PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti Piatra Neamt

onutza19
13.10.2008, 10:26:28
Dragele mele,

Deschid un nou subiect, important pt ca sta la baza inceperii pregatirilor pentru nunti. De aceea as dori sa dicutam despre agentiile de organizare a nuntilor din Piatra Neamt. Cu cine ati lucrat? Cine v-a multumit...si cine nu:D . Care agentie are cel mai bun raport calitate (frumusete)-pret!
Astept parerile si pozele voastre!
Multumesc

deliutza_miresica
16.10.2008, 11:51:08
Dragele mele,

Deschid un nou subiect, important pt ca sta la baza inceperii pregatirilor pentru nunti. De aceea as dori sa dicutam despre agentiile de organizare a nuntilor din Piatra Neamt. Cu cine ati lucrat? Cine v-a multumit...si cine nu:D . Care agentie are cel mai bun raport calitate (frumusete)-pret!
Astept parerile si pozele voastre!
Multumesc
eu inca nu am vb cu nimeni dar din cate am inteles este in tg neamt o firma D&D si am inteles ca sunt f buni in ceea ce priveste amenajarea localului am sa merg sa vb si o sa iti spun daca o sa te intereseze :* spor la pregatiri

Madutzu
28.10.2008, 10:43:22
Buna!

Am mai scris despre ei, dar merita sa ma repet: noi am lucrat cu agentia Boema Design si consider ca au facut treaba foarte buna:
- au decorat biserica, sala, scarile si baile;
- ne-au furnizat si decorat aranjamentele pentru mese, lumanarile, buchetele (5 la numar: mireasa, nasa si 3 domnisoare de onoare);
- cocardele si place-cardurile au fost tot de la ei;
- toate de mai sus conform contract si la un pret mai mult decat rezonabil.
Ce m-a impresionat este ca ne-au dat si un bonus: covor rosu la biserica si casuta pt bani la restaurant, plus sfaturi de mare ajutor pe parcursul organizarii petrecerii.
Fotograful si cameramanul ne-au fost recomandati tot de Boema; am sa scriu si despre ei in topicul cu pricina.
Daca vreti datele de contact sau alte detalii, va rog sa-mi scrieti.

Pup,

crisalen
15.11.2008, 21:06:45
buna. ai putea sa-mi dai si mie o adresa a firmei respective? am nunta in februarie... nu sunt din piatra. si nu gasesc nimic despre ei pe net. mercic

Madutzu
16.11.2008, 17:31:49
buna. ai putea sa-mi dai si mie o adresa a firmei respective? am nunta in februarie... nu sunt din piatra. si nu gasesc nimic despre ei pe net. mercic

Ti-am raspuns pe privat, nu cumva sa sterga moderatorii adresa. :)

crisalen
16.11.2008, 17:48:42
Ti-am raspuns pe privat, nu cumva sa sterga moderatorii adresa. :)
multumesc mult. esti o draguta :)

niela
09.12.2008, 22:22:24
eu mi-am organizat nunta singura pentru ca am lucrat in domeniu...cap coada -si a iesit si ieftin si super lux,cred ca-mi luau alte agentii vreo suta si ceva de mil tot ce am facut eu,la ce preturi exorbitante au astia care fac afaceri din asta
[...]
Imi place ce fac si sincer poate va convingeti ca nu vorbesc aiurea cand spun ca puteti sa faceti ce vreti cu banuti putini,fara sa-i imbogatiti pe altii.
[...] si chiar a iesit ceva deosebit...o sa vedeti cele interesate
va pup

niela
09.12.2008, 23:45:54
daca aveti nevoie de ajutor sa cautati ceva puteti sa ma intrebati ca va ajut cu placere sau pe alte miresici de aici care si-au organizat nunta singure ca pe mine m-au ajutat mult sfaturile lor si mi-a iesit foarte fain..
am avut o gramada de surprize ptr invitati si lucruri inedite cum au mai avut si alte miresici....
nu mai zic nimic ca poate cred fetele ca-mi fac reclama la nunta mea:))cu toate ca nu e un brand,nimic.../doar sunt incantata de cum a iesit si vreau sa ajut pe cine are nevoie
cautati bine pe site fiecare idee ptr ca gasiti o gramada

AlinaAndreea525
15.01.2009, 15:05:57
Buna Niela,

Eu am nunta in Piatra pe 30 mai si ma gandeam sa fac cam ce ai facut si tu. Deocamdata eu am facut invitatiile, marturiile, pernuta de inele, carduri de masa si toate cele chestii mici. As vrea insa ca la restaurant sa am anumite fete de masa si huse de scaune si niste decoruri si nu prea stiu cum sa fac. Ma gandesc ca e scump sa cumpar eu material pentru tot si sa le fac la croitor. Plus de asta eu nu stau in Romania si voi veni in tara doar cu 2 saptamani inainte de nunta cat sa depun actele pentru cununia civila. Va fi in aceeasi zi cununie civila, cununie religioasa la Sf. Ioan Domnesc si apoi petrecere. Mai vreau si sedinta foto inainte de cununia civila si in ritmul asta nu as avea cand sa ma ocup de ornatul salii....poate ai ceva sugestii pentru mine. Ah si ce surprize ai pregatit pentru invitati?;;)

Alina

AlinaAndreea525
15.01.2009, 15:09:06
Pentru Madutzu,

Am vazut ca ai avut cununia religioasa la Sf Ioan Domnesc. Ma poti ajuta cu niste informatii? As vrea sa stiu cam cum arata in interior, daca au cor, daca putem duce niste cosulete cu flori sa le punem in biserica sa fie frumos si orice atlceva crezi ca mi-ar puttea fi de folos.
Multulmesc,
Alina

Madutzu
16.01.2009, 12:13:40
Pentru Madutzu,

Am vazut ca ai avut cununia religioasa la Sf Ioan Domnesc. Ma poti ajuta cu niste informatii? As vrea sa stiu cam cum arata in interior, daca au cor, daca putem duce niste cosulete cu flori sa le punem in biserica sa fie frumos si orice atlceva crezi ca mi-ar puttea fi de folos.
Multulmesc,
Alina

Inauntru e frumos: arata ca orice biserica veche, cu peretii usor innegriti si picturi deosebite. Ca sa-ti raspund punctual:
- au cor si canta foarte frumos;
- poti decora cu ce vrei tu in interior: mie mi-au adus decoratorii covoras rosu (nu stiu cat de potrivit e intr-o biserica, dar ma rog...), niste stalpi din fier forjat cu aranjament floral in partea de sus si cateva cosulete cu flori. Daca te uiti la pozele de la nunta ai sa vezi despre ce vorbesc.

Ai mai putea sa decorezi cu flori arcada metalica de afara de la intrare si sa pui niste stalpisori mici cu tul si flori de la arcada la usa bisericii. Avand in vedere ca nunta e in mai, vremea va fi alaturi de tine. La mine era cam rece si statea sa ploua asa ca am decorat numai interiorul.

Te pup,

AlinaAndreea525
17.01.2009, 10:37:39
Multumesc pentru informatii. Acum stiu la ce sa ma astept si parca m-am mai linistit ca tare stresata mai sunt cu organizarea nuntii:-s
Alina

AlinaAndreea525
17.01.2009, 11:13:49
M-am uitat la pozele de nunta ta Madutzu si sunt foarte frumoase. Ador rochitica ta si dupa cum se vede toata lumea s-a distrat de minune. Tare mi-as dori sa fie la fel si la mine.
Mai am o intrebare. Din poze arata ca si cum ati facut cununia civila in biserica. Asa e? Eu asa as fi vrut sa fac astfel insa cand a intrebat tatal meu la starea civila, i-au spus ca se poate numai daca ducem la primarie o hartie care sa spuna ca unul dintre noi e bolnav sau are un handicap si nu se poate deplasa si la starea civila. Si daca ni se aproba atunci vine ofiterul starii civile la biserica. Am fost cam dezamagita cand am auzit asta pentru ca noi nu avem astfel de probleme deci nu intrunim cerintele. La tine cum a fost?

pupici,
Alina

Madutzu
18.01.2009, 11:17:31
M-am uitat la pozele de nunta ta Madutzu si sunt foarte frumoase. Ador rochitica ta si dupa cum se vede toata lumea s-a distrat de minune. Tare mi-as dori sa fie la fel si la mine.
Mai am o intrebare. Din poze arata ca si cum ati facut cununia civila in biserica. Asa e? Eu asa as fi vrut sa fac astfel insa cand a intrebat tatal meu la starea civila, i-au spus ca se poate numai daca ducem la primarie o hartie care sa spuna ca unul dintre noi e bolnav sau are un handicap si nu se poate deplasa si la starea civila. Si daca ni se aproba atunci vine ofiterul starii civile la biserica. Am fost cam dezamagita cand am auzit asta pentru ca noi nu avem astfel de probleme deci nu intrunim cerintele. La tine cum a fost?

pupici,
Alina

A fost la fel si la noi! :-" Am tot intrebat daca se poate si mi-au spus aceeasi "poezie", insa niciunul din noi nu era bolnav. Cu o zi sau 2 inainte sa depunem actele, mama sotului meu s-a dus la Starea Civila sa intrebe pe la ce ora sa mergem sa ne programam si, fara sa vrea, a vazut lista nuntilor din ziua respectiva, 90% din ele avand cununia civila la biserica;-); deci se putea, ca doar nu erau toti mirii in incapacitate de a se deplasa, nu?! Cu toate acestea, am respectat cerinta de a depune cerere si am scris in ea ca bunica nu se poate deplasa decat cu ajutorul unui cadru (adevarat, de altfel) si de aceea dorim sa avem ambele ceremonii in acelasi loc, la biserica. Ni s-a aprobat, fara interventii. Cred ca pana la urma asta e doar o formalitate, insa n-o mai respecta nimeni. Pe cei de la Starea civila nu-i intereseaza ce scrii tu in cerere, daca ti se aproba de la Primarie, e totul in regula. Si nici n-am auzit de cineva care sa fi facut cerere si sa i se fi respins.
Ma bucur ca place rochita mea, am cautat-o mult si cand am gasit-o am stiut ca ea e THE ONE. Acum mi-e asa ciuda cand o vad si stiu ca n-o mai pot purta...pana la nunta de argint!;)) cel putin asta e provocarea!

AlinaAndreea525
18.01.2009, 14:04:42
Aha! Multumesc mult pentru informatie. Te mai deranjez cu o intrebare. Cat a durat la primarie de cand ati depus cererea si pana ati primit aprobarea cu care trebuie mers la starea civila. Te intreb pentru ca vrem sa ne luam biletele de avion pentru venit in tara si de la starea civila ziceau ca trebuie sa depunem actele cu fix 10 zile inainte de nunta, plus 2 zile pentru analize. Dar si eu am o bunica bolnava care nu se poate deplasa deci as vrea sa incerc cu cererea dar trebuie sa stiu cat dureaza pana se aproba ca eventual sa venim si mai devreme.
pupici
Alina

Madutzu
19.01.2009, 10:38:24
Aha! Multumesc mult pentru informatie. Te mai deranjez cu o intrebare. Cat a durat la primarie de cand ati depus cererea si pana ati primit aprobarea cu care trebuie mers la starea civila. Te intreb pentru ca vrem sa ne luam biletele de avion pentru venit in tara si de la starea civila ziceau ca trebuie sa depunem actele cu fix 10 zile inainte de nunta, plus 2 zile pentru analize. Dar si eu am o bunica bolnava care nu se poate deplasa deci as vrea sa incerc cu cererea dar trebuie sa stiu cat dureaza pana se aproba ca eventual sa venim si mai devreme.
pupici
Alina

Si noua ne-au zis si au insistat tot pe fix 10 zile inainte de data casatoriei, adica joi din saptamana anterioara si in functie de asta ne-am luat si noi concediu. Insa mama sotului meu a descoperit ca se depusesera actele si cu 11 zile inainte, adica miercuri, si abia mai erau ore disponibile pentru cununii. Dupa mult taraboi, ca una au spus si alta au facut, s-a gasit o ora si pentru noi, in conditiile in care fuseseram prezenti joi la ora 8 acolo, dupa cum ni se spusese. Iti spun toate asta ca sa stii la ce sa te astepti. Eu ti-as recomanda sa ai toate actele gata cu 11-12 zile inainte de cununie si sa mergi cu ele in dinti la Starea Civila sa vezi ce se intampla ca sa nu ai suprize neplacute. Cererea s-a aprobat parca in aceeasi zi, sau a doua zi, nu mai stiu exact. Oricum, cererea am lasat-o la Starea Civila in ziua in care am depus actele, de acolo a plecat la Primarie si apoi s-a intors aprobata la Starea Civila. Nu cred ca trebuie sa vii mai devreme special pentru cerere, ca oricum mai devreme de depunerea actelor nu ti-o primeste.
Pentru alte intrebari, scrie-mi si-am sa ma straduiesc sa-ti spun tot ce ai nevoie.

Te pup,

AlinaAndreea525
19.01.2009, 13:56:44
Multumesc Madutzu!
Ce idiotenie, sa spuna ceva si sa faca altceva. Dar bine, nu ar fi prima data cand aud de chestii de genul asta in relatia cu autoritatile:-L Noroc ca te-am gasit pe tine cu informatii asa pretioasa ca altfel sigur imi luam si eu tzeapa la Starea Civila. Multumesc mult de tot. Esti o dulce!
Cam cat a durat cununia civila in biserica? Noi avem la ora 17 programarea la biserica. Intreb cat dureaza cununia civila pentru ca avem invitati care vin din Slatina si vor sa ajunga obligatoriu la aia religioasa dar nu neaparat si la aia civila. In functie decat dureaza civila mai castiga si ei ceva timp pe drum.
Pupici dulci,
Alina

Madutzu
20.01.2009, 09:34:33
Multumesc Madutzu!
Ce idiotenie, sa spuna ceva si sa faca altceva. Dar bine, nu ar fi prima data cand aud de chestii de genul asta in relatia cu autoritatile:-L Noroc ca te-am gasit pe tine cu informatii asa pretioasa ca altfel sigur imi luam si eu tzeapa la Starea Civila. Multumesc mult de tot. Esti o dulce!
Cam cat a durat cununia civila in biserica? Noi avem la ora 17 programarea la biserica. Intreb cat dureaza cununia civila pentru ca avem invitati care vin din Slatina si vor sa ajunga obligatoriu la aia religioasa dar nu neaparat si la aia civila. In functie decat dureaza civila mai castiga si ei ceva timp pe drum.
Pupici dulci,
Alina

;)) cu tot cu citirea drepturilor familiei....cam 5 minute!!! noi am avut civila la 16:45 si religioasa la 17:00. De obicei, cununia civila nu dureaza mai mult de 10-15 minute, cred ca depinde de cine oficiaza, de stilul de a vorbi si de cat de mult se grabeste ofiterul la urmatoarea cununie. Culmea, la noi a fost foarte lejer si tot a durat putin.

AlinaAndreea525
20.01.2009, 13:30:58
Ah atunci e super. Lasam religioasa la 17 si primele 10-15 min va fi aia civila. Merci mult pentru ajutor.

Pupici
Alina

deliutza_miresica
25.01.2009, 10:20:16
mai stiti ceva agentii catering din piatra neamt sau targu neamt?a venit timpul sa rezolv si problema asta si vad ca tot se prelungeste perioada asta si nu imi convine nimic cat ar ajunge amenajarea unei sali in limita bunului gust asa ...:-<

Lorryy
07.02.2009, 19:57:11
Salutare fetelor!

Sunt noua pe site..chiar azi mi-am facut cont aici pentru ca si eu o sa devin curand miresica ;;) si deja incep sa imi fac griji :)
Nunta o sa fie in Tg Neamt si vreau sa caut o firma care se ocupa cu decoratul salii. Am inteles ca este o florarie D&D care se ocupa si cu asa ceva; ce doresc eu sa aflu e daca cineva a apelat la serviciile lor, cum sunt si daca are cineva mai multe detalii despre aceasta firma ( nr tel sau website). Va multumesc si astept cu nerabdare sfaturile!

deliutza_miresica
10.02.2009, 21:29:18
Salutare fetelor!

Sunt noua pe site..chiar azi mi-am facut cont aici pentru ca si eu o sa devin curand miresica ;;) si deja incep sa imi fac griji :)
Nunta o sa fie in Tg Neamt si vreau sa caut o firma care se ocupa cu decoratul salii. Am inteles ca este o florarie D&D care se ocupa si cu asa ceva; ce doresc eu sa aflu e daca cineva a apelat la serviciile lor, cum sunt si daca are cineva mai multe detalii despre aceasta firma ( nr tel sau website). Va multumesc si astept cu nerabdare sfaturile!
buna din nou eu am semnat deja contract cu D&D daca vrei nr de tel ti l trimit prin pm poop

Luanda
11.02.2009, 09:24:36
buna din nou eu am semnat deja contract cu D&D daca vrei nr de tel ti l trimit prin pm poop
Deliutza..poti sa ne spui cat te-a costat si ce ti-au oferit cei de la D&D?
Noi de abia pe 21 febr putem sa tragem o fuga sa vb cu ei.

Multumesc.

Lorryy
11.02.2009, 10:48:20

Multumesc mult deliutza pentru informatii...am vrut sa iti raspund la mesaj insa nu am putut, au zis ca trebuie sa am macar 10 mesaje scrise pe forum ca sa raspund la mesaj privat.
Oricum, cred ca o sa sun si eu astazi la D&D sa aflu mai multe.
Multumesc inca o data..esti o scumpica :*

deliutza_miresica
20.02.2009, 18:00:33
nu ai pt ce ma bucur ca ti am putu fi de folos spor la preagatiri<:-P

mirelaberes
10.05.2009, 01:05:26
buna fetelor delitza..am o rugaminte la tine..dami si mie nr de tel de la D&D sa iau legatura cu ei, sau iti las id meu de : ***********

mirelaberes
10.05.2009, 01:10:50
Buna!

Am mai scris despre ei, dar merita sa ma repet: noi am lucrat cu agentia Boema Design si consider ca au facut treaba foarte buna:
- ne-au furnizat si decorat aranjamentele pentru mese, lumanarile, buchetele (5 la numar: mireasa, nasa si 3 domnisoare de onoare);
Ce m-a impresionat este ca ne-au dat si un bonus: covor rosu la biserica si casuta pt bani la restaurant, plus sfaturi de mare ajutor pe parcursul organizarii petrecerii.
Fotograful si cameramanul ne-au fost recomandati tot de Boema; am sa scriu si despre ei in topicul cu pricina.

Pup,
buna madutza .am si io o rugaminte la tine, ai putea sa-mi dai si mie o adresa a firmei respective? am nunta in februarie... nu sunt din piatra. si nu gasesc nimic despre ei pe net. ms mult

Madutzu
12.05.2009, 10:12:14
buna madutza .am si io o rugaminte la tine, ai putea sa-mi dai si mie o adresa a firmei respective? am nunta in februarie... nu sunt din piatra. si nu gasesc nimic despre ei pe net. ms mult

Draga mea,

ti-am raspuns pe privat. :)

Pupici,

mirelaberes
14.05.2009, 13:43:02
buna madutza, ai putea sami ras la un msg poe privat..cam cat tea costat tot ce tiau facut ei? cat tea ajuns?

ali81
20.05.2009, 14:59:47
Buna Niela,

Eu am nunta in Piatra pe 30 mai si ma gandeam sa fac cam ce ai facut si tu. Deocamdata eu am facut invitatiile, marturiile, pernuta de inele, carduri de masa si toate cele chestii mici. As vrea insa ca la restaurant sa am anumite fete de masa si huse de scaune si niste decoruri si nu prea stiu cum sa fac. Ma gandesc ca e scump sa cumpar eu material pentru tot si sa le fac la croitor. Plus de asta eu nu stau in Romania si voi veni in tara doar cu 2 saptamani inainte de nunta cat sa depun actele pentru cununia civila. Va fi in aceeasi zi cununie civila, cununie religioasa la Sf. Ioan Domnesc si apoi petrecere. Mai vreau si sedinta foto inainte de cununia civila si in ritmul asta nu as avea cand sa ma ocup de ornatul salii....poate ai ceva sugestii pentru mine. Ah si ce surprize ai pregatit pentru invitati?;;)

Alina
Buna ! Am observat ca ai nunta la Balad'or...Te rog sa-mi spui si mie cum te-ai descurcat cu ei si la cat te-a ajuns in mare . As vrea sa fac si eu acolo ca am auzit ca e foarte misto pensiunea , dar nu stiu nimic despre mancare , servire , aranjatul salii...^:)^

manuro
20.05.2009, 22:57:28
Buna seara!
stie cineva ceva despre agentia belldecor din Piatra Neamt?
Am vazut site-ul lor si mi s-a parut interesant.
Va multumesc!

ali81
21.05.2009, 12:13:22
daca aveti nevoie de ajutor sa cautati ceva puteti sa ma intrebati ca va ajut cu placere sau pe alte miresici de aici care si-au organizat nunta singure ca pe mine m-au ajutat mult sfaturile lor si mi-a iesit foarte fain..
am avut o gramada de surprize ptr invitati si lucruri inedite cum au mai avut si alte miresici....
nu mai zic nimic ca poate cred fetele ca-mi fac reclama la nunta mea:))cu toate ca nu e un brand,nimic.../doar sunt incantata de cum a iesit si vreau sa ajut pe cine are nevoie
Zi-mi si mie ce ai facut , si eu as vrea sa imi fac cam tot singura , si pentru a cheltui mai putin (avand in vedere ca ne facem noi tot , si trebuie sa facem doua petreceri , una la el si una la mine , deci cheltuiala dubla) , dar si pentru ca imi place ideea...Si avand in vedere ca mai am timp as putea sa incep de pe acum sa imi fac cate ceva ... :*

Dyva_a
11.06.2009, 22:24:42
Si pe mine m-ar interesa niste agentii de catering din Piatra Neamt.

eli28
16.06.2009, 20:49:22
Stie cineva ceva despre agentia Mariage din Piatra Neamt? Vreau sa fac contract cu ei si vreau sa stiu daca sunt ok. Site-ul lor pare promitator ca si servicii. Ma intereseaza la ei huse si fete de masa ca de restul decoratiunilor ma ocup eu.

coraeu
01.08.2009, 00:04:20
si eu am avut tot pe 30 mai nunta :)))) Ce-a mai plouat! Asa-i? toti mi-au spus ca e belshug... inca-l mai ashtept! Nunta a iesit superba!

coraeu
02.08.2009, 20:53:52
Stie cineva ceva despre agentia Mariage din Piatra Neamt? Vreau sa fac contract cu ei si vreau sa stiu daca sunt ok. Site-ul lor pare promitator ca si servicii. Ma intereseaza la ei huse si fete de masa ca de restul decoratiunilor ma ocup eu.

In general cel mai bine e sa va duceti inainte de nunta la cateva agentii, vedeti poze, intrebati pretzuri, faceti un calcul si la urma va decideti. Firme sunt, nu va lasati inselati totusi de 500 ron in plus sau in minus. O data faceti nunta :))) A mea a iesit superba prin Mariage..

irina_maria_mitrofan
11.08.2009, 19:27:17

Buna.Si eu ma chinui cu pregatirile.Mi-ar prinde bine ceva ajutor....Putem vb pe privat?Sau p un mail, ceva?multumesc!:*

ralupono
18.08.2009, 13:17:09

Buna Niela,

Se pare ca esti o persoana fr curajoasa si asta imi doresc sa fac si eu. Sa incerc sa organizez singurica multe chestii. Sper ca ai timp sa imi oferi cateva raspunsuri la niste problemute care mie imi dau un pik bataie de cap.
de ex florile pt buchete, pt lumanari, invitati, aranajmentele pt mese. Vhiar mi-ar face palcere sa aflu parerea unei persoane care sa ocupat personal.

Multumesc frumos

arco_iris
20.08.2009, 22:43:47

A cata persoana care iti cere ajutorul sunt? :D:* oricum, te pup cu drag pentru bunavointa si mi-ar face placere sa invat cate ceva. Momentan inca nu m-am obisnuit cu ideea ca ma marit...dar cum timpul tace si trece...o sa-mi iau inima-n dinti. Dupa cateva ore de cautat pe internet sunt extenuata...psihic! Doamne-ajuta, sper sa ma descurc...iar daca o sa-ti faci mila cu cateva sfaturi...iti raman profund recunoscatoare:*
Acum, sincera sa fiu, nu stiu nimic, dar nimic-nimic :D Nici macar locul unde o sa fie...ce sa mai spun de rochie sau decoratiuni...uh...god help si...asteptam ziua cea mare :D By the way, cu cat timp ti-ai rezervat restaurantul? Oare e tarziu acum pentru anu viitor?
Te pupic

irina_maria_mitrofan
21.08.2009, 17:56:18
A cata persoana care iti cere ajutorul sunt? :D:* oricum, te pup cu drag pentru bunavointa si mi-ar face placere sa invat cate ceva. Momentan inca nu m-am obisnuit cu ideea ca ma marit...dar cum timpul tace si trece...o sa-mi iau inima-n dinti. Dupa cateva ore de cautat pe internet sunt extenuata...psihic! Doamne-ajuta, sper sa ma descurc...iar daca o sa-ti faci mila cu cateva sfaturi...iti raman profund recunoscatoare:*
Acum, sincera sa fiu, nu stiu nimic, dar nimic-nimic :D Nici macar locul unde o sa fie...ce sa mai spun de rochie sau decoratiuni...uh...god help si...asteptam ziua cea mare :D By the way, cu cat timp ti-ai rezervat restaurantul? Oare e tarziu acum pentru anu viitor?
Te pupic

Mi se pare mie sau Niela nu mai raspunde?
Nu cred ca e tarziu, dar ari fine sa vb cu cei de la restaurant daca inca nu stii unde pt ca lunile de vara sunt pline pt ei.:x

Lexa29
23.09.2009, 22:56:16
In general cel mai bine e sa va duceti inainte de nunta la cateva agentii, vedeti poze, intrebati pretzuri, faceti un calcul si la urma va decideti. Firme sunt, nu va lasati inselati totusi de 500 ron in plus sau in minus. O data faceti nunta :))) A mea a iesit superba prin Mariage..

Buna coraeu. Cum a fost agentia Mariage? Ca eu acum caut agentie si mi-a placut site-ul lor.

onutza19
06.10.2009, 12:30:02
Dragele mele,
Eu am avut nunta la Central, salon Belvedere. Si la inceput am fost revoltata pe cei de la Central deoarece nu m-au anuntat si am aflat de la un targ de nunti de contractul de exclusivitate cu cei de la Clipa. Am fost reticenta la inceput, dar apoi dupa ce am discutat cu Alina de la Clipa si i-am prezentat ce mi-as dori eu de la ei si i-am spus si de bugetul meu am ajuns la o varianta comuna. Iar rezultatul a fost foarte reusit. Eu una sunt foarte incantata de ei. Important este, indiferent cu cine ati lucra, sa spuneti ce ati vrea si sa ascultati si punctul lor de vedere.
Oricum o sa va atasez niste poze sa vedeti ce treaba buna au facut.
Felicitari celor de la Clipa!

juana_nic
07.10.2009, 09:25:18
Buna tuturor!
Lexa am vazut ca vroiai sa faci nunta la Casa Moldoveana, stii ceva despre ei.Ca si eu m-am gandit tot acolo sa fac, dar nu stiu prea multe.
As fi recunoscatoare celor care pot sa-mi spuna mai multe depre pensiune.
Multumesc!

ceraselad
08.10.2009, 14:16:33
Buna tuturor!
Lexa am vazut ca vroiai sa faci nunta la Casa Moldoveana, stii ceva despre ei.Ca si eu m-am gandit tot acolo sa fac, dar nu stiu prea multe.
Multumesc!

Am fost la o nunta acolo. Servicii impecabile, personal calificat, mi-a placut. Nu stiu in privinta pretului. Auzisem ca ar fi cam scumpi. Fotograf ai gasit? Dar muzica?

ralupono
08.10.2009, 16:09:49
Buna tuturor!
Multumesc!

eu o sa am nunta la Casa moldoveana!!

ralupono
08.10.2009, 16:13:33
Am fost la o nunta acolo. Servicii impecabile, personal calificat, mi-a placut. Nu stiu in privinta pretului. Auzisem ca ar fi cam scumpi. Fotograf ai gasit? Dar muzica?
imi poti spune cand ai fost la nunta?
eu o sa am nunta la anu..de abia astept...mi-e mi-a placut la nebunie acolo..si personalul si directoarea sunt super

ceraselad
09.10.2009, 12:10:59
imi poti spune cand ai fost la nunta?
eu o sa am nunta la anu..de abia astept...mi-e mi-a placut la nebunie acolo..si personalul si directoarea sunt super
In septembrie anul acesta. Ti-ai ales formatia? Dar fotograful?

ralupono
09.10.2009, 12:11:56
In septembrie anul acesta. Ti-ai ales formatia? Dar fotograful?

Cum a fost? chiar as vrea sa am parerea cuiva care a fost acolo.
da...formatia e de la casa moldoveana
si mi-am ales si foto-video

ai ceva poze de acolo?

ralupono
15.10.2009, 18:37:20
Buna tuturor!
Multumesc!

Eu o sa am nunta la Casa Moldoveana...<:-P<:-P<:-P
de abia astept.sunt fr incantata de locatie si de tot!!!
poate facem un thread cu fetele care fac la casa moldoveana;));));))
tu te-ai hotarat?

manu08
28.10.2009, 21:20:08
Cine stie unde e sediul de la Boema Design?sau dak aveti datele de contact va rog trim si mie pe privat pls^:)^
Ms mult>:D<

Maria_Gabriela
29.10.2009, 12:59:34
Dragele mele,
Eu am avut nunta la Central, salon Belvedere. Si la inceput am fost revoltata pe cei de la Central deoarece nu m-au anuntat si am aflat de la un targ de nunti de contractul de exclusivitate cu cei de la Clipa. Am fost reticenta la inceput, dar apoi dupa ce am discutat cu Alina de la Clipa si i-am prezentat ce mi-as dori eu de la ei si i-am spus si de bugetul meu am ajuns la o varianta comuna. Iar rezultatul a fost foarte reusit. Eu una sunt foarte incantata de ei. Important este, indiferent cu cine ati lucra, sa spuneti ce ati vrea si sa ascultati si punctul lor de vedere.

Buna.

Si eu sunt exact in situatia ta, tot asa reticenta am fost la inceput "cum e posibil sa imi impuneti agentia :no_04: ". Insa cand am luat legatura cu Alina si mi-a trimis cateva poze, si am discutat cu ea am fost foarte multumita de atitudinea si de dorinta ei de a ma ajuta.

Foarte frumos aranjament ai avut :)

irina_maria_mitrofan
08.11.2009, 13:11:34
Buna.

Si eu sunt exact in situatia ta, tot asa reticenta am fost la inceput "cum e posibil sa imi impuneti agentia :no_04: ". Insa cand am luat legatura cu Alina si mi-a trimis cateva poze, si am discutat cu ea am fost foarte multumita de atitudinea si de dorinta ei de a ma ajuta.

Foarte frumos aranjament ai avut :)

As vrea si eu ceva preturi de la Clipa.Deocamdata sunt in "cautari" dar daca sunteti dragute sa imi trimiteti si mie pe privat ceva oferte, as fi foooooooooarte recunoscatoare!:)):-?

irina_maria_mitrofan
13.11.2009, 20:34:11
Daca e cineva care nu a gasit inca foto-video, va pot recomanda pe cineva.Care, by the way, va ofera o sedinta foto gratuita.....:*<:-Pinainte de nunta, adica acum.....Probeaza fotograful!;;)

crina_marina
16.11.2009, 14:18:23
salut fetelor.va rog mult spuneti-mi si mie unde gasesc o firma de decorat restaurantul....care sunt cei mai buni din roman?caut de ceva vreme dar nu am gasit nimic.multumesc mult

inet
16.11.2009, 17:52:53
Daca e cineva care nu a gasit inca foto-video, va pot recomanda pe cineva.Care, by the way, va ofera o sedinta foto gratuita.....:*<:-Pinainte de nunta, adica acum.....Probeaza fotograful!;;)

Buna Irina!

Te rog mult sa-mi trimiti datele fotografului pe pm. Multumesc mult! Spor la pregatiri!

Inet

crina_marina
17.11.2009, 14:39:29
salutare!este vreo cineva din roman care stie o agentie buna de decorat restaurantul?va rog mult dati-mi si mie o adresa sau un numar de telefon.multumesc mult.

Andrada_222
24.01.2010, 21:29:17
Stiti ceva firme de organizare nunti in Roman, care sa se ocupe de aranjamentele de la restaurant, ornarea masinilor, artificii...etc?
Eventual daca puteti spune cate ceva si despre seriozitatea/neseriozitatea lor si gama de preturi practicata...

Multumesc.

ancas1103
30.01.2010, 11:14:03
Dragele mele,

Buna!Si eu voi avea nunta la Central la salonul Belvedere si m-ar interesa ce cuprindea oferta celor de la Clipa si cam cat te-a costat. Eu sunt la inceput cu organizarea si am cam intrat in panica la cate am de facut. Sper ca ma poti ajuta. Multumesc mult

irina_maria_mitrofan
31.01.2010, 18:23:52
Buna!Si eu voi avea nunta la Central la salonul Belvedere si m-ar interesa ce cuprindea oferta celor de la Clipa si cam cat te-a costat. Eu sunt la inceput cu organizarea si am cam intrat in panica la cate am de facut. Sper ca ma poti ajuta. Multumesc mult

Nu te panica, pentru inceput!
Este vreme.Trebuie sa ai "capul limpede" ca sa fii cea mai frumoasa si fericita mireasa. Ofertele sunt adaptate la cerinte, de obicei.Depinde ce vrei tu, ce ceri tu. Ia legatura cu cei de la agentie si vezi din toate pe care le poti alege ce iti doresti tu cu adevarat!:)>-
Parerea mea...:*

onitzuky
15.05.2010, 02:42:27
Buna. Imi poti trimite si mie un PM cu datele de contact ale lui, te rog? Mersi.

madutza8510
21.05.2010, 00:34:52
Buna Madutzu,

Sper sa nu te superi ca te intreb, probabil sunt a 1000 persoana dar chiar am nevoie de sfatul tau. Doresc sa imi organizez nunta la balad'or insa nu stiu nimic despre ei decat ceea ce am vazut pe website. As dori sa stiu cam cat te-a costat totul, daca decorarea salii intra in pretul meniului practic ce anume ti-au oferit ei si cat de multumita ai fost de servicii. Sincer, habar nu am ce trebuie sa fac si as aprecia foarte mult ajutorul tau. Am vazut pozele de la nunta ta si mi s-au parut superbe, e posibil sa-mi dai si o recomandare in ceea ce priveste fotograful?:">

Iti multumesc din suflet :)

emi82
27.05.2010, 10:54:04
Salutari tuturor miresicilor! Poate sa ma ajute cineva in legatura cu pretul gramului de aur si eventual sa-mi recomande magazine de bijuterii in Piatra Neamt? Dupa cum sigur ati ghicit, sunt interesata de verighete. ;-)

wella
22.07.2010, 02:18:39
fetelor a organizat cineva cu agenntia mariaj din Piatra Neamt?
ce imi puteti spune despre ei?
sint buni?

gabriellla_art
15.02.2011, 03:27:08
Buna!

Pup,

Buna! Pozele sunt foarte reusite, imi plac foarte mult. As dori sa stiu cine a fost fotograful, si daca esti draguta sa-mi dai si un nr. de tel. as fi foarte fericita :)

gabriellla_art
15.02.2011, 03:42:41

Buna! Sunt in cautare de echipa foto-video, imi poti spune te rog pe pm despre cine e vorba? As vrea si niste date de contact..sunt destul de dezorientata, nu pot sa ma hotarasc.. :*

Al3xandracob
03.06.2011, 19:45:59
Buna . Si eu am nunta vara aceasta la salonul belvedere( hotel central). As dori sa'mi fac o parere despre tarifele agentiei Clipa. Miresicile care au apelat deja la serviciile lor m'ar putea ajuta cu cateva informatii?! [-o<Va multumesc anticipat

silvia2929
07.11.2011, 14:01:54
Buna . Si eu am nunta vara aceasta la salonul belvedere( hotel central). As dori sa'mi fac o parere despre tarifele agentiei Clipa. Miresicile care au apelat deja la serviciile lor m'ar putea ajuta cu cateva informatii?! [-o<Va multumesc anticipat

Buna,
Si eu am nunta la anul la central, salon belvedere, si vreau sa te rog sa-mi spui si mie cum a fost, daca ai fost sau nu multumita de agentia clipa, si mai ajuta tare mult daca mi-ai zice niste preturi aproximative. Multumesc din suflet :*

oanalia23
20.03.2013, 00:24:36
Buna fetelor...eu voi avea nunta in august 2013,si.deoarece sunt in afara tarii.m-am.orientat si eu catre o agentie care sa ma ajute cu nunta si am ales,Agentia Best Day...sper sa fie buna si.sa iasa totul bine....va voi tine la curent

Add
15.02.2016, 19:47:09
Buna fetelor. Eu am nunta anul acesta, in septembrie si m-ati ajuta mult, daca mi-ati da cateva sfaturi. Majoritatea contractelor le avem semnate, mai putin aranjamentele. Eu sunt din Piatra Neamt, dar petrecerea va fi in Roman. Cu cine ati lucrat, ce recomandati? Deocamdata am vorbit cu cei de la Clipa si nu sunt disponibili. Multumesc!