PDA

Versiunea completa : Biserica Sfintii Trei Ierarhi

Deea882002
27.10.2008, 13:52:57
Buna, eu voi avea cununia religioasa peste doua saptamani la aceasta biserica,este in Sos Fundeni ,nr 254. A mai facut cineva nunta acolo?

angiecris
01.11.2008, 00:21:13
Buna, eu voi avea cununia religioasa peste doua saptamani la aceasta biserica,este in Sos Fundeni ,nr 254. A mai facut cineva nunta acolo?

Buna!Ce putin mai ai...6 zile...repede trece timpul asta!Si mie mi-ar placea sa facem cununia la Biserica Sfintii Trei Ierarhi, mai ales ca ceva ne leaga de moroseni.
Am azut o prezentare a bisericii pe un site si maine vreau sa fac o plimbare pana acolo.Stiu ca esti in febra ultimileor detalii si pregatiri, dar crezi ca imi poti spune pretul?

Emotii cat mai putine sa aveti si sa aveti o nunta de poveste!<:-P

Deea882002
12.12.2008, 16:36:29
Buna!Ce putin mai ai...6 zile...repede trece timpul asta!Si mie mi-ar placea sa facem cununia la Biserica Sfintii Trei Ierarhi, mai ales ca ceva ne leaga de moroseni.
Am azut o prezentare a bisericii pe un site si maine vreau sa fac o plimbare pana acolo.Stiu ca esti in febra ultimileor detalii si pregatiri, dar crezi ca imi poti spune pretul?

Emotii cat mai putine sa aveti si sa aveti o nunta de poveste!<:-P
Buna,scuza-ma ca nu ti-am raspuns,dar nu am mai intrat de mult pe site. Pretul la biserica a fost de 150 ron+ ce a mai platit nasul,dar asta nu stiu cat. Dar vreau sa-ti zic ca a fost o cununie foarte frumoasa,am avut si cor si au cantat foarte frumos.Bafta la pregatiri:* .

amely_82
20.07.2009, 15:48:08
Buna,scuza-ma ca nu ti-am raspuns,dar nu am mai intrat de mult pe site. Pretul la biserica a fost de 150 ron+ ce a mai platit nasul,dar asta nu stiu cat. Dar vreau sa-ti zic ca a fost o cununie foarte frumoasa,am avut si cor si au cantat foarte frumos.Bafta la pregatiri:* .

Buna,

Am si eu nunta la Sfintii Trei Ierarhi si m-ar interesa si pe mine sa stiu cam cat au dat nasii peste cei 150 ron, daca poti afla :).
Merci mult de tot.

Casa de piatra!

luli_loreley
19.03.2010, 10:36:08
Buna
Si eu tot la aceasta biserica voi face cununia religioasa. Este o biserica foarte frumoasa si pentru noi chiar reprezinta ceva. Preotul este foarte de treaba, ne-a spus ca trebuie sa ne spovedim inainte de nunta.
Dar nu ne-a spus cat il va costa pe nas, in afara de taxa platitat de noi, de 180 lei. ( a spus ca nu ne priveste pe noi):))

shine
19.03.2010, 12:02:35
Buna fetele,

Si eu tot la Biserica Sfintii Trei Ierarhi voi avea cununia religioasa in octombrie.
Taxa de biserica este de 180 ron, iar ceea ce va da nasii tb sa discute personal cu preotul, pt ca nu a vrut sa zica cat.
Sa speram ca nu este o suma mare.:)

Si o intrebare:stiti cumva daca va fi si un cor si daca va tine un singur preot slujba?

Multumesc si astept raspunsurile voastre.

shine
27.04.2010, 15:10:09
Hai ca mi-am raspuns tot singura, dar am zis sa informez si alte miresici.
Am fost saptamana trecuta cu nasii sa vb despre cununia religioasa pe care o vom avea pe 30 octombrie 2010,si preotul de la aceasta minunata biserica nu le-a cerut o suma anume.
A spus sa ,,daruiasca din suflet,, cat pot ei!
Asa da preot si asa da biserica!
La cate exemple am mai auzit, sareau sumele de 10 milioane,si mi se pare ceva aberant sa dea atata nasii pt o cununie religioasa, dar in fine, fiecare cu taxele sale.

wolfitza
22.11.2010, 14:21:44
Salut!

As dori si eu detalii despre cum a fost cununia religioasa la aceasta biserica, pentru ca si noi ne gandim sa facem tot acolo.

Multumesc mult!

amely_82
22.11.2010, 19:05:53
Eu am facut nunta anul trecut in octombrie acolo si a fost f frumos. Este un singur preot, dar face treaba f buna. La sfarsit a tinut si o cuvantare, desi nu ne cunostea. Ne-a asteptat in fata bisericii si a intrat odata cu noi. Mie una mi-a placut f mult. Si nasilor le-a placut.
Iar lucrul cel mai tare a fost ca a avut flori pe masa si pe langa. Iar fata de masa a fost f frumoasa, special pt asa ceva. Si nu am platit nimic pt ele.
Un prieten de-al meu a facut cu o luna inainte la o biserica de fite (unde i s-a spus de la bun inceput cat sa plateasca, o suma f mare de altfel) si nu a tinut cont de acest detaliu. A avut 3 preoti, care au scurtat slujba, ca mai asteptau 2 perechi, iar amenajarea bisericii a lasat de dorit. Nu a avut nici un aranjament.

O poza cu biserica Sfintii Trei Ierarhi :)

Salut!

As dori si eu detalii despre cum a fost cununia religioasa la aceasta biserica, pentru ca si noi ne gandim sa facem tot acolo.

Multumesc mult!

Sucitoffifee
24.01.2012, 21:25:11
Buna seara fetelor! Noi vom aveam nunta pe 30 iunie, anul acesta si am ales biserica Sfintii Trei Ierarhi de pe Fundeni...initial ne-a placut cum arata, ca este alt stil, mai deosebita, iar mai apoi am vazut ca si parintele este om bun, are simtul umorului si am luat hotararea.
Am platit 200lei taxa de cult, pt care am primit chitanta...si am intrebat cam cat ar trebui sa plateasca nasii si nu ni s-a cerut o suma anume...fiecare da cat are si cat poate si cat doreste, asta a fost raspunsul.

Poate sa-mi spuna cineva o supa aproximativa? Ca sa fie ok pt toata lumea?

Multumesc
Alina

mikkishor_mausi
16.02.2012, 23:04:04
Hei! Si noi tot aici ne-am hotarat sa facem cununia religioasa:D am fost marti si am achitat taxa:D noua ni s-a zis " cat vrea nasul", dar macar cat a fost taxa zic ca e ok..
Tinem legatura daca mai aflu ceva;)

Alexa.p
13.01.2014, 00:04:40
Salutare salutare!
Vad ca nu a mai postat nimeni de mult aici, dar imi incerc norocul ;))
Si noi am fost la aceasta biserica si ne-a placut doar ca atunci cand am ajuns preotul nu mai era. Imi poate spune ai mie cineva cum e o slujba acolo? Cum e preotul? Au si cor?

Multu'! ;-)

Sucitoffifee
13.01.2014, 11:18:48
Salutare salutare!
Vad ca nu a mai postat nimeni de mult aici, dar imi incerc norocul ;))
Si noi am fost la aceasta biserica si ne-a placut doar ca atunci cand am ajuns preotul nu mai era. Imi poate spune ai mie cineva cum e o slujba acolo? Cum e preotul? Au si cor?

Multu'! ;-)

Hello!

Noi acolo am facut nunta si peste doua sapt avem botezul :)

Mie mi-a placut tare mult de el, este genul glumet si la subiect :)) si nici nu cere bani (pe fata), noi am aflat o suma aprox de la tanti care vinde lumanari.
Cor nu are biserica, sunt doar 2-3 baieti care canta cu preotul...

Alexa.p
14.01.2014, 00:23:49
Hello!

Noi acolo am facut nunta si peste doua sapt avem botezul :)

Mie mi-a placut tare mult de el, este genul glumet si la subiect :)) si nici nu cere bani (pe fata), noi am aflat o suma aprox de la tanti care vinde lumanari.
Cor nu are biserica, sunt doar 2-3 baieti care canta cu preotul...

Voi sunteti deja parinti ;;) Felicitari!!!va fie sanatos,voios,voinic!!!
Biserica zici ca e din povesti

Sucitoffifee
14.01.2014, 10:41:56
Voi sunteti deja parinti ;;) Felicitari!!!va fie sanatos,voios,voinic!!!
Biserica zici ca e din povesti

Multumim :)

Da, chiar este foarte frumoasa biserica!
Eu zic ca n-o sa va para rau daca o alegeti.