
Noi acum stalcim mici cuvinte..."ada""arde" mama si tata zicem de mult dar in rest intelege absolut tot ce ii zic sau ii cer...ii tot mai frumos cu ea pe zi ce trece

anca_cristea
25.09.2011, 18:58:29
felicitari. sarcina usoara

Lala4you
25.09.2011, 19:35:44

Multumesc,poze de la nunta ta nu putem vedea?:)

Lala4you
25.09.2011, 19:37:28

Stai ca te-am gasit pe face...foarte frumoasa ai fost!

andrea85
26.09.2011, 10:09:38

Diana ai vreo veste pentru noi? Ai facut testul?

genoveva_1984
26.09.2011, 13:32:14
Diana ai vreo veste pentru noi? Ai facut testul?

Nu am facut test si nu am nici o veste. Nu am mai avut test acasa si aseara nu am apucat sa ajung la o farmacie. Imi iau azi cand merg acasa de la serviciu si maine dimineata testez.

andrea85
26.09.2011, 18:57:50
Nu am facut test si nu am nici o veste. Nu am mai avut test acasa si aseara nu am apucat sa ajung la o farmacie. Imi iau azi cand merg acasa de la serviciu si maine dimineata testez.

Inseamna ca uratii inca n-au venit....vai ce m-as bucura sa ne dai maine dimineata o veste buna. Hai Diana cu 2 liniute, iti fac deja galerie. :) ;-)

genoveva_1984
27.09.2011, 07:49:33
Inseamna ca uratii inca n-au venit....vai ce m-as bucura sa ne dai maine dimineata o veste buna. Hai Diana cu 2 liniute, iti fac deja galerie. :) ;-)

Am facut testul si nici nu stiu ce sa zic. Ceva se vede, dar liniuta e ffff pala.

andrea85
27.09.2011, 08:15:16
Am facut testul si nici nu stiu ce sa zic. Ceva se vede, dar liniuta e ffff pala.

Daca se vede ceva, ai putea sa mergi sa faci beta sa vezi daca e sarcina sau nu. Sau repeta-l si maine. :*

Lala4you
27.09.2011, 08:22:25
Nu trebuie sa te grabesti si nici sa te stresezi,sarcina va veni, Genoveva, iar atunci cand e o sarcina e atat de evident,chiar cu un sur*ch*ck, facut seara la 8...
Succes!

adina_mari
27.09.2011, 14:20:20

mai incearca si dimineata un sure check. oricum eu zic ca e bebe:*

genoveva_1984
27.09.2011, 15:19:42
mai incearca si dimineata un sure check. oricum eu zic ca e bebe:*

Am deja 5 zile de intarziere si ma asteptam sa se vada mai bine daca ar fi fost sarcina. Cred ca mai astept vreo 2 zile si apoi repet. :*

genoveva_1984
27.09.2011, 15:21:11
Nu trebuie sa te grabesti si nici sa te stresezi,sarcina va veni, Genoveva, iar atunci cand e o sarcina e atat de evident,chiar cu un sur*ch*ck, facut seara la 8...
Succes!

Ei, nu ma grabesc, doar ca ma gandeam ca avand 5 zile de intarziere testele ar trebui sa arate ceva. Nu sunt stresata deloc, acum sunt chiar linistita, astept sa vad ce imi rezerva viitorul. Multumesc.

andrea85
27.09.2011, 15:53:00
Ei, nu ma grabesc, doar ca ma gandeam ca avand 5 zile de intarziere testele ar trebui sa arate ceva. Nu sunt stresata deloc, acum sunt chiar linistita, astept sa vad ce imi rezerva viitorul. Multumesc.

Sincer, si eu cred ca e bebe. :*

genoveva_1984
27.09.2011, 15:55:48
Sincer, si eu cred ca e bebe. :*

Esti draguta. Sincer, si la mine a incoltit speranta cand am vazut dimineata testul. Sper doar sa nu fiu dezamagita.

andrea85
27.09.2011, 16:30:40
Esti draguta. Sincer, si la mine a incoltit speranta cand am vazut dimineata testul. Sper doar sa nu fiu dezamagita.

Fa si maine testul, incearca sure-check...vrei sa-ti facem galerie? ;;) :*

Lala4you
27.09.2011, 19:16:23

Eu am facut cand aveam vreo 4-5 saptamani si de aceea a iesit clar...dar daca ti-a iesit o liniuta mai slaba,e imbucurator...

ana_anna0
28.09.2011, 16:00:59
buna fetelor!nu am mai intrat de mult caci am avut si eu mai multe evenimente
am vazut ca vorbiti despre bebe!eu am ramas insarcinata inainte de nunta dar pentru noi e o bucurie extraordinara!
si mie mi-a intarziat si nu credeam ca sunt insarcinata dar m-am dus si am luat test.
primul pe care l-am facut liniutele erau foarte pale,deschise si nu eram sigura dar in acelasi moment eram si foarte sigura.dimineata am facut altul si liniile au iesit foarte inchise deci era sigur.
eu zic sa mai faci unul dar dimineata si asa o sa fii mult mai sigura!
iti doresc ca rezultatul sa fie acel pe care tu il doresti!

Lala4you
28.09.2011, 16:08:05
am vazut ca vorbiti despre bebe!eu am ramas insarcinata inainte de nunta dar pentru noi e o bucurie extraordinara!
si mie mi-a intarziat si nu credeam ca sunt insarcinata dar m-am dus si am luat test.
primul pe care l-am facut liniutele erau foarte pale,deschise si nu eram sigura dar in acelasi moment eram si foarte sigura.dimineata am facut altul si liniile au iesit foarte inchise deci era sigur.

Ce frumoooos! Felicitari si sarcina usoara!!!

ana_anna0
28.09.2011, 16:16:55
Ce frumoooos! Felicitari si sarcina usoara!!!
multumesc mult si felicitari si tie caci am vazut ca deja stii si ce va fii...si eu imi doresc tot fetita dar iubi meu vra baietel ,dar stii tu cume e ,important e sa fie sanatos!
iti doresc si eu o sarcina usoara!!!

Lala4you
28.09.2011, 17:18:45
multumesc mult si felicitari si tie caci am vazut ca deja stii si ce va fii...si eu imi doresc tot fetita dar iubi meu vra baietel ,dar stii tu cume e ,important e sa fie sanatos!
iti doresc si eu o sarcina usoara!!!

Multumesc,nimic nu e mai frumos decat sa astepti un copilas...chiar daca viata nu e usoara,simti ca merita sa traiesti.;-)

adina_mari
28.09.2011, 19:13:06

felicitari!!!sarcina usoara!

cate saptamani ai?

adina_mari
28.09.2011, 19:17:08
Multumesc,nimic nu e mai frumos decat sa astepti un copilas...chiar daca viata nu e usoara,simti ca merita sa traiesti.;-)

sa vezi ce furmos e dupa ce il tii in brate si e zi de zi alaturi de tine :x

Lala4you
28.09.2011, 20:01:52
sa vezi ce furmos e dupa ce il tii in brate si e zi de zi alaturi de tine :x

Te cred...

STEFANIA86
29.09.2011, 00:13:33
Sarcina usoara!!!si sotul meu vroia baiat si acum e fff fericit cu Mara si o iubeste mult si nu ar schimba-o cu nimic a zis ca nu o da nici pe 5 baieti...orice ar fi sa fie sanatos

genoveva_1984
29.09.2011, 07:30:11

Felicitari!!

adina_mari
29.09.2011, 12:11:10
vad ca s-au intors fetele din luna de miere...cami, laura, cum a fost?

diana, ceva noutati?

genoveva_1984
29.09.2011, 15:26:18
vad ca s-au intors fetele din luna de miere...cami, laura, cum a fost?

diana, ceva noutati?

Pai inca nu mi-a venit menstruatia si cred ca maine dimineata o sa mai fac un test. Azi am avut ceva dureri usoare de burtica. In rest, nimic.

ana_anna0
29.09.2011, 16:50:16
felicitari!!!sarcina usoara!

cate saptamani ai?
saptamana viitoare o sa am trei luni jumate
multumesc de urari,caci deocamdata nu am nici o treaba si nu mi-a fost rau niciodata!

ana_anna0
29.09.2011, 16:53:41
Sarcina usoara!!!si sotul meu vroia baiat si acum e fff fericit cu Mara si o iubeste mult si nu ar schimba-o cu nimic a zis ca nu o da nici pe 5 baieti...orice ar fi sa fie sanatos
sunt sigura si eu ca orice ar fii il/o vom iubi mult si nu o sa fie nici o problema,dar stii tu cum e intotdeauna ai o preferinta,dar in final iubesti acel copilas la fel de mult!si cum ai zis important e sa fie sanatos sa ne putem bucura de el sau ea si vice versa!
multa sanatate la fetita voastra!

Lala4you
29.09.2011, 16:57:47
multumesc de urari,caci deocamdata nu am nici o treaba si nu mi-a fost rau niciodata!

Ma bucur pentru tine,mie mi-a fost rau in primele luni si sunt inca sensibila la mirosuri,mancare,acum mi se umfla si picioarele,obosesc repede si in plus daca fac un efort cat de mic ma supara spatele...dar toate trec,important e sa fie bebelina sanatoasa.

adina_mari
29.09.2011, 20:00:05
Pai inca nu mi-a venit menstruatia si cred ca maine dimineata o sa mai fac un test. Azi am avut ceva dureri usoare de burtica. In rest, nimic.

eu zic ca putem sa te felicitam deja dar astept totusi sa ne spui maine dimineata;))

adina_mari
29.09.2011, 20:01:59

deci o sa se vada putin burtica la nunta
norocoaso! mie mi-a fost ff rau dar din fericire numai vreo 3 sapt. in rest nici eu nu am avut probleme

ana_anna0
29.09.2011, 22:06:14
Ma bucur pentru tine,mie mi-a fost rau in primele luni si sunt inca sensibila la mirosuri,mancare,acum mi se umfla si picioarele,obosesc repede si in plus daca fac un efort cat de mic ma supara spatele...dar toate trec,important e sa fie bebelina sanatoasa.
singura problema e ca ma enervez fff repede si sunt tare sensibila imi vine mereu sa plang la fime si cam din orice care nu im i convine pe moment!cu siguranta si mie o sa imi apara problemele astea dar dupa ce mai inainteaza sarcina!si cum zici tu pt bebelusi nostri suportam orice!

ana_anna0
29.09.2011, 22:10:58
deci o sa se vada putin burtica la nunta
norocoaso! mie mi-a fost ff rau dar din fericire numai vreo 3 sapt. in rest nici eu nu am avut probleme
da o sa se vada un pic !prima data eram un pic trista dar dupa aia m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca daca in fiecare zi nu imi e rusine sa mi se vada burta si chiar suntem fericiti amandoi ca o sa avem un bebe inseamna ca nu am de ce sa ascund burtica nici la nunta!putem sarbatori la nunta mai pe indelete faptul ca am ramas insarcinata!
si intr-adevar sunt norocoasa caci am prietene care pana cand a miscat bebele in burtica le era mereu rau!acum asteptam cu nerabdare sa vedem ce va fii!

adina_mari
30.09.2011, 19:24:36
da o sa se vada un pic !prima data eram un pic trista dar dupa aia m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca daca in fiecare zi nu imi e rusine sa mi se vada burta si chiar suntem fericiti amandoi ca o sa avem un bebe inseamna ca nu am de ce sa ascund burtica nici la nunta!putem sarbatori la nunta mai pe indelete faptul ca am ramas insarcinata!
si intr-adevar sunt norocoasa caci am prietene care pana cand a miscat bebele in burtica le era mereu rau!acum asteptam cu nerabdare sa vedem ce va fii!

mie mi se pare chiar frumos ca o sa se vada burtica si o sa fie si bebe alaturi de voi acolo in burtica.
rochita ti-ai luat-o?

genoveva_1984
01.10.2011, 09:05:05
eu zic ca putem sa te felicitam deja dar astept totusi sa ne spui maine dimineata;))

Din pacate, nu am vesti bune. Am mai facut acum un test si e negativ. Menstruatia inca nu si-a facut aparitia, dar cred totusi ca e vorba de o dereglare.

adina_mari
01.10.2011, 09:14:39
Din pacate, nu am vesti bune. Am mai facut acum un test si e negativ. Menstruatia inca nu si-a facut aparitia, dar cred totusi ca e vorba de o dereglare.

of, imi pare rau:(

genoveva_1984
01.10.2011, 09:39:19
of, imi pare rau:(

Sunt mai necajita din cauza intarzierii ca nu mi s-a mai intamplat de mult sa am o intarziere asa de mare. Am sunat pentru programare la gine si abia in 26 oct. avea loc. Nici nu stiu ce sa fac.

adina_mari
01.10.2011, 09:47:00
Sunt mai necajita din cauza intarzierii ca nu mi s-a mai intamplat de mult sa am o intarziere asa de mare. Am sunat pentru programare la gine si abia in 26 oct. avea loc. Nici nu stiu ce sa fac.

pai de ce nu incerci la focsa?oricum nu cred ca e o problema, poate fi de vina stresul de exemplu. dar poate ar fi mai bine sa mergi la gine sa vezi ce zice

si mie imi intarzia mult dar am luat duphaston si mi-a venit fix la 28 de zile. si acum iau pentru ca luna trecuta am avut un ciclu de 40 de zile8-}

genoveva_1984
01.10.2011, 10:49:47
pai de ce nu incerci la focsa?oricum nu cred ca e o problema, poate fi de vina stresul de exemplu. dar poate ar fi mai bine sa mergi la gine sa vezi ce zice

si mie imi intarzia mult dar am luat duphaston si mi-a venit fix la 28 de zile. si acum iau pentru ca luna trecuta am avut un ciclu de 40 de zile8-}

Nu as vrea sa schimb ginecologul ca imi place de asta. Deci si tie ti se mai intampla? Eu in ultimii 2 ani chiar nu am avut probleme, se reglase chiar bine. Posibil sa fie de la stres ca am avut o luna de cosmar la serviciu. Mai astept sa vad ce va fi.

adina_mari
01.10.2011, 10:54:08
Nu as vrea sa schimb ginecologul ca imi place de asta. Deci si tie ti se mai intampla? Eu in ultimii 2 ani chiar nu am avut probleme, se reglase chiar bine. Posibil sa fie de la stres ca am avut o luna de cosmar la serviciu. Mai astept sa vad ce va fi.

nu ziceam sa-l schimbi ci doar sa mergi la un control.
eu nu l-am avut regulat niciodatat

oricum se mai intampla...daca citesti topicul cu aspirante o sa vezi ca multe din ele au inceput sa aiba dereglari chiar cand au inceput sa lucreze pt bebe.

genoveva_1984
01.10.2011, 11:10:14
nu ziceam sa-l schimbi ci doar sa mergi la un control.
eu nu l-am avut regulat niciodatat

oricum se mai intampla...daca citesti topicul cu aspirante o sa vezi ca multe din ele au inceput sa aiba dereglari chiar cand au inceput sa lucreze pt bebe.

Da, poate o sa incerc, o sa vad saptamana viitoare. Am citit si la aspirante....mi-e greu sa accept ca pot sa existe atatea probleme. Sper sa nu fie cazul la noi. Voi cum stati?

adina_mari
01.10.2011, 11:35:21
Da, poate o sa incerc, o sa vad saptamana viitoare. Am citit si la aspirante....mi-e greu sa accept ca pot sa existe atatea probleme. Sper sa nu fie cazul la noi. Voi cum stati?

nu o sa fie cazul, o sa vezi.

eu sunt ziua 17. avem de asteptat pana la mijlocul lunii:)

genoveva_1984
01.10.2011, 17:23:10
nu o sa fie cazul, o sa vezi.

eu sunt ziua 17. avem de asteptat pana la mijlocul lunii:)

Ei daca n-a fost la noi, macar sa fie la voi. Doamne ajuta!>:D<

adina_mari
01.10.2011, 20:34:58
Ei daca n-a fost la noi, macar sa fie la voi. Doamne ajuta!>:D<

mersi!speram si noi>:D<

andrea85
02.10.2011, 17:50:37
Buna fetelor! Am fost plecata cateva zile si vad ca aveti deja noutati. ;;);;)

Ana felicitari pentru bebe, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Diana imi pare rau pentru testul negativ.

Adina sa vina bebe 2 cat mai repede, stiu ca vi-l doriti foarte mult. :)

genoveva_1984
02.10.2011, 21:33:02

Cred ca m-am entuziasmat un pic prea repede. Oricum, spre surprinderea mea, nu am fost foarte dezamagita. Dupa ce am vazut testul negativ, m-am linistit oarecum...Nu-mi ramane nimic altceva de facut decat sa astept. :*

andrea85
03.10.2011, 08:20:02
Cred ca m-am entuziasmat un pic prea repede. Oricum, spre surprinderea mea, nu am fost foarte dezamagita. Dupa ce am vazut testul negativ, m-am linistit oarecum...Nu-mi ramane nimic altceva de facut decat sa astept. :*

La ce doctor te duci? Mergi cumva la sabau?

adina_mari
03.10.2011, 09:25:51

pai nu te-ai entuziasmat fara motiv...ziceai ca a fost a doua liniuta pala la celelalt test de aceea am fost si eu sigura ca la urmatorul se va vedea mult mai pronuntata.

andrea, mersi! parca acum sunt mult mai nerabdatoare ca la la primulo:-)

Laura_Pasca
03.10.2011, 14:56:27
Ciao fetelor, vad multe noutati pe aici:P

Adina sa dea Domnul sa aveti inca un bebe la fel de frumos ca si Alex, sa fie sanatos si sa vina cat de repede vreti voi!:)o:-)

Ana,..te felicit inca o data, o sa fii o mamica grozava!:*Te pup!:*

Lavinia felicitari pentru micuta voastra, acum banuiesc ca ai inceput cu cumparaturile de hainute roz si jucarioare..ce frumos!:)<:-Pi

Un topic plin de ingerasi micuti si frumosi o sa fie aici...:) Felicitari doamnelor care mai au putin si sunt mamici,...iar celor care se pregatesc sa devina mamici le doresc multa multa bafta si rabdare,..toate se intampla cand ne asteptam mai putin..:)

Cami nu a mai dat nici un semn de viata? A uitat sa intre aici sa spuna cum s-a simtit in luna de miere..?:P
Va pup pe toate "miresicilor"...
Niste poze...:*
Am gasit si o miresica pe insula Skyathos,...am facut poze cu Cami pe vapor spre Skyathos,...am facut si inainte sa plecam din Grecia,...si am facut poze cu verighetele noastre,...legatura noastra,...motivul pentru care am ajuns sa vizitam minunata Grecia :)

adina_mari
03.10.2011, 15:02:02
pai nu ne-ai vizitat demult;))
ma bucur ca a fost ok, asteptam vesti si de la cami:*

andrea85
03.10.2011, 18:37:14

Adina sa dea Domnul sa aveti inca un bebe la fel de frumos ca si Alex, sa fie sanatos si sa vina cat de repede vreti voi!:)o:-)

Lavinia felicitari pentru micuta voastra, acum banuiesc ca ai inceput cu cumparaturile de hainute roz si jucarioare..ce frumos!:)<:-Pi

Un topic plin de ingerasi micuti si frumosi o sa fie aici...:) Felicitari doamnelor care mai au putin si sunt mamici,...iar celor care se pregatesc sa devina mamici le doresc multa multa bafta si rabdare,..toate se intampla cand ne asteptam mai putin..:)

Cami nu a mai dat nici un semn de viata? A uitat sa intre aici sa spuna cum s-a simtit in luna de miere..?:P
Am gasit si o miresica pe insula Skyathos,...am facut poze cu Cami pe vapor spre Skyathos,...am facut si inainte sa plecam din Grecia,...si am facut poze cu verighetele noastre,...legatura noastra,...motivul pentru care am ajuns sa vizitam minunata Grecia :)

Buna Laura...ma bucur ca ati avut parte de un concediu placut. Unele locuri le-am recunoscut din poze, si noi am fost acolo.

Cum e viata la Cluj?

Laura_Pasca
03.10.2011, 20:03:14
Buna Laura...ma bucur ca ati avut parte de un concediu placut. Unele locuri le-am recunoscut din poze, si noi am fost acolo.

Cum e viata la Cluj?

La Cluj?..Hm...foarrrteee bine...!!! Parca e si mai frumoasa viata in doi decat era inainte.....
Adevarul e ca daca ai alaturi persoana potrivita poti sa traiesti bine si in Kongo.:)))

Lala4you
03.10.2011, 20:55:26

Eu m-am intalnit cu ea,sambata.am intrbat-o ce face si mi-a zis de luna de miere,a zis ca s-au simtit tare bine...m-am bucurat pt ei.
Laura,bine ai revenit!

andrea85
03.10.2011, 21:31:50
La Cluj?..Hm...foarrrteee bine...!!! Parca e si mai frumoasa viata in doi decat era inainte.....
Adevarul e ca daca ai alaturi persoana potrivita poti sa traiesti bine si in Kongo.:)))

Aici mare dreptate spui. ;-) Ti-ai gasit deja ceva de lucru?

genoveva_1984
04.10.2011, 13:22:04
La ce doctor te duci? Mergi cumva la sabau?

Nu, nu la Sabau. La dr. Ciortea Razvan, la Ciobanca ( de fapt, vine de la Cluj, o data pe saptamana la Salvosan Ciobanca).

genoveva_1984
04.10.2011, 13:23:54
pai nu te-ai entuziasmat fara motiv...ziceai ca a fost a doua liniuta pala la celelalt test de aceea am fost si eu sigura ca la urmatorul se va vedea mult mai pronuntata.

andrea, mersi! parca acum sunt mult mai nerabdatoare ca la la primulo:-)

Da, chiar se vedea ceva. Si acum il mai am si ma mai uit la el si chiar se mai vede si acum. Dar ultimul facut in ziua 40 a fost clar negativ.

adina_mari
04.10.2011, 16:54:48
Nu, nu la Sabau. La dr. Ciortea Razvan, la Ciobanca ( de fapt, vine de la Cluj, o data pe saptamana la Salvosan Ciobanca).

am citit pe forum la burtici din cluj ca e un medic bun
inca nu ti- a venit?

andrea85
04.10.2011, 18:41:43

Ah, asa e, l-ai mentionat deja, doar ca am uitat eu. :-$ Credeam ca te duci la Sabau, avand in vedere ca stai aici in Bradet. :D

genoveva_1984
05.10.2011, 07:38:05
am citit pe forum la burtici din cluj ca e un medic bun
inca nu ti- a venit?

Inca nu. :(

genoveva_1984
05.10.2011, 07:39:04
Ah, asa e, l-ai mentionat deja, doar ca am uitat eu. :-$ Credeam ca te duci la Sabau, avand in vedere ca stai aici in Bradet. :D

Nu am fost la el si nici nu stiam ca are cabinet in bradet.

andrea85
05.10.2011, 08:12:03
Nu am fost la el si nici nu stiam ca are cabinet in bradet.

Eu la el ma duc si sunt foarte multumita de el. El are cabinet in Bradet, aproape de terenul de fotbal.

cami_rus86
05.10.2011, 11:43:11
buna fetelor.... vad ca mai e activitate pe forum, ma bucur... ce ma incanta si mai mult e ca sunt atat de multe mamici si viitoare mamici....
lavinia felicitari pt fetita, sa ai o sarcina usoara si cand va hotarati la numele fetitei sa ne zici si noua :)
adina am uitat ca si voi va pregatiti pt un al doilea bebe, sa vina repede, eventual o surioara sa aiba grija alex de ea :)
genoveva sa nu te lasi descurajata, o sa vina si momentul in care vei striga mandra ca vei fi mamica, se zice ca bebele hotaraste momentul de aceea pt multe e o surpriza cand afla ca sunt insarcinate, cum este si cazul anei, felicitari si ei

cat despre luna de miere pot sa va zic ca a fost foarte frumos, am avut parte si de liniste si de putina aventura, si de peisaje frumoase cat si de o furtuna deci am trait din plin fiecare moment, mmai ales drumul, doar drumul pana acolo si inapoi spre romania a fost groaznic... nu stiu daca as mai alege autocarul ca si mijloc de transport dar nici avionul pt ca am rau de inaltime... cei de la agentie mi-au zis ca vom face aprox 12-13 ore pana in grecia prin serbia si macedonia pt ca au autostrada, iar noi am aflat de la sofer ca de fapt era vb de 22, era gata sa lesin, initial nu lam crezut pt ca a zambit dar m-am convins pe parcurs... deci drumul din tara a fost groaznic si opririle in vami la fel.... dar cand am ajuns in grecia am realizat ca a meritat, cand am vazut pe partea dreapta marea iar pe partea stanga muntii m-am topit toata... am facut 2 excursii: la skiathos si la meteora... a fost superb, aaaaa cel mai frumos a fost cand am vazut delfini, atat de mult mi-am dorit sa vad delfini mi-as fi dorit sa ii mangai dar nu puteam sa sar din vapor pt ca nu stiu inota :))
ne-am fi dorit sa venim mai multi acasa dar pt ca era vorba de saptamana de miere am zis ca lasam pana se face o luna intreaga de miere.... putina rabdare trebuie sa avem, dar abia asteptam amandoi momentul....
laura va salutam.... sa ai bafta in cautarea unui loc de munca, o sa vreau si eu pozele care le aveti voi, mai ales cea cu ciorba de cartofi :) a catea zi era? :P

andrea85
06.10.2011, 07:56:30
buna fetelor.... vad ca mai e activitate pe forum, ma bucur... ce ma incanta si mai mult e ca sunt atat de multe mamici si viitoare mamici....
lavinia felicitari pt fetita, sa ai o sarcina usoara si cand va hotarati la numele fetitei sa ne zici si noua :)
adina am uitat ca si voi va pregatiti pt un al doilea bebe, sa vina repede, eventual o surioara sa aiba grija alex de ea :)
genoveva sa nu te lasi descurajata, o sa vina si momentul in care vei striga mandra ca vei fi mamica, se zice ca bebele hotaraste momentul de aceea pt multe e o surpriza cand afla ca sunt insarcinate, cum este si cazul anei, felicitari si ei

cat despre luna de miere pot sa va zic ca a fost foarte frumos, am avut parte si de liniste si de putina aventura, si de peisaje frumoase cat si de o furtuna deci am trait din plin fiecare moment, mmai ales drumul, doar drumul pana acolo si inapoi spre romania a fost groaznic... nu stiu daca as mai alege autocarul ca si mijloc de transport dar nici avionul pt ca am rau de inaltime... cei de la agentie mi-au zis ca vom face aprox 12-13 ore pana in grecia prin serbia si macedonia pt ca au autostrada, iar noi am aflat de la sofer ca de fapt era vb de 22, era gata sa lesin, initial nu lam crezut pt ca a zambit dar m-am convins pe parcurs... deci drumul din tara a fost groaznic si opririle in vami la fel.... dar cand am ajuns in grecia am realizat ca a meritat, cand am vazut pe partea dreapta marea iar pe partea stanga muntii m-am topit toata... am facut 2 excursii: la skiathos si la meteora... a fost superb, aaaaa cel mai frumos a fost cand am vazut delfini, atat de mult mi-am dorit sa vad delfini mi-as fi dorit sa ii mangai dar nu puteam sa sar din vapor pt ca nu stiu inota :))
ne-am fi dorit sa venim mai multi acasa dar pt ca era vorba de saptamana de miere am zis ca lasam pana se face o luna intreaga de miere.... putina rabdare trebuie sa avem, dar abia asteptam amandoi momentul....
laura va salutam.... sa ai bafta in cautarea unui loc de munca, o sa vreau si eu pozele care le aveti voi, mai ales cea cu ciorba de cartofi :) a catea zi era? :P

Buna Cami...ma bucur ca ai avut parte de zile frumoase in luna de miere...asa e, drumul cu autocarul e groaznic, eu l-am facut deja de 2 ori, dar sigur nu mai merg cu autocar, e foarte obositor si lung drumul. Insa pana la urma a meritat sa parcurgeti drumul asta lung, ca sa ajungeti in Grecia, pe plaja, la mare, la soare. :D

adina_mari
06.10.2011, 09:51:16
cami, bine ati revenit!
poate va aduce mos craciun un cadou frumos;))

Laura_Pasca
06.10.2011, 14:28:36

=)))
Ziua patru - ciorba de cartofi.:)))))))
Cami cand intri pe messenger sa imi dai un buzz ca sa iti trimit din pozele ce le am cu voi,..si daca ai si tu ceva pe acolo cu noi te rog sa imi trimiti....
Te pup...si bafta cu ala micu....cand o sa vina o sa fie momentul perfect...:P
V-am pupat pe amandoi!:)

ana_anna0
06.10.2011, 16:34:55
mie mi se pare chiar frumos ca o sa se vada burtica si o sa fie si bebe alaturi de voi acolo in burtica.
rochita ti-ai luat-o?
rochita am comandat-o deja dar e cu corset ,deci se poate regla!asa e o sa fie frumos cand o sa -i povestim ca a participat la nunta noastra!

ana_anna0
06.10.2011, 16:40:38

multumes andrea!asta ne dorim si noi,sa fie sanatos si sa ne putem bucura de el!

ana_anna0
06.10.2011, 16:43:39

multumesc inca o data laura si sper sa fiu o mamica fara cusur!
iar voua multa fericire si o viata frumoasa impreuna!te pup

andrea85
06.10.2011, 21:41:54
cami, bine ati revenit!
poate va aduce mos craciun un cadou frumos;))

Cami esti o aspiranta la bebe? :D

andrea85
13.10.2011, 08:28:17
Ce mai faceti fetelor?
Diana ai fost la control?
Adina ceva vesti?

adina_mari
13.10.2011, 08:53:32
Ce mai faceti fetelor?
Adina ceva vesti?

da, o sa amanam putin proiectul bebe

andrea85
13.10.2011, 19:22:59
da, o sa amanam putin proiectul bebe

De ce? S-a intamplat ceva? :-s:-s

adina_mari
14.10.2011, 13:45:05
De ce? S-a intamplat ceva? :-s:-s

ceva probleme de sanatate, dar sper sa se rezolve repede

genoveva_1984
14.10.2011, 15:19:00
Ce mai faceti fetelor?
Adina ceva vesti?

Se pare ca totusi se ascunde ceva la mine in burtica. Dimineata am mai incercat un test si pentru ca a iesit si a doua liniuta, desi putin mai timida, am hotarat sa fac BetaHCG. Tocmai am primit rezultatul: 531,13. unt foarte fericita...Sper din suflet sa fie bine si pe mai departe.:*

genoveva_1984
14.10.2011, 15:20:20
ceva probleme de sanatate, dar sper sa se rezolve repede

Adina, imi pare rau, asteptam sa vad rezultatul ca stiam ca trebuie sa testezi pe la mijlocul lunii. Sper sa se rezolve repede problemele.:*

adina_mari
14.10.2011, 15:27:46
Se pare ca totusi se ascunde ceva la mine in burtica. Dimineata am mai incercat un test si pentru ca a iesit si a doua liniuta, desi putin mai timida, am hotarat sa fac BetaHCG. Tocmai am primit rezultatul: 531,13. unt foarte fericita...Sper din suflet sa fie bine si pe mai departe.:*

felicitari!!!!!
ma bucur tare mult!sarcina usoara!

genoveva_1984
14.10.2011, 15:33:50
felicitari!!!!!
ma bucur tare mult!sarcina usoara!

Multumesc, Adina. Parca ma obisnuisem cu ideea ca e doar o dereglare. Dar suntem extrem de fericiti.

adina_mari
14.10.2011, 15:35:31
Multumesc, Adina. Parca ma obisnuisem cu ideea ca e doar o dereglare. Dar suntem extrem de fericiti.

si cate saptamani ai?cam 6-7?

genoveva_1984
14.10.2011, 15:37:41
si cate saptamani ai?cam 6-7?

Dupa ultima menstruatie ar fi cam 6, dar dupa nivelul beta HCG ar fi 4-5 sapt. Ma gandesc ca poate a fost o ovulatie mai tarzie.

adina_mari
14.10.2011, 15:44:58
Dupa ultima menstruatie ar fi cam 6, dar dupa nivelul beta HCG ar fi 4-5 sapt. Ma gandesc ca poate a fost o ovulatie mai tarzie.

da, mai mult ca sigur

andrea85
14.10.2011, 19:48:26

Vai Diana, cea mai buna veste pe ziua de azi. \:D/\:D/\:D/ Felicitari, ma bucur pentru voi. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! :)

Adina, sanatate va doresc si sa vi se implineasca visul de a mai avea un copil.

STEFANIA86
15.10.2011, 00:14:57
Diana FELICITARI PT BEBE.....sa ai o sarcina usoara si sa ai grija de voi....\:D/<:-P=D>
Asina imi pare rau ca tre sa amanati bebe2 dar las ca totul va fi bine....:(

genoveva_1984
15.10.2011, 13:18:36
Vai Diana, cea mai buna veste pe ziua de azi. \:D/\:D/\:D/ Felicitari, ma bucur pentru voi. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! :)

Adina, sanatate va doresc si sa vi se implineasca visul de a mai avea un copil.

Draga mea, multumesc din suflet. Suntem atat de fericiti! Se pare ca Doamne-Doamne le aranjeaza pe toate cum stie mai bine.Acum astept cu nerabdare vizita la ginecolog si sper sa fie totul bine.:*

genoveva_1984
15.10.2011, 13:19:35
Diana FELICITARI PT BEBE.....sa ai o sarcina usoara si sa ai grija de voi....\:D/<:-P=D>
Asina imi pare rau ca tre sa amanati bebe2 dar las ca totul va fi bine....:(

andrea85
15.10.2011, 13:38:48
Draga mea, multumesc din suflet. Suntem atat de fericiti! Se pare ca Doamne-Doamne le aranjeaza pe toate cum stie mai bine.Acum astept cu nerabdare vizita la ginecolog si sper sa fie totul bine.:*

Ma bucur ca pana la urma, finalul a fost unul frumos. o:-) In a cata luna de incercare ai ramas gravida? ;;)

milenap22
15.10.2011, 14:49:35
hehe........<:-P<:-P<:-P.........ink un bebe in zona;;)...felicitari si sa ai o sarcina usoara.

Lala4you
16.10.2011, 09:53:01

Felicitari! Muuult bine,sarcina usoara si bebe sanatos.

cami_rus86
16.10.2011, 11:04:34

felicitari \:D/\:D/\:D/ ma bucur f mult ca a iesit cu bine pana la urma ... iti doresc o sarcina usoara si multa multa sanatate si fericire... sunt totusi curioasa cum a reactionat sotul tau :"> pt ca eu nu pot sa imi inchipui fata lui alin cand i-as zice de sarcina.... noi dupa lungi deliberari am hotarat ca anul viitor prin vara-toamna sa incepem proiectul bebe, abia astept mi se pare ca mai este tare mult pana atunci dar toate la timpul lor [-o<

genoveva_1984
16.10.2011, 12:24:22
Ma bucur ca pana la urma, finalul a fost unul frumos. o:-) In a cata luna de incercare ai ramas gravida? ;;)

Pai ar fi a treia luna cea norocoasa.

genoveva_1984
16.10.2011, 12:25:00
hehe........<:-P<:-P<:-P.........ink un bebe in zona;;)...felicitari si sa ai o sarcina usoara.

Multumesc, sper doar ca totul va fi bine.

genoveva_1984
16.10.2011, 12:25:39
Felicitari! Muuult bine,sarcina usoara si bebe sanatos.

Multumesc.

genoveva_1984
16.10.2011, 12:31:58
felicitari \:D/\:D/\:D/ ma bucur f mult ca a iesit cu bine pana la urma ... iti doresc o sarcina usoara si multa multa sanatate si fericire... sunt totusi curioasa cum a reactionat sotul tau :"> pt ca eu nu pot sa imi inchipui fata lui alin cand i-as zice de sarcina.... noi dupa lungi deliberari am hotarat ca anul viitor prin vara-toamna sa incepem proiectul bebe, abia astept mi se pare ca mai este tare mult pana atunci dar toate la timpul lor [-o<

Multumesc. Pai eu si sotul meu deja discutasem despre intarzierea mea, dar eu eram sigura ca e o dereglare din cauza testelor negative. Si vineri dimineata cand am facut testul el dormea. M-am dus la el, l-am trezit si i-am aratat testul. L-am intrebat ce vede si mi-a zis ca vede linie. L-am intrebat cate vede si a zis ca vede una. I-am spus sa uite mai bine, a deschis ochii, s-a uitat si a zis "vad 2 linii". Si l-am intrebat ce inseamna asta. Mi-a raspuns cu o intrebare: Inseamna ca ai burtica? A fost foarte incantat, era 6 dimineata si el striga in pijama prin casa: "avem burtica, avem burtica". Bineinteles ca nu ne-am putut abtine si ne-am anuntat familiile.

andrea85
16.10.2011, 14:44:01
Multumesc. Pai eu si sotul meu deja discutasem despre intarzierea mea, dar eu eram sigura ca e o dereglare din cauza testelor negative. Si vineri dimineata cand am facut testul el dormea. M-am dus la el, l-am trezit si i-am aratat testul. L-am intrebat ce vede si mi-a zis ca vede linie. L-am intrebat cate vede si a zis ca vede una. I-am spus sa uite mai bine, a deschis ochii, s-a uitat si a zis "vad 2 linii". Si l-am intrebat ce inseamna asta. Mi-a raspuns cu o intrebare: Inseamna ca ai burtica? A fost foarte incantat, era 6 dimineata si el striga in pijama prin casa: "avem burtica, avem burtica". Bineinteles ca nu ne-am putut abtine si ne-am anuntat familiile.

Ma bucur pentru voi, mai ales ca bebe nu s-a lasat mult asteptat...de acum incolo urmeaza 9 luni pline de clipe frumoase. Sa ai parte doar de astfel de momente in sarcina si sa aveti un copilas frumos si sanatos. :*:*

genoveva_1984
16.10.2011, 16:52:05
Ma bucur pentru voi, mai ales ca bebe nu s-a lasat mult asteptat...de acum incolo urmeaza 9 luni pline de clipe frumoase. Sa ai parte doar de astfel de momente in sarcina si sa aveti un copilas frumos si sanatos. :*:*

Deja am inceput sa-l exploatez pe sotul meu si sa profit de situatie:"> Multumesc pentru urari si sustinere. Abia asteptam vizita la ginecolog sa il si vedem pe bebe.:*

andrea85
16.10.2011, 17:54:01
Deja am inceput sa-l exploatez pe sotul meu si sa profit de situatie:"> Multumesc pentru urari si sustinere. Abia asteptam vizita la ginecolog sa il si vedem pe bebe.:*

Cand ai programare la ginecolog?
P.S. Bine faci ca "profiti" de situatie. :D :"> :-$

cami_rus86
19.10.2011, 11:53:29

abia astept sa vina momentul cand ii voi da si eu vestea cea mare sotului meu :"> cred ca o sa reactioneze ca si un copil... sper sa nu uit si sa fimez momentul :">
vroiam sa te intreb la cine mergi la onsultatie? si daca vei naste in zalau? te intreb pt ca finutza noastra este insarcinata in 2 luni si ea isi face toate analizele in cj la ceva clinica particulara ati auzit careva de ea? :-\

genoveva_1984
19.10.2011, 12:16:29
abia astept sa vina momentul cand ii voi da si eu vestea cea mare sotului meu :"> cred ca o sa reactioneze ca si un copil... sper sa nu uit si sa fimez momentul :">
vroiam sa te intreb la cine mergi la onsultatie? si daca vei naste in zalau? te intreb pt ca finutza noastra este insarcinata in 2 luni si ea isi face toate analizele in cj la ceva clinica particulara ati auzit careva de ea? :-\

Eu merg la un medic din Cluj care face consultatii la Salvosan Ciobanca si daca toate sunt in regula as dori sa nasc la Cluj, mai ales din cauza conditiilor proaste din spitalul de la noi. Eu stiu ca este in Cluj o clinica particulara, Gynia. E foarte frumos acolo, dar o nastere e scumpa, in jur de 1500 euro o nastere normala.

andrea85
19.10.2011, 12:19:11
Eu merg la un medic din Cluj care face consultatii la Salvosan Ciobanca si daca toate sunt in regula as dori sa nasc la Cluj, mai ales din cauza conditiilor proaste din spitalul de la noi. Eu stiu ca este in Cluj o clinica particulara, Gynia. E foarte frumos acolo, dar o nastere e scumpa, in jur de 1500 euro o nastere normala.

In a cata saptamana esti deja? o:-)

Lala4you
19.10.2011, 15:18:30

Si eu s-ar putea sa nasc la particular,dar la clinica doctorului nanu nu la Gynia,la Gynia mi se pare prea scump...

genoveva_1984
19.10.2011, 19:36:18
In a cata saptamana esti deja? o:-)

Conform ultimei menstruatii ar fi 7 sapt. si vreo 2 zile. Saptamana viitoare am programare la gine si atunci voi afla exact. Inca mi-e grau sa cred, mai ales pentru ca nu prea am simptome. In afara de o stare permanenta de somnolenta ( as dormi oriunde si la orice ora) nu am nimic.
Apropo, am vazut ca si tu esti pe listuta de aspirante pentru 2012. Ati amanat?

genoveva_1984
19.10.2011, 19:36:52
Si eu s-ar putea sa nasc la particular,dar la clinica doctorului nanu nu la Gynia,la Gynia mi se pare prea scump...

Si acolo cam cat costa o nastere?

Lala4you
19.10.2011, 20:22:42
Si acolo cam cat costa o nastere?

Cezariana,in cazul meu, 3000 lei,sunt conditii ok,medicii sunt super,e si doctorita mea,Mihaela Hasa si doctorul Nanu,care are experienta vasta. Dar eu inca mai cantaresc optiunile,financiar vorbind si avand in vedere riscurile...

andrea85
19.10.2011, 21:10:49
Conform ultimei menstruatii ar fi 7 sapt. si vreo 2 zile. Saptamana viitoare am programare la gine si atunci voi afla exact. Inca mi-e grau sa cred, mai ales pentru ca nu prea am simptome. In afara de o stare permanenta de somnolenta ( as dormi oriunde si la orice ora) nu am nimic.
Apropo, am vazut ca si tu esti pe listuta de aspirante pentru 2012. Ati amanat?

Da, sunt aspiranta din 2012, pentru ca abia acum am inceput cu noul job si n-as vrea sa plec atat de repede in maternitate :D...insa oricand vine bebe, e bine venit si dorit. :)

Simptomele cred ca o sa vina ceva mai tarziu. Important e sa te simti bine si sa ai o sarcina usoara!

genoveva_1984
20.10.2011, 07:26:44
Cezariana,in cazul meu, 3000 lei,sunt conditii ok,medicii sunt super,e si doctorita mea,Mihaela Hasa si doctorul Nanu,care are experienta vasta. Dar eu inca mai cantaresc optiunile,financiar vorbind si avand in vedere riscurile...

Sunt ceva probleme cu sarcina?

genoveva_1984
20.10.2011, 07:29:02
Da, sunt aspiranta din 2012, pentru ca abia acum am inceput cu noul job si n-as vrea sa plec atat de repede in maternitate :D...insa oricand vine bebe, e bine venit si dorit. :)

Simptomele cred ca o sa vina ceva mai tarziu. Important e sa te simti bine si sa ai o sarcina usoara!

Ai schimbat locul de munca? Cum e? Iti place mai mult?

Da, eu chiar ma simt foarte bine pana acum. Nu m-ar deranja sa fie tot asa pana la sfarsit.

andrea85
20.10.2011, 08:07:24
Ai schimbat locul de munca? Cum e? Iti place mai mult?

Da, eu chiar ma simt foarte bine pana acum. Nu m-ar deranja sa fie tot asa pana la sfarsit.

Da, de aproape o luna lucrez la o firma, in domeniul traduceri in/din limba germana si imi place foarte mult. Chiar sper sa raman cat mai mult aici, pentru ca mai greu gasesti aici in Zalau un loc de munca cat de cat bun.

Abia astept sa ne spui cum a fost la ginecolog! :)

Lala4you
20.10.2011, 08:38:22
Sunt ceva probleme cu sarcina?

Nu sunt,dar trbeuie sa fac cezariana,fiindca am miopie, asa ca ma gandesc cum ar fi mai bine,pt mine si bebelina.

genoveva_1984
20.10.2011, 09:19:49
Da, de aproape o luna lucrez la o firma, in domeniul traduceri in/din limba germana si imi place foarte mult. Chiar sper sa raman cat mai mult aici, pentru ca mai greu gasesti aici in Zalau un loc de munca cat de cat bun.

Abia astept sa ne spui cum a fost la ginecolog! :)

A, e foarte bine atunci. Si e important sa iti placa ce faci.

Iti dai seama cum asteptam noi, mai ales ca inca nu am anuntat sarcina, stiu doar parintii mei.. si voi. Am zis ca vom astepta pana dupa vizita la ginecolog sa ma conving eu ca e totul in regula si chiar este ceva acolo.

Lala4you
20.10.2011, 09:22:26

Iti dai seama cum asteptam noi, mai ales ca inca nu am anuntat sarcina, stiu doar parintii mei.. si voi. Am zis ca vom astepta pana dupa vizita la ginecolog sa ma conving eu ca e totul in regula si chiar este ceva acolo.

Foarte bine ati facut,noi am anuntat si parintii doar dupa vizita de la gine,pe care am facut-o la 2 zile dupa test...ca nu mai aveam rabdare.

genoveva_1984
20.10.2011, 09:23:44
Nu sunt,dar trbeuie sa fac cezariana,fiindca am miopie, asa ca ma gandesc cum ar fi mai bine,pt mine si bebelina.

Si eu am analizat varianta de a naste la particular, dar mi se pare mult prea scump. Nici nu stiu ce sa zic. Fiecare face cum simte ca e mai bine.

Lala4you
20.10.2011, 09:25:04
Si eu am analizat varianta de a naste la particular, dar mi se pare mult prea scump. Nici nu stiu ce sa zic. Fiecare face cum simte ca e mai bine.

Ai dreptate,de aceea analizez varianta cu nascutul la clincia doctorului Nanu cu 3000 de ron...mai ales ca as naste cu doctorita care ma monitorizeaza.

genoveva_1984
20.10.2011, 09:36:28
Ai dreptate,de aceea analizez varianta cu nascutul la clincia doctorului Nanu cu 3000 de ron...mai ales ca as naste cu doctorita care ma monitorizeaza.

Asa, de curiozitate, cat e o nastere naturala acolo? Sanatatea ta si a micutei e cea mai importanta, iar daca ai incredere in doctorul tau banii nu mai conteaza.

andrea85
20.10.2011, 09:57:31

Da, imi place ce fac. Acum as mai vrea sa lucrez putin pana vine bebe.

O sa fie totul in regula si atunci poti sa dai vestea cea mare. :):D

Lala4you
20.10.2011, 10:13:41
Asa, de curiozitate, cat e o nastere naturala acolo? Sanatatea ta si a micutei e cea mai importanta, iar daca ai incredere in doctorul tau banii nu mai conteaza.

Naturala,cred ca vreo 2500,la aceasta clinica,la gynia e vreo 5000...sau nu mai situ exact

genoveva_1984
20.10.2011, 10:39:26
Naturala,cred ca vreo 2500,la aceasta clinica,la gynia e vreo 5000...sau nu mai situ exact

Da, stiu ca la Gynia e peste 1000 euro. Mult prea scump, mi se pare mie.

genoveva_1984
20.10.2011, 10:39:56
Da, imi place ce fac. Acum as mai vrea sa lucrez putin pana vine bebe.

O sa fie totul in regula si atunci poti sa dai vestea cea mare. :):D

Abia astept.

andrea85
20.10.2011, 10:58:50
Abia astept.

Te cred, e un eveniment foarte important e viata voastra. :)

Laura_Pasca
24.10.2011, 16:12:04
Ce mai faceti ? Cum sunteti? Si la voi e frig..?:( Uai ....nu mai suport frigul asta,...imi place anotimpul asta doar in perioada sarbatorilor...atmosfera aia e unica...dar frigul...mama mama...
Ce ati mai facut?...Ce mai faceti? Cum sunteti? :)
Observ ca se mareste numarul mamicilor aici...Felicitari!:*

andrea85
24.10.2011, 20:13:33
Ce mai faceti ? Cum sunteti? Si la voi e frig..?:( Uai ....nu mai suport frigul asta,...imi place anotimpul asta doar in perioada sarbatorilor...atmosfera aia e unica...dar frigul...mama mama...

Buna Laura...eu sunt foarte ocupata la noul job, abia astept sa am ceva timp liber, in rest nimic nou.

Vad ca e frig si la Cluj, nu numai in Zalau. :D La voi ceva noutati? :)

milenap22
24.10.2011, 20:48:29
bine zici ca e frumos anotimpul asta dar numai in perioada sarbatorilor:)):)).....in ce zona stati in cluj?...noi aba asteptam sa impodobeasca orasul ca e super frumos atunci.... ieri am fost la nunta la Transilvania si a fost foarte tare....sambata iar mergem din pacate tot la TRans....as fi vrut in alta parte nu tot acolo dar se pare ca prinde bine acest local:))....in rest in priza cu piticul.....:))

Laura_Pasca
25.10.2011, 10:50:51
Buna Laura...eu sunt foarte ocupata la noul job, abia astept sa am ceva timp liber, in rest nimic nou.

Vad ca e frig si la Cluj, nu numai in Zalau. :D La voi ceva noutati? :)

A,..ti-ai gasit alt job? Foarte bine..:) Ma bucur pt tine..! E mai bine decat unde ai fost inainte?:)
Timp liber urmeaza sa ai ...ca doar vin sarbatorile de iarna...nu?:)
E foarte frig si la Cluj...
La noi nu prea e nimic nou...in sfarsit ne-am gasit o garsoniera mai de treaba decat asta si sunt si eu multumita....o sa ne mutam weekendul asta in ea...! Abia astept...!:) De acolo nu mai plec pana cand nu ne luam apartamentul nostru..!:) Dar pana atunci mai este destul..:)))
Imi pare rau ca nu gasesc de lucru pe aici in domeniul meu...ori piata stagneaza,...ori nu stiu e perioada in care nu se prea fac angajari oricum.....sper totusi pana la sfarsitul anului sa imi gasesc ceva...

Apropo fetelor...ce faceti de revelion? Nu stiti cumva ce oferte de revelion sunt prin Zalau? Parca m-as duce pe undeva sa fac revelionul cu prietenii si etc....

Laura_Pasca
25.10.2011, 10:55:20
bine zici ca e frumos anotimpul asta dar numai in perioada sarbatorilor:)):)).....in ce zona stati in cluj?...noi aba asteptam sa impodobeasca orasul ca e super frumos atunci.... ieri am fost la nunta la Transilvania si a fost foarte tare....sambata iar mergem din pacate tot la TRans....as fi vrut in alta parte nu tot acolo dar se pare ca prinde bine acest local:))....in rest in priza cu piticul.....:))

Da e frumos anotimpul asta culorile, mirosul, ....no poate sunt eu innebunita dupa toamna...dar imi place perioada asta inainte de iarna....
Perioada sarbatorilor ...e perioada pe care nu as da-o pe nimic in lume....
Da.......impodobitul.....abia astept...zarva, galagia, sunetul de "Craciun Fericiti!" peste tot...clopotei..si mirosul ala de Craciun...uai....
Noi nu am mai avut de mers la nici o nunta dupa a noastra...:P Se anunta sigur una anul viitor in octombrie, dar pana atunci mai este..:P si se mai pot anunta...abia astept sa ma duc si la alte nunti...Apropo Mile stii la cine ma duc la nunta la anu in octombrie?La Roxi Parauan..:P Face nunta la Desire,..asa m-a anunta la mine la nunta...si culmea...ca ea a prins buchetul..:)))))))

Ps. In Cluj, acum stam in Marasti langa Expo Transilvania,.....dar o sa ne mutam in Manastur, dupa Bila si Penny daca stii pe unde e ! E o zona mai linistita si garsoniera arata mult mai bine..si no....toata lumea e fericita...!:))

Lala4you
25.10.2011, 11:18:10
Da e frumos anotimpul asta culorile, mirosul, ....no poate sunt eu innebunita dupa toamna...dar imi place perioada asta inainte de iarna....
Da.......impodobitul.....abia astept...zarva, galagia, sunetul de "Craciun Fericiti!" peste tot...clopotei..si mirosul ala de Craciun...uai....
Noi nu am mai avut de mers la nici o nunta dupa a noastra...:P Se anunta sigur una anul viitor in octombrie, dar pana atunci mai este..:P si se mai pot anunta...abia astept sa ma duc si la alte nunti...Apropo Mile stii la cine ma duc la nunta la anu in octombrie?La Roxi Parauan..:P Face nunta la Desire,..asa m-a anunta la mine la nunta...si culmea...ca ea a prins buchetul..:)))))))

Ps. In Cluj, acum stam in Marasti langa Expo Transilvania,.....dar o sa ne mutam in Manastur, dupa Bila si Penny daca stii pe unde e ! E o zona mai linistita si garsoniera arata mult mai bine..si no....toata lumea e fericita...!:))

Si eu am stat in marasti,tot pe acolo,vroiam si eu manastur,dar se pare ca ne mutam tot pe aici,pe calea baciului,intr-un apartament cu 2 camere...

Laura_Pasca
25.10.2011, 11:49:25
Si eu am stat in marasti,tot pe acolo,vroiam si eu manastur,dar se pare ca ne mutam tot pe aici,pe calea baciului,intr-un apartament cu 2 camere...

Noi am vrut tot Marasti, dar garsoniera,...ca deocamdata in chirie stam....pana o sa putem sa ne luam apartamentul nostru,...:)
Trebuie sa imi gasesc si eu ceva de lucru ca sa putem sa facem asta....
Apoi am gasit in Manastur si am zis sa fie ok si pentru Alex sa ajunga la lucru,..oricum trebuie sa ia un autobuz pana in Mihai Viteazu si de acolo sa ia autobuzul de Emerson..Face vreo 50 minute numai pe drum...:( Acuma asta..e..

andrea85
25.10.2011, 12:59:38
A,..ti-ai gasit alt job? Foarte bine..:) Ma bucur pt tine..! E mai bine decat unde ai fost inainte?:)
Timp liber urmeaza sa ai ...ca doar vin sarbatorile de iarna...nu?:)
E foarte frig si la Cluj...
La noi nu prea e nimic nou...in sfarsit ne-am gasit o garsoniera mai de treaba decat asta si sunt si eu multumita....o sa ne mutam weekendul asta in ea...! Abia astept...!:) De acolo nu mai plec pana cand nu ne luam apartamentul nostru..!:) Dar pana atunci mai este destul..:)))
Imi pare rau ca nu gasesc de lucru pe aici in domeniul meu...ori piata stagneaza,...ori nu stiu e perioada in care nu se prea fac angajari oricum.....sper totusi pana la sfarsitul anului sa imi gasesc ceva...

Apropo fetelor...ce faceti de revelion? Nu stiti cumva ce oferte de revelion sunt prin Zalau? Parca m-as duce pe undeva sa fac revelionul cu prietenii si etc....

Da, de o 1 luna lucrez la o firma si-mi place foarte mult. :)

Si sotul meu si sora mea tot in Manastur au stat in timpul facultatii...i-am vizitat de multe ori.
Si mie mi-ar placea sa stau in Cluj. :x

Laura_Pasca
25.10.2011, 13:07:03
Da, de o 1 luna lucrez la o firma si-mi place foarte mult. :)

Si sotul meu si sora mea tot in Manastur au stat in timpul facultatii...i-am vizitat de multe ori.
Si mie mi-ar placea sa stau in Cluj. :x

No, super!

Pai hade muta-te la Cluj..:))

Deci nu ai auzit nimic de revelioane pe la zalau? la localuri ceva?

andrea85
25.10.2011, 13:09:04
No, super!

Pai hade muta-te la Cluj..:))

Deci nu ai auzit nimic de revelioane pe la zalau? la localuri ceva?

Inca nu m-am interesat, n-am avut timp. De revelion eu as vrea sa plec din oras, macar pentru 2-3 zile. :)

milenap22
25.10.2011, 14:17:19

nu stiam ca Roxi face nunta la anu....pe Adi Hendea l'am vazut duminik la nunta si am fost foarte mirata sa il vad cu verigheta pe mana..are o sotie foarte frumoasa....si noi am stat o perioada tot prin spate pe la Bila si a fost ok....eu am stat si in zorilor si in marasti (chiar langa piata), si acuma stam in grigorescu.........dar cel mai mult mi'a placut in marasti...aici in grigorescu e prea liniste:)):))....mi'e dor de agitatia din marasti:))))))

Laura_Pasca
25.10.2011, 14:54:23
nu stiam ca Roxi face nunta la anu....pe Adi Hendea l'am vazut duminik la nunta si am fost foarte mirata sa il vad cu verigheta pe mana..are o sotie foarte frumoasa....si noi am stat o perioada tot prin spate pe la Bila si a fost ok....eu am stat si in zorilor si in marasti (chiar langa piata), si acuma stam in grigorescu.........dar cel mai mult mi'a placut in marasti...aici in grigorescu e prea liniste:)):))....mi'e dor de agitatia din marasti:))))))

DA, nici eu nu am stiut pana la nunta mea ca o sa faca la anul. Mi-a zis cand am mers la ei la masa sa vorbesc cu ei..:)
Hendea? Uau....ma bucur pentru el, nu am stiut ca s-a casatorit!:)
N-am stiut ca stati acum in Cluj,..Grigorescu e linistit asa am auzit..!:) Eh, atunci e bine pentru bebe mic ca e liniste...:)
Pe mine nu ma atrage asa de tare Marasti-ul asta,..doar ca e ok pt Alex sa ia autobuzul pana la lucru...:) In rest...neah...:P

milenap22
25.10.2011, 15:29:05
DA, nici eu nu am stiut pana la nunta mea ca o sa faca la anul. Mi-a zis cand am mers la ei la masa sa vorbesc cu ei..:)
Hendea? Uau....ma bucur pentru el, nu am stiut ca s-a casatorit!:)
N-am stiut ca stati acum in Cluj,..Grigorescu e linistit asa am auzit..!:) Eh, atunci e bine pentru bebe mic ca e liniste...:)
Pe mine nu ma atrage asa de tare Marasti-ul asta,..doar ca e ok pt Alex sa ia autobuzul pana la lucru...:) In rest...neah...:P
din 2006 tot in cluj am stat....lasa ca o sa va mutati in manastur si o sa fie mai ok...e frumoasa zona.....

andrea85
25.10.2011, 16:01:56

Si tu tot in Cluj stai? Eu credeam ca stai in Zalau...chiar ma intrebam unde-i grigorescu in Zalau??? :D:D :-p:-p

milenap22
25.10.2011, 17:04:02
Si tu tot in Cluj stai? Eu credeam ca stai in Zalau...chiar ma intrebam unde-i grigorescu in Zalau??? :D:D :-p:-p
:))....In Cj

andrea85
26.10.2011, 08:03:49
:))....In Cj

Tot in Cluj ai nascut si tu?

Laura_Pasca
26.10.2011, 10:05:19
din 2006 tot in cluj am stat....lasa ca o sa va mutati in manastur si o sa fie mai ok...e frumoasa zona.....
Eu sper, am mai fost pe la prieteni pe acolo si mi-a placut zona per ansamblu,..sper sa fie ok si cand o sa ne ducem noi. :)
Tu cum esti cu bebele? Nu ai planuri pentru o surioara un fratior?:P

milenap22
26.10.2011, 11:04:53
Tot in Cluj ai nascut si tu?
nu eu am nascut la zalau...pt ca si in timpul sarcinii am fost tot la zalau la medic si mi'a fost mai usor dupa nastere pt ca am ramas acolo 6 sapt....dar in timpul sarcinii a fost destul de aiurea in fiecare luna sa merg la control acolo....dar a trecut

milenap22
26.10.2011, 11:06:40
Eu sper, am mai fost pe la prieteni pe acolo si mi-a placut zona per ansamblu,..sper sa fie ok si cand o sa ne ducem noi. :)
Tu cum esti cu bebele? Nu ai planuri pentru o surioara un fratior?:P
uf deocamdata nu....pt ca Raul e un shtrulubatic si jumatate:))...nu are stare nici 2 sec sa stea intr'un loc si deocamdata e de ajuns el:)):))......voi nu va ganditi ink la bb?

Laura_Pasca
26.10.2011, 13:01:21
uf deocamdata nu....pt ca Raul e un shtrulubatic si jumatate:))...nu are stare nici 2 sec sa stea intr'un loc si deocamdata e de ajuns el:)):))......voi nu va ganditi ink la bb?

:) mai, eu te cred,..:) lasa ca mai este timp...niciodata nu e prea tarziu....

Noi? Bebe?? Daaaaaaaaaaaaa,....vrem! Doar ca nu e acum momentul potrivit sa zicem asa....pana nu ne punem putin pe picioare, pana cand nu avem apartamentul nostru si sa ii putem oferii cat de cat....nu prea...:(

Dar sincer....abia astept sa vina un Alexutz mic..:))))))

adina_mari
29.10.2011, 21:55:31
buna fetelor!

stiti cumva unde gasesc storuri romane in zalau?

genoveva_1984
02.11.2011, 14:55:54
buna fetelor!

stiti cumva unde gasesc storuri romane in zalau?

Eu am vazut ceva storuri la Multicom si ma gandesc ca ar trebui sa fie si la Diego. Chiar nu stiu in alta parte unde ai putea cauta.

adina_mari
06.11.2011, 17:58:40
Eu am vazut ceva storuri la Multicom si ma gandesc ca ar trebui sa fie si la Diego. Chiar nu stiu in alta parte unde ai putea cauta.

nu am gasit storuri numai rulouri textile. o sa luam de la cluj pana la urma

Laura_Pasca
10.11.2011, 17:34:38
Salut! Am o intrebare pentru voi!

Puteti sa imi recomandati un cabinet stomatologic foarte bun, cu respectarea programului si a programarilor realizate? Am nevoie urgenta de un dentist bun pentru saptamana viitoare pentru mama mea.

In speranta ca aveti o recomandare,....

Va pup fetelor,
Va doresc o seara placuta,
Laura.

andrea85
11.11.2011, 12:27:45
Salut! Am o intrebare pentru voi!

Puteti sa imi recomandati un cabinet stomatologic foarte bun, cu respectarea programului si a programarilor realizate? Am nevoie urgenta de un dentist bun pentru saptamana viitoare pentru mama mea.

In speranta ca aveti o recomandare,....

Va pup fetelor,
Va doresc o seara placuta,
Laura.

Ti-am scris un PM cu mai multe informatii.

ana_anna0
24.11.2011, 13:01:16
buna fetelor!
nu am vb de mult cu voi!itre timp am facut si noi nunta.a fost o zi deosebita,cea mai frumoasa zi din viata noastra,pana acum!nu cred ca as gasi suficiente cuvinte pt a exprima ceea ce am simtit,dar cred ca nici nu este nevoie caci a-ti trecut fiecare prin asa ceva!
suntem atat de fericiti,caci mi-e frica nu cumva sa ma trezesc!am aflat intre timp ca bebele din burtica o sa fie baietele,iar sotul meu(imi place cum suna)e in al noualea cer,de asemenea si eu desi initial as fi vrut fetita!am fost la ecografie si totul e bine,are jumate de kg si putulica de 12mm!am vazut ca sunt tot mai multe mamici!felicitari!

andrea85
24.11.2011, 13:17:18
buna fetelor!
nu am vb de mult cu voi!itre timp am facut si noi nunta.a fost o zi deosebita,cea mai frumoasa zi din viata noastra,pana acum!nu cred ca as gasi suficiente cuvinte pt a exprima ceea ce am simtit,dar cred ca nici nu este nevoie caci a-ti trecut fiecare prin asa ceva!
suntem atat de fericiti,caci mi-e frica nu cumva sa ma trezesc!am aflat intre timp ca bebele din burtica o sa fie baietele,iar sotul meu(imi place cum suna)e in al noualea cer,de asemenea si eu desi initial as fi vrut fetita!am fost la ecografie si totul e bine,are jumate de kg si putulica de 12mm!am vazut ca sunt tot mai multe mamici!felicitari!

Casa de piatra si felicitari pentru baietel. Ati ales deja un nume? ;;)

Laura_Pasca
24.11.2011, 21:37:33
buna fetelor!

SalutAna, Felicitari in primul rand, Casa dew piatra si numai bine! Ma bucur ca a iesit frumos totul, ma bucur pentru tine foarte mult! Imi pare rau ca nu am mai apucat sa vorbim in ultimul timp...:(Dar aud ca esti fericita si sanatoasa si asta e cel mai important....
Sa nu uiti de noi si sa ne pui poze....
Te pup scumpa mea,...sa ai o sarcina usoara in continuare,..si il pup si pe bebe..:*

ana_anna0
25.11.2011, 18:03:08
SalutAna, Felicitari in primul rand, Casa dew piatra si numai bine! Ma bucur ca a iesit frumos totul, ma bucur pentru tine foarte mult! Imi pare rau ca nu am mai apucat sa vorbim in ultimul timp...:(Dar aud ca esti fericita si sanatoasa si asta e cel mai important....
Sa nu uiti de noi si sa ne pui poze....
Te pup scumpa mea,...sa ai o sarcina usoara in continuare,..si il pup si pe bebe..:*
salut!!!
multumesc pt felicitari!
a iesit totul minunat si a fost o zi de vis!si mie imi pare rau ca nu am mai vb dar am fost in contnuu du-te vino.
bebele e ff bine ,iar eu la fel.daca vreti poze puteti intra la mine pe facebook Ana Pop.
te pup si eu ai grija de tine,de voi!

ana_anna0
25.11.2011, 18:05:54
Casa de piatra si felicitari pentru baietel. Ati ales deja un nume? ;;)
multumim andrea!un nume am ales,imi place mult patrik,iar la al doilea ne mai gandim!

andrea85
26.11.2011, 10:31:06
multumim andrea!un nume am ales,imi place mult patrik,iar la al doilea ne mai gandim!

Patrick e un nume frumos. ;-)

Si eu un baietel mi-as dori. :)

Laura_Pasca
22.12.2011, 11:55:01
Ciao fetelor, imi pare rau ca vad ca nu prea mai este activitate pe aici, dar cu toate astea, am intrat sa va urez Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, multa caldura in suflete, iubire si numai bine !
Va pup!
Spor la pregatiri gospodinelor!:) Sa ne auzim cu bine!

andrea85
22.12.2011, 15:29:29
Va doresc si eu sarbatori fericite, linistite si pace in casele voastre si multa bucurie alaturi de cei dragi!
Craciun fericit sa aveti! :)

andrea85
24.12.2011, 15:55:03
In Ajun de Craciun va urez un Craciun Fericit si Calduros!!! o:-)

Cami La multi ani de ziua ta de nastere! <:-P

STEFANIA86
26.12.2011, 00:32:34
Sarbatori fericite tuturor si numai bucurii....
Cami LA MULTI ANI!!!:*un pupic de la Mara....

adina_mari
27.12.2011, 14:46:57
sarbatori fericite, fetelor!

la multi ani, cami!

andrea85
27.12.2011, 15:09:02
sarbatori fericite, fetelor!

la multi ani, cami!

Sarbatori fericites si tie! :)

Lala4you
27.12.2011, 15:10:02
Sarbatori fericite tuturor si indeplinirea dorintelor!

andrea85
27.12.2011, 15:19:19
Sarbatori fericite tuturor si indeplinirea dorintelor!

Buna Lavinia...ce faci?
Mai ai putin pana la nastere...ai emotii? :)

Lala4you
27.12.2011, 15:40:20
Buna Lavinia...ce faci?
Mai ai putin pana la nastere...ai emotii? :)

Nu am emotii,ma gandesc sa fie fetita bine,in rest,doar astept sa vina pe lume...
Suntem ok, am fost si la Zalau, de Craciun, acum stam si ne odihnim ca suntem in concediu.

andrea85
27.12.2011, 16:41:08
Nu am emotii,ma gandesc sa fie fetita bine,in rest,doar astept sa vina pe lume...
Suntem ok, am fost si la Zalau, de Craciun, acum stam si ne odihnim ca suntem in concediu.

Sa va bucurati de concediu. Ce nume va avea fetita voastra?

andrea85
01.01.2012, 11:23:55
La multi ani fetelor si Un An Nou Fericit! <:-P
Sa va aduca noul an doar bucurii, sanatate si impliniri! o:-)

genoveva_1984
01.01.2012, 16:43:28
La multi ani! Un an nou fericit tuturor.

andrea85
01.01.2012, 17:36:39
La multi ani! Un an nou fericit tuturor.

La multi ani si tie mamico! <:-P