PDA

Versiunea completa : Curatatorii pentru haine in Cluj

ioana_ruxi
08.03.2007, 13:30:22
fetelor, nu stiti cumva o curatatorie in cluj unde as putea sa imi duc rochita cu incredere, pentru ca as vrea sa o curat inainte de nunta?

orhidutza
08.03.2007, 15:36:01
fetelor, nu stiti cumva o curatatorie in cluj unde as putea sa imi duc rochita cu incredere, pentru ca as vrea sa o curat inainte de nunta?
nu ti-o curata cei de la magazinul de unde ai cumparat-o? oricum sunt unele rochite din materiale ce nu se pot curata chimic fara emotii... mie de ex de la agnes toma mi-au spus ca ele curata rochita cu o carpa si cu apa cu sampon sa nu se pateze taftaua... deci trebuie sa ai mare mare grija!

karina2oo4
08.03.2007, 16:34:05
este la parter la big in manastur o curatatorie; o prietena si-a curatat rochita acolo si a fost foarte multumita.

ioana_ruxi
08.03.2007, 21:02:14
si mie mi-au spus sa o curat eu cu apa calduta si sapun, dar eu vreau sa o curat de tot, si corsetul si cred ca ii cam greu sa o fac pe toata si poate raman pete

Kalini
09.03.2007, 01:53:35
si mie mi-au spus sa o curat eu cu apa calduta si sapun, dar eu vreau sa o curat de tot, si corsetul si cred ca ii cam greu sa o fac pe toata si poate raman pete

Si mie mi-au spus sa o spal in cada.............:D

simonapop
19.03.2007, 14:10:50
Eu mi-am curatat rochia de la cununia civila (din matase si cu broderii si aplicatii de ceva pietricele) la curatatorie in Zorilor peste drum de Recuperare si a iesit foarte bine. Am facut-o pe riscul meu adica daca se strica se strica. Si cred ca peste tot e la fel, nimeni nu-si asuma riscul. Tipa de acolo mi-a spus ca oricum depinde foarte mult de calitatea materialelor.

ioana_ruxi
19.03.2007, 21:50:55
eu vreau sa o curat inainte de nunta, asa ca daca se stica ii dezastru

orhidutza
19.03.2007, 21:54:33
eu vreau sa o curat inainte de nunta, asa ca daca se stica ii dezastru
rochita din avatarul tau e agnes toma? ca tare bine seamana :)

mihaela_2006
19.03.2007, 22:49:41
rochita din avatarul tau e agnes toma? ca tare bine seamana :)
Cred ca este de la Agnes toma

ioana_ruxi
20.03.2007, 16:55:27
da, este agnes toma, de la alb si negru

ralucasmile
09.08.2007, 12:22:31
Eu mi-am curatat rochita la Gabriela , eu de acolo am cumparat-o si aveam inclus in pret o curatare , trebuia doar sa aleg daca vreau sa o curat inainte de nunta sau dupa .

dia_na
10.08.2007, 15:08:01
eu am spalat-o cu apa si detergent perwoll si a iesit ca si noua
:-)

orhidutza
10.08.2007, 15:22:50
eu am spalat-o cu apa si detergent perwoll si a iesit ca si noua
:-)
ai spalat-o in vana sau cum? nici eu nu stiu ce sa fac cu rochita... ca e tare mare :)

dia_na
10.08.2007, 23:00:25
ai spalat-o in vana sau cum? nici eu nu stiu ce sa fac cu rochita... ca e tare mare :)

eu am un lighean mai mare (din acela in care se face baie la copii) si am pregatit apa cu detergent in el, am lasat-o la inmuiat de dimineata pina seara si dimineata am spalat-o; la limpezit m-am ajutat cu dusul ca sa fiu sigura ca iese tot detergentul; la final am stors usor si am pus-o pe umeras deasupra vanei sa se scurga (pe dimineata a fost uscata)

a mea nu a fost foarte mare, ma gindesc ca a ta poti sa o speli pe bucati (desi cred ca fusta e mare, corsetul e okay)

ps vezi dc ai ceva flori sau decoratiuni care sa fie din hirtie si sa se strice la apa sa le scoti inainte (eu am avut ceva un fel de ciucurasi flori, s-au udat, dar s-au si uscat in aceeasi forma)

pps cred ca o curata si la cora ca au tarife pt rochii de ocazie (pe la 40 roni)

mirabella
13.08.2007, 11:15:45
Eu mi-am curatat rochia de la cununia civila (din matase si cu broderii si aplicatii de ceva pietricele) la curatatorie in Zorilor peste drum de Recuperare si a iesit foarte bine. Am facut-o pe riscul meu adica daca se strica se strica. Si cred ca peste tot e la fel, nimeni nu-si asuma riscul. Tipa de acolo mi-a spus ca oricum depinde foarte mult de calitatea materialelor.
imi spui te rog unde exact e curatatoria de care vorbesti- pe viilor cumva?
mersi mult

yma
13.08.2007, 12:53:51
la salonul gabriela curata si daca nu am cumparat rochia de la ei?va intreb pentru ca nu am gasit nici o curatatorie care sa vrea sa-mi faca rochia

ralucasmile
13.08.2007, 17:46:41
la salonul gabriela curata si daca nu am cumparat rochia de la ei?va intreb pentru ca nu am gasit nici o curatatorie care sa vrea sa-mi faca rochia
din pacate vor sa curete doar rochitele care au fost cumparate de acolo.
pot sa iti dau un numar de telefon sa intrebi si tu , poate ii induplecii:">
tel :0727-200905

yma
14.08.2007, 11:10:16
mersi mult.sper sa reusesc sa rezolv pana la urma si treaba asta.

daniela_psy
15.08.2007, 00:50:00
Nici la Cora?Am inteles ca au tarif special pt rochii de ocazie(mireasa).Sau e mai dificila rochia ta?

yma
16.08.2007, 10:18:26
am incercat si la cora dar cand le-am aratat cum e rochia au spus ca e prea mare riscul sa o curete pentru ca are doua feluri de matase si multe aplicatii de cristale.

andreea_m
16.08.2007, 11:58:43
Incercati fetelor si pe Fabricii in Marasti. S-a deschis acum o curatatorie, dar sincer nu stiu cum sunt, eu am vrut sa las o rochie de gala acolo, dar mi-au zis ca au mult de lucru si nu o termina repede, cum imi trebuia mie.
Va pup
Pa pa

ralucasmile
16.08.2007, 13:11:35
mersi mult.sper sa reusesc sa rezolv pana la urma si treaba asta.
cu multa placere, sper sa reusesti ...daca nu ai pute incerca si la big , au mai fost miresici care vorbeau de curatatoria de acolo, am fost si eu pentru curatarea unui sacoualb care era foarte patat , si l-au curatat fosrte frumos ....merita sa incerci

gaby_busta
27.08.2007, 21:02:54
ai reusit pana la urma sa ti-o cureti undeva? Ai incercat pe horea la 18 sau asa ceva, un pic mai su de fostul paniro.Eu am vorbit acolo si teoretic ziceau ca o sa mi-o curete. Dar mi-e tare frica, pt ca are multe randuri de voal si tull si ceva aplicatii pe ea.

deea2007
24.10.2007, 00:24:05
rochite de mireasa( sau orice fel de haine) se curata in polus ...am vazut ca dureaza 2 ore. si rochia de mireasa costa 400.000 lei vechi.

diannaa
24.10.2007, 12:53:51
rochite de mireasa( sau orice fel de haine) se curata in polus ...am vazut ca dureaza 2 ore. si rochia de mireasa costa 400.000 lei vechi.
dar ce fel de rochii?a mea e cusuta toata manual cu cristale S.si nu m-as risca oriunde.Ar trebui curatata manual cred.Si in Cora curata rochii de mireasa dar nu se baga la a mea ca am intrebat:|

ladybird
24.10.2007, 13:01:23
dar ce fel de rochii?a mea e cusuta toata manual cu cristale S.si nu m-as risca oriunde.Ar trebui curatata manual cred.Si in Cora curata rochii de mireasa dar nu se baga la a mea ca am intrebat:|

si eu am rokitza brodata manual si de asemenea nu as risca sa o duc la curatatoria care nu garanteaza ca o iau de acolo in regula. dar am descoperit ca se poate curantza manual foarte bine.
itzi trebuie foarte multa rabdare, e adevarat:D
eu tot incerc sa-mi fac curaj zilele astea sa o curatz:-p. doar corsetul il voi curatza, partea de jos o bag frumushel in cada si o spal cum trebuie acolo;;)

diannaa
24.10.2007, 14:17:06
undeva tot trebuie sa o putem duce la curatat manual,mai bine dau un ban dar o face altcineva care poate a mai si facut asta,eu nu am chef sa stau aplecata in vana si poate sa nici nu-mi iese(plus ca e grea-nu e brodata e plina de pietricele)

bella14
02.11.2007, 20:29:02
fetelor!!!!
si a mea e cu cristale, da nu m-am gandit ca o sa mi-o refuze in cora si acolo vroiam sa o duc...^:)^ sa-mi ziceti si mie unde gasiti curatatorie care sa ne primeasca rochitele... multumesc

rallu22
12.11.2007, 10:59:23
Din pacate la Salonul Gabriela nu vor sa curete decat rochitele luate de la ei. Am incercat de 4 ori, la persoane diferite si n-am avut noroc:). Si rochita mea am adus-o din SUA si e foarte pretentioasa, cu multe margelute si perlute pe corset si trena. Am umblat tot Clujul pana sa mi-o accepte undeva la curatat fara sa-mi spuna ca nu garanteaza pentru ea. Intr-un final am gasit! am curatat-o la o curatatorie ecologica pe Horea, pe partea dreapta cum mergi dinspre Central si am fost foarte multumita. M-a costat 50 Ron curatat, apretat si calcat pentru rochita si voal. Sper sa va ajute!

diannaa
12.11.2007, 11:23:22
Din pacate la Salonul Gabriela nu vor sa curete decat rochitele luate de la ei. Am incercat de 4 ori, la persoane diferite si n-am avut noroc:). Si rochita mea am adus-o din SUA si e foarte pretentioasa, cu multe margelute si perlute pe corset si trena. Am umblat tot Clujul pana sa mi-o accepte undeva la curatat fara sa-mi spuna ca nu garanteaza pentru ea. Intr-un final am gasit! am curatat-o la o curatatorie ecologica pe Horea, pe partea dreapta cum mergi dinspre Central si am fost foarte multumita. M-a costat 50 Ron curatat, apretat si calcat pentru rochita si voal. Sper sa va ajute!
multumim,o sa incerc si eu..

andreea_m
14.11.2007, 13:58:09
Eu am luat rochia de la Gabriela si parca as duce-o acolo la curatat, nu stii cumva cat costa?
Marci. PA PA

bella14
15.11.2007, 14:32:17
si eu am luato de la salon gabriela .... m-ar interesa si pe mine pretul pt curatat!!!
multumesc!>:D<

gaby_busta
15.11.2007, 14:44:49
Si eu tot acolo mi-am curatat-o. A iesit super. si rochita mea era plina de pietricele. Deci puteti incerca cu incredere. Parca eu am dat 60 RON. Ca avea multe straturi de voal la fusta.

andreea_m
16.11.2007, 10:26:35
Si eu tot acolo mi-am curatat-o. A iesit super. si rochita mea era plina de pietricele. Deci puteti incerca cu incredere. Parca eu am dat 60 RON. Ca avea multe straturi de voal la fusta.
O sa o duc si eu acolo, sigur..

vio
16.11.2007, 13:33:16
Eu am pus-o in vana cu putin detergent..am frecat putin cu o carpa alba noua de bumbac pe partea de jos si trena care era mudara destul de tare..si a iesit super... (ca si eu am incercat si au zic ca pe raspunderea mea..asa ca am zis ca daca e sa o stric macar o stric eu :D ).
Aacum trebuie sa o spal iarasi..(exact cand am implinit un an de la nunta am reimbracat-o si am fost intr-un loc misto si ne-am mai facut o tura de poze :P

bella14
22.11.2007, 21:37:44
Eu am pus-o in vana cu putin detergent..am frecat putin cu o carpa alba noua de bumbac pe partea de jos si trena care era mudara destul de tare..si a iesit super... (ca si eu am incercat si au zic ca pe raspunderea mea..asa ca am zis ca daca e sa o stric macar o stric eu :D ).
Aacum trebuie sa o spal iarasi..(exact cand am implinit un an de la nunta am reimbracat-o si am fost intr-un loc misto si ne-am mai facut o tura de poze :P

deci poti sa-ti deschizi curatatorie nu? esti deja experta!!!
deja ai primele cliente :D glumesc ....:-p
eu nu am curajul sa o spal singura...

vio
23.11.2007, 09:22:30
deci poti sa-ti deschizi curatatorie nu? esti deja experta!!!
deja ai primele cliente :D glumesc ....:-p
eu nu am curajul sa o spal singura...
:)
ideea era ca am spalat-o dupa nunta...ca poate inainte mi-era si mai greu. si asa... mi-a luat muuult timp sa ma decid sa fac asta (avand in vedere ca eu nu gasisem o optine mai buna:de ex la o curatatorie noua au zis sa astept sa le vina masina mare de spalat si pe raspunderea mea o spala :-s ). Decat sa o stiu in masina de spalat...poate i se dezlipesc aplicatiile de peea..am zis ca mai bine o spal eu cu atentie. :)
Sper sa gasesti si tu unde sa o poti curata fara prea multe emotii :)

cami777
10.07.2008, 11:12:21
fetelor, unde pot sa duc si eu rochita la curatat? este o rochie superba, din dantela foarte fina si plina de cristale. spuneti-mi unde as putea sa merg ca sa nu mi-o distruga. ^:)^

Mulan
11.07.2008, 00:35:59
curatatorie pt pantofi exista? sau ceva solutie de dat niste lipici jos de pe pantofi.. pantofii sunt imbracati in saten..

Cammie
11.07.2008, 00:55:09
fetelor, unde pot sa duc si eu rochita la curatat? este o rochie superba, din dantela foarte fina si plina de cristale. spuneti-mi unde as putea sa merg ca sa nu mi-o distruga. ^:)^

Am vazut in Polus curatatorie si pentru rochie de mireasa curatatul e 40 lei. A mea inca nu am dus-o, deci nu pot sa sa spun nimic despre ei.

De curatatorie pentru pantofi nu am auzit :(

cami777
11.07.2008, 20:36:18
Am vazut in Polus curatatorie si pentru rochie de mireasa curatatul e 40 lei. A mea inca nu am dus-o, deci nu pot sa sa spun nimic despre ei.

De curatatorie pentru pantofi nu am auzit :(
am vazut-o si eu pe cea din polus+am vazut ca este una si in spatele magazinului big, dar as vrea sa merg la sigur oarecum. nu vreau sa fac experimente pe rochita mea pentru ca e superba. m-ar durea sufletul sa fie distrusa.

Cammie
07.08.2008, 22:16:55

Ti-ai dus rochita la spalat pana la urma? Daca da, unde?
Eu inca nu am dus-o pe a mea :-s

roxana
07.08.2008, 22:32:20
Ti-ai dus rochita la spalat pana la urma? Daca da, unde?
Eu inca nu am dus-o pe a mea :-s
Eu am vrut s-o las pe-a mea la curatatoria ecologica din Iulius de langa Auchan, si mi-au zis ca nu garanteaza pentru accesorii, ca nu-i zigur ca dantela nu se rupe, sau ca nu cad cristalele. Am intrebat si daca au fost probleme de genu, si a zis ca da:-s
Am luat-o acasa, si am spalat-o in vana cu mana

Cammie
08.08.2008, 08:39:25
Eu am vrut s-o las pe-a mea la curatatoria ecologica din Iulius de langa Auchan, si mi-au zis ca nu garanteaza pentru accesorii, ca nu-i zigur ca dantela nu se rupe, sau ca nu cad cristalele. Am intrebat si daca au fost probleme de genu, si a zis ca da:-s
Am luat-o acasa, si am spalat-o in vana cu mana

:-? Pai a mea e infoiata, e de-aia cu multe fuste :D . In plus e dintr-o bucata, nu are corset si fusta separat. Am citit aseara topicul asta cap-coada si ziceau unele miresici de spalatoria din Manastur, in spate la Big. O voi duce pana acolo sa vad ce zic doamnele.

cami777
11.08.2008, 20:01:33
eu inca nu am dus-o la curatat pe a mea. nu stiu unde as putea s-o duc si sa nu fie distrusa :-SS

daniela_psy
12.08.2008, 13:43:42
Eu am dus-o la Polus impreuna cu costumul sotului meu.A curatat-o f bine,chiar prea bine,in sensul ca dantela initial avea o culoare ivoire si cand am scos-o era alba ca zapada:)) Nu arata rau rochita nici asa.D-le de acolo s-au angajat sa-mi lipeasca inapoi cristalele ce se mai desprind de pe rochita in timpul curatatului.Alte pb nu am avut.Costumul lui si camasa au iesit brici!

Mulan
25.08.2008, 13:00:22
ma duc si eu azi pana in polus sa intreb acolo la curatatorie. e tare murdara trena mea, sper sa iasa ca are cateva pete, intr-un loc am murdarit-o cu polen de la un buchet de flori primit.. sper sa iasa totul si sa fie ca inainte :-<

Mulan
26.08.2008, 23:33:05
am dus si rochita la curatat.. dar nu in polus ca in cora. a costat 65 de lei iar eu sunt foarte multumita de cum a iesit, foarte curata :) dantela a ramas roz, nu sa albit :))
in polus costa cu 10 lei mai putin,dar nu cred ca trebe sa ne uitam la bani cand vine vb de curatatul rochiei de mireasa :D
concluzia, si curatatoria din cora e buna :)

anca1230_pop
27.08.2008, 00:22:47
am dus si rochita la curatat.. dar nu in polus ca in cora. a costat 65 de lei iar eu sunt foarte multumita de cum a iesit, foarte curata :) dantela a ramas roz, nu sa albit :))
in polus costa cu 10 lei mai putin,dar nu cred ca trebe sa ne uitam la bani cand vine vb de curatatul rochiei de mireasa :D
concluzia, si curatatoria din cora e buna :)

Eu tot mereu imi duc hainele la curatat in Cora, sacouri si scurte, gecile groase de iarna, haine care nu ma incumet sa le bag in masina de spalat, si sunt fff multumita de felul in care le curata! Rochita inca nu mi-am dus-o, nici nu stiu ce astept, dar....urmeaza si ea~!

tati_sew
03.09.2008, 17:02:02
Eu tot mereu imi duc hainele la curatat in Cora, sacouri si scurte, gecile groase de iarna, haine care nu ma incumet sa le bag in masina de spalat, si sunt fff multumita de felul in care le curata! Rochita inca nu mi-am dus-o, nici nu stiu ce astept, dar....urmeaza si ea~!
eu ieri am dus-o in cora.azi trebuie sa ma duc dupa ea daca mai am vreme.

tavaszim
25.09.2008, 00:12:28
Eu mi-am spalat rochita la curatatorie in Polus Center Washmark. A iesit foarte bine, au scos si ce pete erau pe ea.

aleca
17.10.2008, 21:06:17
eu sunt din cluj si ma voi casatori peste 3 luni, am primit rochia de mireasa de la o prietena deale mele dar este putin patata. stie cineva vreo spalatorie prin cluj unde o pot spala? am fost la mai multe dar m-au refuzat ca nu aveau aparatura necesara si ca nu se risca. rochia e mai dificila dar e foarte frumoasa si a dat o gramada de bani pe ea, chiar mi-as dori sa o pot purta

Nikkole
17.10.2008, 23:55:50
Incearca aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3541
..mai sunt miresici din Cluj, care au scris unde si-au dus ele rochita. Succes! :*

Floare_de_colt
20.10.2008, 11:10:27
Fetelor,

Stiti cumva vreo curatatorie deschisa sambata? Eu lucrez pana seara si as vrea sa duc rochita..

tati_sew
20.10.2008, 11:25:08
Fetelor,

Stiti cumva vreo curatatorie deschisa sambata? Eu lucrez pana seara si as vrea sa duc rochita..
in cora eu acolo am dus-o.poate si in polus.

Floare_de_colt
20.10.2008, 12:39:14
in cora eu acolo am dus-o.poate si in polus.

Mersi!! O sa merg acolo..

aleca
20.10.2008, 22:34:10
am fost eu la o spalate clean and go pe uliului nr.4 in grigorescu, sambata am duso si azi mi-au dat rochia de mireasa super bine facuta cu toate ca si eu au zis ca nu prea garanteaza ca poate sa aiba ceva plastice care reactioneaza nustiu cum...in fine nu a patit nimic si au curato bine

Amira
22.10.2008, 20:18:27
Fetelor,

la cora ,curata foarte bine si nu e foarte scump

cricket
03.12.2008, 16:08:22
Curatatoria Perla de pe str. Brasov o recomand. AM fos la ei si am fost foarte multumita. Rochia avea cristale Svarovski si nu s-a intamplat nimic rau.
Succes!

alyalyn
12.03.2009, 22:17:49
Fetelor ! Am curatat 2 rochite a mea si a verisoarei mele(Agnes Toma-Demetrios) la ExpertWash in marasti pe str Teleorman Nr25 in curte(unde sant caminele studentesti) a iesit perfect cu toate ca am crezut ca e pierduta de la atata tras pe asfalt si calcat pe ea la sala . Pretul este variabil de la 40-65 Ron in functie de complexitatea rochiei . Numa de bine celor de la ExpertWash ...si zic ca sunt ffffff ok .....

kelley
12.07.2009, 17:15:22
Buna,

Eu aveam o rochita de mireasa pt expozitii mariage si o curatam la Cora doamnele au fost intotdeauna amabile si o curatau cu mare atentie,intotdeauna l-am primit fara ca ceva sa se intample cu ea.
Mult succes

relymol
30.07.2009, 08:47:01
eu una ma gandesc sa o duc in marasti la curatatorie...o prietena si-a spalat fusta in masina de spalat si corsteul cu mana...si nu a patit nimc, a ioesit ff bine....dar parca nu mas incumeta

pusicu
01.08.2009, 17:30:31
Fetelor mie mi-a recomandat doamna de la salonul de unde mi-am luat rochita sa nu o duc la curatatorie ca risc sa mi-o distruga, ci sa o spal in vana cu putin detergent...asa am si facut, iar rochita arata ca noua.

LarisaNicoleta
05.08.2009, 14:55:16
Din ce am inteles de la o colega de servici, ea si-a dus rochia la Polus. A zis ca e o curatatorie acolo, costa parca 70 lei. Daca va ajuta cu ceva...

me_roxy
24.08.2009, 13:20:32
nu stiti o curatatorie ecologica buna in cluj, pt rochita de mireasa, k am un pic de emotii pt ca rochita mea e cu pietricele si mi-e teama sa nu se desprinda in masina lor de spalat /:)... mersi :)

alexalia
24.08.2009, 15:51:34
nu stiti o curatatorie ecologica buna in cluj, pt rochita de mireasa, k am un pic de emotii pt ca rochita mea e cu pietricele si mi-e teama sa nu se desprinda in masina lor de spalat /:)... mersi :)

eu inca nu am dus-o pe a mea la curatat, dar voi merge la curatatoria de la Polus. Fetele de la salonul de unde mi-am luat rochia acolo duc rochiile care se murdaresc de la probat. Tot acolo mi-am si calcat-o si nu am avut nici o pb.

poti sa vezi in pozele de la semnatura ca si rochia mea e plina de cristale.

me_roxy
24.08.2009, 21:20:26
mersi mult :) nu stiu dk e aceeasi firma k si cea din cora...in polus, k de cea din cora nu am auzit lucruri prea bune /:) :D

Tatunitza
26.08.2009, 22:23:19
eu am dus rochia ieri al polus si vineri o ridic, te anunt cum va iesi, dar mi s-au parut f ok tipele de acolo si faza cea mai tare e ca am nunta duminica, deci o curat inante (multe probe la croitoreasa, trena murdara..) prin urmare.... cred ca sunt totusi cam nebuna, cineva imi spunea: ' vrei sa fie murdara dar intreaga sau curata si ...sa nu fie!!!!:((:((:((

alexalia
27.08.2009, 08:46:40
mersi mult :) nu stiu dk e aceeasi firma k si cea din cora...in polus, k de cea din cora nu am auzit lucruri prea bune /:) :D

nu e aceeasi, si preturile difera. Cel putin eu asa stiu.

roxyroxana
27.08.2009, 15:30:29
si eu de aia din polus stiu ca e f buna ....

Goldmoon
27.10.2009, 13:54:50
oi fi eu mai in urma cu ce s-a intamplat prin Cluj, dar nici chiar asa... Liberty Mall unde e???

Hai ca te ajut eu ;)) ... e in Bucuresti, si domnisoara cred ca face reclama.

alexalia
27.10.2009, 16:39:23
Hai ca te ajut eu ;)) ... e in Bucuresti, si domnisoara cred ca face reclama.

eh, da... eram prea socata de aparitia "noului" mall ca sa ma prind;))

alexalia
03.11.2009, 10:16:44
si eu de aia din polus stiu ca e f buna ....

Eu pot sa va garantez acuma ca e f buna!

Acolo mi-am dus rochita care e plina plina de cristale Swarowski si era foarte murdara pentru ca am facut si o sedinta TTD de ne-am bagat prin toate noroaiele... Plus ca inainte de nunta ma dadusem cu ceva creme autobronzante care au murdarit interiorul corsetului in ultimul hal (era galben-maroniu).

In weekend am luat-o de la curatatorie si a iesit perfect alba, nu sunt cristale care sa se fi distrus, nu s-a agatat si sa se traga firele din partile unde e materialul mai fin...

deci e ca noua asa ca linistite puteti merge acolo cu rochitele.

si a costat 75 lei (pretul standard pentru rochiile de mireasa) chiar daca a mea are o trena de cativa metri. Fetele care mi-au vazut pozele stiu de ce vb :)

dydo
04.11.2009, 11:07:00
Subscriu si eu la curatatoria din Polus :).
Acolo mi-am dus rochita la curatat dupa nunta si au curatat-o perfect, e ca noua :).

natymotanel
04.11.2009, 11:08:11
salut, eu am dus-o la Gaia, de unde mi-am si cumparat-o...si mi-au curatat-o super...si a mea are ceva margelute si nu a cazut nici una, a costat 100 de lei dar a meritat:>

Babutzu
19.11.2009, 08:56:28
Buna..
a fost cineva la curatatoria din Iulius mall?
;;)

Ballet
19.11.2009, 13:52:32
Buna..
;;)
Poate vrea sa va spuna Wanna experienta ei de acolo...:-<

diannaa
19.11.2009, 15:11:37
Buna..
;;)
a dus cineva ceva acolo la curatat si exact la fel a ridicat haina...de murdara...cat ca a vz doar acasa pt era pusa in husa

Babutzu
19.11.2009, 17:23:40
a dus cineva ceva acolo la curatat si exact la fel a ridicat haina...de murdara...cat ca a vz doar acasa pt era pusa in husa

:(( upsi.. am vazut ca era 100 ron :(..
deci ramane polusu la recomandari?#:-S

diannaa
19.11.2009, 17:59:00
nu era vb de rochie de mireasa ci de o haina obisnuita,dar deh.....nu m as risca cu rochia......

Babutzu
19.11.2009, 18:02:07
nu era vb de rochie de mireasa ci de o haina obisnuita,dar deh.....nu m as risca cu rochia......

pai nici eu :( #:-Smai astept sa vad pareri de alte curatatorii:D:D

ionut_tuo
22.11.2009, 13:52:55
si nu a mers inapoi cu haina ????>:P

pusicu
23.11.2009, 18:19:18
pai nici eu :( #:-Smai astept sa vad pareri de alte curatatorii:D:D
Spala rochia acasa, in vana ...si nu te costa nimic, + ca asa nu risti sa ti-o strice la curatatorie. Eu asa mi-am spalat-o si acum nici nu zici ca e purtata, oricum cat de murdara poate sa fie o rochie de mireasa??!!:D

moniksposa
23.11.2009, 18:43:28

in polus am dus si eu o rochie de ocazie la curatat si nici nu sa vazut ca a fost purtata si avea si o pata pe trena,eu iti recomand sa mergi cu incredere acolo,dar sa aiba rochia eticheta din interior sa vada cu sa o curete,daca nu are eticheta de obicei nu o ia.eu cunosc multe mirese care au dus rochia acolo si nu am auzit sa se planga,deci cu incredere poti sa mergi acolo si doamna ii foarte draguta.>:D<

Babutzu
23.11.2009, 19:04:50
in polus am dus si eu o rochie de ocazie la curatat si nici nu sa vazut ca a fost purtata si avea si o pata pe trena,eu iti recomand sa mergi cu incredere acolo,dar sa aiba rochia eticheta din interior sa vada cu sa o curete,daca nu are eticheta de obicei nu o ia.eu cunosc multe mirese care au dus rochia acolo si nu am auzit sa se planga,deci cu incredere poti sa mergi acolo si doamna ii foarte draguta.>:D<

hmm multumesc :*:*ma uit daca are eticheta :))
daca nu o spal de mana pusicu :>:D<

mi2009
25.11.2009, 10:49:57

si a mea adus-o mama la polus..cica a iesit ca noua!
feteleor eu nu as risca dupa ce am platit sute de euro pe rochie sa o spal in vana sau sa pun clor si cine stie ce altceva pe ea!!!!!!
pe a mea am platit 1000€...mi se pare ca merita 18€ curatirea!!!acasa mai vine si probl calcatului si etc!!!
eu una nu as risca!

Goldmoon
25.11.2009, 11:30:35

Eu hainele normale sau rochiile de ocazie le-am dus intotdeauna la spalatoria din Cora si intotdeauna am fost f multumita. Am o rochie din voal, e alb si negru (deci puteau sa "migreze" culorile), ii taiasem eticheta si tot mi-au curatat-o foarte bine.
Insa cu rochie de mireasa imi e teama :-s
Ai mare grija cu spalatul de mana pentru ca sunt materiale care nu se preteaza la asa ceva sau care se curata numai chimic, nu cu apa!

Babutzu
25.11.2009, 12:08:33
Eu hainele normale sau rochiile de ocazie le-am dus intotdeauna la spalatoria din Cora si intotdeauna am fost f multumita. Am o rochie din voal, e alb si negru (deci puteau sa "migreze" culorile), ii taiasem eticheta si tot mi-au curatat-o foarte bine.
Insa cu rochie de mireasa imi e teama :-s
Ai mare grija cu spalatul de mana pentru ca sunt materiale care nu se preteaza la asa ceva sau care se curata numai chimic, nu cu apa!

e clar..ma apuca groaza:))#-o#-o#-oca de stricat nu vreau sa o stric..ca imi e prea draga .

pusicu
06.12.2009, 12:30:34
si a mea adus-o mama la polus..cica a iesit ca noua!
feteleor eu nu as risca dupa ce am platit sute de euro pe rochie sa o spal in vana sau sa pun clor si cine stie ce altceva pe ea!!!!!!
pe a mea am platit 1000€...mi se pare ca merita 18€ curatirea!!!acasa mai vine si probl calcatului si etc!!!
eu una nu as risca!
Nici eu nu as avea incredere sa o spal in vana, dar cand o persoana care se ocupa cu rochii de mireasa imi recomanda aceasta metoda, atunci nu mai am retinerii ca o voi strica. Acum fiecare face cum crede ca e mai bine. Eu am facut asa si mi-a reusit.:-p

lan
12.12.2009, 22:10:09
Fetelor eu mi-am curatat rochia undeva pe strada brasov la curatatoria Perla.Impecabil a iesit,iar rochia este foarte pretentioasa,broderie ,trena.....Si am platit 70 ron cu bolerou cu tot.Va recomand si voua sa mergeti acolo .

zoridezi
31.12.2009, 15:21:01
Eu mi-am curatat rochita la Polus, vis-a-vis de Carrefour, a costat 70 lei si a iesit "perfecta" :)

pisinarci
10.02.2010, 19:13:02
Fetelor mie mi-a recomandat doamna de la salonul de unde mi-am luat rochita sa nu o duc la curatatorie ca risc sa mi-o distruga, ci sa o spal in vana cu putin detergent...asa am si facut, iar rochita arata ca noua.

rochia mea sta de aproape un an pe usa si nu stiu daca sa o duc la curatat sau nu , s-a murdarit doar partea de jos, cred ca as putea sa o spal eu da nu stiu cam as putea sa o calc

camelia
10.02.2010, 21:47:30
rochia mea sta de aproape un an pe usa si nu stiu daca sa o duc la curatat sau nu , s-a murdarit doar partea de jos, cred ca as putea sa o spal eu da nu stiu cam as putea sa o calc
da mai bine o duci la curatat, desi am auzit si eu multe fete ca si -au spalat rochia in vana, chiar am vazut o mireasa si a spalat o cu o saptamana inainte de nunta si a fost super

alexalia
11.02.2010, 09:18:54

cu fierul de calcat. Nu are nimic. Eu asa am facut cu a mea pentru sedinta foto TTD. Am spalat-o si calcat-o eu si a iesit binisor. Dar dupa am dus-o la curatatorie.

Si sa nu uit.. rochita mea e plina de cristale si nu a patit nimic de la cum am calcat-o.

Atata doar ca iti trebuie multttaaaa rabdare.

ADINAALEXANDRA
11.02.2010, 09:52:01
se poate aranja frumos rochia..( acuma depinde si de material) daca nu dai direct cu calcatorul pe ea ci doar ii faci sa zic asha 'o baie de aburi'
cel putin asha mi-a recomandat doamna de unde am luat rochia

iuliutza23
04.03.2010, 12:55:15
si daca as avea nevoie si de apretat ca a mea e cu mult tull si as vrea sa stea umflata nu pleostita. Plus ca mai trebuie calcata

iuliutza23
04.03.2010, 12:57:01
si chiar nu stiu unde sa merg cu ea

alexalia
04.03.2010, 15:23:06
si chiar nu stiu unde sa merg cu ea

am mai scris pe undeva, eu am fost cu rochia la calcat inainte de nunta la curatatoria din Polus. De apretata trebuie sa intrebi pentru ca nu stiu daca se ocupa de asa ceva.

ambraD
13.05.2010, 12:45:14
Si eu mi-am curatat rochia in Polus si a iesit f bine. Am fost f multumita mai ales ca noi am avut 2 nunti si a trebuit sa o imbrac din nou.

dia_criss87
15.05.2010, 00:17:51
si eu intentionez sa o duc un polus,,,mi-a placut de doamna de acolo
fetelor care ati curatato in polus in ca timp a fost gata?

Ami2005
16.05.2010, 13:20:15
A fost cineva la curatatoria de pe Horea? Rochita mea este de la Ersa, am sunat acolo si i-am intrebat cum se poate curata si mi-au spus, atata timp cat este o curatatorie chimica, fara apa, rochita nu va pati nimic. Nu trebuie curatata cu apa deoarece are multe materiale care intra la apa. Si rochita mea este cu 2 jupe si voal pe deasupra, plus aplicatii broderii si pietre aplicate manual. Acum ma gandesc ca doar daca sunt cusute nu au cum sa cada. As vrea totusi sa o duc la cei de pe Horea, ei spun ca este o curatatorie chimica ecologica, ati fost careva acolo?

luzluz
16.01.2011, 20:50:51
si eu am curatat-o in polus... au facut o treba buna,dar a durat 2 luni.

iuliutza23
24.01.2011, 00:48:14
A fost cineva la curatatoria de pe Horea? Rochita mea este de la Ersa, am sunat acolo si i-am intrebat cum se poate curata si mi-au spus, atata timp cat este o curatatorie chimica, fara apa, rochita nu va pati nimic. Nu trebuie curatata cu apa deoarece are multe materiale care intra la apa. Si rochita mea este cu 2 jupe si voal pe deasupra, plus aplicatii broderii si pietre aplicate manual. Acum ma gandesc ca doar daca sunt cusute nu au cum sa cada. As vrea totusi sa o duc la cei de pe Horea, ei spun ca este o curatatorie chimica ecologica, ati fost careva acolo?

sora mea a fost la cea de pe horea si i-au curatat rochita impecabil. fara nici o urma. acolo i-au si calcat-o tot tacamul. numai cu apretatul au zis ca nu am mai apretat rochii de mireasa si aici e problema mea. a mea rochita e cu mult tulle si nu stiu unde sa o duc la apretat. nu stie nimeni nimik?

ovizel
02.02.2011, 12:19:18
Pentru barbati, costumele ies impecabil in iulius.

Biu
02.02.2011, 20:49:09
Pentru barbati, costumele ies impecabil in iulius.

nu as recomanda nimanui curatatoria din Iulis. De cele mai multe ori nu mi-au primit hainele ce le duceam la curatatorie, pe motiv ca nu au cum sa iasa petele :-", si ma safatuiau oricum sa le spal eu in vana, acasa, ca oricum si ele le-ar spala cu apa ( aici vorbim de haine care erau DRY CLEAN ONLY !!!! ). Inclusiv rochia de mireasa voriau sa mi-o bage la masina de spalat + masina de uscat :O:O:O
Si ca sa nu uit de ce am dat citat postului tau, am lasat costumul de mire al sotului acolo , si mi l-au dat inapii cu singura pata ce exista. L-am dus frumos din Polus, mi l-au curatat ca lumea si gata povestea

blueoana
03.02.2011, 11:15:15
eu imi duceam haine la curatat la cora si de cele mai multe ori cum le dadeam tot asa le primeam, cica erau pete care nu pot fi scoase si am dat la big de o curatatorie, asa cand intri acolo nu-i cine stie ce dar isi fac treaba f bine si nici nu e scump de loc, de ex mi-a luat la cora pt o rochie 75lei si acolo 20 si diferenta a fost ca acolo mi-au scos petele care nu mi le-au scos cora

mariaroxana
11.02.2011, 19:43:23
Va recomand cu incredere , daca aveti o zi libera la dispozitie, sa spalati rochia de mireasa ( oricat ar fi de "pretentioasa" ) acasa. Mie mi-a iesit impecabil , fara sa se strice sau sa cade vreo pietricica de pe ea.

laurelay
14.02.2011, 09:42:40
eu imi duceam haine la curatat la cora si de cele mai multe ori cum le dadeam tot asa le primeam, cica erau pete care nu pot fi scoase si am dat la big de o curatatorie, asa cand intri acolo nu-i cine stie ce dar isi fac treaba f bine si nici nu e scump de loc, de ex mi-a luat la cora pt o rochie 75lei si acolo 20 si diferenta a fost ca acolo mi-au scos petele care nu mi le-au scos cora

unde la big e curatatoria asta? Eu am niste camasi de-ale viitorului sot care trebuie curatate ca au niste pete care nici nu stiu cum au ajuns pe camasi:(

blueoana
14.02.2011, 13:46:45
unde la big e curatatoria asta? Eu am niste camasi de-ale viitorului sot care trebuie curatate ca au niste pete care nici nu stiu cum au ajuns pe camasi:(
stii unde e carrfour la big? pe partea cu intrarea in carrfour mergi mai spre colt si intri in cladire, f fain lucra si ieftin, eu mi-am dus de curand 2 paltoane si a fost 40lei

lajoskasonia
16.02.2011, 20:47:59
Noi am dat rochia de mireasa la curatat la curatatoria din Polus, a iesit bine.

iuliutza23
21.02.2011, 21:56:48
Va recomand cu incredere , daca aveti o zi libera la dispozitie, sa spalati rochia de mireasa ( oricat ar fi de "pretentioasa" ) acasa. Mie mi-a iesit impecabil , fara sa se strice sau sa cade vreo pietricica de pe ea.

a mea nu e pretentioasa...e IMENSA :))) si deaia am nevoie de o curatatorie unde sa o si apreteze si sa o calce deoarece este din tulle si daca nu e apretata e foarte pleostita... plus ca daca ar fii sa o curat eu acasa mi-ar trebui vreo 4 perechi de maini...

P.S. nu ma plang ca e mare ca asa am vrut-o

laurelay
22.02.2011, 11:22:24
stii unde e carrfour la big? pe partea cu intrarea in carrfour mergi mai spre colt si intri in cladire, f fain lucra si ieftin, eu mi-am dus de curand 2 paltoane si a fost 40lei

Multumesc pentru raspuns:) Am sa caut curatatoria.

blueoana
22.02.2011, 13:36:38
Multumesc pentru raspuns:) Am sa caut curatatoria.
cu placere:*

dya_net
15.05.2011, 16:28:34
cu placere:*

sal
aceeasi curatatorie este si pe str Mehedinti nr 100...din cate am inteles sunt cam aceeasi patroni;;)

pinkdiva
19.07.2011, 09:12:39
Fetelor, CAT dureaza curatul rochiei de mireasa?? citeam undeva 2 luni si m-am ingrozit! nu mi-am imaginat ca poate dura mai mult de cateva zile....

Arina3891
19.07.2011, 09:23:42
Fetelor, CAT dureaza curatul rochiei de mireasa?? citeam undeva 2 luni si m-am ingrozit! nu mi-am imaginat ca poate dura mai mult de cateva zile....
Mie mi-a curatat-o intr-o zi

MedaT
19.07.2011, 10:04:31
Depinde unde o duci, cat sunt de ocupati si cat e de murdara rochia. La mine a durat cam 1 luna si jumatate-2, dar era murdara tare: in ziua nuntii a plouat, am facut o sedinta foto in mare si inca una iarna. A trebuit sa o curete de 2 ori. Oricum sunt foarte multumita de cum au curatat-o.

pinkdiva
20.07.2011, 10:54:43
Mie mi-a curatat-o intr-o zi

Arina, imi spui te rog unde ai curatat-o?

Biu
20.07.2011, 12:02:15

si mie mi-au curatat-o foarte repede in polus. dar in acleasi loc, unei prietene i-a dat termen 2 luni. ce-i drept, eu i-am spus ca ma grabesc, zicea doamna de acolo ca ea ar mai fi bagat-o o tura doua la spalat ca nu iesise tocmai perfect, dar am preferat sa o iau asa, ca oricum era rochia cu care fusesem la o sedinta foto, nu cea de la nunta

Arina3891
20.07.2011, 12:35:48
La curatatoria din Polus

MedaT
20.07.2011, 12:58:53
La curatatoria din Polus

Acolo am fost si eu. Adevarul e ca i- am zis dnei de acolo ca nu am nevoie de ea urgent.

pinkdiva
05.08.2011, 09:42:41
La curatatoria din Polus
Bun. Cred ca pana la urma acolo o sa merg si eu... Nu mi-am putut imagina un termen mai mare de o saptamana! In fine, multumsc tutror pentru raspunsuri!

andi5
10.08.2011, 15:47:49
buna fetelor, noi de abia ne-am intors din luna de miere si trebuie neaparat sa imi duc rochia la curatat, ca mi-e mila de ea sa o mai vad asa...in Polus e ok?...stiti si altele?

oana_adela
10.08.2011, 18:41:36
buna fetelor, noi de abia ne-am intors din luna de miere si trebuie neaparat sa imi duc rochia la curatat, ca mi-e mila de ea sa o mai vad asa...in Polus e ok?...stiti si altele?

rochita nu am dus-o nici eu inca, insa am dus costumul de ginerica al sotului la curatatoria de pe horea. am fost multumiti de rezultate

Lyudmyla
11.08.2011, 14:23:43

Si eu am dat la Polus si am fost f multumita de rezultat, tinand cont de faptul ca rochia mea a fost ff murdara - toata ziua a plouat ... Dar acum arata ca si noua :)

dbodarneag
23.05.2012, 12:42:57
Stiti cam care sunt preturile pentru curatarea rochiei de mireasa? Am auzit ceva de genul de la 100 lei in sus...

andi5
23.05.2012, 14:01:01
Stiti cam care sunt preturile pentru curatarea rochiei de mireasa? Am auzit ceva de genul de la 100 lei in sus...

cred ca e undeva intre 70-100 lei. Eu anul trecut am dus rochia la Polus si au facut-o impecabila, ca noua...si noi ne-am facut pozele de nunta pe o platforma industriala...deci imagineaza-ti cam cum arata pe dedesupt la crinolina :D

dbodarneag
23.05.2012, 15:33:56
Multumesc, andi5, inseamna ca informatia mea era aproape de realitate. Scumpa distractia cu rochia de mireasa, de la inceput pana la sfarsit :)

andi5
23.05.2012, 15:47:50
Multumesc, andi5, inseamna ca informatia mea era aproape de realitate. Scumpa distractia cu rochia de mireasa, de la inceput pana la sfarsit :)

Adevarat...e foarte scumpa :))...macar poti sa o vinzi sa mai recuperezi ceva apoi..daca vrei bineinteles :D