PDA

Versiunea completa : Miresici de ianuarie 2009

kinm
25.10.2008, 17:15:37
Hai sa vedem...
Toate lunile erau prezente, numai ianuarie nu... Mai e vre-o temerara car vrea sa il infranga pe Gerar cu caldura din suflete? Astept miresici in clubul curajoaselor de ianuarie... Eu voi avea nunta pe 24 ianuarie 2009?
Tu?

lore_vasc
05.11.2008, 22:42:43
Hai sa vedem...
Toate lunile erau prezente, numai ianuarie nu... Mai e vre-o temerara car vrea sa il infranga pe Gerar cu caldura din suflete? Astept miresici in clubul curajoaselor de ianuarie... Eu voi avea nunta pe 24 ianuarie 2009?
Tu?
Este o miresica de la topicul BAIA MARE care are nunta in ianuarie:-$

laurabs22
11.11.2008, 10:58:22
Hai sa vedem...
Tu?
si noi mergem la o nunta pe 24 ianuarie...

kinm
11.11.2008, 12:58:50
si noi mergem la o nunta pe 24 ianuarie...
Foarte tare.. eu la inceput imi faceam probleme ca nu va veni lumea, dar vad ca daca cineva vrea sa vina , va veni indiferent daca e vara sau iarna...

clarap
11.11.2008, 13:03:00
Foarte tare.. eu la inceput imi faceam probleme ca nu va veni lumea, dar vad ca daca cineva vrea sa vina , va veni indiferent daca e vara sau iarna...

Si eu ma duc la o nunta in ianuarie si abia astept. Imi este tare draga mireasa. Stai linistita, daca invitatii tin la voi, o sa vina cu mare drag.
Mireasa mea este cam agitata, ca mai e putin timp si ea nu si-a luat rochita si nici costumul sotului. Tu cum stai cu pregatirile?

kinm
11.11.2008, 18:35:12
Si eu ma duc la o nunta in ianuarie si abia astept. Imi este tare draga mireasa. Stai linistita, daca invitatii tin la voi, o sa vina cu mare drag.
Mireasa mea este cam agitata, ca mai e putin timp si ea nu si-a luat rochita si nici costumul sotului. Tu cum stai cu pregatirile?
La noi e si mai simpatic.... noi aveam nunta programata in iunie, dar am gasit o sala care ne-a placut si o oferta buna si am schimbat acum o luna planul... si mai suntem si cu casa in santier.
Dar in principiu sunt in grafic: maine iau invitatiile si verighetele, merg la proba la rochita, semnez contractul cu fotograful; am ales deja aranjamentele salii si lumanarile sibuchetele iar cu dj-ul semnez saptamana viitoare. Mirele nu si-a luat costumul dar a zis ca are timp:)
Asa ca transmitei si miresicii tale ca inca mai are vreme, dar sa fie atenta cu rochita ca foarte multe ateliere inchid intre 15 decembrie si 15 ianuarie, iar daca vrea ceva la comanda majoritatea cer ragaz o luna...
Toate bune si mai vb

contesa1979
17.11.2008, 14:54:55
Buna fetelor.....ce putina lume pe aici.....se pare ca nu sunt multe curajoase inianuarie.....
La inceput si noi ne-am facut probleme ca lumea nu va veni pentru ca facem nunta in ianuarie....dar.....ramane de vazut.
Tata a facut mishto de noi.....zicea ca o sa dansam hora unirii la nunta.
Dupa 6 ani fara sa vad zapada......chiar mi-a placut ideea de a face nunta in ianuarie. Sper din tot sufletul sa fie zapada.

Pape
25.11.2008, 15:21:05
Buna fetelor.....ce putina lume pe aici.....se pare ca nu sunt multe curajoase inianuarie.....
La inceput si noi ne-am facut probleme ca lumea nu va veni pentru ca facem nunta in ianuarie....dar.....ramane de vazut.
Tata a facut mishto de noi.....zicea ca o sa dansam hora unirii la nunta.
Dupa 6 ani fara sa vad zapada......chiar mi-a placut ideea de a face nunta in ianuarie. Sper din tot sufletul sa fie zapada.

Va aveti nunta pe care o visati dragele mele miresici.

Pape
25.11.2008, 15:22:58
Va aveti nunta pe care o visati dragele mele miresici.

Scuze greseala.Sa aveti nunta pe care o visati dragele mele miresici.

Pupici.:*

laurabs22
08.12.2008, 10:54:42
eu in general ma simt bine la nunti si nu cred ca asta are vreo legatura cu sezonul.va fi un pic mai greu de ales imbracamintea, dar ma descurc eu...

LauraLuiOda
24.01.2009, 12:41:14
CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!!! MICA UNIRE PENTRU ROMANI...MAREA UNIRE PENTRU VOI!<:-P ;))

delphi
24.01.2009, 12:43:52
Casa de piatra si cel putin in Bucuresti e un soare asa frumos si o vreme tare faina... Tot ce va doriti

anyany4
25.01.2009, 15:16:34
Gata, am rezolvat, dragel mele miresici de februarie. Azi am fost la biserica si ne-am linistit. Ne-au zis ca sunt prea multe nunti in Bucuresti pe 28 si au discutat preotii intre ei si facem cununia pe 28, fara alta dezlegare. Va pup si spor la pregatiri

olgutza26
27.01.2009, 22:00:34
Casa De Piatra!!!! Sa Fiti Fericiti Pana La Adanci Batraneti!!!

Celitia
02.02.2009, 16:01:00
Casa de piatra miresicilor de ianuarie si va asteptam dupa luna de miere cu pozici pe topicul miresicilor de 2009 si cu sfaturile voastre

anne_anne
03.11.2009, 18:53:23
Eu sunt singura miresica de ianuarie 2010? Nu mai este nici o curajoasa?:-< Mi-as dori tare mult sa am cu cine schimba cateva pareri.:*

Pape
29.11.2009, 10:55:57
Eu sunt singura miresica de ianuarie 2010? Nu mai este nici o curajoasa?:-< Mi-as dori tare mult sa am cu cine schimba cateva pareri.:*

Te putem ajuta daca vrei sa iti dam cateva sfaturi.:*

mitze
01.02.2010, 00:13:06
Miresici.ro este un forum dedicat, in principal, viitoarele mirese si discutiilor privind organizarea nuntii, planuri, obiceiuri si multe subiecte legate de acest eveniment.

Pentru ca Miresici.ro sa ramana o sursa rapida si relevanta de informare pentru mirese, precum si pentru a limita discutiile off topic, la inceputul fiecarui an sunt inchise topicurile lunare si cel anual din anul incheiat, din cadrul sectiunii Generatii de miresici.

In continuare, puteti purta discutiile la Off-topicul miresicilor de 2009 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7958), cuprins in sectiunea Discutii Generale - Discutii off topic.

Va multumesc pentru intelegere.