PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

iulia_mari
03.04.2010, 20:25:05
Dragi miresci, va doresc Paste Fericit alaturi de familie si de cei dragi, pupici:*

lauriss
03.04.2010, 22:42:47
Miresicilor, sa aveti parte de un Paste Fericit! Va pup si va imbratisez! :* >:D<

DeliDeli
03.04.2010, 22:42:59
Paste Fericit, tuturor!!! :*

cosmy_24
06.04.2010, 10:12:11
Fie ca lumina sfanta de sarbatori sa va aduca numai bucurii,iar Invierea Domnului sa va inveseleasca sufletul
Hristos A Inviat!!!!

andrea85
06.04.2010, 10:46:36
Fie ca lumina sfanta de sarbatori sa va aduca numai bucurii,iar Invierea Domnului sa va inveseleasca sufletul
Hristos A Inviat!!!!

Adevarat A Inviat!
Miresici, avem din ce in de mai putin timp pana la nunta!!! :-SS<:-P

andrea85
06.04.2010, 14:25:33
Am terminat si cu cardurile de masa....desigur tot pe un mov deschis, desi nu prea se vede in poza...sa va arat impreuna cu suportul de card. ;;)

cosmy_24
06.04.2010, 14:30:45
cami,noi lucram la coregrafie cu o doamna care face cursuri la casa armatei..,dar lucram la ea acasa seara dupa ora 8,... iar la foto/video am ales sa lucram cu sorin sava... cred ca asa il cheama,nush ce credeti voi despre el dar eu sper sa faca treaba buna.
Mai ai o luna pana la nunta.....:-SScum stai cu emotiile?poti spune ca acum incepe cu adevarat numaratoarea inversa

milenap22
06.04.2010, 15:55:09
buna fetelor... http://www.youtube.com/watch?v=e36s7fquoco ce spuneti de piesa asta?ar merge pt primul dans?mie imi place fff mult dar nush daca merge

andrea85
06.04.2010, 16:42:41
buna fetelor... http://www.youtube.com/watch?v=e36s7fquoco ce spuneti de piesa asta?ar merge pt primul dans?mie imi place fff mult dar nush daca merge

Mie imi place, e foarte romantica piesa si versurile se potrivesc de minune. :x

DeliDeli
06.04.2010, 16:47:30
Am terminat si cu cardurile de masa....desigur tot pe un mov deschis, desi nu prea se vede in poza...sa va arat impreuna cu suportul de card. ;;)

Hristos a Inviat!:)

E frumoasa! Tot de acolo ai cumparat suportul?

andrea85
06.04.2010, 16:57:04
Hristos a Inviat!:)

E frumoasa! Tot de acolo ai cumparat suportul?

Adevarat a Inviat!
Da, tot de aici am cumparat suportul, tot in forma de inima, motivul si tema nuntii noastre. :x

iulia_mari
06.04.2010, 19:01:53
Miresici, voi v-ati gandit cum "sa organizati" daca pot spune asa, nunta? adica...veti avea domnisoare si domnisori de onoare? eu am fost la nunti si am vazut tot felul de lucruri diferite...ba nasi au mers dupa mire, ba mirele dupa nasi...din cate stiu eu...mirele cu 2 domnisoare merge dupa nasi si apoi dupa mireasa; voi cum veti proceda?;;)

DeliDeli
06.04.2010, 19:26:25
Miresici, voi v-ati gandit cum "sa organizati" daca pot spune asa, nunta? adica...veti avea domnisoare si domnisori de onoare? eu am fost la nunti si am vazut tot felul de lucruri diferite...ba nasi au mers dupa mire, ba mirele dupa nasi...din cate stiu eu...mirele cu 2 domnisoare merge dupa nasi si apoi dupa mireasa; voi cum veti proceda?;;)

Doi d-sori voi avea eu si doua d-soare mirele:), asta e cert.
Mie mi-ar placea sa mai fie pe langa acestia fete si baieti, cupluri, care sa vina in urma noastra. Da foarte bine in poze mai multe d-soare si d-sori imbracati la fel, acuma sa vad daca ne putem sincroniza.

Eu stiu ca mirele merge dupa nasi si pe urma dupa mireasa.
Dar nu toti nasii au pretentia sa fie ceruti de acasa... din lipsa de timp, sau pt ai mai scuti de deranj... Nasii mei nu sunt din Salaj si nici nu o sa ii ceara de la cineva de acasa...o sa fie la mine acasa si de aici ne cere... Iar perechea din partea mirelui banuiesc ca va fi la mire acasa...
Am mai vazut situatii de genu.
Daca aveti idei noi, interesante:) expuneti-le!;-)

andrea85
06.04.2010, 19:28:22

Pai eu voi avea 2 domnisoare de onoare impreuna cu domnisorii lor. Pe ei ma bazez cel mai mult, pentru ca ei vor avea cele mai multe sarcini...ei vor fi asistentii mei. ^:)^
In rest mai am 2 miresici micute pentru cosuletele de petale de flori.
In rest ma ocup eu de programul nuntii: adica melodia si dansul mirilor, playlist cu melodii pentru momentele speciale ale nuntii, lista cu asezarea invitatilor la masa, ordinea masinilor etc... se vede ca mai am cateva de facut. :-SS

DeliDeli
06.04.2010, 19:30:36
Adevarat a Inviat!
Da, tot de aici am cumparat suportul, tot in forma de inima, motivul si tema nuntii noastre. :x
Am vazut la cineva carduri de masa care in interior aveau loc pt plicurile de bani, mi s-a parut interesant si util...
Ai idee cat costa cardurile acestea?

andrea85
06.04.2010, 19:32:19
Doi d-sori voi avea eu si doua d-soare mirele:), asta e cert.
Mie mi-ar placea sa mai fie pe langa acestia fete si baieti, cupluri, care sa vina in urma noastra. Da foarte bine in poze mai multe d-soare si d-sori imbracati la fel, acuma sa vad daca ne putem sincroniza.

Eu stiu ca mirele merge dupa nasi si pe urma dupa mireasa.
Dar nu toti nasii au pretentia sa fie ceruti de acasa... din lipsa de timp, sau pt ai mai scuti de deranj... Nasii mei nu sunt din Salaj si nici nu o sa ii ceara de la cineva de acasa...o sa fie la mine acasa si de aici ne cere... Iar perechea din partea mirelui banuiesc ca va fi la mire acasa...
Am mai vazut situatii de genu.
Daca aveti idei noi, interesante:) expuneti-le!;-)

Noi nu vom merge dupa nasi, pentru ca avand nunta de zi nu avem timp, si nici ei nu asteapta lucrul asta de la noi. ^:)^
Mirele va fi insotit de 2 domnisoare si vine pe jos dupa mine, sta la vreo 5 minute distanta de mine. :-p
Dupa ce ma cere, eu voi fi insotita de 2 domnisori la primarie, si dupa cununia civila mergem impreuna la sedinta foto. ;-)

DeliDeli
06.04.2010, 19:35:13
Noi nu vom merge dupa nasi, pentru ca avand nunta de zi nu avem timp, si nici ei nu asteapta lucrul asta de la noi. ^:)^
Mirele va fi insotit de 2 domnisoare si vine pe jos dupa mine, sta la vreo 5 minute distanta de mine. :-p
Dupa ce ma cere, eu voi fi insotita de 2 domnisori la primarie, si dupa cununia civila mergem impreuna la sedinta foto. ;-)

Mie la Biserica mi se pare ca trebe organizare...

andrea85
06.04.2010, 19:35:40
Am vazut la cineva carduri de masa care in interior aveau loc pt plicurile de bani, mi s-a parut interesant si util...
Ai idee cat costa cardurile acestea?

Nu stiu cat costa, dar daca vrei ceva mai special la plicurile de bani, e mai avantajos daca le faci tu. Eu o sa fac separat si plicuri de bani. Am luat deja hartii A4 pe mov, si le voi face mai intai pe computer si dupa aia la imprimanta. O sa-ti arat un model sa vezi, la ce m-am gandit eu. ;;)

DeliDeli
06.04.2010, 19:39:03
Nu stiu cat costa, dar daca vrei ceva mai special la plicurile de bani, e mai avantajos daca le faci tu. Eu o sa fac separat si plicuri de bani. Am luat deja hartii A4 pe mov, si le voi face mai intai pe computer si dupa aia la imprimanta. O sa-ti arat un model sa vezi, la ce m-am gandit eu. ;;)
Te rog...:)

andrea85
06.04.2010, 19:40:56
Mie la Biserica mi se pare ca trebe organizare...

Sa-ti povestesc cum facem noi la Biserica. Cand incepe ceremonia, invitatii vor fie deja in Biserica, el va fi condus in Biserica de catre mama lui...e dorinta soacrei si a mirelui meu.
El o sa ma astepte acolo si eu voi intra la brat cu tatal meu, plutind de fericire spre miresoiul meu. Pana aici am ajuns cu organizarea...;))

andrea85
06.04.2010, 19:46:28
Te rog...:)

Plicurile le am acasa, dar o sa fac un model de plic saptamana asta si iti arat. Ok? ;-)

andrea85
06.04.2010, 19:52:10
Delia, la ce buchet de mireasa te-ai gandit? ;;)

DeliDeli
06.04.2010, 20:14:01
Delia, la ce buchet de mireasa te-ai gandit? ;;)

E tare greu... mi-ar placea sa fie si pur, din trandafiri crem deschis, mi-ar placea si din trandafiri rosii, sa fie o pata de culoare totusi...
Imi plac si orhideele... Nu stiu ce o sa aleg pana la urma...

andrea85
06.04.2010, 20:21:39
E tare greu... mi-ar placea sa fie si pur, din trandafiri crem deschis, mi-ar placea si din trandafiri rosii, sa fie o pata de culoare totusi...

Atunci nu sunt singura, care e foarte nehotarata la capitolul asta. Am mai multe idei pentru buchetul meu, dar nu stiu cum sa le combin sa fie in final un buchet frumos si natural, dar nu prea incarcat. :-s
Astea ar fi optiunile mele:
1. trandafiri albi cu frezii mov
2. trandafiri mov cu hortensii mov
3. trandafiri albi cu orhidee vanda mov.
Voi ce ma sfatuti :-\, fac un sondaj, sa vad care buchet primeste cele mai multe puncte?! ;))

DeliDeli
06.04.2010, 21:59:16
Atunci nu sunt singura, care e foarte nehotarata la capitolul asta. Am mai multe idei pentru buchetul meu, dar nu stiu cum sa le combin sa fie in final un buchet frumos si natural, dar nu prea incarcat. :-s
Voi ce ma sfatuti :-\, fac un sondaj, sa vad care buchet primeste cele mai multe puncte?! ;))

Toate sunt frumoase... dar parca din prima foto, cel de jos,stanga jos...

lauriss
06.04.2010, 22:10:58
Toate sunt frumoase... dar parca din prima foto, cel de jos,stanga jos...

Eu zic ca al doilea e cel mai frumos! E atat de pur, natural, gingas,...e pur si simplu superb! Eu pe ala l-as alege,...! Super!

DeliDeli
06.04.2010, 22:39:56
Eu zic ca al doilea e cel mai frumos! E atat de pur, natural, gingas,...e pur si simplu superb! Eu pe ala l-as alege,...! Super!
La buchetul Andreei te referi,nu?

adina_mari
06.04.2010, 22:40:50
mie imi place al 3 lea.

se pare ca nu prea te ajutam:))fiecare prefera altceva

adina_mari
06.04.2010, 22:43:41
dezavantajul la trandafirii crem sau albi e ca nu prea se disting bine poze de rochita...
si eu ador orhideele si trandafirii si mi-a fost foarte greu sa ma hotarasc ce buchet sa aleg.

lauriss
06.04.2010, 22:50:55
La buchetul Andreei te referi,nu?

Da Delia, la buchetul Andreei ma refeream, scuze ca v-am bagat in ceata,am lasat mesajul tau din greseala atunci si nu s-a prea inteles daca la ale tale ma refer la ale Andreei!:huh:
:gen_16:

lauriss
06.04.2010, 22:55:02

Daca tot a venit vorba Delia ,..hai sa iti zic ca din ale talee mi-a placut extraordinar de mult primul si al 4-lea! Dar totusi cred ca 4-lea cel mai mult!

andrea85
06.04.2010, 23:21:29
mie imi place al 3 lea.

se pare ca nu prea te ajutam:))fiecare prefera altceva

Mersi de ajutor fetelor, chiar daca fiecare dintre voi a ales un alt buchet. Preferatul meu este al 3lea.:x Imi place la nebunie buchetul asta mov, dar nu stiu daca gasesc hortensii in august. Voi ce ziceti? :-\

andrea85
06.04.2010, 23:24:50

Eu optez pentru primul si al doilea buchet...pentru ca daca ai o rochita alba, atunci pe poze arata foarte bine, daca ai totusi o "pata" de culoare si nu e totul in alb, si de aceea optez eu pentru buchete colorate. ;;)

adina_mari
06.04.2010, 23:37:56
Mersi de ajutor fetelor, chiar daca fiecare dintre voi a ales un alt buchet. Preferatul meu este al 3lea.:x Imi place la nebunie buchetul asta mov, dar nu stiu daca gasesc hortensii in august. Voi ce ziceti? :-\
deci eu am nimerit:D

eu cred ca se gasesc.

andrea85
06.04.2010, 23:41:54
deci eu am nimerit:D

eu cred ca se gasesc.

Da, tu ai nimerit. Oricum nu am fost surprinsa, deja banuiam ca avem in multe lucruri gusturi similare, ca si in cazul rochitei tale, pe care am adorat-o si acum mi-am cumparat una asemanatoare. :*

DeliDeli
07.04.2010, 02:28:27
Eu am ajuns la concluzia ca buchetele din trandafiri albi/crem sau ori ce alte flori albe sunt superbe luate separat,singure. Au o puritate si o gingasie aparte.
Insa cele colorate sunt perfecte in mana miresei! Se evidentiaza frumos si dau alta nota miresei:)

adina_mari
07.04.2010, 11:29:20
Da, tu ai nimerit. Oricum nu am fost surprinsa, deja banuiam ca avem in multe lucruri gusturi similare, ca si in cazul rochitei tale, pe care am adorat-o si acum mi-am cumparat una asemanatoare. :*
>:D<>:D<:*
abia astept sa te vad miresica!

adina_mari
07.04.2010, 11:30:35
Eu am ajuns la concluzia ca buchetele din trandafiri albi/crem sau ori ce alte flori albe sunt superbe luate separat,singure. Au o puritate si o gingasie aparte.
Insa cele colorate sunt perfecte in mana miresei! Se evidentiaza frumos si dau alta nota miresei:)
ai perfecta dreptate.:*

andrea85
07.04.2010, 11:34:35
>:D<>:D<:*
abia astept sa te vad miresica!

Si eu abia astept ziua cea MARE! >:D<

CONT-INCHIS-037
07.04.2010, 11:56:35
Bine v-am regasit fetelor:D
Hristos a Inviat!

andrea85
07.04.2010, 11:58:16
Hristos a Inviat!

Adevarat a Inviat!
Bine ai revenit! >:D<

adina_mari
07.04.2010, 11:59:02
Hristos a Inviat!
adevarat a inviat!

cami_rus86
07.04.2010, 13:24:26
iar sunt intarziata saptamanii: ;;) Hristos a inviat!
nu am avut timp sa mai intru scz

legat de buchete: andre mie imi place al 2-lea si al 3-lea buchet
iar la delia imi place al 2-lea :)>-

eu pt buchet nu ma stresez... cred ca voi alege trandafiri rosii boboci si nu as vrea sa lege cu nici o panglica partea tulpinei... as vrea sa se vada verdele acela crud:D as vrea ceva de genul cum a avut adina dar pe rosu ce ziceti?

andrea85
07.04.2010, 13:28:17

eu pt buchet nu ma stresez... cred ca voi alege trandafiri rosii boboci si nu as vrea sa lege cu nici o panglica partea tulpinei... as vrea sa se vada verdele acela crud:D as vrea ceva de genul cum a avut adina dar pe rosu ce ziceti?

Mie mi-a placut deja buchetul Adinei, deci cred ca si pe rosu va arata bine. ;-)

DeliDeli
07.04.2010, 14:15:52

Va fi superb! Rosu e plin de viata, se evidentiaza ;-)

ondina007
07.04.2010, 18:19:37
si eu am o rochita

iulia_mari
07.04.2010, 18:40:45

Andreea, eu as opta pt al 3-lea buchet...e superb si va fi un contrast placut intre rochita si flori :)

iulia_mari
07.04.2010, 18:43:48

eu zic ca buchetul al 4-lea e foarte frumos, se potriveste evenimentului, dar in caz ca vrei sa iasa in evidenta, ar fi bine sa aiba si un pic de culoare iar pt asta merge buchetul rosu...depinde de tine ce doresti :-p

iulia_mari
07.04.2010, 18:49:32
Miresici, am o problema...nu ma pot hotari in privinta invitatiilor...imi plac mai multe modele dar nici una in mod deosebit, asa ati patit si voi? maine iar merg sa vad...poate ma hotarasc intr-un final(:|

ondina007
07.04.2010, 19:43:54
mie buchetul mi l-a facut sotul.ziceau ceva de un obicei ca asa ar tb

DeliDeli
07.04.2010, 20:26:51
eu zic ca buchetul al 4-lea e foarte frumos, se potriveste evenimentului, dar in caz ca vrei sa iasa in evidenta, ar fi bine sa aiba si un pic de culoare iar pt asta merge buchetul rosu...depinde de tine ce doresti :-p

Si mie imi plac toate, dar va trebui sa aleg unu :x. Probabil ma voi opri la unu din trandafiri rosii..sau cine stie ce mai vad intre timp;)) Poate ne arati si tu ce ti-ai dori:) sau macar ne zici.

DeliDeli
07.04.2010, 20:31:02
mie buchetul mi l-a facut sotul.ziceau ceva de un obicei ca asa ar tb

Si eu stiu de obiceiul acesta. Mirele ii aduce buchetul miresei, asa am vazut peste tot, dar asta nu inseamna ca nu il alege ea ;))

andrea85
07.04.2010, 20:54:41
Andreea, eu as opta pt al 3-lea buchet...e superb si va fi un contrast placut intre rochita si flori :)

Si eu tot pentru buchetul al 3lea sunt si cred ca asa va si ramane. ;;)

andrea85
07.04.2010, 20:56:10
Si eu stiu de obiceiul acesta. Mirele ii aduce buchetul miresei, asa am vazut peste tot, dar asta nu inseamna ca nu il alege ea ;))

Eu aleg buchetul, el plateste, el imi aduce buchetul si eu il tin..cam asa e ordinea la noi. ;))

andrea85
07.04.2010, 21:19:39
Miresici, am o problema...nu ma pot hotari in privinta invitatiilor...imi plac mai multe modele dar nici una in mod deosebit, asa ati patit si voi? maine iar merg sa vad...poate ma hotarasc intr-un final(:|

Si noi, cel mai greu ne-am hotarat la invitatii. Am vazut foooarte multe modele si de fiecare data cand ne-am hotarat la o invitatie, ziua urmatoare nu ne-a mai placut. Pana cand prin coincidenta am vazut un model care ne-a placut, am si dat comanda si in 2 zile au fost gata invitatiile. ;;)

dia_simpatyka
07.04.2010, 21:50:36
salutare fetelor.ce mai faceti?N-am mai povestit de mult timp,deja se incarca programul nostru si devenim mai emotionati :) peste fix o luna e nunta :-SS.maine merg sa-mi caut incaltamintea si ceva model de diadema,dar nu clasica... vreau altceva mai deosebit... mici detalii care dau atata stres.....
,mai vbim.va pup.pa-pa

andrea85
07.04.2010, 21:55:19
salutare fetelor.ce mai faceti?N-am mai povestit de mult timp,deja se incarca programul nostru si devenim mai emotionati :) peste fix o luna e nunta :-SS.maine merg sa-mi caut incaltamintea si ceva model de diadema,dar nu clasica... vreau altceva mai deosebit... mici detalii care dau atata stres.....
,mai vbim.va pup.pa-pa

Buna draga! Mai ai atat de putin pana la nunta, tu esti prima miresica de 2010 de aici. Cred ca esti foarte emotionata si ai un program plin. Iti doresc mult spor pe ultima suta de metri. >:D<

STEFANIA86
07.04.2010, 23:35:24
Buna fetelor,sa va arat buchetele pt domnisoarele de onoare si pt nase care le-am facut eu acasa si au fost foarte multumite si pe urma buchetul meu de mireasa.Buchetele naselor au fost cu trandafiri rosii si albi iar ceilalti pt domnisoarele de onoare

DeliDeli
08.04.2010, 02:07:45
Buna fetelor,sa va arat buchetele pt domnisoarele de onoare si pt nase care le-am facut eu acasa si au fost foarte multumite si pe urma buchetul meu de mireasa.Buchetele naselor au fost cu trandafiri rosii si albi iar ceilalti pt domnisoarele de onoare

Si eu am vb cu fetele sa facem buchetele lor noi. Mi-ar placea din lacrimioare, dar nu cred ca voi gasii atunci, improvizam noi ceva :).

In ultima poza esti tu?:) Mi te imaginam altfel :-p...in poza de la avatar nu se distinge foarte bine.

DeliDeli
08.04.2010, 02:10:46
,mai vbim.va pup.pa-pa

O sa mai ai timp sa ne impartasesti si noua?:) Sau dupa nunta;;)
Mult spor ;-) si bafta sa gasesti ce te multumeste ;;)

andrea85
08.04.2010, 11:15:19
Si eu am vb cu fetele sa facem buchetele lor noi. Mi-ar placea din lacrimioare, dar nu cred ca voi gasii atunci, improvizam noi ceva :).

In ultima poza esti tu?:) Mi te imaginam altfel :-p...in poza de la avatar nu se distinge foarte bine.

Eu nu o sa am buchete pentru domnisoarele de onoare, ci corsaje, adica bratari din flori naturale. ;-)

andrea85
08.04.2010, 12:09:26
Fetelor as avea nevoie de ceva informatii...
Stiti cumva cat costa 1 m de tull in Zalau si cunoasteti pe cineva, care se ocupa cu pungi personalizate pentru nunta? :-\[-o<

DeliDeli
08.04.2010, 13:19:22
Eu nu o sa am buchete pentru domnisoarele de onoare, ci corsaje, adica bratari din flori naturale. ;-)

Tot ce e din flori naturale e superb;-)

Eu prefer buchetelele pt fete in loc de corsaje, mi s-a "pus mie pata pe ele" ;)) Nu zic ca e mai bine, sau mai frumos, e ceea ce imi doresc eu :-p

DeliDeli
08.04.2010, 13:32:16
Fetelor as avea nevoie de ceva informatii...
Stiti cumva cat costa 1 m de tull in Zalau si cunoasteti pe cineva, care se ocupa cu pungi personalizate pentru nunta? :-\[-o<

Inca nu m-am informat cat costa tullul...si mie imi trebuie pt impodobirea masinilor sau a masinii:-p, ma gandesc sa pun numai pe masina miresei tull;)) sa se vada ca acolo e mireasa ;))

Am un nr de tel de la cei care se ocupa cu pungi personalizate, dar e din Cluj firma.
Inca nu am facut comanda, azi i-am sunat prima data,dupa ce am citit mesajul tau;)). Au un site pe internet...oare e ceva problema daca il postez aici? Care e regula?
Ti-l las in private.

Mie imi plac tare mult cutiile acelea, de aceea am tot evitat sa ma interesez de pungi. Dar cred ca sunt destul de scumpe cutiile si atunci tot la pungi raman...

andrea85
08.04.2010, 13:32:33
Tot ce e din flori naturale e superb;-)

Eu prefer buchetelele pt fete in loc de corsaje, mi s-a "pus mie pata pe ele" ;)) Nu zic ca e mai bine, sau mai frumos, e ceea ce imi doresc eu :-p

Pai asta e si cel mai important...sa ai la nunta ta tot ce iti doresti tu si ce iti place tie. ;-)

andrea85
08.04.2010, 13:39:15
Inca nu m-am informat cat costa tullul...si mie imi trebuie pt impodobirea masinilor sau a masinii:-p, ma gandesc sa pun numai pe masina miresei tull;)) sa se vada ca acolo e mireasa ;))

Am un nr de tel de la cei care se ocupa cu pungi personalizate, dar e din Cluj firma.
Inca nu am facut comanda, azi i-am sunat prima data,dupa ce am citit mesajul tau;)). Au un site pe internet...oare e ceva problema daca il postez aici? Care e regula?
Ti-l las in private.

Mie imi plac tare mult cutiile acelea, de aceea am tot evitat sa ma interesez de pungi. Dar cred ca sunt destul de scumpe cutiile si atunci tot la pungi raman...

Te rog trimite-mi si mie in PM siteul cu pungile personalizate. :)

CONT-INCHIS-037
08.04.2010, 13:41:29

Ti-l las in private.

Deli imi trimiti si mie detaliile de la firma respectiva??:)

DeliDeli
08.04.2010, 13:59:47
Fetelor ati primit pm-ul?
Intre timp am sunat si la Firma din Tg. Mures care confectioneaza cutii.
1.60 e pretul unei cutii, indiferent daca e pt sticla de vin sau palinca.
Si se mai plateste curierul.

andrea85
08.04.2010, 14:07:03

Da, am primit PM. Pai pungile sunt doar la 1 RON, daca le personalizezi atunci mai platesti 0,60 de Bani. ;-)

DeliDeli
08.04.2010, 14:09:17
Da, am primit PM. Pai pungile sunt doar la 1 RON, daca le personalizezi atunci mai platesti 0,60 de Bani. ;-)
Da, Clujul e aproape si poti sa le ridici singur ;-)
Ai obs ca este pe movul tau;;)?

CONT-INCHIS-037
08.04.2010, 14:10:08
Am primit si eu , multumesc. Nu is scumpe la 1 leu bucata, is chiar accesibile.

andrea85
08.04.2010, 14:12:20
Da, Clujul e aproape si poti sa le ridici singur ;-)
Ai obs ca este pe movul tau;;)?

Da, am vazut draga! ;-)

milenap22
08.04.2010, 14:53:26

Ti-l las in private.

imi poti spune si mie te rog site'u cu pungile?

DeliDeli
08.04.2010, 15:35:47
imi poti spune si mie te rog site'u cu pungile?

Sigur:) Ti l-am trimis in PM.

DeliDeli
08.04.2010, 15:40:47
Da, am vazut draga! ;-)

Care model ti-a placut?

andrea85
08.04.2010, 17:55:04
Care model ti-a placut?

Pai nu cred ca o sa iau punga cea mov, imi place mai mult cea cu verighetele. ;-)

DeliDeli
08.04.2010, 19:34:41
Pai nu cred ca o sa iau punga cea mov, imi place mai mult cea cu verighetele. ;-)

E foarte elegant modelul ;-) Arata bine, eu am una acasa, exact modelul ales de tine, cum am primit la o nunta si acuma am obs ca e de la firma asta. Atunci am vazut prima data pungi personalizate pt nunta si chiar am fost placut surprinsa, aratau foarte bine.

andrea85
08.04.2010, 20:11:39
E foarte elegant modelul ;-) Arata bine, eu am una acasa, exact modelul ales de tine, cum am primit la o nunta si acuma am obs ca e de la firma asta. Atunci am vazut prima data pungi personalizate pt nunta si chiar am fost placut surprinsa, aratau foarte bine.

Pai pungile astea sunt exact ce caut eu pentru cadoul invitatilor, adica pentru minitorul in caserola si scticluta personalizata cu bautura. ;-)

DeliDeli
08.04.2010, 20:14:48
Pai pungile astea sunt exact ce caut eu pentru cadoul invitatilor, adica pentru minitorul in caserola si scticluta personalizata cu bautura. ;-)

Perfect atunci! ;-)

andrea85
08.04.2010, 20:16:23
Perfect atunci! ;-)

Tie ce model iti place sau optezi pentru cutiute?
Off topic: Ai devenit printesica!!!<:-P

DeliDeli
08.04.2010, 20:26:49
Tie ce model iti place sau optezi pentru cutiute?
Off topic: Ai devenit printesica!!!<:-P

Daca o sa aleg pungile personalizate probabil o sa aleg acest model cu verighete.
Inca ma mai gandesc... imi place mult si cutia. Mai astept putin, nu mult ca imi place cand achizitionez lucruri pt nunta;))

andrea85
08.04.2010, 20:30:42
Daca o sa aleg pungile personalizate probabil o sa aleg acest model cu verighete.
Inca ma mai gandesc... imi place mult si cutia. Mai astept putin, nu mult ca imi place cand achizitionez lucruri pt nunta;))

Si mie imi place.;)) Acum sunt la capitolul: pungi si sticlute personalizate, plicuri de bani si deco pentru masini si la noi la casa. ;-)

DeliDeli
08.04.2010, 20:41:57
Si mie imi place.;)) Acum sunt la capitolul: pungi si sticlute personalizate, plicuri de bani si deco pentru masini si la noi la casa. ;-)

Eu pt acasa inca nu m-am gandit la nimic...
Sticlutele mi-au ajuns... O sa cumpar plicurile acelea simple, nu stiu daca le mai personalizez, tu te gandesti sa le pastrezi? sau pt ce le personalizezi? sa impresionezi invitatii si cu asta:>
Pt decorarea masinilor cred ca am vb cu Simona, nici nu mai stiu;)) daca am zis sa mi le faca ea sau urma sa cumpar eu tullul, dar cred ca e de la ea, oricum nu e nimic batut in cuie, urmeaza sa ma stabilim multe chestii.

icksu
08.04.2010, 20:54:38
de unde ai luat sticlutele? si eu caut in disperare ceva sticlute de 0.33 pt palinca .. au fost scumpe? daca se poate da-mi si mie ceva date de contact pe un pm .. mersi fain

andrea85
08.04.2010, 21:00:49
Eu pt acasa inca nu m-am gandit la nimic...
Sticlutele mi-au ajuns... O sa cumpar plicurile acelea simple, nu stiu daca le mai personalizez, tu te gandesti sa le pastrezi? sau pt ce le personalizezi? sa impresionezi invitatii si cu asta:>
Pt decorarea masinilor cred ca am vb cu Simona, nici nu mai stiu;)) daca am zis sa mi le faca ea sau urma sa cumpar eu tullul, dar cred ca e de la ea, oricum nu e nimic batut in cuie, urmeaza sa ma stabilim multe chestii.

Deci...plicurile le fac eu pentru ca le vreau personalizate si pe mov, si daca le-as cumpara pe mov ar fi mai scumpe, si oricum imi place sa confectionez singura unele lucruri pentru nunta.:D Si le voi pastra ca amintire, pe cele pe care va fi scris o dedicatie sau ceva personal pentru noi doi.
Si tullul il cumpar eu, pentru ca imi trebuie mult la casa si la masinile invitatilor. ;-)

andrea85
08.04.2010, 21:03:34
de unde ai luat sticlutele? si eu caut in disperare ceva sticlute de 0.33 pt palinca .. au fost scumpe? daca se poate da-mi si mie ceva date de contact pe un pm .. mersi fain

Pai Iulia spunea ca in Zalau sunt sticlutele cam la 0.5 de Bani, dar inca nu are nici ea un numar de contact...era vorba despre un domn de la Gradina Poporului, daca nu ma insel...:-s

DeliDeli
08.04.2010, 21:21:23
Deci...plicurile le fac eu pentru ca le vreau personalizate si pe mov, si daca le-as cumpara pe mov ar fi mai scumpe, si oricum imi place sa confectionez singura unele lucruri pentru nunta.:D Si le voi pastra ca amintire, pe cele pe care va fi scris o dedicatie sau ceva personal pentru noi doi.
Si tullul il cumpar eu, pentru ca imi trebuie mult la casa si la masinile invitatilor. ;-)
Ce te-ai gandit sa impodobesti acasa?

andrea85
08.04.2010, 21:58:00
Ce te-ai gandit sa impodobesti acasa?

Pai balustrada din casa scarii vreau sa o impodobesc cu fundinte din tull si cu flori naturale. Si poate ca la intrarea in bloc mai fac si o arcada sau inchiriez una...la asa ceva m-am gandit. ;-)

STEFANIA86
08.04.2010, 22:27:51

Da sunt eu,stai linistita ca toata lumea zice ca nu-s eu;))am fost foarte schimbata la nunta toata lumea a ramas mirata.....mai ales mami cand am ajuns acasa s-a apucat de plans si o vecina acum intr-o zi cand i-am aratat pozele de la nunta a zis ca imi bat joc de ea si ii arat poze cu prima sotie a lui Calin=)),nu a crezut ca sunt eu.....coafura mi-a facut-o Mari de la porrolissum si va spun sincer ca o saptamna am stat tot asa si mai puteam sta numai ca a inceput sa ma manance capul....

DeliDeli
08.04.2010, 23:07:48
Da sunt eu,stai linistita ca toata lumea zice ca nu-s eu;))am fost foarte schimbata la nunta toata lumea a ramas mirata.....mai ales mami cand am ajuns acasa s-a apucat de plans si o vecina acum intr-o zi cand i-am aratat pozele de la nunta a zis ca imi bat joc de ea si ii arat poze cu prima sotie a lui Calin=)),nu a crezut ca sunt eu.....coafura mi-a facut-o Mari de la porrolissum si va spun sincer ca o saptamna am stat tot asa si mai puteam sta numai ca a inceput sa ma manance capul....
Vreau sa mai vad poze de la nunta ta;;):D

andrea85
08.04.2010, 23:35:19

Sincer nici eu nu te-am recunoscut. Ti-am vazut rochita frumoasa, dar pe pozele de nunta arati total diferit.
Si eu tot la Mari imi fac coafura si sper sa tina bine si mult. ;;)

andrea85
09.04.2010, 12:03:12
Fetelor am vorbit cu firma din Cluj pentru pungi personalizate si cred ca saptamana viitoare o sa si dau comanda. O sa ii comand la Cluj la un prieten, pentru ca pentru livrarea in alta localitate ar trebui sa mai platesc 30 de RON. :D

iulia_mari
09.04.2010, 13:35:27
Miresici, ne-am ales modelul de invitatii...am vrut ceva elegant si simplu si pana la urma am gasit ;-) suntem foarte incantati...apropo, v-ati gandit la textul de pe invitatii?

iulia_mari
09.04.2010, 13:36:26
Sincer nici eu nu te-am recunoscut. Ti-am vazut rochita frumoasa, dar pe pozele de nunta arati total diferit.
Si eu tot la Mari imi fac coafura si sper sa tina bine si mult. ;;)

Andreea, pe cand mergi la Mari la proba?

andrea85
09.04.2010, 13:54:40
Miresici, ne-am ales modelul de invitatii...am vrut ceva elegant si simplu si pana la urma am gasit ;-) suntem foarte incantati...apropo, v-ati gandit la textul de pe invitatii?

E foarte frumos invitatia, cum spuneai si tu elegant si simplu. Unde ati gasit modelul asta,pe internet?
Eu o sa ma duc doar in iulie la proba de coafura, cu o luna inainte de nunta. Tu parca spuneai ca te duci in aprilie, nu? :-\

iulia_mari
09.04.2010, 20:13:25
E foarte frumos invitatia, cum spuneai si tu elegant si simplu. Unde ati gasit modelul asta,pe internet?
Eu o sa ma duc doar in iulie la proba de coafura, cu o luna inainte de nunta. Tu parca spuneai ca te duci in aprilie, nu? :-\

Modelul este si pe internet, dar noi l-am comandat de la Lili la un pret foarte bun...la proba trebuia sa merg in 3 aprilie dar am reprogramat pe alta data (urmeaza sa o stabilim) pt ca in 4 erau Pastile.

Apropo...stiai ca la Titan sunt plasute pt cadou? numa ca nu sunt personalizate...sunt colorate

dia_simpatyka
09.04.2010, 20:46:21
fetelor... am obs ca unele dintre voi v-ati facut deja comenzi la sticle,pungi etc.dar cum ati stiut cate sa comandat?:-\ noi suntem in dubii... cred ca abia sapt viitoare dam comanda la sticlute,cautam vinu (bine.. la noi e cazu :D ) dar noi am asteptat sa stim aproximativ care va fi nr de persoane prezente la nunta... ah si daca stiti de unde sa poate cumpara tull la metru sa-mi spuneti si mie va rog :)
va pup
paaa

andrea85
09.04.2010, 21:17:59
Modelul este si pe internet, dar noi l-am comandat de la Lili la un pret foarte bun...la proba trebuia sa merg in 3 aprilie dar am reprogramat pe alta data (urmeaza sa o stabilim) pt ca in 4 erau Pastile.

Apropo...stiai ca la Titan sunt plasute pt cadou? numa ca nu sunt personalizate...sunt colorate

Nu stiam, dar nici nu cunosc Titanul...este vorba despre o firma din Zalau? Si la ce pret sunt pungile acolo? :D :-\

andrea85
09.04.2010, 21:20:59
fetelor... am obs ca unele dintre voi v-ati facut deja comenzi la sticle,pungi etc.dar cum ati stiut cate sa comandat?:-\ noi suntem in dubii... cred ca abia sapt viitoare dam comanda la sticlute,cautam vinu (bine.. la noi e cazu :D ) dar noi am asteptat sa stim aproximativ care va fi nr de persoane prezente la nunta... ah si daca stiti de unde sa poate cumpara tull la metru sa-mi spuneti si mie va rog :)
va pup
paaa

In Zalau m-am interesat eu, si 1 m de tull este la 3-3.5 RON si il gasesti la orice magazin cu materiale.
Iar la sticlute si pungi noi stim deja aproximativ cati invitati o sa avem, oricum eu comand si in plus cateva sa fiu sigura ca ajunge pentru toti. :)

DeliDeli
09.04.2010, 21:42:07
In Zalau m-am interesat eu, si 1 m de tull este la 3-3.5 RON si il gasesti la orice magazin cu materiale.
Iar la sticlute si pungi noi stim deja aproximativ cati invitati o sa avem, oricum eu comand si in plus cateva sa fiu sigura ca ajunge pentru toti. :)

Unde ai gasit tull la 3-3.5 ?
Eu chiar azi am vazut si ma gandeam sa ti zic pt ca mi am amintit ca ai intrebat...dar am vazut cu 5.50 la 1m pe 1.50m.

andrea85
09.04.2010, 21:55:15
Unde ai gasit tull la 3-3.5 ?
Eu chiar azi am vazut si ma gandeam sa ti zic pt ca mi am amintit ca ai intrebat...dar am vazut cu 5.50 la 1m pe 1.50m.

Pai sora mea zicea ca a vazut intr-un magazin tull la 3.5 RON. Nu stiu ce magazin, dar o sa o intreb. :)>-

DeliDeli
09.04.2010, 22:04:57
Fetelor am vorbit cu firma din Cluj pentru pungi personalizate si cred ca saptamana viitoare o sa si dau comanda. O sa ii comand la Cluj la un prieten, pentru ca pentru livrarea in alta localitate ar trebui sa mai platesc 30 de RON. :D

Eu cand am vb cu tipul nici nu mi-a zis ca e 30 de lei transportul, adevarul e ca nici n am intrebat;)) pt ca din start ma gandeam sa le ridic eu...
O sa comanzi modelul cu verighetele?

andrea85
09.04.2010, 22:14:12
Eu cand am vb cu tipul nici nu mi-a zis ca e 30 de lei transportul, adevarul e ca nici n am intrebat;)) pt ca din start ma gandeam sa le ridic eu...
O sa comanzi modelul cu verighetele?

Pai nici eu nu o sa dau 30 de RON (taxa de transport pentru alte localitati) pentru livrare, o sa le comand pe o adresa din Cluj si le ridic eu de acolo. :D Si da, raman la modelul cu verighete. ;-)

DeliDeli
09.04.2010, 22:38:56

E frumos modelul:) Asa se vede in poza sau e destul de mare invitatia?

Azi am primit o invitatie de nunta si e ivory:) mireasa e innebunita dupa aceasta nuanta, e chiar frumosa! Imi zicea ca le-a facut undeva pe str. Traian cu 1.7 RON ,mie se pare bun pretul! Acelasi model am vazut in Cj la 1.82 RON.

Eu pt text am tot cules de ici colo si am facut unul pe placul meu;)) care zic eu ca ni se potriveste...

DeliDeli
09.04.2010, 22:41:15
Pai nici eu nu o sa dau 30 de RON (taxa de transport pentru alte localitati) pentru livrare, o sa le comand pe o adresa din Cluj si le ridic eu de acolo. :D Si da, raman la modelul cu verighete. ;-)

O alegere eleganta ;;)

andrea85
09.04.2010, 22:45:50

Azi am primit o invitatie de nunta si e ivory:) mireasa e innebunita dupa aceasta nuanta, e chiar frumosa! Imi zicea ca le-a facut undeva pe str. Traian cu 1.7 RON ,mie se pare bun pretul! Acelasi model am vazut in Cj la 1.82 RON.

Eu pt text am tot cules de ici colo si am facut unul pe placul meu;)) care zic eu ca ni se potriveste...

Asa am facut si eu. M-am inspirat din mai multe texte si le-am combinat intre ele, pana ce a iesit ceva frumos si original. ;-)

DeliDeli
09.04.2010, 22:46:14

Ne spui si noua pretul invitatiilor si al plasutelor de la Titan?:)

DeliDeli
09.04.2010, 22:49:57
Asa am facut si eu. M-am inspirat din mai multe texte si le-am combinat intre ele, pana ce a iesit ceva frumos si original. ;-)

Nici eu nu o sa ma duc chiar pe clasicele texte... nici nu e cel mai original:-p pt ca tot de pe invitatii e adunat ;))
Imi mai zici inca o data cat au costat invitatiile voastre, te rog?!

DeliDeli
09.04.2010, 22:58:31
va pup
paaa

Am aproximat si noi ;)) am aruncat ochii pe lista de invitati si... asa :)
Mie mi s-a parut cea mai usoara decizie;)) in raport cu altele:-p
Nu cred ca o sa raman cu ele...si daca nu le folosesc toate la nunta tot se mai gaseste unu altu la care sa ii dai dupa... sper sa mi ramana si mie una de amintire;)) Iar in caz ca sunt prea putine, lipsesc cateva bucati, nu o sa mai fac comanda pt atata, improvizam:-p

Eu am vazut tull la metru intr-un magazin de materiale, e situat in spate la Leonardo, nu chiar in spate...cum se merge spre dulcicom (de la Leonardo) pe partea dreapta...

andrea85
09.04.2010, 23:15:17
Nici eu nu o sa ma duc chiar pe clasicele texte... nici nu e cel mai original:-p pt ca tot de pe invitatii e adunat ;))
Imi mai zici inca o data cat au costat invitatiile voastre, te rog?!

Inivitatiile noastre sunt tot cu inimoare si au costat 2 Ron/buc. :)

andrea85
09.04.2010, 23:16:56
Am aproximat si noi ;)) am aruncat ochii pe lista de invitati si... asa :)
Mie mi s-a parut cea mai usoara decizie;)) in raport cu altele:-p
Nu cred ca o sa raman cu ele...si daca nu le folosesc toate la nunta tot se mai gaseste unu altu la care sa ii dai dupa... sper sa mi ramana si mie una de amintire;)) Iar in caz ca sunt prea putine, lipsesc cateva bucati, nu o sa mai fac comanda pt atata, improvizam:-p

Eu am vazut tull la metru intr-un magazin de materiale, e situat in spate la Leonardo, nu chiar in spate...cum se merge spre dulcicom (de la Leonardo) pe partea dreapta...

La acest magazin ma gandeam si eu...acolo e 5.5 Ron 1 m de tull? :-\

adina_mari
10.04.2010, 09:43:32
La acest magazin ma gandeam si eu...acolo e 5.5 Ron 1 m de tull? :-\
da atat e. am fost si eu joi pe acolo si am vazut.

iulia_mari
10.04.2010, 18:44:24
Titan este chiar langa Multicom, in aceeasi curte...preturile difera in functie de marimea plasutelor...noi ne-am uitat la cele medii si costau 0.93 bani, dar parca mi se par putin cam mari, voi v-ati comandat pungile? si cam ce marime sunt?

iulia_mari
10.04.2010, 18:46:31

Invitati e potrivita...poate pare mare in poze dar in realitate e cum trebuie...:D si a noastra a costat tot 1,7 lei iar in alt loc unde am fost, am vazut exact acelasi model si costa 2,87

iulia_mari
10.04.2010, 18:48:35

Andreea, imi trimiti un PM cu siteul de unde ti-ai comandat plasutele?

DeliDeli
11.04.2010, 00:14:07
Invitati e potrivita...poate pare mare in poze dar in realitate e cum trebuie...:D si a noastra a costat tot 1,7 lei iar in alt loc unde am fost, am vazut exact acelasi model si costa 2,87

Tot in Zalau? Asa mare diferenta de pret?

Ti-am lasat in PM siteul cu pungile.

STEFANIA86
11.04.2010, 02:27:36
Fetelor de ce nu va intelegeti toate la un loc cati metri de tull va trebuie si sa va cumparati de la bazar ca vinde cineva acolo si daca luati mai mult va lasa la 1.5 ron metru si platiti toate un singur curier:-\

STEFANIA86
11.04.2010, 02:28:54
Ceau Adina ,ce mai faceti?ce face micutul Alex?nu ati mai intrat pe mess de mult....sunteti bine?va pupam:*

DeliDeli
11.04.2010, 17:50:52
Ceau Adina ,ce mai faceti?ce face micutul Alex?nu ati mai intrat pe mess de mult....sunteti bine?va pupam:*

Bebele tau va fi fetita sau baietel?:)

iulia_mari
11.04.2010, 17:59:47
Tot in Zalau? Asa mare diferenta de pret?

Ti-am lasat in PM siteul cu pungile.

Mersi pt PM :*, da da, tot in Zalau am fost si in doua locuri diferite e asa mare diferenta de pret

DeliDeli
11.04.2010, 18:08:00
Mersi pt PM :*, da da, tot in Zalau am fost si in doua locuri diferite e asa mare diferenta de pret
Mersi! E bine de stiut! O sa cer si eu mai multe oferte...

DeliDeli
11.04.2010, 19:01:46
Fetelor de ce nu va intelegeti toate la un loc cati metri de tull va trebuie si sa va cumparati de la bazar ca vinde cineva acolo si daca luati mai mult va lasa la 1.5 ron metru si platiti toate un singur curier:-\

Buna idee! Cine se alatura?

CONT-INCHIS-037
11.04.2010, 20:15:18
Buna idee! Cine se alatura?
Si eu as vrea vreo 30 de metri, am vz ca inca mai are tipa de pe bazar.

andrea85
11.04.2010, 20:48:55
Si eu as vrea vreo 30 de metri, am vz ca inca mai are tipa de pe bazar.

Eu mi-am luat deja de la ea 30 de m de tull...daca stiam ca si voi vreti puteam sa cumparam impreuna si asa nu platea fiecare dintre noi taxele postale. :|

CONT-INCHIS-037
11.04.2010, 20:52:49
Eu mi-am luat deja de la ea 30 de m de tull...daca stiam ca si voi vreti puteam sa cumparam impreuna si asa nu platea fiecare dintre noi taxele postale. :|
Si cat ai dat pe 1m??1,5 ron? dar taxele cat te-au costat?

andrea85
11.04.2010, 20:53:14
Titan este chiar langa Multicom, in aceeasi curte...preturile difera in functie de marimea plasutelor...noi ne-am uitat la cele medii si costau 0.93 bani, dar parca mi se par putin cam mari, voi v-ati comandat pungile? si cam ce marime sunt?

Eu cred ca o sa-mi comand pungile de la firma din Cluj, imi place la ei marimea si modelul pungilor, desi m-ar interesa cat de mari sau mici sunt pungile la Titan si cum arata...:-\

andrea85
11.04.2010, 20:55:08
Si cat ai dat pe 1m??1,5 ron? dar taxele cat te-au costat?

Pai ea iti da tullul la 1.5 Ron, doar daca cumpari cel putin 50 de m de la ea. Eu am luat 30 de m cu 2 Ron/m si taxa postala ma costa ca. 8 RON. :|

CONT-INCHIS-037
11.04.2010, 21:08:09
Pai ea iti da tullul la 1.5 Ron, doar daca cumpari cel putin 50 de m de la ea. Eu am luat 30 de m cu 2 Ron/m si taxa postala ma costa ca. 8 RON. :|
Pai o sa iau cu Delia :D daca vrea, si mie imi trebuie tot cam 30de m. Taxa nu e mult cred k se calculeaza pe kg , nu ma pricep:D
Si in cluj am gasit la 2 ron dar numai daca cumperi 100 de metrii.

STEFANIA86
11.04.2010, 21:10:49
Bebele tau va fi fetita sau baietel?:)
Bebele meu va fi fetita si ii vom spune Mara<:-P

andrea85
11.04.2010, 21:12:01
Pai o sa iau cu Delia :D daca vrea, si mie imi trebuie tot cam 30de m. Taxa nu e mult cred k se calculeaza pe kg , nu ma pricep:D

Da, taxa postala se calculeaza la kilograme si in functie de continutul coletului.

DeliDeli
11.04.2010, 21:40:12

Daaaa vreau! Cum sa nu :)
O sa iau si eu tot 30de m ca sa fim pe aceleasi unde;;)
Desi nu am calculat inca cat mi ar trebui. Dar nu cred ca va fi prea mult, sigur gasim la ce sa il folosim pe parcurs...

andrea85
11.04.2010, 21:57:28
Desi nu am calculat inca cat mi ar trebui. Dar nu cred ca va fi prea mult, sigur gasim la ce sa il folosim pe parcurs...

Pai din tull poti sa-ti faci multe lucruri pentru nunta...pampoane pentru masini, marturii, decoruri la casa miresei si mirelui...

CONT-INCHIS-037
11.04.2010, 22:13:39
Nici eu nu am calculat dar ma gandesc ca nu o sa raman cu el, sper sa imi ajunga 30:) mai ales ca iubi sta la et 4 si eu la 2 deci la decorat ne trebe destul:D

andrea85
11.04.2010, 22:19:56
Nici eu nu am calculat dar ma gandesc ca nu o sa raman cu el, sper sa imi ajunga 30:) mai ales ca iubi sta la et 4 si eu la 2 deci la decorat ne trebe destul:D

Eu zic ca ne ajung 30 de m, atat am comandat si eu, pentru ca din cate am inteles eu, latimea la tullul ei e de 1,5m...deci poti sa faci multe dintr-un metru de tull. ;-)

DeliDeli
11.04.2010, 23:07:18
Eu zic ca ne ajung 30 de m, atat am comandat si eu, pentru ca din cate am inteles eu, latimea la tullul ei e de 1,5m...deci poti sa faci multe dintr-un metru de tull. ;-)
Tie nu ti-a ajuns inca?

andrea85
11.04.2010, 23:11:43
Tie nu ti-a ajuns inca?

Te referi la tullul comandat, daca l-am primit deja? :-\:-s

DeliDeli
11.04.2010, 23:14:42
Te referi la tullul comandat, daca l-am primit deja? :-\:-s
Da, da. La asta ma refer:)

andrea85
11.04.2010, 23:16:45
Da, da. La asta ma refer:)

Scuze, nu te-am inteles din prima. :D Miercuri va sosi coletul meu, si dupa aia va pot spune daca merita sau nu sa va comandati si voi tullul. ;))

cosmy_24
12.04.2010, 10:22:31
Scuze, nu te-am inteles din prima. :D Miercuri va sosi coletul meu, si dupa aia va pot spune daca merita sau nu sa va comandati si voi tullul. ;))
Daca va ajuta,fetele cu care imi fac eu sala va pot comanda ele tull sau orice fel de material daca sunteti interesate. >:D<

milenap22
12.04.2010, 13:13:28
fetelor unde gasesc bombonele pt marturii?

DeliDeli
12.04.2010, 13:59:25
Daca va ajuta,fetele cu care imi fac eu sala va pot comanda ele tull sau orice fel de material daca sunteti interesate. >:D<

La ce pret? E mai redus ca in magazine?
Mie mi-ar trebui si tull roz, nu asa mult ca cel alb. Totodata as avea nevoie de material pt rochiile d-soarelor (sunt 5 fete), chiffon se numeste materialul, o nuanta de visiniu.

iulia_mari
12.04.2010, 21:03:00
Eu cred ca o sa-mi comand pungile de la firma din Cluj, imi place la ei marimea si modelul pungilor, desi m-ar interesa cat de mari sau mici sunt pungile la Titan si cum arata...:-\

Pungile de la Titan sunt pungi normale de cadou, colorate, dar mi se pare ca pungile medii sunt destul de mari pt minitortulete si sticlute; pretul in schimb mi se pare bun, adica 0.93 nu e mult

iulia_mari
12.04.2010, 21:06:35
Miresici, azi m-am intalnit cu o miresica de mai din Zalau si am intrebat-o unde si-a facut comandat sticlutele...zicea ca la domnul de la Gradina Poporului (cel de care am auzit si eu) dar a mai spus ca e destul de neserios si in plus de asta, si el comanda sticlutele la Oradea iar pt taxa de transport le-a cerut 70 de le; eu inca nu am luat legatura cu acest domn; insa se pare ca e mai avantajos sa comandam sticlutele direct din Oradea >:D<

andrea85
12.04.2010, 21:31:50
Miresici, azi m-am intalnit cu o miresica de mai din Zalau si am intrebat-o unde si-a facut comandat sticlutele...zicea ca la domnul de la Gradina Poporului (cel de care am auzit si eu) dar a mai spus ca e destul de neserios si in plus de asta, si el comanda sticlutele la Oradea iar pt taxa de transport le-a cerut 70 de le; eu inca nu am luat legatura cu acest domn; insa se pare ca e mai avantajos sa comandam sticlutele direct din Oradea >:D<

Delia si-a comandat sticlutele din Oradea si ea zicea ca a platit doar 25 RON pentru transport, iar sticlutele erau la 0,5 Bani. ;-)

andrea85
12.04.2010, 21:35:05
Pungile de la Titan sunt pungi normale de cadou, colorate, dar mi se pare ca pungile medii sunt destul de mari pt minitortulete si sticlute; pretul in schimb mi se pare bun, adica 0.93 nu e mult

Diferenta de pret nu e mare, pungile de la firma din Cluj sunt la 1 RON/buc. Dar nu stii, cele de la Titan sunt mai mari sau mai mici decat pungile medii de la firma din Cluj? :-\

iulia_mari
12.04.2010, 21:40:04
Diferenta de pret nu e mare, pungile de la firma din Cluj sunt la 1 RON/buc. Dar nu stii, cele de la Titan sunt mai mari sau mai mici decat pungile medii de la firma din Cluj? :-\

Mi se pare ca sunt mai mari decat cele medii, si fiind mai mari nu arata bine pt ca ramane prea mult loc liber sus

andrea85
12.04.2010, 21:44:32
Mi se pare ca sunt mai mari decat cele medii, si fiind mai mari nu arata bine pt ca ramane prea mult loc liber sus

Inteleg. Eu cred ca tot la firma din Cluj o sa raman. Si cineva spunea ca la Titan poti cumpara doar daca esti o persoana juridica si ai firma...asa stiti si voi sau am inteles eu gresit? :-?

STEFANIA86
12.04.2010, 22:46:48
fetelor unde gasesc bombonele pt marturii?
Bomboane pt marturii gasiti la Kaufland acolo de unde cumperi si cafeaua la 100 de grame,eu de acolo mi-am luat ca nu mi-au ajuns ce aveam;;)

andrea85
12.04.2010, 22:51:01
Bomboane pt marturii gasiti la Kaufland acolo de unde cumperi si cafeaua la 100 de grame,eu de acolo mi-am luat ca nu mi-au ajuns ce aveam;;)

Si la ce pret sunt bomboanele? :-\

cami_rus86
13.04.2010, 10:34:30
fetelor va propun si eu ceva... dupa ce e gata nunta voastra si nu aveti ce face cu tullul care va ramane o sa il cumpar eu si imi ramane mie pt anul viitor :D cine vrea sa imi revanda tullul ramas?

DeliDeli
13.04.2010, 15:01:50
Delia si-a comandat sticlutele din Oradea si ea zicea ca a platit doar 25 RON pentru transport, iar sticlutele erau la 0,5 Bani. ;-)
Asa e! pt 150 de buc am platit 75 RON + 25 RON curierul. Au ajuns in regula, intr-un sac mare le trimit pana in fata blocului.

DeliDeli
13.04.2010, 15:08:46
Diferenta de pret nu e mare, iar cele de la Cluj sunt in ton cu nunta;-)
De la Titan nu poti cumpara ca pers fizica insa asta n ar fi o problrma, cred ca oricine te ar ajuta.

andrea85
13.04.2010, 15:50:07
fetelor va propun si eu ceva... dupa ce e gata nunta voastra si nu aveti ce face cu tullul care va ramane o sa il cumpar eu si imi ramane mie pt anul viitor :D cine vrea sa imi revanda tullul ramas?

Eu oricum am de gand sa vand unele lucruri, care imi raman dupa nunta sau pe care poate nici nu le-am folosit. :D

STEFANIA86
13.04.2010, 17:38:26
Nu mai stiu la ce pret sunt bomboanele,dar in caz ca ajung pe acolo ma uit si va spun

andrea85
13.04.2010, 18:35:54
Asa e! pt 150 de buc am platit 75 RON + 25 RON curierul. Au ajuns in regula, intr-un sac mare le trimit pana in fata blocului.

Si cate zile a durat pana ai primit coletul? :-\

cami_rus86
13.04.2010, 21:39:24
Eu oricum am de gand sa vand unele lucruri, care imi raman dupa nunta sau pe care poate nici nu le-am folosit. :D

sa dai anunt din timp ca poate o sa fie batalie pe ele >:D<

andrea85
13.04.2010, 23:24:53

Pai dupa data de 14 august majoritatea lucrurilor le si vand. Dupa nunta o sa le postez aici. ;-)

lauriss
13.04.2010, 23:25:47
Pai dupa data de 14 august majoritatea lucrurilor le si vand. Dupa nunta o sa le postez aici. ;-)
Super! ajutor intre miresici!

andrea85
13.04.2010, 23:28:13
Super! ajutor intre miresici!

Si pe mine m-au ajutat unele miresici si imi este chiar de folos, ca unele lucruri pentru nunta le-am gasit aici mult mai ieftin decat in magazine. ;-)

lauriss
13.04.2010, 23:28:14
Asa e Cami,..noi pana la anul avem ce sa luam de la miresicile de anul asta...! >:D<Sunt sigura ca o sa avem de unde sa alegem,.."batalia",...nu o fi chiar atat de batalie cum ii zici tu:P Si daca nu o sa luam nimic de la ele,..sfaturile miresicilor sunt de nepretuit..:)
:*:*:*:*:*

lauriss
13.04.2010, 23:29:16
Si pe mine m-au ajutat unele miresici si imi este chiar de folos, ca unele lucruri pentru nunta le-am gasit aici mult mai ieftin decat in magazine. ;-)
Fain asa! Sper ca sa o fie si noua rentabil sa le luam de la voi! Nu ma indoiesc ca o sa avem parte de ajutorul vostru, in orice maniera ar fi el:):*

andrea85
13.04.2010, 23:38:43
Fain asa! Sper ca sa o fie si noua rentabil sa le luam de la voi! Nu ma indoiesc ca o sa avem parte de ajutorul vostru, in orice maniera ar fi el:):*

Pai decat sa le tin in dulap, mai bine le dau miresicilor care au nevoie de ele. :)

DeliDeli
14.04.2010, 16:33:07
Si cate zile a durat pana ai primit coletul? :-\
Ti-l trimite si de pe o zi pe alta, dar eu i-am zis doamnei ca nu e graba cu ele si atunci a durat 3 zile.

andrea85
14.04.2010, 16:54:46
Ti-l trimite si de pe o zi pe alta, dar eu i-am zis doamnei ca nu e graba cu ele si atunci a durat 3 zile.

Ok, mersi pentru raspuns. Si eu ma gandesc sa comand sticlutele de la firma din Oradea. ;-)

DeliDeli
15.04.2010, 16:47:16
Fetelor, ce ziceti de petrecerea burlacitelor?\:D/ Da or ba? ;))

iulia_mari
15.04.2010, 17:41:17

eu zic ca e frumos sa avem petrecerea burlacitelor ;))

andrea85
15.04.2010, 19:28:14

Eu o sa am parte de petrecerea burlacitelor...am aflat deja de la sora mea, ca ea o sa organizeze impreuna cu prietenele mele o petrecere supriza... ;))

milenap22
15.04.2010, 19:33:22
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

DeliDeli
15.04.2010, 19:49:28
Unde? Cand? Cum? :>

milenap22
15.04.2010, 20:43:12
cica e surpriza deci nu stiu nimik.....

andrea85
15.04.2010, 20:45:02

Eu ma gandeam sa incep petrecerea cu fetele acasa la mine...si dupa aia sa plecam in oras pe o terasa sau intr-un club, unde sa sarbatorim si sa petrecem. :madlaugh::A Dar poate sora mea si cu fetele au pregatit deja ceva anume pentru mine...
Voi ce idei aveti? :-\

DeliDeli
15.04.2010, 22:29:46
Eu ma gandeam sa incep petrecerea cu fetele acasa la mine...si dupa aia sa plecam in oras pe o terasa sau intr-un club, unde sa sarbatorim si sa petrecem. :madlaugh::A Dar poate sora mea si cu fetele au pregatit deja ceva anume pentru mine...
Si mie mi-ar placea un cadru restrans...

andrea85
15.04.2010, 23:10:13
Si mie mi-ar placea un cadru restrans...

Pai si eu la la un cadru mai restarns ma gandeam pentru petrecerea burlacitelor...o sa fim vreo 7 fete si ne gandim noi la ceva nebunii ce am putea sa facem in ultima mea seara ca domnisoara. ;))
Voi cu cat timp inainte de nunta va ganditi sa faceti petrecerea burlacitelor? :-\

DeliDeli
16.04.2010, 00:43:14
Pai si eu la la un cadru mai restarns ma gandeam pentru petrecerea burlacitelor...o sa fim vreo 7 fete si ne gandim noi la ceva nebunii ce am putea sa facem in ultima mea seara ca domnisoara. ;))
Voi cu cat timp inainte de nunta va ganditi sa faceti petrecerea burlacitelor? :-\
Ar fi cel mai potrivit in ultima seara de burlacita...dar e cert ca nu se poate...probabil cu o saptamana mai devreme...
Aveti careva o idee de un cadru restrans in Zalau? Dar in care sa ne putem simti perfect?!

DeliDeli
16.04.2010, 00:43:53
Cred ca vom eveda din Zalau:-p

andrea85
16.04.2010, 09:22:40
Ar fi cel mai potrivit in ultima seara de burlacita...dar e cert ca nu se poate...probabil cu o saptamana mai devreme...
Aveti careva o idee de un cadru restrans in Zalau? Dar in care sa ne putem simti perfect?!

Eu ma gandeam sa fac petrecerea de burlacite, cu o saptamana mai devreme decat nunta, pentru ca in saptamana nuntii voi deja foarte ocupata si stresata, deci e mai bine inainte cand pot sa ma relaxes si sa ma distrez. ;))

milenap22
16.04.2010, 11:37:09
uf nu mai pomeniti de stresul dinainte de nunta ca ma ia cu dureri de cap:))....eu am si licenta la sfarsitul lui iunie.....ma gandeam oare la care din astea 2 as putea ranunta ca parca totusi e prea mult (nunta sau licenta)....voi ce ziceti?:))...glumeam.......or sa treaca cu bine....si cand o sa ajungem in ziua respectiva o sa uitam si de stresul de dinainte si de tot....

andrea85
16.04.2010, 11:52:52
uf nu mai pomeniti de stresul dinainte de nunta ca ma ia cu dureri de cap:))....eu am si licenta la sfarsitul lui iunie.....ma gandeam oare la care din astea 2 as putea ranunta ca parca totusi e prea mult (nunta sau licenta)....voi ce ziceti?:))...glumeam.......or sa treaca cu bine....si cand o sa ajungem in ziua respectiva o sa uitam si de stresul de dinainte si de tot....

Si au am licenta in iulie si in august nunta...:-SS

milenap22
16.04.2010, 14:54:43
maine merg la o nunta in zalau....poate vin cu ceva idei noi sa vedem...sper sa fie frumos....

andrea85
16.04.2010, 14:58:08
maine merg la o nunta in zalau....poate vin cu ceva idei noi sa vedem...sper sa fie frumos....

Da, sa avem si noi inspiratii noi...unde va avea loc nunta? ;-)

dia_simpatyka
16.04.2010, 16:03:57
ce mai faceti fetelor?.... noi suntem cuprinsi de febra pregatirilor :) ceea ce e si normal ;-). azi ne-am cumparat incaltamintea... si tinuta pentru a doua zi,la pranz... am gasit o rochita mortala combinatie dintre turcoaz deschis :P si alb ... superba :) o sa va atasez diseara poze cu incaltamintea si rochita.inca nu mi-am gasit accesorii .. si anume ceva cercelusi si lantisor .. eu nu vreau foarte incarcat,fiind rochita mai accesorizata ...m-am gandit in urechi sa pun ceva ... cercelusi din perlutze nuanta rochitei ,iar la gat ceva chiar finut .. subtirel ...dar din argint cred , rochia avand pietricelel alea si perlutele.voi ce ziceti?
sapt asta ne-am rezolvat si problema vinului,iar sticlutele pe sapt viitoare cand vom sti aproximativ mai precis nr de persoane.la tort am ramas la martipan,ceva de genu .. cum arata in poza, buchetul de mireasa il voi modifica :D:D of multe lucruri au suferit modificari acum pe ultima suta de metrii,oricum am speranta ca vor fi bine lucrurile.un alt aspect de care sunt f multumita este cununia religioasa.o vom oficia in simleu ,si o sa avem un cadru perfect pentru poze cu invitatii... deoarece arata extraordinar parcul recent renovat e .. superb fetelor :P
bine.. cam astea ar fi noutatile... ramane sa mai vbim ...sa va mai intreb una alta :P
Va pup si va salut cu drag >:D<
pa-pa :*:*:*

andrea85
16.04.2010, 16:31:30
ce mai faceti fetelor?.... noi suntem cuprinsi de febra pregatirilor :) ceea ce e si normal ;-). azi ne-am cumparat incaltamintea... si tinuta pentru a doua zi,la pranz... am gasit o rochita mortala combinatie dintre turcoaz deschis :P si alb ... superba :) o sa va atasez diseara poze cu incaltamintea si rochita.inca nu mi-am gasit accesorii .. si anume ceva cercelusi si lantisor .. eu nu vreau foarte incarcat,fiind rochita mai accesorizata ...m-am gandit in urechi sa pun ceva ... cercelusi din perlutze nuanta rochitei ,iar la gat ceva chiar finut .. subtirel ...dar din argint cred , rochia avand pietricelel alea si perlutele.voi ce ziceti?
sapt asta ne-am rezolvat si problema vinului,iar sticlutele pe sapt viitoare cand vom sti aproximativ mai precis nr de persoane.la tort am ramas la martipan,ceva de genu .. cum arata in poza, buchetul de mireasa il voi modifica :D:D of multe lucruri au suferit modificari acum pe ultima suta de metrii,oricum am speranta ca vor fi bine lucrurile.un alt aspect de care sunt f multumita este cununia religioasa.o vom oficia in simleu ,si o sa avem un cadru perfect pentru poze cu invitatii... deoarece arata extraordinar parcul recent renovat e .. superb fetelor :P
bine.. cam astea ar fi noutatile... ramane sa mai vbim ...sa va mai intreb una alta :P

Buna Dia...chiar zilele trecute ma gandeam la tine si la timpul scurt pe care il mai ai inaite de nunta. Dar vad ca stai deja bine.=D>
Ati reusit sa impartiti invitatiile? Cand ai rezolvat si cu sticlutele, te rog sa-mi spui si mie la cine i-ai comandat si cat te-au costat...please;-)
Spor la ultimele pregatiri si gandestete ca mai ai foarte putin si vei fi o miresica minunata!!!>:D<

DeliDeli
16.04.2010, 19:20:02
Andrea ai primit coletul cu tullul?

andrea85
16.04.2010, 19:44:58
Andrea ai primit coletul cu tullul?

Da, l-am primit, dar cum nu sunt acasa nu l-am vazut, dar sora mea spunea ca e totul ok cu materialul si chiar ca l-am cumparat la un pret avantajos.;-)
Si tu vrei sa-ti comanzi tull de la ea, daca mai are, pentru ca am vazut ca fetele cumparau tullul ca painea alba. ;))

iulia_mari
16.04.2010, 19:50:39

Asa zic si eu...ne adunam cateva fete, nu foarte multe...stam la povesti, barfim ;-) si apoi eventual mergem in oras ...sau o alta idee e pyjama party ;)) acuma depinde fiecare de ce doreste

iulia_mari
16.04.2010, 19:53:54

De unde ti-ai luat rochita de a doua zi?

dia_simpatyka
16.04.2010, 22:33:25
rochita mi-am cumparat-o de pe clujului iar pantofii/sandalutzele de la class.va atasez poze sa vedeti :P

andrea85
16.04.2010, 23:23:19
rochita mi-am cumparat-o de pe clujului iar pantofii/sandalutzele de la class.va atasez poze sa vedeti :P

Foarte frumoase achizitii...mai ales pantofii.:x Ai cumparat cumva rochia din magazinul cu rochii de mirese de pe clujui? Acolo mi-am cumparat eu rochita de mireasa. ;-)

DeliDeli
16.04.2010, 23:57:46
Da, l-am primit, dar cum nu sunt acasa nu l-am vazut, dar sora mea spunea ca e totul ok cu materialul si chiar ca l-am cumparat la un pret avantajos.;-)
Si tu vrei sa-ti comanzi tull de la ea, daca mai are, pentru ca am vazut ca fetele cumparau tullul ca painea alba. ;))
Am asteptat sa-ti vina tie, sa ne zici o parere. In cat timp ti-a ajuns? Ai platit ramburs? O sa sun si la nr pe care mi l-a lasat tipa care anunta aici ca vinde tull...

DeliDeli
17.04.2010, 00:12:23
Super sandalutele ;-)! Si rochita! se potrivesc;-)
Unde o sa tineti voi pranzul de a doua zi?

Noi cred ca tot la local, daca va fi liber... inca nu m-am gandit la imbracamintea de a doua zi, dar cred ca as prefera ceva mai lejer, o rochita vaporoasa de vara si niste sandalute comodeee;))

milenap22
17.04.2010, 01:17:54
Da, sa avem si noi inspiratii noi...unde va avea loc nunta? ;-)
la Casa Armatei........Adina este nasica...:P

STEFANIA86
17.04.2010, 01:48:37
Si au am licenta in iulie si in august nunta...:-SS
Noi am avut nunta in 11 iulie si in 13 am avut licenta,dar am amanat-o pana in februarie si a fost fff bine pt ca atunci sigur nu-mi statea capul sa invat ceva#-ola cat stres e cu nunta...

andrea85
17.04.2010, 10:16:16
Noi am avut nunta in 11 iulie si in 13 am avut licenta,dar am amanat-o pana in februarie si a fost fff bine pt ca atunci sigur nu-mi statea capul sa invat ceva#-ola cat stres e cu nunta...

Stiu cat e de stresant cu licenta si nunta, dar n-am alta posibilatete, asa ca sper sa trec cu bine in iulie peste licenta si paralel ma ocup si de pregatirile de nunta...:-<

cami_rus86
17.04.2010, 15:33:13
adina sa ne atasezi si noua cateva poze de la nunta la care ai fost nasica [-o<....
am vazut ca si la severus este o nunta... si mi-o inchipuiam pe a mea... cand treceam pe acolo ajunsesera mirii si invitatii... abia astept, dar ce mult mai este :(

andrea85
17.04.2010, 16:28:49
adina sa ne atasezi si noua cateva poze de la nunta la care ai fost nasica [-o<....
am vazut ca si la severus este o nunta... si mi-o inchipuiam pe a mea... cand treceam pe acolo ajunsesera mirii si invitatii... abia astept, dar ce mult mai este :(

O sa vezi ca va trece foarte repede anul asta...cel putin la mine asa a fost. Anul trecut eram foarte nerabdatoare si nelinistita, acum realiez ca am mai putin decat 4 luni pana la nunta. Ma bucur enorm pentru ziua cea MARE, dar imi pare rau ca "timpul de miresica" trece atat de repede. :-<

cami_rus86
17.04.2010, 16:38:42
O sa vezi ca va trece foarte repede anul asta...cel putin la mine asa a fost. Anul trecut eram foarte nerabdatoare si nelinistita, acum realiez ca am mai putin decat 4 luni pana la nunta. Ma bucur enorm pentru ziua cea MARE, dar imi pare rau ca "timpul de miresica" trece atat de repede. :-<
trece "timpul de miresica" si devii sotioara si vine si "timpul de mamica" ;;)
eu imi doresc sa fiu mai mult mamica decat miresica dar toate la timpul lor ;))

andrea85
17.04.2010, 16:52:02
trece "timpul de miresica" si devii sotioara si vine si "timpul de mamica" ;;)
eu imi doresc sa fiu mai mult mamica decat miresica dar toate la timpul lor ;))

Asa cum zici...toate la timpul lor. Sa trecem cu bine peste nunta, apoi sa ne bucuram de luna de miere, apoi de viata in doi si dupa putin timp incepem si noi proiectul bebe. ;))

DeliDeli
17.04.2010, 17:03:53
Asa cum zici...toate la timpul lor. Sa trecem cu bine peste nunta, apoi sa ne bucuram de luna de miere, apoi de viata in doi si dupa putin timp incepem si noi proiectul bebe. ;))

Doar cand sunt facute lucrurile la timpul lor te poti bucura intr-adevar, zic eu!

Mie mi-s tare dragi bebelasii, dar zilele trecute mi-am dat seama ca momentan nu sunt pregatita pt asta, chiar daca pana acuma sustineam cu tarie ca vreau bebe repede;))

andrea85
17.04.2010, 17:09:35
Doar cand sunt facute lucrurile la timpul lor te poti bucura intr-adevar, zic eu!

Mie mi-s tare dragi bebelasii, dar zilele trecute mi-am dat seama ca momentan nu sunt pregatita pt asta, chiar daca pana acuma sustineam cu tarie ca vreau bebe repede;))

Pregatita nici eu nu ma simt...asta e adevarul.:D Chiar daca la nunta o sa am deja 25 de ani, as mai vrea sa astept cu proiectul bebe si sa ma bucur mai mult de viata in doi. Poate ca inca nu sunt pregatita sa-mi impart sotul cu un copil...;)):D

cami_rus86
17.04.2010, 17:47:48
eu ma simt pregatita dar nu si viitorul tatic... el ar mai astepta cativa ani buni, dar nu va fi dupa cum vrea el, tre sa fie dupa mine pt ca eu raman acasa cu el si eu mi-as dori 2 copilasi... dara daca il fac pe primul la 30 de ani cand il fac si pe al doilea? eu la nunta voi avea 24 de ani si jumatate si daca mai asteptam un an sunt de acord dar nu mai mult... cel tarziu la 27 vreau sa am primul prichindel si pe la 30 pe al doilea ;;)
voi la ce varsta vreti sa aveti primul bebe?

andrea85
17.04.2010, 18:10:23
eu ma simt pregatita dar nu si viitorul tatic... el ar mai astepta cativa ani buni, dar nu va fi dupa cum vrea el, tre sa fie dupa mine pt ca eu raman acasa cu el si eu mi-as dori 2 copilasi... dara daca il fac pe primul la 30 de ani cand il fac si pe al doilea? eu la nunta voi avea 24 de ani si jumatate si daca mai asteptam un an sunt de acord dar nu mai mult... cel tarziu la 27 vreau sa am primul prichindel si pe la 30 pe al doilea ;;)

Si eu asa ma gandeam...la 27 de ani sa am primul copil, mai am 2 ani pana atunci, trebuie sa ma grabesc.;)) La noi sotiorul meu ar vrea deja copii, dar eu nu vreau inca, mai vreau sa astept putin. ;;)

DeliDeli
17.04.2010, 18:33:04

Iuby meu iubeste enorm copiii si are o rabdare totala! Ador cand il vad cum nu se mai satura sa se joace cu ei! Pt el l-as face si maine! Dar sta f putin acasa asa ca mai asteptam.
Eu in octombrie implinesc 24 de ani, daca va fi dupa noi o sa mai asteptam 2-3 ani, daca o sa vina mai repede o sa l primim cu bucurie!
Mie mi-ar placea sa avem casuta noastra gata si pe urma sa vina el...
Intre timp cred ca o sa iau un catelas ;))

iulia_mari
17.04.2010, 22:23:30

Foarte frumosi pantofii si rochita...sunt superbi, sa le porti sanatoasa :* si eu sunt in cautare de rochita, dar inca nu am vazut nimic...sper sa apara mai multe modele, spor cu pregatirile, abia asteptam sa vedem poze de la nunta voastra ;))

iulia_mari
17.04.2010, 22:28:03

Vei vedea Cami ce repede o sa treaca timpul, cand ma gandesc si eu ca parca numai acum m-a cerut iubitul meu, si acum mai avem doar 2 luni si un pic pana la nunta...oricum nerabdatoare vom fi noi miresicile pana in ziua cea mare...cred ca nu este zi in care sa nu ma gandesc oare cum va fi...;;)

cami_rus86
18.04.2010, 00:08:28
pana la anu mai este mult dar la anu mi se va parea si mie ca a trecut repede timpul ;))

andrea85
18.04.2010, 11:45:09
Fetelor, stiti ceva de obiceiul asta ca mai nou se fura si mirele la nunta, nu doar mireasa? :-\

DeliDeli
18.04.2010, 13:50:59
Fetelor, stiti ceva de obiceiul asta ca mai nou se fura si mirele la nunta, nu doar mireasa? :-\
Da, am auzit si chiar am vazut obiceiul acesta[-X cu care eu nu sunt de acord! Cum poti sa ti lasi mireasa, care din punctul meu de vedere e atata de fragila, gingasa si frumoasa in ziua nuntii, si sa mergi cu niste burlacite in club! Nuuu, nici vorba, mie nu mi l mai trebe:)) daca merge. L-am prevenit sa nu se lase furat:D Si dupa eu sa l rascumpar? Pai cum, odata ce m-a cerut;))

La o nunta niste fete au furat mirele si l-au adus tot despuiat, cu camasa desfacuta,manecile suflecate, cravata ii era la gatul unei d-soare, era tot cu ruj pe fata, sacoul la alta tipa...urat urat!!![-X

andrea85
18.04.2010, 14:01:26
Da, am auzit si chiar am vazut obiceiul acesta[-X cu care eu nu sunt de acord! Cum poti sa ti lasi mireasa, care din punctul meu de vedere e atata de fragila, gingasa si frumoasa in ziua nuntii, si sa mergi cu niste burlacite in club! Nuuu, nici vorba, mie nu mi l mai trebe:)) daca merge. L-am prevenit sa nu se lase furat:D Si dupa eu sa l rascumpar? Pai cum, odata ce m-a cerut;))

La o nunta niste fete au furat mirele si l-au adus tot despuiat, cu camasa desfacuta,manecile suflecate, cravata ii era la gatul unei d-soare, era tot cu ruj pe fata, sacoul la alta tipa...urat urat!!![-X

Nici mie nu-mi place obiceiul asta...si sper sa nu mi se intampla mie...adica NU vreau deloc sa mi-l fure cineva pe miresoiul meu. [-X

DeliDeli
18.04.2010, 15:49:36
Nici mie nu-mi place obiceiul asta...si sper sa nu mi se intampla mie...adica NU vreau deloc sa mi-l fure cineva pe miresoiul meu. [-X
Pai e simplu daca nu vrei. Ii spui sa nu se lase furat si gata!;-)

CONT-INCHIS-037
18.04.2010, 17:06:40
Pai e simplu daca nu vrei. Ii spui sa nu se lase furat si gata!;-)
Nici eu nu sunt de acord, mai ales ca nici eu nu o sa ma las furata:) vreau sa stau la toata nunta mea.
deli nu am mai gasit nici eu anuntul:(
Andreea nu mai ai detaliile tipei cu tull? nu mai gasim anuntul pe bazar.

andrea85
18.04.2010, 19:46:02
Nici eu nu sunt de acord, mai ales ca nici eu nu o sa ma las furata:) vreau sa stau la toata nunta mea.
deli nu am mai gasit nici eu anuntul:(
Andreea nu mai ai detaliile tipei cu tull? nu mai gasim anuntul pe bazar.

Eu o sa ma las furata, dar nu o sa las sa-l fure pe sotul meu. :D
Iar in legatura cu tullul, m-am uitat si eu si nu mai exista topicul ei cu vanzare...ori a fost inchis ori a vandut deja tullul...pentru ca am vazut ca a fost "banned".:-s
Eu am primit deja coletul de la ea. #:-S

dia_simpatyka
18.04.2010, 20:34:23
fetelor.apropo de furatul miresei,ieri am fost la o nunta la severus unde a fost furata mireasa .. dar totul sub un scenariu bine stiut de miri.:) a fost amuzant ce au gandit dar ... stiind ca a fost aranjata treaba parca isi pierde din efect ..nu s-au pretat la orsice momente ci .. au decurs lucrurile cum au gandit ei,si le-a iesit f bine.am furat multe idei.in principal buchetul de mireasa si coafura :) si ea a avut rochita crem .. arata extraordinar :)
eu am fost marti la o proba de par , in simleu la o tipa dar ce a iesit a fost oribil.. asa ca am fost nevoita sa discut cu alcineva si cred ca am sa raman in ziua nuntii dimineata in zalau pt coaforul de aici .. ma simt atat de nesigura cu privire la tipa din simleu incat nu ma pot risca.desi sunt o persoana directa si care spune lucrurilor pe nume nu am avut curajul sa o jignesc sai spun ca nu mai vreau sa lucrez cu ea.i-am spus ca numi place ce a iesit .. la care ea: bine ca miai spus atuncxi o sa stiu mai bine in ziua nunti.
apoi mama draga .. daca proba nu a iesit bine .. ma mai pot risca eu?[-X
am sa o sun maine pt dna din simleu si sa creez in scenariu plauzibil care sa dea bine si sa nu o jignesc dar chiar nu mi-a placut ce a iesit.si am platit 40 de lei proba ...dar numindu-se proba .. in mintea mea ma gandesc ca ar fi trebuit create mai multe coafuri sa vedem care e ok ... practic am platit pentru un aranjat de par ...si pe urma mi l-a dasfacut dar cascavalul l-a primit cat pentru un aranjat ca lumea.. ... :)
wai wai ce incurcaturi se gasesc pe parcursul nuntii..... :-B

andrea85
18.04.2010, 20:57:29
fetelor.apropo de furatul miresei,ieri am fost la o nunta la severus unde a fost furata mireasa .. dar totul sub un scenariu bine stiut de miri.:) a fost amuzant ce au gandit dar ... stiind ca a fost aranjata treaba parca isi pierde din efect ..nu s-au pretat la orsice momente ci .. au decurs lucrurile cum au gandit ei,si le-a iesit f bine.am furat multe idei.in principal buchetul de mireasa si coafura :) si ea a avut rochita crem .. arata extraordinar :)
eu am fost marti la o proba de par , in simleu la o tipa dar ce a iesit a fost oribil.. asa ca am fost nevoita sa discut cu alcineva si cred ca am sa raman in ziua nuntii dimineata in zalau pt coaforul de aici .. ma simt atat de nesigura cu privire la tipa din simleu incat nu ma pot risca.desi sunt o persoana directa si care spune lucrurilor pe nume nu am avut curajul sa o jignesc sai spun ca nu mai vreau sa lucrez cu ea.i-am spus ca numi place ce a iesit .. la care ea: bine ca miai spus atuncxi o sa stiu mai bine in ziua nunti.
am sa o sun maine pt dna din simleu si sa creez in scenariu plauzibil care sa dea bine si sa nu o jignesc dar chiar nu mi-a placut ce a iesit.si am platit 40 de lei proba ...dar numindu-se proba .. in mintea mea ma gandesc ca ar fi trebuit create mai multe coafuri sa vedem care e ok ... practic am platit pentru un aranjat de par ...si pe urma mi l-a dasfacut dar cascavalul l-a primit cat pentru un aranjat ca lumea.. ... :)

N-ai facut poze cu coafura de proba, sa vedem si noi daca chiar a iesit atat de "oribil". Ce coafura ti-a facut ea? :-\

adina_mari
18.04.2010, 21:10:49
dar la cine ai fost la proba?la mirela cumva?

cami_rus86
18.04.2010, 21:30:43
mie mi se pare amuzant sa se fure si mirele... eu sunt de acord ca doar mi-l aduc inapoi, ba chiar la nunta primei perechi de fini ai nostri, eu si cealalt nasa am furat mirele si l-am dus in Green, cand am vrut sa il returnam miresei am tras o husa de scaun pe fratele mirelui si a intrat cealalt nasa cu el si dupa ce a vazut ca e fratele lui am intrat eu cu miresoiul ciufulit cu camasa desfacuta pantaloni sufulcati pe un picior rujat si cu o funda si lesa la gatul lui :D a fost bestiala faza... mireasa sa isi recupereze mirele a trebuit sa o legam la ochi si sa il recunoasca dupa parul de pe picioare, a fost mirele si inca 3 nuntasi dintre care trebuia sa ghiceasca mirele... l-a recunoscut ca era paros tare =)) iar nasii, barbatii nasicelor, (adica ai nostri :D) au primit pedeapsa din partea miresei ca ne-au lasat pe noi nasicele sa ii furam mirele, trebuiau sa danseze vals dar cum nu vroia niciunul dintre ei sa fie partea femeiasca au dansat o batuta pe picior sau cum se zice... in fine, a fost super faza, lumea s-a distrat mai mult cand s-a furat mirele decat atunci cand au furat mireasa :">

dia cum a fost la nunta la severus? cum ti s-a parut meniul, servirea? povesteste-ne si noua cum a fost [-o<
adina, povesteste-ne cum a fost sa fii nasica, si daca ai pune si cateva poze [-o<:*

dia_simpatyka
18.04.2010, 22:24:34
adina, am fost la una Andreea ... cam 35 de ani are,e pe strada Oasului langa depozitul de haine.in viziunea mea ce a facut legat de coafura am catalogat ca fiind oribil,mi s-a parut tzaraneasca freaza nush cum sa va spun... lipsea o bucla peste fatza si atat :) am incercat sa colaborez sai spun dar nam vrut sa fiu nici nerespectuoasa ... in linii mari i-am spus cum as vrea dar am acceptat si sugestii,desigur ca i-am spus ca nu vreau incarcat,inzorzonat si tot felul.... am asteptat altceva....8-|

DeliDeli
18.04.2010, 22:29:14
mie mi se pare amuzant sa se fure si mirele... eu sunt de acord ca doar mi-l aduc inapoi, ba chiar la nunta primei perechi de fini ai nostri, eu si cealalt nasa am furat mirele si l-am dus in Green, cand am vrut sa il returnam miresei am tras o husa de scaun pe fratele mirelui si a intrat cealalt nasa cu el si dupa ce a vazut ca e fratele lui am intrat eu cu miresoiul ciufulit cu camasa desfacuta pantaloni sufulcati pe un picior rujat si cu o funda si lesa la gatul lui :D a fost bestiala faza... mireasa sa isi recupereze mirele a trebuit sa o legam la ochi si sa il recunoasca dupa parul de pe picioare, a fost mirele si inca 3 nuntasi dintre care trebuia sa ghiceasca mirele... l-a recunoscut ca era paros tare =)) iar nasii, barbatii nasicelor, (adica ai nostri :D) au primit pedeapsa din partea miresei ca ne-au lasat pe noi nasicele sa ii furam mirele, trebuiau sa danseze vals dar cum nu vroia niciunul dintre ei sa fie partea femeiasca au dansat o batuta pe picior sau cum se zice... in fine, a fost super faza, lumea s-a distrat mai mult cand s-a furat mirele decat atunci cand au furat mireasa :">

dia cum a fost la nunta la severus? cum ti s-a parut meniul, servirea? povesteste-ne si noua cum a fost [-o<
adina, povesteste-ne cum a fost sa fii nasica, si daca ai pune si cateva poze [-o<:*

Pai dupa ce ne dam silinta sa aratam impecabil sa mi-l aduca in halul acela? Nici vorba!!!:)) Fiecare cu parerea si placerile ei, dar mie nu mi-l mai trebe daca vine in halu asta ;)) Unde e atunci eleganta evenimentului? Pt faze de genu exista petrecerea burlacilor, acolo pot sa devina cei mai destrabalati;)) Nu contest faptul ca unii s-au amuzat, dar mie nu mi se pare deloc potrivit!

cami_rus86
18.04.2010, 22:30:30
cum te-ai gandit sa iti faci parul? jumatate prins si restul liber?... eu am impresia ca ti-ar sta foarte bine cu parul strans, coc mai lejer... din fata iti sta foarte bine dar in spate parul drept nu arata asa de bine pe langa buclele stranse sus... parerea mea... si ti-a luat cam mult pt o proba... #:-S

dia_simpatyka
18.04.2010, 22:38:28
cami ... nu mai conteaza banii... oricum eram programata pe ora 1,am venit din zalau si am intrat la 2 fara 10 sa zic...?:-\ lipsa de profesionalism dar... ideea e ca nu a lucrat cum am vrut.nu vreau sa-i fac reclama proasta dar mie personal nu-mi place deloc ce a iesit,i-am spus asta dar nu s-a sinchisit sa cautam si altceva,era grabita i se decalase programul... in fine .pt ziua nuntii eu mam gandit sa fie putin strans sus ... sa am putina lejeritate .. si jos lasat efectiv dar desigur aranjat potrivit,dar ce e strans sa nu fie bucle si incalcituri intelegi?si sunt prea definite liniile coafurii as fi dorit ceva natural... ea ca si coafeza trebuie sa priveasca in 'spatiu' si sa vada ce poate lucra cu materialul care il are,in fine... o sa gasesc o solutie potrivita sa nu ma impotmolesc aici:-B

DeliDeli
18.04.2010, 22:52:00
cum te-ai gandit sa iti faci parul? jumatate prins si restul liber?... eu am impresia ca ti-ar sta foarte bine cu parul strans, coc mai lejer... din fata iti sta foarte bine dar in spate parul drept nu arata asa de bine pe langa buclele stranse sus... parerea mea... si ti-a luat cam mult pt o proba... #:-S

Si eu sustin parerea lui Cami, insa e bine ca s-a intamplat acuma faza, pana la nunta sigur gasesti o solutie care sa te multumeasca!
Imbracata in rochie o sa arati bine :) chiar daca, coafura nu va fi ideala, insa eu iti tin pumnii sa fie!:*

andrea85
18.04.2010, 22:54:40

Mie nu mi se pare deloc mult 40 RON pentru o proba de coafura, e chiar un pret rezonabil, zic eu:D...eu am fost anul trecut la o proba de coafura si tot pretul asta l-am platit.
Dia, si eu cred ca o coafura cu parul prins ti-ar sta mai bine sau poti opta pentru bucle, dar asa cu parul drept nici mie nu prea imi place. :)>-

andrea85
18.04.2010, 23:01:27
Pai dupa ce ne dam silinta sa aratam impecabil sa mi-l aduca in halul acela? Nici vorba!!!:)) Fiecare cu parerea si placerile ei, dar mie nu mi-l mai trebe daca vine in halu asta ;)) Unde e atunci eleganta evenimentului? Pt faze de genu exista petrecerea burlacilor, acolo pot sa devina cei mai destrabalati;)) Nu contest faptul ca unii s-au amuzat, dar mie nu mi se pare deloc potrivit!

Nici mie nu-mi place faza cu furatul mirelui, asa cum nu-mi place nici faza cand mirele urca pe masa si face stripteaz la nunta lui. [-X Nu m-as simti eu bine ca mireasa sa vad ca eu raman acolo singura fara mire, pe cand el "isi face de cap" pe masa sau undeva...sa zic eu asa.;)) Deci nu mi se pare elegant si nu cred ca o mireasa ar trebui pusa in fata unei situatii...oricum fiecare isi organizeaza nunta cum vrea el. :)>-

dia_simpatyka
18.04.2010, 23:06:27
maine am sa o contactez pe coafeza miresei de la nunta de ieri, iar miercuri ma duc la o proba la ea,ii duc poza cu rochita,duc voalul si o sa creem ceva ca lumea
ah apropo de severus,servirea a fost ok,acuma daca vrei sa bagi de vina gasesti... de ex prajiturile au fost descoperite de folie si erau putin uscate,meniul cam uscat... cred ca l-am pus prea devreme pe masa... nush,nu-mi place sa bag de vina pentru ca in orice situatie gasesti ceva,ma intelegeti?si in cazurile noastre nu va fi totul la linie si tocmai de aia tre sa privim cu intelegere totul .. acuma mai ochesti in stanga si in dreapta si tragi o concluzie.transilvania e de departe cel mai bun,din toate punctele de vedere... sincer,atat ca nu are capacitatea de 500 au abia 400 inghesuiti ...dar servirea,vesela,tacamurile,curatenia... nush ...sunt gusturi si gusturi de aceea avem dreptul sa alegem si fiecare dintre noi a facut o alegere pana acuma si haideti sa fim increzatoare ca va fi ok.cel putin eu asa incerc sa gandesc.localul numi da emotii,... stresul vine din alta parte,nu stii cate 'alea alea' sa comanzi.... daca ii bine cum ai gandit,ba mai vine unu si spune altceva... nui usor sa faci o nunta :)
apropo vroiam sa va intreb o chestie.azi am iesit cu nasii la pizza,toti 6 si am discutat despre nunta,ei au niste idei ciudate am spune noi .. si anume ca in seara nuntii noi trebuie sa ajungem inaintea invitatilor sai intampinam si sa ciocnim un pahar si dalea,noi nu suntem de acord cu asa ceva.peste tot unde am fost invitatii poftesc in sala alaturi de un pahar de ceva... asteapta mirii,sosesc mirii se ridica in picioare aplauze si etc... nu?
sau noi traim pe alta planeta?:-\

andrea85
18.04.2010, 23:14:19
maine am sa o contactez pe coafeza miresei de la nunta de ieri, iar miercuri ma duc la o proba la ea,ii duc poza cu rochita,duc voalul si o sa creem ceva ca lumea
ah apropo de severus,servirea a fost ok,acuma daca vrei sa bagi de vina gasesti... de ex prajiturile au fost descoperite de folie si erau putin uscate,meniul cam uscat... cred ca l-am pus prea devreme pe masa... nush,nu-mi place sa bag de vina pentru ca in orice situatie gasesti ceva,ma intelegeti?si in cazurile noastre nu va fi totul la linie si tocmai de aia tre sa privim cu intelegere totul .. acuma mai ochesti in stanga si in dreapta si tragi o concluzie.transilvania e de departe cel mai bun,din toate punctele de vedere... sincer,atat ca nu are capacitatea de 500 au abia 400 inghesuiti ...dar servirea,vesela,tacamurile,curatenia... nush ...sunt gusturi si gusturi de aceea avem dreptul sa alegem si fiecare dintre noi a facut o alegere pana acuma si haideti sa fim increzatoare ca va fi ok.cel putin eu asa incerc sa gandesc.localul numi da emotii,... stresul vine din alta parte,nu stii cate 'alea alea' sa comanzi.... daca ii bine cum ai gandit,ba mai vine unu si spune altceva... nui usor sa faci o nunta :)
apropo vroiam sa va intreb o chestie.azi am iesit cu nasii la pizza,toti 6 si am discutat despre nunta,ei au niste idei ciudate am spune noi .. si anume ca in seara nuntii noi trebuie sa ajungem inaintea invitatilor sai intampinam si sa ciocnim un pahar si dalea,noi nu suntem de acord cu asa ceva.peste tot unde am fost invitatii poftesc in sala alaturi de un pahar de ceva... asteapta mirii,sosesc mirii se ridica in picioare aplauze si etc... nu?

Si eu asa am vazut la cele mai multe nuntii...invitatii sosesc primii si dupa aia mirii. Dar noi o sa facem invers...invitatii sosesc primii si dupa putin timp sosim si noi, dar noi o sa intram primii in sala si ciocnim cu fiecare invitat. Noi asa am hotarat, dar s-ar putea sa ma razgandesc pana atunci. ;))

dia_simpatyka
18.04.2010, 23:18:48
tu nush cum e mai bine, dar noi ne dorim sa intram dupa ora 8, asta insemnand 8:15 8:30 maxim ... sa fie sala plina sa intram pe aplauze ... si alea alea :) eu asa imi visez primirea la local:D

andrea85
18.04.2010, 23:21:52
tu nush cum e mai bine, dar noi ne dorim sa intram dupa ora 8, asta insemnand 8:15 8:30 maxim ... sa fie sala plina sa intram pe aplauze ... si alea alea :) eu asa imi visez primirea la local:D

Si eu as vrea sa ma astepte lumea cu aplauze:D...dar nu de mult am auzit ca unora nu le place daca ei nu sunt intampinati de mire si mireasa, si ca asta tine de bun gust sa-ti astepti invitatii si sa ciocnesti cu ei...acum chiar nu mai stiu ce sa fac...:-?

DeliDeli
19.04.2010, 00:08:43
Si eu as vrea sa ma astepte lumea cu aplauze:D...dar nu de mult am auzit ca unora nu le place daca ei nu sunt intampinati de mire si mireasa, si ca asta tine de bun gust sa-ti astepti invitatii si sa ciocnesti cu ei...acum chiar nu mai stiu ce sa fac...:-?
Vaai ce oameni! Dar e nunta lor sau a noastra? :D Eu cred ca avem dreptul la o primire frumoasa, in aplauze! Dupa primul dans mergem si le uram bun venit si ciocnim cu ei! Oricum la intrare sunt intampinati de cineva din familie care ii duce spre masa!
Intr-adevar nu e frumos cand nu te intampina nimeni si nu stii incotro sa o apuci, atunci chiar e aiurea, am patit-o, dar cand cineva se ocupa de asta si te intampina cu un zambet...
Mie chiar o sa-mi placa sa trec pe la fiecare in sala, mai tragem un ochi la ce e pe masa, ne bucuram de chestiile care ne-au stresat cu un an inainte :-p in ideea ca totul arata bine!

DeliDeli
19.04.2010, 00:17:52

Mi se pare perfect! Si in acelsi timp, nu cred ca e deloc lipsa de respect pt invitati, atata timp cat treci pe la masa fiecaruia pt a ciocni si a face o poza eventual.
Chiar asa... cand e cel mai bun moment pt a face o poza cu fiecare? In special cu cei care nu au participat la cununii...

cosmy_24
19.04.2010, 08:46:10
Salut
Draga mea eu una nu sunt de acord sa astepti tu invitatii,noi o sa intram in sala,si mi-as dori din suflet sa gasesc o sala plina.Mie mi se pare mult mai frumos asa,caci de ciocnit o sa ciocnesti cu fiecare pe rand in sala.Acum e alegerea ta,caci pana la urma e nunta ta,dar eu cred ca tu esti regina serii,si invitatii tai vin sa celebreze iubirea voastra.Iti urez din tot sufletul sa ai parte de o nunta de vis

amalia_maria
19.04.2010, 10:53:50
sincer, doar pe youtube am vazut faza in care mirii asteptau invitatii si ciocneau un pahar de sampanie si le urau bun venit. cand am vazut, am zis gata vreau si eu...arata foarte frumos si practic invitatii se simteau importanti. recent, am fost la transilvania sa vad sala, aranjamentul si am asistat si la venirea mirilor. acestia au dorit sa isi intampine ei invitatii, deci cei din urma nu aveau voie sa intre in sala pana la aparitia mirilor. asa ca toti invitatii care au ajuns inainte stateau pe la usa restaurantului, pe hol, blocau accesul, ce mai.....o harababura groaznica si sincer nu erau foarte multumiti ca trebuie sa astepte la usa. cand au ajuns mirii, toti au zis....IN SFARSITTT.....(cu toate ca nu au intarziat mult). si cand au intrat pe usa restaurantului, practic se impingeau, se inghesuiau zici ca erau la hipermarket si se dadea paine pe gratis. pe deasupra, rudele mirilor nu mai faceau fata sa ii duca pe toti la mesele lor. nu stiu daca se intampla asa de fiecare data cand mirii asteapta invitatii, insa atunci a fost un dezastru total (mai ales ca vroiam si noi sa iesim din local, si eram prinsi in multimea de invitati care intrau si nu ne lasau sa iesim:)) si se uitau la noi cam...suparati).
asa ca am renuntat TOTAL la idee.pentru mine e mai frumos sa vad o sala plina care ne asteapta si ne aplauda cand sosim. insa e important sa nu intarziem mult(de aici incep primele nemultumiri ale unei nunti) si sa ciocnim un pahar de sampanie cu fiecare invitat.
si totusi, cand e cel mai potrivit moment pentru a merge pe la mese?

adina_mari
19.04.2010, 11:06:23

e frumos sa fii nasica desi pentru a fost putin obositor. abia astept sa fiu nasica si fara burtica:D
pozici o sa pun cand o sa le am pe cele oficiale.

adina_mari
19.04.2010, 11:12:01
adina, am fost la una Andreea ... cam 35 de ani are,e pe strada Oasului langa depozitul de haine.in viziunea mea ce a facut legat de coafura am catalogat ca fiind oribil,mi s-a parut tzaraneasca freaza nush cum sa va spun... lipsea o bucla peste fatza si atat :) am incercat sa colaborez sai spun dar nam vrut sa fiu nici nerespectuoasa ... in linii mari i-am spus cum as vrea dar am acceptat si sugestii,desigur ca i-am spus ca nu vreau incarcat,inzorzonat si tot felul.... am asteptat altceva....8-|
eu stiam de o tipa mirela care e foarte buna...undeva pe strada aia cu pavaj, de la blue incolo cum se merge la badacin.
nici mie nu-mi prea place cum arata parul asa drept si cu buclele alea.

coafeza miresei de la severus nu a fost cumva mia?>:D<

adina_mari
19.04.2010, 11:17:11
asa mi se pare cel mai ok. sa vezi ce senzatii ai cand vezi ca o sala plina de oameni te aplauda si ca toti au venit acolo pentru voi...e un sentiment pe care nu cred ca o sa mai ai ocazia sa-l traiesti.
de intarziat se mai intarzie deoarece nu depinde totul numai de miri in ziua aceea... finutii mei erau programati la ora 12 la cununia religioasa si desi am ajuns la timp mai erau 3 cununii inaintea noastra...cei care trebuiau sa fie de la 10 30 au ajuns abia pe la 12 fara ceva.

adina_mari
19.04.2010, 11:20:23
Mi se pare perfect! Si in acelsi timp, nu cred ca e deloc lipsa de respect pt invitati, atata timp cat treci pe la masa fiecaruia pt a ciocni si a face o poza eventual.
Chiar asa... cand e cel mai bun moment pt a face o poza cu fiecare? In special cu cei care nu au participat la cununii...
legat de ciocnit cu invitatii momentul dupa primul dans nu e prea potrivit deoarece atunci incepe petrecerea propriu-zisa si lumea iese la dans. finutii mei au mers in timp ce se servea aperitivul cald.
iar legat de poze cu invitatii eu zic ca e mai ok cand iti dau plicul...o sa fie mai mult loc in fata mesei mirilor si nu va inghesuiti printre mese si ii deranjati si pe ceilalti invitati>:D<

andrea85
19.04.2010, 11:24:19
sincer, doar pe youtube am vazut faza in care mirii asteptau invitatii si ciocneau un pahar de sampanie si le urau bun venit. cand am vazut, am zis gata vreau si eu...arata foarte frumos si practic invitatii se simteau importanti. recent, am fost la transilvania sa vad sala, aranjamentul si am asistat si la venirea mirilor. acestia au dorit sa isi intampine ei invitatii, deci cei din urma nu aveau voie sa intre in sala pana la aparitia mirilor. asa ca toti invitatii care au ajuns inainte stateau pe la usa restaurantului, pe hol, blocau accesul, ce mai.....o harababura groaznica si sincer nu erau foarte multumiti ca trebuie sa astepte la usa. cand au ajuns mirii, toti au zis....IN SFARSITTT.....(cu toate ca nu au intarziat mult). si cand au intrat pe usa restaurantului, practic se impingeau, se inghesuiau zici ca erau la hipermarket si se dadea paine pe gratis. pe deasupra, rudele mirilor nu mai faceau fata sa ii duca pe toti la mesele lor. nu stiu daca se intampla asa de fiecare data cand mirii asteapta invitatii, insa atunci a fost un dezastru total (mai ales ca vroiam si noi sa iesim din local, si eram prinsi in multimea de invitati care intrau si nu ne lasau sa iesim:)) si se uitau la noi cam...suparati).
asa ca am renuntat TOTAL la idee.pentru mine e mai frumos sa vad o sala plina care ne asteapta si ne aplauda cand sosim. insa e important sa nu intarziem mult(de aici incep primele nemultumiri ale unei nunti) si sa ciocnim un pahar de sampanie cu fiecare invitat.
si totusi, cand e cel mai potrivit moment pentru a merge pe la mese?

La noi parintii si domnisoarele de onoare o sa conduca invitatii la mesele lor. Si sincer si mie mi-ar placea mai mult sa ne astepte pe noi invitatii, dar parintii nostri sa fie mai devreme acolo, sa intampine invitatii. ;-)

andrea85
19.04.2010, 11:27:24
legat de ciocnit cu invitatii momentul dupa primul dans nu e prea potrivit deoarece atunci incepe petrecerea propriu-zisa si lumea iese la dans. finutii mei au mers in timp ce se servea aperitivul cald.
iar legat de poze cu invitatii eu zic ca e mai ok cand iti dau plicul...o sa fie mai mult loc in fata mesei mirilor si nu va inghesuiti printre mese si ii deranjati si pe ceilalti invitati>:D<

Asa e nu depinde totul de miri...depinde mult daca se respecta programarea...totusi eu nu prea asa vrea sa intarziem mai mult decat 30 de min, n-as vrea as astepte invitatii mult dupa noi. :)

adina_mari
19.04.2010, 13:22:42
Asa e nu depinde totul de miri...depinde mult daca se respecta programarea...totusi eu nu prea asa vrea sa intarziem mai mult decat 30 de min, n-as vrea as astepte invitatii mult dupa noi. :)
cred ca nicio pereche de miri nu vrea sa intarzie dar asta e...
oricum eu zic ca tu poti sta linistita avand in vedere ca in ziua nuntii tale nu sunt multe cununii>:D<

andrea85
19.04.2010, 13:25:18
cred ca nicio pereche de miri nu vrea sa intarzie dar asta e...
oricum eu zic ca tu poti sta linistita avand in vedere ca in ziua nuntii tale nu sunt multe cununii>:D<

Da, asa e, luand in vedere data nuntii mele am un avantaj. ;-)

amalia_maria
19.04.2010, 13:56:22
da' eu ce sa spun de data nuntii mele!!!!! eu fac duminica nunta, si initial ne-am programat la primarie la ora 12. dar vorbind cu alte miresici, ma gandeam ca nu imi ajunge timpul pt poze (ca sa ajungem la ora 14 la restaurant). si saptamana trecuta am fugit repede sa schimb pe ora 11 la primarie. eram foarte stresata sa nu fie ocupata ora deja. cand ajung la primarie, doar eu si...........VANTUL ne casatorim in duminica aia!=))=))=))cand am vazut lista, era sa izbucnesc in ras cand ma gandeam cat de stresata am fost ca nu va fi libera ora 11.
apropo, chiar nu mai e nimeni ce se casatoreste in 11 iulie in zalau? chiar asa de exclusivista sa fie data nuntii mele?:D

adina_mari
19.04.2010, 13:58:26
da' eu ce sa spun de data nuntii mele!!!!! eu fac duminica nunta, si initial ne-am programat la primarie la ora 12. dar vorbind cu alte miresici, ma gandeam ca nu imi ajunge timpul pt poze (ca sa ajungem la ora 14 la restaurant). si saptamana trecuta am fugit repede sa schimb pe ora 11 la primarie. eram foarte stresata sa nu fie ocupata ora deja. cand ajung la primarie, doar eu si...........VANTUL ne casatorim in duminica aia!=))=))=))cand am vazut lista, era sa izbucnesc in ras cand ma gandeam cat de stresata am fost ca nu va fi libera ora 11.
apropo, chiar nu mai e nimeni ce se casatoreste in 11 iulie in zalau? chiar asa de exclusivista sa fie data nuntii mele?:D
poate mai sunt care nu si-au facut inca programare la cununie

andrea85
19.04.2010, 14:55:01

Si noi tot la ora 11 ne-am programat la primarie, dar in afara de noi mai sunt 2 perechi in ziua respectiva...adica pana acum ;-)

STEFANIA86
19.04.2010, 16:35:33
Poti fi linistita ca mai stiu eu pe cineva care face nunta in 11 iulie,ei fac nunta la Severus dar poate nici nu stiu ca tre sa mearga sa-si faca programare la primarie.Si noi am avut nunta tot pe 11 iulie dar anul trecut:) si vor mai fi multi care vor avea dar poate nu au mers inca la primarie...

iulia_mari
19.04.2010, 17:15:28

Dia si eu zic sa incerci alta coafura...ceva mai natural cred ca ti-ar sta mai bine, ai o fizionomie foarte placuta si nu cred ca ar fi greu sa iti gasesti o coafura adecvata, poate daca ti-ai face bucle si prinse lejer? acuma totul depinde de tine, si de ce iti doresti; chiar m-am uitat prin pozele salvate si am vazut cateva care dupa parerea mea ti s-ar potrivi; daca doresti ti le pot trimite ;-)

iulia_mari
19.04.2010, 17:20:25

Asa vom face si noi...imi doresc ca sala sa fie plina de invitati, sa ne primeasca cu aplauze, toti ochii sa fie atintiti asupra noastra...:D nici nu mi se pare frumos ca miri sa gaseasca sala goala, iar eu m-am gandit la un lucru...la intrare as vrea sa fie o masa cu pahare de sampanie asezate in forma de inimioara, iar invitatii cand ajung sa ia fiecare cate un pahar si noi eventual vom merge sa ciocnim...ce ziceti?

iulia_mari
19.04.2010, 17:29:22
Adina, povesteste-ne si noua cum a fost sa fii nasa pentru prima data? si cum a fost nunta? desi sunt convinsa ca totul a fost minunat ;-)

CONT-INCHIS-037
19.04.2010, 18:03:05
Adina, povesteste-ne si noua cum a fost sa fii nasa pentru prima data? si cum a fost nunta? desi sunt convinsa ca totul a fost minunat ;-)
Iulia la ce ora te-ai programat la starea civila??

andrea85
19.04.2010, 18:39:38
Asa vom face si noi...imi doresc ca sala sa fie plina de invitati, sa ne primeasca cu aplauze, toti ochii sa fie atintiti asupra noastra...:D nici nu mi se pare frumos ca miri sa gaseasca sala goala, iar eu m-am gandit la un lucru...la intrare as vrea sa fie o masa cu pahare de sampanie asezate in forma de inimioara, iar invitatii cand ajung sa ia fiecare cate un pahar si noi eventual vom merge sa ciocnim...ce ziceti?

Si noi vom avea paharele cu sampanie in forma de inima si dupa ce am sosit vom ciocni cu fiecare invitat. ;-) Doar ca nu prea stiu cand o sa avem timp dupa ce am sosit. Voi cum o sa faceti, mergeti le fiecare masa sa ciocniti cu invitatii? :-\

STEFANIA86
19.04.2010, 21:13:54
Fetelor pot sa va spun ca e foarte placut sa intri in sala si sa fie plina si sa te aplaude,parca asa iti mai trec din emotii,noi am mers pe la fiecare invitat in timp ce se servea ceva fel de mancare ca oricum nu poti sa mergi la toti odata,am observat ca dupa ce lumea danseaza si te vede ca mergi pe la masa nu se mai distreaza asa tare ca si cum ai fi printre ei si pana la urma ne-am dus pe ture pe la ei si ne-am facut si cate o poza cu fiecare cuplu/persoana la masa si au fost incantati.Chiar la inceput dupa ce intri in sala nu ai timp sa treci pe la ei ca tre sa manance aperitivul si pe urma urmeaza primul dans si dupa aia distractia....

DeliDeli
19.04.2010, 21:54:43
Uite asa!;-) dar fara fantana de sampanie din mijloc...
Eu modelul acesta o sa l adopt!

andrea85
19.04.2010, 21:59:35
Uite asa!;-) dar fara fantana de sampanie din mijloc...
Eu modelul acesta o sa l adopt!

Eu la asa ceva m-am gandit...doua feluri de sampanie, asa incat inimoara din mijloc sa aiba o alta culoare. ;-)