PDA

Versiunea completa : Nunti de noapte in Cluj

natymotanel
24.11.2008, 16:50:34
Buna fetelor,
puteti sa ma ajutati si pe mine??? #-oSa-mi ziceti pls ce restaurante mai stiti care fac nunti de noapte (inafara de Mures)...mersi astept sugestii. pupici!

mony42
24.11.2008, 19:35:56
Buna fetelor,
puteti sa ma ajutati si pe mine??? #-oSa-mi ziceti pls ce restaurante mai stiti care fac nunti de noapte (inafara de Mures)...mersi astept sugestii. pupici!
Aroma sala mare face nunti de noapte.

mony42
24.11.2008, 19:37:48
Buna fetelor,

Acum am vazut pe tiker ca ai nunta peste 9 luni, imi pare rau nu vreau sa te supar dar greu mai gasesti locuri...ca e cam tarziu. La Aroma e ocupat tot anul 2009 numai daca nu renunta cineva.

NiceAngel_Ela
24.11.2008, 21:07:57
Buna fetelor,

Din cate am aflat se fac nunti de noapte si la Chios, nunta de vineri seara.
S-ar putea sa mai gasesti locuri pe 2009, parca in septembrie.;-)

natymotanel
25.11.2008, 10:52:56
Mersi mult fetelor pentru informatii[-o<, am gasit deocamdata la restaurant muresul (este liber cand vreau eu)\:D/dar nu prea am auzit multe despre el si voiam sa mai vad si altceva. La aroma stiu ca nu mai este loc, nu-i bai... Am mai gasit unul in Gheorgheni - La Luca se numeste si face de noapte dar e cam mic :D ca noi vrem undeva la 150-180 pers. Daca mai aflati ceva din stanga...sau dreapta... sunt bucuroasa sa primesc vesti ;;). Mersi, pupici:*

natymotanel
27.11.2008, 12:29:31
Nu mai stie nimeni nimik? :-\ Ce sa fac oare? Unde sa mai caut? Mersiiiiiiiic[-o<

Floare_de_colt
27.11.2008, 13:56:02
Eu stiu ca la Orizont se fac nunti de noapte, dar vineri. Poti suna sa-i intrebi, insa sambata sau duminica nu mai sunt sanse.

natymotanel
27.11.2008, 15:23:48
Eu stiu ca la Orizont se fac nunti de noapte, dar vineri. Poti suna sa-i intrebi, insa sambata sau duminica nu mai sunt sanse.

Mersi mult, m-am interesat si la orizont, numa vinerea fac de noapte, dar nu prea imi convine k vinerea normal e zi de post...nu e prea bine sa se faca nunti...ms oricum, mai caut >:D<

CristinaMM
27.11.2008, 15:37:09
Mersi mult, m-am interesat si la orizont, numa vinerea fac de noapte, dar nu prea imi convine k vinerea normal e zi de post...nu e prea bine sa se faca nunti...ms oricum, mai caut >:D<
La Gilau ai incercat?

Floare_de_colt
27.11.2008, 15:47:09

Da... nici mie nu mi-ar placea vinerea.. Spor la pregatiri!

NiceAngel_Ela
04.12.2008, 16:06:40

Din cate au incercat si altii sa ne convinga cica vineri e post dar numai pana la 6 caci dupa ce se tine vecernia (slujba de seara) se trece in urmatoarea zi si se pare ca se pot face nunti. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un preot daca vrei sa incerci vineri.
Bafta multa.

tati_sew
05.12.2008, 09:47:17
Din cate au incercat si altii sa ne convinga cica vineri e post dar numai pana la 6 caci dupa ce se tine vecernia (slujba de seara) se trece in urmatoarea zi si se pare ca se pot face nunti. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un preot daca vrei sa incerci vineri.
Bafta multa.
ceva de genu stiam si eu ca ziua bisericeasca tine pana la apus nu pana la ora 24

roxanna20
24.11.2009, 11:53:45
Buna.Ar putea sami dea cineva si mie mai multe detalii despre La Luca.....pretul meniului......capaciatea salii.....dak stiti vas ruga f mult sami raspundeti:*

Shireen
24.11.2009, 22:24:44
Buna.Ar putea sami dea cineva si mie mai multe detalii despre La Luca.....pretul meniului......capaciatea salii.....dak stiti vas ruga f mult sami raspundeti:*
capacitatea este de 160 de locuri. asta este tot ce stiu. au site daca vrei:*

Shireen
24.11.2009, 22:27:31
capacitatea este de 160 de locuri. asta este tot ce stiu. au site daca vrei:*
daca vrei am si niste preturi estimative :-p luate tot de pe pagina lor

ATH
02.11.2010, 08:34:37
A alege o nunta de noapte e pentru unele o fireasca preferinta! Pentru alte viitoare mirese e ca o rasturnare a firii!
Cum s-o fi ajuns la nunta de 8 ore, cand in povesti tinea trei zile si trei nopti?!
Cele mai frumoase clipe sunt de fapt doar 8 ore? Hmmmm....
Clasa muncitoare o fi fost prima obligata sa petreaca ziua, cand abia ti se dezleaga limba pentru socializare, de dansat si baut abia se pune problema... Dar conducatorii proletariatului, cand si cum petreceau? He, he...
Ce ne face sa alegem misterul noptii si nu banala forfota guvernata de soare?

pinkdiva
06.05.2011, 09:19:48
La restaurant Sofia se fac nunti de noapte... a mea asa va fi

alexalia
06.05.2011, 09:58:14
Si la Bamboo se mai fac noaptea.... noi vom merge in iunie la o nunta acolo. Chiar am ramas surpinsa cand am vazut invitatia (noroc ca ne-am uitat, ca de nu mergeam la 14 la restaurant, in loc de 20 :)) )

lore_edana
06.05.2011, 23:29:14
Si la Bamboo se mai fac noaptea.... noi vom merge in iunie la o nunta acolo. Chiar am ramas surpinsa cand am vazut invitatia (noroc ca ne-am uitat, ca de nu mergeam la 14 la restaurant, in loc de 20 :)) )
si eu fac nunta de noapte la Olimp :)

pinkdiva
27.05.2011, 10:34:21
Imi pare bine sa aud ca faceti nunti de noapte! Mi se par muuult mai ok, lumea se simte mai bine...parca e alta atmosfera

Arina3891
27.05.2011, 10:40:07
Imi pare bine sa aud ca faceti nunti de noapte! Mi se par muuult mai ok, lumea se simte mai bine...parca e alta atmosfera
Eu sunt de parere ca e chiar contrariul: lumea se simte mai obosita si deja dupa 1-2 noaptea toata lumea sta la masa mai, mai sa atipeasca. Ce sa mai zic de miri dupa 24 de ore de stat in picioare, umblat, dansat, fara sa manance, etc.8-}

pinkdiva
03.06.2011, 21:30:20
Eu sunt de parere ca e chiar contrariul: lumea se simte mai obosita si deja dupa 1-2 noaptea toata lumea sta la masa mai, mai sa atipeasca. Ce sa mai zic de miri dupa 24 de ore de stat in picioare, umblat, dansat, fara sa manance, etc.8-}
Arina, de ce 24 de ore? avand in vedere ca eu am cununia religioada la ora 14:30 si sala la 18... si de ce fara sa manance si sa stea jos? :)) eu pe la nuntile pe la care am fost mirii au mancat, ba chiar au si stat jos :)) Si mai e o chestie... depide cat tineret ai printre invitati... eu am mult mai mult tineret decat pers in varsta... In plus, pe la nuntile pe la care am fost de zi se trageau draperiile ca sa fie intuneric :O Daca e sa faci nunta de zi, e frumos sa o faci intr-o locatie gen Kios sau motel Gilau, cu terasa, cu lac...altfel, eu personal nu vad rostul. E o sechela de pe vremea comunismului cand se inchideau la 22:00 restaurantele. Acuma depinde si de nunta, de cum stiu sa se distreze oamenii. Iar referitor la "atipeala" de la ora 2... in mod normal o nunta tine 8-10 ore, deci ar insemna 14-22 sau 18-2... e cam pe acolo. In plus, la nuntile la care am fost eu au ramas tinerii pana pe la 4-5 si au dansat si au facut super show.

alexalia
06.06.2011, 11:34:08
Arina, de ce 24 de ore? avand in vedere ca eu am cununia religioada la ora 14:30 si sala la 18... si de ce fara sa manance si sa stea jos? :)) eu pe la nuntile pe la care am fost mirii au mancat, ba chiar au si stat jos :)) Si mai e o chestie... depide cat tineret ai printre invitati... eu am mult mai mult tineret decat pers in varsta... In plus, pe la nuntile pe la care am fost de zi se trageau draperiile ca sa fie intuneric :O Daca e sa faci nunta de zi, e frumos sa o faci intr-o locatie gen Kios sau motel Gilau, cu terasa, cu lac...altfel, eu personal nu vad rostul. E o sechela de pe vremea comunismului cand se inchideau la 22:00 restaurantele. Acuma depinde si de nunta, de cum stiu sa se distreze oamenii. Iar referitor la "atipeala" de la ora 2... in mod normal o nunta tine 8-10 ore, deci ar insemna 14-22 sau 18-2... e cam pe acolo. In plus, la nuntile la care am fost eu au ramas tinerii pana pe la 4-5 si au dansat si au facut super show.

Sincer nici eu nu sunt pro nunti de noapte! Chiar weekendul asta a trebuit sa mergem la una (sambata), a doua zi avand altceva programat de dimineata de la 7. Rezultatul, am mers, am mancat aperitivul, a trecut dansul mirilor, le-am dat plicul, ne-am scuzat si am plecat! Parerea mea e ca da, si nuntile de noapte sunt frumoase, dar o nunta de noapte inseamna pentru invitati ca tot weekendul sa le fie ocupat cu asta (ca eu sincer, daca ajung acasa la 5 dimineata, nu mai sunt buna de nimic a doua zi). Si cu parere de rau, dar in era in care cu totii ne dorim ca ziua sa aiba cel putin 48 de ore pentru ca sa reusim sa rezolvam tot ce avem de rezolvat, a-mi sacrifica un weekend intreg pentru o nunta mi se pare prea mult.... sau as fi de acord cu asta, dar doar pentru prietenii ffff apropiati! Si cum se stie ca la noi nuntile sunt de la 100 de invitati in sus... n-as putea spune ca toti cei la care m-am dus la nunta s-au numarat printre prietenii fff apropiati!

Arina3891
17.06.2011, 09:50:53
Vad ca inca n-ai avut nunta, deci nu ai de unde sa stii. Eu la nunta nu stiu daca am stat la masa mai mult de o jumatate de ora in total. Si de macat am gustat 2 ciuperci umplute din aperitiv (ca inca nu incepuse dansul) si 2 lingurite de tort. ATAT! Daca te simti bine si vrei ca si invitatii tai sa se simta bine, o sa stai toata ziua/noaptea pe ringul de dans. Am mai fost la nunti la care nu dansau mirii si au stat aproape tot timpul la masa si au mancat, au povestit intre ei, dar ca invitat mi s-a parut foarte urat din partea lor. Ce sa mai spun ca nu dansa nimeni si ringul de dans era aproape tot timpul gol. Deci se poate si asa... depinde ce nunta vrei;-)
Si intr-adevar, cununia religioasa o fi de la 14:30, dar tu tot de dimineata trebuie sa mergi la coafor, machiaj, sa te imbraci, sa pregatesti ce mai ai de pregatit pe acasa pentru invitatii care vin la tine, etc.

pinkdiva
05.07.2011, 08:10:50
Da, Arina, ai dreptate, nu am avut nunta asadar pot vorbi strict la modul teoretic. Stiu ca parerile sunt impartite, dar e normal sa fie asa, doar suntem oameni diferiti si avem gusturi si trairi diferite. Insa important e sa ne simtim bine la propria nunta si sa facem lucrurile asa cum le-am visat. Am facut cam asa totul, incepant de la rochie (care sunt convinsa ca va fi f incomoda :p ) si pana la alegerea nuntii de noapte. asa am visat, asa o sa am :)