PDA

Versiunea completa : Restaurante din Buzau, poze si discutii

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

monis
26.09.2006, 11:22:45
fetelor ...am si eu o intrebare...cunoasteti restaurante frumoase in buzau???
destul de mari..cam de 200 de persoane:-s

omidutza
26.09.2006, 13:35:20
Monis, eu ti-am raspuns pe privat..dar acolo nu ai mentionat ca esti din Buzau...asa ca am presupus ca esti din Buc :)

monis
26.09.2006, 13:46:12
Pai sunt din bucuresti;-) ...dar in lipsa de restaurant aici..am hotarat sa ne indreptam catre Buzau de unde sunt socrii mei
Unde am fost in bucuresti ori era ocupat pana in septembrie 2007, ori era meniul prea scump, ori restaurantul prea mic..asa ca....

hara
26.09.2006, 14:13:44
Si eu am facut nunta in Buzau, la Taverna Buzoiana. Este foarte frumos, si cum totul este nou...foarte stilat. Si eu tot 200 de invitati am avut. Pentru mine a fost alegerea ideala.
Nunta a iesit superb, mancarea excelenta, servirea ireprosabila. Loc de dans...a fost, pentru ca nu au dansat toti 200 simultan...:))
Acum depinde ce vrei tu...eu zic sa te duci la Buzau si sa faci un tur al restaurantelor, sa vezi care ti-ar placea mai mult. Cel mai bine e sa mergi intr-o sambata seara, cand toate sunt aranjate de nunta...si inca mai e sezonul nuntilor...grabeste-te!!!
In afara de Taverna ar mai fi Grand, Hanul Crasmarita din Buzau (e superb acolo, eu nu sunt din Buzau si de acolo m-a luat mirele).
Si pentru mai multe sfaturi si experiente, intra pe Comunitate, Geografic, Buzau -acolo scriu numai miresici din Buzau, poate vei gasi ceva folositor.
Succes!!!

irina_r
09.01.2007, 19:41:15
Sunt noua pe acest forum,asa incat,pentru inceput va salut pe toate.

Inca nu am stabilit data nuntii,dar cert este ca va fi la toamna,probabil in sept,oct.
Eu nu m-am hotarat daca fac nunta in Buzau (de aici este viitorul sot),dar pana la urma cred ca aici o fac,majoritatea invitatilor sunt de aici.

Voiam sa va intreb daca imi puteti recomanda un restaurant frumos cu o capacitate de max 100persoane (daca aveti si poze e si mai bine) si un hotel in care sa cazez invitatii care vin din alte orase.

Multumesc

nicky_CO
10.01.2007, 13:08:36
BUNA! BINE AI VENIT!
Nu vreau sa te dezamagesc insa eu cred ca e momentul sa incepi sa cauti strasnic un local aici in Bz. pt. ca fiind mic orasul cererile sunt multe.
Eu am nunta in august si din sept.(anul trecut )de abia am gasit pt. data pe care am vrut-o.Erau ocupate...cele cu pret bun asta in jur de 85 ron/ meniul
Bineinteles daca iti permiti un meniu intre 90-130 ron/meniu...iti pot recomanda.
Aqua maxx,Taverna Buzoiana,Hotel Crang,Hotel Pietroasele,Casa Diana
Cam astea ar fi cu o capacitate mai mica...
Multa bafta si mai astept vesti...
Daca mai ai nelamuriri....sunt disponibila!
pu[ici!

otilix
19.02.2007, 15:11:57
poate fi destul de mare diferenta intre un restaurant asa cum arata in fiecare zi, si decorat pt nunta. ideal ar fi sa le puteti vizita intr-o zi, seara cand sunt gata decorate. intrebati chiar la restaurantul respectiv. sau daca va trimite cineva poze.... crasmarita din bz e superb, nu veti regreta daca alegeti localul asta, alegeti si o muzcia f buna. va veti simti regeste. si fericiti.
casa de piatra!

emilia07
21.02.2007, 18:31:13
Ma numesc Emilia si sunt noua pe forum
Va salut pe toate

Am nunta pe 08.09.2007 si am ales restaurantul crasmarita din buzau.a facut cineva nunta acolo,poate sa imi dea mai multe detalii?:">

MULTUMESC

otilix
26.02.2007, 16:59:10
Ma numesc Emilia si sunt noua pe forum
Va salut pe toate

Am nunta pe 08.09.2007 si am ales restaurantul crasmarita din buzau.a facut cineva nunta acolo,poate sa imi dea mai multe detalii?:">

MULTUMESC

nemaipomenita alegere. o sa fie minunat, noi nu am vazut localul pana in ziua nuntii, nu aveam idee, insa mergem macar o data pe sapt sa luam masa acolo, asa ca am avut toata increderea ca va iesi bine. servirea e ireprosabila, preparatele sunt f gustoase 9nici nu vazusem cum arata, de gustat nici nu mai vb)si f frumos asezate, decorul e de exceptie. ne-am simtit imparateste, am avut o masa superb decorata, de altfel toate mesele sunt cu atentie asezate. alegeti-va si muzica buna pt ca merita si o sa aveti o nunta ca in povesti. in rest relaxati-va si bucurati-va de tot pt ca este nunta voastra.

otilix
26.02.2007, 17:01:38
am atasat si cateva poze sa va faceti o idee. din pacate atunci chiar nu m-am gandit sa imortalizez tot, pestele a fost f frumos asezat pe farfurie de ex si cu totul aparte. am incercat sa va arat si paharele. si am aut si masinuta de facut balonase de spuma deasupra ringului de dans. nu s-a incarcat poze pt ca e prea mare. sa aveti o nunta frumoasa toate.

Anelisse
26.02.2007, 17:28:17
Pai sunt din bucuresti;-) ...dar in lipsa de restaurant aici..am hotarat sa ne indreptam catre Buzau de unde sunt socrii mei
Unde am fost in bucuresti ori era ocupat pana in septembrie 2007, ori era meniul prea scump, ori restaurantul prea mic..asa ca....Buna...eu fac nunta la MUSATINII un restaurant nou care are o capacitate extraordinar de mare...pana la 400 persoane...pe mine una m-a vrajit restaurantul din prima clipa...eu cred ca o sa am in jur de 250 de persoane si am vrut ceva spatios.....prima data am vrut la taverna....dar nu mai ramane deloc spatiu pentru dans....in schimb la Musatinii e spatiu pentru amenajarea unui ring super....si totul acolo arata foarte bine...tacamuri tot...fiind nou iti dai seama.....meniul este 1mil...de persoana...dar merita....problema este ca in mod cert este ocupat pe cel putin 8-10 luni inainte....noi abia am gasit liber in iunie 2006 pt august 2007.....sper sa te ajute informatiile...bafta la cautat...:*

emilia07
27.02.2007, 13:00:11
am atasat si cateva poze sa va faceti o idee. din pacate atunci chiar nu m-am gandit sa imortalizez tot, pestele a fost f frumos asezat pe farfurie de ex si cu totul aparte. am incercat sa va arat si paharele. si am aut si masinuta de facut balonase de spuma deasupra ringului de dans. nu s-a incarcat poze pt ca e prea mare. sa aveti o nunta frumoasa toate.

Multumesc mult,intr-adevar este superb.Aveam emotii dar dupa ce am vazut pozele de la tine si dupa ce mi-ai spus,cred ca o sa iasa totul bine:"> As dori sa te mai intreb cu cat timp inainte ati stabilit meniul si cat te-a costat .Eu am fost putin dezamagita cand mi-au spus ca nu pun huse pe scaune(mi-ar fi placut)dar am trecut peste.:) Am emotii dar sper sa trecem cu bine si totul sa fie asa cum ne dorim.
Multumesc inca o data si o sa mai apelez la sfaturile tale:*

otilix
27.02.2007, 15:47:17
Multumesc mult,intr-adevar este superb.Aveam emotii dar dupa ce am vazut pozele de la tine si dupa ce mi-ai spus,cred ca o sa iasa totul bine:"> As dori sa te mai intreb cu cat timp inainte ati stabilit meniul si cat te-a costat .Eu am fost putin dezamagita cand mi-au spus ca nu pun huse pe scaune(mi-ar fi placut)dar am trecut peste.:) Am emotii dar sper sa trecem cu bine si totul sa fie asa cum ne dorim.
Multumesc inca o data si o sa mai apelez la sfaturile tale:*

nu pun huse pe scaune. ar fi comun- parerea mea. ar fi si pacat, scaunele sunt noi, f frumos tapitate, de calitate. o sa mai incerc sa atasez o poza sa se vada si scaunele. de altfel avantajul localurilor noi e ca totul e nou. tacamurile sunt impecabile, farfuriile noi noute, totul luceste. cam cu o luna inainte am platit un avans de 10 mil parca pt rezervare si am gandit in mare un meniu- adica cu cate feluri de mancare vrem. cam cu 2 sapt inainte sau mai puti un pic am stabilit exact meniul, dar ti-am spus ca nu am si probat. noi ama vut f mare incredere in alegerea noastra. nici nu am intrebat de bani. am platit la urma, ne-au facut o nota f detaliata si corecta, nu am platit decat ce am consumat- portiile care au fost in plus dupa ce a mai plecat lumea-friptura si sarmale +tort, le-am primit pe toate la pachet fara macar sa le cerem. au vrut sa ne dea mai multe dar nu le-ma luat noi. oricum au intepenit in frigider pt ca a doua zi am plecat in luna de miere.
uite si o poza in care se vad scaunele si farfuriile inca flambate pe mese, fiecare din ele.

ralucat
02.03.2007, 23:24:17
Buna,
Ma intereseaza pareri despre Restaurant Pietroasa. A fost cineva recent aici la nunta? Multumesc

otilix
03.03.2007, 14:40:30
Buna,
Ma intereseaza pareri despre Restaurant Pietroasa. A fost cineva recent aici la nunta? Multumesc
pietroasa din bz sau cel de la magura? despre cel din bz nu am prea auzit de bine. niste priteni au fost de curand la un botez duminica si amncarea parea a fi ce ramasese de la nunta de sambata seara. un alt prieten a fost chiar de curand la o nunta acolo, dar meniul nu a stralucit cu nimic, mezeluri felurite taiate si atat, nici un aranjament. banuiesc ca depinde de ce stabilesti cu ei, si mai ales cere-le sa vezi cum arata un meniu cap- coada.

emilia07
13.03.2007, 10:29:20
nu pun huse pe scaune. ar fi comun- parerea mea. ar fi si pacat, scaunele sunt noi, f frumos tapitate, de calitate. o sa mai incerc sa atasez o poza sa se vada si scaunele. de altfel avantajul localurilor noi e ca totul e nou. tacamurile sunt impecabile, farfuriile noi noute, totul luceste. cam cu o luna inainte am platit un avans de 10 mil parca pt rezervare si am gandit in mare un meniu- adica cu cate feluri de mancare vrem. cam cu 2 sapt inainte sau mai puti un pic am stabilit exact meniul, dar ti-am spus ca nu am si probat. noi ama vut f mare incredere in alegerea noastra. nici nu am intrebat de bani. am platit la urma, ne-au facut o nota f detaliata si corecta, nu am platit decat ce am consumat- portiile care au fost in plus dupa ce a mai plecat lumea-friptura si sarmale +tort, le-am primit pe toate la pachet fara macar sa le cerem. au vrut sa ne dea mai multe dar nu le-ma luat noi. oricum au intepenit in frigider pt ca a doua zi am plecat in luna de miere.
uite si o poza in care se vad scaunele si farfuriile inca flambate pe mese, fiecare din ele.

As fi dorit sa imi spui cat te-a costat meniul,pentru ca mi s-a parut un restaurant cu pretentii iar noi o sa ne facem singuri nunta si nu dispunem de f multi bani:( (din pacate).Iti dau un exemplu,au zis ca o sticla de garrone care pe piata e hai sa zic 200mii ei o evalueaza la 500mii si mi sa parut destul de mult adaosul.Imi place f mult localul dar imi este teama sa nu depaseasca posibilitatile noastre.
Daca poti sa ma ajuti cu mai multe informatii iti multumesc mult:*

otilix
13.03.2007, 20:14:24
si noi am facut tot singuri nunta, nu a fost f mare, 100 persoane, suficient zicem noi, atat cat sa ne bucuram si noi si ei de eveniment. e drept ca nu am intrebat de pret meniu inainte pt ca stiam ca nu avea importanta, noi tot acolo faceam nunta. la urma ne-a adus nota de plata detaliat, adica pe feluri de mancare, cate portii au fost consumate. nu am calculat cam cat face un meniu, dar preturile sunt aceleasi ca la restaurant daca emrgeti sa luati masa intr-o seara. aproximativ: in jur de 1mil, f putin peste. daca intrebati sigur va spune,oricum sunt f deschisi si puteti personaliza un meniu in functie de dorinta voastra. eu sunt sigura insa ca nunta o faceti nu din obligatie ci pt ca doriti o zi minunata de care s ava amintiti toata viata, asa ca mergeti si vorbiti direct acolo despre tot ce va preocupa. va dau ei si casuta de bani si fac sa va simtiti minunat. la noi asa a fost. casa d epiatra!

NICOLETAMIHAI
14.03.2007, 12:52:32
Cine a fost la o nunta la MUSATINII? Ce puteti sa-mi spuneti despre servire, local, meniu?

acrima
20.03.2007, 16:48:23
Buna Miresici, Noi Avem Nunta In 6 Oct La Millenium.ce Parere Aveti De Acest Local ? Voi De Unde Va Faceti Cumparaturile Pt Nunta , Tot Din Buzau ? Ati Gasit Rochite,pantofi,costum Mire ,etc...?

geniaro
29.03.2007, 22:03:03
La pret e meniul la Millenium..???

acrima
10.04.2007, 16:32:49
BUNA ,

IN FEB CAND AM REZERVAT NOI ERA 80 LEI ,4 FELURI DE MANCARE, 1 L APA SI 2 CAFELE.INITIAL AM VRUT LA GRAND DAR NU MAI ERAU SAMBETE LIBERE IN OCT.

ITI DORESC O NUNTA FRUMOASA

ralu_edy
12.04.2007, 09:55:45
Buna Miresici. Dar despre Rest. Casa Ispas ce parere aveti ? A facut cineva acolo ?

ralu_edy
17.04.2007, 14:57:28
Chiar nu a facut nimeni nunta aici ? Nu a fost nimeni la nici o nunta organizata acolo ?

nicky_CO
18.04.2007, 10:26:46
Buna Acrima!
Localul e superb, insa am inteles ca unii au mai luat "plasa" la meniu.
Adik ori in loc de salau au primit macrou,sau sarmalele aveau un gust ciudat...etc.Deci fii pe faza...ca sa nu ai probleme!
Eu am nunta pe 18 aug.si sapt. asta imi fac comanda de rochita de aici din bz,iar cumparaturi din bucuresti o sa fac doar pt. costumul de mire si incaltaminte pt. mine caci aici nu am gasit nimic sa-mi placa.
Se gasesc si aici de toate deci nu intra in panica.!!!..sau poate daca porti 35 la incaltaminte ca mine...:))
Bafta!
Pupici!

nicky_CO
18.04.2007, 10:32:14
Buna!
E superb acolo am inteles ca au o vesela impecabila si servirea este impecabila insa si pretul pe masura.Meniul am inteles ca este incepand cu 120 ron.:-SS

ramona_m
02.05.2007, 22:36:14
Salut tuturor miresicilor,

m-am inscris de curand in acest forum asa ca pentru inceput vreau sa va salut pe toate ;;)
referitor la restaurantul Casa Ispas, chiar ieri l-am sunat pe dl Ispas si i-am cerut cateva detalii care sper ca iti vor fi folositoare si tie ralu_edy. Capacitatea restaurantului este de aproximativ 80 persoane (asta in interior, iar din tonul dumnealui cred ca cele 80 persoane sunt cam ingramadite) si se mai poate extinde pe terasa (care este acoperita - lucru care depinde insa foarte mult de data nuntii si de cum se va prezenta vremea atunci) Noi ne-am gandit ca vom avea cam 120 de invitati asa ca voi continua cautarea restaurantului ideal pentru ca eu una nu sunt adepta unei nunti cu invitatii separati... unii afara, unii inauntru....
referitor la pretul unui meniu actual mi-a spus ca depinde de complexitate, iar cel MAI complex meniu se pare ca poate ajunge acum la 150 ron (banuiesc ca la pretul asta chiar e complex ;)) ). eu m-am uitat pe site-ul lor si mancarea arata foarte bine =P~ .

Cu speranta ca nu v-am plictisit va pup si ne mai auzim :*

natalia2007
06.05.2007, 18:31:08
Buna Miresici. Dar despre Rest. Casa Ispas ce parere aveti ? A facut cineva acolo ?
e super. cunosc pe cineva care si-a facut nunta acolo si a fost f multumit

natalia2007
06.05.2007, 19:19:55
Buna,
e super
am fost la nunta acolo si am f multumita

ramona_m
13.05.2007, 21:33:25
Salut miresicilor din Buzau.

Si eu as dori mai multe informatii despre restaurantul pietroasa, restaurantul musatinii si despre restaurantul steffi (despre cel din urma nu stiu nici macar unde este) :-p . m-ar interesa impresii ale persoanelor care au facut nunta acolo sau au mers la alte nunti. De asemeni detalii despre meniu, numar de invitati maxim si minim sau alte info pe care le considerati utile :D .

V-am pupacit :* .

Prichindel
15.05.2007, 23:48:39
Buna miresici. Astazi m-am inregistrat pe acest forum si dupa indelungi cautari nu am gasit nici o impresie despre locatia aleasa de mine pt nunta. Personal nu cunosc restaurantul, am vazut fotografii si filmulete facute de ai nostri (noi suntem pe alte meleaguri)...iar pe baza lor si a impresiilor lasate familiilor nostre ne-am decis sa facem acolo nunta. Voi ce stiti? Ati fost la vreo nunta pe acolo? Va rog, vreau sa mai aud si alte pareri. Va pup

ramona_m
27.05.2007, 15:39:21
Buna...eu fac nunta la MUSATINII un restaurant nou care are o capacitate extraordinar de mare...pana la 400 persoane...pe mine una m-a vrajit restaurantul din prima clipa...eu cred ca o sa am in jur de 250 de persoane si am vrut ceva spatios.....prima data am vrut la taverna....dar nu mai ramane deloc spatiu pentru dans....in schimb la Musatinii e spatiu pentru amenajarea unui ring super....si totul acolo arata foarte bine...tacamuri tot...fiind nou iti dai seama.....meniul este 1mil...de persoana...dar merita....problema este ca in mod cert este ocupat pe cel putin 8-10 luni inainte....noi abia am gasit liber in iunie 2006 pt august 2007.....sper sa te ajute informatiile...bafta la cautat...:*

Buna Anelisse,

Imi poti spune si mie care este numarul minim de invitati la Musatinii, te rog ^:)^. Asta in cazul in care v-a spus persoana cu care ati vorbit.

multumesc :)

ramona_m
27.05.2007, 15:48:59
Dragele mele miresici,

Am 2 rugaminti la voi. M-ar interesa daca imi poate spune cineva adresa restaurantului Steffi si cateva pareri.
M-ar mai interesa de asemeni daca a facut cineva nunta la restaurantul Moonlight sau daca a fost la un eveniment organizat acolo. Este pe Aleea Sporturilor, nr:29. S-a deschis in decembrie 2006 si nu stiu prea multe despre el :-\ .
Orice impresie este de mare ajutor.

V-am pupacit :*

ralu_edy
27.05.2007, 19:07:59
Buna. Despre rest. Stefi iti pot spune ca are o capacitate de 70-80 de pers. si se afla pe Cuza Voda. Rest. Moonlight arata foarte bine, capacit. maxim 130 pers, dar te obliga sa cumperi apa, sucul,cafeaua de la ei. Apa si sucul sunt la gramaj de 0,5l. Multa bafta.

otilix
27.05.2007, 19:32:37
Dragele mele miresici,

Am 2 rugaminti la voi. M-ar interesa daca imi poate spune cineva adresa restaurantului Steffi si cateva pareri.
M-ar mai interesa de asemeni daca a facut cineva nunta la restaurantul Moonlight sau daca a fost la un eveniment organizat acolo. Este pe Aleea Sporturilor, nr:29. S-a deschis in decembrie 2006 si nu stiu prea multe despre el :-\ .
Orice impresie este de mare ajutor.

V-am pupacit :*

despre moonlight: deschis intr-adevar in decembrie, am facut revelionul acolo. o petrecere bine organizata, un meniu variat si f gustos. a fost o petrecere f frumoasa. totul e nou si curat, servirea e f buna. incerc sa atasez si o poza cu aperitivul. la revelion e meniu fix, dar la o nunta unde alegerea e a voastra in totalitate va puteti bucura de mult mai multe.

Anelisse
30.05.2007, 22:27:59
Buna Anelisse,

Imi poti spune si mie care este numarul minim de invitati la Musatinii, te rog ^:)^. Asta in cazul in care v-a spus persoana cu care ati vorbit.

Restaurantul Stefy de pe Cuza-Voda are o capacitate de vreo 80-100 (maxim) de persoane; dar daca o sa ai o formatie nu iti va ramane loc de dans aproape deloc; despre restaurant in sine este superb din toate punctele de vedere; eu am fost la mai multe nunti si la 2 botezuri si am ramas uimita. servirea este ireprosabila iar aranjamentul meniurilor la fel de deosebit. daca ai un numar mai mic de invitati cred ca e singurul local pe cinste din buzau, am fost la ultima nunta acum 3 saptamani si era prima nunta de cand redecorase. Du-te sa te convingi, din cate stiu meniul este intre 75-100 lei.

Anelisse
30.05.2007, 22:40:50
Buna Anelisse,

Despre musatinii...[-o< sper din tot sufletul sa fie bine. nu am fost la nici o nunta acolo. Localul este foarte mare deasta l-am si ales, ca eu o sa am vreo 250 de invitati iar capacitatea lui este de vreo 400. Minimul de invitati pe care il accepta acolo este de 200. Mai putini nu se poate..dar din cate stiu mai au o sala mai mica sus si mai poti face si afara la terasa..asta in cazul in care o sa fie vara nunta ta...meniul eu l-am stabilit acum un an aproape si ne-am inteles la 100 lei. acum din cate am auzit este 130 lei.Dupa parerea mea este singurul restaurant care are o capacitate asa de mare si arata si bine. nu am vrut un restaurant in care sa nu ai loc sa dansezi si sa fie inghesuit. Inca ceva...mesele sunt rotunde(preferatele mele) si sunt de 8 persoane.Altceva nu stiu ce sa iti mai spun...

Anelisse
30.05.2007, 22:50:05
uitasem...meniul de la stefy nu cred ca se compara cu meniul oricarui restaurant din buzau...aperitivu contine foarte multe chestii de nici nu mai au loc pe farfurie cat de incarcata este si care te uimesc...cascaval cu capsuni...nu mai stiu ce cu struguri..ceva foarte deosebit si foarte delicios si mai rar intalnit (la aperitiv ma refer)... sunca presata in forma de inima...alte specialitati cu diferite modele prin ele...intr-un cuvant SUPER...Cel mai bine e sa va duceti si sa comandati un aperitiv sa va convingeti...chiar imi pare rau ca nu pot sa fac acolo din cauza numarului de invitati, dar sper sa fie ok si la musatinii.Dupa nunta o sa ma conving si o sa va spun si voua :D

ramona_m
02.06.2007, 22:50:08
Va multumesc frumos fetelor pentru raspunsuri. ^:)^ Mi-ati fost de mare ajutor.
Noi vom avea nunta in septembrie 2008 si vom avea aproximativ 120 invitati. Inca nu am gasit un restaurant care sa ne placa 100% si nici nu cred ca vom gasi in Buzau asa ca trebuie sa mai coboram stacheta :)).
Eu vroiam foarte mult sa facem nunta in sala mare de la hotel Pietroasa, insa vor minim 170 invitati (un pic cam multi pt noi), iar sala mica nu imi place. In timpul pe care l-am avut am mers pe la o mare parte din restaurante... care fie aveau mult mai multe locuri decat avem noi invitati sau aveau mai putine sau nu ne-au placut (mai suntem si pretentiosi =))). Cu mersul la vizitat restaurante pt noi e un pic mai greu pentru ca, desi suntem amandoi din Buzau, locuim in Bucuresti asa ca intr-un week-end pe luna cand ajungen noi acasa nici nu stii ce sa faci mai intai.
Varianta care ne-a mai ramas acum este Moonlight (au si ei parti negative insa din punctul nostru de vedere sunt in top la apropierea de 100%).
Referitor la Musatinii, sunt sigura Anelisse ca o sa ai o nunta grozava <:-P

Va pup dragele mele miresici :*

otilix
02.06.2007, 23:32:45
Va multumesc frumos fetelor pentru raspunsuri. ^:)^ Mi-ati fost de mare ajutor.
Noi vom avea nunta in septembrie 2008 si vom avea aproximativ 120 invitati. Inca nu am gasit un restaurant care sa ne placa 100% si nici nu cred ca vom gasi in Buzau asa ca trebuie sa mai coboram stacheta :)).
Eu vroiam foarte mult sa facem nunta in sala mare de la hotel Pietroasa, insa vor minim 170 invitati (un pic cam multi pt noi), iar sala mica nu imi place. In timpul pe care l-am avut am mers pe la o mare parte din restaurante... care fie aveau mult mai multe locuri decat avem noi invitati sau aveau mai putine sau nu ne-au placut (mai suntem si pretentiosi =))). Cu mersul la vizitat restaurante pt noi e un pic mai greu pentru ca, desi suntem amandoi din Buzau, locuim in Bucuresti asa ca intr-un week-end pe luna cand ajungen noi acasa nici nu stii ce sa faci mai intai.
Varianta care ne-a mai ramas acum este Moonlight (au si ei parti negative insa din punctul nostru de vedere sunt in top la apropierea de 100%).
Referitor la Musatinii, sunt sigura Anelisse ca o sa ai o nunta grozava <:-P

Va pup dragele mele miresici :*

ai incercat si la euro85 si nu ti-a placut? nu stiu daca gasesti locuri pt toamna , dar trebuie incercat. mergi intr-o zi in care au ei nunta. este f frumos, serviciile sunt f bune, nici nu stii cand iti schimba toate de pe masa si ai tot timpul ce ai nevoie. totul e nou din nou, decorul e deosebit, iar masa mare, a mirilor e cu totul deosebita. te simti regeste. cu vreo 2 pagini in urma am pus si poze si am scris un pic mai detaliat. dar mergi si vezi direct daca nu ai incercat inca. eu sper sa iti placa. iar meniul, pe langa faptul ca e f. variat, are o prezentare deosebita. iar ca nr de persoane cred ca ar fi nemaipomenit pt voi. oricum iti doresc o nunta frumoasa.

ramona_m
04.06.2007, 23:14:16
ai incercat si la euro85 si nu ti-a placut? nu stiu daca gasesti locuri pt toamna , dar trebuie incercat. mergi intr-o zi in care au ei nunta. este f frumos, serviciile sunt f bune, nici nu stii cand iti schimba toate de pe masa si ai tot timpul ce ai nevoie. totul e nou din nou, decorul e deosebit, iar masa mare, a mirilor e cu totul deosebita. te simti regeste. cu vreo 2 pagini in urma am pus si poze si am scris un pic mai detaliat. dar mergi si vezi direct daca nu ai incercat inca. eu sper sa iti placa. iar meniul, pe langa faptul ca e f. variat, are o prezentare deosebita. iar ca nr de persoane cred ca ar fi nemaipomenit pt voi. oricum iti doresc o nunta frumoasa.

te referi la Hanul Crasmarita? multumesc mult pentru sfat ^:)^ insa am fost si acolo. ne-au spus ca vor 150 de invitati. plus ca ne puneau invitatii separat in cele 2 sali cel putin asa ne-a spus persoana cu care am discutat, asa ca nu ne-a incantat. pozele puse de tine le-am vazut si sunt foarte frumoase. mai ales prezentarea mancarii era bestiala =P~. oricum cred ca mai trecem o data pe acolo sa fim siguri ;-).
Acum mi-a ramas gandul la moonlight. peste 2 saptamani sper sa ajungem la buzau si sa mergem la restaurant sa discutam mai multe cu cei de acolo. sa vedem exact care sunt conditiile lor. dupa ce aflu detalii o sa va dau de stire :)

V-am pupat :*

ramona_m
06.06.2007, 07:19:48
Buna,
Promit sa revin cu detalii ori de cate ori voi acumula informatii noi.Cei de la Bon Mariage Buzau au avut prima nunta organizata in Bz , sambata 2 iunie.
Fiind curioasa am mers si eu la locatie.Ce am vazut,m-a frapata in totalitate.Nunta s-a tinut la Cislau la Dobrica.Stiam cum arata asa zisul local , dar cand am vazut transformarea am zis "Se pot intampla minuni"
Incantator,perdele de lumini pe pereti,tul pe stalpi,tortze,baloane superbe., ca in basme . Nu am cuvinte!Am rugat-o pe cea care are franciza sa-mi dea si mie cateva poze,sa le postez.
Doamne ajuta sa fie si la mine macar pe jumatate la fel de frumos!Am incredere si mi-au mai disparut din emotii^:)^

Inseamna ca ai facut o alegere foarte buna :) . Oricum discutam totusi de Bon Mariage - au deja un renume. Fiind o firma care se respecta trebuie sa poate face dintr-un local mai putin incantator (sa zicem :D ) un loc de vis in care sa te simti ca o printesa la nunta ta. Asteptam poze cu interes. De asemeni, cand aflii, sa ne dai detalii si despre preturi. Ma gandesc ca nu vor avea preturi mai mai decat cele pe care le practica in Bucuresti $-).
Pupici :*

otilix
20.06.2007, 15:01:14
Buna,
Promit sa revin cu detalii ori de cate ori voi acumula informatii noi.Cei de la Bon Mariage Buzau au avut prima nunta organizata in Bz , sambata 2 iunie.
Fiind curioasa am mers si eu la locatie.Ce am vazut,m-a frapata in totalitate.Nunta s-a tinut la Cislau la Dobrica.Stiam cum arata asa zisul local , dar cand am vazut transformarea am zis "Se pot intampla minuni"
Incantator,perdele de lumini pe pereti,tul pe stalpi,tortze,baloane superbe., ca in basme . Nu am cuvinte!Am rugat-o pe cea care are franciza sa-mi dea si mie cateva poze,sa le postez.
Doamne ajuta sa fie si la mine macar pe jumatate la fel de frumos!Am incredere si mi-au mai disparut din emotii^:)^

noi inca mai asteptam pozele....<:-P <:-P <:-P

tuc
11.07.2007, 15:55:25
BUNA! BINE AI VENIT!
Nu vreau sa te dezamagesc insa eu cred ca e momentul sa incepi sa cauti strasnic un local aici in Bz. pt. ca fiind mic orasul cererile sunt multe.
Eu am nunta in august si din sept.(anul trecut )de abia am gasit pt. data pe care am vrut-o.Erau ocupate...cele cu pret bun asta in jur de 85 ron/ meniul
Bineinteles daca iti permiti un meniu intre 90-130 ron/meniu...iti pot recomanda.
Aqua maxx,Taverna Buzoiana,Hotel Crang,Hotel Pietroasele,Casa Diana
Cam astea ar fi cu o capacitate mai mica...
Multa bafta si mai astept vesti...
Daca mai ai nelamuriri....sunt disponibila!
pu[ici!
Buna Nicky,
Ce-mi poti spune despre localul unde faci nunta? Eu am auzit de bine, adica mancara buna , servire draguta ....si cred ca si preturi acceptabile!?! Dar vreau sa aud mai multe pareri. In meniu ce este inclus? Te lasa cu ceva in plus de acasa? Cine se ocupa cu aranjatul salii? Am fost la un local si mi-a impus firma lor. Nu mi se pare corect. Oare domnii acestia patroni nu am auzit de "economie de piata"? Nu mai spun si cate pretentii aveau.La un moment dat am crezut ca parca s-au inversat rolurile..... Dar intr-un an sunt sigura ca voi gasi ceva dragut!

otilix
11.07.2007, 16:05:42
Buna Nicky,
Ce-mi poti spune despre localul unde faci nunta? Eu am auzit de bine, adica mancara buna , servire draguta ....si cred ca si preturi acceptabile!?! Dar vreau sa aud mai multe pareri. In meniu ce este inclus? Te lasa cu ceva in plus de acasa? Cine se ocupa cu aranjatul salii? Am fost la un local si mi-a impus firma lor. Nu mi se pare corect. Oare domnii acestia patroni nu am auzit de "economie de piata"? Nu mai spun si cate pretentii aveau.La un moment dat am crezut ca parca s-au inversat rolurile..... Dar intr-un an sunt sigura ca voi gasi ceva dragut!

la ce local ai fost?

tuc
11.07.2007, 17:53:24
Buna Otilix,
Nu cred ca are importanta pt. ca eu consider ca in felul acesta ii facem reclama, chiar daca este negativa. Iti pot spune ca este pe Victoriei.Tu unde faci nunta? ....Si cum ti se par?

otilix
11.07.2007, 22:34:46
Buna Otilix,
Nu cred ca are importanta pt. ca eu consider ca in felul acesta ii facem reclama, chiar daca este negativa. Iti pot spune ca este pe Victoriei.Tu unde faci nunta? ....Si cum ti se par?

daca e vb de localul care incepe cu p si se termina cu k=)) =)) mai bine ca ii ocoliti. am fost la o nunta jalnica acolo, iar f recent un prieten a mers la alta nunta la care nu aveai curaj sa te apropii prea mult de mancare. nu mai e demult ce era pe vremuri acel loc, bani multi pe mancare proasta.
noi am facut deja nunta in spet trecut la moara dragaicilor. a fost minunat organizata si f usor pt noi, s-au ocupat de tot, si au avut grija ca noi sa ne simtim cei mai importanti si fericiti. vezi ca am pus poze si detalii tot pe la topicul asta.

tuc
12.07.2007, 11:29:18
daca e vb de localul care incepe cu p si se termina cu k=)) =)) mai bine ca ii ocoliti. am fost la o nunta jalnica acolo, iar f recent un prieten a mers la alta nunta la care nu aveai curaj sa te apropii prea mult de mancare. nu mai e demult ce era pe vremuri acel loc, bani multi pe mancare proasta.
noi am facut deja nunta in spet trecut la moara dragaicilor. a fost minunat organizata si f usor pt noi, s-au ocupat de tot, si au avut grija ca noi sa ne simtim cei mai importanti si fericiti. vezi ca am pus poze si detalii tot pe la topicul asta.
Meci Otilix,
Vad ca ai ramas in continuare indradostita de miresici.ro, eu spre rusinea mea acum l-am descoperit!....Adevarul este ca nici nu eram interesata de astfel de subiecte pana acum! Dar voi recupera!!!!!!!!!! Stiu f. multe pareri bune despre Crasmarita, chiar eu am fost acolo cand se numea Moara Dragaicilor la o petrecere rustica si totul a fost ok. Din ce-am auzit nu te lasa sa pui huse pe scaune...iar eu consider ca mai ales la un astfel de eveniment trebuie sa existe. Nu stiu dar cred ca dau un aspect de sarbatoare, de festiv, eleganta , nu de petrecere obisnuita. Asa cred eu!

otilix
12.07.2007, 13:08:06
Meci Otilix,
Vad ca ai ramas in continuare indradostita de miresici.ro, eu spre rusinea mea acum l-am descoperit!....Adevarul este ca nici nu eram interesata de astfel de subiecte pana acum! Dar voi recupera!!!!!!!!!! Stiu f. multe pareri bune despre Crasmarita, chiar eu am fost acolo cand se numea Moara Dragaicilor la o petrecere rustica si totul a fost ok. Din ce-am auzit nu te lasa sa pui huse pe scaune...iar eu consider ca mai ales la un astfel de eveniment trebuie sa existe. Nu stiu dar cred ca dau un aspect de sarbatoare, de festiv, eleganta , nu de petrecere obisnuita. Asa cred eu!

da, desigur ca depinde de fiecare ce alege pt nunta sa si cum nunta ta ar trebui sa o faci cum iti place mai mult.... nici noi nu am avut huse, nu le-am simtit lipsa, ba mi-a placut mai mult asa pt ca:1. scaunele sunt f frumoase si comode, 2. mi se pare deja sablon sa ai husa pe scaun, iar mie nu imi plac f tare tiparele.
cat despre acest forum... la inceput nu eram f interesata, pe vremea cand imi pregateam nunta, pt ca nunta noastra s-a organziat oricum f repede si lin, dar au si sectiune pt mamici si bebei, iar aici imi place in mod particular sa intru si sa tin legatura cu alte mamici. te asteptam si acolo.

tuc
12.07.2007, 14:47:33
da, desigur ca depinde de fiecare ce alege pt nunta sa si cum nunta ta ar trebui sa o faci cum iti place mai mult.... nici noi nu am avut huse, nu le-am simtit lipsa, ba mi-a placut mai mult asa pt ca:1. scaunele sunt f frumoase si comode, 2. mi se pare deja sablon sa ai husa pe scaun, iar mie nu imi plac f tare tiparele.
cat despre acest forum... la inceput nu eram f interesata, pe vremea cand imi pregateam nunta, pt ca nunta noastra s-a organziat oricum f repede si lin, dar au si sectiune pt mamici si bebei, iar aici imi place in mod particular sa intru si sa tin legatura cu alte mamici. te asteptam si acolo.
Sa inteleg ca este mamica?

otilix
12.07.2007, 16:21:19
Sa inteleg ca este mamica?

da, sunt. se vede si la semnatura<:-P

tuc
12.07.2007, 17:29:07
Felicitari,
Banuiesc ca este fetita! Si eu tot fetita imi doresc...intr-un viitor! Cat are? Iti propun sa deschizi un nou subiect pe buzau despre mamici, copii, educatie caci sunt sigura ca vor intra astfel si alte persoane din oras sa discute pe forum ...pt. ca vad ca totul este cam amortit la Buzau: tu si eu!

otilix
12.07.2007, 19:49:26
Felicitari,
Banuiesc ca este fetita! Si eu tot fetita imi doresc...intr-un viitor! Cat are? Iti propun sa deschizi un nou subiect pe buzau despre mamici, copii, educatie caci sunt sigura ca vor intra astfel si alte persoane din oras sa discute pe forum ...pt. ca vad ca totul este cam amortit la Buzau: tu si eu!

multumesc pt sugestie. mi-a trecut simie prin minte la un moment dat pt ca ar fi util, relaxant, insa cum bine ai observat forumul pe bz e cam amortit, reactiile vin f rar si ocazional nu f amabil, asa ca m-am razgandit deocamdata. cine stie... poate in viitor.

tuc
12.07.2007, 21:19:19
multumesc pt sugestie. mi-a trecut simie prin minte la un moment dat pt ca ar fi util, relaxant, insa cum bine ai observat forumul pe bz e cam amortit, reactiile vin f rar si ocazional nu f amabil, asa ca m-am razgandit deocamdata. cine stie... poate in viitor.
Eu spun ca nu ai de ce sa amani! Cred ca si pe mine m-ar interesa in viitor ce peditri buni sunt in Buzau, ce gradinite bune......iar toate aceste lucruri nu le putem afla decat din comunitatea noastra, nu din Bucuresti, Oradea,etc.Macar deschide subiect nou si vom vedea ce se intampla!! Iti promit ca ma voi stradui sa-ti raspund si acolo! Astept!

dany_tudor
14.07.2007, 20:46:04
Buna dragelor!

Eu sunt o fosta miresica ca sa zic asa..in curand nasa..tot in Buzau. Viitorii nostrii fini vor avea nunta in 28 iulie la Cantina CFR. Poate ca nu este de fitze, ca sa zic asa dar cu putina dexteritate poti aranja sala intr-o maniera cu totul deosebita..eu anul trecut am avut acolo nunta. Bineinteles am imbracat scaunele, ceea ce a schimbat cu desarvirsire sala, de asemenea am avut si baloane , flori , marturii..iar costurile au fost reduse pt. ca am facut noi totul..asa ca daca dupa nunta vreti sa mai ramaneti si cu ceva (stiu ca suna mercantil ), eventual un avans pt. un teren sau aparament (in Buzau inca se mai pot cumpara ap. si terenuri pt. ca preturile nu au crescut f. mult), puteti alege cu toata increderea respectiva locatie in masura in care va puteti aduce voi pe cineva sa gateasca si sa aranjeze masa....va garantez ca daca famiile voastre se implica totul poate iesi perfect....Daca va pot ajuta ...cu draga inima!!! eu cred ca este important sa vezi nu numai ziua nuntii ci si urmatoarea zi...

tuc
14.07.2007, 23:27:14
Buna dragelor!

Eu sunt o fosta miresica ca sa zic asa..in curand nasa..tot in Buzau. Viitorii nostrii fini vor avea nunta in 28 iulie la Cantina CFR. Poate ca nu este de fitze, ca sa zic asa dar cu putina dexteritate poti aranja sala intr-o maniera cu totul deosebita..eu anul trecut am avut acolo nunta. Bineinteles am imbracat scaunele, ceea ce a schimbat cu desarvirsire sala, de asemenea am avut si baloane , flori , marturii..iar costurile au fost reduse pt. ca am facut noi totul..asa ca daca dupa nunta vreti sa mai ramaneti si cu ceva (stiu ca suna mercantil ), eventual un avans pt. un teren sau aparament (in Buzau inca se mai pot cumpara ap. si terenuri pt. ca preturile nu au crescut f. mult), puteti alege cu toata increderea respectiva locatie in masura in care va puteti aduce voi pe cineva sa gateasca si sa aranjeze masa....va garantez ca daca famiile voastre se implica totul poate iesi perfect....Daca va pot ajuta ...cu draga inima!!! eu cred ca este important sa vezi nu numai ziua nuntii ci si urmatoarea zi...
Multumim in primul rand ca esti pe forum si in al doilea rand de ajutor .....dar explica-ne in ce consta!?!

otilix
15.07.2007, 19:07:59
Buna dragelor!

ne pui si noua cateva poze de la nunta, cu decoruri etc?

nicky_CO
16.07.2007, 12:26:47
Buna Nicky,
Buna!
Localul unde fac nunta pot spune ca pentru mine este perfect.
Bineinteles ca fiecare isi face o anume imagine a locatiei unde o sa se intample marele eveniment.Acest restaurant pt. mine a cumulat toate cerintele...adik:
-ambianta placuta(parcul Crang)
-meniu acceptabil ca pret
-servire buna,interes
-faptul ca poti sa negociezi orice problema
-nu se impune nimic.
Multa bafta si tie si ai...grija la servire...!
Te pup!

tuc
16.07.2007, 14:46:24
Buna!
Bineinteles ca fiecare isi face o anume imagine a locatiei unde o sa se intample marele eveniment.Acest restaurant pt. mine a cumulat toate cerintele...adik:
-servire buna,interes
-nu se impune nimic.
Te pup!
Poate o sa vin la tine la nunta sa vad si eu cum este sala aranjata,... daca voi fi in Buzau!

otilix
16.07.2007, 14:53:00
Buna!
-servire buna,interes
-nu se impune nimic.
Te pup!

asta e cel mai important. sa te simti comfortabil cu deciziile luate si mai cu seama in ziua nuntii. casa de piatra!

RIKIDONE
23.07.2007, 14:24:48
Buna miresicilor de Buzau! In septembrie sunt invitata la o nunta la Restaurantul Magura, imi puteti spune va rog, care este pretul meniului? :)

nicky_CO
23.07.2007, 15:31:53
Poate o sa vin la tine la nunta sa vad si eu cum este sala aranjata,... daca voi fi in Buzau!
Te astept cu drag...cred ca o sa-ti placa...sper adik!;;)

nicky_CO
23.07.2007, 15:35:08
asta e cel mai important. sa te simti comfortabil cu deciziile luate si mai cu seama in ziua nuntii. casa de piatra!
La fel si tie draga mea...casa de piatra si felicitari si tie pt. alegerea facuta in ceea ce priveste restaurantul.
pupici!

taniusca
03.08.2007, 10:34:11
Salut miresicilor din buzau. O intrebare am si eu, a mai facut cineva de aici nunta la aqua max? am si eu nunta pe 10 noiembrie anul acesta si as avea nevoie de sfaturi, pls. Multumesc.

tuc
03.08.2007, 17:39:40
Salut miresicilor din buzau. O intrebare am si eu, a mai facut cineva de aici nunta la aqua max? am si eu nunta pe 10 noiembrie anul acesta si as avea nevoie de sfaturi, pls. Multumesc.
Din cate-am inteles este f. frumos. Stiu ca sunt mai multe sali.Tu unde ai nunta: jos, sus?! O colega a avut nunta acolo si a fost multumita!

taniusca
06.08.2007, 22:44:50
Mersi frumos ca mi-ai raspuns, in primul rand. Observ ca e cam amortit tot ce tine de buzau aici.....si e pacat. In sala de sus am nunta, cea de jos pt a fi inchiriata cereau minim 140 persoane, iar eu am pana in acest numar invitati, asa ca m-am multumit si cu sala de sus. Sper sa nu ma fure f tare la meniuri si nici sa-mi incarce nota de plata f mult, k si-asa stau destul de prost la capitolul "finante" :-SS . Am nevoie de un sfat legat de fotograf si cameraman, inca nu mi-am gasit. Deja incep sa fiu stresata ca n-o sa reusesc sa le fac toate pana la nunta, ne-am hotarat destul de tarziu asupra datei.....

nicky_CO
07.08.2007, 15:51:45
Mersi frumos ca mi-ai raspuns, in primul rand. Observ ca e cam amortit tot ce tine de buzau aici.....si e pacat. In sala de sus am nunta, cea de jos pt a fi inchiriata cereau minim 140 persoane, iar eu am pana in acest numar invitati, asa ca m-am multumit si cu sala de sus. Sper sa nu ma fure f tare la meniuri si nici sa-mi incarce nota de plata f mult, k si-asa stau destul de prost la capitolul "finante" :-SS . Am nevoie de un sfat legat de fotograf si cameraman, inca nu mi-am gasit. Deja incep sa fiu stresata ca n-o sa reusesc sa le fac toate pana la nunta, ne-am hotarat destul de tarziu asupra datei.....
$-) Buna!
Te rog hai nu intra in panik...Important la aqua maxx e sa rogi oaspetii sa fie f. atenti cu vesela sa n-o sparga;;) La nunta prietenei mele i-a luat o gramada de bani pe vesela(pahare, furculite pierdutute)
Fii de altfel atenta si la balonul jumbo...sala e joasa...si sa nu ai surprize...
In rest totul a fost ok...mancarea f. buna, gustoasa, servirea f. buna!
Pupici!

ramona_m
15.08.2007, 20:49:38
Buna fetelor,

imi pare rau ca nu am mai scris in ultima perioada insa am avut cateva probleme. dar au trecut si acum totul e ok
ramasesem datoare cu info despre rest moonlight. noi am fost si am vb la restaurant (am si dat avansul ;))). localul are maxim 135 locuri, pentru noi e super ok pt ca vom avea maxim 120 invitati. meniul este format din cele 4 feluri standard - aperitivul pe care il vom stabili noi pt ca sunt diverse posibilitati (ne-au spus ca ne pot aduce aproape tot ce dorim noi insa se va reflecta in pretul meniului), pestele la fel ce alegem noi - salau, somon, pastrav... etc cu reflectarea alegerii noastre tot in pret, sarmale si friptura (pui, porc si carnati). sucul, apa si cafeaua se cumpara de la ei si se platesc separat de meniu. in rest putem veni noi cu ce dorim (fructe, fursecuri, alune si alte rontaeli, tortul, vinul si bauturile alcoolice - fara tuica sau votca). in discutiile pe care le-am avut cu patronul restaurantului mi s-a parut ca este ok si destul de rezonabil. ca si prezentare restaurantul arata bine si poate fi amenajat foarte frumos. intre timp si-au facut si o terasa langa restaurant insa nu afecteaza in nici un fel evenimantul organizat in interior (nici cei de pe terasa nu te vad in rest si nici tu nu ii vezi pe ei afara) iar terasa este deschisa pana la ora 12.
angajatii restaurantului mi s-au parut foarte amabili si zambitori tot timpul - am fost de 3 ori pana acum acolo si de fiecare data in momentul in care intram in restaurant cineva ne intampina cu un zambet pe buze si foarte amabil se oferea sa ne ajute.
in plimbarea pe care am facut-o la restaurant am vazut si bucataria si baia - ambele foarte curate, mari si bine echipate.
momentan cam atat mi-am adus aminte - o sa mai revin cu detalii pe masura ce mai aflu sau imi amintesc \:D/.

va pup :*

lucianpreda
22.08.2007, 14:34:00
buna ziua miresici.
eu sunt un mire:)
as vrea sa stiu si eu cat mai multe detalii despre restaurantul Aqua Max daca a facut cineva nunta acolo cum a fost cum se procedeaza etc.eu merg sambata acolo pentru a da avansul si o sa si vad sala aranjata.noi avem in jur de 180 de invitati asa ca am luat sala de jos dar avem acces si la balcon.am discutat si despre meniu asa in mare am inteles despre ce este vorba dar vreau sa aud si parerile voastre ale celor care ati facut nunta acolo care ati fost la nunta acolo care ati auzit despre acest restaurant etc. ma intereseaza absolut tot ce tine de acest restaurant si orice alt sfat cu privire la nunta.noi locuim in bucuresti si am hotarat sa facem nunta acolo deoarece eu sunt de acolo si vreau sa spun ca in bucuresti deja intrasem in criza de timp.MULTUMESC astept rasp..

ralu_ela
22.08.2007, 15:35:27

90 RON...acum in august a avut sora mea nunta

Miraj
24.08.2007, 14:56:13
90 RON...acum in august a avut sora mea nunta
salut..am vazut ca avem nunta in acelasi local, nimai ca eu am pe 31 mai 2008..super,nu?

alysava
25.08.2007, 15:44:38
buna,HARA.Te-as ruga frumos,daca ai,sa-mi trimiti si mie niste poze cu localul,intrucat eu nu l-am vazut,si sunt tare curioasa......am nunta pe 26 iulie 2008 acolo.
pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeee....^:)^

alysava
25.08.2007, 16:00:00
Si eu am facut nunta in Buzau, la Taverna Buzoiana. Este foarte frumos, si cum totul este nou...foarte stilat. Si eu tot 200 de invitati am avut. Pentru mine a fost alegerea ideala.
Nunta a iesit superb, mancarea excelenta, servirea ireprosabila. Loc de dans...a fost, pentru ca nu au dansat toti 200 simultan...:))
Acum depinde ce vrei tu...eu zic sa te duci la Buzau si sa faci un tur al restaurantelor, sa vezi care ti-ar placea mai mult. Cel mai bine e sa mergi intr-o sambata seara, cand toate sunt aranjate de nunta...si inca mai e sezonul nuntilor...grabeste-te!!!
In afara de Taverna ar mai fi Grand, Hanul Crasmarita din Buzau (e superb acolo, eu nu sunt din Buzau si de acolo m-a luat mirele).
Si pentru mai multe sfaturi si experiente, intra pe Comunitate, Geografic, Buzau -acolo scriu numai miresici din Buzau, poate vei gasi ceva folositor.
Succes!!!
BUNA.ALINA ma numesc si te-as ruga frumos sa-mi trimiti niste poze cu TAVERNA BUZOIANA,daca ai........am nunta in iulie,am inchiriat deja localul,dar nu l-am vazut
am inteles ca au decorul in verde si portocaliu....ce detalii mai ai?
mersi frumos

alysava
25.08.2007, 16:03:43
dragi miresici,cine imi poate da mai multe detalii de TAVERNA BUZOIANA?
Parintii mei au rezervat deja localul,pt iulie 2008,dar eu nu l-am vazut....
Ce parere aveti de decor?am inteles ca e cu verde si portocaliu....v-as fi recunoscatoare,daca imi trimiteti niste poze
va pup pe toate

ralu_ela
28.08.2007, 10:29:04
salut..am vazut ca avem nunta in acelasi local, nimai ca eu am pe 31 mai 2008..super,nu?

daaa.....chiar dragut...eu am avut noroc, pt ca nu stiam ca au local pt nunti,...dar cum nu mai gaseam sala libera pt august 2008, am luat toate rest la rand si in final am gasit sala mult visata.
L-am vazut intr-o sambata si era deja aranjat pt o nunta si m-am indragostit pe loc de el.abia astept

O sa avem o nunta exact ca in povesti=;

tuc
28.08.2007, 18:23:14
Ce parere aveti de decor?am inteles ca e cu verde si portocaliu....v-as fi recunoscatoare,daca imi trimiteti niste poze
va pup pe toate
Stai linistita, dupa parerea mea este un local f. frumos! La nunti nu am fost acolo dar am auzit numai de bine!

alysava
28.08.2007, 22:07:30
Stai linistita, dupa parerea mea este un local f. frumos! La nunti nu am fost acolo dar am auzit numai de bine!
Mersi,m-ai incurajat putin,dar totusi,pana nu-l vad cu ochisorii mei....macar o poza,doua
si eu am auzit ca e frumos,dar abia astept sa-l vad.Eu sunt plecata din tara,si din pacate nu ma pot ocupa personal de tot,cum as vrea
Oricum,mersi pt incurajare,si sa ai o nunta frumoasa

geniaro
03.09.2007, 20:12:26
va pup pe toate
draga mea, eu am avut nunta la Taverna Buzoiana pe 2 iunie..a fost o nunta foarte frumoasa si asta s-a datorat in mare parte profesionalismului celor de acolo..nu am avut nici o grija, nici o emotie, nici un lucru pe care l-as putea reprosa personalului...ce sa-ti spun?...mancare foarte, foarte multa( risipa chiar!!), foarte gustoasa si bine aranjata..localul are decor si pe verde si pe portocaliu..tu alegi culoarea sau daca nu-ti place poti sa aduci pe cine vrei tu sa decoreze sala...insa, dupa parerea mea, nu-i sta bine prea impodobit pentru ca are el un stil aparte..vei vedea...lasa-mi pe privat adresa ta de e-mail si-ti voi trimite poze cu localul...deci, sincer, nu ai de ce sa-ti faci probleme..parintii tai au facut cea mai buna alegere, crede-ma!

Miraj
04.09.2007, 09:02:17
daaa.....chiar dragut...eu am avut noroc, pt ca nu stiam ca au local pt nunti,...dar cum nu mai gaseam sala libera pt august 2008, am luat toate rest la rand si in final am gasit sala mult visata.
L-am vazut intr-o sambata si era deja aranjat pt o nunta si m-am indragostit pe loc de el.abia astept

O sa avem o nunta exact ca in povesti=;
Sa dea Domnu..deja am emotii..e un haos total in capul meu nu stiu ce se mai face de pe acum..apropo, stii o biserica draguta prin zona? ar fi dragut sa merg dupa aceea pe jos , eventual in parc pt poze, mai ales ca parcul arata acum super...tinem legatura..te pupic:* :*

liviu
06.09.2007, 13:21:02
draga mea, eu am avut nunta la Taverna Buzoiana pe 2 iunie..a fost o nunta foarte frumoasa si asta s-a datorat in mare parte profesionalismului celor de acolo..nu am avut nici o grija, nici o emotie, nici un lucru pe care l-as putea reprosa personalului...ce sa-ti spun?...mancare foarte, foarte multa( risipa chiar!!), foarte gustoasa si bine aranjata..localul are decor si pe verde si pe portocaliu..tu alegi culoarea sau daca nu-ti place poti sa aduci pe cine vrei tu sa decoreze sala...insa, dupa parerea mea, nu-i sta bine prea impodobit pentru ca are el un stil aparte..vei vedea...lasa-mi pe privat adresa ta de e-mail si-ti voi trimite poze cu localul...deci, sincer, nu ai de ce sa-ti faci probleme..parintii tai au facut cea mai buna alegere, crede-ma!
Buna.
Si noi avem nunta tot la Taverna, de fapt mai sunt cam 2 saptamani si un pic. Am fost si am vazut localul aranjat pt nunta in portocaliu. Este frumusel localul. Dece zic frumusel: mi s-a parut ca mesele din stanga scarii (cum urci), deci nu cele rotunde, erau foarte inghesuite. Ai idee daca se pot aranja altfel, adica se pot pune si acolo mese rotunde?
A, si vreau si eu niste poze!!!
Merci

nu ([email protected]) pot sa pun adresa?

liviu
06.09.2007, 13:31:31
A, si inca o intrebare. Cum ai facut cu bauturile? Adica sticlele cu apa si suc au stat pe mese sau cand vroia cineva comanda? Sau ar mai fi posibilitatea, mai eleganta, ca sticlele de apa si de suc sa stea langa mese, la rece, in frapiere. La tine cum a fost?

lucianpreda
09.09.2007, 09:01:12
Bun Gasit Miresici
Am postat si eu o intrebare mai demult daca a facut cineva nunta sau a participat la vreo nunta in Aqua Max din Buzau.noi am dat deja avansul pentru restaurant si sincer incep sa ma ingrijorez..pentru ca nu am auzit pe nimeni sa stie ceva de nunta facuta acolo.Reastaurantul mi-i se pare superb dar vreau sa stiu si cum a decurs o nunta acolo.daca are cineva ceva informatii acolo il rog sa imi spuna.si apropo de taverna buzoiana am fost si noi acolo si am vazut restaurantul ne-a placut dar ceeqa ce nu ne-a placut a fost faptul ca au fost foarte secretosi in ceea ce priveste detaliile despre meniu si despre modul cum va decurge nunta acolo.au zis ca daca ne hotaram dam avansul si apoi ne spun detaliile ceea ce mi-i se pare destul de absurd pentru ca restaurantul il alegi si in functie de preturile de la meniu si altele.nu l-am ales pentru ca mi-i s-a parut destul de dubios si nu ne-a mai placut faptul ca vom imparti invitatii in doua sali.iar meniul de la aqua max ni-i s-a parut mult mai bogat si mai ieftin decat la Taverna Buzoiana.Acolo la Taverna te duci daca vrei o nunta gen boieresc dar daca vrei nunta moderna mergeti la Aqua Max.totusi...inca odata daca stie cineva ceva de cum sunt nuntile la Aqua Max rog mult de tot sa imi posteze si mie ceea ce stie.Multumesc

tuc
11.09.2007, 07:55:24
Bun Gasit Miresici
Am postat si eu o intrebare mai demult daca a facut cineva nunta sau a participat la vreo nunta in Aqua Max din Buzau.noi am dat deja avansul pentru restaurant si sincer incep sa ma ingrijorez..pentru ca nu am auzit pe nimeni sa stie ceva de nunta facuta acolo.Reastaurantul mi-i se pare superb dar vreau sa stiu si cum a decurs o nunta acolo.daca are cineva ceva informatii acolo il rog sa imi spuna.si apropo de taverna buzoiana am fost si noi acolo si am vazut restaurantul ne-a placut dar ceeqa ce nu ne-a placut a fost faptul ca au fost foarte secretosi in ceea ce priveste detaliile despre meniu si despre modul cum va decurge nunta acolo.au zis ca daca ne hotaram dam avansul si apoi ne spun detaliile ceea ce mi-i se pare destul de absurd pentru ca restaurantul il alegi si in functie de preturile de la meniu si altele.nu l-am ales pentru ca mi-i s-a parut destul de dubios si nu ne-a mai placut faptul ca vom imparti invitatii in doua sali.iar meniul de la aqua max ni-i s-a parut mult mai bogat si mai ieftin decat la Taverna Buzoiana.Acolo la Taverna te duci daca vrei o nunta gen boieresc dar daca vrei nunta moderna mergeti la Aqua Max.totusi...inca odata daca stie cineva ceva de cum sunt nuntile la Aqua Max rog mult de
tot sa imi posteze si mie ceea ce stie.Multumesc
Citeste ce s-a scris despre acest local anterior intrebarii tale! Dar dupa parerea mea este un local frumos si cred ca poti colabora si cu cei de acolo!Citeam ceva scris de una din membre cam de rau asa ca citeste si tu!.....si chiar intrab-o mai multe pe ea!

lucianpreda
11.09.2007, 09:14:58
am citit si eu ceva dar legat de spartul paharelor si veselei...mi-i se pare ceva normal sa apara pe nota de plata oricum nu o sa facem petrecere greceasca acolo sa dam cu farfuriile de pereti deci peste asta am trecut.am auzit ma nou acum ca servirea este impecabila si totul depinde de cat de buna este colaborarea mea cu personalul in rest totul iese super.sa speram ca asa va fii.dar daca stie cineva ceva inca astept...:) v-am pupat soi tinem legatura

lucianpreda
11.09.2007, 09:30:50
nicki_co spunea asa:
$-) Buna!
Te rog hai nu intra in panik...Important la aqua maxx e sa rogi oaspetii sa fie f. atenti cu vesela sa n-o sparga;;) La nunta prietenei mele i-a luat o gramada de bani pe vesela(pahare, furculite pierdutute)
Fii de altfel atenta si la balonul jumbo...sala e joasa...si sa nu ai surprize...
In rest totul a fost ok...mancarea f. buna, gustoasa, servirea f. buna!
Pupici!

eu acum spun ca intr-adevar sala e joasa dar nu chiar atat de joasa si ca balonul jumbo nu se pune acolo ci undeva mai in fata unde este foarte inalta sala chiar imensa si am inteles ca se sparge cu un fel de gornite suflate pe tzeava.bucatarul are experienta si niciodata nu rateaza.
mancarea intr-adevar este buna.am servit masa acolo.si servirea din ce am vazut este ok.am fost de 2-3 ori acolo si intotdeauna a fost cinea foarte amabil care sa ne intampine de altfel si patronul cu care am discutat din detaliile pt nunta s-a aratat foarte deschis la tot ceea ce spuneam si rezonabil.
se poate ajunge l a o intelegere foarte usor.eu zic a se merita.
o sa va spun mai mlte cu siguranta dupa nunta.<:-P

lucianpreda
11.09.2007, 09:39:34
iar ramona_m daca nu ma insel spunea asha:

Buna fetelor,

imi pare rau ca nu am mai scris in ultima perioada insa am avut cateva probleme. dar au trecut si acum totul e ok
ramasesem datoare cu info despre rest moonlight. noi am fost si am vb la restaurant (am si dat avansul ;))). localul are maxim 135 locuri, pentru noi e super ok pt ca vom avea maxim 120 invitati. meniul este format din cele 4 feluri standard - aperitivul pe care il vom stabili noi pt ca sunt diverse posibilitati (ne-au spus ca ne pot aduce aproape tot ce dorim noi insa se va reflecta in pretul meniului), pestele la fel ce alegem noi - salau, somon, pastrav... etc cu reflectarea alegerii noastre tot in pret, sarmale si friptura (pui, porc si carnati). sucul, apa si cafeaua se cumpara de la ei si se platesc separat de meniu. in rest putem veni noi cu ce dorim (fructe, fursecuri, alune si alte rontaeli, tortul, vinul si bauturile alcoolice - fara tuica sau votca). in discutiile pe care le-am avut cu patronul restaurantului mi s-a parut ca este ok si destul de rezonabil. ca si prezentare restaurantul arata bine si poate fi amenajat foarte frumos. intre timp si-au facut si o terasa langa restaurant insa nu afecteaza in nici un fel evenimantul organizat in interior (nici cei de pe terasa nu te vad in rest si nici tu nu ii vezi pe ei afara) iar terasa este deschisa pana la ora 12.
angajatii restaurantului mi s-au parut foarte amabili si zambitori tot timpul - am fost de 3 ori pana acum acolo si de fiecare data in momentul in care intram in restaurant cineva ne intampina cu un zambet pe buze si foarte amabil se oferea sa ne ajute.
in plimbarea pe care am facut-o la restaurant am vazut si bucataria si baia - ambele foarte curate, mari si bine echipate.

eu spun ca la meniu tot ce inseamna mancare se aduce de acasa existand posibilitatea de a aduce de acasa apa suc vin tarie fursecuri alune fructe etc.meniul trebuie format din 4 feluri-aperitiv peste sarmalute si friptura+cafea obligatoriu.restul se poate aduce.in rest depide de ceea ce va doriti voi.se poate rezolva.de aranjamentul salii se ocupa ei si vreau sa spun ca este extraordinar de frumos ceea ce fac ei acolo.exista si o scena amenajata acolo unde or sa stea lautarii dar patronul spunea ca spera sa scape de ea in 2-3 luni si va castiga loc.noi facem, nunta in sala mare si speram sa avem in jur de 170 de invitati.

ingrid2007
16.09.2007, 20:48:12
Buna. Acum am citit intrebarea despre restaurantul aqua max si m am gandit sa iti impartasesc anumite lucruri despre acest restaurant. Cineva din familia mea si a facut in vara acolo botezul si am auzit lucruri foarte urate. nu au fost corecti sub nici o forma, deoarece cu o saptamana inainte de botez le au marit meniul de la 70 la 100 ron ceea ce nu mi se pare corect, chiar au fost disperati de chestia asta , au ramas dezamagiti incat nu le venea sa se mai duca sa faca botezul. si au stabilit foarte clar inainte chestia asta. mie sincer nu mi se pare ceva foarte frumos avand in vedere interiorul care este de fapt o discoteca de manele. Speri sa nu te superi dar asta e parerea mea!

ingrid2007
17.09.2007, 09:10:14
:* Buna fetelor ! la anul ma casatoresc in sept si la fel ca voi imi doresc sa fie totul perfect. am cautat foarte mult restaurantul initial am vrut la pietrosele dar am fost la cateva nunti si am ramas dezamgita de mancare, servire, etc. asa ca am ales in final casa ispas care mi s a parut cel mai super restaurant din buzau cel putin din punct de vedere al mancarii. am fost de cateva ori acolo inainte sa ma decid am luat chiar un meniu de nunta si mi s a parut mai mult de cat vroiam. am stabilit meniul la 1 milion pt ca asa am vrut eu, cu toate ca incepe de la 75 ron. in acest meniu am inclus cafea sucuri, tort, fructe, in afara de bauturi care o sa le aduc eu. spre exemplu de pietroasele mi se pare o tampenie sa imi aranjez localul cu firma lor de decoratiuni. eu am deja o firma si nu am vrut sa imi impuna asa ceva, asa ca aveti grija, ei nu spun chestia asta inainte si practic te obliga sa faci cum vor ei.

lucianpreda
17.09.2007, 10:07:55
imi pare rau de ce s-a intamplat cu rudele tale dar nu imi vine sa cred asa ceva pentru ca noua ne-au spus clar de la inceput suma care o vor e pentru meniu.ne-au spus ca oricat am incerca noisa scadem produse din meniu sau altele meniul trebuie sa se situeze in jurul sumei de 95 ron si in contractul semnat cu ei am spus clar asta iar pretul meniului pana la primavara nu poate creste cu mai mult de 10 % din valoare(este mentionat in contract.deci oricum platim a doua zi de dimineatza asa ca pot sa se dea peste cap ca eu mai mult decat am stabilit in contract nu le dau:).
iar interiorul nu mi-i se pare deloc a discoteca de manele...si crede-ma ca nici nu sunt persoana care sa agreeze manelele.interiorul mi-i se pare chiar superb din mai multe puncte de vedere si este exact ce ne trebuie noua.deci...nu sunt de acord cu tine.imi pare rau..oricum mersi pentru parere sau ce ai incercat sa exprimi acolo:)si spor la treaba pentru nunta.

tuc
17.09.2007, 19:44:08
:* Buna fetelor ! la anul ma casatoresc in sept si la fel ca voi imi doresc sa fie totul perfect. am cautat foarte mult restaurantul initial am vrut la pietrosele dar am fost la cateva nunti si am ramas dezamgita de mancare, servire, etc. asa ca am ales in final casa ispas care mi s a parut cel mai super restaurant din buzau cel putin din punct de vedere al mancarii. am fost de cateva ori acolo inainte sa ma decid am luat chiar un meniu de nunta si mi s a parut mai mult de cat vroiam. am stabilit meniul la 1 milion pt ca asa am vrut eu, cu toate ca incepe de la 75 ron. in acest meniu am inclus cafea sucuri, tort, fructe, in afara de bauturi care o sa le aduc eu. spre exemplu de pietroasele mi se pare o tampenie sa imi aranjez localul cu firma lor de decoratiuni. eu am deja o firma si nu am vrut sa imi impuna asa ceva, asa ca aveti grija, ei nu spun chestia asta inainte si practic te obliga sa faci cum vor ei.
Am fost si eu la o nunta la Ispas si a fost O.k. Localul este cochet si merge pt. nunti mai micute!Oricum mi-a placut! Am inteles ca vei lucra cu o firma pt. amenajarea localului! Este din Buzau? Eu sunt inca in tratative cu firma mea si nu mi-ar mai strica si alte oferte! Poate firma ta are preturi mai mici!

Miraj
18.09.2007, 09:35:26
salut..eu am nunta la Atena - la Sport's Pub- si nu stiu ce o sa fac cu decoratiunile...firma pe care o ai tu cam cum e??m-ar cam interesa..

adrry
24.09.2007, 14:25:47
Buna,
@Miraj sau altcineva, imi puteti da si mie mai multe detalii de Atena? Din cate am inteles este foarte frumos dar as dori sa stiu nr. minim de locuri, pretul unui menu etc (inca nu am ajuns sa vorbesc la acest local..).

Multumesc

alina_i_2006
24.09.2007, 15:05:45
Buna fetelor!Eu sunt nou inscrisa pe forum si nunta mea e programata mai tarziu dar dupa ce am vazut prin ce a trecut sora mea ne-am hotarat sa stabilim macar data si sa incepem sa cautam localul.Pot sa va dau un pont despre un local.Nu se afla in Buzau ci in Maracineni dar e superb.Sora mea a facut nunta pe 1 septembrie anul acesta acolo si a fost minunat.Meniul a fost de 75 RON.Se numeste Trans Divers sau i se mai spune si TDV.Vi-l recomand.

ralu_ela
24.09.2007, 21:56:38
Buna,
@Miraj sau altcineva, imi puteti da si mie mai multe detalii de Atena? Din cate am inteles este foarte frumos dar as dori sa stiu nr. minim de locuri, pretul unui menu etc (inca nu am ajuns sa vorbesc la acest local..).

Multumesc

Buna adrry

Eu am nunta vara viitoare...si am stabilit cu patroana urm:
-meniul aprox 130 ron, si include 4 feluri de mancare+ fructe, ceva de rontait+tortul
-bautura (taria )se aduce de voi...iar apa si sucurile intra in meniu
-husa/scaun=10 ron.....dar nu platesti capacul de la fiecare masa si mie mi-au zis ca daca nu aduc eu aranjamente pt mese, au ei unele fff dragute...care intra tot in bani de huse
-avans 2000 ron
-si nu mai stiu ce sa zic in afara de astea...........daca mai alte intrebari........o sa-ti raspund cu placere

si grabeste-te daca vrei nunta anul viitor...pt ca sunt destul de solicitati

pupici

ralu_ela
24.09.2007, 22:15:08
Sa dea Domnu..deja am emotii..e un haos total in capul meu nu stiu ce se mai face de pe acum..apropo, stii o biserica draguta prin zona? ar fi dragut sa merg dupa aceea pe jos , eventual in parc pt poze, mai ales ca parcul arata acum super...tinem legatura..te pupic:* :*

Buna

Scuze de intarziere...da acum am vazut mesajul.............biseri nu cunosc prin apropiere........de fapt nu prea cunosc in buzau biserici.........eu sunt din maracineni...si de 6 ani stau prin bucuresti...asa ca imi pare rau...dar o sa ma interesez.

In legatura cu restaurantul...pe ce culoare te-ai hotarat sa-l decorezi????????
Eu l-am vazut aranjat pe un gri-lila...si era superb...am mai vazut ca unele miresici ziceau ceva de verde...sunt curioasa daca rosu or avea.
La nunta o sa ai Dj sau formatie?
Si bine ca ai amintit tu de parc.....ca nici nu realizasem ca am parcul atat de aproape de restaurant.......eram in stare sa ma duc in crang eu:D.#:-S

pupici>:D<

adrry
25.09.2007, 10:34:24
Buna adrry

Eu am nunta vara viitoare...si am stabilit cu patroana urm:
-meniul aprox 130 ron, si include 4 feluri de mancare+ fructe, ceva de rontait+tortul
-bautura (taria )se aduce de voi...iar apa si sucurile intra in meniu
-husa/scaun=10 ron.....dar nu platesti capacul de la fiecare masa si mie mi-au zis ca daca nu aduc eu aranjamente pt mese, au ei unele fff dragute...care intra tot in bani de huse
-avans 2000 ron
-si nu mai stiu ce sa zic in afara de astea...........daca mai alte intrebari........o sa-ti raspund cu placere

si grabeste-te daca vrei nunta anul viitor...pt ca sunt destul de solicitati

pupici

Multumesc Ralucutz,

tinand cont ca in cei 130 lei intra si fructe, de rontzait, tort.. nu mi se pare mult.
Eu vreau la anul sa fac nunta si stiu ca iulie si august sunt ocupate.. sper sa mai gasesc pentru luna septembrie ca-mi place foarte mult localul ;)

merci mult de info si cat de curand sper sa razolv si aceasta problema.
(va tin la curent ... 220V) :D

Miraj
25.09.2007, 10:49:39
Buna

Scuze de intarziere...da acum am vazut mesajul.............biseri nu cunosc prin apropiere........de fapt nu prea cunosc in buzau biserici.........eu sunt din maracineni...si de 6 ani stau prin bucuresti...asa ca imi pare rau...dar o sa ma interesez.

In legatura cu restaurantul...pe ce culoare te-ai hotarat sa-l decorezi????????
Eu l-am vazut aranjat pe un gri-lila...si era superb...am mai vazut ca unele miresici ziceau ceva de verde...sunt curioasa daca rosu or avea.
La nunta o sa ai Dj sau formatie?
Si bine ca ai amintit tu de parc.....ca nici nu realizasem ca am parcul atat de aproape de restaurant.......eram in stare sa ma duc in crang eu:D.#:-S

Salut..Pe verde l-am vazut pe viu, inainte de o nunta, era foarte frumos, e un verde crud, foarte tineresc si am mai vazut in poze o nunta la care mireasa si-a cumparat tul violet, nu lila si a impodobit ea singura sala..foarte fain i-a iesit, desi inainte aveam unele retineri pt mov..Formatia mi s-a parut foarte scumpa, asa ca o sa alegem DJ..nu stiu daca cei de acolo lucreaza cu cineva anume, daca nu imi gasesc pana atunci..tinem legatura..m-am hotarat sa fac la Bis Greci, vizavi de Pizza Marina, e draguta, are multa verdeata si inauntru e destul de spatioasa..:*

Miraj
25.09.2007, 10:56:20
Buna,

Multumesc
Nu stiu ce sa-ti spun in plus fata de ce ti s-a raspuns..meniul 120lei, bauturile si tortul le aducem noi, poti sa discuti cu ei si pt aranjamentele florale, eu mi le fac in alta parte, husele sunt chiar dragute si cred ca pana la anu o sa mai faca si pe alte culori decat cele clasice..Te poti duce oricand sa o vezi...si inca un avantaj- daca ai musafiri din alte orase poti apela pt hotel tot la ei, nu e chiar atat de scump, si e foarte aproape..;))

adrry
25.09.2007, 11:23:23
Nu stiu ce sa-ti spun in plus fata de ce ti s-a raspuns..meniul 120lei, bauturile si tortul le aducem noi, poti sa discuti cu ei si pt aranjamentele florale, eu mi le fac in alta parte, husele sunt chiar dragute si cred ca pana la anu o sa mai faca si pe alte culori decat cele clasice..Te poti duce oricand sa o vezi...si inca un avantaj- daca ai musafiri din alte orase poti apela pt hotel tot la ei, nu e chiar atat de scump, si e foarte aproape..;))
Aha, sunt ceva difrente intre preturile spuse de voi (.. la raluca meniul este 130 lei (include 4 feluri de mancare+ fructe, ceva de rontait+tortul)..
In fine, asta o sa aflu acolo.
Are cineva un nr de tel de la Atena? (sunt curios daca mai au locuri in perioada pe care mi-o doresc)

Multumesc

Miraj
25.09.2007, 13:30:54
Aha, sunt ceva difrente intre preturile spuse de voi (.. la raluca meniul este 130 lei (include 4 feluri de mancare+ fructe, ceva de rontait+tortul)..
In fine, asta o sa aflu acolo.
Are cineva un nr de tel de la Atena? (sunt curios daca mai au locuri in perioada pe care mi-o doresc)

Multumesc
Da este diferit pt ca eu nu iau de la ei tort sau alunele, foietajul de la inceput...depinde ce negociezi..sotul meu e cel mai tare la capitolul asta..eu n-am sunat inainte, ci m-am dus acolo si am discutat cu dna Pop, dansa se ocupa de local..mergi si intreaba de ea, are planificare si-ti poate spune daca e liber cand doresti, sau poate mai devreme, ca se mai razgandesc oamenii.multa bafta:|

adrry
25.09.2007, 14:53:43
Multumesc Miraj!
Problema e ca eu nu sunt in localitate si stii cum e cu furnicile din stomac :D.
Pana sapt viitoare sper sa rezolv aceasta problema; va tin la curent (220V) :madlaugh:

adrry
27.09.2007, 11:37:09
Buna miresici de Buzau,
imi puteti spune cu cat se platesc bucatarii si chelnerii la Atena?

10x

ralu_ela
27.09.2007, 19:48:28
Buna miresici de Buzau,
imi puteti spune cu cat se platesc bucatarii si chelnerii la Atena?

10x

buna

mie mi s-a sous ca aspectul acesta ramane la aprecierea noastra.....deci nu e un tarif fix,...si dai tu cat crezi ca merita

pup

adrry
28.09.2007, 10:21:56
Multumesc Raluca!
... maine ma intalnesc cu dna Romanescu pt negocieri [-o< ...

:*

Ruby_Tuesday
28.09.2007, 10:26:28
Salutare, dragi miresici din Buzau
Stiu ca probabil sunt off-topic, dar m-am gandit ca ma puteti voi ajuta. Sambata mergem la o nunta in Buzau, mai precis la restaurant Pietroasa. Problema e ca ... avem task de furat mireasa;-) , pe care vrem s-o ducem in T'Essence Pub.
Acum ... intrebare intrebatoare, ca eu pe net nu m-am lamurit. Cum ajungem noi de la Pietroasa la T'Essnce? E departe, e aproape? Putem sa mergem pe jos sau ne trebuie masina?
Cu mii de multumiri^:)^ ^:)^ ^:)^

adrry
28.09.2007, 11:44:57
Buna,

E destul de simplu de ajuns, dar cred ca-ti trebuie si masina (e cam greu sa duci o mireasa pe jos ;) )

De la Pietroasa, mergi spre palat, treci prin stanga lui, prin fata bancii BCR, ajungi la rond si apoi mergi prin stanga Episcopiei. Apoi mergi pe drumul ala pana la a doua intersectie semaforizata (cand ai ajuns la ea, de dai jos din masina ca deja ai trecut de T'Essence Pub) :D ... deci e pana in al doilea semafor pe partea dreapta...

ai inteles ceva? #:-S

Ruby_Tuesday
28.09.2007, 11:54:39
Buna,

E destul de simplu de ajuns, dar cred ca-ti trebuie si masina (e cam greu sa duci o mireasa pe jos ;) )

De la Pietroasa, mergi spre palat, treci prin stanga lui, prin fata bancii BCR, ajungi la rond si apoi mergi prin stanga Episcopiei. Apoi mergi pe drumul ala pana la a doua intersectie semaforizata (cand ai ajuns la ea, de dai jos din masina ca deja ai trecut de T'Essence Pub) :D ... deci e pana in al doilea semafor pe partea dreapta...

ai inteles ceva? #:-S

Super!
Mercic din suflet, cred ca am inteles>:D< >:D< >:D<

adrry
28.09.2007, 12:10:01
.. ca o completare ... e la parterul ultimului bloc de pe partea dreapta.
Bafta!

ralu_ela
28.09.2007, 23:11:23
Multumesc Raluca!
... maine ma intalnesc cu dna Romanescu pt negocieri [-o< ...

buna adrry

Sper sa vezi mesajul meu pana vb cu d-na...........o intrebi tu te rog pe ce culori pot amenaja sala?..ca pana ajung eu in buzau mai dureaza ceva timp
Multumesc mult>:D<

ionela_oany
01.10.2007, 01:19:22
PE DATA DE 30.08.2008 AM STABILIT SA NE CASATORIM<:-P <:-P <:-P .AM MAI STABILIT CA LOCALUL UNDE SE VA DESFASURA PETRECEREA SA FIE MILLENIUM:-s INSA SUNT PUTIN INGRIJORATA IN LEGATURA CU ACEST LOCAL.VOI CE STITI DESPRE NUNTILE ORGANIZATE ACOLO?SUNT CORECTI?LA SFARITUL NUNTII ITI EMIT O NOTA DE PLATA DETALIATA?MENIURILE NECONSUMATE SE TREC PE NOTA ...SE RESTITUIE?ATI FACUT NUNTA ACOLO?ASTEPT SFATURILE VOASTRE...NU STIU DE CE DAR SUNT SCEPTICA IN PRIVINTA CORECTITUDINI LOR:-L :-? :-L

adrry
01.10.2007, 09:45:31
buna adrry

Sper sa vezi mesajul meu pana vb cu d-na...........o intrebi tu te rog pe ce culori pot amenaja sala?..ca pana ajung eu in buzau mai dureaza ceva timp
Multumesc mult>:D<
Buna Raluca,

Din pacate am vazut msg cam tarziu (adica azi, luni :) ), asa ca nu am intrebat si de acest aspect.
Sambata am fost si am vazut localul amenajat pe alb cu vernil (scaunele erau albe si funtita vernil .. si capacul la masa tot vernil).
Arata foarte frumos dar nu stiu daca e cea mai potrivita culoare. Oricum, au mai multe culori.

Si.. am rezervat si localul; deci, eu voi lace nunta la Atena <:-P

ralu_ela
01.10.2007, 21:25:49
PE DATA DE 30.08.2008 AM STABILIT SA NE CASATORIM<:-P <:-P <:-P .AM MAI STABILIT CA LOCALUL UNDE SE VA DESFASURA PETRECEREA SA FIE MILLENIUM:-s INSA SUNT PUTIN INGRIJORATA IN LEGATURA CU ACEST LOCAL.VOI CE STITI DESPRE NUNTILE ORGANIZATE ACOLO?SUNT CORECTI?LA SFARITUL NUNTII ITI EMIT O NOTA DE PLATA DETALIATA?MENIURILE NECONSUMATE SE TREC PE NOTA ...SE RESTITUIE?ATI FACUT NUNTA ACOLO?ASTEPT SFATURILE VOASTRE...NU STIU DE CE DAR SUNT SCEPTICA IN PRIVINTA CORECTITUDINI LOR:-L :-? :-L

Buna

Din pacate nu sunt prea corecti ei...........sora mea a fost inspirata cand nu a dat nr exact de meniuri ci a pus cu 5 mai putine...pt ca oricum restaurantul are pregatite mai multe.....din pacate nu a mai primit nimic inapoi.....de la fructe ,chestii de rontait, vin si taria.

Pt decorarea salii te obliga sa o faca baiatul patronului......nu e fff scump, da nici ieftin nu este
Sora mea a vut nunta acolo vara asta,....si a fost destul de cald in sala........a si ce nu mi-a mai placut a fost servirea....la modul ca in timp ce unii terminasera de mancat, altii nici nu primisera mancarea.

Nu iti spun asta ca sa te sperii...ci ca sa fii prevazatoare.

ingrid2007
02.10.2007, 23:01:57
buna! in legatura cu restaurantul pietroasa de la poiana pinului, si eu am fost tentata sa imi fac nunta la anul in sept tot acolo dar m am razgandit! este foarte frumos peisajul, mi a placut foarte mult in schimb serviciile si calitatea nu sunt asa de bune in comparatie cu pretul meniului.iti cer prea multi bani si ofera putin , eu am ales in cele din urma casa ispas, mi se pare mult mai elegant si m ai placut decat poiana pinului. am fost la cateva nunti si am fost dezamagita, mancarea era rece si chiar nu mi a placut cum arata . si plus de asta faza cu decoratiunile m au lasat rece, mi au impus ei tot ceea nu e corect, asta e parerea mea.

geo_lorelai
09.10.2007, 11:04:24

Buna.Eu am avut nunta pe 29 septembrie la Milenium,adica acum vreo 2 saptamani.Si eu eram sceptica pentru ca auzisem unele lucruri despre ei.Este adevarat ca am avut ceva probleme cu aranjatul salii pentru ca ne cam obligau sa facem cu baiatul patronului,insa am tot vorbit cu administratorul(de el depinde totul totul acolo) si dupa ce i-am dat spaga(altfel nu se p[oate)ne-a lasat sa facem noi aranjamentele,cu conditia sa nu fie o firma din Buzau.Noi am avut firma din Bucuresti,deci nu au fost probleme.Eu te-as sfatui sa nu faci aranjamentele cu ei pentru ca nu arata prea bine.Inainte de nunta am tot mers pe la restaurant si am vazut de multe ori aranjementele facute de ei si nu mi-au placut:husele de scaune nu sunt chiar albe,sunt necalcate,la prezidiu nu prea fac mare lucru etc.Acum depinde de tine....Cat despre servire....A fost ireprosabila,nu am nimic rau de comentat.Eu am avut nunta in localul mare,cel din lemn.Vreau sa spun ca un ospatar era intotdeauna pe langa noi,mirii,in caz ca aveam nevoie de ceva.Restul ospatarilor toata noaptea au avut servetul ala pe mana,au fost amabili,zambitori si atenti la orice .de cate ori cerea cineva ceva,i se aducea imediat,mancarea a ajuns repede la toata lumea.Niciodata nu am vazut sticla goala pe masa sau carafa goala de vin,schimbau des scrumierele,au fost promti.Si eu auzisem lucruri proaste despre servire si am ramas placut surprinsa.Meniul a fost 90 de lei si vreau sa spun ca a fost foarte foarte buna mancarea,toata lumea a laudat-o.A fost si multa si buna.Cand alegi meniul,ai mai multe variante.De exemplu noi am avut frip[tura de pui pe gratar si friptura de porc la cuptor,iar ca garnitura am avut sote de ciuperci care a fost superbun.
Iar dimineata,tot ce a ramas ne-a dat inapoi:de la suc si vin la mancare si tort.Eu am fost foarte multumita de tot.
In ziua nuntii,cand vezi ospatarii,te sfatuiesc sa le spui ca in loc de 70 de lei(atat iti cer pentru un ospatar) o sa le dai un pic mai mult.Noi asa am facut si cred ca a contat si asta.Noi chiar nu avem nimic de reprosat.
Am vazut ca intrebai si despre nota de plata.La noi,dupa nunta,dimineata,a venit cu o lista cu ce avem de platit:meniurile,ospatarii si bucatareasa si din total a scazut avansul.Chiar au fost corecti.
Sper ca iti e de ajutor ceea ce ti-am spus eu.:*.Iti doresc sa ai o nunta frumoasa si daca ai nevoie de vreo informatie sau vreun sfat,poti sa ma intrebi oricand.

ionela_oany
09.10.2007, 12:17:15
Buna.Eu am avut nunta pe 29 septembrie la Milenium,adica acum vreo 2 saptamani.Si eu eram sceptica pentru ca auzisem unele lucruri despre ei.Este adevarat ca am avut ceva probleme cu aranjatul salii pentru ca ne cam obligau sa facem cu baiatul patronului,insa am tot vorbit cu administratorul(de el depinde totul totul acolo) si dupa ce i-am dat spaga(altfel nu se p[oate)ne-a lasat sa facem noi aranjamentele,cu conditia sa nu fie o firma din Buzau.Noi am avut firma din Bucuresti,deci nu au fost probleme.Eu te-as sfatui sa nu faci aranjamentele cu ei pentru ca nu arata prea bine.Inainte de nunta am tot mers pe la restaurant si am vazut de multe ori aranjementele facute de ei si nu mi-au placut:husele de scaune nu sunt chiar albe,sunt necalcate,la prezidiu nu prea fac mare lucru etc.Acum depinde de tine....Cat despre servire....A fost ireprosabila,nu am nimic rau de comentat.Eu am avut nunta in localul mare,cel din lemn.Vreau sa spun ca un ospatar era intotdeauna pe langa noi,mirii,in caz ca aveam nevoie de ceva.Restul ospatarilor toata noaptea au avut servetul ala pe mana,au fost amabili,zambitori si atenti la orice .de cate ori cerea cineva ceva,i se aducea imediat,mancarea a ajuns repede la toata lumea.Niciodata nu am vazut sticla goala pe masa sau carafa goala de vin,schimbau des scrumierele,au fost promti.Si eu auzisem lucruri proaste despre servire si am ramas placut surprinsa.Meniul a fost 90 de lei si vreau sa spun ca a fost foarte foarte buna mancarea,toata lumea a laudat-o.A fost si multa si buna.Cand alegi meniul,ai mai multe variante.De exemplu noi am avut frip[tura de pui pe gratar si friptura de porc la cuptor,iar ca garnitura am avut sote de ciuperci care a fost superbun.
Iar dimineata,tot ce a ramas ne-a dat inapoi:de la suc si vin la mancare si tort.Eu am fost foarte multumita de tot.
In ziua nuntii,cand vezi ospatarii,te sfatuiesc sa le spui ca in loc de 70 de lei(atat iti cer pentru un ospatar) o sa le dai un pic mai mult.Noi asa am facut si cred ca a contat si asta.Noi chiar nu avem nimic de reprosat.
Am vazut ca intrebai si despre nota de plata.La noi,dupa nunta,dimineata,a venit cu o lista cu ce avem de platit:meniurile,ospatarii si bucatareasa si din total a scazut avansul.Chiar au fost corecti.
Sper ca iti e de ajutor ceea ce ti-am spus eu.:*.Iti doresc sa ai o nunta frumoasa si daca ai nevoie de vreo informatie sau vreun sfat,poti sa ma intrebi oricand.
ITI MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU RASPUNS...AI REUSIT SA MA LINISTESTI CAT DE CAT^:)^ ORICUM EMOTIILE SUNT MARI/LA FEL SI ASTEPTARILE...ITI MULTUMESC SI PT FAPTUL CA IMI PERMITI SA TE CONTACTEZ DACA MAI AM NELAMURIRI IN LEGATURA CU LOCALUL.:* :* :*

adrry
09.10.2007, 14:40:11
O sa va spun si eu parerea mea despre Milenium dar dupa 20Oct .. o sa merg la o nunta atunci ;)

Miraj
09.10.2007, 14:45:17
Fetele, m-am maritat!!!! am facut sambata trecuta cununia civila si a iesit super..acum abia astept nunta aia mare...mi-am luat o saptamana de concediu si pur si simplu am lenevit cu sotul meu..<:-P

ionela_oany
09.10.2007, 18:58:46
O sa va spun si eu parerea mea despre Milenium dar dupa 20Oct .. o sa merg la o nunta atunci ;)
ASTEPT CU NERABDARE SI IMPRESIILE TALE!MULTUMESC!>:D< >:D< >:D<

ionela_oany
09.10.2007, 19:03:51
Fetele, m-am maritat!!!! am facut sambata trecuta cununia civila si a iesit super..acum abia astept nunta aia mare...mi-am luat o saptamana de concediu si pur si simplu am lenevit cu sotul meu..<:-P
FELICITARI!SPER CA EVENIMENTUL CEL MARE SA FIE CEL PUTIN LA FEL DE REUSIT CA ACESTA(*CUNUNIA).SUCCES IN CONTINUARE SI SPOR LA PREGATIRILE AFERENTE EVENIMENRULUI!
P.S:AM OBSERVAT CA VEI SARBATORI IN SALA ATEHNA...VEI AVEA(CU SIGURANTA)O NUNTA DE NEUITAT;-) @};- @};- @};-

ralu_ela
09.10.2007, 19:35:02

Buna

Felicitari...ma bucur ca nu ai avut probleme cu ei.....eu am organizat nunta pt sora mea acolo....si am ramas cam dezamagita.....pe langa fatul ca au scumpit de 2 ori meniul intr-un an...la noi servirea a cam lasat de dorit....si am dat totusi 80 ron/ospatar...asta e unii sunt mai putin norocosi.
la nota de plata au fost f corecti...nimic in plus....doar in minus ...pt ca au pastrat tot ce a ramas.

va pupic>:D<

ralu_ela
09.10.2007, 19:35:56

felicitari si casa de piatra...tot ce va doriti....sanatate si o nunta ca in povesti.

pupici

Miraj
10.10.2007, 12:53:23
Va multumesc din suflet..sa av toate nuntile pe care ni le dorim..intrebare pt cele ce au nunti la Athena - vreau DJ dar nu stiu pe cine sa aleg..voua v-au recomandat pe cineva cei de la restaurant?:)

ionela_oany
10.10.2007, 17:20:33
Va multumesc din suflet..sa av toate nuntile pe care ni le dorim..intrebare pt cele ce au nunti la Athena - vreau DJ dar nu stiu pe cine sa aleg..voua v-au recomandat pe cineva cei de la restaurant?:)
Am participat sambata trecuta(6 oct) la o nunta organizata la restaurantul Athena.A fost ...superb! Mirii ''au tinut mortis'' sa aibe formatie si i-au ales pe cei pe care si noi ii vom avea la nunta noastra. Au facut cea mai buna alegere in aceasta privinta! Insa ceea ce vreau eu sa subliniez este faptul ca ...''ACUSTICA SALII ESTE EXTRAORDINARA,, si indiferent de faptu' ca ai dj sau formatie se aude la fel de bine.Regret ca nu cunosc dj in Buzau care sa se ocupe de nunti ,insa iti urez mult succes in alegerea pe care o vei face pt ca ...formatia/dj-ul fac ca 90%din nunta sa fie speciala...de restul de 10% ne ocupam noi!TE PUP!

ralu_ela
10.10.2007, 20:00:56
Am participat sambata trecuta(6 oct) la o nunta organizata la restaurantul Athena.A fost ...superb! Mirii ''au tinut mortis'' sa aibe formatie si i-au ales pe cei pe care si noi ii vom avea la nunta noastra. Au facut cea mai buna alegere in aceasta privinta! Insa ceea ce vreau eu sa subliniez este faptul ca ...''ACUSTICA SALII ESTE EXTRAORDINARA,, si indiferent de faptu' ca ai dj sau formatie se aude la fel de bine.Regret ca nu cunosc dj in Buzau care sa se ocupe de nunti ,insa iti urez mult succes in alegerea pe care o vei face pt ca ...formatia/dj-ul fac ca 90%din nunta sa fie speciala...de restul de 10% ne ocupam noi!TE PUP!

Buna

nu-mi spui si mie te rog cum a fost nunta la athena?
-cum a fost decorata sala
-cum a fost mancarea?
-cum s-a comportat personalul?
...orice detalui vreau ..pls
merci mult>:D<

otilix
10.10.2007, 22:44:42
si poze desigur... sunt cele mai elocvente.

ralu_ela
11.10.2007, 00:16:42

buna

ti-am trimis pm

pup

Miraj
11.10.2007, 08:56:41
Am vazut..mersik.Si pe mine ma intereseaza detalii legate de sala..poate ne ajuta cu poze cineva care a fost acolo la nunta..va pup>:D<

lucianpreda
11.10.2007, 10:01:28
buna ziua...
si felicitarile mele celor ce s-au cununat si celor care ati facut nuntile de cand nu am mai intrat eu aici.observ de la un timp numai vesti bune pe forum si ma bucur.m-as bucura si mai mult insa sa primesc de la voi niste vesti bune legata de restaurantul meu AQUA MAX .Mai am 6 -7 luni pana la nunta si vreau sa stiu cat mai multe despre el.multumesc inca odata si spor la pregatiri:P
<:-P

lucianpreda
11.10.2007, 10:10:51
si am uitat sa va spun daca va pot ajuta cu ceva:formatia este din ploiesti si are recomandari bune am incredere in ei din ce am vazut eu chiar se descurca foarte bine,acum sa ii vedem la nunta.si in afara de asta tipul care se ocupa cu contractarea de noi clienti este foarte deschis la orice si se poate negocia cu el.pentru filmat noi am vrut ceva deosebit si mai mult ca sigur o sa avem ceva deosebit.va pot recomanda un baiat este din bucuresti se prezinta la nunta cu 2 camere de filmat sau dupa caz un aparat foto si o camera de filmat ambele profesionale ce ofera calitate deosebita atat fotografiilor cat si filmarii.ei vin doua persoane la nunta pentru filmat si poze.si nu sunt scumpi deloc.vi-i pot recomanda si pe acestia.daca va pot fii de folos nu ezitati s ama contactati..aa si apropo tipul cu formatia de nunta se ocupa si de amenajari si ei au in compozitia formatiei 1 acordeonist 2 solisti vocali (barbat si femeie)i=si unul la clape.la cerere se pot aduce si alte instrumente.si tot el asigura colajele din timpul pauzei lautarilor deci nu mai este nevoie de dj.sper sa va pot ajuta cu acestea. pe curand;;)

ralu_ela
17.10.2007, 22:32:22
Am vazut..mersik.Si pe mine ma intereseaza detalii legate de sala..poate ne ajuta cu poze cineva care a fost acolo la nunta..va pup>:D<

Buna

Ce ai facut cu dj-ul?ai gasit ceva pana acum?

pupici

NICOLETAMIHAI
18.10.2007, 09:49:02
POTI SA-MI DAI SI MIE NUMERELE DE TELEFON PENTRU FORMATIE?
MULTUMESC MULT

si am uitat sa va spun daca va pot ajuta cu ceva:formatia este din ploiesti si are recomandari bune am incredere in ei din ce am vazut eu chiar se descurca foarte bine,acum sa ii vedem la nunta.si in afara de asta tipul care se ocupa cu contractarea de noi clienti este foarte deschis la orice si se poate negocia cu el.pentru filmat noi am vrut ceva deosebit si mai mult ca sigur o sa avem ceva deosebit.va pot recomanda un baiat este din bucuresti se prezinta la nunta cu 2 camere de filmat sau dupa caz un aparat foto si o camera de filmat ambele profesionale ce ofera calitate deosebita atat fotografiilor cat si filmarii.ei vin doua persoane la nunta pentru filmat si poze.si nu sunt scumpi deloc.vi-i pot recomanda si pe acestia.daca va pot fii de folos nu ezitati s ama contactati..aa si apropo tipul cu formatia de nunta se ocupa si de amenajari si ei au in compozitia formatiei 1 acordeonist 2 solisti vocali (barbat si femeie)i=si unul la clape.la cerere se pot aduce si alte instrumente.si tot el asigura colajele din timpul pauzei lautarilor deci nu mai este nevoie de dj.sper sa va pot ajuta cu acestea. pe curand;;)

NICOLETAMIHAI
18.10.2007, 09:55:50
Cine Poate Sa-mi Spuna Ceva Despre Nunti Organizate La Hotel Crang? Despremeniu, Servire, Aranjament, Ospatari?

Multumesc Mult!

Miraj
18.10.2007, 11:12:10
Buna

Ce ai facut cu dj-ul?ai gasit ceva pana acum?

pupici
Scuze, abia azi am vazut mesajul..am apelat la alt DJ - nici nu stiu cum il cheama, a rezolvat sotul meu si am avut niste zile cam aglomerate la munca asa ca n-am prea inteles la 9 seara detaliile...intreb si-ti zic..e de la nu stiu ce radio din Buzau8-} .Unde va faceti voi tortul? vreau ceva ornat cu flori naturale!!!a vazut cineva in bz asa ceva...eu una sunt in impas la capitolul asta..va pupic si va trimit in curand poze de la civila

ionela_oany
18.10.2007, 12:22:38
Scuze, abia azi am vazut mesajul..am apelat la alt DJ - nici nu stiu cum il cheama, a rezolvat sotul meu si am avut niste zile cam aglomerate la munca asa ca n-am prea inteles la 9 seara detaliile...intreb si-ti zic..e de la nu stiu ce radio din Buzau8-} .Unde va faceti voi tortul? vreau ceva ornat cu flori naturale!!!a vazut cineva in bz asa ceva...eu una sunt in impas la capitolul asta..va pupic si va trimit in curand poze de la civila
Buna!
In legatura cu tortul...pe str Transilvaniei,dupa fabrica de bere (la 4-5 case distanta) este un laborator de cofetarie care executa tortul la comanda...chiar si dupa modelul/fotografia adusa de client!Lucreaza foarte bine si nu este scump ca in alte parti .Imi pare rau ca nu-mi amintesc numele laboratorului ,dar sunt sigura ca-l vei gasi...este o constructie cu albastru...la strada...nu ai cum sa o ratezi!Succes!:*

Miraj
18.10.2007, 12:49:56
Buna!
In legatura cu tortul...pe str Transilvaniei,dupa fabrica de bere (la 4-5 case distanta) este un laborator de cofetarie care executa tortul la comanda...chiar si dupa modelul/fotografia adusa de client!Lucreaza foarte bine si nu este scump ca in alte parti .Imi pare rau ca nu-mi amintesc numele laboratorului ,dar sunt sigura ca-l vei gasi...este o constructie cu albastru...la strada...nu ai cum sa o ratezi!Succes!:*
multumesc mult ..o sa dau o fuga pe acolo sa vad ce pot face..te pupic:*

geo_lorelai
19.10.2007, 12:50:24

Buna.La Casa Maestro fac torturi ornate cu flori naturale,iti spun sigur pt ca si eu am vrut sa fac cu flori naturale.In alta parte nu prea fac,ei fac doar modelele lor care sunt cu flori de zahar.Te pup.

otilix
22.10.2007, 00:31:38
cateva poze de la o nunta f recenta la millenium, localul din spate. mi-a placut: marturiile, vaza cu flori de pe masa, desi cam simplut aranjata, muzica de dj si cea de formatie atunci cand nu erau manele, servirea rapida, prompta, inclusiv pt ce nu era in meniu, farfuriile de la aperitiv flambate, desi mai nimerit cred ca e sa le fi flambat pe cele de friptura. nu mi-a placut: culorile localului-jaluzele verticcale galben cu portocaliu si tavan albastru cu luminite, husele de la scaune necalcate, decorul prea simplu- masa mirilor nu a stralucit, in spatele mesei mirilor se afla barul albastru cu portocaliu mascat nu in totalitate cu o perdea alba, balonul cel mare nu a fost prea mare, inima de pe perdeaua din spatele mesei mirilor f simpla, vreo 6-7 flori si o iedera doar, meniul simplu- aperitivul cu mezeluri obisnuite, nimic prea muncit, nici macar asezatul pe farfurie, pestele oceanic cu legume- farfuria arata goala, sarmalutele- bune ca au fost fierbinti si picante, dar nearanjate in nici un fel pe farfurie. ca nota generala mancarea mi s-a parut putina. tacamurile f curate, dar nu noi, ci purtate, cu zgarieturi. mesele rotunde sunt prea mici pt 6 persoane, totul e inghesuit pe masa.

otilix
22.10.2007, 00:32:50
si inca unele.

adrry
22.10.2007, 10:22:09
Dupa cum am promis, revin cu impresii depsre Milenium..
Cum spunea si Otilix, nu au excelat la niciun capitol. Am fost week asta la o nunta in primul local (cel mic). Mie imi dispace total ideea cu separeu.. aranjarea salii, cel floral si mancarea a fost identica cu cea prezentata de otilix.. pestele a fost f f gretos (si plin de ulei), servirea .. era loc si de mai bine (sau poate facea exceptie ospatarul nostru .. ("aurel" daca-mi aduc aminte bine); scrumierele dupa ora 00:00 erau cam pline.
Pe o scara de la 1 la 10, eu le dau 6,5 ;)
Oricum, cine face nunta acolo spre sa nu se fi speriat.. e doar parerea mea - si-asa, eu sunt si cam pretentios :^o :D :D

ralu_ela
23.10.2007, 22:45:33

Buna Ionela

Revin cu rugamintea de a-mi da mai multe detalii despre nunta de la Athena....decor, mancare, servire....cer prea mult daca te rog sa postezi si nicte pozici?(asta in cazul in care ai).

merci frumos...pupici

adrry
24.10.2007, 10:15:40
Da, da, si eu sunt curios cum se organizeaza nuntile la Athena..
<:-P

otilix
24.10.2007, 20:43:25
o sa revin cu detalii despre o nunta la atena sapt viit. in weekend mergem la o nunta acolo si sunt si eu curioasa.

ionela_oany
24.10.2007, 21:05:40
Buna Ionela

Revin cu rugamintea de a-mi da mai multe detalii despre nunta de la Athena....decor, mancare, servire....cer prea mult daca te rog sa postezi si nicte pozici?(asta in cazul in care ai).

merci frumos...pupici
Cand am citit prima oara acest mesaj nu am inteles de ce ai scris ca revii cu rugamintea...dar uitandu-ma pe forum am observat ca exista inca un mesaj in care tu iti exprimi aceasta rugaminte. Mii de scuze dar chiar nu vazusem acest prim mesaj! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020166.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Acum sa tercem la treaba:in primul rand treb sa spun ca am fost invitata din partea nasilor si de aceea nu cunosc prea multe amanunte legate de organizare(imi pare rau dar ''nasii''sunt prieteni ai parintilor sotului meu si nu ii cunosc atat de bine incat sa-mi permit sa le cer amanunte).Insa ceea ce am vazut acolo pot sa iti spun cu siguranta.Sala Athena a fost decorata de o firma din Bucuresti(dc nu ma insel!)''Imperial Mariage''si intr-adevar numele spune multe.Husele de scaun si masa au fost din saten de un alb impecabil iar esarfa si capacul mesei(aranjat inedit pentru mine asa cum vei obs din fotografii) au fost lila.Au folosit perdea de luminite atat la masa mirilor cat si pe pereti,de perdea au ''agatat'' fluturasi de decor bineinteles si ei colorati lila.Mesele sunt rotunde pentru 8 persoane dar noi am stat lejer 9 persoane.Servirea ireprosabila si cu asta am spus totul, vesela tind sa cred ca era noua pt ca nu prezenta nici-un semn al utilizarii ei. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020156.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Mancarea prezentata exceptional pe farfurie,gustoasa si...multa(aperitive calde/reci, peste cu legume,friptura din pui /vita/porc si carnaciori iar ''piesa'' de la final a fost tortul ornat cu bobocei de trandafiri lila naturali(unde o fi gasit trandafirii astia nu stiu?).Sala foarte bine aerisita,nici cald ...nici frig,au aparate de aer conditionat care functioneaza exceptional.Despre acustica salii am mai scris si pot sa spun ca la fel de bine se aude si formatia si dj.Nu prea stiu ce sa iti mai spun ...poate doar ca mi-as dori ca nunta mea sa fie cel putin la fel de reusita cum a fost a acestor tineri .Din pacate nu am poze ca sa postez de la petrecere pt simplul motiv ca acumulatorii aparatului au cedat inca de la religioasa ,insa pt ca ziua am fost delegati sa ducem la cununia civila un ospatar ca sa serveasca oaspetii cu cate o cupa...si astfel am ajuns la local am facut doar o poza cu una din mesele ce erau aranjate.

ionela_oany
24.10.2007, 21:16:17
iata si fotografiile pe care le am eu...din pacate de la local nu am decat fotografia cu masa de prezidiu/masa oaspetilor si acel suport candelabru

ionela_oany
24.10.2007, 21:18:23
uuuups ...am uitat masa invitatilor si marturiile lor

ionela_oany
24.10.2007, 21:20:28
prima fotografie este cu buchetul miresei...este anturium iar aranjamentul de numeste fantezie

ionela_oany
25.10.2007, 00:37:32
Pe mesele invitatilor au fost si pietricele din sticla de culoare llila inchis,spre mov( nu se vad pt ca foto au fost facute ziua cand inca nu era totul terminat/aranjat,ma rog pregatit),...si pe peretii localului cei de la firma au suspendat un fel de torte care emiteau o lumina ....lila bineinteles:D .Balonul jumbo a fost un balon in forma de inimioara si ....stii tu ce culoare,pe care unul din ospatari la spart sufland (cu o precizie de admirat)un ac printr-o ''teava''.AAAAAAAAAA in spatele mirilor au fost baloane sub forma a 2 inimioare (lila)legate cu un inel(tot din baloane) alb/argintiu.Servetelele de la masa erau albe ca zapada si purtau sigla Athena pe ele ...in ce culoare crezi ca era scrisa...ai ghicit!lila-ul a fost culoarea predominanta a intregii zile...civila/religioasa(apropo o biserica in apropiere este Adormirea Maicii Domnului din Brosteni) si iata si localul..dar sincer totul a fost dozat cu bun gust.Au facut poze in Parcul Tineretului...care este la ''2 pasi ''de sala.
p.s:cocarda ,invitatiile,marturiile lor,buchetul(original nu?) miresei si nasei dar si floarea de la mana domnisoarelor de onoare si florile http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) de prins in piept...au fost lila

trutzi
25.10.2007, 00:58:12
Pe masa sunt bomboane (marturii). Ce e cu, cutiutele alea?

Miraj
25.10.2007, 09:29:01
Ionela, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca mi-ai dat niste super informatii si poze...eu sunt prima mireasa de anul viitor care are nunta acolo si nu stiam pe nimeni care a avut nunta la Athena..ma bucur sa aflu ca sunt niste profesionisti acolo, sper sa fie la fel de frumos si la mine..esti cea mai tare!!!:* :* :*

ionela_oany
25.10.2007, 12:33:22
Pe masa sunt bomboane (marturii). Ce e cu, cutiutele alea?
Pai in tul lila au avut cele 5 bombonici albe dar in aceste cutiute au fost puse iconite argintate...pe care le-am fotografiat acum ca sa vezi cum aratau>:D< >:D< >:D<

trutzi
25.10.2007, 13:00:03
Pai in tul lila au avut cele 5 bombonici albe dar in aceste cutiute au fost puse iconite argintate...pe care le-am fotografiat acum ca sa vezi cum aratau>:D< >:D< >:D<

Foarte frumos, si interesant.Nu am mai vazut pana acum.

ionela_oany
25.10.2007, 13:21:40
Ionela, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca mi-ai dat niste super informatii si poze...eu sunt prima mireasa de anul viitor care are nunta acolo si nu stiam pe nimeni care a avut nunta la Athena..ma bucur sa aflu ca sunt niste profesionisti acolo, sper sa fie la fel de frumos si la mine..esti cea mai tare!!!:* :* :*
Asa cum am scris in mesaj...chiar nu am nimic de reprosat pt ca servirea a fost''ireprosabila''!Iti doresc si tie si tuturor celor ce vor avea nuntile in lunile /anii urmatori sa aveti o nunta cel putin la fel de frumoasa ca aceasta la care eu ma bucur ca am participat!Din cate am inteles (sper sa nu fac o gafa) si Otilix va merge in weekend la o nunta acolo si poate ea va putea sa posteze fotografii de la petrecere...cum au aranjat mancarea pe farfurii/sala cum a fost decorata/cum s-a comportat personalul ...etc...etc...cu siguranta te poti baza pe spiritul ei de observatie(eu asa am facut) pt a sti care sunt plusurile si minusurile acestui local.Te pup dulce!

ionela_oany
25.10.2007, 13:26:43
Am uitat sa te intreb ce ai facut cu tortul...ai fost pe str. Transilvaniei?Ce au spus ? Mai fac torturi ornate cu flori naturale?Nasii mei acolo au facut tortul si a fost ornat cu bobocei de trandafir...foarte frumos si gustos!

Miraj
25.10.2007, 14:17:24
Am uitat sa te intreb ce ai facut cu tortul...ai fost pe str. Transilvaniei?Ce au spus ? Mai fac torturi ornate cu flori naturale?Nasii mei acolo au facut tortul si a fost ornat cu bobocei de trandafir...foarte frumos si gustos!
N-am apucat..sorry..ma lupt cu o alergie tare nasoala si iau niste pastile care dau somnolenta...abia ajung acasa seara, pana mi se termina tratamentul nu mai fac nimic, sunt prea ametita..oricum multumesc tare mult..pupici:bye_03: :bye_01:

ralu_ela
25.10.2007, 20:12:24
Cand am citit prima oara acest mesaj nu am inteles de ce ai scris ca revii cu rugamintea...dar uitandu-ma pe forum am observat ca exista inca un mesaj in care tu iti exprimi aceasta rugaminte. Mii de scuze dar chiar nu vazusem acest prim mesaj! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020166.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Acum sa tercem la treaba:in primul rand treb sa spun ca am fost invitata din partea nasilor si de aceea nu cunosc prea multe amanunte legate de organizare(imi pare rau dar ''nasii''sunt prieteni ai parintilor sotului meu si nu ii cunosc atat de bine incat sa-mi permit sa le cer amanunte).Insa ceea ce am vazut acolo pot sa iti spun cu siguranta.Sala Athena a fost decorata de o firma din Bucuresti(dc nu ma insel!)''Imperial Mariage''si intr-adevar numele spune multe.Husele de scaun si masa au fost din saten de un alb impecabil iar esarfa si capacul mesei(aranjat inedit pentru mine asa cum vei obs din fotografii) au fost lila.Au folosit perdea de luminite atat la masa mirilor cat si pe pereti,de perdea au ''agatat'' fluturasi de decor bineinteles si ei colorati lila.Mesele sunt rotunde pentru 8 persoane dar noi am stat lejer 9 persoane.Servirea ireprosabila si cu asta am spus totul, vesela tind sa cred ca era noua pt ca nu prezenta nici-un semn al utilizarii ei. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020156.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Mancarea prezentata exceptional pe farfurie,gustoasa si...multa(aperitive calde/reci, peste cu legume,friptura din pui /vita/porc si carnaciori iar ''piesa'' de la final a fost tortul ornat cu bobocei de trandafiri lila naturali(unde o fi gasit trandafirii astia nu stiu?).Sala foarte bine aerisita,nici cald ...nici frig,au aparate de aer conditionat care functioneaza exceptional.Despre acustica salii am mai scris si pot sa spun ca la fel de bine se aude si formatia si dj.Nu prea stiu ce sa iti mai spun ...poate doar ca mi-as dori ca nunta mea sa fie cel putin la fel de reusita cum a fost a acestor tineri .Din pacate nu am poze ca sa postez de la petrecere pt simplul motiv ca acumulatorii aparatului au cedat inca de la religioasa ,insa pt ca ziua am fost delegati sa ducem la cununia civila un ospatar ca sa serveasca oaspetii cu cate o cupa...si astfel am ajuns la local am facut doar o poza cu una din mesele ce erau aranjate.

eram sigura ca nu ai vazut mesajul...oricum eram hotarata azi sa-ti trimit PM.....multumesc mult pt informatii...esti o draguta.

pup>:D<

trutzi
28.10.2007, 19:27:52
Poze sala Athena (nu erau luminile aprinse).

geo_lorelai
28.10.2007, 21:49:55
Dupa cum am promis, revin cu impresii depsre Milenium..
Cum spunea si Otilix, nu au excelat la niciun capitol. Am fost week asta la o nunta in primul local (cel mic). Mie imi dispace total ideea cu separeu.. aranjarea salii, cel floral si mancarea a fost identica cu cea prezentata de otilix.. pestele a fost f f gretos (si plin de ulei), servirea .. era loc si de mai bine (sau poate facea exceptie ospatarul nostru .. ("aurel" daca-mi aduc aminte bine); scrumierele dupa ora 00:00 erau cam pline.
Pe o scara de la 1 la 10, eu le dau 6,5 ;)
Oricum, cine face nunta acolo spre sa nu se fi speriat.. e doar parerea mea - si-asa, eu sunt si cam pretentios :^o :D :D

Buna fetelor.Vreau sa-mi spun si eu parerea despre restaurantul Milenium.Eu am avut nunta acolo,in sala mare de curand si am fost foarte multumita de tot ce a tinut de ei.Intr-adevar,aranjamentele facute de ei si husele de scaune lasau de dorit,insa eu am avut aranjamentele cu o alta firma,asa ca nu am avut probleme la capitolul asta.Pe mese noi am avut boluri cu pietricele si lumanari si aranjamente florale din gerbera si naproane oranj.Pe sus am avut un balon cu confetti si tul oranj.Stalpii au fost inconjurati cu tul alb de care am prins niste floricele din organza oranj(o sa va atasez cateva poze).Nici eu nu am fost foarte incantata de jaluzelele portocalii,dar avand in vedere ca sala are o nuanta de portocaliu...nu cred ca se preta altceva.Cat despre mancare....nu am avut de ce sa ne plangem.Aperitivele aratau cu totul altfel si erau altele,erau mai frumos asezate,iar farfuria nu arata asa goala.De asemenea,la peste noi am avut somon cu garnitura de cartofi natur si pot spune ca a fost foarte bun.De asemenea si friptura a aratat foarte bine,am avut friptura de pui la gratar si friptura de porc la cuptor cu garnitura de ciuperci sote.Toata lumea a laudat mancarea,toti au spus ca a fost si buna si multa.Cred ca toata povestea asta cu mancarea depinde de ce meniu alegi.Servirea a fost ireprosabila,nici macar la 4 dimineata nu erau scrumiere pline pe mese sau sticle goale.Au fost grozavi!(Poate a contat si faptul ca le-am spus dinainte ca o sa le dam mai mult decat trebuia,dar ideea e ca si-au facut foarte bine treaba).Mie mi-au placut la nebunie luminile de acolo,au avut un efect extraordinar asupra oamenilor.
Din cate am vazut pe aici,parerile sunt impartite in ceea ce priveste restaurantul:unii sunt multumiti,altii nu.Eu cred ca asta depinde si de ceea ce vor mirii,poate ca ceea ce nu v-a placut voua,lor le-a placut,pana la urma nu cred ca arnjamentele depind doar de cei care le fac,ci si de cei care le aleg.De exemplu,mie mi-au placut aranjamentele de la nunta mea,desi poate voua nu or sa va placa.:D
Dupa ce veti vedea pozele,as vrea sa-mi spuneti parerea voastra.:*
Tin sa precizez ca aranjamentele au fost exclusiv cum am vrut noi,nu a fost nimic care sa fie facut cum au vrut cei de la aranjamente,totul am ales noi,de la prezidiu,la bolurile de pe mese.

geo_lorelai
28.10.2007, 21:51:11
Se pare ca am uitat sa pun o poza.:D

ralu_ela
28.10.2007, 22:00:46
Poze sala Athena (nu erau luminile aprinse).

multumim trutzi:*

trutzi
28.10.2007, 22:04:35
multumim trutzi:*

Cu placere.
Imi pare rau ca nu au fost luminile aprinse ca sa vedeti mai bine.
Cand am facut pozele nu era nimeni in sala si mi-a fost rusine sa chem pe cineva sa le aprinda:">

alysava
28.10.2007, 22:27:39
Dragi foste sau viitoare miresici,cine mai are informatii despre TAVERNA BUZOIANA?A mai fost cineva de curand la o nunta acolo?
Eu am rezervat deja sala,si am auzit ca din decembrie,meniul se va majora cu pana la 30%...are cineva mai multe informatii?[-o< [-o< [-o<

otilix
29.10.2007, 00:09:38
Cu placere.
Imi pare rau ca nu au fost luminile aprinse ca sa vedeti mai bine.
Cand am facut pozele nu era nimeni in sala si mi-a fost rusine sa chem pe cineva sa le aprinda:">

uite poze si cu luminile aprinse. si cu mesele deja aranjate.
ce am observat ( desigur ca unele din cele ce voi enumera tin de alegerea strcita a mirilor, si nu de cea a organizatorilor, eu asa cred): spre deosebire de toate celelalte nunti la care am fost intrarea nu a avut nici un decor, arcada, flori etc. la intrare nu era nici un chelner care sa te intampine cu tava sau macar sa te invite sa servesti, desi aperitivele existau. doar nu era sa stea socrii cu paharele in mana. s-au putut comanda si bauturi , contra cost desigur, ce nu erau in meniu incluse, acestea fiind asa cum le comandai si nu alta bautura cu pretentia de a fi fost ce ai vrut tu de fapt. servirea prompta initial, dupa o vreme nu mai trecea insa decat cel care schimba scrumierele, nu si chelnerul- asa a fost la masa noastra. balonul cel mare nu a existat, sala e destul de joasa de altfel. masa mirilor doar cu un aranjament floral. plusuri: sala arata bine intr-adevar, totul e f curat si stralucitor. loc de dans ramane in fct de cati invitati ai, iar mesele rotunde de 8 sunt mult mai nimerite decat cele de 6 de ex. in rest pozele vb de la sine. nu stiu daca e cea mai frumoasa sala sau nu, insa cele care veti avea o nunta acolo sunt sigura ca nu veti regreta. e frumos. muzica a fost super, dj. toata lumea s-a distrat in felul asta si a dansat pe rupte.

otilix
29.10.2007, 00:16:53
si inca unele. marturia a fost o bombonica toffiffe frumos aranjata. paharele cu care mirii au ciocnit nu au fost cele din poza lui trutzi, ci altele mai mari, simple, personalizate cu numele mirilor si inca ceva ce nu am distins. meniul: aperitivul s-a putut manca tot, gustos si frumos asezat, pestele- un pastrav cu lamaie-f bun. sarmalutele invelite in varza sa fie fierbinti- gustoase si ele.
a fost o nunta la care ne-am simtit f bine. o sa pun o poza si cu noi.
inca o data, daca si la voi nunta va fi organizata precum cea de aseara, sunt sigura ca nu veti avea regrete in alegerea localului. casa de piatra.

Miraj
29.10.2007, 10:42:02
Fetele, va foarte multumim pt pozici..o sa ma ajute mult...dragut aranjat localol..dar nu mi-a placut in una din poze ca aveau sticle de 2l de suc...am o problema cu sticlele astea mari de plastic. parca strica toata eleganta salii..:( parerea mea, nu vreau sa se simta nimeni jignit.

otilix
29.10.2007, 15:49:32
Fetele, va foarte multumim pt pozici..o sa ma ajute mult...dragut aranjat localol..dar nu mi-a placut in una din poze ca aveau sticle de 2l de suc...am o problema cu sticlele astea mari de plastic. parca strica toata eleganta salii..:( parerea mea, nu vreau sa se simta nimeni jignit.

nici mie nu imi plac sticlele asa mari, de altfel e si incomod pt invitati, tre sa te intinzi mereu peste masa sa ajungi la sticla. eu am avut la nunta sticlute de 0,5 si mi se par mai nimerite, se pot aseza in dreptul fiecaruia. nu am vrut sa par insa carcotasa, ca doar perfect nu e nimic pana la urma.

adrry
29.10.2007, 16:07:43
Poate au picat de comun acord (mirii / Romanescu) pt cumpararea unor sticle mai mari.. sucul si apa se platesc separat..

otilix
29.10.2007, 16:47:47
Poate au picat de comun acord (mirii / Romanescu) pt cumpararea unor sticle mai mari.. sucul si apa se platesc separat..

sunt sigura ca se poate conveni asupra sticlelor, cat de mari sa fie, ce suc sa fie, ca si la meniu de altfel-cate feluri de mancare de ex.

Miraj
29.10.2007, 17:09:20
Sotul meu zice ca sunt extraordinar de pretentioasa in leg cu sticlele de suc..e ca o obsesie, as muri sa vad butelcutele alea pe masa..vreau sticle mici de sticla, la fel si apa minerala la sticle de 0.5l de sticla..poate e un moft si as face economie altfel dar eu una ma uit la astfel de detalii...stiu ca la restaurant nu-ti impune ce suc sa duci, din partea lor si la butoi, dar nu prea se potriveste cu locatia:O

ariana837
29.10.2007, 18:00:06
Buna tuturor ... aveti idee daca exista o agentie full-service in Buzau care te poate priva de toata bataia de cap si sa asigure reusita evenimetului??multumesc..[-o<

trutzi
29.10.2007, 23:10:39
Sotul meu zice ca sunt extraordinar de pretentioasa in leg cu sticlele de suc..e ca o obsesie, as muri sa vad butelcutele alea pe masa..vreau sticle mici de sticla, la fel si apa minerala la sticle de 0.5l de sticla..poate e un moft si as face economie altfel dar eu una ma uit la astfel de detalii...stiu ca la restaurant nu-ti impune ce suc sa duci, din partea lor si la butoi, dar nu prea se potriveste cu locatia:O

Este foarte elegant si da super bine sa sevesti bauturile in sticle mici dar este si foarte costisitor. Daca faci un calcul sa imi spui si mie care este diferenta de pret. Sincer nu cred ca o sa ne permitem dar asi vrea sa stiu asa, ptr cultura mea generala.o:-)

adrry
30.10.2007, 09:53:58
@Miraj, esti sigura ca la Atena iti permite sa vii cu apa si sucul tau? Eu stiu ca trebuie sa le cumperi de la ei, asa ca nu cred ca o sa le convina sa aduca suc la "butoi" - nu le-ar iesi mai nimik..

Miraj
30.10.2007, 12:15:28
@Miraj, esti sigura ca la Atena iti permite sa vii cu apa si sucul tau? Eu stiu ca trebuie sa le cumperi de la ei, asa ca nu cred ca o sa le convina sa aduca suc la "butoi" - nu le-ar iesi mai nimik..
Ei mi-au dat mai multe optiuni - ori in meniul de 120lei intra numai mancare - cam multa ce-i drepr si restul aducem noi( suc, apa, tarie...) ori selectam ce mancare vrem si sa includem in acelasi pret si sucurile si apa, dar mai putina mancare..sa nu te gandesti acum ca mancarea chiar va fi putina...la prima varianta se vorbea de 15 sortimente la peritiv, ceea ce-i ffoooarte mult, ce fac dau numai aperitiv???
mai vorbim..pupici..evident ca am ales a doua varianta:* :*

trutzi
30.10.2007, 12:55:33
Ei mi-au dat mai multe optiuni - ori in meniul de 120lei intra numai mancare - cam multa ce-i drepr si restul aducem noi( suc, apa, tarie...) ori selectam ce mancare vrem si sa includem in acelasi pret si sucurile si apa, dar mai putina mancare..sa nu te gandesti acum ca mancarea chiar va fi putina...la prima varianta se vorbea de 15 sortimente la peritiv, ceea ce-i ffoooarte mult, ce fac dau numai aperitiv???
mai vorbim..pupici..evident ca am ales a doua varianta:* :*

Depinde si ce peste iti alegi. Noi ne-am ales somon, deci nu o sa punem 15 sortimente la aperitiv. Si pastravul este scump, depinde si cata cafea vrei sa se dea ( de cate ori).
Cel mai bine e sa vorbiti cu ei.
Daca alegi sa iti dea ei suc si apa, sticlele sunt la 1 l.

otilix
30.10.2007, 21:28:46
Depinde si ce peste iti alegi. Noi ne-am ales somon, deci nu o sa punem 15 sortimente la aperitiv. Si pastravul este scump, depinde si cata cafea vrei sa se dea ( de cate ori).
Cel mai bine e sa vorbiti cu ei.
Daca alegi sa iti dea ei suc si apa, sticlele sunt la 1 l.

eu am cerut apa plata pt ca meniul includea doar bauturi acidulate, inclusiv apa, iar eu nu beau acidulat, si mi-au adus doar sticle de 0,5l.

trutzi
30.10.2007, 22:03:34
eu am cerut apa plata pt ca meniul includea doar bauturi acidulate, inclusiv apa, iar eu nu beau acidulat, si mi-au adus doar sticle de 0,5l.

Eu ma refeream la apa minerala, ca asta se cere de obicei.Eu personal nu beau acidulat.(majoritatea prefera apa minerala).
Cred ca se poate opta si ptr sticle mai mici dar eu personal nu am intrebat, ptr ca o sa aduc eu bauturile.
Tu ai platit apa? Stiu ca s-a comandat separat vin si ca au platit invitatii; cu apa a fost la fel?

otilix
30.10.2007, 23:00:52
Eu ma refeream la apa minerala, ca asta se cere de obicei.Eu personal nu beau acidulat.(majoritatea prefera apa minerala).
Cred ca se poate opta si ptr sticle mai mici dar eu personal nu am intrebat, ptr ca o sa aduc eu bauturile.
Tu ai platit apa? Stiu ca s-a comandat separat vin si ca au platit invitatii; cu apa a fost la fel?

prima sticla de apa am platit-o (a fost o sticla din sticla), pt urmatoarele nu ne-a mai cerut bani ( sticlute de plastic). nu stiu daca faptul ca a fost sticla sau plastic a avut vreo importanta sau coincidenta , dar asa a fost. despre vin nu stiu, a fost la carafa. banuiesc ca daca au platit au cerut altfel de vin, la sticla.

ionela_oany
01.11.2007, 21:21:12
noua la millenium ne-au spus ca ei ofera 1 litru de apa plata/minerala de persoana ...la sticla de ''sticla''ceea ce imi comvine pt ca si noi vom cumpara restul de bauturi acidulate/neacidulate la 1 l.vinul il vor servi in carafe de vin si pe masa va fi in permanenta un recipient din plastic(sub forma de galetusa tot cu capacitate de 1 l) pentru cuburile de gheata.o sinhura intrebare am :voi ce bauturi veti alege/ati ales pt a fi servite inainte/la aperitive?

otilix
01.11.2007, 21:41:20
noua la millenium ne-au spus ca ei ofera 1 litru de apa plata/minerala de persoana ...la sticla de ''sticla''ceea ce imi comvine pt ca si noi vom cumpara restul de bauturi acidulate/neacidulate la 1 l.vinul il vor servi in carafe de vin si pe masa va fi in permanenta un recipient din plastic(sub forma de galetusa tot cu capacitate de 1 l) pentru cuburile de gheata.o sinhura intrebare am :voi ce bauturi veti alege/ati ales pt a fi servite inainte/la aperitive?

ceva alb pt doamne, garone sau martini ( e mai scump ) si ceva tare pt domni, alexandrion

trutzi
01.11.2007, 21:41:43

Nu stiam ca se serveste ceva anume inainte sau la aperitive, credeam ca lumea serveste ce vrea si cand vrea (din bauturile care sunt la nunta).dar noroc cu miresicile mai experimentate care or sa ne spuna si noua cum se face;-)

otilix
01.11.2007, 21:50:52
Nu stiam ca se serveste ceva anume inainte sau la aperitive, credeam ca lumea serveste ce vrea si cand vrea (din bauturile care sunt la nunta).dar noroc cu miresicile mai experimentate care or sa ne spuna si noua cum se face;-)

pai la primire de obicei se serveste un piscot cu sampanie. apoi cand te asezi la masa vine servitorul, asa imi place mie sa le zic, si te intreaba ce aperitiv vrei, de obicei 2 la alegere.

trutzi
01.11.2007, 21:59:37
pai la primire de obicei se serveste un piscot cu sampanie. apoi cand te asezi la masa vine servitorul, asa imi place mie sa le zic, si te intreaba ce aperitiv vrei, de obicei 2 la alegere.

La nunti, noi nu bem decat apa plata:"> toata seara si chiar nu am fost atenta la persoanele de langa noi:-B , oricum cred ca or sa se ocupe chelnerii.
Ma bucur ca bauturile fac parte din cele pe care intentionam sa le aducem noi.#:-S

ionela_oany
01.11.2007, 22:02:18
noi am hotarat pentru doamne/domnisoare sa se serveasca martini...?(arata bine paharul,felia de lamaie pe marginea lui si maslina verde cu umbreluta!)cred ca e de efect mai mult! iar pentru barbati ne-am oprit la whiskey!intr-adevar la primirea invitatilor o sa avem si noi...asa cum de altfel este normal...piscoturi si sampanie/vin spumant

ralu_ela
03.11.2007, 10:37:36
noi am hotarat pentru doamne/domnisoare sa se serveasca martini...?(arata bine paharul,felia de lamaie pe marginea lui si maslina verde cu umbreluta!)cred ca e de efect mai mult! iar pentru barbati ne-am oprit la whiskey!intr-adevar la primirea invitatilor o sa avem si noi...asa cum de altfel este normal...piscoturi si sampanie/vin spumant

si noi vom aveam la fel...martini pt doamne si pt domni whisky.

lizibuzau
05.11.2007, 13:28:27

buna!!! uite eu am fost sambata trecuta la o nunta de vreo 200 pers la aqua max....nunta a iesit super localul excelent, spatiu suficient( s-a tinut jos nu la etaj) decorul destul de dragut, aranjamentele florale la fel, servirea si mancarea au primit din partea mea nota 10......singurul lucru care ne-a dat batai de cap a fost ventilatia care nu facea fata fumului de tigara.....era destul de neplacut pentru majoritatea invitatilor nefumatori.....in rest toate bune.... asa ca multa bafta in continuare!!!!;-)

ionela_oany
06.11.2007, 23:35:27
[quote=geo_lorelai;430546]Buna.Eu am avut nunta pe 29 septembrie la Milenium,
Buna!Am revenit cu o intrebare ..sau mai multe de fapt.:| daca poti ,te rog,spune-mi si mie cate persoane ai avut invitate la nunta/restaurant ?eu o sa am cam 200 pers si imi este teama ca sala mare...nu va fi chiar asa:-? de mare si ma gandesc ca vom fi inghesuiti si nici loc de dans nu va fi....:-s ?chiar ma intreb cum vor aseza mesele pentru ca eu nu vreau decat o masa pentru 10 pers iar restul de mese sa fie pt 8 pers?

geo_lorelai
07.11.2007, 09:27:49
[quote=geo_lorelai;430546]Buna.Eu am avut nunta pe 29 septembrie la Milenium,
Buna!Am revenit cu o intrebare ..sau mai multe de fapt.:| daca poti ,te rog,spune-mi si mie cate persoane ai avut invitate la nunta/restaurant ?eu o sa am cam 200 pers si imi este teama ca sala mare...nu va fi chiar asa:-? de mare si ma gandesc ca vom fi inghesuiti si nici loc de dans nu va fi....:-s ?chiar ma intreb cum vor aseza mesele pentru ca eu nu vreau decat o masa pentru 10 pers iar restul de mese sa fie pt 8 pers?

Si eu tot cam 200 de persoane am avut la nunta.Am avut mese de 10 persoane,8,6 si 4.Spatiu de dans a fost de ajuns,in conditiile in care s-a dansat foarte mult,nu prea s-a stat jos.;))
Daca tu vrei doar doar o masa de 10 persoane si restul de 8,s-ar putea sa nu aiba ei atatea mese de 8.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei,sa stii la ce sa te astepti.
Te pup!

ionela_oany
07.11.2007, 16:43:15
[quote=ionela_oany;476655]

Si eu tot cam 200 de persoane am avut la nunta.Am avut mese de 10 persoane,8,6 si 4.Spatiu de dans a fost de ajuns,in conditiile in care s-a dansat foarte mult,nu prea s-a stat jos.;))
Daca tu vrei doar doar o masa de 10 persoane si restul de 8,s-ar putea sa nu aiba ei atatea mese de 8.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei,sa stii la ce sa te astepti.
Te pup!
Iti multumesc pentru raspuns!Voi merge sa vb cu ei ...pana la urma voi folosi mai multe mese de 10 pers ,decat sa sacrific spatiul de dans!#-o ;-)

alysava
07.11.2007, 18:18:37
Fetelor,dar nu mai face nimeni nunta la TAVERNA BUZOIANA?as vrea sa ma mai consult cu cineva despre acest local...cine mai vine cu informatii?vad ca nu prea imi raspunde nimeni...(:| :-s :-<

ionela_oany
08.11.2007, 17:06:00
Fetelor,dar nu mai face nimeni nunta la TAVERNA BUZOIANA?as vrea sa ma mai consult cu cineva despre acest local...cine mai vine cu informatii?vad ca nu prea imi raspunde nimeni...(:| :-s :-<
DESPRE TAVERNA AM AUZIT DOAR LUCRURI BUNE...SERVIRE IREPROSABILA, MENIURI VASTE/DEOSEBITE,ARANJAMENT SALI DEOSEBIT...INSA IDEAL AR FI CA IN ZIUA NUNTII TALE SA NU FIE SI O ALTA NUNTA PROGRAMATA(IN ORICARE DIN SALI)PT CA MUZICA (DACA AU AMBELE NUNTI FORMATIE)SE AUDE TARE CIUDAT SI IN PLUS NU CRED CA ITI CONVINE(IN SITUATIA IN CARE NUNTA TA ''SA SPUNEM ''AR FI IN SALA DE JOS) SA VEZI CUM TREC INVITATII CELOR DE LA ETAJ ''INTR-O VIZITA SCURTA PE LA VOI''!SPER CA INTELEGI CE VREAU SA SPUN !TE PUP SI MULT SUCCES!

alysava
08.11.2007, 20:35:32
DESPRE TAVERNA AM AUZIT DOAR LUCRURI BUNE...SERVIRE IREPROSABILA, MENIURI VASTE/DEOSEBITE,ARANJAMENT SALI DEOSEBIT...INSA IDEAL AR FI CA IN ZIUA NUNTII TALE SA NU FIE SI O ALTA NUNTA PROGRAMATA(IN ORICARE DIN SALI)PT CA MUZICA (DACA AU AMBELE NUNTI FORMATIE)SE AUDE TARE CIUDAT SI IN PLUS NU CRED CA ITI CONVINE(IN SITUATIA IN CARE NUNTA TA ''SA SPUNEM ''AR FI IN SALA DE JOS) SA VEZI CUM TREC INVITATII CELOR DE LA ETAJ ''INTR-O VIZITA SCURTA PE LA VOI''!SPER CA INTELEGI CE VREAU SA SPUN !TE PUP SI MULT SUCCES!
Buna...in primul rand multumesc ca mi-ai raspuns.Uite,la asta nu m-am gandit inca...dar eu o sa am nunta in sala de sus,ce este cat de cat mai avantajos,apoi eu o sa am dj,nu formatie.Cunosti pe cineva care a facut nunta acolo?adevarul e ca eu nu am vazut inca localul,mi l-au rezervat parintii.
Alta intrebare:stii daca ei iti impun propria firma de decoratii sau o poti alege tu?
iti doresc sa ai o nunta frumoasa,stiu ca localul e superb,am vrut si eu acolo,dar nu mai erau disponibili...
Spor la pregatiri!!!!

Prichindel
08.11.2007, 21:11:33
Buna. Va roooog .....ce-mi puteti spune de MC Pietroasele-Poiana Pinului. Ati fost la nunti pe acolo...cum au iesit , cam cate persoane pot intra lejer in acea locatie. Noi initial am crezut ca vom avea MAX 120 de persoane..dar acum cand i-am rugat pe parinti sa faca o lista clara...cred ca vom ajunge la vreo 140. Si suntem cam ingrijorati ca nu vor avea spatiu suficient. Nu vrem sa inghesuim pe nimeni si vrem sa ne ramana si spatiu suficient de dans...
multumesc. spor in toate.

coty
08.11.2007, 21:16:58
ce parere aveti de restaurantul de la hotel crang de pe spiru haret?
ati fost la vreo nunta acolo?

trutzi
08.11.2007, 22:48:11
Buna. Va roooog .....ce-mi puteti spune de MC Pietroasele-Poiana Pinului. Ati fost la nunti pe acolo...cum au iesit , cam cate persoane pot intra lejer in acea locatie. Noi initial am crezut ca vom avea MAX 120 de persoane..dar acum cand i-am rugat pe parinti sa faca o lista clara...cred ca vom ajunge la vreo 140. Si suntem cam ingrijorati ca nu vor avea spatiu suficient. Nu vrem sa inghesuim pe nimeni si vrem sa ne ramana si spatiu suficient de dans...
multumesc. spor in toate.

Restaurantul are o capacitate de 260 pers. Ringul de dans este intotdeauna afara pe terasa, deci nu trebuie sa iti faci probleme. Spor la pregatiri;-)

trutzi
08.11.2007, 22:52:30

Am fost la ziua unei colege acolo.Sala e mica, inghesuita, nu cred ca au mese rotunde. Acum depinde foarte mult cate persoane o sa ai.

Prichindel
09.11.2007, 00:50:58
Restaurantul are o capacitate de 260 pers. Ringul de dans este intotdeauna afara pe terasa, deci nu trebuie sa iti faci probleme. Spor la pregatiri;-)

Merci frumos pt raspuns. Tu de unde stii ca asta e capacitatea lui ...te intreb pt ca eu am vazut doar poze cu restaurantul...si asa cum era aranjat am vazut ca aveau asezate in sala 8 mese a cate 10 locuri + 2 mese in separeuri..ceea ce imi da aprox 100 locuri... Stiu ca e faina si terasa..dar pun si raul in fata (in caz de ploaie..) Asa ca raman cu sala si pt dans. Eu ma gandeam ca poate vom pune cateva mese si in zona de la receptie..insa nu imi dau seama acuma cum va arata si daca cei de acolo vor fi prea izolati de restul nuntasilor. #-o
Ce puteti sa-mi spuneti de vreun fotograf si cameraman bun, chiar si din Buc.
Va pup si numai bine.

trutzi
09.11.2007, 12:56:32
Merci frumos pt raspuns. Tu de unde stii ca asta e capacitatea lui ...te intreb pt ca eu am vazut doar poze cu restaurantul...si asa cum era aranjat am vazut ca aveau asezate in sala 8 mese a cate 10 locuri + 2 mese in separeuri..ceea ce imi da aprox 100 locuri... Stiu ca e faina si terasa..dar pun si raul in fata (in caz de ploaie..) Asa ca raman cu sala si pt dans. Eu ma gandeam ca poate vom pune cateva mese si in zona de la receptie..insa nu imi dau seama acuma cum va arata si daca cei de acolo vor fi prea izolati de restul nuntasilor. #-o
Ce puteti sa-mi spuneti de vreun fotograf si cameraman bun, chiar si din Buc.
Va pup si numai bine.

Au fost parintii mei la o nunta acolo (fata unei colege de serviciu).
Eu am semnat cu o firma din Brasov.Destul de scumpa dar merita toti banii. Ca sa iti faci o idee cat de buni sunt uita-te la pozele pe care le-au facut ptr iuliat. Eu am auzit numai lucruri bune despre ei.

CONT-INCHIS-006
09.11.2007, 19:56:56
Va rog frumos spuneti-mi si mie cum e la restaurantul Milenium(Buzau), am inteles ca nu e de preferat sa decorez sala cu baiatul patronului, ce masuri ar trebui sa iau din timp, sa nu fiu pacalita sau ca ceva sa nu iasa pe dos. Imi doresc o nunta ca-n povesti si nu as vrea sa am dezamagiri, a, si altceva aveti idee cam la cat ajunge un foc de artificii cu o durata de 5min?. Merci.

ionela_oany
09.11.2007, 20:19:08
Buna...in primul rand multumesc ca mi-ai raspuns.Uite,la asta nu m-am gandit inca...dar eu o sa am nunta in sala de sus,ce este cat de cat mai avantajos,apoi eu o sa am dj,nu formatie.Cunosti pe cineva care a facut nunta acolo?adevarul e ca eu nu am vazut inca localul,mi l-au rezervat parintii.
Alta intrebare:stii daca ei iti impun propria firma de decoratii sau o poti alege tu?
iti doresc sa ai o nunta frumoasa,stiu ca localul e superb,am vrut si eu acolo,dar nu mai erau disponibili...
Spor la pregatiri!!!!
Nu stiu daca ei iti impun aranjamentul salii...insa iti spun sincer ca banii pe care i-ai cheltui angajand o firma pentru acest lucru,i-ai putea folosi in alt scop, in conditiile in care cei de la Taverna au aranjamentele proprii si crede-ma ca arata foarte bine(pana la urma este si interesul lor la mijloc!)chiar sunt atenti la detalii si isi dau interesul pentru a iesi un eveniment cu adevarat unic!Mult succes!
p.s:Sa stii ca parintii tai au facut o alegere foarte buna! :* :* :*

ionela_oany
09.11.2007, 20:40:14
Eu am fost la restaurantul/hotel Crang sa vad cum arata sala aranjata pentru nunta...si am fost foarte dezamagita!husele de la scaune erau prinse cu ace/blolduri sio se vedeau foarte urat,mesele erau lungi...ca acelea pentru pomana,fara aranjamente pe ele ci doar doua/trei vaze cu flori ''aruncate '' la intamplare.Au separeuri si in plus este foarte putin spatiu...dac sunt mai mult de 100 invitati cred ca nu va ramane loc pentru dans!Eu am plecat foarte dezamagita ...si nici nu as sfatui pe cineva sa faca acolo nunta!

ionela_oany
09.11.2007, 20:50:31
Va rog frumos spuneti-mi si mie cum e la restaurantul Milenium(Buzau), am inteles ca nu e de preferat sa decorez sala cu baiatul patronului, ce masuri ar trebui sa iau din timp, sa nu fiu pacalita sau ca ceva sa nu iasa pe dos. Imi doresc o nunta ca-n povesti si nu as vrea sa am dezamagiri, a, si altceva aveti idee cam la cat ajunge un foc de artificii cu o durata de 5min?. Merci.
La Millenium vom face si noi nunta si chiar daca nu ne-au impus ei sa aranjam sala cu firma ''baiatului lui tata'' noi la ei vom apela...insa va treb sa ''cotizam ''cu ceva la ''smecherila ''(seful de sala:D ) ca altfel nu se poate!Am sa postez cateva foto cu sala mica (cea cu separeu) asa cum a fost aranjata pentru nunta nasilor mei.Noi vom face nunta in sala mare(cea de langa piscina)si speram sa fie...asa cum si tu iti doresti...o nunta ca in povesti!:)>- :)>- :)>-

ionela_oany
09.11.2007, 20:56:12
m-am laudat degeaba,,,nu mai am foto in calculator si pana nu ajung la nasi nu voi putea posta nimik!scuze...raman datoare![-o< [-o< [-o<

alysava
09.11.2007, 23:11:04
buna.stiu de la cumnata mea,care a facut nunta in august anul acesta,ca i-au cerut 15 mil,pt 3 minute.Evident,a refuzat,pt ca era exagerat de scump...bine,depinde de buget...:)

alysava
09.11.2007, 23:20:19
Nu stiu daca ei iti impun aranjamentul salii...insa iti spun sincer ca banii pe care i-ai cheltui angajand o firma pentru acest lucru,i-ai putea folosi in alt scop, in conditiile in care cei de la Taverna au aranjamentele proprii si crede-ma ca arata foarte bine(pana la urma este si interesul lor la mijloc!)chiar sunt atenti la detalii si isi dau interesul pentru a iesi un eveniment cu adevarat unic!Mult succes!
p.s:Sa stii ca parintii tai au facut o alegere foarte buna! :* :* :*
Mersi pt incurajari,esti o draguta,chiar am vazut sala amenajata pe verde si mi-a placut,dar nu stiu daca era a firmei.dar tu ai fost la vreo nunta acolo?
Mult succes si tie in pregatiri!

ionela_oany
10.11.2007, 00:09:01
Mersi pt incurajari,esti o draguta,chiar am vazut sala amenajata pe verde si mi-a placut,dar nu stiu daca era a firmei.dar tu ai fost la vreo nunta acolo?
Mult succes si tie in pregatiri!
Eu am mers la Taverna in aceasta vara ,cand imi cautam restaurant pentru nunta si am vazut salile amenajate pentru nunta ....superb este putin spus!din pacate am amanat rezervarea localului pentru ca am vrut sa vad si alte locatii...acum regret...cand ne-am hotarat noi nu mai aveau ei liber!eu am participat la o petrecere de revelion acolo si am fost incantata de servire/atmosfera/decor/mancare/curatenie etc,etc
Te pup! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Prichindel
10.11.2007, 02:43:37
Au fost parintii mei la o nunta acolo (fata unei colege de serviciu).
Eu am semnat cu o firma din Brasov.Destul de scumpa dar merita toti banii. Ca sa iti faci o idee cat de buni sunt uita-te la pozele pe care le-au facut ptr iuliat. Eu am auzit numai lucruri bune despre ei.
Mi-au placut pozele ei f mult...ce sa m zic de ea...poze de revista. Te rog mult daca poti da-mi si m ie un PM cu datele agentiei din Bv. Si orice inf care crezi ca ma poate ajuta. Cam cat iti iau tie? Pot asigura si cameraman?
Merci frumos.

trutzi
10.11.2007, 19:59:15
Mi-au placut pozele ei f mult...ce sa m zic de ea...poze de revista. Te rog mult daca poti da-mi si m ie un PM cu datele agentiei din Bv. Si orice inf care crezi ca ma poate ajuta. Cam cat iti iau tie? Pot asigura si cameraman?
Merci frumos.
Ti-am trimis;-)

alysava
10.11.2007, 23:15:31
[quoe=ionela_oany;481976]Eu am mers la Taverna in aceasta vara ,cand imi cautam restaurant pentru nunta si am vazut salile amenajate pentru nunta ....superb este putin spus!din pacate am amanat rezervarea localului pentru ca am vrut sa vad si alte locatii...acum regret...cand ne-am hotarat noi nu mai aveau ei liber!eu am participat la o petrecere de revelion acolo si am fost incantata de servire/atmosfera/decor/mancare/curatenie etc,etc
Te pup! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)[/quote]
Uite ce situatie si la noi doua:eu am vrut la ATENA si nu mai aveau liber,iar tu la TAVERNA...asta e,ne adaptam situatiilor
Oricum,totul va iesi bine pt toti...sa speram.Cum merg pregatirile?
ai cumparat rochia de mireasa?Mersi mult pt incurajari,imi ridici moralul in mod considerabil
Bafta la tot!:)>- :)>- :)>-

ionela_oany
12.11.2007, 16:37:08
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)[/quote]
Uite ce situatie si la noi doua:eu am vrut la ATENA si nu mai aveau liber,iar tu la TAVERNA...asta e,ne adaptam situatiilor
Oricum,totul va iesi bine pt toti...sa speram.Cum merg pregatirile?
ai cumparat rochia de mireasa?Mersi mult pt incurajari,imi ridici moralul in mod considerabil
Bafta la tot!:)>- :)>- :)>-[/quote]
Nu am cumparat rochita pentru ca nu ma grabesc...si in plus tot mai sper ca voi reusi sa scap de cateva kg;)) ;)) ;)) pana la anu' in mai cand am de gand sa incep cumparaturile!Deocamdata ne-am facut si noi un plan de bataie ,o lista cu ce trebuie sa cumparam,cu detaliile de care trebuie sa tinem cont,etc,etc!Te pup!

CONT-INCHIS-006
12.11.2007, 17:44:50
Pt Ionela Oany.
Buna! Deci tu vei avea nunta la o luna dupa a mea, numai ca a mea va avea loc in sala mica, pe care cu chiu cu vai am reusit sa o rezervam, datorita faptului ca nu avem invitati mai mult de 100 de persoane. Si tind sa cred ca am inceput bine cu domnu Oprea (Smecherila, cum ii zici tu), varandu-i o hartie de 500mii in agenda. Focurile de artificii nu mi separ atat de scumpe, eu auzisem ceva de la 1000€ in sus. Dar cine i-au cerut 15mil pt 3min? Astept poze . =;

ionela_oany
13.11.2007, 15:23:39
Pt Ionela Oany.
Buna! Deci tu vei avea nunta la o luna dupa a mea, numai ca a mea va avea loc in sala mica, pe care cu chiu cu vai am reusit sa o rezervam, datorita faptului ca nu avem invitati mai mult de 100 de persoane. Si tind sa cred ca am inceput bine cu domnu Oprea (Smecherila, cum ii zici tu), varandu-i o hartie de 500mii in agenda. Focurile de artificii nu mi separ atat de scumpe, eu auzisem ceva de la 1000€ in sus. Dar cine i-au cerut 15mil pt 3min? Astept poze . =;
Buna! Nunta mea va fi pe 30 .08.2008...
In salonul mic au facut nunta anul acesta nasii mei si ei au avut 120 pers care au ''participat activ''....oricum cand i-a intrebat prima data Smecherila cati invitati o sa aiba ei au fabulat si au zis ca in jur de 150-160(ii suradeau mustatile mosului!;)))si totusi nu le-a facut probleme cand cu 2 sapt inainte de nunta au confirmat prezenta a 120 invitati=)) chiar daca ii''picase fata''!=P~.Oricum petrecerea a fost reusita si chiar amenajarea salii a fost deosebita!Te pup si iti doresc succes...la pregatiri!<:-P<:-P<:-P

CONT-INCHIS-006
14.11.2007, 16:06:04
Buna! Nunta mea va fi pe 30 .08.2008...
In salonul mic au facut nunta anul acesta nasii mei si ei au avut 120 pers care au ''participat activ''....oricum cand i-a intrebat prima data Smecherila cati invitati o sa aiba ei au fabulat si au zis ca in jur de 150-160(ii suradeau mustatile mosului!;)))si totusi nu le-a facut probleme cand cu 2 sapt inainte de nunta au confirmat prezenta a 120 invitati=)) chiar daca ii''picase fata''!=P~.Oricum petrecerea a fost reusita si chiar amenajarea salii a fost deosebita!Te pup si iti doresc succes...la pregatiri!<:-P<:-P<:-P

Merci pt mesaj. Mie mi-au zis ca in cazul in care nu voi avea nr-ul persoane declarat (100), si mie imi vin doar 80, dimineata se face calculul si platesc diferenta, nu stiu, eu am zis ca voi plati 100 meniuri din start si cu asta basta, chiar daca stiu ca abia se vor strange 80 persoane si sa le puna pe masa pe toate. Ce meniu au avut ei? si cat i-au cerut? bautura, sucul si tortul le aduc eu. Nici nu stiu cum mai e la o nunta, nu am mai fost de ani de zile, nu am nici cea mai mica idee in privinta pregatirilor. am auzit mai nou ca nu se mai pun flori in piept ci se dau marturii. trimite-mi poze de la milenium daca ai si niste sfaturi le-as primi cu drag. pupici >:D<

ionela_oany
14.11.2007, 18:39:36
Merci pt mesaj. Mie mi-au zis ca in cazul in care nu voi avea nr-ul persoane declarat (100), si mie imi vin doar 80, dimineata se face calculul si platesc diferenta, nu stiu, eu am zis ca voi plati 100 meniuri din start si cu asta basta, chiar daca stiu ca abia se vor strange 80 persoane si sa le puna pe masa pe toate. Ce meniu au avut ei? si cat i-au cerut? bautura, sucul si tortul le aduc eu. Nici nu stiu cum mai e la o nunta, nu am mai fost de ani de zile, nu am nici cea mai mica idee in privinta pregatirilor. am auzit mai nou ca nu se mai pun flori in piept ci se dau marturii. trimite-mi poze de la milenium daca ai si niste sfaturi le-as primi cu drag. pupici >:D<
Eu te sfatuiesc sa nu achiti meniurile inaintea nuntii ci doar acel acont ,care in cazul nostru a fost de 15 mil.Dimineata, dupa nunta ,cand iti aduce lista verifici si tu daca se apropie macar 95% cu calculele tale si apoi achiti.Eu nu cred ca te vor pune sa achiti si cele 20 meniuri pe care le-ai declarat,pentru ca ar insemna 20mil ''aruncate'' in vant si totusi e o suma maricica cu care ai putea sa faci altceva.Sa speram ca nu vor fi atat de nesimtiti, pentru ca ei oricum isi trag foloase la fiecare nunta!Meniul lor a constat in aperitiv,peste cu garnitura,sarmale cu mamaliguta si friptura,la care s-a adaugat 2 cafele de pers si 1litru de apa.COstul meniului a fost de 90 ron. Fructele, fursecurile/prajiturile,tortul au fost cumparate de nasi ,la fel si vinul,bautura pt aperitiv si sucurile.De aranjamentul salii s-a ocupat baiatul patronului (si chiar a fost frumos!) si i-a costat 1 euro/pers.

ionela_oany
14.11.2007, 18:45:20
inca se mai pun flori in piept....sau nu ,depinde de voi!Noi cu siguranta vom pune.Marturiile sunt acele mici atentii pe care voi le oferiti invitatilor si pot imbraca forme diferite...ca sa te lamuresti poti intra pe forumul/subiectul cu marturii,de unde te poti inspira!Te pup..iar daca mai ai intrebari/nelemuriri sa stii ca iti voi raspunde cu drag...

ariana837
14.11.2007, 23:49:59
^:)^ Poze,poze BM

CONT-INCHIS-006
15.11.2007, 14:34:40
Buna! Foarte dragute pozele, imi place tare mult aranjamentul, dar pt asta nu trebuie sa platesti aparte, aranjarea mesei mirilor ? aranjamentele florale le fac cu baiatul patronului? uuufff sunt total pe dinafara, chestia e ca nici nu ma pot invarti pe acolo, sa vad si eu cum se mai procedeaza, noi muncim in spania si vom veni in tara, de sarbatori pt putin timp, cu ocazia asta vreau sa aleg modelul de invitatii,apoi mai venim cu o luna inainte de nunta, cand vom face absolut tot, nu stiu cu rochia cum sa fac, aici sunt de la 700€ in sus, mi se par exagerate. Tu unde o sa mergi sa-ti cauti rochia? eu ma gandesc prin bucuresti.
Te pup.

ionela_oany
15.11.2007, 14:45:11
Buna! Foarte dragute pozele, imi place tare mult aranjamentul, dar pt asta nu trebuie sa platesti aparte, aranjarea mesei mirilor ? aranjamentele florale le fac cu baiatul patronului? uuufff sunt total pe dinafara, chestia e ca nici nu ma pot invarti pe acolo, sa vad si eu cum se mai procedeaza, noi muncim in spania si vom veni in tara, de sarbatori pt putin timp, cu ocazia asta vreau sa aleg modelul de invitatii,apoi mai venim cu o luna inainte de nunta, cand vom face absolut tot, nu stiu cu rochia cum sa fac, aici sunt de la 700€ in sus, mi se par exagerate. Tu unde o sa mergi sa-ti cauti rochia? eu ma gandesc prin bucuresti.
Te pup.
Buna! Aranjamentul salii/meselor intra in cei 1euro/pers si prin urmare nu mai platesti nimic in plus...asta daca faci aranjamentul cu baiatul patronului,noi cu el o sa rezolvam acest aspect.Noi pe 1 ianuarie plecam in Anglia si ne intoarcem in mai...abia atunci vom incepe cumparaturile. Rochia si majoritatea cumparaturilor le vom face in Bucuresti...pt ca in Bz nu prea avem de unde alege!Te pup...ai grija de tine!

ariana837
15.11.2007, 19:50:06
Mirii la a caror nunta am participat au optat ca aproape toate serviciile sa treaca in "bataia de cap" a agentiei BM . Nunta ca in povesti a avut loc la Musatinii , iar ei au ales de acolo doar meniul so locatia propriu-zisa . De restul s-a ocupat cu seriozitate agentia.In ceea ce priveste munca baiatului patronului nu am auzit referinte tocmai de incredere in ceea ce priveste implicarea si rezultatul convenit.

otilix
15.11.2007, 22:36:48
chiar daca nu de la o nunta, ci de la un botez, va arat si eu cateva poze cu un local care mie imi place f mult, unde totul mi se pare ca este facut cu atentie, cu mult bun gust, cu culori calde, placute, si intr-o nota cu totul aparte. sper sa va placa si voua.

otilix
15.11.2007, 22:39:43
si inca unele....

trutzi
15.11.2007, 23:15:10
si inca unele....
Mi s-a facut foame=P~

trutzi
15.11.2007, 23:20:48
chiar daca nu de la o nunta, ci de la un botez, va arat si eu cateva poze cu un local care mie imi place f mult, unde totul mi se pare ca este facut cu atentie, cu mult bun gust, cu culori calde, placute, si intr-o nota cu totul aparte. sper sa va placa si voua.

Mie personal nu imi plac mesele astea lungi. Da mult mai bine cu mese rotunde.Cat despre aranjamentul meselor eu zic ca lasa de dorit.

otilix
16.11.2007, 01:12:31
Mie personal nu imi plac mesele astea lungi. Da mult mai bine cu mese rotunde.Cat despre aranjamentul meselor eu zic ca lasa de dorit.

de gustibus..... din nou precizez ca sunt poze de la un botez, o masa absolut obisnuita din multe puncte de vedere, fara decoruri speciale ca sa zic asa, pt ca nu s-a vrut a fi o a 2a nunta, ci doar o iesire in oras dupa slujba de botez. nu am platit decorul. servetelele mi se par mai dichisite decat la multe alte nunti la care am fost de ex. fructierele oricum sunt macar altfel decat ce am vazut pana acum in restaurante, daca nu de bun gust. la mesele rotunde aranjamentul floral e sablon acea vaza mai mult sau mai putin inalta asezata in mijloc. si mesele rotunde, ca si astea lungi au avanatje si dezavantaje la asezat decor, spatiu pentru farfurii, relationarea invitatilor etc. e doar chestiune de preferinta a fiecaruia.

trutzi
16.11.2007, 11:59:25
de gustibus..... din nou precizez ca sunt poze de la un botez, o masa absolut obisnuita din multe puncte de vedere, fara decoruri speciale ca sa zic asa, pt ca nu s-a vrut a fi o a 2a nunta, ci doar o iesire in oras dupa slujba de botez. nu am platit decorul. servetelele mi se par mai dichisite decat la multe alte nunti la care am fost de ex. fructierele oricum sunt macar altfel decat ce am vazut pana acum in restaurante, daca nu de bun gust. la mesele rotunde aranjamentul floral e sablon acea vaza mai mult sau mai putin inalta asezata in mijloc. si mesele rotunde, ca si astea lungi au avanatje si dezavantaje la asezat decor, spatiu pentru farfurii, relationarea invitatilor etc. e doar chestiune de preferinta a fiecaruia.

Din cauza asta am si spus: mie personal.Eu chiar nu am fost la nunti si botezuri in Bz dar am fost anul acesta la 10 nunti si un botez dintre care 8 nunti au fost in Buc plus botezul.Nu obisnuiesc sa fac poze la nunti deci nu am poze sa va arat.
Botezul la care am participat a fost foarte bine organizat fata de cel pe care ni l-ai aratat tu in poze. Nu s-a dorit sa fie unul de fite, chiar nu a fost, dar au facut aranjamente la un nivel minim ptr un botez (scaune imbracate, aranjamente florale, s.a.)
Am fost la nunti la Marriott, Intercontinental, Mc Moni`s dar si la marginea Bucurestiului de imi era frica sa las masina in strada:-SS . Am stat la mese luuuuungi dar si la mese rotunde, am vazut tot felul de aranjamente, dar cele pe care le-ai aratat tu nu mi s-au parut deosebite (mie).
Repet: In Buzau nu am fost ca sa stiu care este standardul.

otilix
16.11.2007, 13:04:44
nu e nevoie sa bolduiesti pt ca am inteles ce ai vrut sa spui. si nici nu am postat o replica din vreo dorinta de polemica, ci din simplul fapt ca forumul e un loc pentru discutii si argumentari.;;) ti-am inteles punctul de vedere.
restul e literatura. :))
btw, sensul prim al lui "deosebit", care se deducea si din context, este de diferit, care nu este la fel cu altul. iar mie de exemplu nu imi plan uniformele, fie ele si la evenimente- daca e nunta trebuie musai huse cu funda etc.<:-P

nu voi mai continua discutia asta pt ca e inutil.

trutzi
16.11.2007, 13:09:47
nu e nevoie sa bolduiesti pt ca am inteles ce ai vrut sa spui. si nici nu am postat o replica din vreo dorinta de polemica, ci din simplul fapt ca forumul e un loc pentru discutii si argumentari.;;) ti-am inteles punctul de vedere.
restul e literatura. :))
Totusi nu am inteles de ce ai vrut sa ii scuzi ptr ceva facut cu forte mult prost gust?

otilix
16.11.2007, 13:12:59
Totusi nu am inteles de ce ai vrut sa ii scuzi ptr ceva facut cu forte mult prost gust?

nu scuz nimic. am incercat sa explic. am editat deja mesajul. cat despre prostul gust va mai curge multa cerneala si tot nu va invata toata lumea sa distinga intre kitsch si autentic.=))

irinacristina
16.11.2007, 17:49:20
buna fetelor!
din cate am vazut eu in pozele de la botez - ottlix.. evenimentul a avut loc la Crasmarita din Buzau! Felicitari pentru alegere! Este un restaurant unde bunul gust si profesionalismul personalului se imbina perfect!!!! O sa atasez si eu cateva poze de la nunta noastra care a avut loc tot aici. Tin sa mentionez ca totul a iesit perfect! noi am ales culoarea lila si sfatuiesc pe toate miresicile care aleg acest local pentru nunta sa solicite culoarea asta: o atmosfera si un cadru de poveste!

otilix
18.11.2007, 00:01:41
sunt sigura ca ai avut o nunta f frumoasa. ce am observat eu si din pozele tale e ca intr-adevar decorul se schimba la fiecare eveniment, nu pastreaza nici macar asezarea servetelelor sau a mesei mirilor identica cu a altei nunti. iar grija asta pentru a te simti special, aparte , cred ca e intr-adevar un mare plus si in acelasi timp o raritate.

alysava
18.11.2007, 14:27:08
Te pup.
buna-vreau sa stii ca eu tot in spania sunt,si NU iti recomand sa iti cumperi rochia din bucuresti.cumnata mea,care e aici cu mine,a facut nunta in august,acest an,acasa.cum s-au cam hotarat in ultimul moment cu nunta,au mers acasa doar cu o sapt inainte-ea,care nu avea rochia cumparata,a mers in bucuresti,si a ramas dezamagita-nu ca nu ar fi modele frumoase,dar pretul e identic cu cel de aici,daca vrei ceva mai deosebit-ea si-a luat o rochita de la agnes toma,frumoasa,dar era cam singura din care putea alege,intrucat deja nu dispuneau de modele si talii,aveau de la 40 in sus.aaaa,si a costat-o 800 euro
asa ca te sfatuiesc sa iti iei de aici,la acelasi pret,dar asa vei fi sigura ca va fi ...unica...eu una asa voi face

trutzi
18.11.2007, 15:53:33
nu scuz nimic. am incercat sa explic. am editat deja mesajul. cat despre prostul gust va mai curge multa cerneala si tot nu va invata toata lumea sa distinga intre kitsch si autentic.=))

O sa ma duc sa vad si eu restaurantul ca nu am fost acolo niciodata. Cat despre autenticitate.........m-ai lasat masca. Aceleasi lucruri le-am vazut in Buc acum 7 ani, ideile sunt "furate". Cat despre fructiere, pamantul plin;sunt diferite fata de alte restaurante, asta da.
Eu m-am uitat la detalii adica tacamuri si farfurii care nu mi-au placut.
Gusturile nu se discuta.[-X

CONT-INCHIS-006
19.11.2007, 12:10:08
buna-vreau sa stii ca eu tot in spania sunt,si NU iti recomand sa iti cumperi rochia din bucuresti.cumnata mea,care e aici cu mine,a facut nunta in august,acest an,acasa.cum s-au cam hotarat in ultimul moment cu nunta,au mers acasa doar cu o sapt inainte-ea,care nu avea rochia cumparata,a mers in bucuresti,si a ramas dezamagita-nu ca nu ar fi modele frumoase,dar pretul e identic cu cel de aici,daca vrei ceva mai deosebit-ea si-a luat o rochita de la agnes toma,frumoasa,dar era cam singura din care putea alege,intrucat deja nu dispuneau de modele si talii,aveau de la 40 in sus.aaaa,si a costat-o 800 euro
asa ca te sfatuiesc sa iti iei de aici,la acelasi pret,dar asa vei fi sigura ca va fi ...unica...eu una asa voi face
Buna! Nu-mi imaginam ca sunt chiar asa scumpe rochiile si la noi, credeam ca voi gasi o rochita destul de frumusica pana in 20mil cel mult. Aici am intrebat intr-un magazin si mi s-a spus ca de la 700€ si m-am gandit ca una mai stilata costa sigur 1000€. Oricum poate reusesc sa dau o tura prin Bucuresti de sarbatori sa vad de curiozitate ce modele sunt pe la noi. Merci ca mi-ai zis.Voi cam cat credeti ca o sa va coste nunta? Eu cred ca nu mai putin de 8000€ asa in mare (mi-as dori tare mult si un foc de artificii, dar sa vedem, ca nu stiu preturile). Aaa noi suntem in Barcelona, voi? Pupici.

alysava
19.11.2007, 21:54:30
Buna! Nu-mi imaginam ca sunt chiar asa scumpe rochiile si la noi, credeam ca voi gasi o rochita destul de frumusica pana in 20mil cel mult. Aici am intrebat intr-un magazin si mi s-a spus ca de la 700€ si m-am gandit ca una mai stilata costa sigur 1000€. Oricum poate reusesc sa dau o tura prin Bucuresti de sarbatori sa vad de curiozitate ce modele sunt pe la noi. Merci ca mi-ai zis.Voi cam cat credeti ca o sa va coste nunta? Eu cred ca nu mai putin de 8000€ asa in mare (mi-as dori tare mult si un foc de artificii, dar sa vedem, ca nu stiu preturile). Aaa noi suntem in Barcelona, voi? Pupici.
Buna.Noi stam in madrid.sa stii ca sunt destul de scumpe rochitele si in R omania-cum zici ca aici sunt 700 euro alea mai normale,cred ca la fel sunt cele la 20 mil acasa-depinde si de buget-poate nu merita sa dai peste 1000e pt o seara,dar eu asa voi proceda,pt ca o data in viata te imbraci in mireasa-in cazul meu.Cum ti-am mai scris odata,nu stiu daca ai citit,cumnatei mele i-au cerut pt 2-3 min de artificii,pe platou,15 mil-asta chiar mi se pare scump-eu prefer mai bine sa investesc in rochie
Cat despre cheltuieli,cam asa,se ridica intre 8000-10000 euro
Oricum,multa bafta,si sa ai o nunta de vis!;-)

ralucaibr
19.11.2007, 23:33:22
In Bucuresti preturile variaza f mult.Am vazut rochii de 1500euro f aiurea si rochii de 10mil f frumoase.Depinde...Unele de buna calitate,care mie mi-au placut f mult,cu broderii lucrate manual ,sunt intre 800 si 1200euro.

Miraj
20.11.2007, 11:47:32
Fetele, incercati la magazinul de pe Unirii, sigur il stiti ca are mereu cate o rochie de mireasa in vitrina..cunosc multe mirese care au gasit acolo ceva dragut si nu foarte scump -pana in 15 mil...si inca ceva - o colega nu-si gasea de nici un fel ce rochie isi dorea si au dus-o in depozit in spate unde mai au ceva rochite...mie una imi [place magazinul, gasesti lucruri dragute - de acolo mi-am luat o capa din blanita artificiala supeer:"> pupici:* :*

cristina_cara1000
26.11.2007, 13:02:41
buna miresicilor!ma numesc cristina si sunt noua pe forum >:D< am nunta in august 2008 la restaurant tdv din maracineni-buzau ati fost la vre-o nunta acolo?sau ati auzit cum este ?

trutzi
26.11.2007, 14:22:07
buna miresicilor!ma numesc cristina si sunt noua pe forum >:D< am nunta in august 2008 la restaurant tdv din maracineni-buzau ati fost la vre-o nunta acolo?sau ati auzit cum este ?

Bine ai venit!>:D< Eu nu am fost, deci nu te pot ajuta. Cum stai cu pregatirile?

elenastuparu
26.11.2007, 15:13:53
Buna fetelor! sunt foarte incantata ca v-am gasit aici pe forum. eu am nunta pe 23 august 2008 la restaurantul buzau. Poate sa imi spina cineva cum este pentru ca eu sunt in italia si tatal meu a dat avansul, fiind singurul restaurant liber pe acea data.

cristina_cara1000
26.11.2007, 18:38:10
Bine ai venit!>:D< Eu nu am fost, deci nu te pot ajuta. Cum stai cu pregatirile?
merci oricum! cu pregatirile? nu am pregatit nimic deocamdata pt ca nu sunt tara si de la distanta e f.greu dar de craciun vin acasa o sa te tin la curent=;

arina_mariana
28.11.2007, 10:12:03
fetelor ...am si eu o intrebare...cunoasteti restaurante frumoase in buzau???
destul de mari..cam de 200 de persoane:-s

O nunta superba poti sa ai la Taverna Buzoiana. Eu am vut 156 de persoane si a fost super lejer. Mancarea este la superlativ iar pretul meniului foarte accesibil. Multa lume spune ca e un restaurant scump. Total neadevarat. Sunt niste profesionisti. Am fost la nunti la Aqua MAx, sala Atena si au avut un meniu execrabil. La taverna iti intra si 220 de persoane. Dc vrei sa-ti trimit niste poze, ma poti contacta.

Pupici

Arina

trutzi
28.11.2007, 10:35:54
O nunta superba poti sa ai la Taverna Buzoiana. Eu am vut 156 de persoane si a fost super lejer. Mancarea este la superlativ iar pretul meniului foarte accesibil. Multa lume spune ca e un restaurant scump. Total neadevarat. Sunt niste profesionisti. Am fost la nunti la Aqua MAx, sala Atena si au avut un meniu execrabil. La taverna iti intra si 220 de persoane. Dc vrei sa-ti trimit niste poze, ma poti contacta.

Pupici

Arina

I-a fost de mare ajutor, mai ales ca a intrebat acum un an si doua luni:)) si a facut nunta pe 12. 05.2007.=))

CONT-INCHIS-006
28.11.2007, 15:15:43
I-a fost de mare ajutor, mai ales ca a intrebat acum un an si doua luni:)) si a facut nunta pe 12. 05.2007.=))
Laso ca e si ea noua pe site, a vazut si ea o prima intrebare si a raspuns, dar a omis sa se uite la data.;))

trutzi
28.11.2007, 15:35:40
Laso ca e si ea noua pe site, a vazut si ea o prima intrebare si a raspuns, dar a omis sa se uite la data.;))

Am taxat-o pentru ca a jignit miresicile care au avut nunta la alte restaurante. Nu tine cont de anumite chestii....

ralu_ela
28.11.2007, 19:30:41
merci oricum! cu pregatirile? nu am pregatit nimic deocamdata pt ca nu sunt tara si de la distanta e f.greu dar de craciun vin acasa o sa te tin la curent=;

Buna cristina

Sper sa nu confund persoanele...dar daca nu ma insel esti viitoarea doamna Manole...<:-P .Voiam sa iti urez bun venit printre crasmarita....si spor la pregatirile de nunta....de unde iti iei rochita de mireasa?din romania sau din italia?
pupici

ralucaibr
28.11.2007, 20:11:42
Stie cineva ceva de hotelul President?Ma gandeam la el ca o optiune pentru nunta,dar nu stiu cum e mancarea si cat sunt de seriosi.E deschis in august 2007 ,e la 3km de oras si arata f bine.Banuiesc ca nu cunoasteti pe nimeni care a facut nunta,botez ,aniversare acolo...Daca are cineva vreo informatie mi-ar fi de mare folos.

alysava
28.11.2007, 21:07:33

Pupici

Arina
buna.Eu sunt interesata de acest aspect,pt ca acolo voi avea nunta in iulie.Ce detaliii imi poti da despre Taverna?iti impun ei propria firma de decoratii?
cat a fost pretul meniului?
imi poti trimite poze,pleease????
te pup:*

alysava
28.11.2007, 21:09:51
Fetelor,nu cred ca este nevoie sa fiti rautacioase.Doar pt faptul ca a spus parerea ei despre anumite localuri,nu trebuie sa o condamnati...gusturile nu se discuta

trutzi
28.11.2007, 21:46:09
Fetelor,nu cred ca este nevoie sa fiti rautacioase.Doar pt faptul ca a spus parerea ei despre anumite localuri,nu trebuie sa o condamnati...gusturile nu se discuta

Daca eu si fi fost la nunta ta si asi fi spus ca ai avut un meniu execrabil nu cred ca ti-ar fi picat bine. Meniul se face in functie de buget, la fel ca si nunta. Astea sunt niste subtilitati ale nuntii. Putini stiu cate sacrificii fac unii pentru nunta.

arina_mariana
29.11.2007, 11:25:33
Am gresit doar "adrisantul" dragutza! Asta doar dintr-o eroare de calculator.
:)

Arina

arina_mariana
29.11.2007, 11:26:47
Daca eu si fi fost la nunta ta si asi fi spus ca ai avut un meniu execrabil nu cred ca ti-ar fi picat bine. Meniul se face in functie de buget, la fel ca si nunta. Astea sunt niste subtilitati ale nuntii. Putini stiu cate sacrificii fac unii pentru nunta.
Ca stii si tu, meniul in Buzau are variatii doar de 10-20 RON intre restaurante.Stiu cat e meniul la Sala Atena. Ia ghici! lA FEL CA LA TAVERNA.

Arina

arina_mariana
29.11.2007, 11:35:19
buna.Eu sunt interesata de acest aspect,pt ca acolo voi avea nunta in iulie.Ce detaliii imi poti da despre Taverna?iti impun ei propria firma de decoratii?
cat a fost pretul meniului?
imi poti trimite poze,pleease????
te pup:*

Salut

O sa-ti trimit poze pe adresa ta personala. Pretul meniului 115 RON, 4 feluri de mancare cu farfurii super incarcate, in stilul tavernei, sucuri, apa minerala si cafea expresso la discretie. Poti sa-ti alegi si aperitiv cald. Restul : bauturi la aperitiv,vin, alune, fursecuri si fructele sunt aduse de voi. Seful de sala de la taverna o sa-ti dea o schita cu mesele si iti va spune precis ce trebuie pus pe fiecare masa.Te mai costa 1euro/scaun ca aranjament. Au vreo 3 tipuri de culori. FLorile, baloane si artificiile de tort pot fi aduse de tine.
Altceva?
As vrea sa fac o precizare: nu am avut o nunta scumpa ( cu multe aranjamente, artificii sau formatie) dar a fost eleganta si cu mult bun gust. Restaurantul a fost platit din darul de nunta.Dc ar trebui sa o iau de la capat, tot taverna as alege-o fara nicio ezitare.Sunt niste profesionisti in toate.
Aviz amatorilor.

Miraj
29.11.2007, 11:40:41
Stie cineva ceva de hotelul President?Ma gandeam la el ca o optiune pentru nunta,dar nu stiu cum e mancarea si cat sunt de seriosi.E deschis in august 2007 ,e la 3km de oras si arata f bine.Banuiesc ca nu cunoasteti pe nimeni care a facut nunta,botez ,aniversare acolo...Daca are cineva vreo informatie mi-ar fi de mare folos.
la 3 km in ce parte?????:-\ Poate il stim dar dupa locatie si nu dupa nume..e cumva spre Ploiesti, pana in Hanul Tinta???parca asa se numeste hotelul ala, trec pe langa el in fiecare zi dar azi promit ca ma uit si la nume...o:-)