PDA

Versiunea completa : Mamici si burtici in Dolj

Pagini : [1] 2 3 4 5

dyenutza24
09.12.2008, 11:58:19
buna fetelor,
cred ca si voi ca si mine,v-ati lovit de dilema alegerii unui medic ginecolog potrivit.
as vrea sa discutam daca e mai bine sa mergem la un medic barbat sau femeie,la ce medic ati fost tratate normal si la care ....mai putin normal.
cred ca e o problema importanta care trebuie discutata.
va pup

alisuka
12.12.2008, 18:49:31
Acum am vazut acest subiect e adevarat ar trebuii mai dezvoltat dar multe se feresc crezand si zicand ca sunt lucruri intime dar nu uitatzi un sfat e intodeauna bine venit!Eu una nu am fost decta de vreo 2 ori dar am fost tratata mai bine de medic decat de medica care de altfel e faimaosa prin craiova!

dyenutza24
13.12.2008, 15:47:31
Acum am vazut acest subiect e adevarat ar trebuii mai dezvoltat dar multe se feresc crezand si zicand ca sunt lucruri intime dar nu uitatzi un sfat e intodeauna bine venit!Eu una nu am fost decta de vreo 2 ori dar am fost tratata mai bine de medic decat de medica care de altfel e faimaosa prin craiova!

am fost la o doamna dr vestita si sincer...era sa ma imbolnavesc pe sistem nervos pana au venit rezultatele la analize.la control a exclamat:vai,ce e aici......!!!voi ce ati crde daca ati auzi asta de la dr care te exmineaza....ca cine stie ce e acolo....bineinteles ca am intrat in panica.apoi i-a zis asistentei ca trebuie facut repede papanicolau.
dupa cateva zile in care mi-am luat concediu medical pt ca ma simteam fffffffffff rau psihic,vine rezultatul: papanicolau normal si citologia arata o infectie cu candida:gen_07: :gen_07: :gen_07:
imi venea sa sar in sus de bucurie dar totodata imi venea sa o strang pe faimoasa dr de gat.
bineinteles ca am facut scandal.mare.
sincer nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu.asta inseamna medici incompetenti si fara pic de respect pentru pacient.
cine vrea sa stie cine e dr sa imi dea pm sa nu se considere antireclama sau altceva.
va pup
multa sanatate:* :*

lauramaria5
13.12.2008, 17:03:11
am fost la o doamna dr vestita si sincer...era sa ma imbolnavesc pe sistem nervos pana au venit rezultatele la analize.la control a exclamat:vai,ce e aici......!!!voi ce ati crde daca ati auzi asta de la dr care te exmineaza....ca cine stie ce e acolo....bineinteles ca am intrat in panica.apoi i-a zis asistentei ca trebuie facut repede papanicolau.
dupa cateva zile in care mi-am luat concediu medical pt ca ma simteam fffffffffff rau psihic,vine rezultatul: papanicolau normal si citologia arata o infectie cu candida:gen_07: :gen_07: :gen_07:
imi venea sa sar in sus de bucurie dar totodata imi venea sa o strang pe faimoasa dr de gat.
bineinteles ca am facut scandal.mare.
sincer nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu.asta inseamna medici incompetenti si fara pic de respect pentru pacient.
cine vrea sa stie cine e dr sa imi dea pm sa nu se considere antireclama sau altceva.
va pup
multa sanatate:* :*

=P~ infectie cu candida si rana pe col au majoritatea pacientelor care la prima vedere ar parea ca au ceva situatie financiara:[email protected] ....stiu despre cine vorbesti dar tot ea daca te duci si esti insarcinata se poarta cu tine super frumos ...te face sa te simti cea mai importanta si bebele tau cel mai important bebe din lume>:D< (asa cum ar trebui de altfel sa se poarte toti medici cu viitoarele mamici)Concluzia???Ma voi duce la ea numai dupa ce voi fi insarcinata:D

alisuka
14.12.2008, 01:37:37
Cred ca vorbiti despre bistriceanu sau ceva asa avea cabinet prin calea bucuresti,dar eu zic ca medic nu trebuie sa foie doar atunci cand te face sa te simtzi tu si bebele cei mai importantzi ,medic este acel care iti este alaturi caci pt asta a depus un juramant si la bine si la rau!>:D<

dyenutza24
14.12.2008, 18:55:40
eu zic ca ar trebui sa se poarte cu pacientiica si cu niste oameni nu de parca am fi ...coceni de porumb.....atata nepasare si insensibilitate....rar mi-a fost dat sa vad.oricum am schimbat medicul ,tot o dna dr, care s-a purtat suuuuper frumos si a stiu cum sa vb si ce sa vb.
nu e vorba de bistriceanu ci de o doamna care are cabinet prin centru si pe care toata lumea mi-a laudat-o.

hasty4you
14.12.2008, 22:02:46
asa e fetelor..e greu sa mai ai inceredere in cineva in ziua de azi!!!mai ales cand te gandesti care ii sunt prioritatile cand se uita la tine.
ultimele concluzii sunt ca mai interesati si constiinciosi ar fi medicii tineri!

Rodica_d
15.12.2008, 15:59:47
Este infiorator ceea ce fac ginecologii din ziua de azi. Am o fosta colega de facultate care era insarcinata in 2 luni si doamna doctor care se ocupa de ea i-a prescris niste antibiotice pt ca racise la ovare (eu din cate stiu gravidele nu trebuie sa ia antibiotice). Dupa ce a luat fata antibioticele i-a spus faimoasa doamna doctor ca trebuie sa faca intrerupere de sarcina deoarece a luat antibiotice si poate avea copilul malformatii (antibiotice prescrise de ea). A facut saraca pritena a mea si aceasta intrerupere de sarcina ca sa nu existe riscul sa aibe un bebe cu malformatii. Voi despre ce doctori / doctorite ati auzit sau stiti ca sunt buni?

caramel
22.12.2008, 17:52:57
Buna fetelor! Lucrez intr-un spital.... urasc medicii si stiu ce inseamna "nu vi cu plicul, nu te cunosc!" sfatul meu e sa mergeti la medici nu foarte cunoscuti, dar care sa va inspire incredere ( eu am schimbat 6 medici ginecologi pana acum) Multa bafta!

alisuka
24.12.2008, 00:53:22
Si ai schimbat doar 6 caci na stii cum zice gura lumi si uneori e adevarat ca domeniul unde lucrezi itzi faciliteaza unele cunostiintze dar altfel ,e groaznic dar trebuie spus poate schimbai mai multzi!

alisuka
24.12.2008, 00:54:18
(*) Craciun Fericit Si Multa Sanatate!>:d<

Rodica_d
26.02.2009, 17:30:34
Fetelor eu am ramas placut impresionata de doamna doctor Tanase Florentina (sper sa am voie sa spun numele:"> ). Am fost la dansa la un control pentru ca inainte de nunta am vrea si noi sa proiectam un bebica mic. S-a purtat foarte frumos cu mine, a vorbit foarte frumos. Chiar am ramas placut impresionata de ea, aband in vedere ca eu nu prea suport controalele gineco la ea chiar m-am simtit mai in largul meu.

lauramaria5
26.02.2009, 19:49:05
Fetelor eu am ramas placut impresionata de doamna doctor Tanase Florentina (sper sa am voie sa spun numele:"> ). Am fost la dansa la un control pentru ca inainte de nunta am vrea si noi sa proiectam un bebica mic. S-a purtat foarte frumos cu mine, a vorbit foarte frumos. Chiar am ramas placut impresionata de ea, aband in vedere ca eu nu prea suport controalele gineco la ea chiar m-am simtit mai in largul meu.

<:-P <:-P <:-P Inainte de nunta?? felicitari pentru "proiect" si ce vreti sa aveti? bebica sau bebic ?:*
Dna doctor acre cabinetul pe Dezrobirii,cumva?

Rodica_d
27.02.2009, 10:56:01
<:-P <:-P <:-P Inainte de nunta?? felicitari pentru "proiect" si ce vreti sa aveti? bebica sau bebic ?:*
Dna doctor acre cabinetul pe Dezrobirii,cumva?
Multumesc! Da ne gandeam sa il proiectam prin mai asa ca sa fie mic mic mic la nunta, acuma cum o vrea Dumnezeu. Eu nu vreau neaparat baiat sau fetita ce o fi sa fie numai sanatos sa fie. Doamna doctora are cabinetul prin 1 mai, vis a vis de scola 36, intr-un bloc la parter. :*

alisuka
27.02.2009, 14:51:40
Bun de stiut adresa !

Rodica_d
27.02.2009, 14:56:54
Bun de stiut adresa !
Daca aveti nevoie de nr. de telefon de la cabinet da-ti-mi un PM!

alisuka
27.02.2009, 15:03:02
Daca notez acum numarul cum sunt eu impiedicata sigur o sa-l pierd sper ca atunci cand voi ajunge acasa o sa te gasesc si o sa mi-l potzi da!:*

Rodica_d
27.02.2009, 16:05:36
Daca notez acum numarul cum sunt eu impiedicata sigur o sa-l pierd sper ca atunci cand voi ajunge acasa o sa te gasesc si o sa mi-l potzi da!:*
Sigur ca ti-l voi da cu cea mai mare placere?:*

alisuka
28.02.2009, 15:24:38
Multumesc esti o dulcika!>:D<

hasty4you
13.03.2009, 08:12:46
oare de ce atat de putine fete se inscriu la acest subiect? si eu vreau mai multe pareri despre diferiti medici gineco, dar nu am de unde sa le culeg!!!

alisuka
13.03.2009, 23:44:54
Stiu ca sunt offtopic dar zi mi ce ai vorbit cu cel de la restaurant si in final in care sala faci?

hasty4you
18.03.2009, 08:32:10
buna!!!ti-am raspuns pe privat!!nu ai dat niciun semn!

alisuka
22.03.2009, 11:48:37
Scuze nu am mai intrat de mult am soldul fracuturat!(:|

dyenutza24
22.03.2009, 15:22:09

cum ai patit asta?doamne! acum esti bine?>:D< >:D< >:D<

alisuka
23.03.2009, 14:45:31
Am avut cev aprobleme cu piciorul ba ziceau ca i una ba alta si facand mai mult efort vineri 13 a cedat si sa fracturat ,e fractura inchisa,acum sunt bine dupa 8 zile de stat in pat nemiscata am reusit ieri sa pot sta in fund si sa butonez,in rest sunt bine dar simt ca inebunesc in casa,mersik pt preocupari va pupicesc!>:D<

Rodica_d
23.03.2009, 15:50:44
Cum s-a intamplat? esti ok?

alisuka
23.03.2009, 19:38:22
Multumesc pt ingrijorari acum da sunt mai bine pot sa butonez cu voi din cand in cand!>:D<

Rodica_d
24.03.2009, 09:19:22
Multumesc pt ingrijorari acum da sunt mai bine pot sa butonez cu voi din cand in cand!>:D<
Ai grija de tine si fa-te bine cat mai repede!:*

alisuka
24.03.2009, 13:37:22
Doamne ajuta sper sa ma fac bine curand multumesc:*

hasty4you
24.03.2009, 13:55:08
multa sanatate iti urez si eu!! te pup

alisuka
24.03.2009, 14:43:41
Mersik ai rezolvat ceva HAST4YOU?

hasty4you
25.03.2009, 08:19:57
Mersik ai rezolvat ceva HAST4YOU?

pai am mers intr-o seara si nu era acolo directorul de sala sau cum se numeste si trebuia sa revenim!! am vazut din pozele tale ca au fete de masa albe asa ca m-am linistit!! de spatiu inca nu stiu sigur cum va ramane. eram curiosi daca sala de jos ar fi libera, dar ei zic ca nici aia nu e asa mare. am gasit un afis la intrare care zicea ca aia mica are 130 locuri si aia de la subsol 150. acum...ei stiu!!

alisuka
25.03.2009, 14:42:35
DAca vrei iti dau eu numarul lui de tel personal caci il am ,in sala de jos intra garantat 150 dar nu mai stiu exact cum sunt stiu ca una este de 150 si cea de sus 250 zic ei ,sau invers,aranjarea ta daca faci in cafe bar o sa fie exact ca a mea alb cu auriu,in salonul rosu adica cea de sus alb cu rosu iar jos nu am idee!>:D<

hasty4you
27.03.2009, 11:17:31
DAca vrei iti dau eu numarul lui de tel personal caci il am ,in sala de jos intra garantat 150 dar nu mai stiu exact cum sunt stiu ca una este de 150 si cea de sus 250 zic ei ,sau invers,aranjarea ta daca faci in cafe bar o sa fie exact ca a mea alb cu auriu,in salonul rosu adica cea de sus alb cu rosu iar jos nu am idee!>:D<

nr sefului de sala sau al directorului?

alisuka
27.03.2009, 14:51:16
Pe al directorului caci pe a celui care era atunci sefa de sala l-am sters !

anca_ang
10.04.2009, 16:22:52
Salut,

Sunt si eu interesata de nr de tel de la cabinetul dnei Dr Tanase!!! V-as ruga-o pe Rodica_d sa-mi trimita un pm. Mersi anticipat

anca_ang
10.04.2009, 16:24:01
Salut,

Sunt si eu interesata de nr de tel de la cabinetul dnei Dr Tanase!!! As ruga-o pe Rodica_d sa-mi trimita un pm. Mersi anticipat
#-o Greseala de scris

Rodica_d
13.04.2009, 09:34:25
#-o Greseala de scris
Gata ti-am trimis pm cu nr de telefon si adresa. :*

hasty4you
22.05.2009, 16:34:11
as vrea si eu daca are cineva nr. de telefon de la cabinetul dr. mihaela popescu, este de endocrinologie..:))

ancaandreea
22.05.2009, 20:10:22
fetelor de dna berceanu ce stiti?

Rodica_d
25.05.2009, 09:27:21
Hmm de ea nu am auzit nimic.>:D<

Rodica_d
12.06.2009, 14:53:09
Fetelor de doamna Patrascu ce stiti? Ea a operat-o pe mama de fibrom uterin si s-a purtat ff frumos cu ea. A venit si a vizitat-o si in weekend. Dar as mai vrea sa aud si alte pareri.

fadia
16.06.2009, 11:47:25
fetelor eu sunt insarcinata in 3 luni.... doctorul meu se numeste Shahram Amiri si sunt foarte multumita de el.......

adelinad2003
16.06.2009, 11:49:31
Felicitari , sa ai o nastere usoara si un bebe de nota 10 !!

Rodica_d
16.06.2009, 13:19:37
fetelor eu sunt insarcinata in 3 luni.... doctorul meu se numeste Shahram Amiri si sunt foarte multumita de el.......
Felicitariiiii! Sarcina usoara si nastere si mai usoara!

alisuka
17.06.2009, 16:17:04
Felicitari Fadia sarcina usoara si un bebe sanatos si pune si dresa medicului dar inclin sa cred ca este cel din 1 mai vizavi de caminul studentesc de medicina!:*

fadia
18.06.2009, 20:43:33
Felicitari Fadia sarcina usoara si un bebe sanatos si pune si dresa medicului dar inclin sa cred ca este cel din 1 mai vizavi de caminul studentesc de medicina!:*
alisuka....el are este doctor la spitalul nr.1......iar cabinetul il are in craiovita

fadia
18.06.2009, 20:45:28
fetelor va multumesc mult de tot pt.urari......pup

hasty4you
25.06.2009, 16:45:09
cat de curand ne parasiti fadia si rodica... va mutati la mamici. cine deschide un subiect?? intru si eu in 3 ani!!

Rodica_d
25.06.2009, 17:02:03
cat de curand ne parasiti fadia si rodica... va mutati la mamici. cine deschide un subiect?? intru si eu in 3 ani!!
Tocmai in 3 ani?? Pai mai avem de asteptat!

xenoa
01.07.2009, 23:23:55
Tocmai in 3 ani?? Pai mai avem de asteptat!
rodica intr-un ceas bun cu bebita!o nastere usoara sa ai!de ce v-ati programat bebele inainte de nunta?sa nu va veseliti doar voi 2 la nunta?>:D<si mie mi-ar placea un bebe,dar inca mai strangem banuti,sa ne punem noi pe,picioare!poate pe la anul,vin si eu in clubul mamicilor:D
as vrea si eu nr dnei doctor din 1 mai te rog!

Rodica_d
02.07.2009, 10:39:21
rodica intr-un ceas bun cu bebita!o nastere usoara sa ai!de ce v-ati programat bebele inainte de nunta?sa nu va veseliti doar voi 2 la nunta?>:D<si mie mi-ar placea un bebe,dar inca mai strangem banuti,sa ne punem noi pe,picioare!poate pe la anul,vin si eu in clubul mamicilor:D
as vrea si eu nr dnei doctor din 1 mai te rog!
Merci mult! Pai am zis ca iese cheful mai mare in 3 :D. Iti trimit PM cu nr de tel. >:D<

xenoa
02.07.2009, 16:32:37
Merci mult! Pai am zis ca iese cheful mai mare in 3 :D. Iti trimit PM cu nr de tel. >:D<
multumesc pentru telefon.trebuie sa prind curaj si sa merg o data si o data. am avut si eu rana pe col,dar am trata-o la chisinau,si nu a fost chiar asa scump,in schimb a fost dureros.si ca sa previn o alta asemenea procedura[-o<,mai bine merg din timp[-( sa vad ce si cum merge treaba pe acolo si mai ales sa ma interesez de pilule contraceptive si mai ales care nu ingrasa. cineva din voi,fetelor a folosit asa ceva?au efecte secundare?:-\ pupici la toate si o nunta ca-n povesti!iar pentru viitoarele mamici- nastere usoara si copilasi cuminti si sanatosi!>:D<

elizaandruta
02.07.2009, 22:18:32
multumesc pentru telefon.trebuie sa prind curaj si sa merg o data si o data. am avut si eu rana pe col,dar am trata-o la chisinau,si nu a fost chiar asa scump,in schimb a fost dureros.si ca sa previn o alta asemenea procedura[-o<,mai bine merg din timp[-( sa vad ce si cum merge treaba pe acolo si mai ales sa ma interesez de pilule contraceptive si mai ales care nu ingrasa. cineva din voi,fetelor a folosit asa ceva?au efecte secundare?:-\ pupici la toate si o nunta ca-n povesti!iar pentru viitoarele mamici- nastere usoara si copilasi cuminti si sanatosi!>:D<
eu am folosit 2 ani desorelle si nu au avut nici un efect,nu m-am ingrasat,dar am facut putina celulita...dupa c am renuntat la ele(cam la 2 ani)m-am apucat de cura d slabire si am dat jos celulita...dar acum nu le-as mai recomanda.de ce?pt c sunt pana la urma hormoni si nu fac bine ma gandesc eu mai ales daca vrei un bebe eu din cauza asta am renuntat la ele,am zis sa treaca 3,4 ani ca sa fiu eu sigura ca nu pateste bebe ceva ...poate sunt paranoia dar iubi meu e si mai paranoia:))te pup

danuzza220000
10.08.2009, 05:04:27
Parerea mea ,este unul dintre cei mai buni medici gineco,daca nu cel mai bun si crede-ma stiu ce spun...

danuzza220000
10.08.2009, 05:10:31
Diane35,insa depinde de organism,te obicei iei in greutate in primele 3 luni (nu mult2-3 kg)pe care in urmatoareleluni le dai jos si ramai cu greutate constanta

madalinar
11.10.2009, 17:41:48
eu zic ca ar trebui sa se poarte cu pacientiica si cu niste oameni nu de parca am fi ...coceni de porumb.....atata nepasare si insensibilitate....rar mi-a fost dat sa vad.oricum am schimbat medicul ,tot o dna dr, care s-a purtat suuuuper frumos si a stiu cum sa vb si ce sa vb.
nu e vorba de bistriceanu ci de o doamna care are cabinet prin centru si pe care toata lumea mi-a laudat-o.

Este vorba de d-na dr. Cameia Patru.

babie
04.11.2009, 17:14:32
eu tot la d-na dr florentina tanase merg, de 3 ani....si foarte multe prietene de-ale mele lerg la dansa, noi suntem fff multumite de ea.....
mi-a placut ca mi-a vb tot timpul frumos, ca mi-a explicat pe intelesul meu ce si cum......si la orl merg la sotul dansei...sunt unii din cei mai buni doctori pe care-i stiu!
acum 2 zile am fost ultima oara la cabinet

fadia
09.11.2009, 10:00:55
fetelor nu e nici una dintre voi insarcinata k sa am si eu cu cine vorbi despre nastere si altele...........eu mai am 5 sapt.pana nasc si am niste emotii......

alisuka
09.11.2009, 14:39:48
Ba da Rodica e insarcinata dar nu a mai aparut de mult timp pe aici si tu nu avea emotzii care totusi sunt normaleo:-) caci e primul tau ingeras dar ai sa vezi ca totul o sa iasa super bine!:*

Rodica_d
25.11.2009, 12:57:57
fetelor nu e nici una dintre voi insarcinata k sa am si eu cu cine vorbi despre nastere si altele...........eu mai am 5 sapt.pana nasc si am niste emotii......
Buna! Da eu sunt insarcinata! Avem aproape 29 de saptamani deci mai avem ceva pana la nastere. Cred ca fiecare din noi are emotii la gandul ca o sa avem un puiut. Pe mine inca nu m-au apucat emotiile, deocamdata ma gandesc cu groaza ca eu nu suport spitalele si trebe sa stau cateva zile atunci in spital.
La ce doctor esti? Eu sunt la Ayed Kamal. Initial am fost la doamna Patrascu dar m=a speriat ca as avea eminenta de avort si un lac venos in placenta si am schimbat-o de urgenta. Asta mi-a spus la nici 3 luni. Ceea ce a spus ea s-a dovedit a fi neadevarat, doar m-am speriat.

fadia
28.11.2009, 14:20:51
Buna! Da eu sunt insarcinata! Avem aproape 29 de saptamani deci mai avem ceva pana la nastere. Cred ca fiecare din noi are emotii la gandul ca o sa avem un puiut. Pe mine inca nu m-au apucat emotiile, deocamdata ma gandesc cu groaza ca eu nu suport spitalele si trebe sa stau cateva zile atunci in spital.
La ce doctor esti? Eu sunt la Ayed Kamal. Initial am fost la doamna Patrascu dar m=a speriat ca as avea eminenta de avort si un lac venos in placenta si am schimbat-o de urgenta. Asta mi-a spus la nici 3 luni. Ceea ce a spus ea s-a dovedit a fi neadevarat, doar m-am speriat.
buna.....eu am doctor pe Shahram Amiri de la nr.1. Tu la ce spital o sa nasti? Eu am baietel,tu? Deocamdata nu stiu dak o sa nasc normal sau cezariana desi se apropie momentul, dar mi-e tare frica si de una si de alta. Noi i-am cumparat cam de toate,hainute,biberoane etc. mai avem patutul dar nu am gasit nimic sa ne placa....

Rodica_d
30.11.2009, 14:15:45
buna.....eu am doctor pe Shahram Amiri de la nr.1. Tu la ce spital o sa nasti? Eu am baietel,tu? Deocamdata nu stiu dak o sa nasc normal sau cezariana desi se apropie momentul, dar mi-e tare frica si de una si de alta. Noi i-am cumparat cam de toate,hainute,biberoane etc. mai avem patutul dar nu am gasit nimic sa ne placa....
Buna, si eu tot la nr. 1 voi naste. Eu am o fetita! Si noi i-am cumparat cate ceva de imbracat (5 body-uri, 3 costumase, 2 salopetele, 2 body-uri cu manecuta scurta, 3 caciulite, 1 pereche de manusele si 2 paturici). Tu cam cate i-ai cumparat? Biberoane si patut inca nu i-am luat. Patut ii vom lua din Bucuresti, o sa ne ducem intre 11-13 dec la bucuresti sa avem timp sa colindam. Nici noi nu am gasit un carucior care sa placa aici. Caruciorul mi-l da o prietena.

fadia
05.12.2009, 18:24:31
Buna, si eu tot la nr. 1 voi naste. Eu am o fetita! Si noi i-am cumparat cate ceva de imbracat (5 body-uri, 3 costumase, 2 salopetele, 2 body-uri cu manecuta scurta, 3 caciulite, 1 pereche de manusele si 2 paturici). Tu cam cate i-ai cumparat? Biberoane si patut inca nu i-am luat. Patut ii vom lua din Bucuresti, o sa ne ducem intre 11-13 dec la bucuresti sa avem timp sa colindam. Nici noi nu am gasit un carucior care sa placa aici. Caruciorul mi-l da o prietena.
Buna,eu i-am luat cam de toate. Pt.spital:4body-uri,4 costumase(pantaloni,bluza si caciulita),sosetute,5 scutece,2 prosopioare speciale,paturica,sampon,sapun,ulei,servetele umede,pampers,2 biberoane,suzeta.In schimb pt.acasa i-am luat foarte multe costumase,blugi,tot felul de chestii,jucarii,suntem pregatiti.......

Rodica_d
07.12.2009, 09:25:31
Buna,eu i-am luat cam de toate. Pt.spital:4body-uri,4 costumase(pantaloni,bluza si caciulita),sosetute,5 scutece,2 prosopioare speciale,paturica,sampon,sapun,ulei,servetele umede,pampers,2 biberoane,suzeta.In schimb pt.acasa i-am luat foarte multe costumase,blugi,tot felul de chestii,jucarii,suntem pregatiti.......
Ce frumosss! O sa ii mai luam si noi pt acasa inclusiv patut ca inca nu are. O sa ne ducem vineri acum la Bucuresti si speram sa venim incarcati. Pe cat e marele eveniment?

fadia
07.12.2009, 21:25:44
Ce frumosss! O sa ii mai luam si noi pt acasa inclusiv patut ca inca nu are. O sa ne ducem vineri acum la Bucuresti si speram sa venim incarcati. Pe cat e marele eveniment?
Patut nu am gasit nici noi nimic sa ne placa,dar din pacate eu nu pot calatori pana la buc. k deja am inceput sa am contractii cat mai dese si pot sa nasc oricand ......desi abia vineri fac 38 de sapt.,iar data probabila ar fii chiar 31 dec.....

alisuka
08.12.2009, 08:02:01
Fetelor nastere usoara!

Rodica_d
08.12.2009, 12:33:32
Patut nu am gasit nici noi nimic sa ne placa,dar din pacate eu nu pot calatori pana la buc. k deja am inceput sa am contractii cat mai dese si pot sa nasc oricand ......desi abia vineri fac 38 de sapt.,iar data probabila ar fii chiar 31 dec.....
OOO mai ai putin putin. Sa stai cumintica in pat. Am si eu o intrebare cum sunt contractiile? Sa nu razi de mine da chiar nu stiu. :">

Rodica_d
08.12.2009, 12:34:09
Fetelor nastere usoara!
Saru mana!

fadia
09.12.2009, 13:11:31
OOO mai ai putin putin. Sa stai cumintica in pat. Am si eu o intrebare cum sunt contractiile? Sa nu razi de mine da chiar nu stiu. :">
Pai kand am contractii mi se intareste burta si ma si doare jos de tot de nu mai pot nici sa ma misc,ma doare spatele si imi vine sa ma duc la toaleta......eu am avut contractii de la 7 luni ,dar akum sunt mai dese si mai dureroase. Tu kand o sa nasti?

fadia
09.12.2009, 13:12:27
Fetelor nastere usoara!
mersi mult de tot....pup

Rodica_d
10.12.2009, 11:52:29
Pai kand am contractii mi se intareste burta si ma si doare jos de tot de nu mai pot nici sa ma misc,ma doare spatele si imi vine sa ma duc la toaleta......eu am avut contractii de la 7 luni ,dar akum sunt mai dese si mai dureroase. Tu kand o sa nasti?

Noua doctorul ne-a spus ca maxim pe 14 ferbuarie o avem pe gandacioasa. Dar sa vedem ca o sa face o programare pentru cezariana. O sa vorbesc cu ele dupa 21 dec cand de ducem la eco de 32 de sapt. Merci ca imi spusasi si mie cum sunt contractiile ca eu habar nu aveam. Pana acum vad ca nu am avut nici una sau cel putin nu m-am prins eu.>:D<

fadia
15.12.2009, 18:01:57
Rodica ce ai facut la Buc.? Ai gasit patut?.......Eu am scapat de grija patutului, il primesc cadou de la cumnatamea din Italia care vine saptamana asta.

Rodica_d
17.12.2009, 11:28:02
Rodica ce ai facut la Buc.? Ai gasit patut?.......Eu am scapat de grija patutului, il primesc cadou de la cumnatamea din Italia care vine saptamana asta.

Dap am scapat de grija patutului. Am colindat de numai puteam efectiv am fost si prin Ikea da nu mi-a placut nimica si patutul pana la urma l-am luat de la Bucur Obor. Cu toate ca nu vruiam sa ii iau si masuta de infasat am luat pt ca este o comoda care are sus masuta de infasat, aceasta se ridica si are cadita si are si 4 sertare. Eu mai mult pt cadita si sertare am luat-o. Acum trebuie sa vedem unde ii facem loc :D ca nu o aveam in plan. I-am mai luat si o groaza de imbracaminte. Vruiam sa te intreb i-am luat pampersi da nu am gasit new born din aia pt 2-5 kg si i-am luat new baby pentru 3-6 kg crezi ca sunt mari?

fadia
24.12.2009, 20:45:12
Dap am scapat de grija patutului. Am colindat de numai puteam efectiv am fost si prin Ikea da nu mi-a placut nimica si patutul pana la urma l-am luat de la Bucur Obor. Cu toate ca nu vruiam sa ii iau si masuta de infasat am luat pt ca este o comoda care are sus masuta de infasat, aceasta se ridica si are cadita si are si 4 sertare. Eu mai mult pt cadita si sertare am luat-o. Acum trebuie sa vedem unde ii facem loc :D ca nu o aveam in plan. I-am mai luat si o groaza de imbracaminte. Vruiam sa te intreb i-am luat pampersi da nu am gasit new born din aia pt 2-5 kg si i-am luat new baby pentru 3-6 kg crezi ca sunt mari?
Cat a costat patutul?k eu nu sunt multumita de patutul de la cumnatamea,e din acela stil tarc.......pampers nr.1 gasesti in selgros si eu tot nr.2 am apucat de i-am luat k tot asa nu gaseam......

Rodica_d
20.01.2010, 14:47:39
Cat a costat patutul?k eu nu sunt multumita de patutul de la cumnatamea,e din acela stil tarc.......pampers nr.1 gasesti in selgros si eu tot nr.2 am apucat de i-am luat k tot asa nu gaseam......
Patutul a costat 750 RON. Noua nu ni s-a parut mult deloc. Am gasit pana la urma pampers nr 1 in Real am luat si din aia. Voi ce faceti? Eu am deja pregatite boccelutele si duminica i-am aranjat si patutul.

fadia
27.01.2010, 11:05:54
Patutul a costat 750 RON. Noua nu ni s-a parut mult deloc. Am gasit pana la urma pampers nr 1 in Real am luat si din aia. Voi ce faceti? Eu am deja pregatite boccelutele si duminica i-am aranjat si patutul.
Buna......eu am nascut pe 13 ianuarie un baietel de 3.180 si 52 cm.....sunt bucuroasa k am scapat pt. k am nascut foarte greu si k suntem acasa...pup

flowerpower
27.01.2010, 11:45:54
Buna......eu am nascut pe 13 ianuarie un baietel de 3.180 si 52 cm.....sunt bucuroasa k am scapat pt. k am nascut foarte greu si k suntem acasa...pup
Tot binele din lume pentru tine si baietelul tau!Sa creasca mare si sanatos!
Ai nascut normal?

Rodica_d
27.01.2010, 13:38:00
Felicitariiiii! Sa iti traisca baietelul! Multa multa sanatate pentru amandoi. Asteptam sa ne pui pozici!:*

anca02
27.01.2010, 17:36:43

Felicitari,sa va traiasca,sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el:)

alisuka
27.01.2010, 19:53:52
Felicitari si un munte de sanatate sa va bucuratzi de el si el sa va aduca in viatza numai bucurii!:* <:-P

angelina88
29.01.2010, 11:55:16

felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa iti traiasc si sa fiti sanatosi :gen_19: :rocking: :gen_05: <:-P <:-P

bellame
30.01.2010, 23:14:56
sa fie sanatos!!!!

hasty4you
31.01.2010, 14:28:29
multa sanatate bebelusilor, dar si mamicilor (fadia si rodica).. sa fiti fericite si sa va descurcati bine!! pup

fadia
31.01.2010, 16:16:35
Va multumesc fetelor pt.toate urarile voastre............da am nascut normal................va pup

anabella
02.02.2010, 12:37:53
felicitări mămicilor din craiova și multă sănătate pentru bebeii lor (fadia și curând rodica_d) <:-P
fetelor, am și eu o întrebare pentru voi, văd că s-au scris numai lucruri bune despre doamna doctor tănase florentina
merg la ea la primul control, pe 15 februarie (mi-a recomandat-o un medic cardiolog din slatina) și aș vrea să știu la ce să mă aștept. prețuri, are sau nu și ecograf, etc
mi-ar prinde bine orice impresie și sfat. vă mulțumesc

Rodica_d
02.02.2010, 13:11:17
felicitări mămicilor din craiova și multă sănătate pentru bebeii lor (fadia și curând rodica_d) <:-P
fetelor, am și eu o întrebare pentru voi, văd că s-au scris numai lucruri bune despre doamna doctor tănase florentina
merg la ea la primul control, pe 15 februarie (mi-a recomandat-o un medic cardiolog din slatina) și aș vrea să știu la ce să mă aștept. prețuri, are sau nu și ecograf, etc
mi-ar prinde bine orice impresie și sfat. vă mulțumesc
Multumewc mult! Eu am fost la un control la dansa. Este suuper de treaba si f atenta cu pacientele. Daca imi aduc bine aminte consulatia la dansa e 60 RON. Ecograf dansa nu face - te trimite sa le faci la Panmed. Preturi din pacate nu stiu pt ca eu personal mi-am facut ecografiile la Centrul Camen la domnul doctor Florea.

Rodica_d
02.02.2010, 13:14:00
Multumesc mult de urari fetelor!>:D<

anabella
02.02.2010, 15:33:54
Multumewc mult! Eu am fost la un control la dansa. Este suuper de treaba si f atenta cu pacientele. Daca imi aduc bine aminte consulatia la dansa e 60 RON. Ecograf dansa nu face - te trimite sa le faci la Panmed. Preturi din pacate nu stiu pt ca eu personal mi-am facut ecografiile la Centrul Camen la domnul doctor Florea.

merci mult pentru răspuns, rodica ^:)^
dar dacă eu vreau să merg la alt ecograf are ceva? mi-ar fi greu să fac mereu drumuri în craiova, căci nu cred să aibă ei ceva liber fix în ziua în care merg eu la control
bănuiesc că nu e obligatoriu să mă vadă cineva recomandat de dânsa, nu? și dacă va fi medicul meu pe perioada sarcinii, îi voi duce ecografiile să le vadă sau ceva de genul?

dyenutza24
03.02.2010, 01:09:19
Felicitari Fadia sa va bucurati de buburuz!!!!!!!!!!Sa cresca mare,sanatos si sa aiba parte de o viata fericita!!!!!!!!!!!!!!!

Bafta Rodica_d!Sa ai parte de nastere usoara si de un bebe frumos si cuminte!!Sa nu uiti sa ne dai de veste!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Anabella,sarcina usoara!

anabella
03.02.2010, 10:57:43
mulțumesc, dyenutza :)

Rodica_d
03.02.2010, 12:27:18
Felicitari Fadia sa va bucurati de buburuz!!!!!!!!!!Sa cresca mare,sanatos si sa aiba parte de o viata fericita!!!!!!!!!!!!!!!

Bafta Rodica_d!Sa ai parte de nastere usoara si de un bebe frumos si cuminte!!Sa nu uiti sa ne dai de veste!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Anabella,sarcina usoara!
Multumesc multumesc! Nu uit sa va dau de vesti. Acum deocamdata suntem in expectativa :D.

Rodica_d
03.02.2010, 12:29:54
dar dacă eu vreau să merg la alt ecograf are ceva? mi-ar fi greu să fac mereu drumuri în craiova, căci nu cred să aibă ei ceva liber fix în ziua în care merg eu la control
bănuiesc că nu e obligatoriu să mă vadă cineva recomandat de dânsa, nu? și dacă va fi medicul meu pe perioada sarcinii, îi voi duce ecografiile să le vadă sau ceva de genul?
Nu stiu ce sa zic, aici poti sa vorbesti cu dansa. Dar poti sa mai faci asa: sa te porogramezi la eco in ziua in care te duci la dansa si asa cu un drum le faci pe amandoua. Oricum sa vorbesti cu dansa si iti va spune ce si cum. Sarcina usoara!

anabella
03.02.2010, 12:32:12
mulțumesc din suflet
iar ție naștere ușoară, că mai e tare puțin

Rodica_d
03.02.2010, 12:39:09
mulțumesc din suflet
iar ție naștere ușoară, că mai e tare puțin
MUltumesc mult! Da intr-adevar mai e putin - pe 10 e ziua cea mare ast adaca nu vrea a mica sa vina mai devreme.

anabella
03.02.2010, 16:33:45
eu voi naște de ziua mea, ca să-mi pot face cel mai frumos cadou. e cu 9 zile înainte de termen, nu e chiar mult, așa că sper să-mi pot realiza dorința

Rodica_d
04.02.2010, 13:34:36
eu voi naște de ziua mea, ca să-mi pot face cel mai frumos cadou. e cu 9 zile înainte de termen, nu e chiar mult, așa că sper să-mi pot realiza dorința
Pai pe 10 va fi sigur, asta in cazul in car nu se grabeste domnisorica si vrea sa vina mai devreme. Eu sper sa nu si a stea cumintica acolo - asa iti facem si tie un cadou :D.

babie
09.02.2010, 15:58:05
iubita, d-na dr are si ecograf! nu este din acela 4d, este un ecograf normal!

babie
09.02.2010, 15:59:43
Pai pe 10 va fi sigur, asta in cazul in car nu se grabeste domnisorica si vrea sa vina mai devreme. Eu sper sa nu si a stea cumintica acolo - asa iti facem si tie un cadou :D.

ai nascut?
daca nu, nastere usoara!

anabella
10.02.2010, 22:31:25
iubita, d-na dr are si ecograf! nu este din acela 4d, este un ecograf normal!

ups, mi-am făcut deja eco la mine în oraș :D
s-o supăra dacă-i apun asta?

lauramaria5
16.02.2010, 18:23:38
Fetelor ce stiti de dr.Cotarcea Smarandita?Am fost la ea si mi-a lasat o prima impresie ok dar as vrea sa aflu mai multe opinii.:-B

Mary19
07.03.2010, 10:40:55
Buna fetelor!!!
si eu sunt insarcinata!!!!! Si sunt la d-na dr. Pascu Cornelia, care mi se pare o super doamna, mi-a fost recomandata de o prietena care a nascut cu dansa. Sunt ffff. multumita de ea, pana acum. Va tin la curent. Singurul lucru care nu-mi place este ca va tr. sa nasc la Spitalul nr. 2.

fadia
07.03.2010, 10:55:33
Buna fetelor!!!
si eu sunt insarcinata!!!!! Si sunt la d-na dr. Pascu Cornelia, care mi se pare o super doamna, mi-a fost recomandata de o prietena care a nascut cu dansa. Sunt ffff. multumita de ea, pana acum. Va tin la curent. Singurul lucru care nu-mi place este ca va tr. sa nasc la Spitalul nr. 2.
sarcina usoara..............in cate luni esti insarcinata?

flowerpower
07.03.2010, 22:45:38
Buna fetelor!!!
Sa fie intr-un ceas bun!!!:*
Sa ne tii la curent cu traseul "berzei"...
Da, intr-adevar, dupa cate grozavii am citit/auzit despre spitalul 2, te inteleg ca nu-ti place ideea...dar sa nu ne gandim deocamdata la ce e mai rau,nu?

lauramaria5
07.03.2010, 23:04:21
Buna fetelor!!!

<:-P Felicitari!! Sarcina usoara !

Mary19
10.03.2010, 12:03:03
Multumesc ptr. mesajele de felicitare!
sunt chiar ingrozita de gandul de a naste la Spitalul nr. 2, nu stiu ce voi face, pe zi ce trece mi se pare mai nasol. Eu am stat f. mult in Buc. si ma bate gandul sa ma duc acolo sa nasc, nu stiu ce voi face, e groaznic.

Rodica_d
12.03.2010, 11:49:30
ai nascut?
daca nu, nastere usoara!
Buna. Da am nascut pe 7 februarie. Imi pare rau ca nu am mai intrat dar chiar nu am mai avut timp.
Sarcina usoara tuturor fetelor!
Pupicei

dyenutza24
12.03.2010, 17:54:09
Felicitari!!!
Sa iti traiasca bebitzu!
Cand ai timp sa ne dai de veste!!!

alisuka
12.03.2010, 22:50:00
Felicitari si sa creasca mare si sanatos!:*

alisuka
12.03.2010, 22:50:45
Mary19 de ce esti ingrozita sa nasti la sp2?Acolo maltrateaza mamicile au care e motivul?:-\

Mary19
13.03.2010, 01:22:31
Mary19 de ce esti ingrozita sa nasti la sp2?Acolo maltrateaza mamicile au care e motivul?:-\

Pentru ca nu-mi place spitalul! Si sa stii ca nu am auzit de maltratarea vreunei mamici, ci doar a copiilor, mamele nu prea au cum sa fie maltratate, ptr. ca sunt adulti, poate doar de soti. Vorbeam in general de expresie si nu de spital...asta ca sa fie pe intelesul tau.

alisuka
14.03.2010, 02:47:06
Daca esti atat de ingrozita de spital si vrei sa crezi ca doar tu intelegi tot afla ca s au inventat si maternitati particulare pe gustul fiecaruia!Nastere usoara oriunde ar fi!

Mary19
16.03.2010, 22:24:24
Daca esti atat de ingrozita de spital si vrei sa crezi ca doar tu intelegi tot afla ca s au inventat si maternitati particulare pe gustul fiecaruia!Nastere usoara oriunde ar fi!

In Craiova nu ”s-au inventat maternitati particulare” . Nu stiu de ce te bagi ca musca in lapte????!!!!! Dar rautatea oamenilor nu are granite....

flowerpower
17.03.2010, 08:06:49
In Craiova nu ”s-au inventat maternitati particulare” . Nu stiu de ce te bagi ca musca in lapte????!!!!! Dar rautatea oamenilor nu are granite....

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Poate ca oamenii au invatat de la tine ce inseamna rautate...vor invata si altele, sunt convinsa...ca au profesor bun!

alisuka
17.03.2010, 16:04:42
Ai dreptate ca rautatetea se invata incercam doar sa iti platesc cu aceeasi moneda ca sa vezi greselile pe care le ai facut tu dar vad pana ca si fraza mea o imitzi chiar daca am scris o la alt topic!;-)

flowerpower
17.03.2010, 17:45:06
Ai dreptate ca rautatetea se invata incercam doar sa iti platesc cu aceeasi moneda ca sa vezi greselile pe care le ai facut tu dar vad pana ca si fraza mea o imitzi chiar daca am scris o la alt topic!;-)
Hmmm....din postul tau nu inteleg cui vrei sa platesti cu aceeasi mondea...:-?

alisuka
17.03.2010, 22:43:45
Celei care te ataca de ceva vreme ca ba verisoara ba nu stiu la cine le ai facut aranjamente rele ,adica la mary19!

alisuka
17.03.2010, 22:44:18
Scz Ca Suntem Deja Offtopic!>:d<

flowerpower
17.03.2010, 23:44:19
Gata, ne luam off topicurile si plecam...;-)
Desi respectiva merita niste tratamente pe masura...si tare mi-e teama ca va avea numeroase id-uri in perioada urmatoare...

alisuka
18.03.2010, 23:47:46
Cand iti e rusine cu ceea ce faci si nu ai incredere in personalitatea ta iti ascunzi fatza sub diverse iduri,hai sa ne luam offtopicuile si a mergem mai departe!:*

anabella
12.05.2010, 12:28:59
bună fetelor, a născut cineva la spitalul clinic de urgență (nr 1)? ceva impresii, păreri, cât a costat nașterea?
eu voi naște acolo în septembrie sau octombrie și m-ar ajuta orice informație despre spitalul în cauză. mulțumesc!

michelle_mabelle
12.05.2010, 15:33:35
bună fetelor, a născut cineva la spitalul clinic de urgență (nr 1)? ceva impresii, păreri, cât a costat nașterea?
eu voi naște acolo în septembrie sau octombrie și m-ar ajuta orice informație despre spitalul în cauză. mulțumesc!
Sarcina usoara sa ai!
La ce medic esti?
De preturi nu stiu ce sa zic...depinde cum vrei: normal sau cezariana...normal cica e pana in 10 mil, cezariana nu stiu...

anabella
13.05.2010, 22:36:02
mulțumesc, sunt la tănase florentina și vreau cezariană, fără posibilitate de răzgândire pe parcurs :)
m-ar interesa mult dacă trebuie să duci tu totul de acasă, gen perfuzii, medicamente, etc
și normal, prețul unei cezariene, că de restul știm toate cam cât se bagă în buzunar la asistente. pe la alte spitale din craiova cât ar fi o cezariană?

michelle_mabelle
14.05.2010, 10:42:26
mulțumesc, sunt la tănase florentina și vreau cezariană, fără posibilitate de răzgândire pe parcurs :)
m-ar interesa mult dacă trebuie să duci tu totul de acasă, gen perfuzii, medicamente, etc
și normal, prețul unei cezariene, că de restul știm toate cam cât se bagă în buzunar la asistente. pe la alte spitale din craiova cât ar fi o cezariană?

Cum ti se pare Tanase?Am auzit ca e ok , dar ca e f aglomerata...
Circulau niste povesti despre cezariene la sp 2, cum ca ar pleca de la 12 mil prima mana...plus mana 2a plus anestezie...dar nu am o sursa sigura, doar am auzit...

anabella
14.05.2010, 22:57:15
mie mi se pare o doctoră foarte bună, extrem de atentă cu pacientele. am ajuns la dânsa printr-o recomandare a unui medic, prieten comun și da, e extrem de aglomerată, dar merită! nici eu n-am auzit nimic de rău până acum, daor de bine, inclusiv de la mămici care au născut cu ea. din păcate multe au născut normal și nimeni n-a știut să-mi spună un preț la cezariană. dacă ar fi și aici 12 mil ar fi mai mult decât ok...

mona83
28.05.2010, 22:52:34
A mers cineva la d-na Nicukescu, pe Garii? Cum vi se pare?
Mie ca si profesionista mi se pare buna, numai ca are ceva probleme cu interactionarea cu pacientii, trebuie sa scot cuvintele cu clestele de la ea. Explica doar in termeni mediacali si tre sa o tragi de maneca sa-ti explice

andreea1824
03.06.2010, 10:33:51
Fetelor,eu nu am fost multumita deloc de dr.TANASE FLORENTINA,se poatra frumos cu tine nimic de comentat,dar daca ai o problema cu sarcina nu este buna deloc,eu am fost la ea la control,spunandu-mi ca totul este inregula dupa 2 zile am avut sangerarai,am sunato si mi-a zis sa ne intalnim in spital,am fost acolo am sunato si nu mi-a mai raspuns era ocupata,dupa 1 ora de stat in picioare a venit si ea,ma luat a venit un doctor sa imi faca ecograf,acel dr mi-a spus sa vin peste 2 zile la ecograf ,ea ca sa nu piarda bani mi-a zis ca daca nu mai am nici o problema sa ma duc la ea.Am avut probleme si a 2 zi am sunat si am spus ca ma simt rau, mi-a zis sa ma duc sa ma internez ca e si ea in spital.
AM intrat in spital si am spus ca sunt pacienta dr. Tanase ,au sunato de jos din urgenta si iau spus,ma internat cei de la unrgenta,dupacea am sunato sa vina sa imi faca tratament ca doar ea stia ce am,am sunato si nu mi-a mai raspuns asta era intr-o joi,a venit dr. care era de garda o rezidenta a lui Tudorache si fata mi-a dat ce trebuie sa iau,am stat in spital pe tratament(perfuzi,injecti si medicamente ) de joi pana luni cand Tanase a intrat de garda NU A VENIT SI NICI NU SA INTERESAT DE MINE,luni a venit si mi-a facut un ecograf si mi-a spus ca am pierdut sarcina eu intreband cand?(ca doar si in dimineata aceea am facut injecti si perfuzi)sa uitat vag la mine si nu a stiut ce sa imi spuna,apoi imi zice ca o sa ma ghiureteze maine sau poimaine ca e ocupata(asta insemna sa stau asa cu sangerari si cu ramasite in mine).In momentul ala am iesit si am sunat pe o dr. din spital pe care o cunosteam ruda cu mine,si a sunato doamna aceea si ia spus sa imi faca ghiuretajul azi ca si asa sunt traumatizata.Sa dus sotul cu banii si intr-o ora ma chiuretat.vreau sa va zic ca eu am saturato de bani si la consultatie cand ma duceam ea imi cerea o suma eu ii dadeam mai mult,ca de se purta frumos.
Si prietena mea a patit tot ceva de genul asta,sa purtat frumos cu ea pana a ajuns in sital si acolo nu vine la paciente decat cand e ea de garda,spre deosebire de TUDORCHE care vine zilnic si telefoneaza pt. pacientele sale.
Imi cer scuze ca ma-m lungit dar am vrut sa va spun povestea mea si ca e bine sa ne interesam intens cand e vorba de sanatatea noastra si a bebeilor nostrii.

cllaudytza
03.06.2010, 12:31:45
Fetelor,eu nu am fost multumita deloc de dr.TANASE FLORENTINA,se poatra frumos cu tine nimic de comentat,dar daca ai o problema cu sarcina nu este buna deloc,eu am fost la ea la control,spunandu-mi ca totul este inregula dupa 2 zile am avut sangerarai,am sunato si mi-a zis sa ne intalnim in spital,am fost acolo am sunato si nu mi-a mai raspuns era ocupata,dupa 1 ora de stat in picioare a venit si ea,ma luat a venit un doctor sa imi faca ecograf,acel dr mi-a spus sa vin peste 2 zile la ecograf ,ea ca sa nu piarda bani mi-a zis ca daca nu mai am nici o problema sa ma duc la ea.Am avut probleme si a 2 zi am sunat si am spus ca ma simt rau, mi-a zis sa ma duc sa ma internez ca e si ea in spital.
AM intrat in spital si am spus ca sunt pacienta dr. Tanase ,au sunato de jos din urgenta si iau spus,ma internat cei de la unrgenta,dupacea am sunato sa vina sa imi faca tratament ca doar ea stia ce am,am sunato si nu mi-a mai raspuns asta era intr-o joi,a venit dr. care era de garda o rezidenta a lui Tudorache si fata mi-a dat ce trebuie sa iau,am stat in spital pe tratament(perfuzi,injecti si medicamente ) de joi pana luni cand Tanase a intrat de garda NU A VENIT SI NICI NU SA INTERESAT DE MINE,luni a venit si mi-a facut un ecograf si mi-a spus ca am pierdut sarcina eu intreband cand?(ca doar si in dimineata aceea am facut injecti si perfuzi)sa uitat vag la mine si nu a stiut ce sa imi spuna,apoi imi zice ca o sa ma ghiureteze maine sau poimaine ca e ocupata(asta insemna sa stau asa cu sangerari si cu ramasite in mine).In momentul ala am iesit si am sunat pe o dr. din spital pe care o cunosteam ruda cu mine,si a sunato doamna aceea si ia spus sa imi faca ghiuretajul azi ca si asa sunt traumatizata.Sa dus sotul cu banii si intr-o ora ma chiuretat.vreau sa va zic ca eu am saturato de bani si la consultatie cand ma duceam ea imi cerea o suma eu ii dadeam mai mult,ca de se purta frumos.
Si prietena mea a patit tot ceva de genul asta,sa purtat frumos cu ea pana a ajuns in sital si acolo nu vine la paciente decat cand e ea de garda,spre deosebire de TUDORCHE care vine zilnic si telefoneaza pt. pacientele sale.
Imi cer scuze ca ma-m lungit dar am vrut sa va spun povestea mea si ca e bine sa ne interesam intens cand e vorba de sanatatea noastra si a bebeilor nostrii.

imi pare rau pentru tine...e urat ce ti s-a intamplat..eu vreau sa ti-o recomand pe doamna Georgescu Mariana..o gasesti la pol Elga lunea si vinerea dupa ora17...eu sunt fff multumita de ea...si chiar vruiam sa mai intreb si alte miresici daca au fost la ea si ce parere au...
eu merg de 2 ani la ea si mi-a rezolvat problemele de fiecare data,inclusiv un chiuretaj..
te poop si bafta..>:D<

andreea1824
03.06.2010, 13:52:23
Doamna Georgescu Mariana la ce spital este? la nr1 sau nr.2?
Asta este sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva,sa fiti sanatoase si sa nu dati peste asemenea medici,care va sunt alaturi numai la bine.
Acum sunt in cautare de un dr. bun pt. ca doresc sa fac toate analizele sa pot ramane insarcinata din nou,au trecut deja 6 luni si imi doresc un bebe.
Te pup

alisuka
03.06.2010, 18:42:12
Jur ca ma ingrozesc de ce citesc cred ca faima doctorilor tine doar de banii care tii cer nu si de calitatea care lucreaza ,imi pare tare rau pt tine Andreea capul sus si mergi la un doctor mai putin renumit sa iti faca toate analizele si sa iti croiasca drumul spre bebita,ce sa zic e jenanta situatia dar pe o parte e din vina noastra caci mie daca imi facea chestia asta in timp ce ma chiureta sotul suna la opc inclusiv la protv ,e vina noastra caci in acele momente nu reclamam si uite asa ei isi fac de cap!Bafta multa va doresc la toate cu ginecologii din Craiova!:*

cllaudytza
03.06.2010, 19:49:07
Doamna Georgescu Mariana la ce spital este? la nr1 sau nr.2?
Asta este sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva,sa fiti sanatoase si sa nu dati peste asemenea medici,care va sunt alaturi numai la bine.
Acum sunt in cautare de un dr. bun pt. ca doresc sa fac toate analizele sa pot ramane insarcinata din nou,au trecut deja 6 luni si imi doresc un bebe.
Te pup

iubita sincer sa-ti spun nu stiu la ce spital este pentru ca eu am fost doar la policlinica pana acum...am impresia ca la nr1 dar nu garantez...uite iti promit ca o intreb zilele astea pentru ca trebuie sa ma duc la un control la ea...poate chiar mergi cu mine daca vrei sa dscuti cu ea..
oricum o intreb si te anunt....>:D<

andreea1824
04.06.2010, 09:34:20
Multumesc mult:*
Asa ma gadeam si eu sa nu ma mai duc la medici asa de cunoscuti,dar sincer acum imi este frica sa ma mai duc la orice medic ginecolog ,am zis ca ma duc de 2 luni si nu prea mai imi fac curaj.
Va pup dulce:* si sper sa nu mai avem nici una din noi parte de asa doctori.

anabella
12.06.2010, 19:24:08

din păcate azi subscriu la tot ce ai spus mai sus. am ajuns miercuri la spitalul slatina cu iminență de avort, cu col scurtat și contracții 24/24 de o lună jumate, în condițiile în care la fiecare control mi s-a spus că totul e ok și colul normal, iar după nici 10 minute mă expedia că era coadă de 15 femei la ușă, iar pt contracții am primit doar no-spa la 8 ore și arefam, care au fost oricum apă de ploaie, din moment ce eu aveam nevoie de perfuzii și injecții încă de pe vremea aia.
acum sunt învoită din spital până luni, dar mă duc de 2 ori pe zi pt injecții și luni hotărăște doctorul meu dacă e cazul să mai stau în spital sau continuu tratamentul acasă
mulțumesc lui dumnezeu că am cunoscut o asistentă minunată aici, căreia i-am spus problemele mele și m-a îndrumat de urgență la doctorul masoud hashemi, care a fost medic și-n craiova, iar dânsul a avut pt mine toată atenția din lume, iar azi copilașul meu e în afara oricărui pericol ^:)^^:)^^:)^
m-am transferat deja la dânsul, iar pe această doctoră nici măcar nu mă mai obosesc s-o anunț, pt că era să pierd copilul, mi s-a spus miercuri că dacă plec acasă o fac pe propria răspundere, dr hashemi nu mi-a garantat că mai ajung cu sarcina normală până în craiova, la un nou control

andreea1824
22.06.2010, 12:38:41
Imi pare rau anabella ca a trebuit sa treci prin asa ceva,dar slava domnului ca bebele este bine.
In cate luni esti insarcinata?
Sarcina usoara si sa fiti sanatosi si tu si bebele tau
Va pup!

carcotasa01
23.06.2010, 17:02:27
Buna fetelor!
De doamna doctor Vasile stie cineva ceva? mi-am facut programare la cabinetul dansei, vreau sa fac un control cu analize si cu tot ce mai trebuie inainte ca vrem sa ne apucam si noi de un bebe, dar vreau sa stiu ca este totul in regula cu mine.
Sper sa nu fie prea scumpa consultatia si analizele pe care o sa mi le dea.
Va pupic

andreea1824
24.06.2010, 13:10:28
Buna fetelor!
De doamna doctor Vasile stie cineva ceva? mi-am facut programare la cabinetul dansei, vreau sa fac un control cu analize si cu tot ce mai trebuie inainte ca vrem sa ne apucam si noi de un bebe, dar vreau sa stiu ca este totul in regula cu mine.
Sper sa nu fie prea scumpa consultatia si analizele pe care o sa mi le dea.
Va pupic
Buna,eu nu stiu nimic de doamna doctora,iar in ce costa analizele cred ca o sa te coste in jur de 200-250ron.
Te pus si bafta multa!
Sa ne anunti si pe noi cum au iesit analizele

carcotasa01
24.06.2010, 15:15:06
m-am gandit si eu ca o sa ma coste foarte mult .... dar ce alta alternativa am? vreau sa am un copil sanatos pe viitor .... sper doar sa nu fie probleme mari legate de organismul meu...
pupicei

adelinad2003
24.06.2010, 15:40:45
Am doua prietene care au nascut cu ea , au fost multumite mai ales ca au avut si sarcini cu probleme , am inteles ca e mai rece ea asa , mai dura , te ia cam tare da pana la urma conteaza sa iasa totu bine

carcotasa01
01.07.2010, 12:09:44
Buna fetelor!
am fost la d-na doctor Vasile .... super de treaba ... a stat mi-a explicat cum se va forma bebelusul, mi-a facut o ecografie vaginala (cred ca asa ii zice), Papanicolau si mi-a dat cateva analize pt sange sa imi fac (calcemie, glicemie, fier .... de rutina).
In rest sunt ok si "functionala" pentru bebe :)
V-o recomand cu caldura.
PS: Consultatia m-a costat 150 ron si mi-am facut programare inainte de a ma duce la cabinet.

Va pup
sper sa fiti si voi bine si sa ne auzim cu bebei sanatosi pe viitor
:*

andreea1824
01.07.2010, 12:27:49
Buna fetelor!
am fost la d-na doctor Vasile .... super de treaba ... a stat mi-a explicat cum se va forma bebelusul, mi-a facut o ecografie vaginala (cred ca asa ii zice), Papanicolau si mi-a dat cateva analize pt sange sa imi fac (calcemie, glicemie, fier .... de rutina).
In rest sunt ok si "functionala" pentru bebe :)
V-o recomand cu caldura.
PS: Consultatia m-a costat 150 ron si mi-am facut programare inainte de a ma duce la cabinet.

Va pup
sper sa fiti si voi bine si sa ne auzim cu bebei sanatosi pe viitor
:*
D-na doctor Vasile la ce spital lucreaza si unde are cabinetul?
Bravo ma bucur pt tine ,sper sa ne dai vestea ce-a mare cat mai repede.
VA pup:*:*

carcotasa01
01.07.2010, 17:20:24
D-na doctor Vasile la ce spital lucreaza si unde are cabinetul?
Bravo ma bucur pt tine ,sper sa ne dai vestea ce-a mare cat mai repede.
VA pup:*:*

Are cabinetul pe straduta cu Gradina Botanica, imediat dupa colt.
Iti pot da nr de la cabinet sa iti faci programare daca ai vreun plan ;-)
pupici
ma anunti

andreea1824
02.07.2010, 09:00:17
Are cabinetul pe straduta cu Gradina Botanica, imediat dupa colt.
Iti pot da nr de la cabinet sa iti faci programare daca ai vreun plan ;-)
pupici
ma anunti
Multumesc mult pt mesaj:*
O sa sun in august cand vin din concediu,ca sigur o sa am cateva surprize neplacute legate de sanatatea mea.
te pup:*:*:*

anabella
02.07.2010, 18:38:59
Imi pare rau anabella ca a trebuit sa treci prin asa ceva,dar slava domnului ca bebele este bine.
In cate luni esti insarcinata?
Sarcina usoara si sa fiti sanatosi si tu si bebele tau
Va pup!

scuze, abia acum am văzut mesajul tău, mulțumesc de urări :*
sunt în aproape 7 luni acum, mergem spre bine, contracțiile au dispărut și sunt mai liniștită ca oricând.

nici n-am apucat să-ți spun ce rău îmi pare pt tot ce ți s-a întâmplat, n-am ajuns în punctul ăla, dar am văzut cât de cumplit poate fi gândul că mâine s-ar putea să nu mai simți copilul în tine. îți doresc să ai parte de un bebe sănătos cât mai curând posibil și să nu mai treci prin acelați chin. sper ca toate să avem parte de sarcini ușoare și medici buni!

andreea1824
14.09.2010, 13:53:47
Fetelor am fost la doamna DR.TUDORACHE STEFANIA ,ce sa va zic este o domana de te unge pe suflet,este tanara,glumeata si un om care stie sa iti tina moralul sus.
Din pacate eu iar am trecut printr-o experienta urata,pe 30 august mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv,am fost la doctor dar nu sa putut vedea pt. ca era f mic la 2 zile de intarziere a CM, mi-a dat arefam 200 de mentunere a sarcini pana se poate vedea daca este binesi mi-a zis sa ma duc peste 2 saptamani ,dar pe 3 septembrie am inceput sa sangerez ,am facut din nou un test si a iesit negativ,iar apoi mi-au venit uratii.
Am inteles ca asta se numeste avort menstrual.
Sunt o ghinionista ,asta probabil ca ne dorim foarte mult un bebe.
Sunt cu moralul la pamant si imi este frica sa mai incerc.
Va pup pe toate si sper la voi sa fie totul in regula.

Karina_4u
14.10.2010, 16:59:54
Buna, fetelor!
Eu sunt la D-na doctor Pargaru si as vrea sa nasc cu ea, insa mi-e cam frica pt ca am citit cateva postari in alta parte si :-SS. Voi ce ati auzit, ce stiti despre ea?[-o<

dyenutza24
17.10.2010, 03:08:58
Buna, fetelor!
Eu sunt la D-na doctor Pargaru si as vrea sa nasc cu ea, insa mi-e cam frica pt ca am citit cateva postari in alta parte si :-SS. Voi ce ati auzit, ce stiti despre ea?[-o<

Buna fetelor,nu am mai scris de ceva vreme..cam multa...dar am revenit!:)
Legat de d-na dr. Pargaru..eu am o parere cam proasta despre dumneaei...cu mine s-a purtat f rece si mi-a parut fff indiferenta.Poate cu alte fete s-o fi purtat frumos...dar am auzit de cazul in care i-a murit o pacienta ca nu a supravegheat-o dupa cezariana...nu stiu cat e de adevarat sau nu...Pt Karina:multa sanatate tie si bebelui si multa intelepciune!:*>:D<

alisuka
18.10.2010, 09:48:10
Sa intelegem ca si tu ai in burtica un bebel?Bine ai revenit DYENUTZA!

flowerpower
18.10.2010, 10:59:58
Alisuka, bebelul tau ce mai face? >:D<
Baietel sau fetita?

alisuka
18.10.2010, 13:00:36
Reginuta mea creste si de abia asteptam sa o tinem in brate !Multumesc pt intrebare dar tu pe cand?:-p

flowerpower
18.10.2010, 15:37:46
Reginuta mea creste si de abia asteptam sa o tinem in brate !Multumesc pt intrebare dar tu pe cand?:-p

Bravo! Sa fie sanatoasa!
Eu nu stiu...intentia ar fi la anul, dar sa vedem...mai avem cate ceva de rezolvat...:-p

Karina_4u
18.10.2010, 16:48:19
Buna fetelor,nu am mai scris de ceva vreme..cam multa...dar am revenit!:)
Legat de d-na dr. Pargaru..eu am o parere cam proasta despre dumneaei...cu mine s-a purtat f rece si mi-a parut fff indiferenta.Poate cu alte fete s-o fi purtat frumos...dar am auzit de cazul in care i-a murit o pacienta ca nu a supravegheat-o dupa cezariana...nu stiu cat e de adevarat sau nu...Pt Karina:multa sanatate tie si bebelui si multa intelepciune!:*>:D<
Buna, fetelor!
Mersi mult pt info, Dyenutza. Inca nu am bebel in burtica, insa ma interesez de pe acum de un doctor bun care sa ma ajute sa imi aduc ingerashul pe lume in conditiile cele mai bune pe care mi le pot permite[-o<.
Asa ca v-as fi tare recunoscatoare daca m-ati putea indruma din experienta voastra catre un cabinet de acest gen!
Pupici!:*:*:*

alisuka
19.10.2010, 10:23:14
Asa ziceam si noi sa mai rezolvam una alta dar uite asa a venit fetita noastra sa sa ne asteptam si credema merita orice sacrificiu,bafta la rezolvat probleme cat mai repede si la facut bebei!:*

alisuka
19.10.2010, 10:27:28
Fetelor ma ingroziti ,oare atat de rau este in tara?Nu mai exista medici buni ca sa aduca copii pe lume sau noua ni s au marit pretentiile?Mama zicea ca pe vremea ei nu erau atatea controale si mergea i la cine nimereai si uite asa am iesit sanatosi ,e dureros ca pe banii tai sa te trateze urat, dar asta tot din vina oamenilor ,iti vorbeste urat fuga la protectia consumatorului si o reclamatie ,si una cate una reclamatiile si pana la urma s ar lua masuri....dar nimeni nu face acest lucru.....bafta la gasit medici buni care sa va ajute sa aduceti pe lume cat mai multi bebei!:*

Karina_4u
19.10.2010, 10:38:57
Ne aflam in situatia asta, pot spune disperata, pentru ca fie medicii sunt prost recompensati de catre sistem, fie sunt niste incompetenti care au facut medicina la cursuri Invatamant la Distanta.:-";)).
Pe vremea parintilor nostri nu cred ca erau chiar atat de multe boli si atatea lucruri nesanatoase de care tre sa te feresti. Astfel, organismul nostru e intr-o continua lupta cu produsul nociv realizat tot de mana noastra. In fine, este doar o parere, a mea.
Alisuka, tie ce doctor iti supravegheaza sarcina?:*

flowerpower
19.10.2010, 14:58:57
Fetelor ma ingroziti ,oare atat de rau este in tara?Nu mai exista medici buni ca sa aduca copii pe lume sau noua ni s au marit pretentiile?Mama zicea ca pe vremea ei nu erau atatea controale si mergea i la cine nimereai si uite asa am iesit sanatosi ,e dureros ca pe banii tai sa te trateze urat, dar asta tot din vina oamenilor ,iti vorbeste urat fuga la protectia consumatorului si o reclamatie ,si una cate una reclamatiile si pana la urma s ar lua masuri....dar nimeni nu face acest lucru.....bafta la gasit medici buni care sa va ajute sa aduceti pe lume cat mai multi bebei!:*

Multumim, sper sa ezolvam repede!
Da, e nasoala situatia, dar si asteptarile oamenilor sunt mari...in plus, vedem pericole la tot pasul si am cazut in extrema cealalata, nu concepem ca putem fi sanatosi sau putem avea copii sanatosi cu mai putin stres...facem analize peste analize, controale si precautii,etc...mama ta avea dreptate...oare noi cum ne-am nascut si am crescut sanatosi?

alisuka
21.10.2010, 11:37:54
Eu nu sunt in tara dar sarcina mea e supravegheata luna de luna de medicul de stat sa ii zicem asa nu unul particular si nu pot zice dar sunt multumita !Bafta sa gasiti si voi un gine care sa ii placa meseria care a aleso nu doar pt bani si sa va ajute sa aduce ti pe lune noi vieti!>:D<

dyenutza24
22.10.2010, 03:32:16
Eu nu sunt in tara dar sarcina mea e supravegheata luna de luna de medicul de stat sa ii zicem asa nu unul particular si nu pot zice dar sunt multumita !Bafta sa gasiti si voi un gine care sa ii placa meseria care a aleso nu doar pt bani si sa va ajute sa aduce ti pe lune noi vieti!>:D<

Buna,Alisuka,eu inca nu sunt insarcinata dar sper sa se intample undeva anul viitor! Nastere usoara si sa fiti sanatosi! >:D<:*

alisuka
22.10.2010, 21:42:56
Multumim si Doamne ajuta la inceputul anului viitor sa ne scrii ca o sa fiti 3 sau 4!:">:*

andreea1824
02.11.2010, 14:13:10
Felicitari alisuka,sa fiti sanatosi,sa ai o nastere usoara sa te bucuri de bebe.<:-P<:-P<:-P

alisuka
04.11.2010, 12:33:13
Multumesc mult astept cu nerabdare vesti si de la voi ![-o<

babie
10.11.2010, 17:01:35
am vazut ca parerile despre d-na tanase sunt impartite! eu una am fost multumita de ea, si am o gramada de prietene care au nascut cu ea si totul a fost bine (si cezariana, si normal)
eu tot cu ea voi naste (cand va fi cazul)! am toata increderea in ea!
imi pare sincer rau de cele care ati avut probleme!

andreea1824
12.11.2010, 10:32:17
Multumesc mult astept cu nerabdare vesti si de la voi ![-o<
Multumim pentru urari ,dar noi mai avem de asteptata,doamna doctor ne-a dat unda verde tocmai din luna martie.Nu mai avem rabdare mi se pare ca mai este un secol:((
Sa ne ti la curent si pe noi cu ce mai face bebita.
PUPICI MULTI:*:*:*

alisuka
12.11.2010, 14:52:38
Reginutza mea e bine are deja 1,600 numai ca am fost 4 zile la spital cu o infectie urinara tare urata,sa agitat mult dar acum acasa ii e mai bine!Mai aveti un pik pana in martie stiu ca e greu dar ai sa vezi ca merita efortul!:*

dyenutza24
14.11.2010, 05:36:12
Multumim si Doamne ajuta la inceputul anului viitor sa ne scrii ca o sa fiti 3 sau 4!:">:*
=))Sa te auda Dumnezeu!Chiar imi doresc gemeni si sanse,cel putin teoretic,sunt! ;))>:D<:*

alisuka
15.11.2010, 15:36:54
Daca sunt sanse teoretic sigur sunt si practic ai sa vezi ,spor la lucru ,caci se face greu unul da 2!;-)

Lostritza
16.11.2010, 17:18:37
Buna, fetelor! Nu prea sunt un fan al forum-urilor dar m-am hotarat sa scriu aici, sa va povestesc despre ce mi s-a intamplat mie. Pana in urma cu o luna am fost insarcinata. Eram in 33 de saptamani, sarcina supravegheata din luna a treia de dr. Smarandita Cotarcea. Din pacate pentru mine, nu am auzit vorbindu-se urat despre ea niciodata, asa ca am avut toata increderea...Acum o luna am ajuns la spitalul 2 cu dezlipire de placenta, o sangerare f puternica.
Nu stiu nici acum ce s-a intamplat. Am fost operata de urgenta si au scos baietelul meu mort. Doamna doctor nu numai ca nu mi-a raspus la telefon in noaptea in care s-a intamplat (era 5 dimineata), dar mi-a trimis mesaj sa ma duc la medicul de garda, lorena dijmarescu, care de altfel m-a si operat. In primele doua zile dupa aceea nici nu am stiut ce mi se intamplase, intelesesem doar ca am pierdut bebelusul meu mult asteptat. Apoi mi-au explicat ca e posibil sa am trombofilie pentru ca facusem preeclampsie, si ca ar trebui sa fiu multumita ca am scapat vie, ca inca mai am uter, iar dna doctor, care a venit la mine spasita dupa aceea, mi-a sugerat ca e posibil ca totul sa se fi intamplat din cauza ca in ziua precedenta mancasem cateva feliute de salam (!)
Nu i-am reprosat nimic (si acum parca sunt un pic tranchilizata), dar nu vreau sa o mai vad niciodata. Acum nu mai pot ramane insarcinata decat peste un an si, efectiv, nu stiu catre ce medic sa ma indrept.

tudma
16.11.2010, 18:56:58
Buna, fetelor! Nu prea sunt un fan al forum-urilor dar m-am hotarat sa scriu aici, sa va povestesc despre ce mi s-a intamplat mie. Pana in urma cu o luna am fost insarcinata. Eram in 33 de saptamani, sarcina supravegheata din luna a treia de dr. Smarandita Cotarcea. Din pacate pentru mine, nu am auzit vorbindu-se urat despre ea niciodata, asa ca am avut toata increderea...Acum o luna am ajuns la spitalul 2 cu dezlipire de placenta, o sangerare f puternica.
Nu stiu nici acum ce s-a intamplat. Am fost operata de urgenta si au scos baietelul meu mort. Doamna doctor nu numai ca nu mi-a raspus la telefon in noaptea in care s-a intamplat (era 5 dimineata), dar mi-a trimis mesaj sa ma duc la medicul de garda, lorena dijmarescu, care de altfel m-a si operat. In primele doua zile dupa aceea nici nu am stiut ce mi se intamplase, intelesesem doar ca am pierdut bebelusul meu mult asteptat. Apoi mi-au explicat ca e posibil sa am trombofilie pentru ca facusem preeclampsie, si ca ar trebui sa fiu multumita ca am scapat vie, ca inca mai am uter, iar dna doctor, care a venit la mine spasita dupa aceea, mi-a sugerat ca e posibil ca totul sa se fi intamplat din cauza ca in ziua precedenta mancasem cateva feliute de salam (!)
Nu i-am reprosat nimic (si acum parca sunt un pic tranchilizata), dar nu vreau sa o mai vad niciodata. Acum nu mai pot ramane insarcinata decat peste un an si, efectiv, nu stiu catre ce medic sa ma indrept.

Imi pare extrem de rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. Sa-ti dea DD putere sa treci peste aceasta nenorocire.

dyenutza24
17.11.2010, 00:44:48

Imi pare rau!!Fosta cumnata a patit cam acelasi lucru singurele diferente fiind:dr.tanase nu cotarcea,sarcina gemelara, motivul:a stat intr-o camera unde se varuise inainte cu 3 zile(!) iar tie ti-a zis ca ai mancat salam...
Una peste alta,e cumplit ce ti s-a intamplat! Sa fii tare si ai putere sa treci peste incercarea asta!:grouphug:

andreea1824
17.11.2010, 10:22:38
Imi pare tare rau pt ce ti s-a intamplat .Trebuie sa fi tare si sa cauti un medic care sa iti dea increderea de care acum ai cea mai mare nevoie.Daca vrei eu te pot ajuta cu doctora mea,care si eu dupa o sarcina pierduta si frica medicilor,am gasito pe doctora mea care este o dulceata de femeie si ma facut sa am incredere ca se poate.
Stiu ca ti se pare mult acest timp,dar trebuie sa te gandesti ca dupa un an o sa ai un copil sanatos si frumos,eu asa ma gandesc ca sa treaca timpul mai repede.
Fruntea sus si daca ai nevoie de ceva poti sa te bazezi pe mine.
Te pup si numai bine

ana_elena80
17.11.2010, 11:14:21
Imi pare tare rau pt ce ti s-a intamplat .Trebuie sa fi tare si sa cauti un medic care sa iti dea increderea de care acum ai cea mai mare nevoie.Daca vrei eu te pot ajuta cu doctora mea,care si eu dupa o sarcina pierduta si frica medicilor,am gasito pe doctora mea care este o dulceata de femeie si ma facut sa am incredere ca se poate.
Stiu ca ti se pare mult acest timp,dar trebuie sa te gandesti ca dupa un an o sa ai un copil sanatos si frumos,eu asa ma gandesc ca sa treaca timpul mai repede.
Te pup si numai bine
Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat (la cate sapt ai pierdut sarcina?) . Eu acum 9 luni am "pierdut" o sarcina in 38 de saptamani la spitalul din slatina si ma gandesc sa gasesc un medic din Craiova cu toate ca mi-e fff frica.

alisuka
17.11.2010, 11:32:28
Stiu ca cuvintele sunt de prisos dar sa va dea DUMNEZEU putere sa treceti peste toate acestea si sa gasiti un medic bun care sa va duca sarcina la bun sfarsit.....ma ingrozesc de mor cu ceea ce vi se intampla:((

tudma
17.11.2010, 12:38:47
Te pup si numai bine

Poti sa-mi dai si mie PM cu numele si nr. de tel. de la cabinetul doctorei tale? Merci.

tudma
17.11.2010, 12:43:50
Imi pare rau!!Fosta cumnata a patit cam acelasi lucru singurele diferente fiind:dr.tanase nu cotarcea,sarcina gemelara, motivul:a stat intr-o camera unde se varuise inainte cu 3 zile(!) iar tie ti-a zis ca ai mancat salam...
Una peste alta,e cumplit ce ti s-a intamplat! Sa fii tare si ai putere sa treci peste incercarea asta!:grouphug:

Asta e o tampenie mai mare ca ele. Mama cand era gravida cu mine (adica prin luna a 9 a) varuia prin bucatarie si nu a mai patit nimic. Iar faza cu salamul mi se pare de prost gust.

Lostritza
17.11.2010, 17:42:28
Multumesc mult pentru incurajari! Din pacate, nu am incetat nicio clipa, in cele 30 de zile care au trecut de la nenorocire, sa ma gandesc la bebelusul meu si probabil ca va trece multa vreme pana cand o sa reusesc sa trec peste ce s-a intamplat. Sfatul meu pentru voi este ca, mai ales in cazul unei sarcini sau a unei probleme ginecologice mai complicate, sa nu mergeti la un singur medic, chiar daca platiti ceva mai mult. Mergeti la cel putin 2 medici si comparati apoi raspunsurile lor la problema, tratamente etc...

Cand eram insarcinata am auzit numai lucruri bune despre Stefania Tudorache, de la spitalul 1. Voi ce stiti despre ea?

ana_elena80
17.11.2010, 18:00:15
Multumesc mult pentru incurajari! Din pacate, nu am incetat nicio clipa, in cele 30 de zile care au trecut de la nenorocire, sa ma gandesc la bebelusul meu si probabil ca va trece multa vreme pana cand o sa reusesc sa trec peste ce s-a intamplat. Sfatul meu pentru voi este ca, mai ales in cazul unei sarcini sau a unei probleme ginecologice mai complicate, sa nu mergeti la un singur medic, chiar daca platiti ceva mai mult. Mergeti la cel putin 2 medici si comparati apoi raspunsurile lor la problema, tratamente etc...

Cand eram insarcinata am auzit numai lucruri bune despre Stefania Tudorache, de la spitalul 1. Voi ce stiti despre ea?
Mult curaj. Suntem in aceeasi situatie dar trb sa luptam. Nu cauta raspunsuri- iti fac mai mult rau.

alisuka
18.11.2010, 00:03:38
Exact nu cauta raspunsuri iti fac mai mult rau ,ai sa vezi cum o sa fii peste ceva timp o mamika fericita ,ce sa zic tot intreband de medici fiecare e bun in felul lui dar depinde si de la caz la caz...cert este ca medici vad ca o iau razna isi fac meseria doar pt spaga si salriu nu si pt juramantul depus....capul sus o sa vedeti ca o sa iasa soarele si pe strada voastra![-o<>:D<

andreea1824
18.11.2010, 13:16:04
Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat (la cate sapt ai pierdut sarcina?) . Eu acum 9 luni am "pierdut" o sarcina in 38 de saptamani la spitalul din slatina si ma gandesc sa gasesc un medic din Craiova cu toate ca mi-e fff frica.
L a 8 saptamani,imi pare rau pt ce ti s-a intamplat daca te hotarasti s-a vi la un doctor in Craiova si vrei sa te ajut cu doctora mea imi spui si iti trimit mesaj privat.
TE PUP SI FRUNTEA SUS CA DEAIA SUNTEM AICI :grouphug:

andreea1824
18.11.2010, 13:24:41

Lostritza ,despre doamna doctor TUDORACHE STEFANIA iti povesteam si eu ,ca este doctora mea si ca pot sa te ajut daca vrei.
Pt mine a fost ingerul meu pazitor,vorbeste asa frumos,te incurajeaza,te face sa ai incredere in tine sa mergi mai departe si daca esti in spital se intereseaza de tine vine de acasa din timpul ei liber e un inger de om pt mine.
Sper ca toate care ne dorim bebe sa ni se intample acest minunat vis:grouphug:

andreea1824
18.11.2010, 13:32:19
Alisuka ce mai face buburuza ta?
Poze cu burtica ta nu ne pui si noua sa va vedem[-o<:*

alisuka
18.11.2010, 15:56:00
Sar mana buburuza mea e bine ,daca va zic ceva o sa credeti ca am inebunit ,sotul de fel e mai superstitios si zice ca se supara pe mine daca pun poze cu burtica lui pana nu nasc ca daca se gaseste vreuna sa ma deoache ,ca si asa avem ceva probleme noi asta ne ar mai lipsi ,nu demult am fost internate 4 zile ...asa ca dupa ce nasc pun poze cu burtica plus cu reginutza!:">:*

andreea1824
22.11.2010, 13:22:40
Sar mana buburuza mea e bine ,daca va zic ceva o sa credeti ca am inebunit ,sotul de fel e mai superstitios si zice ca se supara pe mine daca pun poze cu burtica lui pana nu nasc ca daca se gaseste vreuna sa ma deoache ,ca si asa avem ceva probleme noi asta ne ar mai lipsi ,nu demult am fost internate 4 zile ...asa ca dupa ce nasc pun poze cu burtica plus cu reginutza!:">:*
Sa fiti sanatoase si lasa ca o sa va vedem mari si sanatoase.
Cat mai ai pana nasti?:*

alisuka
22.11.2010, 23:29:49
Maxim 15 ianuarie!:*

andreea1824
23.11.2010, 12:03:44
Maxim 15 ianuarie!:*
Mai ai foarte putin si ne impartasesti si noua emotia de a avea un bebe.
Sa ne povestesti si noua tot,cu lux de amanunte.
Va pup si nastere usoara:*

alisuka
23.11.2010, 12:15:29
O sa va povestesc promit ,de abia astept sa mi tin reginutza in bratze!:*

andreea1824
26.11.2010, 12:52:38
Alisuka deschide si tu subiecte pt. boteez in dolj,restaurante mai mici,unde putem sa gasim marturii de botez,sa avem si noi de invatat de la voi;)).
Va pup:*

alisuka
26.11.2010, 14:39:46
Daca l as deschide sigur l ar muta operatorii la totul despre botez eu incerc sa l deschid dar cu prea mare ajutor nu pot venii caci eu nu sunt in tara!:*

andreea1824
10.01.2011, 09:49:43
Fetelor am o stare de imi vine sa plang,mi-a intarziat CM 6 zile si testele imi iasa negativ ,o sa o iau razna,azi ma programez la doctora sa vad ce se intampla ca daca mai stau mult in tensiunea asta simt ca inebunesc.:-\:-\:((:((

alisuka
10.01.2011, 15:55:02
Fatzi un test de sange,si mergi la medic sa vezi ce se intampla ,bafta sa fie un bebitz acolo!:*

ursula
11.01.2011, 14:45:23
Buna fetelor, bine v-am gasit!!! Am nevoie de ajutor, pana ieri eram fericita ...... eram insarcinata in 9 sapt ..... o sarcina mult asteptata si obtinuta f greu cu tratamente. Din pacate sarcina s-a oprit din evolutie si tb sa fac chiuretaj. As vrea mai multe informatii despre dr Cotarcea, stiti dc face chiuretaje si cam cat ma va costa? As vrea cu anestezie. La cabinet face oare?

ursula
12.01.2011, 13:49:02
Nu stie nimeni sa-mi raspunda?

andreea1824
12.01.2011, 22:31:50
Fatzi un test de sange,si mergi la medic sa vezi ce se intampla ,bafta sa fie un bebitz acolo!:*
Nu stiu unde se poate face un test de sange,am sunato pe doctora si nu mai are liber in ianuarie,am programare tocmai pe 3 februarie sunt plina de nervi,desi trebuia sa stau pana in martie sa intamplat pur si simplu si am incredere in Dumnezeu si sper sa fie bine acum.

andreea1824
12.01.2011, 22:38:37
Nu stie nimeni sa-mi raspunda?
Nu stiu ,eu cand am pierdut sarcina doctora ma bagat in spital si acolo mi-a facut chiuretajul,eu nu am platit chiuretajul,decat ce iam bagat ei in buzunar.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mai mult,dar doctora de ti-a zis ca ai pierdut sarcina nu te-a indrumat niciunde?
Imi pare rau pt.ce ti sa intamplat,dar fruntea sus o sa fie bine si pt noi.

ursula
12.01.2011, 22:54:48
Maine tb sa repet ecograful sa vedem dc chiar e oprita din evolutie sarcina. Sperante nu am dar pana nu-mi zic medicii ca nu mai e nimic de facut nu intrerup tratam de sustinere.
Te rog poti sa-mi spui cat ai dat la medic pt chiuretaj si cat ai dat la anestezist?

andreea1824
13.01.2011, 14:16:15
Maine tb sa repet ecograful sa vedem dc chiar e oprita din evolutie sarcina. Sperante nu am dar pana nu-mi zic medicii ca nu mai e nimic de facut nu intrerup tratam de sustinere.
Te rog poti sa-mi spui cat ai dat la medic pt chiuretaj si cat ai dat la anestezist?
Eu nu am platit ,sa zicem ca am dat "o mica atentie"pt. ca eu eram deja in spital pt. ca aveam sangerari,eram internata acolo daca te ajuta iti spun ca acea "mica atentie"a fost de 2 milioane la doctora.
Ce doctor te-a vazut?incearca sa te duci la mai multi doctori,sa afli mai multe pareri,poate sa inselat sa mai intamplat incearca sa ta duci macar la 2-3 doctori diferiti inainte de a intrerupe sarcina.
Sper sa fie bine si sa ne dai vestea ca sa inselat doctoru.

ursula
13.01.2011, 14:22:14
Eu nu am platit ,sa zicem ca am dat "o mica atentie"pt. ca eu eram deja in spital pt. ca aveam sangerari,eram internata acolo daca te ajuta iti spun ca acea "mica atentie"a fost de 2 milioane la doctora.
Ce doctor te-a vazut?incearca sa te duci la mai multi doctori,sa afli mai multe pareri,poate sa inselat sa mai intamplat incearca sa ta duci macar la 2-3 doctori diferiti inainte de a intrerupe sarcina.
Sper sa fie bine si sa ne dai vestea ca sa inselat doctoru.
Nu am facut azi eco, maine o sa-l fac. Azi am dat sange pt BHCG sa vad dc a scazut f mult, pt ce sarcina e valoarea si abia apoi decid dc e cazul sa ma mai vada si alt medic.
Te rog poti sa-mi spui pe privat cu ce medic ai facut chiuretajul si in ce spital? Ai facut cu anestezie ?

andreea1824
13.01.2011, 14:55:48
Nu am facut azi eco, maine o sa-l fac. Azi am dat sange pt BHCG sa vad dc a scazut f mult, pt ce sarcina e valoarea si abia apoi decid dc e cazul sa ma mai vada si alt medic.
Te rog poti sa-mi spui pe privat cu ce medic ai facut chiuretajul si in ce spital? Ai facut cu anestezie ?
Unde ai facut testul de sange ca veau sa il fac si eu ca mi-a intarziat 10 zile si nu mi-a iasit la testul de urinafacut cu 4 zile in urma
Eu am facut cu Tanase Florentina,dar nu am fost multumita deloc de ea,nu a avut deloc grije de mine,dar ca si chiuretaj a fost reusit nu am avut probleme dupa,chiuretajul mi sa facut la spitalul nr.1 pt. ca acolo eram internata de 1saptamana.
Sper ca totul sa fie bine si sa nu mai trebuiasca sa faci chiuretajul

ursula
13.01.2011, 15:45:11
Unde ai facut testul de sange ca veau sa il fac si eu ca mi-a intarziat 10 zile si nu mi-a iasit la testul de urinafacut cu 4 zile in urma
Eu am facut cu Tanase Florentina,dar nu am fost multumita deloc de ea,nu a avut deloc grije de mine,dar ca si chiuretaj a fost reusit nu am avut probleme dupa,chiuretajul mi sa facut la spitalul nr.1 pt. ca acolo eram internata de 1saptamana.
Sper ca totul sa fie bine si sa nu mai trebuiasca sa faci chiuretajul
Testul de sange l-am facut la Synevo, lasi o adresa de mail si seara pe la ora 18 suni si ii rogi frumos sa-ti trimita rezultatul pe mail, sau te duci direct la ei sa-l ridici. Pe mail ti-l vor transmite abia a 2-a zi dc nu-i suni. Analiza de sange se numeste BHCG care in primele sapt de sarcina tb sa se dubleze la 48-72 ore. Se mai poate face ac analiza la Pan Med dar o lucreaza din 2 in 2 zile(luni, miercuri, vineri). Maine o lucreaza dar nu stiu sigur dc iti vor da rezultatul tot maine sau abia luni. Cate saptamani de sarcina ai de la ultima menstruatie? Dc ai multe tb sa repeti anal la 2 zile sa vezi dc val a scazut sau dc e in crestere, dc scade sarcina e oprita din evolutie. Analiza BHCG costa 38 ron la Synevo.

ella_laura
13.01.2011, 16:16:02
Buna fetelor, bine v-am gasit!!! Am nevoie de ajutor, pana ieri eram fericita ...... eram insarcinata in 9 sapt ..... o sarcina mult asteptata si obtinuta f greu cu tratamente. Din pacate sarcina s-a oprit din evolutie si tb sa fac chiuretaj. As vrea mai multe informatii despre dr Cotarcea, stiti dc face chiuretaje si cam cat ma va costa? As vrea cu anestezie. La cabinet face oare?
Dr.Cotarcea este doctorul meu,insa nu stiu sa-ti dau astfel de informatii.pt mine e ok ca dortor,cum se ocupa de mine,mai ales ca vrem anul acesta sa ne apucam de bebe.
Numai bine iti doresc si sa ai grija de tine!

andreea1824
13.01.2011, 21:55:30
Testul de sange l-am facut la Synevo, lasi o adresa de mail si seara pe la ora 18 suni si ii rogi frumos sa-ti trimita rezultatul pe mail, sau te duci direct la ei sa-l ridici. Pe mail ti-l vor transmite abia a 2-a zi dc nu-i suni. Analiza de sange se numeste BHCG care in primele sapt de sarcina tb sa se dubleze la 48-72 ore. Se mai poate face ac analiza la Pan Med dar o lucreaza din 2 in 2 zile(luni, miercuri, vineri). Maine o lucreaza dar nu stiu sigur dc iti vor da rezultatul tot maine sau abia luni. Cate saptamani de sarcina ai de la ultima menstruatie? Dc ai multe tb sa repeti anal la 2 zile sa vezi dc val a scazut sau dc e in crestere, dc scade sarcina e oprita din evolutie. Analiza BHCG costa 38 ron la Synevo.
Multumesc pt.informati,am 5 saptamani si 4 zile de la ultimul CM ,dar inca nu stiu daca sunt.
Ce ai facut cu analiza cum a iesit?sper sa ne spui numai de bine,hai ca o sa reusim.
Te pup:*

ursula
14.01.2011, 09:56:44
Multumesc pt.informati,am 5 saptamani si 4 zile de la ultimul CM ,dar inca nu stiu daca sunt.
Ce ai facut cu analiza cum a iesit?sper sa ne spui numai de bine,hai ca o sa reusim.
Te pup:*
BHCG 12152 , este o valoare pt sapt 7 iar eu am 9 sapt si 4 zile. De la inceput mi-a crescut f f greu, si din cauza asta bb s-a dezvoltat f incet . Nu stiu dc sa mai sper, repet valoarea sambata si dc e mai mare e bine dc e mai mica e rau.

alisuka
14.01.2011, 16:01:08
Multa bafta Ursula sa fie totul bine ,ma ingrozesc cand vad ca nu mai exista medici buni in Craiova in unele domenii,eu am avut ceva probleme cu analizele aici si mama cand a venit in tara a mers la un dc la spitalul militar nu stiu numele dar cica e foarte bun ,consultati particular adica fara cas sau cum se cheama e 50 roni,cat despre analize nu vreau sa sperii pe nimeni dar efectiv unele clinici din Craiova lasa de dorit ,acum 2 ani am facut niste analize banale plus grupa la o clinica micutza vizavi de mc donalds si mi au gresit pana si grupa:(

ursula
14.01.2011, 17:05:23
Dr.Cotarcea este doctorul meu,insa nu stiu sa-ti dau astfel de informatii.pt mine e ok ca dortor,cum se ocupa de mine,mai ales ca vrem anul acesta sa ne apucam de bebe.
Numai bine iti doresc si sa ai grija de tine!
Da e un dr bun, pt supravegherea sarcinii e f bun, stie sa te indrume. Eu am pb de infertilitate grave la care dansa nu ma putea ajuta asa dar ca medic in Craiova la ea mergeam.
Intre timp am aflat ca nu face chiuretaje la cabinet, nici in spital decat la cazuri cu sunt eu, adica sarcina oprita din evolutie. Dar sa stinga viata unui copil nu o face.

ursula
14.01.2011, 17:11:34
Multa bafta Ursula sa fie totul bine ,ma ingrozesc cand vad ca nu mai exista medici buni in Craiova in unele domenii,eu am avut ceva probleme cu analizele aici si mama cand a venit in tara a mers la un dc la spitalul militar nu stiu numele dar cica e foarte bun ,consultati particular adica fara cas sau cum se cheama e 50 roni,cat despre analize nu vreau sa sperii pe nimeni dar efectiv unele clinici din Craiova lasa de dorit ,acum 2 ani am facut niste analize banale plus grupa la o clinica micutza vizavi de mc donalds si mi au gresit pana si grupa:(

Eu nu ma mai mir de preturi, la cati bani am dat pe analizele pt depistarea infertilitatii, analize cerute la FIV , analizele de trombofilie, ecografe, FIV-ri imi luam un apartament. Si toate ac cheltuieli nu au dus la un rezultat fericit, 3 sarcini oprite din evolutie in 3 ani. Sa o iau de la capat nu mai pot, psihic sunt daramata, banii s-au dus iar speranta ca data viitoare va fi bine a zburat.
Azi am repetat ecograful, nici o imbunatatire. Maine repet analiza BHCG si dc e mica marti-miercuri fac chiuretajul.:(

andreea1824
14.01.2011, 22:10:59
Eu nu ma mai mir de preturi, la cati bani am dat pe analizele pt depistarea infertilitatii, analize cerute la FIV , analizele de trombofilie, ecografe, FIV-ri imi luam un apartament. Si toate ac cheltuieli nu au dus la un rezultat fericit, 3 sarcini oprite din evolutie in 3 ani. Sa o iau de la capat nu mai pot, psihic sunt daramata, banii s-au dus iar speranta ca data viitoare va fi bine a zburat.
Azi am repetat ecograful, nici o imbunatatire. Maine repet analiza BHCG si dc e mica marti-miercuri fac chiuretajul.:(
Incearca sa mai repeti analizele luni sa mai treaca putin poate iti creste,dar mai greu.Sper sa fie bine si sa iti creasca.
Eu nu am fost sa imi fac analiza am zis sa astept sa fac 6 saptamani,daca e sa fiu gravida,nu am mai facut nici teste,astept nu vreau sa mai imi fac sperante.
Te pup si sper sa auzim numai de bina.

alisuka
15.01.2011, 12:24:48
Ursula stiu ca cuvintele si incurajarile sunt de prisos,dar daca ai vazut (banuiesc ca ai trait cu speranta)ca in tara nu se poate de ce nu ai incercat afara ca ,cred ca iti iesea si mai ieftin si sigur,imi permit sa iti recomand medicii din Valencia care sunt foarte renumitzi in aceste cazuri!Bafta multa sa iasa bine analizele si sa nu mai fie nevoie de altceva!:*

andreea1824
15.01.2011, 23:55:57
Eram si eu insarcinata,dar astazi am mai pierdut o sarcina:((:((:((.Simt ca nu mai am puterea sa o iau de la capat.
Va pup si nastere usoara celorlalte,sa va bucurati de bebei.

alisuka
16.01.2011, 00:08:24
Cum ai aflat confirmarea asta rea?Imi pare rau pt tine ,ai sa vezi ca in viitor totul va fi bine,cred ca pe langa toate cauzele si stresul e una din cele mai importante,fii tare si capul sus!:*

iulia_tmd
05.02.2011, 00:23:22
Buna, fetelor!
d-na elis pargaru este doctora mea de 5 ani si este o buna profesionista.Merg la control anual deoarece nu locuiesc in romania si vin 1 data pe an acasa.Anul trecut am pierdut o sarcina si nu am stiut motivul dar la o luna dupa am venit in romania si am mers direct la ea imediat mi-a spus cauza, am facut tratament si acum sunt ok si sunt din nou insarcinata in 5 luni

alisuka
15.02.2011, 13:02:32
Felicitari pt bebe!\:D/:*

corynutzza
05.03.2011, 18:43:05
Buna fetele.Am aflat si eu fericita veste ca sunt insarcinata in 8 saptamani.Ca doctor il avem pe Amiri de la Nr.1,un doctor arab foarte bun.

alisuka
14.03.2011, 13:18:47
Sa fie intrun ceas bun .o sarcina usoara si un bebe sanatos!:*

nellyaa
14.03.2011, 20:05:32
Buna fetele.Am aflat si eu fericita veste ca sunt insarcinata in 8 saptamani.Ca doctor il avem pe Amiri de la Nr.1,un doctor arab foarte bun.

felicitari! sa fie sanatos bebele si sa fiti fericiti cu totii!!!

andreea1824
17.03.2011, 19:45:25
Felicitari sa ai o sarcina usora,sa fiti sanatosi amandoi.

corynutzza
23.03.2011, 20:48:13
Multumim fetelor pentru urari.

gagy
28.03.2011, 00:13:50
Imi puteti spune cat dureaza o programare la dr. Tudorache Stefania si cat costa o consultatie? ( la clinica Materna)....si inca ceva.. stiti dc are si paciente cu trombfilie? Ms mult.

nicolpa
28.03.2011, 14:57:54
Consultatia este 50 lei,ecograf 150 lei,acum depinde cu ce problema te duci.Dureaza ceva programarea,are cam multi pacienti.

gagy
28.03.2011, 21:51:36
Multumesc frumos.

andreea1824
30.03.2011, 10:43:03
Consultatia este 50 lei,ecograf 150 lei,acum depinde cu ce problema te duci.Dureaza ceva programarea,are cam multi pacienti.
Buna,sti cumva numarul de telefon de il are la programarii?ca stiu ca la schimbat ,acum are un nr. de fix.
Daca il sti poate vrei sa mi-l trimiti si mie pe privat,ca imi este greu sa o sun pe dansa sa o deranjez.
Multumesc mult:*

andreea1824
30.03.2011, 10:50:59
Voua va dat doamna doctora Tudorache sa faceti analizele de trombofilie?Eu am pierdut 2 sarcini si mi-a dat sa fac anticorpii antifosfolipidici,prot.C,prot.S ,gr.si rh.,credeti ca este deajuns?

andreeamora
02.04.2011, 12:11:36
Am auzit ca D-NA Tudorache nu face ceariana decat daca e o problema majora medicala. Ati mai auzit astfel de pareri?
A nascut cineva cu dr.Anca Braila?

andreea1824
04.04.2011, 10:41:20
Am auzit ca D-NA Tudorache nu face ceariana decat daca e o problema majora medicala. Ati mai auzit astfel de pareri?
A nascut cineva cu dr.Anca Braila?
D-na Tudorache nu este adepta cezarienelor daca poti sa nasti normal.
Dar daca ea este plecata te lasa in grija lui Iiescu.
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

alisuka
04.04.2011, 11:19:10
Nu stiu voi ce parere avetzi eu daca ar fi fost la alegere as fi preferat sa nasc normal am incercat 17 ore si nu s a putut,abia dupa mi-au facut cezariana pt ca fata nu putea sa iese dar eu daca era dupa bine incercam sa nasc natural,nu vreau sa va sperii dar sa stiti ca pt mine cezariana a fost ceva ingrozitor,dupa nu am putut sa mi tin fata in bratze doar daca mi-o aduceau vreo 3 zile asa am fost,nu potzi face nimik ,ma simteam ca o inutila...dar intradevar depinde de fiecare caz,dar cert e ca taietura este acolo si doare si nu se vindeca cat ai clipi!:*:*

andreea1824
20.04.2011, 12:06:23
Dupa o sarcina pierduta ,voua doctorul ginecolog va dat sa faceti trombofiliile?
Va intreb pt. ca mie mi-a dat alte analize de facut ,numai astea nu si nu stiu ce sa fac ,(sa le fac de capul meu:-\)pt ca sunt si cam scumpe undeva pe la 700 RON.

alisuka
21.04.2011, 11:58:46
Nu ma pricep dar incearca si parerea altui doctor sau altei persoane daca cunosti si trece prin acelasi lucru ca tine ,asta inainte de a da banii caci vad ca sunt tare scumpe[-(,bafta!>:D<

andreea1824
21.04.2011, 15:11:08
Nu ma pricep dar incearca si parerea altui doctor sau altei persoane daca cunosti si trece prin acelasi lucru ca tine ,asta inainte de a da banii caci vad ca sunt tare scumpe[-(,bafta!>:D<
La alt doctor nu stiu daca sa ma duc,deja ma-m obijnuit cu ea si imi place mult de ea,dar mi-a zis o persoana care a pierdut sarcina ca le-a facut si acolo a fost problema,acum nu prea stiu ce sa fac[-(
Ms pt raspuns :*reginuta ta ce mai face?

alisuka
21.04.2011, 16:25:03
Reginutza creste mare,sanatoasa multumesc lui DD ,doarme ,papa ,si plimbarica ptiu sa nu o deochi nici nu stiu ca am copil in casa ,poze mai noi cu ea daca vrei sa vezi sunt in picassa,doamne ajuta sa ai cat mai repede un copil sanatos si bun ca ea!>:D<

andreea1824
21.04.2011, 21:16:37
Reginutza creste mare,sanatoasa multumesc lui DD ,doarme ,papa ,si plimbarica ptiu sa nu o deochi nici nu stiu ca am copil in casa ,poze mai noi cu ea daca vrei sa vezi sunt in picassa,doamne ajuta sa ai cat mai repede un copil sanatos si bun ca ea!>:D<
Esti o mamica norocoasa,iar reginuta ta este o scumpete :x
Iti multumesc pt.urarii sper sa te auda DD[-o<

alisuka
23.04.2011, 01:06:00
Sarmana si Doamne ajuta!:*

corynutzza
09.05.2011, 21:18:19
Buna fetele,ce mai faceti?Noi am mai crescut avem 17 saptamani,am fost la 3D si suntem sanatosi,si s-ar putea sa fim baietel.
Am facut si triplu test pentru Sindromul Dawn si a iesit foarte bine.
Va pupam.

alisuka
10.05.2011, 15:17:25
Ma bucur ca totul a iesit bine ,ai sa vezi ce repede o sa treaca timpul,deja avetzi 17 saptamani ,va ganditi deja la nume sau le avetzi pregatite?Pupici si sarcina usoara !>:D<

corynutzza
10.05.2011, 23:33:38
Ma bucur ca totul a iesit bine ,ai sa vezi ce repede o sa treaca timpul,deja avetzi 17 saptamani ,va ganditi deja la nume sau le avetzi pregatite?Pupici si sarcina usoara !>:D<

La nume inca ne mai gandim.Pentru fetita avem numele aproape pregatit Ingrid Sophia Maria,in loc de Sophia ne mai place si Karina,ne mai gandim.
Iar pentru baietel nu avem decat Patrik,
Cam greu cu alegerea numelui,dar mai avem timp.
Printesica ta ce face?Tu ti-ai revenit dupa nastere?

alisuka
11.05.2011, 01:15:29
A mea reginutza;-)e foarte bine creste pe zi ce trece ,eu da mi-am revenit ma mai doare din cand in cand burtica dar asta este ....pupici

andreea1824
11.05.2011, 17:53:16
Buna fetele,ce mai faceti?Noi am mai crescut avem 17 saptamani,am fost la 3D si suntem sanatosi,si s-ar putea sa fim baietel.
Am facut si triplu test pentru Sindromul Dawn si a iesit foarte bine.
Va pupam.
Sa iti traiasca sa fie sanatos si sa stea la mami in burtica pana la termen:*si te asteptam cu poze;-)^:)^

corynutzza
11.05.2011, 23:19:49
Sa iti traiasca sa fie sanatos si sa stea la mami in burtica pana la termen:*si te asteptam cu poze;-)^:)^

Multumesc frumos,petru urari.Tu ce ai mai facut?

andreea1824
12.05.2011, 13:49:13
Multumesc frumos,petru urari.Tu ce ai mai facut?
Noi il asteptam pe BB ,dar vad ca se cam lasa asteptat:x

alisuka
16.05.2011, 14:47:35
Rabdare ....toate la randul lor ...pupici!

andreea1824
17.05.2011, 10:07:18
Rabdare ....toate la randul lor ...pupici!
Nu prea mai avem rabdare,nu este punctul meu forte:D

andreea1824
17.05.2011, 10:09:28
Alisuka poze cu printesa ta nu mai pui?ca deja m-am indragostit de a ta printesa,este o dulce:x

alisuka
17.05.2011, 18:15:57
Sar mana am sa incerc sa pun acum sa vad daca am timp ,poate ne vedem la vara si iti da un concert ca asa canta de mama focului :))

alisuka
17.05.2011, 19:06:56
Am reusit sa pun poze!;-)

chani
17.05.2011, 21:20:58
Salutare fetelor!

ati fost careva la domnul doctor Tica Andrei?

andreea1824
18.05.2011, 09:20:24
Sar mana am sa incerc sa pun acum sa vad daca am timp ,poate ne vedem la vara si iti da un concert ca asa canta de mama focului :))
Cu cel mai mare drag:*

alisuka
18.05.2011, 13:39:32
Am pus pozici le-ai vazut?;-)

andreea1824
19.05.2011, 10:28:17
Am pus pozici le-ai vazut?;-)
Nu ,nu sunt aceleasi?eu nu vad nimic nou:-B

maria_andreea
19.05.2011, 11:24:37
buna fetelor...sunt si eu din craiova si am fost descoperita ca am trombofilie...mai e cineva cu aceasta problema din craiova ?

andreea1824
19.05.2011, 11:55:44
buna fetelor...sunt si eu din craiova si am fost descoperita ca am trombofilie...mai e cineva cu aceasta problema din craiova ?
Analizele aste vreau sa la fac si eu,desi doctora nu mi le-a dat(dar am pierdut cateva sarcini si as vrea sa la fac),eu am facut analizele pe care doctora l-a recomandat,dar au iesit toate ok.
Tie ti le-a dat doctoru sa le faci,sau care este cauza?
Scuze daca te-am zapacit

alisuka
19.05.2011, 12:19:22
Gata am rezolvat problema ..acum se vad pozicile!

andreea1824
19.05.2011, 12:35:25
Mai ce fata mare !!! este adorabila,am fost si la mare,la plaje mai mai,deja suntem domnisoare mari,ne bronzam=)):x

corynutzza
19.05.2011, 13:29:40

Ce fetita frumoasa,de cand vazui pozele parca nu mai am rabdare sa ma joc si eu cu bebele meu.Deocamdata ne jucam prin burtica.Pupici

maria_andreea
19.05.2011, 14:38:15
andreea1824...si eu am pierdut o sarcina si mi le-a dat medicul ginecolog...costa ceva bani eu am dat 560 lei la synevo pe ele dar ca sa afli trebuie sa dai...pupici