PDA

Versiunea completa : Restaurantul Hotelului Capitol

Hypnotized
26.11.2008, 11:41:25
stie cineva ceva de conditiile de la restaurantul acestui hotel?
o zi senina!

siana
26.11.2008, 11:43:15
din ce am vazut pe site-ul lor...hotelul e dragut si restaurantul arata destul de bine
in rest..nu mai stiu nimic;))

kykufukyka
26.11.2008, 11:45:53
stie cineva ceva de conditiile de la restaurantul acestui hotel?
o zi senina!

interiorul hotelului capitol seamana putin cu cel a hotelul traian si au un bucatar fff bun :> poate am sa fac rost de cateva poze cu sala sa va arat si voua cum arata.

siana
26.11.2008, 11:48:56
interiorul hotelului capitol seamana putin cu cel a hotelul traian si au un bucatar fff bun :> poate am sa fac rost de cateva poze cu sala sa va arat si voua cum arata.
super;;) poate fetele care nu si-au gasit sala pt la anul mai au o sansa cu acest restaurant

wella
30.11.2008, 05:16:24
Astept si eu cu mare interes!

elex
16.12.2008, 17:11:07
Mesajul nu e in legatura cu hotelul., ci in legatura cu rochia de mireasa care te interesa. Am incercat sa-ti raspund la mesajul privat pe care mi l-ai dat in legatura cu rochia Carla de la Pronovias, dar imi arata ca am 0 mesaje trimise. Nu inteleg de ce.
Da, mai este valabil anuntul. Eu nu am mai intrat de mult timp pe acest forum.

Petra_petra
08.01.2009, 02:43:47
buna!
cine stie mai multe informatii despre acest hotel? cat ajunge meniul, daca au formatie proprie, cat costa ospatarii....
multumesc mult, astept raspuns...cat mai repede daca se poate>:D<

Hypnotized
08.01.2009, 06:21:45
cred ca cel mai bine ar fi sa mergi sa intrebi sau sa suni ptr ca e deeschis recent si nu prea stie nimeni nimic.

Petra_petra
08.01.2009, 22:55:57
buna fetelor!

am fost mai devreme la Restaurant Capitol, sincer am vazut pe site cateva imagini si mi-am facut o imagine extraordinara...insa cand am ajuns la fata locului....:Oam ramas uimita ...cat de frumoas poate fi acolo, lux, eleganta, mobilierul superb. eu una nici nu am de gand sa mai decorez sala....m-am indragostit de sala ce pot spune, acolo a fost singurul loc in care m-am vazut printesa<:-P

recomand tuturor!!!
superbbbbbbbb!!!

ahmeddov
10.01.2009, 01:21:37
Sala intr-adevar nu trb ornata, dar la scaune te obliga sa pui huse(la cat de bine arata nu trb, dar le e frica sa nu le pateze etc)
Atasez niste poze din sala de sus si cea de jos, ca numai asta n-am gasit pe site ul asta.
http://img522.imageshack.us/img522/9485/dsc01154bp3.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=dsc01154bp3.jpg)
http://img158.imageshack.us/img158/91/dsc01149me6.th.jpg (http://img158.imageshack.us/my.php?image=dsc01149me6.jpg)

Asta e sala de sus, cea mica.

http://img352.imageshack.us/img352/931/dsc01022af2.th.jpg (http://img352.imageshack.us/my.php?image=dsc01022af2.jpg)

Asta e sala de jos, dar atunci era inainte de deschidere, arata f bine.
Jos trb minim 150 pers, meniul e 170 lei, fara tarie si bautura.

heghesh
14.01.2009, 16:51:28
din pacate nu prea mai au sambete libere in vara asta pentru sala mare. mie mi s`a zis ca in sala mica incap 120 pers, apoi ca 150. dar la fata locului mi`am dat seama ca incap 150, dar cam ingramaditi... iar nunta mea avand in jur de 150, am decis sa`l las balta. nici personalul nu m`a uns pe suflet.

Cristiana_82
26.01.2009, 10:54:38
Mancarea e foarte buna...:up Sper sa am ocazia sa merg cat mai curand acolo( din nou).

tanas
10.02.2009, 08:20:15
salut tuturor
eu am nunta pe 11 iulie la Hotel Capitol.Mie mi-a placut din prima hotelul,m-a convins curatenia si faptul ca totul arata foarte bine

Cristiana_82
20.02.2009, 09:47:53
Stie cineva cu ce firma de decoratiuni colaboreaza cei de la Capitol?

crysstina
20.02.2009, 19:11:22
[quote=Cristiana_82;1485176]Stie cineva cu ce firma de decoratiuni colaboreaza cei de la Capitol?[/qu

Cand am mers eu si am vb cu ei (acu vreo 2 sapt) mi-au zis ca nu e obligatoriu sa iau firma de la ei. Doar mi-au sugerat ca ar fi sub pretul pietei.Stii cum canta formatia?Eu as vrea sa fac la ei dar vreau sa ascult formatia intai.Ca nu ai cum sa aduci alta formatie.
Te rog sa imi spui si mie cum ti s-a parut la Capitol.Mie mi-a placut foarte mult.Dar inca sunt indecisa.Concordia sau Capitol?Dilema...

Petra_petra
20.02.2009, 19:52:32
buna!

eu am incheiat contractul la ei si mi-au spus ca nu este obligatorie formatia lor....asa ca am luat alta formatie care ne-a placut mult;)

Hypnotized
21.02.2009, 07:41:59
Cand am mers eu si am vb cu ei (acu vreo 2 sapt) mi-au zis ca nu e obligatoriu sa iau firma de la ei. Doar mi-au sugerat ca ar fi sub pretul pietei.Stii cum canta formatia?Eu as vrea sa fac la ei dar vreau sa ascult formatia intai.Ca nu ai cum sa aduci alta formatie.
Te rog sa imi spui si mie cum ti s-a parut la Capitol.Mie mi-a placut foarte mult.Dar inca sunt indecisa.Concordia sau Capitol?Dilema...[/quote]

Cu siguranta Capitol.

crysstina
22.02.2009, 13:27:26
buna!

eu am incheiat contractul la ei si mi-au spus ca nu este obligatorie formatia lor....asa ca am luat alta formatie care ne-a placut mult;)

Sa inteleg ca nu sunt seriosi sau cum?Mie asa mi-au zis.Poti sa imi dai mai multe detalii?Cat te costa meniul, ce iti ofera,chestiii de astea.Ca sa vad daca acelasi lucru mi l-au spus si mie.Pls

CONT-INCHIS-003
23.02.2009, 14:33:43
Stie cineva cu ce firma de decoratiuni colaboreaza cei de la Capitol?

Am inteles ca sunt in negocieri cu o firma de decoratiuni nou aparuta pe piata. daca vrei numele ti-l dau pe PM. Nu stiu in schimb daca te obliga sa iti decoreze e. Oricum ar fi , hotelul e nou , deci oricum arata altfel decat unul vechi. Pentru cine isi face nunta mare e o alternativa ok.Gandeste-te numai la mobilier cat conteaza ca este nou. Poate nici nu vei avea nevoie de huse. Ar fi o economie.

crysstina
24.02.2009, 20:30:41
Am inteles ca sunt in negocieri cu o firma de decoratiuni nou aparuta pe piata. daca vrei numele ti-l dau pe PM. Nu stiu in schimb daca te obliga sa iti decoreze e. Oricum ar fi , hotelul e nou , deci oricum arata altfel decat unul vechi. Pentru cine isi face nunta mare e o alternativa ok.Gandeste-te numai la mobilier cat conteaza ca este nou. Poate nici nu vei avea nevoie de huse. Ar fi o economie.

Eu sincer nu as mai face la sala nimic, cu exceptia florilor si poate a unor baloane (chestii de astea). Scaunele cu siguranta nu au nevoie de huse. Insa sa stii ca nunta nu e mare. Eu vreau sa fac in sala mica de sus ca am maxim 100-110 persoane. In schimb viitorul sot tragde spre Concordia. E dragut si acolo dar la 100 de pers nu prea mai ramane spatiu de dans. Si nu as vrea ca oamenii sa stea prea inghesuiti. As vrea ca sala sa fie mai aerisita,sa poate lumea sa se miste. Mai vad eu, nu m-am hotarat inca.Dar oricum eu as vrea f. mult Capitol

Petra_petra
24.02.2009, 21:14:43
eu tot in sala mica fac nunta si am in jur de 120-140 de persoane, sper sa mai ramana spatiu pentru dans
...nu stiu cum ar trebui sa fac cu sala de conferinte, sa separ oamenii nu prea merge...sa transform in scena spatiul respectiv?...nu stiu cum am sa procedez, sper sa gasesc o solutie

voi cum aveti de gand sa faceti in privinta aceasta?

tanas
25.02.2009, 08:18:12
Buna,
si eu is in dilema nici eu nu stiu cum sa fac: sa decorez sau sa nu decorez sala.Cred ca am sa inchuiriez numai husele de la ei,iar pe mese am inteles ca o sa puna ei lumanari sau/si flori.Cu meniul inca nu m-am hotarat ce cat si cum sa aleg dar sper sa ma incadrez in 180 de lei.

Cristiana_82
25.02.2009, 18:06:43
Trimite-mi te rog PM cu numele firmei si ceva preturi daca ai. Mersi.>:D<

moonlightblue_bria
28.02.2009, 08:38:20
[quote=Cristiana_82;1485176]Stie cineva cu ce firma de decoratiuni colaboreaza cei de la Capitol?[/qu

Te rog sa imi spui si mie cum ti s-a parut la Capitol.Mie mi-a placut foarte mult.Dar inca sunt indecisa.Concordia sau Capitol?Dilema...

Capitol.E superb.

Petra_petra
18.05.2009, 09:07:07
salut!

ceva noutati de la Rest Capitol?

vio_vio3
24.05.2009, 00:49:39
salut fetelor
\unde vine mai exact hotelul asta ca nu-mi dau seama?
spuneti-mi si mie cam cat costa meniul si cum vi s-a parut voua..Merci mult

Petra_petra
24.05.2009, 17:39:32
buna!

Restaurantul este dupa Cug, langa Lacul Iezareni...din cate am inteles este destul de recent deschis restaurantul
...meniul stiu ca este de la 180 ron minim(4 fel mancare, inghetata, 2 de suc, 3 de apa, 2 cafele, prajituri, fructe, sampanie, piscoturi, tort) fara bautura(care o poti aduce tu fara sa perceapa vreo taxa)
...per ansamblu este frumos, ingrijit, se cunoaste ca este nou, mi-au palcut scaunele in mod deosebit(imi amintesc de cele de la Traian ca tapiterie)...si este luminat bine
...eu am nunta in sala de la etaj cu capacitatea de 150 pers si mai este o sala jos mult mai frumoasa si spatioasa de 300 pers(sper sa nu gresesc)

o zi frumoasa>:D<

sabinamaria
02.06.2009, 18:11:04
Petra_petra, tu decorezi sala? Cu ce firma? E neaparat sa pui huse pe scaune?

Petra_petra
03.06.2009, 15:34:58
buna!
ei colaboreaza cu o firma care nu este obligatorie(iti pot scrie pm daca te intereseaza)...iar husele la scaune te obliga sa le iei de la ei, costa un euro de scaun(mesele le aranjeaza ei)
...eu am sa imi cumpar florile de la un depozit si am sa o rog pe o amica de-a mea care a lucrat in domeniu sa ma ajute cu aranjamentele, o sa mai cumpar si niste boluri de sticla in care sa le pun ...si cam atat...eu am sala de sus care este destul de frumoasa dar pentru o nunta de 120 pers si nu prea as vrea sa o incarc ...ce mi-a placut e ca au si terasa cu vedere spre lac;))

sabinamaria
03.06.2009, 17:58:27
buna!
ei colaboreaza cu o firma care nu este obligatorie(iti pot scrie pm daca te intereseaza)...iar husele la scaune te obliga sa le iei de la ei, costa un euro de scaun(mesele le aranjeaza ei)
...eu am sa imi cumpar florile de la un depozit si am sa o rog pe o amica de-a mea care a lucrat in domeniu sa ma ajute cu aranjamentele, o sa mai cumpar si niste boluri de sticla in care sa le pun ...si cam atat...eu am sala de sus care este destul de frumoasa dar pentru o nunta de 120 pers si nu prea as vrea sa o incarc ...ce mi-a placut e ca au si terasa cu vedere spre lac;))
Mi se pare mult 1 euro/scaun #-o Trimite-mi te rog PM cu numele firmei de decoratiuni si o lista de preturi daca ai. Ms.>:D<

Petra_petra
17.07.2009, 11:02:53
a mai facut cineva nunta la Res Capitol? ceva noutati?

fubball
17.07.2009, 18:59:58
a mai facut cineva nunta la Res Capitol? ceva noutati?
Eu s-ar putea sa imi fac petrecerea pt cununia civila la capitol , dar pe terasa.eu nu am fost sa vad cum este restaurantul dar stiu de la mai multa lume ca este ffff frumos!

Petra_petra
17.07.2009, 20:00:07
faci cununia inainte de 12 sept 09? sunt tare curioasa cum e mancarea si servirea:D

fubball
17.07.2009, 20:51:25
faci cununia inainte de 12 sept 09? sunt tare curioasa cum e mancarea si servirea:D
pai stii care e faza? ca si eu tot pe 12 septembrie fac cununia. noi am intrebat daca este disponibil si ne-a spus ca salile sunt ocupate si este o terasa unde se organizeaza petreceri pt cununie. este aparte de sali, nimeni nu incurca pe nimeni...am o prietena care a facut acolo si a fost foarte multumita de mancare! si buna, si cantitatea a fost ok! deci s-ar putea sa ne vedem pe acolo...tu miresica si eu...viitoare miresica...>:D<>:D<

Petra_petra
17.07.2009, 22:38:31
ce vesti bune mi-ai dat>:D<, sincera iti spun ca nu am vazut nici o terasa ..poate o fi prin spate cine stie;))

tanas
21.07.2009, 10:36:55
Buna miresicilor,
eu tocmani am avut nunta la Capitol pe 11 iulie, totul a fost super ok.Am avut nunta in sala de sus

Petra_petra
21.07.2009, 10:49:48
ai putea sa ne dai mai multe informatii?^:)^ cum a fost servirea, mancarea, aerul conditionat face fata? si cate persoane ai avut? cu ce firma de decoratii ai colaborat si nu in ultimul rand..poze!!!!!:*
Felicitari pentru nunta si casa de piatra!!!<:-P

Petra_petra
01.09.2009, 17:15:59
nu mai aveti nici o informatie despre acest restaurant?

a mai ramas putin timp si la mine pina la nunta:-SS

alinadianab
05.09.2009, 11:58:33
Buna Petra, te rog mult daca poti dupa nunta sa ne dai detalii cum a fost.

Eu am aflat mai multe detalii legate de acest hotel nu tocmai placute, si stau cu sufletul la gura sa vad cum a fost la tine, pentru ca am vrea si noi sa incheiem contract cu ei. Ti as scrie ce am aflat, dar sunt sigura ca la tine va fi perfect...si vei fi cea mai fericita printesa, in cea mai frumoasa zi...

Asteptam mesaj dupa nunta.

Petra_petra
05.09.2009, 16:08:45
te rog tare mult sa scrii ce ai aflat despre acest restaurant, poate ma va ajuta pe ultima suta de metri
multumesc! astept raspuns cat mai repede

dayan_m81
07.09.2009, 15:53:18
te rog tare mult sa scrii ce ai aflat despre acest restaurant, poate ma va ajuta pe ultima suta de metri
multumesc! astept raspuns cat mai repede

Buna ,
In cateva zile , adik duminica 13 sept, voi face nunta la Capitol. Voi posta cateva poze sa vedeti cum a iesit .
E drept, au fost cateva probleme organizatorice la inceput dar s-au rezolvat si pregatirile au mers foarte bine .

alinadianab
08.09.2009, 12:42:05
Buna Petra...Nu are rost crede ma, sunt detalii nesemnificante...si sunt sigura ca tu vei avea o nunta superba.

As vrea sa te rog ca tu sa mi dai detalii despre nunta, cum a fost...pt ca singurul lucru de care ma tem eu e ca nu si vor respecta contractul..si vor adauga multe chestii in plus la banuti, asa s a intamplat si in cazul cunostintei mele de la care am aflat ce ti ziceam in msj ul anterior.

Noi vom merge saptamana aceasta sa negociem...si in functie de asta...dar si de rasp tau...vom incheia contract. Deci sa stii ca astept cu nerabdare detalii de la tine.

Am putea vb si prin alta metoda...eu stiu, sa facem schimb de id uri de mess?

Daca nu mai vb, atunci iti urez o nunta superba, sa fii o printesa...si sa te bucuri la maxim de ziua aceea.

Locatia e superba...si sper sa ai parte de tot ce ti doresti.

alinadianab
08.09.2009, 12:46:06
Ne poti spune te rog peste ce probleme organizatorice ai dat? Despre asta am auzit si eu...si de aceea cat mai multe detalii m ar ajuta.
Daca mi ai putea rasp ti as fi recunoscatoare. Ms muult

alinadianab
28.09.2009, 10:08:54
Fetelor, nu v ati mai intors din luna de miere? Astept cu nerabdare sa povestiti cum a fost nunta la hotel Capitol....

alinadianab
29.09.2009, 12:59:54
:(((((((((((((((((

alinadianab
03.10.2009, 10:32:38
Buna fetelor. Vreau sa va rog din nou, daca puteti, sa ne dati cateva detalii despre cum a fost nunta voastra la Hotel Capitol.

Multumesc anticipat...

ina_irina
05.10.2009, 13:31:05
Buna fetelor. Vreau sa va rog din nou, daca puteti, sa ne dati cateva detalii despre cum a fost nunta voastra la Hotel Capitol.

Multumesc anticipat...
Buna,
Sper sa te pot ajuta eu cu ceva informatii...am fost in septembrie la o nunta acolo si pot spune ca a fost suuper.
Mancarea a fost foarte buna: un aperiitiv plin si ft gustos, apoi a avut piept de pui umplut cu ciuperci si garnitura gogosari in otet, apoi peste -saramura cu mamaliguta (apropo calda si gustoasa, aroape fierbinte) si ultimul platou gratar-2 bucati cu cartofi natur si castraveti....si multe fructe si prajituri.
La nunta aceasta in partea unde statea noi era un chelner la 2 mese, chelnerul ft atent....Pot sa zic ca nunta de aici a fost una dintre preferatele mele din aceasta vara. Nu stiu costurile unei astfel de nunti dar cred ca a meritat:D

BrandyB
05.10.2009, 20:12:13
Intradevar Hotel -Restaurant Capitol se poate rezuma la doar 2 cuvinte BUN GUST.Este superb acolo,locatie,spatiu,mancare extra,servire.Am fost la o nunta la cineva tot in septembrie...fff multumita!!Mai rar asa ceva!!!
Meniul putin diferit fata de al persoanei care scria mai sus...dar f bun!Stiu ca pers care a avut nunta a dat 500 lei taxa de scena-formatie !Asta e!Dar se merita!

alinadianab
06.10.2009, 12:56:22
Thanks pt informatii. Ma ajuta ce i drept si detalii din acestea, dar inca astept sa ne povesteasca fetele care au avut nunta acolo si s au implicat direct in organizare, detalii de genul.

Eu cunosc in mare detaliile, vreau sa aflu cu ce probleme organizatorice s a intalnit una din fete pt ca am inteles ca asta ar fi principala problema la Hotel Capitol.

In rest, pt care miresica ar mai fi interesata de Capitol, acelasi lucru va pot spune si eu. E f fain, se vede ca s au investit ceva banuti in amenajarea lui.

Dna care manager cred (sper sa nu gresesc), dna Lica, e putin cap "bataosa" la inceput, dar daca esti diplomat, poti negocia destul de bine cu dansa.

Costul meniului anul acesta e de 1,8 mil, iar la anul ni s a spus de 2 mil.
Si contine 4 feluri de mancare (au multe variante din care poti alege si face un meniu cum doresti), 3 ape, 2 sucuri, prajituri 100 g, tort 100 g (cofetariile cu care colaboreaza sunt Kids land, Panipat daca nu ma insel...si inca altele 2), fructe 300g, piscoturi si sampanie. Bautura o poti aduce de unde vrei, fara taxe in plus sau alte chestii.

Alte taxe ar mai fi pt husele scaunelor, 4 lei husa si ospatarii 1, 5 mil.
Iar avansul pt sala e de 20 de mil, pe care cred ca i puteti plati esalonat.

Salile, 2 la numar au o capacitate de 150 si 250 pers. Cred ca in sala de se impune un numar minim de persoane...insa astfel de detalii le veti afla la fata locului.

Cam atat am aflat noi din cele 2 intalniri pe care le am avut pana acum.

Sper sa va fie de folos informatiile.

dayan_m81
13.10.2009, 16:15:25
Buna fetelor,am avut nunta la restaurant Capitol!Eu am fost foarte multumita de absolut tot,mancarea a fost foarte buna,iar invitatii chiar si-au exprimat parerea ca este o locatie selecta!

alinadianab
17.10.2009, 00:27:00
Buna fetelor,am avut nunta la restaurant Capitol!Eu am fost foarte multumita de absolut tot,mancarea a fost foarte buna,iar invitatii chiar si-au exprimat parerea ca este o locatie selecta!

Buna, dayan_m81 ;-) Ne poti spune te rog despre problemele organizatorice care despre care mentionai intr un msj anterior.

Si eu stiu, sa ne povestesti mai multe despre cum a fost. Am auzit de la alti miri paziti ca le am mai adaugat chestii in plus cum ar fi taxa pe scena si altele, si ca le ar fi schimbat si meniul. Asa i?

Multumesc anticipat!>:D<

drutica
20.10.2009, 22:57:23
Salut miresici!! Imi spuneti si mie va rog de cate persoane este restaurantul de la hotelul capitol si cat au cerut avans pentru stabilirea datei nuntii?

alinadianab
21.10.2009, 11:41:33
Hello!

Petra, n ai mai venit din luna de miere :-p . Poate ne scrii si tu cateva detalii despre cum a fost nunta ta. :*

alinadianab
21.10.2009, 11:45:17
Salut miresici!! Imi spuneti si mie va rog de cate persoane este restaurantul de la hotelul capitol si cat au cerut avans pentru stabilirea datei nuntii?

Buna. Salile restaurantului sunt in numar de 2 ua, una mai mare cu o capacitate de 250 de pers, unde ti se impun un numar de 150 daca nu ma indoiesc, si cealalta de sus, putin mai mucutza de 150 de pers.

Avansul e de 2000 de ron, pe care cred ca l poti plati in transe de cate 1000 de ron. Cel putin noua asa ni s a zis. Numai ca nunta noastra e in timpul postului si nu ni se prea impun restrictii.

Daca vrei mai multe detalii, am trim un mesaj anterior in care am scris cam tot ce am aflat in cele 2 intalniripe care le am avut cu managera hotelului.

Multi pupici. :*

Ralu29
29.10.2009, 22:38:00
nu mai zic nimic miresicile de la capitol?

alinadianab
03.11.2009, 12:03:17
Se pare ca nu :-< .

Tu ai incheiat contract cu ei? Cum ti se pare?

Merg si eu intr o luna sa inchei...sper sa nu fie probleme...pt ca locatia e superba...

Ralu29
03.11.2009, 16:28:47
Se pare ca nu :-< .

Tu ai incheiat contract cu ei? Cum ti se pare?

Merg si eu intr o luna sa inchei...sper sa nu fie probleme...pt ca locatia e superba...
da... am inchiat contractul... eu am vrut in septembrie... dar prima data libera era 16 octombrie... cred ca ar trebui sa te grabesti...
am incercat sa-ti trimit pm, dar nu pot, ca nu am 10 mesaje pe forum... daca vrei, trimite-mi tu un mesaj cu id-ul de messenger si vorbim acolo! te pup

raluka88
06.11.2009, 12:41:10
buna miresicilor...doresc si eu sa vad niste poze de la vreo nunta facuta la restaurant capitol....pls pls...si niste pareri...

Petra_petra
06.11.2009, 21:52:40
buna miresici!

a trecut ceva timp de la nunta mea...totul s-a intamplat atat de repede
sa incep prin a va expune cateva bile albe cu referire la restaurant:
-sala este absolut superba (precizez ca am avut in sala de sus), a fost apreciata de mai toata lumea, este si foarte bine luminata (pozele mi-au iesit super)
-referitor la spatiu...eu am avut cam 70 de pers si au incaput lejer a fost spatiu destul pentru ringul de dans
-mancarea: foarte multa si buna, am avut un antreu bogat, felul 2 pulpe de pui cu ciuperci, salata de sfecla, felul 3-sarmalute(5) cu smantana si mamaliguta, si la felul 4 am avut gratar mix(pui, vita si porc-toate fragede)cu cartofi cu bacon(erau foarte deliciosi)
-am mai avut 3 ape, 2 sucuri, 2 cafele, tortul si prajiturile comandate de la kid`s land(foarte delicioase)

acum bile negre:

-mi-au bagat pe ultima suta de metri mai mult personal(initial cand am fost in ianuarie sa inchei contractul era alta persoana la conducere cu care am discutat si am stabilit (ce-i drept fara sa fie semnat nicaieri) cam pentru 120 de pers cate credeam atunci ca vor fi cam 8 oameni)...iar la nunta am avut pentru 70 de pers,10 oameni in total- 5 ospatari(doar 4 au fost vazuti -din care unul a fost dus cu ambulanta ca ii venise rau, pe la inceputul nuntii) si 5 oameni la bucatarie si curatenie.
-ospatarii nu au schitat nici un fel de zambet, parca erau fortati,am aflat a doua zi de la meseni ca nu au fost serviti unii ba cu tort, ba cu ultimul meniu.
-am uitat niste tavite in care erau puse aranjamentele florale si ne-am prezentat a treia zi dupa ele...insa nu mai erau, a ramas sa ne anunte cineva cand le va gasi..insa nimic!(nu mi-era de tavite ci gestul conta)
-noua ne-au ramas multe prajituri si fructe,meniuri de la persoane care au plecat mai devreme insa de la oboseala nu am mai intrebat de ele...insa nici nu a venit cineva sa ne intrebe daca sa le puna la pachet.

in rest nunta a decurs frumos, am avut o formatie care a facut o atmosfera superba, au avut un program foarte bine stabilit - practic ei au condus nunta

>:D<

Petra_petra
06.11.2009, 22:11:12
cateva poze!

Ralu29
06.11.2009, 22:33:50
buna petra... ai spus ca ai avut o formatie faina... ce formatie e?

Petra_petra
06.11.2009, 23:00:24
Formatia se numeste Style si canta in clubul Rs. Noi am cam luat teapa cu vinul, nu s-a baut mai deloc si am avut mare noroc de formatia aceasta care a intretinut o atmosfera superba si a compensat cat de cat esecul cu bautura...mai toata lumea a fost pe ringul de dans:D

Ralu29
06.11.2009, 23:50:59
ms mult:* si Casa de Piatra!!!

alinadianab
07.11.2009, 12:42:26
Petraaa, multumim mult pentru raspuns. L am asteptat cu mare interes.

Sa ai o casnicie frumoasa si un bebe sanatos si frumos!

Multi pupici!

Petra_petra
07.11.2009, 13:12:49
Petraaa, multumim mult pentru raspuns. L am asteptat cu mare interes.

Sa ai o casnicie frumoasa si un bebe sanatos si frumos!

Multi pupici!

nu ai pentru ce! imi pare rau ca nu am putut sa scriu mai devreme mesajul
Multumesc pentru urari!>:D<

alinamihaela2009
17.11.2009, 10:31:51
Buna, dragi miresici!
Sunt in postura de a-mi alege restaurantul si oscilez intre Capitol si Motel Bucium. Ambele sali sunt extraordinar de frumoase, mi-e greu sa ma decid. As dori sa mai cunosc si parerea unora care au avut nunta in aceste locatii si care mi-ar putea impartasi si mie eventualele plusuri sau minusuri pe care le-ar avea cele doua restaurante. Multumesc!

elenuta
18.11.2009, 09:27:09
Buna ziua fetelor.
Vreau sa imi fac nunta la Hotel Capitol, am vorbit deja pentru sala mica.
Mie mi se pare cam mica pentru 120 de invitati.
La sala mare mi s-a impus 150 de invitati min.
Va rog sa imi spuneti cine a avut peste 100 de invitati in sala mica si cum a iesit?^:)^
Multumesc

teona14
04.01.2010, 02:10:08
fetelor,

cat ajunge meniul la capitol?

mersi

gyullya2003
04.01.2010, 15:07:33
Am facut revelionul la Capitol...Si in sala de sus am fost 140 de persoane...si a fost mult loc si totul super....

Mikuletz
29.01.2010, 13:02:03
Eu fac anu asta la capitol.... si momentan nu am probleme.....
Petra, la faza cu chelnerii trebuia sa ai grija, de obicei e bine ca la nunta sa ai pe cineva care sa mai verifice ce fac chelnerii, una alta... fiindca am auzit ca se mai fura (prajituri, bauturi). Nu zic ce Capitol, eu sper sa nu faca asa... dar am fost la o nunta, in alta parte, si socrul a prins chelnerii in spate in momentul in care vroiau sa ia un bax de bere..... Deci trebuie multa atentie si la fazele astea...

danazet
30.01.2010, 17:22:27
eu am nunta la capitol anuul acesta pe 29 mai... vreau sa spun ca m+am inteles super cu personalul, am incheiat contractul anul trecut in mai si am dat avans doar 1000 lei pana acum, m-au sunat sa ma anunte cu diverse ocazii de ofertele lor, servirea este ireprosabila, extrem de luxos, frumos si curat.
nu te obliga la nimic...nici la formatie, nici la firma de decoratiuni, ci doar iti dau anumite sugestii, persoane cu care lucreaza ei si de la care poti obtine preturi mai bune.
eu merg pe mana lor, am luat formatia de la ei, ambasador band se numeste, si sunt foarte cooperanti, baieti de treaba, priceputi, care fac si atmosfera... asta este ceea ce am auzit si de la altii.
taxa de scena de 500 lei nu se plateste decat daca vrei alta formatia.
apropos de motel, si eu am vrut initial sa fac acolo pentru ca nici nu stiam de capitol, dar aceia iti impun mult mai multe chestii si taxe. de exemplu eu am o nunta de circa 170-180 de persoane, iar la motel nu au vrut sa ma primeasca decat cu minim 180, iar dupa parerea mea, mai mult de 160 nu ai unde sa bagi. in plus, acolo au diverse taxe de care nici nu am auzit la alte restaurante. dupa parerea mea, nu a meritat sa ma complic cu motelul, din moment ce capitolul e la fel de elegant, mai aproape de iasi si mai avantajos...plus ca e mult mai spatios si te ajuta cu organizarea daca le ceri.
sper sa va fi de folos informatiile mele si spor la treaba;)

andrelutza_2010
04.02.2010, 14:30:17
eu am nunta la capitol anuul acesta pe 29 mai... vreau sa spun ca m+am inteles super cu personalul, am incheiat contractul anul trecut in mai si am dat avans doar 1000 lei pana acum, m-au sunat sa ma anunte cu diverse ocazii de ofertele lor, servirea este ireprosabila, extrem de luxos, frumos si curat.
nu te obliga la nimic...nici la formatie, nici la firma de decoratiuni, ci doar iti dau anumite sugestii, persoane cu care lucreaza ei si de la care poti obtine preturi mai bune.
eu merg pe mana lor, am luat formatia de la ei, ambasador band se numeste, si sunt foarte cooperanti, baieti de treaba, priceputi, care fac si atmosfera... asta este ceea ce am auzit si de la altii.
taxa de scena de 500 lei nu se plateste decat daca vrei alta formatia.
apropos de motel, si eu am vrut initial sa fac acolo pentru ca nici nu stiam de capitol, dar aceia iti impun mult mai multe chestii si taxe. de exemplu eu am o nunta de circa 170-180 de persoane, iar la motel nu au vrut sa ma primeasca decat cu minim 180, iar dupa parerea mea, mai mult de 160 nu ai unde sa bagi. in plus, acolo au diverse taxe de care nici nu am auzit la alte restaurante. dupa parerea mea, nu a meritat sa ma complic cu motelul, din moment ce capitolul e la fel de elegant, mai aproape de iasi si mai avantajos...plus ca e mult mai spatios si te ajuta cu organizarea daca le ceri.
sper sa va fi de folos informatiile mele si spor la treaba;)

Uite, din cate stiu eu, singura taxa la Motel e cea de scena (care se cere si la Capitol din cate spui tu, daca nu alegi formatia lor), si se cere in aceeasi situatie. In rest, nu mai stiu sa fie nici o alta taxa .. :-"

danazet
04.02.2010, 14:38:21
Uite, din cate stiu eu, singura taxa la Motel e cea de scena (care se cere si la Capitol din cate spui tu, daca nu alegi formatia lor), si se cere in aceeasi situatie. In rest, nu mai stiu sa fie nici o alta taxa .. :-"

Pai de exemplu mie mi-au zis si de o taxa de electricitate de 300 lei, pentru ca la o nunta se consuma mai mult curent decat de obicei/:) Si asta eu nu am mai auzit-o nicaieri. In plus, taxa pe ospatari (un milion si ceva/ospatar), ceea ce mie nu mi-au cerut la capitol. Parerea mea este, ca avand in vedere profitul pe care il scot la o nunta, macar ospatarii ar trebui sa-i plateasca, ca doar sunt angajatii lor. Asa vin eu cu ospatari de acasa si gata, nu?;))

andrelutza_2010
04.02.2010, 15:03:52
Pai de exemplu mie mi-au zis si de o taxa de electricitate de 300 lei, pentru ca la o nunta se consuma mai mult curent decat de obicei/:) Si asta eu nu am mai auzit-o nicaieri. In plus, taxa pe ospatari (un milion si ceva/ospatar), ceea ce mie nu mi-au cerut la capitol. Parerea mea este, ca avand in vedere profitul pe care il scot la o nunta, macar ospatarii ar trebui sa-i plateasca, ca doar sunt angajatii lor. Asa vin eu cu ospatari de acasa si gata, nu?;))

Eu am vazut contractul, si in el nu este trecuta decat taxa de scena (350 de lei daca-mi amintesc bine). Si, tot ce nu e trecut in contract, nu poti fi obligat sa platesti, nu? Iar pt. personal, se plateste o suma in plus la fiecare meniu (in jur de 15 lei). Si la Capitol cred ca se plateste personalul separat. Asta daca nu e inclus deja in pretul meniului.
N-ar fi rau daca ar ajunge toti banii astia la ospatari, ar fi si ei mai motivati sa faca o treaba cat mai buna ..

dar de unde atata ... 8-|

danazet
04.02.2010, 15:17:09
Eu am vazut contractul, si in el nu este trecuta decat taxa de scena (350 de lei daca-mi amintesc bine). Si, tot ce nu e trecut in contract, nu poti fi obligat sa platesti, nu? Iar pt. personal, se plateste o suma in plus la fiecare meniu (in jur de 15 lei). Si la Capitol cred ca se plateste personalul separat. Asta daca nu e inclus deja in pretul meniului.
N-ar fi rau daca ar ajunge toti banii astia la ospatari, ar fi si ei mai motivati sa faca o treaba cat mai buna ..

dar de unde atata ... 8-|
De cand e lumea, eu stiu ca la ospatari le dau mirii "ceva" dimineata in semn de multumire si nu ca ii platesti prin contract cu sala... Iar la capitol nu mi-au cerut nimic pentru ospatari, dar vorba ta...poate sunt deja inclusi in pretul meniului....:-?

Hypnotized
04.02.2010, 16:27:35
De cand e lumea, eu stiu ca la ospatari le dau mirii "ceva" dimineata in semn de multumire si nu ca ii platesti prin contract cu sala... Iar la capitol nu mi-au cerut nimic pentru ospatari, dar vorba ta...poate sunt deja inclusi in pretul meniului....:-?
le dai daca esti multumit. daca nu esti multumit nu le dai nimic. in general se platesc separat ospatarii, bucatarii, femeia care se ocupa de curatenie.

Diana21iasi
04.02.2010, 18:40:42
Buna fetelor!
Impreuna cu viitorul meu sot ne-am hotarat sa petrecem cea mai frumoasa seara din viata noastra la Restaurant Capitol , pe 18 septembrie.
Sunt curioasa sa aflu daca mai este cineva care are nunta in septembrie , pentru a ne comunica una celeilalte cum ne merg pregatirile.
Sunt foarte entuziasmata si vreau ca toate sa iasa foarte bine.
Daca aveti sfaturi , pareri despre restaurant va rog sa mi le faceti cunoscute.
Va multumesc!

danazet
04.02.2010, 19:09:50
Buna fetelor!
Impreuna cu viitorul meu sot ne-am hotarat sa petrecem cea mai frumoasa seara din viata noastra la Restaurant Capitol , pe 18 septembrie.
Sunt curioasa sa aflu daca mai este cineva care are nunta in septembrie , pentru a ne comunica una celeilalte cum ne merg pregatirile.
Sunt foarte entuziasmata si vreau ca toate sa iasa foarte bine.
Daca aveti sfaturi , pareri despre restaurant va rog sa mi le faceti cunoscute.
Va multumesc!

Felicitari pentru alegerea facuta;-)... Eu am nunta in mai, nu in septembrie, dar m-am indragostit de restaurantul acela instantaneu! Eventual iti voi spune cum va fi nunta mea!

utilbla
04.02.2010, 21:45:09

la Capitol chelnerii se platesc separat, 150 ron fiecare. Cred ca ai uitat sa-i intrebi sau au omis ei sa-ti spuna.

Mikuletz
04.02.2010, 23:51:43
asa e.. se platesc cu 150 ron chelneru... si ai un anumit numar de chelneri, in functie de invitati... se platesc si bucatarii...

fubball
05.02.2010, 09:50:15
asa e.. se platesc cu 150 ron chelneru... si ai un anumit numar de chelneri, in functie de invitati... se platesc si bucatarii...
asa este; eu am avut petrecerea de la cununia civila acolo si am platit separat bucatarii si ospatarii, pentru ca asa am discutat de la inceput cu doamna. daca vei vrea sa le dai ceva la sfarsit in semn de multumire, este alta problema..;-)

danazet
05.02.2010, 11:51:18

Hmmm...nu stiu ce sa zic...mie nu mi s-a spus nimic despre asta, dar oricum merg sambata la ei si vad eu care e treaba.....

fubball
05.02.2010, 12:10:56
Hmmm...nu stiu ce sa zic...mie nu mi s-a spus nimic despre asta, dar oricum merg sambata la ei si vad eu care e treaba.....
Cel mai bine este sa intrebi ca sa nu te trezesti cu surprize mai tarziu...:*

buzatu_otilia
05.02.2010, 15:27:40
Buna, si eu sunt mireasa la Capitol in septembrie si mi-au cerut intradevar, asa cum s-a mai spus, 150 lei per ospatar.

Diana21iasi
08.02.2010, 12:22:57
Felicitari pentru alegerea facuta!
As vrea sa stiu cat este taxa pentru cununia religioasa la biserica Barboi?
Auzisem mai multe variante , dar nu stiu inca o suma concreta.
Iti multumesc , si spor la pregatiri!

Buna, si eu sunt mireasa la Capitol in septembrie si mi-au cerut intradevar, asa cum s-a mai spus, 150 lei per ospatar.

buzatu_otilia
08.02.2010, 18:00:02
Daca la taxa te referi la cat trebuie sa dai la preot, stiu ca la biserica plateste nasul, si anul trecut la nunta la sora mea a dat 400 lei.

aciandra
08.02.2010, 18:40:06
Daca la taxa te referi la cat trebuie sa dai la preot, stiu ca la biserica plateste nasul, si anul trecut la nunta la sora mea a dat 400 lei.
si cati preoti au fost? 400 lei per total?ms

AlexandraVasilache
08.02.2010, 19:06:06
Buna fetelor! Si eu ma numar printre miresicile care fac la Hotel Capitol. Eu am nunta pe 28 august anul acesta!
Intradevar cu ospatarii asa e...trebuie platiti separat 150 RON. Oricum din cate am auzit ospatarii sunt foarte atenti si receprivi la invitati. Isi fac treaba!
Cine a mai facut nunta la hotel Capitol rog sa ne mai impartaseasca experienta! :*

buzatu_otilia
08.02.2010, 23:04:36
Au fost 3 preoti, dar nu stiu daca tot timpul e asa.

adinakira
10.02.2010, 15:55:11

eu am dat taxa 100 lei si atat...nu stiu daca mai sunt si alti prreoti si trebuie platiti...si daca vrei cor platesti in plus vreo 300 de lei cam atat stiu...

Ralu29
18.02.2010, 23:23:31
Buna miresici!
Am vazut ca la unele restaurante s-au facut petreceri cu presentarea meniului pe 2010, firmele de amenajare... Stie cineva daca se face si la capitol asa ceva?
Ati intrebat-o pe doamna de acolo?
:*

arby
19.02.2010, 22:20:55
Felicitari pentru alegerea facuta!
Auzisem mai multe variante , dar nu stiu inca o suma concreta.
Iti multumesc , si spor la pregatiri!

Buna
Avem nunta in aceeasi zi si loc! Sper ca nu si in aceeasi sala:))) Eu am rezervat sala de jos si am citit mesajele voastre pro si contra. Am ales sala fiindca e f.f. frumoasa si chiar in afara de flori nu mai ai ce sa-i pui. Meniul 200 lei dar se va stabili in functie de feluri, Si intr-adevar mi-au zis si mine, dar mult dupa ce am semnat contractul ca trebuie sa dau 150 lei pe ospatar, bucatar, femeie curatenie. In schimb a omis sa-mi zica care sunt cofetariile cu care colaboreaza pentru tort si prajituri, care intra in pretul meniului. stiti cumva??
Bila neagra care le-o dau si e o bila mare e ca l-a inceput mi-au zis ca au formatie proprie si eram f. fericita ca nu trebuie sa-mi bat capul. Dupa ceva timp aducand vorba de formatie mi-a zis ca eu trebuie sa vorbesc cu cei din formatie si sa ma inteleg cu ei, iar daca aduc alta tre sa dau 500 lei. Formatia lor m-a refuzat politicos fiind ocupati la acea data cu alta nunta la Vaslui..cred. Mi-au sugerat sa schimba data... Acum de 2 luni caut formatie dar nu intentionez sa le dau taxa. Nu e corect.
Asa ca cel mai mare plus e sala dar D-na organizatoare nu spune nimik decat daca intrebi si stii ce sa intrebi.
Si totusi..noi o sa ne intalnim pe 18 sept<:-P

arby
19.02.2010, 22:31:43
Buna
Avem nunta in aceeasi zi si loc! Sper ca nu si in aceeasi sala:))) Eu am rezervat sala de jos si am citit mesajele voastre pro si contra. Am ales sala fiindca e f.f. frumoasa si chiar in afara de flori nu mai ai ce sa-i pui. Meniul 200 lei dar se va stabili in functie de feluri, Si intr-adevar mi-au zis si mine, dar mult dupa ce am semnat contractul ca trebuie sa dau 150 lei pe ospatar, bucatar, femeie curatenie. In schimb a omis sa-mi zica care sunt cofetariile cu care colaboreaza pentru tort si prajituri, care intra in pretul meniului. stiti cumva??
Bila neagra care le-o dau si e o bila mare e ca l-a inceput mi-au zis ca au formatie proprie si eram f. fericita ca nu trebuie sa-mi bat capul. Dupa ceva timp aducand vorba de formatie mi-a zis ca eu trebuie sa vorbesc cu cei din formatie si sa ma inteleg cu ei, iar daca aduc alta tre sa dau 500 lei. Formatia lor m-a refuzat politicos fiind ocupati la acea data cu alta nunta la Vaslui..cred. Mi-au sugerat sa schimba data... Acum de 2 luni caut formatie dar nu intentionez sa le dau taxa. Nu e corect.
Asa ca cel mai mare plus e sala dar D-na organizatoare nu spune nimik decat daca intrebi si stii ce sa intrebi.
Si totusi..noi o sa ne intalnim pe 18 sept<:-P
p.s la ce biserica faci?

Mikuletz
25.02.2010, 15:17:50
La capitol au contract pentru torturi cu 5 cofetarii... PaniPat, Montecattini, Tuffli si nu le stiu pe celelalte doua.. cred ca una e Select totusi...

In ceea ce priveste doamna de acolo, ea iti da toate informatiile dorite atata timp cat intrebi...:d

AlexandraVasilache
25.02.2010, 18:35:18
Buna! Stiti cumva cu ce firme de decoratiuni colaboreaza capitol? Eu momentan stiu doar de Vero-max...

Mikuletz
25.02.2010, 21:03:18
Colaboreaza doar cu Vero-max.... dar sincer au oferte foarte bune... si Sorin este foarte de treaba si incearca sa iti ofere exact ce iti doresti.... o sa iti zic dupa nunta daca mi-a placut cum a lucrat :)) da momentan este super ok

ayssa
26.02.2010, 16:44:50
Colaboreaza doar cu Vero-max.... dar sincer au oferte foarte bune... si Sorin este foarte de treaba si incearca sa iti ofere exact ce iti doresti.... o sa iti zic dupa nunta daca mi-a placut cum a lucrat :)) da momentan este super ok

Colaboreaza doar cu vero-max, adica doar pe dl. Sorin Frunza il recomanda, in rest poti sa alegi tu pe cine vrei.

Despre Vero-max pot sa-ti spun si eu din experienta fratelui meu, care acum 2 ani, tot la recomandarea unui restaurant,a facut greseala sa faca contract cu acest domn ''foarte de treaba''. A fost atat de atent si de grijuliu cu nunta fratelui meu, incat odata ajunsi la sala am constatat ca tocmai atunci o ornau si a trebuit sa asteptam o ora si ceva ca sa termine, husele erau sifonate, florile aratau jalnic, iar cumnata mea a izbucnit in plans (si nu de fericire) cand si-a vazut buchetul mult visat.

Una peste alta, un dezastru!

AlexandraVasilache
26.02.2010, 21:40:25
Mda...doua pareri diferite. Eu sincer nu stiu ce sa zic, nu am auzit nimic (de bine sau de rau) de aceasta firma, respectiv acest domn. Eu am vazut doar cateva din produsele pe care le are pe site...dar nu m-a atras ceva in mod special. Chiar nu stiu ce sa fac, pentru ca as vrea sa dau avans si pentru decoratiuni dar...la ce firma?
Apropo daca ar fi sa aleg alta firma mi s-ar impune anumite conditii?
Multumesc pentru raspunsuri.

ayssa
27.02.2010, 12:47:13
Mda...doua pareri diferite. Eu sincer nu stiu ce sa zic, nu am auzit nimic (de bine sau de rau) de aceasta firma, respectiv acest domn. Eu am vazut doar cateva din produsele pe care le are pe site...dar nu m-a atras ceva in mod special. Chiar nu stiu ce sa fac, pentru ca as vrea sa dau avans si pentru decoratiuni dar...la ce firma?
Apropo daca ar fi sa aleg alta firma mi s-ar impune anumite conditii?
Multumesc pentru raspunsuri.

Pai cel mai bun raspuns la intrebarea asta il gasesti citind contractul.
In conditiile in care este mentonat ca pentru decoratiuni restaurantul x va impune sa lucrati cu firmele..... (de obicei ar trabui sa fie mai multe),iar in caz contrar se achita o taxa de... atunci asta e. Daca nu exista asa ceva scris in contract, inseamna ca iti alegi ce firma vrei tu, fara sa platesti nimic in plus.
Atentie!!! Va impunem nu este acelasi lucru cu va recomandam. Daca in contract este trecut termenul "va recomandam" acesta nu atrage cu sine nici un fel de obligativitate. "Recomandarea" este practic un sfat de care poti sa tii cont sau nu dupa bunul tau plac.

De obicei aceasta "recomandare" se face pentru obtinerea unui anumit comision, care de cele mai multe ori se va reflecta in pretul sau calitatea serviciilor prestate beneficiarului (adica noi mirii).

AlexandraVasilache
27.02.2010, 22:16:36
Pai cel mai bun raspuns la intrebarea asta il gasesti citind contractul.
In conditiile in care este mentonat ca pentru decoratiuni restaurantul x va impune sa lucrati cu firmele..... (de obicei ar trabui sa fie mai multe),iar in caz contrar se achita o taxa de... atunci asta e. Daca nu exista asa ceva scris in contract, inseamna ca iti alegi ce firma vrei tu, fara sa platesti nimic in plus.
Atentie!!! Va impunem nu este acelasi lucru cu va recomandam. Daca in contract este trecut termenul "va recomandam" acesta nu atrage cu sine nici un fel de obligativitate. "Recomandarea" este practic un sfat de care poti sa tii cont sau nu dupa bunul tau plac.

De obicei aceasta "recomandare" se face pentru obtinerea unui anumit comision, care de cele mai multe ori se va reflecta in pretul sau calitatea serviciilor prestate beneficiarului (adica noi mirii).

In contract scrie in felul urmator: "daca beneficiarul doreste aranjamente sau decoratiuni speciale, acestea vor fi achizitionate doar de la societatile agreate de prestator"......

aciandra
09.03.2010, 16:32:16
am fost la capitol aseara pt a sarbatori 8 martie. sala superba, eleganta :grin:. mancare bunicica dar cam putina.

AlexandraVasilache
11.03.2010, 22:11:12
am fost la capitol aseara pt a sarbatori 8 martie. sala superba, eleganta :grin:. mancare bunicica dar cam putina.

Ce mancare a fost servita mai exact?
Chelnerii cum au fost?
Cine a cantat? Daca au cantat cei de la Ambasador, poti sa imi spui cum au fost?
Te pup

aciandra
12.03.2010, 00:02:06
pai formatia sincer nu stiu cum se numea.cred ca solistul era ciprian surugiu. mai canta si o tipa blonduta. noi in meniu am avut o salata de cruditati cu pui, apoi muschi de vita o specialitate a bucatarului si tiramisu. servirea per total a fost ok.

ana_deea
12.03.2010, 13:29:25
Ce mancare a fost servita mai exact?
Chelnerii cum au fost?
Cine a cantat? Daca au cantat cei de la Ambasador, poti sa imi spui cum au fost?
Te pup

Buna,

Eu i-am ascultat pe cei de la Ambasador in iarna la o cumatrie si mi-au placut foarte mult-in special solistul- Ciprian Surugiu.
numai bine.

AlexandraVasilache
12.03.2010, 22:25:21
pai formatia sincer nu stiu cum se numea.cred ca solistul era ciprian surugiu. mai canta si o tipa blonduta. noi in meniu am avut o salata de cruditati cu pui, apoi muschi de vita o specialitate a bucatarului si tiramisu. servirea per total a fost ok.

Daca solistul a fost Ciprian Surugiu atunci inseamna ca e formatia Ambasador!
Multumesc mult de informatii. Pupici

AlexandraVasilache
12.03.2010, 22:27:11
Buna,

Eu i-am ascultat pe cei de la Ambasador in iarna la o cumatrie si mi-au placut foarte mult-in special solistul- Ciprian Surugiu.
numai bine.

Si muzica populara cum au cantat?
Am auzit diferite pareri...cum ca nu ar canta stralucit populara...Pupici

ana_deea
14.03.2010, 17:33:12
Si muzica populara cum au cantat?
Am auzit diferite pareri...cum ca nu ar canta stralucit populara...Pupici

Au cantat binisor.
Intr-adevar se vede diferenta intre genurile muzicale.

AlexandraVasilache
14.03.2010, 20:35:38
Au cantat binisor.
Intr-adevar se vede diferenta intre genurile muzicale.

Multumesc:*

miha2009
15.03.2010, 14:24:37
Buna miresici, si eu am vrut initial sa fac nunta la Capitol, in sala de sus, dar pentru faptul ca nu se fumeaza inauntru a picat din start, pentru ca majoritatea celor ce vor fi prezenti la nunta fumeaza, si asta ar fi insemnat sa iasa pe terasa care este foarte ingusta, sau afara:( . Cam naspa. In rest numai lucruri bune despre ei. Spor la pregatiri!Si o nunta asa cum visati!

Diana21iasi
16.03.2010, 19:35:54
Salutare miresci !
Da , se pare ca avem nunta in aceeasi zi , la acelasi restaurant , dar nu si in aceeasi sala pentru ca eu am ales sala de la etaj.
Cat despre muzica , am ascultat mai multe formatii si am ales-o pe cea mai buna.Nu am ales formatia Ambasador pentru ca erau ocupati , dar nici formatia Elixir pentru ca nu ne-au inspirat incredere , si plus de asta ... la nunta , muzica e cea mai importanta.Nici mie nu mi se pare corect sa ne impuna taxa de "scena" pentru simplul fapt ca aducem alta formatie ... in fond si la urma urmei este nunta noastra si facem cum vrem noi. Si cu toate acestea trebuie sa platim acei 500 Ron.
Cununia religioasa o vom face la Biserica Barboi , este foarte frumoasa si corul este intr-adevar minunat.
Totusi ar fi bine daca am schimba pareri despre pregatirile de nunta pe messenger... trimite-mi te rog un mesaj privat cu ID-ul tau.
Astept raspuns!

Numai bine!

p.s la ce biserica faci?

RaaI
25.03.2010, 10:43:48
Salutare miresci !
Da , se pare ca avem nunta in aceeasi zi , la acelasi restaurant , dar nu si in aceeasi sala pentru ca eu am ales sala de la etaj.
Cat despre muzica , am ascultat mai multe formatii si am ales-o pe cea mai buna.Nu am ales formatia Ambasador pentru ca erau ocupati , dar nici formatia Elixir pentru ca nu ne-au inspirat incredere , si plus de asta ... la nunta , muzica e cea mai importanta.Nici mie nu mi se pare corect sa ne impuna taxa de "scena" pentru simplul fapt ca aducem alta formatie ... in fond si la urma urmei este nunta noastra si facem cum vrem noi. Si cu toate acestea trebuie sa platim acei 500 Ron.
Cununia religioasa o vom face la Biserica Barboi , este foarte frumoasa si corul este intr-adevar minunat.
Totusi ar fi bine daca am schimba pareri despre pregatirile de nunta pe messenger... trimite-mi te rog un mesaj privat cu ID-ul tau.
Astept raspuns!

Numai bine!

exista o taxa speciala daca aducem o alta formatie la Capitol??? Nu stiam asta. Si noi tot acolo vom face in oct.

miha2009
25.03.2010, 10:45:11
exista o taxa speciala daca aducem o alta formatie la Capitol??? Nu stiam asta. Si noi tot acolo vom face in oct.

Da exista o taxa de scena cum o numesc ei, de 500 de lei, pentru formatiile din afara, care nu activeaza la ei in restaurant

Diana21iasi
27.03.2010, 17:55:28
Da , exista acea taxa de "scena" in valoare de 500 lei ...Daca nu intrebam despre muzica si alte "taxe" pe care ni le-ar impune , nu ne spuneau. La fel ca si cei de la Motel Bucium , care cer taxa de "curent" de 300. Daca nu intrebi . nu-ti va spune nimeni nimic.
Succes in continuare!

dayan_m81
21.04.2010, 17:46:12
Eu zic sa nu considerati aceasta taxa un impediment pentru ca locatia e superba si intr-adevar se merita .Am observat ca la toate restaurantele intervine cate ceva.

melimel
01.05.2010, 09:46:32
salut sunt o miresica in devenire. as avea o intrebare cine are anul acesta nunta in sala de sus a restaurantului capitol. si cati invitati are.eu as avea cam 130-1410 si nu stiu daca incap .va rog sa-mi dati un raspuns
astept cu nerabdare.

Ramoo
01.05.2010, 15:06:32
Buna miresici, si eu am vrut initial sa fac nunta la Capitol, in sala de sus, dar pentru faptul ca nu se fumeaza inauntru a picat din start, pentru ca majoritatea celor ce vor fi prezenti la nunta fumeaza, si asta ar fi insemnat sa iasa pe terasa care este foarte ingusta, sau afara:( . Cam naspa. In rest numai lucruri bune despre ei. Spor la pregatiri!Si o nunta asa cum visati!
Buna miha....Esti sigura ca nu se fumeaza???eu tot la capitol vreau nunta..:((E singura sala care imi place cu adevarat...

melimel
02.05.2010, 20:46:44
petra daca se poate te rog mai ataseaza o poza cu sala de sus cu ringul de dans .ti-a ramas loc
mai pune o poza cu sala in amsamblu daca ai te rog.am si eu nunta acolo si nu stiu cum o sa o aranjeze pt 130 de persoane.multumesc frumos

miha2009
05.05.2010, 12:07:53
Buna miha....Esti sigura ca nu se fumeaza???eu tot la capitol vreau nunta..:((E singura sala care imi place cu adevarat...

Eu am intrebat cand am fost acolo si mi-au zis clar ca nu se fumeaza ca se deterioreaza mobilierul:( , si din aceasta cauza a picat. Plus ca sala de sus are un balcon f ingust si lung, si nu-mi pot obliga invitatii sa se inghesuie acolo cand vor sa fumeze sau sa iasa afara:(

miha2009
05.05.2010, 12:09:45
salut sunt o miresica in devenire. as avea o intrebare cine are anul acesta nunta in sala de sus a restaurantului capitol. si cati invitati are.eu as avea cam 130-1410 si nu stiu daca incap .va rog sa-mi dati un raspuns
astept cu nerabdare.

Din ce stiu eu cared ca sala de sus are o capacitate de 120-130 de persoane, mai multe nu stiu daca incap. Plus ca trebuie sa ai in vedere si faptul ca dupa aia nu vei mai avea loc pentru ringul de dans. Multa bafta:)

alinadianab
07.05.2010, 11:34:28
petra daca se poate te rog mai ataseaza o poza cu sala de sus cu ringul de dans .ti-a ramas loc
mai pune o poza cu sala in amsamblu daca ai te rog.am si eu nunta acolo si nu stiu cum o sa o aranjeze pt 130 de persoane.multumesc frumos

Buna.

Langa sala de sus e si o sala de conferinte, in care ar mai incapea macar 30 de pers. Pe vremea cand cochetam cu ideea sa ne facem si noi nunta la capitol, ne gandeam sa transformam sala aceea ori in ring de dans...ori in loc pentru invitatii tineri. In sala mare cred ca erau 10-12 mese de cate 10 pers...dar cam inghesuite.

Inca o vizita pe la hotel te ar ajuta sa ti faci o ideea.

O zi buna!

ioana07
08.05.2010, 21:17:48
Salut. Eu am nunta la Capitol in aceasta vara si am fost astazi sa vad cum sunt aranjate mesele pentru nunta de azi. Astazi, sala de sus era pregatita pentru o nunta de 120 persoane; mesele erau rotunde de cate 10, respectiv 8 locuri, foarte lejer aranjate, iar ringul de dans ramas era foarte spatios, dupa parerea mea prea mare, sala parand destul de libera. Deci, eu zic ca in sala de sus incap 140 de persoane foarte bine. Acuma depinde si pe cat spatiu are nevoie formatia/DJ-ul sa se intinda. Am atasat 2 fotografii cu sala de sus si puteti observa cum este spatiul folosit. Totodata, se poate folosi si sala de conferinta, in care pot intra elegant 50 de persoane. Ah, inca ceva, intr-adevar in restaurant nu se fumeaza, dar balconul de la etaj este suficient de lat si lung pentru destui fumatori. Sper ca mesajul meu sa fie de folos. Mult succes cu pregatirile ;-).

AdinaFlorentina
09.05.2010, 00:08:34
Buna seara!

tot ce ati auzit legat de taxa de scena e real, dar merita... DA, trebuie platiti 500 ron daca nu va canta cei de acolo. treaba cu chelnerii, cu plata lor, iar e reala... conditiile sunt un pic cam uratele, dar merita in final.
va spun din surse sigure, anume de la viitorii nasi, care au "nasit" deja acolo... ;-) au spus ca le-a placut enorm de mult, mancare buna, personal ok... si chiar daca ambii erau fumatori (el s-a lasat de niste luni), s-au simtit atat de bine, incat nu i-a deranjat sa iasa afara la fumat.. nici nu le-a trebuit foarte mult, datorita atmosferei facuta de un DJ.
eu vreau tot acolo petrecerea... la anul, sper sa nu se fi ocupat sala.... mai tragem maine o fuga sa vedem.
pupici!!!

melimel
09.05.2010, 20:40:08
va multumesc mult pt raspunsuri si pt imagini.acum m-am ma linistit. ma voi duce si eu sa vad cum este aranjata sala pt 130 de persoane.dar de meniuri ce v-a spus cat va ajunge la anul?

melimel
20.05.2010, 21:05:03
salut. ioana daca mai ai poze cu sala de sus ,ai putera sa mai pui cateva te rog?M-ai ajuta foarte mult .eu nu pot ajunge de curand la restaurant si as vrea sa vad cum e sala .daca se poate te rog.oricum merci pt celelalte.mult succes in continuare.

baby_alsa
20.05.2010, 21:28:18
va multumesc mult pt raspunsuri si pt imagini.acum m-am ma linistit. ma voi duce si eu sa vad cum este aranjata sala pt 130 de persoane.dar de meniuri ce v-a spus cat va ajunge la anul?

in martie cand am fost noi sa cautam sala, ne-a spus ca pentru 2011, un menu ajunge la 220 RON.

baby_alsa
20.05.2010, 22:32:00
in martie cand am fost noi sa cautam sala, ne-a spus ca pentru 2011, un menu ajunge la 220 RON.

fara bauturile alcoolice

Petra_petra
07.06.2010, 22:52:21

sal, nu am intrat de ceva timp aici
eu am avut aprox 70 pers si am avut spatiu suficient, nu stiu ce sa zic pentru 130 de pers..
uite cateva poze cu sala

Ramoo
11.06.2010, 19:25:59
Fetelor..azi am fost si noi la restaurant sa vedem sala de sus...si am si inchiriat pentru la anul:P.ne am hotarat foarte repede ,deoarece deja stiam despre ce e vorba datorita voua.:* frumoasa sala pacat ca nu se fumeaza ...dar balconul e ok..si are si vedere spre lac..meniul ajunge la 220 ron la anul....v am pupat.... si revin cu noutati..

Anedis
18.06.2010, 19:32:15
Salut fetelor,

Stiti cumva daca cele 4 feluri de mancare sunt impuse sau se poate negocia si o nunta cu 3 feluri. Si daca cineva are variantele de meniu le poate atasa, sunt curioasa sa vad cam ce contin.

arby
28.06.2010, 22:23:11
Buna
Nu sunt impuse 3 sau 4 feluri ci alegi ce feluri si cate, plus ca poti vati sa adaugi sau sa scoti din mediu variind astfel pretul final. Cel putin asa am discutat. In ceea ce priveste formati, da este taxa, cu toate ca formatia lor nu e disponibila ceea ce e enervant. Am fost recent la o nunta acolo si erau 2 nunti una sus si una jos, iar surpriza cea mai mare a fost ca nu facea fata aerul conditionat, mai exact sareau sigurantele incat singura solutie a fost sa stea inchis. Imaginati-va ce sauna si discomfort a fost. Nu vreau sa va dezamagesc, ci doar va zic ce stiu fiindca si eu mai am 2 luni pana la nunta si sunt chiar disperata la gandul ca e posibil sa patesc la fel, motiv pentru care la marturii voi da cu siguranta evantai la femei..
Spor si tineti-ne la curent cu sfaturi sau poate probleme intalnite sa le remediem din timp si sa avem toate o nunta ... ca-n povesti!!!!

mohito
08.07.2010, 16:00:06
sambata trecuta am fost la o nunta la capitol. sincer mancarea a cam lasat de dorit, pe langa faptul ca a fost cam putina,mai era si fada cel putin aperitivul. chiftelutele erau uscate si necacioase, bulgarasii de branza erau acrii si sfaramiciosi ,de nu se puteau manca, ficateii nu aveau nici un d-zeu. servirea ok.sala draguta. un pic cald, dar mai respirabil fata de alte sali.

amyamelie
18.07.2010, 21:52:27
sambata trecuta am fost la o nunta la capitol. sincer mancarea a cam lasat de dorit, pe langa faptul ca a fost cam putina,mai era si fada cel putin aperitivul. chiftelutele erau uscate si necacioase, bulgarasii de branza erau acrii si sfaramiciosi ,de nu se puteau manca, ficateii nu aveau nici un d-zeu. servirea ok.sala draguta. un pic cald, dar mai respirabil fata de alte sali.
Eu am fost aseara la o nunta la Capitol si mi-a placut f mult..Mancarea a fost buna, 3 feluri de mancare, insa a fost suficient+ inghetata. Deci depinde ce au ales mirii la care ai mers tu.

pinkdiamond
20.07.2010, 15:20:22
Sala de jos intr-adevar e superba. Cand am intrat acolo, am zis ca aia e sala in care am sa ma marit. M-am razgandit imediat :)) . Meniul din start e 200 ron 3 feluri de mancare, pana la anul mai creste cu 10% sigur, taxele pentru personal sunt destul de mari si ele, iar taxa de scena?? Cred ca e singurul restaurant la care am fost pana acum sa aud asa ceva. Plus ca e destul de departe. Pentru miresicile cu buget generos, le urez o nunta frumoasa acolo:)

ioana07
04.08.2010, 00:52:23
Buna.

Eu am avut nunta la Capitol, in iulie acum, si totul a fost impecabil. Chelnerii s-au miscat f repede si bine, mancarea a fost f buna (am ales pulpe de pui umplute cu ciuperci, salau cu sos de capere, pui si porc cu cartofi taranesti si muraturi), preturile au fost cum discutasem, comunicarea cu doamna Angela a fost f buna. Singura problema a fost temperatura din restaurant: cand am ajuns si pana la mijlocul noptii a fost ff cald, asta din cauza ca aerul conditionat nu a fost pornit mult mai devreme pentru ca sala sa se racoreasca. Inspiratia mea a fost sa aleg evantaie ca marturii si au fost excelente :). Experienta mea cu restaurantul Capitol a fost una frumoasa.

movi2010
11.08.2010, 21:38:29
frumos, insa inghesuit, cald si priveliste cam uratica

lorein
19.08.2010, 09:12:51
Buna.

Eu am avut nunta la Capitol, in iulie acum, si totul a fost impecabil. Chelnerii s-au miscat f repede si bine, mancarea a fost f buna (am ales pulpe de pui umplute cu ciuperci, salau cu sos de capere, pui si porc cu cartofi taranesti si muraturi), preturile au fost cum discutasem, comunicarea cu doamna Angela a fost f buna. Singura problema a fost temperatura din restaurant: cand am ajuns si pana la mijlocul noptii a fost ff cald, asta din cauza ca aerul conditionat nu a fost pornit mult mai devreme pentru ca sala sa se racoreasca. Inspiratia mea a fost sa aleg evantaie ca marturii si au fost excelente :). Experienta mea cu restaurantul Capitol a fost una frumoasa.

salut,

ioana, poti sa imi dai mai multe detalii despre restaurant? cat a fost meniul, ce alte taxe a trebuit sa platesti?

multumesc frumos!

ps. ti-am scris si pe facebook :)

melimel
09.09.2010, 18:59:40
salut cine a mai avut pana acum nunta la hotel capitol sa ne imparta si noua viitoare miresici impresiile lasate.Eu am nunta in sala de sus si am cam 130 de invitati si tot cred ca nu vor incapea sa imiramana si ring.

melimel
09.09.2010, 19:00:46
va rog sa imi raspundeti daca ai avut cam atatia invitati.

Diana21iasi
13.09.2010, 10:49:23
Buna miresicilor!
Emotiile sunt mari ,sambata voi fi miresica!
Toate bune si frumoase la restaurant, acum vom vedea la momentul potrivit cum va fi totul.
Rog miresica Arby, care are nunta in sala de jos sa ma contacteze.
Pupici!=;

AlexandraVasilache
14.09.2010, 17:45:46
Buna miresici!
Eu am avut nunta pe 28 august in sala de jos...astept intrebari!!!

Va recomand cu cea mai mare caldura acest restaurant!Extraordinar!

melimel
14.09.2010, 19:03:14
buna Alexandra tu cati invitati ai avut in sala de jos? Pt ca eu am in jur de 130-140 si nu stiu daca incap in sala de sus. Cat a ajuns meniul, a trebuit sa mai aduci tu suc sau apa sau a fost suficient de la ei?Ai platit axa de scena de 500 lei.Te rog sa imi raspunzi daca poti. Astept mesajul tau. Bay, merci.

AlexandraVasilache
15.09.2010, 17:42:15
buna Alexandra tu cati invitati ai avut in sala de jos? Pt ca eu am in jur de 130-140 si nu stiu daca incap in sala de sus. Cat a ajuns meniul, a trebuit sa mai aduci tu suc sau apa sau a fost suficient de la ei?Ai platit axa de scena de 500 lei.Te rog sa imi raspunzi daca poti. Astept mesajul tau. Bay, merci.

Buna!
Eu am avut in jur de 200 de persoane in sala de jos si a fost foarte bine. Sincer sala de sus mi se pare cam mica pentru 140 de persoane, adica iti va ramane mai putin spatiu de dans. Daca ai posibilitatea sa faci in sala de jos iti recomand cu tarie sa o alegi. Mesele o sa fie aerisite si cu spatiu intre ele, spatiu de dans va fi suficient...
Referitor la meniu: am platit 193 ron cu 4 feluri de mancare, suc, apa minerala, cafele, prajituri, tort, cafele si ce mai este in meniul de baza. Eu am cumparat taria, vinul si am vrut in plus si suc fara acid care l-am luat separat de sucurile din meniu.
Sucul din meniu este mai mult decat suficient, apa de asemenea...SA NU LUATI IN PLUS ca nu se merita.
Mie mi-a ramas suc, apa...vin...si toate mi le-au dat acasa.
Pe langa asta mi-au dat acasa prajiturile, fructele, tortul si tot ce a ramas.
Conteaza foarte mult cum tineti legatura cu Dna Angela, de asemenea si cu ospatarii.
Eu nu am avut nici cea mai mica problema cu cei de la Capitol. Ba chiar mi-au facut si o surpriza cu prezentarea fripturii...dna Angela ziceau ca nu au coregrafie...dar la nunta surpriza au avut o prezentare extraordinara!
Ospatarii de asemena foarte foarte atenti si receptivi la invitati...unii invitati mi-au zis ca le-au pus din friptura si la pachet:)))
Mai astept intrebari!!!

melimel
27.09.2010, 10:31:44
salut, ioana07 tu ai avut nunta in sala de sus la capitol.Te rog poti sa imi spui cati invitati ai avut si daca au incaput toti in sala.Eu am o mare dilema ,nr de pers este cam de 130-140 la mine.Nu stiu daca vor veni toti dar daca da oare vor incapea si va mai fi loc de ring. Da-mi un raspuns te rog si poate mai ai poze cu sala mai pune cateva. Astept raspunsul tau.Merci.

andrweea
04.10.2010, 09:32:02
Buna miresici!

ma poti ajuta cu o varianta de meniu...tare as vrea sa stiu cam ce contine..cu doamna am vorbit doar la general de meniu..[-o<

ioanahell
07.10.2010, 22:57:05
Si eu am nunta la capitol,mi-am luat sala de sus,mi-a placut super mult.Am negociat sa nu achit taxa de scena:D.La mine o sa fie maxim 120 de invitati cred...cel putin pana acum.

melimel
21.10.2010, 11:32:51
Buna ioana nu ai mai dat nici un semn.Te rog da-mi si mie cateva detalii in leg cu nunta ta, cati invitati ai avut si cateva poze daca ai sa vad si eu cum era aranjata sala. Te rog astept un raspuns

alinamihaela2009
25.10.2010, 22:11:13
Buna miresici!

Buna, Alexandra!

Incep prin a-ti ura CASA DE PIATRA, sa fiti sanatosi si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti. Am citit postarile tale si intamplarea face ca si eu voi avea nunta anul viitor la Hotel Capitol, sala de jos si am incheiat contract tot cu formatia Ambasador. Sunt incantata sa aud ca totul a decurs bine la restaurant, ca ai fost multumita si ca il recomanzi si altora. Eu m-am indragostit de sala inca din primul moment in care am vazut-o, in alta parte nu m-am vazut mireasa.
Zi-mi, te rog, la tine nu a fost o problema faptul ca nu s-a fumat in interior? Eu nu sunt fumatoare si nu am absolut nici o problema din acest punct de vedere, insa unii imi tot zic ca lumea va sta mai mult pe afara, daca in interior nu se fumeaza.
Despre formatie ce imi poti zice? Mie Ciprian mi-a facut o impresie buna, are o voce senzationala, canta superb muzica usoara internationala, asta e cert. Insa tu iti puneai la un moment dat intrebarea cum canta si populara, pt ca noi i-am ascultat o singura melodie populara la resto. Cum a decurs la tine? Eu am incredere in ei si am sentimentul ca vor face treaba buna, insa as dori sa stiu si o parere a cuiva care i-a avut recent la nunta.
Multumesc frumos si astept al tau raspuns!
Toate cele bune!

melimel
28.10.2010, 10:17:29
Salut.imi poate da si mie cineva care a facut nunta in sala de sus cateva informatii? As vrea sa stiu si eu cam cate persoane au incaput si cum s-au comportat ospatarii? astept raspunsuri va rog. Pupici

Petro29
28.10.2010, 10:48:22
Buna, Alexandra!

Incep prin a-ti ura CASA DE PIATRA, sa fiti sanatosi si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti. Am citit postarile tale si intamplarea face ca si eu voi avea nunta anul viitor la Hotel Capitol, sala de jos si am incheiat contract tot cu formatia Ambasador. Sunt incantata sa aud ca totul a decurs bine la restaurant, ca ai fost multumita si ca il recomanzi si altora. Eu m-am indragostit de sala inca din primul moment in care am vazut-o, in alta parte nu m-am vazut mireasa.
Zi-mi, te rog, la tine nu a fost o problema faptul ca nu s-a fumat in interior? Eu nu sunt fumatoare si nu am absolut nici o problema din acest punct de vedere, insa unii imi tot zic ca lumea va sta mai mult pe afara, daca in interior nu se fumeaza.
Despre formatie ce imi poti zice? Mie Ciprian mi-a facut o impresie buna, are o voce senzationala, canta superb muzica usoara internationala, asta e cert. Insa tu iti puneai la un moment dat intrebarea cum canta si populara, pt ca noi i-am ascultat o singura melodie populara la resto. Cum a decurs la tine? Eu am incredere in ei si am sentimentul ca vor face treaba buna, insa as dori sa stiu si o parere a cuiva care i-a avut recent la nunta.
Multumesc frumos si astept al tau raspuns!
Toate cele bune!
Buna ,pentru formatia Ambasador,i am vazut la o nunta si au facut treaba buna ,s a inbracat si in costum popular ,in speranta ca ti am fost de folos:smile:

alinamihaela2009
01.11.2010, 10:32:06
Buna, Petro!

Multumesc mult pentru informatie, sigur ca imi e de folos. Si eu am auzit ca se imbraca in costume populare, lucru dealtfel foarte frumos si mai rar intalnit la alte formatii.
Sa auzim numai de bine!

jamyna
05.11.2010, 09:40:55
salut miresici. citesc acest topic de ceva vreme si observ ca toate discutiile sunt destul de ambigue si fara prea multe detalii. voi avea si eu nunta la restaurant Capitol anul viitor, in sala de jos. restaurantul arata superb insa, din pacate nu am reusit sa merg la nicio nunta acolo si sunt tare curioasa cum decurg lucrurile. asa ca rog ffffffff mult miresicile care au avut deja nunta sa posteze detalii (mai mult sau mai putin picante). as dori sa stiu daca trebuie sa fiu atenta la anumite chichite, daca trebuie sa stai cu ochii pe chelneri ca pe butelie, daca firma de organizari (veromax) este ok, etc.
raman profund datoare celor ce imi vor raspunde :).

deea101
05.11.2010, 16:11:28
salut miresici. citesc acest topic de ceva vreme si observ ca toate discutiile sunt destul de ambigue si fara prea multe detalii. voi avea si eu nunta la restaurant Capitol anul viitor, in sala de jos. restaurantul arata superb insa, din pacate nu am reusit sa merg la nicio nunta acolo si sunt tare curioasa cum decurg lucrurile. asa ca rog ffffffff mult miresicile care au avut deja nunta sa posteze detalii (mai mult sau mai putin picante). as dori sa stiu daca trebuie sa fiu atenta la anumite chichite, daca trebuie sa stai cu ochii pe chelneri ca pe butelie, daca firma de organizari (veromax) este ok, etc.

Intr-adevar sala este frumoasa,foarte frumoasa chelnerii sunt ok.Cu firma te sfatui sa mai cauti,asta daca nu vrei sa fii una din miresele care au platit (de exemplu) orhidee si la nunta i-au ajuns crizanteme vopsite, daca nu vrei sa fii mireasa care in loc de buchet alb sa primesti unul rosu (ca de...culorile sunt pe aproape =)) ) sau daca nu vrei, am auzit si asta,sa-ti cauti tu mireasa, aranjametele florale prin piata pe la florarese ca nu au reusit nenea de la firma sa le aduca in timp.Bafta.

xtrem
08.11.2010, 15:46:15
Buna,
Am fost la o nunta acum in septembrie in sala de jos ...ce sa zic... mancarea a fost buna, chelnerii s-au miscat bine o vreme apoi nu prea mai erau vizibili|-), sala este de nefumatori nu se fumeaza nici pe hol ci numai afara in fata hotelului, aranjamentul a fost facut cu o firma recomandata si florile cumparate separat. Stiu ca la un moment dat se punea problema de o taxa de scena care a fost scoasa in final.
Cu toate ca e cam departe de Iasi totusi localul e frumos si au si locuri de parcare suficiente pentru cei ce vor veni cu masina.

AlexandraVasilache
10.11.2010, 17:48:50
Buna miresici!
O sa incerc sa raspund tuturor...
Referitor la fumat: sincer nu a fost nici o problema ca s-a fumat afara, avand in vedere ca este foarte frumos amenajat afara, cu bancutze, animalutze si toate cele, in plus a fost si cald afara si nu cred sa fi fost vre-un alt impediment. Si daca lumea vrea sa se distreze iti zic eu ca fumeaza si vine inapoi repede...nu a sa ramai fara nuntasi:))
Formatia: Au fost extraordinari...nu am avut nici cea mai mica problema cu ei. Au facut 4 pauze din care, prima a fost la ora 1 cand s-au schimbat in costum popular, a 2a pentru a manca(dar au lasat muzica energica pentru a dansa lumea), a3a pentru a se schimba in costum de cowboy si a4a de final:)). Muzica populara au cantat de ne-au sfarait calcaiele...binenteles celelate genuri nu intra in discutie...pot sa zic ca a fost un concert reusit.

Meniul l-am ales cu 2 saptamani inainte: dna Angela ne-a dat mai multe variante de meniu cand am incheiat contractul, de acolo mi-am facut un meniu orientativ, iar apoi inainte cu 2 sapt am fost si am degustat o multime de feluri de mancare si apoi am ales. dna Angela ne-a recomandat sa nu punem in meniu mezeluri (fiind vara se usuca destul de repede)

Referitor la decoratiuni: Am avut firma Veromax,. Sincer tot ce i-am zis mi-a facut, nici aici nu am avut probleme. Eu am decorat de la ei si masinile si am luat si flori de pus in piept acasa.

O sa pun cateva poze in curand aici...si o sa vad unde o sa pun si un filmulet ca sa vedeti ca tot ce va spun a fost si realizat.
Va pup!
P.S Sper sa va fie de folos informatiile!

alinuzza
11.11.2010, 08:15:24
Alexandra, ti-am trimis un PM, caci si eu ma gandesc sa colaborez cu Veromax. Poze! Poze!:-p

mony_diana
16.11.2010, 12:03:37
Si mi imi place la Capitol si mi-ar placea sa fac nunta acolo in 2011 dar este cam scump 220 de lei meniul + taxa de scena 500 lei+ 150 la personal pe avand in vedere ca la Motel Bucium sau Onyx ajunge la 180 lei cam in acelasi conditii si restaurantele sunt la fel de frumoase
A mai fost cineva sa negociezez cu ei?Tot acelasi pret ati obtinut pe 2011?

alinamihaela2009
24.11.2010, 12:41:11
Vesti tare bune, Alexandra! Multumesc foarte mult! Asteptam si pozele promise, te rog!
Numai bine!

raluca_gabi
17.05.2011, 00:24:04
Buna ! nu a mai facut nimeni nunta in ultimu timp la Capitol?

jamyna
24.05.2011, 14:21:29
Buna. As dori, daca sunt miresici care au avut nunta la Capitol, sa scrie experienta lor de la nunta, la ce sa fim atente, ce surprize neplacute au avut, cam de cati chelneri au avut nevoie, daca mancarea a fost conform asteptarilor, daca s-a mai putut negocia la ceva anume, cum au procedat cu invitatii care au venit dupa valsul mirilor (tinand cont ca formatia e in celalalt capat de sala si intampinarea se face in afara salii - adica langa receptie-).

Rica_Venturiano
24.05.2011, 14:45:31
Buna. As dori, daca sunt miresici care au avut nunta la Capitol, sa scrie experienta lor de la nunta, la ce sa fim atente, ce surprize neplacute au avut, cam de cati chelneri au avut nevoie, daca mancarea a fost conform asteptarilor, daca s-a mai putut negocia la ceva anume, cum au procedat cu invitatii care au venit dupa valsul mirilor (tinand cont ca formatia e in celalalt capat de sala si intampinarea se face in afara salii - adica langa receptie-).
Dupa ce mirii deschid seara NU se mai canta marsul. Oaspetii sunt intampinati de miri si nasi dar muzica, respectiv dansul, nu se intrerup pentru cei care vin mai tarziu. Eventual se spune la microfon de catre seful orchestrei "buna seara si bine ati venit". Oricum seara se deschide cu mult dupa ora anuntata in invitatie.
Varianta cea mai buna ar fi ca pana ce se deschide seara sa fie in holul de la receptie un ...pianist care sa interpreteze ever-greenuri.
Petrecere frumoasa!

miha2009
25.05.2011, 12:44:04
Dupa ce mirii deschid seara NU se mai canta marsul. Oaspetii sunt intampinati de miri si nasi dar muzica, respectiv dansul, nu se intrerup pentru cei care vin mai tarziu. Eventual se spune la microfon de catre seful orchestrei "buna seara si bine ati venit". Oricum seara se deschide cu mult dupa ora anuntata in invitatie.
Varianta cea mai buna ar fi ca pana ce se deschide seara sa fie in holul de la receptie un ...pianist care sa interpreteze ever-greenuri.
Petrecere frumoasa!

Si pianistul de unde il mai aduci, ca si la ala tre sa-i dai de mancare si mai tre sa-l si platesti. Parerea mea, e ca dupa ce miri au deschis dansul, invitatii nu trebuie sa mai aiba pretentia de a li se canta marsul. Parerea mea:) :)>-:)>-

Rica_Venturiano
25.05.2011, 16:20:00
Si pianistul de unde il mai aduci, ca si la ala tre sa-i dai de mancare si mai tre sa-l si platesti. Parerea mea, e ca dupa ce miri au deschis dansul, invitatii nu trebuie sa mai aiba pretentia de a li se canta marsul. Parerea mea:) :)>-:)>-

Exact asa gandesc cei care opteaza pentru dj vs. formatie.
Am spus ca acest scenariu este ideal iar pianisti buni si foarte buni gasesti in Iasi. Pentru 3 ore sa ii dai 3 milioane si o gustare nu mi se pare o gaura in buget. Oricum e vorba doar de cei care vor ceva deosebit si acele persoane nu pun asa problema banilor. Stiu ca e criza, cu totii o resimtim. Pentru lucrurile pe care ni le dorim cu adevarat gasim si resurse financiare.
Am fost la o nunta la Capitol, acum doi ani, la un cuplu care m-au coplesit cu eleganta petrecerii. De la pianistul de la receptie (un bun prieten de altfel si un excelent profesionist) pana la aranjamentele florale, de la rochie pana la calesca, de la bauturile servite la bar deschis pana la felul in care era asezat servetelul pe masa. De la felul in care se aplauda dupa fiecare melodie de muzica usoara pana la modul organizat in care dansau horele. Nunta este o simbioza, un act artistic, un spectacol, toate trebuie sa se "lege". Cu cat sunteti mai crispati si interveniti in mersul firesc al lucrurilor, cu atat va iesi altfel de cum v-ati fi dorit.
Succes!

miha2009
26.05.2011, 13:19:35
Exact asa gandesc cei care opteaza pentru dj vs. formatie.
Am spus ca acest scenariu este ideal iar pianisti buni si foarte buni gasesti in Iasi. Pentru 3 ore sa ii dai 3 milioane si o gustare nu mi se pare o gaura in buget. Oricum e vorba doar de cei care vor ceva deosebit si acele persoane nu pun asa problema banilor. Stiu ca e criza, cu totii o resimtim. Pentru lucrurile pe care ni le dorim cu adevarat gasim si resurse financiare.
Am fost la o nunta la Capitol, acum doi ani, la un cuplu care m-au coplesit cu eleganta petrecerii. De la pianistul de la receptie (un bun prieten de altfel si un excelent profesionist) pana la aranjamentele florale, de la rochie pana la calesca, de la bauturile servite la bar deschis pana la felul in care era asezat servetelul pe masa. De la felul in care se aplauda dupa fiecare melodie de muzica usoara pana la modul organizat in care dansau horele. Nunta este o simbioza, un act artistic, un spectacol, toate trebuie sa se "lege". Cu cat sunteti mai crispati si interveniti in mersul firesc al lucrurilor, cu atat va iesi altfel de cum v-ati fi dorit.
Succes!

deja cazul asta este destul de rar, si suna a "fairytale", dar nu zic ca nu se poate. Insa cum ai spus si tu, criza inca se resimte si cei care fac nunta cauta sa se incadreze intr-un buget si de ce nu sa mai faca si niste economii. In fiecare an s-a vorbit de criza, insa ca anul acesta nu a fost niciodata de cand suntem in criza financiara, cu pensii si salarii taiate, lumea nu-si mai permite chiar orice:)>-:)>-

aima
14.06.2011, 12:26:18
Buna!
Recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc tooooate paginile, m-am orientat numai spre cele din 2010 incoace.
Eu sunt curioasa cum ati tratat problema transportului, pentru ca restaurantul mi se pare putin cam departe. Exista vreo mireasa care sa fi apelat la o firma de transport? Cu Unistil nu as vrea sa colaborez, pentru ca am auzit ca sunt cam neseriosi si nici masinile nu sunt prea grozave.
Eu inca nu m-am hotarat asupra restaurantului, insa capitol intradevar arata foarte bine!

Annk
22.06.2011, 12:40:58
Buna,
am o rugaminte la voi. Cine a facut nunta la Capitol in sala de sus? As vrea sa vad niste poze cum a fost aranjata sala si cu ce firma si as mai dori sa stiu cate persoane ati avut invitate ca sa imi fac o idee. Eu o sa am in jur de 140 de persoane si nu stiu daca mai este loc de dans.

Annk
22.06.2011, 23:42:42
Salutare. Vad ca nu prea se comunica pe acest site dar eu insist. Stiu ca este o taxa de personal pe care trebuie platita si este ffffffff mare. Miresicile care ati facut nunta la acest restaurant ati platit aceasta taxa sau nu. Sunt fffff revoltata pt ca se percepe aceasta taxa. Ok inteleg platim personalul ca nu muncesc pe gratis dar totusi....pt o nunta de 120 persoane percepi o taxa de 2700 lei? Astept parerile voastre. Multumesc.

gyullya2003
23.06.2011, 07:22:09
Salutare. Vad ca nu prea se comunica pe acest site dar eu insist. Stiu ca este o taxa de personal pe care trebuie platita si este ffffffff mare. Miresicile care ati facut nunta la acest restaurant ati platit aceasta taxa sau nu. Sunt fffff revoltata pt ca se percepe aceasta taxa. Ok inteleg platim personalul ca nu muncesc pe gratis dar totusi....pt o nunta de 120 persoane percepi o taxa de 2700 lei? Astept parerile voastre. Multumesc.
Buna.E normal sa platesti personalul ,ca doar nu face nimeni munca voluntara,dar 2700 de lei pentru 120 de persoane chiar e o suma mare....sigur este o greseala...

Annk
23.06.2011, 10:59:31
Am revenit cu noi informatii legate de plata personalului. Oricum nu mi se pare normal, dar ce este normal la noi in tara? Pana la urma taxa asta este de 1800 lei la un numar de 130 persoane. Bine acum daca nu iti vin toti invitatii mai scade aceasta taxa. In legatura cu meniurile, nu mai este ca pe vrenuri ca daca nu stateau invitatii pana la tort plateai numai antreul, acum platesti tot. Deci ca sa faci o nunta tre sa te inarmezi cu mult calm, diplomatie si rabdare. Cam atat pt moment.

ancasim
14.07.2011, 16:26:08
Buna miresici! Am fost si eu si am vazut sala de la Capitol, foarte frumoasa.Eu imi organizez nunta pentru 2012.
Mi se pare cam scump meniul 220 ron, la Motel Bucium e de 180 ron, de exemplu.
Eu am fost anul trecut la o nunta acolo dar n-am ramas pana la final.A fost foarte frumos, m-am simtit foarte bine, servirea a fost foarte faina, si mancarea delicioasa.
N-am intrebat in schimb daca se platesc chelnerii si care e suma, si daca au aer conditionat si generator. Daca se plateste meniul integral, sau daca la felul 3 si 4 se plateste doar cate persoane raman.
daca se dau voie la artificii pentru dansul mirilor si pt tort.
Cam cate persoane incap in sala de la parter, iar in sala de la etaj?
daca aveti si poze si mai bine.
Daca aveti noutati si stiti mai multe spuneti-mi si mie.
Multumesc!
Si spor la pregatiri pentru cele care au nunta anul acesta

ancasim
15.07.2011, 15:33:49
Chiar nu vrea nimeni sa-mi dea informatii? Sa inteleg ca cei de la Capitol nu sunt asa de cautati?

Roxy25
03.08.2011, 14:05:51
Buna miresici! Am fost si eu si am vazut sala de la Capitol, foarte frumoasa.Eu imi organizez nunta pentru 2012.
Eu am fost anul trecut la o nunta acolo dar n-am ramas pana la final.A fost foarte frumos, m-am simtit foarte bine, servirea a fost foarte faina, si mancarea delicioasa.
N-am intrebat in schimb daca se platesc chelnerii si care e suma, si daca au aer conditionat si generator. Daca se plateste meniul integral, sau daca la felul 3 si 4 se plateste doar cate persoane raman.
Multumesc!
Fratele meu a avut nunta in august 2010 la Capitol - sala de jos. Au avut cam 140 de invitati, dar mai incapeau vreo 20-30. Personalul se plateste separat, au dat cca 25 milioane doar pt personal.
Nunta a fost foarte reusita si initial am vb si pt nunta mea, dar la fel cum ai observat si tu meniul e foarte scump, plus ca se plateste si taxa de scena (pt ca vine formatia sa cante) nu mai stiu exact cat e. In sala de sus incap 120 de persoane, chiar si mai mult daca esti de acord sa pui mese si in sala de conferinte, dezavantajul fiind ca e destul de joasa si are un aspect prea intim.Parerea mea e ca nu poti aduce formatie sus, mai degraba dj. Au dat o camera gratis pt miri.

gyullya2003
03.08.2011, 21:31:16
Fratele meu a avut nunta in august 2010 la Capitol - sala de jos. Au avut cam 140 de invitati, dar mai incapeau vreo 20-30. Personalul se plateste separat, au dat cca 25 milioane doar pt personal.
Nunta a fost foarte reusita si initial am vb si pt nunta mea, dar la fel cum ai observat si tu meniul e foarte scump, plus ca se plateste si taxa de scena (pt ca vine formatia sa cante) nu mai stiu exact cat e. In sala de sus incap 120 de persoane, chiar si mai mult daca esti de acord sa pui mese si in sala de conferinte, dezavantajul fiind ca e destul de joasa si are un aspect prea intim.Parerea mea e ca nu poti aduce formatie sus, mai degraba dj. Au dat o camera gratis pt miri.
Acum nu mai au taxa de scena ca ne-am interesat si noi pentru un botez la acest restaurant.Pretul meniului se negociaza,asa ca poti ajunge si la 180 de lei,acum depinde si ce alegi.Oricum arata f frumos si este spatios si elegant.
Din cate am inteles jos incap aprox.200 si sus 120 fara sala de comferinte.
Am mai fost si alte restaurante care au meniuri de 160-180 de lei teoretic si practic au fost multi care au avut surprize.Decat sa spuna un pret mic si apoi tot sa mai adauge ,prefer mai bine sa spuna realitatea.

mada-lina
30.11.2011, 11:01:27
Noi avem nunta anul viitor...acum sunt putin dezamagita de acest restaurant...noi avand o nunta mare, am ales sala de jos, initial ni s-a spus ca ar incapea 260-280 persoane....cand am fost sa platim avansul ni s-a spus k doar la cocktail incap atatia si la o nunta de fapt incap 230 maaaxim...chestia asta cu plata personalului e absurda!!!! Adica au salar, ii mai platim si noi...offff...desi am inteles ca chestia asta se practica la multe sali...un alt incovenient e pretul mare al meniului...initial ni s-a spus k e pana in 200...cand am platit avansul ni s-a spus ca pleaca de la 220, in functie de ce alegi.... na ce sa spun...e o sala foarte frumoasa, e singura care mi-a placut si mai ales, sa fie asa incapatoare....si cea de la Motel e mare dar ma deranjeaza stalpii aia f.tare...na asta e...sa speram ca va iesi totul k la carte si sa nu ne ia si pielea de pe noi:))) :D

gyullya2003
01.12.2011, 21:35:20
Noi avem nunta anul viitor...acum sunt putin dezamagita de acest restaurant...noi avand o nunta mare, am ales sala de jos, initial ni s-a spus ca ar incapea 260-280 persoane....cand am fost sa platim avansul ni s-a spus k doar la cocktail incap atatia si la o nunta de fapt incap 230 maaaxim...chestia asta cu plata personalului e absurda!!!! Adica au salar, ii mai platim si noi...offff...desi am inteles ca chestia asta se practica la multe sali...un alt incovenient e pretul mare al meniului...initial ni s-a spus k e pana in 200...cand am platit avansul ni s-a spus ca pleaca de la 220, in functie de ce alegi.... na ce sa spun...e o sala foarte frumoasa, e singura care mi-a placut si mai ales, sa fie asa incapatoare....si cea de la Motel e mare dar ma deranjeaza stalpii aia f.tare...na asta e...sa speram ca va iesi totul k la carte si sa nu ne ia si pielea de pe noi:))) :D
Trebuie sa fii optimista.Noi am fost acolo,in sala de jos la o nunta cu aprox 250 de persoane si era loc de dans.Adica ringul era f mare.Si cred ca la pretul meniului ai inteles gresit,pretul maxim este 220 de lei,in functie de ce alegi.Plata personalului este peste tot.La Motel este 12 lei pentru fiecare invitat si daca faci un calcul tot pe acolo e ....Sala este f frumoasa,chiar merita.

mada-lina
02.12.2011, 15:38:25
Trebuie sa fii optimista.Noi am fost acolo,in sala de jos la o nunta cu aprox 250 de persoane si era loc de dans.Adica ringul era f mare.Si cred ca la pretul meniului ai inteles gresit,pretul maxim este 220 de lei,in functie de ce alegi.Plata personalului este peste tot.La Motel este 12 lei pentru fiecare invitat si daca faci un calcul tot pe acolo e ....Sala este f frumoasa,chiar merita.

Da, e ff frumoasa, am aflat ca peste tot se percepe taxa asta, eu una nu am stiut pana acum sincer...na, o sa fie frumos abia astept:D Tu cand ai? Poate imi impartasesti din experienta:> noi in toamna avem....ai ales cofetaria unde vei face tortul?

gyullya2003
02.12.2011, 23:14:17
Da, e ff frumoasa, am aflat ca peste tot se percepe taxa asta, eu una nu am stiut pana acum sincer...na, o sa fie frumos abia astept:D Tu cand ai? Poate imi impartasesti din experienta:> noi in toamna avem....ai ales cofetaria unde vei face tortul?
Noi am fost acolo sa ne interesam in vara pentru o cumetrie(in calitate de nasi ai copilului) si sambata care o vroiam era ocupata.Pacat:(.Ne-ar fi placut mult dar asta e.In legatura cu tortul,nu mai stiu exact cu ce cofetarii lucreaza,dar cred ca o sa faceti o alegere buna.Cu siguranta la pretentiile sali au si colaboratori pe masura.Mult succes in pregatiri si nu trebuie sa stai cu inima indoita ca sigur va fi ok.

mada-alina
03.12.2011, 02:08:46
aaaa...scuze am inteles eu gresit...am inteles ca urmeaza sa faci nunta...Da, au cofetarii ff bune cei de la Capitol numai ca nu prea le mai retin...doar Monte Catini,trebuie sa ma interesez mai indeaproape...eu sunt din Vaslui si ajung cam rar la Iasi, sa vad care e mai buna,care nu...dar mai am un an la dispozitie...voi avea timp sa fac o alegere buna, ms mult pt incurajari>:D<

mada-alina
03.12.2011, 10:25:07
In legatura cu formatia...inca nu ne-am ales...si din cate am citit mai sus, Capitol are contract cu Ambasador ...ce-mi puteti spune? Sunt buni, i-a avut cineva? Noi suntem fooooooarte nehotarati cu formatia:(

blue-topaz15.09
05.01.2012, 13:45:16
Multumesc!
buna,ancasim
eu am nunta la capitol pe 15 sept 2012. meniurile sunt cuprinse ca pret intre 170 ron-230 ron, infunctie de ce iti doresti. ospatarii se platesc 150 ron/ospatar si ai 1 ospatar la 2 mese (20 oameni).
eu fac in sala de la parter si mi s-a zis ca e ideala pt 230 pers, desi eu cred ca o sa am cam 250 pers.
formatie mi-am luat ce mi-a placut, nu de la ei si nu am platit nici o taxa de scena. la aranjamentele florale inca nu m-am hotarat cu cine voi colabora.
sper la pregatiri si daca vrei ne mai putem consulta

mada-alina
11.01.2012, 18:35:29
buna,ancasim
eu am nunta la capitol pe 15 sept 2012. meniurile sunt cuprinse ca pret intre 170 ron-230 ron, infunctie de ce iti doresti. ospatarii se platesc 150 ron/ospatar si ai 1 ospatar la 2 mese (20 oameni).
eu fac in sala de la parter si mi s-a zis ca e ideala pt 230 pers, desi eu cred ca o sa am cam 250 pers.
formatie mi-am luat ce mi-a placut, nu de la ei si nu am platit nici o taxa de scena. la aranjamentele florale inca nu m-am hotarat cu cine voi colabora.
sper la pregatiri si daca vrei ne mai putem consulta

Ce fain:X in septembrie si eu am la Capitol,tot in sala de jos. Uite chestia asta nu o stiam...150 ron/ospatar? Cam mult:( nu ti se pare? Spune-mi te rog, ai ales cumva sau te-ai gandit la ce cofetarie vei alege? asta daca alegi pe cineva cu care au ei contract... ce formatie ai gasit? noi inca nu ne-am hotarat.... daca cumva ai meniul mi-l poti trimite te rog? ID meu: alinamusca98 ([email protected]).... stiu o persoana care deja are meniul trimis pe mail, dar ma chinui de ceva timp sa iau legatura cu aceasta persoana si...fara rezultat:D
:(

sorina.iasi
12.01.2012, 09:02:09
In legatura cu formatia...inca nu ne-am ales...si din cate am citit mai sus, Capitol are contract cu Ambasador ...ce-mi puteti spune? Sunt buni, i-a avut cineva? Noi suntem fooooooarte nehotarati cu formatia:(

Cei de la capitol ii au pe volum maxim. Am fost si noi acolo si am discutat pentru nunta.. dar mi se pare cam piperat.. fata de alte restaurante de 4* , crede-ma ofera foarte putin...dar poti avea ce vrei contracost.. noua ne-a zis ca si covorul rosu se plateste daca il dorim.. :| noi vrem in iulie .. poate de asta...;))

gyullya2003
12.01.2012, 16:54:01
Cei de la capitol ii au pe volum maxim. Am fost si noi acolo si am discutat pentru nunta.. dar mi se pare cam piperat.. fata de alte restaurante de 4* , crede-ma ofera foarte putin...dar poti avea ce vrei contracost.. noua ne-a zis ca si covorul rosu se plateste daca il dorim.. :| noi vrem in iulie .. poate de asta...;))
La Capitol canta Ambasador si Elixir.

LAdriana
11.02.2012, 12:47:47
buna!

Buna,
Am vazut pe forum ca ai fost multumita de formatia de la nunta ta.
Poti sa-mi spui ce formatie ai avut?

Mersi.

LAdriana
12.02.2012, 20:59:01
Am vazut acum ca ai mentionat formatia mai tarziu in forum. Scuze :)
Mersi.

raluca_gabi
28.02.2012, 13:24:58
As dori si eu mai multe detalii despre sala de sus de la Capitol. Ca majoritatea mesajelor sunt despre sala mare de jos, a facut careva sus sau face? Multumesc

anamaria2004
04.04.2012, 15:16:57
Cedez data 25.08.2012 restaurant Capitol.

raluca_gabi
25.10.2012, 00:17:23
Nimic nou pe aici? :(
Nu are nimeni nici un eveniment sau a avut la acest restaurant....de curand sau in curand?

anyela_1
28.11.2012, 13:49:09
Buna fetelor!
A avut cineva, recent, nunta la Complex Capitol? Stiu ca sefa de sala, veche, nu mai lucreaza de ceva timp acolo, despre care am primit recomandari foarte bune, cu care se colabora extraordinar de bine.
Acum stiu ca se ocupa Dna Tofan, personal, de tot ce tine organizare eveniment.
Cum au decurs lucrurile?

Multumesc anticipat!!

raluca_gabi
24.07.2013, 14:46:06
buna miresici :) eu tocmai am avut nunta la restaurant capitol si suntem multumiti de serviciile lor....cat despre mancare a fost super nimic de reprosat si personalul a fost de nota 10 ;-)

Adina_22
09.08.2013, 14:27:14
buna miresici :) eu tocmai am avut nunta la restaurant capitol si suntem multumiti de serviciile lor....cat despre mancare a fost super nimic de reprosat si personalul a fost de nota 10 ;-)

ai avut nunta sus sau jos? la ce pret ai avut meniul?

raluca_gabi
14.08.2013, 10:51:20
ai avut nunta sus sau jos? la ce pret ai avut meniul?
buna am avut in sala de sus si meniul de 190lei

Mona13Lisa
25.05.2014, 18:41:12
Buna miresici! As dori sa aflu mai multe informatii de la cele care au avut nunta la Capitol. M-ar interesa sala de sus. Noi aveam aprox. 80 de persoane :(. Se percepe taxa pentru electricitate, pt. bautura sau pentru personal? Daca da cam cat? Cum s-a comportat pesonalul? Mancarea a fost ok?....Multumesc

Sabi88
08.10.2014, 18:09:40
Am fost la ei si am rezervat pt anul viitor. Au 2 sali noi, una e gata, Da Vinci, cealalta, Monalisa, au spus ca e gata luna asta la sfarsit.

Arata impresionant Da Vinci, chiar mi-a placut foarte mult, si personalul a fost foarte de treaba, mi-au aratat toate salile, alea din cladirea cu hotelul nu sunt asa spectaculoase.

Au zis ca fac deschidere oficiala si lanseaza si un site nou, trebuie sa-mi trimita pe mail mai multe informatii.

StefaniaD.
26.01.2015, 22:00:51
Buna miresici!!

Noi am semnat contractul cu cei de la Restaurant Capitol - Sala Clasic ( mai nou din 2014, s-au mai deschis doua sali la ei, mi s-a spus ca o sa fiu contactata in caz ca doresc sa schimb sala...dar nu am fost sunata ). Am sunat eu prin octombrie si am vb cu Cristina Tofan sa ma interesez de schimb si mi s-a spus ca sunt ocupate... In concluzie am ramas cu sala de jos SALA CLASIC..[-( Totusi am fost foarte incantati de ceea ce am vazut acolo, ne-a placut foarte mult. Noi dupa multe cautari si multe dezamagiri, ne-am decis intr-un final, sper sa fie totul ok... Mai are cineva nunta aici, sau a facut nunta recent ? Mi-as dori foarte mult sa fac schimb de pareri, sau sa-mi dea informatii despre mancare, personal etc.

P.S. Sunt putin stresata in legatura cu mancarea...schimba ffff des bucatarii si sincer au un minus din punctul asta de vedere... Din ce am auzit mancarea nu este grozava. Eu sper sa nu fie asa...:)

StefaniaD.
26.01.2015, 22:06:57
Am fost la ei si am rezervat pt anul viitor. Au 2 sali noi, una e gata, Da Vinci, cealalta, Monalisa, au spus ca e gata luna asta la sfarsit.

Arata impresionant Da Vinci, chiar mi-a placut foarte mult, si personalul a fost foarte de treaba, mi-au aratat toate salile, alea din cladirea cu hotelul nu sunt asa spectaculoase.

Au zis ca fac deschidere oficiala si lanseaza si un site nou, trebuie sa-mi trimita pe mail mai multe informatii.

Buna,

Ce stii de mancare ?

Iooana
20.02.2015, 15:06:51
Buna! Eu am avut nunta anul trecut in sala Panoramic si am fost foarte multumita. Se tot vorbeste ca ar fi probleme cu mancarea dar eu nu am intampinat nici o problema de acest gen. Din contra pot spune ca mancarea este foarte gustoasa, au fost 10 variante din care mi-am ales meniul. Am apreciat diversitatea preparatelor si cantitatea portiilor fata de alte restaurante. Si ospatarii au servit prompt, atenti, amabili pe tot parcursul serii.Recomand locatia.

reeapre
13.03.2015, 03:21:19
e vreo miresica de 2015-2016? stie cineva de o oferta actualizata?

Anedis
28.04.2015, 14:07:32
Dragi miresici, am fost de curand la o nunta in sala noua, Monalisa, care intr-adevat arata deosebit, insa am ramas dezamagita de mancare. Va atasez 3 poze cu meniul nuntii ca sa va faceti o idee. Ce m-a dezamagit: la antreu legumele au fost puse pur si simplu in farfurie, fara a fi prelucrate, ceea ce e de neacceptat la un restaurant de 4 stele, sosul de la felul 3, o reductie de vin pur si simplu amara, nu putea fi mancata.
Atentie asadar la ce feluri alegeti din meniu si degustati inainte de a decide, pentru a nu avea surprize.
In rest servirea a fost foate buna, chelneri atenti, dulciurile bine facute, proaspete so gustoase, dar din pacate nu stiu unde au fost realizate. Spor tuturor la pregatiri si va doresc sa aveti parte de o nunta de vis.