PDA

Versiunea completa : Restaurant Avantage

miha_costy
09.10.2008, 16:59:30
fac apel la miresicile care au mai facut nunta la restaurantul avantage sau persoanele care macar au fost la vreo nunta acolo...as dori cateva detalii despre restaurant,menu,chelneri,servirea...va rog din suflet..astept parerile voastre

lteodoru
11.10.2008, 21:04:21
pe 1 noiembrie ma duc eu la o nunta acolo...
cica e fain. Detalii n-am momentan.

bonnye
22.10.2008, 17:09:18
eu am vrut sa fac acolo, insa am plecat din tara si nu am mai vb cu ei.. mi se pare extrem de avantajos. meniu ieftin, sala amenajata f frumos, insa nu imi place ca e fix la strada, nu are o terasa ceva..si nu cred k incap 140 pers cum zic ei...

dana1810
27.10.2008, 16:03:03
buna,as vrea sa stiu daca a facut cineva nunta la restaurantul Avantage, sau a fost la o nunta acolo;:"> am neaparata nevoie de niste informatii gen : cam cat e meniul, sala de inchiriat,cu cat timp iainte o poti inchiria, daca mancarea e buna, muzica o au ei? etc,va multumesc:* , astept un raspuns va rog.o:-) :*

madutza1
08.11.2008, 20:22:58
fac apel la miresicile care au mai facut nunta la restaurantul avantage sau persoanele care macar au fost la vreo nunta acolo...as dori cateva detalii despre restaurant,menu,chelneri,servirea...va rog din suflet..astept parerile voastre
eu fac pe 11 iulie nunta acolo, 150 pret meniu de pers, cu tot cu bautura inclus, de la sampanie si piscoturi pana la vin , tarie, tort, 2 cafele, ospatarii ii platesti separat, 90 lei persoana, iti decoreaza gratis sala cu culoarea lor, daca vrei sa o schimbi te costa 1euro de scaun, arcada si inima160 ron, set de pahare pt nasi si miri25 lei setul, chiar e un avantaj, si patronul e super de treaba, noi am inchiriat si formatia de acolo, numa ca te ajunge1300 de euro, 1200 plus 100 ca sa cante la nasi si la mireasa acsa, in plus sala e incapatoare

madutza1
08.11.2008, 20:25:39
buna,as vrea sa stiu daca a facut cineva nunta la restaurantul Avantage, sau a fost la o nunta acolo;:"> am neaparata nevoie de niste informatii gen : cam cat e meniul, sala de inchiriat,cu cat timp iainte o poti inchiria, daca mancarea e buna, muzica o au ei? etc,va multumesc:* , astept un raspuns va rog.o:-) :*
singurul lucru pe care ti-l pot zice e ca nu mai au locuri decat prin sept (aveau) si cel mai degraba prin oct, noi am luat pe11 iulie, desi voiam pe22 auguist, si abia a reusit patronul sa tina data, e frumoasa sala si ieftina, pt la anul construieste o terasa in aer liber, pt dana 1810

cgeorgiana1982
29.11.2008, 22:58:53
EU am avut in mai nunta acolo. Am fost foarte multumita. Sala este foarte frumos amenajata (nu mai trebuie sa cheltui cu amenajarea nimic), personalul este foarte atent, patronul exceptionat. A stat toata seara la bar si s-a asigurat ca totul decurge cum trebuie.
Sunt foarte atenti cu ceea ce e in sala: de ex., schimba carafele inainte sa se termine, sunt foarte expeditivi.
mancarea este foarte buna.
La mine la nunta un invitat din greseala a dat o farfurie jos...imediat i-au adus alta portie, iar eu nu am platit nik in plus (eu am aflat dupa nunta ce se intamplase). A fost bine ca ei au grija de tot si nu stai tu stresata sa nu cumva sa lipseasca ceva de pe mese. NU FURA DELOC!!!! mie dimineata mi-a adus tot: mi-au ramas 60 de litri de vin (avea de unde fura berechet, dar nu au facut-o), mi-au dat prajiturile care au ramas, sucurile neincepute sau din care se consumase putin, mi-au adus o cutie cu friptura (erau fripturile de la ultimul fel care nu fusese consumate, caci unii plecasere...iar patronul a zis ca le-am platit, deci le iau).
Am luat de la ei arcada- 80 Ron (sunt si mai ieftine, insa eu am vrut-o pe cea mai frumoasa), artificii pentru dansul de inceput- 20 Ron bucata...am luat 4 ...merita ...neaparat sa va luati, artificiile pentru tort - 5 Ron bucata.
Tortul l-am luat de la Metro Uno, cu care avea contract (am mers separat si am aflat acolo ca lucreaza impreuna)....au vorbit direct cu patiseria si s-au inteles la trasport...alta grija in minus pentru mine

bonnye
20.01.2009, 16:15:35
spune-mi te rog cate persoane incap in sala. ei zic 140, dar mie mi se pare cam mica sala...:-s

ramona23_82
25.01.2009, 17:00:28
buna! cum vi s-a parut mancarea la avantage? meniul e bogat, mancarea diversificata??
mi se pare cam mic pretul de asta va intreb...:-s

bonnye
26.01.2009, 16:15:11
buna! cum vi s-a parut mancarea la avantage? meniul e bogat, mancarea diversificata??
e diversificat.4 feluri: 2 reci, 2 calde. e mancare buna. nu am meniurile la mine, dar e mancarea f buna. si mie mi s-a parut cam ieftin.... dar am incredere...;))

lucian_luke
09.02.2009, 15:22:05
buna miresici.
am avut si eu nunta la avantage in noiembrie 2008. spre deosebire de cgeorgiana1982 (http://www.miresici.ro/member.php?u=5965), la mine a fost groaznic. nici nu stiu de unde sa incep.
la inceput, cand am luat legatura cu administratorul de acolo si am discutat conditiile, totul parea frumos. dar pe urma, in ziua nuntii ...
ei spun ca in sala incap 140 de persoane si incap (140 de persoane incap daca se foloseste si separeul). dar incap doar la mese, caci pe ringul de dans daca ies jumatate dintre ei (70 de persoane) nu au loc, e inghesuiala. eu am avut noroc caci am avut doar 80 de invitati si astfel a fost loc pe ring.
mancarea a fost buna. nimic deosebit. am mai fost si la alte nunti si parca aratau altfel felurile de mancare. ideea e ca la o nunta te astepti la ceva mai special, mai deosebit, ceea ce la avantage nu am gasit. de asta e si mai ieftin poate. partea nasoala la avantage e ca ei nu lucreaza si in regim de restaurant sa poti merge inainte sa faci o degustare. vezi pentru prima data felurile de mancare in ziua nuntii.
chelnerii au fost deplorabili. incepuse petrecerea de nunta de 2 ore si in sala servea doar un ospatar. cand am intrebat de ce este doar un ospatar si nu sunt cel putin 2 (asa cum stabilisem) mi s-a spus ca inca nu ajunsese si ca trebuie sa vina. am crezut ca pic jos cand am auzit asta. pana la urma a ajuns si al doilea ospatar. asta a fost o bila neagra la ospatari. a doua bila neagra a fost modul in care au servit. din doi ospatari cati au fost, unul fost ok, dar celalalt a fost GROAZNIC. a servit cu o greata, cu o scarba, cu o nepasare (scuzati-mi cuvintele, dar alte cuvinte care sa descrie modul lui de servire nu gasesc). cand ii ceream ceva, se uita la mine de parca ii ceream luna de pe cer, avea o privire de parca ar fi spus "iar ai venit fraiere". ajunsesem la un moment dat ca la simpla lui prezenta in sala sa-mi piara tot cheful de distractie. asa ca aveti grija la acest asa zis chelner. (e inalt si slab). ca sa nu mai zic ca din piscoturile pe care le-am dus si care trebuiau servite la sampanie la intrare, nu au servit nici un piscot.
si nici inapoi nu le-am primit.
fiti atente la aranjarea mesei. la mine au aranjat in asa fel mesele incat solnitele cu sare au ajuns sub flori, nefiind vizibile pe masa. daca nu le cautai pe sub flori, nu la vedeai. si cum musafirii nu au stiut acest lucru, toata lumea s-a plans ca nu a fost sare la masa (asta nu inseamna ca mancarea a fost nesarata, a avut sare, dar mai sunt unii care mananca mai sarat).
eu am luat de la ei doar mancarea. bautura, fructele, prajiturile si tortul le-am adus eu.
din fructele pe care le-am dus, doar jumatate au ajuns pe masa la invitati, restul nu le-am mai vazut, nu le-am mai primit inapoi.
din bautura nu am mai vazut nimic, si am dus o cantitate apreciabila. si nu s-a consumat cine stie ce. apa si sucul se poate sa se fi consumat, dar sa nu ramana nimic din vin si tarie, macar o sticla, asta nu cred. caci daca s-a terminat bautura adusa de mine, si la mese nu a fost lipsa, inseamna ca au pus de la ei. dar la sfarsit nu mi-a trecut nimic la nota finala ca ar fi pus bautura de la ei.
din tort am mai vazut inapoi doar o bucatica si asta dupa lungi discutii. de mentionat ca comanda la tort am facut-o in asa fel incat fiecare invitat sa aiba cel putin 100 grame (cam acesta este gramajul standard). dar bucatarii au avut grija ca in farfurii sa ajunga felii de cel mult 50 de grame. astfel ca si jumatate din tort tot la ei a ramas.
doar la prajituri cred ca nu au luat nimic caci am dat comanda de atatea farfurii cu prajituri cate mese au fost in sala.
dupa nunta am vorbit cu cineva care se cunoaste cu cei de acolo si mi-a dat de inteles ca ce ramane de la o nunta, mirii nu mai vad nimic inapoi. au grija ospatarii sa spuna ca s-a consumat tot.
alta bila neagra pentru sala este toaleta. arata si mirosea groaznic. multi dintre invitati s-au plans de toaleta.
in tot timpul nuntii administratorul nu s-a aratat deloc prin sala. a venit doar la sfarsit sa ai banii. stia el ce sala administreaza.
o bila alba: sala e frumoasa, merge. la capitolul decoratii am folosit de la ei husele de scaun, iar aranjamentele de flori de pe mese le-am adus eu. altceva in plus nu stiu daca mai este nevoie caci pe urma e prea incarcata sala. doar daca vrei tu ceva anume.

ideea generala: nu va sfatuiesc sa faceti nunta acolo. se poate intampla sa aveti noroc si sa fiti seriviti si tratati foarte bine, sau puteti pati ca mine. eu in schimb nu mai vreau sa aud de cei de la avantage. nu ii recomand la nimeni.

bonnye
09.02.2009, 17:07:52
:-s si eu care credeam k voi face acolo...m-a dezamagit mesajul asta....

aniscamaia
09.02.2009, 17:29:57
totusi nu mai sunt si alte miresici care au facut acolo?
nu mai e nimeni sa ne zica impresiile cu care au ramas?

bonnye
09.02.2009, 17:32:28
se pare ca este dupa noroc..insa eu voi discuta serios cu patronul, sa nu am astfel de surprize.. si banii pt kelnerii ii voi da dupa petrecere, daca merita.pe bune, asa ii voi zice...[-( k nu vreau neplaceri in acea zi...[-X

aniscamaia
09.02.2009, 17:35:05
ciudat e ca e singura parere proasta
sa speram totusi ca a fost o exceptie
vorbim si noi serios cu patronul sa nu avem "surprize"

lucian_luke
11.02.2009, 10:26:17
eu sper ca la nunta voastra sa fie mai bine decat la mine. sa discutati fara frica cu administratorul orice detaliu.
am uitat sa mai mentionez ceva ce nu mi-a placut: noi ca tarie am avut whisky pentru domni si angeli chery pentru doamne. la toate nuntile la care am fost aceasta bautura era in sticle. la sala avantage au pus aceasta bautura in carafe mici (gen carafe de vin) ceea ce noua nu ne-a placut. am fi vrut sa puna pe mese sticlele ca sa vada omu ce serveste.

bonnye
11.02.2009, 15:45:30
eu ieri am facut rezervare pentru 20 septembrie, iar knd vin in tara discut cu patronul toate aspectele. o sa iasa bine, sunt sigura;;)

bonnye
11.02.2009, 16:46:18
mi-am scos din valiza meniurile pe care le aveam de vara trecuta de la avantage:

sampanie
piscoturi
fursecuri asortate
fructe sezon
coniac:-alexandrion; cavadore/unirea; angelli cherry/garrone
vinul casei: demidulce, demisec
racritoare[1l-2l] : gama coca cola/, gama pepsi/ gama frutti fresh
apa minerala: [1l-2l]: borsec/stanceni; perla harghitei

FELUL 1:

rulada piept de pui
salam sasesc/ salam de vara uscat
muschi file/pastrama
cascaval
masline
rosii umplute cu liptauer/ rosii umplute cu branza
rulou sunca cu salata de pasare

FELUL 2:

ficatei grande delice, carnaciori proaspeti, crochete cascaval, gogosari otet;

sau

cabanos tigaie/carnaciori, ficatei pasare, snitel piept de pui, crochete cascaval, gogosari otet.

FELUL 3:

saramura piept pui cu mamaliguta;

sau

file salau sos menuer, cartofi natur, lamaie

FELUL 4:

cotlet porc la gratar
copanele la cuptor

cu garnituri la alegere:-salata mixta;
sau -amestec mexican si salata de castraveti, rosii si ceapa;
sau -cartofi natur/pai cu salata rosii +castr+ceapa si legume mexicane.

-chifle
-cafea
-TORTUL MIRESEI

sper ca m-am facut inteleasa.am scris tot ce aveam ;))

cgeorgiana1982
12.02.2009, 08:52:28
lucian_luke, imi pare rau ca ti-a iesit asa nunta. Cum am zis, eu am fost super incantata...nu avea sens sa laud localul degeaba.
Cred ca e foarte important sa discuti toate aspectele inainte.
Sper exemplu, patronul ne-a zis de baie: ca el nu poate sa trimita bucatareasa sa spele pe la miezul noptii toaleta si ca e decizia noastra sa platim doamana separata la baie sau nu....si mi se pare corect ce a zis el (cum Dumnezeu sa mearga cea care face mancare sa spele buda?). Noi am platit pe cineva pentru baie si a fost foarte Ok: buda era curatata permanent, era mereu hartie, etc.
Noua ne-au dat toate lucrurile ramase fara sa facem tam-tam si sa le cerem: dar intrebasem inainte si a zis ca ne da tot.
Chelnerii au fost foarte amabili la noi....nu stiu ce sa zic, imi pare rau ca nu ati fost multumiti.:-<

cgeorgiana1982
12.02.2009, 08:53:49
eu sper ca la nunta voastra sa fie mai bine decat la mine. sa discutati fara frica cu administratorul orice detaliu.
am uitat sa mai mentionez ceva ce nu mi-a placut: noi ca tarie am avut whisky pentru domni si angeli chery pentru doamne. la toate nuntile la care am fost aceasta bautura era in sticle. la sala avantage au pus aceasta bautura in carafe mici (gen carafe de vin) ceea ce noua nu ne-a placut. am fi vrut sa puna pe mese sticlele ca sa vada omu ce serveste.

Uite, noi le-am zis sa puna taria in carafe.....dar astea le-am discutat in prealabil.....e foarte important cand mergeti la local sa discutati tot ce va intereseaza cu patronul.

aniscamaia
12.02.2009, 08:57:20
Uite, noi le-am zis sa puna taria in carafe.....dar astea le-am discutat in prealabil.....e foarte important cand mergeti la local sa discutati tot ce va intereseaza cu patronul.
imi zici si ie te rog cam cati invitati ati avut
cati chelneri ati platit
multumesc :*

cgeorgiana1982
12.02.2009, 08:58:23
spune-mi te rog cate persoane incap in sala. ei zic 140, dar mie mi se pare cam mica sala...:-s

Mii de scuze ca raspuns foarte tarziu^:)^ .....noi am fost 110 persoane, am incaput foarte bine si pentru dans era loc destul.140, nu stiu exact...dar pentru 110 a fost mai mult decat suficient si cred ca mai incapeau, caci pe platforma un pic mai ridicata (cat era localul ianinte....ringul de dans actual era fostaterasa a localului) mai era loc pentru mese.

cgeorgiana1982
12.02.2009, 08:59:51

Noua ne-a placut mancarea, farfuriile erau bogate (nu pe ici-colo cate o chestie), mancarea bine preparata (invitatii au laudat mancarea).

cgeorgiana1982
12.02.2009, 09:06:20
imi zici si ie te rog cam cati invitati ati avut
cati chelneri ati platit
multumesc :*

Noi am avut 110 oameni.....diseara cand ajung acasa scot hartia de la local si iti zic exact cati chelneri am avut,ok? Cand am platit dimineata, patronul ne-a dat factura detaliata...si nu as vrea sa-ti zic prostii....iti zic diseara cati chelneri am avut.

Stai, ca parca imi aduc aminte8-} : Din cate stiu eu am dat 490 Ron pentru persoanal...pentru fiecare persoana era 70Ron => 7 persoane in total. Parca erau asa: 1 la baie, 3 bucatarese, 2 chelneri la sala (un baiat si o fata), patronul la bar.

aniscamaia
12.02.2009, 11:34:38
Noi am avut 110 oameni.....diseara cand ajung acasa scot hartia de la local si iti zic exact cati chelneri am avut,ok? Cand am platit dimineata, patronul ne-a dat factura detaliata...si nu as vrea sa-ti zic prostii....iti zic diseara cati chelneri am avut.

Stai, ca parca imi aduc aminte8-} : Din cate stiu eu am dat 490 Ron pentru persoanal...pentru fiecare persoana era 70Ron => 7 persoane in total. Parca erau asa: 1 la baie, 3 bucatarese, 2 chelneri la sala (un baiat si o fata), patronul la bar.
Multumim pt informatii :* :*
totusi as vrea sa te mai intreb cate ceva:D , pt ca nunta mea se apropie cu pasi repezi
cate persoane ai asezat la masa?
pe mese ai avut aranjamente florare, sau ce ai preferat?

bonnye
12.02.2009, 11:37:38
Multumim pt informatii :* :*
totusi as vrea sa te mai intreb cate ceva:D , pt ca nunta mea se apropie cu pasi repezi
cate persoane ai asezat la masa?
pe mese ai avut aranjamente florare, sau ce ai preferat?
chair asa, mai asteptam informatii [-o< eu am vazut k sunt cate 8 scaune la masa in imaginile de pe net... si eu as vrea gerbera la masa, niste aranjamente finutze..:D georgiana, nu poti pune niste poze? :x multumim

cgeorgiana1982
12.02.2009, 15:13:07
chair asa, mai asteptam informatii [-o< eu am vazut k sunt cate 8 scaune la masa in imaginile de pe net... si eu as vrea gerbera la masa, niste aranjamente finutze..:D georgiana, nu poti pune niste poze? :x multumim

Asa este, sunt mese de 8 persoane. Eu nu am pus flori pe mese, caci nu am vrut sa incarc si imi placeau asa cum erau deja aranjate. Stiu ca unii ma veti condamna, dar este optiunea fiecaruia. O solutie ar fi sa luati florile de la starea civila si sa trimiteti pe cineva cu 2 ore mai devreme sa faca mici aranjamente....iese foarte frumos si mai ieftin;-) .Veti avea foarte multe flori de la starea civila si puteti profita de ele.
Neaparat sa va luati artificii, caci sunt extraordinare. Vedeti in poza atasata.
Pun la semnatura link-ul cu pozele de la nunta ca sa puteti vedea mai multe si sa nu stau eu sa atasez pana maine:-p .

aniscamaia
12.02.2009, 15:34:34
Asa este, sunt mese de 8 persoane. Eu nu am pus flori pe mese, caci nu am vrut sa incarc si imi placeau asa cum erau deja aranjate. Stiu ca unii ma veti condamna, dar este optiunea fiecaruia. O solutie ar fi sa luati florile de la starea civila si sa trimiteti pe cineva cu 2 ore mai devreme sa faca mici aranjamente....iese foarte frumos si mai ieftin;-) .Veti avea foarte multe flori de la starea civila si puteti profita de ele.
Neaparat sa va luati artificii, caci sunt extraordinare. Vedeti in poza atasata.
Pun la semnatura link-ul cu pozele de la nunta ca sa puteti vedea mai multe si sa nu stau eu sa atasez pana maine:-p .
multumim >:D< >:D< >:D< >:D<

aniscamaia
12.02.2009, 15:35:05
ai fost o mireasa foarte frumoasa

cgeorgiana1982
12.02.2009, 16:48:46
multumim >:D< >:D< >:D< >:D<
Cu placere;-)

ai fost o mireasa foarte frumoasa
Multumesc tare mult.
Va doresc tututor sa va simtiti la nunta la fel de bine ca si mine.

ralucarusu
13.02.2009, 17:45:52
Fa-ma sa inteleg ceva (is mai grea de cap #-o ): meniul e 150 Ron all inclusiv. sala tio orneaza ei iar pentru ospatari trebuie sa platesti 90/pers.? Am inteles bine sau nu? Si mai vreau ceva tu cind ai inchiriat sala ai platit ceva la semnarea contractului? Multumesc ^:)^ . Pt.aniscamaia.Daca mai sunt miresici care fac nunta la Rest.Avantage si imi pot da informatii m-ati ajuta enorm. Pupici[-o< :* :*

bonnye
13.02.2009, 17:55:46
Fa-ma sa inteleg ceva (is mai grea de cap #-o ): meniul e 150 Ron all inclusiv. sala tio orneaza ei iar pentru ospatari trebuie sa platesti 90/pers.? Am inteles bine sau nu? Si mai vreau ceva tu cind ai inchiriat sala ai platit ceva la semnarea contractului? Multumesc ^:)^ . Pt.aniscamaia.Daca mai sunt miresici care fac nunta la Rest.Avantage si imi pot da informatii m-ati ajuta enorm. Pupici[-o< :* :*
cam asa..eu stiam din vara trecuta a era 70 lei /kelner, insa so fi scumpit.. avansul e de 600 ron, si se scade din suma finala. :D

aniscamaia
13.02.2009, 18:02:18
eu am semnat contractul anul trecut si am dat avans 400 ron atunci
mi-am alaes meniul fara bauturi, doar mancare si cafea
pt chelneri nu mai tin minte exact cat tr platit, dar la orice restaurant se plateste personalul
sala nu ti-o orneaza ei, iti dau doar husele pt scaune si mese, daca vrei ceva in plus se plateste

madutza1
13.02.2009, 18:11:00
eu am vrut sa fac acolo, insa am plecat din tara si nu am mai vb cu ei.. mi se pare extrem de avantajos. meniu ieftin, sala amenajata f frumos, insa nu imi place ca e fix la strada, nu are o terasa ceva..si nu cred k incap 140 pers cum zic ei...
buna, incap 140 de persoane la capacitatea maxima, daca vrei sa vezi cum arata sala la maxim cauta pe net ca au postat un filmulet , asa cum arata cand e pt 140 de pers, bine, asta include si separeul, dar sincer sala e de 100 de persoane, asta daca vrei sa mai si dansezi, bafta!
:-p

ralucarusu
13.02.2009, 18:51:11
Multumesc fetelor mi-ati fost de mare ajutor#:-S . Va pup si o nunta frumoasa!:* <:-P

ralucarusu
13.02.2009, 21:08:01
Mai am o rugaminte la voi. Cum ajung la Rest.Avantage(tramvai, autobuz, pe jos)?Daca imi puteti face un traseu si eventual cind ajung pe aproape mai intreb oamenii de pe strada. Multumesc
[-o< ^:)^ :*

bonnye
13.02.2009, 21:11:34
Mai am o rugaminte la voi. Cum ajung la Rest.Avantage(tramvai, autobuz, pe jos)?Daca imi puteti face un traseu si eventual cind ajung pe aproape mai intreb oamenii de pe strada. Multumesc
[-o< ^:)^ :*
cum urci de la policlinica nr 1, pe strada sarariei, spre pompieri. e la capatul strazii, sus, mai sus de pompieri... sper k m-ai inteles...:D

ralucarusu
14.02.2009, 16:10:51
cum urci de la policlinica nr 1, pe strada sarariei, spre pompieri. e la capatul strazii, sus, mai sus de pompieri... sper k m-ai inteles...:D
Multumesc! Am inteles cam pe unde vine.Il gasesc eu pina la urma doar sunt fata descurcareata ;)) . Tu cite persoane o sa ai la nunta, asa informativ?Pentru ca eu nu cred ca o sa am mai mult de 100pers si ma gindesc sa nu zica patronu ca sunt prea putine si sa ma puna sa plateasca pt 140pers(ca asta e capacitatea rest.).:-\ Pup :*

bonnye
14.02.2009, 16:53:27
Multumesc! Am inteles cam pe unde vine.Il gasesc eu pina la urma doar sunt fata descurcareata ;)) . Tu cite persoane o sa ai la nunta, asa informativ?Pentru ca eu nu cred ca o sa am mai mult de 100pers si ma gindesc sa nu zica patronu ca sunt prea putine si sa ma puna sa plateasca pt 140pers(ca asta e capacitatea rest.).:-\ Pup :*
pai nici eu nu stiu sigur cate voi avea, pt k nici nasi n'am..:-s dar cred k tot cam intr-o suta ma incadrez....nu zice nimic, ai vazut k georgiana a zis k a avut 100 de pers...si mai ales k 140 este capacitatea amxima, insa pt nunta ai nevoie si de spatiu de dans...deci 100 ar fi ideal..deci stai linistita ca nu iti va zice nimic...:*

ralucarusu
14.02.2009, 17:33:10
:*
pai nici eu nu stiu sigur cate voi avea, pt k nici nasi n'am..:-s dar cred k tot cam intr-o suta ma incadrez....nu zice nimic, ai vazut k georgiana a zis k a avut 100 de pers...si mai ales k 140 este capacitatea amxima, insa pt nunta ai nevoie si de spatiu de dans...deci 100 ar fi ideal..deci stai linistita ca nu iti va zice nimic...
Multumesc m-am mai linistit^:)^ .Sper sa imi fac si timp sa trec pe la rest. sa vb cu patronu.Pup si sper sa tinem legatura:*

bonnye
14.02.2009, 19:35:35
Multumesc m-am mai linistit^:)^ .Sper sa imi fac si timp sa trec pe la rest. sa vb cu patronu.Pup si sper sa tinem legatura:*
;)) pentru putin. eu maine dimineata plec in tara si pe luni seara ajung. voi intra mai greu pe net, dar vedem. :*

vally27
20.02.2009, 10:44:38
am avut nunta acolo(august 2008)si am fost foarte multumit.
RECOMAND LA TOATA LUMEA\:D/
La anul sunt nas tot acolo( AVANTAGE)

aniscamaia
20.02.2009, 10:57:48
da-ne mai multe detalii, te rugam ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

ralucarusu
20.02.2009, 11:11:45
Detalii please ^:)^ ^:)^ ^:)^

ralucarusu
20.02.2009, 11:13:07
Buna aniscamaia!Ce ma faci?Cum merge cu pregatirile?Ceva noutati? Te pup:*

aniscamaia
20.02.2009, 11:23:37
Buna aniscamaia!Ce ma faci?Cum merge cu pregatirile?Ceva noutati? Te pup:*
Am fost chiar aseara pe acolo si am mai discutat unele detalii
Tu ai semnat deja cu ei?
ti-ai ales varianta de meniu?

ralucarusu
20.02.2009, 11:37:23
Am fost chiar aseara pe acolo si am mai discutat unele detalii
Tu ai semnat deja cu ei?
ti-ai ales varianta de meniu?
Inca nu. Nu stiu ce sa aleg intre Avantage si Moara de foc#-o .Eu la rest.Avantaje nu am fost la nici o nunta si nu stiu absolut nimica.La Moara de Foc am mai fost dar mi se pare cam exagerate preturile:-SS .Poate ma ajuti tu sau cei care au facut nunta deja ^:)^ .Cu cei de la Avantaj inca nu am stat fata-n fata cu ei am vb doar la tel si prea multe detalii nu stiu.Dar la Moara de Foc am fost si mi-au zis niste preturi #-o .Ideea este ca nunta o facem doar noi doi (fara ajutorul parintilor) si nu prea ne permitem asa sa arucam cu banii.:-<

aniscamaia
20.02.2009, 12:06:36
Inca nu. Nu stiu ce sa aleg intre Avantage si Moara de foc#-o .Eu la rest.Avantaje nu am fost la nici o nunta si nu stiu absolut nimica.La Moara de Foc am mai fost dar mi se pare cam exagerate preturile:-SS .Poate ma ajuti tu sau cei care au facut nunta deja ^:)^ .Cu cei de la Avantaj inca nu am stat fata-n fata cu ei am vb doar la tel si prea multe detalii nu stiu.Dar la Moara de Foc am fost si mi-au zis niste preturi #-o .Ideea este ca nunta o facem doar noi doi (fara ajutorul parintilor) si nu prea ne permitem asa sa arucam cu banii.:-<
Si noi ne facem nunta tot singuri
Si sincer nici eu nu am mai fost acolo la nici o nunta sau petrecere, dar am fost acolo si am vb si ne-a inspirat incredere
acum speram si noi ca totul va fi bine
Cred ca ar tr sa mergi si sa vb si apoisa faci alegerea finala

bonnye
20.02.2009, 16:56:02
eu acum 2 zile am semnat cu ei pt 20 septembrie. <:-P in sfarsit am terminat si cu asta, ma simt asa usurata. eu sunt convinsa ca va iesi totul bine ;;)

ralucarusu
20.02.2009, 17:49:32
eu acum 2 zile am semnat cu ei pt 20 septembrie. <:-P in sfarsit am terminat si cu asta, ma simt asa usurata. eu sunt convinsa ca va iesi totul bine ;;)
Buna!Cum ai calatorit? Imi poti zice si mie cit te ajunge meniu si ce include si cit platesti pt ospatari etc.?Pupici :* :* :*

aniscamaia
20.02.2009, 19:14:42
da, da-ne mai multe detalii despre ce ati discutat ^:)^ ^:)^ ^:)^
amenajarile le ei tot de la ei?

ralucarusu
21.02.2009, 11:19:48
Buna Aniscamaia!Ce mai faci?Legat de
taxa aia de care ai intrebat vreau sa te lamuresc eu daca inca nu ai limpezit lucrurile;;) . Acea taxa difera de la restaurant la restaurant.La unele e mai mare ca in cazul rest.Traian(40%) sau mai mica ca in cazul rest.La Palia(20%).Dar nu toate rest. percep aceasta taxa (doar cele care vor sa mai faca niste banut si nu stiu cum sa mai jupoaie omul [-X ).Acea taxa care difera de la rest. la rest. se ia din valoarea totala a bauturi pe care tu o aduci de acasa ( adica daca pe tine toata bautura te-a costat sa zicem 10 mil ei din acei 10 mil iti iau 20 % sau 40 % ).Rest. percep aceasta taxa ca sa determine intrun fel pe om sa cumpere bautura de la ei (ce mie nu mi se pare deloc corect [-X ).Sper ca ai inteles ce am scris eu mai sus;)) .Dar zimi o chestie cei de la rest.Avantaje ti-au cerut acea taxa?Te pup si o nunta frumoasa :*

bonnye
21.02.2009, 15:56:47
Buna!Cum ai calatorit? Imi poti zice si mie cit te ajunge meniu si ce include si cit platesti pt ospatari etc.?Pupici :* :* :*
buna. am calatorit bine :-p pt personal platesc 540 lei, incluzand chelneri, etc. ar veni 90 lei pt fiecare membru al echipei lor [chelneri, bucatarie, baie...]. decorul doar cel pe care il vedeti pe siteul lor, si daca vrei alta culoare dai 1 euro pt scaun. alte aranjamente le poti cumpara de la ei, dar asta voi stabili cu o luna ininte de nunta, nu are rost sa ma complic de pe acum cu asta :-p in rest eu am ales meniu cu tot inclus, iar il stabilesc cu 2 sapt inainte de nunta. :D :*

aniscamaia
21.02.2009, 20:02:30
Buna Aniscamaia!Ce mai faci?Legat de
taxa aia de care ai intrebat vreau sa te lamuresc eu daca inca nu ai limpezit lucrurile;;) . Acea taxa difera de la restaurant la restaurant.La unele e mai mare ca in cazul rest.Traian(40%) sau mai mica ca in cazul rest.La Palia(20%).Dar nu toate rest. percep aceasta taxa (doar cele care vor sa mai faca niste banut si nu stiu cum sa mai jupoaie omul [-X ).Acea taxa care difera de la rest. la rest. se ia din valoarea totala a bauturi pe care tu o aduci de acasa ( adica daca pe tine toata bautura te-a costat sa zicem 10 mil ei din acei 10 mil iti iau 20 % sau 40 % ).Rest. percep aceasta taxa ca sa determine intrun fel pe om sa cumpere bautura de la ei (ce mie nu mi se pare deloc corect [-X ).Sper ca ai inteles ce am scris eu mai sus;)) .Dar zimi o chestie cei de la rest.Avantaje ti-au cerut acea taxa?Te pup si o nunta frumoasa :*
stiam toatae astea, poate nu am fost eu prea clara
eu de la ei mi-am ales meniul fara bauturi, si tocmai de aceea imi impun acum acea taxa de care nu mi-au pomenit pana acum
nu mi se pare corect, dar am sa ma interesez mai mult
el s-a exprimat ceva de genul ca la toate restaurantele se impune asa ceva de la 1 martie, si eu nu auzisem de asa ceva
si am vrut sa ma lamuresc

ralucarusu
22.02.2009, 12:32:15
stiam toatae astea, poate nu am fost eu prea clara
eu de la ei mi-am ales meniul fara bauturi, si tocmai de aceea imi impun acum acea taxa de care nu mi-au pomenit pana acum
nu mi se pare corect, dar am sa ma interesez mai mult
el s-a exprimat ceva de genul ca la toate restaurantele se impune asa ceva de la 1 martie, si eu nu auzisem de asa ceva
si am vrut sa ma lamuresc
Buna ! Ce mai faci? Am vb cu cineva care lucreaza in domeniu si mia zis ca taxa pe bautura de la 1 martie e o pacaleala mare de tot :-B ( nu e adevarat). Mi-a mai zis ca taxa pe bautura se aplica de vreo 4 ani si e practicata doar de unele restaurante. Ei ti-au zis asta ca sa te oblige intrun fel sa iti cumperi de la ei bautura sa mai faca si ei un banut( sa le fie rusine ca recurg la astfel de metode ca sa isi faca vinzare [-X ). Profita de faptul ca sa dat lege sa se scumpeasca bautura si ce au zis hai sa bagam si noi taxa pe bautura ca omul nu stie despre ce e vorba. Si nu e adevarat ca se impune la toate rest. pt ca sunt rest. care ele iti dau doar mincarea si dulciurile si tu aduci bautura ( multe rest. nu se complica sa iti faca meniu cu bautura pt. au bataie de cap prea mare de aceea fac meniul doar mancare+dulciuri). Eu zic sa te duc la cei de la OPC sa vb cu ei sa vezi dc au voie sa faca chestia asta mai ales ca in contract ei nu au scris nimica. Te pup :* si sper sa se rezolve toate . O nunta ca-n povesti si casa de piatra!<:-P ;;) >:D<

aniscamaia
22.02.2009, 21:25:01
Buna ! Ce mai faci? Am vb cu cineva care lucreaza in domeniu si mia zis ca taxa pe bautura de la 1 martie e o pacaleala mare de tot :-B ( nu e adevarat). Mi-a mai zis ca taxa pe bautura se aplica de vreo 4 ani si e practicata doar de unele restaurante. Ei ti-au zis asta ca sa te oblige intrun fel sa iti cumperi de la ei bautura sa mai faca si ei un banut( sa le fie rusine ca recurg la astfel de metode ca sa isi faca vinzare [-X ). Profita de faptul ca sa dat lege sa se scumpeasca bautura si ce au zis hai sa bagam si noi taxa pe bautura ca omul nu stie despre ce e vorba. Si nu e adevarat ca se impune la toate rest. pt ca sunt rest. care ele iti dau doar mincarea si dulciurile si tu aduci bautura ( multe rest. nu se complica sa iti faca meniu cu bautura pt. au bataie de cap prea mare de aceea fac meniul doar mancare+dulciuri). Eu zic sa te duc la cei de la OPC sa vb cu ei sa vezi dc au voie sa faca chestia asta mai ales ca in contract ei nu au scris nimica. Te pup :* si sper sa se rezolve toate . O nunta ca-n povesti si casa de piatra!<:-P ;;) >:D<
ms mult
inca o rugaminte
ai putea sa intrebi pe respectiva persoana daca este vreo lege si despre ce lege e vorba, pt ca eu am incercat sa caut pe internet dar n-am gasit nimic
ms mult :* :* :* :*

ralucarusu
23.02.2009, 21:36:19
ms mult
inca o rugaminte
ai putea sa intrebi pe respectiva persoana daca este vreo lege si despre ce lege e vorba, pt ca eu am incercat sa caut pe internet dar n-am gasit nimic
Buna aniscamaia!Acu am vazut mesajul tau. Azi toata ziua am fost la facultate si nu am avut nici un moment de respiro #:-S #:-S .Legat de ce mai rugat tu promit ca o sa vorbesc cu persoana si iti voi da un raspuns. Te pup :* :* :*

aniscamaia
23.02.2009, 22:12:21
Buna aniscamaia!Acu am vazut mesajul tau. Azi toata ziua am fost la facultate si nu am avut nici un moment de respiro #:-S #:-S .Legat de ce mai rugat tu promit ca o sa vorbesc cu persoana si iti voi da un raspuns. Te pup :* :* :*

vally27
24.02.2009, 20:39:31
sincer mi se pare ca exagerati si cu sala si cu bauturile si cu patronul.eu am fost foarte multumit de cei de la AVANTAGE (incepand de cand am fost prima oara pana in ziua nuntii).referitor la meniu eu am avut meniu complet cu bauturi incluse(la discretie)asa ca am venit, m-am asezat la masa si m-am simtit bine.Dupa cum v-am spus la anul sunt nas tot la ei.
dupa cum am vazut este un singur domn care se plange(poate are ceva de impartit cu cei de acolo sau poate si-a cantat singur la nunta..)asa ca stati fara griji ca sunteti pe maini bune. salutari si sa auzim de bine

ralucarusu
24.02.2009, 20:43:55
Buna!Ti-am promis un raspuns : taxa pe bautura se numeste de fapt "taxa de dop" si se calculeaza astfel Xlei/litru de alcool consumat. Valoarea lui X difera de la rest. la rest. Nu exista o lege pentru aceasta taxa ea a luat "nastere" acum vreo 3-4 anisori. La inceput doar unele rest. practicau aceasta taxa dar ea a fost preluata si de catre altele. Daca un rest. practica aceasta taxa ea trebuie sa die de forma Xlei/litru de alcool consumat si nu ce cer acum rest. intre 20% - 40% din valoarea bauturii aduse de acasa.Sper ca m-am facut inteleasa :D .
PS: Daca in momentul intocmirii contractului nu se specifica aceasta taxa rest. nu mai are nici un drept sa ceara taxa respectiva dupa aceea. Te pup si daca mai nelamuriri sa nu eziti sa ma intrebi. Spor la pregatiri incontinuare:*

ralucarusu
07.03.2009, 19:02:24
Buna seara fetelor! Ce mai faceti? Cum merg pregatirile pentru nunta? Ceva noutati despre acest restaurant mai aveti? Va pup si va doresc o nunta frumoasa la toate >:D< :* :* <:-P.

aniscamaia
07.03.2009, 19:20:07
Buna, pregatirile is in toi, stresul e deja cam mare
mai sunt mai putin de 2 luni si dupa iti voi spune si impresia mea :)
tu tot nu te-ai decis?
ai fost sa vb la avantage?

ralucarusu
08.03.2009, 20:11:27
Buna, pregatirile is in toi, stresul e deja cam mare
mai sunt mai putin de 2 luni si dupa iti voi spune si impresia mea :)
tu tot nu te-ai decis?
ai fost sa vb la avantage?
Buna, inca nu am fost( am un program foarte incarcat si nu prea am timp). Sincer dupa ce ai patit tu cu ei parca nu prea imi vine sa ma duc. Azi am ajuns si eu la Moara de Foc si am vorbit cu Cristina . E foarte de treaba. Cred ca pina la urma ma duc la ei. Poti sa imi zici te rog cit te ajunge pe tine meniul ? Te pup :*

aniscamaia
08.03.2009, 20:54:04
Buna, inca nu am fost( am un program foarte incarcat si nu prea am timp). Sincer dupa ce ai patit tu cu ei parca nu prea imi vine sa ma duc. Azi am ajuns si eu la Moara de Foc si am vorbit cu Cristina . E foarte de treaba. Cred ca pina la urma ma duc la ei. Poti sa imi zici te rog cit te ajunge pe tine meniul ? Te pup :*
daca iti iei meniul complet de la ei nu ai nici o problema
:* :*

ralucarusu
10.03.2009, 14:46:21
daca iti iei meniul complet de la ei nu ai nici o problema
:* :*
Zimi o chestie te rog. Ce ai mai rezolvat pina la urma legat de acea taxa? Iti mai impun ceva sau ai cazut la pace? Te pup si abia astept sa imi zici cum a fost. Sunt foarte curioasa :* ;;) ;))

madutza1
18.03.2009, 20:26:50
:-s si eu care credeam k voi face acolo...m-a dezamagit mesajul asta....
nu trebuie sa fii dezamagita, asta e singura parere proasta , daca pot spune asa, pe care am auzit-o de cand am inchiriat restaurantul, adica de mai bine de jumate de an, sa-mi fie cu iertare, dar u cum ai reactiona dac un ospatar ar intarzia 2 ore? eu l-as da de manuta afara si as ruga pe o femeie de la bucatarie sa serveasca contra cost desigur si l-as trage pe patron de mana, sau daca nu se servesc piscoturile nu am gura sa ma duc sa-i iau pe aia la rost? pana la urma sunt banii mei, in seara respectiva sunt angajatii mei si eu platesc daca merita, plus ca patronul ne-a asigurat ca va sta cu noi toata noaptea, asa ca sper sa nu fie p[robleme! parerea mea , e de vina cel care permite nu cel care face!bafta

madutza1
18.03.2009, 20:30:18
eu ieri am facut rezervare pentru 20 septembrie, iar knd vin in tara discut cu patronul toate aspectele. o sa iasa bine, sunt sigura;;)
nu iti fa griji, patronul este super de treaba si eu fac ca si u, parca u ai zis ca platesti ospatarii laurma, daca merita platesc, daca nu , nu platesc, dar sa speram ca va fi bn, eu am nunta inaintea ta, o sa iti povestesc cum a fost si cu ce gust am ramas!

madutza1
18.03.2009, 20:36:38
trebuie sa ai 60 de pers minim, asa ne-a zis noua

anna_ape3
03.05.2009, 22:07:24
buna miresicilor,am vazut discutiile voastre legate de rest Avantage...si eu fac nunta acolo in august..si sper sa fie bine.Din cate am citit Aniscamaia a avut nunta sambata...poate ne da niste detalii despre cum a fost...bine rau...daca e adevarat ce am vazut scris aici de rau depsre cei de la Avantage...te rog mult!..:)ms...celorlalte miresici le urez bafta la pregatiri!

aniscamaia
04.05.2009, 11:53:03
a trecut si nunta mea
a iesit foarte bine
am fost foarte multumita de restaurant
eu n-am apucat sa mananc in schimb mai toti au zis ca a fost mancare buna si chiar destul de multa
ospararii foarte activi si foarte atenti
nu-mi pare deloc rau ca am foacut acolo
a fost fffffffffffffffff frumos <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

al1nab
04.05.2009, 13:50:05
a trecut si nunta mea
a iesit foarte bine
eu n-am apucat sa mananc in schimb mai toti au zis ca a fost mancare buna si chiar destul de multa

Casa de piatra!

anna_ape3
04.05.2009, 19:49:02
buna aniscamaia,ma bucur ff mult ca ti-a iesit bine nunta...si iti multumesc ca mi-ai raspuns atat de repede..:)..nu-mi ramane decat sa-ti urez CASA DE PIATRA! si multa sanatate;).. Poate vedem si noi cateva poze cu tine miresik:)..

anna_ape3
04.05.2009, 19:52:54
aaaa..am uitat sa te mai intreb cati invitati ati avut?..si daca a fost loc destul si pentru dans..sau a fost ingramadit..?..sper sa nu te-am plictisit:)

aniscamaia
04.05.2009, 20:57:34
eu am avut o nunta mica si a fost loc destul de dans
ms de urari

CONT-INCHIS-035
05.05.2009, 13:25:14
eu am avut o nunta mica si a fost loc destul de dans
ms de urari
Buna. Casa de piatra! :P
Cat a fost meniul la tine si cat ai platit pana la urma taxa aceea pt. bautura?

aniscamaia
05.05.2009, 15:11:44
Buna. Casa de piatra! :P
Cat a fost meniul la tine si cat ai platit pana la urma taxa aceea pt. bautura?
acea taxa de bautura pana la urma n-am platit-o, iar meniul degeaba iti spun cat a costat la mine pt ca eu am avut unele modificari

CONT-INCHIS-035
05.05.2009, 16:22:51
acea taxa de bautura pana la urma n-am platit-o, iar meniul degeaba iti spun cat a costat la mine pt ca eu am avut unele modificari

Bine.. eu nu voiam un pret fix..macar un minim si un maxim. Noi ne cautam local, dar avem un buget limitat ( suntem ambii studenti in ultimul an si acum vrem sa dam un avans pentru un apartament) . Eu mi-am facut un top al celor mai laudate restaurante, dar as vrea sa la categorisesc si dupa pret. De aceea ( cu scop informativ) te intreb cam cat ar ajunge un meniu. :*

aniscamaia
05.05.2009, 18:03:46
Bine.. eu nu voiam un pret fix..macar un minim si un maxim. Noi ne cautam local, dar avem un buget limitat ( suntem ambii studenti in ultimul an si acum vrem sa dam un avans pentru un apartament) . Eu mi-am facut un top al celor mai laudate restaurante, dar as vrea sa la categorisesc si dupa pret. De aceea ( cu scop informativ) te intreb cam cat ar ajunge un meniu. :*
mergi si vb personal la restaurant
atunci cand am cautat eu era cel mai avantajos si ca pret al meniului si ca avans minim care trebuia dat
daca vrei scrie-mi un privat si iti spun cum poti lua legatura cu patronul de acolo

ralucarusu
07.05.2009, 12:19:04
a trecut si nunta mea
a iesit foarte bine
Buna aniscamaia! Ma bucur foarte mult ca ti-a iesit nunta asa cum ai vrut si ca pina la urma s-au rezolvat toate problemele. Eu iti urez Casa de Piatra si poate ne arati si noua citeva poze de la nunta. Te pup :* :*

aniscamaia
07.05.2009, 17:48:50
Buna aniscamaia! Ma bucur foarte mult ca ti-a iesit nunta asa cum ai vrut si ca pina la urma s-au rezolvat toate problemele. Eu iti urez Casa de Piatra si poate ne arati si noua citeva poze de la nunta. Te pup :* :*
multumesc :* :* :*
o sa va arat si poze dupa ce intru in posesia lor

Maselutza007
12.06.2009, 14:49:00
Buna dragi miresici! La anul facem si noi nunta si ne am gandit la restaurantul Avantage, pare destul de simpatic....Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, idei? Miresicile care au avut deja nunta, cum a fost una din cele mai importante zile din viatza voastra? :D [-o< Multumesc!

cgeorgiana1982
18.06.2009, 20:40:45
Buna dragi miresici! La anul facem si noi nunta si ne am gandit la restaurantul Avantage, pare destul de simpatic....Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, idei? Miresicile care au avut deja nunta, cum a fost una din cele mai importante zile din viatza voastra? :D [-o< Multumesc!

Te felicit pentru alegere. Eu am fost foarte multumita.Nu regret alegerea facuta. Pot spune ca a fost ziua perfecta si cei de la restaurant m-au ajutat in acest sens. Ce anume vrei sa afli de la noi....ca sa stim ce sa-ti raspundem.:*

Maselutza007
30.06.2009, 19:41:31
Te felicit pentru alegere. Eu am fost foarte multumita.Nu regret alegerea facuta. Pot spune ca a fost ziua perfecta si cei de la restaurant m-au ajutat in acest sens. Ce anume vrei sa afli de la noi....ca sa stim ce sa-ti raspundem:*.
Buna Georgiana. In principal as vrea sa stiu cate ceva despre formatia restaurantului...daca stii ceva...despre ei n am auzit nimic inca si nu stim ce sa facem. Apoi cate ceva despre personal. Cateva sfaturi daca se poate. Sper ca va fi si la mine o zi perfecta...sau cat de cat perfecta. :)
Multumesc mult!!:* :*

cgeorgiana1982
14.07.2009, 16:43:41
Buna Georgiana. In principal as vrea sa stiu cate ceva despre formatia restaurantului...daca stii ceva...despre ei n am auzit nimic inca si nu stim ce sa facem. Apoi cate ceva despre personal. Cateva sfaturi daca se poate. Sper ca va fi si la mine o zi perfecta...sau cat de cat perfecta. :)

Despre formatie nu-ti pot zice, caci eu am avut alta formatia care mi-a asigurat muzica.
Personalul...eu am fost foartye multumita: sunt tineri, rapizi...nu am avut ce sa le reprosez: s-au miscat foarte repede, nu a trebuit sa le atrag atentia in nici o privinta (mai ales ca era si patronul acolo si el supraveghea si ajuta la tot). Aaa...si nu vorbisem inainte prea multe, adica nu a trebuit sa-i cicalesc....i-am lasat sa-si faca pur si ismplu treaba si bine am facut. Carafele de vin le schimbau inainte de a se termina, mancarea a venit calda...
Asta a fost la mine....chiar am fost f multumita.

madutza1
25.07.2009, 11:23:10
buna, ma bag si eu in seama(scuze)pentru a-ti atrage atentia sa fii fff atenta ce ospatari ai, eu am avut un nenoroc, fata se misca repede dar baiatul trebuia tras de urechi, mai ales ca unul din ei a ramas la dozatorul de bere, in sala a ramas unul mai lenes, poate prea, ca trebuia sa ii atrag mereu atentia ca nu mai este vin pe mee, s-a intamplat ca la o masa sa nu puna tort, a trebuit sa stau numai cu gura pe el, asa ca drept urmare nu le-am lasat nimic in plus, si mie nu mi-a dat nimic acasa, a trebuit sa ma duc eu sa cer cele 2 meniuri pe acre le platisem si nu au fost consumate si ce sa spun, tort mi-a ramas cerd ca un etaj pe putin fiindca a fost o nunta mica si s-a dat cate o feliuta si nici nu au pomenit ca sa va dau la pachet ce a-ti platit si nu s-a consumat, asa ca eu am ramas cu un gust nu foarte placut, dar difera de la nunta la nunta, am dus figurina de tort care nu a fost pusa, am dus dulceata pt primire la fel nu a fost adusa, asa ca sa fii atenta, in rest eu am incercat sa ma distrez atat cat am putut ca doar era ziua mea, nu?pupici si spor la pregatiri

cgeorgiana1982
26.07.2009, 17:02:09
buna, ma bag si eu in seama(scuze)pentru a-ti atrage atentia sa fii fff atenta ce ospatari ai, eu am avut un nenoroc, fata se misca repede dar baiatul trebuia tras de urechi, mai ales ca unul din ei a ramas la dozatorul de bere, in sala a ramas unul mai lenes, poate prea, ca trebuia sa ii atrag mereu atentia ca nu mai este vin pe mee, s-a intamplat ca la o masa sa nu puna tort, a trebuit sa stau numai cu gura pe el, asa ca drept urmare nu le-am lasat nimic in plus, si mie nu mi-a dat nimic acasa, a trebuit sa ma duc eu sa cer cele 2 meniuri pe acre le platisem si nu au fost consumate si ce sa spun, tort mi-a ramas cerd ca un etaj pe putin fiindca a fost o nunta mica si s-a dat cate o feliuta si nici nu au pomenit ca sa va dau la pachet ce a-ti platit si nu s-a consumat, asa ca eu am ramas cu un gust nu foarte placut, dar difera de la nunta la nunta, am dus figurina de tort care nu a fost pusa, am dus dulceata pt primire la fel nu a fost adusa, asa ca sa fii atenta, in rest eu am incercat sa ma distrez atat cat am putut ca doar era ziua mea, nu?pupici si spor la pregatiri

Imi pare rau ca nu a iesit perfect, asa cum iti doreai si meritai. Chiar nu imi explic...pare asa de diferit de ceea ce s-a intamplat la mine la nunta, cand nu am avut nici o problema. Era si seful pe acolo??

Maselutza007
27.07.2009, 16:29:49

Ms mult Madutza. Imi pare rau ca n ai avut norocul celorlalte fete. Eu sper sa nu patesc la fel pt ca imi imagnez ca pe langa stresul care il ai ca totul sa iasa bine si sa te mai si distrezi.....sa stai tot timpul cu gura pe ei........ufff :| Multumesc inca o data si casa de piatra!!!!!:*

madutza1
30.07.2009, 17:27:41
Imi pare rau ca nu a iesit perfect, asa cum iti doreai si meritai. Chiar nu imi explic...pare asa de diferit de ceea ce s-a intamplat la mine la nunta, cand nu am avut nici o problema. Era si seful pe acolo??
da era si seful acolo doar ca dupa 2-3 a plecat , am inteles ca s-a dus pe la magazin sa mai atipeasca, ma rog, cat a fost el acolo a fost k dar dupa stateau numa dupa bar ca babele la cioace, dar acum nu mai conteaza, privesc in urma si sunt multumita ca totul a iesit bine, si sa auzi ca lumea a laudat ospatarii in timp ce eu nu am fost multumita, au zis ca au fost rapizi.... e posibil ca eu sa fiu prea perfectionista si sa cer prea mult, dar e ciudat ca lumea a laudat ospatarii....au avut mici scapari, dar asa cum am zis ma bucur ca am iesit bine si ca lumea s- a distrat la fel si eu:-p

madutza1
30.07.2009, 17:32:06
:D :D
Ms mult Madutza. Imi pare rau ca n ai avut norocul celorlalte fete. Eu sper sa nu patesc la fel pt ca imi imagnez ca pe langa stresul care il ai ca totul sa iasa bine si sa te mai si distrezi.....sa stai tot timpul cu gura pe ei........ufff :| Multumesc inca o data si casa de piatra!!!!!:*
multumesc de urari, alegerea e bine facuta, cel putin ca pret, daca iei meniul complet nu duci lipsa de nimic si crede-ma mancare a fost pe saturate, tortul a fost ffff bun, recomandat de sef, in ceea ce priveste personalul, este o singura fata si ti-o recomand sa o alegi fiindca cunoaste tot pe acolo, in sensul ca e ca o sefa de sala, ea se preocupa cam de toate nu doar serveste la mese, si in ceea ce priveste baietii nu stiu ce sa zic, sugereaza la patron baietii cei mai buni pe acre ii are sau le poti atrage u atentia de la inceput cam cum ar trefui sa fie si eu zic ca o sa iasa bine, nu iti fa griji, sala e spatioasa, e k:D si in legatura cu formatie, localul nu are formatia proprie dar seful iti poate recomanda pe cineva, noi am luat formatia respectiva dar dupa un timp a crescut euro de la 36 cat semnasem contractul la 42 i noi trebuia sa platim la cursul zilei in lei si din start trebuia sa dam o caruta de bani in plus si am renuntat la ei si am luat dj, ei cereau 1200 de euro plus inca 100 la nasi si mireasa , era bine dar cum venise criza si cum euro a cerd=scut am fost nevoiti sa renuntam la ei si sa pirdem avansul de 200 de euro.... intereseaza-te ca sunt formatii ami ieftine, noi dupa ce am luat dj un prieten a zis ca avea pe cineva care canta cu 30 de mil dar nu ne mai puteam schimba din nou, in schimb daca nu ai foto si film tii recomand pe cei care i-am avut la mine, prieteni de ai patronului, remus, sunt f atenti, iti ridica moralul si eu sunt multumita de ce treaba au facut si nu sunt scumpi, 10 mil foto si film, cred ca te-am zapacit, spor la pregatiri

little_ladybird
12.08.2009, 11:50:07

Buna Miresico! Eu azi am vb cu o fosta colega de facul care a avut nunta acolo pe data de 24 iulie 2009. Si a fost f multumita. Mi-a spus ca ea a avut 139 invitati si au fost inchesuiti si recomanda localul pt organizarea de nunti de maxim 120 pers. Ea mi-a spus ca a foast f multumita de colaborarea cu managerii restaurantului si ca sunt f corecti. Am vazut pe net poze cu locatia si mie sa pare f ok. Cel mai bine este sa mergi si sa ceri detalii direct de la sursa.

dana1810
28.09.2009, 19:13:50
buna, a mai fost cineva de curand la avantage? as vrea sa stiu cum mai e acolo, fiindca vreau sa facem nunta la anul acolo si cineva m-a sfatuit sa aleg meniul all inclusiv fiindca au si bautura la discretie si costa si numai 150 lei, insa tocmai de asta am o retinere, nu as vrea sa ma trezesc ca nu am suficienta bautura, vin sau bere etc...sau sa ma trezesc ca se pune dar dimineata trebuie sa mai scot banii ptr bautura fiindca s-a consumat prea multa, ma poate lamuri cineva cum sta treaba de fapt, va rog...chiar as vrea sa aleg meniul tot adik din cate am inteles cu sampanie, piscoturi, fructe, coniac, angeli, cele 4 feluri...cafele...si bautura la discretie...si totul la doar 150 lei cum s-a tot precizat...chiar asa e?parca nu-mi vine sa cred...ast un ras cat mai repede va rog eu mult....aaaa si cum e mancarea...daca e buna, daca farfuriile sunt pline si servirea cum e?va multumesc...

anna_ape3
08.10.2009, 13:01:40
buna fetelor, eu am avut nunta pe 21 august la Avantage...si pot sa va zic ca am fost f multumita de toate..sala e foarte incapatoare si a fost ornata frumos ..mancarea a fost buna si farfuriile au fost pline..bautura a fost cum scrie in contract:la discretie,nu am platit nimic inafara de bere...(asta ptr ca am vrut sa avem si bere la nunta,deci nu obligattoriu sa alegeti si berea).Chelnerii si-au facut datoria iar patronul e super de treaba!Totul a fost super!Nu veti regreta daca alegeti acest restaurant.Daca mai aveti nelamuriri astept intrebarile voastre.Va pup..si bafta la pregatiri:)

anna_ape3
08.10.2009, 13:09:00
Se merita sa alegeti meniul complet!nu aveti batai de cap sa aduceti nimic.Fructele au fost proaspete, la fel si fursecurile...tortul nu mai zic ca a fost grozav de bun:P....si ink un lucru care mi-a placut la rest...baia a fost in permanent curata.;)

madutza1
09.10.2009, 21:11:47
Se merita sa alegeti meniul complet!nu aveti batai de cap sa aduceti nimic.Fructele au fost proaspete, la fel si fursecurile...tortul nu mai zic ca a fost grozav de bun:P....si ink un lucru care mi-a placut la rest...baia a fost in permanent curata.;)
ai avut noroc, la nunta mea a fost cam naspa cu baia dar femeia de servici si-a facut datoria, din pacate cu o zi inainte avusese loc o cumatrie si niste doamne care nu stiu cum sa foloseasac niste chestii strict feminine le-au aruncat in wc , astfel incat la nunta mea uneori se infunda wc-ul si saraca femeie de servici a stat numa prin apa, adevarule ca eu nu am fost la baie decat o dat in seara aceea si era curat, oricum lumea nu mi*a atras atentia cu privire la acest lucru, eu am aflat despre acest incident cu baia dupa vreo 2 zile cand mi-a zis mama

madutza1
09.10.2009, 21:17:54
buna, a mai fost cineva de curand la avantage? as vrea sa stiu cum mai e acolo, fiindca vreau sa facem nunta la anul acolo si cineva m-a sfatuit sa aleg meniul all inclusiv fiindca au si bautura la discretie si costa si numai 150 lei, insa tocmai de asta am o retinere, nu as vrea sa ma trezesc ca nu am suficienta bautura, vin sau bere etc...sau sa ma trezesc ca se pune dar dimineata trebuie sa mai scot banii ptr bautura fiindca s-a consumat prea multa, ma poate lamuri cineva cum sta treaba de fapt, va rog...chiar as vrea sa aleg meniul tot adik din cate am inteles cu sampanie, piscoturi, fructe, coniac, angeli, cele 4 feluri...cafele...si bautura la discretie...si totul la doar 150 lei cum s-a tot precizat...chiar asa e?parca nu-mi vine sa cred...ast un ras cat mai repede va rog eu mult....aaaa si cum e mancarea...daca e buna, daca farfuriile sunt pline si servirea cum e?va multumesc...
salut, meniul complet e super, bautura e la discretie, doar berea o platesti daca vrei, noi am avut 2 butoaie si le-am achitat, in rest, tort ffff bun, din pacate nu am apucat sa mananc din el decat am gustat, ai grija cu chelnerii, sunt mai multi si sper sa nu pice unul care a fost la noi care parea picat din cer si trebuia sa ii atrag mereu atentia, mancarea buna, eu trebuia sa am la felul3 saramura din piept de pui care in ziua nuntii a ajuns amestec mxican dar s-a trecut cu vederea si in rest farfuriile sunt bogate, coniacul e la discretita in sensul ca alte restaurante dau numai un pahar la aperitiv, si patronul ek, eu am luat filmatul si fotografiatul de al el, adica mi-a dat un nr de tel (remus), au fost ffff ok baietii si montajul fff frumos, si ieftin, dar ca meniu all inclusive se merita, e cred cel mai ieftin din oras!bafta

TEOXGYRL
10.10.2009, 12:45:22
Salut....in curand o sa am si eu nunta la R. Avantage si sunt foarte emotionata....mi se pare sala incapatoare dar mesele mici ....chiar incap 8 persoane?....si scaunele parca foarte micute si incomode....cine imi poate da mai multe detalii?...ms mult#-o #-o

anna_ape3
11.10.2009, 13:38:19
ai dreptate in legatura cu mesele ...ele sunt micute asa ca la mine au fost cate 6persoane la masa..8 s-ar putea sa stea inghesuiti ..scaunele is comode....eu am avut nunta mica deci nu a fost problema sa-i asez cate 6..bafta la pregatiri!pa pa

anna_ape3
11.10.2009, 14:25:39
madutza, imi pare rau k la tine la nunta ai avut probl cu chelnerii...la noi nu au fost

anna_ape3
11.10.2009, 14:26:29
la noi si-au facut datoria si nu a fost necesar sa-i atentionez

anna_ape3
11.10.2009, 14:27:05
daca ar fi sa mai fac odata nunta tot Avantage as alege...:)

TEOXGYRL
11.10.2009, 14:28:33
ms mult de informatii....dar despre chelneri cine imi poate da mai multe detalii....cu, cat trebuie sa ii platesc?...dar berea cum se plateste?...la butoi?la ce pret?

TEOXGYRL
04.11.2009, 21:56:45
Am avut si eu nunta la Avantage Iasi si pot spune k sunt foarte multumita...mancaea a fost buna, chelnerii atenti, nu am nimic de obiectat...numai cuvinte de lauda....dak va intereseaza sa stiti ceva eu va pot raspunde.....va recomand localul<:-P<:-P

madutza1
06.11.2009, 17:23:15
madutza, imi pare rau k la tine la nunta ai avut probl cu chelnerii...la noi nu au fost
buna,la nunta mea a fost unul(coincidenta, fusese colegul meu de servici, eu in vacantele de vara lucram si unul din chelneri mi-a fost coleg la un fast-food) si ma asteptam sa isi de-a silinta dar a fost cam lenes, el nu e ospatar de meserie, nu stiu cum de a ajuns acolo, am inteles ca trebuia patronul sa deschida o pizzerie si el ar fi fost la bucatarie, dar probabil pana una alta l-a bagat la nunti ca ospatar sa mai castige niste bani, dar a fost cam neatent...dar am trecut peste, mai mult m-a deranjat ca exact la masa bunicilor mei nu au pus tort iar ei au crezut ca nu mai este si nu mi-au zis nimic, a trebuit sa vina matusmea sa imi zica... sincer m-am simtit prost ca tocmai lor, unor batranei li s-a intamplat asta, drept dovada nu am dat bacsis la nci un ospatar

dorinitza
28.03.2010, 19:19:45
am gresit luna de fapt fac in august nu iulie:D

dorinitza
28.03.2010, 19:28:15
Am avut si eu nunta la Avantage Iasi si pot spune k sunt foarte multumita...mancaea a fost buna, chelnerii atenti, nu am nimic de obiectat...numai cuvinte de lauda....dak va intereseaza sa stiti ceva eu va pot raspunde.....va recomand localul<:-P<:-P
te rog zimi si mie cam cat avans ai dat

Maselutza007
17.04.2010, 16:53:11
am gresit luna de fapt fac in august nu iulie:D
Buna Dorinitza. Pe cat august? Eu tot in august am nunta...tot la rest. avantage :D. Mai avem putin :)))

Maselutza007
17.04.2010, 16:55:26
te rog zimi si mie cam cat avans ai dat
Aaaaa...tu mai ai un an...acum am vazut :)) Scuze! :D

Maselutza007
25.07.2010, 12:10:11
Buna fetelor! Mai aveti ceva noutati in legatura cu restaurantul?? La mine se apropie nunta cu pasi rapizi :-SS:-SS:-SSSper sa fie totul bine!

clara24
24.08.2010, 18:26:13
vad ca nu mai sunt pareri noi in legatura cu restaurantul avantage......poate miresica care a avut nunta de curand acolo ne spune cum a decurs totul, de la organizare, mancare, bautura, servire...daca a fost multumita...astept pareri noi

dana1810
17.09.2010, 16:34:25
Buna, vad ca nu s-a mai scris de foarte mult timp aici, totusi imi incerc norocul si poate imi va raspunde cineva care a facut recent nunta/ a fost la una care a avut loc la avantage fiindca as dori foarte mult sa aflu mai multe detalii despre personal, cum se desurca ei, despre mancare si despre cum decurge faza asta cu bautura la discretie, eu am luat deja localul,pentru 11 iunie 2011, sper sa fie totul ok si sa nu avem surprize neplacute, pretul a foarte avantajos, meniul pare destul de bogat, deci...nu stiu pare perfect totul, caci la 140 lei avem totul inclus: de la sampanie si piscoturi ptr intampinarea invitatilor, pana la mancare, bautura la discretie, fructe,tot ce trb pe masa, si am ales niste huse de la ei deci nu platim ptr ele,luam doar aranjamentele florale, si ne-au si sugerat sa luam dj,filmat si foto de la ei la pretul de 2100 lei ( nu vrem formatie)si multe alte chestii ...deci in concluzie imi poate spune cineva daca e ok la ei sau ar trebui sa-mi fac griji? Mi se pare prea frumos sa fie adevarat.

gyani_tim
30.09.2010, 20:23:43
buna miresici! eu am avut nunta pe 25 (luna aceasta) la Avantage! a fost totul perfect, ospatarii si-au facut treaba, mancarea a fost foarte buna, bautura la discretie. nu am absolut nimic de reprosat.

miraaaa
23.10.2010, 16:47:27
Buna! Eu am nunta la Avantage pe data de 18 iunie 2011 si sunt convinsa sa va iesi bine. Important este sa fim relaxati, optimisti si sa incercam sa tinem totul sub control, sa vorbim cu domnul Andrei s sa ii spunem exact ce ne dorim. Mi-ar placea sa mai vorbim, cele care veti avea nunta la acelasi restaurant! va pup!

Mayre
26.10.2010, 12:36:07
Buna, vad ca nu s-a mai scris de foarte mult timp aici, totusi imi incerc norocul si poate imi va raspunde cineva care a facut recent nunta/ a fost la una care a avut loc la avantage fiindca as dori foarte mult sa aflu mai multe detalii despre personal, cum se desurca ei, despre mancare si despre cum decurge faza asta cu bautura la discretie, eu am luat deja localul,pentru 11 iunie 2011, sper sa fie totul ok si sa nu avem surprize neplacute, pretul a foarte avantajos, meniul pare destul de bogat, deci...nu stiu pare perfect totul, caci la 140 lei avem totul inclus: de la sampanie si piscoturi ptr intampinarea invitatilor, pana la mancare, bautura la discretie, fructe,tot ce trb pe masa, si am ales niste huse de la ei deci nu platim ptr ele,luam doar aranjamentele florale, si ne-au si sugerat sa luam dj,filmat si foto de la ei la pretul de 2100 lei ( nu vrem formatie)si multe alte chestii ...deci in concluzie imi poate spune cineva daca e ok la ei sau ar trebui sa-mi fac griji? Mi se pare prea frumos sa fie adevarat.

Mersi de informatii, au fost detul de complete, poti sa-mi mai spui cate ceva despre avans pentru ca vreau sa merg direct cu banutii sa inchei contract, mersi anticipat :*

dana1810
15.01.2011, 15:51:05
Pai noi am dat 8 milioane avansul si din cate am inteles ne va chema cu ceva timp inainte sa vedem meniul integral...ca am cerut sa vedem cum arata meniul sa nu ne trezim cu surprize la nunta.:">

dana1810
15.01.2011, 15:59:19
Am uitat sa mentionez ca nu am mai luat dj+foto+filmat de la ei, caci nici in ziua de azi nu am primit telefon sa ne ducem sa vorbim cu tipii:-\, ei inca lucreaza la portofoliul lor, asa ca am ales pe altcineva si am dat ptr tot pachetul cum am mentionat si mai sus (dj+foto+filmat) 33 milioane;;),iar dj-ul eu zic ca isi merita banii,nu e genul care sta numai la pc, ci se implica, danseaza cu oamenii, exact cum dorim noi:">, daca vreti mai multe informatii lasati mesaj.:">

miraaaa
22.01.2011, 09:34:18
Buna Dana! Si eu am nunta cu o saptamana mai tarziu la Avantage si cununia religioasa tot la Sf Nicolae. App, tu l-ai sunat pe d-nul Andrei si i-ai zis ca vrei sa vezi cum arata mancarea in farfurii? Ce ti-a zis? Cu cat timp inainte trebuie sa mergi? App, ce DJ ai gasit? Sa inteleg ca cei pe care ii prezentase d-nul de la restaurant sunt incepatori? Adica ei nu au mai filmat si nici nu au mai pus muzica pana acum la restaurant?

miraaaa
22.01.2011, 09:38:16
Inca ceva: pe data de 11 iunie 2011 am inteles ca in mod normal nu se fac nunti pt ca este in ajunul Rusaliilor...Rusaliile reprezinta praznic imparatesc si cik nu se fac nunti in ajunul praznicelor imparatesti. Voua nu v-a zis nimic preotul?

dana1810
26.01.2011, 10:51:06
Buna Dana! Si eu am nunta cu o saptamana mai tarziu la Avantage si cununia religioasa tot la Sf Nicolae. App, tu l-ai sunat pe d-nul Andrei si i-ai zis ca vrei sa vezi cum arata mancarea in farfurii? Ce ti-a zis? Cu cat timp inainte trebuie sa mergi? App, ce DJ ai gasit? Sa inteleg ca cei pe care ii prezentase d-nul de la restaurant sunt incepatori? Adica ei nu au mai filmat si nici nu au mai pus muzica pana acum la restaurant?
Buna, eu l-am intrebat atunci cand am semnat contractul daca este posibil sa vedem cum arata meniurile inainte de nunta pentru a nu avea surprize in seara nuntii, sa nu stim ce este in farfurie si cum arata, iar el a zis ca mai multe perechi au cerut asta si de aceea va organiza o intalnire nu stim exact el a zis k prin aprilie-mai si va aduna toate perechile care sunt in perioada aia si in vara sau ceva de genul ca sa vedem un meniu complet...mai multe informatii nu stim inca, asteptam sa ne anunte cand sa ne ducem.
De dj nu stiu ce sa spun, adica de cei de la el...stiu ca formatia e de mult insa nu ne-am permis formatie si am fi fost de acord cu dj+foto+filmat sa luam de la ei, insa in septembrie ne-a zis ca mai dureaza putin pana ne intalnim cu baietii fiindca inca lucrau la portofoliu si cand l-am sunat prin noiembrie inca nu il terminase asa ca am decis sa cautam in alta parte...ca nu mai era timp si l-am ales pe Ovidiu de la Ovidius Studio, Iasi...eu il stiu de la nunta verisoarei mele ca a filmat, a fost si coleg de liceu cu ea si is prieteni,a mai filmat si la alte nnti de la diversi cunoscuti...asa ca dupa ce am vizionat si clipurile de pe net si ca dj am zis ca ramane el, nu e genul de dj care sta numai la pc, danseaza, cheama lumea la dans, exact ce vrem noi..am luat tot pachetul la 33 milioane.

dana1810
26.01.2011, 10:59:53
Inca ceva: pe data de 11 iunie 2011 am inteles ca in mod normal nu se fac nunti pt ca este in ajunul Rusaliilor...Rusaliile reprezinta praznic imparatesc si cik nu se fac nunti in ajunul praznicelor imparatesti. Voua nu v-a zis nimic preotul?
Noi m ales data nuntii undeva prin august...si am avut 2 variante , ori mai , ori iunie...insa totul a depins de nasii nostrii care is in Spania si trebuie sa vina de acolo cand au liber...si ne-am uitat pe net la luna iunie si nu era trecuta nici o sarbatoare, nici o cruce mai deosebita.era normal, iar la chenarul cu zilele in care nu se fac nu era trecut 11 iunie asa ca a ramas, ca in alta zi din iunie nu aveam cum sa facem nici din cauza localului, ca pe 5 e nunta si pe 18 e a ta:">, si am aflat de faza cu Rusaliile prin noiembrie-decembrie, dupa ce luasem si localul si dj-ul si am fost la biserica, adica al meu a fost si a vorbit cu domnul de acolo si a zis ca mai era trecuta o nunta pe 11 iunie de preot si era la ora 18, asa ca trebuia sa alegem intre orele 17 si 19...si am ales 19 ca dureaza numai o ora si pana la local facem vreo 5 minute...sper sa nu apara ceva pe parcurs, domnul a zis ca daca intervine ceva ne suna, insa am mai citit pe aici ca mai sunt mirese pe 11 iunie asa ca nu e asa rau.

dana1810
26.01.2011, 11:02:08
Daca vrei sa mai vorbim lasa mesaj, scuze pentru ca am raspuns cu intarziere.:">

dana1810
26.01.2011, 11:04:22
Ti-as lasa adresa mea de mess insa nu stiu daca imi permit...oricum mai adaugi la numele de utilizator pe care il folosesc aici inca un d in fata legat adica ddana1810. Poate mai vorbim pe mess.Pa.

catalinaolteanu
15.02.2011, 17:00:03
si eu am nunta pe 21 aug la Advantage. Cu foto-video-muzica tot asa am patit, ne tot amana si n-am mai asteptat....am gasit ceva avantajos...... Sper sa fie bine nunta....am emotii :">

miraaaa
20.02.2011, 17:22:38
Buna Catalina! Tu cand ai fost sa semnezi contractul? Noi urma sa ne intalnim pe 14 februarie cu domnul Andrei sa stabilim alte detalii si a zis k ne da si cd-uri sa ne convingem in privinta sonorizarii si a filmatului, dar, din pacate, m-am imbolnavit si nu am putut ajunge. Oricum, si noi ne-am gasit muzica, foto si filmat in alta parte. Succes la pregatiri!

mariuca_eu
24.02.2011, 14:51:35
Ma poate ajuta cineva in legatura cu mai multe informatii despre acest restaurant..orice informatie este binevenita...poate va ajuta adresa de mess....mariuca_eu...chiar as vrea sa ma ajute cineva in legatura cu acest rest. Multumesc

pretty_women
27.02.2011, 16:54:28
Vad ca nici pana in prezent nu a reusit sa aduca cd/ul.
cand am semnat contractul mi s/a spus ca la sfarsitul lui ianuarie vom avea cd/ul demonstrativ,am sunat sa intrebam si mi s/a spus ca nu/i place lui cum a iesit si iar ne/a amanat..
In prezent am incheiat contract si pentru formatie si pentru filmare .
Sper sa iasa totul ok cu sala .

Astept sa relatati cum iese la voi ..eu mai am pana in octombrie.:d

catalinaolteanu
25.03.2011, 13:42:10
Buna miraaaa . Contractul l-am semnat prin oct 2010. nu stiu exact data. Azi 25 martie am primit un sms cu promotie Advantage: formatie+video+foto 3250ron . noi deja avem semnat cu altii pr muzica si foto-video. Sper sa fie serios astia de la Advantage.... Am emotii8-}:">

clara24
30.04.2011, 09:15:17
Buna miraaaa . Contractul l-am semnat prin oct 2010. nu stiu exact data. Azi 25 martie am primit un sms cu promotie Advantage: formatie+video+foto 3250ron . noi deja avem semnat cu altii pr muzica si foto-video. Sper sa fie serios astia de la Advantage.... Am emotii8-}:">

buna catalina, si eu am nunta la avantage pe 20 august.deja incep emotiile. tu ce stii de wisky, trebuie sa il cumparam noi, ca nu as vrea sa ma trezesc cu surprize. poate pastram legatura si aflam de pe forum de la alte miresici cum a fost nunta lor la acest restaurant.

dana1810
05.05.2011, 12:04:59
Nu mai e mult si vine ziua cea mare...inca o luna ...o saptamana si 3 zile,sper sa fie bine cu cei de la restaurant...am putine emotii...:-SS

dana1810
26.05.2011, 17:05:36
Imi poate spune cineva daca au mai aflat ceva de la Andrei ( de la Avantage):-\...era vorba sa ne cheme sa vedem meniul....insa pauza...nu mai stiu nimic si acum vreo 2 saptamani:-" l-am sunat si a zis ca pana pe 15 mai suna/ trimite mesaj/:)....deja incep sa am emotii:-SS...de vin stie cineva e bun/nu e bun...sa stiu daca mai cumpar in plus sa avem pentru orice eventualitate...;)) Astept un raspuns, daca mai stie cineva ceva in plus....[-o<

clara24
26.05.2011, 18:21:10
cand am fost ultima data zicea ca nu crede ca mai face degustare, ca nu prea are cum sa cheme tot personalul in timpul saptamanii, si in weekend sunt nunti. cica ne va arata doar poze cu meniul.asta am aflat. mai astept noutati si pareri in legatura cu nuntile la avantage. mult spor la pregatiri si o nunta cat mai frumoasa tuturor miresicilor din acest an!

dana1810
26.05.2011, 18:28:27
cand am fost ultima data zicea ca nu crede ca mai face degustare, ca nu prea are cum sa cheme tot personalul in timpul saptamanii, si in weekend sunt nunti. cica ne va arata doar poze cu meniul.asta am aflat. mai astept noutati si pareri in legatura cu nuntile la avantage. mult spor la pregatiri si o nunta cat mai frumoasa tuturor miresicilor din acest an!

:O:-<si cand ai fost? al meu (Dragos) a vorbit cu Andrei pe la inceputul lui mai si i-a zis k va trimite mesaj cand sa venim:[email protected] ...deci nu i-a zis ca nu se mai face degustare...acum nu stiu ce sa mai inteleg8-}...deja incepe sa faca figuri?:-w:-?n-ar fi frumos din partea lui...#-o:-s>:Pnici nu vreau sa ma gandesc daca vor fi probleme in capul cui se vor sparge oalele #-o:[email protected]:((:-SS:hm::gen_16::no_04::gen_07:

clara24
27.05.2011, 08:42:01
am fost la inceputul lui mai cred pe acolo si a zis ca nu mai face nici o degustare, apoi l-am sunat in 2 weekenduri sa trecem sa vedem sala inainte de nunta cum e aranjata si tot zicea ca nu se poate, de acum am sa merg direct acolo. a dat piatra aia jos de pe pereti, si vrea sa puna tablouri si cam atat cu schimbarile .

dana1810
27.05.2011, 15:49:00
am fost la inceputul lui mai cred pe acolo si a zis ca nu mai face nici o degustare, apoi l-am sunat in 2 weekenduri sa trecem sa vedem sala inainte de nunta cum e aranjata si tot zicea ca nu se poate, de acum am sa merg direct acolo. a dat piatra aia jos de pe pereti, si vrea sa puna tablouri si cam atat cu schimbarile .

:OVorbesti serios, a dat piatra jos de pe pereti?Eu de asta am ales restaurantul...ca imi placea cum vine cu piatra aia pe pereti...deja incep sa o iau razna:-L:(:madlaugh:...peste 2 saptamani am nunta si aflu tot felul de lucruri.:(:wacko::no_02::gen_13:..acum localul va arata dezastruos:no_04::gen_02:[-X...nu va fi deloc cum mi l-am imaginat eu...si ar fi putut sa anunte si el...sa zica...ba fraierilor vedeti ca modific ce e mai important din decor...:((Eu ce fac acum, toti imi vor sari in cap...deja nimic nu mai e cum am sperat#:-S:-SS:-w/:):((

clara24
27.05.2011, 18:59:25
da stiu, si mie imi placea foarte mult piatra aia pe pereti, era ceva specific, am ramas dezamagita cand am vazut sala fara ea...nu mai e aceaasi. si eu tot de aia am ales restaurantul, era ceva deosebit cu peretii, dar na........stai linistita, nunta merge inainte si trebuie sa fie super oricum e cea mai frumoasa zi.

catalinaolteanu
03.06.2011, 11:33:25
Clara de wisky ne-a zis de cand am semnat contractul ca trebuie sa cumparam daca tinem neaparat sa avem.....din ce am auzit aici despre restaurant.... incep sa am emotii ...dak vrei sa tinem legatura mai usor id-0ul meu e catalina.vasea . pup

despre renovare ne-a zis ca schimba doar podeaua .... cum sa nu ai voie sa vezi cum e aranjat restaurantul inainte de nunta? e nunta lor sau a noastra.,..nici nu ma gandesc sa nu merg cu catva ore inaiunte sa vad restaurantul. .... nu vreau sa am surprize cand ajung invitatii ......
incep sa am indoieli in legatura cu restaurantul .......poate ne da dana informatii mai noi ... ca are nunta curand

dana1810
03.06.2011, 16:23:44
despre renovare ne-a zis ca schimba doar podeaua .... cum sa nu ai voie sa vezi cum e aranjat restaurantul inainte de nunta? e nunta lor sau a noastra.,..nici nu ma gandesc sa nu merg cu catva ore inaiunte sa vad restaurantul. .... nu vreau sa am surprize cand ajung invitatii ......
incep sa am indoieli in legatura cu restaurantul .......poate ne da dana informatii mai noi ... ca are nunta curand[/QUOTE]

Buna, am fost ieri si am stabilit meniul...sper sa fie ok...desi m-a enervat la culme cand a fost vorba de huse...as fi vrut sa fie baza ( fata de masa) prima alba si cea micuta de deasupra crem dar a zis k niciodata nu a avut asa ceva ei...pe naiba...dar culmea a vut grija sa stearga toate pozele vechi si nu am fost inspirata sa le salvez...apoi la nuanta de verde...nu au avut niciodata din alt material decat ce e in pozele actuale...iar minte...dar ma rog...mai multe detalii va spun cand am mai mult timp...vinul la degustat al meu...tata si nasul...insa tata nu prea a fost multumit...si noi vom avea si vinul nostru...dar merge si al lor...cam asta a fost ieri...mai multe dupa nunta...am luat si gaina+colacii si mai au ulei,orez etc...ei la 115 lei,sper sa fie ok,tinem legatura.Sala e draguta...mai mult imi placea inainte dar na...asa a fost sa fie.

miraaaa
19.06.2011, 22:19:25
Buna! Am avut nunta aseara. A fost minunat!!! Toti invitatii ne-au spus ca am avut o nunta superba. <:-P

clara24
20.06.2011, 09:00:41
buna miraa! casa de piatra! ne poti da mai multe detalii? cum a fost mancarea, farfuriile au fost pline? servirea....mai suntem miresici pentru care se apropie nunta si asteptam noutati in legatura cu restaurantul

catalinaolteanu
20.06.2011, 09:12:11
casa de piatra miraa, ma bucur ca a iesit nunta super, asteptam detalii...... pupici>:D<:">:*

miraaaa
25.06.2011, 17:35:19
Buna! Scuze k raspund atat de tarziu, azi m-am intors din luna de miere...am cutreierat tara :). Primul fel de mancare a fost mai "slabut", in ceea ce priveste cantitatea, insa a compensat prin celelalte 3 feluri super gustoase. Asa k sa nu intrati in panica.Vinul a fost foarte bun. Chelnerii au fost f atenti si mereu aduceau bautura atunci cand se termina. La tort noi am ales "Padurea Neagra", insa in seara nuntii am primit altceva: de 100 de ori mai delicios. Era cu fructe, portocale, kiwi, frisca si blatul cu stafide. Foarte bun! Noi nu am avut multe persoane, f multe ne-au spus k nu vin:( cu toate k acum vreo cateva luni bagam mana in foc k nu vor lipsi...Am avut 75 de persoane, dar sala a fost atat de frumos aranjata, incat parea plina si foarte eleganta. A fost superb! Multi spun k la nunta ta nu prea te distrezi pentru k esti stresat, ai emotii...Noi chiar ne-am distrat!!! Un sfat: incercati sa fiti mereu pe ringul de dans langa invitati, se vor simti f bine alaturi de voi. Pooop!

catalinaolteanu
30.06.2011, 08:48:29
ma bucur ca v-ati distrat, si eu ma voi distra, mi-am luat papuci de dans :D:D:D

pretty_women
05.07.2011, 20:27:42
Casa de piatra! Sa fiti fericiti!!

catalinaolteanu
01.09.2011, 09:15:32
Buna dinou.... a trecut si nunta noastra.... foarte frumoasa... restaurantul e frumos, mi-a placut cum a aratat in noaptea nuntii .... a fost apreciat si de invitati .... ospatarii au fost atenti, bautura la discretie, nu a avut timp sa lipseasca de pe mese, mancarea buna, tortul foarte superb si gustos ..totul a fost foarte bine ...ne-am simtit minunat .... Casa de piatra tuturor. pupici!!!! 48683248683348683448683548683648683748683848683948 6840486841486842486843486844

bubulina0506
01.09.2011, 13:43:44
catalina zi-mi si mie cum a fost antreul si felurile de mancare...a-ti luat de la ei si pachetul foto video muzica?..si casa de piatra

pretty_women
01.09.2011, 22:01:54
Buna dinou.... a trecut si nunta noastra.... foarte frumoasa... restaurantul e frumos, mi-a placut cum a aratat in noaptea nuntii .... a fost apreciat si de invitati .... ospatarii au fost atenti, bautura la discretie, nu a avut timp sa lipseasca de pe mese, mancarea buna, tortul foarte superb si gustos ..totul a fost foarte bine ...ne-am simtit minunat .... Casa de piatra tuturor. pupici!!!!

Ati fost niste scumpi!!!! Casa de piatra in continuare :P !!!
Ma bucur sincer sa aud ca servirea si tot ce a tinut de restaurant a fost ok.
Daca ai putea sa pui o poza per ansamblu ,cu amenajarea salii ti-as fi recunoscatoare!
>:D<:gen_19::*

spanuoana
03.09.2011, 20:50:13
buna.sunt noua pe acest forum. a avut cineva pachetul cu dj+foto+video de la restaurantul avantage? sunt priceputi?

catalinaolteanu
05.09.2011, 20:57:45
buna.... aici mai multe poze
https://picasaweb.google.com/106119133785568254258/Petrecere21Aug2011
:*:*:*:*:*:*

pretty_women
05.09.2011, 23:23:23
Se observa din poze voia buna si distractia!!!
Va doresc sa ramaneti mereu asa de indragostiti si veseli!
Toata stima pentru voi!

Eu am emotii cu caru stiind ca mai am o luna si un pic pana la eveniment :D
Sper sa iasa bine si la mine !

P_Mihaela82
30.09.2011, 23:26:40
Buna,
la pachetul formatie-foto-video iti pot spune ca am primit un SMS referitor la cd_ul de prezentare pe care il poti vedea doar la ei si despre concursul organizat ptr. cei ce achizitioneaza acest pachet.
Am luat legatura cu domnul Andrei, am vazut ce contine intregul pachet si sunt foarte multumita.
<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

adriana_h2004
15.10.2011, 22:32:11
Buna dinou.... a trecut si nunta noastra.... foarte frumoasa... restaurantul e frumos, mi-a placut cum a aratat in noaptea nuntii .... a fost apreciat si de invitati .... ospatarii au fost atenti, bautura la discretie, nu a avut timp sa lipseasca de pe mese, mancarea buna, tortul foarte superb si gustos ..totul a fost foarte bine ...ne-am simtit minunat .... Casa de piatra tuturor. pupici!!!! 48683248683348683448683548683648683748683848683948 6840486841486842486843486844

Buna Catalina,
Ti-am vazut pozele, foarte frumoase. Cred ca nu ma insel, dar din vedere te cunosc...Cred ca ai invatat
in Sc. Generala Dimitrie Sturdza 43 si stateai prin cartier prin apropiere. O alta mare supriza pt mine a fost sa vad ca lucrezi la Misavan si pe Lilisi sotul printre invitatii tai. Acolo am lucrat si eu imediat dupa ce am terminat liceul si Lili mi-a fost una din colege.
Va doresc casa de piatra si multa sanatate .

elena.cucoranu
06.08.2013, 21:13:39
buna...cine imi poate spune si mie pareri recente despre restaurantul avantage? legate de servire..de meniu....daca a avut cineva luata si formatia si fotografii de acolo?poate niste poze din sala ...mi-ar fi de folos...va multumesc

natalia_carpic
11.09.2013, 17:27:07
buna...cine imi poate spune si mie pareri recente despre restaurantul avantage? legate de servire..de meniu....daca a avut cineva luata si formatia si fotografii de acolo?poate niste poze din sala ...mi-ar fi de folos...va multumesc

eu am luat sala de la Avantage pt anul viitor, par ok si ca pret si ca ce ofera... nu am discutat inca personal cu ei, a fost mama, insa trebuie stabilite toate detaliilecu ei inainte de nunta ca sa nu avem surprize, in rest avem si pachetul foto video+formatie. formatia pare bunicica , sper sa fie totul bine. daca mai are si altcineva mai multe informatii recente, sa le impartiti cu noi

elena.cucoranu
11.09.2013, 20:26:50
eu am luat sala de la Avantage pt anul viitor, par ok si ca pret si ca ce ofera... nu am discutat inca personal cu ei, a fost mama, insa trebuie stabilite toate detaliilecu ei inainte de nunta ca sa nu avem surprize, in rest avem si pachetul foto video+formatie. formatia pare bunicica , sper sa fie totul bine. daca mai are si altcineva mai multe informatii recente, sa le impartiti cu noi

asa am si eu tot pentru la anu...am vb personal...dar inca nu toate detaliile pe ce data ai?

fely2013
10.10.2013, 20:46:29
Buna viitoare miresici si foste ,

Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi referitoare la inchirierea acestui restaurant. Ma adresez in special celor care au facut nunta aici. Intentionez sa fac si eu la anul...Destre formatie si foto-video aveti vreo idee cum sunt aceste servicii ? Mi se pare foarte avantajos...Ms

elena.cucoranu
12.10.2013, 12:48:35
Buna viitoare miresici si foste ,

Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi referitoare la inchirierea acestui restaurant. Ma adresez in special celor care au facut nunta aici. Intentionez sa fac si eu la anul...Destre formatie si foto-video aveti vreo idee cum sunt aceste servicii ? Mi se pare foarte avantajos...Ms

Am inchiriat si eu acest restaurant pentru la anul pe 20 septembrie.Am optat si pentru pachetul cu foto video. La fel ca tine asstept raaspunsuri dee la miresicile care au mai avut nunta aici.

fely2013
15.10.2013, 13:56:02
Buna, Eu am nunta pe 14 iunie 2014...am luat si eu pachetul foto-video. Am fost la o proba a formatiei si fata canta destul de bine...dar as vrea sa stiu si impresiile miresicilor care au facut nunta la acelasi restaurant. Poate ne ajuta cu cateva sfaturi, sugestii ...Le vom ramanem recunoscatoare noi, cele care urmam sa trecem prin aceleasi emotii cum au trecut si ele...Numai bine !

elena.cucoranu
16.10.2013, 20:40:25
Buna, Eu am nunta pe 14 iunie 2014...am luat si eu pachetul foto-video. Am fost la o proba a formatiei si fata canta destul de bine...dar as vrea sa stiu si impresiile miresicilor care au facut nunta la acelasi restaurant. Poate ne ajuta cu cateva sfaturi, sugestii ...Le vom ramanem recunoscatoare noi, cele care urmam sa trecem prin aceleasi emotii cum au trecut si ele...Numai bine !

crede-ma astept si eu de ceva timp un sfat dar nimic...poate pana la anul o sa avem noroc..pup:)

fely2013
29.10.2013, 17:37:43
Fetelor, ne ajutati si pe noi cu detalii proaspete despre acest restaurant. Va ramanem recunoscatoare, noi cele care asteptam cu nerabdare petrecerea noastra...toate cele bune