PDA

Versiunea completa : Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220

roxana1
17.02.2010, 12:11:06
mamici pt dupa nastere la maternitate trebuie pachet mic de pampers sigilat sau pot fi luati pampersi dintr-un bax mai mare?Nu gasesc pachet mic de pampers:(.Si care dintre marci e mai bine tolerata de micuti?
eu am avut in salon cu mine o fata care avea pampersi dintr-un bax mai mare...nu controleaza....insa depinde de cand sta mama cu bebe......daca sta dn primele ore nu controleaza nimeni,dar daca sta cu bebe dupa cateva zile si se duce la el doar ca sa alapteze atunci se mai trezesc sa comenteze,o prietena mi-a zis ca a pus-o sa aibe fiecare pampers individual in cate o punguta si a fost ok.......dar se gasesc pachete de pampers new born mici de 24 si la toneta din fata maternitatii,si se gasesc si in carrefour pachete mici si de pampers premium care
marca tolerata de micuti cred ca depinde de pielea copilului.......uite,eu abia acum cand am incercat alta marca am descoperit,si nici acum nu sunt foarte sigura,ca bebe meu face iritatii de la Pampers

gabriela_rgh
17.02.2010, 12:16:16
eu am avut in salon cu mine o fata care avea pampersi dintr-un bax mai mare...nu controleaza....insa depinde de cand sta mama cu bebe......daca sta dn primele ore nu controleaza nimeni,dar daca sta cu bebe dupa cateva zile si se duce la el doar ca sa alapteze atunci se mai trezesc sa comenteze,o prietena mi-a zis ca a pus-o sa aibe fiecare pampers individual in cate o punguta si a fost ok.......dar se gasesc pachete de pampers new born mici de 24 si la toneta din fata maternitatii,si se gasesc si in carrefour pachete mici si de pampers premium care
De toneta de la maternitate nu stiam..dar in Crf nu sunt de nici un fel, si nici in restul hipermarketurilor nu am gasit:(.
Sa vedem daca va face cezariana probabil nu va sta cu bebe de la inceput.

roxana1
17.02.2010, 12:30:11
De toneta de la maternitate nu stiam..dar in Crf nu sunt de nici un fel, si nici in restul hipermarketurilor nu am gasit:(.
de la toneta din fata maternitatii mi-a luat mie sotul in dim in care am nascut,eu nici nu mi-am facut griji pt asta......prea mult stres strica....>:D< ....sigur trebuie sa gasesti acolo,ca sa nu te chinui sa cauti in alte parti........si imi aduc aminte ca eu vazusem anul trecut multe mamici care se internau si aveau un bax mare la ele

Milagros
17.02.2010, 12:31:49
io imi faceam probleme ca al meu e greu pentru mine si cum o sa il tin io atata timp in brate dar din cate miresici au fost sigur mi-l lua una dintre voi sa ma mai odihnesc. asta e. nu m-am gandit...
poate mai repetati figura cu intalnirea>:D<

Sa vii sa vezi ce odihnitor e <:-P

xxxxx
17.02.2010, 12:51:56

Pachete mici gasesti la farmaciile Dona, Sensiblu.

Eu sunt tare suparata, R al meu e racit curge nasucul, tuseste stranuta, insa nu mi-a facut febra si e foarte vioi si jucaus, nu se da batut. Am fost la medic, ne-a dat tratament si sper sa treaca...:-s Nu mi-a dormit toata noaptea si urla saracul ca nu putea sa respire.#-o

Green_Eyes
17.02.2010, 13:21:12
Voi folositi premergatorul sau l-a folosit cineva?:-? Dauneaza cu ceva?
Eu il mai pun cate 5-10 minute pe zi cand nu reusesc sa il calmez altfel ca nu are stare deloc#-o

Anca, multa sanatate lui Razvanel! Unde a racit, afara?:*

Anmari, la multe lunite printesei! Si felicitari pentru job!<:-P

madinai
17.02.2010, 13:23:26
sa va fie de bine iesirea la munte, fetele!
si plimbarea in mall!
ma bucur ca v-ati intalnit chiar daca bebeii nu v-au menajat
alina, monica nu a vrut sa se dezminta de aceea a facut in oras ce face si acasa :-?
gabi am eu un landou, am sa-ti trimit o poza
fetele am o problema: eu am cartea de munca la mine, am cerut-o eu pt ca am avut nevoie de ea, nu vreau sa o mai dau inapoi. se poate intampla ceva? angajatorul tot o cere.

alinutza20
17.02.2010, 13:34:47
si plimbarea in mall!
alina, monica nu a vrut sa se dezminta de aceea a facut in oras ce face si acasa :-?
fetele am o problema: eu am cartea de munca la mine, am cerut-o eu pt ca am avut nevoie de ea, nu vreau sa o mai dau inapoi. se poate intampla ceva? angajatorul tot o cere.

nuuuuuuu face acasa asa ceva k as lua-o razna:)

gabriela_rgh
17.02.2010, 13:38:31
si plimbarea in mall!
Ce pui frumos de om la avatar!:love: :love:
sa creasca mare si sa fie norocos!;-)Sa pui pozici si cu landoul:)!

Andrusca
17.02.2010, 13:46:56
Anca, imi pare rau ca R e racit....dar bine ca nu are febra si alte chestii...
desfunda bine nasul si scoate mucisorii si poti sa ii pui pe perna / in patut picaturi care sa il ajute la respiratie...se gasesc la farmacie
Sanatate multa!

Simo, premergatorul l-am folosit destul de putin; il puneam cate 10-15 minute maxim pt ca atat vroia sa stea...si nu zilnic; si a mers in patru labe la inceput apoi fix la 11 luni a luat-o singur din loc

Pupam flacaii!!!

petronelaaa
17.02.2010, 13:55:17
nuuuuuuu face acasa asa ceva k as lua-o razna:)

Doamna, de unde luasi ghetutele Monitei? ca-mi plac de-nebunesc;-)

Green_Eyes
17.02.2010, 13:57:15
Anca, imi pare rau ca R e racit....dar bine ca nu are febra si alte chestii...
desfunda bine nasul si scoate mucisorii si poti sa ii pui pe perna / in patut picaturi care sa il ajute la respiratie...se gasesc la farmacie
Sanatate multa!

Simo, premergatorul l-am folosit destul de putin; il puneam cate 10-15 minute maxim pt ca atat vroia sa stea...si nu zilnic; si a mers in patru labe la inceput apoi fix la 11 luni a luat-o singur din loc

Pupam flacaii!!!

^:)^ Am inteles! Tudor nu da semne sa mearga in 4 labe (e fundul greu:-" ), insa se ridica direct in picioare cand ii dau mana sau daca e in premergator.. vrea numai in brate si nu mai pot sa il tin:((, trebuie sa merg urgent sa-mi fac o radiografie la sold pentru ca ma sageata de mor, simt ca pic din picioare:(
Si noi pupam baiatul!:*

katcha87
17.02.2010, 14:22:20
O parte din poze AICI (http://picasaweb.google.ro/roxienea/Intalnire16022010#) :*
buna fetele. ce rau imi pare ca ieri nu am intrat pe miresici:( am pierdut intalnirea:(( (cu alta ocazie) oricum toate sunteti frumoase si bebeii sunt niste ingerasi:x

alinutza20
17.02.2010, 14:23:14
Doamna, de unde luasi ghetutele Monitei? ca-mi plac de-nebunesc;-)

draga doamna... fii-mea o avut niste super ghetute dar a fost draguta si in drum spre spital a pierdut una.. numa ce m-am trezit cu copchilu descult..
iar acestea prezente sunt luate de la o toneta cu 15 lei.. k am zis k le mai poarta o luna.. n-avea rost sa dau bani multi.. nu k as avea:))

AnaM
17.02.2010, 14:26:59
Neatzaaa

Ce rau imi pare ca a trebuit sa plec asa repede aseara. Culmea ca iubirica s-a culcat abia la 9 #-o daca stiam mai stateam un pic cu voi.

Ana ^:)^ Pijamalutele sunt super, un pic lejere ca ce aveam ii ramasesera toate fixe si numai comode nu mai erau. Cu prima ocazie ii face cinste Dragos lui Tudor >:D< >:D< >:D<

Pai na, sunt 6-9 luni :D Lasa ca lejer e bine, atata timp cat are un maieutz dedesubt. Cel mai tare mie mi-a placut setul my first levi's, care e doar spalat si calcat, mor de ciuda ca n-a apucat sa-l imbrace, dar bine macar ca a ajuns sa se bucure un alt bebe de el. :) Sa le poarte sanatos!

petronelaaa
17.02.2010, 14:27:07
draga doamna... fii-mea o avut niste super ghetute dar a fost draguta si in drum spre spital a pierdut una.. numa ce m-am trezit cu copchilu descult..
iar acestea prezente sunt luate de la o toneta cu 15 lei.. k am zis k le mai poarta o luna.. n-avea rost sa dau bani multi.. nu k as avea:))

:)) las ca si noi am pierdut 1 soseta asta toamna
Is superbe ghetutele. Feminine. Astea ieftine is mai dragute decat de pe la magazinele prea-laudate!

AnaM
17.02.2010, 14:27:43
io imi faceam probleme ca al meu e greu pentru mine si cum o sa il tin io atata timp in brate dar din cate miresici au fost sigur mi-l lua una dintre voi sa ma mai odihnesc. asta e. nu m-am gandit...
poate mai repetati figura cu intalnirea>:D<
Eu cred ca l-am tinut 2 minute in brate pe Tudor :D Si nu a apucat sa treaca nici macar pe la jumate din fete :D

AnaM
17.02.2010, 14:29:50
mamici pt dupa nastere la maternitate trebuie pachet mic de pampers sigilat sau pot fi luati pampersi dintr-un bax mai mare?Nu gasesc pachet mic de pampers:(.Si care dintre marci e mai bine tolerata de micuti?
Mici se gasesc la toneta, dar mai bine mergi in farmacie si ia-i Premium Care, in farmacii se gasesc, in general, doar pachete mici :)
Da si in Gima am vazut. Cei mai bine tolerati sunt Premium Care si Huggies.

alinutza20
17.02.2010, 14:30:24
Eu cred ca l-am tinut 2 minute in brate pe Tudor :D Si nu a apucat sa treaca nici macar pe la jumate din fete :D

eheee da nu-mi educ eu bestiuta:)):))

AnaM
17.02.2010, 14:34:00
Eu il mai pun cate 5-10 minute pe zi cand nu reusesc sa il calmez altfel ca nu are stare deloc#-o

Il pun si cate 30-45 de minute adunate zilnic, e innebunit de placere cand il pun in el, a invatat sa mearga si in fatza =)) Dar zici ca inoata stil fluture, se impinge cu ambele picioare odata si cu mainile face cercuri in aer, sa-si ia avant =))
Nu dauneaza cu nimic, atata timp cat nu-l lasi mai mult de o ora-2 pe zi, am mai citit eu recent niste articole.

biutzaxx
17.02.2010, 14:39:22
Il pun si cate 30-45 de minute adunate zilnic, e innebunit de placere cand il pun in el, a invatat sa mearga si in fatza =)) Dar zici ca inoata stil fluture, se impinge cu ambele picioare odata si cu mainile face cercuri in aer, sa-si ia avant =))
Nu dauneaza cu nimic, atata timp cat nu-l lasi mai mult de o ora-2 pe zi, am mai citit eu recent niste articole.
sa pui un filmulet cu el sa-l vad inotand :)

si eu caut un premergator, dupa 6 luni si ceva o sa il pun in el ca si asa numai in picioare sta..

aanamaria
17.02.2010, 15:20:36
Sa vii sa vezi ce odihnitor e <:-P

te cred;))
ti-au smotocit toate baietelul am vazut. cumnatica (cretzofolina) mi-a zis ca tare cuminte a stat dragos o:-).

aanamaria
17.02.2010, 15:23:21

Anca, multa sanatate lui Razvanel! Unde a racit, afara?:*

Anmari, la multe lunite printesei! Si felicitari pentru job!<:-P

eu folosesc de o zi-doua (ni l-a imprumutat cineva) si nu exageram cu el. insa am obs ca a invatat sa faca pasi. nu stiu ce sa zic daca e bine sa il pui sau nu...eu l-am pus. sper sa nu fie vreo problema doamne fereste. sunt multe pareri pro si contra, acuma fiecare mamica face cum crede>:D<

aanamaria
17.02.2010, 15:28:21

:)) pai am observat ca miresicile noastre i-au smotocit pe toti. daca il aduceam si pe al meu....:(
ma primiti data viitoare si pe mine nu>:D< ?

aanamaria
17.02.2010, 15:29:35
eheee da nu-mi educ eu bestiuta:)):))

=)) =)) =))
ce i-as papa io falcutele alea

roxana1
17.02.2010, 15:36:48
Mici se gasesc la toneta, dar mai bine mergi in farmacie si ia-i Premium Care, in farmacii se gasesc, in general, doar pachete mici :)
Da si in Gima am vazut. Cei mai bine tolerati sunt Premium Care si Huggies.
ana unde gasesc huggies de ala de care ai spus tu?s-a dus sotu meu sa cumpere huggies din carrefour si nu a gasit decat clasic si a luat asa,si m-am trezit acasa ca nu au elastic deloc:(( ,nici nu m-am gandit ca e posibil sa nu aiba banda elastica ca sa ii zic sa se uite bine......si cred ca ii tolereaza mai bine pe astia decat Pampers ca i-au trecut iritatiile detot si acu il spal numai cu vata cu apa. de happy ce ziceai?ca dak nu gasesc huggies cu elastic incerc happy,au benzi de-alea verzi cum are Pampersul new baby?

Green_Eyes
17.02.2010, 15:59:29

=)) =)) Tudor tot inapoi da;)) Am sa il mai pun si eu ca nu se moare din asta... |-)
In alta ordine de idei, mai am un pic si ma sui pe pereti:-" Sper ca se pregatesc dintii sa iasa ca alta explicatie nu am: maraie non stop#-o - chiar si in timpul mesei, se agata de mine tot timpul sa il iau in brate, chiar nu inteleg ce se intampla.. efectiv nu mai stiu ce sa ii fac:-s

madinai
17.02.2010, 16:20:44
scuze alina, nu am zis cu rautate
spuneam ca are multa energie

AnaM
17.02.2010, 16:22:37
ana unde gasesc huggies de ala de care ai spus tu?s-a dus sotu meu sa cumpere huggies din carrefour si nu a gasit decat clasic si a luat asa,si m-am trezit acasa ca nu au elastic deloc:(( ,nici nu m-am gandit ca e posibil sa nu aiba banda elastica ca sa ii zic sa se uite bine......si cred ca ii tolereaza mai bine pe astia decat Pampers ca i-au trecut iritatiile detot si acu il spal numai cu vata cu apa. de happy ce ziceai?ca dak nu gasesc huggies cu elastic incerc happy,au benzi de-alea verzi cum are Pampersul new baby?
Sunt doua feluri de Huggies, sunt Disney si sunt classic. Aia Disney au banda elastica la spate (nu pe laterale, ca Pampers). Happy nu au elastic deloc... Si daca nu ii pui bine, ies minunile din scutec.
Huggies Disney gasesti in Carrefour (eu luam din ERA, dar ar trebui sa fie si la Felicia...). Se gasesc ceva mai greu decat Pampersii, ca nu prea stie lumea de ei. Oricum, doar numerele 1 si 2 sunt ok, noi am avut 4 si sunt scortosi rau, iar lateralele elastice de la Pampers sunt mult mai eficiente la nr. 4.
Poti sa incerci si din Kaufland marca Wickies, sau tot din Carrefour, gama Pampers Sleep&Play portocalie (de la nr. 3 in sus, sunt cu musetel, si cica nu ar irita poponeatza), dar la fel, nu stiu daca au elastic in talie... Oricum, servetelele portocalii de la Pampers imi plac cel mai mult, chiar zilele trecute am cumparat prima data si sunt mult mai faine decat cele Sensitive ( pachet alb) sau cu aloe (albastru).

madinai
17.02.2010, 16:23:12
eu l-am pus pe david in premergator dupa 7luni jumate
nu sta in el prea mult se plictiseste repede
maxim intr-o zi- o ora

madinai
17.02.2010, 16:26:00
Ce pui frumos de om la avatar!:love: :love:
sa creasca mare si sa fie norocos!;-)Sa pui pozici si cu landoul:)!
multumim!
iti dorim si tie multa sanatate
ai sa vezi ca bebe vine cand te astepti mai putin

alinutza20
17.02.2010, 16:33:39
scuze alina, nu am zis cu rautate
spuneam ca are multa energie

nici nu m-am gandit ca ai zis-o cu rautate:*:*
era somnoroasa.. avem si 2 nenorociti de dinti pe drum... plus agitatia.. eh..
sper data viitoare sa fie mai bine ca nu ma dau eu batuta asa usor:))

gabriela_rgh
17.02.2010, 16:49:52
Sunt doua feluri de Huggies, sunt Disney si sunt classic. Aia Disney au banda elastica la spate (nu pe laterale, ca Pampers). Happy nu au elastic deloc... Si daca nu ii pui bine, ies minunile din scutec.
Huggies Disney gasesti in Carrefour (eu luam din ERA, dar ar trebui sa fie si la Felicia...). Se gasesc ceva mai greu decat Pampersii, ca nu prea stie lumea de ei. Oricum, doar numerele 1 si 2 sunt ok, noi am avut 4 si sunt scortosi rau, iar lateralele elastice de la Pampers sunt mult mai eficiente la nr. 4.
Poti sa incerci si din Kaufland marca Wickies, sau tot din Carrefour, gama Pampers Sleep&Play portocalie (de la nr. 3 in sus, sunt cu musetel, si cica nu ar irita poponeatza), dar la fel, nu stiu daca au elastic in talie... Oricum, servetelele portocalii de la Pampers imi plac cel mai mult, chiar zilele trecute am cumparat prima data si sunt mult mai faine decat cele Sensitive ( pachet alb) sau cu aloe (albastru).
Bagat la cap si eu!Thanks!!!:* :* :*

roxana1
17.02.2010, 16:53:06
ms pt explicatii:*
tu ai folosit scutece happy?eu tin minte ca acu 2 sapt gasisem in carrefour mostre pt toate tipurile de pampers si happy avea banda elasica,daca nu ma insel avea si pe laterale si la spate insa avea banda de'aia verde(cu aloe sau nush ce e ala)inauntru de care ma cam tem sa nu se irite.....si stiam ca spuneati voi ca nu sunt bune happy darnu stiam de ce nu sunt bune si nu am luat.........las ca data viitoare ma duc eu si ma uit bine la toate sa ne oprim la unul si sa ramanem numai la ala sa nu le mai schimbam

AnaM
17.02.2010, 17:02:36
ms pt explicatii:*
tu ai folosit scutece happy?eu tin minte ca acu 2 sapt gasisem in carrefour mostre pt toate tipurile de pampers si happy avea banda elasica,daca nu ma insel avea si pe laterale si la spate insa avea banda de'aia verde(cu aloe sau nush ce e ala)inauntru de care ma cam tem sa nu se irite.....si stiam ca spuneati voi ca nu sunt bune happy darnu stiam de ce nu sunt bune si nu am luat.........las ca data viitoare ma duc eu si ma uit bine la toate sa ne oprim la unul si sa ramanem numai la ala sa nu le mai schimbam
Eu am incercat nr. 2 (3-6 kile) de la Happy (s-a dus tata sa ia scutece la nepot fara sa-i zica nimeni :D), si aia nu aveau nici un fel de banda elastica, si nici banda verde, dar acum m-am uitat pe site-ul lor si vad ca au lansat noua generatie de Happy gama noua, cu elastic in talie si acea banda premium dry. Noua nu ne-au placut aia, ca erau scortosi si grosi, in comparatie cu Pampers.
Voi sunteti la nr. 3 acum, nu? Eu zic ca poti incerca si Happy, ca nu zice nimic de aloe, ci doar ca banda aia verde grabeste absorbtia lichidului.

AnaM
17.02.2010, 17:06:23
P.S. Vezi ca in farmacii ar trebui sa gasesti pachete mici de Happy nr. 3 Midi, de 13 bucati, eu zic sa luati asa intai, sa vedeti cum va intelegeti. Dar verificati sa fie din noua generatie, cu elastic in talie.

roxana1
17.02.2010, 17:17:15
Eu am incercat nr. 2 (3-6 kile) de la Happy (s-a dus tata sa ia scutece la nepot fara sa-i zica nimeni :D), si aia nu aveau nici un fel de banda elastica, si nici banda verde, dar acum m-am uitat pe site-ul lor si vad ca au lansat noua generatie de Happy gama noua, cu elastic in talie si acea banda premium dry. Noua nu ne-au placut aia, ca erau scortosi si grosi, in comparatie cu Pampers.
Voi sunteti la nr. 3 acum, nu? Eu zic ca poti incerca si Happy, ca nu zice nimic de aloe, ci doar ca banda aia verde grabeste absorbtia lichidului.
dap,suntem la nr 3.si baxul asta de huggies il am nr 3 si avea bonus un pachetel de 18 buc nr 2 si vreau sa spun ca nr 2 sunt mai scortosi decat nr 3,dar oricum nu ramanem la ei ca nu au banda elastica.
deci e gama noua,abia au aparut astia happy?deci am tinut eu bine minte ce am vazut:D .stii cumva daca banda aia verde de la Pampers e tot ca asta de la happy,adica aceeasi compozitie?

roxana1
17.02.2010, 17:23:42
P.S. Vezi ca in farmacii ar trebui sa gasesti pachete mici de Happy nr. 3 Midi, de 13 bucati, eu zic sa luati asa intai, sa vedeti cum va intelegeti. Dar verificati sa fie din noua generatie, cu elastic in talie.
ms :* ,vazusem si in carrefour pachete mici de happy,am vrut sa iau dar ti-am zis ca mi-a fost frica ca stiam ca ati spus ca nu sunt bune si am zis sa incerc cu huggies mai intai,si n-am mai luat nik atunci si l-am trimis apoi pe sot:-B

AnaM
17.02.2010, 17:28:30
dap,suntem la nr 3.si baxul asta de huggies il am nr 3 si avea bonus un pachetel de 18 buc nr 2 si vreau sa spun ca nr 2 sunt mai scortosi decat nr 3,dar oricum nu ramanem la ei ca nu au banda elastica.
deci e gama noua,abia au aparut astia happy?deci am tinut eu bine minte ce am vazut:D .stii cumva daca banda aia verde de la Pampers e tot ca asta de la happy,adica aceeasi compozitie?
Nu, aia de la Pampers are Aloe in compozitie.
La Huggies Clasic probabil sunt scortosi, dar la Huggies Disney, nr. 1 si 2 sunt mult mai moi si mai faini decat 3 si 4.
Da, e gama noua. O sa iau si eu un 4+ mic de 12 bucati sa vad cum sunt, de curiozitate. Noi folosim acum Premium Care sau Pampers punga albastra.

Incearca-i, n-ai ce pierde. Si Pampers Sleep&Play punga portocalie gasesti pachete mici. Stiu pe cineva careia baiatul se irita la absolut orice scutec Pampers, Huggies, Bella, pana a gasit Pampers Sleep&Play si la astia a ramas, ca nu s-a mai iritat puiul.

AnaM
17.02.2010, 17:31:40
ms :* ,vazusem si in carrefour pachete mici de happy,am vrut sa iau dar ti-am zis ca mi-a fost frica ca stiam ca ati spus ca nu sunt bune si am zis sa incerc cu huggies mai intai,si n-am mai luat nik atunci si l-am trimis apoi pe sot:-B
Pachete asa mici de 13 in Carefour nu cred ca sunt, ci de 32... Eu zic ca ar trebui sa gasesti in orice farmacie :)

roxana1
17.02.2010, 17:57:05
Pachete asa mici de 13 in Carefour nu cred ca sunt, ci de 32... Eu zic ca ar trebui sa gasesti in orice farmacie :)
aaaaaa,nu ma uitasem exact de cat erau,stiam doar ca sunt mici:D

Anmari
17.02.2010, 17:58:43
felicitari ca ai avut puterea sa te intorci la serviciu!

nu mai esti la Continental?? acum unde lucrezi? si tot ca QA?

n-am lucrat niciodata la Continental :D Cumatra mea michellina lucreaza acolo. da tot QA sunt si acum angajata, e meseria mea si-mi place.

Simona multumesc ptr urari :*

madinai
17.02.2010, 18:05:06
nici nu m-am gandit ca ai zis-o cu rautate:*:*
era somnoroasa.. avem si 2 nenorociti de dinti pe drum... plus agitatia.. eh..
sper data viitoare sa fie mai bine ca nu ma dau eu batuta asa usor:))
si david cand este somnoros face urat
sa iasa dintii cat mai repede si usor
p.s. noi nu avem la 9 luni nici un dinte

Juliette
17.02.2010, 18:46:03
Schimb Pampers Premium Care nr. 2 cu Pampers nr. 3. :D

Pun in album cateva poze de la scaldat. :*:*:*
Gata, le-am pus. :D

alinutza20
17.02.2010, 18:53:15
si david cand este somnoros face urat
sa iasa dintii cat mai repede si usor
p.s. noi nu avem la 9 luni nici un dinte

da si cand or veni... atunci sa te tii:)):))

Rok5ana
17.02.2010, 19:17:11

Ce gogosica frumoasa se vede acolo!:*:*

jewelieta
17.02.2010, 19:27:40
buna fetele...
anmari...ai zis ca mam a ta a stat la voi de cand s-a nascut ariana...tu parca esti din tg neamt,nu?cum se descurca tatal tau fara ea?sau cum fac?e si el la voi? te intreb ca si ai mei nu stau in acelasi oras cu mine si e greu cand vine mama la mine sa ma maia jute...

alibd
17.02.2010, 19:32:59

E super scumpel! :> ;;)

Juliette
17.02.2010, 19:33:26
Ce gogosica frumoasa se vede acolo!:*:*
Pupici de la bolfosel ! :):*:*

E super scumpel! :> ;;)
Multumim ! :D :*:*

jewelieta
17.02.2010, 19:34:00
am vazut pozele de la intalnirea miresicilor...ce gasca mare ati avut fetele,,,si bebeii toti frumosi...cred ca dragos a fost cel mai cumicior,nu?dar e si cel mai micutz...
tudor pare f sociabil...letitia e o finuta...si monitza se vedea ca a terorizat-o pe mami...nu e pbisnuita cu multa lume probabil

:x

biutzaxx
17.02.2010, 19:36:57
cele sleep & play nu au banda elastica, dar Sebastian il umple bine dimineata si nu da pe afara. Noi avem alternativ si Premium care nr 4, care imi plac mai mult :) . Servetele portocalii avem si noi, is faine, dar eu cred ca raman fidela celora de la Nivea, au fost primele pe care le-am folosit si cred ca a ramas asa, ca prima dragoste ;))

Milagros
17.02.2010, 19:56:22
^:)^ Am inteles! Tudor nu da semne sa mearga in 4 labe (e fundul greu:-" ), insa se ridica direct in picioare cand ii dau mana sau daca e in premergator.. vrea numai in brate si nu mai pot sa il tin:((, trebuie sa merg urgent sa-mi fac o radiografie la sold pentru ca ma sageata de mor, simt ca pic din picioare:(
Si noi pupam baiatul!:*

Dragos a facut panarama toata ziua de bine ce l-ati laudat. I s-a urcat la cap, smecheroiul. :-$ Azi a tinut-o o gura pana am cedat si l-am pus in semi-funduletz. :-< Nu mai vrea deloc culcat :((

Milagros
17.02.2010, 19:58:17
Pai na, sunt 6-9 luni :D Lasa ca lejer e bine, atata timp cat are un maieutz dedesubt. Cel mai tare mie mi-a placut setul my first levi's, care e doar spalat si calcat, mor de ciuda ca n-a apucat sa-l imbrace, dar bine macar ca a ajuns sa se bucure un alt bebe de el. :) Sa le poarte sanatos!

Sunt super blugisorii :x Sunt set cu tricoul, nu? Iar salopeta de blugi e dementiala, aia e maricica, cred ca luna viitoare e numai buna, iar costumasul cu urechi e funny rau. Sarumana inca o data :* :* :*

Milagros
17.02.2010, 20:04:05

Ce bine ca ai zis de astea portocalii ca Bogdan nu a vrut sa luam data trecuta ca cica daca ii merge bine cu alea albastre ce rost are. Acum ca tot tre sa luam, luam si noi portocalii. (parca il si aud...da' a incercat AnaM? =)))

Milagros
17.02.2010, 20:07:13

Ce dulce e Darius. Sa ii fie de bine baita.
PS ai cadita din aia cu suport? eu nu m-am impacat deloc bine cu ea si am luat una clasica

Anmari
17.02.2010, 20:19:00
buna fetele...
anmari...ai zis ca mam a ta a stat la voi de cand s-a nascut ariana...tu parca esti din tg neamt,nu?cum se descurca tatal tau fara ea?sau cum fac?e si el la voi? te intreb ca si ai mei nu stau in acelasi oras cu mine si e greu cand vine mama la mine sa ma maia jute...

tata isi face singur de mancare. munceste si nu poate veni sa stea cu noi. mama e pensionata si de aceea ma ajuta, ca daca muncea nu pupam eu ajutor. merge acasa o data la 2 sapt in weekend si isi face si ea curat in casa si spala, calca rufele lui tata. ii pregateste cate 14 camasi, 14 perechi pantaloni, 14 pluovere, sosete, chiloti si le spala si le calca cand ajunge. multumesc lui doamne doamne ca sta si ma ajuta. cand eram acasa venea si statea o saptamana la mine, 2 acasa la ea. vom vedea mai incolo cum va fi, ptr moment se chinuie tata asa, cu mama departe de el :(

Green_Eyes
17.02.2010, 20:35:20
Pupici de la bolfosel ! :):*:*

Multumim ! :D :*:*

Ce frumusete de baiat ai! Tare frumos a crescut!:* :* :*

Juliette
17.02.2010, 20:42:11
Ce dulce e Darius. Sa ii fie de bine baita.
PS ai cadita din aia cu suport? eu nu m-am impacat deloc bine cu ea si am luat una clasica
Multumim ! Pupici pt Dragos ! :*:*
Da, eu ma impac cu cadita asta cu suport. Noi avem doua, una fara suport, mai marisoara (cadou de la bunicul meu :D) si una cu suport (cadou de la mama cumatrului :D). Ne-am scos. :))

Ce frumusete de baiat ai! Tare frumos a crescut!:* :* :*
Mai ieri era un ghemotoc negrut, cu ochii mici ca de chinezoi. :))
Multumim pt complimente ! :* :* :*

jewelieta
17.02.2010, 20:55:10
julie si roxana1,aveti niste bebelusi-darius amandoi -tare simpatici...sa va traiasca sii sa fie sanatosi:>

tsimonaiuliana
17.02.2010, 21:09:01
=)) =)) Tudor tot inapoi da;)) Am sa il mai pun si eu ca nu se moare din asta... |-)
In alta ordine de idei, mai am un pic si ma sui pe pereti:-" Sper ca se pregatesc dintii sa iasa ca alta explicatie nu am: maraie non stop#-o - chiar si in timpul mesei, se agata de mine tot timpul sa il iau in brate, chiar nu inteleg ce se intampla.. efectiv nu mai stiu ce sa ii fac:-s

Asa am patit eu dar cam cu 3 sapt. inainte de a-i iesi dintii.Exact aceleasi reactii,maraia tot timpul,ma tragea permanent de haine sa il iau in brate.Eu spun ca se pregatesc dintii sa iasa.Inca un pic de rabdare si scapi.

Juliette
17.02.2010, 21:10:32
julie si roxana1,aveti niste bebelusi-darius amandoi -tare simpatici...sa va traiasca sii sa fie sanatosi:>
Multumesc frumos, la fel si bebelusa ta ! :*
E viitor pretendent la fetitele de pe aici, ca noi in grup, din 10 copii, numai 2 sunt fetite si e bataie pe ele. :))

geany_m
17.02.2010, 21:15:24
Da! Ca unele fete sunt egoiste, nu se mai satura sa-l tina :-":-"

Green_Eyes
17.02.2010, 21:22:10
Asa am patit eu dar cam cu 3 sapt. inainte de a-i iesi dintii.Exact aceleasi reactii,maraia tot timpul,ma tragea permanent de haine sa il iau in brate.Eu spun ca se pregatesc dintii sa iasa.Inca un pic de rabdare si scapi.

Vaai, imi dai sperante!Ma gandeam ca ramane flacaul fara dinti;)) desi mie mi-au iesit dintii la 1 an:-" Si gingia cum arata la inceput? Parca parca mi se pare putin de tot umflat in zona dintilor, ca niste pernute, mai mult sus:-s

tsimonaiuliana
17.02.2010, 22:04:11
Vaai, imi dai sperante!Ma gandeam ca ramane flacaul fara dinti;)) desi mie mi-au iesit dintii la 1 an:-" Si gingia cum arata la inceput? Parca parca mi se pare putin de tot umflat in zona dintilor, ca niste pernute, mai mult sus:-s

Pai asta era problema ca gingia nu arata in nici un fel,adica era normala,ori nu m-am uitat eu bine.Insa cam dupa 2 sapt. de mofturi,maraieli,o sapt nu a avut nimic iar apoi i-au iesit dintii brusc,fara mofturi,fara nik.

roxana1
17.02.2010, 22:42:00

chiar ca seamana cum ai zis tu,in cateva poze,dar nu as incurca niciodata nci macar pozele:D [-X

roxana1
17.02.2010, 22:46:49
cele sleep & play nu au banda elastica, dar Sebastian il umple bine dimineata si nu da pe afara. Noi avem alternativ si Premium care nr 4, care imi plac mai mult :) . Servetele portocalii avem si noi, is faine, dar eu cred ca raman fidela celora de la Nivea, au fost primele pe care le-am folosit si cred ca a ramas asa, ca prima dragoste ;))
hm,ce pacat!nu au deloc banda elastica?tocmai ma gandeam sa ii incerc,dar dak nu au banda elastica nu rezist....asa,sa ii pui numai noaptea e bine,dar nu tot timpul,eu abia astept sa ii termin pe astia....

roxana1
17.02.2010, 22:55:08
multumesc mult,la fel si tie:*

roxienea
17.02.2010, 22:56:25
Fetele, dar de Rok5ana mai stiti ceva? Nu a mai intrat de ceva timp...stiu ca nu mai avea mult pana cand ar trebui sa nasca...oare asta e motivul?

roxana1
17.02.2010, 22:58:08
Dragos a facut panarama toata ziua de bine ce l-ati laudat. I s-a urcat la cap, smecheroiul. :-$ Azi a tinut-o o gura pana am cedat si l-am pus in semi-funduletz. :-< Nu mai vrea deloc culcat :((
pai are 3 luni si de'acum,nu e normal sa incepe sa vrea in fundulet?(intreb,ca nu stiu)

tsimonaiuliana
17.02.2010, 22:58:31
multumesc mult,la fel si tie:*

Vreau si eu sa vad poze.:) Nu stiu unde sa caut.

roxana1
17.02.2010, 23:16:16
azi am fost la vaccin,i-am pus jum de supozitor paracetamol,dr mi-a zis sa ii pun novocalmin dar la farmacie avea pt copii de la 3 ani.......sper sa fie bine si sa nu aiba nici o reactie adversa[-o<

tsimonaiuliana
17.02.2010, 23:19:18
Foarte frumusel si ochios Darius,sa va traiasca.

AnaM
17.02.2010, 23:19:42
Ce bine ca ai zis de astea portocalii ca Bogdan nu a vrut sa luam data trecuta ca cica daca ii merge bine cu alea albastre ce rost are. Acum ca tot tre sa luam, luam si noi portocalii. (parca il si aud...da' a incercat AnaM? =)))

Da, sunt set, au venit intr-o cutie de metal :D
Servetelele sleep&play nu stiu cum sunt facute, da' cand tragi afara servetelul, iese doar unul, nu 7 ca la celelalte, si nu tre sa te mai chinui sa le bagi la loc ca sa tragi folia deasupra. In plus, miros mult mai fain.
Biu, si mie imi placeau tare mult Nivea, pana am citit ingredientele si toti parabenii de pe lume pe care le au... Astia portocalii n-au, de-acuma numai de astea iau (pana dau de altele si mai faine :)) ). E 14 lei setul de 2 pachete X 70 servetele in Carrefour.

AnaM
17.02.2010, 23:22:48
azi am fost la vaccin,i-am pus jum de supozitor paracetamol,dr mi-a zis sa ii pun novocalmin dar la farmacie avea pt copii de la 3 ani.......sper sa fie bine si sa nu aiba nici o reactie adversa[-o<

Novocalmin se recomanda a fi dat dupa 39 de grade, nu preventiv...!
Preventiv se da Paracetamol, Nurofen, Panadol...

aanamaria
17.02.2010, 23:38:10
Juliette ai un bebe tare frumos si rotunjel sa nu il deochi:* :* :*
si mamica e frumoasa (m-am uitat si la restul de poze).
poate iti faci cont pe picasa sa vedem mai multe poze ca e mai usor de vazut de acolo (mie asa mi se pare).
pupam smecheru ala mititel:*

alinutza20
18.02.2010, 08:04:17

nu stiu ce tot recmanda medicii astia novocalminu.. am mai auzit la cineva..
pe prospect scrie clar k e ptr copii peste 4 ani... no wayyyy 3-4 luni inafara febrei peste 39..
eu novocalminu il consider solutia extrema.. dar na.. eu sunt contabil nu medic.. ma pun eu cu ei?

neata pipaaal:*:*:*:*

Andrusca
18.02.2010, 09:08:23
Neata!!!
Astept si eu urmatorii dinti ai lui Andrei..deocamdata avem 4, dar astia nu mai ies si il mananca gingiile ceva de speriat #-o

roxana1
18.02.2010, 09:22:19
Foarte frumusel si ochios Darius,sa va traiasca.
multumesc mult, si puiutul tau sa fie sanatos si sa v traiasca.

grasunelu meu a dormit de la 22.20 si s-a trezit abia la 5.20 si a papat si a mai dormit pana la 8.20.tare a vrea sa se mai intample lucrul asta(cu toate ca eu m-am tot trezit sa vad ce face,sa nu faca febra),desi stiu ca asta a fost efectul de la vaccin

roxana1
18.02.2010, 09:30:10
mai eu nu stiu.......ea mi-a zis sa iau novocalmin pt nou-nascuti si sa ii pun jumate,iar eu dak nu am gasit iam luat paractamol,am zis sa ii pun totusi ceva ca tare mi-e frica de febra,si bine ca nu a facut.mai exista vreo sansa sa faca vreo febra de-acum sau a trecut?

petronelaaa
18.02.2010, 09:32:13
Neata,
Aveti vreo idee cum as putea gasi centimetru de pus pe perete pt masurat copilu?!?
ceva de genu:

roxana1
18.02.2010, 09:32:49
Servetelele sleep&play nu stiu cum sunt facute, da' cand tragi afara servetelul, iese doar unul, nu 7 ca la celelalte, si nu tre sa te mai chinui sa le bagi la loc ca sa tragi folia deasupra. In plus, miros mult mai fain.
Biu, si mie imi placeau tare mult Nivea, pana am citit ingredientele si toti parabenii de pe lume pe care le au... Astia portocalii n-au, de-acuma numai de astea iau (pana dau de altele si mai faine :)) ). E 14 lei setul de 2 pachete X 70 servetele in Carrefour.
poate o sa ii incerc si eu peste catva timp ca tare m-am saturat de vata cu ceai sau vata cu apa

alinutza20
18.02.2010, 09:41:44
mai eu nu stiu.......ea mi-a zis sa iau novocalmin pt nou-nascuti si sa ii pun jumate,iar eu dak nu am gasit iam luat paractamol,am zis sa ii pun totusi ceva ca tare mi-e frica de febra,si bine ca nu a facut.mai exista vreo sansa sa faca vreo febra de-acum sau a trecut?

eu nu stiu sa existe novocalmin ptr nou nascuti...:-\ :-\

alinutza20
18.02.2010, 09:43:26
Neata,
Aveti vreo idee cum as putea gasi centimetru de pus pe perete pt masurat copilu?!?
ceva de genu:

uuuuuuu ce fai arata... prin diverta ai incercat? zic si eu..

petronelaaa
18.02.2010, 09:45:03
uuuuuuu ce fai arata... prin diverta ai incercat? zic si eu..

N-am incercat diverta.
doar carre..., kauf..., selgros.... =0

Milagros
18.02.2010, 10:09:41
Fetele, dar de Rok5ana mai stiti ceva? Nu a mai intrat de ceva timp...stiu ca nu mai avea mult pana cand ar trebui sa nasca...oare asta e motivul?

Are nr meu daca se intampla ceva, fiti fara grija. Intru si noaptea si va anunt :D

Milagros
18.02.2010, 10:11:24
pai are 3 luni si de'acum,nu e normal sa incepe sa vrea in fundulet?(intreb,ca nu stiu)

Nu stiu...de aia nu prea il las, stiam ca de la 4 luni parca.... Azi l-am pus in leaganul electric unde sta intr-un fel in fundulet si l-am pus un pic si in carut la 45 de grade si s-a calmat rapid. Am facut papa la bucatarie si el a stat asa cuminte in carut si s-a uitat la mine si tot gangurea acolo.

L-am pus in leagan si ma strambam la el si a ras in hohote, am murit cat e de scump :D

Aaaa, si ieri a tinut iar jucaria

Milagros
18.02.2010, 10:12:40
multumesc mult, si puiutul tau sa fie sanatos si sa v traiasca.

grasunelu meu a dormit de la 22.20 si s-a trezit abia la 5.20 si a papat si a mai dormit pana la 8.20.tare a vrea sa se mai intample lucrul asta(cu toate ca eu m-am tot trezit sa vad ce face,sa nu faca febra),desi stiu ca asta a fost efectul de la vaccin

\:D/ \:D/ \:D/ Bravo bebe cuminte! Asa patesc si eu, chiar daca el doarme eu ma trezesc ba sa il verific, ba sa vad daca nu are febra, daca respira...ba sa pun pompa ca pocnesc :-$

Milagros
18.02.2010, 10:13:38

Eheee, am baiet smecher deci =)) cu blugi de firma, cine mai e ca el? Moare Monitza daca vin cu el asa la intalnire =))

Ce fain cu servetelele...chiar ma streseaza astea cand ies cate 10.

cgeorgiana1982
18.02.2010, 10:15:09
Neata,
ceva de genu:

Am vazut la un magazin...parca se cheama "copilasul tau"....e in CUG....de la Rondul Vechi mergi pe straduta de langa blocuri si undeva in spate:-\ .....e o cladire pe 2 nivele si sigla e mare, nu prea ai cum sa ratezi...Stiu ca am fost saptamana asta sa vad ce au si m-a amuzat centimetrul asta....nu e chiar identic, dar e aceeasi idee..sa incerci la etaj. Pupici Letitiei

petronelaaa
18.02.2010, 10:23:42
Am vazut la un magazin...parca se cheama "copilasul tau"....e in CUG....de la Rondul Vechi mergi pe straduta de langa blocuri si undeva in spate:-\ .....e o cladire pe 2 nivele si sigla e mare, nu prea ai cum sa ratezi...Stiu ca am fost saptamana asta sa vad ce au si m-a amuzat centimetrul asta....nu e chiar identic, dar e aceeasi idee..sa incerci la etaj. Pupici Letitiei

sar`na, tre sa ajung si acolo
era odata magazinu aici langa mine.... da`au plecat :D ; habar` n-au ei ce client au parasit!!!:-p

biutzaxx
18.02.2010, 10:49:17
Aha, deci sa raman pe astea portocalii (inca mai am 3 pachete)...noi am luat de la Plus, cand erau la oferta, parca cu 16 lei 4 pachete de 70 servetele.
Si sunt puse una peste alta , servetelele, si nu una in alta ca la celelalte, de aia nu ies mai multe din punga..(nush daca s-a inteles ceva :D)

ce alte scutece mai sunt de la Pampers sau alti producatori care nu au nimic gen aloe sau musetel pe partea absorbanta dintre picioare?? Eu am numai Premium Care asa fara nimic, dar as vrea sa stiu ce marci mai sunt, simple. Ca vad ca asa ii cam trebuie lui, fara nimic. Ca am incercat de toate, dar la cam 2-3 saptamani se inroseste la fundulet, si zic ca de la pampersii cu aloe sau musetel..cu toate ca i-am alternant pampersii, tot face iritatie si ii trece cu cei simpli.

Juliette
18.02.2010, 10:52:53
chiar ca seamana cum ai zis tu,in cateva poze,dar nu as incurca niciodata nci macar pozele:D [-X
Eh, noi nu-i incurcam, ca-s ai nostri. :D Dar mama mea... fara ochelari... era cam in ceatza daca e sau nu Darius al nostru. :-p :*

Rok5ana
18.02.2010, 11:02:38
Inca suntem 2 in 1. Bebe nu da semne ca vrea afara.:(

Rok5ana
18.02.2010, 11:05:27
Neata,
ceva de genu:
Gasesti in Praktiker sticker cu diagrama de crestere. E vreo 70 lei.

Rok5ana
18.02.2010, 11:11:12
Asa arata.

roxienea
18.02.2010, 11:15:32
Desi sunt sigura ca e f greu, mai ai putintica rabdare, ca apare el acusica.:*

Juliette
18.02.2010, 11:20:07
Juliette ai un bebe tare frumos si rotunjel sa nu il deochi:* :* :*
si mamica e frumoasa (m-am uitat si la restul de poze).
poate iti faci cont pe picasa sa vedem mai multe poze ca e mai usor de vazut de acolo (mie asa mi se pare).
pupam smecheru ala mititel:*
Multumim mult pt aprecieri ! :"> Bebelul e vedeta, la mamica de-acum se cam aplica vorba aia "fost-ai, lele, ce ai fost". :))
O sa incerc sa vad ce-i cu picasa asta, pana acum nu m-am bagat, dar cred ca e mult mai ok sa salvezi albume acolo, avand in vedere ca eu am pierdut poze din calculatorul vechi cand s-a stricat.
Pupicei si de la noi ! :*:*:*

Butterfly87
18.02.2010, 11:59:08
mai ai putina rabdare...k acusi vine el pe lume:* :* :*

Milagros
18.02.2010, 12:21:02
Ana, mi-am amintit ce voiam sa te intreb la Mall... mai bine ceai sau mai bine apa? De care ceai si de care apa?
Si de fapt mult folositul ceai ce calitati are de se da la bebei?:-\

Rok5ana
18.02.2010, 12:27:15
mai ai putina rabdare...k acusi vine el pe lume:* :* :*
E greu tare cu rabdarea zilele astea....

Milagros
18.02.2010, 13:12:52
Suntem la pagina 1800, mamici! <:-P <:-P <:-P

petronelaaa
18.02.2010, 13:17:54
Suntem la pagina 1800, mamici! <:-P <:-P <:-P

Inca putin si ajungem fetele de la off-topic ;;) ;)) :-"

GIA23
18.02.2010, 13:24:05
Buna fetelor!Vreau sa va intreb pe cele care ati cumparat deja scaun de masa ptr bebe,de care si de unde l-ati cumparat si cat a costat?VA multumesc!Nastere usoara viitoarelor mamici si multa sanatate celor cu pitici!

alinutza20
18.02.2010, 13:42:01
Inca putin si ajungem fetele de la off-topic ;;) ;)) :-"

=))=))=))=))

roxana1
18.02.2010, 14:23:08
eu nu stiu sa existe novocalmin ptr nou nascuti...:-\ :-\
mie asa mi-a zis doctorita si cand am intrebat farmacista a zis ca acum nu mai are,deci exista

roxana1
18.02.2010, 14:25:03
Nu stiu...de aia nu prea il las, stiam ca de la 4 luni parca.... Azi l-am pus in leaganul electric unde sta intr-un fel in fundulet si l-am pus un pic si in carut la 45 de grade si s-a calmat rapid. Am facut papa la bucatarie si el a stat asa cuminte in carut si s-a uitat la mine si tot gangurea acolo.

L-am pus in leagan si ma strambam la el si a ras in hohote, am murit cat e de scump :D

Aaaa, si ieri a tinut iar jucaria
=D> =D> =D> ma bucur pt voi

roxana1
18.02.2010, 14:26:34
\:D/ \:D/ \:D/ Bravo bebe cuminte! Asa patesc si eu, chiar daca el doarme eu ma trezesc ba sa il verific, ba sa vad daca nu are febra, daca respira...ba sa pun pompa ca pocnesc :-$
culmea...la mine nu pocnesc oricat as sta......dar nici nu beau ceai in fiecare zi.........inseamna ca nu am chiar asa mult lapte:-\

Milagros
18.02.2010, 14:30:16
culmea...la mine nu pocnesc oricat as sta......dar nici nu beau ceai in fiecare zi.........inseamna ca nu am chiar asa mult lapte:-\

Nicidecum, vad ca de 2 nopti nu mai pocnesc nici la mine. cred ca era perioada de acomodare.

petronelaaa
18.02.2010, 14:31:39
Eu ma oftic :-< :gen_20: DE CE IN IASI NU SE FAC TARGURI pt COPII SI MAMICI?!? macar 2/an
de ce? in Buc, una doua TARG! mai trec 3saptamani TARG! saptamana viitoare of course TARG!
mama ei de treaba!:talk_04:

roxana1
18.02.2010, 14:43:42
Aha, deci sa raman pe astea portocalii (inca mai am 3 pachete)...noi am luat de la Plus, cand erau la oferta, parca cu 16 lei 4 pachete de 70 servetele.
Si sunt puse una peste alta , servetelele, si nu una in alta ca la celelalte, de aia nu ies mai multe din punga..(nush daca s-a inteles ceva :D)

ce alte scutece mai sunt de la Pampers sau alti producatori care nu au nimic gen aloe sau musetel pe partea absorbanta dintre picioare?? Eu am numai Premium Care asa fara nimic, dar as vrea sa stiu ce marci mai sunt, simple. Ca vad ca asa ii cam trebuie lui, fara nimic. Ca am incercat de toate, dar la cam 2-3 saptamani se inroseste la fundulet, si zic ca de la pampersii cu aloe sau musetel..cu toate ca i-am alternant pampersii, tot face iritatie si ii trece cu cei simpli.
ufff,cred ca asta ni se intampla si noua.....si o sa incepem sa le incercam pe toate pana cand dam de ceva bun...de servetele umede nici nu ma gandesc deocamdata ca sa nu ma derutez ca iritatia ar putea fi de la servetele.,tu ai incercat sa nu mai folosesti servetele?deci si de pampers cu musetel tot se mai inroseste.......eu de alea cu aloe nu mai folosesc deloc,ca ne-au terminat.simplii mai sunt huggies clasic dar nu au banda elastica deloc.tu happy ai incercat?sau de-alea de la kauland Wickies?
cred ca si alternarea asta strica,si nu iti poti da seama exact de la care se irita

biutzaxx
18.02.2010, 14:59:20
ufff,cred ca asta ni se intampla si noua.....si o sa incepem sa le incercam pe toate pana cand dam de ceva bun...de servetele umede nici nu ma gandesc deocamdata ca sa nu ma derutez ca iritatia ar putea fi de la servetele.,tu ai incercat sa nu mai folosesti servetele?deci si de pampers cu musetel tot se mai inroseste.......eu de alea cu aloe nu mai folosesc deloc,ca ne-au terminat.simplii mai sunt huggies clasic dar nu au banda elastica deloc.tu happy ai incercat?sau de-alea de la kauland Wickies?
cred ca si alternarea asta strica,si nu iti poti da seama exact de la care se irita
ce sa zic, uite, ziua ii puneam de aia cu aloe, ca mai am cateva numarul 3 si vreau sa le termin, ca ii mai vin asa cat de cat si le schimb cam la 3 ore, si seara ii puneam ori cu musetel ori premium care, care is numarul 4 si is mai larguti, ca sa incapa tot pana dimineata. servetele folosesc cand face caca, ca se murdareste pe tot fundul ca e moale la el, si tre sa am cat mai multe la indemana si asta numai o data pe zi, cateodata de doua ori, si in rest vil sterg cu apa cu vata cum am invatat la maternitate , si il mai si spal la fund dimineata. deci nu cred ca de la servetele, si tind sa cred ca tot de la alea cu aloe se inroseste, ca dimineata nu mai e rosu chiar daca a stat toata noaptea cu acelasi pampers, a avut ori cu musetel ori simple. Dar pe percursul zilei se inroseste la fundut de la alea cu aloe. Nici nu i-am mai dat azi, chiar daca mai am cateva, ca sa nu inceapa sa se irite ca nu mai scap de ea apoi...

incercati cu sleep& play cu musetel, is si mai ieftine, iar daca tot asa, cred ca ramane ca ultima solutie Premium Care..

roxana1
18.02.2010, 15:02:33
Ana, mi-am amintit ce voiam sa te intreb la Mall... mai bine ceai sau mai bine apa? De care ceai si de care apa?
ai inceput sa ii dai ceai? de cand?

xxxxx
18.02.2010, 15:06:40

Eu de astea portocalii folosesc de cand l-am nascut pe R (am avut cate un pachet si din celelalte de la pampers, dar nu ne-au placut deloc), asta e avantajul nu se tin unele de altele si miros super, le-am facut si pe mamicile cu care stateam in parc sa ia numai de astea:D, azi am vazut w.ichies in kauf la 2.8 lei pachetul. Aaaaa, si stiati ca borcanele de la h.ame n-au nici sare, nici zahar? si ieftine.

AnaM
18.02.2010, 15:16:00

Libero sunt fara nimic, dar se gasesc foarte greu in Iasi... Cineva zicea ba de Metro, ba de Selgros, mai nou... I-as lua si eu, dar n-am vazut la ochi asa ceva...

AnaM
18.02.2010, 15:17:58
Asa arata.
Asa avem si noi, uite in poza. E luat de la Mogaldeatza, din CUG, dar am vazut si in Carrefour.

AnaM
18.02.2010, 15:19:00
Ceai eu ii dau baby calm, si doar cand ii dau calciul.
In rest... apa plata (bucovina, izvorul alb, borsec), nefiarta, asa, din sticla la temperatura camerei sau poate usor incalzita.

Teoretic, ceaiul se da ca tratament, uneori pentru digestie (musetel pentru constipatie, menta pentru diaree) si pentru colici (babycalm), dar multe mame dau "de sete", sau ca sa scoata masa de noapte de laptic, sau pur si simplu ca asa zice lumea, ca copilul tre sa bea ceai. Eu ii dau ceai doar fiindca altfel nu am cum sa-i dau calciul.

AnaM
18.02.2010, 15:19:59
Eu de astea portocalii folosesc de cand l-am nascut pe R (am avut cate un pachet si din celelalte de la pampers, dar nu ne-au placut deloc), asta e avantajul nu se tin unele de altele si miros super, le-am facut si pe mamicile cu care stateam in parc sa ia numai de astea:D, azi am vazut w.ichies in kauf la 2.8 lei pachetul. Aaaaa, si stiati ca borcanele de la h.ame n-au nici sare, nici zahar? si ieftine.
Ba au... Am avut piure de prune cu mere si avea zahar... Si am avut vitel cu morcov si cartof, parca, si ala avea sare. N-au toate, dar uite ca eu am nimerit...

Rok5ana
18.02.2010, 15:23:20
Asa avem si noi, uite in poza. E luat de la Mogaldeatza, din CUG, dar am vazut si in Carrefour.
Perdeluta e super faina....de unde ai luat-o?

AnaM
18.02.2010, 15:26:09
Perdeluta e super faina....de unde ai luat-o?
Ikea :) Nu mai stiu cat am dat pe ea, cert e ca mi s-a parut ieftina...
Multumim!

xxxxx
18.02.2010, 15:26:54
Ana, imi place la nebunie ca ai atata lumina in camera\:D/
eu am luat pui cu legume si orez si nu contin nimic.

roxana1
18.02.2010, 15:28:04
ce sa zic, uite, ziua ii puneam de aia cu aloe, ca mai am cateva numarul 3 si vreau sa le termin, ca ii mai vin asa cat de cat si le schimb cam la 3 ore, si seara ii puneam ori cu musetel ori premium care, care is numarul 4 si is mai larguti, ca sa incapa tot pana dimineata. servetele folosesc cand face caca, ca se murdareste pe tot fundul ca e moale la el, si tre sa am cat mai multe la indemana si asta numai o data pe zi, cateodata de doua ori, si in rest vil sterg cu apa cu vata cum am invatat la maternitate , si il mai si spal la fund dimineata. deci nu cred ca de la servetele, si tind sa cred ca tot de la alea cu aloe se inroseste, ca dimineata nu mai e rosu chiar daca a stat toata noaptea cu acelasi pampers, a avut ori cu musetel ori simple. Dar pe percursul zilei se inroseste la fundut de la alea cu aloe. Nici nu i-am mai dat azi, chiar daca mai am cateva, ca sa nu inceapa sa se irite ca nu mai scap de ea apoi...

incercati cu sleep& play cu musetel, is si mai ieftine, iar daca tot asa, cred ca ramane ca ultima solutie Premium Care..
am avut si premium care si inca mai am vreo 20 de buc dar nu ii trecuse de tot si am incercat huggies clasic si a trecut detot,rar mai vad ca e putin rosu intre picioare cam un cm dar cand il schimb si il las macar 10 min gol,nu se mai vde nimik.....deci nu e iritatie zic eu....dupa ce termin huggies si cele 20 de buc de premium care am zis ca o sa incerc happy si apoi dak nu sunt bune o sa incerc wickies din kaufland.sleep &play parca spuneai ca nu au elastic deloc,nu?iar asta ma deranjeaza cel mai mult ca altfel as ramane la huggies. ai incercat happy?sau wickies din kaufland a incercat cineva?

AnaM
18.02.2010, 15:30:17
Ana, imi place la nebunie ca ai atata lumina in camera\:D/
eu am luat pui cu legume si orez si nu contin nimic.

Saru-mana :* E cea mai luminoasa camera din casa, a lui :)
Nu au toate, dar eu am nimerit cu sare&zahar, nu m-am uitat atenta ca ma grabeam :) Dar i-am dat asa, cel putin ala cu prune i-a placut mult si nu era foarte dulce.
Razvanel a papat asta cu pui, legume si orez? Ii place?

roxana1
18.02.2010, 15:35:11
In rest... apa plata (bucovina, izvorul alb, borsec), nefiarta, asa, din sticla la temperatura camerei sau poate usor incalzita.

Teoretic, ceaiul se da ca tratament, uneori pentru digestie (musetel pentru constipatie, menta pentru diaree) si pentru colici (babycalm), dar multe mame dau "de sete", sau ca sa scoata masa de noapte de laptic, sau pur si simplu ca asa zice lumea, ca copilul tre sa bea ceai. Eu ii dau ceai doar fiindca altfel nu am cum sa-i dau calciul.
eu calciul am inceput sa i-l dau cu seringa in gurita,am observat parca , ca atuci cand ii dau ceai e mai agitat si plangacios in acea zi....e posibil asa ceva:-\ .tu in cati ml de apa pui un pliculet de babycalm?conteaza?

AnaM
18.02.2010, 15:37:45
eu calciul am inceput sa i-l dau cu seringa in gurita,am observat parca , ca atuci cand ii dau ceai e mai agitat si plangacios in acea zi....e posibil asa ceva:-\ .tu in cati ml de apa pui un pliculet de babycalm?conteaza?
100 ml de apa, dar nu tin plicul 10 minute, ci maxim 5.
Daca ii dau calciul direct in gura, il scuipa si vomita.

Rok5ana
18.02.2010, 15:41:59
Ikea :) Nu mai stiu cat am dat pe ea, cert e ca mi s-a parut ieftina...
Multumim!
:( Speram sa fie mai pe aproape. De cand tot casc ochii dupa o perdeluta faina...e prima care imi place.

monique18virgo
18.02.2010, 15:42:16
am avut si premium care si inca mai am vreo 20 de buc dar nu ii trecuse de tot si am incercat huggies clasic si a trecut detot,rar mai vad ca e putin rosu intre picioare cam un cm dar cand il schimb si il las macar 10 min gol,nu se mai vde nimik.....deci nu e iritatie zic eu....dupa ce termin huggies si cele 20 de buc de premium care am zis ca o sa incerc happy si apoi dak nu sunt bune o sa incerc wickies din kaufland.sleep &play parca spuneai ca nu au elastic deloc,nu?iar asta ma deranjeaza cel mai mult ca altfel as ramane la huggies. ai incercat happy?sau wickies din kaufland a incercat cineva?

wickes am luat eu sa vad cum sunt.elastic au la spate nu pe parti ca cele de la pampers.putin mai grosute in rest ok.eu am luat pachet de 50 buc la 30 ron.sunt si la 38 ron 70 de buc cand se termina astea ma duc sa iau de celelalte la 70 buc.era un pachet rupt intr-un colt si am obs ca era dif ca si material si un pic mai moi.Miruna nu sa iritat deloc.:*

xxxxx
18.02.2010, 15:45:31
Saru-mana :* E cea mai luminoasa camera din casa, a lui :)
Nu au toate, dar eu am nimerit cu sare&zahar, nu m-am uitat atenta ca ma grabeam :) Dar i-am dat asa, cel putin ala cu prune i-a placut mult si nu era foarte dulce.a
Razvanel a papat asta cu pui, legume si orez? Ii place?

inca nu i-am dat, ca noi papam borcanele in caz de forta majora (mai ard mancarea:D sau sunt plecata si nu am timp sa-i pregatesc). A papat pui cu orez si legume de la hipp si i-a palcut, dar nu te lua dupa asta, ca al meu mananca cam tot ce-i dau (mi-a refuzat para simpla si ficatelul).#:-S

L.E. ii place si pestele :P

roxana1
18.02.2010, 15:49:18
wickes am luat eu sa vad cum sunt.elastic au la spate nu pe parti ca cele de la pampers.putin mai grosute in rest ok.eu am luat pachet de 50 buc la 30 ron.sunt si la 38 ron 70 de buc cand se termina astea ma duc sa iau de celelalte la 70 buc.era un pachet rupt intr-un colt si am obs ca era dif ca si material si un pic mai moi.Miruna nu sa iritat deloc.:*
super.......si ce ieftine sunt:O sunt simple inauntru sau au aloe sau banda verde pt absortie mai rapida?

xxxxx
18.02.2010, 15:52:06
super.......si ce ieftine sunt:O sunt simple inauntru sau au aloe sau banda verde pt absortie mai rapida?

Nu stiu daca ti-am spus, dar imi place foarte mult al doilea nume al puiului tau.:*

L.E. Este promotie la farmaciile S.....blu, la un pachet de vata mare cumparat, primesti unul gratis. (vata S....blu, foarte calitativa)

ungrasmic
18.02.2010, 15:54:14
Buna ziua, ce faceti? Eu sunt tare fericita, am fost cu Cosmin la control la maternitate si a iesit f bine. Sper sa evolueze la fel si sa nu am probleme cu el ca tare am emotii[-o<
Ana imi place tare camera lui Tudor, asa luminoasa si vesela...

roxana1
18.02.2010, 15:56:51
Nu stiu daca ti-am spus, dar imi place foarte mult al doilea nume al puiului tau.:*

L.E. Este promotie la farmaciile S.....blu, la un pachet de vata mare cumparat, primesti unul gratis. (vata S....blu, foarte calitativa)
multumesc mult:"> :*

roxana1
18.02.2010, 15:59:03
Buna ziua, ce faceti? Eu sunt tare fericita, am fost cu Cosmin la control la maternitate si a iesit f bine. Sper sa evolueze la fel si sa nu am probleme cu el ca tare am emotii[-o<
da de ce ati fost la control la maternitate?ce probleme sa ai cu el?

Milagros
18.02.2010, 16:06:55
ai inceput sa ii dai ceai? de cand?

Nu, si pe masura ce ma documentez nici nu mai am de gand pana o creste mare si vrea singur :D

ungrasmic
18.02.2010, 16:07:15
da de ce ati fost la control la maternitate?ce probleme sa ai cu el?
Cosmin a suferit la nastere, a facut hipoxie grad 1, din aceasta cauza el prezinta riscul de a nu se dezvolta normal neurologic. Periodic mergem la maternitate sa-l vada si ne invata cum sa mai lucram cu el, ce exercitii sa facem si ce trebuie sa fie capabil sa faca pana la urmatoarea evaluare.

monique18virgo
18.02.2010, 16:07:39

simple:*.servetele umede tot weckies folosesc.

ungrasmic
18.02.2010, 16:09:35
Ce face gazutza ta? E mancacioasa? Eu nu stiu ce sa ma fac cu Cosmin:-<

Milagros
18.02.2010, 16:10:21

Aha. Pai o sa incep si eu la diversificare dar tot asa numai sa ii dau calciul. Tot am citit si am ajuns la concluzia ca ceaiul se da cum ai zis si tu ...ca zice lumea, ca copilul tre sa bea ceai. :-<

monique18virgo
18.02.2010, 16:13:01
Cosmin a suferit la nastere, a facut hipoxie grad 1, din aceasta cauza el prezinta riscul de a nu se dezvolta normal neurologic. Periodic mergem la maternitate sa-l vada si ne invata cum sa mai lucram cu el, ce exercitii sa facem si ce trebuie sa fie capabil sa faca pana la urmatoarea evaluare.

te-au chemat cu toate ca e carantina? eu ultima data trebuia sa ma duc in decembrie, am fost sus si imi spune aia ca e carantina din cauza gripei si se amana controlul,ca de ce am venit ca a anuntat pe toata lumea sa nu vina(:O pe mine nu)am mai dat si bani pe taxi degeaba:-< sotu nu era in tara sa ma duca el:( urcat si 6 etaje cu fata in brate(nu imi place liftu:D ) si nu am mai facut nici o programare.

Milagros
18.02.2010, 16:14:56

Felicitari! <:-P Ai un puiutz tare reusit chiar daca a suferit atunci la nastere. Pupam Cosminel drag :*

ungrasmic
18.02.2010, 16:15:27
te-au chemat cu toate ca e carantina? eu ultima data trebuia sa ma duc in decembrie, am fost sus si imi spune aia ca e carantina din cauza gripei si se amana controlul,ca de ce am venit ca a anuntat pe toata lumea sa nu vina(:O pe mine nu)am mai dat si bani pe taxi degeaba:-< sotu nu era in tara sa ma duca el:( urcat si 6 etaje cu fata in brate(nu imi place liftu:D ) si nu am mai facut nici o programare.
Eu pe 25 ianuarie am sunat si m-au programat azi. Am vazut ca scria ca e carantina dar nu mi-a zis nimeni nimic, mai era un bebe mic mic la control. Noi prin noiembrie am fost ultima data si de acum in perioada 25 aprilie- 25 mai.

monique18virgo
18.02.2010, 16:15:30
Ce face gazutza ta? E mancacioasa? Eu nu stiu ce sa ma fac cu Cosmin:-<

ce sa faca creste,e mofturoasa vrea tot timpul numai in brate:D de mancat maninca bine,are 8.500g si 71cm

Milagros
18.02.2010, 16:16:46

Tu de ce mergi la control cu Miruna? Pe noi nu ne-a chemat nimeni si nu ne-a zis de control. Au fost probleme la nastere?

ungrasmic
18.02.2010, 16:17:37
Felicitari! <:-P Ai un puiutz tare reusit chiar daca a suferit atunci la nastere. Pupam Cosminel drag :*
Multumesc mult Ana, m-au felicitat ca e f bine crescut si am fost taaare mandra:">

monique18virgo
18.02.2010, 16:18:09
Eu pe 25 ianuarie am sunat si m-au programat azi. Am vazut ca scria ca e carantina dar nu mi-a zis nimeni nimic, mai era un bebe mic mic la control. Noi prin noiembrie am fost ultima data si de acum in perioada 25 aprilie- 25 mai.

trebuie sa ne intalnim cand da caldura sa se vada si colegii de salon:-p

ungrasmic
18.02.2010, 16:19:21
ce sa faca creste,e mofturoasa vrea tot timpul numai in brate:D de mancat maninca bine,are 8.500g si 71cm
Mda si Cosmin mananca bine tzatzica. Azi i-am dat piersicuta la borcanel, o bunatate da s-a strambat si n-a vrut deloc. Ce-a facut dupa? A ros o lamaie si nici n-a clipit:O

roxana1
18.02.2010, 16:19:37
au,imi pare tare rau pt voi,sper sa fie bin e in continuare si sa evolueze frumos si sa se dezvote bine,multa sanatate>:D<

ungrasmic
18.02.2010, 16:20:50
trebuie sa ne intalnim cand da caldura sa se vada si colegii de salon:-p
Neaparat. Eu abia astept sa se incalzeasca sa ies cu el. Asa mi-e greu singura ca e greu pt mine mai ales imbracat 9 acum am crek maxim 45 de kg) el are 9 si un pic si face scandal cand ii pun geaca.

roxana1
18.02.2010, 16:21:40
doamne,parca mi-ai umplut sufletul de bucurie,sincer:* chiar ca o sa ii incerc si eu si sper sa fie bine.miruna a facut vreo iritatie inainte de la pampers?

ungrasmic
18.02.2010, 16:21:42
au,imi pare tare rau pt voi,sper sa fie bin e in continuare si sa evolueze frumos si sa se dezvote bine,multa sanatate>:D<
Multumim, si noi speram, deocamdata totul e f bine, sa vedem pe parcurs.

monique18virgo
18.02.2010, 16:23:09
Tu de ce mergi la control cu Miruna? Pe noi nu ne-a chemat nimeni si nu ne-a zis de control. Au fost probleme la nastere?

ea s-a nascut cu detresa respiratorie.unul din plamani nu era suficient dezvoltat.obosea cand respira singura si a stat un pic la oxigen.eu am nascut-o la 34sapt si 4 zile.dar nu de asta mergeam la control ci din cauza ca e prematura si cica ei se dezv un pic mai greu.

monique18virgo
18.02.2010, 16:26:32
doamne,parca mi-ai umplut sufletul de bucurie,sincer:* chiar ca o sa ii incerc si eu si sper sa fie bine.miruna a facut vreo iritatie inainte de la pampers?

nu am avut treaba cu asa ceva si sincer iti spun ca nici hainutele nu le-am calcat niciodata,iar de spalat, spal cu deterg si balsam ca si la noi.

eluta
18.02.2010, 16:27:02

La control sunt chemati toti copii care sunt nascuti prematur sau care au avut probleme la nastere.

Milagros
18.02.2010, 16:30:02
ea s-a nascut cu detresa respiratorie.unul din plamani nu era suficient dezvoltat.obosea cand respira singura si a stat un pic la oxigen.eu am nascut-o la 34sapt si 4 zile.dar nu de asta mergeam la control ci din cauza ca e prematura si cica ei se dezv un pic mai greu.

Al meu tot prematur e (35 s si 2 z) si nu mi-a zis nimeni de control :-$

madinai
18.02.2010, 16:39:55
gabi scuze de intarziere
iti atasez cateva poze cu tot cu pui
nu stiu cand naste sora ta( pp ca pt ea il vrei) si nu vreau sa te incurc: landou este la vaslui
il dau cu 50 ron, este negru pe exterior si gri pe interior

gabriela_rgh
18.02.2010, 16:50:05
gabi scuze de intarziere
iti atasez cateva poze cu tot cu pui
nu stiu cand naste sora ta( pp ca pt ea il vrei) si nu vreau sa te incurc: landou este la vaslui
il dau cu 50 ron, este negru pe exterior si gri pe interior
Ce bebe scump.Pana la cate kg l-ai putut tine in landou?Eu l-asi vrea ca sa ii fie mai usor cand va tb sa mearga la medic sau nah..tie ti-a fost util?
Nu ma grabesc.Sa vedem ce va zice medicul la eco maine..nu stiu pb la inceputul lui martie va naste.Tinem legatura!:* :* :* :*

ungrasmic
18.02.2010, 16:53:54
Fetili, branzica cu ce fel de lapte se face?

monique18virgo
18.02.2010, 17:15:35
Fetili, branzica cu ce fel de lapte se face?

eu am facut cu lapte normal de 1,5 sau 3,5.

ungrasmic
18.02.2010, 17:20:40
eu am facut cu lapte normal de 1,5 sau 3,5.
Aha, deci maine incerc si cu branzica, poate poate. Ii storc o lamaie poate-i place mai mult

monique18virgo
18.02.2010, 17:27:06
Neaparat. Eu abia astept sa se incalzeasca sa ies cu el. Asa mi-e greu singura ca e greu pt mine mai ales imbracat 9 acum am crek maxim 45 de kg) el are 9 si un pic si face scandal cand ii pun geaca.

si la mine face scandal cand tre sa o imbrac de plecare.:D
ce bine de tine ca esti slaba(ar trebui sa mai pui un pic pe tine:-p ) eu nu am reusit sa slabesc deloc:-< nu stiu ce sa fac:-SS

ungrasmic
18.02.2010, 17:39:59
si la mine face scandal cand tre sa o imbrac de plecare.:D
ce bine de tine ca esti slaba(ar trebui sa mai pui un pic pe tine:-p ) eu nu am reusit sa slabesc deloc:-< nu stiu ce sa fac:-SS
Eu am vrut sa raman un pic mai implinita, dar ma usuc pe zi ce trece. Pe tine te trezeste noaptea sa pape? Eu de 2-3 ori pe noapte-s la patut sa-i dau sa suga ca face scandal.

madinai
18.02.2010, 17:55:35
Ce bebe scump.Pana la cate kg l-ai putut tine in landou?Eu l-asi vrea ca sa ii fie mai usor cand va tb sa mearga la medic sau nah..tie ti-a fost util?
Nu ma grabesc.Sa vedem ce va zice medicul la eco maine..nu stiu pb la inceputul lui martie va naste.Tinem legatura!:* :* :* :*
multumim!
este landoul de la carut
l-am purtat si in masina in loc de scoica si pe post de patut in bucatarie si afara.
noua ne-a folosit pana la 4-5 luni, in fct de lungime si de cumintenie

monique18virgo
18.02.2010, 17:56:57
Eu am vrut sa raman un pic mai implinita, dar ma usuc pe zi ce trece. Pe tine te trezeste noaptea sa pape? Eu de 2-3 ori pe noapte-s la patut sa-i dau sa suga ca face scandal.

adoarme in jur de 10.30 (ultima masa de lapte cu cereale) si se trezeste pe la 7-7.30

ungrasmic
18.02.2010, 18:11:11
adoarme in jur de 10.30 (ultima masa de lapte cu cereale) si se trezeste pe la 7-7.30
Vai ce faaaain, Cosmin se trezeste si de sete, ca ia doua trei inghitituri si se culca. I-am luat cereale si eu, da nu-i plac desi i le-am luat cu portocale. Oricum imi mai fol sanul si pe post de suzeta, ca il ia si se culca. Da eu ma ridic din pat, il iau din patut si mai trag cate un pui de somn cu el in brate in fotoliu

biutzaxx
18.02.2010, 19:48:52
multumim!
este landoul de la carut
l-am purtat si in masina in loc de scoica si pe post de patut in bucatarie si afara.
noua ne-a folosit pana la 4-5 luni, in fct de lungime si de cumintenie
eu si acum il tin in landou pe Sebastian, doar ca il mai ridic putin cat e treaz si cand doarme il cobor. Incape bine in el chiar daca e destul de lung, avea 70 cm la 4 luni, acu nush cat are, dar a mai crescut..

biutzaxx
18.02.2010, 20:26:06
da, nu au banda elastica.
wickies si happy nu am incercat inca

xxxxx
18.02.2010, 20:45:08
Se pare ca am luat raceala de la pui, din seara asta eu sunt varza, el e bine.
Ce pot sa iau, in afara de ceaiuri cu lamaie?

AnaM
18.02.2010, 21:49:58
Se pare ca am luat raceala de la pui, din seara asta eu sunt varza, el e bine.
Ce pot sa iau, in afara de ceaiuri cu lamaie?
Oscillococcinum pentru stare generala de gripa & raceala, Pastilute de supt Coryzalia sau sirop Stodal pentru tuse, toate sunt homeopate produse de laboratoarele Boiron.
In rest... Supa fierbinte de gaina/pui la greu, sodou pentru gat, strepsils cu miere si lamaie pentru gat...
Si hidratare maxima + fructe ce contin vitamina C!

xxxxx
18.02.2010, 22:31:00
Oscillococcinum pentru stare generala de gripa & raceala, Pastilute de supt Coryzalia sau sirop Stodal pentru tuse, toate sunt homeopate produse de laboratoarele Boiron.
In rest... Supa fierbinte de gaina/pui la greu, sodou pentru gat, strepsils cu miere si lamaie pentru gat...
Si hidratare maxima + fructe ce contin vitamina C!

Sar'na Ana!L-)

AnaM
18.02.2010, 22:40:31
Sar'na Ana!L-)
Cu placere, multa sanatate!

tsimonaiuliana
18.02.2010, 22:49:57

Sa stii ca tare mult ma bucur,chiar ai un copil superb si merita tot ce e mai bun.

tsimonaiuliana
18.02.2010, 23:20:45
http://www.ikea.ro/ro/Magazin/5/5/122/Textile/Textile_pentru_camera_copilului.htm?currentpage=2

AnaM
18.02.2010, 23:34:20
http://www.ikea.ro/ro/Magazin/5/5/122/Textile/Textile_pentru_camera_copilului.htm?currentpage=2
Astea-s perdelele noastre http://www.ikea.ro/ro/Produse/122/6790/Textile_pentru_camera_copilului/FABLER.htm#

Eu totusi tin minte ca au fost vreo 75 ron... Nu mai stiu. Oricum, atunci am luat doua seturi de perdele, o comoda, jucarii, aparatoare de pat, nu mai tin minte cat au costat...

tsimonaiuliana
18.02.2010, 23:53:35
Astea-s perdelele noastre http://www.ikea.ro/ro/Produse/122/6790/Textile_pentru_camera_copilului/FABLER.htm#

Eu totusi tin minte ca au fost vreo 75 ron... Nu mai stiu. Oricum, atunci am luat doua seturi de perdele, o comoda, jucarii, aparatoare de pat, nu mai tin minte cat au costat...

Pacat ca nu pot cumpara online de la Ikea,vazusem niste chestii dragute.:(

AnaM
19.02.2010, 08:08:50
Pacat ca nu pot cumpara online de la Ikea,vazusem niste chestii dragute.:(
Si au muuult mai multe chestii si mai faine in magazin, doar ca multe sunt sezoniere. E frumos magazinul, iar papica la iesire e maxima!

Andrusca
19.02.2010, 08:32:24
Neata all!!!
Anca, sanatate maxima! :)>-

aanamaria
19.02.2010, 08:44:53
neata fetele! a crapat in sf gingiuta. frate credeam ca nu se mai termina. si cand ma gandesc ca e doar al doilea dinte....
mai urmeaza o gramada....
smecherila asta mic s-a facut cam smecher (ce fraza inteligenta la mine). ma santajeaza. cand ies din camera ii trage un plans...si ma intorc. parca is sechestrata in dormitor. la baie fuga fuga 5 min.
cum fac oare sa nu mai fie asa de plangacios?
la puii vostri nu se intampla la fel?
pup all!

Milagros
19.02.2010, 09:05:25
neata fetele! a crapat in sf gingiuta. frate credeam ca nu se mai termina. si cand ma gandesc ca e doar al doilea dinte....
smecherila asta mic s-a facut cam smecher (ce fraza inteligenta la mine). ma santajeaza. cand ies din camera ii trage un plans...si ma intorc. parca is sechestrata in dormitor. la baie fuga fuga 5 min.
pup all!

Neatza, felicitari pentru dintoc!

Si Dragos e smecher foc...cand vrea in brate, cand pus in fundulet, cand vorbaraie si mai nou nu mai vrea sa adoarma la san seara, ci singur in patut...da pana m-am prins sa vezi maraiala :-<

Nu mai zic ca dimineata la 4 are gaze si trebuie asistat cu lampita aprinsa ca altfel trezeste vecinii. #-o

aanamaria
19.02.2010, 09:11:01
Neatza, felicitari pentru dintoc!

Si Dragos e smecher foc...cand vrea in brate, cand pus in fundulet, cand vorbaraie si mai nou nu mai vrea sa adoarma la san seara, ci singur in patut...da pana m-am prins sa vezi maraiala :-<

Nu mai zic ca dimineata la 4 are gaze si trebuie asistat cu lampita aprinsa ca altfel trezeste vecinii. #-o

=)) =)) =))
misto faza cu adormitu. la mine a tinut doar 2 zile.
pupam dragosel mititel:*

alinutza20
19.02.2010, 09:19:47
neata:*
unde e magazinul asta? vreau si io perdele:((:((

AnaM
19.02.2010, 09:22:42
neata:*
unde e magazinul asta? vreau si io perdele:((:((
Bucuresti :-s

Green_Eyes
19.02.2010, 09:27:07
'Neata!|-) |-) |-)
Astazi mi-a dat trezirea la 6:30 dupa ce m-a trezit si la 12, la 1, la 2, la 4 si apoi la 6.. poate ca ar trebui sa incerc sa ii dau un biberon noaptea sa vad daca doarme mai bine(:|

monique18virgo
19.02.2010, 09:28:31
buna dimineata>:D< ,ce fac fetele?
eu imi savurez bunatate de ~o) .
Ana cum se simte sotul ?
Andrei felicitari pt dinte(se pare ca zana maseluta te-a vizitat;)) ).
Anca multa sanatate(trimite raceala la un vecin amabil:-" ;)) )

AnaM
19.02.2010, 09:31:23
'Neata!|-) |-) |-)
Astazi mi-a dat trezirea la 6:30 dupa ce m-a trezit si la 12, la 1, la 2, la 4 si apoi la 6.. poate ca ar trebui sa incerc sa ii dau un biberon noaptea sa vad daca doarme mai bine(:|
Pai ce papa la ultima masa? Si cat?

alinutza20
19.02.2010, 09:32:56
Bucuresti :-s

nuuu:((:((

AnaM
19.02.2010, 09:33:23
Ana cum se simte sotul ?
Nu stiu cum e sotul, ca nu am mai vorbit cu el de aseara, are telefonul pe silent si nu il verifica prea des... Sper ca bine, poate reuesc mai acusi sa merg la el, dupa ce-l muta in rezerva.

Green_Eyes
19.02.2010, 09:38:19
Pai ce papa la ultima masa? Si cat?

In jur de 8:30 - 9, mananca in jur de 200 ml de lapte simplu.. si il pun la san de cateva ori pe noapte insa nu mai am lapte suficient..de fapt mai deloc..mi-a fost mai comod, recunosc si mi s-a tot zis ca nu are nevoie sa mai manance noaptea:-s asa ca nu i-am dat niciodata noaptea biberon, stupid me.. mi-a fost si mai comod sa il pun la san.. poate de asta ne chinuim asa:(( Gata, am sa incerc la noapte sa vad daca e vreo diferenta:-<

Green_Eyes
19.02.2010, 09:39:08
Nu stiu cum e sotul, ca nu am mai vorbit cu el de aseara, are telefonul pe silent si nu il verifica prea des... Sper ca bine, poate reuesc mai acusi sa merg la el, dupa ce-l muta in rezerva.

Ce s-a intamplat?? Sper ca nimic grav!
Multa sanatate!!!

Milagros
19.02.2010, 09:40:49
'Neata!|-) |-) |-)

Si al meu a revenit la masa de ora 1 :-< Macar adoarme imediat dupa.

monique18virgo
19.02.2010, 09:41:23

Sunt convinsa ca e bine:* .Sa ne arati crocsii lui Tudor si geaca da pele(am vazut ca aseara pe off-topic v-ati tinut de prostii=D> =)) ).

Milagros
19.02.2010, 09:41:33

Ana :grouphug: Multa sanatate sotului...uitasem ca ziceai tu ca se interneaza.

roxana1
19.02.2010, 09:47:27
neata!!!~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ati servit cafeaua?

Milagros
19.02.2010, 09:48:59
neata!!!~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ~o) ati servit cafeaua?

Un cappuccino fara cofeina..de pacaleala :*

Green_Eyes
19.02.2010, 10:07:10
Ce s-a intamplat?? Sper ca nimic grav!
Multa sanatate!!!

Am citit pe Off-topic intre timp..
Recuperare rapida si usoara!

alinutza20
19.02.2010, 10:12:46
In jur de 8:30 - 9, mananca in jur de 200 ml de lapte simplu.. si il pun la san de cateva ori pe noapte insa nu mai am lapte suficient..de fapt mai deloc..mi-a fost mai comod, recunosc si mi s-a tot zis ca nu are nevoie sa mai manance noaptea:-s asa ca nu i-am dat niciodata noaptea biberon, stupid me.. mi-a fost si mai comod sa il pun la san.. poate de asta ne chinuim asa:(( Gata, am sa incerc la noapte sa vad daca e vreo diferenta:-<

asa m-am amagit si eu cateva saptamani de ream zombi.. cum i-am dat bibe cum si-a revenit cu somnul.. initial a mancat 3 bibe pe noapte.. apoi 2.. acum doar unul:)

alinutza20
19.02.2010, 10:14:10
ana de pe ce site facusi comanda de haine? dak e mega expensive nu-mi zi k mai rau ma oftic:)):))

ana_maria_btz
19.02.2010, 10:51:01
BUNA FETELOR!
N-am mai vizitat de ceva timp site-ul...me extenueaza serviciul iar acasa nu fac altceva decat sa pap si sa dorm :D In fine...vreau niste sfaturi de la voi...toata lumea imi spune sa nu cumpar nimic pentru copil inainte sa se nasca....ma refer la patut, carut, sterilizatoare, etc..... (nu ma refer la hainute) ca cica NU E BINE. Eu nu sunt superstitioasa deloc si mai ales...n-as vrea sa las toate astea pe mana sotului...sa le cumpere cat stau eu in maternitate...ca....sunt lucruri ce trebuiesc alese de MINE :D Oricum tot ce vreau sa cumpar o sa fie in culori neutre (nici roz, rosu, belo, albastru)... ca sa ramana si pentru al doilea bebe. Ideea e ....printre altele dak imi puteti spune produse pe care le-ati cumparat si nu prea le-ati folosit..sau chiar deloc...si v-a parut rau ca ati dat banii aiurea...chestii de genul asta!
In rest...crestem...si ne pregatim incet incet....:D Va pup pe toate si pe BEBEI IN SPECIAL!

petronelaaa
19.02.2010, 11:00:06
BUNA FETELOR!
N-am mai vizitat de ceva timp site-ul...me extenueaza serviciul iar acasa nu fac altceva decat sa pap si sa dorm :D In fine...vreau niste sfaturi de la voi...toata lumea imi spune sa nu cumpar nimic pentru copil inainte sa se nasca....ma refer la patut, carut, sterilizatoare, etc..... (nu ma refer la hainute) ca cica NU E BINE. Eu nu sunt superstitioasa deloc si mai ales...n-as vrea sa las toate astea pe mana sotului...sa le cumpere cat stau eu in maternitate...ca....sunt lucruri ce trebuiesc alese de MINE :D Oricum tot ce vreau sa cumpar o sa fie in culori neutre (nici roz, rosu, belo, albastru)... ca sa ramana si pentru al doilea bebe. Ideea e ....printre altele dak imi puteti spune produse pe care le-ati cumparat si nu prea le-ati folosit..sau chiar deloc...si v-a parut rau ca ati dat banii aiurea...chestii de genul asta!
In rest...crestem...si ne pregatim incet incet....:D Va pup pe toate si pe BEBEI IN SPECIAL!

poti sa rasfoiesti topicu asta
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6778

sarcina usoara si bebe sanatos!o:-)

Juliette
19.02.2010, 11:01:19
ana de pe ce site facusi comanda de haine? dak e mega expensive nu-mi zi k mai rau ma oftic:)):))
Vreau si eu sa stiu site cu hainute smechere pt bebe. :D :*

biutzaxx
19.02.2010, 11:03:43
Si au muuult mai multe chestii si mai faine in magazin, doar ca multe sunt sezoniere. E frumos magazinul, iar papica la iesire e maxima!
daaa, e grozava! noi ne-am dus de la inceput sa mancam si apoi am facut shoppingul cu burtile pline. Cel mai mult mi-au placut carucioarele de pus tavile cu mancare in ele ;)), facusem si o poza pe acolo :D

biutzaxx
19.02.2010, 11:05:36
pup all!
muta-l in alt loc, gen sufragerie, i se va parea ceva mai nou si te va mai lasa in pace. Da-i si jucarele sa-l tina ocupat.

Al meu sta singurel cateva minute dar tre sa imi auda vocea la ceva timp, ca ma striga...

biutzaxx
19.02.2010, 11:07:27
ce a patit sotul tau , Ana? am pierdut postul cand ai scris..

ana_maria_btz
19.02.2010, 11:09:56
poti sa rasfoiesti topicu asta
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6778

sarcina usoara si bebe sanatos!o:-)
SARUMANA! PUPICI! \:D/

biutzaxx
19.02.2010, 11:11:29
Vreau si eu sa stiu site cu hainute smechere pt bebe. :D :*
hainute smechere gasesti la Zara, au facut reduceri (si nu m-am abtinut :-" ), sau la Fox -ul din Moldova Mall, sau mai gasesti si la Z din Carrefour. Toate au hainute smechere si marimi care corespund cu varsta..

Juliette
19.02.2010, 11:12:53
hainute smechere gasesti la Zara, au facut reduceri (si nu m-am abtinut :-" ), sau la Fox -ul din Moldova Mall, sau mai gasesti si la Z din Carrefour. Toate au hainute smechere si marimi care corespund cu varsta..
Saru'mana! :* Tre sa mai ies si eu prin magazine. :D

biutzaxx
19.02.2010, 11:13:01
Aveam eu un fix ca sa cantaresc pampersul baiatului dimineata sa vad cam cat a mancat peste noapte, si mi-a luat sotul din carrefour un cantar electronic super fain, de bucatarie, si a costat 30 ron, reducere de la 37 ron :P..abia astept sa se trezeasca sa il schimb si sa vad cat a papat peste noapte ;))

petronelaaa
19.02.2010, 11:14:03

Acum is reducerile???:O

biutzaxx
19.02.2010, 11:22:20
Acum is reducerile???:O
erau de doua saptamani parca, inainte de a pleca noi la Vatra am fost pe acolo...dar sigur mai sunt si acum :)

AnaM
19.02.2010, 13:38:25
erau de doua saptamani parca, inainte de a pleca noi la Vatra am fost pe acolo...dar sigur mai sunt si acum :)
SUnt de mult reducerile, de cel putin o luna, ca i-am luat eu tenisi de la zara lui bebe, la juma de pret.

Am venit acum de la sot, tre sa stea pana luni in spital :-s :-s
(Biu, a fost operat la nas, deviatie de sept si indreptare) I-am dus si niste analgezice mai tari decat algocalminul lor, ca noaptea il doare f tare.

roxana1
19.02.2010, 13:48:54
SUnt de mult reducerile, de cel putin o luna, ca i-am luat eu tenisi de la zara lui bebe, la juma de pret.

(Biu, a fost operat la nas, deviatie de sept si indreptare) I-am dus si niste analgezice mai tari decat algocalminul lor, ca noaptea il doare f tare.
sa se faca cat mai repede bine si sa vina mai repede acaso:-)

si cat ai dat pe tenisi?

petronelaaa
19.02.2010, 13:57:43

fusei la soto:-) (sa se faca bine!) .... tocmai ce ma gandeam sa te invit la o plimbarica gratis, prin cartier. :suuuper:
mooooaama, ce mi-a introdus odoru intr-un somn de ala... de o dezbracam in brate si nu s-a trezit:A , aerul asta!

Rok5ana
19.02.2010, 14:03:33

Multa sanatate sotului! :)

roxana1
19.02.2010, 14:13:35
Multa sanatate sotului! :)
vai ce putin mai ai:-SS :D ,te-ai pregatit? multa bafta si nastere usoara si bebe sanatos in caz ca nu mai apuci sa intri

Juliette
19.02.2010, 14:15:11

Multa sanatate la sotior ! Stiu prin ce trece, am avut si eu septo-rinoplastie. :D
Pupici tie si lui Tudor ! :):*:*

Rok5ana
19.02.2010, 14:25:32
vai ce putin mai ai:-SS :D ,te-ai pregatit? multa bafta si nastere usoara si bebe sanatos in caz ca nu mai apuci sa intri

Multumesc!>:D<
Bagaju' e facut, hainute calcate in dulapior, patut intins...tot pregatit!\:D/ Emotii, nerabdare, teama, etc....tot pachetul e la purtator. Numa' bebe se lasa asteptat....Poate se hotaraste acu' daca tot a iesit soarele!:)

monique18virgo
19.02.2010, 14:33:10
Bagaju' e facut, hainute calcate in dulapior, patut intins...tot pregatit!\:D/ Emotii, nerabdare, teama, etc....tot pachetul e la purtator. Numa' bebe se lasa asteptat....Poate se hotaraste acu' daca tot a iesit soarele!:)

sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos:*

Rok5ana
19.02.2010, 14:35:01
sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos:*

jewelieta
19.02.2010, 14:43:11
buna fetele...
sherry,sa nu imizici ca dragos adoarme singur in patut...(:|
ana,multa sanatate sotului tau...o sa te intreb detalii ce si cum...si sotul meu are pb cu deviatia de sept,sinuzita etc..si se cam teme de operatie,,,

anca,sanatate multa...ti-a dat ana multe indicatii de tratament...mare noroc avem noi cu ea:-"

gabriela_rgh
19.02.2010, 14:47:19
Incepem galeria?????<:-P :*
Nastere usoara Roxi si sa ne anunti cand isi arata nasucul bebe Stefan!
Si eu am emotii pt sormea la greu.....

monique18virgo
19.02.2010, 14:52:14

sora cand trebuie sa nasca?
e fetita sau baiat?

Andrusca
19.02.2010, 14:54:07
mooooaama, ce mi-a introdus odoru intr-un somn de ala... de o dezbracam in brate si nu s-a trezit:A , aerul asta![/quote]

si Andrei la fel; acu' sa mai tina vremea buna :>
pupici printesei :*

petronelaaa
19.02.2010, 14:57:25
mooooaama, ce mi-a introdus odoru intr-un somn de ala... de o dezbracam in brate si nu s-a trezit:A , aerul asta!

pupici printesei :*[/quote]

OO! DAAA... cik si maine e frumos!
haaaiii primavara!!!!!!!!!!!!!:rocking: :rocking: :rockon: :rocking: :rocking:

Rok5ana
19.02.2010, 15:02:10

>:D<
Nastere usoara si surorii si bebe sanatos!

gabriela_rgh
19.02.2010, 15:03:44
sora cand trebuie sa nasca?
e fetita sau baiat?
Baietel,are 38 de saptamani, azi are eco si sunt curioasa ce va zice medicul daca o lasa sa nasca natural sau va face cezariana(avea circulara de cordon la eco de data trecuta).

monique18virgo
19.02.2010, 15:31:36
Baietel,are 38 de saptamani, azi are eco si sunt curioasa ce va zice medicul daca o lasa sa nasca natural sau va face cezariana(avea circulara de cordon la eco de data trecuta).

daca vrei port bebe de ala am eu unul pe bleumarin cu portocaliu.il fac cadou cu cea mai mare placere.

claudelle
19.02.2010, 15:32:12

Nastere usoara si rapida [-o<..de abia asteptam sa vedem nasucul mic >:/

gabriela_rgh
19.02.2010, 15:34:49
daca vrei port bebe de ala am eu unul pe bleumarin cu portocaliu.il fac cadou cu cea mai mare placere.
Serios?:O :O :O Eu pot sa iti dau banuti pe el caci vreau sa ii fac o surpriza:)!;)) :* :* :* :*

aanamaria
19.02.2010, 15:55:25
Ana cum se simte sotul ?

da, multumim:*

aanamaria
19.02.2010, 16:00:30
muta-l in alt loc, gen sufragerie, i se va parea ceva mai nou si te va mai lasa in pace. Da-i si jucarele sa-l tina ocupat.

Al meu sta singurel cateva minute dar tre sa imi auda vocea la ceva timp, ca ma striga...

:-" sorry pt el da sufragerie n-avem. stam intr-o garsoniera...

gabriela_rgh
19.02.2010, 16:11:08
Vai ce simpatica ai fost!=)) =)) =)) ;;)

roxana1
19.02.2010, 16:24:44
pot pune filmulet in picasa?

monique18virgo
19.02.2010, 16:30:41

si sufrageria prin ce cartier e?(poate suntem vecine si nu stim);))

petronelaaa
19.02.2010, 16:31:12
pot pune filmulet in picasa?
poti .

AnaM
19.02.2010, 17:01:07
poti .
Doar cu programul picasa 3 :D

Neatza, ma scuzati, am adormit langa copil :D

Tenisii au costat 39 sau 49 de ron, nu mai stiu, sunt superbi, gri inchis din piele lacuita sidefata.

Multumesc inca o data de urari!

ALinutza, crocsii i-am luat de pe ebay.

roxana1
19.02.2010, 17:03:32
poti .
bun,acu sa vad dak reusesc

alinutza ti-a mai ajuns broscuta?

alinutza20
19.02.2010, 17:26:59
bun,acu sa vad dak reusesc

alinutza ti-a mai ajuns broscuta?

nu.. mai dureaza cel putin o saptamana... oricum dau sfoara in tara cand ajunge.. cu poze film si tot pachetul;))

alinutza20
19.02.2010, 17:28:24
Doar cu programul picasa 3 :D

Neatza, ma scuzati, am adormit langa copil :D

Tenisii au costat 39 sau 49 de ron, nu mai stiu, sunt superbi, gri inchis din piele lacuita sidefata.

Multumesc inca o data de urari!

ALinutza, crocsii i-am luat de pe ebay.

aa ma gandeam k-i descoperit vre-un site nou;));))
si io am dormit cu mandra:-B
dak esti singura in week-end poate ne vedem la o plimbaceala;)

Rok5ana
19.02.2010, 17:29:08
Nastere usoara si rapida [-o<..de abia asteptam sa vedem nasucul mic >:/

>:D<>:D< >:D<

AnaM
19.02.2010, 17:30:25
aa ma gandeam k-i descoperit vre-un site nou;));))
si io am dormit cu mandra:-B
dak esti singura in week-end poate ne vedem la o plimbaceala;)
Sunt singura... Maine cica e frumos afara :D

alinutza20
19.02.2010, 17:33:16
Sunt singura... Maine cica e frumos afara :D

super ar fi... doar k tre sa ne orientam cumva undeva.. k tare departe mai stam:))

petronelaaa
19.02.2010, 17:40:43
haidem in Copou... cu toatele!:>

alinutza20
19.02.2010, 17:42:00
haidem in Copou... cu toatele!:>

eu in principiu vin.. mi-e cam greu sa ajung dar vad eu cum fac..

claudelle
19.02.2010, 17:53:34
Tocmai am sosit si noi din Copou....fff frumos afara si o multime de copilasi....si pasarelele dau de stire...poate, poate vine primavara :-"Flacaul mi-a dormit toata plimbarea...aerul asta curat \:D/

Ana, voiam sa te intreb de mai demult, am vazut ca Tudor are la manuta ceva rosu, e o bratara, de unde ai luat-o ?? ca eu tot ii pun niste panglicute dar ii cad si ma dispera, plus ca mi-e frica sa nu le inghita si am renuntat la ele

xxxxx
19.02.2010, 18:16:39

pupici printesei :*[/quote]

Ai fost in parc?:-s eu nu te-am vazut.:-<

Milagros
19.02.2010, 18:18:12
buna fetele...
sherry,sa nu imizici ca dragos adoarme singur in patut...(:|
ana,multa sanatate sotului tau...o sa te intreb detalii ce si cum...si sotul meu are pb cu deviatia de sept,sinuzita etc..si se cam teme de operatie,,,

anca,sanatate multa...ti-a dat ana multe indicatii de tratament...mare noroc avem noi cu ea:-"

Daca zic ca da? :D Oricum, face asta de curand, maxim 2 sapt...da e asa bine ca nu tre sa mai stau cu el in brate pana adoarme si apoi cu cea mai mare grija sa il pun in patut sa nu il trezesc <:-P

AnaM
19.02.2010, 18:21:41
eu in principiu vin.. mi-e cam greu sa ajung dar vad eu cum fac..
Pai vin eu si te iau, dupa ce ma duc la sot la spital (pe la 1-1 si ceva sunt acasa sa-l iau pe golan si venim).
Mergem in Copou? <:-P

AnaM
19.02.2010, 18:23:06
Tocmai am sosit si noi din Copou....fff frumos afara si o multime de copilasi....si pasarelele dau de stire...poate, poate vine primavara :-"Flacaul mi-a dormit toata plimbarea...aerul asta curat \:D/

Ana, voiam sa te intreb de mai demult, am vazut ca Tudor are la manuta ceva rosu, e o bratara, de unde ai luat-o ?? ca eu tot ii pun niste panglicute dar ii cad si ma dispera, plus ca mi-e frica sa nu le inghita si am renuntat la ele
E panglicuta legata strans cu vreo 3 noduri, n-a cazut niciodata. :)

alinutza20
19.02.2010, 18:32:33
Pai vin eu si te iau, dupa ce ma duc la sot la spital (pe la 1-1 si ceva sunt acasa sa-l iau pe golan si venim).
Mergem in Copou? <:-P

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
99% da... numa sa nu se iveasca ceva.. vorbim oricum:*:*:*

Andrusca
19.02.2010, 18:36:01
pupici printesei :*

Ai fost in parc?:-s eu nu te-am vazut.:-<[/quote]

in parc dar in Piatra Neamt :-"
de luni vom fi in Iasi si daca e vreme buna ne vedem
pupam pe Razvanel :*
cum te mai simti?

aanamaria
19.02.2010, 18:38:30
si sufrageria prin ce cartier e?(poate suntem vecine si nu stim);))

eu sunt la doctorat la uti, sotu e student si stam intr-un camin studentesc din tudor cu garsoniere. tu unde stai?;;)

AnaM
19.02.2010, 18:39:40
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
99% da... numa sa nu se iveasca ceva.. vorbim oricum:*:*:*
Poate-l mai lasa si mucii pe Tudor in pace :-SS Ca e cam horcait...