PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Mures

Pagini : [1] 2

johne
22.10.2008, 23:00:06
buna fetelor,

m-am gandit ca in zona mures ati fost la mult mai multe nunti cu miri unguri si romani. sincer eu nu am fost la nici o nunta. dar au mei au fost la o nunta 90% ungureasca si s-au simtiti stingheri, dar cu siguranta acelasi lucru se intampla si invers.
vreau sa fac tot posibilul ca toti invitatii sa se simta cat mai bine, si va cer sfatul si sa scrieti ce idei aveti pentru a fi bine.
mai am o nelamurire? am vorbit cu o formatie din sfantu gheorghe care va aduce si pe cineva pentru populara, nu am semnat nici un contract cu ei, le-am dat un avans simbolic si ne-au notat in agenda. se practica sa nu se semneze contract?

mersi

Farfalla
23.10.2008, 11:50:12
buna fetelor,

m-am gandit ca in zona mures ati fost la mult mai multe nunti cu miri unguri si romani. sincer eu nu am fost la nici o nunta. dar au mei au fost la o nunta 90% ungureasca si s-au simtiti stingheri, dar cu siguranta acelasi lucru se intampla si invers.
vreau sa fac tot posibilul ca toti invitatii sa se simta cat mai bine, si va cer sfatul si sa scrieti ce idei aveti pentru a fi bine.
mai am o nelamurire? am vorbit cu o formatie din sfantu gheorghe care va aduce si pe cineva pentru populara, nu am semnat nici un contract cu ei, le-am dat un avans simbolic si ne-au notat in agenda. se practica sa nu se semneze contract?

mersi

Buna!:*
Si noi o sa avem nunta mixta si avem acesi griji ca si voi! Nu vreau ca invitatii din partea lui sa se simta prost!
In primul rand ma gandesc ca deja obiceiurile,meniurile sunt diverse(el ii di Focsani) si o sa fie ceva neobisnuit pentru ei!
Noi am incheiet un contract cu un DJ pentru ca pana la urma am ajuns la concluzia ca ii cea mai buna varianta!Asa ca am stabilit cu DJ-ul sa puna muzica pentru toti,chiar daca din partea lui o sa vina mai putini invitati dar eu vreau sa-i respect si sa-i fac sa se simta cat mai bine!
Imi bat capul tot timpul cum sa facem sa fie bine pentru toti si sa se simta si ei "ca acasa"!
Sper ca pana la urma o sa fie bine!=;

cicika
23.10.2008, 17:35:54
buna fetelor,

mersi
se mai practica.......si asa ceva...>:D< >:D< >:D<

dacaunico
27.10.2008, 03:01:06
Noi am avut nunta mixta,eu romanca , el maghiar, dar chiar nu au fost probleme de genul acesta...totul e sa gasiti o formatie care sa stie sa cante in ambele limbi,sa stie sa dozeze melodiile romanesti cu cele unguresti.
:*

johne
27.10.2008, 11:33:49
Noi am avut nunta mixta,eu romanca , el maghiar, dar chiar nu au fost probleme de genul acesta...totul e sa gasiti o formatie care sa stie sa cante in ambele limbi,sa stie sa dozeze melodiile romanesti cu cele unguresti.
:*

mersi de raspunsuri..
o sa prezint proportia demografica ;)) a invitatilor formatiei :) ... la o privire mai atenta o sa fie numai 20% maghiari... 10% ardeleni si restul munteni (buzau, braila) si moldoveni asezati in brasov ..

cristina2002
27.10.2008, 11:35:13
Buna fetelor ;-)
Si noi am fost cam in aceeasi situatie, eu romanca, el maghiar...
In primul rand, fara sa vreau sa va dezamagesc, pe toata lumea nu veti putea multumi ... Asta e din pacate purul adevar.
Acum situatia noastra a fost un pic diferita, in ideea in care eu am crescut cu Frank Sinatra, Elvis Presley, etc, el a crescut cu Frank Sinatra, The Beatles, etc. Pentru noi alegerea muzicii a fost fireasca, naturala, nu am avut muzica populara, nu din snobie ci pentru ca asta e muzica pe care ne simtim bine, asa sunt si parintii nostrii. In concluzie nu am avut muzica romaneasca si/sau ungureasca, am avut muzica pe care ne-am, simtit bine, iar invitatii nostrii, 99% din ei, exceptie facand eternii carcotasi :D, au apreciat schimbarea si diferenta fata de nuntile la care au mai fost.
In afara de asta ce am facut sa se simta bine ambele parti? Am avut grija ca rugaciunea de la inceput sa fie spua bilingv, am avut grija ca slujba de la biserica catolica sa fie bilingva ca si invitatii mei sa priceapa ceva, meniurile de pe masa au fost in limba romana pentru invitatii mei si in limba maghiara pentru ai lui, invitatiile la nunta au fost la fel concepute.
In principal cred ca detaliile conteaza tare mult si daca nu stii cum sa faci, poti oricand sa te gandesti cum ai face pentru tine, daca tu ai fi invitatul.
Pentru noi a iesit Foarte bine, a fost nunta pe care am visat-o amandoi. Mai mult de atat nu cred ca conteaza.
Daca va mai pot ajuta cu detalii, dati un semn de viata ;-) si spor la organizare

Farfalla
27.10.2008, 11:39:19
mersi de raspunsuri..
o sa prezint proportia demografica ;)) a invitatilor formatiei :) ... la o privire mai atenta o sa fie numai 20% maghiari... 10% ardeleni si restul munteni (buzau, braila) si moldoveni asezati in brasov ..

Draga mea pana la urma sigur ca o sa fie si la noi bine si o sa gasim o solutie optima sa impacam pe toata lumea![-o< :">
La noi o sa fie circa 30%moldoveni,60% maghiari si 10%italieni!:*

johne
27.10.2008, 12:25:35
Buna fetelor ;-)
Si noi am fost cam in aceeasi situatie, eu romanca, el maghiar...
In primul rand, fara sa vreau sa va dezamagesc, pe toata lumea nu veti putea multumi ... Asta e din pacate purul adevar.
Acum situatia noastra a fost un pic diferita, in ideea in care eu am crescut cu Frank Sinatra, Elvis Presley, etc, el a crescut cu Frank Sinatra, The Beatles, etc. Pentru noi alegerea muzicii a fost fireasca, naturala, nu am avut muzica populara, nu din snobie ci pentru ca asta e muzica pe care ne simtim bine, asa sunt si parintii nostrii. In concluzie nu am avut muzica romaneasca si/sau ungureasca, am avut muzica pe care ne-am, simtit bine, iar invitatii nostrii, 99% din ei, exceptie facand eternii carcotasi :D, au apreciat schimbarea si diferenta fata de nuntile la care au mai fost.
In afara de asta ce am facut sa se simta bine ambele parti? Am avut grija ca rugaciunea de la inceput sa fie spua bilingv, am avut grija ca slujba de la biserica catolica sa fie bilingva ca si invitatii mei sa priceapa ceva, meniurile de pe masa au fost in limba romana pentru invitatii mei si in limba maghiara pentru ai lui, invitatiile la nunta au fost la fel concepute.
In principal cred ca detaliile conteaza tare mult si daca nu stii cum sa faci, poti oricand sa te gandesti cum ai face pentru tine, daca tu ai fi invitatul.
Pentru noi a iesit Foarte bine, a fost nunta pe care am visat-o amandoi. Mai mult de atat nu cred ca conteaza.
Daca va mai pot ajuta cu detalii, dati un semn de viata ;-) si spor la organizare

foarte detaliat raspunsul,
am retinut si voi aplica - formatia sa cante muzica internationala cunoscuta de toata lumea (asta a fost idee discutata si cu formatia cand am batut palma), muzica populara sa fie prea putin predominanta,
am auzit o melodie rock-roll ungureasca - foarte antrenanta si depaseste clar granitele limbii .. :)
atentie pentru detalii, invitatii in limba maghiara pentru cei maghiari, slujba bilingva.
un lucru pe care e important si era sincer sa il uit- rugaciunea de la inceput. poate si datorita faptului ca la multe nunti nu am fost de la inceput la nunta, nu am auzit rugaciunea, iar la ultima nu a fost..

Draga mea pana la urma sigur ca o sa fie si la noi bine si o sa gasim o solutie optima sa impacam pe toata lumea![-o< :">
La noi o sa fie circa 30%moldoveni,60% maghiari si 10%italieni!:*

tot muzica internationala este solutia,
verisoara mea a avut nunta 10% italieni, restul moldoveni asezati in italia.. italienii au fost impresionati de energia romanilor si cat de mult danseaza, dar fiind numai populara.. ar fi putut sa fie mai bine ...
mersi mult

Farfalla
27.10.2008, 13:07:41
Noi nu o sa avem staroste,dar am vorbit cu nasii(o sa avem 2 perechi,unul romani si unul maghiari),ca la inceputul petrecerii sa zica ei rugaciunea in ambele limbi!
Ei au fost tare bucurosi!:*

johne
27.10.2008, 13:22:57
Buna!:*
In primul rand ma gandesc ca deja obiceiurile,meniurile sunt diverse(el ii di Focsani) si o sa fie ceva neobisnuit pentru ei!
Noi am incheiet un contract cu un DJ pentru ca pana la urma am ajuns la concluzia ca ii cea mai buna varianta!Asa ca am stabilit cu DJ-ul sa puna muzica pentru toti,chiar daca din partea lui o sa vina mai putini invitati dar eu vreau sa-i respect si sa-i fac sa se simta cat mai bine!
Imi bat capul tot timpul cum sa facem sa fie bine pentru toti si sa se simta si ei "ca acasa"!
Sper ca pana la urma o sa fie bine!=;

vezi ca vrancenii sunt tare jucausi :) le place mult sa danseze populara :D ... rudele din partea tatalui meu sunt vranceni... vinul cred ca il iei din zona.. ;)
la ce se refera meniurile sunt diverse in partea ungureasca? am auzit de la soacra mea ca nu s-ar da peste la invitati..

Farfalla
27.10.2008, 19:58:54
vezi ca vrancenii sunt tare jucausi :) le place mult sa danseze populara :D ... rudele din partea tatalui meu sunt vranceni... vinul cred ca il iei din zona.. ;)
la ce se refera meniurile sunt diverse in partea ungureasca? am auzit de la soacra mea ca nu s-ar da peste la invitati..

Stiu,am fost la o nunta si am ramas cu gura cascata! Iubitelul meu deja ma compatimeste!\:D/ #-o
Si parintii lui ca si toate rudele cultiva vie si au un vin fff bun!
Dar vinul o cumparam de la restaurant pentru ca ii tare departe(8 ore cu masina)si noi mergem acasa cu max 1 luna inainte si rudele sale sunt aici asa ca nu o sa ne complicam!O sa aduca parintii ceva vin pt acasa!
Da,nici noi nu dam peste ci o ciorbitza!O sa avem meniul traditional de aici din ardeal!Nimic deosebit!:*

lleicam821
05.11.2008, 08:09:19
fetelor, din disperarea la care am ajuns in urma faptului ca dj-ul care il doream este ocupat am decis sa deschid acest nou subiect in care sa discutam despre dj, formatii, preferinte, ce ar trebui sa faca un dj la o nunta si la ce sa ne uitam cand alegem pe cineva....daca stiti careva vreun dj pt anul viitor nu ezitati sa ma ajutati am sa va raman vesnic recunoscatoare!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^

Farfalla
05.11.2008, 11:17:41
fetelor, din disperarea la care am ajuns in urma faptului ca dj-ul care il doream este ocupat am decis sa deschid acest nou subiect in care sa discutam despre dj, formatii, preferinte, ce ar trebui sa faca un dj la o nunta si la ce sa ne uitam cand alegem pe cineva....daca stiti careva vreun dj pt anul viitor nu ezitati sa ma ajutati am sa va raman vesnic recunoscatoare!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^

Draga mea,eu stiu ca ai mei au vorbit cu un DJ din Reghin care se ocupa si de foto si de video!Stiu ca se numeste Viorel dar o s-o intreb pe mama numerul de telefon poate e liber!
Oricum spor la cautari!:D :*

lleicam821
05.11.2008, 12:38:14
Draga mea,eu stiu ca ai mei au vorbit cu un DJ din Reghin care se ocupa si de foto si de video!Stiu ca se numeste Viorel dar o s-o intreb pe mama numerul de telefon poate e liber!
Oricum spor la cautari!:D :*
multumesc din suflet ...
si eu ma intalnesc azi cu un tip din reghin...mihai se numeste si maine am intalnire cu un tip raul hategan poate ati auzit de el e dj la radoi...dar cred ca e cu fite si cam scump....vom vedea mersi oricum astept nr de tel.>:D<

cicika
05.11.2008, 21:26:13
multumesc din suflet ...
si eu ma intalnesc azi cu un tip din reghin...mihai se numeste si maine am intalnire cu un tip raul hategan poate ati auzit de el e dj la radoi...dar cred ca e cu fite si cam scump....vom vedea mersi oricum astept nr de tel.>:D<

eu pot sa iti ofer mai multe nr de tel.........noia ma platit 250 de euro.....a fost ffff bun.......te ajut cu cea mai mare placere

kittynel
05.11.2008, 21:31:12
stiu si eu un dj la 200 de euro...si face cadou masinuta de bule de sapun:D

cicika
05.11.2008, 21:47:47

super treabanoi am avut 2 masinute de sapun......arata tare bine

kittynel
05.11.2008, 22:13:00
super treabanoi am avut 2 masinute de sapun......arata tare bine
si eu o sa am tot doua:D
una cu bule mici si una cu bule mai mari:-p

puisor
06.11.2008, 00:04:36
si eu o sa am tot doua:D
una cu bule mici si una cu bule mai mari:-p
Fetelor vreau si euuu ma poate ajuta cineva cu un nr de tel?????^:)^ >:D< >:D< >:D<

Angyalka
06.11.2008, 00:08:55
Buna fetelor, si eu sunt in mari cautari... si formatie care sa cante maghiara-romana + dj. Pana acum n-am avut prea mult succes... :O

lleicam821
06.11.2008, 11:08:07
POTI SA-MI DAI SI MIE NR LUI DE TEL????^:)^ ^:)^ ^:)^

lleicam821
06.11.2008, 11:08:47
eu pot sa iti ofer mai multe nr de tel.........noia ma platit 250 de euro.....a fost ffff bun.......te ajut cu cea mai mare placere
ASTEPT TOATE NR DE TEL PE CARE MI LE POTI DA....MS MULT^:)^ ^:)^ ^:)^

kittynel
06.11.2008, 19:39:39
Buna fetelor, si eu sunt in mari cautari... si formatie care sa cante maghiara-romana + dj. Pana acum n-am avut prea mult succes... :O
iti pot recomanda 2 formatii si un dj din sighisoara
daca te intereseaza iti dau pm>:D<

kittynel
06.11.2008, 19:42:55
POTI SA-MI DAI SI MIE NR LUI DE TEL????^:)^ ^:)^ ^:)^

Fetelor vreau si euuu ma poate ajuta cineva cu un nr de tel?????^:)^ >:D< >:D< >:D<

va dau maine pm ca mi-am uitat in masina agenda si nu mai ies ca e frigggg:">

Angyalka
06.11.2008, 20:43:05

Ma intereseaza, cum sa nu... chiar ma descurc destul de greu... la foto-video nu pot sa aleg, iar la formatie/dj nu stiu unde sa-i caut:)) Noroc ca am inceput din timp.

lleicam821
07.11.2008, 06:26:39
neata buna!!!
da, te rog frumos daca poti sa-mi dai nr de tel al dj-ului tau....desigur sa nu iesi in frig sa te racesti mai tare....o:-)

lleicam821
07.11.2008, 12:17:58
feletor stiti ceva de raul hategan??? cum e ca dj? pt ca o sa am o intalnire cu el si vreau sa stiu daca a fost la vreuna din voi sau daca ati auzit ceva de el....bune sau rele.>:D< >:D< >:D<

cicika
07.11.2008, 18:54:04
feletor stiti ceva de raul hategan??? cum e ca dj? pt ca o sa am o intalnire cu el si vreau sa stiu daca a fost la vreuna din voi sau daca ati auzit ceva de el....bune sau rele.>:D< >:D< >:D<
nu am auzit nimic de el
nu il cunisc
:"> :"> :">

cicika
07.11.2008, 18:57:10
zoli.......ffffffffffffffff bun.........
zero sapte patru patru trei zero zero trei unu trei.....:">

corryella
10.11.2008, 07:13:05
mama ce preturi vor fi la anul fetelor la formatii...mie imi place cum cant CEI DE LA DIAMANT dar deja sunt full pentru la anul..ei ne-au recomandat oe alcineva...si asa am ajuns la : solist de muzica usoara unu Silviu si populara Ionela Morutan:x kre e o dulce si face atmosfera ...de silviu nu stiu sincer cum canta numa...desi am auzit k e ok....eu nu sunt deacord cu nuntile pe calculator desi unele poate sunt mult mai reusit decat cu o formatie penala....sper sa nu am probleme cu muzica pt k aia face totul ...asa emotii am din cauza asta de numa...:-SS

lleicam821
10.11.2008, 08:35:53
neata miresici!!!
va multumesc tuturor pentru nr. de telefon!!!
nici eu nu eram de acord cu dj la nunta pana a avut sor'mea nunta anul asta si a avut un super dj care din pacate este ocupat.....dar consider ca daca e bun dj-ul iese o nunta extraordinara!!!

diana31
10.11.2008, 08:43:22
mama ce preturi vor fi la anul fetelor la formatii...mie imi place cum cant CEI DE LA DIAMANT dar deja sunt full pentru la anul..ei ne-au recomandat oe alcineva...si asa am ajuns la : solist de muzica usoara unu Silviu si populara Ionela Morutan:x kre e o dulce si face atmosfera ...de silviu nu stiu sincer cum canta numa...desi am auzit k e ok....eu nu sunt deacord cu nuntile pe calculator desi unele poate sunt mult mai reusit decat cu o formatie penala....sper sa nu am probleme cu muzica pt k aia face totul ...asa emotii am din cauza asta de numa...:-SS
inceara sa ii vezi inainte de ai alege.....gusturile difera............;)) ;)) ;))

corryella
10.11.2008, 08:51:52
deja i-am ales.....e prea tarziu sa cauti ...de exemplu ei nu mai au locuri pana in luna octombrie..sunt deja plini deja.....deci asta inseamna k sunt ok .............iar cu gusturile nu discut k am mai ziso si o zic nu ai cum sa ii impaci pe toti asta ii litera de lege...;-)

diana31
10.11.2008, 09:39:03
deja i-am ales.....e prea tarziu sa cauti ...de exemplu ei nu mai au locuri pana in luna octombrie..sunt deja plini deja.....deci asta inseamna k sunt ok .............iar cu gusturile nu discut k am mai ziso si o zic nu ai cum sa ii impaci pe toti asta ii litera de lege...;-)
atunci felicitari pentru alegere..............<:-P <:-P <:-P

cicika
11.11.2008, 19:48:18
la mine a cantat ionela....................este preferata mea>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

corryella
12.11.2008, 07:37:36
la mine a cantat ionela....................este preferata mea>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
iupiiiiiii ......>:D< >:D< >:D< ...deci am ales bine ...pana acum numa cuv de lauda la adresa ionelei...si mie imi place mult de ea

cicika
12.11.2008, 12:13:49
iupiiiiiii ......>:D< >:D< >:D< ...deci am ales bine ...pana acum numa cuv de lauda la adresa ionelei...si mie imi place mult de ea
o sa fie super
eu am fost la multe nunti cu ea....;;)

puisor
14.11.2008, 00:04:36
:-SS Fetelor lamuriti ma si pe mie cum se poate altera u Dj cu o formatie (atazi am ales Dj ,am avut oroc ca e liber cel pe care l am vrut )???????Eu u mi pot imagia de exemplu daca incepe formatia sa isi faca recitaluu cum se opreste si cum incepe dj ca eu :-s (:|

corryella
14.11.2008, 06:55:42
:-SS Fetelor lamuriti ma si pe mie cum se poate altera u Dj cu o formatie (atazi am ales Dj ,am avut oroc ca e liber cel pe care l am vrut )???????Eu u mi pot imagia de exemplu daca incepe formatia sa isi faca recitaluu cum se opreste si cum incepe dj ca eu :-s (:|
euma gandesc k se vor completa unul pe celalalt....cand nu va canta solista va prelua totul dj-ul ...stai linistita k stiu ei ce au de facut...este ceva normal ....solistul nu poate sa cant in continu....si pauzele ce vor fi se vor completa ba de unul ba de altu...
la nunti cam asa e...nu trebuie sa existe pauze ..pt k nuntaisi o sa inceapa sa vb...eu am vazut asta la o nunta unde solistul a facut pauza si intre timp nu canta nimeni...zici k eram la bar =P~ .....
trebuie sa vb de la bun inceput cu ei si sa le zpui din start ce asteptari ai tu de la ei .....sa nu se simta pauzele!!! :-p

cicika
15.11.2008, 17:21:54
noi am avut si una si alta......sa ii lasi pe ei ca stiu sa isi faca treaba....:">
eu nu mi-am batut capul cu asta si a iesit ffffff bine!!!:* :* :*
sunt sigura ca o sa iasa bine.....<:-P <:-P

Sanda26
28.01.2009, 09:03:28
Buna as avea nevoie de un dj pentru ca nunta mea e in mai si se apropie in pasi grabiti si nu am gasit inca unul bun, va rog daca aveti numere de telefoane de la dj din mures, sa mi le trimite-ti. Va rog salvati-ma ^:)^ ^:)^ ^:)^

lleicam821
29.01.2009, 07:44:58
Buna as avea nevoie de un dj pentru ca nunta mea e in mai si se apropie in pasi grabiti si nu am gasit inca unul bun, va rog daca aveti numere de telefoane de la dj din mures, sa mi le trimite-ti. Va rog salvati-ma ^:)^ ^:)^ ^:)^
ti-am trimis mesaj pe privat cu nr. de tel dj!

rosebud
11.02.2009, 14:51:27
ramonelb as vrea sa te intreb dk ti-ai gasit formatie sau vei avea dj... eu nu stiu ce sa fac.... sunt foarte nehotarata.......

ramonelb
11.02.2009, 17:31:48
Rosebud ti-am raspuns la subiect aferent-formatii, dj ca aici am fi off topic.

ramonelb
11.02.2009, 17:34:04
Rosebud eu am gasit-mai bine zis socrul meu;;) -o formatie care are un solist pt muzica populara si dj pt muzica usoara.Socrul meu cunoaste formatia si ne-a zis ca sunt buni in ceea ce fac pt ca au vechime 20-25 de ani.Asa am impacat si capra si varza adica eu vroiam formatie iubi meu vroia dj.Daca te mai pot ajuta cu ceva cu mare placere:*

cicika
11.02.2009, 22:40:20
Rosebud eu am gasit-mai bine zis socrul meu;;) -o formatie care are un solist pt muzica populara si dj pt muzica usoara.Socrul meu cunoaste formatia si ne-a zis ca sunt buni in ceea ce fac pt ca au vechime 20-25 de ani.Asa am impacat si capra si varza adica eu vroiam formatie iubi meu vroia dj.Daca te mai pot ajuta cu ceva cu mare placere:*
si noi am avut si dj si formatie;;)

lormonik
12.02.2009, 15:23:41

Salut,

La nunta mea va veni un DJ, Petrica Bodan, nu am idee ce si cum organizeaza, sper sa il pot convinge sa puna muzica care mie imi place, deci referinte nu pot sa dau, dar numarul lui de telefon da, daca te intereseaza.

Moni

Stelista
04.03.2009, 23:12:24

Si io tot din Reghin am gasit un Dj, care se pricepe foarte bine. Ii roman, dar stie si pe ungureste. La noi o sa fie muzica jumi-juma, k io-s unguroaica, iar logodnicul meu ii roman. A pus pe laptop Dj-ul ceva muzica, si pe ungureste, si pe romaneste, si-mi place foarte mult, am observat deja k-i un Dj cu experienta. A cerut 300 RON + 25 RON transportul, dar aduce si el 4 boxe, microfon si tot ce trebe. Tot el o sa ne zica si cand ii dansul mirilor, cand se vinde mireasa sau ii furata. ;-)

Stelista
04.03.2009, 23:14:40

Am uitat sa scriu. Am gasit si-n flash o formatie, dar ei au cerut 2500-3000 RON. Deci....io zik k un Dj ii totusi mult mai ieftin (parerea mea). :*

Stelista
04.03.2009, 23:18:56
Io am gasit un Dj, care-i din Reghin, a cerut 300 RON + 25 RON transportul, dar aduce cu el boxele, microfonul, tot ce trebe. Pentru mine, ii foarte bine, k ii roman, dar stie si pe ungureste, o sa puna muzica jumi-juma, k io-s unguroaica, iar logodnicul meu roman, si muzica din anii '80 pana azi. Deci, melodii din alea faine de la Modern Talking, Mrs. President, etc.

johne
04.03.2009, 23:54:41
Io am gasit un Dj, care-i din Reghin, a cerut 300 RON + 25 RON transportul, dar aduce cu el boxele, microfonul, tot ce trebe. Pentru mine, ii foarte bine, k ii roman, dar stie si pe ungureste, o sa puna muzica jumi-juma, k io-s unguroaica, iar logodnicul meu roman, si muzica din anii '80 pana azi. Deci, melodii din alea faine de la Modern Talking, Mrs. President, etc.

ori sunt preturi de bun simt, ori nu e f cunoscut dj.. :)

Stelista
04.03.2009, 23:59:07
ori sunt preturi de bun simt, ori nu e f cunoscut dj.. :)

Mai intai 400 RON a cerut, dar a facut reducere, k l-am ales si io, si sora mea acelasi DJ. Mai ales, k el are boxe, microfoane, tot.

johne
05.03.2009, 00:07:11
Mai intai 400 RON a cerut, dar a facut reducere, k l-am ales si io, si sora mea acelasi DJ. Mai ales, k el are boxe, microfoane, tot.

:) in bv nu scapi fara 200 eur.. #-o
cum de nu ai luat formatie? ai cautat? la ce preturi ai gasit?

Stelista
05.03.2009, 11:38:04
:) in bv nu scapi fara 200 eur.. #-o
cum de nu ai luat formatie? ai cautat? la ce preturi ai gasit?

Am gasit o formatie, dar ei au cerut 2500-3000 RON :( :( :(.

cicika
05.03.2009, 12:12:01
eu am platit 250 de euro la dj...........
cam astea sunt preturile in mures

cicika
05.03.2009, 12:14:18
Am uitat sa scriu. Am gasit si-n flash o formatie, dar ei au cerut 2500-3000 RON. Deci....io zik k un Dj ii totusi mult mai ieftin (parerea mea). :*
depinde cum vrei sa iti iasa nunta....
noi am avut si dj si formatie

johne
05.03.2009, 14:33:03
Am gasit o formatie, dar ei au cerut 2500-3000 RON :( :( :(.

e bine, sunt cunoscuti?

ramonelb
05.03.2009, 15:08:51
Noi vom avea formatie si dj-vin impreuna .Ne-au cerut 28 de mil.Mi s-a parut super ok pretul, tinind cont ca gasesti formatii care cer 35-40 de mil.

johne
05.03.2009, 15:13:39
Noi vom avea formatie si dj-vin impreuna .Ne-au cerut 28 de mil.Mi s-a parut super ok pretul, tinind cont ca gasesti formatii care cer 35-40 de mil.
preturi de bun simt... acum depinde si cat de cunoscuti si de talentati sunt.
cele mai ieftine preturi pe care le-am auzit aici in brasov, erau cel putin 1500 euro indiferent daca erau talentati sau nu. #-o
oricum cred ca o sa apelez si la un dj pentru momentele in care sta formatia, oricum vreau si karaoke :D

cicika
06.03.2009, 10:07:39
da este un pret bun
noi am dat la formatie 3000 lei asta cu o mica reducere si la dj 250 de euro....>:D<

Stelista
08.03.2009, 21:19:39
depinde cum vrei sa iti iasa nunta....
noi am avut si dj si formatie

Sper k si cu un singur Dj, o sa iasa frumos nunta. De aia nu prea am vrut formatie, k-i prea scumpa si noi vrem (dak gasim) sa inchiriem si o trasura. :"> :">

munequita
08.03.2009, 21:54:18
Sper k si cu un singur Dj, o sa iasa frumos nunta. De aia nu prea am vrut formatie, k-i prea scumpa si noi vrem (dak gasim) sa inchiriem si o trasura. :"> :">

o sa iasa frumos, si eu am avut doar dj si s-a distrat toata lumea..

cicika
09.03.2009, 08:09:39
normal ca o sa iasa.....
acum sincer dj-ul tau cere cam putin:-?

Stelista
09.03.2009, 12:24:34
normal ca o sa iasa.....
acum sincer dj-ul tau cere cam putin:-?

A facut reducere, k o sa fie Dj si la nunta lui sora mea. Probabil, de aia a facut reducere, k suntem surori si poate ii era rusine sa cere mai mult. =)) =)) =))

cicika
09.03.2009, 21:39:08
A facut reducere, k o sa fie Dj si la nunta lui sora mea. Probabil, de aia a facut reducere, k suntem surori si poate ii era rusine sa cere mai mult. =)) =)) =))
asa mai merge:)>- :)>- :)>-

Stelista
10.03.2009, 00:53:12
asa mai merge:)>- :)>- :)>-

Sa speram! >:D< [-o< [-o<

Broski
11.03.2009, 00:13:28
leicam cum a fost treaba cu raul hategan? din pacate eu doar acum am intrat pe acest forum pentru ca eu stiam sa iti mai zic una alta de acest raul....
noi vom avea la nunta doar dj cu care am cazut de acord sa bage si muzica populara si usoara si de toate...il cheama ovidiu si eu am fost la vreo 7 nunti la care a pus el muzica si a facut super atmosfera.

lleicam821
11.03.2009, 06:25:14
leicam cum a fost treaba cu raul hategan? din pacate eu doar acum am intrat pe acest forum pentru ca eu stiam sa iti mai zic una alta de acest raul....
noi vom avea la nunta doar dj cu care am cazut de acord sa bage si muzica populara si usoara si de toate...il cheama ovidiu si eu am fost la vreo 7 nunti la care a pus el muzica si a facut super atmosfera.
salut,
pai mai poti sa-mi spui acum daca mai ai ceva de spus despre raul....chiar nu ma supar...:*

Broski
11.03.2009, 22:03:53
varul meu se casatoreste in 19 iulie si a inchiart o trasura cu ceva cai extraordinari si spectaculori....lui ii plac mult caii si a tinut neaparat la asa ceva. stiu ca a zis ca a inchiriat trasura din sighisoara si caii tot de pe acolo de undeva ii va aducxe. daca vrei il intreb detalii pt tine;-)

Broski
11.03.2009, 22:05:53
salut,
pai mai poti sa-mi spui acum daca mai ai ceva de spus despre raul....chiar nu ma supar...:*
pai eu il stiu pe raul mai mult din auzite de la cunostinte si am doar lucruri bune de zis. stiu ca fost dj la pro fm o buna bucata de vreme si apoi a plecat in state....s-a intors acasa si s-a reapucat de munca de dj....deci din partea mea doar recomandari bune...prietenii asa zic...eu sincer l-am auzit doar in club office la ceva chefuri si mi-a placut muzica...cine a fost la nunta unde a fost el dj, a avut doar cuvinte de lauda. tu l-ai angajat pana la urma?

lleicam821
12.03.2009, 06:28:33
da, eu "l-am angajat" pe raul si mie mi s-a parut foarte ok...credeam ca ai sa-mi spui ceva de rau....:))

mucoasa
12.03.2009, 14:23:41

ai putea te rog sa-mi zici pm cine e dj-ul de la reghin si eventual sa-mi dai si un nr de tel?
ms pupik:D

johne
12.03.2009, 14:26:33
ai putea te rog sa-mi zici pm cine e dj-ul de la reghin si eventual sa-mi dai si un nr de tel?

cred ca mai bine ii dai pm ;)

mucoasa
13.03.2009, 07:21:40
cred ca mai bine ii dai pm ;)

okey..mersi:"> :* :*

Stelista
14.03.2009, 12:14:13

Bună! Am primit PM-ul și ți-am trimis înapoi nr de tel și numele Dj-ului! Cu plăcere! Spor în continuare!!! :* :* :*

mucoasa
16.03.2009, 08:10:38
Bună! Am primit PM-ul și ți-am trimis înapoi nr de tel și numele Dj-ului! Cu plăcere! Spor în continuare!!! :* :* :*

am primit mesajul tau:* :* :*
mersi

Stelista
16.03.2009, 10:22:28
am primit mesajul tau:* :* :*
mersi

Cu cea mai mare plăcere!!! Pupici :* :* :* >:D< >:D< >:D<

mucoasa
16.03.2009, 14:06:57
Cu cea mai mare plăcere!!! Pupici :* :* :* >:D< >:D< >:D<

sunteti toate asa de dragutze...;;)
mersi mult pt toate sfaturile:* :* :*

Stelista
16.03.2009, 16:10:14
sunteti toate asa de dragutze...;;)
mersi mult pt toate sfaturile:* :* :*

Mă faci să roșesc!!! :"> :"> :"> Spor în continuare!!! >:D< :* :* >:D<

Leu_Andreea
19.03.2009, 19:12:14
buna fetelor.stie cineva de unde pot face rost de ceterasi de drum?am cautat si in anunturi,dar numai in reghin am gasit.poate ma ajutati si pe mine....[-o<

Stelista
19.03.2009, 19:13:24
buna fetelor.stie cineva de unde pot face rost de ceterasi de drum?am cautat si in anunturi,dar numai in reghin am gasit.poate ma ajutati si pe mine....[-o<

Ai dreptate!!! K si noua ne trebe!!! [-o< [-o< [-o<

valentina55
29.03.2009, 12:54:01
fetelor va rog sa ma ajutati!
rudele din partea sotului sunt maghiari,ale mele din Rom. si-mi trebuie o muzica care s-i faca sa se simta bine pe toti.Va rog dak imi puteti trimite...mai ales ungureasca...
multumesc!

ione_deyu
29.03.2009, 14:55:41
nunta mea este in septembrie si muzica inca nu am .partea prosta este ca nunta este in tg mures iar eu sunt din sb si nu cunosc pe nimeni acolo si teama imi este sa nu aleg pe cineva care sa nu se descurce.Ma poate indruma cineva?imi putetzi da ceva referintze va rog^:)^^:)^^:)^.

Stelista
29.03.2009, 16:45:05
fetelor va rog sa ma ajutati!
rudele din partea sotului sunt maghiari,ale mele din Rom. si-mi trebuie o muzica care s-i faca sa se simta bine pe toti.Va rog dak imi puteti trimite...mai ales ungureasca...
multumesc!

Dak ai deja un Dj sau o formatie, poti sa-i zici la ei, k ei stiu cum sa puna muzica si ungureasca, si romaneasca, sa nu se pliktiseasca nimeni. Io am gasit un Dj roman, logodnicul meu ii roman, io-s unguroaica, si mi-a zis, k pune muzica fifty-fifty. O sa fie super! Spor in continuare!!!:* :* :*

Stelista
29.03.2009, 21:05:33
nunta mea este in septembrie si muzica inca nu am .partea prosta este ca nunta este in tg mures iar eu sunt din sb si nu cunosc pe nimeni acolo si teama imi este sa nu aleg pe cineva care sa nu se descurce.Ma poate indruma cineva?imi putetzi da ceva referintze va rog^:)^^:)^^:)^.

Io am găsit un Dj, care-i din Reghin (325 RON a cerut cu reducere) și ceterași de drum (100 RON, tot cu reducere). Spor la pregătiri! :* :* :*

andrryna
06.04.2009, 09:53:54
Buna, se apropie nunta noastra care va fi in Reghin si inca nu am gasit un Dj bun care sa stie si romaneste si ungureste si sa aibe un repertoriu bogat si mixt. As vrea muzica sa fie atat ungureasca , cat si romaneasca, mixta, anii 80-90, rock, etc. va rog daca ma puteti ajuta si cunoasteti un dj bun sa-mi dati si mie nr de telefon. Mersi

Stelista
06.04.2009, 10:12:31
Buna, se apropie nunta noastra care va fi in Reghin si inca nu am gasit un Dj bun care sa stie si romaneste si ungureste si sa aibe un repertoriu bogat si mixt. As vrea muzica sa fie atat ungureasca , cat si romaneasca, mixta, anii 80-90, rock, etc. va rog daca ma puteti ajuta si cunoasteti un dj bun sa-mi dati si mie nr de telefon. Mersi

Buna! Ti-am trimis un PM, sper k ai primit! Pupici! :* :* :*

Adriana2010
15.04.2009, 15:40:46
Am vorbit si eu cu Raul Hategan Dj ul, dar va spun sincer nu mia convenit figurile de dj ce le are vrea sa faca cum vrea el doar nu tine cont de recomandari si de preferintele noastre asa ca am renuntat si sper ca zilele astea sa imi gasesc alte variante. Raul asta e prea fixist,..... asa mi s-a parut si fara ideii.

lleicam821
16.04.2009, 07:07:18
draga mea,
in primul rand bine ai venit pe miresici!!!
eu l-am ales deja de mult pe D-l Raul Hategan, care este chiar un domn, din pct. meu de vedere...e un profesionist, si daca poti sa ma crezi..cand ne-am intalnit cu el ne-a intrebat...cam ce fel de lume va fii ... tineri? mai in varsta? ca sa stiu ce fel de muzica ar merge.... sau ce fel de muzica va place voua? eu cum sunt foarte tipicara m-am dus cu o lista facuta in prealabil foarte atent cu muzica pe categori de stiluri muzicale si ani...si a fost foarte incantat de lista mea si nu mi-a lasat deloc impresia ca ar fi cu fite sau ca nu ar lua in considerare ce preferinte au mirii.. acum stii cum e....gura lumii sloboda...:-? :-? :-?

Tiberiu
02.06.2009, 21:16:21

ca si DJ iti pot recomanda pe cei de la plusaudio. Incearca, poate inca sunt liberi. Numai bune am auzit de ei.

Ramona_pisicuta
30.06.2009, 06:59:11
Eu v-asi recomanda pentru Dj pe Raul Hategan e super tipul si nu e adevarat ca are fumur in cap nici pe departe de asa ceva.

CCC
13.07.2009, 21:09:43
Eu v-asi recomanda pentru Dj pe Raul Hategan e super tipul si nu e adevarat ca are fumur in cap nici pe departe de asa ceva.

de un tip dudu stiti ceva, mi l-a recomandat cineva...si inainte sa ma arunc cu capul inainte as vrea sa mai aud pareri...
multu

cicika
13.07.2009, 21:39:10
de un tip dudu stiti ceva, mi l-a recomandat cineva...si inainte sa ma arunc cu capul inainte as vrea sa mai aud pareri...
multu
eu nu am auzit de el:">

lleicam821
14.07.2009, 07:19:40
ni ci eu nu am auzit de el....dar poate daca ne dai numele intreg.....

MihaElla01
21.07.2009, 11:33:46
fetelor de leontina pop ce stiti??^:)^

cicika
22.07.2009, 09:00:08
fetelor de leontina pop ce stiti??^:)^
da...
imi este si vecina:* ce vrei sa afli?

MihaElla01
23.07.2009, 10:17:36
da...
imi este si vecina:* ce vrei sa afli?

pai si eu o cunosc:P da cum e la nunti?are si un dj si un solist de muzica usoara.sunt sigura k e cea mai buna din mures:P

cicika
23.07.2009, 10:20:35
pai si eu o cunosc:P da cum e la nunti?are si un dj si un solist de muzica usoara.sunt sigura k e cea mai buna din mures:P
nu ai nr ei de tel?
tu faci nunta la o sapt dupa fiul ei

roxi_
23.07.2009, 14:22:22
buna, daca ma puteti ajuta si pe mine cu playlist eventual: muzica usoara(pt dj) ma intereseaza anii 80-90, eventual propuneri de FIRST SONG...please:*

cicika
23.07.2009, 17:51:20
buna, daca ma puteti ajuta si pe mine cu playlist eventual: muzica usoara(pt dj) ma intereseaza anii 80-90, eventual propuneri de FIRST SONG...please:*
noi nu am avut un playlist......
daca ai un dj bun nu trebuie sa iti faci griji:*

lleicam821
24.07.2009, 07:37:31
eu am un playlist....dar de moment l-am imprumutat unei prietene care a avut nunta si cand mi-l aduce o sa iti scriu..dar poti cauta pe net, eu de fapt asa am si facut am cautat pe google...anii 80-90...de exemplu, sti? si mi-am notat pe o hartiuta....
ca si prim dans noi am avut o alternative.....
1. Dean Martin-That's Amore
2. Florin Chilian-Zece
pana la urma le-am dansat pe amandoua.....

roxi_
24.07.2009, 08:56:08
10x..astept playlist-ul...n-as vrea sa am "surpriz" din partea dj-ului si as vrea sa puna in mare parte muzica aleasa de noi...
la first song...si noi ne-am gandit la ZECE-Florin Chilian...dar parca mai bine merge Shania Twain-From thin Moment On....daca ar fi dupa mine, fisrt song ar fi November Rain:))..dar nu se potriveste
That's amore e o idee buna...merci mult:*

lleicam821
24.07.2009, 09:04:24
cine e dj?

roxi_
24.07.2009, 09:07:04
pai unul din formatia lui ciprian istrate...el vine si cu ceterasi si cu dj cu tot tacamul

lleicam821
24.07.2009, 09:11:49
aha...si nu l-ai mai auzit punand muzica?

cicika
24.07.2009, 09:13:04
10x..astept playlist-ul...n-as vrea sa am "surpriz" din partea dj-ului si as vrea sa puna in mare parte muzica aleasa de noi...
la first song...si noi ne-am gandit la ZECE-Florin Chilian...dar parca mai bine merge Shania Twain-From thin Moment On....daca ar fi dupa mine, fisrt song ar fi November Rain:))..dar nu se potriveste
That's amore e o idee buna...merci mult:*
asta am vrut-o si eu dar pana la urma am hotarat cu C sa dansam pe Endless love - Diana Ross si Lionel Richie :x :x :x :x :x :x
am mai vrut la un moment dat si Zece ...Florin C dar a fost la nunta unor prieteni asa ca am renuntat:">

roxi_
24.07.2009, 09:27:47
sau aceeasi mel cantat de Mariah Carey - Endless Love, superba

cicika
24.07.2009, 09:47:18
sau aceeasi mel cantat de Mariah Carey - Endless Love, superba
da se poate
pt noi aceasta ramane......the best: http://www.youtube.com/watch?v=X35Mundp3j4<:-P

MihaElla01
24.07.2009, 10:04:19
nu ai nr ei de tel?
tu faci nunta la o sapt dupa fiul ei
ba da.da vroiam sa stiu impresiile voastre.prietena mea cea mai buna e nora ei:P

cicika
24.07.2009, 10:09:47
ba da.da vroiam sa stiu impresiile voastre.prietena mea cea mai buna e nora ei:P
pai ce parere sa iti spun
normal ca este buna......dar sa vb cu ea pt ca poate are ceva pretentii....cine stie
p.s si eu sunt prietena cu Andra:*

ildus
24.07.2009, 17:58:04
Salutare!

Stiti cumva numele formatiei care a cantat la restaurantul Predeal? Asa am auzit ca nu mai canta acolo, dar in trecutul apropiat canta acolo.

Si daca cunoasteti formatia, ce puteti sa-mi spuneti despre ea?

cicika
25.07.2009, 09:07:17
Salutare!

Stiti cumva numele formatiei care a cantat la restaurantul Predeal? Asa am auzit ca nu mai canta acolo, dar in trecutul apropiat canta acolo.

eu nu stiu nimic despre aceasta formatie(:|

lleicam821
25.07.2009, 09:54:22
Salutare!

habar n-am....poate stiu alte fete>>>>;;)

MihaElla01
26.07.2009, 17:39:16
pai ce parere sa iti spun
normal ca este buna......dar sa vb cu ea pt ca poate are ceva pretentii....cine stie
p.s si eu sunt prietena cu Andra:*
am vb...nu are deloc pretentii....si e cea mai profesionista din Mures...parerea mea.....

cicika
26.07.2009, 21:08:18
am vb...nu are deloc pretentii....si e cea mai profesionista din Mures...parerea mea.....
acum depinde pe cine mai cunosti tu din mures....k sunt si alte soliste super ok care canta muzica populara dar din alta zona a muresului:">

tundealiz
27.07.2009, 08:59:24
Salutare!

Nu stiu nimic legat de aceasta formatie..

ildus
29.07.2009, 09:36:31
Am aflat, in sfarsit: Autostop MS

lleicam821
29.07.2009, 09:44:13
sorry, nu stiu nimic de aceasta formatie....:-?

cicika
29.07.2009, 09:47:31
nu am auzit in viata mea de aceasta formatie...dupa nume parca este de manelisti:)>-

ildus
29.07.2009, 10:00:21
Rock :))
Nici pe departe manelist

lleicam821
29.07.2009, 10:07:20
inseamna ca o sa aveti o nunta faina din acest punct de vedere mie imi place mult rockul....:D

cicika
29.07.2009, 10:07:31
Rock :))
Nici pe departe manelist
asta este parerea mea:))

ildus
29.07.2009, 10:12:07
Vom lua legatura cu ei. Sper ca in curand. Vom vedea ce ofera ei, cat putem sa oferim noi... :)

cicika
29.07.2009, 10:19:38
Vom lua legatura cu ei. Sper ca in curand. Vom vedea ce ofera ei, cat putem sa oferim noi... :)
bine faceti;daca ati auzit ca sunt ook>:D<

tundealiz
29.07.2009, 11:09:24

Aa, da...dar nu am mai auzit nimic de ei de foarte mult timp. Oare mai canta impreuna...sunt curioasa

epu
03.08.2009, 18:22:51
Buna miresici.
As dori sa va intreb ce parere aveti despre romeo zis cobra din tg mures.
Daca l-ati auzit vreodata,am inteles ca ar fi bun si as vrea sa ne cante la nunta.
Va multumesc!

munequita
03.08.2009, 18:37:17
Buna miresici.
Daca l-ati auzit vreodata,am inteles ca ar fi bun si as vrea sa ne cante la nunta.
Va multumesc!

eu l-am auzit cantand..are voce frumoasa..si eu ma gandeam intr-un timp sa-l chem la nunta dar pana la urma am renuntat la orice fel de lautar.

cicika
03.08.2009, 21:39:00
Buna miresici.
Va multumesc!
eu nu il stiu>:D< dar am auzit doar lucruri bune >:D< >:D<

epu
03.08.2009, 23:18:22
Va multumesc,sunteti niste dragute>:D< >:D<

CCC
06.08.2009, 17:23:53
cam cat costa un dj?

cicika
06.08.2009, 20:22:50
cam cat costa un dj?
250-300 euro:D

ione_deyu
12.08.2009, 09:30:51
eu am nunta in sept si l-am luat Dj pe Romica .....mi-a fost recomandat de Silviu.....il cunoaste cineva ????imi putetzi da ceva amanunte despre el ?[-o< cum este ?face atmosfera ?muzica este buna ???[-o< [-o< [-o< [-o<

ione_deyu
12.08.2009, 21:18:37
Silviu mi-a fost recomandat de cei de la Manadas ....iar el la randul lui mi l-a recomandat pe Romi...din pacate nu stiu numele intreg :(

munequita
13.08.2009, 07:05:28
Silviu mi-a fost recomandat de cei de la Manadas ....iar el la randul lui mi l-a recomandat pe Romi...din pacate nu stiu numele intreg :(

eu cred ca il stiu pe romi(nu stiu daca e aceasi perosana dar despre cine vorbesc eu are studio-ul pe bolyai)..si eu cu el am vrut initial dar pe mine m-a suparat ca la inceput a fost de acord sa vina, nu m-a luat nici bani de avans ca a zis ca ne cunoastem si inainte cu putine luni de la nunta l-am sunat pt alte detalii si a zis ca are alta nunta atunci si nu mai poate:(, dar pana la urma am gasit pe altcineva si nu-mi pare rau deloc ca a iesit super nunta.la mine a fost un tip bodo..daca auziti de el, sa stiti ca e ok, la mine a facut o distractie pe cinste!

ione_deyu
13.08.2009, 08:47:46
Ca si Dj este bun?il cunosteai dinainte sau la fel ti-a fost recomandat....?

ildus
13.08.2009, 12:16:40
Noi cred ca ramanem pana la urma la Autostop Ms :)
Deja am vorbit cu ei, dar inca nu ne-am inteles.
Sper sa iasa bine si asta, pana acum suntem multumiti de ceea ce am realizat.
Deocamdata ne concentram la logodna.
Acolo o sa avem muzica de pe cd.

munequita
13.08.2009, 12:33:18
Ca si Dj este bun?il cunosteai dinainte sau la fel ti-a fost recomandat....?

da, eu am auzit ca este bun..mi-a zis cineva de el care a fost la o nunta unde a fost el dj, si a zis ca a iesit super nunta..si il stiam si de dinainte dar personal nu l-am auzit la nici o nunta! stiu ca afost dj mai de mult la mix fm parca!

ione_deyu
13.08.2009, 14:54:49
da, eu am auzit ca este bun..mi-a zis cineva de el care a fost la o nunta unde a fost el dj, si a zis ca a iesit super nunta..si il stiam si de dinainte dar personal nu l-am auzit la nici o nunta! stiu ca afost dj mai de mult la mix fm parca!
OK Multumesc mult de ajutor ....:)

ione_deyu
13.08.2009, 15:46:01
a da ...si am uitat este unul dintre baietii de la mixmobile ...nu stiu sigur daca am scris bine :-p daca aveti ceva de spus de ei chiar daca e de rau va rog sa-mi spuneti....

dori09
20.08.2009, 11:26:23
eu cred ca il stiu pe romi(nu stiu daca e aceasi perosana dar despre cine vorbesc eu are studio-ul pe bolyai)..si eu cu el am vrut initial dar pe mine m-a suparat ca la inceput a fost de acord sa vina, nu m-a luat nici bani de avans ca a zis ca ne cunoastem si inainte cu putine luni de la nunta l-am sunat pt alte detalii si a zis ca are alta nunta atunci si nu mai poate:(, dar pana la urma am gasit pe altcineva si nu-mi pare rau deloc ca a iesit super nunta.la mine a fost un tip bodo..daca auziti de el, sa stiti ca e ok, la mine a facut o distractie pe cinste!
salut, poti sa imi trimiti un nr de tel. sau ceva date de contact ale celui care s-a ocupat de muzica la nunta ta?

dori09
20.08.2009, 11:30:37
sorry nu-l cunosc nici pe romica nici pe silviu...:-?
salut,ce dj ai avut in final la nunta? a creat atmosfera?

lleicam821
20.08.2009, 12:58:47
salut,ce dj ai avut in final la nunta? a creat atmosfera?
pe raul hategan l-am avut dj la nunta....

munequita
20.08.2009, 19:25:18
salut, poti sa imi trimiti un nr de tel. sau ceva date de contact ale celui care s-a ocupat de muzica la nunta ta?

ti-am trimis mesaj privat cu numarul lui.

dori09
25.08.2009, 12:22:26
eu am nunta in sept si l-am luat Dj pe Romica .....mi-a fost recomandat de Silviu.....il cunoaste cineva ????imi putetzi da ceva amanunte despre el ?[-o< cum este ?face atmosfera ?muzica este buna ???[-o< [-o< [-o< [-o<
imi poti trimite ceva detalii cu ce ofera?ati facut contract?

johne
25.08.2009, 12:42:33
Nunta a trecut, si formatia s-a descurcat de minune la nunta noastra. Solista avea voce excelenta si repertoriul lor international era de foarte buna calitate. cel mai bun exemplu s-a cantat corason espinado - de ziceai aproape ca e santana acolo :))
cel cu muzica populara ne-a facut o surpriza placuta (nu am apucat sa il cunoastem).
Invitati secui au fost 20% din total, dar concluzia este ca cine a vrut sa danseze a dansat pe orice.
a fost cam 20% muzica ungureasca, 30% populara si 50% internationala si lumea s-a simtit excelent si 0% manele
si nu au lipsit melodiile clasice care scot lumea la dans (majoritatea de pe cd) - emeneaito, macarena, oac oac, fii cu tupeu nevasta (nu o trecem ca manea), brasoveanca, dansul pinguinului.

pupici

dely_uca
26.08.2009, 08:37:41
chiar acum sambata am fost la o nunta unde a fost romica dj si iulian , tot de la aceeasi firma a fost staroste. sunt super amandoi, au facut o atmosfera super. mi-au placut foarte mult.

a da ...si am uitat este unul dintre baietii de la mixmobile ...nu stiu sigur daca am scris bine :-p daca aveti ceva de spus de ei chiar daca e de rau va rog sa-mi spuneti....

roxi_
27.08.2009, 12:50:22
Buna fetelor,
ma poate ajuta cineva cu info despre dansatori muzica ruseasca in tg mures? mel ruseasca o sa puna dj-ul....dar no...parca ar fi altfel cu dansatori?
10x>:D<

monnaa
27.08.2009, 12:54:49
Buna fetelor,
ma poate ajuta cineva cu info despre dansatori muzica ruseasca in tg mures? mel ruseasca o sa puna dj-ul....dar no...parca ar fi altfel cu dansatori?
10x>:D<

incearca sa mergi la Ansamblul Muresul ...., poti vb cu ei ... si poate te ajuta ...

epu
01.09.2009, 22:56:44
Buna,as dori sa va intreb daca stiti care este tariful Ionelei Morutan.
Va multumesc!

cicika
02.09.2009, 07:47:13
Buna,as dori sa va intreb daca stiti care este tariful Ionelei Morutan.
Va multumesc!
la noi ea a cantat dar noi nu stim exact cat are ea pt ca am platit suma solicitata baietilor care canta in orchestra;
este cantareata mea preferata si mi-am dorit-o fffff mult la nunta;face o admosfera super>:D<

johne
09.09.2009, 16:56:51
Nunta a trecut, si formatia s-a descurcat de minune la nunta noastra. Solista avea voce excelenta si repertoriul lor international era de foarte buna calitate. cel mai bun exemplu s-a cantat corason espinado - de ziceai aproape ca e santana acolo :))
cel cu muzica populara ne-a facut o surpriza placuta (nu am apucat sa il cunoastem).
Invitati secui au fost 20% din total, dar concluzia este ca cine a vrut sa danseze a dansat pe orice.
a fost cam 20% muzica ungureasca, 30% populara si 50% internationala si lumea s-a simtit excelent si 0% manele
si nu au lipsit melodiile clasice care scot lumea la dans (majoritatea de pe cd) - emeneaito, macarena, oac oac, fii cu tupeu nevasta (nu o trecem ca manea), brasoveanca, dansul pinguinului.

pupici

iata un rock-roll unguresc.. ;)
http://www.youtube.com/user/matihousebv#play/uploads/3/7xTZJftda1c

ildus
09.09.2009, 17:51:56
iata un rock-roll unguresc.. ;)
http://www.youtube.com/user/matihousebv#play/uploads/3/7xTZJftda1c

Se vede ca v-ati distrat, felicitari si casa de piatra :)

Si iata si originalul:
http://www.youtube.com/watch?v=a4pQSCVBJSM

johne
09.09.2009, 18:00:13
Se vede ca v-ati distrat, felicitari si casa de piatra :)

Si iata si originalul:
http://www.youtube.com/watch?v=a4pQSCVBJSM

super, mersi de urari
nu cunosteam.. nu stiam ... noi am dansat..
era rock-roll pentru noi =D>

CCC
21.09.2009, 20:11:10
stiti cumva vreo doamna/domnisora/domn care sa cante la violoncel si cam care ar fi onorariul pt 1- 2 ore?...

lleicam821
22.09.2009, 06:10:45
stiti cumva vreo doamna/domnisora/domn care sa cante la violoncel si cam care ar fi onorariul pt 1- 2 ore?...
eu nu cunosc, dar ai putea incerca la liceul de arta poate gasesti acolo pe cineva....;-)

oneangel
27.09.2009, 14:45:46
m-ati putea ajuta si pe mine cu un nr de tel de la o formatie care canta muzica jumi-juma? daca nu e bun si un dj care sa faca atmosfera la nunta. pls, sunt disperata

lleicam821
28.09.2009, 06:52:11
m-ati putea ajuta si pe mine cu un nr de tel de la o formatie care canta muzica jumi-juma? daca nu e bun si un dj care sa faca atmosfera la nunta. pls, sunt disperata
de ce esti disperata? mai ai 10 luni pana la nunta....faci nunta la Toplita?
in cazul asta nu stiu daca ar putea sa te ajute cel la care m-am gandit eu...dar multa bafta in continuare poate te ajuta celelalte fete!;;)

oneangel
28.09.2009, 16:03:40
de ce esti disperata? mai ai 10 luni pana la nunta....faci nunta la Toplita?
in cazul asta nu stiu daca ar putea sa te ajute cel la care m-am gandit eu...dar multa bafta in continuare poate te ajuta celelalte fete!;;)

Ms oricum, sper sa gasesc ceva. E super greu sa organizezi nunta de la distanta, dar pana la urma o sa reusesc. Oricum e super site-ul asta si am primit multe raspunsuri la intrebarile mele. <:-P

emyrux
29.09.2009, 23:02:23
draga mea,
in primul rand bine ai venit pe miresici!!!
eu l-am ales deja de mult pe D-l Raul Hategan, care este chiar un domn, din pct. meu de vedere...e un profesionist, si daca poti sa ma crezi..cand ne-am intalnit cu el ne-a intrebat...cam ce fel de lume va fii ... tineri? mai in varsta? ca sa stiu ce fel de muzica ar merge.... sau ce fel de muzica va place voua? eu cum sunt foarte tipicara m-am dus cu o lista facuta in prealabil foarte atent cu muzica pe categori de stiluri muzicale si ani...si a fost foarte incantat de lista mea si nu mi-a lasat deloc impresia ca ar fi cu fite sau ca nu ar lua in considerare ce preferinte au mirii.. acum stii cum e....gura lumii sloboda...:-? :-? :-?

Salut,

Eu sunt o noua viitoare miresica! Si noi ne-am gandit la Raul ca este intradevar foarte bun. Dar eu am o micutza intrebare offtopic: pe cine ati avut ca fotograf ca imi plac tare mult pozele tale;;) si eu inca nu m-am hotarat ce fotograf sa aleg.:-<

lleicam821
30.09.2009, 06:13:18
Salut,

Eu sunt o noua viitoare miresica! Si noi ne-am gandit la Raul ca este intradevar foarte bun. Dar eu am o micutza intrebare offtopic: pe cine ati avut ca fotograf ca imi plac tare mult pozele tale;;) si eu inca nu m-am hotarat ce fotograf sa aleg.:-<
salut...este un topic pentru fotografii...acolo cred ca vei gasi si mai multe raspunsuri la intrebarile tale, precum si pareri ale altor miresici.....ca sa-ti raspuns totusi...l-am avut pe EDe Tordai. daca iti place cum a lucrat pot sa-ti dau pe pm nr lui de tel....

oneangel
02.10.2009, 18:59:40
Fetelor ce spuneti e mult 1000 de euro ptr muzica? e singura oferta care o am, singura formatie care am gasit-o pana acum care mai are liber la data nuntii mele. Ce sa fac? Please help me!!!

cicika
02.10.2009, 19:40:09
Fetelor ce spuneti e mult 1000 de euro ptr muzica? e singura oferta care o am, singura formatie care am gasit-o pana acum care mai are liber la data nuntii mele. Ce sa fac? Please help me!!!
eu spun ca nu este mult
dar ce fel de formatie si ce muzica canta?

oneangel
02.10.2009, 22:45:47
eu spun ca nu este mult
dar ce fel de formatie si ce muzica canta?

Pai e o formatie locala, cica una populara, dar unul dintre membrii nu prea imi place cum canta. E o formatiecare canta muzica jumi juma, am mai fost la o nunta la care au cantat si nu am ramas foarte entuziasmata. Deocamdata sunt singurii pe care i-am gasit, de asta nu stiu ce sa fac. Iubi meu zice ca ar fi mai bine sa cautam un dj......DAR DE UNDE SA-L SCOT!!!!!!! nu cunosc niciunul, nu am nici un nr de tel si pers care ma ajuta la organizare , n-a putut sa ia legatura cu nimeni.:-SS

oneangel
03.10.2009, 18:48:46

pupici

As vrea sa te intreb daca ai putea sa-mi dai si mie nr de tel de la cineva din formatie, m-ar interesa f mult la mine la nunta sa cante jumi juma. pupici si casa de piatra

dida_th
19.10.2009, 18:54:52
Buna, fetelor!Cum as putea da de Ionela Morutan?Aveti cumva un numar de telefon?

cicika
19.10.2009, 19:39:21
Buna, fetelor!Cum as putea da de Ionela Morutan?Aveti cumva un numar de telefon?
la mine la nunta a cantat dar nu am vb eu cu ea....am luat legatura cu un prieten;;)
poate pot face rost de nr ei dar nu promit;-)

c_baias
30.10.2009, 17:38:25
Pai e o formatie locala, cica una populara, dar unul dintre membrii nu prea imi place cum canta. E o formatiecare canta muzica jumi juma, am mai fost la o nunta la care au cantat si nu am ramas foarte entuziasmata. Deocamdata sunt singurii pe care i-am gasit, de asta nu stiu ce sa fac. Iubi meu zice ca ar fi mai bine sa cautam un dj......DAR DE UNDE SA-L SCOT!!!!!!! nu cunosc niciunul, nu am nici un nr de tel si pers care ma ajuta la organizare , n-a putut sa ia legatura cu nimeni.:-SS

Ai PM! Eu i-am vazut la munca si - zic eu - sunt ok.

cicika
01.11.2009, 10:45:06
eu pot sa te ajut cu nr de tel al unui dj>:D<>:D<>:D<

NOEVY
05.11.2009, 12:07:30
este foarte buna cantareata buna alegere ai facut !!!

CCC
06.11.2009, 19:41:37
stiti cumva o formatie buna buna? care sa fac atmosfera? mie imi placeau niste tipi de la tarnaveni, nu stiu daca e voi sa dau nume doar ca sunt ocupati.... help fetelor...^:)^

oneangel
07.11.2009, 18:22:04
eu pot sa te ajut cu nr de tel al unui dj>:D<>:D<>:D<

in primul rand felicitari pentru Mara, e supereba si in al dolilea rand mersi de ajutor, am gasit deja o formatie care canta super, am si semnat contract cu ei, deci am formtie la nunta. pupici si sa va traiasca minunea mica>:D<>:D<>:D<

cicika
07.11.2009, 20:53:52
in primul rand felicitari pentru Mara, e supereba si in al dolilea rand mersi de ajutor, am gasit deja o formatie care canta super, am si semnat contract cu ei, deci am formtie la nunta. pupici si sa va traiasca minunea mica>:D<>:D<>:D<
multumim frumos>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
bine ca ti-ai rezolvat problema;))

georgiana84
18.11.2009, 13:05:57
ajutoooooooooooor ... eu sunt din Sibiu si in mai voi fi nasa unor prieteni, majoritatea invitatilor vor fi unguri iar miri isi dorec o formatie care sa stie sa cante si ungureste... ma poate ajuta cineva???????? ca nu reusim sa gasim pe nimeni si ma gandesc ca in tg mures sunt mai multi unguri ca la sibiu :) .. va multumesc

tundealiz
18.11.2009, 13:10:25
Eu stiu o formatie foarte buna: Orion. Sunt 3 baieti si o fata de aici, de langa TgMures. Canta atat in maghiara, cat si romaneste, in engleza si chiar si in italiana (desigur, in aceste limbi straine doar cateva piese am auzit ca au cantat). Dar, sigur au ei un repertoar si poti afla mai multe informatii doar de la ei.
Din pacate nu am acum numarul la mine. Dar dupa-masa am sa-l postez.

georgiana84
18.11.2009, 13:11:13

pupici

salut, imi puteti recomanda o formatie care sa cante si in romana si in maghiara? eu voi fi nasa unor unguri in mai si imi doresc sa.i ajut cat pot de mult....si problema formatiei e cea mai grava...cu atat mai mult cu cat nu mai e foarte mult timp si si sigur majoritatea sunt deja ocupati... va multumesc

lleicam821
18.11.2009, 13:14:14
salut, imi puteti recomanda o formatie care sa cante si in romana si in maghiara? eu voi fi nasa unor unguri in mai si imi doresc sa.i ajut cat pot de mult....si problema formatiei e cea mai grava...cu atat mai mult cu cat nu mai e foarte mult timp si si sigur majoritatea sunt deja ocupati... va multumesc
neaparat formatie?:-?

tundealiz
18.11.2009, 15:22:28
Nr de tel al formatiei Orion: 0265 338113; 0745 381863; 0723 299450; 0746 012662.
Am scris cateva cuvinte despre ei la celalalt topic (Dj, muzica, etc).

oneangel
26.11.2009, 18:32:18
ajutoooooooooooor ... eu sunt din Sibiu si in mai voi fi nasa unor prieteni, majoritatea invitatilor vor fi unguri iar miri isi dorec o formatie care sa stie sa cante si ungureste... ma poate ajuta cineva???????? ca nu reusim sa gasim pe nimeni si ma gandesc ca in tg mures sunt mai multi unguri ca la sibiu :) .. va multumesc

si eu stiu o formatie buna care canta bine si sunt cei care vor canta la mine la nunta, sunt din reghin si canta romaneste, ungureste si in mai multe limbi straine. daca te intereseaza, te pot ajuta cu detalii. bafta

diana_g
28.11.2009, 13:23:34
la noi ea a cantat dar noi nu stim exact cat are ea pt ca am platit suma solicitata baietilor care canta in orchestra;
este cantareata mea preferata si mi-am dorit-o fffff mult la nunta;face o admosfera super>:D<

Salut!

Sunt si eu o miresica de 2010 cu probleme in gasirea muzicii pentru nunta... Am citit ca ai avea niste recomandari. mi-ai putea trimite un mesaj cu informatii (date de contact, pret, impresii) pentru dj si formatie? Multumesc anticipat.

cicika
28.11.2009, 18:06:12
Salut!

Sunt si eu o miresica de 2010 cu probleme in gasirea muzicii pentru nunta... Am citit ca ai avea niste recomandari. mi-ai putea trimite un mesaj cu informatii (date de contact, pret, impresii) pentru dj si formatie? Multumesc anticipat.
da,cu mare placere,insa trebuie sa iti trimit mesaj privat ...dar trebuie sa ai 10 mesaje postate:*:*:*

CCC
28.11.2009, 18:49:30
Salut!

vrei formatie sau dj?

diana_g
30.11.2009, 11:23:41
vrei formatie sau dj?
amandoua :P

CCC
02.12.2009, 06:06:11
am si eu dj.... a durat mult si am primit multe raspunsuri negative.... dar gata... mai bifez o chestie pe lista.... am rezolvat si cu fotograful, cu starostele, cu cameramanul... oare mai e ceva urgent ce trebuie facut din timp?

CCC
02.12.2009, 06:09:20
amandoua :P

dj ar fi raul dar stiu sigur ca nu se intoarce in tara pana la nunta mea... poate tu ai noroc, desi e doar la o saptamana diferenta...
cat despre formatie, am auzit ca este una tare buna in tarnaveni... nu pot sa ii zic numele dar o sa iti trimit mesaj privat cand se poate si cu id-ul de mess a lui raul si cu numele si numarul de telefon al formatiei.
eu zic sa te gandesti si ca majoritatea formatiilor vin direct cu dj....
pupici si spor:*

diana_g
03.12.2009, 17:25:54
dj ar fi raul dar stiu sigur ca nu se intoarce in tara pana la nunta mea... poate tu ai noroc, desi e doar la o saptamana diferenta...
cat despre formatie, am auzit ca este una tare buna in tarnaveni... nu pot sa ii zic numele dar o sa iti trimit mesaj privat cand se poate si cu id-ul de mess a lui raul si cu numele si numarul de telefon al formatiei.
pupici si spor

Mersi de sfat... Poate ca m-am exprimat gresit... Vreau sa fie si muzica populara, cantata live. Dar stiu ca in general interpretii de muzica populara canta doar muzica populara. In ideea asta ma gandeam ca nu am cum sa nu am si dj. Nu am auzit de nici o formatie din ce m-am interesat, doar de cantareti de muzica populara.. si nu stiam daca in ms sunt si formatii.. Dar acum am aflat! Mersi! :*

diana_g
09.12.2009, 18:43:02
Am mai bifat o sarcina pe lista! :P Am rezolvat-o cu muzica. Multumesc pentru sprijin! :*

CCC
10.12.2009, 06:13:14
Am mai bifat o sarcina pe lista! :P Am rezolvat-o cu muzica. Multumesc pentru sprijin! :*

ce ai ales?

anniela
23.12.2009, 14:41:48
ce ai ales?
buna
sunt in cutare unui dj pentru nunta... ati putea sa ma ajutai...

roxana1405
08.01.2010, 18:34:18
pupici si spor:*
Salut, imi poti trimite si mie contactul celor de mai sus?

marcius
10.01.2010, 00:39:07
Buna Fetelor!

Nu stiti cumva cine canta la Pescarusi (din Week-end) - formatia maghiara? Sau daca aveti nr de telefon. Mersi pt ajutor

marcius
10.01.2010, 00:41:20

Salut!

Pe cine ati gasit in final? Imi trimiti te rog si nr de telefon. Mersi

tundealiz
10.01.2010, 13:22:10
Eu stiu o super formatie ungureasca: 3 baieti si o fata! Fac o petrecere nemaipomenita (daca au si cu cine).
Daca te intereseaza poti sa-ti trimit date de contact pe pm.

marcius
10.01.2010, 16:59:48
Eu stiu o super formatie ungureasca: 3 baieti si o fata! Fac o petrecere nemaipomenita (daca au si cu cine).
Daca te intereseaza poti sa-ti trimit date de contact pe pm.

Chiar te rog. Mersi mult!

tundealiz
10.01.2010, 20:26:22
Ti-am trimis datele prin PM.
Succes;-)

BluePink
11.01.2010, 10:30:58
Tunde eu stiu ca la Mobex au formatie proprie esti sigura ca se accepta alte formatii ?

da au formatie dar.....nu e "musai" sa le vrei pe ei.daca iti aduci tu formatie.....e ok si asa pt ei :) (scuze ca nu sunt Tunde...dar tot la mobex voi avea si eu nunta:D )

marcius
11.01.2010, 12:16:51
marcius incearca la Dan Peter au o formatie foatre buna si sunt sigur cs vei fi multumita

Nu stiu cine e Dan Peter. Daca ma poti ajuta cu mai multe informatii, iti multumesc.

Anxious
11.01.2010, 12:21:32
Nu stiu cine e Dan Peter. Daca ma poti ajuta cu mai multe informatii, iti multumesc.

Cel care canta in formatia Autostop ..... sunt ffff buni .... daca vrei nr iti trimit un pm

marcius
11.01.2010, 12:30:46
la Pescarus cinta formatia de la Acatari

Mersi mult

marcius
11.01.2010, 12:35:29
Cel care canta in formatia Autostop ..... sunt ffff buni .... daca vrei nr iti trimit un pm

Mersi, am numarul lor, dar sunt ocupati in ziua nuntii mele. :(

Anxious
11.01.2010, 12:41:11
Mersi, am numarul lor, dar sunt ocupati in ziua nuntii mele. :(

ata ete :) imi pare rau sper sa gasesti pe cineva repejor ... adevarul este ca formatia este printre primele lucruri care se rezolva la o nunta ...

marcius
11.01.2010, 12:57:39
ata ete :) imi pare rau sper sa gasesti pe cineva repejor ... adevarul este ca formatia este printre primele lucruri care se rezolva la o nunta ...

Stiu, dar pana nu am avut data exacta, degeaba caut. Dar totusi sper sa gasesc o formatie buna.

Anxious
11.01.2010, 13:07:31
Stiu, dar pana nu am avut data exacta, degeaba caut. Dar totusi sper sa gasesc o formatie buna.

ai incercat pe cei care canta la pescarus?
solistul este fffff bun ...........

tundealiz
11.01.2010, 15:13:33

Sigur vei gasi. Sunt destule formatii bune in ziua de astazi.
Si ca a doua optiune exista si varianta cu dj-ul. Si un dj poate sa faca petrecere faina. Noi am fost la astfel de nunti si ne-am simtit extraordinar de bine.
Dar eu spun ca vei gasi si formatie libera.

marcius
11.01.2010, 18:11:09
ai incercat pe cei care canta la pescarus?
solistul este fffff bun ...........

Daca e formatia din Acatari, atunci si ei sunt ocupati :( am incercat deja

Anxious
12.01.2010, 07:34:19
Daca e formatia din Acatari, atunci si ei sunt ocupati :( am incercat deja

chiar imi pare rau ... nu stiu ce sa -ti mai ofer ... iar in leg cu DJ ... si eu am avut DJ la nunta si am fost fffff multumita, a facut un chef extraordinar ... na bine ca au fost pareri pro si contra dar unde nu sunt :D

marcius
12.01.2010, 16:10:13
marcius, este o formatie foarte buna din Odorheiu Secuiesc pe care i-am vazut de mai multe ori aici la noi si sunt extraordinari. Daca cumva nu ai gasit nimic, eventual pot sa-ti las un numar de tel . sau chiar si un demo .

Mersi, a-si avea nevoie. Poti sa-mi trimiti pm cu nr lor de telefon si o pagina web daca au. Sau cum poti sa-mi lasi demo, ca nu sunt in tara?

evenimentdj
18.01.2010, 12:13:53
buna
Cunosc eu o echipa profesionista ! Sunt doua persoane:un DJ si un MC sau staroste(cum doresti sa-i spui).Daca nu e prea tarziu te rog lasa-mi un mesaj p.m.

roxana1405
28.02.2010, 22:11:28
Am nevoie de o formatie care sa cante atat cover-ri cat si muzica autohtona. Ma poate ajuta cineva?

solange
11.03.2010, 15:37:37
buna
Salu ti-am trimis pe privat datele DJ0ului de la noi de la nunta.A fost super tare.tuituror le-a placut.

andreazs_incze
16.04.2010, 12:57:58
Buna fetelor! In primul rand multa bafta, zi de neuitat si vreme frumoasa pentru fetele care vor avea nunta maine (ildus si tundealiz...daca am vazut bine...si daca mai e cineva, la fel va doresc si voua :) ). As avea nevoie de recomandari si numere de tel. de formatii unguresti...si de preturi daca se poate...plssssssss:D ms mult:*:*

andreazs_incze
16.04.2010, 22:32:49
mersi mult marcius pentru recomandari>:D<... o sa le verific...am vrut sa-ti scriu PM insa nu am destule postari;))

tundealiz
18.04.2010, 08:56:38
Buna,

Mersi mult ptr urare. Chiar a fost o zi splendida, de neuitat.
Eu iti pot recomanda formatia care canta la Mobex (dar nu stiu daca ei vin sa cante si in alta parte, asta trebuie intrebat) si o alta formatie din Glodeni (cred ca asa se cheama satucul). Ambii sunt foarte buni....unde au fost ei la nunta petrecerea a fost de nota 10.
Acum nu poti sa-ti trimit numerele de telefon ptr ca nu am carnetelul la mine, dar spre seara sau maine iti trimit prin pm.

andreazs_incze
19.04.2010, 12:06:41
Mersi anticipat pentru raspuns :* si mersi si pentru ildus (deocamdata tot nu pot trimite PM), multa fericire pentru amandoua:). Ildus cum a fost formatia la nunta, au cantat OK, cam tot ce ati vrut voi?

andreazs_incze
19.04.2010, 12:09:45
apropo...stiu si eu de formatia de la mobex, chiar canta f.fain, insa din pacate asa stiu ca numai acolo la restaurant...

tundealiz
19.04.2010, 13:50:42
apropo...stiu si eu de formatia de la mobex, chiar canta f.fain, insa din pacate asa stiu ca numai acolo la restaurant...

Ti-am trimis pm cu nr de tel.
Mult succes.

ildus
19.04.2010, 14:03:14
Mersi anticipat pentru raspuns :* si mersi si pentru ildus (deocamdata tot nu pot trimite PM), multa fericire pentru amandoua:). Ildus cum a fost formatia la nunta, au cantat OK, cam tot ce ati vrut voi?

Nu le-am dat lista cu piese preferate, atat le-am spus: fara manele.
A dansat lumea, deci noi am fost multumiti. Ne bucuram de alegerea facuta. Alegerea tatalui meu de fapt :)

meestiq
20.04.2010, 21:45:50
Buna fetelor!!! Stiti cumva cat cer Teodor Santean si Maria Santean Faghiura? sau interpreti din zona noastra ca ionela morutan sau leontina pop? si dc aveti ceva nr de tel, date de contact ma puteti ajuta si pe mine...pls merci

Adriana2010
22.04.2010, 11:19:24
Buna Meestiq ! Si eu m-am interesat de formatie deoarece voi fi nasa in 2011. Pot sa iti transmit urm.:
- Fratii Santean (Teodor si Faghiura) cu formatia au cerut 75 mil. Pot sa iti spun ca i-am vazut la nunti dar NU ne-au placut, au stilul lor invechit, repertoriul se repeta de cativa ani tot acelasi, fac pauze multe, si sincer le plac spriturile (dupa ora 19 nu poti garanta ca nu vor fi euforici). Concluzia e ca nu-i recomand.
- Leontina Pop e foarte scumpa in conditiile in care la partea de muzica usoara nu are solist, vine cu DJ si de obicei am inteles ca vine cu cei mai slabi. In schimb face atmosfera si e foarte placuta, simte oamenii chiar daca are aere de vedeta.
- Ionela Morutan are o formatie tanara, are solist de muzica usoara pe Silviu - canta cu 60 mil. Singura parte proasta a lor ar fi sa nu i-a Ionela in aceeasi zi vreo nunta si in alta parte la care sa cante o repriza. In rest sunt f. ok, fac atmosfera faina.
Noi am luat legatura cu acestia mai urmeaza sa luam legatura si cu altii sa vorbim si cu cel care ne va fi staroste.
Pana acum ne-au placut formatia lui Ionela si apoi Leontina si bineinteles ca ne vom gandi si al un DJ desi in Tg. Mures cam greu de gasit ceva profi.

Cum mai am noutati iti voi spune.

cicika
22.04.2010, 11:38:10
Buna Meestiq ! Si eu m-am interesat de formatie deoarece voi fi nasa in 2011. Pot sa iti transmit urm.:
- Fratii Santean (Teodor si Faghiura) cu formatia au cerut 75 mil. Pot sa iti spun ca i-am vazut la nunti dar NU ne-au placut, au stilul lor invechit, repertoriul se repeta de cativa ani tot acelasi, fac pauze multe, si sincer le plac spriturile (dupa ora 19 nu poti garanta ca nu vor fi euforici). Concluzia e ca nu-i recomand.
- Leontina Pop e foarte scumpa in conditiile in care la partea de muzica usoara nu are solist, vine cu DJ si de obicei am inteles ca vine cu cei mai slabi. In schimb face atmosfera si e foarte placuta, simte oamenii chiar daca are aere de vedeta.
- Ionela Morutan are o formatie tanara, are solist de muzica usoara pe Silviu - canta cu 60 mil. Singura parte proasta a lor ar fi sa nu i-a Ionela in aceeasi zi vreo nunta si in alta parte la care sa cante o repriza. In rest sunt f. ok, fac atmosfera faina.
Noi am luat legatura cu acestia mai urmeaza sa luam legatura si cu altii sa vorbim si cu cel care ne va fi staroste.
Pana acum ne-au placut formatia lui Ionela si apoi Leontina si bineinteles ca ne vom gandi si al un DJ desi in Tg. Mures cam greu de gasit ceva profi.

Cum mai am noutati iti voi spune.
Ionela este ff serioasa...nu canta la 2 nunti in aceasi zi!!Am noroc ca sunt cunostinta cu cei din formatia ei si stiu acest lucru...oricum la noi la nunta a cantat ea si formatia de care ai vb.....am fost foarte multumiti>:D<
cat despre Leontina Pop am inteles ca cere peste 2000 euro...insa isi face treaba>:D<

luisa72
22.04.2010, 12:47:35
Ionela este ff serioasa...nu canta la 2 nunti in aceasi zi!!Am noroc ca sunt cunostinta cu cei din formatia ei si stiu acest lucru...oricum la noi la nunta a cantat ea si formatia de care ai vb.....am fost foarte multumiti>:D<
cat despre Leontina Pop am inteles ca cere peste 2000 euro...insa isi face treaba>:D<
ionela e vecina cu mine ...si au asa stiu ca e ff serioasa .....leontina imi place ff mult si mie ....dar frate 2000 de euro e ff mult ..atata cere si andra ....>:D<

cicika
22.04.2010, 12:53:29
ionela e vecina cu mine ...si au asa stiu ca e ff serioasa .....leontina imi place ff mult si mie ....dar frate 2000 de euro e ff mult ..atata cere si andra ....>:D<
eu sunt buna prietena cu baiatul leontinei si suntem vecini....in 29 mai la el merg la nunta...>:D<
andra cere 3000...e preferata mea...daca avem o caruta de bani o chemam la nunta...;));))
ionela e o scumpa...imi place de ea enorm

DariaPopescu
22.04.2010, 19:20:17
da din tot ce a ce am vazut ca ati scris
asa e Leontina e scumpa ,iar cred ca incet ar cam trebui sa lase la pret ,si nu vreau sa fiu rea dar sincer is cam depasite astea mai la varsta a 2 a ,si eu am tot cu Ionela mi e mi a fost colega ,si am fost la multe nuntii cu ea si chiar cu dj,eu zic ca e super
............si as mai vrea sa zic ca,la fel de tanara si de buna eu as zice ca e si Livia Sorlea ,mie imi place si de ea si e chiar ok.ea canta la joo.in fiecare seara parca ....daca avetii nevoie de ceva nr de tel eu va ajut...paaaa

elaics
22.04.2010, 22:12:11
asa e Leontina e scumpa ,iar cred ca incet ar cam trebui sa lase la pret ,si nu vreau sa fiu rea dar sincer is cam depasite astea mai la varsta a 2 a ,si eu am tot cu Ionela mi e mi a fost colega ,si am fost la multe nuntii cu ea si chiar cu dj,eu zic ca e super
............si as mai vrea sa zic ca,la fel de tanara si de buna eu as zice ca e si Livia Sorlea ,mie imi place si de ea si e chiar ok.ea canta la joo.in fiecare seara parca ....daca avetii nevoie de ceva nr de tel eu va ajut...paaaa
eu nu vreau solist si nu mor dupa Leontia Pop, dar ca sa zici ca cineva ar tb sa lase din pret ca is cam depasite astea de varsta a doua...:-?
Poate acum nu se mai invata proverbe la scoala...."cine n-are batrani sa-i cumpere...".
Ai tot dreptul sa nu-ti placa, sa nu o vrei, dar sa o cataloghezi ca depasita pt ca e de varsta a doua...[-X

homm
23.04.2010, 08:35:25
eu nu vreau solist si nu mor dupa Leontia Pop, dar ca sa zici ca cineva ar tb sa lase din pret ca is cam depasite astea de varsta a doua...:-?
Poate acum nu se mai invata proverbe la scoala...."cine n-are batrani sa-i cumpere...".
Ai tot dreptul sa nu-ti placa, sa nu o vrei, dar sa o cataloghezi ca depasita pt ca e de varsta a doua...[-X

nota 10 pentru comentariu Ela .. talentul si vocea nu au varsta ... plus ca daca femeia cere atat inseama ca are clienti (ca altfel mai miscora pretul) iar asta ce inseamna ... inseamna ca este buna in ceea ce face ;)

cicika
23.04.2010, 09:38:18
Daria......din fericire Leontina Pop are multe cantari....eu daca as fi in locul ei nu as lasa pretul mai jos....talentul se plateste...cine o vrea cu adevarat si isi permite plateste atata cat cere:)>-

elaics
23.04.2010, 09:51:50
nota 10 pentru comentariu Ela .. talentul si vocea nu au varsta ... plus ca daca femeia cere atat inseama ca are clienti (ca altfel mai miscora pretul) iar asta ce inseamna ... inseamna ca este buna in ceea ce face ;)
>:D< eram curioasa cine imi sare in cap! :) ms de sustinere

elaics
23.04.2010, 09:53:12
Daria......din fericire Leontina Pop are multe cantari....eu daca as fi in locul ei nu as lasa pretul mai jos....talentul se plateste...cine o vrea cu adevarat si isi permite plateste atata cat cere:)>-
uite o gandire de economist! Coretc! cerere raportat la oferta=pret

luisa72
23.04.2010, 09:57:34
si eu iti dau dreptate ela ......depasita nu o sa fie niciodata ...ca e scump asta e partea a doua ....cine isi permite o cheama cine nu .....asta e ....si s nu vb de cum arata d na leontina pop ...e o frumusete ....arata mai bine decat multe la 30 de ani ...>:D<

cicika
23.04.2010, 10:00:14
uite o gandire de economist! Coretc! cerere raportat la oferta=pret
dar asa este.....>:D<
eu una daca am un tarif pt ceva nu tin sa il scad daca sunt dorita>:D<..mai bine il cresc:-p:-p:-p:-p:-p

DariaPopescu
23.04.2010, 10:30:21
da asa e ,poate am gresit dar la nuntii am fost si tipa ,doar atat.....poate am fost prea rea dar din punctul meu de vedere am scris......una e la ansanblu si melodile pe care le are ea si alta e la o nunta .....ma scuzatii pt ca am fost asa de transanta dar e parerea mea ....cred ca stiu ce zic>:D<

DariaPopescu
23.04.2010, 10:32:45
una e sa cantii live la o nunta si alte melodi decat cele personale ,mie mi sa parut la nunta la care am fost ca a fost horror si una e sa fii pe ori ce post de televiziune ,acolo e play back

luisa72
23.04.2010, 10:41:03
una e sa cantii live la o nunta si alte melodi decat cele personale ,mie mi sa parut la nunta la care am fost ca a fost horror si una e sa fii pe ori ce post de televiziune ,acolo e play back
si eu am auzit o cantand live (daca asta ai vrut sa zici) dar nu a fost deloc horror ....ma rog fiecare cu parerea lui ...>:D<

cicika
23.04.2010, 10:45:56
da asa e ,poate am gresit dar la nuntii am fost si tipa ,doar atat.....poate am fost prea rea dar din punctul meu de vedere am scris......una e la ansanblu si melodile pe care le are ea si alta e la o nunta .....ma scuzatii pt ca am fost asa de transanta dar e parerea mea ....cred ca stiu ce zic>:D<
leontina chiar isi face treaba ok...iar de cantat canta super>:D<

cicika
23.04.2010, 10:46:45
si pricesnele care sunt cantate in biserica sunt play back???:[email protected]

elaics
23.04.2010, 11:23:25
stai linistita Daria, nu-ti da nimeni in cap, e drept, ai fost un pic cam rea
dar putem trai in pace toata lumea

mie, daca ar mai trai, maria tanase mi-ar placea sa-mi cante...:-p

cicika
23.04.2010, 11:33:03
stai linistita Daria, nu-ti da nimeni in cap, e drept, ai fost un pic cam rea
dar putem trai in pace toata lumea

mie, daca ar mai trai, maria tanase mi-ar placea sa-mi cante...:-p
da...eu nu prea sriu cum canta ea....:(

elaics
23.04.2010, 11:36:33
da...eu nu prea sriu cum canta ea....:(
are/ avea o voce cutremuratoare si canta din orice zona geografica a tari, cat si in franceza...
daca imi gasesc cd-ul cu ea, ti-l imprumut....si cred ca tot ai auzit macar Ciuleandra cantata de ea...

luisa72
23.04.2010, 11:38:35
are/ avea o voce cutremuratoare si canta din orice zona geografica a tari, cat si in franceza...
daca imi gasesc cd-ul cu ea, ti-l imprumut....si cred ca tot ai auzit macar Ciuleandra cantata de ea...
da ...are sau a avut (vocea va ramane vesnic) ...si mie imi place fff mult >:D<

cicika
23.04.2010, 11:56:33
ba da...dar nu e genul meu :-p

elaics
23.04.2010, 12:05:38
ba da...dar nu e genul meu :-p
normal..ei tinerete, tinerete!>:D<

DariaPopescu
23.04.2010, 12:17:04
ok fetelor ...imi cer scuze inca odata ...parerile sant inpartite .ok scuzeeeeeeee....sa avetii o zii buna

elaics
23.04.2010, 12:19:09
ok fetelor ...imi cer scuze inca odata ...parerile sant inpartite .ok scuzeeeeeeee....sa avetii o zii buna
Daria, nu trebuie sa-ti ceri scuze iar! problema / care nu era oricum o problema, s-a rezolvat!
O zi buna si tie>:D<

cicika
23.04.2010, 12:19:56
normal..ei tinerete, tinerete!>:D<
ceva...hai cu maneaua..ceva din astea...:))

cicika
23.04.2010, 12:20:41
nu iti mai cere scuze...>:D<eparerea ta...,e parerea mea....>:D<>:D<
nu vi la un tiramisu??:D

elaics
23.04.2010, 13:19:29
ceva...hai cu maneaua..ceva din astea...:))
sa te cred?

cicika
23.04.2010, 13:26:26
sa te cred?
tu adevarul ii ca imi place mult muzica de petrecere...mi-ai cerut dvd-ul de la nunta....am sa ti-l dau si ai sa vezi atunci ce dandatoare sunt:D

DariaPopescu
25.04.2010, 12:24:06
da e ok si maneaua e muzica,fiecare muzica cu farmecu ei,

luisa72
25.04.2010, 12:50:33
da e ok si maneaua e muzica,fiecare muzica cu farmecu ei,
asta e adevarat ....

elaics
25.04.2010, 15:28:09
tu adevarul ii ca imi place mult muzica de petrecere...mi-ai cerut dvd-ul de la nunta....am sa ti-l dau si ai sa vezi atunci ce dandatoare sunt:D
da, la petreeceri merge bine...si sunt cateva care imi plac si mie, dar nu-mi plac decat la petreceri...no, fiecare cu placerile lui..:)

homm
25.04.2010, 16:05:36
da, la petreeceri merge bine...si sunt cateva care imi plac si mie, dar nu-mi plac decat la petreceri...no, fiecare cu placerile lui..:)

dap, fiecare cu placerile lui ;))
eu de exemplu nu agreez manelele .. la petreceri/nunti/cumetrii prefer o muzica lautareasca buna decat o manea :D