PDA

Versiunea completa : Restaurante Videle-Teleorman

marina_stefan
18.10.2008, 14:05:32
Buna miresici,
Noi vom face botezul si nunta in orasul Videle din Jud.Teleorman, puteti sa-mi recomandati restaurante, meniuri, preturi, orice informatie ne este binevenita.
Va rog frumos.

elyely84
26.11.2008, 11:30:26
buna, fetelor,
eu sunt noua pe aici,am aceeasi problema, dar, urgentaaaaaaa
vreau restaurant, muzicanti,....si tot tacamul.....helppppp

cezarra
26.11.2008, 14:58:31
Pai restaurantul poti sa ti-l alegi in Videle.. insa muzica decoratiuni si ce mai vrei poti sa le iei din judet... si nu numai. Depinde ce vrei si cat esti dispusa sa platesti pentru ele.

Noi am avut muzica si decoratiuni din Rosiori, restaurant in Turnu Magurele si foto-video din Bucuresti :)

elyely84
27.11.2008, 09:16:14
Pai restaurantul poti sa ti-l alegi in Videle.. insa muzica decoratiuni si ce mai vrei poti sa le iei din judet... si nu numai. Depinde ce vrei si cat esti dispusa sa platesti pentru ele.

Noi am avut muzica si decoratiuni din Rosiori, restaurant in Turnu Magurele si foto-video din Bucuresti :)

poti sa-mi dai niste preturi? macar orientativ, la muzica si decoratiuni, eu am gasit ceva, dar nu stiu cum or fi mici,mari.......
daca nu iti cer prea mult
multumesc

cezarra
27.11.2008, 22:44:54
Preturile se cam raporteaza si la ce vrei de la fiecare serviciu in parte.

Noi ne-am dorit sala aranjata doar cu flori si material, fara baloane si ne-a costat mai mult... pe 3 globuri mari din flori, aranjamentele meselor, arcada exterioara si cele 2 arcade interioare, arnajament prezidiu, buchete mireasa(2) si buchet nasa, covoras rosu, huse scaune vreo 2700 ron, in cond in care am avut doar trandafiri la arcade, gerbera la globurile de flori si trandafiri+crizanteme la mese. Dar ne-a luat mult pe firul de trandafir... 14 ron in cond in care in Bucuresti, in piata de flori le iei cu 5 lei.. insa au fost f frumoase florile.. nu uscate, nu boboci sau prea umflate.

Pentru foto-video nu am vrut doar clasicele poze din fata primariei si cu bradul din parc.. am incercat sa avem si niste poze mai speciale.. bine, asta depinde si de cadrul disponibil.. insa poti sa dai si 2000 de euro doar pentru foto si merita, crede-ma! ies niste lucruri minunate de la un fotograf profesionist. insa nu am avut bugetul asa mare pentru foto video si ne-am incadrat in 1000 Euro cu ele. si am facut si poze in plus, copii personalizate dupa dvd-uri si fotobook(detalii pe privat, daca vrei).

Muzica... am avut-o din Rosiori, formatia canta la Mon Jardin si solista are o super voce, iar ei sunt mai mult decat binevoitori si iti canta ce vrei tu: populara, usoara, latino, greceasca. Noi am vrut niste melodii din zona moldovei si i-am dus un cd si a cantat de acolo niste melodii(live, nu playback). Ne-a costat 1100 Euro cu tot cu un violonist care a facut senzatie si lautarii de ziua.

Lumanarile le-am facut in Turnu si au fost cam 900 lei. nu am fost f incantata.. nu a fost ce voiam.

Altceva.. cu ce te mai pot ajuta?

cezarra
27.11.2008, 22:46:18
Apropo de decoratiuni, eu am dat comanda de invitatii de la Sibiu, cauta in forumul de invitatii si ai sa iesi mai castigata... cardurile de masa, numerele pentru mese, meniurile, marturiile, paharele si tacamurile de tort le-am facut singura. Sunt sute si mii de idei pe forum, sigur vei gasi ceva sa iti placa si daca ai putin timp si vrei, o sa iasa superbe!

elyely84
28.11.2008, 13:54:16
iti multumesc, mult
imi sunt de ajutor toate acestea,
nici eu nu cred ca vreau baloane,
am auzit pe aici de o firma din alexandria cu preturi mai mici stiti ceva? pentru invitatii si decoratiuni.

pupici

elyely84
03.12.2008, 11:57:47
nu-mi raspunde si mie nimeni?

geoyan
12.12.2008, 19:14:46
Buna,

Referitor la muzica, eu am facut contract cu Petrica Ciobanu si Formatia Stil din Bucuresti ii gasesti pe google ca nu am voie sa scriu site-urile aici.
Nunta o vom face la un restaurant-terasa in Videle.

Bafta.
:* Marina
Cat o s te coste?Poti sa ne spui?

olguta_radu
22.09.2009, 20:05:49
Buna fetelor,

L-am contractat pe Petrica Ciobanu din Videle cu oamenii lui ca solist la nunta .Mie din inregistrarile pe care le-am vazut cu el mi-a placut ff mult.Am vazut cateva postari despre el in care se vb de bine, am inteles ca face atmosfera .Ce stiti despre el? L-a avut cineva la nunta ?

Multumesc,

paradise
27.07.2010, 22:05:01
buna!

aveti idee cat este un meniu la restaurant parc din videle?

multumesc! ^:)^

paradise
06.08.2010, 21:38:14
nu stie nimeni? :-B