PDA

Versiunea completa : Restaurant Select

dana_bc
01.11.2008, 16:45:27
Sunt o miresica in cautare de sali pentru 2010. Am vazut sala de la Select si mi s-a parut foarte frumoasa. As vrea sa stiu daca are cineva detalii sau niste impresii. Este cineva care are nunta acolo?

mariela1985
01.11.2008, 17:10:16
Eu am nunta la Select la anul...chiar ieri am semnat contractul...nu pot sa spun ca am umblat foarte mult dupa restaurant....am avut niste criterii dupa care m-am ghidat: sa fie scaune frumoase pt k nu imi plac husele si sa nu fie stalpi....eu sunt foarte multumita de decizia luata

RalucaRaluca
01.11.2008, 19:26:57
Buna!Eu am avut nunta vara asta la Select.Pot sa va spun ca ati facut o alegere foarte buna pentru ca serviciile sunt de 4 stele!Si pentru ornatul salii va recomand firma cu care lucreaza ei!;-)

dana_bc
01.11.2008, 20:16:06
Ma bucur sa aud ca in ceea ce priveste calitatea serviciilor isi respecta renumele. Mi se pare foarte elegant, iar intrarea e de nota 10. Singura problemuta ar fi separeul. Sper ca nu o sa fie un inconvenient prea mare.

ali_nuta
20.11.2008, 22:25:51
stie cineva cate locuri sunt la select , eu caut sala pana in 150 persoane, si cat e meniul la Select?si ce include?va rog sa imi raspundeti, ca trebuie sa dau urgent un raspuns la o sala!pls

AnaM
20.11.2008, 22:41:57
Si pentru ornatul salii va recomand firma cu care lucreaza ei!;-)

Eu, din pacate nu o recomand, nu stiu daca e vorba de aceeasi firma, dar am fost la o nunta in ianuarie si nu m-au incantat decorurile. Husele (?!?!) erau botite, aranjamentele saracacioase.

Pot sa ma "laud" :) ca am avut prima nunta la ei de cand a fost renovat. A fost absolut superb, de vis, chiar daca in ziua nuntii, la ora 16, ei inca puneau mocheta si parchet si oglinzile de sus :) A fost un stres, dar si-au dus munca pana la bun sfarsit intr-un mod exceptional. Pentru personal, nu am decat cuvinte de lauda. De sala, nu mai spun, stiti si voi cum arata.

Eu am avut nunta in sala mare, 100 de persoane si cu un pic de loc de dans (am vrut doar mese rotunde mari, cu exceptia prezidiului, de 10 locuri).

Poza 1 (http://http://picasaweb.google.com/anaburaga/RestaurantInainteDeInvitati#5111647910848389698)
Poza 2 (http://picasaweb.google.com/anaburaga/RestaurantInainteDeInvitati#5111647919438324306)

anycka18
21.11.2008, 09:01:42
stie cineva cate locuri sunt la select , eu caut sala pana in 150 persoane, si cat e meniul la Select?si ce include?va rog sa imi raspundeti, ca trebuie sa dau urgent un raspuns la o sala!pls
SALUT! Iti spun eu ce contine meniul, pt ca am fost in discutii destul de serioase cu Selectul pt petrecerea mea: contine 4 feluri (dar nu stiu exact ce, pt ca nu am vazut meniul lor), 2 cafele, 1 apa (0.75), 1 racoritoare (0.25)--la fel ca la Cardinale resort, pt ca sunt de 4**** si se respecta:D , apa si sucul nu se servesc decat din sticlute de sticla-- piscoturi, prajituri, fructe, mix de alune, fistic. Deci daca tu o sa aduci apa si sucul, ei te obliga sa aduci doar in stclute de sticla , nicidecum de plastic. Bauturile alcoolice poti sa le aduci tu si pt ele nu se percepe asa zisa "taxa de dop". Meniul costa aprox 210 ron la anul , pt anul acesta ar fi costat aprox 190 ron. Pt ospatari nu se percepe nici o taxa, dar D-ra NIna, cu care am discutat, a zis ca o sa le am noi un "bonus" pt ca serviciile lor sunt excelente. nu am inteles atunci daca tortul este inclus sau nu in meniu.
CAm atat te pot lamuri eu. Diseara este intalnire cu miresicile din IAsi la Select la orele 18. Eu nu cred ca pot sa ajung, dar te poti duce tu sa vezi mai de aproape lucrurile. Sper sa iti fie de folos, dar cele mai multe informatii le poti obtine mergand direct acolo. Iti faci de acasa o lista cu intrebari si le lamuresti pe toate. O zi frumoasa in contnuare!:D

RalucaRaluca
21.11.2008, 14:03:24
Buna!Nu stiu cu cine au lucrat persoanele respective insa eu vorbesc din proprie experienta si nu am avut absolut nici o problema cu firma recomandata de ei.:)Conteaza foarte mult si gusturile mirilor......poate unora le place mai simplu,poate altora foarte incarcat.....

AnaM
21.11.2008, 18:52:58
Buna!Nu stiu cu cine au lucrat persoanele respective insa eu vorbesc din proprie experienta si nu am avut absolut nici o problema cu firma recomandata de ei.:)Conteaza foarte mult si gusturile mirilor......poate unora le place mai simplu,poate altora foarte incarcat.....

Stiu sa fac diferenta intre "simplu" si "saracacios" sau prost lucrat. :) Daca si-ar fi dat silinta, ar fi calcat husele si ar fi aranjat mai frumos florile alea putine in suporturi. Nici mirilor nu le-a placut :)

Mie una nu-mi place incarcat, ci cat mai simplu si elegant.

AnaM
21.11.2008, 18:56:21

La mine meniul a inclus:

4 feluri mancare (gustare rece, calda, somon si friptura), tortul de 7 etaje, tot ce inseamna dulciuri si gustari pe masa (mixuri de alune/fistic/porumb, prajituri, saleuri - eu am cerut in mod special si produse de patiserie, sunt slabiciunea mea saleurile lor si le dusesem dorul+mini pateuri de toate felurile), si 2 cafele Illy.

Eu am adus racoritoarele si alcoolicele.

wella
30.11.2008, 01:49:48
Ana suna foarte bine.
Am vazut si pozele puse de Raluca parca mai sus si arata f frumos la Select.
Cam cit te-a costat meniul?
Si dupa ce imi raspunzi o sa iti mai pun ceva intrebari.

Merci mult

michaella2008
10.12.2008, 20:04:32
Si pe mine ma intereseaza cat ajunge un meniu! Au si o sala pt nunti mai mici maxim 100 persoane?
Merci<:-P

siana
10.12.2008, 20:12:44
Si pe mine ma intereseaza cat ajunge un meniu! Au si o sala pt nunti mai mici maxim 100 persoane?
meniul ajunge undeva pe la 220 Ron in 2009
ana a avut nunta la Select..cu 100 de invitati..cred

cori_iasi
07.01.2009, 21:35:18

Buna
Eu am nunta la Select pe 25.07.2009, Meniul e 210ron, iar capacitatea salii este de max 100pers. noi vom avea in jur de max 90 de persoane. exista si posibilitatea de a folosi separeul (capacitate 60pers), dar e cam nasol ca nu se vede in sala mare. eu am fost la nunta si am stat in separeu si parca ascultam tot la radio....

sper ca ti-am fost de ajutor si spor la pregatiri:*

carmen_2244
11.01.2009, 16:02:33
Sunt o miresica in cautare de sali pentru 2010. Am vazut sala de la Select si mi s-a parut foarte frumoasa. As vrea sa stiu daca are cineva detalii sau niste impresii. Este cineva care are nunta acolo?
buna, eu am nunta la select pe 23 mai 2009...am fost in august la o nunta si mi s-a parut de exceptie, e totul elegant, servire f buna,loc suficient, asta a fost si motivul pentru care am ales sa facem si noi nunta tot aici..:)

RalucaRaluca
22.01.2009, 10:35:43
O sa aveti o nunta superba!!!!;-)

AnaM
22.01.2009, 10:59:57
Ana suna foarte bine.
Am vazut si pozele puse de Raluca parca mai sus si arata f frumos la Select.
Cam cit te-a costat meniul?
Si dupa ce imi raspunzi o sa iti mai pun ceva intrebari.

Merci mult

Scuze ca raspund atat de tarziu... Eu am avut parte de un meniu la 150 ron, avand in vedere ca a fost prima nunta <:-P

Iar mancare a fost din belsug si foarte gustoasa :D

mariela1985
29.06.2009, 13:50:39
Am si eu o intrebare legata de Select pentru cele care deja au avut nunta. Aerul conditionat face fata?Cineva care a participat la un eveniment de curand la Select mi-a spus ca a murit de cald desi era aerul conditionat dat la maxim....sper din suflet sa fi fost doar o parere .
Astept raspunsurile voastre si va multumesc

anaemona
23.07.2009, 23:44:46
Nu mai zice nimeni nimic de Select?

wella
14.09.2009, 11:31:53
Dasi eu sint interesata sa mai aud citeva pareri.
Noi ne gindim la Select sau Cardinal, dar Selectul ar fi exact peste drum de locuinta noastra deci mult mai accesibil.

anaemona
14.09.2009, 13:01:40
Eu am semnat contractul cu Select si sunt foarte multumita .... acum depinde de cate persoane ai.

wella
16.09.2009, 01:30:42
Eu am semnat contractul cu Select si sunt foarte multumita .... acum depinde de cate persoane ai.
Pai in jur de o suta...mai mult sau mai putin cu 10 sa zicem...
Chiar daca are cineva sugestii in sensul asta cu restaurante in fctie de numarul de persoane, va multumesc.
Nu am timp sa citesc tot pt ca am un examen in zilele care urmeaza, dar intru si va urmaresc cit pot.
Mi spune-mi despre select ce contine meniul si cit costa acum sau pt 2010? daca ai poze. Cine iti orneaza sala? Cu cit timp inainte trebuie sa fac rezervarea? Multzam anticipat.

wella
17.09.2009, 08:10:07
Chiar nu si-a mai facut nimeni nunta la Select intre timp sa mai aflam anul asta cum a mai fost?

anaemona
17.09.2009, 09:07:43
Capacitatea salii este de 90 de persoane si daca este nevoie poti folosi si separeul (60 de persoane).

Meniul pentru anul 2010 este de 230 lei/persoana si include:
- gustare rece-450 g, gustare calda-300g, peste-200g, preparat de baza (friptura)-450g, chifle, fructe asortate-100g
- 2 cafele, 1 apa minerala/ plata - 0.75l, bautura racoritoare - 0.33l, mix fistic, alune, porumb-50g
-prajituri asortate-50g, piscoturi sampanie-10g

Tortul nu este inclus in meniu, costa 50 lei/kg si nu te obliga sa il iei de la Select.
Bauturile alcoolice le aduci tu, nu se solicita comisioane de niciun fel si nici plata personalului.

Am vorbit cu mariela1985 care a avut nunta la Select in august si a fost foarte multumita de serviciile Select.
Pentru aranjamente nu am discutat cu nimeni inca, insa Selectul iti poate recomanda cateva agentii cu care colaboreaza, daca vrei. Nu te obliga sa pui huse pe scaune. Eu am incheiat deja contractul pentru octombrie 2010.

cori_iasi
19.09.2009, 09:01:58
Si eu am fost extrem de multumita de Select<:-P

wella
21.09.2009, 08:33:57
Merci pt informatii anaemona!

wella
14.02.2010, 03:02:38
Daca renunta cineva la Select in August, Septembrie sau Octombrie va rog contactati-ma pe privat! Sau poate cineva vrea sa faca schimb cu o data in vara.

anaemona
14.02.2010, 05:09:12
Ai incheiat contract cu Select si vrei sa renunti sau vrei sa iti faci nunta la Select?

wella
14.02.2010, 06:17:09
Ai incheiat contract cu Select si vrei sa renunti sau vrei sa iti faci nunta la Select?
Am incheiat demult contract.Vreau sa o decalez, sa o fac mai tirziu in an.

CONT-INCHIS-035
14.02.2010, 09:38:47
Chiar nu si-a mai facut nimeni nunta la Select intre timp sa mai aflam anul asta cum a mai fost?
Wella cum de ai renunțat la Aristocrat? Am văzut că topicul era deschis de tine. :)

wella
14.02.2010, 10:04:22
Wella cum de ai renunțat la Aristocrat? Am văzut că topicul era deschis de tine. :)
Nu am renuntat la Aristocrat ca nici nu am avut contract acolo.
Cineva imi propusese profitind de faptul ca fiind inafara tarii nu pot vedea direct si cind am aflat ce e acolo m-am calmat.

anaemona
14.02.2010, 21:31:39
Am incheiat demult contract.Vreau sa o decalez, sa o fac mai tirziu in an.

Sigur nu e nicio problema, din moment ce mai sunt mai mult de 4 luni pana la data contractata de tine.

wella
21.03.2010, 01:56:08
Din pacate vad ca nu m-a contactat nimeni.

alinasacara
15.07.2010, 19:21:02
Nu am renuntat la Aristocrat ca nici nu am avut contract acolo.
Cineva imi propusese profitind de faptul ca fiind inafara tarii nu pot vedea direct si cind am aflat ce e acolo m-am calmat.
Stiu ca aici subiectul nu este restaurantul Aristrocrat, dar as vrea sa imi zici de ce nu ti-a placut acolo, ce te-a dezamagit. La o prima privire pare in regula..meniul cam subtirel, dar in rest... Multumesc mult.

lorein
17.08.2010, 10:17:02
Stiu ca aici subiectul nu este restaurantul Aristrocrat, dar as vrea sa imi zici de ce nu ti-a placut acolo, ce te-a dezamagit. La o prima privire pare in regula..meniul cam subtirel, dar in rest... Multumesc mult.

buna miresici,

are cineva o oferta pentru 2011 pentru select?
cine a facut nunta acolo, max 100 persoane, cum a fost? a fost loc destul pentru toata lumea? destul loc pentru dans? cum e personalul?

noi am vrea nunta in mai si tot nu gasim o sala care sa ne placa, insa select arata superb...

multumesc frumos de raspunsuri
lorein

lorein
17.08.2010, 11:05:16
buna miresici,

cine a facut nunta acolo, max 100 persoane, cum a fost? a fost loc destul pentru toata lumea? destul loc pentru dans? cum e personalul?

noi am vrea nunta in mai si tot nu gasim o sala care sa ne placa, insa select arata superb...

lorein

si inca o intrebare: voi ati putut negocia ceva din ce ofereau ei?

Al3xa
18.08.2010, 16:16:33
lorein....da-mi add pe *** sa vb despre all seasons ...nu ma lasa astia sa-ti trimit mesaj privat ..:-??

pixi
18.08.2010, 20:59:24
buna miresici,

lorein

Buna, eu nu fac la Select dar am fost la o nunta acum 3 sapt acolo. Petrecerea a fost afara pe terasa ceea ce mi-a placut foarte mult pt ca ne mai puteam plimba putin. M-au impresionat mai ales chelnerii care se miscau ca niste potarnichi :)) foarte vigilenti si rapizi. Atasez mai jos poze cu meniul (l-am luat pt inspiratie :P), au fost 4 feluri de mancare.. ceea ce mi s-a parut prea mult. daca mai ai intrebari, iti pot raspunde din punctul de vedere al unui invitat :).

lorein
18.08.2010, 21:06:52
pixi, multumesc din toata inima! >:D<

alexa, pe yahoo sau gmail? pot sa iti dau mail, daca imi zici :)

multumesc fetelor!

aciandra
24.05.2011, 08:34:48
am fost recent la o nunta la select. mancarea a fost f buna, tortul delicios, servirea ok. ca un minus ar fi faptul ca in sala este prea cald. dar sincer recomand locatia mai ales ca este printre singurele in care chelnerii au fost corecti.

wella
12.07.2011, 07:48:18
buna miresici,

lorein

Eu am avut nunta acolo si a fost un serviciu de 5 stele.
Dar banuiesc ca deja ai avut nunta in Mai dupa cum spune semnatura ta.
Daca ai nevoie de alte amanunte iti rasound cu placere

De retinut e ca nu incap negocieri si preturile sint intr-adevar cele mai mari din Iasi.

stefyna
17.11.2011, 15:56:50
Buna,

Are cineva nunta la select in 2012 stiti cat ajunge un meniu? Bauturile sunt incluse? Cateva detalii va rog.

cocolino12
05.01.2012, 09:46:25
Salutare,

Eu am avut in iulie 2011 si afost extraordinar. Nimic de obiectat. Bauturile nu sunt incluse, doar prajiturile, o cafea si un suc. Personalul nici o obiectie, totul extrem de curat si dimineata au strans ei vazele de pe masa si le-au pus in masina...aaa si plus su dus masina la umbra:).
Daca ar fi sa aleg acum as face tot acolo.

Andrusca098
19.02.2012, 16:59:06
Salutare,

Eu am avut in iulie 2011 si afost extraordinar. Nimic de obiectat. Bauturile nu sunt incluse, doar prajiturile, o cafea si un suc. Personalul nici o obiectie, totul extrem de curat si dimineata au strans ei vazele de pe masa si le-au pus in masina...aaa si plus su dus masina la umbra:).
Daca ar fi sa aleg acum as face tot acolo.
Buna,
Am fost si noi la cei de la Select si contractul lor mi se pare f flexibil, nu e neaparat cel mai scump din Iasi, depinde si ce iti doresti sa ai la meniu.
Intr adevar bauturile nu sunt incluse in pret, insa cred ca deja stiti ca daca mergeti la Metro, va puteti lua bautura la un pret rezonabil.
Pt mai multe detalii o sa revin pe parcurs;;). V am pupat. Spor la pregatiri dragelor

mira19
25.02.2012, 08:21:10
Am fost la foarte multe nunti, dar la Select servirea chiar este de 5 stele. Chelnerii foarte atenti si discreti... Asa imi doresc si eu la nunta!

ralucasimy
19.03.2012, 23:15:22
Salut tuturor miresicilor si viitoarelor miresici. Eu sunt o miresica in devenire in 2013 si inca nu ne-am hotarat la ce restaurant vom face.Avand in vedere ca nu vom avea foarte multi invitati (pana in 100 pers.) ne-am gandit la Select , avand si avantajul ca este printre putinele sali fara stalpi :-p dar ma cam sperie ce zice lumea de preturi,asa ca va rog,daca puteti sa-mi dati cateva detalii in legatura cu meniurile si preturile lor. Precizez ca nu sunt in Ro., si imi este cam greu momentan sa aflu detalii direct de la restaurant!
Va multumesc :)

Andrusca098
26.04.2012, 15:44:54
Sunt f comunicativi cei din conducere...de cand am semnat contractul, m au sunat de cateva ori sa ma intrebe daca doresc ajutor din partea lor in alegerea formatiei, a fotografului ...lucru care m a surprins pe moment, dar vorbind si cu alte mirese, am realizat, k asa e normal sa faca si sa aiba grija de tine cei in mainile karora iti incredintezi cea mai frumoasa zi din viata;-)
Eu sunt f multumita pana in prezent
Va tin la curent
Spor la miresit:)

ralucasimy
29.04.2012, 22:34:20
Sunt f comunicativi cei din conducere...de cand am semnat contractul, m au sunat de cateva ori sa ma intrebe daca doresc ajutor din partea lor in alegerea formatiei, a fotografului ...lucru care m a surprins pe moment, dar vorbind si cu alte mirese, am realizat, k asa e normal sa faca si sa aiba grija de tine cei in mainile karora iti incredintezi cea mai frumoasa zi din viata;-)
Eu sunt f multumita pana in prezent
Va tin la curent
Spor la miresit:)

Salut! Andrusca098 poti te rog sa-mi zici cat costa meniul pt 2013? au ceva conditii mai ciudate? Multumesc!

CantoresAmicitie
30.09.2013, 07:24:52
As vrea sa felicit acest Restaurant care poarta cu demnitate numele de Select. Nu am cuvinte sa descriu tot ce mi-a placut. E elegant, masa arata impecabil cu pahare de cristal, vesela de portelan, tacamuri de buna calitate, servicii excelente... ce sa mai... cu mult peste tot ce am intalnit in Iasi. Aici iau in calcul si motelul si castelul din Breazu. Au fost peste 120 de invitati in trei sali. Asta nu a impiedicat pe nimeni sa danseze cand si cum a vrut pe ringul de dans care s-a extins si printre mese. Cand vrei sa te distrezi gasesti solutii. Felicitari Select si felicitari mirilor care au facut cele mai bune alegeri de la muzica la restaurant decoratiuni scl Am auzit de o singura conditie impusa si anume nu servesc bauturi la pet. Nici nu s-ar potrivi cu mise en place-ul exclusivist.