PDA

Versiunea completa : Machiaj si coafura Suceava

Pagini : [1] 2

happydent
18.10.2008, 22:56:12
Buna dragelor. Unde v-ati facut coafura ptr nunta , la ce salon? ati fost multumite?

pufulica
04.11.2008, 14:17:54
Buna
Eu / mama/ soacra / nasa, ne-am facut parul la coaforul din centru, vis-a-vis de bcr de lg posta.
E acolo o tanti mai in varsta, vopsita blonda (care m-a facut pe mine) si inca una de vreo 35 care a facut-o pe nasa.

Iar cine vrea coc, mare atentie, ca nu toate se pricep la coc... :-s

happydent
04.11.2008, 21:39:15
Nu cumva langa banc post? acolo stiu ca e posta mare....
Bun, merci de raspuns , te pup!
mai astept raspunsuri si de la alte miresici!
fetelooorrrr?????

alexandra_rusanovschi
04.11.2008, 21:43:10
Si eu sunt interesata de saloanele din Suceava! Eu sunt din Focsani si voi avea nunta la Sucevita si multa nevoie am si eu de cateva recomandari! Numai bine miresici!

zoridezi11
08.11.2008, 14:09:06
Si eu sunt interesata de saloanele din Suceava! Eu sunt din Focsani si voi avea nunta la Sucevita si multa nevoie am si eu de cateva recomandari! Numai bine miresici!

He he!!! Casa de piatra!!! Roxana (Focsani) =D>

alexandra_rusanovschi
08.11.2008, 15:40:30
Si voua la fel <:-P

adriana_irimescu
05.12.2008, 16:19:27
eu am fost pt banchet la Coquette - mi-a aranjat parul super fain si m-a si machiat excelent...sper sa ma fac tot acolo si pentru nunta...unt niste fete tinere si tare dragute...va recomand cu incredere salonul

sophia_
08.12.2008, 12:09:22
Buna fetelor! puteti sa-mi spuneti daca mai exista Salonul Albina in Suceava? multumesc!!!!

happydent
13.01.2009, 21:39:27
Cred ca te referi la Beauty Master, care este la Complaxul Albina. Eu numai de ala stiu

cellya25
15.01.2009, 09:59:12
Da un salon de cosmetica bun?? cine poate recomanda? Unul in care sa ma duc cu incredere si sa nu-mi fie teama ca ies de acolo cu cine stie ce bubite??:-B

happydent
15.01.2009, 10:33:28
este unul ii zice JANINE,unpic mai jos de statia de troleu din Obcine, cum mergi catre George Enescu pe partea dreapta. Pe patroana o cheama Geanina Bontas.

pufuletz3_18
24.01.2009, 17:45:54
buna stiu eu un salon ..de fapt e cel pe care-l frecventez..elia se numeste si e mai sus putin de coquette...pe strada ce merge spre petru dinspre modern pe dr
bafta!!!!

pufuletz3_18
24.01.2009, 17:47:24
iar pt nunta am auzit k coquette e tare la coafuri si machiaj

lyza
16.02.2009, 00:13:01
exista mai multe saloane de coafura: Carmen's Style pe Marasesti,Gyanis( crek asa se scrie) tot pe Marasesti,Cleopatra,etc.

BBjulie
25.03.2009, 00:46:16
buna stiu eu un salon ..de fapt e cel pe care-l frecventez..elia se numeste si e mai sus putin de coquette...pe strada ce merge spre petru dinspre modern pe dr
bafta!!!!

Si eu recomand miresicilor salonul Elia...Am facut saptamana asta programare pentru machiaj..proba machiaj..manichiura..-pentru nunta.

onutzaadi
12.04.2009, 13:27:37
Buna.Imi poate recomanda cineva un salon bun in burdujeni?

irinaririna
12.04.2009, 19:41:05
De ce numai din Burdujeni?

onutzaadi
12.04.2009, 22:08:55
Nu stiu...ziceam si eu asa...Eu sunt din d-veni si mi-ar veni mai aproape...dar,ma rog...pt frumusetea acelei zile s-ar merita sa merg si la bucuresti8-}

AnnyyAnnyy
13.04.2009, 01:58:54
Nu stiu...ziceam si eu asa...Eu sunt din d-veni si mi-ar veni mai aproape...dar,ma rog...pt frumusetea acelei zile s-ar merita sa merg si la bucuresti8-}e, nici chiar:D Sa nu exageram:Dpana-n B nu cred ca e nevoie sa mergi:-p
Acu ca bati drumul din Dumbraveni pana in Bj sau pana in centru sau pana pe Marasesti tot acolo iesi:)Ideea e sa te lasi pa maiile unei coafeze cu care ai mai "lucrat" sa nu te trezesti cu surprize:-s

lorena_sv
13.04.2009, 11:12:07
Miresicilor, ce coafuri va faceti?
Eu nu as vrea coc:| ...

AnnyyAnnyy
13.04.2009, 11:41:01
Miresicilor, ce coafuri va faceti?
Eu nu as vrea coc:| ...
nici eu:-s

onutzaadi
13.04.2009, 17:51:22
buna miresicilor.in sfarsit am terminat si eu la facultate si am venit sa mai miresim putin.apropo...cam ce idee de coafura aveti?nici eu nu-mi doresc coc si cred ca nici fetei mele nu-i place. nu-mi sta prea bine.:-"

BBjulie
14.04.2009, 14:30:57
Nici eu coc... Avand parul mai lungutz...m-am gandit doar la bucle..lasat pe spate..sau prins finut dinspre parti ..si sub `prindere`...voalul.. Dar mai studiez...

lorena_sv
14.04.2009, 15:58:36
Nici eu coc... Avand parul mai lungutz...m-am gandit doar la bucle..lasat pe spate..sau prins finut dinspre parti ..si sub `prindere`...voalul.. Dar mai studiez...

Asa si eu, de fapt l-am lasat special pt nunta, din decembrie nu m-am mai tuns si sper sa rezist pana la nunta.;;)

elenamau
14.04.2009, 17:40:07
Eu am proa la coc pe 2 mai. Nu am avut niciodata, nu stiu cum imi sta. Problema la bucle e a spre diminineata se lasa si nu mai arata super ok.

lorena_sv
14.04.2009, 18:22:10
Eu am avut bucle si mi-a placut cum statea. Nu prea s-a lasat pt ca l-am dat cu mult fixativ. oricum spre dimineata...si machiajul nu mai e la fel:D . Sa speram ca totul va fi bine!:)

lorena_sv
14.04.2009, 18:22:48
Eu am proa la coc pe 2 mai. Nu am avut niciodata, nu stiu cum imi sta. Problema la bucle e a spre diminineata se lasa si nu mai arata super ok.

Unde ti-ai facut programare?;;)

lorena_sv
14.04.2009, 18:25:38
Coc am vrut si eu la inceput, nu mi-am facut niciodata....
dar iubi al meu nu vrea coc....pt ca imi sta bine cu bucle;)) si m-a convins si maica-mea.
Acum fiecare isi face ce-i place si cu ce-i sta bine!<:-P
Eu m-am chinuit sa-l las lung pt nunta special sa-i fac bucle;-)

onutzaadi
14.04.2009, 18:54:17
Felicitari,lorena_sv. Eu nu reusesc sa ma abtin de la a ma tunde. Tot timpul imi trece cate o idee prin cap si tb sa-l tund cumva.De asta nici nu-mi doresc coc....pt ca nu am din ce-l face8-}

onutzaadi
14.04.2009, 19:01:40
Si eu ador buclele si imi place si cum imi sta.Problema e ca ma tem sa nu mi se lese si ma gandesc ca daca dau prea mult fixativ sa nu arate nici prea "sarmos":">

lorena_sv
14.04.2009, 19:02:25
Felicitari,lorena_sv. Eu nu reusesc sa ma abtin de la a ma tunde. Tot timpul imi trece cate o idee prin cap si tb sa-l tund cumva.De asta nici nu-mi doresc coc....pt ca nu am din ce-l face8-}

Si eu tot asa eram inainte!Nu stiu cum am rezistat!;))

lorena_sv
14.04.2009, 19:13:41
Si eu ador buclele si imi place si cum imi sta.Problema e ca ma tem sa nu mi se lese si ma gandesc ca daca dau prea mult fixativ sa nu arate nici prea "sarmos":">

Eu m-am facut la 2 banchete asa...ca am fost si la iubi al meu, anul trecut. Incerc sa pun poze!Astept pareri!Poate ma razgandesc!:laugh:

onutzaadi
14.04.2009, 19:25:16
Imi place foarte mult si coafura si cum iti sta.Sper sa nu ma acuzi de plagiat daca iti fur ideea.;;)

BBjulie
14.04.2009, 22:11:09
Eu m-am facut la 2 banchete asa...ca am fost si la iubi al meu, anul trecut. Incerc sa pun poze!Astept pareri!Poate ma razgandesc!:laugh:

Sa nu te tunzi!:D Ti-a stat frumos..si cred ca la nunta iti va sta si mai frumos!;;)

Ioana11
17.04.2009, 18:33:29
http://www.projectwedding.com/photo/browse?tag=hair
cateva idei ;;), chiar mai multe;))

lorena_sv
17.04.2009, 18:42:51
Imi place foarte mult si coafura si cum iti sta.Sper sa nu ma acuzi de plagiat daca iti fur ideea.;;)

Ms, scumpa...nu as putea face asa ceva:-p . nu sunt genul de fata care are fite si se plange ca este copiata, ci dimpotriva ma bucur cand unei persoane ii place ceva ce am avut/facut.;;)

lorena_sv
17.04.2009, 18:45:36
Sa nu te tunzi!:D Ti-a stat frumos..si cred ca la nunta iti va sta si mai frumos!;;)

Ms mult! nu ma mai tund, fac tot posibilul. poate nici dupa nunta nu o sa ma tund pt ca la iubi al meu ii place sa am par lung, ca la toti barbatii ;)) dealtfel.

lorena_sv
17.04.2009, 18:53:50

multumim...sunt ceva coafuri...sunt ff multe care imi plac:)

BBjulie
18.04.2009, 01:03:10

Oh -la -la...!!:-p ;)) intr`adevar Ioana..sunt "cateva" idei..8-} Multumim...>:D<

lorena_sv
18.04.2009, 20:35:24
Si eu recomand miresicilor salonul Elia...Am facut saptamana asta programare pentru machiaj..proba machiaj..manichiura..-pentru nunta.

vrem niste poze:-p :-p

BBjulie
21.04.2009, 12:55:15
vrem niste poze:-p :-p

programarile sunt facute pentru luna iulie...acum nu stiu ce as putea sa-ti arat:D :*

AnnyyAnnyy
21.04.2009, 23:00:00
programarile sunt facute pentru luna iulie...acum nu stiu ce as putea sa-ti arat:D :*
cred ca fetele au inteles c-ai facut deja probele...si nu ca abia te-ai programat pt a avea parte de ele inainte de nunta:-p

BBjulie
22.04.2009, 01:01:13
cred ca fetele au inteles c-ai facut deja probele...si nu ca abia te-ai programat pt a avea parte de ele inainte de nunta:-p

da...;)) observasem......insa cand le voi face...voi face si pozici ..dupa care voi arata si aici.;-)

lorena_sv
22.04.2009, 10:23:16

Aham:D , ma gandeam eu...;))
Asa e normal(sau asa mi se pare mie)...sa faci proba cu 2-3 saptamani inainte(sau in acceasi luna cu nunta).Oricum ar fi...vrem poze atunci:D

lorena_sv
22.04.2009, 10:27:00
:D Stiu ca s-a discutat despre saloane de coafura, insa eu nu sunt hotarata unde sa merg(mai astept recomandari)...probabil ca am sa imi fac programare cu o luna, o luna si jumatate/doua inainte de nunta.Sper ca nu e prea tarziu...
M-am gandit sa ma fac(dar nu stiu sigur) la salonul din fata scolii nr 9 din Obcini. Si-a facut cineva coafuri acolo??

BBjulie
22.04.2009, 12:16:29
:D Stiu ca s-a discutat despre saloane de coafura, insa eu nu sunt hotarata unde sa merg(mai astept recomandari)...probabil ca am sa imi fac programare cu o luna, o luna si jumatate/doua inainte de nunta.Sper ca nu e prea tarziu...
M-am gandit sa ma fac(dar nu stiu sigur) la salonul din fata scolii nr 9 din Obcini. Si-a facut cineva coafuri acolo??

Miresica draga...cu cat mai rpd cu atat mai bine..iti spun si dc...acum o luna cand am facut programarea pt coafor..deja erau 2 miresici programate pentru aceeasi zi- dimineatza... Eu zic sa te hotarasti cat mai repejor..si sa faci programare..[la fel si pentru machiaj daca iti doresti]:*

BBjulie
22.04.2009, 12:17:52
Iar proba pt coaforura...ma gandeam sa o valorific la o nunta pe care o voi avea inaintea nuntii noastre.;;)

irinaririna
22.04.2009, 13:09:17
Eu ma coafez la Beauty Master la Oana. E mereu aglomerata, trebuie programare din timp. De fiecare data are idei bune (eu ca de oicei nu stiu ce vreau :)). Sper ca pana la nunta sa imi vine vre-o idee.

ionela_mihaela
22.04.2009, 14:13:06
un salon super s-a deschis in obcine...langa blocul ANL....este unul care a lucrat pt Geta Voinea.... lucreaza f bine...si au preturi accesibile...

AnnyyAnnyy
22.04.2009, 14:58:05
eu mai am 3 pana la nunta si am programarea facuta de o luna si...asta in conditiile in care coafeza mi-e prietena, deci oricum gasea ea timp si pt mine daca ma trezeam tarziu.E bine sa ai din timp rezervarea facuta si sa stii ca nu stai la rand dupa o alta clienta sau ca esti aranjata in graba...eu una prefer treaba facuta pe tihna si din timp programata.

BBjulie
23.04.2009, 15:39:33
eu mai am 3 pana la nunta si am programarea facuta de o luna si...asta in conditiile in care coafeza mi-e prietena, deci oricum gasea ea timp si pt mine daca ma trezeam tarziu.E bine sa ai din timp rezervarea facuta si sa stii ca nu stai la rand dupa o alta clienta sau ca esti aranjata in graba...eu una prefer treaba facuta pe tihna si din timp programata.

Annyy..ti-ai facut programare la dna Lenutza?..am mai vbit de ea..anul trecut..

lorena_sv
12.05.2009, 20:20:42
Am fost azi sa-mi fac programare pt nunta la salonul unde ma gandisem pana acum si mi+au zis ca nu lucreaza duminica(eu am nunta duminica):(( !!Recomandati-mi si mie un salon bun, unde v+ati mai facut!!

irina_s86
13.05.2009, 18:22:12
Am fost azi sa-mi fac programare pt nunta la salonul unde ma gandisem pana acum si mi+au zis ca nu lucreaza duminica(eu am nunta duminica):(( !!Recomandati-mi si mie un salon bun, unde v+ati mai facut!!
eu am auzit f multe lucruri bune de salonul Jasmine si ma gandeam sa apelez si eu.Stie cineva ceva despre el?

lorena_sv
13.05.2009, 18:49:37
eu am auzit f multe lucruri bune de salonul Jasmine si ma gandeam sa apelez si eu.Stie cineva ceva despre el?

am auzit de el..si probabil am si trecut pe acolo...dar acum nu+mi amintesc unde e???? e prin Centru sau la Curcubeul(Albina)?

irina_s86
14.05.2009, 19:59:20
am auzit de el..si probabil am si trecut pe acolo...dar acum nu+mi amintesc unde e???? e prin Centru sau la Curcubeul(Albina)?

e peste drum de magazinul Bucovina.

lorena_sv
14.05.2009, 23:19:10
e peste drum de magazinul Bucovina.

da ...ms;;)
e destul de greu cu partea asta, as vrea sa imi fac si machiajul si coafura la acelasi salon sa nu ma plimb prea mult...:-s
Pe la ce ora v-ati programat sau care e ora potrivita pt programari?(in sensul sa nu fie nici prea devreme, sa ne trezim cu noaptea in cap sau prea tarziu sa te astepte lumea!!

irina_s86
15.05.2009, 20:06:16
da ...ms;;)
e destul de greu cu partea asta, as vrea sa imi fac si machiajul si coafura la acelasi salon sa nu ma plimb prea mult...:-s
Pe la ce ora v-ati programat sau care e ora potrivita pt programari?(in sensul sa nu fie nici prea devreme, sa ne trezim cu noaptea in cap sau prea tarziu sa te astepte lumea!!

la Jasmine se face si machiaj si coafur, dar nu as sti ce ora ar fi mai indicata pt k nici eu nu m-am hotarat asupra acestui aspect

lulia
15.05.2009, 20:41:07
la Jasmine se face si machiaj si coafur, dar nu as sti ce ora ar fi mai indicata pt k nici eu nu m-am hotarat asupra acestui aspect

depinde la ce ora ai cununia civila, daca e in aceasi zi , sau cununia realigioasa :) . Eu am o nunta pe 30 de mai si m-am programat la coafor si m-a pus la 11 ca inainte mai are doua mirese :-p . eu zic ca pe la 11 ar trebui sa fi gata, cel tarziu la 11:30, dar depinde si de ora la care ai fixat cununia.

lorena_sv
15.05.2009, 21:23:22
depinde la ce ora ai cununia civila, daca e in aceasi zi , sau cununia realigioasa :) . Eu am o nunta pe 30 de mai si m-am programat la coafor si m-a pus la 11 ca inainte mai are doua mirese :-p . eu zic ca pe la 11 ar trebui sa fi gata, cel tarziu la 11:30, dar depinde si de ora la care ai fixat cununia.

Le fac amadoua la ora 5. la biserica!

lorena_sv
15.05.2009, 21:26:36

Ti-ai facut ceva acolo? Ma intereseaza daca au pe cineva care se pricepe bine, in special la machiaj(as vrea ceava profesional, care nu imi pot face eu acasa, bine..nu ceva iesit din comun, insa imi doresc sa fiu frumoasa in ziua nuntii, la fel ca voi, nu ca nu as fi, in general:"> )!

irina_s86
16.05.2009, 10:59:07
Ti-ai facut ceva acolo? Ma intereseaza daca au pe cineva care se pricepe bine, in special la machiaj(as vrea ceava profesional, care nu imi pot face eu acasa, bine..nu ceva iesit din comun, insa imi doresc sa fiu frumoasa in ziua nuntii, la fel ca voi, nu ca nu as fi, in general:"> )!
eu am o prietena care s-a facut acolo cand a fost mireasa...si era fain.Ei au fost si la targul de nunti de la mall si am vazut k au cataloage de unde poti sa-ti alegi ce vrei...coafurile nu prea mi-ai placut (eu mi-am scos fotografii de pe net) si daca o sa aleg salonul asta o sa le duc fotografiile sa vada cum vreau, iar in ceea ce priveste machiajul mi-a placut ce am vazut in catalog

alexandra_rusanovschi
20.05.2009, 11:35:55
Buna ziua Cine ma poate ajuta cu nu numar de telefon de la salonul Coquette? Si pe cine imi recomandati pentr machiaj si coafura? Sau pot merge la oricare din fetele care lucreaza acolo?
Eu nu sunt din Sv si imi este destul de greu pentru ca nu stiu unde si la cine sa merg. Am citit pe aici si m-am gandit la Salonul Coquette.
Multumesc si o zi buna tuturor.

lorena_sv
26.05.2009, 22:20:35

Cand mergi la proba pt machiaj?Sa faci niste pozite..poate ne arati si noua...eu inca nu mi-am facut programare...nu stiu unde sa imi fac,vreau si pt machiaj si coafura in acelasi loc si sa fie deschis duminica...

lorena_sv
26.05.2009, 22:27:13

Any, la ce salon ti-ai facut programare?

AnnyyAnnyy
27.05.2009, 20:31:06
Any, la ce salon ti-ai facut programare?
La cel al unei prietene...nu e un salon din ala cu firma extrem de luminoasa la bulevard;)), si clientela se alege in functie de recomandari:-s...au mai ajuns miresici de anul trecut pe mana coafezei mele si-au fost incantate;))acum urmeaza sa ma decid si eu ce si cum vreau si sa ma "incante" si pe mine...again, ca doar pe mana ei ma las;))

lorena_sv
28.05.2009, 22:04:38
La cel al unei prietene...nu e un salon din ala cu firma extrem de luminoasa la bulevard;)), si clientela se alege in functie de recomandari:-s...au mai ajuns miresici de anul trecut pe mana coafezei mele si-au fost incantate;))acum urmeaza sa ma decid si eu ce si cum vreau si sa ma "incante" si pe mine...again, ca doar pe mana ei ma las;))

si machiajul tot acolo il faci?

BBjulie
30.05.2009, 11:58:23
Cand mergi la proba pt machiaj?Sa faci niste pozite..poate ne arati si noua...eu inca nu mi-am facut programare...nu stiu unde sa imi fac,vreau si pt machiaj si coafura in acelasi loc si sa fie deschis duminica...

lorena...nu amana chestiunea asta....e destul de importanta..si risti sa nu mai gasesti liber pe nimeni pt ziua respectiva. Hai mai cauta...si fa programari..>:D<

BBjulie
30.05.2009, 11:59:34

[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<
^:)^^:)^^:)^
Da Doamne sa fie bine...ca apoi sa fie si la mine...^:)^

lorena_sv
30.05.2009, 15:11:36
lorena...nu amana chestiunea asta....e destul de importanta..si risti sa nu mai gasesti liber pe nimeni pt ziua respectiva. Hai mai cauta...si fa programari..>:D<

Eu tot ma gandesc unde sa ma fac..adevarul e ca imi este si frica un pic...n-as vrea sa plang in ziua nuntii mele k nu-mi place coafura sau machiajul...dar, promit: saptamana viitoare ma duc caut si imi fac programare(sper!!)

AnnyyAnnyy
30.05.2009, 15:57:28
[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<
^:)^^:)^^:)^
Da Doamne sa fie bine...ca apoi sa fie si la mine...^:)^
chill, o sa arati bestial:)
te-ai gandit in mare ce-ti doresti?

eu acum caut un solon pt manichiura:-? As vreau un french finut cu un mic model, finut as well.Astept propuneri;;)

BBjulie
31.05.2009, 12:28:23
chill, o sa arati bestial:)
te-ai gandit in mare ce-ti doresti?

eu acum caut un solon pt manichiura:-? As vreau un french finut cu un mic model, finut as well.Astept propuneri;;)

dap !!..fara grija.......nu va fi nevoie de fortza;;)!

de gandit m-am gandit...acum sper sa poata si ea...si sa vrea..:-s

pt un french finut eu merg la salon Elia..am deja programare...:*

AnnyyAnnyy
31.05.2009, 16:09:41
dap !!..fara grija.......nu va fi nevoie de fortza;;)!

de gandit m-am gandit...acum sper sa poata si ea...si sa vrea..:-s

pt un french finut eu merg la salon Elia..am deja programare...:*
cat e french-ul la Elia...si unde e mai exact salonul, parca am vazut prin oras pe undeva insa nu-mi amintesc exact unde:-?

BBjulie
01.06.2009, 10:54:09
cat e french-ul la Elia...si unde e mai exact salonul, parca am vazut prin oras pe undeva insa nu-mi amintesc exact unde:-?

dupa liceul Petru Rares..[deci pe stanga]...pe lg vila Alice..este un parculetz pe acolo.. iar preturile..nu stiu:">dar pot suna sau iti pot da nr lor.

lorena_sv
16.06.2009, 17:27:24
Eu nici acum nu am programare...:(( :(( Eu vreau sa ma fac la Coquette. Insa mi+a zis cineva ca nu face duminica.Sper ca intr-o saptamana sa ma hotarasc...poate mai stie cineva unde fac coafuri si machiaje frumoase.

BBjulie
18.06.2009, 23:52:47
Eu nici acum nu am programare...:(( :(( Eu vreau sa ma fac la Coquette. Insa mi+a zis cineva ca nu face duminica.Sper ca intr-o saptamana sa ma hotarasc...poate mai stie cineva unde fac coafuri si machiaje frumoase.

Lorena...nu mai amana!!! Daca "auzi" ca nu face acolo duminica...mergi mai departe..caci timpul trece! Hai ...mai cauta! Succes>:D<

lorena_sv
19.06.2009, 09:19:25
Lorena...nu mai amana!!! Daca "auzi" ca nu face acolo duminica...mergi mai departe..caci timpul trece! Hai ...mai cauta! Succes>:D<

cred ca am gasit ceva!Salonul de langa blocurile ANL din Obcini.e cam scumput, dar sunt dispusa daca imi face ceva sa imi placa!!A mai fost cineva acolo??si nici nu imi cere sa mai aduc alte persoane...oricum o sa merg cu surioara mea...

ionela_mihaela
19.06.2009, 13:31:36
cred ca am gasit ceva!Salonul de langa blocurile ANL din Obcini.e cam scumput, dar sunt dispusa daca imi face ceva sa imi placa!!A mai fost cineva acolo??si nici nu imi cere sa mai aduc alte persoane...oricum o sa merg cu surioara mea...

dap face foarte frumos acolo si tipul a lucrat pt Geta Voinea....ai fost sa intrebi cat costa?sa stii ca nu au preturi exagerate, dar te asigur ca merita.....

lorena_sv
19.06.2009, 18:15:15
dap face foarte frumos acolo si tipul a lucrat pt Geta Voinea....ai fost sa intrebi cat costa?sa stii ca nu au preturi exagerate, dar te asigur ca merita.....

La machiaj e 150 ron, iar la coafura cred ca vine o tipa noua care a facut cursuri la Geta Voinea sau ceva de genul acesta.Trebuie sa merg saptamana viitoare sa vad.Insa mi-au spus ca lucreaza cu produse de inalta calitate...

lorena_sv
19.06.2009, 18:15:46

stii pe cineva care s-a facut acolo?

ionela_mihaela
19.06.2009, 18:52:30
stii pe cineva care s-a facut acolo?

eu am fost anul trecut si m-am coafat pt o nunta, era un tip....si de machiaj s-a ocupat chiar patroana.....si tin sa zic ca am fost f multumita....si de produse sa stii ca e adevarat...si un asa salon sincer nu prea am mai int in sv:-p

BBjulie
20.06.2009, 09:59:54

Ma bucur ca ai gasit salon pentru coafura si machiaj..=D>>:D<

irina_s86
20.06.2009, 10:06:33
Unde e salonul Coquette?k am tot auzit de el ...dar de Voque stie cineva ceva?

BBjulie
20.06.2009, 10:56:48
Unde e salonul Coquette?k am tot auzit de el ...dar de Voque stie cineva ceva?

Irina..eu nu pot sa te ajut..pentru ca nu stiu...nestand in ultimii ani prin Sv..mi-au scapat ultimele``noutati``..:"> Sigur iti vor raspunde in curand fetele>:D<

irina_s86
20.06.2009, 11:37:19
Irina..eu nu pot sa te ajut..pentru ca nu stiu...nestand in ultimii ani prin Sv..mi-au scapat ultimele``noutati``..:"> Sigur iti vor raspunde in curand fetele>:D<
merci oricum de intentie:*

lorena_sv
06.07.2009, 20:30:34

Se pare ca nu au inca angajat la coafura..cu toate ca imi spusese ca trebuia sa angajeze zilele alea...as avea pe cineva sa ma coafeze in caz de urgenta, insa nu sunt prea multumita...poate mai scrie cineva pe aici, daca cunoaste un salon bun. La coquete, tipa de la machiaj va fi in concediu...

lorena_sv
07.07.2009, 22:59:46
Se pare ca nu au inca angajat la coafura..cu toate ca imi spusese ca trebuia sa angajeze zilele alea...as avea pe cineva sa ma coafeze in caz de urgenta, insa nu sunt prea multumita...poate mai scrie cineva pe aici, daca cunoaste un salon bun. La coquete, tipa de la machiaj va fi in concediu...

se pare ca am rezolvat in cele din urma!!!am gasit undeva aproape de mine.

wanna
08.07.2009, 19:30:06
e cineva din gura humorului? sau cunoasteti un salon de coafura acolo? pls!!! am nevoie ptr sambata..

ancutza1010
31.07.2009, 00:58:11

Pana la urma ce salon ai ales? Am fost la gyanis(nu stiu exact cum se scrie) dar e foarte scump...2 milioane lei, iar duminica mi s-a zis ca preturile cresc cu 75% si asta numai pentru coafat. La machiaj e aceeasi poveste, la manichiura,la pedichiura.....La ellia am fost azi si mi-a zis ca nu se mai ocupa cu coafuri ci exclusiv cu cosmetica... Ramane sa merg sa intreb la coquette si in obcini, insa, as vrea opinii de la cele care au fost acolo sa fac alegerea corecta...Pentru tine cum a fost?

ancutza1010
31.07.2009, 01:05:21
Cum se descurca fetele la Jasmine? Sunt in cautare de salon in care sa imi faca un machiaj cat mai natural si sa aibe pricepere mai mare in ale parului :)) Poti sa imi recomanzi ceva? Tu unde iti faci programarea?

ancutza1010
31.07.2009, 01:07:31

Deci, coquette face si duminica? ;))

ancutza1010
31.07.2009, 01:09:26

Vreau si eu sa merg la salonul din obcini dar nu stiu unde exact pe linga ANL....in blocul alb la parter? Va rog un raspuns :((

dienuka1984
31.07.2009, 10:40:53
buna! la Giani`s sunt preturile putin piperate dar vreau sa zic ca iesi de acolo papusika.....sunt 2 tipe care lucreaza ...una dintre ele e din Ucraina(pe care ti-o si recomand) si se pricepe la toate si e foarte maleabila daca stii ce vrei si ce-ti place.....la coafat super ok, unghiile nu mai zic ...impecabile, si machiajul superb....sa nu creada cineva ca fac reclama ptr ca nu am nici o treaba cu tipa...dar am fost cu surioara inainte de nunta si deci vb in cunostinta de cauza......toate astea te ajung la 5 milioane...asa i-a luat ei...ungii de gel 1mil 500 mii, si machiat si coafat 3mil 500 mii..spor la pregatiri.pupici

Deci, coquette face si duminica? ;))

RalucaIrina
31.07.2009, 11:08:00
Fetelor, dar de Salonul Beauty Art stiti ceva? (e intre statiile Banca si Policlinica) Se pricep fetele?

ancutza1010
02.08.2009, 21:24:40
buna! la Giani`s sunt preturile putin piperate dar vreau sa zic ca iesi de acolo papusika.....sunt 2 tipe care lucreaza ...una dintre ele e din Ucraina(pe care ti-o si recomand) si se pricepe la toate si e foarte maleabila daca stii ce vrei si ce-ti place.....la coafat super ok, unghiile nu mai zic ...impecabile, si machiajul superb....sa nu creada cineva ca fac reclama ptr ca nu am nici o treaba cu tipa...dar am fost cu surioara inainte de nunta si deci vb in cunostinta de cauza......toate astea te ajung la 5 milioane...asa i-a luat ei...ungii de gel 1mil 500 mii, si machiat si coafat 3mil 500 mii..spor la pregatiri.pupici
E ok, cu 5 mil.Problema e ca duminica au zis ca vor creste preturile 75%, adica ma va ajunge 9 milioane, aproape dublu, si nu stiu cat merita doar pentru ca e duminica....De aceea poate gasesc alternative, mai stie cineva ceva asemanator, care sa nu aibe preturi de "duminica"? Pliz:D

ancutza1010
13.08.2009, 22:04:57
Am gasit si salon de coafura si sunt foooarte multumita. Ieri am fost la proba, e inclusa in pretul coafurii. Fata de la coafor are o pasiune deosebita pentru cocuri si a stat 2 ore cu mine, intai sa imi arate 2 slide show- uri cu diverse coafuri, la care m-a rugat sa ii spun ce imi place si ce nu la fiecare coafura, sa isi poata face o idee cam despre ce imi doresc. A facut asta tocmai ca nu se poate reproduce intocmai o coafura si mai ales pentru ca fiecarei mirese i se potriveste ceva anume, raportat la personalitate, fizionomie, rochita etc. A iesit foarte dragut la proba.Vrea sa imi confectioneze ceva pentru par, o impletitura cu perlute, pentru ca nu vreau diadema aia tip regina ;)). Prefer flori naturale si perlute pentru ca asa va fi si colierul...miresoiul mi le face cadou. E un set de fapt, colier, bratara si cercei. Sper sa se vada si atunci cat a muncit fata. Erau numai rasucituri in par. Chiar mi-a pus si suport fals din par sa fie mai voluminoasa toata treaba. <:-P Foarte meticulos lucreaza si ma bucur k am gasit in sfarsit unde sa merg.;))

iulika
14.08.2009, 00:15:47
Am gasit si salon de coafura si sunt foooarte multumita. Ieri am fost la proba, e inclusa in pretul coafurii. Fata de la coafor are o pasiune deosebita pentru cocuri si a stat 2 ore cu mine, intai sa imi arate 2 slide show- uri cu diverse coafuri, la care m-a rugat sa ii spun ce imi place si ce nu la fiecare coafura, sa isi poata face o idee cam despre ce imi doresc. A facut asta tocmai ca nu se poate reproduce intocmai o coafura si mai ales pentru ca fiecarei mirese i se potriveste ceva anume, raportat la personalitate, fizionomie, rochita etc. A iesit foarte dragut la proba.Vrea sa imi confectioneze ceva pentru par, o impletitura cu perlute, pentru ca nu vreau diadema aia tip regina ;)). Prefer flori naturale si perlute pentru ca asa va fi si colierul...miresoiul mi le face cadou. E un set de fapt, colier, bratara si cercei. Sper sa se vada si atunci cat a muncit fata. Erau numai rasucituri in par. Chiar mi-a pus si suport fals din par sa fie mai voluminoasa toata treaba. <:-P Foarte meticulos lucreaza si ma bucur k am gasit in sfarsit unde sa merg.;))

Zi-mi si mie numele salonului, te rog, ca promit ca eu nu o sa te acuz de reclama :*

BBjulie
14.08.2009, 09:46:37
E ok, cu 5 mil.Problema e ca duminica au zis ca vor creste preturile 75%, adica ma va ajunge 9 milioane, aproape dublu, si nu stiu cat merita doar pentru ca e duminica....De aceea poate gasesc alternative, mai stie cineva ceva asemanator, care sa nu aibe preturi de "duminica"? Pliz:D
Mi se pare foarte mult....5 mil.....9 mil??$-)
sper ca in noul loc gasit..sa nu lasi atatia banutzi :*..

AnnyyAnnyy
14.08.2009, 10:41:53
Mi se pare foarte mult....5 mil.....9 mil??$-)
sper ca in noul loc gasit..sa nu lasi atatia banutzi :*..
500 roni in Suceava?cam multisor...inseamna ca e adevarat ce-am tot auzit pe la diverse cunoscute: cum te vede o coafeza cu voalul in mana cum creste pretul in fata ta. Dar 900 roni mi se pare exagerat de mult pt un coafat+machiat.

dienuka1984
14.08.2009, 17:53:35
500 de roni a platit soramea ptr ungii, coafat si machiat....nu stiu cine zicea ca daca e duminica preturile cresc.....bine pot sa creasca ptr coafat si machiat , care pe soramea au ajuns-o la 350 de roni (nunta a fost sambata)...dar nu si ptr ungii,care au fost 150 de roni, ptr ca oricum ti le pui cu o zi, doua sau chiar o sapt inainte si nu in ziua nuntii..pupici>:D<

500 roni in Suceava?cam multisor...inseamna ca e adevarat ce-am tot auzit pe la diverse cunoscute: cum te vede o coafeza cu voalul in mana cum creste pretul in fata ta. Dar 900 roni mi se pare exagerat de mult pt un coafat+machiat.

ancutza1010
15.08.2009, 22:33:23
Zi-mi si mie numele salonului, te rog, ca promit ca eu nu o sa te acuz de reclama :*
Este vorba de salonul din blocul - din spatele ANL urilor- obcini. Nu retin un nume :)) , m-am dus direct acolo. Ma ajunge machiat complet (fata, brate, decolteu )+ coafat+ PROBA DE coafat+ manichiura+ pedichiura putin sub 500 . Dar, sunt multumita. Sper ca voi fi si in ziua nuntii. ;))

anette10
17.08.2009, 16:09:46
Buna fetelor!
E un salon deschis la parterul unui bloc de langa manastirea Sf Ioan. Nu stiu exact cum se cheama, stiu ca pe tipa de acolo o cheama Elena. S-a facut cineva la ea?

lorena_sv
18.08.2009, 20:21:51

eu nu mi-am facut la un salon de fite, cu toate ca asta intentionam, dar mi-a iesit coafura cum imi doream...deci nu cred ca conteaza numele...daca e sa iti iese coafura nu cont salonul.eu mi-am facut undeva in obcini, mi-am facut programare cu o saptamana sau doua inainte si nu mi-am facut nici proba...aaa..si am dat si 100 ron!am fost foarte multumita!

lorena_sv
18.08.2009, 20:27:21
AAA..si poze pt inspiratie dc doriti.eu m-am dus cu o poza la tipa de la coafor si i-am zis sa imi faca ceva asemanator!

lorena_sv
18.08.2009, 20:29:12
aa..am vrut sa imi fac in obcini, langa ANL, dar am umblat o luna pe acolo si mi-au zis ca inca n-au gasit pe nimeni pt coafura. la machiaj era 150 ron, dc va ajuta cu ceva aceasta informatie!

larissa_personal
24.08.2009, 20:59:32
PLS...unde gasesc un salon de coafura deschis duminica dimineatza??? pe 6 sept voi fi nasica si nu stiu unde o sa ma aranjez....help!!!

AnnyyAnnyy
16.09.2009, 23:01:18
hai mai...la 11 gata?poate si pt ca eu am avut cununia civila in alta zi, in ziua nuntii nu m-am grabit la coafat si machiat...pe la 12:30 eram gata per total: machiata, coafata si aranjata.Cununia religioasa o aveam la 17:00 deci am avut timp berechet sa ajung acasa, sa ma uit la tv,sa mananc, sa stau cu fetele, si abia apoi sa ma imbrac si sa devin nerabdatoare...deh, tot ma imbracasem prea devreme:)).Deci sfatul meu, daca nu aveti civila in ziua nuntii, sau daca e la o ora apropiata de cea a slujbei religioase, nu va treziti cu noaptea-n cap ca sa ajungeti la cofor...o coafeza buna reuseste sa faca o coafura frumoasa si sa prinda voalul in maxim o ora, si garanteaza ca rezultatul e frumos. Acu' daca ajungi pe mana unei cÓcaite care abia tine pieptenul in mana, ce sa zic, trezirea la 6 ca sa fim gata la 10, si sa avem vreme sa ajungem acasa sa bagam capul sub dus si sa descalcim incalceala individei.

iulika
17.09.2009, 17:45:42
hai mai...la 11 gata?poate si pt ca eu am avut cununia civila in alta zi, in ziua nuntii nu m-am grabit la coafat si machiat...pe la 12:30 eram gata per total: machiata, coafata si aranjata.Cununia religioasa o aveam la 17:00 deci am avut timp berechet sa ajung acasa, sa ma uit la tv,sa mananc, sa stau cu fetele, si abia apoi sa ma imbrac si sa devin nerabdatoare...deh, tot ma imbracasem prea devreme:)).Deci sfatul meu, daca nu aveti civila in ziua nuntii, sau daca e la o ora apropiata de cea a slujbei religioase, nu va treziti cu noaptea-n cap ca sa ajungeti la cofor...o coafeza buna reuseste sa faca o coafura frumoasa si sa prinda voalul in maxim o ora, si garanteaza ca rezultatul e frumos. Acu' daca ajungi pe mana unei cÓcaite care abia tine pieptenul in mana, ce sa zic, trezirea la 6 ca sa fim gata la 10, si sa avem vreme sa ajungem acasa sa bagam capul sub dus si sa descalcim incalceala individei.

Aoleo, fereste Doamne de cazul al doilea...nu ma face sa ma gandesc la chestii din astea ca ma ia cu tremurici.Nu, in ziua nuntii nu se poate intampla asa...hai, in alte cazuri, mai mergi la coafor cu gandul ca daca nu-ti iese poti sa te speli pe par si sa incerci sa-ti faci singura ceva, dar in ziua nuntii...nup..iese total din discutie, si probabil ca din cauza asta, stresul perceput e mult mai mare. So, trb sa ne intindem antenele...si sa alegem profesionistii.

elenaliliana
05.12.2009, 12:14:39
dragi miresici am o mare problema...eu locuiesc in iasi dar nunta o voi face in falticeni, pentru ca de acolo sunt...va rog sa imi dati un sfat in privinta uni salon bun din falticeni sau suceava...unde as putea sa imi fac ceva dragut si simplu in acelasi timp??...aceeasi problema si cu machiajul:((

andreutzaa
12.12.2009, 00:40:44
dragi miresici am o mare problema...eu locuiesc in iasi dar nunta o voi face in falticeni, pentru ca de acolo sunt...va rog sa imi dati un sfat in privinta uni salon bun din falticeni sau suceava...unde as putea sa imi fac ceva dragut si simplu in acelasi timp??...aceeasi problema si cu machiajul:((

depinde si de ce iti doresti insa am vazut cum lucreaza fetele de la beauty master la albina si pot spune k am ramas uimita de cat de repede si bine lucreaza.era ora inchiderii si nu mai aveau clienti(doar eu) si o tipa mai in varsta nu mai retin numele se juca cu parul uneia din fete.pot spune k la final a iesit o coafura din reviste super frumos.o sa merg sa vb si eu cu ea sa vad ce ma sfatuiste..am unele chestii de ascuns si nu stiu ce m`ar avantaja.daca mai stiti voi si alt salon care ati vazut cum lucreaza asteptam pareri.va pup >:D<

roxi_veve
07.04.2010, 12:41:37
Buna ....eu sunt din Bacau si am nunta in mai....inca nu stiu unde sa ma coafez.....am o mare problema:((.....te-as ruga daca poti sa-mi spui numele acestui salonul din blocul - din spatele ANL urilor- obcini sau un numar de telefon.....se pare ca sunt profesionisti dupa cum ai descris tu prima intalnire cu ei.....multumesc anticipat :D

NarcisaN
15.04.2010, 10:02:49
Buna miresici,

Nunta o voi face in Suceava, dar nu sunt din localitate. Imi poate recomanda cineva un salon unde sa-mi aranjeze si parul, sa-mi faca si machiajul si tot ce mai trebuie ptr o nunta? Cum nu cunosc orasul....pls help

AnnyyAnnyy
15.04.2010, 15:29:39
Buna miresici,

Nunta o voi face in Suceava, dar nu sunt din localitate. Imi poate recomanda cineva un salon unde sa-mi aranjeze si parul, sa-mi faca si machiajul si tot ce mai trebuie ptr o nunta? Cum nu cunosc orasul....pls help
coafeza mea e f priceputa:) au mai ajuns miresici de rin Sv pe la ea si toate au fost multumite...daca nu gasesti un salon pe placul tau anunta-ma si te pun in legatura cu ea
spor la pregatiri

irina_s86
17.04.2010, 10:37:10
coafeza mea e f priceputa:) au mai ajuns miresici de rin Sv pe la ea si toate au fost multumite...daca nu gasesti un salon pe placul tau anunta-ma si te pun in legatura cu ea
spor la pregatiri
si eu tot acolo am fost:D

AnnyyAnnyy
18.04.2010, 20:24:20
si eu tot acolo am fost:D
stiu:*
am vazut poze cu tine si tare bine ti-a stat parul;))

NarcisaN
19.04.2010, 14:29:16
Este vorba de salonul din blocul - din spatele ANL urilor- obcini. Nu retin un nume :)) , m-am dus direct acolo. Ma ajunge machiat complet (fata, brate, decolteu )+ coafat+ PROBA DE coafat+ manichiura+ pedichiura putin sub 500 . Dar, sunt multumita. Sper ca voi fi si in ziua nuntii. ;))

Buna, iti amintesti numele salonului?

lulia
20.04.2010, 13:57:07
Buna fetelor!
E un salon deschis la parterul unui bloc de langa manastirea Sf Ioan. Nu stiu exact cum se cheama, stiu ca pe tipa de acolo o cheama Elena. S-a facut cineva la ea?

Am vazut ca nu ai avut inca nunta , asa ca mi-am permis sa iti raspund chiar daca o fac cu ceva intarziere. La Elena ma coafez de cand ma stiu si o voi face si in ziua nuntii mele. Eu sunt foarte multumita de ea. Poti sa faci o proba cu incredere. Multa bafta .

agness
20.04.2010, 14:59:45
miresici la salonul blue line center din bdj s`a machiat cineva?
vreau doar sa ma machieze acolo, fara coafura pt k am o coafeza de multi ani si doar pe mana ei ma las.>:D<

malinush
21.04.2010, 09:21:10
miresici la salonul blue line center din bdj s`a machiat cineva?
vreau doar sa ma machieze acolo, fara coafura pt k am o coafeza de multi ani si doar pe mana ei ma las.>:D<

e langa mine blue-line-ul .Am mers de cateva ori la pensat acolo si am nimerit miresici.Personal,nu mi-au placut!..
Eu m-am machiat la nunta la Jasmina si la cununia civila la Beauty Master-dar tin sa mentionez ca la beauty m-a machiat tipa care se ocupa de manichiura(parerea mea e ca se pricepe mai bn decat cosmeticiana;)) ,dar fiec cu preferintele lui.
Pupici!

MihaelaAdi
21.04.2010, 09:53:01
e langa mine blue-line-ul .Am mers de cateva ori la pensat acolo si am nimerit miresici.Personal,nu mi-au placut!..
Eu m-am machiat la nunta la Jasmina si la cununia civila la Beauty Master-dar tin sa mentionez ca la beauty m-a machiat tipa care se ocupa de manichiura(parerea mea e ca se pricepe mai bn decat cosmeticiana;)) ,dar fiec cu preferintele lui.
Pupici!

Incercati si Salon Mireille de pe marasesti,deasupra la Snitel Vienez.Mirela aranjeaza superb parul.Eu doar la ea merg.E super de treaba.

agness
21.04.2010, 13:59:35
Pupici!

serios?ce dezamagire:((..habar n-am c salon sa aleg..nu m-am machiat niciodata la salon, decat acasa.
dar nici n-as vrea sa ma plin prin oras in ziua nuntii mele..:(

roxutza88
21.04.2010, 15:52:36
eu cand merg la nunti ma machez si-mi fac parul la carmen style.sunt ffff multumita.cand m-am machiat prima data acolo,nu m-au mai recunoscut acasa.iuby meu a ramas cu gura cascata :O.sa nu va ganditi ca nu ma machez niciodata si de aia am fost asa schimbata.din contra...nu ies din casa fara sa fiu machiata...dar e machiaj simplu,de zi.acolo stau fetele si cate o ora la machiaj si te face exact cum vrei.daca nu-ti convine ceva,modifica imediat.eu zic sa faci o proba acolo...daca mai ai nunti inainte de a ta sa vezi daca iti place.machiajul e in jur de 50 de lei.nu vreau sa fac reclama,dar eu sunt f incantata.

agness
21.04.2010, 15:58:48
eu cand merg la nunti ma machez si-mi fac parul la carmen style.sunt ffff multumita.cand m-am machiat prima data acolo,nu m-au mai recunoscut acasa.iuby meu a ramas cu gura cascata :O.sa nu va ganditi ca nu ma machez niciodata si de aia am fost asa schimbata.din contra...nu ies din casa fara sa fiu machiata...dar e machiaj simplu,de zi.acolo stau fetele si cate o ora la machiaj si te face exact cum vrei.daca nu-ti convine ceva,modifica imediat.eu zic sa faci o proba acolo...daca mai ai nunti inainte de a ta sa vezi daca iti place.machiajul e in jur de 50 de lei.nu vreau sa fac reclama,dar eu sunt f incantata.

asta imi doresc si eu..ceva diferit de machiajul meu de zi cu zi..
stiu salonul si chiar am sa merg prin iulie sa fac o proba..mai ales k nu mi se pare nici scump! mc:*

irina_s86
21.04.2010, 18:25:11
stiu:*
am vazut poze cu tine si tare bine ti-a stat parul;))

mc mult...t pupik dulce...si tu ai fost f f frumoasa, ca o printesa ...si eu am vazut poze cu tine...le am si acum salvate pe calc;))

roxutza88
21.04.2010, 18:27:47
vreau si eu fetelor poze cu voi sa vedem si noi ce miresici frumoase avem in sv :D.sau le tineti secret ?:-p

agness
21.04.2010, 21:12:02
vreau si eu fetelor poze cu voi sa vedem si noi ce miresici frumoase avem in sv :D.sau le tineti secret ?:-p
si eu vreau sa va vad!:>:>:>=P~

alma222
08.05.2010, 16:03:30
spor la pregatiri
Buna. Imi spui ,te rog,printr-un pm,cum iau legatura cu aceasta coafeza si cam care ar fi tariful dumneaei pt coafat. Multumesc.

anutzika10
01.06.2010, 13:41:51
Buna fetelor!eu am nunta pe 15 august si multi imi spun ca nu o sa gasesc pe nimeni sa ma coafeze sau sa ma machieze in aceasta zi:-< Eu sunt din galati si nu cunosc zona prea bine,nunta va avea loc in comuna Voitinel(restaurant Coroama vizavi de Han).Poate cineva sa ma ajute cu o recomandare,nu conteaza pretul imi doresc sa gasesc o persoana dispusa in aceasta zi sa ma machieze si coafeze,pot merge si la Radauti...pupici

andreutzaa
02.06.2010, 10:04:05
eu o sa ma coafez la beauty insa nu stiu cine e la machiaj acolo..poate aveti voi idee daca machiaza bine..la ce preturi mai sunt coafurile de mireisici?

malinush
05.06.2010, 11:01:41
eu o sa ma coafez la beauty insa nu stiu cine e la machiaj acolo..poate aveti voi idee daca machiaza bine..la ce preturi mai sunt coafurile de mireisici?

Buna,
Eu m-am facut la beauty la cununia civila..la machiaj ti-o recomand pe tipa care se ocupa de manichiura de acolo...e moldoveanca..stiu ca suna comic,dar majoritatea prietenelor mele imi spuneau ca e mai priceputa decat tipa de la machiaj..si ce pot sa spun decat ca si eu sunt in asentimentul lor dupa ce am vazut cum m-a machiat..dar e doar pct meu de vedere;)

andreutzaa
08.06.2010, 15:16:11
Buna,
Eu m-am facut la beauty la cununia civila..la machiaj ti-o recomand pe tipa care se ocupa de manichiura de acolo...e moldoveanca..stiu ca suna comic,dar majoritatea prietenelor mele imi spuneau ca e mai priceputa decat tipa de la machiaj..si ce pot sa spun decat ca si eu sunt in asentimentul lor dupa ce am vazut cum m-a machiat..dar e doar pct meu de vedere;)

si cine te`a coafat d`na Lili?stiam k ea se ocupa de coafuri mai complexe.o stiu si pe tipa de la manichiura doina ii zice parca,dar nu am mai vazut`o de mult cand am mai fost era alta fata.mc de pont dak o gasesc ii zic sa ma machieze ea:D.

Danillea
11.06.2010, 11:38:03

Unde vine Carmen style? eu sunt din falticeni dar tre sa ma hotarasc la o coafeza care in special sa nu ma traga de cap ca disper...
mc >:D<

roxutza88
11.06.2010, 12:30:48
pe Marasesti.in spatele blocului turn din statia de autobuz,cum vii din burdujeni.daca nu gasesti,este o statie de taxi langa Catedrala si intreaba-i pe taximetristi ca sigur stiu.eu iti recomand sa mergi acolo.poti sa faci o proba sa vezi daca iti place.;-)

andreeasmiley
11.06.2010, 13:20:35
Am avut un alt cosmar, de data aceasta legat de machiaz si coafura. Si eu care credeam ca nu ma streseaza aspectul acesta :D. La proba platesti?

roxutza88
11.06.2010, 13:25:52
vaaai,pe mine chestia asta cu machiatu si coafatu ma sperie fff tare:-SS.la unele saloane se plateste si proba dar cu un pret mult mai mic decat cel din ziua nuntii.dar nu la toate.poti sa intrebi la salon sa fi sigura.am auzit multe fete care isi faceau proba pt o alta nunta.si daca le iesea bine..se faceau si la nunta lor la fel.:-?

andreutzaa
11.06.2010, 17:34:01
vaaai,pe mine chestia asta cu machiatu si coafatu ma sperie fff tare:-SS.la unele saloane se plateste si proba dar cu un pret mult mai mic decat cel din ziua nuntii.dar nu la toate.poti sa intrebi la salon sa fi sigura.am auzit multe fete care isi faceau proba pt o alta nunta.si daca le iesea bine..se faceau si la nunta lor la fel.:-?

chiar ar fi fost culmea sa ne ia vreo 300 lei pe o proba si ink pe atat sau mai mult pe coafura din ziua respectiva :)))

Lory22
12.06.2010, 08:27:41
buna tuturor miresicilor. asa vrea sa stiu si eu dak s-a coafat cineva la salon Raluca in g. enescu la tipa blonda. cum face? eu mi-am facut programare la ea dar nu am mai fost nicidat la ea pana acum... ast rasp.

elenamau
13.06.2010, 10:37:58
Eu m-am coafat la Carmen style, la Raluca, am fost foarte multumita. De machiat, la Lili Style; am platit proba la coafat, nu pretul de mireasa.

andreutzaa
13.06.2010, 15:39:43
Eu m-am coafat la Carmen style, la Raluca, am fost foarte multumita. De machiat, la Lili Style; am platit proba la coafat, nu pretul de mireasa.

si cat e o proba la coafat?

Lory22
14.06.2010, 09:19:45
AM fast si eu la salon carmen sa ma interesez kt imi ia pt nunta si cu tot cu machiaj ma ajungea la 240 lei.. dar la mine ii o problema k am nunta duminik si vrea inca 3 pers pe langa mireasa pe care sa le aranjeze, si nu am pe nimeni... asa k mi-am facut programare la salon raluca. sper sa fie bine:-?

roxutza88
14.06.2010, 15:46:51
AM fast si eu la salon carmen sa ma interesez kt imi ia pt nunta si cu tot cu machiaj ma ajungea la 240 lei.. dar la mine ii o problema k am nunta duminik si vrea inca 3 pers pe langa mireasa pe care sa le aranjeze, si nu am pe nimeni... asa k mi-am facut programare la salon raluca. sper sa fie bine:-?
la Carmen platesti si proba?ai intrebat?:-? stiam si eu ca duminica mai trebuie cateva persoane ca m-am facut si eu vara trecuta cu o mireasa.si stiu ca duminica preturile sunt mai mari.

Lory22
17.06.2010, 15:31:08
nu am intrebat de proba pt k eu nu vreau proba..un alt salon la care face duminik far sa aduc alte persoane nu stiti?>-)

Lory22
17.06.2010, 15:33:29
voi ati optat pt diadema sau nu? Ce parere aveti despre asta?:d

roxutza88
17.06.2010, 15:42:14
voi ati optat pt diadema sau nu? Ce parere aveti despre asta?:d
eu vreau diadema ca sa fiu ca o printesica :D.dar nu gasesc nimic sa-mi placa :((.o sa-mi fac rochia la piatra nt si mi-a zis cineva ca acolo sunt f multe modele.sper sa gasesc ceva pe plac.

magdonek
04.07.2010, 15:07:41
eu am fost pt banchet la Coquette - mi-a aranjat parul super fain si m-a si machiat excelent...sper sa ma fac tot acolo si pentru nunta...unt niste fete tinere si tare dragute...va recomand cu incredere salonul
Imi poti spune, te rog, adresa salonului Coquette...sau macar prin ce zona in Suceava? nu cunoasc prea bine Sv, am nunta in Falticeni si caut un salon bun in Sv..id de mes:magdonek daca vrei sa imi oferi mai mult informatii...ms mult

roxutza88
04.07.2010, 15:36:29
daca tot recomandati saloane din Sv,hai sa spunem si unde sa NU mergem.eu de exemplu..nu recomand salonul Ruxelize de la intrare in Obcini!!!nu mergeti acolo daca nu vreti sa plangeti inainte de vreo nunta sau un eveniment..asa cum am facut si eu.am fost odata acolo...eram nasa la o fetita si trebuia sa arat si eu mai bine.am parul f cret natural si i-am zis doamnei(ca doar una este) sa mi-l intinda si sa mi-l tapeze putin...stiam ca trebuie f bine intins ca sa stea mai mult timp.am vazut de la inceput ca nu ma da cu nimic...(eu acasa am un spray si ma dau inainte si ma tine f fain)cum am iesit pe usa..parul meu era ca la muma padurii...un volum fff mare si in toate directiile.bineinteles ca pana am ajuns la botez,era cret cum e de obicei.buun.anul asta am fost domnisoara de onoare la o nunta si m-au intrebat f tarziu daca vreau sa fiu.initial am zis ca ma fac acasa la par..dar acum ca eram domnisoara trebuia sa arat mai bine ca deh.unde ma fac eu de obicei..dau cam mult...in jur de 70 de lei...dar merita toti banii.acum chiar nu aveam f multi bani si am zis hai sa mai incerc odata tot la Ruxelize ca e si aproape de casa si nici nu-mi i-a mult(asta am crezut eu )din nou...o mare greseala:gen_02:de data asta am zis hai sa mi-l faca si mai cret..poate macar la asta se pricepe.incepe ea si imi face niste spirale cu o perie...si cu fionu...de cum le dadea drumu...cadeau de parca nu le-a facut nimic.am zis ca poate le da cu ceva si stau pana la urma...da de unde...am plecat iar de acolo plangand si cu un cap de te speriai.si mi-a mai facut si manichiura si m-a taiat toata la maini.si la pret am dat cam tot atat :gen_07::gen_20: deci eu nu va recomand Ruxelize!!!mai bine mi-l intinde iuby meu acasa si imi sta super si ma tine cateva zile...:D

agness
05.07.2010, 10:30:39
daca tot recomandati saloane din Sv,hai sa spunem si unde sa NU mergem.eu de exemplu..nu recomand salonul Ruxelize de la intrare in Obcini!!!nu mergeti acolo daca nu vreti sa plangeti inainte de vreo nunta sau un eveniment..asa cum am facut si eu.am fost odata acolo...eram nasa la o fetita si trebuia sa arat si eu mai bine.am parul f cret natural si i-am zis doamnei(ca doar una este) sa mi-l intinda si sa mi-l tapeze putin...stiam ca trebuie f bine intins ca sa stea mai mult timp.am vazut de la inceput ca nu ma da cu nimic...(eu acasa am un spray si ma dau inainte si ma tine f fain)cum am iesit pe usa..parul meu era ca la muma padurii...un volum fff mare si in toate directiile.bineinteles ca pana am ajuns la botez,era cret cum e de obicei.buun.anul asta am fost domnisoara de onoare la o nunta si m-au intrebat f tarziu daca vreau sa fiu.initial am zis ca ma fac acasa la par..dar acum ca eram domnisoara trebuia sa arat mai bine ca deh.unde ma fac eu de obicei..dau cam mult...in jur de 70 de lei...dar merita toti banii.acum chiar nu aveam f multi bani si am zis hai sa mai incerc odata tot la Ruxelize ca e si aproape de casa si nici nu-mi i-a mult(asta am crezut eu )din nou...o mare greseala:gen_02:de data asta am zis hai sa mi-l faca si mai cret..poate macar la asta se pricepe.incepe ea si imi face niste spirale cu o perie...si cu fionu...de cum le dadea drumu...cadeau de parca nu le-a facut nimic.am zis ca poate le da cu ceva si stau pana la urma...da de unde...am plecat iar de acolo plangand si cu un cap de te speriai.si mi-a mai facut si manichiura si m-a taiat toata la maini.si la pret am dat cam tot atat :gen_07::gen_20: deci eu nu va recomand Ruxelize!!!mai bine mi-l intinde iuby meu acasa si imi sta super si ma tine cateva zile...:D

vai de mine:-SS..mare atentie unde va faceti manichiura!!!se poate lua virusul hepatitei B..
femeia aia nu e normala:))

P.S.vreau sa va intreb dak si-a facut cineva manichiura si machiaj la salonul blue line center de langa moldova?am auzit k e 80 lei manichiura dar ti-o face f misto si te tzine mult..

roxutza88
05.07.2010, 11:51:25
vai de mine:-SS..mare atentie unde va faceti manichiura!!!se poate lua virusul hepatitei B..
femeia aia nu e normala:))

P.S.vreau sa va intreb dak si-a facut cineva manichiura si machiaj la salonul blue line center de langa moldova?am auzit k e 80 lei manichiura dar ti-o face f misto si te tzine mult..
80 de lei???:Ouau..nu am mai auzit un pret asa mare pt manichiura.nu e cam mult?oricum...cat poate sa te tina?ca mai mult de o sapt ma indoiesc ca tine...doar daca sunt extensii de unghii si alea tin mult.:-\

irina_s86
06.07.2010, 15:11:31
Imi poti spune, te rog, adresa salonului Coquette...sau macar prin ce zona in Suceava? nu cunoasc prea bine Sv, am nunta in Falticeni si caut un salon bun in Sv..id de mes:magdonek daca vrei sa imi oferi mai mult informatii...ms mult
salonul Coquette este in centru in spatele frizeriei de langa casa de cultura.

magdonek
06.07.2010, 18:28:29
Fetelor, stit cumva si cum se chiama salonul asta de la ANL...eu nu sunt din sv, fac nunta in Falticeni, insa acolo nu gasesc nimic profesional asa k trebuie sa vin in Sv.Va rog sa imi spuneti dak stiti cum se chiama...k vad k tot il laudati...sper sa il gasesc si sa merg si eu la o proba...

magdonek
06.07.2010, 18:30:55
Prima data vroiam sa ma duc la Coquette, k am auzit k fac misto si acolo...insa am citit pe aici k nu fac duminik...si eu am nunta duminik:( asa k trebuie sa caut in alta parte...dak mai stiti alte saloane, va rog sa imi spuneti...

carmenmariaconstantinescu
06.07.2010, 19:11:34
eu vreau diadema ca sa fiu ca o printesica :D.dar nu gasesc nimic sa-mi placa :((.o sa-mi fac rochia la piatra nt si mi-a zis cineva ca acolo sunt f multe modele.sper sa gasesc ceva pe plac.
E un magazin la Carrefour cu accesorii pt nunta. Am vazut voalete si tiare frumoase, lucrate in argint, insa eu nu m-am decis inca la capitolul asta. O tiara expusa acolo am gasit-o si in Cosmopolitan Bride:);-). (150 de lei)

Danillea
07.07.2010, 10:03:26
Prima data vroiam sa ma duc la Coquette, k am auzit k fac misto si acolo...insa am citit pe aici k nu fac duminik...si eu am nunta duminik:( asa k trebuie sa caut in alta parte...dak mai stiti alte saloane, va rog sa imi spuneti...

Buna, eu sunt tot din Falticeni. Iti recomand salonul Carmen Style din Falticeni (stiu ca lucreaza si duminik pt ca a fost o prietena acolo si mi-a placut). stii pe cineva care a avut vreo experienta najpa acolo? bye

roxutza88
09.07.2010, 13:47:14
fetelor ajutati-ma!!!!am maine o nunta si nu mai gasesc nici un salon disponibil.toate sunt ocupate.am sunat ieri la Carmen Style ca acolo ma fac de obicei,dar nu a raspuns nimeni.am sunat azi si a zis ca e prea tarziu.:((:gen_07: am sunat la Jasmine,sunt ocupati,am sunat la Coquette ,la fel.unde sa mai sun??vreau sa ma coafez si sa ma machez!!!heeeelp[-o<

agness
10.07.2010, 11:26:37
fetelor ajutati-ma!!!!am maine o nunta si nu mai gasesc nici un salon disponibil.toate sunt ocupate.am sunat ieri la Carmen Style ca acolo ma fac de obicei,dar nu a raspuns nimeni.am sunat azi si a zis ca e prea tarziu.:((:gen_07: am sunat la Jasmine,sunt ocupati,am sunat la Coquette ,la fel.unde sa mai sun??vreau sa ma coafez si sa ma machez!!!heeeelp[-o<
incearca si la salon blue dar nush dak vrei sa vii pana in bdj:D.sau la bobo in mall>:D<

agness
10.07.2010, 11:32:15
fetelor as vrea sa va intreb..si-a facut cineva un bronz din ala artificial cu spray-ul?..stiu k e un salon in centru chiar in spate la lic de arta unde faceau..
anul trecut ma programasem la ei dar din pacate era stricat aparatul..
poate mai stiti voi vreun salon in care exista asa ceva..?
as vrea sa fiu bronzata la nunta dar nu de la solar:-s:-s

nelly_blinduta
29.07.2010, 20:24:38
fetelor as vrea sa va intreb..si-a facut cineva un bronz din ala artificial cu spray-ul?..stiu k e un salon in centru chiar in spate la lic de arta unde faceau..
anul trecut ma programasem la ei dar din pacate era stricat aparatul..
poate mai stiti voi vreun salon in care exista asa ceva..?
as vrea sa fiu bronzata la nunta dar nu de la solar:-s:-s

Si eu vreau bronz organic;))Nu am timp sa ma bronzez normal si nici nu vreau sa ma expun riscurilor de la solar.Si nici nu-mi place cum iese bronzul la solar.Stiu un salon care face asa ceva. Nu stiu sa-ti dau detalii despre procedeu pentru ca inca nu m-am documentat foarte bine. Nu stiu daca sa zic aici numele; salonul e pe strada din spatele primariei. Daca vrei detalii concrete, lasa-mi un pm.

nelly_blinduta
29.07.2010, 20:37:15
Agness, ziceai ca mergi acuma prin iulie la carmen style sa faci o proba la coafura. ai fost?ce-ai mai rezolvat?unde te coafezi pana la urma?
si pentru toate fetele...am tot vorbit unde sa mergem si unde nu, dar ce va doriti sa va faceti la par?bucle?coc?etc..???

roxutza88
29.07.2010, 21:35:44
Agness, ziceai ca mergi acuma prin iulie la carmen style sa faci o proba la coafura. ai fost?ce-ai mai rezolvat?unde te coafezi pana la urma?
si pentru toate fetele...am tot vorbit unde sa mergem si unde nu, dar ce va doriti sa va faceti la par?bucle?coc?etc..???
eu am parul luuung si cret si mai tot timpu il tin pe spate ca daca il prind sta in toate directiile.si m-am cam saturat de par pe spate asa ca am zis ca la nunta mi-l prind.toata lumea a inceput "vaaai da ai un par asa de frumos..de ce-l prinzi??":-w si am zis la cununia civila sa-l las pe spate si sa-l incretesc si mai tare si sa-l prind cumva cu o floricica intr-o parte...iar la nunta sa-l prind...dar nu coc..ci lasat totusi asa aiurea...pun poze ca sa intelegeti mai bine.cele cu parul pe spate sunt pt civila si cele prinse sunt pt nunta.a si inca ceva...nu inteleg de ce miresele dau atatia bani pe coafuri...si-si pun voalul peste par...adica din varful capului si oricum nu se vede nici o coafura :no_05: chiar nu inteleg!!

andreeasmiley
29.07.2010, 22:10:33
eu am parul luuung si cret si mai tot timpu il tin pe spate ca daca il prind sta in toate directiile.si m-am cam saturat de par pe spate asa ca am zis ca la nunta mi-l prind.toata lumea a inceput "vaaai da ai un par asa de frumos..de ce-l prinzi??":-w si am zis la cununia civila sa-l las pe spate si sa-l incretesc si mai tare si sa-l prind cumva cu o floricica intr-o parte...iar la nunta sa-l prind...dar nu coc..ci lasat totusi asa aiurea...pun poze ca sa intelegeti mai bine.cele cu parul pe spate sunt pt civila si cele prinse sunt pt nunta.a si inca ceva...nu inteleg de ce miresele dau atatia bani pe coafuri...si-si pun voalul peste par...adica din varful capului si oricum nu se vede nici o coafura :no_05: chiar nu inteleg!!

Pentru ca si pe voal dam o caruta de bani :P. Eu optez pt o varianta intermediara. Imi voi prinde voalul desupra coafurii ca altfel nu-mi place (am o fixatie, mi se pare ca daca il prind sub coc arata ca si cum ar iesi din cap, stiu...sunt cu capul) si la local, eventual dupa dansul de deschidere, il dau jos si raman cu parul doar ;)). Va fi coc spaniol si in loc de brosa din imaginea 8, voi avea flori.

adriben
30.07.2010, 11:05:14
Eu una inca nu m-am decis, insa cred ca parul meu va fi destul de natural...Ceva pe spate si strans doar putin...Daca ar fi dupa mine eu nu mi-as pune voal...insa maicamea zice ca ce e aia mireasa fara voal???? Asa ca mi-l voi pune insa ajunsi la restaurant mi-l dau jos si imi pun o floare....cred :D

Danillea
30.07.2010, 11:28:06
Eu as vrea sa mi-l fac ceva in genul (acum sper sa reusesc si sa-mi mai creasca putin parul); mai aveam un model dar acum nu-l mai gasesc :(

agness
02.08.2010, 16:15:10
interesante coafurile fetelor..
si eu voi avea voalul prins foarte sus si bucle..nu-mi sta bine cu parul prins si optez pt parul bucle lasat pe spate..poate f putin il voi prinde intr-o parte;)
P.S. In ultima foto sunt eu cu o coafura asemanatoare cu ce-mi doresc:">

agness
02.08.2010, 16:20:33

Da..ziceam de proba la machiaj..dar nu am mai avut timp sa merg:(..
de coafat o sa vina coafeza mea acasa..o sa fie simplu..cu bucle lasat pe spate ;)
ce salon imi recomandati pt machiaj dar sa fie deschis duminik??..nu gasesc nici unul deschis duminik

roxutza88
02.08.2010, 16:53:58
interesante coafurile fetelor..
si eu voi avea voalul prins foarte sus si bucle..nu-mi sta bine cu parul prins si optez pt parul bucle lasat pe spate..poate f putin il voi prinde intr-o parte;)
P.S. In ultima foto sunt eu cu o coafura asemanatoare cu ce-mi doresc:">
o sa-ti stea f bine mai ales ca esti bruneta :x:x eu am fost suvite blonde dar acum s-a dus culoarea si sunt satena..parul meu natural.vroiam sa ma vopsesc din nou pt nunta,dar acum nu mai pot :((:((:(( nu stiu ce ma fac cu parul asta ca nu-mi place culoarea deloc.poate macar cu un sampon ceva sa ma fac,dar nu cred ca prinde blondu peste saten.ultima data m-a decolorat de 2 ori sa-mi iasa blond....off...asta e de-acum :(

agness
02.08.2010, 17:00:06
o sa-ti stea f bine mai ales ca esti bruneta :x:x eu am fost suvite blonde dar acum s-a dus culoarea si sunt satena..parul meu natural.vroiam sa ma vopsesc din nou pt nunta,dar acum nu mai pot :((:((:(( nu stiu ce ma fac cu parul asta ca nu-mi place culoarea deloc.poate macar cu un sampon ceva sa ma fac,dar nu cred ca prinde blondu peste saten.ultima data m-a decolorat de 2 ori sa-mi iasa blond....off...asta e de-acum :(

mc:-p
si eu sunt tot satena natural..nu te mai gandi..sigur o sa-ti stea bine asa..nu are rost sa-ti mai strici parul si sa risti si alte complicatii ;)

mickybil
05.08.2010, 15:52:09
Da..ziceam de proba la machiaj..dar nu am mai avut timp sa merg:(..
de coafat o sa vina coafeza mea acasa..o sa fie simplu..cu bucle lasat pe spate ;)
ce salon imi recomandati pt machiaj dar sa fie deschis duminik??..nu gasesc nici unul deschis duminik

Spune-mi, cum am fost eu machiata ti-a placut ???/ m-am facut la salon Jasmine si sa stii ca vine duminica deoarece nunta mea a fost tot duminica, daca vrei mai multe detalii iti las id-ul meu de mess si vorbim :(mickybil).

Roxik
13.08.2010, 09:54:41
fetele, la ce salon v-ati facut programare?;;) eu una nu stiu unde sa merg...helppp..[-o<

agness
13.08.2010, 13:56:17
Si eu vreau bronz organic;))Nu am timp sa ma bronzez normal si nici nu vreau sa ma expun riscurilor de la solar.Si nici nu-mi place cum iese bronzul la solar.Stiu un salon care face asa ceva. Nu stiu sa-ti dau detalii despre procedeu pentru ca inca nu m-am documentat foarte bine. Nu stiu daca sa zic aici numele; salonul e pe strada din spatele primariei. Daca vrei detalii concrete, lasa-mi un pm.

buna..abia acu am citit msg tau:))
sigur k vreau mai multe detalii te rog..
salonul ala din centru pe care il stiam nu mai exista:(
mc:-p

marllenska
20.08.2010, 17:17:23
Am o nunta in Falticeni pe 11 septembrie. Ce saloane imi recomandati?

Iulia_
27.08.2010, 20:57:14
Ce saloane de coafura / coafeze cunoasteti care lucreaza duminica la domiciliul clientei? :)

Iulia_
04.09.2010, 10:30:58
Azi merg la proba la coafor, ca tot am o cununie civila dupa amiaza, macar sa merg gatita acolo :)
Revin cu poze !

Iulia_
04.09.2010, 17:24:10
Azi merg la proba la coafor, ca tot am o cununie civila dupa amiaza, macar sa merg gatita acolo :)
Revin cu poze !
Am fost la coafeza la ora 12, pozele sunt facute la 5 ore dupa ce m-a terminat.
Mie mi-a placut foarte mult :)
Va arat si voua :

agness
04.09.2010, 19:57:26
Va arat si voua :
ce par lung ai!esti ff frumoasa:P..nu te-am mai vazut de mult..nu stiam k ai parul asa de lung..asa il aveam si eu dar l-am mai tuns ;))
iti sta tare bine..imi place coafura f mult..:P ceva de genul asta o sa fie si a mea doar k nu prins..pe spate ;))

Iulia_
04.09.2010, 21:28:09
ce par lung ai!esti ff frumoasa:P..nu te-am mai vazut de mult..nu stiam k ai parul asa de lung..asa il aveam si eu dar l-am mai tuns ;))
iti sta tare bine..imi place coafura f mult..:P ceva de genul asta o sa fie si a mea doar k nu prins..pe spate ;))
Multumesc :) >:D<
Si eu l-as lasa pe spate, dar mie mi se face foarte cald de la atata par lasat pe spate. Si mai ales ca planuiesc sa dansez pana rup pantofii... :))

andreeasmiley
04.09.2010, 22:13:53
Va arat si voua :
Esti ca o printesica cu parul superb :X si fooooooooarte tanara;;). Vei fi o mireasa tare frumoasa! :* Toate vom fi! Azi e Carmen ;;) :*.

nyurka
04.09.2010, 22:57:58
Iulia esti f frumoasa, la ce coafeza ai fost? ce salon?

Iulia_
05.09.2010, 16:14:49
Multumesc, Andreea :) >:D<
Gata, Carmen e dusa la biserica de-acuma :)) am mai ramas noi.
Carmen, asteptam impresii dupa prima zi in calitate de nevasta cu acte in regula.
Nyurka, am fost la o coafeza in Scheia, la ea acasa. Acum nu lucreaza la salon, e in concediu de maternitate. E destul de scumpa, dar imi place cum lucreaza si mi se pare esential sa am par frumos in ziua nuntii. Am platit 50 de lei proba, in ziua nuntii voi plati 150 de lei. Parul meu cere foarte mult fixativ, e lung pana la buric ;)) Eu una prefer sa dau banii pe coafeza, decat pe alte prostioare ;))

siminai
17.11.2010, 12:23:25
fetelor ce parere aveti de salonul antobella- in G Enescu? V-ati facut vreuna acolo?

raudia
06.12.2010, 11:49:52
Buna!
Am tot citit mesaje din forum, insa nimeni n-a zis nimic de Geanis (sper ca asa se scrie) de pe Marasesti. Eu una n-am fost niciodata, insa acolo si-a facut coafura si machiajul o prietena de-a mea care a avut nunta asta vara. Am inteles ca doar pe coafura si machiaj a dat vreo 400 de lei. Nu stiu daca e mult sau putin... Din cate mi-a spus, era foarte multumita de rezultat. A mai fost vreo miresica pe-acolo? Mai are cineva o parere vizavi de acest Salon?

Anca10
13.02.2011, 23:17:25
Buna, stiti cumva cum machiaza Lili de la Lili Style?

Anca10
13.02.2011, 23:30:08
cat despre Beauty Art?ce stiti?

cata19
14.02.2011, 15:13:12
Aveti idee cum coafeaza si cum machiaza la salonul euforia vizavi de scoala ion creanga in obcini?

siminai
15.02.2011, 20:18:41
Buna!
Am tot citit mesaje din forum, insa nimeni n-a zis nimic de Geanis (sper ca asa se scrie) de pe Marasesti. Eu una n-am fost niciodata, insa acolo si-a facut coafura si machiajul o prietena de-a mea care a avut nunta asta vara. Am inteles ca doar pe coafura si machiaj a dat vreo 400 de lei. Nu stiu daca e mult sau putin... Din cate mi-a spus, era foarte multumita de rezultat. A mai fost vreo miresica pe-acolo? Mai are cineva o parere vizavi de acest Salon?
Eu despre Geany's am auzit ca sunt destul de buni, doar ca au preturi cam mari

Iulia_
16.02.2011, 08:46:11
Buna!
:D Eu am dat 150 de lei si mi s-a parut cam mult, avand in vedere ca pe coafura de proba mi-a luat 50 de lei.
Machiajul l-am facut separat, a venit o prietena de-a mea acasa.
Daca e multumita prietena ta, mergi si tu la o proba si vezi daca iti place.. o:-)

candreea
17.02.2011, 14:06:16
Aveti idee cum coafeaza si cum machiaza la salonul euforia vizavi de scoala ion creanga in obcini?
din cate stiu coafeaza f bine. viitoarea mea cumnata merge la ea (dna luminita) si e f multumita. oricum de cate ori s-a facut la par i-a iesit super bine. e un pic cam scumpa, dar asta e...
eu o sa merg la lucy cosm, tot in obcini. coafeza se numeste Ana si e super ok. de cate ori m-a coafat, mi-a facut ce a vrut ea, ce a crezut ca imi sta mai bine, a iesit super

uandreea
19.02.2011, 00:16:42
buna,miresici!stie cineva cum coafeaza liliana de la beauty master?:D ma gandesc sa merg sapt viitoare la o proba si as vrea o parere:)ms

Anca10
22.02.2011, 14:54:16
Buna, cat ai platit la Lili Style?si cum te-a facut?
Ms

yolandasv
23.03.2011, 16:46:27
Buna fetelor, vreau sa va spun povestea mea. Eu am avut nunta in august 2010, m-am coafat la un salon renumit si cu vechime, nu vreau sa-i dau numele si am platit 300 ron pentru coafat. Am fost pentru machiaj la salon Gyanis, pe Marasesti si in urma discutiilor cu fetele de acolo mi-am refacut coafura si nu va spun ce diferenta a fost, iar machiajul bestial. Sa stiti ca tarifele nu sunt cu mult mai mari si la unele servicii chiar mai mici decat in alte locuri, in schimb fetele de acolo presteaza super, mai ales tipa din Ucraina. Eu va recomand sa va ganditi foarte bine inainte sa va faceti programare pentru nunta, sa nu patiti ca mine.

Anca1711
25.03.2011, 10:27:41

e super. am doua prietene care lucreaza acolo. m`am tuns si m`am vopsit acolo. eu am fost multumita.

cristina1103
01.04.2011, 22:50:24
fetelor ce parere aveti de salonul antobella- in G Enescu? V-ati facut vreuna acolo?
am auzit ca fac frumos merita incercat

cristina1103
01.04.2011, 22:51:41
nimic aflam pe parcurs

cristina1103
01.04.2011, 22:53:48
:D Eu am dat 150 de lei si mi s-a parut cam mult, avand in vedere ca pe coafura de proba mi-a luat 50 de lei.
Machiajul l-am facut separat, a venit o prietena de-a mea acasa.
Daca e multumita prietena ta, mergi si tu la o proba si vezi daca iti place.. o:-)
mi se pare corect sa mergi la o proba inainte dar dc difera pretul ?

siminai
01.04.2011, 23:29:48
Eu am avut marti proba la coafura la coquette, pt ca am zis ca, cu aceasta ocazie o sa fiu coafata la cununia civila dar a iesit un dezastru.Mi s-a zis ba ca e prea scurt, ba ca e prea moale,ca el nu poate decat sa il impleteasca lucru care nu il vroiam.Intr-un final mi-a tapat un pic parul, ma dat cu ceva pudra care se mai si vedea, si in 2 ore parul meu statea in toate partile.Marti am programare pt coafura de proba si make-up la lucy-cosm, ma costa mai putin -sper sa fie ok

siminai
06.04.2011, 09:40:35
Pana la urma o coafeza buna am gasit, dar la machiaj nu, cine cunoaste pe cineva sau un loc unde sa fac machiaje faine sau chiar profesionale va rog sa imi spuneti.Multumesc

raudia
06.04.2011, 10:26:25
Pana la urma o coafeza buna am gasit, dar la machiaj nu, cine cunoaste pe cineva sau un loc unde sa fac machiaje faine sau chiar profesionale va rog sa imi spuneti.Multumesc
Buna!
De Gyanis ai auzit? Eu nu am fost, insa am o recomandare forte de la o miresica (o fosta colega de liceu), care m-a determinat sa-mi fac programare acolo pentru ziua cea mare. Personal nici nu stiu exact unde e salonul, dar tipa de care ziceam a fost foarte multumita. Au si site; iti dau pm si poti sa-i suni sa vezi care-i treaba.
Pupici!

Danillea
06.04.2011, 11:08:23

Cine o sa te coafeze pana la urma? ;))
Sambata am si eu proba, abia astept sa vad ce-mi iese :>

siminai
06.04.2011, 11:23:15
La salonul din obcini,tipa ma facut ca sa am cat de cat o idee cum vrea sa ma faca, si eu pot veni cu modificari.

raudia
06.04.2011, 12:03:37
La salonul din obcini,tipa ma facut ca sa am cat de cat o idee cum vrea sa ma faca, si eu pot veni cu modificari.
Sincer, si te rog sa nu te superi, eu nu ti-as recomanda o astfel de coafura. Ea in sine este foarte frumoasa, insa lungimea parului tau nu cred ca-ti pemite. Ai fire "nou crescute" care orice le-ai face nu se vor supune. Si mai cu seama deduc ca ai un par moale, care dupa cum si tu stii e greu de tinut intr-o forma anume.
Eu as merge pe varianta mai simpla (fara impletit) si as pune accent pe aranjatul voalului, astfel incat sa dea cursivitate costumatiei totale.
E doar parerea mea...

siminai
06.04.2011, 12:14:48
Sincer, si te rog sa nu te superi, eu nu ti-as recomanda o astfel de coafura. Ea in sine este foarte frumoasa, insa lungimea parului tau nu cred ca-ti pemite. Ai fire "nou crescute" care orice le-ai face nu se vor supune. Si mai cu seama deduc ca ai un par moale, care dupa cum si tu stii e greu de tinut intr-o forma anume.
Eu as merge pe varianta mai simpla (fara impletit) si as pune accent pe aranjatul voalului, astfel incat sa dea cursivitate costumatiei totale.
E doar parerea mea...
Nu ma supar ba chiar astept sfaturi, in ambele locuri vor sa imi impleteasca parul, nah eu ma visam un pic altfel, adica niste bucle lejere,prins de pe parti dar "specialistii" zic ca nu mi-ar sta si plus pe parul meu buclele nu rezista.2 poze cu ce as vrea eu.Va rog pareri

Danillea
06.04.2011, 12:18:24

Asa ai vrut tu sa te faca? :-? mi se pare destul de "rebel", dar daca tie iti place, te coafezi cum vrei pt ca stii ce te avantajeaza cel mai bine B-)

siminai
06.04.2011, 12:18:36
Poti sa imi zici te rog unde mergi sa te coafezi?Ai proba doar la coafura?

Danillea
06.04.2011, 12:19:37
Nu ma supar ba chiar astept sfaturi, in ambele locuri vor sa imi impleteasca parul, nah eu ma visam un pic altfel, adica niste bucle lejere,prins de pe parti dar "specialistii" zic ca nu mi-ar sta si plus pe parul meu buclele nu rezista.2 poze cu ce as vrea eu.Va rog pareri

mie imi place prima coafura, dar cum vrei sa-ti pui voalul? sau nu o sa ai? sau optezi pentru floricica, voaleta? :-?

Danillea
06.04.2011, 12:24:06
Poti sa imi zici te rog unde mergi sa te coafezi?Ai proba doar la coafura?

Eu voi merge la o d-na, nu stiu cum se numeste salonul, e in zona Manastirii Sf. Ioan, am vazut cum a coafat-o pe o miresica si mi-a placut foarte mult, ceva in genul ei vreau si eu :)

raudia
06.04.2011, 12:25:29
Prima imi place foarte mult si cred ca merge de minune cu lungimea parului tau!
Eu cred ca treaba asta cu impletitul o are majoritatea coafezelor. Si eu pe unde am mai tot fost pentru diverse ocazii, ceream intai parerea, ca sa vad cat de deschise sunt, si apoi spunem ce voiam... si nu putine au fost cazurile in care voiau sa-mi faca floricele si nu mai stiu cate altele prin par.
Eu m-am gandit la asa ceva pentru mine http://beautyrevealed.files.wordpress.com/2010/09/2-001.jpg dar pe varianta saten, nu blond, dar nu stiu cat de bine m-ar prinde... Ramane sa discut si cu "hair specialistul" :)

siminai
06.04.2011, 12:38:53
Eu cred ca treaba asta cu impletitul o are majoritatea coafezelor. Si eu pe unde am mai tot fost pentru diverse ocazii, ceream intai parerea, ca sa vad cat de deschise sunt, si apoi spunem ce voiam... si nu putine au fost cazurile in care voiau sa-mi faca floricele si nu mai stiu cate altele prin par.
Eu m-am gandit la asa ceva pentru mine http://beautyrevealed.files.wordpress.com/2010/09/2-001.jpg dar pe varianta saten, nu blond, dar nu stiu cat de bine m-ar prinde... Ramane sa discut si cu "hair specialistul" :)
Eu am fata rotunda si astia vor sa o alungeasca, acum chiar nu mai stiu ce vreau

siminai
06.04.2011, 12:43:15
mie imi place prima coafura, dar cum vrei sa-ti pui voalul? sau nu o sa ai? sau optezi pentru floricica, voaleta? :-?
Voalul sa fie un pic prins ca sa il am doar la biserica, si am niste agrafe cu floricele in varf,mi-am cumparat si diadema dar acum nu mai vreau si vreau voal.
La toate chestiile legate de nunta m-am razgandit de o gramada de ori,sunt f nehotarata , nu pot sa iau o decizie din prima:((

raudia
06.04.2011, 12:49:54
Voalul sa fie un pic prins ca sa il am doar la biserica, si am niste agrafe cu floricele in varf,mi-am cumparat si diadema dar acum nu mai vreau si vreau voal.
La toate chestiile legate de nunta m-am razgandit de o gramada de ori,sunt f nehotarata , nu pot sa iau o decizie din prima:((
:))
Stai linistita! Cred ca toate suntem la fel! Eu cel putin!
Eu am plans 2 luni dupa ce am luat sala ca nu stiam daca am loc sa dansez. Apoi vreo cateva saptamani ca nu-mi mai place rochia (o voiam scurta da' mi-am luat-o lunga) si cate mai sunt! Si nici acum nu stiu daca nu cumva sunt prea tanara sa ma marit :))
Eu cred ca si in ziua nuntii am sa schimb ceva (sper din tot sufletul ca nu mirele :)) )! Asa-s femeile, mai cu seama in prag de maritis!
N-ai de ce sa-ti faci griji!
Si legat de celalalt mesaj... De ce sa-ti alungeasca fatza? Ce are fata rotunda? Eu mai degraba as pune accent pe masaj, nu pe par daca as vrea sa schimb ceva la nivelul fetzei. Si apoi... cum sa-ti alungeasca fatza daca iti prind tot parul?! #-o

siminai
06.04.2011, 12:56:05
Eu am plans 2 luni dupa ce am luat sala ca nu stiam daca am loc sa dansez. Apoi vreo cateva saptamani ca nu-mi mai place rochia (o voiam scurta da' mi-am luat-o lunga) si cate mai sunt! Si nici acum nu stiu daca nu cumva sunt prea tanara sa ma marit :))
Eu cred ca si in ziua nuntii am sa schimb ceva (sper din tot sufletul ca nu mirele :)) )! Asa-s femeile, mai cu seama in prag de maritis!
Si legat de celalalt mesaj... De ce sa-ti alungeasca fatza? Ce are fata rotunda? Eu mai degraba as pune accent pe masaj, nu pe par daca as vrea sa schimb ceva la nivelul fetzei. Si apoi... cum sa-ti alungeasca fatza daca iti prind tot parul?! #-o
Habar nam, ei sunt "specialistii" desi incep sa ma indoiesc de cunostintele lor.Cel putin la machiaj eu ma pot machia mult mai fain dar vroiam ceva special -gene false + sa imi acopere bine imperfectiunile

Danillea
06.04.2011, 13:22:17
Eu am fata rotunda si astia vor sa o alungeasca, acum chiar nu mai stiu ce vreau

si eu am fata rotunda si vreau ceva in genu' :) o sa-mi iau o pereche de cercei lungi care o sa compenseze :>

Danillea
06.04.2011, 13:23:05

esti indrazneatza :D

Danillea
06.04.2011, 13:23:55

si eu am o problema cu sala, dar sper sa fie totul ok :-<

siminai
06.04.2011, 13:27:35
si eu am fata rotunda si vreau ceva in genu' :) o sa-mi iau o pereche de cercei lungi care o sa compenseze :>
e ff frumoasa coafura,tu probabil ai si parul lung si merge.Si eu cu sala am bocit, am fcut invitatiile dupa aia vroiam altele, iar acum cand vad ca m-ai am doar o luna si jumatate sunt si mai stresata,pt ca nu ma pot hotara la coafura,make-up,tort,model unghii si toate chestiile astea

raudia
06.04.2011, 13:35:47
esti indrazneatza :D
:) Nu neaparat indrazneata, cat comoda :D

raudia
06.04.2011, 13:39:57
e ff frumoasa coafura,tu probabil ai si parul lung si merge.Si eu cu sala am bocit, am fcut invitatiile dupa aia vroiam altele, iar acum cand vad ca m-ai am doar o luna si jumatate sunt si mai stresata,pt ca nu ma pot hotara la coafura,make-up,tort,model unghii si toate chestiile astea
Si pe mine ma apuca panica de multe ori, da' cred ca mai si exagerez cateodata :D
Pana la urma e o zi (24 ore) care va trece fulger, si lumea vine pentru petrecere. Oricum muuuuuulte detalii pentru care noi am bocit nu vor fi nici macar observate. Totul e sa fie bucurie si voie buna! Ca restu' persoanelor nemultumite se trateaza cu un pahar de vin... si-nca unu'... si-nca unu' pana totul devine perfect ...

siminai
06.04.2011, 13:51:52
Si pe mine ma apuca panica de multe ori, da' cred ca mai si exagerez cateodata :D
Pana la urma e o zi (24 ore) care va trece fulger, si lumea vine pentru petrecere. Oricum muuuuuulte detalii pentru care noi am bocit nu vor fi nici macar observate. Totul e sa fie bucurie si voie buna! Ca restu' persoanelor nemultumite se trateaza cu un pahar de vin... si-nca unu'... si-nca unu' pana totul devine perfect ...
Ai dreptate;;)

blue_butterfly
06.04.2011, 17:14:57
Mda..pozele exemplificate de tine sunt foarte tari..Din pacate in Sv nu cred ca pe coafeze "le tine" sa reproduca asa ceva. La ce nunti am fost, miresele au bucle care de care mai sarmoase, bretonuri si suvite dubioase, si multe cocuri dezlanate pe la jumatea nuntii. Eu voi opta pentru bucle, parul cat mai la vedere, ceva in genul fotografiilor exemplificate de tine. Din cate am auzit si vazut la ce prietene am fost la nunta, Carmen Style face coafuri ingrijite si rezistente. Plus ca au albume cu coafuri facute de ele insele(coafezele).

blue_butterfly
06.04.2011, 17:20:13

O parere personala: sa ai mare grija la coafura, pentru ca am vazut ca ti-au ramas multe fire scurte si rebele in jurul fetei.Va trebui sa le gasesti "un loc" si alora, prin impletitura. Ti-ar sta bine cred si cu niste suvite nuantate, in cazul in care coafura nu e foarte spectaculoasa sau ai parul mediu.;;)

siminai
07.04.2011, 09:05:05
O parere personala: sa ai mare grija la coafura, pentru ca am vazut ca ti-au ramas multe fire scurte si rebele in jurul fetei.Va trebui sa le gasesti "un loc" si alora, prin impletitura. Ti-ar sta bine cred si cu niste suvite nuantate, in cazul in care coafura nu e foarte spectaculoasa sau ai parul mediu.;;)
De carmen style am auzit si eu ca face coafuri ok,dar la machiaj- pareri impartite si eu as vrea sa le fac pe ambele intr-un singur loc.De Gyani's am auzit lucruri bune, doar ca la ce am vazut pe site coafura costa mult.De coaforul din spate ANL obcini ce mai stiti,imi puteti spun cum se numeste?

raudia
07.04.2011, 09:53:50
De carmen style am auzit si eu ca face coafuri ok,dar la machiaj- pareri impartite si eu as vrea sa le fac pe ambele intr-un singur loc.De Gyani's am auzit lucruri bune, doar ca la ce am vazut pe site coafura costa mult.De coaforul din spate ANL obcini ce mai stiti,imi puteti spun cum se numeste?
Buna!
Nu stiu sa-ti raspund pentru coaforul de la ANL, insa am vorbit acum cateva minute la Gyanis. Cica preturile mai mari sunt pentru coafurile cu meshe, chestii de genul asta (pot depasi si 800 lei cat scrie acolo). Tu cam ce buget ai alocat pentru coafor? Eu zic sa treci sa arunci un ochi si sa discuti cu ei. Din ce am inteles se mai fac discounturi daca alegi sa te si epilezi/ machezi sau alte cele. Avand in vedere lungimea parului tau, nu cred ca vor avea prea multe chestii de taxat.
Sper sa ajung si eu vinerea dinainte de Paste sa vorbesc cu ei :)
Pupici!

siminai
07.04.2011, 10:17:16
Buna!
Nu stiu sa-ti raspund pentru coaforul de la ANL, insa am vorbit acum cateva minute la Gyanis. Cica preturile mai mari sunt pentru coafurile cu meshe, chestii de genul asta (pot depasi si 800 lei cat scrie acolo). Tu cam ce buget ai alocat pentru coafor? Eu zic sa treci sa arunci un ochi si sa discuti cu ei. Din ce am inteles se mai fac discounturi daca alegi sa te si epilezi/ machezi sau alte cele. Avand in vedere lungimea parului tau, nu cred ca vor avea prea multe chestii de taxat.
Sper sa ajung si eu vinerea dinainte de Paste sa vorbesc cu ei :)
Pupici!
Eu nu vreau sa depasesc 350 ron pt coafura + make-up,mie mi se se pare ok bugetul,voi cat sunteti dispuse sa dati?Manichiura o fac in obcini la o tipa si ma costa 60 de lei.Am pus foto cu unghiile de la cununie.
Pareri?!

Anca1711
07.04.2011, 10:18:34
siminai... si eu as spune sa schimbi coafura...nu cu impletitura... incearca si la beauty art... si tipele de acolo fac foarte fain... si imi mai place vis a vis de gen 9 la euforia.

raudia
07.04.2011, 10:23:31
Eu nu vreau sa depasesc 350 ron pt coafura + make-up,mie mi se se pare ok bugetul,voi cat sunteti dispuse sa dati?Manichiura o fac in obcini la o tipa si ma costa 60 de lei.Am pus foto cu unghiile de la cununie.
Pareri?!
Eu am zis ca vreo 500 lei coafatul + machiatul si ce-o mai fi restul... epilat + mani + pedi inca vreo 100 lei.
Ca perere, sincer nu imi plac. Acum depinde cum le asortezi si depinde si de forma mainilor. Pe mine una, nu m-ar avantaja si nici n-as avea la ce sa le asortez. Eu am sa optez fie pentru o manichiura clasica, fie pentru niste extensii dintr-astea... sau cum se numesc... cu un mic stras sau ceva de genu' pentru ca rochita are sub sani un cordonas din strasuri si perlute. Dar nu stiu... parca tot simplu e mai bine... :D Mie una nu-mi plac prea multe detalii. Cu cat mai simplu, cu atat mai bine :)

siminai
07.04.2011, 10:25:21
siminai... si eu as spune sa schimbi coafura...nu cu impletitura... incearca si la beauty art... si tipele de acolo fac foarte fain... si imi mai place vis a vis de gen 9 la euforia.
Bun deja m-am decis si am sa le zic sa ma faca cum vreau eu nu cum vor ei.Pana la urma e important sa imi placa mie ca sa ma pot simti bine in ziua nuntii.Acum ramane sa gasesc si salon

siminai
07.04.2011, 10:27:42
Eu am zis ca vreo 500 lei coafatul + machiatul si ce-o mai fi restul... epilat + mani + pedi inca vreo 100 lei.
Ca perere, sincer nu imi plac. Acum depinde cum le asortezi si depinde si de forma mainilor. Pe mine una, nu m-ar avantaja si nici n-as avea la ce sa le asortez. Eu am sa optez fie pentru o manichiura clasica, fie pentru niste extensii dintr-astea... sau cum se numesc... cu un mic stras sau ceva de genu' pentru ca rochita are sub sani un cordonas din strasuri si perlute. Dar nu stiu... parca tot simplu e mai bine... :D Mie una nu-mi plac prea multe detalii. Cu cat mai simplu, cu atat mai bine :)
Pentru nunta inca nu mi-am ales modelul, deocamdata merg pt Pasti cand vreau un model mai incarcat sau mai colorat.La cununie am avut camasa rosie/roz deci eu zic ca a mers

raudia
07.04.2011, 10:34:21
Pentru nunta inca nu mi-am ales modelul, deocamdata merg pt Pasti cand vreau un model mai incarcat sau mai colorat.La cununie am avut camasa rosie/roz deci eu zic ca a mers
Iertare!!! ^:)^
Nu am citit cu atentie! Ma gandeam ca zici pentru nunta si stiindu-ti si rochita, nu gaseam legatura :D

Anca1711
07.04.2011, 10:34:23
foaete bine siminai. tu trebuie sa te simti bine si sa iti placa.

manichiura mi-o fac eu singurica. sunt pasionata de nail art si zic eu ca ma descurc destul de bine. multa lume imi admira unghiile... mai ales ca ale mele sunt mereu lungi si cu fel si fel de modele. o sa imi fac un french la nunta si cu ceva model pe inelare cu strasuri.

siminai
07.04.2011, 10:46:20
Iertare!!! ^:)^
Nu am citit cu atentie! Ma gandeam ca zici pentru nunta si stiindu-ti si rochita, nu gaseam legatura :D
Nici o probl.Toate miresele vor french alb si cu stras.Eu am zis ca as incerca altceva,dar nu stiu ce8-|

kya
07.04.2011, 14:41:25
buna fetelor am citit si eu ca o fata cuminte ce ati scris pana acu ...eu una sincer prima data mi-am facut programare la o tipa raluca care lucra la carmen style dar au avut nu stiu ce problema iar fata si-a deschis singurica un salon ,,,,mie una imi place mult cum coafeaza si tunde ....am vazut-o si stie ce face ....iar tot la ea la salon am machiaj mani+pedi.la astea ink nu stiu prea bine dar o sa aflu .

raudia
07.04.2011, 14:45:06
buna fetelor am citit si eu ca o fata cuminte ce ati scris pana acu ...eu una sincer prima data mi-am facut programare la o tipa raluca care lucra la carmen style dar au avut nu stiu ce problema iar fata si-a deschis singurica un salon ,,,,mie una imi place mult cum coafeaza si tunde ....am vazut-o si stie ce face ....iar tot la ea am machiaj mani+pedi.la astea ink nu stiu prea bine dar o sa aflu .
Si cam la cat te-ar ajunge coafura si machiajul?

kya
07.04.2011, 14:58:13
Si cam la cat te-ar ajunge coafura si machiajul?
pai coafura e la 150 de lei in care am inclusa si cea de proba iar cu tot cu manichiura pedichiura si machiaj ma ajunge in total 300 -350 lei

siminai
07.04.2011, 15:02:18
pai coafura e la 150 de lei in care am inclusa si cea de proba iar cu tot cu manichiura pedichiura si machiaj ma ajunge in total 300 -350 lei
Si eu sunt intersata, ne poti ajuta cu un nr de telef sau o adresa>mUltumesc

Oana_zchm
08.04.2011, 23:20:55
buna fetelor.. si eu mi-am facut programare pt par+machiaj+unghii la raluca. pe raluca o cunosc si foarte des m-am tuns la ea, nu pot decat sa o recomand...in privinta unghiilor si machiajului nu stiu nici eu nimic :-S sper sa fie ok

siminai
11.04.2011, 09:57:19
Ai fost la proba?:DCum a fost?poze?

Danillea
11.04.2011, 20:07:59
Ai fost la proba?:DCum a fost?poze?
Buna, am fost, am vorbit, i-am spus ce vreau, a spus ca poate sa-mi faca si nu e nevoie de proba 8-} mi s-a parut super si profesionista :) merg pe mana ei, am incredere pentru ca mi-a recomandat-o o miresica de 2010 care a fost tare frumoasa ;-)

Sorina2000
11.04.2011, 20:13:01
buna fetelor.. si eu mi-am facut programare pt par+machiaj+unghii la raluca. pe raluca o cunosc si foarte des m-am tuns la ea, nu pot decat sa o recomand...in privinta unghiilor si machiajului nu stiu nici eu nimic :-S sper sa fie ok

Buna,
Trimite-mi si mie un PM cu numarul Ralucai si mai multe detalii despre locatia salonului. Eu tot la ea vroiam programare, nu stiam ca nu o mai gasesc la Carmen Style.Multumesc!

siminai
13.04.2011, 14:47:22
Am facut rost de nr unei tipe de la Gyani's care din cate am inteles e manichiurista, si am vb cu ea sa ma coafeze si sa ma machieze.E din Moldova. Am inteles ca ar fi buna.Si o colega a fost la ea si a facuto super.Acum trebuie sa merg sa vb de preturi si ea zice ca nu e nevoie de coafura de proba.Acum nu stiu cum e mai ok sa mai fac probe sau nu?

raudia
13.04.2011, 15:02:28
Am facut rost de nr unei tipe de la Gyani's care din cate am inteles e manichiurista, si am vb cu ea sa ma coafeze si sa ma machieze.E din Moldova. Am inteles ca ar fi buna.Si o colega a fost la ea si a facuto super.Acum trebuie sa merg sa vb de preturi si ea zice ca nu e nevoie de coafura de proba.Acum nu stiu cum e mai ok sa mai fac probe sau nu?
Pai cred ca dupa ce vei discuta cu ea iti vei da seama; asa cum ti-am zis, si eu am avut recomandari pentru ea. Sper sa ajung si eu saptamana viitoare sa vorbesc cu ea despre detalii. Cum o cheama, ti-a zis?

siminai
13.04.2011, 15:39:42
Pai cred ca dupa ce vei discuta cu ea iti vei da seama; asa cum ti-am zis, si eu am avut recomandari pentru ea. Sper sa ajung si eu saptamana viitoare sa vorbesc cu ea despre detalii. Cum o cheama, ti-a zis?
Cristina, daca vrei si nr ei iti trimit pm

raudia
13.04.2011, 15:56:51
Cristina, daca vrei si nr ei iti trimit pm
te rog mult! :*

siminai
14.04.2011, 09:14:44
Am fost si am vb.Mi-a cerut 150 machiaj -pret ok parerea mea, dar la coafura 350 si mi se pare un pic cam mult,voi ce ziceti?

Stiu ca odata in viata sunt mireasa dar totusi pt o coafura sa dau atat?

Danillea
14.04.2011, 11:01:15
Am fost si am vb.Mi-a cerut 150 machiaj -pret ok parerea mea, dar la coafura 350 si mi se pare un pic cam mult,voi ce ziceti?

Stiu ca odata in viata sunt mireasa dar totusi pt o coafura sa dau atat?

eu nu stiu ce sa-ti spun pentru ca atunci cand mi-am facut programare eram asa de incantata ca am uitat sa intreb cat ma costa :))

kya
17.04.2011, 15:04:46
Si eu sunt intersata, ne poti ajuta cu un nr de telef sau o adresa>mUltumesc
buna simina ca sa vezi si sa e delectezi intra pe faceebook sau cauti pe google salonul
GLOW Beauty Place

iar acolo ai si nr de telefon
sper ca ti-am fost de ajutor ;-)

adriben
18.04.2011, 11:07:31

Mi se pare foarte ok ca si pret. Imi poti da si mie un pm cu numarul ei de telefon? merci!!

siminai
18.04.2011, 12:55:59
Eu voi merge la o d-na, nu stiu cum se numeste salonul, e in zona Manastirii Sf. Ioan, am vazut cum a coafat-o pe o miresica si mi-a placut foarte mult, ceva in genul ei vreau si eu :)
Am mai vb cu niste cunostinte si imi ziceau si ele de Elena din zona manastirii.E aceeasi ? Cum se numeste salonul?

Danillea
20.04.2011, 13:29:00
Am mai vb cu niste cunostinte si imi ziceau si ele de Elena din zona manastirii.E aceeasi ? Cum se numeste salonul?

Da, cred ca despre ea e vorba, are salonul R*a*m*e*l*y parca, nu mai tin minte 100% daca e corecta denumirea :)

siminai
20.04.2011, 14:20:16
Da, cred ca despre ea e vorba, are salonul R*a*m*e*l*y parca, nu mai tin minte 100% daca e corecta denumirea :)
aha, multumesc

raudia
27.04.2011, 12:03:40
Eu am fost saptamana trecuta la Gyani's si am discutat despre preturi. Personal am fost multumita. Totalul s-a ridicat la 705 lei si cuprinde urmatoarele: manichiura cu aplicare de unghii cu gel (model simplu), pedichiura, epilat total, tratament cosmetic, cofura fara mare grad de dificultate (cuprinde si un vopsit cu vopsea incolora pentru volum si luciu), machiaj inclusiv gene false, tuns si aranjat mire. Eu zic ca nu e exagerat.

siminai
27.04.2011, 12:20:50
Eu am fost saptamana trecuta la Gyani's si am discutat despre preturi. Personal am fost multumita. Totalul s-a ridicat la 705 lei si cuprinde urmatoarele: manichiura cu aplicare de unghii cu gel (model simplu), pedichiura, epilat total, tratament cosmetic, cofura fara mare grad de dificultate (cuprinde si un vopsit cu vopsea incolora pentru volum si luciu), machiaj inclusiv gene false, tuns si aranjat mire. Eu zic ca nu e exagerat.
E super pretul! In schimb eu am hotarat sa nu merg la ei pt ca mi se pare exagerat si cred ca poate sa iasa o coafura frumoasa si cu 150 de lei

Marigold
27.04.2011, 15:13:30
Buna ziua miresici :)
Stiti, ati auzit ceva de salonul Coquette? Am vazut ca si-au schimbat salon acum pe langa Catedrala...
Multumesc anticipat!

Marigold
27.04.2011, 15:15:36
Buna raudia!
Spune-mi, te rog, la cine te coafezi la Gyani's? La Cristina? Si ai idee cumva daca lucreaza si duminica? Auzisem un zvon ca iau foarte mult in plus daca nunta e duminica..
Multumesc!