PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

andrea85
25.11.2009, 11:43:34
Buna fetelor!

O intrebare as avea.Cand credeti ca e cel mai bine, sa faci sedinta de poze?Intre cununia civila si cea religioasa?Sau doar dupa cea religioasa?Voi cum faceti?:-s:-s:-sPlease help me!!!

CONT-INCHIS-037
25.11.2009, 12:15:57
Buna fetelor!

O intrebare as avea.Cand credeti ca e cel mai bine, sa faci sedinta de poze?Intre cununia civila si cea religioasa?Sau doar dupa cea religioasa?Voi cum faceti?:-s:-s:-sPlease help me!!!

Eu zic ca depinde si de ce locatii iti alegi pentru sedinta foto, cum apuci sa le "onorezi" pe toate. Si de timpul care il ai intre cele 2 ceremonii.

amalia_maria
25.11.2009, 15:55:05
Buna fetelor!

hello!
eu cred ca ar fi mai bine sa faci pozele dupa cununia religioasa deoarere asa invitatii care au fost cu tine pe la primarie si biserica, precum si ceilalti care nu au fost, vor avea timp sa ajunga cu totii la local inaintea ta, timp in care tu vei fi ocupata cu sedinta de poze. si numai bine vei ajunge la local cand toata lumea va fi prezenta.

altfel, daca faci pozele intre cununia civila si cea religioasa, nu vei avea altceva de facut, dupa ce termini cununia de la biserica, decat sa mergi direct la local (sau sa te plimbi teleleu prin oras ca sa mai treaca timpul), unde nu va ajunge toata lumea inaintea ta si vei fi tot timpul intrerupta de sosirea altor invitati.

daca vrei sa ii intampini tu in local, ei bine asa da....sa ajungi tu inaintea invitatilor...altfel,nu...

sper ca ti-am fost de ajutor.:|

andrea85
25.11.2009, 22:26:42
hello!
eu cred ca ar fi mai bine sa faci pozele dupa cununia religioasa deoarere asa invitatii care au fost cu tine pe la primarie si biserica, precum si ceilalti care nu au fost, vor avea timp sa ajunga cu totii la local inaintea ta, timp in care tu vei fi ocupata cu sedinta de poze. si numai bine vei ajunge la local cand toata lumea va fi prezenta.

altfel, daca faci pozele intre cununia civila si cea religioasa, nu vei avea altceva de facut, dupa ce termini cununia de la biserica, decat sa mergi direct la local (sau sa te plimbi teleleu prin oras ca sa mai treaca timpul), unde nu va ajunge toata lumea inaintea ta si vei fi tot timpul intrerupta de sosirea altor invitati.

daca vrei sa ii intampini tu in local, ei bine asa da....sa ajungi tu inaintea invitatilor...altfel,nu...

sper ca ti-am fost de ajutor.:|

Mersi pentru ajutor.Varianta cu sedinta foto dupa cununia religioasa mi se pare si mie mai buna!Cred ca asa va si ramane!Mersi pnetru sfat=D>

adina_mari
26.11.2009, 12:55:30
Buna fetelor!

noi am avut o sedinta foto in parc dupa cununia civila unde am facut poze si cu invitatii si am mai avut una dupa cununia religioasa. invitatii au mers la local si cand a fost sala plina am venit si noi.

CONT-INCHIS-037
26.11.2009, 14:25:04
noi am avut o sedinta foto in parc dupa cununia civila unde am facut poze si cu invitatii si am mai avut una dupa cununia religioasa. invitatii au mers la local si cand a fost sala plina am venit si noi.

O sa ai bebe??
daca da felicitari=D> si sa ai o sarcina usoara:)

adina_mari
27.11.2009, 11:41:12
O sa ai bebe??
daca da felicitari=D> si sa ai o sarcina usoara:)
da da vine bebe;))

multumesc mult!

cami_rus86
27.11.2009, 13:37:32
felicitari inca o data si din partea mea <:-P
cum a decurs pana acum? iti mai este rau?
eu iti doresc sa ai o sarcina usoara ;-) sa fie un bebe sanatos, destept, norocos si frumos ca si parintii....;))
ai aflat daca e fetita sau baietel?:-?

adina_mari
27.11.2009, 15:46:46
felicitari inca o data si din partea mea <:-P
cum a decurs pana acum? iti mai este rau?
eu iti doresc sa ai o sarcina usoara ;-) sa fie un bebe sanatos, destept, norocos si frumos ca si parintii....;))
ai aflat daca e fetita sau baietel?:-?
mers multi!:* :* :* :">
saptamana asta mi-a fost mai bine
abia dupa revelion cred ca vom afla daca e baietel sau fetita

andrea85
28.11.2009, 00:39:16

Felicitari si din partea mea!<:-P<:-P<:-P

adina_mari
28.11.2009, 10:11:10
Felicitari si din partea mea!<:-P<:-P<:-P
multumesc!:*

genoveva_1984
29.11.2009, 14:13:55

Se vede burtica?

adina_mari
29.11.2009, 21:39:17
Se vede burtica?
incepe sa se vada putin si mi-e tare draga:-p

voi ce mai faceti?gata cu amenajarile?poate ai timp sa-mi tr ceva poze cu casuta

cosmy_24
30.11.2009, 12:27:15
multumesc!:*
Felicitari.Cred ca e simti foarte speciala,e foarte frumos ca iubirea voastra a dat roade,si ink ce roadeo:-)o:-).Sa dea Domnul sa fie sanantos,voios,si plin de viatza,indiferent de sex.

adina_mari
30.11.2009, 12:59:49
Felicitari.Cred ca e simti foarte speciala,e foarte frumos ca iubirea voastra a dat roade,si ink ce roadeo:-)o:-).Sa dea Domnul sa fie sanantos,voios,si plin de viatza,indiferent de sex.
iti multumesc mult!
daa...e foarte frumos ce ni se intampla...si cand il vad la eco ce micut e si cum sta el acolo la mine in burtica ma topesc toata:x

mnc_mirela
30.11.2009, 16:43:44
iti multumesc mult!
daa...e foarte frumos ce ni se intampla...si cand il vad la eco ce micut e si cum sta el acolo la mine in burtica ma topesc toata:x

Felicitari Adina, e cel mai frumos lucru care vi se putea intampla, iti doresc sa te bucuri de fiecare moment si sa ne spui cand da din picioruse:-p

adina_mari
30.11.2009, 17:56:46
Felicitari Adina, e cel mai frumos lucru care vi se putea intampla, iti doresc sa te bucuri de fiecare moment si sa ne spui cand da din picioruse:-p
mersi, mirela! va spun cum sa nu>:D<

genoveva_1984
01.12.2009, 14:18:35
incepe sa se vada putin si mi-e tare draga:-p

voi ce mai faceti?gata cu amenajarile?poate ai timp sa-mi tr ceva poze cu casuta

Noi inca mai muncim cate putin...sigur ca o sa-ti trimit si poze numai ca deocamdata intru doar de la serviciu ca noi nu avem net...asa ca ma misc un pic mai greu. Dar cu prima ocazie pun si poze.
Sa stii ca mi-a spus Cristi ca atrecut pe la Adi pe la magazin si ca i-a spus adi ca veti avea un bebe. Avea al meu asa ochisorii vii cand imi povestea si mi-am dat seama ca isi doreste si el tare mult un prichindel, asa ca sper sa va urmam si noi...in curand.:*

adina_mari
01.12.2009, 14:52:34
Noi inca mai muncim cate putin...sigur ca o sa-ti trimit si poze numai ca deocamdata intru doar de la serviciu ca noi nu avem net...asa ca ma misc un pic mai greu. Dar cu prima ocazie pun si poze.
Sa stii ca mi-a spus Cristi ca atrecut pe la Adi pe la magazin si ca i-a spus adi ca veti avea un bebe. Avea al meu asa ochisorii vii cand imi povestea si mi-am dat seama ca isi doreste si el tare mult un prichindel, asa ca sper sa va urmam si noi...in curand.:*
ce ma bucur ca v-ati hotarat si voi!sper sa vina bebe repede atunci:* :* :*

genoveva_1984
02.12.2009, 07:57:04
ce ma bucur ca v-ati hotarat si voi!sper sa vina bebe repede atunci:* :* :*

Sper si eu...Sa vedem.:* :*

mariana_sur
10.12.2009, 21:47:59
Diana,cat mai repede sa faceti bebele...ca noi abia asteptam inca un nepotel sau nepotica!!!\:D/

mariana_sur
10.12.2009, 21:54:46
Felicitari Stefaniei si Adinei!!!!!!<:-P

adina_mari
11.12.2009, 19:24:56
Felicitari Stefaniei si Adinei!!!!!!<:-P
multumim!>:D<

STEFANIA86
13.12.2009, 22:47:51
Multumim si noi!!!>:D<

cosmy_24
15.12.2009, 13:47:23
Buna
Fetelor am o mare nelamurire ,si anume de aproximativ o luna de zile am fost impreuna cu viitoarele mele nasici si cu cateva prietene in cluj sa cautam rochia de mireasa.Am probat vreo 15 rochite,erau frumoase,dar parca totusi vroiam altceva,insa la ultimul magazin cand eram dezamagita ca nu o sa gasesc rochia din vis am probat una care m-a lasat cu gura cascata.Nu am cuparat-o,dar nu pot sa imi iau gandul de la ea.Asta sa fie oare sentimentul cand ti-ai gasit rochia visurilor TALE???????In cazul vostru cum s-a intaplat?Ajutati-ma va rog ca sa nu imi para rau mai tarziu.
Va multumesc

andrea85
15.12.2009, 14:52:10
Buna
Fetelor am o mare nelamurire ,si anume de aproximativ o luna de zile am fost impreuna cu viitoarele mele nasici si cu cateva prietene in cluj sa cautam rochia de mireasa.Am probat vreo 15 rochite,erau frumoase,dar parca totusi vroiam altceva,insa la ultimul magazin cand eram dezamagita ca nu o sa gasesc rochia din vis am probat una care m-a lasat cu gura cascata.Nu am cuparat-o,dar nu pot sa imi iau gandul de la ea.Asta sa fie oare sentimentul cand ti-ai gasit rochia visurilor TALE???????In cazul vostru cum s-a intaplat?Ajutati-ma va rog ca sa nu imi para rau mai tarziu.
Va multumesc

Eu inca nu mi-am cumparat rochita, dar am deja o idee eaxcta cum vreau sa arate. pentru ca stiu ce imi place.:"> Asa ca, daca ai probat deja vreo 15 rochite, si tot la ultima te tot gandesti, eu zic ca atunci ea e aleasa. <:-PDar poate te mai ajuta miresicele cu un sfat, care au trecut deja peste asta.:D

adina_mari
15.12.2009, 15:36:58
Buna
Va multumesc
si eu am probat o gramada de rochite. la mine a fost alta problema. chiar daca eram cat de cat incantata de rochita in magazin, cand ajungeam acasa si ma uitam la pozele facute cu rochiile respective nu imi mai placeau absolut deloc. si pana la urma am decis sa o fac la comanda.
eu nu am avut sentimentul ala cu rochita "the one" decat atunci cand mi-am vazut rochita mea gata pe manechin in atelierul croitoresei. nu-mi venea sa cred ca e a mea si e asa frumoasa:x

dar nu ne poti spune despre ce rochita e vorba sau firma...daca nu vrei sa o iei acum nu ai sansa sa o comanzi anul viitor?sau e model unicat?

genoveva_1984
16.12.2009, 08:11:22
Diana,cat mai repede sa faceti bebele...ca noi abia asteptam inca un nepotel sau nepotica!!!\:D/

Sa vedem cat de repede o sa vrea el sa vina...

cosmy_24
16.12.2009, 18:32:18
si eu am probat o gramada de rochite. la mine a fost alta problema. chiar daca eram cat de cat incantata de rochita in magazin, cand ajungeam acasa si ma uitam la pozele facute cu rochiile respective nu imi mai placeau absolut deloc. si pana la urma am decis sa o fac la comanda.
eu nu am avut sentimentul ala cu rochita "the one" decat atunci cand mi-am vazut rochita mea gata pe manechin in atelierul croitoresei. nu-mi venea sa cred ca e a mea si e asa frumoasa:x

dar nu ne poti spune despre ce rochita e vorba sau firma...daca nu vrei sa o iei acum nu ai sansa sa o comanzi anul viitor?sau e model unicat?

Da e model unicat ....toata rochita e facuta manual.Salonul se numeste DESIRE,iar rochitele de acolo sunt facute de o croitoreasa din Ucraina.Toate rochiile sunt frumoase,este expusa inclusiv rochia patroanei(care bineinteles nu e de vanzare),unele sunt extravagante,indraznete as putea spune,altele sunt cumintele,per total pt cine nu are rochita merita o vizita pana acolo.Multumesc mult pt sfaturi si ast si alte sugestii

CONT-INCHIS-037
16.12.2009, 18:50:36
Da e model unicat ....toata rochita e facuta manual.Salonul se numeste DESIRE,iar rochitele de acolo sunt facute de o croitoreasa din Ucraina.Toate rochiile sunt frumoase,este expusa inclusiv rochia patroanei(care bineinteles nu e de vanzare),unele sunt extravagante,indraznete as putea spune,altele sunt cumintele,per total pt cine nu are rochita merita o vizita pana acolo.Multumesc mult pt sfaturi si ast si alte sugestii

Unde in Cluj este acest salon?

priponroxana
17.12.2009, 23:37:27
Eu am fost indragostita de 3rochite care mi-au venit foarte bine, toate trei erau diferite ca stil> Pe toate le-as fi luat doar am stat bine si m-am gandit si cred ca am facut alegerea cea mai buna, totusi m-am gandit si la buget. Si eu am patit aceeasi faza ca si tine, la prima rochita, apoi la aia am renuntat din anumite motive, aopoi cand am gasit-o pe a doua nu mai puteam dormi noaptea tot la ea ma gandeam(asta era prea scumpa), si norocul meu ca am gasit=o pe cea de-a treia pe care am si cumparat-o.

genoveva_1984
23.12.2009, 13:24:17
Sarbatori fericite!>:D<

andrea85
23.12.2009, 14:20:09
Si eu va doresc, miresici din Salaj, sarbatori fericite si pline de bucurii!!!

adina_mari
24.12.2009, 12:46:47
dragi miresici si foste miresici va doresc sa aveti parte de Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!

CRACIUN FERICIT!!!>:D< >:D< >:D<

STEFANIA86
26.12.2009, 00:16:08
Sarbatori fericite si tot ce va doriti in noul an!!!!!

iulia_mari
26.12.2009, 23:49:00
Sarbatori fericite tuturor miresicilor si un An Nou plin de impliniri!!!
>:D<

cami_rus86
27.12.2009, 12:18:33
si eu va doresc sarbatori fericite.... multa sanatate si sa aveti parte de tot ce va doriti .... eu am primit ce mi-am dorit exact de ziua mea:) am fost ceruta oficial de sotie 8-} sunt cea mai fericita.... pt mine a fost cel mai frumos craciun.... sper ca si voi ati avut si veti avea parte de momente frumoase cu ocazia sarbatorilor.... va pup>:D<

andrea85
27.12.2009, 12:39:29
si eu va doresc sarbatori fericite.... multa sanatate si sa aveti parte de tot ce va doriti .... eu am primit ce mi-am dorit exact de ziua mea:) am fost ceruta oficial de sotie 8-} sunt cea mai fericita.... pt mine a fost cel mai frumos craciun.... sper ca si voi ati avut si veti avea parte de momente frumoase cu ocazia sarbatorilor.... va pup>:D<

Ce frumos!!!:) Eu am fost ceruta oficial la parinti, de Pasti. De acum esti si tu deja o miresica "oficiala". Va doresc numai bine si spor la pregatirile de nunta!;-) V-ati decis deja pentru Popasul romanilor, ati semnat contractul?

cami_rus86
27.12.2009, 15:48:58
multumim..... in principiu tot acolo ne dorim sa tinem nunta dar nu cred ca ne incap invitatii.... avem peste 350 de pers iar la popas au organizat o nunta cu 325 de pers si au fost nevoiti sa puna pe ringul de dans inca 2 mese chiar in fata mesei mirilor si mai sunt si alte lucruri care nu imi convin.... acum asteptam sa treaca sarbatorile si sa vedem toate locatiile cu capacitate de 400 de pers ca sa nu trebuiasca sa ii inghesuim.... dar pe noi ne incanta si acum popasul,,,, sa vedem ce va invinge pana la urma =P~ ori chemam toata populatia si trebuie sa ne gasim alt local ori taiem de pe lista si ramanem la papas.... nu am idee cum vor fi lulcrurile:[email protected]

P.S si eu am fost ceruta si de fata cu parintii lui si maicamea ieri .... ziua mea e p 24 decembrie, iar noaptea la 12 a intrat in casa (eu atunci am iesit de la baie, eram in halat :)) ) cu un tort rotund facut de el singurel, si m-a rugat sa tai tortul acolo unde cica nu i-a iesit o bulina :[email protected] am taiat o felie si apoi am vazut cutiuta cu inel ... mi-au tremurat genunchii am inceput sa plangem... mi-a pus inelul pe deget in timp ce m-a intrebat daca vreau sa fiu sotia lui iar eu am zis DA=P~ si intre timp soramea a pus piesa de la holograf cu "ti-am dat un inel"... nici acum nu imi vine sa cred ca a fost atat de inventiv, totul pare luat ca din filme :(( :))

andrea85
28.12.2009, 12:41:26
multumim..... in principiu tot acolo ne dorim sa tinem nunta dar nu cred ca ne incap invitatii.... avem peste 350 de pers iar la popas au organizat o nunta cu 325 de pers si au fost nevoiti sa puna pe ringul de dans inca 2 mese chiar in fata mesei mirilor si mai sunt si alte lucruri care nu imi convin.... acum asteptam sa treaca sarbatorile si sa vedem toate locatiile cu capacitate de 400 de pers ca sa nu trebuiasca sa ii inghesuim.... dar pe noi ne incanta si acum popasul,,,, sa vedem ce va invinge pana la urma =P~ ori chemam toata populatia si trebuie sa ne gasim alt local ori taiem de pe lista si ramanem la papas.... nu am idee cum vor fi lulcrurile:[email protected]

P.S si eu am fost ceruta si de fata cu parintii lui si maicamea ieri .... ziua mea e p 24 decembrie, iar noaptea la 12 a intrat in casa (eu atunci am iesit de la baie, eram in halat :)) ) cu un tort rotund facut de el singurel, si m-a rugat sa tai tortul acolo unde cica nu i-a iesit o bulina :[email protected] am taiat o felie si apoi am vazut cutiuta cu inel ... mi-au tremurat genunchii am inceput sa plangem... mi-a pus inelul pe deget in timp ce m-a intrebat daca vreau sa fiu sotia lui iar eu am zis DA=P~ si intre timp soramea a pus piesa de la holograf cu "ti-am dat un inel"... nici acum nu imi vine sa cred ca a fost atat de inventiv, totul pare luat ca din filme :(( :))

Prima data am fost ceruta de iubitul meu, cand eram doar noi doi. Atunci mi-a dat si inelul. Si de Pasti m-a cerut de fata cu parintii. ;-)
Dupa cum citesc, si la tine a fost foarte romantic si emotionant, cand te-a cerut. Poate ne postezi cateva poze cu inelul de logodna.;-)
In legatura cu restaurantul...eu am fost acum de sarbatori la Transilvania si am intrebat de spatiu si mi-au aratat si ceva poze. Cea mai mare nunta, care a fost organizata acolo, a fost de 408 de persoane. Am vazut poze cu acesta nunta, si era cu mese dreptunghiulare si chiar si asa, cu atatia invitati aveau loc intre mese si pentru ringul de dans. Daca ai timp poate treci si pe acolo, si te mai uiti si tu pe poze si vezi sala. ;-) ;;)

adina_mari
28.12.2009, 13:31:55

felicitari, cami!
se pare ca ai avut parte de un Craciun de neuitat!

adina_mari
30.12.2009, 11:32:45
pentru ca maine si zilele urmatoare nu voi avea acces la internet vreau sa va urez de pe acum ca noul an sa va aduca bucurii, impliniri si succese pe toate planurile!sa aveti parte de nunti minunate iar fostele miresici de bebei sanatosi!

genoveva_1984
30.12.2009, 18:29:05
Vreau sa urez si eu atat fostelor cat si viitoarelor miresici un An Nou fercit si mult mai bun decat cel care a trecut. La multi ani, fetelor! Petrecere frumoasa de Revelion.

andrea85
30.12.2009, 18:57:29
Si eu va doresc un an plin de bucurii si realizari!!!:* La multi ani!

cami_rus86
07.01.2010, 17:20:16
felicitari, cami!
se pare ca ai avut parte de un Craciun de neuitat!
multumesc adina, asa e, am avut parte de clipe minunate si voi mai avea la fel veti avea si voi.... va doresc tuturor un an plin de impliniri, multa sanatate si fericire.... LA MULTI ANI!

andrea85
07.01.2010, 17:51:13
Eu sunt deja foarte emotionata, desi mai sunt cateva luni pana la nunta. Abia astept sa vina ziua cea MARE!!!;-):)

adina_mari
08.01.2010, 14:15:11
Eu sunt deja foarte emotionata, desi mai sunt cateva luni pana la nunta. Abia astept sa vina ziua cea MARE!!!;-):)
o sa vezi ce repede trece timpul si vien si ziua cea mare:D

ti-ai luat rochita pana la urma?

andrea85
08.01.2010, 15:17:04
o sa vezi ce repede trece timpul si vien si ziua cea mare:D

ti-ai luat rochita pana la urma?

da mi-am luat rochita mult visata, e foarte asemanatoare cu a ta. Ti-am spus deja atunci ca modelul imi place foarte mult, l-am cautat si l-am si gasit.<:-P Si acum sunt foarte fericita ca mi-am gasit rochita!!!<:-P

adina_mari
08.01.2010, 15:48:28
da mi-am luat rochita mult visata, e foarte asemanatoare cu a ta. Ti-am spus deja atunci ca modelul imi place foarte mult, l-am cautat si l-am si gasit.<:-P Si acum sunt foarte fericita ca mi-am gasit rochita!!!<:-P
felicitari atunci!ma bucur ca ai gasit rochita dorita
abia astept sa te vad imbracata cu ea:D

andrea85
08.01.2010, 16:00:23
felicitari atunci!ma bucur ca ai gasit rochita dorita
abia astept sa te vad imbracata cu ea:D

De cand am luat-o am probat-o acasa cred ca vreo 5 ori si de fiecare data ma emotionez atat de mult.:"> Nu stiu de ce are rochita de mireasa acest efect, dar din prima cand am probat-o am stiut ca e cumva pentru mine facuta.:"> Am m-ai probat si alte rochite, dar niciuna nu mi-a dat acest sentiment si eu cumva tot la prima ma gandeam. E cumva ciudat, sau nu???:D:-\

adina_mari
08.01.2010, 16:42:08
De cand am luat-o am probat-o acasa cred ca vreo 5 ori si de fiecare data ma emotionez atat de mult.:"> Nu stiu de ce are rochita de mireasa acest efect, dar din prima cand am probat-o am stiut ca e cumva pentru mine facuta.:"> Am m-ai probat si alte rochite, dar niciuna nu mi-a dat acest sentiment si eu cumva tot la prima ma gandeam. E cumva ciudat, sau nu???:D:-\
inseamna ca e intr-adevar "the one":*

dia_simpatyka
09.01.2010, 11:44:25
uh.. fetelor ce rpd se scurge timpul .acuma incep si eu mai serios pregatirile.. cautarea rochitei,verighete,datelii si detalii... emotiile cresc odata cu trecerea zilelor :)

iulia_mari
09.01.2010, 19:34:28
uh.. fetelor ce rpd se scurge timpul .acuma incep si eu mai serios pregatirile.. cautarea rochitei,verighete,datelii si detalii... emotiile cresc odata cu trecerea zilelor :)

da dia, se scurg zilele din ce in ce mai repede,apropo, ti-ai gasit ceva model de verighete? eu m-am tot uitat, dar inca nu m-am hotarat

cami_rus86
11.01.2010, 13:10:25
pfuuuu.... eu am nunta abia la anu dar emotii tot am... aseara m-am uitat la o caseta video si m-au trecut toti fiorii cand ma gandeam ca si eu voi avea parte de toate lucrurile frumoase care ti se intampla la nunta.... dar ma tot framanta ceva: la nuntile de zi la care am participat nu s-a furat nici mireasa si nici mirele, de ce? nu ai unde sa ii duci, sunt inchise discotecile sau stiti voi pe la cat se fura o mireasa la o nunta de zi sau daca nu se fura? si tortul la cat se serveste mai nou la o nunta de zi?

adina_mari
11.01.2010, 13:44:40
pfuuuu.... eu am nunta abia la anu dar emotii tot am... aseara m-am uitat la o caseta video si m-au trecut toti fiorii cand ma gandeam ca si eu voi avea parte de toate lucrurile frumoase care ti se intampla la nunta.... dar ma tot framanta ceva: la nuntile de zi la care am participat nu s-a furat nici mireasa si nici mirele, de ce? nu ai unde sa ii duci, sunt inchise discotecile sau stiti voi pe la cat se fura o mireasa la o nunta de zi sau daca nu se fura? si tortul la cat se serveste mai nou la o nunta de zi?
eu am fost la nunti de zi la care s-a furat si mirele si mireasa... i-au dus parca in diesel...
eu cred ca poti sa-i duci la un bar, o cafenea, o terasa daca e vara

legat de tort nu mai tin minte la cat s-a dat dar ma gandesc ca te poti consulta cu cei de la restaurant...depinde...de exemplu daca vezi ca lumea incepe sa plece il aduci mai repede

andrea85
11.01.2010, 13:49:21

Chiar daca voi avea o nunta de zi, si acum asa ramane pana la urma:-p, eu tin foarte mult la furatul miresei. Mi se pare o traditie frumoasa. Eu de la inceput n-am vrut sa ma fure neaparat intro discoteca, dar sa fiu dusa macar in oras, in parc, undeva mai departe sau pe o terasa.:D Eu am fost la o nunta, unde mireasa a fost furata ziua si dusa la o terasa unde au baut un suc si dupa un timp au revenit sa negocieze cu nasii.
Iar la tort eu ma gandeam sa fie doar spre seara, pana la ora 12 avem voie sa ramanem in sala:-p, asa ca pe la ora 9 sau 10 ma gandeam eu ca ar fi bine, ca majoritatea invitatilor pleaca dupa tort.:D

priponroxana
11.01.2010, 19:39:05
La multi ani miresici!!!!

iulia_mari
12.01.2010, 18:32:32

eu am fost la nunti de zi si s-au furat atat mirele cat si mireasa; in Zalau tin minte ca ne-am dus la Vila Vlad, am stat la un suc, s-au spus glume, am luat si pe cameraman pe noi ca sa filmeze si sa ramana de neuitat acel moment si sincer a iesit totul foarte bine. Iar cand am vazut dvd-ul asa bine ne-am distrat cu totii. In legatura cu tortul, nu mai tin minte ora la care se servea la nunti, si eu zic ca ar fi mai bine sa ii intrebi pe cei de la sala ;-)

adina_mari
13.01.2010, 22:29:34
fetelor, stiti cumva pe cineva care repara aparate foto in zalau?

iulia_mari
14.01.2010, 19:41:13
Miresici, am auzit ca in Crasna este o sera de flori cu preturi foarte avantajoase...ati auzit cumva de ea? stiti a cui este?

andrea85
14.01.2010, 22:45:09
Miresici, am auzit ca in Crasna este o sera de flori cu preturi foarte avantajoase...ati auzit cumva de ea? stiti a cui este?

N-o cunosc si nici n-an auzit de aceasta sera. Acolo vrei sa-ti faci aranjamentele florale pentru nunta? Eu aranjamentele florale si tot ce tine de flori pentru nunta am rezolvat deja cu o firma din Zalau cu preturi foarte avantajoase.;;)

STEFANIA86
14.01.2010, 22:50:37
Si pe strada Morii este depozit de flori si sunt destul de ieftine...eu de acolo le-am cumparat numai ca tre sa mergi cu cineva care are o florarie sau fiema de organizari....:D

genoveva_1984
15.01.2010, 10:44:34
fetelor, stiti cumva pe cineva care repara aparate foto in zalau?

Adina, am intrebat printre cunoscuti si mi s-a spus ca in Zalau nu este nimeni care sa repare aparate foto. Sper sa nu te dezinformez.:*

adina_mari
15.01.2010, 11:14:25
Adina, am intrebat printre cunoscuti si mi s-a spus ca in Zalau nu este nimeni care sa repare aparate foto. Sper sa nu te dezinformez.:*
si eu am tot intrebat dar nu am gasit pe nimeni...
pana la urma vom lua unul nou.

mersi ca te-ai interesat:* :* :*

iulia_mari
15.01.2010, 17:51:11
N-o cunosc si nici n-an auzit de aceasta sera. Acolo vrei sa-ti faci aranjamentele florale pentru nunta? Eu aranjamentele florale si tot ce tine de flori pentru nunta am rezolvat deja cu o firma din Zalau cu preturi foarte avantajoase.;;)

Si eu am vb deja cu o firma din Zalau pt aranjutul salii, dar au zis catre noi ca daca gasim ceva flori mai ieftine le putem lua, ca ei ne fac aranjamentele. Si ei fac aranjamente florale numai ca preturile sunt destul de mari. Am fost si in Cluj la depozitul de flori si acolo un crin imperial era 7 lei, dar ca sa poti lua de la ei e nevoie sa ai firma. Oricum eu de astia din Crasna am auzit ca au preturi bune, cred ca o sa mergem pana acolo sa intrebam ca oricum nu e asa departe ;-)
Apropo, tu la care florarie ai vb?

andrea85
15.01.2010, 19:05:47
Si eu am vb deja cu o firma din Zalau pt aranjutul salii, dar au zis catre noi ca daca gasim ceva flori mai ieftine le putem lua, ca ei ne fac aranjamentele. Si ei fac aranjamente florale numai ca preturile sunt destul de mari. Am fost si in Cluj la depozitul de flori si acolo un crin imperial era 7 lei, dar ca sa poti lua de la ei e nevoie sa ai firma. Oricum eu de astia din Crasna am auzit ca au preturi bune, cred ca o sa mergem pana acolo sa intrebam ca oricum nu e asa departe ;-)
Apropo, tu la care florarie ai vb?

Eu pentru aranjatul salii nu trebuie sa-mi fac griji pentru ca de asta se ocupa restaurantul Transilvania. Noi doar am ales o culoare, la noi va fi totul pe mov cu alb. Movul e culoarea mea preferata.:)
In rest am vorbit cu o agentie, nu vreau sa fac reclama, dar doamna asta are o firma care se ocupa de decorari pentru nunti is aranjamente florale. Mie mi-a convis pretul oferit de ea, am vazut poze cu aranjamentele ei si mi-a placut. Si asa ea imi face cocardele, buchetele, aranjamentele pentru sala si masini...si cam absolut tot ce tine de flori. :)
Daca vrei mai multe detalii iti pot trimite un PM.
Spor la pregatiri!>:D<

CONT-INCHIS-037
16.01.2010, 12:01:42
Eu pentru aranjatul salii nu trebuie sa-mi fac griji pentru ca de asta se ocupa restaurantul Transilvania. Noi doar am ales o culoare, la noi va fi totul pe mov cu alb. Movul e culoarea mea preferata.:)
In rest am vorbit cu o agentie, nu vreau sa fac reclama, dar doamna asta are o firma care se ocupa de decorari pentru nunti is aranjamente florale. Mie mi-a convis pretul oferit de ea, am vazut poze cu aranjamentele ei si mi-a placut. Si asa ea imi face cocardele, buchetele, aranjamentele pentru sala si masini...si cam absolut tot ce tine de flori. :)

imi trimiti si mie , te rog, si daca poti si ceva poze:D

adina_mari
16.01.2010, 13:24:55
spune-mi si mie te rog pe privat sau pe mess despre cine e vorba:*

andrea85
16.01.2010, 15:04:03
spune-mi si mie te rog pe privat sau pe mess despre cine e vorba:*

Pe mine ma costa aranjamentele florale in jur de 9-10 milioane, impreuna cu arcada si artificii pentru dansul mirilor. Am semnat deja contractul cu ea. Nu mi se pare deloc mult, chiar avantajos.:D In pretul asta intra buchetul meu, cocardele naturale, bratari din flori pentru d-ra de onoare, aranjamentele pentru masini si crini pentru mesele din sala. Eu sunt multumita cu pretul asta!!!^:)^

adina_mari
16.01.2010, 15:31:55
Pe mine ma costa aranjamentele florale in jur de 9-10 milioane, impreuna cu arcada si artificii pentru dansul mirilor. Am semnat deja contractul cu ea. Nu mi se pare deloc mult, chiar avantajos.:D In pretul asta intra buchetul meu, cocardele naturale, bratari din flori pentru d-ra de onoare, aranjamentele pentru masini si crini pentru mesele din sala. Eu sunt multumita cu pretul asta!!!^:)^
pai e un pret bun:*

astept sa vad pozicile de la nunta cu toate:D

genoveva_1984
18.01.2010, 07:43:20
si eu am tot intrebat dar nu am gasit pe nimeni...
pana la urma vom lua unul nou.

mersi ca te-ai interesat:* :* :*

Nu-i pentru ce. Apropo, unde vad si eu pozici cu burtica ta? Sau nu ai postat? E baietel sau fetita?

adina_mari
18.01.2010, 10:03:55
Nu-i pentru ce. Apropo, unde vad si eu pozici cu burtica ta? Sau nu ai postat? E baietel sau fetita?
am pus pozici in album pe picassa.
maine aflam ce e:* :* :*

andrea85
18.01.2010, 16:32:10

Ti-am vazut pozele cu burtica, si e atat de draguta.:"> Iti sta foarte bine cu burtica de bebe.Abia astept sa am si eu un bebe! :">Sper sa ne spui ce va fi, baietel sau fetita. Eu zic ca va fi o fetita:">, voi ce va doriti mai mult???:*

gabimari
18.01.2010, 20:49:47
sal ,din cate stiu eu la crasna sunt flori la ghiveci si flori ornamentale pt balcoane. mie mi se pare nasol sa imi bat eu capul cu florile daca tot sunt firme care se ocupa cu asta .sunt firme care nu pun adaos la flori doar ceva la manopera

adina_mari
18.01.2010, 23:21:55
Ti-am vazut pozele cu burtica, si e atat de draguta.:"> Iti sta foarte bine cu burtica de bebe.Abia astept sa am si eu un bebe! :">Sper sa ne spui ce va fi, baietel sau fetita. Eu zic ca va fi o fetita:">, voi ce va doriti mai mult???:*
multumesc, andreea!
avand in vedere ca e primul bebe nu pot sa spun ca avem preferinte.>:D<

andrea85
19.01.2010, 00:06:51
sal ,din cate stiu eu la crasna sunt flori la ghiveci si flori ornamentale pt balcoane. mie mi se pare nasol sa imi bat eu capul cu florile daca tot sunt firme care se ocupa cu asta .sunt firme care nu pun adaos la flori doar ceva la manopera

Si eu tot pe acest criteriu m-am dus pentru aranjamentele florale. Am gasit o firma, unde nu se pune adaos la flori, platesc doar manopera.:) Si nu trebuie sa ma ocup eu de flori sau sa le cumpar. Eu doar dau comanda, ei imi aduc florile si ei le si fac dupa preferintele mele. Asa sunt si eu multumita!:D;-)

genoveva_1984
19.01.2010, 07:50:08

Foarte draguta burtica. Sa fiti sanatosi amandoi.>:D< >:D<

adina_mari
19.01.2010, 10:05:50
Foarte draguta burtica. Sa fiti sanatosi amandoi.>:D< >:D<
multumim!>:D<

adina_mari
19.01.2010, 10:06:55
Si eu tot pe acest criteriu m-am dus pentru aranjamentele florale. Am gasit o firma, unde nu se pune adaos la flori, platesc doar manopera.:) Si nu trebuie sa ma ocup eu de flori sau sa le cumpar. Eu doar dau comanda, ei imi aduc florile si ei le si fac dupa preferintele mele. Asa sunt si eu multumita!:D;-)
asa a fost si la mine. nu am avut niciun adaos pe flori, am platit doar manopera.

iulia_mari
19.01.2010, 14:20:32

draga mea, asteptam cu nerabdare sa vedem daca e fetita sau baiat :* cum afli, sa ne anunti pe toate, pupici >:D<

amalia_maria
19.01.2010, 14:39:38

salut!
am vazut ca si tu faci nunta la transilvania si vreau sa te intreb ceva in legatura cu decorarea salii. mie, cei de la transilvania mi-au spus ca in decorarea salii intra husele pt scaune, fetele de masa plus ceva flori naturale pe mesele invitatilor. deci practic, in legatura cu florile, ar trebui sa fac comanda doar la aranjamentul de pe masa mirilor, buchetul etc. la tine nu e asa? nu iti fac ei aranjamentul de flori pe celelalte mese? si inca ceva. cat costa pt tine meniul si ce intra in pret. ms anticipat.

bye bye.

andrea85
19.01.2010, 14:50:29
salut!
am vazut ca si tu faci nunta la transilvania si vreau sa te intreb ceva in legatura cu decorarea salii. mie, cei de la transilvania mi-au spus ca in decorarea salii intra husele pt scaune, fetele de masa plus ceva flori naturale pe mesele invitatilor. deci practic, in legatura cu florile, ar trebui sa fac comanda doar la aranjamentul de pe masa mirilor, buchetul etc. la tine nu e asa? nu iti fac ei aranjamentul de flori pe celelalte mese? si inca ceva. cat costa pt tine meniul si ce intra in pret. ms anticipat.

bye bye.

Buna Amalia!

In decorarea salii intra husele pentru scaune, fetele de masa plus servetele albe, pe care le dau ei. Ei dau vaza, dar nu pun flori in ele doar contra cost. Adica daca vrei iti fac ei un aranjament sau iti pun de ex. un crin, dar platesti pentru asta. :D De aceea eu fac aranjamentele cu o firma, pentru ca ma costa mai putin. Si servetele care sunt din hartie si lumanarile tot noi trebuie sa la cumparam. :D
Si in legatura cu meniul...chiar nu stiu ce sa spun, pentru ca eu cred ca patronul de la Transilvania face cu fiecare in parte un "business". In meniul meu intra 5 feluri de mancare, bautura si cafeaua.
Daca mai ai ceva nelamuriri sau intrebari ma poti intreba linistita!
Iti doresc numai bine si spor la pregatiri!!!>:D<

adina_mari
19.01.2010, 18:54:21
buna, fetele!

se pare ca vom avea un baietel:D

CONT-INCHIS-037
19.01.2010, 19:33:44
buna, fetele!

Felicitari:) sa ai sarcina usoara :)
ce nume va ganditi sa ii dati ??? sau e prea devreme?
In orice caz sa fie sanatos e cel mai important>:D<

andrea85
19.01.2010, 19:58:20
buna, fetele!

Felicitari! Ma bucur pentru voi si va doresc numai bine, sa aveti un baietel sanatos si minunat!!!>:D<

adina_mari
19.01.2010, 20:45:52
mersi, fetelor!

la nume inca ne mai gandim:D

priponroxana
19.01.2010, 21:46:27
Felicitari!! Sa iti dea Domnul un bebe sanatos si frumos!>:D<

adina_mari
19.01.2010, 22:12:58
Felicitari!! Sa iti dea Domnul un bebe sanatos si frumos!>:D<
multumesc>:D<

genoveva_1984
20.01.2010, 07:45:09
buna, fetele!

Felicitari, sa va traiasca. Cred ca Adi este foarte fericit.>:D<

adina_mari
20.01.2010, 11:06:35
Felicitari, sa va traiasca. Cred ca Adi este foarte fericit.>:D<
multumim!
da suntem foarte fericiti amandoi:D

gabimari
20.01.2010, 19:06:39
felicitari sa fiti sanatosi

dia_simpatyka
20.01.2010, 22:27:00
andreea sa sti ca ai dreptate cu privire la pretul meniului de la transilvania.si mie cel putin aceeasi impresie mi-a lasat-o dnu Stelian. face pretu dupa om.sunt curioasa voi in ce suma ati ajuns, noi suntem la 145 de ron exact ce ai mentionat si tu andreea toate alea sunt incluse in meniu,dar iarasi depinde cantitatea de mancare pe care o folosesti la meniu pt ca in functie de asta scade pretul meniului sti?asa ni s-a spus.oricum noi am semnat anu trecut in mai si am semnat cu Anca at ea era si nea facut o oferta ciudata,sapt trecuta cand am fost sau schimbat lucrurile foarte mult si oferta e mult mai buna si mai bogata.
oricum ramane sa mai vorbim, va las acuma ca am de invatat sunt in plina sesiune... pregatiri nunta... deci nu ma plictisesc ;))
pa-paa

andrea85
20.01.2010, 23:06:26
andreea sa sti ca ai dreptate cu privire la pretul meniului de la transilvania.si mie cel putin aceeasi impresie mi-a lasat-o dnu Stelian. face pretu dupa om.sunt curioasa voi in ce suma ati ajuns, noi suntem la 145 de ron exact ce ai mentionat si tu andreea toate alea sunt incluse in meniu,dar iarasi depinde cantitatea de mancare pe care o folosesti la meniu pt ca in functie de asta scade pretul meniului sti?asa ni s-a spus.oricum noi am semnat anu trecut in mai si am semnat cu Anca at ea era si nea facut o oferta ciudata,sapt trecuta cand am fost sau schimbat lucrurile foarte mult si oferta e mult mai buna si mai bogata.
oricum ramane sa mai vorbim, va las acuma ca am de invatat sunt in plina sesiune... pregatiri nunta... deci nu ma plictisesc ;))
pa-paa

Noi contractul am semnat in august 2009, cu un an inainte de nunta. Dar mult ne-am targuit pana am ajuns la o intelegere, care ne-a convins si noua. :DIn fine, acum suntem multumiti, ne place enorm localul si speram ca totul sa fie bine.[-o<
Si eu tot cu facultatea si pregatirile pentru nunta sunt ocupata.:-SS acum imi scriu lucrarea de licenta, si cand mai am timp mai fac cate ceva pentru nunta. Multe am pe cap acum, dar sper ca toate sa aiba un final fericit!
Iti doresc multa bafta in sesiune si mai vorbim!:)

cami_rus86
22.01.2010, 11:35:58
acum recupetrez ca am absente multe deja pe forum ;-)
Adina, felicitari pt burtica si sa aveti un baietel frumos, sanatos, norocos si destept.....sa aveti parte numai de bucurii si impliniri alaturi de el >:D<... eu mi-am dat seama din prima ca e baiat ... se vede dupa forma burticii si din poze se observa intre picioruse :)) ar trebui sa ma fac ginecolog :))

fetele care sunt in sesiune.... va doresc multa bafta la examene si spor la pregatiri ;-)

in urmatoarele zile va aduc vesti si oferte de la restaurante >:D<sa vedem cine face o oferta mai buna:-w

si acum cateva pozici cu inelul de logodna :x:x:x

andrea85
22.01.2010, 11:53:16
Adina, felicitari pt burtica si sa aveti un baietel frumos, sanatos, norocos si destept.....sa aveti parte numai de bucurii si impliniri alaturi de el >:D<... eu mi-am dat seama din prima ca e baiat ... se vede dupa forma burticii si din poze se observa intre picioruse :)) ar trebui sa ma fac ginecolog :))

fetele care sunt in sesiune.... va doresc multa bafta la examene si spor la pregatiri ;-)

in urmatoarele zile va aduc vesti si oferte de la restaurante >:D<sa vedem cine face o oferta mai buna:-w

Felicitari Cami, inelul e foarte frumos.:x Va doresc numai bine, o nunta minunata si casa de piatra. Sa fiti sanatosi si foarte fericiti!!!>:D<

CONT-INCHIS-037
22.01.2010, 12:02:33
Felicitari Cami =D> .

adina_mari
22.01.2010, 12:12:09

multumim de urari!

foarte frumos inelusul, sa-l porti sanatoasa!>:D<

cami_rus86
23.01.2010, 08:59:37
mersi de urari.... la fel va doresc si voua...multa multa fericire alaturi de cel ales>:D<:x

iulia_mari
23.01.2010, 20:24:09
mersi de urari.... la fel va doresc si voua...multa multa fericire alaturi de cel ales>:D<:x

foarte frumos inelul Cami, va doresc casa de piatra si multa fericire >:D<

iulia_mari
23.01.2010, 20:26:49
Dragi miresici,

Am fost azi la Cluj la targurile de nunti si vreau sa va spun ca mi-am gasit rochita mult dorita, sunt cea mai fericita viitoare miresica ;-), abia astept sa merg sa o cumpar

andrea85
23.01.2010, 20:50:00
Dragi miresici,

Am fost azi la Cluj la targurile de nunti si vreau sa va spun ca mi-am gasit rochita mult dorita, sunt cea mai fericita viitoare miresica ;-), abia astept sa merg sa o cumpar

Felicitari!<:-P S-o porti sanatoasa si foarte fericita!!! :)Si cum arata? Poate poti sa ne-o descrii...eu sunt curioasa sa aud ce model ti-ai luat. Si eu mi-am luat deja rochita si e tip printesa!!! E minunata:x:x:x

STEFANIA86
23.01.2010, 22:20:42

Felicitari pt inel,e frumos si al meu e asemanator,sa-l porti fericita si spor la pregatiri......

iulia_mari
24.01.2010, 10:49:23
Felicitari!<:-P S-o porti sanatoasa si foarte fericita!!! :)Si cum arata? Poate poti sa ne-o descrii...eu sunt curioasa sa aud ce model ti-ai luat. Si eu mi-am luat deja rochita si e tip printesa!!! E minunata:x:x:x

Multumesc Andreea, si a mea e tip printesa, e alba desi pana acum eu imi doream Ivory :), dar uite, pana nu vezi rochita pe tine nu stii ce vrei.
Chiar m-am simtit ca o printesa ;-)

andrea85
24.01.2010, 12:30:53
Multumesc Andreea, si a mea e tip printesa, e alba desi pana acum eu imi doream Ivory :), dar uite, pana nu vezi rochita pe tine nu stii ce vrei.
Chiar m-am simtit ca o printesa ;-)

Ma bucur pentru rochita ta si abia astept sa te vad imbracata in ea, sa vad cum arata pe tine!:) Si rochita mea este alba.:x

cami_rus86
25.01.2010, 14:13:23
fetele care fac la transilvania nu imi trim mesaj privat cu oferta care v-a facut-o dn Stelian, va rog.... sunt foarte curioasa ce preturi au anul acesta si ce include meniul si cate pers aveti la nunta.... va rog mult... noi am fost sambata si mi se pare ciudata oferta, ceva nu imi miroase bine....
mi-a zis si mie ca in 25/26 febr au proces acum sa vedem cine il castiga, sunt tare curioasa:-\:-SS

mersi inca odata de urari:*:*:*

andrea85
25.01.2010, 15:18:02
fetele care fac la transilvania nu imi trim mesaj privat cu oferta care v-a facut-o dn Stelian, va rog.... sunt foarte curioasa ce preturi au anul acesta si ce include meniul si cate pers aveti la nunta.... va rog mult... noi am fost sambata si mi se pare ciudata oferta, ceva nu imi miroase bine....
mi-a zis si mie ca in 25/26 febr au proces acum sa vedem cine il castiga, sunt tare curioasa:-\:-SS

mersi inca odata de urari:*:*:*

Suntem mai multe aici, care ne facem nunta la Transilvania.<:-P Mie personal mi-a placut oferta facuta de ei, dar conteaza mult, in ce perioada a anului iti faci nunta.:D De exemplu, eu cum imi fac nunta in post, normal ca am avut ocazia si opurtunitatea perfecta sa ma targuiesc cu ei si sa ne intelegem la o suma, care si mie imi convine. :"> ca daca nu lua nunta noastra, nu prea cred ca aveau ei acolo nunta in 14 august...fiind post.Va spun sincer.:D:"> Deci sfatul meu ar fi sa te targuiesti cu el, sa-i zici tu ce pret ti-ar vonveni tie, si ce vrei sa cuprinda acest pret.
La noi intra 5 feluri de mancare (bogate, le-am vazut pe poza si la o nunta in original), cafea, suc si apa nelimitat (adica cat consuma invitatii), 2 beri pe persoana, o camera pentru miri si aranjamentul salei impreuna cu mesele si scaune. Cam atat...daca nu ma insel si n-am uitat nimic.:*

cami_rus86
25.01.2010, 16:04:39
mie mi-a facut urmatoarea oferta: la 140-145 ron care nu o sa depaseasca sigur indiferent de ce vrem in meniu avem asa: aperitiv rece, aperitiv cald, ciorba sau supa, friptura si sarmale iar la bauturi avem apa plata si minerala, suc, cafea si bere NELIMITAT..... si am intrebat de 2 ori: bautura nelimitat???? si a zis da... noi mai tre sa aducem vinul si palinca si daca vrem de astea mai scumpe cum ar fi angeli, wiscky si restul..... aranjamentul: huse si ceva panglici de lagat scaunele si vaze de la ei, noi tre sa aducem flori, lumanari si servetele.... avem o camera nuptiala si daca vrem sa organizam pranzul miresei la ei in ceva sala de sedinte.....
asta e oferta facuta de ei.... pt anul viitor iulie.... cum vi se pare?... mie mi se pare cam ciudat, dar vreau sa va intreb daca pe contractul vostru scrie meniul si cata bautura de pers revine fiecaruia ca mie degeaba mi se lauda ca are agenda plina eu am fost la o nunta acolo si sincer nu am fost multumita nici de servire si nici de cat de stramtorati am fost la masa ca a trebuit sa mancam cu randul si scaunul meu nu puteam sa il misc din cauza scaunului din spatele meu....
vreau sa stiu de ce suma v-a facut meniul voua pt anul acesta si daca a specificat pe contract totul cum a zis sau daca ati intampinat ceva probleme... ori de care... nu de alta dar mie nu imi inspira incredere

mi mi-a mai zis ca de acum inainte ei nu mai fac nunta sub 200 de pers, si ca face oferta in functie de numarul de pers la nunta si cum noi avem pe lista 320 deja si inca nu am trecut colegi de lucru poate de aceea ne-a facut oferta asta asa ca astept raspunsurile si parerile voastre

andrea85
25.01.2010, 16:32:29
mie mi-a facut urmatoarea oferta: la 140-145 ron care nu o sa depaseasca sigur indiferent de ce vrem in meniu avem asa: aperitiv rece, aperitiv cald, ciorba sau supa, friptura si sarmale iar la bauturi avem apa plata si minerala, suc, cafea si bere NELIMITAT..... si am intrebat de 2 ori: bautura nelimitat???? si a zis da... noi mai tre sa aducem vinul si palinca si daca vrem de astea mai scumpe cum ar fi angeli, wiscky si restul..... aranjamentul: huse si ceva panglici de lagat scaunele si vaze de la ei, noi tre sa aducem flori, lumanari si servetele.... avem o camera nuptiala si daca vrem sa organizam pranzul miresei la ei in ceva sala de sedinte.....
asta e oferta facuta de ei.... pt anul viitor iulie.... cum vi se pare?... mie mi se pare cam ciudat, dar vreau sa va intreb daca pe contractul vostru scrie meniul si cata bautura de pers revine fiecaruia ca mie degeaba mi se lauda ca are agenda plina eu am fost la o nunta acolo si sincer nu am fost multumita nici de servire si nici de cat de stramtorati am fost la masa ca a trebuit sa mancam cu randul si scaunul meu nu puteam sa il misc din cauza scaunului din spatele meu....
vreau sa stiu de ce suma v-a facut meniul voua pt anul acesta si daca a specificat pe contract totul cum a zis sau daca ati intampinat ceva probleme... ori de care... nu de alta dar mie nu imi inspira incredere

mi mi-a mai zis ca de acum inainte ei nu mai fac nunta sub 200 de pers, si ca face oferta in functie de numarul de pers la nunta si cum noi avem pe lista 320 deja si inca nu am trecut colegi de lucru poate de aceea ne-a facut oferta asta asa ca astept raspunsurile si parerile voastre

Draga Cami...oferta noastra cuprinde exact aceste lucuri, pe care le-ai scris tu. Noi am semnat contractul in august 2009, cu un an inainte de nunta si mie mi s-a paraut si atunci si acum suma de 140 de Ron foarte buna. Include 5 feluri de mancare si chiar bautura nelimitata. Si sala este aranjata, nu trebuie sa platesti.#:-S Au trei culori pana acum si iti alegi o culoare si asa o sa iti aranjeze sala. Pe contractul nostru scrie 5 feluri de mancare si bautura nelimitata (ei spun nelimitata, deoarece stiu exact ca omul nu poate consuma mai mult de 2-3 litri de lichide intr-o noapte de zi, si au calculat totul:D)
Pe mine m-au convins, deoarce intra multa mancare si include si bautura, de care nu mai trebuie sa ma ocup eu.Ei dau aproape totul, eu mai dau vinul si palinca, si bauturi mai tari, daca vreau eu. Si mai aduc prajiturile si tortul, si am cam rezolvat totul.^:)^ Eu cum o sa am o nunta de max. 240 de persoane nu trebuie sa imi fac griji cu locul pentru mese sau dans, pentru ca o sa incape toti cu mese rotunde.;-)

monizoltan
25.01.2010, 17:05:08
Fetelor stiti cumva daca este ceva targ de nunti pe la sf lui Februarie la Cluj sau prin preajma?

andrea85
25.01.2010, 17:07:23
Fetelor stiti cumva daca este ceva targ de nunti pe la sf lui Februarie la Cluj sau prin preajma?

Pai chiar weekendul trecut a fost un targ la Cluj. :D

CONT-INCHIS-037
25.01.2010, 17:57:45
Pai chiar weekendul trecut a fost un targ la Cluj. :D

Si mai este weekendul asta La expo transilvania mai exact din 28 pana in 31 ianuarie.

cami_rus86
26.01.2010, 12:03:33
care sunt preturile la rochite anul acesta? si care sunt tendintele anului 2010?

iulia_mari
26.01.2010, 14:05:16
pa-paa

Serus Dia,

Am tot incercat sa iti trimit mesaj dar nu merge, nu stiu ce are...Mersi pentru informatie, ma voi duce si weekendul acesta la Cluj, poate gasesc rochita si imi place...cine stie :) si eu iti doresc spor la cautat rochite si rabdare la probat

Te pup si mai vb :*

andrea85
26.01.2010, 14:12:26
Serus Dia,

Am tot incercat sa iti trimit mesaj dar nu merge, nu stiu ce are...Mersi pentru informatie, ma voi duce si weekendul acesta la Cluj, poate gasesc rochita si imi place...cine stie :) si eu iti doresc spor la cautat rochite si rabdare la probat

Dar nu spuneai ca ti-ai gasit deja rochita?8-| Sau ma insel eu?#-o

adina_mari
26.01.2010, 15:41:37
Serus Dia,

doar nu te-ai razgandit in privinta rochiei...
si eu as fi mers si weekendul asta daca eram in locul tau.e bine sa vezi cat mai multe rochii inainte sa te decizi>:D<

andrea85
26.01.2010, 23:24:14
imi trimiti si mie , te rog, si daca poti si ceva poze:D

Te referi la poze cu aranjamentele florale sau poze cu sala?:-\ Oricum poze nu am:D, doar informatii in legatura cu firma unde imi fac eu aranjamentele florale.:"> daca asta te-ar interesa, iti pot scrie un PM. Sa ma anunti in cazul asta.:)

CONT-INCHIS-037
27.01.2010, 08:30:33
Te referi la poze cu aranjamentele florale sau poze cu sala?:-\ Oricum poze nu am:D, doar informatii in legatura cu firma unde imi fac eu aranjamentele florale.:"> daca asta te-ar interesa, iti pot scrie un PM. Sa ma anunti in cazul asta.:)

Informatii m-ar interesa, si ziceam dak ai si poze , dar nu ii nimik si dak nu ai , macar sa stiu o persoana de contact pentru ca , cat de curand speram sa ajugem la Zalau ( dupa sesiunea mea:D ) . Multumesc anticipat.

iulia_mari
27.01.2010, 17:29:19
doar nu te-ai razgandit in privinta rochiei...
si eu as fi mers si weekendul asta daca eram in locul tau.e bine sa vezi cat mai multe rochii inainte sa te decizi>:D<

Nu fetelor, nu m-am razgandit, doar ca m-am gandit mai bine si vreau sa fiu sigura de alegerea facuta, asa ca ma duc si in weekendul acesta la Cluj :*

adina_mari
28.01.2010, 10:43:25
Nu fetelor, nu m-am razgandit, doar ca m-am gandit mai bine si vreau sa fiu sigura de alegerea facuta, asa ca ma duc si in weekendul acesta la Cluj :*
aaaaa...pai foarte bine faci. mai ales ca in weekend e si o zi speciala...cine stie ce cadou frumos iti faci:D

cami_rus86
28.01.2010, 13:33:42
fetelor ce sa fac????????

nu stiu unde si in ce data sa tin nunta....:((:((:((
pe 23 iulie mai e liber la severus si elysee.... ambele locatii imi plac dar fata de restul locatiilor au preturile cam piperate iar oferta e saraca
pe 17 si 24 sept e liber la transilvania si la popas toata luna sept .... la transilvania mi se pare micut ringul de dans pt 300 si ceva de pers dar au oferta faina iar la popas asta iar s-a sucit si a umflat pretul dar e locatia care imi place dintre toate .... plus de asta in sept e toamna si daca ploua unde fac poze???? si nici nu as vrea sa fac nunta prea scumpa pt ca vrem sa ramanem si cu bani de o locuinta....:(

asa is de suparata.... am stiut ca o iau altii inaintea noastra si asa am ramas si fara data care o vroiam si fara localul care imi place.....:((:((:((

ce ma sfatuiti?

adina_mari
28.01.2010, 14:18:04

pe 23 iulie mai e liber la severus si elysee.... ambele locatii imi plac dar fata de restul locatiilor au preturile cam piperate iar oferta e saraca
pe 17 si 24 sept e liber la transilvania si la popas toata luna sept .... la transilvania mi se pare micut ringul de dans pt 300 si ceva de pers dar au oferta faina iar la popas asta iar s-a sucit si a umflat pretul dar e locatia care imi place dintre toate .... plus de asta in sept e toamna si daca ploua unde fac poze???? si nici nu as vrea sa fac nunta prea scumpa pt ca vrem sa ramanem si cu bani de o locuinta....:(

asa is de suparata.... am stiut ca o iau altii inaintea noastra si asa am ramas si fara data care o vroiam si fara localul care imi place.....:((:((:((

ce ma sfatuiti?
tu te referi la anul 2011 sau 2010?

CONT-INCHIS-037
28.01.2010, 14:38:59
tu te referi la anul 2011 sau 2010?
In 2011 :)
Nu imi vine sa cred k deja is ocupate localurile pe vara viitoare , doar mai este timp : un an si jumatate.

andrea85
28.01.2010, 15:08:33

ce ma sfatuiti?

Pai...la noi primul criteriu a fost sa ne placa sala si oferta la meniu, si data sincer nu prea era importanta, desi vroiam ceva data in august. :DSi noua ne-a placut cel mai mult Transilvania :x(si sala si oferta lor la meniu).
De aceea sfatul meu ar fi sa va ganditi, care e cel mai important criteriu la voi: sala sau data? In legatura cu sala nu stiu care iti place tie cel mai mult:-\, dar eu zic ca la inceputul lui septembrie (sa zicem pana in 17) inca nu e prea tarziu, si nu prea cred sa fie deja atunci frig si ploaie...dar la final tot voi hotarati. Sa ne anunti cand v-ati hotarat, sunt foarte curioasa sa vad ce sala si ce data va alegeti?!:)

cami_rus86
28.01.2010, 15:48:15
8-}:-L:((
mor de nervi.... ce sa fac? e vorba de 2011... nici mie nu imi vine sa cred ca deja sunt ocupate din decembrie-ianuarie pt anul viitor vara-toamna :((:((:((
ca si sala si amplasament imi place popasul (dar isi schimba oferta de cate ori mergi la ei deci nu se tin de cuvant), ca si ring de dans severus (aici nu inghesuim invitatii dar oferta nu imi place) ca si calitate de servire si mancare e elysee (au master chef, dar ma cost mult prea mult ce ofera ei) ca si oferta imi place transilvania....
deci?????????
astept pareri pro si contra[-o<[-o<[-o<

gabimari
28.01.2010, 15:52:17
apropo de 2011 am auzit ca se face in zalau o sala de nunti ca si sungarden din cluj cautatio pe net sa vedeti ce super e am fost acolo la o nunta in zalau nu este asa ceva e super

andrea85
28.01.2010, 16:23:02
8-}:-L:((
mor de nervi.... ce sa fac? e vorba de 2011... nici mie nu imi vine sa cred ca deja sunt ocupate din decembrie-ianuarie pt anul viitor vara-toamna :((:((:((
ca si sala si amplasament imi place popasul (dar isi schimba oferta de cate ori mergi la ei deci nu se tin de cuvant), ca si ring de dans severus (aici nu inghesuim invitatii dar oferta nu imi place) ca si calitate de servire si mancare e elysee (au master chef, dar ma cost mult prea mult ce ofera ei) ca si oferta imi place transilvania....
deci?????????
astept pareri pro si contra[-o<[-o<[-o<

Mie mi-e putin greu sa fiu obiectiva, ca tot imi vine sa spun sa alegi Transilvania, pentru ca e preferata mea, ca sala :-p...desi eu n-am nimic de castigat in acest lucru.:D In fine...
Deci pro pentru Popasul roamilor...e sala frumoasa, si peisajul, ai mult loc pentru dans, nunta de noapte (daca asta e un avantaj sau criteriu important pentru tine:D)
contra Popasul romanilor: e mai departe de oras, oferta lor e mai picanta la pret
Severus...nu stiu ce sa spun, nu prea am informatii legate de Severus, asa ca ma abtin
iar Transilvania pro: oferta foarte buna la meniu, sala destul de mare, meniu bogat (stiu sigur, pentru ca am vazut live:-p)
contra: nunta de zi, la 300 de persoane ai mese dreptunghiulare.
Nu stiu daca te-a ajutat cu ceva lista mea, dar macar ai deja cateva idei pentru decizia ta.:) Sper ca n-am favorizat Transilvania.:)):D

cami_rus86
28.01.2010, 16:48:33
apoi m-am pus pe treaba :))... o sa ziceti ca sunt nebuna dar am facut un tabel cu cele 4 locatii si pe fiecare rand am trecut ce ma intereseaza:
Oferta mancare,Oferta bauturi, Prajituri, Aranjamente, Camera Miri, Camere oaspeti discount, Amplasament , Fantana de ciocolata, Nunta de zi, Nunta de noapte, Pret oferit/ persoana, Seriozitate, Nunta 23 iulie sau, Nunta 24 sept. .... si la fiecare local am dat un punctaj de la 1 la 5.... astfel: popasul a acumulta 41 de puncte, elysee 30, severus 41 iar transilvania 45...
eu nu ma mai stresez.... las in seama mirelui totul daca nu ii convine:((:((:(( daca aleg transilvania as alege 24 sept pt ca e exact ziua in care implinim 5 ani de cand suntem impreuna....:)) dar unde imi fac poze daca ploua si unde sa mergem in saptamana de miere???:-w

andrea85
28.01.2010, 18:20:39
apoi m-am pus pe treaba :))... o sa ziceti ca sunt nebuna dar am facut un tabel cu cele 4 locatii si pe fiecare rand am trecut ce ma intereseaza:
Oferta mancare,Oferta bauturi, Prajituri, Aranjamente, Camera Miri, Camere oaspeti discount, Amplasament , Fantana de ciocolata, Nunta de zi, Nunta de noapte, Pret oferit/ persoana, Seriozitate, Nunta 23 iulie sau, Nunta 24 sept. .... si la fiecare local am dat un punctaj de la 1 la 5.... astfel: popasul a acumulta 41 de puncte, elysee 30, severus 41 iar transilvania 45...
eu nu ma mai stresez.... las in seama mirelui totul daca nu ii convine:((:((:(( daca aleg transilvania as alege 24 sept pt ca e exact ziua in care implinim 5 ani de cand suntem impreuna....:)) dar unde imi fac poze daca ploua si unde sa mergem in saptamana de miere???:-w

Mi se pare geniala ideea asta cu tabelul, eu o folosesc de multe ori, cand trebuie sa iau o decizie importanta.:"> Deci tot Transilvania a luat cele mai multe puncte. :)YEEEEH<:-P
Acum la lucruri mai serioase:-p...chiar daca faceti nunta la sfarsitul lui septembrie si eventual ploua sau e vreme urata, puteti face sedinta foto intr-un restaurant elegent (de ex. Royal) sau eu ma gandeam sa-mi fac poze in Muzeul de Arta.:) Iar in legatura cu saptamana de miere...sunt multe locatii unde si in septembrie e cald, eu de asta deloc nu mi-as face griji. :) In plus, in septembrie gasiti super oferte pentru luna de miere, pentru ca nu este chiar in toiul sezonului de vacante, si preturile sunt mult mai accesibile. te-am convins???:):D

CONT-INCHIS-037
28.01.2010, 19:13:50

Pai si eu fac nunta in octombrie cand este si mai frig oricum poze poti face si sedinta inainte de nunta sau dupa , plus si intr-un loc frumos amenajat dupa cum a spus si andreea:D Si luna de miere o poti face in multe locuri minunate chiar daca nu implica mult soare:) Acuma depinde ce preferi noua ne place f mult muntele in loc de mare:D

cami_rus86
28.01.2010, 19:14:59
tipa de la popas mentiona ceva de genul: in septembrie e sezonul fructelor si a legumelor.... si a zambit.... asta inseamna ca am reducere sau ca platesc tot ca si cei care fac in iulie cand preturile sunt destul de mari???:-w

ma conformez cu localul.... nu pot sa le am pe toate.... vreau si peisaj, si oferta super la meniu si aranjamente si fantana de ciocolata si camera nuptiala, si ring de dans mare toate in pretul meniului si nunta in iulie si muuuuuuulte altele.... asta e, nu pot sa le am pe toate... trebuie sa fac compromisuri....:((:(
dar nu e batut in cuie cu transilvania... sa vedem ce zice mirele:-?=P~ dar el e usor de convins:))

andrea85
28.01.2010, 19:32:21
tipa de la popas mentiona ceva de genul: in septembrie e sezonul fructelor si a legumelor.... si a zambit.... asta inseamna ca am reducere sau ca platesc tot ca si cei care fac in iulie cand preturile sunt destul de mari???:-w

ma conformez cu localul.... nu pot sa le am pe toate.... vreau si peisaj, si oferta super la meniu si aranjamente si fantana de ciocolata si camera nuptiala, si ring de dans mare toate in pretul meniului si nunta in iulie si muuuuuuulte altele.... asta e, nu pot sa le am pe toate... trebuie sa fac compromisuri....:((:(
dar nu e batut in cuie cu transilvania... sa vedem ce zice mirele:-?=P~ dar el e usor de convins:))

Si noi o sa avem fantana de cicolata. Si daca te intereseaza mai multe detalii iti pot trimite un PM. :) Dar in iulie chiar nu mai este nimic liber la Transilvania, nici o duminica? Sau nu vreti deloc nunta pe duminica?:D

adina_mari
28.01.2010, 21:14:04

mie imi place foarte mult transilvania...daca se deschidea putin mai repede clar l-as fi ales si eu.
duminica mergem acolo la un botez si abia astept sa vad cum o sa fie.

Sophie2011
28.01.2010, 21:16:53

Am mai revenit si eu..si am mai vazut "evolutia evenimentelor":)..pana la urma..ce conteaza cel mai mult ? ca nu pot fi toate la fel de importante ! Sau ? Oricum toate am fost ca si invitate la nunti si vedem lucrurile si din perspectiva invitatului, cu toate ca vorbim despre cel mai important eveniment din viata noastra. Nu uita si de ..oaspeti !

andrea85
28.01.2010, 21:24:13
mie imi place foarte mult transilvania...daca se deschidea putin mai repede clar l-as fi ales si eu.
duminica mergem acolo la un botez si abia astept sa vad cum o sa fie.

Deci clar ca merge inca un punct in favoarea Transilvaniei.:-p Impreuna cu punctul meu sunt deja 2 puncte. :))

adina_mari
28.01.2010, 22:24:23
Deci clar ca merge inca un punct in favoarea Transilvaniei.:-p Impreuna cu punctul meu sunt deja 2 puncte. :))
sa vedem...daca nu am facut nunta acolo poate facem botezul:D

cami_rus86
28.01.2010, 22:28:55
adina mii de :*:*:*:* pt ca ai atasat poze de la nunta si videoclipul.... am reusit sa il conving pe alin ca fotograful ales de voi ar fi cel potrivit pt ceea ce am vrea noi chiar daca e mai scump.... dar calitatea uneori nu are pret....sper sa fie liber pt anul viitor septembrie:-SS[-o<[-o<[-o<
am ajuns la o concluzie si in legatura cu localul.... maine mergem sa stabilim contractul .... nu mai asteptam ca imediat ramanem si fara luna septembrie.... asa ca ce o fi o fi[-o<[-o< dar sper sa fie bine si frumos:x:)
si sa nu fie luata data de 24 /:) ar fi culmea :-w

andreea: da, vrem neaparat sa tinem nunta sambata, nu mai are importanta daca de zi sau seara, pt ca duminica vrem sa tinem pranzul miresei cu tot familionul:D

noapte buna viitoare si foste miresici, si multumesc de sfaturi si incurajari :* >:D<:*

CONT-INCHIS-037
28.01.2010, 22:33:31
adina mii de :*:*:*:* pt ca ai atasat poze de la nunta si videoclipul.... am reusit sa il conving pe alin ca fotograful ales de voi ar fi cel potrivit pt ceea ce am vrea noi chiar daca e mai scump.... dar calitatea uneori nu are pret....sper sa fie liber pt anul viitor septembrie:-SS[-o<[-o<[-o<
am ajuns la o concluzie si in legatura cu localul.... maine mergem sa stabilim contractul .... nu mai asteptam ca imediat ramanem si fara luna septembrie.... asa ca ce o fi o fi[-o<[-o< dar sper sa fie bine si frumos:x:)

andreea: da, vrem neaparat sa tinem nunta sambata, nu mai are importanta daca de zi sau seara, pt ca duminica vrem sa tinem pranzul miresei cu tot familionul:D

noapte buna viitoare si foste miresici, si multumesc de sfaturi si incurajari :* >:D<:*

Sunt curioasa, unde faceti prangul miresei ?? ma gandesc ca trebuie un spatiu mare .
Eu am renuntat deoarece am o familie foarte mare de primul grad suntem in jur de 30 de verisori plus din partea lui Vlad inca vreo 20 ar fi o multime:))

STEFANIA86
28.01.2010, 23:30:18
Buna fetelor,eu nu am fost la nunta la Transilvania si la Popas asa ca nu ma pot pronunta,la Elysee am fost in septembrie pot spune ca a fost frumos dar pt o nunta mare mi se pare o sala micuta mai ales daca ai nuntasi carora le place distractia,iar de Severus noi am fost multumiti din toate punctele de vedere(de la curatenie si pana la mancare si servire),apropo si la Severus primesti camera la hotel si din cate mi-ai spus iti ofera mai multe in pret decat am avut noi.Pana la urma ii decizia voastra...
P.S. noi vom avea o fetita peste cateva luni....:x

andrea85
29.01.2010, 01:15:48

Si la care restaurant ati ramas la final? Sunt foarte curioasa sa aflu!;))

andrea85
29.01.2010, 01:23:05
Buna fetelor,eu nu am fost la nunta la Transilvania si la Popas asa ca nu ma pot pronunta,la Elysee am fost in septembrie pot spune ca a fost frumos dar pt o nunta mare mi se pare o sala micuta mai ales daca ai nuntasi carora le place distractia,iar de Severus noi am fost multumiti din toate punctele de vedere(de la curatenie si pana la mancare si servire),apropo si la Severus primesti camera la hotel si din cate mi-ai spus iti ofera mai multe in pret decat am avut noi.Pana la urma ii decizia voastra...

Felicitari pentru fetita voastra! Sa fie sanatoasa!!!:)

CONT-INCHIS-037
29.01.2010, 08:34:40

Felicitari =D> sa fie sanatoasa:)

cami_rus86
29.01.2010, 10:06:50
Stefania felicitari pentru fetita <:-P<:-P<:-P sa aveti multe bucurii si impliniri alaturi de micuta...:*:*:*

Pana la urma am ramas cu transilvania... cred, aseara am fost extrem de hotarata iar azi incep sa ma sucesc, #-o acum ma gandesc la severus :-< ca e spatios si ca renoveaza, si au liber pe 23 iullie... etc iar nu stiu ce vreau (:|:-<

IOANAFILIP
29.01.2010, 11:55:43
Stefania felicitari pentru fetita <:-P<:-P<:-P sa aveti multe bucurii si impliniri alaturi de micuta...:*:*:*

Pana la urma am ramas cu transilvania... cred, aseara am fost extrem de hotarata iar azi incep sa ma sucesc, #-o acum ma gandesc la severus :-< ca e spatios si ca renoveaza, si au liber pe 23 iullie... etc iar nu stiu ce vreau (:|:-<

Deci sa intelegem ca vei fi o "miresica de Transilvania".....?
Super si acolo... d-nul Stelian e un om deosebit... dar mie, sincer nu mi-a placut privelistea..... am eu ce am cu peisajul.....;))

CONT-INCHIS-037
29.01.2010, 13:08:18

Pana la urma te-ai hotarat sau nu?? :) Si la Severus ii frumos , mie atat nu imi place ca este prea colorata sala, prea multe culori , parerea mea.

cami_rus86
29.01.2010, 13:57:38
am hotarat si e definitiv: voi fi miresica de severus :D
privelistea e ca si la transilvania.... anul acesta vor zugravi si sper ca nu vor folosi mai mult de 3 culori.... si am oferta ca si la transilvania mai buna chiar, si data de 23 iulie e libera, sala si ringul de dans sunt generoase, domnul Groza e de nota 10 ce sa mai.... imi place si pace :D
recunosc ca mi-as fi dorit la popas dar decat sa imi tin nunta pe o zi mohorata de toamna, si sa ma intreb oare ploua oare e soare, mai bine vara la severus si cu peisaj de armatura decat sa imi joace feste vremea si sa nu se vada peisajul mirific de pe meses.... daca aveam 23 iulie liber la popas as fi ales popasul pt ca poti face poze vara cu peisaj frumos.... dar merg si imi fac sedinta foto acolo si restul petrecerii se da in local.... m-a convins oferta si spatiul mare:D:D:D
peste aprox o ora mergem sa platim o parte din avans si sa semnam contractul :)>-;;)<:-P sunt cu gura pana la urechi :D:x

va pup:*:*:*

andrea85
29.01.2010, 14:01:55
privelistea e ca si la transilvania.... anul acesta vor zugravi si sper ca nu vor folosi mai mult de 3 culori.... si am oferta ca si la transilvania mai buna chiar, si data de 23 iulie e libera, sala si ringul de dans sunt generoase, domnul Groza e de nota 10 ce sa mai.... imi place si pace :D
recunosc ca mi-as fi dorit la popas dar decat sa imi tin nunta pe o zi mohorata de toamna, si sa ma intreb oare ploua oare e soare, mai bine vara la severus si cu peisaj de armatura decat sa imi joace feste vremea si sa nu se vada peisajul mirific de pe meses.... daca aveam 23 iulie liber la popas as fi ales popasul pt ca poti face poze vara cu peisaj frumos.... dar merg si imi fac sedinta foto acolo si restul petrecerii se da in local.... m-a convins oferta si spatiul mare:D:D:D
peste aprox o ora mergem sa platim o parte din avans si sa semnam contractul :)>-;;)<:-P sunt cu gura pana la urechi :D:x

Felicitari pentru decizie.<:-P Stiu ca n-a fost usor, dar dupa ce semnati contractul vei fi mult mai linistita.:)

adina_mari
29.01.2010, 19:06:21

felicitari pentru decizie!sunt sigura ca o sa fiti foarte multumiti de severus!toti de acolo sunt foarte de treaba. pe noi ne-au indrumat cu multe sfaturi bune!>:D< >:D< >:D<
daca si renoveaza va fi si mai ok

adina_mari
29.01.2010, 19:12:52
am ajuns la o concluzie si in legatura cu localul.... maine mergem sa stabilim contractul .... nu mai asteptam ca imediat ramanem si fara luna septembrie.... asa ca ce o fi o fi dar sper sa fie bine si frumos:x:)
si sa nu fie luata data de 24 /:) ar fi culmea
>:D< >:D< >:D< :* :* :*noi am fost foarte foarte multumiti de el...daca vrei iti imprumut si dvdurile sa vezi. noi ne-am scos si multe poze a4 si arata foarte foarte bine si sunt de calitate. e mai scump dar merita pe deplin...parerea bineinteles:D

STEFANIA86
29.01.2010, 19:48:51
Ma bucur ca v-ati hotarat pana la urma la local si sigur veti fi multumiti....
Mersi pt urari tuturor....

adina_mari
29.01.2010, 19:55:50
Ma bucur ca v-ati hotarat pana la urma la local si sigur veti fi multumiti....
Mersi pt urari tuturor....
ai trecut deja de jumatate...
abia astept luna iunie:D

cami_rus86
29.01.2010, 20:31:33
adina si stefania sunteti miresicile care ati facut nunta la severus, daca voi ati fost multumite inseamna ca si eu voi fi.... daca o sa am intrebari am sa ma adresez voua ca sunteti trecute prin experienta asta si mai coapte ca si mine din puctul asta de vedere....
adina chiar mi-as dori sa vad dvd-urile de la nunta voastra, ca eu sunt obsedata de detalii acum la severus, am fost si am platit o parte din avans si luna viitoare dam restul si semnam contractul :)>- sunt multumita de decizia facuta si nu regret, sper doar sa aleaga culori frumoase, cand credeti ca ar fi bine sa merg sa vb cu o firma de aranjament pt sala? nu stiu deocamdata culoarea/culorile localului ca sa merg sa imi ocupe huse de culoarea XXX pe ziua respectiva....

andrea85
29.01.2010, 21:47:14
adina si stefania sunteti miresicile care ati facut nunta la severus, daca voi ati fost multumite inseamna ca si eu voi fi.... daca o sa am intrebari am sa ma adresez voua ca sunteti trecute prin experienta asta si mai coapte ca si mine din puctul asta de vedere....
adina chiar mi-as dori sa vad dvd-urile de la nunta voastra, ca eu sunt obsedata de detalii acum la severus, am fost si am platit o parte din avans si luna viitoare dam restul si semnam contractul :)>- sunt multumita de decizia facuta si nu regret, sper doar sa aleaga culori frumoase, cand credeti ca ar fi bine sa merg sa vb cu o firma de aranjament pt sala? nu stiu deocamdata culoarea/culorile localului ca sa merg sa imi ocupe huse de culoarea XXX pe ziua respectiva....

Inseamna ca tot Severusul e "Alesul", daca atat de multumita esti. :)
Dar nu e putin prea devreme pentru aranjamentul salei :-\:D, ca doar mai ai muuult timp pana anul viitor.:D Poate dupa ce o renoveaza, va fi mai usor sa te decizi pentru o culoare, cand vezi cum arata sala. Inca odata felicitari pentru decizie si spor la pregatiri!!!:)

cami_rus86
29.01.2010, 22:19:16
Inseamna ca tot Severusul e "Alesul", daca atat de multumita esti. :)
Dar nu e putin prea devreme pentru aranjamentul salei :-\:D, ca doar mai ai muuult timp pana anul viitor.:D Poate dupa ce o renoveaza, va fi mai usor sa te decizi pentru o culoare, cand vezi cum arata sala. Inca odata felicitari pentru decizie si spor la pregatiri!!!:)

ms de urari... nu vreau sa ma grabesc cu aranjametul dar nici sa raman iar fara cum am patit cu localul.... de asta vroiam sa stiu de la fetele care au cautat firma de aranjamente cu cat timp inainte de nunta s-au dus sa caute si sa vb de o rezervare .... pt ca acum daca m-am pus sa caut fotograf si dj din timp cred ca pot sa ma interesez sau sa las de un avans si la aranjamente.... nu? sau voi ce ziceti?

adina_mari
29.01.2010, 23:03:43
pai ne intalnim intr-o zi si ti le dau>:D<

cu firma pentru aranjamente eu cred ca ai timp destul....eu am vorbit doar cu vreo 4 luni inainte. dar asta nu inseamna cu nu poti studia piata. numai ca inca nu a inceputul sezonul nuntilor...sigur o sa mai apara ceva noutati anul asta.

foto/video si dj nu cred ca e prea devreme sa cauti...daca vrei pe cineva anume mai bine vorbesti din timp sa fii sigura ca e disponibil>:D<

STEFANIA86
29.01.2010, 23:27:22
Si eu zic ca e prea devreme pentru aranjatul salii,astea le poti face la anu cine sti ce mai apare pana atunci......

STEFANIA86
29.01.2010, 23:29:21
ai trecut deja de jumatate...
abia astept luna iunie:D
Dada si eu ma tot uit la poza si nu-mi vine sa cred....azi si doctorita de familie s-a mirat ce repede a trecut timpul

cami_rus86
30.01.2010, 09:25:47
deci daca voi ziceti ca am timp si inainte de nunta cu vreo 4-5 luni , atunci mai astept cu aranjamentul salii.... nu ma mai stresez
de sapt viitoare vreau sa il caut pe marius sa vedem daca mai e disponibil pt ziua noastra cea mare....
adina... voi l-ati chemat pe marius cu muzica sau pe cine? dar tu stefania, pe cine ati avut cu foto video si dj?

adina_mari
30.01.2010, 11:16:22
deci daca voi ziceti ca am timp si inainte de nunta cu vreo 4-5 luni , atunci mai astept cu aranjamentul salii.... nu ma mai stresez
de sapt viitoare vreau sa il caut pe marius sa vedem daca mai e disponibil pt ziua noastra cea mare....
adina... voi l-ati chemat pe marius cu muzica sau pe cine? dar tu stefania, pe cine ati avut cu foto video si dj?
noi l-am avut ca dj pe tica.>:D<

STEFANIA86
30.01.2010, 18:18:24
La noi au fost Cristi si Petrica Man cu toate si a fost super,o sa vezi pe dvd-uri

cami_rus86
30.01.2010, 22:26:52
fetelor.... am fost azi la expotransilvania cu o prietena buna ca sa probeze cateva modele de rochii, abia am ajuns si am si intrat sa vad ce ati scris ;-)
tot ce pot sa spun e ca sunt fel si fel de rochite care mai de care si niste torturi de iti lasa gura apa...=P~;)) mai e si maine de la 12 la 18, sa mergeti daca aveti drum prin cluj ca e foarte frumos.... nu stiam unde sa ma uit cand am vazut torturile.... la rochii nu am vazut ceva ce sa imi placa in totalitate dar sunt frumoase ;-);-);-)
maine postez cateva poze sa aveti si voi parte de euforia mireselor de la expo trans. ;))

adina_mari
31.01.2010, 00:18:51
fetelor.... am fost azi la expotransilvania cu o prietena buna ca sa probeze cateva modele de rochii, abia am ajuns si am si intrat sa vad ce ati scris ;-)
tot ce pot sa spun e ca sunt fel si fel de rochite care mai de care si niste torturi de iti lasa gura apa...=P~;)) mai e si maine de la 12 la 18, sa mergeti daca aveti drum prin cluj ca e foarte frumos.... nu stiam unde sa ma uit cand am vazut torturile.... la rochii nu am vazut ceva ce sa imi placa in totalitate dar sunt frumoase ;-);-);-)
maine postez cateva poze sa aveti si voi parte de euforia mireselor de la expo trans. ;))
da:x :x mie mi-a placut mult la targuri
asteptam pozele;-)

cami_rus86
31.01.2010, 10:55:34
pun poze cu rochitele care ni se pareau interesante si apoi cu tortuletele fabuloase ;))

cami_rus86
31.01.2010, 11:01:27
cateva rochii

cami_rus86
31.01.2010, 11:09:25
si acum minunatiile:

andrea85
31.01.2010, 11:36:02
cateva rochii

Asemanator cu prima rochita arata si a mea, doar ca partea de sus e putin altfel modificata.:) Dar i love it!!!:x

CONT-INCHIS-037
31.01.2010, 11:55:02
si acum minunatiile:

Ce pofta mi-ai facut :madlaugh:

cami_rus86
31.01.2010, 15:10:00
sa vezi ce pofta de dulce am avut eu ieri cand am vazut atatea bunatati....:((:-w si mai erau atatea chestii: sculpturi de gheata, limuzine, fotografi cu tot felul de albume si exemple video, era si o formatie cu instrumente, aranjamente florale, de masa, invitatii......#:-S la un moment dat nu mai stiam unde sa ma uit :)) ne-am invartit ca titirezul pe acolo :)) am pornit de la o rochie si am trecut pe langa ea de vreo 5 ori pana ne-am hotarat sa o probeze prietena mea :)) dar de cate ori treceam pe langa ea ziceam :oaaaauuu ce frumoasa e si asta.... si ne-am dat seama ca tot de ea era vorba dupa ce am vazut pozele.... facusem poza la aceeasi rochie de vreo 5 ori din diferite unghiuri =P~:)) eram tare debusolate :)):x:x:x buna ideea cu targul :)>-

CONT-INCHIS-037
31.01.2010, 16:01:35
sa vezi ce pofta de dulce am avut eu ieri cand am vazut atatea bunatati....:((:-w si mai erau atatea chestii: sculpturi de gheata, limuzine, fotografi cu tot felul de albume si exemple video, era si o formatie cu instrumente, aranjamente florale, de masa, invitatii......#:-S la un moment dat nu mai stiam unde sa ma uit :)) ne-am invartit ca titirezul pe acolo :)) am pornit de la o rochie si am trecut pe langa ea de vreo 5 ori pana ne-am hotarat sa o probeze prietena mea :)) dar de cate ori treceam pe langa ea ziceam :oaaaauuu ce frumoasa e si asta.... si ne-am dat seama ca tot de ea era vorba dupa ce am vazut pozele.... facusem poza la aceeasi rochie de vreo 5 ori din diferite unghiuri =P~:)) eram tare debusolate :)):x:x:x buna ideea cu targul :)>-

Fain, chiar de toate, pacat ca is in cluj si nici nu ajung pe la targ din cauza examenelor:( azi am avut unul si maine altul:(

cami_rus86
31.01.2010, 16:37:23
pacat ca nu poti sa mergi :(

CONT-INCHIS-037
31.01.2010, 18:41:28
Salut, nu stiti careva cum se numeste laboratorul de prajituri de la Camar???

iulia_mari
01.02.2010, 10:38:46
pacat ca nu poti sa mergi :(

Am fost si eu la Expotransilvania ieri, si intr-adevar erau de toate acolo...torturile aratau delicios, erau si foarte multe si aveai unde sa te uiti...in privinta rochitelor, am vazut cateva, am probat dar pana la urma am ramas la firma de la care mi-am ales prima rochita, acum insa am schimbat modelul...:) in schimb am probat o rochita cu trena....era minunata numai ca era foarte incomoda si e destul de greu sa te descurci cu ea

In rest, am cules tot felul de pliante de unde sa ma inspir daca pot...:">

adina_mari
01.02.2010, 11:22:23
cateva rochii
dragute rochitele!
prima imi place cel mai mult

andrea85
01.02.2010, 11:44:39
dragute rochitele!
prima imi place cel mai mult

Si mie tot prima imi place cel mai mult, pentru ca asa arata si rochita mea. :">Doar la decolteu e rochita mea putin altfel. In rest la fel.
Adina, acum ai o imaginatie concreta despre rochita mea.:*

adina_mari
01.02.2010, 14:25:58
Si mie tot prima imi place cel mai mult, pentru ca asa arata si rochita mea. :">Doar la decolteu e rochita mea putin altfel. In rest la fel.
Adina, acum ai o imaginatie concreta despre rochita mea.:*
numai frumoasa putea fi;;)
toate printesele sunt frumoase!o:-) ;))

andrea85
01.02.2010, 14:50:10
numai frumoasa putea fi;;)
toate printesele sunt frumoase!o:-) ;))

Subscriu!!! :)>-Abia astept sa o pot imbraca la nunta, sa fiu si eu o adevarata printesa!;)):">

dia_simpatyka
01.02.2010, 16:19:33
fetelori mi-am gasit rochitaaa <:-Pma simt extrem de emotionata si de fericita,atata euforie am expus azi ..... ;))
am fost ieri in cj , la expo dar ... m-am intors ff dezamagita,nimic care sa ma incante cu adevarat,foarte incarcate rochitele,.... pff... gusturi si gusturi,asa ca am revenit azi in zalau si am fost vis-a-vis de ARhive este un magazin splendid si acolo am gasito :) e... of... fara cuvinte :D:D radiam de fericire
e gen printesa... e intruna desi are corset sus dar se imbina una in cealalta.e extraordinara atata eleganta si finete am gasit in rochita asta ...
un singur detaliu o sa va lase privirea indoielnica ... si anume culoarea :) e crem , dar un crem deschis elegant... si eu am fost foarte rezervata asupra cremului dar imbracand-o am ramas profund impresionata :)
desi nu sunt cea mai activa forumista ( va urmaresc dar rar scriu) am simtit nevoia sa va impartasesc bucuria mea :)
va puuupp .. ramane sa mai vorbim ..
ah si azi am ales verighetele sunt draguteee :):x

andrea85
01.02.2010, 16:39:41
fetelori mi-am gasit rochitaaa <:-Pma simt extrem de emotionata si de fericita,atata euforie am expus azi ..... ;))
am fost ieri in cj , la expo dar ... m-am intors ff dezamagita,nimic care sa ma incante cu adevarat,foarte incarcate rochitele,.... pff... gusturi si gusturi,asa ca am revenit azi in zalau si am fost vis-a-vis de ARhive este un magazin splendid si acolo am gasito :) e... of... fara cuvinte :D:D radiam de fericire
e gen printesa... e intruna desi are corset sus dar se imbina una in cealalta.e extraordinara atata eleganta si finete am gasit in rochita asta ...
un singur detaliu o sa va lase privirea indoielnica ... si anume culoarea :) e crem , dar un crem deschis elegant... si eu am fost foarte rezervata asupra cremului dar imbracand-o am ramas profund impresionata :)
desi nu sunt cea mai activa forumista ( va urmaresc dar rar scriu) am simtit nevoia sa va impartasesc bucuria mea :)

Felicitari pentru rochita si verighete.<:-P Sa va aduca mult noroc si multa fericire!!!:*Si a mea tot tip printesa e, dar pe alb. Rochitele tip printesa sunt minunate!!!:">
Unde e magazinul asta in Zalau, pentru ca si eu tot dintr-un magazin din Zalau mi-am cumparat rochita?! Poate ca ne-am cumparat rochita din acelas magazin.;))

adina_mari
01.02.2010, 16:52:12
felicitari pentru rochita si verighete!sa le porti cu cea mai mare placere!

dia_simpatyka
01.02.2010, 17:51:53
multumesc frumos pt urari.aceleasi ganduri vi le transmit si eu voua.
Magazinul il gasesti cum mergi pe linia de la Politie.. urmeaza Judacatoria sau ce ii... apoi ARHIVELE.iar magazinul e fata in fata cu Arhivele,la parter.firma e blue fashion parca,o doamna cam de 35 de ani se ocupa de toata treaba asta.daca treci pe acolo rochita mea e aceea crem stil printesa la 16 mil.e superba ... mie personal imi place dar neincrederea persoanelor carora le spun ca e crem parca imi da o umbra de regret,si nu as vrea asta. chiar e superba si eu am avut preconceptii cu privire la nuanta dar fiind un crem deschis m-a atras si tinuta ei.spre exemplu o tipa o vrea pe alb dar cu siguranta o sa isi piarda din farmecul ei.oricum pana la urma pe mine trebuie sa ma multumeasca :madlaugh:
in fine,acuma va las .. tre sa pregatesc cina ;))mai vbiimmm :*:*

andrea85
01.02.2010, 18:14:37
Magazinul il gasesti cum mergi pe linia de la Politie.. urmeaza Judacatoria sau ce ii... apoi ARHIVELE.iar magazinul e fata in fata cu Arhivele,la parter.firma e blue fashion parca,o doamna cam de 35 de ani se ocupa de toata treaba asta.daca treci pe acolo rochita mea e aceea crem stil printesa la 16 mil.e superba ... mie personal imi place dar neincrederea persoanelor carora le spun ca e crem parca imi da o umbra de regret,si nu as vrea asta. chiar e superba si eu am avut preconceptii cu privire la nuanta dar fiind un crem deschis m-a atras si tinuta ei.spre exemplu o tipa o vrea pe alb dar cu siguranta o sa isi piarda din farmecul ei.oricum pana la urma pe mine trebuie sa ma multumeasca :madlaugh:

Acum stiu despre care magazin vorbesti. Si eu am fost acolo, dar la final mi-am cumparat rochita dintr-un alt magazin. ;)) Eu zic ca n-ar trebui sa te nelinisteasca faptul ca unii au alte imaginatii sau preferinta cand e vorba despre rochita de mireasa. Ca doar stii...gusturile nu se discuta:"> si important e ca tie sa-ti placa rochita. Si daca iti place, e totul OK.:*

cami_rus86
01.02.2010, 19:56:34
de aceeasi parere sunt si eu :*... nu ar trebui sa lasi parerea altora sa iti influenteze hotararile... daca tie iti place cum iti sta in acea rochita si esti multumita de alegerea facuta, nu ar trebui sa regreti pt ca e crem doar pt ca unora nu le place acea culoare.
in aceeasi situatie am fost si eu, dar cu sala... multi imi ziceau ca de ce nu am facut rezervare la un restaurant si strambau din nas pt ar fi cantina, pt ca unii asa vad locatia aleasa de noi, poate ca pe vremuri era cantina armaturii iar azi se ocupa si de catering dar eu nu vad localul ales de noi ca pe o cantina unde iti aduci mancarea iar ei ti-o prepara si tu iesi ieftin, ... noi am ales severusul pt spatiu, oferta, faptul ca pot sa imi tin nunta vara si nu toamna, amabilitatea de care dau dovada si multe altele..... in fine, eu am ajuns la concluzia ca oricum nu voi multumi pe toata lumea cu alegerile pe care le fac dar atata timp cat eu si iubitul meu suntem multumiti de alegerea noastra nu imi mai pasa de parerea altora ;;);)) asa ca, eu zic sa faci cum consideri ca este mai bine pt tine si viitorului tau sot si nu cum ar crede altii ca ar fi bine

Sa iti aduca mult noroc rochita in ziua nuntii iar verighetele sa le purtati sanatosi si voiosi pana la adanci batraneti :*<:-P

adina_mari
01.02.2010, 20:54:14
cel mai important e sa-ti placa tie...deci nu baga in seama persoanele respective.
si ai dreptate acelasi model de rochita pe alb isi poate pierde mult din frumusete si iti spun asta din proprie experienta. cremul mi se pare mai elegant...

andrea85
01.02.2010, 20:55:46
de aceeasi parere sunt si eu :*... nu ar trebui sa lasi parerea altora sa iti influenteze hotararile... daca tie iti place cum iti sta in acea rochita si esti multumita de alegerea facuta, nu ar trebui sa regreti pt ca e crem doar pt ca unora nu le place acea culoare.
in aceeasi situatie am fost si eu, dar cu sala... multi imi ziceau ca de ce nu am facut rezervare la un restaurant si strambau din nas pt ar fi cantina, pt ca unii asa vad locatia aleasa de noi, poate ca pe vremuri era cantina armaturii iar azi se ocupa si de catering dar eu nu vad localul ales de noi ca pe o cantina unde iti aduci mancarea iar ei ti-o prepara si tu iesi ieftin, ... noi am ales severusul pt spatiu, oferta, faptul ca pot sa imi tin nunta vara si nu toamna, amabilitatea de care dau dovada si multe altele..... in fine, eu am ajuns la concluzia ca oricum nu voi multumi pe toata lumea cu alegerile pe care le fac dar atata timp cat eu si iubitul meu suntem multumiti de alegerea noastra nu imi mai pasa de parerea altora ;;);)) asa ca, eu zic sa faci cum consideri ca este mai bine pt tine si viitorului tau sot si nu cum ar crede altii ca ar fi bine

Sa iti aduca mult noroc rochita in ziua nuntii iar verighetele sa le purtati sanatosi si voiosi pana la adanci batraneti :*<:-P

Asa e, n-ai cum sa multumesti pe toti si cred ca nici nu asta ar trebui sa fie scopul unei nunti.:D Important e sa fii tu multumita si fericita cu tot ce ai facut sau realizat pentru nunta ta. :"> Sunt multe oferte si fiecare isi alege ceace vrea in functie de gust, placere si imaginatie, dar asta nu inseamna ca una e mai buna decat alta. :"> Asaca spor la pregatiri miresici!:*

STEFANIA86
01.02.2010, 21:02:25
La fel iti spun si eu ,nu lasa pe nimeni sa-ti strice bucuria,tu trebuie sa te simti bine in ea si sa fii fericita.....

monizoltan
01.02.2010, 21:10:01

Si eu sunt pro Transilvania!\:D/

monizoltan
01.02.2010, 21:17:31

Felicitari si din partea mea si alui Zoly. Sa fiti sanatoase si sa ai parte de o sarcina usoara. In cate luni?
Transmite-i felicitari din partea noastra si lui Calin!!!

andrea85
01.02.2010, 21:23:54
Si eu sunt pro Transilvania!\:D/

Foarte bine!;)) Incet incet ne adunam noi miresicele de Transilvania.:)) Suntem deja cateva, care isi fac acolo nunta.:"><:-P

iulia_mari
01.02.2010, 21:25:38

Felicitari pentru rochita si pentru verighete, eu zic ca nu are rost sa fii rezervata in privinta culorii deoarece si rochitele crem sunt foarte frumoase...sunt sigura ca vei straluci in ziua nuntii :*

dia_simpatyka
01.02.2010, 21:46:30
multumesc pentru cuvintele voastre :) au fost dintre cele mai potrivite si adevarate pana la urma. pe langa tot stresul nuntii ar fi culmea sa privim chiar si cele mai mici detalii deranjante.
oricum sper sa iasa bine totul.asa cum sperati si voi ...pentru voi insiva.cu cat trec zilele ma simt mai tensionata mai stresata.... voi? ma gandesc ca poate eu am un temperament mai ... 'vioi' voi cum sunteti? :D

andrea85
01.02.2010, 21:51:32
multumesc pentru cuvintele voastre :) au fost dintre cele mai potrivite si adevarate pana la urma. pe langa tot stresul nuntii ar fi culmea sa privim chiar si cele mai mici detalii deranjante.
oricum sper sa iasa bine totul.asa cum sperati si voi ...pentru voi insiva.cu cat trec zilele ma simt mai tensionata mai stresata.... voi? ma gandesc ca poate eu am un temperament mai ... 'vioi' voi cum sunteti? :D

Eu sunt foarte emotionata si nerabdatoare, desi mai am 6 luni pana la nunta.;)) Abia astept ziua cea MARE, chiar daca mai am cateva lucruri de aranjat inainte de nunta. Dar cred ca la final va fi o zi minuata. Adica sper...[-o<

amalia_maria
02.02.2010, 13:58:09
miresicilor, ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi in privinta tortului si a prajiturilor?
problema este ca nu mai stau in zalau si nu am timp sa merg pe la cofetariile din zalau ca sa vad ofertele si sa gust prajituri.
v-as intreba pe voi!

cum e mai bun tortul? cu martipan sau cu frisca?(am inteles ca tortul cu martipan poate fi foarte frumos, usor de modelat, dar este prea dulce si nu prea le place invitatilor)
unde sunt cele mai bune prajituri, insa si pretul sa fie ok?
eu as vrea sa folosesc un tort fals pentru miri, o macheta, iar invitatilor sa le dau tort gata feliat. stiti unde as gasi asa ceva?va pup. bye bye.

andrea85
02.02.2010, 14:07:10
miresicilor, ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi in privinta tortului si a prajiturilor?
problema este ca nu mai stau in zalau si nu am timp sa merg pe la cofetariile din zalau ca sa vad ofertele si sa gust prajituri.
v-as intreba pe voi!
cum e mai bun tortul? cu martipan sau cu frisca?(am inteles ca tortul cu martipan poate fi foarte frumos, usor de modelat, dar este prea dulce si nu prea le place invitatilor)
unde sunt cele mai bune prajituri, insa si pretul sa fie ok?
eu as vrea sa folosesc un tort fals pentru miri, o macheta, iar invitatilor sa le dau tort gata feliat. stiti unde as gasi asa ceva?va pup. bye bye.

Eu o sa am un tort de martipan, pentru ca imi place foarte mult cum arata si ce gust are;-), si in interior ori frisca ori crema de ciocolata, inca nu m-am hotarat. :-? Daca te intereseaza firma, unde imi fac eu prajiturile si tortul, iti pot trimite un PM cu mai multe detalii. :)

STEFANIA86
02.02.2010, 19:42:31
Felicitari si din partea mea si alui Zoly. Sa fiti sanatoase si sa ai parte de o sarcina usoara. In cate luni?
Transmite-i felicitari din partea noastra si lui Calin!!!
Mersi tare mult si noi va dorim spor la pregatiri !!!

iulia_mari
02.02.2010, 21:19:30

Vai Dia, si eu sunt extrem de emotionata....uneori simt ca nu sunt pregatita, alteori plang...nu stiu ce sunt cu emotiile astea, dar cert e ca trec prin tot felul de stari...de la fericire la tristete. Mi se pare destul de greu sa fac fata, desi pe de alta parte sunt foarte nerabdatoare sa fiu mireasa. Ma intreb oare toate miresele au asemenea ganduri??? :-?

andrea85
02.02.2010, 21:28:22
Vai Dia, si eu sunt extrem de emotionata....uneori simt ca nu sunt pregatita, alteori plang...nu stiu ce sunt cu emotiile astea, dar cert e ca trec prin tot felul de stari...de la fericire la tristete. Mi se pare destul de greu sa fac fata, desi pe de alta parte sunt foarte nerabdatoare sa fiu mireasa. Ma intreb oare toate miresele au asemenea ganduri??? :-?

Eu da.;-) Uneori sunt stresata, alteori fericita, apoi iar ingrijorata.:-s Diferite emotii, dar cred ca e normal, avand in vedere ca e vorba de ziua cea mai importanta din viata noastra. :">

cosmy_24
05.02.2010, 16:23:57
hello
Dragele mele vad ca s-a intrat deja in febra pregatirilor pt nunta,tin sa va urez mult spor.Am si eu cateva lucruri pe care nu prea stiu cum sa le rezolv,primul ar fi cel legat de machiaj si coafura,nu prea stiu saloane de aici de prin zalau care sa imi faca machiajul impecabil,poate ma ajutati voi.
Nu stiu cofetarii care sa ma ajute in privinta prajiturilor,dak aveti voi vreo idee as fi recunoscatoare dak m-ati ajuta .
Va multumesc!!!!!

STEFANIA86
05.02.2010, 19:38:58
Ceau fetelor,nu stiu daca ii voie sa postez aici dar vreau sa va anunt ca in curand o sa am de vanzare martisoare tip cercei(ne-am gandit ca o pereche de cercei o mai porti si in timpul anului pe cand un martisor il arunci in dulap)is multe modele si preturile nu vor fi mari 1.5-10lei,vom avea si copacei feng shui de la 8-20 lei si martisoare normale incepand cu 1 leu,pt mai multe detalii ma puteti contacta la nico_stefania_2002.Sper sa nu fie probleme pt acest mesaj...

iulia_mari
05.02.2010, 20:06:31
hello
Dragele mele vad ca s-a intrat deja in febra pregatirilor pt nunta,tin sa va urez mult spor.Am si eu cateva lucruri pe care nu prea stiu cum sa le rezolv,primul ar fi cel legat de machiaj si coafura,nu prea stiu saloane de aici de prin zalau care sa imi faca machiajul impecabil,poate ma ajutati voi.
Nu stiu cofetarii care sa ma ajute in privinta prajiturilor,dak aveti voi vreo idee as fi recunoscatoare dak m-ati ajuta .
Va multumesc!!!!!

Buna Cosmy, in ceea ce priveste machiajul eu zic ca una dintre cele mai pricepute este Moni de la Porolissum, iar in legatura cu coafura este Mari tot de la Porolissum. Iar acum, subiectul praijturilor e putin mai delicat deoarece aici depinde de ceea ce vrei, intre ce preturi sa te incadrezi, ce vrei sa comanzi si asa mai departe...:)

andrea85
05.02.2010, 20:57:13
Buna Cosmy, in ceea ce priveste machiajul eu zic ca una dintre cele mai pricepute este Moni de la Porolissum, iar in legatura cu coafura este Mari tot de la Porolissum. Iar acum, subiectul praijturilor e putin mai delicat deoarece aici depinde de ceea ce vrei, intre ce preturi sa te incadrezi, ce vrei sa comanzi si asa mai departe...:)

Eu cred ca la Mari o sa ma duc pentru coafura.;-) Acum sper sa ma programeze la o ora foarte devreme dimineata, avand nunta de zi, trebuie sa ma pregatesc din timp.:-s La ora 11 suntem deja programati la Primarie.:)

andrea85
05.02.2010, 21:13:20
Miresici, as avea nevoie de o informatie.:) Avand in vedere ca imediat dupa nunta vrem sa plecam in luna de miere:x, m-ar interesa cat de repede (max cate zile:-\) pot sa-mi schimb buletinul cu noul meu nume de familie?!:-s Va intreb pentru ca vrem sa ne cumparam cat mai repede biletele pentru luna de miere, dar nu stim din ce data sa le luam, cand voi avea deja un buletin nou?! :-sPoate am noroc si ma ajuta fostele miresici,care au trecut deja peste asta. :)

adina_mari
06.02.2010, 15:15:07
Miresici, as avea nevoie de o informatie.:) Avand in vedere ca imediat dupa nunta vrem sa plecam in luna de miere:x, m-ar interesa cat de repede (max cate zile:-\) pot sa-mi schimb buletinul cu noul meu nume de familie?!:-s Va intreb pentru ca vrem sa ne cumparam cat mai repede biletele pentru luna de miere, dar nu stim din ce data sa le luam, cand voi avea deja un buletin nou?! :-sPoate am noroc si ma ajuta fostele miresici,care au trecut deja peste asta. :)

la mine a durat fix o saptamana>:D<

unde v-ati decis sa mergeti?sa te interesezi daca nu ai nevoie si de pasaport. noi am fost in turcia si am avut nevoie de pasaport

andrea85
06.02.2010, 16:27:09
la mine a durat fix o saptamana>:D<

unde v-ati decis sa mergeti?sa te interesezi daca nu ai nevoie si de pasaport. noi am fost in turcia si am avut nevoie de pasaport

Inca nu ne-am hotarat definitiv unde mergem, dar stiu ca daca mergem undeva in afara Europei o sa am nevoie de pasaport nou, si asta dureaza si mai mult decat buletinul.:D Si tinem foarte mult sa mergem chiar dupa nunta in luna de miere (in august), pentru ca dupa aia avem alte planuri...casa, loc de munca, etc...:)

STEFANIA86
06.02.2010, 20:43:17
Eu cred ca la Mari o sa ma duc pentru coafura.;-) Acum sper sa ma programeze la o ora foarte devreme dimineata, avand nunta de zi, trebuie sa ma pregatesc din timp.:-s La ora 11 suntem deja programati la Primarie.:)

Daca vrei sa mergi la Mari tre sa te programezi din timp,eu m-am programat din februarie pt iulie,iar la machiaj am fost la Iulia care lucreaza la coafo,cosmetica pe bulevard mai in jos de Rebel.....

DeliDeli
06.02.2010, 22:23:18
Toate trecem prin asemenea stari :) simptomele sunt identice :-p eu inca n-am plans :-SS Mie deocamdata mi-e usor sa fac fata, dar ma gandesc cum o sa fac fata atunci, atatea emotii in acelasi timp, griji ca totul sa iasa bine...

andrea85
06.02.2010, 23:59:46
Daca vrei sa mergi la Mari tre sa te programezi din timp,eu m-am programat din februarie pt iulie,iar la machiaj am fost la Iulia care lucreaza la coafo,cosmetica pe bulevard mai in jos de Rebel.....

Stiu ca la ea trebuie sa ma programez din timp.:-SS Saptamana viitoare ma duc la ea, sa vad daca ma programeaza pentru coafura si machiaj. Sper sa ma noroc!!![-o<

iulia_mari
07.02.2010, 18:47:29
Toate trecem prin asemenea stari :) simptomele sunt identice :-p eu inca n-am plans :-SS Mie deocamdata mi-e usor sa fac fata, dar ma gandesc cum o sa fac fata atunci, atatea emotii in acelasi timp, griji ca totul sa iasa bine...

se pare ca nu e usor sa fii mireasa :) atatea griji si emotii........

iulia_mari
07.02.2010, 18:49:52
Miresici, voi v-ati gandit cum sa impodobiti masinile? toate masinile care sunt in coloana trebuie impodobite?

andrea85
07.02.2010, 19:22:10
Miresici, voi v-ati gandit cum sa impodobiti masinile? toate masinile care sunt in coloana trebuie impodobite?

Noi vom decora masina miresei si a mirelui cu tulle si aranjament floral. In rest celelate masini vor fi decorate doar cu tulle si cateva floricele.:"> Voi ce alte idei mai aveti pentru decorarea masinilor?:-\

genoveva_1984
08.02.2010, 08:05:00

In mod normal, eliberarea buletinului dureaza 1 sapt., dar se poate rezolva mai repede daca mergi in audienta la seful serviciului pentru buletine ( nu stiu cum se cheama departamentul) si ii explici de ce ai nevoie de buletin mai repede; in acest fel il primesti cam in 2 zile. Noi am fost in luna de miere in Turcia si am avut nevoie de pasaport, dar am folosit pasaportul cu numele de fata pentru ca si rezervarile facute dinainte prin agentie erau pe numele de fata. Nu am avut nici un fel de problema si nici nu am avut nevoie de buletin.

andrea85
08.02.2010, 13:14:22
In mod normal, eliberarea buletinului dureaza 1 sapt., dar se poate rezolva mai repede daca mergi in audienta la seful serviciului pentru buletine ( nu stiu cum se cheama departamentul) si ii explici de ce ai nevoie de buletin mai repede; in acest fel il primesti cam in 2 zile. Noi am fost in luna de miere in Turcia si am avut nevoie de pasaport, dar am folosit pasaportul cu numele de fata pentru ca si rezervarile facute dinainte prin agentie erau pe numele de fata. Nu am avut nici un fel de problema si nici nu am avut nevoie de buletin.

Mersi de informatii fetelor in legatura cu buletinul. :"> Problema e ca noi, si buletinul si pasaportul trebuie sa-l schimbam, pentru ca in vara expira amandoua. :( Deoarece la pasaport trebuie sa asteptam mai mult, cred vom schimba acum doar buletinul si alegem o destinatie in Europa. Ceva idei sau sugestii?:">

genoveva_1984
09.02.2010, 09:48:18
Mersi de informatii fetelor in legatura cu buletinul. :"> Problema e ca noi, si buletinul si pasaportul trebuie sa-l schimbam, pentru ca in vara expira amandoua. :( Deoarece la pasaport trebuie sa asteptam mai mult, cred vom schimba acum doar buletinul si alegem o destinatie in Europa. Ceva idei sau sugestii?:">

Poti sa intri la topicul despre luna de miere si gasesti acolo o gramada de idei. Daca iesiti doar cu buletinul, nu veti putea merge cu avionul, deci va trebui sa alegeti autocarul sau masina personala. Nasii mei au facut un fel de tur al Europei in 10 zile ( au vazut Austria, Germania, Franta, Elvetia, Ungaria) cu masina personala. Nu si-au stabilita nimic dinainte, au facut traseul pe parcurs si au fost foarte incantati de ce a iesit.. plus ca au cheltuit mai putin decat noi. Noi am fost in Turcia prin agentie si am platit 1700 euro pachetul all inclusive in 2008, iar ei au cheltuit in jur de 1200 euro in 2009. Plus ca au vazut mult mai multe decat noi. Depinde de ce fel de luna de miere iti doresti. Noi am vrut sa lenevim la soare si sa ne bucuram unul de altul dupa un an intens de pregatiri.

andrea85
09.02.2010, 10:17:31
Poti sa intri la topicul despre luna de miere si gasesti acolo o gramada de idei. Daca iesiti doar cu buletinul, nu veti putea merge cu avionul, deci va trebui sa alegeti autocarul sau masina personala. Nasii mei au facut un fel de tur al Europei in 10 zile ( au vazut Austria, Germania, Franta, Elvetia, Ungaria) cu masina personala. Nu si-au stabilita nimic dinainte, au facut traseul pe parcurs si au fost foarte incantati de ce a iesit.. plus ca au cheltuit mai putin decat noi. Noi am fost in Turcia prin agentie si am platit 1700 euro pachetul all inclusive in 2008, iar ei au cheltuit in jur de 1200 euro in 2009. Plus ca au vazut mult mai multe decat noi. Depinde de ce fel de luna de miere iti doresti. Noi am vrut sa lenevim la soare si sa ne bucuram unul de altul dupa un an intens de pregatiri.

Pai dupa atatea pregatiri de nunta si eu vreau sa am o adevarata vacanta.;-) Si in legatura cu buletinul si avionul...eu de ani buni vin acasa din Germania (acolo stau) doar cu buletinul si avionul, si
n-am avut niciodata probleme. Si am intrebat la agentie, si mi-au spus ca in tarile EU pot intra doar cu buletinul. Acum o sa ma interesez sa vad care-i situatia.:-?

genoveva_1984
09.02.2010, 15:34:55
Pai dupa atatea pregatiri de nunta si eu vreau sa am o adevarata vacanta.;-) Si in legatura cu buletinul si avionul...eu de ani buni vin acasa din Germania (acolo stau) doar cu buletinul si avionul, si
n-am avut niciodata probleme. Si am intrebat la agentie, si mi-au spus ca in tarile EU pot intra doar cu buletinul. Acum o sa ma interesez sa vad care-i situatia.:-?

N-am vrut sa te dezinformez, dar noua asa ne-au spus atunci de la agentie ca daca optam pentru un sejur in care este inclus transportul cu avionul, indiferent de tara in care mergem, ne trebuie pasaportul si cand am facut rezervarea prin agentie ne-au cerut seria si numarul pasaportului.

andrea85
09.02.2010, 22:39:36
N-am vrut sa te dezinformez, dar noua asa ne-au spus atunci de la agentie ca daca optam pentru un sejur in care este inclus transportul cu avionul, indiferent de tara in care mergem, ne trebuie pasaportul si cand am facut rezervarea prin agentie ne-au cerut seria si numarul pasaportului.

Stai linistita nu m-ai dezinformat. Cel mai sigur e daca merg la sursa sigura si intreb la agentie. Saptamana asta rezolv si lucrul asta.;;)

genoveva_1984
10.02.2010, 07:59:55
Stai linistita nu m-ai dezinformat. Cel mai sigur e daca merg la sursa sigura si intreb la agentie. Saptamana asta rezolv si lucrul asta.;;)

Asa e cel mai bine. V-ati hotarat pana la urma la locatia pentru luna de miere?

adina_mari
10.02.2010, 11:46:58
buna, fetelor!

am aflat ca in sambata, 13 februarie are loc in Zalau expozitia "nunta a la elysee",in bradet, str pictor ioan sima nr 11.
voi fi meniuri, decoratiuni, aranjamente floarle, torturi, prajituri si rochite de mireasa create de cristina prodan.

daca aveti timp si chef poate vedeti ceva interesant

andrea85
11.02.2010, 14:26:30
Asa e cel mai bine. V-ati hotarat pana la urma la locatia pentru luna de miere?

Inca nu ne-am hotarat la o anumita locatie, dar vrem ceva totusi in Europa si ne gandeam la o insula frumoasa din Italia, de ex. Capri.:x Si am intrebat le agentie si mi-au apus ca daca mergern intr-o tara EU n-o sa avem deloc probleme cu buletinul, pentru ca se accepta chiar si fara pasaport.#:-S ^:)^

andrea85
11.02.2010, 21:17:21
Azi am rezolvat si cu invitatiile, in sfarsit am gasit un model pe placul meu.:)) desigur invitatiile sunt tot pe mov si cu inimoare, tema noastra de nunta.:x Acum mai am de rezolvat prajiturile, si in mare le-am terminat, dar am mai am cateva lucruri de cumparat si facut. :-?

dia_simpatyka
12.02.2010, 12:35:51
andreea tu ti-ai gasit staroste?

andrea85
12.02.2010, 17:35:33

Nu mi-am gasit, dar cred ca o sa vina cineva din familie cu muzica la casa, iar la restaurant avem deja pe cineva.:"> Tu ti-ai gasit deja staroste? :-\

iulia_mari
12.02.2010, 18:32:19

Dia, in legatura cu starostele eu zic sa te grabesti, noi am cautat acum 2-3 luni, si foarte multi erau deja ocupati

cosmy_24
16.02.2010, 10:49:12
Buna
Am o mare problema,si anume in legatura cu aranjatul salii.As vrea sa imi fac aranjamentul floral cu floarea soarelui,insa am inteles ca floarea soarelui din comert nu e prea rezistenta.Problema e ca floarea soarelui de cultura e prea matura pe la mijlocul lui iulie(cand fac eu nunta).Stiti voi ceva flori care ar putea sa inlocuiasca floarea soarelui si de unde as putea sa fac rost.Va multumesc

andrea85
16.02.2010, 12:42:34
Buna
Am o mare problema,si anume in legatura cu aranjatul salii.As vrea sa imi fac aranjamentul floral cu floarea soarelui,insa am inteles ca floarea soarelui din comert nu e prea rezistenta.Problema e ca floarea soarelui de cultura e prea matura pe la mijlocul lui iulie(cand fac eu nunta).Stiti voi ceva flori care ar putea sa inlocuiasca floarea soarelui si de unde as putea sa fac rost.Va multumesc

Depinde ce vrei?!:-\ Vrei ceva rustic sau vrei sa mergi pe culorile galben cu maro, ca la floarea soarelui.:-\ Mie imi plac la nebunie aranjamentele cu floarea soarelui, si o zi cred ca totusi rezista. :-?

adina_mari
16.02.2010, 13:12:33
Buna
si eu cred ca rezista o zi...cumpara cateva si vezi cum se prezinta dupa o zi

STEFANIA86
16.02.2010, 20:54:57
Buna
Eu in 10 iulie cand mi-am luat florile pt nunta am vazut floarea soarelui la depozitul de pe crasnei si sincer arata ffff bine,dar a zis ca a fost adusa la comanda , acum depinde cu cine iti faci aranjamentele....ei pot sa vb acolo.....

genoveva_1984
17.02.2010, 08:01:39
Buna

Eu am fost la o nunta unde erau aranjamentele din floarea soarelui si nu s-au ofilit mai repede decat alte flori, aratau bine si la sf. nuntii.

cosmy_24
17.02.2010, 13:25:37
Va multumesc

dia_simpatyka
17.02.2010, 16:56:08
iulia eu mi-am gasit staroste ... un domn pe nume Mihai Inceu ... am auzit de bine despre el,acuma ramane sa ne vedem inainte de nunta sa mai discutam cateva detalii.
Sincera sa fiu eu mi-am pus la punct cam toate detaliile in ceea ce priveste organizarea nuntii,nu stiu daca am fost prea grabita dar nici sa fiu stresata foc in ultima luna... or sa fie prea multe probleme neasteptate incat sa las pe ultima suta de metrii astfel de detalii.
Costumul pentru mire trebuie sa-l cautam ... doar nu se lasa mirele mai prejos decat mireasa :D Va fi o cautare lunga la fel ca si pentru rochita mea...
vai fetelor cat stres,agitatie ... pentru o siinnngurrraaa seara =)) de parca am petrece 10 nopti la rand,of of
Pe saptamana viitoare o sa stiu cum sta treaba in legatura cu procesul celor de la R Transilvania cu primaria si pe urma ma apuc de invitatii
v-am pupat :*

andrea85
17.02.2010, 19:29:25
iulia eu mi-am gasit staroste ... un domn pe nume Mihai Inceu ... am auzit de bine despre el,acuma ramane sa ne vedem inainte de nunta sa mai discutam cateva detalii.
Sincera sa fiu eu mi-am pus la punct cam toate detaliile in ceea ce priveste organizarea nuntii,nu stiu daca am fost prea grabita dar nici sa fiu stresata foc in ultima luna... or sa fie prea multe probleme neasteptate incat sa las pe ultima suta de metrii astfel de detalii.
Costumul pentru mire trebuie sa-l cautam ... doar nu se lasa mirele mai prejos decat mireasa :D Va fi o cautare lunga la fel ca si pentru rochita mea...
vai fetelor cat stres,agitatie ... pentru o siinnngurrraaa seara =)) de parca am petrece 10 nopti la rand,of of
Pe saptamana viitoare o sa stiu cum sta treaba in legatura cu procesul celor de la R Transilvania cu primaria si pe urma ma apuc de invitatii
v-am pupat :*

Felicitari, ma bucur pentru voi ca ati reusit sa rezolvati din timp lucrurile pentru nunta.:)>- In legatura cu nunta de zi sau de noapte la Transilvania, mi-au confirmat si alte miresici din Zalau ca cununia civila nu se face decat intre orele 11 si 14. Deci aveti destul timp pana seara, cand ajungeti la restaurant. ;;)

dia_simpatyka
17.02.2010, 22:24:14
fetelor ati putea sa-mi oferiti cateva sugestii unde sa cautam costum pentru mire?aici in zalau ....desigur ceva de calitate ,cu tinuta buna. luni poate mergem la sm sau oradea .. vedem
andreea ... daca se face nunta de seara... iar cununia civila e obligatorie intre orele 11-14 ... ma tenteaza ideea sa fac in simleu aceste momente.Oricum vine dupa mine in simleu si am putea face acolo cununiile... oricum ramane sa vedem
:*:*:*

andrea85
17.02.2010, 22:55:06
fetelor ati putea sa-mi oferiti cateva sugestii unde sa cautam costum pentru mire?aici in zalau ....desigur ceva de calitate ,cu tinuta buna. luni poate mergem la sm sau oradea .. vedem
andreea ... daca se face nunta de seara... iar cununia civila e obligatorie intre orele 11-14 ... ma tenteaza ideea sa fac in simleu aceste momente.Oricum vine dupa mine in simleu si am putea face acolo cununiile... oricum ramane sa vedem

Ah, nu stiam ca te ia mirele din Simleu. Atunci nu prea se pune problema la tine cu ora de programare din Zalau, puteti face cununia civila si acolo in Simleu si avtei timp sa ajungeti la restaurant.;-)

DeliDeli
17.02.2010, 23:18:23
[quote=dia_simpatyka;2987920]iulia eu mi-am gasit staroste ... un domn pe nume Mihai Inceu ... am auzit de bine despre el,acuma ramane sa ne vedem inainte de nunta sa mai discutam cateva detalii.

Si eu tot cu domnul Inceu am vb, tot asa pe baza lucrurilor bune pe care le am auzit despre dansu. Poti sa-mi zici cat iti ia pt serviciile sale?

cosmy_24
18.02.2010, 11:40:36
Sal Dya
In legatura cu costumul de mire,noi tot am cautat si nu am gasit nimic frumos aici in zalau,dar am auzit de la alte miresici ca in satu-mare sunt costume magnifice.Acolo au si fabrica proprie si daca nu ii vine costumul sotiorului tau il poate modifica (pe loc dak nu trebuie facut mare lucru)Preturile sunt foarte bune,iar calitatea este una superioara.Noi plecam saptamana viitoare,dak nu ajungi inaintea noastra am sa revin cu un mesaj si am sa iti spun ce am vazut

STEFANIA86
18.02.2010, 22:31:29
[quote=dia_simpatyka;2987920]iulia eu mi-am gasit staroste ... un domn pe nume Mihai Inceu ... am auzit de bine despre el,acuma ramane sa ne vedem inainte de nunta sa mai discutam cateva detalii.

Si eu tot cu domnul Inceu am vb, tot asa pe baza lucrurilor bune pe care le am auzit despre dansu. Poti sa-mi zici cat iti ia pt serviciile sale?
Si la noi a fost tot domnu Mihai Inceu si a fost super,noua ne-a luat 400 ron ca asa am facut intelegerea la inceput plus meniu la nunta....

iulia_mari
19.02.2010, 18:32:34
Miresici, am fost ieri si mi-am cumparat rochita <:-Pdesi am zis ca numai in aprilie o voi cumpara, nu am mai avut rabdare...sunt asa fericita :) mi-am achizitionat si manusile si voalul...urmeaza accesoriile

andrea85
19.02.2010, 19:54:26
Miresici, am fost ieri si mi-am cumparat rochita <:-Pdesi am zis ca numai in aprilie o voi cumpara, nu am mai avut rabdare...sunt asa fericita :) mi-am achizitionat si manusile si voalul...urmeaza accesoriile

Felicitari, s-o porti sanatoasa si foarte fericita! <:-PTot la tip printesa ai ramas? ;;)

DeliDeli
20.02.2010, 01:06:10
[quote=DeliDeli;2990012]
Si la noi a fost tot domnu Mihai Inceu si a fost super,noua ne-a luat 400 ron ca asa am facut intelegerea la inceput plus meniu la nunta....

Hmm... mie mi a cerut 550. Destul de mult de la un an la altu, nu?

iulia_mari
20.02.2010, 10:58:06
Felicitari, s-o porti sanatoasa si foarte fericita! <:-PTot la tip printesa ai ramas? ;;)

Multumesc Andreea, da da, tot la tip printesa am ramas\:D/

andrea85
20.02.2010, 17:57:14
Multumesc Andreea, da da, tot la tip printesa am ramas\:D/

Foarte buna alegere!!! Si eu tot tip printesa am;-), abia astept sa-ti vad rochita si sa vad pozici de la nunta voastra!:)

iulia_mari
20.02.2010, 19:33:01
Foarte buna alegere!!! Si eu tot tip printesa am;-), abia astept sa-ti vad rochita si sa vad pozici de la nunta voastra!:)

Si eu zic ca rochitele printesa sunt cele mai frumoase...si eu sunt nerabdatoare sa iti vad rochita :* la voal te-ai hotarat? eu mi-am cumparat voal lung

andrea85
20.02.2010, 19:44:06
Si eu zic ca rochitele printesa sunt cele mai frumoase...si eu sunt nerabdatoare sa iti vad rochita :* la voal te-ai hotarat? eu mi-am cumparat voal lung

Mi-am luat si accesoriile pentru rochita. :x Voalul meu e scurt, adica pana la talie. Pe langa asta mai am manusi, dar tot scurti, cercei si colier, ceva mai simpli si normal lenjerie:">. Am un evantai frumos si pentru poze inca mai caut o umbreluta frumoasa, pentru ca in poze arata foarte bine.
Tu ce manusi o sa ai sau ce alte accesorii?:)

iulia_mari
21.02.2010, 12:57:42
Mi-am luat si accesoriile pentru rochita. :x Voalul meu e scurt, adica pana la talie. Pe langa asta mai am manusi, dar tot scurti, cercei si colier, ceva mai simpli si normal lenjerie:">. Am un evantai frumos si pentru poze inca mai caut o umbreluta frumoasa, pentru ca in poze arata foarte bine.
Tu ce manusi o sa ai sau ce alte accesorii?:)

Eu mi-am cumparat manusi lungi iar in privinta accesoriilor nu m-am hotarat...am tot cautat dar nu am gasit nimic ce sa imi placa? tu de unde le-ai luat? imi poti trimite te rog o poza sa le vad? mi-ai dat o idee buna cu evantaiul ;-) nu m-am gandit la asta, oricum cred ca imi va fi de mare folos

iulia_mari
21.02.2010, 12:59:59
Miresici, voi pentru ce optati: pantofi sau sandalute? v-ati gandit de unde le veti cumpara?

andrea85
21.02.2010, 13:23:54
Eu mi-am cumparat manusi lungi iar in privinta accesoriilor nu m-am hotarat...am tot cautat dar nu am gasit nimic ce sa imi placa? tu de unde le-ai luat? imi poti trimite te rog o poza sa le vad? mi-ai dat o idee buna cu evantaiul ;-) nu m-am gandit la asta, oricum cred ca imi va fi de mare folos

Poze nu am acum din pacate. Dar evantaiul, consider eu ca e practic pe caldura din august, cand am eu nunta, si arata bine in poza, deci 2 in 1.:-p Toate accesoriile le-am luat din magazinul cu rochii de mireasa din Zalau, unde mi-am luat si rochita.
Magazinul e langa Unicum, cum urci pe strada Clujului. :)

iulia_mari
21.02.2010, 19:28:13
Poze nu am acum din pacate. Dar evantaiul, consider eu ca e practic pe caldura din august, cand am eu nunta, si arata bine in poza, deci 2 in 1.:-p Toate accesoriile le-am luat din magazinul cu rochii de mireasa din Zalau, unde mi-am luat si rochita.
Magazinul e langa Unicum, cum urci pe strada Clujului. :)

Stiu magazinul, multumesc...o sa merg si eu sa vad ce este >:D<

andrea85
21.02.2010, 19:45:02
Miresici, voi pentru ce optati: pantofi sau sandalute? v-ati gandit de unde le veti cumpara?

Eu o sa am pantofi cu tocuri de 7cm si pentru schimb, daca ma dor picioarele:-p, balerini. ;-)

dia_simpatyka
21.02.2010, 22:42:32
incaltamintea L-) e un subiect delicat fetelor :D pt ca o simtim pe pielea noastra in mod direct.
Sincer eu stau apr 12 ore la servicu pe tocuri asa ca la nunta mea no sa fac exceptie pentru balerini sau saboti :D
eu cred ca o sa imi iau pantofi pentru ca ofera mai multa stabilitate pe intreg parcursul nuntii ;-)
cu aranjamentul salii cum stati? wai atata bataie de cap e cu toate detaliile , serios. iarasi cu privire la tort voi pt ce tort optati? eu as alege martipanul datorita elegantei pe care o ofera, dar sunt indecisa datorita gusturilor persoanelor din jurul meu ... 8-} si uite asa incepe stresul cu privire la tot ce implica nunta :D nu vreti sa stiti ce problemoaca mare am cu florile :D:D:D nu stiu cum o sa ies din situatia asta ....... :-SS
hai ca deja ma intind la povesti :[email protected] si poate nu aveti chef de citit romanele mele :D:D:D:D:
va salut .. va pup si ma bucur ca exista un astfel de loc unde sa ne oglindim ofurile ;))

andrea85
21.02.2010, 22:54:15
incaltamintea L-) e un subiect delicat fetelor :D pt ca o simtim pe pielea noastra in mod direct.
Sincer eu stau apr 12 ore la servicu pe tocuri asa ca la nunta mea no sa fac exceptie pentru balerini sau saboti :D
eu cred ca o sa imi iau pantofi pentru ca ofera mai multa stabilitate pe intreg parcursul nuntii ;-)
cu aranjamentul salii cum stati? wai atata bataie de cap e cu toate detaliile , serios. iarasi cu privire la tort voi pt ce tort optati? eu as alege martipanul datorita elegantei pe care o ofera, dar sunt indecisa datorita gusturilor persoanelor din jurul meu ... 8-} si uite asa incepe stresul cu privire la tot ce implica nunta :D nu vreti sa stiti ce problemoaca mare am cu florile :D:D:D nu stiu cum o sa ies din situatia asta ....... :-SS
hai ca deja ma intind la povesti :[email protected] si poate nu aveti chef de citit romanele mele :D:D:D:D:
va salut .. va pup si ma bucur ca exista un astfel de loc unde sa ne oglindim ofurile ;))

Initial vroiam si eu tort de martipan pentru ca arata foarte bine, dar adevarul e ca nu este pe gustul fiecarui om. Asa ca la final o sa am ceva cu frisca si cu fructe racoritoare. ;-)
Dar ce probleme mari ai cu florile???
Si iata si pantofii mei, 2 perechi.:)

lauriss
21.02.2010, 23:26:41
Salut fetelor, cred ca am un an de cand urmaresc acest site. Anul viitor o sa fiu si eu mireasa si cred ca am gasit locul unde pot sa intreb si eu una alta,...
As vrea sa va intreb daca ma duc luna asta , adica feb-martie sa vad de local..e prea devreme pentru la august 2011???
Stiti ceva local pt maxim 150 persoane??? Mersi!
Si imi pare bine de cunostinta!>:D<

andrea85
21.02.2010, 23:44:39
Salut fetelor, cred ca am un an de cand urmaresc acest site. Anul viitor o sa fiu si eu mireasa si cred ca am gasit locul unde pot sa intreb si eu una alta,...
As vrea sa va intreb daca ma duc luna asta , adica feb-martie sa vad de local..e prea devreme pentru la august 2011???
Stiti ceva local pt maxim 150 persoane??? Mersi!
Si imi pare bine de cunostinta!>:D<

Buna si bine ai venit! <:-PSi eu tot miresica de august sunt, dar de 2010. Nu cred deloc ca ar fi prea devreme, pentru ca si noi am semnat contractul cu un an inainte de nunta. Cat mai repede te duci, cu atat mai multe posibilitati ai, sa gasesti ceva liber si pe placul tau.;-)
Localuri sunt multe in Zalau...acum depinde si ce criterii ai. Eu iti pot recomanda Transilvania (acolo imi fac eu nunta:x), Patrys, Elysee, Popasul Romanilor. Astea mi-au placut mie cel mai mult. Acum tu decizi ce-ti place tie. Mult noroc si bafta la pregatiri!:)