PDA

Versiunea completa : Mamici din Judetul Arad

eny
14.11.2008, 12:53:13
buna fetelor, eu am fost deja miresica si acuma in curand am sa fiu mamica, m-ar interesa sa vb cu fete care deja sunt pe cale sa fie mamici sau care deja chiar sunt mamici, ca pana acuma nu prea am vazut pe nimeni care sa scrie despre sarcina, probleme in perioada sarcinii, despre haine de gravi si asa mai departe.
Astept cu nerabdare sa imi scrieti si poate sa ne sfatuim.
pupici la toate >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

zeke
14.11.2008, 15:16:38
Felicitari:love: >:D< , in cate luni esti??? stii deja ce va fi??? nume ati gasit???
Scuze daca pun prea multe intrebari, desi eu nu stiu absolut nimic despre a fi gravida si despre bebelusi, am 3 prietene din care una a nascut de 1 luna si doua vor naste pana in 15 ianuarie:x .

Acum am vazut pozele de la nunta, acolo inca nu ai avut burtica asa ca inca nu esti graviduta de mult timp/:) :D

eny
24.11.2008, 14:00:06
Buna Zeke, multumim de felicitari, am 22 de saptamani si ceva, asa ca incep sa am burtica. E frumos sa fii graviduta dar e greu in conditiile astea de vreme sa stai pe afara, tot timpul trebuie sa am grija sa nu ma racesc, si eu deja am racit si tot in medical trebuie sa stau. In rest suntem bine, bebe creste si da din picioruse din cand in cand, deja nu imi incap in blugi asa ca a trebuit sa imi cumpar haine de gravi, iar eu imi gasesc foarte greu.
Nu am probleme cu greturile si cu varsaturile, sunt ok, dacac nu as fii racita as zice ca totul e frumos si bine.:)>-
Daca mai ai intrebari linistita poti sa ma intrebi.
pupici si o saptamana prospera.

anaela
24.11.2008, 14:09:04
Felicitari pentru sarcina, in primul rand te poti inscrie pe lista de miresici cu burtici si poti schimba impresii cu celelalte fete gravidute la simptome de gravidute.
Pupici si te asteptam sa vorbesti cu noi.

cristinna
30.11.2008, 16:43:28
buna Eny.Sarcina usoara iti doresc.Eu sunt o fosta miresica actuala mamica a unei bebitze dulci de 5 luni.Abia astept sa iti raspund daca pot la intrebari.;-)

hbiutza
10.12.2008, 15:45:38
mai avem o proaspata mamica de arad printre noi, cred ca deja e acasa ca cea mica, o asteptam cu drag printre noi, sa ne pove........;;)
apropo haideti sa ne sfatuim in privinta medicilor din arad, ca eu merg la ginecolog in timisoara si e cam incomod (chiar daca nu am inca bebe, si ma gandesc ca imi va fi si mai greu cand voi face unul)
pupici!:*

lucia_m
19.12.2008, 20:31:13
hei fetelor...exact asta ma intereseaza si pe mine: un ginecolog bun in arad. vrem la primavara sa facem bebe si chiar nu stiu unde si la cine sa merg. eu mergeam la timi pana acuma (adevarul e ca nici n-am mai fost de o vreme) dar mi-ar fi cam incomod in timpul sarcinii. apelez la ajutorul si experienta voastra. daca nu puteti spune numele doctorului asa, astept pm-uri de la voi, oricare imi poate oferi niste informatii.

27Carmen
20.12.2008, 01:55:56
hei fetelor...exact asta ma intereseaza si pe mine: un ginecolog bun in arad. vrem la primavara sa facem bebe si chiar nu stiu unde si la cine sa merg. eu mergeam la timi pana acuma (adevarul e ca nici n-am mai fost de o vreme) dar mi-ar fi cam incomod in timpul sarcinii. apelez la ajutorul si experienta voastra. daca nu puteti spune numele doctorului asa, astept pm-uri de la voi, oricare imi poate oferi niste informatii.
Ceao lucia,eu pana in prezent am mers la Laser la dr. Simedrea nu stiu daca ai auzit eset ok pana in prezent,de fapt el este din Timi ,dar acuma isi termina maternitatea in spate la Laser.El vine in Arad de 3 ori pe saptamana.

zeke
21.12.2008, 17:20:04
Se construieste in Arad o clinica privata de gineco, care cred ca va avea si maternitate, in zona Billa. Nu stiu amanunte, dar sper sa termine cat mai repede, <:-P :*

eny
10.01.2009, 12:47:15
Se construieste in Arad o clinica privata de gineco, care cred ca va avea si maternitate, in zona Billa. Nu stiu amanunte, dar sper sa termine cat mai repede, <:-P :*
Buna fetelor si la multi ani, wow de mult nu am mai intrat pe forum, am fost acasa la parintii mei si nu prea am avut timp, iar in general chiar nu am mai intrat de mult.
Ma bucur ca sunteti alaturi de mine, noi suntem bine, bebe creste, o sa avem o fetita si abia asteptam s-o tinem in brate.
De cumparat inca nu i-am cumparat mare luru, din februarie voi incepe sa fac cumparaturi pt ea, si m-am gandit sa va cer si voua sfaturile care pe unde umbla poate imi poate da mai multe detalii. M-am gandit sa va intreb si pe voi daca nu cunoasteti mamici care deja au bebei mai mari ca as vrea sa cumpar majoritatea lucrurilor de la o singura pers care imi da la mana a doua, bineinteles in stare buna tot ce are nevoie bebe, ca ies mai ieftin si cred ca e si de calitate.
Nu imi pot permite sa i-au totul la bebe de nou, ca sunt f scumpe si apoi si mamicile care au bebei mai mari nu au ce face cu lucrurile. Ma gandesc de ex. la carucior, masa de infasurat, leagan, port bebe, sterilizator si alte lucruri pt nou nascuti.
Va multumesc frumos.
va pup si abia astept sa mai palavragim.>:D< >:D< >:D<

eny
10.01.2009, 12:49:35
buna Eny.Sarcina usoara iti doresc.Eu sunt o fosta miresica actuala mamica a unei bebitze dulci de 5 luni.Abia astept sa iti raspund daca pot la intrebari.;-)

La multi ani in prmul rand!!!!
Felicitari pt bebe, am foarte multe intrebari si ma bucur ca am cu cine sa le clarific, dar inca nu am net calumea , asa ca promit can voi avea net, in cateva zile am sa revin.
ma bucur pt voi, ca aveti un bebe sanatos.
Iti voi scrie in curand.
pupici

moky
11.01.2009, 11:01:40
Imi poate da detalii cineva despre Dr. Simedrea? Sau altii despre care stiti ca sunt renumiti... MUltumesc

27Carmen
11.01.2009, 22:54:04
Imi poate da detalii cineva despre Dr. Simedrea? Sau altii despre care stiti ca sunt renumiti... MUltumesc
Da eu sunt de multa vreme pacienta lui,vb.

Anastacia
20.01.2009, 12:10:43
Hello girls si eu voi avea bebe ( cam prin septembrie) si v-as ruga sa imi spuneti la ce medici mergeti in Arad.:*

27Carmen
20.01.2009, 12:28:39
Hello girls si eu voi avea bebe ( cam prin septembrie) si v-as ruga sa imi spuneti la ce medici mergeti in Arad.:*
Ce fain, ma bucur pt.tine ca esti insarcinata, si eu vreau.Pot sa-ti spun ca eu merg la Simedrea e foarte bun.Acuma sunt mai multi in Arad depinde.

Anastacia
20.01.2009, 12:46:54
Ce fain, ma bucur pt.tine ca esti insarcinata, si eu vreau.Pot sa-ti spun ca eu merg la Simedrea e foarte bun.Acuma sunt mai multi in Arad depinde.
Pai si eu tot la Simedrea sunt doar ca el asista la nastere in Timisoara pt ca o prietena de-a mea a nascut cu el la Bega,mai nou in Arad la maternul nou dar costa 1500 de eruo...si nu stiu ce sa fac....totusi e cam scump....na oricum mai vedem pana atunci.

hbiutza
18.02.2009, 15:17:15
fetelor in legatura cu noua maternitate deschisa in arad ce parere aveti?
stie cineva care sunt cadrele medicale care lucreaza acolo? am auzit de medici din timisoara......
e adevarat ca pare mare suma de 1500 euro insa eu sunt de parere ca pt sanatatea si siguranta ta si a copilului tau merita tot efortul, ca sa nu mai vb de conditiile pe care maternitatea de stat din arad le ofera, si cata spaga tre sa dai ca sa te bage cineva in seama sau sa se poarte civilizat cu tine.
astept pareri!:*

raluruben
18.02.2009, 20:30:09
fetelor in legatura cu noua maternitate deschisa in arad ce parere aveti?
stie cineva care sunt cadrele medicale care lucreaza acolo? am auzit de medici din timisoara......
e adevarat ca pare mare suma de 1500 euro insa eu sunt de parere ca pt sanatatea si siguranta ta si a copilului tau merita tot efortul, ca sa nu mai vb de conditiile pe care maternitatea de stat din arad le ofera, si cata spaga tre sa dai ca sa te bage cineva in seama sau sa se poarte civilizat cu tine.
astept pareri!:*
Nu e mult 1500 de euro avand in vedere ca sunt conditii de 4 stele, si daca mai poti astepta o luna se va mai deschide o clinica privata in Arad si se asteapta ca preturile sa scada pentru a face fata concrentei. Acum nu stiu cate sunt zvonuri si cate realitate dar sigur se mai deschide o maternitate privata.
:*

mili_tzutzu
10.03.2009, 13:39:28
Intr-adevar vor fi 2 maternitati private si este foarte posibil sa mai scada preturile.Am primit un pliant, conditiile sunt exceptionale, internet in camera (nu stiu cat timp ai sa intri pe net, dar poate ai nevoie sa afli ceva si intri pe miresici ;)), dus in camera, televizor, se poate comanda de la un restaurant cu care au contract, ceva de genu. Eu zic ca merita.
De dr. Simedrea am auzit numai de bine.
De Dr Aurora Popescu stie cineva ceva?Este un medic bun?

Sandra_Soleil
05.07.2009, 12:39:36
Nu e mult 1500 de euro avand in vedere ca sunt conditii de 4 stele, si daca mai poti astepta o luna se va mai deschide o clinica privata in Arad si se asteapta ca preturile sa scada pentru a face fata concrentei. Acum nu stiu cate sunt zvonuri si cate realitate dar sigur se mai deschide o maternitate privata.

Buna fetelor! vi-l recomand pe doctorul Guset, este unul din cei mai buni ginecologi din arad si va fi la clinica genesys din micalaca. Eu merg la el de ceva timp i va pot spune ca este un domn. Ar mai fi si doctorul Furau, directorul de la maternitate, iarasi doctor cu experienta. Sper ca va ajuta. va pup>:D<

adelina_teodora
08.07.2009, 08:00:25
Pai si eu tot la Simedrea sunt doar ca el asista la nastere in Timisoara pt ca o prietena de-a mea a nascut cu el la Bega,mai nou in Arad la maternul nou dar costa 1500 de eruo...si nu stiu ce sa fac....totusi e cam scump....na oricum mai vedem pana atunci.
Buna Anastacia,si eu o sa fiu mamica ,o sa nasc in ianuarie 2010,si eu tot la d-nul dr Simedrea merg.esti multumita de el?
Hai sa vb mai multe despre sarcina,daca vrei bineinteles?

erika23
14.12.2009, 16:35:19
Buna,

Eu am 23 de ani si sunt in luna a 4-a. Deja am inceput sa am emotii, pe langa varsaturile zilnice si tot ma gandesc la nastere, chiar daca mai am pana atunci. Am fost la Clinica Genesys, la Dr. Miclea. Ai lansat ceva promotie acum, si daca semnez contract cu ei in decembrie, chiar daca voi naste in mai, platesc numai 690 de Euro. La Laser ma costa dublu, iar la matern nici nu ma gandesc. Voi ce parere aveti, cum ar fi mai bine?

Cand o sa imi treaca emotiile legate de nastere? E normal sa ma gandesc deja la asta, nu e prea devreme?

ralucabalaban
17.12.2009, 21:28:01
Buna, draguto! Cand ti-am citit randurile aveam impresia ca eu le-am scis...Se pare ca avem multe in comun, adik: si eu am tot 23 de ani, voi naste tot prin mai si chiar mi-am facut dosarul la Genesys pt nastere saptamana asta, platind si avansul...aceeasi parere am si eu despre maternul nostru de stat si ma gandeam ce sa aleg...clar, aceasta oferta m-a bucurat f tare, aveam intentia sa aleg Genesys-ul si inainte, doar ca mi-i se parea cam exagerat pretul, dar cu aceasta reducere eu zic sa nu mai stai pe ganduri...poate ne intalnim dc avem cam aceeasi luna de nastere...cine stie, dc nu, iti doresc multa sanatate tie si copilasului si o nastere usoara!

ralucabalaban
17.12.2009, 21:29:39
a...si inca ceva, tot la Dr.Miclea umblu si eu...si tot in luna 4 sunt (normal dc nasc in mai) :P..

moni81
21.12.2009, 10:44:51
Buna fetele,

Sunt si eu o burticita insarcinata la 5 luni si umblu tot la D-ul Dr. Miclea. Voi ati fost careava la Genesys sa vedeti clinica si sa va interesati cum este cu nasterea acolo? Ca tare m-ar interesa sa nasc si eu acolo. Eu am vorbit cu domnul doctor si a spus ca nu e graba sa semnez acum contractul ca o sa mai ramana promotia asta cu 690 Euro. Sper sa fie asa.
O zi placuta va doresc si sarcina usoara.

Malvm
29.12.2009, 22:39:48
Ceau fetelor, sunt si eu insarcinata in 37 saptamani, mi-a fost teama de la inceput dar acum abia mai pot dormi. Eu voi naste la maternitatea din Szeged pt ca dr la care umblu eu de 3 ani e acolo si nu as renunta la el dar ce va pot spune despre Clinica Genesys e ca am numai cuvinte de lauda.Am fost si acolo de nenumarate ori au si 4D, vine un dr din Szeged-Dr.Vajda si conditiile de spital sunt de hotel de 5 stele. Parerea mea este ca Genesys e cea mai buna alegere si pretul de 700 euro e super bun. La clinica unde voi naste eu se ajunge la 1500 euro cu siguranta, conditii bune.Puteti merge la Genesys unde tot personalul e f amabil si va arata saloanele si spitalul. Va pup pe toate, sa aveti sarcina usoara si o nastere la fel.:*

Rebe
05.01.2010, 17:45:21
Nu mai scrie nimeni pe-aici? Doctorul meu s-a mutat la Clinica Genesys si cum nu mai asista la nasteri la matern, trebuie sa-mi caut alt medic.:(
Sfaturi?

newcomer
05.01.2010, 22:09:50
Buna Anastacia,si eu o sa fiu mamica ,o sa nasc in ianuarie 2010,si eu tot la d-nul dr Simedrea merg.esti multumita de el?
Hai sa vb mai multe despre sarcina,daca vrei bineinteles?
wow...deci pe acum ar trebui sa fie...nastere usoara si sa ne pui poze cu bebe...!

IngerViolet
06.01.2010, 19:40:15
La Genesys nu se fac nasteri? sau sunt prea scumpe? chiar eram curioasa cat e acolo

Elena77
07.01.2010, 09:46:39
La Genesys nu se fac nasteri? sau sunt prea scumpe? chiar eram curioasa cat e acolo

am gasit un subiect aici
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=25222

Sandra_Soleil
10.01.2010, 11:23:29

am fost pe la genesys la un control...nu pt nastere:)) ...ink nu e cazul si am vazut un afis cu 699 euro nasterea, dk te programezi la ei...indiferent knd nasti, dar nu-ti poti alege medicul...cred k am inteles bine.

Elena77
10.01.2010, 12:27:48
am fost pe la genesys la un control...nu pt nastere:)) ...ink nu e cazul si am vazut un afis cu 699 euro nasterea, dk te programezi la ei...indiferent knd nasti, dar nu-ti poti alege medicul...cred k am inteles bine.

ce medici lucreaza acolo?
in afara de Miclea

Sandra_Soleil
13.01.2010, 22:06:14
ce medici lucreaza acolo?
in afara de Miclea

Eu merg la Guset de mult timp...mai e si Vajda parca sau asa ceva si mai un domn maghiar...insa nu stiu nimic despre ei.

Elena77
14.01.2010, 21:11:41
Eu merg la Guset de mult timp...mai e si Vajda parca sau asa ceva si mai un domn maghiar...insa nu stiu nimic despre ei.

mersi
o sa merg si eu la clinica. oricum, cred ca sunt super conditiile acolo...

eny
01.02.2010, 15:52:50
mersi
o sa merg si eu la clinica. oricum, cred ca sunt super conditiile acolo...
Buna mamicilor, de f f mult timp nu am mai intrat ca nu prea am timp, dar acuma am citit ce ati mai scris si am zis sa va spun si eu parerea mea despre spitale. Mie mi se pare f scump spitalul Laser si genesys, eu am nascut cu dr Furau si am fost f f multumita si am nascut la matern, e adevarat ca nu sunt conditii f bune, dar nici asa de groaznic nu este cum se zvoneste. Sunt caz concret am nascut in martie o fetita dragalasa cu cezariana, si am fost tratata f bine de toata lumea, nu pot sa zic ca sunt si cadre mai acre dar asta nu are importanata, din pacate nu exista padure fara uscaciuni.
Eu sunt multumita de matern, nu zic ca daca iti permiti sa nu mergi in alta parte si sa nasti in conditii de lux, dar nu toata lumea isi poate permite.
Daca va mai pot ajuta va stau la dipozitie.
Sarcini usoare va doresc si nasteri fara probleme.
va pupacesc.

eny
01.02.2010, 15:56:30
Nu mai scrie nimeni pe-aici? Doctorul meu s-a mutat la Clinica Genesys si cum nu mai asista la nasteri la matern, trebuie sa-mi caut alt medic.:(
Sfaturi?

Rebe, salutari la Nadia si multa sanatate va dorim, abia asteptam sa vina primavara ca sa ne si vedem, daca am observat bine pe tickerul tau, am vazut ca vine si la voi bb2? felicitari ma bucur mult pt voi.
Unde o sa nasti de data asta? si cu cine? eu am niste nelamuriri, dar mai discutam noi. pupici:*

deepblue
16.02.2010, 20:29:42
Stie cineva mai multe despre dr. Vajda?Imi trebuie un expert in eco sa ma asigur ca bebe meu e bine.

deepblue
16.02.2010, 20:34:32
Ardelean Iliana e buna, are la matern si la lasersystem. Lucreaza si la ecomed, eco +consultatie 150lei. Face foarte bine cezariana. Isi face datoria, la cumnata-mea i-a facut cezariana in 24 dec, ajun de craciun 2005, n-a mai plecat unde voia sa mearga.

deepblue
16.02.2010, 20:56:26
690 euro + 300 euro daca vrei sa nasti cu medicul tau.

Klaudya
24.02.2010, 18:35:21
Ciao tuturor gravidutzelor! Eu sunt insarcinata in luna a 6-a si vreau sa nasc tot la Genesys. Am dat si un avans la contractul cu ei dar inca nu sunt hotarata daca voi naste cu medicul de garda sau voi opta pt un medic anume. Deocamdata merg la dr. Berlo.
Referitor la clinica totul este ireprosabil... pot sa va spun ca personalul este intr-adevar foarte amabil si oricine isi doreste sa viziteze spitalul este bine primit (eu am vazut saloanele si salile de nasteri inainte sa fac contractul). Consider ca momentan este cea mai buna alegere pt Arad.
Daca stiti pe cineva care a nascut deja la Genesys... mi-ar placea sa aud si alte impresii inainte sa ajung eu in situatie.
Va pup si va doresc la toate sarcina usoara si nastere la fel de usoara! :*

me_kammy
27.02.2010, 12:51:45
buna mamicilor.sunt si eu o viitoare mamica. am 12 sapt de sarcina. pana acu a trecut cam nasol. am luat si perfuzii , am slabit in 2 sapt 6 kg. dupa perfuzii, mi-am mai revenit putin, pot sa mananc si nu mai vomit. sunt cam speriata ca inca nu creste burtik. de la cate sapt incepe sa creasca?.deocamdata merg la dr simedrea, dar din pacate , de la 1 aprilie nu mai vine la arad. nu stiu la ce dr sa merg in continuare. sa merg pna la tm nu imi prea convine. ma intereseaza nasterea la laser.costa 1200 euro , nastere normala sau cezariana si te asista medicul tau. circula zvonuri in interiorul policlinicii cum ca vor sa reduca pretul. in legatura cu genesys, exista pareri pro si contra. de ex , o prietena a nascut acolo si bebelasul a luat ceva ciuperca pe fata din clinica. depinde cum ti-e norocul , ca peste tot. ma puteti ajuta cu un sfat in leg cu ce dr sa aleg? va multumesc si v-am pupat.

Stelyana80
27.02.2010, 16:25:21
buna mamicilor.sunt si eu o viitoare mamica. am 12 sapt de sarcina. pana acu a trecut cam nasol. am luat si perfuzii , am slabit in 2 sapt 6 kg. dupa perfuzii, mi-am mai revenit putin, pot sa mananc si nu mai vomit. sunt cam speriata ca inca nu creste burtik. de la cate sapt incepe sa creasca?.deocamdata merg la dr simedrea, dar din pacate , de la 1 aprilie nu mai vine la arad. nu stiu la ce dr sa merg in continuare. sa merg pna la tm nu imi prea convine. ma intereseaza nasterea la laser.costa 1200 euro , nastere normala sau cezariana si te asista medicul tau. circula zvonuri in interiorul policlinicii cum ca vor sa reduca pretul. in legatura cu genesys, exista pareri pro si contra. de ex , o prietena a nascut acolo si bebelasul a luat ceva ciuperca pe fata din clinica. depinde cum ti-e norocul , ca peste tot. ma puteti ajuta cu un sfat in leg cu ce dr sa aleg? va multumesc si v-am pupat.
Parerea mea e sa continui cu Simedrea. Si eu tot aia fac. Sunt in situatia ta, dar daca tot ai 1200 euro, de ce sa nu stai linistita si sa nasti cu cel care te stie de la inceput, in loc sa risti te miri ce. Eu am 26 de saptamani, si tot o sarcina ciudata am avut: greturi foarte nasoale, voma si burtica mea abia a inceput sa creasca. Dar totul e in regula. Deci, cu drag te sfatuiesc sa mergi unde e Simedrea. Eu cred ca e cel mai bine, pt ca, oricum, tot in Timi am fi ajuns daca nu s-ar fi deschis clinicile private, nu?:D Sarcina usoara!

me_kammy
23.03.2010, 09:06:20
ce mai faceti , viitoarelor mamici? nu mai dati nici un semn de viata.....ce va fac bebishorii? hai sa va intreb si eu ceva. e posibil sa miste copilul de la 14s si 5z?

me_kammy
24.03.2010, 14:21:21
dragi mamici , vreau sa incep sa merg la inot...face bine pt bebe...unde imi recomandati sa merg? daca stiti si preturi....

simina_sta
04.05.2010, 23:14:39
ceau!!! si pe mine m-ar interesa parerile celor care au nascut deja la genesys
si eu am semnat contractul cu ei, acum au si optiunea de rate (fara dobanda ce-i drept) care mi se pare f avantajoasa

me_kammy
05.05.2010, 11:03:48
dragi mamici , e cineva care a nascut la laser system? as vrea sa nasc si eu acolo, dar mai vreau pareri..

IngerViolet
05.05.2010, 16:40:58
eu am o prietena care a nascut anul trecut, in iulie. Ea a fost super multumita. Vrei sa o intrebi ceva anume?

me_kammy
06.05.2010, 11:21:59
eu am o prietena care a nascut anul trecut, in iulie. Ea a fost super multumita. Vrei sa o intrebi ceva anume?

oo...saru-mana....vroiam sa stiu cum e , cum sunt saloanele , daca toate sunt cu un singur pat in camera , daca iti lasa BB in camera , daca a mai platit ceva (atentii) pe langa cei 1200 euro , cand a platit intreaga suma , daca a nascut prin cezariana , la cate zile a lasat-o acasa... Mai am o gramada de intrebari. Deocamdata , daca primesc raspunsuri la astea , e ok , pt moment.

Saru-mana inca o data. :*

Rebe
10.05.2010, 18:21:06
ceau!!! si pe mine m-ar interesa parerile celor care au nascut deja la genesys
si eu am semnat contractul cu ei, acum au si optiunea de rate (fara dobanda ce-i drept) care mi se pare f avantajoasa

Sora mea a nascut la ei saptamana trecuta si a fost foarte multumita.;-)

aroma_de_portocale
17.05.2010, 14:23:30
Buna.Sunt miresica de Constanta insa sper sa pot ajuta la salvarea unui ingeras......Azi am primit o veste despre o prietena care m-a lasat fara cuvinte... e vorba despre copilasul ei pe care l-a nascut acum o luna jumatate...nici nu stiu ce sa va zic, sau cum sa va zic..sau nu stiu cum sa fac sa o ajut..cat pot si cum pot..mai multe detalii aflati de aici....http://ajutor-umanitar-vladut.blogspot.com/nu (http://ajutor-umanitar-vladut.blogspot.com/nu) stiu..daca vreuna dintre voi vrea sa o ajute cu o suma cat de mica....nu am facut niciodata asa ceva si nu stiu de unde sa incep..asa ca m-am gandit la voi,la miresici, poate impreuna o putem ajuta sa-si salveze ingerasul... ....
voi mai cauta si pe net sa vad pe unde pot posta sau unde pot apela sa o ajut...sunt fara cuvine...Doamne ce iti poate rezerva viata..:((

me_kammy
04.06.2010, 10:06:53
nu mai avem nici o viitoare mamica in arad? :(

Anastacia
03.09.2010, 14:53:55
Hello mamici si viitoare mamici,ziceti-mi la ca ginecolog sa merg ca Simedrea e in Timisoara si mi-e cam peste mana sa merg la el...?
Poze cu micutul nostriu drag am in semnatura.:*

Elena77
04.09.2010, 14:03:49
Hello mamici si viitoare mamici,ziceti-mi la ca ginecolog sa merg ca Simedrea e in Timisoara si mi-e cam peste mana sa merg la el...?
Poze cu micutul nostriu drag am in semnatura.:*

la Genesys la Miclea... e foarte bun

marcelac
17.11.2010, 16:36:17
Buna mamicilor si viitoare mamici,
Sunt fff fericita vom avea si noi un bebe , ajutati-ma cu un sfat:ce medic din arad imi recomandati?

capshuna007
16.02.2012, 21:59:56
Buna mamicilor si viitoare mamici,
Sunt fff fericita vom avea si noi un bebe , ajutati-ma cu un sfat:ce medic din arad imi recomandati?

buna si felicitari,chiar daca a trecut ceva timp dar as vrea sa stiu cate saptamani ai si la ce medic ai hotarat sa mergi?...eu acuma as avea 40-41 saptamani de sarcina shi am mers la dr Milincu ,un doctor foarte bun cu care voi si naste cu el...acum astept momentul nasterii:D

alexandra_ale
17.02.2012, 18:52:07
buna si felicitari,chiar daca a trecut ceva timp dar as vrea sa stiu cate saptamani ai si la ce medic ai hotarat sa mergi?...eu acuma as avea 40-41 saptamani de sarcina shi am mers la dr Milincu ,un doctor foarte bun cu care voi si naste cu el...acum astept momentul nasterii:D

Buna capshuna007,
la ce spital vei naste si vei naste natural?

capshuna007
17.02.2012, 20:05:34
Buna capshuna007,
la ce spital vei naste si vei naste natural?

buna...pai voi merge la matern,acest dr lucreaza si la matern,deci eu vreau sa nasc normal,sper sa reusesc si sa nu am complicatii sa ajung la cezariana...oricum am niste emotii ,pfoai sincer abia astept sa scap "de burtica" sa imi tin in brate fetita:X:X:X

joyi85
21.08.2012, 13:54:06
Buna fetelor,

Am aflat si eu ieri ca ni se va schimba viata, si vom avea alaturi un bebelica. Sunt chiar la inceputul sarcini (6 saptamani) este si prima. Sper sa primesc multe sfaturi de la voi, care deja ati trecut prin aceasta etapa.
In prima faza as vrea sa va intreb la care medic ati fost? care ar fi cel mai bun la ora actuala in Arad? eu am fost la Genesys la dr. Morar Mircea. Ce stiti despre el? este ok? am mai auzit de dr. Tau Catalin ( de la Laser). Doresc sa nasc la una din cele doua clinic.

Astept cu nerabdare parerile voastre.
O zi frumoasa tuturor...

alexandra_ale
15.01.2013, 14:10:49
Fetele si eu sunt o noua graviduta si asi dori sa stiu si parerile voastre depre dr din Arad, la care ati fost ce va placut la ei, ce nu va placut.

Va multumesc

Cryss-tina
24.02.2014, 11:42:47
Fetele si eu sunt o noua graviduta si asi dori sa stiu si parerile voastre depre dr din Arad, la care ati fost ce va placut la ei, ce nu va placut.

Va multumesc

Nu prea sunt internaute aradencele :( si eu as vrea sa fie cat mai multe aici si sa schimbam pareri