PDA

Versiunea completa : Formatii sau DJ in Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Bia
03.10.2006, 12:22:45
Fetelor eu am o mare dilema, formatie sau DJ? Voi ce parere aveti?
Formatia pe langa faptul ca e mult mai scumpa, trebuie sa le asiguri si masa si daca sunt vreo 4-5 deja .....:-SS Pt DJ -ul onorariul e mai mic si daca este cineva priceput poate sa faca atmosfera faina, plus pe calculator ai ce muzica vrei! Bine si o formatie poate face o atmosfera super, nu zic! Am fost si la nunti cu formatie si la nunti cu DJ! Am fost la o nunta la care a avut formatie si atunci m-am jurat ca nu-mi trebuie! Cantau 20-25 de minute, stateau 15-20 de minute, timp in care puneau un CD cu muzica de la 1900 toamna! Plus repertoriul era format din muzica populara, toate melodiile de la O-zone, etc. Dar acum stau si ma gandesc ca sunt si alte formatii care in mod sigur canta bine! Nici nu stiu cat ajunge o formatie! DJ-ul cu care am vb imi cere 500 euro pt muzica, filmat si poze. E rezonabil? Inca nu am semnat nici un contract cu el! Voi ce sfaturi imi dati?

CataAna
03.10.2006, 16:50:51
Buna Bia!

La nunta mea voi opta pentru DJ.
Am sa iti spun si de ce: chiar daca solistul formatiei canta super misto, oricum nu va fi ca melodia originala, ar parea ceva 'contrafacut'. Eu vreau sa ma bucur de melodii asa cum sunt originale, cantate de cine le canta in mod normal. Oricat de bun ar fi solistul tot nu poate imita toti cantaretii, toate tipurile de voci si de genuri muzicale. Si cum il fac eu sa cante ce melodii vreau eu, il pun sa-si faca temele pt acasa si sa se apuce de invatat?
Am fost si eu la o nunta la Onix unde formatia lua pauze, iar in pauze nu punea muzica de loc. Au trebuit sa alerge mirii innebuniti sa aduca un laptop si CD-uri pentru ca se plictiseau invitatii.
Daca ei un DJ, ai grija ca trebuie sa fie autorizat. Sunt restaurante care nu accepta sa aduci un DJ daca nu are acest atestat.
Ce fel de DJ este asta care iti ofera si foto si filmare? Le face el pe toate?! Ai grija ca nimeni nu e priceput chiar la toate. Sa ii ceri portofoliul sa vezi ce poate face.
Nu vreau sa te descurajez cu fotograful-cameramanul-DJ-ul pe care l-ai gasit. Pretul e bun pentru toate la un loc, dar verifica numaidecat calitatea inainte.
Multa bafta!

madalinabul
03.10.2006, 21:18:30
Fetelor eu am o mare dilema, formatie sau DJ? Voi ce parere aveti?
Formatia pe langa faptul ca e mult mai scumpa, trebuie sa le asiguri si masa si daca sunt vreo 4-5 deja .....:-SS Pt DJ -ul onorariul e mai mic si daca este cineva priceput poate sa faca atmosfera faina, plus pe calculator ai ce muzica vrei! Bine si o formatie poate face o atmosfera super, nu zic! Am fost si la nunti cu formatie si la nunti cu DJ! Am fost la o nunta la care a avut formatie si atunci m-am jurat ca nu-mi trebuie! Cantau 20-25 de minute, stateau 15-20 de minute, timp in care puneau un CD cu muzica de la 1900 toamna! Plus repertoriul era format din muzica populara, toate melodiile de la O-zone, etc. Dar acum stau si ma gandesc ca sunt si alte formatii care in mod sigur canta bine! Nici nu stiu cat ajunge o formatie! DJ-ul cu care am vb imi cere 500 euro pt muzica, filmat si poze. E rezonabil? Inca nu am semnat nici un contract cu el! Voi ce sfaturi imi dati?
buna, eu am ascultat o formatie in copou la vanatorul si chiar mi-a placut cum au cantat. daca vrei sa ii asculti mergi duminica seara pe terasa la vanatorul. alte formatii gasesti la casa universitarilor si clubul bursei.

Bia
03.10.2006, 22:29:10
Si eu as opta pentru un DJ cam din aceleasi motive care le-a zis CataAna, cu formatia poate fi oarecum riscant! Alta chestie este ca cei de la Onyx nu ma lasa sa aduc alta formatie, ci pot sa aleg intre cele 2 formatii de la ei sau pot sa aduc DJ! Am sa ma duc intr-o seara macar de curiozitate sa-i aud cum canta! Tipul asta pe care l-am gasit mi-a zis ca vor fi 2, el se ocupa de muzica si celalat se va ocupa de filmat si poze! Uite nu ma gandisem sa-i cer un portofoliu, buna idee, mersi! Mi l-a recomandat un amic care l-a avut ca dj la nunta lui si el a zis ca a fost multumit! Oricum inca nu e batut nimic in cuie! Da pretul vi se pare rezonabil? Ca eu nu ma pricep!

eva
03.10.2006, 23:54:58
Mai bine iei DJ, sant DJ care stiu sa faca atmosfera super calumea si stiu ce melodii scot lumea la dans cel mai bine, formatia oricat de buna ar fi nu poate canta perfect orce melodie.
Eu am formatie, dar as prefera Dj. Am fost la o nunta in august si au avut o formatie ingrozitoare, 2 insi, pe care i-au platit cu 700E(mi se pare prea mult pt 2 membri). Lalaiau o melodie 15 minute,tare obositor sa te invarti intr-o hora 15 minute. si dupa ce i-am vazut pe ei, mi-a parut tare rau ca am luat formatie. Ma costa 1000E, sant 5, zx ei ca sant foarte buni, dar nu am putut sa i ascult, pt ca nu stau in Iasi si sau ocupat socrii de formatie. Sper sa nu regret. Dar voi care mai aveti timp sa alegi, daca nu sunteti 100% convinse de formatia pe care o vreti, mai bine va luati DJ.

Bia
04.10.2006, 00:36:03
Mai bine iei DJ, sant DJ care stiu sa faca atmosfera super calumea si stiu ce melodii scot lumea la dans cel mai bine, formatia oricat de buna ar fi nu poate canta perfect orce melodie.
Eu am formatie, dar as prefera Dj. Am fost la o nunta in august si au avut o formatie ingrozitoare, 2 insi, pe care i-au platit cu 700E(mi se pare prea mult pt 2 membri). Lalaiau o melodie 15 minute,tare obositor sa te invarti intr-o hora 15 minute. si dupa ce i-am vazut pe ei, mi-a parut tare rau ca am luat formatie. Ma costa 1000E, sant 5, zx ei ca sant foarte buni, dar nu am putut sa i ascult, pt ca nu stau in Iasi si sau ocupat socrii de formatie. Sper sa nu regret. Dar voi care mai aveti timp sa alegi, daca nu sunteti 100% convinse de formatia pe care o vreti, mai bine va luati DJ.

1000 Euro! Wow! Ce mult! Sau in fine, nu stiu care sunt preturile! Inseamna ca tipul asta care imi cere 500 pt muzica filmat si poze e super ok ca pret! Ramane de vazut cat de priceput este! Asa cum am zis cu formatie e putin riscant, dar pana la urma tine si de gusturi! Sunt persoane care tin mortis sa aiba formatie! Eu ma gadesc ca avand muzica pe calc pot sa pun toate melodiile care imi plac, asta ar fi un avantaj! Trebuie sa ma gandesc bine de tot!
Eva, nu trebuie sa le dai si de mancare si de baut la cei din formatie?! La cinci insi .... Nu stiu cum se procedeaza, se da acelasi meniu ca la invitati sau doar o gustare, sau ceva de genul asta!

Bia
04.10.2006, 00:38:49
Acum am vazut, Eva mai ai putin de tot pana la nunta! Esti pe ultima suta de metri cu pregatirile! Ai emotii?! Ce intrebare pun si eu! :D Bafta la pregatiri si sa ai o nunta de vis! Pupici!

CataAna
04.10.2006, 21:17:22
Buna Bia!

Pretul pe care ti-l cer Dj-ul si fotograful e destul de bun. Acum trebuie sa te interesezi exact si cate fotografii iti face fotograful, cate ti le da pe hartie foto si cate pe CD. La fel si cu filmarea: cate ore filmeaza si daca iti da si brutul sau numai DVD-ul cu filmul montat.
Apoi trebuie sa mai ai in vedere ca fotograful e si cameraman, deci unele momente le vei avea ori pe film, ori in foto. I-ai si tu la intrebari sa iti spuna toate detaliile ca sa nu ai surprize mai tarziu. De fapt mai gasesti tu prieteni sa-ti faca poze, dar daca tot platesti, macar sa stii din start la ce sa te astepti.
Eu vorbesc... ca inca nu m-am hotarat nici la DJ nici la fotograf.
Sa iti spun si despre formatia care canta la Onix. Cea pe care am auzit-o eu avea 3 membri. 'seful' formatiei a avut un recital singur singurel numai la vioara. Canta el frumos, dar nuna e nunta, nu concert. Oamenii vor sa danseze, sa se distreze, nu sa cada in melancolie. Cel mai urat mi s-a parut ca nu au asigurat muzica in pauzele lor de masa (trebuie sa le dai si lor mancare) si mirii au trebuit sa aduca un laptop cu CD-uri de acasa.
Multa bafta!

Bia
05.10.2006, 00:00:23
Salut Cata!
Eu cred ca sunt asa de ametita de cap de la cate imi trec prin cap ca uneori pierd din vedere lucrurile importante! Uite chiar mi-am notat in carnetel tot ce mi-ai zis tu si o sa-l intreb! Deocamdata nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc, el e plecat din tara, ai mei imi zic sa ma linistesc ca e prea devreme, prietenele ... cred ca deja le-am facut capul calendar si mi-am zis sa ma mai abtin si eu ca sa nu devin plictisitoare! Noroc de forumul asta care mi se pare super!
Tu ce fel de muzica preferi? Mie imi place f mult muzica latino, daca ar fi dupa mine numai genul asta as pune, dar stiu ca trebuie sa fie mai diversificat, poate nu place la toata lumea! Oricum, nu manele, nici nu imi dau voie cei de la Onyx, populara putin (tot conditia lor), tango, vals - jale pt mine ca nu ma pricep deloc .... Chiar ma gandeam ca in loc sa deschidem dansul cu un vals sa fie altceva, o melodie de suflet pt noi! Nu stiu da mi-e frica ca o sa ma impiedic ca n-am dansat asa ceva in viata mea si nici nu am cand sa invat! Tu ce idei mai ai?
Si deci asa cu formatia respectiva ... hmm, oricum din start am inclinat mai mult spre DJ pt ca la formatii, faza cu pauzele (mici si dese cheia marilor succese =)) ) o stiu si eu! Si cine sa stea sa puna muzica in pauze? Cine are chef sau mai bine zis, pe cine sa las fara sa ma trezesc cu niste melodii naspa! Nu-i asa ca e complicat? Sau poate ma agit eu prea mult!

eva
05.10.2006, 07:12:36
Acum am vazut, Eva mai ai putin de tot pana la nunta! Esti pe ultima suta de metri cu pregatirile! Ai emotii?! Ce intrebare pun si eu! :D Bafta la pregatiri si sa ai o nunta de vis! Pupici!

Nu prea am emotii :), sant calma, cred ca o sa ma apuce emotiile cand o sa fiu in Iasi, deocamdata sant inca in Bucuresti.

E cam mult 1000E, pt ca poti gasi din timp mai ieftin, dar totusi pt o formatie din 5 membri este un pret acceptabil. ei spun ca pretul lor este de 2000E, dar fiindca cineva din formatie este ruda cu viitorul sot, cica ne iau la jumatate de pret(nu stiu sigur daca e adevarat sau au spus asta sa ne conviga sa-i angajam).De mancare am inteles ca nu este obligatoriu sa le da-i meniu complet ca la invitati. Despre asta o sa discut cu sefa restaurantului ca stie mai bine, ca are experienta.Sper :).

Si formatia de la Popas Pacurari e buna, o cunosc pe solista putin si canta frumos, parca sant trei si iau 600E. Cand cautam noi muzica erau deja angajati pana in 2007.

sunset
05.10.2006, 10:40:45
Formatia de la Popas Pacurari e buna, dar nu prea serioasa.
Prietenea mea cea mai buna a avut nunta anul asta in iule si i-au angajat ( cu contract, avans si toate cele) cu un an inainte.
Si in ziua nuntii, fara macar sa sune sau sa anunte intr-un fel NU AU VENIT. Au trimis in locul lor pe altii (va dati seama ce buni erau de nu aveau angajament in mijlocul verii, sambata).
Asa ca eu imi iau DJ, imi fac playlist-ul de acasa..... si stau linistita.

Bia
05.10.2006, 17:39:46
Formatia de la Popas Pacurari e buna, dar nu prea serioasa.
Prietenea mea cea mai buna a avut nunta anul asta in iule si i-au angajat ( cu contract, avans si toate cele) cu un an inainte.
Si in ziua nuntii, fara macar sa sune sau sa anunte intr-un fel NU AU VENIT. Au trimis in locul lor pe altii (va dati seama ce buni erau de nu aveau angajament in mijlocul verii, sambata).
Asa ca eu imi iau DJ, imi fac playlist-ul de acasa..... si stau linistita.

Ce faza de cacao! Sunt din ce in ce mai convinsa ca DJ-ul e mai bun! Iti faci tu playlistul? Eu ma gandesc sa fac o lista cu melodiile pe care le vreau neaparat, nici nu stiu atatea melodii cat pt o seara intreaga! Cam la ce te-ai gandit? Da-mi si mie idei te rog!

tizabela
05.10.2006, 18:01:25
Eu eram pro DJ pana m-am lasat convinsa sa merg sa ascult cateva formatii primele 4 ma facusera sa iau decizia ca la nunta sa am DJ,dar nasul m-a rugat sa mai ascult inca o formatie din Iasi si dupa sa decid.Eiii fetelor dupa ce i-am ascultat pe ei nici nu m-am mai gandit ci pe loc am dat aconto si am facut contract pentru ca sunt superbuni.Onorariul este de 1000 de euro plus 4 meniuri (iti specifica ca ei papa ca tot invitatul) daca nunta nu este in Iasi 2 camere la hotel si platit drumul in functie de distanta!!!
Acum dupa nunta sunt pro formatie buna (am mai fost si pe la alte nunti si aia mai mult faceau pauza decat cantau plus niste voci #-o ) am fost supermultumita de cum au cantat si au antrenat petrecerea!!!

kindaras_bia
06.10.2006, 13:44:24
Eu eram pro DJ pana m-am lasat convinsa sa merg sa ascult cateva formatii primele 4 ma facusera sa iau decizia ca la nunta sa am DJ,dar nasul m-a rugat sa mai ascult inca o formatie din Iasi si dupa sa decid.Eiii fetelor dupa ce i-am ascultat pe ei nici nu m-am mai gandit ci pe loc am dat aconto si am facut contract pentru ca sunt superbuni.Onorariul este de 1000 de euro plus 4 meniuri (iti specifica ca ei papa ca tot invitatul) daca nunta nu este in Iasi 2 camere la hotel si platit drumul in functie de distanta!!!
Acum dupa nunta sunt pro formatie buna (am mai fost si pe la alte nunti si aia mai mult faceau pauza decat cantau plus niste voci #-o ) am fost supermultumita de cum au cantat si au antrenat petrecerea!!!

uau, am vazut videoclipul de la nunta.... felicitari ! e super ! casa de piatra si multa multa fericire !

tizabela
06.10.2006, 13:56:10
uau, am vazut videoclipul de la nunta.... felicitari ! e super ! casa de piatra si multa multa fericire !

Bia multumesc din suflet pentru urari si aprecieri si noi va uram voua iubire eterna!!!

Bia
07.10.2006, 18:02:29
Kindaras_bia CASA DE PIATRA! FELICITARI! Povesteste-mi cand ai timp cum a fost!

Milagros
28.10.2006, 14:46:16
Noi am hotarat 100% pentru DJ din mai multe motive...In primul rand ca formatia costa mult,face consumatie la papa,pauze de la cantat...In plus,anul trecut a avut nunta viitorul meu cumnat si vreau sa zic ca formatia nu numai ca a fost jalnica,dar i-au scurs de bani(asta cu tot cu reducere,ca solistul era frate cu nasa),au papat bine si mai si comandau lumea.Chestii de genul:toata lumea sa se aseze sa manance.Asta cand,evident,toti se incalzisera si aveau chef de dans.Si nu se lasau pana nu se aseza toata lumea si gata cu muzica,nici macar nu au avut bunul simt sa aduca un CD ceva sa umple golurile. Nu cred ca trebuie sa mai mentionez ca solista a scartait ceva pe HERO a lui Enrique de mi-a spart urechile,iar cand a cantat Neina na na (sper ca am scris corect:) a cantaretei Vaya con Dios nu mi-am dat seama ce canta pana nu a ajuns la refren =))
Noi vrem melodiile originale,nu niste imitatii sa spargem urechile oamenilor.Nu zic,or fi ei si solisti talentati dar chiar nu cred ca poate cineva sa cante I WANT TO SPEND MY LIFETIME LOVING YOU sau UNCHAINED MELODY si sa te treaca fiorii ca atunci cand asculti originalul (poate cel mult fiori de groaza;)) )

Bia
28.10.2006, 17:03:20
Noi am hotarat 100% pentru DJ din mai multe motive...In primul rand ca formatia costa mult,face consumatie la papa,pauze de la cantat...In plus,anul trecut a avut nunta viitorul meu cumnat si vreau sa zic ca formatia nu numai ca a fost jalnica,dar i-au scurs de bani(asta cu tot cu reducere,ca solistul era frate cu nasa),au papat bine si mai si comandau lumea.Chestii de genul:toata lumea sa se aseze sa manance.Asta cand,evident,toti se incalzisera si aveau chef de dans.Si nu se lasau pana nu se aseza toata lumea si gata cu muzica,nici macar nu au avut bunul simt sa aduca un CD ceva sa umple golurile. Nu cred ca trebuie sa mai mentionez ca solista a scartait ceva pe HERO a lui Enrique de mi-a spart urechile,iar cand a cantat Neina na na (sper ca am scris corect:) a cantaretei Vaya con Dios nu mi-am dat seama ce canta pana nu a ajuns la refren =))
Noi vrem melodiile originale,nu niste imitatii sa spargem urechile oamenilor.Nu zic,or fi ei si solisti talentati dar chiar nu cred ca poate cineva sa cante I WANT TO SPEND MY LIFETIME LOVING YOU sau UNCHAINED MELODY si sa te treaca fiorii ca atunci cand asculti originalul (poate cel mult fiori de groaza;)) )

Salut! Si eu sunt pro DJ! Din mai multe motive! Dar ca sa nu supar pe nimeni, sunt absolut convinsa ca exista si formatii foarte bune! Probabil ca n-am avut eu ocazia sa le ascult! Din cate am ascultat pe la nunti pana acum m-a apucat groaza! Am ascultat o formatie la care nu stiam daca sa rad sau sa ma dau cu capul de masa! Stalceau intr-un asa hal cuvintele, era chiar haios pana la un punct!
Din punctul meu de vedere ai perfecta dreptate cu ce zici! Cat or fi ei de talentati n-o sa cante o melodie cum ar canta-o Julio Iglesias, de exemplu si sa simt ca ma trece un fior pe spate!
Dar gusturile nu se discute pana la urma!
Tu iti faci un playlist sau te lasi pe mana DJ-ului? Cam ce fel de melodii vrei? Da-mi si mie idei te rog!

drika
29.10.2006, 09:46:24
CATEGORIC FORMATIE!!!!!!!!!!!!!nU SE COMPARA DJ-UL CU CE ATMOSFERA POATE FACE FORMATIA DACA E ALEASA CU CAP!!!!.Pai asa dau petrecere si pun calculatorul.M-am saturat de toate melodiile de pe calculator/:).La nunta fratelui meu tot formatie ai avut si credetima ca au fost bestiali!!El a facut la Cotnari(restaurantul di podul ros)si ei au o formatie cu care colaboreaza.Superbi.Se numesc Onyx si au fost prima formatie de la onyx.PArtea proasta e ca nu presteaza decat acolo.E dragut acolo, mare si luminos dar a facut fratele meu o data si... eu vreau si ceva mai fain un pic:-p
DAI UN BAN DAR STAI IN FATA!!Am stat si noi un pic in dubii pt ca e cam scump, trebuie sa recunoastem ca vre-o 30 de mil nu-s de luat din drum , si am intrebat si noi pe ici colo.de la cei mai in varsta era clar ca sunt pro formatie dar sa stiti ca tocmai de asta am intrebat tinerii si au spus ca formatia nu se compara cu nimik.Ca alta e atmosfera, si au fost si la nunti foarte reusite cu dj dar tot si acum spun ca ar fi fost si mai fain cu formatie.

drika
29.10.2006, 09:49:40
Acum de pinde de ce va place si depinde daca gasiti formatia potrivita.Si nu strica sa dati o intrebare si invitatilor vostri, cand mergeti la un suc sa spuneti ca:nu stim ce sa punem dj sau formatie si vedeti ce parere au si ei.Noi asa am facut si desi ne gandeam ca e mai scump eram constienti ca e mult mai fain cu formatie.Eu nu am fost la f multe nunti dar indeajuns sa-mi fac o parere despre lucrul acesta.Toata treaba este sa alegi bine sa nu ajungem la situatii precum cele mai sus amintite=((

Milagros
29.10.2006, 15:46:46
Salut! Si eu sunt pro DJ! Din mai multe motive! Dar ca sa nu supar pe nimeni, sunt absolut convinsa ca exista si formatii foarte bune! Probabil ca n-am avut eu ocazia sa le ascult! Din cate am ascultat pe la nunti pana acum m-a apucat groaza! Am ascultat o formatie la care nu stiam daca sa rad sau sa ma dau cu capul de masa! Stalceau intr-un asa hal cuvintele, era chiar haios pana la un punct!
Din punctul meu de vedere ai perfecta dreptate cu ce zici! Cat or fi ei de talentati n-o sa cante o melodie cum ar canta-o Julio Iglesias, de exemplu si sa simt ca ma trece un fior pe spate!
Dar gusturile nu se discute pana la urma!
Tu iti faci un playlist sau te lasi pe mana DJ-ului? Cam ce fel de melodii vrei? Da-mi si mie idei te rog!

Heiiiiiiiiii!Welcome to my club!<:-P Vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda. Si ca sa iti raspundla intrebare,DA,absolut!Imi fac singura playlist,adica,nah,facem impreuna...In primul rand am ales toate blues-urile alea care iti fac pielea de gaina,gen Unchained Melody, Drowning,Iwant to spend my lifetime loving u,Hero etc dar si multe melodii dansabile,vesele,ritmate,latino si ceva muzica populara ca asta prinde cel mai bine,chiar daca la noi vor predomina tinerii. Manele nu punem deloc,poate doar ceva in ritmuri orientale,sa zicem o manea straina ca sa ii multumim pe toti.
Hai sa iti zic la ce m-am mai gandit eu pentru ca invitatii mei sa se simta bagati in seama cand ma duc sa le dau invitatia o sa ii intreb daca au vreo melodie de suflet si o sa o includ in playlist.Sa speram ca nu o sa aleaga toti blues-uri ca atunci va fi cam complicat:D Ah,si nici sa nu aud de Esti mireasa vietii mele ca deja e prea fumata!!!

Milagros
29.10.2006, 15:51:43
PS Imediat ce termin de pus la punct playlistul incerc sa iti trimit o copie.Poate imi mai dai si tu niste idei:) Pup

Bia
29.10.2006, 16:09:34
PS Imediat ce termin de pus la punct playlistul incerc sa iti trimit o copie.Poate imi mai dai si tu niste idei:) Pup

Mersi! Abia astept sa-mi dai idei! Hai sa zic ca la melodii lente e mai simplu, am cateva in vedere, dar de astea mai dansante habar n-am! Mi-a venit sa rad cand ai zis chestia cu "esti mireasa vietii mele" ca si eu am zis ca mor daca o aud la nunta mea! Adica imi place cum canta Komornik da mel asta e .... nici nu am cuvinte! De cate ori am auzit-o tot n-am reusit sa o inteleg :D ! Se pare ca suntem pe aceiasi lungime de unda! Ce bine! Uite am sa incerc sa pun la punct si eu un playlist si poate ne inspiram una de la alta! Rugamintea mea e daca poti sa-mi dai idei de mel latino ca astea imi plac la nebunie! Pupici!

Milagros
30.10.2006, 16:36:59
Mersi! Abia astept sa-mi dai idei! Hai sa zic ca la melodii lente e mai simplu, am cateva in vedere, dar de astea mai dansante habar n-am! Mi-a venit sa rad cand ai zis chestia cu "esti mireasa vietii mele" ca si eu am zis ca mor daca o aud la nunta mea! Adica imi place cum canta Komornik da mel asta e .... nici nu am cuvinte! De cate ori am auzit-o tot n-am reusit sa o inteleg :D ! Se pare ca suntem pe aceiasi lungime de unda! Ce bine! Uite am sa incerc sa pun la punct si eu un playlist si poate ne inspiram una de la alta! Rugamintea mea e daca poti sa-mi dai idei de mel latino ca astea imi plac la nebunie! Pupici!

Mai sa fie!Da noi chiar ne intelegem de minune!Si eu moor dupa melodii latino si am de gand sa pun destule in playlist(ei,nici chiar asa multe ca nu prea stie toata lumea sa danseze pe muzica latino:).Abia astept sa gasesc timp sa iti trimit un playlist initial si sa primesc unul de la tine.Cred ca va iesi o combinatie dementiala!Te pupik muuult si dulce!

sunset
30.10.2006, 17:04:03
Ma primiti si pe mine in jocul de-a playlistul?
Ca nu de alta, dar .... m-am apucat de el si parca as vrea sa fiu sigura ca nu aleg doar ce imi place mie... #-o

Milagros
30.10.2006, 22:07:40
Ma primiti si pe mine in jocul de-a playlistul?
Ca nu de alta, dar .... m-am apucat de el si parca as vrea sa fiu sigura ca nu aleg doar ce imi place mie... #-o
:-p Hai ca esti prea dulce ca sa te excludem!Bine ai venit in clubul nostru!Dar sa stii ca trebuie sa contribui si tu cu un playlist ca sa ne inspiram una de la alta.Bine a zis unul mai destept decat mine ca 2 minti luminate is mai bune ca una! Asa ca imaginati-va cum o sa fie cu 3 asemenea comori!;;) Abia astept sa impartasim idei! Eu am o gramada dar din pacate nu am timp sa le expun. Dar pe 1 noiembrie am liber asa ca asteptati-va la ceva maret....:D Va pup!

drika
30.10.2006, 23:03:14
:-p Hai ca esti prea dulce ca sa te excludem!Bine ai venit in clubul nostru!Dar sa stii ca trebuie sa contribui si tu cu un playlist ca sa ne inspiram una de la alta.Bine a zis unul mai destept decat mine ca 2 minti luminate is mai bune ca una! Asa ca imaginati-va cum o sa fie cu 3 asemenea comori!;;) Abia astept sa impartasim idei! Eu am o gramada dar din pacate nu am timp sa le expun. Dar pe 1 noiembrie am liber asa ca asteptati-va la ceva maret....:D Va pup!
succes la playlist si am sa va ajut si eu cu vreo doua nume de melodii care le consider potrivite pentru dans, dar maine ca acum pic de somn.Invitatii sunt diferiti asa ca poate gasiti o idee buna si pe la mine asta daca nu le aveti deja in lista:-p.revin maine daca dati accept:-p:-p

sunset
31.10.2006, 06:26:22
ok.... asteptam <:-P

Bia
31.10.2006, 11:11:39
Ce idee buna sa ne punem toate mintea la contributie! Pai haideti sa ne gandim fiecare la melodiile preferate pe care am vrea neaparat sa le avem la nunta! Am sa va trimit un pic mai tarziu listuta mea! Abia astept sa aud la ce v-ati gandit si voi!

Milagros
31.10.2006, 14:38:35
Heeeeei! Dar vad ca ne tot strangem la incropit listute!Ce bine sa ai de unde cere sfaturi. >:D<
Sincer,imi era cam teama sa fac singura chestia asta pentru ca desi am o groaza de idei cand sa le pun pe hartie parca toate o rup la fuga:((

sunset
31.10.2006, 16:23:02
am pacut un topic nou nout pt listutele noastre <:-P

Bia
01.11.2006, 14:18:05
Heeeeei! Dar vad ca ne tot strangem la incropit listute!Ce bine sa ai de unde cere sfaturi. >:D<
Sincer,imi era cam teama sa fac singura chestia asta pentru ca desi am o groaza de idei cand sa le pun pe hartie parca toate o rup la fuga:((

Eu am facut o lista de vreo suta si ceva de mel si dupa ce am contemplat-o .... am rupt-o! Nu pot sa pun numai ce-mi place mie! Asa ca m-am apucat de alta lista in care sa trec mult mai putine mel si cu ajutorul vostru sper sa iasa ceva bun! Acusica trimit listuta!

floreaanamaria
07.11.2006, 22:20:20
buna am o mare dilema !nu gasesc o formatie care sa mi cante la nunta sa mi placa .m am saturat de cautat.MA POATE AJUTA CINEVA CU CATEVA SFATURI?
STIE CINEVA CUM SE NUMESTE FORMATIA DE LA POPAS PACURARI??????????#:-S

Nicoletta
07.11.2006, 23:05:19
buna am o mare dilema !nu gasesc o formatie care sa mi cante la nunta sa mi placa .m am saturat de cautat.MA POATE AJUTA CINEVA CU CATEVA SFATURI?
STIE CINEVA CUM SE NUMESTE FORMATIA DE LA POPAS PACURARI??????????#:-S

Iti recomand formatia Moldovita, parintii mei zic ca fac o atmosfera super la nunti. In ceea ce priveste formatia de la Popasul Pacurari, i-am vazut pe o caseta la nunta unor prieteni...nota 10....insa ghinionul e ca au contract cu Popasul, si in zilele in care au nunti acolo, sunt obligati sa refuze pe cei din afara...poate ai noroc cine stie..:*

sunset
08.11.2006, 17:31:03
Ai grija cu formatia de la Popas pt ca nu sunt seriosi.
In vara a avut nunta o prietena de-a mea si ei trebuiau sa cante. Contractul fusese semnat si avansul platit cu un an inainte. Si, in ziua nuntii, surpriza ...
NU AU VENIT!!!!! Au trimis pe altii in locul lor.. care au fost asa de buni de am stat toata seara pe terasa...

nicoleta
21.11.2006, 22:46:00
Stie careva cum canta?Eu am auzit numai lucruri bune despre ei!Trebuie sa ma suportati ca va pun o groaza de intrebari dar i-mi este foarte greu pentru ca noi a organizat totul intr-o saptamana pt ca nu am avut timp sa alegem.Acum vreau sa stiu daca am facut alegerea corecta.Am foarte mari emotii pentru ca vreau sa iasa foarte bine.

drosi
27.11.2006, 14:55:22
Iti recomand formatia Moldovita, parintii mei zic ca fac o atmosfera super la nunti. In ceea ce priveste formatia de la Popasul Pacurari, i-am vazut pe o caseta la nunta unor prieteni...nota 10....insa ghinionul e ca au contract cu Popasul, si in zilele in care au nunti acolo, sunt obligati sa refuze pe cei din afara...poate ai noroc cine stie..:*
Spune-mi si mie te rog mai multe despre formatia asta si unde ii pot gasi? Ai cumva idee daca ar merge la nunta si in alta localitate ca de exemplu Vaslui? Iti multumesc mult !!!! Va pup!!

nicoleta
27.11.2006, 21:40:24
Salut miresici! Cread ca va stresez cu intrebarile mele dar si eu sunt foarte stresata.I-mi este frica sa nu gresesc sa nu-mi iasa bine la nunta.Asa ca va intreb stie cineva ceva de formatia d-lui botea.Stiu ca are o casa de discuri prin iasi si il mai cheama din cand in cand pe la televiziunea romana.Nu am auzit de la nimeni nuici un comentariu despre el asa ca daca ma puteti ajuta ..........[-o< .Va multumesc

irina2ina
27.11.2006, 21:48:49
Spune-mi si mie te rog mai multe despre formatia asta si unde ii pot gasi? Ai cumva idee daca ar merge la nunta si in alta localitate ca de exemplu Vaslui? Iti multumesc mult !!!! Va pup!!

Daca vrei sa afli mai multe informatii despre formatia Moldovita intra pe site-ul lor

cinta
14.12.2006, 03:44:30
buna, miresici!

si pe mine ma intereseaza topicul cu lista de melodii pt dj. puteti sa imi dati un link, eventual pe mesaj privat cu discutia respectiva?

multumesc mult!

Bia
27.12.2006, 16:18:01
buna, miresici!

si pe mine ma intereseaza topicul cu lista de melodii pt dj. puteti sa imi dati un link, eventual pe mesaj privat cu discutia respectiva?

multumesc mult!

http://www.miresici.ro/f18/1865-playlist-nunta/ Il gasesti aici, sper :D ! Pupici!

alinaclau
29.12.2006, 18:42:05
buna!eu am optat pt formatie...aceea care canta la rest din bucium,perla viilor...condusa de paul serban..va zice ceva#-o ???ati auzit-o pe undeva??de pret ca sa va zic...:-L 30 de mil.dar nu-mi pare rau doar ca-mi doresc sa-si merite banii

Simona06
07.01.2007, 23:29:53
Miresici din Iasi ce muzica aveti la nunta?Eu una optez pt formatie...chiar daca e mai scump,dar se merita..e incomparabil!pai nu-s satula de calc acasa?sa-l mai vad si la propria nunta?nu e aceeasi atmosfera.Eu am gasit o formatie..a cantat anul trecut la localul unde am facut revelionul si acum canta la Casa Boiereasca-vor 1000 de euro.Le-am dat 200 avans.Voi care va doriti formatii sau deja le-ati prins pt nunta,ce formatii aveti?cum se numesc?Mai canta misto Noroc ,Rubin..i-am vazut la nunti.Altele mai stiti?

madalinabul
07.01.2007, 23:50:54
eu mi-am angajat o formatie din botosani( i-a placut foarte mult nasului meu cand a fost la o nunta in botosani, am ascultat-o si noi si ne-a placut ), ne i-a doar 20 mil la care se adauga si drumul, ne iau asa de putin pt ca i-am angajat pt doua nunti si ne-au facut o reducere. am auzit lucruri mai putin bune despre formatia noroc, in schimb am inteles ca la popas pacurari este o formatie cu solista care canta foarte frumos, dar stiti si voi ca gusturile nu se discuta, asa ca fiecare cu ce ii place.

alinutza203
08.01.2007, 11:03:09
eu mi-am angajat o formatie din botosani( i-a placut foarte mult nasului meu cand a fost la o nunta in botosani, am ascultat-o si noi si ne-a placut ), ne i-a doar 20 mil la care se adauga si drumul, ne iau asa de putin pt ca i-am angajat pt doua nunti si ne-au facut o reducere. am auzit lucruri mai putin bune despre formatia noroc, in schimb am inteles ca la popas pacurari este o formatie cu solista care canta foarte frumos, dar stiti si voi ca gusturile nu se discuta, asa ca fiecare cu ce ii place.

Si eu am angajat tot o formatie din Botosani cred ca se numeste "Folclor" sau ceva de genu acesta . Stiu ca sunt 5 din care 2 sunt solisti, unul e de muzica usoare si o tipa de muzica populara.

miruna0810
08.01.2007, 15:15:32
Dragi miresici,
Eu am nunta in iunie si nu am inca o formatie ( nu as vrea DJ ). Ma puteti ajuta cu cateva nume de formatii si date de contact pentru acestea ? Am mare nevoie , am cam intrat in impas si se stie ca muzica e f importanta la o nunta. Astept ajutorul vostru .
Pupici
:*

madalinabul
08.01.2007, 16:55:35
Si eu am angajat tot o formatie din Botosani cred ca se numeste "Folclor" sau ceva de genu acesta . Stiu ca sunt 5 din care 2 sunt solisti, unul e de muzica usoare si o tipa de muzica populara.

nu stiu cum se numeste formatia mea dar are 4 membri : un solist care canta si la orga, iar restul canta la saxofon, trompeta si inca ceva dar nu mai stiu ce.

Simona06
08.01.2007, 22:40:02
Formatia mea cred ca se numeste Clasic,sau ceva de genul asta.Mai stiu formatia Onyx,cea a lui Catalin Maxim si astea sunt faine..si mai stiu multe dar daca nu le stiu numele...degeaba.Oricum...trebuie sa stiti ca la o nunta..muzica face totul.Asa ca aveti grija ce va alegeti!Iar Dj-ul lasati-l pt o aniversare,o petrecere oarecare si NU pt nunta voastra!!

ancavlc
08.01.2007, 23:58:17
fetelor stiti cumva cat ia emilia ghinescu turcu la nunta. a avut-o cineva la nunta??

petronelaaa
09.01.2007, 09:54:39
Pe mine ma intereseaza Mioara Velicu sau Laura Lavric, le ador>:D< !

Stiti ceva preturi?? nu-mi imaginez ca e f. ieftin....:rocking:

madalinabul
09.01.2007, 13:59:30
banui ca au tarife destul de mare dar eu zic sa te interesezi si sa vezi exact cat cer

irina2ina
10.01.2007, 12:29:01
[quote=petronelaaa;76198]Pe mine ma intereseaza Mioara Velicu sau Laura Lavric, le ador>:D< !

Stiti ceva preturi?? nu-mi imaginez ca e f. ieftin...

Din cate am inteles eu Laura Lavric cere c-am 500euro pe 40 minunte. Asa ca ai grija ce vedete vrei la nunta.

cinta
16.01.2007, 23:41:05
buna, miresuici!

si La Multi Ani!

va rog si eu, mult de tot, daca puteti sa imi recomandati DJ pt nunta in Iasi ^:)^
Mi-as dori si eu formatie - macar pt o parte din program, dar cum e nunta micuta de cca 60 pers, nu vreau sa iasa invitatii cu timpanele sparte si o durere de cap crunta ca amintire de nunta =))

acum contez pe sprijinul vostru pt a rezolva si aceasta problema spinoasa. pt ca de anul trecut nu am mai miscat nimic. deci avem doar restaurantul arvunit. si eventual biserica din satul bunicilor, unde preotul s-ar incadra in programul nostru fara probleme >:D< in rest, de acum inecep alergatura.

mii de multumiri pt ajutor si va citesc cu inetres. eu nu prea contribui ca sunt departe si nu am cum sa va ajut prea mult.

lacra_andries
23.01.2007, 09:52:31
Buna! Vad ca majoritatea optati pt dj ....mai ales din punct de vedere financiar ...dar la ce restaurante v-ati gandit sa faceti:( Eu optez pt formatie ..la noi la nunta a cantat formatia Zefir ...e super ....si au cd scoase ....sunt scumpi ....Finii mei s-au zgarcit si au optat pt alta formatie dar au cantat jalnic .....si cred ca la o nunta invitatii tin cont de muzica,meniu si bauturi ...mai putin de locatie ...Va recomand si formatia de la Cotnari ...tipa canta trasnet ...am fost la o nunta si ne-am distrat super ...si mancarea f buna .....recomand localul:)

drika
23.01.2007, 12:00:37
Buna! Vad ca majoritatea optati pt dj ....mai ales din punct de vedere financiar ...dar la ce restaurante v-ati gandit sa faceti:( Eu optez pt formatie ..la noi la nunta a cantat formatia Zefir ...e super ....si au cd scoase ....sunt scumpi ....Finii mei s-au zgarcit si au optat pt alta formatie dar au cantat jalnic .....si cred ca la o nunta invitatii tin cont de muzica,meniu si bauturi ...mai putin de locatie ...Va recomand si formatia de la Cotnari ...tipa canta trasnet ...am fost la o nunta si ne-am distrat super ...si mancarea f buna .....recomand localul:)
Nu canta decat la restaurant acolo. Are contract cu ei. Nu aveti sanse sa ii luati daca faceti in alta parte. Am vb eu cu ei mai pe sest fara sa stie patronul si nu.

lacra_andries
27.01.2007, 11:22:54
Stiu ..majoritatea au contracte ..si cei de la Onyx ..tot asa ....cine e interesat formatia Zefir canta la Restaurant Zefir ...nu toti ,2 ...dar solistul Marcel Verdes e patron acolo ...au scoase si 2 cd-uri ...canta super ...

simina
27.01.2007, 23:23:39
LA MINE E MAI SIMPLU am la nunta si formatii si dj. cred ca e mai simplu de ambele
Dar lucrurile stau cam asa NASII IMPREUNA CU SOCRII MARI AU CEVA PRETENTII MAI MARI CARE NU MA ASTEPTAM DAR NICI NU MA DERANJEAZA
Pentru impacarea tuturor invitatilor in jur de 150 la numar cu toate gusturile muzicale diferite au hotarat si au facut cateva contracte.

pentru genuri diferite
POPULARA - SOFIA VICOVEANCA
PETRECERE - NICU PALERU
MANELE - NICOLAE GUTA
SI UN DJ. CARE ESTE CHIAR DE AICI DIN IASI, CARE SA COMPLETEZE VALSURI TANGO SI ALTE MOMENTE SPECIALE SI CHIAR DANCE
AU HOTARAT SA SE FACA INTERCALATE 2 - 3 MELODII FIECARE SA POATA ORICINE SA DANSEZE SI SA SE DISTREZE
ORICUM EU ERAM HOTARATA NUMAI DE DJ. ATAT DAR NA VEZI PRETENTII ALE ALTORA , BINE CA NU E DIN BUZUNARUL PROPRIU CA ERA JALE
EU SUNT MULTUMITA CA SUNT TOATE GENURILE SA SE SIMTA BINE ORICINE
MAI MULTE DETALII NU POT DA CA NU VREAU SA SE CREADA ALTCEVA LAUDE SAU ALTELE

sunset
28.01.2007, 07:40:20
Eu in principiu am DJ, dar ieri m-am hotarat pentru ceva mai special.
La inceputul nuntii pt a scapa de marsul ala idiot aduc un trio special: pian+vioara+voce. Tipa e fantastica (cantareata de opera). Ei vor canta arii celebre pe perioada cand vin invitatii, dupa aceea 2-3 valsuri vieneze si tangouri.
Si cand se va servii mancarea va fi ceva de tip "cafe-concert" , jazz.
Sunt super fericita ca i-am gasit si ca nu sunt niste amatori <:-P

nicoleta
29.01.2007, 22:43:31
LA MINE E MAI SIMPLU am la nunta si formatii si dj. cred ca e mai simplu de ambele
Dar lucrurile stau cam asa NASII IMPREUNA CU SOCRII MARI AU CEVA PRETENTII MAI MARI CARE NU MA ASTEPTAM DAR NICI NU MA DERANJEAZA
Pentru impacarea tuturor invitatilor in jur de 150 la numar cu toate gusturile muzicale diferite au hotarat si au facut cateva contracte.

pentru genuri diferite
PETRECERE - NICU PALERU
MANELE - NICOLAE GUTA
SI UN DJ. CARE ESTE CHIAR DE AICI DIN IASI, CARE SA COMPLETEZE VALSURI TANGO SI ALTE MOMENTE SPECIALE SI CHIAR DANCE
AU HOTARAT SA SE FACA INTERCALATE 2 - 3 MELODII FIECARE SA POATA ORICINE SA DANSEZE SI SA SE DISTREZE
ORICUM EU ERAM HOTARATA NUMAI DE DJ. ATAT DAR NA VEZI PRETENTII ALE ALTORA , BINE CA NU E DIN BUZUNARUL PROPRIU CA ERA JALE
SALUT ! M-AR INTERESA NISTE PRETURI.EU AM VB CU ANDRA SI PE 1 ORA VREA 2000 EURO , SI AS VREA SA MAI VAD CE AS MAI PUTEA ADUCE . ORICUM AM NEVOIE DE TOATE GENURILE ASA CA TE ROG DACA MA POTI AJUTA... MULTUMESC ANTICIPAT.

nicoleta
29.01.2007, 22:49:56
Salut Tuturor Miresicilor ! Sincer Si Eu Am Optat Pt Formatie. Sunt Satula De Dj. Noi Aici Avem Numai Muzica La Calculator Si Vreau Sa Ma Distrez La Nunta Mea. Eu Am Vb Cu D-nul Botea De La Formatia Armonia! Stiu Ca Are Ca Solist Pe Stefan Pintilie . Sincer Mie Nu Prea I-mi Place Vocea Lui . Am Zis Sa Aduca Pe Altcineva.voi Stiti Ceva De El?:-\ Costa In Jur De 35 Mil Dar Cu 3 Pauze De 10 Min.:*

luiza
30.01.2007, 11:17:50

pentru genuri diferite
PETRECERE - NICU PALERU
MANELE - NICOLAE GUTA

Am sa va rog sa nu mai scrieti cu litere mari ca e cam greu de citit.

alibd
05.02.2007, 22:40:08
Buna Bia!

La nunta mea voi opta pentru DJ.
Am sa iti spun si de ce: chiar daca solistul formatiei canta super misto, oricum nu va fi ca melodia originala, ar parea ceva 'contrafacut'. Eu vreau sa ma bucur de melodii asa cum sunt originale, cantate de cine le canta in mod normal. Oricat de bun ar fi solistul tot nu poate imita toti cantaretii, toate tipurile de voci si de genuri muzicale. Si cum il fac eu sa cante ce melodii vreau eu, il pun sa-si faca temele pt acasa si sa se apuce de invatat?
Am fost si eu la o nunta la Onix unde formatia lua pauze, iar in pauze nu punea muzica de loc. Au trebuit sa alerge mirii innebuniti sa aduca un laptop si CD-uri pentru ca se plictiseau invitatii.
Daca ei un DJ, ai grija ca trebuie sa fie autorizat. Sunt restaurante care nu accepta sa aduci un DJ daca nu are acest atestat.
Ce fel de DJ este asta care iti ofera si foto si filmare? Le face el pe toate?! Ai grija ca nimeni nu e priceput chiar la toate. Sa ii ceri portofoliul sa vezi ce poate face.
Nu vreau sa te descurajez cu fotograful-cameramanul-DJ-ul pe care l-ai gasit. Pretul e bun pentru toate la un loc, dar verifica numaidecat calitatea inainte.
Multa bafta!

Buna CataAna! Am vazut ca te-ai hotarat la dj pentru nunta. Ai ceva concret? Ai contactat pe cineva? Si eu am nunta tot pe 7 iulie si una dintre variante era dj-ul pt nunta, dar nu am gasit pe cineva anume.
Spor in toate si tinem legatura!
Te pup!

tucafamily
06.02.2007, 14:06:56
Eu sunt pro formatie, am facut cununia civila cu dj si a fost super ok, dar pentru o nunta mi se pare mult mai potrivita o formatie (acesta este punctul meu de vedere, gusturile nu se comenteaza). Formatia daca este una cu stil, poate sa-ti faca o nunta de vis!!! Am fost la o nunta unde valsul a fost superb , iar in timp ce invitatii mancau si formatia mai lua cate o pauza unul din ei a sustinut un concert la vioara. Credeti-ma a fost deosebit, ca sa nu mai spun ca mama mirelui (venita din Spania) era cantareata si a cantat doua melodii acompaniata de formatie, a fost mai mult decat o nunta , a fost spectacol!!!
Am fost si la o nunta unde formatia stia mai mult populara si cand o dadea pe repertoriul internatioonal sau romanesc , o dadea in bara:( Nu ati vrea sa stiti ce dezastru cand au cantat (De ce plang chitarele)
Concluzia , daca formatia e buna , atmosfera va fi superba!!!

alibd
06.02.2007, 14:43:09
Eu sunt pro formatie, am facut cununia civila cu dj si a fost super ok, dar pentru o nunta mi se pare mult mai potrivita o formatie (acesta este punctul meu de vedere, gusturile nu se comenteaza). Formatia daca este una cu stil, poate sa-ti faca o nunta de vis!!! Am fost la o nunta unde valsul a fost superb , iar in timp ce invitatii mancau si formatia mai lua cate o pauza unul din ei a sustinut un concert la vioara. Credeti-ma a fost deosebit, ca sa nu mai spun ca mama mirelui (venita din Spania) era cantareata si a cantat doua melodii acompaniata de formatie, a fost mai mult decat o nunta , a fost spectacol!!!
Am fost si la o nunta unde formatia stia mai mult populara si cand o dadea pe repertoriul internatioonal sau romanesc , o dadea in bara:( Nu ati vrea sa stiti ce dezastru cand au cantat (De ce plang chitarele)
Concluzia , daca formatia e buna , atmosfera va fi superba!!!

Bine punctat, tucafamily! Trebuie sa cunoasti foarte bine formatia, daca vrei sa nu iasa totul un haos total. Iar o formatie buna gasesti destul de greu. Si mie mi-ar fi placut formatie, dar... nu am auzit una care sa fie super ok. Daca stii ceva bun, poate imi dai si mie niste detalii.
Te pup!:*

iris
08.02.2007, 22:31:00
Salutare! Poate cineva sa-mi dea detalii despre formatia Atlantic? V-as ramane datoare...;-)

nicoleta
09.02.2007, 09:14:52
:-\ miresici sunt disperata:O , am ramas fara muzica si va rog sa ma ajutati.la cine am sunat pana acum sunt toti ocupati .va rog mult [-o< :* ,ca nu mai stiu ce sa fac ..............:-SS :*

vio
09.02.2007, 09:24:21
:-\ miresici sunt disperata:O , am ramas fara muzica si va rog sa ma ajutati.la cine am sunat pana acum sunt toti ocupati .va rog mult [-o< :* ,ca nu mai stiu ce sa fac ..............:-SS :*
Parerea mea ca te stresezi prea mult... mai eeste muuult pana la nunta si sigur vei gasi pe cineva. Faptul ca te stresezi nu te ajuta la nimic;) asa ca incearca sa te relaxezi si...totul o sa fie f bine:P.Vio

nerromiha
09.02.2007, 09:45:15
calm...se va rezolva. din nefericire eu nu te pot ajuta decat moral deoarece eu voi avea dj, dar sigur alte fete iti pot sugera alte variante. curaj:).....aaa...eu nu am nasi inca.....si nici nu am cautat rochie, verighete, invitatii....si inca nu ma panichez.....probabil am sa patesc asta dc pana in mai-iunie nu gasesc....dar pana atunci...:)

nicoleta
09.02.2007, 09:53:32
fetelor va multumesc mult pt grija , dar am sunat deja la cateva formatii si sunt ocupati toti. cel mai rau e ca nu sunt nici in tara sa vb cu ei , tot ce pot sa fac e sa trimit numai nasii sa vb. sincer mi-e frica pt ca sunt cam pretentioasa (asa mi-a zis tipul care trebuia sa-mi cante), dar cred ca am dreptate pt ca sunt pe banii mei.macar bine ca nu am semnat nici un contract cu el ca nu stiu ce i-as fi facut la nunta daca nu era bine
:-SS

ancuta_andrei
09.02.2007, 20:11:52
Buna Nicoleta! imi pare rau ca treci prin situatia asta. Stai linistita ca sunt sigura ca iti vei gasi o formatie pana la nunta. La mine la nunta va canta formatia Rubin. Daca vrei iti pot da nr solistului de telefon sa vorbesti cu el poate e liber in seara aia.

Simona06
09.02.2007, 21:58:58
Si cat ti-au cerut astia de la Rubin?Au cantat unde am fost eu la Revelion si mi-au placut.Nu prea mi-a placut solistul lor care canta muzica usoara,dar cel de populara e super.Trimite-mi si mie nr lor pe privat,pls!Sa-l am si eu.Eu am dat avans la o formatie,Clasic se numesc,au cantat la Casa Boiereasca,acu nu mai canta si cica au si ceva probleme intre ei...si poate ma trezesc si eu in pragul nuntii fara formatie.Mi-au cerut 35 milioane si le-am dat avans 5 milioane.
Daca mai stiti vreo formatie buna si aveti un nr de tel va rog dati-mi-l si mie!

iris
09.02.2007, 22:35:31
Formatia Atlantic e formata din baietii care canta la Vanatorul. Are cineva mai multe detalii despre ei? ^:)^

nicoleta
10.02.2007, 00:33:16
[quote=ancuta_andrei;99590]Buna Nicoleta! imi pare rau ca treci prin situatia asta. Stai linistita ca sunt sigura ca iti vei gasi o formatie pana la nunta. La mine la nunta va canta formatia Rubin. Daca vrei iti pot da nr solistului de telefon sa vorbesti cu el poate e liber in seara aia. Ciao! Merçi pt informatie dar deja i-am sunat si sunt ocupati.Sper sa gasesc ceva pana la urma.:* Bafta si tie in continuare.

nicoleta
10.02.2007, 00:35:31
Si cat ti-au cerut astia de la Rubin?Au cantat unde am fost eu la Revelion si mi-au placut.Nu prea mi-a placut solistul lor care canta muzica usoara,dar cel de populara e super.Trimite-mi si mie nr lor pe privat,pls!Sa-l am si eu.Eu am dat avans la o formatie,Clasic se numesc,au cantat la Casa Boiereasca,acu nu mai canta si cica au si ceva probleme intre ei...si poate ma trezesc si eu in pragul nuntii fara formatie.Mi-au cerut 35 milioane si le-am dat avans 5 milioane.
Daca mai stiti vreo formatie buna si aveti un nr de tel va rog dati-mi-l si mie!
Salut !Daca vrei i-ti pot trimite nr de tel de la cateva formatii la care am sunat dar din pacate in august nu am multe sanse.

ancuta_andrei
10.02.2007, 09:53:52
Cei de la Rubin mi-au cerut 38 mil in care e inclus si filmatul (fara poze). Pentru poze mi-au mai cerut un milion pentru manopera si pozele trebuie sa mi le scot eu, iar pentru imbracatul miresei parca mi-au mai cerut 2 mil. Eu nu l-am cunoscut pe solistul care canta muzica usoara ,asa ca nu stiu ce sa spun dspre el.Contractul l-am incheiat cu cel care canta populara. Am sa iti trimit nr lui pe privat>:D<

Simona06
10.02.2007, 10:04:45
Va multumesc fetelor!Mersi mult Nicoleta pt nr de telefon.Dar cine sunt cei de la Continental?De unde ai auzit de ei?Canta populara,nu?Sunt buni?Unde i-as putea asculta sau gasi?Si imi mai poti trimite o data nr lor de tel ca nu mi l-ai dat intreg,lipseste ultima cifra.Si Dragos canta cu ei sau e de la o alta formatie?Scuze pt atatea intrebari...dar sunt si eu putin disperata...desi poate eu voi avea mai mult noroc,tinand cont ca nunta mea e pe 10 noiembrie,chiar inainte de post...nu sunt prea multi care fac nunti atunci.Va pup!

madalinabul
10.02.2007, 10:43:38
da, atlantis canta la vanatorul in copou, canta foarte frumos, mie mi-au placut, i-au in jur de 25 milioane, si sunt 2 sau 3 persoane in trupa.

radumonalisse
10.02.2007, 20:35:21
Si formatia de la Popas Pacurari e buna, o cunosc pe solista putin si canta frumos, parca sant trei si iau 600E. Cand cautam noi muzica erau deja angajati pana in 2007.[/quote]

Stii cumva daca formatia de la Popas Pacurari au un site ?

tucafamily
12.02.2007, 13:28:10
Bine punctat, tucafamily! Trebuie sa cunoasti foarte bine formatia, daca vrei sa nu iasa totul un haos total. Iar o formatie buna gasesti destul de greu. Si mie mi-ar fi placut formatie, dar... nu am auzit una care sa fie super ok. Daca stii ceva bun, poate imi dai si mie niste detalii.
Formatiile pe care eu le stiu si le-am ascultat sunt Onyx si Volum maxim (ma refer la cele care mi-au si placut). Acuma depinde ce anume vrei sa ti se cante la nunta. Cele doua specificate canta din pacate doar la restaurantele care sunt angajati, nu si in alta parte.
Nu recomand Constantin Bahrin cu formatia Milenium (parca)!!!Stiu doar populara, in rest....
Am auzit despre Catalin Maxim ca e super tare , cica ar canta pe tot felul de voci si ca aproape nu-ti dai seama daca e barbat sau femeie(in sensul ca imita foarte bune voci cunoscute feminine)
Formatia care canta la club 99 am auzit iar numai de bine!

Simona06
12.02.2007, 14:58:24
Asa e,Catalin Maxim e destul de bun.Am fost la 2 nunti unde a cantat el si a fost super.Cere si el in jur de 1000 de euro.
Dar Onyx pe unde mai canta?La Onyx?Sau cealalta Volum Maxim?

Simona06
13.02.2007, 23:18:27
Formatia Atlantic am gasit-o si pe retea cu cateva melodii.Oare e aceeasi?Sunt niste voci de barbati....sunt destul de buni....chiar imi plac.Cam ce preturi i-au,stiti ceva?

Simona06
13.02.2007, 23:26:26
Dar de formatia Onyx ce stiti?Din cine este format grupul?Au si o femeie?Acum 3 ani am fost la o nunta la Cotnari si au cantat aceasta formatie.Adica asa scria deasupra scenei-Onyx.Si era si o tipa Dar au cantat supeeeer!!Sunt si acestia pe retea.Am melodii cu ei.Dar nu stiu unde i-as mai putea gasi.Am auzit ca s-ar fi destramat...Stiti si voi ceva?Ati auzit de ei?V-as fi recunoscatoare daca ati avea vreo informatie care sa ma ajute.

madalinabul
13.02.2007, 23:53:29
Formatia Atlantic am gasit-o si pe retea cu cateva melodii.Oare e aceeasi?Sunt niste voci de barbati....sunt destul de buni....chiar imi plac.Cam ce preturi i-au,stiti ceva?

da sunt aceeasi din cate stiu eu, canta la terasa vanatorul. asta vara am fost si noi si de curiozitate i-am intrebat cat iau si au zis ca intre 22-25 mil, acum nu stiu ce sa spun poate cu intrarea in ue au mai crescut si ei preturile. intr-adevar canta foarte frumos, cel putin mie mi-au placut.

nadiai
14.02.2007, 10:25:50
Pe cei de la "Volum Maxim" i-am auzit la nunta nasei mele care a fost anul trecut. Nu cinta rau..insa pentru banii pe care i-au luat puteau sa fie mai activi. Pauze nu foarte lungi (nu am de ce sa fiu rea) insa dese si facute exact in momentele care nu trebuiau. A fost o discrepanta intre servirea mesei si muzica. Au avut la friptura un "solo " de vioara care a fost tare dragutz.. s-a lasat cu aplauze.
Eu una am optat pentru DJ - din motivele spuse si de CataAna la inceput(melodiile originale, nu contrafacute).In plus, tema nuntii va fi una retro a anilor '20 si nu cred ca vreo formatie va reusi sa-mi cinte mie charleston si alte de asta :)

iris
15.02.2007, 09:46:47

Baietii de la Atlantic o sa imi cante mie la nunta.<:-P Am fost si i-am ascultat la Vanatorul si mi-au placut foarte mult. Aveam si un CD de prezentare de la ei insa nu se compara cu realitatea. Sunt tare incantata de cum canta! Suma pe care o sa le-o dau este 25 de milioane; au spus ca anul acesta nu coboara sub acest pret (chiar daca am ajuns cumva la ei printr-o cunostinta comuna, nu am reusit sa obtin un pret mai bun:D ). Nu cred ca am voie sa postez aici nr. lor de telefon. Cine vrea, o sa ii trimit pe privat (! luss_21, iti trimit diseara nr. pt ca acum nu il am la mine).
Spuneau ca au ocupate cam toate sambetele si duminicile pt. vara aceasta, dar stiti cum e, toti spun asa. Cine doreste, poate sa incerce;-) .

Toate cele bune fetelor!

tucafamily
15.02.2007, 10:37:37
Dar de formatia Onyx ce stiti?Din cine este format grupul?Au si o femeie?Acum 3 ani am fost la o nunta la Cotnari si au cantat aceasta formatie.Adica asa scria deasupra scenei-Onyx.Si era si o tipa Dar au cantat supeeeer!!Sunt si acestia pe retea.Am melodii cu ei.Dar nu stiu unde i-as mai putea gasi.Am auzit ca s-ar fi destramat...Stiti si voi ceva?Ati auzit de ei?V-as fi recunoscatoare daca ati avea vreo informatie care sa ma ajute.
Formatia Onyx canta tot la Cotnari si e formata din doi barbati si o femeie. Nu s-au destramat si canta super bine!!!

Simona06
15.02.2007, 11:31:19
Mersi frumos!Chiar am sa merg sa vb cu ei.Si mie mi-au placut mult.Tipa canta f bine si populara dar si alte genuri.E bine ca nu s-au destramat.Sper sa fie aceeasi.
Eu am dat un avans la o formatie sunt si aia f buni si cica tipa asta ce canta la Cotnari a fost eleva solistei din formatia ce am inchiriat-o pt la nunta.Doar ca i-am sunat recent si au zis ca momentan nu mai canta pe nicaieri(cantau la Casa Boiereasca) ca sunt niste probleme in formatie.Si mi-e frica ca o sa ma trezesc in ziua nuntii ca nu am formatie....sau ca nu mai e acelasi grup.Si de asta ma interesez de alte formatii sa-mi i-au masuri de precautie.Multumesc mult fetelor!

Simona06
15.02.2007, 11:35:16
Iris imi poti trimite mie nr lor pe privat,te rog!

Simona06
16.02.2007, 13:12:34
Multumesc frumos pt numarul de telefon.Te-am pupat.

drika
16.02.2007, 13:14:51
Mersi frumos!Chiar am sa merg sa vb cu ei.Si mie mi-au placut mult.Tipa canta f bine si populara dar si alte genuri.E bine ca nu s-au destramat.Sper sa fie aceeasi.
Eu am dat un avans la o formatie sunt si aia f buni si cica tipa asta ce canta la Cotnari a fost eleva solistei din formatia ce am inchiriat-o pt la nunta.Doar ca i-am sunat recent si au zis ca momentan nu mai canta pe nicaieri(cantau la Casa Boiereasca) ca sunt niste probleme in formatie.Si mi-e frica ca o sa ma trezesc in ziua nuntii ca nu am formatie....sau ca nu mai e acelasi grup.Si de asta ma interesez de alte formatii sa-mi i-au masuri de precautie.Multumesc mult fetelor!
Daca nu faci la Cotnari nu prea ai sanse ssa iti cante la nunta. Am incercat si noi.

alibd
16.02.2007, 21:36:36
Dintre fetele care isi fac nunta cu DJ, a auzit cineva de dj Cristi, de la Astoria? M-ar interesa si daca stie cineva cam cat cere la o nunta.
Va pup!

alibd
17.02.2007, 18:47:10
:-? mmmmmmmm, nimeni nu are informatii? Spuneti-mi atunci, daca stiti, cam care este tariful unui DJ la o nunta?
Va pup! ;-)

tesenfants
17.02.2007, 22:32:18
Salut,

Eu am umblat azi pe la fotografi si cameramani..si am auzit si de dj Cristi..cica ar fi bun tipu' (am vazut un fragment de filmare in timpul lucrului) si ar lua cam 12-15 milioane...ce-i drept, mie mi se pare mult pt un dj (jumate cat o formatie), dar din pacate cam astea vad ca-s preturile anul asta:((
Nici eu nu stiu ce dj sa aleg...

alibd
17.02.2007, 23:18:45
Salut,

Eu am umblat azi pe la fotografi si cameramani..si am auzit si de dj Cristi..cica ar fi bun tipu' (am vazut un fragment de filmare in timpul lucrului) si ar lua cam 12-15 milioane...ce-i drept, mie mi se pare mult pt un dj (jumate cat o formatie), dar din pacate cam astea vad ca-s preturile anul asta:((
Nici eu nu stiu ce dj sa aleg...

Si eu am auzit acelasi lucru. Voiam sa ma conving. Ne-a fost recomandat de mai multe persoane. Am inteles ca are o aparatura ultra performanta, nu vine cu calculatorul si face si atmosfera. Deci, la cat de putini DJ sunt... eu zic ca merita. Pana la urma, muzica e foarte importanta, nu?;-)
Cred ca noi il vom lua pe el.

tucafamily
19.02.2007, 09:37:27
Buna Alibd ! Esti prima miresica care am gasit-o ca-si face nunta in aceeasi zi cu mine si la aceeasi biserica;)) La ce ora ti-ai fixat la biserica? Eu sunt la ora 16 si nu ti-e frika ca e duminika? Eu cam am o temere din punctul asta de vedere.
Pup si spor la pregatiri!!!

tucafamily
19.02.2007, 09:39:33
Buna Alibd ! Esti prima miresica care am gasit-o ca-si face nunta in aceeasi zi cu mine si la aceeasi biserica;)) La ce ora ti-ai fixat la biserica? Eu sunt la ora 16 si nu ti-e frika ca e duminika? Eu cam am o temere din punctul asta de vedere.
Pup si spor la pregatiri!!!
Da ....informatii eronate#-o am vazut data de 7 si nu m-am mai uitat si la luna....oricum esti in aceeasi data cu un prieten de al nostru si stiu ca e sambata....si eu care credeam ca am gasit pe cineva de duminika

alibd
19.02.2007, 13:41:10
Da ....informatii eronate#-o am vazut data de 7 si nu m-am mai uitat si la luna....oricum esti in aceeasi data cu un prieten de al nostru si stiu ca e sambata....si eu care credeam ca am gasit pe cineva de duminika

Salut, salut! Nici eu nu m-am uitat la data ta si acum ma gandeam oare de ce vorbesti de ziua de duminica... Oare am gresit eu ziua? ;))
Dar am vazut apoi ca este vorba despre alta luna. A mea este in iulie, la 19 seara la biserica.
Am pus-o mai tarziu pt ca la noi va fi nunta intre judete si sa aiba timp nuntasii sa ajunga...:D
Iti este teama ca duminica exista riscul sa nu vina oamenii, sau de ce?
Daca te mai linistete cu ceva, sa stii ca religios cununiile se fac de obicei duminica. Cica asa ar fi mai bine. Dar noi le facem de obicei sambata in ideea ca duminica e zi libera.
Va fi bine, ai sa vezi! Multa, multa bafta!:*

tesenfants
19.02.2007, 13:57:35
Si eu am auzit acelasi lucru. Voiam sa ma conving. Ne-a fost recomandat de mai multe persoane. Am inteles ca are o aparatura ultra performanta, nu vine cu calculatorul si face si atmosfera. Deci, la cat de putini DJ sunt... eu zic ca merita. Pana la urma, muzica e foarte importanta, nu?;-)
Cred ca noi il vom lua pe el.

Buna,

Ai cumva un nr de telefon la care sa il gasesc pe dj Cristi? Sa sun direct la Astoria si sa intreb de el? Tu cum faci?:">

alibd
19.02.2007, 14:00:55
Buna,

Ai cumva un nr de telefon la care sa il gasesc pe dj Cristi? Sa sun direct la Astoria si sa intreb de el? Tu cum faci?:">

Am un nr de telefon. ti-l trimit pe privat.
Nu m-am uitat exact cand ai tu nunta... sper sa nu fie ocupat.

Green_Eyes
19.02.2007, 14:09:06
As dori si eu, daca se poate, numarul de telefon pe privat! Mersik!:*

tesenfants
19.02.2007, 14:11:18

Multumesc, am scris si eu un mesaj la topicul Cameramani in leg cu firma pe care cred ca ai ales-o, si anume profilm.

sste1711
19.02.2007, 22:37:26
a auzit cineva de formatia Univers? anul trecut cantau la Casa Boiereasca.
stiti ceva de ei?

tucafamily
21.02.2007, 10:04:19
Salut, salut! Nici eu nu m-am uitat la data ta si acum ma gandeam oare de ce vorbesti de ziua de duminica... Oare am gresit eu ziua? ;))
Dar am vazut apoi ca este vorba despre alta luna. A mea este in iulie, la 19 seara la biserica.
Am pus-o mai tarziu pt ca la noi va fi nunta intre judete si sa aiba timp nuntasii sa ajunga...:D
Iti este teama ca duminica exista riscul sa nu vina oamenii, sau de ce?
Daca te mai linistete cu ceva, sa stii ca religios cununiile se fac de obicei duminica. Cica asa ar fi mai bine. Dar noi le facem de obicei sambata in ideea ca duminica e zi libera.
Va fi bine, ai sa vezi! Multa, multa bafta!:*
Multumesc de incurajare! Spor la pregatiri si tie! :*

oana_maria
22.02.2007, 16:08:01
cine imi poate recomanda niste DJ priceputi din Iasi??????

alibd
22.02.2007, 18:12:14
Este un topic deja format pe tema asta, Formatii sau DJ in iasi, unde sunt date foarte multe informatii.
Te poti familiariza treptat-trptat cu ceea ce scrie pe acolo.

cristiana
22.02.2007, 18:33:50
Fetele, stiti ceva de Gigant Band? Canta bine?

alibd
22.02.2007, 18:46:14

Eu una nu am auzit de formatie! :-\

madalinabul
22.02.2007, 21:01:18
nici eu :-\

mitzura
22.02.2007, 21:19:50
De Gigant Band nu, de Univers am auzit de bine. Au cantat asta vara la onyx la nunta unei prietene.Voi incerca si eu sa iau leg cu ei.

sste1711
22.02.2007, 21:26:08
De Gigant Band nu, de Univers am auzit de bine. Au cantat asta vara la onyx la nunta unei prietene.Voi incerca si eu sa iau leg cu ei.
vor canta la mine la nunta. sper sa fie super. eu stiu ca tipa de la ei din formatie canta superb orice melodie vrei si mai ales din repertoriul strain. asa ca merg pe mana ei....<:-P

sste1711
22.02.2007, 21:27:41
daca vrei pot sa-ti dau nr. tipului care se ocupa de contracte:*

drika
22.02.2007, 22:01:30
Iti dau un mesaj privato:-)

mitzura
24.02.2007, 15:24:26
Eu eram categoric proformatie, dar dupa ce am citit aici iau in calcul si varianta dj. pb e ca nu stiu nici un dj ca lumea. Ati putea sa imi trimiteti voi pe privat ceva informatii (nume,unde il pot asculta, telefon)?Stiu ca va cer mult,dar sper ca ma veti ajuta.^:)^ ^:)^ Mihaela.

Simona06
25.02.2007, 23:33:25
Fetelor,care dintre voi are la nunta formatia Clasic?Ca am vazut la una dintre voi,dar nu mai stiu la care..si m-am uitat printre topicuri dar nu gasesc.Va rog anuntati-ma si pe mine,ca vreau sa mai vb!

nadiai
26.02.2007, 11:06:27
de la inceput am fost hotarita sa iau un DJ.. Nu de alta dar dupa cum ati spus si voi... fiorii sa fie de placere nu de groaza.
In plus difentele financiare sunt foarte mari.. asa ca..:"> bugetul nu sufera foarte mult.

Bia
26.02.2007, 11:17:46
de la inceput am fost hotarita sa iau un DJ.. Nu de alta dar dupa cum ati spus si voi... fiorii sa fie de placere nu de groaza.
In plus difentele financiare sunt foarte mari.. asa ca..:"> bugetul nu sufera foarte mult.

Asa am gandit si eu! Oricum pana la urma e o chestiune de gusturi! Depinde de ce si-a dorit fiecare! Eu am vrut DJ de la inceput, nu m-am gandit nici o secunda la formatie!

Simona06
26.02.2007, 12:43:00
Eu mi-am dorit din totdeauna o formatie si prietenul meu nici nu mai spun..n-ar fi fost de acord cu dj...niciodata!Si ne-am hotarat la aceasta formatie pt ca i-am ascultat o noapte intreaga..anul trecut la Revelion..si la cateva nunti si ne-au placut..asa ca nu cred ca o sa am surprize,fiindca ii cunoastem,chiar f bine.

alibd
26.02.2007, 22:14:41
Eu mi-am dorit din totdeauna o formatie si prietenul meu nici nu mai spun..n-ar fi fost de acord cu dj...niciodata!Si ne-am hotarat la aceasta formatie pt ca i-am ascultat o noapte intreaga..anul trecut la Revelion..si la cateva nunti si ne-au placut..asa ca nu cred ca o sa am surprize,fiindca ii cunoastem,chiar f bine.

Initial si noi ne-am gandit la formatie, eram convinsi ca asa va fi. Dar totusi, riscurile erau foarte mari; destul de complicat sa gasesti o formatie cu adevarat pe placul tau. Si apoi fac si eu ca nadia, decat sa ma treaca fiorii de groaza mai bine de placere.
In plus, suntem foarte multumiti de DJ-iul pe care l-am gasit. Sper sa fie totul ok, si mai mult decat invitatii sper sa fim noi incantati!:D Ca pana la urma e seara noastra!<:-P

Simona06
26.02.2007, 22:36:33
Va doresc multa bafta atunci si totul sa fie asa cum visati si cum va doriti!

drika
26.02.2007, 22:48:16
si noi tot cu formatie suntem.. am cautat mult dar pana la urma ne-a ajutat cineva si... sunt super..eu nu prea vreau nunti fara formatie (nu ca nu m-as distra si acolo) dar asa am eu o chestie ca o formatie da mai multa viata e mai altfel ca calculator pun la toate petrecerile. Sper sa va rezolvati problema cu muzica si sa va distrati pe ea ca asta conteaza cel mai mult:)>-

Simona06
26.02.2007, 22:55:10
Asa zic si eu..alta atmosfera face o formatie si alta un calculator,pe care-l ai si acasa...si daca ai ascultat formatia respectiva si-i cunosti destul de bine,n-ai de ce sa stai cu emotii.Dar,gusturile si dorintele nu se discuta!stiti cum e..fiecare cu pasarica lui.

nadiai
27.02.2007, 10:23:52
Asa zic si eu..alta atmosfera face o formatie si alta un calculator,pe care-l ai si acasa...si daca ai ascultat formatia respectiva si-i cunosti destul de bine,n-ai de ce sa stai cu emotii.Dar,gusturile si dorintele nu se discuta!stiti cum e..fiecare cu pasarica lui.

Bine punctat cu pasarica :))..insa nu calculatorul pune muzica ci un DJ..care simte sala si care stie reactia invitatilor

___ALEXANDRA___
27.02.2007, 11:29:19

La fiecare exista avantaje si dezavantaje... de ex cu DJ stii sigur ca melodia pe care o pune e ca sa spun asa originala, pe cand la formatie... nu se stie cum va suna. Credeti-ma am auzit anul trecut la o nunta nishte melodii de nu stiam ce sunt; noro de ritm k mi-am dat seama k e meniaito samd... in plus cand face DJ-ul pauza lasa muzica sa cante fara probleme... la formatii mai greu cu asta, pt k de obicei au 1 sau 2 melodii inregistrate pe orga si le lasa sa ruleze la nesfarsit...si mai intervine si factorul financiar care nu e deloc de neglijat. Dar fiecare cum stie si cum ii place. Tot ce conteaza e sa iasa bine pana la urma, nu?<:-P

Simona06
27.02.2007, 11:39:48
Asa e...formatie..dj..ce o fi,numai sa fie bine!

fancy27
27.02.2007, 13:17:07
Faza cu DJ - ul e ca te costa mai putin decat ar cere o formatie , dar nu neaparat va veni si cu o instalatie de sunet de calitate , sau nu neaparat iti va pune si muzica pe care vrei tu sa o asculti ..... chiar daca ii dai lista la inceput . Si unde mai pui ca am vazut odata unul la care i-a picat hardul chiar in mijlocul zbenguielii generale ....:( :( Da-ti seama ce ghinion pe bietii nuntasi , pe cand la o formatie , chiar daca mai face pauze - ca vorba aia , sunt oameni - ia puneti-va voi in locul lor....., pana la urma tot canta ce vrei si cand vrei, asta daca nu le dai toti banii de la inceput. Asa ca ganditi-va de doua ori inainte de a lua o decizie . Pupici.:*

drika
27.02.2007, 14:27:47
Faza cu DJ - ul e ca te costa mai putin decat ar cere o formatie , dar nu neaparat va veni si cu o instalatie de sunet de calitate , sau nu neaparat iti va pune si muzica pe care vrei tu sa o asculti ..... chiar daca ii dai lista la inceput . Si unde mai pui ca am vazut odata unul la care i-a picat hardul chiar in mijlocul zbenguielii generale ....:( :( Da-ti seama ce ghinion pe bietii nuntasi , pe cand la o formatie , chiar daca mai face pauze - ca vorba aia , sunt oameni - ia puneti-va voi in locul lor....., pana la urma tot canta ce vrei si cand vrei, asta daca nu le dai toti banii de la inceput. Asa ca ganditi-va de doua ori inainte de a lua o decizie . Pupici.:*
Ni s-a intamplat si noua la o nunta sa crape calculatorul. Doamne fereste.. s-a rezolvat in jum de ora:)>-

drika
27.02.2007, 14:30:24
La fiecare exista avantaje si dezavantaje... de ex cu DJ stii sigur ca melodia pe care o pune e ca sa spun asa originala, pe cand la formatie... nu se stie cum va suna. Credeti-ma am auzit anul trecut la o nunta nishte melodii de nu stiam ce sunt; noro de ritm k mi-am dat seama k e meniaito samd... in plus cand face DJ-ul pauza lasa muzica sa cante fara probleme... la formatii mai greu cu asta, pt k de obicei au 1 sau 2 melodii inregistrate pe orga si le lasa sa ruleze la nesfarsit...si mai intervine si factorul financiar care nu e deloc de neglijat. Dar fiecare cum stie si cum ii place. Tot ce conteaza e sa iasa bine pana la urma, nu?<:-P
Da ai dreptate dar deaceea mergi inainte la alta nunta si asculti ce-i poate capul si vocea formatiei.. deaceea cauti pana inebunesti ca sa nu dai peste asemenea specimene\:D/ Pauzele sunt negociabile, trebuie sa stii cum sa vorbesti si sa te impui.. nu se pune problema de chestii dintr-astea daca cei de la formatie sunt simtiti.. nu se opresc daca toata lumea e in ring decat daca chiar nu mai pot.. iar pe parcursul pauzei se pot pune foarte bine instrumentale foarte misto..:)>- Spor<:-P

alibd
27.02.2007, 15:28:32

Mersi mult Simona! Si tie la fel...:* Sa ne intalnim apoi si sa povestim cu placere despre nuntile noastre!

alibd
27.02.2007, 15:31:32
Bine punctat cu pasarica :))..insa nu calculatorul pune muzica ci un DJ..care simte sala si care stie reactia invitatilor

Asta ni s-a explicat si nou! :D DJ isi adapteaza muzica in functie de pulsul salii, de persoanele care sunt si de ceea ce simte ca le place mai mult.
Dar, oricum nu mai conteaza! Bine zis ca gusturile nu se discuta... Important este rezultatul.

alibd
27.02.2007, 15:36:47

Oricum trebuie sa testati foarte bine muzica, fie ca este vorba de DJ fie ca e vorba de formatie. Si atunci va puteti forma o idee din punct de vedere al calitatii. Iar din moment ce stabiliti de la inceput in contract toate conditiile nu vad care ar fi problema. Este nunta noastra si trebuie sa canta ceea ce le solicitam, ca doar de aia incheiem un contract cu ei, nu?
Toate cele bune, miresici si cat mai putine probleme din partea muzicii!:*

fancy27
27.02.2007, 16:39:14
Oricum trebuie sa testati foarte bine muzica, fie ca este vorba de DJ fie ca e vorba de formatie. Si atunci va puteti forma o idee din punct de vedere al calitatii. Iar din moment ce stabiliti de la inceput in contract toate conditiile nu vad care ar fi problema. Este nunta noastra si trebuie sa canta ceea ce le solicitam, ca doar de aia incheiem un contract cu ei, nu?
Toate cele bune, miresici si cat mai putine probleme din partea muzicii!:*

Asa este , ai dreptate , dar stii cum e si cu contractele in ziua de azi ....nu te poti lasa numai in baza lor ....#:-S La urma urmei trebuie sa stii sa comunici cu ei , indiferent ca e DJ sau formatie , ca daca apuca sa-ti strice doamne fereste nunta , [-o< degeaba ne legam noi dupa asta de contract , ca nu stiu daca ne mai incalzeste cu ceva .....Nu doreste nimeni asta , dar nu stii niciodata , trebuie sa te gandesti din timp la toate... Pupici.:*

Simona06
27.02.2007, 18:27:11
Cel mai bine e sa cercetam piata f bine inainte,sa ascultam cat mai multe formatii si dj si cat mai mult si sa stim sa ne impunem punctul nostru de vedere si sa nu ne lasam dusi ...cu presul.Ca doar canta pe banii nostri,nu?Multa bafta tuturor!

CataAna
27.02.2007, 20:19:48
Dragi miresici,

S-a mai auzit ceva despre taxa de drept de autor pe care trebuie sa o platim pentru muzica?
Auzisem in ianuarie ca si DJ-ul si restaurantul trebuie sa plateasca o taxa pt ca difuzeaza muzica. Dintre DJ-ii cu care ati vorbit a pomenit cineva de vreo taxa suplimentara?
Drepturi de autor vor trebui sa plateasca si formatiile daca canta melodii din repertoriul altora...
Sa speram ca inca nu se respecta legile UE in totalitate din acest punct de vedere:-p Vai ce am ajuns sa scriu, bine ca nu vedeti decat voi:-"

:*

tesenfants
27.02.2007, 21:54:13
Asta ni s-a explicat si nou! :D DJ isi adapteaza muzica in functie de pulsul salii, de persoanele care sunt si de ceea ce simte ca le place mai mult.
Dar, oricum nu mai conteaza! Bine zis ca gusturile nu se discuta... Important este rezultatul.

Buna Alibd,

Ne-am intalnit si noi cu DJ Cristi, si ne-a placut din prima..asa ca maine ne intalnim cu el sa-i dam avans...voiam sa te intreb daca voi ati incheiat vreun contract..noua ne-a zis ca de obicei nu face contracte, dar daca vrem noi, incheiem...la voi cum a fost?

alibd
27.02.2007, 21:58:36
Asa este , ai dreptate , dar stii cum e si cu contractele in ziua de azi ....nu te poti lasa numai in baza lor ....#:-S La urma urmei trebuie sa stii sa comunici cu ei , indiferent ca e DJ sau formatie , ca daca apuca sa-ti strice doamne fereste nunta , [-o< degeaba ne legam noi dupa asta de contract , ca nu stiu daca ne mai incalzeste cu ceva .....Nu doreste nimeni asta , dar nu stii niciodata , trebuie sa te gandesti din timp la toate... Pupici.:*

Normal ca trebuie sa existe o foarte buna comunicare intre voi si bine ar fi ca relatiile sa fie pasnice. Cea mai fericita situatie! Dar pana la urma sa luam in calcul si ideea unei clauze in contract. De ce nu? In cazul in care se intampla altfel decat a fost stabilit suma pe care o vor primi va fi alta....:-\ Zic si eu... ca pana la urma nimeni nu isi permite sa arunce banii pe geam!

alibd
27.02.2007, 22:04:22
Buna Alibd,

Ne-am intalnit si noi cu DJ Cristi, si ne-a placut din prima..asa ca maine ne intalnim cu el sa-i dam avans...voiam sa te intreb daca voi ati incheiat vreun contract..noua ne-a zis ca de obicei nu face contracte, dar daca vrem noi, incheiem...la voi cum a fost?

Salut, salut! Ma bucur caa a fost ok si ca ti-am fost de ajutor!:*
Din pacate noi nu am mai reusit sa il luam pe dj Cristi pt ca era ocupat pt data la care avem noi nunta. Insa vine persoana care este cu el si care am inteles ca ii este var. Ofera acelasi tip de servicii ca si dj Cristi; noua ni s-a parut super ok.
Faza cu contractul ni s-a spus si nou, ca de obicei nu incheie contract decat daca dorim. Noi dorim cu siguranta si asa te sfatuiesc si pe tine!:"> Mai bine sa fii prevazatoare! Asa ca daca ii vei solicita contract nu va refuza. Noi inca nu l-am incheiat, dar urmeaza zilele acestea.
Toate bune! Te pup!

tesenfants
27.02.2007, 22:09:22
Multumesc tare mult pt raspuns:*:*
Si noi vrem contract, asa ca o sa-i cerem maine unul..sper sa aiba el unul standard, si sa nu facem noi unul pe loc.
Ms inca o data si spor in continuare!

alibd
27.02.2007, 22:12:29
Multumesc tare mult pt raspuns:*:*
Si noi vrem contract, asa ca o sa-i cerem maine unul..sper sa aiba el unul standard, si sa nu facem noi unul pe loc.
Ms inca o data si spor in continuare!

Are cu siguranta un model! Noi trebuia sa incheiem unul cu DJ-iul nostru dar nu reusise sa faca rost de contract de la Cristi!
Mult spor si tie!

a_rox04
27.02.2007, 22:39:49
Are cu siguranta un model! Noi trebuia sa incheiem unul cu DJ-iul nostru dar nu reusise sa faca rost de contract de la Cristi!
Mult spor si tie!

si noi tot pt DJ Cristi am optat pt nunta :) sunt curioasa daca e acelasi pt ca intr-un topic am vazut ca cel de care ati scris voi e de la Astoria.

alibd
27.02.2007, 22:50:19
si noi tot pt DJ Cristi am optat pt nunta :) sunt curioasa daca e acelasi pt ca intr-un topic am vazut ca cel de care ati scris voi e de la Astoria.
Cel pe care il stii tu lucreaza in alta parte? Cel de care vorbim noi lucreaza intr-adevar la Astoria.

a_rox04
27.02.2007, 22:54:18
Cel pe care il stii tu lucreaza in alta parte? Cel de care vorbim noi lucreaza intr-adevar la Astoria.

cel pe care l-am ales noi este de la Club RS unde facem si nunta dar ma gandeam ca merge pe la mai multe locatii nu cred ca are exclusivitate cu RS.

alibd
27.02.2007, 23:03:33
cel pe care l-am ales noi este de la Club RS unde facem si nunta dar ma gandeam ca merge pe la mai multe locatii nu cred ca are exclusivitate cu RS.

Nu stiu ce sa spun! Poate e aceeasi prsoana sau poate este doar o coincidenta de nume!:-\

luss_21
28.02.2007, 08:05:24
Fetele va rog mult de tot [-o< [-o< [-o< [-o< vreau si eu nr de telefon al lui Dj Cristi (la amandoi daca sunt persoane diferite), va rog !!![-o< [-o< [-o<

alibd
28.02.2007, 09:55:03
Fetele va rog mult de tot [-o< [-o< [-o< [-o< vreau si eu nr de telefon al lui Dj Cristi (la amandoi daca sunt persoane diferite), va rog !!![-o< [-o< [-o<

Iti trimit pe privat!

seby_cog
01.03.2007, 02:00:18
io imi fac nunta in sept dar nu am vrut dj pt ca am si io acasa calc,si apoi nui discoteca,daca iti gasesti o formatie buna face toti bani nu mai conteaza 1000 sau 1200 pt ca odata-n viata se insoara omu dar la discoteca ma duc in fiecare sambata\:D/ nu vreau sa blufez dar dj isi castiga bani tot pe munca muzicenilor,ca de dat doua vorbe si de schimbat o melodie dupa cum spune mirele sau nasu stiu si io sa pun,dar o formatie care canta live nu o sa se compare in viata cu martori de la calculatoare,daca vreti o recomandare pt o formatie va trimit io,la Moara de Foc este o formatie noua,trei baeti si o fata,canta de toate si au tot felu de instrumente,lasati mess sa va dau nr lor sau go la ei oki,pa vam pupat pe toti (si fara manele)

Green_Eyes
01.03.2007, 12:11:08
io imi fac nunta in sept dar nu am vrut dj pt ca am si io acasa calc,si apoi nui discoteca,daca iti gasesti o formatie buna face toti bani nu mai conteaza 1000 sau 1200 pt ca odata-n viata se insoara omu dar la discoteca ma duc in fiecare sambata\:D/ nu vreau sa blufez dar dj isi castiga bani tot pe munca muzicenilor,ca de dat doua vorbe si de schimbat o melodie dupa cum spune mirele sau nasu stiu si io sa pun,dar o formatie care canta live nu o sa se compare in viata cu martori de la calculatoare,daca vreti o recomandare pt o formatie va trimit io,la Moara de Foc este o formatie noua,trei baeti si o fata,canta de toate si au tot felu de instrumente,lasati mess sa va dau nr lor sau go la ei oki,pa vam pupat pe toti (si fara manele)
Scuze ca te intreb si nu vreau sa fiu considerata rautacioasa, dar esti cumva ruda cu cineva din formatie?:-" Le-ai facut reclama la toate topicurile, cred ca o singura data era ultra suficient:-B Fiecare are dreptul la propria parere, dar comparatia ta cu discoteca mi se pare aberanta:O :O In fine..
O zi buna si o primavara frumoasa!

cici
01.03.2007, 13:07:55
Stie cineva o formatie buna din Iasi,sant disperata am nunta in iulie si nu prea stiu nu sant din localitate:( mi-a recomandat cineva formatia MOLDOVITA stie cineva cum canta si unde canta:-\ pls

Green_Eyes
01.03.2007, 13:25:09
Stie cineva o formatie buna din Iasi,sant disperata am nunta in iulie si nu prea stiu nu sant din localitate:( mi-a recomandat cineva formatia MOLDOVITA stie cineva cum canta si unde canta:-\ pls
Este deja un topic pe tema asta!!

fancy27
01.03.2007, 14:22:31
Scuze ca te intreb si nu vreau sa fiu considerata rautacioasa, dar esti cumva ruda cu cineva din formatie?:-" Le-ai facut reclama la toate topicurile, cred ca o singura data era ultra suficient:-B Fiecare are dreptul la propria parere, dar comparatia ta cu discoteca mi se pare aberanta:O :O In fine..
Asa e , nu putem face comparatie chiar cu atmosfera din discoteca , chiar daca omul care vine cu calc. la nunti se cheama ca e tot dj ..... In disco e alta treaba , la nunta e altceva.....Nu e nimic rau ca le face reclama , dar la urma urmei , fiecare isi alege ce crede ca i se potriveste mai bine , nu neaparat se lasa influentat de reclama ....;-) Nu? Parerea mea....:)>-

Milagros
01.03.2007, 14:35:07

Nenea admin, asta nu e un pic de reclama pe fata?:-w
In plus, stimata miresica, chestia cu dj-ul si discoteca e pur parerea ta. Asa nici mie nu imi plce cu formatie deoarece oricat de buni ar fi sunt melodii pe care doar cantaretul original le poate canta cum trebuie. Parerea mea.

fancy27
01.03.2007, 14:48:35
Nenea admin, asta nu e un pic de reclama pe fata?:-w
In plus, stimata miresica, chestia cu dj-ul si discoteca e pur parerea ta. Asa nici mie nu imi plce cu formatie deoarece oricat de buni ar fi sunt melodii pe care doar cantaretul original le poate canta cum trebuie. Parerea mea.
Sunt pareri si pareri ...... Intr-adevar , pe undeva e cam reclama , se vede cu ochiul liber , ce sa-i faci , vrea si omul sa-si promoveze formatia.....fetelor , sa nu fim chiar asa rautacioase , poate chiar canta bine, cine stie ? Si eu tot pentru formatie optez , dar asta nu inseamna ca nu le dau nici o sansa dj-ilor . Sunt si dj mai buni, si mai putin buni , sunt care au muzica mai buna sau mai putin buna....aici depinde de gusturile fiecaruia....., la fel si cu formatiile astea....sunt care canta bine , dar poti nimeri si niste amatori . Asta e ...... Sper ca toate sa avem muzica pe placul nostru. Pupici.>:D< >:D<

alibd
01.03.2007, 18:25:19

Bine ca ai punctat tu ca altfel o faceam eu! Avem dreptul la libera exprimare, dar parca uneori se cam exagereaza totusi si devine usor deranjant! :zz:
Dar totusi sa nu ne incarcam negativ, ca riscam sa uitam ce zi este astazi! O primavara frumoasa tuturor!<:-P

Green_Eyes
01.03.2007, 19:05:36
Bine ca ai punctat tu ca altfel o faceam eu! Avem dreptul la libera exprimare, dar parca uneori se cam exagereaza totusi si devine usor deranjant! :zz:
Dar totusi sa nu ne incarcam negativ, ca riscam sa uitam ce zi este astazi! O primavara frumoasa tuturor!<:-P
Ai mare dreptate, de aceea am renuntat la o parte din mesajul initial...Bine ca exista posibilitatea de a edita un mesaj deja postat;)) ...pentru ca nu se merita[-X ..nici in aceasta zi frumoasa de primavara, nici in alta zi8-}

mitzura
01.03.2007, 20:43:38
Sunt de acord sa nu facem reclama!Formatia respectiva are site,eu am ascultat acolo ce pot!Cine mai vrea...netul e mare!O seara buna!

Adina1
01.03.2007, 20:49:05
O primavara frumoasa tuturor si mult succes la [email protected]};-

Desi urmaresc forumul de ceva timp, sunt la inceput cu postarile. Am venit si eu cu primavara.

Se poate sa-mi trimita si mie cineva nr de telefon al lui Dj Cristi? Va rog mult. [-o<
Se pare ca e ff popular aici pe forum.
Stie cineva si alt Dj de care ati fost multumiti sau ati auzit de bine?!
Merci mult.

alibd
01.03.2007, 22:42:41
Sunt de acord sa nu facem reclama!Formatia respectiva are site,eu am ascultat acolo ce pot!Cine mai vrea...netul e mare!O seara buna!

Mi se pare cel mai corect asa! E suficient ca ai lansat odata informatia. Cine e interesat cauta.:-<

alibd
01.03.2007, 22:45:38
O primavara frumoasa tuturor si mult succes la [email protected]};-

Desi urmaresc forumul de ceva timp, sunt la inceput cu postarile. Am venit si eu cu primavara.

Se poate sa-mi trimita si mie cineva nr de telefon al lui Dj Cristi? Va rog mult. [-o<
Se pare ca e ff popular aici pe forum.
Stie cineva si alt Dj de care ati fost multumiti sau ati auzit de bine?!
Merci mult.

Bine ai venit Adina! :* Ai sa descoperi multe lucruri pe aici, pe care poate le stiai sau poate ca nu. Ideea este ca mult mai usor te organizezi daca mai schimbi impresii si cu alte miresici! Multa bafta iti urez la pregatiri!
Aaaa, daca vrei iti trimit pe privat nr de tel, pe care l-am cunoscut eu! Apoi tu alegi!

cici
02.03.2007, 01:15:13
Am intrebat daca stie cineva:(( plis

Adina1
02.03.2007, 01:21:41
Bine ai venit Adina! :* Ai sa descoperi multe lucruri pe aici, pe care poate le stiai sau poate ca nu. Ideea este ca mult mai usor te organizezi daca mai schimbi impresii si cu alte miresici! Multa bafta iti urez la pregatiri!
Aaaa, daca vrei iti trimit pe privat nr de tel, pe care l-am cunoscut eu! Apoi tu alegi!

Merci tare mult de telefon. M-as fi asteptat sa fie ceva competitie, dar din cate vad Dj Cristi domina piata, in Iasi cel putin :).
Multumesc de urari. Deja am folosit destul de mult din ce ati scris voi aici =D>.
Bafta!

a_rox04
02.03.2007, 13:35:50
Buna Miresici
Am o rugaminte , imi poate da cineva pe privat nr de tel al lui DJ Cristi de la Astoria? O colega de la serviciu l-a avut si a vb odata cu el si acum e disperata ca a pierdut agenda si nu mai are nr lui de tel.Imi povestea "nenorocirea"ei si i-am zis ca poate pot sa ii fac rost de la voi.Mersi , va pup

alibd
02.03.2007, 16:04:55
Buna Miresici
Am o rugaminte , imi poate da cineva pe privat nr de tel al lui DJ Cristi de la Astoria? O colega de la serviciu l-a avut si a vb odata cu el si acum e disperata ca a pierdut agenda si nu mai are nr lui de tel.Imi povestea "nenorocirea"ei si i-am zis ca poate pot sa ii fac rost de la voi.Mersi , va pup

Iti trimit pe privat nr. Te pup!

a_rox04
02.03.2007, 17:33:31
Iti trimit pe privat nr. Te pup!

Multumesc, prietena mea iti va fi vesnic recunoscatoare :P .
Pup :*

Simona06
02.03.2007, 17:38:49
Am intrebat daca stie cineva:(( plis
Eu una n-am auzit de aceasta formatie..imi pare rau..nu te pot ajuta.

alibd
02.03.2007, 18:15:29
Multumesc, prietena mea iti va fi vesnic recunoscatoare :P .
Pup :*

:"> Cu multa placere! >:D<

nerromiha
02.03.2007, 20:44:29
Eu una n-am auzit de aceasta formatie..imi pare rau..nu te pot ajuta.

INTRA SI TU PE TOPICUL CU FORMATII ASI DA UN SEARCH, POATE A POMENIT-O CINEVA

tesenfants
02.03.2007, 22:27:39
Salut Alibd,

Ai mai incheiat contract cu varul lui dj Cristi? Noi am fost azi, dar nu am incheiat contract, pt ca el semneaza contracte doar cu firme...a ramas ca noi sa ducem un contract, de genul "subsemnatul, ma angajez...." unde sa semnam noi si el..fara stampila, normal:D

Voiam sa stiu ce ai mai rezolvat tu...ai mai incheiat pana la urma contract?

alibd
02.03.2007, 22:47:18
Salut Alibd,

Ai mai incheiat contract cu varul lui dj Cristi? Noi am fost azi, dar nu am incheiat contract, pt ca el semneaza contracte doar cu firme...a ramas ca noi sa ducem un contract, de genul "subsemnatul, ma angajez...." unde sa semnam noi si el..fara stampila, normal:D

Voiam sa stiu ce ai mai rezolvat tu...ai mai incheiat pana la urma contract?

Noi inca nu am rezolvat nimic. Trebuia sa ne intalnim zilele astea cu DJ Virgil, varul lui Cristi, insa au fost probleme de ambele parti, si din partea lui si din partea nostra si nu am mai reusit. Ramane sa vedem in zilele urmatoare! Te tin la curent!>:D<

tesenfants
02.03.2007, 22:59:55
Multumesc frumos, si la noi tot pe saptamana viitoare a ramas cu contractul..

alinuska
05.03.2007, 23:08:54

buna! imi poti da mai multe detali despre formatia pe care ai avut-o la nunta? multumesc

alinuska
05.03.2007, 23:20:57
CATEGORIC FORMATIE!!!!!!!!!!!!!nU SE COMPARA DJ-UL CU CE ATMOSFERA POATE FACE FORMATIA DACA E ALEASA CU CAP!!!!.Pai asa dau petrecere si pun calculatorul.M-am saturat de toate melodiile de pe calculator/:).La nunta fratelui meu tot formatie ai avut si credetima ca au fost bestiali!!El a facut la Cotnari(restaurantul di podul ros)si ei au o formatie cu care colaboreaza.Superbi.Se numesc Onyx si au fost prima formatie de la onyx.PArtea proasta e ca nu presteaza decat acolo.E dragut acolo, mare si luminos dar a facut fratele meu o data si... eu vreau si ceva mai fain un pic:-p
DAI UN BAN DAR STAI IN FATA!!Am stat si noi un pic in dubii pt ca e cam scump, trebuie sa recunoastem ca vre-o 30 de mil nu-s de luat din drum , si am intrebat si noi pe ici colo.de la cei mai in varsta era clar ca sunt pro formatie dar sa stiti ca tocmai de asta am intrebat tinerii si au spus ca formatia nu se compara cu nimik.Ca alta e atmosfera, si au fost si la nunti foarte reusite cu dj dar tot si acum spun ca ar fi fost si mai fain cu formatie.

buna! si eu sunt pro formatie? dar inca nu am gasit una care sa-mi placa. vad ca tu faci la traian, ce formatie ai gasit? eu fac la casa boieresca dar nu sunt prea incantata de formatia de acolo. mi-au placut cei de la clubul bursei. erau 3 (o fata si 2 baieti), fata vocalista. canta f bine...nu stiu ce sa fac....:(( Dar vorba ta de Pc m-am saturat. vreau si eu o data in viata mea sa-mi cante cineva. :)) ;cu riscul de a dat mai multi bani decat in cazul unui DJ sunt pentru FORMATIE!

alinuska
05.03.2007, 23:37:29
Miresici din Iasi ce muzica aveti la nunta?Eu una optez pt formatie...chiar daca e mai scump,dar se merita..e incomparabil!pai nu-s satula de calc acasa?sa-l mai vad si la propria nunta?nu e aceeasi atmosfera.Eu am gasit o formatie..a cantat anul trecut la localul unde am facut revelionul si acum canta la Casa Boiereasca-vor 1000 de euro.Le-am dat 200 avans.Voi care va doriti formatii sau deja le-ati prins pt nunta,ce formatii aveti?cum se numesc?Mai canta misto Noroc ,Rubin..i-am vazut la nunti.Altele mai stiti?

buna cum se chema formatia ta ? cum ti se par baietii? ti-au dat vreun CD ceva ? multumesc!

alinuska
05.03.2007, 23:40:28
Formatia mea cred ca se numeste Clasic,sau ceva de genul asta.Mai stiu formatia Onyx,cea a lui Catalin Maxim si astea sunt faine..si mai stiu multe dar daca nu le stiu numele...degeaba.Oricum...trebuie sa stiti ca la o nunta..muzica face totul.Asa ca aveti grija ce va alegeti!Iar Dj-ul lasati-l pt o aniversare,o petrecere oarecare si NU pt nunta voastra!!

Cum ai dat de formatia Clasic? ce tarif au?

alinuska
05.03.2007, 23:44:34

buna! cum as putea lua legatura cu formatia zefir? cat despre formatia cotnari am auzit ca ei canta numai in restaurantul cotnari. multumesc

alinuska
05.03.2007, 23:49:42
Stiu ..majoritatea au contracte ..si cei de la Onyx ..tot asa ....cine e interesat formatia Zefir canta la Restaurant Zefir ...nu toti ,2 ...dar solistul Marcel Verdes e patron acolo ...au scoase si 2 cd-uri ...canta super ...
buna! unde este restaurantul zefer?as vrea sa iau legatura cu ei. multumesc

alinuska
05.03.2007, 23:56:38
Cei de la Rubin mi-au cerut 38 mil in care e inclus si filmatul (fara poze). Pentru poze mi-au mai cerut un milion pentru manopera si pozele trebuie sa mi le scot eu, iar pentru imbracatul miresei parca mi-au mai cerut 2 mil. Eu nu l-am cunoscut pe solistul care canta muzica usoara ,asa ca nu stiu ce sa spun dspre el.Contractul l-am incheiat cu cel care canta populara. Am sa iti trimit nr lui pe privat>:D<

buna! te rog trimite-mi si mie nr tel pe privat al formatiei. multumesc

alinuska
05.03.2007, 23:58:49
da, atlantis canta la vanatorul in copou, canta foarte frumos, mie mi-au placut, i-au in jur de 25 milioane, si sunt 2 sau 3 persoane in trupa.

buna! un nr de tel ai formatiei altlantis?(pe privat) multumesc.

alinuska
06.03.2007, 00:00:34
Asa e,Catalin Maxim e destul de bun.Am fost la 2 nunti unde a cantat el si a fost super.Cere si el in jur de 1000 de euro.
Dar Onyx pe unde mai canta?La Onyx?Sau cealalta Volum Maxim?

canta undeva anume Catalin Maxim?cum as putea da de el?

alinuska
06.03.2007, 00:04:16
Baietii de la Atlantic o sa imi cante mie la nunta.<:-P Am fost si i-am ascultat la Vanatorul si mi-au placut foarte mult. Aveam si un CD de prezentare de la ei insa nu se compara cu realitatea. Sunt tare incantata de cum canta! Suma pe care o sa le-o dau este 25 de milioane; au spus ca anul acesta nu coboara sub acest pret (chiar daca am ajuns cumva la ei printr-o cunostinta comuna, nu am reusit sa obtin un pret mai bun:D ). Nu cred ca am voie sa postez aici nr. lor de telefon. Cine vrea, o sa ii trimit pe privat (! luss_21, iti trimit diseara nr. pt ca acum nu il am la mine).
Spuneau ca au ocupate cam toate sambetele si duminicile pt. vara aceasta, dar stiti cum e, toti spun asa. Cine doreste, poate sa incerce;-) .

Toate cele bune fetelor!

buna! pe la ce ora ii gasesc la vanatorul? sau mai bine un nr de tel al lor(pe privat) mi-ar prinde tare bine! multumesc

alinuska
06.03.2007, 00:09:27

buna! la ce formatie v-ati hotarat?

alinuska
06.03.2007, 00:14:56

buna! poti sa-mi dai si mie nr de tel al formatie? mess meu : alinuska21
multumesc! :*

alinuska
06.03.2007, 00:22:13
ei nu.... ca v-am inebunit, nu alta cu atatea intrebari !!! dar nu am gasit formatie , si Dj nu vreau. :( va rog sa nu va suparati pe mine, dar acest forum este de un real ajutor pt noi miresicile. va imbratisez si va doresc mult spor la pregatiri .:*

AnaM
06.03.2007, 00:30:08
buna! unde este restaurantul zefer?as vrea sa iau legatura cu ei. multumesc

E un restaurant pe Cuza-Voda, cum cobori dinspre Select inspre Filarmonica pe dreapta, foarte aproape de intersectie (unde e si clubul Skin). Nu stiu daca se cheama Restaurant Zefir sau Casa Bucovineana, dar patronul e Marcel Verdes (au cantat la o groaza de nunti la care ai mei au fost nasi) si canta foarte bine :) Oricum, restaurantul e undeva la subsol, trebuie sa cobori niste scari. Ii gasesti acolo aproape in fiecare seara, dar duceti-va si luati masa intr-o sambata seara si cu siguranta o sa-l auziti cantand :)

AnaM
06.03.2007, 00:46:26
A, apropos de formatii, inainte sa facem alegerea finala, am ascultat o formatie din Vaslui, am impresia, care se numeste Policrom (parca :) ) si canta foarte foarte bine... Sunt vreo 5 sau 6 (vocalul e asigurat de o femeie si un barbat) si cereau 1500 de euro pentru toata nunta. Daca vreti un numar de telefon, il rog pe iub sa mi-l dea, ca el a vorbit cu ei, si va mai dau si alte detalii.

Noi am ramas la DJ (NU pe calculator, ci cu mixer) si formatie care ne-o face cadou un prieten foarte bun (Nelu Ploiesteanu & Taraf).

ancuta_andrei
06.03.2007, 19:43:20
buna! te rog trimite-mi si mie nr tel pe privat al formatiei. multumesc

buna Alinuska
Am incercat sa-ti trimit nr de telefon pe privat dar nu am putut
Primesc un mesaj de genul ca "nu poti primi mesaje private sau nu ti se permite sa primesti"
Da-mi o adresa de mail si iti trimit nr acolo

ancuta_andrei
06.03.2007, 19:47:33
Te-am adaugat in lista mea de mess si ti-am trimis numarul formatiei RUBIN

ancuta_andrei
06.03.2007, 20:27:14
Tocmai am remarcat ca avem nunta in aceeasi zi si din pacate daca iti placeau cei de la RUBIN nu vor putea sa-ti cante la nunta pt ca eu am contract cu ei in acea zi.
Imi pare rau!
Sper sa iti gasesti o formatie pe placul tau
Mult succes

Simona06
06.03.2007, 22:28:18
buna! la ce formatie v-ati hotarat?
Formatia noastra se numeste Clasic.Sunt 2 in Iasi..clasic 1 si Clasic 2.una canta la Perla Viilor,dar nu e cea care canta la mine.Mie imi plac f mult.Si la 12 noaptea se schimba toti in tigani..solista la fel..si fac un program din asta cu muzica tiganeasca..Trec tiganii,Tigancusa,melodii din astea cunoscute..si canta prin sala,pe la mese..sunt super.Mie mi-au placut f mult si i-am ascultat de cateva ori..si nu canta deloc manele.

alibd
06.03.2007, 22:31:05
Formatia noastra se numeste Clasic.Sunt 2 in Iasi..clasic 1 si Clasic 2.una canta la Perla Viilor,dar nu e cea care canta la mine.Mie imi plac f mult.Si la 12 noaptea se schimba toti in tigani..solista la fel..si fac un program din asta cu muzica tiganeasca..Trec tiganii,Tigancusa,melodii din astea cunoscute..si canta prin sala,pe la mese..sunt super.Mie mi-au placut f mult si i-am ascultat de cateva ori..si nu canta deloc manele.

Interesanta chestia....;-) Un adevarat show.

Simona06
06.03.2007, 22:42:17
Interesanta chestia....;-) Un adevarat show.
Ei o numesc asta o surpriza pt invitati..si e frumos.Eu i-am vazut la cateva nunti unde nu au cantat ei,ci au fost invitati din partea finilor pt nasi sau invers doar pt chestia asta..sa le faca surpriza asta.Si a fost super.

alinuska
06.03.2007, 23:10:44
buna! mi-am gasit formatie! la clubul bursei. ii stiam din vara, cand seara cantau la terasa. sunt f buni, nu stiu cum de uitasem de ei? sunt 5 in formatie si putin scumpei dar raportat la nr de pers si faptul ca sunt 2 vocalisti": tipa/tip e f bine.

drika
06.03.2007, 23:50:32
buna! mi-am gasit formatie! la clubul bursei. ii stiam din vara, cand seara cantau la terasa. sunt f buni, nu stiu cum de uitasem de ei? sunt 5 in formatie si putin scumpei dar raportat la nr de pers si faptul ca sunt 2 vocalisti": tipa/tip e f bine.
Nu stiu daca tie ti-am recomandat formatia de la Clubul Bursei pe privat/:)... dar oricum am zis unei miresice de ei.. sunt ok:)>-

Onutza
08.03.2007, 21:47:26
seara!
daca miam rezervat sala, trec la cautat muzica!!
astept recomandari, cu tarife solicitate!cum se achita?
numere de telefon,,,si unde ii pot asculta!
spor!
pentru 2008 caut!!

mitzura
09.03.2007, 09:49:59
Ei o numesc asta o surpriza pt invitati..si e frumos.Eu i-am vazut la cateva nunti unde nu au cantat ei,ci au fost invitati din partea finilor pt nasi sau invers doar pt chestia asta..sa le faca surpriza asta.Si a fost super.
ai uitat sa-mi mai trimiti nr de tel...se poate deci doar showl tiganesc?...Pe mine asta m-ar interesa tare.Ai idee daca sunt conditii speciala pt asta ( sa fii dintre cunoscutii lor etc) si cat costa numai showl?

nerromiha
09.03.2007, 16:26:20
ai uitat sa-mi mai trimiti nr de tel...se poate deci doar showl tiganesc?...Pe mine asta m-ar interesa tare.Ai idee daca sunt conditii speciala pt asta ( sa fii dintre cunoscutii lor etc) si cat costa numai showl?

da....asta m-ar interesa si pe mine.....^:)^

Simona06
09.03.2007, 17:44:57
Nu stiu cat costa numai showul si n-am uitat de nr de tel ..dar inca nu l-am gasit.Prostia e ca nu l-am trecut in telefon si nici iubi,il avem pe o carte de vizita..si pe care am pus-o bine pe undeva..dar iti promit,cum o gasesc,cum iti dau nr.Si asa ii suni tu si vb cu ei.

cristina_24
09.03.2007, 18:16:15
Eu mi-am gasit formatia fara sa vreau,pe atunci cautam si eu innebunita formatie.dupa care sa aflu ca este formatia rest. si deci au contract cu noi ..ura! si canta destul de frumos ..sunt 5 insi si l-am dat putin zic eu ..Rubin deja era ocupat,Noroc nu mai spun,Diamant nici atat..asa ca am ramas la cei pe care-i avem acuma ..sper sa nu ma dezamageasca ..ca le-am spus ca in functie de cum canta am sa le dau si banii dupa nunta=))

alibd
09.03.2007, 19:09:35
Eu mi-am gasit formatia fara sa vreau,pe atunci cautam si eu innebunita formatie.dupa care sa aflu ca este formatia rest. si deci au contract cu noi ..ura! si canta destul de frumos ..sunt 5 insi si l-am dat putin zic eu ..Rubin deja era ocupat,Noroc nu mai spun,Diamant nici atat..asa ca am ramas la cei pe care-i avem acuma ..sper sa nu ma dezamageasca ..ca le-am spus ca in functie de cum canta am sa le dau si banii dupa nunta=))

Adica in week asta ai nunta!!!!!:-SS uoaaaaaaa
O nunta frumoasa!!>:D<

Simona06
09.03.2007, 23:05:14
Adica in week asta ai nunta!!!!!:-SS uoaaaaaaa
O nunta frumoasa!!>:D<
O nunta asa cum iti doresti si cum ai visat-o sa iti dea D-zeu! Si tot binele din lume..la amandoi,sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata asa ca acum!
CASA DE PIATRA!!!! si MULTI COPII!!!
te pup si DISTRACTIE PLACUTA!!!!

alibd
11.03.2007, 12:17:08
petronelaaa, am incercat sa-ti pun nr DJ-iului pe privat, dar ceva cu merge si nu am reusit. Daca vrei lasa-mi mailul tau si ti-l trimit asa. Te pup!

adinac_ro
11.03.2007, 19:05:33
la mine va fi formatie.Toata lumea insista si asa va fi.Va costa in jur de 1500 euro formatia ce va canta, un program a unei artiste, va fi un cvartet, dansatori.Va fi ceva spectacol.Masa vom asigura doar pentru cei din formatie.

Onutza
12.03.2007, 15:57:05
ceva nume de formatii si tariful practicat, care va cinta la nunta imi dati si mie? sa incep sa ma orientez.
le platesc si meniul tot eu?
DJ aveti din iasi?
nume si pret, nr tel pe privat imi lasa cineva?
multumesc anticipat!!

johny07
13.03.2007, 10:10:11
A auzit cineva de unu ionut chelaru? canta la nunta unui prieten si vrea sa stie mai multe.

madalinabul
13.03.2007, 10:52:18
este deschis un subiect cu muzica in iasi

Simona06
13.03.2007, 12:33:14
A auzit cineva de unu ionut chelaru? canta la nunta unui prieten si vrea sa stie mai multe.
Chiar nu-mi e cunoscut deloc acest nume...n-am auzit de el.

madalinabul
13.03.2007, 22:17:55
Chiar nu-mi e cunoscut deloc acest nume...n-am auzit de el.

nici eu nu am auzit de ionut chelaru

cici
15.03.2007, 15:16:32
Pt toate fetele care au vrut sa ma ajute,va doresc o primavara insorita in suflete cu multe satisfactii sa vi se indeplineasca toate visurile care le aveti cu privire la nuntile voastre,si sa aveti parte de iubirea aceia inflacarata de la inceput,pe tot parcursul vietii... Mi-am gasit si formatie si tot,stau mai linistita acum vam pupat <:-

mitzura
15.03.2007, 15:46:55
Ce formatie? cati oameni? cat costa?

sste1711
15.03.2007, 16:16:37
Ce formatie? cati oameni? cat costa?
daca te intereseaza, pot sa-ti spun cum va fi la noi...formatia are 4 membri: o solista, un solist, un saxofon si o orga ( sau clape, sau cum s-o fi chemand...) si ne costa 30 mil...+ meniurile lor:*

alibd
15.03.2007, 18:25:27
Pt toate fetele care au vrut sa ma ajute,va doresc o primavara insorita in suflete cu multe satisfactii sa vi se indeplineasca toate visurile care le aveti cu privire la nuntile voastre,si sa aveti parte de iubirea aceia inflacarata de la inceput,pe tot parcursul vietii... Mi-am gasit si formatie si tot,stau mai linistita acum vam pupat <:-

Felicitari!<:-P

madalinabul
15.03.2007, 21:30:36
cine poate sa imi dea si mie nr de tel a unor dj?

Simona06
15.03.2007, 22:08:08
Multumim,la fel si tie si ma bucur ca ai mai rezolvat din probleme.Pupici.

alibd
16.03.2007, 11:24:56
cine poate sa imi dea si mie nr de tel a unor dj?

Hai ca iti dau pe privat nr celui la care am apelat eu.

sandu_ramona
16.03.2007, 14:48:58
Salut...ca formatie eu i-am ales pe cei de la Flamingi Band din 2 motive:
-in primul rand pentru ca am mai fost la petreceri unde au cantat si mi-au placut f mult
-si in al 2 rand pentru ca ma cunosc de multi ani cu unul dintre membrii formatiei

Sper sa iasa bine si la nunta mea<:-P

madalinabul
16.03.2007, 22:14:47
Hai ca iti dau pe privat nr celui la care am apelat eu.

multumesc pentru mesaj, te pup!

alibd
17.03.2007, 10:07:39
multumesc pentru mesaj, te pup!

Cu multa placere! :)

alinuska
20.03.2007, 18:22:53
Ola! Ce stiti despre formatia de la clubul bursei ?

drika
22.03.2007, 11:33:49
Mi-a fost recomandata mai demult. Merita sa te duci sa vezi

biutzaxx
27.03.2007, 11:34:46
Hi,
Miresici!!! ati auzit ceva de formatia Gentelman? Mi-a recomandat-o cineva si nu stiu unde canta...
pupppppp

tizabela
27.03.2007, 11:37:58
Hi,
Miresici!!! ati auzit ceva de formatia Gentelman? Mi-a recomandat-o cineva si nu stiu unde canta...
pupppppp

Cred ca ii stiu anul trecut i-am ascultat caci mi-au fost recomandati de cei de la restaurantul unde am avut nunta nu zic ca nu sunt buni (sunt din Roman daca persoana de contact e Petrica Andries),dar eu i-am preferat pe cei de la Remix!!!

ioana_taranu
27.03.2007, 23:13:24
Despre formatia Select Band ce parere aveti?

biutzaxx
29.03.2007, 11:48:35
Cred ca ii stiu anul trecut i-am ascultat caci mi-au fost recomandati de cei de la restaurantul unde am avut nunta nu zic ca nu sunt buni (sunt din Roman daca persoana de contact e Petrica Andries),dar eu i-am preferat pe cei de la Remix!!!

Ai dreptate, cineva din roman i-a recomandat tatalui meu..

biutzaxx
29.03.2007, 11:53:30
La restaurantul Cornelius, canta formatia LIVE ACCENT si sunt 5 in formatie. I-am ascultat duminica si mi-au placut, dar as vrea sa mai aud niste recomandari sau niste pareri, pentru ca sincer...ei isi fac reclama buna, numai ca ce canta seara la local difera de ce ar canta la o nunta.

biutzaxx
29.03.2007, 11:57:29
daca te intereseaza, pot sa-ti spun cum va fi la noi...formatia are 4 membri: o solista, un solist, un saxofon si o orga ( sau clape, sau cum s-o fi chemand...) si ne costa 30 mil...+ meniurile lor:*

Hi!!! As vrea sa stiu si eu ce formatie e aceasata de care zici tu, pentru ca ma incanta ideea ca sunt 4 si nu 5 si cer mai putin decat am auzit eu..:*:*:*:*

sste1711
29.03.2007, 14:31:15
Hi!!! As vrea sa stiu si eu ce formatie e aceasata de care zici tu, pentru ca ma incanta ideea ca sunt 4 si nu 5 si cer mai putin decat am auzit eu..:*:*:*:*
formatia se numeste "univers"; anul trecut cantau la "casa boiereasca" in bucium si acum cred ca la "baron", dar nu sunt sigura...

biutzaxx
29.03.2007, 14:54:17
mersi mult :*
am sa merg in Baron si sa ii ascult

sste1711
29.03.2007, 15:03:11
mersi mult :*
am sa merg in Baron si sa ii ascult
vezi ca nu canta in fiecare seara acolo, si mai mult decat atat tipa nu canta acolo cu ei si crede-ma ca ea face tot spectacolul...daca vrei iti trimit nr. lor pe privat ca sa stabilesti o intalnire cand sa fie toti si sa cante...

biutzaxx
29.03.2007, 16:00:49
Chair te rog sa mi-l dai si iti multumesc ca esti saritoare si foarte amabila

sste1711
29.03.2007, 18:09:55
baietii insista, ei se ocupa de imagine si sa para ca fac ceva util si nu palavragesc toata ziua am vrut sa par interesanta. de reclama nu se mai pune vb ca deja sunt cunoscuti.
stiu, stiu...eu doar glumeam...oricum il cunosc si eu pe domnul botea...am lucrat o perioada pe la casa studentilor...si apropo, eu stiam ca ti-ai rezervat sala de la ciric, acolo unde fac eu. de ce v-ati razgandit?? doar curiozitate...

adinac_ro
29.03.2007, 18:14:05
stiu, stiu...eu doar glumeam...oricum il cunosc si eu pe domnul botea...am lucrat o perioada pe la casa studentilor...si apropo, eu stiam ca ti-ai rezervat sala de la ciric, acolo unde fac eu. de ce v-ati razgandit?? doar curiozitate...

Era o varianta ciric.Noi la Patsi anul trecut ne-am propus data de 2 iunie.La astoria era ocupat pana in august orice sambata inafara de 19 mai, la ciric era liber 2 iunie, dar cel nou nu era gata si aveam retineri, iar eu aveam o ambitie cu astoria ( caci nu sunt din iasi) .

sste1711
29.03.2007, 18:18:25
Era o varianta ciric.Noi la Patsi anul trecut ne-am propus data de 2 iunie.La astoria era ocupat pana in august orice sambata inafara de 19 mai, la ciric era liber 2 iunie, dar cel nou nu era gata si aveam retineri, iar eu aveam o ambitie cu astoria ( caci nu sunt din iasi) .
stii ce e interesant...ca noi rezervasem initial la astoria pe 19 mai...si dupa aia ne-am razgandit...tot atunci am aflat si de la ciric ca voi veti avea nunta acolo pe 2 iunie....nu-mi vine sa cred....:O ;))

adinac_ro
29.03.2007, 18:41:10
stii ce e interesant...ca noi rezervasem initial la astoria pe 19 mai...si dupa aia ne-am razgandit...tot atunci am aflat si de la ciric ca voi veti avea nunta acolo pe 2 iunie....nu-mi vine sa cred....:O ;))

=)) =)) =)) chiar e buna.acum si eu...dc ati lasat astoria?

sste1711
29.03.2007, 18:47:50
=)) =)) =)) chiar e buna.acum si eu...dc ati lasat astoria?
pt. ca ne-au enervat ff tare cu toate fitele lor de restaurant celebru...si parca ne-ar fi facut o mare favoare ca ne lasa sa ne casatorim acolo si prin urmare trebuia sa acceptam toate "regulile" lor...
eu am vrut sa ma casatoresc dupa "regulile" mele ,plus ca nu vroiam musai astoria ci vroiam musai mese rotunde...asa ca...i-am trimis undeva...(pardon, mi-a scapat...)

adinac_ro
29.03.2007, 21:22:48
pt. ca ne-au enervat ff tare cu toate fitele lor de restaurant celebru...si parca ne-ar fi facut o mare favoare ca ne lasa sa ne casatorim acolo si prin urmare trebuia sa acceptam toate "regulile" lor...
eu am vrut sa ma casatoresc dupa "regulile" mele ,plus ca nu vroiam musai astoria ci vroiam musai mese rotunde...asa ca...i-am trimis undeva...(pardon, mi-a scapat...)

Noua deocamdata ne-a mers bine.Oarecum.Eu oricum m-am invatat si pornesc cu ideea ca ceva rau trebuie sa fie, cineva vrea spaga, cineva o sa ne fure, etc.Astea sunt idei deja infipte ca sa ma pot stapani mai bine cu nervii.
Nu e valabil doar pt restaurant.Muzica, filmatul, maniurile, portiile, restaurantul, florile de decor etc.Nu are rost sa enumar cum ma va fura fiecare ca va inchipuiti voi.Indiferent cat de rau ai fi si inversunat in seara aia nu mai stai sa dai bice " hai lautare canta", " hai mai ..mai fa o poza" plus ca la sfarsit o sa imi dea mai putine poze sau....oricum exista o explicatie de la ei pt noi sa inghitim galuste.

cristiana
30.03.2007, 09:59:21
Adevarul este ca sunt cam pusi pe luat cei de la Astoria Traian; pe mine cel mai mult m-a surprins treaba cu procentul din bauturi: asta depaseste orice imaginatie.
De inghitit trebuie sa mai inghiti si "mofturile lor de restaurant de fitze", dar parca e prea mult [-X

adinac_ro
30.03.2007, 10:03:57
Pe mine m-au uimit multe cand am pornit sa caut sala.Nu stiam ca eu platesc personalul, nu stiam de taxa la bautura, alte localuri perecp taxa de inchiriere.etcAm sa ma pronunt la final.

cristiana
30.03.2007, 11:16:45
Pe mine m-au uimit multe cand am pornit sa caut sala.Nu stiam ca eu platesc personalul, nu stiam de taxa la bautura, alte localuri perecp taxa de inchiriere.etcAm sa ma pronunt la final.
Asa: uitasem de taxa de inchiriere a salii- se practica sigur la Popas Pacurari. Fiecare trebuie sa aiba o bucata la care sa iasa in castig. Pana la urma, important e sa iasa totul bine si sa fie toata lumea multumita, inclusiv cei de la restaurant.

biutzaxx
30.03.2007, 11:38:19
Daca va ajuta am si eu o recomandare pt formatia "armonia".Are la cerere 3 solisti vocali printre care si domnul Stefan Pintilie (odata canta la Doina Moldovei acum la Onix) daca va intrebati parintii sigur o sa le sune cunoscut.La cerere pentru invitatii din alte zone, in care vreti sa le faceti surprize formatia poate aduce om la clarinet, la fel si fel de intrumente.La vioara este domnul Botea Marinica.Din cate stiu nu au onorarii mari.Ei vor canta si la nunta nicoletei.Daca va ajuta un numar de telefon ma contactati si luam legatura pe privat.Succes

as vrea daca se poate numarul lor de telefon :D
multumesc mult :*:*:*

alibd
11.04.2007, 09:47:07
Pe nenea admin de fapt il cheama djCristi de la astoria,cred,in rest,....de bine

Chiar vorbesti serios? :-?

biutzaxx
11.04.2007, 09:47:41
Si unde ai facut-o la Roman? La ce restaurant?

alibd
11.04.2007, 09:48:20
djcristi de la astoria e admin?sau......

Habar nu am! Acum aud prima oara!

pogany
11.04.2007, 23:21:00
Salut ,
Nu stiu ce formatie de muzica sa contactez. Ma puteti ajuta cu niste numere de telefon ? Multumesc mult :).

nicoleta
12.04.2007, 01:30:39
mie la restaurant nu mi-a cerut taxa de inchiriere si nici bani separat pt ospatari. platesc doar meniul si atat . acum ramane sa vad dak s-a mai schimbat ceva knd voi ajunge in tara .sper sa nu . bine, acum sa vedem de cati ospatari e vb k dak mai trebuie ii platesc , logic!!!!

nicoleta
12.04.2007, 01:32:54
Salut ,
Nu stiu ce formatie de muzica sa contactez. Ma puteti ajuta cu niste numere de telefon ? Multumesc mult :).
eu am vb cu formatia Armonia , dar am mai multe nr de telefon , dak vrei i-ti trimit pe privat

pogany
12.04.2007, 15:06:18
eu am vb cu formatia Armonia , dar am mai multe nr de telefon , dak vrei i-ti trimit pe privat

Ar fi super sa-mi trimiti numerele de telefon.
Multumesc :)

pogany
12.04.2007, 15:39:35

Si mai am o rugaminte: imi poti spune te rog ce suma de bani au cerut cei de la "Armonia"?

Onutza
12.04.2007, 15:46:53
salve fetelor>
vreau si eu nr de la armonia, si detalii, unde cinta, cum cinta, cit cer?

alinaababei
17.04.2007, 19:47:42
un salut calduros tuturor miresicilor din Iasi
Va rog tare mult, daca stie cineva ceva despre formatia Flamingo sa-mi spuna si mie... Sunt cei de la pizza Diavolo? I-a vazut cineva la vreo nunta?

alinaclau
17.04.2007, 21:06:45
:(( :(( :(( VAI !!!!ce credeti ca mi s-a intamplat astazi,cu 5 zile inainte de nunta................aflu ca formatia pe care am contactat-o acum 6 luni,cu care am un contract semnat nu ma onoreaza sambata!!!...imi trimit pe altii!!oare cum sa avem pretentia sa fim vazuti altfel in lumea asta mare,cand NESERIOZITATEA inca e pe primul plan!!!!!!nu pot intelege!!!!#-o #-o asa ca dragele mele,daca una dintre voi e tentata catusi de putin de formatia CLASIC sa aiba mare grija caci stiam ca sunt doua dar nu ca sunt nesim...!!una canta la Perla Bucium si una la Casa Boiereasca(pana acum 2 luni) dar sefii formatiilor sunt frati!..de aici si "transferurile"practicate intre ei.ASA CA FERITI-VA DE FORMATIA CLASIC ORICARE AR FI...SUNT NESERIOSI SI FARA NICI UN CUVANT

sunset
17.04.2007, 21:12:30
Bine macar ca ai aflat cu 5 zile inainte, prietena mea cea mai buna a trecut prin aceeasi situatie cu cei de la Popas Pacurari, doar ca in ziua nuntii :-&.
Iti dai seama... mirele a aflat inainte de biserica, si nu a vrut sa ii spuna ca sa fie macar la slujba linistita.

O sa fie bine!!!!
Gasesti tu o solutie!!! Si noi suntem aici ca sa te ajutam
Tinem pumnii :*

sste1711
17.04.2007, 21:13:25
:O :O :O nu pot sa cred ca exista asa ceva sau ca se poate intampla asa ceva:O :O :O
ma scuzati...dar traim intr-o tara de c____ !!!!!