PDA

Versiunea completa : Rochite si accesorii pentru cununie

Mihaela2802
17.11.2008, 17:10:13
Buna seara fetelor. Sunt o viitoare miresica in 2009, si ma intrebam unde pot sa gasesc sau sa-mi fac in Craiova o rochita de cununie ?

lauramaria5
17.11.2008, 22:20:25
Buna seara fetelor. Sunt o viitoare miresica in 2009, si ma intrebam unde pot sa gasesc sau sa-mi fac in Craiova o rochita de cununie ?

Buna !Ai nunta la Plaza \:D/ ca si mine de altfel....rochie de cununie pe Lipscani sau in Mercur.....in alta parte .......:-\
Eu am nunta in primavara si o sa imi iau un costum super cu sacoul tip Jackie Kennedy:x

alisuka
20.11.2008, 14:38:04
Inafara de magazinele care au si croitorie propie rochitzele care le iei din mercur cu 5 milioane mai mult sau mai putin le iei cu maxim 2 milioane din targ europa din bucuresti asa ca cu banii care ii da-tzi pe o rochie in craiova luatzi alta din bucuresti ,alte lucruri ce va trebuie va scoatetzi si bani de drum si ziua pierduta ,a nu uitatzi daca mergetzi la bucuresti mergetzi la cel tarziu 6 dimineatza sa fitzi acolo caci in jur de ora 12-13 majoritatea raioanelor sunt inchise sau mai au doar ce a ramas!:*

dyenutza24
20.11.2008, 18:35:22
Inafara de magazinele care au si croitorie propie rochitzele care le iei din mercur cu 5 milioane mai mult sau mai putin le iei cu maxim 2 milioane din targ europa din bucuresti asa ca cu banii care ii da-tzi pe o rochie in craiova luatzi alta din bucuresti ,alte lucruri ce va trebuie va scoatetzi si bani de drum si ziua pierduta ,a nu uitatzi daca mergetzi la bucuresti mergetzi la cel tarziu 6 dimineatza sa fitzi acolo caci in jur de ora 12-13 majoritatea raioanelor sunt inchise sau mai au doar ce a ramas!:*

dar cum fac sa ajung la europa?adica in ce cartier este?
mersi

Mihaela2802
11.12.2008, 09:18:58
Europa este acum Dragonul de Aur, este la iesire din Bucuresti spre Buzau, pe partea dreapta...este foarte mare, intr-adevar trebuie ajuns de dimineata 6-7, majoritatea produselor sunt din China sau Turcia.

dyenutza24
11.12.2008, 19:09:38
Europa este acum Dragonul de Aur, este la iesire din Bucuresti spre Buzau, pe partea dreapta...este foarte mare, intr-adevar trebuie ajuns de dimineata 6-7, majoritatea produselor sunt din China sau Turcia.

multumesc muuuult!!:* :* :*

alisuka
11.12.2008, 20:20:07
IMI permit si te contrazic caci in curte la europa este si dragonul de aur s-au separat chinezi dracu stie si intradevar sunt turcesti chinezesti rusesti etc caci asa sunt si in mercur,eu cunosc pe cineva care are stand de haine in mercur si chiar renumit de rochii de ocazie si le ia din europa adica chinezesti!:*

hasty4you
15.12.2008, 08:59:24
salutare miresicilor!!!si eu vreau rochie de cununie..:-p dar ma gandeam sa o fac la o croitorie!!pt. ca pe masura mea oricum nu exista nimic...sunt mai micutza eu!!!
va pooop
poate imi recomandati ceva croitorese bune!!

lauramaria5
15.12.2008, 23:04:19
salutare miresicilor!!!si eu vreau rochie de cununie..:-p dar ma gandeam sa o fac la o croitorie!!pt. ca pe masura mea oricum nu exista nimic...sunt mai micutza eu!!!
va pooop
poate imi recomandati ceva croitorese bune!!

Eu am nunta in aprilie si imi voi face rochia de cununie si rochia de mireasa la o croitoreasa si daca sunt multumita de rezultat ti-o voi recomanda din toata inima,daca nu, iti voi spune pe cine sa eviti;))

Mihaela2802
16.12.2008, 09:49:34
Eu am nunta in aprilie si imi voi face rochia de cununie si rochia de mireasa la o croitoreasa si daca sunt multumita de rezultat ti-o voi recomanda din toata inima,daca nu, iti voi spune pe cine sa eviti;))
Secret de stat =; ...modelul este secret ?

hasty4you
16.12.2008, 10:16:08

mai e asa putin pana la nunta ta....spor la pregatiri!!!
sper sa fii multumita de rochii

scamutza
12.01.2009, 11:15:44
Eu mi-am luat rochia pt. cununie din Craiova, de pe Lipscani. Mi-a placut din prima clipa in care am vazut-o si am avut bafta sa am o zi frumoasa si sa nu tremur in ea.

caramel
12.01.2009, 16:58:36
buna!
am si eu o intrebare, rochia de cununie pot sa mi-o fac singura???? sau si la asta e superstitie???

scamutza
13.01.2009, 13:09:17
Sincer, eu daca ma pricepeam la asa ceva, mi-o faceam singura. Tu cunosti cel mai bine care iti sunt gusturile si cum vrei sa fie exact. Hai inteleg cu cea de mireasa sa nu si-o faca chiar mireasa dar si cea de cununie?? Mi se pare prea mult..........:-"

anamariapopescu22
26.01.2009, 10:49:39
Eu mi-am luat rochia pt. cununie din Craiova, de pe Lipscani. Mi-a placut din prima clipa in care am vazut-o si am avut bafta sa am o zi frumoasa si sa nu tremur in ea.
super ...in ambele ai fost frumoasa .
dar de unde leai cumparat si cat au costat poti sami spui te rog?
ma intereseaza in special cea de cununie.

scamutza
27.01.2009, 09:49:16
super ...in ambele ai fost frumoasa .
dar de unde leai cumparat si cat au costat poti sami spui te rog?
ma intereseaza in special cea de cununie.

Multumesc mult, esti draguta;;)
Rochia de cununie mi-am luat-o de pe Lipscani. E o banca pe acolo, parca Bank Post si in partea dreapta (cum stai cu fata spre banca) este un magazin cu rochii de ocazie. Am dat 240 ron pe ea. Am vazut apoi si prin Sucpi dar era mai prost lucrata si cu material mai putin, nu era asa ampla.
Rochia de mireasa e de la Calin Events, modelul Paula.
te pup

anamariapopescu22
27.01.2009, 19:41:27
a
Multumesc mult, esti draguta;;)
Rochia de cununie mi-am luat-o de pe Lipscani. E o banca pe acolo, parca Bank Post si in partea dreapta (cum stai cu fata spre banca) este un magazin cu rochii de ocazie. Am dat 240 ron pe ea. Am vazut apoi si prin Sucpi dar era mai prost lucrata si cu material mai putin, nu era asa ampla.
Rochia de mireasa e de la Calin Events, modelul Paula.
te pup
eu ma gandeam la cununie sami fac ceva de genul M6708 de la maya f. mi se pare foarte frumoasa
am probato si chiar mia placut

anamariapopescu22
27.01.2009, 19:51:43
acesta este modelul

lauramaria5
27.01.2009, 20:29:58
acesta este modelul

Am vazut si eu modelul asta daca nu ma insel este expus in magazin si are si o palarie foarte dragutza :x
Tu ti-ai luat rochia de mireasa?presupun ca o sa o cumperi de la Maya ...am observat ca iti plac foarte mult modelele lor:)

scamutza
28.01.2009, 08:57:12
Este draguta rochia. Mie personal mi se pare putin cam mult pt o rochie pe care o sa o porti dimineata. Oricum alegerea e a ta si ceea ce conteaza este sa te simti bine si fericita in ceea ce o sa poti in marea zi din viata ta:) :)
pupici

Rodica_d
28.01.2009, 09:21:52
acesta este modelul
Superba rochita.

anamariapopescu22
28.01.2009, 11:24:06
Superba rochita.

multumesc frumos
in magazin au doar pe crem auriu dar se poate face si alta culoare

anamariapopescu22
28.01.2009, 11:42:58
Am vazut si eu modelul asta daca nu ma insel este expus in magazin si are si o palarie foarte dragutza :x
Tu ti-ai luat rochia de mireasa?presupun ca o sa o cumperi de la Maya ...am observat ca iti plac foarte mult modelele lor:)
da imi plac....dar nu miam cumparat
consider ca mai am timp mult

Rodica_d
28.01.2009, 12:08:42
multumesc frumos
in magazin au doar pe crem auriu dar se poate face si alta culoare
Este bine ca iti pot face rochita pe ce culoare vrei tu. Felicitari pentru alegerea facuta!>:D<

anamariapopescu22
28.01.2009, 14:14:44
Este bine ca iti pot face rochita pe ce culoare vrei tu. Felicitari pentru alegerea facuta!>:D<
multumesc. la targul trecut au avut una din acelas material dar dantela era verde -arata bestial am probato si am poze dar nu
reusesc sa le pun sunt prea mari si nu stiu sa le micsorez
#:-S

Rodica_d
28.01.2009, 14:21:05
multumesc. la targul trecut au avut una din acelas material dar dantela era verde -arata bestial am probato si am poze dar nu
reusesc sa le pun sunt prea mari si nu stiu sa le micsorez
#:-S

Iti trimit pe PM cum sa faci.

anamariapopescu22
05.02.2009, 14:38:14
rochita mea de cununie de la maya M6708 dar cu dantela verde :x

Rodica_d
05.02.2009, 14:50:50
Vei fi o adevarata printesa in ea! Pup

anamariapopescu22
05.02.2009, 15:05:06
Vei fi o adevarata printesa in ea! Pup
multumesc si tu vei fi
sper sa nu ma plictisesc prea repede ca eu asa sunt
miam cheltuit ultimi banuti pe ea si mie teama:-?

Rodica_d
05.02.2009, 15:13:58
multumesc si tu vei fi
sper sa nu ma plictisesc prea repede ca eu asa sunt
miam cheltuit ultimi banuti pe ea si mie teama:-?
Cum sa te plictisesti de ea ca este foarte foarte frumoasa. Sau ca a fii sigura sigura ca nu te plictisesti de ea iao cu o sapt 2 inainte de nunta :D.

anamariapopescu22
05.02.2009, 15:53:21
Cum sa te plictisesti de ea ca este foarte foarte frumoasa. Sau ca a fii sigura sigura ca nu te plictisesti de ea iao cu o sapt 2 inainte de nunta :D.
o idee buna merci :*

ancaandreea
05.02.2009, 17:30:14
in legatura cu rochita de cununie eu zic c nu e cazul sa ne grabim pt ca se gasesc peste tot...bani sa fie.nu se stie c o s se mai poarte peste cateva luni...eu pt cununie vreau o rochita mai simpla dar soperioara din punct de vedere calitativ..

Rodica_d
05.02.2009, 17:46:22
Eu imi fac si rochita de cununie si cea de mireasa o data ca sa stiu o treaba :D.

lauramaria5
05.02.2009, 19:10:11

felicitari pentru alegere =D> este superba,o stiu si eu din magazin ;;)

irina_cdoc
05.02.2009, 19:21:23

Arata interesant...sa o porti cu placere:)

anamariapopescu22
05.02.2009, 19:30:22
felicitari pentru alegere =D> este superba,o stiu si eu din magazin ;;)
multumesc mult
ei au zis ca nau avut pe verde in magazin ci doar pe capucino

anamariapopescu22
05.02.2009, 19:31:09
Arata interesant...sa o porti cu placere:)
multumesc si voi la fel:*

anamariapopescu22
05.02.2009, 19:39:44
Eu imi fac si rochita de cununie si cea de mireasa o data ca sa stiu o treaba :D.
la cea de m. ma mai gandesc
am o colega de servici care are nunta in februarie pe21 si sia facut la Maya rochita de m. pe comanda asemanatoare cu a ta dar fara trena [am vazut azi poze pe tel.]de culoare crem cu aplicatii de dantela mai inchise spre maro auriu foarte frumoasa chiar arata bine <:-P pupicei

lauramaria5
05.02.2009, 19:54:29
multumesc mult
ei au zis ca nau avut pe verde in magazin ci doar pe capucino

;;) Da asa este ,in mag este numai capuccino,voiam sa zic ca modelul l-am vazut ,nu si culoarea...oboseala ce sa-i faci?
Palarie iti pui ?Mi s-a parut interesant cum era expusa in magazin,asa cu palarie,i-i dadea o nota aparte ...numai iti sugerez ,personal imi plac foarte mult palariile dar...nu ma avantajeaza asa ca innebunesc pe toata lumea ;)) ;)) ;)) Te pup!!!

Rodica_d
06.02.2009, 12:28:16
la cea de m. ma mai gandesc
am o colega de servici care are nunta in februarie pe21 si sia facut la Maya rochita de m. pe comanda asemanatoare cu a ta dar fara trena [am vazut azi poze pe tel.]de culoare crem cu aplicatii de dantela mai inchise spre maro auriu foarte frumoasa chiar arata bine <:-P pupicei
O sa pun poze cu ea cand o sa fie aprope gata. Pe 21 ma duc la prima proba pentru corset asa ca nu o sa am ce sa pun deocamdata. pupicei

anamariapopescu22
06.02.2009, 13:17:51
astept cu nerabdare poze de la voi .;-)
despre palariuta am si vorbit dar am uitat sa va spun
o fac tot la maya din acelas material ca la rochita dar cu borul [cred ca asa se spune ]din dantela verde si gentuta tot din dantela

lauramaria5
06.02.2009, 13:32:02
astept cu nerabdare poze de la voi .;-)
despre palariuta am si vorbit dar am uitat sa va spun
o fac tot la maya din acelas material ca la rochita dar cu borul [cred ca asa se spune ]din dantela verde si gentuta tot din dantela

;;) ;;) ;;) ce frumos ....vei fi superba=D>

anamariapopescu22
06.02.2009, 16:03:47
;;) ;;) ;;) ce frumos ....vei fi superba=D>
multumesc :* toate vom fi :*

babie
28.03.2009, 00:35:12
eu mi le fac la natalia vasiliev......lucreaza super si ale cele mai frumoase materiale...parerea mea, so no offence

Alina_cv99
28.03.2009, 17:26:38
Eu mi-am cumparat rochita de cununie de la Escada, am dat o caruta de bani pe ea, dar am zis ca mai bine dau pe rochia de cununie mai multi bani ptr. ca o sa o mai port si la alte evenimente, pe cand pe aia de nunta nu o mai port. Asa ca rochia de mireasa am luat-o fffffffffff. ieftina si simpla. Important este sa ma simt bine in ea si sa fiu frumoasa.

ancaandreea
29.03.2009, 22:09:33
Eu mi-am cumparat rochita de cununie de la Escada, am dat o caruta de bani pe ea, dar am zis ca mai bine dau pe rochia de cununie mai multi bani ptr. ca o sa o mai port si la alte evenimente, pe cand pe aia de nunta nu o mai port. Asa ca rochia de mireasa am luat-o fffffffffff. ieftina si simpla. Important este sa ma simt bine in ea si sa fiu frumoasa.pozici nu ai?cat a fost rochia de cununie?daca poti sa ne spui...

Alina_cv99
03.04.2009, 14:09:03
pozici nu ai?cat a fost rochia de cununie?daca poti sa ne spui...
Buna
Am dat 20 milioane vechi pe rochie, a fost si la reducere. Este superba rochia, poze nu am cu ea. O sa va trimit poze dupa nunta.

babie
20.04.2009, 11:30:35
Buna
Am dat 20 milioane vechi pe rochie, a fost si la reducere. Este superba rochia, poze nu am cu ea. O sa va trimit poze dupa nunta.
asteptam atunci pozele...sa o porti sanatoasa si sa te faca foarte fericita!!!

cllaudytza
21.04.2009, 21:47:13
buna fetelor.in legatura cu rochita de cununie eu am o mare dorinta....nu stiu daca e bine sau nu dar rochita mea de cununie o sa fie tot o rochie de mireasa dar scurta...pt ca nu stiu ce sa aleg..vreau o rochie de printesa lunga dar ma tenteaza si una scurta..asa ca voi avea o rochie de mireasa scurta la cununia civila si pt biserica ma voi schimba in rochia de mireasa lunga,de printesa:D :D .voi ce parere aveti?nu cred ca ar fi vreo problema sa fac asa..

ancaandreea
22.04.2009, 15:40:03
buna fetelor.in legatura cu rochita de cununie eu am o mare dorinta....nu stiu daca e bine sau nu dar rochita mea de cununie o sa fie tot o rochie de mireasa dar scurta...pt ca nu stiu ce sa aleg..vreau o rochie de printesa lunga dar ma tenteaza si una scurta..asa ca voi avea o rochie de mireasa scurta la cununia civila si pt biserica ma voi schimba in rochia de mireasa lunga,de printesa:D :D .voi ce parere aveti?nu cred ca ar fi vreo problema sa fac asa..
nu cred ca este vreo problema dar poti dupa parerea mea ca rochita de cununie sa o faci alta culoare

anca02
22.04.2009, 17:56:43

Da,si eu zic la fel,la cununie fa-ti o rochie de o alta culoare pe care sa o mai poti imbraca si dupa:)

alinduta
22.04.2009, 22:51:26
Da,si eu zic la fel,la cununie fa-ti o rochie de o alta culoare pe care sa o mai poti imbraca si dupa:)
SI EU CRED LA FEL

Rodica_d
23.04.2009, 09:23:35
Asa este cel mai practic. De ce sa nu o mai poti imbraca si dupa, nu?

cllaudytza
23.04.2009, 13:26:51
si eu cred k asta e solutia cea mai buna..o sa-mi fac o rochita scurta rozzzzz....de papusica:D pt ca mi-ar placea mult sa o mai pot purta si cu alte ocazii..mercic mult.poopicei:*

babie
23.04.2009, 13:42:00
si eu cred k asta e solutia cea mai buna..o sa-mi fac o rochita scurta rozzzzz....de papusica:D pt ca mi-ar placea mult sa o mai pot purta si cu alte ocazii..mercic mult.poopicei:*
pai roz sa fie....vei fi o papusica:D:D:D

cllaudytza
23.04.2009, 19:00:59
pai roz sa fie....vei fi o papusica:D:D:D
;;):D toate vom fi...cu roz sau fara roz.:*

alinduta
23.04.2009, 23:05:50
;;):D toate vom fi...cu roz sau fara roz.:*
eu voi fi cu verde:D

Rodica_d
24.04.2009, 10:09:24
eu voi fi cu verde:D
Si eu tot cu verde voi fi :D!

monik82
27.04.2009, 01:05:35
am si eu o intrebare...poate ma lamuriti.mi-am cump 2 rochii pt cununie pt ca eram cam indecisa..una este albastra si cealalta neagra.imi place mai mult cea neagra dar toata lumea imi zice ca negrul aduce ghinion in ziua nuntii...un sfat va rog :*

anca02
27.04.2009, 09:59:51
am si eu o intrebare...poate ma lamuriti.mi-am cump 2 rochii pt cununie pt ca eram cam indecisa..una este albastra si cealalta neagra.imi place mai mult cea neagra dar toata lumea imi zice ca negrul aduce ghinion in ziua nuntii...un sfat va rog :*

Eu cred ca ar trebui sa o imbraci pe cea albastra,e o culoare mai vesela si care te va pune mai bine in vaoare,o rochie neagra vezi mereu la orice nunta,eu as opta pentru cea albastra:):):)

fadia
29.04.2009, 20:12:17
fetelor cum v-am mai spus sunt nasica si nu am idee ce rochie sa-mi iau si timp nu prea mai este..........ce parere aveti de rochia asta?...........o probai azi dar nu stiu ce sa fac.......pup

Rodica_d
30.04.2009, 09:36:41
fetelor cum v-am mai spus sunt nasica si nu am idee ce rochie sa-mi iau si timp nu prea mai este..........ce parere aveti de rochia asta?...........o probai azi dar nu stiu ce sa fac.......pup
Mie imi place. Iti vine foarte bine!

anca02
30.04.2009, 09:45:48
Mie imi place. Iti vine foarte bine!

Si mie imi place....iti vine foarte bine si este foarte draguta:):)

anamariapopescu22
30.04.2009, 16:44:19
foarte frumoasa .unde ai probato?
am avut si eu una asemanatoare pe care am cumparato de la ALBsi NEGRU
cat costa ?
mai au si alte modele dragute?
ma intereseaza pt o nunta unde sunt domnisoara de onoare.

vladutz_adyna
08.05.2009, 17:34:03
Eu sincer as lua-o pe cea care imi place mai mult, nu prea cred in superstitii, dar vezi tu pana la urma pe care o iei;-)pupici

dyenutza24
08.05.2009, 19:12:57
frumoasa rochie! iti vine bine.unde ai probat-o?

hasty4you
10.06.2009, 10:03:21
ma juta si pe mine cineva cu rochita de cununie???as fi curioasa cine si-a facut-o la o croitoreasa si cam cat i-a cerut mana de lucru..multumesc mult!!>:D<

Rodica_d
10.06.2009, 11:55:26
ma juta si pe mine cineva cu rochita de cununie???as fi curioasa cine si-a facut-o la o croitoreasa si cam cat i-a cerut mana de lucru..multumesc mult!!>:D<
Hmm de croitorese nu stiu ce sa zic cat cer. Sorry:(. A mea la Natalia costa 1040 ron (redusa de la 1400) :). SI tamam bine ca m-am pricopsit cu o ditamai vanataia pe piciorul stang (vanataie care de fapt e albstra - visinie). Sa speram ca pana la nunta se duce daca nu sa ma vedeti in dimineata nuntii ce dau cu fond de ten pe picior :D.

hasty4you
10.06.2009, 12:51:55
Hmm de croitorese nu stiu ce sa zic cat cer. Sorry:(. A mea la Natalia costa 1040 ron (redusa de la 1400) :). SI tamam bine ca m-am pricopsit cu o ditamai vanataia pe piciorul stang (vanataie care de fapt e albstra - visinie). Sa speram ca pana la nunta se duce daca nu sa ma vedeti in dimineata nuntii ce dau cu fond de ten pe picior :D.

inseamna ca e proaspata vanataia..ca are mai multe culori, se va face maro, galbena si apoi se vindeca .."iti trece pana te mariti"!!depinde si cat a fost de puternica lovitura!

Rodica_d
10.06.2009, 13:13:51
inseamna ca e proaspata vanataia..ca are mai multe culori, se va face maro, galbena si apoi se vindeca .."iti trece pana te mariti"!!depinde si cat a fost de puternica lovitura!
Ma a fost ceva ca am capatat-o din cauza unei alunecari. Si eu m-am gandit ca imi trece "pana ma marit" da acum chiar pe bune sper.

lauramaria5
10.06.2009, 16:33:05

Eu mi-am facut-o la o croitoreasa si m-a costat 1 mil mana de lucru,bineinteles ca pretul depinde ,de complexitatea modelului....nasa a dat 3 mil mana de lucru de exemplu.>:D<

hasty4you
11.06.2009, 15:42:42
Eu mi-am facut-o la o croitoreasa si m-a costat 1 mil mana de lucru,bineinteles ca pretul depinde ,de complexitatea modelului....nasa a dat 3 mil mana de lucru de exemplu.>:D<

ai dreptate..conteaza modelul, eu as fi vrut ceva de genul..cum vi se pare?
mie mi-a placut mult..acum ramane sa ma mai gandesc daca sa o fac la croitoreasa sau sa cumpar una gata facuta..bineinteles alt model . acesta e sanpatrik

lauramaria5
11.06.2009, 21:52:16
mie mi-a placut mult..acum ramane sa ma mai gandesc daca sa o fac la croitoreasa sau sa cumpar una gata facuta..bineinteles alt model . acesta e sanpatrik

e frumoasa rochia!! am vazut ceva aproximativ in genul asta la un magazin nou deschis prin centru ;-)

angelina88
12.06.2009, 01:20:48
eu nu am gasit deocamdata nimik pe gustul meu in craiova inca mai sper=)) cautam ceva mai deosebit din voal o rochita cam asa=((
poate ma ajutati voi

hasty4you
12.06.2009, 08:42:11
e frumoasa rochia!! am vazut ceva aproximativ in genul asta la un magazin nou deschis prin centru ;-)

ar fi super daca as gasi...multumesc mult!1 mi-ai dat sperante=P~! iti mai amintesti unde era magazinul??

Rodica_d
12.06.2009, 09:31:15
Este superba rochita!>:D<

hasty4you
12.06.2009, 10:48:06
Este superba rochita!>:D<
multumesc!!:* si a ta angelina88 este super!!poate iti gasesti ceva asemanator!1 eu nu am mai fost de mult prin magazine, daca vad ceva te anunt!!
pup

angelina88
12.06.2009, 16:34:45
multumesc!!:* si a ta angelina88 este super!!poate iti gasesti ceva asemanator!1 eu nu am mai fost de mult prin magazine, daca vad ceva te anunt!!
pup
ms.. asta chiar mi se pare diferita :-p insa la firma la care o are cost cam 20 de mil e prea exagerata mai caut

corynutzza
15.06.2009, 14:43:46
frumoasa rochie! iti vine bine.unde ai probat-o?

Eu rochita asta am vazuto la Aida...cred ca acolo este probata.

iulyanamoise
20.06.2009, 13:26:53
draga mea alisuka,
am vazut cateva poze de la nunta ta,,casa de piatra,,si tot ce va doriti .
eu nu sunt din craiova dar voi face nunta tot acolo unde ai facut-o si tu,zi-mi si mie te rog cum a iesit ....
la mine in braila nu e obiceiul cu rochita la cununie si nici in tulcea unde locuiesc acum,doar machidoancele am observat...nu stiu cum e la craiova,ca eu tare n-as vrea sa mai imbrac nimic in ziua nuntii,,,vreau sa mrg asa peste tot....

ast un raspuns de la tine....ms mult...:*

ancaandreea
20.06.2009, 15:45:04
draga mea alisuka,
am vazut cateva poze de la nunta ta,,casa de piatra,,si tot ce va doriti .
eu nu sunt din craiova dar voi face nunta tot acolo unde ai facut-o si tu,zi-mi si mie te rog cum a iesit ....
la mine in braila nu e obiceiul cu rochita la cununie si nici in tulcea unde locuiesc acum,doar machidoancele am observat...nu stiu cum e la craiova,ca eu tare n-as vrea sa mai imbrac nimic in ziua nuntii,,,vreau sa mrg asa peste tot....

ast un raspuns de la tine....ms mult...:*nici in craiova nu e obligatoriu sa ai alta rochie la cununie,poti sa mergi in rochia de mireasa daca vrei>:D<

deliutza84
24.06.2009, 00:59:35
eu nu am gasit deocamdata nimik pe gustul meu in craiova inca mai sper=)) cautam ceva mai deosebit din voal o rochita cam asa=((
poate ma ajutati voi

Incearca la Mircea Barbulescu el face rochite foarte frumoase din voal in genul celei care ti-a placut tie...despre preturi nu stiu ce sa spun...are un magazin in real si poti vedea acolo.

Mary19
24.06.2009, 10:54:18
Incearca la Mircea Barbulescu el face rochite foarte frumoase din voal in genul celei care ti-a placut tie...despre preturi nu stiu ce sa spun...are un magazin in real si poti vedea acolo.

Ai fost ffffffffffffffff. frumoasa la nunta. Spune-mi si mie cine te-a fardat si unde ti-ai facut rochita. Si daca poti sa-mi spui si pretul rochitei. Imi place tare mult! mERCI!

deliutza84
06.07.2009, 15:27:03
Ai fost ffffffffffffffff. frumoasa la nunta. Spune-mi si mie cine te-a fardat si unde ti-ai facut rochita. Si daca poti sa-mi spui si pretul rochitei. Imi place tare mult! mERCI!

Multumesc mult, machiajul l-am facut la monique, rochita de cununie la barbulescu (1400 lei) iar cea de mireasa la Natalia Vasiliev (in jur de 4000 lei cu tot cu accesorii).

te pup

alisuka
23.07.2009, 23:18:54
Iulia multumesc pt urarari iti doresc tot binele din lume dar sincer eu una am fost dezamagita de acel restaurant la maxim m-au furat la greu tot ce au putut aerul conditionat nu merge ,are un papagal de te vrajeste din 2 miscari domnul sicu ce sa zic tot binele din lume!:*

adelinad2003
11.02.2010, 12:39:53
Ceva idei pentru rochita de cununie , am zis eu ca nu ma stresez prea mult pentru ea da nu gasesc nik in Craiova care sa imi placa nici macar materiale sa imi fac ceva cu toate ca nu prea am incredere in croitorese

just_dyna
22.03.2010, 23:10:30
Buna tututor!
Imi puteti recomanda o croitoreasa buna...nu mi-am facut niciodata o rochie pe comanda dar as incerca vara asta sa imi fac...poate prind incredere si imi fac si ptr cununia civila ceva pe gustul meu ;-)

lauramaria5
23.03.2010, 14:07:50
Buna tututor!
Imi puteti recomanda o croitoreasa buna...nu mi-am facut niciodata o rochie pe comanda dar as incerca vara asta sa imi fac...poate prind incredere si imi fac si ptr cununia civila ceva pe gustul meu ;-)

Ti-am trimis PM.;-)

miha33
24.03.2010, 14:52:34
Buna tututor!
iti pot recomanda o croitoreasa de fapt o firma ft buna
este firma unde mi-am facut rochia pt cununie si rochia de mireasa
sunt deschise la nou si la orice idee

just_dyna
26.03.2010, 22:19:08
iti pot recomanda o croitoreasa de fapt o firma ft buna
este firma unde mi-am facut rochia pt cununie si rochia de mireasa
sunt deschise la nou si la orice idee
Lasa-mi te rog un pm cu mai multe detalii,eventual exemple de preturi...in maxim o luna trebuie sa ma decid la ce croitoreasa apelez
MS

marianamarinescu3
15.05.2010, 22:25:19
ma puteti ajuta cu o firma sau o croitoreasa foooarte buna unde pot sami fac rochia de cununie in craiova?
multumesc

Maya_maya
18.05.2010, 12:47:53
ma puteti ajuta cu o firma sau o croitoreasa foooarte buna unde pot sami fac rochia de cununie in craiova?
multumesc
buna,.daca vrei iti pot da in mesaj privat nr croitoresei mele..lucreaza super! :)

marianamarinescu3
18.05.2010, 14:06:52
buna,.daca vrei iti pot da in mesaj privat nr croitoresei mele..lucreaza super! :)
multumesc astept

Paaullanas1980
15.06.2010, 13:39:37
eu nu-mi gasesc o rochita cat de cat frumoasa pentru cununie, stiti magazine sau firme care au rochii mai frumoase pentru cununie?

luiza20
25.06.2010, 00:26:43
fetelor ce ziceti merge o rochie lunga la cununia civila???????????????

alisuka
25.06.2010, 21:41:05
Eu am avut o lunga si mai sunt destule fete care au avut rochitza lunga ,de ce nu?

Veronicazaharia
07.07.2010, 10:41:59
si-a facut cineva rochita de cununie la Mircea Barbulescu? mie mi-au placut foarte mult materialele lui si modelele, insa nu stiu exact cum iese produsul final.

alisuka
09.07.2010, 14:47:35
Verisoara mea isi lucreaza la el ,este multumita dar na fiecare cu gusturile lui!

poneyalma
16.07.2010, 16:59:54
Da, am și eu o prietenă care și-a făcut o rochiță la el și a iești absolut splendid! A fost fără cusur.

poneyalma
16.07.2010, 17:16:35
Eu mi-am făcut rochița la o croitoreasă. Poate sunt eu prea pretențioasă dar nu am fost super mulțumit de ce a ieșit. După ce am purtat-o la civilă nici nu mai vreau s-o văd atât de mult îmi displace :-&. Ea nu e prea urâtă dar nu-mi mai place mie. Are și un bolero cu mâneci drăguțe (așa îmi păreau înainte s-o port), nu se prea vede în poze.
Aaaa și m-a costat vreo 110 lei manopera i vreo 60 -70 materialul. Mult zic eu

Veronicazaharia
28.07.2010, 16:51:55
Eu mi-am făcut rochița la o croitoreasă. Poate sunt eu prea pretențioasă dar nu am fost super mulțumit de ce a ieșit. După ce am purtat-o la civilă nici nu mai vreau s-o văd atât de mult îmi displace :-&. Ea nu e prea urâtă dar nu-mi mai place mie. Are și un bolero cu mâneci drăguțe (așa îmi păreau înainte s-o port), nu se prea vede în poze.
Aaaa și m-a costat vreo 110 lei manopera i vreo 60 -70 materialul. Mult zic eu

Mie mi se pare mult prea simpluta, nu stiu, ii lipseste ceva, dar nu stiu ce sa-ti zic, nu este stilul meu de rochie.

poneyalma
28.07.2010, 17:38:29
Mie mi se pare mult prea simpluta, nu stiu, ii lipseste ceva, dar nu stiu ce sa-ti zic, nu este stilul meu de rochie.
Ti-am zis eu ca-i de-a dreptul hidoasa. :-&
Oricum am vrut-o simpla ca evenimentul era ziua, de fapt dimineata, si o rochie impopotonata e de prost-gust.
Dar oricum ar fi rochita e urata dar asta e.

michelle_mabelle
28.07.2010, 19:48:39
Oricum am vrut-o simpla ca evenimentul era ziua, de fapt dimineata, si o rochie impopotonata e de prost-gust.

Este o rochie de zi, simpla, ar fi mers f bine fara boleroul acela care mi se pare cam larg, in schimb culoarea imi place f mult...nu e hidoasa deloc...
Si da, o rochie de ocazie (seara) la cununie da mai prost decat rochia ta simpla...;-)

luluka
28.07.2010, 19:59:00
Este o rochie de zi, simpla, ar fi mers f bine fara boleroul acela care mi se pare cam larg, in schimb culoarea imi place f mult...nu e hidoasa deloc...
Si da, o rochie de ocazie (seara) la cununie da mai prost decat rochia ta simpla...;-)
Nici dupa mine nu-i hidoasa, cel putin culoarea mi-o place mult :D

Veronicazaharia
29.07.2010, 09:15:54

Mai nu e deloc de-a dreptul hidoasa, decat cu o rochie lunga sau cu un costum (parca se duc la o intalnire de afaceri ) prefer rochia ta, este o rochie de zi.

claudiapop
23.02.2011, 20:47:46
Buna! Imi poti recomanda si mie o croitoreasa buna? Multumesc!

claudiapop
23.02.2011, 20:50:39
Da, am și eu o prietenă care și-a făcut o rochiță la el și a iești absolut splendid! A fost fără cusur.
Buna! Imi poti spune si mie unde lucreaza Mircea Barbulescu? Multumesc!

roxmar23
23.02.2011, 21:05:30
Buna! Imi poti spune si mie unde lucreaza Mircea Barbulescu? Multumesc!
buna!din cate stiu eu are un atelier pe langa judecatorie...se numeste defile,sau asa ceva,(sper ca nu am facut reclama)eu am facut rost de pe net de nr d-nei care se ocupa de atelier cand el este plecat...eu una nu am mai ajuns la el sa imi fac rochia dar am inteles ca nu are preturi exagerate pt k am intrebat atunci cand m-am gandit eu sa imi fac rochia la el...intre timp am gasit-o in alta pare:D

pingu_dvc
20.06.2011, 02:12:51

am si eu nevoie de o croitoreasa buna...as avea fff multa treaba cu ea avand in vedere ca am nevoie de rochita mea...5 rochii pentru domnisoarele de onoare si rochiile pentru cele 3 soacre :D...as putea obtine si o reducere consistenta la asemenea comanda nu? :D

Ssireneta
23.06.2011, 13:08:01
buna,cum vi se pare modelul asta de cununie.

2007nyco
30.06.2011, 23:47:32
Mie personal imi place foarte mult.E o rochie tinereasca si plus ca se mai poate purta si la alte evenimente...asta daca vrei.:D

oanafree
07.10.2011, 09:17:24
f frumoasa si rochia si catelul :)

alynaaaa
22.03.2013, 14:37:51
am si eu nevoie de o croitoreasa buna...as avea fff multa treaba cu ea avand in vedere ca am nevoie de rochita mea...5 rochii pentru domnisoarele de onoare si rochiile pentru cele 3 soacre :D...as putea obtine si o reducere consistenta la asemenea comanda nu? :D

Nu o recomanda, Maya, ca rochitele mele au iesit dezastruoase !!!
Fire trase din ambele materiale, bretele strambe etc.
Nu mi s-a mai intamplat asa ceva ...

alynaaaa
30.06.2013, 14:57:38
Pentru fetele interesate de pantofii lucrati la Cristian Albu ... dezastru !!!
Mai auzisem parerei si totusi am incercat. Nu una, ci 4 perechi. Eu pt cununie si mireasa, sotul meu pt cununie si ginere.
Eu prin pantofi pe comanda, inteleg lucrati pe piciorul tau, sa te simti perfect in ei. NU NU !!! Calapod foarte incomod, cocosat l-as putea numi, pielea foarte dura, ii lucreaza cu un numar sau un nr si jumatate mai mici, ca sa nu-ti scape, auzi, k e piele si se lasa... :)))
Nu s-au lasat, m-au strans si cei de cununie si cei de mireasa, noroc k imi cumparasem si platforme.
Le-am dat 1200 ron pe pantofi si ne-am ales cu bataturi si chin in ziua nuntii.
Sa nu mai vorbim despre 10 - 12 drumuri la mama naiba in Romanesti unde au atelierul. Niciodata cd aveai programata proba nu erau gata...
Iar modelele departe de ceea ce-mi doream eu. Te ameteste de cap doamna de acolo, sa nu lucreze cumva fundite noi sau modele...

stephanny
09.08.2013, 21:48:24
Sunt perfect de acord cu tine!
Nu inteleg de ce toata lumea a innebunit cu Cristian Albu, pentru ca sincer nu isi merita banii. Eu si cumnata mea ne-am facut anul trecut cate o pereche de pantofi (ai ei erau pentru cununie). Modelele trebuiau sa fie diferite, dar au fost identice si foarte asemanatoare cu ai tai, era diferita doar pielea. Pantofii m-au strans groaznic, nu s-au lasat nici dupa mai multe purtari. Talpa e foarte tare si incomoda, nu am putut merge 2 zile dupa nunta pentru ca mi-au facut numai basici. Mi-a ajuns cu pantofii pe comanda, sincer!

Pentru fetele interesate de pantofii lucrati la Cristian Albu ... dezastru !!!
Mai auzisem parerei si totusi am incercat. Nu una, ci 4 perechi. Eu pt cununie si mireasa, sotul meu pt cununie si ginere.
Eu prin pantofi pe comanda, inteleg lucrati pe piciorul tau, sa te simti perfect in ei. NU NU !!! Calapod foarte incomod, cocosat l-as putea numi, pielea foarte dura, ii lucreaza cu un numar sau un nr si jumatate mai mici, ca sa nu-ti scape, auzi, k e piele si se lasa... :)))
Nu s-au lasat, m-au strans si cei de cununie si cei de mireasa, noroc k imi cumparasem si platforme.
Le-am dat 1200 ron pe pantofi si ne-am ales cu bataturi si chin in ziua nuntii.
Sa nu mai vorbim despre 10 - 12 drumuri la mama naiba in Romanesti unde au atelierul. Niciodata cd aveai programata proba nu erau gata...
Iar modelele departe de ceea ce-mi doream eu. Te ameteste de cap doamna de acolo, sa nu lucreze cumva fundite noi sau modele...