PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

andrea85
21.03.2010, 00:32:17
Arata foarte bine cu crini imperali. O alegere potrivita:)

Voi la ce flori sau aranjamente floarale v-ati gandit pentru mesele invitatilor?:-\

CONT-INCHIS-037
21.03.2010, 09:54:53
Voi la ce flori sau aranjamente floarale v-ati gandit pentru mesele invitatilor?:-\

O sa am flori mai de sezonul toamna , cum am nunta in octombrie :D Ceva in genul , cred ca fara mere si o sa am ceva spice de grau , inca ma mai gandesc si eu si tipa care imi face aranjametele.

andrea85
21.03.2010, 10:38:36
O sa am flori mai de sezonul toamna , cum am nunta in octombrie :D Ceva in genul , cred ca fara mere si o sa am ceva spice de grau , inca ma mai gandesc si eu si tipa care imi face aranjametele.

Arata foarte bine aranjamentul asta cu floarea soarelui si cred ca se potriveste foarte bine cu tema nuntii voatre. Si daca mai pui si spice de grau, atunci e perfect pentru o nunta de toamna. ;-)

DeliDeli
21.03.2010, 13:00:11

O sa se gaseasca floarea-sorelui in sere? E frumos aranjamentul, viu :)

CONT-INCHIS-037
21.03.2010, 13:04:09
O sa se gaseasca floarea-sorelui in sere? E frumos aranjamentul, viu :)
Nu stiu daca o sa mai gasesc floarea soarelui , daca nu o sa fie o sa cumpar gherberele galbene:D

DeliDeli
21.03.2010, 13:06:13
Nu stiu daca o sa mai gasesc floarea soarelui , daca nu o sa fie o sa cumpar gherberele galbene:D
Da!!! Le inlocuieste perfect! Eu chiar am confundat o gherbera cu floarea-soarelui intr-un aranjament;))

CONT-INCHIS-037
21.03.2010, 13:17:12
Da!!! Le inlocuieste perfect! Eu chiar am confundat o gherbera cu floarea-soarelui intr-un aranjament;))

Mie imi plac tare mult cum arata si floarea soarelui dar asa stiu ca in octombrie e culeasa :( Si imi doream si o sedinta foto printr-un lan de floarea soarelui, numai daca nu o sa fac cu o luna inainte de nunta:) ramane sa ma mai gandesc.

lauriss
21.03.2010, 15:55:57
Fetelor am gasit exact ce vroiam:x, si bineinteles ca trebuie sa impartasesc cu voi gandul meu>:D<,...am timp un an si sa il invat[-o< ! Cred ca si imi doresc sa reusesc!:madlaugh: Cred ca e cel mai frumos dans care l-am vazut vreodata...:love::love::love:
http://www.youtube.com/watch?v=89uYWH07BI4&feature=related

va :* si va doresc tuturor o duminca frumoasa!

andrea85
21.03.2010, 17:00:32
Fetelor am gasit exact ce vroiam:x, si bineinteles ca trebuie sa impartasesc cu voi gandul meu>:D<,...am timp un an si sa il invat[-o< ! Cred ca si imi doresc sa reusesc!:madlaugh: Cred ca e cel mai frumos dans care l-am vazut vreodata...:love::love::love:

E foarte frumos dansul.;-) Si eu l-am gasit deja pe youtube, dar mi se pare putin greu sa invatam dansul asta...mai ales pentru el. Ma bucur deja, daca invata sa dansam vals. ;))

DeliDeli
21.03.2010, 21:39:28
Mie imi plac tare mult cum arata si floarea soarelui dar asa stiu ca in octombrie e culeasa :( Si imi doream si o sedinta foto printr-un lan de floarea soarelui, numai daca nu o sa fac cu o luna inainte de nunta:) ramane sa ma mai gandesc.

Eu zic sa te interesezi pt ca in sere se gasesc de toate! Mie mi trebe cateva gladiole pt un aranjament, iar la sf lui august nu mai e vremea lor, dar mi-a zis Simona ca se gasesc in sera.

DeliDeli
21.03.2010, 21:54:40
E foarte frumos dansul.;-) Si eu l-am gasit deja pe youtube, dar mi se pare putin greu sa invatam dansul asta...mai ales pentru el. Ma bucur deja, daca invata sa dansam vals. ;))

Si mie mi se pare destul de greu pt niste dansatori neprofesionisti :-p E si destul de lung pt primele si cele mai intense emotii...

dia_simpatyka
21.03.2010, 22:02:12
sa sti ca e foarte greu sa iti stapanesti emotiile atunci, adica .. presupun, noi am inceput deja coregrafia pentru vals .. avem 5 ore la activ dar credema ,te epuizeaza.noi am creat coregrafia pentru 2,5 minute , si ... ni se pare ca dureaza o juma de ora :D ... acuma la stanga .. oo imediat la dreapta... tre sa te invarti .. pff ... uneori ma pierd daca nu-s atenta,dapoi la nunta :D usor nu va fi .. dar sper sa facem fatza.mi-am adus rochita acasa.... si ma gandeam in sinea mea... la cat este de voluminoasa... cum o sa dansam ..:-? voi v-ati pus intrebarea?:D sper sa nu-mi calce careva pe rochita ....:D sper sper :-SS asa mi de draga :D

andrea85
21.03.2010, 22:03:54
Si mie mi se pare destul de greu pt niste dansatori neprofesionisti :-p E si destul de lung pt primele si cele mai intense emotii...

Si noi o sa ne inspiram pentru dansul nostru de pe youtube, dar totusi o sa alegem ceva mai usor. Ceva frumos, elegant si mai lent. ;))

andrea85
21.03.2010, 22:09:10
sa sti ca e foarte greu sa iti stapanesti emotiile atunci, adica .. presupun, noi am inceput deja coregrafia pentru vals .. avem 5 ore la activ dar credema ,te epuizeaza.noi am creat coregrafia pentru 2,5 minute , si ... ni se pare ca dureaza o juma de ora :D ... acuma la stanga .. oo imediat la dreapta... tre sa te invarti .. pff ... uneori ma pierd daca nu-s atenta,dapoi la nunta :D usor nu va fi .. dar sper sa facem fatza.mi-am adus rochita acasa.... si ma gandeam in sinea mea... la cat este de voluminoasa... cum o sa dansam ..:-? voi v-ati pus intrebarea?:D sper sa nu-mi calce careva pe rochita ....:D sper sper :-SS asa mi de draga :D

Pe ce melodie dansati Dia?
In legatura cu rochita, si a mea este destul de voluminoasa, mai ales cu crinolina. Si uneori ma gandesc ca el o sa stea la 1 metru de mine, pe cat e de larga rochita. :)) Dar sper sa nu se intanple nimic. Eu am vazut la o nunta o coreografie, unde mirele a cazut de emotii atat de rau pe nas, incat toti stateam acolo si nu stiam sa radem sau sa plangem. Mirele nu avea nici o problema, el radea incontinuu. ;))

DeliDeli
21.03.2010, 22:13:41

Daca ai cercuri flexibile va fi ok! Si sa nu ti fie mai lunga decat trebe!
M-am mirat cand am vazut ce super sunt cerucurile! Prietena mea a zis ca nu se va putea nimeni atinge de mine din cauza volumului, dar am testat pe loc si e foarte bine, ramane intacta, nici cand ma asez nu se ridica, e ok ;-)

andrea85
21.03.2010, 22:47:08
Daca ai cercuri flexibile va fi ok! Si sa nu ti fie mai lunga decat trebe!
M-am mirat cand am vazut ce super sunt cerucurile! Prietena mea a zis ca nu se va putea nimeni atinge de mine din cauza volumului, dar am testat pe loc si e foarte bine, ramane intacta, nici cand ma asez nu se ridica, e ok ;-)

Si eu tot criolina am la rochita mea cu 3 cercuri si e chiar foarte comod, si face rochia si mai voluminoasa decat este ea. Ca o adevarata printesica! :">

adina_mari
22.03.2010, 00:14:05
si rochita mea a fost detsul de voluminoasa dar nu am avut probleme deloc cu crinolina. e important sa fie flexibile cercurile si sa nu-ti fie prea lunga pentru ca atunci chiar e incomod.

CONT-INCHIS-037
22.03.2010, 08:33:02
Eu zic ca il puteti invata pentru ca mai aveti destul timp pana in august si dansul este superb , Noi am ales ceva mai simplu ca si coregrafie , l-am invatat iar acum tot la cateva zile il mai repetam:D

andrea85
22.03.2010, 10:55:51
Eu zic ca il puteti invata pentru ca mai aveti destul timp pana in august si dansul este superb , Noi am ales ceva mai simplu ca si coregrafie , l-am invatat iar acum tot la cateva zile il mai repetam:D

Si noi vream sa ne apucam de coreografie saptamana asta, dar nu prea ne putem hotari la o melodie. Sunt mai multe care mie imi plac, si nu stiu ce sa aleg. :-?

iulia_mari
22.03.2010, 13:07:39

foarte impresionant dansul......e ceva cu totul special...mult succes la invatarea lui ;-)

STEFANIA86
22.03.2010, 21:15:08
Fetelor va spun din experienta proprie ca nu e tot una sa dansezi cu sau fara rochie....sa stiti ca rochita incomodeaza mai ales la vals....

DeliDeli
22.03.2010, 22:44:00
:*

Nu e coregrafia aleasa de noi ;))
Oricum mersi de incurajare:*
Mirele meu e tot plecat, chiar daca mai e mult timp pana in august nu stiu cand o sa l prind sa l duc la coregraf;)) . Mie mi-ar placea ceva mai simplu, sa stiu ca l stapanim si ne simtit bine, ca plutim si ca transmitem, nu ca suntem crispati!

adina_mari
22.03.2010, 22:56:12

Mirele meu e tot plecat, chiar daca mai e mult timp pana in august nu stiu cand o sa l prind sa l duc la coregraf;)) . Mie mi-ar placea ceva mai simplu, sa stiu ca l stapanim si ne simtit bine, ca plutim si ca transmitem, nu ca suntem crispati!
eu cred ca asta e cel mai important in acele momente!;-)

andrea85
22.03.2010, 23:04:48

Eu pentru dansul nostru vreau ceva frumos, elegant si plin de viata. Mai bine ceva mai simplu si frumos, dacat prea incarcat cu multe miscari si pasi. Si asa vom fi foarte emotionati, dar daca ne mai si complicam primul dans, atunci nu prea cred ca va iesi ceva frumos din el. ;-)

cosmy_24
23.03.2010, 13:44:18
Salut
Sunt tare suparata ca nu imi gasesc nicaieri bijuteriile de mireasa.....ma puteti ajuta cu un nume de magazin sau aveti voi de vanzare?As dori ceva finut pt gat,iar cercei sa fie de preferinta curgatori.Ast cu nerabdare raspuns.Va multumesc

andrea85
23.03.2010, 14:48:56
Salut
Sunt tare suparata ca nu imi gasesc nicaieri bijuteriile de mireasa.....ma puteti ajuta cu un nume de magazin sau aveti voi de vanzare?As dori ceva finut pt gat,iar cercei sa fie de preferinta curgatori.Ast cu nerabdare raspuns.Va multumesc

Eu bijuteria mea mi-am gasit-o in magazinul, de unde mi-am cumparat rochita.;-) Dar ce fel de bijuterie preferi, din argint sau din aur? :-\

DeliDeli
23.03.2010, 14:54:11
Eu am gasit diadema aceasta care mi se potriveste perfect avand in vedere ca rochia nu e de un alb pur pe un site care din fericire e in Cluj;-)
O sa ma duc sa o vad pe viu ;)) desi mi se pare cam piperat pretul (280 de lei)... am mai dat 380 pe voal... plus accesoriile,facem de o rochie imediat :))

DeliDeli
23.03.2010, 14:56:04
Eu bijuteria mea mi-am gasit-o in magazinul, de unde mi-am cumparat rochita.;-) Dar ce fel de bijuterie preferi, din argint sau din aur? :-\
:) Cum arata bijuteria ta?:*

andrea85
23.03.2010, 15:00:48
Eu am gasit diadema aceasta care mi se potriveste perfect avand in vedere ca rochia nu e de un alb pur pe un site care din fericire e in Cluj;-)
O sa ma duc sa o vad pe viu ;)) desi mi se pare cam piperat pretul (280 de lei)... am mai dat 380 pe voal... plus accesoriile,facem de o rochie imediat :))

E frumusica diadema. ;-) Eu nu o sa am nici diadema, nici coronita sau bentita, doar o floare naturala in par...o orhidee. In rest ca accesoriu, am un set compus din colier si cercei, cu pietricele si perlute micute. Din pacate acum nu am poza cu setul, dar e ceva in genul, cum am explicat. ;))

DeliDeli
23.03.2010, 15:23:18
E frumusica diadema. ;-) Eu nu o sa am nici diadema, nici coronita sau bentita, doar o floare naturala in par...o orhidee. In rest ca accesoriu, am un set compus din colier si cercei, cu pietricele si perlute micute. Din pacate acum nu am poza cu setul, dar e ceva in genul, cum am explicat. ;))
Si la mana? Bratara sau manusi?

andrea85
23.03.2010, 15:26:19
Si la mana? Bratara sau manusi?

La mana o sa am manusi scurte. Ceva in genul, ca in poza. Tu ce accesorii o sa ai? ;-)

DeliDeli
23.03.2010, 15:26:36
Ultima achizitie;-) care ne va aminti de aceste momente si peste zeci de ani :-p

andrea85
23.03.2010, 15:30:54
Ultima achizitie;-) care ne va aminti de aceste momente si peste zeci de ani :-p

Ce achizitie, nu prea inteleg?! :-s:-?

DeliDeli
23.03.2010, 15:33:44
:-s Nu vrea sa se incarce :( o sa mai incerc...

andrea85
23.03.2010, 15:34:58
:-s Nu vrea sa se incarce :( o sa mai incerc...

Ok, atunci astept curioasa achizitia noua. Poate e prea mare fisierul atasat. :-s

DeliDeli
23.03.2010, 15:37:10
La mana o sa am manusi scurte. Ceva in genul, ca in poza. Tu ce accesorii o sa ai? ;-)
Foarte draguta e!!!:) Eu nu stiu...probabil o sa aleg o bratara, nu stiu, mi-ar placea si manusi da mi se pare greu de asortat! O sa pun poze de la prima proba cu rochita si poate ma ajutati voi >:D< . Nu stiu de ce mi se pare delicat capitolul cu manusile...

andrea85
23.03.2010, 15:41:35
Foarte draguta e!!!:) Eu nu stiu...probabil o sa aleg o bratara, nu stiu, mi-ar placea si manusi da mi se pare greu de asortat! O sa pun poze de la prima proba cu rochita si poate ma ajutati voi >:D< . Nu stiu de ce mi se pare delicat capitolul cu manusile...

Pai accesoriile depind de rochita si de persoana respectiva, care o poarta. Rochita mea e mai simpla, adica partea de jos dar si de sus, si asa pot asorta cateva accesorii finute, fara sa arat prea incarcata sau impodobita, ca un brad de craciun. :))
Tu ai poze cu rochita ta?;-)

DeliDeli
23.03.2010, 15:57:37
:-p
Pai accesoriile depind de rochita si de persoana respectiva, care o poarta. Rochita mea e mai simpla, adica partea de jos dar si de sus, si asa pot asorta cateva accesorii finute, fara sa arat prea incarcata sau impodobita, ca un brad de craciun. :))
Tu ai poze cu rochita ta?;-)
Doamne, nicio poza nu pot incarca! ma omoara aparatu asta! sunt atata de mari in chestiile alea ca nu se incarca nici daca le micsorez putin in picasa. Ce alternativa mai e? :-p

Da, am poze de la prima proba! Prietena mea a imortalizat momentul ;))

andrea85
23.03.2010, 16:03:18
:-p
Doamne, nicio poza nu pot incarca! ma omoara aparatu asta! sunt atata de mari in chestiile alea ca nu se incarca nici daca le micsorez putin in picasa. Ce alternativa mai e? :-p

Da, am poze de la prima proba! Prietena mea a imortalizat momentul ;))

Pai acum chiar ca m-ai facut tare curioasa in legatura cu rochita ta.;-) Incerca sa o micsorezi cu photoshop sau altceva, pana iti arata ca dimensiunea pozei se potriveste.

iulia_mari
23.03.2010, 21:17:20
Si eu mi-am achizitionat cateva accesorii <:-P...am manusi lungi, cercei si colier...dar m-am gandit sa renunt la bratara si eventual sa caut un inel care sa se potriveasca...voi ce ziceti?

iulia_mari
23.03.2010, 21:18:04
Miresici, voi veti purta gentuta? ati vazut ceva model frumos?

iulia_mari
23.03.2010, 21:20:03
Salut

Pentru bijuterii frumoase din aur, poti sa incerci la Central in Cluj, au cercei curgatori si coliere elegante ;))

DeliDeli
23.03.2010, 22:00:38
Si eu mi-am achizitionat cateva accesorii <:-P...am manusi lungi, cercei si colier...dar m-am gandit sa renunt la bratara si eventual sa caut un inel care sa se potriveasca...voi ce ziceti?

Daca ai manusi lungi, nu mai ai unde sa pui bratara...zic eu.
Iar inelul ar putea arata bine pe degetul mijlociu, daca manusile sunt fara degete!
Eu cred ca alta bijuterie pe degete nu mai pun, sa fie in prim plan verigheta si inelul, si manichiura;))

DeliDeli
23.03.2010, 22:10:00
Miresici, voi veti purta gentuta? ati vazut ceva model frumos?

Eu nu cred ca o sa mai port si grija gentutei. Cateodata si buchetul e incomod, da sa-ti fie ambele maini ocupate. O sa aleg o d-soara care sa mi poarte cele necesare.
Nu sunt adepta saculetilor, mi se par potriviti la o nunta in stil mareee, la un palat si faze de genu, insa gentute dragute pt miresici am vazut :)

DeliDeli
23.03.2010, 23:17:04
Pai acum chiar ca m-ai facut tare curioasa in legatura cu rochita ta.;-) Incerca sa o micsorezi cu photoshop sau altceva, pana iti arata ca dimensiunea pozei se potriveste.

Numai aici au vrut sa se incarce...
http://picasaweb.google.ro/100851978231153074817/MiresicaNDevenire#5451937011892621746

andrea85
23.03.2010, 23:18:03
Eu nu cred ca o sa mai port si grija gentutei. Cateodata si buchetul e incomod, da sa-ti fie ambele maini ocupate. O sa aleg o d-soara care sa mi poarte cele necesare.
Nu sunt adepta saculetilor, mi se par potriviti la o nunta in stil mareee, la un palat si faze de genu, insa gentute dragute pt miresici am vazut :)

Eu o sa am o gentuta, dar nu stil saculet, putin mai altfel. Imi plac la nebunie gentutele, de aceea nu pot renunta la acest accesoriu.;))
Iar in legatura cu manusi sau bratare...eu zic ca ori una ori alta, dar amandoua ar fi pentru mine deja prea mult. :D

adina_mari
24.03.2010, 11:08:32
http://picasaweb.google.ro/100851978231153074817/MiresicaNDevenire#5451937011892621746
ce frumoasa esti!iar rochita e superba!ce firma e?

cosmy_24
24.03.2010, 12:22:06
Va multumesc pt sfaturi
chiar nu conteaza metalul frumosi sa fie

amalia_maria
24.03.2010, 12:29:54

foarte frumoasa rochia! e de la aceeasi firma cu a mea, din timisoara! (se vede in spate in una din poze rochita mea pe manechin:smile: ) sincer, pe asta nu am observat-o si ma mir, pentru ca e chiar frumoasa si atrage privirile. daca nu te superi, poti sa imi zici cat ai dat pe ea si daca ti-a facut ceva reducere?

andrea85
24.03.2010, 12:48:43

E foarte frumoasa rochita ta, seamana cu a mea. Doar corsetul e putin altfel la mine, in fata la decolteu a mea e in forma de V.
S-o porti sanatoasa si foarte fericita!<:-P

DeliDeli
24.03.2010, 14:00:34
ce frumoasa esti!iar rochita e superba!ce firma e?

:"> Mersi, Adina!:*
Nu e nicio firma:-p , de la fashionprincess din TM am luat-o!
In poze pare alba, dar e o nunata placuta de crem, culoarea untului...

DeliDeli
24.03.2010, 14:12:12
foarte frumoasa rochia! e de la aceeasi firma cu a mea, din timisoara! (se vede in spate in una din poze rochita mea pe manechin:smile: ) sincer, pe asta nu am observat-o si ma mir, pentru ca e chiar frumoasa si atrage privirile. daca nu te superi, poti sa imi zici cat ai dat pe ea si daca ti-a facut ceva reducere?

Mersi!!!
Stii de ce nu ai observat-o? S-a vandut in prima zi de expozitie ;)) .
Eu am probat-o prima, stiu ca era vineri dimineata, dar cum mi se parea prea ciudat ca prima rochie probata sa o si cumpar, nu am luat-o pe loc. Ulterior am sunat ca ma duc dupa ea, pt ca tot ce am probat dupa (mai scumpe chiar) nu m-a multumit deloc, dar rochia era deja vanduta! Doamna mi-a zis ca-mi face alta identica, sa ma duc dupa ea la expozitia de la Arad! Si asa am facut! Nici nu i-a trebuit avans, pt ca e un model si o marime care se vinde.
Rochita a fost 1700, iar voalul 380. Am avut reducere 170 lei, dar astia i-am cheltuit cu drumul pana la Arad;)) , insa nu regret deloc, din contra, in momentul in care s-a vandut mi-am dat seama ce rau imi pare dupa ea!
Sunt tare pricepute doamnele, rochiile au o cusatura impecabila!

DeliDeli
24.03.2010, 14:18:56
E foarte frumoasa rochita ta, seamana cu a mea. Doar corsetul e putin altfel la mine, in fata la decolteu a mea e in forma de V.
S-o porti sanatoasa si foarte fericita!<:-P

>:D< Multumesc! La fel iti doresc si tie!!!:)
Pe mine nu ma avantajaza decolteul in V, pt ca nu am ce baga in el ;))
Asa asta are si partea aia bufanta, numa bine, ascunde ce trebe, si evidentiaza ce i bun :-p

andrea85
24.03.2010, 15:56:05
>:D< Multumesc! La fel iti doresc si tie!!!:)
Pe mine nu ma avantajaza decolteul in V, pt ca nu am ce baga in el ;))
Asa asta are si partea aia bufanta, numa bine, ascunde ce trebe, si evidentiaza ce i bun :-p

Eu am avut pana acum numai rochite care aveau corsetul, ca si rochita ta. Si acum am vrut sa probez ceva nou, si am luat o rochita in forma de V la decolteu. Si cu putin ajutor din partea sutienului "push up" se pot face minuni. ;)) Si rochita mea a fost prima pe care am probat-o si am si luat-o. Am mai probat cateva, dar tot la prima am ramas. :">

cami_rus86
24.03.2010, 18:25:06
Delia rochita ta e suuuuuperba..... ceva de genul am vazut in cluj la expotransilvania la 1500 dar era pe alb si parca nu avea acelasi farmec... pe crem unele rochite arata taaare bine iar pe alb arata... hmmm celor creole le sta bine in rochite crem... dar eu am tenul alb si nu cred ca m-ar prinde cremul :-<

Dia cu cine va faceti coreografia? dar foto video? Noi am semnat cu Marius pana la urma si am ales tot pachetul... dintre toti cu care am discutat el ni s-a parut cel mai serios chiar daca are tariful cam piperat noua ni se pare ca merita... :)>-

DeliDeli
24.03.2010, 19:15:03
Delia rochita ta e suuuuuperba..... ceva de genul am vazut in cluj la expotransilvania la 1500 dar era pe alb si parca nu avea acelasi farmec... pe crem unele rochite arata taaare bine iar pe alb arata... hmmm celor creole le sta bine in rochite crem... dar eu am tenul alb si nu cred ca m-ar prinde cremul :-<

Dia cu cine va faceti coreografia? dar foto video? Noi am semnat cu Marius pana la urma si am ales tot pachetul... dintre toti cu care am discutat el ni s-a parut cel mai serios chiar daca are tariful cam piperat noua ni se pare ca merita... :)>-

Multumesc pt aprecieri! :) Eu la ExpoTransilvania nu am mai fost, doar la ExpoMariage. Asa e, ai dreptate, cateodata asa mare e diferenta dintre ele chiar daca sunt acelasi model! Lasa ca ne bronzalim si e perfect ;))

Mie nu mi s-a parut oferta lui Marius Salajan mai piperata ca a altora, doar ca e mai complexa si ma gandesc ca deaia e pretul mai ridicat. Ati ales optiunea cu HD?

DeliDeli
24.03.2010, 19:19:40
Eu am avut pana acum numai rochite care aveau corsetul, ca si rochita ta. Si acum am vrut sa probez ceva nou, si am luat o rochita in forma de V la decolteu. Si cu putin ajutor din partea sutienului "push up" se pot face minuni. ;)) Si rochita mea a fost prima pe care am probat-o si am si luat-o. Am mai probat cateva, dar tot la prima am ramas. :">

Eu nu am avut niciodata rochita cu corset;)) nu prea sunt adepta lor.
Dar aceasta nu e din doua piese, e intruna. Si la inchiderea din spate are fermoar si peste e snurul acela.
Tu ai cumparat-o din Germania?;;)

andrea85
24.03.2010, 20:00:39
Eu nu am avut niciodata rochita cu corset;)) nu prea sunt adepta lor.
Dar aceasta nu e din doua piese, e intruna. Si la inchiderea din spate are fermoar si peste e snurul acela.
Tu ai cumparat-o din Germania?;;)

Si rochita mea e intruna, adica fara corset si rochita separat. Cand vorbeam de corset, ma refeream la partea de sus a rochitei. Si a mea este tot cu fermoar in spate si snur. ;)) Tu o sa o porti cu crinolina? Eu am cumparat o crinolina cu 3 cercuri si asa arata rochita destul de voluminoasa.
Am cumparat-to din Zalau, si e foarte asemanatoare cu a ta, dar este pe alb. O sa va arat, dar din pacate doar dupa nunta, acum nu am poze cu ea. ;-)

iulia_mari
24.03.2010, 20:23:20

foarte draguta rochita...sa o porti sanatoasa ;))

adina_mari
24.03.2010, 21:30:17

uite aici sunt mai multe poze de la marius...suntem si noi pe acolo;))
http://www.foto-smile.ro/galerie-foto-a-video.html (http://www.foto-smile.ro/galerie-foto-a-video.html)
daca te mai uiti si la pozele de aici sunt sigura ca o sa fii si mai linistita ca ai facut o alegere buna>:D<

dia_simpatyka
24.03.2010, 22:38:42

cami,noi lucram la coregrafie cu o doamna care face cursuri la casa armatei..,dar lucram la ea acasa seara dupa ora 8,... iar la foto/video am ales sa lucram cu sorin sava... cred ca asa il cheama,nush ce credeti voi despre el dar eu sper sa faca treaba buna.

DeliDeli
24.03.2010, 22:41:16
Si rochita mea e intruna, adica fara corset si rochita separat. Cand vorbeam de corset, ma refeream la partea de sus a rochitei. Si a mea este tot cu fermoar in spate si snur. ;)) Tu o sa o porti cu crinolina? Eu am cumparat o crinolina cu 3 cercuri si asa arata rochita destul de voluminoasa.
Am cumparat-to din Zalau, si e foarte asemanatoare cu a ta, dar este pe alb. O sa va arat, dar din pacate doar dupa nunta, acum nu am poze cu ea. ;-)

Da, asa mi-au dat la ea, o crinolina cu 3 cercuri, nici nu o vad altfel:)

cami_rus86
24.03.2010, 22:41:17
noi suntem foarte multumiti de alegerea facuta... nu avem indoieli... suntem siguri ca o sa iasa totul foare bine cu marius, am primit multe recomandari dar cel mai serios ni s-a parut marius... noi am avut retineri in privinta pretului dar am realizat ca daca am fi ales pe altcineva ne-ar fi parut rau... am colindat in lung si lat tot orasul o luna de zile si nu am gasit altul mai bun ca si marius ... nu ne-au convins pozele si filmarile altora... nu o sa regretam pt ca ofera calitate pe langa altii care au si ei preturi poate cu vreo 2-3mil mai mici dar lasa de dorit din multe puncte de vedere... am cerut de peste tot o caseta de la o nunta la care au fost si am fost socata sa vad ca au greseli de ortografie: "drumul-i lung siam obosit" in loc de "drumul e lung/ drumu-i lung si am obosit" ..."sa furat" in loc de "s-a furat" ... "taroste" in loc de "staroste" si astea cunt cele care mi le amintesc acum.... groaznic
Adina maine merg pana la severus sa vad in ce culori zugravesc si sa mai vb ceva cu dn Groza, daca ai timp as vrea sa ne vedem sa iti restitui caseta >:D< ;))

cami_rus86
24.03.2010, 22:45:04
cami,noi lucram la coregrafie cu o doamna care face cursuri la casa armatei..,dar lucram la ea acasa seara dupa ora 8,... iar la foto/video am ales sa lucram cu sorin sava... cred ca asa il cheama,nush ce credeti voi despre el dar eu sper sa faca treaba buna.

Dia poti sa imi trimiti un pm cu numarul de tel al doamnei si numele ei? te rog mult.... ce tarif are pe ora?

andrea85
24.03.2010, 22:46:38
Da, asa mi-au dat la ea, o crinolina cu 3 cercuri, nici nu o vad altfel:)

Si eu tot crinolina cu 3 cercuri am. Ma gandeam doar ca poate tu ai una cu mai putine sau mai multe cercuri. Am vazut o rochita cu o crinolina cu 5 sau 7 cercuri si era foarte pufoasa...adica voluminoasa. ;))

dia_simpatyka
24.03.2010, 22:46:52
cami :D
la cat timp mai ai pana la nunta poti bate drumu cluj zalau pe jos saptamanal in cautare de ce ii mai bun :D:D:D
Apreciez ca esti calculata si le faci din timp,asta daca ti-a si permis .. situatia.mi-as fi dorit si eu sa fi avut mai mult timp .. sa le taraganez dar....totusi ma simt destul de sigura pe alegerile care le-am facut , la muzica am emotii dar sper sa fie bine... :rocking: o sa dansam si o sa facem atmosfera :D vreau sa dansam toata noaptea sa .. fie frumossssssss :[email protected]
:)) hai ca deja bat campii
va pup paaa :*

andrea85
24.03.2010, 22:50:33
la cat timp mai ai pana la nunta poti bate drumu cluj zalau pe jos saptamanal in cautare de ce ii mai bun :D:D:D
Apreciez ca esti calculata si le faci din timp,asta daca ti-a si permis .. situatia.mi-as fi dorit si eu sa fi avut mai mult timp .. sa le taraganez dar....totusi ma simt destul de sigura pe alegerile care le-am facut , la muzica am emotii dar sper sa fie bine... :rocking: o sa dansam si o sa facem atmosfera :D vreau sa dansam toata noaptea sa .. fie frumossssssss :[email protected]

Noi nu o sa luam lectii de dans, am invatat si studiat singuri o coreografie pentru primul nostru dans. E foarte amuzant si creativ asa, pentru ca invatam unul de la celalalt. ;))

dia_simpatyka
24.03.2010, 22:55:21
ohh andreea sa nuti povestesc ce creativ si amuzant ii de 2 saptamani incoace :[email protected]
nici nu vrei sa sti :D .... adevarul e ca e obositor programul de lucru,dupa ce ca ne trezim la 7 mergem la munca (eu tre sa stau 12 ore pe tocuri) pe urma seara de la 20-22 danseaza:D ajungem acasa robotizati :) dar... facem fatza .. asta e cel mai important,sa sti ca iese frumos valsul ,imi place mult melodia aleasa... coregrafia creata de doamna respectiva.... e ok,aici depinde de noi sa facem treaba buna
mai vbim poate si maine
noapte bunaa :*

andrea85
24.03.2010, 22:59:45
ohh andreea sa nuti povestesc ce creativ si amuzant ii de 2 saptamani incoace :[email protected]
nici nu vrei sa sti :D .... adevarul e ca e obositor programul de lucru,dupa ce ca ne trezim la 7 mergem la munca (eu tre sa stau 12 ore pe tocuri) pe urma seara de la 20-22 danseaza:D ajungem acasa robotizati :) dar... facem fatza .. asta e cel mai important,sa sti ca iese frumos valsul ,imi place mult melodia aleasa... coregrafia creata de doamna respectiva.... e ok,aici depinde de noi sa facem treaba buna
mai vbim poate si maine
noapte bunaa :*

Sunt sigura ca va iesi foarte bine coreografia voastra. Poate o pui dupa nunta pe youtube, sa va admir si eu primul dans si sa mai invat cate ceva de la voi. ;))

cami_rus86
24.03.2010, 23:31:59

nu taraganez ci sunt calculata... vreau sa fac din timp tot ce trebuie ca sa nu patesc cum am patit si cu localul, ca e prea devreme sa semnam contractul cu 2 ani inainte de nunta??? si yete na ca am ramas aproape fara local si mai faceam noi nunta prin 2012...[-X m-am invatat minte pt ca sunt patita :)) totul vreau sa fie pus la punct: foto-video, muzica, aranjamentul...tot tot
in legatura cu numarul doamnei cu care faceti coreografia l-am cerut pt nasii nostrii care au nunta in septembrie si au nevoie de lectii de vals... vroiam sa le fac o surpriza si sa le achitam cateva lectii ;-) ca noi stim cat de cat si poate ne mai invata ei pana la nunta noastra dupa ce iau lectii de la doamna respectiva:))

adina_mari
25.03.2010, 00:38:24
noi suntem foarte multumiti de alegerea facuta... nu avem indoieli... suntem siguri ca o sa iasa totul foare bine cu marius, am primit multe recomandari dar cel mai serios ni s-a parut marius... noi am avut retineri in privinta pretului dar am realizat ca daca am fi ales pe altcineva ne-ar fi parut rau... am colindat in lung si lat tot orasul o luna de zile si nu am gasit altul mai bun ca si marius ... nu ne-au convins pozele si filmarile altora... nu o sa regretam pt ca ofera calitate pe langa altii care au si ei preturi poate cu vreo 2-3mil mai mici dar lasa de dorit din multe puncte de vedere... am cerut de peste tot o caseta de la o nunta la care au fost si am fost socata sa vad ca au greseli de ortografie: "drumul-i lung siam obosit" in loc de "drumul e lung/ drumu-i lung si am obosit" ..."sa furat" in loc de "s-a furat" ... "taroste" in loc de "staroste" si astea cunt cele care mi le amintesc acum.... groaznic
Adina maine merg pana la severus sa vad in ce culori zugravesc si sa mai vb ceva cu dn Groza, daca ai timp as vrea sa ne vedem sa iti restitui caseta >:D< ;))
am putina treaba maine dar ne auzim pe mess sau la telefon>:D<

cosmy_24
25.03.2010, 09:35:17
Absolut superba....Sa o porti sanatoasa

cosmy_24
25.03.2010, 09:38:08

Salut
Mai ai foarte putin pana la nunta...nu trebuie sa iti mai faci griji fi convinsa ca o sa fie totul bine,ca o sa ai o nunta frumoasa,cu nuntasi multi si atmosfera placuta,fiindca asa sunt nuntile,FRUMOASE.Te pup

DeliDeli
25.03.2010, 10:46:05
Absolut superba....Sa o porti sanatoasa

Multumesc!:) Numai bine si tie!:)

amalia_maria
25.03.2010, 12:27:07
fetelor, mai stiti pe altii care dau lectii de dans? am intrebat la o sala de dans, dar sincer mi se pare cam mult, 50 lei pe ora. doar pentru vals cica ne-ar trebui cam 5-6 ore si daca vrem, pe langa, sa invatam si populara, acolo chiar ca e durerosssss :)) .
voi cum faceti sau ati facut?

andrea85
25.03.2010, 12:40:01
fetelor, mai stiti pe altii care dau lectii de dans? am intrebat la o sala de dans, dar sincer mi se pare cam mult, 50 lei pe ora. doar pentru vals cica ne-ar trebui cam 5-6 ore si daca vrem, pe langa, sa invatam si populara, acolo chiar ca e durerosssss :)) .

Noi nu luam cursuri de dans, invatam singuri pasii de dans. ;))

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 14:23:10
Noi nu luam cursuri de dans, invatam singuri pasii de dans. ;))

Si noi facem la fel, invatam singurei. Acum suntem la pasii de salsa:D

cami_rus86
25.03.2010, 14:25:12
abia astept sa postati clipul dansului vostru sa ma inspir ;))

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 15:02:08
Am terminat casuta:)
ce ziceti ??

DeliDeli
25.03.2010, 15:05:39

Eu auzeam de un domn Codrut, cred ca la Casa de Cultura tine orele de dans, stiu de mult timp de acest instructor, inca de cand eram eu la scoala generala, lua o colega lectii cu el, insa nu stiu ce tarif practica. De numarul lui pot face rost pt cine e interesat! Eu mai astept putin...

DeliDeli
25.03.2010, 15:12:17
quote=Adriana_A;3133617]Am terminat casuta:)
ce ziceti ??[/quote]

WAW!!! Ati facut un adevarat proiect de casa!!!!=D> Felicitari!;;)
Mai ramane sa adunati banii in ea si sa devina una locuibila!;-)
Eu va doresc de pe acuma mult spor!:>

Mie imi place tare mult acest cufar! Mi-ar placea sa ramana o amintire in care sa pastrez si restul lucrurilor de la nunta :)

dia_simpatyka
25.03.2010, 15:31:57
deli, e foarte frumos cufarul la fel si accesoriile dar sunt foarte curioasa cat e pretul lor total,cred ca ajungi la 2-3 milioane :)
e de-a dreptul superb.
si legat de cursuri de dans fetelor ,si eu stiam de acest domn Codrut de la casa de cultura,am inteles ca e 50 de lei abonamentul ..,se fac cursuri de 2 ori pe sapt martea si joia.iar despre doamna cu care facem noi ....va spun sincer se ocupa de noi din prietenie,dar sa dau detalii despre cum procedeaza in alte situatii nnu stiu,puteti sa o cautati la casa armatei.... dupa ora 5 cred ..

DeliDeli
25.03.2010, 15:38:36
deli, e foarte frumos cufarul la fel si accesoriile dar sunt foarte curioasa cat e pretul lor total,cred ca ajungi la 2-3 milioane :)
e de-a dreptul superb.
si legat de cursuri de dans fetelor ,si eu stiam de acest domn Codrut de la casa de cultura,am inteles ca e 50 de lei abonamentul ..,se fac cursuri de 2 ori pe sapt martea si joia.iar despre doamna cu care facem noi ....va spun sincer se ocupa de noi din prietenie,dar sa dau detalii despre cum procedeaza in alte situatii nnu stiu,puteti sa o cautati la casa armatei.... dupa ora 5 cred ..

E 239 cufarul si 50 cosuletul, 125 cartea de oaspeti in acelasi ton. Carte de oaspeti frumoasa am gasit si la un pret mai mic. Acuma mai astept sa vad daca o sa fie ceva dragut la magazinul din Cj unde am gasit diadema, cu toate ca si dadema are un pret ridicat. Mai astept putin...

DeliDeli
25.03.2010, 15:40:30
e de-a dreptul superb.
Abonamentul lunar e 50 de lei? Sau saptamanal?
Ar fi super 50 abonamentul lunar!

dia_simpatyka
25.03.2010, 15:45:46
tu...nasa mea isi duce fetita la codrut si ea mia spus ca e 50n de lei pe luna.merita discutata problema la fatza locului

DeliDeli
25.03.2010, 15:53:06
tu...nasa mea isi duce fetita la codrut si ea mia spus ca e 50n de lei pe luna.merita discutata problema la fatza locului

Asa e! Nu stii e mai in varsta domnu asta?

andrea85
25.03.2010, 16:49:09
ce ziceti ??

E foarte frumusica casuta voastra Adriana. Sper sa va aduca mult noroc!<:-P

andrea85
25.03.2010, 16:58:34
E 239 cufarul si 50 cosuletul, 125 cartea de oaspeti in acelasi ton. Carte de oaspeti frumoasa am gasit si la un pret mai mic. Acuma mai astept sa vad daca o sa fie ceva dragut la magazinul din Cj unde am gasit diadema, cu toate ca si dadema are un pret ridicat. Mai astept putin...

Arata foarte bine cufarasul, dar are si un pret destul de piperat.$-) Si noi ne-am facut singuri casuta de bani, ca si Adriana, si rezultatul a fost unul foarte bun...si mult mai ieftin, decat in magazine. ;))

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 17:06:57
Arata foarte bine cufarasul, dar are si un pret destul de piperat.$-) Si noi ne-am facut singuri casuta de bani, ca si Adriana, si rezultatul a fost unul foarte bun...si mult mai ieftin, decat in magazine. ;))
Merci Andrea, asa ii este mult mai ieftin , am cumparat doar 2 foi de carton si autocolantul. Cea mai mare a fost satisfactia atunci cand a fost gata:)

andrea85
25.03.2010, 17:45:40
Merci Andrea, asa ii este mult mai ieftin , am cumparat doar 2 foi de carton si autocolantul. Cea mai mare a fost satisfactia atunci cand a fost gata:)

Si la noi a fost satisfactia mare, cand am terminat casuta. Pai era si rusine sa nu reusim, avand in vedere ca sotiorul meu este inginer constructor. ;))
Dar a fost fun sa ne construim casuta, am avut nevoie doar de carton si hartie colorata. Si gata ne-a fost casuta. Bine ar fi, daca si cu casuta noastra adevarata ar merge atat de usor. :))

DeliDeli
25.03.2010, 19:24:31
Si la noi a fost satisfactia mare, cand am terminat casuta. Pai era si rusine sa nu reusim, avand in vedere ca sotiorul meu este inginer constructor. ;))
Dar a fost fun sa ne construim casuta, am avut nevoie doar de carton si hartie colorata. Si gata ne-a fost casuta. Bine ar fi, daca si cu casuta noastra adevarata ar merge atat de usor. :))

Doamne ajuta!!!

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 19:48:29
Noi suntem amandoi ingineri constructori, adica eu doar in devenire:D sunt in ultimul an . Acum ne gandim ce ne mai putem face pentru ca asa de bine ne-am simtit facand casuta. O sa ne facem cocardele dupa pasti si perinita s-a oferit sora mea sa ne-o faca:D

DeliDeli
25.03.2010, 20:29:47
Noi suntem amandoi ingineri constructori, adica eu doar in devenire:D sunt in ultimul an . Acum ne gandim ce ne mai putem face pentru ca asa de bine ne-am simtit facand casuta. O sa ne facem cocardele dupa pasti si perinita s-a oferit sora mea sa ne-o faca:D

O sa le faceti manual?;-) Din ce material?

andrea85
25.03.2010, 20:31:07

Da e fun, cand iti confectionzei unele lucruri singura pentru nunta. Noi am mai facut plicurile de bani si cardurile de masa impreuna si au iesit foarte bine.:">

DeliDeli
25.03.2010, 20:32:44
Da e fun, cand iti confectionzei unele lucruri singura pentru nunta. Noi am mai facut plicurile de bani si cardurile de masa impreuna si au iesit foarte bine.:">

Si noi cand le vedem?;;)

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 20:33:29
O sa le faceti manual?;-) Din ce material?
Inca nu stim , tipa cu care ne facem aranjamentele florale mi-a zis ca o sa imi arata ea cum sa le fac si din ce. O s-o intreb de unde imi achizitioneaza materialele necesare si va anunt:)

andrea85
25.03.2010, 20:51:56
Si noi cand le vedem?;;)

O sa pun poze in zilele urmatoare cu ideile mele pentru decoratiuni.
Miresici, voi o sa aveti d-re de onoare? Cate si le imbracati la fel? Faceti si pentru ele buchete sau corsaje? :-\
Eu pentru rude apropiate o sa am cocarde din flori naturale.

milenap22
25.03.2010, 20:55:04
ce ziceti ??
plictisita rau?.....:))...ff tare a iesit...uite eu nu ma gandeam la chestia asta...mi'ai dat o idee:*

CONT-INCHIS-037
25.03.2010, 21:10:20
plictisita rau?.....:))...ff tare a iesit...uite eu nu ma gandeam la chestia asta...mi'ai dat o idee:*
Da , daca tot nu fac pt liceenta macar sa lucrez ceva:P

cami_rus86
25.03.2010, 21:42:19
ce ziceti ??

foarte frumoasa casuta voastra Adriana... poate facem casuta cu mana noastra si noi ;))
si cufarul Deliei este foarte frumos dar cam piperat pretul... $-)

adina_mari
25.03.2010, 23:27:20
ce ziceti ??
asta e casuta in toata regula!e foarte frumoasa!sa va aduca noroc:*

DeliDeli
26.03.2010, 00:09:59
O sa pun poze in zilele urmatoare cu ideile mele pentru decoratiuni.
Miresici, voi o sa aveti d-re de onoare? Cate si le imbracati la fel? Faceti si pentru ele buchete sau corsaje? :-\
Eu pentru rude apropiate o sa am cocarde din flori naturale.

Eu mi-as dori sa am cat mai multe! Doua care sa fie la bratul mirelui si restu sa fie in pereche cu baieti in urma noastra. Sa aibe toate rochii la fel. Cert e ca cele doua (principale:-p ) vor avea rochii identice. Acuma sa vad cum le conving pe toate, daca sunt dispuse sa colaboreze.
Baietii iar, camasa si cravata in aceeasi nuanta!
Faza aceasta da foarte foarte bine la poze!;-)

gabimari
26.03.2010, 10:01:47
buna feteloa am vazut pe saitul lui marius salajan un buchet gentuta nu stiti cine la facut? mi se pare interesant si m-am gandit si eu la varianta asta pt ca nu iti mai tre gentuta

gabimari
26.03.2010, 10:03:12
scz pt gresala m- am grabit fetelor:D

andrea85
26.03.2010, 11:37:38
Eu mi-as dori sa am cat mai multe! Doua care sa fie la bratul mirelui si restu sa fie in pereche cu baieti in urma noastra. Sa aibe toate rochii la fel. Cert e ca cele doua (principale:-p ) vor avea rochii identice. Acuma sa vad cum le conving pe toate, daca sunt dispuse sa colaboreze.
Baietii iar, camasa si cravata in aceeasi nuanta!
Faza aceasta da foarte foarte bine la poze!;-)

Si eu o sa am 2 d-re de onoare principale, si am rezolvat deja cu ele sa aiba amandoua rochite la fel...im mov.:x Iar partenerii lor o sa aiba iarasi camasa si cravata in aceeasi culoare.
O sa mai am 2 miresici micute, care vor fi cu cosuletele cu petale de flori, iar pentru d-re de onoare m-am gandit la corsaje din flori naturale.;;)

DeliDeli
26.03.2010, 12:18:49
Si eu o sa am 2 d-re de onoare principale, si am rezolvat deja cu ele sa aiba amandoua rochite la fel...im mov.:x Iar partenerii lor o sa aiba iarasi camasa si cravata in aceeasi culoare.
O sa mai am 2 miresici micute, care vor fi cu cosuletele cu petale de flori, iar pentru d-re de onoare m-am gandit la corsaje din flori naturale.;;)

Ale mele,tot asa, vor avea nuanta rochiei din decorul intregii nunti, acuma vedem, roz sau visiniu. Iar in buchete, mi-ar placea lalele sau lacrimioare, insa un fir de lalea e 4 lei, ar ajunge 40 de lei pe buchet si ar fi prea piperat sa le iau la toate. Vedem ce idee ne vine, sigur rezolvam intr-un fel.
Miresici micute o sa am 5-6 ;)). Abia astept sa vad ingerasii pe acolo!!! Gasim noi pt fiecare un rol! Insa nu am niciun baietel pt verighete! Numa daca nu o sa inchiriez unu:)) , da vad ca nici asa, pt ca Simona imi zicea ca baietelul ei a crescut;))

andrea85
26.03.2010, 12:25:42
Ale mele,tot asa, vor avea nuanta rochiei din decorul intregii nunti, acuma vedem, roz sau visiniu. Iar in buchete, mi-ar placea lalele sau lacrimioare, insa un fir de lalea e 4 lei, ar ajunge 40 de lei pe buchet si ar fi prea piperat sa le iau la toate. Vedem ce idee ne vine, sigur rezolvam intr-un fel.
Miresici micute o sa am 5-6 ;)). Abia astept sa vad ingerasii pe acolo!!! Gasim noi pt fiecare un rol! Insa nu am niciun baietel pt verighete! Numa daca nu o sa inchiriez unu:)) , da vad ca nici asa, pt ca Simona imi zicea ca baietelul ei a crescut;))

Mie im face Simona corsaje, bratari din flori naturale pentru d-re de onoare, si pretul e chiar acceptabil...in jur de 10-15 Ron/buc.#:-S

CONT-INCHIS-037
27.03.2010, 08:22:57

Mie imi place tare mult acest cufar! Mi-ar placea sa ramana o amintire in care sa pastrez si restul lucrurilor de la nunta :)[/quote]

Este de vanzare la bazar un cosulet cum iti doresti tu :D
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=27481

DeliDeli
27.03.2010, 13:27:52

Mie imi place tare mult acest cufar! Mi-ar placea sa ramana o amintire in care sa pastrez si restul lucrurilor de la nunta :)

Este de vanzare la bazar un cosulet cum iti doresti tu :D
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=27481[/quote]

Multumesc,Adriana:* dar uite ca s-a dat. Daca ma hotarasc sa le achizitionez o sa fac comanda pt toate. Imi trebuie o gramada de cosulete pt fetite! Cineva s-a oferit sa-mi imprumute 2, o sa mai cumpar sau probabil o sa imbrac in saten cosuletele normale...

DeliDeli
27.03.2010, 13:29:13
S-a editat total aiurea mesajul de mai sus ;))

DeliDeli
27.03.2010, 16:35:43

:) Adina, un format mare al unei poze de la nunta voastra e postat pe peretele studioului foto al lui Marius Salajan, probabil ati fost anuntati in prealabil, dar e f tare;-)
Cel putin eu am zambit lung cand am vazut afisul ;;)
Sunteti superbi!!!:* si norocosi;))

andrea85
27.03.2010, 20:37:30
S-a editat total aiurea mesajul de mai sus ;))

Cosuletele pentru petale de flori le-am achizitionat si eu deja si dupa nunta vreau sa le vand...daca te intereseaza.:D
Pe mine m-ar interesa o umbreluta alba pentru poze. Daca cineva are nunta inaintea sau a avut deja si ar vrea sa o vanda, pe mine m-ar interesa.[-o<

priponroxana
27.03.2010, 22:25:46
Oh tu fetelor ce fain ca sunteti mai multe miresici pentru 2010 din sj ca e important sa se schimbe pareri si sa se dea sugestii pentru nunta...

andrea85
27.03.2010, 22:39:23
Oh tu fetelor ce fain ca sunteti mai multe miresici pentru 2010 din sj ca e important sa se schimbe pareri si sa se dea sugestii pentru nunta...

Da, anul asta suntem multe miresici aici si ne ajutam reciproc cu idei pentru pregatirile de nunta...deci din partea mea, inca odata multumesc miresici! ^:)^

DeliDeli
28.03.2010, 13:32:32

Ai avut o diadema foarte draguta:) ! Imi spui te rog de unde ai cumparat-o, si ce pret a avut?! Mersi.
Eu am pus ochii pe una, dar mi se pare cam scumpa, deaia te intreb, sa fac niste comparatii, sa-mi dau seama daca ma precipit sau nu.:-p

DeliDeli
28.03.2010, 13:36:56
Cosuletele pentru petale de flori le-am achizitionat si eu deja si dupa nunta vreau sa le vand...daca te intereseaza.:D
Pe mine m-ar interesa o umbreluta alba pentru poze. Daca cineva are nunta inaintea sau a avut deja si ar vrea sa o vanda, pe mine m-ar interesa.[-o<

Postezi poze cu ele :) ?!
Cum ti-am zis am nevoie de multe, acuma sa vad daca mai fac rost, poate mamicile fetitelor ma ajuta si le confectioneaza si ele. Eu vreau sa pastrez doar unu ca amintire si probabil va fi cel in ton cu cufarul.
Astept pozele tale!:*

DeliDeli
28.03.2010, 13:40:49
Da, anul asta suntem multe miresici aici si ne ajutam reciproc cu idei pentru pregatirile de nunta...deci din partea mea, inca odata multumesc miresici! ^:)^

Si eu va multumesc tuturor!!! Ma bucur ca sunteti aici, ca am dat de acest site :) ! Si in special fostelor miresici, care isi fac timp sa ne ofere ajutorul chiar daca "febra" lor a trecut:) .

andrea85
28.03.2010, 13:44:36
Postezi poze cu ele :) ?!
Cum ti-am zis am nevoie de multe, acuma sa vad daca mai fac rost, poate mamicile fetitelor ma ajuta si le confectioneaza si ele. Eu vreau sa pastrez doar unu ca amintire si probabil va fi cel in ton cu cufarul.
Astept pozele tale!:*

Problema e ca eu nu sunt in tara, dar daca vrei o pot ruga pe sora mea sa fac poze cu cosuletele. Amandoua sunt din saten, una este mai mare si in forma de inimoara si cealalta mai micuta, dar frumisica. O sa postez cat mai curand poze cu ele si daca vrei ne intelegem cumva si dupa nunta mea pot sa ti le vand tie. Cum vrei tu draga. ;;)
Si eu as vrea sa cumpar o umbreluta de la o miresica. Are cineva o umbreluta? [-o<

DeliDeli
28.03.2010, 13:49:00
Problema e ca eu nu sunt in tara, dar daca vrei o pot ruga pe sora mea sa fac poze cu cosuletele. Amandoua sunt din saten, una este mai mare si in forma de inimoara si cealalta mai micuta, dar frumisica. O sa postez cat mai curand poze cu ele si daca vrei ne intelegem cumva si dupa nunta mea pot sa ti le vand tie. Cum vrei tu draga. ;;)
Si eu as vrea sa cumpar o umbreluta de la o miresica. Are cineva o umbreluta? [-o<

Satenul e alb, asa-i? Cred ca mi-ar trebui ivory... Dar sunt curioasa sa le vad :) si cine stie... poate pun niste aplicatii roz sau visinii si ;;)

andrea85
28.03.2010, 13:56:46
Satenul e alb, asa-i? Cred ca mi-ar trebui ivory... Dar sunt curioasa sa le vad :) si cine stie... poate pun niste aplicatii roz sau visinii si ;;)

Da, satenul este alb. Eu o sa pun fundite mov pe ele, dar tu poti pune niste aplicatii in functie de culoarea nuntii tale. O sa-ti arat poze, sa vezi cum arata. ;;)

priponroxana
28.03.2010, 17:10:29
Ai avut o diadema foarte draguta:) ! Imi spui te rog de unde ai cumparat-o, si ce pret a avut?! Mersi.
Eu am pus ochii pe una, dar mi se pare cam scumpa, deaia te intreb, sa fac niste comparatii, sa-mi dau seama daca ma precipit sau nu.:-p

60 sau 50 lei a fost de la meli melo...ti-o vand daca vrei la 40de lei:p

DeliDeli
28.03.2010, 17:41:37

Azi toate fetele sunt puse pe afaceri ;)) as incepe negocierea ;)) dar nu e cazul pt ca am nevoie de o diadema aurie. Te-am intrebat pt ca mi-a placut modelul, dar nu mi se potriveste culoarea:)

andrea85
28.03.2010, 18:08:37
Azi toate fetele sunt puse pe afaceri ;)) as incepe negocierea ;)) dar nu e cazul pt ca am nevoie de o diadema aurie. Te-am intrebat pt ca mi-a placut modelul, dar nu mi se potriveste culoarea:)

Pai mie mi se pare buna afacerea de aici. Gasesti ceva care iti place la o miresica, si-l poti cumpara mai ieftin, decat in magazin. :D

STEFANIA86
28.03.2010, 21:21:05
Fetelor este umbreluta de inchiriat la ciuperca si nu ii scump de loc in jur la 15-20 ron si eu tot de acolo am avut-o.....:)>-

andrea85
28.03.2010, 21:27:40
Fetelor este umbreluta de inchiriat la ciuperca si nu ii scump de loc in jur la 15-20 ron si eu tot de acolo am avut-o.....:)>-

Mersi mult de informatie. Eu de cateva saptamani cautam o umbreluta, dar acum stiu la cine sa apelez. ;;)

dia_simpatyka
28.03.2010, 23:04:38

salut roxana.as dori sa stiu daca voi ati dansat vals la nunta voastra,si daca da, cum te-ai descurcat?te intreb,pentru ca si rochita mea e in stil printesa,si imi fac griji la modul cum se vor desfasura lucrurile in timpul valsului :-SS

adina_mari
29.03.2010, 00:15:08

:) Adina, un format mare al unei poze de la nunta voastra e postat pe peretele studioului foto al lui Marius Salajan, probabil ati fost anuntati in prealabil, dar e f tare;-)
Cel putin eu am zambit lung cand am vazut afisul ;;)
Sunteti superbi!!!:* si norocosi;))
multumim!:*
da am fost anuntati dinainte si ne place si noua tare mult!;;)

adina_mari
29.03.2010, 00:19:21
salut roxana.as dori sa stiu daca voi ati dansat vals la nunta voastra,si daca da, cum te-ai descurcat?te intreb,pentru ca si rochita mea e in stil printesa,si imi fac griji la modul cum se vor desfasura lucrurile in timpul valsului :-SS
daca rochita nu ti-e prea lunga o sa te descurci stai linistita...eventual cand o mai imbraci fa cativa pasi cu ea sa vezi cum e

DeliDeli
29.03.2010, 00:57:24
daca rochita nu ti-e prea lunga o sa te descurci stai linistita...eventual cand o mai imbraci fa cativa pasi cu ea sa vezi cum e

Probabil e ciudatica intrebarea mea... dar care rolul ciorapilor albi, "de mireasa", ajuta la ceva pt rochie? sau daca ai crinolina nu mai e nevoie... sau numa sa tina de frig...sau e alegerea fiecaruia asa dupa... nu stiu... sa am si ciorapi albi....
Voi ati purtat asa ceva?

milenap22
29.03.2010, 01:27:19
buna fetelor....am si eu o problema vreau sa imi comand rochia de mireasa si doamna de la magazin mi;a spus sa imi iau pantofii inainte...unde imi gasesc in zalau pantofi de mireasa dar simpli....v'ati gandit careva la alta culoare de pantofi inafara de alb sau culoarea untului?sau numai eu am idei de astea de o sa lesine soacra cand o sa ma vada?:)):))

milenap22
29.03.2010, 01:33:23
uf mai am ceva...era sa uit...coafor....cosmetica...voi la cine mergeti?....

cosmy_24
29.03.2010, 10:25:01
Salut
Imi tot caut voaleta si umbreluta pt nunta,insa nu am gasit ceva sa imi placa ,daca aveti voi de vanzare as dori sa imi cumpar.Astept raspuns:*

andrea85
29.03.2010, 11:12:42
Probabil e ciudatica intrebarea mea... dar care rolul ciorapilor albi, "de mireasa", ajuta la ceva pt rochie? sau daca ai crinolina nu mai e nevoie... sau numa sa tina de frig...sau e alegerea fiecaruia asa dupa... nu stiu... sa am si ciorapi albi....
Voi ati purtat asa ceva?

Eu o sa port ciorapi, altfel ma dor picioarele si ma jeneaza la pantofi fara ciorapi. Plus mi se pare mie asa mai elegant. ;;)

andrea85
29.03.2010, 11:13:48
uf mai am ceva...era sa uit...coafor....cosmetica...voi la cine mergeti?....

Unele dintre noi se duc la Mari si Moni de la Porolissum. :)>-

genoveva_1984
29.03.2010, 11:42:39
Voi ati purtat asa ceva?

Eu am purtat ciorapi, dar nu din cauza rochiei, ci a pantofilor. Eu stiam ca nu voi rezista o zi si o noapte in pantofi fara ciorapi, mai ales ca mai transpira si piciorul...daca porti sandale, nu prea merg ciorapii. Acum depinde si de cum esti tu obisnuita.

adina_mari
29.03.2010, 11:55:29
Voi ati purtat asa ceva?
eu am purtat ciorapi pt ca nu suport pantofii fara.

milenap22
29.03.2010, 12:08:21
a fost careva la coafor la Paulete cred ca asa ii spune ...nu stiu exact....e langa nr 6 din cat stiu eu....e verisoara sotului meu si tot insista sa merg la ea....insa nu am fost niciodata sa vad macar cum lucreaza....stiu ca poti merge la proba dar poate nu imi place si dupa aia o sa imi fie oarecum sa ii spun...mai bine ii spun dinainte ca am gasit deja pe cineva...voi ce ziceti?

andrea85
29.03.2010, 13:01:52
Salut
Imi tot caut voaleta si umbreluta pt nunta,insa nu am gasit ceva sa imi placa ,daca aveti voi de vanzare as dori sa imi cumpar.Astept raspuns:*

Si eu sunt in cautarea unei umbrelute, si chiar ieri spunea cineva de aici ca in Zalau la Ciuperca parca se vand si se si inchirieaza umbrelute pentru sedinta foto. :)

iulia_mari
29.03.2010, 16:44:51
Si eu sunt in cautarea unei umbrelute, si chiar ieri spunea cineva de aici ca in Zalau la Ciuperca parca se vand si se si inchirieaza umbrelute pentru sedinta foto. :)

Dar oare cei de la poze nu au umbreluta? din cate am vazut, la o nunta, cei de la pasaj au avut umbreluta lor si au dat-o fara bani
Nu stiu, oare Marius Salajan are???;;)

andrea85
29.03.2010, 16:47:41
Dar oare cei de la poze nu au umbreluta? din cate am vazut, la o nunta, cei de la pasaj au avut umbreluta lor si au dat-o fara bani

Asa am auzit si eu, ca cei de la foto/video au o umbreluta pentru poze, dar pe mine totusi m-ar interesa sa am umbreluta mea. :D

STEFANIA86
29.03.2010, 22:06:24
Si eu am purtat ciorapi albi am gasit fara intaritura la degetesi a fost k si daca nunta a fost in iulie,cred ca era mai rau fara ei.....

DeliDeli
29.03.2010, 23:21:54
M-ati convins fetelor:* ! Daca nu imi iau sandalute (pt ca mi se par mai incomode) o sa port si eu ciorapi, desi eu stiu ca suport pantofii fara, dar oricum e vorba de multe ore...

Voi ati avut caiet de oaspeti? Au scris invitatii in el sau... mai putin.

andrea85
29.03.2010, 23:26:41
M-ati convins fetelor:* ! Daca nu imi iau sandalute (pt ca mi se par mai incomode) o sa port si eu ciorapi, desi eu stiu ca suport pantofii fara, dar oricum e vorba de multe ore...

Voi ati avut caiet de oaspeti? Au scris invitatii in el sau... mai putin.

La cartea de oaspeti ma gandesc si eu de mult...insa nu stiu cat de bine "prinde" la invitati. Adica daca chiar scriu ceva in ea sau nu, macar cateva cuvinte sau urari. :D

DeliDeli
30.03.2010, 00:05:44
La cartea de oaspeti ma gandesc si eu de mult...insa nu stiu cat de bine "prinde" la invitati. Adica daca chiar scriu ceva in ea sau nu, macar cateva cuvinte sau urari. :D

Cred ca ar fi o amintire f placuta!

Micsorand mult mult poza am reusit sa pun acea achizitie de care iti vorbeam saptamanile trecute.;;)

genoveva_1984
30.03.2010, 07:45:01

Noi am avut carte de oaspeti si chiar daca nu au scris toti in ea ( pentru ca nu toata lumea a stiut ce este), pe noi ne incanta si acum sa citim gandurile si impresiile impartasite acolo de invitati...unii ne-au scris chiar si poezii.

genoveva_1984
30.03.2010, 07:48:06

Eu stiu ca Marius are umbreluta...

andrea85
30.03.2010, 11:32:32

Micsorand mult mult poza am reusit sa pun acea achizitie de care iti vorbeam saptamanile trecute.;;)

Ce frumos arata albumul tau, imi place mult. Ai loc in el sa scrii si tu ceva ceva acolo sau sa pui poze ca amintire? ;-)

lauriss
30.03.2010, 11:45:24

E superrrr..Pot sa te intreb unde l-ai facut?:D

andrea85
30.03.2010, 11:55:53

V-ati hotarat deja pentru un restaurant sau un local, sau inca mai sunteti in cautare? ;;)

lauriss
30.03.2010, 12:30:22
V-ati hotarat deja pentru un restaurant sau un local, sau inca mai sunteti in cautare? ;;)

Ti-am raspuns in "Restaurante in Zalau",..eu inca mai am timp,..si nici nu vreau sa ma grabesc numai ca sa apuc data libera la local si apoi sa regret alegerea facuta.#-o
Tu cum stai cu pregatirile?? In ce stadiu esti?:)>:D<

([email protected])

andrea85
30.03.2010, 12:39:23
Ti-am raspuns in "Restaurante in Zalau",..eu inca mai am timp,..si nici nu vreau sa ma grabesc numai ca sa apuc data libera la local si apoi sa regret alegerea facuta.#-o
Tu cum stai cu pregatirile?? In ce stadiu esti?:)>:D<

([email protected])

Cu pregatirile de nunta stau mai mult decat bine.^:)^ Am inceput din timp, si acum ma relaxez, pentru ca majoritatea lucrurilor le-am rezolvat deja. Ceteva mici detalii trebuie sa mai rezolv si sa cumpar, dar in rest astept ziua MARE. ;-)

adina_mari
30.03.2010, 12:58:42
Eu stiu ca Marius are umbreluta...
dada are;-)

adina_mari
30.03.2010, 12:59:26
il gasesti in librarii

lauriss
30.03.2010, 13:01:30
il gasesti in librarii

In oricare librarie?
Sau in una anume? :)

DeliDeli
30.03.2010, 13:48:13
Ce frumos arata albumul tau, imi place mult. Ai loc in el sa scrii si tu ceva ceva acolo sau sa pui poze ca amintire? ;-)

Da, este loc de notat unele detalii cum ar fi: locul unde v-ati cunoscut, primele impresii, evenimente speciale petrecute impreuna, despre logodna, impresiile parintilor cand le-ati dat vestea, ai loc sa lipesti invitatia, sa pui poza cu rochia de mireasa, fotografia d-soarele, a nasilor...
In al treilea atasament se vede o poza cu noi doi :) , este loc de lipit poze...

DeliDeli
30.03.2010, 13:52:35
In oricare librarie?
Sau in una anume? :)

Eu l-am luat din Zalau de la libraria acea nou deschisa, de langa electrica, cred ca se numeste Ghe. Sincai. Am mai gasit si in aia vizavi de scoala Simion Barnutiu, dar era defect albumul(scrisul din interior era cu susul in jos). Pretul lui e de 54,50 lei.

lauriss
30.03.2010, 14:00:00
Eu l-am luat din Zalau de la libraria acea nou deschisa, de langa electrica, cred ca se numeste Ghe. Sincai. Am mai gasit si in aia vizavi de scoala Simion Barnutiu, dar era defect albumul(scrisul din interior era cu susul in jos). Pretul lui e de 54,50 lei.

mersi....:)

andrea85
30.03.2010, 14:30:09

Si eu mi-am luat un album de nunta, dar fara poze si text...eu vreau sa scriu in el absolut tot despre cum au decurs pregatirile de nunta cu text si poze.
O sa fac un jurnal despre "1 an de pregatiri de nunta". ;))

andrea85
30.03.2010, 15:16:17
In alta ordine de idei...miresici, care aveti rochita fara bretele cum rezolvati cu lenjeria, fara sa se vada bretelele sutienului?:">

DeliDeli
30.03.2010, 15:21:09
Si eu mi-am luat un album de nunta, dar fara poze si text...eu vreau sa scriu in el absolut tot despre cum au decurs pregatirile de nunta cu text si poze.
O sa fac un jurnal despre "1 an de pregatiri de nunta". ;))

Eu am vrut unul cu poze imprimate, specifice nuntii, dar fara textul lor, textul sa l scriu eu cap-coada, dar n-am gasit, asa ca nu mi ramane decat sa concep eu unul. Tu ai gasit asa ceva sau dintr-un caiet ti-ai facut tu singura?

DeliDeli
30.03.2010, 15:22:10
In alta ordine de idei...miresici, care aveti rochita fara bretele cum rezolvati cu lenjeria, fara sa se vada bretelele sutienului?:">

Eu cred ca apelez la cupe.

andrea85
30.03.2010, 15:50:12
Eu am vrut unul cu poze imprimate, specifice nuntii, dar fara textul lor, textul sa l scriu eu cap-coada, dar n-am gasit, asa ca nu mi ramane decat sa concep eu unul. Tu ai gasit asa ceva sau dintr-un caiet ti-ai facut tu singura?

Am gasit eu un album de nunta, dar fara text si poze, numai foi si ceva decor pe ele...cam atat. O sa pun poze sa-ti faci o idee mai buna. ;-)

lauriss
30.03.2010, 16:05:49
aveti numere de telefon de la ceterasi de astia ce vin acasa, la primarie...etc.? sa sun la cativa sa vad cat cer ,..eu nu stiu pe nimeni sa sun..:(
Cam la ce pret se invart? ziceati acuma intr-o zi ca 4 mil.. asa e? chiar asa mult?
>:D<

andrea85
30.03.2010, 16:07:32
Am revenit cu poze...albumul meu de nunta plus noua mea achizitionare: lumanari mov (desi in poza nu prea se vede) si suporturi de lumanari pentru mesele invitatilor.;-)

lauriss
30.03.2010, 16:12:27
Am revenit cu poze...albumul meu de nunta plus noua mea achizitionare: lumanari mov (desi in poza nu prea se vede) si suporturi de lumanari pentru mesele invitatilor.;-)

Foarte frumos e albumul tau !!! De unde l-ai achizitionat???? Si eu vreau unul de ala!! Cand ajung la Timisoara i-au si eu librariile la purica sa vad ce gasesc si eu..:)

andrea85
30.03.2010, 16:20:20
Foarte frumos e albumul tau !!! De unde l-ai achizitionat???? Si eu vreau unul de ala!! Cand ajung la Timisoara i-au si eu librariile la purica sa vad ce gasesc si eu..:)

Majoritatea lucrurilor mi le achizitionez din Germania, Berlin, pentru aici stau eu acum...sunt in ultimul an de facultate. ^:)^
Si albumul asta l-am cumparat de aici, si imi place mult, pentru ca am loc sa scriu, sa postez poze si alte mici detalii de la nunta mea. ;-)

priponroxana
30.03.2010, 17:43:55
Ciao !! la nunta mea nu s-a dansat insa cred ca imi era greu datorita cercului care era jos...nush daca ai avea altceva numai nu cerc jos (sub rochie) cred ca ti-ar fi usor sa dansezi...eu jupon cu cerc jos am avut si asta a fost putin cam incomod

priponroxana
30.03.2010, 17:45:34
Pt tine era mesajul de mai sus:p

CONT-INCHIS-037
30.03.2010, 17:57:42

Imi place si mie albumul achizitonat:)

andrea85
30.03.2010, 18:01:05
Ciao !! la nunta mea nu s-a dansat insa cred ca imi era greu datorita cercului care era jos...nush daca ai avea altceva numai nu cerc jos (sub rochie) cred ca ti-ar fi usor sa dansezi...eu jupon cu cerc jos am avut si asta a fost putin cam incomod

Eu am crinolina cu 3 cercuri si cred ca daca rochita are o lungime optimala, si nu trebuie sa o tot ridici si nu calci pe ea, atunci nu prea cred sa fie incomod la dans. Oricum crinolina si pantofii o mai ridica putin si atunci poti linistita dansa Dia! ;-)

andrea85
30.03.2010, 20:44:04
Imi place si mie albumul achizitonat:)

Mersi! Abia astept sa umplu paginile cu texte si poze si resturi de materiale si tot ce tine de pregatirile de nunta...sa-l am eu ca amintire si peste 100 de ani. ;))

DeliDeli
30.03.2010, 21:05:19
Am gasit eu un album de nunta, dar fara text si poze, numai foi si ceva decor pe ele...cam atat. O sa pun poze sa-ti faci o idee mai buna. ;-)

Abia astept!!!!!Daca mi zici de unde l-ai luat e si mai bine:*

DeliDeli
30.03.2010, 21:10:33
Mersi! Abia astept sa umplu paginile cu texte si poze si resturi de materiale si tot ce tine de pregatirile de nunta...sa-l am eu ca amintire si peste 100 de ani. ;))

Ulterior am citit restul detaliilor si l-am si vazut!
E foarte frumos:) ! Sunt sigura ca o sa fie si mai frumos in final!:)

STEFANIA86
30.03.2010, 23:06:47
Fetelor albumul nuntii noastre il gasiti si la teora in silvania si cred ca e si mai ieftin daca nu este la diverta si cred ca sunt mai multe modele...spor la pregatiri...

andrea85
30.03.2010, 23:17:55
Ulterior am citit restul detaliilor si l-am si vazut!
E foarte frumos:) ! Sunt sigura ca o sa fie si mai frumos in final!:)

Da, cand va fi plin de amintiri si poze o sa fie si mai interesanta.
Si nu o sa ma credeti, dar albumul de nunta m-a costat doar 2 Euro. :D

CONT-INCHIS-037
31.03.2010, 09:09:44
Da, cand va fi plin de amintiri si poze o sa fie si mai interesanta.
Si nu o sa ma credeti, dar albumul de nunta m-a costat doar 2 Euro. :D
Foarte ieftin. Aici cam cat costa unul??

andrea85
31.03.2010, 10:56:43
Foarte ieftin. Aici cam cat costa unul??

Pai Delia si-a cumparat albumul cu vreo 40-50 de RON, si cam pretul asta am vazut si eu acasa in librarii. ;-)

CONT-INCHIS-037
31.03.2010, 10:59:35
Pai Delia si-a cumparat albumul cu vreo 40-50 de RON, si cam pretul asta am vazut si eu acasa in librarii. ;-)
nu mi se pare scump :) o sa trec si eu pe la librarii sa vad ce modele gasesc.

DeliDeli
31.03.2010, 11:40:10
nu mi se pare scump :) o sa trec si eu pe la librarii sa vad ce modele gasesc.

Anunta-ne si pe noi:* daca gasesti ceva nou, altul decat Albumul nuntii noastre de la ed. Litera.
Acesta e mai mult o carte...ai unde sa lasi si notite si loc de poze, dar mie mi-ar fi placut sa l umplu eu mai mult, nu ei:-p

CONT-INCHIS-037
31.03.2010, 11:46:12
Anunta-ne si pe noi:* daca gasesti ceva nou, altul decat Albumul nuntii noastre de la ed. Litera.
Acesta e mai mult o carte...ai unde sa lasi si notite si loc de poze, dar mie mi-ar fi placut sa l umplu eu mai mult, nu ei:-p
In albumul pe care ti l-ai luat tu , pozele se lipesc au un loc special pt poze??

DeliDeli
31.03.2010, 13:47:44
In albumul pe care ti l-ai luat tu , pozele se lipesc au un loc special pt poze??

Da, este loc special creat pt lipirea pozelor. Iti atasez acuma niste imagini, calitatea lor nu e cea mai buna pt ca eu nu pot sa incarc pozele facute de aparat, sunt prea mari, si atunci le micsorez mult mult.

CONT-INCHIS-037
31.03.2010, 13:54:40
Da, este loc special creat pt lipirea pozelor. Iti atasez acuma niste imagini, calitatea lor nu e cea mai buna pt ca eu nu pot sa incarc pozele facute de aparat, sunt prea mari, si atunci le micsorez mult mult.
Multumesc de informatii:*

andrea85
31.03.2010, 15:44:49

Asa o sa fac si eu cu albumul meu. Am deja o cutiuta unde imi adun lucrurile si tot ce tine de pregatirile de nunta, si dupa nunta incep sa lucrez la albumul meu de nunta. Abia astept!!! ;))

andrea85
31.03.2010, 16:45:03
Miresici voi ce "accesorii" o sa aveti la primul dans...ma gandesc la baloane, artificii sau confetti...??? :-\

CONT-INCHIS-037
31.03.2010, 16:47:58
Miresici voi ce "accesorii" o sa aveti la primul dans...ma gandesc la baloane, artificii sau confetti...??? :-\
Eu baloane sau balonase de sapun sau din ce or fi nu vreau ca o sa am copii si la ce patanii am vz k au patit unele miresici nucred k ma incumet:)
Cred ca numai confetii.

andrea85
31.03.2010, 16:51:00
Eu baloane sau balonase de sapun sau din ce or fi nu vreau ca o sa am copii si la ce patanii am vz k au patit unele miresici nucred k ma incumet:)
Cred ca numai confetii.

Nici eu nu o sa am balonase de sapun. Eu ma gandeam sa am artificii de podea. ;-)

DeliDeli
31.03.2010, 16:58:09
Nici mie nu mi surade ideea baloanelor de sapun.... Confetii nu e permis pt ca se face tot un sclipici pe acolo;)) . Ma gandesc la balonul jumbo, numai ca nu sunt 100% convinsa...(cred ca acesta ar fi bucuria copiilor, desi ma gandeam ca mi-ar placea niste baloane rosii in forma de inimioara, care sa aibe batul acela lung, pe care ei sa le tina in mana, afara in fata rest, cand ajungem noi).

Artificiile sunt spectaculoase, imi plac, dar s-ar putea sa le folosesc cand intra tortul...

andrea85
31.03.2010, 17:03:12
Nici mie nu mi surade ideea baloanelor de sapun.... Confetii nu e permis pt ca se face tot un sclipici pe acolo;)) . Ma gandesc la balonul jumbo, numai ca nu sunt 100% convinsa...(cred ca acesta ar fi bucuria copiilor, desi ma gandeam ca mi-ar placea niste baloane rosii in forma de inimioara, care sa aibe batul acela lung, pe care ei sa le tina in mana, afara in fata rest, cand ajungem noi).

Artificiile sunt spectaculoase, imi plac, dar s-ar putea sa le folosesc cand intra tortul...

La balonul Jumbo si la balonase de sapun ma gandeam eu initital...dar mie frica ca o sa ma deranjeze la primul dans, daca calc pe balonase si ma impiedic sau daca alunec pe un balonas de sapun...
De aceea mi se pare mai usor cu artificii de podea in 4 colturi al ringului de dans si in mijloc dansam noi. ;-)

DeliDeli
31.03.2010, 17:07:03
La balonul Jumbo si la balonase de sapun ma gandeam eu initital...dar mie frica ca o sa ma deranjeze la primul dans, daca calc pe balonase si ma impiedic sau daca alunec pe un balonas de sapun...
De aceea mi se pare mai usor cu artificii de podea in 4 colturi al ringului de dans si in mijloc dansam noi. ;-)

Da, o sa arate bine:)
Si la intrarea tortului mai folosesti artificii?

andrea85
31.03.2010, 17:10:59
Da, o sa arate bine:)
Si la intrarea tortului mai folosesti artificii?

Da, dar la tort o sa am artificii mai micute, pe care nu o sa le bag in tort, sa nu-mi strice mie acolo opera de arta;)), ci o se le pun in suporturi langa tort impreuna cu lumanari micute si petale de flori. :love:

lauriss
31.03.2010, 18:28:21
Da, dar la tort o sa am artificii mai micute, pe care nu o sa le bag in tort, sa nu-mi strice mie acolo opera de arta;)), ci o se le pun in suporturi langa tort impreuna cu lumanari micute si petale de flori. :love:

Cel mai bine sa le pui asa, nu infipte aiurea in tort...! Foarte buna ideea ta! Eu am vazut o singura data asta,..pacat ca in rest cei de la restaurant iti baga artificiile alea in tort si arata tare rau! Bv!

andrea85
31.03.2010, 18:31:09
Cel mai bine sa le pui asa, nu infipte aiurea in tort...! Foarte buna ideea ta! Eu am vazut o singura data asta,..pacat ca in rest cei de la restaurant iti baga artificiile alea in tort si arata tare rau! Bv!

Nu-mi plac artificiile bagate in tort, pentru ca pica murdaria aia pe tort, plus ca imi gauresc tortul si vreau eu sa probez ceva mai nou.;)) Fiecare face cum ii place lui mai mult, mie asa imi place. ;-)

milenap22
31.03.2010, 19:59:34
ca tot venit vorba de tort....voi unde il faceti....eu am fost in 3 locuri ...La Bese care mia zis ca pe 24 iulie are 5 nunti da' dak insist o sa 'mi faca si mie...logic ca doar pt bani il face nu gratis:))....la Morar si sincer nu ma incantat deloc doamna respectiva ff intzepata(sper sa nu jignesc pe nimeni pe aici dar asa parea)....si am mai fost la o doamna langa Sf Vineri f draguta insa a zis ca ea nu face torturi etajate...doar pe suport mai multe tortulete din acelea....ea face torturi ff bune pt ca tortul la starea civila la ea l'am facut...dar nu ma incanta ideea de tort pe suport din acela....voi ce ziceti?la cine faceti?

iulia_mari
31.03.2010, 20:34:34
Miresici...sunt foarte fericita...ne sunt gata verighetele si sunt absolut superbe, sunt atat de incantata :"> dar din pacate nu pot face poze pt ca le-a luat iubitul meu si le-a pus bine, sa nu cumva sa fac eu ceva cu ele :D

Cand am pus prima data verigheta pe deget...hmm...ce senzatie...dar ce senzatie a fost dupa...nu am mai putut-o scoate ;;) si a inceput degetul sa mi se inroseasca...vai...si pana la urma a trebuit modificata, noroc ca ne-a facut-o pe loc, iar acum pot spune ca e perfecta :x

iulia_mari
31.03.2010, 20:35:54

Andreea, noi am ales confetti in forma de inimioara, iar pe cand iesim din biserica tot asa am ales confetti in forma de porumbei plus petale de trandafiri

iulia_mari
31.03.2010, 20:37:15

De unde poti cumpara artificii de podea pt primul dans?

DeliDeli
31.03.2010, 20:43:19
ca tot venit vorba de tort....voi unde il faceti....eu am fost in 3 locuri ...La Bese care mia zis ca pe 24 iulie are 5 nunti da' dak insist o sa 'mi faca si mie...logic ca doar pt bani il face nu gratis:))....la Morar si sincer nu ma incantat deloc doamna respectiva ff intzepata(sper sa nu jignesc pe nimeni pe aici dar asa parea)....si am mai fost la o doamna langa Sf Vineri f draguta insa a zis ca ea nu face torturi etajate...doar pe suport mai multe tortulete din acelea....ea face torturi ff bune pt ca tortul la starea civila la ea l'am facut...dar nu ma incanta ideea de tort pe suport din acela....voi ce ziceti?la cine faceti?

Cred ca de la doamna aceea de langa Sf Vineri am mancat eu parajituri delicioase la o nunta, ca acele de casa erau, foarte bune!

Eu la d-na Bese imi fac prajiturile si tortul. Inca n am stabilit nimic concret, am semnat contractul ca sa fiu linistita ca nu se aglomereaza.
Eu vreau un tort pe etaje rotunde, invelit in martipan, pt ca imi place foarte mult cum arata. Dansa mi-a sugerat tortul fals. In principiu sunt de acord, pt ca asa imi fac tortul estetic si nu imi sare lumea in cap ca nu i place martipanul. Pt invitati pregateste felii de tort, taiate in mod egal. Acesta va fi din ciocolata, cu fructe de padure.
Primul etaj al tortului, cel din care taie miri, nu e fals, si el va avea aceiasi compozitie cu ce se serveste in sala, asa ca daca obs cineva (sau cei care stiu) nu are ce comenta, e acelasi tort, doar ca nu e luat din interiorul tortului prezentat ;))

Ar mai fi o idee... sa fac un tort real mai mic, acelasi model dar mai mic, iar restu sa fie pregatit pt a ajunge invitatilor...

andrea85
31.03.2010, 20:50:52
De unde poti cumpara artificii de podea pt primul dans?

La Simona de la Galerii sau de la Lili de la Silvania. ;;)

DeliDeli
31.03.2010, 20:51:53
Miresici...sunt foarte fericita...ne sunt gata verighetele si sunt absolut superbe, sunt atat de incantata :"> dar din pacate nu pot face poze pt ca le-a luat iubitul meu si le-a pus bine, sa nu cumva sa fac eu ceva cu ele :D

Cand am pus prima data verigheta pe deget...hmm...ce senzatie...dar ce senzatie a fost dupa...nu am mai putut-o scoate ;;) si a inceput degetul sa mi se inroseasca...vai...si pana la urma a trebuit modificata, noroc ca ne-a facut-o pe loc, iar acum pot spune ca e perfecta :x

Bine ca n-ai patit asta la biserica;)) , atunci cand se muta verighetele de pe o mana pe cealalta.
Sa dea Dumnezeu sa le purtati o viata cu aceiasi bucurie de acuma!:)

andrea85
31.03.2010, 20:52:16
Cred ca de la doamna aceea de langa Sf Vineri am mancat eu parajituri delicioase la o nunta, ca acele de casa erau, foarte bune!

Eu la d-na Bese imi fac prajiturile si tortul. Inca n am stabilit nimic concret, am semnat contractul ca sa fiu linistita ca nu se aglomereaza.
Eu vreau un tort pe etaje rotunde, invelit in martipan, pt ca imi place foarte mult cum arata. Dansa mi-a sugerat tortul fals. In principiu sunt de acord, pt ca asa imi fac tortul estetic si nu imi sare lumea in cap ca nu i place martipanul. Pt invitati pregateste felii de tort, taiate in mod egal. Acesta va fi din ciocolata, cu fructe de padure.
Primul etaj al tortului, cel din care taie miri, nu e fals, si el va avea aceiasi compozitie cu ce se serveste in sala, asa ca daca obs cineva (sau cei care stiu) nu are ce comenta, e acelasi tort, doar ca nu e luat din interiorul tortului prezentat ;))

Ar mai fi o idee... sa fac un tort real mai mic, acelasi model dar mai mic, iar restu sa fie pregatit pt a ajunge invitatilor...

Eu o sa am un tort real tot de la doamna Bese si pe un suport destul de interesant. Mai bine mai micut, dar eu vreau sa fie real.

andrea85
31.03.2010, 20:54:22

Felicitari Iulia pentru verighete, sa le purtati sanatosi si foarte fericiti. <:-P

genoveva_1984
01.04.2010, 10:50:51
Cred ca numai confetii.

Noi am avut balonul acela jumbo, dar in interior erau petale si nu baloane sau confetti si am mai avut balonase de sapun, dar nu am avut nici un fel de probleme cu ele.

adina_mari
01.04.2010, 11:40:08
Noi am avut balonul acela jumbo, dar in interior erau petale si nu baloane sau confetti si am mai avut balonase de sapun, dar nu am avut nici un fel de probleme cu ele.
si noi am avut balonase de sapun si nu am avut probleme cu ele. chiar ies foarte fain si in poze

andrea85
01.04.2010, 11:45:23
Ti-am vazut pozele cu burtica, Adina. Esti foarte frumusica cu burtica.
A crescut mult burtica, de cand te-am vazut eu.
Pe cand il asteptati be bebe? :)

adina_mari
01.04.2010, 11:48:04
Ti-am vazut pozele cu burtica, Adina. Esti foarte frumusica cu burtica.
A crescut mult burtica, de cand te-am vazut eu.
Pe cand il asteptati be bebe? :)
acum e si mai mare:)
pai pe la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie...sper sa nu intarzie desi baieteii sunt mai lenesi

andrea85
01.04.2010, 11:50:23
pai pe la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie...sper sa nu intarzie desi baieteii sunt mai lenesi

Pai atunci o sa aveti un baietel rac! Si eu sunt nascuta in iulie. <:-P

genoveva_1984
01.04.2010, 13:28:44

Pai atunci mai pune poze sa vedem si noi...:*

adina_mari
01.04.2010, 13:55:05
Pai atunci mai pune poze sa vedem si noi...:*
uite pozici noi :*http://picasaweb.google.com/adina.farcas16/Burtica#5455119801861639602

milenap22
01.04.2010, 14:07:24
uite pozici noi :*http://picasaweb.google.com/adina.farcas16/Burtica#5455119801861639602
vai tu o sa fi in luna asta nasica lui anca marcus?vai acuma miam dat seama ca am vazut pozele ce leai pus si ieri mia trimis si ea poze si cred ca era la tine acasa:))stiu ca pe nasica ei o cheama tot adina ....poate te confund:))

adina_mari
01.04.2010, 14:38:10
vai tu o sa fi in luna asta nasica lui anca marcus?vai acuma miam dat seama ca am vazut pozele ce leai pus si ieri mia trimis si ea poze si cred ca era la tine acasa:))stiu ca pe nasica ei o cheama tot adina ....poate te confund:))
nu ma confunzi:))
eu sunt:*

andrea85
01.04.2010, 14:39:13

Ai dreptate, burtica e si mai mare si mai frumoasa acum. ;;)

adina_mari
01.04.2010, 14:41:16
Ai dreptate, burtica e si mai mare si mai frumoasa acum. ;;)
mersi:*>:D<

milenap22
01.04.2010, 15:01:50
nu ma confunzi:))
eu sunt:*
foarte tare....abia astept nunta sa o vad pe anca miresica....:)):))

milenap22
01.04.2010, 15:05:22
tot vroiam sa te intreb adina unde ai facut pozele la nunta ca sunt foarte dragute dar nu imi dau seama unde e ...nush dar sunt frumoase....

andrea85
01.04.2010, 15:07:20
tot vroiam sa te intreb adina unde ai facut pozele la nunta ca sunt foarte dragute dar nu imi dau seama unde e ...nush dar sunt frumoase....

Chiar azi am vorbit cu sora mea la telefon si imi povestea despre poza mare mare a Adinei, care este acum afisata la FotoSmile. Devii celebra Adina! :))

DeliDeli
01.04.2010, 15:07:46

Iuiii ce draguta burtica!:) Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara in continuare si numai bine!!!!
Dar cum reusesti sa te mentii asa bine in forma???;-)

genoveva_1984
01.04.2010, 15:22:40
Iuiii ce draguta burtica!:) Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara in continuare si numai bine!!!!

Tocmai vroiam sa intreb acelasi lucru...
Adina, esti foarte frumoasa...:*:*

adina_mari
01.04.2010, 15:33:35
mersi! sunt facute la hotel royal

si eu abia astept nunta!

adina_mari
01.04.2010, 15:34:31
Chiar azi am vorbit cu sora mea la telefon si imi povestea despre poza mare mare a Adinei, care este acum afisata la FotoSmile. Devii celebra Adina! :))
nu ma asteptam sa fie asa mare :))

adina_mari
01.04.2010, 15:37:03
multumesc mult!nu fac nimic special...nu mananc foarte mult...cam la fel ca inainte... insa pap dulciuri destul de multe. pana acum e ok sa vedem cu urmeaza;;)

te pup, diana!:*:*:*

milenap22
01.04.2010, 16:08:17
mersi! sunt facute la hotel royal

si eu abia astept nunta!
frumos.....cu cine ai vb sa te lase sa faci pozele acolo?.....eu nu stiu unde sa fac poze....nush de ce presimt eu ca in ziua respectiva o sa fie vreme urata ...sotul meu cand aude zice ca "sunt distrusa" :)) ca ma stresez prea mult pt vreme:))....si ma gadeam sa fac poze si in alta parte decat in parc.....mai ales daca o sa fie vreme urata....datimi voi o idee....:P

adina_mari
01.04.2010, 16:24:58
frumos.....cu cine ai vb sa te lase sa faci pozele acolo?.....eu nu stiu unde sa fac poze....nush de ce presimt eu ca in ziua respectiva o sa fie vreme urata ...sotul meu cand aude zice ca "sunt distrusa" :)) ca ma stresez prea mult pt vreme:))....si ma gadeam sa fac poze si in alta parte decat in parc.....mai ales daca o sa fie vreme urata....datimi voi o idee....:P
cu patronul am vorbit. vezi ca este un topic si cu idei pt sedinta foto

cami_rus86
01.04.2010, 17:31:03
chiar ca ti-a crescut burtica mult de cand am vazut eu ultima data primele poze =D> dar cand ne-am intalnit sa iti dau dvd-urile nu parea mare ... chiar ca te mentii foarte bine :( rusine mie ca eu de cateva zile mi-am propus ca merg la alergat ca e tare placut afara dar nu am cu cine si mi tare groaza sa merg singura :">nu e niciuna dintre voi din dumbrava sa mergem la alergat?[-o<[-o<[-o<

DeliDeli
01.04.2010, 18:10:35
multumesc mult!nu fac nimic special...nu mananc foarte mult...cam la fel ca inainte... insa pap dulciuri destul de multe. pana acum e ok sa vedem cu urmeaza;;)

Daca ma pupi pe mine ;)) eu sunt Delia :*

Esti o norocoasa,arati foarte bine si nu o sa ai batai de cap cu slabitul;-)
Mie tare mult imi plac gravidutele subtirele, sunt gingase iar burtica se evidentiaza frumos.
Si mie imi plac mult dulciurile:-p si tot ce mananc in exces se pune...

Dar bebe nu iti cere mancare pt doi?:x

DeliDeli
01.04.2010, 18:12:04
chiar ca ti-a crescut burtica mult de cand am vazut eu ultima data primele poze =D> dar cand ne-am intalnit sa iti dau dvd-urile nu parea mare ... chiar ca te mentii foarte bine :( rusine mie ca eu de cateva zile mi-am propus ca merg la alergat ca e tare placut afara dar nu am cu cine si mi tare groaza sa merg singura :">nu e niciuna dintre voi din dumbrava sa mergem la alergat?[-o<[-o<[-o<

Mie mi-ar placea sa fac aerobic!!!!!!!!! Ii duc lipsa mult, dar in Zalau nu am gasit ceva sa-mi placa... Stiti voi ceva?

CONT-INCHIS-037
01.04.2010, 18:48:00
Eu stau in dumbrava, dar nu vin numai de pasti acasa :D

andrea85
01.04.2010, 20:13:39
Eu stau in dumbrava, dar nu vin numai de pasti acasa :D

Si eu tot in dumbrava stau, ce mica e lumea, dar eu nu vin numai la vara acasa. :D

iulia_mari
01.04.2010, 20:16:36
Bine ca n-ai patit asta la biserica;)) , atunci cand se muta verighetele de pe o mana pe cealalta.
Sa dea Dumnezeu sa le purtati o viata cu aceiasi bucurie de acuma!:)

Multumesc mult Deli :*

iulia_mari
01.04.2010, 20:17:52
Felicitari Iulia pentru verighete, sa le purtati sanatosi si foarte fericiti. <:-P

Mersi Andreea :*

iulia_mari
01.04.2010, 20:19:58

Am vazut poza Adinei de la Foto Smile...e asa frumoasa..:*

iulia_mari
01.04.2010, 20:22:37

Adina...ce burtica mare ai...abia astept bebelasul :* sa avem cu cine ne plimba...adevarul e ca stii sa te mentii in forma...

STEFANIA86
01.04.2010, 23:17:29
Fetelor e adevarat ca a murit patroana de la imperial?eu asa am auzit cica a murit la sauna,voi ce stiti?:(

adina_mari
01.04.2010, 23:20:26
Daca ma pupi pe mine ;)) eu sunt Delia :*

Esti o norocoasa,arati foarte bine si nu o sa ai batai de cap cu slabitul;-)
Mie tare mult imi plac gravidutele subtirele, sunt gingase iar burtica se evidentiaza frumos.
Si mie imi plac mult dulciurile:-p si tot ce mananc in exces se pune...

Dar bebe nu iti cere mancare pt doi?:x
te pup si pe tine dar in mesaj o pupam pe genoveva_1984(o cheama si diana):*

din fericire eu nu am avut niciodata probleme cu kilogramele...m-am mentinut de prin clasa a 8-a tot pe la 50 de kg

DeliDeli
01.04.2010, 23:39:50
Fetelor e adevarat ca a murit patroana de la imperial?eu asa am auzit cica a murit la sauna,voi ce stiti?:(

La sauna??? Fereasca Dumnezeu:(
Mie imi place tare mult sa fac sauna:-SS

andrea85
01.04.2010, 23:42:35

E adevarat???:O:O:O

andrea85
01.04.2010, 23:45:51

din fericire eu nu am avut niciodata probleme cu kilogramele...m-am mentinut de prin clasa a 8-a tot pe la 50 de kg

Sper sa fie si la mine asa, cand voi fi insarcinata.[-o< Eu de cand ma stiu nu am avut niciodata mai mult de 45 de kg, in sesiune si mai putin...:D

DeliDeli
01.04.2010, 23:50:44
Sper sa fie si la mine asa, cand voi fi insarcinata.[-o< Eu de cand ma stiu nu am avut niciodata mai mult de 45 de kg, in sesiune si mai putin...:D
Waw!!! ce inaltime ai?

andrea85
01.04.2010, 23:57:43
Waw!!! ce inaltime ai?

1,62 de cm si in iulie implinesc 25 de ani. La cat de stresant e anul asta, termin facultatea, am licenta anul asta in limba germana plus nunta...nu am deloc sanse sa mai pun ceva pe mine. :D

adina_mari
02.04.2010, 08:26:19
Adina...ce burtica mare ai...abia astept bebelasul :* sa avem cu cine ne plimba...adevarul e ca stii sa te mentii in forma...
abia astept si eu sa-l pot scoate la plimbare;))
>:D< :*

adina_mari
02.04.2010, 08:27:17
la conformatia ta nu cred ca o sa te ingrasi foarte mult>:D<

genoveva_1984
02.04.2010, 08:33:38

Si eu te pup, Adina...>:D<>:D<

genoveva_1984
02.04.2010, 10:01:00
Dragile mele, fie ca Sarbatoarea Sfanta de Inviere sa aduca in sufletele si casele voastre bucurie, speranta, pace, liniste si intelegere. Sarbatori fericite si pline de lumina sfanta!

andrea85
02.04.2010, 11:18:14
la conformatia ta nu cred ca o sa te ingrasi foarte mult>:D<

Cand voi fi insarcinata, cred ca asta va fi cea mai mica problema a mea, important e sa avem un copil sanatos si voios. Asta va doresc si voua Adina, un copil sanatos si frumos! >:D<

adina_mari
02.04.2010, 12:49:12
Cand voi fi insarcinata, cred ca asta va fi cea mai mica problema a mea, important e sa avem un copil sanatos si voios. Asta va doresc si voua Adina, un copil sanatos si frumos! >:D<
multumim!asta ne dorim si noi..sa fi sanatos!kilogramele si alte mici neplaceri ale sarcinii chiar nu mai conteaza

milenap22
03.04.2010, 00:05:42
uau...nu imi vine sa cred ca mai exista cineva asa slab ca mine.....eu cel mai mult am avut 46....dar ca si tine in sesiune mai slabesc si fff greu pun 1 kg pe mine

andrea85
03.04.2010, 11:47:00
uau...nu imi vine sa cred ca mai exista cineva asa slab ca mine.....eu cel mai mult am avut 46....dar ca si tine in sesiune mai slabesc si fff greu pun 1 kg pe mine

Da, acum am 45 de kg, dar cred ca pana la nunta mai slabesc...desi nu as vrea. :D

milenap22
03.04.2010, 13:01:01
Da, acum am 45 de kg, dar cred ca pana la nunta mai slabesc...desi nu as vrea. :D
doomna de la magazinul de la care o sa imi iau rochia mi'a spus ca acuma dupa pasti ar trebui sa dau comanda ca sa ajunga pana in iulie,dar mi frica ca poate mai slabesc pana atunci si ce ma fac:)):))....tot o trimit la modificat?

andrea85
03.04.2010, 14:43:25
doomna de la magazinul de la care o sa imi iau rochia mi'a spus ca acuma dupa pasti ar trebui sa dau comanda ca sa ajunga pana in iulie,dar mi frica ca poate mai slabesc pana atunci si ce ma fac:)):))....tot o trimit la modificat?

Doamna de unde mi-am luat eu rochita, zicea ca-mi face rochita putin mai larga, sa-mi fie buna la vara, pentru ca s-ar putea sa ma ingras...i-am spus ca la capitolul asta nu am nici o sansa;))...nu cumva sa-mi fie prea mare, ziceam eu, daca mai pierd vero 2-3 kg din cauza emotiilor si stresului inainte de nunta. :-SS

adina_mari
03.04.2010, 14:54:19
Paste Fericit, dragelor!
sa aveti parte numai de bucurii alaturi de cei dragi voua!:*

andrea85
03.04.2010, 15:29:44
Paste Fericit, dragelor!
sa aveti parte numai de bucurii alaturi de cei dragi voua!:*

Si eu va doresc un Paste Fericit, plin de lumina, speranta si iubire!!!>:D<