PDA

Versiunea completa : Off-topicul miresicilor din Salaj

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

dandelion
21.09.2006, 16:30:53
Posibil sa nu ii cunosti, e destul de marisor Zalaul, e mai mare decat orasul de unde sunt eu :), si depinde si de varsta.
Oricum o sa atasez o poza cu ei, sper sa nu se supere :)
Cine stie, poate o sa ne vedem prin Zalau :*
Dc sa se supere? doar nu-i mananc;))
Nu-i cunosc, desi imi par cunoscuti, e posibil sa-i mai fi vazut pur si simplu pe strada sau ce stiu eu..

dana2006
21.09.2006, 16:32:49
Dc sa se supere? doar nu-i mananc;))
Nu-i cunosc, desi imi par cunoscuti, e posibil sa-i mai fi vazut pur si simplu pe strada sau ce stiu eu..

:))
tot ce e posibil sa va mai fi intalnit intamplator pe strada

dandelion
21.09.2006, 16:52:50
:))
tot ce e posibil sa va mai fi intalnit intamplator pe strada
sau poate i-am vazut la vreo nunta...;))

PAULICA
18.10.2007, 11:34:31
am asa emotii pt nunta incat nici nu mai stiu ce vreau.IMI DATI SI MIE UN SFAT?:D

PAULICA
18.10.2007, 12:05:24
am ramas f cuvinte.sunteti superbi

daniela21
18.10.2007, 20:17:19
draga Paula nu te supara ca nu a raspuns nimeni, dupa cum cred ca ai obs sunt putine din Zalau, si nu se prea intra.ai un pic de rabdare ca sigur se va gasi cineva sa te sfatuiasca.Pana atunci linsteste te si bucurate de viitorul tau sot, si spor la pregatit.
iti doresc ca ai nunta care ai visat o intotdeauna.
iar cu pregatirile ce pot sa zic, sa fii pregatita cu ff multa rabdare, calm si chef de colindat Zalaul, desi e mic;))

dandelion
06.11.2007, 15:17:40
In 18 Mao 2008 Am Nunta Si Am Emotii Ffffffffffffffffffff Mari Un Sfat Din Partea Voastra E Bine VenitPaulica draga, intra aici:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=60
ca sa te sfatuiesti cu miresele din 2008.
Daca te pot ajuta si eu cu ceva, cu cea mai mare placere, mai ales ca am avut nunta si cununia religioasa acolo unde o sa ai si tu.
Pt restul informatiilor, incearca la celelalte subiecte.

STEFANIA86
29.02.2008, 00:25:02
Adina_mari tu unde lucrezi?
ne-am putea intalni la un suc sa mai povestim si poate veni si andana dc vrea ce zici?eu am tot fost si m-am interesat aproape peste tot,dar cine sti ce mai apare.astept raspuns:*

adina_mari
29.02.2008, 14:40:57
Adina_mari tu unde lucrezi?
ne-am putea intalni la un suc sa mai povestim si poate veni si andana dc vrea ce zici?eu am tot fost si m-am interesat aproape peste tot,dar cine sti ce mai apare.astept raspuns:*

nu lucrez, sunt studenta in anul 2 la cluj. eu nu m-am interesat de nimic inca pentru ca m-am gandit ca e totusi prea devreme deci nu cred ca te-as putea ajuta cu ceva. daca vrei mi-ar face placere sa ne intalnim, numai sa fie in weekend.:*

STEFANIA86
08.03.2008, 10:39:28
Miresicilor noi intrati si voi pe miresici de 2009 si dati-va datele sa va treaca in tabel sa se vada ca si din zalau sunt miresici>:D<

adina_mari
08.03.2008, 12:54:45
Miresicilor noi intrati si voi pe miresici de 2009 si dati-va datele sa va treaca in tabel sa se vada ca si din zalau sunt miresici>:D<

pai nu mai sunt miresici de 2009 in afara de mine si de tine. codrutza e miresica de 2008 si adnana de 2007.
se pare ca miresicile din zalau nu stiu de existenta acestui forum. daca ar stii ma gandesc ca ar intra.

dandelion
08.03.2008, 22:45:58
pai nu mai sunt miresici de 2009 in afara de mine si de tine. codrutza e miresica de 2008 si adnana de 2007.
se pare ca miresicile din zalau nu stiu de existenta acestui forum. daca ar stii ma gandesc ca ar intra. Sa stii ca sunt destul de multi utilizatori din Zalau, dar se pare ca nu prea scriu aici..:)>-

adina_mari
09.03.2008, 14:49:00
servus fetelor,

si eu sunt din zalau si am avut nunta anul trecut... va doresc sa aveti o nunta de vis, asa cum a fost a noastra:">...
daca pot sa va fiu de ajutor cu ceva, cu cea mai mare placere>:D<>:D<>:D<

ma bucur ca ni te-ai alaturat si ca ai avut o nunta de vis! nu ne arati ceva poze sa vedem cum a fost?la cine ai apelat la foto/video?

adina_mari
09.03.2008, 15:27:03
Sa stii ca sunt destul de multi utilizatori din Zalau, dar se pare ca nu prea scriu aici..:)>-

poate nu stiu de existenta acestui topic. nici eu nu l-am gasit chiar de la inceput.

adina_mari
09.03.2008, 15:38:24
pentru foto video am lucrat cu marius salajean... vreau sa spun ca noi am fost mai mult decat multumiti:)... ca sa-ti faci o idee, avem un videoclip de la nunta pe youtube la http://www.youtube.com/watch?v=ykrtFppXMTE ...
o poza am si la profil ..cine stie, poate ne cunoastem:)>-

mi se parea mie ca semeni cu cineva. sunt colega de facultate cu sora ta, mihaela. semanati foarte bine! casa de piatra iti doresc!e foarte frumos videoclipul

christina
09.03.2008, 16:51:28
multumesc si eu! unde ti-ai facut machiajul si coafura?

am pus ceva poze in album, dar se pare ca isi cam pierd din calitate...:|

dandelion
09.03.2008, 17:20:37
pentru foto video am lucrat cu marius salajean... vreau sa spun ca noi am fost mai mult decat multumiti:)... ca sa-ti faci o idee, avem un videoclip de la nunta pe youtube la http://www.youtube.com/watch?v=ykrtFppXMTE ...
o poza am si la profil ..cine stie, poate ne cunoastem:)>- Cu echipa lui am lucrat si noi..8-} Pe tine te stiu :D daca nu ma insel, acum vreo 6-7 ani am facut acelasi curs de modeling sau ce o fi fost ala ;))

Ce bestial canta sotiorul tau ;)) Sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu asa, cum se vede acolo, in clip..!

christina
09.03.2008, 17:22:12
Cu echipa lui am lucrat si noi..8-} Pe tine te stiu :D daca nu ma insel, acum vreo 6-7 ani am facut acelasi curs de modeling sau ce o fi fost ala ;))

yap...:-pB-);))

dandelion
09.03.2008, 17:26:55
am pus ceva poze in album, dar se pare ca isi cam pierd din calitate...:| Incearca sa faci un album in picassa:-B

dandelion
09.03.2008, 17:49:30
Ce mic e Zalaul asta :)) toata lumea cunoaste pe toata lumea ;))

adina_mari
09.03.2008, 18:06:57

asa e :)) ! adnana tu ai terminat la liceul gheorghe sincai?

laura2007
09.03.2008, 18:18:34

eu nu sunt din zalau....dar d-na asta tunde toti barbatii din familia sotului meu....

dandelion
09.03.2008, 18:19:26
asa e :)) ! adnana tu ai terminat la liceul gheorghe sincai? Da :) ne cunoastem ?:)

dandelion
09.03.2008, 18:20:10
eu nu sunt din zalau....dar d-na asta tunde toti barbatii din familia sotului meu....
Stiu, dar ziceam de celelalte fete, ca ne cam stim intre noi;))

laura2007
09.03.2008, 18:23:09
Stiu, dar ziceam de celelalte fete, ca ne cam stim intre noi;))

ok.am inteles.
e normal sa va stiti.si daca numai din vedere....

adina_mari
09.03.2008, 18:27:31
Da :) ne cunoastem ?:)

poate te-am vazut pe acolo dar nu-mi amintesc de tine. eu am terminat in F in 2006. o colega de-a mea de facultate a fost la tine la nunta, am vazut poza cu ea la tine in album.

dandelion
09.03.2008, 18:36:45
poate te-am vazut pe acolo dar nu-mi amintesc de tine. eu am terminat in F in 2006. o colega de-a mea de facultate a fost la tine la nunta, am vazut poza cu ea la tine in album. Si eu am fost in F - the best :x:x:x in 2005 am terminat noi. Cine e colega cu tine? A, si poate vedem si noi o poza cu tine? :P

adina_mari
09.03.2008, 18:53:10
Si eu am fost in F - the best :x:x:x in 2005 am terminat noi. Cine e colega cu tine? A, si poate vedem si noi o poza cu tine? :P

ana salajan o cheama si a venit cu prietenul ei ovi. o sa pun si poza :)

dandelion
09.03.2008, 18:56:34
ana salajan o cheama si a venit cu prietenul ei ovi. o sa pun si poza :)Aaa, Ana :) Asteptam poza:-p

dandelion
10.03.2008, 10:39:45
Aaa, Ana :) Asteptam poza:-pAaaa..! pai te stiu din vedere de la liceu:> Nu reusesc sa-mi amintesc cine era diriginte la cls voastra..Elena cumva? >:/

adina_mari
10.03.2008, 15:34:53
Aaaa..! pai te stiu din vedere de la liceu:> Nu reusesc sa-mi amintesc cine era diriginte la cls voastra..Elena cumva? >:/

cu elena am facut engleza, bodea silvia, profa de romana mi-a fost diriginta.

dandelion
10.03.2008, 15:46:41
cu elena am facut engleza, bodea silvia, profa de romana mi-a fost diriginta.Aaa..ok :) cred ca ti-am vazut si profilul pe hi5 :>

adina_mari
11.03.2008, 08:46:07
Aaa..ok :) cred ca ti-am vazut si profilul pe hi5 :>

si eu l-am vazut pe al tau:)

christina
13.03.2008, 18:39:42
De mai bine de un an bantui pe acest forum si abia acum am gasit topicul cu miesicile din Zalau. Nici nu am stiut ca exista asa ceva... Bine ca v-am gasit ... in sfarsit..

bine ai venit>:D< poate ma crezi nebuna, dar ti-am vazut poza, si daca imi amintesc bine, cred ca am fost colege in clasa I, in Bradet, la Avram Iancu..;)) e posibil?

genoveva_1984
13.03.2008, 18:47:38
bine ai venit>:D< poate ma crezi nebuna, dar ti-am vazut poza, si daca imi amintesc bine, cred ca am fost colege in clasa I, in Bradet, la Avram Iancu..;)) e posibil?

Este foarte posibil si ai dreptate, chiar am fost colege. Chiar acum 10 minute i-am aratat si eu viitorului meu sot pozele cu tine si i-am spus ca mi-am gasit o fosta colega de clasa...

christina
13.03.2008, 18:49:11
Este foarte posibil si ai dreptate, chiar am fost colege. Chiar acum 10 minute i-am aratat si eu viitorului meu sot pozele cu tine si i-am spus ca mi-am gasit o fosta colega de clasa...

>:D<>:D<>:D< super... felicitari si spor la pregatiri...

adina_mari
13.03.2008, 23:20:04
Da!! Bun venit miresicii noi!!:x

P.S. Adina, mergeti si voi maine? sa stiu daac sa mergem dupa albume sau sa le mai lasam.

dada mergem.abia astept

dandelion
13.03.2008, 23:23:18
dada mergem.abia astept:)) ok!! sper sa-ti placa!! si sa ai timp sa te uiti:)) si rabdare 8-}sunt 6 albume:))

adina_mari
13.03.2008, 23:39:12
:)) ok!! sper sa-ti placa!! si sa ai timp sa te uiti:)) si rabdare 8-}sunt 6 albume:))

timp am destul si sunt sigura ca o sa-mi placa!:*

dandelion
14.03.2008, 12:00:14
total de acord cu tine. dar fiecare face cum considera ca e mai bine.

PS. acum ma duc sa vad albumele tale
Bine ;)) i-am scris fotografului pe mess, ar trebui sa stie ca veniti:-B

STEFANIA86
16.03.2008, 23:10:16
stiam ca il cunosc de undeva dar nu eram sigura.a lucrat si in bloc lira?de acolo am cumparat centrala si il mai stiu si din liceu am fost la scoala nr 6 si treceam pe acolo.va doresc sa fiti fericiti si sa aveti o nunta ca in povesti:*

adina_mari
17.03.2008, 17:12:15
stiam ca il cunosc de undeva dar nu eram sigura.a lucrat si in bloc lira?de acolo am cumparat centrala si il mai stiu si din liceu am fost la scoala nr 6 si treceam pe acolo.va doresc sa fiti fericiti si sa aveti o nunta ca in povesti:*

mersi mult si eu va doresc acelasi lucru. in bloc dalia a lucrat si lucreaza la magazinul acela de instalatii. si eu am terminat tot la nr 6 si si eu treceam pe acolo pe la seminar, dar nu ne-am intalnit sau observat unul pe celalalt decat dupa ce a terminat el seminarul.

genoveva_1984
18.03.2008, 20:29:55
eu una nu am auzit de ei.

Adina, viitorul tau sot face cumva facultatea ( drept) la Vasile Goldis?

adina_mari
18.03.2008, 20:39:22
Adina, viitorul tau sot face cumva facultatea ( drept) la Vasile Goldis?

dada. anul acesta termina
sunteti colegi?

genoveva_1984
20.03.2008, 14:57:09
dada. anul acesta termina
sunteti colegi?

E coleg cu viitorul meu sot....:-p

Codrutza
22.03.2008, 11:56:09
Am terminat facultatea de vreo 4 ani :)is o viitoare miresica un pic mai in varsta daca se poate spune asa=P~

STEFANIA86
25.03.2008, 12:34:12
fetelor pe unde sunteti?nu ati mai fost de mult pe aici?ce se intampla?va astept:*

dandelion
25.03.2008, 13:36:40
fetelor pe unde sunteti?nu ati mai fost de mult pe aici?ce se intampla?va astept:*
Eu sunt prezenta, ca de obicei ;)) Restul nu stiu pe unde au disparut:-s

adina_mari
26.03.2008, 10:43:51

eu din pacate m-am chinuit de joi cu o pietricica la rinichi si pana la urma am ajuns tot la operatie. nu stiu daca stiti vreuna dintre voi cum sunt durerile de rinichi dar eu nu as dori asa dureri nimanui. am slabit cel putin 4 kg tinand cont ca nu am mancat absolut nimic timp de 3 zile. varsam absolut orice inclusiv apa. azi ma simt putin mai bine desi sunt cam ametita de la atatea medicamente.
banii pe care ma gandeam sa-i dau pe rochita ( 20 si ceva de milioane) i-am dat pe operatie.

STEFANIA86
26.03.2008, 11:27:29
las ca o sa fie totul bine,cea mai importanta e sanatatea ca pe urma le poti face pe toate.iti doresc insanatosire grabnica si numai bine:*

Codrutza
27.03.2008, 14:33:40
eu din pacate m-am chinuit de joi cu o pietricica la rinichi si pana la urma am ajuns tot la operatie. nu stiu daca stiti vreuna dintre voi cum sunt durerile de rinichi dar eu nu as dori asa dureri nimanui. am slabit cel putin 4 kg tinand cont ca nu am mancat absolut nimic timp de 3 zile. varsam absolut orice inclusiv apa. azi ma simt putin mai bine desi sunt cam ametita de la atatea medicamente.
banii pe care ma gandeam sa-i dau pe rochita ( 20 si ceva de milioane) i-am dat pe operatie.

Nasol stiu cum e, ca am tot avut si eu probleme.Bine ca esti ok acum. Insanatosire grabnica si lasa ca banii vin ei altii.Tu sa fi ok.

adina_mari
27.03.2008, 14:58:30
mersi mult de urari fetelor! sunt bucuroasa ca ma simt bine si revin incet la normal.

adina_mari
31.03.2008, 17:20:40
Buna si eu sunt din Zalau si voi avea nunta la Casa Armatei pe 31 Mai.
bine ai venit:*
ce putin mai ai pana la nunta!!!cum stai cu pregatirile?

genoveva_1984
02.04.2008, 17:59:03
Eu nu prea am mai intrat pentru ca am fost plecata la Bucuresti pentru un examen de atestare, dar vad ca nu am pierdut prea multe. Nu prea este activitate pe aici. Adina, imi pare rau pentru problemele de sanatate pe care le-ai avut si sper ca acum esti mai bine.>:D<>:D<

adina_mari
02.04.2008, 19:57:00
Eu nu prea am mai intrat pentru ca am fost plecata la Bucuresti pentru un examen de atestare, dar vad ca nu am pierdut prea multe. Nu prea este activitate pe aici. Adina, imi pare rau pentru problemele de sanatate pe care le-ai avut si sper ca acum esti mai bine.>:D<>:D<

mersi, sunt mai bine acum. trebuie sa merg la control dar nu cred ca o sa fie probleme.
suntem putine de aia nu prea e activitate pe aici. ai rezolvat cu foto/video pana la urma?

christina
04.04.2008, 13:00:18
servus fetelor,

n-am mai trecut de ceva vreme pe-aici, decat pe fuga, caci sunt tot pe drumuri...
adina, ma bucur ca te-ai insanatosit si ca totul e oko:-)... si vad ca te-ai decis si cu cei de la smile... eu zic ca ai facut o alegere foarte buna..nu vei fi dezamagita...

sa aveti o zi minunata>:D<, chiar daca vremea e cam aiurea...

dandelion
10.04.2008, 20:28:57
cu placere:* ma bucur ca te-ai hotarat sa vorbesti putin cu noi.
tot auriu cred ca o sa aleg si eu, mi se pare ca e mai elegant decat alte culori.
si eu ma tot gandesc la cat mai e pana la nunta si imi doresc sa treaca timpul cat mai repede - eu mai am mult fata de tine :)
iti doresc sa ai mult spor la pregatiri si o nunta exact asa cum iti doresti!INca un an..O sa vezi ca asa o sa zboare timpul, ca nici nu o sa.ti dai seama..! mai ales ultimele luni..!

dandelion
11.04.2008, 00:06:02
Da, cine ar fi crezut? Mai ales ca am aflat ulterior ca viitorul meu nas si Marius au bunici in acelasi sat si se cunosc de mult. Eu care stateam pe o mina de aur si nici macar nu stiam asta...:-p:-p

Apropo, Andana, am vazut CD-ul cu nunta voastra si mi-a placut foarte mult. Ati avut o nunta superba.>:D<Cine sunt nasii, daca nu sunt indiscreta? stim si noi pe cineva care sta in acelasi bloc...
Ati vazut dvd-urile?? multumim!! vi le-a dat Marius?? :-?:-?:-? ca nu am mai reusit sa mergem dupa ele de cand le-a dus Adina...

genoveva_1984
11.04.2008, 07:34:35
Cine sunt nasii, daca nu sunt indiscreta? stim si noi pe cineva care sta in acelasi bloc...
Ati vazut dvd-urile?? multumim!! vi le-a dat Marius?? :-?:-?:-? ca nu am mai reusit sa mergem dupa ele de cand le-a dus Adina...

Chereches ii cheama: pe ea Flavia, pe el Nelu. Au un baietel de vreo 2 anisori. Dar ei au stat in Simleu, abia acum un an s-au mutat in Zalau.
Da, am vazut dvd-urile si sincer mi-au placut mult de tot.

adina_mari
11.04.2008, 12:19:45
INca un an..O sa vezi ca asa o sa zboare timpul, ca nici nu o sa.ti dai seama..! mai ales ultimele luni..!

sper sa treaca cat mai repede timpul(si sa termin odata si facultatea ca deja m-am saturat de cluj si de drumurile saptamanale cluj-zalau, zalau-cluj). Pana acum chiar a trecut repede (parca numai acum am rezervat localul si de fapt au trecut 5 luni)

PS Bine ca nu ati mers dupa dvduri, asa a avut si genoveva ocazia sa vada ce reusite sunt!

dandelion
11.04.2008, 16:48:14
Chereches ii cheama: pe ea Flavia, pe el Nelu. Au un baietel de vreo 2 anisori. Dar ei au stat in Simleu, abia acum un an s-au mutat in Zalau.
Da, am vazut dvd-urile si sincer mi-au placut mult de tot.
Aaa..pai nu sunt ei :) Ma bucur ca ti-au placut..iar am uitat sa mergem dupa ele :)) Au fost super de treaba cameramanii, si cel care a facut dvd-urile chiar m-a surprins, nu am prea vb cu el ce si cum sa faca, i-am dat lui Marius doar cateva indicatii, dar se pare ca au fost mai mult decat suficiente! a facut exact ce am vrut!

dandelion
11.04.2008, 16:50:32
sper sa treaca cat mai repede timpul(si sa termin odata si facultatea ca deja m-am saturat de cluj si de drumurile saptamanale cluj-zalau, zalau-cluj). Pana acum chiar a trecut repede (parca numai acum am rezervat localul si de fapt au trecut 5 luni)

PS Bine ca nu ati mers dupa dvduri, asa a avut si genoveva ocazia sa vada ce reusite sunt! O sa treaca! si eu abia astept sa scap odata de licenta! la mine a trecut f repede, poate de ce fac la IDD, dar si asa au fost multeee drumuri de Cj, si al meu asteapta sa termin odata faculta, ca s-a saturat si el sa ma tot duca acolo :)) Si parca anul trecut am dat Bac-ul..

adina_mari
11.04.2008, 22:45:19
O sa treaca! si eu abia astept sa scap odata de licenta! la mine a trecut f repede, poate de ce fac la IDD, dar si asa au fost multeee drumuri de Cj, si al meu asteapta sa termin odata faculta, ca s-a saturat si el sa ma tot duca acolo :)) Si parca anul trecut am dat Bac-ul..

da... nici al meu nu a fost tare incantat cand am decis sa merg la faculta in cluj...dar a trecut repede timpul si nici nu-mi vine sa cred ca mai am un an si termin.

la ce facultate esti?anul asta ai licenta?

genoveva_1984
12.04.2008, 15:42:35
O sa treaca! si eu abia astept sa scap odata de licenta! la mine a trecut f repede, poate de ce fac la IDD, dar si asa au fost multeee drumuri de Cj, si al meu asteapta sa termin odata faculta, ca s-a saturat si el sa ma tot duca acolo :)) Si parca anul trecut am dat Bac-ul..

Ma recunosc si eu in ceea ce spuneti voi. Anul trecut pe vremea asta asteptam si eu sa termin cu licenta si sa vin acasa...definitiv. Mie personal nu mi-a placut Clujul si nu prea am reusit sa ma adaptez vieii de acolo, chiar daca am stat 4 ani. Oricum, foarte repede o sa treaca si pentru voi, veti vedea. Desi nu am crezut ca o sa spun asta vreodata, de cand am inceput sa lucrez nu prea mai am aceeasi satisfactie ca si in facultate, simt ca viata mea a devenit putin prea monotona ( zilnic fac acelasi lucru: serviciu, acasa). Astept sa se intample ceva palpitant...:*:*:*

dandelion
12.04.2008, 23:28:00
da... nici al meu nu a fost tare incantat cand am decis sa merg la faculta in cluj...dar a trecut repede timpul si nici nu-mi vine sa cred ca mai am un an si termin.

la ce facultate esti?anul asta ai licenta?Da, anul asta, cand altcandva ?:)) Adm publica fac..

dandelion
12.04.2008, 23:32:17
Ma recunosc si eu in ceea ce spuneti voi. Anul trecut pe vremea asta asteptam si eu sa termin cu licenta si sa vin acasa...definitiv. Mie personal nu mi-a placut Clujul si nu prea am reusit sa ma adaptez vieii de acolo, chiar daca am stat 4 ani. Oricum, foarte repede o sa treaca si pentru voi, veti vedea. Desi nu am crezut ca o sa spun asta vreodata, de cand am inceput sa lucrez nu prea mai am aceeasi satisfactie ca si in facultate, simt ca viata mea a devenit putin prea monotona ( zilnic fac acelasi lucru: serviciu, acasa). Astept sa se intample ceva palpitant...:*:*:*Faptul ca nu imi place Cj-ul a fost unul dintre motivele care m-au facut sa aleg studii la IDD...pe langa alte motive..ma oboseste teribil Cj-ul..prefer Bucurestiul mai bine decat Cj-ul..sau si mai bine Madridul - ziceam ca sunt ca si in Zalau acolo ;)) Ceva palpitant?:-" pai ori iti faci un amant, ori mergi cu motocicleta cu ochii legati si mainile departate, ori bungee jumping :))

genoveva_1984
13.04.2008, 19:24:42
Faptul ca nu imi place Cj-ul a fost unul dintre motivele care m-au facut sa aleg studii la IDD...pe langa alte motive..ma oboseste teribil Cj-ul..prefer Bucurestiul mai bine decat Cj-ul..sau si mai bine Madridul - ziceam ca sunt ca si in Zalau acolo ;)) Ceva palpitant?:-" pai ori iti faci un amant, ori mergi cu motocicleta cu ochii legati si mainile departate, ori bungee jumping :))

Eu ma gandeam la emotiile nuntii care se apropie, dar...poate ar merge si ideile tale.:-p:-p:-p

dandelion
14.04.2008, 09:36:47
Eu ma gandeam la emotiile nuntii care se apropie, dar...poate ar merge si ideile tale.:-p:-p:-p=))=))=)) emotiile nuntii nu mi se par paliptante=)) cel putin acum, nu. ;)) Mi se par doar stresante:-"

Codrutza
14.04.2008, 13:41:29
Salutare fetelor.A si eu o curiozitate, petrecerea burlacitelor o faceti?Daca da unde si cam la ce va ganditi?

Codrutza
14.04.2008, 14:22:03
Cand si unde vei avea nunta?
Pai are fiecare in partea dreapta sus trecut,cand si unde e nunta.

dandelion
14.04.2008, 18:12:52
Salutare fetelor.A si eu o curiozitate, petrecerea burlacitelor o faceti?Daca da unde si cam la ce va ganditi?Eu am iesit cu fetele in club..:)>-

adina_mari
15.04.2008, 16:25:45
Salutare fetelor.A si eu o curiozitate, petrecerea burlacitelor o faceti?Daca da unde si cam la ce va ganditi?

eu nu m-am gandit inca la asta dar probabil voi iesi cu fetele undeva.

dar voi cand v-ati gandit sa tineti petrecerea?ma gandesc ca nu in seara dinaintea nuntii...

dandelion
15.04.2008, 18:33:11
eu nu m-am gandit inca la asta dar probabil voi iesi cu fetele undeva.

dar voi cand v-ati gandit sa tineti petrecerea?ma gandesc ca nu in seara dinaintea nuntii... In ultima saptamana o sa fii si asa cam obosita, si multe de rezolvat, de pus la punct..cel mai bine e cu o saptamana inainte...

adina_mari
15.04.2008, 19:52:08
In ultima saptamana o sa fii si asa cam obosita, si multe de rezolvat, de pus la punct..cel mai bine e cu o saptamana inainte...

asa ma gandeam si eu...la cate mai sunt de facut in ultima saptamana numai de asta nu o sa am timp.

adina_mari
16.04.2008, 15:54:47
voi v-ati gandit la locatii pentru poze(in afara de parc)?
stiu ca adnana a fost la gradina botanica si au iesit niste poze mai deosebite, dar eu nu am cum sa ajung acolo.

genoveva_1984
16.04.2008, 19:02:45
stiu ca adnana a fost la gradina botanica si au iesit niste poze mai deosebite, dar eu nu am cum sa ajung acolo.

Eu nu m-am gandit inca la asta. In afara de parc, poate am putea iesi un pic pe Meses pentru ca alte idei nu imi vin.

adina_mari
16.04.2008, 19:47:20
Eu nu m-am gandit inca la asta. In afara de parc, poate am putea iesi un pic pe Meses pentru ca alte idei nu imi vin.

nici mie...dar ma gandesc ca si marius o sa ne dea ceva idei. sper....

dandelion
16.04.2008, 20:58:25
stiu ca andana a fost la gradina botanica si au iesit niste poze mai deosebite, dar eu nu am cum sa ajung acolo.
La Muzeul de Arta ( cel de pe Gh Doja ), au un pian acolo - pozele cu mirii langa pian ies bestiale !! noi din pacate nu am mai apucat, a fost inchis cand am mers, de zapaciti ce am fost in ult saptamana am uitat sa vb cu cineva de-acolo - care ne e si vecin - ca sa tina deschis..:^o
Mai depinde ce vreti - noi nu am facut poze la primarie, nici inauntru la oglinda si nici afara la statuia aceea cu lupoaica - are tot zalaul acolo :D Si in parc am facut cu rudele si prietenii..
Ma mai gandesc si la alte locatii si va spuno:-)

dandelion
16.04.2008, 21:05:31
La Muzeul de Arta ( cel de pe Gh Doja ), au un pian acolo - pozele cu mirii langa pian ies bestiale !! noi din pacate nu am mai apucat, a fost inchis cand am mers, de zapaciti ce am fost in ult saptamana am uitat sa vb cu cineva de-acolo - care ne e si vecin - ca sa tina deschis..:^o
Mai depinde ce vreti - noi nu am facut poze la primarie, nici inauntru la oglinda si nici afara la statuia aceea cu lupoaica - are tot zalaul acolo :D Si in parc am facut cu rudele si prietenii..
Ma mai gandesc si la alte locatii si va spuno:-)Aaaa! mi-ar mai fi placut niste poze "urbane"...prin oras, pe strada, undeva pe bulevard, noi sa ne plimbam..si fotograful sa fie pe faza8-} va mai opriti undeva si la o terasa :D la porolissum e faina terasa, acolo e si fantana aia amenajata intre restaurant si hotel..
P.S. La locatii ma mai gandesc inca:D

dandelion
16.04.2008, 21:13:52
Apropo de Porolissum, poate aveti timp sa mergeti chiar la Porolissum, la cetate, cred ca ar iesi poze faine si acolo...
Si, poate cunoasteti pe cineva care sta la casa si are o curte faina, cu gradina amenajata, eventual si un foisor sau ceva..ar fi faine poze si asa:D

adina_mari
16.04.2008, 21:20:54
Aaaa! mi-ar mai fi placut niste poze "urbane"...prin oras, pe strada, undeva pe bulevard, noi sa ne plimbam..si fotograful sa fie pe faza8-} va mai opriti undeva si la o terasa :D la porolissum e faina terasa, acolo e si fantana aia amenajata intre restaurant si hotel..
P.S. La locatii ma mai gandesc inca:D

si mie mi-ar placea asa prin oras. am vazut la o miresica de pe forum poze de genul asta si erau tare interesante.

adina_mari
16.04.2008, 21:23:55
Apropo de Porolissum, poate aveti timp sa mergeti chiar la Porolissum, la cetate, cred ca ar iesi poze faine si acolo...
Si, poate cunoasteti pe cineva care sta la casa si are o curte faina, cu gradina amenajata, eventual si un foisor sau ceva..ar fi faine poze si asa:D

da...ar fi fain. ms de idei(saritoare ca intotdeauna>:D< )

Andrada80
17.04.2008, 09:04:48

Eu daca as face nunta vara as merge la Manastirea Bic, daca ati fost pe acolo stiti de fain este, iar pozele cred ca ies super intre atatea flori.

adina_mari
17.04.2008, 10:00:38
Eu daca as face nunta vara as merge la Manastirea Bic, daca ati fost pe acolo stiti de fain este, iar pozele cred ca ies super intre atatea flori.

e foarte frumos la bic si ai dreptate, pozele cred ca ar iesi super.
dar ce fac cu invitatii?asta ma streseaza pe mine.ii duc pe toti la Bic?mie mi-ar fi placut mult si la gradina botanica si este si mai aproape de zalau

STEFANIA86
17.04.2008, 10:29:27
Mi-a placut ideea cu pianul,dar oare lasa pe oricine sa faca poze acolo?
si la gradina botanica mi-ar placea dar asta inseamna sa ne programam mai repede la starea civila si la biserica ,nu?:-\

adina_mari
17.04.2008, 10:36:18
si la gradina botanica mi-ar placea dar asta inseamna sa ne programam mai repede la starea civila si la biserica ,nu?:-\
eu cred ca te lasa doar nu-i incurci cu nimic.

pai da...si dupa biserica mergi acolo impreuna cu invitatii si faceti poze.sau poti merge intre civila si biserica. iti programezi civila mai repede, mergeti la poze si va intoarceti la biserica. desi cred ca e mai buna prima varianta.

dandelion
17.04.2008, 18:09:17
e foarte frumos la bic si ai dreptate, pozele cred ca ar iesi super.
dar ce fac cu invitatii?asta ma streseaza pe mine.ii duc pe toti la Bic?mie mi-ar fi placut mult si la gradina botanica si este si mai aproape de zalauTi-am mai zis, ideal ar fi sa va intalniti numai tu cu al tau acolo + fotografii, dimineata, inainte de toate - civila, biserica. Altfel nu ai cum.

dandelion
17.04.2008, 18:12:41
si la gradina botanica mi-ar placea dar asta inseamna sa ne programam mai repede la starea civila si la biserica ,nu?:-\La muzeu lasa, nu au treaba din cate stiu, vb inainte si le dati o suma simbolica drept donatie pt muzeu 50-100 ron..
Noi am avut starea civila programata la 18.30 parca si biserica la 19.00. La civila se intarzie mult, f mult, din cauza asta am intarziat si la biserica si au intrat altii in fata noastra..dar a fost bine, am ajuns pe la 20.30 la local, numai bine - pe cand s-au strans invitatii si am intrat pe la 21 fara un sfert, cand s-au asezat toti la mese..

STEFANIA86
17.04.2008, 19:03:32
la gradina botanica cum s-a procedat?am auzit ca sunt si acvarii cu pesti acolo.se plateste numai intrarea?
:-\

dandelion
17.04.2008, 19:06:35
la gradina botanica cum s-a procedat?am auzit ca sunt si acvarii cu pesti acolo.se plateste numai intrarea?
:-\Se plateste intrarea plus o taxa pt aparat foto + camera daca e cazul, care se plateste si in mod obisnuit daca vrei sa faci poze acolo.
Da, sunt acvarii, si diferite sere amenajate, noi am facut doar afara poze, am vazut poze cu miri si langa acvarii si in sere, dar sincer nu mi se pare potrivita asocierea de pesti cu miri :D
Caut imediat niste poze din sere si iti arat. Nu ati fost niciodata? e f fain acolo..

dandelion
17.04.2008, 19:17:03
Pozele........:

dandelion
17.04.2008, 19:17:34
Imediat fac un album si va arat si pozele cu mirii de acolo...

dandelion
17.04.2008, 20:06:59
Imediat fac un album si va arat si pozele cu mirii de acolo...Si albumul:
http://picasaweb.google.ro/andana2508/NewFolder

adina_mari
17.04.2008, 22:50:26
Ti-am mai zis, ideal ar fi sa va intalniti numai tu cu al tau acolo + fotografii, dimineata, inainte de toate - civila, biserica. Altfel nu ai cum.

stiu ca mi-ai mai zis:))
dar al meu nu vrea sa facem asa pentru ca nu-i place. o sa facem noi cumva pana la urma sa fie bine...

adina_mari
17.04.2008, 22:55:02
Si albumul:
http://picasaweb.google.ro/andana2508/NewFolder

mie nu prea imi plac

dandelion
18.04.2008, 00:34:29
mie nu prea imi plac
Asa, sunt ele frumoase, ca poze, dar cum am zis..mai ales cele de langa acvarii...nu imi plac..in sensul ca nu mi se pare potrivita imaginea unor miri langa niste pesti :D

genoveva_1984
23.04.2008, 12:11:28
Asa, sunt ele frumoase, ca poze, dar cum am zis..mai ales cele de langa acvarii...nu imi plac..in sensul ca nu mi se pare potrivita imaginea unor miri langa niste pesti :D

Stiu ca sunt in afara subiectului, dar de curiozitate vroiam sa te intreb ceva pe tine, Ana: nu cumva facem inpreuna aerobic la Roxana's Center?

dandelion
23.04.2008, 22:03:54
Stiu ca sunt in afara subiectului, dar de curiozitate vroiam sa te intreb ceva pe tine, Ana: nu cumva facem inpreuna aerobic la Roxana's Center?=)) no lasa-ma=)) ieri am fost prima data, nu-mi spune ca ai fost si tu?=)) oricum nu am vazut o poza mai mare cu tine ca sa te recunosc:"> vii si maine?:> sa ma tragi de maneca ;))

genoveva_1984
24.04.2008, 09:05:58
=)) no lasa-ma=)) ieri am fost prima data, nu-mi spune ca ai fost si tu?=)) oricum nu am vazut o poza mai mare cu tine ca sa te recunosc:"> vii si maine?:> sa ma tragi de maneca ;))

Mi s-a parut mie ca esti tu, dar nu eram sigura si nu am zis nimic. Da, merg si azi, asa ca ne vedem acolo.

dandelion
24.04.2008, 15:49:54
Mi s-a parut mie ca esti tu, dar nu eram sigura si nu am zis nimic. Da, merg si azi, asa ca ne vedem acolo.
Eu merg de la 18.00 azi, dar oricum ne vedem. Eu habar nu am cine esti ;)) da imi spui tu ;))

adina_mari
24.04.2008, 21:45:50
mic este si zalaul asta!
se pare ca aproape toate ne stim asa din vedere sau intr-un mod indirect.
ce mai faceti fetelor? am vazut ca ana si genoveva sunt foarte active:)

dandelion
24.04.2008, 22:56:44
mic este si zalaul asta!
se pare ca aproape toate ne stim asa din vedere sau intr-un mod indirect.
ce mai faceti fetelor? am vazut ca ana si genoveva sunt foarte active:)
Eu sunt actica tot timpul, deh - o cere statutul :D

P.S. Genoveva, ma bucur ca ne-am cunoscut...am uitat sa te intreb, care e numele tau real?;))

genoveva_1984
25.04.2008, 07:49:08
Eu sunt actica tot timpul, deh - o cere statutul :D

P.S. Genoveva, ma bucur ca ne-am cunoscut...am uitat sa te intreb, care e numele tau real?;))

Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut. Diana e primul meu nume, Genoveva e al doilea, dar pentru ca Diana era deja luat, l-am folosit pe al doilea. Nimeni nu imi spune Genoveva si putina lume stie ca ma cheama si Genoveva, de aceea sunt obisnuita sa mi se spuna Diana.
De acum inainte vei merge tot de la 6? Noua ne-a zis sa mergem si marti; voi veniti marti?>:D<

dandelion
25.04.2008, 10:08:08
Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut. Diana e primul meu nume, Genoveva e al doilea, dar pentru ca Diana era deja luat, l-am folosit pe al doilea. Nimeni nu imi spune Genoveva si putina lume stie ca ma cheama si Genoveva, de aceea sunt obisnuita sa mi se spuna Diana.
De acum inainte vei merge tot de la 6? Noua ne-a zis sa mergem si marti; voi veniti marti?>:D< Aaaa!! deci e ok si Genoveva ;)) dar mie imi place Diana :D Marti nu venim, ca sigur nu o sa avem nici cand, eventual miercuri o sa mergem la masaj si numai joi la miscare :)

genoveva_1984
25.04.2008, 18:14:17
Aaaa!! deci e ok si Genoveva ;)) dar mie imi place Diana :D Marti nu venim, ca sigur nu o sa avem nici cand, eventual miercuri o sa mergem la masaj si numai joi la miscare :)

Ok, atunci poate ne vedem joi. Sarbatori fericite!

dandelion
25.04.2008, 22:57:57
Un Paste Fericit va doresc fetelor!! speranta, lumina si bucurii in casele si inimile voastre!

adina_mari
26.04.2008, 09:46:14
Sarbatori Fericite dragelor!

dandelion
26.04.2008, 12:01:29
Sarbatori Fericite dragelor!Am vazut ca ieri a fost ziua ta :D scuze pt intarziere^:)^ LA MULTI ANI! Multa fericire, sanatate si multe impliniri!

adina_mari
26.04.2008, 14:07:15
mersi mult de urari!:*

STEFANIA86
02.05.2008, 14:26:24
Hristos a Inviat!Fetelor pe unde sunteti?ati ramas in vacanta?ce ati mai facut?:*

dandelion
02.05.2008, 14:28:47
Hristos a Inviat!Fetelor pe unde sunteti?ati ramas in vacanta?ce ati mai facut?:*
Adevarat a Inviat!
eu am revenit...am lipsit in mare parte pana azi:)

dandelion
02.05.2008, 14:31:08
Ati observat ca s-a creat subforum pt Salaj?:D
O sa facem mai multe subiecte, sa nu mai fie totul la gramada..Si o sa fie mai vizibil acum, poate o sa mai apara miresici noi :)

christina
02.05.2008, 23:51:03
ce faceti, fetelor? nu v-am mai vizitat de ceva vreme... cum au trecut sarbatorile?

adina_mari
03.05.2008, 21:56:22
Ati observat ca s-a creat subforum pt Salaj?:D
O sa facem mai multe subiecte, sa nu mai fie totul la gramada..Si o sa fie mai vizibil acum, poate o sa mai apara miresici noi :)

ce ma bucur!!! chiar ma gandeam ca de ce nu se face subforum si pentru salaj...
sper si eu sa apara miresici noi!

adina_mari
03.05.2008, 22:25:03

eu mai devreme am ajuns acasa de la iarba verde. am fost plecata la suncuius (bihor) cateva zile cu cortul. e foarte fain acolo, dar cam prea multa lume.

adina_mari
03.05.2008, 22:26:44
Adevarat a Inviat!
eu am revenit...am lipsit in mare parte pana azi:)

ai fost cumva la valea draganului?la baraj? am vazut ceva poze pe hi5 si asa mi s-a parut...noi am fost vara trecuta acolo si ne-a placut foarte mult.

dandelion
04.05.2008, 11:17:28
ai fost cumva la valea draganului?la baraj? am vazut ceva poze pe hi5 si asa mi s-a parut...noi am fost vara trecuta acolo si ne-a placut foarte mult.Am fost de 1 mai:-B E foarte frumos, din pacate nu am putut sa stam mai mult, sa exploram zona, sa mergem pe traseele de pe-acolo..dar am zis ca o sa mai mergem cand o sa fie mai cald si sa ramanem macar 2-3 zile acolo..

STEFANIA86
04.05.2008, 13:14:46
Ma bucur ca avem un subforum pt salaj.tre sa sa ne adunam cat mai multe:*

STEFANIA86
12.05.2008, 13:21:29
Fetelor ce mai faceti?ce ati mai reusit sa faceti?

genoveva_1984
13.05.2008, 15:50:10
Fetelor ce mai faceti?ce ati mai reusit sa faceti?

Eu acum lucrez la invitatii. am ales textul, dar nu gasesc modelul care sa-mi placa. Totusi, am zis ca saptamana asta rezolv si cu invitatiile... sper...

dandelion
13.05.2008, 15:53:42
Diana, azi nu vii la miscare ?:D

adina_mari
14.05.2008, 17:44:29
vad ca a fost ceva activitate pe aici si ieri si azi...
ioana ma bucur ca ni te-ai alaturat...>:D<

adina_mari
15.05.2008, 11:33:10
acum ma uit la bridezilla...doamne ce nebune sunt miresele alea...mi-e asa mila de un mire, nu stiu cum o mai suporta pe aia. eu in locul lui as lasa-o sa se streseze cu tot si apoi nu as mai veni la nunta:))
mi se pare inacceptabil sa vb asa cu viitorul tau sot, sa pui orice detaliu mai presus de el

eu ma gandesc daca nu sunt cumva regizate, pentru ca unele chiar exagereaza

genoveva_1984
15.05.2008, 11:56:21
acum ma uit la bridezilla...doamne ce nebune sunt miresele alea...mi-e asa mila de un mire, nu stiu cum o mai suporta pe aia. eu in locul lui as lasa-o sa se streseze cu tot si apoi nu as mai veni la nunta:))
mi se pare inacceptabil sa vb asa cu viitorul tau sot, sa pui orice detaliu mai presus de el

eu ma gandesc daca nu sunt cumva regizate, pentru ca unele chiar exagereaza

Era o perioada cand ma uitam si eu la emisiune si nu-mi venea sa cred ca este posibil sa existe asemenea femei. Ai dreptate, cred ca totul e regizat, altfel e imposibil ca un om normal sa se comporte asa cum o fac femeile alea si sa mai accepte si sa fie filmat in asemenea ipostaze.

dandelion
20.05.2008, 11:13:40
Era o perioada cand ma uitam si eu la emisiune si nu-mi venea sa cred ca este posibil sa existe asemenea femei. Ai dreptate, cred ca totul e regizat, altfel e imposibil ca un om normal sa se comporte asa cum o fac femeile alea si sa mai accepte si sa fie filmat in asemenea ipostaze.
Diana, am mutat mesajul legat de luna de miere aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=102&page=88

Nu putem sa deschidem decat subiecte de interes regional aici..:-B

genoveva_1984
20.05.2008, 14:45:47
Diana, am mutat mesajul legat de luna de miere aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=102&page=88

Nu putem sa deschidem decat subiecte de interes regional aici..:-B

Scuze, nu stiam. :-p

dandelion
20.05.2008, 17:10:07
Scuze, nu stiam. :-p
Diana, sunt cumva la tine dvd-urile noastre de nunta? ca stiu ca tu ai fost ultima care le-a vazut..am fost azi pe la marius si a zis ca nu sunt la el, pt ca cine le-a luat ult data nu le-a mai adus..

genoveva_1984
20.05.2008, 22:19:16
Diana, sunt cumva la tine dvd-urile noastre de nunta? ca stiu ca tu ai fost ultima care le-a vazut..am fost azi pe la marius si a zis ca nu sunt la el, pt ca cine le-a luat ult data nu le-a mai adus..

Draga mea, noi le-am dus. Noua ni le-a dat sambata, ne-am uitat la ele si le-am dus inapoi luni. Dar asta a fost de mai bine de o luna. Poate de atunci le-a mai dat si altcuiva. Sper sa nu fie probleme si sa le gasesti.

dandelion
22.05.2008, 13:53:53
Draga mea, noi le-am dus. Noua ni le-a dat sambata, ne-am uitat la ele si le-am dus inapoi luni. Dar asta a fost de mai bine de o luna. Poate de atunci le-a mai dat si altcuiva. Sper sa nu fie probleme si sa le gasesti.
Hmm..Nu e nicio problema, daca voi le-ati dus inapoi, asa e. Doar ca nu imi place sa stiu ca cine stie la cine au ajuns dvd-urile, chiar nu imi doresc sa vada tot zalaul nunta mea, ca e totusi ceva personal..O sa mai vb cu Marius..

genoveva_1984
22.05.2008, 15:38:14
Hmm..Nu e nicio problema, daca voi le-ati dus inapoi, asa e. Doar ca nu imi place sa stiu ca cine stie la cine au ajuns dvd-urile, chiar nu imi doresc sa vada tot zalaul nunta mea, ca e totusi ceva personal..O sa mai vb cu Marius..

Ai dreptate, nici mie nu mi-ar placea sa se intample asta. Dar totusi dvd-urile voastre sunt un exemplu pozitiv, o nunta foarte reusita, probabil de aceea le foloseste si Marius si le da ca exemplu. Sper sa le gasiti si sa nu fie probleme.
P.S. Ne vedem azi la aerobic?

dandelion
22.05.2008, 16:36:30
Ai dreptate, nici mie nu mi-ar placea sa se intample asta. Dar totusi dvd-urile voastre sunt un exemplu pozitiv, o nunta foarte reusita, probabil de aceea le foloseste si Marius si le da ca exemplu. Sper sa le gasiti si sa nu fie probleme.
P.S. Ne vedem azi la aerobic?Eu nu vin azi:-B

adina_mari
24.05.2008, 13:04:42
Eu nu vin azi:-B
ai recuperat dvdurile?

dandelion
24.05.2008, 14:02:52
ai recuperat dvdurile?Nope............

adina_mari
25.05.2008, 14:11:01
diana, am citit pe alt topic ca ti-ai inchiriat limuzina. imi spui te rog cat costa?se plateste pe ora ?>:D<

genoveva_1984
26.05.2008, 07:36:47
diana, am citit pe alt topic ca ti-ai inchiriat limuzina. imi spui te rog cat costa?se plateste pe ora ?>:D<

Da, se plateste pe ora si e 100 euro/ora. Noi am inchiriat pentru 4 ore, pentru ca pe mirele meu il ia din Simleu, dar ne-au spus ca sunt flexibili din acest punct de vedere, adica platesti doar cate ore ai folosit-o, chiar daca ai facut contract pe mai multe ore.

genoveva_1984
26.05.2008, 07:43:38
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta voi. Nu stiu unde sa gasesc un profesor de dans si ne-ar interesa ceva cursuri ( vals, in special). Nu stiti careva dintre voi sa-mi recomandati pe cineva?:* :*

STEFANIA86
26.05.2008, 10:00:57
Diana eu il cunosc pe Codrut de la dansuri si chiar am vb si eu cu el pt dansuri la casa de cultura si a zis ca se poate .fac rost de nr lui si ti-l dau

dandelion
26.05.2008, 10:20:16
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta voi. Nu stiu unde sa gasesc un profesor de dans si ne-ar interesa ceva cursuri ( vals, in special). Nu stiti careva dintre voi sa-mi recomandati pe cineva?:* :* Codrut Buciuman8-}

dandelion
26.05.2008, 10:21:56
Diana eu il cunosc pe Codrut de la dansuri si chiar am vb si eu cu el pt dansuri la casa de cultura si a zis ca se poate .fac rost de nr lui si ti-l dauI l-am dat eu:D

adina_mari
26.05.2008, 10:36:30
Da, se plateste pe ora si e 100 euro/ora. Noi am inchiriat pentru 4 ore, pentru ca pe mirele meu il ia din Simleu, dar ne-au spus ca sunt flexibili din acest punct de vedere, adica platesti doar cate ore ai folosit-o, chiar daca ai facut contract pe mai multe ore.
mersi mult de informatii:*

genoveva_1984
26.05.2008, 13:44:56
Diana eu il cunosc pe Codrut de la dansuri si chiar am vb si eu cu el pt dansuri la casa de cultura si a zis ca se poate .fac rost de nr lui si ti-l dau

Da, am primit nr. de la Ana. Mersi.>:D<

genoveva_1984
26.05.2008, 13:45:26
mersi mult de informatii:*

Cu cea mai mare placere.:*

genoveva_1984
17.06.2008, 11:07:53
Vad ca s-a cam potolit lumea pe aici, nu prea mai au activitate miresicile din Salaj. Eu as avea, insa, nevoie de ajutorul vostru. Mi-am cumparat paharele pentru sampanie ( pentru nasi, parinti si pentru noi) si as vrea sa le gravez, pentru ca apoi sa ramana amintire nasilor si parintilor. Problema este ca nu stiu unde sa caut o firma care sa se ocupe de asa ceva. Oare gasesc asa ceva in Zalau? Sau macar in Cluj?Poate stiti careva dintre voi...>:D<

adina_mari
17.06.2008, 14:40:13
Vad ca s-a cam potolit lumea pe aici, nu prea mai au activitate miresicile din Salaj. Eu as avea, insa, nevoie de ajutorul vostru. Mi-am cumparat paharele pentru sampanie ( pentru nasi, parinti si pentru noi) si as vrea sa le gravez, pentru ca apoi sa ramana amintire nasilor si parintilor. Problema este ca nu stiu unde sa caut o firma care sa se ocupe de asa ceva. Oare gasesc asa ceva in Zalau? Sau macar in Cluj?Poate stiti careva dintre voi...>:D<

eu nu am mai resit sa intru deorece am fost extrem de ocupata cu sesiunea(eu am cam 20 de examene intr-o sesiune) si din pacate saptamana trecuta a murit bunicul:( inca nu-mi vine sa cred ca nu va fi alaturi de mine in ziua nuntii, mai ales ca tinea asa de mult la adi...

legat de problema ta, eu cred ca firmele alea care se ocupa de cadouri personalizate fac si asa ceva. sunt si in zalau, parca mai in jos de spital pe partea dreapta daca nu am insel. in cluj este in sora, pe o straduta peste drum de sora si mai sunt dar astea sunt mai usor de gasit.

ps daca stiam ca mergi la banchet veneam si eu

genoveva_1984
17.06.2008, 15:12:32
eu nu am mai resit sa intru deorece am fost extrem de ocupata cu sesiunea(eu am cam 20 de examene intr-o sesiune) si din pacate saptamana trecuta a murit bunicul:( inca nu-mi vine sa cred ca nu va fi alaturi de mine in ziua nuntii, mai ales ca tinea asa de mult la adi...

legat de problema ta, eu cred ca firmele alea care se ocupa de cadouri personalizate fac si asa ceva. sunt si in zalau, parca mai in jos de spital pe partea dreapta daca nu am insel. in cluj este in sora, pe o straduta peste drum de sora si mai sunt dar astea sunt mai usor de gasit.

ps daca stiam ca mergi la banchet veneam si eu

Imi pare rau pentru bunicul tau. Dumnezeu sa-l odihneasca. Te inteleg foarte bine pentru ca si eu am un bunic la care tin foarte mult, dar care acum este foarte bolnav. Ma rog doar sa nu se intample nimic rau cu el..
Ai dreptate, si eu ma gandeam tot la o astfel de firma, numai ca nu stiam daca exista asa ceva in Zalau... asta ca sa nu mai fac un drum de Cluj.
Chiar mi-a parut foarte rau ca nu ai fost la banchet, nu mi-am dat seama nici eu sa aduc in discutie acest subiect mai inainte... Era o ocazie placuta sa ne cunoastem... Pacat.>:D<

adina_mari
17.06.2008, 17:52:32
>:D< nici eu nu mi-am dat seama...puteam sa te intreb atunci cand am vb si despre festivitate. in caz ca nu o sa avem ocazia sa ne cunoastem pana la nunta, eu sigur o sa vin sa te vad mireasa(stau aproape de severus). si chiar duminica dupa nunta ta avem si noi nunta tot la severus.

genoveva_1984
18.06.2008, 07:32:50
>:D< nici eu nu mi-am dat seama...puteam sa te intreb atunci cand am vb si despre festivitate. in caz ca nu o sa avem ocazia sa ne cunoastem pana la nunta, eu sigur o sa vin sa te vad mireasa(stau aproape de severus). si chiar duminica dupa nunta ta avem si noi nunta tot la severus.

Pai, atunci, te astept cu cea mai mare placere. >:D<

dandelion
18.06.2008, 10:40:36
Vad ca s-a cam potolit lumea pe aici, nu prea mai au activitate miresicile din Salaj. Eu as avea, insa, nevoie de ajutorul vostru. Mi-am cumparat paharele pentru sampanie ( pentru nasi, parinti si pentru noi) si as vrea sa le gravez, pentru ca apoi sa ramana amintire nasilor si parintilor. Problema este ca nu stiu unde sa caut o firma care sa se ocupe de asa ceva. Oare gasesc asa ceva in Zalau? Sau macar in Cluj?Poate stiti careva dintre voi...>:D<Iti recomand eu pe cineva :) Iti scriu pe mess nr lui

dandelion
18.06.2008, 10:41:11
Subiectul cu bautura a fost mutat aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=206&page=93

genoveva_1984
18.06.2008, 11:42:12
Iti recomand eu pe cineva :) Iti scriu pe mess nr lui

Ok. Mersi mult.>:D<

dandelion
19.06.2008, 19:25:32
Adina, tu la ce faculta esti?

adina_mari
19.06.2008, 20:46:23
Adina, tu la ce faculta esti?

la litere, limbi moderne aplicate.

tu cum stai cu licenta?

adina_mari
19.06.2008, 20:49:52
fetelor cam cati bani pun nasii la nunta?nu vi se pare putin 500 de euro?atat s-a pus la ultima nunta la care am fost.

dandelion
19.06.2008, 22:20:48
fetelor cam cati bani pun nasii la nunta?nu vi se pare putin 500 de euro?atat s-a pus la ultima nunta la care am fost.Si noua nasii ne-au pus cate 2000 ron. Noua ni s-a parut ok, avand in vedere ca i-am chemat de nasi fara a avea vreun fel de pretentii..a fost ceva mai mult, ca deh, in august a fost mai mic cursul la euroo:-) noi i-am chemat de nasi pt faptul ca sunt niste persoane cu care ne intelegem, si care stim ca ne sunt si ne vor fi alaturi in orice situatie..nu pt cat ar putea sa ne puna:-B A! si am primit si un cadou mic de la ei.

dandelion
19.06.2008, 22:23:01
la litere, limbi moderne aplicate.

tu cum stai cu licenta?
Deci ai continuat pe aceeasi linie :)
Cu licenta sunt cam in intarziere...trebuia sa o dam in iulie, si abia prin mijlocul lunii mai ne-au anuntat ca o dam acuma, la sf lui iunie...nu ma grabisem cu ea, ziceam ca am timp dupa sesiune sa o fac pana in iulie..Sper sa o termin in week-end-ul acesta pt ca marti e ultima zi de predare..

adina_mari
19.06.2008, 22:32:42
Deci ai continuat pe aceeasi linie :)
Cu licenta sunt cam in intarziere...trebuia sa o dam in iulie, si abia prin mijlocul lunii mai ne-au anuntat ca o dam acuma, la sf lui iunie...nu ma grabisem cu ea, ziceam ca am timp dupa sesiune sa o fac pana in iulie..Sper sa o termin in week-end-ul acesta pt ca marti e ultima zi de predare..

da mie intotdeauna mi-au placut limbile straine.

mult spor atunci ca sa termini si bafta!

adina_mari
19.06.2008, 22:38:51
Si noua nasii ne-au pus cate 2000 ron. Noua ni s-a parut ok, avand in vedere ca i-am chemat de nasi fara a avea vreun fel de pretentii..a fost ceva mai mult, ca deh, in august a fost mai mic cursul la euroo:-) noi i-am chemat de nasi pt faptul ca sunt niste persoane cu care ne intelegem, si care stim ca ne sunt si ne vor fi alaturi in orice situatie..nu pt cat ar putea sa ne puna:-B A! si am primit si un cadou mic de la ei.

noi i-am chemat pe seful lui care ii este si prieten de cativa ani buni si ne intelegem bine cu ei si pe o vara de a mea cu care iar ne intelegem bine. ambele perechi sunt tinere si foarte de treaba. s-au oferit mai multi sa ne fie nasi dar pana la urma am ramas la ei pt ca ne sunt cei mai apropiati.

dandelion
20.06.2008, 00:09:24
noi i-am chemat pe seful lui care ii este si prieten de cativa ani buni si ne intelegem bine cu ei si pe o vara de a mea cu care iar ne intelegem bine. ambele perechi sunt tinere si foarte de treaba. s-au oferit mai multi sa ne fie nasi dar pana la urma am ramas la ei pt ca ne sunt cei mai apropiati.Foarte bine ati facut! noi nici nu prea am avut de alege, pt ca majoritatea prietenilor sunt necasatoriti ( desi mai nou am vazut ca nu mai conteaza asta :D ), dar si daca aveam, tot pe ei ii alegeam ! ne sunt tare dragi si unele lucruri chiar conteaza atunci cand iti alegi nasii...
Deh, am eu piticii mei :D - nici eu nu as merge la oricine de nasa, pt ca nu conteaza numai sa iti fie prieteni, chiar daca destul de apropiati...

genoveva_1984
20.06.2008, 08:39:06
Foarte bine ati facut! noi nici nu prea am avut de alege, pt ca majoritatea prietenilor sunt necasatoriti ( desi mai nou am vazut ca nu mai conteaza asta :D ), dar si daca aveam, tot pe ei ii alegeam ! ne sunt tare dragi si unele lucruri chiar conteaza atunci cand iti alegi nasii...
Deh, am eu piticii mei :D - nici eu nu as merge la oricine de nasa, pt ca nu conteaza numai sa iti fie prieteni, chiar daca destul de apropiati...

Si noi avem o perche de nasi necasatoriti. De fapt, ei au spus ca vor face cununia civila inainte de nunta noastra, dar chiar daca nu se va materializa planul lor pe noi nu ne-a deranjat faptul ca sunt necasatoriti ( ceilalti nasi sunt casatoriti). Si noi am fost de doua ori nasi necasatoriti, dar asta nu ne-a afectat nici pe noi si nici pe finii nostri. Ultima data cand am fost nasi, acum 2 ani, noi am dat 500 euro ( atunci era in jur de 19 milioane), plus ca am platit noi aranjamentele pt. masini si pentru masa mirilor.
Oricum, noi ne-am ales nasii pe criterii de prietenie si de buna intelegere, fara sa tinem cont de posibilitatile materiale, pentru ca nu ne-a interesat suma pe care o vor pune ei la nunta. Noi am vrut doar sa ne fie aproape sufleteste ...

adina_mari
21.06.2008, 13:13:30
Si noi avem o perche de nasi necasatoriti. De fapt, ei au spus ca vor face cununia civila inainte de nunta noastra, dar chiar daca nu se va materializa planul lor pe noi nu ne-a deranjat faptul ca sunt necasatoriti ( ceilalti nasi sunt casatoriti). Si noi am fost de doua ori nasi necasatoriti, dar asta nu ne-a afectat nici pe noi si nici pe finii nostri. Ultima data cand am fost nasi, acum 2 ani, noi am dat 500 euro ( atunci era in jur de 19 milioane), plus ca am platit noi aranjamentele pt. masini si pentru masa mirilor.
Oricum, noi ne-am ales nasii pe criterii de prietenie si de buna intelegere, fara sa tinem cont de posibilitatile materiale, pentru ca nu ne-a interesat suma pe care o vor pune ei la nunta. Noi am vrut doar sa ne fie aproape sufleteste ...

una e cand cei doi au planuri de viitor impreuna si alta cand au o simpla relatie. o buna prietena de-a mea a insistat sa-mi fie nasa,are o relatie de vreo 4 ani dar o relatie cu peripetii , despartiri, impacari si altele si am intrebat-o daca are de gand macar sa se logodeasca pana la nunta noastra si a zis ca nu. daca dupa nunta noastra se desparteau era cam aiurea, deoarece nu vrem nasi numai pt o seara. stiu ca si daca erau casatoriti tot erau sanse sa se desparta, dar totusi e mai usor sa pui capat unei relatii daca nu te leaga nimic de omul respectiv.

deci am refuzat-o, dar i-am promis ca o sa-i mergem noi de nasi ei.

mnc_mirela
21.06.2008, 14:46:05
una e cand cei doi au planuri de viitor impreuna si alta cand au o simpla relatie. o buna prietena de-a mea a insistat sa-mi fie nasa,are o relatie de vreo 4 ani dar o relatie cu peripetii , despartiri, impacari si altele si am intrebat-o daca are de gand macar sa se logodeasca pana la nunta noastra si a zis ca nu. daca dupa nunta noastra se desparteau era cam aiurea, deoarece nu vrem nasi numai pt o seara. stiu ca si daca erau casatoriti tot erau sanse sa se desparta, dar totusi e mai usor sa pui capat unei relatii daca nu te leaga nimic de omul respectiv.

deci am refuzat-o, dar i-am promis ca o sa-i mergem noi de nasi ei.

Nici la mine nu e roz treaba cu nasii. Am chemat o pereche necasatorita fiind sigura ca vor ramane impreuna dar acum nu mai sunt asa sigura pentru ca viitorul meu sot a vazut-o pe ea cu altcineva si acum nu stim ce sa facem. De aia e bine sa fie casatoriti.

dandelion
21.06.2008, 15:21:27
Nici la mine nu e roz treaba cu nasii. Am chemat o pereche necasatorita fiind sigura ca vor ramane impreuna dar acum nu mai sunt asa sigura pentru ca viitorul meu sot a vazut-o pe ea cu altcineva si acum nu stim ce sa facem. De aia e bine sa fie casatoriti.Eu cred ca ar trebui sa vb deschis cu ea, sa ii spuneti ca va doriti nasi pt o viata, nu pt o zi..

mnc_mirela
21.06.2008, 15:26:45
Eu cred ca ar trebui sa vb deschis cu ea, sa ii spuneti ca va doriti nasi pt o viata, nu pt o zi..

problema e ca ea nu stie ca a vazut-o. Si in plus prietenul ei e foarte bun prieten cu sotul meu si pe deasupra e plecat in Franta si noi nu prea am vrea sa ne implicam, ma refer sa-i zicem sa nu avem probleme apoi. Oricum mai asteptam un pic sa vedem ce se intampla.

adina_mari
21.06.2008, 15:41:42
problema e ca ea nu stie ca a vazut-o. Si in plus prietenul ei e foarte bun prieten cu sotul meu si pe deasupra e plecat in Franta si noi nu prea am vrea sa ne implicam, ma refer sa-i zicem sa nu avem probleme apoi. Oricum mai asteptam un pic sa vedem ce se intampla.
pai tocmai pt ca ii e prieten bun ar trebui sa-i spuna sotul tau ce se intampla. de ce sa se supere ca ii spui adevarul?mai bine e luat de fraier si il vorbeste lumea pe la spate?pt ca daca a vazut-o sotul tau sigur au mai vazut-o si altii. eu i-as spune daca as fi sigura ca il insala.

mnc_mirela
21.06.2008, 15:47:51
Inteleg da poate dupa aia se racesc relatiile intre ei ( sotul meu si baiat ) pentru ca ea o sa se justifice si iti dai seama ca o crede ca doar sunt de 3 ani impreuna. Oricum e cam in dezavantajul nostru. O sa incercam sa-i spunem mai pe ocolite ca eu pe aia nu o mai vreau sa ma cunune. Toate se descopera pana la urma.
Ms pentru sfaturi. Sunteti tare dragute.

dandelion
21.06.2008, 16:54:34
Inteleg da poate dupa aia se racesc relatiile intre ei ( sotul meu si baiat ) pentru ca ea o sa se justifice si iti dai seama ca o crede ca doar sunt de 3 ani impreuna. Oricum e cam in dezavantajul nostru. O sa incercam sa-i spunem mai pe ocolite ca eu pe aia nu o mai vreau sa ma cunune. Toate se descopera pana la urma.
Ms pentru sfaturi. Sunteti tare dragute.Te inteleg intr-un fel..am fost si eu intr-o situatie asemanatoare...bine, nu se punea problema sa ne vina de nasi perechea respectiva, dar stiam ca el o insela pe ea, mai multa lume l-a vazut, si chiar si el ne-a dat de inteles de cateva ori..ea imi era o prietena buna, si impreuna cu o alta prietena stiam ca el o inseala, dar nu stiam ce sa facem..o data cand s-au certat, i-am zis tot ce stiam despre el...dar, mai tarziu tot s-au impacat si vorbele noastre au fost 0 pt ea..acum s-au despartit definitiv, si el a recunoscut ca o insela...
Eu zic ca nu neaparat sa ii spuneti lui ce stiti, si poate nici ei, doar sa ii dati de inteles, sa ii spuneti ce asteptati voi de la ei ca nasi, sa o intrebati ce are de gand etc..eu i-as spune ca nu mi-as dori ca nasi o pereche in care unul il inseala pe celalalt - asa ca fapt divers:-" poate se simte:-"

adina_mari
21.06.2008, 17:11:25
Ms pentru sfaturi. Sunteti tare dragute.
normal ca nu trebuie sa-i spui asa direct, dar asa pe ocolite, mai bateti cate un apropo. asa e, pana la urma adevarul iese la iveala.

mnc_mirela
21.06.2008, 17:27:39
Sa speram ca o sa se rezolve cand vine baiatu acasa in iulie si sper ca o sa se prinda ca ceva nu e in regula pentru ca ala cu care umbla are in jur de 50 de ani si pe deasupra si o gramada de bani. De atunci fata are plasma, merge in fiecare zi la cosmetica, solar, manichiura, apoi are o gramada de haine noi...ma gandesc ca o sa banuiasca pentru ca ea nu lucreaza si chestiile alea sunt destul de scumpe zic eu.Oricum inca sunt socata.

STEFANIA86
23.06.2008, 09:27:54
Mirela voi unde faceti nunta?si eu sunt de parere ca cel mai bine e sa ai nasi cununati.si eu am fost nasa acum vreo 3 ani si pe urma ne-am despartit si nu mai stiu nimic de finii mei pt ca au plecat in italia si erau din partea lui.eu nu vroiam sa merg dar parintii lui au tot insistat....

adina_mari
26.06.2008, 17:55:37
hello, girls! ce mai faceti?
eu sunt happy ca azi am terminat cu sesiunea<:-P

STEFANIA86
26.06.2008, 18:09:20
Felicitari!!!<:-P<:-P

adina_mari
26.06.2008, 18:40:14
Felicitari!!!<:-P<:-P
mersi mersi!tare lunga a fost sesiunea asta...

fetelor voi aveti deja casuta voastra? noi de luni mergem sa vedem apartamente. am vrea unul nou,dar sa vedem ce banuti avem pana la urma. alea din bradet, mai in jos de depozit a zis adi ca sunt faine(el le-a vazut deja) dar costa 1000 euro mp2. dar cred ca si merita: ai 2 camere, living, bucatarie, 3 balcoane si o baie cam 64 de mp2 in total.

genoveva_1984
27.06.2008, 07:42:49

fetelor voi aveti deja casuta voastra? noi de luni mergem sa vedem apartamente. am vrea unul nou,dar sa vedem ce banuti avem pana la urma. alea din bradet, mai in jos de depozit a zis adi ca sunt faine(el le-a vazut deja) dar costa 1000 euro mp2. dar cred ca si merita: ai 2 camere, living, bucatarie, 3 balcoane si o baie cam 64 de mp2 in total.

Felicitari pentru sesiune. Acum vei fi si tu mai libera...
In legatura cu apartamentele astea noi, am auzit foarte multa lume care se plange de calitatea materialelor folosite in constructia lor si de calitatea lucrarilor. Eu nu am vazut apartamentele astea, desi ma gandesc ca arata bine din moment ce sunt facute dupa noile orientari. O colega a mamei mele a vrut sa-si ia un astfel de apartament, a dat un avans de vreo 300 milioane, iar apoi firma care construia a falimentat si a ramas fara nici un leu. Deci, atentie mare la firmele care construiesc. Eu zic ca ar fi bine sa vedeti cat mai multe oferte.
Si eu as alege un apartament nou, ca decat sa iau unul construit pe vremea de demult si apoi sa ma apuc sa tot renovez si sa sparg prin el...mai bine unul nou, construit recent si finisat dupa gusturile mele.
Din fericire, cautarea unei case nu o sa fie p problema pentru noi, deoarece parintii mei ne fac cadou de nunta casuta visurilor noastre. Ei au ridicat-o si e in rosu, iar noi trebuie sa ne ocupam de finisaje. Dar pentru ca momentan nu prea avem bani, am zis ca asteptam pana dupa nunta. Si pana atunci ma documentez...

STEFANIA86
27.06.2008, 09:06:59
Si eu am auzit la fel de apartamentele noi,adica sunt facute la norma si au calitate in lucrari.mie mi-ar placea mai bine o casuta mai mica decat un apartament.acum sa vedem...:)

dandelion
27.06.2008, 10:58:09

fetelor voi aveti deja casuta voastra? noi de luni mergem sa vedem apartamente. am vrea unul nou,dar sa vedem ce banuti avem pana la urma. alea din bradet, mai in jos de depozit a zis adi ca sunt faine(el le-a vazut deja) dar costa 1000 euro mp2. dar cred ca si merita: ai 2 camere, living, bucatarie, 3 balcoane si o baie cam 64 de mp2 in total.Noi am dat avans pt un apartament intr/un bloc nou ce se face acum. Blocurile alea ce sunt pe drumul acela cum cobori de la han spre lukoil nu imi plac, adica nu imi place zona..este chiar mai jos de lukoil un bloc, si acolo a intrat acum vreo luna un tir..unde ne luam noi e tot prin zona, dar departe de drum..cum stai in lukoil cu spatele la drum se vede mai in fata ca se construieste un bloc...o sa fie zona rezidentiala - doua blocuri, zona sportiva, parc, loc de joaca pt copii..Apartamentul ales de noi e cu 2 dormitoare, living - care e de fapt un spatiu imens, cu zona de luat masa si bucatarie in cealalta parte.., doua bai mari ( fata de apart din blocurile vechi..), balcon tip jardiniera. Bucataria si baile o sa fie utilate..Noi ne-am ales sa avem si garaj - imens, intra doua masini mari in el..In total sunt peste 70 mp. Pretul la avansul pe care i l-am dat acum si avand in vedere ca e o cunostinta cel care face zona respectiva, este de 60.000 euro apartamentul + 8.000 garajul. Noua ni s-a parut fff ieftin avand in vedere ce apartament e, plus ca e zona rezidentiala - ceea ce a contat mult pt noi.
Va atasez si cateva poze, scuze pt calitate, dar am pozat catalogul..daca va pricepeti la planuri :D

dandelion
27.06.2008, 11:00:21
In legatura cu apartamentele astea noi, am auzit foarte multa lume care se plange de calitatea materialelor folosite in constructia lor si de calitatea lucrarilor. Eu nu am vazut apartamentele astea, desi ma gandesc ca arata bine din moment ce sunt facute dupa noile orientari. O colega a mamei mele a vrut sa-si ia un astfel de apartament, a dat un avans de vreo 300 milioane, iar apoi firma care construia a falimentat si a ramas fara nici un leu. Deci, atentie mare la firmele care construiesc. Eu zic ca ar fi bine sa vedeti cat mai multe oferte.
Si eu as alege un apartament nou, ca decat sa iau unul construit pe vremea de demult si apoi sa ma apuc sa tot renovez si sa sparg prin el...mai bine unul nou, construit recent si finisat dupa gusturile mele.
Din fericire, cautarea unei case nu o sa fie p problema pentru noi, deoarece parintii mei ne fac cadou de nunta casuta visurilor noastre. Ei au ridicat-o si e in rosu, iar noi trebuie sa ne ocupam de finisaje. Dar pentru ca momentan nu prea avem bani, am zis ca asteptam pana dupa nunta. Si pana atunci ma documentez...
Noi ne arata certificate de calitate la toate materialele, si oricum, mai ales la finisaje o sa vedem toate materialele si o sa alegem ce vrem noi..

dandelion
27.06.2008, 11:04:53
Si eu am auzit la fel de apartamentele noi,adica sunt facute la norma si au calitate in lucrari.mie mi-ar placea mai bine o casuta mai mica decat un apartament.acum sa vedem...:)Si noua ne-ar placea casa, dar nu acum. Mi se pare ca prea ne-am inhăma...intr-o casa tot timpul trebuie sa bagi bani, oricat de mica sau mare ar fi...e o responsabilitate mare, si chiar nu ne dorim asta acum..Poate peste 10 ani - da..oricum, vrem sa avem apart nostru odata, sa stim ca avem ceva al nostru si ca nu mai avem grija cum sa mai facem aia, sau aialalta..la casa o sa ne gandim mai incolo, cand o sa avem copii, o sa fim mult mai stabilit din pdv financiar si o sa avem alte prioritati. Acum suntem prea tineri:) Oricum, nu ne gandim sa strangem nu stiu cate averi, sa avem nu stiu cate imobile..pt noi nu in asta consta implinirea..

genoveva_1984
27.06.2008, 12:30:58
Noi ne arata certificate de calitate la toate materialele, si oricum, mai ales la finisaje o sa vedem toate materialele si o sa alegem ce vrem noi..

Atunci e foarte bine. Cred ca o sa fie super apartamentul, spatios si mi se pare chiar foarte ieftim, mai ales daca e finisat si cu bucataria utilata.

mnc_mirela
28.06.2008, 01:02:53
Mirela voi unde faceti nunta?si eu sunt de parere ca cel mai bine e sa ai nasi cununati.si eu am fost nasa acum vreo 3 ani si pe urma ne-am despartit si nu mai stiu nimic de finii mei pt ca au plecat in italia si erau din partea lui.eu nu vroiam sa merg dar parintii lui au tot insistat....
Scuze ca nu ti-am raspuns mai repede dar am fost in cluj pentru licenta si in sfarsit am terminat cu ea.
Eu o sa fac nunta la anvelope ca numai acolo am gasit la data respectiva (am vrut neaparat sa fac nunta pe 22 august).
Intr-adevar e foarte nasol sa nu tii legatura cu finii sau nasii.

adina_mari
28.06.2008, 09:57:04
Scuze ca nu ti-am raspuns mai repede dar am fost in cluj pentru licenta si in sfarsit am terminat cu ea.
Eu o sa fac nunta la anvelope ca numai acolo am gasit la data respectiva (am vrut neaparat sa fac nunta pe 22 august).
Intr-adevar e foarte nasol sa nu tii legatura cu finii sau nasii.

felicitari atunci! ce facultate ai terminat?

adina_mari
28.06.2008, 11:36:21
]Si noua ne-ar placea casa, dar nu acum. Mi se pare ca prea ne-am inhăma...intr-o casa tot timpul trebuie sa bagi bani, oricat de mica sau mare ar fi...e o responsabilitate mare, si chiar nu ne dorim asta acum..Poate peste 10 ani - da..oricum, vrem sa avem apart nostru odata, sa stim ca avem ceva al nostru si ca nu mai avem grija cum sa mai facem aia, sau aialalta.[/B].la casa o sa ne gandim mai incolo, cand o sa avem copii, o sa fim mult mai stabilit din pdv financiar si o sa avem alte prioritati. Acum suntem prea tineri:) Oricum, nu ne gandim sa strangem nu stiu cate averi, sa avem nu stiu cate imobile..pt noi nu in asta consta implinirea..
exact la fel gandim si noi;-) vrem sa avem odata un aparatament care sa stim ca e al nostru si mai tarziu o sa ne gandim si la o casa.

adina_mari
28.06.2008, 11:43:36
fain de voi atunci...aveti un stres in minus.

si eu am auzit multe lucruri negative legate de apartamentele noi dar daca ar fi sa ne luam iti dai seama ca ne-am documenta serios inainte ca sa stim cum sta treaba.
adi lucreaza la un magazin de instalatii si vin clienti care cosntruiesc blocuri si unii cer tot ce e mai scump iar altii tot ce e mai ieftin. deci nu cred ca toti constructorii sunt la fel...

nu stiu eu asa multe detalii pt ca inca nu m-am ocupat serios de problema asta. de sapt viitoare o sa incepem. vrem sa vedem odata piata din zalau si apoi si pe cea din simleu. ne-am gandit si la posibilitatea de a ne stabili in simleu deorece apartamentele sunt aproape la jumatate pretul cat in zalau, iar mai tarziu sa ne facem o casuta prin zalau. mai vedem noi...

mnc_mirela
28.06.2008, 15:00:33
felicitari atunci! ce facultate ai terminat?
Mersi!!Am terminat "Tehnologia prelucrarii produselor alimentare" la cluj (5 ani). Tu la ce facultate esti?

adina_mari
28.06.2008, 17:27:34
Mersi!!Am terminat "Tehnologia prelucrarii produselor alimentare" la cluj (5 ani). Tu la ce facultate esti?
la litere, limbi moderne aplicate. mai am un an si gataaaaa

adina_mari
28.06.2008, 17:40:56
Noi am dat avans pt un apartament intr/un bloc nou ce se face acum. Blocurile alea ce sunt pe drumul acela cum cobori de la han spre lukoil nu imi plac, adica nu imi place zona..este chiar mai jos de lukoil un bloc, si acolo a intrat acum vreo luna un tir..unde ne luam noi e tot prin zona, dar departe de drum..cum stai in lukoil cu spatele la drum se vede mai in fata ca se construieste un bloc...o sa fie zona rezidentiala - doua blocuri, zona sportiva, parc, loc de joaca pt copii..Apartamentul ales de noi e cu 2 dormitoare, living - care e de fapt un spatiu imens, cu zona de luat masa si bucatarie in cealalta parte.., doua bai mari ( fata de apart din blocurile vechi..), balcon tip jardiniera. Bucataria si baile o sa fie utilate..Noi ne-am ales sa avem si garaj - imens, intra doua masini mari in el..In total sunt peste 70 mp. Pretul la avansul pe care i l-am dat acum si avand in vedere ca e o cunostinta cel care face zona respectiva, este de 60.000 euro apartamentul + 8.000 garajul. Noua ni s-a parut fff ieftin avand in vedere ce apartament e, plus ca e zona rezidentiala - ceea ce a contat mult pt noi.
Va atasez si cateva poze, scuze pt calitate, dar am pozat catalogul..daca va pricepeti la planuri :D
am fost si noi azi sa vedem apartamentele de acolo de unde va luati voi. voua cand v-a zis ca vor fi gata?
noua ne plac mai mult alea de mai jos de depozit.

dandelion
28.06.2008, 17:50:18
am fost si noi azi sa vedem apartamentele de acolo de unde va luati voi. voua cand v-a zis ca vor fi gata?
noua ne plac mai mult alea de mai jos de depozit.Ar vrea sa le termine pana la sf anului, termenul cel mai tarziu e mai anul viitor..Oricum, nu ne grabim f trae , ca avem unde sta..
De care bloc zici? de acela verde? cu balustrada din fier forjat? sunt mobilate apartamentele? il stie sotul si pe patronul acela, a fost clientul nostru..in primavara cerea 100.000 de euro pe un apartament...Nu ne place nici zona, e la drum..spatiu putin in fata blocului..noi ne gandim si la copii, asa ca..:-BSi oricum, nu vreau gata mobilat, vreau sa fie dupa gustul nostru..

adina_mari
28.06.2008, 19:14:57
Ar vrea sa le termine pana la sf anului, termenul cel mai tarziu e mai anul viitor..Oricum, nu ne grabim f trae , ca avem unde sta..
De care bloc zici? de acela verde? cu balustrada din fier forjat? sunt mobilate apartamentele? il stie sotul si pe patronul acela, a fost clientul nostru..in primavara cerea 100.000 de euro pe un apartament...Nu ne place nici zona, e la drum..spatiu putin in fata blocului..noi ne gandim si la copii, asa ca..:-BSi oricum, nu vreau gata mobilat, vreau sa fie dupa gustul nostru..
nu de ala zicem noi. sunt vreo 4 blocuri cu 3 etaje si unul este terminat,este crem deschis cu ceva maro mai deschis. peste drum de vila president.

noua ne-a zis domnul ala de unde va luati voi ca spera sa le termine pana in iunie 2009.

dandelion
28.06.2008, 19:51:49
nu de ala zicem noi. sunt vreo 4 blocuri cu 3 etaje si unul este terminat,este crem deschis cu ceva maro mai deschis. peste drum de vila president.

noua ne-a zis domnul ala de unde va luati voi ca spera sa le termine pana in iunie 2009.
Hmm..nu stiu cu cine ati vb..patronul e plecat in Spania:-?

adina_mari
28.06.2008, 20:17:48
Hmm..nu stiu cu cine ati vb..patronul e plecat in Spania:-?
nicu il cheama. zicea ca dupa ce o sa vina de tot in tara o sa poata sa se ocupe mai mult.

dandelion
28.06.2008, 23:20:28
nicu il cheama. zicea ca dupa ce o sa vina de tot in tara o sa poata sa se ocupe mai mult.
Hmm..el e. Stiam ca e plecat..poate a venit iar..ca a tot mers si a tot venit in ult timp..Pai asa e stipulat in contract, mai luna limita, de la care termenul maxim de prelungire este de 60 de zile. Oricum, cu cat mai tarziu, cu atat mai bine pt noi:-" Aaa si poate nu o sa termine toata zona pana atunci..ca mai face un bloc, noi ne-am ales apart in asta ce e ridicat deja pana la et 1..

adina_mari
29.06.2008, 07:17:59
Hmm..el e. Stiam ca e plecat..poate a venit iar..ca a tot mers si a tot venit in ult timp..Pai asa e stipulat in contract, mai luna limita, de la care termenul maxim de prelungire este de 60 de zile. Oricum, cu cat mai tarziu, cu atat mai bine pt noi:-" Aaa si poate nu o sa termine toata zona pana atunci..ca mai face un bloc, noi ne-am ales apart in asta ce e ridicat deja pana la et 1..
asa a zis si el, ca atunci cand le preda vrea sa fie totul gata si de aceea s-ar putea sa intarzie putin.

dandelion
29.06.2008, 22:12:05
asa a zis si el, ca atunci cand le preda vrea sa fie totul gata si de aceea s-ar putea sa intarzie putin.
Da...si vezi tu, ca depinde mult si de vremea de afara constructia..de exemplu, in martie si aprilie a plouat f mult, ei au inceput lucrarile si 2 luni nu au putut sa faca nimic..

adina_mari
29.06.2008, 22:38:11
Da...si vezi tu, ca depinde mult si de vremea de afara constructia..de exemplu, in martie si aprilie a plouat f mult, ei au inceput lucrarile si 2 luni nu au putut sa faca nimic..
exact asa a zis si el...daca nu era primavara asa ploioasa era mult mai avansata constructia. daca voua nu va este urgent, e ok chiar daca dureaza mai mult decat initial, macar stii ca la sfarsit e totul pus la punct.

PS felicitari! am citit pe un topic ca ai temrinat cu licenta:)

STEFANIA86
08.07.2008, 12:41:54
Adina felicitari pt premiul castigat.Ma bucur pt tine dar sa ne arati si noua premiul<:-P

adina_mari
08.07.2008, 13:11:57
Adina felicitari pt premiul castigat.Ma bucur pt tine dar sa ne arati si noua premiul<:-P
wow acuma am vazut ca am castigat!ce bine imi pare!o sa va arat!

dandelion
08.07.2008, 13:36:15
Felicitari Adina!!!<:-P<:-P

adina_mari
08.07.2008, 13:47:25
Felicitari Adina!!!<:-P<:-P
msms! nu am mai castigat nimic pana acum la niciun concurs la care am participat.

genoveva_1984
08.07.2008, 14:55:17
msms! nu am mai castigat nimic pana acum la niciun concurs la care am participat.

Ce concurs? Ce premiu?...

adina_mari
08.07.2008, 15:08:20
Ce concurs? Ce premiu?...
pai pe forum sunt din cand in cand niste concursuri cu premii uite aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=24
am castigat un set de lenjerie intima. acum am participat prima data.

genoveva_1984
08.07.2008, 15:49:38
pai pe forum sunt din cand in cand niste concursuri cu premii uite aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=24
am castigat un set de lenjerie intima. acum am participat prima data.

Super. Felicitari! Eu sunt pe forum de mai bine de un an, dar am omis aceste concursuri.

adina_mari
08.07.2008, 15:55:11
Super. Felicitari! Eu sunt pe forum de mai bine de un an, dar am omis aceste concursuri.
eu am zis ca nu pierd nimic daca incerc. ma rog nu e nu stiu ce premiu dar ma bucur mai mult pt faptul in sine. si au fost si premii mai consistente, chiar si rochii de mireasa.

adina_mari
08.07.2008, 17:19:53
unde lucrezi, stefania?

STEFANIA86
08.07.2008, 18:07:03
In Silvania la etajul 2 la Mondex

adina_mari
08.07.2008, 18:10:03
In Silvania la etajul 2 la Mondex
hhmmm eu am tot fost pe acolo da nu cred ca erai si tu la servici. doar te-as fi recunoscut:)
nu ai terminat cumva la liceul pedagogic?

STEFANIA86
08.07.2008, 18:33:11
Colega mea a terminat la pedagogic :-p

dandelion
08.07.2008, 20:35:23
Colega mea a terminat la pedagogic :-pEu am fost la pedagogic, dar stie Adina, nu?o:-) Nico, tu ai fost la nr 4 parca, nu?

adina_mari
08.07.2008, 22:48:03
Colega mea a terminat la pedagogic :-p
da de colega ta stiu. avea clasa chiar langa mine.

adina_mari
08.07.2008, 22:49:41
Eu am fost la pedagogic, dar stie Adina, nu?o:-) Nico, tu ai fost la nr 4 parca, nu?
stiu stiu. chiar am vazut ceva poze mai vechi cu tine aici pe forum si mi-am amintit perfect de tine.
da de ce ii spui nico stefaniei?numele asta il foloseste ea?

STEFANIA86
09.07.2008, 00:14:41
Ana imi zice Nicopt ca la scoala toata lumea ma stie de Nico,dar ma cheama si Stefania si imi place mult dar nu imi prea zice nimeni asa si am zis ca e o ocazie sa ma inscriu pe site cu Stefania;))

adina_mari
09.07.2008, 00:59:40
Ana imi zice Nicopt ca la scoala toata lumea ma stie de Nico,dar ma cheama si Stefania si imi place mult dar nu imi prea zice nimeni asa si am zis ca e o ocazie sa ma inscriu pe site cu Stefania;))
bune deci e bine daca iti spun stefania:D

genoveva_1984
09.07.2008, 07:33:33
Si eu am fost la Pedagogic, dar am terminat de vreo 5 ani...

adina_mari
09.07.2008, 11:45:42
Si eu am fost la Pedagogic, dar am terminat de vreo 5 ani...
eu am terminat de 2 ani si ana de 3. cred ca ne-am vazut noi pe acolo

genoveva_1984
09.07.2008, 16:08:19
eu am terminat de 2 ani si ana de 3. cred ca ne-am vazut noi pe acolo

Sigur ne-am vazut, dar de unde sa stim noi atunci ca ne vom reintalni in astfel de imprejurari?

dandelion
09.07.2008, 16:21:47
Sigur ne-am vazut, dar de unde sa stim noi atunci ca ne vom reintalni in astfel de imprejurari?Eu nu te stiu de la Pedagogic:) Tu in ce cls ai fost? si la cine?

adina_mari
09.07.2008, 16:39:08
Sigur ne-am vazut, dar de unde sa stim noi atunci ca ne vom reintalni in astfel de imprejurari?
exact:)) :)) :)) si eu am fost placut surprinsa cand mi-am dat seama cine e andana
oricum in ce frumoase imprejurari ne-am reintalnit>:D<

adina_mari
09.07.2008, 16:41:33
si eu cand ma gandesc ca am fost asa aproape de adi timp de 5 ani...eu am fost la generala la eminescu, apoi la pedagogic in timp ce el era la seminar. si ne-am intalnit abia dupa 2 ani dupa ce a terminat el seminarul

mnc_mirela
09.07.2008, 17:06:44
si eu am terminat la pedagogic acum 5 ani dar din poze nu-mi dau seama daca va cunosc sau nu.;;)

adina_mari
09.07.2008, 17:17:03
si eu am terminat la pedagogic acum 5 ani dar din poze nu-mi dau seama daca va cunosc sau nu.;;)
pai inseamna ca pe diana ar trebui sa o stii, dar intr-adevar numai din poze e mai greu. plus ca se mai schimba omul in 5 ani de zile;))

genoveva_1984
09.07.2008, 18:01:01
Eu nu te stiu de la Pedagogic:) Tu in ce cls ai fost? si la cine?

Eu am terminat in 2003 si am fost la clasa doamnei Cheta Ana, profa de chimie, profil filologie.

genoveva_1984
09.07.2008, 18:02:44
si eu cand ma gandesc ca am fost asa aproape de adi timp de 5 ani...eu am fost la generala la eminescu, apoi la pedagogic in timp ce el era la seminar. si ne-am intalnit abia dupa 2 ani dupa ce a terminat el seminarul

Si eu am terminat generala la Eminescu...=))

genoveva_1984
09.07.2008, 18:03:16

Am fost colege de generatie. In ce clasa ai terminat?

adina_mari
09.07.2008, 18:06:24
Si eu am terminat generala la Eminescu...=))
ce tare:)) :)) :))

dandelion
09.07.2008, 18:30:03
ce tare:)) :)) :))
Si eu, si Stefania, logic, ca doar am fost in aceeasi clasa :))

dandelion
09.07.2008, 18:31:10
Eu am terminat in 2003 si am fost la clasa doamnei Cheta Ana, profa de chimie, profil filologie.
Hmmm..ce baieti ai avut in cls?=))

adina_mari
09.07.2008, 18:49:55
Si eu, si Stefania, logic, ca doar am fost in aceeasi clasa :))
ati fost colege de clasa?ce fain...
si tot la eminescu si voi :)) chiar e mic zalaul asta :))

genoveva_1984
09.07.2008, 19:32:35
Hmmm..ce baieti ai avut in cls?=))

Pai, n-am prea avut. Au fost doar trei, dar si aia....:-&

adina_mari
09.07.2008, 20:05:01
mda, inteleg...asa au fost si la mine in clasa

mnc_mirela
09.07.2008, 20:12:08
Si eu am fost in aceeasi generatie cu tine dar la franceza-bilingv la duma camelia:) Ce mica e lumea!!!:D :-p De fapt din poze chiar imi pari cunoscuta

mnc_mirela
09.07.2008, 20:31:59
Si eu am avut tot 3 baieti in clasa...nu se prea inghesuiau sa vina la liceul pedagogic, asa-i?:-p

genoveva_1984
09.07.2008, 20:49:01
Si eu am fost in aceeasi generatie cu tine dar la franceza-bilingv la duma camelia:) Ce mica e lumea!!!:D :-p De fapt din poze chiar imi pari cunoscuta

Cu siguranta ne-am vazut noi pe acolo, dar totusi 5 ani inseamna mult, ne-am mai schimbat si noi.

genoveva_1984
09.07.2008, 20:50:22
Si eu am avut tot 3 baieti in clasa...nu se prea inghesuiau sa vina la liceul pedagogic, asa-i?:-p

Nu prea...:D

dandelion
10.07.2008, 09:33:24
Nu prea...:DSi noi am avut tot 3 baieti ;)) dar si ceva "bunaciuni" printre ei :>

mnc_mirela
10.07.2008, 10:40:11
Cu siguranta ne-am vazut noi pe acolo, dar totusi 5 ani inseamna mult, ne-am mai schimbat si noi.
asta asa-i, ne-am mai maturizat...Uite in curand ne luam viata in maini si trebuie sa fim mai responsabile.

adina_mari
10.07.2008, 12:02:31
diana,codruta, voi cu ce va ocupati?
mirela, ana voi v-ati gasit unde sa lucrati?(stiu ca amandoua ati terminat acum facultatea)

dandelion
10.07.2008, 12:26:23
mirela, ana voi v-ati gasit unde sa lucrati?(stiu ca amandoua ati terminat acum facultatea)Pai abia de 2 saptamani am dat licenta :D sunt in vacanta :D
Imi caut ceva, sper sa gasesc cat mai repede ceva ok, ca ma plicti acuma ca nu am nicio activitate..

adina_mari
10.07.2008, 12:29:22
Pai abia de 2 saptamani am dat licenta :D sunt in vacanta :D
Imi caut ceva, sper sa gasesc cat mai repede ceva ok, ca ma plicti acuma ca nu am nicio activitate..
bafta atunci!sa gasesti ceva pe placul tau!si eu ma cam plicti dar vreau sa ma apuc de scoala de soferi ori luna asta ori cealalta.

dandelion
10.07.2008, 12:55:57
bafta atunci!sa gasesti ceva pe placul tau!si eu ma cam plicti dar vreau sa ma apuc de scoala de soferi ori luna asta ori cealalta.Si eu am asta in plan. Cred ca din august mai degraba..Trebuie sa fac scoala, ca deh, depind cam mult de al meu la capitolul asta, si daca va veni si un bebe in viitor, mi-ar fi mai usor sa merg singura cu masina..Si ma inscriu si la master din toamna..cred:D

adina_mari
10.07.2008, 13:00:19
Si eu am asta in plan. Cred ca din august mai degraba..Trebuie sa fac scoala, ca deh, depind cam mult de al meu la capitolul asta, si daca va veni si un bebe in viitor, mi-ar fi mai usor sa merg singura cu masina..Si ma inscriu si la master din toamna..cred:D
am vazut ca te-ai inscris la aspirante dar din 2009. eu una abia astept sa avem bebe dar la noi mai dureaza, poate prin 2010.

dandelion
10.07.2008, 13:19:20
am vazut ca te-ai inscris la aspirante dar din 2009. eu una abia astept sa avem bebe dar la noi mai dureaza, poate prin 2010.
As vrea sa raman insarcinata anul viitor prin vara-toamna...ar fi ok, am fi la casa noastra..si e indicat ca eu sa nasc pana in aprilie, mai cel tarziu. Ca din mai am probleme in fiecare an vara cu o alergie, si in sarcina nu m-as putea trata..si e cam naspa..

adina_mari
10.07.2008, 13:28:39
As vrea sa raman insarcinata anul viitor prin vara-toamna...ar fi ok, am fi la casa noastra..si e indicat ca eu sa nasc pana in aprilie, mai cel tarziu. Ca din mai am probleme in fiecare an vara cu o alergie, si in sarcina nu m-as putea trata..si e cam naspa..
pai doamne da sa iasa totul asa cum iti doresti!eu credeam ca e usor sa ramai insarcinata dar cand vad de cand asteapta unele miresici...plus ca am fost la gine in zalau si mi-a zis ca am uterul intors.m-a speriat un pic si am zis ca o sa ma duc sa-mi fac o echografie k lumea la cj.

dandelion
10.07.2008, 13:44:53
pai doamne da sa iasa totul asa cum iti doresti!eu credeam ca e usor sa ramai insarcinata dar cand vad de cand asteapta unele miresici...plus ca am fost la gine in zalau si mi-a zis ca am uterul intors.m-a speriat un pic si am zis ca o sa ma duc sa-mi fac o echografie k lumea la cj.Eu nici nu am de gand sa merg aici. Cred ca prin sept o sa imi fac o programare in Cj..

genoveva_1984
10.07.2008, 14:10:00
mirela, ana voi v-ati gasit unde sa lucrati?(stiu ca amandoua ati terminat acum facultatea)

Eu am terminat Psihologia si lucrez ca psiholog clinician in evaluare la Comisia de evaluare a persoanelor adulte cu handicap, la Directia de Asistenta sociala. E un pic diferit de ceea ce mi-am dorit eu, de fapt de ce mi-am imaginat eu ca voi face dupa terminarea facultatii, dar pentru ca locurile de munca segasesc destul de greu si in Zalau piata locurilor de munca e varza, ma multumesc cu asta ... pana voi putea sa-mi deschid un cabinet propriu.:))

genoveva_1984
10.07.2008, 14:11:27

Bebe? Si eu vreau unul ca mi-s tare dragi copiii... dar acolo mai incolo.

mnc_mirela
10.07.2008, 14:16:25
eu ma angajez marti la SC Euro Conserve SRL vis a vis de gara. Am prins un post de inginer.:-p

adina_mari
10.07.2008, 14:21:14
eu ma angajez marti la SC Euro Conserve SRL vis a vis de gara. Am prins un post de inginer.:-p
felicitari!

adina_mari
10.07.2008, 14:22:04
Eu am terminat Psihologia si lucrez ca psiholog clinician in evaluare la Comisia de evaluare a persoanelor adulte cu handicap, la Directia de Asistenta sociala. E un pic diferit de ceea ce mi-am dorit eu, de fapt de ce mi-am imaginat eu ca voi face dupa terminarea facultatii, dar pentru ca locurile de munca segasesc destul de greu si in Zalau piata locurilor de munca e varza, ma multumesc cu asta ... pana voi putea sa-mi deschid un cabinet propriu.:))
bafta atunci sa-ti poti deschide un cabinet cat mai repede!

genoveva_1984
10.07.2008, 15:05:09
bafta atunci sa-ti poti deschide un cabinet cat mai repede!

Multumesc...desi e un vis destul de greu de indeplinit pentru ca e foarte costisitor si romanii nu sunt obisnuiti sa frecventeze psihologul. Poate mai incolo, cand se vor mai obisnui oamenii cu "menirea" unui psiholog.

genoveva_1984
10.07.2008, 15:05:47

E super. Felicitari!

mnc_mirela
10.07.2008, 15:42:21
E super. Felicitari!
Mersi muuuult!!! Sper sa ma descurc.Bafta si tie.

mnc_mirela
10.07.2008, 15:42:59
felicitari!
Mersi Mersi>:D<