PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti in Galati

Pagini : [1] 2

raluca24
14.03.2007, 15:20:45
Salutare Fetelor Am Si Eu O Intrebare: Stie Careva Cand Mai Sunt Targuri De Nunti Si Pe Unde? Am Mare Nevoie De Aceasta Informatie Si Poate Chiar Ma Si Ajuta Cineva.....pls^:)^^:)^

INA81
14.03.2007, 16:02:29
>:D< [quote=raluca24;141440]Salutare Fetelor Am Si Eu O Intrebare: Stie Careva Cand Mai Sunt Targuri De Nunti Si Pe Unde? Am Mare Nevoie De Aceasta Informatie Si Poate Chiar Ma Si Ajuta Cineva.....pls^:)^^:)^[/quo
tot ce stiu eu este targul de la bucuresti de la sfarsitul lunii; si cika ar fii ultimul de anu acesta de la bucuresti:-s in celelalte orase nu mai stiu ; dar acesta de la bucuresti cika se tine pentru prima data nu stiu ce firme vor veni dar osa vedem pentru ca eu vreau sa ma duk
asta e tot ce stiu poate cellalte fete stiu mai multe si mai aflam si noi>:D<

aditza
14.03.2007, 16:05:26
Salutare Fetelor Am Si Eu O Intrebare: Stie Careva Cand Mai Sunt Targuri De Nunti Si Pe Unde? Am Mare Nevoie De Aceasta Informatie Si Poate Chiar Ma Si Ajuta Cineva.....pls^:)^^:)^

Buna, un targ de nunti va avea loc intre 23-25 martie la Bucuresti, in Piata Revolutiei. Dupa cate am auzit va fi amplasat in aer liber si vor participa multe case de moda, firme specializate pe acest segment, vor fi concerte, concursuri etc. Eu voi merge, daca gasesc ceva de bine , daca nu ies la o plimbare in Bucuresti. Te pup

mihaela_2006
14.03.2007, 16:14:54
Nu sunt sigura, dar cred ca in perioada 16-19 martie e targ de nunti la Constanta

raluca24
15.03.2007, 08:31:19
Ma Bucur Mult De Informatii Chiar Vroiam Sa Mergem Pe La Bucuresti Asa Ca Vom Merge Cu Siguranta Si La Targul Din 23-25 Martie.poopici Si Daca Mai Stie Careva De Vreun Targ ......cred Ca Sunt Mai Multe Miresici Dornice Sa Afle Despre El.....

barbiedoll
15.03.2007, 09:03:25
Da si tu o cautare pe google: "targuri de nunti" si ai sa vezi pe unde mai sunt targuri de nunti si cand. Pup

barbiedoll
15.03.2007, 10:29:33
Sau citeste aici, tot pe forumul acesta, ca s-a mai vorbit despre subiectul asta: http://www.miresici.ro/search.php?searchid=242784

koryyy
06.07.2007, 20:54:52
Buna, un targ de nunti va avea loc intre 23-25 martie la Bucuresti, in Piata Revolutiei. Dupa cate am auzit va fi amplasat in aer liber si vor participa multe case de moda, firme specializate pe acest segment, vor fi concerte, concursuri etc. Eu voi merge, daca gasesc ceva de bine , daca nu ies la o plimbare in Bucuresti. Te pup

casa de piatra....si petrecere frumoasa

laurita2009
17.01.2008, 22:49:09
Stiti cumva daca este vreun targ de nunti si anul asta? si daca da...cam cand?

INA81
18.01.2008, 12:40:41
Stiti cumva daca este vreun targ de nunti si anul asta? si daca da...cam cand?

2008:

25-27 ianuarie romexpo bucuresti pavilionul 15
1-3 februarie palatul parlamentului bucuresti
7-9 martie piata constitutiei bucuresti

geany
25.01.2008, 21:33:22
stie cineva daca se organizeaza targ de nunti si in galati? daca da, nu stiti si data? as vrea sa merg si eu la un astfel de targ, dar sa fie undeva aproape.in galati ar fi nemaipomenit

korinna
26.01.2008, 18:43:30
Nu..la Galati nu se organizeaza nici un targ de nunti din cate stiu eu....!

lalua99
27.01.2008, 02:13:40
in februarie se va organiza primul targ de nunti in gl la galeriile mariano, data va fi in jur de 14 febr.cum aflu noutati va tin la curent.

korinna
27.01.2008, 12:15:19
Da..am aflat si eu azi...va fi la Galeriile Mariano un targ de nunti.

anlya_426
28.01.2008, 10:24:09
Da..am aflat si eu azi...va fi la Galeriile Mariano un targ de nunti.

daca aflati vreo data concreta.....postati-o pe forum.....caci cunt si eu interesata........multumesc.......

carmencita_82
30.01.2008, 07:17:02
Ati mai aflat ceva detalii despre targul de nunti din Galati?

geovanela
05.02.2008, 14:26:40
Am uzit la nivel de zvon deocamdata ca ar fi pe 17 februarie, dar cand aflu sigur si data exacta si zilele cand are loc mult asteptatul targ revin cu noi informatii.

carmencita_82
10.02.2008, 17:54:15
Am aflat detalii despre targul de nunti. Se va desfasura in perioada 14-17 februarie la Galeriile Mariano. Deschiderea va fi pe 14 februarie la ora 15.00.
Se pare ca va fi un eveniment destul de interesant cu prezentari de rochii de mireasa si nu numai...De asemenea am inteles ca se va face o tombola si ca premiile sunt numeroase...ceva legat de luna de miere, o rochita in valoare de 500euro si diverse alte premii.
Sper ca v-am fost de folos.

lalua99
11.02.2008, 00:38:31
multumim pentru detalii, carmencita! sa speram ca va fi interesant si ca ofertele vor fi foarte variate!

anlya_426
11.02.2008, 13:28:12
Am aflat detalii despre targul de nunti. Se va desfasura in perioada 14-17 februarie la Galeriile Mariano. Deschiderea va fi pe 14 februarie la ora 15.00.
Se pare ca va fi un eveniment destul de interesant cu prezentari de rochii de mireasa si nu numai...De asemenea am inteles ca se va face o tombola si ca premiile sunt numeroase...ceva legat de luna de miere, o rochita in valoare de 500euro si diverse alte premii.
Sper ca v-am fost de folos.

multumim tare mult........chiar sunt curioasa sa vad cum se desfasoara un targ de mirese la galati..........

carmencita_82
12.02.2008, 06:57:00
multumim tare mult........chiar sunt curioasa sa vad cum se desfasoara un targ de mirese la galati..........

Probabil nu va fi de talia celor organizate in Bucuresti dar macar e un inceput! Eu nu am avut anul trecut cand ma pregateam de nunta ocazia sa particip la un asemenea targ in Galati. Voi sunteti mai norocoase!

INA81
13.02.2008, 10:51:15
Probabil nu va fi de talia celor organizate in Bucuresti dar macar e un inceput! Eu nu am avut anul trecut cand ma pregateam de nunta ocazia sa particip la un asemenea targ in Galati. Voi sunteti mai norocoase!
se pare ca targul de anul acesta din galati este prima editie:) eu am primit un pliant luni cu acest eveniment am vazut o limuzina alba :x mare in oars si a parcat la modern si ce credeti a coborat o miresica :x care se plimba prin moder si impartea aceste pliante super limuzina era aranjata cu flori gata pregatita de ziua cea mare ; eu am vazut-o la un semafor era paralel cu mine si ma gandeam cine oare isi face nunta intr-o luni:)) ;
daca am sa am timp cred ca am sa trec sa ma uit si eu makar din curiozitate ......... sa vad rochitele( si sa fac o comparatie cu ce am vazut la bucuresti>:) )
pupici

moskya22
13.02.2008, 20:38:06
eu daca merg la targ mai fac o nunta anul asta(tot cu iubicu bineinteles):-p poate ne vedem pe acolo miresici :*
ps:al meu cand i-am zis ca poate mergem si noi la targ mi-a dat replica ''da ce mami nu ti-a ajuns stresul de anul trecut?mie mi-a ajuns sa stii!'':D
As face nunta in fiecare an =))ca e asa frumos!gluma la prima parte dar ca e frumos o stim fiecare din noi;;):x

Ellutza09
13.02.2008, 20:40:15
Stie cineva programul urmatoarelor zile la targul de nunti de la Mariano?

carmencita_82
13.02.2008, 20:55:27
Fetelor maine la 15.00 este deschiderea primului targ de nunti din Galati. In zilele urmatoare targul va fi deschis incepand cu ora 10.00 din cate am inteles eu.

geany
13.02.2008, 21:45:21
buna. ma bucur ca se organizeaza si in galati un targ de nunti. abia astept sa merg si eu .stiti cumva pana la ce ora e deschis?

ali_steg
14.02.2008, 10:09:10
buna. ma bucur ca se organizeaza si in galati un targ de nunti. abia astept sa merg si eu .stiti cumva pana la ce ora e deschis?

Buna. Eu abia sambata ajung la targ, pana atunci rog miresicile care merg
sa ne spuna parerea lor.

Am primit un pliant in care este trecut programul:

14 februarie ora 15.00 - deschiderea; 17.00 defilare; 18.30 inaugurare si lansarea revistei Cartea Nuntii; 20.30 inchidere

15 februarie ora 10.00 deschiderea ...defilari, trageri la sorti; 21.00 inchidere

16 februarie, 17 februarie acelasi program ca in 15.

anlya_426
14.02.2008, 14:41:03
Buna. Eu abia sambata ajung la targ, pana atunci rog miresicile care merg
sa ne spuna parerea lor.

Am primit un pliant in care este trecut programul:

14 februarie ora 15.00 - deschiderea; 17.00 defilare; 18.30 inaugurare si lansarea revistei Cartea Nuntii; 20.30 inchidere

15 februarie ora 10.00 deschiderea ...defilari, trageri la sorti; 21.00 inchidere

16 februarie, 17 februarie acelasi program ca in 15.

multumim tare mult de informatii........eu abia astept sa termin astazi programul la serviciu si sa merg.........

geovanela
14.02.2008, 20:04:26
Nu s-a intors nimeni pana acum sa ne spuna si noua la ce sa ne asteptam?
Eu ajung abia maine sa vad ce gasesc frumos in special poate-mi gasesc rochita.

INA81
15.02.2008, 12:24:42
fetelor nu a fost nimeni ?:D eu vreau sa trec in seara asta sa vad cam ce e:D
pupici

vali_gl
15.02.2008, 16:18:07
Am fost eu ieri. Am platit intrare 2 ron, ca nu aveam invitatie. In interior sunt cateva (4 cred)firme de amenajari, o firma cu oferte pt luna de miere si hostesse, 2 cu bijuterii si 2-3 saloane cu rochii de mireasa. Erau niste domni ce se ocupau cu foto si video, am vorbit cu ei insa nu am semnat cu ei pt ca erau ocupati pe 20 sept. Nu am stat pana la 20.30, insa am vazut defilarea celor cu costume de zi, si defilarea miresicilor. Defilarea mi-a placut...insa erau putine standuri. Ma asteptam la ceva mai mult...accesorii, costume...

anlya_426
15.02.2008, 19:03:30
dezamagire totala....sincer imi pare rau de cei 4 RON pe acre i-am platit....as fi preferat mai bine sa-i dau de pomana cuiva.........:-&:-&:-&

geovanela
15.02.2008, 20:32:52
Perfect adevarat dragele mele o mare dezamagire.
De la intrare mi s-a parut ceva in neregula si anume:
insasi usa era flancata de vlajgani de la paza de parca ar fi pazit nu stiu ce comoara.
In fine intru si nu apuc sa inchid nici usa ca o duduie destul de amabila intreaba de invitatie si daca nu ai contravaloarea intrarii este de 2 lei.
In fine platesc si in contul a celor doi lei primesc si daua taloane chipurile valabile nu stiu la ce tombola.
Duduia se ofera sa le completeze ea.
Dau detaliile de la adresa de e-mail la cnp insa mentionez ca in fata mea nu am vazut completand decat unul si cu mare graba ne spune sa intram ca se ocupa ea de restul si le introduce ea in urna.
Ha mare greseala insa nu-i nimic curiozitatea ne impinge inauntru.
Intram si ce sa vezi putina lume si daja plictisita de tot ceea ce era acolo dar sa purcedem mai departe cateva standuri cu aranjamente sali nunti 2 standuri cu rochii de mireasa si anume unul Miss Befany si unul al magazinului Mireasa din Braila.
Ma plimp cu interes printre rochiile deja vazute pe net in speranta ca voi gasi totusi ceva mai altfel.
De odata aud ca incepe defilarea de rochii de mireasa.
Ce sa vezi si aici ceva dudui din alea cu fite i-si dadeau ochii peste cap si incercau sa faca o defilare ca la Milano vorba prezentatoarei.
Glumele perimate facute de prezentatori nu erau gustate de nimeni si din cand in cand se rugau de public sa aplaude dar ce sa zic poporul era plictisit de tot ceea ce se desfasura in fata propriilor ochi.
Mi-a ajuns si am plecat cu un gust amar acasa.
Dar ce sa faci la noi nu-i Bucuresti si cum suntem un oras de provincie se pare ca ne putem multumi si numai cu atat.
OARE?

maxx_ime
15.02.2008, 20:59:57
miresici dragi,
imi pare rau sa aud ca pe la noi nu e nimeni in stare sa organizeze ceva cat de cat interesant si atractiv.
eu una am fost la targul de la palatul parlamentului di buc.ce-i drept si acolo am platit intrarea-7 ron de pers-cam mult mi se pare- dar macar am avut de unde alege.am probat vreao 10 rochii si chiar am facut si contract pt una pana la urma....superba(ca doar e a mea:rocking: )
nici acolo nu erai tratat asa cum se cuvine-adik erau cam ofuscate unele vanzatoare ca vrei sa probezi n rochii-dar macar oferta era bogata asa ca..ceva tot iti gaseai..si au avut si reduceri
si cum vor mai fi targuri si la bucuresti si la iasi ..va sfatuiesc sa dati fuguta pe acolo
pupici

ameli2008
15.02.2008, 21:17:44
dezamagire totala!am zis ca dau o fuga la galati sa vad ceva diferit de ce vazusem la braila=P~ .din pacate acelasi lucru :rochii de la miss befany si mag.mireasa.:gen_07:

moskya22
15.02.2008, 22:08:17
am fost si eu ...aveti dreptate prea putin.Insa nu cred ca se astepta cineva la un targ de marimea celor de la Bucuresti.Insa cele cateva firme aveau oferte bune

adriana2008
16.02.2008, 07:41:23
am reusit in cele din urma sa ajung si eu aseara. Da intr-adevar nu prea e cine stie ce, dar totusi e ceva nou in galati si este un inceput. Mi-a placut ceva de la cei cu roschii de mirese din Braila si ceva decoratiuni pe verde care aveau si servicii de filmari - foto au fost interesanti si mai ieftinuti, in rest, preturi cam maricele.

geany
16.02.2008, 10:15:59
buna. si eu astept sa termin programul sa vin in galati la acest targ de nunti.as vrea sa probez si eu o rochie doua si sa ma uit dupa un costum de mire si invitatii.cele care ati fost, stiti daca doamnele de la standurile cu rochii de mireasa sunt dragute si nu stramba din nas daca vrei sa probezi o rochie?
de asta doar merg, sa-mi fac o idee si sa probez prima mea rochie.abia astept chiar daca am auzit pareri nu prea dragute despre acest targ. ce sa facem daca suntem din provincie? nu ne putem compara cu capitala si cu targurile lor de acolo

krisina
18.02.2008, 09:08:37
greu cu noi aici la galati!!!!
am fost, am vazut,,,nu mi-a placut nimic. Singurul lucru bun a fost ca am luat acele "liste de preturi" sa putem face un calcul orientativ
In rest, dezamagire maxima.eu nu am vazut nici macar un costumas amarat de mire, de rochii nu mai zic, nu mi-a placut nici macar una!!!:-s:-<
iar standul cu bijuterii nu avea nici cea mai mica legatura cu nunta, ma asteptam sa gasesc macar cateva modele de verighete, dar nimic
Poate anul viitor va iesi mai bine!

elenna
18.02.2008, 14:45:50
greu cu noi aici la galati!!!!
am fost, am vazut,,,nu mi-a placut nimic. Singurul lucru bun a fost ca am luat acele "liste de preturi" sa putem face un calcul orientativ
In rest, dezamagire maxima.eu nu am vazut nici macar un costumas amarat de mire, de rochii nu mai zic, nu mi-a placut nici macar una!!!:-s:-<
iar standul cu bijuterii nu avea nici cea mai mica legatura cu nunta, ma asteptam sa gasesc macar cateva modele de verighete, dar nimic
Poate anul viitor va iesi mai bine!

Fetelor nu fiti dezamagite. Sa nu va imaginati ca la bUcuresti targurile au fost super organizate sau cine stie ce realizari. Paleta de optiuni a fost intr-adevar mai mare dar in rest, fitze la tot pasul, reprezentanti ai firmelor aroganti, unii nu iti permiteau nici sa faci poze, daramite sa probezi. Pana se vor organiza la noi targuri de talie europeana mai dureaza.

nellyd
19.02.2008, 08:36:57
Fetelor nu fiti dezamagite. Sa nu va imaginati ca la bUcuresti targurile au fost super organizate sau cine stie ce realizari. Paleta de optiuni a fost intr-adevar mai mare dar in rest, fitze la tot pasul, reprezentanti ai firmelor aroganti, unii nu iti permiteau nici sa faci poze, daramite sa probezi. Pana se vor organiza la noi targuri de talie europeana mai dureaza.
Am fost si eu la acest targ...cred ca nu ar trebui sa dam cu pietre ... macar cele cateva firme care au participat si-au dat interesul sa dea startul pentru ceva ce ar fi putut fi mult mai frumos si de ajutor noua miresicilor.
Eu am gasit o rochita f frumoasa la magazinul din Braila .... nu cred ca am voie sa spun numele. Si mi-am ales si firma cu care voi face decoratiunile.

geovanela
09.03.2008, 16:27:12
Dragele mele se pare ca mai avem parte de un targ de nunti.
Am aflat si eu intamplator ca ar fi in intervalul 21 si 23 martie la sala Siderurgistul.
Sa vedem daca avem parte de un targ in adevaratul sesns al cuvantului sau de unul gen cel de la Galeriile Mariano #:-S

geany
14.03.2008, 16:51:53
Am aflat si eu intamplator ca ar fi in intervalul 21 si 23 martie la sala Siderurgistul.
Sa vedem daca avem parte de un targ in adevaratul sesns al cuvantului sau de unul gen cel de la Galeriile Mariano #:-S

buna
imi poti spune daca este sigura informatia. as vrea sa vin si la acest targ poate mai vad model de rochii de mireasa si de costume pentru mire.daca mai aflii ceva, te rog frumos sa-mi spui si mie .pa

Ellutza09
14.03.2008, 21:26:07
Ce bine,abia astept sa merg si eu,chiar daca e cam tarziu ptr mine ca mi-am cumparat mai tot...cine stie daca gasesc ceva mai frumos... le schimb :-p

geovanela
15.03.2008, 09:35:55
buna
imi poti spune daca este sigura informatia. as vrea sa vin si la acest targ poate mai vad model de rochii de mireasa si de costume pentru mire.daca mai aflii ceva, te rog frumos sa-mi spui si mie .pa
Draga mea asa am aflat si eu intamplator dintr-un magazin cu rochii de mireasa.
Cand stiu sigur postez.
Poop

adriana2008
15.03.2008, 14:20:31
astazi am fost la o societate care se ocupa cu ornatul pentru nunti, surpriza fetele, targul cica nu se mai tine

fetita
15.03.2008, 14:27:11
buna fetelor , va spun eu sigur este targ da la Sala Siderurgistilor pe 21, 22 23 martie. Am sa atasez si flayerul ...
va poop.117608

fetita
15.03.2008, 14:28:30
astazi am fost la o societate care se ocupa cu ornatul pentru nunti, surpriza fetele, targul cica nu se mai tine
esti sigura ca nu se mai tine ...poate s-a mutat data ..... nasol... asta nu stiam....

geany
18.03.2008, 15:49:04
esti sigura ca nu se mai tine ...poate s-a mutat data ..... nasol... asta nu stiam....

buna
fetelor sunteti sigure ca nu se mai tine?cum putem afla daca se tine sau nu? ca eu sunt din Tecuci, si vreau sa stiu sigut daca vin in Galati sau nu.deocamdata nu am treab ain Galati si ca sa vin degeaba ,nu as vrea.daca mai aflati ceva, va rog sa postati pe site ca sa aflu si eu.va poop

fetita
19.03.2008, 14:47:08
fetelor din pacate am o veste fff proasta...am sunat la organizatori si intradevar targul nu se mai tine deoarece le-au marit fff mult chiria... se amaa alta data dar nu au fixat o data inca...sper din tot sufletul sa fie cat mai curand....:( :( :(

Ellutza09
19.03.2008, 18:22:01
fetelor din pacate am o veste fff proasta...am sunat la organizatori si intradevar targul nu se mai tine deoarece le-au marit fff mult chiria... se amaa alta data dar nu au fixat o data inca...sper din tot sufletul sa fie cat mai curand....:( :( :(
Ce pacat..si eu care abia asteptam sa merg...

korinna
20.03.2008, 10:35:27
In legatura cu targul de nunti...eu cred ca nu prea au fost firme interesate sa dea atatia bani pentru a fi prezente acolo.Sau poate gresesc.Oricum chiria pe mp era de 45 euro.Se inchiria minim 9 mp.Si in plus se mai platea o taxa de participare,sau ceva de genul asta de 50 euro.Inmultind mp cu suma in euro si cum nr de zile....eu una zic ca pt Galati e nitel cam scump.Cu banii aia poti face lesne altceva.

zapacitalumii
04.12.2008, 11:29:33
Dragele mele miresici de Galati,

Precum am mai zis de cateva ori pana acum io mi-s "moldovanca mandra" de Galati dar adoptata momentan de Bucuresti. Ma rog v-am zis asta ca sa intelegeti de ce am deschis subiectul asta...stiu ca cel putin anul trecut a fost un targ de nunti in Galati dar habar nu am cand ... m-ar interesa foarte mult care este perioada aproximativa cand se tine acest targ pentru 2009. Aveti cumva idee? 8-|
Va multumesc.

Va pup.

Anca M

camenele
08.01.2009, 14:55:29
Si pe mine ma intrereseaza subiectul asta. Momentan stiu ca este un targ in Bucin per 30.01-01.02 la Romexpo.

alina_hahuie
05.02.2009, 14:28:51
La Galati va fi targ de nunti pe 12-13 februarie, la restaurantul hotelului Vega !

camenele
05.02.2009, 15:08:59
MULTUMIM PENTRU INFORMATIE.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
POATE VOM CUMPARA CEVA SAU POATE NE VOM MAI DOCUMENTA IN LEGATURA CU DECORATIUNILE :-p :-p (EU LA ACEST CAPITOL MAI AFLU CU PREGATIRILE, DE ASTA SPUN )!!!
OARE CUM O SA FIE ? O SA FIE AGLMOERAT?

camenele
05.02.2009, 16:18:21
Am noutati. Am citit tot pe aici ca va fi targ in Galati. Perioada de desfasurare va fi 12-13 februarie la restaurantul Vega.

camenele
06.02.2009, 09:26:01
Oare o sa fie cu intrare? Cat a fost anul trecut, stiti? Am fost la Bucuresti in perioada 30 ian.-01 febr. si intrarea a fost de 10 lei.
Ma intereseaza in special decoratiunile. Sper sa vina suficiente firme ca sa am de unde alege. Abia astept<:-P <:-P

camenele
06.02.2009, 09:27:00
Oare o sa fie cu intrare? Cat a fost anul trecut, stiti? Am fost la Bucuresti in perioada 30 ian.-01 febr. si intrarea a fost de 10 lei.
Ma intereseaza in special decoratiunile. Sper sa vina suficiente firme ca sa am de unde alege. Abia astept<:-P <:-P

zapacitalumii
06.02.2009, 13:11:54
La Galati va fi targ de nunti pe 12-13 februarie, la restaurantul hotelului Vega !

Multumesc frumos de informatie!!!

dulcika80
10.02.2009, 21:01:52

Buna...cum ai aflat ca este targ la Galati pe 12 - 13 februarie la Hotel Vega??
Ms

stelutza_roman
10.02.2009, 23:10:35
Ms
Buna !

Avand in vedere ca Alina nu ti-a raspuns... sa-ti explic eu!
La Vega nu o sa fie chiar targ de nunti. Vor avea o expozitie culinara, aranjamente sala si aranjamente florale. Daca vrei mai multe detalii pti inta pe site-ul lor: www.vegahotel.ro (http://www.vegahotel.ro) la oferte speciale.

Spor la pregatiri!
>:D<

alina_hahuie
11.02.2009, 11:53:05
Ms
Facea reclama la TV.

korinna
11.02.2009, 17:13:48
Practic cei de la Vega se autopromoveaza.Nu e un targ de nunti.

camenele
13.02.2009, 09:22:51
Am fost aseara la targ...O MARE DEZAMAGIRE! In 5 minute termini de vazut tot ce este in targ. Nici relatii nu prea ai de la cine sa iei, asa ca...naspa treaba. Nu au nici rochii, nici decoratori..=(( Trist targ, oare de ce l-au mai facut?

camenele
13.02.2009, 09:23:55
Eu am fost si am fot total dezamagita de ce este acolo.

dulcika80
15.02.2009, 16:40:17
Buna !

Avand in vedere ca Alina nu ti-a raspuns... sa-ti explic eu!
La Vega nu o sa fie chiar targ de nunti. Vor avea o expozitie culinara, aranjamente sala si aranjamente florale. Daca vrei mai multe detalii pti inta pe site-ul lor: www.vegahotel.ro (http://www.vegahotel.ro) la oferte speciale.

Spor la pregatiri!
>:D<

Multumesc frumos :*. Spor la pregatiri si tie >:D<

dulcika80
15.02.2009, 16:41:40
Facea reclama la TV.

Multumesc......

camenele
20.02.2009, 09:14:12
Dar oare nu o sa mai fie nici un targ de nunti in Galati?

tzusca20
18.03.2009, 14:34:06
Dragele mele miresici de Galati,

Precum am mai zis de cateva ori pana acum io mi-s "moldovanca mandra" de Galati dar adoptata momentan de Bucuresti. Ma rog v-am zis asta ca sa intelegeti de ce am deschis subiectul asta...stiu ca cel putin anul trecut a fost un targ de nunti in Galati dar habar nu am cand ... m-ar interesa foarte mult care este perioada aproximativa cand se tine acest targ pentru 2009. Aveti cumva idee? 8-|
Va multumesc.

Va pup.

Anca M
Anul trecut ,am fost la traguul de Nunti dar am plecat profund dezamagita. Erau f putine firme care prezentau iar modelele expuse nu erau cine stie ce.

gitana
21.03.2009, 07:35:31
Am auzit ca va mai fi un targ de nunti anul asta la Viva cred, pe 2,3,4 aprilie.
Probabil vor face reclama.

camenele
23.03.2009, 11:04:01
Am auzit ca va mai fi un targ de nunti anul asta la Viva cred, pe 2,3,4 aprilie.
Doamne ajuta, ca ce a fost in februarie nu s-a putut numi targ. Daca auzi ceva te rog sa ne tii si pe noi la curent. Eu n-am auzit nimic inca.

dulcika80
24.03.2009, 22:57:40

Asa este......Eu am primit o invitatie la acest targ de la Viva, dar parca scria de 4 si 5 aprilie. Voi verifica si va voi spune exact. Insa nu stiu cum va fi intrarea avand in vedere ca desfasurarea acestui targ va avea loc la Viva. Daca aflu ceva, va tin la curent.

camenele
25.03.2009, 09:21:52
Asa este......Eu am primit o invitatie la acest targ de la Viva, dar parca scria de 4 si 5 aprilie. Voi verifica si va voi spune exact. Insa nu stiu cum va fi intrarea avand in vedere ca desfasurarea acestui targ va avea loc la Viva. Daca aflu ceva, va tin la curent.
LA HOTEL VIVA SAU UNDE ANUME? CLUB VIVA? DACA POTI SA NE SPUI EXACT SI LOCATIA AR FI PERFECT.>:D<

CONT-INCHIS-049
25.03.2009, 21:16:46
Eu am fost si am fot total dezamagita de ce este acolo.

De ce ai fost dezamagita?

dulcika80
26.03.2009, 22:45:16
Buna fetelor,
Revin cu informatii legate de targul de la Viva Club. Acesta va fi pe 4 si 5 aprilie, intre orele 10 si 18. Intrarea am inteles ca va fi libera, adica nu ne trebuie card de membru ca sa putem intra acolo.

Sper ca va vor folosi informatiile mele.
Spor la pregatiri in continuare.

camenele
27.03.2009, 11:43:31
Multumim mult pentru informatii.

camenele
27.03.2009, 11:47:44
De ce ai fost dezamagita?
Pentru ca nu era nici o rochie de mireasa pe acolo, pentru ca nu erau decat cateva mese aranjate ca pentru o nunta si nu era nimeni sa-ti dea nici o relatie despre ele, costul lor etc., pentru ca era o singura florarie, pentru ca s-au axat destul de mult pe ceva ce pe mine nu m-a interesat (mancaruri si bauturi), pt. ca era o singura firma de dulciuri...pentru ca in final nu avea cine sa ma lamureasca si pe mine, iar CONCURENTA LIPSEA CU DESAVARSIRE. De fapt asta a fost si problema..nu puteai face comparatie cu nimic. Naspa, sper sa nu fie asa si acum.
Poate or aduce si rochii de mireasa.

nellyd
30.03.2009, 19:17:12
Pentru ca nu era nici o rochie de mireasa pe acolo, pentru ca nu erau decat cateva mese aranjate ca pentru o nunta si nu era nimeni sa-ti dea nici o relatie despre ele, costul lor etc., pentru ca era o singura florarie, pentru ca s-au axat destul de mult pe ceva ce pe mine nu m-a interesat (mancaruri si bauturi), pt. ca era o singura firma de dulciuri...pentru ca in final nu avea cine sa ma lamureasca si pe mine, iar CONCURENTA LIPSEA CU DESAVARSIRE. De fapt asta a fost si problema..nu puteai face comparatie cu nimic. Naspa, sper sa nu fie asa si acum.
Poate or aduce si rochii de mireasa.

Anul trecut cand eram eu in febra pregatirilor pentr nunta a fost un Targ la fostele galerii mariano. A fost un inceput...pacat ca anul asta nu s-a mai facut nimic! Poate criza asta e de vina!

aura_manoliu
30.03.2009, 20:12:55
am auzit de la o prietena ca isi fac unii cica "targ de nunti in galati". Adica intind 3-4 mese cu mancare in restaurantul lor si mai vin si afiliatii lor (amenajari, florarii, nu stiu ce lautari...etc) si gata targul. Pacat ca nu se dezgheata si orasul asta, in bucuresti sunt puzderii de astfel de targuri.

camenele
31.03.2009, 12:25:48
am auzit de la o prietena ca isi fac unii cica "targ de nunti in galati". Adica intind 3-4 mese cu mancare in restaurantul lor si mai vin si afiliatii lor (amenajari, florarii, nu stiu ce lautari...etc) si gata targul. Pacat ca nu se dezgheata si orasul asta, in bucuresti sunt puzderii de astfel de targuri.
probabil ca sunt si taxele foarte mari pentru producatori si din acest motiv nu se incurca nimeni

korinna
31.03.2009, 13:11:16
probabil ca sunt si taxele foarte mari pentru producatori si din acest motiv nu se incurca nimeni
Bingo!!!
Aveti idee cam cat costa un stand la un astfel de eveniment?Oferte au fost si anul trecut si anul acesta -fiind facute de doritori de realizare a unui targ,insa poate ar tb adaptate si preturile la orasul in care traim.Pt ca asa cum spuneati si voi la Bucuresti o husa costa si 12 lei/bucata,iar in Galati e 3 lei.Asta asa ca un punct de reper...insa lista poate continua.
Asa ca.....cam asta e orasul in care traim....incercam sa supravetuim aici cu legile pe care noi insine si societatea noastra le scrie.
Succes in continuare tuturor!!

elenna
31.03.2009, 13:29:58
Bingo!!!
Aveti idee cam cat costa un stand la un astfel de eveniment?Oferte au fost si anul trecut si anul acesta -fiind facute de doritori de realizare a unui targ,insa poate ar tb adaptate si preturile la orasul in care traim.Pt ca asa cum spuneati si voi la Bucuresti o husa costa si 12 lei/bucata,iar in Galati e 3 lei.Asta asa ca un punct de reper...insa lista poate continua.
Asa ca.....cam asta e orasul in care traim....incercam sa supravetuim aici cu legile pe care noi insine si societatea noastra le scrie.
Succes in continuare tuturor!!

Devin off topic dar ca sa sustin cele afirmate mai sus pot spune ca o proba la coafor in Buc (nu fitze, nici de cartier) m-a costat 200 ron iar machiajul proba la fel in conditiile in care mi-am facut coafura de mireasa in Gl cu 90 de ron. Diferentele de pret sunt destule, insa si salariile sunt mai mari.

vionela
31.03.2009, 17:51:39
poate anu viitor va fi un targ, macar ca reper ne mai facem ceva idei pentru nuntile noastre.

aura_manoliu
31.03.2009, 18:11:00
oho, deci cineva detine un monopol aici la galati si face ce vrea din asta. Pai mai oare nu citeste nimeni istet sa organizeze la Galati un targ asa cum se cuvine?

korinna
02.04.2009, 12:23:26
Pai isteti sunt care au idei, insa ca si organizator din prima te lovesti de pretul f mare pe care il cer proprietarii de locatii care s-ar preta pentru un astfel de eveniment.Si de aici totul decurge sub principiul dominoului...caci totul este ca un bulgare care se rostogoleste si de ce aluneca la vale se face tot mai mare..iar in Galati...cererea e limitata,banii putini....si acum cu atatea companii care au disponibilizat oamenii......te gandesti cati mai sunt interesati de a-si organiza nunta la standarde ridicate.Probabil ca toata lumea se gandeste de 5 ori inainte de a mai face pasul :)>- :)>- :)>- asta...Probabil....zic si eu...

puffvivi
20.05.2009, 22:41:22
Fetelor mi-a zis mama ca a dat astazi la stiri ca pe 28 si 29 la Galati va fi un targ de nunti organizat la Gradina Botanica iar pe 30 si 31 la Braila-nu stiu locatia...A auzit careva zvonul acesta sau iar a inteles scumpa mea mamica aiurea?:-" Pupici :*

gitana
23.05.2009, 22:09:20
Scumpa ta mamica nu a inteles aiurea puffvivi,asa am auzit si eu.Sunt curioasa cum va fi!!!

MiaS
24.05.2009, 01:07:53
Scumpa ta mamica nu a inteles aiurea puffvivi,asa am auzit si eu.Sunt curioasa cum va fi!!!

eu mi-am notat in telefon data de 30 ptr galati :D cum e pana la urma?

MiaS
26.05.2009, 17:44:33
eu mi-am notat in telefon data de 30 ptr galati :D cum e pana la urma?

abia ce am vazut reclama.. 30-31 mai gradina botanica ;-)

cireasa
27.05.2009, 22:01:33
si eu vazui reclama si apoi am cautat si pe net...

Programu sta cam asha:

28 -29 mai Braila (Promenada Mall) intre 10:00 si 21:00
30 - 31 mai Galati (Gradina Botanica) dar aici apare shmenu 8-} ...sambata programu de vizitare e intre 16:00 si 21:00, iar duminica 10:00 - 21:00

carasica
28.05.2009, 14:04:43
Am vazut azi un afis (la club Ilussion- fostul Pasha) pe Domneasca ca de pe 1 sau 2 iunie, timp de trei zile va fi tot in aceeasi locatie unde era afisul TARG DE ROCHII DE MIREASA. Programul incepe de pe la 10 si tine pana spre seara.

MiaS
28.05.2009, 21:43:46
am ajuns azi in braila :D..si nu mi s-a parut cine stie ce..cu rochii de mireasa erau cei de la Miss Befany (din Braila), Casa de Miro (Galati) si inca una...si vreo 2 agentii de decoratiuni..un stand cu vinuri personalizate..unul cu produse cosmetice naturale Manufaktura..si cam atat..voi ati fost ? cum vi s-a parut?

CONT-INCHIS-019
29.05.2009, 10:04:46
am ajuns azi in braila :D..si nu mi s-a parut cine stie ce..cu rochii de mireasa erau cei de la Miss Befany (din Braila), Casa de Miro (Galati) si inca una...si vreo 2 agentii de decoratiuni..un stand cu vinuri personalizate..unul cu produse cosmetice naturale Manufaktura..si cam atat..voi ati fost ? cum vi s-a parut?

Merg si eu azi la Targ la Braila...mi-ar trebui pantofi nu stiu daca voi gasi dar vedem.

CONT-INCHIS-019
29.05.2009, 18:26:06
Am fost la "Targ". Dezamagire totala...3 magazine de rochii, 3 decoratiuni ... foarte slab. Sa vedem ce va fi la Galati desi cred ca vor fi aceiasi deoarece toate firmele care au expus erau din Galati!

MiaS
29.05.2009, 18:27:40
Am fost la "Targ". Dezamagire totala...3 magazine de rochii, 3 decoratiuni ... foarte slab. Sa vedem ce va fi la Galati desi cred ca vor fi aceiasi deoarece toate firmele care au expus erau din Galati!
am crezut ca numai eu am fost dezamagita :D

vionela
22.10.2009, 18:59:38
se pare ca pe 12-13-14 februarie va fi targ de nunti la galati. dupa cate am inteles eu de la organizatori va fi undeva la casa de cultura a sindicatelor.

monica87
23.10.2009, 15:47:00
se pare ca pe 12-13-14 februarie va fi targ de nunti la galati. dupa cate am inteles eu de la organizatori va fi undeva la casa de cultura a sindicatelor.
buna...chiar m-as bucura sa fie ...numai sa fie mai mare k cel de la gradina botanica ...acolo nu prea am avut ce alege...

vionela
23.10.2009, 22:26:50
asa se pare, daca si prestatorii de servicii, magazinele din galati, braila (rochii, accesorii) si cele din tara vor binevoi sa vina, vom fi fericite sa avem o gama larga de produse de unde sa alegem.

nicoletagheorghe1
26.10.2009, 09:59:39
ce bine ar fi sa se tina acest targ, deoarece as avea un loc de unde sa imi gasesc ceva

vionela
18.11.2009, 21:55:43
am fost la un targ la bucuresti....in piata constitutie acum 2 saptamani, ma uitam la preturile serviciilor, eu am impresia ca unii sunt nebuni.

elenna
19.11.2009, 09:17:06
Din pacate preturile in Bucuresti sunt cu mult diferite de alte orase din provincie. Insa poti gasi si lucruri mai ieftine decat in magazine. Eu mi-am luat rochita de la un astfel de targ muuuult mai ieftina decat in magazin, am avut discount de 20% la invitatii, marturii, cocarde, am putut sa imi fac o idee despre ce culori, ornamente se poarta.

nicoletagheorghe1
19.11.2009, 12:38:25
draga vionela am crezut k numai mie mi s-au parut preturile ceva mai mari

carmencita_20
18.01.2010, 17:58:07
Mai stie cineva ceva daca va fi targ de nunti in Galati? Cand si Unde?

nicoletagheorghe1
19.01.2010, 09:44:57
Mai stie cineva ceva daca va fi targ de nunti in Galati? Cand si Unde?
va fi pe 14,15 si 16 februarie la casa de cultura. sper sa te fi ajutat

daria_d
19.01.2010, 12:46:08
va fi pe 14,15 si 16 februarie la casa de cultura. sper sa te fi ajutat
Da,asa am auzit si eu. Dar nu am vazut si auzit nimic oficial. Ma refer la publicitate stradala,tv,radio. Absolut nimic.

nicoletagheorghe1
20.01.2010, 09:25:47
Da,asa am auzit si eu. Dar nu am vazut si auzit nimic oficial. Ma refer la publicitate stradala,tv,radio. Absolut nimic.
de ce te amarasti atat. eu am vazut si galatiul in turul de targuri. si despre cat se face publicitate mai e pana in februarie. ce anul trecut s-a facut. eu am dat intamplator peste el. si daca e sa auzim ceva cred k va fi in saptamana respectiva. cum e la targurile de haine. asa cred eu cine stie ce va mai fi

nicoletagheorghe1
20.01.2010, 15:04:07
REVIN
uite ce am gasit k si anunt despre targ. eu stiam alte date
''Targ de nunti in Galati in perioada 12-13-14 Februarie in incinta salii Casei de Cultura a Sindicatelor. Pentru rezervari informatii si alte detalii va rugam sa ne contactati la 0741149027 sau pe www.kartoum.ro Targul "Nunti Perfecte" Galati 2010''

acum eu am citit la inceputul anului k e pe 14,15,16 febr. acum cine stie cd o fi numai sa fie

daria_d
20.01.2010, 16:21:28
REVIN
uite ce am gasit k si anunt despre targ. eu stiam alte date
''Targ de nunti in Galati in perioada 12-13-14 Februarie in incinta salii Casei de Cultura a Sindicatelor. Pentru rezervari informatii si alte detalii va rugam sa ne contactati la 0741149027 sau pe www.kartoum.ro (http://www.kartoum.ro) Targul "Nunti Perfecte" Galati 2010''

acum eu am citit la inceputul anului k e pe 14,15,16 febr. acum cine stie cd o fi numai sa fie
Da,daca se organizeaza vreun targ,eu as fi curioasa sa vad acolo rochii de mireasa.

daria_d
20.01.2010, 16:25:08
de ce te amarasti atat. eu am vazut si galatiul in turul de targuri. si despre cat se face publicitate mai e pana in februarie. ce anul trecut s-a facut. eu am dat intamplator peste el. si daca e sa auzim ceva cred k va fi in saptamana respectiva. cum e la targurile de haine. asa cred eu cine stie ce va mai fi
AAAAAAAAA,nu ma amarasc deloc. Dar ma gandeam ca ar fi fost bine sa il anunte din timp. Iar in ce priveste Targul de anul trecut,eu nu am l-am vizitat dar au fost doua prietene de-ale mele si nu s-au aratat f incantate. Noi am vrea sa mergem totusi la Targul de la Bucuresti (Romexpo) la sfarsitul saptamanii viitoare. Ma gandesc ca acolo oferta va fi mai variata.

carmenw
20.01.2010, 21:20:42
Din informatiile mele targul de nunti din Galati va fi in 12,13,14 februarie la Casa de Cultura a sindicatelor!

daria_d
21.01.2010, 08:55:41
Din informatiile mele targul de nunti din Galati va fi in 12,13,14 februarie la Casa de Cultura a sindicatelor!
Da,asa stim si noi.

nicoletagheorghe1
21.01.2010, 09:13:25
AAAAAAAAA,nu ma amarasc deloc. Dar ma gandeam ca ar fi fost bine sa il anunte din timp. Iar in ce priveste Targul de anul trecut,eu nu am l-am vizitat dar au fost doua prietene de-ale mele si nu s-au aratat f incantate. Noi am vrea sa mergem totusi la Targul de la Bucuresti (Romexpo) la sfarsitul saptamanii viitoare. Ma gandesc ca acolo oferta va fi mai variata.
sincera sa fiu nici anul asta nu cred sa fie vreun mare fas, dar astept cu nerabdare sa il vad. iar in legatura cu ceea ce ar trebui facut in legatura cu publicitatea, ma intreb oare ce naiba mai e corect la noi in tara??????????

daria_d
21.01.2010, 11:16:14
sincera sa fiu nici anul asta nu cred sa fie vreun mare fas, dar astept cu nerabdare sa il vad. iar in legatura cu ceea ce ar trebui facut in legatura cu publicitatea, ma intreb oare ce naiba mai e corect la noi in tara??????????
Fiind interesata de Targul de la Bucuresti,am observat ca isi fac mare publicitate,cel putin pe tv. Si ma asteptam sa vad asta si la Galati. Dar vorba ta,sa nu ma precipit in afirmatii. Poate isi vor face cunoscut targul asta in zilele de dinaintea evenimentului.

MiaS
21.01.2010, 11:19:09
Fiind interesata de Targul de la Bucuresti,am observat ca isi fac mare publicitate,cel putin pe tv. Si ma asteptam sa vad asta si la Galati. Dar vorba ta,sa nu ma precipit in afirmatii. Poate isi vor face cunoscut targul asta in zilele de dinaintea evenimentului.
anul trecut inainte cu o saptamana au inceput sa-si faca reclama (dupa stirile protv galati de la 17.30);))

nuchi
21.01.2010, 14:46:12
Un targ care se pare ca nu se va mai organiza. Din lipsa de participanti.

carmenw
21.01.2010, 15:29:18
Sunt informatii din surse oficiale?

gabriela_R
21.01.2010, 22:54:06

pai cine sa vina ? anul trecut in mai la targ era alb&negru si besign ....

carmencita_20
22.01.2010, 07:18:36
Ar fi pacat sa nu se mai tina...

nicoletagheorghe1
22.01.2010, 09:15:10
offff si eu asteptam cu nerabdare sa merg la cest targ. nu e corect daca nu se mai tine

gaby78
22.01.2010, 17:02:25
offff si eu asteptam cu nerabdare sa merg la cest targ. nu e corect daca nu se mai tine
:)Nu mai plange ca am fost noi la cel din vara si nu ne-a dat nimic pe spate.

vionela
22.01.2010, 17:35:17
acum na, unii macar incearca sa faca ceva aici, pacat ca unii din prestatorii din galati sunt mediocri, slab pregatiti si poate nu au ce sa arate. E greu sa aduci decoratori, cameramani, din alt oras pe cheltuiala ta. Sper sa se tina targul, poate local o sa ne facem o idee. Preturile de la bucuresti, oh am fost saptamana trecuta si....... sunt MARI rau.

nicoletagheorghe1
23.01.2010, 18:46:00
acum na, unii macar incearca sa faca ceva aici, pacat ca unii din prestatorii din galati sunt mediocri, slab pregatiti si poate nu au ce sa arate. E greu sa aduci decoratori, cameramani, din alt oras pe cheltuiala ta. Sper sa se tina targul, poate local o sa ne facem o idee. Preturile de la bucuresti, oh am fost saptamana trecuta si....... sunt MARI rau.
stiu k preturile de la bucuresti sunt mari dar fac si eu k si tine macar de ar veni cineva sa ne facem vreo parere

dj__pedros
26.01.2010, 23:12:55
zilele astea am vazut pe un forum galatean o reclama la acest targ, deci probabil ca o sa se organizeze pana la urma

nicoletagheorghe1
27.01.2010, 10:47:42
deci stie cineva concret daca se mai organizeaza sau nu acest targ?

gabriela_R
27.01.2010, 13:19:50
da si eu am fost anul trecut...doar casa de miro de la care am probat o rochie si mireasa din braila ...si inca una de prin piata parca ... besign cu lumanari , flori etc...si mare branza nu...de ce nu vin la targ toate firmele cu rochii , toate cofetariil;e cu oferte de torturi , toate firmele cu invitatii , amenajari , florarii etc.. ?????

dj__pedros
27.01.2010, 13:36:04
probabil trebuie sa plateasca o taxa de participare si au atat de multi clienti incat nu le mai trebuie reclama. poate odata cu criza se schimba situatia asta :)

nicoletagheorghe1
28.01.2010, 10:22:41
deci dupa cum vad se tine acest targ. eu citisem la casa de cultura acum vad k se tine la real. sa il tina unde o vrea numai sa il tina.sper sa nu fie k cel de anul trecut de nu aveai la ce sa te uiti

nicoletagheorghe1
29.01.2010, 08:49:46
Buna, pai din ce am inteles eu, targul de la casa de cultura era diferit fatza de cel de la real. Numai ca acum cel de la casa de cultura nu se mai face si se face numai cel de la real, Miri Expo.
Eu am intrat si la ei pe site si am vazut ca vor sa aduca firme din toate domeniile legate de nunta.....acum sa vedem si daca or sa reuseasca.
doamne ajuta de or veni cat mai multi. deci ramane stabilit pe 12,13,14 la real da?

carmencita_20
29.01.2010, 09:33:37
Buna, pai din ce am inteles eu, targul de la casa de cultura era diferit fatza de cel de la real. Numai ca acum cel de la casa de cultura nu se mai face si se face numai cel de la real, Miri Expo.
Eu am intrat si la ei pe site si am vazut ca vor sa aduca firme din toate domeniile legate de nunta.....acum sa vedem si daca or sa reuseasca.

Eu acum am auzit prima data de targul de la real...si am intrat si pe site dar nu am vazut sa scrie cine va participa la acest targ, macar sa ne facem si noi o idee. Sper ca din 2 targuri sa nu se aleaga praful si noi sa nu avem nimic de castigat!

bubumic
30.01.2010, 15:08:11
si eu, si eu ;))

airkaterine
30.01.2010, 17:13:56
Si eu ...si eu....eu nu sunt acasa in perioada aia=)) ...dar fac oferte bune oare astia la targ sau doar ofera informatii si isi fac publicitate? Am auzit intamplator o discutie cum ca astia la targ pun niste preturi mult mai mari si chipurile sunt oferte...iti face o reducere dar de fapt platesti cam tot atat cat ai plati daca te-ai duce azi la firma la ei...adica daca pretul lor este de 500 ei la targ pun 700 din care iti zice ca iti va face o reducere si platesti tot 500...Atentie mare! Eu zic sa va informati din timp cam cat ar costa normal anumite servicii..rochii etc si sa comparati preturile cand mergeti la targ...Spor la cumparaturi>:D<

cenusereasaalba
30.01.2010, 17:17:05
Targ De Nunti La Galati?

airkaterine
30.01.2010, 17:32:41
Targ De Nunti La Galati?
Mda...exact.:|

nicoleta13
30.01.2010, 20:06:40
Targ De Nunti La Galati?
da, da
targ de nunti la galati
va anunt ca vor avea loc 2 targuri in acelasi moment, adica 12-13-14 februarie, si adica, casa de cultura a sindicatelor si real, numai ca din cate am inteles toti cei care se ocupa de nunti nu prea vor sa profite de acest mare eveniment, adica targ de nunti si nu prea vor sa se prezinte, deci nu prea au ce sa arate, asadar miresicilor aveti grija pe cine alegeti din astea 2 targuri caci vin la ele cei ce au ce arata si asta inseamna ca vor sa faca ceva mult mai creativ decat cei ce stau acasa si vaneaza. eu am contract dar tare asi vrea sa vad dac acei in care m-am increzut vor fi si ei in unul din cele 2 targuri.Am fost la bucuresti la targ , e tare, dar la galati nu ma astept la ceva asemanator, dar cat de cat sa se prezinte macar jumatate din cei ce se ocupa de nunti sa vina. succes .
intrati pe google la targ de nunti galati 2010 si veti afla mai multe

nicoletagheorghe1
01.02.2010, 09:59:15
da, da
targ de nunti la galati
va anunt ca vor avea loc 2 targuri in acelasi moment, adica 12-13-14 februarie, si adica, casa de cultura a sindicatelor si real, numai ca din cate am inteles toti cei care se ocupa de nunti nu prea vor sa profite de acest mare eveniment, adica targ de nunti si nu prea vor sa se prezinte, deci nu prea au ce sa arate, asadar miresicilor aveti grija pe cine alegeti din astea 2 targuri caci vin la ele cei ce au ce arata si asta inseamna ca vor sa faca ceva mult mai creativ decat cei ce stau acasa si vaneaza. eu am contract dar tare asi vrea sa vad dac acei in care m-am increzut vor fi si ei in unul din cele 2 targuri.Am fost la bucuresti la targ , e tare, dar la galati nu ma astept la ceva asemanator, dar cat de cat sa se prezinte macar jumatate din cei ce se ocupa de nunti sa vina. succes .
intrati pe google la targ de nunti galati 2010 si veti afla mai multe
pai am inteles k targul d la casa de cultura nu se mai tine din cauza k nu s-a prezentat mai nimeni pana acum. se tine cel de la real

carmenw
01.02.2010, 19:14:10
pai am inteles k targul d la casa de cultura nu se mai tine din cauza k nu s-a prezentat mai nimeni pana acum. se tine cel de la real

Targul "Nunti Perfecte" de la Casa de Cultura se va tine in perioada 12-14 februarie. Printre expozanti se numara: Kartoum Decor, Deco-Wedding, Tagio Co, Concept Events si altii. Asa ca nu ratati evenimentul poate gasiti ceea ce va trebuie!

bubumic
01.02.2010, 19:28:58
a, deci se tine si cel de la casa sindicatelor? cum s-or fi nimerit in aceeasi perioada #-o inseamna ca eu voi fi prezenta doar la cel de la real, pt ca va fi si un targ de martisoare in aceleasi zile la real si voi participa ca vanzator. Oh, well, pe mine nu ma intereseaza prea mult decoratiunile, ci rochiile de mireasa. cred ca ar cam fi cazul sa ma hotarasc.

daria_d
01.02.2010, 20:56:07
Targul "Nunti Perfecte" de la Casa de Cultura se va tine in perioada 12-14 februarie. Printre expozanti se numara: Kartoum Decor, Deco-Wedding, Tagio Co, Concept Events si altii. Asa ca nu ratati evenimentul poate gasiti ceea ce va trebuie!
De unde ai luat informatiile astea? Sunt certe? Sau zvonuri?

vionela
01.02.2010, 22:18:46
Se pare ca este oficial si pe un site din galati apare ca targul de la casa de cultura se va tine. Din punctul meu de vedere pe noi ne avantajeaza asa ca putem vedem o gama mai larga de produse

nicoletagheorghe1
02.02.2010, 10:55:25
Se pare ca este oficial si pe un site din galati apare ca targul de la casa de cultura se va tine. Din punctul meu de vedere pe noi ne avantajeaza asa ca putem vedem o gama mai larga de produse
sa dea domnul sa gasim ceea ce ne dorim. sa se tina cat mai multe targuri

cenusereasaalba
02.02.2010, 14:36:52
multam fetelor daca nu erati voi habar nu aveam .am sa merg si eu poate gasesc o rochita pe gustul meu va urez bafta la cumparaturi=P~ =P~

airkaterine
02.02.2010, 14:59:22
multam fetelor daca nu erati voi habar nu aveam .am sa merg si eu poate gasesc o rochita pe gustul meu va urez bafta la cumparaturi=P~ =P~
Spor in cautarile rochitei perfecte...sa ne pui si noua pozici cu rochitele...sa ne mai clatim si noi ochii8-}

nicoletagheorghe1
03.02.2010, 09:42:11
eu de-abia astept sa vad ce au mai adus nou in materie de decoratiuni. tare is curioasa. rochita nu are rost sa mi-o cumpar de pe acum k sunt intr-o perioada in care ba slabesc ba ma ingras. poate e din vina salii.

justy
03.02.2010, 14:20:17
o sa vin si eu la real si tare sunt curioasa ce mai aduc nou in materie de decoratiuni...sigur o sa probez si rochite, ca a venit timpul sa o achizitionez, sau daca nu macar sa probez...poate ne intalnim pe la targ fetelor...

aura_manoliu
03.02.2010, 21:06:47
daca organizeaza cei de la kartoum, mergeti pe mana lor, au gust si caracter, lucreaza in domeniu un lucru ff important, cel putin cand am discutat cu ei sau dovedit a fi niste oameni dezghetati si care stiu ce vor, pacat ca nunta noastra a trebuit o logistica importanta (cort....etc) care era mai greu de realizat pt ei pe moment, observ pe site-ul de prezentare ca au ceva masini de epoca la expozitie, daca e mai ieftin ca in bucuresti cine stie, poate o iau din galati.
a, eu am plecat de ceva vreme din galati, unde e casa de cultura, cumva pe la papadie sau cea de la ultimul leu? o sa ajung si eu in weekend-ul acela la parinti

monica87
03.02.2010, 21:28:26
daca organizeaza cei de la kartoum, mergeti pe mana lor, au gust si caracter, lucreaza in domeniu un lucru ff important, cel putin cand am discutat cu ei sau dovedit a fi niste oameni dezghetati si care stiu ce vor, pacat ca nunta noastra a trebuit o logistica importanta (cort....etc) care era mai greu de realizat pt ei pe moment, observ pe site-ul de prezentare ca au ceva masini de epoca la expozitie, daca e mai ieftin ca in bucuresti cine stie, poate o iau din galati.
a, eu am plecat de ceva vreme din galati, unde e casa de cultura, cumva pe la papadie sau cea de la ultimul leu? o sa ajung si eu in weekend-ul acela la parinti
casa de cultura este intradevar la papadie...

nicoletagheorghe1
04.02.2010, 15:42:10
si eu deabia astept aceste targuri. deja mi-am alocat timp si pentru ele. vineri la unu , sambata la celalalt. stiti cumva orele la care incep? k sa nu ma trezesc k ma duc la ora nepotrivita:)):)):))

elenna
04.02.2010, 19:45:20
si eu deabia astept aceste targuri. deja mi-am alocat timp si pentru ele. vineri la unu , sambata la celalalt. stiti cumva orele la care incep? k sa nu ma trezesc k ma duc la ora nepotrivita:)):)):))

De regula incep la ora 10. Bafta sa iti gasesti ceea ce cauti.

adyt08
04.02.2010, 20:04:22
Fetelor eu sunt vecinica cu voi..sunt din Braila....m-ar interesa si pe mine cand au loc targurile de nunti si in ce locatii....unde e casa de cultura a sindicatelor?
Are loc si in cadrul Real?
Helllpppp vreau sa vin si eu!!!
Va pupacesc!!!

daria_d
04.02.2010, 20:38:24
Fetelor eu sunt vecinica cu voi..sunt din Braila....m-ar interesa si pe mine cand au loc targurile de nunti si in ce locatii....unde e casa de cultura a sindicatelor?
Are loc si in cadrul Real?
Helllpppp vreau sa vin si eu!!!
Va pupacesc!!!
Unul din Targuri are loc in Galeriile Real iar celalat la casa de Cultura a Sindicatelor (e vizavi de Tribunal si de sediul Romtelecom). Ambele au loc in perioada 13-14-15 februarie.;-)

justy
04.02.2010, 21:58:12
fetelor am primit astazi cand veneam de la munca un pliant publicitar cu targul de tunti de la casa de cultura a sindicatelor. este pe 12-12-14 februarie asa cum ati spus ... de cel de la real nu stiu nimic..este sigur acel targ?

nicoletagheorghe1
05.02.2010, 12:20:59
fetelor am primit astazi cand veneam de la munca un pliant publicitar cu targul de tunti de la casa de cultura a sindicatelor. este pe 12-12-14 februarie asa cum ati spus ... de cel de la real nu stiu nimic..este sigur acel targ?
da este sigur. eu am primit de la cei din real in mail datele la care se tine targul. tot 12-13-14 februarie.

draga elenna. multumesc de informatie. deci pe 12 cd scap d la munca la ora 2 acolo ma gasiti agatata de usa celor de la casa de cultura=))=))=))

adyt08
05.02.2010, 22:02:14
Cand ati spus Galeriile Real va refereati la cele din incinta hyp real?

daria_d
05.02.2010, 22:06:55
Cand ati spus Galeriile Real va refereati la cele din incinta hyp real?
Da,cele din incinta aceea.

nicoletagheorghe1
06.02.2010, 09:41:57
offf imi e ciuda. am botez saptamana viitoare si nu mai cred k pot ajunge. pana la cat au deschis seara aveti habar fetelor. k ma gandeam k vineri sa ma duc la amandoua

elenna
06.02.2010, 09:45:07
offf imi e ciuda. am botez saptamana viitoare si nu mai cred k pot ajunge. pana la cat au deschis seara aveti habar fetelor. k ma gandeam k vineri sa ma duc la amandoua

Pai botezul dureaza toata ziua??? Cu siguranta poti sa ajungi, nu iti imagina ca vei sta cu orele la targ, intr-o ora maxim treci in revista tot ceea ce e pe acolo si daca iti place ceva probezi. Am stat eu la Palatul Parlametului 4 ore din care 2 la coada:))

mortisha_20
06.02.2010, 11:36:36
Botezul il ai la Nobless?

daria_d
06.02.2010, 13:06:52
Pai botezul dureaza toata ziua??? Cu siguranta poti sa ajungi, nu iti imagina ca vei sta cu orele la targ, intr-o ora maxim treci in revista tot ceea ce e pe acolo si daca iti place ceva probezi. Am stat eu la Palatul Parlametului 4 ore din care 2 la coada:))
Elenna are perfecta dreptate. Nu ai vazut lista participantilor a Targului de la Casa de Cultura? Sunt vrea 15 firme...atat. In jumatate de ora ne vom plictisi acolo. Din 15 firme,cateva au ca obiect de activitate sonorizarile la nunti,foto,etc. Prin urmare,mai raman vreo 7-8 care sa ne intereseze in mod direct. :*

Flo28
08.02.2010, 16:04:46
a, deci se tine si cel de la casa sindicatelor? cum s-or fi nimerit in aceeasi perioada inseamna ca eu voi fi prezenta doar la cel de la real, pt ca va fi si un targ de martisoare in aceleasi zile la real si voi participa ca vanzator. Oh, well, pe mine nu ma intereseaza prea mult decoratiunile, ci rochiile de mireasa. cred ca ar cam fi cazul sa ma hotarasc.

nicoleta13
08.02.2010, 16:28:26
Da, e vb de Hyp Real.

Fetelor, membre mai vechi si mai noi. Haideti sa ne lamurim! In zilele de 12 - 13 - 14 feb, incepand cu orele 10 vor avea loc doua targuri de nunti.

Primul, cel de la Galeria Real -renumitul mall, targul se nunte Miri Expo si este la a treia editie - este organizat de o firma cu experienta de 3 ani in organizarea de targuri si expozitii, nu numai de nunti (locuri de munca, imobiliare, targuri ptr copii, targ de martisoare si targuri de turism -in toata tzara).

Al doilea, cel de la Casa de cultura a sindicatelor, se numeste Nunti perfecte si este la prima editie si este organizat de o firma care organizeaza nunti sau ceva de genul asta.

Acum, ca vreti sa mergeti la ambele, e foarte bine. Insa cred ca tre sa fim putin realiste si sa ne gandim ca Galatiul nu este Buc, deci cate firme pot fi la noi in oras care sa vina la targurile astea...probabil ca nu foarte multe insa cred eu ca suficiente incat sa ne facem o parere. Nunta nu o vom termina de organizat cu siguranta dupa terminarea acestor targuri dar macar ne urmarim interesul. Eu sincera sa fiu nu m-ar deranja sa castig o rochie de mireasa, o luna de miere sau alte chestii care sa ma scuteasca de niste banuti.

Asa ca haideti sa fim rabdatoare si zambitoare si sa vedem partea buna a lucrurilor. Sunt doua targuri, deci avem de unde alege!

Pentru viitoatele miresici care sunt din Braila, am o veste buna pentru ele, Miri Expo se va organiza si la ele in oras in Promenada Mall in data de 26 - 28 februarie. Deci......3 targuri, daca stam si ne gandim ca in Gl si Braila nu vin aceleasi firme.

Yupiiii!!!!
Draga smart candy, sunt pe acest forum decand m-am hotarat sa ma casatoresc, am discutat cu mai multe miresici si ne-am spus ofurile, DAR in urma vorbelor spuse de tine mai sus am urmarit cand ai aparut pe forum si am vazut ca ai aparut o data cu targul de la real. Mai mult de atat vad ca stii prea multe detalii despre acel targ cat si despre cel de la casa de cultura. Mi-am pus un mare semn de intrebare, nu cumva esti un organizator care incearca sa-si promoveze targul?

daria_d
08.02.2010, 16:55:05
Draga smart candy, sunt pe acest forum decand m-am hotarat sa ma casatoresc, am discutat cu mai multe miresici si ne-am spus ofurile, DAR in urma vorbelor spuse de tine mai sus am urmarit cand ai aparut pe forum si am vazut ca ai aparut o data cu targul de la real. Mai mult de atat vad ca stii prea multe detalii despre acel targ cat si despre cel de la casa de cultura. Mi-am pus un mare semn de intrebare, nu cumva esti un organizator care incearca sa-si promoveze targul?
oricum ar fi,e bine sa mergem savedem ce e de capul celor doua Targuri. Eu vreau doar sa imi fac o parere,nu sa cumpar sau sa contractez ceva anume.
Sincera sa fiu,Nicoleta,si pe mine ma incearca aceeasi banuiala. Ca smart_candy nu e straina de Targul de la Real.

elenna
08.02.2010, 20:04:36
oricum ar fi,e bine sa mergem savedem ce e de capul celor doua Targuri. Eu vreau doar sa imi fac o parere,nu sa cumpar sau sa contractez ceva anume.
Sincera sa fiu,Nicoleta,si pe mine ma incearca aceeasi banuiala. Ca smart_candy nu e straina de Targul de la Real.

Nu stiu cum ati tras voi concluzia asta, atat timp cat fata se declara bucuroasa ca sunt 2 targuri in galati, ca aveti de unde alege si mai da o alta informatie despre un targ din braila, asa cum voi ati informat cu privire la aceste targuri din galati.

Se promoveaza un eveniment si nu o casa de moda, o firma de decoratiuni sau frurnizori foto.

nicoleta13
09.02.2010, 20:52:26
[/b]
Nu stiu cum ati tras voi concluzia asta, atat timp cat fata se declara bucuroasa ca sunt 2 targuri in galati, ca aveti de unde alege si mai da o alta informatie despre un targ din braila, asa cum voi ati informat cu privire la aceste targuri din galati.

Se promoveaza un eveniment si nu o casa de moda, o firma de decoratiuni sau frurnizori foto.

Ai dreptate elenne, dar stie amanuntele astea cu semnul intrebarii precum ca cei de la real au organizat si alte targuri de alta natura pe cand cel de la casa de cultura ca fiind organizat de o firma nespecializata pe targuri ci pe decoratiuni. Dar din cate tin eu minte unul din targurile organizate la gradina botanica a fost organizat tot de cei de la real si a fost un chics. eu zic sa mergem la amandoua si sa vedem fiecare ceea ce ne intereseaza ca doar nor fi tot ce ne intereseaza la real sau la casa de cultura, ca daor sunt foarte multi prestatori din acest domeniu. Scuzati-ma daca v-am suparat cu parerea mea, dar e doar parerea mea.

nicoleta13
09.02.2010, 21:23:26
[/b]

Ai dreptate elenne, dar stie amanuntele astea cu semnul intrebarii precum ca cei de la real au organizat si alte targuri de alta natura pe cand cel de la casa de cultura ca fiind organizat de o firma nespecializata pe targuri ci pe decoratiuni. Dar din cate tin eu minte unul din targurile organizate la gradina botanica a fost organizat tot de cei de la real si a fost un chics. eu zic sa mergem la amandoua si sa vedem fiecare ceea ce ne intereseaza ca doar nor fi tot ce ne intereseaza la real sau la casa de cultura, ca daor sunt foarte multi prestatori din acest domeniu. Scuzati-ma daca v-am suparat cu parerea mea, dar e doar parerea mea.

monaliss
10.02.2010, 10:27:27
Am auzit ca va fi un targ de nunti in acest weekend la Casa de Cultura.
(12-14 febr.) O sa merg si eu sa vedem cum va fi.Sper sa merite!!!!
M-am gandit sa va zic poate va intereseaza! :*:*:*

elenna
10.02.2010, 13:53:10
Am auzit ca va fi un targ de nunti in acest weekend la Casa de Cultura.
(12-14 febr.) O sa merg si eu sa vedem cum va fi.Sper sa merite!!!!
M-am gandit sa va zic poate va intereseaza! :*:*:*

Vezi ca mai e un subiect identic, deschis tot aici. Fetelor, mai cititi si voi topicurile, rasfoiti-le inainte de a deschide un subiect nou!

nicoletagheorghe1
11.02.2010, 09:42:22
eu nici macar nu ma mai pot agita cu aceste targuri. plec la calarasi la un botez. singura mea scapare e k plec vineri pe la ora 5 iar de la munca scap pe la 2. si cred k o sa ma duc la cel de la casa de cultura cd scap d la munca. daca baietii mai vor sa opreasca si la cel de la real bafta mea. daca nu macar poate ajung la unul dintre ele. sper sa fie ceva mai mult decat cele de anul trecut din vara

daria_d
11.02.2010, 10:08:55
Buna!fetelor,cu respect,dar nu va agitati prea tare.nu are rost sa faceti atatea ''scenarii''.eu am fost miresica anul trecut si va pot da un singur sfat:faceti totul din timp si sa va creati propria parere despre anumite firme cerandu-le chiar lor detaliile.multi incearca sa arunce cu noroi in firme (care vor sa isi faca un nume si mai ales sa progreseze aducand clientilor lucruri mai bune) crezand ca asa vor castiga ei mai multi clienti.eu am apelat la serviciile firmei care organizeaza targul de la casa de cultura si pot spune ca sunt dispusi sa faca tot ca mirii sa fie multumiti.noua ne-au adus tot ce ne-am dorit,pana si materialul de la funditele scaunelor am vrut sa aiba o anumita culoare si au adus-o.nu ca altii care vor sa iti bage pe gat doar ce au ca sa nu mai investeasca nimic,vrand doar profit.indiferent la cine apelati cereti sfaturi si daca vi le ofera inseamna ca pot face treaba buna,dar daca se balbaie...:)si chiar daca e mic targul e bine ca putem avea asa ceva si in Galati.ganditi-va ca nu e un oras mare,ca sa nu mai zic si de mentalitatea care e la noi.e...ar fi multe de spus:-? va pup si sper sa aveti o nunta frumoasa.
Asa este. Eu colaborez cu o alta firma si la fel,sunt dispusi sa faca funde si de alta culoare fata de cele pe care le au. Si nu numai funde ,orice le-am cerut,nu au spus ca nu se poate. Si am apreciat acest lucru. ;-)

zmeutza
11.02.2010, 21:04:59
Fetelor aveti idee care este programul de desfasurare al acestor targuri?

nicoletagheorghe1
12.02.2010, 08:43:58
Fetelor aveti idee care este programul de desfasurare al acestor targuri?
10-21 eu asa stiu

justy
12.02.2010, 22:17:13
fetelor am fost si eu la targul de nunti de la casa de cultura a sindicatelor...la cel de la real nu am ajuns inca...sunt dezamagita! ma asteptam sa fie ca targurile de nunti organizate la bucuresti sau la iasi...din pacate eu una nu am avut ce vedea, doar doua standuri cu rochii de mireasa, doua cu servicii foto-video si vreo patru standuri cu decoratiuni, nu am vazut nimic nou si nimic care sa ma impresioneze...asta e parere mea....voi ati fost? ce parere v-ati facut?

daria_d
13.02.2010, 09:23:06
fetelor am fost si eu la targul de nunti de la casa de cultura a sindicatelor...la cel de la real nu am ajuns inca...sunt dezamagita! ma asteptam sa fie ca targurile de nunti organizate la bucuresti sau la iasi...din pacate eu una nu am avut ce vedea, doar doua standuri cu rochii de mireasa, doua cu servicii foto-video si vreo patru standuri cu decoratiuni, nu am vazut nimic nou si nimic care sa ma impresioneze...asta e parere mea....voi ati fost? ce parere v-ati facut?
da,eu am fost la ambele. La cel de la Real,mi-a placut f mult standul Restaurantului Serafin. Consider ca este de departe,diferit fata de toate celelalte la un loc. Materiale rafinate (masa pt miri cu tafta bordo si pe desupra cu un brokart deosebit),husele ,modeul celor pe care le-am vazut pe la Targ la Bucuresti,multa argintarie (fructiere,pahare pt miri gen gupe,set pt tort,etc). Tot la ei,am vazut un model de invitatie inedita: o sticla cu vin pe care e lipita o eticheta pe care e scris textul invitatiei la nunta. Mi-a placut f mult.
In rest,nimic deosebit.
Cei de la Alb si Negru,ca si la Casa de Cultura,nu au rochii si costume pe care sa le poti proba. te invita la magazinul lor de pe Domneasca. Ciudata prezentare...

vionela
13.02.2010, 20:54:55
La cat e Galatiul fata de Bucuresti, eu zic ca totusi iti clatesti ochii pe ceva, adevarat ca si puterea financiara e mai mare acolo. Poate peste un an o sa fie ceva mai frumos si mai mare :)

roxamyka
14.02.2010, 01:59:21
si eu am fost la ambele...mi-a placut cel de la real, unde am si probat rochite...sunt lucruri inedite si poti face multe pt nunta ta...bani sa ai...
m-a impresionat cei de la real ciu albumele de poze...deosebite...
si pt cele care a-ti fost...vi s-a potrivit inelul de logodna? ca mie daa...<:-P <:-P <:-P

aura_manoliu
14.02.2010, 07:13:50
Dupa cum ziceam , am ajuns si eu pe acasa si am vizitat targurile. La unu cel putin am facut 2 de odata am si cumparat alimente :) Cochete amandoua targurile, micute intr-adevar dar pentru galati e laudabila initiativa. Cel de la casa de cultura se pare ca a fost mai bine condensat, mai variat sa zic asa. Oricum felicitari celor care au avut initiativa, amandoua targurile sunt benefice pentru viitori miri.

gabriela_R
14.02.2010, 09:35:33
da,eu am fost la ambele. La cel de la Real,mi-a placut f mult standul Restaurantului Serafin. Consider ca este de departe,diferit fata de toate celelalte la un loc. Materiale rafinate (masa pt miri cu tafta bordo si pe desupra cu un brokart deosebit),husele ,modeul celor pe care le-am vazut pe la Targ la Bucuresti,multa argintarie (fructiere,pahare pt miri gen gupe,set pt tort,etc). Tot la ei,am vazut un model de invitatie inedita: o sticla cu vin pe care e lipita o eticheta pe care e scris textul invitatiei la nunta. Mi-a placut f mult.
In rest,nimic deosebit.
Cei de la Alb si Negru,ca si la Casa de Cultura,nu au rochii si costume pe care sa le poti proba. te invita la magazinul lor de pe Domneasca. Ciudata prezentare...

deci....ce ai vazut tu este firma de amenajari care are contract cu ei ( cred k este noua ) si care face asa ceva ...mi-a placut si mie masa aceea a mirilor dar nu a putut sa-mi spuna un pret cine era acolo k nu era persoana respectiva acolo...dar mi-a placut la nebunieeeee !!!!
m-am exprimat asa in sensul ca restaurantul nu ofera nimic in afara de meniuri...acum cine face contract cu ei pana pe 30 martie are amenajarile gratis :-s:-s:-s:-s:-s:-s asa am citit in pliant ...

gabriela_R
14.02.2010, 09:39:05
si eu am fost la ambele...mi-a placut cel de la real, unde am si probat rochite...sunt lucruri inedite si poti face multe pt nunta ta...bani sa ai...
si pt cele care a-ti fost...vi s-a potrivit inelul de logodna? ca mie daa...<:-P <:-P <:-P

care era faza cu inelul ? cana am ajuns eu se chinuiau sa lipeasca un afis mic in care am vazut cuvantul cenusareasa ....

gabriela_R
14.02.2010, 09:44:23
am fost si eu la ambele targuri...albume frumoase , aranjamente frumoase ( mai ales cele cu pene de la casa de cultura ) , marturii frumoase (le-am gasit pe cele care le cautam ) , rochitele frumusele (dar mi-a placut una singura de la casa de miro ) ...am facut o colectie de plianteeee ...ci cam toti au tombole ( poate castig ceva ;));));))) si reduceri de 10-15% daca inchei contracte pe perioada targului ...fata de anul trecut de la botanica totusi eu zic , ca este muuult mai bine ...

PyuSelena
14.02.2010, 11:28:36
Buna fetelor, eu am o problema legata de pretul g de aur( nuj dak am voie sa zic de la ce firma asa k mai bn nu spun:-"cele kre ati fst la real stiti despre c vb, aceeasi firma cu inelul cenusaresei), acum o sap am mers in magazin si ni s-a zis k e 90lei/g ajungem aseara la targ la real, probam verighetele care ne placeau gata sa dam avansul si comanda si cand intreb cat e g stupoare:|110 lei acelasi aur alb de 14k, acelasi model k aveti 5% red dak plasati acum comanda sau 10% dak le luati pe loc, am ramas pafff, azi dupa ce ies d la munk mergem direct in magazin sa vedem cum stau lucrurile k mi se pare tare ciudat, stau k pe ghimpi, ab ast sa plec...sper sa ajungem si noi astazi la casa de cultura chiar dak e la spartul targului, da makr poate mai gasim kte ceva;-)
Pup la toate si Happy Valentine's Day!<:-P<:-P<:-P

PyuSelena
14.02.2010, 11:40:09

Asa e, bani sa ai...;))ffff frumoase acele fotobook-uri, dak vb despre acelasi furnizor;;)dar si pretul la fel de frumos:D oricum cred k se merita intrucat dupa nunta cu astea ramai;-)si cu mirele bineinteles=))
Iar in legatura cu inelul cenusaresei, imi era cu vre-o 2nr mai mare=))=))=))

gaby78
14.02.2010, 13:43:38
Ce inel al cenusaresei?

bubumic
14.02.2010, 14:13:59
Si eu am fost la ambele. La cel de la real am fost vineri, si din cate am inteles inca nu erau toti. Am fost foarte dezamagita, nu am avut ce vedea efectiv. Si nici macar o rochie nu mi=-a placut. Cat despre inelul cenusaresei, l-am probat si eu. Si-mi venea perfect. Imi era mai stramt decat imi este inelul de logodna, dar.....................au tras de el si cica nu, e larg =;

Am fost azi la cel de la Casa de cultura si am ramas placut impresionata de data asta. Nu ma asteptam sa fie atatia participanti in urma discutiilor de aici. Rochii la fel, nimic frumos desi am vazut ca au fost si 2 firme din bucuresti. Nu stiu de ce au adus cele mai kitchioase rochii. In fine. Ma bucur ca firma mea de decoratiuni a mai adus lucruri noi <:-P

gaby78
14.02.2010, 14:16:57
Si eu am fost la ambele. La cel de la real am fost vineri, si din cate am inteles inca nu erau toti. Am fost foarte dezamagita, nu am avut ce vedea efectiv. Si nici macar o rochie nu mi=-a placut. Cat despre inelul cenusaresei, l-am probat si eu. Si-mi venea perfect. Imi era mai stramt decat imi este inelul de logodna, dar.....................au tras de el si cica nu, e larg =;

Am fost azi la cel de la Casa de cultura si am ramas placut impresionata de data asta. Nu ma asteptam sa fie atatia participanti in urma discutiilor de aici. Rochii la fel, nimic frumos desi am vazut ca au fost si 2 firme din bucuresti. Nu stiu de ce au adus cele mai kitchioase rochii. In fine. Ma bucur ca firma mea de decoratiuni a mai adus lucruri noi <:-P
Care-i treaba cu acest inel?

bubumic
14.02.2010, 16:04:23
Pai din cate am inteles, fetele carora li se potrivea inelul, participau la o tombola in urma careia puteau castiga o bijuterie sau ceva de genul. Sau chiar inelul acela, nu mai stiu exact.

airkaterine
14.02.2010, 18:28:23
Mie imi era cam largut;)) ....dar care era faza cu inelul ?:-B

airkaterine
14.02.2010, 18:34:25
Buna fetelor, eu am o problema legata de pretul g de aur( nuj dak am voie sa zic de la ce firma asa k mai bn nu spun:-"cele kre ati fst la real stiti despre c vb, aceeasi firma cu inelul cenusaresei), acum o sap am mers in magazin si ni s-a zis k e 90lei/g ajungem aseara la targ la real, probam verighetele care ne placeau gata sa dam avansul si comanda si cand intreb cat e g stupoare:|110 lei acelasi aur alb de 14k, acelasi model k aveti 5% red dak plasati acum comanda sau 10% dak le luati pe loc, am ramas pafff, azi dupa ce ies d la munk mergem direct in magazin sa vedem cum stau lucrurile k mi se pare tare ciudat, stau k pe ghimpi, ab ast sa plec...sper sa ajungem si noi astazi la casa de cultura chiar dak e la spartul targului, da makr poate mai gasim kte ceva;-)
Pup la toate si Happy Valentine's Day!<:-P<:-P<:-P

Stii cam cum functioneaza chestia asta?...am scris mai demult sa aveti grija cu targurile de nunti pt ca ofera reduceri dar ......:[email protected] ...adica pretul in magazin este de 5 lei...la targ pretul devine 10 lei si iti zice ca fac reducere de 50 la suta...deci cam tot acolo ajungi sau mai rau pretul in magazin in perioada normala este de 5 lei,la targ este de 115 si iti face reducere 50 la suta....calculati va rog...si eu sunt interesata de verighetele de la firma respectiva dar astept sa treaca targul si dupa o saptamana ma duc direct la ei la magazin sa vad ce si cum;))

Gogoasha
14.02.2010, 22:36:18
da, si mie mi s-a parut ciudata faza cu pretul verighetelor. M-am dus vineri la targ, nerabdatoare sa profit de reducere ca fusesem inainte la magazin si stiam care-i pretul. N-am putut sa ma abtin si am intrebat de ce-i mai scump si mi s-a zis ca producatorii au scumpit o data cu lansarea colectiei noi si au recomandat pretul asta de vanzare in toata tara. Am sunat si la Iasi, la cei care fac verighetele si, din pacate, mi-au zis acelasi lucru. m-am ofticat rau, dar tot la ei am gasit ce-am vrut. Albumele foto mi s-au parut si mie bestiale si am fost cam dezamagita de rochiile de mireasa.

nicoletagheorghe1
15.02.2010, 08:16:37
pana la urma am scapat si eu ceva mai devreme de la munca si m-am oprit la faimoasele targuri inainte de a pleca spre calarasi. mi-au placut fff mult albumele foto. is bestiale. rochiile m-au dezamagit total. desi nu a fost cine stie ce este de laudat totusi initiativa. la decoratiuni au fost unele lucruri care mi-au atras atentia. poate cine stie o sa mai avem parte si de alte targuri

carmencita_20
15.02.2010, 10:43:28
Am fost si eu la targ si eu zic ca a fost ok pentru Galati. Nu inteleg de ce a fost lumea asa dezamagita...au fost cele mai cunoscute firme din Galati de decoratiuni. de asemenea rochite de mireasa atat din Galati, Braila cat si Buc. Nu inteleg ce ati fi vrut mai mult. Eu una am fost multumita. Am prins reducere atat la rochita de mireasa (bella sposa) cat si la decoratiuni. Am prins reducerea de 15% la Deco-Wedding. Chiar mi-a placut si ma bucur ca s-a tinut targul de nunti la Galati!

monaliss
15.02.2010, 11:37:03
Buna fetelor,
Ce parere aveti despre targurile de nunti din Galati?Eu zic ca a fost ok...pentru Galati.Mi-as fi dorit sa fie in schimb mai multe firme de incaltaminte, eu am o mare problema aici!!!!!
Cred ca mi-am gasit si rochia de mireasa, ma voi duce zilele astea sa o probez din nou, acolo era prea multa lume si vreau sa vina si nasa cu mine sa-mi dea si ea o parere. Eu sunt mai mult incantata de reducerea pe care mi-o ofera, totusi 25% e ceva nu ?:)>-
Mi-au placut enorm aranjamentele cu pene de la casa de cultura, superbe[-o<[-o<[-o<
Fetele de la casa alba m-au impresionat cu acea masa, nu ma mai saturam de ea, e adevarat deosebita!:)>-Si nu e scumpa deloc, la felul cum arata!
Pacat de inelul cenusaresei, era prea mic pentru mine, iar cand am ajuns la casa de cultura la masa aceea erau niste inele faine pentru servete.....dar erau prea mari pentru mine, viitorul meu sot a facut mare haz pe tema asta!!

daria_d
15.02.2010, 14:17:24
Buna fetelor,
Ce parere aveti despre targurile de nunti din Galati?Eu zic ca a fost ok...pentru Galati.Mi-as fi dorit sa fie in schimb mai multe firme de incaltaminte, eu am o mare problema aici!!!!!
Cred ca mi-am gasit si rochia de mireasa, ma voi duce zilele astea sa o probez din nou, acolo era prea multa lume si vreau sa vina si nasa cu mine sa-mi dea si ea o parere. Eu sunt mai mult incantata de reducerea pe care mi-o ofera, totusi 25% e ceva nu ?:)>-
Mi-au placut enorm aranjamentele cu pene de la casa de cultura, superbe[-o<[-o<[-o<
Fetele de la casa alba m-au impresionat cu acea masa, nu ma mai saturam de ea, e adevarat deosebita!:)>-Si nu e scumpa deloc, la felul cum arata!
Pacat de inelul cenusaresei, era prea mic pentru mine, iar cand am ajuns la casa de cultura la masa aceea erau niste inele faine pentru servete.....dar erau prea mari pentru mine, viitorul meu sot a facut mare haz pe tema asta!!
Au fost mai multe standuri cu pene. Sa inteleg ca numai alea ti-au placut?!!!?:-\

daria_d
15.02.2010, 14:18:33
Buna fetelor,
Intre toate de la Casa de Cultura,mie mi-a placut alt stand. Avea mai multe modele,si propuneri variate.

elenna
15.02.2010, 15:26:59
Buna fetelor,

Superb aranjamentul, nu imi plac insa penele. Oi fi eu mai demodata insa as merge tot pe mana florilor naturale.

pancita
15.02.2010, 15:29:45
Buna fetelor. Sunt curioasa cate dintre voi, participante la tombele ati castigat ceva. Din cate stiu aseara la 19.30 a fost facuta extragerea. este vreo norocoasa printre noi?? mersi.

daria_d
15.02.2010, 15:51:57
Superb aranjamentul, nu imi plac insa penele. Oi fi eu mai demodata insa as merge tot pe mana florilor naturale.
Asa e. Florile raman pentru intotdeauna deosebite.

monaliss
15.02.2010, 15:58:22
Au fost mai multe standuri cu pene. Sa inteleg ca numai alea ti-au placut?!!!?:-\
Buna daria_d,
vad ca si tu ai fost la targ. Mie in general imi plac penele,mastile cu pene, sunt eu mai diferita, dar ideea care am vazut-o la acel stand m-a atras in mod deosebit. Chiar ma gandesc serios sa dau ca si marturie masti cu pene venetiene.

monaliss
15.02.2010, 16:13:30
Fetelor, hai sa lasam penele,am si eu o problema!Unde gasesc pantofi de mireasa?Nu am vazut decat o firma prezenta la targ si nici un model nu m-a incantat. Voi de unde va luati pantofii?Vreau si eu niste sfaturi^:)^

daria_d
15.02.2010, 16:32:13
Buna daria_d,
vad ca si tu ai fost la targ. Mie in general imi plac penele,mastile cu pene, sunt eu mai diferita, dar ideea care am vazut-o la acel stand m-a atras in mod deosebit. Chiar ma gandesc serios sa dau ca si marturie masti cu pene venetiene.
OOOOOOOOOOO,alea da. Ar fi superbe. Dar nu te ajunge scump?

gaby78
15.02.2010, 17:42:22
Fetelor, hai sa lasam penele,am si eu o problema!Unde gasesc pantofi de mireasa?Nu am vazut decat o firma prezenta la targ si nici un model nu m-a incantat. Voi de unde va luati pantofii?Vreau si eu niste sfaturi^:)^
Daca nu imi vin cei din Italia(stie Daria_D), de la Thea Visconti pt ca fac orice model:D

Luminitza84
15.02.2010, 22:30:51
buna fetelor.sunt noua pe aici dar am vazut ca sunteti foarte informate si ma bucur ca exista un asemenea site.tare ideea!
am fost si eu la targuri si ala de la casa de cultura mi-a placut cel mai mult.era mai frumos amenajat, aveai spatiu destul sa te invarti.mi-e mi-a placut mai mult decat inghesuiala de la real.plus ca astia de la casa de cultura aveau si un salon care te aranja si machia GRATIS!mi s-a parut foarte tare chestia asta.Cine mai face ceva gratis in ziua de azi? mai ales ca mie una mi-au facut si treaba buna.pacat ca nu am gasit nici un model de rochie care sa imi placa:( parca le-au ales pe cele mai aiurea si le-au adus la noi:(

PyuSelena
15.02.2010, 22:34:38
Stii cam cum functioneaza chestia asta?...am scris mai demult sa aveti grija cu targurile de nunti pt ca ofera reduceri dar ......:[email protected] ...adica pretul in magazin este de 5 lei...la targ pretul devine 10 lei si iti zice ca fac reducere de 50 la suta...deci cam tot acolo ajungi sau mai rau pretul in magazin in perioada normala este de 5 lei,la targ este de 115 si iti face reducere 50 la suta....calculati va rog...si eu sunt interesata de verighetele de la firma respectiva dar astept sa treaca targul si dupa o saptamana ma duc direct la ei la magazin sa vad ce si cum;))

Fetelor, am fost la toate bijuteriile lor din Galati si din pacate chiar s-a scumpit gramul de aur cel putin la ei, dar totusi de la 90 la 110:-<:-<:-<cred k mai asteptam putin, sunt constienta k nu mai scad dar totusi, mai vedem, noi oricum de la ei vrem sa le luam, in alta parte nu am gasit nimic sa ne placa:(
Va atasez o pozica cu cele pe care le vrem noi;;) astept pareri, noua ne-au placut mult:D

gabriela_R
15.02.2010, 22:39:42
Buna fetelor. Sunt curioasa cate dintre voi, participante la tombele ati castigat ceva. Din cate stiu aseara la 19.30 a fost facuta extragerea. este vreo norocoasa printre noi?? mersi.

am castigat la migoto :)>-:)>-:)>- maine ma interesez exact ce si cum...acum m-am uitat la lista de pe site . :D:D:D

crisulici
15.02.2010, 22:40:16
eu sunt de parere ca a fost destul de bine pt.Galati(referitor la targ).nu puteam avea pretentii sa fie ca la B. eu am fost si la B.in ianuarie,dar ganditi-va ca e totusi Bucuresti.nu ne comparam noi cu ei si mai ales ca mentalitatea unora din Gl. lasa de dorit.eu am fost foarte multumita.anul asta cunun si a fost binevenit targul de la casa de cultura.despre celalalt nu comentez:)>-

gabriela_R
15.02.2010, 23:00:12
eu sunt de parere ca a fost destul de bine pt.Galati(referitor la targ).nu puteam avea pretentii sa fie ca la B. eu am fost si la B.in ianuarie,dar ganditi-va ca e totusi Bucuresti.nu ne comparam noi cu ei si mai ales ca mentalitatea unora din Gl. lasa de dorit.eu am fost foarte multumita.anul asta cunun si a fost binevenit targul de la casa de cultura.despre celalalt nu comentez:)>-

hai mai k a fost si ala de la real frumos . au fost si acolo rochii de mireasa , amenajari , foto-video , amenajari ...chiar si verighete...nu trebuie sa fim asa rele...au facut si ei ce au putut...fata de ala de anu trecuut de la botanicaaa :(:(:( stii ce am obs ? inainte cand era bine nu se ingramadeau sa-si arate marfa la targuri..acuma e criza si numai stiu ce sa faca ...asa ar trebui sa fie mereu nu numai cand dau de greu si numai au clientii...valabil pt unii....intelegeti ??? cine rezista si stie cum sa-i castige clientii raman pana la capat...care nuuu....raman numai cu numeleee....

bubumic
15.02.2010, 23:28:38
:)>-
Fetelor, am fost la toate bijuteriile lor din Galati si din pacate chiar s-a scumpit gramul de aur cel putin la ei, dar totusi de la 90 la 110:-<:-<:-<cred k mai asteptam putin, sunt constienta k nu mai scad dar totusi, mai vedem, noi oricum de la ei vrem sa le luam, in alta parte nu am gasit nimic sa ne placa:(
Va atasez o pozica cu cele pe care le vrem noi;;) astept pareri, noua ne-au placut mult:D

cand am fost sa ni le comandam pe ale noastre modelul asta l-am probat ca aveau acolo. e f finut. numai ca eu nu am vrut liniile paralele, de asta am ales alt model. sunt f frumoase astea :)>-

monaliss
16.02.2010, 17:07:13
OOOOOOOOOOO,alea da. Ar fi superbe. Dar nu te ajunge scump?
Buna daria_d,
Am o ruda plecata in Italia si ea mi-a sugerat ideea cu mastile.Am inteles ca ajung 2 euro bucata, depinde de model.Cred ca merita cheltuiala, e ceva diferit fata de acei saculeti organza cu arahide. Tu ce zici?Pe mine chiar ma incanta, de aceea as merge si pe un decor fin cu pene.

MiaS
16.02.2010, 17:16:47
Buna daria_d,
Am o ruda plecata in Italia si ea mi-a sugerat ideea cu mastile.Am inteles ca ajung 2 euro bucata, depinde de model.Cred ca merita cheltuiala, e ceva diferit fata de acei saculeti organza cu arahide. Tu ce zici?Pe mine chiar ma incanta, de aceea as merge si pe un decor fin cu pene.
super ideea :x..eu am luat acum 3 ani cu 1 euro pentru niste prietene :D

daria_d
16.02.2010, 17:59:49
Buna daria_d,
Asta e clar. Fara saculeti cu arahide. Sunt banali. Ideea cu mastile e super.
In privinta penelor,am rezerve. Sunt pentru florile naturale,totusi.

monaliss
16.02.2010, 18:14:40
super ideea :x..eu am luat acum 3 ani cu 1 euro pentru niste prietene :D
Da, superbe!Tot asa ceva, o idee mai mari sunt.Am vazut pozele tale, ai fost o miresica tare frumoasa, casa de piatra!

MiaS
16.02.2010, 18:19:09
Da, superbe!Tot asa ceva, o idee mai mari sunt.Am vazut pozele tale, ai fost o miresica tare frumoasa, casa de piatra!
multumesc :D spor la pregatirile..sa ai o nunta asa cum ai visat-o :)>-

monaliss
16.02.2010, 18:21:33
multumesc :D spor la pregatirile..sa ai o nunta asa cum ai visat-o :)>-
Multumesc frumos!

nicoletagheorghe1
16.02.2010, 21:48:26
si mie mi-a cazut fata cand am auzit intr-o seara la tv k scad accizele la aur si a doua seara k aurul s-a scumpit deoarece s-a scumpit materia prima. asa k si noi ne-am luat verighetele cu tot cu crestere

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

nicoletagheorghe1
17.02.2010, 08:27:06
Buna daria_d,
iubita vezi k eu am luat din galati dar nu imi mai aduc bine aminte de unde cu 3 lei bucata aceste masti. era de lipit pe frigider parca. nu mai stiu k le-am luat vara trecuta pentru a le face cadou

monaliss
17.02.2010, 17:55:11
iubita vezi k eu am luat din galati dar nu imi mai aduc bine aminte de unde cu 3 lei bucata aceste masti. era de lipit pe frigider parca. nu mai stiu k le-am luat vara trecuta pentru a le face cadou
Buna,
stiu mascutele de care imi povestesti tu, le-am vazut si la Bucuresti chiar mai ieftine, la 1 leu si pe diferite culori.Fii sigura ca la vremurile astea de criza :-SS,trebuie sa fiu atenta cu cheltuielile, dar pana in septembrie mai e timp...

PyuSelena
17.02.2010, 21:30:26
Buna,
stiu mascutele de care imi povestesti tu, le-am vazut si la Bucuresti chiar mai ieftine, la 1 leu si pe diferite culori.Fii sigura ca la vremurile astea de criza :-SS,trebuie sa fiu atenta cu cheltuielile, dar pana in septembrie mai e timp...

Draguta in Bucuresti km pe unde, dak ajung sa mi caut si eu ca imi place ideea, asta in cazul in care nu luam betisoare de scortisoara;;) sau dak apar cheltuieli neastepatate probabil k o sa le fac acasik:-"

nicoletagheorghe1
18.02.2010, 10:06:17
Buna,
offff ce ne este si cu cheltuielile astea. mereu trebuie sa fim mai atenti

01012010
18.02.2010, 14:55:56
Este in weekend targ la Bucuresti, foarte multi expozanti, voi trage o fuga sa vad rochii de mireasa si verighete.

smart_candy
19.02.2010, 13:48:43
sunt foarte frumoase verighetele astea, le-am probat si eu...insa totusi am ramas cu gandul la trei modele care combinau aurul galben cu cel roz si cel alb....chiar erau deosebite.....oricum ar fi se pare ca trebuie sa ma cam grabesc sa cumpar unul din modele daca vreau sa nu se schimbe prea mult pretul.

nicoletagheorghe1
20.02.2010, 13:42:46
of ce tie si cu pretul asta. mereu mai gasesc astia cate un motiv de a mai scumpi cate ceva>:P>:P

vionela
02.03.2010, 19:15:04
http://www.youtube.com/watch?v=O_j10EejDGw
un clip cu targul de la casa de cultura

MiaS
02.03.2010, 19:17:58
http://http://www.youtube.com/watch?v=O_j10EejDGw (http://http//www.youtube.com/watch?v=O_j10EejDGw)
un clip cu targul de la casa de cultura
mie nu-mi merge :D

vionela
02.03.2010, 19:20:20
am gresit eu, scuze, am modificat

dj__pedros
02.03.2010, 22:36:05
ce figuri pe nenea cu cd playerele :))

gabriela_R
02.03.2010, 23:27:19
ce figuri pe nenea cu cd playerele :))

..de parca eu il pun sa-mi mixeze ia-ti mireasa ..zilele...sau dansul pinguinului =))=))=))

vionela
02.03.2010, 23:28:26
figuri ne figuri, omu apare in clip :) ce mai. nu la toate nuntile se asculta neaparat dansul pinguinului mixat :)

smart_candy
27.05.2010, 10:39:00
Buna miresici,

Nu ne-am vazut de ceva timp, si ma bucur sa ne revedem pe un format nou. Va scriu sa va anunt pe cele inca interesate sa mearga la targuri si evenimente dedicate nuntilor, ca pe data de 04 - 06 iunie va avea loc la Gradina Botanica un nou targ dedicat nuntilor, Miri Expo. Si fiindca mai am cateva luni si vine ziua cea mare si pentru mine, am sa ma duc sa vad ce mai pot contracta cu reducere.

Succes si voua la pregatirile pentru nunta!

rukmyny_85
28.05.2010, 01:01:22
buna
am vazut si eu afisul:P succes tuturor

MONICANDRA
22.11.2010, 13:59:32
Buna fetelor.vreau sa va spun ca am gasit un anunt pe net care spunea de un targ cum a fost cel de anu trecut.Acesta este editia a 2a si va avea loc la Sala de Sport a Liceului 3 Metalurgic.Perioada e 4-5-6 febr 2011.va pop!pa

dya_fluturash
22.02.2011, 21:58:19
Buna fetelor. Mai stiti despre aparitia unui alt targ de nunti dupa cel de la metalurgic??;;)

nicoletagheorghe1
23.02.2011, 08:54:14
Buna fetelor. Mai stiti despre aparitia unui alt targ de nunti dupa cel de la metalurgic??;;)
s-au cam terminat targurile. prin vara cred k va mai fi ceva. daca se va face ca si anul trecut

dya_fluturash
23.02.2011, 19:22:57
s-au cam terminat targurile. prin vara cred k va mai fi ceva. daca se va face ca si anul trecut
stiu k anul trecut a fost si prin aprilie, poate vor mai fi;)

gypsy
06.01.2012, 17:24:31
anul acesta am aflat de 2 targuri de nunti pana acum: primul se va desfasura in perioada 3-5 februarie la Music Arena (langa Ambasador, Gradina Publica), al doilea se va desfasura week-endul urmator, intre 10-12 februarie la Havana, pe centura

georgyana85
07.01.2012, 10:27:53
anul acesta am aflat de 2 targuri de nunti pana acum: primul se va desfasura in perioada 3-5 februarie la Music Arena (langa Ambasador, Gradina Publica), al doilea se va desfasura week-endul urmator, intre 10-12 februarie la Havana, pe centura
Va mai fi un Targ de Nunti. Am primit e-mail de la Restaurant Serafin prin care ne instiintau ca vor organiza un Targ,in perioada 17-19 februarie 2012,la Serafin 2.

dumy_ella
07.01.2012, 16:06:38
super....multumesc de informatii!!!!
o zi buna va doresc

ktaly
03.02.2012, 14:51:40
asteptam pareri depre targul care se desfasoara in acest week-end...pupici

rukmyny_85
03.02.2012, 23:31:23
asteptam pareri depre targul care se desfasoara in acest week-end...pupici

:)))asa pe scurt...inafara k e la cort,gerrrrr stau saracii cu radiatoarele in priza....ce sa va mai zic?????
reclame la draperii,reclame la saltele,floraria ok,cofetaria maria....in rest nimic deosebit.....toate inghetate si degerate...daca are cineva alta parere astept sa ma contrazica:))))
sa speram ca la havana v-a fi ceva mai bine ca aici...avand in vedere k e in interior si au si ei pretentiile lor
cel din urma o sa fie cel dintai,,,deci baza ramane la serafin2(au inclusiv pantofi....ptr miresele care inca nu si-au cumparat),inclusiv o cofetarie mentionata pe aici care are si la braila pct de desfacere si la noi plus firme cu care am colaborat multe:D.....
o sa facem un rezumat la final:D...deci pe 19 feb seara:D

gypsy
04.02.2012, 23:37:03
eu am fost azi la targul de nunti. in 5 minute am iesit. nu m-a impresionat nimic. erau 15-20 de standuri, oferta mi s-a parut foarte saraca, era frig, pe scurt, nu mi-a placut. asteptam si celelalte 2 targuri

alina_buburuza
05.02.2012, 00:04:31
astazi am fost si eu la "promenada" ca si fetele de sus am fost slab impresionata de ceva. Totusi am remarcat standul cu saltele de dormit, al firmei zepter (furculite, linguri, filtre de apa), ceva stand cu ciorapi...mai putin de ceea ce trebuie..... Frig...FRIG..toti erau zgribuliti. Lipseau baietii de culoare cu standurile lor cu roata norocului, vinul fiert.....si era perfect.

rukmyny_85
05.02.2012, 01:19:31
eu am fost azi la targul de nunti. in 5 minute am iesit. nu m-a impresionat nimic. erau 15-20 de standuri, oferta mi s-a parut foarte saraca, era frig, pe scurt, nu mi-a placut. asteptam si celelalte 2 targuri

eu am stat mai mult de 5min....la barfa ca mai stiam ba pe unu ba pe altu:))))) cam 10min=)))))de frig si de pustiu

rukmyny_85
05.02.2012, 01:21:48
astazi am fost si eu la "promenada" ca si fetele de sus am fost slab impresionata de ceva. Totusi am remarcat standul cu saltele de dormit, al firmei zepter (furculite, linguri, filtre de apa), ceva stand cu ciorapi...mai putin de ceea ce trebuie..... Frig...FRIG..toti erau zgribuliti. Lipseau baietii de culoare cu standurile lor cu roata norocului, vinul fiert.....si era perfect.

hai ca erau si vreo 2 rochite dragute......de la 18 mil la 15....de la 15 mil la 10...de la 20 mil la 17.....:))))
plus 5 lei taxa de intrare la cort=))))

ayrkaterinne
05.02.2012, 14:10:52
M-ai facut sa rad cu pofta la ultima fraza:))...si totusi ma intreb de ce mai organizeaza astfel de targuri cand nu au nimic de prezentat viitoarelor miresici...pacat !

alina27alina
05.02.2012, 14:27:09
si eu am fost dezamagita de ceea ce am gasit la targ, daca poate fi numit asa. Sa vedem ce o fi si la celelalte.

rukmyny_85
05.02.2012, 15:08:11
si eu am fost dezamagita de ceea ce am gasit la targ, daca poate fi numit asa. Sa vedem ce o fi si la celelalte.

te-ai riscat sa te duci??:*

alina27alina
05.02.2012, 15:13:04
te-ai riscat sa te duci??:*
da...dezamagire totala, chiar daca ma pregatisei tu inainte...

rukmyny_85
05.02.2012, 15:17:22
M-ai facut sa rad cu pofta la ultima fraza:))...si totusi ma intreb de ce mai organizeaza astfel de targuri cand nu au nimic de prezentat viitoarelor miresici...pacat !

cata....hai nici chiar asa:)))a fost organizat insa nu pe gustul nostru sa zic asa
inafara taxei de 5 lei,locuri de parcare ioc,cort si zapada cat china....au mai fost si slabi pregatiti "verbal"....veneau in fata ta,iti dadeau un pliant ,daca era prin zona un nene fotograf mai facea o poza sa surprinda "sutele de vizitatori" plus de asta te invarteai in loc fara insa sa te atraga ceva in mod deosebit....poate daca nu era vremea rea mai "cascau ochii pe acolo mai mult unii".....a fost un ansamblu de dansuri grecesti care mai tinea pe loc lumea....
plus de asta ptr necunoscatori....intrau direct(stiind ca la alte targuri a fost intrarea gratis)...si la prima taraba erau vreo 4 insi care s euitau ciudat asa....si intreaba cineva"s-a intamplat ceva? ei cica...pai aveti invitatie?....da ce trebuie?...pai da ori invitatie ori taxa de 5 lei.....iti dai seama ca unii plecau fara sa achite altii achitau si stateau cateva min si ieseau.....si din cauza frigului si ptr ca nu au gasit nimic pe gustul lor"
pacat k unele firme chiar meritau ceva mai bun.....puteau sa participe la alti organizatori

rukmyny_85
05.02.2012, 15:18:53
da...dezamagire totala, chiar daca ma pregatisei tu inainte...

lasa ca e bine sa cotizati si voi la intrare:)))))
e bine sa va faceti voi o parere personala,nu doar din auzite k stii...gusturile difera:D

alina27alina
05.02.2012, 17:42:06
lasa ca e bine sa cotizati si voi la intrare:)))))
e bine sa va faceti voi o parere personala,nu doar din auzite k stii...gusturile difera:D
aveam invitatie...asa ca am facut o mare economie la bugetul nuntii

alina_buburuza
05.02.2012, 19:34:49
aveam invitatie...asa ca am facut o mare economie la bugetul nuntii

:)) pacat ca anii trecuti si-au pus amprenta unii care lucreaza in domeniu, locatie frumoasa dar din pacate nu a iesit ceea ce trebuie, nu ma incantat nimic, in afara de o firma cu foto-video cu un stand frumos...in rest.....

rukmyny_85
06.02.2012, 00:59:33
Evenimentul de la Galati, din acest weekend, a fost comasat cu cel de la Braila (24-25 martie 2012) devenind un eveniment regional.... trebuia sa mai fie un targ 3-5feb miri expo la universitate pe hol,intrare libera.....din pacate sunt prea multe in luna feb si lipsa de expozanti la acest targ....asa ca s-a unit cu cel de la braila....ptr cine nu stia inca