PDA

Versiunea completa : Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220

jewelieta
20.12.2010, 12:26:18
neata fetele
frumoasa tare jucaria...zi-mi te rog si mie cum se numeste sa caut caracteristicile pe net...
si vroiam sa va intreb ceva,cum tineti voi copii incaltati in casa?ca eu nu mai reusesc sa gasesc nimic sa ii stea in picioare.papuceii de casa ii pierde,botoseii la fel...oricum e destul de rece pe parchet...

Milagros
20.12.2010, 13:38:26
Hii, sa-l foloseasca/calareasca sanatoasa!
Tudor il topaie in fiecare zi, de o luna si ceva incoace (si cica asta a fost unul din cadourile de Craciun, dar m-a vazut cu el cand am intrat in casa, si nu am avut scapare) :))

Oricum, sambata a venit si ultimul cadou, numai ca tre sa-l asamblez si trebuie sa-mi pun la lucru partea inginereasca a creierului :)) O sa va pun poze ;))

Si eu abia astept sa scoatem cadoul din cutie sa-l asamblam, mor de nerabdare!!! Dragos desigur l-a bunghit deja i-au facut ochii cadou cand a vazut punga, dar nu l-am lasat sa umble desi taaare ma tenta!

michellina
20.12.2010, 13:50:19
neata fetele
frumoasa tare jucaria...zi-mi te rog si mie cum se numeste sa caut caracteristicile pe net...
si vroiam sa va intreb ceva,cum tineti voi copii incaltati in casa?ca eu nu mai reusesc sa gasesc nimic sa ii stea in picioare.papuceii de casa ii pierde,botoseii la fel...oricum e destul de rece pe parchet...

Si noi avem pb cu acoperitul picioruselor pt ca David desi poate merge, prefera sa alerge in 4 labe ca e mai sigur asa si ramane descult mereu. Eu ii dau sosetele subtiri si apoi inca o pereche mai groase dintr-un fel de lanita, cu catei pe ele, antiderapante, luate de la Carref, dar sigur se gasesc si in alte magazine; astea rezista cel mai mult in picioarele lui, ca mocasinii, papuceii de casa de diverse modele, toti ii gasesc pierduti prin casa.

Milagros
20.12.2010, 13:53:08
Juli, ai rezolvat cu pozicile?

Nico, cum mai e Cosminel?

Noi anul asta nu avem probleme de sosete ca avem incalzire in parchet ;)) Totusi, ii mai pun uneori mocasini, da-i trage din picioare in general.

Anmari
20.12.2010, 14:10:13
Hii, sa-l foloseasca/calareasca sanatoasa!
Tudor il topaie in fiecare zi, de o luna si ceva incoace (si cica asta a fost unul din cadourile de Craciun, dar m-a vazut cu el cand am intrat in casa, si nu am avut scapare) :))

Oricum, sambata a venit si ultimul cadou, numai ca tre sa-l asamblez si trebuie sa-mi pun la lucru partea inginereasca a creierului :)) O sa va pun poze ;))

Ce i-ai luat? Ca-s tare curioasa ;)) .. tot asa comandat de pe site? Poate te gasesc odata pe mess sa te rog si eu ceva :"> ca tot ai cont paypal :D :">

AnaM
20.12.2010, 16:39:32
Ce i-ai luat? Ca-s tare curioasa ;)) .. tot asa comandat de pe site? Poate te gasesc odata pe mess sa te rog si eu ceva :"> ca tot ai cont paypal :D :">
Hihihi, o sa vedeti ;))
Anul asta s-a cam exagerat cu cadourile, dar ieri o prietena de-a mea mi-a spus ca, atat cat sunt mici (prescolari), ii intereseaza foarte tare cantitatea, in detrimentul calitatii/pretului, asa ca anul viitor va primi si mai multe (daca va fi cuminte, evident :)) ), dar mai ieftine :D

Eu pe messenger nu stau, il deschid o data pe saptamana, pentru ca de ceva vreme iar nu primesc off-line-uri, si m-am enervat si-l tin inchis. Cel mai usor ma poti gasi pe facebook sau aici, cu mp.

Anmari
20.12.2010, 17:30:04
Hihihi, o sa vedeti ;))
Anul asta s-a cam exagerat cu cadourile, dar ieri o prietena de-a mea mi-a spus ca, atat cat sunt mici (prescolari), ii intereseaza foarte tare cantitatea, in detrimentul calitatii/pretului, asa ca anul viitor va primi si mai multe (daca va fi cuminte, evident :)) ), dar mai ieftine :D

Eu pe messenger nu stau, il deschid o data pe saptamana, pentru ca de ceva vreme iar nu primesc off-line-uri, si m-am enervat si-l tin inchis. Cel mai usor ma poti gasi pe facebook sau aici, cu mp.

Ok, ti-am dat add pe facebook :D ... Deci trebuie sa le luam jucarii multe :-?

Milagros
20.12.2010, 17:50:14

Si ieftine =))

xxxxx
20.12.2010, 18:54:29
Fetele, de unde ati luat jucaria minune, cum se numeste si cat a costat?:D

eliana
21.12.2010, 00:18:27
Ceva frumos :) http://www.youtube.com/watch?v=nrWMBC6yoME

simi_wau
21.12.2010, 08:39:50

Neata!!
fata te-am visat tunsa!!!! Iti statea asa bine...:*

chrysthyana
21.12.2010, 08:55:50
Trebuie sa ma laud :"> ... a venit aseara nana Arianei si i-a adus cadou .. nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa fie asa de incantata, dar atat de incantata ca aseara nu reuseam sa o deslipesc de cadou, mai sa adoarma cu capul pe el #-o

Cadoul ARIANEI!

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1380.snc4/163227_178954092124357_100000293025675_563994_4760 534_n.jpg

PS: Multumim NANEI SI NANULUI SI nu in ultimul rand lui DAVID!
neata ! la asa ceva ne am gandit si noi sa i luam e vestita zebra de la fischer price dara daca ai vostri sunt asa incantati s/ar putea sa fie prea devreme pentru didi! ii iese inca un dintisor sus si e agitatissimo!
ma car la shoping acu dimineata ca mai tarziu o sa fie horor!pupici la mamici si bebici!

AnaM
21.12.2010, 10:18:17
Fetele, de unde ati luat jucaria minune, cum se numeste si cat a costat?:D
Carrefour, 150 ron :) :*

Anmari
21.12.2010, 10:49:38
Neata!!
fata te-am visat tunsa!!!! Iti statea asa bine...:*

:O pe mine ??? .. sa-ti spun faza tare =)) azi am programare la stilist, vreau sa fac o schimbare dar nu stiu cum :-< .. pentru ca nu vreau filata, ca apoi am impresia ca nu mai am par, nu vreau sa-l scurtez ca sa-l pot prinde sau coafa in mai multe feluri, nu vreau breton ca apoi trebuie sa stau numai de el /.... asa ca habar n-am de ce ma mai duc ca nu vreau schimbarea =)) ... sunt ca neaga, vreau dar nu stiu ce ;)) ... vedem deseara ce-o iesi si ce-o mi-o recomanda :-? ... ma gandeam la niste suvite blonde, dar oare mi-o sta bine, nuu-mi cade parul apoi :-? ... ia te uite ce probleme existentiale am eu azi =)) ....

E ULTIMA MEA ZI DE JOB \:D/ CONCEDIU pana pe 3 ianuarie :gen_05::rockon:

SIMONA25
21.12.2010, 11:29:40
Buna mamici.
Am revenit si noi acasa alaturi de bebelina : Maria Daniela nascuta pe 14 dec- prin cezariana la 12.35 .
Povestea nasterii ei :
pe 9 decembrie aveam 40 de saptamani de sarcina si nici un semn de contractii, fata era pozitionata pt nastere naturala- asa imi doream sa o aduc pe lume . M-a internat doctorita Rosin de la Cuza Voda si am facut un tratament 5 zile pentru declansarea nasterii naturale (cu calciu gluconic si ulei de ricin) si cresterea numarului de trombocite - pt coagularea sangelui (problema pe care am avut-o toata sarcina) dar nu a dat nici un rezultat . Impreuna cu anestezista Rusu s-a hotarat nastere prin cezariana cu anestezie totala in data de 14 dec. Dumnezeu cred ca A Vrut sa nasc asa deoarece bebelina mea se afla intr-un lichid verde - avea suferinta fetala din ce am auzit de la medic si placenta era destul de imbatranita si nasterea naturala nu stiu daca s-ar fi declansat prea curand in aceste conditii. Fetita a avut 3250 de grame la nastere si a primit nota 8.
Imedita dupa operatie am stat cu sonda si cred ca de la asta am acum o infectie urinara din pacate..
La etajul 3 am stat in acelasi salon cu fata, conditii destul de ok.Asistentele de la copii sunt f dragute si nu trebuie sa le dai nici un ban.
Am facut perfuzie cu trombocite (dupa ce au mers 2 pers sa doneze sange pentru mine la centru de transfuzii din Iasi).
Pentru doctorita Rosin am doar cuvinte de lauda, a venit la mine in fiecare zi de la internare - personal si profesional stie sa-si faca treaba f bine, am simtit-o foarte apropiata de toate pacientele ei.
De acum ne acomodam cu noul stil de viata .
Va pup! Sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!
Simona

tsimonaiuliana
21.12.2010, 12:02:39
Simona,felicitari,sanatate bebelinei si tie recuperare usoara!

michellina
21.12.2010, 13:38:45
Buna mamici.
Am revenit si noi acasa alaturi de bebelina : Maria Daniela nascuta pe 14 dec- prin cezariana la 12.35 .
Povestea nasterii ei :
pe 9 decembrie aveam 40 de saptamani de sarcina si nici un semn de contractii, fata era pozitionata pt nastere naturala- asa imi doream sa o aduc pe lume . M-a internat doctorita Rosin de la Cuza Voda si am facut un tratament 5 zile pentru declansarea nasterii naturale (cu calciu gluconic si ulei de ricin) si cresterea numarului de trombocite - pt coagularea sangelui (problema pe care am avut-o toata sarcina) dar nu a dat nici un rezultat . Impreuna cu anestezista Rusu s-a hotarat nastere prin cezariana cu anestezie totala in data de 14 dec. Dumnezeu cred ca A Vrut sa nasc asa deoarece bebelina mea se afla intr-un lichid verde - avea suferinta fetala din ce am auzit de la medic si placenta era destul de imbatranita si nasterea naturala nu stiu daca s-ar fi declansat prea curand in aceste conditii. Fetita a avut 3250 de grame la nastere si a primit nota 8.
Imedita dupa operatie am stat cu sonda si cred ca de la asta am acum o infectie urinara din pacate..
La etajul 3 am stat in acelasi salon cu fata, conditii destul de ok.Asistentele de la copii sunt f dragute si nu trebuie sa le dai nici un ban.
Am facut perfuzie cu trombocite (dupa ce au mers 2 pers sa doneze sange pentru mine la centru de transfuzii din Iasi).
Pentru doctorita Rosin am doar cuvinte de lauda, a venit la mine in fiecare zi de la internare - personal si profesional stie sa-si faca treaba f bine, am simtit-o foarte apropiata de toate pacientele ei.
Simona

Felicitari pt bebelina si acomodare rapida in noul format! Sanatate multa!

anema
21.12.2010, 14:16:10
Buna mamici.
Povestea nasterii ei :
Simona
Felicitari pentru nastere. Bun venit pe lume pui!

Ia tratament adecvat pentru a scapa cat mai repede de infectie. Sper ca nu ai luat stafilococul.:-&

Butterfly87
21.12.2010, 14:22:00
Buna mamici.
Povestea nasterii ei :
Simona
felicitari!! si recuperare rapida!! multa sanatate:*

geany_m
21.12.2010, 16:15:44
Ceva frumos :) http://www.youtube.com/watch?v=nrWMBC6yoME
Foarte emotionanta melodia si povestea din spatele ei :)

biutzaxx
21.12.2010, 17:24:52
neata ! la asa ceva ne am gandit si noi sa i luam e vestita zebra de la fischer price dara daca ai vostri sunt asa incantati s/ar putea sa fie prea devreme pentru didi! ii iese inca un dintisor sus si e agitatissimo!
ma car la shoping acu dimineata ca mai tarziu o sa fie horor!pupici la mamici si bebici!
are si al meu ursulet ca al Arianei si nici nu se uita la el..poate mai incolo..

biutzaxx
21.12.2010, 17:27:28
Am fost ieri la consultatie la Dumitrascu si mi-a zis ca am uter retrovers...sa fie dupa sarcina?

Juliette
21.12.2010, 19:31:19
Milagros, multumesc tare mult pt nr. lui Tudor. L-am sunat si a fost f dragut, i-am zis ca e vorba doar de o ora, a fost de acord, asa ca maine il luam cu noi cand mergem la Taverna. O sa fie in spatiu inchis sedinta, este si un semineu, dar poate mai prindem si vreo 2 poze pe-afara, in zapada. :D Multi pupici !:*:*:*:*:*

Andrusca
21.12.2010, 20:12:33
Am fost ieri la consultatie la Dumitrascu si mi-a zis ca am uter retrovers...sa fie dupa sarcina?

Biu, s-a mai discutat acum ceva timp despre acest aspect
eu am uter retrovers de la bun inceput, nu mi-a afectat cu nimic. am ramas insarcinata din prima si nici sarcina nu mi-a afectat
sunt fete care spun ca au ramas mai greu insarcinate din aceasta cauza...

ungrasmic
21.12.2010, 20:42:12
Juli, ai rezolvat cu pozicile?

Nico, cum mai e Cosminel?

Noi anul asta nu avem probleme de sosete ca avem incalzire in parchet ;)) Totusi, ii mai pun uneori mocasini, da-i trage din picioare in general.

Au venit rezultatele la lichid si slava domnului a iesit negativ, deci de un stres am scapat. Acum a facut rosu in gat si e mucios tot, mofturos la mancare si super alintat la cat l-am cocolit zilele astea. Azi a incheiat si tratamentul, asteptam si rezultatele la tesut, poate ies bine si alea sa ma linistesc:*

marybear
21.12.2010, 21:15:40
Felicitari Simona, sa fie sanatoasa bebelusa si sa iti aduca numai bucurii. Frumos nume, o cheama exact ca pe mine:">.
Fetele voi ce vitamine, suplimente ati luat dupa nastere? Eu am luat prima luna Elevit dar de atunci nimic. Am auzit multe persoane ca iau fier. Mie a inceput sa imi cada parul cu nemiluita, si asa aveam putin:((

simi_wau
21.12.2010, 21:18:57
Milagros, multumesc tare mult pt nr. lui Tudor. L-am sunat si a fost f dragut, i-am zis ca e vorba doar de o ora, a fost de acord, asa ca maine il luam cu noi cand mergem la Taverna. O sa fie in spatiu inchis sedinta, este si un semineu, dar poate mai prindem si vreo 2 poze pe-afara, in zapada. :D Multi pupici !:*:*:*:*:*

Sa aveti distratie maxima!! :*

Un pic mai avem si noi..

Milagros
21.12.2010, 21:21:25
Buna mamici.
Povestea nasterii ei :
Simona

Felicitari, mami, acomodare usoara si sa va traiasca bebelina!

Milagros
21.12.2010, 21:24:12

Nu aipentru ce, ma bucur ca s-a rezolvat, chiar voiam sa te intreb cum a ramas. E un baiat tare simtit. :*

Milagros
21.12.2010, 21:24:49
Biu, s-a mai discutat acum ceva timp despre acest aspect
eu am uter retrovers de la bun inceput, nu mi-a afectat cu nimic. am ramas insarcinata din prima si nici sarcina nu mi-a afectat
sunt fete care spun ca au ramas mai greu insarcinate din aceasta cauza...

Si finuta mea are uter retrovers si i-a zis dra ei ca va ramane gravi mai greu.

Milagros
21.12.2010, 21:25:27
Au venit rezultatele la lichid si slava domnului a iesit negativ, deci de un stres am scapat. Acum a facut rosu in gat si e mucios tot, mofturos la mancare si super alintat la cat l-am cocolit zilele astea. Azi a incheiat si tratamentul, asteptam si rezultatele la tesut, poate ies bine si alea sa ma linistesc:*

Superr vesti!!! Sper ca acum te-ai linistit! Pupam alintatura!

Milagros
21.12.2010, 21:25:59
Felicitari Simona, sa fie sanatoasa bebelusa si sa iti aduca numai bucurii. Frumos nume, o cheama exact ca pe mine:">.
Fetele voi ce vitamine, suplimente ati luat dupa nastere? Eu am luat prima luna Elevit dar de atunci nimic. Am auzit multe persoane ca iau fier. Mie a inceput sa imi cada parul cu nemiluita, si asa aveam putin:((

Eu luam Ca gluconic.

Milagros
21.12.2010, 21:27:08

Un pic mai avem si noi..

Si voi tot Tudor style o sa fiti la pozici ;))

Juliette
21.12.2010, 21:36:14

Un pic mai avem si noi..
Multumim frumos ! Si voua distractie placuta la munte ! :*
Eu deja am maine 1000 de lucruri de facut, sunt intr-o priza continua sa nu uit ceva, sa iasa frumos, sa fie totul ok... #:-S

Juliette
21.12.2010, 21:38:49
Nu ai pentru ce, ma bucur ca s-a rezolvat, chiar voiam sa te intreb cum a ramas. E un baiat tare simtit. :*
Mi-au placut pozele voastre si chiar aveam emotii daca o sa vrea sa vina si la noi. M-a surprins placut acceptand imediat. Mai stam si f aproape, la o statie distanta, asa ca il luam odata cu noi. :)

Ma incearca asa niste emotii pt ziua de maine... :-s:-SS:x:madlaugh:

Milagros
21.12.2010, 21:41:41
Mi-au placut pozele voastre si chiar aveam emotii daca o sa vrea sa vina si la noi. M-a surprins placut acceptand imediat. Mai stam si f aproape, la o statie distanta, asa ca il luam odata cu noi. :)

Supr, sincer, ma gandeam eu ca va veti intelege, ti-am zis, e tare cu bun simt. Pe noi ne-a asteptat in parc juma de ora ca am incurcat locatia, plus ne-am blocat in trafic :(( vai ce ca naiba m-am simtit, nici nu ma asteptam sa-l mai gasim acolo si cand colo... oof, toata viata o sa-mi fie rusine pe treaba asta, mai ales ca eu sunt tare punctuala de felul meu si urasc oamenii nepunctuali.

Yonika
22.12.2010, 00:34:33
Buna mamici.
Povestea nasterii ei :
Simona
Felicitari pt bebelina si sa creasca mare si sanatoasa si sa fie o papacioasa!

Yonika
22.12.2010, 00:37:40
Anca, asteptam poze sau pareri despre seara de azi!

Pupam pe Cosminel sa se faca bine!

simi_wau
22.12.2010, 08:19:24
Neata!!!
Nu stiu ce are I, dar ma trezeste de 4 zile la 8!!!!!!1:-&
O cafea nu da nimeni?

~o)~o)~o)~o)hai cao dau eu...ca am facut-o cu mulltt lapte:*

Andrusca
22.12.2010, 09:24:06
Neata! Simi, multumesc de cafea..e bunaaaaaaaaaaaa!!!

La Multi Ani, Darius! Sa fii sanatos si sa iti bucuri parintii! :* Petrecere frumoasa astazi!!! <:-P

Simona, felicitari pentru bebelina! asteptam si pozici! \:D/

Cosmin, multa sanatate!

simi_wau
22.12.2010, 10:14:02
parca voi spuneati ceva de un site pe care pot trimite niste poze la developat....ma ajuta cineva?:">

alinutza20
22.12.2010, 10:30:13
parca voi spuneati ceva de un site pe care pot trimite niste poze la developat....ma ajuta cineva?:">

pe pe site-ul de la carrefour ai jos undeva sectiunea foto, faci down la programelul lor si le incarci.. e f usor:)

Rok5ana
22.12.2010, 11:14:36
Eu am luat Fe+C si Cal-D Vita. Si am mai luat o tura Osteocare. Si mie mi-a cazut parul rau de tot. Acu' s-a mai oprit dar tot mai cade.

Biu..si mie mi-a zis (Mihalceanu) la control ca am uter retrovers. Posibil sa fie de la nastere, ca inainte de asta nu mi-a zis nici un dr ca as avea asa ceva. Sper sa nu am probleme la urmatoarea sarcina.

Simona, felicitari pt bebe si recuperare usoara! :)

Juliette, LA MULTI ANi lui Darius! Sa creasca mare si sanatos, sa va bucurati de el.

simi_wau
22.12.2010, 11:37:28
pe pe site-ul de la carrefour ai jos undeva sectiunea foto, faci down la programelul lor si le incarci.. e f usor:)

Rezolvat!! Sar' mana:*

claudelle
22.12.2010, 12:52:47
LA MULTI ANI Darius, sa cresti mare si sanatos !!!!!

michellina
22.12.2010, 13:18:26
La multi ani Darius!

Petrecere frumoasa!

Milagros
22.12.2010, 13:24:28
La multi anisori, Darius! Sa fii sanatos, sa cresti mare si sa-i bucuri pe mami si tati!!! Felicitari, mami, pentru minunea de flacau!!

jewelieta
22.12.2010, 16:39:28
la multi ani darius de juliette!!!!!!!!!!!!!!!!!:*

Green_Eyes
22.12.2010, 18:19:59
La multi ani, Darius!<:-P

Craciun fericit si vesel tuturor mamicilor si bebicilor! Sper ca Mosul sa fie cat mai generos cu voi si sa va aduca o tolba plina cu sanatate si voie buna!>:D<>:D<>:D<

http://cugetliber.files.wordpress.com/2009/12/craciun-fericit.gif

simi_wau
22.12.2010, 21:28:22
Darius<:-P<:-PLA MULTI ANI!!!

Am facut si noi bradutul in seara asta. Ianis a foat prea tare....a urmarit ce facem noi si apoi punea telefoanele in brad\:D/noroc ca-s rezistente :)))
o sa pun si niste poze cand adoarme

Milagros
22.12.2010, 22:29:05
Am luat si noi bradut si podoabe in seara asta \:D/ unul mic mic dar macar sa fie acolo :"> Dragos desigur ca l-a luat si l-a izbit de pamant :(( bine ca nu era impodobit :-B Uf ce copchil rau am!!! Numai sa traga tot de sus, numai sa imprastie toata casa, nu va zic cum stau toate jucariile aruncat si nici nu se joaca cu ele dar nici nu le lasa in ordine cum le pun eu :((

tsimonaiuliana
23.12.2010, 10:06:30

LA MULTI ANI DARIUS,SA FII SANATOS SI FOARTE FERICIT!!!!!!!!!(scuze de intarziere:">)

tsimonaiuliana
23.12.2010, 10:08:34

Ma bucur tare mult,bravo Cosminel!>:D<

AnaM
23.12.2010, 11:18:55
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, as vrea sa urez lui Darius "La multi ani!", sa fie sanatos, fericit si implinit! :*

http://2.bp.blogspot.com/_PBF5vAJvn9s/SJkE8oBQCsI/AAAAAAAAAbk/3ieMuuyCtss/s400/Elephant+2.jpg

chrysthyana
23.12.2010, 15:32:01
si din partea nostra tot cu intarziere ii transmitem lui DARIUS la multi ani cu ocazia primului anisor de viata ! sa fii sanatos puiule si sa ai parte numai de bucurii!
fetelor dar unde sunteti? la facut sarmale? ecooooooooo!

Milagros
23.12.2010, 16:11:39
Eu aci is, ma lupt cu domnu' sa manance pranzul. Se pare ca Dragos a dat de gustul mancarii noastre ca nu prea mai vrea ce-i fac eu si cand mancam noi e calare pe masa si arata cu degetul sa-i dam si lui. :|

eliana
23.12.2010, 16:36:05
LA MULTI ANI! Darius, tot cu intarziere.

Ana, e vreun secret la sfecla cu morcov si pui? ceva proportii? altceva de pus in plus? i-am facut azi la abur dar n-a fost incantata deloc, a mancat vreo 50-60 g dar asta pentru ca dupa primele lingurite am inceput sa=i pun si cate o picatura de fier, si asa am mai pacalit-o - ce i-o fi placand la fier nu stiu! si culmea ca mie mi s-a parut ok piureul - bine, comparat cu ce-i place demoazelei :D

michellina
23.12.2010, 19:09:35
Am terminat si eu in sfarsit curatenia^:)^, greu de facut curat cu David pe cap... Zilele astea a cam dus lipsa de atentia mea si s-a vazut, saracu ar fi facut orice ca sa ma joc cu el, se dezbraca, imi lua ustensilele de facut curat, vorbea intr-una, doar doar... Bine ca am terminat. Maine plecam de-acasa, bine ca e curat:))

simi_wau
23.12.2010, 22:24:26
terminat curatenie, luat cadouri, spalat si adormit copchil...nu-mi ramane decat sa-l astept pe Mos;))
Voi ce faceti dragelor?

P.s. Nu am zis nimik de mancare ca n-am facut decat o amarata de ciorba radauteana...traiasca SOACRA mea;))si restul prietenilor/neamurilor pe care le voi vizita

Milagros
23.12.2010, 23:34:51
terminat curatenie, luat cadouri, spalat si adormit copchil...nu-mi ramane decat sa-l astept pe Mos;))
Voi ce faceti dragelor?

P.s. Nu am zis nimik de mancare ca n-am facut decat o amarata de ciorba radauteana...traiasca SOACRA mea;))si restul prietenilor/neamurilor pe care le voi vizita

Fataaa, pai mai ai de asteptat, maine seara vine Mosul, nu? Sper ca nu am ramas eu in urma cu calendarul :))
Eu raportez asa: mers la supermarket si facut cumparaturi, m-am gandit la meniu, curatenie nu ca a facut tantea care face curatenie, dulciuri parca nu poftesc, deci pas, sau poate luam maine niste cupcakes ca-s super bune si sunt si aratoase.
Ciorba radauteana =P~=P~=P~ si eu am vrut sa fac, dar n-am mai apucat ca nu ma mai saturam de shopping :))

Rok5ana
24.12.2010, 00:49:12
Ieri copilul meu a stat in picioare fara sprijin pentru prima oara! \:D/\:D/\:D/ Me in culmea fericirii!!!

Am facut si noi bradutul si Stef se duce langa el se aseaza in fund si ia cate un globulet...se joaca cu el apoi intinde manuta sa il puna la loc. Mi-e asa de drag. :x :x :x

As vrea sa urez tuturor mamicilor si copilasilor un Craciun Fericit plin de bucurii alaturi de cei dragi! :)

Ca era vb de mancare....eu nu am facut nik...noroc de mama. Oricum maine plecam de acasa asa ca nu prea e nevoie. In schimb curatenia generala mi-o iesit pe ochi. :D

AnaM
24.12.2010, 01:49:18
LA MULTI ANI! Darius, tot cu intarziere.

Ana, e vreun secret la sfecla cu morcov si pui? ceva proportii? altceva de pus in plus? i-am facut azi la abur dar n-a fost incantata deloc, a mancat vreo 50-60 g dar asta pentru ca dupa primele lingurite am inceput sa=i pun si cate o picatura de fier, si asa am mai pacalit-o - ce i-o fi placand la fier nu stiu! si culmea ca mie mi s-a parut ok piureul - bine, comparat cu ce-i place demoazelei :D
Hm.. nu ... eu pun mai multa sfecla, de obicei, lui T ii place ca e dulce, dar am nimerit de vreo 2 ori si sfecla naspa...

Nici eu n-am gatit, dar gateste mama si oricum in fiecare an mergem la ei de Craciun...
Am fost azi la o zi de nastere la kids land, a facut iuresh Tudoru', era ataaaat de incantat de copii, nu mi-a venit sa cred. A inceput sa tropaie si sa tipe de fericire cand a vazut adunarea... :)

Va urez si eu un Craciun Fericit si sa fie mosu' darnic :)

Milagros
24.12.2010, 01:50:17
Ieri copilul meu a stat in picioare fara sprijin pentru prima oara! \:D/\:D/\:D/ Me in culmea fericirii!!!

Am facut si noi bradutul si Stef se duce langa el se aseaza in fund si ia cate un globulet...se joaca cu el apoi intinde manuta sa il puna la loc. Mi-e asa de drag. :x :x :x

As vrea sa urez tuturor mamicilor si copilasilor un Craciun Fericit plin de bucurii alaturi de cei dragi! :)

Ca era vb de mancare....eu nu am facut nik...noroc de mama. Oricum maine plecam de acasa asa ca nu prea e nevoie. In schimb curatenia generala mi-o iesit pe ochi. :D

Buei, deci din toti copiii de pe forumul asta numai al meu ii traznit si vrea sa manance bradul?:(( L-am dus langa bradut si... jap una de sa-l darame :(( ce mangaiat globulete, ce frica ca se inteapa, nu, dom'le, el sa-l darame ca sa-l roada :((
Deja ma ingrijoreaza ce va face cu cadoul de la Mosh...

Milagros
24.12.2010, 01:51:42
Hm.. nu ... eu pun mai multa sfecla, de obicei, lui T ii place ca e dulce, dar am nimerit de vreo 2 ori si sfecla naspa...

Nici eu n-am gatit, dar gateste mama si oricum in fiecare an mergem la ei de Craciun...
Am fost azi la o zi de nastere la kids land, a facut iuresh Tudoru', era ataaaat de incantat de copii, nu mi-a venit sa cred. A inceput sa tropaie si sa tipe de fericire cand a vazut adunarea... :)

Va urez si eu un Craciun Fericit si sa fie mosu' darnic :)

Si pe mine ma bucura enorm faptul ca Dragos e super incantat de copii, asa frumos intinde manutele cand vede cate un copilas si chiuie si rade, sper ca va fi un copil sociabil, acum asa pare!

AnaM
24.12.2010, 09:31:47
Buei, deci din toti copiii de pe forumul asta numai al meu ii traznit si vrea sa manance bradul?:(( L-am dus langa bradut si... jap una de sa-l darame :(( ce mangaiat globulete, ce frica ca se inteapa, nu, dom'le, el sa-l darame ca sa-l roada :((
Deja ma ingrijoreaza ce va face cu cadoul de la Mosh...
Honey, ieri Tudor era sa darame bradul din sala de petreceri de 3 ori. Nu mai zic ca n-a vrut sa lase mascota Kiki sa plece, se tot aseza in fata ei si ranjea sadic, n-o lasa sa treaca, o mangaia =))

Buna dimineata la Mos Ajun!

jewelieta
24.12.2010, 10:53:01
neata
si iris a daramat bradutul...a vrut sa ia un glob si a plecat cu tot cu brad
asa ca...milagros,nu est ii singura,,,

LauraF
24.12.2010, 11:23:16
Buna fetelor!
Nu am timp sa recuperez, si nu stiu cum mai pot intra sa scriu, asa ca va urez tuturor

Craciun fericit alaturi de cei dragi! Sa fie mosul darnic cu voi si sa va aduca tot ce va doriti!

Copilul meu e inca racit si mofturos. Vinerea trecuta a debutat boala cu temperaturi de peste 40 gr., a tinut febra vreo 3 nopti, gatul il mai supara si acum. Drept urmare nu a mancat aproape nimic, nu stiu sincer cum a rezistat, eu mai aveam putin si ma duceam cu el la spital :-<Asa ca... ce nu era el gras, acum a slabit si mai tare... :-<
De ieri dupa amiaza abia a inceput sa accepte cate putina mancare, eram in culmea fericirii aseara cand a baut fabuloasa cantitate de 100 ml. lapte. Asa ca tot ce-mi doresc de sarbatori e un copil sanatos si mancacios! [-o<

jewelieta
24.12.2010, 12:38:58
multa sanatate,luca

Andrusca
24.12.2010, 15:38:44
Fetele mele dragi si bebei scumpi si dragalasi,

va pup si va doresc UN CRACIUN SI UN AN NOU PLIN DE SANATATE, FERICIRE, BUCURII, RESPECT SI INTELEGERE!!!

Sa ne auzim / citim cu bine in anul ce va veni! (am luat-o din timp si cu urarile de an nou pentru ca vom fi mai mult plecati 8-})

marybear
24.12.2010, 15:55:56
Craciun fericit, sa aveti parte de cadouri multe si frumoase.

Milagros
24.12.2010, 16:51:30
Ana, Anca, m-ati facut sa rad =)) multumesc de incurajari, m-am mai linistit, deci bradutul nostru ramane cocotat anul asta - anul trecut, zau ca Dragos a fost mai cuminte!

Laura, multa sanatate lui Luca, micul de el.

Vad ca ma plangeam ca baga Dragos ca spartul, iaca ma plang ca nu mai mananca deloc :( eu, vesnic nemultumita... Nu stiu de ce dar de vreo saptamana nu mai vrea masa de dimineata, la pranz maxim 150 g si seara iar nu vrea nimic, doar rontaie cate un biscuite, o bucata de paine sau de morcov :( Ma gandesc... o fi din cauza ca baga noaptea lapte la greu? Seara la 10 baga 210 de lapte, abia la 12 se culca si apoi la 2-3 baga 240 de lapte si la trezire inca 180 - cred ca el ar baga si aici 240 dar nu-i dau eu ca sa nu depaseasca cei 700 admisi in 24 de ore.
Am incercat sa-i dau noaptea ceai sau apa, bea, dar urla in continuare pana primeste laptele :( nu va zic cum se trezeste urland si pana ii bag tetina in gura asa o tine :(( Acasa nu facea asa, se culca la 9 jumate si pana la 4-5 dimi nu voia nimic :( De ce face asa oare? De ce mananca asa mult noaptea? Cum sa fac sa-l dezvat? Si ma dispera si cu ora de culcare, nu mai reusesc deloc sa scad sub 12 :(( Intr-o seara am reusit sa-l culc la 10 dar la 11 s-a trezit si pana la 1 mi-a stat cu ochii cat cepele si greu l-am adormit si atunci :(( Cel mai tare ma dispera ca de cand se culca la 12 e grumpy toata ziua, ba ii e somn si s-ar uclca, ba ar sta treaz, e plangacios si marait... :( Ore de masa nu mai are calumea tot din cauza asta ca s-a dereglat tot :(( Iar eu nici nu mai zic cat sunt de terminata de oboseala :(

claudelle
24.12.2010, 18:43:55
Primiti cu colinda fetele ??

Oricum eu am intrat sa va urez sarbatori fericite alaturi de TOTI cei dragi sufletelor voastre si un an nou PLIN de realizari si sanatate !!!! A......si un MOS DARNIC !!!!

Multa sanatate lui Luca cel drag !!!

Al meu flacau cand a vazut bradul....s-a uitat putin la el, l-a atins a vazut ca inteapa si nu-i mai da importanta :))

Milagros
24.12.2010, 18:59:18
Primiti cu colinda fetele ??

Oricum eu am intrat sa va urez sarbatori fericite alaturi de TOTI cei dragi sufletelor voastre si un an nou PLIN de realizari si sanatate !!!! A......si un MOS DARNIC !!!!

Multa sanatate lui Luca cel drag !!!

Al meu flacau cand a vazut bradul....s-a uitat putin la el, l-a atins a vazut ca inteapa si nu-i mai da importanta :))

Iete na, copil model, vreu si eu un exemplar ;))

eluta
24.12.2010, 19:42:36
Primiti cu colinda?

1. Cântă-n coruri mii și mii, îngeri drăgălași;
Cântă marea bucurie pentru păstorași:
"Dorul vi s-a împlinit, Cel de veacuri prorocit,
Pe-ale voastre scumpe plaiuri astăzi s-a ivit."

2. Haideți, fraților și noi să ne închinăm
și ce-avem mai bun pe lume Pruncului să-i dăm.
Daruri scumpe el nu vrea, dar așteaptă altceva:
Să răspundem cu iubire la iubirea sa.

3. S-o rugăm pe Maica lui voie să ne dea
Să-l luăm și noi în brațe spre a-l dezmierda.
Nani, nani, Prunc bălai, tu de-acum cu noi să stai;
Fă din inimile noastre colțișor de rai.

Craciun fericit cu multa sanatate la toti copiii si parintilor lor.

lady_l
24.12.2010, 20:46:56
Craciunul aduce magia sarbatorilor de iarna.
Acum e timpul cand lumea viseaza, spera si crede ca nimic nu e imposibil.
Fie ca acest Craciun sa Va umple sufletul de bucurie,
sa Va aduca bunavoie, iar ingerii sa Va stea de veghe in pragul acestor sarbatori luminate.
La multi ani!!!

Juliette
24.12.2010, 21:58:36
Va multumim din suflet pt toate urarile frumoase de ziua lui Darius ! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D< Multi pupici din partea noastra mamicilor si bebicilor !
Petrecerea a fost f reusita, ne-am simtit f bine, Darius a primit multe jucarii si hainute. Din pacate, mare parte din hainute sunt mici :(, pt 9-12 luni. Eh, asta e de-acum, n-a stiut lumea ce flacau zdravan am... :))
A ales de pe tava bratara de aur, stampila, cheile de la masina, pixul... nu stiu ce-o sa iasa din toate astea. :-?
Sedinta foto a fost bestiala... abia astept pozele !!! Tudor... I loved him. :"> Cu toate ca stabilisem ora 17 si ne-am decalat cu o ora (shame on us ^:)^), a fost f rabdator si a lucrat f frumos cu Darius. Un tip de nota 10 cu multi de plus. :)

Copilul meu a reusit sa sparga 2 globuri, m-a bagat in sperieti ca a dus in gura niste cioburi, erau dintr-un plastic mai dur... mi s-a parut ca a si inghitit o bucatica de aia, sper sa fi reusit totusi sa-i scot tot de pe limba. Am impodobit bradul la foc automat, ca eram cu un ochi pe el, sa nu mai bage nimic in gura. 8-} Peripetii... ma face cu inima...

Noi va dorim un Craciun plin de voie buna, iubire, intelegere si cadouri frumoase. Pupici dulci ! :*:*:*:*:*

simi_wau
25.12.2010, 11:09:46
Feteleeeeeeeeeeee a venit Mosul!!!!!!!!!!11
Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*:*

tsimonaiuliana
25.12.2010, 13:15:05
Craciun fericit!!!!!!!!

Milagros
25.12.2010, 13:16:28
Feteleeeeeeeeeeee a venit Mosul!!!!!!!!!!11
Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*:*

Hellooooooooooooo!!!!
Ce ati primit frumos? Ce a primit puiul si cum a reactionat?

Eu ma asteptam sa fie muult mai entuziasmat Dragos, da, na... macar se joaca ;)) Desigur, dupa ce s-a minunat de jucarie a intors-o cu susul in jos si cauta roti sa invarta =))

tsimonaiuliana
25.12.2010, 13:33:30
Hellooooooooooooo!!!!

Eu ma asteptam sa fie muult mai entuziasmat Dragos, da, na... macar se joaca ;)) Desigur, dupa ce s-a minunat de jucarie a intors-o cu susul in jos si cauta roti sa invarta =))

Mda,si al meu a primit jucarii noi si tot cu aspiratorul se joaca.Nu stiu de ce ii place asa de mult,cum s-a trezit de dimineatza,m-a dus direct la usa de la balcon ca sa ii scot aspiratorul.Are vreo doua saptamani de cand a facut o mare pasiune pt. el.:gen_07: Imi vine sa-l arunc pe geam:-L

simi_wau
25.12.2010, 13:49:13
Hellooooooooooooo!!!!

jucarii, jucarii, jucarii....asta a primit Ianisica,dar e total dezinteresat(:|. Piesa de "baza" ramane vesnica telecomanda si telefonul. Mami, pentru ca a fost tare cuminte a primit bratara de aur si tester-ul unui parfum pe care eu il iubesc mult- Opium. Acus trebuie sa mergem la socrii sa vedem ce a lasat Mosul si acolo:*

Milagros
25.12.2010, 13:54:39
Mda,si al meu a primit jucarii noi si tot cu aspiratorul se joaca.Nu stiu de ce ii place asa de mult,cum s-a trezit de dimineatza,m-a dus direct la usa de la balcon ca sa ii scot aspiratorul.Are vreo doua saptamani de cand a facut o mare pasiune pt. el.:gen_07: Imi vine sa-l arunc pe geam:-L
Yeah, I so know the feeling :( Acasa si Dragos tot fan aspirator era, aici nu avem deci m-am scos o vreme, dar martea cand vine dna cu curatenia e jale cum urla Dragos sa-l las la aspirator :-<

Milagros
25.12.2010, 13:56:41
jucarii, jucarii, jucarii....asta a primit Ianisica,dar e total dezinteresat(:|. Piesa de "baza" ramane vesnica telecomanda si telefonul. Mami, pentru ca a fost tare cuminte a primit bratara de aur si tester-ul unui parfum pe care eu il iubesc mult- Opium. Acus trebuie sa mergem la socrii sa vedem ce a lasat Mosul si acolo:*

Nu mai zic cat m-am muncit aseara sa ii montez jucaria si nu aveam surubelnita si da-i cu foafecele..hei, pai daca stiam io zau ca o trimiteam direct acasa cu posta fara sa omai scot din cutie :))

Mami a fost cuminte vad... sigur te asteapta ceva frumos si la socri.

AnaM
26.12.2010, 10:14:31
Hai la multi ani! :))

Ca tot va povesteam ca tre sa montez cadoul, m-am invrednicit si eu si am terminat pe 24 sa il asamblez :))
Vedeti aici (http://picasaweb.google.com/anaburaga/AOptsprezeceaLuna?authkey=Gv1sRgCKysppeHw-Sx1gE#) poze.

Vineri am fost la niste prieteni acasa si mai erau inca 3 copii mici, a venit Mosu' si le-a impartit cadouri la toti ;)) Tudor a primit Aquadoodle-ul si o carte cu animale, una din fetite a primit un leagan-buburuza iar fetita gazdelor a primit Winnie-ul saltaret si un catel. Stiti cu ce s-a jucat Tudor, nu? Evident cu tot ce primisera ceilalti, valabil si pentru ei :)) Aquadoodle-ul a fost ocupat toata noaptea de fete :))
Apropo, ca ma intrebase roxana, aquadoodle-ul se usuca destul de repede, probabil cam in 3-4-5 minute, depinde si de cata apa are stiloul in el (cu cat e mai plin, cu atat scrie mai bine, cu mai multa apa, si rezista mai mult).

simi_wau
26.12.2010, 12:02:39

Ca tot va povesteam ca tre sa montez cadoul, m-am invrednicit si eu si am terminat pe 24 sa il asamblez :))
Vedeti aici (http://picasaweb.google.com/anaburaga/AOptsprezeceaLuna?authkey=Gv1sRgCKysppeHw-Sx1gE#) poze.

Vineri am fost la niste prieteni acasa si mai erau inca 3 copii mici, a venit Mosu' si le-a impartit cadouri la toti ;)) Tudor a primit Aquadoodle-ul si o carte cu animale, una din fetite a primit un leagan-buburuza iar fetita gazdelor a primit Winnie-ul saltaret si un catel. Stiti cu ce s-a jucat Tudor, nu? Evident cu tot ce primisera ceilalti, valabil si pentru ei :)) Aquadoodle-ul a fost ocupat toata noaptea de fete :))
Apropo, ca ma intrebase roxana, aquadoodle-ul se usuca destul de repede, probabil cam in 3-4-5 minute, depinde si de cata apa are stiloul in el (cu cat e mai plin, cu atat scrie mai bine, cu mai multa apa, si rezista mai mult).

prea, prea tare cadoul lui T;));)) de unde?cat?...super

alibd
26.12.2010, 12:12:54

Super tare!
Ce mandru e de cadoul lui... ;))

Milagros
26.12.2010, 16:29:31
Super cadoul de Mos, Ana! Si noi vrem sa-i luam la vara o masinuta din asta (merge singura, nu?) Mama tot insista sa-i ia o motocicleta care tot asa care merge singura, dar mie mi se pare mai safe masinuta.

Yonika
26.12.2010, 20:45:26
Buna la toate fetele si CRACIUN FERICIT cat a mai ramas!

LA MULTI ANISORI pentru Darius, cu intarziere!

eliana
27.12.2010, 10:19:37
Buna dimi :)
Sper ca toata lumea a petrecut minunat, a fost cuminte si a primit cadourile visate :D la noi se pare ca doar Iulia a fost cuminte si i-a scris lui Mos Craciun, noi nu, dar poate-poate primim vreo dispensa si vine si la noi cu intarziere :)) ca toti musafirii care s-au perindat pe la noi s-au ocupat in principal de don'soara, ca de noi..... mai subtirel asa, e criza :)) oricum, fii-mea a fost fooooooaaaaaarte incantata de musafiri, n-a scos un scancet, numai chitaieli, chicoteli si zambete a fost, cica i-a fermecat pe toti :))

Milagros
27.12.2010, 13:04:03
Buna dimi :)
Sper ca toata lumea a petrecut minunat, a fost cuminte si a primit cadourile visate :D la noi se pare ca doar Iulia a fost cuminte si i-a scris lui Mos Craciun, noi nu, dar poate-poate primim vreo dispensa si vine si la noi cu intarziere :)) ca toti musafirii care s-au perindat pe la noi s-au ocupat in principal de don'soara, ca de noi..... mai subtirel asa, e criza :)) oricum, fii-mea a fost fooooooaaaaaarte incantata de musafiri, n-a scos un scancet, numai chitaieli, chicoteli si zambete a fost, cica i-a fermecat pe toti :))

Mi se pare si normal, fata isi ia masuri, in cazul in care te plangi la careva ca e obraznica si urla sa nu te creada nimeni :))

ungrasmic
27.12.2010, 13:45:33
Helo helo la toata lumea, vad ca ati fost cuminti, in special bebeii si a venit Mosul la voi. Si la noi mai mlut la Cosmi decat la noi. Super tare masina lui Tudor, m-am uitat o multime la poze, mi-ar place si pt mine una ;))

michellina
27.12.2010, 13:46:04
Craciun fericit si de la noi, asa mai pe final! Am fost plecati la Piatra Neamt si am facut Craciunul in familie, David a fost fooooarte rasfatat de toata lumea, a primit multe cadouri si cat am stat pe-acolo parca avea in meniu numai energizante, asa de multa energie a avut. L-am plimbat cu telegondola, a primit cadourile direct de la Mos (de care s-a si speriat putin), a papat bine, doar probeleme cu somnul a avut de la prea multa agitatie (in una din nopti a adormit abia la ora 1). In concluzie a fost bine!

cgeorgiana1982
27.12.2010, 16:59:48
Craciun fericit si de la noi (scuze de intarziere)!!!!! De-abia acum am reusit sa intru pe net.
Am vazut ca toti copilasii au fost cuminti si au primit cadouri frumoase....cadoul lui Tudor m-a dat pe spate (la cat e de dragalas Tudor, clar doar decapotabila ii lipsea). Sper ca si mamicile au primit cate ceva de la Mosul.

Petrecere frumoasa in continuare si numai ganduri bune din partea noastra!!!!

Milagros
27.12.2010, 19:15:29
Yonika, de unde i-ai luat saniuta Biei? Si cat a costat?

Andrusca
27.12.2010, 21:32:15
La Multi Ani, Stefan Sebastian! <:-P

Yonika
27.12.2010, 23:06:34
Yonika, de unde i-ai luat saniuta Biei? Si cat a costat?
Saniuta nu am luat-o eu, cu bunicu; dar stiu ca e din Selgros, ca acolo vazusem, si e undeva in jur la 90-100 lei; saniuta e cam 60-70 lei si spatarul, separat, cam 20 lei.

Milagros
27.12.2010, 23:51:43
Saniuta nu am luat-o eu, cu bunicu; dar stiu ca e din Selgros, ca acolo vazusem, si e undeva in jur la 90-100 lei; saniuta e cam 60-70 lei si spatarul, separat, cam 20 lei.

Aha, tenchiuuuu.:*

stefania_a
28.12.2010, 10:45:25
cand depun actele pt indemnizatie tre sa fie prezent si sotul?:-\

eliana
28.12.2010, 11:14:15
cand depun actele pt indemnizatie tre sa fie prezent si sotul?:-\
Nu, doar actele tre' sa fie in original, nu si persoanele :D si se poate duce numai sotul sa depuna dosarul.

stefania_a
28.12.2010, 11:32:34
Nu, doar actele tre' sa fie in original, nu si persoanele :D si se poate duce numai sotul sa depuna dosarul.

inteles..ms mult...:-p

stefania_a
28.12.2010, 11:33:12
cine are o carte in format electronicx, referitoare la diversificare??? k eu numai cand ma gandesc ma apuca frica..:-SS:-SS

Milagros
28.12.2010, 11:44:51
cine are o carte in format electronicx, referitoare la diversificare??? k eu numai cand ma gandesc ma apuca frica..:-SS:-SS

Eu, cred ca am mai multe chiar, cu retete si alea alea, daca vrei, am de la Eluta si Yonika parca. Da-mi PM cu adresa ta de mail.

PS Da' mai ai ceva pana acolo, de pe acum te temi? ;))

simi_wau
28.12.2010, 11:46:27
remedii pt muci lichizi??:(

Milagros
28.12.2010, 11:51:24

Colargol, Vibrocil. La noi Vibrocil a mers cel mai bine.

eliana
28.12.2010, 12:16:59
Tu te plictisesti tare de te-ai apucat sa te gandesti la diversificare?! :-p stai calma, mai ai 3-4 luni pana atunci, bucura-te de ele.

AnaM
28.12.2010, 12:31:21
Aerius sirop :)

Multumim de aprecieri, fetelor, deocamdata Tudor e mai incantat de telecomanda de la masina, dar speram ca pana la vara sa se obisnuiasca cu ea :)) Masinuta a fost luata de pe jojolino.ro si a ajuns 550 lei cu tot cu trasnport.

simi_wau
28.12.2010, 13:25:29
Aerius sirop :)

Multumim de aprecieri, fetelor, deocamdata Tudor e mai incantat de telecomanda de la masina, dar speram ca pana la vara sa se obisnuiasca cu ea :)) Masinuta a fost luata de pe jojolino.ro si a ajuns 550 lei cu tot cu trasnport.

tu ai mai multa experienta cu comenzile de pe anumite site-uri...zi-mi te rog unul mai serios, de unde sa-i comand smart-ul:*

Milagros
28.12.2010, 17:05:07
Merci de info, Ana, arunc si io o privire pe site sa vad ce si cum ;))

Dragos pune cercurile alea colorate pe bat \:D/\:D/\:D/

Yonika
28.12.2010, 20:01:02
Fetele, am o fata asa cuminte, sa o pupe pe ea mami (cum zice mai nou!). Pana acum nu a tras deloc de bradut, ii plac globurile, mai ia cate unul, dar apoi ma cheama sa il pun la loc. Bradul l-am facut in 3, tati ii dadea ei globul, si ea mie, ca na, nu se putea altfel.
Azi am iesit iar cu saniuta, si ii place asa de mult ca abia ce clipeste si respira, in rest sta nemiscata.

ungrasmic
28.12.2010, 20:07:25
Fetele, am o fata asa cuminte, sa o pupe pe ea mami (cum zice mai nou!). Pana acum nu a tras deloc de bradut, ii plac globurile, mai ia cate unul, dar apoi ma cheama sa il pun la loc. Bradul l-am facut in 3, tati ii dadea ei globul, si ea mie, ca na, nu se putea altfel.
Azi am iesit iar cu saniuta, si ii place asa de mult ca abia ce clipeste si respira, in rest sta nemiscata.

Draga de ea, asa sunt fetitele, cumintele. Deja vorbeste? La Cosmin e chinezaa totala, inafara de mama, papa, apa, nu inteleg nimic #-o

Milagros
28.12.2010, 20:12:33
Draga de ea, asa sunt fetitele, cumintele. Deja vorbeste? La Cosmin e chinezaa totala, inafara de mama, papa, apa, nu inteleg nimic #-o

Dar de mers nesustinut cand a mers Cosminel? Ca tot astept si eu ziua cu pricina si nic... maxim 3 pasi, apoi iar se tine sau se lasa jos.

ungrasmic
28.12.2010, 21:04:02
Dar de mers nesustinut cand a mers Cosminel? Ca tot astept si eu ziua cu pricina si nic... maxim 3 pasi, apoi iar se tine sau se lasa jos.

La un an si doua luni a mers singurel. Pana atunci isi mai dadea drumul dar pe distante scurte. De manuta de pe la 10 -11 luni.

eliana
28.12.2010, 21:23:05
Dupa cum v-am amenintat acum catva timp, incep sondajul: cu cine seamana don'soara?!:D

ungrasmic
28.12.2010, 21:25:48
Dupa cum v-am amenintat acum catva timp, incep sondajul: cu cine seamana don'soara?!:D

Cu mami ;-)

simi_wau
28.12.2010, 21:26:08

cu mami!!!:D

eliana
28.12.2010, 21:29:28
=))
2-0 pentru mami!!! cine mai doreste, cine mai pofteste.... sa-si dea cu presupusul :))

geany_m
28.12.2010, 21:35:41
=))
2-0 pentru mami!!! cine mai doreste, cine mai pofteste.... sa-si dea cu presupusul :))
Si eu tot cu mami zic:D

Cu foarte mare intarziere (nu am avut net aproape o saptamana), vreau sa va urez Sarbatori fericite tuturor mamicilor si bebicilor, un An Nou mai bun decat 2010 si multa sanatate!
Darius de Juliette, la multi ani!<:-P
Stefania, la multi ani!:*
Ana, super masinuta lui Tudorel!\:D/cred ca e tare incantat de ea.

jewelieta
28.12.2010, 21:38:13
clar cu MAMI
fetele,mai intreb o data de leaganul graco...de care am avzut ca are biutza...ai fost multumita de el?merita?
si inca ceva.ziceti-mi ce obiceiuri sunt la motz...eu stiu numai de tavita si ales de pe tavita...ce obiecte se pun?cand?cand se taie motul?...
noi intram deja pe ultuma suta de metri

Milagros
28.12.2010, 21:43:48
La un an si doua luni a mers singurel. Pana atunci isi mai dadea drumul dar pe distante scurte. De manuta de pe la 10 -11 luni.

Aha, deci pe la 1 an jumate merge si lenesoiul meu :)) De mana vrea abia de vreo luna si ceva, fix de cand suntem aici - la vorbit si-a dat drumu' in vacanta din Italia ;))

Milagros
28.12.2010, 21:46:22

Cu mami :D 4-0?

gabriela_rgh
28.12.2010, 22:50:14
Pletoasa seamana cu mami:)!

marybear
28.12.2010, 22:51:15
3 pareri ca seamana cu mami si aici:D.
Superba domnisoara:x

Yonika
28.12.2010, 22:57:47
Vorbeste, spune destule, in mare parte se intelege ce spune.

Yonika
28.12.2010, 23:00:34
Si Bi tot pe la 1 an si 2 luni si-a dat drumu singurica. La cum o pornise hotarata de pe la 9-10 luni sa mearga de manuta am zis ca nu se face anul si va merge singura, dar de unde....numai cand a vrut ea...si s-a simtit ea in siguranta.

Yonika
28.12.2010, 23:01:24
Cu mami!:D

eliana
28.12.2010, 23:04:55
Fraaaaaate, am pierdut sirul, n-0 pentru mami :D
Sa va zic ca mie, acu', tot uitandu-ma la poza, mi se pare ca seamana cu tat'su? :D cred ca m-am imbatat de la vinul ala fiert pe care de o saptamana tot zic ca-l beau intr-o seara, si raman doar cu zisul.
Multumim de pareri si laude :)

alibd
28.12.2010, 23:34:56

Tot cu mami mi se pare si mie. :D
Super frumusica!:)>-

Andrusca
29.12.2010, 09:24:15
si inca ceva.ziceti-mi ce obiceiuri sunt la motz...eu stiu numai de tavita si ales de pe tavita...ce obiecte se pun?cand?cand se taie motul?...
noi intram deja pe ultuma suta de metri

Anca, la noi a fost asa:
- nana i-a taiat motzul; l-am lipit cu ceara intre 2 monede
- a ales cele 3 obiecte de pe tava; pe tava am pus: o carte, pix, seringa, bani, o cruciulita, un obiect din aur, pieptene, chei....cam asta
- am dat colacii la nasi
alte obieceiuri eu nu mai stiu ;)
Ii urez lui Iris de pe acum LA MULTI ANI si PETRECERE FRUMOASA! <:-P

Andrusca
29.12.2010, 09:24:51
Fraaaaaate, am pierdut sirul, n-0 pentru mami :D
Sa va zic ca mie, acu', tot uitandu-ma la poza, mi se pare ca seamana cu tat'su? :D cred ca m-am imbatat de la vinul ala fiert pe care de o saptamana tot zic ca-l beau intr-o seara, si raman doar cu zisul.
Multumim de pareri si laude :)

cam 80 % seamana cu mami! =P~

NEATA!!! ~o)~o)~o)

stefania_a
29.12.2010, 10:38:41
Eu, cred ca am mai multe chiar, cu retete si alea alea, daca vrei, am de la Eluta si Yonika parca. Da-mi PM cu adresa ta de mail.

PS Da' mai ai ceva pana acolo, de pe acum te temi? ;))

daaa...k vad k repede mai trece timpul...;;)

Milagros
29.12.2010, 12:31:53
daaa...k vad k repede mai trece timpul...;;)

Eu acu ma hlizesc dar cred ca tot asa din timp m-am panicat cu diversificarea, mai ales ca auzeam de atatea alte mamici speriate :)) Pana la urma am avut noroc ca Dragos a fost doritor si papacios si acum zic la toata lumea ca e usoara treaba.

simi_wau
29.12.2010, 14:19:58
Aveti idee daca pot congela branza proaspata de vaci?

alinutza20
29.12.2010, 14:23:39
Aveti idee daca pot congela branza proaspata de vaci?

eu o congelez :)

hello all :*

SIMONA25
29.12.2010, 15:46:31
Salutare mamici!
Fiicamea (care are 15 zile) nu mi-a dat voie sa ma plictisesc de sarbatori ;)): ieri am fost cu ea la dermatolog , ca-i iesise pe aproape tot corpul bubite mici rosii (parca era urzicata)- i-am facut analize la sange si s-a concluzionat ca a luat un virus..saraca la varsta asta..off, acum ii dau cate un sfert de clorfeniramin pe zi...acum vad ca au inceput sa mai dispara din ele.
Vroiam sa va intreb daca stiti unde se pot face gauri in urechi pt bebelusi in Iasi?
Multumesc!

stefania_a
29.12.2010, 16:45:02
Eu acu ma hlizesc dar cred ca tot asa din timp m-am panicat cu diversificarea, mai ales ca auzeam de atatea alte mamici speriate :)) Pana la urma am avut noroc ca Dragos a fost doritor si papacios si acum zic la toata lumea ca e usoara treaba.

mie nu mi se pare deloc asa....:-":-"

stefania_a
29.12.2010, 16:47:07
Salutare mamici!
Fiicamea (care are 15 zile) nu mi-a dat voie sa ma plictisesc de sarbatori ;)): ieri am fost cu ea la dermatolog , ca-i iesise pe aproape tot corpul bubite mici rosii (parca era urzicata)- i-am facut analize la sange si s-a concluzionat ca a luat un virus..saraca la varsta asta..off, acum ii dau cate un sfert de clorfeniramin pe zi...acum vad ca au inceput sa mai dispara din ele.
Vroiam sa va intreb daca stiti unde se pot face gauri in urechi pt bebelusi in Iasi?
Multumesc!

nici noi nu ne-am plictisit, tot din cauza problemelor de sanatate a fetitei...

eliana
29.12.2010, 17:05:35
mie nu mi se pare deloc asa....:-":-"
Din experienta mea, eu zic ca nu are rost sa te stresezi de pe acum. Ma apucasem si eu intr-o vreme - avea Iulia cam 3 luni, cred- sa citesc diverse chestii de diversificare, pana mi-am dat seama ca oricum nu retin mai nimic si-am lasat-o balta. Si apoi, cand m-am hotarat sa incep, am luat regulile de baza si am incercat sa le respect. Bine, si Iulia m-a ajutat foarte mult, si-a exprimat destul de clar preferintele si acuma am ajuns sa stiu ce-i place si ce nu, si nu ma mai stresez daca intr-o zi nu mananca, sau mananca mai putin. Si imi aduc aminte ce comod era doar cu lapte :))
Daca vrei iti trimit regulile de diversificare pe care le am eu de la dr mea.

eliana
29.12.2010, 17:09:19
Salutare mamici!
Multumesc!
Eu i-am facut la Coriolan, dar dupa ce a implinit 6 luni, si stiu ca am mai intrebat pe la vreo cateva bijuterii si tot asa, dupa 6 luni faceau. Dar tin minte ca spunea cineva de o bijuterie pe langa Moldova, unde faceau si la 3 luni, parca :-?
Si ca o paranteza, daca eruptia e virala, e absolut inutil sa-i dai clorfeniramin.

eliana
29.12.2010, 17:09:56
hello all :*
Hello :*
Ci faci, doamna? ai hoinarit?

Gata, am aflat de ce-ai disparut :)

marybear
29.12.2010, 18:08:14
Din experienta mea, eu zic ca nu are rost sa te stresezi de pe acum. Ma apucasem si eu intr-o vreme - avea Iulia cam 3 luni, cred- sa citesc diverse chestii de diversificare, pana mi-am dat seama ca oricum nu retin mai nimic si-am lasat-o balta. Si apoi, cand m-am hotarat sa incep, am luat regulile de baza si am incercat sa le respect. Bine, si Iulia m-a ajutat foarte mult, si-a exprimat destul de clar preferintele si acuma am ajuns sa stiu ce-i place si ce nu, si nu ma mai stresez daca intr-o zi nu mananca, sau mananca mai putin. Si imi aduc aminte ce comod era doar cu lapte :))
Vreau si eu chestii despre diversificare[-o<

alinutza20
29.12.2010, 18:26:27
Hello :*
Ci faci, doamna? ai hoinarit?

Gata, am aflat de ce-ai disparut :)

as vrea eu sa fi hoinarit ;))

eu i-am facut monicai la o luna jumate langa modova la astoria parca se numeste bijuteria :)

simi_wau
29.12.2010, 21:16:08
oare as puteau sa-i dau acum un ou intreg lu' Ianis? Si daca da, cum sa-l fac/ combin...

Rok5ana
30.12.2010, 12:24:06
Salutare tuturor!

Ne-am intors si noi aseara cu copchil racit :((. E jale ca nu poate dormi noaptea din cauza nasucului infundat si mi-e asa mila de el. :(

Multumim Andrushca pt urarile de Sf Stefan! >:D<

Ana...suuuuuuper cadoul lui Tudor!!!!

Milagros
30.12.2010, 13:02:00
Salutare tuturor!

Ne-am intors si noi aseara cu copchil racit :((. E jale ca nu poate dormi noaptea din cauza nasucului infundat si mi-e asa mila de el. :(

Multumim Andrushca pt urarile de Sf Stefan! >:D<

Ana...suuuuuuper cadoul lui Tudor!!!!

Aerius rulzz. Multa sanatate! [-o<

ungrasmic
30.12.2010, 13:22:20
oare as puteau sa-i dau acum un ou intreg lu' Ianis? Si daca da, cum sa-l fac/ combin...

Ou intreg i-am dat dupa un an, si i-l faceam in combinatie cu spanac

michellina
30.12.2010, 13:24:01
Si David e racit, mucos si cu pb mari la somn din cauza asta... cred ca era inevitabil sa nu raceasca un pic, cu sarbatorile astea...
Slaba activitatea pe-aci, va pregatiti de party? Eu ma lupt cu cratitele deocamdata:-p

ungrasmic
30.12.2010, 13:26:26
Si David e racit, mucos si cu pb mari la somn din cauza asta... cred ca era inevitabil sa nu raceasca un pic, cu sarbatorile astea...
Slaba activitatea pe-aci, va pregatiti de party? Eu ma lupt cu cratitele deocamdata:-p

Eu abia am stabilit meniul si pierd vremea pe la calculator, astept sa mi se trezeasca flacaul sa-l hranesc si sa ma apuc si eu de treaba #:-S

michellina
30.12.2010, 15:31:26
Eu abia am stabilit meniul si pierd vremea pe la calculator, astept sa mi se trezeasca flacaul sa-l hranesc si sa ma apuc si eu de treaba #:-S

Eu fac treaba la bucatarie cat doarme el, cu el nu pot bucatari deloc, imi umbla prin toate dulapurile ca e pasionat de oale. Spor la treaba!

eliana
31.12.2010, 00:56:52
Eu refuz vehement sa fac pregatiri pentru revelion, anul asta o sa-l tratez ca pe orice zi din an :D

Spuneti-mi si mie va rog cum sa prepar ficatelul pentru don'soara mea, ca sa iasa bun-bun, ca e in perioada de fitze maxime.

simi_wau
31.12.2010, 12:03:16
Eu refuz vehement sa fac pregatiri pentru revelion, anul asta o sa-l tratez ca pe orice zi din an :D

Spuneti-mi si mie va rog cum sa prepar ficatelul pentru don'soara mea, ca sa iasa bun-bun, ca e in perioada de fitze maxime.

eu il fierb in 2 ape apoi il blenduiesc cu cartof si morcov fiert si mai adaud putin unt ( uneori si un pic de smantana sau branza ) sa-i mai taie din aroma ca nu prea ne omoram dupa el

Green_Eyes
31.12.2010, 13:47:06
La multi ani cu sanatate, bucurii si belsug in toate!<:-P<:-P

michellina
31.12.2010, 14:08:13
Primiti cu uratul? David are clopotel si e pregatit!:-p
La multi ani si Un An Nou mult mai bun decat cel vechi!!! Sa auzim numai de bine!

ungrasmic
31.12.2010, 14:25:02
Primiti cu uratul? David are clopotel si e pregatit!:-p
La multi ani si Un An Nou mult mai bun decat cel vechi!!! Sa auzim numai de bine!

Primim primim, mai ales zulufati frumosi =D>

SIMONA25
31.12.2010, 21:47:09
Sa aveti zile senine , 2-3 hambare pline, multa sanatate,masa plina de bucate si in anul cae vinela multi ani si numai bine!

simi_wau
01.01.2011, 11:11:25
trezireeeaaaaaaaaaaaaa fetele<:-P<:-P<:-P:A:A:Y:Y:Y:rockon::rockon:

hai ca-i gata cafeaua~o)~o)~o)~o)~o)~o)

alinutza20
01.01.2011, 11:17:11
trezireeeaaaaaaaaaaaaa fetele<:-P<:-P<:-P:A:A:Y:Y:Y:rockon::rockon:

hai ca-i gata cafeaua~o)~o)~o)~o)~o)~o)

eheee de cand sunt treaza... eu am facut cafeaua la off-topic de dimineata :)):))

Milagros
01.01.2011, 14:04:20
Neatza!
La multi ani, mamici si bebei!
Noi am inceput anul... fara par, l-am chelit pe pufulica, mor de ras ce moaca are :))

simi_wau
01.01.2011, 15:36:56
Neatza!
La multi ani, mamici si bebei!
Noi am inceput anul... fara par, l-am chelit pe pufulica, mor de ras ce moaca are :))

pune si tu o poza..sa ne distram si noi:-p

si eu abia astept sa-l tund...ca sta toata ziua cu parul in ochi:(

cgeorgiana1982
01.01.2011, 16:04:13
La multi ani, mamici si bebelusi!!! Sa aveti un an plin de bucurii, noroc si sanatate!!!!!!!!!!!

cgeorgiana1982
01.01.2011, 16:09:43
Eliana, te rog trimite-mi si mie regulile pe care le ai tu....eu am diverse carti, insa nu strica sa ma mai informez.
Noi deja am inceput diversificarea (asa subirel, ca de inceput)....si se anunta o intreaga istorie cu mancarica:). Fructele mi se pare ca ii plac (normal..cred ca asa e la toti bebelusii)....insa legumele nu cred ca vor intra in top :D. Inca mananca foarte putin, caci stomacelul nu e obisnuit, insa raman optimista. De acum va voi inebuni cu intrebari legate de diversificare.

Milagros
01.01.2011, 18:38:52
pune si tu o poza..sa ne distram si noi:-p

si eu abia astept sa-l tund...ca sta toata ziua cu parul in ochi:(

Iaca pun. Before si after si..bonus...ce face Dragos daca lasa mami o soseta in cosul de rufe =))

Yonika
01.01.2011, 19:46:24
LA MULTI ANI fetele si un an nou mai bun! Am stat si noi pana pe la 1 si Bi cu noi, a rezistat eroic. Am primit si capra si a fost f incantata, mai vroia cand se terminase.....

Scumpel tot Dragosel!

Rok5ana
01.01.2011, 20:33:28
La Multi Ani mamici si copilasi! Sa aveti un an nou plin de bucurii!!! :)

Milagros
01.01.2011, 21:03:38
La Multi Ani mamici si copilasi! Sa aveti un an nou plin de bucurii!!! :)

La multe lunite, Stefanel!!!

Multumim, Ioana!

Milagros
01.01.2011, 21:04:22
Ce nastrusnic e Stefanel, parca-l vad pe Dragos :)) aceleasi interese le are :)) si dupa aceleasi pozne umbla :)>-

Rok5ana
01.01.2011, 21:17:02
Milagros, >:D<!

cgeorgiana1982
01.01.2011, 21:29:30
Iaca pun. Before si after si..bonus...ce face Dragos daca lasa mami o soseta in cosul de rufe =))
ce dulce e cheliosul:D

cgeorgiana1982
01.01.2011, 21:31:32
La multe lunite, Stefanel.
Si, cu scuzele de rigoare pentruintarzierea de cateva zile, La multi ani tuturor Stefanilor si Stefaniilor!!!

jewelieta
01.01.2011, 22:18:42
la multi ani fetele!!!si un 2011 mai bun si mai prosper cu multa multa sanatate!!!
noi am facut ieri un anisor,am taiat motzul...am sarbatorit 2 in 1-motz si revelion,cu nasii...a fost frumos
incarc poze pe picasa...
si am tuns-o si noi azi pe irisuk...:D

Rok5ana
01.01.2011, 22:33:35
la multi ani fetele!!!si un 2011 mai bun si mai prosper cu multa multa sanatate!!!
noi am facut ieri un anisor,am taiat motzul...am sarbatorit 2 in 1-motz si revelion,cu nasii...a fost frumos
incarc poze pe picasa...
si am tuns-o si noi azi pe irisuk...:D
LA MULTI ANI, IRIS! Sa cresti mare si frumoasa si sa ii bucuri pe parinti!

Georgiana, multumim! :)

Milagros
01.01.2011, 23:05:45
Ce tare e Irisuca cheala :))

jewelieta
02.01.2011, 09:43:06
da...e cam dramatica diferenta...dar va creste parul...speram sa creasca cretz acu[-o<
sa va zic ce a ales
prima oara banii
apoi stiloul si telef mobil-de-odata
si apoi oglinda
femeie de afaceri se face...\:D/

eliana
02.01.2011, 11:48:39
Neata!
Aseara m-am apucat cu frenezie sa cumpar jucarii pentru fii-mea de pe amazon.com. Am fost foarte fericita de ce-am gasit, am pus vreo 8 chestii in cos, si cand sa faca factura finala, stupoare, taxele sunt aproape dublul jucariilor, asa ca am sters cosul instant. Dupa aia m-am uitat pe site-urile de la noi, si m-am enervat constatand ca preturile sunt de 2-3 ori mai mari decat alea de pe amazon, asa ca ori le platesc lor taxe ori le iau de la noi, tot aia e. Dupa aia mi-a venit geniala idee sa le iau de pe amazon.fr si sa i le trimit unui prieten din Franta, dar din pacate n-am gasit aceleasi chestii pe care le vroiam initial. Asa ca.... fetele care ati cumparat de pe net, de pe ce site-uri ati luat jucarii?

Milagros
02.01.2011, 12:01:42
Neata!
Aseara m-am apucat cu frenezie sa cumpar jucarii pentru fii-mea de pe amazon.com. Am fost foarte fericita de ce-am gasit, am pus vreo 8 chestii in cos, si cand sa faca factura finala, stupoare, taxele sunt aproape dublul jucariilor, asa ca am sters cosul instant. Dupa aia m-am uitat pe site-urile de la noi, si m-am enervat constatand ca preturile sunt de 2-3 ori mai mari decat alea de pe amazon, asa ca ori le platesc lor taxe ori le iau de la noi, tot aia e. Dupa aia mi-a venit geniala idee sa le iau de pe amazon.fr si sa i le trimit unui prieten din Franta, dar din pacate n-am gasit aceleasi chestii pe care le vroiam initial. Asa ca.... fetele care ati cumparat de pe net, de pe ce site-uri ati luat jucarii?

Sa stii ca si eu m-am enervat pe faza asta cu jucariile Fisher Price $-) care la noi sunt de 4 ori mai scumpe decat aici. Si pe Amazon am gasit si cu 10 lire mai scumpe decat de unde i-am luat eu de Craciun.
Daca vrei iti dau site de la magazinul de unde i-am luat eu si iti cumpar si ti le pun la posta. Sa vad exact si cat e posta sa iti convina.

edit: e aproape 7 lire pe kg de trimis un pachet de aici in Romanica si ajunge cam in 28 de zile :D

jewelieta
02.01.2011, 12:02:11
eliana,vezi pe amazon uk
transp e gratis in uk,platesti numai transp in rom
si d c iei mai multe produse transp e f avantajos

Milagros
02.01.2011, 12:06:39
da...e cam dramatica diferenta...dar va creste parul...speram sa creasca cretz acu[-o<
sa va zic ce a ales
prima oara banii
si apoi oglinda

Felicitari pt tavita! Deci telefonul semnifica afaceri... ca eu nu l-am pus si tot insista soacra :D dar pt ca n-a stiut sa-mi zica ce inseamna nu l-am pus.

jewelieta
02.01.2011, 12:25:34
ei,tu crezi ca eu stiu ce inseamna telefonu?
am zis si eu...dupa stilou si telefon...

eliana
02.01.2011, 13:19:58
Sa stii ca si eu m-am enervat pe faza asta cu jucariile Fisher Price $-) care la noi sunt de 4 ori mai scumpe decat aici. Si pe Amazon am gasit si cu 10 lire mai scumpe decat de unde i-am luat eu de Craciun.
Daca vrei iti dau site de la magazinul de unde i-am luat eu si iti cumpar si ti le pun la posta. Sa vad exact si cat e posta sa iti convina.
edit: e aproape 7 lire pe kg de trimis un pachet de aici in Romanica si ajunge cam in 28 de zile :D
Sar'na :* chiar te rog sa-mi dai site-ul, azi musai studiez problema si ma hotarasc de unde ii iau jucarii fiica-mii :)

Milagros
02.01.2011, 15:47:42
Sar'na :* chiar te rog sa-mi dai site-ul, azi musai studiez problema si ma hotarasc de unde ii iau jucarii fiica-mii :)

Iti dau PM :)>-

jewelieta
02.01.2011, 16:05:14
si eu vreau pm

alinutza20
02.01.2011, 18:49:16
buna seara fetelor... liniste pe aici :)

eu sunt f happy ca o sa fiu nanutza de baietel <:-P<:-P<:-P desi financiar nu a cazut stralucit, n-am stat nici o secunda pe ganduri ;));)), asa ca peste o luna se naste finutul meu Tudor Stefan :>:>:>

Milagros
02.01.2011, 19:00:01

eu sunt f happy ca o sa fiu nanutza de baietel <:-P<:-P<:-P desi financiar nu a cazut stralucit, n-am stat nici o secunda pe ganduri ;));)), asa ca peste o luna se naste finutul meu Tudor Stefan :>:>:>

Uauuu, felicitari!!!! Vreau si eu sa fiu nanuta [-o<

Green_Eyes
02.01.2011, 19:33:16

Sa fie intr-un ceas bun! o:-)

alinutza20
02.01.2011, 19:50:57
Sa fie intr-un ceas bun! o:-)

multumesc tare mult :*:*

Uauuu, felicitari!!!! Vreau si eu sa fiu nanuta [-o<

multumesc :* o sa fii si tu sunt sigura... si chiar o nanutza f buna ;)

Andrusca
02.01.2011, 20:08:09

LA MULTI ANI, fetelor!!!

am revenit si noi pe acasa!

Alina, felicitari pt viitorul finut! f frumos numele!
si noi vom fi nanuti pt a doua oara; o vom boteza pe Ioana Alexandra care s-a nascut pe 16 decembrie 2010! \:D/

alinutza20
02.01.2011, 20:13:58
LA MULTI ANI, fetelor!!!

si noi vom fi nanuti pt a doua oara; o vom boteza pe Ioana Alexandra care s-a nascut pe 16 decembrie 2010! \:D/

multumesc frumos si sa va fie de bine si sa va poarte noroc :)>-:)>-:)>-
la noi a treia oara, avem finutz (pe care nu l-am vz de la botez ca nu e in tara), finutza si acum iar finutz ;));))

Milagros
02.01.2011, 20:22:04
Hm... nu-i corect, voi deja aveti mai multi finuti. Finii nostri vad ca nu vor deloc sa ne faca o finutza [-o<

alinutza20
02.01.2011, 20:24:58
Hm... nu-i corect, voi deja aveti mai multi finuti. Finii nostri vad ca nu vor deloc sa ne faca o finutza [-o<

pai eu n-am botezat finilor de cununie... desi au si ei o fetita putin mai mica ca moni :)

Milagros
02.01.2011, 20:29:50
pai eu n-am botezat finilor de cununie... desi au si ei o fetita putin mai mica ca moni :)

Pai daca nu te-ai abonat din timp :)) noi m stabili deja ce si cum, numai sa ne faca finutza :))

alinutza20
02.01.2011, 20:33:38
Pai daca nu te-ai abonat din timp :)) noi m stabili deja ce si cum, numai sa ne faca finutza :))

ei, nu e vb de abonat:)):)) asa ne-am vb.. sa-si faca si ei mai multe neamuri, n-am vrut sa tinem traditia... evident ca daca n-ar fi avut nasi la copil le-am fi botezat :)
nici mie nu mi-au botezat nasii ;));))

Milagros
02.01.2011, 20:36:18
ei, nu e vb de abonat:)):)) asa ne-am vb.. sa-si faca si ei mai multe neamuri, n-am vrut sa tinem traditia... evident ca daca n-ar fi avut nasi la copil le-am fi botezat :)
nici mie nu mi-au botezat nasii ;));))

Nici mie nu mi-au botezat nasii :)>-

simi_wau
02.01.2011, 20:56:08
buna seara!!!!!

parca una din voi postase un blog al unei tipe care face torturi misto......help!!! sau idei unde sa-i fac tortul micutului[-o<...sambata avem petrecere<:-P

eliana
02.01.2011, 21:25:27
Iti dau PM :)>-
Merci :* am gasit o gramada de chestii misto. Pana la urma i-am luat de pe amazon.fr, m-a costat 13 euro transportul, vine in jur de 20 ianuarie.... sa vedem, sper sa fie ok. Am o gramada pe lista, dar mai stau un pic ca s-a golit cardul :))
Ce ziceti de chestia din poza? bine, nu pt acuma.

Si inca ceva: e util sa-i iau premergator? am auzit diverse pareri, si pro si contra, si ma intreb daca merita banii.

Milagros
02.01.2011, 21:48:43
buna seara!!!!!

parca una din voi postase un blog al unei tipe care face torturi misto......help!!! sau idei unde sa-i fac tortul micutului[-o<...sambata avem petrecere<:-P

cauta pe google blog mamidestef

Milagros
02.01.2011, 21:51:50
Merci :* am gasit o gramada de chestii misto. Pana la urma i-am luat de pe amazon.fr, m-a costat 13 euro transportul, vine in jur de 20 ianuarie.... sa vedem, sper sa fie ok. Am o gramada pe lista, dar mai stau un pic ca s-a golit cardul :))
Ce ziceti de chestia din poza? bine, nu pt acuma.

Si inca ceva: e util sa-i iau premergator? am auzit diverse pareri, si pro si contra, si ma intreb daca merita banii.

Asta e antemergator nu? Mie mi se pare ok, vad ca Dragos se foloseste de darul de la Mos pe post de antemergator, dar aluneca numai pe parchet :)) Imi pare un pic rau ca nu i-am luat si eu, desi auzisem si chestii nasoale ca daca aluneca prea bine mai poate lua bebe cate un buf :(

Cu premergatorul, treaba e in ceata, depinde daca crezi tu ca e ok pt fata, e important sa nu stea prea mult in el etc... eu am preferat sa sarim etapa si sa il las pe el sa se tina de mobile. Acum uneori ma gandesc daca ar fi mers mai repede daca il puneam in premergator, dar oricum nu mai conteaza ca e tarziu pt asa ceva.

Milagros
02.01.2011, 21:53:05
Ce i-ai luat frumos Iuliei? Ca am uitat sa intreb :))

Milagros
02.01.2011, 21:58:29
Eu acum la salariu vreu sa-i iau asta http://www.crazytoys.ro/jucarii/Forme-si-Culori-1053/VTech-95/7261/Masinuta-Sorteaza-si-Invata.html
Aici am gasit-o in magazin de jucarii la aprox 80 de lei. E super faina, are si ata sa o traga copilul dupa el.

eliana
02.01.2011, 21:58:58
Ce i-ai luat frumos Iuliei? Ca am uitat sa intreb :))
Cuburi cu sunete si lumini FP, buburuza cu forme VTech, un telefon cu melodii si lumini - ca tot ma plangeam eu ca n-o intereseaza telecomanda si tastatura, ei bine situatia s-a schimbat :D si niste cuburi de lemn cu cifre, litere si animale, tot pt mai incolo dar lu' barbatu-meu i-au placut tare mult si a vrut musai sa le luam. Si mai are o obsesie cu lego, da' i-am explicat ca trebuie sa mai treaca vreo 2 ani pana la lego :))
Avem melcul vorbitor de la FP si are mare succes mai ales la masa :D asa ca m-am gandit ca jucariile in genul lui o sa-i placa, si poate mai scap si eu de obsesia cu melodia, ca m-a innebunit :))

eliana
02.01.2011, 22:00:30
Eu acum la salariu vreu sa-i iau asta http://www.crazytoys.ro/jucarii/Forme-si-Culori-1053/VTech-95/7261/Masinuta-Sorteaza-si-Invata.html
Aici am gasit-o in magazin de jucarii la aprox 80 de lei. E super faina, are si ata sa o traga copilul dupa el.
In genul asta e buburuza cu forme, tot Vtech.

Milagros
02.01.2011, 22:07:43
[QUOTE=eliana;3862644]In genul asta e buburuza cu forme
Da, stiu buburuza, mi-a placut si mie dar e mai girlish asa si am preferat masinuta. Plus ca Dragos e innebunit dupa masinute.
Ai luat ceva jucarioare. Sa stii ca si eu am ochit niste cuburi tare faine din alea gen lego desi inca nu e timpul pt ele, dar am gasit aici la jumatate de pret si lui Dragos i-au sclipit ochisorii - mdea, deja ii umbla ochii dupa jucarii :)) - asa ca aproape sigur i le iau.

Milagros
02.01.2011, 22:09:38
Si asta imi place tare mult http://www.amazon.fr/Vtech-80-100905-éducatif-premier-Camion/dp/B001NGP62C/ref=sr_1_97?s=baby&ie=UTF8&qid=1293998925&sr=1-97, aproape stau la indoiala intre asta si masinuta...sau amandoua :D

Milagros
02.01.2011, 22:27:00
Bueeeeeeeeeeeeeeeeeeeei!! Dragos mergeeeeeee!!!! A facut o gramada de pasi singurel si cu un ditai marul in mana!!!! Parca era un robotel si zambitor tot, parca stia!!! Si cand a obosit s-a lasat frumos jos in fundut, dar era asa bucuros!! Si se ridica de jos singurel fara sprijin, din fund in picioare direct!!! Sunt asa emotionata si mi-i ciuda ca is descarcate bateriile la camera si nu l-am filmat :(( dar e asa dulce!!! Me so proud!!!
Si tocmai vorbeam ca oare cand merge si el si parca ne-a auzit si s-a rusinat :))

Cred ca de la par i se trage, il ingreuna la mers =))

eliana
02.01.2011, 22:42:40
[QUOTE=eliana;3862644]In genul asta e buburuza cu forme
Da, stiu buburuza, mi-a placut si mie dar e mai girlish asa si am preferat masinuta. Plus ca Dragos e innebunit dupa masinute.
Ai luat ceva jucarioare. Sa stii ca si eu am ochit niste cuburi tare faine din alea gen lego desi inca nu e timpul pt ele, dar am gasit aici la jumatate de pret si lui Dragos i-au sclipit ochisorii - mdea, deja ii umbla ochii dupa jucarii :)) - asa ca aproape sigur i le iau.
Da, pai ti-am zis ca s-a golit cardul :))
Ia zi, a crescut inima in tine ca un cozonacel, asa-i? :D Bravo Dragos <:-P

eliana
02.01.2011, 22:44:35
sa va zic ce a ales
prima oara banii
si apoi oglinda
Iris, LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa si norocoasa! si sa creasca repede coditzele :-p

Milagros
02.01.2011, 22:46:39
[QUOTE=Milagros;3862654]
Da, pai ti-am zis ca s-a golit cardul :))
Ia zi, a crescut inima in tine ca un cozonacel, asa-i? :D Bravo Dragos <:-P

Hee, mai intrebi? Mai ales ca e la intrecere cu varu-su care a mers la 1 ai si trei luni si de cand a facut Dragos anul soacra ii tot tine contabilitate ca de ce nu merge. Sic sic sic, l-am luat pe Bubu =))

eliana
02.01.2011, 22:53:22
[QUOTE=eliana;3862676]

Hee, mai intrebi? Mai ales ca e la intrecere cu varu-su care a mers la 1 ai si trei luni si de cand a facut Dragos anul soacra ii tot tine contabilitate ca de ce nu merge. Sic sic sic, l-am luat pe Bubu =))
Sic, sic, sic =))
Ce bine de mine ca am soacra normala si n-am concurenta :)) dar imi tine maica-mea in schimb evidenta, care-mi tine prelegeri ca de ce cantaresc carnea in portia copilului, de ce nu-i dau tone de banane ca au fier, si vaaaaaaaaaaaai, mananca numai 180-200g la masa, vaaaaaaaaaaaaaaaai, ce putin, dupa ce a vazut castronelul s-a mai calmat. N-am anuntat-o ca de vreo cateva zile fii-mea e in greva si si-a injumatatit portia si nu vrea nici lapte in plus :>

Milagros
02.01.2011, 23:00:09
[QUOTE=Milagros;3862683]
Sic, sic, sic =))
Ce bine de mine ca am soacra normala si n-am concurenta :)) dar imi tine maica-mea in schimb evidenta, care-mi tine prelegeri ca de ce cantaresc carnea in portia copilului, de ce nu-i dau tone de banane ca au fier, si vaaaaaaaaaaaai, mananca numai 180-200g la masa, vaaaaaaaaaaaaaaaai, ce putin, dupa ce a vazut castronelul s-a mai calmat. N-am anuntat-o ca de vreo cateva zile fii-mea e in greva si si-a injumatatit portia si nu vrea nici lapte in plus :>

Mdea, noi avem noroc ca la capitolul mancare il luam pe Bubu de departe =)) ca saracutul la aproape 3 ani vrea numai bibe sau dulciuri :(
Acu serios, ma deranjeza orice comparatie, chiar daca e in favoarea copilului meu.

michellina
02.01.2011, 23:05:15
La multi ani fetelor si bebeilor si Un An Nou cat mai bun!
Felicitari Dragos pt primii pasi singurel, tine-o tot asa si fara buf-uri! Plus, iti sta foarte bine chelios!:*
La multi ani (cu intarziere:">) pt Iris!
Felicitari si viitoarelor nasici, Alinutza si Andrusca! Asteptam si noi un finut de la finii nostri, mi-e dor sa vad o mogaldeata mica mica:-p
Si eu as vrea sa ii cumpar lui David niste jucarii mai interesante, nu-mi dai si mie PM cu site-ul Milagros?:D Sau celelalte fete care au comandat de pe amazon, cum e mai avantajos, trebuie sa am un card special, cum se procedeaza?

Milagros
02.01.2011, 23:12:34
La multi ani fetelor si bebeilor si Un An Nou cat mai bun!
Felicitari Dragos pt primii pasi singurel, tine-o tot asa si fara buf-uri! Plus, iti sta foarte bine chelios!:*
La multi ani (cu intarziere:">) pt Iris!
Felicitari si viitoarelor nasici, Alinutza si Andrusca! Asteptam si noi un finut de la finii nostri, mi-e dor sa vad o mogaldeata mica mica:-p
Si eu as vrea sa ii cumpar lui David niste jucarii mai interesante, nu-mi dai si mie PM cu site-ul Milagros?:D Sau celelalte fete care au comandat de pe amazon, cum e mai avantajos, trebuie sa am un card special, cum se procedeaza?

Multumim, multumim!
argos.co.uk cu www in fata :D

cgeorgiana1982
02.01.2011, 23:27:42
Dragos, felicitari pentru reusita!!! Sa vezi de acum...ca s-a dat startul la mers!!!!
Alinutza si Andrusca, sa fie intr-un ceas bun nasitul!!!!
Eliana, foarte frumos cadoul Iuliei!!!!
Cu intarziere:">, La multi ani pentru Iris!!

Milagros
02.01.2011, 23:29:41
Dragos, felicitari pentru reusita!!! Sa vezi de acum...ca s-a dat startul la mers!!!!
Alinutza si Andrusca, sa fie intr-un ceas bun nasitul!!!!
Eliana, foarte frumos cadoul Iuliei!!!!
Cu intarziere:">, La multi ani pentru Iris!!

DAAA, multumim, poate mai slabeste si mami cat il alearga pe Dragos! :))

cgeorgiana1982
03.01.2011, 00:24:30
DAAA, multumim, poate mai slabeste si mami cat il alearga pe Dragos! :))
DUpa parerea mea umila...mami nu are nevoie sa slabeasca. DIn poze am vazut ca arati foarte bine.

eliana
03.01.2011, 00:25:22
Sau celelalte fete care au comandat de pe amazon, cum e mai avantajos, trebuie sa am un card special, cum se procedeaza?
Iti faci cont, cu nume, prenume, adresa, si bagi in cos cat intra :D nu trebuie card special, eu am platit cu cardul pe care-mi intra indemnizatia. Pe amazon.com pachetul vine din SUA si taxele sunt uriase, eu am cercetat produsele de pe amazon.fr si amazon.co.uk. Nu-ti trebuie cont pentru fiecare, unul singur facut pe oricare dintre ele e valabil si pe celelalte.

eliana
03.01.2011, 00:26:21
Georgiana, am vrut sa-ti trimit diversificarea, dar erai busy, maine de-acuma.

cgeorgiana1982
03.01.2011, 00:29:29
Georgiana, am vrut sa-ti trimit diversificarea, dar erai busy, maine de-acuma.
Da, aveam musafiri si laptopul ramasese in alta camera. Multumesc. Maine e ok...cand poti tu.

Milagros
03.01.2011, 00:30:05
DUpa parerea mea umila...mami nu are nevoie sa slabeasca. DIn poze am vazut ca arati foarte bine.

:">:">:">:">:"> Oricum n-am eu norocul asta ca asa am crezut si cu alaptatul :)) Sarumana.

biutzaxx
03.01.2011, 08:52:14
La multi ani! Un An Nou cu sanatate, bucurii, liniste si dorinte implinite!!!

Noi fui in Germania, ne-am intors, acum sunt la serviciu :((...
Lui Sebastian i-a placut la nebunie in avion, nu a schitat niciun gest care ar trada disconfortul sau neplacere..a ras si mancat ca oamenii mari .. iar in Germania, s-a simtit f bine, mai ales ca si-a revazut prietena care e cu 3 sapt mai mare decat el..erau simpatici foc amandoi cum se jucau impreuna, cum faceau baita impreuna , cum alergau prin casa..ca doua papusele..

Dragos , felicitari pentru progres!!
ma pun la recuperat sa vad noutatile..

biutzaxx
03.01.2011, 08:54:09
Sic, sic, sic =))
180-200 papa si Sebastian acum..nu vrea mai mult..

petronelaaa
03.01.2011, 08:58:58
Neata si LA MULTI ANI mai buni!

Andreea si Alina... sa va fie de bine nasitul! Bravoooo!

ce senzatie nasoala.... lunea si inceput de an la servici(:|

Green_Eyes
03.01.2011, 10:15:32
'Neata! :)

Felicitari, Dragos!!!\:D/\:D/ Te asteptam acasa sa te iei la intrecere cu Tudor in parc:*

La multi ani, Iris! Sa fii sanatoasa!<:-P

Felicitari si Andreei pentru viitorul finut!<:-P

Sa va fie de bine vacanta, Biu! Asteptam poze:)

michellina
03.01.2011, 12:38:58
Iti faci cont, cu nume, prenume, adresa, si bagi in cos cat intra :D nu trebuie card special, eu am platit cu cardul pe care-mi intra indemnizatia. Pe amazon.com pachetul vine din SUA si taxele sunt uriase, eu am cercetat produsele de pe amazon.fr si amazon.co.uk. Nu-ti trebuie cont pentru fiecare, unul singur facut pe oricare dintre ele e valabil si pe celelalte.

Merci mult pt explicatii! Deci asa simplu e sa cumpar jucarii... sa curga banii!$-)

Milagros
03.01.2011, 12:46:31
La multi ani! Un An Nou cu sanatate, bucurii, liniste si dorinte implinite!!!

Noi fui in Germania, ne-am intors, acum sunt la serviciu :((...
Lui Sebastian i-a placut la nebunie in avion, nu a schitat niciun gest care ar trada disconfortul sau neplacere..a ras si mancat ca oamenii mari .. iar in Germania, s-a simtit f bine, mai ales ca si-a revazut prietena care e cu 3 sapt mai mare decat el..erau simpatici foc amandoi cum se jucau impreuna, cum faceau baita impreuna , cum alergau prin casa..ca doua papusele..

Dragos , felicitari pentru progres!!
ma pun la recuperat sa vad noutatile..

Neatza! Sa va fie de bine vacanta!
Si lui Dragos i-a placut mancarea din avion cand am venit incoace ca eu saraca rupta de foame am ramas cu privitul :)) Erau paste si vad ca ii plac tare ii mai dau si eu asa numai un pic unse cu sos.
Aaa, si si-a micsorat si el portiile de papa. S-au dus vremurile cand baga 2 iarturi de 150, acum daca papa unul intreg e bucurie.

Rok5ana
03.01.2011, 12:48:22

Felicitari! :)

Milagros
03.01.2011, 12:48:43
'Neata! :)

Felicitari, Dragos!!!\:D/\:D/ Te asteptam acasa sa te iei la intrecere cu Tudor in parc:*

La multi ani, Iris! Sa fii sanatoasa!<:-P

Felicitari si Andreei pentru viitorul finut!<:-P

Sa va fie de bine vacanta, Biu! Asteptam poze:)

Hi hi, acusica venim! Multumim de invitatie

Petro, leneveala saptamana asta, fara munci ca tre' sa intri treptat in ritm.
Eu deja ma gandesc cu ce lene m-oi duce la job dupa aproape 2 ani, desi uneori abia astept sa-mi reiau activitatea.

Rok5ana
03.01.2011, 12:49:30
LA MULTI ANI, fetelor!!!

Sa fie cu noroc si pentru voi!

Si noi vom fi nasi din nou anul asta, dar de cununie.

Rok5ana
03.01.2011, 12:52:51
Bueeeeeeeeeeeeeeeeeeeei!! Dragos mergeeeeeee!!!! A facut o gramada de pasi singurel si cu un ditai marul in mana!!!! Parca era un robotel si zambitor tot, parca stia!!! Si cand a obosit s-a lasat frumos jos in fundut, dar era asa bucuros!! Si se ridica de jos singurel fara sprijin, din fund in picioare direct!!! Sunt asa emotionata si mi-i ciuda ca is descarcate bateriile la camera si nu l-am filmat :(( dar e asa dulce!!! Me so proud!!!
Si tocmai vorbeam ca oare cand merge si el si parca ne-a auzit si s-a rusinat :))

Cred ca de la par i se trage, il ingreuna la mers =))
Felicitari pt mergaret! :) Stefanel are momente cand sta in picioare fara sprijin, dar rare deocamdata.

Milagros
03.01.2011, 12:57:26
Felicitari pt mergaret! :) Stefanel are momente cand sta in picioare fara sprijin, dar rare deocamdata.

E pe drumul cel bun, oricum, acusica te dai mare si tu pe aici.

Cununati? Buei, eu nici o nunta naul asta, nic si asa mi-i dor sa dansez ;))

Andrusca
03.01.2011, 13:02:24
Hello!
multumim pentru felicitari (Simo, noi vom boteza fetita, nu baietel =P~)

Ana, felicitari pt mergaret!

Rok5ana
03.01.2011, 13:05:52

Da, cununam si poate mai vine si vreun botez de la ceilalti finuti...cine stie;))
Te invit eu la nunta daca ai chef de dansat! :-p

Milagros
03.01.2011, 13:18:49
Hello!

Saruu!
Asa, fa in ciuda :P vreau si eu o finuta sa-i iau rochite!!

Milagros
03.01.2011, 13:19:22
Da, cununam si poate mai vine si vreun botez de la ceilalti finuti...cine stie;))
Te invit eu la nunta daca ai chef de dansat! :-p

Pai sa stii ca m-ar tenta :)) cand e nunta?

simi_wau
03.01.2011, 13:20:02

si eu am 3 nunti anul asta$-)...iar una e a prietenei mele bune...de aia cu fite....canta Andra, Clejanii...distractie maxima

Milagros
03.01.2011, 13:21:08
si eu am 3 nunti anul asta$-)...iar una e a prietenei mele bune...de aia cu fite....canta Andra, Clejanii...distractie maxima
Uhu, tre sa-ti tragi tinuta pe masura si sa scoti plicul barosan din buzunar :))

Rok5ana
03.01.2011, 13:22:58
21 mai <:-P:))

eliana
03.01.2011, 13:37:57
Si eu, si eu cunun, pe 31 iulie. Vrei sa vii? :)) le facem cunostinta plozilor :D

eliana
03.01.2011, 13:39:54
Merci mult pt explicatii! Deci asa simplu e sa cumpar jucarii... sa curga banii!$-)
Mai, nu e simplu, eu m-am holbat 2 zile pe site-uri ca sa ma hotarasc ce aleg :)) banii in schimb s-au dus in timp de-un click :D

Milagros
03.01.2011, 13:50:58
:)) Iaca daca ma plang :)) M-am ales deja cu 2 invitatii:))

Green_Eyes
03.01.2011, 14:01:26
Hello!

Scuze:"> Gura pacatosului adevar graieste..cine stie, poate vi se pregateste si un finuto:-) (asta ca sa nu recunosc ca am eu memoria scurta:P)

Andrusca
03.01.2011, 14:41:57
Scuze:"> Gura pacatosului adevar graieste..cine stie, poate vi se pregateste si un finuto:-) (asta ca sa nu recunosc ca am eu memoria scurta:P)

ha ha ha...
las' sa vie si finutul!!! <:-P:*

simi_wau
03.01.2011, 16:16:38
Uhu, tre sa-ti tragi tinuta pe masura si sa scoti plicul barosan din buzunar :))

sa stii ca tinuta e adevarata problema...
am si eu o finuta si as boteza cu mareeee drag, dar n-am pe cine:))ca nici finutii mei nu au gand de bebe

adnada
04.01.2011, 08:51:50
ha ha ha...
las' sa vie si finutul!!! <:-P:*

cum a fost la program prelungit??? cum so comportat A???

o cafea vrea vreo mamica????~o)~o)~o)~o)~o)~o)

biutzaxx
04.01.2011, 08:53:10
waw...sa pui poze sa vedem..unde e nunta??

biutzaxx
04.01.2011, 08:55:56
Neatza! Sa va fie de bine vacanta!
Si lui Dragos i-a placut mancarea din avion cand am venit incoace ca eu saraca rupta de foame am ramas cu privitul :)) Erau paste si vad ca ii plac tare ii mai dau si eu asa numai un pic unse cu sos.
Aaa, si si-a micsorat si el portiile de papa. S-au dus vremurile cand baga 2 iarturi de 150, acum daca papa unul intreg e bucurie.
aha, dar sebastian a avut portia lui , mancarea ca a noastra plus un borcanel de la hipp cu lasagna, tot de la ei..aaa si mere am primit toti trei tot ca sa dam la bebe :)) si mi s-au parut cele mai bune mere ever, dulci acrisoare si f frumoase...si a mai primit si un puzzle pt copii de 3 ani si inca ceva reviste de bebe..na, numai in fund nu il pupau :D

Andrusca
04.01.2011, 09:01:26
cum a fost la program prelungit??? cum so comportat A???

o cafea vrea vreo mamica????~o)~o)~o)~o)~o)~o)

NEATA!!!! Ms de cafea!!! :*

ieri a fost prima zi de program prelungit la gradinita (adik pana la 16.30); a fost totul f bine \:D/, doar ca a papat putin - ceva ciorba - dar era de asteptat; sa vedem si zilele urmatoare :-\

simi_wau
04.01.2011, 09:30:29
waw...sa pui poze sa vedem..unde e nunta??

o sa pun. La Vaslui e,..

Neata!!!

biutzaxx
04.01.2011, 11:00:16
NEATA!!!! Ms de cafea!!! :*

ieri a fost prima zi de program prelungit la gradinita (adik pana la 16.30); a fost totul f bine \:D/, doar ca a papat putin - ceva ciorba - dar era de asteptat; sa vedem si zilele urmatoare :-\

ce fain!! bravo!!
din sept imi dau si eu baiatul la gradi, ca am vz ca ii plac copii si sigur se va simti bine acolo..incepem din vara pregatirile :D

biutzaxx
04.01.2011, 11:12:10
cunoasteti vreo metoda de cresterea poftei de mancare? e un chin la masa, eu ma enervez (care pana acum nu ma-am enervat pe copil niciodata), el refuza complet, facem circ, mancam la frigider cu usa deschisa ca sa ne jucam in el, si asta numai ce ii place :-<

alinutza20
04.01.2011, 11:35:52
cunoasteti vreo metoda de cresterea poftei de mancare? e un chin la masa, eu ma enervez (care pana acum nu ma-am enervat pe copil niciodata), el refuza complet, facem circ, mancam la frigider cu usa deschisa ca sa ne jucam in el, si asta numai ce ii place :-<

la mine a mers cu vitamine:)

Andrusca
04.01.2011, 11:37:27

eu l-am lasat sa flamazeasca!!!!! pt ca nu mai stiam ce sa ii fac si sincer ma saturasem de tipete si urlete...
asa ca baiatul a stat flamand, a dormit flamand la pranz...ce sa ii fac..a mancat cand a vrut
stiu ca sunt fete care au dat / dau ceva siropuri....

Multumim pentru incurajarile ref la gradinita! va tinem pumnii si voua; dar mai este pana atunci ;;)

Miky28
04.01.2011, 12:02:22
Buna dimineta si la multi ani dragi mamici !

Imi puteti recomanda un medic pediatru pentru un pui mic ?