PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

genoveva_1984
09.03.2009, 15:33:36
La multi ani!!! si tie Stefania si tuturor fetelor de pe forum, imi pare rau pt ceea ce ti se intampla, o sa fie bine pana la urma, eu asa cum am spus pot spune ca am facut o nunta, facand sora-mea anul trecut si acum imi comand invitatiile gata tiparite, sa nu am atata bataie de cap, prietena mea care a facut nunta anul trecut si-a facut tot la Simona, invitatiile i-au fost gata intr-o saptamana da cand a dus textul, cu scris cu tot si au iesit super, si eu tot asa fac, tot la ea imi fac totul.
Stii cum e omul, pana nu se arde, nu stie, dar e bine ca ne-ai spus si tu, sa fim atente ca e nunta noastra, si vrem sa iasa cat mai bine...super pot spune
Te pup, si sa ne spui ce ai rezolvat....acum urmeaza umblatul pe la tipografii:D ...bafta iti doresc!!!

Si noi ne-am facut invitatiile tot la Simona si au fost gata intr-o saptamana...dar am mai auzit miri care si-au facut la Lili si au avut probleme.

STEFANIA86
09.03.2009, 16:10:55
Te pup, si sa ne spui ce ai rezolvat....acum urmeaza umblatul pe la tipografii:D ...bafta iti doresc!!![/quote]

Am noroc ca are Calin un vecin care are tipografie,defapt e acelasi cu care colaboreaza Lili,dar eu am vrut personal sa vb cu el.Maine ma duc dupa invitatii...in sfarsit au ajuns#:-S

lala_88ro
09.03.2009, 16:27:45
fetelor am si eu o intrebare.....daca tot se vorbeste rau despre Lili ..voi de ce mai colaborati cu ea????:-\

sandy2009
09.03.2009, 17:38:04
Salutare si La Multi Ani!

Eu mi-am facut invitatiile aici la Cluj la TBZ - am obtinut reducerea de targ de 30% si vreau sa spun ca am fost miercuri sa duc scrisul, joi m-au chemat sa dau ok-ul pt tipar si pe vineri mi-au fost gata invitatiile, dar eram la zalau si trec sa le iau azi.

pa pa

STEFANIA86
09.03.2009, 18:27:37
Eu nu colaborez cu ea la aranjatul salii,doar invitatiile le-am luat de la ea ca erau mai ieftine....in rest ma mai gandesc;))

adina_mari
09.03.2009, 21:12:45
fetelor am si eu o intrebare.....daca tot se vorbeste rau despre Lili ..voi de ce mai colaborati cu ea????:-\
eu colaborez cu lili si sunt sigura ca va fi bine. nu stiu de ce se vorbeste rau despre ea pentru ca mie mi se pare super treaba. si eu am fost in mai multe locuri inainte de a o alege pe ea dar oferta ei a fost cea mai bogata atat in materie de huse cat si de aranjamente pe mese.ca sa nu mai zic ca are preturi foarte bune comparativ cu alte agentii.
in fine...daca ne luam asa dupa ce auzim de la unii de la altii...cel mai bine e sa vorbesti direct cu sursa.

lala_88ro
10.03.2009, 18:49:24
eu colaborez cu lili si sunt sigura ca va fi bine. nu stiu de ce se vorbeste rau despre ea pentru ca mie mi se pare super treaba. si eu am fost in mai multe locuri inainte de a o alege pe ea dar oferta ei a fost cea mai bogata atat in materie de huse cat si de aranjamente pe mese.ca sa nu mai zic ca are preturi foarte bune comparativ cu alte agentii.
in fine...daca ne luam asa dupa ce auzim de la unii de la altii...cel mai bine e sa vorbesti direct cu sursa.

deci tu zici ca merita sa incerc si la ea??..faza e ca eu in 2 zile trebuie sa imi rezolv cu rochitza, verighetele, aranjamentu salii,tortul...de aia as prefera sa stiu mai exact pe unde merita sa ma duc ...

adina_mari
10.03.2009, 19:29:42
deci tu zici ca merita sa incerc si la ea??..faza e ca eu in 2 zile trebuie sa imi rezolv cu rochitza, verighetele, aranjamentu salii,tortul...de aia as prefera sa stiu mai exact pe unde merita sa ma duc ...
parerea mea este ca merita. si o sa-ti dai seama cum sta treaba dupa ce schimbi cateva cuvinte cu ea.trimite-mi pe privat adresa ta de mes si iti trimit poze de la niste nunti facute de ea daca vrei.

miky88
11.03.2009, 10:39:29

Cu siguranta ca si "sursa" conteaza, dar cand mergi la nunta si vezi huse necalcate, patate, uzate de vreme, si intrebi cine a decorat sala si iti spune ca Lili de la piata, nu-ti mai arde sa asculti sursa, crede-ma. Am vazut eu cu ochii mei, am mai auzit si de la altii, care stiau ce au cerut sa li se faca si nu le-a facut o gramada de lucruri, ....iar eu nu concep la nunta mea sa ma trezesc fara ring de dans facut, fara casuta de bani, sau sa-mi fie florile ofilite.
Asta nu inseamna ca tie nu o sa-ti iasa cum iti doresti, si chiar iti doresc din suflet sa ai o nunta asa cum ai visat, poate nu esti nici foarte pretentioasa.....dar eu sunt

lala_88ro
11.03.2009, 12:09:41
cu cine colaborati pentru aranjamet si la ce pretz?

STEFANIA86
11.03.2009, 13:10:20

E o sa colaborez cu Lili din Silvania.pretul e bun,depinde si ce vrei sa-ti faci...eu de exemplu vreau tot ce se poate,dc ai timp poti sa treci pe la mine pe la lucru(Mondex,et 2 silvania)si vin eu cu tine bineinteles daca vrei:-p

lala_88ro
11.03.2009, 13:15:00
[quote=STEFANIA86;1570108]E o sa colaborez cu Lili din Silvania.pretul e bun,depinde si ce vrei sa-ti faci...eu de exemplu vreau tot ce se poate,dc ai timp poti sa treci pe la mine pe la lucru(Mondex,et 2 silvania)si vin eu cu tine bineinteles daca vrei:-p[/qute]

k stefania merci mult..practic eu numai saptamana viitoare vin acasa, deci s-ar putea sa ne auzim atunci....

miky88
11.03.2009, 14:09:31

Eu imi fac la Simona de la Galerii, inca nu stiu din ce flori imi fac, dar pretul este bun, mie mi-a convenit, am vazut aranjamente facute de ea iar preturile au fost foarte bune, vreau sa-mi faca ea tot, buchet de mireasa, buchetul la nase, invitatii, servetele, tot ce tine de nunta,sa nu am nici un stres, si chiar nu am auzit pe cineva sa se planga de serviciile ei, si am vorbit cu cateva mirese care au facut cu ea. Mi-a zis ca stie si pe cineva care face rochii de mireasa faine, am vazut cateva poze dar inca nu am fost sa discut cu persoana respectiva.
Acuma depinde si de ce doresti tu sa ai la nunta, cand ajungi in Zalau poti trece pe la ea sa vezi poze si sa discutati, o gasesti foarte usor.

lala_88ro
11.03.2009, 16:26:49
Eu imi fac la Simona de la Galerii, inca nu stiu din ce flori imi fac, dar pretul este bun, mie mi-a convenit, am vazut aranjamente facute de ea iar preturile au fost foarte bune, vreau sa-mi faca ea tot, buchet de mireasa, buchetul la nase, invitatii, servetele, tot ce tine de nunta,sa nu am nici un stres, si chiar nu am auzit pe cineva sa se planga de serviciile ei, si am vorbit cu cateva mirese care au facut cu ea. Mi-a zis ca stie si pe cineva care face rochii de mireasa faine, am vazut cateva poze dar inca nu am fost sa discut cu persoana respectiva.
Acuma depinde si de ce doresti tu sa ai la nunta, cand ajungi in Zalau poti trece pe la ea sa vezi poze si sa discutati, o gasesti foarte usor.

pai si eu vreau tot ce tine de nunta inafara de invitatii pt ca deja leam comandat....in legatura cu rochitza eu mi-o fac la ramona in piatza (am vazut o rochitza facuta de ea si mia placut cum arata ..sper sa iasa si a mea bine :-p )

adina_mari
11.03.2009, 21:19:17
Cu siguranta ca si "sursa" conteaza, dar cand mergi la nunta si vezi huse necalcate, patate, uzate de vreme, si intrebi cine a decorat sala si iti spune ca Lili de la piata, nu-ti mai arde sa asculti sursa, crede-ma. Am vazut eu cu ochii mei, am mai auzit si de la altii, care stiau ce au cerut sa li se faca si nu le-a facut o gramada de lucruri, ....iar eu nu concep la nunta mea sa ma trezesc fara ring de dans facut, fara casuta de bani, sau sa-mi fie florile ofilite.
Asta nu inseamna ca tie nu o sa-ti iasa cum iti doresti, si chiar iti doresc din suflet sa ai o nunta asa cum ai visat, poate nu esti nici foarte pretentioasa.....dar eu sunt

pai da eu vreau sa am huse necalcate la nuntaL-)

eu nu contest ce zici tu, e posibil sa se fi intamplat si asta. in fine eu am ales-o deja si sper ca va fi bine.

DENISIA28
12.03.2009, 14:35:20
buna adina...cum stai cu pregatirile? cred ca deja incepe stresul cel mare... eu zic ca o sa fie bine...eu mai am cate ceva de facut..dar in rest cred ca ma incadrez in program (:|

adina_mari
12.03.2009, 15:07:44
buna adina...cum stai cu pregatirile? cred ca deja incepe stresul cel mare... eu zic ca o sa fie bine...eu mai am cate ceva de facut..dar in rest cred ca ma incadrez in program (:|
buna denisia
stau destul de bine...stresul inca nu a inceput si sper sa nici nu inceapa degraba;-)

pe mine cel mai mult m-a stresat faptul ca nu imi gaseam rochita. dar am rezolvat si cu asta. azi am fost la prima proba si pana acum e bine. mai merg si maine si imediat e gata<:-P

eu zic ca te incadrezi foarte bine in program...am vazut ca le rezolvi pe toate din timp.asa e cel mai bine.
spor la pregatiri in continuare:*

DENISIA28
13.03.2009, 09:06:03
buna denisia
stau destul de bine...stresul inca nu a inceput si sper sa nici nu inceapa degraba;-)

pe mine cel mai mult m-a stresat faptul ca nu imi gaseam rochita. dar am rezolvat si cu asta. azi am fost la prima proba si pana acum e bine. mai merg si maine si imediat e gata<:-P

eu zic ca te incadrezi foarte bine in program...am vazut ca le rezolvi pe toate din timp.asa e cel mai bine.
spor la pregatiri in continuare:*

multumesc mult ...:* si tie mult spor... nu as vrea sa ma trezesc pe ultima suta de metri ca nu am asta nu am facut aialalta...cel mai bine e sa fie rezolvate cat mai repede...de unde ti ai luat rochita? din zalau? ma bucur ca ti ai gasit sa ti placa...\:D/ eu nu stiu unde sa mi fac prajiturile...nu am idee...:-<

adina_mari
13.03.2009, 10:04:54
multumesc mult ...:* si tie mult spor... nu as vrea sa ma trezesc pe ultima suta de metri ca nu am asta nu am facut aialalta...cel mai bine e sa fie rezolvate cat mai repede...de unde ti ai luat rochita? din zalau? ma bucur ca ti ai gasit sa ti placa...\:D/ eu nu stiu unde sa mi fac prajiturile...nu am idee...:-<
nu am cumparat-o, mi-o fac la comanda.
am fost la toate targurile din cluj, apoi am mers pe la magazine si nu am gasit nimic care sa-mi placa. de aceea m-am hotarat sa mi-o fac la comanda exact cum vreau eu

eu fac si tortul si prajiturile de dat acasa la dolce vita

BDiana
13.03.2009, 12:54:27
Va invit sa votati si voi in legatura cu mesajul din semnatura mea! :D

Medisa
13.03.2009, 13:42:37
Din Mai se deschide un restaurant mai jos de Vidalis. Fac nunti la o capacitate de 200 - 400 persoane. Am fost acolo si am vazut poze, cum va arata spatiul. E super. Eu am nunta acolo anul acesta.
<:-P

gabimari
16.03.2009, 08:54:05
am tot citit ms voaster nu stiu ce aveti cu lili iloc dar eu am fost la multe nunti decorate de ea si nu mi-sa parut ca tot ce zic unele de ea ar fi adevarat io cred ca multe is minciuni si mai cred ca si concurenta ei ii scot povesti

adina_mari
16.03.2009, 10:33:47
am tot citit ms voaster nu stiu ce aveti cu lili iloc dar eu am fost la multe nunti decorate de ea si nu mi-sa parut ca tot ce zic unele de ea ar fi adevarat io cred ca multe is minciuni si mai cred ca si concurenta ei ii scot povesti
in sfarsit mai zice cineva de bine de lili!
sunt total de acord cu tine^:)^
eu nu am mai insistat cu subiectul asta pentru ca am vazut ca e in zadar:[email protected]

gabimari
16.03.2009, 17:52:49
sti cum este numai cine munceste greseste probabil ca in perioada cand avea f mult de lucru o mai si gresit dar anul trecut am fost la mai multennti si ca am vazut facut de ea nu am vz de nici o firma are talent ori cine ce ar zice

adina_mari
16.03.2009, 18:19:52
sti cum este numai cine munceste greseste probabil ca in perioada cand avea f mult de lucru o mai si gresit dar anul trecut am fost la mai multennti si ca am vazut facut de ea nu am vz de nici o firma are talent ori cine ce ar zice
normal...
are talent, ii place ceea ce face, are multe idei si e dispusa sa investeasca.
tu cand ai nunta?

gabimari
16.03.2009, 18:21:33
iar cu husele chiar nu cred ca eu cand am intrebat la restaorante cand am cautat local toti au zis ca cele mai curate si calcate huse sunt a lui lili iloc deci is multe minciuni la mijloc si am vb cu multe mirese care au decorat cu ea si numai laude am auzit de ea dar stiti cum este cei rau circula repede dar binele mai greu asa este cand isi baga dr>:)acu coada

adina_mari
16.03.2009, 19:24:51
iar cu husele chiar nu cred ca eu cand am intrebat la restaorante cand am cautat local toti au zis ca cele mai curate si calcate huse sunt a lui lili iloc deci is multe minciuni la mijloc si am vb cu multe mirese care au decorat cu ea si numai laude am auzit de ea dar stiti cum este cei rau circula repede dar binele mai greu asa este cand isi baga dr>:)acu coada
sper sa am si eu motive sa o laud si dupa nunta;))

gabimari
16.03.2009, 19:59:28
nunta mea va fi numai la anul dar urmaresc de mult acest forum dar si pe ghidul miresei

gabimari
16.03.2009, 20:01:18
anul trecut erau parca mai multe miresici nu vise pare

adina_mari
16.03.2009, 20:18:52
anul trecut erau parca mai multe miresici nu vise pare
da erau. era dandelion, codruta, genoveva, cristina...dar vad ca in afara de genoveva nu mai intra fetele. nici mirela nu a mai intrat demult.

genoveva_1984
17.03.2009, 07:22:59
da erau. era dandelion, codruta, genoveva, cristina...dar vad ca in afara de genoveva nu mai intra fetele. nici mirela nu a mai intrat demult.

Da, se pare ca numai eu mi-am pastrat obiceiul de a sta cu voi de povesti. Oricum, mie imi place si nu as renunta chiar daca nu mai sunt miresica.:*

DENISIA28
17.03.2009, 09:33:12
buna si bine ai venit! spor la pregatiri si sa ai o nunta asa cum ai visat! e multa bataie de cap, dar merita <:-P

DENISIA28
17.03.2009, 09:48:19
si eu mai dau pe aici...:( nu des, dar cand am timp...si atatea pb de rezolvat...in mare parte le am rezolvat...mai sunt chestioarele astea mici...carora numai noi miresicile le dam importanta ( carduri de masa, invitatii, sticlute personalizate etc.) ,in rest sunt in grafic...mult spor la pregatiri tuturor miresicilor :* ... va doresc mult noroc , casa de piatra si sa aveti nunta cea mai frumoasa...:*

DENISIA28
17.03.2009, 10:16:19
adina, unde o sa ai cununia religioasa? eu ma gandesc la catedrala, dar toata lumea imi zice ca sa nu merg acolo, ca e nu stiu ce preot...si e aiurea...:( mie imi place ca e mai frumos...e si plin de flori...e altceva...nu stiu ce sa fac

DENISIA28
17.03.2009, 10:21:51
fetelor cu ce muzica deschideti nunta? vals sau blues? noi vrem sa luam lectii...sper sa reusim ...ar fi ff frumos sa invatam vals...\:D/

adina_mari
17.03.2009, 11:02:43
fetelor cu ce muzica deschideti nunta? vals sau blues? noi vrem sa luam lectii...sper sa reusim ...ar fi ff frumos sa invatam vals...\:D/
eu nu ma pot hotari...
daca ramanem la vals vom dansa ori pe valsul miresei ori pe madalina manole- vino dragostea mea

gabimari
17.03.2009, 21:03:15
imi cer scz ca ma bag dar la catedrala sunt 3 preoti si il poti alege pe care il vrei te cununa preotul cu care vb dar eu stiu ca toti is calumea[-o<

adina_mari
17.03.2009, 21:54:44
Da, se pare ca numai eu mi-am pastrat obiceiul de a sta cu voi de povesti. Oricum, mie imi place si nu as renunta chiar daca nu mai sunt miresica.:*
bine faci!nici sa nu te gandesti sa renunt!
si eu voi mai fi pe aici si dupa nunta<:-P

adina_mari
17.03.2009, 21:56:51
adina, unde o sa ai cununia religioasa? eu ma gandesc la catedrala, dar toata lumea imi zice ca sa nu merg acolo, ca e nu stiu ce preot...si e aiurea...:( mie imi place ca e mai frumos...e si plin de flori...e altceva...nu stiu ce sa fac
eu la sfanta vineri ...nu e asa frumos ca nu e spatiu verde si nu e terminata dar asta este. macar este frumos interiorul.
noi o sa avem mai multi preoti...cati exact nu stiu

genoveva_1984
18.03.2009, 07:35:43
bine faci!nici sa nu te gandesti sa renunt!
si eu voi mai fi pe aici si dupa nunta<:-P

Foarte bine... si mai ai asa de putin si tu...:*

adina_mari
18.03.2009, 08:43:23
Foarte bine... si mai ai asa de putin si tu...:*
da...parca nici nu-mi vine sa cred!dar abia astept!

DENISIA28
18.03.2009, 11:47:36
imi cer scz ca ma bag dar la catedrala sunt 3 preoti si il poti alege pe care il vrei te cununa preotul cu care vb dar eu stiu ca toti is calumea[-o<

stai linistita ...cu cat mai multe sfatutri cu atat mai bine ^:)^ mersi mult..eu auzisem de un proet mai ciudat...in rest e ok...;-)

adina_mari
18.03.2009, 12:55:15
fetelor voi ce faceti cu florile pe care le primiti la starea civila?:*

kristina_ant
18.03.2009, 16:54:02
Din florile primite la starea civila imi fac aranjamentele pe masa.A fost sfatul firmei de decor cu care colaborez.In timpul in care noi suntem la biserica ei ne fac aranjamentele.;-)

kristina_ant
18.03.2009, 22:38:26
Miky nu ti-am putut raspunde pe privat ,inca nu am 10 mesaje postate pe forum:"> .Putem povesti pe mess,id-ul meu este krisztina_antal.Te astept:*

genoveva_1984
19.03.2009, 07:55:02

Noi am dus florile acasa si cam o saptamana cat au tinut fara sa se vestejeasca am avut casa plina cu flori. Intr-adevar exista firma care le folosesc la aranjamente, dar eu nu am vrut pentru ca primesti o gramada de flori diferite si nu am vrut aranjamente amestecate.

gabimari
19.03.2009, 08:01:12
nu vi se pare ca intra cate o miresica zice ceva rau de cineva nu prea vrea sa sa sfatuiasca si peurma dispare si nu mai intra ceva vreme eu inteleg altceva din a te sfatui:-"

gabimari
19.03.2009, 08:02:15
se vede de departe cine e miresica adevarata

STEFANIA86
19.03.2009, 11:01:03
Buna fetelor,ce mai faceti?Cum stati cu pregatirile?Noi vom avea cununia religioasa la Sf Vineri:*

adina_mari
19.03.2009, 23:00:40
Buna fetelor,ce mai faceti?Cum stati cu pregatirile?Noi vom avea cununia religioasa la Sf Vineri:*
noi azi am dat comanda la verighete. pe 11 aprilie sunt gata<:-P

DENISIA28
20.03.2009, 08:09:36
Noi am dus florile acasa si cam o saptamana cat au tinut fara sa se vestejeasca am avut casa plina cu flori. Intr-adevar exista firma care le folosesc la aranjamente, dar eu nu am vrut pentru ca primesti o gramada de flori diferite si nu am vrut aranjamente amestecate.

asa e...nici mie nu imi place ideea de amestecatura de flori...mai ales atat de multe culori...:-p ...dar pe de alta parte e ok...te mai scuteste de o cheltuiala...dupa placul fiecaruia...eu una nu vreau sa fe mai mult de 2 culori pt aranjamentele pe mese sau la masa noastra...

DENISIA28
20.03.2009, 08:22:11
apropo fetelor, cum aveti nuntile? de zi sau de seara? o sa va lasati furate? mie nu imi prea place ideea. mi se pare ca se pierde si prea mult timp...si pe mine unde o sa ma duca???=)) in desire???:)) nu as vrea sa pierd atata timp...o sa vad eu cum fac...nunta mea o sa fie seara...

adina_mari
20.03.2009, 10:31:26
si eu vreau sa avem aceleasi aranjamente pe toate mesele...parerea mea este ca arata mult mai bine

dar ma gandesc ca vor fi foarte multe...eu abia le-am gasit loc florilor care le-am primit in clasa 12 la festivitate...

atatea vaze sigur nu am:))
o sa pregatesc borcane

genoveva_1984
20.03.2009, 10:56:49
si eu vreau sa avem aceleasi aranjamente pe toate mesele...parerea mea este ca arata mult mai bine

dar ma gandesc ca vor fi foarte multe...eu abia le-am gasit loc florilor care le-am primit in clasa 12 la festivitate...

atatea vaze sigur nu am:))
o sa pregatesc borcane

Ei, la fel am facut si eu... am pus prin toate vazele din casa, apoi am recurs la borcane si vaze imprumutate. Mai ales ca eu mi-am luat acasa si toate aranjamentele de la nunta ( de pe masa mirilor, de pe stalpi, cosuletele de la starea civila)...am avut atunci o gramada de flori.

gabimari
20.03.2009, 20:03:34
cum mai stati cu pregatirile sper ca dupa nunti o sa ne ajutati si pe miresicile din 2010 si o sa ne dati si noua sfaturi si informatii:">

gabimari
20.03.2009, 20:05:51
din ce flori va faceti aranjamentele?

adina_mari
21.03.2009, 00:24:19
din ce flori va faceti aranjamentele?
eu maine merg la un depozit de flori sa vad mai multe flori si ma hotarasc

gabimari
25.03.2009, 19:50:06
buna fetelor ce mai faceti ce se intampla cu voi vad ca nu prea mai aveti multe de spus sau sunteti asa ocupate:-\

STEFANIA86
26.03.2009, 09:21:57
Eu mai am ceva pana la nunta,dar acum ne stresam cu vinul....e adevarat ca la nunta trebuie dat vin alb demisec?:-SS

genoveva_1984
26.03.2009, 11:05:12
Eu mai am ceva pana la nunta,dar acum ne stresam cu vinul....e adevarat ca la nunta trebuie dat vin alb demisec?:-SS

N-am auzit asa ceva. Fiecare da ce vin vrea.

DENISIA28
27.03.2009, 09:04:01

asa e ...fiecare ce vin vrea..poate sa fie rosu sau alb sau ambele...;)) se spune ca vinul demisec nu trecxe asa repede , pt ca nu e dulce si se bea sprit ;-) si acela dulce ar trece mai repede...asa spun vanzatorii de vin ...si de aceea ideea cu vin demisec :>

adina_mari
27.03.2009, 09:46:24
buna fetelor ce mai faceti ce se intampla cu voi vad ca nu prea mai aveti multe de spus sau sunteti asa ocupate:-\
eu spun mai multe la alt topic...aici nu prea e activitate...plus ca de exemplu cu stefania vorbesc mai mult pe mess

apropo luni mi-au venit invitatiile pe care le-am comandat tot la lili iloc.mi-au venit la timp si tipul pe care mi l-a recomandat mi le-a scris in nici 2 ore(230 de buc).tot la el in fac si cardurile de multumire.

genoveva_1984
27.03.2009, 11:11:05
eu spun mai multe la alt topic...aici nu prea e activitate...plus ca de exemplu cu stefania vorbesc mai mult pe mess

apropo luni mi-au venit invitatiile pe care le-am comandat tot la lili iloc.mi-au venit la timp si tipul pe care mi l-a recomandat mi le-a scris in nici 2 ore(230 de buc).tot la el in fac si cardurile de multumire.

Apropo, Adina, am uitat sa te intreb daca nu-ti trebuie umbreluta de miresica. Eu mi-am cumparat si daca vrei sa ti-o imprumut, cu mare drag. Sau daca ai nevoie de altceva si vrei sa te ajut...:*

Pun si o poza cu umbreluta...

genoveva_1984
27.03.2009, 11:18:53
Apropo, Adina, am uitat sa te intreb daca nu-ti trebuie umbreluta de miresica. Eu mi-am cumparat si daca vrei sa ti-o imprumut, cu mare drag. Sau daca ai nevoie de altceva si vrei sa te ajut...:*

Acum am atasat si poza...

adina_mari
27.03.2009, 11:34:03

mersi mult dar umbreluta parca are marius...si oricum nu stiu daca vreau umbreluta sau nu...ma mai gandesc
evantai mi-ar trebui dar inca nu am avut timp sa caut.sper sa-mi gasesc in cluj

tu de unde ai luat vinul?

genoveva_1984
27.03.2009, 13:02:06
mersi mult dar umbreluta parca are marius...si oricum nu stiu daca vreau umbreluta sau nu...ma mai gandesc
evantai mi-ar trebui dar inca nu am avut timp sa caut.sper sa-mi gasesc in cluj

tu de unde ai luat vinul?

Da, intr-adevar, cred ca mi-a zis si mie Marius ca are. Evantai nu stiu unde este, dar eu mi-am luat umbrela din Cluj din piata Marasti. Este un magazin acolo cu specific de nunta si sunt foarte multe obiecte interesante. S-ar putea sa gasesti evantai acolo. Iar vinul nu l-am cumparat, l-au avut socrii. Ei au vie si se ocupa de prelucrarea vinului si era pregatit vinul de nunta de muult...:)) In schimb, am auzit multa lume ca lauda vinul de Recas. Si mai stiu ca sunt care aduc de la Borla.

adina_mari
27.03.2009, 17:15:38
Da, intr-adevar, cred ca mi-a zis si mie Marius ca are. Evantai nu stiu unde este, dar eu mi-am luat umbrela din Cluj din piata Marasti. Este un magazin acolo cu specific de nunta si sunt foarte multe obiecte interesante. S-ar putea sa gasesti evantai acolo. Iar vinul nu l-am cumparat, l-au avut socrii. Ei au vie si se ocupa de prelucrarea vinului si era pregatit vinul de nunta de muult...:)) In schimb, am auzit multa lume ca lauda vinul de Recas. Si mai stiu ca sunt care aduc de la Borla.
noi cred ca il luam din crama pana la urma...mai vedem
mersi de informatii!o sa merg si acolo sa vad. sper sa gasesc>:D< >:D< >:D<

gabimari
29.03.2009, 20:27:54
:[email protected] buna fetelor aveti ceva noutati ce se mai zice pri sat?

genoveva_1984
30.03.2009, 07:27:47
noi cred ca il luam din crama pana la urma...mai vedem
mersi de informatii!o sa merg si acolo sa vad. sper sa gasesc>:D< >:D< >:D<

Nu-i pentru ce. Si in afara de vin ce mai aveti de pregatit?

adina_mari
30.03.2009, 09:58:47
Nu-i pentru ce. Si in afara de vin ce mai aveti de pregatit?
pai trebuie sa mergem peste 2 saptamani sa stabilim meniul, mai trebuie sa luam bautura pentru femei, sa vorbim la severus pentru tort si prajiturile de dat acasa dar asta numia ca o saptamana inainte, sa ducem certificatele de botez la biserica, sa luam fructele, sa-si ia mirele costum ca inca nu si-a gasit nimic sa-i placa, eu mai trebuie sa-mi iau pantofii....mai avem destule;))
si am inceput sa impartim invitatiile >:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
30.03.2009, 12:15:55
pai trebuie sa mergem peste 2 saptamani sa stabilim meniul, mai trebuie sa luam bautura pentru femei, sa vorbim la severus pentru tort si prajiturile de dat acasa dar asta numia ca o saptamana inainte, sa ducem certificatele de botez la biserica, sa luam fructele, sa-si ia mirele costum ca inca nu si-a gasit nimic sa-i placa, eu mai trebuie sa-mi iau pantofii....mai avem destule;))
si am inceput sa impartim invitatiile >:D< >:D< >:D<

Asta o sa fie perioada cea mai agitata. Sa aveti spor la treaba ca sa mearga totul cat mai bine. >:D< >:D<

adina_mari
30.03.2009, 14:31:19
Asta o sa fie perioada cea mai agitata. Sa aveti spor la treaba ca sa mearga totul cat mai bine. >:D< >:D<
mersi mult!

ancu_14
30.03.2009, 23:21:03
Salut Medisa!Am auzit si eu de restaurantul Transilvania Nu ai ceva poze de acolo?Sunt si eu interesata de restaurant si tare m-as bucura daca mi-ai putea arata si mie ce ai vazut :) Spor la pregatiri!

adina_mari
30.03.2009, 23:59:43
Salut Medisa!Am auzit si eu de restaurantul Transilvania Nu ai ceva poze de acolo?Sunt si eu interesata de restaurant si tare m-as bucura daca mi-ai putea arata si mie ce ai vazut :) Spor la pregatiri!
anca draga, du-te si tu si spune-le sa-ti arate poze.sau mai ai un pic de rabdare ca imediat vine luna mai si o sa poti vedea cum arata.

STEFANIA86
08.04.2009, 13:01:25
Ceau fetelor!Am mai rezolvat inca o problema.Am fost la primarie si mi-am rezervat ora 16:45.#:-SPuteti merge de pe acum ca au un caiet unde te trec si pe urma mergi numai cu actele:D.Acum tre sa ma mai duc numai la biserica:*

genoveva_1984
09.04.2009, 07:34:11
Ceau fetelor!Am mai rezolvat inca o problema.Am fost la primarie si mi-am rezervat ora 16:45.#:-SPuteti merge de pe acum ca au un caiet unde te trec si pe urma mergi numai cu actele:D.Acum tre sa ma mai duc numai la biserica:*

Da, ai dreptate, si noi am facut o "rezervare" cam cu 2 luni inainte de nunta si cand am fost noi erau deja o gramada de programari facute. Mi-au spus de acolo ca sunt care se programeaza si cu 4-5 luni inainte ca sa fie siguri ca isi gasesc ora dorita. Noi cu greu am mai gasit loc...dar oricum nu s-au prea respectat programarile. Noi am avut la 17:45 si am ajuns acolo pe la 18:15, dar am intrat abia la 19:00, pentru ca s-a intrat cam in ordinea sosirii.

adina_mari
09.04.2009, 23:28:44
Da, ai dreptate, si noi am facut o "rezervare" cam cu 2 luni inainte de nunta si cand am fost noi erau deja o gramada de programari facute. Mi-au spus de acolo ca sunt care se programeaza si cu 4-5 luni inainte ca sa fie siguri ca isi gasesc ora dorita. Noi cu greu am mai gasit loc...dar oricum nu s-au prea respectat programarile. Noi am avut la 17:45 si am ajuns acolo pe la 18:15, dar am intrat abia la 19:00, pentru ca s-a intrat cam in ordinea sosirii.
cam asa a fost tot timpul...

mai rar miri care sa nu intarzie pe undeva :))

genoveva_1984
10.04.2009, 07:31:09
cam asa a fost tot timpul...

mai rar miri care sa nu intarzie pe undeva :))

Daa..=)) Si eu chiar ziceam ca la noi nu o sa se intample pentru ca am incercat sa stabilesc totul dinainte ...cu ore, cu calcule exacte...n-am avut nici o sansa. Intamplari neprevazute apar oricum si nu ai cum sa le controlezi.

adina_mari
10.04.2009, 20:44:19
Daa..=)) Si eu chiar ziceam ca la noi nu o sa se intample pentru ca am incercat sa stabilesc totul dinainte ...cu ore, cu calcule exacte...n-am avut nici o sansa. Intamplari neprevazute apar oricum si nu ai cum sa le controlezi.
normal...
azi ne-am programat si noi la 17:15<:-P

STEFANIA86
11.04.2009, 09:22:45
Ma bucur pentru voi ca ati gasit mai repede loc la programari:)>-

adina_mari
12.04.2009, 14:26:54
Ma bucur pentru voi ca ati gasit mai repede loc la programari:)>-
da...am avut noroc pt ca erau cam ocupate locurile...mai era loc de la 16 sau de la 17:45. oricum in caz ca nu gaseam loc asa repede faceam pozele inainte de civila si era ok si asa. pe 30 mai era si mai plin>:D<

DENISIA28
17.04.2009, 08:41:24
buna fetelor...va doresc sa aveti sarbatori frumoase, pline de bucurii si clipe minunate! paste fericit!
hristos a inviat!

adina_mari
19.04.2009, 14:32:17
Hristos a inviat!
Va doresc un Paste Fericit alaturi de cei dragi!:*

adina_mari
22.04.2009, 00:09:47
fetelor stiti cam cat costa o lumanare pentru biserica?

genoveva_1984
22.04.2009, 07:24:21
fetelor stiti cam cat costa o lumanare pentru biserica?

Nu stiu cat costa, dar cred ca depinde si de model. Eu nu am intrebat cat sunt cand le-am cumparat...au fost incluse in pretul decoratiunilor, dar stiu ca au fost 30 ron, gata impodobite...simple, chiar nu stiu cat ar putea fi, dar poti sa intrebi la florarii.

adina_mari
22.04.2009, 10:39:49
Nu stiu cat costa, dar cred ca depinde si de model. Eu nu am intrebat cat sunt cand le-am cumparat...au fost incluse in pretul decoratiunilor, dar stiu ca au fost 30 ron, gata impodobite...simple, chiar nu stiu cat ar putea fi, dar poti sa intrebi la florarii.
mersi!o sa merg sa vad asa de curiozitate>:D<

DENISIA28
22.04.2009, 11:20:14
buna fetelor...se apropie repede momentul mult asteptat!!! cum stati cu pregatirile? mai aveti? >:D<

adina_mari
22.04.2009, 13:02:37
buna fetelor...se apropie repede momentul mult asteptat!!! cum stati cu pregatirile? mai aveti? >:D<
noi acum suntem la partea cu impartitul invitatiilor si urmeaza confirmarile. maine mergem pe la local ca sa stabilim meniul si tot asa.

miky88
22.04.2009, 15:30:16
[fetelor stiti cam cat costa o lumanare pentru biserica?]

anul trecut cand a facut sora mea nunta era cam 14-15 lei o lumanare simpla, iar impodobita cu 3 trandafiri si ce mai pun ei acolo, verdeata floricele de alea mici albe si ceva tul a ajuns la 50 de ron o bucata, dar astea sunt platite de nasi;;)

STEFANIA86
22.04.2009, 18:24:01
Noi acum ne scriem invitatiile si inca nu mai putem face nimic.pana acum am facut programarea la starea civila,am vb pt aranjarea salii si alte lucruri mai marunte...am facut poza pt etichetele de pe sticlele de vin si sa vedem ce va mai urma....;-)

adina_mari
22.04.2009, 19:49:43
[fetelor stiti cam cat costa o lumanare pentru biserica?]

anul trecut cand a facut sora mea nunta era cam 14-15 lei o lumanare simpla, iar impodobita cu 3 trandafiri si ce mai pun ei acolo, verdeata floricele de alea mici albe si ceva tul a ajuns la 50 de ron o bucata, dar astea sunt platite de nasi;;)
stiu ca le platesc nasii dar eram curioasa sa vad cam cat ar costa aici pentru ca prin bucuresti costa cam 6 mil 2 lumanari dar cu aranjament floral bogat

adina_mari
05.05.2009, 17:06:15
ce mai faceti, fetelor?
eu ieri am depus actele la primarie<:-P

DENISIA28
13.05.2009, 12:44:14
buna fetelor. ce mai faceti? cum sunteti? adina iti doresc sa ai cea mai frumoasa nunta si sa fiti cei mai fericiti! <:-P

adina_mari
13.05.2009, 20:17:20
buna fetelor. ce mai faceti? cum sunteti? adina iti doresc sa ai cea mai frumoasa nunta si sa fiti cei mai fericiti! <:-P
multumesc mult:* :* :*

mariana_sur
20.06.2009, 15:59:00
Buna!Sunt si eu miresica din zalau.Noi avem rezervare la restaurant Premier,pt filmare,muzica si poze il avem pe Marius Salajean ,iar pt decoratiuni pe Simona de la Galerii.Voi pe unde v-ati facut rezervari?

adina_mari
20.06.2009, 21:28:37
Buna!Sunt si eu miresica din zalau.Noi avem rezervare la restaurant Premier,pt filmare,muzica si poze il avem pe Marius Salajean ,iar pt decoratiuni pe Simona de la Galerii.Voi pe unde v-ati facut rezervari?

bine ai venit printre noi, mariana!

mariana_sur
21.06.2009, 12:25:30
bine ai venit printre noi, mariana!

Multumesc!!!Va urmaresc de ceva vreme,am vazut si pozele tale de la nunta si imi plac foarte mult.Ai fost o mireasa superba.Imi place f mult rochia ta!!!!

adina_mari
21.06.2009, 17:30:25
Multumesc!!!Va urmaresc de ceva vreme,am vazut si pozele tale de la nunta si imi plac foarte mult.Ai fost o mireasa superba.Imi place f mult rochia ta!!!!
multumesc!>:D<

genoveva_1984
25.06.2009, 14:38:34
Adina, imi permit sa "fur" niste idei de coafura de la tine. Mi-a placut si as vrea sa ma inspir un pic pentru nunta nasilor mei.. ca nu mai stiu cum sa ma coafez si as vrea ceva mai special. Ce flori ai avut in par?

adina_mari
25.06.2009, 22:32:50
Adina, imi permit sa "fur" niste idei de coafura de la tine. Mi-a placut si as vrea sa ma inspir un pic pentru nunta nasilor mei.. ca nu mai stiu cum sa ma coafez si as vrea ceva mai special. Ce flori ai avut in par?

>:D< ma bucur ca ti-a placut. in par am avut frezii si au rezistat foarte bine avand in vedere ca le-am avut puse de pe la ora 14 si au fost si sub voal.

genoveva_1984
26.06.2009, 08:12:14
>:D< ma bucur ca ti-a placut. in par am avut frezii si au rezistat foarte bine avand in vedere ca le-am avut puse de pe la ora 14 si au fost si sub voal.

mi s-a parut mie ca erau frezii. Chiar s-au mentinut foarte bine si au aratat frumos. Mersi. >:D< Poop.

DENISIA28
02.07.2009, 10:33:04
buna fetelor. ce mai faceti? nu prea am avut timp sa mai stau pe forum...:( au inceput alergaturile cu pregatirile...am avut si multa treaba la serviciu...#:-S ...am rezolvat cu invitatiile!!! in sfarsit...pot sa le dau la impartit :) ... mai trebuie sa mai fac etichetele de tuica...si sa mi cumpar rochita...:D abia astept sa vina ziua cea mare!!!

DENISIA28
02.07.2009, 10:34:27
am uitat sa precizez ca am luat verighetele ...=P~ ..mai sunt putine lucruri care trebuie sa le organizez...sper sa iasa totul bine :-SS

adina_mari
12.07.2009, 20:41:15
casa de piatra, stefania!!!!!!!!!
cum a fost? abia astept sa vad poze>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
14.07.2009, 17:06:20
Dragele mele, stiu ca la un moment dat a pus cineva pe forum numarul de telefon al unui instructor de dansuri din Zalau. As avea si eu nevoie de el. Poate careva dintre voi sa ma ajute? Puteti sa-l trimiteti pe privat sa nu fie probleme. Pooop.>:D<

STEFANIA86
14.07.2009, 23:24:16
Mersi Adina a fost super fain din toate punctele de vedere,voi cum v-ati distrat?

STEFANIA86
14.07.2009, 23:34:21
Si acum incerc sa pun pozele....nu ma lasa ca is prea mari,cand am timp tre sa vad cum sa le modific

genoveva_1984
14.07.2009, 23:44:37
Si acum incerc sa pun pozele....nu ma lasa ca is prea mari,cand am timp tre sa vad cum sa le modific

Casa de piatra si tot ce va doriti!>:D<

adina_mari
15.07.2009, 09:53:43
Mersi Adina a fost super fain din toate punctele de vedere,voi cum v-ati distrat?
ma bucur ca a fost totul bine!
si no ne-am distrat super!a fost foarte frumos>:D<>:D<>:D<

priponroxana
15.07.2009, 16:54:34
Casa de piatra Stefania!!!! Asteptam poze;))

DENISIA28
22.07.2009, 09:34:12
casa de piatra stefania! sa va iubiti mereu si sa fiti fericiti

cristeaioana
22.07.2009, 13:36:51
casa de piatra stefania ..................si eu am nunta peste o luna si is fff stresata.....sper sa iasa totul bine<:-P

STEFANIA86
22.07.2009, 23:24:36
Va multumesc pt mesaje si va doresc si voua tot binele din lume si viitoarelor miresici va spun sa nu va stresati ca totul va iesi bine si merita sa va bucurati de fiecare moment<:-P

priponroxana
22.07.2009, 23:31:44
Multumim pt sfaturi...eu chiar nu vreau sa ma stresez pt nimik...sper sa fie asa;)) pentru ca vreau sa fiu cea mai fericita in ziua nuntii mele!

DENISIA28
13.08.2009, 12:44:21
buna fetelor, ce mai faceti? de multa vreme nu am dat pe aici...imi era dor de site si de sfaturi si ideile voastre...mai am putin pana la nunta..la munca abia am timp sa respir, colegul meu fiind in concediu, trebuie sa fac de 2x munca...:-<(:|...plus pregatiri de nunta..mai am mai putin de o luna.
Felicitari miresicilor care au trecut cu bine peste tot!!!;-)
Sper sa treaca totul bine

adina_mari
13.08.2009, 22:59:43
buna fetelor, ce mai faceti? de multa vreme nu am dat pe aici...imi era dor de site si de sfaturi si ideile voastre...mai am putin pana la nunta..la munca abia am timp sa respir, colegul meu fiind in concediu, trebuie sa fac de 2x munca...:-<(:|...plus pregatiri de nunta..mai am mai putin de o luna.

spor la pregatiri!o sa vezi ca totul va fi bine!
sa te bucuri de fiecare clipa deoarece totul trece extrem de repede...:* :* :*

mariana_sur
17.08.2009, 10:09:43
si eu mai am 4 zileeee.sper sa fie tot ok[-o<

adina_mari
17.08.2009, 11:28:38
multa bafta pe ultima suta de metri, roxana si mariana! va doresc sa aveti parte de o nunta de vis!>:D<

priponroxana
17.08.2009, 22:46:04
Mersi Adina!! Sper sa fie!! dar am anumite emotii la machiaj cum o sa imi iasa..organizarea tot...trebuie sa ma linistesc pe nunta sa nu fiu asa stresata. Sti ca am avut pb cu boleroul, mi l-am facut in Cluj dar nu prea imi place cum a iesit:((..Sper sa fie cald sa scap de el, ca pe un site meteo arata ca in 30 o sa fie doar19grade:( si sunt trista. O sa ma rog sa fie cald.

STEFANIA86
19.08.2009, 23:04:37
Nu te ingrijora atat,lasa ca va fi bine....si la noi la nunta a fost innorat si am crezut ca nu voi putea sa-mi fac pozele in parc ca va veni ploaia dar a fost bine,nu a fost deloc cald dar nici frig.....nu mai fi stresata si bucura-te de orice lucru ca va trece ffff repede>:D<

priponroxana
25.08.2009, 23:54:48
Fetelor puneti poze de la nunta voastra!!

adina_mari
26.08.2009, 20:59:50
mariana, cum a trecut ziua cea mare? poate ne pune diana niste poze pana intri tu:*

genoveva_1984
27.08.2009, 08:02:01
mariana, cum a trecut ziua cea mare? poate ne pune diana niste poze pana intri tu:*

Din pacate nu prea am poze , dar le-au primit ei pe cele de la fotograf si cred ca le va posta Mariana. Mie mi s-a parut ca a iesit foarte bine, iar ei au fost foarte draguti...poate un pic prea agitati. Cumnatul meu ne-a pus pe toti pe jar...am crezut ca ne va lua la un moment dat la bataie daca nu respectam planul lui:)) .Ne bucuram insa ca a fost o nunta frumoasa, noi ne-am simtit foarte bine si cred ca si ei au fost multumiti.>:D<

adina_mari
27.08.2009, 08:21:50
Din pacate nu prea am poze , dar le-au primit ei pe cele de la fotograf si cred ca le va posta Mariana. Mie mi s-a parut ca a iesit foarte bine, iar ei au fost foarte draguti...poate un pic prea agitati. Cumnatul meu ne-a pus pe toti pe jar...am crezut ca ne va lua la un moment dat la bataie daca nu respectam planul lui:)) .Ne bucuram insa ca a fost o nunta frumoasa, noi ne-am simtit foarte bine si cred ca si ei au fost multumiti.>:D<

ma bucur ca a fost bine!>:D<

repede au primit pozele...noua abia dupa 2 saptamani ni le-a dat

genoveva_1984
27.08.2009, 11:58:38
ma bucur ca a fost bine!>:D<

repede au primit pozele...noua abia dupa 2 saptamani ni le-a dat

Si eu am zis la fel. Dar lor le-au dat luni dupa nunta ca ei pleaca sambata in Italia si le-au cerut mai repede. Si ieri au primit dvd-urile cu filmarea. Dar nu le-am vazut inca si chiar sunt curioasa.

Irmuresan
27.08.2009, 12:27:45
Hey fetelor,

Eu si cumnatica mea care e miresica ne-am programat la un salon pentru coafura si machiaj, dar tocmai ne-au anuntat ca fata de la machiaj a plecat si nu mai are cine sa se ocupe de noi.
ar fii ideal daca am gasi pe cineva care sa vina sa ne machieze chiar acolo la salon dupa ce termina cu aranjatul parului
ma puteti ajuta? nunta e in 12 sept si e de zi.

mariana_sur
27.08.2009, 18:43:45
Am revenit cu cateva poze dupa nunta.Nunta a fost ok in general,au fost si cateva probleme cu servirea la restaurant si ne-au venit cateva persoane in plus..dupa cum spunea diana fratele sotului meu deja inebunise ca nu mai stia unde sa-i puna la mese,dar s-au rezolvat pana la urma toate.Muzica a fost buna,invitatii s-au simtit bine...spre bucuria noastra,de poze nu suntem f multumiti,filmarea urmeaza sa o primesc maine si sper macar aia sa iasa bine.De coafura am fost multumita,in ciuda problemelor care le-am avut cu,coafoarele iar machiajul nu a fost chiar in masura asteptarilor mele dar a fost ok...Daca vreti si alte informatii astept intrebari:*Sper sa va placa pozele

inca cateva poze>:D<

adina_mari
27.08.2009, 19:22:21
inca cateva poze>:D<

ati fost foarte frumosi!o adevarata printesica!marius a facut pozele?de ce anume nu sunteti multumiti?

STEFANIA86
28.08.2009, 00:04:46
Casa de piatra si tot ce va doriti in viata!Ati fost foarte frumosi ....bine ca a fost bine la nunta si nu v-au lipsit persoane cum s-au intamplat in multe cazuri:)>-

mariana_sur
29.08.2009, 12:41:04
Marius a fost doar cu muzica si am fost foarte multumiti,in schimb pt poze si filmat a avut alta echipa..nu foarte priceputa care ne-a facut o gramada de poze aiurea..ne-a taiat din maini,picioare,ba ne-a scos prea intunecosi,ba prea luminosi..in fine,au iesit si cateva poze bine de care sunt multumita si speram macar filmarea sa fie ok.Cand am primit filmarea ieri am crezut ca innebunesc..surpriza ..pe toate dvd-urile poze cu noi 2 cu ochii inchisi.Deci va imaginati..Pana la urma s-a rezolvat ca ni le-a refacut marius..adica coperta si poza de pe cd-uri...iar filmarea..poate fi.Albumul inca nu l-am primit..dar sper sa se ocupe marius si de ala cum trebuie sa iasa bine.

adya
29.08.2009, 18:50:53
Buna miresici!
Eu sunt din Sibiu, am fost sapt trecuta la o nunta in zalau, si noua ne-a placut tare mult muzica si dj-ul. I-am cerut nr. de tel. si ne-a facut o oferta : muzica+poze+filmat 900 E. Este vorba despre Dan Craete. Va rog puteti sa-mi dati niste detalii despre el si echipa lui, daca la-ti avut la nunta sau il cunoasteti?
PS. Mi-a placut mult zalaul si oamenii de acolo.

adina_mari
30.08.2009, 20:35:46
Buna miresici!
Eu sunt din Sibiu, am fost sapt trecuta la o nunta in zalau, si noua ne-a placut tare mult muzica si dj-ul. I-am cerut nr. de tel. si ne-a facut o oferta : muzica+poze+filmat 900 E. Este vorba despre Dan Craete. Va rog puteti sa-mi dati niste detalii despre el si echipa lui, daca la-ti avut la nunta sau il cunoasteti?
PS. Mi-a placut mult zalaul si oamenii de acolo.

eu nu am auzit de el si mi se pare ca cere cam mult. depinde si ce contine mai exact aceasta oferta.

adina_mari
01.09.2009, 08:45:28
denisia si ioana, a venit si randul vostru!

va doresc sa aveti parte de o zi minunata sambata!spor la ultimele pregatiri>:D<

mariana_sur
02.09.2009, 21:18:36
Multumim pt sfaturi...eu chiar nu vreau sa ma stresez pt nimik...sper sa fie asa;)) pentru ca vreau sa fiu cea mai fericita in ziua nuntii mele!
casa de piatra si multa,multa fericire!!!sa va bucurati de fiecare moment petrecut impreuna si sa va iubiti mult>:D<

mariana_sur
02.09.2009, 21:30:44
o sa iasa totul bine ai sa vezi.si eu m-am stresat putin inainte de nunta...dar a iesit bine pana la urma.bine ca mici surprize neplacuta au fost,nu poate sa fie totul perfect dar au trecut toate.important e sa fiti fericiti si sa va simtiti bine la nunta voastra ca trece f repede.eu in urmatoarea zi parca nu reuseam sa imi mai aduc aminte nimic..a fost ca un vis..nu-mi venea sa cred ca am fost mireasa:-?..noroc cu dvd-u...sunt momente frumoase ai sa vezi ca o sa-ti fie dor de ele;-).succes la pregatiri!!!!!!!!

priponroxana
06.09.2009, 13:50:19
Si eu m-am stresat destul inate de nunta...merita si stresul si nici nu merita..oricum a iesitt bine nunta mea, a fost perfecta! Din pacate timpul a trecut atat de repede in cat nu mi-a venit sa cred..mi-am dorit sa fac mai multe la nunta mea dar nu am apucat ca totul parca a fost un vis. m-am simtit foarte bine..cat de curand am sa postez si poze de la nunta:P

adina_mari
06.09.2009, 18:19:40
Si eu m-am stresat destul inate de nunta...merita si stresul si nici nu merita..oricum a iesitt bine nunta mea, a fost perfecta! Din pacate timpul a trecut atat de repede in cat nu mi-a venit sa cred..mi-am dorit sa fac mai multe la nunta mea dar nu am apucat ca totul parca a fost un vis. m-am simtit foarte bine..cat de curand am sa postez si poze de la nunta:P

ma bucur ca a iesit totul bine!casa de piatra si multa fericire va doresc!
asteptam pozele;))

genoveva_1984
07.09.2009, 14:39:44

Casa de piatra si multa, multa fericire!

STEFANIA86
07.09.2009, 23:34:02
Casa de piatra si multa fericire noilor miresici si asteptam pozele....<:-P =D>

genoveva_1984
16.09.2009, 07:45:04
o sa iasa totul bine ai sa vezi!!!!!!!!

La multi ani, Mari!

lauriss
16.09.2009, 17:21:11
Avand in vedere ca sunt noua pe aici,...ma prezint ...:-p Laura ma numesc..si as avea nevoie de ajutorul vostru putin...eu cu prietenul meu ne gandim sa facem nunta anu viitor in toamna<:-P..el e din Hunedoara dar,...ne gandim sa facem nunta in Zalau.[-o<

Acuma intrebarea mea este urmatoarea:..cam cu cat timp inainte sa ma duc sa intreb la localuri?...adica ma gandesc la Restaurant Transilvania, Elysee,...imi mai dati idei?:-\
maxim 300-350 persoane
Va pup..:*:*:*

adina_mari
16.09.2009, 22:14:58
Avand in vedere ca sunt noua pe aici,...ma prezint ...:-p Laura ma numesc..si as avea nevoie de ajutorul vostru putin...eu cu prietenul meu ne gandim sa facem nunta anu viitor in toamna<:-P..el e din Hunedoara dar,...ne gandim sa facem nunta in Zalau.[-o<

Acuma intrebarea mea este urmatoarea:..cam cu cat timp inainte sa ma duc sa intreb la localuri?...adica ma gandesc la Restaurant Transilvania, Elysee,...imi mai dati idei?:-\
maxim 300-350 persoane
Va pup..:*:*:*

buna, laura!
poti incepe cautarea localului linistita...noi am rezervat severusul cu un an si jumatate inainte

mariana_sur
17.09.2009, 19:48:36
La multi ani, Mari!
Multumesc Diana!!!:*

adina_mari
20.09.2009, 23:02:37
La multi ani, Mari!

diana, la multi ani pentru prima aniversare!multa fericire si sa ajungeti sa sarbatoriti macar 50 de aniversari>:D< >:D< >:D<

genoveva_1984
21.09.2009, 07:46:36
diana, la multi ani pentru prima aniversare!multa fericire si sa ajungeti sa sarbatoriti macar 50 de aniversari>:D< >:D< >:D<

Multumesc tare mult, Adina. >:D< La fel va doresc si voua. Din pacate, nu a fost o aniversare prea frumoasa pentru ca am fost singura. Cristi e plecat de 2 saptamani intr-o aplicatie. Asa ca nu am prea sarbatorit. Astept sa vina el acasa, sa recuperam.

adina_mari
21.09.2009, 11:02:00
Multumesc tare mult, Adina. >:D< La fel va doresc si voua. Din pacate, nu a fost o aniversare prea frumoasa pentru ca am fost singura. Cristi e plecat de 2 saptamani intr-o aplicatie. Asa ca nu am prea sarbatorit. Astept sa vina el acasa, sa recuperam.

lasa ca vine el acasa si o sa recuperati voi:D

oricum nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an de la nunta ta:)

genoveva_1984
21.09.2009, 11:13:17
lasa ca vine el acasa si o sa recuperati voi:D

oricum nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an de la nunta ta:)

Da, abia astept pana miercuri cand vine.

Nici nu vreau sa ma gandesc cat de repede a trecut timpul. Mi-am pus ieri caseta de la nunta...si tare rau imi pare ca nu mai pot retrai emotiile si senzatiile de atunci.

cami_rus86
22.09.2009, 17:16:38
Buna fetelor.... Sunt noua pe aici si foarte incantata ca exista un forum pt viitoarele mirese! Din Zalau sunt mai putine fete pe forum decat in alte orase dar totusi m-as bucura sa vorbesc cu cineva care trece sau a trecut prin acest eveniment!

Nunta mea va avea loc pe 24 sept 2011... stiu, mai este mult pana atunci dar in curand vrem sa ne cautam un local pt ca din cate stiu acestea trebuie rezervate cu cel putin un an inainte... iar noi ne dorim enorm de mult sa aiba loc pe 24 sept pt ca este o zi speciala pt noi (implinim 5 ani in ziua nuntii).

Asadar, stiti care ar fi cele mai bune restaurante tinand cont neaparat de calitate-pret?

Ps: o sa avem in jur de 300 de persoane

STEFANIA86
22.09.2009, 20:48:40
Bine ai venit Cami si multa fericire...Parerea mea ii sa incerci si la Severus ,eu zic ca ii super acaolo din toate punctele de vedere si cred ca pot sa-ti confirme si Adina si Diana.Noi l-am inchiriat cu 1 an si 9 luni inainte de nunta si daca ar fi sa mai facem nunta o data tot acolo am merge.Ii sispatios si mancare buna si curatenie ...deci le ai pe toate ...si am uitat sa-ti spun ca nu ii asa de scump cum zic altii....stiu ce spun pt ca nunta noastra a trecut si vb din ce stiu nu ca altii...;))

genoveva_1984
23.09.2009, 07:35:01
Bine ai venit Cami si multa fericire...Parerea mea ii sa incerci si la Severus ,eu zic ca ii super acaolo din toate punctele de vedere si cred ca pot sa-ti confirme si Adina si Diana.Noi l-am inchiriat cu 1 an si 9 luni inainte de nunta si daca ar fi sa mai facem nunta o data tot acolo am merge.Ii sispatios si mancare buna si curatenie ...deci le ai pe toate ...si am uitat sa-ti spun ca nu ii asa de scump cum zic altii....stiu ce spun pt ca nunta noastra a trecut si vb din ce stiu nu ca altii...;))

Ai dreptate, si noi am fost foarte multumiti de Severus. Dar acum, in Zalau, mai exista si alte optiuni. Am vazut poze de la noul restaurant Elysee si mi se pare ca arata foarte bine, iar restaurantul Transilvania de la iesirea din Zalau arata de asemenea frumos. Cand am facut noi rezervare pentru nunta Severusul era restaurantul care intrunea toate calitatile pentru a ne putea satisface pretentiile. Acum mai ai de unde alege.

cami_rus86
23.09.2009, 11:05:27
mersi fetelor pt informatii...
stiu ca este frumos la severus si nu chiar atat de scump precum zic altii... la urma urmei depinde si ce iti alegi la meniu. Vom merge cam pe la toate localurile care au capacitate de 300-350 de persoane.
Mi-ar place si la Severus pt ca e spatios si foarte frumos aranjat dar eu stau exact langa si nu prea imi surade ideea... mie mi-ar place sa am peisaj frumos si nu fabrica de la armatura...
Ma gandeam la Popasul Romanilor pt ca au terminat de renovat sau la Perla Mesesului.
Sunt singurele restaurante unde nu am fost la nunta... as vrea sa fie ceva mai deoseit... Sigur, sunt si aici problemioare precum transportul pt ca invitatii majoritatea au masini si nu ar fi de acord sa vina cu un autobus inchiriat, partea buna e ca nu se va consuma asa multa bautura=))
poate aveti informatii legat de aceste restaurante...

adina_mari
23.09.2009, 11:37:14
Ai dreptate, si noi am fost foarte multumiti de Severus. Dar acum, in Zalau, mai exista si alte optiuni. Am vazut poze de la noul restaurant Elysee si mi se pare ca arata foarte bine, iar restaurantul Transilvania de la iesirea din Zalau arata de asemenea frumos. Cand am facut noi rezervare pentru nunta Severusul era restaurantul care intrunea toate calitatile pentru a ne putea satisface pretentiile. Acum mai ai de unde alege.

subscriu!
noi am fost foarte multumiti de severus insa acum sunt destule localuri mari care arata mai bine ca si severusul. nu stiu insa cum sunt la servicii...din acest punct de vedere la severus nu pot sa-i bag nimic de vina.

adina_mari
23.09.2009, 11:38:47
mersi fetelor pt informatii...
stiu ca este frumos la severus si nu chiar atat de scump precum zic altii... la urma urmei depinde si ce iti alegi la meniu. Vom merge cam pe la toate localurile care au capacitate de 300-350 de persoane.
Mi-ar place si la Severus pt ca e spatios si foarte frumos aranjat dar eu stau exact langa si nu prea imi surade ideea... mie mi-ar place sa am peisaj frumos si nu fabrica de la armatura...
Ma gandeam la Popasul Romanilor pt ca au terminat de renovat sau la Perla Mesesului.
Sunt singurele restaurante unde nu am fost la nunta... as vrea sa fie ceva mai deoseit... Sigur, sunt si aici problemioare precum transportul pt ca invitatii majoritatea au masini si nu ar fi de acord sa vina cu un autobus inchiriat, partea buna e ca nu se va consuma asa multa bautura=))
poate aveti informatii legat de aceste restaurante...
ca peisaj intr-adevar acestea doua sunt in top...distanta insa e totusi o mica problema;))

cami_rus86
23.09.2009, 15:45:58
eu sper sa nu deranjeze asa de mult distanta... noi am fost la nunti in desire, e si mai departe de oras..... cine nu vrea sa vina cu masina proprie sau cu un autobus inchiriat de noi sa vina cu un taxi sau cu o alta masina.... ca doar daca vor sa vina tot vin... indiferent de distanta:hm:

mariana_sur
25.09.2009, 13:16:22
Da, abia astept pana miercuri cand vine.

Nici nu vreau sa ma gandesc cat de repede a trecut timpul. Mi-am pus ieri caseta de la nunta...si tare rau imi pare ca nu mai pot retrai emotiile si senzatiile de atunci.
La multi ani si din partea noastra pentru prima aniversare<:-P.Sa fiti fericiti si sanatosi sa puteti sarbatori cat mai multe aniversari.

genoveva_1984
25.09.2009, 13:23:54
La multi ani si din partea noastra pentru prima aniversare<:-P.Sa fiti fericiti si sanatosi sa puteti sarbatori cat mai multe aniversari.

Multumesc, la fel va doresc si voua. >:D< >:D< >:D< :* :*

priponroxana
30.09.2009, 22:31:48
Poze de la nunta mea!

http://picasaweb.google.com/pirvucodruta/PozeNuntaSilviu?authkey=Gv1sRgCNL3w8PyueCCRA#

genoveva_1984
01.10.2009, 07:46:26
Poze de la nunta mea!

http://picasaweb.google.com/pirvucodruta/PozeNuntaSilviu?authkey=Gv1sRgCNL3w8PyueCCRA#

Foarte frumoase pozele si foarte frumosi mirii. Casa de piatra si multa fericire.

CONT-INCHIS-037
01.10.2009, 10:56:12
Multa bucurie si fericire!
Ce fain au iesit pozele din parculetul de pe meses:D

Poze de la nunta mea!

adina_mari
01.10.2009, 11:53:09
Poze de la nunta mea!

casa de piatra, roxana!
ati fost foarte frumosi!:*

mariana_sur
01.10.2009, 12:00:57
Poze de la nunta mea!

Ffffff frumos.Felicitari si Casa de Piatra!!!

mnc_mirela
01.10.2009, 15:00:25
Hop si eu cu poze de la nunta! Cam tarziu, stiu, da asa sunt eu, mai lenesa ;))
http://picasaweb.google.es/mnc.mirela/NuntaMN#

adina_mari
02.10.2009, 01:33:54
wow ce tort rozzz!!!

felicitari si casa de piatra!

genoveva_1984
02.10.2009, 08:01:50

Casa de piatra! Foarte dragute pozele.

mnc_mirela
04.10.2009, 13:40:33
wow ce tort rozzz!!!

felicitari si casa de piatra!

intr-adevar, a iesit cam roz, dar inchipuie-ti ca trebuia sa fie visiniu =))
Mersi pentru urari, casa de piatra iti doresc si tie si multa multa fericire!

mnc_mirela
04.10.2009, 13:42:22
Casa de piatra! Foarte dragute pozele.

Mersi mult si "La multi ani" pentru prima aniversare!<:-P

genoveva_1984
05.10.2009, 08:04:43
Mersi mult si "La multi ani" pentru prima aniversare!<:-P

Multumesc.:*

adina_mari
05.10.2009, 12:05:02
intr-adevar, a iesit cam roz, dar inchipuie-ti ca trebuia sa fie visiniu =))
Mersi pentru urari, casa de piatra iti doresc si tie si multa multa fericire!
mersi, draguta!

dar ce s-a intamplat de nu a iesit cum trebuia?

cosmy_24
12.10.2009, 19:08:32
Buna miresicilor din zalau! sunt si eu miresica de 2010, proaspat intrata pe acest site.Sper din tot sufletul sa pot schimba idei si impresii despre tot ceea ce inseamna pregatiri de nunta.Va pup;;)

amalia_maria
12.10.2009, 19:15:37
Va salut si eu miresicilor! De curand am intrat pe acest site si am vazut numeroase subiecte si idei interesante.Am rezolvat aproape tot ceea ce tine de nunta,insa mi-au mai ramas pozele si filmarea.Ma gandeam la cei de la Scala insa nu sunt foarte hotarata.Stiti voi pe cineva foarte priceput in domeniu?Sunt deschisa la idei si propuneri noi.

va pup

adina_mari
13.10.2009, 12:33:19
Buna miresicilor din zalau! sunt si eu miresica de 2010, proaspat intrata pe acest site.Sper din tot sufletul sa pot schimba idei si impresii despre tot ceea ce inseamna pregatiri de nunta.Va pup;;)
bine ai venit si spor la pregatiri!

adina_mari
13.10.2009, 12:34:29
Va salut si eu miresicilor! De curand am intrat pe acest site si am vazut numeroase subiecte si idei interesante.Am rezolvat aproape tot ceea ce tine de nunta,insa mi-au mai ramas pozele si filmarea.Ma gandeam la cei de la Scala insa nu sunt foarte hotarata.Stiti voi pe cineva foarte priceput in domeniu?Sunt deschisa la idei si propuneri noi.

va pup
buna si bine ai venit!
daca intri pe topicul legat de foto/video o sa afli mai multe informatii:*

cosmy_24
14.10.2009, 15:18:52
Mersi mult adina esti foarte dragutza,si foarte activa dupa cum am observat.Am o intrebare daca se poate? Ca orice mireasa vreau k nunta mea sa fie una de vis ,atat pt mine cat si pt invitatii mei,as vrea sa pregatesc ceva special,voi ati facut asa ceva? Stiu eu, momente funny sau pereche de dansatori?Daca da de unde ati avut dansatori?
Multumesc!

adina_mari
14.10.2009, 18:52:09
Mersi mult adina esti foarte dragutza,si foarte activa dupa cum am observat.Am o intrebare daca se poate? Ca orice mireasa vreau k nunta mea sa fie una de vis ,atat pt mine cat si pt invitatii mei,as vrea sa pregatesc ceva special,voi ati facut asa ceva? Stiu eu, momente funny sau pereche de dansatori?Daca da de unde ati avut dansatori?
Multumesc!
noi nu am pregatit nimic special dar am avut parte de o surpriza din partea unor prieteni care au dansat impreuna un fecioresc si toata lumea a fost foarte incantata de ei.
fiecare isi organizeaza nunta dupa bunul plac...eu personal nu am vrut sa fac din nunta un spectacol.
deci, imi pare rau dar aici nu te pot ajuta. poate stiu alte fete unde poti gasi dansatori:*

cami_rus86
15.10.2009, 17:36:06
buna! poate te pot eu ajuta cu ceva idei legat de surprize la nunta....;;)

anul acesta in iulie am nanasit la o nunta iar mirii vroiau si ei ca nunta lor sa fie ceva special... asa ca au organizat un moment super haios, un moment in care toti invitatii erau cu ochii pe ei si ii aplaudau... la primul dans al mirilor au inceput sa danseze vals si la un moment dat s-a oprit muzica si au bagat piese precum: macarena, menaito, cocojambo, toate sogoritele, etc si au facut un fel de competitie intre ei...
pe cuvant ca toti invitatii au ras si au zis ca a fost superba faza... si mie mi-a lacut foaaaaaaaarte mult, mai ales ca au incalzit ei atmosfera pt ca noi, (nasii) eram paraleli in ceea ce priveste dansatul;)) ;)) ;))

o alta idee care am auzit-o este cu un tort fals din mamaliga, care pica de pe suport si socheaza toti invitatii, dar aici ai avea nevoie de acordul celor care administreaza localul ^:)^ pt ca tre' sa curete "mizeria".
sper ca iti folosesc la ceva ideile<:-P

adina_mari
15.10.2009, 18:55:15
buna! poate te pot eu ajuta cu ceva idei legat de surprize la nunta....;;)

anul acesta in iulie am nanasit la o nunta iar mirii vroiau si ei ca nunta lor sa fie ceva special... asa ca au organizat un moment super haios, un moment in care toti invitatii erau cu ochii pe ei si ii aplaudau... la primul dans al mirilor au inceput sa danseze vals si la un moment dat s-a oprit muzica si au bagat piese precum: macarena, menaito, cocojambo, toate sogoritele, etc si au facut un fel de competitie intre ei...
pe cuvant ca toti invitatii au ras si au zis ca a fost superba faza... si mie mi-a lacut foaaaaaaaarte mult, mai ales ca au incalzit ei atmosfera pt ca noi, (nasii) eram paraleli in ceea ce priveste dansatul;)) ;)) ;))

o alta idee care am auzit-o este cu un tort fals din mamaliga, care pica de pe suport si socheaza toti invitatii, dar aici ai avea nevoie de acordul celor care administreaza localul ^:)^ pt ca tre' sa curete "mizeria".
sper ca iti folosesc la ceva ideile<:-P
faza cu dansul e super si am vazut o gramada de astfel de filmulete de la nunti pe net, dar depinde si de firea mirilor.nu cred ca se potriveste la orice pereche.
parerea mea;;)

cami_rus86
19.10.2009, 13:17:18
Asa este.... din pacate nu sunt toti mirii asa de tupeisti, sau mai bine zis toti avem emotii la primul dans unde toti invitatii sunt cu ochii pe tine, dar unii calca peste aceste emotii in ideea de a ridica lumea de la mese<:-P <:-P <:-P

poate il conving si pe iubitul meui sa facem si noi ceva haios, dar la noi sunt sigura ca se va distra lumea foarte mult pt ca neh, asa e neamu nostru;))

cosmy_24
20.10.2009, 18:30:08
Suuuuuuupeeeeerrrrrr tare.....mersi mult,noua chiar ni s-ar potrivi suntem doua firi foarte haioase ,mai ales ca majoritatea invitatilor sunt tineri ar fi o surpriza pe masura.Mersi tare mult esti foarte draguta .Astept noi idei

cosmy_24
20.10.2009, 18:38:50
noi nu am pregatit nimic special dar am avut parte de o surpriza din partea unor prieteni care au dansat impreuna un fecioresc si toata lumea a fost foarte incantata de ei.
fiecare isi organizeaza nunta dupa bunul plac...eu personal nu am vrut sa fac din nunta un spectacol.
deci, imi pare rau dar aici nu te pot ajuta. poate stiu alte fete unde poti gasi dansatori:*

Da am vazut si eu pe la nunti anul asta,foarte frumos din partea lor. Mi se pare ca prin acest gest impresioneaza atat miri cat si invitatii,uneori pana la lacrimi,cum a fost cazul ultimei nunti la care am fost,miresa a fost atat de surprinsa de gestul verisoarei ei ca nu se mai putea opri din plans.Frumos,foarte frumos

cami_rus86
20.10.2009, 22:41:09
Ma bucur ca ti-am fost de folos....;;)
Daca imi vine o alta idee mai postez mesaje.... sper sa ne mai auzim... sa fim cat mai active\:D/

Multa bafta in continuare=;

gabimari
27.10.2009, 08:25:40
buna fetelor si eu sunt mireasa in 2010 si am o dilema nu stiu cu cine sa imi decorez sala ,adina tu cu cine ai lucrat pt ca imi plac pozele

adina_mari
27.10.2009, 11:07:47
buna fetelor si eu sunt mireasa in 2010 si am o dilema nu stiu cu cine sa imi decorez sala ,adina tu cu cine ai lucrat pt ca imi plac pozele
cu lili iloc:*

cami_rus86
27.10.2009, 12:53:28
Fetelor ati auzit careva de Dana Mare? am inteles ca ea are ceva vaze 3 in 1.... adica sus se pun flori, pe la mijloc ceva lumanarele si la baza e fructiera.... cum arata? ati vazut astfel de vaze? eu ma tem sa nu arate prea incarcat...;))

adina_mari
28.10.2009, 13:23:03
Fetelor ati auzit careva de Dana Mare? am inteles ca ea are ceva vaze 3 in 1.... adica sus se pun flori, pe la mijloc ceva lumanarele si la baza e fructiera.... cum arata? ati vazut astfel de vaze? eu ma tem sa nu arate prea incarcat...;))
am auzit de ea...are si un site. ti-l trimit pe mess>:D<

gabimari
29.10.2009, 13:10:56
doar atat nu imi poti da mai multe informati?plisssssssssssssssssssss

mariana_sur
29.10.2009, 15:59:31
noua ne-a decorat sala simona party,de la galerii

adina_mari
29.10.2009, 16:35:29
doar atat nu imi poti da mai multe informati?plisssssssssssssssssssss
daca la mine te referi, nu are rost sa mai deschid subiectul lili iloc.am avut destule discutii pe forum despre ea. citeste topicul cu decoratiuni si vei afla mai multe detalii.
eu am fost multumita de ea,insa multi spun ca au avut probleme cu ea.

priponroxana
29.10.2009, 17:11:02
Hey fetelor!!! Ce mai faceti? am pus si eu poze in albumul din semnatura:p!

cosmy_24
29.10.2009, 19:40:11

Draga mea pot sa iti recomand pe cineva....foarte foarte buna fata,finutza mea,varamea si o buna prietena au facut cu ea si au fost super multumite.E foarte de treaba si foarte talentata si pot sa iti spun ca nu o sa-ti spuna ca nu are ceva sau ca nu poate sa-ti faca....te duci cu modelul si iti reproduce exact imaginea pe care o vrei.Buchetul miresei....nici nu iti mai spun,=D> face buchete extraordinare.Cat despre pret,o sa ramai uimita...pana si criza rade de ea cat de ieftin lucreaza.Eu cu ea o sa fac,dar daca te intereseaza cu cea mai mare placere iti fac legatura cu Iulia(asa o cheama pe fata,Firma parca e Party&Wedding house)
Pupici:)

cami_rus86
29.10.2009, 20:04:29
Ms fetelor de informatii, iar tie adina de site.... :* eu acum ma orientez sa vad ce este pe piata si dupa ce voi semna contractul cu sala si pt foto-video am sa colind orasul si pt aranjamente florale.... eu, ca si voi de altfel, incerc sa caut pe cineva care se pricepe si care nu lucreaza scump pt ca eu sunt pe conceptia ca florile se vor usca si nu vad de ce as cheltui o avere pe acestea desi sunt sigura ca sunt cateva printre voi care ar zice: Doar odata faci nunta, deci sa arate bine in poze si video!

Eu sunt interesata de hortensii albe si cale.... stiti ceva preturi pt astfel de aranjamente?
[-o< [-o< [-o<

adina_mari
29.10.2009, 22:35:23
Ms fetelor de informatii, iar tie adina de site.... :* eu acum ma orientez sa vad ce este pe piata si dupa ce voi semna contractul cu sala si pt foto-video am sa colind orasul si pt aranjamente florale.... eu, ca si voi de altfel, incerc sa caut pe cineva care se pricepe si care nu lucreaza scump pt ca eu sunt pe conceptia ca florile se vor usca si nu vad de ce as cheltui o avere pe acestea desi sunt sigura ca sunt cateva printre voi care ar zice: Doar odata faci nunta, deci sa arate bine in poze si video!

Eu sunt interesata de hortensii albe si cale.... stiti ceva preturi pt astfel de aranjamente?
[-o< [-o< [-o<
din cate stiu eu calele nu sunt foarte ieftine...

priponroxana
29.10.2009, 22:47:36
Asa e, o cala parca e6-7lei

amalia_maria
30.10.2009, 01:20:15
buna fetelor! stiti cam in ce momente se arunca buchetul miresei si jartiera?:D banuiesc ca trebuie un pic de organizare si aici, ca doar nu te apuci asa de capul tau sa arunci buchetul cand simti ca te-ai plictisit de el!:)) ceva melodii mai speciale pentru aceste momente cunoasteti?

mersi anticipat. spor la pregatiri.

cami_rus86
30.10.2009, 10:26:26
Parerea mea este ca cel mai indicat moment ar fi atunci cand recupereaza mirele mireasa, dupa ce a fost furata, si la jartiera la fel, in cazul in care se fura mirele.... voi ce ziceti?:-\

cami_rus86
30.10.2009, 10:28:31
Stiam ca sunt scumpe calele dar am auzit ca hortensiile sunt la vreo 15 lei ... dar ajunge un fir la o masa pt ca are multe buchetele pe un fir... eu am vazut un aranjament intr-o poza la cei de la popas si asa imi doresc si eu...:D ;;)

gabimari
02.11.2009, 09:57:18
am mai auzit si eu vb dar am auzit si f multe lucruri bune tu cum de ai facut sala cu ea adina daca ai auzit ceva rau,eu am auzit si de alte firmi multe rele ,la urma urmei eu cred ca conteaza si cum te intelegi cu firma si sa sti si ce sa ceri,am auzit de lili iloc ca are talent la aranjamente florale pt mine sunt f importante pt ca huse are toata lumea chiar si rest .
Oricum iti multumesc:)

gabimari
02.11.2009, 10:05:15
eu cred ca calele sunt scumpe atunci cand nu este sezonul lor ,depinde cand ai nunta,in mai ,iunie este sezonul calelor si eu am cumparat si nu erau deloc scumpe pt ca atunci sunt si de gradina deci ,cami daca ai nunta in sezon sar putea sa nu iesi asa scump,iti urez succes eu vreau sa vb cu lili iloc sa vad oferta ei in ciuda celol ce se spune am auzit ca a avut anul asta niste nunti exceptionale

adina_mari
02.11.2009, 14:18:09
am mai auzit si eu vb dar am auzit si f multe lucruri bune tu cum de ai facut sala cu ea adina daca ai auzit ceva rau,eu am auzit si de alte firmi multe rele ,la urma urmei eu cred ca conteaza si cum te intelegi cu firma si sa sti si ce sa ceri,am auzit de lili iloc ca are talent la aranjamente florale pt mine sunt f importante pt ca huse are toata lumea chiar si rest .
Oricum iti multumesc:)
eu am decis sa fac cu ea pentru ca am vazut sali aranjate de ea si mi-au placut mult aranjamentele. apoi eu am vrut huse verzi care sa nu fie din saten si numai ea avea, restul au zis ca nu au si nici nu fac. si pretul a fost mult mai bun fata de celelalte firme.
inainte a recunoscut si ea ca a facut unele greseli pentru ca avea si 10 nunti pe weekend si mi se pare normal sa nu reusesti sa le faci toate asa cum trebuie. sambata aia a avut doar nunta mea asa ca s-a putut ocupa k lumea de tot

gabimari
02.11.2009, 17:17:52
mersi mult adina asta am auzit si eu ca in ani anteriori avea f mult de lucru oricum sa sti ca am decis sa colaborez cu ea ,balanta inclina mai mult in favoarea ei decat invers

adina_mari
02.11.2009, 17:27:08
mersi mult adina asta am auzit si eu ca in ani anteriori avea f mult de lucru oricum sa sti ca am decis sa colaborez cu ea ,balanta inclina mai mult in favoarea ei decat invers
cu placere!
ma bucur ca te-ai hotarat si sunt sigura ca o sa iasa bine. sa vorbesti clar cu ea si sa-i spui sau mai bine sa-i arati poze exact cu ce iti doresti.>:D<

gabimari
02.11.2009, 19:14:19
am vb cu ea la tel si a zis ca anul ce urmeaza da fantana bonus la decor e super nu ,ca am auzit ca e destul de scumpa

adina_mari
02.11.2009, 19:15:33
am vb cu ea la tel si a zis ca anul ce urmeaza da fantana bonus la decor e super nu ,ca am auzit ca e destul de scumpa
noi 150 de euro am dat pe fantana fara fructe normal>:D<

cami_rus86
02.11.2009, 19:32:53
Cum e pana la urma cu fantana: trage lumea la ea sau nu? si daca da mai am activitate sporita pe ringul de dans cu fantana care fura inima multora? :-w legat de flori am sa caut pe net sa vad in iulie ce flori sunt de sezon dar din cate stiu calele si hortensiile nu sunt :(( :-SS

adina_mari
03.11.2009, 14:32:04
Cum e pana la urma cu fantana: trage lumea la ea sau nu? si daca da mai am activitate sporita pe ringul de dans cu fantana care fura inima multora? :-w legat de flori am sa caut pe net sa vad in iulie ce flori sunt de sezon dar din cate stiu calele si hortensiile nu sunt :(( :-SS
la mine a tras:)) si noi ne-am mirat de ce succes a avut
stai linistita ca are lumea timp si sa pape cioco si sa danseze doar nu mananca toti deodata

gabimari
03.11.2009, 14:46:10
la cluj in florarii sunt tot anul hortensi si cale trebuie sa cauti si tu la la firmele care se ocupa cu decoruri sa vezi ce oferte au poate ca o sa gasesti o oferta buna

CONT-INCHIS-037
05.11.2009, 12:27:03
la mine a tras:)) si noi ne-am mirat de ce succes a avut
stai linistita ca are lumea timp si sa pape cioco si sa danseze doar nu mananca toti deodata

Imi poti spune cat de mare a fost fantana adica ce gramaj de ciocolata ai pus in ea. Eu o sa primesc cat de repede una dar are doar 600 de grame . e putin sau acceptabil ??

adina_mari
05.11.2009, 13:10:13
Imi poti spune cat de mare a fost fantana adica ce gramaj de ciocolata ai pus in ea. Eu o sa primesc cat de repede una dar are doar 600 de grame . e putin sau acceptabil ??
sincer nu-mi amintesc dar uite o poza ca sa-ti faci o idee

CONT-INCHIS-037
05.11.2009, 18:37:21
sincer nu-mi amintesc dar uite o poza ca sa-ti faci o idee

Cea care ai avut-o tu are 4 nivele si cea care o s-o primesc are 3 nivele, oare imi ajunge la 250 de persoane. Nu as mai inchiria daca o sa am eu a mea.
Apropo cati invitati ai avut? si la nunta unde am mai fost eu si a fost fantana pana la 11 sau terminat si fructele si ciocolata apoi au plecat cei cu fantana . La voi cum a fost?

adina_mari
05.11.2009, 20:52:17
Cea care ai avut-o tu are 4 nivele si cea care o s-o primesc are 3 nivele, oare imi ajunge la 250 de persoane. Nu as mai inchiria daca o sa am eu a mea.
Apropo cati invitati ai avut? si la nunta unde am mai fost eu si a fost fantana pana la 11 sau terminat si fructele si ciocolata apoi au plecat cei cu fantana . La voi cum a fost?
tot 250 am avut si noi. s-au cam terminat si la noi dar mai spre 1-2.
nu conteaza ca e mai mica doar se mai poate completa daca trece multa ciocolata.

genoveva_1984
06.11.2009, 07:53:31

Mie 600 de grame mi se pare putin...La noi mi se pare ca era vorba de cateva kg de ciocolata ( vreo 5 daca nu ma insel). La noi ciocolata nu s-a terminat, dar s-au terminat fructele destul de repede.

CONT-INCHIS-037
06.11.2009, 08:04:11
Mie 600 de grame mi se pare putin...La noi mi se pare ca era vorba de cateva kg de ciocolata ( vreo 5 daca nu ma insel). La noi ciocolata nu s-a terminat, dar s-au terminat fructele destul de repede.

Poate o sa imi cumpar eu inca una dak ziceti k este prea mica. deci se poate adauga ciocolata? Cu fructele nu stiu cum o sa fie ca in octombrie nu sunt asa multe feluri ca si vara. o sa ma gandesc pana atunci.
ms de informatii fetelor.

CONT-INCHIS-037
06.11.2009, 08:34:35
Vreau sa va mai intreb despre fotografi, aproximativ cat costa?? Cu poze, filmat, dvd si albume.

cami_rus86
06.11.2009, 09:36:43
La fantana de ciocolata stiam si eu ca se mai poate adauga ciocolata pe parcurs.... eu zic ca nu are rost sa mai aduci o fantana. Fructe gasesti si in octombrie de care vrei dar la depozite, in octombrie sunt multe fructe si destul de ieftine: struguri, mere, pere, portocale, mandarine, banane si exotice gasesti oricand la depozite doar ca sunt mai scumpe. mai poti pune si piscoturi langa fantana.... nu iti face griji ca se umple masa ;-)

In ceea ce priveste foto-video depinde de cei cu care faci contract... mie de exemplu mi se recomanda din toate partile marius salajan, viitorii nostri nasi au incheiat un contract cu el pt anul viitor in septembrie pe 35mil : video nelimitat )chiar si 8 ore daca vor si le fac montaj pe 3-4-5 ore cat vor ei) poze le pun pe dvd nelimitat si in pret e inclus si un album de 200 de poze.... am auzit ca se ocupa si de muzica daca vrei dar se achita separa.... mie mi se pare mult dar mai astept sa ma interesez cum lucreazasi altii ..... aaaaaaa si am impresi ca marius salajan ofera dvd-uri si pt nasi, dar nu sunt sigura;))

Eu vreau sa stiu de doamna roscata care intr-o perioada lucra la Scala, acum nu mai lucreaza acolo cred... parintii prietenului meu o cunosc dar vreau sa stiu de la voi ce stiti despre ea, lucreaza bine? eu am vazut-o la o nunta si era singura si cu foto si cu video si nu imi prea convine [-(
Voi ce stiti?

cami_rus86
06.11.2009, 09:43:06
la cluj in florarii sunt tot anul hortensi si cale trebuie sa cauti si tu la la firmele care se ocupa cu decoruri sa vezi ce oferte au poate ca o sa gasesti o oferta buna

credeti ca ar trebuie sa merg si in cluj sa ma interesez de decoruri? .... poate o se merg la vreo 2-3 ca sa fac o comparatie cu ce gasesc acolo si in zalau;)) nici nu m-am gandit sa merg si in cluj ... acum imi dau seama cat voi avea de umblat #-o

adina_mari
06.11.2009, 13:30:33
La fantana de ciocolata stiam si eu ca se mai poate adauga ciocolata pe parcurs.... eu zic ca nu are rost sa mai aduci o fantana. Fructe gasesti si in octombrie de care vrei dar la depozite, in octombrie sunt multe fructe si destul de ieftine: struguri, mere, pere, portocale, mandarine, banane si exotice gasesti oricand la depozite doar ca sunt mai scumpe. mai poti pune si piscoturi langa fantana.... nu iti face griji ca se umple masa ;-)

In ceea ce priveste foto-video depinde de cei cu care faci contract... mie de exemplu mi se recomanda din toate partile marius salajan, viitorii nostri nasi au incheiat un contract cu el pt anul viitor in septembrie pe 35mil : video nelimitat )chiar si 8 ore daca vor si le fac montaj pe 3-4-5 ore cat vor ei) poze le pun pe dvd nelimitat si in pret e inclus si un album de 200 de poze.... am auzit ca se ocupa si de muzica daca vrei dar se achita separa.... mie mi se pare mult dar mai astept sa ma interesez cum lucreazasi altii ..... aaaaaaa si am impresi ca marius salajan ofera dvd-uri si pt nasi, dar nu sunt sigura;))

Eu vreau sa stiu de doamna roscata care intr-o perioada lucra la Scala, acum nu mai lucreaza acolo cred... parintii prietenului meu o cunosc dar vreau sa stiu de la voi ce stiti despre ea, lucreaza bine? eu am vazut-o la o nunta si era singura si cu foto si cu video si nu imi prea convine [-(
Voi ce stiti?
35 de mil e mult...si eu am o prietena care colaboreaza cu marius anul viitor in iulie si pt foto, video si muzica plateste sau 25 sau 30 de mil.o sa o intreb.
mie mi se pare mult 5 ore de montaj...noi avem 3 ore jumate si suntem foarte multumiti de ce a iesit. a cuprins tot ce era important.

CONT-INCHIS-037
06.11.2009, 14:55:17
Doamna care a lucrat la Scala o aduce si pe fiica sa la nunti si se ocupa impreuna . am fost la 2 nunti si erau amandoua.

CONT-INCHIS-037
06.11.2009, 14:57:42
credeti ca ar trebuie sa merg si in cluj sa ma interesez de decoruri? .... poate o se merg la vreo 2-3 ca sa fac o comparatie cu ce gasesc acolo si in zalau;)) nici nu m-am gandit sa merg si in cluj ... acum imi dau seama cat voi avea de umblat #-o

Daca vrei pot sa intreb eu pe la ceva florarii din cluj. Mai ales la cele de prin centru k pe acolo am drum.

cami_rus86
06.11.2009, 16:55:33
Doamna care a lucrat la Scala o aduce si pe fiica sa la nunti si se ocupa impreuna . am fost la 2 nunti si erau amandoua.

eu am fost la o nunta unde a fost singura.... chiar ii ziceam prietenului meu inainte sa vina ea la noi la masa la povesti ca sa fie atent ce repede schimba camera cu aparatul foto, apoi a venit la noi si ne-a tras o poza exact cand am mancam o crocheta de branza de la iubitul meu din farfurie =)) =)) =)) lui nu ii placeau si faceam schimb.... eu ii deadeam chiftele si el mie crochete.... ne-a si filmat la treaba asta si cand infulecam mai bine crocheta aia maaaare a facut o poza in care am iesit cu obrajii umflati de parca eram gata sa explodez ;))

cami_rus86
06.11.2009, 16:57:47
Daca vrei pot sa intreb eu pe la ceva florarii din cluj. Mai ales la cele de prin centru k pe acolo am drum.

daca ai chef poti sa intrebi informativ >:D< .... dar peste 1 an si 8 luni mai cresc preturile.... eventual, daca ai chef, sa intrebi cand e sezonul hortensiilor si a calelor ca inca nu am reusit sa aflu^:)^ ^:)^ ^:)^

cosmy_24
09.11.2009, 11:44:13
Am o mare problema ,am auzit de propunerea consiliului local referitor la nuntile de seara.Mi se pare ca se face o mare nedreptate,nu se tine cont de dreptul cetatenilor,e absurd sa vii si sa spui ca din ianuarie 2010 nu se mai fac nunti se seara cand majoritatea tinerilor care fac nunta anul viitor au semnat deja toate contractele.Ar trebui sa facem ceva sa se obtina o derogare,nu e corect trebuia sa fim informati in momentul in care am facut rezervarea,nu se poate sa vina cineva sa spuna la sf lui 2009 ne pare rau faceti cum puteti dar nu mai puteti face nunta de searadin ianuarie 2010.Sunt foarte suparata pe cei care ne reprezinta daca legea ramane in picioare pt 2010 eu si cu invitati mei o sa ne petrecem 5 ore.Stau la 55 de km de zalau,cununia religioasa si civila se fac in satul natal ,pozele la gradina botanica din jibou,imi mai raman cateva ore pt petrecere.Voi ce parere aveti ?Vi se pare corect?Nu am nimic impotriva legii dar sa se anunte cu un an inainte sau sa se puna in aplicare din 2011.

cami_rus86
09.11.2009, 12:01:42
Am o mare problema ,am auzit de propunerea consiliului local referitor la nuntile de seara.Mi se pare ca se face o mare nedreptate,nu se tine cont de dreptul cetatenilor,e absurd sa vii si sa spui ca din ianuarie 2010 nu se mai fac nunti se seara cand majoritatea tinerilor care fac nunta anul viitor au semnat deja toate contractele.Ar trebui sa facem ceva sa se obtina o derogare,nu e corect trebuia sa fim informati in momentul in care am facut rezervarea,nu se poate sa vina cineva sa spuna la sf lui 2009 ne pare rau faceti cum puteti dar nu mai puteti face nunta de searadin ianuarie 2010.Sunt foarte suparata pe cei care ne reprezinta daca legea ramane in picioare pt 2010 eu si cu invitati mei o sa ne petrecem 5 ore.Stau la 55 de km de zalau,cununia religioasa si civila se fac in satul natal ,pozele la gradina botanica din jibou,imi mai raman cateva ore pt petrecere.Voi ce parere aveti ?Vi se pare corect?Nu am nimic impotriva legii dar sa se anunte cu un an inainte sau sa se puna in aplicare din 2011.

eu stiu de treaba asta de vreo 2 ani.... de foate mult timp se discuta interzicerea nuntilor de seara si de claxonarea masinilor in oras.... deci daca e vorba ca nu s-a anuntat interzicerea nuntilor de seara sa stii ca de cel putin un an localurile care organizeaza nunti sunt avertizate cu privire la aceasta problema doar ca daca nu s-a aprobat pana acum de catre consiliul local acestia, respectiv patronii/administratorii de localuri, nu au luat treaba in serios.... Asa ca nici viitorii miri nu au fost avertizati
Vreau sa iti spun ca anul trecut prin iunie, au fost finii mei sa isi plateasca avansul la anvelope si li s-a zis clar si raspicat: Nu va garantam ca veti putea tine nunta de seara anul viitor in iulie pt ca se discuta de mult interzicera nuntilor de seara, dar daca vreti noi va rezervam ziua de sambata sau de duminica, sa vedem ce se mai aude de aceasta problema pana la anu. Finii mei au achitat avansul si s-au conformat, nu ai de ales in astfel de momente ca doar nu renunti la nunta din cauza ca nu poti sa tii seara ci numai ziua..... Si daca stam sa ne gandim ca nu sunt blocuri pe langa anvelope ca deja intra in partea industriala a orasului :-? nu ziceau daca nu stiau despre acesata problema, nu?:-\ asta inseamna ca nici la transilvania, patry's popas si perlamesesului nu vom putea tine de seara??? :O :-<

dia_simpatyka
09.11.2009, 14:52:18
buna fetelor.
sunt noua pe forum, am nunta anul viitor la transilvania , in mai . .. am citit mesajele voastre , sunt interesante si de folos.
Sunt putin speriata de gandul ca nu vom putea tine nunta de seara ... , dar cred ca totul tine de 'noi' , de cei care se casatoresc , trebuie sa ne aparam dreptul si sa militam pentru el . o sa vedem ce va fi in final .
O sa dam o vizita pe la Transilvania sa vedem ei cum privesc lucrurile pt ca in momentul semnarii contractului nu am stiut despre ideea interzicerii nuntilor de seara, un punct in minus pentru noi , e chiar dezamagitor sa afli astfel de lucruri inainte de nunta :-<, esti destul de stresata cu toate detaliile si sa vina si asta .. pune capac.

cosmy_24
09.11.2009, 20:25:59
eu stiu de treaba asta de vreo 2 ani.... de foate mult timp se discuta interzicerea nuntilor de seara si de claxonarea masinilor in oras.... deci daca e vorba ca nu s-a anuntat interzicerea nuntilor de seara sa stii ca de cel putin un an localurile care organizeaza nunti sunt avertizate cu privire la aceasta problema doar ca daca nu s-a aprobat pana acum de catre consiliul local acestia, respectiv patronii/administratorii de localuri, nu au luat treaba in serios.... Asa ca nici viitorii miri nu au fost avertizati
Vreau sa iti spun ca anul trecut prin iunie, au fost finii mei sa isi plateasca avansul la anvelope si li s-a zis clar si raspicat: Nu va garantam ca veti putea tine nunta de seara anul viitor in iulie pt ca se discuta de mult interzicera nuntilor de seara, dar daca vreti noi va rezervam ziua de sambata sau de duminica, sa vedem ce se mai aude de aceasta problema pana la anu. Finii mei au achitat avansul si s-au conformat, nu ai de ales in astfel de momente ca doar nu renunti la nunta din cauza ca nu poti sa tii seara ci numai ziua..... Si daca stam sa ne gandim ca nu sunt blocuri pe langa anvelope ca deja intra in partea industriala a orasului :-? nu ziceau daca nu stiau despre acesata problema, nu?:-\ asta inseamna ca nici la transilvania, patry's popas si perlamesesului nu vom putea tine de seara??? :O :-<

Eu nu am auzit pana cand s-a publicat hotararea in ziar.Ar trebui sa ne cerem drepturile,eu am scris pe site-ul primariei tot ceea ce ma nemultumeste,ar trebui sa facem toate acelasi lucru daca simtim ca suntem nedreptatite.Daca mi se spune alegeam sa fac in alta parte.Nasa mea face la transilvania cu 2 sapt inaintea mea si nici ei nu i s-a spus de acest lucru(numai k ea face nunta de zi,din motive personale)

cami_rus86
09.11.2009, 20:30:10
Eu nu am auzit pana cand s-a publicat hotararea in ziar.Ar trebui sa ne cerem drepturile,eu am scris pe site-ul primariei tot ceea ce ma nemultumeste,ar trebui sa facem toate acelasi lucru daca simtim ca suntem nedreptatite.Daca mi se spune alegeam sa fac in alta parte.Nasa mea face la transilvania cu 2 sapt inaintea mea si nici ei nu i s-a spus de acest lucru(numai k ea face nunta de zi,din motive personale)

nu vreau sa va supar dar din moment ce s-a hotarat sa se interzica nuntile de seara au si ei motivele lor.... va dati seama cate plangeri au putut avea cei de la primaria din partea locanicilor din moment ce au hotarat sa interzica?.... bine ca au pus termen=D> dar putea sa mai amane.... in fine... cu aceasta hotarare vor avea de castigat foarte mult localurile din afara orasului... sa vedeti acum bataie pe aceste restaurante#-o dar vor fi cat mai multe oferte in restaurantele din oras.... Deci: tot raul spre bine zic eu

andrea85
10.11.2009, 21:08:48
buna fetelor.
sunt noua pe forum, am nunta anul viitor la transilvania , in mai . .. am citit mesajele voastre , sunt interesante si de folos.
Sunt putin speriata de gandul ca nu vom putea tine nunta de seara ... , dar cred ca totul tine de 'noi' , de cei care se casatoresc , trebuie sa ne aparam dreptul si sa militam pentru el . o sa vedem ce va fi in final .
O sa dam o vizita pe la Transilvania sa vedem ei cum privesc lucrurile pt ca in momentul semnarii contractului nu am stiut despre ideea interzicerii nuntilor de seara, un punct in minus pentru noi , e chiar dezamagitor sa afli astfel de lucruri inainte de nunta :-<, esti destul de stresata cu toate detaliile si sa vina si asta .. pune capac.

Buna fetelor!
M-ati cam speriat cu aceasta stire si sunt cam confusa,deoarece si noi ne facem nunta anul viitor la Transilvania (in august),si noi am scris in contract nunta de seara si chiar n-a fost nicio problema!Pana acum...:-SS

andrea85
10.11.2009, 21:16:53
Chiar se interzice anul viitor nunta de seara??????:-SS

cosmy_24
11.11.2009, 14:28:40
nu vreau sa va supar dar din moment ce s-a hotarat sa se interzica nuntile de seara au si ei motivele lor.... va dati seama cate plangeri au putut avea cei de la primaria din partea locanicilor din moment ce au hotarat sa interzica?.... bine ca au pus termen=D> dar putea sa mai amane.... in fine... cu aceasta hotarare vor avea de castigat foarte mult localurile din afara orasului... sa vedeti acum bataie pe aceste restaurante#-o dar vor fi cat mai multe oferte in restaurantele din oras.... Deci: tot raul spre bine zic eu

Imi pare rau ca trebuie sa iti pun ,dar de la hotararea aceasta nu face exceptie Patry's,transilvania sau orice alt restaurant de la periferie ,se aplica pt toate localurile care revin administratiei zalauane.Raman doar localurile care sunt administrate de primariile altor localitati(ex desire)si spun asta de la sursa sigura.Daca nu se obtine o derogare pt 2010 nu ne ramane decat sa facem de zi sau sa alegem un local care nu apatine de zalau.

cami_rus86
11.11.2009, 14:50:19
desire, popasul romanilo si perla mesesului tin de primaria din romanasi..... asa ca aceste locatii probabil ca nu sunt incluse pe lista neagra.... asta stiu sigur pt ca am intrebat la popas unde trebuie sa vorbesc daca vreau artificii la nunta si atunci mi s-a zis ca rezolva ei la primaria din romanasi pt ca apartin de romanasi... asa ca fetelor.... daca se pune problema sa interzica la transilvania si patrys e grava situatia pt ca acolo in mod normal nu ai pe cine sa deranjezi decat masinile care trec pe strada, trenurile sau pe vagabonzii din gara.... o sa ma mai interesez.... dar daca ar fi dupa mine tot as tine nunta de seara pt ca amenda e intre 200-1000 lei si m-as intelege cu patronul ca platesc eu si sa ma lase sa tin de noapte, asta daca nu va fi amenintat ca i se inchide localul la mai multe amenzi adunate (pt ca daca m-ar lasa pe mine sa tin de seara ar mai vrea si altii).... si daca lumea se simte bine si dupa ora 23 ce faci? ii dai afar? hai iesiti ca pana aici e programul????

cosmy_24
11.11.2009, 16:11:54
desire, popasul romanilo si perla mesesului tin de primaria din romanasi..... asa ca aceste locatii probabil ca nu sunt incluse pe lista neagra.... asta stiu sigur pt ca am intrebat la popas unde trebuie sa vorbesc daca vreau artificii la nunta si atunci mi s-a zis ca rezolva ei la primaria din romanasi pt ca apartin de romanasi... asa ca fetelor.... daca se pune problema sa interzica la transilvania si patrys e grava situatia pt ca acolo in mod normal nu ai pe cine sa deranjezi decat masinile care trec pe strada, trenurile sau pe vagabonzii din gara.... o sa ma mai interesez.... dar daca ar fi dupa mine tot as tine nunta de seara pt ca amenda e intre 200-1000 lei si m-as intelege cu patronul ca platesc eu si sa ma lase sa tin de noapte, asta daca nu va fi amenintat ca i se inchide localul la mai multe amenzi adunate (pt ca daca m-ar lasa pe mine sa tin de seara ar mai vrea si altii).... si daca lumea se simte bine si dupa ora 23 ce faci? ii dai afar? hai iesiti ca pana aici e programul????

Asa m-am gandit si eu,sa platesc amenda....doar ca mai este o pb...localul risca sa nu mai poata sa fac nunti,si noi pesonal sa ramanem fara invitati pt ca ne pot scoate afara....Cam nasoala situatia ,eu sunt foarte suparata dar,nu prea am ce sa fac....

CONT-INCHIS-037
11.11.2009, 18:20:24
Asa m-am gandit si eu,sa platesc amenda....doar ca mai este o pb...localul risca sa nu mai poata sa fac nunti,si noi pesonal sa ramanem fara invitati pt ca ne pot scoate afara....Cam nasoala situatia ,eu sunt foarte suparata dar,nu prea am ce sa fac....
Eu cred ca deja lumea s-a obisnuit si cu nuntile de zi deci nu trebuie sa ii scoti afara pe invitati merg ei singuri cand se apropie de ora inchiderii.
O intrebare as vrea sa le pun administratorilor primariei de ce nu interzic si cluburile pentru ca si ele sunt situate tot in oras exact ca si localurile pentru nunti.(ar fi interesante argumentele care ar putea sa le aduca) .
Pana la urma nu avem ce face decat sa ne conformam :D

dia_simpatyka
11.11.2009, 21:37:13
fetelor eu maine ma duc la R Transilvania sa vad cum stau lucrurile , am sa va spun si voua cum e situatia acolo si poate aflu politica si despre alte localuri care sunt la extremitatea orasului.
sper sa vin cu vesti bune .. sincer imi doresc din suflet asta , e chiar o ingradire a libertatii de exprimare ceea ce fac ei , si vba ta Adriana A , atunci si cluburile sa intre sub aceasta politica a zgomotului /:) oricum sper ca in cazul celor care au abordat restaurantele din extremitatea orasului sa fie rezultatul pozitiv. sunt doar cateva case in jur ... si ar fi pacat ca pentru cateva familii sa suferim noi ... cateva sute de suflete :D
tinem legatura :-B
:D

cami_rus86
12.11.2009, 11:19:57
abia astept sa vii cu vesti Diana [-o< [-o< [-o< pozitive, sper:-SS

dia_simpatyka
12.11.2009, 14:18:59
bonjour....:-?
Am vorbit cu cei de la r transilvania , si ne-au spus ca ei deocamdata nu au primit nici o recirculare (ceva in genu) cu privire la interzicerea nuntilor de seara.Dar dupa cum se zvoneste pentru anul 2010 au spus ca daca legea intra in vigoare atunci vom avea nunti de zi peste tot in zalau. nefacandu-se exceptie pentru localurile de la marginea orasului sau .. aspecte de genu asta. asadar ceea ce mai putem face noi fetelor este sa traim cu speranta[-o< pana in ianuarie 2010 si eventual sa facem o petitie de ce nu , sa gasim circumstante atenuante pentru localurile situate la extremitatea orasului .
Ramane sa mai vorbim .. pastram legatura si oricum va doresc mult spor la pregatirile nuntii de zi .. de seara ... dupa norocul fiecaruia ;))

cami_rus86
12.11.2009, 17:14:38
speranta moare ultima.....[-o<
eu totusi sunt curioasa daca restaurantele primesc o instiintare, sau ceva de genul asta, si daca da ne vor informa si pe noi telefonic?... asa mi s-ar parea normal, dar mai asteptam.... sa vedem ce va fi...:-\

pe saptamana viitoare merg sa colind restaurantele si va dau de stire daca ei stiu sau nu.... cei de la hotel meses si de la severus trebuie sa aiba informatii pt ca scrie si in ziar despre parerea lorL-) ( ei sustin ideea :-L )

>:D< spor la toate

cosmy_24
12.11.2009, 17:33:01
speranta moare ultima.....[-o<
eu totusi sunt curioasa daca restaurantele primesc o instiintare, sau ceva de genul asta, si daca da ne vor informa si pe noi telefonic?... asa mi s-ar parea normal, dar mai asteptam.... sa vedem ce va fi...:-\

pe saptamana viitoare merg sa colind restaurantele si va dau de stire daca ei stiu sau nu.... cei de la hotel meses si de la severus trebuie sa aiba informatii pt ca scrie si in ziar despre parerea lorL-) ( ei sustin ideea :-L )

>:D< spor la toate

Draga Camy logic ca sustin ideea,pt ca in acest fel pot folosi acelasi "set de ospatari"...in momentul knd ai sambata de seara si duminca de zi nu prea poti sa aduci aceeasi ospatari la lucru,normal k le convine.Am auzit insa pe ici pe colo,ca s-ar putea totusi sa se onoreze contractele facute deja,nu e nimik sigur,dar e o speranta.

cami_rus86
12.11.2009, 21:18:59
[-o< Poate totusi mai avem sanse sa nu se aprobe.... Diana zice de cei de la Transilvania ca ei nu au fost instiintati si ca doar se aude ca poate din 2010 vor fi noutati iar Adriana zice ca restaurantul Fratilor Jecan nu este inclus pe lista neagra... >:D< [-o< deci, sperante sunt.... ;;) si eu cred ca cele din afara localitatii sunt scutite.... daca cele din oras se conforma este treaba lor /:) :[email protected] dar macar sa le dea pace celor din afara localitatii: popas, perla mesesului, desire, si poate vor mai fi..... sa avem si noi de unde sa alegem, :((
O sa faca oferte sau vor pastra aceleasi preturi?....=P~ ce credeti?
Cei de la popas au zis ca ei cred ca vor scadea preturile la meniurile lor pt ca scad din onorarii si agentii lor, ... [-o< cred ca avem sanse la preturi mai mici, daca nu sunt ei escroci:)) dar de obicei SUNTL-)

amalia_maria
16.11.2009, 16:08:01
buna fetelor! am tot citit parerile voastre legate despre nunta de seara sau de zi si ma gandeam sa imi zic si eu parerea. va spun din start ca eu sunt de alta parere si sa "nu aruncati cu pietre" in mine, e doar o parere a mea, nu e nimic personal cu voi.

si eu fac la anu' nunta, la transilvania, in iulie, DE ZI. nu ma deranjeaza acest lucru si chiar ma bucur cumva ca vor fi nunti doar de zi din mai multe motive. in primul rand este vorba de civilizatie. in sfarsit intram si noi in randul celor civilizati (nu cred ca ma insel cand spun ca salajul e printre putinele judete in care se mai fac nunti de seara, ce sa mai vorbesc de strainatate). cand zic civilizatie ma refer la "nuntasii" aceia care aburiti de prea mult vapor de alcool incep sa faca "show", scandal, isi palmuiesc nevestele cand nu le ies pasii de populara(de prin romania adunate), care poate asa, vazand lumina afara, vor vrea doar sa sarbatoareasca iubirea mirilor si inceputul vietii lor impreuna si nu numai sa isi faca plinul cu mancare si ALCOOL cum se face pe la noi. se mai adauga aici si ceilalti cetateni, ce locuiesc in apropierea localului, care au si ei dreptul la liniste, oboseala care nu e asa de tare resimtita de catre nuntasi si mai ales de catre miri, si multe alte motive.

de ce va revoltati intr-atat? se zice ca atmosfera e data de catre miri! conteaza momentul zilei pentru a face atmosfera? ne plangem ca suntem vazuti in lume ca niste "tarani" si "tigani" dar cand ni se impun si noua niste reguli ale bunei conduite si ale purtarii civilizate, ne plangem! toti incearca sa ne traga la masa, dar noi tot sub masa vrem sa stam! de ce? nu stim sa mancam cu furculita si cutitul? cand o sa incepem sa gandim si noi civilizat? cand o sa vedem calitatea lucrurilor si nu doar cantitatea?

repet, e doar o parere,comentariile mele nu ating pe nimeni, doar am simtit nevoia sa zic ceea ce gandesc, deoarece fiecare are dreptul la o parere.

spor la pregatiri si sa aveti NUNTA PE CARE O VISATI FIECARE!

cami_rus86
16.11.2009, 23:23:29
sunt de acord cu o parere de-a ta, cum ca mirii fac atmosfera.... este foarte adevarat...
dar legat de restul...;)) tot ce ai enumerat ca se intampla la nuntile de seara se intampla si la cele de zi... nu are importanta in ce moment al zilei bei alcool pt ca daca faci abuz tot iese cu betie.... legat de faptul ca tu crezi ca nu suntem civilizati acest lucru nu tine nicidecum de nunta ci de cei 7 ani de acasa pe care multi nu ii au....:-"si facand o nunta de zi nu se vor "cizela" peste noapte... prin urmare eu zic ca nu are importanta in ce moment al zilei tii nunta daca ai ca si invitati niste necivilizati, sau tarani/tigani cum zici tu....
noi insistam multe sa tinem nunta de seara pt faptul ca vrem sa tina mult mai mult nunta, chiar daca nu este indicat sa bei si sa mananci la ore tarzii atmosfera de seara nu se compara cu cea de zi, parerea mea, altfel ar tine si cluburile deschis doar ziua.... oamenii nu vor fi mai civilizati la o nunta de zi decat la una de seara

legat de cetatenii de pe langa restaurante care isi vor linistea.... culmea ca ii deranjeaza o nunta iar betivii si batausii care ies de prin cluburi sunt invizibili???

sa nu crezi ca am ceva cu tine, ti-ai spus punctul de vedere pe care il respectam dar eu vreau doar sa iti demonstrez ca tot ce se intampla la o nunta de seara se intampla si la una de zi.... doar ca cea de seara dureaza mai mult iar invitatii se simt mai in largul lor, pt ca se acomodeaza mai greu unii... ai timp sa savurezi nunta mai mult timp, sa facem un calcul: nunta de seara incepe pe la ora 20:00 se termina pe la 8:00 (au fost cele mai multe ore pe care le-am petrecut la o nunta) =12 ore sau in general dureaza pana p la vreo 6 dimineata deci dureaza intre 10-12 ore iar una de zi incepe pe la 14:00/15:00 si se incheie cel tarziu la 23:00 (dupa noua lege) deci dureaza 8-9 ore.... De aceea optez eu pt o nunta de seara: treaba asta nu tine de civilizatie sau de facut plinul cu mancare si bautura....=; sau la nuntile de zi primesc mancare si bautura cu ratia??? cei care nu isi cunosc limitele nu si le vor descoperi nici la nuntile de zi, poti sta linistita;))

si inca ceva: regulile bunei conduite nu se impun... doar se aplica daca le cunosti.... iar consiliul local face abuz din pct meu de vedere... si pt a informa restul miresicilor: si in restul judetelor se gasesc restaurante care tin si nunti de seara, oboseala se acumuleaza si ziua nu doar seara dar dupa nunta ai tot timpul din lume sa te odihnesti....

Cred ca am zis tot ce vroiam..... toate acestea fiind spuse, va doresc tuturor spor la pregatiri si o nunta de vis <:-P

CONT-INCHIS-037
17.11.2009, 07:23:22
sunt de acord cu o parere de-a ta, cum ca mirii fac atmosfera.... este foarte adevarat...
dar legat de restul...;)) tot ce ai enumerat ca se intampla la nuntile de seara se intampla si la cele de zi... nu are importanta in ce moment al zilei bei alcool pt ca daca faci abuz tot iese cu betie.... legat de faptul ca tu crezi ca nu suntem civilizati acest lucru nu tine nicidecum de nunta ci de cei 7 ani de acasa pe care multi nu ii au....:-"si facand o nunta de zi nu se vor "cizela" peste noapte... prin urmare eu zic ca nu are importanta in ce moment al zilei tii nunta daca ai ca si invitati niste necivilizati, sau tarani/tigani cum zici tu....
noi insistam multe sa tinem nunta de seara pt faptul ca vrem sa tina mult mai mult nunta, chiar daca nu este indicat sa bei si sa mananci la ore tarzii atmosfera de seara nu se compara cu cea de zi, parerea mea, altfel ar tine si cluburile deschis doar ziua.... oamenii nu vor fi mai civilizati la o nunta de zi decat la una de seara

legat de cetatenii de pe langa restaurante care isi vor linistea.... culmea ca ii deranjeaza o nunta iar betivii si batausii care ies de prin cluburi sunt invizibili???

sa nu crezi ca am ceva cu tine, ti-ai spus punctul de vedere pe care il respectam dar eu vreau doar sa iti demonstrez ca tot ce se intampla la o nunta de seara se intampla si la una de zi.... doar ca cea de seara dureaza mai mult iar invitatii se simt mai in largul lor, pt ca se acomodeaza mai greu unii... ai timp sa savurezi nunta mai mult timp, sa facem un calcul: nunta de seara incepe pe la ora 20:00 se termina pe la 8:00 (au fost cele mai multe ore pe care le-am petrecut la o nunta) =12 ore sau in general dureaza pana p la vreo 6 dimineata deci dureaza intre 10-12 ore iar una de zi incepe pe la 14:00/15:00 si se incheie cel tarziu la 23:00 (dupa noua lege) deci dureaza 8-9 ore.... De aceea optez eu pt o nunta de seara: treaba asta nu tine de civilizatie sau de facut plinul cu mancare si bautura....=; sau la nuntile de zi primesc mancare si bautura cu ratia??? cei care nu isi cunosc limitele nu si le vor descoperi nici la nuntile de zi, poti sta linistita;))

si inca ceva: regulile bunei conduite nu se impun... doar se aplica daca le cunosti.... iar consiliul local face abuz din pct meu de vedere... si pt a informa restul miresicilor: si in restul judetelor se gasesc restaurante care tin si nunti de seara, oboseala se acumuleaza si ziua nu doar seara dar dupa nunta ai tot timpul din lume sa te odihnesti....

Cred ca am zis tot ce vroiam..... toate acestea fiind spuse, va doresc tuturor spor la pregatiri si o nunta de vis <:-P

Asa cred si eu, cei care vor vrea sa faca abuz de alcool o s-o faca indiferent ca este nunta de zi sau nu.
Eu tot nu inteleg cum nuntile deranjeaza si cluburile nu, de ex Green-ul nu este in centru si sunt blocuri langa el , de ce nu i se interzice sa mai functioneze pe timp de noapte? Oare cu ce ii deranjeaza nuntile care se fac in afara orasului?
Mie mia zis proprietarul localului ca nu stie sa i se aplice si lui aceasta lege, sper sa nu se razgandeasca prea curand:D

cami_rus86
17.11.2009, 09:46:29
Asa cred si eu, cei care vor vrea sa faca abuz de alcool o s-o faca indiferent ca este nunta de zi sau nu.
Eu tot nu inteleg cum nuntile deranjeaza si cluburile nu, de ex Green-ul nu este in centru si sunt blocuri langa el , de ce nu i se interzice sa mai functioneze pe timp de noapte? Oare cu ce ii deranjeaza nuntile care se fac in afara orasului?
Mie mia zis proprietarul localului ca nu stie sa i se aplice si lui aceasta lege, sper sa nu se razgandeasca prea curand:D

si eu sunt revoltata din aceasta cauza.... de ce aceasta lege trebuie sa intre in vigoare doar in cazul restaurantelor dar nu si a cluburilor: Green, Imperial, Clubul Tineretului? si acestea sunt de-a dreptul in centrul oraselor.... acestea chiar nu deranjeaza??? mama lor de lege aburita :-&

Adriana.... restaurantul fratilor Jecan nu apartine cumva de Criseni? daca apartine de comuna atunci nu ar avea de ce sa impuna si ei nuntile de zi ... [-X :no_02:

cosmy_24
17.11.2009, 11:26:36

Exact,ai foarte mare dreptate,atunci sa se interzica si cluburile sa incepa distractia ca pe vremuri de la 12 si sa se termine la 22 ,caci asa era hora pe timpul lui mama.
Tin sa va mai spun ca daca se pune pb de civilizatie inseamna ca noi romanii am fost primi care am facut nunta de zi,pt ca pe vremea lui bunica nuntile se tineau de zi.De ce s-a schimbat acest lucru?Va spun eu de ce, pt ca fiecare cuplu vrea sa isi prelungeasca momentul de fericire cat mai mult.Cum am mai spus si in alte dati,ma deranjeaza oamenii "CIVILIZATI" care nu au anuntat acest lucru.Unde e civilizatia,unde sunt normele europene cand TU draga Consiliu Judetean,TU draga Restaurant nu ai avertizat Clientul Cu privire la Interzicerea Nuntilor De seara.In fine dak noi restul "gloatei" necivilzate nu o sa ne cerem drepturile atunci nu ne ramane decat ca cadem in groapa plina de "NORME EUROPENE" date in graba ca sa mai primeasca si ei un banut si sa mai bifeze un proiect obligatoriu de pe lista.Eu consider ca mi-am spus punctul de vedere si e ultima data knd am sa mai comentez pe acesta tema.Militez in continuare sa se respecte contractele deja semnate si parerea mea nu o sa se schimbe.S-a facut o gresala si sper sa se remedieze,fiindca din punct de vedere moral e bolnavicios sa-i spui cuiva cu 3 , 4 luni inainte de nunta "frate faci cum crezi dar de la 1 ianuarie 2010 nu mai faci nunta de seara" HALAL CIVILIZATIE.
Sper ca nu am jignit pe nimeni,in schimb sper ca am atins acolo unde trebuie.Astept noi teme de discutie

amalia_maria
17.11.2009, 13:04:20
dupa parerea mea, la o nunta mergi sa celebrezi iubirea celor doi miri, iar la un club mergi sa te "destrabalezi". practic, e un pic normal sa fie mai incinsa atmosfera intr-un club, pe cand, rostul unei nunti nu este acelasi cu a unei sambete in club, deci e inadmisibil sa fie acelasi tip de comportament scandalagios la ambele evenimente. in ceea ce priveste oamenii care sunt invatati sa bea si ziua si noaptea, ai perfecta dreptate, oricum o sa o faca. ideea mea era de a accepta o astfel de lega fara sa ne tot revoltam pe degeaba. e o lege ce exista demult in comunitatea europeana, o lege care ne aliniaza la standardele lor. dupa parerea mea, sunt mai multe avantaje decat dezavantaje date de aceasta lege si in plus metalitatea asta de "sa moara capra vecinului, dar a mea nu" (adica pe mine sa ma lase sa fac nunta de noapte, ca de restul nu ma intereseaza) mi se pare un pic (mai mult).............

in alta ordine de idei, cluburi existente in zalau, sunt localizate, altele la subsolul cladirii, altele in cladiri cu totul altele decat blocuri, distanta intre ele si un bloc de locuinte e una acceptata de lege. in plus cluburile sunt bine antifonate, geamurile raman mereu inchise(in cazul in care clubul respectiv detine asa ceva). pe cealalta parte, UNELE restaurante sunt foarte aproape de locuinte si mai mereu au geamurile deschise, pentru aerisire, si pentru a auzi si tu lautarul cum canta "of viata mea" in acelasi ritm in care iti sare si perna de sub cap.

legat de durata unei nunti de seara, da, tine mai mult, in cazul in care sta toata lumea pana la 8. dar cine ramane dupa tort? cati apuca sa serveasca sarmale? ramai cu paguba? DAAAA!! nu cred ca ti-ar placea ca ultimele ore din nunta sa le petreci cu niste nuntasi care tot topaie pe scaune ca nu mai au rabdare, ca vor sa mearga acasa si "SA VINA ODATA TOARTULLL ALAAAA!", pe cand la o nunta de zi, marea majoritate a nuntasilor pot sa sarbatoreasca pana in ultimul moment. deci daca e sa calculam corect, pe la ora 4 nu mai raman mai mult de 50 de persoane (apropiatii si "petrecaretii") deci tot 8-9 ore tine nunta. stiu nunti de zi care au tinut pana dimineata la ora 8, deci foarteeeee mult. la fel e si contractul meu cu transilvania: din dimineata nuntii de la 7, pana a doua zi la 8, dar se pare ca mi-au taiat ratia cu cateva ore.

restaurantele "Fratii Jecan", "Popasul Romanilor", "Perla Mesesului" si "Desire" NU sunt afectate de aceasta lege.

amalia_maria
17.11.2009, 13:34:54
ca o ultima remarca la ce ai punctat tu, draga cosmina, it spun si eu urmatoarele intr-un mod cat mai scurt posibil:

nu suntem primii care fac nunta de zi, poate printre ultimii din lume;
vremurile din ziua de azi, nu sunt aceleasi ca si cele de pe vreama lui "bunica", asta se numeste EVOLUTIE;
prelungirea "momentului de fericire" se poate face in alt mod ( precum am evidentiat intr-un alt mesaj), urmarind calitatea momentului si nu cantitatea;
oamenii CIVILIZATI au anuntat acest lucru, sta dovada faptul ca, de 2 ani se tot vehiculeaza acest lucru (timp berechet sa REACTIONEZI si sa ACTIONEZI), alte restaurante au mentionat acest lucru la incheierea contractului, altele nu (fiecare padure isi are uscaciunile ei);
"gloata necivilizata" se razvrateste impotriva unui sistem ce are menirea sa o puna intr-o lumina mai buna;
ar fi fost "bolnavicios din punct de vedere moral" sa te anunte cu o saptamana inainte de nunta, nu cu 3-4 luni minim, sa nu mai punem la socoteala faptul ca vin lunile de iarna, apoi postul pastelui (un moment bine gandit pentru a nu afecta pe nimeni pe termen scurt), deci pot zice cu 5-6 luni inainte, timp indeajuns pentru a planifica o nunta si un botez;
fiecare cu parerile lui, important e rezultatul.

cosmy_24
17.11.2009, 13:52:49
dupa parerea mea, la o nunta mergi sa celebrezi iubirea celor doi miri, iar la un club mergi sa te "destrabalezi". practic, e un pic normal sa fie mai incinsa atmosfera intr-un club, pe cand, rostul unei nunti nu este acelasi cu a unei sambete in club, deci e inadmisibil sa fie acelasi tip de comportament scandalagios la ambele evenimente. in ceea ce priveste oamenii care sunt invatati sa bea si ziua si noaptea, ai perfecta dreptate, oricum o sa o faca. ideea mea era de a accepta o astfel de lega fara sa ne tot revoltam pe degeaba. e o lege ce exista demult in comunitatea europeana, o lege care ne aliniaza la standardele lor. dupa parerea mea, sunt mai multe avantaje decat dezavantaje date de aceasta lege si in plus metalitatea asta de "sa moara capra vecinului, dar a mea nu" (adica pe mine sa ma lase sa fac nunta de noapte, ca de restul nu ma intereseaza) mi se pare un pic (mai mult).............

in alta ordine de idei, cluburi existente in zalau, sunt localizate, altele la subsolul cladirii, altele in cladiri cu totul altele decat blocuri, distanta intre ele si un bloc de locuinte e una acceptata de lege. in plus cluburile sunt bine antifonate, geamurile raman mereu inchise(in cazul in care clubul respectiv detine asa ceva). pe cealalta parte, UNELE restaurante sunt foarte aproape de locuinte si mai mereu au geamurile deschise, pentru aerisire, si pentru a auzi si tu lautarul cum canta "of viata mea" in acelasi ritm in care iti sare si perna de sub cap.

legat de durata unei nunti de seara, da, tine mai mult, in cazul in care sta toata lumea pana la 8. dar cine ramane dupa tort? cati apuca sa serveasca sarmale? ramai cu paguba? DAAAA!! nu cred ca ti-ar placea ca ultimele ore din nunta sa le petreci cu niste nuntasi care tot topaie pe scaune ca nu mai au rabdare, ca vor sa mearga acasa si "SA VINA ODATA TOARTULLL ALAAAA!", pe cand la o nunta de zi, marea majoritate a nuntasilor pot sa sarbatoreasca pana in ultimul moment. deci daca e sa calculam corect, pe la ora 4 nu mai raman mai mult de 50 de persoane (apropiatii si "petrecaretii") deci tot 8-9 ore tine nunta. stiu nunti de zi care au tinut pana dimineata la ora 8, deci foarteeeee mult. la fel e si contractul meu cu transilvania: din dimineata nuntii de la 7, pana a doua zi la 8, dar se pare ca mi-au taiat ratia cu cateva ore.

restaurantele "Fratii Jecan", "Popasul Romanilor", "Perla Mesesului" si "Desire" NU sunt afectate de aceasta lege.

Draga mea nasik proverbul pe care l-ai scris tu mai sus nu ma caracterizeaza deloc.Sunt iritata ca nu mi s-a comunicat si am platit peste tot avans.Dak mi se spunea de la bun inceput ma conformam si nu faceam atata galagie .Nu sunt impotriva legii sunt dezamagita de sistem atata tot.In momentul in care ma duc la un suc si comand cola vreau cola si nu pepsi,cam asa e si aici.Dak am semnat un contract pt nunta de seara nunta de seara sa fie.Nu sunt rea si nu tin mortis sa fie numai nunta mea nunta de seara,imi doresc ca toate miresicile sa aiba parte de nunta pe care si-o viseaza,fie ea de seara sau de zi. In legatura cu cluburile nu cred ca sunt asa de antifonate precum spui ,dar asta e cu totul alta poveste.
kiss you

cami_rus86
17.11.2009, 16:53:48
Hopaaaaa.... discutiile se incing#-o
Fetelor.... Suntem persoane diferite cu pareri diferite si este bine sa ne dam cu parerea, astfel cele care doar citesc si nu se exprima pe site pot lua o hotarare buna cu privire la nunta lor... eu sunt totusi de parere ca ni se ia un drept ... e ca si cum i-ai arata unui copil o ciocolata alba si una neagra iar lui ii place cea neagra pt ca e cu cacao... si brusc magazinele din oras nu mai vor sa vanda pt ca unele mame nu vor sa le mai dea copiilor ciocolata neagra pt ca e cu cacao si se agita.... astfel, celor care le-a placut ciocolata alba mananca in continuare pt ca se comerializeaza dar ce se inampla cu cei carora le place cea neagra??? se vor conforma sau sau vor lua masuri??? Logic ca daca s-ar ajunge la asa ceva ai putea sa iti faci ciocolata de casa, dar totusi, este corect?

Amalia, eu zic sa te pui si tu in locul copilului caruia ii place ciocolata care nu se mai comercializeaza.... tu ce ai face daca s-ar interzice nuntile de zi? te-ai conforma chiar daca risti sa nu te simti bine la propria ta nunta?

Este normal sa avem pareri diferite pt ca avem caractere diferite.... dar sa ni se respecte drepturile tuturor ... la fel cum tie iti plac nuntile de zi (care nu se interzic) ne plac noua cele de seara din diferite motive dar se interzic.... este corect?.... Eu sustin in continuare ca cei 7 ani de acasa nu vor fi adusi la nuntile de zi iar la cele de seara se vor uita in podul casei.... ;)) nu crezi? a fi civilizat nu inseamna sa iesi din casa doar ziua iar seara sa imparti pijamale.... si sa nu crezi ca invitatii la nuntile de zi vin sa serbeze iubirea mirilor iar la cele de seara vin sa isi faca "plinul" .... toti invitatii inchina in cinstea mirilor iar unii pot bea 10 l de vin si nu se imbata iar altii la 100ml sunt rupti in freza... vei vedea la nunta ta ca am dreptate... poate daca nu ai servi alcool nu ar iesi cu betie dar si in cazul acesta isi procura ei bautura....:-"

Iar ceea ce afirma cosmy_24 sunt de acord din toate punctele de vedere.... Din moment ce semnezi un contract pt o nunta de seara apoi de seara sa fie.... din moment ce noi suntem obligate de imprejurari sa ne cautam local cu cel putin un an inaintea nuntii atunci sa aibe si consililul local si restaurantele bunul simt sa anunte mirii inainte de a semna un contract, altfel de ce mai faci contract? contractul e contract si trebuie onorat, punct! altfel sa inapoieze restaurantele avansurile platite de catre miri pt ca nu isi respecta partea.... iar restaurantele sa se ia de consiliul local si sa isi recupereze banii....:|

=; :* spor in continuare;))

CONT-INCHIS-037
17.11.2009, 18:17:01
.

Ce bine :) deci am fost inspirata cand am aleg localul :P
Si mie mi se pare normal sa fi anuntat inainte sa dai avansul de ce anume o sa beneficiezi si stiu ca orice contract care suporta modificari trebuie acceptat de ambele parti altfel poate duce la anulare.;;)

CONT-INCHIS-037
17.11.2009, 18:18:23
ce inspirate ati fost azi , sincer m-am si saturat de citit cand v-am vazut romanele:))

cami_rus86
18.11.2009, 10:38:50
ce inspirate ati fost azi , sincer m-am si saturat de citit cand v-am vazut romanele:))

=)) de azi inainte vorbim prin mutrite.... recuperam ;))

andrea85
18.11.2009, 18:25:49
Buna fetelor!

De cateva zile va tot citesc mesajele si parerile despre nunta de zi sau de seara.Si eu sunt o miresica de 2010,care si-a incheiat contractul pentru o nunta de seara.Chiar mi se pare ridicol si penal,ca nunta de seara ii deranjeaza pe locatari,dar cu clubulire de noapte si cu discotecile n-au nici o problema.Mi se pare si mai ridicol faptul ca dupa parerea unora acea numita "civilizatie" depinde de nunta de zi si nu si de nunta de seara.Nu sunt impotriva nuntei de zi,dar mi se pare ridicol,ca omul da atatia bani afara pentru nunta si nu are nici macar sansa sa petreaca cum vrea el pe banii lui. Eu mi-am incheiat contractul pentru o nunta de seara si as vrea sa si ramana asa, pentru ca chiar nu inteleg pe cine ar deranja nunta mea in afara orasului,chiar daca restaurantul Transilvania apartine primariei Zalau.
Nu prea am ce face,asa ca astept sa vad ce hotarasc ceilalti despre nunta mea.Caci in fine asa e..ei hotarasc si eu ma adaptez.Alta posibilitate nu prea am...:-s

Irmuresan
18.11.2009, 21:04:20
Buna fetelor

eu am avut nunta anul trecut in Zalau .. la Zahana, o nunta mai mica de 90 persoane si .. de zi ... si sincer, a fost cea mai buna alegere si acum imi dau seama de ce. Stiam ca in Zalau se fac in general nunti de noaptea (soacra mea sta langa casa armatei si de cate ori o vizitam nu prea dormeam bine noaptea din cauza nuntilor), insa mie mi se pare foarte obositor. Nu numai ca iti pierzi noaptea (ca invitat ma refer), dar a doua zi nu mai esti bun de nimic. De exemplu, sambata am fost la o nunta la o cantina Topaz in Zalau; totul dragut si frumos pana pe la ora 2 cand s-a dat friptura. Aceasta fiind mancata, am observat cu uimire ca multi dintre invitati s-au ridicat (surprinzator, multi tineri) si au plecat spunand ca sunt obositi, ca sunt din alta localitate si maine au drum lung de facut, etc. Sincer si eu cascam ingrozitor pe la ora 2.30, moment in care mi-am rugat sotul sa plecam si sa renuntam la tort (desi mi-as fi dorit mult sa il vad/gust), cu noi plecand si un alt cuplu obosit. Si asa incet incet, a cam inceput sa se goleasca sala, foarte repede dupa parerea mea. Ca sa nu va mai povestesc ca am dormit duminica pana la 12.30, am plecat apoi spre Cluj si luni dimineata, la munca, simteam ca nu am deloc energie (si nu doar pentru ca era luni ;))).
Nuntile de zi sunt frumoase si mai putin obositoare pentru invitati, cel putin. Trebuie doar sa incercati sa vedeti partea buna a lucrurilor. Eu sunt sigura ca aceasta decizie nu o sa va stice nunta ci o sa o faca mai frumoasa. Si cam toata lumea o sa apuce sa guste tortul. ;))