PDA

Versiunea completa : Casa valceana

adynutza4you
19.11.2008, 23:36:08
ce parere aveti despre casa valceana?mie una mi-a placut.e vreo miresica care a facut nunta la acest restaurant?daca da ,sa imi trimita si mie poze ,sa imi fac o idee cum vine decorata sala.pupici.

oanaradu82
28.01.2009, 09:47:17
Ciao Miresici,
intrucat dupa cununia civila trebuie pusa o masa,m-am gandit s-o organizez la Casa Valceana .Ce ziceti?cum sunt preturile pe acolo?
Multumesc mult,
Oana

Ina2010
05.08.2009, 11:25:51
Buna miresicilor! Acum m-am logat, dar de cateva zile stau ore intregi la calc si citesc mesajele de pe forum. O sa am si eu nunta la anul si voiam sa stiu pareri despre Casa Valceana pt ca e o optiune si pt mine.:)
Casa de piatra si multa fericire!!!!

LauraPopian
06.08.2009, 09:15:17
Buna miresicilor! Acum m-am logat, dar de cateva zile stau ore intregi la calc si citesc mesajele de pe forum. O sa am si eu nunta la anul si voiam sa stiu pareri despre Casa Valceana pt ca e o optiune si pt mine.:)

Buna si bine ai venit. Casa Valceana este un restaurant foarte frumos. Dar trebuie sa stii ca nu e foarte mare daca ai in jur de 100 e ok dar mai mult nu cred ca intra. Apoi este compartimentat. Vine frumos dar ai putea sa auzi discutii de genul ca eu de ce am fost pus acolo si .... Dar este foarte frumos. Eu l-am vazut si aranjat pentru o nunta si era foarte elegant. Du-te pana acolo si vezi. Te-am pupat. Si spor.

CristinaKitty
06.08.2009, 09:45:35
Ina, ceea ce a spus Laura este perfect adevarat. Acest restaurant cred ca este mai degraba potrivit pentru botezuri si alte petreceri. Poti sa mergi sa vezi si apoi te decizi. Mancarea este la fel ca si la OK Events, foarte buna iar servirea impecabila.
Spor la pregatiri!

Ina2010
06.08.2009, 15:40:35
Multumesc mult pt raspunsuri. Am fost acolo si am vazut. Mai mult de 100 de persoane nu avem, dar problema ar fi cu acele compartimente si cu ringul de dans....o sa mai vedem. M-am interesat si la D'amici. E super pentru o nunta de vara dar mi se pare cam scump pentru ce ofera.
Fetelor (cele care planificati nunta pt anul viitor) sa nu uitati ca in luna iunie nu se fac nunti din cauza postului Sf. Petru si Pavel :((

Ina2010
06.08.2009, 15:58:10
Inca ceva...stiti ceva despre noul hotel din Zavoi? am inteles ca are un restaurant si terasa extraordinare. Eu o sa incerc si acolo (daca se gandesc sa organizeze nunti si daca au preturi rezonabile). Visul meu este sa facem nunta pe o terasa pt ca neaparat trebuie sa fie vara. Dupa vizita acolo, o sa va spun ce am aflat. Poate va intereseaza si pe voi.
Pupici!

LauraPopian
07.08.2009, 07:43:07
Inca ceva...stiti ceva despre noul hotel din Zavoi? am inteles ca are un restaurant si terasa extraordinare. Eu o sa incerc si acolo (daca se gandesc sa organizeze nunti si daca au preturi rezonabile). Visul meu este sa facem nunta pe o terasa pt ca neaparat trebuie sa fie vara. Dupa vizita acolo, o sa va spun ce am aflat. Poate va intereseaza si pe voi.
Pupici!

La hotelul din zavoi are nunta o prietena de-a mea dar restaurantul este foarte mare. Ea are vreo 400 de invitati. A si e foarte scump e restaurant de 4 sau 5 stele. Ai putea sa te duci sus la Capela este foarte frumos vara. Pentru ca au si terasa aceea frumoasa. Si pentru 100 de persoane este ideal. Si acolo mai aveau locuri si in vara. Ca in rest nu prea mai erau. Deci eu zic sa te grabesti un pic daca vrei in vara. Bafta multa.:*

adynutza4you
09.08.2009, 11:34:10
Buna Ina.eu am avut nunta la casa valceana pe 04.07.2009 si a iesit foarte frumos.e adevarat ca este compartimentat dar sa sti ca oamenilor le-a placut foarte mult.sala vine foarte frumos cand e decorata ,restaurantul in general este dragut.eu am avut 105 persoane si a iesit foarte frumos.au fost locuri suficiente.dupa nunta m-am intalnit cu oamenii de la nunta si au zis ca le-a placut tot.nu i-a deranjat ca a fost compartimentat.sa sti ca conteaza foarte mult si cum ii aranjezi la mese.oamenii tre sa se cunoasca intre ei.si sa ii tratezi pe toti la fel.nu a zis unul ca nu i-a placut.si ma bucur.te pup.

Ina2010
09.08.2009, 11:55:05
Multumesc mult Adinutza!:*
Dar cum e cu ringul de dans? E destul loc? Ce formatie ai avut tu? De la ei? Te pupic! Casa de piatra si multa, multa fericire!!!:*

CristinaKitty
09.08.2009, 20:26:41
Multumesc mult Adinutza!:*
Dar cum e cu ringul de dans? E destul loc? Ce formatie ai avut tu? De la ei? Te pupic! Casa de piatra si multa, multa fericire!!!:*
Din cate stiu eu, nu au formatia lor.;;)

Ina2010
11.08.2009, 14:37:36
Am auzit ca e o formatie care canta la ei in crama, dar nu stiu sigur, asa ca trebuie sa mai fac "cercetari" ;-)

CristinaKitty
11.08.2009, 22:08:54
Am auzit ca e o formatie care canta la ei in crama, dar nu stiu sigur, asa ca trebuie sa mai fac "cercetari" ;-)
A, probabil ca e aceeasi care canta si la Hanul Haiducilor...

Ina2010
18.08.2009, 13:06:18
Buna Adynutza!
Daca mai vii pe'aici, te rog mult spune-mi si mie daca la nunta ta ati avut destul loc pentru dans. Asta ma streseaza f mult la Casa Valceana si cred ca alta varianta nu mai avem.Pupici tuturor!

maimuticamica
13.09.2009, 17:31:26
Buna Ina.eu am avut nunta la casa valceana pe 04.07.2009 si a iesit foarte frumos.e adevarat ca este compartimentat dar sa sti ca oamenilor le-a placut foarte mult.sala vine foarte frumos cand e decorata ,restaurantul in general este dragut.eu am avut 105 persoane si a iesit foarte frumos.au fost locuri suficiente.dupa nunta m-am intalnit cu oamenii de la nunta si au zis ca le-a placut tot.nu i-a deranjat ca a fost compartimentat.sa sti ca conteaza foarte mult si cum ii aranjezi la mese.oamenii tre sa se cunoasca intre ei.si sa ii tratezi pe toti la fel.nu a zis unul ca nu i-a placut.si ma bucur.te pup.

Buna,
Imi poti spune si mie cat e meniul la casa valceana? Si daca are 4 sau 3 feluri de mancare.
Tre sa merg la un botez si nu stiu cat e meniul si cat merge darul.

adynutza4you
26.09.2009, 17:21:23
Buna Ina.a Fost Destul Loc Pe Ring.au Intrat In Jur In 35-40 De Oameni Pe Ring In 2 Hore.am Avut Formatia De La Union.a Fost Foarte Frumos.toata Lumea A Dansat.nu A Stat Nimeni La Masa.oboseau Unii Veneau Altii Si Tot Asa.chiar A Iesit Frumos.m-am Uitat Pe Filmare Ca Sa Iti Zic Cate Persoane Au Intrat.te Pup

adynutza4you
26.09.2009, 17:25:46
Buna,
Imi poti spune si mie cat e meniul la casa valceana? Si daca are 4 sau 3 feluri de mancare.
Tre sa merg la un botez si nu stiu cat e meniul si cat merge darul.
Buna maimuticamica.depinde de om cate feluri de mancare doreste.noi la nunta am avut 4 feluri de mancare.si e foarte consistent si bogat un fel de mancare.nu o sa poti manca totul din farfurie. astept sa imi scri sa imi povestesty cum a fost la botez.pupici.

adynutza4you
26.09.2009, 17:30:24
Din cate stiu eu, nu au formatia lor.;;)
buna cristinakitty.nu au formatie .asa e .dar am avut formatia de la union. a fost foarte frumos.

CristinaKitty
26.09.2009, 19:23:22
buna cristinakitty.nu au formatie .asa e .dar am avut formatia de la union. a fost foarte frumos.
;;)Ma bucur mult ca a iesit frumos!

maimuticamica
30.09.2009, 20:42:05

Buna,
Imi spui si mie cat a fost meniul?

marialexandra
15.10.2009, 19:15:43
Buna miresici! In legatura cu d' amici nu va sfatuiesc sa mergeti este foarte scump pentru ceea ce va ofera si oamenii din restaurant nu vad nimic din ceea ce se intampla afara am cunostinte care nu prea au fost multumite de servicii. Restaurante bune in Valcea sunt cele ale Ok-ului, TCH, PARADIS(sunt cei mai corecti) Eu am nunta la Casa Valceana nu am mai mult de 90 de persoane si a fost singurul restaurant care mi-a placut avand in vedere ca trebuia sa alegem un restaurant mic, este foarte cochet si in privinta ringului de dans nu este nicio problema atat timp cat toate camerele au legatura vizuala cu ringul de dans.Miresici de la Casa Valceana astept sa vorbim!

Sh3nia
04.01.2010, 15:45:04
Buna miresici! In legatura cu d' amici nu va sfatuiesc sa mergeti este foarte scump pentru ceea ce va ofera si oamenii din restaurant nu vad nimic din ceea ce se intampla afara am cunostinte care nu prea au fost multumite de servicii. Restaurante bune in Valcea sunt cele ale Ok-ului, TCH, PARADIS(sunt cei mai corecti) Eu am nunta la Casa Valceana nu am mai mult de 90 de persoane si a fost singurul restaurant care mi-a placut avand in vedere ca trebuia sa alegem un restaurant mic, este foarte cochet si in privinta ringului de dans nu este nicio problema atat timp cat toate camerele au legatura vizuala cu ringul de dans.Miresici de la Casa Valceana astept sa vorbim!
Buna..ajjuta-ma cu detalii despre resto Paradis te rog daca sti ceva despre ei..:xMersic

Ina2010
02.02.2010, 14:07:04

Buna Alexandra! Eu am nunta la Casa Valceana pe 17 iulie 2010, deci la o saptamana dupa tine, cred. O sa am cel mult 100 de invitati si sper sa fie bine. Toti cei cu care am vorbit mi-au spus ca e o locatie super pentru o nunta mica. Eu am vorbit cu un DJ pentru muzica. Tu?

macanetu
05.05.2010, 22:19:11
Buna fetelor.Eu am avut nunta la Casa valceana pe 5 iulie 2008,pot sa spun ca am avut o nunta superba,localul este fff frumos si elegant si asta ajuta f mult.Eu am renuntat la imbracatul scaunelor pt ca sunt f elegante cele de'acolo,am investit in schimb in aranjamenele florale f mult.Am avut 81 invitati,daca nu aveti o nunta mare eu zic ca e foarte indicat.Se danseaza in mijloc iar faptul ca este impartit pe separeuri la mine nu a fost o problema,din contra.O nunta frumoasa sa aveti.Va pup.

Ina2010
05.09.2010, 13:02:43
Buna fetelor!
Am avut nunta la Casa Valceana pe 17 iulie 2010.#:-S Sincer va spun ca a iesit superb. Inca ne mai felicita prietenii. Adevarul este ca am avut putini invitati (vreo 70 am fost cu totii) si doar vreo 6-7 persoane au fost peste 40 de ani. Eu zic ca un factor decisiv a fost faptul ca am avut DJ. A fost alegerea perfecta. Va recomand sa va luati DJ, e super.
Va doresc mult spor si nunta superba, viitoarelor miresici!:*