PDA

Versiunea completa : Restaurante in Oradea

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Schumy
25.09.2006, 20:27:11
Salut

A facut cineva nunta la President in Baile Felix? sau va face acolo? As vrea sa stiu preturile.
Am fost si am discutat cu ei, iar meniul in 2007 va fi pe la 90 - 110 RON, si in plus trebuie platit personalul cu 130 RON/persoana. De asemenea, bautura nealcoolica, cafelele si berea se cumpara de la ei, de la bar, deci vor costa in plus.
Nu te lasa sa aduci decat tariile.

Eventual, putem face o comparatie cu alte restaurante din Oradea.
Cine nu s-a hotarat asupra locatiei, isi poate face macar o idee :)

vicky
25.09.2006, 22:45:17
Salut

A facut cineva nunta la President in Baile Felix? sau va face acolo? As vrea sa stiu preturile.
Am fost si am discutat cu ei, iar meniul in 2007 va fi pe la 90 - 110 RON, si in plus trebuie platit personalul cu 130 RON/persoana. De asemenea, bautura nealcoolica, cafelele si berea se cumpara de la ei, de la bar, deci vor costa in plus.

vezi ca 130 RON/persoana e cam multisor..

teodora_buciu
26.09.2006, 11:19:36
Salut

Uite noi facem la sala de nunti de pe ciheiului si meniul pe anu viitor va fi undeva in jurul sumei de 900.000...fara bautura, praji , tort..dar personalul e inclus in pret ca sa zic asa <:-P ...bautura o luam de unde vrem noi...deci e ok asa..nu ne impun ei nush ce preturi la bautura de sta matza in coada...Ce sa iti mai zic? La Termal meniul e cam 1100.000 anu asta...dar nu stiu ce e inclus aici...La Vandana, in Oradea meniul e 30 euro tot asa fara bautura...si nu stiu daca te lasa sa aduci tu bautura sau te obliga sa o iei de la ei...Si cam atata stiu eu despre sali ....si preturi de meniu

magda
03.10.2006, 19:44:49
Buna fetelor,
Eu sunt din Marghita (BH) dar locuiesc impreuna cu iubitul meu in Timisoara(sunt plecata de 7 ani).Am vrea sa facem nunta la anul si ne-am gandit ca o varianta ar fi Felixul.
Va dati seama ca nu prea stiu exact restaurante de 170 persoane in Felix.
Voi ce parere aveti de restaurantele din statiune?
M-ar ajuta mult parerea voastra.
Merci,[-o<

teodora_buciu
04.10.2006, 10:21:41
Buna fetelor,
Eu sunt din Marghita (BH) dar locuiesc impreuna cu iubitul meu in Timisoara(sunt plecata de 7 ani).Am vrea sa facem nunta la anul si ne-am gandit ca o varianta ar fi Felixul.
Merci,[-o<

Eu sunt din Oradea deci...as cam putea sa imi dau cu parerea despre restaurante...:-" ...Dar dc tii mortis sa faci in Felix nunta?In oras sunt o gramada de restaurante frumoase pentru nr de persoane la care te gandesti tu..si au preturi mai bune...Pentru nunta poti incerca in Felix la :Termal, Poienita, Unirii...acum depinde f mult si ce fel de restaurant cauti...unele dintre ele sunt f scumpe..uite o adresa unde poti sa vezi mai multe locatii pentru nunta...http://www.elgies.ro/index.php?inc=galery&galery=12...sper sa te ajute..noi facem nunta la o sala speciala de nunti...e f frumoasa...si meniul pt anul viitor va fi in jur de 900.000 - 1.000.000...asta fara bautura si praji...
pusici dulci

magda
04.10.2006, 18:40:10
Multumesc Teodora pentru promptitudine.
In Felix preturile sunt mult mai mari decat in oras??
Voi ati semnat vre-un contract cand ati platit avansul??
Merci,:)

magda
04.10.2006, 19:38:59
Fetelor ce stiti de restaurantul Hotelului Somes din Felix?

magda
05.10.2006, 18:07:23
Unde sunt miresicile din Bihor???????????

copilitza
06.10.2006, 10:09:06
Buna miresici! si eu sunt o viitoare mireasa din oradea! eu am rezervat sala la restaurantul nevis! m-ar interesa daca ati putea sa ma ajutati cu niste informatii despre rochie de mireasa ,dj,cameraman etc... [-o< daca avem nunta in acelasi timp ne putem ajuta reciproc si sa ne stresam in acelasi timp:) poate mergem impreuna sa cautam rochie! va pup

teodora_buciu
06.10.2006, 12:24:54
Buna miresici! si eu sunt o viitoare mireasa din oradea! eu am rezervat sala la restaurantul nevis! m-ar interesa daca ati putea sa ma ajutati cu niste informatii despre rochie de mireasa ,dj,cameraman etc... [-o< daca avem nunta in acelasi timp ne putem ajuta reciproc si sa ne stresam in acelasi timp:) poate mergem impreuna sa cautam rochie! va pup

Noi am cam rezolvat treaba cu restaurantul...am dat avans , alea , alea...maine mergem sa vedem ce mai e cu meniul..cu muzica..suntem cam in pana..dar si cu muzica vom rezolva sapt viitoare...noi vrem formatie deci...l-am ales pe Boanta ( canta in Dives)..si vom merge sa ii si dam un avans..sa fim siguri..tot sapt viitoare vom merge sa vedem si pt decorat sala ...hm...apoi..slujba religioasa o facem la episcopie...am vb cu episcopul si e ok..pe acolo mai trebuie sa trecem in ian- feb...bun...rochitza inca nu am gasit-o..defapt inca nici nu am cautat:-SS ...mi-am gasit doar pantofiorii :-p ...aaa ...ne-am gasit si invitatiile...asta ca sa fie completa lista...noi facem in 28 apr asa ca...nu mai avem chiar asa mult...tu cum stai cu pregatirile?
pusici

copilitza
06.10.2006, 14:08:44
Draga teodora cum sa stau...am dat avans la sala si cam atat! nici nu stiu care e urmatorul pas!:( am zis ca poate sapt viitoare incep sa caut rochita! cu cat timp inainte tre sa dau avans la o formatiwe sau dj?unde ai facut invitatiile si cat te-a costat?

teodora_buciu
07.10.2006, 19:12:58
Draga teodora cum sa stau...am dat avans la sala si cam atat! nici nu stiu care e urmatorul pas!:( am zis ca poate sapt viitoare incep sa caut rochita! cu cat timp inainte tre sa dau avans la o formatiwe sau dj?unde ai facut invitatiile si cat te-a costat?

Pentru formatie noi dam avansul sapt viitoare...din cate stiu eu poti sa dai avansul cand doresti tu in mare...acum depinde si de formatie normal..cel putin asa cred...invitatiile le voi face la publiserv...au un stand in Crisu..si au o droaie de invitatii dragutze...invitatiile pe care le-am ales noi sunt chiar ieftine..10.000 ( fara imprimat pe care il facem noi acasa la imprimanta noastra)...atasez invitatia sa o vezi..e f simpla ...dar noua ne place tare mult..sincer chiar daca e atat de ieftina..

copilitza
09.10.2006, 10:43:28
si cat ti-a cerut formatia? nu ai adresa de messanger unde poate am putea vb mai multe si tine legatura daca binenteles si tuesti deacord:"> Te pup si mult spor in continuare la orice faci!=;

GabrielaS
09.10.2006, 15:33:33
Eu de Vandana stiu ca se poate cumpara bautura de la ei la pret de depozit, lucru ce imi pare bun. Mai stiu restaurantul Select unde intra pana in 100 persoane si am avut in septembrie meniu 960.000 dar includea 1l apa, 1l suc, 2 beri 2 cafele, plus impodobitul salii, de am ramas si noi surprinsi ce frumos a fost. Patronii sunt seriosi si flexibili. Mai stiu la hotalul Ardealul unde a facut o prietena, care a avut probleme cu patronii ca i-au mutat mese dupa ce aranjase si alte magarii marunte care toaca nervii. La primarie sa va programati din timp ca e nebunie.Va trebuie doar copii dupa buletin ca sa rezervati o ora si o zi. Va mai pot recomanda fotografi, cofetarie, croitorie, florarie si intrebati ce mai doriti, ca eu stiu ce greu mi-a fost ca nu am avut pe cine intreba. Si eu stau in Timisoara de 7 ani si am facut nunta in Oradea.

GabrielaS
09.10.2006, 15:36:26
Buna fetelor,
Merci,[-o<

Si noi traim de 7 ani in Timisoara si eu sunt din Oradea si am facut nunta in Oradea. Rochia am facut-o la Timisoara super ieftin si faina, si restul tot la Oradea. Din pacate de restaurantele din felix nu stiu decat ca la President sunt faine nuntile si au formatie buna.

Schumy
16.10.2006, 11:46:36
La President, cu formatia faci contract separat, ei nu iti ofera formatia. Tu iti poti aduce ce formatie vrei.
Noi am semnat un contract pentru 1.200 Euro. Sunt 5 persoane, si e inclus DJ. Canta orice repertoriu. Si stiu sa faca atmosfera. Toti sunt absolventi de conservator, deci nu canta "dupa ureche". De asemenea, in timpul mesei, se canta muzica populara, iar gagica se imbraca in port traditional.

Schumy
16.10.2006, 11:51:14
vezi ca 130 RON/persoana e cam multisor..

de ce consideri ca este mult? Sunt preturile de anul viitor.
Teodora spunea ca la Termal este 110 RON anul acesta. Iar ca si restaurant, nu se compara.
De asemenea, sunt 5 feluri de mancare.
Intradevar, este destul de nasol faptul ca trebuie luat de la ei bauturile, iar preturile sunt de restaurant (exceptie tariile, pe care te lasa sa le aduci)

MIA2005
13.11.2006, 14:27:14
Buna fetelor,
Merci,[-o< la hotel Unirea ,Mures eu asa stiu ca este de macar 170 persoane.

MIA2005
13.11.2006, 14:29:00
Unde sunt miresicile din Bihor??????????? eu sunt din ORADEA

Karinna
04.01.2007, 17:51:37
Salut

Buna,
Pe mine ma costa meniul 25 de euro (4 feluri de mancare, aranjatul salii, ospatarii, bucatarii si o limuzina), iar bauturile le pot aduce de unde vreau eu.
Am uitat sa-ti spun, nunta o fac la CAZINO in 1 MAI.
Mi se pare cam mult pretul in FELIX, si nu uita de preturile de restaurant (bere, suc, apa minerala si cafea) sunt foarte mari comparativ cu en-gros-urile.
Te rog sa fii atenta sa nu te traga in piept. Stai si socoteste acasa toate cheltuielile si dupa aceea trage o concluzie.
Un prieten de al meu a facut nunta la Prezident acum 4 ani si a trebuit sa vina acasa dupa bani ca nu a strans la nunta.........
te pup.

magda
04.01.2007, 21:25:14
La multi ani miresici bihorence!!!
Pana la urma nunta cred ca va fi la Marghita (am rezervat deja 2 sali) ramane de vazut care o vom alege.
Schumy, cum se numeste formatia de care vorbeai? Sunt din Oradea??
Merci,

didur
12.01.2007, 02:59:45
Salut fetelor, am si eu 2 intrebari...

1] Are cineva poze cu sala hotelului President? As dori sa aflu detalii despre sala in comparatie cu cea de la Vaspo Prest (pe aceasta am vazut-o), cat si despre personalul de la President.

2] De asemenea, calitatea meniului de la President, tot in comparatie cu Vaspo (de preturi m-am interesat).

Merci mult

Bryana_bi
23.01.2007, 11:04:43

Buna. Restaurantul acesta ma intereseaza si pe mine. Imi poti spune poate care este pretul unui meniu la ei. Pentru amenajarea salii ai apelat la ei sau ai angajata pe altcineva. Merci frumos!

copilitza
24.01.2007, 07:43:22
Buna! Meniu anul trecut era undeva in jur de 80 ron! Anul acesta nu stiu dar varaza in functie de ce anume vrei sa contina!Dar in pretul meniului ii inclus inchiriatul salii si chelnerii! Sala nu o aranjeaza decat daca vrei dar nu stiu chiar sigur! Trebuie sa merg sa vad ce ii mai nou anul acesta pe acolo;))

Bryana_bi
24.01.2007, 09:51:59
Buna! Meniu anul trecut era undeva in jur de 80 ron! Anul acesta nu stiu dar varaza in functie de ce anume vrei sa contina!Dar in pretul meniului ii inclus inchiriatul salii si chelnerii! Sala nu o aranjeaza decat daca vrei dar nu stiu chiar sigur! Trebuie sa merg sa vad ce ii mai nou anul acesta pe acolo;))

Iti multumesc pentru ajutor. Orice informatie e binevenita! O nunta frumoasa tuturor (care n-au avut-o inca:)) si o casnicie fericita si trainica!

Schumy
30.01.2007, 18:56:24
Salut

1.La President sunt deja 2 sali, cea veche, ovala si una noua. Pe cea veche cred ca o poti gasi la ei pe site.

2. mancarea la restaurant e ok (e totusi 4 stele); dar nu pot sa-ti spun exact cum este meniul de nunta

1] Are cineva poze cu sala hotelului President? As dori sa aflu detalii despre sala in comparatie cu cea de la Vaspo Prest (pe aceasta am vazut-o), cat si despre personalul de la President.

2] De asemenea, calitatea meniului de la President, tot in comparatie cu Vaspo (de preturi m-am interesat).

Merci mult

didur
31.01.2007, 22:49:46
Salut

1.La President sunt deja 2 sali, cea veche, ovala si una noua. Pe cea veche cred ca o poti gasi la ei pe site.

2. mancarea la restaurant e ok (e totusi 4 stele); dar nu pot sa-ti spun exact cum este meniul de nunta

Merci mult. Oricum nu era libera exact cand ne trebuia noua asa ca n-am hotarat la alta sala...

bambolyna
07.02.2007, 15:06:54
Buna.
Am o colega care si-a facut nunta in septembrie 2006 la restaurantul Colloseum pe str.Armatei Romane nu a platit nimic pe sala si meniul a fost 650.000 lei vechi. A avut vreo 100 de invitati.
Voi cauta si eu in curand sali pt nunta si va anunt daca gasesc ceva bun.
Stiti ceva oferte? Cat va fi oare un meniu in 2008?

bambolyna
17.02.2007, 22:22:08
Majoritatea care au scris pana acum fac nunta in baile Felix dar eu nu vreau sa-mi fac probleme cu transportul, cred ca sunt destule restaurante in Oradea. Am gasit pe net Nevis,
PIZZERIE-RESTAURANT

Amira

Str. Mihai Eminescu 14Rezervari si comenzi la domiciliu:0259-42.43.430742-427.427Luni-Vineri : 09-23Sambata-Duminica : [email protected] Terra

http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/csillag.gif http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/csillag.gif Oradea

http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/unde.gif Str. Făcliei nr. 29 (http://www.welcometoromania.ro/Oradea/Oradea_Harta_Hotel_Terra_r.htm)

http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/telefon32.gif 0040-259-435-995
0040-259-435-997
0040-359-410-431
http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/fax32.gif 0040-259-435-994
http://www.welcometoromania.ro/Butonalkatreszek/mail32.gif [email protected] ([email protected])

HOTEL GALA

Romania
3700 Oradea
str. Bogdan Petriceu Hasdeu, nr. 20
Tel./fax: 0040 259 467.177
Tel.: 0040 259 467.176
www.hotelgala.ro (http://www.hotelgala.ro/)
e-mail: [email protected] ([email protected])

mai cauta-ti pe

http://www.oradea-online.ro/firme/191.html

cam atat pana acum dar vreau sa merg sa vad cateva. Cele care a-ti vazut pana acum restaurante va rog sa-mi scrieti deoarece mi-ati fi de mare ajutor si mie si celorlaltor viitoare miresici.

bambolyna
22.02.2007, 20:50:13
Am fost la Vandana unde e in renovare sala (o maresc) unde meniul vara asta va fi 1 milion, are vreo 200-300 locuri. Pt noi e prea mare.
Si am mai fost la Capitolium unde meniul e tot un milion vara asta, are vreo 90 de locuri. Ne-au zis sa venim la vara sa facem rezervari si sa alegem meniul si in functie de asta va varia pretul. Doar chelnerii vor mai trebui platiti si meniurile. Asta mi-a placut mai mult, sala e frumos aranjata si e luminoasa.

Precious
22.02.2007, 21:01:07
salutare, dragi miresici. eu sunt din bucuresti si am avut nunta anul trecut in oradea la restaurant Transilvania. meniul a fost super variat si destul de ieftin. servirea ireprosabila.:">

didur
23.02.2007, 05:56:36
Majoritatea care au scris pana acum fac nunta in baile Felix dar eu nu vreau sa-mi fac probleme cu transportul, cred ca sunt destule restaurante in Oradea.
Cele care a-ti vazut pana acum restaurante va rog sa-mi scrieti deoarece mi-ati fi de mare ajutor si mie si celorlaltor viitoare miresici.

Vaspo Prest - 250-300 persoane, meniul pt duminica este de 1.200.000 - 1.300.000 (pt ca trebuie platiti chelnerii mai mult, bla bla). Sambata e ceva mai ieftin, cred ca incepe de la 900 mii. Trebuie dat avans 20 milioane.

President - meniul incepe de la 900 mii, si sala are capacitate de 300 persoane. Mai au si o sala mica de 230 de persoane...

Mai sunt si alte sali, dar numai despre astea am informatii concrete. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca te intereseaza, am si poze ;).

pusa_dora
27.02.2007, 22:20:00
Uite noi facem la sala de nunti de pe ciheiului si meniul pe anu viitor va fi undeva in jurul sumei de 900.000...fara bautura, praji , tort..dar personalul e inclus in pret ca sa zic asa <:-P ...bautura o luam de unde vrem noi...deci e ok asa..nu ne impun ei nush ce preturi la bautura de sta matza in coada...Ce sa iti mai zic? La Termal meniul e cam 1100.000 anu asta...dar nu stiu ce e inclus aici...La Vandana, in Oradea meniul e 30 euro tot asa fara bautura...si nu stiu daca te lasa sa aduci tu bautura sau te obliga sa o iei de la ei...Si cam atata stiu eu despre sali ....si preturi de
meniu
poti sa imi spui si mie mai multe detalii despre sala la care faceti voi? ca nu avem sala stabilita inca si mi se pare destul de ok pretul. eventual sa imi spui ce capacitate are sala, si chestii de genu asta. ms mult:*

pusa_dora
27.02.2007, 22:23:54

Merci mult
nu am poze cu sala dar despre persona pot sa-ti spun ca te fura de te rup. un cunoscut de-al viitorului meu sot a facut acolo si si-a blestemat zilele dupa sunt niste profitori si nu se tin de cuvant iti spun una si acolo fac cu totu alta, am fost si la o nunta la vaspo si sala a fost superba plus gradina e ceva deosebit si noi am vrut acolo insa nu mai era liber.

pusa_dora
27.02.2007, 22:31:20
Buna,
Pe mine ma costa meniul 25 de euro (4 feluri de mancare, aranjatul salii, ospatarii, bucatarii si o limuzina), iar bauturile le pot aduce de unde vreau eu.
Am uitat sa-ti spun, nunta o fac la CAZINO in 1 MAI.
Mi se pare cam mult pretul in FELIX, si nu uita de preturile de restaurant (bere, suc, apa minerala si cafea) sunt foarte mari comparativ cu en-gros-urile.
Te rog sa fii atenta sa nu te traga in piept. Stai si socoteste acasa toate cheltuielile si dupa aceea trage o concluzie.
Un prieten de al meu a facut nunta la Prezident acum 4
ani si a trebuit sa vina acasa dupa bani ca nu a strans la nunta.........
te pup.

poti sa imi dai si mie un nr de tel de contact de la cazino din 1 mai ? te rog. mi se pare super avantajos acolo.ms mult:*

Karinna
01.03.2007, 13:55:56
poti sa imi dai si mie un nr de tel de contact de la cazino din 1 mai ? te rog. mi se pare super avantajos acolo.ms mult:*
ceau,
Am incercat sa iti trimit mesaj privat.
vezi daca ti-a intrat
Te pup.
Pa

bambolyna
01.03.2007, 22:18:41
Vandana are 200-300 de locuri si 1.000.000 de lei meniul!

pusa_dora
03.03.2007, 22:28:41
ceau,
Am incercat sa iti trimit mesaj privat.
vezi daca ti-a intrat
Te pup.
Pa
l-am primit, multumesc mult. abia astept sa vb sa vad daca se poate cand vrem noi, sper din tot sufletul....:*

didur
04.03.2007, 05:29:17
nu am poze cu sala dar despre persona pot sa-ti spun ca te fura de te rup. un cunoscut de-al viitorului meu sot a facut acolo si si-a blestemat zilele dupa sunt niste profitori si nu se tin de cuvant iti spun una si acolo fac cu totu alta, am fost si la o nunta la vaspo si sala a fost superba plus gradina e ceva deosebit si noi am vrut acolo insa nu mai era liber.

Ceau!
Am trecut de mult de faza cu cautatul salii, dar mi s-a parut interesant ce mi-ai scris de President. Aproape toti cu care am vorbit mi-au spus ceva similar, ca servirea nu i-a prea incantat. Pacat, ca sala e chiar frumoasa....
Te pup si spor la pregatiri!

andreasuteu
07.05.2007, 20:33:21
Salut
Sunt o mireasa care a vrut sa faca nunta la President in Baile Felix in sala mica dar nu o pot tine acolo intrucat este prea mica pentru nunta mea Daca cineva ar fi interesata pentru aceasta sala pe data de 18 august 2007 va rog sa imi scrie.Sala este frumoasa cam de o luna a fost terminata si este perfecta pentru maxim 200 de invitati.

andreasuteu
07.05.2007, 20:44:56
Salut

Una dintre restaurantele dragute din Felix este Restaurantul President. Sala mica este perfecta pt 170 de pers. Daca te intereseaza scrie-mi pentru ca eu am rezervat sala pe 18 august anul acesta dar eu nu mai tin nunta acolo intrucat sala este prea mica pentru cati invitati voi avea.

Cristina_M
09.05.2007, 12:24:47
Eu Vaspo Prest nu recomand la nimeni. Era cat pe ce sa facem acolo, dar cand am ajuns sa discutam meniul, ne-am dat seama ca nu avem cu cine discuta. Pe noi ne interesa un aperitiv mai usor, nu 9 preparate din carne trantite toate pe o farfurioara mica de desert, cum este oferta. I-am si explicat ca in familia sotului meu sunt destul de multi vegetarieni, dar n-am avut cu cine vorbi. Pur si simplu nu a vrut sa schimbe aperitivul, pe motiv ca asta este "imaginea lui". N-am inteles de unde si pana unde... In fine, tipul e absolut magar. (Parerea mea.) Pacat de sala, ca era draguta.

Noi pana la urma facem la Restaurantul Colosseum care tocmai s-a deschis, pe str. Abatorului. E absolut superb, foarte elegant, nu se compara cu nici o sala din oras. Sala e aurie, foarte inalta, cu multe oglinzi, candelabre superbe... Toaletele ca acolo nu am vazut nicaieri, dotari de ultima ora, totul e lux. Am ramas fara cuvinte cand am vazut ce e acolo. Patronul e un tip foarte de treaba, am putut discuta foarte bine cu el, a inteles ce vrem noi, si exact aia vom avea. Preturile nu sunt mai mari decat in alte locuri si includ si decorarea salii.

Eu recomand cu toata caldura si increderea Colosseum. Pentru 2007 nu mai are sambete libere, doar duminici, daca va intereseaza.

Pupici la toate miresicile! :*

bambolyna
19.05.2007, 20:03:37
Incercati si la Hotel Gala!
E fainut si au terasa meniu de la 85 de lei in sus

ale_oradea
21.05.2007, 15:00:47
Ciao. As dori sa stiu daca cineva a facut nunta la Hotel Continental Oradea si cit costa un meniu. Idea mea de restaurant este cu mese rotunde, dar nu stiu daca exista in Oradea. Eu stau in Roma, dar nunta o fac in Oradea, de accea nu prea stiu locurile unde se fac nunti in Oradea.
Va multumest pentru ajutor.

Karinna
21.05.2007, 17:45:49
ceau,
Localuri cu mese rotunde nu sunt prea multe. Eu stiu de sala de pe Ciheiului, care are mese rotunde. Eu, fac nunta la Cazino 1 MAI si sunt mese ovale, cam 8-10 persoane la o masa.
Am fost la o nunta la Continental, dar nu sunt mese rotunde.
Pa
P.S. Daca te pot ajuta cu ceva, contacteaza-ma

Karinna
21.05.2007, 17:57:06
Ceau,
Ai incercat sa vorbesti la Cazino in 1 Mai?
Se poate pe cand vreti voi?
Pa

l-am primit, multumesc mult. abia astept sa vb sa vad daca se poate cand vrem noi, sper din tot sufletul....:*

ale_oradea
21.05.2007, 18:14:46
Iti multumesc ca m-ai raspuns. Imi place si cu mese ovale, numai lungi sa nu fie. Am intrat pe site Casino 1 Mai, dar nu imi da detalli despre nunti. E frumos? Au meniu interesant? Citi invitati ai?

L_Ami
21.05.2007, 19:09:41
Ciao. As dori sa stiu daca cineva a facut nunta la Hotel Continental Oradea si cit costa un meniu. Idea mea de restaurant este cu mese rotunde, dar nu stiu daca exista in Oradea. Eu stau in Roma, dar nunta o fac in Oradea, de accea nu prea stiu locurile unde se fac nunti in Oradea.

Din cate stiu eu la Continental in sala care e mai frumoasa(Salonul Albastru) nu incap foarte multe persoane. E frumos. Am fost o data la o nunta acolo. Daca ai mai multi invitati cred ca e mai bine sa te indrepti catre sala de pe Ciheiului, care arata foarte bine si e cu mese rotunde. O alta sala foarte frumoasa este la Hanul Pescarilor(poti sa te uiti pe net) doar ca e ceva mai scump, dar locul e superb. Noi acolo am fi vrut, dar....era putin prea mult.

ale_oradea
22.05.2007, 13:56:19
Mersi pentru sfaturi. Eu nu prea cunosc locurile din Oradea. Sala de pe Ciheiului e Restaurantul Cristal Garden? De Casino 1 Mai ai auzit?

Karinna
22.05.2007, 16:43:24
Ceau,
Imi place foarte mult sala, are o arhitectura placuta si mai aparte, nu-mi da aerul ala de hala.
Poti sa mergi sambata in jur de ora 19.00 si poti sa vezi sala gata impodobita.
Meniul e cel traditional:
aperitiv
supa de pui
friptura de pui+garnitura+salata
friptura de porc+garnitura+salata
sarmale
Invitati am aproape 360, dar capacitatea salii e de 330 (marja de 30 de persoane - pers. care nu vor veni).
Pa

L_Ami
23.05.2007, 18:35:19
Mersi pentru sfaturi. Eu nu prea cunosc locurile din Oradea. Sala de pe Ciheiului e Restaurantul Cristal Garden? De Casino 1 Mai ai auzit?

Da, cea de pe Ciheiului e Cristal Garden. De 1 Mai eu nu pot sa ma pronunt pentru ca nu am vazut sala. Defapt am vazut-o o data dar numai prin geam asa ca nu cred ca e relevanta parearea care mi-a facut-o.

fugaru_raluca
28.05.2007, 19:31:28
As avea si eu o intrebare.Daca pretul personalului intra in meniu atunci mai trebuie sa le dau si bacsis . Si daca da , cat? :-\

L_Ami
28.05.2007, 19:55:48
As avea si eu o intrebare.Daca pretul personalului intra in meniu atunci mai trebuie sa le dau si bacsis . Si daca da , cat? :-\

De ce? Pentru ca toata lumea da. Asta mi s-a spus si mie. Eu sunt de acord daca se poarta frumos sa le dau ceva, dar nu intentionam sa fie o suma mare... Insa am inteles ca se da in jur de 1 milion/pers. , cu bucatari, femei de serviciu, ospatari...etc

liona
02.06.2007, 14:29:50
Eu Vaspo Prest nu recomand la nimeni. Era cat pe ce sa facem acolo, dar cand am ajuns sa discutam meniul, ne-am dat seama ca nu avem cu cine discuta. Pe noi ne interesa un aperitiv mai usor, nu 9 preparate din carne trantite toate pe o farfurioara mica de desert, cum este oferta. I-am si explicat ca in familia sotului meu sunt destul de multi vegetarieni, dar n-am avut cu cine vorbi. Pur si simplu nu a vrut sa schimbe aperitivul, pe motiv ca asta este "imaginea lui". N-am inteles de unde si pana unde... In fine, tipul e absolut magar. (Parerea mea.) Pacat de sala, ca era draguta.

Noi pana la urma facem la Restaurantul Colosseum care tocmai s-a deschis, pe str. Abatorului. E absolut superb, foarte elegant, nu se compara cu nici o sala din oras. Sala e aurie, foarte inalta, cu multe oglinzi, candelabre superbe... Toaletele ca acolo nu am vazut nicaieri, dotari de ultima ora, totul e lux. Am ramas fara cuvinte cand am vazut ce e acolo. Patronul e un tip foarte de treaba, am putut discuta foarte bine cu el, a inteles ce vrem noi, si exact aia vom avea. Preturile nu sunt mai mari decat in alte locuri si includ si decorarea salii.

Eu recomand cu toata caldura si increderea Colosseum. Pentru 2007 nu mai are sambete libere, doar duminici, daca va intereseaza.

buna cristina,as dori daca poti sa imi dai mai multe detalii despre cat va fi meniul tau la sala colosseum,mersi

Cristina_M
02.06.2007, 20:07:35
Meniul meu va fi 110 RON/persoana, in care intra un aperitiv, sarmale, 2 fripturi, suc, apa si cafea. Dupa cum am spus, aici intra si decorarea salii. Eu zic ca e foarte bine.

liona
03.06.2007, 09:18:38
poti sa ne dai si noua niste date de contact de la restaurantul colosseum, ma intereseaza si pe mine dar si pe prietena mea,pentru ca amandoua vom face nunta la anul si suntem in cautare de sala,<:-P

chelnerita
03.06.2007, 20:01:12
ceau liona si bine team gasit.sunt noua pe aici.am vazut ca cauti ceva sala de nunti.si eu fac nunta anul viitor la restaurantul cristal garden de pe ciheiului si mi se pare k.e tare dragut acolo.daca mai vrei ceva despre local te ajut cu mare placere.pa pa astept sa mai vb.

chelnerita
03.06.2007, 20:04:43
ceau andrea.te indrum eu spre un local unde fac eu nunta anul viitor.e tare dragut.astept sa mai vb.pa pa

Cristina_M
04.06.2007, 18:48:15
ceau andrea.te indrum eu spre un local unde fac eu nunta anul viitor.e tare dragut.astept sa mai vb.pa pa

E vorba de sala albastra de pe Ciheiului? Daca da, intr-adevar e frumoasa, dar iti rupi masina pana ajungi acolo... daca n-au mai reparat drumurile intre timp. Un mare plus la sala respectiva e ca au mese rotunde, care mie-mi plac foarte mult si mi-as fi dorit sa am la nunta. Dar dupa cum am spus... rupi masinile pana ajungi la ea.

chelnerita
05.06.2007, 08:30:22
draga cristina.sincer nu stiu cand ai fost u ultima oara acolo dar drumul e mai bun decat cel din centrul orasului.imi place mult acolo mai ales ca au si renovat exteriorul unde au o fantana arteziana.si mie imi plac mesele de acolo pt ca sunt rotunde si incap 8 pers la o masa.pa pa astept sa mai vb.

Cristina_M
05.06.2007, 08:43:53
draga cristina.sincer nu stiu cand ai fost u ultima oara acolo dar drumul e mai bun decat cel din centrul orasului.imi place mult acolo mai ales ca au si renovat exteriorul unde au o fantana arteziana.si mie imi plac mesele de acolo pt ca sunt rotunde si incap 8 pers la o masa.pa pa astept sa mai vb.

Ce-i drept ca am fost in decembrie...:-p Ma bucur sa aud ca s-a rezolvat problema cu drumul iar daca au finisat si curtea, atunci chiar trebuie sa fie foarte fain.
Te-am pupat!

chelnerita
05.06.2007, 13:24:01
buna cristina din nou.da e super la restaurant acolo.am fost chiar sambata si am vazut si sala imbracata si pregatita pt nunta.sincer e super.e super si parculetul din spate.te pup si astept sa mai vb.u unde faci nunta?

baxxter
06.06.2007, 13:40:43

ceau!

si noi am vrea sa facem la colloseum ,ne place foarte mult cu arata acea sala.Te rog sa imi spui cat ati dat avans si cu cat timp inainte v-ati dus sa rezervati..
mersi mult

teodora_buciu
06.06.2007, 14:40:24
Eu am facut nunta in 5 mai la Cristal Garden si am fost super multumita de tot..Mancarea foarte buna, sala imensa si superba, gradina minunata, ospatarii s-au descurcat foarte bine..In fine totul a fost exact cum imi doream..Avans am dat 10 mil..si inainte cu 2 sapt de nunta am platit jumatate din meniuri ( asa se procedeaza aici la sala)..Pt anul asta eu stiu ca nu mai au sambete libere..poate doar duminici..Pupici

Cristina_M
06.06.2007, 19:03:29
ceau!

si noi am vrea sa facem la colloseum ,ne place foarte mult cu arata acea sala.Te rog sa imi spui cat ati dat avans si cu cat timp inainte v-ati dus sa rezervati..
mersi mult

Noi am rezervat sala candva prin februarie-martie. A fost ok pentru ca nunta noastra e duminica asa ca mai aveau destule duminici libere la momentul acela. Sambetele deja incepeau sa se ocupe...

Avans am dat 1.000 Euro la semnarea contractului, urmand sa platim restul la "finalizarea actiunii", cum zic ei, adica dupa nunta. :)

E foarte frumoasa sala, intr-adevar. Sper sa reusiti sa va rezervati exact ce va doriti!

Pupici!

Cristina_M
06.06.2007, 19:10:15
poti sa ne dai si noua niste date de contact de la restaurantul colosseum, ma intereseaza si pe mine dar si pe prietena mea,pentru ca amandoua vom face nunta la anul si suntem in cautare de sala,<:-P

Ti-am trimis PM cu numarul de telefon al patronului. Sper sa-ti foloseasca!

Cristina_M
06.06.2007, 21:15:42
ceau baxter.eu fac nunta anul viitor la cristal garden pe ciheiului unde poate ai vazut mailul de la teodora ca e super.nu teas sfatui sa mergi la colosseum.am auzit ce sa intamplat acolo odata de la cine a facut nunta acolo.daca vrei sa vb despre sala de pe ciheiului te ajut cu mare placere.seful este foarte de treaba si te intelegi de minune cu el.pupici.

chelnerita, am auzit si eu ce s-a intamplat la Colosseum si eu acolo fac nunta. Totusi, incidentul a fost unul izolat, nu a avut legatura cu sala in sine, cu dotarile, cu conditiile de igiena si altele. Nu cred ca e corect sa faci antireclama pe acest motiv si nu e nici frumos. Restaurantul dispune de dotari de ultima ora, investitia a fost uriasa (500.000 Euro), are toate aprobarile in ordine asa ca sigur nu e o problema constanta acolo. Ce s-a intamplat a fost un incident izolat, dupa cum am spus. Se poate intampla oriunde.

baxxter, nu trebuie sa crezi orice zvonuri care circula pentru ca nu toate sunt adevarate. Si cu atat mai mult, daca-ti place acest restaurant, nu ar trebui sa te descurajezi. Oricum e cel mai frumos din oras. ;-)

andymatei
08.06.2007, 12:43:59
Am inteles ca noua sala de la hotelul Impero este foarte frumoasa.
Noi am facut nunta la hotel Nevis si a iesit frumos, desi nu e chiar cel mai economic loc din oras. Cand am cautat sali de nunta am avut o experienta foarte urata cu cei de la Vandana. Foarte nepoliticoasa a fost doamna patroana.

Cristina_M
08.06.2007, 15:53:57
Am inteles ca noua sala de la hotelul Impero este foarte frumoasa.
Noi am facut nunta la hotel Nevis si a iesit frumos, desi nu e chiar cel mai economic loc din oras. Cand am cautat sali de nunta am avut o experienta foarte urata cu cei de la Vandana. Foarte nepoliticoasa a fost doamna patroana.

Si eu am fost sa ma interesez la Nevis la un moment dat, mi-au placut in mod deosebit scaunele alea in care te cufundai.... foarte placute! Experiente neplacute am avut la Termal si la Vaspo Prest, mai ales. Peste tot se gaseste cate un taran... L-)

andymatei
09.06.2007, 16:51:30
Am vazut foarte multe sali, unii "patroni" au fost mai politicosi, alti mai putin, dar asa persoana asa neplacuta ca ceea de la Vandana, nu mi-a fost dat sa vad. Asa cum spui tu, cate un taran se gaseste peste tot ;))

didur
09.06.2007, 19:41:22
Eu Vaspo Prest nu recomand la nimeni. Era cat pe ce sa facem acolo, dar cand am ajuns sa discutam meniul, ne-am dat seama ca nu avem cu cine discuta.
Eu de Vaspo am auzit numai lucruri bune. Stiu mai multi care au facut nunta acolo si au fost nu multumiti, ci foarte multumiti!
Acuma..... si pe noi ne-a tentat sala respectiva, dar meniul pt duminica era fix si costa 1.250.000, pe cand sambata incepea de la 900.000, si nu ni s-a parut prea corect sa platim mai mult si sa nu avem un cuvant de spus in alegerea meniului doar pt ca... facem nunta duminica. :-\
Dar, cum am mai spus, cei care au facut acolo (si sambata si duminica) au numai cuvinte de lauda, personalul s-a purtat ireprosabil pe tot parcursul evenimentului, la sfarsit le-au dat inapoi tot ce ramasese, absolut tot, inclusiv gainile pe care se facuse supa!

Cristina_M
09.06.2007, 21:59:17
Eu de Vaspo am auzit numai lucruri bune. Stiu mai multi care au facut nunta acolo si au fost nu multumiti, ci foarte multumiti!
Acuma..... si pe noi ne-a tentat sala respectiva, dar meniul pt duminica era fix si costa 1.250.000, pe cand sambata incepea de la 900.000, si nu ni s-a parut prea corect sa platim mai mult si sa nu avem un cuvant de spus in alegerea meniului doar pt ca... facem nunta duminica. :-\
Dar, cum am mai spus, cei care au facut acolo (si sambata si duminica) au numai cuvinte de lauda, personalul s-a purtat ireprosabil pe tot parcursul evenimentului, la sfarsit le-au dat inapoi tot ce ramasese, absolut tot, inclusiv gainile pe care se facuse supa!

Deci nu stiu ce pretentii aveti voi de la localul unde va faceti nunta si implicit de la patronul respectiv. Dar cand eu ii spun omului ca eu la aperitiv nu vreau 12 feluri inghesuite pe o farfurioara mica, si TOATE cu carne, si el nu ma lasa sa schimb NIMIC, mi se pare ca nu mai am ce discuta cu el... Si asta dupa ce i-am spus ca o parte din familia sotului e vegetariana si in plus nici noi nu mancam atata carne. Si nu a vrut sa schimbe nimic, pentru ca cica asta este "imaginea lui". Pai imaginea lui pentru mine nu conteaza absolut deloc. Ar trebui sa se gandeasca in schimb ca e nunta mea, si deci imaginea MEA, si normal ca vreau sa iasa ceva cat mai frumos. Dar nu.... cum asa ceva? Doar trebuie sa bagam carne pe gat la oameni, ca altfel e "imaginea lui" la mijloc... :[email protected] As vrea sa am ocazia sa-i spun ce sa faca cu "imaginea lui". L-)

didur
09.06.2007, 22:33:23
As vrea sa am ocazia sa-i spun ce sa faca cu "imaginea lui".L-)

:)) asa ar trebui. Noi nici nu am ajuns sa discutam meniul, am renuntat din start cand ni s-a spus ca 'duminica e meniul fix'. de ce?.. numai ei stiu........... culmea e ca persoana care a fost sa vorbeasca pt noi facuse nunta anul trecut, tot duminica, au facut si modificari/imbunatatiri la meniu, si pretul a fost acelasi ca sambata.... whatever(:|

andymatei
10.06.2007, 10:23:04
Noua sala in sine de la Vaspo nu ne-a prea placut. Prea arata ca o hala de fabrica. Cat despre serviciile lor am auzit ca au tendinta sa incarce nota de plata.

MIA2005
11.06.2007, 10:14:54
NOI AM FACUT NUNTA IN 2005 25 SEPT,DUMINICA,LA VASPO PREST SI AM FOST MAI MULT DECAT MULTZUMITZI SI NU NUMAI NOI CI SI NUNTASII .A IESIT O NUNTA SUPR.DE ATUNCI AM FOST LA MULTE NUNTZI,DAR FARA SA MA LAUD,CA LA NUNTA NOASTRA NU AM MAI CHEFUIT,INCLUSIV NUNTASII NOSTRII ZIC lA FEL:MAINE AS REFACE NUNTA CU ABSOLUT TOTUL LA FEL,LA ACEEASI LOCATZIE,CU TOT LA FEL,NIMIC NU AS SCHIMBA.PATRONII AU FOST SUPER DE TREABA!CU NOI, CEL PUTZIN:BAFTA FETELOR LA PREGATIRI

andymatei
11.06.2007, 20:57:49
Vedeti...asa e tot timpul. "Patronii" sunt si ei oameni, daca le place de tine se comporta frumos, daca nu, se comporta ca si taranii.
Ce am invatat eu e ca daca ai o impresie buna din primul moment in care intri in sala si vorbesti cu cei de acolo, iti este mult mai usor cu pregatirile.

liona
23.06.2007, 10:38:46
buna,noi avem nunta luna viitoate la universitate,si as vrea sa stiu daca ati facut acolo nunta sau daca ati fost la nunta acolo,cum a fost?>:D<

Cristina_M
23.06.2007, 15:27:46
Unde anume la universitate? Student's Place?

liona
26.06.2007, 16:05:39
da ,la student s place,dar sus la etaj,unde e cantina,dar e renovata de curand

Cristina_M
26.06.2007, 21:36:33
da ,la student s place,dar sus la etaj,unde e cantina,dar e renovata de curand

Am fost o data la un suc la Student's Place si am auzit ca este sus sala de nunti. Tre' sa fie fain daca e renovat de curand. Pe portocaliu e parca... nu?

andris
17.07.2007, 13:20:04
Buna Fetelor, Are Cineva Poze Cu Sala De Pe Strada Ciheiului Sau Cu President....va Multumesc Anticipat!!!

andris
17.07.2007, 13:37:39
Buna Fetelor, Are Cineva Poze Cu Sala De Pe Strada Ciheiului Sau Cu President....va Multumesc Anticipat!!!
DAR CU RESTAURANTUL TRANSILVANIA ARE CINEVA?????

zizitop
17.07.2007, 14:05:53

In 1 sept. merg la o nunta la sala de pe Ciheiului, poze........... abia atunci. Insa am vazut sala si e simpatica. E mareeeeeeeee, cu mese rotunde de cate 8-10 pers, e pe albastru si .......
Daca ma gandesc bine am ceva poze acasa, facute pe cand ne cautam sala.Pentru noi singura problema era cu cazarea invitatilor......... unde? in plin camp?

didur
18.07.2007, 08:02:24
President.... si cateva poze din albumul lor cu sala aranjata pt nunti

didur
18.07.2007, 08:05:42
Inca cateva. Sper sa-ti fie de folos;-)

andris
18.07.2007, 08:16:46
Inca cateva. Sper sa-ti fie de folos;-)
va multumesc frumos fetelor:* ...le-am salvat pe toate...e chiar dragutza sala de la president....ar fi si mai si daca ar avea mesele rotunde...:azn:

Sxy_seniorita
18.07.2007, 15:53:43
teodora imi spui te rog cat ti-a cerut boanta ca a cantat la nunta?si ai fost multumita totusi de prestatia lui?

Sxy_seniorita
18.07.2007, 16:22:28
ceau!

mersi mult

Iubita am vazut ca si tu faci tot la colosseum....ai nunta cu o saptamana dupa mine ...sau doua?Ca nu mai tin minte!!!ce vreau sa te intreb...cand ai rezervat sala si cat ai platit avans?Oricum fetelor imi place de voi!!!Toate asa sariti sa va laudati sala zici ca sunteti in concurenta.Eu pot jura ca fiecare a ales sala in care se vede mireasa....acum totusi pui in socoteala si serviciile ...Cristina M....apropo ca nu itzi place vaspo si alteia i-o place....eu acum 2 ani am facut acolo banchetul de sfarsit de an si un chelner mi-a furat telefonu.....in fine....mie sincer nu imi place acolo ca ringu de dans e unde e ....si aranjamentul meselor e tare ciudat....eu una la nunta mea vreau sa fiu centrul!!!;;)
Mai vorbim si v-am pupat!:*

andris
19.07.2007, 08:16:05
ceau andris.te pot ajuta eu cu ceva poza de la sala de nunti de pe ciheiului.fac acolo si eu nunta.am fost acola si e super ,ieri am fost pe acolo si am vazut ca renovau parcarea,pun pavaj sau ce fac.cel mai mult imi place terasa si parculetul de acolo cu fantana arteziana si terasa e pe model rustic.sper sa mai vb.pa pa ai grija de tine.
ceau, merci fain...o sa-ti trimit pe pm mail-ul meu daca esti asa dragutza se le trimiti acolo...:*

alinna_i
23.07.2007, 11:58:00
buna tuturor
m-am inscris si eu de curand pe acest site. e super. gasesti o groaza de informatii in legatura cu organizarea unei nunti.
noi am stabilit deja data, am gasit si restaurantul, doar ca m-am gandit sa caut aici la voi niste poze daca gasesc cu restaurantul amenajat pentru nunta ca sa imi fac o idee cam cum sa il decorez.daca cineva si-a tinut nunta la Cristal Garden in oradea va rog mult trimiteti-mi si mie niste poze cu sala decorata. merci mult de tot.:)

andris
23.07.2007, 13:08:58
buna tuturor
m-am inscris si eu de curand pe acest site. e super. gasesti o groaza de informatii in legatura cu organizarea unei nunti.
noi am stabilit deja data, am gasit si restaurantul, doar ca m-am gandit sa caut aici la voi niste poze daca gasesc cu restaurantul amenajat pentru nunta ca sa imi fac o idee cam cum sa il decorez.daca cineva si-a tinut nunta la Cristal Garden in oradea va rog mult trimiteti-mi si mie niste poze cu sala decorata. merci mult de tot.:)
buna alinna, bine ai venit printre noi...... este al topic cu restaurante, acolo o sa afli mai multe informatii despre restaurante

chelnerita
23.07.2007, 16:03:12
ceau alinna_i.si eu fac nunta tot acolo anul viitor si am eu poze cu sala amenajata de acolo.arata bine amenajata pt nunta.sambata am fost pe acolo si arata super.dar sincer cel mai mult imi place parcul cu terasa din spate pe model rustic.ceau sper sa mai vb.pa pa

alinna_i
23.07.2007, 18:03:36
buna alinna, bine ai venit printre noi...... este al topic cu restaurante, acolo o sa afli mai multe informatii despre restaurante
merci mult.
mai vorbim

alinna_i
23.07.2007, 18:45:24
ceau alinna_i.si eu fac nunta tot acolo anul viitor si am eu poze cu sala amenajata de acolo.arata bine amenajata pt nunta.sambata am fost pe acolo si arata super.dar sincer cel mai mult imi place parcul cu terasa din spate pe model rustic.ceau sper sa mai vb.pa pa

ceau
am vazut ca si tie iti place terasa, si noua ne-a placut foarte mult si terasa si parculetul, dar si sala e super ok cu mesele alea rotunde, chiar ne dorea, mese rotunde. ne-au recomandat-o niste amici care si-au tinut acolo nunta acu vreo 2 ani.daca ai poze te rog sa imi trimiti si mie. merci mult.
mai vorbim. tay tay

chelnerita
24.07.2007, 14:32:42
ceau alina_i.uite iti trimit ceva poze ce leam primit si eu.

andris
24.07.2007, 17:18:50
super sala asta, singura problema ar fi ca e albastra si cu albastru nu prea merg multe culori cel mai bine e s-o decorati toata in alb, argintiu sau albastru, sau culorile astea combinate....nu merge cu nici o alta culoare. voi fetelor cum v-ati gandit s-o decorati?

alinna_i
25.07.2007, 05:50:43
ceau chelnerita. merci tare mult pentru poze.am vazut ca in una din poze sala era decorata cu albastru si gri-argintiu(noi asa ne gandeam sa o decoram).voi pe ce culori v-ati gandit sa mergeti?
merci inca o data.

alinna_i
25.07.2007, 05:56:14
[quote=andris;314664]super sala asta, singura problema ar fi ca e albastra si cu albastru nu prea merg multe culori cel mai bine e s-o decorati toata in alb, argintiu sau albastru, sau culorile astea combinate....nu merge cu nici o alta culoare. voi fetelor cum v-ati gandit s-o decorati?[/quote

eu m-am gandit sa merg pe albastru cu gri-argintiu.

andris
25.07.2007, 08:39:58
super sala asta, singura problema ar fi ca e albastra si cu albastru nu prea merg multe culori cel mai bine e s-o decorati toata in alb, argintiu sau albastru, sau culorile astea combinate....nu merge cu nici o alta culoare. voi fetelor cum v-ati gandit s-o decorati?

eu m-am gandit sa merg pe albastru cu gri-argintiu.

DA ASA MERGE CEL MAI BINE POATE ALBASTU SA NU FIE PREA INCHIS, SI EU AS ALEGE FLORILE ALBE

chelnerita
25.07.2007, 09:10:44
ceau andris.dar tu unde faci nunta?dar sala unde fac eu pe ciheiului, din toamna intra in renovare,asa mi-a zis seful de acolo.pa pa

teodora_buciu
25.07.2007, 14:03:16
eu am avut nunta la cristal garden in 5 mai si am decorat sala cu albastru si gri argintiu..si a fost super frumoasa..acu poate ca sunt subiectiva pt ca a fost nunta mea dar mie mi-a placut combinatia asta...va pup

andris
25.07.2007, 15:25:25
ceau andris.dar u unde faci nunta?dar sala unde fac eu pe ciheiului din toamna intra in renovare,asa mia zis seful de acolo.pa pa
eu inca nu stiu exact cand o sa fac, nu am o data concreta si sunt in cautare de restaurante....din toamna asta intre in renovare? ce bine ar fi daca ar vopsi sala in alb sa va puteti alege orice culoare pt decor....cred ca asa ar fi super ca toti sa aiba posibilitatea s-o decoreze dupa plac, mie cel putin nu imi prea place culoarea albastra, mai ales pt decor, doamne ar da s-o faca alba....in rest e ok, cel putin asa am auzit.

andris
25.07.2007, 15:28:18
eu am avut nunta la cristal garden in 5 mai si am decorat sala cu albastru si gri argintiu..si a fost super frumoasa..acu poate ca sunt subiectiva pt ca a fost nunta mea dar mie mi-a placut combinatia asta...va pup
banuiesc ca a fost f frumoasa, e o sala frumoasa totusi ii mai bine cand poti alege culorile pe care vrei tu iar cum am zis albastru e f greu de combinat...daca acuma se renoveaza ar putea-o face in alb sau crem, culori care sa se potriveasca bine si cu altele, si ii da si un aspect mai elegant, parerea mea si repet ca si albastra e frumoasa!!!

andris
25.07.2007, 15:33:13
in primele 2 poze imi place f mult ca husele de pe scaune de adapteaza f bine...stiti daca asa vine decorata sala de la ei? eu oricum daca as face acolo mi-ar trabui husele iar panglicutzele alea albastre si argintii mi-ar placea sa le pun eu sa fie mai lungi...in sest pe mesemi-ar place sa am o vaza mare cu flori albe...in caz ca sala va ramane tot pe culoarea albastra

andris
25.07.2007, 15:35:33
alinna_i a deschis alt subiect de restaurante dar se vb mai mult despre cristal garden de pe strada ciheiului, daca va intreseaza sa stiti mai multe, o sa aflati acolo, sunt si cateva pozici....

alinna_i
25.07.2007, 18:04:40
am vazut ca tu ti-ai tinut nunta la cristal garden.avand in vedere ca tu ai trecut deja peste asta poti sa imi dai niste sfaturi in legatura cu decoratiunile?
nu stiu cu ce firma sa le fac, nu stiu preturi. mie mi-ar place multe flori naturale(nu stii cam care sunt preturile?).stiu ca mai am destul pana atunci dar as vrea cat de cat sa fim oragnizati si sa stim pe anul viitor mai multe.
merci mult de tot.

alinna_i
25.07.2007, 18:14:08
buna andris
daca vrei sa iti tii nunta la cristal garden anul viitor candva sambata in vara eu zic sa te grabesti pentru ca atunci cand am fost noi sa facem contractul(in urma cu vreo 3 saptamani) mai era liber doar in 10, 31 mai 14 iunie si cred totusi ca mai era libera ultima sambata din iunie, erau libere in schimb cred duminicile. te-am pupat.

andris
26.07.2007, 08:28:27
buna andris
daca vrei sa iti tii nunta la cristal garden anul viitor candva sambata in vara eu zic sa te grabesti pentru ca atunci cand am fost noi sa facem contractul(in urma cu vreo 3 saptamani) mai era liber doar in 10, 31 mai 14 iunie si cred totusi ca mai era libera ultima sambata din iunie, erau libere in schimb cred duminicile. te-am pupat.
merci pt sfaturi, problema e ca nu locuiesc in romania, si doar in septembie o sa merg in vacanta. atunci am sa merg sa vad mai multe sali, sa vedem care ma convinge mai mult, mi-ar place si la hanul pescarilor am vazut pe internet si shiar am fost acolo anul trecut dar nu stiam ca au si sala de nunti, e f frumoasa si aia, nu are mese rotunde dar se poate face din 2 mese un patrat mai mare care arata destul de bine, am vazut eu in poze, si are si o piscina unde se poate face cocktail, care e si ideea mea adica in timp ce eu cu viitoul sot facem poze invitatii sa manance un aperitiv sa bea ceva si apoi sa intram in sala, caci vreau ca primii sa intram noi, nu invitatii....deci cam asa ar fi ideea mea

camy
15.08.2007, 14:50:01
sal miresici din oradea! poate imi puteti spune si mie niste firme din oradea care se ocupa de aranjamente, decoratiuni...aveam pe cineva care sa imi faca dar cand am vb cu ei ne-au zis un pret mult mai mik decat acuma:( astept rasp cat mai repede se poate...mai am o luna pana la nunta si n'am pe nimeni care sa-mi faca aranjamentele...:((

liona
17.08.2007, 07:21:25
buna fetelor,eu am avut nunta in 21 iulie la Student s Place,sala de la Universitatea din Oradea,si sincer va spun ,conteaza foarte mult cine si cum va amenajeaza sala.La inceput amenajatul salii a intrat in pret,dar cand am vazut ce amenajat oribil a fost la o nunta cu o saptamana inaintea noastra,ne am adus noi decorator,si credeti ma a meritat toti banii din lume.Am avut in sala numai organza si saten,flori naturale si cateva baloane cu heliu.Mie mi a amenajat sala vara sotului meu,care are firma de decoratiuni,daca vreti eu vi o recomand cu incredere.Tarifele ei variaza ,in functie de cerintele mirilor.am sa va postez si cateva poze in curand ca sa va convingeti.

andris
20.08.2007, 13:29:14
ceau andris.am vazut ca vei face si u nunta.si eu o sa o fac anul viitor la sala de pe ciheiului,la cristal garden.am vrut sa fac la hanul pescarilor dar e foarte scump acolo ,asa ca...!imi place foarte mult acolo pt ca sunt mese rotunde.dar cel mai mult imi place terasa cu parculetul acela.da si mie mia zis seful de acolo ca va intra in renovare,o va face pe crem.pa pa astept sa mai vb.
DECI SALA AIA O SA ARATE SUPER PE CREM...MI SE PARE O CULOARE F ELEGANTA....CAND AJUNG IN RO MERG S-O VAD....F BUNA IDEEA CU CULOAREA CREM ASA POTI SA AI MAI MULTE OPTIUNI REFERITOR LA DECORAREA SALII, CARE PT MINE E F IMPORTANT SI SICER CULOAREA ALBASTRA CUM AM ZIS NU IMI PLACE PT DECOR....CREM VA FII SUPER SI O SA POTI FOLOSI APROAPE ORICE CULOARE...
CAND AI ZIS CA O RENOVEAZA, IN TOAMNA ASTA? NUMA BINE CA PE CAND FACI TU O SA FIE GARA RENOVATA, SUPER!!! AVAND IN VEDERE SCHIMBUL DE CULOARE AL SALII CUM O VEI DECORA?

andris
20.08.2007, 13:32:00
alinna_i a deschis alt subiect de restaurante dar se vb mai mult despre cristal garden de pe strada ciheiului, daca va intreseaza sa stiti mai multe, o sa aflati acolo, sunt si cateva pozici....
FETELOR CE MAI FACETI, NIMENI NIMIK PE AICI DE O LUNA, HAIDETI SA MAI SCHIMBAM IDEI, CELE CARE AU FACUT NUNTA DEJA SA NE PUNA CEVA POZICI SI SA NE INSPIRAM SI NOI....

adinapatricia
26.08.2007, 21:08:41
cedez rezervare la restaurant pentru nunta in Oradea pentru data de 22/09/2007 informatii la nr de telefon 0722/269654

liona
27.08.2007, 13:44:53
http://picasaweb.google.ro/gabrieladanaban

aceasta este pagina unde eu,o proaspata miresica am atasat deocamdata cateva poze,sunt poze si cu decoratia salii dar si cu noi doi =;

alinna_i
28.08.2007, 08:41:40
http://picasaweb.google.ro/gabrieladanaban

aceasta este pagina unde eu,o proaspata miresica am atasat deocamdata cateva poze,sunt poze si cu decoratia salii dar si cu noi doi =;
felicitari si casa de piatra!ai fost o miresica superba.super poze.

2Pui
06.09.2007, 16:03:18
Salutare
As avea si eu o intrebare .... daca stie careva despre sala Bulevard 82 de pe Stefan cel Mare .... daca face fata sistemul de climatizare si de curatare a aerului la o nunta de cam 200 de persoane

Viaora
12.09.2007, 12:35:29
Cine a fost sau a avut nunta la Carnival's, Calea Clujului dupa maternitate la primul semafor pe dreapta? Cum a fost meniul, mancarea, ospatarii, atmosfera ??
Scrieti-mi urgent va rog inca mai pot schimba ceva...
Sa fiti iubite.

lebadutza
24.09.2007, 22:40:09
Buna
Eu sunt din Oradea. Cine a facut deja nunta poate sa-mi dea mai multe informatii referitor la pretul unui meniu. La cat sa ma astept ca va creste pana la anul viitor?
Pupici:*

alinna_i
26.09.2007, 08:28:08
Salutare
As avea si eu o intrebare .... daca stie careva despre sala Bulevard 82 de pe Stefan cel Mare .... daca face fata sistemul de climatizare si de curatare a aerului la o nunta de cam 200 de persoane
buna si bine ai venit printre noi.in legatura cu intrebarea ta, nu vreau sa te dezamagesc, dar o cunostinta care a fost acolo la nunta in vara aceasta mi-a spus ca a fost foarte cald in sala, ca nu prea a facut fata sistemul de climatizare;era o nunta tot cam de 200 de persoane.eu zic ca ar trebui avut in vedere si faptul ca in vara aceasta a fost extrem de cald.si noi am fost sa vedem sala respectiva si cei de acolo ne-au spus ca nu se pune problema caldurii in sala, dar ne-au mai spus si ca vor sa se extinda pe anul viitor si sa suplimenteze sistemul de climatizare.
mult spor la pregatiri.

alinna_i
26.09.2007, 08:35:05
Buna
Eu sunt din Oradea. Cine a facut deja nunta poate sa-mi dea mai multe informatii referitor la pretul unui meniu. La cat sa ma astept ca va creste pana la anul viitor?
Pupici:*
buna. noi la salile unde am fost ne-au spus un anumit pret pe meniu care ramane acelasi si pe anul viitor, in principiu pretul din contract ramane acelasi.eu zic sa intrebi la salile unde te duci sa vezi cat e meniul si daca se modifica pretul de acum pentru anul ce urmeaza.pretul meu de meniu la sala unde voi tine nunta ramane acelasi, iar prietenele mele care au facut deja nunta au avut si ele la meniu acelasi pret ca si cel din contractul incheiat in urma cu un an(2006)preturile in general variaza, cel mai ieftin meniu pe care l-am gasit a fost 80 ron iar cel mai scump 170 ron(aici erau incluse si alte facilitati pe langa meniu)sper ca te-am putut ajuta.mult spor la pregatiri

teodora_buciu
01.10.2007, 13:40:47
Eu am fost la o nunta acum ceva vreme acolo..a fost ok..mancarea buna,ospatarii si-au facut treaba , sala dragutzica..a fost bine ..ringul de dans a fost destul de mic..in rest..detalii din culise nu as putea sa iti spun..pret meniu, alea alea..

DianaPontos
03.10.2007, 03:25:46
Cineva a facut nunta la Pensiunea Ardealul ?
Am nunta pe 18 oct anull viitor 2008 .
Ceva poze ?
Multumesc mult miresicilor!!>:D<

Viaora
06.10.2007, 07:21:37
Eu am fost la o nunta acum ceva vreme acolo..a fost ok..mancarea buna,ospatarii si-au facut treaba , sala dragutzica..a fost bine ..ringul de dans a fost destul de mic..in rest..detalii din culise nu as putea sa iti spun..pret meniu, alea alea..

E ziua nuntii mele si chiar ma linisteste raspunsul tau. [-o<
Mersi ult si numai bine.

cir
28.11.2007, 10:00:02
[quote=Schumy;38689]Salut

Cine nu s-a hotarat asupra locatiei, isi poate face macar o idee :)[/quote

IN Oradea am fost doar la restaurant Select din Oradea, Bdul Decebal colt cu T Vladimirescu. Dar e mai scump decat in Felix. 150 RON p pers.
In

Bryana_bi
03.12.2007, 12:41:30

Buna fetelor.
Ma alatur si eu voua. Mai intai, va felicit pe toate, viitoare si foste miresici si va urez tot ce e mai bun!
Eu voi avea nunta in august 2008. Ca locatie am ales Colloseum pt. ca mi-a placut senzatia de spatiu pe care o ai in restaurant si terasa mare din fata (aaa si toaletele:"> - am eu o problema cu acest capitol) Meniul pe care l-am ales noi (dar care nu e inca "batut in cuie") e 120 RON si are incluse pe langa cele 5 feluri de mancare 1l suc, 1l apa minerala, 2 beri si o cafea. Decorarea salii e de asemena inclusa in pretul meniului (fara flori, se intelege)

cornelicab
03.12.2007, 18:34:48
Buna fetelor...

A stie cineva cum este la sala de nunti Bulevard 82 (langa Textila) ???>:P

andymatei
07.12.2007, 15:31:48
buna si bine ai venit printre noi.in legatura cu intrebarea ta, nu vreau sa te dezamagesc, dar o cunostinta care a fost acolo la nunta in vara aceasta mi-a spus ca a fost foarte cald in sala, ca nu prea a facut fata sistemul de climatizare;era o nunta tot cam de 200 de persoane.eu zic ca ar trebui avut in vedere si faptul ca in vara aceasta a fost extrem de cald.si noi am fost sa vedem sala respectiva si cei de acolo ne-au spus ca nu se pune problema caldurii in sala, dar ne-au mai spus si ca vor sa se extinda pe anul viitor si sa suplimenteze sistemul de climatizare.
mult spor la pregatiri.

Uite aici ce spunea Alinna_i de restaurantul de care intrebi tu.

cornelicab
07.12.2007, 20:05:37
Multumesc andymatei pt lamuriri....sper ca asa va fi cum au promis....si mie mi-au zis la fel legat de sistemul de climatizare si sincer sper sa se tina de cuvant...$-) .

Sincer un pic m-am cam speriat.... in ultima vreme doar lucruri mai putin placute am auzit de acea sala...acum sper sa nu fie chiar tot adevarat <:-P

va pup

alinna_i
11.12.2007, 07:35:32
Multumesc andymatei pt lamuriri....sper ca asa va fi cum au promis....si mie mi-au zis la fel legat de sistemul de climatizare si sincer sper sa se tina de cuvant...$-) .

Sincer un pic m-am cam speriat.... in ultima vreme doar lucruri mai putin placute am auzit de acea sala...acum sper sa nu fie chiar tot adevarat <:-P

va pup

buna! si noi am vrut sa facem nunta acolo dar am gasit sala de la cihei si ne-a placut mai mult.despre sala unde faci tu cineva mi-a spus despre sistemul de climatizare ca nu a facut fata, in schimb mi-a spus ca mancarea e super ok(sa te incurajez putin).e bine sa stabiliti niste conditii inainte de nunta cu ei(cam cum ati vrea voi, in legatura cu servirea, etc)oricum eu am ajuns la concluzia ca mirii se straduiesc sa fie totul perfect la nunta dar in mod cert nu vei putea multumi pe toata lumea, asa ca ideea este sa va simtiti voi bine pentru mirii sunt personajele principale;-) :) .mult spor la pregatiri.pupici

cornelicab
12.12.2007, 12:38:04
mersi...si voua va urez numai bine si spor la pregatiri~! >:D<

O_boros
13.12.2007, 13:26:29
Buna fetelor! :-p
Discutand despre meniurile de la restaurantele din Oradea as avea si eu ceva de adaugat! Am vazut preturile care sunt, chiar la restaurantul unde fac eu nunta, acolo deja stiu demult cat ma va costa un meniu, este vorba despre restaurantul Select din Oradea. Am vazut acum cateva zile de la una dintre voi, un pret prea mare in comparatie cu President din Felix. Pretul unui meniu chiar foarte bogat la Select e intre 100-120 de lei, acest pret include 5 feluri de mancare, apa, suc, cafea si bere la discretie! Deci cat doresti!Acest pret include si aranjamentele, decorarea salii. Nu e 130-150 cum ati spus careva! :) :-$ E foarte frumos restaurantul, si chiar imi place :x Va pup fetelor!

andymatei
17.12.2007, 10:07:50
Si noua ne-a placut restaurantul Select si ne-a parut foarte rau ca e asa micut. Avem o cunostinta care a facut nunta acolo si a fost foarte multumita.
Spor la pregatiri!

nicky_s
04.01.2008, 17:45:12
Buna fetelor! :-p
Discutand despre meniurile de la restaurantele din Oradea as avea si eu ceva de adaugat! Am vazut preturile care sunt, chiar la restaurantul unde fac eu nunta, acolo deja stiu demult cat ma va costa un meniu, este vorba despre restaurantul Select din Oradea. Am vazut acum cateva zile de la una dintre voi, un pret prea mare in comparatie cu President din Felix. Pretul unui meniu chiar foarte bogat la Select e intre 100-120 de lei, acest pret include 5 feluri de mancare, apa, suc, cafea si bere la discretie! Deci cat doresti!Acest pret include si aranjamentele, decorarea salii. Nu e 130-150 cum ati spus careva! :) :-$ E foarte frumos restaurantul, si chiar imi place :x Va pup fetelor!
restaurantul e ok, intr-adevar, mancarea e buna, capacitatea e o problema, dar pt nunti mici e super!

nicky_s
07.01.2008, 12:04:06
Am uitat sa va spun! Ocoliti restaurantul Class de pe strada Lapusului. Sala e frumoasa dar au prostul obicei de a recicla mancarea. Adica va servesc voua sambata la nunta ce a ramas de la vreun banchet de vineri:-s

taia
08.01.2008, 16:20:13

Buna fetelor.
Ma alatur si eu voua. Mai intai, va felicit pe toate, viitoare si foste miresici si va urez tot ce e mai bun!
Eu voi avea nunta in august 2008. Ca locatie am ales Colloseum pt. ca mi-a placut senzatia de spatiu pe care o ai in restaurant si terasa mare din fata (aaa si toaletele:"> - am eu o problema cu acest capitol) Meniul pe care l-am ales noi (dar care nu e inca "batut in cuie") e 120 RON si are incluse pe langa cele 5 feluri de mancare 1l suc, 1l apa minerala, 2 beri si o cafea. Decorarea salii e de asemena inclusa in pretul meniului (fara flori, se intelege)
Salut
Initial si noi am vrut la Colloseum, am fost acolo la o nunta si ne-a placut enorm, dar ei primesc sa organizeze numai nunti cu mai mult de 200 persoane. Asa ca daca va intereseaza ceva intre 150 si 190 invitati, eu am gasit un restaurant tare dragut, se numeste Noblesse si e in Baile Felix. Meniul este tot 120 Ron, doamna de acolo e foarte draguta si sper ca totul sa iasa bine. Am sa vin cu impresii dupa nunta

Cristina_M
08.01.2008, 19:45:31
Salut
Initial si noi am vrut la Colloseum, am fost acolo la o nunta si ne-a placut enorm, dar ei primesc sa organizeze numai nunti cu mai mult de 200 persoane. Asa ca daca va intereseaza ceva intre 150 si 190 invitati, eu am gasit un restaurant tare dragut, se numeste Noblesse si e in Baile Felix. Meniul este tot 120 Ron, doamna de acolo e foarte draguta si sper ca totul sa iasa bine. Am sa vin cu impresii dupa nunta

Eu am avut nunta la Coloseum si am avut 150 de invitati. Ce-i drept ca a fost duminica... Dar daca va place mult sala, se merita sa faceti duminica. Parerea mea! :)

bambolyna
08.01.2008, 23:47:47
Da e fain closeumul dar noi vom face pana la urma la Restaurantul Casa Ardeleana. Este un local ce ni se potriveste fiind mai intim 50pers aprox. Sper sa termine pana la vara si terasa. Oricum sper ca va fi bine. Deja am dat avansul si am facut rezervarea.
Succes!

andymatei
09.01.2008, 10:49:31
Felicitari pentru alegere si o nunta de vis iti doresc!

Carla_M
11.01.2008, 09:56:57
Cristina poti sa-mi spui si mie ce firma face decorul la Coloseum?

taia
11.01.2008, 12:15:41
Salut, iti raspund eu daca vrei, decorul il face proprietara, ea are si o firma de decor. si lucreaza super!

Cristina_M
11.01.2008, 19:27:49

Carla, dupa cum a spus si taia, decorul il face proprietara, de fapt fiica proprietarului. O cheama Camelia si e patroana firmei de decoratiuni Camiser, daca ai auzit de ea. Face treaba foarte buna, sa stii, ti-o recomand cu incredere. E si o tipa foarte faina, pe la 20 si ceva de ani.

Te-am pupat!

lorana2001
12.01.2008, 11:57:15
Eu am avut nunta la Coloseum si am avut 150 de invitati. Ce-i drept ca a fost duminica... Dar daca va place mult sala, se merita sa faceti duminica. Parerea mea! :)

Din ce am vazut din pozele postate aici, imi place mult mai mult Colosseum-ul. Nu stiu, parca are mai mult stil si este mai elegant ...
Oricum vroiam doar sa iti spun ca ai fost o mireasa tare draguta si sa te intreb cine ti-a facut pozele.
pupici:*

Cristina_M
12.01.2008, 23:22:18
Din ce am vazut din pozele postate aici, imi place mult mai mult Colosseum-ul. Nu stiu, parca are mai mult stil si este mai elegant ...
Oricum vroiam doar sa iti spun ca ai fost o mireasa tare draguta si sa te intreb cine ti-a facut pozele.
pupici:*

Draga mea, multumesc frumos pentru compliment! Intr-adevar, sala este foarte eleganta si cand e decorata parca e din alta lume. Pozele le-am facut cu M*****. Au site pe net daca te intereseaza, gasesti acolo numar de telefon. Au lucrat foarte fain si am fost foarte multumita de ei.

Spor la pregatiri!

taia
14.01.2008, 18:22:45
Carla, dupa cum a spus si taia, decorul il face proprietara, de fapt fiica proprietarului. O cheama Camelia si e patroana firmei de decoratiuni Camiser, daca ai auzit de ea. Face treaba foarte buna, sa stii, ti-o recomand cu incredere. E si o tipa foarte faina, pe la 20 si ceva de ani.

Te-am pupat!
Acuma am apucat sa vad pozele...SUNT ABSOLUT SUPERBE !!! Ai fost o miresuca foarte foarte frumoasa si si sala a fost deosebita!
Sper sa fii tot timpul asa de fericita ca si atunci

lavynya
14.01.2008, 19:20:36
Palm beach sau iaki ... stie cineva ceva de rau sau bine despre ele? Mie mi se par superbe amandoua ... si trebuie sa ma decid pana maine ... HELP!!!!!

Carla_M
20.01.2008, 12:06:41
Si noua ne-a placut restaurantul Select si ne-a parut foarte rau ca e asa micut. Avem o cunostinta care a facut nunta acolo si a fost foarte multumita.
Spor la pregatiri!
Si eu am fost invitata la nunta la Select, mancarea a fost buna si decorul a fost foarte frumos. M-am simtit foarte bine. Din pacate incap cam 100 de pers.

andymatei
20.01.2008, 19:50:39
Noi inititial ne-am planuit nunta de 120 de persoane dar ne-am cautat restaurant in asa fel incat in caz de schimbari sa incapa si mai multi si asa ne-am chinuit noi mult pana am gasit ce cautam :)...pana la urma am ramas la Nevis si tare bine imi pare ca asa am facut :D

taia
21.01.2008, 09:28:42
Si noi am gandit nunta cu 150 persoane dar, la sfaturile celor din jur, am cautat un restaurant mai mare. Se pare ca e bine asa din ceea ce citesc pe forum ca s-ar putea sa se mai adune:">

andymatei
21.01.2008, 09:36:54
Pai noi am ajuns la 140, dar asta pentru ca am facut scandal ca socrii invitau pe cine apucau...numai sa iasa multi (vezi Doamne la cumanta-mea au invitat pe toata lumea care sperau sa vina cu bani si ca sa nu facem noi scandal au vrut sa adune de pe strada oameni si pentru noi). Noi am vrut o nunta mica si selecta asa ca la 140 am tras punct.
Sala de la Nevis spun ei are capacitate de 170...mie mi s-a parut numai bine la 140 de persoane :)

2Pui
21.01.2008, 09:43:42
hello.
si eu fac nunta anul acesta, in iulie.
am auzit despre President. sincer mie mi se pare scump, mai ales ca e si in afara orasului. acuma depinde de unde iti vin nuntasii....
noi facem nunta la Stdent's Place.
ne place sala tare mult...in afara de Colloseum nu ma gasit alta sala in oras cu geamuri si care sa nu aiba stalpi deloc. noi asa am vrut fara stalpi...aici platim 1 200 000 pe persoana si include si sonorizarea, aranjatul salii, aer conditionat, bucatarie...etc. noi mai trebuie sa luam de baut doar...se da ceva bere dar mai trebuie...

spor sa aveti la pregatit=;

andymatei
21.01.2008, 11:09:15
Imi pare chiar bun pretul de care spui tu...si nici nu trebuie sa iti mai bati capul cu toate astea. Chiar convenabil :)

taia
21.01.2008, 20:55:40
Si eu spun ca e ok, iar de cand au reinoit pe acolo...nimic de spus. Mancarea e buna, eu mananc frecvent acolo asa ca nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme!!!

liona
21.01.2008, 21:05:59
hello.
si eu fac nunta anul acesta, in iulie.
am auzit despre President. sincer mie mi se pare scump, mai ales ca e si in afara orasului. acuma depinde de unde iti vin nuntasii....
noi facem nunta la Stdent's Place.
ne place sala tare mult...in afara de Colloseum nu ma gasit alta sala in oras cu geamuri si care sa nu aiba stalpi deloc. noi asa am vrut fara stalpi...aici platim 1 200 000 pe persoana si include si sonorizarea, aranjatul salii, aer conditionat, bucatarie...etc. noi mai trebuie sa luam de baut doar...se da ceva bere dar mai trebuie...

spor sa aveti la pregatit=;

Salut 2pui,uite noi am avut nunta anul trecut la Student s place si am avut parte de o nunta superba.As vrea totusi sa iti dau niste sfaturi in legatura cu sala si personalul de acolo.In primul rand sa vorbiti concret despre amenajarea salii ( ce se include in pretul meniului.) Ar fi bine sa vb din timp cu d-na administratoare( anul trecut esra d na Boros) si sa va spuna exact in ce va consta amenajarea.Dansa colaboreaza cu 2 firme de decoratiuni si te sfatuiesc ca firma cu care vei face tu sa fie Wedding expert -cu aceea am facut si noi,iar tipa care are firma se numeste Simona Ivan.
Sa aveti grija in legatura cu meniul atunci cand il alcatuiti,sa fie semnat la final de ei pentru ca sa nu fie probleme mai tarziu si sa va treziti ca va lipseste ceva.Noua de ex ne a spus cand am facut meniul ca avem si fructele incluse si a doua oara cand ne am dus nu a mai recunoscut- ca noroc ca semnase ea pe foaia de meniu si a trebuit sa le includa.
La semnatura mea sunt atasate poze si poti sa vezi amenajarea salii .
Daca pot sa te mai pot ajuta cu ceva ,poti sa imi scrii pe privat

www.picasaweb.google.com/gabrieladanaban

taia
22.01.2008, 10:58:14
Tot d-na Boros e si acuma administrator, si intr-adevar sa ai grija a semneze peste tot, e foarte de treaba dar "uita" lucruri...

2Pui
23.01.2008, 09:59:00
hello.
si eu sunt o mireasa 2008, iulie mai exact, din Oradea.
mi-am gasit rochia la madlene - langa salon Gabriela...sunt foarte frumoase rochiile de acolo. facute la Piatra Neamt. le puteti vedea pe www.whitelady.ro am fost ieri la cofetaria Perla sa vb de tort....ca acolo vreau sa ni-l facem...ne-am hotarat la suport...ce bine :)
si am stabilit si cununia religioasa - la biserica Sf Andrei.
mai trebuie sa ne gasim pe cineva cu muzica.
la foto am vb la foto Miron...
daca cineva mai vrea la foto Miron, eventual pot vorbi si va dau detalii.
o zi placuta tuturor...si spor la cautat rochii si toate cele.;-)

2Pui
23.01.2008, 10:15:42
mersi mult pentru ca mi-ai spus chestia asta.
dar noi cand am semnat contractul am semnat direct cu domnul Dulau...suntem cunostinte de familie.
mersic tare mult oricum...nu se stie niciodata.:)

2Pui
23.01.2008, 10:21:24
iti multumesc foarte mult...esti tare draguta.
chiar voiam sa intreb daca cineva a mai facut nunta acolo.
eu sincera sa fiu abia astept momentul...acuma ma uit peste pozele voastre.
iti multumesc pentru sfaturile date...cu siguranta o sa ne ajute.
noi ink nu ma pus la punct meniul...chiar zilele astea ne-am gandit ca ar fi bine sa mergem si sa stabilim totul....si o punem la semnat daca asa e doamna....sper sa fie bine...cu siguranta o sa te intreb chestii referitoare la nunta.
pe cine ati avut la muzica?
a fost cald ianuntru? in ce anotimp ati facut nunta?
cum e sala frigorifica? sper ca nu sunt gandaci si chestii din astea....
deja ..... am emotii...
la baie te-ai descurcat sa intri cu rochia?

2Pui
23.01.2008, 10:31:20
am vizionat pozele...sunt foarte frumoase si voi la fel. sa fiti fericiti pentru totdeauna...
ai avut un buchet de vis nu altceva....poze superbe....
sa stii ca si noi vrem portocaliul acela...ce ne-am mai potrivit...e oki ca in sala sunt culori de acest fel si se potriveste de minune.
ce bine ca stiu ca vom gasi acea culoare....o sa fiu atenta la aranjare...sa fie weding expert.
iti multumesc multttt multtttttt pentru grija.
cu mult drag 2 pui.=;

nicky_s
23.01.2008, 18:47:26
am fost la o nunta la Student's place, a fost foarte frumos, mi-a placut foarte mult cum au amenajat sala. un pic sa aveti grija la servire, doamnele de acolo sunt obisnuite cu studentii care nu sunt f. pretentiosi si si-au cam uitat acasa bunele maniere sau bunul simt.

kyra
30.01.2008, 07:05:54
Buna fetelor!

As avea si eu o intrebare. Noi vrem sa tinem nunta la toamna, dar inca n-am reusit sa ne gasim o sala potrivita... Ne-am gandit la aprox. 120 de persoane. Uitandu-me pe net am gasit o sala care mi se pare superba din toate punctele de vedere: e rotunda, moderna, spatioasa, cu ring de dans la mijloc... Atasez niste poze pe care le-am gasit pe site-ul mai multor firme de decor din Oradea, deci presupun ca sala e situata in oras sau prin imprejurimi... Poate cineva o recunoaste si imi spune unde este. Mi-ar fi de mare ajutor!!! [-o<

Mersi tare mult si sa aveti o nunta de vis! :x

Cristina_M
30.01.2008, 07:11:04
Buna fetelor!

As avea si eu o intrebare. Noi vrem sa tinem nunta la toamna, dar inca n-am reusit sa ne gasim o sala potrivita... Ne-am gandit la aprox. 120 de persoane. Uitandu-me pe net am gasit o sala care mi se pare superba din toate punctele de vedere: e rotunda, moderna, spatioasa, cu ring de dans la mijloc... Atasez niste poze pe care le-am gasit pe site-ul mai multor firme de decor din Oradea, deci presupun ca sala e situata in oras sau prin imprejurimi... Poate cineva o recunoaste si imi spune unde este. Mi-ar fi de mare ajutor!!! [-o<

Salut!

Pozele tale sunt de la hotel President, situat in Baile Felix. Au o sala frumoasa, intr-adevar! Mult succes la pregatiri!

Pupici,
~Cristina

kyra
30.01.2008, 09:25:26
Mersi mult, Cristina, pentru raspunsul prompt!
Te pup!

andymatei
30.01.2008, 18:09:05
Buna fetelor!

E sala de la Hotel President. Ei spun ca are capacitate de 250 - 300 de persoane.

Carla_M
31.01.2008, 16:06:42
E sala de la Hotel President. Ei spun ca are capacitate de 250 - 300 de persoane.
Mai poti sa vezi cateva restaurante si in galeria de pe www.nuntadeflori.ro (http://www.nuntadeflori.ro). Sper sa gasesti ceva sa-ti placa.

jadis
04.02.2008, 21:00:19
Da,si eu am o problema,nunta mea e abia in vara 2009,dar deja rezervam,eoarece nu vreau sa risc si sa raman pe dinafara... :) Visul meu e president,dar am auzit ca mancarea e lamentabila... stie cineva ceva? adica,am vazut sala,e superba si mi-a ramas pata acolo...
help!!
:-SS

nicky_s
05.02.2008, 10:39:41
Da,si eu am o problema,nunta mea e abia in vara 2009,dar deja rezervam,eoarece nu vreau sa risc si sa raman pe dinafara... :) Visul meu e president,dar am auzit ca mancarea e lamentabila... stie cineva ceva? adica,am vazut sala,e superba si mi-a ramas pata acolo...
help!!
:-SS
am avut prieteni care au facut nunta acolo anul trecut in octombrie si au fost foarte multumiti, eventual mergeti o data sa vedeti mai multe, discutati meniul, cereti sa vi se pregateasca cateva feluri de mancare! cred ca despre orice local auzi si lucruri bune si mai proaste, parerile sunt intotdeauna impartite.

jadis
05.02.2008, 13:28:27
tata il stie pe domnul care se ocupa de organizare si a zis ca nu prea ne recomanda sa mergem la president...Adica,una zice,alta face.Iti zice ca te lasa sa iti aduci tu si bautura,iar apoi iti baga berea obligatoriu de la ei.Si nici la mancare nu stau f bine,adica e "reciclata".Nu stiu ce sa fac.Am fost acolo anul trecut,cand am cautat sala pt sora-mea,si asa de impresionata am fost de sala........!!
Nu stiu unde sa mai caut,la colosseum am auzit ca e tare dragut,o prietena face acolo,si e tare incantata.Eu vreau mesele rotunde,mirii sa stea in mijloc,sa poata fi vazuti de catre toata lumea,nimeni sa nu fie cu spatele la miri si sa fie ringul de dans in centru,mare de tot.Sunt f pretentioasa,visez de mica la momentul asta si mi-l imaginez perfect.(cred ca toate vrem asta)
sugestii? :">

kiss

chelnerita
05.02.2008, 16:23:38
ceau jadis.uite eu fac nunta la sala de pe ciheiului.nu mai am mult,deja am emotii:-SSe tare dragut acolo.au mese rotunde de aia n-ea placut si noua acolo.e frumos.acuma e in renovare am inteles de la seful de acolo.pusi mai vb

taia
13.02.2008, 21:23:37
Saptamana viitoare vin ai mei in oras si-l duc pe tati sa vada restaurantul...abia astept sa-i vad fata...parerea
Mami l-a vaut si mi-a spus ca prima conditie ca nunta sa fie reusita e indeplinita!!!I-a placut mult!!!

alinna_i
14.02.2008, 17:20:19
ceau jadis.uite eu fac nunta la sala de pe ciheiului.nu mai am mult,deja am emotii:-SSe tare dragut acolo.au mese rotunde de aia n-ea placut si noua acolo.e frumos.acuma e in renovare am inteles de la seful de acolo.pusi mai vb
buna! am si eu o intrebare. nu stii cumva ce culoare va fi sala Crystal Garden? stiu si eu ca se renoveaza dar nu stiu ce culoare va fi. spor la pregatiri! pupici.

nicky_s
15.02.2008, 20:08:41
am inteles ca e o sala noua pe ciheiului, nu Cristal garden, ceva ce recent a fost terminata. stiti careva?

chelnerita
16.02.2008, 20:42:45
buna seara,allina.faci si u cumva nunta acolo pa ciheiului.azi am fost pe acolo sa vad cum arata dar deja e terminata.e pe crem.mie imi place ft mult.pupici mai vb.casa de piatra si u

chelnerita
16.02.2008, 20:44:20
ceau nicki.azi am fost pe acolo dar nu e nici o sala noua pe acolo.am fost sa vad cum arata cristal garden renovata.pa pa

taia
18.02.2008, 17:16:10
ceau nicki.azi am fost pe acolo dar nu e nici o sala noua pe acolo.am fost sa vad cum arata cristal garden renovata.pa pa
Si cum arata? da-ne detalii!!!

nicky_s
18.02.2008, 18:10:48
si mie mi-a placut Cristal garden da' nu mai era liber decat duminica, sau sf lui oct cand am fost noi

chelnerita
19.02.2008, 19:18:48
buna seara ,nicki's.u unde faci nunta,daca nu sunt prea curioasa?pa pa

nicky_s
19.02.2008, 20:23:50
buna seara ,nicki's.u unde faci nunta,daca nu sunt prea curioasa?pa pa
cred ca am mai zis pe ceva topic. la Nicoleta in Felix.:)>-

alinna_i
21.02.2008, 16:16:49
am inteles ca e o sala noua pe ciheiului, nu Cristal garden, ceva ce recent a fost terminata. stiti careva?
buna Nicky. azi am aflat si eu ca se construiesc doua sali de nunti pe ciheiului dar nu stiu cand vor fi gata.te-am pupat.pa pa

nicky_s
22.02.2008, 19:32:03
buna Nicky. azi am aflat si eu ca se construiesc doua sali de nunti pe ciheiului dar nu stiu cand vor fi gata.te-am pupat.pa pa
mersik! :* una din ele e a unui cunoscut de-al nostru care ne-a zis ca daca ne intereseaza are o sala pe ciheiului. a uitat sa mentioneze ca nu e gata inca.:D

nicky_s
22.02.2008, 19:32:38
voi cand ati rezervat sala?

ralu21
24.02.2008, 18:14:06
ostat de ale_oradea http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=241183#post241183) Ciao. As dori sa stiu daca cineva a facut nunta la Hotel Continental Oradea si cit costa un meniu. Idea mea de restaurant este cu mese rotunde, dar nu stiu daca exista in Oradea. Eu stau in Roma, dar nunta o fac in Oradea, de accea nu prea stiu locurile unde se fac nunti in Oradea.

Eu am fost la o nunta la Continental.Sala este mare intra aprox 300 dar servirea lasa de dorit trebuia sa astepti dupa un suc si 30min :(
Erau vreo 11 ospatari dar pur si simplu nu se ocupau de nuntasi........asa k eu nu te sfatuiesc sa faci acolo.

nicky_s
24.02.2008, 19:22:00
noi am vrut initial sa facem la continental. nu aveau pret fix pe meniu dar la un meniu de 120-130 ron (fara bautura) aperitivul era cam saracut si era un singur fel de friptura (pui sau porc la alegere); nu fac contract - ceea ce e cam nasol ca daca vine altul cu nr mare de persoane sau vreo "personalitate" din oras ma trezeam fara sala; nu garanteaza pretul meniului - nici macar o marja (gen 10% cum are Nevis) cu care poate sa creasca pretul. personalul trebuia platit in plus dar cu niste tarife exagerate fata de alte localuri , in plus la 150 de persoane sa platesc 8 bucatari mi se pare aberant de mult; tortul trebuia luat de la ei si se platea separat; sala e albastra #-o cam joasa si cu oglinzi pe pereti gen anii 80. deci cred ca dincolo de ideea ca faci la Continental si de privelistea de pe terasa nu e mare lucru......

andymatei
24.02.2008, 20:35:08
Si noi ne-am gandit sa facem acolo...tot din cauza privelistii...dar chiar nu au spus nimic care sa imi convina. Si sala e si teribil de joasa.

alinna_i
25.02.2008, 13:19:07
voi cand ati rezervat sala?
noi am rezervat-o anul trecut prin iulie.si cand am mers noi erau libere doar 3 sambete in lunile de vara.ne-a placut mult locul, meniu si mai ales mesele, iar acum ca e renovata ne place si mai mult.

nicky_s
25.02.2008, 21:54:50
Si noi ne-am gandit sa facem acolo...tot din cauza privelistii...dar chiar nu au spus nimic care sa imi convina. Si sala e si teribil de joasa.
eu am avut o senzatie de claustrofobie cand am intrat

taia
25.02.2008, 21:56:19
eu am avut o senzatie de claustrofobie cand am intrat
Acelasi lucru l-am simti si eu desi nunta la care am fost acolo a fost reusita! Insa sala...

Raelle
03.03.2008, 11:26:56
buna, miresicilor din oradea!
am vrut sa fac prima dintre cele doua nunti la ,,melody", dar mi s-a spus ca e nu e foarte buna mancarea acolo, ca e cam scump etc. puteti recomanda restaurante (de preferinta, ale unor hoteluri) din oras (nu din felix etc.), cu o capacitate de pana la 100 de persoane?

taia
03.03.2008, 13:38:45
am vrut sa fac prima dintre cele doua nunti la ,,melody", dar mi s-a spus ca e nu e foarte buna mancarea acolo, ca e cam scump etc. puteti recomanda restaurante (de preferinta, ale unor hoteluri) din oras (nu din felix etc.), cu o capacitate de pana la 100 de persoane?
Salut
Mie mi-a placut la Colosseum si am inteles (Andymatei iti poate da mai multe informatii) ca e foarte bine si la Nevis. In acelasi timp am auzit ca la Imperio nu e buna mancarea. Ar mai exista Vandana dar acolo sincer nu am fost la nunta.

andymatei
03.03.2008, 18:36:02
Vandana mai nou cica are capacitate de 350 de persoane si nu se incurca cu mai putin...eventula duminica vre-o 200...daca are stimata doamna patroana chef si daca ai fatza :[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]

Eu am fost la o logodna la Melody...mancarea e fada si nici cantitatea nu-i omoara. De Nevis nu spun nimic ca sunt impartiala :)

nicky_s
03.03.2008, 20:46:24
noi am rezervat-o anul trecut prin iulie.si cand am mers noi erau libere doar 3 sambete in lunile de vara.ne-a placut mult locul, meniu si mai ales mesele, iar acum ca e renovata ne place si mai mult.
am vazut poze. e mai frumoasa decat pe albastru

nicky_s
03.03.2008, 20:47:58
Nevis daca vrei duminica (sambetele sunt ocupate), dau Gala (nu stiu exact ce capacitate are 80-100?), Continental (nu recomand)

nicky_s
03.03.2008, 20:48:57
Salut
Mie mi-a placut la Colosseum si am inteles (Andymatei iti poate da mai multe informatii) ca e foarte bine si la Nevis. In acelasi timp am auzit ca la Imperio nu e buna mancarea. Ar mai exista Vandana dar acolo sincer nu am fost la nunta.
la Vandana sunt naspa proprietarii :))

nicky_s
03.03.2008, 20:50:36
Vandana mai nou cica are capacitate de 350 de persoane si nu se incurca cu mai putin...eventula duminica vre-o 200...daca are stimata doamna patroana chef si daca ai fatza :[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]

Eu am fost la o logodna la Melody...mancarea e fada si nici cantitatea nu-i omoara. De Nevis nu spun nimic ca sunt impartiala :)
eu am fost la un botez la Melody, intr-adevar mancarea nu e nu stiu ce deosebit (cam de spital, fara sare si piper =)) ) .

Raelle
03.03.2008, 22:03:58
ma bucur atunci ca am renuntat la melody!
oricum, noi avem nevoie de sala pt anul viitor, nu pt anul asta, deci cred ca ar fi sambete libere la nevis, nu?
despre hotel elite stiti ceva? dar despre Oklahoma din iosia?

taia
04.03.2008, 12:04:16
oricum, noi avem nevoie de sala pt anul viitor, nu pt anul asta, deci cred ca ar fi sambete libere la nevis, nu?
De Oklahoma n-am auzit, dar apropo in Iosia mai sunt 2 sali: Flora, a avut o colega de-a mea nunta si a fost multumita, nu stiu amanunte ca n-am fost , si Corola parca, si acolo au avut 2 cunostinte de-ale mele si ziceau ca e fain!

jadis
04.03.2008, 15:16:14
vreau sa zic ca eu am fost la vandana(ce-i drept,la revel) si au avut o mancare super! nu stiu cum sunt patronii,nu am avut de-a face cu ei...dar sala si mancarea sunt grozave. viitoarea mea nasa si-a botezat nepotul acolo si au fost ff multumiti.

jadis
04.03.2008, 15:17:26
nu stie cineva cum e la colosseum? cum e mancarea,organizarea,ospatarii,patronul...? help.....

taia
04.03.2008, 16:21:11
nu stie cineva cum e la colosseum? cum e mancarea,organizarea,ospatarii,patronul...? help.....
Am fos acolo la o nunta si nea vrajit de la inceput sala!
Mancarea n-a fost tocmai pe gustul nostru, era cam nesarata, cam fara gust da cu un pic de una alta (sare, piper, etc) am dres-o.
Ospatarii ok ca doar se platesc separat si ceea ce mi-a placut mie a fost faptul ca patronii (cei tineri) au stat toata noaptea pe acolo!
La ce sa ai grija? Zicea prietena asta a mea ca ospatarii te cam fura...

nicky_s
04.03.2008, 20:09:55
la Elite nu au o sala asa de mare (cred ca de 30 pers) cam pt un botez mai mic:D

Carla_M
04.03.2008, 21:31:01

Sala e superba ,ai si decorul iti fac orice culoare vrei tu, au lucruri frumoase pentru care la o firma de decor ai plati bani multi.. In ceea ce priveste mancarea sunt de acord cu Taia e putin cam nesarata. Patronii cei tineri intotodeauna stateau la nunta pana dimineata in schimb am inteles ca acum ei s-au retras. Si la nunta verisoarei meșle au stat toata noaptea si au fost foarte atenti la toate detaliile.

Carla_M
04.03.2008, 21:33:49
la Vandana sunt naspa proprietarii :))
Nu va recomand Vandana nu am auzit prea multe lucruri bune.

Beatrice_S
05.03.2008, 12:34:06
Ma numesc Beatrice sunt noua pe acest forum. Noi am ales sa facem nunta in Pensiunea Noblesse:love:, pe care va sfatuiesc cu drag sa o incadrati in ruta voastra in momentul in care incepeti cautarile. E speciala, simpla si eleganta, in momentul in care am intrat stiam ca nu va mai fi nevoie sa caut in continuare. Mancare noi am incercat-o si nu avem decat cuvinte de laude.
Capacitatea e de 190 de persoane dar depinde de organizarea meselor , poate fi potrivita si unor nunti mai intime.

Beatrice_S
05.03.2008, 12:51:32
Saptamana viitoare vin ai mei in oras si-l duc pe tati sa vada restaurantul...abia astept sa-i vad fata...parerea
Mami l-a vaut si mi-a spus ca prima conditie ca nunta sa fie reusita e indeplinita!!!I-a placut mult!!!

Buna Taia, vom avea nunta in aceeasi loc (ma refer atat la restaurant cat si la biserica) si sunt absolut de acord cu mama ta, intr-adevar ai ales bine. Nici nu credeam ca voi avea norocul sa gasesc o sala asa perfecta.
Bafta cu pregatirile, nici tu nu mai ai mult si din domnisoara vei trece in randul doamnelor. Sa fie intr-un ceas bun!<:-P

andymatei
05.03.2008, 14:27:48
Restaurantul de la Elite e mititel si nu prea organizeaza ei evenimente de genul nunti...cum zicea si Nicky, maxim 30 persoane.

nicole_dec2
05.03.2008, 18:51:25
Am fos acolo la o nunta si nea vrajit de la inceput sala!
Mancarea n-a fost tocmai pe gustul nostru, era cam nesarata, cam fara gust da cu un pic de una alta (sare, piper, etc) am dres-o.
Ospatarii ok ca doar se platesc separat si ceea ce mi-a placut mie a fost faptul ca patronii (cei tineri) au stat toata noaptea pe acolo!
La ce sa ai grija? Zicea prietena asta a mea ca ospatarii te cam fura...

Buna! La Coloseum intr-adevar e foarte frumos dar din pacate nu mai accepta sambata sub 250 de persoane pentru 2009...

Sxy_seniorita
06.03.2008, 13:19:09
Buna! La Coloseum intr-adevar e foarte frumos dar din pacate nu mai accepta sambata sub 250 de persoane pentru 2009...

Eu am avut noroc...mi s-a impus un minim de 150!!;-)
Nu stiu ce sa zik de mankare...eu am mankat si mi s-a parut foarte buna !!!
Si plus de asta cum ziceti patronii sunt foarte profesionisti...se ocupa de tot si nu imi fac griji nici makar 1 secunda ca va iesi anapoda!
Bine....iti ia avans mare ...si asta ii speria pe majoritatea.....dar oricum din cate am inteles pe 2009 sunt ocupate majoritatea zilelor in care se fac nunti.....asa ca....ma gandesc ca nu or innebunit toti!
Va mai dau detalii dupa nunta!<:-P

nicole_dec2
07.03.2008, 15:30:10
Despre restaurantul de la Hotel Termal - sala de nunti s-a renovat de curand a mai fost cineva la vreo nunta acolo? As dori sa stiu niste detalii...servire mancare, etc.:)

nicky_s
09.03.2008, 16:33:19
am aflat si eu ce era cu "incidentul" de la Colloseum :)) :)) :)) :))

jadis
10.03.2008, 18:47:38
Eu am avut noroc...mi s-a impus un minim de 150!!;-)
Nu stiu ce sa zik de mankare...eu am mankat si mi s-a parut foarte buna !!!
Si plus de asta cum ziceti patronii sunt foarte profesionisti...se ocupa de tot si nu imi fac griji nici makar 1 secunda ca va iesi anapoda!
Bine....iti ia avans mare ...si asta ii speria pe majoritatea.....dar oricum din cate am inteles pe 2009 sunt ocupate majoritatea zilelor in care se fac nunti.....asa ca....ma gandesc ca nu or innebunit toti!<:-P

cand am fost sa rezervam sala,ne-au zis ca au rezervari chiar si pe 2010!! In iulie mai era doar sambata noastra libera,am avut mare noroc. Despre mancare,am auzit ca e buna,inca nu am incercat,dar o vom face in curand.>>sper sa fie ok. Nu am auzit nici eu --macar o data-- despre organizare lucruri rele,doar cat de super e,imi doresc din toata inima sa fie asa!!!! astept detalii si amnunte :) [-o< pupici

jadis
10.03.2008, 18:50:01
am aflat si eu ce era cu "incidentul" de la Colloseum :)) :)) :)) :))

:O despre ce "incident" e vorba?? ........................ pls say more! :-SS

taia
10.03.2008, 19:35:20
Buna Taia, vom avea nunta in aceeasi loc (ma refer atat la restaurant cat si la biserica) si sunt absolut de acord cu mama ta, intr-adevar ai ales bine. Nici nu credeam ca voi avea norocul sa gasesc o sala asa perfecta.
Bafta cu pregatirile, nici tu nu mai ai mult si din domnisoara vei trece in randul doamnelor. Sa fie intr-un ceas bun!<:-P
Buna Beatrice
ti-am trimis un Pm
Sper sa povestim mai multe

Sxy_seniorita
17.03.2008, 10:15:32
:O despre ce "incident" e vorba?? ........................ pls say more! :-SS
STAI LINISTITA!!!!!
La inceput cand au deschis sala....adika anul trecut...din cauza faptului ca nu aveau contracte cu cei care aduceau mancarea (cei de la macelarie,cu toate cele)se ocupau ei si mergeau si cumparau de colo aia...de colo aia....si asa s-au trezit la o nunta ca li s-a stricat mancarea din cauza ca au cumparat-o cu nush cat timp inainte!
Eu am auzit si m-am dus direct la patron ...si omu cu scaun la cap...mi-a povestit de la cap la coada ce a fost si cum Dumnezeu sa nu il intelegi???eu fac comertz de cand ma stiu si inteleg perfect ce inseamna asta!
DA is deacord!au stricat nunta omului dar erau la inceput...si-or dat oamenii silintza....uitate cum arata sala si iti dai seama daca iese sau nu bine treaba!DA AM AFLAT DE INCIDENT DAR PENTRU ASTA AM CERUT EXPLICATII ...LE-AM PRIMIT....M-AM LAMURIT! IMI TIN ACOLO NUNTA!
Sa zica lumea ce o zice....acum hai sa fim seriosi!!!toti is prosti ca merg acolo??scuza-ma dar mie chiar nu imi face impresia de jeg sau nepasare localul acela!
Acum fiecare cu alegerile lui...nu?
Daa stai sa te gandesti ....la inceput...poti pati magarii deastea....nu tre sa-i condamni pe oameni..plus de asta am primit laude pentru alegerea restaurantului de la foarte multi oameni!
vA PUP !

Bryana_bi
19.03.2008, 11:44:52
Si eu voi avea nunta anul acesta la Colloseum asa ca am sa va impartasesc opiniile mele (sau, ma rog, ale "noastre") proaspete dupa 17 august - daca va mai interesa pe cineva. Cand am ales restaurantul respectiv, am fost incantati de sala, tocmai pentru ca ne dorim o nunta "aerisita", cu mult spatiu pentru dans si nasa cunoaste pe cineva acolo, asa ca sper sa nu fim "furati" sau mai stiu eu ce. Cei de acolo nu ne-au lasat impresia asta, dar am invatat in timp ca "nu se stie niciodata". Nu stiu inca de cati ospatari (la aprox. 120 invitati) voi avea nevoie si ce suma vor primi acestia, ca anul trecut nu ne-au putut spune decat cu "aproximatie. Sper sa nu am surprize neplacute. Voi ce stiti in acest sens? (numar si tarif, ma refer)

2Pui
20.03.2008, 08:11:41
Felicitari pentru Colloseum.
si noi voiam acolo ca ne place enorm sala....dar nu mai era liber cand doream noi :(
sa fiti atenti la servire si la mancare. am auzit multe despre sala aceea si nu de bine...doar sa fiti atenti.
casa de piatra.

2Pui
20.03.2008, 08:12:53
He he acuma vad ca si voi faceti cununia religioasa tot la biserica SF. Andrei...
nice...noi abia asteptam.

jadis
26.03.2008, 18:32:14
STAI LINISTITA!!!!!
La inceput cand au deschis sala....adika anul trecut...din cauza faptului ca nu aveau contracte cu cei care aduceau mancarea (cei de la macelarie,cu toate cele)se ocupau ei si mergeau si cumparau de colo aia...de colo aia....si asa s-au trezit la o nunta ca li s-a stricat mancarea din cauza ca au cumparat-o cu nush cat timp inainte!
.....am primit laude pentru alegerea restaurantului de la foarte multi oameni!
vA PUP !

Pai,oricum,ne-a si zis de unde aduc mancare,nu??? @};-sotul meu se ocupa de una dintre firmele alea,asa ca nu imi fac probleme,la nunta se ocupa personal.
Eu chiar NU am auzit decat cuvinte de lauda si toti cei care au vazut sala ziceau ca e cea mai buna alegere,ca e cea mai tare sala(chiar e!) Vad ca tu ai nunta muuult mai repede decat mine,dar sa stii ca vreau detalii si amanunte :),vreau sa imi povestesti; nu am nici cea mai mica indoiala ca totul va fi perfect! te pup,tnx

jadis
26.03.2008, 18:33:47
Felicitari pentru Colloseum.
si noi voiam acolo ca ne place enorm sala....dar nu mai era liber cand doream noi :(
sa fiti atenti la servire si la mancare. am auzit multe despre sala aceea si nu de bine...doar sa fiti atenti.
casa de piatra.

ne zici si noua ce ai auzit de sala??? :O

Carla_M
26.03.2008, 19:52:12
ne zici si noua ce ai auzit de sala??? :O
Nu va faceti probleme de Coloseum, nu cred ca ar fi toate sambetele ocupate si aproape toata duminicile daca ar fi multa lume dezamagita cum spun unii. Intotdeauna cei care au cel mai mult de lucru sunt barfiti.

cascada1
27.03.2008, 20:24:06
si eu fac nunta la Coloseum , si am unele emotii.
va rog frumos daca stiti ceva atat de bine cat si de rau va rog sa-mi scrieti.

sabrera
04.04.2008, 10:07:42
Pentru miresicile care au facut nunta la coloseum:imi puteti da mai multe detalii in legatura cu calitatea serviciilor , raport calitate pret si daca la sfarsit contractul semnat nu se modifica sub anumite pretexte ,mancarea etc.

sabrera
04.04.2008, 10:13:12
Pt Cascada : in legatura cu ce ai emotii?eu nu am auzit numai de problemele de la inceput la capitolul bucatarie,in rest am auzit numai de bine.Si eu am ceva emotii dar sper sa nu avem surprize neplacute si tot ce am stabilit in contract sa ramana asa.Noi la momentul rezervarii am verificat curatenia pana si in bucatarie dar totul parea ok,nu?grupurile sanitare sunt de ultima moda....de altceva ce ne-am putea teme?

cascada1
08.04.2008, 18:03:34
Pt Cascada : in legatura cu ce ai emotii?eu nu am auzit numai de problemele de la inceput la capitolul bucatarie,in rest am auzit numai de bine.Si eu am ceva emotii dar sper sa nu avem surprize neplacute si tot ce am stabilit in contract sa ramana asa.Noi la momentul rezervarii am verificat curatenia pana si in bucatarie dar totul parea ok,nu?grupurile sanitare sunt de ultima moda....de altceva ce ne-am putea teme?

Iti doresc din suflet CASA DE PIATRA , SA FIE INTR-UN CEAS BUN.
stiu ca sunt urari obisnuite dar ti le spun din tot sufletul
sper sa mai povestim de restaurant sau de pregatirile pentru nunta

Bryana_bi
16.04.2008, 12:10:23
He he acuma vad ca si voi faceti cununia religioasa tot la biserica SF. Andrei...

Sorry, raspund cu intarziere, dar asta e. Biserica a ales-o mai mult nasa decat noi, noi ne-am dat doar acceptul dupa ce am vazut-o (eu nu sunt din Oradea si cum imi organizez nunta de la distanta, ajutorul din partea celorlalti a fost f. important). Mi s-a parut frumoasa si oricum, pentru noi, ceremonia religioasa in sine conteaza si mai putin unde.
Felicitari pentru apropiatul eveniment, iti doresc sa fie asa cum ai visat!!
Si voua, tuturor celorlalte, la fel!! Mult succes la pregatiri si casnicie trainica!!

Bryana_bi
16.04.2008, 12:14:19

Tu pe cine ai gasit pentru foto-video? Eu am pana acum vreo cateva variante, dar nici una nu ma multumeste pe deplin (fie tarifele practicate, fie ceea ce am vazut din portofoliu) si trebuie sa ma hotarasc pana nu e prea tarziu.
A auzit cineva ceva de Paul Borza? Longplay va spune ceva? Daca da, e de bine?
Daca ma puteti ajuta la acest capitol v-as ramane recunoscatoare?

cascada1
16.04.2008, 14:47:39
Tu pe cine ai gasit pentru foto-video? Eu am pana acum vreo cateva variante, dar nici una nu ma multumeste pe deplin (fie tarifele practicate, fie ceea ce am vazut din portofoliu) si trebuie sa ma hotarasc pana nu e prea tarziu.
A auzit cineva ceva de Paul Borza? Longplay va spune ceva? Daca da, e de bine?
Daca ma puteti ajuta la acest capitol v-as ramane recunoscatoare?
EU AM PE CINEVA , FOARTE PRICEPUT PENTRU CA SI LUCREAZA IN DOMENIU, CARE VINE SI CU MUZICA SI CU FILMATUL SI FACE SI POZE LA UN PRET FOARTE ACCEPTABIL - 18 MIL

lebadutza
04.05.2008, 23:24:27
Restaurantul de la Elite e mititel si nu prea organizeaza ei evenimente de genul nunti...cum zicea si Nicky, maxim 30 persoane.

Andy, daca te rog imi spui ce ai avut in spatele mesei voastre, a mirilor ? Si eu fac la Nevis si am vazut intr-o poza de-a ta parca o perdea de lumini? A fost prinsa de perdea? Stiu ca e o problema acolo din cauza geamului. Ti-as fi recunoscatoare daca ai putea sa imi trimiti ceva poze. Multumesc!

andymatei
05.05.2008, 17:18:36
Andy, daca te rog imi spui ce ai avut in spatele mesei voastre, a mirilor ? Si eu fac la Nevis si am vazut intr-o poza de-a ta parca o perdea de lumini? A fost prinsa de perdea? Stiu ca e o problema acolo din cauza geamului. Ti-as fi recunoscatoare daca ai putea sa imi trimiti ceva poze. Multumesc!

Perdea de lumini am avut si peste tull :) Perdeaua de lumini a fost prinsa pe geam si se reflecta in geam foarte frumos, adica noua ne-a placut ;))
Uite iti atasez si niste poze:*

lebadutza
05.05.2008, 20:00:45
Perdea de lumini am avut si peste tull :) Perdeaua de lumini a fost prinsa pe geam si se reflecta in geam foarte frumos, adica noua ne-a placut ;))

Multumesc frumos.

nicky_s
05.05.2008, 22:17:31
si ce poze frumoase au iesit.............:*

nicky_s
05.05.2008, 22:18:52
PS. how much costa perdeaua de lumini? scuze igoranta:"> dar cand am vb cu decoratorul nici nu voiam sa aud de asa ceva. pana la nunta ma mai razgandesc de 5 ori.o:-)

taia
06.05.2008, 10:46:10
PS. how much costa perdeaua de lumini? scuze igoranta:"> dar cand am vb cu decoratorul nici nu voiam sa aud de asa ceva. pana la nunta ma mai razgandesc de 5 ori.o:-)
nICI EU NU VOI AVEA...SI CRED CA DE AIA VOI FI HAPPY

andymatei
06.05.2008, 15:27:30
Nu mai tin minteeeeee :(( :(( :((

Carla_M
06.05.2008, 18:23:22
Multumesc frumos.
Eu am vazut o varianta cu materialul care era deasupra luminilor putin alfel aranjat arata foarte bine. Este un model pe www.nuntadeflori.ro.

lebadutza
06.05.2008, 22:01:47

Lasa ca o sa ma interesez eu si iti spun cand aflu.

nicky_s
06.05.2008, 22:41:16
nICI EU NU VOI AVEA...SI CRED CA DE AIA VOI FI HAPPY
=)) corect!
te cred ca esti happy , mai ai cateva zile si cred ca numai la petrecere iti sta mintea! ;-)

nicky_s
06.05.2008, 22:41:50
Nu mai tin minteeeeee :(( :(( :((
ei, Andy, lasa mama, ca asa e dupa o varsta. stiu si eu :)) >:D<

nicky_s
06.05.2008, 22:43:17
Lasa ca o sa ma interesez eu si iti spun cand aflu.
:* :D oki!

Beatrice_S
07.05.2008, 10:42:47
Noi am stabilit pentru decorul prezidiului perdea de lumini de la o firma de decor de nunti si ne-a costat 2 milioane cu fata de masa, fara flori, si alte minuni, floarea am adus-o noi.

nicky_s
07.05.2008, 17:54:52
Noi am stabilit pentru decorul prezidiului perdea de lumini de la o firma de decor de nunti si ne-a costat 2 milioane cu fata de masa, fara flori, si alte minuni, floarea am adus-o noi.
e ok ca pret. vad ca da bine in poze perdeaua de lumini.

Beatrice_S
08.05.2008, 07:29:55
e ok ca pret. vad ca da bine in poze perdeaua de lumini.
Eu inca nu am pozele de la restaurant dar in felul in care ne-a facut firma la care am apelat arata superb, ca in povesti. Acum probabil depinde cu cine o faci, cate randuri de voal iti pune pe de asupra. Daca vei vrea iti voi da numele firmei, au un birou de iti vine sa iesi, si incearca sa iti bage in gat de toate, dar daca esti hotarata si nu te lasi indus in eroare, primesti exact ceea ce doresti, costul e dicutabil, poate sunt si mai ieftine, noi n-am gasit si cand am vazut poza de la o alta nunta stiam ca nici nu mai vreau sa caut, arata mult mai frumos cu mai multe randuri de voal decat cele de la alte firme. Daca voi avea pozele iti postez.

nicky_s
08.05.2008, 19:39:12
Eu inca nu am pozele de la restaurant dar in felul in care ne-a facut firma la care am apelat arata superb, ca in povesti. Acum probabil depinde cu cine o faci, cate randuri de voal iti pune pe de asupra. Daca vei vrea iti voi da numele firmei, au un birou de iti vine sa iesi, si incearca sa iti bage in gat de toate, dar daca esti hotarata si nu te lasi indus in eroare, primesti exact ceea ce doresti, costul e dicutabil, poate sunt si mai ieftine, noi n-am gasit si cand am vazut poza de la o alta nunta stiam ca nici nu mai vreau sa caut, arata mult mai frumos cu mai multe randuri de voal decat cele de la alte firme. Daca voi avea pozele iti postez.
hai ca m-ai facut curioasa. trimite-mi pe PM numele. e ceva cu Thomas B....????

taia
08.05.2008, 21:26:49
Bea am vazut pozele! Sunt superbe!
Vrem si de la restaurant!

Beatrice_S
09.05.2008, 07:30:20
Da, corect, ei sunt. Au un birou prapadit de vai s-amar, dar cand am vazut niste poze n-am avut ce sa mai adaug. Si asa frumos a iesit si la noi, ce e al lor e al lor. Am auzit ca la alte nunti n-au fost tocmai de calitate serviciile lor, dar eu nu am motive sa ma plang, au facut treaba pentru ce erau platiti.

Beatrice_S
09.05.2008, 07:38:22
Si eu as vrea, dar mai trebuie sa am rabdare pentru ca trebuiesc copiate dvd-urile prima data. Eu le-am vazut si sunt in general multumita, rad cu gura deschisa cam mult, dar ce sa fac daca eram asa de fericita, era ceva incontrolabil, venea din suflet. Oricum, acum ca am vazut si restul pozelor pot spune ca noua ne plac cel mai mult astea pe care le-am postat de la cununia civila, lumina e perfecta, locatia destul de draguta, noi fericiti... Cand voi avea la mana mea restul pozele va voi posta si voua, spre luni ma gandesc.
In schimb filmul isi merita toti banii. E asa frumos sa-mi vad sotul agitat, emotionat cum se pregatea el tremurand, restul alaiului la ei acasa, ma bucur ca am optat si pentru filmat. Cel mai mult imi place ca ne putem vedea dansand, razand. Cred ca peste ani vor valora si mai mult aceste filme.8-}

Beatrice_S
09.05.2008, 07:48:00

Taia draga, ce sa pot sa-ti spun, maine vine ziua voastra cea mare. Iti doresc sa te bucuri de fiecare clipa, sa va pretuiti unul pe celalat si sa claditi impreuna o CASA DE PIATRA care sa va tina si la bine si la rau.>:D<
Stiu ca te-ai pregatit din rasputeri si ca ati dat tot ce ati avut mai bun din voi, si de aceea sunt sigura ca totul va iesi perfect, tu vei fi ca o floare, o zana si vei vedea ca nu ai visat degeaba, unele vise se implinesc...
Mi-as fi dorit sa fi putut petrece un timp cu tine inainte de nunta ta, sa fi avut ocazia sa-ti spun toate astea personal, sa te imbratisez.
Bucurate de ziua voastra mireaso, fii fericita alaturi de sotul tau o viata intreaga, sa aveti parte de sanatate si copii frumosi.

taia
09.05.2008, 15:57:23
Taia draga, ce sa pot sa-ti spun, maine vine ziua voastra cea mare. Iti doresc sa te bucuri de fiecare clipa, sa va pretuiti unul pe celalat si sa claditi impreuna o CASA DE PIATRA care sa va tina si la bine si la rau.>:D<
Stiu ca te-ai pregatit din rasputeri si ca ati dat tot ce ati avut mai bun din voi, si de aceea sunt sigura ca totul va iesi perfect, tu vei fi ca o floare, o zana si vei vedea ca nu ai visat degeaba, unele vise se implinesc...
Mi-as fi dorit sa fi putut petrece un timp cu tine inainte de nunta ta, sa fi avut ocazia sa-ti spun toate astea personal, sa te imbratisez.
Bucurate de ziua voastra mireaso, fii fericita alaturi de sotul tau o viata intreaga, sa aveti parte de sanatate si copii frumosi.
mULTUMESC
ORICUM LOCUL DE PETRECERE E ASIGURAT, RESTAURANTUL E SUPERB ASA CA...

Carla_M
22.05.2008, 10:18:16
As vrea sa vad si eu poze cu sala decorata.:D

nicky_s
22.05.2008, 20:44:44
As vrea sa vad si eu poze cu sala decorata.:D
uite-te pe pozele din semnatura lui Beatrice. pt ale mele mai trebuie sa asteptam 2 sapt si un pic:D

m_bianca1484
26.05.2008, 12:46:37
buna fetelor. eu am nunta in 2009.As vrea sa merg la sala de nunti de pe ciheiului ca mi-a placut cel putin cum arata. Despre mancare si alte detalii nu stiu nimic.Ma puteti ajuta careva cu detalii, pareri, sugestii.....ca sunt tare dezorientata. multumesc

taia
27.05.2008, 23:13:37
buna fetelor. eu am nunta in 2009.As vrea sa merg la sala de nunti de pe ciheiului ca mi-a placut cel putin cum arata. Despre mancare si alte detalii nu stiu nimic.Ma puteti ajuta careva cu detalii, pareri, sugestii.....ca sunt tare dezorientata. multumesc
eu n-am fost acolo dar recomand tuturor cu mult caldura restaurantul unde am facut eu nunta
daca vrei sa n-ai batai de cap, sa fie totul ok...e locul perfect
cel putin eu sunt tare tare multumita de ei