PDA

Versiunea completa : Aspirante, burtici si mamici in Braila

Pagini : [1] 2 3

andraelen
21.11.2008, 21:01:25
haideti fetelor ca am creat eu subiectul!facem lista cu burtici din Braila si putem discuta si despre medici ginecologi,nastere si alte lucruri legate de sarcina!:*:*:*

andraelen
21.11.2008, 21:03:59
incepem...sper sa nu se supere nicole dar incepem cu ea!

1.nicole_sanaploianu

asteptam inscrieri pe listuta!:*

Giulia2201
22.11.2008, 12:33:32
Neata fetelor. Ma inscriu si eu pe lista de burtici de Braila. Eu sunt insarcinata in 33 de saptamani si am o fetita, care urmeaza sa vina pe lume in ianuarie. Abia o asteptam. Felicitari la toate mammicile de Braila si spor la cele care intentioneaza sa devina mamici. Abia astept sa vorbim despre ingerasii nostri.
:* :* :*

andraelen
22.11.2008, 19:30:41
1.nicole_sanaploianu-???
2.giulia2201-fetita

sper sa incarcam listuta!

fetelor va doresc sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!:*
o sa incerc sa fac o lista in excel mai amanuntita cu data probabila a nasteri,sexul bebelului etc. dar saptamana viitoare sa ma mai linistesc si eu la munk!

mihaela_2006
23.11.2008, 18:39:24
felicitari ptr sarcina! Andra se pare ca mai trebuie trecuta pe listuta si kala_elena

andraelen
23.11.2008, 22:06:32
1.nicole_sanaploianu-???
2.giulia2201-fetita
3.kala_elena-baietel

gata trecuta si ea!o sa ma ocup zilele astea sa fac o lista in excel!:*
p.s:poate vine Mosu' si la noi cu 2 liniute!;;)

edit:acum am vazut un mesaj in care am vazut ca kala_elena va avea baietel!

Giulia2201
24.11.2008, 11:12:48
Multumim de urari. Felicitari si din partea mea ptr. nicole_sanaploianu si kala-elena. Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi. Haideti sa ne impartasim din experienta. Cum va este in sarcina, cum va descurcati cu greturile, etc...etc.
Numai eu am timp si chef de vorba?
Pupici si va astept pe aici, pe la acest subiect.

andraelen
26.12.2008, 18:02:32
1.nicole_sanaploianu
2.giulia2201-fetita
3.kala_elena-baietel
4.andraelen

La noi a venit Mosu' cu o minune!:Dasa ca ma trec si eu pe listuta!

SIMONIKKA
27.12.2008, 12:46:05
Ce-as Fi Vrut Si Eu Sa Fiu Pe Lista..dar Nu Ma Lasa Astia De La Munca Au Zis Sa Main Astept Un An Macar Caci Este O Alta Colega Insarcinata De Curand....felicitari La Toate Fetele

mihaela_2006
31.12.2008, 12:49:11
Felicitari Andra si sarcina usoara!

andraelen
31.12.2008, 16:35:22
Felicitari Andra si sarcina usoara!

mersik mult!>:D<

myrela_18
11.01.2009, 00:32:56
Buna Fetelor,eu Am Fost Miresica Anului 2008 Si Acum Voi Fi Mamica Anului 2009,daca Vreti Adaugatima Si Pe Mine In Lista Si Imi Cer Scuze Ca Nu Am Mai Intrat De Mult Timp Dar Sunt Fff Ocupata,vreau Sa Va Urez Tuturor O Sarcina Cat Mai Usoara Si Muulta Santate...eu Am Doar 3 Saptamani Dar De Abia Ast Sa Treaca Astea 8 Luni Si 1 Sapt...pupici La Toate :)

mihaela_2006
11.01.2009, 08:23:13
Felictari Myrela!

Giulia2201
11.01.2009, 11:20:22
Buna Fetelor,eu Am Fost Miresica Anului 2008 Si Acum Voi Fi Mamica Anului 2009,daca Vreti Adaugatima Si Pe Mine In Lista Si Imi Cer Scuze Ca Nu Am Mai Intrat De Mult Timp Dar Sunt Fff Ocupata,vreau Sa Va Urez Tuturor O Sarcina Cat Mai Usoara Si Muulta Santate...eu Am Doar 3 Saptamani Dar De Abia Ast Sa Treaca Astea 8 Luni Si 1 Sapt...pupici La Toate :)

Felicitari Mirela! Sarcina usoara sa ai!:*

mihaela_2006
11.01.2009, 12:51:22
Giulia nastere usoara!

andraelen
11.01.2009, 17:13:50
1.nicole_sanaploianu
2.giulia2201-fetita
3.kala_elena-baietel
4.andraelen
5.myrela_18

felicitari myrela!sarcina usoara iti doresc!>:D<
la ce doctor esti?eu ink nu am fost si nu stiu la cine sa ma duc,am fost la dr.coltofeanu dar nu mai ia gravidute!:|
vad ca se inmultesc burticile!;))

myrela_18
12.01.2009, 11:26:12
1.nicole_sanaploianu
2.giulia2201-fetita
3.kala_elena-baietel
4.andraelen
5.myrela_18

la ce doctor esti?eu ink nu am fost si nu stiu la cine sa ma duc,am fost la dr.coltofeanu dar nu mai ia gravidute!:|

MERCI MULT ANDRAELEN ,LA FEL ITI DORESC SI TIE SI LA TOATE GRAVIDUTZELE,SARCINA USOARA SI GIULIEI II DORESC O NASTERE USOARA,EU MOMENTAN SUNT IN SPANIA SI NU AM NICI UN MEDIC,DAR PRIN APRILIE O SA VIN IN TARA SI SINCER SA ITI SPUN NU STIU LA CE MEDIC SA MERGE,AM DOAR 3 SAPTAMANI DE SARCINA.VAM PUPAT:bye_04:

myrela_18
12.01.2009, 11:27:09
1.nicole_sanaploianu
2.giulia2201-fetita
3.kala_elena-baietel
4.andraelen
5.myrela_18

MERCI MULT ANDRAELEN ,LA FEL ITI DORESC SI TIE SI LA TOATE GRAVIDUTZELE,SARCINA USOARA SI GIULIEI II DORESC O NASTERE USOARA,EU MOMENTAN SUNT IN SPANIA SI NU AM NICI UN MEDIC,DAR PRIN APRILIE O SA VIN IN TARA SI SINCER SA ITI SPUN NU STIU LA CE MEDIC SA MERG,AM DOAR 3 SAPTAMANI DE SARCINA.VAM PUPAT:bye_04:

myrela_18
12.01.2009, 11:27:56
Felictari Myrela!

MERCI MULT MIHAELA

Giulia2201
12.01.2009, 11:28:48
Mihaela, Mirela, multumesc, dar se pare ca mititica noastra se lasa asteptata.>:D< >:D< >:D<

myrela_18
12.01.2009, 11:28:57
Felicitari Mirela! Sarcina usoara sa ai!:*

MERCI,ITI DORESC O SARCINA CAT MAI USOARA,PUUP

Giulia2201
13.01.2009, 06:56:10
MERCI,ITI DORESC O SARCINA CAT MAI USOARA,PUUP

Mersi. Eu astept sa nasc deja.

tara
13.01.2009, 10:17:37
buna fetelor...va doresc bebei sanatosi si nastere usoara la toate:* ....

cum vi se par doctorii din braila si conditiile din maternitate..eu am fost burtica 2006 si am avut o experienta neplacuta cu o doctorita din braila si am dat fuga la constanta...oricum nu ma riscam sa nasc in braila...parerea mea nu va suparati pe mine..pupici pe burtici

myrela_18
13.01.2009, 12:50:15

cum vi se par doctorii din braila si conditiile din maternitate..eu am fost burtica 2006 si am avut o experienta neplacuta cu o doctorita din braila si am dat fuga la constanta...oricum nu ma riscam sa nasc in braila...parerea mea nu va suparati pe mine..pupici pe burtici

Buna tara!nu stiu cum sunt medicii din braila dar sincer sa iti zic si mie imi e cam frica sa nasc in Braila,dar asta este,majoritatea din maternitate in loc sa iti faca curaj iti baga mai multa frica(asta o stiu de la cumnata mea care a nascut acum 2 ani) si ceea ce am auzit este ca asistentele tipa la tine si te fac in toate felurile,scuze daca deranjez pe cineva,dar asta e parerea mea,vam pupat!!!

andraelen
13.01.2009, 19:54:57

poti sa ne zici si ce doctorita?asteptam PM daca nu vrei sa zici aici!eu inca nu m-am hotarat la ce doctor sa merg pt ca nu am incredere in nici unul...era unul dar nu mai ia gravidute in evidenta!:|
edit:acum am vazut pozele tale...sa iti traiasca fetita e superba...are niste carlionti si niste ochi minunati!:x:x:x

tara
13.01.2009, 21:29:15
multumesc mult...fetelor ce sa va zic eu nu m-as lasa pe mana niciunui doctor din braila sub nici o forma...mai bine la galati decat la braila...eu la constanta am gasit un doctor extraordinar..si am nascut in niste conditii la fel de extraordinare.........consider ca sarcina si nasterea sunt fffffffff importante si daca nu e cineva capabil sa se ocupe de asta se risca viata copilului si a mamei,ati vazut si voi cate se intampla in tara asta referitor la nasteri,nu vreau sa va sperii poate ca am eu vreo imagine fff urata despre doctorii si maternitatea din braila.......sigur ca voi pune numele doctoritei la care am fost ptr un simplu eco ...aveam aproape 3 luni inca nu gasisem nici un doctor si mi-am facut analizele care se fac in primul trimestru macar sa fiu la zi cu ele continuand cautarea de un ginecolog pe gustul meu...mi-am facut analizele la maternitate bineinteles ca vroiau sa ma urc pemasa sa ma controleze niste asistente si sa imi ia secretie dar nu le-am permis ptr ca nu m-a convins mizeria si rugina de acolo si nici ele...doar sange si "treaba mica".....apoi la eco la doamna gradea care ma privea cu un aer extrem de profesionist...si incepe doamna cu aparatul pe burtica mea si imi zice ca nu il poate prinde pe bebe ca zboara cand intr-o parte cand in alta nu sta deloc sa il prinda cu aparatul,si fat in dezvoltare 12 saptamani fara activitate cardiaca=)) ...si de atunci am zis ca mai bine ma duc eu unde oi vedea cu ochii decat sa nasc cu asa femeie...probabil daca era dupa ea nasteam si la 12 luni asta nu era o problema=)) ...Mare atentie fetelor in alegerea doctorului si nu va lasati calcate in picioare de asistentele alea......nici la constanta conditiile nu sunt ff bune dar macar iti poti plati o rezerva ca o garsoniera fff curata,utilata cu tv si mobilier nou,propria baie care este ff importanta mai ales ptr cele car nasc normal deoarece ai nevoie la baie din 5 in 5 minute si trebuie sa iti faci si toaleta ff des in afara de ce ti-o faceau asistentele...si multe multe lucruri...super a fost in camera mea cu bebe langa mine de la inceput si cu sotul langa mine...mult noroc si fiti atente ce alegeti

andraelen
13.01.2009, 21:49:36
multumesc mult...fetelor ce sa va zic eu nu m-as lasa pe mana niciunui doctor din braila sub nici o forma...mai bine la galati decat la braila...eu la constanta am gasit un doctor extraordinar..si am nascut in niste conditii la fel de extraordinare.........consider ca sarcina si nasterea sunt fffffffff importante si daca nu e cineva capabil sa se ocupe de asta se risca viata copilului si a mamei,ati vazut si voi cate se intampla in tara asta referitor la nasteri,nu vreau sa va sperii poate ca am eu vreo imagine fff urata despre doctorii si maternitatea din braila.......sigur ca voi pune numele doctoritei la care am fost ptr un simplu eco ...aveam aproape 3 luni inca nu gasisem nici un doctor si mi-am facut analizele care se fac in primul trimestru macar sa fiu la zi cu ele continuand cautarea de un ginecolog pe gustul meu...mi-am facut analizele la maternitate bineinteles ca vroiau sa ma urc pemasa sa ma controleze niste asistente si sa imi ia secretie dar nu le-am permis ptr ca nu m-a convins mizeria si rugina de acolo si nici ele...doar sange si "treaba mica".....apoi la eco la doamna gradea care ma privea cu un aer extrem de profesionist...si incepe doamna cu aparatul pe burtica mea si imi zice ca nu il poate prinde pe bebe ca zboara cand intr-o parte cand in alta nu sta deloc sa il prinda cu aparatul,si fat in dezvoltare 12 saptamani fara activitate cardiaca=)) ...si de atunci am zis ca mai bine ma duc eu unde oi vedea cu ochii decat sa nasc cu asa femeie...probabil daca era dupa ea nasteam si la 12 luni asta nu era o problema=)) ...Mare atentie fetelor in alegerea doctorului si nu va lasati calcate in picioare de asistentele alea......nici la constanta conditiile nu sunt ff bune dar macar iti poti plati o rezerva ca o garsoniera fff curata,utilata cu tv si mobilier nou,propria baie care este ff importanta mai ales ptr cele car nasc normal deoarece ai nevoie la baie din 5 in 5 minute si trebuie sa iti faci si toaleta ff des in afara de ce ti-o faceau asistentele...si multe multe lucruri...super a fost in camera mea cu bebe langa mine de la inceput si cu sotul langa mine...mult noroc si fiti atente ce alegeti

am inteles!de aceasta d-na dr. ma feresc si eu...mai ales ca pe mama a vrut sa o opereze pt a-i scoate tot spunandu-i ca are cancer!:(eram teminati nu stiam ce sa mai fac..de ea nu mai zic ca plangea zi si noapte,slabise enorm pana cand nu am mai putut si am dus-o fortat la alt medic...ce sa zic de la dr.coltofeanu am iesit razand si facand haz de necaz...[-o<multumim lui DD ca datorita lui mama s-a facut bine cu tratament nu fff costisitor.

mihaela_2006
13.01.2009, 21:54:40
Andra si la aceea doctorita care diagnosticase gresit nu v-ati mai dus ca sa-i aratati ca a gresit? Sau nu avea rost?

andraelen
14.01.2009, 18:10:57
Andra si la aceea doctorita care diagnosticase gresit nu v-ati mai dus ca sa-i aratati ca a gresit? Sau nu avea rost?

nu cred ca mai avea rost...sincer noi eram fericiti ca s-a facut bine prin tratament!:)

myrela_18
18.01.2009, 14:51:16
Buna Fetelor!nu Mai Spuneti Nimic?andraelen De Cat Esti Gravida?eu De Abia Am Facut Azi 1 Luna,cum Te Simti?ai Greturi,ameteli,vreo Sintoma A Sarcinii?eu Pana Acum Nu Am Nimic,am Ametit O Sigura Data Dar In Rest Ma Simt Super Bine,voi Ce Mai Ziceti?nu Mai Spuneti Nimic?pana La Urma La Ce Medic Ai Sa Te Duci?pupici

andraelen
18.01.2009, 15:09:31
Buna Fetelor!nu Mai Spuneti Nimic?andraelen De Cat Esti Gravida?eu De Abia Am Facut Azi 1 Luna,cum Te Simti?ai Greturi,ameteli,vreo Sintoma A Sarcinii?eu Pana Acum Nu Am Nimic,am Ametit O Sigura Data Dar In Rest Ma Simt Super Bine,voi Ce Mai Ziceti?nu Mai Spuneti Nimic?pana La Urma La Ce Medic Ai Sa Te Duci?pupici

mai eu am 9 saptamani merg pe a 10 a.pana acum am avut destule simptome si ink am8-|la doctor ink nu stiu unde sa ma duc..mai vedem!

andraelen
19.01.2009, 21:56:44
1.nicole_sanaploianu
2.kala_elena-baietel
3.andraelen
4.myrela_18

A nascut Giulia!o fetita de 4,2 kg.<:-P<:-P<:-P
felicitari Giulia!>:D<>:D<>:D<

mihaela_2006
19.01.2009, 22:04:33
Felicitari Giulia! Sa-ti aduca multe bucurii cea mica !

myrela_18
22.01.2009, 12:00:47
Felicitari Giuliaaaaa!!!!sa Fiti Sanatoase Amandoua Si Te Ast Sa Ne Impartasesti Momentele Minunate Prin Care Ai Trecut,puup

annybunny
22.01.2009, 20:29:56
1.nicole_sanaploianu
2.kala_elena-baietel
3.andraelen
4.myrela_18

A nascut Giulia!o fetita de 4,2 kg.<:-P<:-P<:-P
felicitari Giulia!>:D<>:D<>:D<

Felicitari Giulia :* Sa ne spui cum o cheama pe minunea ta mica :*

mihaela_2006
24.01.2009, 21:00:41
Ce mai fac burticile noastre?

andraelen
25.01.2009, 15:06:16
eu petrec...;)) e ziua mea luni si am inceput de ieri....si facem si 6 luni de la nunta.....acum asteptam alta tura de musafiri<:-Pma bucur ca ma simt mai bine si nu imi mai face probleme bebitzu!

mihaela_2006
26.01.2009, 19:43:30
La multi ani Andra!

myrela_18
27.01.2009, 11:09:27
eu petrec...;)) e ziua mea luni si am inceput de ieri....si facem si 6 luni de la nunta.....acum asteptam alta tura de musafiri<:-Pma bucur ca ma simt mai bine si nu imi mai face probleme bebitzu!

LA MULTI ANI ANDRA,SA FITI SANATOSI SI CAT MAI MULTE LUNI,ANI DE LA NUNTA:* :*

nicole_sanaploianu
28.01.2009, 08:22:18
FETELOR ce faceti voi aici? nu am mai intrat de mult pe site pentru ca am avut mult de lucru la birou. De o saptamana sunt in concediu medical, ma pregatesc sa o astept pe bebitza.
Nici nu stiti cat de mult ma bucur sa vad ca ati deschis subiectul asta.
Am fost impreuna atunci cand ne pregateam nuntile, si acum .... impreuna cu burtici ;;) .
andraelen nu stiam ca o sa ai si tu bebe.<:-P
Sa fii sanatoasa sa ai o sarcina usoara, asa cum e a mea.
Am vazut ca esti nehotarata la ce medic sa te duci. Sfatul meu este sa mergi la Tovarnac. E un medic super bun din punctul meu de vedere. Are grija de gravidele lui la materitate, vine mereu la vizita sa vada cum te simti, e super atent. Eu sunt foarte multumita.
Te rog sa treci la lista de burtici si in dreptul meu ca am o fetita.
DPN 10 februarie 2009, deci mai am putin.

andraelen
28.01.2009, 10:40:26
FETELOR ce faceti voi aici? nu am mai intrat de mult pe site pentru ca am avut mult de lucru la birou. De o saptamana sunt in concediu medical, ma pregatesc sa o astept pe bebitza.
Nici nu stiti cat de mult ma bucur sa vad ca ati deschis subiectul asta.
Am fost impreuna atunci cand ne pregateam nuntile, si acum .... impreuna cu burtici ;;) .
andraelen nu stiam ca o sa ai si tu bebe.<:-P
Sa fii sanatoasa sa ai o sarcina usoara, asa cum e a mea.
Am vazut ca esti nehotarata la ce medic sa te duci. Sfatul meu este sa mergi la Tovarnac. E un medic super bun din punctul meu de vedere. Are grija de gravidele lui la materitate, vine mereu la vizita sa vada cum te simti, e super atent. Eu sunt foarte multumita.
Te rog sa treci la lista de burtici si in dreptul meu ca am o fetita.
DPN 10 februarie 2009, deci mai am putin.

buna!ma bucur ca ai mai trecut pe aici!chiar ma gandeam intr-o zi la tine nu stiam cat mai ai pana te vezi cu bebe.La Tovarnac ma gandeam si eu..sambata vreau sa merg la el ca dintre toti el e singurul despre care am auzit lucruri bune si stiu ca are si aparatura buna!:*:*:*
va anunt atunci ce am facut si sa va zic exact cat are bebe ca am o burta de 3-4 luni nu de 10 sapt!;))

andraelen
28.01.2009, 10:42:09
1.nicole_sanaploianu-10 februarie 2009
2.kala_elena-baietel
3.andraelen
4.myrela_18

haideti fetelor nu mai sunteti nici o miresica cu burtica?:D

nicole_sanaploianu
28.01.2009, 11:24:33
Sa te duci cu incredere la dr. Tovarnac, chiar e bun.
Imi pare bine ca aud vesti bune de la tine. Nu te mai vazusem pe mess de mult.

mihaela_2006
29.01.2009, 19:25:53
andra, eu sunt inca in incercari si sper sa va prind din urma

andraelen
01.02.2009, 10:29:44
Sa te duci cu incredere la dr. Tovarnac, chiar e bun.
Imi pare bine ca aud vesti bune de la tine. Nu te mai vazusem pe mess de mult.

am fost in sfarsit si eu la doctor!;;)am fost la Dr.Tovirnac sambata dimineata.Bebe are 11-12 saptamani exact cum am calculat eu.deocamdata nu ne-a zis mare lucru intai sa fac analizele iar pe 12 februrie trebuie sa merg la dansul cu rezultatele si atunci o sa il si masoare.Saptamana viitoare trebuie sa ajung sa fac si dublu test!
sunt asa de fericita ca mi-am vazut puiul la eco:x:x:x si tati e gelos ca el nu l-a vazut;))

andraelen
01.02.2009, 10:30:23
andra, eu sunt inca in incercari si sper sa va prind din urma

bafta multa>:D<...lasa ca mai trece barza si pe la braila!;-)

mihaela_2006
01.02.2009, 12:53:29
pe el nu l-ai luat cu tine? Lasa ca-l vede data viitoare.
Nicole nu a mai intrat, ea mai are putin pana cand ne-a zis ca va naste

andraelen
01.02.2009, 20:20:31

ba a mers si el cu mine dar nu a putut intra!data viitoare a zis ca intra cu forta ca vrea sa isi vada puiul=))
da mai are putin si isi vede bebitza!:*:*:*

mihaela_2006
01.02.2009, 22:54:02
La primul ecograf nu-l lasa sa intre?

nicole_sanaploianu
03.02.2009, 06:56:41
buna dimineata fetelor.
nu a venit bebe inca, astept in jurul datei de 10 februarie, mai e un pic :)
ieri am fost la medic pentru ca acum 2 zile am luat o raceala de la un musafir#:-S
acum iau pastilute si sirop de tuse, sper sa treaca repede pentru ca tusea poate sa imi provoace nasterea si nu e bine.
mihaela_2006 o sa vorbesc eu cu barza cand o sa vina cu bebele meu sa treaca si pe la tine :) , pana atunci , SPOR LA TREABA

andraelen
03.02.2009, 10:20:07
buna dimineata fetelor.
nu a venit bebe inca, astept in jurul datei de 10 februarie, mai e un pic :)
ieri am fost la medic pentru ca acum 2 zile am luat o raceala de la un musafir#:-S
acum iau pastilute si sirop de tuse, sper sa treaca repede pentru ca tusea poate sa imi provoace nasterea si nu e bine.
mihaela_2006 o sa vorbesc eu cu barza cand o sa vina cu bebele meu sa treaca si pe la tine :) , pana atunci , SPOR LA TREABA

nu mai primi musafiri raciti:Dai grija de tine ca mai ai putin si iti vezi bebitza!nastere usoara si un bebitza frumoasa si sanatoasa iti doresc!:*:*:*

Giulia2201
03.02.2009, 15:55:04
Andra, Mihaela, Mirela, Anny, multumim. Imi cer scuze ca n-a mai apucat sa intru pe aici sa va spun cum a fost. Am nascut pe 18 ianuarie, cu o saptamana intarziere, o fetita de 4.2 kg. Am nascut prin cezariana ptr ca nu ma puteam dilata, iar bebelina era mare si era si intr-o pozitie nu tocmai buna. Ne-am chinuit 37 de ore, dar a meritat. Pe sufletelul nostru o cheama Emma Raissa. Am pus cateva poze la Galerie foto.
Multa bafta tuturor burticilor din Braila, daca va pot ajuta cu un sfat, oricand contactati-ma. Va raspund cu mult drag.

mihaela_2006
03.02.2009, 18:40:34
am vazut pozicile, sunt frumoase mai ales protagonista

andraelen
09.02.2009, 13:07:17
nastere usoara nicole!>:D<bebe sa vii repede si sa nu o chinui pe mamy!(*)(*)(*)

mihaela_2006
09.02.2009, 19:03:25
ii facem galarie lui nicole! Nastere usoara
:rocking: :rocking:

nicole_sanaploianu
11.02.2009, 08:17:21
va multumesc pentru galerie fetelor, dar bebelina mea nu avrut sa vina ieri. a fost f cuminte ieri. astazi dimineata m-a durat un pic burta dar dupa 30 de minute nu mai aveam nimic :).
cred ca nici astazi nu o sa vina.
nu mai am rabdare, vreau sa vina mai repedeeee

nicole_sanaploianu
11.02.2009, 08:41:57
http://www.copilul.ro/t_Salvati_l_pe_taticul_meu__9563_4743_2.html
va rog sa accesati link-ul de mai sus, si daca se poate sa incercam sa ajutam aceasta mamica si pe bebelina ei sa isi vada din nou taticul acasa sanatos.

mihaela_2006
11.02.2009, 19:25:44
Nicole, noi iti facem galerie in continuare!!!
Se lasa asteptata, e smechera de mica . Si nepotica mea s-a lasat asteptata doar ca la un moment dat a programt-o la cezariana pe sora mea ptr ca nu mai avea lichid nepotica

Giulia2201
12.02.2009, 18:08:44
am vazut pozicile, sunt frumoase mai ales protagonista

Multumim, Mihaela!

Giulia2201
12.02.2009, 18:09:29
Nicole, nastere usoara! Sa vina bebelina ta mai repede. Si a mea a venit o saptamana mai tarziu.

andraelen
13.02.2009, 08:37:04
fetelor nu am mai vazut-o pe Nicole pe mess...sper ca a nascut deja si isi tine bebelina in brate!>:D<>:D<>:D<

mihaela_2006
14.02.2009, 15:16:21
multumim de informatie andra

andraelen
16.02.2009, 08:29:59
mesaj de la nicole:"avem o fetita frumoasa"

sa va traiasca,sa fie sanatoasa,cuminte si sa va aduca numai bucurii!>:D<>:D<>:D<

annybunny
16.02.2009, 14:46:22
mesaj de la nicole:"avem o fetita frumoasa"

sa va traiasca,sa fie sanatoasa,cuminte si sa va aduca numai bucurii!>:D<>:D<>:D<
Nicole :* Sa va traiasca fetita :*>:D<

mihaela_2006
16.02.2009, 19:50:58
:rocking: Felicitari nicole! sa te bucuri de cea mica si te asteptam cu pozici
:rocking: :rocking: :rocking:

Giulia2201
19.02.2009, 18:06:00
Nicole, felicitari ptr micuta! Recuperare grabnica si te asteptam cu pozici.

myrela_18
20.02.2009, 13:08:28
Felicitari Nicole,va Doresc Multa Santate Si Fericire Alaturi De Cea Mica,te Ast Pe Site Sa Ne Povestesti Experienta Ta,te Pup

nicole_sanaploianu
23.02.2009, 09:54:56
Va multumesc pentru felicitari fetelor.
Asa cum ati aflat pe 15 februarie am nascut o fetita frumoasa tare, de 3.300 g, 51 cm, sanatoasa.
M-am internat in spital pe 12 feb noaptea pe la 22.00 si am nascut pe 15 februarie la 6.10 dimineata.
Pe la 00.30 pe 15 feb au inceput contractii suportabile, am fost transferata la sala de nasteri pe la 4.00 cand aveam deja dureri mai mari, mi-au rupt acolo membranele moasele pentru ca aveam dilatatie 4 si la 6.10 am nascut buburuza mea.
Pot sa spun ca am nascut repede, pentru ca am vazut fete care s-au chinuit mai mult decat mine.
Va multumesc inca o data pentru felicitari.
Va pup dulce!

blanche71
23.02.2009, 14:10:47
Felicitări nicole. Să fiți sănătoase și tu și bebița. Eu mai am de așteptat 5 saptămâni până când o să nasc. Abia aștept să-l țin în brațe pe Theo.

mihaela_2006
23.02.2009, 19:22:25
bine ai revenit nicole
blanche iti doresc nastere usoara!

myrela_18
27.02.2009, 13:33:14
Va multumesc pentru felicitari fetelor.
Asa cum ati aflat pe 15 februarie am nascut o fetita frumoasa tare, de 3.300 g, 51 cm, sanatoasa.
M-am internat in spital pe 12 feb noaptea pe la 22.00 si am nascut pe 15 februarie la 6.10 dimineata.
Pe la 00.30 pe 15 feb au inceput contractii suportabile, am fost transferata la sala de nasteri pe la 4.00 cand aveam deja dureri mai mari, mi-au rupt acolo membranele moasele pentru ca aveam dilatatie 4 si la 6.10 am nascut buburuza mea.
Pot sa spun ca am nascut repede, pentru ca am vazut fete care s-au chinuit mai mult decat mine.
Va multumesc inca o data pentru felicitari.
Va pup dulce!

Bine ati venit din nou intre noi Nicole,cum se numeste buburuza ta?Vam pupat si mai va asteptam pe aici!

mihaela_2006
07.03.2009, 22:49:33
zilele acestea ar trebui sa nasca si kala-elena. Nastere usoara!
:rocking:

mamuska
08.03.2009, 01:13:31
LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR SI MAMELOR DIN LUMEA INTREAGA!!!
http://i234.photobucket.com/albums/ee252/augp/flowers/053.gif

andraelen
08.03.2009, 16:31:34
LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR SI MAMELOR DIN LUMEA INTREAGA!!!
http://i234.photobucket.com/albums/ee252/augp/flowers/053.gif

multumim!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

annybunny
09.03.2009, 17:48:51
kala_elena iti doresc nastere usoara si sa aveti un bebe sanatos si frumos. Asteptam vesti si pozici :*

nicole_sanaploianu
13.03.2009, 08:11:51
Buna fetelor , imi cer scuze ca intru atat de rar dar micuta mea a avut colici si am fost foarte ocupata cu ea.
Acum am descoperit un sirop de colici preparat in Anglia pe care vi-l recomand, se numeste Infacol. Il gasiti si pe net unde puteti sa faceti comanda daca aveti probleme.
Pe micuta mea o cheama Alexandra Andreea si am pus cateva poze cu ea pe HI5, http://hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=123737426&photoFuid=007676232803009VRYLh762328#3438279379_12 3737426_251821591_0
acesta este link-ul, astept parerile voastre despre bu buburuza mea. :)

ameli2008
13.03.2009, 11:27:07
Buna fetelor , imi cer scuze ca intru atat de rar dar micuta mea a avut colici si am fost foarte ocupata cu ea.
Acum am descoperit un sirop de colici preparat in Anglia pe care vi-l recomand, se numeste Infacol. Il gasiti si pe net unde puteti sa faceti comanda daca aveti probleme.
Pe micuta mea o cheama Alexandra Andreea si am pus cateva poze cu ea pe HI5, http://hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=123737426&photoFuid=007676232803009VRYLh762328#3438279379_12 3737426_251821591_0
sa va traiasca si sa va bucurati de ea!<:-P frumoasa foc!:*

annybunny
13.03.2009, 16:08:47
Nicole >:D<Sa va traiasca minunea :*

mihaela_2006
13.03.2009, 20:57:22
nicole e o scumpica cea mica. sa va aduca multe bucurii

andraelen
13.03.2009, 21:15:54

e superba minunea voastra!sa va traiasca si sa va aduca cat mai mult bucurii!:*:*:*:*

violeta98
15.03.2009, 15:14:51
buna andra ce mai faci sunt violeta

violeta98
15.03.2009, 15:16:38
mi-a venit randul sa ma inscriu si eu la miresici

mihaela_2006
15.03.2009, 20:43:53
bun venit violeta

andraelen
16.03.2009, 10:03:53

salut ce faci fata?noi facem bine crestem:Dmai ai putin fata,sa vezi ce repede trece timpul!hai ca acum te aud si pe tine ca mai sunt n luni si x zile!=))

andraelen
20.03.2009, 13:25:18
nici o burticuta noua?:D

mihaela_2006
20.03.2009, 18:42:22
deocamdata nu.poate luna viitoare^:)^

andraelen
20.03.2009, 21:01:23
deocamdata nu.poate luna viitoare^:)^

[-o<[-o<[-o<[-o<mult succes!:*

mihaela_2006
22.03.2009, 11:08:39
multumesc >:D<

mihaela_2006
23.03.2009, 19:30:19
andra ti-am admirat burtica. deja se vede bine >:D<

andraelen
23.03.2009, 22:01:37
andra ti-am admirat burtica. deja se vede bine >:D<

mersi!:*se vede foarte bine ca e mare!:))pana la 9 luni cred ca o sa ma fac cat un elefant!:)):)):))
p.s:luna viitoare te asteptam cu vesti bune!:*

annybunny
24.03.2009, 19:11:06
mersi!:*se vede foarte bine ca e mare!:))pana la 9 luni cred ca o sa ma fac cat un elefant!:)):)):))
p.s:luna viitoare te asteptam cu vesti bune!:*
Unde pot sa vad si eu pozici? ;;) Pupici si sarcina usoara Andra :* >:D<

mihaela_2006
24.03.2009, 21:57:50
aici vezi burticuta
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7889&page=381

andraelen
25.03.2009, 09:24:10
aici vezi burticuta

mersi pentru ajutor!>:D<

andraelen
25.03.2009, 09:25:16
Unde pot sa vad si eu pozici? ;;) Pupici si sarcina usoara Andra :* >:D<

mersi anny!>:D<:*pupici si de la noi.

annybunny
26.03.2009, 18:41:30
aici vezi burticuta
MS :*

mersi anny!>:D<:*pupici si de la noi.
Se vede burtica :* Sa ne anunti cand stii daca e fata sau baiat :*
voi ce va doriti?;;)

mihaela_2006
14.04.2009, 16:03:56
imi recomandati si mie un cabinet sau un medic bun ca sa fac cateva analize? Vad ca inca nu a vrut bebele sa vina si as vrea sa faca cateva analize

ameli2008
14.04.2009, 17:43:44
imi recomandati si mie un cabinet sau un medic bun ca sa fac cateva analize? Vad ca inca nu a vrut bebele sa vina si as vrea sa faca cateva analize
si eu vreau sa-mi recomandati un medic;;) .sau poate are cineva nr.doctorului tovarnac ca am inteles ca e bun.

mihaela_2006
14.04.2009, 21:46:01
ameli poza de la avatarul tau am avut-o si eu la invitatia mea. e frumoasa

andraelen
15.04.2009, 09:42:09

poti sa mergi la dr.Tovarnac.eu la dansul merg si sunt multumita.are cabinetul pe str.galati.nu se fac programari si are program si sambata dimineata.>:D<
mult succes poate vine bebe repede:*

andraelen
15.04.2009, 09:43:17
si eu vreau sa-mi recomandati un medic;;) .sau poate are cineva nr.doctorului tovarnac ca am inteles ca e bun.

e bebe?:D
la dr.Tovarnac nu se fac programari,mergi la cabinet si cand iti vine randul intri.eu la dansul am mers de la inceputul sarcinii si sunt foarte multumita.>:D<

ameli2008
15.04.2009, 11:03:41
e bebe?:D
la dr.Tovarnac nu se fac programari,mergi la cabinet si cand iti vine randul intri.eu la dansul am mers de la inceputul sarcinii si sunt foarte multumita.>:D<
unde mai precis pe galati?

andraelen
15.04.2009, 11:21:59
unde mai precis pe galati?

pe str.galati aproape de restaurantul modern.treci de bl.turn si mergi spre magazinul modern,iar la parterul unui bloc o sa vezi intai niste birouri cu centrale termice,instalatii(c.t.enache-asa se numeste firma) si imediat langa sunt 2 cabinete medicale unul al dr.tovarnac si unul al sotiei sale.:*

ameli2008
15.04.2009, 12:03:11
pe str.galati aproape de restaurantul modern.treci de bl.turn si mergi spre magazinul modern,iar la parterul unui bloc o sa vezi intai niste birouri cu centrale termice,instalatii(c.t.enache-asa se numeste firma) si imediat langa sunt 2 cabinete medicale unul al dr.tovarnac si unul al sotiei sale.:*
multumesc mult!>:D<

mihaela_2006
15.04.2009, 17:28:57
multumesc de raspuns
pupici la burticuta

andraelen
16.04.2009, 10:25:03
multumesc de raspuns
pupici la burticuta

pupici :*:*:*si de la noi si sa vina bebe mai repede[-o<[-o<[-o<

blanche71
23.04.2009, 14:21:58
Îmi cer scuze ca nu am mai scris dar între timp, mai precis pe 27.03 am născut o frumusețe de băiețel și nu am mai avut timp de stat la taclale pe net. Theodor-Rareș imi ocupă cum tot timpul. Oricum este o înc'ntare pentru ochi, drept pentru care nimic din ceea ce trebuie să fac pentru el nu mi se pare greu. Vă pupic și vă doresc să aveți parte de un copil cel puțin la fel de cuminte cum este Theo.=; =; =;

annybunny
23.04.2009, 15:48:34
Îmi cer scuze ca nu am mai scris dar între timp, mai precis pe 27.03 am născut o frumusețe de băiețel și nu am mai avut timp de stat la taclale pe net. Theodor-Rareș imi ocupă cum tot timpul. Oricum este o înc'ntare pentru ochi, drept pentru care nimic din ceea ce trebuie să fac pentru el nu mi se pare greu. Vă pupic și vă doresc să aveți parte de un copil cel puțin la fel de cuminte cum este Theo.=; =; =;
FELICITARI BLANCHE! SA TRAIASCA THEO! CAND AI TIMP POATE NE PUI SI NISTE POZICI! PUPICI :*:*:*

mihaela_2006
24.04.2009, 20:10:48
felicitari pentru cel mic si sa-ti aduca multe bucurii!

nicole_sanaploianu
22.05.2009, 13:13:08
felicitari pentru bebel , hai ca incet, incet se muta toate miresicile de 2008 la burtici de braila <:-P

mihaela_2006
04.06.2009, 22:30:10
andra imi place numele la care te-ai gandit ptr bebe mic. Am urmarit si filmuletul din semnatura. sarcina usoara in continuare

andraelen
05.06.2009, 12:03:28
andra imi place numele la care te-ai gandit ptr bebe mic. Am urmarit si filmuletul din semnatura. sarcina usoara in continuare

mersic mult!te asteptam si pe tine cu vestea cea mare.>:D<>:D<>:D<

annybunny
12.06.2009, 09:47:17
mersic mult!te asteptam si pe tine cu vestea cea mare.>:D<>:D<>:D<
Si mi-e imi place mult numele :* Sa aveti un bebe sanatos Andra :*

mihaela_2006
16.06.2009, 06:14:52
andra cand ar trebui sa nasti?

andraelen
16.06.2009, 13:28:43
Si mi-e imi place mult numele :* Sa aveti un bebe sanatos Andra :*

mersi Anny!>:D<

andra cand ar trebui sa nasti?

in august 19-22 august.
tu nimik nimik?:-?

mihaela_2006
16.06.2009, 21:34:07
deocamdata am luat o pauza.

blanche71
07.07.2009, 17:58:36
multumesc tuturor pt urari.
va doresc sa aveti copii cel putin la fel de cuminti ca al meu.
multi pupici

mihaela_2006
19.07.2009, 15:59:31
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2175923#post2175923

Felicitari Andra! E un scump cel mic

ameli2008
19.07.2009, 18:05:42
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2175923#post2175923

Felicitari Andra! E un scump cel mic
felicitari!sa va bucurati de el:*

myrela_18
22.08.2009, 17:26:16
Buna Andra!Felicitari ptr cel mic,e mic mic si frumos,sa va traiasca,sa va bucurati de el,dar parca trebuia sa nasti pe 19-22 august si ai nascut cu o luna mai devreme,de ce?sa intamplat ceva?cum a fost nasterea?spunene si noua,eu mai am o luna aproxiimativ.merci,pupici ptr ammmandoi!cat tea ai dat la medic?moasa?scz ca iti pun atatea intrebari,,puup

mihaela_2006
24.08.2009, 20:05:24
sarcina usoara in continuare myrela

myrela_18
28.08.2009, 12:53:50
sarcina usoara in continuare myrela

Multumesc mult!de andraelen nu mai stiti nimic?puup

andraelen
29.08.2009, 21:35:04
Multumesc pentru urari..imi cer scuze ca raspund tocmai acum dar gandacelul ma cam tine ocupata.:*

andraelen
29.08.2009, 21:38:01
Buna Andra!Felicitari ptr cel mic,e mic mic si frumos,sa va traiasca,sa va bucurati de el,dar parca trebuia sa nasti pe 19-22 august si ai nascut cu o luna mai devreme,de ce?sa intamplat ceva?cum a fost nasterea?spunene si noua,eu mai am o luna aproxiimativ.merci,pupici ptr ammmandoi!cat tea ai dat la medic?moasa?scz ca iti pun atatea intrebari,,puup

da am nascut cu 5 sapt mai devreme..mi s-au rupt membranele...am facut cam mult efort in ziua respectiva..asta e nu mai conteaza bine ca suntem sanatosi amandoi.;-)
nasterea a fost usoara..am avut noroc si de o moasa super si s-a cunoscut.:*sarcina usoara in continuare si sa nu iti fie frica ca va fi bine...cand il vezi pe bebe uiti tot:*
eu am nascut cu moasa dar nu mai stiu sa iti zic exact cat am dat pentru ca a dat sotul..a fost sarcina lui impartitul banilor:D

mihaela_2006
29.08.2009, 21:49:37
Multumesc pentru urari..imi cer scuze ca raspund tocmai acum dar gandacelul ma cam tine ocupata.:*
Bineinteles ca te tine ocupata ca doar nu ai vrea sa se duca de acum singurel la gagigi :*

myrela_18
10.10.2009, 16:26:27
buna fetelor!vreau sa va anunt ca am nascut o minune de baiat,lam nascut foarte greu deoarece lipsa de profesionalism la Braila exista si inca mult,mam chinuit 28 de ore la nastere si din aceasta cauza baiatul meu sa nascut cu cordonul in jurul gatului,a inghitit lichid si sa si lovit de uter cand vroia sa iasa si toate astea ptr ca eu aveam dilatatia 4 si nu mi se rupsese membranele dar aveam dureri ingrozitoare,din 5 in 5 minute aveam contractii,spunandule asistentelor ca ma simt rtau si ca am din ce in ce mai des contractii imi spuneau ca inca nu sunt de nastere deoarece nu aveam dilatatie suficienta dar nici ele nu au facut nimic sa ma ajute,nici o injectie,nimic,as vrea ca voi sa nu treceti prin ce am trecut eu si feritiva cat puteti de mult de doctorita Tudose,deoarece ea nu ma ajutat ddeloccc,doar ca ma pus pe masa de vreo 20 de ori si ma trm inapoi in pat tot de atatea ori fara sa ma ajute cu nimic,in ciuda faptului ca iam bagat si ei *dreptul* in buzunar ca si celorlate,ma refer la moase si asistente,ptr ca am prins 3 schimburi de ture incercand sa ii dau viata puiutului meu.acum ii multumesc Bunului Dumnezeu ca baiatul meu este bine dupa ce am stat 3 zile cu el la Reanimare si 7 zile in spital.am vrut sa va impartasesc suferinta mea si sper ca nu am speriat pe nimeni cu marturia mea,in maternitatea din Braila daca nu ai cunoastinte pe acolo te lasa sa te chinui pana nu mai ai aer,dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a intrat in tura o moasa super cumsecade si mia rupt apa si in 3 ore am nascut.vam pupat fetelor si va doresc nastere usoara la viitoarele mamici!

mihaela_2006
10.10.2009, 19:49:07
Felicitari ptr cel mic, sa creasca mare si sa va aduca multe bucurii. Intradevar in maternitate sunt conditii foarte inapoiate

annybunny
11.10.2009, 23:06:26
buna fetelor!vreau sa va anunt ca am nascut o minune de baiat,lam nascut foarte greu deoarece lipsa de profesionalism la Braila exista si inca mult,mam chinuit 28 de ore la nastere si din aceasta cauza baiatul meu sa nascut cu cordonul in jurul gatului,a inghitit lichid si sa si lovit de uter cand vroia sa iasa si toate astea ptr ca eu aveam dilatatia 4 si nu mi se rupsese membranele dar aveam dureri ingrozitoare,din 5 in 5 minute aveam contractii,spunandule asistentelor ca ma simt rtau si ca am din ce in ce mai des contractii imi spuneau ca inca nu sunt de nastere deoarece nu aveam dilatatie suficienta dar nici ele nu au facut nimic sa ma ajute,nici o injectie,nimic,as vrea ca voi sa nu treceti prin ce am trecut eu si feritiva cat puteti de mult de doctorita Tudose,deoarece ea nu ma ajutat ddeloccc,doar ca ma pus pe masa de vreo 20 de ori si ma trm inapoi in pat tot de atatea ori fara sa ma ajute cu nimic,in ciuda faptului ca iam bagat si ei *dreptul* in buzunar ca si celorlate,ma refer la moase si asistente,ptr ca am prins 3 schimburi de ture incercand sa ii dau viata puiutului meu.acum ii multumesc Bunului Dumnezeu ca baiatul meu este bine dupa ce am stat 3 zile cu el la Reanimare si 7 zile in spital.am vrut sa va impartasesc suferinta mea si sper ca nu am speriat pe nimeni cu marturia mea,in maternitatea din Braila daca nu ai cunoastinte pe acolo te lasa sa te chinui pana nu mai ai aer,dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a intrat in tura o moasa super cumsecade si mia rupt apa si in 3 ore am nascut.vam pupat fetelor si va doresc nastere usoara la viitoarele mamici!
Imi pare rau ptr cele intamplate :( Sa va traiasca baitelul, poate ne arati cateva pozici cand poti! Pupici :*

myrela_18
12.10.2009, 13:13:30
Imi pare rau ptr cele intamplate :( Sa va traiasca baitelul, poate ne arati cateva pozici cand poti! Pupici :*

Merci anny,cu siguranta va voi arata pozici cu puiul meu,in data ce ii voi face o sa le pun pe site,vam pupat...de andraelen nu mai stim nimic?sigur are maree grija de puiul ei,pa

andraelen
13.10.2009, 15:28:52
Merci anny,cu siguranta va voi arata pozici cu puiul meu,in data ce ii voi face o sa le pun pe site,vam pupat...de andraelen nu mai stim nimic?sigur are maree grija de puiul ei,pa

Iubita imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat..intradevar daca nu cunosti pe nimeni te 'macelaresc':-s.Ma bucur ca in final sunteti bine,sa ai grija de puiul tau sa creasca mare si sanatos si astetam poze:*:*:*

SIMONIKKA
08.11.2009, 16:46:12
buna fetelor! sunt si eu insarcinata in 20 sapt si sunt f fericita

mihaela_2006
08.11.2009, 20:29:16
felicitari si sarcina usoara!

AleriM
26.02.2010, 08:43:55
fetelor revin sa scriu pe site de data asta nu in calitate de mireasa ci de viitoare mamica de mai 2010!acu am 29 de saptamani si deja ma gandesc la botez....voi cum va descurcati?

orangina
27.02.2010, 13:10:13
fetelor revin sa scriu pe site de data asta nu in calitate de mireasa ci de viitoare mamica de mai 2010!acu am 29 de saptamani si deja ma gandesc la botez....voi cum va descurcati?

Salut !!:D
Bine ai revenit !
Felicitari pt bebe!!!!<:-PAsa acum ai fost o miresica superba sunt convinsa ca esti si o mamica minunata =D>
>:D<

AleriM
28.02.2010, 00:08:06
hmmm vad ca nu e prea multa activitate aici...asa putine viitoare mamici sunt in braila?vad ca mai toata lumea se plange de calitatea proasta a serviciilor maternale bine ca nu sunt nevoita sa trec si eu prin asa ceva...

ameli2008
28.02.2010, 20:18:45
hmmm vad ca nu e prea multa activitate aici...asa putine viitoare mamici sunt in braila?vad ca mai toata lumea se plange de calitatea proasta a serviciilor maternale bine ca nu sunt nevoita sa trec si eu prin asa ceva...
felicitari pt bebe<:-P>:D<

andraelen
02.03.2010, 22:37:12

Felicitari pentru bebe<:-P,sa stii ca mai sunt si dr buni in braila,eu cel putin am fost multumita pe parcursul sarcinii,dar si cand am nascut.

SIMONIKKA
17.03.2010, 09:46:47
Fetelor Nu Au M-ai Aparut Burtici Noi De 2010?
Voi Care Ati Nascut Prin Nastere Normala Cat Ati Platit Si La Cate Persoane Tb Sa Dau Bani

SIMONIKKA
17.03.2010, 09:48:19
eu tb sa nasc pe la sf lunii si sunt curioasa ...nu povesteste nimeni mai in detaliu cum ati nascut..

andraelen
17.03.2010, 20:32:00
eu tb sa nasc pe la sf lunii si sunt curioasa ...nu povesteste nimeni mai in detaliu cum ati nascut..

Acum depinde cu cine nasti cu moasa sau cu dr. care te-a monitorizat pe parcursul nasterii.Ar fi bine daca ai gasi vreo cunostinta sa te ajute pe acolo ca e mai bine.Nastere usoara si un bebe sanatos.

SIMONIKKA
18.03.2010, 13:21:52
am pe cineva care lucreaza la sterilizare..o sa nasc normal cu moasa ...voi ati luat hainute pt bebe la spital?la cate persoane va trebui sa dau bani?

anda29
18.03.2010, 13:38:13
Dr. Tudose este o incompetenta.Feriti-va cat puteti de ea.Nastere usoara viitoarelor mamici.Nu ezitati sa alegeti cezariana.

andraelen
21.03.2010, 19:38:07
am pe cineva care lucreaza la sterilizare..o sa nasc normal cu moasa ...voi ati luat hainute pt bebe la spital?la cate persoane va trebui sa dau bani?

da iei hainute la spital pentru ca ei nu iti dau decat un scutec,iar dupe ce ii ti-l da la salon si ii face baie il imbraci cu hainutele tale.Trebuiesc spalate si calcate.Daca nasti cu moasa trebuie sa ii dai ei,mai e inca o moasa careia o sa ii dai mai putin si pe la asistente o sa vezi care mai sunt pe acolo.aa si asistentei neonatoloage pentru ca ea se va ocupa de copil.

andraelen
21.03.2010, 19:39:35
Dr. Tudose este o incompetenta.Feriti-va cat puteti de ea.Nastere usoara viitoarelor mamici.Nu ezitati sa alegeti cezariana.

de ce?:-?sincer eu nu am optat niciodata pt cezariana,doar in cazuri extreme.Daca am putut naste normal de ce sa nu o fac?!

SIMONIKKA
23.03.2010, 12:47:44
multumesc andraelen,esti o draguta.

SIMONIKKA
23.03.2010, 12:51:00
abia astept sa iasa si Bianca mea sa o vad dar se lasa asteptata...am 39 saptamani si vad ca-i place in burtica.ati vazut ca dr berechet are si ecograf 4D si costa 150 ron

SIMONIKKA
23.03.2010, 13:02:27
sunt de acord cu tine..doar in cazuri extreme cezariana.cat e consultatia la dr tovarnac in ultimul trimestru?
eu am fost la DR CAPRARIU pana acum si a tot incercat sa ma convinga de cezariana..am observat ca nu mai era asa de atent de cand a aflat cum vreau sa nasc.cica in secolul asta nu se mai naste normal si ca numai cele de la tara aleg asa.m-a dezamagit..

SIMONIKKA
23.03.2010, 13:04:11
andraelen cum a fost la tine..ai nascut repede si e adevart ca acum te si chiureteaza?cate zile ai stat in spital?

SIMONIKKA
23.03.2010, 13:05:10
imi ajung 5 milioane?ati stat vreuna in rezerva..aveti idee cat costa?

SIMONIKKA
24.03.2010, 09:10:55
Se Mai Da Prosop Si Sapun La Moasa?
Cand Ati Dat Banii Dupa Ce Ati Ajuns In Salon S-au Inainte?

andraelen
26.03.2010, 19:37:16
sunt de acord cu tine..doar in cazuri extreme cezariana.cat e consultatia la dr tovarnac in ultimul trimestru?
eu am fost la DR CAPRARIU pana acum si a tot incercat sa ma convinga de cezariana..am observat ca nu mai era asa de atent de cand a aflat cum vreau sa nasc.cica in secolul asta nu se mai naste normal si ca numai cele de la tara aleg asa.m-a dezamagit..

parca atunci era 50ron consultatia si 70 ron ecograful.Majoritatea care au fost la dr.caprariu au nascut cu cezariana convinse de el ca sa le ia banii:D

andraelen
26.03.2010, 19:38:16
imi ajung 5 milioane?ati stat vreuna in rezerva..aveti idee cat costa?

eu am stat intr-o rezerva cu 2 paturi.platesti 20 ron pe toata durata sederii pentru tv si frigider.

andraelen
26.03.2010, 19:39:09
Se Mai Da Prosop Si Sapun La Moasa?
Cand Ati Dat Banii Dupa Ce Ati Ajuns In Salon S-au Inainte?

Da eu am dat(adica mama)Banii ii dai inainte,vezi cu care moasa nasti te dui si vb cu ea dinainte.
Eu am stat in spital 4 zile,dar de obicei dupa 3 zile iti da drumul acasa,nasterea a fost usoara dar am nascut prematur si a trebuit sa mai stea bebe sus la prematuri.

SIMONIKKA
26.03.2010, 19:56:12
multumesc mult andraelen,m-ai lamurit si pe mine

SIMONIKKA
29.03.2010, 14:56:29
se mai da prosop si sapun la moasa?pot sa fac doar consultatie la tovarnac fara ecograf?ca doar ce am facut ecograf si m-ar interesa doar consultatia..

andraelen
29.03.2010, 15:15:18
se mai da prosop si sapun la moasa?pot sa fac doar consultatie la tovarnac fara ecograf?ca doar ce am facut ecograf si m-ar interesa doar consultatia..

ti-am raspuns mai sus ca eu amdat(asa a vrut mama)dar acum depinde de ficare.Nu stiu daca poti face doar consult,de obicei face si consult si ecograf,consultatie mie nu mi-a facut decat de 2 ori in sarcina in rest ecograf.

SIMONIKKA
29.03.2010, 21:05:10
merci andraelen,se pare ca suntem singurele care mai intra pe aici...la ce obiect dai licenta?stii eu nu am fost la scoala la info deloc este greu?fiind in ultima luna mi-afost cam frica sa nu ma apuce pe la scoala...bine mai e si staul pe scaun o problema pt mine

AleriM
03.04.2010, 11:44:17
Doar cele de la tara?sa ii transmita cineva lui caprariu asta ca eu voi naste in mai in California pt ca k locuiesc aici de peste 2 ani.In state este interzisa nasterea prin cezariana ea fiind aplicabila numai in cazul in care mama nu poate naste normal,lucru care se intampla foarte rar pt ca medicii fac tot posibilul ca femeia sa nasca natural.spitalul la care ma duc nu e privat insa ai camera ta cu baie proprie plus un pat separat ca sotul sau alt membru al familiei sa doarma in camera cu tine.in plus aici copilul nu paraseste camera decat insotit de un membru al familiei(ma refer ca din momentul in care il nasti til spala si til pun in brate iar pt analize sau alte vaccinuri doctorul il ia numai insotit de un membru al familiei)in plus aici nici nu simti durerea nasterii pentru ca ti se face epidural care e o anestezie.
of ce ma bucur ca nu mai stau in Romania!

mihaela_2006
03.04.2010, 14:48:35
daca toate nasc natural doctorii ai vrea sa nu mai ia atatia bani? Deocamdata asta e conceptia: faci astfel incat sa-ti iasa bani

andraelen
04.04.2010, 00:32:03
Doar cele de la tara?sa ii transmita cineva lui caprariu asta ca eu voi naste in mai in California pt ca k locuiesc aici de peste 2 ani.In state este interzisa nasterea prin cezariana ea fiind aplicabila numai in cazul in care mama nu poate naste normal,lucru care se intampla foarte rar pt ca medicii fac tot posibilul ca femeia sa nasca natural.spitalul la care ma duc nu e privat insa ai camera ta cu baie proprie plus un pat separat ca sotul sau alt membru al familiei sa doarma in camera cu tine.in plus aici copilul nu paraseste camera decat insotit de un membru al familiei(ma refer ca din momentul in care il nasti til spala si til pun in brate iar pt analize sau alte vaccinuri doctorul il ia numai insotit de un membru al familiei)in plus aici nici nu simti durerea nasterii pentru ca ti se face epidural care e o anestezie.
of ce ma bucur ca nu mai stau in Romania!

epidurala se face si la noi,doar ca trebuie sa o cumperi tu.Daca vrei ca cineva din familie sa stea cu tine platesti 1 mil pe toata perioada sederii,dar sa fie o persoana de sex feminin.
La noi se axeaza pe cezariana pentru ca le ies mai multi bani,dar mai sunt si unii dr care opteaza pentru nasterea naturala.

SIMONIKKA
08.04.2010, 12:44:21
S-a intamplat la vreuna sa nu se potriveasca data nasterii dupa ultimul ciclu menstrual cu ecograful?
Ca la mine nu era regulat si dupa ecograf am 39 sapt si dupa ultima menstruatie 42 sapt

SIMONIKKA
08.04.2010, 12:46:20
M-a trimis dr de familie la control poate tb sa fac cezariana...la control nu m-a lamurit a zis ca e spre iesire misca am dureri.. Am eliminat din dop...sa astept

SIMONIKKA
14.04.2010, 06:54:45
Am nascut duminica o fetita de 3700 gr frumusica foc

bianca_d85
14.04.2010, 08:14:16

Felicitari! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa! Ce nume i-ai pus?:)

SIMONIKKA
19.04.2010, 00:15:09
pai o cheama bianca-elena si se pare ca s-a nascutcand a vrut ea...sambata dim am facut un ecograf dinacela 4d la berechet si mi-a zis ca nasc pana max.15 aprilie.toata ziua am avut burta tare iar seara pe la 11 fara un sfert mi s-a rupt apa in somn.la 12 eram la spitaladica pe strada urmatoare si la ora5 dim am nascut. am stat in spital de pe 11 aprilie pana pe 13 aprilie.aziam fost sa-mi scot cele 6 fire

orangina
19.04.2010, 10:49:07
pai o cheama bianca-elena si se pare ca s-a nascutcand a vrut ea...sambata dim am facut un ecograf dinacela 4d la berechet si mi-a zis ca nasc pana max.15 aprilie.toata ziua am avut burta tare iar seara pe la 11 fara un sfert mi s-a rupt apa in somn.la 12 eram la spitaladica pe strada urmatoare si la ora5 dim am nascut. am stat in spital de pe 11 aprilie pana pe 13 aprilie.aziam fost sa-mi scot cele 6 fire

Sa iti traiasca fetita !!!>:D<>:D<
Sa fie sanatoasa si fericita !!!!!

andraelen
23.04.2010, 16:51:07

Sa iti traiasca,sa fie sanatoasa!Acum asteptam poze!
P.s:Noi doar ce am ajuns acasa de la spital,am avut o bronhopneumonie:(

andraelen
11.05.2010, 22:25:21
Semneaza si tu petitia online pentru mentinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului:
http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html

Veniti la protest, sa mentinem indemnizatia! Inscriere ferma de participare in lista:
https://spreadsheets.google.com/ccc?...tUXBKa2c&hl=en (https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AreSvjbNas88dFprOWZVazVxM25mX2ZQQm1tUXBKa 2c&hl=en)

bubuveselie
13.07.2010, 14:16:17
Fetelor un ortoped pt copii bun in Braila? Ma puteti ajuta cu un numar de telefon, sau macar un nume? Daca se poate sa-mi lasati un PM... Mersi

andraelen
13.07.2010, 15:12:16
Fetelor un ortoped pt copii bun in Braila? Ma puteti ajuta cu un numar de telefon, sau macar un nume? Daca se poate sa-mi lasati un PM... Mersi

Stiu ca era Dr.Ioan dar nu mai profeseaza,dar in Galati nu ai gasit ?In Braila nu mai stiu niciunul dar o sa ma interesez cat mai curand si te anunt.
p.s e cumva pentru bebe?

bubuveselie
13.07.2010, 18:03:56
Stiu ca era Dr.Ioan dar nu mai profeseaza,dar in Galati nu ai gasit ?In Braila nu mai stiu niciunul dar o sa ma interesez cat mai curand si te anunt.
p.s e cumva pentru bebe?
Da e pt Riana... Multumesc :*

andraelen
14.07.2010, 12:18:34
Da e pt Riana... Multumesc :*

Ai PM!:*Multa bafta!

bubuveselie
14.07.2010, 14:10:49
Ai PM!:*Multa bafta!
Am citit multumesc! :*
Am uitat sa te intreb daca e cabinet particular....:-"

andraelen
14.07.2010, 22:48:26
Am citit multumesc! :*
Am uitat sa te intreb daca e cabinet particular....:-"

Da este cabinet particular,consultatia am inteles ca este undeva la 50ron.

anaana10
16.09.2010, 17:48:00
Am deschis topicul acesta pt ca sunt multe miresici in postura mea de aspiranta, si cu greu si reale incercari.....tot nu reusesc...:(.Am citit topicul acesta pe general dar nu si in braila, putem discuta despre medici care ne pot ajuta in problemele noastre,preturi..etc
Eu una nici nu stiu cu ce sa incep...eu nu mai protejez de 5 ani.....si nimik...am fost acum ceva timp la dr.Coltofeanu si mi.a zis ca am uterul bicorn,dar asta nu este o problema in a ramane insarcinata.Si totusi nimik......Acum vreau sa incep o serie de analize dar credeti.ma ca nici nu stiu cu ce sa incep......
fetelor care sunteti sau ati fost in situatia mea, hai sa ne ajutam si sa ne confruntam...

anaana10
16.09.2010, 17:49:18
Aveti incredere in medicii din braila....sau........mai bine....nu??

adyt08
17.09.2010, 18:17:49

Eu am mers cam pe la toti medicii din Braila...intr-adevar despre coltofeanu se spune ca e cel mai bun ...dar acum ma supravegheza Botezatu din gl...parerea mea ar fi sa optezi pt o clinica in strainatate...asta daca iti permite bugetul!
Multa sanatate si un bebe iti doresc curand....cica mai e si tresul de vina...asta care il ai pe cap ca nu vine bebe mai repede..asa ca relaxeaza-te si cand te astepti mai utin apare...pooopici

andraelen
17.09.2010, 21:50:39

Eu la Dr.Tovarnac am avut urmarita sarcina si va zic ca a fost un medic excelent,chiar si-a dat interesul,a vb foarte frumos,mi-a zis exact ce trebuie sa fac si ce sa nu fac si am fost foarte multumita.Am fost si la Dr.Coltofeanu la un control inainte de a ramane insarcinata si mi s-a parut si el ok numai ca nu mai ia gravidute.Si mai e si Dr.Tarachiu din policlinica in hipodrom la fel foarte ok.
Acum fiecare face cum crede,in timpul sarcini am fost si la galati odata la Dr.Botezatu.

anaana10
18.09.2010, 08:17:35
Multumesc fetelor pt comentarii.Din cate am inteles erati deja gravidute cand ati avut de.aface cu dr. respectivi , nu???Credeam ca poate v.a si ajutat intr.un fel sa ramaneti insarcinate...cel putin asta ma macina pe mine....

adyt08
19.09.2010, 19:58:12
Multumesc fetelor pt comentarii.Din cate am inteles erati deja gravidute cand ati avut de.aface cu dr. respectivi , nu???Credeam ca poate v.a si ajutat intr.un fel sa ramaneti insarcinate...cel putin asta ma macina pe mine....

Ai incercat tratamentele naturiste gen branca ursului....am o prietena care in urma unui astfel de tratament a reusit sa faca bebe....

anaana10
20.09.2010, 14:59:30
Ai incercat tratamentele naturiste gen branca ursului....am o prietena care in urma unui astfel de tratament a reusit sa faca bebe....
(:|:(am luat si branca ursului.....nu imi placea deloc.....dar am incercat.....se pare ca la mine nu prea a avut efect.....acum, culmea nu mai imi vine ciclu.....si nici nu sunt insarcinata....asteptam sa vina, sa si treaca ca sa incep un control destul de amanuntit....nici nu stiu ce sa fac....sa iau duphaston...? dar daca influienteaza analizele cumva..???

cristeo84
20.09.2010, 21:42:09
(:|:(am luat si branca ursului.....nu imi placea deloc.....dar am incercat.....se pare ca la mine nu prea a avut efect.....acum, culmea nu mai imi vine ciclu.....si nici nu sunt insarcinata....asteptam sa vina, sa si treaca ca sa incep un control destul de amanuntit....nici nu stiu ce sa fac....sa iau duphaston...? dar daca influienteaza analizele cumva..???
buna,anaana10.imi pare rau ca nu iti pot indeplinii dorinta de a fii mamica.eu inca nu sunt mamica si nici nu ne gandim pt moment la un bebe din anumite motive,oricum eu ti-as sugera sa nu te mai stresezi din aceasta cauza ca si asta iti poate dauna.uite noi avem niste prieteni care tot asa se chinuia dar din cauza ca unde lucra ea era sub stress continuu si mai era si faptul ca nu reuseau sa aiba bebelusul dorit si ea se dispera...toate astea ii daunau...iar in momentul cand si-a schimbat locul de munca si a fost mai linistita a venit si bebe.acum eu nu stiu situatia ta,dar gandeste pozitiv in toate si eu cred ca va fii mai bine.
oricum ar trebui sa mergi la un ginecolog si el sa iti dea ca analize sunt de facut si medicamentele de luat nu sa le iei tu cum doresti,pt ca ce este bine pt o femeie poate alteia ii dauneaza.
eu cand eram in romania mergeam la d-na dr Banu,are cabinet pe str cu gradina mare.mai stiu pe cineva care a mers la spitalul universitar la bucuresti si acolo si-a facut toate analizele,dar trebuie sa ia o recomandare de la cineva,daca imi amintesc bine(au trecut vreo 8ani de atunci si am rupt legatura cu pers respectiva).
iti doresc succes din toata inima sa ai bebelusul mult dorit!

anaana10
21.09.2010, 08:56:17
buna,anaana10.imi pare rau ca nu iti pot indeplinii dorinta de a fii mamica.eu inca nu sunt mamica si nici nu ne gandim pt moment la un bebe din anumite motive,oricum eu ti-as sugera sa nu te mai stresezi din aceasta cauza ca si asta iti poate dauna.uite noi avem niste prieteni care tot asa se chinuia dar din cauza ca unde lucra ea era sub stress continuu si mai era si faptul ca nu reuseau sa aiba bebelusul dorit si ea se dispera...toate astea ii daunau...iar in momentul cand si-a schimbat locul de munca si a fost mai linistita a venit si bebe.acum eu nu stiu situatia ta,dar gandeste pozitiv in toate si eu cred ca va fii mai bine.
oricum ar trebui sa mergi la un ginecolog si el sa iti dea ca analize sunt de facut si medicamentele de luat nu sa le iei tu cum doresti,pt ca ce este bine pt o femeie poate alteia ii dauneaza.
eu cand eram in romania mergeam la d-na dr Banu,are cabinet pe str cu gradina mare.mai stiu pe cineva care a mers la spitalul universitar la bucuresti si acolo si-a facut toate analizele,dar trebuie sa ia o recomandare de la cineva,daca imi amintesc bine(au trecut vreo 8ani de atunci si am rupt legatura cu pers respectiva).
iti doresc succes din toata inima sa ai bebelusul mult dorit!
multumesc pt sfat!!nu stiu exact daca unt stresata din cauza asta, poate mai mult ard de nerabdare sa vad doua liniute....poate asta se numeste stres pt unii......dar cred ca ai dreptatte! IN ceea ce privste serviciul am serviciu f degajat.....toata ziua stau pe net si nu fac nik:D...

cristeo84
21.09.2010, 10:18:22
multumesc pt sfat!!nu stiu exact daca unt stresata din cauza asta, poate mai mult ard de nerabdare sa vad doua liniute....poate asta se numeste stres pt unii......dar cred ca ai dreptatte! IN ceea ce privste serviciul am serviciu f degajat.....toata ziua stau pe net si nu fac nik:D...
ma bucur ca la serviciu esti ok...vei vedea ca atunci cand nu te astepti vor veni si aceste doua liniute....nu te mai gandi ca "vai nici luna asta n-am ramas insarcinata"....ca atunci nu vine...:*:*:*

anaana10
02.10.2010, 10:09:00
se pare ca nimeni nu s.a mai inscris in lista mea....:(

nicole_sanaploianu
02.11.2010, 12:03:37
mergi cu incredere la medicul recomandat de andraelen, incearca si la el poate te ajuta. este un medic foarte bine pregatit.

s_manu3
08.11.2010, 22:43:56
[QUOTE=anaana10;3591789]Am deschis topicul acesta pt ca sunt multe miresici in postura mea de aspiranta, si cu greu si reale incercari.....tot nu reusesc...:(.Am citit topicul acesta pe general dar nu si in braila, putem discuta despre medici care ne pot ajuta in problemele noastre,preturi..etc
Eu una nici nu stiu cu ce sa incep...eu nu mai protejez de 5 ani.....si nimik...am fost acum ceva timp la dr.Coltofeanu si mi.a zis ca am uterul bicorn,dar asta nu este o problema in a ramane insarcinata.Si totusi nimik......Acum vreau sa incep o serie de analize dar credeti.ma ca nici nu stiu cu ce sa incep......
fetelor care sunteti sau ati fost in situatia mea, hai sa ne ajutam si sa ne confruntam...[/QU

de ce nu continui la dr.Coltofeanu?el iti poate spune ce sa faci

adyt08
05.01.2011, 18:14:19
[QUOTE=anaana10;3599432](:|:(am luat si branca ursului.....nu imi placea deloc.....dar am incercat.....se pare ca la mine nu prea a avut efect.....acum, culmea nu mai imi vine ciclu.....si nici nu sunt insarcinata....asteptam sa vina, sa si treaca ca sa incep un control destul de amanuntit....nici nu stiu ce sa fac....sa iau duphaston...? dar daca influienteaza analizele cumva..???[/QUOTE

Draga mea ce iti pot spune....eu sunt insarcinata abia acum am aflat...pot spune ca este o minune...in conditiile in care am un singur ovar si nici nu ne-am straduit prea mult daca intelegi ce vrea sa spun...Mi-am facut un test pe 7 decembrie..a iesit pozitiv...inainte de sarbatori am fost la dr COLTOFEANU care mi-a spus ca nu sunt insarcinata....(eu cu el m-am operat de chistul respectiv si m-a primit)...mi-a recomandat niste ovule si spalaturi....parca ceva m-a indemnat sa nu iau nici un tratament si sa mai astept...astazi am fost la dna dr Tudosa...si mi-a confirmat sarcina de 7 saptamani si 2 zile...cat despre uter bicorn si alte minuni.....nu te panica...am o buna prietena e asistenta la maternitate..si din jena de a se duce la "colegii" de servici ..a fost la Galati la dr Botezatu..la fel i-a spus de uter bicorn...ca va ramane greu...s-a ambitionat...si a ramas de prima data....acum sta casa cu bebita ei....asa ca nu te mai lua dupa unul si altul...faceti-va treaba cum stiti voi mai bine :">...si vei vedea ca vei reusi...am citit ca si de la atatea vesti negative faci ca un fel de blocaj psihic...emotional...ca un fel de inhibare care si asta iti dauneaza in a ramane gravida....CURAJ...DUMNEZEU TE VA AJUTA!!!! PE MINE SIGUR M-A AJUTAT:*

diana1284
05.01.2011, 18:47:16
[QUOTE=anaana10;3599432](:|:(am luat si branca ursului.....nu imi placea deloc.....dar am incercat.....se pare ca la mine nu prea a avut efect.....acum, culmea nu mai imi vine ciclu.....si nici nu sunt insarcinata....asteptam sa vina, sa si treaca ca sa incep un control destul de amanuntit....nici nu stiu ce sa fac....sa iau duphaston...? dar daca influienteaza analizele cumva..???[/QUOTE

Draga mea ce iti pot spune....eu sunt insarcinata abia acum am aflat...pot spune ca este o minune...in conditiile in care am un singur ovar si nici nu ne-am straduit prea mult daca intelegi ce vrea sa spun...Mi-am facut un test pe 7 decembrie..a iesit pozitiv...inainte de sarbatori am fost la dr COLTOFEANU care mi-a spus ca nu sunt insarcinata....(eu cu el m-am operat de chistul respectiv si m-a primit)...mi-a recomandat niste ovule si spalaturi....parca ceva m-a indemnat sa nu iau nici un tratament si sa mai astept...astazi am fost la dna dr Tudosa...si mi-a confirmat sarcina de 7 saptamani si 2 zile...cat despre uter bicorn si alte minuni.....nu te panica...am o buna prietena e asistenta la maternitate..si din jena de a se duce la "colegii" de servici ..a fost la Galati la dr Botezatu..la fel i-a spus de uter bicorn...ca va ramane greu...s-a ambitionat...si a ramas de prima data....acum sta casa cu bebita ei....asa ca nu te mai lua dupa unul si altul...faceti-va treaba cum stiti voi mai bine :">...si vei vedea ca vei reusi...am citit ca si de la atatea vesti negative faci ca un fel de blocaj psihic...emotional...ca un fel de inhibare care si asta iti dauneaza in a ramane gravida....CURAJ...DUMNEZEU TE VA AJUTA!!!! PE MINE SIGUR M-A AJUTAT:*
buna fetelor!si eu am 7 sapt de sarcina de la UM si 6 sapt si cateva zile de la concepere...am fost astazi la ecograf la domnul berechet...si eu am uter bicorn ..astazi am aflat..sunt un pic ingrijorata cu privire la evolutia sarcinii dar sunt optimista..va pup:*

andraelen
05.01.2011, 21:45:04
[QUOTE=adyt08;3869136]
buna fetelor!si eu am 7 sapt de sarcina de la UM si 6 sapt si cateva zile de la concepere...am fost astazi la ecograf la domnul berechet...si eu am uter bicorn ..astazi am aflat..sunt un pic ingrijorata cu privire la evolutia sarcinii dar sunt optimista..va pup:*

Felicitari!Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.Eu zic sa mai mergi si la alt dr. sa ceri parerea.eu inainte sa raman insarcinata am fost la un dr. s mi-a zis ca am uter hipoplazic,iar dupa ce am ramas si am fost la alt dr. mi-a zis ca daca era asa nu ramaneam insarcinata.

adyt08
06.01.2011, 08:33:01
[QUOTE=adyt08;3869136]

Diana nu te speria...nu stiu ce sa-ti spun despre dr Berechet...sa-ti povestesc ce am patit eu cand am fost la el sa fac un ecograf....eu in urma unei operatii am un singur ovar...la ecograf dl dr se jura ca "ambele" mele ovare au dimensiuni normale..sunt ok...l-am rugat sa se uite mai bine....el tot insista ca e ok...sa ma uit si eu...pana la urma m-a bufnit rasul...i-am spus ceva de genu"poate mi-a crescut la loc un ovar"...el foarte mirat nu stia ce sa zica...pana la urma ca sa o dreaga mi-a spus ca poate nu a fost scos in totalitate(desi el fusese indepartat tot)...asa ca nu pun mare baza in vorbele lui....a si imbatranit...poate il lasa vederea...:*
La fel a patit si o prietena de a mea care a fost la Galati la Botezatu...i-a spus ca are uter bicorn...si a dus tipa sarcina pana la capat fara probleme...are acum o bebita superba...asa ca nu-ti face griji....

diana1284
06.01.2011, 11:02:33
[QUOTE=diana1284;3869202]

Diana nu te speria...nu stiu ce sa-ti spun despre dr Berechet...sa-ti povestesc ce am patit eu cand am fost la el sa fac un ecograf....eu in urma unei operatii am un singur ovar...la ecograf dl dr se jura ca "ambele" mele ovare au dimensiuni normale..sunt ok...l-am rugat sa se uite mai bine....el tot insista ca e ok...sa ma uit si eu...pana la urma m-a bufnit rasul...i-am spus ceva de genu"poate mi-a crescut la loc un ovar"...el foarte mirat nu stia ce sa zica...pana la urma ca sa o dreaga mi-a spus ca poate nu a fost scos in totalitate(desi el fusese indepartat tot)...asa ca nu pun mare baza in vorbele lui....a si imbatranit...poate il lasa vederea...:*
La fel a patit si o prietena de a mea care a fost la Galati la Botezatu...i-a spus ca are uter bicorn...si a dus tipa sarcina pana la capat fara probleme...are acum o bebita superba...asa ca nu-ti face griji....
aseara am fost un pic panicata acum mi am revenit si speram sa fie bine..o:-)

diana1284
13.01.2011, 19:21:28
mai fetelor la dachin se mai duce cineva?e cam batran dar stiam ca e doctor bun

PRINTISOR
20.01.2011, 21:13:28
Da ,intr-adevar cam batranel dachin... Mai vede bine oare?:-b
mai cauta si alte pareri.. Te pup:*

PRINTISOR
20.01.2011, 21:27:21
Am si eu o intrebare? La banu se mai duce cineva?:-\
ce parere aveti?
Eu am niste probleme hormonale.. Mai nou am aflat ca nu am ovulatie si nu pot ramane insarcinata decat prin tratament. .. Mentionez ca acum cativa ani am avut o intrerupere de sarcina. Si acum sa aflu asta.... M-a dat puitn peste cap
oricum as vrea sa mai aflu si o alta parere inainte de a incepe vre-un tratament.
M-am gandit sa merg si la gl sau ct o data ce o sa ma decid sa incep vre-un tratament
astept si parerile voastre...:*

adyt08
22.01.2011, 18:27:51
Am si eu o intrebare? La banu se mai duce cineva?:-\
ce parere aveti?
Eu am niste probleme hormonale.. Mai nou am aflat ca nu am ovulatie si nu pot ramane insarcinata decat prin tratament. .. Mentionez ca acum cativa ani am avut o intrerupere de sarcina. Si acum sa aflu asta.... M-a dat puitn peste cap
oricum as vrea sa mai aflu si o alta parere inainte de a incepe vre-un tratament.
M-am gandit sa merg si la gl sau ct o data ce o sa ma decid sa incep vre-un tratament
astept si parerile voastre...:*

De Banu am inteles ca e cam bolnava( o boala grava) si nu prea isi mai da interesul!
Sfatul meu prietenesc ar fi ca la Braila dai banii degeaba..cauta pe net vreo clinica specializata pe problema ta...si macar daca dai niste banuti sa fie si cu rezultat favorabil!!!Cauta prin tara..categoric nu la Braila...
Auzeam la unele fete ca sunt multumite de clinicile din Ungaria, Bulgaria..si la banuti e cam la fel...conditiile incomparabile...Popici si mult noroc!!!:*

cristeo84
23.01.2011, 15:31:47

felicitari sa ai o sarcina usoara si parte de un bebe sanatos:*

adyt08
23.01.2011, 16:25:45
[QUOTE=adyt08;3869136]
felicitari sa ai o sarcina usoara si parte de un bebe sanatos:*

Multumesc frumos....doresc tuturor sa li se implineasca visul de a avea un bebe :*

ANDREEACOSTEA
01.02.2011, 14:05:05
Buna fetelor.Am auzit k Branca ursului este fff buna pt probleme legate de infertilitate, amenoree, anovultatie, chisturi, etc.Este vreuna dintre voi care a incercat BU si a avut rezultate pozitive?Astept un rasp de la voi ca sunt disperata!!!!!!!!!

diana1284
01.02.2011, 16:17:56
Buna fetelor.Am auzit k Branca ursului este fff buna pt probleme legate de infertilitate, amenoree, anovultatie, chisturi, etc.Este vreuna dintre voi care a incercat BU si a avut rezultate pozitive?Astept un rasp de la voi ca sunt disperata!!!!!!!!!
de ce nu intri la preconceptie?acolo este un topic special dedicat

diana1284
27.03.2011, 12:24:32
bate vantul pe aici/:)

PRINTISOR
14.05.2011, 09:32:46
buna !
Sa stii ca in sfarsit m-am decis si am fost la medic sa-mi rezolv probleme. Din feb am auzit de un medic nou ghecenco venera. Initial avea propiul cabinet, dar mai nou o gasiti la centrul diaconia din spatele hotelului traian, dar si in maternitate. Am auzit o gramada de pareri bune despre ea si m-am dus si eu sa vad. La diaconia nu sunt preturile mari , ba dimpotriva 75ron consultatia, in schimb daca ai nevoie de un ecograf sau altceva platesti iar dar de data asta la alt medic. Cam naspa asta. Sa te fatii pe holurile alea mereu. Nu-mi place in schimb ca desi suni sa-ti faci programare la o anumita ora tot stai si astepti afara ca ... Si in plus nu stiu daca stiti dar diaconia este infiintata de baptisti sau nu stiu ce religie si peste tot sunt numai carti si pliante despre religia lor si pe fundal se aude muzica religioasa bineinteles tot de- a lor. In fine. Am fost si medicul mi s-a parut super

PRINTISOR
14.05.2011, 09:40:04
am fost in feb mi-a dat un tratament . Din pacate insa nu am ramas si acum am incepem investigatiile sa vedem ce e in neregula. Sotul meu si-a facut spermograma, totul e in ordine la el,<:-pasa ca singura problema e la mine. D-na doctor ghecenco e super de treaba. Imi place in primul rand ca sta si te asculta si te intreaba tot felul de chestii despre tine. Iti arata ca -si da interesul si vrea sa te ajute. De curand m-a chemat si in maternitate pt un examen de secretie si ma asteptam sa ies cu o experienta dezastruoasa de acolo. In schimb am fost incantata de modul in care mi-au vb toate femeile de acolo cu care am intrat in contact( de la femeie de serviciu pana la d-na doctor). E bine pt ca in sfarsit am prins incredere si eu intr-un medic la care ma duc cu inima deschisa.mai revin cand v-oi mai avea vesti noi
pupici

cristeo84
15.05.2011, 18:29:54
am fost in feb mi-a dat un tratament . Din pacate insa nu am ramas si acum am incepem investigatiile sa vedem ce e in neregula. Sotul meu si-a facut spermograma, totul e in ordine la el,<:-pasa ca singura problema e la mine. D-na doctor ghecenco e super de treaba. Imi place in primul rand ca sta si te asculta si te intreaba tot felul de chestii despre tine. Iti arata ca -si da interesul si vrea sa te ajute. De curand m-a chemat si in maternitate pt un examen de secretie si ma asteptam sa ies cu o experienta dezastruoasa de acolo. In schimb am fost incantata de modul in care mi-au vb toate femeile de acolo cu care am intrat in contact( de la femeie de serviciu pana la d-na doctor). E bine pt ca in sfarsit am prins incredere si eu intr-un medic la care ma duc cu inima deschisa.mai revin cand v-oi mai avea vesti noi
pupici
Imi pare bine ca ai gasit un medic de incredere si iti doresc din tot sufletul sa ti se implineasca visul de a deveni mamica:-)

adyt08
04.07.2011, 11:31:51
Viitoare mamici din Braila nu sunt pe aici?

andraelen
04.07.2011, 23:23:54

Mamici sunt!:DViitoare mamici vad ca nu.

diana1284
05.07.2011, 12:35:51
si aspiranteo:-)

cristeo84
21.07.2011, 15:16:47
Buna,ady tie cum iti merge sarcina?cum este ca viitoare mamica?
pupici

mihaela_2006
22.07.2011, 14:02:05
Si eu sunt o viitoare mamica insa nu prea am mai avut timp sa intru si sa scriu, am preferat mai mult sa citesc. Bianca Maria o sa vina in curand aproximativ 1 septembrie. pupici si poate o sa-mi fac timp si sa scriu mai multe.

andraelen
24.07.2011, 23:20:28
Si eu sunt o viitoare mamica insa nu prea am mai avut timp sa intru si sa scriu, am preferat mai mult sa citesc. Bianca Maria o sa vina in curand aproximativ 1 septembrie. pupici si poate o sa-mi fac timp si sa scriu mai multe.

Felicitari!!!Sa ai o nastere usoara si o fetita sanatoasa si frumoasa!Ma bucur mult pentru tine!<:-P

diana1284
09.08.2011, 11:13:29
ce liniste pe aici|-)

Amazoana
15.10.2011, 10:11:04
si eu sunt o viitoare mamaica din Braila. Ce parere aveti despre Dr. Banu Ioana???

Amazoana
15.10.2011, 10:13:11
si eu sunt o viitoare mamaica din Braila. Ce parere aveti despre Dr. Banu Ioana???

scuze *mamica

cristeo84
15.10.2011, 23:54:17
scuze *mamica
Buna,eu cand eram in Romania mergeam la control norma la dna dr Banu,insa am auzit de pe la rudele mele ca nu prea mai este asa buna cum era o data!eu am fost multumita de ea...sarcina usoara!<:-P

mihaela_2006
17.10.2011, 09:42:40
Cred ca cel mai bine e sa te duci tu la o consultatie si sa vezi cum te intelegi cu doctorul indiferent de ce spun ceilalti. Fiecare are cate o parere si ar fi bine sa alegi tu daca iti place sau nu acel doctor. Eu de exemplu ti l-as recomanda pe doctorul Tovarnac care are cabinetul pe Calea Galati, dar nu se fac programari si trebuie sa astepti. Daca doresti poti sa intrebi la maternitate daca se mai fac cursuri pentru viitorii parinti prin programul Scoala Mamei, unde pot participa si tatii. Daca vrei sa nasti prin cezariana e bine sa ai un doctor care sa fie si la maternitate
Sarcina usoara

ameli2008
07.02.2012, 09:22:28
Buna,poate sa-mi dea cineva mai multe informatii despre dr.Ghecenco Venera?Astept pareri.;;)

diana1284
07.02.2012, 09:32:03
Buna,poate sa-mi dea cineva mai multe informatii despre dr.Ghecenco Venera?Astept pareri.;;)
buna...am fost si eu si o prietena la ea si nu ne a placut...mie dupa ce pierdusem deja o sarcina ,fiind insarcinata a doua oara nu mi a dat nici un fel de tratament de sustinere,nu tu vitamine nimic...a zis ca sa astept pana ajung pe la 8 sapt...aveam 6 cand m am dus la ea....acum na...fiecare cu parerile ei...cum zicea o alta fata pe aici cel mai bine e sa te duci sa vezi tu singura daca iti inspira incredere si daca are habar de ceva...:)>-

andraelen
12.02.2012, 14:27:44
buna...am fost si eu si o prietena la ea si nu ne a placut...mie dupa ce pierdusem deja o sarcina ,fiind insarcinata a doua oara nu mi a dat nici un fel de tratament de sustinere,nu tu vitamine nimic...a zis ca sa astept pana ajung pe la 8 sapt...aveam 6 cand m am dus la ea....acum na...fiecare cu parerile ei...cum zicea o alta fata pe aici cel mai bine e sa te duci sa vezi tu singura daca iti inspira incredere si daca are habar de ceva...:)>-

Felicitari!Sarcina usoara si fara probleme!:)

diana1284
12.02.2012, 16:24:56
Felicitari!Sarcina usoara si fara probleme!:)
iti multumesc! sa speram ca o sa fie bine;;)

ameli2008
13.02.2012, 12:50:34
Buna tu la ce medic te duci acum?

diana1284
14.02.2012, 10:51:57
Buna tu la ce medic te duci acum?
la ecograf o sa merg la berechet iar pentru urmarirea sarcinii chiar nu stiu...banu..probabil...chiar nu stiu...majoritatea m-au lasat rece,cu o impresie proasta chiar ,anul trecut cand am umblat cu cele 2 sarcini pierdute....la caprariu nu am fost dar am fost sfatuita sa-l evit...oricum mai am o sapt ,doua sa ma decid;;)

ameli2008
14.02.2012, 21:18:42
la ecograf o sa merg la berechet iar pentru urmarirea sarcinii chiar nu stiu...banu..probabil...chiar nu stiu...majoritatea m-au lasat rece,cu o impresie proasta chiar ,anul trecut cand am umblat cu cele 2 sarcini pierdute....la caprariu nu am fost dar am fost sfatuita sa-l evit...oricum mai am o sapt ,doua sa ma decid;;)
Sarcina usoara in continuare!

diana1284
15.02.2012, 08:07:23
Sarcina usoara in continuare!
iti multumesc!

andraelen
15.02.2012, 22:26:22

Iti recomand Dr.Tovarnac-daca te tine buzunarul ca am inteles ca are niste preturi acum :-" sau am auzit de Dr.Chirigiu,am o prietena care se duce la ea la maternitate ca nu are cabinet particular si cica e ok.

diana1284
16.02.2012, 09:22:01
Iti recomand Dr.Tovarnac-daca te tine buzunarul ca am inteles ca are niste preturi acum :-" sau am auzit de Dr.Chirigiu,am o prietena care se duce la ea la maternitate ca nu are cabinet particular si cica e ok.
la tovarnac am fost...el mi-a spus ca am sarcina oprita din evolutie si ca am rana pe col...de fapt se elimina sarcina....am fost si la coltofeanu care in 5 minute m-a curatat de 150 ron si imi dadea numai mie tratament pentru ureaplasma....deci...:Dde chirigiu chiar nu am auzit...o sa ma interesez si de asta...mersi pentru sfat

ameli2008
16.02.2012, 12:07:41
la tovarnac am fost...el mi-a spus ca am sarcina oprita din evolutie si ca am rana pe col...de fapt se elimina sarcina....am fost si la coltofeanu care in 5 minute m-a curatat de 150 ron si imi dadea numai mie tratament pentru ureaplasma....deci...:Dde chirigiu chiar nu am auzit...o sa ma interesez si de asta...mersi pentru sfat
Buna si eu am vrut sa ma duc la Chirigiu insa mi-a zis ca nu va ramane in oras pana voi naste eu :Dsi ea mi-a recomandat-o pe dr.Ghecenco.

diana1284
16.02.2012, 12:53:56
Buna si eu am vrut sa ma duc la Chirigiu insa mi-a zis ca nu va ramane in oras pana voi naste eu :Dsi ea mi-a recomandat-o pe dr.Ghecenco.
sa inteleg ca esti insarcinata?feelicitari si sarcina usoara!ai fost la ghecenco pana la urma?cum ti se pare?nu se vede tickerul:D

ameli2008
16.02.2012, 12:55:34
sa inteleg ca esti insarcinata?feelicitari si sarcina usoara!ai fost la ghecenco pana la urma?cum ti se pare?
nu am fost la ea.primul ecograf l-am facut cu Chirigiu,urmeaza sa ma duc la Ghecenco:D.multumesc!

diana1284
16.02.2012, 12:59:13
nu am fost la ea.primul ecograf l-am facut cu Chirigiu,urmeaza sa ma duc la Ghecenco:D.multumesc!
ok..am inteles

ameli2008
16.02.2012, 13:02:56
sa inteleg ca esti insarcinata?feelicitari si sarcina usoara!ai fost la ghecenco pana la urma?cum ti se pare?nu se vede tickerul:D
stiu ca nu se vede asta ma chinui sa fac acum dar nu reusesc:D

diana1284
16.02.2012, 15:18:02
stiu ca nu se vede asta ma chinui sa fac acum dar nu reusesc:D
da click pe al meu,pe cel mare si acolo poti sa-ti introduci datele si dai copy si paste la linkul pe care ti-l dau ei...sau da-mi mie datele(ultima mentruatie ) si-ti dau eu linkul pe care sa-l bagi la semnatura

ameli2008
16.02.2012, 18:40:34
da click pe al meu,pe cel mare si acolo poti sa-ti introduci datele si dai copy si paste la linkul pe care ti-l dau ei...sau da-mi mie datele(ultima mentruatie ) si-ti dau eu linkul pe care sa-l bagi la semnatura
Hai ca m-am dumirit,ms!:D

ameli2008
17.02.2012, 12:40:42
eu acum iau doar acid folic,urmeaza sa ma duc la control la8sapt.

diana1284
17.02.2012, 12:55:32
eu acum iau doar acid folic,urmeaza sa ma duc la control la8sapt.
nu iei nici un supliment de vitamine?

cristeo84
17.02.2012, 23:15:54
Buna,fetelor
eu inca nu sunt mamica deoarece dna ginecolog care o am aici mi-a dat sa fac analizele preconceptie de la care am iesit ca nu sunt imuna la RUBEOLA, si mi-a zis ca in acest caz trebuie sa fac vaccinul pt rubeola...acum sunt foarte nehotarata pt ca un pic de teama am ca vb aia sunt radacini vii ale rubeolei care iti sunt injectate in corp si mai este si faptul ca dupa vaccin trebuie sa astept 3 luni sa fac din nou analizele si dac nu rezult imuna trebuie sa refac vaccinul.
Este vreuna din voi care a fost in situatia mea inainte de sarcina?

diana1284
18.02.2012, 08:32:30
Buna,fetelor
eu inca nu sunt mamica deoarece dna ginecolog care o am aici mi-a dat sa fac analizele preconceptie de la care am iesit ca nu sunt imuna la RUBEOLA, si mi-a zis ca in acest caz trebuie sa fac vaccinul pt rubeola...acum sunt foarte nehotarata pt ca un pic de teama am ca vb aia sunt radacini vii ale rubeolei care iti sunt injectate in corp si mai este si faptul ca dupa vaccin trebuie sa astept 3 luni sa fac din nou analizele si dac nu rezult imuna trebuie sa refac vaccinul.
Este vreuna din voi care a fost in situatia mea inainte de sarcina?
buna..eu nici nu mi-am facut analiza sa vad daca am anticorpi...am facut doar toxoplasma si citomegalovirusul ,dar daca o faceam si imi arata ca nu am anticorpi oricum nu cred ca mai aveam rabdare sa fac vaccinul si sa astept 3 luni...nu zic ca am facut bine dar este un risc pe care mi l-am asumat:-"

andraelen
18.02.2012, 12:32:29

Daca vrei o sa vb cu prietena mea si o intreb daca are vreun nr de telefon sau daca stie cand o gasesti in maternitate si te anunt.

diana1284
18.02.2012, 13:11:58
Daca vrei o sa vb cu prietena mea si o intreb daca are vreun nr de telefon sau daca stie cand o gasesti in maternitate si te anunt.
ameli a spus ca nu o sa mai fie in maternitate pana naste ea si avem cam aceeasi varsta de sarcina ...oricum mersi pentru intentie..eu ar trebui sa nasc la sfarsitul lui septembrie ..

cristeo84
18.02.2012, 15:01:24
buna..eu nici nu mi-am facut analiza sa vad daca am anticorpi...am facut doar toxoplasma si citomegalovirusul ,dar daca o faceam si imi arata ca nu am anticorpi oricum nu cred ca mai aveam rabdare sa fac vaccinul si sa astept 3 luni...nu zic ca am facut bine dar este un risc pe care mi l-am asumat:-"
mersi pt raspuns...aici dr mi-a dat de facut un sac de analize,toxoplasma rubeo test citomegalovirus,vdrl,rh cu grupul sangvin ca nu il stiam si lista continua....oricum sapt viitoare vin in Romania si cred ca voi merge la ginecoloaga de la diaconia sa vad si parerea ei...
pupici si sarcina usoara!

andraelen
19.02.2012, 12:13:15
ameli a spus ca nu o sa mai fie in maternitate pana naste ea si avem cam aceeasi varsta de sarcina ...oricum mersi pentru intentie..eu ar trebui sa nasc la sfarsitul lui septembrie ..

Scuze nu am vazut mesajul,dar oricum am sunat-o pe pritena mea si mi-a zis acelasi lucru.Ea naste la sfarsitul lui aprilie.

diana1284
19.02.2012, 13:09:03
mersi pt raspuns...aici dr mi-a dat de facut un sac de analize,toxoplasma rubeo test citomegalovirus,vdrl,rh cu grupul sangvin ca nu il stiam si lista continua....oricum sapt viitoare vin in Romania si cred ca voi merge la ginecoloaga de la diaconia sa vad si parerea ei...
pupici si sarcina usoara!
la diaconia la ghecenco banuiesc.....si eu am facut foarte multe analize in afara de torch complet..oricum succes si iti multumesc pentru urare;;)

ameli2008
20.02.2012, 19:19:26
nu iei nici un supliment de vitamine?
Tu iei ceva?

cristeo84
20.02.2012, 22:35:27
la diaconia la ghecenco banuiesc.....si eu am facut foarte multe analize in afara de torch complet..oricum succes si iti multumesc pentru urare;;)
da, dr ghecenco este la diaconia maine nasa mea va merge sa vada daca poate sa imi fac programare daca nu merg la maternitate ori la ea ori la chirigiu ca andraelen mi-a zis ca ultima este doar in maternitate...pupici

diana1284
21.02.2012, 09:49:16
Tu iei ceva?
ce nu iau...:-paspenter,femibion(un complex de vitamine cum este elevitul)acid folic,magne b6,duphaston pentru sustinere

florasanu
22.02.2012, 17:44:08
Va salut fetelor! Si eu sunt o viitoare mamica :) DPN - 14 iunie...asteptam o fetita care o va chema Eva. Sunt in evidenta dr. Coltofeanu de care sunt multumita...este un medic bun si a fost foarte atent cu mine pana in prezent...nu am ce sa-i reprosez...intr-adevar iti ia repede banii dar cred ca peste tot in Braila gasesti cam aceleasi preturi. Mi-a fost recomandat de cateva prietene bune care au dus sarcina tot cu el si au fost multumite...si care au nascut prin cezariana la alegerea lor. Va intreb si pe voi - la nasterea normala nu te mai asista nici un doctor in Braila? sau doar de Coltofeanu am auzit asta?
O sarcina usoara va doresc !

diana1284
22.02.2012, 19:46:01
Va salut fetelor! Si eu sunt o viitoare mamica :) DPN - 14 iunie...asteptam o fetita care o va chema Eva. Sunt in evidenta dr. Coltofeanu de care sunt multumita...este un medic bun si a fost foarte atent cu mine pana in prezent...nu am ce sa-i reprosez...intr-adevar iti ia repede banii dar cred ca peste tot in Braila gasesti cam aceleasi preturi. Mi-a fost recomandat de cateva prietene bune care au dus sarcina tot cu el si au fost multumite...si care au nascut prin cezariana la alegerea lor. Va intreb si pe voi - la nasterea normala nu te mai asista nici un doctor in Braila? sau doar de Coltofeanu am auzit asta?
vreau doar sa-ti urez sarcina usoara,la intrebare nu stiu ce sa-ti raspund;))

mihaela_2006
23.02.2012, 12:19:17
La nasterea normala nu te asista nici un doctor. Nasti cu moasa. Doctorul de garda iti face eventual o ecografie sa vada daca esti pregatita de nastere. La mine cel putin asa a fost.
Colotofeanu e bun intradevar. Sarcina usoara tuturor si cel mai important e sa va bucurati de aceasta perioada si sa fiti rasfatate ca sa aveti un psihic bun pe durata sarcinii.

florasanu
23.02.2012, 13:03:15
Multumesc fetelor !

andraelen
25.02.2012, 20:07:15

Felicitari!Si Dr.Tovirnac asista la nasterea naturala!

ameli2008
25.02.2012, 22:07:19
Am facut o lista cu viitoarele mamici:-p:

1.florasanu-dpn-14iunie
2.diana1284-dpn-1octombrie
3.ameli2008-dpn-10octombrie

Asteptam si alte mamici!

diana1284
26.02.2012, 10:01:09
Am facut o lista cu viitoarele mamici:-p:

1.florasanu-dpn-14iunie
2.diana1284-dpn-1octombrie