PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Valcea

issa3
12.04.2007, 20:13:13
eu nu sunt miresica din Rm Valcea insa mirele este de acolo.Nunta este tocmai la mine la Braila ,si cum este obiceiul sa imi cumpere soacra rochia de mireasa m-as bucura daca mi-at da cateva sfaturi despre mag de profil din vl.ms
va pup

stefaniastefi
26.01.2008, 01:50:00
buna sunt miresica din valcea si cu regret va informez ca rochii de mireasa in vl sunt putine si urate. eu merg in alt oras ca sa imi iau rochia. acum e vb si de gusturi, poate voua o sa va placa. si rasp la intrebare voastra sunt 2 mag unul in centru pe terasa si altul pe ana ipatescu langa mag veve. sper sa va gasiti rochia

crista_
19.02.2008, 13:50:09
fetelor, eu nu sunt din valcea dar as vrea sa vin pana acolo sa-mi caut rochia de mireasa. vreau sa stiu daca merita sa fac drumul, am fost si in Craiova si nu mi-a placut nimic. ce ma sfatuiti, sa vin la Valcea sau nu?

monik77
20.02.2008, 12:31:08
Pentru Crista, nu se merita sa vii in Valcea in conditiile in care sunt doar cateva standuri cu rochii de mireasa, iar unul dintre ele aduce rochiile chiar din Craiova.

Kiddy
21.02.2008, 13:00:33
Fetelor...am auzit ca in Valcea sunt modele mai frumoase de rochii de mireasa decat in Sibiu, voi ce spuneti? imi puteti da niste site-uri eventual, cu magazine din Valcea, cu poze cu rochii, sa-mi fac o idee?:* va rog:">

laura_rts
29.02.2008, 23:10:58
Voi ce rochii de mireasa recomandati pentru miresici grase?

morenna1004
02.03.2008, 01:05:39
Eu recomand rochitele stil printesa, cu corset care s astranga bine talia, de asemenea vin bin esi rochitele dintr-o bucata evazate de pe la solduri.Eu am avut o prietena grasuta carea ales acest ultim model de rochita si a facut-o foarte supla.
Ziceai ca la Salon Eli s-a machiat si coafat o prietena de a ta.Stii ce preturi se practica si daca sunt cu adevarat profi cei de acolo?

laura_rts
06.03.2008, 20:37:52
Sunt preturi mai mari fata de la alte saloane, dar oricum nu saracesti. Ideea e ca se merita , mai ales ca vom fi mirese si suntem slabe.Am dreptate? M-am tuns si eu si mi-a placut f mult. M-a pigalit o ora si ceva. In alte parti in 10 minute eram gata. Mi-a luat 35 de tuns si mi l-a si aranjat ca asa fac ele. In alta parte iti ia 15 cam asa. Dar nu se compara. Trimiteti -mi si mie rochii de mireasa pt mine , ca am 1,65 si 80 de kg. Haideti sa ne vedem la o apa plata , noi miresicile 2008 din Valcea. Stabilim o intalnire??

mesia
08.05.2008, 12:26:57
Saptamana viitoare vin si eu la vl sa-mi caut rochita dar nu stiu unde sunt magazine ce ziceti ma ajutati cu niste informatii ?:-\

oanna21
08.05.2008, 14:51:44
Saptamana viitoare vin si eu la vl sa-mi caut rochita dar nu stiu unde sunt magazine ce ziceti ma ajutati cu niste informatii ?:-\

In Valcea nu prea gasesti rochii de mireasa...nu sunt decat 2 magazine...unul pe ana ipatescu si unul pe terasa...

mesia
09.05.2008, 09:00:25
Si unde sa merg in ce oras? sunt foarte stresata

alessiaclau
09.05.2008, 15:35:34

noi stam in italia si nu credeam k o sa ajung sa-mi iau rochie din valcea... ma gandeam s-o iau de aici si in cel mai rau caz din bucuresti de la Alb si Negru unde au preturi de peste 2.200 Ron rochia. ...dar in ianuarie am fost acasa si vineri inainte sa plecam am zis sa mergem pana la biserica si am trecut pe terasa... am zis sa intram un pic sa vad ce rochii au si surpriza... mi-am gasit rochia viselor si deloc scumpa... e facuta de casa de moda Bilutzi din Constanta... vazusem vreo 3 kr ne-au placut mie si mireselului meu, si am zis sa le probez... si prima kr am probat-o aia a fost... m-am indragostit pe loc si nici nu m-am mai atins de celalalte... am fost repede aks sa luam banii si mi-am si cumparat-o si si-a luat si el costumul de acolo k am gasit unul sic... in loc de nasturi are capse... si-a luat si camasa si lavaliera cu vestutza... si eu criolina si voalul si ne-a dus toata afacerea la 2.000 ron... ^:)^ cat o rochie de la Alb si Negru... si e asa de frumoasa...
eu sunt foarte pretentioasa mai ales cu evemimentele astea de neuitat, dar uite k mai gasesti si lucruri frumoase la un pret rezonabil...
asa ca, dragutzo da o ocheata si pe terasa...
pupici

lispas
13.05.2008, 15:12:34
rochiile de la bilutzi sunt chiar faine, si eu am probat una acolo si in plus au si material foarte fain, acolo chiar merita mers, si asta fara reclama.

mesia
15.05.2008, 10:03:05
noi stam in italia si nu credeam k o sa ajung sa-mi iau rochie din valcea... ma gandeam s-o iau de aici si in cel mai rau caz din bucuresti de la Alb si Negru unde au preturi de peste 2.200 Ron rochia. ...dar in ianuarie am fost acasa si vineri inainte sa plecam am zis sa mergem pana la biserica si am trecut pe terasa... am zis sa intram un pic sa vad ce rochii au si surpriza... mi-am gasit rochia viselor si deloc scumpa... e facuta de casa de moda Bilutzi din Constanta... vazusem vreo 3 kr ne-au placut mie si mireselului meu, si am zis sa le probez... si prima kr am probat-o aia a fost... m-am indragostit pe loc si nici nu m-am mai atins de celalalte... am fost repede aks sa luam banii si mi-am si cumparat-o si si-a luat si el costumul de acolo k am gasit unul sic... in loc de nasturi are capse... si-a luat si camasa si lavaliera cu vestutza... si eu criolina si voalul si ne-a dus toata afacerea la 2.000 ron... ^:)^ cat o rochie de la Alb si Negru... si e asa de frumoasa...
eu sunt foarte pretentioasa mai ales cu evemimentele astea de neuitat, dar uite k mai gasesti si lucruri frumoase la un pret rezonabil...
asa ca, dragutzo da o ocheata si pe terasa...
pupici
Multumesc din suflet chiar m-am speriat cand am auzit ca in valcea sunt doar doua magazine .....fetelor pe terasa este un magazin cu mai multe magazine in el daca pot sa-i spun asa :)) si in sfarsit mi-am gasit rochita mult visata ..am vazut-o si m-am indragostit de ea este exact cum mi-am dorit superba si nu a costat mult rochita +cerc+jupa+ diadema = 940 ron
Sunt foarte fericita

alessiaclau
16.05.2008, 14:50:25
Multumesc din suflet chiar m-am speriat cand am auzit ca in valcea sunt doar doua magazine .....fetelor pe terasa este un magazin cu mai multe magazine in el daca pot sa-i spun asa :)) si in sfarsit mi-am gasit rochita mult visata ..am vazut-o si m-am indragostit de ea este exact cum mi-am dorit superba si nu a costat mult rochita +cerc+jupa+ diadema = 940 ron
Sunt foarte fericita

ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit rochita visata!;;)
pupici!

Larya
17.07.2008, 00:12:22
imi inchipui cat de stresata esti...ai fost la vreo proba pana acum? sunt f emotionata si stresata pt k tre sa o modifice k sunt slabuta cand am fost la proba nu cred k au facut nimic ziceau k am m-ai slabit eu 4 cm....vrajeala:> ,cred k nu vroiau sa modifice prea mult poate credeau k m-ai ma ingras....sper k acum vine perfect k daca nu ma supar rau cat despre rochia din poza nu stiu ce sa zic...seamana numai k a mea e mai creata si la corset i-am pus o breteluta k sa nu ma simt eu prea goala....acum sa vedem k daca nu imi place o dau jos.O sa iti trimit cateva poze prin pm dupa ce o iau(sper sa o iau) k nu vreau sa o vada pr meu...e curios si nu e neaparat chestia d traditie si mai mult k vreau sa fie supriza
ms d informatii esti chiar draguta asa m-ai stiu si eu din timp ce sa fac,pup dulce

fetelor voi rochitele le-ati luat?

CristinaKitty
17.07.2008, 11:43:06
imi inchipui cat de stresata esti...ai fost la vreo proba pana acum? sunt f emotionata si stresata pt k tre sa o modifice k sunt slabuta cand am fost la proba nu cred k au facut nimic ziceau k am m-ai slabit eu 4 cm....vrajeala:> ,cred k nu vroiau sa modifice prea mult poate credeau k m-ai ma ingras....sper k acum vine perfect k daca nu ma supar rau cat despre rochia din poza nu stiu ce sa zic...seamana numai k a mea e mai creata si la corset i-am pus o breteluta k sa nu ma simt eu prea goala....acum sa vedem k daca nu imi place o dau jos.O sa iti trimit cateva poze prin pm dupa ce o iau(sper sa o iau) k nu vreau sa o vada pr meu...e curios si nu e neaparat chestia d traditie si mai mult k vreau sa fie supriza
ms d informatii esti chiar draguta asa m-ai stiu si eu din timp ce sa fac,pup dulce

fetelor voi rochitele le-ati luat?
Salut!
Nu am fost inca la nici o proba...pe 23 iulie am prima proba. sper sa iasa ok...exact cum spuneai si tu-mi-am mai pus si eu o bretelutza sa nu am impresia ca sunt chiar dezbracata:))!
Rochitza mea este un model al celor de la Calin Events dar cu mici modificari, pe ici pe colo...Sa stii ca si eu voi proceda ca si tine:voi trimite pm pentru ca mandrul meu e mort de curios.
Daca te mai pot ajuta cu ceva te rog sa imi zici si poate ca voi sti sau pot sa intreb si sa iti zic:D.
Spor si te asteptam acasa!

laura_rts
21.07.2008, 21:20:28
Fetelor si eu am nunta tot in in 2008 la Zimbru. Faza e ca si eu imi fac rochia pe comanda ca sunt grasa.La Valcea nu mi-a placut nimik , am gasit la Craiova la Darfil. Problema e unde ne machiem si coafam ca mor de nervi. Conteaza mult fata si coafura. Al meu sot vrea camasa cu butoni si papion. Voi stiti de unde luam o camasa cu butoni? Deci nu butoni numai la maneca ci peste tot. Astept raspuns. Pentru cine mai vrea sa vb pe mess despre nunta, obiceiuri si toate cele, ca eu sunt cam paralela un pic:) : Va pup si va astept pe mess. Eu zic sa intram toate sa vorbim si apoi dupa nunta sa ne vedem la un suc ceva si sa povestim sau chiar si pana in nunta sa vb si fata in fata despre acest important eveniment.

laura_rts
21.07.2008, 21:35:12
Si unde sa merg in ce oras? sunt foarte stresata
Lasa rochiile din valcea ca sunt toate intre 3-6 milioane si urate cu spume. Au materiale f naspa, incarcate rau de tot, urate ce sa iti spun. Pentru rochii recomand Craiova. Eu de acolo am luat-o. Erau destule dragute dar eu sunt mai pretentioasa ca sunt grasa si imi gasesc mai greu una sa ma avantajeze. Mi-am gasit pana la urma.

laura_rts
21.07.2008, 21:39:12
Eu o sa fac doua nunti. Eu sunt din Bz si sotul din Valcea. Si am pe 20 septembrie urmataorea nunta. Pentru invitatii mergeti langa scoala nr. 10 in ostroveni sunt cele mai ieftine. Mai este un salon langa Kaufland care am inteles ca fac bine dar am zis ca o sa merg sambata sa stau acolo si sa vad miresele cum pleaca de la ei. Sunt doi : sot si sotie. Eu mi-am facut tortul la Vladesti, in forma de inimioara. Eu l-am facut de 10 kg ca am 70 de persoane. Sa imi ziceti cum vi se pare rochia mea. Sotul si-a luat costum smoking deci va treb paion si brau:)).

CristinaKitty
22.07.2008, 12:24:36
Draga Laura,

Camasa cred ca vei gasi langa restaurantul Mon Ami, la un magazin unde au si pantofi. Am vazut ceva camasi intersante acolo.
Rochita e foarte draguta! Firma de la care ai cumparat-o tu are un stand si la Casa de Moda in Valcea. Sora mea si-a facut tot la ei.
Spor la pregatiri!

adynutza4you
17.11.2008, 13:01:18
buna miresicilor.cu cat timp inainte de nunta v-ati cumparat rochia?de unde?pupici.

gratielau
17.11.2008, 23:24:46
buna.eu acum in decembrie o sa merg sa imi ia masura si sa mi-o faca.in bucuresti,sincer,si o sa fie gata intr-o luna jum.te sfatuiesc sa mergi in buc daca vrei sa gasesti ceva frumos,si ieftin.... si de calitate.te pup

alessiaclau
28.11.2008, 23:22:05
eu mi-am luat-o de pe terasa, cu 5 luni inainte! E facuta de Casa de moda Bilutzi din Constanta! M-am indragostit de ea de cant am vazut-o... si nu credeam ca o sa ajung sa mi-o cumpar tocmai din Valcea, mai ales ca noi stam in Italia si inainte am trait 7 ani in Bucuresti (inainte sa o vad in vitrina in valcea, aveam in plan sa o iau din italia sau in cel mai rau caz din bucuresti)!
Pupici!

adynutza4you
28.11.2008, 23:35:54
eu mi-am luat-o de pe terasa, cu 5 luni inainte! E facuta de Casa de moda Bilutzi din Constanta! M-am indragostit de ea de cant am vazut-o... si nu credeam ca o sa ajung sa mi-o cumpar tocmai din Valcea, mai ales ca noi stam in Italia si inainte am trait 7 ani in Bucuresti (inainte sa o vad in vitrina in valcea, aveam in plan sa o iau din italia sau in cel mai rau caz din bucuresti)!
Pupici!
cat va tinut preotul in biserica?tie ti-a cerut preotul sa ii duci apa de la 9 fantani?adica 2 litri si cate un articol de imbracaminte de al tau si de al sotului tau?te pup.

oanaradu82
28.01.2009, 10:36:51
Ciao Miresicilor,
Stiti cumva in Valcea un designer/croitoreasa buna?
Va multumesc,
Oana

denisa1999
08.02.2009, 17:06:02
buna fetelor...
stiti de rochii mireasa frumoase si accesibile ca pret in Rm valcea?la Casa de moda sau in alta parte?As dori sa aflu parerea voastra...

CristinaKitty
08.02.2009, 17:14:10
Ciao Miresicilor,
Stiti cumva in Valcea un designer/croitoreasa buna?
Va multumesc,
Oana
;;)eu mi-am facut rochia pe comanda in valcea

ileanait9
26.02.2009, 10:03:49
buna miresicilor.cu cat timp inainte de nunta v-ati cumparat rochia?de unde?pupici.

eu mi-am facuto cu 3 luni inainte si in ziua nunti trageam de ea pt ca slabisem un pic.Dar a fost totul bine

adynutza4you
10.03.2009, 21:28:41
eu azi mi-am cumparat rochita de mireasa si am dat doar 650 lei.e foarte frumoasa.am vazut-o si am stiut ca va fi a mea.sunt fericita.tocmai o primisera azi.sunt foarte frumoase rochiile de pe terasa si ieftine.nu trebuie sa mergi neaparat in bucuresti sau in alt oras pt rochita cand gasesti si la noi in oras.voi cat ati dat pe rochita?

ileanait9
10.03.2009, 21:58:43
eu azi mi-am cumparat rochita de mireasa si am dat doar 650 lei.e foarte frumoasa.am vazut-o si am stiut ca va fi a mea.sunt fericita.tocmai o primisera azi.sunt foarte frumoase rochiile de pe terasa si ieftine.nu trebuie sa mergi neaparat in bucuresti sau in alt oras pt rochita cand gasesti si la noi in oras.voi cat ati dat pe rochita?

casa de piatra sa fiti fericiti si sa fi zambitoare in ziua nunti. Eu am dat mai mult pe a mea pt ca am probat o rochie de la demetrios bucuresti si nu mai mia iesit din cap a trebuit sa o fac in alta parte pt ca avea un pret foarte mare.:-" #-o #-o #-o

ileanait9
10.03.2009, 22:02:24
buna fetelor...
stiti de rochii mireasa frumoase si accesibile ca pret in Rm valcea?la Casa de moda sau in alta parte?As dori sa aflu parerea voastra...

la casa de moda fac rochii si pe comanda poti sa mergi cu modelul care il doresti.Multa bafta

aida_dolce
22.03.2009, 14:20:57
buna miresici de valcea.eu sunt o miresica de arges,dar locuiesc in valcea..
despre ce terasa vorbiti voi?:[email protected]

gratielau
22.03.2009, 21:24:50
buna miresici de valcea.eu sunt o miresica de arges,dar locuiesc in valcea..
despre ce terasa vorbiti voi?:[email protected]

cred ca terasa de la Alutus,acolo au rochii de mireasa,langa parcul Mircea Cel Batran

danutadana81
01.04.2009, 08:43:00
voi de unde ati cumparat roichita de mireasa din oras sau din alta parte astept sfaturi si ce model vati ales

CristinaKitty
01.04.2009, 09:31:49
voi de unde ati cumparat roichita de mireasa din oras sau din alta parte astept sfaturi si ce model vati ales
bine ai venit printre noi!>:D<
mai este un subiect deschis pe aceeasi tema la topicul de Valcea

emmahln
02.04.2009, 10:39:42
fetelor sunt disperata caut rochita pentru mireasa insarcinata ,la nunta o sa ma 6 luni si nu gasesc nicaieri in valcea.
Sarcina nu imi permite sa merg la bucuresti si nici pe comanda nu am timp sa o mai fac.Ati vazut pe undeva rochite mireasa insarcinata?Mi-as dori una scurta care sa ascunda si sarcina

gratielau
06.04.2009, 00:15:50
fetelor sunt disperata caut rochita pentru mireasa insarcinata ,la nunta o sa ma 6 luni si nu gasesc nicaieri in valcea.
Sarcina nu imi permite sa merg la bucuresti si nici pe comanda nu am timp sa o mai fac.Ati vazut pe undeva rochite mireasa insarcinata?Mi-as dori una scurta care sa ascunda si sarcina

s-a deschis si pe ana ipatescu un magazin de rochii si e o doamna f draguta acolo
poti vb cu ea sa iti faca pe comanda

skipper_sim21
13.04.2009, 20:56:08
s-a deschis si pe ana ipatescu un magazin de rochii si e o doamna f draguta acolo
poti vb cu ea sa iti faca pe comanda

unde pe ana ipatescu? cum se numeste magazinul?

gratielau
13.04.2009, 21:31:15

pe colt,vis-a-vis de veve,pe faleza

ileanait9
13.04.2009, 21:48:19

Peste starda de magazinul Veve. Se vede sunt expuse multe rochii in vitrina

skipper_sim21
17.04.2009, 13:12:22
Peste starda de magazinul Veve. Se vede sunt expuse multe rochii in vitrina

multumesc mult pentru raspuns. ma voi duce sa ma uit... eu stau in bucuresti acum, dar cand ajung la vl prima data dau o tura :). sper sa aiba modele frumoase

ileanait9
17.04.2009, 21:59:15
multumesc mult pentru raspuns. ma voi duce sa ma uit... eu stau in bucuresti acum, dar cand ajung la vl prima data dau o tura :). sper sa aiba modele frumoase

Npc sper sa fi fost de ajutor.
Paste fericit si sa vina iepurasul cu tot ce va doriti:*

claude11
23.07.2009, 16:19:45
Buna!
Eu mi-am luat rochia din Craiova. E o strada Lipscani si sunt numai magazine cu rochii de mireasa.Pot sa va recomand magazinul Maya Fashion.Au si site [] Eu de acolo mi-am luat-o, chiar si vanzatoarele sunt f dragute. Casa de piatra si spor la cumpartaturi!

Gioia
16.09.2009, 23:19:30
Buna!
Eu mi-am luat rochia din Craiova. E o strada Lipscani si sunt numai magazine cu rochii de mireasa.Pot sa va recomand magazinul Maya Fashion.Au si site [] Eu de acolo mi-am luat-o, chiar si vanzatoarele sunt f dragute. Casa de piatra si spor la cumpartaturi!
Buna! M-am uitat pe site-ul acesta si am vazut fff multe rochite ce mi-au placut! Dar daca tot ai fost acolo pori sa imi spui niste preturi? Eu mai mult de 1500Ron nu vreau sa cheltuiesc:(

andrei2009
21.09.2009, 23:45:06
am nevoie de ajutor .

imi caut rochie de mireasa pt ca am nunta pe 31.10.2009 dar nu stiu unde sa caut ieftin si frumos.

nu pot sa dau mai mult de 1000 ron iar in valcea nu stiu ....

eu mi-as dori ceva cum am in imagine.

va pup si va multumesc>:D< [-o<

mirandoli
22.09.2009, 00:25:36
dragutza si eu am nunta pe 30 octombrie, doar anul este diferit 2010
Nu stiu daca ai reusit sa-ti cumperi rochita daca nu ai reusit sfatul meu este sa te duci pe la Craiova (pe Lipscani) au foarte multe modele si am auzit ca si preturile sunt bune.
Bafta multa. Sa ai o nunta superba

orion2009
22.09.2009, 10:27:32
am nevoie de ajutor .

imi caut rochie de mireasa pt ca am nunta pe 31.10.2009 dar nu stiu unde sa caut ieftin si frumos.

nu pot sa dau mai mult de 1000 ron iar in valcea nu stiu ....

eu mi-as dori ceva cum am in imagine.

va pup si va multumesc>:D< [-o<
Vrei sa o cumperi? Sau mergi si pe inchiriat? Eu am inchiriat rochia din Sibiu si seamana cu prima poza. Daca vrei iti trimit poza cu mine si rochita :))).

andrei2009
01.10.2009, 22:51:38
de pe ana ipatescu mi-am luat si eu rochita si e ff draguta si au preturi ff bune

adinutza_dt
28.10.2009, 15:47:26
un drum pana la bucuresti nu costa enorm...aici puteti gasi diversitate,sau rochii mult mai deferite decat in vl care sa va puna in valoare.chiar nu vreau sa supar pe nimeni,dar modelele din valcea nu sunt asa deosebite ,insa dak ai norok poti gasii ceva frumos.eu sunt din vl,dar stau acum in bucuresti si nunta o am in vl la anu..sincer nici nu m-am omorat sa ma uit la vreo rochie in vl

narayan
19.11.2009, 14:08:18
eu tocmai am achitat astazi avansul pentru rochia de mireasa...yupyy...sincera sa fiu in valcea am fost destul de dezamagita de ceea ce am gasit si mi-am cumparat-o din bucuresti. magazinul se numeste decosta, iar doamnele de acolo au fost mai mult decat amabile.

marialexandra
24.11.2009, 13:25:37
buna miresici!nu v-ati gandit sa va faceti rochia pe comanda? eu toate rochiile mi le-am facut pe comanda pe terasa la magazinul de pe colt urmeaza sa imi comand rochia de mireasa tot acolo.Este adevarat ca ceea ce au expus nu e frumos dar pe comanda iti fac ce doresti.de ce sa mergeti pana la bucuresti cand puteti comanda rochia in valcea.Rochiile nu se lucreaza in Valcea ci la Bucuresti.Cele doua doamnele sunt foarte dragute si la proba te duci de maxim 2 ori.Preturile sunt foarte bune.Eu ma duc sa-mi dau comanda in ianuarie si revin cu informatii!:*

ileanait9
24.11.2009, 22:14:19
buna miresici!nu v-ati gandit sa va faceti rochia pe comanda? eu toate rochiile mi le-am facut pe comanda pe terasa la magazinul de pe colt urmeaza sa imi comand rochia de mireasa tot acolo.Este adevarat ca ceea ce au expus nu e frumos dar pe comanda iti fac ce doresti.de ce sa mergeti pana la bucuresti cand puteti comanda rochia in valcea.Rochiile nu se lucreaza in Valcea ci la Bucuresti.Cele doua doamnele sunt foarte dragute si la proba te duci de maxim 2 ori.Preturile sunt foarte bune.Eu ma duc sa-mi dau comanda in ianuarie si revin cu informatii!:*

BAfta ;-) Sa iasa rochita asa cum iti doresti :*

mihaela_17
25.11.2009, 18:23:52

buna, cu cat timp inainte i-ti comanzi rochia? si daca nu gresesc te referi la " casa de modo" de pe terasa? oricum asteptam informatii. Mult succes la pregatiri.>:D<

mihaela_17
24.01.2010, 22:57:08
buna......s-a luat cineva rochita din valce? :-? si daca da ce preturi sunt? >:D<

simonikool
25.01.2010, 15:06:24
Si daca nu iti iese rochia cum vrei ce faci? Eu mi-am ales modelul dar mi se pare destul de complicat si nu stiu in ce masura se pricep.:-<

mihaela_17
25.01.2010, 22:56:19
Si daca nu iti iese rochia cum vrei ce faci? Eu mi-am ales modelul dar mi se pare destul de complicat si nu stiu in ce masura se pricep.:-<

la tema asta nustiu nici eu ce as face, totusi optez a cumpara-o facuta, deocamdata, cum mai am un an si 7 luni mai am si timp sa ma gandesc ;))

nicoleta15
10.02.2010, 15:12:23
Fetelor si eu am nunta tot in in 2008 la Zimbru. Faza e ca si eu imi fac rochia pe comanda ca sunt grasa.La Valcea nu mi-a placut nimik , am gasit la Craiova la Darfil. Problema e unde ne machiem si coafam ca mor de nervi. Conteaza mult fata si coafura. Al meu sot vrea camasa cu butoni si papion. Voi stiti de unde luam o camasa cu butoni? Deci nu butoni numai la maneca ci peste tot. Astept raspuns. Pentru cine mai vrea sa vb pe mess despre nunta, obiceiuri si toate cele, ca eu sunt cam paralela un pic:) : Va pup si va astept pe mess. Eu zic sa intram toate sa vorbim si apoi dupa nunta sa ne vedem la un suc ceva si sa povestim sau chiar si pana in nunta sa vb si fata in fata despre acest important eveniment.

Buna!Cum a fost nunta la Zimbru?Acolo as vrea sa fac si eu,dar nu prea am auzit pareri foarte bune despre restaurant...:(

mihaela_17
14.02.2010, 18:18:00
nu ne pune si noua nimeni poze cu rochitele sau accesorile achizitionate ^:)^ , un :x

micheline
17.02.2010, 19:10:33
nu ne pune si noua nimeni poze cu rochitele sau accesorile achizitionate ^:)^ , un :x
Buna Mihaela,

uite ca sparg eu gheata :))

mihaela_17
17.02.2010, 21:37:36
=D> in sfarsit, foarte frumoasa rochita. ai cumparat-o sau o vei face pe comanda? :*

micheline
17.02.2010, 23:13:41
=D> in sfarsit, foarte frumoasa rochita. ai cumparat-o sau o vei face pe comanda? :*
Cumparata si nu a fost scumpa...de la Campulung Muscel (langa Curtea de Arges). Este un depozit de rochii de mireasa aduse din Italia si cei de acolo au fost foarte draguti. Ii recomand cu caldura. :)

zarzarel
18.02.2010, 11:22:20
Cumparata si nu a fost scumpa...de la Campulung Muscel (langa Curtea de Arges). Este un depozit de rochii de mireasa aduse din Italia si cei de acolo au fost foarte draguti. Ii recomand cu caldura. :)
Salut,

Foarte frumoasa rochita, felicitari >:D<
Ne poti da si noua cateva detalii legate de pret, calitatea materialelor si, cel mai important, de unde ai luat-o mai exact.

Multumim :)

micheline
18.02.2010, 19:32:21
Salut,

Foarte frumoasa rochita, felicitari >:D<
Ne poti da si noua cateva detalii legate de pret, calitatea materialelor si, cel mai important, de unde ai luat-o mai exact.

Multumim :)

Sigur ca da.
A fost 1630 ron. Mi se pare ca arata de mai multi bani decat am dat de fapt pe ea. Ceea ce de fapt si urmaream. Am probat destul de multe rochii, zic eu, cam 27, iar aceasta mi-a placut cel mai mult ca si raport calitate - pret. Am cumparat-o de la un depozit de rochii de mireasa din Campulung, Venus Bridal. Ei au si site unde se pot vedea ceva modele, dar nu tot ce e pe site este si in depozit.
Cu mine au fost foarte amabili. Am fost in 27 decembrie (chiar dupa Craciun) si desi era inchis, au deschis depozitul pentru mine. Credeau ca nu o sa cumpar, si totusi au fost foarte amabili si rabdatori. Si ca urmare au facut o vanzare.
Eu zic ca sigur am economisit bani, pentru ca daca era sa o iau din alt oras (au si ei furnizori in diferite orase) as fi cumparat-o sigur cu adaos comercial.

zarzarel
19.02.2010, 11:19:19
Sigur ca da.
A fost 1630 ron. Mi se pare ca arata de mai multi bani decat am dat de fapt pe ea. Ceea ce de fapt si urmaream. Am probat destul de multe rochii, zic eu, cam 27, iar aceasta mi-a placut cel mai mult ca si raport calitate - pret. Am cumparat-o de la un depozit de rochii de mireasa din Campulung, Venus Bridal. Ei au si site unde se pot vedea ceva modele, dar nu tot ce e pe site este si in depozit.
Cu mine au fost foarte amabili. Am fost in 27 decembrie (chiar dupa Craciun) si desi era inchis, au deschis depozitul pentru mine. Credeau ca nu o sa cumpar, si totusi au fost foarte amabili si rabdatori. Si ca urmare au facut o vanzare.
Eu zic ca sigur am economisit bani, pentru ca daca era sa o iau din alt oras (au si ei furnizori in diferite orase) as fi cumparat-o sigur cu adaos comercial.

Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea :)
M-am uitat la ei pe site si au o gramada de rochite, unele chiar f dragute. Am vazut ca au deschis magazin si in Bucuresti (eu aici stau), cred ca o sa trag o fuga sa imi fac o idee despre cum sunt rochitele si, daca imi plac, cred ca o sa fac o plimbare pana la Campulung ;;)

Steffania
19.02.2010, 13:23:18
Este foarte frumoasa rochita, si cu personalitate, nu prinde pe oricine,felicitari ! O alegere speciala. Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea =D>

micheline
19.02.2010, 22:04:49
Este foarte frumoasa rochita, si cu personalitate, nu prinde pe oricine,felicitari ! O alegere speciala. Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea =D>
Multumesc frumos. Astept sa o vad si pe a ta. :)

elenucam
19.02.2010, 22:34:49
Buna miresicilor!!!si eu mi-am luat rochita in sfarsit!!!!<:-P

zarzarel
20.02.2010, 11:07:14
Buna miresicilor!!!si eu mi-am luat rochita in sfarsit!!!!<:-P
Heey, felicitari si sa fie intr-un ceas bun ! :)
Details, please ! Si eventual si poze :p

elenucam
20.02.2010, 22:31:12
Heey, felicitari si sa fie intr-un ceas bun ! :)
Details, please ! Si eventual si poze :p

rochita mea este de la white lady....e din colectia 2010 modelul de la poza 6..nu m-au last sa fac poze acolo...:(

mihaela_17
21.02.2010, 13:36:34
rochita mea este de la white lady....e din colectia 2010 modelul de la poza 6..nu m-au last sa fac poze acolo...:(

<:-Pe superba rochita, vei fi o adevarata printesa. Deunde ai cumparat-o,si un pret? pe mine m-ar interesa cea de la pag...22.;)) sa-ti aduca mult noroc. >:D<

krys9
22.02.2010, 00:14:33
la sibiu ati gasit ceva interesant?sau la pitesti?
eu una nu stiu de unde sa incep cautarile.poate aveti vreo idee.orice...please!!

krys9
22.02.2010, 00:17:09
f. faina rochita...s-o porti cu stil si eleganta..si sa te simti ca o printesa
doar este seara ta.felicitari...e f. frumoasa. din campulung, zici?
o adresa ceva?
te rugam sa ne ajuti si pe noi.

elenucam
23.02.2010, 18:24:51
<:-Pe superba rochita, vei fi o adevarata printesa. Deunde ai cumparat-o,si un pret? pe mine m-ar interesa cea de la pag...22.;)) sa-ti aduca mult noroc. >:D<

mersi mult!!!:"> am luat-o de la magazinul lor din bucuresti ...a fost 2290 lei..foarte multe rochii de la ei mi-au placut...

krys9
08.03.2010, 11:34:47
sa inteleg ca nimeni nu a mai facut shopping?sau nu vreti sa va laudati rochitele?eu macar nu am cautat ca v-as fi spus tot!haideti, eu astept impresii, idei, orice!

krys9
09.03.2010, 11:01:17
am inteles ca poti comanda un model anume la casa de moda din valcea, dar in cat timp e gata?

orion2009
10.03.2010, 12:46:09
eu una nu stiu de unde sa incep cautarile.poate aveti vreo idee.orice...please!!
La Sibiu nu stiu daca gasesti ceva. Singurul loc unde au rochite mai "speciale" este la salonul de pe str. Ion Neculce. Acolo si inchiriaza si vinde. Sunt cateva modele chiar dragute. Poti intra si pe net sa le vezi. In rest nu prea e bogata oferta la Sibiu :)

mihaela_17
10.03.2010, 14:49:43

buna, am vazut ca cei dela White lady, au magazin si-n Pitesti, pe Calea Bucuresti nr 14. multa bafta la pregatiri.>:D<

cirsteairina
10.03.2010, 23:46:23
Salut fetele,

am cautat si eu in Valcea o rochita, dar nu am gasit nimic. din fericire locuiesc in Cluj si o sa imi iau de aici, sunt asa de multe posibilitati....

Stiti cumva pe cineva care isi cauta local, eu mi-am schimbat localul pt ca s-a marit lista invitatilor si acum am 2 reyervari si as vrea sa-mi recuperez avansul.
restaurantul liber este VFM in nord in 24 iulie 2010, e fainut dar merge pt o nunta de max 150 pers. avantajul e ca au meniul ieftin. daca stiti ceva va rog sa anuntati.
mersi mult si o primavara superba

krys9
15.03.2010, 16:46:23
ce ziceti de targul de nunti din valcea, cel organizat de pro mariage? mergeti?
eu sunt curioasa ce e nou si, poate, cu putin noroc, gasim ce ne intereseaza! incepe pe data de 19.03-21.03. ne vedem pe-acolo!pupici

mihaela_17
16.03.2010, 17:44:45
eu sunt curioasa ce e nou si, poate, cu putin noroc, gasim ce ne intereseaza! incepe pe data de 19.03-21.03. ne vedem pe-acolo!pupici

E destul de interesanta ideea, mi-ar face placere sa ajung dar nu am cum :-s .
sa ne spuneti si noua cum a fost >:D< mult succes la targ si la restul pregatirilor.

nicoleta15
18.03.2010, 13:08:20

Buna Krys9.Maine merg si eu la targul de nunti de la noi din Valcea.Sper sa gasim ce ne intereseaza.Pupici

Steffania
18.03.2010, 14:49:40
Si noi vom merge, imi poate spune cineva unde exact va fi ? Pupici

krys9
19.03.2010, 16:45:12
eu stiu ca se tine pe langa troianu-gen. magheru, nr.9-unde este cortul marriage park, pana sa treci podul spre rest. paradis. nu ma prea pricep sa ofer info., dar sper ca ati inteles ceva.sper sa gasiti ceea ce va doriti!pup

gingasutza
21.03.2010, 17:08:17
dragele mele, am fost vineri la targul de nunti, complet dejamagita am fost. Speram sa gasesc si eu rochii de mirese si toate cele sa pot sa mai studiez si eu piata, cand colo doar "dj" si aranjamente, decoratiuni. Aste nu e targ de nuntii!!!!

Steffania
21.03.2010, 17:17:59
Multumesc pentru raspuns Krys :) . Am ajuns si noi , insa nici nu am mai intrat cand am vazut ce e. Ne imbracaseram lejer ca de weekend, ne asteptam sa ne plimbam printre standuri, eventual sa cumparam ceva, in schimb, exact ce a spus gingasutza, doar birouri cu firme care isi prezentau ofertele [-( .

simonikool
21.03.2010, 19:21:11
Am fost si eu la targ si am probat o rochita superba dar... depaseste bugetul, era 600 de euro. Mi-ar fi placut sa fie mai multe standuri cu rochii, dar...

krys9
22.03.2010, 11:35:03
asa este!dezamagire totala! sapt. viit. este targ la bucuresti...sper sa ajung si eu acolo! asta chiar a fost degeaba! tipa cu rochiile...unique..ce impresie v-a lasat?daca vizitezi site-ul respectiv..rochiile arata chiar f. bine, dar oare are ea asa ceva?si ce preturi or fi?
eu am ajuns si la campulung sa vad ce depozit este acolo, dar nu aveau mai mult de 60-70 de rochii si ,majoritatea ,marimi mari. ghinion! oricum, modelele nu erau asa grozave si nici nu mai primea marfa pana in vara.am inceput sa am emotii cu rochia! unde sa mai caut?

krys9
30.03.2010, 23:02:44
v-ati luat rochite? eu nu am gasit nici la bucuresti, deci ma indrept spre craiova! la drum! astept sa-mi povestiti!

Lavi4
31.03.2010, 10:46:15
v-ati luat rochite? eu nu am gasit nici la bucuresti, deci ma indrept spre craiova! la drum! astept sa-mi povestiti!

Eu mi-am gasit rochie duminica la targul de nunti! Am plecat de acasa doar sa ne uitam,eu nici nu aveam portofelul la mine. Am probat mai multe rochii pe acolo, chiar imi placusera 2 modele pentru ca erau exact ce cautam eu. Dar cand ma uitam in oglinda parca lipsea ceva...nu stiu... Deja ma saturasem sa ne plimbam pe acolo si vroiam sa plecam dar prietenul meu a zis sa mai mergem o data pana in capat sa mai dam o tura. Am vazut o rochita draguta pe un manechin si am zis sa o probez desi era crem. Tocmai cand sa intru in cabina am vazut acelasi model pe alb. Cand am iesit din cabina si m-am uitat in oglinda am ramas afis! Nu-mi venea sa cred! Si vanzatoarele de acolo radeau de uimirea mea. Nu este ce cautam eu,este complet diferita, dar am avut senzatia aia de care ti se povesteste ca o ai cand gasesti rochia potrivita!Era perfecta!Parca eram pe alta planeta. Trebuia sa platim jumate din pret dar nu aveau suficienti bani la noi, am vrut sa platim cu 2 carduri si ne-am dat seama ca la unul din carduri nu mai stim pin-ul... a fost zapaceala mare ca eu nu mai reuseam sa revin cu picioarele pe pamant. Pana la urma am platit 6 milioane avansul ca atat aveam la noi si trebuie sa ne ducem la Brasov sa luam rochia ( ca de acolo este magazinul). Ne-am gandit ca vom merge dupa Pasti si vom ramane o noapte acolo ca sa facem si sedinta foto de logodna. Abia astept! <:-P

nicoleta15
31.03.2010, 19:01:44
Buna Lavi4!Am citit "peripetia" ta cu rochita si ma bucur ca ai gasit ceea ce iti place.Asteptam poze cu ea sa o vedem si noi.Te pup

Lavi4
02.04.2010, 14:32:55

Am auzit si eu ca pe terasa au adus rochii noi si frumoase. Sa o porti fericita!

krys9
06.04.2010, 10:28:54
ma bucur pt. tine si sunt convinsa ca o sa radiezi de fericire in rochita aleasa, mai ales ca e o zi speciala pt. tine si miresoiul tau!noi, curioasele, asteptam si poze!ai luat-o de la buc?cat a fost?cum se num. magazinul?pup

Ina2010
02.05.2010, 12:01:48
Buna fetelor!
Nu am mai intrat de mult timp, dar urmaresc regulat mesajele voastre. Eu rochia mi-am comandat'o pt ca nu mi-as fi gasit modelul pe care il voiam(vreau rochie scurta pt ca sunt scunda si subtirica). Pe 10 mai cred ca o sa vina. Sunt foarte nerabdatoare.:-SS
O sa va dau detalii dupa ce o vad.
Va pupic!
Spor la pregatiri!!!!

danutzaaa
07.05.2010, 10:49:36
Am auzit si eu ca pe terasa au adus rochii noi si frumoase. Sa o porti fericita!
buna spune-mi si mie ce magazine mai sunt in valcea cu rochii de mireasa ca eu nu stiu altul decat cel de pe terasa.si cam ce preturi au acolo?

krys9
11.05.2010, 11:53:04
toate v-ati luat rochitele?numai eu...de unde ati gasit?eu sunt cam stresata pt. ca nu am gasit ceea ce sa ma lase"masca".poate imi dati o mana de ajutor.pup

Ina2010
16.05.2010, 17:19:36
Fetelor...sunt fericita! Mi-a venit rochia si e exact ca si modelul dat de mine\:D/(eu mi-am gasit modelul pe net si mi-au facut'o ei) E super! Eu zic ca merita sa mergeti pe terasa sa aruncati o privire. Aveau expuse foarte multe modele dragute, numai ca toate erau lungi....
As avea si eu o intrebare. de unde va luati cocardele? La magazinele astea au numai modele sub forma de trandafir iar eu as vrea altceva.
Va pupic si....spor la pregatiri

gingasutza
20.05.2010, 17:35:06
Buna fetele, eu am fost si la casa de moda si am cautat si pe net la casele de moda din craiova, acolo am auzit ca sunt foarte multe modele si ieftine, ai de unde sa alegi. Am gasit o rochie ffff superba de la o casa de moda din craiova ( BRU...AR) care o pot comanda si de aici de la casa de moda, dar...........spre nefericirea mea costa destul de mult ptr bugetul meu, si anume 1800 lei, aici incluzandu-se si comisioanele celor de la casa de moda din Valcea( vreo 4 5 mil), varianta mea ptr voi ar fi sa faceti un drum pe la Craiova, veti gasi acolo pe strada Lipscani, langa Universitate, magazin langa magazin cu rochii de mirese. Sigur acolo va veti gasi rochia visurilor. Se merita. Si in plus e pe buzunarul fiecaruia.

ancuta25
10.07.2010, 11:50:04
eu am nunta la sf lui septembrie si sapt nu asta care vine ci cealalta ma duc sa dau comanda da rochie am vb cu doamnele din centru de pe terasa de acolo unde se intra separat la rochii de mireasa pe langa magazinul acela mic cu hainute de copii si mi-au zis ca imi fac orice model vreau si ziceau ca in jur de 1400 ron dar cred ca va fi putin mai scumpa.
voi ce pareri aveti

mihaela_17
10.07.2010, 21:32:22
eu am nunta la sf lui septembrie si sapt nu asta care vine ci cealalta ma duc sa dau comanda da rochie am vb cu doamnele din centru de pe terasa de acolo unde se intra separat la rochii de mireasa pe langa magazinul acela mic cu hainute de copii si mi-au zis ca imi fac orice model vreau si ziceau ca in jur de 1400 ron dar cred ca va fi putin mai scumpa.
voi ce pareri aveti
daca tu crezi ca doamnele sunt pricepute si tu ai un model special ales eu cred ca e o idee buna sa faci rochita ca, pret mie nu mi se pare scumpa. in rest eu nuprea stiu sa-ti spun cum lucreaza cele de acolo, poate stie vreo miresica si i-ti da mai multe detalii.eu cum o sa ajung acasa cu o luna inainte trebue sa o cumpar deagata, eventual gasesc pe aici:-SS. Mult succes

laurik_crazy_laurik
13.08.2010, 10:17:14
voi ce pareri aveti
sincer nu stiu ce sa zic de doamnele de acolo. in primul rand....ele sunt vanzatoare majoritatea dintre toate si nu prea se pricep la croitorie.si trimit comanda in alt oras, nu stiu cum procedeaza dar e ciudat rau. eu m-am dus la una din ele sa imi fac p comanda voalul si m-am dus cu poza la ea si nu prea stia cum sa-l faca, si i-am descris fiecare centimetru in parte cum trebuie sa fie si cat de lung si etc. a venit altceva decat era in poza, altceva decat ii spusesem eu, dar in final mi-a venit bine si voalul ala, dar era paralela fata de croitorie8-} si cumnata mea s-a dus la alta din doamnele de acolo sa-si faca o rochie, s-a dus la fel cu poza si a spus clar cum o vrea si c material. in primul rand i-a luat 350 ron:O extrem de mult, si rochia trebuia sa fie din saten ele au facut-o dintr-un material f scortos:O, nu era nici p departe saten, trebuia sa aiba o fontitza mica sub sani, ele au pus o fonta f mare mai jos d sani si oribila, trebuia sa fie lunga pana la genunchi ele au facut-o cuo palma sub fund:O si trebuia crapatura la spate petrecuta, ele au facut-o simpla. deci nu semana deloc. daca e un croitor adevarat si se pricepe e de ajuns sa aiba o poza cu rochia si masurile fetei si trebuie sa faca rochia exact k in poza, nu are nevoie de toate detaliile spue de clienta k doar se vad p poza, dar nici p departe nu semana rochia cu cea din poza. nu se pricep cred k nici sa ia masuri,pt k nu au fost aceleasi masuri la lungime:O:O mai bine vezi o rochie probezi si stii daca iti vine bine, d multe ori unele rochii arata bine dar nu iti vin bine si invers la c nu te astepti poate iti vine bine. e alegerea ta. :)>-

gingasutza
15.08.2010, 12:05:08
cam acceasi experienta am avut-o si eu cu doamnele de la casa de moda, i-am aratat ce model vreau ptr rochia de mireasa si ptr cea de cununie, ma costa 1400 de mireasa si de cununie 600, cand am auzit nu imi venea sa cred, si cand sa probez, imi venea ca naiba, nici pe departe de ceea ce i-am spus eu si ce era in pozele mele, asa ca le-am lasat cu buza umflata nu am mai luat nimic, odata ma casatoresc si nu aveam de gand sa imi cumpar ceva ce nu mi place.
In schimb m-am dus la un magazin in ostroveni lanaga Azur, acolo mi-am gasit ce mi-am dorit si rochia de mireasa si ptr cununia civila, mi-au venit ca turnate, pe rochia de mireasa am dat 590 de lei iar pe cea de cununie 360 de lei, rochia de mireasa este destul de simpla eleganta si superba iar la voal am luat unul din grecia cu 170 de euro este fff lung 2metri jumate. superb. Va recomand sa vizitati magazinul din ostroveni, rochiile sunt de la craiova

mihaela_17
15.10.2010, 15:17:20
a fost cineva la noul magazin de rochii de mireasa
SALON: Marriage Park, Calea lui Traian nr 9, Rāmnicu Vālcea

daca a-ti fost as vrea si eu cateva detalii despre rochite cu sunt materialelel si de preturi, va multumesc anticipat:*

mihaela_17
10.12.2010, 17:19:07
si-a luat cineva rochita ? eu inca nu sunt in cautari :(

brunhilda
12.12.2010, 22:45:05
Eu am fost la cateva probe deja si am gasit 2 rochii dragute la Elite Mariaj. O sa ma duc la targul din ianuarie din Bucuresti si, cel mai probabil, atunci o sa ma hotarasc ce aleg.
Spor la cautat!

mihaela_17
13.12.2010, 17:27:21
Eu am fost la cateva probe deja si am gasit 2 rochii dragute la Elite Mariaj. O sa ma duc la targul din ianuarie din Bucuresti si, cel mai probabil, atunci o sa ma hotarasc ce aleg.
Spor la cautat!
sa ai mult succes la cautat si sa-ti gasesti repede rochita dorita, eu am probat pana acum in jur de 20 de rochite si nu m-am hotarat ce sa aleg.
la ce restaurant faci nunta? cu pregatirile cum stai?
si te asteptam si pe miresici din septembrie 2011, te pup si sa ai o saptamana frumoasa

brunhilda
13.12.2010, 21:12:39
sa ai mult succes la cautat si sa-ti gasesti repede rochita dorita, eu am probat pana acum in jur de 20 de rochite si nu m-am hotarat ce sa aleg.
la ce restaurant faci nunta? cu pregatirile cum stai?
si te asteptam si pe miresici din septembrie 2011, te pup si sa ai o saptamana frumoasa

La fel si tie!
Nunta o sa aiba loc la restaurantul Millenium. Pana acum am rezolvat cu DJ-ul, fotograful si biserica. In plus, stim de unde o sa luam maruntisuri de genul pahare pentru miri, marturii, vestimentatia mirelui.
Mai trebuie sa rezolv aranjarea salii (flori, fete de masa, imbracat scaune) in viitorul apropiat.
Puteti careva sa imi recomandati vreo firma sau pe cineva care se pricepe la asa ceva?

mihaela_17
14.12.2010, 18:24:33
La fel si tie!
Nunta o sa aiba loc la restaurantul Millenium. Pana acum am rezolvat cu DJ-ul, fotograful si biserica. In plus, stim de unde o sa luam maruntisuri de genul pahare pentru miri, marturii, vestimentatia mirelui.
Mai trebuie sa rezolv aranjarea salii (flori, fete de masa, imbracat scaune) in viitorul apropiat.
Puteti careva sa imi recomandati vreo firma sau pe cineva care se pricepe la asa ceva?

le luati din valcea,sau?

Miresicasorina
03.01.2011, 16:48:14
Fetelor...sunt fericita! Mi-a venit rochia si e exact ca si modelul dat de mine\:D/(eu mi-am gasit modelul pe net si mi-au facut'o ei) E super! Eu zic ca merita sa mergeti pe terasa sa aruncati o privire. Aveau expuse foarte multe modele dragute, numai ca toate erau lungi....
As avea si eu o intrebare. de unde va luati cocardele? La magazinele astea au numai modele sub forma de trandafir iar eu as vrea altceva.
Va pupic si....spor la pregatiri

poti sa ne arati si noua rochita? sunt curioasa sa vad cum lucreaza oamenii de pe terasa
mie mi se pare ok sa iti cumperi rochie de firma de la alta miresica... am vazut cateva modele chiar aici pe site.. trebuie sa ma duc sa fac niste probe... abia astept

brunhilda
04.01.2011, 23:20:37
le luati din valcea,sau?

Marturiile si paharele, da. Singurele lucruri pe care o sa le luam din Bucuresti or sa fie tinutele noastre si accesoriile pentru ele.
Tu cum stai cu pregatirile?

r_iulia87
02.02.2011, 13:57:55
Salut fetelor,

A auzit cineva de casa de moda Unique Dresses din Valcea,din cate am vazut pe siteul lor au sediul in Marriage Park, Calea lui Traian nr 9, Rāmnicu Vālcea .

Eu nu sunt din Valcea dar imi plac tare mult rochiile de acolo si as vrea sa aflu cat mai multe pareri, si informatii despre calitatea produselor, pretul lor de la miresicile care au cumparat sau care cel putin au probat o rochie de acolo, pentru ca pe net gasesti foarte putine informatii despre ei.

Multumesc,

brunhilda
03.02.2011, 15:03:56
Salut fetelor,

A auzit cineva de casa de moda Unique Dresses din Valcea,din cate am vazut pe siteul lor au sediul in Marriage Park, Calea lui Traian nr 9, Rāmnicu Vālcea .

Eu nu sunt din Valcea dar imi plac tare mult rochiile de acolo si as vrea sa aflu cat mai multe pareri, si informatii despre calitatea produselor, pretul lor de la miresicile care au cumparat sau care cel putin au probat o rochie de acolo, pentru ca pe net gasesti foarte putine informatii despre ei.

Multumesc,

Buna! Sper sa nu ma insel, insa din cate am vazut pe site-ul lor, au poze cu rochii de la firme renumite gen Pronovias, motiv pentru care tind sa cred ca ei fac copii dupa aceste rochii. Daca stiti careva contrariul, va rog sa ma contraziceti.

mihaela_17
03.02.2011, 17:39:21
Salut fetelor,

Multumesc,
rochitele de la unique sunt aduse din america (cel putin asa am auzit nu pot confirma asta 100%) si au preturi intre 500 si 800 euro, ei vor fi si la targul de nunti din vl, preturile le stiu ca am trimis un mesaj si mi-au raspuns imediat

r_iulia87
03.02.2011, 18:47:26
Buna! Sper sa nu ma insel, insa din cate am vazut pe site-ul lor, au poze cu rochii de la firme renumite gen Pronovias, motiv pentru care tind sa cred ca ei fac copii dupa aceste rochii. Daca stiti careva contrariul, va rog sa ma contraziceti.

salut, asa este,multumesc:)
prima data cand am vazut modele mi s-a parut ca rescunosc cateva rochii Maggie Sooterro din anii trecuti, dar am zis ca poate e doar o iluzie si nu mai retin bine modelele, dar intr-adevar acum privind cu mai multa atentie constat ca rochiile apartin unor firme renumite cum spui si tu, gen Pronovias,Maggie Soterro. mda banuiam ca ceva e putred..

multumesc!

skipper_sim21
10.02.2011, 15:08:07
rochitele de la unique sunt aduse din america (cel putin asa am auzit nu pot confirma asta 100%) si au preturi intre 500 si 800 euro, ei vor fi si la targul de nunti din vl, preturile le stiu ca am trimis un mesaj si mi-au raspuns imediat

cand este targul de nunti din valcea?

mihaela_17
10.02.2011, 22:18:55
cand este targul de nunti din valcea?
nustiu data intelesesem ca va fi prin aprilie, nustiu 100% daca asa este.:-?

roxy13
03.03.2011, 17:12:02
buna miresici. eu sunt noua in aceasta comunitate si as vrea sa stiu daca s-a mai schimbat cate ceva prin Valcea fata de anul trecut, in materie de rochii de mireasa :D. Eu am nunta peste 4 luni si inca nu mi-am gasit rochia de mireasa. Ma gandeam sa vin week-endul viitor prin oras sa vad ce modele gasesc (eu sunt din Curtea de Arges). Imi poate spune cineva daca au program si sambata????
Multumesc frumos

mihaela_17
06.03.2011, 17:34:23
buna miresici. eu sunt noua in aceasta comunitate si as vrea sa stiu daca s-a mai schimbat cate ceva prin Valcea fata de anul trecut, in materie de rochii de mireasa :D. Eu am nunta peste 4 luni si inca nu mi-am gasit rochia de mireasa. Ma gandeam sa vin week-endul viitor prin oras sa vad ce modele gasesc (eu sunt din Curtea de Arges). Imi poate spune cineva daca au program si sambata????
Multumesc frumos
buna si bine ai venit, eu nu pot sa-ti dau multe detalii despre rochiile din valcea sunt plecata de 5 ani si nustiu cu mai sunt, sper sa ne ajute si pe noi celelalte miresici.
daca ajungi poate intri sa ne dai ceva detalii, ms anticipat:*

roxy13
14.03.2011, 10:23:08
buna miresici
asa cum am promis sambata trecuta am fost in valcea sa-mi caut rochie si chiar am gasit o rochita care atat mie cat si nasici mele ne-a placut la nebunie. se gasesc cateva modele interesante acum depinde de gusturile fiecareia si de silueta fiecareia :D, cat despre preturi sunt de la 600-2000Ron poate si mai mult. Eu am dat 1200 ron cu tot cu voal. pup

roxy13
14.03.2011, 10:28:22
am si eu o intrebare : stiu ca mirele (soacra mare) ii cumpara miresei rochia, dar nu stiu ce trebuie sa cumpere mireasa (soacra mica) ginerelui pantofii sau camasa???????
Help pls

mihaela_17
14.03.2011, 16:59:39
buna miresici
asa cum am promis sambata trecuta am fost in valcea sa-mi caut rochie si chiar am gasit o rochita care atat mie cat si nasici mele ne-a placut la nebunie. se gasesc cateva modele interesante acum depinde de gusturile fiecareia si de silueta fiecareia :D, cat despre preturi sunt de la 600-2000Ron poate si mai mult. Eu am dat 1200 ron cu tot cu voal. pup
felicitari pt rochita :*, sa-ti aduca multa fericire.
de unde ai cumparat-o ? ms anticipat
inlegatura cu ceea ce trebue soacra mica sai cumpere ginerelui eu nu am idee, :-<noi ne luam totul singurei de asta nici nu m-am interesat ;;)

roxy13
15.03.2011, 09:04:17
e un mic complex in centru orasului, pe terasa,. Acolo gasesti mai multe magazine cu rochite si din cate am inteles eu de la doamne e singurul din oras.
Si noi tot singurei ne cumparam totul dar incercam sa tinem cont putin si de traditie, adica el imi i-a rochia si eu pantofii/camasa (dar banii sunt la comun) ;).
O sa adaug cateva poze cu rochita dar dupa nunta :D

ALEXA2525
22.03.2011, 09:09:23
draga fetelor, sunt viitoare mireasa ( de octombrie) din Valcea. Imi doream o rochie de mireasa din voal greu, cu decolteu V, dintr-o bucata, netransparenta (asemanatoare cu rochia bleu a lui Beyonce din videoclipul Listen). Eram hotarata sa o fac, dar, in ianuarie am vazut in vitrina magazinului de pe terasa o rochie care seamana cu ceea ce imi doream. Pret... super - 650lei. Singura diferenta intre rochia dorita si cea gasita era decolteul ( cea din vitrina era gen corset sus, iar eu doream V, cu bretele)
M-am dus cu pozele de la rochia dorita de mine, m-au masurat, si au trimis comanda la Constanta ( de acolo le aduc) si modificarile au ramas in acelasi pret. Nu l-au marit.
Am dat comanda pe 12 februarie si au zis ca undeva pe la sfarsitul lui martie sau inceputul lui aprilie va veni rochia. O sa va tin la curent.

Ca si alte modele... unele erau frumoase, dar majoritatea sunt cu corset si fusta.
Voalul - pret de la 70-170 lei, in functie de material, lungime, broderie pe margine
Coronite: 30-35 lei
Marturii saculet - 0.3-0.5 lei/ buc, diferite culori/
Si inca ceva... eu nu sunt emotiva, dar cand mi-a luat masurile, am si probat o rochie cu decolteu V. Imediat vanzatoarea a pus si un voal, mi-a pris parul in coc... si gata eram in fata oglinzii mireasa. Nu va spun ce emotii am avut. Mai mai sa imi dea lacrimile. deci chiar o sa o comit... (:|
Emotionant pt mine. nu stiu la voi cum a fost. Cred ca o sa plang oleaca cand o sa fiu mireasa.=P~

O sa revi cu pozele rochitei cand o sa vina... :">

gia_
19.04.2011, 23:05:27
Buna viitoare miresici,

Ce parere ati avea daca s-ar deschide un salon cu rochii de mireasa in Valcea. Ma refer la rochii de mireasa deosebite, create dupa modelele celebrilor designeri.

Astept parerea voastra!
Multumesc

bebedinio
20.04.2011, 08:39:43
Buna viitoare miresici,

Ce parere ati avea daca s-ar deschide un salon cu rochii de mireasa in Valcea. Ma refer la rochii de mireasa deosebite, create dupa modelele celebrilor designeri.

Astept parerea voastra!
Multumesc

Pai cum create dupa modelele celebrilor designeri? Asta nu incalca drepturile de autor?!

gia_
20.04.2011, 14:08:17
Pai cum create dupa modelele celebrilor designeri? Asta nu incalca drepturile de autor?!
Buna,

Nu incalci drepturile de autor daca ai aprobare pentru fabricarea anumitor modele. Nu intru in detalii, doresc cateva pareri..

Multumesc,

musculitz
16.05.2011, 19:37:18
Buna,

Nu incalci drepturile de autor daca ai aprobare pentru fabricarea anumitor modele. Nu intru in detalii, doresc cateva pareri..

Multumesc,

De ce nu? Competitia este buna pentru toata lumea. :)

yodulcik
16.05.2011, 22:54:43
Buna viitoare miresici,

Astept parerea voastra!
Multumesc

Buna!Nu ar fi o idee rea...dar daca se deschide dupa ce avem noi nuntile...nu prea ne mai foloseste!

ALEXA2525
18.07.2011, 10:12:16
Salutare fetele

In sfarsit a venit rochita. Este superba. a costat 650 lei. Am luat si pantofii... mare problema si cu ei. Acum marea mea poblema este... cu ce ma imbrac la cununia civila, tinand cont ca am nunta in 15 octombrie. nu au aparut ince costumasele de toamna.

mihaela_17
18.07.2011, 14:30:29
Salutare fetele

In sfarsit a venit rochita. Este superba. a costat 650 lei. Am luat si pantofii... mare problema si cu ei. Acum marea mea poblema este... cu ce ma imbrac la cununia civila, tinand cont ca am nunta in 15 octombrie. nu au aparut ince costumasele de toamna.
felicitari sa le porti sanatoasa =D>, legat de costumatia pt cununie....eu cred ca nu-i graba pana in octombrie mai este ceva timp.

Denyy
12.09.2011, 21:45:37
felicitari sa le porti sanatoasa =D>, legat de costumatia pt cununie....eu cred ca nu-i graba pana in octombrie mai este ceva timp.

Miresici din Valcea, nu ati mai scris de 2 luni aici :( avem si noi nevoie de sfaturi, viitoarele :) problema mare este ca la noi sunt decat 2-3 magazine..:|

alba10
13.09.2011, 16:23:36
Miresici din Valcea, nu ati mai scris de 2 luni aici :( avem si noi nevoie de sfaturi, viitoarele :) problema mare este ca la noi sunt decat 2-3 magazine..:|

mergeti la craiova sau bucuresti. eu mi-am luat rochia de la maya fashion

ALEXA2525
21.09.2011, 12:32:46
Buna fete

Costumul pentru cununie l-a luat de la Modarem, culoare crem - 480 lei , fusta+ sacou, maneta sacou+fusta din dantela.

Costumul mirelui l-am achizitionat de la un magazin pt barbati, langa spitalul vechi. Pret costum - 339 lei, camasi croiala slim - 59 lei ( al meu este mai mic de statura si slabut), cravata - 25 lei. curea nu am luat pt ca mi s-au parut cam scumpe - 60-90 lei. Am gasit un mic magazin cu de toate in centru, peste strada de pietari sin centru, langa amanet roco si o farmacie - curea piele romaneasca, nege sau maro - 26 - 29 lei.

Pantofi mire - 80 lei (piele) de pe ana ipatescu.

La noi urmeaza concardele + buchete cu flori
Bafta la cumparaturi

:*

r_lidia
25.10.2011, 23:44:44
Buna viitoare miresici,

Astept parerea voastra!
Multumesc

Sunt atat de putine rochii in Valcea, ca toate rochiile adunate la un loc, abia dau un amarat de magazin!!!!! spun amarat, pt ca modelele sunt comune, fara sa aiba ceva special. din pacate, trebuie sa mergem la Craiova sau Bucuresti...

musculitz
26.10.2011, 18:19:44
Daca ne-ai fi spus si ce salon ti-ai ales, ne-ai fi fost de mare ajutor! :-) DE CE NIMENI NU SPUNE NIMIC PE ACEST SUBIECT??!! oricum, sunt dezamagita :-( e putina activitate pe aici!

Buna. E mai putina activitate, pentru ca se cam duce si sezonul pe anul acesta...Dar daca te uiti pe alte topicuri, vei vedea o gramada de mesaje noi, in fiecare zi, depinde de subiect. O sa vezi ca de prin ianuarie sau prin primavara vor incepe mesajele, pentru ca atunci incep pregatirile intense pentru nuntile de 2012: cumparat haine, pantofi, rochii, marturii, costume etc.

Valcea are f putine magazine cu rochii si, intr-adevar, e dificil de gasit daca iti doresti ceva iesit din comun. Dar Bucurestiul e la 2-3h distanta...insa la mai multe "milioane" in plus, ca preturi. Depinde ce-ti doresti si ce gusturi ai. In acelasi timp, te poti pacali in Bucuresti. O rochie dragutzica poti lua din Europa, cu 1000lei, sa zicem. Te duci in centru (nu neaparat casa de moda sau cine-stie-ce firma) si o gasesti la pret dublu. In Valcea... nu stiu ce sanse sunt sa fie adaosurile chiar atat de mari. Poate gresesc, sa ma corectati.

Craiova are o oferta bogata, din cate am auzit.

Spuneai ceva de "salon"...te referi la salonul de creatie al rochiilor sau la salonul de nunta? :-\

alexia14
03.04.2012, 14:41:13
Rochite de ocazie in Valcea unde pot gasi?

mya83
14.01.2013, 22:09:18
Rochite de ocazie in Valcea unde pot gasi?

In mall este un magazin cu rochite destul de frumoase si bun gust..in rest nu stiu,poate pe la putinele magazine cu rochii de mireasa,dar mie una personal nu imi plac..Sunt prea kitchioase,de bazar...

vl05tgv
19.01.2013, 12:06:15
In mall este un magazin cu rochite destul de frumoase si bun gust..in rest nu stiu,poate pe la putinele magazine cu rochii de mireasa,dar mie una personal nu imi plac..Sunt prea kitchioase,de bazar...

Unde in mall? Nu am gasit pe nicaieri nimic de genul. Au si pantofi?

mya83
19.01.2013, 12:42:47
Unde in mall? Nu am gasit pe nicaieri nimic de genul. Au si pantofi?

La etj 2 este un magazin numai cu rochii de seara si au ceva modele dragute..din pacate nu ai o alegere prea vasta,ideal ar fi sa mergi in orasele mai mari..

vl05tgv
20.01.2013, 12:59:26
Multumesc frumos pentru raspuns!

De asemenea... as dori o recomandare... cum este indicat, sa iau mai intai pantofii si apoi rochia de mireasa? Ori invers? Ma gandesc ca poate ar fi mai bine sa iau ma intai pantofii pentru a putea comanda rochia ca si lungime in functie de tocul acestora (cu atat mai mult cu cat am pus ochii pe unii simpli ce merg cu orice fel de rochie... si oricum ma orientez spre ceva simplu).

musculitz
27.01.2013, 12:06:49
Multumesc frumos pentru raspuns!

De asemenea... as dori o recomandare... cum este indicat, sa iau mai intai pantofii si apoi rochia de mireasa? Ori invers? Ma gandesc ca poate ar fi mai bine sa iau ma intai pantofii pentru a putea comanda rochia ca si lungime in functie de tocul acestora (cu atat mai mult cu cat am pus ochii pe unii simpli ce merg cu orice fel de rochie... si oricum ma orientez spre ceva simplu).

As zice sa iei mai intai rochia. E mai importanta decat pantofii si poti avea surpriza sa iti alegi ceva total in afara criteriilor tale initiale. Mi s-a intamplat si mie si multor prietene - rochia a fost alta decat cea la care se gandisera initial.

Chiar daca iti iei pantofi simpli, care merg cu orice tip de rochie, pot sa mai astepte. Trebuie sa fii atenta la nuanta si materiale, daca vrei pe pantofi aplicatii de dantela sau strasuri sau sa fie din satin sau piele satinata, daca vrei sandale sau pantof inchis...totul se invarte in jurul rochiei tale (accesorii, pantofi, costumul lui, florile etc).

aia1mika
02.02.2013, 13:35:49
Cred ca daca ar fi sa aleg un magazin din valcea as alege Issa Mariaj, cred ca are cele mai dragute rochii de mierasa. Eu mi-am luat-o din Bucuresti pana la urma, si daca aveti posibilitatea va recomand Bucuresti, gasiti foarte multe pentru toate buzunarele. Eu mai intai am fost sa-mi aleg o rochie, dupa ce m-am hotarat mi-am cumparat pantofii si m-am dus cu ei la urmatoarea proba pentru modificari ale rochitei.

arianacherry123
10.06.2013, 18:32:47
Vand rochie de mireasa de la ISSA Mariage plus voalul de mireasa,colectia 2013,model tip a-line,culoare ivoire, marime 36, cu corsea si sisten de prindere a trenei!Pt detalii lasati mesaj :))

arianacherry123
10.06.2013, 18:34:05
http://www.okazii.ro/rochii-de-mireasa/rochii-de-mireasa-sirena/rochie-de-mireasa-issa-mariage-2013-plus-voal--a128033630

Cateva poze sa aveti idee,ms

cont_inchis_110488
03.09.2013, 11:46:39
Sfatul meu este sa cumperi mai intai rochia si apoi pantofii.
Eu mi-am luat rochia din Bucuresti, dupa lungi cautari. Intrasem in panica fiindca nu imi gaseam nimic care sa-mi placa.
Pe Lipscani erau prea incarcate si prea scumpe, in Europa si Dragonul Rosu erau prea ieftine si din materiale de proasta calitate (dar modele mult,mult mai frumoase decat cele de pe Lipscani), la targ de rochii de mirese mi s-a parut ca sunt multe aiureli.....:(
Cand eram hotarata sa imi fac rochia pe comanda, am gasit un magazin mic, pitit, la Piata Sf Gheorghe, in Bucuresti, vis-a-vis de Lipscani. Magazinul se cheama Rafael si au foarte multe modele si materiale, pentru toate gusturile si buzunarele.
De cand am intrat si am vazut rochia pe manechin am stiut ca a mea este!:D M-a costat doar 1170 lei, scurtatul ei intrand in pret.
Pantofii i-am cumparat dupa ce am luat rochia, astfel incat sa pot sa dau rochia la scurtat in functie de pantof si de tocul acestora. Pe acestia i-am luat din magazinul Victoria, sunt din piele, romanesti, albi. Au costat 220 lei.
Pentru cununia civila mi-am cumparat o rochita de in, rosie, cu o broderie discreta, alba, pe la poale, si un sacouas - blazer, tot rosu, tot din in, si cu aceeasi broderie discreta. M-au costat 440 lei si le-am cumparat din Magazinul Unirii.

Daca nu gasiti rochii de mirese frumoase sau ceva adecvat pentru cununia civila, nu stati pe ganduri. Sacrificati-va o zi si mergeti la Bucuresti sau la Craiova si cautati. Eu am cautat timp de o luna jumate pana am gasit ce am vrut, pe gustul meu si in concordanta cu banii alocati pentru asta.

Sper ca v-am fost de folos!:)

dianashcosmin
25.04.2014, 20:15:13
In Valcea sunt foarte putine si foarte urate ! Eu mi-am luat rochita de la Bucuresti