PDA

Versiunea completa : Mirese din Dambovita

sarah2480
28.11.2008, 16:21:45
Buna fetelor,

Deschid un subiect nou dedicat celor care vor fi mirese in 2009 ca sa ne putem sfatui una pe alta, avand in vedere ca toate facem nunta in acelasi oras, Targoviste.

Noi n-am logodit acum cateva zile si n-am fixat inca data pentru ca depinde daca vom gasi restaurant si ce zile mai sunt disponibile.

Ma puteti ajuta referitor la restaurant? Noi stam in Bucuresti si abia in weekend vom ajunge la Targoviste dar habar nu avem ce restaurante ar trebui sa vizitam. Voi ce ma sfatuiti? Avand in vedere ca voi, unele dintre voi, ati fixat deja data nuntii ce zile disponibile mai aveau restaurantele la care ati fost si ce va ofera ele? [ ex. meniu prestabilit, la alegere, bautura o poti aduce tu sau nu , decoratiuni etc ]

Daca se poate va rog sa va alaturati mie in acest subiect ca sa ne cunoastem si sa ne sfatuim.

MikyN
17.12.2008, 17:23:22
Buna Sarah,
Noi tot in Bucuresti stam si nunta tot la Tragoviste o sa o facem . Am vrea sa ne casatorim de ziua me pe 25 iulie insa...nu prea ma descurc eu cu restaurantul , muzica si tot ce mai e de facut....ma tenteaza Belvedere...ar nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc
Sper sa mai vorbim

DDna
21.12.2008, 23:17:29
Buna Sarah,
Noi tot in Bucuresti stam si nunta tot la Tragoviste o sa o facem . Am vrea sa ne casatorim de ziua me pe 25 iulie insa...nu prea ma descurc eu cu restaurantul , muzica si tot ce mai e de facut....ma tenteaza Belvedere...ar nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc
Sper sa mai vorbim
Am incercat noi la Belvedere pentru un botez si ne-au impus minim 60 de persoane, nu stiu cum e pentru o nunta dar mi s-au parut ciudati, cu niste conditii cam stricte.

MikyN
30.12.2008, 11:26:19
Asa ceva auzisem si eu...trebuie sa ma mai interesez. Pupici

d_roxy28
05.01.2009, 00:01:27
buna miresicilor 2009.ma alatur si eu voua ptr ca voi fi mireasa in 2009,mai exact pe 14 iunie.deja incep sa ma ingrijorez de acum...............voi de unde va luati rochia,unde faceti invitatiile si toate cele???????.....eu locuiesc langa targoviste....

stefi_steffi
20.01.2009, 14:38:32
Si noi tot in Bucuresti stam dar avem nunta in 26 septembrie la Targoviste. In afara de restaurant care ne-a fost oarecum impus din lipsa de alternative, nu am avut pana acum alte probleme. Ca sa le pre-intampin am si fost sa vorbim la Mitropolie. Din cate am auzit pentru 2009 nu prea mai sunt sambete libere la restaurante, insa duminica mai gasesti. Niste prieteni au gasit la Valahia in august, dar duminica.
Restul pregatirilor le fac din Bucuresti si in weekend cand ajung in Targoviste mai rezolv cate ceva.
Spor la pregatiri.
PS-Despre Italian life stie cineva ceva de bine? Ca de rau am tot auzit si deja ma ingrijorez.

emma782006
24.02.2009, 22:42:18
Buna miresici din 2009!
Am tot citit mesajele voastre si m-am hotarat sa va scriu.
Si eu am nunta in august la Restaurantul Eden.
Inca de acum am inceput sa am emotii, mai ales ca nici eu nu sunt in tara si mi-e foarte greu sa organizez totul de la distanta.
Dintre miresicile care au facut la Eden poate cineva sa-mi trimita niste poze?
Mersi.

catalina13
25.02.2009, 20:26:57
Buna miresici din 2009!
Am tot citit mesajele voastre si m-am hotarat sa va scriu.
Si eu am nunta in august la Restaurantul Eden.
Inca de acum am inceput sa am emotii, mai ales ca nici eu nu sunt in tara si mi-e foarte greu sa organizez totul de la distanta.
Dintre miresicile care au facut la Eden poate cineva sa-mi trimita niste poze?
Mersi.
salut ,si eu sunt o mireasa de 2009,eu o sa fac la EDEN sper sa iasa bine,am sa incerc sa ti trimit un PM sa vad daca reusesc cu poze daca nu incearca sa-i trimiti tu PM lui monicas ca sati dea ea niste poze.

DDna
26.02.2009, 10:26:23
Si noi tot in Bucuresti stam dar avem nunta in 26 septembrie la Targoviste. In afara de restaurant care ne-a fost oarecum impus din lipsa de alternative, nu am avut pana acum alte probleme. Ca sa le pre-intampin am si fost sa vorbim la Mitropolie. Din cate am auzit pentru 2009 nu prea mai sunt sambete libere la restaurante, insa duminica mai gasesti. Niste prieteni au gasit la Valahia in august, dar duminica.
Restul pregatirilor le fac din Bucuresti si in weekend cand ajung in Targoviste mai rezolv cate ceva.
Spor la pregatiri.
PS-Despre Italian life stie cineva ceva de bine? Ca de rau am tot auzit si deja ma ingrijorez.

Eu stiu ca e problema cu mancarea la ei, aperitive uscate, taiate prea devreme.

emma782006
26.02.2009, 21:25:11
salut ,si eu sunt o mireasa de 2009,eu o sa fac la EDEN sper sa iasa bine,am sa incerc sa ti trimit un PM sa vad daca reusesc cu poze daca nu incearca sa-i trimiti tu PM lui monicas ca sati dea ea niste poze.
Mersi si tie si lui Monicas.Am primit PM.

emma782006
26.02.2009, 21:35:48
Buna fetelor!
Eu ma simt din ce in ce mai stresata.Pana si la munca mi-e gandul la nunta, la liste, la ce culoare sa ma hotarasc pt restaurant, la ce tema sa aleg pt nunta,...si lista poate continua:-s .
Voua tot asa vi se intampla?Voi ce teme v-ati ales?

Voi ati fost pe la targurile de mirese?Ce-ati vazut nou?Oare se pot proba rochii acolo?
Eu n-am fost niciodata si sunt tare curioasa.Pe 8 martie ma duc la un targ pt nunti .Azi am cumparat biletele si de-abia astept.;;)

Velvet
27.02.2009, 12:49:49
Buna fetelor!
Eu ma simt din ce in ce mai stresata.Pana si la munca mi-e gandul la nunta, la liste, la ce culoare sa ma hotarasc pt restaurant, la ce tema sa aleg pt nunta,...si lista poate continua:-s .
Voua tot asa vi se intampla?Voi ce teme v-ati ales?

Voi ati fost pe la targurile de mirese?Ce-ati vazut nou?Oare se pot proba rochii acolo?
Eu n-am fost niciodata si sunt tare curioasa.Pe 8 martie ma duc la un targ pt nunti .Azi am cumparat biletele si de-abia astept.;;)

Buna,

Eu una nu am fost la niciun targ, doar gadul ca este inghesuiala, lume multa m-a facut sa stau acasa, mai ales ca pana la nunta mai este timp...Cat despre stres ma mai apuca cand si cand, adica cunosc o tipa care are nunta in aceiasi zi cu mine si cand incepe sa se crizeze ea, intru si eu in panica=)) =))
Liste?? sincer ieri am inc sa imi fac o lista cu ce avem nevoie, cu ce tr cumparat..lista cu invitati...dar asa subtire..Sala o sa fie decorata cu verde, vom face doar aranjamentele florale, vor ramane husele si decoratiunile de la restaurant. Mai jos sunt si niste poze

P.S eu st din Tgv dar fac nunta la Bz

BDiana
27.02.2009, 15:50:29
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

emma782006
27.02.2009, 22:49:42
Buna,

Eu una nu am fost la niciun targ, doar gadul ca este inghesuiala, lume multa m-a facut sa stau acasa, mai ales ca pana la nunta mai este timp...Cat despre stres ma mai apuca cand si cand, adica cunosc o tipa care are nunta in aceiasi zi cu mine si cand incepe sa se crizeze ea, intru si eu in panica=)) =))
Liste?? sincer ieri am inc sa imi fac o lista cu ce avem nevoie, cu ce tr cumparat..lista cu invitati...dar asa subtire..Sala o sa fie decorata cu verde, vom face doar aranjamentele florale, vor ramane husele si decoratiunile de la restaurant. Mai jos sunt si niste poze

P.S eu st din Tgv dar fac nunta la Bz
Macar tu sti cu ce culoare vei decora sala, dar eu inca nici lucrul acesta nu l-am decis:-\ .

ema_cristiana82
01.03.2009, 14:13:07
Fetele cum faceti cu d-soarele de onoare? eu as vrea sa le imbrac la fel
nu gasesc un model sa nu fie f costisitor. Croitoreasa care o am la firma ar putea lucra orice model. Daca ma puteti ajuta si e mine cu o idee.

ema_cristiana82
01.03.2009, 14:15:03
Ma streseaza rochita caci o sa fiu si mamica iar in mai nu stiu cat ma voi ingrasa ar insemna luna 4. dar cred ca dc o iau in aprilie nu ar fi prea devreme.

ema_cristiana82
01.03.2009, 14:16:40
invitatiile le voi comanda saptamana asta, apropo dc va intereseaza invitati de nunta va pot trimite pm cu o oferta de la o firma din tgv.

ema_cristiana82
01.03.2009, 14:19:22
Lautari noi i-am arvunit pe cei de la Meloritm, apropo stiti ceva de ei, au cantat in trupa lui Florin Petrescu multa vreme, astept si eu o parere dc stiti ceva de ei.
Fotograf si cameraman avem din Bucuresti de la o firma, ne-am gasit si nasi, asa ca pot sta mai linistita acum.

marcianaandrada
02.05.2009, 14:45:23
sal! sunt din buc. dar nunta va fi in TG, imi poate recomanda cineva, un restaurant cu gradina de vara ptr maxim 200 de persoane? ms:*

monikmi
17.05.2009, 10:24:12
Eu singurul pe care-l stiu cu gradina de vara e valahia si cred ca incap vreo 250 de pers.

tonghy
02.08.2009, 17:51:08
buna fetelor !
eu sunt carmen si am si eu nunta in septembrie, pe 19. nu stiu voi cum va simtiti dar eu simt k am intrat in criza de timp si am senzatia k oricat m-as gandi nu e suficient timp!:-? ba tre` sa fac aia, ba tre` sa cumpar ailalta... mai mult ma stresez decat sa fiu emotionata!!

scufita_rosie
03.08.2009, 10:35:54
si eu la fel...doar ca eu mai am doar 3 sapt....chiar mai putin...oricum eu de-abia astept:x

tonghy
11.08.2009, 18:57:07
buna fetele ! am si eu o mare rugaminte la voi: stiti vreun salon bun in tgv ?????????
mai am 1 luna pana la nunta si cred ca am ....o criza de nervi!!!:-s coafeza m-a lasat balta!!! asa ca ...va rog din suflet daca stiti....impartasiti ! o:-)

gabi_myx_mail
12.08.2009, 09:52:10
eu ti-o recomand pe d-na Lumi sau pe Ana de la coaforul din micro 3, de langa biserica si blocul verde ANL. eu ma aranjez acolo de vreo 7 ani si sunt super profi fetele :)>-

tonghy
12.08.2009, 10:31:26
mersi mult de tot pt faptul k mi-ati impartasit!!! chiar o sa ma duc zilele astea k sa vad ce si cum.
[-o< sper sa mai am noroc!!!

scufita_rosie
12.08.2009, 21:33:08
eu ti le recomand pe fetele de la leda....sunt extraordinare toate<:-P
ps: mai am o sapt pana la nunta:D

aditzza
25.08.2009, 15:04:26
eu ti le recomand pe fetele de la leda....sunt extraordinare toate<:-P
ps: mai am o sapt pana la nunta:D

ceva poze sa ne arati si noua :D
si sa ne si spui cum a iesit

Florans
27.08.2009, 20:57:51
Neatza miresicilor!...am si eu o curiozitate: nu am gasit aproape nimic pe net despre restaurantul Popasul Iancului din jud. Dambovita (km.56, Bucuresti-Pitesti) si as dori sa stiu daca a facut cineva nunta acolo sau poate sa ma ajute cu ceva comentarii sau date de contact. ms anticipat. Va pupic!:-p

aditzza
28.08.2009, 07:58:51
Neatza miresicilor!...am si eu o curiozitate: nu am gasit aproape nimic pe net despre restaurantul Popasul Iancului din jud. Dambovita (km.56, Bucuresti-Pitesti) si as dori sa stiu daca a facut cineva nunta acolo sau poate sa ma ajute cu ceva comentarii sau date de contact. ms anticipat. Va pupic!:-p

din pacate despre restaurantele din dambovita nu prea gasesti nimik pe net :(
cauta pe forumuri.... :)