PDA

Versiunea completa : Restaurante Hotel Perla

Roxana_82_cta
18.11.2008, 08:00:24
haideti sa scriem aici pareri si impresii despre cum au iesit nuntile la Hotel Perla, ce conditii sunt, etc. eu voi avea nunta anul viitor la salonul mic al acestui hotel, arata f frumos, are un acvariu mare langa ringul de dans, acces la terasa, parchet pe jos. Singurul defect pe care l-am gasit eu a fost faptul ca are un perete dupa care se vor pune cateva mese. Cei care vor sta la aceste mese vor avea vedere doar la ring, nu si la masa mirilor. M-am gandit sa rezolv problema asa: asez acolo tineretul pentru ca oricum nu se vor amesteca ei cu rudele mele sau ale lui :D. Pentru meniu mi s-a cerut 130 ron pentru 2009, pret fix si trecut in contract, 4 feluri de mancare, aperitiv deosebit. Daca imi mai amintesc detalii mai scriu. Pana atunci insa ... va astept si pe voi sa scrieti!

nikoletta
18.11.2008, 10:08:40
pana la urma la parc sau la perla? la date ai trecut parc?? :-\

Roxana_82_cta
18.11.2008, 10:14:55
pana la urma la parc sau la perla? la date ai trecut parc?? :-\
am gresit :D Perla este

Roxana_82_cta
10.12.2008, 19:26:23
pentru cele interesate am pus cateva poze cu localul nearanjat in albumul meu. sper sa foloseasca si altora.

Jadesy
10.12.2008, 19:34:40
La Perla am avut eu nunta anu' trecut si a iesit minunat iar acum am botez tot acolo, tot in salonul mic !
Spor la pregatiri !

Roxana_82_cta
16.12.2008, 10:44:12
SERIOS!? Oau, chiar imi doream sa vorbesc cu cineva care a avut nunta acolo, ca sa imi spuna cum a fost si nu am gasit pe nimeni ... pana acum. Pot vedea poze cu localul aranjat? cred ca arata bine, si poate fur si eu ceva idei :) Cate persoane ai avut? Cum a fost servirea? Mancarea?

mihaela82cta
25.01.2009, 00:56:26
mie nu mi-a placut la perla stalpu ala din mijlocul rest care blocheaza vederea mirilor si a invitatilor unii fata de altii eu una l-as darama ...dar mancarea este f buna acolo sper sa iasa totul cum iti doresti si ai grija sa vb cu formatia e sala putin cam micuta si la o nunta acolo s a auzit ingrozitor de tare formatia si invitatii au stat pe terasa mai tot timpul

adelutzzu
03.03.2009, 17:24:42
haideti sa scriem aici pareri si impresii despre cum au iesit nuntile la Hotel Perla, ce conditii sunt, etc. eu voi avea nunta anul viitor la salonul mic al acestui hotel, arata f frumos, are un acvariu mare langa ringul de dans, acces la terasa, parchet pe jos. Singurul defect pe care l-am gasit eu a fost faptul ca are un perete dupa care se vor pune cateva mese. Cei care vor sta la aceste mese vor avea vedere doar la ring, nu si la masa mirilor. M-am gandit sa rezolv problema asa: asez acolo tineretul pentru ca oricum nu se vor amesteca ei cu rudele mele sau ale lui :D. Pentru meniu mi s-a cerut 130 ron pentru 2009, pret fix si trecut in contract, 4 feluri de mancare, aperitiv deosebit. Daca imi mai amintesc detalii mai scriu. Pana atunci insa ... va astept si pe voi sa scrieti!
salut!! la perla am avut si eu nunta(in salonul mare) in iulie 2008 si a iesit super. am fost f multumita de servicii, bautura care a ramas ne-a fost data inapoi, nu au vrut sa primeasca nici o sticlade vin, au fost f cu bun simt toti ospatarii si mancarea f buna. a fost 120 meniul, 4 feluri de mancare super. recomand tuturor localul!!! spor la pregatiri!!<:-Pse apropie!! gata rochita?

Roxana_82_cta
27.03.2009, 21:49:30
salut!! la perla am avut si eu nunta(in salonul mare) in iulie 2008 si a iesit super. am fost f multumita de servicii, bautura care a ramas ne-a fost data inapoi, nu au vrut sa primeasca nici o sticlade vin, au fost f cu bun simt toti ospatarii si mancarea f buna. a fost 120 meniul, 4 feluri de mancare super. recomand tuturor localul!!! spor la pregatiri!!<:-Pse apropie!! gata rochita?
Multumesc pentru raspuns! Mabucur ca mi-a mai spus o persoana ca a fost totul ok acolo.
Si pe mine ma enerveaza stalpul din mijloc, si am cautat fara asa ceva dar ... pana la urma m-am gandit ca ii voi aseza pe cei batrani de o parte stalpului iar pe cei tineri de alta ;)), si am rezolvat. Formatie nu am, voi avea dj, asa ca nu va fi cazul de muzica data prea tare, sau mai tare decat vom vrea noi.
Rochita da, e gata, si nu imi vine sa cred ca mai am atat de putin timp si ma mariiiit!

Jadesy
19.05.2009, 08:47:43
la noi stalpul a fost imbracat in tulle sau tul ( scuze, nu stiu cum se scrie :D ) si a iesit minunat ..... am fost acum 2 saptamani la o nunta in salonul mare si daca ai multi invitati e super si acolo ...

freesia
25.05.2009, 11:36:49
Buna, fetelor!
Si eu tot la Perla, in salonul mic, o sa-mi petrec marele eveniment. Deocamdata, ne-au trecut pe o lista cu rezervari, contractul urmand sa fie semnat la 1 septembrie, asa ne-au spus, ca atunci vor avea preturile calculate pentru 2010. Eu inca nu am vazut localul "live", am vazut numai poze si am ascultat in amanunt parerile lui iubi (el e de acolo, eu pana acum nu am avut posibilitatea sa ma duc la fata locului).
Socrul mare a fost ieri acolo si a aflat ca in aceeasi zi va mai fi o nunta in salonul mare. Nu stiu....oare au personal suficient? Mi-e putin teama sa nu se ocupe de ei mai bine (nunta mai mare, mai banoasa....) iar noi sa ramanem mai la coada.
Nu stiti cum e cu decoratiunile la ei? Iti impun pe cineva anume sau iti fac ei? Eu am o ruda in C-ta care chiar cu asta se ocupa si bineinteles ca ea imi va face decorul.
Roxana, am vazut ca peste nici o saptamana ai nunta...Spor la ultimele pregatiri si sa ai parte de o nunta superba!!

freesia
25.05.2009, 20:35:15
As vrea sa va mai intreb ceva, daca stiti... Au formatia lor acolo? E ok?

catasicata
23.06.2010, 13:58:12
cum a fost la nunta?poze ceva sa vada si ochiul meu restaurantul aranjat?cum a fost servirea?eu o sa am nunta in restaurantul mare.poate stie cineva cum se aranjeaza mesele...cei de acolo au zis ca daca am 230 de pers e super ok si o sa ocup numai o parte din rest,partea mai mare,ca e delimitat de un zid...