PDA

Versiunea completa : Bulevard

EveningStar
20.10.2008, 23:07:33
Este cineva care face nunta in 2009 la Bulevard? As vrea tare mult sa vorbim, sa ne sfatuim aici pe acest topic, sa impartasim bucurii si emotii.

Va astept!:*

EveningStar
22.10.2008, 10:21:23
Nu mai e nimeni care face aici?:-\ :) Haideti sa ne sfatuim!

lupusor
28.10.2008, 08:22:41
Nu mai e nimeni care face aici?:-\ :) Haideti sa ne sfatuim!
eu am avut nunta la Bulevard pe 27 oct 2007...daca te pot sfatui cu ceva...cu mare placere

EveningStar
29.10.2008, 14:58:34
eu am avut nunta la Bulevard pe 27 oct 2007...daca te pot sfatui cu ceva...cu mare placere

multumim..multumim, avem mare nevoie de ajutor si sfaturi.

Ma gandeam ca o sa ne strangem ceva miresici pe 2009 sa mai vorbim, fiecare in ce stadiu e, ce a mai facut nou, ce a mai vazut frumos...etc

Eu momentan incerc sa ma gandesc la decoratiuni pt restaurant si sa caut niste oferte cu aranjamente dragute. ceva idei de firme...??

pupicei :*

raluca28
26.02.2009, 18:21:32
hello,

azi m-am uitat si eu la rochiile d la maggie s si par ok...o sa ma interesez ce preturi au.
Sincer vb nu mi se pare ok sa dau 1000 si ceva d Euro pe o rochie pe care o port 7-10 ore fie ea si de mireasa:D

mi-au placut cele de la rose-marie, cred ca maine merg sa probez cateva(daca nu sunt vanzatoarele cu susul in jos, ca de obicei):))

raluca28
26.02.2009, 18:41:50

Ma gandeam ca o sa ne strangem ceva miresici pe 2009 sa mai vorbim, fiecare in ce stadiu e, ce a mai facut nou, ce a mai vazut frumos...etc

Eu momentan incerc sa ma gandesc la decoratiuni pt restaurant si sa caut niste oferte cu aranjamente dragute. ceva idei de firme...??

apropo, eu am vb si cu cei de la wedding bells(bd repulicii) si nu am fost f incantata, dar cred ca sunt eu f pretentioasa:)):))

EveningStar
26.02.2009, 22:04:43
Am fost si eu la Salon Gabriela si tipa care m-a ajutat s-a purtat super. Sa stii ca au preturi ok la rochitele RoseMarie. Am probat si eu si am gasit un model care imi place, dar nu m-am hotart inca. Imi mai place una din colectia Rose, dar este prea scumpa.:-< La targ probasem ceva tot de la ei, dar EDDYK, din pacate tot ce mi-a placut imi erau scurte, si mai lungi nu fabrica.....ghinion.

Sper sa gasesti firma de decoratiuni care sa te multumeasca, vezi ca in martie in Ploiesti este un targ si am inteles ca acolo se mai fac discounturi, poate te ajuta...parca 15-17martie daca stiu bine

EveningStar
26.02.2009, 22:10:47
Preturile la Maggie se invart in jur de 1000-1200 de euro.

Cu bautura cum procedezi la restaurant? De unde ti-o iei si cat?Noi o sa avem maxim 130 de persoane, dar ma gandeam ca o sa ne zica administratorul cat sa aducem in functie de numarul de persoane, nu?

raluca28
06.03.2009, 18:38:23
Preturile la Maggie se invart in jur de 1000-1200 de euro.

Cu bautura cum procedezi la restaurant? De unde ti-o iei si cat?Noi o sa avem maxim 130 de persoane, dar ma gandeam ca o sa ne zica administratorul cat sa aducem in functie de numarul de persoane, nu?
buna,

nu stiu inca ce si cum o sa facem cu bautura.Adevarul este ca nu am pregatit nimic pana acum, nu rochie, nu costum, nu inele, nu angajat firma...doar dj-ul si cameramanul:))
si noi o sa avem tot cam 130 persoane, chiar mai putin, dar avand in vedere ca am mai trecut printr-un botez cred ca ne vom descurca;)

EveningStar
22.03.2009, 21:22:28
Fetelor eu o sa am invitati din provincie, vreo 20-30 de cupluri. Nu stiu cum sa fac cu cazarea. Ma puteti sfatui?Stie cineva hoteluri cu preturi mai acceptabile? Oare de cand ar trebui sa rezerv camerele?A mai avut cineva problema asta si cum a rezolvat-o?>:D<

anamaxim85
28.03.2009, 02:47:39
Buna.poti Incerca H...nord

EveningStar
28.03.2009, 17:03:48
Buna.poti Incerca H...nord
Multumesc frumos!Stii cumva ceva tarifuri, conditii? :*

anamaxim85
28.03.2009, 22:22:27
Buna,si eu iti multumesc pt.mesaj.Nu stiu pretul exact pe camera,dar am drum pe acolo si am sa intreb ,in 1-2zile am pretul,sper sa te ajute.

raluca_popeasca
02.04.2009, 10:36:42
Fetelor, nu mai e nimeni care face nunta, botez la Bulevard?
noi astazi trebuie sa mergem acolo sa vb, dar nu prea stiu pareri despre acest restaurant.:-SS
noi vrem sa facem pe terasa.

EveningStar
02.04.2009, 23:25:49
Fetelor, nu mai e nimeni care face nunta, botez la Bulevard?
noi astazi trebuie sa mergem acolo sa vb, dar nu prea stiu pareri despre acest restaurant.:-SS
noi vrem sa facem pe terasa.

Eu fac nunta aici anul acesta. Ce ai vrea sa stii?Fac in restaurant nu pe terasa. Pe terasa am inteles ca poti tine petrecerea pana la 12-1 noaptea din cauza muzicii. Nu stiu prea multe detalii dar asa ziceau fetele la topicul Restaurante din Ploiesti, care au mai facut.

raluca_popeasca
03.04.2009, 09:30:02
Eu fac nunta aici anul acesta. Ce ai vrea sa stii?Fac in restaurant nu pe terasa. Pe terasa am inteles ca poti tine petrecerea pana la 12-1 noaptea din cauza muzicii. Nu stiu prea multe detalii dar asa ziceau fetele la topicul Restaurante din Ploiesti, care au mai facut.

Buna >:D<

Pe mine ma intereseaza daca lumea a fost multumita de servire, de mancare, de tort si daca se aude muzica de la gradina in restaurant si invers. De asemenea as vrea sa stiu daca v-a lasat sa aduceti ceva de acasa in afara de bautura alcoolica (am vazut ca nu era calculata in meniu).
Mersi mult de tot, sper ca nu te-am bombardat cu prea multe intrebari :)

aah si referitor la ora la care se temina petrecerea eu cred ca pt botez e ok 1 noaptea, pt ca de obicei incep pe la 3-4 dupa amiaza. >:D<

EveningStar
03.04.2009, 16:25:14
Buna >:D<

Pe mine ma intereseaza daca lumea a fost multumita de servire, de mancare, de tort si daca se aude muzica de la gradina in restaurant si invers. De asemenea as vrea sa stiu daca v-a lasat sa aduceti ceva de acasa in afara de bautura alcoolica (am vazut ca nu era calculata in meniu).
Mersi mult de tot, sper ca nu te-am bombardat cu prea multe intrebari :)

aah si referitor la ora la care se temina petrecerea eu cred ca pt botez e ok 1 noaptea, pt ca de obicei incep pe la 3-4 dupa amiaza. >:D<

Daca ai botez e ok. Poti sa citesti mai multe la rubrica Restaurante din Ploiesti.

Eu o sa am mai in toamna nunta, deci nu pot sa-ti vorbesc din experienta proprie. De adus de acasa vom aduce bauturile de orice fel. Cand am semnat au zis ca ce tine de mancare si patiserie nu pot fi luate din alta parte intrucat au o prestanta si nu vor sa fie slabe calitativ. Cred ca vom mai negocia cafeaua si poate si altceva dar nu stiu sa zic acum.

Lumea nu s-a plans de servire sau mancare sau tort. Singura problema este ca in rest nu ne lasa cu artificii, lumanari si alte alea, deci efectul romantic pe partea asta nu o sa prea existe. Noi am luat si formatia lor, si acum ne e cam frica pt ca am auzit ca sunt nazurosi, ca fac pauze dese si mi-e sa nu ne facem de ras. In pauze voiam sa punem un dj, dar am inteles ca nu-l lasa pe el sa foloseasca aparatura lor (statia, amplificatoarele) asa ca nu stiu ce sa facem. Mai era varianta sa facem noi CD-uri cu tematica si sa-i rugam pe ei sa puna in pauze, dar nu stiu cum sa le fac in asa fel incat sa fie ok si sa se simta lumea bine.

Daca ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi in privinta asta......:-\ :-<

Muzica am inteles ca nu se aude poti sta linistita. Doar ca la toaleta se vor intalni invitatii. Acestea sunt comune. Restaurantul si terasa au intrari separate.

Cand ai botezul?

raluca_popeasca
03.04.2009, 19:50:31
Daca ai botez e ok. Poti sa citesti mai multe la rubrica Restaurante din Ploiesti.

Eu o sa am mai in toamna nunta, deci nu pot sa-ti vorbesc din experienta proprie. De adus de acasa vom aduce bauturile de orice fel. Cand am semnat au zis ca ce tine de mancare si patiserie nu pot fi luate din alta parte intrucat au o prestanta si nu vor sa fie slabe calitativ. Cred ca vom mai negocia cafeaua si poate si altceva dar nu stiu sa zic acum.

Lumea nu s-a plans de servire sau mancare sau tort. Singura problema este ca in rest nu ne lasa cu artificii, lumanari si alte alea, deci efectul romantic pe partea asta nu o sa prea existe. Noi am luat si formatia lor, si acum ne e cam frica pt ca am auzit ca sunt nazurosi, ca fac pauze dese si mi-e sa nu ne facem de ras. In pauze voiam sa punem un dj, dar am inteles ca nu-l lasa pe el sa foloseasca aparatura lor (statia, amplificatoarele) asa ca nu stiu ce sa facem. Mai era varianta sa facem noi CD-uri cu tematica si sa-i rugam pe ei sa puna in pauze, dar nu stiu cum sa le fac in asa fel incat sa fie ok si sa se simta lumea bine.

Daca ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi in privinta asta......:-\ :-<

Muzica am inteles ca nu se aude poti sta linistita. Doar ca la toaleta se vor intalni invitatii. Acestea sunt comune. Restaurantul si terasa au intrari separate.

Cand ai botezul?

>:D< Mersi mult pentru raspunsuri. Am citit tot ce am gasit la pareri despre restaurante :)

Eu ma gandesc la tort, as fi vrut din martipan si ceva special pentru bebe. (ma refer la model).Nu stiu daca ei fac asa.

Referitor la faptul ca nu va lasa cu artificii intr-un fel sa stii ca nu e rau, noi am fost la o nunta la central in sala mare unde deschiderea nuntii s-a facut cu 4 vulcani parca, maxim 6. Iti spun sincer ca jumatate din nunta nu a stat la tot dansul pentru ca mirosul era foarte puternic. Intr-adevar la noi la nunta am avut vulcani si mi-au placut f mult, dar intr-un spatiu inchis trebuie luat in vedere si aspectul asta. Ce am inteles de la niste prieteni ca vor folosi ei in locul vulcanilor: baloane de sapun. In cazul in care iti place ideea ai putea vb cu firma care iti amenajeaza si despre asta.
Cu muzica ... cred ca ar trebui sa faceti voi un cd si sa il puna in pauze. am inteles ca asa sunt de acord. ar fi pacat sa aduci un dj si sa nu poate folosi instrumentele lor. Gandeste-te ca dureaza ceva pana isi instaleaza el "sculele" lui. Nu stiu daca ar avea loc sa fie montate amandoua de la inceput. Asa ca mai bine cu cd-ul facut de voi.

Noi botezul cred ca il vom face pe 12 iulie (daca ramane stabilit Bulevard)

S1m0n1ca
07.04.2009, 18:44:33
si eu tot la restaurant Bulevard vreau sa fac nunta, dar nu stiu cum sa imi impart invitatii pe separeuri fara sa supar pe cineva. Nu as vrea ca cineva sa creada ca l-am pus prea deprte sau prea aproape. apoi ar mai fi tortul. mi doresc ceva deosebit, dar nu vreau totr pe etaje cu schele in el. Mi se pare invechit.Imi oate da si mie cineva detalii in legatura cu aceste 2 aspecte??? va rog mult.
Trebuie sa dau avansul saptamana asta, si inca nu sunt foarte convinsa daca isi merita toti banii.:|

anamaxim85
07.04.2009, 21:24:21
hotel nord receptie scuze pt.intarziere.

EveningStar
07.04.2009, 21:45:15
hotel nord receptie scuze pt.intarziere.

Multumesc frumos.^:)^

EveningStar
07.04.2009, 21:53:26
si eu tot la restaurant Bulevard vreau sa fac nunta, dar nu stiu cum sa imi impart invitatii pe separeuri fara sa supar pe cineva. Nu as vrea ca cineva sa creada ca l-am pus prea deprte sau prea aproape. apoi ar mai fi tortul. mi doresc ceva deosebit, dar nu vreau totr pe etaje cu schele in el. Mi se pare invechit.Imi oate da si mie cineva detalii in legatura cu aceste 2 aspecte??? va rog mult.
Trebuie sa dau avansul saptamana asta, si inca nu sunt foarte convinsa daca isi merita toti banii.:|

Si noi ne faceam probleme cu separeurile la inceput dar ne gandim ca invitatii vor fi din patru directii, parintii lui, parintii mei, colegii mei si ai lui, invitatii nasilor. Nu se cunos intre ei asa ca..merg si separeurile.

Cu tortul ...si eu as fi vrut ceva mai deosebit, dar trebuie sa ma multumesc cu mai multe tortulete pe un suport cu brate. Am vazut intr-o poza de la cineva cum arata si nu mi s-a parut ca da rau. Deocamdata nu stiu detalii despre tort daca au si alte variante, abia in august voi discuta cu ei. Sincer pe mine nu prea ma deranjeaza tortul atata timp cat e gustos, si am inteles ca ar fi f bun.

Problema mea cea mare si spinoasa care ma chinuie este formatia. Am auzit numai lucruri nasoale pe care eu la momentul in care i-am contractat nu le-am stiut...

EveningStar
07.04.2009, 21:59:00
>:D< Mersi mult pentru raspunsuri. Am citit tot ce am gasit la pareri despre restaurante :)

Eu ma gandesc la tort, as fi vrut din martipan si ceva special pentru bebe. (ma refer la model).Nu stiu daca ei fac asa.

Referitor la faptul ca nu va lasa cu artificii intr-un fel sa stii ca nu e rau, noi am fost la o nunta la central in sala mare unde deschiderea nuntii s-a facut cu 4 vulcani parca, maxim 6. Iti spun sincer ca jumatate din nunta nu a stat la tot dansul pentru ca mirosul era foarte puternic. Intr-adevar la noi la nunta am avut vulcani si mi-au placut f mult, dar intr-un spatiu inchis trebuie luat in vedere si aspectul asta. Ce am inteles de la niste prieteni ca vor folosi ei in locul vulcanilor: baloane de sapun. In cazul in care iti place ideea ai putea vb cu firma care iti amenajeaza si despre asta.
Cu muzica ... cred ca ar trebui sa faceti voi un cd si sa il puna in pauze. am inteles ca asa sunt de acord. ar fi pacat sa aduci un dj si sa nu poate folosi instrumentele lor. Gandeste-te ca dureaza ceva pana isi instaleaza el "sculele" lui. Nu stiu daca ar avea loc sa fie montate amandoua de la inceput. Asa ca mai bine cu cd-ul facut de voi.

Noi botezul cred ca il vom face pe 12 iulie (daca ramane stabilit Bulevard)
Si noi ne-am gandit la baloane de sapun dar ne-a sfatuit cineva sa nu luam masinarie ca cica pe jos se face apa si la Bulevard fiind gresie aluneci f usor. Avand tocuri n-as vrea ca la piruete si alte alea sa ajung pe jos la primul nostru dans. Cu muzica cred ca vom face CD-uri. Ma sperie formatia. Tu stii ceva de Post Meridian? Sau stii pe cineva care i-a mai avut la nunta?:*

raluca_popeasca
08.04.2009, 12:08:44
Si noi ne faceam probleme cu separeurile la inceput dar ne gandim ca invitatii vor fi din patru directii, parintii lui, parintii mei, colegii mei si ai lui, invitatii nasilor. Nu se cunos intre ei asa ca..merg si separeurile.

Cu tortul ...si eu as fi vrut ceva mai deosebit, dar trebuie sa ma multumesc cu mai multe tortulete pe un suport cu brate. Am vazut intr-o poza de la cineva cum arata si nu mi s-a parut ca da rau. Deocamdata nu stiu detalii despre tort daca au si alte variante, abia in august voi discuta cu ei. Sincer pe mine nu prea ma deranjeaza tortul atata timp cat e gustos, si am inteles ca ar fi f bun.

Problema mea cea mare si spinoasa care ma chinuie este formatia. Am auzit numai lucruri nasoale pe care eu la momentul in care i-am contractat nu le-am stiut...

Noi am vb ieri cu unul dintre asociati si cu "cofetareasa" si i-am spus ca vrem tortul cu martipan si supraetajat.
mi-au cerut o poza si mi-au spus ca ca in principiu se poate. (ramane sa le aduc poza)

raluca_popeasca
08.04.2009, 12:10:10
Si noi ne-am gandit la baloane de sapun dar ne-a sfatuit cineva sa nu luam masinarie ca cica pe jos se face apa si la Bulevard fiind gresie aluneci f usor. Avand tocuri n-as vrea ca la piruete si alte alea sa ajung pe jos la primul nostru dans. Cu muzica cred ca vom face CD-uri. Ma sperie formatia. Tu stii ceva de Post Meridian? Sau stii pe cineva care i-a mai avut la nunta?:*

sincer nu stiu nimik de lautari, imi pare rau. Daca aflu ceva o sa iti spun.

La partea cu baloanele e posibil sa ai dreptate, la aspectul ala nu m-am gandit.
>:D<

EveningStar
08.04.2009, 13:48:59
Noi am vb ieri cu unul dintre asociati si cu "cofetareasa" si i-am spus ca vrem tortul cu martipan si supraetajat.
mi-au cerut o poza si mi-au spus ca ca in principiu se poate. (ramane sa le aduc poza)

Ar fi extraordinar daca s-ar face dupa poza. Eu stiam ca nu se poate. Ar trebui sa faca si pt nunti, daca fac pt botez. Si eu as vrea un tort supraetajat invelit in martipan si cu fundite mov sau lavanda si trandafiri naturali. Daca ar fi asa ar fi excelent. Poti te rog sa-mi trimiti si mie o poza cum ai vrea tu tortul, sa vad cam ce pot ei sa faca din maripan? Merci mult.:-p

raluca_popeasca
17.04.2009, 17:47:42
Ar fi extraordinar daca s-ar face dupa poza. Eu stiam ca nu se poate. Ar trebui sa faca si pt nunti, daca fac pt botez. Si eu as vrea un tort supraetajat invelit in martipan si cu fundite mov sau lavanda si trandafiri naturali. Daca ar fi asa ar fi excelent. Poti te rog sa-mi trimiti si mie o poza cum ai vrea tu tortul, sa vad cam ce pot ei sa faca din maripan? Merci mult.:-p

Scuze ca na0m apucat sa-ti raspund. Iti atasez poza, dar sa stii ca inca nu am parerea lor. le-am spus ca o sa le aduc poza, dar n-am apucat inca. Eu ma gandesc ca n-ar fi chiar asa complicat de facut, partea de sus e mai grea, zic eu :-p

EveningStar
22.04.2009, 10:15:01
Scuze ca na0m apucat sa-ti raspund. Iti atasez poza, dar sa stii ca inca nu am parerea lor. le-am spus ca o sa le aduc poza, dar n-am apucat inca. Eu ma gandesc ca n-ar fi chiar asa complicat de facut, partea de sus e mai grea, zic eu :-p
Este superb!

Sa stii ca eu am ajuns la restaurant si am vorbit cu d-na responsabila cu tortul, "cofetareasa":-p cum ai numit-o tu si mi-a zis ca ei nu lucreaza cu martipan pt ca este sintetic si ei fac mai mult spre natural. A zis ca daca vreau tort cu blaturi suprapuse (asemanator cu poza pusa de tine) mi-l face invelit in ciocolata alba sau neagra (nu martipan), mi-l infasoara la baza in panglica de satin culoarea nuntii sau imi face din martipan panglici si florile tot din martipan. Ca sa reziste zicea ca inauntru trebuie sa fie cu blat si crema nu stiu de care nu mai tin minte exact. Eu m-am gandit ca daca aleg compozitie din asta inauntru sa nu fie prea dulce. Ma gandesc ca spre dimineata toata lumea prefera ceva mai usor. Atunci am intrebat daca nu exista si alte variante si mi-a sugerat o crema de vanilie invelita in ciocolata. La varianta asta nu poate sa-mi faca blaturi suprapuse pt ca nu rezista la greutate crema de vanilie din interior si ca ar trebui sa-mi faca un patrat mare pe care sa-l orneze sau sa folosesc unul din suporturile lor cu brate ( pe care nu le-am vazut cica ar fi mai multe). Si ajung iar la suporturi.

Acum stau pe ganduri ca nu stiu ce sa aleg. Oare lumea ar fi mai incantata de tortul de frisca?Este mai apreciat?

Please un sfat.:*

lupusor
13.05.2009, 16:01:50
eu am fost la o nunta pe terasa de la Bulevard..si nu s-a terminat la 12-1 noaptea...a tinut nunta normal
si eu am facut in 2007 nunta la Bulevard..dar in restaurant
am vazut ca se discuta fff mult de tort....cel de la mine a fost extraordinar...fff gustos...pozele mele sunt mai jos in link

EveningStar
14.05.2009, 16:15:10
eu am fost la o nunta pe terasa de la Bulevard..si nu s-a terminat la 12-1 noaptea...a tinut nunta normal
si eu am facut in 2007 nunta la Bulevard..dar in restaurant
am vazut ca se discuta fff mult de tort....cel de la mine a fost extraordinar...fff gustos...pozele mele sunt mai jos in link

Multumesc pentru poze. Ai avut o nunta frumoasa, iar casuta este super! Imi place mult cum ai aranjat-o. Sper sa ajungem si noi in curand sa avem casuta noastra...:-< :*

EveningStar
18.05.2009, 23:33:28
Am nevoie de un sfat, fostele miresici care au facut la Bulevard cunosc cel mai bine.....cati invitati pot avea..maxim...ca sa avem loc si pentru dans?Nu vreau sa stam ca sardelele. Si inca o intrebare formatia si cameramanul, fotograful au stat in separeul din spate sau in sala cu invitatii? Daca ar sta aici mi-ar manca din spatiu rezervat invitatilor...acum mi-e teama ca vor veni prea multi, la inceput ma gandeam ca nu facem 100...of tare greu mai e!!#-o :-s #:-S

Pt formatie, cameraman, fotograf ati facut meniu special sau au servit la fel ca invitatii obisnuiti?

Alta problema as avea-o cu invitatiile...cate sa dau astfel incat sa ma asigur ca vin, dar sa nu depaseasca numarul maxim impus de spatiu? Cate invitatii ati dat in plus?

Va rog ajutati-ma!:* :*

mamuska
18.05.2009, 23:45:47
Am nevoie de un sfat, fostele miresici care au facut la Bulevard cunosc cel mai bine.....cati invitati pot avea..maxim...ca sa avem loc si pentru dans?Nu vreau sa stam ca sardelele. Si inca o intrebare formatia si cameramanul, fotograful au stat in separeul din spate sau in sala cu invitatii? Daca ar sta aici mi-ar manca din spatiu rezervat invitatilor...acum mi-e teama ca vor veni prea multi, la inceput ma gandeam ca nu facem 100...of tare greu mai e!!#-o :-s #:-S

Pt formatie, cameraman, fotograf ati facut meniu special sau au servit la fel ca invitatii obisnuiti?

Alta problema as avea-o cu invitatiile...cate sa dau astfel incat sa ma asigur ca vin, dar sa nu depaseasca numarul maxim impus de spatiu? Cate invitatii ati dat in plus?
Dar voi faceti cum credeti:*

Noi am avut masa aranjata pentru dj/foto/video si au avut acelasi meniu ca invitatii, asa am vazut si la restul miresicilor...dar masa nu trebuie sa fie neaparat langa cele ale invitatilor, daca aveti separeu,este ok....faceti cum credeti voi:*
Ti-am raspun si la alt topic despre invitati: faceti lista cu cei pe care vreti sa-i invitati si daca depasesc numarul,faceti selectii si taiati de pe lista pe cei de care nu sunteti atat de siguri:*

EveningStar
19.05.2009, 00:11:15
Noi am avut masa aranjata pentru dj/foto/video si au avut acelasi meniu ca invitatii, asa am vazut si la restul miresicilor...dar masa nu trebuie sa fie neaparat langa cele ale invitatilor, daca aveti separeu,este ok....faceti cum credeti voi:*
Ti-am raspun si la alt topic despre invitati: faceti lista cu cei pe care vreti sa-i invitati si daca depasesc numarula,faceti selectii si taiati de pe lista pe cei de care nu sunteti atat de siguri:*
mersi mult pt sugestii..esti o scumpa.:* :* :* Astept si miresicile de la Bulevard!

mamuska
19.05.2009, 00:26:24
mersi mult pt sugestii..esti o scumpa.:* :* :* Astept si miresicile de la Bulevard!
Cu multa placere, sper ca am fost inteleasa:* :* :*

strumf08
19.05.2009, 08:54:08

te ajut cu mare placere..mai da-mi mie din invitatii tai...=)) =)) =))

EveningStar
19.05.2009, 11:20:36
te ajut cu mare placere..mai da-mi mie din invitatii tai...=)) =)) =))

iti dau cu cea mai mare placere =)) ...numai sa nu ma agit degeaba si sa nu vina.....asta ar fi tare :D

Facand o lista mai actualizata acum imi dau seama ca sunt mai multi decat in urma cu un an cand am rezervat noi restaurantul (soacra si-a adus aminte de nu stiu ce cunostinte, mama ca ar fi fost ea la nu stiu care nunti si ar trebui sa-i vina si la ea sa-i dea bani ca doar vorba aia....si uite asa nr meu de posibili invitati a crescut vazand cu ochii... imi vine sa le spun ceva amandurora..cand am inceput cautarile nici una nu si-a dat cu parerea...basca ca soacra-mea nu voia sa auda de nunta, sau apoi insista pe o locatie unde nu incap nici 80 de persoane)...oricum nu vreau sa ma intind, nu-mi place inghesuiala, o sa mai triem din ei. Dar m-ar ajuta mult niste sfaturi de la fetele care au facut aici...asta daca mai citesc topicurile :(

strumf08
19.05.2009, 11:42:43
iti dau cu cea mai mare placere =)) ...numai sa nu ma agit degeaba si sa nu vina.....asta ar fi tare :D

Facand o lista mai actualizata acum imi dau seama ca sunt mai multi decat in urma cu un an cand am rezervat noi restaurantul (soacra si-a adus aminte de nu stiu ce cunostinte, mama ca ar fi fost ea la nu stiu care nunti si ar trebui sa-i vina si la ea sa-i dea bani ca doar vorba aia....si uite asa nr meu de posibili invitati a crescut vazand cu ochii... imi vine sa le spun ceva amandurora..cand am inceput cautarile nici una nu si-a dat cu parerea...basca ca soacra-mea nu voia sa auda de nunta, sau apoi insista pe o locatie unde nu incap nici 80 de persoane)...oricum nu vreau sa ma intind, nu-mi place inghesuiala, o sa mai triem din ei. Dar m-ar ajuta mult niste sfaturi de la fetele care au facut aici...asta daca mai citesc topicurile :(

si eu sunt tare curioasa cum o sa fie la mine, pentru ca pana acum nu am facut decat eu si andrei lista noastra (cu tot cu rude si prieteni sau colegi ai parintilor).dar sunt sigura ca vor mai aparea...pana la urma numarul aproximativ il voi stii dupa ce impart nivitatiile.

maxine
19.05.2009, 12:50:13
Am nevoie de un sfat, fostele miresici care au facut la Bulevard cunosc cel mai bine.....cati invitati pot avea..maxim...ca sa avem loc si pentru dans?Nu vreau sa stam ca sardelele. Si inca o intrebare formatia si cameramanul, fotograful au stat in separeul din spate sau in sala cu invitatii? In separeu mai ales daca ai prea multi invitati Daca ar sta aici mi-ar manca din spatiu rezervat invitatilor...acum mi-e teama ca vor veni prea multi, la inceput ma gandeam ca nu facem 100...of tare greu mai e!!#-o :-s #:-S

Pt formatie, cameraman, fotograf ati facut meniu special sau au servit la fel ca invitatii obisnuiti? Acelasi meniu ca pt invitati

Alta problema as avea-o cu invitatiile...cate sa dau astfel incat sa ma asigur ca vin, dar sa nu depaseasca numarul maxim impus de spatiu? Cate invitatii ati dat in plus? Eu am invitat 140 persoane si au venit 120. Important e sa stii din timp. Da tu telefoane de confirmare daca nu dau ei

Eu am avut 120 invitati plus o masa pt formatie, cameraman si fotograf. A fost ok, dar la limita. Parerea mea e ca tot ce trece de nr asta e prea mult

EveningStar
19.05.2009, 14:08:15
Eu am avut 120 invitati plus o masa pt formatie, cameraman si fotograf. A fost ok, dar la limita. Parerea mea e ca tot ce trece de nr asta e prea mult
Maxine..multumesc pt raspuns. Ai avut 120 invitati fara parinti si nasi. Deci in total ati fost cam 128 de persoane, nu?te pup mult

EveningStar
19.05.2009, 15:27:19
Maxine mai stii cate mese de 12 si cate de 6 ati avut? Ma gandesc ca poate la un numar mai mare ii aranjeaza altfel, baga de ex o masa in plus de 12 si nu doua de 6 sau nu stiu, in asa fel incat sa se mai faca loc...eu credeam ca incap cel putin 140 confortabil, cam la nr asta voiam sa ma limitez...offf m-au incurcat soacra si mama, care se trezesc pe ultima suta.:(
>:D< >:D<

maxine
19.05.2009, 15:56:10
Maxine..multumesc pt raspuns. Ai avut 120 invitati fara parinti si nasi. Deci in total ati fost cam 128 de persoane, nu?te pup mult

Nu, mi-am adus aminte. Am platit 125 de meniuri adica am fost 119 persoane plus 6 (formatie, cameraman si fotograf)

maxine
19.05.2009, 16:00:58
Maxine mai stii cate mese de 12 si cate de 6 ati avut? Ma gandesc ca poate la un numar mai mare ii aranjeaza altfel, baga de ex o masa in plus de 12 si nu doua de 6 sau nu stiu, in asa fel incat sa se mai faca loc...eu credeam ca incap cel putin 140 confortabil, cam la nr asta voiam sa ma limitez...offf m-au incurcat soacra si mama, care se trezesc pe ultima suta.:(
>:D< >:D<

Nu mai stiu si sincera sa fiu de partea asta nici nu vreau sa-mi aduc aminte pt ca au fost cele mai groaznice 3 zile dinaintea nuntii cand a trebuit sa fac aranjarea la mese #-o . Nu au cum sa bage foarte multe mese de 12 persoane pt ca sunt limitati la spatiu, tb sa pastreze loc sa treaca ospatarii sau sa nu blocheze alte mese. Insa seful de sala iti va arata toate variantele posibile in functie de nr tau de invitati. Mie mi-a dat o schita a salii si pe ea mi-a aratat toate posibilitatile de aranjare a meselor. Stiu ca e greu, dar incearca sa nu te stresezi foarte tare pentru ca fi bine:*
Iti incap si 140 de oameni numai ca aranjarea iti va lua un pic din ring insa nu e un dezastru major (am fost la o nunta acolo cam cu atatea persoane si a iesit bine)

EveningStar
19.05.2009, 20:41:46
Nu mai stiu si sincera sa fiu de partea asta nici nu vreau sa-mi aduc aminte pt ca au fost cele mai groaznice 3 zile dinaintea nuntii cand a trebuit sa fac aranjarea la mese #-o . Nu au cum sa bage foarte multe mese de 12 persoane pt ca sunt limitati la spatiu, tb sa pastreze loc sa treaca ospatarii sau sa nu blocheze alte mese. Insa seful de sala iti va arata toate variantele posibile in functie de nr tau de invitati. Mie mi-a dat o schita a salii si pe ea mi-a aratat toate posibilitatile de aranjare a meselor. Stiu ca e greu, dar incearca sa nu te stresezi foarte tare pentru ca fi bine:*
Iti incap si 140 de oameni numai ca aranjarea iti va lua un pic din ring insa nu e un dezastru major (am fost la o nunta acolo cam cu atatea persoane si a iesit bine)

E bine daca ne dau o schita. Iancu spune ca incap si 160...dar eu ma indoiesc ca mai ai loc sa respiri....multumesc mult pentru ajutor si sfaturi!

Pentru personal v-au luat 10% din contravaloarea meniurilor? Si daca da cam la cati oameni. Mi se pare cam mult...ar veni cred in jur de 2300RON pentru o seara. Prin august ne alegem si meniul poate ma sfatuiesti si ce varianta ti s-a parut mai ok. Pestele a fost bun?(am fost la o nunta la care pestele a fost un pic alterat si nu as vrea sa patesc asa ceva).

In afara de tort cred ca nu mai dam nimic dulce, doar fructe,crantanele, saratele si salata de fructe. Voiam si inghetata dar mi se pare prea mult. Ce zici?

La decoratiuni am incheiat cu Dalavini, nu mai stiu daca ai facut si tu cu ei, dar mie mi s-au parut f de treaba...sper ca la nunta totul sa fie super aranjat si florile proaspete.:* :* :)>-

maxine
21.05.2009, 01:27:30
E bine daca ne dau o schita. Iancu spune ca incap si 160...dar eu ma indoiesc ca mai ai loc sa respiri....multumesc mult pentru ajutor si sfaturi!

Pentru personal v-au luat 10% din contravaloarea meniurilor? Si daca da cam la cati oameni. Mi se pare cam mult...ar veni cred in jur de 2300RON pentru o seara. Prin august ne alegem si meniul poate ma sfatuiesti si ce varianta ti s-a parut mai ok. Pestele a fost bun?(am fost la o nunta la care pestele a fost un pic alterat si nu as vrea sa patesc asa ceva).

In afara de tort cred ca nu mai dam nimic dulce, doar fructe,crantanele, saratele si salata de fructe. Voiam si inghetata dar mi se pare prea mult. Ce zici?

La decoratiuni am incheiat cu Dalavini, nu mai stiu daca ai facut si tu cu ei, dar mie mi s-au parut f de treaba...sper ca la nunta totul sa fie super aranjat si florile proaspete.:* :* :)>-

160 mi se pare exagerat. Mie mi-a spus 140 max ca sa am loc de dans ca lumea si nu cred ca intre timp si-au marit spatiu. Nu te lua dupa el la chestia asta.
10% ne-au cerut si noua si cred ca am lasat chiar un pic mai mult din toata inima pt ca servirea a fost ireprosabila.
Daca dai salata de fructe eu zic ca nu mai e cazul de inghetata.
Da, tot cu Dalavini am facut, m-am inteles f bine cu Lavinia si am fost super multumiti de servicii (florile au fost proaspete atat buchetele cat si aranjamentele, m-am indragostit de buchetul meu, l-am pastrat mai mult de un an :)), s-a vestejit normal, dar n-a picat nici o petala)

EveningStar
21.05.2009, 16:34:02
160 mi se pare exagerat. Mie mi-a spus 140 max ca sa am loc de dans ca lumea si nu cred ca intre timp si-au marit spatiu. Nu te lua dupa el la chestia asta.
10% ne-au cerut si noua si cred ca am lasat chiar un pic mai mult din toata inima pt ca servirea a fost ireprosabila.
Daca dai salata de fructe eu zic ca nu mai e cazul de inghetata.
Da, tot cu Dalavini am facut, m-am inteles f bine cu Lavinia si am fost super multumiti de servicii (florile au fost proaspete atat buchetele cat si aranjamentele, m-am indragostit de buchetul meu, l-am pastrat mai mult de un an :)), s-a vestejit normal, dar n-a picat nici o petala)
^:)^ :grin: :* >:D< >:D<

lupusor
04.06.2009, 10:36:41
fetelor ..eu am avut nunta in 2007 nunta la bulevard si am avut 158 de persoane....este adevarat ca iti ia din spatiul de dans ...daca ai niste invitatii care nu pot sta pe scaune ....la mine asa au fost...puteti alege si varianta cu separeul sa bagati acolo tineretul...eu asa ma gandeam dar m-am razgandit si nu am facut bine ca stand de vb cu verisori si prieteni ar fi dorit sa stea acolo mai retrasi de privirile parintilor...
eu am aranjat sala tot cu firma dalavini (tipa de acolo parca sunt ceva neamuri cu dnul Iancu) iar daca aveti flori de la cununia civila le puteti duce la restaurant si va fac ei aranjamente pe mese.
dpdv al mancarii....a fost super ..ei zic sa stati linistite ca este un rest cu prestigiu...eu nu am avut nici un fel de problema i privinta asta.....tortul a fost super bun
eu am avut cred de 16 chelneri...si da se opreste 10% din totalul chitantei.
ce sa va mai spun ...aaaaaa...daca aveti si fromatia...tre sa aveti mare grija ca fac pauze cam dese si cam lungi...asa ca mare grija....sa va "luati" de ei
in rest totul a fost ok..toti invitatii pe care i-am avut au fost incantati de rastaurant (la mine au fost si din Calarasi ..eu sunt de acolo)

paulette
08.06.2009, 10:47:32
Buna fetelor!As avea si eu cateva intrebati legate de terasa restaurantului Bulevard;stiti cumva daca mai au date libere pentru anul 2010 si daca se mai fac nunti pe terasa? auzisem ceva de genul ca din 2010 nuntile care se fac pe terasa vor dura max pana la ora 12-1 noaptea (din cauza muzicii care ar deranja vecinii-ceva cu Uniunea Europeana).Stiti cumva cat este avansul pt 2010, cam cat este meniul ,ce contine si care este nr de pers minim acceptat pt terasa restaurantului??

Multumesc mult si astept raspunsurile voastre..:)

ddeliaro
08.06.2009, 10:55:28

Buna,

Nu stiu daca ti-a gasit decoratiunile pentru sala.Am un numar de telefon. Nu stiu daca am voie sa il scriu pe site. Spune-mi cum pot sa ti-l trimit si deasemenea cum pot sa iti trimit niste aranjamente facute de ei. Nu stiu nca cum sa incarc poze pe site :-SS

EveningStar
09.06.2009, 11:23:15
Buna,

Nu stiu daca ti-a gasit decoratiunile pentru sala.Am un numar de telefon. Nu stiu daca am voie sa il scriu pe site. Spune-mi cum pot sa ti-l trimit si deasemenea cum pot sa iti trimit niste aranjamente facute de ei. Nu stiu nca cum sa incarc poze pe site :-SS
multumesc dar am incheiat deja contractul pt decoratiuni...am scris mai sus ;;)

EveningStar
09.06.2009, 11:27:52
Buna fetelor!As avea si eu cateva intrebati legate de terasa restaurantului Bulevard;stiti cumva daca mai au date libere pentru anul 2010 si daca se mai fac nunti pe terasa? auzisem ceva de genul ca din 2010 nuntile care se fac pe terasa vor dura max pana la ora 12-1 noaptea (din cauza muzicii care ar deranja vecinii-ceva cu Uniunea Europeana).Stiti cumva cat este avansul pt 2010, cam cat este meniul ,ce contine si care este nr de pers minim acceptat pt terasa restaurantului??

Multumesc mult si astept raspunsurile voastre..:)
Cel mai bine suni la Bulevard si intrebi. Ceri cu d-nul Iancu. In ceea ce priveste meniul sunt mai multe variante din care poti alege si preturile difera cu cativa zeci de ron. Anul trecut cea mai scumpa varianta era daca nu ma insel 150 ron. Anul asta si eu as vrea sa stiu.Inca nu am stabilit meniul, abia in august o voi face si atunci as putea sa te ajut cu aceasta informatie. Noi pt 2009 am dat avans 3000ron, pt incinta, nu terasa, dar nu cred ca are importanta.

strumf08
09.06.2009, 12:11:01
Cel mai bine suni la Bulevard si intrebi. Ceri cu d-nul Iancu. In ceea ce priveste meniul sunt mai multe variante din care poti alege si preturile difera cu cativa zeci de ron. Anul trecut cea mai scumpa varianta era daca nu ma insel 150 ron. Anul asta si eu as vrea sa stiu.Inca nu am stabilit meniul, abia in august o voi face si atunci as putea sa te ajut cu aceasta informatie. Noi pt 2009 am dat avans 3000ron, pt incinta, nu terasa, dar nu cred ca are importanta.

unde ai vazut 150 meniul la bulevard? cand am fost eu (ianuarie 2009) sa caut local, cel mai ieftin meniu la ei era 200, sau cel putin asta mi-au aratat....si daca imi aduc bine aminte nu erau preturile finale pt 2009.

EveningStar
09.06.2009, 16:09:58
unde ai vazut 150 meniul la bulevard? cand am fost eu (ianuarie 2009) sa caut local, cel mai ieftin meniu la ei era 200, sau cel putin asta mi-au aratat....si daca imi aduc bine aminte nu erau preturile finale pt 2009.
Anul trecut in iulie era 150 ron

EveningStar
09.06.2009, 19:05:48
strumf stii ce aveai inclus in cei 200 de ron?

EveningStar
12.06.2009, 13:47:38
nu mai face nimeni la Bulevard anul asta?Sau macar a mai facut cineva aici de curand sau poate ati participat la o nunta? :(Voiam sa stiu cat ati platit meniul anul asta pentru cele care ati arvunit restaurantul de anul trecut si daca se poate negocia cu ei si ce se poate negocia. :-\ De asemenea as fi curioasa ce meniu v-ati ales, ce contine, ce le-a placut invitatilor...din astea asa. :)

EveningStar
16.06.2009, 09:51:19
Am discutat cu cei de aici referitor la meniul pe 2009. Va atasez mai jos ce am scris si la topicul "Preturi la restaurante". Consider ca trebuie sa stie toata lumea care alege acest restaurant.

<<.....As vrea sa povestesc intamplarile si nemultumirile mele legate de "prestigiosul" restaurant BULEVARD. Vreau ca toata lumea sa stie aceste lucruri, poate pe cineva in viitor sau de ce nu si anul acesta cuvintele mele pot sa-l ajute in luarea unor decizii, in stabilirea mult mai ferma a contractelor cu restaurantul. Anul trecut in vara am mers la restaurant sa discutam de organizarea unui eveniment in 2009. Ne-a placut mult restaurantul, am auzit numai cuvinte de lauda despre el, am discutat cu miresicile care au facut aici si ne-au spus ca au fost multumite, ca sunt oameni seriosi. Avand toata aceasta informatie am mers sa discutam cu administratorul, tin sa precizez ca la sfarsitul lui iunie singurele zile disponibile pt 2009 in incinta(nu pe terasa) si sambata se mai gaseau dupa 31 august si 13 iulie. Restul fusesera deja contractate. Inainte sa alegem acest restaurant am analizat si preturile meniurilor la restaurant cerand administratorului informatii clare despre acest aspect. Aveau 4 variante in momentul acela cu preturi pana in 160 de ron (le-am vazut cu ochii nostri). Ni s-a parut ok, mai ales ca varianta care o voiam noi costa 147 ron cu 1 cafea inclusa, tort, 4 feluri de mancare, 1-1.5l apa de persoana, iar administratorul ne-a zis cu cea mai mare siguranta in glas ca preturile nu cresc cu f mult de la an la an. Eu mai intreband miresicile de pe forum l-am crezut, pt ca si ele spuneau ca de la an la an cu mai mult de 10-20 de ron nu au crescut niciodata.

Ne hotaram sa-l contractam dupa indelugi calcule cum sa ne impartim banii, si cu ce prioritati. Am zis ca restaurantul merita eforturi. Incheiem contractul, in care cei de la restaurant cu toate insistentele noastre nu au vrut sa treaca o marja de crestere a preturilor pe 2009. Trebuia sa mi se para necuser inca de atunci. Am crezut totusi ca in Romania mai sunt si oameni seriosi, se pare ca m-am inselat./:)

Intre timp noi am urmat pasii si ne-am pus la punct cu aproape toate detaliile incet incet cu posibilitatile pe care le avem amandoi, mai putin stabilirea meniului, care se face cu 20 de zile inainte conform contract.

La spusele unei miresici de pe forum care imi atragea atentia ca preturile pt 2009 sar de 200 de ron, mi-am luat inima in dinti si am mers glont la restaurant. Aici stupoare.....cel mai ieftin meniu 198 de ron,cel mai scump 285 ron, indiferent de data la care s-a semnat contractul. Tin sa precizez ca meniul care ne-a placut anul trecut nu era cel mai ieftin, era mediu ca pret...deci un simplu calcul matematic...duce la o crestere a meniului pe 2009 cu 34.7% (procent intre cel mai mic pret de meniu pe 2009 si un pret mediu pt iunie 2008 - deci termenii nu sunt comparabili) de la un an la altul. Ce aduce in plus acest meniu? Stupoare din nou : inca o cafea (in total 2) si 1l de suc de persoana (Fanta/Cola) fara alta posibilitate de a alege altceva. Noi voiam Prigat. In plus pt Campari au zis ca se mai gandesc daca sa ne dea suc natural sau nu, sau sa-l cumparam tot noi.8-|

Avand in vedere cele mentionate.....stiu ca am sris f mult,ma scuzati, dar as vrea opinia voastra cinstita pt ca eu sunt de-a dreptul FURIOASA si SCARBITA. Va las pe voi sa judecati si sa-mi spuneti daca aceste lucruri vi se par normale sau nu. Poate nu vad eu bine.

Inchei cu niste cuvinte ale celor de acolo...."d'omle o nunta nu inseamna o afacere, noi va oferim calitate, iar preturile pt 2009 sunt care sunt":O ...la care eu le-am zis...intr-o tara civilizata clientul este respectat, iar calitatea nu se ofera ca si clauza in contract. >>

strumf08
16.06.2009, 12:39:40
evenigstar, imi pare sincer rau ca ma avut dreptate....daca vorbeam din ianuarie, poate mai aveai timp sa-ti cauti alt restaurant...e foarte urat...si cum veti suporta cheltuielile in plus??? eu de aceea nu am putut nici sa ma ating de bulevard, la ce scoruri vazusem eu, plus faza cu 8-10% pt ospatari, "ca au sindicat", asa mi-au explicat acest procent urias..=)) =)) =)) =)) , plus ca au zis ca ei ofera, comparativ cu alte restaurante, calitate. sa dea Domnul sa abunde calitatea la nunta ta ^:)^ ^:)^ ^:)^

EveningStar
16.06.2009, 14:17:48
evenigstar, imi pare sincer rau ca ma avut dreptate....daca vorbeam din ianuarie, poate mai aveai timp sa-ti cauti alt restaurant...e foarte urat...si cum veti suporta cheltuielile in plus??? eu de aceea nu am putut nici sa ma ating de bulevard, la ce scoruri vazusem eu, plus faza cu 8-10% pt ospatari, "ca au sindicat", asa mi-au explicat acest procent urias..=)) =)) =)) =)) , plus ca au zis ca ei ofera, comparativ cu alte restaurante, calitate. sa dea Domnul sa abunde calitatea la nunta ta ^:)^ ^:)^ ^:)^
Am mai vorbit cu diversi este primul an cand se intampla abrambureala asta. As fi vrut prin intermediul acestui forum sa mai dau de miresici care fac anul asta......dar nu stiu ce se intampla ca nu scrie nimeni si in iunie anul trecut aproape toate sambetele erau ocupate pe 2009, deci clar s-au mai lovit de situatia asta si altii.

andre10
16.06.2009, 14:32:12
ce bine ca am uitat de bulevard cand am fost sa caut... Eu am la best, dar din pacate si pe forumul acela am citit si de bine si de rau!:-SS

strumf08
16.06.2009, 21:55:22
Am mai vorbit cu diversi este primul an cand se intampla abrambureala asta. As fi vrut prin intermediul acestui forum sa mai dau de miresici care fac anul asta......dar nu stiu ce se intampla ca nu scrie nimeni si in iunie anul trecut aproape toate sambetele erau ocupate pe 2009, deci clar s-au mai lovit de situatia asta si altii.

sa stii ca sunt foarte multe mirese care nu au intrat sau nu au auzit de forumul acesta...stiu eu vreo 6

EveningStar
28.06.2009, 15:53:29
fetelor sunt fercita pt ca aseara am reusit sa ma intalnesc cu o miresica ce a avut nunta de curand aici.ea a fost incantata de servicii, lumea a fost multumita din ce zice ea, portiile mari, mancarea gustoasa, chelnerii atenti. Asta ma bucura f mult, am deja emotii, oricum vorbind cu ea a mai compensat supararea mea cu cresterea preturilor (suparare care era si a ei), cu toate ca nu se justifica prin nimic.acum astept sa mergem sa fixam meniul. va tin la curent.oricum dupa nunta intru si va povestesc de-a fir a par pt ca atunci pot vorbi din experienta proprie.ne rugam doar sa ne acoperim cheltuielile.

mi-ar fi de ajutor daca o fosta miresica imi zice ce varianta de meniu a ales. saru'mana.

strumf08
29.06.2009, 11:32:50
fetelor sunt fercita pt ca aseara am reusit sa ma intalnesc cu o miresica ce a avut nunta de curand aici.ea a fost incantata de servicii, lumea a fost multumita din ce zice ea, portiile mari, mancarea gustoasa, chelnerii atenti. Asta ma bucura f mult, am deja emotii, oricum vorbind cu ea a mai compensat supararea mea cu cresterea preturilor (suparare care era si a ei), cu toate ca nu se justifica prin nimic.acum astept sa mergem sa fixam meniul. va tin la curent.oricum dupa nunta intru si va povestesc de-a fir a par pt ca atunci pot vorbi din experienta proprie.ne rugam doar sa ne acoperim cheltuielile.

mi-ar fi de ajutor daca o fosta miresica imi zice ce varianta de meniu a ales. saru'mana.

ma bucur ca te-ai mai linistit..:)>-

milena_88
17.08.2009, 16:01:40
EveningStar, sunt foarte curioasa cum a iesit nunta, nu stiu ce se intampla dar vad ca nu prea avem miresici care fac nunta la bulevard sau macar care au facut de curand. Nu sunt inca hotarata asupra bulevardului si tare as vrea sa stau de vorba cu cineva care a avut nunta acolo.

EveningStar
14.09.2009, 23:53:01
Nunta noastra a trecut, acum am ramas doar cu amintirile unei zile de poveste...nu avem poze sau filmarea oficiala inca, le asteptam cu sufletul la gura. Privind in urma pot sa spun ca am fost norocosi ca nu am avut parte de prea multe incidente, ca totul s-a legat frumos, iar rezultatul a fost pe masura...toata lumea ne-a laudat.

Dupa cum am promis revin cu impresii, majoritatea sunt ale invitatilor nostri, cred ca asta conteaza cel mai mult. Am avut invitati din mai multe parti ale tarii si fiecare a ramas cu ceva ce i-a placut in urma nuntii noastre.

Bulevard-ul a avut un succes rasunator. Toata lumea a ramas impresionata de locatie si in special de modul in care a fost decorata si aranjata sala. Aici trebuie sa multumesc in special Laviniei de la Dalavini care a facut o treaba excelenta, incepand de la buchete, lumanari si pana la biserica si restaurant. Noi am fost foarte multumiti. De asemenea invitatii nostri au zis ca ospatarii s-au comportat bine, ca au fost serviti cu de toate, ca au fost atenti cu ei. Am insistat si noi sa nu avem probleme pe partea asta. Mancarea le-a placut pentru ca nu am ales un meniu complicat. Au zis ca s-au saturat sa mearga la nunti si sa nu stie ce mananca. Ne-au apreciat pentru ca am ales un meniu traditional. Mie mi-a placut ca portiile au fost mari si carnea proaspata. Asta am apreciat f mult. Imi era teama cu pestele, pt ca mama imi zicea ca la unele nunti la care a fost, dupa peste i se facea rau, ea este extrem de sensibila la mancarurile care nu sunt f proaspete,deci e un barometru bun la mancare. Aerul conditionat a facut fata cu brio, restaurantul nu a fost intunecos. Am avut o problema la masa noastra cu un chelner, dar dupa ce am vorbit cu seful de sala s-a rezolvat. Unii dintre ei erau cam aiuriti, dar discutia cu seful de sala rezolva orice problema. Este deschis la discutii.

Urmatorul punct important...formatia. Am avut formatia Post-Meridian. Oamenii cu care am discutat au fost incantati de formatie, in special pentru capacitatea de a canta live toata noaptea. Un coleg de-al meu de serviciu a fost la concert la Madonna. A doua zi dupa nunta, discutand cu parintii mei a zis ca el a fost extrem de incantat ca solista de muzica usoara a formatiei a cantat live mai bine ca Madonna :))... mi s-a parut f amuzant. Multi au apreciat solista de muzica populara, in special nasu' care a solicitat doua melodii expres si a fost extrem de multumit ca doamna le avea in repertoriu si le canta f bine. Toti au facut atmosfera si nu au falsat, iar pauzele au fost ok.

Am avut niste personaje, ma scuzati de expresie, care nu au fost multumite ca vezi doamne da' muzica noua de ce nu am avut. Sunt genul de persoane care se simt ok in cluburile de fite din Bucuresti. Le-am taiat-o scurt, spunandu-le ca la ei la nunta sa-si puna house si ce-or mai vrea, ca atata timp cat lumea a dansat toata seara inseamna ca a fost ok. Aveam niste CD-uri pt pauza la mine cu muzica recenta de top, dar nu am mai avut timp sa ma gandesc in seara aceea si la asta, i-am lasat pe ei sa se ocupe de aspectul asta si pot spune ca au acoperit multe genuri muzicale. Noi am fost multumiti.

Cam asta ar fi pe scurt impresiile de la nunta noastra, daca mai sunt intrebari din partea viitoarelor mirese cu placere le raspund la intrebari.;-) >:D< :)
Va atasez doua poze neoficiale cu sala.:D

andreeaeea
21.09.2009, 22:27:09
eu am nunta la bulevard anul viitor....asa ca nu stiu cum ne-am putea sfatiu....astept eu sfaturi de la tine...pupici

EveningStar
22.09.2009, 20:25:33
eu am nunta la bulevard anul viitor....asa ca nu stiu cum ne-am putea sfatiu....astept eu sfaturi de la tine...pupici
>:D< pe masura ce vei intra in rol, ca sa ma exprim asa, vor aparea o sumedenie de intrebari.eu o sa te ajut cu cea mai mare placere, pe public sau privat cum vei dori.

maxine
16.10.2009, 14:53:28
Nunta noastra a trecut, acum am ramas doar cu amintirile unei zile de poveste...nu avem poze sau filmarea oficiala inca, le asteptam cu sufletul la gura. Privind in urma pot sa spun ca am fost norocosi ca nu am avut parte de prea multe incidente, ca totul s-a legat frumos, iar rezultatul a fost pe masura...toata lumea ne-a laudat.

Dupa cum am promis revin cu impresii, majoritatea sunt ale invitatilor nostri, cred ca asta conteaza cel mai mult. Am avut invitati din mai multe parti ale tarii si fiecare a ramas cu ceva ce i-a placut in urma nuntii noastre.

Bulevard-ul a avut un succes rasunator. Toata lumea a ramas impresionata de locatie si in special de modul in care a fost decorata si aranjata sala. Aici trebuie sa multumesc in special Laviniei de la Dalavini care a facut o treaba excelenta, incepand de la buchete, lumanari si pana la biserica si restaurant. Noi am fost foarte multumiti. De asemenea invitatii nostri au zis ca ospatarii s-au comportat bine, ca au fost serviti cu de toate, ca au fost atenti cu ei. Am insistat si noi sa nu avem probleme pe partea asta. Mancarea le-a placut pentru ca nu am ales un meniu complicat. Au zis ca s-au saturat sa mearga la nunti si sa nu stie ce mananca. Ne-au apreciat pentru ca am ales un meniu traditional. Mie mi-a placut ca portiile au fost mari si carnea proaspata. Asta am apreciat f mult. Imi era teama cu pestele, pt ca mama imi zicea ca la unele nunti la care a fost, dupa peste i se facea rau, ea este extrem de sensibila la mancarurile care nu sunt f proaspete,deci e un barometru bun la mancare. Aerul conditionat a facut fata cu brio, restaurantul nu a fost intunecos. Am avut o problema la masa noastra cu un chelner, dar dupa ce am vorbit cu seful de sala s-a rezolvat. Unii dintre ei erau cam aiuriti, dar discutia cu seful de sala rezolva orice problema. Este deschis la discutii.

Urmatorul punct important...formatia. Am avut formatia Post-Meridian. Oamenii cu care am discutat au fost incantati de formatie, in special pentru capacitatea de a canta live toata noaptea. Un coleg de-al meu de serviciu a fost la concert la Madonna. A doua zi dupa nunta, discutand cu parintii mei a zis ca el a fost extrem de incantat ca solista de muzica usoara a formatiei a cantat live mai bine ca Madonna :))... mi s-a parut f amuzant. Multi au apreciat solista de muzica populara, in special nasu' care a solicitat doua melodii expres si a fost extrem de multumit ca doamna le avea in repertoriu si le canta f bine. Toti au facut atmosfera si nu au falsat, iar pauzele au fost ok.

Am avut niste personaje, ma scuzati de expresie, care nu au fost multumite ca vezi doamne da' muzica noua de ce nu am avut. Sunt genul de persoane care se simt ok in cluburile de fite din Bucuresti. Le-am taiat-o scurt, spunandu-le ca la ei la nunta sa-si puna house si ce-or mai vrea, ca atata timp cat lumea a dansat toata seara inseamna ca a fost ok. Aveam niste CD-uri pt pauza la mine cu muzica recenta de top, dar nu am mai avut timp sa ma gandesc in seara aceea si la asta, i-am lasat pe ei sa se ocupe de aspectul asta si pot spune ca au acoperit multe genuri muzicale. Noi am fost multumiti.

Cam asta ar fi pe scurt impresiile de la nunta noastra, daca mai sunt intrebari din partea viitoarelor mirese cu placere le raspund la intrebari.;-) >:D< :)

Casa de piatra! Ma bucur ca a iesit totul bine, dar eram sigura ca asa o sa fie

Paula_Bv
16.10.2009, 18:25:44

Salut!

Imi zici si mie pls cat ti-a luat formatia si un nr de tel unde ii pot gasii eventual pe PM.
Meniul cat a fost la tine?
Imi poti da si mai multe detalii de Dalavini te rog? Ce ai luat de la ea si la ce preturi?

ms mult!

EveningStar
18.10.2009, 22:02:24
Casa de piatra! Ma bucur ca a iesit totul bine, dar eram sigura ca asa o sa fie
Multumesc mult Maxime pentru urari, pentru sfaturi, pentru tot.:* Ne-am straduit din greu sa organizam un eveniment pe placul nostru si al invitatilor nostri, care din pacate... unii dintre ei, ne-au dezamagit prin faptul ca nu au stiut sa aprecieze efortul nostru. Noi doi ne-am simtit mandri ca am reusit sa ducem la capat SINGURI, chiar si in ziua nuntii, fiecare moment, fiecare aspect care a tinut de organizarea acestui moment.

EveningStar
18.10.2009, 22:26:46
Salut!

Imi zici si mie pls cat ti-a luat formatia si un nr de tel unde ii pot gasii eventual pe PM.
Meniul cat a fost la tine?
Imi poti da si mai multe detalii de Dalavini te rog? Ce ai luat de la ea si la ce preturi?

ms mult!
ti-am trimis pm.

milena_88
19.10.2009, 12:23:34
EveningStar, ma bucur ca ai revenit cu detalii, asta asteptam inca de acum cateva luni. Felicitari pentru nunta si pentru alegerea restaurantului, pentru ca este si alegerea mea <:-P
Casa de piatra si numai bine!

kissulina
27.10.2009, 14:03:53
Buna foste si viitoare miresici de Bulevard,

Am inchiriat si noi restaurantul pentru anul viitor. Vroiam sa va intreb ce ar trebui sa ma preocupe in legatura cu acest restaurant? Am vazut ce a patit Evening star cu pretul meniului, mi-e tare frica sa nu mi se intample acelasi lucru si mie.:-SS Voi ati colaborat cu firma de aranjamente a restaurantului sau ati adus voi o firma aleasa de voi?
Am atatea sa va intreb:), dar o voi lua pe rand:P

:*

coralia_
30.11.2009, 16:15:58
Salut,

Si noi ne-am hotarat sa facem tot la Bulevard. Ne-am uitat pe meniuri si ne gandeam la cel de 198 lei. Dar daca aducem noi sucurile si apa nu ne duce mai ieftin?
Ne-am gandit destul de tarziu si am ales sa facem duminica. Si avem si 10% discount la meniu.

georgianalry
16.05.2010, 22:04:07
salut fetelor.
Eu am optat pt terasa anul2011,iunie.Am inteles ca nu sunt probleme cu muzica ,tinand cont ca este afara.,am inteles de la ei ca au intotdeauna grija ca vecinii sa fie multumiti.
Voi ce pareri aveti.A fost o alegere buna.?Deja am arvunit 4000ron deci nu prea mai este cale de intoarcere doar ca am nevoie si de alte pareri,va rog.

coralia_
17.05.2010, 22:30:15
salut fetelor.
Eu am optat pt terasa anul2011,iunie.Am inteles ca nu sunt probleme cu muzica ,tinand cont ca este afara.,am inteles de la ei ca au intotdeauna grija ca vecinii sa fie multumiti.
Voi ce pareri aveti.A fost o alegere buna.?Deja am arvunit 4000ron deci nu prea mai este cale de intoarcere doar ca am nevoie si de alte pareri,va rog.

Buna Georgianalry,

de muzica stiu ca de la ora 2 trebuie un pic data mai incet. Acum depinde si cat de tare si bine canta formatia aleasa. Oricum nu iti va cere nimeni sa o dai in surdina :)

strumf08
18.05.2010, 09:39:49
Salut,

Si noi ne-am hotarat sa facem tot la Bulevard. Ne-am uitat pe meniuri si ne gandeam la cel de 198 lei. Dar daca aducem noi sucurile si apa nu ne duce mai ieftin?
Ne-am gandit destul de tarziu si am ales sa facem duminica. Si avem si 10% discount la meniu.

cu reducere este meniul 198? cand imi cautam restaurant (ian 2009) nu am vazut la bulevard, varianta sub 200 lei. eu i-am atras atentia si lui eveningstar....

coralia_
18.05.2010, 10:04:15
cu reducere este meniul 198? cand imi cautam restaurant (ian 2009) nu am vazut la bulevard, varianta sub 200 lei. eu i-am atras atentia si lui eveningstar....

Buna Strumf08,

Din cate tin minte parca era 198 fara reducere. Dar cred ca cel mai sigur o sa vedem cand o sa ne ducem sa-l si stabilim exact inainte de nunta.
Te tin la curent.

strumf08
18.05.2010, 13:14:02
Buna Strumf08,

Din cate tin minte parca era 198 fara reducere. Dar cred ca cel mai sigur o sa vedem cand o sa ne ducem sa-l si stabilim exact inainte de nunta.
Te tin la curent.

multumesc, dar nu e nevoie sa-mi povesti, doar ti-am atras atentia sa discutati exact cat va costa.

georgianalry
27.07.2010, 14:24:00
Cedez la restaurant bulevard pe terasa data de 4 iunie 2011 deoarece ne-am hotarat in alta parte.am dat avans .daca doriti sa vb lasati-mi mesaj.va multumesc

kissulina
15.10.2010, 13:49:32
Cea mai frumoasa nunta am avut-o la restaurantul Bulevard. Pot sa va spun ca nu am avut absolut nicio surpriza si nicio durere de cap din cauza lor. Nota 10 pentru primire, servire si toate serviciile oferite!

EveningStar
18.10.2010, 15:57:31
Cea mai frumoasa nunta am avut-o la restaurantul Bulevard. Pot sa va spun ca nu am avut absolut nicio surpriza si nicio durere de cap din cauza lor. Nota 10 pentru primire, servire si toate serviciile oferite!
Casa de piatra! Ma bucur ca ati iesit bine si ca a fost frumos. Mai vreau poze. :-p

alexy
22.11.2010, 11:40:51
Buna,
A avut cineva nunta la Terasa Restaurantului Bulevard?, eventual si niste poze ar fi de folos :). As vrea in iulie 2011 la terasa si vroiam sa aud niste pareri. Mi s-a spus ca de la ora 12 muzica trebuie data mai incet, acum nu stiu ce inseamna mai incet..adoarme toata lumea la nunta adica? :)

makaveli
18.01.2011, 23:33:58
si noi am facut in 2009 nunta la Bulevard, iar anul trecut in toamna botezul copilului tot la Bulevard. Sincer noua ne place cel mai mult acest restaurant, chiar daca preturile erau destul d emari in 2009, insa acum din ce am vazut erau mai mici (bine era si sfarsitul sezonului cand am facut noi botezul).

daca am ceva de reprosat este caldura criminala din restaurant (am schimbat in noaptea aia 4 camasi) - noi am facut nunta vara, iar sistemul lor de aer conditionat nu a facut fata de nici un fel la 160 de persoane.

despre gradina ce sa zic e fain sa faci nunta afara, dar riscul sa vina o ploaie sau o furtuna ne-a determinat sa nu alegem varianta asta. stiu ca o sa spuneti ca este acoperit si ringul si mesele, dar va asigur eu ca nu conteaza cand o turna cu galeata si o sa fie frig, se duce de rapa toata nunta, plus ca apa o sa isi gaseasca drumul catre ringul de dans chiar daca acesta este acoperit - parerea mea acum fiecare face cum crede. cu muzica stiu ca se lasa mai moale dupa ora 12 na e lume totusi care doarme in blocurile din jur, dar nu cu atat de mult cu cat sa strice cheful asta garantat.

plata ospatarilor este destul de piperata zic eu (nu ma intelegeti gresit oricum le dadeam ceva ptr.ca asa este normal) dar sincer 10% din valoarea totala a meniurilor este totusi prea mult.

bafta

yubarina
14.04.2011, 22:43:16
Are cineva nunta in 2011 a Bulevard sau mai nou Boccaccio? Ma intereseaza daca stiti ceva de meniurile noi, cam ce meniuri or sa aiba si care ar fi costul. mai e destul pana la deschidere cand merg sa vorbesc cu ei :)

emaflo
05.08.2011, 10:28:27
Salutare tuturor,

Si eu sunt interesata de acest restaurant. Are cineva info recente?
yubarina poti sa mi spui si mie ce preturi au, daca au formatie proprie si alte detalii? Merci mult.

Klara23
09.08.2011, 10:02:53
Salutare tuturor,

Si eu sunt interesata de acest restaurant. Are cineva info recente?
yubarina poti sa mi spui si mie ce preturi au, daca au formatie proprie si alte detalii? Merci mult.

Eu am fost recent si am vazut restaurantul. Este foarte frumos aranjat si preturile sunt decente, meniurile pornesc de la 170 lei si pot ajunge la 230 lei. Am vazut si terasa aranjata pt o nunta de 100 persoane, arata foarte frumos. Seful de sala a fost ok, el ne-a recomandat sa facem inauntru pt ca au aer conditionat, dar cum noi vrem sa facem in mai nu cred ca are importanta. Inca nu am luat o decizie, dar cu siguranta este pe lista mea scurta... Daca mai vrei detalii, anunta-ma!

emaflo
10.08.2011, 15:40:08
Iti multumesc mult pentru raspuns Klara23! Da, te rog m-ar interesa si alte detalii daca ai. De ex ce capacitate are restaurantul, si ce oferta ti-au facut in afara de meniu, daca accepta sa vii cu bauturile tale etc. Si mie mi-ar placea afara dar mi se pare totusi riscant in caz de ploaie/vant.

O zi frumoasa sa aveti!

Klara23
17.08.2011, 09:46:34
Iti multumesc mult pentru raspuns Klara23! Da, te rog m-ar interesa si alte detalii daca ai. De ex ce capacitate are restaurantul, si ce oferta ti-au facut in afara de meniu, daca accepta sa vii cu bauturile tale etc. Si mie mi-ar placea afara dar mi se pare totusi riscant in caz de ploaie/vant.

O zi frumoasa sa aveti!

Inauntru incap maxim 120 de persoane, mai multe nu pentru ca nu mai este loc de dans. Accepta sa vii cu bauturile tale si nu exista taxa de dop. Poti lucra cu ce firma de decoratiuni vrei, nu iti impun pe nimeni. Ei au niste huse pentru scaune, dar nu sunt de foarte buna calitate. Daca mai vrei sa stii ceva, intreaba-ma!

emaflo
19.08.2011, 10:21:38
Merci mult Klara23, imi place ce-mi spui, e mare usurare inexistenta taxei de dop si faptul ca poti aduce bauturile. Tu te-ai hotarat? Iti vei face nunta acolo? Din ce am vazut in fotografiile lor, cred ca se poate si fara huse, scaunele pareau dragute, acum depinde cum sunt in realitate. Sper sa ajung si eu curand la fata locului.
Merci mult pt info!

Klara23
21.08.2011, 09:08:11
Merci mult Klara23, imi place ce-mi spui, e mare usurare inexistenta taxei de dop si faptul ca poti aduce bauturile. Tu te-ai hotarat? Iti vei face nunta acolo? Din ce am vazut in fotografiile lor, cred ca se poate si fara huse, scaunele pareau dragute, acum depinde cum sunt in realitate. Sper sa ajung si eu curand la fata locului.
Merci mult pt info!

Eu m-am cam hotarat (inca nu am platit avansul dar o voi face saptamana viitoare cred - apropo, este vorba de 2000 lei), am vazut foarte multe locatii, inclusiv in Bucuresti, dar nu se compara nici ca pret si nici ca servicii. Interiorul arata atat de frumos, pe mine m-a fermecat! Scaunele sunt absolut superbe, si eu ma gandeam sa le las fara huse pentru ca e pacat sa ascunzi ornamentele de lemn si broderia originala. Plus ca se asorteaza perfect cu aranjamentul interior, totul arata ca un salon de epoca. Sigur te vei simti ca o printesa acolo! :x

emaflo
22.08.2011, 11:16:25
Ma bucur f mult pt tine Klara23, da, intr-adevar este o locatie deosebita!Deci nu m-am inselat in ceea ce priveste scaunele! Ce data ati ales pt nunta? Ah si spune-mi te rog daca te obliga sa iei formatia lor. Merci

Klara23
22.08.2011, 21:23:05
Ma bucur f mult pt tine Klara23, da, intr-adevar este o locatie deosebita!Deci nu m-am inselat in ceea ce priveste scaunele! Ce data ati ales pt nunta? Ah si spune-mi te rog daca te obliga sa iei formatia lor. Merci

Ne-am hotarat sa facem in mai, dar nu am stabilit inca data exacta, vom vedea si in functie de ce au ei disponibil. Stiu insa ca nu se prea ingramadeste lumea in mai, dar noi nu suntem superstitiosi! :)
Formatia ti-o alegi tu, mi-au spus ca ei iti pot recomanda un dj/formatie, dar alegerea iti apartine!
Tu esti din Ploiesti? Poate imi poti recomanda un hotel la care sa imi cazez niste invitati, mi-ar fi de mare ajutor!

Klara23
05.09.2011, 09:47:03
Gata, am rezolvat, am platit avansul si am stabilit data! :)
Nu am facut contract, vom face cand stabilim meniul, acum am primit factura si chitanta pentru avans. Emaflo, tu te-ai hotarat? Ai reusit sa vezi locatia?

emaflo
05.09.2011, 16:05:45
Buna,

Inca nu am ajuns, pentru ca muncim pana tarziu si deocamdata nu ne-am facut timp. Ma bucur pentru voi, ca ati scapat de o grija! Ce data ati ales? Ai idee ce mai era liber? merci si ne auzim!

claudiabarbu_24
09.09.2011, 11:37:54
Buna,

Eu am rezervat pentru terasa pentru 1 septembrie 2012. DIn cate am vazut mai avea cateva sambete libere...de exemplu pe 15 septembrie si in iunie. Daca nu poti sa ajungi acolo in timpul saptamanii, poti merge si in weekend pentru ca o sa gasesti sigur pe cineva acolo. Suna la unul din numarele de pe site-ul lor, si poti vb cu cel care se ocupa de administrarea localului. :)

Klara23
13.09.2011, 19:12:04
Hei, buna! :)
Eu mi-am ales 12 mai. Si eu am ales tot terasa pentru ca vom face nunta de zi si speram sa fie vreme buna! Mai erau zile libere, in special in iunie si septembrie, iar mai era liber tot.
Ce bine ca mai e cineva care face pe terasa! Tu cum te gandesti sa aranjezi, cate persoane vei avea?

claudiabarbu_24
16.09.2011, 16:54:41
Eu am cam 130-140 de invitati.:D...am cateva idei, insa nu m-am decis.Oricum o sa fie ceva cu bej si verde pentru ca alte culori nu prea se potrivesc pentru terasa.Am vazut-o aranjata cu albastru,cu roz si cu mov si sincer nu arata prea bine, mai ales ca acele canapele de perete nu se pot imbraca.

claudiabarbu_24
26.09.2011, 22:49:10
Hei, buna! :)
Eu mi-am ales 12 mai. Si eu am ales tot terasa pentru ca vom face nunta de zi si speram sa fie vreme buna! Mai erau zile libere, in special in iunie si septembrie, iar mai era liber tot.
Ce bine ca mai e cineva care face pe terasa! Tu cum te gandesti sa aranjezi, cate persoane vei avea?

Buna Klara23,

Tu ai intocmit vreun precontract cu cei de la boccaccio pentru meniuri?

Klara23
05.10.2011, 20:58:03
Buna Klara23,

Tu ai intocmit vreun precontract cu cei de la boccaccio pentru meniuri?

Nu am intocmit contract, mi-au dat doar o chitanta pe care scrie "avans eveniment" si data nuntii. Tu?

claudiabarbu_24
14.10.2011, 20:40:41
Nu am intocmit contract, mi-au dat doar o chitanta pe care scrie "avans eveniment" si data nuntii. Tu?

Asa mi-a dat si mie :D...insa eu am o mare nedumerire cu meniul, pentru ca nu mi-a zis o suma pentru anul viitor:(

n_alexandra
27.11.2011, 19:28:57
Dupa vizitarea mai multor restaurante din Ploiesti ne-am decis sa facem nunta la restaurant Boccacio. Am avut noroc si am gasit liber in data pe care ne-o doream. Am platit un acont, poate fi intre 1500-2000 ron, cat are fiecare. Meniul este intre 150-250 ron/ persoana, poate fi si mai mult, depinde ce meniu alegi. Nici noi nu am intocmit un contract, avem doar o chitanta pt acont. Contractul va fi incheiat in momentul alegerii meniului.
Eu personal am mari emotii legate de faptul ca rest e 'compartimentat' dar sper sa fie bn pana la urma:-SS. Mi-ar fi placut la terasa, dar am inteles ca are 200 de locuri si s-ar fi vazut aiurea eu avand cam 120 de invitati.

Klara23
11.12.2011, 22:22:41
Si eu am emotii legate de compartimentarea spatiului. Oricum, ringul e la mijloc asa ca nu e rau. Mi-a placut asa mult localul ca nu am mai vrut altceva, este foarte elegant si merita.
Poate cineva care a avut nunta aici sa ne sfatuiasca cum a aranjat invitatii? Si masa de prezidiu unde a fost?

morpemorpe
18.12.2011, 22:52:11
Si eu am emotii legate de compartimentarea spatiului. Oricum, ringul e la mijloc asa ca nu e rau. Mi-a placut asa mult localul ca nu am mai vrut altceva, este foarte elegant si merita.
Poate cineva care a avut nunta aici sa ne sfatuiasca cum a aranjat invitatii? Si masa de prezidiu unde a fost?

Buna Klara si buna tuturor miresicilor
Eu sunt noua pe site, sunt din Ploiesti dar acum locuiesc in Anglia cu sotul meu. Am ales si noi Boccaccio pentru 8 septembrie 2012 si nasii merg chiar maine sa lase avansul.
Ne place foarte mult ....din poze, dar impartasesc problema voastra legata de compartimentare.
E foarte greu sa pregatesti totul de departe si sunt foarte curioasa cum o sa fie.
Poate cineva care a avut deja nunta acolo ne poate linistii...

n_alexandra
06.01.2012, 23:10:55
Am petrecut Revelionul la acest restaurant si m-am mai linistit putin in legatura cu compartimentarea. Eu ma gandeam ca mesele ar merge aranjate in asa fel incat cat mai multe persoane sa aiba vedere spre ring, iesirile din 'compartimente' sunt destul de mari. In plus la Revelion au fost puse si mese mai aproape de ring, exact la iesirea din 'compartiment'. Cred ca o sa conteze mult si atmosfera, formatia. Eu totusi nu reusesc sa-mi dau seama unde ar merge pusa masa de prezidiu...:-?

Klara23
07.01.2012, 13:59:54
Am petrecut Revelionul la acest restaurant si m-am mai linistit putin in legatura cu compartimentarea. Eu ma gandeam ca mesele ar merge aranjate in asa fel incat cat mai multe persoane sa aiba vedere spre ring, iesirile din 'compartimente' sunt destul de mari. In plus la Revelion au fost puse si mese mai aproape de ring, exact la iesirea din 'compartiment'. Cred ca o sa conteze mult si atmosfera, formatia. Eu totusi nu reusesc sa-mi dau seama unde ar merge pusa masa de prezidiu...:-?

Si eu am aceeasi grija, dar cum nunta mea se apropie rapid, ma voi hotari in curand si te voi sfatui si pe tine. :)>-
Saptamana viitoare mergem sa stabilim meniul si vom discuta si despre aranjarea la mese, sunt convinsa ca vor veni si ei cu sugestii pentru prezidiu. Te tin la curent, oricum!

Klara23
08.02.2012, 08:10:15
Buna dragelor!
Iata ca a trecut si ziua mult-asteptata, asa ca acum va pot povesti pe indelete cum a decurs totul. ;;)

Inca de la inceput am tinut legatura cu Catalin Cojocea, care am inteles ca este si bucatar sef, pe langa faptul ca se ocupa de vanzari. Din pacate, in joia de dinaintea nuntii Catalin a trebuit sa se opereze si ne-a directionat catre Andrei, mana lui dreapta si seful de sala. Am stabilit rapid o intalnire cu el ca sa discutam despre cum aranjam mesele. Din pacate, cand am ajuns la intalnire Andrei nu era acolo, avusese o urgenta si trebuise sa plece rapid. Unul dintre chelneri ne-a spus ca ne poate ajuta el ca sa nu pierdem timpul asteptand (stabilisem intalnirea la 11 si era deja aproape 12). Dupa aceasta experienta, va spun sincer ca as fi preferat sa astept si 3 ore decat sa discut cu tipul acesta care efectiv ne-a exasperat.
Am inceput sa discutam despre asezarea la mese (si repet, era joi inaintea nuntii), iar respectivul a inceput sa ne spuna ca nu se poate nimic, ca nu au suficiente mese rotunde si ca trebuie sa punem si dreptunghiulare (iar eu aveam o pata pe creier si vroiam sa am ori mese rotunde, ori dreptunghiulare, nu si-si), ca avem prea multi oameni si ca nu incap si ca va trebui sa punem mese si pe ring. Am ramas absolut socata si i-am spus ca de la inceput am discutat despre acest numar de persoane, ca am fost asigurati ca incap chiar si 150 si ca nu se pune problema de mese pe ring. Tipul ridica din umeri si zambea tamp la mine, asa ca l-am rugat sa faca el o schema cu orice fel de mese, numai sa imi incapa 115 oameni. A disparut si dus a fost, nu a mai trecut deloc pe la noi, e drept ca ma rastisem zdravan la el. Pe la 12:30 a aparut Andrei si in 5 minute am rezolvat toata problema, erau si mese, se putea sa avem doar rotunde, de 6, 8 sau 10 persoane, nu era nevoie nici sa punem mese pe ring. Pe scurt, unii angajati ar trebui triati, ca sa folosesc un termen elegant.
Masa de prezidiu am pus-o in stanga, in vinoteca. Ne-au propus sa o asezam pe ring dar nu am vrut pentru ca am avut formatie si preferam sa nu fim chiar langa boxe. A fost foarte bine asa, am reusit sa aranjam dragut spatiul si oricum am stat foarte putin la masa, am dansat toata seara si am stat de vorba cu lumea.

In ziua nuntii, localul a fost aranjat impecabil, nu am avut nimic de reprosat. Servirea a fost foarte buna, mancarea la fel. Singura problema a fost din nou cu un tinerel care trebuia sa serveasca lumea cu sampanie la intrare, iar el tot disparea de acolo si noi trebuia sa il chemam de cate ori veneau invitatii. Am rezolvat rapid problema cand i-am spus lui Andrei ca vreau ca omul ala sa stea pironit acolo si a stat. ;-)
Am un semn de intrebare referitor la 2 sticle de Garrone pe care le-am adus, pentru ca toti oamenii pe care i-am intrebat ne-au spus ca nu au baut Garrone, dar noua ni s-a spus ca s-a terminat. Cum in rest a fost totul ok, asta sa fie paguba...
Ce nu mi-a placut este ca in sala din spate, la separeu, au organizat o petrecere privata, si la inceput lumea trecea chiar prin holul nostru de primire. Nu au fost multi dar mi-ar fi placut sa ma anunte de la inceput, ca sa nu ma intreb ce e cu oamenii aia. Au plecat prin spate, deci nu i-am mai vazut prin hol si nu ne-au deranjat deloc, mai degraba cred ca noi i-am deranjat pe ei cu muzica.

A doua zi am facut ciorba de potroace tot la ei cu vreo 15 persoane. Au fost corecti, ne-au adus pe masa si friptura si sarmalele care mai ramasesera, e drept ca sigur mai erau si altele, dar deh...

Cam asta a fost experienta mea, si daca as alege din nou tot la ei as merge. Daca mai aveti intrebari, va raspund cu mare drag.

Klara

n_alexandra
08.02.2012, 22:17:01
Ma bucur ca totul a fost bine in afara de micile incidente. Vroiam sa te intreb daca tortul l-ai luat tot de la ei sau ai facut comanda in alta parte? Trebuie sa recunosc ca eu am uitat complet de tort cand am fost sa vorbim. Am inteles din mesajul tau ca ai avut 115 invitati, cati ospatari au fost? Ce culori au avut aranjamentele florale si cele ale scaunelor? Eu ma gandeam ca ar veni bine niste huse de scaune albe cu funde aurii, fete de masa tot albe si niste aranjamente florale mai viu colorate.

Klara23
09.02.2012, 09:59:53
Ma bucur ca totul a fost bine in afara de micile incidente. Vroiam sa te intreb daca tortul l-ai luat tot de la ei sau ai facut comanda in alta parte? Trebuie sa recunosc ca eu am uitat complet de tort cand am fost sa vorbim. Am inteles din mesajul tau ca ai avut 115 invitati, cati ospatari au fost? Ce culori au avut aranjamentele florale si cele ale scaunelor? Eu ma gandeam ca ar veni bine niste huse de scaune albe cu funde aurii, fete de masa tot albe si niste aranjamente florale mai viu colorate.

Tortul l-am luat tot de la ei, o sa iti amintesti sigur cand te duci sa vorbesti de meniu. L-am luat de acolo pentru ca am vrut sa nu mai stau si cu grija tortului care ajunge/ nu ajunge la destinatie intreg, mai ales cu vremea de afara. A fost foarte bun, cu 3 creme: ciocolata, ciocolata alba si fructe de padure, invelit in ciocolata alba.
Au fost 115 invitati si 7 chelneri, dintre care unul s-a ocupat exclusiv de masa noastra si de coordonarea celorlalti.
Scaunele le-am lasat fara huse, mi-a placut foarte mult cum este sculptat lemnul, asa ca am zis sa nu incarc si mai mult sala care este superba, din punctul meu de vedere. Fetele de masa au fost albe, ale localului, iar aranjamentele florale au fost cu alb si lila. Culorile nuntii au fost alb si lila, mi-a placut sa fie cate o pata de culoare din loc in loc. ;;)

emaflo
19.02.2012, 17:05:52
Tortul l-am luat tot de la ei, o sa iti amintesti sigur cand te duci sa vorbesti de meniu. L-am luat de acolo pentru ca am vrut sa nu mai stau si cu grija tortului care ajunge/ nu ajunge la destinatie intreg, mai ales cu vremea de afara. A fost foarte bun, cu 3 creme: ciocolata, ciocolata alba si fructe de padure, invelit in ciocolata alba.
Au fost 115 invitati si 7 chelneri, dintre care unul s-a ocupat exclusiv de masa noastra si de coordonarea celorlalti.
Scaunele le-am lasat fara huse, mi-a placut foarte mult cum este sculptat lemnul, asa ca am zis sa nu incarc si mai mult sala care este superba, din punctul meu de vedere. Fetele de masa au fost albe, ale localului, iar aranjamentele florale au fost cu alb si lila. Culorile nuntii au fost alb si lila, mi-a placut sa fie cate o pata de culoare din loc in loc. ;;)

Klara, Felicitari si casa de piatra, sa fiti sanatosi si sa va dea Dumnezeu cat mai multe clipe frumoase impreuna!

Eu sunt mult mai in urma, desi spuneam ca facem nunta anul asta, din diverse motive am tot amanat si ne-am trezit ca nu prea mai era liber o data care sa ne convina, asa ca am fost si am vorbit, tot cu Catalin, pentru anul viitor.

klara, cand ai timp te rog mai povesteste-mi si mie cum a fost la tine aranjat eventual daca poti posta si foto ar fi super. Pana la urma ai lasat scaunele fara huse? Eu nu stiu deloc cum voi face pentru ca am vazut ca tapiteria era patata pe alocuri. Poate se rezolva daca vb cu cei de acolo, poate s-ar putea curata. Imi poti spune ce fete de mese ai avut si cu ce firma ai colaborat pt decoratiuni?

Merci

Klara23
03.03.2012, 19:51:34
Klara, Felicitari si casa de piatra, sa fiti sanatosi si sa va dea Dumnezeu cat mai multe clipe frumoase impreuna!

Eu sunt mult mai in urma, desi spuneam ca facem nunta anul asta, din diverse motive am tot amanat si ne-am trezit ca nu prea mai era liber o data care sa ne convina, asa ca am fost si am vorbit, tot cu Catalin, pentru anul viitor.

klara, cand ai timp te rog mai povesteste-mi si mie cum a fost la tine aranjat eventual daca poti posta si foto ar fi super. Pana la urma ai lasat scaunele fara huse? Eu nu stiu deloc cum voi face pentru ca am vazut ca tapiteria era patata pe alocuri. Poate se rezolva daca vb cu cei de acolo, poate s-ar putea curata. Imi poti spune ce fete de mese ai avut si cu ce firma ai colaborat pt decoratiuni?

Merci

Imi pare rau ca a trebuit sa amanati, sper sa iasa totul asa cum va doriti! Am primit pozele recent, promit sa le postez cat de curand, acum nu sunt la pc-ul pe care le am. Da, noi am lasat scaunele fara huse. Am observat si eu tapiteria patata la 2 scaune inainte, dar am vorbit cu ei si mi-au spus ca vor curata tot. La nunta a fost ok, cel putin eu nu am observat nimic in regula la scaune. Dar in alergatura care a fost acolo, e posibil sa nu fi observat eu tot.
Fetele de masa le-am avut tot de la restaurant, au fete de masa frumoase din punctul meu de vedere, albe cu broderie, elegante. Pentru decoratiuni am colaborat cu Eventdecor, dar la restaurant am mers pe un aranjament destul de simplu pentru ca nu am vrut sa incarcam foarte tare. Mi se pare ca restaurantul e destul de bogat in ornamente si nu am vrut sa fie prea impopotonat. Am avut flori pe fiecare masa (trandafiri lila si crizanteme albe) si un aranjament mai bogat pe masa de prezidiu. Pe mese am pus boluri cu cristale lila si lumanari pastila albe + cristale lila presarate pe mese. Masa de prezidiu a fost intr-unul din separeuri (cel din stanga, in vinoteca) si a fost flancata de 2 stalpisori rosii pe care erau 2 aranjamente florale, tot crizanteme cu trandafiri. Am ornat si bara metalica de la intrare si am avut si acolo stalpisori cu flori. Cam asta a fost tot de la firma de decoratiuni, in rest am adus noi marturiile si ei le-au pus pe mese. Promit sa postez cateva poze. :)

emaflo
07.03.2012, 09:17:01
Merci pt raspuns Klara23.
Ma bucur ca a iesit totul ok la voi si ca a fost frumos. Si eu ma gandeam sa decorez tot cu boluri, dar inca nu mi-e clar ce flori si cum anume. Mai am timp sa ma hotarasc, ce-i drept. Astept cu nerabdare pozele tale sa vad si eu cum arata sala aranjata.

Klara23
11.03.2012, 18:03:17
Atasez cateva poze cu aranjamentele, sper sa va placa! Eu am avut borcanele de miere pentru marturii, o sa le vedeti pe mese. :)

yubarina
06.05.2012, 22:12:41
Buna, fetelor.
As avea si eu de adaugat pe langa parerile pro, situatiile cu care m-am confruntat si pentru care nu i-as recomanda. Intradevar locatia este superba si decorul este minunat oricum alegi sa amenajezi sau nu, insa oamenii care sunt acolo lasa de dorit mult. Pacat de prestigiul pe care l-a avut restaurantul. In primul rand, nu stiu ce spun fetele de un sef de sala, eu am avut nunta in septembrie si nu exista asa ceva, am purtat toata discutia cu Catalin, bucatarul sef. Probabil din cauza asta servirea a lasat mult de dorit, pentru ca nu exista nimeni acolo sa ii coordoneze pe ospatari ( toti niste tineri foarte neatenti), mancarea ajungea pe mese cu foarte mare intarziere, pe unii oameni ii sareau pur si simplu si nu le mai aduceau meniul, la meniu nu a fost pe masa ce am stabilit, in afara de masa mirilor, toti au avut de ex cate trei sarmale iar eu plateam patru pentru fiecare portie, aperitivul nu a aratat asa cum discutasem, am avut in loc de foietaj o tarta care arata urat. Discutasem ca dupa nunta sa imi dea ce a ramas acasa, nu am primit decat portia unei persoane, iar la ultimul fel aveam aproape jumate de invitati, si foarte multe lucruri neplacute si cu bautura care disparea miraculos si altele. Pana si tortul pe care l-am luat de la ei si care trebuia sa fie belcolade, a fost nu stiu ce reteta. Pe langa asta am lasat acolo tot ce apartinea firmei de organizari evenimente si nu s-au mai gasit toate suporturile flori, ziua mi se promisese ca restaurantul e liber s-a mers acolo pentru realizarea aranjamentului si era o pomana. Petrecerea a iesit ok, insa cand planifici anumite lucruri si nu iti ies precum doresti datorita unor oameni, esti dezamagit. Eu am planificat totul cand inca era Bulevard si era o diferenta foarte mare intre oamenii ce erau acolo si cei cu care am colaborat pana la urma. Multa bafta in organizari si sper sa aveti de invatat din experienta mea astfel incat sa iasa totul perfect.

n_alexandra
07.05.2012, 08:32:18
Buna, imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o cu cei de la Boccacio. Pana acum am fost destul de multumita de servire, chelnerii sunt totusi un pic cam dezorientati si nu stiu cum vor reactiona si cum se vor misca cand vor avea de servit multe persoane in acelasi timp...sper sa iasa bine pana la urma.:-SS

sintax
11.05.2012, 23:55:46
am fost si noi invitati la un botez acolo acum ceva vreme (nu foarte mult) si pot sa spun ca am plecat cu o parere extrem de proasta, parere formata in primul rand datorita servirii de toata jena - acei copii angajati ca si ospatari nu aveau nici o treaba cu ce inseamna servirea la un local. imi este groaza cam ce pot face la o nunta, daca un botez de 30-40 de persoane nu a putut fi dus ok de catre o echipa formata din 5 ospatari (cel putin cam asa am vazut eu ca ar fi fost). clar nu recomand acest local ptr. organizat evenimente, si discut strict aici din postura de participant la un eveniment in acea locatie.

cum spunea cineva mai sus, pacat de locatie, si de brand-ul de Bulevard, facut varza acum de aceasta struto/camila, restaurnat/bodega cu pretentii italienesti! clar fostul Bulevard dadea clasa oricand actualului - tot nu inteleg de ce a fost vandut / inchiriat sau ce se intampla acolo?

n_alexandra
13.05.2012, 23:26:28
Vai...nu pot decat sa ma incurajez si sa sper ca o sa fie bine.:|

Daria_2011
18.05.2012, 11:49:22
vai...nu pot decat sa ma incurajez si sa sper ca o sa fie bine.:|
buna!

As vrea sa te-ncurajez, dar totusi cu parere de rau nici mie nu mi-au placut ospatarii, mai bine zis prestatia lor. Intradevar nu se compara cu ce a fost odata restaurantul bulevard.

Multa bafta!

n_alexandra
19.05.2012, 21:12:05
Da, multumesc, dupa cate se pare chiar am nevoie de noroc...

Klara23
22.05.2012, 16:23:39
Da, multumesc, dupa cate se pare chiar am nevoie de noroc...

Alexandra, stai linistita, nu te panica, oricum nu ai ce face acum, deci nu are rost sa te stresezi. Sincer, la mine la nunta nu am avut deloc probleme cu ospatarii. Mancarea a fost adusa la timp, calda, toata lumea a primit mancarea odata, nu au fost intarzieri. Au servit prompt si nu s-a plans nimeni si crede-ma, prietenii socrilor sunt extrem de carcotasi.
Vorbeste cu seful de sala (Catalin, Andrei sau cine va fi - intreaba cine e responsabil cand ai tu nunta), spune-i foarte clar cum vrei sa decurga lucrurile si o sa fie ok. Trebuie sa intrii putin in ei, ti-am spus ca sunt unii tinerei care nu stiu de capul lor, dar daca seful ii coordoneaza bine, atunci nu vor fi pb. Noi l-am intrebat pe seful de sala inainte cu 1 zi cat e bacsisul lor, mi-a zis ca 5-10% in functie de cat de multumiti suntem. Replica sotului meu: "in functie de cum va miscati voi". Asta i-a motivat cred, dar trebuie sa discuti foarte cla cu ei inainte.

Pana la urma, daca e atmosfera la un eveniment lumea nu mai e atat de carcotasa, nu mai are timp... :) daca te iei cu dansat, jucat si alte chestii, nu mai stai sa observi ca ti-a intarziat cafeaua mai mult decat vecinului. Daca lumea se va simti bine vor trece neobservate micile gafe inerente. Eu am avut o trupa care a tinut lumea toata noaptea la dans, asa ca si daca au fost mici scapari, lumea nici nu le-a remarcat. Sincer, socrii mei nu ar fi pierdut ocazia sa imi spuna ca s-a vaitat X sau Y. Din fericire nu au avut ocazia. Asa ca, cheer up, o sa fie foarte bine! ;-)

n_alexandra
23.05.2012, 08:30:02
Multumesc pentru incurajari, si eu ma gandeam ca in mare parte mai mult o sa conteze atmosfera facuta de formatie decat prestatia chelnerilor. Oricum cand o sa mergem sa stabilim meniurile o sa vb si despre servire si pana la urma o sa conditionam suma primita in plus de chelneri de cum se vor descurca.

n_alexandra
05.09.2012, 08:31:12
A trecut nunta, cu bine chiar, asa ca m-am gandit sa va povestesc. Cu ospatarii n-am avut probleme, si-au facut chiar bine datoria, au servit mancarea asa cum trebuia, iar de pahare au avut grija sa fie pline tot timpul. Ar mai fi mici scapari, de genul 'servim pestele la ora x', iar ei incepeau sa serveasca la x:15. Recunosc ca in mare parte a iesit atat de bine si datorita formatiei care a facut atmosfera.

Anaros
05.09.2012, 22:24:26
Felicitari pentru o nunta reusita si casa de piatra!! :D Ma bucur sa aud ca au fost servicii ok la Boccacio anul asta. Am vazut ca si-au facut si reclama pentru nuntile din 2013 ;))
Asteptam poze daca vrei sa le share-uiesti! :D Saloanele cum au fost ca am inteles ca interioarele sunt un pic fragmentate si e mai greu cu amenajarea..

n_alexandra
09.09.2012, 12:07:46
Deocamdata nu am pozele 'oficiale', am inteles ca mai dureaza cam 1 saptamana pana ies. :( Da, interioarul este compartimentat, cum intri este o sala in capatul careia este barul, aici am avut masa de prezidiu. De o parte si de alta sunt compartimente. Eu am profitat de asta si am pus pe o parte tineretul iar pe cealalta oamenii mai in varsta, colegii de servici, rude mai indepartate, etc.

andre11_83
11.09.2012, 22:10:32
Buna, Alexandra imi poti spune, te rog, ce firma ti-a amenajat sala de la Boccaccio si ce formatie ai avut? Asteptam pozele , sunt foarte curioasa... :smile:

n_alexandra
12.09.2012, 10:19:15
Buna, pentru decoratiuni am colaborat cu Event Decor, iar formatie i-am avut pe cei de la Nunta Vesela.

andre11_83
13.09.2012, 00:25:50
Mersi frumos pentru raspuns, Alexandra. Am ceva emotii deoarece anumite persoane imi tot spun ca e mic si ca nu da prea bine fiind compartimentat...Sincer in momentul in care am fost sa arvunim am avut un sentiment de multumire, dar mi-e sa nu fii gresit in alegerea localului, am avut convingerea ca este un restaurant cu stil , dar se pare ca nu toti sunt de aceeasi parere... imi doresc f mult sa se simta invitatii bine...

n_alexandra
09.10.2012, 11:19:27
Da, este un restaurant cu stil, dar fiind compartimentat totul depinde de formatie, atmosfera conteaza foarte mult, asezarea la mese trebuie facuta cu fff multa grija. Trebuiesc puse la masa persoane care se cunosc, automat in mare parte nu-i vad decat pe cei aflati la masa cu ei. Sfatul meu propriu si personal este sa ai maaare grija cu Catalin, nu este tocmai asa cum pare mai ales cand vine vorba de bani.

n_alexandra
28.10.2012, 11:08:56
In semnatura am cateva poze de la restaurant, ca sa va puteti face o idee.

Anaros
28.10.2012, 11:38:23
In semnatura am cateva poze de la restaurant, ca sa va puteti face o idee.
Frumoasa nunta! Felicitari! Imi plac mult si pozele din biserica. Unde v-ati cununat religios?

n_alexandra
28.10.2012, 12:51:42
La Biserica Sfintii Imparati.

Anaros
28.10.2012, 13:01:19
Ah, ce frumos arata! Mi s-a parut mie ca acolo ar fi dar nu recunosteam culorile. Si noi tot acolo ne-am dori. Te rog daca poti sa-mi dai un sfat cu cat timp inainte de nunta e nevoie sa vorbim cu parintele?

n_alexandra
28.10.2012, 14:49:16
Noi am rezervat ora prin Mai, dar nu am mai avut decat 2 ore de ales, restul era ocupat, asa ca eu zic sa te duci pe la inceputul anului, Februarie-Martie daca vrei o anumita ora.

nbme18
26.11.2012, 13:59:23
Pentru ca datele despre Central sunt destul de vechi, m-am gandit sa vin cu un update.
Exista 2 sali, cea mare o poti primi doar daca ai mai mult de 140 invitati (sau cel putin asa ni s-a pus noua conditie), iar sala mica primeste pana in 140 invitati (dar avand 4 stalpi grosi in colturi nu este la fel de impunatoare). Meniul este aprox 193 RON cu posibilitatea sa mai creasca cam pana in 10 RON pana la anul. Din partea casei: tortul (au cofetarie proprie), apa minerala la discretie (se poate pune 75% apa minerala, 25% plata), 2 cafele. Avansul este 2500 RON, se scad din meniuri in ziua evenimentului.

Menirile sunt variate si merg in preturi destul de mari, dar pt o nunta modica nu s-ar potrivi. In rest, seful de sala este un domn f serios si amabil, cu mult bun simt si deschidere.

Anaros
26.11.2012, 15:10:58
Pentru ca datele despre Central sunt destul de vechi, m-am gandit sa vin cu un update.
Exista 2 sali, cea mare o poti primi doar daca ai mai mult de 140 invitati (sau cel putin asa ni s-a pus noua conditie), iar sala mica primeste pana in 140 invitati (dar avand 4 stalpi grosi in colturi nu este la fel de impunatoare). Meniul este aprox 193 RON cu posibilitatea sa mai creasca cam pana in 10 RON pana la anul. Din partea casei: tortul (au cofetarie proprie), apa minerala la discretie (se poate pune 75% apa minerala, 25% plata), 2 cafele. Avansul este 2500 RON, se scad din meniuri in ziua evenimentului.

Menirile sunt variate si merg in preturi destul de mari, dar pt o nunta modica nu s-ar potrivi. In rest, seful de sala este un domn f serios si amabil, cu mult bun simt si deschidere.
Buna! Nbme18 -cred ca e un subiect separat doar pentru Central. Oricum, confirm toate informatiile despre Central. Si noi am discutat cu ei toamna asta pentru nunta 2013. La Sf. Imparati ai vorbit deja cu parintele?

nbme18
09.12.2012, 18:18:54
Buna,

Da ai dreptate, exista subiect separat despre Central, scuze sunt membru junior :P Referitor la biserica nu este batuta in cuie...inca mai discutam cu nasicii si in functie de asta vom alege.

pollyandreea
30.12.2012, 21:14:12
Noi la restaurantul Bulevard am facut cununia civila. Nu am fost foarte incantata. Serviciile lasa de dorit. In plus am ajuns sa facem cununia acolo pentru ca rezervasem o data pentru nunta pr-zisa, am dat avans doar ca ne-am razgandit si am schimbat restaurantul peste o saptamana si avansul era pierdut asa ca am hotarat sa profitam de banii dati si sa dam o masa dupa cununia civila. Spatiul mi se pare prea compartimentat.