PDA

Versiunea completa : Restaurant Lee's Catering

Alyna1984
30.09.2008, 21:02:49
Am si eu o intrebare. Cum a fost localul Lee's Catering ??:) Ai fost multumita ?

alyya
02.10.2008, 19:18:06
Am si eu o intrebare. Cum a fost localul Lee's Catering ??:) Ai fost multumita ?

da a fost foarte fain,dar na ca peste tot cu mici exceptii,faci in sala mare sau cea mica?

n2009
09.10.2008, 00:48:05
Buna,Alyya;;)
Si eu voi avea nunta la Lee's pe 5 septembrie. M-ar interesa mai multe detalii despre cum a fost servirea, si daca au fost experiente placute/neplacute la care ar trebui sa ma astept? Cati chelneri au fost si repartizati la cate persoane?
Scuze ca te bombardez cu atat de multe intrebari, dar cred ca esti singura care ar putea sa imi dea informatii legate de Lee's.Eu voi avea nunta in sala de jos.

Numai bine!

n2009
05.01.2009, 18:29:01
Salut,am revenit.
As dori si eu niste informatii despre Lee's daca se poate...:)

alyya
09.01.2009, 22:41:09
Buna,Alyya;;)
Si eu voi avea nunta la Lee's pe 5 septembrie. M-ar interesa mai multe detalii despre cum a fost servirea, si daca au fost experiente placute/neplacute la care ar trebui sa ma astept? Cati chelneri au fost si repartizati la cate persoane?
Scuze ca te bombardez cu atat de multe intrebari, dar cred ca esti singura care ar putea sa imi dea informatii legate de Lee's.Eu voi avea nunta in sala de jos.

Numai bine!

buna.despre servire,numai de bine,nimic de reprosat,acum insa depinde de cati chelneri vei avea.daca faci in sala de jos inseamna ca ai o nunta un pic mai mica ca a mea.eu am avut 6 cheleneri si a mers ca pe banda servirea.nu a asteptat nimeni mai mult de 5 min sa li se aduca felul care era de servit.si am avut 184 de persoane.cat despre experiente neplacute..ar fi cateva....oricat ar incerca toti sa fie atenti sa nu fure,vor fura. si asta se intampla la toate restaurantele,nu numai aici.insa daca familiile vostre vor sta cu ochii pe ei poate k nu vor fura cat intentioneaza.mie de exemplu pe langa sucuri,apa,wiskey,mancare desi nu f mult k am avut oameni care ii pazeau,insa tot au reusit,dar cel mai tare m-a enervat faptul k au incercat sa-mi fure 2 torturi.acolo sa ai mare grija. mie cei de la patiseria unde am facut,mi-au mai dat un tort mare dreptunghiular ,in caz k nu imi ajung celelalte 5.si cand sa plec am cerut tortul cel mic unde stau mirele si mireasa si pe cel mare,la care cea de la bucatarie imi zice k nu mai e nici unul k au disparut,ii zic doamnei(sefa de sala de altfel,pe care am platit-o 2 mil doar ca sa aiba grija de personal,in schimb ea se ocupa cu furatul) sa imi dea torturile k in sala cel mare nici nu a fost adus iar cel mic a disparut si am zis k nu plec pana nu mi-l da.si apare una din chelnerite,care era mai noua pe acolo ii zice sefei de sala,doamna da eu am vazut tortul mare pus in spate,aia ia foc si zice ba nu,nu e asa,chelenerite sustne in continuare k e acolo si at am intrat in bucatarie cu mama si l-am gasit ascuns dupa perdea pe o masa,l-am luat si am plecat,insa din pacate am ramas cu un gust amar,dar ma bucur k am reusit sa-l recuperez macar pe cel mare,k ala mic nu a mai fost de gasit.
si ink ceva,eu eram deja afara,cand imi dau seama k am uitat cosuletul in care au fost florile de pus in piept si il rog pe fratele meu sa se duca sa-l ia,urca sa imi ia cosuletul,dar ca sa vezi chestie,il scapa si se apleaca si vede sub masa de primire,sticle de suc si apa minerala,plin.au urcat ai mei si sotul si au strans tot de sub masa.si au fost supravegheati si cu toate astea au reusit sa fure,dar stii care e chestia k ei alea le pun inainte sub masa,asa k fa bine si te uita atent sub masa de primire.
stiu ca nu e nunta la care sa nu se fure,stiam k si la a mea va fi asa,insa cand te fura pe fata e ....nu stiu nu am cuvinte.

sper sa iti fie de ajutor ce ti-am zis si daca mai ai intrebari si nu ezita sa mi le pui.
apropo ce formatie ai?
sper k nu formatia lor.

multa bafta la pregatiri

n2009
14.02.2009, 12:34:53
Salut din nou. In primul rand multumesc mult pentru informatii. Macar stiu la ce sa ma astept. Eu cand am facut contractul am vorbit cu doamna Lenus. Acum nu stiu daca ea a fost sefa de sala la voi sau altcineva, dar pe ea si pe domana Cristina le-am cunoscut ca sa zic asa. Am sa imi pun in tema familia si vom fi atenti la aspectul asta...Pe cat posibil...In ceea ce priveste formatia, am fost de la inceput cam suspecta si plus de asta la noi va fi o nunta micuta si nu imi iermit sa dau 1000 de euro pe formatia lor...sau nici nu mai stiu cat era, insa oricum iesea clar din calcul. Noi vom avea DJ.

Vroiam sa te mai intreb de asemenea cum s-a facut plata meniurilor? In cazul in care vin mai putini invitati se platesc toate meniurile? Noi am discutat atunci, insa sincer nu mai retin pentru ca vazusem o duzina de restaurante si nu mai tin minte care si ce reguli aveau.

Multumesc inca o data pentru ajutor!

n2009
14.02.2009, 12:41:11
Inca o chestie care ma pune un pic pe ganduri e faptul ca au avut cam multe probleme cu OPC-ul in ultima vreme... Grija mea cea mai mare e sa nu umplu sectia de toxiinfectii cu toti invitatii...Mancarea a fost ok? A fost buna la gust?

alyya
14.02.2009, 19:26:34
Salut din nou. In primul rand multumesc mult pentru informatii. Macar stiu la ce sa ma astept. Eu cand am facut contractul am vorbit cu doamna Lenus. Acum nu stiu daca ea a fost sefa de sala la voi sau altcineva, dar pe ea si pe domana Cristina le-am cunoscut ca sa zic asa. Am sa imi pun in tema familia si vom fi atenti la aspectul asta...Pe cat posibil...In ceea ce priveste formatia, am fost de la inceput cam suspecta si plus de asta la noi va fi o nunta micuta si nu imi iermit sa dau 1000 de euro pe formatia lor...sau nici nu mai stiu cat era, insa oricum iesea clar din calcul. Noi vom avea DJ.

Vroiam sa te mai intreb de asemenea cum s-a facut plata meniurilor? In cazul in care vin mai putini invitati se platesc toate meniurile? Noi am discutat atunci, insa sincer nu mai retin pentru ca vazusem o duzina de restaurante si nu mai tin minte care si ce reguli aveau.

Multumesc inca o data pentru ajutor!

te felicit ca nu ai luat formatia lor.mie nu mi-a palcut deloc,urlau mai mult,nu cantau.eu am avut alta formatie.si cer si mult pt cum canta eu nu le-as da nici 500 de euro.pai la mine au venit vreo 30 de oameni in plus.insa stiu ca,daca ai zis k vin 100 si vor veni doar 80,vei plati pt 100 doar primul fel,celelalte nu,pt ca ale se fac pe loc deci nu au de ce sa te oblige sa le platesti.

cu placere!!ma bucur sa te pot ajuta.:)

alyya
14.02.2009, 19:30:22
Inca o chestie care ma pune un pic pe ganduri e faptul ca au avut cam multe probleme cu OPC-ul in ultima vreme... Grija mea cea mai mare e sa nu umplu sectia de toxiinfectii cu toti invitatii...Mancarea a fost ok? A fost buna la gust?

nu iti fa griji pt mancare.a fost ff buna,invitatii mei au f foarte incantati,le-a placut .eu nu am prea avut timp sa mananc,dar cei din fam mi-au zis k le-a placut k a fost f gustoasa.cate feluri de mancare vei avea?

n2009
25.02.2009, 23:41:33
Hello,

Probabil ca vor fi 4+tortul. Sincer nu prea ne-am gandit,am zis ca lasam in ultima luna detaliile privitoare la meniuri, si vom discuta cu ei atunci si ce alegem. Voi cum ati procedat?Cand v-ati ales meniul?

alyya
27.02.2009, 09:27:03
Hello,

Probabil ca vor fi 4+tortul. Sincer nu prea ne-am gandit,am zis ca lasam in ultima luna detaliile privitoare la meniuri, si vom discuta cu ei atunci si ce alegem. Voi cum ati procedat?Cand v-ati ales meniul?

hello,

noi am ales meniul cu 10 zile inainte de nunta,apoi dupa ne-au chemat sa vedem cum vor aranja mancarea pe farfurii si sa si gustam felurile de mancare pe care le-am ales.totul a fost f bine,au facut totul cum au zis.asa k nu ai de ce sa iti faci griji.:)

onutza86
30.09.2009, 19:32:32
salut...voi ave asi eu nu nunta la lee's catering in sala de sus...si cred ca am sa am in jur de 180 de persoane...ce vroiam sa te intreb....nu a fs inghesuit???a fs destul spatiu de dans??am vazut ac ai zis ac ai avut si tu tot cam acelasi nr de pers...astept mesaj ms mult

alyya
01.10.2009, 17:31:47
salut...voi ave asi eu nu nunta la lee's catering in sala de sus...si cred ca am sa am in jur de 180 de persoane...ce vroiam sa te intreb....nu a fs inghesuit???a fs destul spatiu de dans??am vazut ac ai zis ac ai avut si tu tot cam acelasi nr de pers...astept mesaj ms mult

buna.sincer a fost un pic inghesuit,dar,s-a dansat si pe langa mese,acum depinde si ce fel de muzica ai si daca invitatii tai is petrecareti sau nu.la mine s-a dansat toata noaptea.insa am fost la o nunta tot acolo,si au avut vreo 150 de persoane,insa....nu s-a dansat cine stie ce,si a fost loc destul pe ringul de dans.insa eu zic ca daca se va dansa si pe langa mese va fi loc.acum conteaza mult si cum iti vor aranja mesele.eu am cerut sa lase oc mai mult mese si asa au putut invitatii dansa.daca mai ai intrebari...nu ezita sa mi le pui.iti raspund cu mare placere!!!!spor la pregatiri

onutza86
05.10.2009, 17:19:25
salut..am vazut ca ai avut nunta pe 5 septembrie anul asta la lee's catering..voi avea si eu nunta tot aici la anul..asi vrea sa stiu si eu cum a fost la tine..daca meniurile au fost ok...cum a fs servirea? am incheiat contract dar am uitat sa intrebam ce facem dak comnadam 150 de meniuri si ne vin 140...cele 10 le platim integral sau doar primul fel...la tine cum a fost?in rest noua ni sa parut ca totul e bine...alte neplaceri care au apurut dak sunt si ai avut....ms mult sper sa nu te stresez puup

alyya
10.11.2009, 19:06:57
salut..am vazut ca ai avut nunta pe 5 septembrie anul asta la lee's catering..voi avea si eu nunta tot aici la anul..asi vrea sa stiu si eu cum a fost la tine..daca meniurile au fost ok...cum a fs servirea? am incheiat contract dar am uitat sa intrebam ce facem dak comnadam 150 de meniuri si ne vin 140...cele 10 le platim integral sau doar primul fel...la tine cum a fost?in rest noua ni sa parut ca totul e bine...alte neplaceri care au apurut dak sunt si ai avut....ms mult sper sa nu te stresez puup

buna,eu am avut nunta anul trecut,acolo,despre servire numai de bine,despre mancare la fel,insa daca te uiti in urma un pic ai sa vezi micile mele neplaceri.o prietena de a mea a facut in sala de jos acum 2 luni si a fost foarte incantata,stiind ce am patit eu, ai ei au fost foarte atenti si s-a furat mai putin k la mine,insa tot au furat,k asa e la noi,din pacate.tot i-a disparut si ei un tort plus din wiskey,k s-a gandit ea sa puna chelnerii sa aduca la fiecare invitat ce vrea si pe la jumatea nuntii a fost anuntata k nu mai este wiskey,desi cumparase destul.cat despre meniu,daca ai comandat pt 150 de invitati si iti vin doar 140 de invitati,doar primul fel il vei plati.antreul,k ala e pregatit dinainte,insa celelalte se fac atunci de aia te vor taxa doar pt primul. multa bafta cu pregatirile:)

joocker_19
29.11.2009, 15:47:06
Buna,Alyya;;)

Numai bine!
salut cum a fost la lee's in sala de jos ? ast ras plsssss[-o<

Danudza
15.03.2010, 18:15:43
buna ziua

nu mai are nimeni nunta la lee's catering.... as vrea sa mai schimb impresii, una alta....

alyya
18.03.2010, 15:11:16
buna ziua

nu mai are nimeni nunta la lee's catering.... as vrea sa mai schimb impresii, una alta....

buna.se pare ca doar eu sunt care am avut nunta la lee's si mai intru pe acest site,in rest cred ca ai vazut si tu cam cat s-a scris despre acest local,daca te pot ajuta eu cu ceva,cu cea mai mare placere
mai era onuta86,care are nunta in august ,parca dar nu a mai intrat de mult timp

Danudza
19.04.2010, 15:39:46
eu inca astept sa vad daca nu mai are nimeni nunta la lee's....
chiar as vrea sa schimb cu cineva impresii, mai ales ca am fost sa vad sambata o nunta si am ramas cu niste impresii... si bune si rele...

n2009
29.06.2010, 17:15:02
salut cum a fost la lee's in sala de jos ? ast ras plsssss[-o<
Salut, si scuze ca nu am raspuns mai devreme.
In general a fost ok in sala de jos. Eu am avut 77 de invitati si 80 de meniuri si am platit integral cele 3 meniuri in plus, meniuri pe care le-am primit acasa. Dar asta pentru ca nu am fost destul de atenti si probabil ca daca as fi sesizat eu sau sotul meu puteam plati doar primul fel. D-na Cristina e de treaba, poti discuta cu ea si lucrurile se rezolva. Noi am platit 170 de lei de meniu si am avut inclusa 4 feulri de mancare, 2 cafele, prajituri ,tort,piscoturi la intrare,alune si crontanici pe masa, fructe. Bautura alcoolica,apa sucurile si vinul le-am adus noi.

Chelnerii sunt ok, dar in general daca observi ca nu este ceva pe masa sa ii anunti sau sa ai o persoana care sa se ocupe cu asta. De furat la noi nu s-a furat pentru ca noi am avut cate o sticla de Balantines de 1.75 l pusa la fiecare masa de 10 oameni. Doar sucurile,apa si vinul daca se terminau se facea refill. Noi am vorbit cu d-na Cristina care ne-a asigurat si un frigider pentru Tuborg pus pe terasa afara.

Invitatii nostri au fost foarte incantati de atmosfera si cum a fost nunta. Nunta a iesit foarte reusita si terasa si frigiderul cu bere si tv-ul unde ieseau omuletii sa se uite la Franta-Romania a fost "cireasa de pe tort" pentru domni :P.
A, mi-am adus aminte de o chestie. Noi am mai platit la sfarsit o taxa de 100 de lei pentru utilizarea serviciului de masa sau ceva in genul. Mi s-a parut un pic ciudat dar la drept vorbind, in afara de asta nu am dat nici un ban in plus, cele 3 meniuri le-am primit si totul a iesit ok. A.. si tortul l-am primit fara probleme, pentru ca au fost discutii pe tema asta.

In concluzie mi-a parut bine ca am ales localul asta, cel putin jos e foarte frumos si pentru ca au fost putini a fost si destul de spatios. Localul e super ingrijit si curat, intotdeauna miroase frumos cand intri pe usa, floricele pe terasa, totul in permanenta este curat. Conteaza foarte mult toate detaliile pentru ca am fost in locauri din Bucium cand cautam de imi venea sa ies in secunda 2, si la nunti am patit niste chestii care m-au dezgustat si au lasat de dorit in privinta curateniei, si din cauza asta darul a mers mai putin la unele mese desi mirii nu aveau nici o vina...Asa ca nu trebuie sa iti faci griji, totul o sa iasa ok!

Sper ca v-am putut fi de folos. Succes la pregatiri!

n2009
29.06.2010, 17:24:30

Salut, noi am paltit 3 meniuri in plus integral dar pentru ca nu am fost pe faza. Oricum, le-am primit acasa. Daca o sa vb cu d-na Cristina in saptamana dinaintea nuntii, care este f de treaba sunt sigura ca o sa se rezolve, si daca veti avea mai multe meniuri decat in contract veti plati doar primul fel. Ca sa fiti cu sufletul impacat, va puteti lua contractul cu voi atunci cand stabiliti meniurile cu dna Cristina si stipulati si lucrul asta. Noi cand am stabilit meniurile i-am spus ca nu vrem "gaina" si a fost de acord si cu asta, cu toate ca nu prea a fost incantata :)) In rest e ok. Ai sa vezi ca nu vor fi probleme. Nunta noastra a fost una reusita si chiar nu ne asteptam sa fie asa frumos!

Iti doresc mult succes la pregatiri si sa nu ai emotii, pt ca va iesi si la voi super!
Spor la pregatiri!