PDA

Versiunea completa : Cabana Dorului - Rasnov

rils
06.11.2008, 18:16:18
Servus!
Deschid acest subiect deoarece noi am avut nunta la aceasta locatie.Pot sa va spun va am fost multumiti si de pret,servire,calitatea mancarii.Nu au fost probleme,schimbari de pret.

rils
06.11.2008, 18:35:30
pun si cateva poze de la restaurant

ingerM
06.11.2008, 23:48:24
ba bucur Tatiana ca ai deschis acest subiect
se stie ca si eu fac acolo nunta si ma bucur ca putem discuta, spune pareri si asculta in acelasi timp tot ce este mai bine sa facem pt ca nunta sa iasa asa cum dorim sa fie
pt ca tu deja ai avut nunta, clar o sa dai mai multe informatii:-"
eu o sa ascult si dupa ce merg sa vb cu ei in ian, o sa zic tot ce imi convine si ce nu
asa ca cine mai are sau a avut nunta acolo, va rog sa dati cat mai multe detalii;-);-);-);-);-);-)

fifilut
07.11.2008, 18:57:06
Buna fetele. Restaurantul e foarte frumos si locatia in care e. Am fost si eu si l-am vazut si mi-a placut dar din pacate nu a fost nimeni acolo sa dea detalii...curtea este superba. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost drumul pana acolo. Cred ca am facut 4 km in jumatate de ora. Ma refer numai la portiunea de drum neasfaltat...dupa ce iesi din drumul principal. Dar in rest foarte frumos.

ingerM
07.11.2008, 20:30:00
Buna fetele. Restaurantul e foarte frumos si locatia in care e. Am fost si eu si l-am vazut si mi-a placut dar din pacate nu a fost nimeni acolo sa dea detalii...curtea este superba. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost drumul pana acolo. Cred ca am facut 4 km in jumatate de ora. Ma refer numai la portiunea de drum neasfaltat...dupa ce iesi din drumul principal. Dar in rest foarte frumos.

nu stiu daca faci juma de ora pe drumul respectiv
da e drum forestier si da e mai inpracticabil, dar nu faci asa de mult, eu am fost acolo de vreo 2 ori si mi s-a parut ok
nu vreau sa merg pe acolo cu 100/ora, mai ales ca o sa am caleasca, nu ma grabeste nimeni
si mie mi-a placut de prima oara curte si peisajul, imi place tare mult acolo<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

rils
17.11.2008, 11:41:47
nu cred ca ai facut jumatate de ora pe drumul forestier.Cam 10-15 min.Daca drumul ar fi asfaltat, gandeste-te cate vile si pensiuni s-ar fi construit in zona..si tot peisajul frumos..disparea printre vile, care mai de care mai mare.

Katy
25.11.2008, 16:03:49
Si eu am avut nunta la Cabana Cheisoara!!! :D <:-P
Nu am avut nici un fel de probleme si am fost foarte multumiti. Tot ceea ce am stabilit dinainte cu personalul de acolo a fost indeplinit. Mancarea a fost foarte buna, ospatarii serviabili iar peisajul de vis.
Pt impresii atasez cateva poze...

ingerM
25.11.2008, 16:40:25
Si eu am avut nunta la Cabana Cheisoara!!! :D <:-P
Nu am avut nici un fel de probleme si am fost foarte multumiti. Tot ceea ce am stabilit dinainte cu personalul de acolo a fost indeplinit. Mancarea a fost foarte buna, ospatarii serviabili iar peisajul de vis.
Pt impresii atasez cateva poze...

fff frumoase pozele si ma bucur sa aud numai lucruri de bine despre cabana si servirea se acolo:* :* :* :* :* :* :* :*

amonikke
03.12.2008, 12:24:59
Buna miresicilor,

M-am uitat la pozele postate de voi si imi place tare mult cum arata locul. Imi poate da cineva un numar de telefon de la restaurant sau ceva alte detalii despre cum as putea sa iau legatura cu ei (evetual pe mp daca aici nu se poate). Pe net nu am gasit nimic....multumesc mult. pupici.

ingerM
03.12.2008, 12:40:48
Buna miresicilor,

M-am uitat la pozele postate de voi si imi place tare mult cum arata locul. Imi poate da cineva un numar de telefon de la restaurant sau ceva alte detalii despre cum as putea sa iau legatura cu ei (evetual pe mp daca aici nu se poate). Pe net nu am gasit nimic....multumesc mult. pupici.

nr de tel nu am acum ca nu sunt in tara, dar daca ii trimiti Tatianei un mesaj pe PM, ea o sa-ti dea mai multe detalii, eu una numai in ian ajung acolo, dar abea astept ca am vazul locatia numai de vreo 2 ori inainte sa plec<:-P <:-P <:-P <:-P eu pot numai sa iti trimit cate poze vrei;;) ;;) ;;)

amonikke
04.12.2008, 07:35:37
Da, te rog, daca se poate vreau sa vad si niste poze.
Multumesc mult:*

miresica_alexandra
09.03.2009, 10:53:34
Fetelor si eu vreau mai multe detalii despre cabana dorului. locuim in bucuresti, dar pentru ca trebuie sa adunam lume din patru colturi ale tarii, am facut o medie si asta a iesit. ma refer la zona sibiu- brasov. pozele pe care le-am vazut la voi mi-au placut foarte mult. cine poate sa-mi spuna mai multe (cat a costat cu totul, unde ati cazat invitatii...) ? sunt noua pe site si nu va pot trimite PM.. .inca :) Va pup

ingerM
09.03.2009, 11:33:12
Fetelor si eu vreau mai multe detalii despre cabana dorului. locuim in bucuresti, dar pentru ca trebuie sa adunam lume din patru colturi ale tarii, am facut o medie si asta a iesit. ma refer la zona sibiu- brasov. pozele pe care le-am vazut la voi mi-au placut foarte mult. cine poate sa-mi spuna mai multe (cat a costat cu totul, unde ati cazat invitatii...) ? sunt noua pe site si nu va pot trimite PM.. .inca :) Va pup

buna si bine ai venit>:D<
tot la Cabana Dorului voi avea si eu nunta in sept si pot sa iti spun ca anul acesta pretul meniului este de 190ron in care este totul inclus adica:mancare, bautura(open bar), aranjamente pe mese, huse scaune, foc de tabara la miezul noptii si multe altele
servirea este fff buna, asta am inteles de la alte miresici care au avut nunta acolo, iar altceva astept sa ma intrebi;-)

dyya_ro
09.03.2009, 11:56:16

Salutare miresici,

Vroiam sa va spun,daca sunteti interesate si nu gasiti detalii,cautati pe google"Conca verde",iar datele de contact de acolo,sunt valabile si pentru Cabana Dorului,pentru ca-s aceiasi proprietari.Apropo de locatie,chiar am fost sambata acolo(ne-am chefuit de 8 martie)au fost 300 de insi si s-au descurcat super din toate punctele de vedere:servire,mancare,bautura...tot.Nu e nici cald nici fum...sa nu mai zic de peisaj.
Oricum,pentru toate miresicile care ati ales locatia,felicitari,sunt sigura ca veti avea o nunta asa cum ati visat-o pentru ca am fost acolo de multe ori si s-au descurcat impecabil de fiecare data.
A!In legatura cu meniul,din ce stiu eu s-a mai scumpit,anul asta ajunge pe la 250 ron(seful meu chiar a incheiat contractul pt septembrie si atat s-au inteles).
Daca mai aveti ceva intrebari va stau la dispozitie.Pupici

ingerM
09.03.2009, 12:20:22
Salutare miresici,

Vroiam sa va spun,daca sunteti interesate si nu gasiti detalii,cautati pe google"Conca verde",iar datele de contact de acolo,sunt valabile si pentru Cabana Dorului,pentru ca-s aceiasi proprietari.Apropo de locatie,chiar am fost sambata acolo(ne-am chefuit de 8 martie)au fost 300 de insi si s-au descurcat super din toate punctele de vedere:servire,mancare,bautura...tot.Nu e nici cald nici fum...sa nu mai zic de peisaj.
Oricum,pentru toate miresicile care ati ales locatia,felicitari,sunt sigura ca veti avea o nunta asa cum ati visat-o pentru ca am fost acolo de multe ori si s-au descurcat impecabil de fiecare data.
A!In legatura cu meniul,din ce stiu eu s-a mai scumpit,anul asta ajunge pe la 250 ron(seful meu chiar a incheiat contractul pt septembrie si atat s-au inteles).

te asigur ca meniul pt anul acesta la Cabana Dorului e 190 ron,
am fost acolo si am vb acum 3 sapt cred si e stabilit 100%, nu au cum sa schimbe de la o zi la alta, sau poate e vreo diferenta intre preturile de la Conca si cele de la Cabana, dar pt Cabana sunt sigura ac e 190ron

miresica_alexandra
09.03.2009, 13:04:58
multumesc mult ioana. suna foarte bine tot ce mi-ai spus. doar ca nu stiu cum se ajunge acolo pentru ca pe internet nu gasesc nimic. si mai vroiam sa te intreb unde cazezi invitatii. au si cazare acolo sau ai gasit in alta parte. asta daca ai avut nevoie :*

ingerM
09.03.2009, 13:18:28
multumesc mult ioana. suna foarte bine tot ce mi-ai spus. doar ca nu stiu cum se ajunge acolo pentru ca pe internet nu gasesc nimic. si mai vroiam sa te intreb unde cazezi invitatii. au si cazare acolo sau ai gasit in alta parte. asta daca ai avut nevoie :*

pe net gasesti doar informatii de la Conca Verde, iar Cabana apartine tot de Conca asa ca daca suni la un nr de acolo si zici ca vrei sa vb cu cineva in leg cu Cabana sigur primesti info de acolo, intreaba de Maria sau Madalina, sunt 2 surori care se ocupa de organizare evenimente acolo.
in leg cu cazarea depinde de cati invitati ai
eu de ex vreau sa inchiriez si hotelul de la Conca care are parca 14 camere si pt care primesti un discount daca il inchiriezi pe tot, iar chiar langa Cabana Dorului, mai este o cabanuta cu 6 camere, din care vei primi o camera gratis pt miri in ziua nuntii
daca mai vrei sa sti ceva, sunt pe aproape>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

miresica_alexandra
11.03.2009, 11:23:34
eu am o singura "nu-mi prea place" sala. adica nu neaparat ca nu-mi place, dar nici nu am vazut poze suficiente din care sa-mi dau seama cum arata aranjata. daca mai aveti poze va rog mult trimiteti-mi daca aveti. si inca ceva. cu cat timp inainte v-ati rezervat localul. eu locuiesc in bucuresti si nu stiu cand ajung pe acolo. sper cat de repede:">

pisicutza333
12.03.2009, 08:39:29
eu am o singura "nu-mi prea place" sala. adica nu neaparat ca nu-mi place, dar nici nu am vazut poze suficiente din care sa-mi dau seama cum arata aranjata. daca mai aveti poze va rog mult trimiteti-mi daca aveti. si inca ceva. cu cat timp inainte v-ati rezervat localul. eu locuiesc in bucuresti si nu stiu cand ajung pe acolo. sper cat de repede:">

Buna,

Si eu voi avea nunta la Cabana Dorului in septembrie. Am vazut ca ai ca data de nunta 2010. Ar trebui sa mergi de pe acum la restaurant daca iti doresti sa faci nunta la anul. Noi am fost in decembrie 2008 si vroiam 19 septembrie 2009 dar nu am gasit data libera. De altfel nu mai era nici o sambata libera din mai pana in octombrie anul acesta asa ca a trebuit sa alegem o duminica.

In concluzie, trebuie macar sa suni daca nu poti sa ajungi acolo!

Atasat iti pun si niste pozici cu localul aranjat, si sper sa-ti fie de folos!

Pupici!

ingerM
12.03.2009, 09:16:12

asa cum zicea si pisicutza333, trebuie sa mergi din timp mai ales daca vrei o anumita data sau sambata, eu una am rezervat din iulie 2008 pt sept 2009
cat despre sala, asa arata un local mai rustic, o cabana, predomina lemnul, acum depinde si de ce cauti tu:)
sper sa iti fie de folos informatiileo:-) :*

miresica_alexandra
12.03.2009, 21:05:49
multumesc mult pentru poze. arata mult mai bine decat mi-am imaginat eu. masa mirilor unde ar fi pozitionata? din cate inteleg din poze sunt doua, trei scari si acolo ar fi ringul de dans, nu? si sfaturile mi-au fost de folos. oricum va treui sa ne facem drum in zona, vreo doua zile, in cel mult o luna, ca dupa aceea e prea tarziu. de aceea tot caut pe net ca atunci cand o sa vad mai multe restaurante sa ma hotarasc repede si sa dau banii. nu de alta, dar imi e putin peste mana sa merg des in zona. va pup >:D<

imhotepa
07.04.2009, 14:59:32
multumesc mult pentru poze. arata mult mai bine decat mi-am imaginat eu. masa mirilor unde ar fi pozitionata? din cate inteleg din poze sunt doua, trei scari si acolo ar fi ringul de dans, nu? si sfaturile mi-au fost de folos. oricum va treui sa ne facem drum in zona, vreo doua zile, in cel mult o luna, ca dupa aceea e prea tarziu. de aceea tot caut pe net ca atunci cand o sa vad mai multe restaurante sa ma hotarasc repede si sa dau banii. nu de alta, dar imi e putin peste mana sa merg des in zona. va pup >:D<
Vrem vesti de indata ce te intorci pentru ca si eu sunt exact in aceeasi situatie, insa nunta va fi programata un pic mai tarzior la anu'.Ma incanta peisajul de munte si as fi foarte interesata sa stiu cum te-ai descurcat totusi si cu cununia religioasa acolo. O saptamana frumoasa!:*

miha81
16.04.2009, 20:57:47
Salutare miresici,

Buna seara miresicilor!
Am tot urmarit ce ati scris despre locatia de la Cabana Dorului, eu o sa am nunta in mai acolo, vroiam sa va spun ca meniul nu s-a scumpit deloc, cum am citit pe aici ca a ajuns la 250 lei, este tot 190, asa ca nu mai informati gresit si pe altii.
Toate bune

dyya_ro
17.04.2009, 12:05:11
Buna seara miresicilor!
Am tot urmarit ce ati scris despre locatia de la Cabana Dorului, eu o sa am nunta in mai acolo, vroiam sa va spun ca meniul nu s-a scumpit deloc, cum am citit pe aici ca a ajuns la 250 lei, este tot 190, asa ca nu mai informati gresit si pe altii.
Toate bune

Stiu ca am creat o incurcatura si imi cer scuze,nu a fost cu intentie,dupa cum spuneam stiam de la cineva,care dupa ce postasem mesajul mi-a spus ca meniul e 190,dar ca exista o mica posibilitate sa se scumpeasca pana la sf anului(a fost o greseala de interpretare-din partea mea sau de exprimare- din partea persoanei respective);asa vorbise cu Maria cand a fost sa dea avansul.Oricum,in rest numai de bine legat de aceasta locatie!
Va pup si ...spor la pregatiri!

ingerM
17.04.2009, 14:09:24
Stiu ca am creat o incurcatura si imi cer scuze,nu a fost cu intentie,dupa cum spuneam stiam de la cineva,care dupa ce postasem mesajul mi-a spus ca meniul e 190,dar ca exista o mica posibilitate sa se scumpeasca pana la sf anului(a fost o greseala de interpretare-din partea mea sau de exprimare- din partea persoanei respective);asa vorbise cu Maria cand a fost sa dea avansul.Oricum,in rest numai de bine legat de aceasta locatie!

stai linistita ca nu cred ca s-a suparat nimeni, important e ca e stabilit cat e meniul, 190 ron si cred ca ne mai si panicam poate din cauza ca o nunta implica fff multe cheltuieli si nu e asa de usor>:D<
sarbatori fericite si spor si ytie la preagtiri in continuare>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

miha81
17.04.2009, 20:40:45
Salutare fetelor!
Eu nu am spus lucru asta, legat de pretul meniului cu intentia de a supara sau deranja pe cineva, dar poate cateodata e bine sa se stie ceva sigur, ca sa nu se panicheze omul sau sa se sperie cand isi face niste calcule, care oricum in cazul unei nunti sunt destul de mari.
Va urez Paste Fericit si Hristos A Inviat!

ingerM
17.04.2009, 21:11:26
Salutare fetelor!
Eu nu am spus lucru asta, legat de pretul meniului cu intentia de a supara sau deranja pe cineva, dar poate cateodata e bine sa se stie ceva sigur, ca sa nu se panicheze omul sau sa se sperie cand isi face niste calcule, care oricum in cazul unei nunti sunt destul de mari.
Va urez Paste Fericit si Hristos A Inviat!

mai ai tare putin pana la nunta, abea astept cat mai multe detalii si poze dupa
ce culori vei folosi?ce pregatiri ai facut si vreau sa te intreb de unde ai dat comanda de tort care sa il si transporte acolo?>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

miha81
17.04.2009, 22:34:57
Servus! Ca si raspunsuri la ce m-ai intrebat tu: ca si culori pana acum m-am hotarat la crem cu un verde deschis, dar asteptam de la Maria un e-mail , ca am inteles ca au mai aparut inca doua culori, un maro deschis si un verde mai inchis;m-am gandit ca fiind totul rustic verdele deschis da cel mai bine acolo; cu pregatirile suntem cam gata, mai avem de cumparat verighetele. Referitor la tort am niste prieteni care au un laborator de cofetarie, nr de tel ti-l pot da pe mess, ca aici inca nu pot trimite PM. Daca vrei imi poti lasa pe PM, messul tau si acolo iti dau mai multe detalii.Daca mai ai si alte intrebari, imi poti scrie. ;;)

mai ai tare putin pana la nunta, abea astept cat mai multe detalii si poze dupa
ce culori vei folosi?ce pregatiri ai facut si vreau sa te intreb de unde ai dat comanda de tort care sa il si transporte acolo?>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

imhotepa
23.04.2009, 07:10:16
Buna tuturor,
Vroiam sa va intreb daca aveti idee de vreo bisericuta prin apropierea restaurantului sau daca vreun preot din zona este disponibil sa oficieze cununia religioasa chiar acolo, in mijlocul naturii...:) Eu sunt din Bucuresti dar tare m-ar tenta sa las betoanele in urma si sa vin la munte cu tot alaiul si sa fie ceva mai deosebit.Nunta inca nu este planificata,sunt doar in faza de strans informatii si as aprecia orice sfat cat de mic.Va [email protected]};-

miha81
23.04.2009, 22:55:40
Buna! Daca esti interesata si te hotarasti sa faci nunta acolo, iti pot lasa nr de tel al preotului din Rasnov, care vine si oficiaza acolo cununiile religioase.

Buna tuturor,
Vroiam sa va intreb daca aveti idee de vreo bisericuta prin apropierea restaurantului sau daca vreun preot din zona este disponibil sa oficieze cununia religioasa chiar acolo, in mijlocul naturii...:) Eu sunt din Bucuresti dar tare m-ar tenta sa las betoanele in urma si sa vin la munte cu tot alaiul si sa fie ceva mai deosebit.Nunta inca nu este planificata,sunt doar in faza de strans informatii si as aprecia orice sfat cat de mic.Va [email protected]};-

amonikke
24.04.2009, 13:11:17
Da, intr-adevar preotul din Rasnov oficiaza cununii acolo. Eu am nunta in august la Conca Verde si am discutat cu preotul din Rasnov sa ne oficieze cununia acolo, in aer liber. Daca ai nevoie de alte detalii sau un nr de tel...spune:*

NoraD
27.04.2009, 12:46:02
Servus!

Ma bucur mult ca am gasit discutii referitoare la Cabana Cheisoara.Si eu voi avea nunta tot aici, pe 3 octombrie.Doream sa precizez faptul ca, pe langa pretul meniului, care este de 190 ron, se mai iau si 10% din "pretul nuntii" (adica din dar).Nu am vazut pe nimeni sa scrie asta, deci sa presupun ca doar mie mi se iau acesti 10%?
In legatura cu transportul invitatilor, imi puteti spune cum ati facut - ati avut microbuz din Rasnov, la venire si plecare?

Multumesc frumos!

ingerM
27.04.2009, 12:58:59
Servus!

Ma bucur mult ca am gasit discutii referitoare la Cabana Cheisoara.Si eu voi avea nunta tot aici, pe 3 octombrie.Doream sa precizez faptul ca, pe langa pretul meniului, care este de 190 ron, se mai iau si 10% din "pretul nuntii" (adica din dar).Nu am vazut pe nimeni sa scrie asta, deci sa presupun ca doar mie mi se iau acesti 10%?
In legatura cu transportul invitatilor, imi puteti spune cum ati facut - ati avut microbuz din Rasnov, la venire si plecare?

Multumesc frumos!

da ai dreptate cu cei 10%
nu ti se iau doar tie, ci la toti cei care au nunta acolo, deci si mie;-) dar nu ti se iau banii din dar ci in functie de cati invitati ai si poti sa dai banii inainte de nunta daca esti sigura ca vei avea toti invitatii prezenti la nunta sau dupa nunta
ideea este ca nu iti baga nimeni mana in banii de la dar cum te-ai exprimat tu si ca da, trebuiesc platiti cei 10%;))
in leg cu transportul eu nu m-am gandit inca dar cel mai sigur voi avea un microbuz inchiriat

sinzi
27.04.2009, 13:08:19
nu ti se iau doar tie, ci la toti cei care au nunta acolo, deci si mie;-) dar nu ti se iau banii din dar ci in functie de cati invitati ai si poti sa dai banii inainte de nunta daca esti sigura ca vei avea toti invitatii prezenti la nunta sau dupa nunta
ideea este ca nu iti baga nimeni mana in banii de la dar cum te-ai exprimat tu si ca da, trebuiesc platiti cei 10%;))
in leg cu transportul eu nu m-am gandit inca dar cel mai sigur voi avea un microbuz inchiriat
Stai ca nu am inteles nimic.............10% din ce?

ingerM
27.04.2009, 13:13:43
Stai ca nu am inteles nimic.............10% din ce?

10% din valoarea meniurilor
adica in loc sa dai bani separat pt sparturi, ospatari, etc...., dai 10% pt tot
de ex daca ai 100 de invitati la sfarsit trebuie sa dai 10% adica 10 milioane si include tot ce ti-am zis mai sus;-)

miha81
27.04.2009, 16:02:17
Buna!
In legatura cu cei 10 % , e adevarat, am vazut ca nimeni nu a scris nimic de asta pana acum, si mie mi se ia cei 10 % din pretul fiecarui meniu; iar cu transportul poti vb cu cei de la restaurant, am inteles ca iti pot pune ei la dispozitie un microbuz, tu doar sa platesti motorina .Mai multe cred ca o poti intreba pe Maria.Daca mai ai si alte intrebari, te rog sa imi spui.:*

Servus!

Multumesc frumos!

sinzi
28.04.2009, 08:15:18
10% din valoarea meniurilor
adica in loc sa dai bani separat pt sparturi, ospatari, etc...., dai 10% pt tot
de ex daca ai 100 de invitati la sfarsit trebuie sa dai 10% adica 10 milioane si include tot ce ti-am zis mai sus;-)
Aha,am inteles acum.....mersi.;)

imhotepa
28.04.2009, 11:37:01
Da, intr-adevar preotul din Rasnov oficiaza cununii acolo. Eu am nunta in august la Conca Verde si am discutat cu preotul din Rasnov sa ne oficieze cununia acolo, in aer liber. Daca ai nevoie de alte detalii sau un nr de tel...spune:*
Multumesc mult pentru promptitudine si pentru sfaturi, si da as dori si numarul parintelui in eventualitatea in care ne hotaram sa ne facem nunta acolo.Va doresc pregatiri cat mai usoare si stres cat mai putin si o nunta de vis!!;-)

NoraD
29.04.2009, 12:33:54

Draga mea "ingeras"! departe de mine gandul de a insinua ca cineva " iti baga mana in dar" si iti ia banii!Imi este atat de drag locul ala, incat nu as vorbi nimic de rau despre el!Doream doar ca lumea sa stie - dupa cum am vazut erau persoane care nu stiau - pentru a lua o decizie in deplina cunostinta de cauza!banutii din dar sunt, bineintele, in functie de cati invitati ai - deci tot la dar ne intoarcem, pentru cei care nu au bani sa dea inainte...;)) Ei, macar sa avem norocul sa avem un dar cat se poate de mare, cu toate ca nu cred ca ne facem nunta pentru asta, nu-i asa?Iar locul ala valoreaza toti banii!
Intr-adevar si eu tot la varianta cu microbuzul ma gandeam.

te-ai gandit cum o sa decorezi curtea, sala?alte idei?

ingerM
29.04.2009, 14:14:19
Draga mea "ingeras"! departe de mine gandul de a insinua ca cineva " iti baga mana in dar" si iti ia banii!Imi este atat de drag locul ala, incat nu as vorbi nimic de rau despre el!Doream doar ca lumea sa stie - dupa cum am vazut erau persoane care nu stiau - pentru a lua o decizie in deplina cunostinta de cauza!banutii din dar sunt, bineintele, in functie de cati invitati ai - deci tot la dar ne intoarcem, pentru cei care nu au bani sa dea inainte...;)) Ei, macar sa avem norocul sa avem un dar cat se poate de mare, cu toate ca nu cred ca ne facem nunta pentru asta, nu-i asa?Iar locul ala valoreaza toti banii!
Intr-adevar si eu tot la varianta cu microbuzul ma gandeam.

te-ai gandit cum o sa decorezi curtea, sala?alte idei?

eu incercam sa te lamuresc cat mai clar in leg cu cei 10% dar e bine ca s-a rezolvat si ca a inteles toate lumea cum sta treabao:-)
in leg cu decorarea salii, eu nu o sa fac prea multe, o sa merg pe rosu si alb ca sa deschida si aranjamente pe masa si cam atat cred, in vara vreau sa stabilec tot, stiu ca au nunti in fiecare weekend si asta va ajuta mult pt ca poti vedea sala exact cum arata aranjata pt o nunta:D
tu ce culori vei alege?si ce idei mai ai referitor la aranjamente, decoratiuni?;;)

rils
01.05.2009, 20:21:15
Servus!

Multumesc frumos!
Si eu am platit cei 10% care defapt sunt banii ospatarilor...
In legatura cu transportul noi am apelat la C o d r e a n...la un pret f bun 500 lei dus- intors; relatii in autogara,la caserie.

miha81
01.05.2009, 20:49:36
Si eu am platit cei 10% care defapt sunt banii ospatarilor...
In legatura cu transportul noi am apelat la C o d r e a n...la un pret f bun 500 lei dus- intors; relatii in autogara,la caserie.
Servus!
Si eu o sa am nunta tot la Cabana Dorului, fotograful la nunta o sa fie acelasi pe care l-ai avut si tu; ziceai de transport ca ai apelat la Codreanu , de cate locuri a fost autocarul si a costat numai 500 lei?
Mersi mult :*

rils
06.05.2009, 23:04:44
Servus!
Si eu o sa am nunta tot la Cabana Dorului, fotograful la nunta o sa fie acelasi pe care l-ai avut si tu; ziceai de transport ca ai apelat la Codreanu , de cate locuri a fost autocarul si a costat numai 500 lei?
cred ca 40 locuri..cam asa

ingerM
08.05.2009, 09:41:16
Servus!

sa ai o nunta asa cum ai visat si sa te bucuri de fiecare moment:*
casa de piatra!!!!!!!!!!!!o:-)

NoraD
11.05.2009, 08:48:37
eu incercam sa te lamuresc cat mai clar in leg cu cei 10% dar e bine ca s-a rezolvat si ca a inteles toate lumea cum sta treabao:-)
in leg cu decorarea salii, eu nu o sa fac prea multe, o sa merg pe rosu si alb ca sa deschida si aranjamente pe masa si cam atat cred, in vara vreau sa stabilec tot, stiu ca au nunti in fiecare weekend si asta va ajuta mult pt ca poti vedea sala exact cum arata aranjata pt o nunta:D
tu ce culori vei alege?si ce idei mai ai referitor la aranjamente, decoratiuni?;;)

Servus,
intr-adevar trebuie niste culori care sa deschida sala pt ca este destul de intunecata.Ma gandeam la niste material alb pe care sa il pun pe grinzi - am vazut deja o poza tot de acolo si mi-a placut cum arata.Ma mai gandeam la niste boluri de sticla in care sa pun lumanari mici si sa le asez pe jos...undeva pe langa pervaz, tot cu scopul de a deschide sala.In rest...oricum totul arata frumos, asa ca nu va fi nevoie de un efort prea mare din partea noastra.
Nu am retinut, tu cand ai nunta?
O zi buna!

ingerM
11.05.2009, 09:07:04
Servus,
intr-adevar trebuie niste culori care sa deschida sala pt ca este destul de intunecata.Ma gandeam la niste material alb pe care sa il pun pe grinzi - am vazut deja o poza tot de acolo si mi-a placut cum arata.Ma mai gandeam la niste boluri de sticla in care sa pun lumanari mici si sa le asez pe jos...undeva pe langa pervaz, tot cu scopul de a deschide sala.In rest...oricum totul arata frumos, asa ca nu va fi nevoie de un efort prea mare din partea noastra.
Nu am retinut, tu cand ai nunta?
O zi buna!

eu am nunta pe 12 sept:)
eu vreau sa merg pe rustic si chiar daca o sa pun lumanarele pe pervaz, o sa incerc sa folosesc tot ceva suporti din lemn, fara sticla
oricum luna viitoare o sa merg acolo si ma decid atunci>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
sa pui poze daca ai mai vazut ceva de la alte nunti de acolo, orice info ajuta;-)

PS:tu in ce data ai nunta?

NoraD
13.05.2009, 13:53:59
eu am nunta pe 12 sept:)
eu vreau sa merg pe rustic si chiar daca o sa pun lumanarele pe pervaz, o sa incerc sa folosesc tot ceva suporti din lemn, fara sticla
oricum luna viitoare o sa merg acolo si ma decid atunci>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
sa pui poze daca ai mai vazut ceva de la alte nunti de acolo, orice info ajuta;-)

PS:tu in ce data ai nunta?

Da, mi se pare o idee buna.Eu am nunta pe 3 octombrie si sper sa nu ploua...e, si daca o ploua...nu-i problema!
Sunt curioasa cum va merge treaba cu barul deschis...ma refer la faptul ca vor fi persoane carora le va fi jena, poate, sa se duca sa tot ceara, asa ca va trebui sa vorbim cu ospatarii sa mearga ei sa mai intrebe..nici nu stiu..

ingerM
13.05.2009, 14:02:20
Da, mi se pare o idee buna.Eu am nunta pe 3 octombrie si sper sa nu ploua...e, si daca o ploua...nu-i problema!
Sunt curioasa cum va merge treaba cu barul deschis...ma refer la faptul ca vor fi persoane carora le va fi jena, poate, sa se duca sa tot ceara, asa ca va trebui sa vorbim cu ospatarii sa mearga ei sa mai intrebe..nici nu stiu..

stai linistita ca vremea stiu ca va fi super si oricum compenseaza locatia si bucuria voastra si a invitatilor chiar daca e posibil sa ploua desi ma repet ca nu cred:D
cat despre opn bar mie mi s-a parut o idee super pt ca nu ai surpriza sa auzi ca s-a terminat vreo bautura sau ceva de genu, asa ca va fi suficient pt toata lumea:) si da cred ca daca vb din timp, poate ospatarii sa mai intrebe lumea daca mai au nevoie de ceva, asta ne vor spune fetele care deja au avut nunat acolo;-)
stai fara griji ca o sa fie totul bine>:D<
cand mergi pe acolo?ai stabilit culorile pe care le vei folosi si alte detalii?
eu o sa merg acolo pe la sf lui iunie, abea astept:x

Katy
15.05.2009, 15:47:35
cred ca daca vb din timp, poate ospatarii sa mai intrebe lumea daca mai au nevoie de ceva, asta ne vor spune fetele care deja au avut nunat acolo

Nu va faceti griji fetelor, ospatarii au mare grija ca invitatiilor sa nu le lipseasca ceva de pe masa, se plimba printre mese si ii intreaba ce sa le mai aduca. ;-)

ingerM
15.05.2009, 16:58:16
Nu va faceti griji fetelor, ospatarii au mare grija ca invitatiilor sa nu le lipseasca ceva de pe masa, se plimba printre mese si ii intreaba ce sa le mai aduca. ;-)
:* :* :* :* :* :* :* :* :* ma gandesc eu ca trebuie sa fie bine, nu?o:-)

miha81
19.05.2009, 07:59:54
:* :* :* :* :* :* :* :* :* ma gandesc eu ca trebuie sa fie bine, nu?o:-)
Buna fetelor!
Eu am avut nunta pe 9 mai la Cabana Dorului si a fost totul superb, mancarea super buna, sala aranjata frumos;nu va mai faceti griji in privinta ospatarilor ca se descurca foarte bine, noi am fost foarte multumiti de ei(de fapt toata lumea),incat le-am mai dat ceva pe langa cei 10 %.Daca aveti intrebari , astept sa va raspund cu drag.

ingerM
19.05.2009, 08:22:05
Buna fetelor!
Eu am avut nunta pe 9 mai la Cabana Dorului si a fost totul superb, mancarea super buna, sala aranjata frumos;nu va mai faceti griji in privinta ospatarilor ca se descurca foarte bine, noi am fost foarte multumiti de ei(de fapt toata lumea),incat le-am mai dat ceva pe langa cei 10 %.Daca aveti intrebari , astept sa va raspund cu drag.
felicitari inca odata si casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!:* :* :* :* :* :* :*
vreu ceva poze daca ai mai ales ca stiu ca ai avut aceleasi huse pe care s-ar putea sa le folosesc si eu
cum a fost ceremonia?
poze cat mai multeo:-)

Ralukbv
19.05.2009, 09:00:22
Buna fetelor!
Felicitari si casa de piatra <:-P
Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult :x

miha81
19.05.2009, 12:40:40
felicitari inca odata si casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!!!:* :* :* :* :* :* :*
vreu ceva poze daca ai mai ales ca stiu ca ai avut aceleasi huse pe care s-ar putea sa le folosesc si eu
cum a fost ceremonia?
poze cat mai multeo:-)
Multumesc mult de urari, cat de curand o sa iti trimit poze.

ingerM
19.05.2009, 22:12:21

abea astept;;) :* :* :* :* :* te inteleg ca acum ai statut de doamna si te obisnuiesti:">

NoraD
03.06.2009, 08:54:55

Casa de piatra si sa fiti fericiti!
Asteptam poze!Sala ai decorat-o tu,sau au facut-o ei?Sunt curioasa rau!Si curtea, altarul?
Multumim de vesti!

roxanabv
19.06.2009, 16:11:37
Buna tuturor ,

Ma bucur tare mult ca v-am gasit !
Noi avem nunta pe 18 iulie la Cabana Dorului .Sper sa fie totul bine .
In privinta salii inca nu am hotarat pe ce culoare sa mergem , daca mai aveti ceva poze care sa ma ajute va multumesc !

ingerM
19.06.2009, 17:12:52
Buna tuturor ,

Ma bucur tare mult ca v-am gasit !
Noi avem nunta pe 18 iulie la Cabana Dorului .Sper sa fie totul bine .
In privinta salii inca nu am hotarat pe ce culoare sa mergem , daca mai aveti ceva poze care sa ma ajute va multumesc !
bine ai venit si spor la pregatiri in continuare:*
cel mai bine parerea mea daca nu te-ai hotarat la o culoare, e sa mergi pana la rest in weekend si sigur dai peste vreo nunta si vezi cum e amenajata sala
eu una stiu ce vreau dar chiar o sa merg pana acolo sa mai vad si la alte nunti cum mai arata
cati invitati aveti?
faceti cununia religioasa acolo?
de unde comandati tort?
aveti si artificii?
ce peste vreti la meniu?
multe intrebari stiu, dar eu deja ma interesez de astea si nu strica unele sugestii in plus:)

alinutza_harnicutza
20.06.2009, 10:46:33

eu am fost la o nunta acolo si ospatarii ne-au tot intrebat ce vrem sa bem, au avut f mare grija de invitati :*

roxanabv
25.06.2009, 15:01:35
raspuns la intrebarile tale ,

invitati aprox 100
cununia religioasa acolo cu un preot din Rasnov , numar de telefon daca vrei pot sa iti dau
Tort-ul l-am comandat de la Kraus - Brasov , cred ca au cele mai bune torturi din BV si suporturi de tot felul
Artificii nu avem , cel putin momentan nu m-am gandit avand in vedere ca este focul de tabara la 12 .

Referitor la sala, am fost si am vazut 2 nunti acolo ... concluzia a fost ca amenajam noi sala cu o firma ! In rest cazare avem langa - sunt 12 camere.... o sa pun ceva poze DUPA !!!!
Multumesc tare mult de mesaj , daca am ceva noutati revin .

ingerM
25.06.2009, 15:29:05
raspuns la intrebarile tale ,

invitati aprox 100
cununia religioasa acolo cu un preot din Rasnov , numar de telefon daca vrei pot sa iti dau
Tort-ul l-am comandat de la Kraus - Brasov , cred ca au cele mai bune torturi din BV si suporturi de tot felul
Artificii nu avem , cel putin momentan nu m-am gandit avand in vedere ca este focul de tabara la 12 .

Referitor la sala, am fost si am vazut 2 nunti acolo ... concluzia a fost ca amenajam noi sala cu o firma ! In rest cazare avem langa - sunt 12 camere.... o sa pun ceva poze DUPA !!!!
Multumesc tare mult de mesaj , daca am ceva noutati revin .

am inteles
poti sa imi zici cat e cazarea?pe camera?
astept dupa nunta voastra idei, sugestii, poze
sa aveti o nunta asa cum va doriti:x

roxanabv
26.06.2009, 15:01:37
Buna ,

Cazarea este f-ctie de gradul de ocupare , undeva la 40 € / noapte .
Pot sa -ti spun ca mai sunt si alte cabane mai mari in jur , aceasta mie mi-a placut ptr ca este relativ noua si amenajata frumos !Camere mari , cu pat matrimonial !
Daca vrei pot sa iti recomand o firma de amenajari , mai exact cei cu care amenajam noi .Sunt sigura ca o sa iti placa cum lucreaza .

Si inca ceva ... toate grinzile sunt invelite in brad artificial + beteala ! Asta ca sa te gandesti la culoare !

multa bafta !

ingerM
26.06.2009, 15:51:42
Buna ,

Cazarea este f-ctie de gradul de ocupare , undeva la 40 € / noapte .
Pot sa -ti spun ca mai sunt si alte cabane mai mari in jur , aceasta mie mi-a placut ptr ca este relativ noua si amenajata frumos !Camere mari , cu pat matrimonial !
Daca vrei pot sa iti recomand o firma de amenajari , mai exact cei cu care amenajam noi .Sunt sigura ca o sa iti placa cum lucreaza .

Si inca ceva ... toate grinzile sunt invelite in brad artificial + beteala ! Asta ca sa te gandesti la culoare !

multa bafta !

aha, deci vei folosi culoarea verde?;))
trimite-mi pe PM detaliile firmei de care vb, mersi mult, pupici<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

amonikke
07.07.2009, 09:09:01
Fetelor, ce stiti despre decoratiunile pe care le folosesc cei de la Cheisoara si Conca Verde? Ma refer la aranjamentele de masa in special, dar si restul (covor rosu, decoratiunile curtii....)
Am auzit pareri contradictorii si nu stiu cum sa procedez.....eu am nunta la Conca, dar cred ca decoratiunile sunt aceleasi si pt Cheisoara...de asemenea, daca aveti ceva poze mi-ar fi de mare ajutor (mai ales pana sambata cand ma duc sa vad cu ochisorii mei) sau poate o descriere, cum le fac, arata bine, ce suporti au si cam ce pret...
Multumesc:*

ingerM
10.07.2009, 15:53:55
Fetelor, ce stiti despre decoratiunile pe care le folosesc cei de la Cheisoara si Conca Verde? Ma refer la aranjamentele de masa in special, dar si restul (covor rosu, decoratiunile curtii....)
Am auzit pareri contradictorii si nu stiu cum sa procedez.....eu am nunta la Conca, dar cred ca decoratiunile sunt aceleasi si pt Cheisoara...de asemenea, daca aveti ceva poze mi-ar fi de mare ajutor (mai ales pana sambata cand ma duc sa vad cu ochisorii mei) sau poate o descriere, cum le fac, arata bine, ce suporti au si cam ce pret...
Multumesc:*
decoratiunile sunt aceleasi si pt Conca si pt Cabana
eu le folosesc pe alea pt ca nici nu dau bani in plus pt asa ceva si arata la fel ca si la alte rest
husele sunt albe si difera doar fundele care le folosesc
suporti au de fier forjat si de lemn ca niste buturugi mici
covorul rosu e pt cuninie daca faceti acolo
si pt in curte mai au ceva falduri de voal
eu le-am vazut pe toate si zic ca merg, acum depinde de pretentii;;)
folosesc margarete si flori de canp, arata bine sau poti vb cu ei ce flori ati vrea voi
eu una sunt multumita<:-P

Katy
10.07.2009, 17:54:00
decoratiunile sunt aceleasi si pt Conca si pt Cabana
eu le folosesc pe alea pt ca nici nu dau bani in plus pt asa ceva si arata la fel ca si la alte rest
husele sunt albe si difera doar fundele care le folosesc
suporti au de fier forjat si de lemn ca niste buturugi mici
covorul rosu e pt cuninie daca faceti acolo
si pt in curte mai au ceva falduri de voal
eu le-am vazut pe toate si zic ca merg, acum depinde de pretentii;;)
folosesc margarete si flori de canp, arata bine sau poti vb cu ei ce flori ati vrea voi
eu una sunt multumita<:-P

Ioana, stii cumva daca au si funde mov la scaune?

ingerM
11.07.2009, 07:57:10
Ioana, stii cumva daca au si funde mov la scaune?
buna Katy, sincer nu am vazut mov
stiu ca au visinii, verzi, aurii, de culorile astea sunt sigura dar in rest nu mai stiu
scuze ca te mai intreb odata, tu cand nasesti?la o sapt inainte sau dupa noi?;))
da-mi nr tau de tel pe PM sa te sun zilele astea si poate ne vedem cand ajung in Rasnov>:D<

amonikke
13.07.2009, 12:09:00
Buna fetelor,

Mov nu exista, au sase culori: portocaliu, auriu, visiniu, maro si doua nuante de verde.
Mersi Ioana pentru raspuns, asta vroiam sa stiu despre decoratiuni, am vazut si eu suportii de fier forjat si mi s-au parut draguti...si de la inceput am avut de gand sa folosesc decoratiunile lor dar auzisem si pareri nu tocmai bune....de asta am intrebat. Dar acum m-am linistit:) . Daca ai si ceva poze mai recente cu sala decorata.....te rog frumos sa-mi trimiti...mersi, pupici :*

gaza_mik
13.07.2009, 23:38:47
buna, miresici.eu sunt noua pe aici
am vazut pozele sunt superbe. imi puteti da mai multe detalii legate de pret, se percepe taxa pentru sala, meniuri...eu o sa am nunta la anul si trebuie sa ma hotaresc in cateva zile. multumesc mult de tot

ingerM
14.07.2009, 08:55:53
buna, miresici.eu sunt noua pe aici
am vazut pozele sunt superbe. imi puteti da mai multe detalii legate de pret, se percepe taxa pentru sala, meniuri...eu o sa am nunta la anul si trebuie sa ma hotaresc in cateva zile. multumesc mult de tot
pt detalii legate de pret e cel mai bine sa mergi acolo
anul asta meniul este 190 ron in care ai absolut totul inclus(decoratiuni, huse scaune, mancare, bautura...)
la sfarsitul nuntii platesti 10 % din cati invitati ai avut(cate meniuri)si cam atat
daca mai ai intrebari suntem aici:*

gaza_mik
14.07.2009, 15:19:04
Servus!
Deschid acest subiect deoarece noi am avut nunta la aceasta locatie.Pot sa va spun va am fost multumiti si de pret,servire,calitatea mancarii.Nu au fost probleme,schimbari de pret.

Buna te rog mult imi poti spune mai multe despre sala?am vazut pozele si sunt superbe.eu trebuie sa ma hot sapt asta la ce sala fac si as vrea tare mult mai multe detalii.unde e exact cabana?k nu am gasit nimik pe net. sunt preturile mari?mersi mult de tot

ingerM
14.07.2009, 15:58:00
Buna te rog mult imi poti spune mai multe despre sala?am vazut pozele si sunt superbe.eu trebuie sa ma hot sapt asta la ce sala fac si as vrea tare mult mai multe detalii.unde e exact cabana?k nu am gasit nimik pe net. sunt preturile mari?mersi mult de tot
Tatiana intra mai rar pe forum si de aceea o sa imi permit sa raspund eu in locul ei
sala este rustica, mult lemn inauntru, e ca o cabana, de aia ii si zice Cabana Dorului
este situata pe Cheile Rasnoavei, mai exact de la iesire din Rasnov, faci stanga pe drumul de Predeal-Bucuresti, mergi cam 5 min pana la Conca Verde si acolo ceri mai multe detalii pt ca si Cabana apartine tot de ei si in permanenta e cineva sa iti dea informatii
de pret ti-am raspuns mai sus, anul acesta meniul este 190 ron si include tot mai putin tortul
spor la pregatiri>:D<

gaza_mik
15.07.2009, 11:11:49
Tatiana intra mai rar pe forum si de aceea o sa imi permit sa raspund eu in locul ei
sala este rustica, mult lemn inauntru, e ca o cabana, de aia ii si zice Cabana Dorului
este situata pe Cheile Rasnoavei, mai exact de la iesire din Rasnov, faci stanga pe drumul de Predeal-Bucuresti, mergi cam 5 min pana la Conca Verde si acolo ceri mai multe detalii pt ca si Cabana apartine tot de ei si in permanenta e cineva sa iti dea informatii
de pret ti-am raspuns mai sus, anul acesta meniul este 190 ron si include tot mai putin tortul
spor la pregatiri>:D<

multumesc mult de tot pentru raspuns.eu sunt noua pe aici si abia acum ma obisnuiesc cu forumul si de aceea nu am vazut k mi-ai raspuns si mai sus.e superba cabana doar k la mine e ceva mai complicat din cauza distantei...rudele viitorului meu sot sunt din sb si ...cred k m-as complica si mai tare.acum am vazut restaurantul rotmans si casa venus...imi plac tare amandoua si nu stiu ce sa fac.trebuie sa ma decid oricum f repede pentru k deja au aproape toate datele ocupate.sper sa iau o decizie buna...mesi mult de tot>:D<

miresica_alexandra
12.08.2009, 20:45:15
Buna fetelor!

Eu am fost la cabana dorului acum o luna. Mie mi-au spus ca pretul unui meniu este 220 lei si include 4 feluri de mancare, open bar, fructe, alune, covrigei, aranjamente florale pe masa si un foc de tabara. Tortul si aranjamentul pentru masa mirilor la aduci din afara. In plus te mai costa cam 10% din totalul meniurilor, ospatarii. Acum depinde cate persoane ai. Eu la 120 de persoane, am facut un calcul si ar fi trebuit sa platesc 2640 de lei. Tot ei te pot ajuta si cu transportul. Au 2 microbuze de cate 20 de locuri si te costa doar motorina daca le inchiriezi. daca te hotarasti, avansul este 1000- 1500 de lei. Cam asta am aflat de la fata patronului (din cate am dedus eu).

Daca vrei mai multe poze (eu cand am fost am prins chiar o nunta acolo) sau un numar de telefon de la ea iti dau cu cea mai mare placere. Scrie-mi doar un PM sa-l vad in timp util.

Spor la pregatiri!

roxanabv
14.08.2009, 11:33:35
Buna fetele ,

Eu am avut nunta pe 18 iulie si pot sa spun ca a fost SUPERB!!!! tot ce am discutat cu Maria asa a fost. Mancarea foarte buna si ospatarii s-au miscat foarte bine , toata lumea a fost multumita !
Referitor la amenajarea salii noi am dus o firma, dar au si ei tot felul de aranjamente ... depinde de fiecare ,ce isi doreste , eu asa am preferat ! Cununia religioasa a fost tot acolo , la cort ! Daca va pot ajuta cu ceva informatii va stau la dispozitie .

din pacate nu pot sa atasez poze ... o sa mai incerc mai tarziu ....

multa bafta !!!!!

buburuza_007
14.08.2009, 12:07:45
Buna fetele ,

Eu am avut nunta pe 18 iulie si pot sa spun ca a fost SUPERB!!!! tot ce am discutat cu Maria asa a fost. Mancarea foarte buna si ospatarii s-au miscat foarte bine , toata lumea a fost multumita !
Referitor la amenajarea salii noi am dus o firma, dar au si ei tot felul de aranjamente ... depinde de fiecare ,ce isi doreste , eu asa am preferat ! Cununia religioasa a fost tot acolo , la cort ! Daca va pot ajuta cu ceva informatii va stau la dispozitie .

din pacate nu pot sa atasez poze ... o sa mai incerc mai tarziu ....

multa bafta !!!!!

felicitari si casa de piatra!!!!!!!!!!!!
urmez si eu sa am nunta acolo in curand si sper sa fie totul bine[-o<
sa pui si poze cand ai timp:) >:D<

enutzaoana
17.08.2009, 19:44:19
buna...as ava si eu o intrebare....a facut cineva nunta la reestarosenau sau stie cineva ceva de l....o opinie care din rosenau si cabana dorului ar fi un loc mai frumos pt o nunta....multumesc

buburuza_007
17.08.2009, 20:47:58
buna...as ava si eu o intrebare....a facut cineva nunta la reestarosenau sau stie cineva ceva de l....o opinie care din rosenau si cabana dorului ar fi un loc mai frumos pt o nunta....multumesc
nu prea te-ai facut inteleasa ce vrei
daca dai mai multe detalii, poate te putem ajuta>:D<

enutzaoana
18.08.2009, 11:09:05
nu prea te-ai facut inteleasa ce vrei
daca dai mai multe detalii, poate te putem ajuta>:D<
buna....m ar interesa mai multe detalii despre acest restaurant...cum noi suntem in italia si cumnata mea se ocupa de restaurant,ea ne a recomandat restaurantul rosenau pt k are si cabana unde pot dormi persoanele care vin din afara brasovului...insa mi se pare putin prea rustic acesta restaurant...prea multe trofee pe pereti...si as vrea o parere,o diferenta intre restaurantul cheisoara si rest. rosenau....pt k pana luni ar trebui sa aleg restaurantul avand in vedere k si cumnata mea se intoarce in italia si nu mai are cine sa se ocupe...crede ti k ma puteti ajuta???multumesc

buburuza_007
18.08.2009, 15:20:25
buna....m ar interesa mai multe detalii despre acest restaurant...cum noi suntem in italia si cumnata mea se ocupa de restaurant,ea ne a recomandat restaurantul rosenau pt k are si cabana unde pot dormi persoanele care vin din afara brasovului...insa mi se pare putin prea rustic acesta restaurant...prea multe trofee pe pereti...si as vrea o parere,o diferenta intre restaurantul cheisoara si rest. rosenau....pt k pana luni ar trebui sa aleg restaurantul avand in vedere k si cumnata mea se intoarce in italia si nu mai are cine sa se ocupe...crede ti k ma puteti ajuta???multumesc
de rest roseanu nu stiu nimic asa ca nu te pot ajuta in privinta asta iar de Cabana Dorului, pt mine e exact cum mi-am dorit, ai in meniu inclus tot, trebuie sa duci numai tortul, se face si un foc de tabara iar privelistea e de vis acolo
poti sa stai cat vrei, fetele de acolo sunt fff de treaba si sunt deschise la tot felul de idei
o sa mai pun ceva poze deseara trimise de o alta miresica sa iti faci o idee cum arata locatia
sunt si pensiuni acolo daca te intereseaza cazare, chiar ei au o cabana cu 6 camere si un complex jos la Conca dar mai sunt si late variante chiar langa Cabana Dorului
daca mai ai si alte intrebari, sper sa te poat ajuta cu placere>:D<

enutzaoana
18.08.2009, 19:11:45
de rest roseanu nu stiu nimic asa ca nu te pot ajuta in privinta asta iar de Cabana Dorului, pt mine e exact cum mi-am dorit, ai in meniu inclus tot, trebuie sa duci numai tortul, se face si un foc de tabara iar privelistea e de vis acolo
poti sa stai cat vrei, fetele de acolo sunt fff de treaba si sunt deschise la tot felul de idei
o sa mai pun ceva poze deseara trimise de o alta miresica sa iti faci o idee cum arata locatia
sunt si pensiuni acolo daca te intereseaza cazare, chiar ei au o cabana cu 6 camere si un complex jos la Conca dar mai sunt si late variante chiar langa Cabana Dorului
daca mai ai si alte intrebari, sper sa te poat ajuta cu placere>:D<
m ar mai interesa preturile....eu am gasit la restaurant rosenau meniul cu 120 dar nu include nimic...nici bautura,nici tort,absolut nimic...

buburuza_007
18.08.2009, 19:16:57
m ar mai interesa preturile....eu am gasit la restaurant rosenau meniul cu 120 dar nu include nimic...nici bautura,nici tort,absolut nimic...
de pretul meniului nu pot sa iit zic prea multe pt ca nu stiu ce preturi vor pactica la anu
eu de ex anul asta platesc 190 ron pt un menu care cuprinde mancarea, alune si covrigei pe mese, cascada de fructe, sampanie la primire, open bar, aranjamente florale si huse scaune, deci cam tot ce iti trebuie
mie una mi-a convenit foarte mult pt ca nu trebuie sa imi bat capul cu nimic, am de unde alege in privinta meniului si stiu ca nu ma fura nimeni pt ca e inclus in pret
sper sa te fi ajutat>:D<

enutzaoana
18.08.2009, 19:45:49
de pretul meniului nu pot sa iit zic prea multe pt ca nu stiu ce preturi vor pactica la anu
eu de ex anul asta platesc 190 ron pt un menu care cuprinde mancarea, alune si covrigei pe mese, cascada de fructe, sampanie la primire, open bar, aranjamente florale si huse scaune, deci cam tot ce iti trebuie
mie una mi-a convenit foarte mult pt ca nu trebuie sa imi bat capul cu nimic, am de unde alege in privinta meniului si stiu ca nu ma fura nimeni pt ca e inclus in pret
sper sa te fi ajutat>:D<
pai e super asa...vb ta nu trebuie sa ti mai bati capu cu nimic...ai totul aranjat...da meniul in mare mi l ai putea spune..pt k la tot ce ti dau ei,la un pret asa mic....sper sa nu fie manacarea putina...&egrave;t k eu prima data m am interesat la cazino venus..si mi au cerut pe meniu 300 de pers si includea tot...si mi sa parut exagerat...dar avand in vedere la cat de elegant e localul,ne asteptam la asa un pret...>:D< >:D<

buburuza_007
18.08.2009, 19:50:54
pai e super asa...vb ta nu trebuie sa ti mai bati capu cu nimic...ai totul aranjat...da meniul in mare mi l ai putea spune..pt k la tot ce ti dau ei,la un pret asa mic....sper sa nu fie manacarea putina...&egrave;t k eu prima data m am interesat la cazino venus..si mi au cerut pe meniu 300 de pers si includea tot...si mi sa parut exagerat...dar avand in vedere la cat de elegant e localul,ne asteptam la asa un pret...>:D< >:D<
pai menuil are tot ce are un meniu de nunta
adica aperitiv cu 9 ingediente(de ex sunca, salam, rosii.....), sarmale cu keiser si mamaliguta, peste, si friptura, mix grill la care iar ai de unde alege
noi de ex vrem sa facem si protap

enutzaoana
18.08.2009, 20:10:44
pai menuil are tot ce are un meniu de nunta
adica aperitiv cu 9 ingediente(de ex sunca, salam, rosii.....), sarmale cu keiser si mamaliguta, peste, si friptura, mix grill la care iar ai de unde alege
noi de ex vrem sa facem si protap
e f bun meniul...dar nu stii daca au camere acolo...pt k noi cum avem invitati si din afara ne ar trebui si ceva camere...

buburuza_007
18.08.2009, 20:23:10
e f bun meniul...dar nu stii daca au camere acolo...pt k noi cum avem invitati si din afara ne ar trebui si ceva camere...
da au o cabana in curte cu 6 camere si noi am mai inchiriat o pensiune cu 12 camere
o camera de la cabana o sa fie pt miri gratis>:D<

enutzaoana
18.08.2009, 20:27:11
da au o cabana in curte cu 6 camere si noi am mai inchiriat o pensiune cu 12 camere
o camera de la cabana o sa fie pt miri gratis>:D<
dar din cate am inteles cealata pensiune aia de 12 camere nu este tot acolo,nu??si cabana cu pensiunea cat v au costat'?banuiesc k au facut o reducere ceva!!:D...scuze k pun asa multe intrebari dar nu stiu nimic despre restaurant si mai am tp pana luni sa ma interesez...>:D<

buburuza_007
18.08.2009, 20:32:55
dar din cate am inteles cealata pensiune aia de 12 camere nu este tot acolo,nu??si cabana cu pensiunea cat v au costat'?banuiesc k au facut o reducere ceva!!:D...scuze k pun asa multe intrebari dar nu stiu nimic despre restaurant si mai am tp pana luni sa ma interesez...>:D<
cealalta pensiune este exact acolo, la 50 m distanta si da preturile se negociaza, depinde daca o inchiriezi toata sau nu
o sa iti trimit nr lor de tel si vb direct cu fetele de acolo:)

enutzaoana
18.08.2009, 20:37:18
cealalta pensiune este exact acolo, la 50 m distanta si da preturile se negociaza, depinde daca o inchiriezi toata sau nu
o sa iti trimit nr lor de tel si vb direct cu fetele de acolo:)
chiar asta vroiam sa te si intreb...daca imi poti trimite un nr de tel si o adresa sa meraga cumnata mea sa vada cum e ...:*

enutzaoana
18.08.2009, 20:56:17
chiar asta vroiam sa te si intreb...daca imi poti trimite un nr de tel si o adresa sa meraga cumnata mea sa vada cum e ...:*
ms mult de tot...chiar mi ai fost de mare ajutor....:*

buburuza_007
18.08.2009, 20:57:34
ms mult de tot...chiar mi ai fost de mare ajutor....:*
ma bucur
sa ai o nunta de viso:-)

enutzaoana
18.08.2009, 21:26:06
ma bucur
sa ai o nunta de viso:-)
ms mult de tot...iti urez sa ai parte de toate cele bune si casa de piatra..:* :*

buburuza_007
18.08.2009, 21:44:07
ms mult de tot...iti urez sa ai parte de toate cele bune si casa de piatra..:* :*
daca te mai pot ajuta cu ceva legat de nunta, zi si sper sa te pot ajuta:*

miha81
19.08.2009, 08:46:54
Buna fetelor!
Si eu am avut nunta la Conca si am fost foarte multumita de ei, din pacate nu reusesc sa atasez poze...Avand in vedere ca sunt foarte solicitati cu nuntile si ca multa lume vrea sa faca nunta acolo, am observat ca la ei se cam practica sa te cam anunte cu putin timp inainte de nunta ca s-a strecurat o greseala si ca in data in care ai tu nunta sa mai fie programata inca o nunta de care cica "s-a uitat"; atunci vine propunerea lor ,sa te mute jos la restaurant si sa mai scada pretul la meniu, in favoarea celorlalti miri de care "s-a uitat " si care sunt mai instariti financiar....(mi s-a intamplat si mie asta inainte de nunta si nu am acceptat sa renunt)

buburuza_007
19.08.2009, 09:04:41
Buna fetelor!
Si eu am avut nunta la Conca si am fost foarte multumita de ei, din pacate nu reusesc sa atasez poze...Avand in vedere ca sunt foarte solicitati cu nuntile si ca multa lume vrea sa faca nunta acolo, am observat ca la ei se cam practica sa te cam anunte cu putin timp inainte de nunta ca s-a strecurat o greseala si ca in data in care ai tu nunta sa mai fie programata inca o nunta de care cica "s-a uitat"; atunci vine propunerea lor ,sa te mute jos la restaurant si sa mai scada pretul la meniu, in favoarea celorlalti miri de care "s-a uitat " si care sunt mai instariti financiar....(mi s-a intamplat si mie asta inainte de nunta si nu am acceptat sa renunt)
asta e chiar o mare prostie
nu am mai auzit asa ceva
eu am vb cu fetele de acolo de cateva ori deja si nu mi-au dat impresia ca ar avea de gand sa-mi zica ca mai e o nunta:> atata le trebe:)>-

enutzaoana
19.08.2009, 11:49:12
asta e chiar o mare prostie
nu am mai auzit asa ceva
eu am vb cu fetele de acolo de cateva ori deja si nu mi-au dat impresia ca ar avea de gand sa-mi zica ca mai e o nunta:> atata le trebe:)>-
eu sper sa mi fie asa...de fapt nu am mai auzit nicaieri asa ceva pana acum...doamne din cate mi ati spus pana acum mi as dori mult sa mi fac nunta acolo cu toate k nu cred ca o sa am parte de asta:(( :(( :(( :((

miha81
19.08.2009, 13:32:26
Nu am vrut sa sperii pe nimeni cu chestia asta, eu am facut nunta acolo si am fost foarte multumita de ei, numai ca asta a fost singura "problema" care nu mi-a placut din partea lor.

eu sper sa mi fie asa...de fapt nu am mai auzit nicaieri asa ceva pana acum...doamne din cate mi ati spus pana acum mi as dori mult sa mi fac nunta acolo cu toate k nu cred ca o sa am parte de asta:(( :(( :(( :((

buburuza_007
19.08.2009, 14:57:00
nu ai de ce sa te ingrijorezi pt ca asa cum spunea si Miha, i-au propus sa schimbe locatia, ea nu a vrut si totul a fost ok mai ales ca tu inchei un contract in mom in care dai avansul
tot ce trebuie sa faci, mergi acolo, iti alegi o data care o vrei, dai avans, semnezi contract si stabilesti ce vrei cu cei de acolo, trebuie sa iasa cum vrei tu:*

amonikke
19.08.2009, 15:02:11
Buna fetelor,

Eu am avut nunta la Conca acum 2 saptamani si totul a iesit exact asa cum mi-am dorit iar fetele de acolo mi-au respectat fiecare dorinta....desi mi-am rezervat restaurantul inca din luna decembrie 2008 pentru august 2009 nu am avut nici un fel de problema cu privire la data stabilita si la toate detaliile pe care le-am discutat....si in mare parte nunta mea a iesit atat de bine tocmai datorita faptului ca fetele care se ocupa sunt foarte flexibile, iti asculta orice idee si tin cont de ea.....din partea mea nota 10 in absolut toate privintele !!!!
Va pup si va doresc tuturor viitoarelor miresici sa va simtiti in ziua nuntii cel putin la fel de bine cum m-am simtit eu :* :*

buburuza_007
19.08.2009, 15:03:25
Buna fetelor,

Eu am avut nunta la Conca acum 2 saptamani si totul a iesit exact asa cum mi-am dorit iar fetele de acolo mi-au respectat fiecare dorinta....desi mi-am rezervat restaurantul inca din luna decembrie 2008 pentru august 2009 nu am avut nici un fel de problema cu privire la data stabilita si la toate detaliile pe care le-am discutat....si in mare parte nunta mea a iesit atat de bine tocmai datorita faptului ca fetele care se ocupa sunt foarte flexibile, iti asculta orice idee si tin cont de ea.....din partea mea nota 10 in absolut toate privintele !!!!
Va pup si va doresc tuturor viitoarelor miresici sa va simtiti in ziua nuntii cel putin la fel de bine cum m-am simtit eu :* :*

:x :x :x :x CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!
ma bucur ca totul a fost bine
ne arati si ceva poze?????????:-p :* :* :* :* :* :*

NoraD
21.08.2009, 16:08:45

Draga mea,

In legatura cu cazarea la pensiunea de vis - a-vis, vreau sa iti spun ca este 120 ron, ceea ce mi se pare tare mult, avand in vedere ca in Rasnov sunt pensiuni unde gasesti camera dubla cu 70 - 80 ron.Asa ca poate mai cauti putin - exista site-uri cu pensiuni din Rasnov unde sunt si multe poze ca sa vezi conditiile de acolo - oricum, pana nu vizitezi tu te sfatuiesc sa nu rezervi nimic.Cred ca e mai bine sa te asiguri de conditii inainte.
Am vazut un raspuns cum ca cei de la Cheisoara ar avea 6 camere in curte, acolo...ciudat, eu ieri am intrebat-o pe Maria si se pare ca nu au nimic acolo - ea mi-a recomandat pensiunea de vis - a-vis pe care, insa , nu am sa o aleg pentru ca pretul este foarte mare.

Spor si nu ezita sa ne mai intrebi una alta!

buburuza_007
21.08.2009, 16:25:03
Draga mea,

In legatura cu cazarea la pensiunea de vis - a-vis, vreau sa iti spun ca este 120 ron, ceea ce mi se pare tare mult, avand in vedere ca in Rasnov sunt pensiuni unde gasesti camera dubla cu 70 - 80 ron.Asa ca poate mai cauti putin - exista site-uri cu pensiuni din Rasnov unde sunt si multe poze ca sa vezi conditiile de acolo - oricum, pana nu vizitezi tu te sfatuiesc sa nu rezervi nimic.Cred ca e mai bine sa te asiguri de conditii inainte.
Am vazut un raspuns cum ca cei de la Cheisoara ar avea 6 camere in curte, acolo...ciudat, eu ieri am intrebat-o pe Maria si se pare ca nu au nimic acolo - ea mi-a recomandat pensiunea de vis - a-vis pe care, insa , nu am sa o aleg pentru ca pretul este foarte mare.

Spor si nu ezita sa ne mai intrebi una alta!
te asigur ca sunt camerele respective pt ca le-am vazut cu ochii mei:-p si le inchiriez normal:) platesc numai 5 pt ca una e pt miri:x

miha81
21.08.2009, 22:41:51
te asigur ca sunt camerele respective pt ca le-am vazut cu ochii mei:-p si le inchiriez normal:) platesc numai 5 pt ca una e pt miri:x
Fetelor si eu am avut nunta la Cheisoara, si in privinta cazarii am inchiriat toata pensiunea de vis a vis, am platit 1500 ron, iar pt cele 6 camere de langa restaurant, am platit 5 milioane (1 camera e gratis din partea lor).

buburuza_007
21.08.2009, 22:47:22
Fetelor si eu am avut nunta la Cheisoara, si in privinta cazarii am inchiriat toata pensiunea de vis a vis, am platit 1500 ron, iar pt cele 6 camere de langa restaurant, am platit 5 milioane (1 camera e gratis din partea lor).
da asa e, la fel am vb si eu si aceeasi suma o voi plati si pt cele 6 camere si pt pensiunea de vis a vis>:D<

NoraD
24.08.2009, 10:19:10
da asa e, la fel am vb si eu si aceeasi suma o voi plati si pt cele 6 camere si pt pensiunea de vis a vis>:D<

parca suntem in Zona Crepusculara...:(( stiam si eu de cele 6 camere pentru ca tocmai de asta intrebasem, iar raspunsul chiar m-a surprins...poate nu am inteles eu bine, poate le baga in renovare cand am eu nunta...iar camera gratuita care mi se va da va fi la conca, si nu la cheisoara...

buburuza_007
24.08.2009, 10:25:35
parca suntem in Zona Crepusculara...:(( stiam si eu de cele 6 camere pentru ca tocmai de asta intrebasem, iar raspunsul chiar m-a surprins...poate nu am inteles eu bine, poate le baga in renovare cand am eu nunta...iar camera gratuita care mi se va da va fi la conca, si nu la cheisoara...
scuze, cand ai tu nunta?
eu am auzit ceva ca au de gand sa darame cabana si sa faca o pensiune mai mare acolo dar nu stiu exact cand se va intampla asta, oricum nu cred ca anul asta vor face ceva:)

NoraD
24.08.2009, 13:07:08
scuze, cand ai tu nunta?
eu am auzit ceva ca au de gand sa darame cabana si sa faca o pensiune mai mare acolo dar nu stiu exact cand se va intampla asta, oricum nu cred ca anul asta vor face ceva:)

O am pe 3 octombrie si, da, auzisem si eu ceva de daramare si refacere..poate ca intr-adevar asta o fi...ei, in fine, nu este asa o problema ca ma descurc cu cazarea.Eram doar putin nelamurita.
Multumesc de interes!>:D<

buburuza_007
24.08.2009, 14:57:32
O am pe 3 octombrie si, da, auzisem si eu ceva de daramare si refacere..poate ca intr-adevar asta o fi...ei, in fine, nu este asa o problema ca ma descurc cu cazarea.Eram doar putin nelamurita.
Multumesc de interes!>:D<
cu mare placere>:D<
daca iti este mai usor, poti inchiria chiar pensiunea de langa ca sa nu mai mergi pana jos la conca:)

fericire71
01.09.2009, 20:38:19
=D> Felicitari celor ce au facut nunta acolo iar celor ce vor face numai de bine.Nicaieri nu e mai frumos ca la munte....peisaj,aer curat,sa mai ai si zile cu soare nici ca se poate ceva mai bine...iar daca organizarea e ok atunci totul va fi la superlativ.;;)

buburuza_007
15.09.2009, 17:28:11
a trecut si nunta nostra de la Cabana Dorului si pot sa va zic ca a fost peste asteptari
ospatarii promti, intrebau mereu invitatii daca doresc ceva de la bar, ne intrebau pe noi mereu daca se poate servi urm fel de mancare(noi nu am tinut cont de nici un timp intre mese pt ca s-a dansat fff mult), ne-au facut o surpriza si au facut un dans al lor(eu nu l-am vazut ca am fost furata in timpul ala dar il vad pe dvd:-p ), au facut o prezentare fff frumoasa la friptura si s-au distrat alaturi de noi
aranjamentele de pe mese, servetelele, intrarea, totul a fost asa cum am vb cu ei
a 2 a zi tot acolo am tinut masa si s-au ocupat de noi la fel de bine
numai cuv de lauda pt personalul de acolo<:-P <:-P <:-P

denisse13
15.09.2009, 17:53:29
a trecut si nunta nostra de la Cabana Dorului si pot sa va zic ca a fost peste asteptari
ospatarii promti, intrebau mereu invitatii daca doresc ceva de la bar, ne intrebau pe noi mereu daca se poate servi urm fel de mancare(noi nu am tinut cont de nici un timp intre mese pt ca s-a dansat fff mult), ne-au facut o surpriza si au facut un dans al lor(eu nu l-am vazut ca am fost furata in timpul ala dar il vad pe dvd:-p ), au facut o prezentare fff frumoasa la friptura si s-au distrat alaturi de noi
aranjamentele de pe mese, servetelele, intrarea, totul a fost asa cum am vb cu ei
Super!!! Felicitari si casa de piatra! Eu sunt noua pe aici si ti-am citit toate comentariile si sfaturile! Si eu sunt in cautare de restaurant si nu stiu ce sa aleg... Am in jur de 130-140 de invitati. E greu de ales... Cate persoane intra acolo?:*

NoraD
16.09.2009, 14:48:21

Bravooooo!Felicitari si sa fiti fericiti!Ne-ai dat o veste foarte buna si iti multumim!

Stiu ca nu ai timp...dar...poze, poze, poze, te rugaaam!!!As fi interesata sa vad si cum ai decorat sala!te pup!

buburuza_007
17.09.2009, 16:42:42
Super!!! Felicitari si casa de piatra! Eu sunt noua pe aici si ti-am citit toate comentariile si sfaturile! Si eu sunt in cautare de restaurant si nu stiu ce sa aleg... Am in jur de 130-140 de invitati. E greu de ales... Cate persoane intra acolo?:*
noi am avut undeva la 120 pers cu tot cu muzicanti si foto-video si i-am impartit in tot restaurantul pt ca am vrut sa fie aerisit
capacitatea stiu ca e undeva la 250 pers dar stiu ca au facut si nunta de 400 acolo, bine au mai facut ei o terasa afara, deci se poate
eu am avut mese de 6 si 8 pers si mi-a placut cum a aratat:*

buburuza_007
17.09.2009, 16:44:15
Bravooooo!Felicitari si sa fiti fericiti!Ne-ai dat o veste foarte buna si iti multumim!

Stiu ca nu ai timp...dar...poze, poze, poze, te rugaaam!!!As fi interesata sa vad si cum ai decorat sala!te pup!
la poze crede-ma ca nu am apucat nici eu sa ma uit dar cum reusesc, cum va arat si voua;;)
sala nu trebuie prea mult decorata ca sa arate bine zic eu, o sa vezi din poze in zilele urmatoare:* <:-P

denisse13
17.09.2009, 17:15:15
noi am avut undeva la 120 pers cu tot cu muzicanti si foto-video si i-am impartit in tot restaurantul pt ca am vrut sa fie aerisit
capacitatea stiu ca e undeva la 250 pers dar stiu ca au facut si nunta de 400 acolo, bine au mai facut ei o terasa afara, deci se poate
eu am avut mese de 6 si 8 pers si mi-a placut cum a aratat:*

Buna Buburuza,
CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI! MULTA FERICIRE SI IUBIRE!
Iti multumesc frumos pentru raspuns. Deci ar merge sa fac nunta acolo! Nu stiu ce sa fac...am auzit si de restaurantul Rina din Poiana Brasov ca ar fi OK. Tu ce stii despre el?:-\

buburuza_007
18.09.2009, 15:07:23
Buna Buburuza,
CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI! MULTA FERICIRE SI IUBIRE!
Iti multumesc frumos pentru raspuns. Deci ar merge sa fac nunta acolo! Nu stiu ce sa fac...am auzit si de restaurantul Rina din Poiana Brasov ca ar fi OK. Tu ce stii despre el?:-\
depinde de tine ce vrei de fapt
daca e mai pe gustul tau Rina, atunci poti face nunta acolo, eu nu iti pot da detalii de aceasta locatie dar de Cabana Dorului am numai cuvinte de lauda si te asigur ca ce vorbesti cu ei, asa o sa fie si in ziua nuntii<:-P

denisse13
18.09.2009, 16:11:08
depinde de tine ce vrei de fapt
daca e mai pe gustul tau Rina, atunci poti face nunta acolo, eu nu iti pot da detalii de aceasta locatie dar de Cabana Dorului am numai cuvinte de lauda si te asigur ca ce vorbesti cu ei, asa o sa fie si in ziua nuntii<:-P
Buna Buburuza,
da... trebuie sa merg saptamana viitoare sa vorbesc cu cei de acolo! Intradevar este frumos si am auzit si eu la randul meu ca sunt oameni seriosi. Aici iti cere cei 10%? De fapt esti obligata sa dai cei 10%? Nu prea inteleg sensul!:-\

NoraD
22.09.2009, 09:55:00
la poze crede-ma ca nu am apucat nici eu sa ma uit dar cum reusesc, cum va arat si voua;;)
sala nu trebuie prea mult decorata ca sa arate bine zic eu, o sa vezi din poze in zilele urmatoare:* <:-P

Multumesc de raspuns!da, ai dreptate..cred ca inca nici nu ai apucat sa iti tragi sufletul!lasa ca ai timp si de poze.In legatura cu decoratul, exact asa ma gandeam si eu dupa ce am fost la sala...este totul decorat si nu as vrea sa mai incarc - in plus, ce decoratiuni cand padurea va avea atatea culori si curtea aia este atat de faina!

te pup si mai vb!

buburuza_007
27.09.2009, 11:51:36
Buna Buburuza,
da... trebuie sa merg saptamana viitoare sa vorbesc cu cei de acolo! Intradevar este frumos si am auzit si eu la randul meu ca sunt oameni seriosi. Aici iti cere cei 10%? De fapt esti obligata sa dai cei 10%? Nu prea inteleg sensul!:-\
Da, cei 10 % ii platesti la final, atunci cand platesti si meniurile
in functie de cati invitati ai avut, se plateste suma respectiva, de ex daca ai avut 100 de invitati, 10% inseamna 10 milioane
procentajul asta include plata ospatarilor, orice fel de sparturi, etc
sper ca ti-am fost de folos, pupici;-)

buburuza_007
27.09.2009, 11:55:31
Multumesc de raspuns!da, ai dreptate..cred ca inca nici nu ai apucat sa iti tragi sufletul!lasa ca ai timp si de poze.In legatura cu decoratul, exact asa ma gandeam si eu dupa ce am fost la sala...este totul decorat si nu as vrea sa mai incarc - in plus, ce decoratiuni cand padurea va avea atatea culori si curtea aia este atat de faina!

te pup si mai vb!
eu am luat de la ei husele si fundele(alb -rosu), am mai avut aranjamente florale si crede-ma ca nu trebuie prea mult
si masa noastra a fost aranjata simplu si cu gust zic eu fara prea multe decoratiuni, noi am fost foarte multumiti de tot<:-P
seara in curte s-au aprins lumini, faclii si am avut si foc de tabara, deci e luminata bine si curtea;-) si ajuta si peisajul destul de mult<:-P

buburuza_007
23.10.2009, 10:28:20
cateva poze de la nunta noastra, asa cum a aratat sala si restaurantul;;)

claude7
25.10.2009, 14:06:03
Da, cei 10 % ii platesti la final, atunci cand platesti si meniurile
in functie de cati invitati ai avut, se plateste suma respectiva, de ex daca ai avut 100 de invitati, 10% inseamna 10 milioane
procentajul asta include plata ospatarilor, orice fel de sparturi, etc
sper ca ti-am fost de folos, pupici;-)
sa stii ca e 10 % din suma totala a meniurilor...deci daca meniul e 200 de lei si ai 100de invitati...inseamna 20 de milioane!!!

buburuza_007
25.10.2009, 14:35:06
sa stii ca e 10 % din suma totala a meniurilor...deci daca meniul e 200 de lei si ai 100de invitati...inseamna 20 de milioane!!!
esti fenomenal/a:)>-
daca te uiti bine, eu deja am avut nunta in luna septembrie, mai exact pe 12:-p, deci stiu cum e cu cei 10% pt ca deja i-am platit si nu am avut nici o obiectie in privinta asta inca de la inceput cand am semnat contractul cu ei pt ca am beneficiat de fff multe servicii din partea lor de care am fost fff multumita
eu am postat pozele de mai sus pt informarea altor viitoare miresici, sunt poze de la nunta mea;;)

TeaLu
26.10.2009, 16:03:09
Buna fetelor!
Si eu am fost la Cabana Dorului sambata seara impreuna cu logodnicul meu si ne-a placut tare mult. A doua zi am venit cu parintii nostrii si a fost dezastru. Mamele noastre au avut extrem de multe de obiectat si ne-au desfiintat toate argumentele. Au zis ca lor le e rusine sa aduca oamenii pe drumul acela forestier. In orice caz, tot noi o sa ne decidem, dar ne-au facut sa ne ingrijoram cu privire la acest aspect (adica drumul). Ce e mai rau e ca deja ne-au obosit desi abia am inceput sa cautam locatii.
Ce vroiam sa va intreb, de fapt, este faptul daca invitatii au fost suparati ca au trebuit sa parcurga acei 2,4 km prin hartoape.
Multumesc si sper sa le convingem si pe mamele noastre de reusita unei nunti la acea locatie!

buburuza_007
26.10.2009, 17:19:10
Buna fetelor!
Si eu am fost la Cabana Dorului sambata seara impreuna cu logodnicul meu si ne-a placut tare mult. A doua zi am venit cu parintii nostrii si a fost dezastru. Mamele noastre au avut extrem de multe de obiectat si ne-au desfiintat toate argumentele. Au zis ca lor le e rusine sa aduca oamenii pe drumul acela forestier. In orice caz, tot noi o sa ne decidem, dar ne-au facut sa ne ingrijoram cu privire la acest aspect (adica drumul). Ce e mai rau e ca deja ne-au obosit desi abia am inceput sa cautam locatii.
Ce vroiam sa va intreb, de fapt, este faptul daca invitatii au fost suparati ca au trebuit sa parcurga acei 2,4 km prin hartoape.
Multumesc si sper sa le convingem si pe mamele noastre de reusita unei nunti la acea locatie!
sa-ti zic cum a fost la noi;;)
socrul meu a avut de obiectat si cu asta a ramas>:/
a fost nunta nostra, invitatii nostrii, in concluzie alegerea nostra d.p.d.v iar noi ca si de altfel toti invitatii au fost fff multumiti si placuti surprinsi de zona si locatie<:-P
da, drumul este mai greu practicabil, dar se merita, am avut invitati din mai multe zone ale tarii, incusiv Buc(despre care se zice ca sunt mai fitzosi;)) )dar care ne-au spus cat de norocosi suntem ca avem astfel de locatii in zona Brasovului
am avut foc de tabara, protap, curte mare.......lucruri pe care poate nu le poti face la fel in alte zone
in leg cu drumul, au facut numai glume in sensul ca se vaitau de partea dorsala:-" dar cand au ajuns la cabana, s-au dres cu bautura si mancare buna, muzica pe placul tuturor, aer curat si intimitate<:-P
eu nu incerc sa va conving sa alegeti aceasta locatie, iti zic numai ce am trait noi si cat de bine s-a simtit lumea in ciuda drumului forestier\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

claude7
26.10.2009, 19:45:20
ciudat...nu vreau ca sa ma contrazic cu tine, dar noi am fost saptamana aceasta la conca verde si asa ne-au spus de cei 10%...o sa mai sun odata poate difera conca de cabana dorului in privinta celor 10%:)
celor care se plang de drumul de la cabana le recomand conca verde deoarece e la sosea, mai aproape de rasnov si nu e chiar atat de rustic...dar nici peisajul nu e chiar la fel!

buburuza_007
26.10.2009, 20:01:28
ciudat...nu vreau ca sa ma contrazic cu tine, dar noi am fost saptamana aceasta la conca verde si asa ne-au spus de cei 10%...o sa mai sun odata poate difera conca de cabana dorului in privinta celor 10%:)
celor care se plang de drumul de la cabana le recomand conca verde deoarece e la sosea, mai aproape de rasnov si nu e chiar atat de rustic...dar nici peisajul nu e chiar la fel!
eu nu inteleg ce nu pricepi sau ce nu vrei sa pricepi:O
tocmai ti-am explicat ca la nunta mea si eu am platit cei 10%, deci nu conteaza daca faci nunta la Cabana Dorului sau Conca Verde ca tot 10% platesti, conducerea e aceeasi, difera locatia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sper ca ai inteles:-B #-o

NoraD
27.10.2009, 14:41:18
Buna fetelor!

Draga mea,

Imi pare rau ca trebuie sa ai discutii de acest gen pentru ceva ce nu poti si nu vei putea controla!Si eu am avut temeri in legatura cu drumul si sunt sigura ca au fost oameni care au avut de obiectat, dar, sa fimi seriosi...nu-i asa ca ne-am cam saturat de autostrazile din Romania?!de calitatea impecabila a tuturor drumurilor care strabat aceasta minunabila tara?!Este un drum forestier, cu neajunsurile pe care le are un asemenea drum - sunt complet de acord ca pe unele portiuni imi venea sa imi iau voalul jos si sa mi-l calc in picioare gandindu-ma la ce spun cei care erau in masini mai micute in spatele nostra, in timp ce noi ne lafaiam in jeep!#-o
mai ales ca si ploua....si erau balti - noroc cu ele ca mai acopereau din cratere...asa ca multi au fost pacaliti (ha, ha, ha..saraciii) si am asteptat dupa turma de oi, apoi dupa cireada de vaci apoi...aoleuuu!!!!<:-P Doamne, dar cat de frumos a fost!Cat de deosebiti ne-am simtit!Am iesit din monotonia nuntilor facute in centrul orasului, in sali cu mozaic si baloane!iar lumea?!cei carora le-am fost dragi, au tolerat si drumul...cei care au venit din obligatie, au suportat, tot din obligatie si drumul!Si le multumim din suflet tuturor.Un pont - aveti grija cu tortul!Eu am avut noroc pentru ca a ajuns intact, slava Domnului!

In alta ordine de idei, nu vreau sa fac reclama nimanui, dar conditiile de acolo au fost de vis!de la chelnerii care se plimbau incontinuu printre mese, la sefa de sala care era tot timpul atenta la tot si pana la Maria...care ne-a oferit, pe langa camera de la cabana si o camera la Conca!JOS PALARIA!

Atat am avut de spus si nu vreau sa te sfatuiesc nimic, pentru ca, de multe ori, la o nunta, trebuie sa faci concesii, insa, daca iti doresti cu adevarat, NU EZITA!Lumea vine, pleaca...dar tu ramai cu sentimentul ca nunta ta a fost exact ceea ce ti-ai dorit!

o sa incerc sa pun cateva poze..sper sa reusesc!nu am reusit...

va pup!

lali2401
10.02.2010, 20:26:33
Servus fetele,

Noi vom avea nunta la Cabana Dorului in 26 iunie. Am citit tot aici si se potriveste cu ce am discutat cu cei de acolo. Sper din tot sufletul ca nunta noastra sa iasa cel putin la fel de bine ca la celelalte "miresici" . V-as ruga daca aveti mai multe poze.
Multumesc!

Katy
11.02.2010, 10:01:17
Servus fetele,

Noi vom avea nunta la Cabana Dorului in 26 iunie. Am citit tot aici si se potriveste cu ce am discutat cu cei de acolo. Sper din tot sufletul ca nunta noastra sa iasa cel putin la fel de bine ca la celelalte "miresici" . V-as ruga daca aveti mai multe poze.
Multumesc!

Felicitari pt locatia aleasa. Nu iti face griji, ai sa vezi ca va fi foarte frumos si la tine. :) Esti din Rasnov?

lali2401
17.02.2010, 20:29:51
Sper ca asa va fi si ca toata lumea va fi fericita si bucuroasa ca se va afla acolo alaturi de noi. Sunt din Zarnesti si vom avea multi invitati de departe. Ii vom caza in zona si sunt sigura ca se vor indragosti de locuri. :)

aterol
25.02.2010, 22:17:25
Puteti sa imi spuneti si mie aprox cate locuri sunt in restaurant?

lali2401
26.02.2010, 13:53:54
Restaurantul de la cabana are capacitate de 300 de pers. Poti sa aflii mai multe daca intrii pe site-ul lor / conca verde.

lorelei1923
28.09.2010, 12:43:21
Salutare la toata lumea,

arata tare frumos localul - cam la ce ne-am gandit si noi.. (in natura si fara alte 3 nunti in paralel :))
Deoarece nu suntem in tara - organizam de la departare - as mai avea nevoie si eu de o lamurire.
Cum este cu ringul de dans? Ca nu imi dau seama din poze...
Am inteles ca sunt 3 foisoare...da asta inseamna ca sunt izolati unii?

Multumesc mult de ajutor

buburuza_007
01.10.2010, 15:10:51
Salutare la toata lumea,

arata tare frumos localul - cam la ce ne-am gandit si noi.. (in natura si fara alte 3 nunti in paralel :))
Deoarece nu suntem in tara - organizam de la departare - as mai avea nevoie si eu de o lamurire.
Cum este cu ringul de dans? Ca nu imi dau seama din poze...
Am inteles ca sunt 3 foisoare...da asta inseamna ca sunt izolati unii?

Multumesc mult de ajutor

ringul este la mijloc si destul de spatios
iar ca sa te linistesti, lumea nu este izolata, nu sunt despartiti, cabana este lunga si are 3 nivele dar doar prin cate 2-3 trepte, in functi de cate persoane vei avea, o parte se poate inchide
daca mai ai nevoie de inf te ajut cu placere;-)

lorelei1923
05.10.2010, 10:32:19
ringul este la mijloc si destul de spatios
iar ca sa te linistesti, lumea nu este izolata, nu sunt despartiti, cabana este lunga si are 3 nivele dar doar prin cate 2-3 trepte, in functi de cate persoane vei avea, o parte se poate inchide
daca mai ai nevoie de inf te ajut cu placere;-)

Multumesc frumos. O sa mergem si noi sambata sa vedem. Deocamdata i-am trimis pe parinti sa faca niste poze si sa-si dea cu parerea. E cam greu pt ca noi nu suntem in romania...organizam de la departare :D

As mai avea totusi o intrebare. Sunt de ajuns decorurile din partea lor? Sau este mai indicat sa vorbesc cu o firma specializata in domeniu?
Pt marturii si detalii de genu, ma voi ocupa. Dar ma gandeam sa facem sala in verde si sa avem aranjamente cu flori...si nu stiu daca sunt de ajuns cele din partea lor.

Si daca ai niste poze - m-as bucura sa mai vad sala decorata

buburuza_007
05.10.2010, 17:24:56
Multumesc frumos. O sa mergem si noi sambata sa vedem. Deocamdata i-am trimis pe parinti sa faca niste poze si sa-si dea cu parerea. E cam greu pt ca noi nu suntem in romania...organizam de la departare :D

As mai avea totusi o intrebare. Sunt de ajuns decorurile din partea lor? Sau este mai indicat sa vorbesc cu o firma specializata in domeniu?
Pt marturii si detalii de genu, ma voi ocupa. Dar ma gandeam sa facem sala in verde si sa avem aranjamente cu flori...si nu stiu daca sunt de ajuns cele din partea lor.

Si daca ai niste poze - m-as bucura sa mai vad sala decorata

ceva mai sus am pus cateva poza de la nunta mea de anul trecut dar sunt cu rosu-asa am vrut
anul asta am nasit tot in acelasi loc si finii au vrut sa fie decorat cu verde, nu am poze ca nu sunt data inca dar a aratat ff frumos iar cat tine de decoratiunile lor, eu zic ca e mai mult decat suficient, fac aranjamete frumoase, orneaza tot localul ei si este ok, acum depinde de gustul fiecaruia

lorelei1923
07.10.2010, 10:08:48
ceva mai sus am pus cateva poza de la nunta mea de anul trecut dar sunt cu rosu-asa am vrut
anul asta am nasit tot in acelasi loc si finii au vrut sa fie decorat cu verde, nu am poze ca nu sunt data inca dar a aratat ff frumos iar cat tine de decoratiunile lor, eu zic ca e mai mult decat suficient, fac aranjamete frumoase, orneaza tot localul ei si este ok, acum depinde de gustul fiecaruia
Multumesc frumos :). Acum vine pasul 2 - muzica si pozele. Ca am impresia ca si pe acestia trebuie sa-i "rezerv" cu un an inainte :)
Stiu ca poate este off topic - dar ce formatie ati avut? Ca vad sunt in poze niste instrumente...Cum este sonorizarea in cabana?

buburuza_007
10.10.2010, 08:58:01
Multumesc frumos :). Acum vine pasul 2 - muzica si pozele. Ca am impresia ca si pe acestia trebuie sa-i "rezerv" cu un an inainte :)
Stiu ca poate este off topic - dar ce formatie ati avut? Ca vad sunt in poze niste instrumente...Cum este sonorizarea in cabana?

da intradevar trebuie sa cauti formatie si foto-video din timp daca vrei ceva bun
noi i-am avut pe cei care intamplator chiar au contr cu cabana, canda mereu acolo dar mie miau placut fara sa stiu asta, sunt 7 in formatie, canta orice si fac atmosfera
la foto video iti recomand pe cei de mk production, cauta pe net
spor la toate si te mai ajut daca mai ai nelamurri

referitor la sonorizare sa sti ca se aude ff bine pt ca e din lemn si nu e ecou

lorelei1923
28.10.2010, 15:18:49
da intradevar trebuie sa cauti formatie si foto-video din timp daca vrei ceva bun
noi i-am avut pe cei care intamplator chiar au contr cu cabana, canda mereu acolo dar mie miau placut fara sa stiu asta, sunt 7 in formatie, canta orice si fac atmosfera
la foto video iti recomand pe cei de mk production, cauta pe net
spor la toate si te mai ajut daca mai ai nelamurri

referitor la sonorizare sa sti ca se aude ff bine pt ca e din lemn si nu e ecou

Multumesc frumos :*

intrebare - nu stiu daca ai luat camerele de la cabana, dar noi ne gandim sa le luam si pe acelea - am inteles ca sunt 6. Ai fost cumva in ele? Cum ti se par?
Noi o sa avem nevoie de multe locuri de cazare ca avem o gramada de oameni care vin de departe..

Multumesc inca o data de ajutor :)

buburuza_007
28.10.2010, 19:13:29
Multumesc frumos :*

intrebare - nu stiu daca ai luat camerele de la cabana, dar noi ne gandim sa le luam si pe acelea - am inteles ca sunt 6. Ai fost cumva in ele? Cum ti se par?
Noi o sa avem nevoie de multe locuri de cazare ca avem o gramada de oameni care vin de departe..

Multumesc inca o data de ajutor :)

am avut si eu camerele de la cabana, sunt ok, am avut camere si la complexul lor de jos de la conca si acum cand am nasit in sept, am luat pensiunea de vis a vis de cabana unde de asemenea a fost ok, sunt camare curate, sunt dusuri, asta zic eu ca e important:)

lorelei1923
29.10.2010, 12:19:23
am avut si eu camerele de la cabana, sunt ok, am avut camere si la complexul lor de jos de la conca si acum cand am nasit in sept, am luat pensiunea de vis a vis de cabana unde de asemenea a fost ok, sunt camare curate, sunt dusuri, asta zic eu ca e important:)

ok. Super. Am vb si noi la cabana de peste drum si pt cele 6 camere... avem nevoie de 40 de camere :).
ne gandeam sa-i tinem in cele 6 camere din cabana pe cei mai apropiati si cei care au copilasi mici ca sa nu trebuiasca sa mearga mai departe. Multumesc mult de ajutor :)

Creazioni_Colorate
29.10.2010, 12:25:13
E tare frumos restaurantul... Felicitari penru alegere!

lali2401
29.10.2010, 19:44:01
ok. Super. Am vb si noi la cabana de peste drum si pt cele 6 camere... avem nevoie de 40 de camere :).
ne gandeam sa-i tinem in cele 6 camere din cabana pe cei mai apropiati si cei care au copilasi mici ca sa nu trebuiasca sa mearga mai departe. Multumesc mult de ajutor :)
Buna,

am avut si noi nunta in iunie aici. Sfatul meu este sa nu luati camere de la Cabana. Mie nu mi s-a parut prea curat si nici ok baile. Practic cu banii care i-am dat pe inchiriatul cabanei am fi luat 4 camere la pensiunea de vis-a-vis care este super ok. Ar fi bine sa intrati si sa va uitati atent. Greseala noastra a fost ca nu am intrat sa vedem toate camerele. Pentru cele de sus accesul este destul de greoi si au doar o singura baie la care nu ii functiona dusul. Mai bine mergeti pe acolo prin jur si sigur gasiti camere mult mai ok. Noi am inchiriat pensiunea Rasnov de la drumul principal si cea de vis-a -vis plus un apartament si o garsoniera la ultima pensiune de mai sus. Peste tot conditiile au fost foarte bune.

In rest ... va felicit pentru alegerea facuta... o sa fie o nunta tare reusita.

lali2401
29.10.2010, 20:30:39
m-am gandit sa atasez si cateva poze... pentru inspiratie

buburuza_007
31.10.2010, 21:03:32
Buna,

am avut si noi nunta in iunie aici. Sfatul meu este sa nu luati camere de la Cabana. Mie nu mi s-a parut prea curat si nici ok baile. Practic cu banii care i-am dat pe inchiriatul cabanei am fi luat 4 camere la pensiunea de vis-a-vis care este super ok. Ar fi bine sa intrati si sa va uitati atent. Greseala noastra a fost ca nu am intrat sa vedem toate camerele. Pentru cele de sus accesul este destul de greoi si au doar o singura baie la care nu ii functiona dusul. Mai bine mergeti pe acolo prin jur si sigur gasiti camere mult mai ok. Noi am inchiriat pensiunea Rasnov de la drumul principal si cea de vis-a -vis plus un apartament si o garsoniera la ultima pensiune de mai sus. Peste tot conditiile au fost foarte bune.

anul trecut cand am avut nunta, acele camere erau ok, nu excelente dar ok pe dormit si facut dus, totul functiona, pacat ca acum s-a ajuns asa

lorelei1923
02.11.2010, 13:37:05
Buna,

Multumesc din suflet pt sfat. Deja am discutat la caban de peste drum. Am luat-o toata... dar tot nu ne ajung locurile.
Nu prea vroiam sa fie prea departe pensiunile pt cei pe care ii vom caza ca sa nu mearga prea mult dupa ce beau...sau stiu eu, sunt obositi dupa nunta.
Dar o sa vdm pe unde mai orientam prin zona :)

lorelei1923
02.11.2010, 13:38:08
m-am gandit sa atasez si cateva poze... pentru inspiratie

Minunat :)

lorelei1923
02.11.2010, 13:40:50
E tare frumos restaurantul... Felicitari penru alegere!

Multumesc multumesc :) La cat de frumoasa e locatia, imi e teama ca nu o sa pot sa tin oamenii inauntru :D

adelat
02.11.2010, 14:54:19
Am fost de curand la o nunta la Cabana Dorului si as vrea sa spun ce nu mi-a placut mie. Poate ca daca se discuta mai clar cu reprezentantii firmei se pot rezolva relativ usor.
Sucurile puse pe mese erau in sticle de 2.5 litri si ma asteptam ca la un moment dat sa fie foarte calde insa in cazul de fata ele erau calde de cand am ajuns. Am cerut un Campari Orange si a sosit si el evident cald. Probabil nu au suficient loc sa tina bauturile la rece sau pur si simplu s-au gandit ca daca afara sunt 17 grade nu mai avem nevoie de bauturi reci.
Chelneritele treceau pe la mese doar sa aduca mancarea si sa ia farfuriile. Daca vroiai ceva de baut trebuisa sa mergi la bar unde se strangeau toate ca sa se uite la dansatori.
A trebuit sa asteptam jumatate de ora pentru o sticla de cola...probabil isi inchipuiau ca una singura la 8 persoane a fost ratia pe toata seara.
De departe cea mai mare problema la Cabana Dorului sunt chelnerii care nu stiu sa si faca treaba corect si care mai sunt si foarte delasatori.
Mancarea a sosit rece pentru ca le lua foarte mult timp sa puna la toti invitatii. Iar portiile erau totat diferite. In cazul gratarului mixt ce cuprindea un carnat, pui si porc eu am nimerit numai primele doua ca bucata de porc era de fapt o bucata de grasime de 2cm X4 cm. In farfuria de langa mine era porc dar nu era pui iar la altii erau cateva bucati mici de carnat in loc de unul intreg.
Ventilatia nu stiu daca exista sau daca pur si simplu nu a functionat. Desi era sfarsitul lui octombrie am suferit din cauza caldurii. Si in plus fumul de tigare acoperea sala ca un nor.
Ca sa nu fiu numai critica: este o zona frumoasa si cabana are stilul ala rustic care place la unii oameni, este foarte mult loc de dans, mesele sunt asezate foarte aerisit si nu te lovesti de vecini de fiecare data cand te ridici de la masa, iar mancarea este relativ multa si buna daca ar fi servita la timp.

vladymyry
02.11.2010, 18:01:20
Am fost de curand la o nunta la Cabana Dorului si as vrea sa spun ce nu mi-a placut mie. Poate ca daca se discuta mai clar cu reprezentantii firmei se pot rezolva relativ usor.
Sucurile puse pe mese erau in sticle de 2.5 litri si ma asteptam ca la un moment dat sa fie foarte calde insa in cazul de fata ele erau calde de cand am ajuns. Am cerut un Campari Orange si a sosit si el evident cald. Probabil nu au suficient loc sa tina bauturile la rece sau pur si simplu s-au gandit ca daca afara sunt 17 grade nu mai avem nevoie de bauturi reci.
Chelneritele treceau pe la mese doar sa aduca mancarea si sa ia farfuriile. Daca vroiai ceva de baut trebuisa sa mergi la bar unde se strangeau toate ca sa se uite la dansatori.
A trebuit sa asteptam jumatate de ora pentru o sticla de cola...probabil isi inchipuiau ca una singura la 8 persoane a fost ratia pe toata seara.
De departe cea mai mare problema la Cabana Dorului sunt chelnerii care nu stiu sa si faca treaba corect si care mai sunt si foarte delasatori.
Mancarea a sosit rece pentru ca le lua foarte mult timp sa puna la toti invitatii. Iar portiile erau totat diferite. In cazul gratarului mixt ce cuprindea un carnat, pui si porc eu am nimerit numai primele doua ca bucata de porc era de fapt o bucata de grasime de 2cm X4 cm. In farfuria de langa mine era porc dar nu era pui iar la altii erau cateva bucati mici de carnat in loc de unul intreg.
Ventilatia nu stiu daca exista sau daca pur si simplu nu a functionat. Desi era sfarsitul lui octombrie am suferit din cauza caldurii. Si in plus fumul de tigare acoperea sala ca un nor.
Ca sa nu fiu numai critica: este o zona frumoasa si cabana are stilul ala rustic care place la unii oameni, este foarte mult loc de dans, mesele sunt asezate foarte aerisit si nu te lovesti de vecini de fiecare data cand te ridici de la masa, iar mancarea este relativ multa si buna daca ar fi servita la timp.

nasol,asa ca miresici care faceti nunta nunta acolo aveti grija la detalii dar parerea mea este ca sucul la 2.5l nu da bine nici rece nici cald la o nunta;-)

buburuza_007
02.11.2010, 19:04:50

trebuie sa te contrazic cam la tot ce ai spus tu, nu stiu ce mancare ai primit in farfurie pt ca nu am fost de fata, deci nu am ce sa comentez, dar la nunta noastra, anul trecut, am specificat ca vreau de la bun inceput sucurile si apa in pet-uri de 0.5 L si asa a fost, mancarea era foarte multa in farfurii, foarte bine aranjata si excat ce stabilisem noi in meniu, chelnerii de nota 10, mi-a placut ca sunt tineri, erau ca furnicile printre mese si la un moment dat au ajuns chiar sa danseze cu noi pt ca nu am vrut sa stea drepti si sa execute ordine, ci sa se ditreze alaturi de noi si exact asta s-a intamplat;-)
anul asta la sf lui sept am fost nasi tot acolo si asta pt ca finii nostrii au fost la nunta npastra, le-au placut totul in general si nunta lor de asemenea a iesit foarte bine, asa ca daca sti sa vb de la bun inceput si sa stabilesti in scris ce vrei, asa va fi:)>-, noi ne-am inteles bine cu personalul de acolo

lorelei1923
03.11.2010, 10:12:08
Bun, multumesc de sfat. O sa discutam clar toate cele si sper sa se respecte - ca de altfel cu speranta ramai.

lali2401
04.11.2010, 15:36:00

La fel si eu ma simt "datoare" sa te contrazic. La noi totul a fost ezact cum am discutat cu ei. Mancare multa si buna. Bautura la fel. Iar despre ospatari erau ca si furnicutzele printre mese.... chiar daca au dansat cateva dansuri impreuna cu noi. Sefa de sala, Andreea s-a implicat foarte mult si a fost atenta la tot. Nimeni nu s-a plans de nimic. Dupa parerea mea conteaza foarte mult si abordarea care o ai. Stiti cum se spune... nu te certa cu ospatarul inainte sa-ti aduca mancarea... Nu stiu ce s-a intamplat la nunta la care ai fost, dar nu se poate generaliza nici pe departe.

lali2401
04.11.2010, 15:38:40
Bun, multumesc de sfat. O sa discutam clar toate cele si sper sa se respecte - ca de altfel cu speranta ramai.

Eu cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Si Maria si Madalina sunt super fete cu care se poate discuta foarte serios. Tin din nou sa te felicit pentru alegerea facuta. Vei avea o nunta minunata.

adelat
04.11.2010, 17:06:32
Eu nu am generaliza. Mi-am spus parerea despre ce am vazut si atat.
In plus sunt oameni mai critici si oameni mai putin critici pe lumea asta. Eu fac parte clar din prima categorie. In viata de zi cu zi incerc sa fiu extrem de buna in ceea ce fac si acelasi lucru il astept si de la cei pe care ii angajez pentru prestarea de servicii sau de la care cumpar ceva. Si raman la parerea ca acei chelneri nu au fost profesionisti. In tot decursul nuntii nu au intrebat pe nimeni din jurul meu daca vor ceva de baut si nu am vazut macar o data sa toarne bautura in pahare, nici macar atunci cand au adus vinul pentru prima data la masa. Am fost la nunti unde sotul a trebuit sa accepte sa i se puna vin in pahar desi nu bea ca sa nu mai fie intrebat continuu daca vrea ceva de baut cu alcool, iar aici nici macar nu s-au deranjat sa se uite daca ne lipseste ceva de pe masa.

La fel si eu ma simt "datoare" sa te contrazic. La noi totul a fost ezact cum am discutat cu ei. Mancare multa si buna. Bautura la fel. Iar despre ospatari erau ca si furnicutzele printre mese.... chiar daca au dansat cateva dansuri impreuna cu noi. Sefa de sala, Andreea s-a implicat foarte mult si a fost atenta la tot. Nimeni nu s-a plans de nimic. Dupa parerea mea conteaza foarte mult si abordarea care o ai. Stiti cum se spune... nu te certa cu ospatarul inainte sa-ti aduca mancarea... Nu stiu ce s-a intamplat la nunta la care ai fost, dar nu se poate generaliza nici pe departe.

NoraD
10.11.2010, 15:56:09
[QUOTE=adelat;3723756]Eu nu am generaliza. Mi-am spus parerea despre ce am vazut si atat.
In plus sunt oameni mai critici si oameni mai putin critici pe lumea asta. Eu fac parte clar din prima categorie. In viata de zi cu zi incerc sa fiu extrem de buna in ceea ce fac si acelasi lucru il astept si de la cei pe care ii angajez pentru prestarea de servicii sau de la care cumpar ceva. Si raman la parerea ca acei chelneri nu au fost profesionisti. In tot decursul nuntii nu au intrebat pe nimeni din jurul meu daca vor ceva de baut si nu am vazut macar o data sa toarne bautura in pahare, nici macar atunci cand au adus vinul pentru prima data la masa. Am fost la nunti unde sotul a trebuit sa accepte sa i se puna vin in pahar desi nu bea ca sa nu mai fie intrebat continuu daca vrea ceva de baut cu alcool, iar aici nici macar nu s-au deranjat sa se uite daca ne lipseste ceva de pe masa.[/QUOTe

E ciudat ce zici tu acolo....Sunt de acord cu fetele care au spus ca cei de acolo si chelnerii nu stiau cum sa se poarte mai frumos si sa aduca ce trebuie pe masa.Nu cred ca ar trebui sa ne asteptam sa ni se puna incontinuu in pahare, ca nu suntem la restaurant, unde un chelner se ocupa de 2, 3 oameni...oricum, esti prima persoana pe care o aud sa fie nemultumita...Scuze, pentru carne, aveai cm la tine? :-\
Daca te uiti, nici unul dintre aspecte, inafara de natura inconjuratoare, nu ti-a placut cu adevarat si e pacat ca locul ala e chiar deosebit si ne scoate din monotonia nuntilor cu mozaic pe jos si o bere de persoana...

noemitifan
12.11.2010, 10:40:41
buna as dori sa aflu cam pentru cate persona dispune pentru o nunta ?si pe unde se afla ?

buburuza_007
13.11.2010, 19:15:40
buna as dori sa aflu cam pentru cate persona dispune pentru o nunta ?si pe unde se afla ?

cabana din cate stiu eu are o capacitate de peste 250 de persoane si este pe cheile rasnoavei(drumul din rasnov spre bucuresti) dar ca sa afli mai multe inf, cauta pe google conca verde si acolo mereu gasesti pe cineva care sa iti arate cabana si sa iti dea toate detaliile;-)

lorelei1923
15.11.2010, 12:11:05
Eu cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Si Maria si Madalina sunt super fete cu care se poate discuta foarte serios. Tin din nou sa te felicit pentru alegerea facuta. Vei avea o nunta minunata.

ca sa fiu sincera, este de asteptat sa auzi pareri pro si contra. Dar de locatie imi fac cel mai putin griji :)
Imi e teama ca nu o sa putem sa tinem oamenii inauntru la cat de minunat e acolo :p

adelat
16.11.2010, 14:53:01
Fiecare om are dreptul la o parere si observ tot mai mult pe la miresici ca se accepta numai parerile de bine despre alegerile lor. Nu am generalizat si am specificat asta de mai multe ori ci mi-am spus parerea despre o nunta la care am participa.
Desi intrebarea ta este extrem de nepoliticoasa o sa iti raspund totusi cu o intrebare: Tu nu stii cat este un centimetru? Eu stiu pentru ca lucrez intr-un domeniu in care este important sa stii sa estimezi dimensiuni asa ca am invatat sa-mi iau repere de exemplu degetul meu mic are latimea de aproximativ 1 cm, palma este lunga de 17 cm si tot asa. Nu am mers cu sublerul la masa dar nici nu ma considera incapabila s-mi dau seama cat de mare este o bucatica de carne.

[QUOTE=adelat;3723756]Eu nu am generaliza. Mi-am spus parerea despre ce am vazut si atat.
In plus sunt oameni mai critici si oameni mai putin critici pe lumea asta. Eu fac parte clar din prima categorie. In viata de zi cu zi incerc sa fiu extrem de buna in ceea ce fac si acelasi lucru il astept si de la cei pe care ii angajez pentru prestarea de servicii sau de la care cumpar ceva. Si raman la parerea ca acei chelneri nu au fost profesionisti. In tot decursul nuntii nu au intrebat pe nimeni din jurul meu daca vor ceva de baut si nu am vazut macar o data sa toarne bautura in pahare, nici macar atunci cand au adus vinul pentru prima data la masa. Am fost la nunti unde sotul a trebuit sa accepte sa i se puna vin in pahar desi nu bea ca sa nu mai fie intrebat continuu daca vrea ceva de baut cu alcool, iar aici nici macar nu s-au deranjat sa se uite daca ne lipseste ceva de pe masa.[/QUOTe

E ciudat ce zici tu acolo....Sunt de acord cu fetele care au spus ca cei de acolo si chelnerii nu stiau cum sa se poarte mai frumos si sa aduca ce trebuie pe masa.Nu cred ca ar trebui sa ne asteptam sa ni se puna incontinuu in pahare, ca nu suntem la restaurant, unde un chelner se ocupa de 2, 3 oameni...oricum, esti prima persoana pe care o aud sa fie nemultumita...Scuze, pentru carne, aveai cm la tine? :-\
Daca te uiti, nici unul dintre aspecte, inafara de natura inconjuratoare, nu ti-a placut cu adevarat si e pacat ca locul ala e chiar deosebit si ne scoate din monotonia nuntilor cu mozaic pe jos si o bere de persoana...

siminic_pitic
13.05.2011, 23:04:27
Buna miresicilor, eu sunt noua pe aici,
am o intrebare de la ce ora si pana la ce ora dureaza o nunta cu aproximatie ?
ma gandesc si eu sa o rezerv pentru la anul

lali2401
21.05.2011, 23:50:27
Buna miresicilor, eu sunt noua pe aici,
am o intrebare de la ce ora si pana la ce ora dureaza o nunta cu aproximatie ?
ma gandesc si eu sa o rezerv pentru la anul
Noi am avut cununia la 13, pe la 15 am inceput cu dansul si am tot tinut-o asa pana pe la 4. ;)).

justme_bv
05.09.2011, 17:43:28
Fetelor, cam liniste pe aici...nu a mai avut nimeni nunta la Cabana dorului de curand? Ceva impresii, comentarii, si mai ales poze.....?! :))

ma_pa_alex
12.09.2011, 11:55:50
Buna intrebare.....
Si eu sunt in dilema si mi-ar fi placut sa vad mai multe poze.
Am fost sambata sa vad locul si e superb, dar sala parca nu m-a incantat, desi sunt o gramada de posibilitati de aranjare a invitatilor. Poate cei ce aveau sambata nunta acolo au ales tocmai ce pe mine nu ma incanta, asa ca va rog ajutati-ma sa ma hotarasc!!!!!!!!!

Nu mi-a placut ca sala e din 3 parti sa zic asa...cine a fost stie despre ce vorbesc si nu as vrea ca invitatii sa aiba impresia ca sunt separati de restul. Mi-ar fi placut o aranjare ca sa se vada masa mirilor d epeste tot, lucru ce nu mi se pare prea posibil.

Offf, ce greu....
Va rog o miresica ce tocmai a facut nunta sa ne lumineze.....

justme_bv
12.09.2011, 18:12:10
Buna intrebare.....
Si eu sunt in dilema si mi-ar fi placut sa vad mai multe poze.
Am fost sambata sa vad locul si e superb, dar sala parca nu m-a incantat, desi sunt o gramada de posibilitati de aranjare a invitatilor. Poate cei ce aveau sambata nunta acolo au ales tocmai ce pe mine nu ma incanta, asa ca va rog ajutati-ma sa ma hotarasc!!!!!!!!!

Nu mi-a placut ca sala e din 3 parti sa zic asa...cine a fost stie despre ce vorbesc si nu as vrea ca invitatii sa aiba impresia ca sunt separati de restul. Mi-ar fi placut o aranjare ca sa se vada masa mirilor d epeste tot, lucru ce nu mi se pare prea posibil.

Offf, ce greu....
Va rog o miresica ce tocmai a facut nunta sa ne lumineze.....

Subscriu...fetelor, mai postati poze va rugaaamm :-p o seara faina tuturor

flowermint
04.11.2011, 15:17:00
am citit aproape tot ce s-a scris aici despre aceasta locatie pentru nunta, dar stie cineva cat mai costa un meniu de persoana? ma gandesc ca tb sa mai si cazez oamenii pe acolo si nu vreau sa ma ajunga extrem de mult..multumesc.

AndraV
11.08.2014, 21:08:01
Buna fetelor!
Eu sunt noua pe aici... vad ca nu s-a mai postat nimic de mult pe aici insa am o intrebare.. toata lumea vb de nunta in restaurant, care mie, personal, nu imi place atat de mult.. eu mi-as dori o nunta in aer liber. Stiti cumva daca au un cort pe care il pot amenaja afara ca sa se poata tine nunta acolo? Noi planuim sa facem nunta la anu in August.. sau cel putin in vara, nu am ales inca data exacta pt ca va fi in functie de locatie si disponibilitate... imi place mult peisajul, este in mijlocul naturii, perfect pentru ceea ce vrem noi dar, din nou va intreb, stie cineva daca se poate amenaja un cort afara?
Multumesc mult!