PDA

Versiunea completa : Idei de jocuri / momente speciale pentru petrecerea de nunta

Pagini : 1 2 [3]

autoboy
19.04.2010, 23:31:36
Ati facut ceva extraordinar la nunta , am ras la discurs cu lacrimi , =)) , dar cel mai mult mi-a placut relatia voastra ...... bineinteles toata lumea se casatoreste din iubire , ..... dar la voi se vede sclipirea aia despre care se tot vorbeste , dar mai greu se gaseste . Casa de piatra , numai bucurii , si numaidecat IUBITI-VA MULT !

Multumim mult :) Ne bucuram ca v-au placut filmuletzele noastre. :)

ingeraszxw
12.05.2010, 14:21:55
la mine la nunta va fi un joc de felul urmator

mirii vor sta pe 2 scaune spate in spate...fiecare avand in mana pantoful sau si in cealalta mana pantoful sotiei/sotului...o alta persoana va pune niste intrebari pe care mirii nu le cunosc ..de.exemplu...
---cineva va spala vasele...selecta rufele pentru spalat..
daca intra un hot in casa cine merge sa verifice....cine sforaiei mai tare...carei romanticul ....
si in momentul in care se pune intrebarea mirii vor raspunde ridicand un pantof...al ei ...al lui ...sau amandoi pantofi...astefel se va vedea cat de bine se cunosc sau cum crede fiecare ca se vor distribui "responsabilitatile"

insa e important ca mirii sa nu cunoasca intrebariile si o persoana apropiata lor sa le faca....

sper ca am explicat binisor...

mihaela102
12.05.2010, 14:27:56

mirii vor sta pe 2 scaune spate in spate...fiecare avand in mana pantoful sau si in cealalta mana pantoful sotiei/sotului...o alta persoana va pune niste intrebari pe care mirii nu le cunosc ..de.exemplu...
daca intra un hot in casa cine merge sa verifice....cien sforaiei mai tare...carei romanticul ....

insa e imoprtant ca mirii sa nu cunoasca intrebariile si o persoana apropiata lor sa le faca....
nu am inteles cum e jocul:-\

ingeraszxw
12.05.2010, 14:31:23
am omis sa scriu modul in care vor raspunde ei.....

andrea85
12.05.2010, 14:31:38

daca intra un hot in casa cine merge sa verifice....cien sforaiei mai tare...carei romanticul ....

insa e imoprtant ca mirii sa nu cunoasca intrebariile si o persoana apropiata lor sa le faca....

Dar ce se intampla cu mirii, dupa ce au raspuns la intrebari? Sau de ce trebuie sa tina pantofii in mana? :-?

CONT-INCHIS-037
12.05.2010, 15:13:02
Dar ce se intampla cu mirii, dupa ce au raspuns la intrebari? Sau de ce trebuie sa tina pantofii in mana? :-?
Fiecare tine cate pe pantof de-a lui si unul de-al partenerului. Trebuie sa tina pantofii deoarece asa raspund la intrebari, ridicand pantoful daca raspunsul este despre el sau despre partener . Nu raspund vorbind ci ridicand pontoful:) Ceva de genu , am mai vz dar la nunta unde nu aveau voie sa danseze din cauza religiei .

isabellrxndr
12.05.2010, 20:29:38
foarte interesante ideile voastre,fetelor;;) Eu ma gandeam sa facem un joc pe care il "practicam" inca din generala:D De exemplu suntem 6 persoane, si 5 scaune puse spate in spate, incepe o melodie, si dj-ul o opreste brusc,cand vrea el. cine nu apuca sa se aseze pe scaun iese din joc, si tot asa pana se declara un singur castigator:D Mie mi se pare foarte amuzant:)) Imi cer scuze daca a mai scris cineva despre el:*

andrea85
12.05.2010, 20:34:51
Fiecare tine cate pe pantof de-a lui si unul de-al partenerului. Trebuie sa tina pantofii deoarece asa raspund la intrebari, ridicand pantoful daca raspunsul este despre el sau despre partener . Nu raspund vorbind ci ridicand pontoful:) Ceva de genu , am mai vz dar la nunta unde nu aveau voie sa danseze din cauza religiei .

Ok, mersi pentru clarificare. Sa vad daca am inteles bine. Deci daca raspund ca eu fac curatenie, ridic pantoful meu, iar daca as crede ca el face curatenie la noi as ridica pantoful lui. Am inteles bine? :-\
Interesanta idee. ;-)

ingeraszxw
12.05.2010, 21:31:06
da...asa.estee..imi.pre.rau.ca.nu.am.fost.prea.exp licativa

Reni0921
12.05.2010, 22:57:59

daca intra un hot in casa cine merge sa verifice....cine sforaiei mai tare...carei romanticul ....
si in momentul in care se pune intrebarea mirii vor raspunde ridicand un pantof...al ei ...al lui ...sau amandoi pantofi...astefel se va vedea cat de bine se cunosc sau cum crede fiecare ca se vor distribui "responsabilitatile"

insa e important ca mirii sa nu cunoasca intrebariile si o persoana apropiata lor sa le faca....

sper ca am explicat binisor...
ii foarte faina idea. s-ar putea sa punem si noi in aplicatie jocul :)

andrea85
12.05.2010, 23:00:47
ii foarte faina idea. s-ar putea sa punem si noi in aplicatie jocul :)

Si mie imi place jocul asta cu pantofii...dar intrebarea mea ar fi cine introduce jocul (in jocul asta cine pune intrebarile?) si cand e momentul potrivit la nunta pentru jocul asta de exemplu? :-?

Reni0921
12.05.2010, 23:20:18
Si mie imi place jocul asta cu pantofii...dar intrebarea mea ar fi cine introduce jocul (in jocul asta cine pune intrebarile?) si cand e momentul potrivit la nunta pentru jocul asta de exemplu? :-?
se gaseste cineva. in cazul nostru nasul din partea mirelui ar fi fooooooarte potrivit pentru a organiza jocul :)
momentul....nu stiu......astept si eu niste idei.

oare dupa furtul pantofului??ceva de genul daca tot s-a descaltat sa se descalce si mirele pentru un joc :)):))

andrea85
12.05.2010, 23:23:49
se gaseste cineva. in cazul nostru nasul din partea mirelui ar fi fooooooarte potrivit pentru a organiza jocul :)
momentul....nu stiu......astept si eu niste idei.

oare dupa furtul pantofului??ceva de genul daca tot s-a descaltat sa se descalce si mirele pentru un joc :)):))

Si eu ma gandeam sa fie dupa furatul pantofilor sua dupa ce s-a furat mireasa si se aduce inapoi, ca recompensa sa fie un joc. Nu stiu, ma mai gandesc.:-? Poate ne ajuta acele miresici, care au avut deja acest joc la nunta lor. :)

BlueEyedGirl
12.05.2010, 23:32:08
Mi se pare foarte interesant jocul cu pantofii... Cred ca il vom aplica si noi... :-?
Doar ca in loc de pantofi am putea face 2 hartii: una albastra si una rosie...
Asta ca sa nu trebuiasca sa ne mai descaltam... :-p

Reni0921
12.05.2010, 23:40:09
Mi se pare foarte interesant jocul cu pantofii... Cred ca il vom aplica si noi... :-?
Doar ca in loc de pantofi am putea face 2 hartii: una albastra si una rosie...
Asta ca sa nu trebuiasca sa ne mai descaltam... :-p
da, la asta nu ne-am gandit ;))

Ank_Delice
13.05.2010, 09:37:00
Noi nu vom avea sigur jocuri,ne vom distra mult prea mult si cred ca vreun joc nu va face decat sa plictiseasca invitatii.

andrea85
13.05.2010, 11:29:21
Noi nu vom avea sigur jocuri,ne vom distra mult prea mult si cred ca vreun joc nu va face decat sa plictiseasca invitatii.

Eu n-as zice asa la fiecare joc si nu as generaliza. Cred ca unele jocuri chiar ca sunt interesante si fun, si cred ca si invitatilor le place cand mai stau putin pe scaun si mai vad si altceva in afara de dans. Pentru ca oricum se va dansa toata ziua sau noaptea, dar unele jocuri mi se par mie o buna alternativa pentru a face atmosfera si mai buna. Dar fiecare alege ce vrea el pentru nunta lui. :)>-

Ank_Delice
13.05.2010, 16:02:55
Nu am generalizat,m-am referit strict la invitatii mei care mananca in timp ce danseaza :)) /ii cunosc si stiu ca daca muzica va fi buna nu vor agrea jocurile.sunt destule melodii care sa imbie la joc si te poti juca si dansa in acelasi timp,incat statul pe scaun si uitatul la miri sau la altcinva ca fac "nu stiu ce" ar parea poate banal pentru noi.Sunt ferm convinsa ca la alte nunti jocurile sunt bine primite si sunt consie idei originale.Nu am vrut sa supar pe nimeni. :)

gabi_gabitza
15.05.2010, 18:42:39
Salut,

Noi am avut deja nunta pe 3 octombrie. Vroiam sa va arat mai jos momentele noastre inedite. Tuturor le-a placut nunta noastra si de aceea as vrea sa postez aici momentele originale la care noi ne-am gandit:

Dansul mirilor:
http://www.youtube.com/watch?v=ZEhnumX6ElI

Thriller:
http://www.youtube.com/watch?v=BsLnvZ3eSR4

Discurs:
http://www.youtube.com/watch?v=PpnUNdhFD_w

Si rezumat funny moments (cu lacrimogene la final):
http://www.youtube.com/watch?v=EayaaCj8N6g

De asemenea, am mai avut si un moment in care fiecare din invitati a fost rugat sa compuna pe loc o urare mirilor! A iesit extrem de haios!

Multa, multa bafta!

au fost foarte tari videoclipurile....am ras de am murit si eu si logodnicul meu

eu ma gandeam sa fac un colaj de poze de la nasterea noastra pana la momentul actual....o sa fie emotionant dar sper sa le placa invitatilor

andrea85
16.05.2010, 20:27:57
Nu am generalizat,m-am referit strict la invitatii mei care mananca in timp ce danseaza :)) /ii cunosc si stiu ca daca muzica va fi buna nu vor agrea jocurile.sunt destule melodii care sa imbie la joc si te poti juca si dansa in acelasi timp,incat statul pe scaun si uitatul la miri sau la altcinva ca fac "nu stiu ce" ar parea poate banal pentru noi.Sunt ferm convinsa ca la alte nunti jocurile sunt bine primite si sunt consie idei originale.Nu am vrut sa supar pe nimeni. :)

Pai atunci se poate combina dansul cu jocul, important e sa fie fun si atmosfera de petrecere. ;-)

Ank_Delice
16.05.2010, 21:45:24
Exact,sunt jocuri ca musamaua,perinita si altele.

liona
21.05.2010, 10:21:47
buna dragelor,nu am mai intrat de mult pe site,dar acest subiect mi-a atras atentia.
Si noi am avut niste momente mai deosebite la nunta:
trupa de dans de societate(3 perechi)
Ansamblul Crisana-oradea-dans popular-unde am fost si eu vreo 5 ani de zile(6 perechi)
Si am avut o proiectie video cu pozele mele,ale sotului de cand am fost mici pana ne-am cunoscut,si apoi de caND AM FOST IMPREUNA.
Am fi vrut sa facem si un video cu momentrele cand ne-am cunoscut insa nu am mai avut timp(ne-aM organizat nunta in 5 saptamani);;)

isabellrxndr
21.05.2010, 21:10:43
buna dragelor,nu am mai intrat de mult pe site,dar acest subiect mi-a atras atentia.
Si noi am avut niste momente mai deosebite la nunta:
trupa de dans de societate(3 perechi)
Ansamblul Crisana-oradea-dans popular-unde am fost si eu vreo 5 ani de zile(6 perechi)
Si am avut o proiectie video cu pozele mele,ale sotului de cand am fost mici pana ne-am cunoscut,si apoi de caND AM FOST IMPREUNA.
Am fi vrut sa facem si un video cu momentrele cand ne-am cunoscut insa nu am mai avut timp(ne-aM organizat nunta in 5 saptamani);;)
wow! 5 saptamani? felicitari pt curaj si noroc:D

millymirela
31.05.2010, 10:11:27
Buna miresici/miresoi,
Noi am inceput repetitiile pe cont propriu pentru dansul de mai jos (am facut colajul identic). ni se pare tare amuzant. Numai ca noi incepem cu o melodie lenta (Umberto Tozzi - Ti Amo) si cand se "strica discul" continuam cu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8

Mult succes si multa bafta! \:D/

Cat_Eyes
31.05.2010, 11:19:34
au fost foarte tari videoclipurile....am ras de am murit si eu si logodnicul meu

eu ma gandeam sa fac un colaj de poze de la nasterea noastra pana la momentul actual....o sa fie emotionant dar sper sa le placa invitatilor

cum vei introduce acest moment? ceri oprirea muzicii si atentia invitatilor?

dia_criss87
11.06.2010, 01:56:06
Buna miresici/miresoi,
Noi am inceput repetitiile pe cont propriu pentru dansul de mai jos (am facut colajul identic). ni se pare tare amuzant. Numai ca noi incepem cu o melodie lenta (Umberto Tozzi - Ti Amo) si cand se "strica discul" continuam cu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8

Mult succes si multa bafta! \:D/

va pregatiti voi singuri...adica va inspirati de acolo si faceti exact asa.....sau o sa luati lectii de dans
va pup pe toate miresicilor si sa aveti nunti frumoase

millymirela
11.06.2010, 02:43:33
va pregatiti voi singuri...adica va inspirati de acolo si faceti exact asa.....sau o sa luati lectii de dans
va pup pe toate miresicilor si sa aveti nunti frumoase

Singuri \:D/ eu am mai luat in "tinerete" lectii de dans si imi este foarte usor (nu ca ar fi foarte greu :-p).
Colajul muzical si pasii vrem sa fie exact asa, nu schimbam nimic. Lipsa de originalitate poate, dar e mult prea "tare" si vom bineduspune cu siguranta invitatii. Nu m-as descurca sa gasesc niste pasi mai reusiti (amuzanti) de atat.
%%-

lala_25
15.06.2010, 12:36:14
Multumim frumos! Pentru thriller am avut timp 2 saptamani de pregatiri. Pentru dansul mirilor am luat 5 ore de dans cu instructorul si apoi am repetat incontinuu. Am muncit ceva, mai ales ca aveam tot felul de alte probleme legate de organizare in tot acest timp! Asa ca repetitiile le faceam de obicei dupa ora 23. Chiar si cu 20 de minute inainte de dansul mirilor, m-am refugiat cu Maria in garderoba si am repetat pentru ultima oara!
_________
da dar a meritat...
a iesit senzatie....
felicitari

Adriana1004
17.06.2010, 00:19:36
Salut,

Noi am avut deja nunta pe 3 octombrie. Vroiam sa va arat mai jos momentele noastre inedite. Tuturor le-a placut nunta noastra si de aceea as vrea sa postez aici momentele originale la care noi ne-am gandit:

Dansul mirilor:

Thriller:

Discurs:

De asemenea, am mai avut si un moment in care fiecare din invitati a fost rugat sa compuna pe loc o urare mirilor! A iesit extrem de haios!

Multa, multa bafta!
F f tari! si f frumosi! mi-a placut!

english_muffin
17.06.2010, 09:53:22
Si noi am avut un moment original la nunta... Restaurantul unde am facut petrecerea este dotat cu un retoproiector, asa ca am rugat fotograful sa ne faca un colaj de poze care sa ruleze in timpul dansului de deschidere. Pozele pe care le-am ales au infatisat nuntile a 2 generatii, evolutia noastra din copilarie pana in prezent cu momentele cele mai importante si la sfarsit au fost cateva poze de la o sedinta foto anterioara. Toata lumea a fost placut impresionata...ca sa nu mai spun ca acum am un slide-show al familiei noastre marite pe care il ador...

mirela_galan
20.06.2010, 21:47:36
foarte frumos!

larryssa83
24.06.2010, 14:53:04
Noi am avut la nunta un foc de artificii care mi-a placut. Sotul a fost cel ca a insistat sa il luam si pana la urma mi-a placut la nebunie si mie mai ales ca era si ziua lui :)

adriana23
24.06.2010, 15:05:59
Noi am avut la nunta un foc de artificii care mi-a placut. Sotul a fost cel ca a insistat sa il luam si pana la urma mi-a placut la nebunie si mie mai ales ca era si ziua lui :)

dupa parerea mea aste e mai mult un moment al nuntii ce tine de optiunea fiecaruia sau chiar de buzunar :) momentele originale cred ca sunt altele , si da eu recunosc ca nu am avut nici un moment original la nunta ...poate doar mireasa falsa care a fost adusa la nunta :), dar asta s a intamplat fara ca eu sa stiu :D

larryssa83
24.06.2010, 15:25:42
dupa parerea mea aste e mai mult un moment al nuntii ce tine de optiunea fiecaruia sau chiar de buzunar :) momentele originale cred ca sunt altele , si da eu recunosc ca nu am avut nici un moment original la nunta ...poate doar mireasa falsa care a fost adusa la nunta :), dar asta s a intamplat fara ca eu sa stiu :D
Stii ce mi se pare curios...ca desi consideri ca nu ai avut momente originale la nunta ai scris la cest subiect. Eu consider acel moment de la nunta mea original (cel putin pt mine a fost) si din acesta cauza am ajuns sa scriu aici. :-?

adriana23
24.06.2010, 15:42:02
Stii ce mi se pare curios...ca desi consideri ca nu ai avut momente originale la nunta ai scris la cest subiect. Eu consider acel moment de la nunta mea original (cel putin pt mine a fost) si din acesta cauza am ajuns sa scriu aici. :-?

peace...:)>- mi am spus doar parerea ..fiecare avem dreptul la opinie , nu ?

larryssa83
24.06.2010, 15:49:30
peace...:)>- mi am spus doar parerea ..fiecare avem dreptul la opinie , nu ?
Sigur ca da...dar tocmai legat de momentul meu este opinia ta :) ;-)

alynna89
24.06.2010, 16:07:57
eu cred ca fiecare nunta are ceva originalitate....adica ceva diferit, pentru ca toate nuntile sunt diferite (doar pasii care ii urmezi, venitul la mireasa, cununia etc se intalnesc la toate nuntile)...daca ne gandim la decoratiuni, la tinuta mirilor, la dans, la invitati, atitudinea mirilor este diferita de la o nunta la alta....eu aici gasesc originalitatea...spre exemplu eu cred ca la nunta mea cel mai original moment a fost cel in care sotul mi-a facut declaratia de dragoste, a fost ceva de moment, inventiv, diferit si special:x:x:x

Lala4you
24.06.2010, 23:52:21
Ideea e sa ne bucuram de fiecare moment si atunci devine speciala nunta,cu adevarat!

Floric_album
25.06.2010, 00:49:51
Pentru proiectie, slideshow, de ce este nevoie? Intreb pentru ca vreau sa fac surpriza finilor la nunta. Desi imi va fi destul de greu cu foto vad eu cum reusesc. MA gandesc la partea tehnica... Ce imi trebuie. Ca ei isiorganizeaza nunta fara a apela la nici o firma de consultanta. Mama mea e "consultantul" in materie de nunti si evenimente dar asta nu o stie;-)

isabellrxndr
25.06.2010, 10:54:17
Pentru proiectie, slideshow, de ce este nevoie? Intreb pentru ca vreau sa fac surpriza finilor la nunta. Desi imi va fi destul de greu cu foto vad eu cum reusesc. MA gandesc la partea tehnica... Ce imi trebuie. Ca ei isiorganizeaza nunta fara a apela la nici o firma de consultanta. Mama mea e "consultantul" in materie de nunti si evenimente dar asta nu o stie;-)
daca aveti dj, de obicei el poate veni cu proiectorul. Daca nu, atunci aveti nevoie de un proiector, de un fel de folie pe care se proiecteaza (de fapt nu e o simpla folie, e un mini aparat dar nu stiu cum se numeste), si de un cd cu poze, evident :D

lallly
27.06.2010, 21:58:13
Salut,

Dansul mirilor:

Thriller:

Discurs:

Multa, multa bafta!

mi-ati facut ziua muuult mai frumoasa!!! ati fost extraordinari!!!!!!!!!:)
sunteti niste draguti si niste simpatici amandoi! casa de piatra! sa fiti mereu fericiti si indragostiti!!! pupici!

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

arinuta
27.06.2010, 22:43:01
sunteti niste draguti si niste simpatici amandoi! casa de piatra! sa fiti mereu fericiti si indragostiti!!! pupici!

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif
Am fost si eu la nunta ...a fost superba!!!! M-am simtit minunat!!!!! Nu-mi vine sa cred ca am dat de miresica pe forum :).

alynna89
27.06.2010, 23:40:19
Salut,

Dansul mirilor:

Thriller:

Discurs:

Multa, multa bafta!

intr-adevar foarte multe momente originale:) casa de piatra:)

SilenZa
30.06.2010, 14:22:26
http://www.triotomisgroup.3x.ro/ este siteul formatiei! Formatia a fost de vis!! Dupa cum am mai spus, am fost la cateva auditii prin bucuresti si eram la un moment dat deprimati fiindca nu gaseam formatia dorita! Pana cand am intrat pe internet si i-am gasit pe cei de la tomis group! Fetele canta exceptional, au cantat la festivalul Mamaia in trecut, ce sa mai, au niste voci superbe! Iar tipul cu acordeonul a facut ravagii! La un moment dat, a luat curentul pentru o secunda si statia lor pornea mai greu. Eram toti in mijlocul ringului fara muzica! Atunci tipul de la acordeon s-a ridicat si a inceput sa acompanieze fetele pe melodia de la Hiq: Gasca Mea (caci aceea era melodia pe care se intreupsese curentul). A iesit extrem de tare si lumea a dansat in continuare pana cand statia si-a revenit! Ce sa mai, inca un alt moment de neuitat :)
Au cantat neintrerupt si chiar s-a vazut ca sunt profesionisti! Fratele sotului meu are nunta anul acesta si tot pe ei i-a luat! Problema este ca nu cred ca mai sunt liberi anul asta si doar sa ai mare noroc sa ii mai prinzi anul viitor!

Multa, multa bafta!

Cat a costat muzica? :">:">:">:">

dulcineee
11.07.2010, 17:02:08
buna,
ideea de dansatori la nunta este foarte ok, doar sa ai grija im ce moment intervin ei.
Pe mine ma intereseaza 2 belly dancer, aveti idee ce tarife percep?

Multumesc

isabellrxndr
11.07.2010, 22:09:57
buna,
ideea de dansatori la nunta este foarte ok, doar sa ai grija im ce moment intervin ei.
Pe mine ma intereseaza 2 belly dancer, aveti idee ce tarife percep?

Multumesc
dansatoare din buric gasesti cu tarife incepand de la 150-200/numar (care tine cam 15min dar isi poate face intrarea de mai multe ori). Am eu o colega dansatoare din buric care participa la astfel de evenimente si cam asta mi'a spus.
eu zic ca este nevoie de dansatori sa intretina atmosfera dupa furtul miresei :)

norocica
30.07.2010, 10:28:23
Eu sunt din Brasov si zau daca am vazut asa ceva pe la nunti :O
Eventual prin comunele sau satele de langa Brasov:-s ca aici nu[-X [-X [-X

dansul miresei se practica in brasov.. ca si traditie.. insa aici lumea a devenit atat de moderna incat nunta e ca o iesire in club... mai rar vezi formatie de populara sau traditia de altadata... nu se striga mireasa de vanzare(din cate am vazut eu... si lucrand ca ospatar la nunti...am vazut ceva lumee....) insa se cheama la dansul miresei unde intradevar se pun bani in bol iar mireasa trebuie sa ia invitatii la dans.... eu una vreau sa imi aduc in nunta toate treditiile specifice de altadata... vreau hora ce se facea in strada odata si tot tacamul..... :D

Ank_Delice
30.07.2010, 12:25:51
Si noi am avut majoritatea traditiilor,fara cumparatul miresei,ca la noi nu se face.Insa cavalerii au intors oglinda pana au primit bani,mirele a luat mireasa in brate de pe scaun,cineva a furat banii de sub perna miresei si i-ai chiuit,am avut colac si hora miresei,am varsat galeata cu ap acu piciorul,gatitul si dezgatitul miresei....

danielaaa
11.08.2010, 17:28:30
foarte frumos sunteti inventivi...

Floric_album
25.08.2010, 14:20:44
Mi-a venit o idee pentru nunta finilor mei...Ma tot gandeam ce surpriza s ale fac. Am luat in calcul o videoproiectie cu pozele lor de cand erau mici pana cand s-au cunoscut. Dar...m-am reorientat motivată financiar...Voi imprima pozele cu ei si voi decora peretii. Ma mai gandesc cum exact ar ma gandeam ca sa le agat ca pe rufe. Intelegeti voi cum...

ady_deea
26.08.2010, 14:18:37
Mi-a venit o idee pentru nunta finilor mei...Ma tot gandeam ce surpriza s ale fac. Am luat in calcul o videoproiectie cu pozele lor de cand erau mici pana cand s-au cunoscut. Dar...m-am reorientat motivată financiar...Voi imprima pozele cu ei si voi decora peretii. Ma mai gandesc cum exact ar ma gandeam ca sa le agat ca pe rufe. Intelegeti voi cum...
Mi se pare o chestie foarte interesanta, depinde ce va permite si restaurantul. Mie cred ca mi-ar placea sa fie docarati peretii cu poze.

isabellrxndr
28.08.2010, 20:24:34
este o idee foarte interesanta, dar eu cred ca ar trebui sa luati in considerare si reactia mirilor. ganditi'va daca lor le'ar placea. Eventual spuneti'le ca ati auzit despre asa ceva de la o alta nunta... Am vazut nasi care s'au chinuit sa le faca o surpriza finilor, reusind sa ii surprinda intr'un mod neplacut, desi ideea era foarte buna.

Micki24
05.10.2010, 17:54:36
Eu sunt din Brasov si zau daca am vazut asa ceva pe la nunti :O
Eventual prin comunele sau satele de langa Brasov:-s ca aici nu[-X [-X [-X

Si eu sunt din Brasov si la toate nuntiile la care am fost s-a practicat acest obicei.si raspunsul mireselor a fost ca este o afacere pe cinste deoarece se ating niste scoruri de peste 600 de lei.

ELEA
28.10.2010, 10:43:37
Buna fetele.
Eu m-am gandit la un concurs de dans ca fiind potrivit pentru a crea o atmosfera funny , mai ales pe perioada furatului miresei.Nu stiu daca s-a mai discutat aici despre asta , dar mie mi se pare o idee buna.Bineinteles asta depinde si invitati-ce medie de varsta predomina, ce gen de oameni sunt(care tin la gluma, fac glume sau care sunt posaci si carcotasi).Voi ce parere aveti?A incercat cineva?Care a fost rezultatul?

andrea85
28.10.2010, 10:51:22
Buna fetele.
Eu m-am gandit la un concurs de dans ca fiind potrivit pentru a crea o atmosfera funny , mai ales pe perioada furatului miresei.Nu stiu daca s-a mai discutat aici despre asta , dar mie mi se pare o idee buna.Bineinteles asta depinde si invitati-ce medie de varsta predomina, ce gen de oameni sunt(care tin la gluma, fac glume sau care sunt posaci si carcotasi).Voi ce parere aveti?A incercat cineva?Care a fost rezultatul?

Da, au mai fost mirese care au incercat acest joc si la sfarsit a fost cu mici daruri pentru castigatori.

ecomyky
01.11.2010, 21:03:36
am avut nunta pe 9 octombrie si am invitat un grup de dansatori de dans popular din galati, si au animat atmosfera , am vrut sa danseze si un dans tiganesc a fost super invitatii au fost foarte incantati..... iar la bani nu mi s au parut scumpi daca vreti relatii despre ei anuntati ma.... au dansat cu invitatii ce sa mai zic....super

autoboy
04.11.2010, 04:45:59

Multumim!!!

Cata24
29.11.2010, 19:56:28
eu una nu am fost la prea multe nunti la viata mea, dar la toate petrecerile la care am fost m-am distrat de minune. conteaza sa ai alaturi oameni care chiar vor sa se distreze.
o idee interesanta pe care o vom adopta la nunta noastra: am vazut zilele trecute pe net un filmulet, cu o mireasa si un mire care incep sa danseze pe un slow- era primul dans, se cam balanganeau, toata lumea se uita la ei, era cam naspa. apoi se intrerupe banda-cica si se uita unul la altul, apoi incepe o melodie ritmata, mirii incep sa dea din toate- fund, maini, picioare, se lasau in jos, faceau piruete si tot tacamul. toti din jur incep sa rada si sa bata din palme, expresia fetelor spune totul. o petrecere inceputa cu dreptul. <:-P
asa o sa facem si noi, numai ca trebuie sa mai luam niste lectii de dans pana atunci.
PS: daca vreti sa vedeti filmuletul, lasati un semn :*

Da, da , te rugam! Merci.

andrea85
29.11.2010, 19:59:44
Mai nou am auzit ca se face karaoke la nunta, un concurs intre mese sau fiecare invitat primeste un biletel la intrare si la sfarsit e o tombola cu tragere la sort cu premii. ;-)

Morom3t3
12.12.2010, 05:31:01
Baieti, tineti minte asta ;)

http://morom3t3.wordpress.com/2010/12/12/inspectie/

laura_b22
16.12.2010, 11:50:00
:-& mi se pare vulgar,nu original

Morom3t3
17.12.2010, 10:40:30
Mi se pare spontan ;))

laura_tanase
17.12.2010, 12:59:31

Mai degraba....tineti minte ASA NU...

andrea85
17.12.2010, 14:50:10

Nu mi se pare deloc un moment original, mai degraba de prost gust! :-L

Flaviun
10.01.2011, 11:57:52
Fantastic momentul. As mai face o data nunta numai pentru asta !

p.s.: voyeur mic:O

Flaviun
10.01.2011, 12:10:27
Dar la ceva militaresc nu s-a gandit nimeni? Si asa nu prea au ce face militarii in zilele noastre, macar mai fac un ban din divertisment. O scena de batalie, sau o mini-parada, niste gloante oarbe, bubuieli ... o scena de lupta corp la corp ... sau paintball pe bune, si sa fie toti nuntasii ciuruiti cu vopsea care apoi dispare. Mai inedit decat asta nu se poate ! Sau la sfarsit cand sa dea banii, vreo 2-3 mascati cu cagule si arme de jucarie sa ii "jefuiasca" pe nuntasi de plicuri... pe care apoi le duc la miri. Decat tot numere cu dansuri tiganesti sau populare ...

ROSE2011
12.01.2011, 10:55:40
Vulgar momentul...de foarte prost gust................

melinda21
12.01.2011, 11:22:34
Noi am facut nunta la "Clubul Diplomatilor", in Bucuresti, care este cam cu circuit inchis. Dar puteti sa mergeti sa vorbiti, pentru ca nu se stie niciodata :).

super a fost dansul, mi-a placut la nebunie

GinaRobu
13.01.2011, 17:17:06
Salut,

Dansul mirilor:

Thriller:

Discurs:

Multa, multa bafta!

suuuuuuuuper tare! super fun! brravo :*

GinaRobu
13.01.2011, 17:18:52
Ce v-ati mai distrat!!!!!!!!

super ce firma vau facut pozele si cat va costat?

damaris01
14.01.2011, 18:01:06
gina radu.... ai avut parte de cel mai frumos discurs:))):))0e soper soper;;)... :*:* fitzii fericitzii scumpilor:*:*\:D/\:D/\:D/

balaceanu
14.01.2011, 18:06:15

am mai vazut asta.proaste femeile alea ca inca stateau cand au vazut ca ala sta cu fata in sus.si cu fata in jos mi.se pare un dans oribil:disgust:

larryssa83
14.01.2011, 20:15:58

Nu pot sa cred! :-&:-&:-&

marllenska
14.01.2011, 23:08:14

Invitat(e)ilor le-a placut...:) Si asta-i tot ce conteaza!

corynutzza
15.01.2011, 18:41:55
Momente de divertisment
In timpul nuntii, anumite momente de respiro pentru formatie pot fi “umplute” cu jocuri, distractie si divertisment (maximum cateva minute, apoi devine plictisitor si nunta se transforma in show ieftin).
Iata cateva idei amuzante:
- Jocul “jartierei” (si scoaterea ei la licitatie), aruncarea buchetului sunt cunoscute…
- De asemenea, pot fi organizate mici concursuri “intrebare-raspuns” despre miri. Invitatii care raspund corect, primesc cadouri.
- Un alt exemplu pot fi intrebarile stil “Care dintre voi?” (intrebari intime si mai putin intime, puse mirilor de data aceasta). Mirii stau pe scaune (spate in spate) si tin in maini doua placute, prima cu prenumele lor si a doua cu prenumele celuilalt (placute pe care le vor utiliza pentru a da raspunsul corect) : Care dintre voi gateste? / Care dintre voi saruta mai bine?, etc. Nu puneti insa intrebari incomode care pot strica tot cheful unei nunti!
- Rugati-l pe mire sa-i faca o declaratie de dragoste miresei! Nimic inedit pana aici?! Ei bine, dupa primele 3 cuvinte, rugati-l sa “traga o gura de… aer… pardon, de heliu, pentru incurajare…” (pregatiti, asadar, in prealabil cateva baloane cu heliu pentru a-i face timbrul vocii mult mai “convingator”)…
- Organizati momente de “confetti”, “baloane”, “petale”, “baloane de sapun” pe ringul de dans sau “artificii” afara. In Vest, la nuntile in aer liber, se poarta fluturii reali (in Franta, de exemplu, sunt firme pe care le poti contacta cu 40 de zile inainte – au nevoie de timp sa creasca “animalutele” – si care iti livreaza fluturi la bucata, costa insa cam mult, vreo 450 EUR / 100 de fluturi colorati).
- Invitatii se pot amuza la un karaoke sau vor trebui sa recunoasca titlul mai multor piese (fragmente de melodii pe care le DJ-ul le ruleaza / formatia le canta)…
- Jocul adjectivelor (e un joc pe care il pot pregati chiar parintii mirilor, pentru a destinde atmosfera si a juca putin nota autoironiei). Li se distribuie mirilor 5 placute (fiecaruia) cu adjective marcate pe fiecare placuta. Mirii stau spate in spate si raspund individual ridicand placuta in acelasi timp. Odata folosita placuta pentru a da un raspuns, ea nu mai poate fi refolosita. Li se pun 5 intrebari, preferabil primele 3 vor cere raspunsuri pozitive = de stilul “Cum a fost ziua in care v-ati cunoscut?” (mirii vor alege probabil “frumos(a)”), astfel incat la ultimele 2 intrebari sa nu le ramana decat placute cu sens negativ (gen “urata(a)” sau “oribil(a)”). Atunci mirii vor fi intrebati “Ce parere ai despre soacra ta?” Nota: Acest joc poate fi folosit doar in familiile care se inteleg bine, in care persoanele nu sunt susceptibile – eventual chestionati soacrele inainte, ca sa nu se supere…

popmariana
18.01.2011, 21:29:12
Buna fetele.

si eu am facut un concurs de dans, cu mici premii hazlii la sfarsit. a iesit super, dar bineinteles nu poti impaca pe toata lumea, au fost cativa care s-au suparat ca nu au fost chemati in concurs. dezavantajul asta e, ca e un moment care nu include pe toata lumea de la nunta. premiile au fost ceva de genul: o masina de splat vase (pur si laveta), o arma de vanatoare (paleta de muste) masina de uscat haine(un set de cleme de haine) un bilet de 2 zile la bai(tablete de baie), multe buchete de flori (un pachet de seminte de flori), un aparat de aer conditionat (un evantai).... si tot asa pana la 20 premii, . lumea s-a distrat de minune

popmariana
18.01.2011, 21:37:22
am mai vazut un concurs la o nunta pregatit de sora mirelui, mirii au primit un cadou de la ea, inchis intr-un cufar cu 5 lacate. cheile de la lacate erau ascunse la invitatii, mai apropiati mirilor. si mirii trebuiau sa danseze un minut cu cate un invitat la care credeau ei ca se ascunde cheia, pe tot felul de ritmuri de dans. daca nu era la persoana respectiva, lua o alta peroana la dans un minut si tot asa cauta mai departe pana au gasit cele 5 chei pentru a desface cadoul.

popmariana
18.01.2011, 21:42:37
noi am mai avut la nunta sky ballons, un fel de baloane foarte mari care se ridica cu aer cald de la o lumanare din interiorul balonului, si la sfarsitul nutii am iesit cu totii afara sa le lansam. daca cauti pe nte sky balloms, sau sky lantern gasesti mai multe informatii si filmulete. dar sincer nu le recomand pentru ca sunt destul de periculoase avand in vedere ca lumea la sfarsitul nuntii nu mai e 100% treaza

popmariana
18.01.2011, 23:26:10
am mai vazut la o nunta, intr-un colt frumos amenajat un tablou nepictat(doar panza inramata) si pensule si vopsele. toti invitatii puteau sa picteze ceva simplu pe acel tablou, si la sfarsit a iesit o amintire frumoasa pentru miri. unii au desenat un copac, altii o casa, altii un copil, altii inimioare, altii au scris un mesaj, altii doar s-au semnat, altii un soare...... ne-a lust doar 5 min din nunta sa mergem sa desenam si noi ceva.

popmariana
18.01.2011, 23:39:36
pe noi ne-au asteptat la iesirea de la cununia civila niste colegi de serviciu cu o panza mare cu 2 inimioare desenate pe ea, si trebuia sa decupam inimioarele cu 2 foarfeci foarte mici, si era un frig afara, 28 Dec a fost.

andrea85
19.01.2011, 09:23:48
pe noi ne-au asteptat la iesirea de la cununia civila niste colegi de serviciu cu o panza mare cu 2 inimioare desenate pe ea, si trebuia sa decupam inimioarele cu 2 foarfeci foarte mici, si era un frig afara, 28 Dec a fost.

Bravo, o idee originala si mai speciala. =D>

oana9
19.01.2011, 15:14:42
Salut,

Dansul mirilor:

Thriller:

Discurs:

Multa, multa bafta!
Foarte frumos si original!Casa de piatra!

Yamira
19.01.2011, 19:57:10
buna fetelor eu ma pregatesc in cluj cu un tip rares e in spate la fabrica de bere unde e clubul de dans si e super ok are foarte multa rabdare .si eu am ajuns la el prin recomandari dar merita si nu e scump deloccccccc.merita incercat daca doriti va dau nr lui de telefon .din cate am inteles de la el da si copii sau perechi care sa faca shou la nunta si face niste coregrafii foarte frumoase.

roxanarlx
05.02.2011, 01:31:13
noi am mai avut la nunta sky ballons, un fel de baloane foarte mari care se ridica cu aer cald de la o lumanare din interiorul balonului, si la sfarsitul nutii am iesit cu totii afara sa le lansam. daca cauti pe nte sky balloms, sau sky lantern gasesti mai multe informatii si filmulete. dar sincer nu le recomand pentru ca sunt destul de periculoase avand in vedere ca lumea la sfarsitul nuntii nu mai e 100% treaza
Si eu caut asa ceva pt nunta insa as vrea sa stiu daca ai avut nevoie de aprobare...ms

mihaela_nita
05.02.2011, 03:42:39
Buna fetelor, pentru ca la nunta voi avea atat dansatori de latino , dansuri populare si muzica, m-am gandit, dupa ce-am vazut ideile voastre sa fac un concurs atat de dans, cat si de cantat. Adica, sa ii rog pe dansatori cate o pereche sa faca 1 minut de dans demonstrativ, si dupa, sa reproduca, pe aceeasi muzica, 2-3 perechi de nuntasi. Ideea sincera sa fiu am luat-o de la emisiunea "Folclorul Contraataca" unde veneau, trupe, dansatori, faceau dans demonstrativ scurt, iar vedetele trebuia sa il reproduca. La cantat e mai usor, fiecare isi alege melodia, ia microfonu, si canta.
Foarte important oricum, este premierea / premiile, care voi incerca sa fie cireasa de pe tort!

asheritza
06.02.2011, 01:27:51
la ce premii te-ai gandit?:d

eu ma gandeam la felinare zburatoare!de ce ar fi periculoase?:D

dreamcatcher
06.02.2011, 22:55:41
Dar la ceva militaresc nu s-a gandit nimeni? Si asa nu prea au ce face militarii in zilele noastre, macar mai fac un ban din divertisment. O scena de batalie, sau o mini-parada, niste gloante oarbe, bubuieli ... o scena de lupta corp la corp ... sau paintball pe bune, si sa fie toti nuntasii ciuruiti cu vopsea care apoi dispare. Mai inedit decat asta nu se poate ! Sau la sfarsit cand sa dea banii, vreo 2-3 mascati cu cagule si arme de jucarie sa ii "jefuiasca" pe nuntasi de plicuri... pe care apoi le duc la miri. Decat tot numere cu dansuri tiganesti sau populare ...

nunta nu trebuie transformata in loc de lupte pt salbatici. mi se pare de prost gust sincer.
am mai vazut pe aici pe miresici, o mireasa a fost furata si hotii au trimis mesaj video mirelui ca ii omoara nevasta daca nu primesc ce vor. si stateau cu pistol la capul fetei, o mai si pipaiau. dizgratios:-&:-&

asheritza
07.02.2011, 18:52:43
as vrea o altfel de intrare a mirilor cu domnishoare si cavaleri...vreau sa fie mai multe melodii lente..fiecare pereche sa aiba melodia ei(o parte din ea...vreo 30secunde fiecare pereche) cu pasii ei...vreau ceva lent,pasi,nu complicati.m-ati putea ajuta cu melodii,coregrafii usoare?am gasit cate ceva pe net dar majoritatea sunt energice:d...
multumesc.

intern
08.02.2011, 10:45:34

si noi am avut asa ceva organizat de prietenii nostri la cununia civila :) Este una din traditiile f des (sau chiar mereu) intalnite la nunti in Germania.

popmariana
08.02.2011, 22:33:41
Si eu caut asa ceva pt nunta insa as vrea sa stiu daca ai avut nevoie de aprobare...ms
nu am cerut aprobare decat de la restaurant

popmariana
08.02.2011, 22:35:38
la ce premii te-ai gandit?:d

eu ma gandeam la felinare zburatoare!de ce ar fi periculoase?:D

pentru ca ceara care arde se poate desprinde de balon, si poate cadea arzand jos. arzand mai departe vreo 2 min poate aprinde ceva in jur. poti sa-ti comanzi de proba cateva.

AndreeaLuiza
13.02.2011, 00:46:49
hmm..ma cam bate un gand sa-mi fac si eu intrare speciala la nunta :) am gasit una funny pe net aici (http://www.youtube.com/watch?v=PFbNHQ3nE3c&feature=related) si cred k mai sunt si altele..trebuie sa ma pun de acord cu domnisoarele si cavalerii ( 5 si 5 )

mihaela_nita
13.02.2011, 13:19:32
hmm..ma cam bate un gand sa-mi fac si eu intrare speciala la nunta :) am gasit una funny pe net aici (http://www.youtube.com/watch?v=PFbNHQ3nE3c&feature=related) si cred k mai sunt si altele..trebuie sa ma pun de acord cu domnisoarele si cavalerii ( 5 si 5 )
Geniala ideea. cu siguranta o sa incerc sa fac ceva in privinta asta, m-ai pus pe ganduri! :D

infinity79
16.02.2011, 15:03:46
Iată și niște idei de cum trebuie să arate o nuntă la care invitații să se distreze pe cinste și pe care aceștia să n-o uite niciodată, ba din contră să povestească ani și ani de-a rândul: http://bit.ly/hqCrXV

andrea85
16.02.2011, 15:24:32
Iată și niște idei de cum trebuie să arate o nuntă la care invitații să se distreze pe cinste și pe care aceștia să n-o uite niciodată, ba din contră să povestească ani și ani de-a rândul: http://bit.ly/hqCrXV

Nu-mi place, mi se pare de prost gust.

infinity79
16.02.2011, 17:19:03
Nu-mi place, mi se pare de prost gust.
Hai ca sunt unele chiar interesante, sau daca nu, cel putin amuzante.

andrea85
16.02.2011, 17:26:52

Depinde de gusturi...mie nu-mi plac. Inseamna ca sunt prea conservativa? ;)) ;-)

ana_anna0
16.02.2011, 22:54:54

sincer nici mie nu imi place si nu stiu cine ar face la nunta sa asemenea chestii.eu cu siguranta nu!
tu ai face?

AndreeaLuiza
16.02.2011, 23:42:09

m-am speriat..rau! ;)) eu nu as face asa ceva..

Mughetto
17.02.2011, 15:59:38
Sincer nu-mi place!Cam ciudata ideea!

dianaruxi
17.02.2011, 16:11:42

Ce-as mai rade sa fiu prezenta la una din nuntile astea.

oana_90
18.02.2011, 11:28:20

Doamne! Astea-s circuri, nu sunt nunti! Pacat sa-ti bati joc de o zi asa importanta in felul asta, dar pana la urma...fiecare cu gusturile lui. Unde ar mai fi inegalabilul nuntilor noastre daca toata lumea ar face la fel?!

infinity79
05.05.2011, 09:18:17
Doamne! Astea-s circuri, nu sunt nunti! Pacat sa-ti bati joc de o zi asa importanta in felul asta, dar pana la urma...fiecare cu gusturile lui. Unde ar mai fi inegalabilul nuntilor noastre daca toata lumea ar face la fel?!

Nu înțeleg de ce zici asta? Pentru oamenii ăia distracția e la maxim. Pentru ei, dacă îi pui la restaurant și le dai o friptură, nu înseamnă absolut nimic.

laya
08.05.2011, 15:55:19
eu cred ca fiecare stie exact ce poate sa ia pt nunta.....ce moment artistic.......depinde de fiecare in parte...eu inca nu mam gandit.....la nimic....:)

anaid_c
24.05.2011, 09:54:53
Ce idei de divertisment la nunta ati vazut puse in practica pe la alte nunti?
Eu am fost la zeci de nunti si in afara de trupe de dans de societate /sportiv si cantareti de muzica populara, nu am vazut nimic interesant.
Mai sunt si filmuletele cu cei doi de-a lungul vietii proiectate intr-o prezentare PowerPoint.
Am mai vazut jocuri de cunoastere a celor doi miri.

Cam atat...

Alte idei?

andymatei
24.05.2011, 14:47:03
Hmmm....nu mi-am pus problema. Am presupus ca, daca asiguri muzica buna, atmosfera placuta, invitatii vor dansa si se vor distra. In cazul nostru presupunerea s-a dovedit a fi corecta. Ce-i drept a trecut ceva vreme de la nunta noastra si in mod sigur nu mai sunt la curent cu trend-urile.
Cred sincer ca, prea multe momente artistice pot sa dauneze "chefului" invitatilor. E greu sa gasesti diverse momente si joculete in care poti antrena sau respectiv poti amuza pe toata lumea, asa ca eu cred ca trebuie utilizate cu masura.

Alesia85
02.06.2011, 21:52:06
Chiar nu are nimeni nicio idee?
La surprize pt. invitati ma gandesc la:
-o trupa muzicala renumita
-o personalitate locala
-o vedeta
-foc de artificii la 12 noaptea
-lampioane la 12 noaptea

Asteptam sugestii fetelor...

denise_flory
03.07.2011, 22:16:54
Chiar nu are nimeni nicio idee?
La surprize pt. invitati ma gandesc la:
-o trupa muzicala renumita
-o personalitate locala
-o vedeta
-foc de artificii la 12 noaptea
-lampioane la 12 noaptea

Asteptam sugestii fetelor...

fetelor, eu cred ca conteaza f mult pt a lua o decizie corecta: in primul rand locatia ( ce poate oferi - daca este un rest acoperit ..nu o sa poti da drumul la lampioane sau artificii decat cele de interior... daca este aproape de lac exista lampioane pt apa ;) ) si apoi invitatii...voi ii stiti f bine ...si cum se distreaza si ce glume pot gusta...
eu consider ca fiecare eveniment este unic in felul lui... :) voi doar il ajutati cu ceva idei ;)
se pot face atatea lucruri...am vazut in romania chiar si nunti la cort...iar tinuta obligatorie a fost jeansi..sau cat mai confortabil... :)

Elida
18.07.2011, 21:51:40
Eu va propun o sceneta care sa fie interpretata de o fata si un baiat (sau chiar sa fie inversate rolurile), si va asigur ca nuntasi or sa rada copios!

Sceneta:

El: Cand dau sa pornesc tractorul
Hop! s-a-ntepenit motorul.
Ma dau jos, ma uit la el
Ii cazuse-un surubel
si o piulita noua.
Le pierdusem pe-amandoua.
si ma var eu sub tractor
Caut in pamant de zor
Nu surub, nici piulita...

Ea: Ia asculta, mai badita!
Cand e cerul plin de stele
Tu-mi vorbesti de surubele?

El: Pai, iti spun tot ce-am patit!

Ea: Parca mi-ai mai povestit!

Ea: Ia ancearca dumneata
Sa-mi vorbesti de altceva

El: De-alceva? Cum, despre ce?

Ea: Iaca ... despre ... dragoste!

El: Despre dra ...a ..., nu pot,
Ca ma balbai rau de tot
Pot vorbi despre orice
Numai nu de dragoste

Ea: Dar cand vezi padurea toata
Cum sta-n umbra imbracata
Si pe bolta-s stele mici,
Parca-s mii de licurici
Nu-ti vin vorbele de dor?

El: Vin!

Ea: Ce-mi spui?

El: Despre tractor!

Ea: Cand auzi cum ciocarlia
Iti doineste bucuria
Prin desisul frunzelor

El: Ca un zumzet de motor...
Ea: Of, gandeste-te putin
Cerul tot este senin
Numai noi stam in livada
Vine luna sa ne vada
Vantul a plecat si el
Te gandesti la ...

El: ... surubel!
Unde oare a cazut?
Unde oare l-am pierdut?

Ea: Stam alaturi amandoi
Si suntem numai noi doi...
Ma intreb si eu badita
Cum se fura o gurita?

El: ... c-o piulita
Toate s-ar fi rezolvat
Si motorul reparat.

Ea: Mai badita, pe ogor
Poti sa-mi spui despre tractor
Tot ce vrei si ce poftesti
Dar cand seara ma-ntalnesti
Sa nu amesteci dorul
Cu surubul si tractorul
Oare chiar iti sunt eu draga?

El: Ai sa-mi fii o viata-ntreaga!

Ea: Uite-un cuvintel de dor
De la tine-astept sa-mi vina
Nu-mi vorbi despre tractor

El: Nuuu .......
Atunci despre .... combina!

si alte idei de jocuri traznite:

*se imparte cate un pix si o coala alba la fiecare masa, pe coala trebuie sa fie scrise cateva cuvinte, cei de la masa trebuie sa faca un vers, o poezie ceva pt miri cu acele cuvinte, dupa care un reprezentant de la fiecare masa va citi creatia lor.

*prietenii mirelui compun o scrisoare de dragoste adresata mirelui....de catre prietena lui burlacia (nu se spune de la cine este pana la sfarsit "cu drag scumpa ta burlacie&quot;) :lol:

*pe un fond muzical se da o minge mica din mana in mana, atunci cand se intrerupe muzica persoana la care era mingea in mana in momentul respectiv trebuie sa spuna ceva mirilor, scurt si cuprinzator;)

*Mâna miresei, mâna mirelui
Modul de desfășurare: Se așează într-un rând multe fete, toate stau cu mâna întinsă, inclusiv mireasa. Mirele, legat la ochi trebuie să recunoască care e mâna miresei. După ce o recunoaște, se vor așeza în cerc băieți, iar mireasa va trebui să ghicească pe mire

*Secretele unei căsnicii fericite.
Citite publicului pentru distracție:
-Soția mea și cu mine cunoaștem secretul pentru a menține o căsătorie solidă:
 De două ori pe săptămână mergem într-un restaurant drăguț, mâncare bună și companie.... ea merge marți, eu vineri.
 O duc peste tot, dar ea reușește mereu să găsească drumul înapoi.
 Am întrebat-o unde vrea să meragă pentru anivesarea căsătoriei și mi-a răspuns: „Într-un loc unde nu am mai fost demult”. I-am sugerat bucătăria.
 Ne ținem de mână mereu. Dacă nu o fac, începe să cheltuiască.
 Are un robot de bucătărie electric, un storcător electric, un prăjitor electric și zice că sunt prea multe în casă, nu are loc de ele unde să stea. Așa că i-am cumpărat un scaun electric.
 Mi-a spus că mașina nu merge, că are apă în carburator. Am întrebat-o unde e mașina: „în lac”
 Nu am vorbit cu soția mea de 11 luni. Nu îndrăzneam să o întrerupt.
 Ultima ceartă a fost din cauza mea. A întrebat ce e pe televizor, iar eu am răspuns: „praf”
 La început, Dumnezeu a creat pământul și s-a odihnit. Apoi a creat bărbatul și s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Și nici bărbatul, și nici femeia nu s-au mai odihnit niciodată și nici nu o vor mai face în veci vecilor.

infinity79
25.07.2011, 15:41:10
Încă o idee de costumație la nuntă - Body painting, doar că s-ar putea să coste!
http://www.cheeree.com/2011/07/painted-wedding.html

andrea85
25.07.2011, 15:48:10
Încă o idee de costumație la nuntă - Body painting, doar că s-ar putea să coste!
http://www.cheeree.com/2011/07/painted-wedding.html

Mie nu-mi place, mi se pare de prost gust. :-s

infinity79
25.07.2011, 15:56:19
Mie nu-mi place, mi se pare de prost gust. :-s

Idei preconcepute :D

andrea85
25.07.2011, 15:58:04
Idei preconcepute :D

Depinde...gusturile nu se discuta! ;-) Mie personal nu mi se pare a fi un moment special la nunta, dar pentru altii poate sa fie. :)

infinity79
25.07.2011, 16:23:22
Depinde...gusturile nu se discuta! ;-) Mie personal nu mi se pare a fi un moment special la nunta, dar pentru altii poate sa fie. :)

Atunci ce zici de asta: http://www.cheeree.com/2011/07/shrek-and-fiona-got-married.html ?

andrea85
25.07.2011, 16:26:52
Atunci ce zici de asta: http://www.cheeree.com/2011/07/shrek-and-fiona-got-married.html ?

Cum spuneam deja, depinde de gusturile fiecaruia si de personalitate...mie imi plac ideile si momentele simple, cu bun bust si cele amuzante. ;-)

Kat14
27.07.2011, 13:06:17
Eu nu inteleg conceptul asta, faptul ca va casatoriti nu e indeajuns de special? Se transforma totul in spectacol de varietati sau cum?

andrea85
27.07.2011, 13:36:12
Eu nu inteleg conceptul asta, faptul ca va casatoriti nu e indeajuns de special? Se transforma totul in spectacol de varietati sau cum?

Foarte adevarat. :D :)>-

happyama
29.07.2011, 01:15:14
Sa va descriu unul din momentele care m-a impresionat la ultima nunta la care am fost: dupa ce s-a dansat prima hora din acea seara, cand era deja multa lume pe ring, solista a rugat toata lumea sa ramana pe locuri iar doua dansatoare (la nunta au fost doua perechi de dansatori care au dansat jocuri populare pe tot parcursul nuntii) au impartit tuturor celor de pe ring cate o floare (flori provenite din buchetele primite de miri la cununia civila, probabil) precum si petale de trandafiri. Dupa acest moment, tot la indicatiile solistei, invitatii s-au asezat fata in fata, formandu-se doua randuri paralele.
Ceea ce urma sa se creeze era denumit "culoarul mirilor", cum cred ca deja ati ghicit si anume: fiecare persoana ridica floarea pe care o avea in mana astfel incat sa se formeze un acoperis cu floarea celui din fata, rezultand in final un culoar prin care au trecut mirii si apoi nasii, petrecerea putand incepe in mod oficial!
Personal, mi s-a parut o idee foarte buna si un moment frumos, poate si fiindca nu l-am mai intalnit in alta parte.
Poate va inspirati din acest moment, sper sa va placa ideea!

andrea85
29.07.2011, 08:03:02
Sa va descriu unul din momentele care m-a impresionat la ultima nunta la care am fost: dupa ce s-a dansat prima hora din acea seara, cand era deja multa lume pe ring, solista a rugat toata lumea sa ramana pe locuri iar doua dansatoare (la nunta au fost doua perechi de dansatori care au dansat jocuri populare pe tot parcursul nuntii) au impartit tuturor celor de pe ring cate o floare (flori provenite din buchetele primite de miri la cununia civila, probabil) precum si petale de trandafiri. Dupa acest moment, tot la indicatiile solistei, invitatii s-au asezat fata in fata, formandu-se doua randuri paralele.
Ceea ce urma sa se creeze era denumit "culoarul mirilor", cum cred ca deja ati ghicit si anume: fiecare persoana ridica floarea pe care o avea in mana astfel incat sa se formeze un acoperis cu floarea celui din fata, rezultand in final un culoar prin care au trecut mirii si apoi nasii, petrecerea putand incepe in mod oficial!
Personal, mi s-a parut o idee foarte buna si un moment frumos, poate si fiindca nu l-am mai intalnit in alta parte.

La noi acest culoar se face dupa ce ies miri de la starea civila. :)

bblusha1986
29.07.2011, 14:29:20
da, foarte fain momentul...suna foarte bine!felicitari celor care au avut aceasta idee

happyama
30.07.2011, 00:28:38
La noi acest culoar se face dupa ce ies miri de la starea civila. :)
nu este vorba de acelasi lucru.
stiu la ce te referi tu, si anume la momentul in care nuntasii prezenti stau de o parte si de alta a scarilor sau, dupa caz, la iesirea de la starea civila, se arunca cu orez sau alte chestii pentru belsug. Dar eu chiar nu am asociat momentul povestit cu acest moment , mi se par diferite, desi, ai dreptate, se aseamana foarte mult.
Diferenta e ca la momentul descris de mine participa mult mai multa lume si mirii plus nasii trec prin culoar pe muzica, e altceva!

crinna31
09.08.2011, 13:17:30
Eu va propun o sceneta care sa fie interpretata de o fata si un baiat (sau chiar sa fie inversate rolurile), si va asigur ca nuntasi or sa rada copios!

Sceneta:

Ma dau jos, ma uit la el
Ii cazuse-un surubel
si o piulita noua.
Le pierdusem pe-amandoua.
si ma var eu sub tractor
Caut in pamant de zor
Nu surub, nici piulita...

Ea: Ia asculta, mai badita!
Cand e cerul plin de stele
Tu-mi vorbesti de surubele?

El: Pai, iti spun tot ce-am patit!

Ea: Parca mi-ai mai povestit!

Ea: Ia ancearca dumneata
Sa-mi vorbesti de altceva

El: De-alceva? Cum, despre ce?

Ea: Iaca ... despre ... dragoste!

El: Despre dra ...a ..., nu pot,
Ca ma balbai rau de tot
Pot vorbi despre orice
Numai nu de dragoste

Ea: Dar cand vezi padurea toata
Cum sta-n umbra imbracata
Si pe bolta-s stele mici,
Parca-s mii de licurici
Nu-ti vin vorbele de dor?

El: Vin!

Ea: Ce-mi spui?

El: Despre tractor!

Ea: Cand auzi cum ciocarlia
Iti doineste bucuria
Prin desisul frunzelor

El: Ca un zumzet de motor...
Ea: Of, gandeste-te putin
Cerul tot este senin
Numai noi stam in livada
Vine luna sa ne vada
Vantul a plecat si el
Te gandesti la ...

El: ... surubel!
Unde oare a cazut?
Unde oare l-am pierdut?

Ea: Stam alaturi amandoi
Si suntem numai noi doi...
Ma intreb si eu badita
Cum se fura o gurita?

El: ... c-o piulita
Toate s-ar fi rezolvat
Si motorul reparat.

Ea: Mai badita, pe ogor
Poti sa-mi spui despre tractor
Tot ce vrei si ce poftesti
Dar cand seara ma-ntalnesti
Sa nu amesteci dorul
Cu surubul si tractorul
Oare chiar iti sunt eu draga?

El: Ai sa-mi fii o viata-ntreaga!

Ea: Uite-un cuvintel de dor
De la tine-astept sa-mi vina
Nu-mi vorbi despre tractor

El: Nuuu .......
Atunci despre .... combina!

si alte idei de jocuri traznite:

*se imparte cate un pix si o coala alba la fiecare masa, pe coala trebuie sa fie scrise cateva cuvinte, cei de la masa trebuie sa faca un vers, o poezie ceva pt miri cu acele cuvinte, dupa care un reprezentant de la fiecare masa va citi creatia lor.

*prietenii mirelui compun o scrisoare de dragoste adresata mirelui....de catre prietena lui burlacia (nu se spune de la cine este pana la sfarsit "cu drag scumpa ta burlacie&quot;) :lol:

*pe un fond muzical se da o minge mica din mana in mana, atunci cand se intrerupe muzica persoana la care era mingea in mana in momentul respectiv trebuie sa spuna ceva mirilor, scurt si cuprinzator;)

*Mâna miresei, mâna mirelui
Modul de desfășurare: Se așează într-un rând multe fete, toate stau cu mâna întinsă, inclusiv mireasa. Mirele, legat la ochi trebuie să recunoască care e mâna miresei. După ce o recunoaște, se vor așeza în cerc băieți, iar mireasa va trebui să ghicească pe mire

*Secretele unei căsnicii fericite.
Citite publicului pentru distracție:
-Soția mea și cu mine cunoaștem secretul pentru a menține o căsătorie solidă:
 De două ori pe săptămână mergem într-un restaurant drăguț, mâncare bună și companie.... ea merge marți, eu vineri.
 O duc peste tot, dar ea reușește mereu să găsească drumul înapoi.
 Am întrebat-o unde vrea să meragă pentru anivesarea căsătoriei și mi-a răspuns: „Într-un loc unde nu am mai fost demult”. I-am sugerat bucătăria.
 Ne ținem de mână mereu. Dacă nu o fac, începe să cheltuiască.
 Are un robot de bucătărie electric, un storcător electric, un prăjitor electric și zice că sunt prea multe în casă, nu are loc de ele unde să stea. Așa că i-am cumpărat un scaun electric.
 Mi-a spus că mașina nu merge, că are apă în carburator. Am întrebat-o unde e mașina: „în lac”
 Nu am vorbit cu soția mea de 11 luni. Nu îndrăzneam să o întrerupt.
 Ultima ceartă a fost din cauza mea. A întrebat ce e pe televizor, iar eu am răspuns: „praf”
 La început, Dumnezeu a creat pământul și s-a odihnit. Apoi a creat bărbatul și s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Și nici bărbatul, și nici femeia nu s-au mai odihnit niciodată și nici nu o vor mai face în veci vecilor.
SUPERRRRRRR!! poate reusesc sa-l conving si eu pe al meu sa facem sceneta!!!

mc1
09.08.2011, 16:59:39
Prima data a fost Surpriza din partea cavalerilor de onoare (http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE) http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE

Apoi a urmat Karaoke impreuna cu miri, nasi si invitatii, cu diferite melodi cunoscute romanesti.

Si multe alte momente alese. <:-P

andrea85
09.08.2011, 17:41:08
Prima data a fost Surpriza din partea cavalerilor de onoare (http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE) http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE

Apoi a urmat Karaoke impreuna cu miri, nasi si invitatii, cu diferite melodi cunoscute romanesti.

Super funny moment =))...insa trebuie sa gasesti persoane care si sunt disponibili sa faca asa ceva. ;)) ;-)

centrino
11.08.2011, 17:24:05
Eu voi avea la nunta mea ceva ce am vazut la o nunta in Paris si m-a impresionat : la miezul noptii fiecare va aprinde cate un felinar din acela chinezesc, care se ridica la cer. Este ceva dragut, ieftin si de efect. Abia astept momentul, sper sa nu ploua sau sa bata vantul.

andrea85
11.08.2011, 17:29:45
Eu voi avea la nunta mea ceva ce am vazut la o nunta in Paris si m-a impresionat : la miezul noptii fiecare va aprinde cate un felinar din acela chinezesc, care se ridica la cer. Este ceva dragut, ieftin si de efect. Abia astept momentul, sper sa nu ploua sau sa bata vantul.

Exista deja si la noi...e vorba despre lampioane chinezesti.

mirelaaa1985
03.09.2011, 22:10:10

Frumos momentul!

Catalina2308
04.10.2011, 13:09:10
e foarte interesanta ideea cu lampioanele chinezesti...dar de unde le putem cumpara?

myrella89
04.10.2011, 15:10:54

Da, mi se pare ca am vazut pe net si pe youtube ceva, cred ca sunt si la noi...

Arina3891
04.10.2011, 16:11:20
Nu sunt tocmai ieftine. E vreo 5-10 lei/bucata si iti trebuie cel putin vreo 50

andrea85
04.10.2011, 18:45:18
Nu sunt tocmai ieftine. E vreo 5-10 lei/bucata si iti trebuie cel putin vreo 50

Si in unele locuri e interzis lansarea lampioanelor, pentru ca pot fi periculoase, daca se agata de ceva si se aprind.

Snipyza
07.10.2011, 19:44:24
ce ziceti de jocul asta nou,Musamaua? mie mi se pare amuzant si antrenant...

oana_o
21.10.2011, 15:19:11
Salut,

Noi am avut un MC la nunta, care a facut atmosfera, ne-a pus fel de fel de palarii, costume etc. Am avut si foarte multi tineri invitati, care au fost incantati de spectacolul oferit de MC.

crystyna_087
11.11.2011, 01:05:17
[QUOTE=crinna31;4308907] suuuuuuper...dar care ar fi momentul ideal pt sceneta?

beatrice_gall
15.11.2011, 14:57:15
am fost la o nunta unde l-a inceput cand lumea e cam amortita au proiectat pe un ecran mare imagini video de la cununia recent incheiata...o idee excelenta nu toata lumea ajunge si la cununie.:)>-

ramona_cucu
16.11.2011, 13:00:59
am fost la o nunta unde l-a inceput cand lumea e cam amortita au proiectat pe un ecran mare imagini video de la cununia recent incheiata...o idee excelenta nu toata lumea ajunge si la cununie.:)>-
Foarte buna ideea,am sa o aplic si eu la nunta mea.:)

ali28
18.11.2011, 14:47:52
Ce frumos!!!:)
si eu m-am gandit la multe lucruri pe care sa le fac la nunta, care mai de care mai interesante, insa mi-am dat seama ca e prea complicat sa am si artificii si invitat special si proiector si bar de fructe sculptate, ca ar fi totul prea greu, am ales doar barul de fructe si artificiile.
Despre ideeea cu proiectorul nu stiu... multi spun ca nu e prea benefica, pt ca oamenii se vor uita la poze si nu vor iesi la dans, vor privi ca la cinema. Probabil sa o pui intr-un moment de pauza, dar nicidecum in momentul dansului vostru pentru ca toti vor fi atenti doar la imagini si nu la voi.

Teddy24
27.11.2011, 17:15:56
Buna miresici,
Eu as vrea tare mult sa am la nunta lampioane zburatoare-ca in filmul Tangled. Ma gandeam sa le dea drumul tinerii. Problema e ca as avea nevoie de cineva sa le pregateasca dinainte.As vrea sa am cam 50 si trebuie despachetate fiecare in parte, pus fitilul... Credeti ca e mai bine sa angajez o firma sa se ocupe de asta sau o sa ma ajute cativa invitati?
A mai avut cineva lampioane pana acum la nunta? Va rog sa-mi spuneti cum v-ati descurcat!
Pupici

MyPretty
30.11.2011, 15:02:33
Buna miresici,
Eu as vrea tare mult sa am la nunta lampioane zburatoare-ca in filmul Tangled. Ma gandeam sa le dea drumul tinerii. Problema e ca as avea nevoie de cineva sa le pregateasca dinainte.As vrea sa am cam 50 si trebuie despachetate fiecare in parte, pus fitilul... Credeti ca e mai bine sa angajez o firma sa se ocupe de asta sau o sa ma ajute cativa invitati?
A mai avut cineva lampioane pana acum la nunta? Va rog sa-mi spuneti cum v-ati descurcat!
Pupici

Mai bine ai comanda lampioane care vin cu fitilul deja atasat. Cele carora trebuie sa le pui tu fitilul am inteles ca nu sunt asa sigure. Daca nu e pus bine fitilul, acesta e posibil sa cada si nu vrei incidente neplacute la nunta. Ma batea si pe mine gandul cu lampioanele, pt ca sunt frumoase si de efect, dar am renuntat deoarece nu vreau complicatii. Sunt foarte multe restrictii...Sa te informezi bine :*

mgeorgy
30.11.2011, 19:32:20
Mai bine ai comanda lampioane care vin cu fitilul deja atasat. Cele carora trebuie sa le pui tu fitilul am inteles ca nu sunt asa sigure. Daca nu e pus bine fitilul, acesta e posibil sa cada si nu vrei incidente neplacute la nunta. Ma batea si pe mine gandul cu lampioanele, pt ca sunt frumoase si de efect, dar am renuntat deoarece nu vreau complicatii. Sunt foarte multe restrictii...Sa te informezi bine :*

Ce vrei sa zici prin restrictii, e ca la artificii, unde am inteles ca iti trebuie atestat sau ceva de gen (nu noua, ci celor care le aprind) :*?

mgeorgy
30.11.2011, 19:33:13
Buna miresici,
Pupici

Buna! Sa stii ca si noi am vazut pe net asa ceva, chiar recent, nu mai tin minte unde (probabil la o nunta), dar ma gandesc ca trebuie vorbit totusi cu o firma, sa se ocupe cineva special, sa nu se intample cine stie ce accident! Daca afli ceva de gen, sa ne dai de stire, caci e ceva interesant :*

aleb
30.11.2011, 20:52:23
Buna! Sa stii ca si noi am vazut pe net asa ceva, chiar recent, nu mai tin minte unde (probabil la o nunta), dar ma gandesc ca trebuie vorbit totusi cu o firma, sa se ocupe cineva special, sa nu se intample cine stie ce accident! Daca afli ceva de gen, sa ne dai de stire, caci e ceva interesant :*

am fost in vara la o nunta,unde mirii au avut lampioane,iar noi,invitatii ne-am ocupat de ansamblarea lor.este mai fun asa,decat sa fie gata pregatite pentru a fi aprinse.
din cate stiu eu,locatia de lansare a lampioanelor nu trebuie sa fie in vecinatatea cladirilor.locul cel mai adecvat este cel de langa o apa sau un spatiu f deschis

mgeorgy
01.12.2011, 19:06:51
am fost in vara la o nunta,unde mirii au avut lampioane,iar noi,invitatii ne-am ocupat de ansamblarea lor.este mai fun asa,decat sa fie gata pregatite pentru a fi aprinse.
din cate stiu eu,locatia de lansare a lampioanelor nu trebuie sa fie in vecinatatea cladirilor.locul cel mai adecvat este cel de langa o apa sau un spatiu f deschis

Aham! Da, e o idee buna, o sa ma interesez, deja am pus problema pe lista ;;)

isabellrxndr
01.12.2011, 23:54:30
Ce vrei sa zici prin restrictii, e ca la artificii, unde am inteles ca iti trebuie atestat sau ceva de gen (nu noua, ci celor care le aprind) :*?
Restrictii de genul : sa nu fie pomi prin apropiere sau stalpi de inalta tensiune, cladiri, aeroporturi,sosele, sa nu le dai copiilor etc. De cele mai multe ori sunt indicate doar in spatii deschise cum zicea o miresica mai sus.

De curand am vazut lampioane lansate in Parcul Tineretului din Bucuresti, insa fiind si stalpi, si pomi si copii si si blocuri si spatiu public, evident ca totul s-a intamplat intr-un cadru organizat si cu asistenta. Insa cand au inceput sa cada, dupa minunantul spectacol oferit, n-a mai fost atat de frumos;))

mgeorgy
02.12.2011, 14:11:25
Restrictii de genul : sa nu fie pomi prin apropiere sau stalpi de inalta tensiune, cladiri, aeroporturi,sosele, sa nu le dai copiilor etc. De cele mai multe ori sunt indicate doar in spatii deschise cum zicea o miresica mai sus.

De curand am vazut lampioane lansate in Parcul Tineretului din Bucuresti, insa fiind si stalpi, si pomi si copii si si blocuri si spatiu public, evident ca totul s-a intamplat intr-un cadru organizat si cu asistenta. Insa cand au inceput sa cada, dupa minunantul spectacol oferit, n-a mai fost atat de frumos;))

Aham, am inteles! Da, o sa mai caut detalii, mi se pare ceva foarte interesant!

danuta_art86
06.04.2012, 13:47:48
buna fetelor! am si eu nevoie de ajutorul vostru! pe 12 mai e nunta surorii mele si imi doresc tare mult sa ii fac o surpriza in timpul nuntii la restaurant.avem o relatie f apropiata si vreau sa o surprind.ma gandesc la ceva nu prea costisitor,ceva sa ii ramana in suflet.ma puteti ajuta?

bogdanb
27.05.2012, 17:33:50
am fost la o nunta in care au avut un concurs "recunoasteti bautura " - cinci persoane gustau 5 feluri de bautura din diferite regiuni ale lumii inclusiv apa , notau pe o hartie ce credeau ca e si la sf primeau un premis haios .fetele ghiceau cele mai multe bauturi !

Gabitza3189
27.05.2012, 18:01:23
Nu stiu daca a mai fost prezentata ideea asta, dar mie imi surade.

Am vazut un filmuletz pe youtube si mi-a placut foarte mult, si ma gandeam sa-l pun si eu in aplicare (daca gasesc persoane cu initiativa) la propria nunta.

Este vorba de un mic joc de rol pus in scena de cativa (vreo 6) prieteni ai mirelui prin care sa-l "avertizeze" ce-l va astepta in noua lui viata de om casatorit. Mie mi s-a parut simpatica ideea si de efect !

Aveti aici link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=_NHIZf4JokU

Evident, ar cam trebui si putina pregatire dinainte, persoanele in cauza sa se intalneasca de vreo cateva ori sa repete, dar cred ca merita cu siguranta !!! Pentru cine gusta umorul de calitate ar avea super efect :D !!

biankblondys
28.05.2012, 19:36:35
Nu stiu daca a mai fost prezentata ideea asta, dar mie imi surade.

Am vazut un filmuletz pe youtube si mi-a placut foarte mult, si ma gandeam sa-l pun si eu in aplicare (daca gasesc persoane cu initiativa) la propria nunta.

Este vorba de un mic joc de rol pus in scena de cativa (vreo 6) prieteni ai mirelui prin care sa-l "avertizeze" ce-l va astepta in noua lui viata de om casatorit. Mie mi s-a parut simpatica ideea si de efect !

Aveti aici link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=_NHIZf4JokU

Evident, ar cam trebui si putina pregatire dinainte, persoanele in cauza sa se intalneasca de vreo cateva ori sa repete, dar cred ca merita cu siguranta !!! Pentru cine gusta umorul de calitate ar avea super efect :D !!
=))=))=))foarte tare!dar prietenii tai sa fie si din aceia care vor sa iasa ceva frumos si care sa-si dea interesul sa invete

wavsound
01.06.2012, 19:52:34
=))=))=))foarte tare!dar prietenii tai sa fie si din aceia care vor sa iasa ceva frumos si care sa-si dea interesul sa invete

foarte tare ideea

M1st3r
12.06.2012, 13:41:57
Va salut,

Sunt Cristi din Bucuresti, nu am apucat sa vad daca au existat si raspunsuri de la miri, dar presupun ca marea majoritate o reprezinta miresicile.
M-am decis dupa multe randuri citite sa va spun cum voi anima eu petrecerea nuntii noastre (Lu&Cristi).

Pai voi avea urmatoarele:
0. Clip cu pozele noastre de cand eram mici pana cand ne-am cunoscut inclusiv redate de un videoproiector. (videoproiectorul l-am cumparat de la emag cu 1000 lei decat sa dau 700 lei pe el sa il inchiriez.)
1. Dansul mirilor va fi servit sub forma de clip invitatilor (clip regizat de mine in Sibiu)(trebuie sa precizez ca lucrez ca editor imagine intr-o televiziune)
2. Avand foarte multi fumatori si in familia mea si a ei va fi un concurs "Cine decide sa se lase de fumat va primi un cadou surpriza care ii va ajuta sa se lase; pentru asta trebuie sa faca schimb cu un pachet aproape plin cu tigari" 3 premii Tigari electronice.
3. Dansul Mirelui cu prietenii pe o melodie (coregrafie proprie)
4. Primul rand de Karaoke tenta romaneasca (se acorda diploma de cel mai bun karaoke-rist)
5. Mai acord si o diploma de cel mai bun cuplu dansator
6. Degustari de bauturi (voi avea numai bauturi non alcoolice de fructe exotice) diploma cel mai bun degustator
7. Al doilea rand de Karaoke muzica straina
8. Pe o masa special organizata va fi o carte de amintiri, un aparat foto si cufarul de plicuri. Aparatul foto va deservi oricariu invitat pentru a face o poza. Cea mai frumoasa poza votata de public va fi premiata cu un cadou autorului.
9. Datorita faptului ca unde imi fac eu nunta permite lansarea de lampioane zburatoare am decis cumpararea a 70 de astfel de lampioane cu doar 380 lei de aici (http://www.lampioanezburatoare.eu/lampioanezburatoare/eshop/4-1-Lampioane-zburatoare-mixte)
si cam atat.
Daca vreti preturi revin cu un mesaj. Nunta mea o fac aici http://www.nuntiinaerliber.ro/

flower83f
13.06.2012, 10:23:08
Va salut,

Sunt Cristi din Bucuresti, nu am apucat sa vad daca au existat si raspunsuri de la miri, dar presupun ca marea majoritate o reprezinta miresicile.
M-am decis dupa multe randuri citite sa va spun cum voi anima eu petrecerea nuntii noastre (Lu&Cristi).

Pai voi avea urmatoarele:
0. Clip cu pozele noastre de cand eram mici pana cand ne-am cunoscut inclusiv redate de un videoproiector. (videoproiectorul l-am cumparat de la emag cu 1000 lei decat sa dau 700 lei pe el sa il inchiriez.)
1. Dansul mirilor va fi servit sub forma de clip invitatilor (clip regizat de mine in Sibiu)(trebuie sa precizez ca lucrez ca editor imagine intr-o televiziune)
2. Avand foarte multi fumatori si in familia mea si a ei va fi un concurs "Cine decide sa se lase de fumat va primi un cadou surpriza care ii va ajuta sa se lase; pentru asta trebuie sa faca schimb cu un pachet aproape plin cu tigari" 3 premii Tigari electronice.
3. Dansul Mirelui cu prietenii pe o melodie (coregrafie proprie)
4. Primul rand de Karaoke tenta romaneasca (se acorda diploma de cel mai bun karaoke-rist)
5. Mai acord si o diploma de cel mai bun cuplu dansator
6. Degustari de bauturi (voi avea numai bauturi non alcoolice de fructe exotice) diploma cel mai bun degustator
7. Al doilea rand de Karaoke muzica straina
8. Pe o masa special organizata va fi o carte de amintiri, un aparat foto si cufarul de plicuri. Aparatul foto va deservi oricariu invitat pentru a face o poza. Cea mai frumoasa poza votata de public va fi premiata cu un cadou autorului.
9. Datorita faptului ca unde imi fac eu nunta permite lansarea de lampioane zburatoare am decis cumpararea a 70 de astfel de lampioane cu doar 380 lei de aici (http://www.lampioanezburatoare.eu/lampioanezburatoare/eshop/4-1-Lampioane-zburatoare-mixte)
si cam atat.
Daca vreti preturi revin cu un mesaj. Nunta mea o fac aici http://www.nuntiinaerliber.ro/

Foarte bune ideile, felicitari.

macris
13.06.2012, 11:00:29
Clip cu pozele noastre de cand eram mici pana cand ne-am cunoscut inclusiv redate de un videoproiector.

Mi se pare o idee draguta, cum vrei sa faci asta: va exista un moment cand se opreste muzica si bagati clipul sau vor rula undeva pe fundal?

Dansul mirilor va fi servit sub forma de clip invitatilor (clip regizat de mine in Sibiu)

Asta nu inteleg.. voi nu veti dansa "live" primul dans?

Primul rand de Karaoke tenta romaneasca

Si noi am vrut sa facem asta dar facand un mic sondaj printre familie si prieteni, nu am gasit doritori sa-si arate talentul/nontalentul in fata a zeci de oameni :)) daca voi aveti astfel de curajosi bravo voua :)

Pe o masa special organizata va fi o carte de amintiri, un aparat foto si cufarul de plicuri. Aparatul foto va deservi oricariu invitat pentru a face o poza. Cea mai frumoasa poza votata de public va fi premiata cu un cadou autorului

si cum veti vota cea mai frumoasa poza?:-\ veti opri muzica si veti lua fiecare poza la rand sau le puneti undeva pe un panou si fiecare isi da votul? :-\ presupun ca veti avea pe cineva care sa se ocupe de printarea si aranjarea pozelor...

in general ideile sunt bune DAR parerea mea este ca sunt foarte multe. Gandeste-te ca pe langa aceste momente, mai trebuie sa si dansati, sa socializati, sa mancati, se fura mireasa, se arunca buchetul (astea le veti avea? ca nu ai mentionat nimic de ele..) si uite asa trece nunta si "plangeti" ca a fost prea repede :))

si noi vom avea cateva momente dar preferam sa lasam timp destul si pentru dans, am discutat si cu djul si a zis ca e posibil ca de la prea multe intreruperi sa se cam strice atmosfera si sa intervina plictiseala.

flower83f
13.06.2012, 11:24:25
Slide-ul cu fotografii cred ca poate merge continuu fara sa se intrerupa programul, 5 minuta pentru dansul mirilor pe plasma sau videoproiector nu cred ca e o problema, chiar imi place ideea, sa fii original.

M1st3r
13.06.2012, 13:08:34
Clip cu pozele noastre de cand eram mici pana cand ne-am cunoscut inclusiv redate de un videoproiector.
Clipul cu poze curge de cand sosesc invitatii si pana ajungem noi la locatie. Nunta noastra o sa fie putin altfel decat toate nuntile. Mie unul (si ei de asemenea) nu place partea in care trebuie sa "slugarim" pe la usa cu sampania in mana sa intampinam invitatii. Un NU la nunta noastra. Invitatii vor fi primitii de niste hostes si vor fi condusi la masa lor. Timp in care noi suntem in padure cu prieteni foarte apropiati si facem poze. Deci in tot timpul asta va curge pe un perete clipul cu pozele noastre.

Asta nu inteleg.. voi nu veti dansa "live" primul dans? O sa dansam dar nu prima data. Acest moment a fost mutat mai in fata, de exemplu, dupa felul de mancare "Peste". Nu vreau ca nunta noastra sa fie standard. Ca toate celelalte. Unde scrie ca e regula de aur ca trebuie sa fac prestatie in fata lor neaparat cu vals pe muzica. Si voi stiti ca "regulile sunt facute pentru a fi incalcate, mai ales in Romania" Le voi anunta ca: Mireasa fiind mai timida dansul mirilor a avut loc deja, va lasam sa il urmariti. Si incepe clipul nostru cu prima data cand ne-am intalnit culminand cu valsul nostru nonconformist in padure. :)

Ne-au anuntat multi "Da karaoke aveti?"

Pe o masa special organizata va fi o carte de amintiri, un aparat foto si cufarul de plicuri. Aparatul foto va deservi oricariu invitat pentru a face o poza. Cea mai frumoasa poza votata de public va fi premiata cu un cadou autorului
Nu stiu daca cunoasteti faptul ca pe laptopurile Machintosh, daca vizualizezi pozele pe care le faci are un sistem de punctaj pentru poze de la 1 la 5 stele. Asta va fi sistemul prin care se va alege cea mai buna poza. Adica ideea asta s-a nascut din dorinta de al ridica pe om la masa (ia ma ce poze mai sunt pe acolo)[Va fi un anunt cum ca concursul pozelor sa incheiat si care doreste sa puncteze o anume poze pe aceaiasi masa unde au gasit aparatul vor gasi un laptop (macbook).

Vom avea si furatul miresei si aruncatul buchetului.
Pentru furatul mireasei am pregatit o surpriza (avand in vedere ca imi plac calculatoarele). I-am cumparat un colier special miresei. Unul dintre cristale zvaroski a fost inlocuit cu un cristal de plastic ce contine un emitator de gps. Cand vor veni ca mi-au furat mireasa le voi spune ca nimeni nu imi fura mie mireasa si o sa ma duc cu detectorul (in cauza un fel de ipad) GPS sa mi-o iau singur. Dupa moment ii voi premia cu sticle de whisky pe cei care au incercat sa o fure si pe soferul care m-a ajutat sa o gasesc.

Sunt multe sau nu sunt momentle care le-am insirat ramane de vazut avand in vedere ca familia mea e mereu pusa mai pe sotii si adora astfel de jocuri. Si mai tinem cont ca nu este o nunta foarte mare. Este o nunta doar in familie adica a ei si a mea. (80persoane)

Multumesc flower83f pentru felicitari.

P.S. Avem cativa invitati care nu pot veni datorita varstei iar altii datorita distantei (Franta, Spania). Pentru ei am pregatit un laptop intr-un rucsac cu o camera web pe umarul unui amic. Laptopul este conectat permanent la net. Pe Ustream se va difuza live toti pasii nuntii noastre.

biankblondys
13.06.2012, 19:17:41
Clipul cu poze curge de cand sosesc invitatii si pana ajungem noi la locatie. Nunta noastra o sa fie putin altfel decat toate nuntile. Mie unul (si ei de asemenea) nu place partea in care trebuie sa "slugarim" pe la usa cu sampania in mana sa intampinam invitatii. Un NU la nunta noastra. Invitatii vor fi primitii de niste hostes si vor fi condusi la masa lor. Timp in care noi suntem in padure cu prieteni foarte apropiati si facem poze. Deci in tot timpul asta va curge pe un perete clipul cu pozele noastre.

Asta nu inteleg.. voi nu veti dansa "live" primul dans? O sa dansam dar nu prima data. Acest moment a fost mutat mai in fata, de exemplu, dupa felul de mancare "Peste". Nu vreau ca nunta noastra sa fie standard. Ca toate celelalte. Unde scrie ca e regula de aur ca trebuie sa fac prestatie in fata lor neaparat cu vals pe muzica. Si voi stiti ca "regulile sunt facute pentru a fi incalcate, mai ales in Romania" Le voi anunta ca: Mireasa fiind mai timida dansul mirilor a avut loc deja, va lasam sa il urmariti. Si incepe clipul nostru cu prima data cand ne-am intalnit culminand cu valsul nostru nonconformist in padure. :)

Nu stiu daca cunoasteti faptul ca pe laptopurile Machintosh, daca vizualizezi pozele pe care le faci are un sistem de punctaj pentru poze de la 1 la 5 stele. Asta va fi sistemul prin care se va alege cea mai buna poza. Adica ideea asta s-a nascut din dorinta de al ridica pe om la masa (ia ma ce poze mai sunt pe acolo)[Va fi un anunt cum ca concursul pozelor sa incheiat si care doreste sa puncteze o anume poze pe aceaiasi masa unde au gasit aparatul vor gasi un laptop (macbook).

Pentru furatul mireasei am pregatit o surpriza (avand in vedere ca imi plac calculatoarele). I-am cumparat un colier special miresei. Unul dintre cristale zvaroski a fost inlocuit cu un cristal de plastic ce contine un emitator de gps. Cand vor veni ca mi-au furat mireasa le voi spune ca nimeni nu imi fura mie mireasa si o sa ma duc cu detectorul (in cauza un fel de ipad) GPS sa mi-o iau singur. Dupa moment ii voi premia cu sticle de whisky pe cei care au incercat sa o fure si pe soferul care m-a ajutat sa o gasesc.

Sunt multe sau nu sunt momentle care le-am insirat ramane de vazut avand in vedere ca familia mea e mereu pusa mai pe sotii si adora astfel de jocuri. Si mai tinem cont ca nu este o nunta foarte mare. Este o nunta doar in familie adica a ei si a mea. (80persoane)

P.S. Avem cativa invitati care nu pot veni datorita varstei iar altii datorita distantei (Franta, Spania). Pentru ei am pregatit un laptop intr-un rucsac cu o camera web pe umarul unui amic. Laptopul este conectat permanent la net. Pe Ustream se va difuza live toti pasii nuntii noastre.
ESTI SUPE TARE!Mi-ar fii placut ca si iubitul meu sa vina macar cu una din aceste idei...desi si el este pasionat de calculatoare si multe alte chestii de acest gen....FELICITARI!Esti bun la casa omului!=D>

sim_doinita
14.06.2012, 11:38:52

Geniala faza cu concursul foto!!

M1st3r
15.06.2012, 16:54:53
Multumesc

biankblondys

sim_doinita

si sa stiti ca ideile mele nu sunt greu de pus in practica. Din dorinta de a anima nunta cu bani mai putini s-au nascut aceste ganduri.

Va doresc succese tuturora.=D>

oscar2000
19.07.2012, 15:27:59
In ardeal exista un obicei cu furatul pantofului de catre un copil

mileaklau
20.07.2012, 15:16:21
Eu am avut nunta pe 3 iunie... Am mers pe formatie cu muzica live, a fost foarte faina atmosfera, plus traditiile facute spectacol cu un ansamblu din judet... cateva dansuri, cateva obiceiuri ale locului de unde faceti nunta, 3-4 intrari de 20 de minute animeaza foarte bine invitatii...
Alt moment special...artificii dupa furatul miresei... la ora 12 fix...invitatii au fost chemati afara din restaurant pt o surpriza din partea mirelui... mireasa intra pe alee... cei 2 se intalnesc la mijloc...artificii de-o parte si de alta...el ii ofera o floare, danseaza putin si-apoi bum, bum... artificiile pe cer :)
Marturiile le-am personalizat...evantaie pentru femei (clasice, de lemn, cu o fundita de culoarea aranjamentelor- fiind foarte cald sunt de mare folos) iar pentru barbati...sticle de whiskey cu eticheta personalizata cu numele noastre plus un fel de desen cu 2 miri, si surpriza: exista la Loto, un loz de 1 leu... care se numeste Lozul mirilor... le-am oferit invitatilor sansa de a castiga alaturi de noi... E distractiv!!!
Alta idee...poti merge pe animatori de dans... o pereche care sa danseze putin ca spectacol...si-apoi sa ii invete pe invitati sa danseze in 2-3 sesiuni... iar e verificata si iese fain...mai ales la o nunta mica unde nu se stie dc oamenii vor iesi sau nu la dans...
Dansul mirilor trebuie sa fie special...o sedinta cu un coregraf...o piesa speciala.. cativa pasi... o pirueta...etc, e foarte sipmplu sa impresionezi... si-apoi, toti vor tine minte ce dans frumos ati avut!!!

Multa bafta!!!

anarox
23.07.2012, 16:22:27
la noi la nunta se vor face toata seara magneti pe loc cu poze din timpul petrecerii. in primul rand vom face noi la sosire poze cu fiecare invitat in parte ( aceasta va fi marturia) si apoi in timpul petrecerii se vor developa pe loc poze puse pe magneti si fiecare invitat se va duce la un panou special sa se caute printre poze, sa-si ia magnetii acasa. am vazut recent la o nunta si mi-a placut ideea. a fost o nebunie la panou cand a sosit primul val de magneti. am plecat de acolo cu vreo 3 -4 poze de pus pe frigider :-) . Sper sa prinda si la nunta noastra.

alllec
23.07.2012, 16:33:30
la noi la nunta se vor face toata seara magneti pe loc cu poze din timpul petrecerii. in primul rand vom face noi la sosire poze cu fiecare invitat in parte ( aceasta va fi marturia) si apoi in timpul petrecerii se vor developa pe loc poze puse pe magneti si fiecare invitat se va duce la un panou special sa se caute printre poze, sa-si ia magnetii acasa. am vazut recent la o nunta si mi-a placut ideea. a fost o nebunie la panou cand a sosit primul val de magneti. am plecat de acolo cu vreo 3 -4 poze de pus pe frigider :-) . Sper sa prinda si la nunta noastra.

Faina ideea cu magnetii. Nu am mai auzit. Am sa ma interesez si eu ce anume presupune. Imi poti spune cam cat costa?

anarox
23.07.2012, 17:01:01
Faina ideea cu magnetii. Nu am mai auzit. Am sa ma interesez si eu ce anume presupune. Imi poti spune cam cat costa?

inca nu am oferta finala. le-am zis momentan cam ce as vrea eu si astept sa-mi faca un pret final. sunt unii in bucuresti care cu asta se ocupa. nu stiu daca am voie sa-ti dau nume aici, asa ca o sa-ti scriu pe mesaj cum ii cheama.

iloveBarcelona
24.07.2012, 11:10:28
Si eu am participat la o nunta cu magneti si pe langa faptul ca momentul a fost o incantare pentru toti invitatii, acum am pe frigider magneti amintire de la nunta. A fost intradevar o distractie pe cinste la sesiunea foto pentru magneti. Baietii care fac asta sunt foarte priceputi si imediat aduceau pozele magnetice. Genial!! Cu siguranta o sa ii contactez si eu!!

M1st3r
26.07.2012, 01:14:47
In ardeal exista un obicei cu furatul pantofului de catre un copil

Fiecare nunta cu obiceiurile lor. :d

M1st3r
26.07.2012, 01:16:23
Eu am avut nunta pe 3 iunie... Am mers pe formatie cu muzica live, a fost foarte faina atmosfera, plus traditiile facute spectacol cu un ansamblu din judet... cateva dansuri, cateva obiceiuri ale locului de unde faceti nunta, 3-4 intrari de 20 de minute animeaza foarte bine invitatii...
Alt moment special...artificii dupa furatul miresei... la ora 12 fix...invitatii au fost chemati afara din restaurant pt o surpriza din partea mirelui... mireasa intra pe alee... cei 2 se intalnesc la mijloc...artificii de-o parte si de alta...el ii ofera o floare, danseaza putin si-apoi bum, bum... artificiile pe cer :)
Marturiile le-am personalizat...evantaie pentru femei (clasice, de lemn, cu o fundita de culoarea aranjamentelor- fiind foarte cald sunt de mare folos) iar pentru barbati...sticle de whiskey cu eticheta personalizata cu numele noastre plus un fel de desen cu 2 miri, si surpriza: exista la Loto, un loz de 1 leu... care se numeste Lozul mirilor... le-am oferit invitatilor sansa de a castiga alaturi de noi... E distractiv!!!
Alta idee...poti merge pe animatori de dans... o pereche care sa danseze putin ca spectacol...si-apoi sa ii invete pe invitati sa danseze in 2-3 sesiuni... iar e verificata si iese fain...mai ales la o nunta mica unde nu se stie dc oamenii vor iesi sau nu la dans...
Dansul mirilor trebuie sa fie special...o sedinta cu un coregraf...o piesa speciala.. cativa pasi... o pirueta...etc, e foarte sipmplu sa impresionezi... si-apoi, toti vor tine minte ce dans frumos ati avut!!!

Multa bafta!!!

Bravo foarte ingenios

M1st3r
26.07.2012, 01:17:41

Dar asta presupune un supracost la cei ce fac magnetii. Eu am prezentat niste ideii fara "suprataxa" sa spun. :P

BebeSan
28.07.2012, 04:42:38
Unul din momentele noastre speciale a fost un fel de striptease... Normal, nici eu nici sotul meu nu avem inclinatie spre asa ceva, nu in public :)

Partea nostima este ca pe la miezul noptii eu am schimbat pantofii cu toc pe adidasi si cand sotul meu dragut mi-a ridicat rochia la striptease sa-mi scoata un pantof/ciorap a avut o mare surpriza. Si el si nuntasii au ras pe burta...

deh, a trecut :D

monibell
06.08.2012, 22:00:27
Eu am avut la nunta 3 momente speciale: la inceput am invitat o artista care a cantat la harpa, fix la primirea invitatilor. Apoi am lansat cateva zeci de lampioane zburatoare, acesta fiind cel mai apreciat moment al serii. Iar ultimul moment special a fost asigurat de un saxofonist care a cantat ever greeenuri timp de 45 de minute. Artistii i-am gasit pe site la Cvartet Glamour.

maryanna
08.08.2012, 00:11:17
Unul din momentele noastre speciale a fost un fel de striptease... Normal, nici eu nici sotul meu nu avem inclinatie spre asa ceva, nu in public :)

Partea nostima este ca pe la miezul noptii eu am schimbat pantofii cu toc pe adidasi si cand sotul meu dragut mi-a ridicat rochia la striptease sa-mi scoata un pantof/ciorap a avut o mare surpriza. Si el si nuntasii au ras pe burta...

deh, a trecut :D

Da, super momentul! Dar aveai sosete sau nu, sau ramasesei cu ciorapii :))?

maryanna
08.08.2012, 00:13:16

Da, chiar misto ideea, cand ai un raspuns final, sa ne spui si noua cat o sa te coste, ca sunt curioasa! Cred ca ar prinde la orice nunta ideea asta, acum depinde de costuri, daca iti permiti :)

anarox
08.08.2012, 16:43:29
Da, chiar misto ideea, cand ai un raspuns final, sa ne spui si noua cat o sa te coste, ca sunt curioasa! Cred ca ar prinde la orice nunta ideea asta, acum depinde de costuri, daca iti permiti :)

am finalizat cu ei. Ma costa 1100 Ron pentru 150 de magneti. in acesti bani intra si fotograful lor, separt de cel pe care l-am angajat eu pentru nunta, care va sta de asemenea toata noaptea. La sfarsit imi vor da si pozele facute de el.

beky10
11.10.2012, 10:45:35
Buna dimineata!

De ieri am citit toate paginile de la acest topic. Pur si simplu mi-era chef sa citesc si sa gasesc idei interesante pentru nunti :) cu toate ca eu inca nici nu am fost ceruta :))

Daca pana acum am avut impresia ca eu nu imi doresc nunta obisnuita (vroiam o nunta mica originala, prin alte meleaguri cu putini invitati), avand in cap ca nu o sa am multi invitati si ca nu merita , acum mi-am cam schimbat parerea :)

Am sa rasfoiesc tot forumul pentru ca am gasit o gramada de idei interesante!

Va pupacesc miresicilor

sim_doinita
18.10.2012, 15:38:45
am finalizat cu ei. Ma costa 1100 Ron pentru 150 de magneti. in acesti bani intra si fotograful lor, separt de cel pe care l-am angajat eu pentru nunta, care va sta de asemenea toata noaptea. La sfarsit imi vor da si pozele facute de el.

Foarte interesanta ideea! O sa o iau si eu in considerare :P

tigeress
27.03.2013, 00:34:37
Am fost la o nunta unde am vazut urmatorul joc:
Se plaseaza cateva scaune in mijlocul salii, si pe fiecare scaun se aseaza cate o persoana. Doi cai, un vizitiu, regele, regina, etc. Toata lumea asculta o poveste legata de aceste personaje, si de fiecare data cand se pronunta numele unui personaj, acesta se ridica de pe scaun, il inconjoara si se aseaza la loc. Evident, daca se aude strigat de mai multe ori, se va ridica de mai multe ori (eventual pana face febra musculara sau se prapadesc invitatii de ras).

kitzi
29.03.2013, 16:17:19
Foarte interesanta ideea! O sa o iau si eu in considerare :P

ce idee buna! imi pare rau ca nu m-am gandit la asta mai devreme:)

zoridezi11
25.04.2013, 16:46:06
Buna.

Vreau si eu va rog pe privat cum pot sa-i contactez sau unde sa caut pe cei cu magnetii? :) Multumesc

Dany_Ella
02.07.2013, 19:21:17
Conteaza foarte mult si invitatii, daca majoritatea sunt tineri sau mai in varsta, daca stiu sa se distreze. La multe nunti invitatii nu danseaza. Si muzica trebuie sa fie pe placul tuturor, de toate genurile, ca sa fie toti multumiti.

AnaMiresica2014
10.07.2013, 11:09:01
Buna fetelor,

Acum incepem drumul pentru pregatirea marelui eveniment.
Intradevar citind mesajele voastre, nu am luat in calcul si divertismentul...
Super acest forum o sa fiu ochi si urechi pe toate discutiile.

vonlazu
28.12.2013, 01:38:05
Aham! Da, e o idee buna, o sa ma interesez, deja am pus problema pe lista ;;)

Da, ni s-a spus si noua ca in oras nu am avea voie sa lansam lampioane. O sa mai intrebam totusi pana la eveniment sa ne asiguram. Mi se pare un moment frumos, mai ales daca ii implicam si pe invitati.
Daca nu se poate sub nicio forma in timpul petrecerii, o sa facem '' miscarea'' undeva in afara orasului, cu ocazia unei sedinte foto speciale dinainte de nunta. Fotografiile o sa le expunem ulterior la petrecere.

Carmendiniasi
29.01.2014, 22:29:50

Buna! Si eu sunt din Iasi si mi-a placut ideea cu magnetii dar nu stiu unde sa gasesc pe cineva care se ocupa de asta. Imi poti trimite niste date de contact te rog daca ai gasit pe cineva care care sa faca asta in iasi ? Multumesc

Ralucan89
06.03.2014, 22:12:29
Eu imi doresc foarte mult lampioane la nunta.
Stiti cumva daca exista ceva restrictii? nici nu stiu unde ar trebui sa intreb..
Ma gandesc ca nu ar trb sa fie probleme, restaurantul nostru e undeva in afara orasului si e destul de libera zona..acum sper sa nu le cumpar si sa nu le pot folosi ;))

anutza87
12.03.2014, 17:04:13
Eu imi doresc foarte mult lampioane la nunta.
Stiti cumva daca exista ceva restrictii? nici nu stiu unde ar trebui sa intreb..
Ma gandesc ca nu ar trb sa fie probleme, restaurantul nostru e undeva in afara orasului si e destul de libera zona..acum sper sa nu le cumpar si sa nu le pot folosi ;))

Si eu vreau lampioane la nunta :D la fel stiam si eu ca trebuie o autorizatie pt a le lansa, dar apoi am inteles ca este nevoie de asta doar daca esti in apropierea unui aeroport sau cam asa ceva, urmeaza sa ma mai interesez de asta ca pana acum au fost altele mai importante de rezolvat :P

Ce stiu sigur este ca am un amic ce a avut nunta anul trecut si a lansat lampioane intr-un restaurant care se afla la ultimul etaj al unui hotel din Bucuresti. Deci, cred ca este posibil sa faci asta :)

Anomisimo
18.08.2014, 15:08:16
Noi vom face "jocul pantofului". Am fost la o nunta unde s-a facut si a fost foarte amuzant.
Mirii stau pe scaune spate in spate,fiecare are pantoful lui intr-o mana si pantoful celuilalt in cealalta mana.Le sunt adresate intrebari despre ei si trebuie sa ridice fiecare pantoful corect,adica despre cine e vorba dintre ei.D-rele de onoare au pregatit intrebarile si cineva din formatie le-a citit.

Sabi88
10.10.2014, 11:29:57
da faina ideea cu magnetii dar mi se pare mai elegant cu poze in rama.

Miss_B
05.01.2015, 17:12:51
Noi vom face "jocul pantofului". Am fost la o nunta unde s-a facut si a fost foarte amuzant.
Mirii stau pe scaune spate in spate,fiecare are pantoful lui intr-o mana si pantoful celuilalt in cealalta mana.Le sunt adresate intrebari despre ei si trebuie sa ridice fiecare pantoful corect,adica despre cine e vorba dintre ei.D-rele de onoare au pregatit intrebarile si cineva din formatie le-a citit.

Si eu vreau asta,am vazut niste clipuri si erau chiar funny,mai distram invitatii ;))

Linububulinu
29.10.2015, 18:23:18
Eu am auzit de un joc care s-ar desfasura cam asa:

curajosii care participa la joc trebuie sa aduca cat mai repede din sala anumite obiecte citite de moderator, de exeplu: un pantof, , o cravata, un ruj....si a culminat cu un sutien.... :))

Din pacate un am fost acolo sa va zic cum a decurs totul, dar suna destul de comic si interactiv pentru oaspeti.
(si se pare ca da, cineva a reusit sa primeasca un sutien) :)

Distractie si nunti frumoase!

mariuss
06.11.2015, 18:20:25
Este destul de avangardist daca se cer obiecte mai intime, poate fi in acelasi timp funny insa ii si poate dezgusta pe unii invitati. Depinde mult de ce fel de invitati ai.

Linububulinu
08.11.2015, 22:13:58
Este destul de avangardist daca se cer obiecte mai intime, poate fi in acelasi timp funny insa ii si poate dezgusta pe unii invitati. Depinde mult de ce fel de invitati ai.

Intr-adevar trebuie sa-ti cunosti invitatii.... daca cineva indrazneste poate ne spune si noua cum a fost...
Sau se poate ramane la obicte mai generice, care sa nu deranjeze si atunci e totul mai simplu. :)