PDA

Versiunea completa : Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220

jewelieta
16.07.2010, 15:45:18
ELIANA LASA FATA SA DOARMA...

nu fa prostia sa o trezesti...ea stie cel mai bine cat tre sa pape...
ai noroc mare ca asa de micuta e si nu se trezeste noaptea...a a vut siiris cateva perioade de astea...acu se trezeste de 5 ori cred,doar sasimta tztatza in gura...asa ca profita de o noapte dormita

simi_wau
16.07.2010, 16:37:36
Oare eu is inconstienta? :-? fii-mea, la cele aproape 7 saptamani ale ei, sta ziua doar in body cu maneca scurta iar noaptea ii mai pun fie un sac de dormit superlarg si subtire de vara, ori o paturica tot asa subtire. Si doarme neintoarsa, de pe la 11.30-12 noaptea pana pe la 6.30- 7 dimineata, cand se trezeste si maraie, se intinde, scoate ce are de scos din ea si abia pe urma deschide ochii si vrea sa manance. Sa-mi pun ceasul sa sune sa scol copilul la 3, sa-l hranesc? :-? faza e ca ma indoiesc sa reusesc, ca am mai avut o tentativa din asta cand avea vreo 2 saptamani, dormise vreo 4 ore si in-am stresat eu ca trebuie sa manance, m-am chinuit cred ca vreo ora sa o trezesc....

La multi ani, Ariana, sanatate si noroc! @};-

nu o trezi!!!!!!!!!!!! asa dormea si Ianisica in primele luni, de-am ajuns la dr cu el. Credeam ca are baiatul ceva. Bucura-te de perioada asta:D

madinai
16.07.2010, 16:50:23
LA MULTI ANI![/B] iubita mamei ... mi-ai adus fericire in suflet si trairi care nu se pot exprima in cuvinte. Acum un an, la 15:55 ai iesit in lume iar eu te-am vazut la 17:00 cand mi te-a adus moasa. Toate durerile s-au estompat si plansetul tau a trezit MAMA din mine. Atunci am simtit ptr prima data ca doar am trecut prin viata, acum stiu pentru ce traiesc: sa te vad fericita, sa-ti netezesc calea, sa te iubesc si sa te indrum! Te iubim Ariana si pentru noi esti cea a putut Dumnezeu sa ne dea mai bun in viata! Sper din suflet sa reusim sa fim parinti care ti-i doresti si sa fii mandra de noi, asa cum sunt eu mandra de parinti mei.
LA MULTI ANI, ARIANA!
sa cresti sanatoasa si sa-i bucuri pe parinti!
felicitari mamico!

eliana
16.07.2010, 16:51:05
nu o trezi!!!!!!!!!!!! asa dormea si Ianisica in primele luni, de-am ajuns la dr cu el. Credeam ca are baiatul ceva. Bucura-te de perioada asta:D

Pai ma bucur, si inca nu mi-a trecut prin cap sa sun dr ca doarme prea mult :D am constatat ca oricum atunci cand ii e foame urla si-si cere drepturile, si cred ca recupereaza ziua, ca baga fix 7 mese.

ungrasmic
16.07.2010, 20:00:00
Eu am tras o sperietura azi noapte.S-a trezit David intr-un plans de nu stiam cum sa-l mai opresc.Plangea si se tragea de cuc,uneori parca tipa,cred ca il ustura acolo sau nu stiu ce sa mai cred.L-am pus cu fundul in apa calduta(asa am citit undeva ca e bine) si parca s-a mai linistit,l-am tinut in brate pana a adormit.Eu nu am mai fost cu el la doctor pt. ca am apelat la cineva sa ma ajute si m-a amanat de pe o zi pe alta:ba nu e doctorul de garda,ba sunt doar medici rezidenti si sa nu ma duc la ei,ba e medicul in concediu de parca numai un doctor este ia orasul asta.Azi am sunat la altcineva care il stie pe dr. Apostol de la Sf. Maria,daca nici cu ocazia asta nu rezolv nimic,luni dimineata ma duc cu copilul de manuta si ce doctor o fi la ala apelez.
Imi pare rau sa aud ca micutzul are problemutze. Si noi cam saptamanal suntem la Sf Maria, luni dimineata si noi o sa fim acolo, din nou :((

chrysthyana
16.07.2010, 20:00:08
cat e de adevarat... :D

Ce porti:
la primul copil: incepi sa porti haine pentru gravide de la prima confirmare a sarcinii
la al doilea copil: porti haine normale pina cind nu te mai incap deloc
al treilea copil: hainele de gravida sint hainele tale de zi cu zi ...

Te pregatesti de nastere:
la primul copil: esti constiincioasa cu exercitiile de respiratie
la al doilea copil: nu te mai chinui, stii deja ca nu folosesc la nimic
la al treielea copil: ceri o epidurala din luna a opta deja ...

Haine:
la primul copil: speli hainutele bebelusului separate pe culori, le asezi frumos in dulapior, impachetate perfect
la al doilea copil: te asiguri ca sint curate si le speli doar pe cele evident murdare
la al treilea copil: baietii poarta roz parca, nu ? ...

Griji:
la primul copil: sari in sus la orice incruntatura a bebelusului
la al doilea copil: ridici copilul doar daca tzipetele lui risca sa-ti trezeasca primul nascut
la al treilea copil: inveti copilul mai mare cum sa intoarca jucaria muzicala a bebelusului...

Suzeta:
la primul copil: cind cade pe jos, o pui deoparte si o speli si-o fierbi cu prima ocazie
la al doilea copil: a cazut, o speli cu putin suc din biberon
la al treilea copil: o ridici, o stergi de tricou si i-o dai inapoi...

Schimbatul scutecelor:
la primul copil: i-l schimbi o data pe ora, chit ca-i nevoie sau nu
la al doilea copil: i-l schimbi o data la doua sau trei ore, daca e nevoie
la al treilea copil: incerci sa-l schimbi inainte sa inceapa ceilalti sa se plinga de miros...

Activitati:
la primul copil: duci bebelul la gimnastica pentru bebelusi, la inot, la citit povesti
la al doilea copil: duci bebelusul la gimnastica
la al treilea copil: duci copilul la supermarket si la uscatorie ...

Iesitul pe afara
la primul copil: prima data cind lasi copilul cu bona, suni de cinci ori acasa
la al doilea copil: chiar inainte sa iesi pe usa, iti aduci aminte sa lasi un numar de telefon unde poti fi gasita
la al treilea copil: lasi instructiuni sa te sune doar daca vede sange...

Acasa:
la primul copil: iti petreci aproape toata ziua uitindu-te lung la bebelus
la al doilea copil: te asiguri din cind in cind ca bebelusul e ok, nu pocneste, nu se raneste
la al treielea copil: toata ziua incerci doar sa te ascunzi de el...

Inghititul monedelor:
la primul copil: daca bebelusul inghite o moneda, alergi la spital si-i faci o radiografie
la al doilea copil: cind al doilea copil inghite o moneda, supraveghezi atent ca ea sa iasa cumva ...
la al treilea copil: cind al treilea copil inghite o moneda, ai grija sa i-o scazi din alocatie !

ahahahah chiar n-as vrea sa fiu in pielea celui de-al treilea copil!

ARIANA la multi ani mofturici mic! sa fii sanatoasa si frumoasa ca un fotomodel si desteapta!
la multi ani si pentru andreiul claudellei!
oare sunt denaturata ca il culc pe DIDI numai in pampers si cu cearsaf pe el?
iar mese nocturne care nu e decat una in jur de trei si le pastreeaza inca !e constant puiul meu !
ELIANA sa stii ca si didi a avut faze din astea si mi-a fost sugerat sa las copilul sa doarma ca stie el ce face!doar sa nu dea vreun semn de suferinta , in rest sa faca nani linistita!
in rest deja am facut vaccinul bcg si stau cu ochii pe baiet!si...
ta naaaaaaaaa...DIDI are un colt de dinte!shoc aseara cand mi-a luat un deget si-l rodea m-a muscat pe bune si cand ma uit...avea un coltulet!asa de devreme nu ma asteptam in veci!
pt ARIANA

Butterfly87
16.07.2010, 20:06:49

Ce porti:
copil inghite o moneda, ai grija sa i-o scazi din alocatie !
foarte interesant articolul.......:D.......
LA MULTI ANI ARIANA SA FII SANATOASA,FRUMAOSA SI SA LE ADUCI PARINTILOR NUMAI BUCURII..

cgeorgiana1982
16.07.2010, 22:42:36
La multi ani cu bucurii si impliniri, sanatate si noroc pentru Ariana!!!! Sa cresti mare si sa continui sa aduci numai bucurii in viata parintilor tai!!!!!!!

377849

Anmari, foarte emotionant mesajul tau. Toate mamicile care ati taiat motul de curand ati scris si ati explicat foarte frumos sentimentele care va incercau in acea zi...incat de-abia astept sa experimentez acest frumos sentiment de a fi mama, caci numai cand va citesc realizez ca este un lucru exceptional.
Petrecere frumoasa maine!!!!

cgeorgiana1982
16.07.2010, 22:44:46

Ce porti:
la primul copil: incepi sa porti haine pentru gravide de la prima confirmare a sarcinii

...................................!
Foarte tare:D:D.....si din cate am vazut in jur, se respecta in mare parte (in multe cazuri) =))

michellina
16.07.2010, 23:00:56
La multi ani Ariana!
Noi, ca parinti spirituali, iti uram sa ai parte de tot ceea ce ne dorim pentru David, speram sa putem sa-ti fim mereu alaturi, sa cresti sub ochii nostri si sa te protejam ca pe fiica noastra. Primul anisor a trecut, cu bune, cu rele, urmeaza noi aventuri...
Felicitari parintilor pentru o mandrete de fetita si sa nu o uitam pe bunica!
Abia asteptam surpriza!:D

Yonika
16.07.2010, 23:35:38
Imi pare rau sa aud ca micutzul are problemutze. Si noi cam saptamanal suntem la Sf Maria, luni dimineata si noi o sa fim acolo, din nou :((
dar ce a patit puiul mic?

Yonika
16.07.2010, 23:38:48
ahahahah chiar n-as vrea sa fiu in pielea celui de-al treilea copil!

ARIANA la multi ani mofturici mic! sa fii sanatoasa si frumoasa ca un fotomodel si desteapta!
la multi ani si pentru andreiul claudellei!
oare sunt denaturata ca il culc pe DIDI numai in pampers si cu cearsaf pe el?
iar mese nocturne care nu e decat una in jur de trei si le pastreeaza inca !e constant puiul meu !
ELIANA sa stii ca si didi a avut faze din astea si mi-a fost sugerat sa las copilul sa doarma ca stie el ce face!doar sa nu dea vreun semn de suferinta , in rest sa faca nani linistita!
in rest deja am facut vaccinul bcg si stau cu ochii pe baiet!si...
ta naaaaaaaaa...DIDI are un colt de dinte!shoc aseara cand mi-a luat un deget si-l rodea m-a muscat pe bune si cand ma uit...avea un coltulet!asa de devreme nu ma asteptam in veci!
pt ARIANA
Felicitari pt micutul Didi cel dintzos! Si bebelinei mele i-a iesit primul dinte la sf lunii a cincea, si dupa o sapt, in luna 6 a iesitr al doilea.
Cat despre cum doarme noaptea, eu as zice sa ii mai mai bine macar un tricou pe el, daca nu un body cu manecuta scurta, oricat ar fi de cald, cum a zis si Eliana. Eu Biancai i-am luat un fel de body-uri care au putin si pe piciorus, si le-am luat numai pt dormit, ceva de genul asta (http://picasaweb.google.com/MariucaBianca/UnAnisor#5480499419518090322). - daca iti poti da seama din poza.

AnaM
17.07.2010, 00:08:31
Felicitari pt micutul Didi cel dintzos! Si bebelinei mele i-a iesit primul dinte la sf lunii a cincea, si dupa o sapt, in luna 6 a iesitr al doilea.
Cat despre cum doarme noaptea, eu as zice sa ii mai mai bine macar un tricou pe el, daca nu un body cu manecuta scurta, oricat ar fi de cald, cum a zis si Eliana. Eu Biancai i-am luat un fel de body-uri care au putin si pe piciorus, si le-am luat numai pt dormit, ceva de genul asta (http://picasaweb.google.com/MariucaBianca/UnAnisor#5480499419518090322). - daca iti poti da seama din poza.
Da, si noi avem rompere dintr-astea, chiar acum doarme Tudor intr-unul :D Eu sunt fana, am o groaza de genul si pentru iesit in oras ;))

AnaM
17.07.2010, 00:14:28
Felicitari lui Didi pentru dintoc! Lui Tudor i-a iesit primul dinte fix in ziua cand a facut 5 luni, mi-e foarte usor sa tin minte din cauza asta :))

Milagros
17.07.2010, 08:19:54
LA MULTI ANISORI, ARIANA!!! SA FII FERICITA, SANATOASA, SA AI NOROC IN VIATA SI SA-TI IUBESTI PARINTII CARE TE CRESC SI AU GRIJA DE TINE!!! ESTI O FRUMOASA SI O MOTATA! :x>:D<>:D<>:D<

FELICITARI, MAMI SI TATI, PENTRU MINUNEA CARE A REZULTAT DIN IUBIREA VOASTRA!

Milagros
17.07.2010, 08:21:50

Ce porti:

la primul copil: esti constiincioasa cu exercitiile de respiratie
la al doilea copil: nu te mai chinui, stii deja ca nu folosesc la nimic
la al treielea copil: ceri o epidurala din luna a opta deja ...

Haine:
la primul copil: speli hainutele bebelusului separate pe culori, le asezi frumos in dulapior, impachetate perfect
la al doilea copil: te asiguri ca sint curate si le speli doar pe cele evident murdare
la al treilea copil: baietii poarta roz parca, nu ? ...

Griji:
la primul copil: sari in sus la orice incruntatura a bebelusului
la al doilea copil: ridici copilul doar daca tzipetele lui risca sa-ti trezeasca primul nascut
la al treilea copil: inveti copilul mai mare cum sa intoarca jucaria muzicala a bebelusului...

Suzeta:
la primul copil: cind cade pe jos, o pui deoparte si o speli si-o fierbi cu prima ocazie
la al doilea copil: a cazut, o speli cu putin suc din biberon
la al treilea copil: o ridici, o stergi de tricou si i-o dai inapoi...

Schimbatul scutecelor:
la primul copil: i-l schimbi o data pe ora, chit ca-i nevoie sau nu
la al doilea copil: i-l schimbi o data la doua sau trei ore, daca e nevoie
la al treilea copil: incerci sa-l schimbi inainte sa inceapa ceilalti sa se plinga de miros...

Activitati:
la primul copil: duci bebelul la gimnastica pentru bebelusi, la inot, la citit povesti
la al doilea copil: duci bebelusul la gimnastica
la al treilea copil: duci copilul la supermarket si la uscatorie ...

Iesitul pe afara
la primul copil: prima data cind lasi copilul cu bona, suni de cinci ori acasa
la al doilea copil: chiar inainte sa iesi pe usa, iti aduci aminte sa lasi un numar de telefon unde poti fi gasita
la al treilea copil: lasi instructiuni sa te sune doar daca vede sange...

Acasa:
la primul copil: iti petreci aproape toata ziua uitindu-te lung la bebelus
la al doilea copil: te asiguri din cind in cind ca bebelusul e ok, nu pocneste, nu se raneste
la al treielea copil: toata ziua incerci doar sa te ascunzi de el...

Inghititul monedelor:
la primul copil: daca bebelusul inghite o moneda, alergi la spital si-i faci o radiografie
la al doilea copil: cind al doilea copil inghite o moneda, supraveghezi atent ca ea sa iasa cumva ...
la al treilea copil: cind al treilea copil inghite o moneda, ai grija sa i-o scazi din alocatie !

=)) =)) =)) Fatah, am murit de ras mai ales la faza cu moneda =))

Milagros
17.07.2010, 08:26:57

Asa avem si noi, pijamalute le zic eu...de vara ;))

PS Am observat ca tu nici acum nu ai coborat patutul...pe mine ma tot bate nana la cap sa-l cobor sa nu culeg copilul de pe jos dar mie mi se pare prea jos...parca ar dormi pe pamant.

chrysthyana
17.07.2010, 08:40:48

multumim !>:D<>:D< are si didi din astea dar transpira! chiar am luat si organice dar daca transpira...
noapte relativ buna! a dormit bine si nu a facut febra!inca!
dati/mi si mie niste idei...ce mai mancati in perioada asta ca nu mai stiu ce sa fac de papa pt mine nu pt bebe!:-p cred ca zilele astea incep sa-i dau supica .
apoi tre' sa-i dau supica, zeama doar! vroiam sa va intreb stiti care e crema de orez care se da la copii? se gaseste de cumparat sau se face?ca sunt tabularasa in diversificare!

gabriela_rgh
17.07.2010, 08:41:29
La multi ani Ariana!Feliciari mami si tati pt fetita mare si frumoasa!!:x:x:x377869

chrysthyana
17.07.2010, 08:49:16
Felicitari lui Didi pentru dintoc! Lui Tudor i-a iesit primul dinte fix in ziua cand a facut 5 luni, mi-e foarte usor sa tin minte din cauza asta :))

multumim>:D<>:D<chiar nu m-a asteptam si-l vedeam ca e agitat dar nu exagerat! cred ca fetele sunt mai agitate decat baietii!

AnaM
17.07.2010, 09:55:31

PS Am observat ca tu nici acum nu ai coborat patutul...pe mine ma tot bate nana la cap sa-l cobor sa nu culeg copilul de pe jos dar mie mi se pare prea jos...parca ar dormi pe pamant.
Patutul trebuie coborit atunci cand vezi primele semne ca vrea sa se ridice (si aproape reuseste) singur in fund. Eu atunci l-am coborit, cred ca pe la 8 luni si ceva :-\
E ok, nu e prea jos, ai sa vezi, ca am si eu tarc si daca-i pui si salteaua, chiar nu e prea jos :)

Neatza!

AnaM
17.07.2010, 09:59:50
multumim !>:D<>:D< are si didi din astea dar transpira! chiar am luat si organice dar daca transpira...
dati/mi si mie niste idei...ce mai mancati in perioada asta ca nu mai stiu ce sa fac de papa pt mine nu pt bebe!:-p cred ca zilele astea incep sa-i dau supica .
apoi tre' sa-i dau supica, zeama doar! vroiam sa va intreb stiti care e crema de orez care se da la copii? se gaseste de cumparat sau se face?ca sunt tabularasa in diversificare!
Nu e musai sa faca febra la dintisori, Tudor nu a facut, dar a fost ceva mai iritat si musca tot ce prindea sau scrasnea din dinti (cand ii iesisera deja cei 4, 2 sus, 2 jos).
Crema de orez nu am auzit... Daca te referi la mucilagiu de orez, nu recomand, pentru ca ala constipa foarte tare (am mai auzit varianta asta de diversificare in vest). Mai sunt cerealele (fulgii de orez), care se pun in lapte si se pot da cu biberonul cu tetina pentru lichide groase, sau cu lingurita, daca le faci mai consistente. Gasesti fulgi de orez bio de la Milupa (http://www.bebebebe.ro/produse/cereale/milupa-1/milupa-bio-fulgi-de-orez-250g-4.html), Lui Tudor i-au placut mult si nu mi s-a parut ca l-au constipat.

AnaM
17.07.2010, 10:05:29
Apropo de ce mancam zilele astea, eu pap supe creme de legume (cartofi, morcovi, patrunjel, mazare, ardei gras rosu etc.) cu crutoane, pui cu pesmet, orez cu parmezan, salata de rosii dulci de gradina (taiate cuburi de 1-2 cm latura) cu telemea rasa fin din belsug deasupra (fara ulei, fara nimic - incercati-o, e delicioasaaaa si usoara), paste cu sos de rosii picant (arrabbiata), bolognese, salata de orez cu legume (orez fiert amestecat cu porumb, cubulete de ardei gras, masline, mazare etc.)...

tsimonaiuliana
17.07.2010, 10:08:39

Dar ce are Cosminel?:(

Acusi face si el un anisor:)

chrysthyana
17.07.2010, 10:14:56
Apropo de ce mancam zilele astea, eu pap supe creme de legume (cartofi, morcovi, patrunjel, mazare, ardei gras rosu etc.) cu crutoane, pui cu pesmet, orez cu parmezan, salata de rosii dulci de gradina (taiate cuburi de 1-2 cm latura) cu telemea rasa fin din belsug deasupra (fara ulei, fara nimic - incercati-o, e delicioasaaaa si usoara), paste cu sos de rosii picant (arrabbiata), bolognese, salata de orez cu legume (orez fiert amestecat cu porumb, cubulete de ardei gras, masline, mazare etc.)...

ehehe supe creme si daca mai pui si o picatura de ulei de masline si o lingura de parmezan te lingi pe botic! ieri exact asta am facut ca e cel mai usor de preparat! paste ...sunt experta dar m-am cam saturat!salata cu telemea cred ca o fac astazi!bun pontu' ana!:)>-

alinutza20
17.07.2010, 10:15:09
Nu e musai sa faca febra la dintisori, Tudor nu a facut, dar a fost ceva mai iritat si musca tot ce prindea sau scrasnea din dinti (cand ii iesisera deja cei 4, 2 sus, 2 jos).
Crema de orez nu am auzit... Daca te referi la mucilagiu de orez, nu recomand, pentru ca ala constipa foarte tare (am mai auzit varianta asta de diversificare in vest). Mai sunt cerealele (fulgii de orez), care se pun in lapte si se pot da cu biberonul cu tetina pentru lichide groase, sau cu lingurita, daca le faci mai consistente. Gasesti fulgi de orez bio de la Milupa (http://www.bebebebe.ro/produse/cereale/milupa-1/milupa-bio-fulgi-de-orez-250g-4.html), Lui Tudor i-au placut mult si nu mi s-a parut ca l-au constipat.

neata...
cred ca s-a referit la febra de la bcg.. cred :)

AnaM
17.07.2010, 10:24:50
neata...
A, da, cred ca ai dreptate, am uitat ca a facut vaccinul L-)

Milagros
17.07.2010, 10:25:37
Patutul trebuie coborit atunci cand vezi primele semne ca vrea sa se ridice (si aproape reuseste) singur in fund. Eu atunci l-am coborit, cred ca pe la 8 luni si ceva :-\
E ok, nu e prea jos, ai sa vezi, ca am si eu tarc si daca-i pui si salteaua, chiar nu e prea jos :)

Neatza!

Serios??? Valei, pai lenesoiul meu are mai bine de o luna de cand vrea sa se ridice singur, am vazut ca in carut poate, chiar azi dimi la plimbare s-a ridicat, iar in patut l-am prins agatat cu mainile de margine. Cred ca weekend-ul asta coboram si noi salteaua ca zau ca l-oi culege de pe jos intr-o dimineata :-SS

Milagros
17.07.2010, 10:26:11

Eu pap iaurturi f multe ca de gatit n-am curaj cu caldurile astea si mai nou pap salate ca vad ca nu are nimic Dragos de la ele.

AnaM
17.07.2010, 10:26:19
ehehe supe creme si daca mai pui si o picatura de ulei de masline si o lingura de parmezan te lingi pe botic! ieri exact asta am facut ca e cel mai usor de preparat! paste ...sunt experta dar m-am cam saturat!salata cu telemea cred ca o fac astazi!bun pontu' ana!:)>-
Pofta buna!
Aaaa, mai mananc mamaliguta cu branza si smantana, iar zilele astea vreau sa fac supa de linte :D

gabriela_rgh
17.07.2010, 10:27:32
Eu pap iaurturi f multe ca de gatit n-am curaj cu caldurile astea si mai nou pap salate ca vad ca nu are nimic Dragos de la ele.
Am luat revista cu Dragos!Un scump:x:x:x:x.

Milagros
17.07.2010, 10:27:48

Yummy, doamna, da' gatesti nu te-ncurci. Salivez cu gandul la rosiile de gradina cu telemea =P~

gabriela_rgh
17.07.2010, 10:28:08
Pofta buna!
Aaaa, mai mananc mamaliguta cu branza si smantana, iar zilele astea vreau sa fac supa de linte :D
Sunt OFF rau..dar cum e supa de linte?:-\:-\

Milagros
17.07.2010, 10:31:13
Am luat revista cu Dragos!Un scump:x:x:x:x.

Ioana? :) Multumim frumos >:D<>:D<>:D< (Ai trimis?)

AnaM
17.07.2010, 10:31:21
Yummy, doamna, da' gatesti nu te-ncurci. Salivez cu gandul la rosiile de gradina cu telemea =P~
Ei... n-am spus ca le gatesc eu pe toate :))
Imi mai aduce sotul de papa, dar in mare cam asta e alimentatia mea de vreo 2 saptamani incoace :D

alibd
17.07.2010, 10:32:02
Neata!

O intrebare mai puerila: pe voi v-a mancat pielea in sarcina? Nu mai pot de mancarime. Ma scarpin peste tot, ma trezesc cu noaptea in cap si ma foiesc pe o parte si pe alta. 8-|#:-S
Ma mai dau cu ulei de corp, ca ma gandesc ca poate nu e pielea prea hidratata... desi nu il folosesc chiar zilnic. :-SS

alibd
17.07.2010, 10:34:43

Am vazut si eu reteta pe un blog, dar nu am mancat niciodata. :D Era maro...:D

alinutza20
17.07.2010, 10:37:28
Neata!

O intrebare mai puerila: pe voi v-a mancat pielea in sarcina? Nu mai pot de mancarime. Ma scarpin peste tot, ma trezesc cu noaptea in cap si ma foiesc pe o parte si pe alta. 8-|#:-S
Ma mai dau cu ulei de corp, ca ma gandesc ca poate nu e pielea prea hidratata... desi nu il folosesc chiar zilnic. :-SS

raspuns: daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa rau de tot...
se intinde pielea de peste tot..

AnaM
17.07.2010, 10:37:46
Cam asa arata cea pe care vreau eu s-o fac:http://www.feastinginphoenix.com/images/cafeistanbullentilsoup.jpg

Exista mai multe tipuri de linte:
http://i184.photobucket.com/albums/x134/flighty02/vegetarian/green-red-and-brown-lentils.jpg

Cel mai usor se gaseste la noi cea de jos, verde. Se pune la inmuiat cu o seara inainte, ca sa fiarba mai usor (e linte uscata), dimineata se clateste, se pune apa curata si se da la fiert, cu cativa morcovi, patrunjel radacina, o gulie, o ceapa alba, cartofi, ce vrei tu, taiate cubulete + un praf de piper, sare, delikat (la libanezi se mai pune si chimen sau menta). Dupa vreo ora, sau dupa ce s-au fiert bine, se pun la blender legumele si se subtiaza cu zeama ramasa, pana obtii consistenta dorita si mai condimentezi daca e nevoie si poti pune si unt sau ulei de masline. Se serveste cu lipii, turtite proaspete sau pentru cine doreste, crutoane de paine prajite in unt (yummy) :D
La servire se poate adauga zeama de la un sfert de lamaie si un pic de sos iute :D

alibd
17.07.2010, 10:41:56
raspuns: daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa rau de tot...
se intinde pielea de peste tot..

Am crezut ca am eu o problema. 8-| Parca am raie. Nu ma pot opri din scarpinat, efectiv si cel mai rau e noaptea.
Ieri am iesit in parc si imi era si jena, ca imi venea sa ma scarpin peste tot. /:):-<
M-am inarmat cu un ulei pentru vergeturi si cu o sticla de ulei de masline. Sper sa fie ok. 8-|

alibd
17.07.2010, 10:44:25
Cam asa arata cea pe care vreau eu s-o fac:http://www.feastinginphoenix.com/images/cafeistanbullentilsoup.jpg

http://i184.photobucket.com/albums/x134/flighty02/vegetarian/green-red-and-brown-lentils.jpg

Cel mai usor se gaseste la noi cea de jos, verde. Se pune la inmuiat cu o seara inainte, ca sa fiarba mai usor (e linte uscata), dimineata se clateste, se pune apa curata si se da la fiert, cu cativa morcovi, patrunjel radacina, o gulie, o ceapa alba, cartofi, ce vrei tu, taiate cubulete + un praf de piper, sare, delikat (la libanezi se mai pune si chimen sau menta). Dupa vreo ora, sau dupa ce s-au fiert bine, se pun la blender legumele si se subtiaza cu zeama ramasa, pana obtii consistenta dorita si mai condimentezi daca e nevoie si poti pune si unt sau ulei de masline. Se serveste cu lipii, turtite proaspete sau pentru cine doreste, crutoane de paine prajite in unt (yummy) :D
La servire se poate adauga zeama de la un sfert de lamaie si un pic de sos iute :D

Asa imi plac si mie. :)>-
Eu facusem supa crema de mazare cu crutoane. :D

AnaM
17.07.2010, 10:46:35
Neata!

Da, iar cand am patit-o si cu detergentul de rufe, a fost si mai urat... Cumparasem Ariel Proenzym 7 sau cum se cheama, si nu s-a dizolvat deloc detergentul, imi ramaneau O-urile alea rosii pe haine si am purtat o pijama spalata asa (eram in deplasare la Sibiu, era singura pijama si era si iarna), dimineata eram rosie si iritata pe burtica, si ma manca ingrozitor...
M-am dat cu lotiune din belsug la momentul respectiv (ulei nu prea am suportat niciodata sa folosesc, decat cel de bebei de la Mustela, ca intra repede in piele si era foarte subtire), acum tre sa bei cat mai multe lichide (si totodata sa reduci aportul de sare, ca sa nu te umfli la maini, picioare etc.) si poti sa pui in crema cu care te dai pe burtica cateva picaturi de Vitamina E de la farmacie (confera elasticitate marita pielii). Bafta :-SS

gabriela_rgh
17.07.2010, 10:49:00
Ioana? :) Multumim frumos >:D<>:D<>:D< (Ai trimis?)
Trimis!De acum la urmarit revista:))!:D:D:D>:D<>:D<

Milagros
17.07.2010, 10:49:32
Am crezut ca am eu o problema. 8-| Parca am raie. Nu ma pot opri din scarpinat, efectiv si cel mai rau e noaptea.
Ieri am iesit in parc si imi era si jena, ca imi venea sa ma scarpin peste tot. /:):-<
M-am inarmat cu un ulei pentru vergeturi si cu o sticla de ulei de masline. Sper sa fie ok. 8-|

Dap, si eu ma scarpinam ca maimuta. Cel mai des ma palea la serviciu cand intra vreun client 8-|

Milagros
17.07.2010, 10:50:37

Multa bafta. Eu tre sa insarcinez pe careva sa mi-o cumpere ca noi pana pe 10 nu suntem acasa.

PS Tocmai am facut o salata de rosii cu castraveti, ardei gras si branza :D

gabriela_rgh
17.07.2010, 10:51:25

Suna interesant!Cred ca ma bag..dar nu raspund de rezultat:))!

AnaM
17.07.2010, 10:52:55
Ce sa trimiti, bre? Ce tot planuiti voi acilea? :D

Milagros
17.07.2010, 10:55:19

Poze, bre, la revista Ioana. :D

gabriela_rgh
17.07.2010, 10:55:32
Poze cu nepotu" sa ii fac o surpriza soremii..sper sa imi iasa sa ii duc revista:))![-o<

AnaM
17.07.2010, 10:59:12
Poze cu nepotu" sa ii fac o surpriza soremii..sper sa imi iasa sa ii duc revista:))![-o<
A, vezi ca si revitsa mamica de azi are concurs dintr-asta, trimiti poza pe mail-ul lor si poti castiga un set de produse Organix :D (cereale, piureuri de fructe, budinci etc.).

alibd
17.07.2010, 10:59:44
Da, iar cand am patit-o si cu detergentul de rufe, a fost si mai urat... Cumparasem Ariel Proenzym 7 sau cum se cheama, si nu s-a dizolvat deloc detergentul, imi ramaneau O-urile alea rosii pe haine si am purtat o pijama spalata asa (eram in deplasare la Sibiu, era singura pijama si era si iarna), dimineata eram rosie si iritata pe burtica, si ma manca ingrozitor...
M-am dat cu lotiune din belsug la momentul respectiv (ulei nu prea am suportat niciodata sa folosesc, decat cel de bebei de la Mustela, ca intra repede in piele si era foarte subtire), acum tre sa bei cat mai multe lichide (si totodata sa reduci aportul de sare, ca sa nu te umfli la maini, picioare etc.) si poti sa pui in crema cu care te dai pe burtica cateva picaturi de Vitamina E de la farmacie (confera elasticitate marita pielii). Bafta :-SS

Ptiii, multumesc! E ingrozitoare chestia asta... parca m-au invadat puricii. :-SS
Mie imi e cam teama de creme, ca ma gandesc sa nu afecteze gaza. Mi-am luat de la dm un ulei pentru vergeturi (desi imi e cam incomod sa ma dau cu el, ca e apos si uleios, dar na...) si ulei de masline (am sa incerc sa pun in el niste vitamita E si niste esente, poate miroase mai bine). 8-|

alibd
17.07.2010, 11:01:20
Dap, si eu ma scarpinam ca maimuta. Cel mai des ma palea la serviciu cand intra vreun client 8-|

Bun, inseamna ca asa trebuie sa fie, n-am eu o problema. /:)

Milagros
17.07.2010, 11:05:33
Bun, inseamna ca asa trebuie sa fie, n-am eu o problema. /:)

Nup. Eu prin luna a sasea m-am procopsit si cu frumusete de par pe burta si l-am epilat ca deh....sa fiu frumoasa si m-am ales cu o dermatita nasoala. Dupa nastere a disparut parul :)>-

AnaM
17.07.2010, 11:05:36
Ptiii, multumesc! E ingrozitoare chestia asta... parca m-au invadat puricii. :-SS
Mie imi e cam teama de creme, ca ma gandesc sa nu afecteze gaza. Mi-am luat de la dm un ulei pentru vergeturi (desi imi e cam incomod sa ma dau cu el, ca e apos si uleios, dar na...) si ulei de masline (am sa incerc sa pun in el niste vitamita E si niste esente, poate miroase mai bine). 8-|
Sa nu-ti fie teama de creme :) E fix aceeasi chestie, atata timp cat n-au parabeni si alte minunatii, sunt ok... Uite, gasesti in Kaufland o lotiune de corp pentru bebei de la Hipp Organic (e vreo 15-18 lei parca), e mare tubul, si nu are parabeni, nu are uleiuri minerale (foarte important!) si are ulei organic de migdale in compozitie (care e mai bun decat uleiul de masline). Dermatologii nu recomanda uleiurile alimentare pentru hidratat pielea, dar daca iti place uleiul d emasline, fierbe-l la bain-marie si adauga cateva picaturi de lavanda (efect relaxant) sau ce-ti mai place tie (mie-mi place si de portocale), si prin fierbere mai dispare si mirosul ala ingrozitor (nu-mi place deloc).
Intrebare: unde ai gasit dm? Presupun ca nu in Iasi, nu?

AnaM
17.07.2010, 11:08:02
Nup. Eu prin luna a sasea m-am procopsit si cu frumusete de par pe burta si l-am epilat ca deh....sa fiu frumoasa si m-am ales cu o dermatita nasoala. Dupa nastere a disparut parul :)>-
Eu mereu fac foliculita la epilarea cu ceara in zonele intime 8-| Ori fac iritatie imediat, ori in cateva zile cresc firele de par pe sub piele, si iar ma irit... Si trece numai cu creme cu cortizon 8-|8-|

Milagros
17.07.2010, 11:09:49
Eu mereu fac foliculita la epilarea cu ceara in zonele intime 8-| Ori fac iritatie imediat, ori in cateva zile cresc firele de par pe sub piele, si iar ma irit... Si trece numai cu creme cu cortizon 8-|8-|

Da, pai mie mi-a dat dr Locoid atunci si am dat f putin vreo 3 zile ca mi-a fost teama.
Eu in general la epilat nu ma irit deloc, nici nu cresc firele aiurea, poate atunci era pielea mai sensibila.

gabriela_rgh
17.07.2010, 11:12:16
cam cat cantareau bebicii vostri la 4 lunite?Sormea se teme ca e prea maricel Dami pt varsta lui.8-|

AnaM
17.07.2010, 11:14:43
cam cat cantareau bebicii vostri la 4 lunite?Sormea se teme ca e prea maricel Dami pt varsta lui.8-|
8340 grame si 71 cm :)

alibd
17.07.2010, 11:25:08
Sa nu-ti fie teama de creme :) E fix aceeasi chestie, atata timp cat n-au parabeni si alte minunatii, sunt ok... Uite, gasesti in Kaufland o lotiune de corp pentru bebei de la Hipp Organic (e vreo 15-18 lei parca), e mare tubul, si nu are parabeni, nu are uleiuri minerale (foarte important!) si are ulei organic de migdale in compozitie (care e mai bun decat uleiul de masline). Dermatologii nu recomanda uleiurile alimentare pentru hidratat pielea, dar daca iti place uleiul d emasline, fierbe-l la bain-marie si adauga cateva picaturi de lavanda (efect relaxant) sau ce-ti mai place tie (mie-mi place si de portocale), si prin fierbere mai dispare si mirosul ala ingrozitor (nu-mi place deloc).
Intrebare: unde ai gasit dm? Presupun ca nu in Iasi, nu?

Nu, in Galati. Au chestii super faine si foarte ieftine. Ca sa nu mai spun ca folosesc si sampon de la ei si am observat ca nu-mi mai cade parul. :D
Ma aprovizionez mereu cu produse cand merg la ai mei. :)

Am tot facut noi apropouri poate vin si in Iasi, dar.../:)

AnaM
17.07.2010, 11:29:49
Nu, in Galati. Au chestii super faine si foarte ieftine. Ca sa nu mai spun ca folosesc si sampon de la ei si am observat ca nu-mi mai cade parul. :D
Ma aprovizionez mereu cu produse cand merg la ai mei. :)

Am tot facut noi apropouri poate vin si in Iasi, dar.../:)

Daaa, ar fi frumos, au produse foaaarte misto, si pentru bebici o groaza... Dar am impresia ca ei vin doar daca vine si Hypermarketul Real, ori eu n-am auzit de nimic de acest gen... Iar acum pe criza nu cred ca mai investesc astia intr-un magazin si la noi, oricum piata e aglomerata...
L.E. Am gresit, sunt si magazine DM in afara Real-ului... Eh...

alibd
17.07.2010, 11:41:13
Daaa, ar fi frumos, au produse foaaarte misto, si pentru bebici o groaza... Dar am impresia ca ei vin doar daca vine si Hypermarketul Real, ori eu n-am auzit de nimic de acest gen... Iar acum pe criza nu cred ca mai investesc astia intr-un magazin si la noi, oricum piata e aglomerata...

La Gl au magazin deschis in incinta Real. E adevarat ca vremurile astea, e cam aiurea sa vedem asa ceva in Iasi prea curand, dar cine stie. Noi tot intrebam cand ajungem pe acolo. :D
I-am mai intrebat odata daca nu au si calciu si ulterior se aprovizionasera si cu vitamine si calciu si mai multe chestii. :)
Iar pentru bebei si mamici au multe produse. Acum cand am fost am vazut si borcanele de piure din tot felul de chestii. Stiu ca se mai discutase pe aici.

jewelieta
17.07.2010, 11:53:57
buna fetele...
apropos de mancarimi de piele in sarcina...eu cred ca e si din cauza uterului care creste si apasa pe ficat-vezicula biliara si da colestaza-adik nu se mai scurge bila bine unde trebuie...si se manifesta cu prurit
eu asa cred...

si pe mine m-a mancat pielea de inebuneam...dar trece dupa nastere

va pupam,noi vreem sa mergem cu gaza la piscina...sper sa ne tihneasca

alibd
17.07.2010, 12:00:31
buna fetele...
apropos de mancarimi de piele in sarcina...eu cred ca e si din cauza uterului care creste si apasa pe ficat-vezicula biliara si da colestaza-adik nu se mai scurge bila bine unde trebuie...si se manifesta cu prurit
eu asa cred...

si pe mine m-a mancat pielea de inebuneam...dar trece dupa nastere

Nu stiu care e cauza, cert e ca exista si e aiurea. 8-|

O zi frumoasa la piscina! :)

Andrusca
17.07.2010, 12:01:11

neata!
DM este si in centrul de magazine careff din Braila....si e ditamai magazinul :D
imi pare asa rau ca, atunci cand am trecut, eram pe fuga si nu am luat decat ce era necesar din careff...:((:((:((

Andrusca
17.07.2010, 12:01:43
buna fetele...
apropos de mancarimi de pie

ce piscina? unde? cum? 8-|

eliana
17.07.2010, 14:56:18

Hello!
Cam la cat timp dupa nastere a disparut? ca m-am procopsit si eu cu ceva de genul, desi, culmea, pe picioare aproape disparuse :D si nu l-am epilat inca, poate daca m-oi incumeta sa ma duc cateva zile la mare in septembrie si nu dispare pana atunci, trec la actiune!

eliana
17.07.2010, 14:58:57
Neata!

Pe mine numai pe burta :D si m-am dat cu crema de la Mustela, stiu, costa o gramada tubul ala, dar mi-a ajuns toata sarcina si mi-a ramas si pentru acuma. Atata ca acuma nu prea am timp sa-l folosesc cat mi-as dori :-"

eliana
17.07.2010, 14:59:58
neata...

Cica nu se face febra de la BCG.

eliana
17.07.2010, 15:03:47
Gata, am recuperat tot, am papat si eu in timpul asta, acu' ma duc sa hranesc si copchilu', ca deja se foieste.

alibd
17.07.2010, 15:10:32
Pe mine numai pe burta :D si m-am dat cu crema de la Mustela, stiu, costa o gramada tubul ala, dar mi-a ajuns toata sarcina si mi-a ramas si pentru acuma. Atata ca acuma nu prea am timp sa-l folosesc cat mi-as dori :-"

Intr-adevar o gramada de bani! 8-|

jewelieta
17.07.2010, 15:16:34
andrusca,la vyp am mers...am fi vrut sa mergem la strand dar soarelene-a impiedicat...mi-e frica sa stau cu iris in soare...
tocmai ne-am intors,a fost f fain,nu ma asteptam...a plans putin iris lainceput dar am luat ratele cu noi,am stat amandoi cu ea in bazinul mic...s-a uitat la copii,am pus-o si pe burtica,a dat din manute picioare...a zambit la copii a gangurit la ei...sigur vom mai merge,...

petronelaaa
17.07.2010, 15:33:04
andrusca,la vyp am mers...am fi vrut sa mergem la strand dar soarelene-a impiedicat...mi-e frica sa stau cu iris in soare...
tocmai ne-am intors,a fost f fain,nu ma asteptam...a plans putin iris lainceput dar am luat ratele cu noi,am stat amandoi cu ea in bazinul mic...s-a uitat la copii,am pus-o si pe burtica,a dat din manute picioare...a zambit la copii a gangurit la ei...sigur vom mai merge,...

piscina asta e in P.nt... sau unde?8-|

Juliette
17.07.2010, 16:10:23
Cica s-a deschis piscina in aer liber la Golden Stone. De fapt, sunt doua - una pt kinderi si una care ajunge la 1.80 m adancime. :D

jewelieta
17.07.2010, 17:32:51
da,e in piatra neamt piscina

LauraF
17.07.2010, 18:33:13

Mustela e cam scumpa, intr-adevar, iar uleiurile is cam.... cah! Eu am avut cateva creme, si cele mai bune mi s-au parut Lipikar de la La Roche-Posay (a mai ramas si l-am dat si pe bebe :D) si crema de corp de la Palmer's cu unt de cacao si vit. E care mi-a placut tare (se poate folosi in timpul si dupa sarcina).

Rok5ana
17.07.2010, 18:55:27
Am luat un spray de protectie solara La Roche-Posay pentru copii. Oare pot sa il dau pe pui pe picioruse si pe manute cand mai iesim pe afara sau e pielicica prea tanara si ii face rau? Voi de la ce varsta i-ati dat cu crema?

Milagros
17.07.2010, 19:35:49
Hello!
Cam la cat timp dupa nastere a disparut? ca m-am procopsit si eu cu ceva de genul, desi, culmea, pe picioare aproape disparuse :D si nu l-am epilat inca, poate daca m-oi incumeta sa ma duc cateva zile la mare in septembrie si nu dispare pana atunci, trec la actiune!

Hm...nu a disparut asa rapid...cred ca a durat vreo 3-4 luni, era acolo si intr-o zi n-a mai fost, dar stiu ca ma tot uitam si ma intrebam daca mai dispare.

Milagros
17.07.2010, 19:38:19
Am luat un spray de protectie solara La Roche-Posay pentru copii. Oare pot sa il dau pe pui pe picioruse si pe manute cand mai iesim pe afara sau e pielicica prea tanara si ii face rau? Voi de la ce varsta i-ati dat cu crema?

Eu am vrut sa-i iau Nivea Baby dar eram in criza de timp - iesisem cu el in soare - si cum nu aveau la farmacia respectiva i-am luat ceva de la Garnier cu SPF 50 si mi-a zis farmacista ca e ok pt bebelusi, zice si pe eticheta. Si eu tot pe maini si picioare il dau unde nu sunt hainute si pe fatuca.

AnaM
18.07.2010, 09:29:56
Teoretic, ecranul solar se aplica dupa varsta de 6 luni... Pana atunci, mai bine imbraca-l in haine subtiri, lejere si albe :)
Neatza!

Sunt rupta de somn... Am fost la o petrecere aseara, si am dormit de la 4 la 8 |-) Ma credeti ca m-am trezit in aceeasi pozitie in care am adormit? Asa eram de obosita... Mi-am pierdut antrenamentul |-)
A, plus orele cu capu-n soare la Dorobanti...

AnaM
18.07.2010, 09:32:53
Hello!
Ce fac hormonii astia din oameni :D
Eu dupa nastere si pana a facut Tudor 6 luni, am avut fix 3 fire de par nedorit pe tot corpul :"> Nu-mi mai crestea parul nici inghinal, nici pe picioare, si nici la axila :)) Da' mi-a si cazut parul din cap. Dupa 6 luni a inceput sa se regenereze. Tot :-L :D

alibd
18.07.2010, 11:55:45

E acoperita sau in aer liber? Vrea cineva sa mearga la o piscina in aer liber.

Green_Eyes
18.07.2010, 12:17:43
Ziua buna!:)
Ce fac fetele? Noi nu mai putem de cald.. ieri am fost plecati toata ziua la iarba verde, l-am dez-motat pe Tudor si am stat cu totii la umbra sub doi nuci:D Tudor a facut si baie in piscina, a fost cel mai castigat :P

Andrusca
18.07.2010, 12:26:19
Ce fac fetele? Noi nu mai putem de cald.. ieri am fost plecati toata ziua la iarba verde, l-am dez-motat pe Tudor si am stat cu totii la umbra sub doi nuci:D Tudor a facut si baie in piscina, a fost cel mai castigat :P

hehe..vrem pozici, neaparat!!!
sa va fie de bine petrecerea...sa ne pov ce a ales de pe tava :D

Green_Eyes
18.07.2010, 12:34:48
hehe..vrem pozici, neaparat!!!
sa va fie de bine petrecerea...sa ne pov ce a ales de pe tava :D

MULTUMIM! O sa pun si cateva pozici pe picasa.
A ales un pix, apoi peria de par:D si o carte, si abia pe urma aur si bani:-p

jewelieta
18.07.2010, 12:55:15
piscina e acoperita din pacate...sau depinde de ce vrea fiecare...eu as fi vrut si nitzel soare...

alibd
18.07.2010, 13:02:30
piscina e acoperita din pacate...sau depinde de ce vrea fiecare...eu as fi vrut si nitzel soare...

Mda, pai si persoana respectiva voia sa se bronzeze. :D
Mersi de raspuns!

Simo, felicitari motatului! :)

michellina
18.07.2010, 13:05:53
Salutari!
Am dezmotat-o si noi pe Ariana, foarte reusita a fost petrecerea, cumatra a reusit sa ne surprinda placut cu toata organizarea: decor festiv, cate o amintire pt fiecare invitat, mancare delicioasa si un tort "sa te lingi pe degete". Felicitari pt tot!
Ce a ales Ariana nu va zic eu, ii las cumatrii placerea.
Noi plecam astazi la Piatra Neamt, abia astept in speranta ca acolo e cat de cat mai racoare ca aici; mooor de cald in Iasi!

michellina
18.07.2010, 13:07:51
MULTUMIM! O sa pun si cateva pozici pe picasa.
A ales un pix, apoi peria de par:D si o carte, si abia pe urma aur si bani:-p

Felicitari pt motat si sa va fie de bine!
Pix, carte... scriitor cochet!

Petra_petra
18.07.2010, 14:21:26

Buna!

Inca un copilas dezmotat:-p ce repede trece timpul, acusica o sa facem si noi petrecerea pentru un anisor:D, Sa va fie de bine iesirea in aer liber >:D< ...abia astept pozele;;)

Petra_petra
18.07.2010, 14:29:02
Salutari!
Am dezmotat-o si noi pe Ariana, foarte reusita a fost petrecerea, cumatra a reusit sa ne surprinda placut cu toata organizarea: decor festiv, cate o amintire pt fiecare invitat, mancare delicioasa si un tort "sa te lingi pe degete". Felicitari pt tot!
Noi plecam astazi la Piatra Neamt, abia astept in speranta ca acolo e cat de cat mai racoare ca aici; mooor de cald in Iasi!

Ma bucur pentru voi ca ati avut parte de o petrecere reusita>:D<Felicitari pentru parintii Arianei!!!

Fetelor cand se poate fierbe carnea impreuna cu legumele si cand se poate da borsulet la bebitza?^:)^

Petra_petra
18.07.2010, 14:32:58
De roxana1 mai stiti ceva? sper sa nu aiba probleme cu bebisorul ei8-|

LauraF
18.07.2010, 15:26:26
Hello mamici si bebici!
Felicitari motatilor!!!!! De acum nu mai sunt bebelusi, ce trece timpul... :) Asteptam pozici de la voi! :x

Milagros
18.07.2010, 16:52:20

Felicitari pentru motzat! >:D<

Milagros
18.07.2010, 16:53:03
Salutari!

Felicitari!! Ne tii in suspans...:((

Ia-ne si pe noi la Piatra ca ne-am copt :((

Milagros
18.07.2010, 16:53:33
Buna!

Inca un copilas dezmotat:-p ce repede trece timpul, acusica o sa facem si noi petrecerea pentru un anisor:D, Sa va fie de bine iesirea in aer liber >:D< ...abia astept pozele;;)

Hei, hei, stati la rand ca urmam noi :D >:D<

sava_ioana
18.07.2010, 18:48:58
piscina asta e in P.nt... sau unde?8-|
hellooo la toata lumea...apropo de piscina noi tocmai ne-am intors de la o piscina super faina ,e prin pacurari se numeste eos si e chiar dragut,e cam scumpa intrarea (30 ron in week-end si 20 in cursul saptamanii)dar ne-am simtit extraordinar,am evitat un pic sa merg ca mi-a fost frica ca nu-mi va prii dar era o piscinuta mica gonflabila si s-a balacit super fain...asa ca va recomand>:D<

michellina
18.07.2010, 22:39:44

Ba noi!:-p
Am ajuns, e muuuult mai bine decat in Iasi! David s-a comportat bine pe drum, a fost cel mai lung drum al lui de pana acum (noi nu am fost prea plimbareti). Dar acum la culcare a plans... nu e casa lui, nu cunoaste locurile si a adormit foarte greu saracutul; imi era frica de asta, dar sper sa se obisnuiasca cat mai repede.

Andrusca
18.07.2010, 22:53:10
bun..deci la Piatra e mai racoare, stiam eu :((:((
numa' ca noi abia in wk daca ajungem :((:((...oricum eu sper sa se mai racoreasca ..ca asa s-a anuntat :)>-

Ioana, bine ai revenit printre noi si poate ne mai pov ce mai face Matei; miercuri e intalnire de bebici si mamici...poate ajungeti :-p

chrysthyana
19.07.2010, 00:06:17
slaba miscare astazi! credeam ca iar nu o sa apuc sa citesc tot...
felicitari simona pentru tudor! sa fie sanatos si destept!

cat despre protectie solara mi-a spus pediatrul ca cea mai buna e crema pentru iritatii la fundulet!eu folosesc weleda, de fapt am luat toata gama mai am si de la o firma bjobj dar asta inca n-am incercat-o ca m-a tinut weleda 5 luni si n-am fol nici jumatate!e mai scumputa dar te tine! ! e the best pana acum! de ex azi am fost la o sfintire de biserica la pascani si l/am dat pe bebe si nu am avut neplaceri!bine ca nu l/am tinut in soare ca mamele nici nu stateau la rand, dar tot il mai atingea cate o raza!l/am impartasit pe didi si iar cred ca s-a imbatat ca data trecuta ca a frecat un somn fix pana acasa!eu eram sparta de somn si el avea chef de harjoneala!mi-a placut si am sa mai ma duc!acum vreau sa ma duc la parintele iustin undeva in munti ,petru voda se cheama localitatea! un om foarte deosebit !si e frumos ca e munte , aer sanatos!!
mi se pare f scumpa intrarea la piscina!s/a dus sor'mea ieri si azi la o piscina la o pensiune in copou si a platit 50 de lei de pers pt o zi!10 euro e mult pt conditiile care le ofera!:-w
asaaaaaaa! si am ajuns si noi la diversificare!de maine ii bag supita la pranz!cartof dovleac si morcov!si apoi ma blochez ca tot nu stiu cu ce sa continui!:(( ...milagros?

biutzaxx
19.07.2010, 00:11:31
Buna seara mamici!! ne-am intors si noi ieri de la mare unde ne-am simtit excelent, mai ales Sebanel care a inotat in mare, in piscina si asta de 2 ori pe zi, de si-a facut program si azi facea scandal cand era ora de inotat :D

Ce mai faceti?? sper ca sunteti bine cu toate, mai ales comorile voastre..

o sa pun poze azi ..numa sa am putin timp :)

va pup, noapte buna!

biutzaxx
19.07.2010, 00:13:45
slaba miscare astazi! credeam ca iar nu o sa apuc sa citesc tot...
felicitari simona pentru tudor! sa fie sanatos si destept!

cat despre protectie solara mi-a spus pediatrul ca cea mai buna e crema pentru iritatii la fundulet!eu folosesc weleda, de fapt am luat toata gama mai am si de la o firma bjobj dar asta inca n-am incercat-o ca m-a tinut weleda 5 luni si n-am fol nici jumatate!e mai scumputa dar te tine! ! e the best pana acum! de ex azi am fost la o sfintire de biserica la pascani si l/am dat pe bebe si nu am avut neplaceri!bine ca nu l/am tinut in soare ca mamele nici nu stateau la rand, dar tot il mai atingea cate o raza!l/am impartasit pe didi si iar cred ca s-a imbatat ca data trecuta ca a frecat un somn fix pana acasa!eu eram sparta de somn si el avea chef de harjoneala!mi-a placut si am sa mai ma duc!acum vreau sa ma duc la parintele iustin undeva in munti ,petru voda se cheama localitatea! un om foarte deosebit !si e frumos ca e munte , aer sanatos!!
mi se pare f scumpa intrarea la piscina!s/a dus sor'mea ieri si azi la o piscina la o pensiune in copou si a platit 50 de lei de pers pt o zi!10 euro e mult pt conditiile care le ofera!:-w
asaaaaaaa! si am ajuns si noi la diversificare!de maine ii bag supita la pranz!cartof dovleac si morcov!si apoi ma blochez ca tot nu stiu cu ce sa continui!:(( ...milagros?

in bucium e o piscina faina, ;la rest recital, La plaia se cheama parca si e 20 ron, si e fainutza :D
te pupic si pe Didi la fel!

chrysthyana
19.07.2010, 04:58:06
in bucium e o piscina faina, ;la rest recital, La plaia se cheama parca si e 20 ron, si e fainutza :D
te pupic si pe Didi la fel!

>:D<bine v-ati reintors! si noi va pupam! sa stii ca eu mi-am luat piscina gonflabila si-mi fac treaba cu ea asa ca sunteti invitatiii nostri cand aveti timp!vezi ca miercuri e intalnire...:D

eluta
19.07.2010, 08:29:32
Buna dimineata! Mamici ati vazut pe undeva patuturi de voiaj mai ieftine poate sa fie si folosit. Miercuri plec cu puiutul nostru la vatra dornei 5 zile si nu as vrea sa investesc prea mult in patut deoarece nu ne trebuie decat pentru zilele astea. Multumesc!

AnaM
19.07.2010, 08:36:17
Neatza!

La ce piscina/pensiune in Copou? Pe Karl Marx (Lascar Catargi)?

Cu diversificarea, fa-i intai supica de radacinoase, morcov, patrunjel, pastarnac, telina... Astea sunt cel mai putin alergene. Dupa doua zile poti introduce si dovlecelul si dupa inca doua si cartoful, nu trebuie introduse toate odata, pentru ca daca are vreo reactie, nu o sa stii de la care leguma e. A, si sfatul meu personal este ca, daca nu ii place de nici o culoarea supa clara, treci direct la piureuri, intai de morcov simplu, apoi mai adaugi cate o leguma la doua-trei zile (pastarnac, dovlecel, cartof dulce, cartof etc.) :D
Bafta maxima! :*

AnaM
19.07.2010, 08:37:45
Simona, felicitari pentru motzul lui Tudor! :*

Biu, bine ati revenit acasa!

Fetelor, sper ca ne vedem la intalnire, nu? :D

alinutza20
19.07.2010, 08:39:22

neata..
pai cum sa nu? s-a razgandit careva?

AnaM
19.07.2010, 08:51:24
neata..
pai cum sa nu? s-a razgandit careva?
Aaaaa, nu nu, vorbeam strict cu Simo si cu Biu, ca ele inca nu si-au anuntat prezenta ;)) ;))

alinutza20
19.07.2010, 09:10:11
Aaaaa, nu nu, vorbeam strict cu Simo si cu Biu, ca ele inca nu si-au anuntat prezenta ;)) ;))

aaaa sry.. inca dorm:)):*

AnaM
19.07.2010, 09:29:31
aaaa sry.. inca dorm:)):*
Mie-mi spui |-)|-)|-)|-)|-)

Anmari
19.07.2010, 10:20:41
Gata si la noi cu taiat de mot!

Vineri cand a implinit un an am dus-o pe Ariana la Kids Land (http://picasaweb.google.com/Annmari77/ArianaA12ALuna#5495316182045731570) si ia placut foarte mult. Cea mai comica faza a fost cand am pus-o pe Ariana intr-o masinuta sa o plimb si m-am intors sa iau ceva si cand sa iau fata la plimbare ia-o de unde nu-i. Mi-o luase un baietel la plimbare si fugea cu ea ;)) ... munca de lamurire cu baietelul care vorbea nemteste, iar eu sant bata la neamteste ca e prea mica fetita ca sa fie plimbata de altii copiii. Cel mai mult i-a placut in bile, nu mai reuseam sa o scot de acolo ;))

Sambata a fost petrecerea de mot. Ne-am trezit dimineata am papat, ne-am jucat cu bunicii, bunicele pregateam bunatatile apoi am dormit, ne-am trezi, papat si ne-am pregatit de musafiri.
Primi au venit nanutii, cu o tricicleta (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495319990906947154) in dotare. A entuziasmat-o foarte mult si numai pe langa tricicleta a stat. Apoi au venit nasii de cununie cu cele de doua fetite, cumatrii mei cu finuta.
S-a inceput cu taiatul motului (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495320493177003634), unde Ariana mea a stat cuminte cat timp nana a taiat perisorul. Apoi a ales de pe tava asa: oja rosie (dar mi-a spus nasa ca nu se pune ptr ca nu trebuia sa pun nimic rosu pe tava 8-| me silly), oglinda (spre disperarea mea, ca doream sa ia cartea, pixul si apoi bani :D), apoi cartea (mi-a mai venit inima la loc), apoi parfumul (:(( ), apoi cheia de la masina si ultimul obiect telefonul pentru ca apoi s-a plictisit.
Ca si amintire pentru invitati am oferit o fotografie cu Ariana (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495316162050756674) si un text adecvat petreceri. Iar tortul a fost sub forma de buburuza (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495322641497868658)spre incantarea copiilor mai mari care l-a rugamintea mea au luat bulinutele si floricelele si le-au papat.
M-am stradui sa iasa ceva frumos si sper ca toti invitati au fost incantati.
A fost greu si emotionant dar frumos. Acum pot sa spun ca are mama fetita mare ;))

alibd
19.07.2010, 10:30:59

Vineri cand a implinit un an am dus-o pe Ariana la Kids Land (http://picasaweb.google.com/Annmari77/ArianaA12ALuna#5495316182045731570) si ia placut foarte mult. Cea mai comica faza a fost cand am pus-o pe Ariana intr-o masinuta sa o plimb si m-am intors sa iau ceva si cand sa iau fata la plimbare ia-o de unde nu-i. Mi-o luase un baietel la plimbare si fugea cu ea ;)) ... munca de lamurire cu baietelul care vorbea nemteste, iar eu sant bata la neamteste ca e prea mica fetita ca sa fie plimbata de altii copiii. Cel mai mult i-a placut in bile, nu mai reuseam sa o scot de acolo ;))

Sambata a fost petrecerea de mot. Ne-am trezit dimineata am papat, ne-am jucat cu bunicii, bunicele pregateam bunatatile apoi am dormit, ne-am trezi, papat si ne-am pregatit de musafiri.
Primi au venit nanutii, cu o tricicleta (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495319990906947154) in dotare. A entuziasmat-o foarte mult si numai pe langa tricicleta a stat. Apoi au venit nasii de cununie cu cele de doua fetite, cumatrii mei cu finuta.
S-a inceput cu taiatul motului (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495320493177003634), unde Ariana mea a stat cuminte cat timp nana a taiat perisorul. Apoi a ales de pe tava asa: oja rosie (dar mi-a spus nasa ca nu se pune ptr ca nu trebuia sa pun nimic rosu pe tava 8-| me silly), oglinda (spre disperarea mea, ca doream sa ia cartea, pixul si apoi bani :D), apoi cartea (mi-a mai venit inima la loc), apoi parfumul (:(( ), apoi cheia de la masina si ultimul obiect telefonul pentru ca apoi s-a plictisit.
Ca si amintire pentru invitati am oferit o fotografie cu Ariana (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495316162050756674) si un text adecvat petreceri. Iar tortul a fost sub forma de buburuza (http://picasaweb.google.com/Annmari77/1ANTAIATDEMOT#5495322641497868658)spre incantarea copiilor mai mari care l-a rugamintea mea au luat bulinutele si floricelele si le-au papat.
A fost greu si emotionant dar frumos. Acum pot sa spun ca are mama fetita mare ;))

Felicitari, mami! Sa-i fie de bine motatei! :x

Foarte frumoasa amintirea pentru invitati! Frumos si tortul...:)

Andrusca
19.07.2010, 10:33:07
[QUOTE=Anmari;3452760]Gata si la noi cu taiat de mot!

FELICITARI!!! O petrecere reusita!!! :)>-:)>-

asteptam poze si de la motzatul Tudor si de la balaceala lui Sebi :-p

Green_Eyes
19.07.2010, 10:51:59
'neata!
Poze (http://picasaweb.google.com/Simonnaa/MotzatLaIarbaVerde#) de la motz :)

Felicitari, Anmari, pentru petrecere!

Anmari
19.07.2010, 11:06:15
Felicitari, mami! Sa-i fie de bine motatei! :x

Foarte frumoasa amintirea pentru invitati! Frumos si tortul...:)

FELICITARI!!! O petrecere reusita!!! :)>-:)>-

asteptam poze si de la motzatul Tudor si de la balaceala lui Sebi :-p

'neata!

Multumim fetelor :) ... Vazut pozele de la motul lui Tudorel! Frumos motatul ;)) ... ii sta tare bine in rosu ;) ... iar de balaceala imi inchipui ce fericit era, la asa caldura.

cgeorgiana1982
19.07.2010, 11:09:59
Neatza, fetele!!

Anmari si Green_Eyes, sa va fie de bine motzatul!!! Foarte fumoase pozele!!!!!:xAveti copii mari de acum...parca nu-mi vine sa cred ce repede a trecut anul:)>-

Biutza,asteptam poze!! Cred ca Sebi fost foarte incantat de balaceala.

alibd
19.07.2010, 11:22:54
'neata!

Ce simpatic e!:x

Felicitari motatului!

Andrusca
19.07.2010, 11:34:20
[QUOTE=Green_Eyes;3452874]'neata!

f frumoase pozele de la motzul din iarba!!! :)>-:)>-

Simona, de unde ai luat palarioara alba pt Tudor?

Green_Eyes
19.07.2010, 11:54:20

Saru'mana:*
Cat despre intalnire, nu am cu ce sa ajung..tare aiurea e sa nu ai permis:(

LE: Multumim pentru aprecieri:*

Green_Eyes
19.07.2010, 12:06:02
[QUOTE=Green_Eyes;3452874]'neata!

f frumoase pozele de la motzul din iarba!!! :)>-:)>-

Simona, de unde ai luat palarioara alba pt Tudor?

De la un magazin din cartier, adica Bicaz-Dacia.

LauraF
19.07.2010, 12:10:46
Buna mamici!
Felicitari motatilor pentru petreceri!
Ariana a fost o dulce, ca de obicei :love:, iar mami harnicuta si inventiva, mi-a placut ce ati organizat!
Pupici lui Tudorel, motatul de la iarba verde, sa iti fie de bine iesirea si balaceala! :x
Imi place ca ambii motati au luat cartea de pe tavita (si al meu a luat-o din prima), vom avea copii educati, generatia tanara ne va da clasa, si scolita si cocheta... :D

Rok5ana
19.07.2010, 12:18:07

Sa va fie de bine petrecerea si felicitari pentru mica motzata!

Sa ma laud si eu...aseara Stefanel a zis clar si raspicat "mama"!:madlaugh::love::love: Sigur a zis-o inconstient, dar s-a auzit asa frumos!

Andrusca
19.07.2010, 12:27:27
[QUOTE=Andrusca;3453063]

De la un magazin din cartier, adica Bicaz-Dacia.

aha, ms...ma gandeam eu..numa' pe acolo nu am ajuns sa caut :D:D

cgeorgiana1982
19.07.2010, 12:35:17

Sa ma laud si eu...aseara Stefanel a zis clar si raspicat "mama"!:madlaugh::love::love: Sigur a zis-o inconstient, dar s-a auzit asa frumos!
Bravo, Stefanel!!!! Si uite asa, cu un singur cuvant, o face super fericita pe mami:love:!!!!

LauraF
19.07.2010, 12:37:58

Bravo Stefanel! E asa frumos cand o spune prima data!!! :x

Green_Eyes
19.07.2010, 12:53:26
[QUOTE=Green_Eyes;3453241]

aha, ms...ma gandeam eu..numa' pe acolo nu am ajuns sa caut :D:D

Va asteptam sa facem o plimbare, facem noi pe ghidul:))

Green_Eyes
19.07.2010, 12:54:01

Bravo, Stefanel!:x:x:x:x

Anmari
19.07.2010, 14:02:52

Unde e intilnirea? Miercuri la ce ora?

LauraF
19.07.2010, 14:18:50
Unde e intilnirea? Miercuri la ce ora?
Inca nu au stabilit fetele o ora exacta si o locatie, probabil azi-maine o vor face (mai intra pe topicul "Intalnire miresici..."), dar in principiu ora ramane aceeasi ca de obicei: 17-18.

biutzaxx
19.07.2010, 15:08:16
vin vin!! la ce ora si unde??>:D<

Yonika
19.07.2010, 15:10:11

ba da, e coborat cam de vreo luna. dar nu ai salteluta la el, ii mai ridica putin-putin nivelul.
eu nu l-am coborat pana la 1 an pt ca ea, cand se trezea, nu se ridica in fund, stataea si se juca acolo in legea ei, si oricum eu eram prin preajma si o auzeam.

vazut pozicile cu cei 2 motati! pupici din partea noastra!

Bebelina mea de ieri merge aproape singurica. Eram in curte pe iarba si o tineam in picioare langa mine si a chemat-o taica-su si a facut singura cativa pasi, apoi pune-te si cheama copilul ba la mama, ba la tata ba la bunica....si asa ii mai placea si mergea si era fericita...si cand simtea ca nu mai poate se aseza singura usor jos. Pun acusica un filmulet.

Nu mai stau ca s-a trezit pitica si merg sa ii dau de papa!

Petra_petra
19.07.2010, 15:10:51

Ehh, astept ce am de facut, dar si cand o sa ne vina randul<:-P\:D/

Milagros tu ii dai borsulet la flacau? daca nu..cand ai de gand sa i-l introduci?>:D<

biutzaxx
19.07.2010, 15:11:07

felicitari pt scumpa motzata!! sa fie cu noroc!!

biutzaxx
19.07.2010, 15:12:20

felicitari pt motzisor!!! :x

Andrusca
19.07.2010, 15:19:35
vin vin!! la ce ora si unde??>:D<

Biu, urmareste topicul "intalnire miresici'...inca nu am stab ora si locatia! :)

biutzaxx
19.07.2010, 15:24:07
Biu, urmareste topicul "intalnire miresici'...inca nu am stab ora si locatia! :)
ok! >:D<

poze pun diseara cand vine acasa sotul , si am eu putin timp liber :)

Petra_petra
19.07.2010, 15:35:44
Buna fetelor!

Sava_ioana bine ai revenit! Cand ne mai incanti cu poze cu Matei?:-p
Michellina, sper ca David sa se acomodeze cat mai repede la Piatra si sa aiba un somn linistit seara >:D<
Chrysthyana, sa ii fie de bine impartasania lui Didi, sa il ocroteasca Doamne Doamne>:D<
Biutzaxx, bine v-ati intors de la mare!!!>:D<
Anmari foarte frumoase pozele de la motat, Ariana e o frumusete de fata, sa va fie de bine petrecerea!>:D<
Green_Eyes felicitari pentru petrecerea in aer liber, tortul parea deliciosss iar Tudorel e adorabil>:D<

Andrusca
19.07.2010, 15:41:46
off topic pt chrystyana: ziceai ceva de o vizita la paritele Iustin; eu stiu ca nu mai sta de vorba cu cei veniti la petru voda pt ca nu se simte bine (dupa ultima spitalizare)....

ralubebemic
19.07.2010, 15:44:17
Anmari, Green Eyes....f frumoase pozele.....f frumosi motatii :x
ma iau si pe mine emotiile de-acuma.....mai ales ca e si ziua lui tati....se anunta destrabalare mare

Petra_petra
19.07.2010, 15:50:56
ba da, e coborat cam de vreo luna. dar nu ai salteluta la el, ii mai ridica putin-putin nivelul.
eu nu l-am coborat pana la 1 an pt ca ea, cand se trezea, nu se ridica in fund, stataea si se juca acolo in legea ei, si oricum eu eram prin preajma si o auzeam.

vazut pozicile cu cei 2 motati! pupici din partea noastra!

Bebelina mea de ieri merge aproape singurica. Eram in curte pe iarba si o tineam in picioare langa mine si a chemat-o taica-su si a facut singura cativa pasi, apoi pune-te si cheama copilul ba la mama, ba la tata ba la bunica....si asa ii mai placea si mergea si era fericita...si cand simtea ca nu mai poate se aseza singura usor jos. Pun acusica un filmulet.

Nu mai stau ca s-a trezit pitica si merg sa ii dau de papa!

Bravo pentru primii pasi facuti singurica!!!>:D< abia astept filmuletul:D

petronelaaa
19.07.2010, 16:46:46
mai mult off decat on topic: aveti grija la ce poze puneti pe picasa, exista pedofilie. (ex. ciprian.9life sau ceva de genu asta si multi altii; eu aveam vreo 3in picasa) :O:O
m-am ingrozit ce-am putut vedea.... idioti!

LE: si la Barfe (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2154&page=7636) se vorbea azi...
si tocmai am vazut pozele lu Sebi... Biu, dai "Raport abuse"8-|

LEE: pozele mele vor ajunge numai la cei/cele la care am adresa de mail, clar!/:)

alinutza20
19.07.2010, 16:56:00
mai mult off decat on topic: aveti grija la ce poze puneti pe picasa, exista pedofilie. (ex. ciprian.9life sau ceva de genu asta si multi altii; eu aveam vreo 3in picasa) :O:O

eu am vrut sa scriu mai demult asta da mi-a fost............

pusesem si eu mai dfemult o poza si m-a certat al meu de numa numa.. plus ca daca da cineva spam administratorul sterge contul..

Andrusca
19.07.2010, 16:56:18

aoleu!!!:-SS:-SS:-SS

tsimonaiuliana
19.07.2010, 17:00:12

What? Asta a comenat la pozele lui David.Sincer mi s-a parut ca-i suspect.

LauraF
19.07.2010, 17:01:58
Off topic si eu:
Hmm.. mi s-au parut si mie ciudate comentariile lui (si mult prea "prietenoase", mai ales ca nu ma stie), dar mi-a fost jena sa-l reped, am zis ca e prieten cu vreo mamica de aici (l-am vazut comentand si pe la voi). Deci nu sunt eu paranoia, pot sa-l blochez linistita. Brrr... 8-X
LE: si in pozele Anei i-am vazut comentariile.

alibd
19.07.2010, 17:24:18

LE: si la Barfe (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2154&page=7636) se vorbea azi...

LEE: pozele mele vor ajunge numai la cei/cele la care am adresa de mail, clar!/:)

:O:O:O

Am ramas ca la dentist. :(

stefania_a
19.07.2010, 17:34:24

vai de capu meu in ce lume traim...:(

alinutza20
19.07.2010, 17:43:23
oficial toate albumele mele sunt private...
va am pe majoritatea pe mess deci cine vrea sa vada le cere.. fie pe mess fie pe privat..
doamne ce dezaxati..

alibd
19.07.2010, 18:06:17
oficial toate albumele mele sunt private...
va am pe majoritatea pe mess deci cine vrea sa vada le cere.. fie pe mess fie pe privat..
doamne ce dezaxati..

Le-am pus si eu pe toate pe privat. :D

biutzaxx
19.07.2010, 18:15:15

mersi Petro, mi-a zis si sotul acum... l-am blocat, dar oare mai are cum sa le acceseze??
daca le trec pe provat, trebuie sa va dau link-ul de fiecare data cand pun poze noi??

Rok5ana
19.07.2010, 18:19:45
Vaiii.....mi-i rau!! Ce nebuni!

Tocmai mi-am facut toate albumele private. Daca e cineva care mai vrea sa il vada pe Stefanel va rog sa dati pm cu adresa de mail. O sa primiti pm-uri si cu adresa mea si daca vreti sa imi distribuiti si mie albumele voastre.

alibd
19.07.2010, 18:21:45
mersi Petro, mi-a zis si sotul acum... l-am blocat, dar oare mai are cum sa le acceseze??
daca le trec pe provat, trebuie sa va dau link-ul de fiecare data cand pun poze noi??

Am inteles ca se pot bloca doar comentariile, insa pozele pot fi vizualizate in continuare. :(
Mai bine le pui pe privat.

petronelaaa
19.07.2010, 18:40:06
da, i-am spus lu husband sa-i zica lu husbandu tau :D
se poate adauga adresele de mail ale prietenilor, si-i instiinteaza picasa doar pe ei, cand apar noutati.

petronelaaa
19.07.2010, 19:40:43
si i-am gasit si explicatia lui, la fel de ciudata ca si dement (dupa ce o tipa Laura il intreaba de "apucaturile lui"):

Am dat intamplator de tine, mai exact peste comentariile tale la niste poze cu copii. Freaky! Mi se pare ciudat rau hobby-ul tau, no offense. Nu ai viata privata sau de ce iti petreci timpul cu gandul doar la kinderi… ingerasi cum le spui tu… Ai avut parte de o experienta traumatizanta?
De: Laura pe 09/07/2010
la 23:21
(http://ciprianlive.wordpress.com/about/?replytocom=37#respond)

http://0.gravatar.com/avatar/0aca6341323785e9bbe7f99cacf25f36?s=48&d=identicon&r=G Draga Laura, trebuie sa-ti raspund si la intrebarea ta, desi nu stiu daca ma vei crede, oricum este alegerea sa ma intelegi sau nu….dar iti voi raspunde….
In primul rand nu e vorba de hobby, si e cam exagerat sa ti se pare ciudat rau(asta inseamna ca ma cunosti de ceva vreme sau sti cine sunt)….te rog sa nu ma judeci…. Nu, nu , n-am avut nici o experienta traumatizanta….
Eu tin mult la copilasi(ingerasi cum imi place sa le zic), simt multe la ei, faptul ca ii iubesc enorm, si ii pomenesc des oriunde(in gandul, inima, sufletul meu, pe net in lume) asta nu tine de mine, si nu am nici o vina, pur si simplu ceva din mine ii adora, e ceva ce oricat m-as stradui sa te lamuresc sa-ti detaliez, putine retineri si impresii tot le vei avea, poate ca nu consideri ca e normal sa fie asa cu mine….
Nu te judec, crezi ce vrei….oricum despre ingerasi voi pomeni mereu, pt ca asa e sufletul meu, nu mi l-a creat oamenii, nici obiceiurile lor ci insasi DUMNEZEU….si e firesc sa ma atrage originile spirituale care se regasesc cel mai proaspat in ingerasii care vin pe pamant…
Daca vrei o altfel de conversatie cu mine ma gasesti la ID_ul de yahoo messenger: ciprian9_live
Toate cele frumoase si daca ai copii, toate cele minunate lor si mii de pupici si din partea mea….

si eu m-am gandit ca poate de la vreo trauma, i-a murit vreun copil, dar se pare ca nu.... sau o fi vreun sectant ceva... oricum clar! nu e sanatos mintal! :talk_04:8-X

alinagr
19.07.2010, 20:32:06
si i-am gasit si explicatia lui, la fel de ciudata ca si dement (dupa ce o tipa Laura il intreaba de "apucaturile lui"):

Am dat intamplator de tine, mai exact peste comentariile tale la niste poze cu copii. Freaky! Mi se pare ciudat rau hobby-ul tau, no offense. Nu ai viata privata sau de ce iti petreci timpul cu gandul doar la kinderi… ingerasi cum le spui tu… Ai avut parte de o experienta traumatizanta?

http://0.gravatar.com/avatar/0aca6341323785e9bbe7f99cacf25f36?s=48&d=identicon&r=G Draga Laura, trebuie sa-ti raspund si la intrebarea ta, desi nu stiu daca ma vei crede, oricum este alegerea sa ma intelegi sau nu….dar iti voi raspunde….
In primul rand nu e vorba de hobby, si e cam exagerat sa ti se pare ciudat rau(asta inseamna ca ma cunosti de ceva vreme sau sti cine sunt)….te rog sa nu ma judeci…. Nu, nu , n-am avut nici o experienta traumatizanta….
Eu tin mult la copilasi(ingerasi cum imi place sa le zic), simt multe la ei, faptul ca ii iubesc enorm, si ii pomenesc des oriunde(in gandul, inima, sufletul meu, pe net in lume) asta nu tine de mine, si nu am nici o vina, pur si simplu ceva din mine ii adora, e ceva ce oricat m-as stradui sa te lamuresc sa-ti detaliez, putine retineri si impresii tot le vei avea, poate ca nu consideri ca e normal sa fie asa cu mine….
Nu te judec, crezi ce vrei….oricum despre ingerasi voi pomeni mereu, pt ca asa e sufletul meu, nu mi l-a creat oamenii, nici obiceiurile lor ci insasi DUMNEZEU….si e firesc sa ma atrage originile spirituale care se regasesc cel mai proaspat in ingerasii care vin pe pamant…
Daca vrei o altfel de conversatie cu mine ma gasesti la ID_ul de yahoo messenger: ciprian9_live
Toate cele frumoase si daca ai copii, toate cele minunate lor si mii de pupici si din partea mea….

si eu m-am gandit ca poate de la vreo trauma, i-a murit vreun copil, dar se pare ca nu.... sau o fi vreun sectant ceva... oricum clar! nu e sanatos mintal! :talk_04:8-X
Ar trebui,acum,sa "comenteze"si altcineva pe adresa lui de messL-)

LauraF
19.07.2010, 21:34:35

Eu i-am scris! Nu m-am putut abtine :-& Si vedeti ca i-am mai scris dupa ce am vazut ca nu-s singura care se plange. Si in continuare se justifica in acelasi mod. Si ia uitati ce are in cont pe Picasa http://picasaweb.google.ro/netciprian/KISSES# (printre altele). Mi se face rau, saracele mamici de pe unde o fi cules pozele.
Scuze de offtopic.

alinutza20
19.07.2010, 21:42:37
Eu i-am scris! Nu m-am putut abtine :-& Si vedeti ca i-am mai scris dupa ce am vazut ca nu-s singura care se plange. Si in continuare se justifica in acelasi mod. Si ia uitati ce are in cont pe Picasa http://picasaweb.google.ro/netciprian/KISSES# (printre altele). Mi se face rau, saracele mamici de pe unde o fi cules pozele.
Scuze de offtopic.

vaaaaai mi-e rau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i-am dat si eu report... nu k ar ajuta la ceva..

alibd
19.07.2010, 21:50:28
Scuze de offtopic.

Ma abtin de la comentarii, ca as avea cateva de spus. 8-|

petronelaaa
19.07.2010, 21:51:58
Scuze de offtopic.
aha... deci tu...
am citit si rsp lui.... la fel de aberant si bizar8-|

alibd
19.07.2010, 21:52:21
vaaaaai mi-e rau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i-am dat si eu report... nu k ar ajuta la ceva..

A ajuns sa faca comentarii si la pozele fetelor noastre, de pe aici? /:)8-|

alinutza20
19.07.2010, 21:55:08
A ajuns sa faca comentarii si la pozele fetelor noastre, de pe aici? /:)8-|

la mine nu dar la alte fete da... am obs ca la baieteii nostri.... cretinu (scuze)

petronelaaa
19.07.2010, 21:59:46
la mine nu dar la alte fete da... am obs ca la baieteii nostri.... cretinu (scuze)

si la fete (nora lu Milagros;;) ) ... si fiind cazut in cap, repeta acelasi mesaj la majoritatea, de ex.asta: "clipele ei de somn aici, sunt clipele ei de joaca in lumea ingerilor.....cand se va trezi, va aduce cu ea zambetul de dincolo de ani , aici, in lumea asta unde este atata nevoie de ea...."

Anmari
19.07.2010, 22:11:24
si la mine a comentat la 2 fotografii chiar azi ... mi s-a parut ciudat, chiar m-am uitat la profilul de pe picasa si cand am vazut atatea fotografii colectionate, m-am gandit ca e fotograf de copii, dar in veci nu mi-a trecut prin cap ca e altceva :(( ... oricum mi-am ascus si eu albumele, l-am lasat pe ultimul public o perioada si pe urma si pe acela o sa-l fac public.

acum problema mea e cum va adaug pe toate si cum am sa mai urmaresc eu evolutia minunatiilor voastre :((

alibd
19.07.2010, 22:16:41

Aiurea... :(

petronelaaa
19.07.2010, 22:17:25
si la mine a comentat la 2 fotografii chiar azi ... mi s-a parut ciudat, chiar m-am uitat la profilul de pe picasa si cand am vazut atatea fotografii colectionate, m-am gandit ca e fotograf de copii, dar in veci nu mi-a trecut prin cap ca e altceva :(( ... oricum mi-am ascus si eu albumele, l-am lasat pe ultimul public o perioada si pe urma si pe acela o sa-l fac public.

acum problema mea e cum va adaug pe toate si cum am sa mai urmaresc eu evolutia minunatiilor voastre :((

prin PM, mess, sms :D le aduni si se pot forma grupuri (prieteni, familie, colegi) cu adresele introduse acolo ... nu stiu daca m-am facut inteleasa:-B

alibd
19.07.2010, 22:26:06
prin PM, mess, sms :D le aduni si se pot forma grupuri (prieteni, familie, colegi) cu adresele introduse acolo ... nu stiu daca m-am facut inteleasa:-B

Nu uitati ca exista si grupul miresicilor de Iasi, da? :)

Daca nu sunteti membri deja, imi dati adresele de mail si va trimit invitatii. Cred ca e mult mai simplu sa introduci o singura adresa adresa, cand vrei sa trimiti un mail, decat sa faci o enumerare de mailuri.

michellina
19.07.2010, 23:02:20
Seara buna!
Da, am vrut sa zic si eu de ceva timp de ciudatul cu comentariile dar nu am mai reusit. Groaznic!
Si tocmai cand ma pregateam sa vad pozele cu Sebanel la mare:(

alinutza20
19.07.2010, 23:07:59
eu ma indoiesc k citeste distrusu ala forumu de miresici.. deci se poate pune link cu poze pe forum chiar daca e privat..
gresesc undeva?:B

Yonika
19.07.2010, 23:13:17
M-ati speriat si pe mine!:-SSEu am o parte din adresele voastrede mail, cine mai doreste sa ne vada, ori pe mess ori pe mail va trimit link.

Petra_petra
19.07.2010, 23:14:15
Offf cate poti sa auzi8-| am cautat pe net si i-am vazut fatza, un ciudat!!!L-)

Si eu mi-am scos albumele de pe sectorul public, o sa trimit linkul la cerere:-p

petronelaaa
19.07.2010, 23:16:49
eu ma indoiesc k citeste distrusu ala forumu de miresici.. deci se poate pune link cu poze pe forum chiar daca e privat..
gresesc undeva?:B

eu ma gandesc ca a pornit toata treaba lui de undeva... destul sa fi gasit picasa la una-doua, si de acolo ne-a agatat pe toate....
ideea e ca albumele private/nelistate au un cod unic (ala ce apare ca si link) lung si alambicat:-B si daca ai modificat si o litera de pe la vreun titlu a pozei, sau inversat 2 poze... gata! nu se mai poate vedea pe linku trimis initial. Pricepe cineva ce bodoganesc aici?!!!
...deci ar fi o idee asta cu link catre albumu privat :D

Petra_petra
19.07.2010, 23:31:43
Fetelorrrr spuneti-mi va rog cand pot sa ii introduc borsuletul? As vrea sa ii mai diversific pranzul ca pina acum numai piure de legume are si la doua zile cu puiut sau vita:-p. Am mai intrebat eu dar nu mi-a raspuns nimeni:( carnita se poate da si zilnic? e ok cum dau eu la doua zile?>:D<

LauraF
19.07.2010, 23:56:32
eu ma gandesc ca a pornit toata treaba lui de undeva... destul sa fi gasit picasa la una-doua, si de acolo ne-a agatat pe toate....
ideea e ca albumele private/nelistate au un cod unic (ala ce apare ca si link) lung si alambicat:-B si daca ai modificat si o litera de pe la vreun titlu a pozei, sau inversat 2 poze... gata! nu se mai poate vedea pe linku trimis initial. Pricepe cineva ce bodoganesc aici?!!!
...deci ar fi o idee asta cu link catre albumu privat :D
Eu am dat click pe linku-ul pus de tine spre Barfe (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2154&page=7636), si erau mai multe mamici din toata tara care se plangeau. Deci s-a ajuns la noi dintr-una in alta. L-)

LE: M-am uitat acum si cred ca cel mai sigur e asa: La toate albumele trebuie data optiunea Sign-in required to view (nu Unlisted) si apoi sa se bifeze "Also notify Friends (Edit). Daca se da click pe Edit puteti edita prietenii sau adauga prieteni. Apoi orice album se creaza se procedeaza la fel, iar albumul poate fi vazut de cei pe care ii aveti in lista de prieteni. Astfel nu trebuie sa mai adaugam zeci de adrese de e mail de fiecare data la fiecare album.
Acum e tarziu dar incerc maine sa fac asa. Am nevoie de la voi de un PM cu adresele de e-mail de Google (doar asa merge).

LauraF
20.07.2010, 00:08:20
Fetelorrrr spuneti-mi va rog cand pot sa ii introduc borsuletul? As vrea sa ii mai diversific pranzul ca pina acum numai piure de legume are si la doua zile cu puiut sau vita:-p. Am mai intrebat eu dar nu mi-a raspuns nimeni:( carnita se poate da si zilnic? e ok cum dau eu la doua zile?>:D<
Eu am vrut sa iti raspund, dar nu mai stiu exact. Memoria mea e cam slaba :D Parca incepand cu luna 8-9 poti introduce borsul, pana atunci doar supica. Carnita odata introdusa se poate de zilnic. Carne de pui (piept sau pulpe fara grasime si piele) sau vita. >:D<

LauraF
20.07.2010, 00:10:18
Offf cate poti sa auzi8-| am cautat pe net si i-am vazut fatza, un ciudat!!!L-)

Si eu mi-am scos albumele de pe sectorul public, o sa trimit linkul la cerere:-p
Da? Pai da link sa ne minunam si noi :D

Petra_petra
20.07.2010, 00:20:20
Da? Pai da link sa ne minunam si noi :D

Multumesc pt raspuns in leg cu borsuletul, am sa mai astept atunci

uite ce am gasit http://www.flickr.com/photos/[email protected]/

Petra_petra
20.07.2010, 00:40:00
As veni si eu la intalnirea mamicilor si a miresicilor insa am o panarama de carucior care scartaie si e foarte greu de manevrat, (primit) nici nu cred ca ajung cu el intreg pina in Tudor(am ajuns sa visez ca se rupe )8-| iar in marsupiu nici gand8-|. M-am ambitionat daunazi sa il scot in marsupiu si cat am facut doi pasi din scara ca a si inceput coloana sa ma doara, imi venea sa plang in lift de durere cand ma intorceam:(( Inainte ieseam cu un carucior Bertoni Rock'n'Roll care e mai degraba pentru toamna-iarna

cgeorgiana1982
20.07.2010, 07:37:26
uite ce am gasit http://www.flickr.com/photos/[email protected]/
WTF???? am ramas masca....ce dezaxati exista pe lumea asta...astia merita sa li se taie un anumit organ:gen_10:.....
Pe flick, la pozele lui favorite...sunt numai si numai poze cu copilasi......mi-a provocat asta greata de la prima ora (foarte off-topic....il omoara engleza pe ciudatul asta)

petronelaaa
20.07.2010, 09:08:05
Eu am dat click pe linku-ul pus de tine spre Barfe (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2154&page=7636), si erau mai multe mamici din toata tara care se plangeau. Deci s-a ajuns la noi dintr-una in alta. L-)

LE: M-am uitat acum si cred ca cel mai sigur e asa: La toate albumele trebuie data optiunea Sign-in required to view (nu Unlisted) si apoi sa se bifeze "Also notify Friends (Edit). Daca se da click pe Edit puteti edita prietenii sau adauga prieteni. Apoi orice album se creaza se procedeaza la fel, iar albumul poate fi vazut de cei pe care ii aveti in lista de prieteni. Astfel nu trebuie sa mai adaugam zeci de adrese de e mail de fiecare data la fiecare album.
Acum e tarziu dar incerc maine sa fac asa. Am nevoie de la voi de un PM cu adresele de e-mail de Google (doar asa merge).

Neata... of, ce naspa am mai visat... pe nemernic, ca l-am fugarit cu masina prin parc.... :(:(

Eu stiam ca daca faci albumul Sign-in required to view - il poate vedea oricine are adresa de Gmail, se logheaza si-l vizioneaza.
Daca e Unlisted - trebe sa-i trimiti tu linku cu albumul. ....e doar ce parerea mea!

beyyyy...s-a mai racorit afara.... parca vezi ca ne vedem in Mall maine ;))

alibd
20.07.2010, 09:16:22
Neata... of, ce naspa am mai visat... pe nemernic, ca l-am fugarit cu masina prin parc.... :(:(

Eu stiam ca daca faci albumul Sign-in required to view - il poate vedea oricine are adresa de Gmail, se logheaza si-l vizioneaza.
Daca e Unlisted - trebe sa-i trimiti tu linku cu albumul. ....e doar ce parerea mea!

Serios? Eu asa am toate albumele... /:):-?

AnaM
20.07.2010, 09:18:12
Serios? Eu asa am toate albumele... /:):-?
Da, asa e...
Eu i-am dat Block user, deci nu mai poate comenta, dar tot se poate uita... Am mai ascuns din albume, probabil o sa le ascund pe toate...

alibd
20.07.2010, 09:27:16
Da, asa e...
Eu i-am dat Block user, deci nu mai poate comenta, dar tot se poate uita... Am mai ascuns din albume, probabil o sa le ascund pe toate...

Deci ar trebui sa le trec unlisted.../:)

Andrusca
20.07.2010, 09:46:19

Neata...incercam si noi sa rez cu picasa..ufffffffff...nenorociti bolnavi..etc etc etc !!!!

da, acum chiar ploua...sa vedem si maine (oricum e bine ca e mai racoare :)>-)

petronelaaa
20.07.2010, 09:47:29
Deci ar trebui sa le trec unlisted.../:)

cam asa ceva

Am descoperit si cum se pot afla adresele de mail (de genu: xxx.yyyarondgmail.com) ...ca sa nu se mai trimita pm sau mess:
deci: persoana X fiind in galerie, se da click pe pozele lui X...si apare sus, in link de genu: http://picasaweb.google.com/xxx.yyy !!!! ei bine, adresa e xxx.yyyarondgmail.com

S-a inteles ceva???!!!!:-p

Astfel adresa se adauga la unul din grupurile prieteni/familie/Colegi ... si doar ei pot vedea albumele fie publice sau Unlisted.

alibd
20.07.2010, 09:55:13
cam asa ceva

Am descoperit si cum se pot afla adresele de mail (de genu: xxx.yyyarondgmail.com) ...ca sa nu se mai trimita pm sau mess:
deci: persoana X fiind in galerie, se da click pe pozele lui X...si apare sus, in link de genu: http://picasaweb.google.com/xxx.yyy !!!! ei bine, adresa e xxx.yyyarondgmail.com

Astfel adresa se adauga la unul din grupurile prieteni/familie/Colegi ... si doar ei pot vedea albumele fie publice sau Unlisted.

Petro, ai primit invitatia? Am impresia ca inca nu apari in grup... 8-|

petronelaaa
20.07.2010, 09:58:04
Petro, ai primit invitatia? Am impresia ca inca nu apari in grup... 8-|

da, primit... da`mi-am prins si urechile si dejtele... si am renuntat!
imi apare sa ma loghez cu id de Y.... eh... ma descurc asa!:D

alibd
20.07.2010, 10:01:54
da, primit... da`mi-am prins si urechile si dejtele... si am renuntat!
imi apare sa ma loghez cu id de Y.... eh... ma descurc asa!:D

LauraF avea tot adresa gmail si a mers. /:)

tsimonaiuliana
20.07.2010, 10:26:59
Fetele ,care ma aveti la favorite,mai puteti vedea pozele mele?Am incercat eu sa fac ceva si vreau sa vad daca mi-a iesit.

roxana1
20.07.2010, 10:36:30
De roxana1 mai stiti ceva? sper sa nu aiba probleme cu bebisorul ei8-|
salutari tuturor fetelor
am avut ceva probleme,era sa ajungem la spital in perfuzii dar din fericire l-am salvat eu la timp cu ajutorul dr care m-a indrumat pas cu pas si am fost ocupata sa am grija de el secunda de secunda. acum suntem mult mai bine dar mai avem un pic pana ne refacem de tot,juliete inca o data iti multumesc pt tot:*
am reusit sa mai recuperez acum,am citit de intalnire,mi-ar place sa vin si eu mai ales ca de data asta vin atatea mamici cu bebici dar nu stiu daca o sa pot merge atata drum...mai e vreo mamica, care nu vine cu masina si vine cu autobuzu? am citit de psihopatu ala si tare ma bucur ca aveam deja albumele private
felicitari motatilor,am vazut pozele si sunteti tare frumosi....sa va fie de bine
roc5ana felicitari pt cuvintel si al meu a zis 'mama' f clar la 5 luni fara 2 zile :love:si vreo luna jumate numai mama zicea toata ziua,cred ca era fascinat si ii placea cum suna:D,acum striga mama numai cand e in suferinta,cand e bolnav,cand plange, si cand are nevoie de mine.
daca mi-a mai scapat ceva imi cer scuze:">

petronelaaa
20.07.2010, 10:41:00
Fetele ,care ma aveti la favorite,mai puteti vedea pozele mele?Am incercat eu sa fac ceva si vreau sa vad daca mi-a iesit.
eu le vad...is publice toate 13albume

Anmari
20.07.2010, 10:51:27
am uitat sa anuntam si noi dintocul nr 6 - incisivul lateral stanga mea, dreapta ei.
totalizam: 6 dinti, 3 sus si 3 jos #-o ... cum de reuseste fiica-mea sa scoate dintii total anapoada, doar ea stie ... nu se potriveste deloc cu ce scrie la carte :-?

Anmari
20.07.2010, 10:52:55
cam asa ceva

me priceput ce spus tu ;) ... imi venise si mie ideea asta :) acum cateva minute, dar sper sa mearga :)

am sa incerc cu adresa AneiM, cand intra sa-mi spuna ea daca vede pozele ;)

AnaM
20.07.2010, 11:05:55
me priceput ce spus tu ;) ... imi venise si mie ideea asta :) acum cateva minute, dar sper sa mearga :)

am sa incerc cu adresa AneiM, cand intra sa-mi spuna ea daca vede pozele ;)
Vad pozele de la motz si cu papucei acum...

tsimonaiuliana
20.07.2010, 11:07:42
Iese cineva in Piata Unirii la porumbei?Ca vad ca nu e soare.

Anmari
20.07.2010, 11:11:49
Vad pozele de la motz si cu papucei acum...

ia incearca acum. am introdus adresa ta de pe gmail. sper sa fie aia corecta. ar trebuie sa imi vezi toate albumele.

AnaM
20.07.2010, 11:15:18
Sa va fie de bine motzul, Anmari, foarte frumoase pozele, foarte frumoase cadourile/surprizele/tortul, foarte frumoasa familie, dar cea mai frumoasa e gogoasa voastra, sa fie sanatoasa si fericita!

AnaM
20.07.2010, 11:16:33
ia incearca acum. am introdus adresa ta de pe gmail. sper sa fie aia corecta. ar trebuie sa imi vezi toate albumele.
Yup, it works :D

Anmari
20.07.2010, 11:32:50
Sa va fie de bine motzul, Anmari, foarte frumoase pozele, foarte frumoase cadourile/surprizele/tortul, foarte frumoasa familie, dar cea mai frumoasa e gogoasa voastra, sa fie sanatoasa si fericita!

Multumesc mult Ana :"> ... da, doar pentru ea am facut totul, ca sa aiba amintire pe mai tirziu.

Anmari
20.07.2010, 11:34:52
Yup, it works :D

super..deci pentru cei care au cont de picasa se poate asa cum a spus Petro!

LauraF
20.07.2010, 11:58:37

Din Help:
Select the "Sign-in required to view" option to set the highest level of privacy for your album -- you specify who has permission to view it, and those viewers must sign in to their Google Account to verify their identity. Users without a Google Account will be prompted to create one. Anyone not included on the album's "Shared with" access list will be unable to view the album.
Deci trebuie precizate, asa cum am spus aseara, adresele de Gmail a voastre si a celor carora le mai dam acces. Adresele se trec in lista de Prieteni, corect? Sau gresesc eu? :)>-
Am sa procedez cum spunea Anmari si Petro, iau adresa voastra dupa link.

Doar la Simo nu am cum sa stiu, pt ca ea ca a a facut un artificiu: a schimbat numele care apare acolo :D adica in loc de xxx.yyy-ul din http://picasaweb.google.com/xxx.yyy, acum are alt nume. Si mai e cineva parca care are un set de cifre in loc de nume (simi_wau parca)

alibd
20.07.2010, 12:00:35
salutari tuturor fetelor
am avut ceva probleme,era sa ajungem la spital in perfuzii dar din fericire l-am salvat eu la timp cu ajutorul dr care m-a indrumat pas cu pas si am fost ocupata sa am grija de el secunda de secunda. acum suntem mult mai bine dar mai avem un pic pana ne refacem de tot,juliete inca o data iti multumesc pt tot:*
am reusit sa mai recuperez acum,am citit de intalnire,mi-ar place sa vin si eu mai ales ca de data asta vin atatea mamici cu bebici dar nu stiu daca o sa pot merge atata drum...mai e vreo mamica, care nu vine cu masina si vine cu autobuzu? am citit de psihopatu ala si tare ma bucur ca aveam deja albumele private
felicitari motatilor,am vazut pozele si sunteti tare frumosi....sa va fie de bine
roc5ana felicitari pt cuvintel si al meu a zis 'mama' f clar la 5 luni fara 2 zile :love:si vreo luna jumate numai mama zicea toata ziua,cred ca era fascinat si ii placea cum suna:D,acum striga mama numai cand e in suferinta,cand e bolnav,cand plange, si cand are nevoie de mine.
daca mi-a mai scapat ceva imi cer scuze:">

Sanatate maxima gazei tale! Sper sa se refaca cat mai rapid! [-o<

LauraF
20.07.2010, 12:02:46
Da, am observat aseara ca ai schimbat numele, insa albumele sunt in continuare publice.

Green_Eyes
20.07.2010, 12:11:39
Eu imi prind urechile cu picasa, asa ca renunt..:((

petronelaaa
20.07.2010, 12:13:08
Eu imi prind urechile cu picasa, asa ca renunt..:((
vezi ca are si lb.romana... poate iti e mai usor asa:D

LE: eu de dimi tot pigulesc la el... si am adaugat si conturile alea gen CifreMulte aroun Gmail.com ;))

Green_Eyes
20.07.2010, 12:26:31
vezi ca are si lb.romana... poate iti e mai usor asa:D

LE: eu de dimi tot pigulesc la el... si am adaugat si conturile alea gen CifreMulte aroun Gmail.com ;))

=))=)) Merci de sugestie>:D< Se pare ca degeaba am licenta si master in engleza:-p
Nu gaseam niste butoane ca m-am uitat in fuga,dar s-a rezolvat.. mai ramane sa am si timpliber sa introduc adrese de mail in lista:-SS

tsimonaiuliana
20.07.2010, 12:36:47
Anmari si Green,ati facut vaccinul la copii?Adica este cel de la stat sau trebuie sa-l cumpar?

alinutza20
20.07.2010, 12:43:21
Anmari si Green,ati facut vaccinul la copii?Adica este cel de la stat sau trebuie sa-l cumpar?

din cate stiu eu nici nu este nici nu va fi.. acu.. poate-l au dr fetelor..

la multi ani iulia de eliana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!%%-%%-%%-%%-
la multi ani tuturor ce poarta numele Sf [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

roxana1
20.07.2010, 12:59:04
Sanatate maxima gazei tale! Sper sa se refaca cat mai rapid! [-o<
multumesc mult >:D<

Green_Eyes
20.07.2010, 13:22:00

Acum la 2 avem programare:-SS, il facem pe cel cumparat!

Andrusca
20.07.2010, 13:57:34
Acum la 2 avem programare:-SS, il facem pe cel cumparat!

tinem pumnii! va fi bine! :-p

Milagros
20.07.2010, 14:13:37
Hello!
Eu m-am pus pe recuperat ca vad ca ati fost destul de vorbarete.
Chrystyana, am vazut ca ti-a raspuns Ana. Eu tot de la ea am invatat treaba cu diversificarea :)>-

Ioana, ooo, lume noua! >:D<

Biutza, vii la intalnire, da? Vreau sa trag grasanul de boalfe. :x

Anmari, sa va traiasca motzata! Ai gaza cocheta. ;)) Acusica trag cu ochiu si la pozici.

Pup si Tudorelu' motzat.

Roc5ana, felicitari pentru vorbaret! Nu-i asa ca are o voce de ingeras?

Yonika, felicitari pentru bebelina care merge singurica.
Cu patutul, normal ca am saltea dar tot jos mi se pare...nah..ma obisnuiesc. Nici eu nu l-as fi coborat ca Dragos nu se ridica singur in fundulet, dar problema e ca doarme singur in camera si daca l-o apuca intr-o zi si se ridica? :-SS

Petra, eu borsuc nu i-am facut inca, dar am de gand...cand or trece caldurile ca al meu de cateva zile nu imi mai papa legumele si ii dau numai fructe si iaurturi.

Si la voi a intrat pedofilu' ala? Mu-a lasat si mie niste comentarii...dubioase rau!!! Eu i-am dat block user. Nesimtitul!!!

michellina
20.07.2010, 14:16:51
Ziua buna!
Ne-a cam dat de treaba ciudatul ala, dar mai bine acum decat mai tarziu... poate ne trezeam cu pozele copiilor nostri cine stie pe unde. Oricum, nemernicul prefera numai anumite poze (noi avem o poza in care il pup pe David pe obraz):-&.
Petra_petra, si eu zic sa mai astepti cu borsul, oricum bebeii nu se plictisesc repede de papa care le place, noi suntem cele care trebuie sa schimbam meniul mereu.
roxana1, dar ce a patit Darius?

Milagros
20.07.2010, 14:20:57
Deci daca dau Unlisted la albume e destul sa nu le mai vada? :((

petronelaaa
20.07.2010, 14:28:43
Deci daca dau Unlisted la albume e destul sa nu le mai vada? :((
- dai Report
- din settings bifeaza sa nu se poata dowloada pozele
- si ar mai tb sa adaugi adresele de mail a persoanelor care vrei sa vada pozele (e ceva de munca la partea asta)
- si da, Unlisted la albume.

biutzaxx
20.07.2010, 14:40:57

si nu il pot bloca ca sa nu mai imi vada pozele??
am trecut acum totul pe privat, astept adresele voastre sa le trec la prieteni si sa va anunt cand apar noutati..

mersi Petro!!

Milagros
20.07.2010, 14:41:15
- dai Report
- din settings bifeaza sa nu se poata dowloada pozele
- si ar mai tb sa adaugi adresele de mail a persoanelor care vrei sa vada pozele (e ceva de munca la partea asta)
- si da, Unlisted la albume.

Am dat unlisted dar vad ca daca dau click pe linkul din sematura ma duce la album :((
Report la ce sa mai dau ca i-am dat deja block user?

biutzaxx
20.07.2010, 14:46:07
Scuze de offtopic.
deja mi-e rau :-&

ar fi bine sa ii scriem cu toate, poate se lasa de meserie..sau ne raspunde in acelasi mod, despre chemarea lui..

petronelaaa
20.07.2010, 14:46:22
Am dat unlisted dar vad ca daca dau click pe linkul din sematura ma duce la album :((

Nu ai nici un album public.
Nici Biu.
poate nu-mi adaugati adresa... ca va mananc... tre sa vad copiii! :gen_12:

alinutza20
20.07.2010, 14:49:02

e normal ca pe tine sa te duca la poze ca esti logata:)

Milagros
20.07.2010, 14:51:10
Merci fetili, m-am linistit! Diseara va trec in lista aia sa aveti acces ca acu nu mai pot sta. Pupici>:D<

Milagros
20.07.2010, 14:52:05
Nu ai nici un album public.
Nici Biu.
poate nu-mi adaugati adresa... ca va mananc... tre sa vad copiii! :gen_12:

Mai Chetronela, ce ganduri te bantyuie cu copiii nostri? =)) =)) =))

PS Acu serios ca mi-i greata cu dereglatii astia :((

petronelaaa
20.07.2010, 14:59:15
Mai Chetronela, ce ganduri te bantyuie cu copiii nostri? =)) =)) =))

PS Acu serios ca mi-i greata cu dereglatii astia :((

bre, ma orientez pt fii`mea.... sa-si clateasca si ea ochii. :)>-:)>-

biutzaxx
20.07.2010, 15:18:04
daca adaug adresele vaostre pe care le am ca favorite in lista de fani, sunt valabile?

tsimonaiuliana
20.07.2010, 15:35:56
Diseara pe la 8 ma duc cu baiatul(in sfarsit) la spital sa vedem cum sta treaba cu putzulica.:-SSMa cam tem.

tsimonaiuliana
20.07.2010, 15:39:11
Am intrebat de vaccin pt. ca am observat ca se da preferential.Adica eu am o cumatra care acum o sapt. a chemat-o la cabinet ca cica au venit vaccinurile.Ambele au fost gratis/:)

alinutza20
20.07.2010, 15:41:42
Diseara pe la 8 ma duc cu baiatul(in sfarsit) la spital sa vedem cum sta treaba cu putzulica.:-SSMa cam tem.

tinem pumnii sda fie bine[-o<[-o<

cat despre vaccin, eu n-am auzit pe nimeni sa faca vaccinu de un am de la stat.. acu.. sincer nu ma mira nimic la cum stau treburile cu toate alea...

biutzaxx
20.07.2010, 15:44:54
v-am trimis poze, o parte din ele, maine mai adaug...
sa-mi ziceti cine nu a primit ca sa mai adaug in lista de prieteni >:D<

Andrusca
20.07.2010, 15:54:54

Biu, s-a blocat...in timp ce ma uitam
am accesat din nou si imi zice ca albumul e private.....8-|8-|8-|

alibd
20.07.2010, 15:55:25

Eu nu pot sa le vad. :(

eliana
20.07.2010, 15:59:50
hello!
M-a luat si pe mine capul cu ultima disctie de pe-aici, si in consecinta si albumele mele au devenit private. Tre' sa mai butonez sa vad cum fac cu invitatiile.

Adica eu azi cica tre' sa-i iau cadou lui fii-mea? s-o serbez si de sf Ilie, nu-i ajunge doar Ioana?! :D (eu vorbesc, care am 2 onomastice, plus Florii plus zi de nastere :-p)

Green_Eyes
20.07.2010, 16:00:18
tinem pumnii! va fi bine! :-p

Multumim! A plans putin, mai mult din cauza ca a fost imobilizat:D Eu am emotii pentru ca a facutt febra mare si la 4 luni si la 6 luni dupa vaccin..:-SS
In rest, e super ok, in sfarsit luna asta a luat si el foarte putin in greutate:DAdevarul e ca numai eu stiu cat ma ''munceste'' in fiecare zi8-|

Green_Eyes
20.07.2010, 16:04:44

Eu nu am primit nimic de la nimeni:( :*

Andrusca
20.07.2010, 16:11:05
hello!
M-a luat si pe mine capul cu ultima disctie de pe-aici, si in consecinta si albumele mele au devenit private. Tre' sa mai butonez sa vad cum fac cu invitatiile.

Adica eu azi cica tre' sa-i iau cadou lui fii-mea? s-o serbez si de sf Ilie, nu-i ajunge doar Ioana?! :D (eu vorbesc, care am 2 onomastice, plus Florii plus zi de nastere :-p)

eu nu stiu ca Iulia sa vina de la Sf Ilie :D
este Iulian / Iuliana in calendar....

tsimonaiuliana
20.07.2010, 16:11:40
tinem pumnii sda fie bine[-o<[-o<

cat despre vaccin, eu n-am auzit pe nimeni sa faca vaccinu de un am de la stat.. acu.. sincer nu ma mira nimic la cum stau treburile cu toate alea...

Deci pe bune,copilul are un an si 4 luni si l-a chemat acum pt. vaccinul de un an.Sigur nu a platit nimic ca am intrebat-o pe cumatra mea si suntem apropiate,adica nu-mi ascunde nimic.
Acuma nu stiu daca conteaza dar ea e de la tara,insa tot judetul Iasi si mi-a spus ca s-a mirat si ea pt. ca la vaccinul de 6 luni au venit mai multe mamici (le cheama pe toate odata) iar la asta de un an cica erau doar vreo 4 mamici.Banuiesc ca vin doar cateva si doctorii aleg cui sa i le dea.Ciudat.

tsimonaiuliana
20.07.2010, 16:14:07

Si eu sunt Iuliana si nu mi-am serbat niciodata ziua.Dar daca voi stiti ca Ilie are vreo treaba cu Iuliana eu ma bucur ca il sun pe sot sa ii spun sa-mi aduca un cadou.:D

alinutza20
20.07.2010, 16:17:16

eu toti care ii stiu Iulia si Iulian isi sarbatoresc ziua astazi.. acu na.. fiecare cum vrea:))
in calendar is muuuulti sfinti oricum:))

alinutza20
20.07.2010, 16:19:15
Deci pe bune,copilul are un an si 4 luni si l-a chemat acum pt. vaccinul de un an.Sigur nu a platit nimic ca am intrebat-o pe cumatra mea si suntem apropiate,adica nu-mi ascunde nimic.
Acuma nu stiu daca conteaza dar ea e de la tara,insa tot judetul Iasi si mi-a spus ca s-a mirat si ea pt. ca la vaccinul de 6 luni au venit mai multe mamici (le cheama pe toate odata) iar la asta de un an cica erau doar vreo 4 mamici.Banuiesc ca vin doar cateva si doctorii aleg cui sa i le dea.Ciudat.

pai nu vad de unde sa le primeasca, ca, cantacuzino nu mai face demult.. doar sa le fi pastrat special.. asta ra fi o explicatie...
si eu ror-ul l-am facut gratuit, iar alte mamici l-au primit, insa celalalt l-am cumparat..

Green_Eyes
20.07.2010, 16:23:05
pai nu vad de unde sa le primeasca, ca, cantacuzino nu mai face demult.. doar sa le fi pastrat special.. asta ra fi o explicatie...
si eu ror-ul l-am facut gratuit, iar alte mamici l-au primit, insa celalalt l-am cumparat..

Noi nu am facut ROR-ul, cica nu se mai gaseste..asteptam pana la un an si 3 luni si daca nu apare, il cumparam.

tsimonaiuliana
20.07.2010, 16:55:14
Noi nu am facut ROR-ul, cica nu se mai gaseste..asteptam pana la un an si 3 luni si daca nu apare, il cumparam.

Doctorita mea a spus sa o sun vineri sa imi spuna daca a facut rost de ceva.

Andrusca
20.07.2010, 17:09:39
eu toti care ii stiu Iulia si Iulian isi sarbatoresc ziua astazi.. acu na.. fiecare cum vrea:))
in calendar is muuuulti sfinti oricum:))

normal ca sunt multi sfinti, dar daca este Sf Iulian mi se pare logic sa tii atunci ziua :D
dar, cum ai spus, fiecare cum vrea :)

Anmari
20.07.2010, 17:47:05
NU, n-am facut vaccinul de 1 an! Am sunat doctorita mea si a spus ca nu l-a primit, dar sa mai incerc cu un telefon saptamana viitoare. Si mi-a mai spus ca cica din august se intra in normal cu vaccinurile, deci am toate sansele sa il fac pe cel de la stat in august. oricum eu zic ca nu e tirziu o luna dupa :-?

jewelieta
20.07.2010, 18:47:23
siin neamt au venitROR
in schimb vaccinul de 6 luni.dpt nu este...au zis ca vine in august,asteptam si noi
biu vreau si eu poze

chrysthyana
20.07.2010, 20:05:18
bre fetelor m-ati speriat cu pedofilu'! llce tampit!tre sa stau atenta sa nu pun poze cu didi in curuletul gol!sau cand il pup ca am inteles ca are anumite preferinte!
am inceput si eu cu diversificarea! a cam plans dar nu stiu daca e de la al DOILEAAAAAAA DINTEEEEEEEE sau de la papa!cert e ca s-a trezit dupa ce i-am dat supa plangand! voi pana la cate luni ati steriilizat ustensilele pt papa?
sa mi trimiteti si mie adresele voastre de mail!al meu e id ul de aici plus yahoo.com!va pup!ma duc sa vad la cat se face intalneala si unde!

andrushca sa stii ca parinteleIUSTIN si-a mai revenit si a inceput sa mai primeasca dar are orar strict!nasul meu se duce cam la doua saptamani! eu vreau sa ma duc cand e hram la sfanta teodora!

mie vaccinul de sase luni mi- l aduce dar cu lovele!ce sa faci asa-i in romanica!

Milagros
20.07.2010, 20:30:30
Si eu sunt Iuliana si nu mi-am serbat niciodata ziua.Dar daca voi stiti ca Ilie are vreo treaba cu Iuliana eu ma bucur ca il sun pe sot sa ii spun sa-mi aduca un cadou.:D

Vaai, ce simpatica ai fost la faza asta =)) >:D<

AnaM
20.07.2010, 20:41:17
bre fetelor m-ati speriat cu pedofilu'! llce tampit!tre sa stau atenta sa nu pun poze cu didi in curuletul gol!sau cand il pup ca am inteles ca are anumite preferinte!
am inceput si eu cu diversificarea! a cam plans dar nu stiu daca e de la al DOILEAAAAAAA DINTEEEEEEEE sau de la papa!cert e ca s-a trezit dupa ce i-am dat supa plangand! voi pana la cate luni ati steriilizat ustensilele pt papa?
sa mi trimiteti si mie adresele voastre de mail!al meu e id ul de aici plus yahoo.com!va pup!ma duc sa vad la cat se face intalneala si unde!

andrushca sa stii ca parinteleIUSTIN si-a mai revenit si a inceput sa mai primeasca dar are orar strict!nasul meu se duce cam la doua saptamani! eu vreau sa ma duc cand e hram la sfanta teodora!

mie vaccinul de sase luni mi- l aduce dar cu lovele!ce sa faci asa-i in romanica!

Ustensilele de papa nu i le-am sterilizat niciodata... Linguritele le-am fiert de cateva ori, ca le mai arunca pe jos, dar asta la inceput... Castronele, blender etc. doar le spalam bine cu apa si detergent. Oricum, odata ce incepeti diversificarea, nu mai are rost sa sterilizati, ca papica oricum nu e sterila :)
Felicitari pentru dintzoc!

Milagros
20.07.2010, 20:44:26
Fetili, astept adresele voastre de gmail sa va putem vedea pozicile in continuare. :)

tsimonaiuliana
20.07.2010, 21:40:21
Am venit si noi de la spital.M-am ingrozit ce am vazut pe acolo,numai la spital sa nu ajungi ca e jale,in primul rand foarte infect.In fine,trecand peste asta eu vorbisem cu nasa mea care vorbise cu o asistenta de acolo care la randul ei trebuia sa vorbeasca cu medicul de garda ca sa ne primeasca.Prima data s-a uitat asistenta la cucul lui David si a spus ca trebuie musai operatie deci implicit anestezie si cica totala nu locala.Sotul s-a ingalbenit la fata cand a auzit.Pana sa mearga asistenta dupa doctor noi am hotarat sa-l asteptam sa vina din concediu pe dr. Apostol(cica ar fi mai bun).Numai bine ca nu gasise medicul care era de garda asa ca eu cu sotul nu stiam cum sa plecam mai repede de acolo.Inainte de a pleca insa ,asistenta mi-a spus ca e bine sa-l mai decalotez eu acasa si m-a chemat in salon ca sa-mi arate cum.I-a pus un pic de gel cu xilina si dintr-o singura miscare l-a decalotat.Deci am scapat de interventie chirurgicala#:-SPot sa spun ca David nu a schitzat nici un gest,nu a plans deloc,desi il tineau doua asistente de maini si i-a curs si un pic de sange.Nu mi-a venit sa cred ca s-a rezolvat asa repede.Acum mi-e teama pt. noaptea asta sa nu il usture cand face pis.

LauraF
20.07.2010, 23:04:48
Am venit si noi de la spital.M-am ingrozit ce am vazut pe acolo,numai la spital sa nu ajungi ca e jale,in primul rand foarte infect.In fine,trecand peste asta eu vorbisem cu nasa mea care vorbise cu o asistenta de acolo care la randul ei trebuia sa vorbeasca cu medicul de garda ca sa ne primeasca.Prima data s-a uitat asistenta la cucul lui David si a spus ca trebuie musai operatie deci implicit anestezie si cica totala nu locala.Sotul s-a ingalbenit la fata cand a auzit.Pana sa mearga asistenta dupa doctor noi am hotarat sa-l asteptam sa vina din concediu pe dr. Apostol(cica ar fi mai bun).Numai bine ca nu gasise medicul care era de garda asa ca eu cu sotul nu stiam cum sa plecam mai repede de acolo.Inainte de a pleca insa ,asistenta mi-a spus ca e bine sa-l mai decalotez eu acasa si m-a chemat in salon ca sa-mi arate cum.I-a pus un pic de gel cu xilina si dintr-o singura miscare l-a decalotat.Deci am scapat de interventie chirurgicala#:-SPot sa spun ca David nu a schitzat nici un gest,nu a plans deloc,desi il tineau doua asistente de maini si i-a curs si un pic de sange.Nu mi-a venit sa cred ca s-a rezolvat asa repede.Acum mi-e teama pt. noaptea asta sa nu il usture cand face pis.
Ma bucur pt voi ca ati scapat asa! >:D< Intr-adevar, numai in spital sa nu ajungi.

chrysthyana
20.07.2010, 23:06:19
Ustensilele de papa nu i le-am sterilizat niciodata... Linguritele le-am fiert de cateva ori, ca le mai arunca pe jos, dar asta la inceput... Castronele, blender etc. doar le spalam bine cu apa si detergent. Oricum, odata ce incepeti diversificarea, nu mai are rost sa sterilizati, ca papica oricum nu e sterila :)
Felicitari pentru dintzoc!
>:D<dar detergent de care? din asta normal?sunt cam >-)o=> s:-p asa ma gandeam si eu ,ca daca ma apuc de sterilizat...si asa jucarelele de dentitie numai pe jos le arunca!

sa stii ca piscina la care a fost sor mea e la pensiunea cardinale si e pe bucium nu pe copou!intelesesem eu naspa!tu zici de aia de la hotel oscar?
un magazin cu produse bio cine stie?''ccu de/ale mancarii''eu nu ma descurc cu picassa!tre sa ma apuc serios de site!

Yonika
20.07.2010, 23:12:37

Felicitari pt al doilea dintzoc! Eu am luat solutie de sterilizat de la chicco, gasesti in caref si se tin jumate de ora parca. Ai primit de la noi link cu pozele?

Milagros, si tie ti-am trimis link.

Yonika
20.07.2010, 23:13:26
Simona, ne pare bine ca s-a rezolvat fara operatie!