PDA

Versiunea completa : Decoratiuni Dambovita

serpoaica
17.10.2008, 00:33:19
Sunt Petra din jud.dambovita,stiti firme decorative in aceasta zona.Avem nevoie de informati pt.ca suntem departe si ne este greu sa planificam totul.mii de multumiri>:/ >:/ >:/

d_roxy28
06.01.2009, 14:23:06
buna petra.......se pare ca nimeni nu stie de firme de decoratiuni.......si pe mine ma intereseaza,nici eu nu sunt in tara,dar nu poate nimeni sa ne dea un raspuns........ :-<

d_roxy28
07.01.2009, 13:09:13
chiar nu se mai fac nunti la tara??????????????sau ce se intampla de nu scrie nimeni nimk-------------

Velvet
07.01.2009, 15:47:25
chiar nu se mai fac nunti la tara??????????????sau ce se intampla de nu scrie nimeni nimk-------------

Roxy, te sfatuiesc sa citesti topicul [/URL] [URL="http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8302"]Miresici din Targoviste (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=165#) si in mod sigur o sa gasesti nume de agentii, parerile si ideiile fetelor legate de decor.

ema_cristiana82
09.01.2009, 08:13:55
am citit in mare parte tot ce s-a scris si am observat ca se pune mare accent pe decoratiuni cel putin despre asta s-a vb f mult. Eu nu prea aveam de gand sa dau bani pe asa ceva dar se pare ca sunt nevoita.
Am vazut ca mai toate miresicile din 2008 au facut la VM. Ce este VM sau cine?
despre rochie si accesorii cred ca o sa le iau de la targ. mai este putin.

serpoaica
02.02.2009, 19:27:24
buna petra.......se pare ca nimeni nu stie de firme de decoratiuni.......si pe mine ma intereseaza,nici eu nu sunt in tara,dar nu poate nimeni sa ne dea un raspuns........ :-<
buna roxi cauta pe internet agenti de nunti din targoviste si vei gasi mai multe .eu am gasit

serpoaica
02.02.2009, 19:31:47
buna si tie roxi cauta pe internet agenti de nunti din targoviste si vei gasi mai multe eu am gasit si mam decis,am facut si invitatiile pe internet

d_roxy28
27.02.2009, 21:45:08
buna petra.te rog da.mi si mie mai multe detalii despre firma de decoratiuni......

fluieraru_mihaela
25.05.2009, 14:18:38
buna miresici...eu am nunta anul asta in iulie, si am als ca firma de decoratiuni...zorzonbrizbriz.....motivul? tot ei s-au ocupat si de nunta fratelui meu, si el a fost supeer multumit.....si daca tot am si vazut, dc nu??? dak vreti mai multe detalii, va pot da numarul de telefon al celui care se ocupa...da-ti pm, si se rezolva...pupici, si o nunta asa cum ati visat.....

Dyva_a
11.06.2009, 21:31:26
Sunt foarte frumoase !!!!

stefilos
21.06.2009, 16:09:00
foarte frumoase poze, numai ca husele sunt de-a gata la iazul morilor, asa sunt imbracate deja.

mili84
12.11.2009, 09:12:48
Va scriu si eu cu cine am colaborat pentru decoratiuni, poate va este de folos pe viitor(poate va place cum am aranjat noi). Facand la CANTUP am vorbit cu persoanele recomandate de restaurant(sotii Ungureanu) si am luat pachetul minim(250 lei-Lampioane si falduri colorate pe plafon,stalpi luminati sala si Ornament organza pe peretele frontal) + jumbo din tulle cu petale (100 lei), iar restul : arcada la masa mirilor, aranjament floral masa miri, arcada si 5 stalpisori la intrare, flori de pus in piept, colivie pt dar, aranjament masina miri-realizate si luate de la d-na Dora(mi-a recomandat-o o prietena, are preturi bune si se poate negocia)-toate cu 600 lei. Am fost foarte multimiti, pozele de la semnatura vorbesc de la sine.

mioaravasile
16.07.2010, 12:18:29
mai este o firma de decoratiuni langa biblioteca judeteana

asheritza
29.12.2010, 14:02:57
de unde pot inchiria casuta pt dar,stalpi ornamentali?

iulia_dmi
25.01.2011, 11:02:01
buna miresici...eu am nunta anul asta in iulie, si am als ca firma de decoratiuni...zorzonbrizbriz.....motivul? tot ei s-au ocupat si de nunta fratelui meu, si el a fost supeer multumit.....si daca tot am si vazut, dc nu??? dak vreti mai multe detalii, va pot da numarul de telefon al celui care se ocupa...da-ti pm, si se rezolva...pupici, si o nunta asa cum ati visat.....

buna, noi avem nunta in iunie 2011 . imi poti da si mie nr de telofon al fimei zorzonbrizbriz?si daca poti sa imi arati si cateva poze4 de la nunta ta ar fi foarte frumos.
multumesc

sorina2302
10.05.2011, 20:57:20
Buna Mili84, imi poti da te rog un numar de contact al sotilor Ungureanu? As vrea sa ii contactez si eu pentru o oferta. Am nunta in septembrie si incerc sa organizez tot de la distanta...
Multumesc

AlexandraM26
31.07.2013, 13:57:57
Miresici viitoare,
Am avut nunta pe 27 iulie 2013 si la aspectul decoratiuni, va marturisesc faptul ca am fost dezamagita de serviciile oferite de firmele noastre din Tgv, asa ca am trecut personal la fapte. Eu si sotul meu ne-am printat plicurile cu bani, meniurile pe mese, noi ne-am facut singurei marturiile (niste rame foto micute confectionate din bete de inghetata colorate).
Toate aranjamentele florale pe mese, buchetele, lumanarile, cocardele, ne-au fost facute de dna Violeta Burtescu (are magazinul la parter Mondial- pe colt in spate, sub salon Nefertiti) careia ii multumesc din toata inima. A fost atat de intelegatoare si maleabila cu mine, mi-a facut pe plac in toate aspectele si pt o viitoare mireasa conteaza extrem de mult.
Am vrut sa urmez o anumita tema, cu margarete, spice de grau, albastrele, levantica, iar doamna Violeta mi-a urmat indicatiile si dorintele pana in cele mai mici detalii, astfel incat totul a iesit formidabil.
Imi pare extrem de rau ca nu dansa nu se ocupa si cu aranjarea salii (fete de masa, huse scaune, etc) dar am speranta ca isi va orienta interesul si catre acest aspect in viitorul apropiat. Pt aranjarea salii am apelat la Mirajul Nuntii, sala a fost aranjata frumos ce-i drept, dar cu siguranta daca s-ar fi ocupat tot doamna Violeta lucrurile ar fi fost cu adevarat PERFECTE.
A fost putin incomod sa alergam intr-o parte dupa aranjamente florale si in cealalta dupa aranjarea salii, dar am rezistat eroic :)
Viitoare miresici, daca va lasati pe mana doamnei Violeta, va garantez ca veti fi mai mult decat incantate de ce poate iesi din mainile dansei. :)

Ursitoare
06.11.2013, 14:43:13
Dar acum la moda in 2013 este....
*Candy bar in loc de fantana de ciocolata
*Ursitoare la nunta si botez
*Personaje de animatie ca sa tineti ocupati copii de la petrecere
*Kids corner
*Maestru de ceremonii,hostess,ingerasi,domnisoare de onoare
*fum greu-norisori pentru dansul mirilor....etc.
https://www.facebook.com/lumea.povestilor.77?fref=ts

Ursitoare
06.11.2013, 15:02:13
Apropo de restaurantele ok din Dambovita-Targoviste:
*Casa Noastra
*Cantup-Nova-3 sali
*Casa Domneasca
*Restaurant San Marco
*Restaurant lac-Moreni
*Restaurant Valahia-Moreni
*Restaurant Continental-Targoviste
*Restaurant Dambovita
*Restaurant Royal Residence
*Restaurant Crista
*Restaurant Tolea
*Restaurant Del Ponte
*Restaurant Don Quijote
*Restaurant Belvedere
*Restaurant King
*Restaurant Solarino
*Restaurant Vlasia(Tartasesti)
*Restaurant Nunta de vis
*Restaurant Milenium
*Restaurant Beraria Tepes
*Restaurant Dragodana
*Restaurant (d)Ava
*Restaurant Valahia
*Restaurant Mechel
*Restaurant Coliba romaneasca (mica si mare)
*Restaurant Up town
*Restaurant Mykonos
*Restaurant Cocosul Negru
*Restaurant Casa zorilor
*Restaurant Iazul morilor....................................Dati search pe google pt adresa,poze,toate sunt ok si in functie de numarul de invitati puteti alege localul potrivit.

Ursitoare
06.11.2013, 15:11:35
Firme serioase decoratiuni in Targoviste si alte localitati:
*www.decomiri.ro -Decomiri
*www.mirajulnuntii.ro -Mirajul nuntii
*www.creativ-art.ro -Creativ art
*Agentia Mov-au sediul in centru vis-a-vis de mini mall mondial
*www.bellemariaje.ro -Belle mariaje pe Cetatii

Ursitoare
06.11.2013, 15:30:57
Divertisment/Spectacol/Momente artistice:
*Lumea povestilor-perosnaje de animatie pentru copii,dansatori-dans sportiv,oriental,candy bar,kids corner,ursitoare nunta si botez ,lampioane,maestru de ceremonii,hostess,fum greu....https://www.facebook.com/lumea.povestilor.77?fref=ts
*Mc Geo-https://www.facebook.com/mc.geo1?fref=ts-dansatoare,hostess,ursitoare,mc
*Dj Andrei-www.djandrei.ro,dj,colaborator dansatoare
*Dj Mada-www.djmada.ro-dansatoare,formatie,dj
*Dj Sebastian-dj
*I.I Cretoiu Adrian-organizator evenimente in Dambovita

Lista este in functie de experienta(peste 7 ani),nr evenimente organizate,calitate,importanta in judet.ordinea nu este relevanta.