PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

andrea85
19.04.2010, 22:02:35
Sau si mai interesant cu fructe....

DeliDeli
19.04.2010, 22:02:50
da' eu ce sa spun de data nuntii mele!!!!! eu fac duminica nunta, si initial ne-am programat la primarie la ora 12. dar vorbind cu alte miresici, ma gandeam ca nu imi ajunge timpul pt poze (ca sa ajungem la ora 14 la restaurant). si saptamana trecuta am fugit repede sa schimb pe ora 11 la primarie. eram foarte stresata sa nu fie ocupata ora deja. cand ajung la primarie, doar eu si...........VANTUL ne casatorim in duminica aia!=))=))=))cand am vazut lista, era sa izbucnesc in ras cand ma gandeam cat de stresata am fost ca nu va fi libera ora 11.
apropo, chiar nu mai e nimeni ce se casatoreste in 11 iulie in zalau? chiar asa de exclusivista sa fie data nuntii mele?:D
M-am prapadit de ras mai ceva ca toti 3 zambilicii aceia la un loc cand am vazut mesajul tau !!!!!!!!! Esti tare!!!!!

DeliDeli
19.04.2010, 22:27:45
Fetelor pot sa va spun ca e foarte placut sa intri in sala si sa fie plina si sa te aplaude,parca asa iti mai trec din emotii,noi am mers pe la fiecare invitat in timp ce se servea ceva fel de mancare ca oricum nu poti sa mergi la toti odata,am observat ca dupa ce lumea danseaza si te vede ca mergi pe la masa nu se mai distreaza asa tare ca si cum ai fi printre ei si pana la urma ne-am dus pe ture pe la ei si ne-am facut si cate o poza cu fiecare cuplu/persoana la masa si au fost incantati.Chiar la inceput dupa ce intri in sala nu ai timp sa treci pe la ei ca tre sa manance aperitivul si pe urma urmeaza primul dans si dupa aia distractia....
Ce bine ca toata lumea e pe aceiasi unda in ceea ce priveste invitatii care sa ne primeasca in aplauze:) E perfecta modalitatea aceasta! Sunt sigura ca si trairile noastre din momentul acela vor fi pe masura! ;-) Doar noi suntem in rolul principal\:D/ si nasii nostri:).

Iar cu ciocnitul, important e sa nu uitam de ei, asta chiar ar fi o lipsa de respect! Momentul zic eu ca o sa se ceara aproape singur, vorba voastra, in timpul servirii aperitivului cald, important e ca lumea sa fie la masa si noi sa ne evidentiem in felul acesta prin sala ;;).
Sa nu rupem distractia, acuma constientizez si eu ca e esential sa fii in mijlocul lor atunci cand se danseaza! Cred ca dupa ritmul nostru merge toata nunta!

Si pozele cu invitatii... tin neaparat sa se faca! Mi se pare un gest la locul lui! Insa n-as astepta pana la sf cand se dau plicurile, cred ca oboseala se va citi pe chipurile noastre... (asa ne-am facut noi poza cu miri la ultima nunta si chiar se vede pe chipul miresei ca e obosita, a si precizat atunci, nici pantofii cu toc nu-i mai avea in picioare). Si sa faci poze printre mese.. nu stiu...

andrea85
19.04.2010, 23:54:15
Fetelor, voi o sa aruncati buchetul, o sa dansati pe masa si o sa lasati sotul sa va scoata jarteluta de pe picior? :D...la care alte obiceiuri tineti mult? :-\

STEFANIA86
20.04.2010, 00:33:54
Fetelor, voi o sa aruncati buchetul, o sa dansati pe masa si o sa lasati sotul sa va scoata jarteluta de pe picior? :D...la care alte obiceiuri tineti mult? :-\
Eu am dansat pe masa ca m-au urcat ei...Buchetul l-am aruncat dar nu pe al meu[-Xam facut altul mai mic din 3 trandafiri si cu verdeata...era pacat sa-l arunc pe al meu mai ales ca mi-a fost asa de drag...si mi-a scos si jarteluta de pe picior a fost fain... sunt niste sentimente unice pe care nu le mai poti trai alta data acum face fiecare cum vrea;-)

cami_rus86
20.04.2010, 08:58:32
si eu imi doresc sa fie invitatii in sala atunci cand ajungem noi... e totusi un sentiment placut cand vezi ca s-au adunat atatia ca sa sarbatoreasca un eveniment atat de important in viata noastra... legat de obiciul cu dansatul pe masa nu prea as vrea pt ca mi se pare ciudat, adica eu nu ii vad rostul si nici nu imi place (am sa ii zic lui marius sa nu puna melodia respectiva, maneaua)... cu jartiera daca i se da pedeapsa miresouiului il las daca nu o sa o dea el jos in privat :))... iar cu buchetul, mie mi se pare frumos obiceiul asta si cred ca am sa arunc buchetul meu pt ca asa e obiceiul, nu? altfel ce rost are sa arunci un buchet care nu e al miresei? parerea mea... oricum nu sunt adepta pastrarii buchetului uscat [-X... eu sunt sigura ca o sa iasa totul bine avand in vedere ca planuim evenimentul pana in cele mai mici detalii cu cel putin un an inainte >:D<

adina_mari
20.04.2010, 10:10:12
de dansat pe masa nu am dansat, buchetul nu l-am aruncat iar faza cu jarteluta chiar nu mi se pare potrivita in fata atator oameni...nu ne-am fi simtit bine niciunul dintre noi asa ca am zis pas
dar normal ca fiecare face cum considera>:D<

andrea85
20.04.2010, 10:29:56
Eu am dansat pe masa ca m-au urcat ei...Buchetul l-am aruncat dar nu pe al meu[-Xam facut altul mai mic din 3 trandafiri si cu verdeata...era pacat sa-l arunc pe al meu mai ales ca mi-a fost asa de drag...si mi-a scos si jarteluta de pe picior a fost fain... sunt niste sentimente unice pe care nu le mai poti trai alta data acum face fiecare cum vrea;-)

Eu o sa imi fac un buchet de rezerva, asemanator cu al meu, si pe ala o sa-l arunc. Buchetul original vreau sa-l pastrez eu...;-)

DeliDeli
20.04.2010, 16:03:38
Eu categoric nu vreau sa dansez pe masa! Inainte mi se parea waw,deasupra tuturo;)), dar am crescut si noi ;)) Tot ce nu "se cade" sa facem la nunta o sa facem la petrecerea burlacitelor:)), atunci o sa dansam pe mese, o sa facem streptease:-p.

Obiceiul cu aruncatul buchetului imi place, imi surade, dar o sa pregatesc o surpriza pt fete... O sa fac un buchet care sa cuprinda mai multe buchetele, el va fi legat lejer cu o panglica astfel incat sa se creada ca e un sg buchet...iar cand il arunc sa sara mai multe buchetele sa facem mai multe fete "fericite";)). Sper sa iasa!
Eu inca nu stiu cum va arata buchetul meu, dar deja simt ca sunt indragostita de el;)) asa ca nu o sa-l arunc. Iar sa-l arunc si sa il cer inapoi mi se pare de prost gust. Stiu ca nu se va mentine proaspat mult timp dupa nunta, dar cat va tine ma voi bucura de el:)

In ceea ce priveste jartiera...m-ati pus pe ganduri:)
Mie se pare super sa o scoata mirele in private:>, dar mi-ar placea si sa vad juniorii insirati:)), dornici sa prinda jartiera ;))

iulia_mari
20.04.2010, 17:43:49
Iulia la ce ora te-ai programat la starea civila??

Noi la ora 16 ne-am programat la primarie, voi?

iulia_mari
20.04.2010, 17:45:24
Si noi vom avea paharele cu sampanie in forma de inima si dupa ce am sosit vom ciocni cu fiecare invitat. ;-) Doar ca nu prea stiu cand o sa avem timp dupa ce am sosit. Voi cum o sa faceti, mergeti le fiecare masa sa ciocniti cu invitatii? :-\

Eu asa m-am gandit sa mergem la fiecare invitat sa ciocnim, dar asta sa fie in timpul nuntii, nu la inceput, desi oricum mi se pare ca pierdem timp...dar asa e frumos, in semn de multumire ca au fost alaturi de noi; voi cand veti ciocni cu invitatii?

iulia_mari
20.04.2010, 17:52:14

Eu voi arunca buchetul (normal ca voi avea un buchet de rezerva) pt ca mi se pare un obicei tare frumos, si dansatul pe masa mi se pare distractiv ;)) dar jarteluta de pe picior...asta nu as vrea sa se intample, sunt mai pudica, nu as vrea sa imi vada toata lumea picioarele ;-)

Am fost la o nunta cand mireasa a aruncat buchetul dupa ce a iesit de la cununia religioasa, era la Catedrala din centru si acolo pe alee s-au insirat domnisoarele, iar mireasa l-a aruncat; e o idee interesanta, dar parca la sala e mai interesant

andrea85
20.04.2010, 17:56:13
Eu voi arunca buchetul (normal ca voi avea un buchet de rezerva) pt ca mi se pare un obicei tare frumos, si dansatul pe masa mi se pare distractiv ;)) dar jarteluta de pe picior...asta nu as vrea sa se intample, sunt mai pudica, nu as vrea sa imi vada toata lumea picioarele ;-)

Am fost la o nunta cand mireasa a aruncat buchetul dupa ce a iesit de la cununia religioasa, era la Catedrala din centru si acolo pe alee s-au insirat domnisoarele, iar mireasa l-a aruncat; e o idee interesanta, dar parca la sala e mai interesant

Eu o sa arunc buchetul de "rezerva" la sala, cred ca o sa si dansez pe masa, mi se pare fun;)), si sunt si pentru jarteluta...dar vreau sa o pastreze el si sa nu o arunce baietilor. ;-)

andrea85
20.04.2010, 17:57:34

Faceti cununia civila in aceasi zi cu nunta, sau mai devreme? :-\

CONT-INCHIS-037
20.04.2010, 18:21:59
Noi inca nu am fost, pe sambata v-ati programat??

iulia_mari
20.04.2010, 20:37:20
Da da, facem cununia in aceeasi zi cu nunta, sambata ne-am programat...si asa ne iese bine programul...de la 16 la starea civila, de la 18.30 la biserica si de la 20 la sala

iulia_mari
20.04.2010, 20:41:21
Dia, atasez aici cateva poze...poate iti gasesti una care sa ti se potriveasca >:D<

iulia_mari
20.04.2010, 21:08:08
Dia, acuma apare si tura a doua

CONT-INCHIS-037
20.04.2010, 22:19:45
Da da, facem cununia in aceeasi zi cu nunta, sambata ne-am programat...si asa ne iese bine programul...de la 16 la starea civila, de la 18.30 la biserica si de la 20 la sala
Ce bine ca se poate programa si dupa ora 2 :D Si eu vreau tot pe la 16 sau 17 deoarece numai de la 20:30 vrem sa ajungem la local.

amalia_maria
21.04.2010, 11:12:11
Ce bine ca se poate programa si dupa ora 2 :D Si eu vreau tot pe la 16 sau 17 deoarece numai de la 20:30 vrem sa ajungem la local.

hello! uitandu-ma la pozele pe care le-ai pus pe aici, mai demult, am vazut ca de fapt, mirele tau e un fost coleg de generala de al meu. profit de ocazie sa il salut si sa va urez mult noroc!

andrea85
21.04.2010, 11:45:28
Dia, acuma apare si tura a doua

A 3a coafura imi place mie foarte mult...e superba. :x

andrea85
21.04.2010, 12:09:17

Deci acum se poate programa si dupa ora 14...Doamne, in fiecare zi spun altceva cei de la primarie...:> Cum de s-a schimbat atat de repede acest orar?

DeliDeli
21.04.2010, 13:15:56
Deci acum se poate programa si dupa ora 14...Doamne, in fiecare zi spun altceva cei de la primarie...:> Cum de s-a schimbat atat de repede acest orar?
Eu cred ca din cauza faptului ca se da voie la nuntile de noapte pt cei cu contracte din anii trecuti..

andrea85
21.04.2010, 13:20:32
Eu cred ca din cauza faptului ca se da voie la nuntile de noapte pt cei cu contracte din anii trecuti..

Ok inteleg, cand am fost noi erau foarte hotarati sa nu ne lase sa ne programam mai tarziu. Oricum la noi nu se mai pune problema, pentru ca am ales deja nunta de zi. ;-)

cami_rus86
21.04.2010, 13:22:58

si eu tot asta cred.... pacat totusi ca nu putem si noi sa tinem de noapte... acum ma gandeam ca daca incheiam contractul anul trecut in noiembrie cand am fost in cautare de oferte poate faceam si noi de noapte :((:((:(( asta e... asa a fost sa fie

CONT-INCHIS-037
21.04.2010, 13:23:07
hello! uitandu-ma la pozele pe care le-ai pus pe aici, mai demult, am vazut ca de fapt, mirele tau e un fost coleg de generala de al meu. profit de ocazie sa il salut si sa va urez mult noroc!

Vlad te saluta, va ureaza mult noroc si viata sa fie frumoasa pentru amandoi.

andrea85
21.04.2010, 13:24:30
si eu tot asta cred.... pacat totusi ca nu putem si noi sa tinem de noapte... acum ma gandeam ca daca incheiam contractul anul trecut in noiembrie cand am fost in cautare de oferte poate faceam si noi de noapte :((:((:(( asta e... asa a fost sa fie

Eu am ales nunta de zi, chiar daca puteam sa am nunta de noapte si nu regret pana acum aceasta decizie...si abia astept sa va povestesc ce frumos si minunat a fost nunta mea de zi. :">

cami_rus86
21.04.2010, 13:29:05
Eu am ales nunta de zi, chiar daca puteam sa am nunta de noapte si nu regret pana acum aceasta decizie...si abia astept sa va povestesc ce frumos si minunat a fost nunta mea de zi. :">

apoi unele dintre miresici nu mai au mult pana la nunta... mai ales dia... abia astept sa imi povestiti cum a fost la nunta voastra :D

andrea85
21.04.2010, 13:32:55
apoi unele dintre miresici nu mai au mult pana la nunta... mai ales dia... abia astept sa imi povestiti cum a fost la nunta voastra :D

Si eu astept sa ne povesteasca Dia despre nunta ei, mai ales ca si ea isi face nunta la Transilvania si asa aflu si eu mai multe detalii. :D

iulia_mari
21.04.2010, 13:48:05

Eu zic ca e ceva normal sa isi schimbe si cei de la primarie programul...la urma urmei ei trebuie sa fie in slujba cetateanului :D

iulia_mari
21.04.2010, 13:49:19

Asa e Adriana, macar s-au gandit putin si la cei care au nunta de noapte, in acest fel putem sa le facem pe toate in aceeasi zi

milenap22
21.04.2010, 13:53:49
uf....eu am scapat de grija asta...mai am doar biserica:P

iulia_mari
21.04.2010, 13:59:47

si acolo se rezolva repede :-p

milenap22
21.04.2010, 14:01:02
si acolo se rezolva repede :-p
acolo vreau sa fie ceva frumos.....pt mine e mai importanta biserica decat primaria oricum....

CONT-INCHIS-037
21.04.2010, 14:04:36
Asa e Adriana, macar s-au gandit putin si la cei care au nunta de noapte, in acest fel putem sa le facem pe toate in aceeasi zi
Pai era mai complicat sa facem starea civila in alta zi , alta garderoba si toate cele, asa este mult mai simplu.

andrea85
21.04.2010, 14:32:07
Eu zic ca e ceva normal sa isi schimbe si cei de la primarie programul...la urma urmei ei trebuie sa fie in slujba cetateanului :D

Da asa e, doar ca la inceputul anului toti erau strict contra nuntii de noapte, ca nu se poate, ca nu te poti programa doar pana la ora 14 si asa mai departe...ma enerveaza cei de la primarie pentru ca, cand am fost noi sa ne programam, doamna de acolo mi-a spus ceva in genul "dar eu nu stiu ca nu se mai fac nunti de noapte?" si uite ca se fac...:D

andrea85
21.04.2010, 15:01:47

Voi la ce ora sunteti programati la primarie, pentru ca mai cunosc pe cineva care face nunta in aceeasi zi cu voi?!:)

milenap22
21.04.2010, 15:33:41
Voi la ce ora sunteti programati la primarie, pentru ca mai cunosc pe cineva care face nunta in aceeasi zi cu voi?!:)
poi noi am facut starea civila in 2008 ...de muuuult:)):))

andrea85
21.04.2010, 15:35:06
poi noi am facut starea civila in 2008 ...de muuuult:)):))

Ok, scuze...deci voi ati scapat deja. ;))

milenap22
21.04.2010, 16:09:07
e foarte aiurea ca se cam fac nunti doar de zi acum...e prea multa agitatie si la primarie si la biserica....am fost si sambata la nunta si asa era o aiureala si la primarie de parca tot Zalaul a hotarat gata facem nunta.....la biserica nu mai vb ce pierdere de vreme...sa stai 2 ore in fata bisericii sa iti astepti randul mi se pare ff naspa....saracii miri erau sa faca cu nervii ...dar asta e....nush cine a impus regula asta cu nuntile doar de zi dar e nasol

andrea85
21.04.2010, 17:05:50
e foarte aiurea ca se cam fac nunti doar de zi acum...e prea multa agitatie si la primarie si la biserica....am fost si sambata la nunta si asa era o aiureala si la primarie de parca tot Zalaul a hotarat gata facem nunta.....la biserica nu mai vb ce pierdere de vreme...sa stai 2 ore in fata bisericii sa iti astepti randul mi se pare ff naspa....saracii miri erau sa faca cu nervii ...dar asta e....nush cine a impus regula asta cu nuntile doar de zi dar e nasol

Ai fost la o nunta de zi? Voi ce nunta faceti, de zi sau de noapte?
Si eu cred ca, cu nuntile de zi mirii si invitatii lor vor fi nevoiti sa astepte si mai mult la primarie si biserica. Fiind timpul atat de scurt pana se ajunge la restaurant, programarile la primarie vor merge ca pe banda rulanta. :D

cami_rus86
21.04.2010, 17:38:18
care e programul la o nunta de zi? la sala ma refer.... la cat ajung mirii p la cat se serveste aperitivul cald, ciorba, friptura tortul si pe la cat se termina?

andrea85
21.04.2010, 17:43:48
care e programul la o nunta de zi? la sala ma refer.... la cat ajung mirii p la cat se serveste aperitivul cald, ciorba, friptura tortul si pe la cat se termina?

Din cate stiu eu sau ce am vazut eu la nuntile de zi...petrecerea in sala incepe de obicei cam la ora 14, aproximativ la ora 14.30 ajung mirii, tortul era cam la ora 20- 21, si lumea sta de obicei pana la ora 12 noaptea, si rudele apropiate chiar si pana la ora 2 noaptea...si dupa aia doar mirii in camera mirilor. ;)) :-p

milenap22
21.04.2010, 23:38:03
poi la nunta care am fost era de zi.....normal mirii au scris pe invitatii de la ora 14 la local...dar cum la biserica au intrat doar pe la 2 fara ceva desi erau programati la 12 ...au ajuns la sala pe la 3 si ceva.....nu a fost vina lor ca nu aveau ce face...dar e neplacut sa astepte atata vreme invitatii dupa tine....
si fiind deja asa tarziu a trecut ff repede nunta ca nici nu mi'am dat seama cum se facuse deja ora 11 si era aproape gata....s'a furat mireasa insa mirele nu a mai avut timp sa faca ce au cerut "hotii" deoarece oaspatarii au zis ca trebuie sa serveasca friptura ca nu e timp si bla bla...a uitat lumea de asta....mi s;a parut ca totul a fost prea pe fuga......parerea mea....eu o sa fac nunta de noapte si sper sa fie ok....pana acum sincer nu m'a incantat nici o nunta de zi la fel ca una de noapte....poate nu am avut ocazia sa particip la una fff frumoasa.....nush fetelor.....acuma fiecare isi face nunta cum crede si cum vrea...parerea mea....

andrea85
21.04.2010, 23:48:55
poi la nunta care am fost era de zi.....normal mirii au scris pe invitatii de la ora 14 la local...dar cum la biserica au intrat doar pe la 2 fara ceva desi erau programati la 12 ...au ajuns la sala pe la 3 si ceva.....nu a fost vina lor ca nu aveau ce face...dar e neplacut sa astepte atata vreme invitatii dupa tine....
si fiind deja asa tarziu a trecut ff repede nunta ca nici nu mi'am dat seama cum se facuse deja ora 11 si era aproape gata....s'a furat mireasa insa mirele nu a mai avut timp sa faca ce au cerut "hotii" deoarece oaspatarii au zis ca trebuie sa serveasca friptura ca nu e timp si bla bla...a uitat lumea de asta....mi s;a parut ca totul a fost prea pe fuga......parerea mea....eu o sa fac nunta de noapte si sper sa fie ok....pana acum sincer nu m'a incantat nici o nunta de zi la fel ca una de noapte....poate nu am avut ocazia sa particip la una fff frumoasa.....nush fetelor.....acuma fiecare isi face nunta cum crede si cum vrea...parerea mea....

Pai parerea mea e ca si la o nunta de noapte se poate intarzia la fel de mult ca si la una de zi, mai ales daca nu intri la primarie sau la biserica la ora programata...si din pacate nu prea mai depinde de noi daca facem nunta de zi sau de noapte... :)>- Oricum orice nunta trece repede, fie ea de zi sau de noapte. :)

milenap22
21.04.2010, 23:58:37
Pai parerea mea e ca si la o nunta de noapte se poate intarzia la fel de mult ca si la una de zi, mai ales daca nu intri la primarie sau la biserica la ora programata...si din pacate nu prea mai depinde de noi daca facem nunta de zi sau de noapte... :)>- Oricum orice nunta trece repede, fie ea de zi sau de noapte. :)
eu sper sa fie ok nunta mea de noapte...tinand cont de faptul ca majoritatea nuntilor sunt acum de zi sper sa nu am probleme mari cu intarziatul...acuma cine stie...surprize putem avea oricand.....

andrea85
22.04.2010, 00:02:13
eu sper sa fie ok nunta mea de noapte...tinand cont de faptul ca majoritatea nuntilor sunt acum de zi sper sa nu am probleme mari cu intarziatul...acuma cine stie...surprize putem avea oricand.....

Cred ca toate speram sa fie totul ok, sa nu avem intarzieri, indiferent daca avem nunta de zi sau de noapte. :)>- Sper sa fie asa!

milenap22
22.04.2010, 00:11:40
voi fetelor din ce flori v'ati gandit sa va faceti aranjamentele florale?poate s'a mai discutat si nu am obs eu...daca da...scuze....eu inca nush ce flori sa aleg.....ma gandeam la trandadifiri dar cineva mi'a zis ca totusi sa aleg altceva nu tot clasicii trandafiri....

andrea85
22.04.2010, 00:13:45
voi fetelor din ce flori v'ati gandit sa va faceti aranjamentele florale?poate s'a mai discutat si nu am obs eu...daca da...scuze....eu inca nush ce flori sa aleg.....ma gandeam la trandadifiri dar cineva mi'a zis ca totusi sa aleg altceva nu tot clasicii trandafiri....

Eu ma gandeam sa am aranjamentele florale de pe mesele invitatilor din crini imperiali cu ceva verdeata. ;-)

milenap22
22.04.2010, 00:17:42
Eu ma gandeam sa am aranjamentele florale de pe mesele invitatilor din crini imperiali cu ceva verdeata. ;-)
si eu ma gandeam initial la crini pt ca imi plac ff mult.....si tipa care imi aranjeaza sala a spus sa renunt la ei pt ca miros ff puternic si nu toata lumea suporta mirosul desi sunt fff frumosi....si intr-un fel cred ca are dreptate miros f tare....

andrea85
22.04.2010, 00:20:52
si eu ma gandeam initial la crini pt ca imi plac ff mult.....si tipa care imi aranjeaza sala a spus sa renunt la ei pt ca miros ff puternic si nu toata lumea suporta mirosul desi sunt fff frumosi....si intr-un fel cred ca are dreptate miros f tare....

Da asa e, au un miros puternic, dar eu o sa pun doar un singur fir de crin si in rest completez cu alte floricele micute sau verdeata. :)

milenap22
22.04.2010, 00:25:09
andreea tu ce o sa ai vaze sau suporturi din acelea din fier forjat?......eu cred ca o sa merg pe ideea de vaze ff inalte....insa si suporturile acelea imi plac...deci sunt o nehotarata:)):))

STEFANIA86
22.04.2010, 00:27:32
Si noi am avut crini Asia alb si nu s-a simtit mirosul,gandeste-te ca sala ii mare si de la 20 de crini cati vei avea nu se va simti mai ales daca o sa mearga si aerul conditionat, si in plus sunt si ffff rezistenti.....

andrea85
22.04.2010, 00:32:15
andreea tu ce o sa ai vaze sau suporturi din acelea din fier forjat?......eu cred ca o sa merg pe ideea de vaze ff inalte....insa si suporturile acelea imi plac...deci sunt o nehotarata:)):))

Eu o sa am vaze inalte si avand mese rotunde o sa am vreo 20-22 de mese, deci tot vreo 20-22 fire de crini si cred ca nu prea se va observa mirosul intr-o sala atat de mare. :D

milenap22
22.04.2010, 00:33:24
Si noi am avut crini Asia alb si nu s-a simtit mirosul,gandeste-te ca sala ii mare si de la 20 de crini cati vei avea nu se va simti mai ales daca o sa mearga si aerul conditionat, si in plus sunt si ffff rezistenti.....
o sa ma mai gandesc poate pana la urma tot la crini raman....pt ca arata f bine in aranjamente.....

andrea85
22.04.2010, 00:33:29

Ai cumva poze cu aranjamentele, pe mine m-ar interesa mult?! [-o<

iulia_mari
22.04.2010, 10:36:12
o sa ma mai gandesc poate pana la urma tot la crini raman....pt ca arata f bine in aranjamente.....

Si noi tot crini imperiali am ales pt mese...am decis sa facem un aranjament din cate un crin imperial cu verdeata pt fiecare vaza. Si in privinta mirosului, la noi cel putin fiind sala inalta, eu zic ca mirosul va avea un impact placut si nu va fi foarte puternic

andrea85
22.04.2010, 10:41:02
Si noi tot crini imperiali am ales pt mese...am decis sa facem un aranjament din cate un crin imperial cu verdeata pt fiecare vaza. Si in privinta mirosului, la noi cel putin fiind sala inalta, eu zic ca mirosul va avea un impact placut si nu va fi foarte puternic

La ce nuanata de culoare v-ati gandit la crini?...eu inca nu m-am hotarat, nu prea stiu ce nuanta s-ar potrivi mai bine, daca am sala decorata in alb cu mov. Voi in ce culoarea decorati sala? :-\

iulia_mari
22.04.2010, 13:01:33
La ce nuanata de culoare v-ati gandit la crini?...eu inca nu m-am hotarat, nu prea stiu ce nuanta s-ar potrivi mai bine, daca am sala decorata in alb cu mov. Voi in ce culoarea decorati sala? :-\

Noi am ales husele sa fie culoarea untului iar fundele sa fie aurii...si crinii ne-am gandit sa fie roz cu alb pe margini ca sa dea putina culoare salii

milenap22
22.04.2010, 13:05:39
eu vreau neaparat cununia religioasa sa ne'o faca un preot care noua ne este f drag....insa totusi am vrea sa facem la biserica in Zalau pt ca e departe sa mergem pana unde slujeste el....cum se procedeaza in cazul asta ca habar n'am....tre sa vb cu preotul de la Sf Vineri sa vad daca e de acord?sau poate sa vina dar de fapt tot cel de la sf vineri ne cununa?stie careva?

adina_mari
22.04.2010, 13:21:28
eu vreau neaparat cununia religioasa sa ne'o faca un preot care noua ne este f drag....insa totusi am vrea sa facem la biserica in Zalau pt ca e departe sa mergem pana unde slujeste el....cum se procedeaza in cazul asta ca habar n'am....tre sa vb cu preotul de la Sf Vineri sa vad daca e de acord?sau poate sa vina dar de fapt tot cel de la sf vineri ne cununa?stie careva?
la sf vineri este un preot care e de serviciu si care trebuie sa participe neaparat la cununie. pe langa el poti chema cati preoti vrei tu>:D<

milenap22
22.04.2010, 14:37:25
la sf vineri este un preot care e de serviciu si care trebuie sa participe neaparat la cununie. pe langa el poti chema cati preoti vrei tu>:D<
ok..ms de informatie.....

adina_mari
22.04.2010, 14:52:53
ok..ms de informatie.....
cu multa placere

andrea85
22.04.2010, 20:21:02
Noi am ales husele sa fie culoarea untului iar fundele sa fie aurii...si crinii ne-am gandit sa fie roz cu alb pe margini ca sa dea putina culoare salii

Si eu ma gandeam la crini roz (un roz asa mai pal) cu alb...asa ceva ca in poza atasata. :)

iulia_mari
22.04.2010, 20:39:04
Si eu ma gandeam la crini roz (un roz asa mai pal) cu alb...asa ceva ca in poza atasata. :)

asa arata foarte bine...nici nu am mai vazut culoarea asta...oare la florarii se gaseste? ce am vazut era fie un roz tare ...fie roz mai pal si cu alb pe margini

andrea85
22.04.2010, 20:42:23
asa arata foarte bine...nici nu am mai vazut culoarea asta...oare la florarii se gaseste? ce am vazut era fie un roz tare ...fie roz mai pal si cu alb pe margini

Pai poza asta este luata de pe net, dar eu sper sa gasesc nuanta asta si la florarii, pentru ca nu prea as vrea un roz intens sau inchis...mai bine asa ceva, un roz pal. :)

iulia_mari
22.04.2010, 20:43:12
Pai poza asta este luata de pe net, dar eu sper sa gasesc nuanta asta si la florarii, pentru ca nu prea as vrea un roz intens sau inchis...mai bine asa ceva, un roz pal. :)

Daca gasesti sa ma anunti si pe mine te rog...apropo pplasute ati comandat?

andrea85
22.04.2010, 20:49:27
Daca gasesti sa ma anunti si pe mine te rog...apropo pplasute ati comandat?

Eu o sa le comand de la firma din Cluj...modelul lor imi place cel mai mult si daca fac comanda la Cluj nu platesc nimic pentru livrare. ;-)

dia_simpatyka
22.04.2010, 22:42:27
wai fetelor cand citesc cate in luna si in stele scrieti ...:) abia imi fac timp sa trec in revista actualizarile voastre :) tot dupa ora 1 noaptea ne culcam....am terminat cu dansurile ... pot respira mai relaxata,am fost la proba,aici in zalau,la marquiza sau ceva de genu... a iesit super super frumos,cum m-am asteptat :) ... am comandat sticlutele de palincutza :) ,maine le umplem,punem etichete.....luni mergem la prajituri...doctor... iar joi.. depunem actele la primarie ;)) emotiile cresc.... pe masura ce trece si timpul :)
speram din suflet sa iasa totul bine .. desi apar lucruri ... din senin care incearca sa-ti umbreasca momentul... la mine de ex,bunica mea e f bolnava si ne asteptam aproape la orice... dar credetima nici nu vreau sami imaginez un scenariu prea sobru.... sper sa treaca cu bine astea 2 saptamani /:)
in rest .. sa fim sanatosi si sa ne auzim cu bine ;)
va pup fetelor.aveti grija de voi
>:D<

andrea85
22.04.2010, 23:15:48
wai fetelor cand citesc cate in luna si in stele scrieti ...:) abia imi fac timp sa trec in revista actualizarile voastre :) tot dupa ora 1 noaptea ne culcam....am terminat cu dansurile ... pot respira mai relaxata,am fost la proba,aici in zalau,la marquiza sau ceva de genu... a iesit super super frumos,cum m-am asteptat :) ... am comandat sticlutele de palincutza :) ,maine le umplem,punem etichete.....luni mergem la prajituri...doctor... iar joi.. depunem actele la primarie ;)) emotiile cresc.... pe masura ce trece si timpul :)
speram din suflet sa iasa totul bine .. desi apar lucruri ... din senin care incearca sa-ti umbreasca momentul... la mine de ex,bunica mea e f bolnava si ne asteptam aproape la orice... dar credetima nici nu vreau sami imaginez un scenariu prea sobru.... sper sa treaca cu bine astea 2 saptamani /:)

Te cred Dia, ca ai un progrman foarte incarcat acum...dar o sa vezi ca la final o sa merita fiecare efort depus...abia astept sa-ti vad pozele de la nunta. :)
Poti sa-mi trimiti si mie un PM despre detaliile in legatura cu sticlutele, cat costa si la cine le-ati comandat? [-o<
Iti doresc multa putere si spor la pregatiri!!! >:D<

DeliDeli
23.04.2010, 01:00:21
Eu oscilez intre trandafiri si crini... Trandafirii mi se par mai eleganti, crinii mai fastuosi...Daca e sa aleg intre un buchet de trandafiri sau unu de crini aleg trandafirii, dar pt amenajarea salii parca merg mai tare crinii...

Crinul acesta pe care l-ai atasat tu e superb, culoarea mi s-ar potrivi de minune cu decorul... o sa avem visiniu cu roz si recent am gasit un model superb de decorare in spatele nostru, e exact ce mi trebuia... Si l-am gasit intamplator, fara sa mai caut, am si renuntat sa mai caut....

adina_mari
23.04.2010, 09:24:59
multa sanatate bunicii tale si spor la ultimele pregatiri!

andrea85
23.04.2010, 11:04:58
Eu oscilez intre trandafiri si crini... Trandafirii mi se par mai eleganti, crinii mai fastuosi...Daca e sa aleg intre un buchet de trandafiri sau unu de crini aleg trandafirii, dar pt amenajarea salii parca merg mai tare crinii...

Crinul acesta pe care l-ai atasat tu e superb, culoarea mi s-ar potrivi de minune cu decorul... o sa avem visiniu cu roz si recent am gasit un model superb de decorare in spatele nostru, e exact ce mi trebuia... Si l-am gasit intamplator, fara sa mai caut, am si renuntat sa mai caut....

E superb decorul...imi place mult cum arata, chiar si nuanta de roz. Foarte buna alegere Delia! :*

DeliDeli
23.04.2010, 11:47:35
E superb decorul...imi place mult cum arata, chiar si nuanta de roz. Foarte buna alegere Delia! :*
Il vreau doar la cel din spatele meseii..la masa o sa aplicam altfel:) si nu o sa fie alb cu roz...cred ca visiniu cu roz o sa aibe alt efect:-p

andrea85
23.04.2010, 12:00:21
Il vreau doar la cel din spatele meseii..la masa o sa aplicam altfel:) si nu o sa fie alb cu roz...cred ca visiniu cu roz o sa aibe alt efect:-p

Oricum e buna combinatia...cu cine colaborezi la huse si scaune si alte decoruri? :-\

cami_rus86
23.04.2010, 13:11:28
fetelor... stiu ca mai am timp dar nu ma pot hotara la ce culoare sa folosim in sala :gen_13:... sunt trista pt ca la severus au pastrat culorile alea tipatoare :(( habar nu am ce as vrea... cred ca o sa merg pe la firmele de aranjamente sa vad daca au fost la severus si sa imi arate poze cu culorile pe care le-au folosit :( alta solutie nu am

andrea85
23.04.2010, 13:18:30
fetelor... stiu ca mai am timp dar nu ma pot hotara la ce culoare sa folosim in sala :gen_13:... sunt trista pt ca la severus au pastrat culorile alea tipatoare :(( habar nu am ce as vrea... cred ca o sa merg pe la firmele de aranjamente sa vad daca au fost la severus si sa imi arate poze cu culorile pe care le-au folosit :( alta solutie nu am

Dar ce culoare are sala de la Severus, eu nu prea stiu?! :D Si ce combinatie de culori iti plac tie? :-\

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 13:22:12
Eu am niste poze de la o nunta de anu trecut de la severus dak te intereseaza:D

DeliDeli
23.04.2010, 16:11:49
Oricum e buna combinatia...cu cine colaborezi la huse si scaune si alte decoruri? :-\
Cu Simona de la Galerii:) Colaboram foarte bine! Sper sa fiu si la nunta la fel de multumita de serviciile ei cum sunt pana acuma de ea!:):-p

DeliDeli
23.04.2010, 16:15:40
Eu am vazut poze de la Severus iar culoarea folosita era rosu, arata bine! Am observat ca de la Severus orice firma care se ocupa cu decorari are poze, asa ca ti-e usor sa-ti faci o idee;-)

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 16:32:53
Andrea, nu ai un nr de telefon sau o adresa de mail a fetei cu tull? sa o intrebam daca mai are?

andrea85
23.04.2010, 18:31:16
Cu Simona de la Galerii:) Colaboram foarte bine! Sper sa fiu si la nunta la fel de multumita de serviciile ei cum sunt pana acuma de ea!:):-p

Si eu tot cu Simona colaborez pentru decor si flori. Atunci poti sa o intrebi pe ea ce culori are la huse si ce combinatie arata cel mai bine. ;-)

andrea85
23.04.2010, 18:34:18
Andrea, nu ai un nr de telefon sau o adresa de mail a fetei cu tull? sa o intrebam daca mai are?

Din pacate nu am deloc date de contact...am rezolvat totul aici pe site in PM, deci chiar nu stiu cum o puteti contacta. Si am vazut ca nu a mai intrat pe site si a fost banned, dar nu stiu din ce cauza. :-s
Pai daca va pot ajuta cumva, va dau eu tullul meu dupa nunta mea. :)

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 20:41:42
Din pacate nu am deloc date de contact...am rezolvat totul aici pe site in PM, deci chiar nu stiu cum o puteti contacta. Si am vazut ca nu a mai intrat pe site si a fost banned, dar nu stiu din ce cauza. :-s
Pai daca va pot ajuta cumva, va dau eu tullul meu dupa nunta mea. :)
Merci oricum. Eu as avea cum sa iau din bucuresti printr-o cunostina si este 1 leu/m in rola de 50 de metrii, dar nu stiu calitatea:(

andrea85
23.04.2010, 20:50:58
Merci oricum. Eu as avea cum sa iau din bucuresti printr-o cunostina si este 1 leu/m in rola de 50 de metrii, dar nu stiu calitatea:(

Tullul pe care l-am comandat eu de la ea e putin lucios, are 1.5 latime si am comandat 30 de m.:) Dar daca tu poti cumpara cu 1 Ron/m atunci merita sa cumperi mai mult, pentru ca la noi in Zalau incep preturile la 3-5 RON/m.

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 20:58:06
Tullul pe care l-am comandat eu de la ea e putin lucios, are 1.5 latime si am comandat 30 de m.:) Dar daca tu poti cumpara cu 1 Ron/m atunci merita sa cumperi mai mult, pentru ca la noi in Zalau incep preturile la 3-5 RON/m.
Ii cam mare diferenta de pret intre cel de acolo si cel de la Zalau, la Cluj am gasit dar cu 2 lei / m si numai daca cumpar 100m , si nu prea am ce face cu atata. Cred ca o sa raman la cel cu 1 leu/m. Este cel mai convenabil:D

andrea85
23.04.2010, 21:07:40
Ii cam mare diferenta de pret intre cel de acolo si cel de la Zalau, la Cluj am gasit dar cu 2 lei / m si numai daca cumpar 100m , si nu prea am ce face cu atata. Cred ca o sa raman la cel cu 1 leu/m. Este cel mai convenabil:D

Pai daca ai cine sa-ti cumpara tullul din Bucuresti, atunci chiar merita sa economisesti ceva banuti. ;-)

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 21:25:50
Pai daca ai cine sa-ti cumpara tullul din Bucuresti, atunci chiar merita sa economisesti ceva banuti. ;-)
Asa m-am gandit si eu :D Raman la decizia asta , o sa imi cumpar 50 de m, vad eu ce fac cu el :)

andrea85
23.04.2010, 21:34:54
Asa m-am gandit si eu :D Raman la decizia asta , o sa imi cumpar 50 de m, vad eu ce fac cu el :)

Poti face multe din tull...aranjamente pentru masini, decorul caselor, decorul cosuletelor, marturii, chiar si un voal...deci ai multe optiuni. :)

andrea85
23.04.2010, 22:00:52
Fetelor, as avea nevoie de un sfat...eu mi-am luat deja un voal si ma intrebam daca am nevoie si de un pieptenas la voal, sau se poate prinde de par si cu agrafe:-\ pentru ca diadema sau coronita nu vreau. :D Voalul vostru are ceva special, de care sa-l prindeti de par? :-\

DeliDeli
23.04.2010, 22:05:36
Si eu tot cu Simona colaborez pentru decor si flori. Atunci poti sa o intrebi pe ea ce culori are la huse si ce combinatie arata cel mai bine. ;-)
Da eu nu mai am deloc problema asta! Simoa e foarte incantata de combinatiile pe care le-am ales. Nu a mai facut asa ceva si zice ca i place tot ce e nou si original.Are huse visinii si fundite roz. Colaboram f bine, eu tot ce gasesc si mi trece prin cap ii arat (tot ce gasesc si consider ca mi se potriveste)! Ea e incantata si cred ca i prind bine ideile, asta am obs.

DeliDeli
23.04.2010, 22:07:00
Restul care nu ti-l trebe il cumpar eu!:)

adina_mari
23.04.2010, 22:11:57
Fetelor, as avea nevoie de un sfat...eu mi-am luat deja un voal si ma intrebam daca am nevoie si de un pieptenas la voal, sau se poate prinde de par si cu agrafe:-\ pentru ca diadema sau coronita nu vreau. :D Voalul vostru are ceva special, de care sa-l prindeti de par? :-\
al meu a fost prins cu agrafe

DeliDeli
23.04.2010, 22:12:15
Voalul meu are pieptanasul care se baga-n par. Eu imi voi lua diadema, dar voalul nu cred ca va fi prins si de ea. Inca nu m-am hotarat la diadema, dar stiu sigur ca o vreau.
O coafeza cred ca te poate lamuri:)

cami_rus86
23.04.2010, 22:23:51
Eu am niste poze de la o nunta de anu trecut de la severus dak te intereseaza:D

care aveti poze cu aranjamente la severus postati va rooooooooooog [-o<[-o<[-o<
pe mine ma deruteaza culorile stridente de la severus: galben, rosu spre portocaliu, verde si parca si albastru :(( ma dispera, parca ar fi gradinita 8-|
buchetul meu va fi din boboci de trandafiri rosii.... ma gandeam la un aranjament floral ceva de genul:

cami_rus86
23.04.2010, 22:26:00
imi plac gerbera p rosu si santinii pe alb si verde dar in sala parca nu as vrea rosu :(( nu stiu ce vreau

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 22:47:35
care aveti poze cu aranjamente la severus postati va rooooooooooog [-o<[-o<[-o<
pe mine ma deruteaza culorile stridente de la severus: galben, rosu spre portocaliu, verde si parca si albastru :(( ma dispera, parca ar fi gradinita 8-|
buchetul meu va fi din boboci de trandafiri rosii.... ma gandeam la un aranjament floral ceva de genul:
Atasez cateva poze :D

CONT-INCHIS-037
23.04.2010, 22:48:41
imi plac gerbera p rosu si santinii pe alb si verde dar in sala parca nu as vrea rosu :(( nu stiu ce vreau
Mai ai timp pana la anu:) poate gasesti ceva nou.

andrea85
23.04.2010, 23:16:17
al meu a fost prins cu agrafe

Si eu o sa optez pentru agrafe, pentru ca vreau flori naturale in par si cu inca un pieptenas mi se pare deja prea incarcat. Eu vreau doar voal si o orchidee mov in par. :)

DeliDeli
23.04.2010, 23:17:51
Si eu o sa optez pentru agrafe, pentru ca vreau flori naturale in par si cu inca un pieptenas mi se pare deja prea incarcat. Eu vreau doar voal si o orchidee mov in par. :)
Dar pieptanasul nu se vede, e doar sistemul de prindere al voalului.

andrea85
23.04.2010, 23:18:57

Cred ca aranajmentele florale le poti alege cel mai bine dupa ce ai deja o nuanta de culoare sau combinatii de culoare pentru decorul salii. Atunci vezi cel mai bine ce arata frumos si ce se potriveste cu sala. :)

andrea85
23.04.2010, 23:21:25
Dar pieptanasul nu se vede, e doar sistemul de prindere al voalului.

Ah inteleg...dar voalul meu nu are un pieptanas inclus si asta ar insemna sa cumpar eu un pieptanas, pe care sa-l prind cumva de voal... dar accentul vreau sa fie pe floarea din par, nu neaparat pe voal. :D

DeliDeli
23.04.2010, 23:52:06
Ah inteleg...dar voalul meu nu are un pieptanas inclus si asta ar insemna sa cumpar eu un pieptanas, pe care sa-l prind cumva de voal... dar accentul vreau sa fie pe floarea din par, nu neaparat pe voal. :D
Asa e, la cocul spaniol e reprezentativa floarea;-). Unde o sa prinzi voalul ca ea sa iasa in evidenta, asa cum iti doresti:) ?

andrea85
24.04.2010, 00:04:04
Asa e, la cocul spaniol e reprezentativa floarea;-). Unde o sa prinzi voalul ca ea sa iasa in evidenta, asa cum iti doresti:) ?

Pai sincer imi place mai mult cand voalul este peste coafura (poza 1), dar cred ca la un coc spaniol se potriveste mai bine sub coc (poza 2), daca vreau sa fie accentul pe floare...:-? Voi ce ziceti? :-\

DeliDeli
24.04.2010, 00:14:42
Pai sincer imi place mai mult cand voalul este peste coafura (poza 1), dar cred ca la un coc spaniol se potriveste mai bine sub coc (poza 2), daca vreau sa fie accentul pe floare...:-? Voi ce ziceti? :-\
Mie imi place mai mult peste coafura! Probabil o sa renunti si tu la voal dupa si atunci ti-ai indeplinit ambele mofturi:-p ai pus in evidenta si voalul si floarea.

andrea85
24.04.2010, 00:16:10
Mie imi place mai mult peste coafura! Probabil o sa renunti si tu la voal dupa si atunci ti-ai indeplinit ambele mofturi:-p ai pus in evidenta si voalul si floarea.

Si mie imi place mai mult peste coafura. Cred ca asa va fi si ramane, oricum la sala o sa renunt la voal, si atunci o sa ma mandresc cu floarea mea din par. :-p

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 09:20:38
Arata super poza 2, daca il pui peste nu o sa iti iasa in evidenta floarea, si ar fi pacat:)

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 09:22:30
Restul care nu ti-l trebe il cumpar eu!:)
O sa vad fac un calcul sa vad cat o sa imi trebuiasca si cat imi ramane te anunt:D

cami_rus86
24.04.2010, 10:22:18
:x:x:xce frumos.... au inceput nuntile
am geam cu vedere la bulevard si de o ora am auzit de 2 ori masini claxonand
si mie imi place voalul peste coc dar asa parca se pierde floarea din par :(

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 10:40:09
DA au inceput:D, abia astept sa ma uit la pozele miresicilor de aprilie:)

cami_rus86
24.04.2010, 11:12:48
DA au inceput:D, abia astept sa ma uit la pozele miresicilor de aprilie:)
si eu si eu...:x
stiti careva cat se pune acum la nunta ca si nuntas si ca si nasi?
noi ca si nuntasi am pus cam 600 iar la o pereche 800 ron anul trecut, dar anul acesta oare s-au pastrat sumele sau au crescut?
eu cred ca au ramas aceleasi pt ca e criza... sau?:-\

DeliDeli
24.04.2010, 12:39:35
Si eu am vazut azi o nunta...pfuu ce fiori m-au trecut, ca niciodata:-p

Incepand cu luna mai si noi o sa avem nunta in fiecare luna, mai putin iunie, si m-am gandit sa punem 800 de lei. Anul trecut in oct am avut nunta la care am pus 600 de lei, a fost la Casa Armatei si nunta la care am pus 800 de lei, la Transilvania, diferenta era vizibila, eu vb din punctul de vedere al unui simplu invitat. Anul acesta o sa mergem pe 800 de lei, doar in august ii primim napoi:D

DeliDeli
24.04.2010, 12:41:13
O sa vad fac un calcul sa vad cat o sa imi trebuiasca si cat imi ramane te anunt:D
Sigur;-). Ziceai ca numai sul de 50 de m poate cumpara?

andrea85
24.04.2010, 12:45:49
Si eu am vazut azi o nunta...pfuu ce fiori m-au trecut, ca niciodata:-p

Incepand cu luna mai si noi o sa avem nunta in fiecare luna, mai putin iunie, si m-am gandit ca 800 de lei o sa punem. Anu trecut in oct am avut nunta la care am pus 600 de lei, a fost la Casa Armatei si nunta la care am pus 800 de lei, la Transilvania, diferenta era vizibila, eu vb din punctul de vedere al unui simplu invitat. Anul acesta o sa mergem pe 800 de lei, doar in august ii primim napoi:D

Si noi am pus pana acum 600 RON, dar din iunie incep si la noi din nou nuntile si acolo punem mai mult, pentru ca avem nunta la rude apropiate. Si cum spuneai si tu deja Delia, cat punem noi, atat o sa primim si noi in dar la nunta noastra. :D

DeliDeli
24.04.2010, 13:05:05
Azi mi-a sosit coletul cu o particica din accesoriile pt nunta:)
Atasez poze in picasa pt ca nu pot direct aici:(

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Accesorii#

andrea85
24.04.2010, 13:08:49
Azi mi-a sosit coletul cu o particica din accesoriile pt nunta:)
Atasez poze in picasa pt ca nu pot direct aici:(

http://picasaweb.google.com/100851978231153074817/Accesorii#

Sunt superbe lucrurile si imi place mult nuanta de visiniu, se potriveste perfect cu sala voastra, daca o decorati in roz cu visniu.:) De unde le-ai comandat si cat te-au costat? :-\

DeliDeli
24.04.2010, 13:32:57
Sunt superbe lucrurile si imi place mult nuanta de visiniu, se potriveste perfect cu sala voastra, daca o decorati in roz cu visniu.:) De unde le-ai comandat si cat te-au costat? :-\
Multumesc, si mie mi s dragi:). De la Casa Hera le-am comandat, online. 138 de lei au fost produsele, dar am mai platit 32 de lei curierul, se pare ca am platit in pretul curierului faptul ca mi le-au adus, 18 lei si faptul ca le duce banii pt produse,14 lei (am platit ramburs). E prima data cand platesc faptul ca le duce banii, asta nu mi-a picat bine pt ca nu m-au anuntat in prealabil. Mi-am mai comandat 100 de petale, sunt din ceva hartie, pe care o sa le pastrez in cosulet,ca decor... nu mi-am dat seama sa pun poze si cu ele...

andrea85
24.04.2010, 13:56:49
Multumesc, si mie mi s dragi:). De la Casa Hera le-am comandat, online. 138 de lei au fost produsele, dar am mai platit 32 de lei curierul, se pare ca am platit in pretul curierului faptul ca mi le-au adus, 18 lei si faptul ca le duce banii pt produse,14 lei (am platit ramburs). E prima data cand platesc faptul ca le duce banii, asta nu mi-a picat bine pt ca nu m-au anuntat in prealabil. Mi-am mai comandat 100 de petale, sunt din ceva hartie, pe care o sa le pastrez in cosulet,ca decor... nu mi-am dat seama sa pun poze si cu ele...

Am vazut ca ai comandat si o carte de oaspeti...ma gandesc ca e pentru invitatiii din sala sa-ti scrie ceva urari, nu? Unde o sa pui carticica in sala? :-\

DeliDeli
24.04.2010, 14:23:41
Am vazut ca ai comandat si o carte de oaspeti...ma gandesc ca e pentru invitatiii din sala sa-ti scrie ceva urari, nu? Unde o sa pui carticica in sala? :-\
Da, e pt oaspeti. Interiorul ei nu e nu stiu ce calitate, mi se par tare subtirele filele si imi pare rau ca nu ne-au gravat numele si data nuntii in aceiasi nuanta,visiniu, insa e adevart ca si eu am uitat sa precizez, daca nu m-a intrebat nimeni:-p

Stii ca eu ziceam ca imi trebe un caiet care sa aibe detalii de nunta in care sa pun insemnarile mele... Vreau sa imi comand cufarul si cosuletul.. este si caiet de oaspeti in acelasi ton... probabil o sa mai comand un caiet de oaspeti si il fac caietul meu personal:-p

In cosulet o sa pun petalele care mi-au venit azi in colet...
http://picasaweb.google.ro/100851978231153074817/Accesorii# am atasat si petalele

andrea85
24.04.2010, 14:29:23
Da, e pt oaspeti. Interiorul ei nu e nu stiu ce calitate, mi se par tare subtirele filele si imi pare rau ca nu ne-au gravat numele si data nuntii in aceiasi nuanta,visiniu, insa e adevart ca si eu am uitat sa precizez, daca nu m-a intrebat nimeni:-p

Stii ca eu ziceam ca imi trebe un caiet care sa aibe detalii de nunta in care sa pun insemnarile mele... Vreau sa imi comand cufarul si cosuletul.. este si caiet de oaspeti in acelasi ton... probabil o sa mai comand un caiet de oaspeti si il fac caietul meu personal:-p

http://picasaweb.google.ro/100851978231153074817/Accesorii# am atasat si petalele

Da, cunosc si eu modelul asta...dar daca ai deja o carte de oaspeti poti sa personalizezi cum vrei tu, mie imi place mai mult prima carte de oaspeti, cea cu o inimoara. :x Dar daca iti mai comanzi una, atunci ai un album personal in care poti sa documentezi pregatirile de nunta. ;-) Dar cei de la sala voastra nu au casuta de dar? Transilvania are, dar nu mi-a placut mie si asa mi-am facut singurica casuta mea personala de dar. :)

DeliDeli
24.04.2010, 14:30:57
Cred ca o sa pun carticica pe un suport la intrarea in sala... din cate imi amintesc mi-au zis ca au ceva suport acolo sau o sa amenajam o masuta mica... pe care o sa mai punem accesorii de nunta... mama mi-a cumparat din Spania o figurina din ceara, mire si mireasa si d-soara de onoare imbracata n roz cum vor fi si ale noastre :)
O sa ii gasim un loc, nu sunt de acord sa circule din mana in mana pe la mese...

DeliDeli
24.04.2010, 14:36:08
Da, cunosc si eu modelul asta...dar daca ai deja o carte de oaspeti poti sa personalizezi cum vrei tu, mie imi place mai mult prima carte de oaspeti, cea cu o inimoara. :x Dar daca iti mai comanzi una, atunci ai un album personal in care poti sa documentezi pregatirile de nunta. ;-) Dar cei de la sala voastra nu au casuta de dar? Transilvania are, dar nu mi-a placut mie si asa mi-am facut singurica casuta mea personala de dar. :)
Nu cred ca au casuta de dar... eu imi doresc cufarul acesta, de cand l-am vazut imi sta gandul la el! Vreau sa-l pastrez dupa, mi se pare tare elegant, sigur va fi un accesoriu placut in casa noastra, in el vom pastra pozele si toate maruntisurile de la nunta:-p, langa el va sta cosuletul cu petale, paharele...:-p

andrea85
24.04.2010, 15:22:21
Cred ca o sa pun carticica pe un suport la intrarea in sala... din cate imi amintesc mi-au zis ca au ceva suport acolo sau o sa amenajam o masuta mica... pe care o sa mai punem accesorii de nunta... mama mi-a cumparat din Spania o figurina din ceara, mire si mireasa si d-soara de onoare imbracata n roz cum vor fi si ale noastre :)
O sa ii gasim un loc, nu sunt de acord sa circule din mana in mana pe la mese...

Si eu ma gandeam sa pun carticica de oaspeti pe un suport la intrarea in sala...dar eu vreau cumva sa o personalizez, sa scriu ceva in ea sau sa pun poze cu noi in ea...inca nu stiu, ma mai gandesc.....:-?

DeliDeli
24.04.2010, 16:03:38
Si eu ma gandeam sa pun carticica de oaspeti pe un suport la intrarea in sala...dar eu vreau cumva sa o personalizez, sa scriu ceva in ea sau sa pun poze cu noi in ea...inca nu stiu, ma mai gandesc.....:-?
si eu o sa o personalizez...cu poze... eventual motto-uri care ne reprezinta... tu ai cumparat-o?

andrea85
24.04.2010, 16:07:50
si eu o sa o personalizez...cu poze... eventual motto-uri care ne reprezinta... tu ai cumparat-o?

Pai pana acum am doar albumul de nunta, unde o sa documentez pregatirile mele de nunta:)...iar pentru cartea de oaspeti ma mai uit, pentru ca as vrea ceva mai simplu, pe care sa o fac eu cool. :-p

DeliDeli
24.04.2010, 16:09:14
Pai pana acum am doar albumul de nunta, unde o sa documentez pregatirile mele de nunta:)...iar pentru cartea de oaspeti ma mai uit, pentru ca as vrea ceva mai simplu, pe care sa o fac eu cool. :-p
Super! Abia astept sa ne o arati!:)

andrea85
24.04.2010, 16:14:19
Super! Abia astept sa ne o arati!:)

Pai o sa ma uit sa vad ce gasesc...apropo, saptamana trecuta am inceput sa fac un playlist pentru cele mai importante momente ale nuntii. Voi aveti ceva idei cu piese/melodii care se potrivesc cel mai bine pentru momentele importante ale nuntii :-\....taierea tortului, aruncarea buchetului, scoaterea jartelutei etc....;;)

DeliDeli
24.04.2010, 16:18:03
Pai o sa ma uit sa vad ce gasesc...apropo, saptamana trecuta am inceput sa fac un playlist pentru cele mai importante momente ale nuntii. Voi aveti ceva idei cu piese/melodii care se potrivesc cel mai bine pentru momentele importante ale nuntii :-\....taierea tortului, aruncarea buchetului, scoaterea jartelutei etc....;;)
Hm... eu deocamdata n-am cautat nimic...

andrea85
24.04.2010, 16:29:50
Hm... eu deocamdata n-am cautat nimic...

Eu am deja cateva idei, dar inca nu e nimic batut in cuie...:D Deci:
1. dansul mirilor- Celine Dion- I believe in you
2. dansul nasilo.....inca nu stiu, dar vreau ceva vals
3. dansul miresei cu tatal ei- Holograf- Sa nu-mi iei niciodata dragostea
4. aruncarea buchetului- Beyonce- Single Ladies
5. Taierea tortului........inca nu stiu
6. Scoaterea jartelutei......Joe Cocker- You can leave your head on ;-)
Am uitat ceva? :-\

Imi place la nebunie piesa "Zece" de Florin Chilian, dar nu stiu unde s-ar potrivi cel mai bine.

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 18:28:46
Eu am deja cateva idei, dar inca nu e nimic batut in cuie...:D Deci:
1. dansul mirilor- Celine Dion- I believe in you
2. dansul nasilo.....inca nu stiu, dar vreau ceva vals
3. dansul miresei cu tatal ei- Holograf- Sa nu-mi iei niciodata dragostea
4. aruncarea buchetului- Beyonce- Single Ladies
5. Taierea tortului........inca nu stiu
6. Scoaterea jartelutei......Joe Cocker- You can leave your head on ;-)
Am uitat ceva? :-\

Imi place la nebunie piesa "Zece" de Florin Chilian, dar nu stiu unde s-ar potrivi cel mai bine.
Si noua ne place Zece. Noi am ales-o pentru dansul nasilor :D

andrea85
24.04.2010, 18:36:38
Si noua ne place Zece. Noi am ales-o pentru dansul nasilor :D

Exact la asta ma gandeam si...pentru ca inca nu am gasit nimic pentru dansul nasilor si ma gandeam sa pun melodia asta romantica:x, dar nu stiam daca merge sau nu.

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 18:38:33
Exact la asta ma gandeam si...pentru ca inca nu am gasit nimic pentru dansul nasilor si ma gandeam sa pun melodia asta romantica:x, dar nu stiam daca merge sau nu.
Noua ni s-a parut ca merge, de aceea am ales-o:D

andrea85
24.04.2010, 18:40:52
Noua ni s-a parut ca merge, de aceea am ales-o:D

Doar la tort nu stiu ce piesa sa aleg...ceva idei? :-\

iulia_mari
24.04.2010, 18:44:56

Deli, imi poti spune cat a costat cufarul?

iulia_mari
24.04.2010, 18:51:33
E superba melodia Zece...si noi o vom alege dar inca nu ne-am hotarat pt ce dans

Apropo...ati auzit melodia de la Sandy e Junior -Malia?

andrea85
24.04.2010, 19:00:02
E superba melodia Zece...si noi o vom alege dar inca nu ne-am hotarat pt ce dans

Eu nu cunosc melodia, dar am ascultat-o acum pe youtube si e frumoasa, dar nu prea inteleg versurile. :)

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 19:12:52
Eu nu cunosc melodia, dar am ascultat-o acum pe youtube si e frumoasa, dar nu prea inteleg versurile. :)
Noi suntem foarte atasati de piesa lui Stefan Hrusca -Nunta de flori si aceasta credem ca va fi pentru tort, ii ceva lent :D Nu stiu cat merge dar daca noua ne place, asta e:)

CONT-INCHIS-037
24.04.2010, 19:13:54

Nu am auzit, am ascultat-o si eu repede ca si andreea:D ii frumoasa melodia.

andrea85
24.04.2010, 19:16:18
Noi suntem foarte atasati de piesa lui Stefan Hrusca -Nunta de flori si aceasta credem ca va fi pentru tort, ii ceva lent :D Nu stiu cat merge dar daca noua ne place, asta e:)

Inca o piesa frumoasa Bosquito- Doua maini- superbe versuri si superba melodie. :x

dia_simpatyka
24.04.2010, 19:32:54
noi pentru dansul mirilor am ramas la francois feldman - les valses de vienne , pt nasi-parinti-frati- bosquito-doua maini , iar pentru tort ne gandeam la 50 Cent - Ready for War (Mayweather vs De la Hoya Remix).mp3 :)

DeliDeli
24.04.2010, 21:21:47
Deli, imi poti spune cat a costat cufarul?
Eu intentionez sa-l comand, nu l-am primit inca, abia azi am solicitat produsele prin e-mail, daca nu imi raspund pana marti o sa sun. 240 de lei e pretul cufarului.

DeliDeli
24.04.2010, 21:34:22
Si mie mi place fff mult aceasta piesa! E superba!
Nu o sa fie un moment special, ca cele enumerate mai sus, ca sa dansam pe aceasta piesa, insa piesa il va face special:-p

cami_rus86
24.04.2010, 21:46:14
noi pentru dansul mirilor am ramas la francois feldman - les valses de vienne , pt nasi-parinti-frati- bosquito-doua maini , iar pentru tort ne gandeam la 50 Cent - Ready for War (Mayweather vs De la Hoya Remix).mp3 :)

pe piesa lui 50 Cent au intrat in sala niste prieteni de-ai nostri la nunta lor... si noi o vroiam pt intrare dar am renuntat pt ca nu vrem sa zica apoi ca ne-am luat dupa ei :>

andrea85
25.04.2010, 10:57:36
LA MULT ANI ADINA!!!<:-P Iti doresc un an plin de fericire si iubire, un bebe sanatos si frumos si numai bucurii alaturi de familie. Te pup si iti doresc o zi minunata alaturi de cei dragi! :*

CONT-INCHIS-037
25.04.2010, 11:29:46
La multi ani si din partea mea:D Numai fericire si bucurie alaturi de familia ta.

iulia_mari
25.04.2010, 15:51:45
La multi ani, Adina!!! iti dorim multa fericire, sanatate si sa ai parte numai de bucurii, te pup

iulia_mari
25.04.2010, 18:52:19
Miresici, aseara am fost la nunta la Popas si am vrut sa va impartasesc cateva impresii...in primul rand mireasa a fost foarte frumoasa...a avut o rochita tip printesa si parul i-a stat foarte bine, a fost ca o printesa; pregatirea si servirea au fost impecabile, la dansul mirilor au fost artificii si vreau sa va spun ca au aratat splendid; in ceea ce priveste muzica au avut ceva formatie din Satu Mare (din cate am inteles) in plus a mai fost si Tica si au avut si ceva cantareti pt muzica populara

La intrare era o masa cu pahare de sampanie aranjate in forma de inimioara, dar ceea ce am observat este ca nimeni nu a servit; intr-adevar, nu era nimeni acolo sa le zica sa serveasca, cum am ajuns in sala era 1 ospatar cu lista invitatilor si ne-a indrumat catre mese; pe mese nu era cos cu fructe, dar acolo intr-o parte era o masa unde erau fructele asezate foarte artistic...iar langa era o alta masa cu fantana de sampanie.

Aperitivul a fost bogat, nu am avut absolut nimic de comentat, la aperitivul cald era cartofi aurii si piept de pui dar ca un fel de gordon bleu si scaldat in sos de sampanie (asa cred)...la felul doi era cartofi cu mirodenii, pulpa de pui si gratar (dar nu era nici din piept de pui si nici de porc...probabil era de vita)

La bautura erau sucuri din gama Cola, apa plata si minerala, vin alb, rosu si roze, whiskey si redbull, sucuri Prigat, palinca, bere Beck's si bere fara alcool; in plus pe masa era si lista ce continea meniu ce avea sa fie servit

sincer, pot spune ca a fost o nunta foarte frumoasa :)

andrea85
25.04.2010, 20:46:16
Miresici, aseara am fost la nunta la Popas si am vrut sa va impartasesc cateva impresii...in primul rand mireasa a fost foarte frumoasa...a avut o rochita tip printesa si parul i-a stat foarte bine, a fost ca o printesa; pregatirea si servirea au fost impecabile, la dansul mirilor au fost artificii si vreau sa va spun ca au aratat splendid; in ceea ce priveste muzica au avut ceva formatie din Satu Mare (din cate am inteles) in plus a mai fost si Tica si au avut si ceva cantareti pt muzica populara

La intrare era o masa cu pahare de sampanie aranjate in forma de inimioara, dar ceea ce am observat este ca nimeni nu a servit; intr-adevar, nu era nimeni acolo sa le zica sa serveasca, cum am ajuns in sala era 1 ospatar cu lista invitatilor si ne-a indrumat catre mese; pe mese nu era cos cu fructe, dar acolo intr-o parte era o masa unde erau fructele asezate foarte artistic...iar langa era o alta masa cu fantana de sampanie.

Aperitivul a fost bogat, nu am avut absolut nimic de comentat, la aperitivul cald era cartofi aurii si piept de pui dar ca un fel de gordon bleu si scaldat in sos de sampanie (asa cred)...la felul doi era cartofi cu mirodenii, pulpa de pui si gratar (dar nu era nici din piept de pui si nici de porc...probabil era de vita)

La bautura erau sucuri din gama Cola, apa plata si minerala, vin alb, rosu si roze, whiskey si redbull, sucuri Prigat, palinca, bere Beck's si bere fara alcool; in plus pe masa era si lista ce continea meniu ce avea sa fie servit

Si noi o sa avem sampanie la intrare si parintii nostri vor fi acolo sa-i intampine pe invitati si sa-i conduca la masa, iar treaba ospatarilor va fi sa-i serveasca pe invitati cu sampanie. ;-)

DeliDeli
25.04.2010, 22:24:54

Sunt convinsa ca mireasa a fost superba, ea oricum e o fata foarte frumoasa!:)

Miresici, voi ce bauturi o sa aveti la nunta?

andrea85
25.04.2010, 22:43:51
Sunt convinsa ca mireasa a fost superba, ea oricum e o fata foarte frumoasa!:)

Miresici, voi ce bauturi o sa aveti la nunta?

Noi o sa avem bere alcoolizata si nealcoolizata, vin si tuica, angelli si garone cu lamaie, sampanie..... plus sucurile si apa. Am uitat ceva? :D

cami_rus86
25.04.2010, 23:08:54

piesa care ai postat-o mi-a adus aminte de o artista care imi placea in facultate, poate va este de folos vreo melodie din astea:
http://www.youtube.com/watch?v=9TQXY3qxR5Q
http://www.youtube.com/watch?v=nO44bZSehjU&feature=related

seamana fizic si la gesturi cu Andra foarte mult :D dar la genul de muzica seamana cu Selena, pacat ca a murit... :( ce mult am dansat pe melodiile ei :( sunt miscari la care se transpira mult, deci daca vreti sa slabiti dansati....savurati si voi putin, :*in amintirea ei:
http://www.youtube.com/watch?v=U2EDkqiYEiw
http://www.youtube.com/watch?v=gXqwO9ZsPLc&feature=related

adina_mari
26.04.2010, 00:11:01
andreea, adriana, iulia, va multumesc pentru urari!va pup!:*:*:*

andrea85
26.04.2010, 00:13:16
andreea, adriana, iulia, va multumesc pentru urari!va pup!:*:*:*

Sper ca ai avut o zi minunata azi si ca ai petrecut alaturi de cei dragi. :*

cosmy_24
26.04.2010, 09:29:59
Salut
Multa multa bafta pt prima miresica de aici de pe site....asteptam cu sufletul la gura poze:*

adina_mari
26.04.2010, 10:20:10
Sper ca ai avut o zi minunata azi si ca ai petrecut alaturi de cei dragi. :*
da am avut parte de o zi tare frumoasa. ;))

DeliDeli
26.04.2010, 12:14:55
da am avut parte de o zi tare frumoasa. ;))
Un calduros "La Multi Ani" iti transmit si eu:* si zile cel putin la fel de frumoase ca cea de ieri!
Chiar esti din '87?:) Ce frumos, vei fi o mamica tinerica!

andrea85
26.04.2010, 12:19:20
Un calduros "La Multi Ani" iti transmit si eu:* si zile cel putin la fel de frumoase ca cea de ieri!

Asta inseamna ca eu sunt aici cea mai "in varsta" viitoare miresica de aici? ;)):-\

iulia_mari
26.04.2010, 16:38:08
Miresici, atasez cateva poze cu pantofiorii mei; sambata am fost la proba la coafor (sunt aici cateva poze) vreau sa va spun ca am fost foarte multumita de cum a lucrat Mari (mi-a placut mult ce a iesit) ;;)

Mi-a explicat ea ca la nunta va trebui sa faca putin altfel buclele pt a le putea prinde mai usor, oricum peste 3 sapt mai avem o nunta si am zis ca de data asta o sa incerc o alta coafura dar nu cu bucle...va fi ceva nou, daca aveti ceva idei sau critici..le primesc cu drag ;-)

iulia_mari
26.04.2010, 16:43:39
Noi o sa avem bere alcoolizata si nealcoolizata, vin si tuica, angelli si garone cu lamaie, sampanie..... plus sucurile si apa. Am uitat ceva? :D

Noi vom avea whiskey, lichior Martini, vin alb si rosu, bere cu alcool si fara, apa plata si minerala, suc din gama Cola si suc natural Granini

andrea85
26.04.2010, 16:44:33
Miresici, atasez cateva poze cu pantofiorii mei; sambata am fost la proba la coafor (sunt aici cateva poze) vreau sa va spun ca am fost foarte multumita de cum a lucrat Mari (mi-a placut mult ce a iesit) ;;)

Mi-a explicat ea ca la nunta va trebui sa faca putin altfel buclele pt a le putea prinde mai usor, oricum peste 3 sapt mai avem o nunta si am zis ca de data asta o sa incerc o alta coafura dar nu cu bucle...va fi ceva nou, daca aveti ceva idei sau critici..le primesc cu drag ;-)

Iti sta foarte bine cu bucle, mai ales ca ai parul lung si inchis la culoare...e superb si mai ales cu voal va arata minunat. ;;) Ce bine imi pare ca ai fost multumita de Mari, pentru ca si eu tot la ea imi fac parul dar eu doar in iulie o sa ma duc la proba.
Iar de pantofiorii tai ce sa mai zic???;-) Sunt foarte frumosi, sa-i porti sanatoasa si fericita. De unde le-ai luat si cat te-au costat?

iulia_mari
26.04.2010, 18:11:16
Iti sta foarte bine cu bucle, mai ales ca ai parul lung si inchis la culoare...e superb si mai ales cu voal va arata minunat. ;;) Ce bine imi pare ca ai fost multumita de Mari, pentru ca si eu tot la ea imi fac parul dar eu doar in iulie o sa ma duc la proba.
Iar de pantofiorii tai ce sa mai zic???;-) Sunt foarte frumosi, sa-i porti sanatoasa si fericita. De unde le-ai luat si cat te-au costat?

Pantofii i-am luat de la Class si au fost 219 lei

andrea85
26.04.2010, 18:16:10
Pantofii i-am luat de la Class si au fost 219 lei

Au meritat banii, pentru ca sunt foarte frumosi. =D>

iulia_mari
26.04.2010, 18:25:41
Au meritat banii, pentru ca sunt foarte frumosi. =D>

Multumesc Andreea>:D<

adina_mari
27.04.2010, 00:19:47
mersi!
da da din 87 sunt. asta si mi-am dorit...sa fiu mamica tanara;))

adina_mari
27.04.2010, 00:23:37

super draguti pantofiori!

DeliDeli
27.04.2010, 01:32:32

Sunt de 10 ;-) Si coafura si pantofii!;;)
I-ai aratat poza cu coafura sau doar i-ai explicat?

DeliDeli
27.04.2010, 01:36:52
mersi!
da da din 87 sunt. asta si mi-am dorit...sa fiu mamica tanara;))
Eu chiar daca m-am maturizat repede, ma simt asa de "mica" inca;)) de m-am mirat ca tu esti "mai mica" :-p:*

milenap22
27.04.2010, 11:33:23
si eu sunt tot din '87 si imi doresc f mult bebe....insa totusi parca nu ma simt inca pregatita....toata lumea imi spune ca sunt prea tanara:))......felicitari Adina pt curaj in primul rand....e o responsabilitate destul de mare pe care nu oricine si'o poate asuma la varsta asta.....

adina_mari
27.04.2010, 12:01:07
si eu sunt tot din '87 si imi doresc f mult bebe....insa totusi parca nu ma simt inca pregatita....toata lumea imi spune ca sunt prea tanara:))......felicitari Adina pt curaj in primul rand....e o responsabilitate destul de mare pe care nu oricine si'o poate asuma la varsta asta.....
da intr-adevar un copil e o responsabilitate enorma...eu cred ca si daca vine bebe la 30 de ani si daca vine la 20 pregatita in totalitate nu poti fi. noi ne-am gandit mai mult la avantajele pe termen lung de a fi parinte tanar...
noi oricum deja ne gandim la bebe 2 pe care il vrem sa-l proiectam la 1 an si un pic dupa primul;))

andrea85
27.04.2010, 12:15:42
da intr-adevar un copil e o responsabilitate enorma...eu cred ca si daca vine bebe la 30 de ani si daca vine la 20 pregatita in totalitate nu poti fi. noi ne-am gandit mai mult la avantajele pe termen lung de a fi parinte tanar...
noi oricum deja ne gandim la bebe 2 pe care il vrem sa-l proiectam la 1 an si un pic dupa primul;))

Felicitari Adina, voi chiar ca aveti curaj daca va ganditi deja chiar si la un bebe 2.=D> Mie la 25 de ani inca nu prea imi sta gandul la copii:D, pentru ca deocamdata am alte preocupari...sa-mi gasesc un loc de munca bun, sa cumparam o casuta, etc. Dar sper sa fiu si eu in viitorul apropiat o mamica cu burtica frumoasa. [-o<

adina_mari
27.04.2010, 13:03:47
Felicitari Adina, voi chiar ca aveti curaj daca va ganditi deja chiar si la un bebe 2.=D> Mie la 25 de ani inca nu prea imi sta gandul la copii:D, pentru ca deocamdata am alte preocupari...sa-mi gasesc un loc de munca bun, sa cumparam o casuta, etc. Dar sper sa fiu si eu in viitorul apropiat o mamica cu burtica frumoasa. [-o<
nici noua probabil nu ne statea gandul la copii daca nu aveam casuta noastra, sotul un job bun iar eu nu beneficiam de indemnizatia de crestere a copilului.

cami_rus86
27.04.2010, 15:52:55
nici noua probabil nu ne statea gandul la copii daca nu aveam casuta noastra, sotul un job bun iar eu nu beneficiam de indemnizatia de crestere a copilului.

La multi ani si din partea mea! Multi multi ani fericiti alaturi de cei dragi >:D<
Este greu... sa nu aveti inca o casuta a voastra, doar salarul sotului si un copil pe drum, dar cred ca asa vom fi si noi pt ca banii de la nunta nu ne vor ajunge sa stam separat de ai nostri...cu timpul vom avea si noi, pana atunci vom sta cu mama mea ... totul va fi bine >:D< Dumnezeu sa ne ajute sa avem toate copii sanatosi ca apoi razbin noi cumva in viata >:D<

genoveva_1984
27.04.2010, 15:54:37

Eu o admir foarte mult pe Adina..pentru mine este un exemplu...Eu am 26 ani si suntem casatoriti de aproape 2 ani, avem o casuta la care inca mai muncim si lucram amandoi, dar inca nu ma pot hotari la bebe...am vrut, apoi iar m-am razgandit, apoi iar am vrut, apoi n-am mai stiut de mine. Si cred ca, asa cum spune si Adina, niciodata nu esti pregatit suta la suta, dar daca vine te pregatesti pe parcurs. Motive se gasesc o gramada, iar eu le tot gasesc ( eu am terminat psihologia si acum imi fac stagiul de supervizare pentru obtinerea atestatului de libera practica si muncesc din greu pentru asta si ma pregatesc pentru examenul final...acesta este unul din motivele cele mai imp. la mine, n-am vrut sa renunt la asta pana sunt sigura ca pot profesa cu acte in regula)...sper ca dupa ce termin cu asta, nu mai gasesc alt motiv...8-}

genoveva_1984
27.04.2010, 15:56:39
La multi ani si din partea mea! Multi multi ani fericiti alaturi de cei dragi >:D<
Este greu... sa nu aveti inca o casuta a voastra, doar salarul sotului si un copil pe drum, dar cred ca asa vom fi si noi pt ca banii de la nunta nu ne vor ajunge sa stam separat de ai nostri...cu timpul vom avea si noi, pana atunci vom sta cu mama mea ... totul va fi bine >:D< Dumnezeu sa ne ajute sa avem toate copii sanatosi ca apoi razbin noi cumva in viata >:D<

Ai inteles gresit, Adina si Adi au deja casuta lor...Ea spune in postul ei ca asta a fost un motiv pentru care s-au hotarat la bebe...

adina_mari
27.04.2010, 16:02:00
Eu o admir foarte mult pe Adina..pentru mine este un exemplu...Eu am 26 ani si suntem casatoriti de aproape 2 ani, avem o casuta la care inca mai muncim si lucram amandoi, dar inca nu ma pot hotari la bebe...am vrut, apoi iar m-am razgandit, apoi iar am vrut, apoi n-am mai stiut de mine. Si cred ca, asa cum spune si Adina, niciodata nu esti pregatit suta la suta, dar daca vine te pregatesti pe parcurs. Motive se gasesc o gramada, iar eu le tot gasesc ( eu am terminat psihologia si acum imi fac stagiul de supervizare pentru obtinerea atestatului de libera practica si muncesc din greu pentru asta si ma pregatesc pentru examenul final...acesta este unul din motivele cele mai imp. la mine, n-am vrut sa renunt la asta pana sunt sigura ca pot profesa cu acte in regula)...sper ca dupa ce termin cu asta, nu mai gasesc alt motiv...8-}
si eu tot asteptam sa ne dai vestea cea mare:-"
multa bafta atunci la examen!>:D<:*

adina_mari
27.04.2010, 16:04:44
mersi!>:D<
pai tocmai asta ziceam ca avem casuta noastra si ne descurcam destul de bine si dpv financiar.

cami_rus86
27.04.2010, 16:08:41
mersi!>:D<
pai tocmai asta ziceam ca avem casuta noastra si ne descurcam destul de bine si dpv financiar.

scuze... am inteles total pe dos ;))
si daca ai fost somera acum ai indemnizatie de crestere a copilului??? eu asa stiu ca pt a lua bani in timpul maternitatii trebuie sa ai un loc de munca cu 12 luni inainte

adina_mari
27.04.2010, 16:34:21
scuze... am inteles total pe dos ;))
si daca ai fost somera acum ai indemnizatie de crestere a copilului??? eu asa stiu ca pt a lua bani in timpul maternitatii trebuie sa ai un loc de munca cu 12 luni inainte
dada. mi se considera vechime si facultatea si somajul. acum am intrat deja in concediu prenatal si mi s-a intrerupt somajul.
m-am interesat inainte altfel nu am fi facut bebe si m-as fi angajat>:D<

cami_rus86
27.04.2010, 16:39:42
nu stiam... si cat e? ultima data stiam ca e 850 lei... s-a marit?

adina_mari
27.04.2010, 16:46:32
nu stiam... si cat e? ultima data stiam ca e 850 lei... s-a marit?
200 ron e alocatia lui bebe si 600 ron indemnizatia. dar acum se da sau 600 ron sau 85%din salariu daca vine mai mult decat 600 ron.deci daca ai salariu mare automat vei primi mai multi bani>:D<

lauriss
27.04.2010, 17:14:08
Fetelor ce parere aveti despre genul asta de buchete? Va plac? Ati vazut la vreo miresica, daca ati tot fost pe la nunti?? Mie imi plac, dar nu sunt total convinsa ca imi plac, as avea nevoie de niste pareri in plus..

adina_mari
27.04.2010, 17:29:57
Fetelor ce parere aveti despre genul asta de buchete? Va plac? Ati vazut la vreo miresica, daca ati tot fost pe la nunti?? Mie imi plac, dar nu sunt total convinsa ca imi plac, as avea nevoie de niste pareri in plus..
eu nu am vazut un asemenea buchet la nicio mireasa si nici nu-mi plac

lauriss
27.04.2010, 17:33:31
eu nu am vazut un asemenea buchet la nicio mireasa si nici nu-mi plac
Eu am vazut numai pe net, si in ceva filmulete pe youtube, partea aia lunga de fapt e o extensie a buchetului, unele pareau dragute, acuma nu stiu ce sa zic!:) parerile sunt impartite de aia va si intrebam!:):*

andrea85
27.04.2010, 18:24:28

Mie imi plac buchetele astea, au ceva mai iesit din comun, dar cred ca nu se potrivesc la orice floare. De exemplu la trandafiri nu-mi pot imagina, dar la cale sau ceva flori mai mari cred ca se potrivesc "extensiile" astea. :D

andrea85
27.04.2010, 18:32:32
Ai inteles gresit, Adina si Adi au deja casuta lor...Ea spune in postul ei ca asta a fost un motiv pentru care s-au hotarat la bebe...

Eu eram cea care argumentam cu acest lucru:)>-...deci noi vrem sa ne realizam putin, sa ne luam o casuta, eu vreau neaparat sa-mi gasesc un job si sa am putina experienta. Cred ca asemator ca si genoveva, aman putin proiectul bebe, pentru ca vreau sa ma realizez pe plan personal si profesional inainte sa devin o mamica. ;-)

CONT-INCHIS-037
27.04.2010, 18:40:33
[QUOTE=lauriss;3237760]Eu am vazut numai pe net, si in ceva filmulete pe youtube, partea aia lunga de fapt e o extensie a buchetului, unele pareau dragute, acuma nu stiu ce sa zic!:) parerile sunt impartite de aia va si intrebam!:):*[/QUOT

La fetele din sud am vazut ca se poarta asa ceva. Nici pe mine nu ma incanta.

iulia_mari
27.04.2010, 21:35:04

E frumos buchetul pt acele mirese care prefera stilul acesta...eu una sincer nu l-as alege ;-)

cami_rus86
27.04.2010, 22:13:00

mie imi place acest gen de buchet, cu extensii.... am vazut la o mireasa din zalau care a tinut nunta la transilvania... dar a prins bine modelul de rochie tip sirena: stramta pana la sold si apoi evazata tip printesa, umerii goi, nu avea lantisor sau colier doar niste cercei lungi , nu avea voal ci un fel de toca cu putina plasa, buchetul era din trandafiri rosii, p margine cu floarea miresei, in rest coada lungaaa..... sincer, mie mi-a placut foarte mult, arata ca o mireasa argentiniana, totul a fost foarte original, de la tinuta la buchet, la spiritul de viata al cuplului, pur si simplu radiau... se vede ca au organizat nunta pana la cel mai mic detaliu si ca le-a facut placere sa ii aiba alaturi de ei invitatii, nunta ca in povesti :x

lauriss
27.04.2010, 22:21:37
mie imi place acest gen de buchet, cu extensii.... am vazut la o mireasa din zalau care a tinut nunta la transilvania... dar a prins bine modelul de rochie tip sirena: stramta pana la sold si apoi evazata tip printesa, umerii goi, nu avea lantisor sau colier doar niste cercei lungi , nu avea voal ci un fel de toca cu putina plasa, buchetul era din trandafiri rosii, p margine cu floarea miresei, in rest coada lungaaa..... sincer, mie mi-a placut foarte mult, arata ca o mireasa argentiniana, totul a fost foarte original, de la tinuta la buchet, la spiritul de viata al cuplului, pur si simplu radiau... se vede ca au organizat nunta pana la cel mai mic detaliu si ca le-a facut placere sa ii aiba alaturi de ei invitatii, nunta ca in povesti :x
Super Cami, dar oare e singurul tip de rochita care s-ar potrivii cu acest tip de buchet, tu avand in vedere ca ai vazut cum arata in realitate buchetul, crezi s-ar potrivii la o rochita tip printesa in toata regula? Tare mult ma atrage buchetul ala, dar ma gandesc cand il arunc ca o sa ma plesneasca extensia aia..:)))))))))))=)) ar fi una buna..:)))=))

cami_rus86
27.04.2010, 22:25:29
Super Cami, dar oare e singurul tip de rochita care s-ar potrivii cu acest tip de buchet, tu avand in vedere ca ai vazut cum arata in realitate buchetul, crezi s-ar potrivii la o rochita tip printesa in toata regula? Tare mult ma atrage buchetul ala, dar ma gandesc cand il arunc ca o sa ma plesneasca extensia aia..:)))))))))))=)) ar fi una buna..:)))=))

nu stiu daca s-ar potrivi unei rochite tip printesa.... eu as zice ca s-ar potrivi, nu stiu pt ca nu am vazut... :-? o sa caut p net sa vad ce gasesc ;))

cami_rus86
27.04.2010, 23:06:04
http://www.rochii-mireasa-nunta.ro/rochia-de-mireasa/alegerea-buchetului-de-mireasa.html
poate te ajuta, de aici reiese ca merge acest tip de buchet la rochia tip printesa >:D<

andrea85
27.04.2010, 23:30:16
http://www.rochii-mireasa-nunta.ro/rochia-de-mireasa/alegerea-buchetului-de-mireasa.html
poate te ajuta, de aici reiese ca merge acest tip de buchet la rochia tip printesa >:D<

Si mie imi place buchetul si cred ca se potriveste si la rochite tip printesa. Si daca tie iti place, atunci nu vad de ce nu ai avea la nunta ta un asemenea buchet. Cel mai important e ca tie sa-ti placa si sa fii tu multumita. >:D<

genoveva_1984
28.04.2010, 08:09:06
si eu tot asteptam sa ne dai vestea cea mare:-"
multa bafta atunci la examen!>:D<:*

Multumesc...anunt, anunt, numai sa am ce...>:D<

mnc_mirela
29.04.2010, 10:32:31
Multumesc...anunt, anunt, numai sa am ce...>:D<

Pai ai face bine sa te grabesti ca ramai in urma, doar nu vrei sa ne dezamagesti acuma ;-):*

andrea85
29.04.2010, 11:24:40
Pai ai face bine sa te grabesti ca ramai in urma, doar nu vrei sa ne dezamagesti acuma ;-):*

Ce servicii ai avut la nunnta ta de la Mariana de pe Sarmas si cam la ce pret lucreaza? Eu inca nu am fost la ea, dar m-ar interesa sa vad ceva poze sau preturi. :D

genoveva_1984
29.04.2010, 12:49:31

Cred ca deja am cam ramas in urma, ca vad ca toate fostele miresici de pe aici asteapta bebei...trebuie sa ma tin si eu de voi...:*

iulia_mari
29.04.2010, 20:05:43
Miresici, v-ati gasit textul pt invitatie?

andrea85
29.04.2010, 21:07:41
Miresici, v-ati gasit textul pt invitatie?

Noi avem deja printate invitatiile noastre cu urmatorul text, un text clasic si simplu: ;-)

Ne-am bucurat de iubirea p&#227;rinților noștri, a familiilor noastre, a prietenilor...
Acum ne bucur&#227;m și de iubirea ce o împ&#227;rt&#227;șim unul pentru cel&#227;lalt. Cu o sincer&#227; și ferm&#227; dorinț&#227; de a da expresie deplin&#227; acestei iubiri, ne vom uni in c&#227;s&#227;torie. Noi

X und Y

v&#227; invit&#227;m s&#227; fiți al&#227;turi de noi în aceast&#227; zi special&#227; în data de 14 august 2010.
V&#227; astept&#227;m s&#227; împ&#227;rt&#227;șiți bucuria noastr&#227; la cununia civil&#227; începând cu orele 11:00 la Prim&#227;ria ......., la cununia religioas&#227; la Biserica ...... la ora 13:00, iar apoi masa festiv&#227; de la ora 14:00 la Restaurantul..........

Voi ce model de text ati ales?

lauriss
30.04.2010, 11:09:37
aveti careva idee cam cat m-ar costa florile pentru nunta? adica ceva de genu,...flori pe mesele invitatiilor, arcada aia la intrare in local, flori la masa mirilor , as vrea niste crini imperiali portocalii si albi si ceva floarea miresei,..simplu si dragut! pentru 100-120 de persoane, 15 -20 persoane la o masa! Nici macar cea mai mica idee nu o am!:-< Daca stiti...ma ajutati va rog?

andrea85
30.04.2010, 11:48:06
aveti careva idee cam cat m-ar costa florile pentru nunta? adica ceva de genu,...flori pe mesele invitatiilor, arcada aia la intrare in local, flori la masa mirilor , as vrea niste crini imperiali portocalii si albi si ceva floarea miresei,..simplu si dragut! pentru 100-120 de persoane, 15 -20 persoane la o masa! Nici macar cea mai mica idee nu o am!:-< Daca stiti...ma ajutati va rog?

Eu am contract cu Simona de la Galerii si imi fac la ea aranjamentele florale, adica crini imperiali pe masa, buchetul meu, cocarde naturale, aranjamentele de pe masina, corsaje pentru d-re de onoare, arcada si covorasul la intrare si toate astea ma costa pentru ca. 220-240 de persoane in jur de 9-10 milioane, deci 900 RON. Eu zic ca e un pret foarte bun, pentru ca ea nu percepe bani pentru manopera, doar pentru florile comandate. ;-)

lauriss
30.04.2010, 11:52:26
Eu am contract cu Simona de la Galerii si imi fac la ea aranjamentele florale, adica crini imperiali pe masa, buchetul meu, cocarde naturale, aranjamentele de pe masina, corsaje pentru d-re de onoare, arcada si covorasul la intrare si toate astea ma costa pentru ca. 220-240 de persoane in jur de 9-10 milioane, deci 900 RON. Eu zic ca e un pret foarte bun, pentru ca ea nu percepe bani pentru manopera, doar pentru florile comandate. ;-)
Da eu asa vrea masina mirilor, arcada de la intrare, masa mirilor, mesele invitatiilor! e mai mult de 4 mil?? pt 120 pers
:D
Banuiesc ca nuL:Dhmm...super

andrea85
30.04.2010, 12:17:45
Da eu asa vrea masina mirilor, arcada de la intrare, masa mirilor, mesele invitatiilor! e mai mult de 4 mil?? pt 120 pers
:D
Banuiesc ca nuL:Dhmm...super

Nu cred ca ar fi mai mult decat 4-5 milioane, ca doar tu ai doar jumatatea din invitatii mei:D, deci daca ai timp poti sa treci pe la Simona si ea iti poate da mai multe detalii. E foarte de treaba si deschisa pentru orice idei, te poti intelege foarte bine si usor cu ea. Si preturile sunt Ok, dar trebuie sa ai contract din timp la ea, pentru ca mai ales sambata are mai multe nunti. ;-)

lauriss
30.04.2010, 12:23:00
Nu cred ca ar fi mai mult decat 4-5 milioane, ca doar tu ai doar jumatatea din invitatii mei:D, deci daca ai timp poti sa treci pe la Simona si ea iti poate da mai multe detalii. E foarte de treaba si deschisa pentru orice idei, te poti intelege foarte bine si usor cu ea. Si preturile sunt Ok, dar trebuie sa ai contract din timp la ea, pentru ca mai ales sambata are mai multe nunti. ;-)

Cand zici din timp, asta inseamna si cu 1 an si 4 luni cum e in cazul meu?:O:O:O eu ma gandeam sa ma duc mai incolo, mai peste cateva luni sa vb cu careva de flori:)
Ai dat ceva avans la Simona, pentru flori? banuiesc ca ai semnat ceva contract!

andrea85
30.04.2010, 12:28:19
Cand zici din timp, asta inseamna si cu 1 an si 4 luni cum e in cazul meu?:O:O:O eu ma gandeam sa ma duc mai incolo, mai peste cateva luni sa vb cu careva de flori:)
Ai dat ceva avans la Simona, pentru flori? banuiesc ca ai semnat ceva contract!

Cred ca mai ai putin timp, pana sa semnezi un contract. Stii eu am avut noroc cam peste tot cu contractele si nu prea a contat cand am semnat contractul, pentru ca data nuntii mele este un avantaj pentru mine, pentru ca la ortodoxsi oricum nu se fac nunti in aceea zi.:D Dar cred ca daca la vara- toamna semnezi un contract cu ea e bine, avand in vedere ca in ziua nuntii tale s-ar putea sa aiba mai multe nunti. Si da, am semnat un contract su ea si am platit un avans de 100 RON la ea. ;-)
Eu am semnat cu 8 luni inainte de nunta un contract cu ea.

iulia_mari
30.04.2010, 12:30:33
Noi avem deja printate invitatiile noastre cu urmatorul text, un text clasic si simplu: ;-)

Ne-am bucurat de iubirea p&#227;rinților noștri, a familiilor noastre, a prietenilor...
Acum ne bucur&#227;m și de iubirea ce o împ&#227;rt&#227;șim unul pentru cel&#227;lalt. Cu o sincer&#227; și ferm&#227; dorinț&#227; de a da expresie deplin&#227; acestei iubiri, ne vom uni in c&#227;s&#227;torie. Noi

X und Y

v&#227; invit&#227;m s&#227; fiți al&#227;turi de noi în aceast&#227; zi special&#227; în data de 14 august 2010.
V&#227; astept&#227;m s&#227; împ&#227;rt&#227;șiți bucuria noastr&#227; la cununia civil&#227; începând cu orele 11:00 la Prim&#227;ria ......., la cununia religioas&#227; la Biserica ...... la ora 13:00, iar apoi masa festiv&#227; de la ora 14:00 la Restaurantul..........

Voi ce model de text ati ales?

Eu acum caut textul...si eu vreau ceva simplu si elegant, nu tot felul de bazaconii

lauriss
30.04.2010, 12:33:39
Cred ca mai ai putin timp, pana sa semnezi un contract. Stii eu am avut noroc cam peste tot cu contractele si nu prea a contat cand am semnat contractul, pentru ca data nuntii mele este un avantaj pentru mine, pentru ca la ortodoxsi oricum nu se fac nunti in aceea zi.:D Dar cred ca daca la vara- toamna semnezi un contract cu ea e bine, avand in vedere ca in ziua nuntii tale s-ar putea sa aiba mai multe nunti. Si da, am semnat un contract su ea si am platit un avans de 100 RON la ea. ;-)
Eu am semnat cu 8 luni inainte de nunta un contract cu ea.

Ooooo,...superb! Pana atunci numai bine termin cu licenta, si sa fiu acasa si pot sa ma duc sa vb cu ea personal, ca asa m-a enerveaza sa tot contactez oamenii astia pe net!:) Unii nu raspund, altii nu vor sa iti ofere detalii prin e-mail..:)
No asa am sa fac prin august-sept ma duc si vb cu ea, sa vedem ce idei are, daca-mi place cum "le zice"...:P si apoi poate semnez si eu contract cu ea..:P

andrea85
30.04.2010, 12:40:28
Ooooo,...superb! Pana atunci numai bine termin cu licenta, si sa fiu acasa si pot sa ma duc sa vb cu ea personal, ca asa m-a enerveaza sa tot contactez oamenii astia pe net!:) Unii nu raspund, altii nu vor sa iti ofere detalii prin e-mail..:)
No asa am sa fac prin august-sept ma duc si vb cu ea, sa vedem ce idei are, daca-mi place cum "le zice"...:P si apoi poate semnez si eu contract cu ea..:P

Mai ai timp sa te ocupi de flori. Prioritatea ta este acum licenta, ca si a mea:-p, si dupa aia ne ocupam si de pregatirile de nunta. ;-)

lauriss
30.04.2010, 12:42:37
Mai ai timp sa te ocupi de flori. Prioritatea ta este acum licenta, ca si a mea:-p, si dupa aia ne ocupam si de pregatirile de nunta. ;-)

doar ca tu mai ai putin pana la amandoua,..eu pana la anu' in sept te tot consult pe tine si pe miresicile de pe forum,...!
Tocmai azi am incheiat cu ultimul examen din facultate!
De acum inainte pot sa imi zic Dsoara Inginer:P Numai ca mai e licenta asta...off..:-<

andrea85
30.04.2010, 12:49:57
doar ca tu mai ai putin pana la amandoua,..eu pana la anu' in sept te tot consult pe tine si pe miresicile de pe forum,...!
Tocmai azi am incheiat cu ultimul examen din facultate!
De acum inainte pot sa imi zic Dsoara Inginer:P Numai ca mai e licenta asta...off..:-<

Super, felicitari!!!=D> Eu mai am 2 examene si licenta in iulie, chiar de ziua mea. :D Dar sper sa trec si peste asta cu bine, sa vin in sfarsit acasa si atunci ma concentrez 100% doar pe pregatirile de nunta. ;-)

lauriss
30.04.2010, 12:57:48
Super, felicitari!!!=D> Eu mai am 2 examene si licenta in iulie, chiar de ziua mea. :D Dar sper sa trec si peste asta cu bine, sa vin in sfarsit acasa si atunci ma concentrez 100% doar pe pregatirile de nunta. ;-)

Bafta in continuare, sa ai! :) O sa ai un cadou frumos de ziua ta..:p
Si apoi,..vine cea mai frumoasa zi din restul vietii tale..<:-P

andrea85
30.04.2010, 13:00:21
Bafta in continuare, sa ai! :) O sa ai un cadou frumos de ziua ta..:p
Si apoi,..vine cea mai frumoasa zi din restul vietii tale..<:-P

Da, asa e! Cadoul meu pentru implininrea celor 25 de ani va fi facultatea absolvita, iar dupa aia cel mai frumos cadou, nunta mea si sotiorul meu. :x

lauriss
30.04.2010, 13:37:21
Da, asa e! Cadoul meu pentru implininrea celor 25 de ani va fi facultatea absolvita, iar dupa aia cel mai frumos cadou, nunta mea si sotiorul meu. :x

Exact, doar ca eu nu le-am spus pe nume,...:*

andrea85
30.04.2010, 13:43:28
Exact, doar ca eu nu le-am spus pe nume,...:*

Ce facultate ai terminat/termini Domnisoara Inginera? ;;)

lauriss
30.04.2010, 13:47:03
Ce facultate ai terminat/termini Domnisoara Inginera? ;;)

Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Management in Productie si
Transporturi (Adica ies MANAGER de aici, si pe diploma-mi scrie Inginer Economist) :))
Dar tu? Nu cred ca mi-am dat seama pana acum, la ce facultate, profil esti..:)?
Apropo, cred ca incep sa mi se contureze in minte ceva idei,..tema nuntii: rustic, sau toamna,..dar cred ca sunt destul de asemanatoare:P

andrea85
30.04.2010, 13:52:15
Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Management in Productie si
Transporturi (Adica ies MANAGER de aici, si pe diploma-mi scrie Inginer Economist) :))
Dar tu? Nu cred ca mi-am dat seama pana acum, la ce facultate, profil esti..:)?
Apropo, cred ca incep sa mi se contureze in minte ceva idei,..tema nuntii: rustic, sau toamna,..dar cred ca sunt destul de asemanatoare:P

Eu sunt la facultatea de Sociologie/Asistenta Sociala si Religie in Germania de 6 ani, cu 2 ani de specializare in domeniul "Munca sociala cu copii" si anul asta in iulie termin.
Tema rustic imi place si mie mult. Ai deja ceva idei? ;-)

lauriss
30.04.2010, 14:12:03
Eu sunt la facultatea de Sociologie/Asistenta Sociala si Religie in Germania de 6 ani, cu 2 ani de specializare in domeniul "Munca sociala cu copii" si anul asta in iulie termin.
Tema rustic imi place si mie mult. Ai deja ceva idei? ;-)
Stii de ce ma gandeam mai mult la asta? din cauza culorii pe care trebuie sa o aleg,..si astfel,..pt tema: toamna poti sa folosesti aramiu, portocaliu, caramiziu, portocaliul de toate nuantele, rosiatic,..si toate se completeaza una pe alta,...bun, sau daca mergi spre rustic: iarasi merge portocaliu, galben, crem, auriu,...hai ca atasez niste poze :):P

andrea85
30.04.2010, 14:24:54
Stii de ce ma gandeam mai mult la asta? din cauza culorii pe care trebuie sa o aleg,..si astfel,..pt tema: toamna poti sa folosesti aramiu, portocaliu, caramiziu, portocaliul de toate nuantele, rosiatic,..si toate se completeaza una pe alta,...bun, sau daca mergi spre rustic: iarasi merge portocaliu, galben, crem, auriu,...hai ca atasez niste poze :):P

Da, asa e, la culoarea portocaliu ai multe optiuni...poti sa optezi pentru floarea soareuui, pentru spice de grau, dovlecei...e o idee interesanta. ;-) Si poti sa o combini foarte bine cu alte nuante de culoare...galben, maro, verde inchis, auriu.

andrea85
30.04.2010, 23:28:58
Laura uite cateva idei pentru aranjamentele florale cu crini portocalii...;-) Asa ceva o sa am si eu la nunta mea, dar pe alta nuanta de culoare.

DeliDeli
02.05.2010, 00:16:47
Intr-adevar Simona e foarte de treaba,deschisa pt orice idei si faze de genu. Dar chestia ca nu ia bani pt manopera la aranjamentele florale e doar un paravan...in pretul acela intra si manopera, atata ca nu e specificata ca la altii...

Andrada80
02.05.2010, 09:36:08
Intr-adevar Simona e foarte de treaba,deschisa pt orice idei si faze de genu. Dar chestia ca nu ia bani pt manopera la aranjamentele florale e doar un paravan...in pretul acela intra si manopera, atata ca nu e specificata ca la altii...

Eu nu vreau sa te contrazic, dar si eu tot asa stiu ca nu pune manopera la aranjamente, in pret sunt incluse doar florile, verdeata, si ce se mai foloseste la aranjamente, chestia aia in care se pun florile si ce mai trebuie, nu stiu fiecare cum se numesc#:-Soricum trebuie si muncit sa iasa aranjamente frumoase.

andrea85
02.05.2010, 14:37:03
Eu nu vreau sa te contrazic, dar si eu tot asa stiu ca nu pune manopera la aranjamente, in pret sunt incluse doar florile, verdeata, si ce se mai foloseste la aranjamente, chestia aia in care se pun florile si ce mai trebuie, nu stiu fiecare cum se numesc#:-Soricum trebuie si muncit sa iasa aranjamente frumoase.

Chiar daca pune ceva pret pe manopera, ca doar si ea trebuie sa ramana cu ceva, si pentru ea e vorba de business$-)....oricum in comparatie alte florarii mie mi se pare ca Simona are un pret destul de avantajos. Am fost si la alte florarii si sincer cereau mai multi bani pentru buchete, cocarde si alte aranjamente florale. :D

adina_mari
02.05.2010, 21:39:49
si atunci ea ce castiga din toata afacerea asta?:D

cami_rus86
03.05.2010, 10:07:12
fetelor ma ajutati si pe mine??? [-o<
unde le gasesc pe fetele/firmele care se ocupa de aranjamente?
deci e :1 Simona de la Galerii
2 Mai e cineva la Silvania?
3 Si cred ca la Mall-ul din fosta piata mai e cineva, nu?
Si atat????????:-\
Unde ar mai fi? sau daca aveti voi informatii mai multe va rog sa imi trim si mie pm.... vreau luna asta sa merg sa vad ce ofera si sa le compar iar in iunie cel tarziu sa incheiem un contract, sa stiu ca mai scapam de o grija :"> [-o<[-o<[-o<

lauriss
03.05.2010, 10:32:57
Laura uite cateva idei pentru aranjamentele florale cu crini portocalii...;-) Asa ceva o sa am si eu la nunta mea, dar pe alta nuanta de culoare.
Ciao, nu vazusem arajamentele florale ce le-ai pus, numai acum le-am vazut si intradevar imi plac mult!:) fain fain

iulia_mari
03.05.2010, 10:41:39
Unde ar mai fi? sau daca aveti voi informatii mai multe va rog sa imi trim si mie pm.... vreau luna asta sa merg sa vad ce ofera si sa le compar iar in iunie cel tarziu sa incheiem un contract, sa stiu ca mai scapam de o grija :"> [-o<[-o<[-o<

La Silvania mai este la etaj 1, mai este si o fata pe nume Corina, dar nu stiu unde isi are sediul, nu stiu daca Lili, fata care i-a facut la Adina mai face aranjamente de sali...o poti intreba pe Adina...din cate stiu eu, astea sunt :)

lauriss
03.05.2010, 10:43:09
La Silvania mai este la etaj 1, mai este si o fata pe nume Corina, dar nu stiu unde isi are sediul, nu stiu daca Lili, fata care i-a facut la Adina mai face aranjamente de sali...o poti intreba pe Adina...din cate stiu eu, astea sunt :)
mai stiu eu una.Vizavi de arhive este un magazin cu rochii de mireasa,..tot acolo scrie pe vitrina ca fac si aranjamente de sali:huse, naproane..etc..au numar de telefon pe geam!

andrea85
03.05.2010, 11:32:35
mai stiu eu una.Vizavi de arhive este un magazin cu rochii de mireasa,..tot acolo scrie pe vitrina ca fac si aranjamente de sali:huse, naproane..etc..au numar de telefon pe geam!

Eu mai stiu 2 pe Sarmas. Una are un site si se numeste alphaprest. com, iar Mariana tot de pe Sarmas se mai ocupa de aranjamente, dar nu stiu cum se numeste firma ei. Zilele trecute am citit aici ca o fosta miresica si-a facut aranjamentele cu ea. Cam astea ar fi. Lili de la Silvania a fost deja numita si inca una din Mall, unde au si rochite de mireasa. :)

andrea85
03.05.2010, 11:34:24
Ciao, nu vazusem arajamentele florale ce le-ai pus, numai acum le-am vazut si intradevar imi plac mult!:) fain fain

Aranjamentele astea le face Simona de la Galerii, asa ceva o sa am si eu la nunta mea, dar alta nuanta de culoare, ceva care se potriveste cu sala. ;-)

lauriss
03.05.2010, 12:10:00
Aranjamentele astea le face Simona de la Galerii, asa ceva o sa am si eu la nunta mea, dar alta nuanta de culoare, ceva care se potriveste cu sala. ;-)

Da, da frumos! Dar ce parere ati avea despre bujori? Sunt in anotimpul lor toamna si atata de bine ar merge cu un pic de aranjament,...sau daliile iarasi sunt frumoase,...
Ce parere aveti? Mai sunt o gramada de flori de toamna care ar merge,...si sunt atat de frumoase dupa mine,..dar vreau sa vad ce parere aveti voi?
Si ce flori mai sunt toamna,..eu nu mi le aduc aminte pe toate,..si sa si se potriveasca la o nunta! [-o<

adina_mari
03.05.2010, 12:16:13
sunt mai multe dar nici eu nu le stiu chiar pe toate.
1.simona de la galerii
2.lili de la silvania
3.lili iloc cu care am facut eu
4.o tipa corina
5.acolo vizavi de arhive la magazinul de rochii de mireasa
6.o tipa dana mare o cheama...ii gasesti date de contact pe siteul cristinei prodan
7. la marius salajean pe site iar gasesti o agentie happy wedding
8. mariana de pe sarmas de care zicea mirela
9. mariaj lux din mall

si cam astea le stiu eu dar probabil ca mai sunt

adina_mari
03.05.2010, 12:18:55
Da, da frumos! Dar ce parere ati avea despre bujori? Sunt in anotimpul lor toamna si atata de bine ar merge cu un pic de aranjament,...sau daliile iarasi sunt frumoase,...
Ce parere aveti? Mai sunt o gramada de flori de toamna care ar merge,...si sunt atat de frumoase dupa mine,..dar vreau sa vad ce parere aveti voi?
Si ce flori mai sunt toamna,..eu nu mi le aduc aminte pe toate,..si sa si se potriveasca la o nunta! [-o<
in legatura cu florile te poti consulta cu cea cu care iti faci aranjamentele...ea stie mai bine care sunt florile de sezon atunci

andrea85
03.05.2010, 12:27:05

Ai mai multe optiuni...poti opta pentru gerbera, crizanteme, floare soarelui, flori de camp...depinde ce combinatie iti place tie mai mult si ce se potriveste cel mai bine cu tema nuntii si cu sala. ;-)

cosmy_24
03.05.2010, 12:51:29
Salut
Draga mea eu fac cu iulia jecan,sunt super fetele,daca vrei si te intereseaza oferta ei timite-mi un mesaj si iti dau numarul lor te telefon:*

andrea85
03.05.2010, 14:50:49
Miresici, a cumparat careva dintre voi revista Miresici? Eu as vrea atat de mult sa o cumpar, dar nu pot daca nu sunt in tara. :(( Poate o cumparati voi si imi spuneti si mie cum e. ;-)

dia_simpatyka
03.05.2010, 23:16:50
ce mai faceti fetelor?
discutiile sunt aprinse... detaliile in floare ...:-B
noi suntem de-a dreptul cuprinsi de organizarea nuntii,.. am ajuns la aranjarea meselor care te solicita psihic la greu ... in rest sunt puse la punct lucrurile, azi am ales meniul ...la aperitiv o sa avem 16 bucati+ decor , la antreu piept de pui gratinat cu ciuperci,sunca si peste sos de cascaval sau ceva de genu cu 2 parti de orez ,la ciorbita am ales cea tzaraneasca fiind tare gustoasa si aproximativ pe gustul tuturor iar la friptura am ales ceva impletitura.. adica altfel aranjat in farfurie cartofi piure+ legume + ceafa porc + pulpitza soricel :-&... ah pardon din pui :D iar la sarmale am ales sarmale :D:D:D wai ma apuca glumele la ora asta si cu atata oboseala pe mine.
ah si la copii am ramas ca vom face aperitivul intreg doar ca la restul mancarii se va organiza practic jumatate dintr-un meniu intreg.
bine fetelor.... eu va las acuma, ma duc sa ne terminam treaba cu mesele.
va pup >:/ :* si va salut pe toate >:D<

adina_mari
03.05.2010, 23:22:02
ce mai faceti fetelor?
noi suntem de-a dreptul cuprinsi de organizarea nuntii,.. am ajuns la aranjarea meselor care te solicita psihic la greu ... in rest sunt puse la punct lucrurile, azi am ales meniul ...la aperitiv o sa avem 16 bucati+ decor , la antreu piept de pui gratinat cu ciuperci,sunca si peste sos de cascaval sau ceva de genu cu 2 parti de orez ,la ciorbita am ales cea tzaraneasca fiind tare gustoasa si aproximativ pe gustul tuturor iar la friptura am ales ceva impletitura.. adica altfel aranjat in farfurie cartofi piure+ legume + ceafa porc + pulpitza soricel :-&... ah pardon din pui :D iar la sarmale am ales sarmale :D:D:D wai ma apuca glumele la ora asta si cu atata oboseala pe mine.
ah si la copii am ramas ca vom face aperitivul intreg doar ca la restul mancarii se va organiza practic jumatate dintr-un meniu intreg.
spor sa aveti pe ultima suta de metri!si o zi superba sambata!
asteptam poze:*:*:*

andrea85
03.05.2010, 23:23:03
ce mai faceti fetelor?

Ce bine ca ai intrat putin si aici.:* Chiar ma gandeam azi la tine, ce putin mai ai pana la nunta. Dar vad ca stai deja foarte bine, toate pregatite, doar tu trebuie sa te mai pregatesti si petrecerea poate sa inceapa.<:-P Iti doresc mult spor pe ultimele metri si abia astept sa ne arati poze. >:D<

DeliDeli
04.05.2010, 00:05:22
si atunci ea ce castiga din toata afacerea asta?:D
Normal! Am precizat si eu, nu e scumpa manopera, dar faptul ca nu are pret pt manopera e ...
Eu sunt convinsa de ceea ce zic, pt ca mi-am dat seama cand i-am zis ca i duc flori sa-mi faca aranjamentele...
Oricum se colaboreaza excelent cu ea!:)

DeliDeli
04.05.2010, 00:07:32
ce mai faceti fetelor?
Toate cele bune,Dia!:*

mnc_mirela
04.05.2010, 13:27:31
Ce servicii ai avut la nunnta ta de la Mariana de pe Sarmas si cam la ce pret lucreaza? Eu inca nu am fost la ea, dar m-ar interesa sa vad ceva poze sau preturi. :D

Scuze pentru intarziere dar am fost cam ocupata ultimele zile cu anlize, medici, etc. Poze de la mine de la nunta gasesti in semnatura. Mari iti face cam tot ce vrei tu in functie de buget, chiar daca ai o idee mai nebuneasca. Produsele si florile la cumpara din Ungaria la preturi destul de acceptabile. Pe mine m-a costat tot 3200 de ron: aranjament nunta, biserica, buchet, cocarde, porumbei, aranjamentele de pe masini... :*

andrea85
04.05.2010, 18:35:39
Scuze pentru intarziere dar am fost cam ocupata ultimele zile cu anlize, medici, etc. Poze de la mine de la nunta gasesti in semnatura. Mari iti face cam tot ce vrei tu in functie de buget, chiar daca ai o idee mai nebuneasca. Produsele si florile la cumpara din Ungaria la preturi destul de acceptabile. Pe mine m-a costat tot 3200 de ron: aranjament nunta, biserica, buchet, cocarde, porumbei, aranjamentele de pe masini... :*

Mersi de informatii. Am vazut pozele tale si ai fost o miresica foarte frumoasa. Aranjamentele florale le-am rezolvat deja, ma intereseaza cele neflorale pentru sala...adica arcada, artificii de podea, perdea de lumini. O sa trec eu si pe la ea, sa vad ce oferte are. Oricum mersi mult! :*

iulia_mari
04.05.2010, 20:45:27
ce mai faceti fetelor?

Meniul pare delicios Dia :* iti dorim mult succes si sa fii cea mai frumoasa si fericita sambata :*

iulia_mari
04.05.2010, 20:47:01
Miresici, v-ati cumparat artificii de podea? daca da, imi spuneti de unde si cat au costat ;-)

iulia_mari
04.05.2010, 20:51:42
Dragele mele, azi mi-au sosit invitatiile...sunt foarte bucuroasa <:-P avem la ele si carduri pe care ar trebui sa scriem nr noastre de tel dar pana la urma am hotarat sa nu le mai folosim si sa scriem nr tot pe invitatie...asa macar nu exista riscul sa le pierdem...am ales si textul si maine mergem sa vedem unde sa le inscriem ;;)

andrea85
04.05.2010, 21:16:54
Dragele mele, azi mi-au sosit invitatiile...sunt foarte bucuroasa <:-P avem la ele si carduri pe care ar trebui sa scriem nr noastre de tel dar pana la urma am hotarat sa nu le mai folosim si sa scriem nr tot pe invitatie...asa macar nu exista riscul sa le pierdem...am ales si textul si maine mergem sa vedem unde sa le inscriem ;;)

Felicitari, sa ne arati cand sunt gata cu textul printat. Si noi am scris confirmarea pe invitatie, asa e mai practic si mai usor. ;-)
Artificiile de podea le poti cumpara la Lili de la Silvania sau la Simona de la Galerii. Simona are la 50 Ron 4 mai micute, iar Lili are 2 mai mari la 100Ron. Poti sa treci pe la ele si ele iti arata si poze sa ai o idee despre cum arata, cat de mari sunt, pretul.

andrea85
04.05.2010, 21:45:30
Fetelor si eu am dat comanda la sticlute. Va atasez o poza cu ea, dar cred ca o sa renunt la panglica aia si o sa o personalizam noi cu o eticheta. Voi ce scrieti pe eticheta? Numele mirilor, data nuntii....:-\

adina_mari
04.05.2010, 23:01:45
Miresici, v-ati cumparat artificii de podea? daca da, imi spuneti de unde si cat au costat ;-)
finutii mei au avut 4 artifici de podea si i-au costat 260 ron. erau de la ceva tip care se ocupa cu chestii de astea. au fost ceva modele noi aparute care pornesc de la telecomanda, erau pe baza de apa si nu stiu ca nu cumva sa ia foc daca te atingi de ele si nici nu au facut asa mult fum cum am vazut la alte nunti

adina_mari
04.05.2010, 23:03:03
Fetelor si eu am dat comanda la sticlute. Va atasez o poza cu ea, dar cred ca o sa renunt la panglica aia si o sa o personalizam noi cu o eticheta. Voi ce scrieti pe eticheta? Numele mirilor, data nuntii....:-\
poti scrie numele mirilor, data nuntii si ca le multumesti pentru prezenta

andrea85
05.05.2010, 00:21:23
poti scrie numele mirilor, data nuntii si ca le multumesti pentru prezenta

Mersi, si noi la asa ceva ne-am gandit. :*

cami_rus86
05.05.2010, 08:40:33
Diana sa ai spor la pregatiri si sa lasi emotiile mari deoparte ca sa poti savura fiecare clipa :*
Adina mersi mult pt mesajul postat cu fetele care se ocupa de aranjamente :* Ne-am hotarat la tema nuntii datorita revistei si acum merg sa colind firmele astea sa vad daca au pe stoc ce ne dorim :D
Andrea de unde ai comandat sticlutele pt palinca? Viitorii nostri nasi au nunta in septembrie si au si ei nevoie de sticlute... sticluta din poza e de 200ml?:-\