PDA

Versiunea completa : Vestimentatia pentru nasi

mikimiki
17.07.2008, 14:57:55
in ziua nuntii, nasa mea o sa fie insarcinata in luna a 8-a si nu prea isi gaseste rochie de ocazie pentru gravide.

aveti idee pe unde ne mai putem uita prin Buzau?

Diana2000
18.07.2008, 09:47:18
in ziua nuntii, nasa mea o sa fie insarcinata in luna a 8-a si nu prea isi gaseste rochie de ocazie pentru gravide.

Incearca in magazinul Winmarkt, parca pe acolo am vazut .... :-?

ionela_oany
18.07.2008, 12:37:54

Buzaul e ''varza'' la acest capitol asa ca scoateti masina din garaj si tine-ti drumul spre Bucuresti sau (de ce nu?)Focsani.

Miraj
18.07.2008, 15:04:31
Buzaul e ''varza'' la acest capitol asa ca scoateti masina din garaj si tine-ti drumul spre Bucuresti sau (de ce nu?)Focsani.

Subscriu..la haine de ocazie sta cam prost Buzaul..o idee buna e si Ploiestiul, acolo am mai gasit cate ceva dragut...

ionela_oany
20.07.2008, 11:25:46
Am vazut ca in magazinul care se afla fata in fata cu intrarea in Dacia(langa Vodafone) au imbracaminte pentru viitoarele mamici...incercati si acolo poate gasiti ceva de ocazie

Diana2000
20.10.2008, 10:23:58
M-am gandit ca unele dintre noi au devenit sau vor deveni nasici si astfel, ma gandesc ca acest subiect nou este important pa langa toate celelalte subiecte. La cat mai multe nasici !!!!!!!<:-P

Diana2000
20.10.2008, 10:47:23
O sa cunun pe 8 noiembrie si dupa lungi cautari am gasit rochia de nasa. A trebuit sa ii aduc ceva modificari fiind cu un numar mai mare. Iata cateva poze de la proba. Astept pareri. pupici. :*

otilix
20.10.2008, 11:07:24
cu siguranta vei fi remarcata cu acest mov electric. e rochia de zi sau de seara? sa va bucurati de fini. noi am botezat sambata si a fost tare placut sa fim nasi de bebe. mai vrem.

Diana2000
20.10.2008, 11:13:24
cu siguranta vei fi remarcata cu acest mov electric. e rochia de zi sau de seara? sa va bucurati de fini. noi am botezat sambata si a fost tare placut sa fim nasi de bebe. mai vrem.
Multumesc otilix,
Felicitari, sa fie sanatos finutul vostru. Cu siguranta o sa fie o relatie frumoasa intre scumpa ta si finut ;-) .
P.S. Rochia este de seara.

Diana2000
20.10.2008, 11:21:27
Va atasez si buchetul care o sa il am eu ca nasica. Daca nu am avut ca miresica buchet din cale, acum am deosebita placere sa am ca nasa, iar culoarea acestor cale e prefereata mea.

alina_i_2006
20.10.2008, 11:25:32
Foarte frumoase sunt si buchetul si rochita.Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de fini si sa va rasplateasca Dumnezeu pentru ca faceti un bine altor oameni.Noi inca ne cautam nasi...am pus cateva intrebari si inca mai asteptam raspunsuri.Si noi am vorbit deja ca dupa nunta sa cununam si noi o pereche ce duce lipsa de nasi,sa facem un bine,sa nu treaca prin ce trecem noi.:(

Diana2000
20.10.2008, 14:40:13
Alina,
iti multumesc in primul rand de urari si va doresc si voua sa va gasiti cat mai curand nasii doriti, sa va intelegeti cu ei cel putin cum ne intelegem noi cu ai nostri.
Ai dreptate, am creat acest subiect pentru Buzau, stiu ca exista si unul general pe forum. :*

alina_i_2006
20.10.2008, 20:40:56
Alina,
iti multumesc in primul rand de urari si va doresc si voua sa va gasiti cat mai curand nasii doriti, sa va intelegeti cu ei cel putin cum ne intelegem noi cu ai nostri.
Ai dreptate, am creat acest subiect pentru Buzau, stiu ca exista si unul general pe forum. :*
Incercam cu o pereche de nasi,ne intelegem foarte bine si sunt foarte de treaba dar ne vor da raspunsul final in ianuarie.Asteptam pana atunci...Daca nu vor....mai cautam.In legatura cu subiectul creat eu am incercat sa ii explic ca nu e acelasi subiect dar vad ca sunt multe miresici recalcitrante pe forumul asta.Cateodata uita de rolul acestui forum si se iau mai mult la cearta...In fine,eu nu vreau sa deranjez pe nimeni doar sa ma informez si sa informez si eu la randul meu alte miresici.Pupici:*

otilix
20.10.2008, 21:48:44
Va atasez si buchetul care o sa il am eu ca nasica. Daca nu am avut ca miresica buchet din cale, acum am deosebita placere sa am ca nasa, iar culoarea acestor cale e prefereata mea.

imi place buchetul. movul asta e printre culorile mele preferate. si e altfel si asta iar imi place.

ralu_ela
20.10.2008, 22:31:08
O sa cunun pe 8 noiembrie si dupa lungi cautari am gasit rochia de nasa. A trebuit sa ii aduc ceva modificari fiind cu un numar mai mare. Iata cateva poze de la proba. Astept pareri. pupici. :*

deosebita rochia....si culoarea este foarte frumoasa...o sa fii o nasica scumpica foc.....iar buchetul se potriveste de minune.

sa va bucurati de finutii vostri:*

Diana2000
21.10.2008, 15:26:32
imi place buchetul. movul asta e printre culorile mele preferate. si e altfel si asta iar imi place.
Da asa m-am gandit si eu, ca sunt aparte atat culoarea, cat si florile ;)) ;-).

Diana2000
21.10.2008, 15:28:52
deosebita rochia....si culoarea este foarte frumoasa...o sa fii o nasica scumpica foc.....iar buchetul se potriveste de minune.

sa va bucurati de finutii vostri:*
Multumesc Raluca,
si voua va doresc sa va dea Dumnezeu niste fini draguti, cum vi-i doriti voi. Pupici.

otilix
22.10.2008, 01:18:35
diana, rochia o vei purta cu sutien sau fara? vine sutienul exact in dreptul bretelei sau il prinzi cumva de breteaua de la spate?

Diana2000
22.10.2008, 13:00:10
diana, rochia o vei purta cu sutien sau fara? vine sutienul exact in dreptul bretelei sau il prinzi cumva de breteaua de la spate?
Rochia nu imi permite sa port sutien, oricare ar fi acesta se vad bretelutele, iar la spate partea de sutien care se inchide.
Dar nu e asta o problema -cupele sunt intarite cu burete, cred ca de fapt rochia a fost conceputa sa fie purtata fara sutien.

dianamarilena
22.10.2008, 13:43:48
foarte frumoasa rochita iar buchetul se potriveste de minune. petrecere frumoasa. :*

Diana2000
22.10.2008, 15:13:54
foarte frumoasa rochita iar buchetul se potriveste de minune. petrecere frumoasa. :*
Multumesc diana marilena, o sa fie:D.

mamuska
22.10.2008, 15:18:42
M-am gandit ca unele dintre noi au devenit sau vor deveni nasici si astfel, ma gandesc ca acest subiect nou este important pa langa toate celelalte subiecte. La cat mai multe nasici !!!!!!!<:-P
Mai exista acest subiect....topic : rochie de nasha....

Diana2000
22.10.2008, 16:18:11
Mai exista acest subiect....topic : rochie de nasha....
Intradevar Alina,
insa eu am creat acest subiect pentru Judetul Buzau.

alinamaria
22.10.2008, 16:34:18
Intradevar Alina,
insa eu am creat acest subiect pentru Judetul Buzau.

Merci Diana ,
Este intr-adevar mult mai usor sa ne impartasim ideile noastre in acelasi oras.
Rochia ta este intr-adevar superba . Sa o porti cu multa placere .
Anul viitor voi fi si eu nasica , asa ca , nu strica sa mai aflam una , alta...
dar acum spune , de unde si cat ???

Diana2000
23.10.2008, 14:15:44
Merci Diana ,
Este intr-adevar mult mai usor sa ne impartasim ideile noastre in acelasi oras.
Rochia ta este intr-adevar superba . Sa o porti cu multa placere .
Anul viitor voi fi si eu nasica , asa ca , nu strica sa mai aflam una , alta...
dar acum spune , de unde si cat ???
Multumesc alinamaria,

rochia am cumparat-o de la parterul Hotelului Pietroasele si m-a costat 370 ron. Au rochite f dragute acolo, am fost placut surprinsa cand am plecat de acolo, iar vanzatoarele sunt dragute cu clienti ;-).
Multa bafta in cautarea rochiei de nasa.

otilik
23.10.2008, 14:18:42
este frumoasa si de buchet nu mai zic....numai cand te imbraci sa fii atenta la funda care o faci la spate....pentru ca in pozele astea nu arata asa bine:*

Diana2000
24.10.2008, 13:31:20
este frumoasa si de buchet nu mai zic....numai cand te imbraci sa fii atenta la funda care o faci la spate....pentru ca in pozele astea nu arata asa bine:*
Multumesc otilik,
o sa fiu atenta la funda, atunci a fost facuta in graba ;;) .

Liv
24.10.2008, 14:08:59
Multumesc alinamaria,

rochia am cumparat-o de la parterul Hotelului Pietroasele si m-a costat 370 ron. Au rochite f dragute acolo, am fost placut surprinsa cand am plecat de acolo, iar vanzatoarele sunt dragute cu clienti ;-).
Multa bafta in cautarea rochiei de nasa.
Foarte frumoasa rochitza ....sunt lucruri super frumoase in buzau..am stat cam 5 ani acolo si chiar erau niste magazine superrr...;-) ;-)

otilix
25.10.2008, 20:58:16
Rochia nu imi permite sa port sutien, oricare ar fi acesta se vad bretelutele, iar la spate partea de sutien care se inchide.
Dar nu e asta o problema -cupele sunt intarite cu burete, cred ca de fapt rochia a fost conceputa sa fie purtata fara sutien.

tocmai de asta te-am intrebat, rochia e frumoasa purtata fara sutien. ar fi fost pacat sa nu aiba intarituri si sa o fi stricat cu un sutien- am vazut din pacate rochii frumoase care isi pierdeau din farmec din pricina asta, fie ca era vb de un sutien din ala de plastic transparent/latex ce-o fi.

Diana2000
27.10.2008, 14:39:20
tocmai de asta te-am intrebat, rochia e frumoasa purtata fara sutien. ar fi fost pacat sa nu aiba intarituri si sa o fi stricat cu un sutien- am vazut din pacate rochii frumoase care isi pierdeau din farmec din pricina asta, fie ca era vb de un sutien din ala de plastic transparent/latex ce-o fi.
Da asa este, as strica rochita ca sa inventez vreun alt sistem de prindere al sutienului si nu asta imi doresc. Mi-am cumaprat si un bolero sa il pot purta peste rochie.......si asta .... ca nu devin ridicola cu bretelute in noiembrie ;)).

Diana2000
27.10.2008, 14:50:31
Foarte frumoasa rochitza ....sunt lucruri super frumoase in buzau..am stat cam 5 ani acolo si chiar erau niste magazine superrr...;-) ;-)
Multumesc liv,
Da asa este, in buzau sunt multe magazine cu lucruri frumoase:).

Diana2000
01.11.2008, 13:54:06
Fetelor Calin Events a lansat noua colectie de rochii de ocazie.
Din colectia asta imi plac aproape toate modelele, din cea veche nu m-a atras nici un model. Imi plac in mod special modelele Estelle, Eveline, Adelina, Andrada, Sandra, Narcisa, Riana, Roza, Sonia, ...... toate sunt finute.
Poate pe viitor va va folosi informatia. ;-)>:D<

Diana2000
12.11.2008, 10:17:26
Buna fetele,
va atasez si eu cateva poze neoficiale de la nunta finilor mei, m-am distrat de minune, a fost o nunta reusita. Voi revenii si cu pozele oficiale. :) Pupici.

Diana_Peter
12.11.2008, 18:35:23
Buna fetele,
va atasez si eu cateva poze neoficiale de la nunta finilor mei, m-am distrat de minune, a fost o nunta reusita. Voi revenii si cu pozele oficiale. :) Pupici.

Felicitari Diana atat pentru noii finuti cat si pentru tinuta minunata pe care ai avut-o!=D> =D>
Te-a prins foarte bine atat modelul cat si culoarea rochiei.

ralu_ela
12.11.2008, 22:40:27
Buna fetele,

ce nasica frumoasa<:-P......casa de piatra finutilor si sa va bucurati de ei

pup:*

alina_i_2006
13.11.2008, 09:59:54
ce nasica frumoasa<:-P......casa de piatra finutilor si sa va bucurati de ei

pup:*
Foarte frumoasa....Si buchetul superb...Felicitari pentru fini Diana:*

Diana2000
13.11.2008, 10:40:05
Va multumesc fetele,
:) si voua va doresc ca pe viitor sa aveti parte de o pereche de finii cel putin asa de draguti ca ai mei. Cel mai mult conteaza sa poti vorbi cu ei despre orice fara nici o retinere. Va poopic.

izabela_2009
13.01.2009, 20:27:10
Eu as dori sa stiu daca sunt in Buzau care sa aiba rochii de nasa,dar sa fie frumoase si de calitate.sau cer prea mult pentru Buzau?N-as mai avea chef sa ma duc in Bucuresti sa caut.A inceput sa ma enerveze aglomeratia din capitala.Sunteti de acord cu mine fetelor?

irina_cdoc
14.01.2009, 09:52:35
Buna fetele,

Superba rochia.De unde si cum?e facuta la comanda?

Diana2000
14.01.2009, 10:53:37
Buna,
multumesc pt aprecieri,
rochia de nasa a fost cumparata de la un magazin din Buzau, doamnele de acolo mi-au spus ca marfa lor e adusa din afara tarii si adevarul e ca nu am prea vazut acolo 2 rochii de acelasi fel. ;-)

irina_cdoc
14.01.2009, 11:07:22
Buna,
multumesc pt aprecieri,
rochia de nasa a fost cumparata de la un magazin din Buzau, doamnele de acolo mi-au spus ca marfa lor e adusa din afara tarii si adevarul e ca nu am prea vazut acolo 2 rochii de acelasi fel. ;-)

Imi poti da si mie pe PM numele,adresa magazinului.Am drum prin Buzau sambata...
Merci;-)

Diana2000
15.01.2009, 08:36:09
Imi poti da si mie pe PM numele,adresa magazinului.Am drum prin Buzau sambata...
Merci;-)
Ti-am dat PM, dar parca am mai spus pe aici de unde am cumparata rochia, de la parterul Hotelului Pietroasele, e acolo un magazin. :)

beautifulgeorgy
29.01.2009, 21:16:10
Vand rochie de mireasa cu accesorii ( voal, accesorii de par ), am 1,50 m si am avut pantofi cu tocul de 9 cm.Rochita e ca noua, nu se observa ca a fost purtata, e ajustabila la bust, am purtat-o in august 2008.Este disponibila oricand pt a o vedea si proba,rochita a fost facuta la comanda si a costat 2400 lei

pisoias
29.01.2009, 21:21:13
Vand rochie de mireasa cu accesorii ( voal, accesorii de par ), am 1,50 m si am avut pantofi cu tocul de 9 cm.Rochita e ca noua, nu se observa ca a fost purtata, e ajustabila la bust, am purtat-o in august 2008.Este disponibila oricand pt a o vedea si proba,rochita a fost facuta la comanda si a costat 2400 lei

si ce legatura are anuntul tau cu intrebarea corinei?????

Alynuta87
01.04.2009, 14:34:50
Buna fetele,

:madlaugh:SUPERBA ai fost Diana!:A

Diana2000
01.04.2009, 16:48:08
:madlaugh:SUPERBA ai fost Diana!:A
Multumesc Alynuta , ma bucur ca mai fac si acum "furori" ;)) >:D<.

Alynuta87
01.04.2009, 18:07:36
Multumesc Alynuta , ma bucur ca mai fac si acum "furori" ;)) >:D<.

Acum am vazut....si nu ai putut trece neobservata, iar eu nu am putut sa nu te laud:)>-

Diana2000
02.04.2009, 12:38:41
Acum am vazut....si nu ai putut trece neobservata, iar eu nu am putut sa nu te laud:)>-
Multumesc inca o data pt aprecieri :">.

otilix
02.04.2009, 14:10:04
Buna fetele,

ai fost o nasica tare cocheta, diana. felciitari pt fini.
nu stiu daca ai spus deja si mi-a scapat, dar unde ai facut buchetul de nasa? imi place ca e din cale. si nuanta e interesanta.:)

Diana2000
03.04.2009, 09:16:23
ai fost o nasica tare cocheta, diana. felciitari pt fini.
nu stiu daca ai spus deja si mi-a scapat, dar unde ai facut buchetul de nasa? imi place ca e din cale. si nuanta e interesanta.:)
Multumesc Otilix,
finii mei sunt niste scumpi (bineinteles ca si nasii).
Finii mi-au facut buchetul la Floraria Mustang, buchet care a fost intact o luna de zile in apa (doar am taiat putin din codite), tot acolo am facut si eu buchetul meu si al nasei.

white_july
03.04.2009, 14:13:57
Multumesc Otilix,
finii mei sunt niste scumpi (bineinteles ca si nasii).
Finii mi-au facut buchetul la Floraria Mustang, buchet care a fost intact o luna de zile in apa (doar am taiat putin din codite), tot acolo am facut si eu buchetul meu si al nasei.

Unde e floraria asta, Diana?
Foarte frumos buchetul!!!:x

Diana2000
03.04.2009, 14:23:30
Unde e floraria asta, Diana?
Foarte frumos buchetul!!!:x
Ms July,
Este vis-a-vis de piata de flori, langa Piata Centrala. Doamna da acolo are niste flori superbe si proaspete.

white_july
03.04.2009, 14:25:25
Ms July,
Este vis-a-vis de piata de flori, langa Piata Centrala. Doamna da acolo are niste flori superbe si proaspete.

Da, da...o stiu! Mersi, Diana:*

andreya_maryan
03.03.2010, 17:11:19
Buna! ai fost intradevar foarte frumoasa in acea rochita. si ai dreptate la acel magazin sunt rochite si costume dragute. felicitari pentru ca ai devanit nasica si noi ne gandeam ca dupa nunta sa cununam. acum sa facem nunta si ramane de vazut.:))

larryssa83
03.03.2010, 21:02:39
Buna,
multumesc pt aprecieri,
Ai fost foarte frumoasa...si mi-a placut enorm si buchetul :*:*

Katlyn
14.03.2010, 09:16:03
Excentrica nasica!Imi place!

Diana2000
15.03.2010, 19:52:55
Ai fost foarte frumoasa...si mi-a placut enorm si buchetul :*:*
Va multumesc fetelor, si eu am adorat acel buchet :*:*.

alynna89
19.05.2010, 13:55:26
ce magazine imi puteti recomanda unde sa-mi gasesc doua rochii de nasa? as vrea in principiu una mai lunga de zi si una scurta ptr seara ca sa ma pot desfasura mai bine cu dansul;)):>Ms!

larryssa83
19.05.2010, 13:59:33
ce magazine imi puteti recomanda unde sa-mi gasesc doua rochii de nasa? as vrea in principiu una mai lunga de zi si una scurta ptr seara ca sa ma pot desfasura mai bine cu dansul;)):>Ms!
Pe corpul tau orice pica bine...in Buzau am vazut rochite mai deosebite la parterul hotelului Pietroasa. Dar poate ajungem in vara asta prin Cluj si Sibiu si poate gasim ceva mai deosebit :)

alynna89
19.05.2010, 14:04:47
Pe corpul tau orice pica bine...in Buzau am vazut rochite mai deosebite la parterul hotelului Pietroasa. Dar poate ajungem in vara asta prin Cluj si Sibiu si poate gasim ceva mai deosebit :)

magazinul acela il stiu si eu, insa nu am intrat niciodata in el. ar mai fi sa zic cel din mall de la etaj si cam atat stiu in buzau. daca ajungem intr-adevar la cluj sigur imi cumpar de acolo...dam poate o fuga intr-un weekend;;)

giselle23
19.05.2010, 20:18:13
daca ajungi in sb si vrei sa iti iei rochita, sincer nu ai ce...am fost acum 2 saptamanii si nu am vazut nimic. sibiul este un oras mort pt shopping.sunt din sb si am simtit pe piele mea... mai sigur cj, tm, buc gasesti,spor!

larryssa83
19.05.2010, 21:44:55
daca ajungi in sb si vrei sa iti iei rochita, sincer nu ai ce...am fost acum 2 saptamanii si nu am vazut nimic. sibiul este un oras mort pt shopping.sunt din sb si am simtit pe piele mea... mai sigur cj, tm, buc gasesti,spor!
Ma gandeam ca in partea aceea a tarii sunt altfel lucrurile...eu mi-am luat acum 2 ani o rochita de la Oradea si mi-a placut ce am vazut pe acolo...altceva decat ce gasesti la noi.

giselle23
21.05.2010, 10:37:39
Ma gandeam ca in partea aceea a tarii sunt altfel lucrurile...eu mi-am luat acum 2 ani o rochita de la Oradea si mi-a placut ce am vazut pe acolo...altceva decat ce gasesti la noi.

probabil oradea,timisoara,orasele de la granita, dar in sb nu am gasit nimic

alynna89
13.06.2010, 23:33:09

gata s-a dus cu stresul=)))#:-Ssi ptr mine si ptr tine;))

larryssa83
14.06.2010, 15:24:14
gata s-a dus cu stresul=)))#:-Ssi ptr mine si ptr tine;))
Da...am scapat...oricum am facut rost de un site de la noi din tara cu niste rochite foarte frumoase....e bine sa il avem :))

corinac
15.06.2010, 21:48:06
Da...am scapat...oricum am facut rost de un site de la noi din tara cu niste rochite foarte frumoase....e bine sa il avem :))

imi dai si mie site-ul cu rochite?multumesc

larryssa83
16.06.2010, 12:23:02
imi dai si mie site-ul cu rochite?multumesc
Buna!
Site-ul este moniq.ro :)

corinac
17.06.2010, 12:36:55
Multumesc frumos...:*

alynna89
17.06.2010, 14:37:32

:-\interesting....:>

kamikaze10
31.07.2010, 10:48:54
daca tot e criza si nu mai avem bani de rochii noi, ce ar fi sa facem schimb de rochite de ocazie/nasica sau ce or fi intre noi?
eu am o "flota'' intreaga de aratat si de propus pentru schimb
astept persoane interesate pe pm :D
marimi 36/38
168 inaltime, 53/54 kg