PDA

Versiunea completa : Agentii de nunti, decoratiuni in Teleorman

elyely84
03.12.2008, 11:36:30
buchete, lumanari si aranjamente flori

onisoara2000
29.12.2008, 01:07:03
esti din teleorman?

lUIZAP81
03.01.2009, 21:05:57
Eu la Casa Verda mi-am facut aranjamentele si am fost foarte multumita!\:D/

Rg
04.01.2009, 21:46:43
Ai grija cu casa verda. Pe langa faptul ca sunt scumpe, cel mai ieftin aranjament floral ajunge la vro 30 ron, mai sunt si neseriosi si nesimtiti.

elyely84
05.01.2009, 18:33:55
da, am mai auzit asta, stii ceva de crystyn events? am intrat pe site-ul lor si mi-a placut ce am vazut.
mercic,
pupici

lUIZAP81
06.01.2009, 21:52:41
crystyn events nu exista in alexandria,eu n-am auzit..iar despre casa verda mie nu mi s-au parut deloc scumpi..oricum singurul comentariu aiurea la adresa lor vad ca nu este facut decat de o singura persoana,iar eu una n-as avea incredere in parerea cuiva care este in general nemultumita..nici de buchete,nici de fotogtafii ,nici de sefa de sala..nici de..:[email protected] ..iar in completare pot sa spun ca aranjamentul meu la biserica a costat 7 mil. -12 stalpisori imbracati in tafta cu aranjamente florale plus covorul rosu..nicidecum 12 mil cum spune una lume..

vero_deea
06.01.2009, 22:31:07
crystyn events nu exista in alexandria,eu n-am auzit..iar despre casa verda mie nu mi s-au parut deloc scumpi..oricum singurul comentariu aiurea la adresa lor vad ca nu este facut decat de o singura persoana,iar eu una n-as avea incredere in parerea cuiva care este in general nemultumita..nici de buchete,nici de fotogtafii ,nici de sefa de sala..nici de..:[email protected] ..iar in completare pot sa spun ca aranjamentul meu la biserica a costat 7 mil. -12 stalpisori imbracati in tafta cu aranjamente florale plus covorul rosu..nicidecum 12 mil cum abereaza una lume..

ne pui si cateva fotografii? te rugam mult!
am intrat si eu pe site-ul crystyn events si mi se pare ciudat ca nu au nici o adresa de contact, doar un numar de telefon. in plus, in fotografiile lor nu recunosc nici un restaurant din alexandria. mi s-ar parea normal sa posteze fotografii cu ce au amenajat ei in alexandria, nu?
referitor la preturile de la casa verda, eu am vazut un pret pe site-ul lor.
Stalpi + arcade + covor rosu de la 1000 RON

probabil ai obtinut tu un discount semnificativ!!

vero_deea
06.01.2009, 22:43:59
crystyn events nu exista in alexandria,eu n-am auzit..iar despre casa verda mie nu mi s-au parut deloc scumpi..oricum singurul comentariu aiurea la adresa lor vad ca nu este facut decat de o singura persoana,iar eu una n-as avea incredere in parerea cuiva care este in general nemultumita..nici de buchete,nici de fotogtafii ,nici de sefa de sala..nici de..:[email protected] ..iar in completare pot sa spun ca aranjamentul meu la biserica a costat 7 mil. -12 stalpisori imbracati in tafta cu aranjamente florale plus covorul rosu..nicidecum 12 mil cum abereaza una lume..

am recunoscut fotografiile de a nunta ta pe site-ul celor de la casa verda!\:D/

Rg
06.01.2009, 22:47:43
Nici eu nu as avea incredere in postarea unei persoane care doar ii lauda. (poate esti una din tipele de acolo mai stii?)Cat despre nemultumirile mele nu cred ca esti in masura sa vorbesti daca nu stii cum au stat lucrurile.

Daca intr-adevar ai fost mireasa atunci as fi vrut sa fi avut si tu pozele mele, buchetul meu si sefa de sala care sa iti ascunda tortul!

Draguta mea daca vrei atasez poze sa vezi ce am comandat la buchet si ce am primit, ca tot vorbim de casa verda.

p.s Stalpi + arcade + covor rosu de la 1000 RON exact asta scrie la ei pe site asa ca te rog sa te abtii de la comentarii in ceea ce priveste persoana mea.

Oare doar eu vad pozele defecte?

In penultima poza este buchetul comandat si in ultima este cel primit.

vero_deea
06.01.2009, 22:57:56
:sad:
Nici eu nu as avea incredere in postarea unei persoane care doar ii lauda. (poate esti una din tipele de acolo mai stii?)Cat despre nemultumirile mele nu cred ca esti in masura sa vorbesti daca nu stii cum au stat lucrurile.

Daca intr-adevar ai fost mireasa atunci as fi vrut sa fi avut si tu pozele mele, buchetul meu si sefa de sala care sa iti ascunda tortul!

Draguta mea daca vrei atasez poze sa vezi ce am comandat la buchet si ce am primit, ca tot vorbim de casa verda.

p.s Stalpi + arcade + covor rosu de la 1000 RON exact asta scrie la ei pe site asa ca te rog sa te abtii de la comentarii in ceea ce priveste persoana mea.

Oare doar eu vad pozele defecte?

In penultima poza este buchetul comandat si in ultima este cel primit.

imi pare rau pentru buchetul tau!! :sad:
e chiar mare diferenta. eu nu inteleg de ce nu spun de la inceput ca nu pot face ce le ceri. mi se pare mult mai ok decat sa primesti cu totul altceva decat ai cerut.

cum adica sa-ti ascunda tortul?? ma sperii! ca si eu tot acolo vreau sa fac nunta.:-s

lUIZAP81
06.01.2009, 23:04:28
am sa pun...nu,eu nu am vrut si arcada,doar stalpisorii ,,si poti sa iei cati vrei 8,10,12,...20..pretul unuia este 50 lei cu tot cu aranjamentul floral

vero_deea
06.01.2009, 23:09:45
am sa pun...nu,eu nu am vrut si arcada,doar stalpisorii ,,si poti sa iei cati vrei 8,10,12,...20..pretul unuia este 50 lei cu tot cu aranjamentul floral

buchetelul tau cum a fost? tu ai avut probleme cu el?

lUIZAP81
06.01.2009, 23:25:51
n-am avut nici o problema nici cu buchetele,nici cu fotografiile..poate asa am fost eu mai norocoasa..:-" ..dar ca sefa de sala sa-mi ascunda tortul.. deja este prea mult..nu cred ca si-ar permite cineva sa se compromita in halul asta..ideea este ca nu mi s-au parut deloc scumpe aranjamentele..

Rg
07.01.2009, 15:43:55
Daca as face nunta din nou tot acolo as face. Eu am vrut tort supraetajat. Am comandat 30 kg de tort si am vb cu d-na Vajaiala sa imi puna supraetajat cat suporta si restul sa imi faca torturi mai mici separate. Cand a venit momentul tortului in loc sa iasa cel supraetajat care era comandat special m-am trezit cu cele mici puse pe suport.Nu am putut opri momentul pt ca deja erau aprinse artificiile! Dupa s-a dus mama si s-a luat de ea. Raspunsul a venit: Pai e pt ginere si mireasa ala. Il dam acasa. !
Trebuie doar sa ai grija. Inca o pb a fost inghetata , pt ca am comandat delta, am platit 5 ron bucata pt delta si mi s-a dat aro..

Poze cu torturile va atasez cand ajung acasa

Rg
07.01.2009, 20:01:32
Asa cum v-am promis va arat torturile. Primul este cel care trebuia sa intre, al 2lea nici nu trebuia sa iasa din frigider. Bine ca au anuntat "surpriza din partea socrilor mici" cand a intrat tortul meu :).

elyely84
07.01.2009, 20:26:51
am intrat si eu pe site-ul crystyn events si mi se pare ciudat ca nu au nici o adresa de contact, doar un numar de telefon. in plus, in fotografiile lor nu recunosc nici un restaurant din alexandria. mi s-ar parea normal sa posteze fotografii cu ce au amenajat ei in alexandria, nu?

eu am vorbit cu tipa de la crystyn events, mi s-a parut ok oferta, o sa va tin la curent si o sa va pun si poze.
am inteles ca de curand lucreaza pe Teleorman .....apropos de foto.....s-ar putea sa fie din alte orase...mai stii.....

pupici

vero_deea
07.01.2009, 21:27:53
Daca as face nunta din nou tot acolo as face. Eu am vrut tort supraetajat. Am comandat 30 kg de tort si am vb cu d-na Vajaiala sa imi puna supraetajat cat suporta si restul sa imi faca torturi mai mici separate. Cand a venit momentul tortului in loc sa iasa cel supraetajat care era comandat special m-am trezit cu cele mici puse pe suport.Nu am putut opri momentul pt ca deja erau aprinse artificiile! Dupa s-a dus mama si s-a luat de ea. Raspunsul a venit: Pai e pt ginere si mireasa ala. Il dam acasa. !
Trebuie doar sa ai grija. Inca o pb a fost inghetata , pt ca am comandat delta, am platit 5 ron bucata pt delta si mi s-a dat aro..

Poze cu torturile va atasez cand ajung acasa

cred ca as fi strans-o de gat in locul tau. cum sa faca asa ceva?

Rg
07.01.2009, 22:18:22
Nu am vrut sa stric seara, oricat a incercat nu a reusit sa imi strice nunta si a iesit perfect,(fara incidentele de rigoare). Daca nu ii dadeam nimic inainte mai ziceam, oricum a avut noroc, ca am fost niste domni, atat noi cat si parintii si nasii.

Eu am prezentat punctele slabe ale nuntii. Cele frumoase sunt cele care raman in timp. Si cel mai important este ca invitatii s-au simtit bine.

Daca vreti sa mai intrebati ceva, va dau sfaturi cu placere.
O seara buna!

cezarra
08.01.2009, 13:18:38
eu am vorbit cu tipa de la crystyn events, mi s-a parut ok oferta, o sa va tin la curent si o sa va pun si poze.
am inteles ca de curand lucreaza pe Teleorman .....apropos de foto.....s-ar putea sa fie din alte orase...mai stii.....

pupici

Pozele de pe situl CrystYn Events sunt luate de pe alte site-uri, si din galeriile unor miresici. Eu am recunoscut o parte din pozele de la nunta mea si NU AM LUCRAT CU EI!!! Asa ca aveti grija in ce va incredeti! Ar putea fi drastic sanctionati pentru ca
1. pozele nu le apartin si nu au dreptul sa le utilizeze
2. decoratiunile(ideile si realizarea lor) nu le apartin si si le insusesc!!!

elyely84
10.01.2009, 21:58:47
multumesc pentru atentionare, dar,
chiar nu ma intereseaza de pozele lor de unde le au, de unde nu, important pentru mine ca mi-au convenit preturile, mi-a placut persoana care reprezinta firma si eu sunt sigura ca o sa iasa ce i-am cerut.

o sa va tin la curent
pupici

cezarra
13.01.2009, 13:24:50
Sper sa ai parte de cele mai frumoase decoratiuni la nunta si sa te intelegi bine cu ei si pe parcurs. Oricum, eu i-am atentionat sa isi foloseasca pozele nu pe-ale mele sau ale altor miresici. Nu e corect fata de noi si fata de potentialii clienti. Daca pot sa faca sau daca au idei similare, sa faca de proba si sa puna poze pe site... dar nu asa cum au procedat ei.

Mult succes cu organizarea nuntii!

multumesc pentru atentionare, dar,
chiar nu ma intereseaza de pozele lor de unde le au, de unde nu, important pentru mine ca mi-au convenit preturile, mi-a placut persoana care reprezinta firma si eu sunt sigura ca o sa iasa ce i-am cerut.

o sa va tin la curent
pupici

cristi_nac
26.01.2009, 21:20:54
Fetelor, stiti cumva de vreun coordinator de nunta? O firma care sa ma ajute sa-mi organizez nunta de la distanta?
Exista asa ceva in Alexandria?

adrianaz
28.01.2009, 22:28:17
eu m-am intalnit cu doamna de la crystyn events, i-am spus cam ce as vrea si astept sa imi dea preturile finale. mi s-a parut foarte de treaba doamna si receptiva la tot ce i-am spus, mai ales ca s-a cam chinuit sa imi gasdeasca o culoare care imi placea pentru huse si pe care nu o avea. \:D/ preturile initiale pe care mi le-a dat mi s-au parut foarte ok, acum sa vad si pe concret ce imi da.:-SS

adrianaz
06.02.2009, 20:19:46
Am promis ca revin cu informatii despre cei de la crystyn events
Am primit preturile si mi s-au parut foarte ok, de exmplu pentru buchetul meu si lumanari din orhidee imperiala, buchetul nasei si al dominsoarei de onoare imi ia 850 de ron, ceea ce mie mi se pare ok.
Si mai ales ca pentru cuoarea pe care eu am ales-o pentru funde si naproane nu aveau material in nunanta de verde care imi placea mie si au tot cautat pana mi-au gasit exact ce mi-am dorit.

cristi_nac
07.02.2009, 03:55:46
Am promis ca revin cu informatii despre cei de la crystyn events
Am primit preturile si mi s-au parut foarte ok, de exmplu pentru buchetul meu si lumanari din orhidee imperiala, buchetul nasei si al dominsoarei de onoare imi ia 850 de ron, ceea ce mie mi se pare ok.
Si mai ales ca pentru cuoarea pe care eu am ales-o pentru funde si naproane nu aveau material in nunanta de verde care imi placea mie si au tot cautat pana mi-au gasit exact ce mi-am dorit.
Multumim pentru informatii. Da nu mi se pare scump. Sa nu uiti sa ne pui si poze dupa nunta cu toate buchetele.

cezarra
07.02.2009, 17:48:00
Sunt foarte bune preturile, daca foloseste si orhidee!!! Anul trecut mie mi-a cerut 150 Ron pe buchetul meu, si exagerat de mult pe lumanari, insa intrau vreo 40 de trandafiri :D. Asteptam poze cand o fi!

nicole84
20.03.2009, 14:37:00
Buna,

Imi poti spune cat te-au costat aranjamentele si in ce au constat? Am inceput sa ma interesez si eu de preturi, de oferte...:)

elyely84
20.03.2009, 15:29:07
Buna,

Imi poti spune cat te-au costat aranjamentele si in ce au constat? Am inceput sa ma interesez si eu de preturi, de oferte...:)

pai am avut asa:
la 200 invitati
husele de scaun + naproane pe mese
aranj. masa prezidiu
aranj. biserica (stalpisori +covor rosu)
aranj. intrare in restaurant(arcada +stapisori +covor)
aranj. flori mese invitati +masa miri
globuri de flori 2 buc
pahare miri, casuta ptr.bani, set pentru tort, marturii si invitatii
cocarde, lumanari buchetul meu buchetul nasei si 6 aranj de masini

si m-au costat toate 3800 ron

cezarra
22.03.2009, 19:34:46
Si pozici?:)

CASA de Piatra/Caramida, cum vrei tu, numai sa iti fie bine!:grouphug:

pai am avut asa:
la 200 invitati
aranj. masa prezidiu
globuri de flori 2 buc

bloodrayne_1987
22.03.2009, 21:47:37
eu zic ca puteti vb si cu dverse firme din bucuresti. de exemplu firma cu care fac eu face si deplasari in provincie si mai au si preturi ok . dca e cineva interesat va pot da pm cu numarul tipei cu care am vb eu sau cel mai bine intrati pe site-ul

nicole84
23.03.2009, 11:45:48
pai am avut asa:
la 200 invitati
aranj. masa prezidiu
globuri de flori 2 buc

da, nu pare mult. si cu cat timp inainte ai luat legatura cu cei de la crystyn events? Marturiile ti le-au facut asa cum ai vrut tu, sau au un catalog din care iti alegi din ce au ei?

elyely84
23.03.2009, 15:23:05
multumesc, cezarra pentru urari.
O sa va atasez si pozicile cat de curand pot...

elyely84
23.03.2009, 15:32:15
da, nu pare mult. si cu cat timp inainte ai luat legatura cu cei de la crystyn events? Marturiile ti le-au facut asa cum ai vrut tu, sau au un catalog din care iti alegi din ce au ei?

am luat legatura cu ei la inceputul lui decembrie(foarte tarziu de altfel), dar am avut noroc ca i-am gasit disponibili. Fiind ultima zi in care se faceau nunti, si duminica.....
Asa ca eu te-as sfatui sa iei legatura cu ei mai devreme sa nu ai nici o problema.

Marturiile, aveau si ei ceva dar eu le-am spus cam ce vreau, au cautat si mi-au aratat cateva modele......si eu am ales din ele.
Daca vrei nr. lor de telefon, spune-mi si ti-l dau pe privat.
pupici

nicole84
23.03.2009, 17:34:25
am luat legatura cu ei la inceputul lui decembrie(foarte tarziu de altfel), dar am avut noroc ca i-am gasit disponibili. Fiind ultima zi in care se faceau nunti, si duminica.....
Asa ca eu te-as sfatui sa iei legatura cu ei mai devreme sa nu ai nici o problema.

Marturiile, aveau si ei ceva dar eu le-am spus cam ce vreau, au cautat si mi-au aratat cateva modele......si eu am ales din ele.
Daca vrei nr. lor de telefon, spune-mi si ti-l dau pe privat.
pupici

merci, dar gasesc nr lor si pe site, nu?
ca marturii eu vazusem ceva f frumos pe un site din SUA, si le vroiam pe alea, la noi nu am vazut nicaieri asa ceva. Din cate inteleg nu iti pot face marturiile la comanda, dupa un model pe care il dai tu. Asta e....

merci mult pt informatii!

adrianaz
26.03.2009, 10:32:39
pai am avut asa:
la 200 invitati
aranj. masa prezidiu
globuri de flori 2 buc

Felicitari, casa de piatra si sa fiti fericiti!=D>

De-abea asteptam sa revii pe forum, pentru ca si eu tot cu cei de la Crystyn Events o sa fac aranjamentele si vroiam sa vad cum au iesit la tine. Oricum doamna mi s-a parut de treaba, am facut deja invitatiile si mi-am ales marturiile si sunt mutumita!

augusta_79
12.06.2009, 11:46:40
Felicitari, casa de piatra si sa fiti fericiti!=D>

De-abea asteptam sa revii pe forum, pentru ca si eu tot cu cei de la Crystyn Events o sa fac aranjamentele si vroiam sa vad cum au iesit la tine. Oricum doamna mi s-a parut de treaba, am facut deja invitatiile si mi-am ales marturiile si sunt mutumita!

buna, adrianaz
foarte frumoase aranjamentele
cat te-au costat?

adriana_ilie2007
18.06.2009, 11:47:59

Buna! eu sant din rosiorii de vede. ma puteti aj si pe mine cu cateva idei de aranjament floral

adriana_ilie2007
18.06.2009, 11:57:48
fetelor nu este nici una din rosiori? imi poateti spune macar o firma de decorat nunti in teleorman?

bubucris
19.10.2009, 15:05:08
fetelor nu este nici una din rosiori? imi poateti spune macar o firma de decorat nunti in teleorman?

eu st din rosiori si o sa am nunta acolo in sept poti vb cu cei de la local pt ca si ei se ocupa de decoratiuni ...fara sa mai cauti tu o firma anume...in rest eu am auzit ca mai toate florariiile mai mari faci si decoratiuni ..cea mai renumita in facut decoratiuni este o doamna de pe langa peco avalanche se numeste floraria...dc vrei mai putem vb dc mai ai intrebari vazi ca e un topic miresici de rosiori 2010 ;-)...:*

vero_deea
24.05.2010, 15:12:24
miresici din alexandria, voi unde faceti lumanarile si buchetele? puup

miriam2009
28.05.2010, 20:09:25

Incearca la crystyn events.Eu am fost super incantata cu ei.Sincer cel mai incantata am fost de aranjamentele florale de la restaurant.

superdanutza
08.07.2010, 18:56:27
Are cineva foto cu aranjamente facute de firma avalanche din rosiori?

Shinegold
12.08.2010, 00:13:12
Fetelor, stiti cumva de vreun coordinator de nunta? O firma care sa ma ajute sa-mi organizez nunta de la distanta?
Exista asa ceva in Alexandria?
Da,exista si iti recomand cu incredere Uniquevents.Sunt 2 fete cele care se ocupa de asta si iti pot organiza nunta cap coada.Site-ul lor este ### dar ai girja k nu este un site prea bine pus la punct,difera oarte mult portofoliul lor de ceea ce gasesti pe site.Ma refer ca este mult mai bine ce iti pot arata la fata locului decat pe site.Site-ul este neactualizat de anul trecut.

yrys_yrys
18.12.2010, 02:21:59
Salut miresici,

Eu sunt dezamagita de oamenii cu care am colaborat pentru pachetul foto video pentru nunta noastra pentru care ne-am zbatut un an intreg sa iasa perfect.
Va sfatuiesc sa va alegeti din timp si cu mare grija pachetul foto video. Noi am lasat acest aspect pe mai tarziu si am regretat amarnic.

Am ales firma UNIQUEVENTS din Alexandria care si-a batut joc de amintirile noastre. Am optat pentru pachetul foto&video HD. Ne-am dorit foarte tare filmare HD pentru calitatea imaginii si a sunetului. Dupa nunta si dupa ce am platit toata suma de 3000 de lei am aflat cu stupoare ca filmarea nu numai ca nu a fost facuta HD, dar calitatea era proasta, imaginea neclara, intunecata si cu intreruperi.

Trista si amarata le-am sunat pe cele doua dudui cu care am discutat cand am incheiat contractul. Clumea nesimtirii, cele doua ne-au aruncat in fata faptul ca e vina noastra si ca noi trebuia sa ne asiguram ca echipa lor filmeaza conform contractului. Dupa mai bine de doua luni in care am sunat aproape zilnic si nu au raspuns decat de 3 ori la telefon, ne-am recuperat doar o jumatate din banii reprezentand diferenta intre filmarea hd si normala. Pentru diferenta cealalta ne-au zis sa le dam in judecata. Ca sa nu mai zic ca au trecut si la amenintari.
Trist dar adevarat.

Dragi miresici mare atentie pe cine alegeti ca si parteneri pentru organizarea nunti.

Anie
21.03.2011, 10:18:36
Buna fetelor,
Daca aveti nevoie de cineva care sa va realizeze aranjamentele florale pentru [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-poate va ajut eu.

lumi_lum2006
08.06.2011, 11:58:38
Buna fetelor,
Daca aveti nevoie de cineva care sa va realizeze aranjamentele florale pentru [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-poate va ajut eu.

Buna ! eu am nunta in 2012.
in cazul in care ai mai facut aranjamente florale la alte nunti imi poti trimite niste poze.
ms!