PDA

Versiunea completa : Fotografi si cameramani in Arad

Andreea_arad
27.07.2007, 12:29:01
Eu pozele de studio le fac la Foto Lux. Ma costa 450 RON 10 pozitii, cate 2 poze din fiecare in formate 15/21. Nu mi se pare exagerat si pozele chiar sunt foarte reusite. Sila BB Helios fac poze superbe, dar pretul te ucide.

hbiutza
27.07.2007, 15:44:45
la nunta mea va canta petrica pasca, iar filmatul si pozele le fac tot cu foto lux;-)

nirona
27.07.2007, 15:47:23
toate miresicile din Arad fac cu Fotolux?chiar asa buni sunt? au aparate profesioniste?

Anastacia
27.07.2007, 15:47:47
la nunta mea va canta petrica pasca, iar filmatul si pozele le fac tot cu foto lux;-)
Si eu la fel\:D/ exact si la muzica si foto!<:-P

Anastacia
27.07.2007, 15:50:20
toate miresicile din Arad fac cu Fotolux?chiar asa buni sunt? au aparate profesioniste?
Pai eu am vazut multe poze de la Foto Lux si eu am tot spus la fete,dar e chestia ca sunt vis-a vis de politie ,deci e in centru!si sunt pozele f f f faine!

hbiutza
27.07.2007, 15:52:12
da sunt super pozele facute de ei........chiar sunt profesionisti si in plus sunt toti tineri, plini de viata si simpatici foc!:))

fortuna
31.07.2007, 12:47:16
eu am gasit o firma care imi face fotografiile si filmeaza ,la 300 euro.Sunt cuprinse 200 de fotografii si 2 dvd-uri ( 4 exemplare din fiecare dvd )

Andreea_arad
31.07.2007, 12:50:42
Mi se pare un pret foarte accetabil.

Anastacia
01.08.2007, 08:36:12
Eu nu stiu cat costa filmatul si pozele pt ca viitorul meu cumnat ne-a facut cadou ,deci ies mai ieftin ^:)^ cu chestia asta si ii si mutumesc pe aceasta cale!>:D<

Andreea_arad
01.08.2007, 11:35:08
Aici pot spune ca suntem cam in aceasi situatie... un prieten de-al sotului care are studio ne filmeaza si ne face pozele :) hmm cate coincidente .. pot spune:D

Anastacia
02.08.2007, 08:53:36
Aici pot spune ca suntem cam in aceasi situatie... un prieten de-al sotului care are studio ne filmeaza si ne face pozele :) hmm cate coincidente .. pot spune:D
Da chiar asa ,cate coincidente!:)) De cand am inceput sa scriu pe site si am vb tot timpul ne-am lovit una de alta!:D

dutzi
15.08.2007, 11:22:35
Fetele,
Ma ajutati si pe mine va rog cu un fotograf foarte bun (in studio si in natura) in Arad, eu pe cel pe care l-am avut nu l-as recomanda nimanui :( . Am o prietenutza care se casatoreste si tare as vrea sa oa ajut. Pls, pls, pls. :(( :(( :((

Anastacia
15.08.2007, 11:27:34
Fetele,
Ma ajutati si pe mine va rog cu un fotograf foarte bun (in studio si in natura) in Arad, eu pe cel pe care l-am avut nu l-as recomanda nimanui :( . Am o prietenutza care se casatoreste si tare as vrea sa oa ajut. Pls, pls, pls. :(( :(( :((
Marius Alb ,Akh Media din Timisoara superrr profi,Foto Lux Arad pe centru langa farmec>:D<

dutzi
15.08.2007, 11:34:18
Marius Alb 0722.352.931 >:D<
Multumesc ^:)^ .

dutzi
15.08.2007, 13:49:19
Marius Alb ,Akh Media din Timisoara superrr profi,Foto Lux Arad pe centru langa farmec>:D<
Firma din Timisoara ...la superlativ...=D> =D> =D> am vazut portofoliul lor acum..mi-e ciuda acum putin :(( :(( :(( :(( =(( =(( =(( ca nu am fost mai atent ala alegerea fotografului ca ...deh...pozele raman.:gen_07: :gen_07: :gen_07:

Anastacia
16.08.2007, 08:26:22
Firma din Timisoara ...la superlativ...=D> =D> =D> am vazut portofoliul lor acum..mi-e ciuda acum putin :(( :(( :(( :(( =(( =(( =(( ca nu am fost mai atent ala alegerea fotografului ca ...deh...pozele raman.:gen_07: :gen_07: :gen_07:
Stai linistita ca si eu tot asa am patit,dar deja dadusem avans la un tip ,si apoi am vazut la targ pe akh media.Dar lasa ca si asa e bine,voi face album la Foto lux si va fi super fain:*

dutzi
16.08.2007, 09:27:43
Stai linistita ca si eu tot asa am patit,dar deja dadusem avans la un tip ,si apoi am vazut la targ pe akh media.Dar lasa ca si asa e bine,voi face album la Foto lux si va fi super fain:*
In mod sigur albumul la Foto lux va iesi bine. Sa ai grija ca sa iti faca multe poze fotograful, sa surprinda toate momentele, sa pozeze si invitatii la mese, dansand...pe tine si mirele tau...sa nu patesti ca mine ca nu am din ce sa fac un album pentru ca a trebuit sa umblu dupa el sa imi faca o poza...:(

Anastacia
16.08.2007, 09:31:47
In mod sigur albumul la Foto lux va iesi bine. Sa ai grija ca sa iti faca multe poze fotograful, sa surprinda toate momentele, sa pozeze si invitatii la mese, dansand...pe tine si mirele tau...sa nu patesti ca mine ca nu am din ce sa fac un album pentru ca a trebuit sa umblu dupa el sa imi faca o poza...:(
Offf,asa ma enerveaza astia care nu isi fac treaba asa cum scrie la carte!!!Sti ,si dk le zici ceva se incoarda!!:|
Ai vazut ca avem album?Eu am pus cateva poze!:*

dutzi
16.08.2007, 09:41:25
ah, nu am vazut pana acum...incerc sa pun si eu poze acolo...cate amL-)
foarte frumoasa rochita ta...si pantofiorii la fel...>:D< >:D< >:D< ai sa fi o mireasa tare frumoasa :gen_17: sa te bucuri de tot si sa fi fericita!!!

Anastacia
16.08.2007, 10:00:09
:D
ah, nu am vazut pana acum...incerc sa pun si eu poze acolo...cate amL-)
foarte frumoasa rochita ta...si pantofiorii la fel...>:D< >:D< >:D< ai sa fi o mireasa tare frumoasa :gen_17: sa te bucuri de tot si sa fi fericita!!!
Am avut mari necazuri cu ea,dar in final e f f f faina,ce am postat pe site e cu corsetul vechi,am facut ceva modificari la corset ,dar nu am poze acuma!Dk stiam ca am asa bataie de cap mai bine o cumparam din magazim!Multumesc de aprecieri:* :* :*
Oricum tu ai avut o rochie superbaaaaaaaa>:D< >:D<

Andreea_arad
16.08.2007, 10:15:23
Si eu am fost la firma dintimisoara pentru poze, dar au spus ca nu fac decat pe pachet complet, ca numa poze de studio nu fac. Asa de rau ne-a parut ca am vazut si noi la targ si ne-a plac ut super mult.
Vai ce miresica frumoasa ai fost dutzi!SUPEPPEERRRBBAAA!

dutzi
16.08.2007, 10:31:49
Si eu am fost la firma dintimisoara pentru poze, dar au spus ca nu fac decat pe pachet complet, ca numa poze de studio nu fac. Asa de rau ne-a parut ca am vazut si noi la targ si ne-a plac ut super mult.
Vai ce miresica frumoasa ai fost dutzi!SUPEPPEERRRBBAAA!

Multumesc...abia astept sa vad poze de la miresicile de pe 01 septembrie:D :D :D
Ce inseamna pachet complet??
am avut o prietena care la nunta avut un fotograf cu ea toata ziua, si s-a programat si la studio.
eu nu am fost in studio pentru ca nu am vrut...am vrut instantanee (nu prea stiu sa stau la poza:"> :"> :"> , cand vad aparatul am trac)...insa fotograful meu nu a fost foart epe faza ca sa zic asa...

nirona
16.08.2007, 11:00:56
Multumesc...abia astept sa vad poze de la miresicile de pe 01 septembrie:D :D :D
Ce inseamna pachet complet??
am avut o prietena care la nunta avut un fotograf cu ea toata ziua, si s-a programat si la studio.
eu nu am fost in studio pentru ca nu am vrut...am vrut instantanee (nu prea stiu sa stau la poza:"> :"> :"> , cand vad aparatul am trac)...insa fotograful meu nu a fost foart epe faza ca sa zic asa...
asa si eu....in toate pozele "formale" eu parca dorm...tot cu ochii inchisi ma prinde....;));));))

Andreea_arad
16.08.2007, 11:11:36
eu nu am fost in studio pentru ca nu am vrut...am vrut instantanee

Pai si noua ne plac cel mai mult instantaneele, dar pentru cateva poze artistice am optat si pentru studio:P vom vedea care vor fi mai reusite:D

nirona
21.08.2007, 19:38:31
eu as avea o idee traznita in legatura cu pozele...:-p sper sa vrea fotograful....apropo...se maresc preturile si la fotografi pt 2008!!! :(( :((

dutzi
21.08.2007, 21:34:32
eu as avea o idee traznita in legatura cu pozele...:-p sper sa vrea fotograful....apropo...se maresc preturile si la fotografi pt 2008!!! :(( :((
dar daca inchei contractul anul acesta la preturile de acum ?:-?

Andreea_arad
22.08.2007, 03:36:44
Eu din pacate am avut surpriza cu unii furnizori pe contract de anul trecut sa spuna ca s-au marit preturile, dar pe de alta parte norocul a fost ca nu au fost mariri substantiale. Oricum cateva sute aici alte dincolo, la final vai cate se aduna.

happyday
23.08.2007, 00:07:48
"idei traznite in legatura cu pozele...:-p"

Anastacia
25.10.2007, 08:47:11
Casa de piatra !
Super pozele!O intrebare :daca duc un cd cu pozele mele pe cd imi puteti face un fond frumos in spate ?o:-)

cristinna
01.11.2007, 11:31:18
eu am gasit o firma care imi face fotografiile si filmeaza ,la 300 euro.Sunt cuprinse 200 de fotografii si 2 dvd-uri ( 4 exemplare din fiecare dvd )

buna, crezi ca ai putea sa-mi dai un nr de contact sau o adresa?mersi;;)

libra_Lady
14.01.2008, 19:58:57
buna, crezi ca ai putea sa-mi dai un nr de contact sau o adresa?mersi;;)
si eu vreau un nr de contact,desi avem nunta i aceeasi zi poate au mai multi cameramani.
mersi, Alina

kitty_cretu
18.01.2008, 21:51:44
si eu vreau un nr de contact,desi avem nunta i aceeasi zi poate au mai multi cameramani.
mersi, Alina

Si eu vreau! Daca crezi ca e nevoie punem mana de la mana si facem cinste cu un suc... <:-P

ALINUZA
25.01.2008, 01:50:14
buna fetelor eu sunt noua pe forum,am si eu o mare nelamurire si-a facut cineva pozele si filmatul la foto lux?noua ne-au cerut 1000 ron pt poze si 300 euro pt filmat,enorm nu?astept raspuns cat mai urgent sunt intr-o mare incurcatura la enigma care sunt preturile nu stiti?

ALINUZA
26.01.2008, 12:17:30
imi da 200 poze printate iar 1000 pe cd asa ceva,am fost si la enigma si au cerut 150 euro pt filmat si 500 lei pt poze tot 200 printate la jumate de pret nu stiu ce sa fac ?????????????????????????????????????????????????? ????????la enigma pozele pe care le-am vazut erau f obisnuite parca nici retusate nu prea erau iar la foto lux erau mai mult artistice daca ar iesi si la noi asa artistice ar fi ceva dar...stefania tu ai lucrat cu ei cat ti-a luat?ai fost multumita de ei?daca si-a mai facut cineva cu ei sau cunosc va rog dati-mi sfaturi(:| e f mare diferenta la pret intre enigma si foto lux chiar asa sa fie?la pret ma refer 10 mil enigma si 20 mil foto lux aceeasi cantitate de poze,dvd imprimat etc va rog raspuns

ALINUZA
26.01.2008, 12:35:25
gata am reusit

nirona
26.01.2008, 14:11:26
gata am reusit
noa,ce ai ales si cum te-ai decis?

anutza_ar
27.01.2008, 09:42:05
noa,ce ai ales si cum te-ai decis?
buna fetelor, am si eu o mare problema, nu stiu la cine sa apelez in legatura cu filmatul si pozele, imi puteti da niste nume si chiar si date de contact, daca se poate. merci!!!

ALINUZA
27.01.2008, 10:34:46
:-\ :-\ nu stiu,am reusit sa imi postez poza cu iubitelu meu asta am reusit in rest ...noi am dat un avans la fotolux si mai mrgem sa vb cu ei avansul e de 50 lei fetelor nu aveti un dj bun si nu fff scump scriti-mi pe mess daca aveti :alina.cristi,dar sa fie in jur de 200 euro ca nu ne permitem mai mult!daca mai stie cineva de fotolux,sfaturi sau pareri help:-\ :-\ noi suntem hotarati sa ramanem la ei 60%dar e asa greu am vazut la targ pe cei de la ankmedia si ei sunt scumpi nu stiu ce facem:-\

ALINUZA
28.01.2008, 18:59:26
buna !gata la fotolux o sa avem foto si video si sper sa iasa bine,o sa va arat pe urma<:-P va pup pe toate

lucia_m
07.02.2008, 11:31:53
stiti ce ma gandeam? la fotograf si cameraman....oare e bine sa le platim meniu intreg?? ca doar nu or sa aibe timp sa mananace atata, nu? pe cuvantul meu ca nush ce sa fac. si ei isi fac treaba, nu vin sa manance, desi nu pot sa ii tin flamanzi... nu fac eu economie acolo, daca e, dar sincer nu stiu. voi cum faceti? sau cum ati facut?

Anastacia
07.02.2008, 15:13:51
Noi le-am oferit meniul intreg si asa e frumos ,cum s-ar simti daca ar vedea doar jumatate de meniu?!!![-( S-ar supara ,nu?

ALINUZA
08.02.2008, 13:58:05
si eu m-am gandit tot la meniu intreg sa iasa bine pozele,dvd-ul ,muzica si sa fim multumiti cu totii.inca nu avem dj...

cornelia_neamt
17.01.2009, 15:17:02
Ceau fetelor! Eu ieri am incheiat contractul pt poze, filmat si dj cu 2 tipi din Arad care lucreza super fain, iar unul din ei lucreaza la televiziune. Am vazut poze si nunti intregi facute de ei si pot sa spun ca sunt foarte tari. Totul ma costa 450 de euro(5 ore filmat, 600 de poze,dj). Cum vi se pare? Daca vreti sa sunati si voi va dau nr unuia dintre ei, Dacian, pe pm. V-am pupat!

RoxanaCrysty
17.01.2009, 21:27:38
Ceau fetelor! Eu ieri am incheiat contractul pt poze, filmat si dj cu 2 tipi din Arad care lucreza super fain, iar unul din ei lucreaza la televiziune. Am vazut poze si nunti intregi facute de ei si pot sa spun ca sunt foarte tari. Totul ma costa 450 de euro(5 ore filmat, 600 de poze,dj). Cum vi se pare? Daca vreti sa sunati si voi va dau nr unuia dintre ei, Dacian, pe pm. V-am pupat!
Buna Cornelia! Ce bine de tine:) ! Eu sunt inca in cautari... de detoate. Imi poti spune si mie nr de tel de la foto? te rog! SI inca ceva, tu ai gasit firme cu care sa iti faci sala?

newcomer
17.01.2009, 23:47:16
800 euro???#-o exagerat! da ce-ti ofera in atatia bani? Cat despre firma la care am fost eu iti pot spune ca mi-a placut mult. Cel de la care am nr de tel a zis ca lucreaza in televiziune si a mai spus ceva de club de foto. N-am inteles prea mult, dar mi-a placut mult de tot ce am vazut si chiar cum a vorbit cu noi. Nu mai stiu cum se cheama firma dar daca vrei un nr de tel cum ti-l dau?
mda,800 de euro...si mie mi s a parut ff mult.In oferta lor erau 3 zile de fotografiat, prima sedinta cu 1 luna inainte de nunta, in care iti studiau ei trasaturile ca sa vada din ce unghiuri ai iesi mai bine,apoi a 2 a e in ziua nuntii si ,in fine, a 3 a sedinta a 2 a zi dupa nunta in ceva locatie mai deosebita in care nu s ar putea merge in ziua nuntii ( am inteles ca se merge in afara orasului, stiu ei ceva locuri frumoase). Eh,ce sa zic, suna bine, insa e pt cele care si premit sa dea atatia bani doar pt poze.Numar de telefon am inteles k nu se poate trimite decat pe mesaj privat, vezi daca poti sa trimiti. Iti multumesc!

ramona_AR
27.01.2009, 21:54:55
salutre fetelor, mi-am gasit foto si video. Initial m-am gandit sa astept oferta targurilor care vin, dar m-am razgandit. m-am dus la enigma si cu ei mi le fac pe amandoua. Am vazut albume facute de ei si mi-au placut, in plus si pretul e accesibil. iata ca am mai taiat ceva de pe necesarul nuntii.
v-am pupat, ramo

newcomer
27.01.2009, 23:07:49
salutre fetelor, mi-am gasit foto si video. Initial m-am gandit sa astept oferta targurilor care vin, dar m-am razgandit. m-am dus la enigma si cu ei mi le fac pe amandoua. Am vazut albume facute de ei si mi-au placut, in plus si pretul e accesibil. iata ca am mai taiat ceva de pe necesarul nuntii.
v-am pupat, ramo
Buna, Ramona! ma bucur k ai scapat de o grija...ne poti psune si noua cate ceva despre oferta celor de la enigma? ce preturi au, cam ce ofera...multumim!

ramona_AR
29.01.2009, 12:26:03
Buna, Ramona! ma bucur k ai scapat de o grija...ne poti psune si noua cate ceva despre oferta celor de la enigma? ce preturi au, cam ce ofera...multumim!

mi-au oferit un pachet, costa 300 eur (150 eur foto si 150 eur video). Ptr. video, am 3 ore pe dvd, o sa vina de la plecatul mirelui, imbracatul miresei....pana la terminarea nuntii, spre dimineata. Pentru foto, mi-a zis ca imi scoate 300 de poze iar restul mi le ataseaza pe dvd. Probabil ca, daca mai vreau si alte poze in afara de ce considera el ca ar fi semnificative, o sa platesc in plus, dar nu stiu exact cat.
oricum, ca si pret, eu zic ca e destul de ok, dar pe mine ce m-a determinat sa ii aleg, e faptul ca imi plac cum lucreaza. Si cam asa...

vio_21
27.02.2009, 00:52:23
Buna si eu am rezolvat cu fotograf si cameraman 450euro 4 ore de filmare, poze nelimitat si 4 seturi de dvd-uri.Cum e?:>

vio_21
06.04.2009, 00:42:16
Nu este rau deloc...este un pret mediu(scuze ca ma bag dar este K)
Nu-i nimic ca te bagi ca doar de aia am intrebat;;)

Anne13
19.06.2009, 18:57:48
daca te mai intereseaza iti pot zice ceva firme care lucreaza la un pret destul de bun...

nicoletaa
11.09.2009, 20:20:56

ceau,cu o foarte mare intarziere dar akum am vazut un mesaj de-al tau ,dak te rog si dak mai ai nr de telefon al fotografului sau o adresa ti-as fi recunoscatoare,,multumesc mult

IngerViolet
14.09.2009, 17:56:35
Nu stiu unde sa pun intrebarea asta, nu stiti un loc in care sa fac o sedinta foto mai deosebita, nu stiu de ce, parca m-am saturat de toate pozele in fata la filarmonica, vreau ceva mai deosebit, am vazut o sedinta foto foarte draguta facuta la gara insa nu m-as risca sa ma duc pe-acolo mireasa... Chiar nu am idei...

me_kammy
14.09.2009, 18:10:25
buna . Poti sa incerci la lacul de la podgo , am vazut niste poze cu niste miri si au fost foarte reusite...ooo...stai...am uitat ca le-a ars terasa...hmmm....
si pe strand ar iesi niste poze misto , in partea dinspre bazine sunt si copaci multti si bancute , si bazinele...cred ca ar iesi ceva misto...

IngerViolet
14.09.2009, 23:30:02
daa, strandul e o idee calumea, sper sa arate bine si anul viitor :)

IngerViolet
17.09.2009, 17:11:48
eu am fotograf, imi lipseste locatia :-p, de fapt probabil o sa raman la strand

Sandra_Soleil
18.09.2009, 15:00:51
eu am fotograf, imi lipseste locatia :-p, de fapt probabil o sa raman la strand

Foarte multe mirese aleg sa fac poze mai speciale, insa dupa nunta. Am o cunostinta care la 2 sapt dupa nunta, dupa ce a venit din luna de miere s-a imbracat din nou mireasa, a luat mirele si fotograful si si-au facut poze la soimos si in arad in subcetate unde e centru de echitatie. In ziua nuntii nu prea ai timp si eu nici nu as risca sa-mi murdaresc rochia pt k asa ramai cu ea tot restul zilei...te pup

nicoletaa
18.09.2009, 18:31:20
buna. pt IngerViolet si pt alte mirese care vor sa aiba ceva de calitate pt sedinta foto deosebita , s-a deschis un nou studiou foto in Arad si fac niste poze deosebite pt mirese . am vazut poze si sunt super si sunt de calitate eu cu ei am incheiat contractu pt la anu au mai multe pachete si filmatu este deosebit, eu iam gasit prin recomandare si am vazut ce fac , se garesc in spate la teatru se numeste art-revelation.ro ,preturile nu sunt mari sunt acceptabile si fac si fotocarte super daca vreti va dau nr de tel va pup

vreau si eu nr lor te rog (pe pm)la ce pret???:*

motocel_88
09.11.2009, 16:42:49
Buna,

Voi cu ce firma ati incheiat contract pentru foto&video sau ce cine o sa urmeze sa incheiati contract. Mie imi place foarte mult cum lureaza Ankh Media, dar sunt un pic cam scumpi.Va rog sugestii :-s Mersi [-o<

GiuliaS
10.11.2009, 09:18:17
Buna,

Voi cu ce firma ati incheiat contract pentru foto&video sau ce cine o sa urmeze sa incheiati contract. Mie imi place foarte mult cum lureaza Ankh Media, dar sunt un pic cam scumpi.Va rog sugestii :-s Mersi [-o<

Uita-te pe site la xposure. Poate iti plac ;-) Calitativ sunt la acelasi nivel cu Ankh Media, dar au mai multe pachete de nunta, in ceea e priveste pretul. Dar eu zic sa mergi sa vorbesti cu cei in cauza, poate daca semnezi un contract anul acesta, beneficiezi de o reducere. Sper ca ti-am fost de folos >:D<

motocel_88
10.11.2009, 12:44:42
Da, am vazut pozele de la Xposure, sunt minunate...dar ca si pret am vazut ca pt un pachet de nunta e 1000 euro( 300 poze + sedinta de logodna) ..cea ce mi se pare cam multisor ,asta tinand cnt ca e numai foto fara video.

GiuliaS
10.11.2009, 15:51:04
Daca nu te grabesti foarte tare, poti astepta targurile de nunta, din iarna. Cel putin anul trecut erau toate firmele mari si mici din domeniu - pt toate gusturile si toate buzunarele. Poze frumoase de nunta am vazut facute si de cei de la sis events. Si da, Ankh media face poze superbe - daca si pt cine trebuie - eu am vazut si poze mai putin reusite. Sorry..... asta e parerea mea :)>-
O prietenutza a avut la nunta foto si video cu 250 eur ..... Da, corect, nu sunt extra-mega artistice, dar au surprins momentele si expresiile extraordinar.

me_kammy
10.11.2009, 19:19:05
buna.

noi am incheiat cintract cu cei de la zoom production. Puteti intra pe site-ul lor sa vedeti poze si montaje video facute de ei.

o zi faina.

IngerViolet
10.11.2009, 20:11:45
mie sincer la noi, pretentiile firmelor specializate pe foto video mi se par exagerate. la preturi mult inferioare poti gasi o firma mai mica, sa zicem una de familie care iti va face la aceasi calitate.

newcomer
10.11.2009, 23:42:44
mie sincer la noi, pretentiile firmelor specializate pe foto video mi se par exagerate. la preturi mult inferioare poti gasi o firma mai mica, sa zicem una de familie care iti va face la aceasi calitate.
asa e...noi am facut pozele cu un tip supeeeer, au iesit niste poze superbe, toata lumea a ramas cu gura cascata, iar pretul a fost mai mult decat ok...

Swanheart
11.11.2009, 13:35:54
Da, am vazut pozele de la Xposure, sunt minunate...dar ca si pret am vazut ca pt un pachet de nunta e 1000 euro( 300 poze + sedinta de logodna) ..cea ce mi se pare cam multisor ,asta tinand cnt ca e numai foto fara video.

Sunt o prietena a celor de la Xposure, si am vazut poze facute de ei si imprimate. Sunt superbe, intradevar. I-am zis lui Dragos ca pozele lui mi se par artistice, le face cu pasiune. Noi am preferat totusi sa alegem cantitatea si nu calitatea (desi atunci nu ne-am dat seama), iar acum regretam acest lucru. Dupa nunta multi miri incep sa regrete ca nu au investit mai mult in foto / video (noi facand parte din aceasta categorie).

motocel_88
11.11.2009, 13:39:54
Si mie cei de la Xposure mi se par extraordinari , niste adevarati artisti, la fel si cei de la Ankh Media. Dar dupa cum spuneam bugetul nu e atat de mare.Ati auzit de HDV studio din Timisoara...am intrat pe situl lor si imi plac pozele foarte mult...A facut cineva pozele si video cu ei? :-\

Swanheart
11.11.2009, 17:47:28
Daca esti intersata, iti pot da numarul celui care a filmat la mine. Pe cel de la poze l-a schimbat, efectiv si-a batut joc. Acum lucreaza cu un alt baiat, care chiar pune pasiune in ceea ce face. La finii nostri a fost cu baiatul cel nou, si au poze superbe. Pachetul care include: 3 DVD-uri cu filmarea, un rezumat al nuntii de 50 min (care mi se pare f util, mai ales cand arati cuiva nunta, si nu are rabdare sa se uite 4 ore), videoclipul, 1000 poze digitale si 150 facute pe film, imprimate si bagate in album de la ei (foarte dragut album) pe noi ne-a costat 450 euro. Au si pachete mai ieftine, fara rezumat sau videoclip. Uita-te la videoclipul meu, si daca iti plac iti dau nr. lor.

Noi suntem foarte multumiti de filmare, insa as fi preferat sa si lucrat si la nunta noastra cu baiatul care face acum pozele. (Eventual, iti pot trimite pe adresa de mail niste poze de la nunta finilor, sa vezi daca iti plac).

Nu sunt la fel de artistice ca ale celor de la Exposure (nici pretul nu e la fel de mare - daca zici ca nu iti permiti pachetul lor), dar sunt foarte ok.

motocel_88
13.11.2009, 11:01:28
Mersi, da as vrea, eventua lasa-mi numarul pe PR. De HDV din Timisoara sau Koragio Media tot din Timisoara ati auzit?

Swanheart
13.11.2009, 15:10:51
Iti pun aici cateva poze, facute de noul baiat, la nunta finilor nostri, si iti trimit numarul lor pe privat. Se vede de la o posta ca sunt mult mai bune decat pozele mele, facute de baiatul cu care lucra Ovi (cel cu filmarea) atunci.

ditE
13.11.2009, 17:09:18
Buna,

Eu tot pe ei i-am avut la nunta pentru foto&video si am fost super multumita de ei...Eu zic k dc iti place foarte mult cum lucreaza sa mergi sa vorbesti totusi cu ei(stii cum e...doar pozele iti raman anintire de la nunta),si stiu k iti ofera un discount destul de mare, dc dai un avans de minim 50%...

pupici si spor la pregatiri

lanaflo
24.11.2009, 17:17:36
Noi ne-am facut pozele si filmarea cu cei de la zoom production. Suntem multumiti de ce au reusit sa faca, mai ales de poze. Am avut f putin timp pentru sedinta foto (cam 50 min) si totusi au reusit sa faca multe poze si reusite.

Asa ca pentru un raport calitate - pret f bun, vi-i recomand.

pupici

AndreeaEugen
07.12.2009, 20:22:14
Noi ne-am facut pozele si filmarea cu cei de la zoom production. Suntem multumiti de ce au reusit sa faca, mai ales de poze. Am avut f putin timp pentru sedinta foto (cam 50 min) si totusi au reusit sa faca multe poze si reusite.

Asa ca pentru un raport calitate - pret f bun, vi-i recomand.

pupici

Fetelor care faceti nunta in anul 2010 ati gasit foto-video sau asteptati targul de nunti?

GiuliaS
08.12.2009, 12:46:46
Pai, in principiu, ne-am orientat deja, si avem 2-3 firme in vizor, dar asteptam targul. U never know ce apare nou pe piatza :D
Plus ca, de multe ori , e o mare diferenta intre ceea ce vezi pe net, cu ceea ce vezi pe hartie :hm:

AndreeaEugen
08.12.2009, 16:56:17
Pai, in principiu, ne-am orientat deja, si avem 2-3 firme in vizor, dar asteptam targul. U never know ce apare nou pe piatza :D
Plus ca, de multe ori , e o mare diferenta intre ceea ce vezi pe net, cu ceea ce vezi pe hartie :hm:

Am vazut site-ul celor de la athmosfere studio,super zic eu,dar cam piperati ca si cost...

GiuliaS
09.12.2009, 11:19:59
O prietena a avut nunta in timisoara, si pozele - plus filmat - le-au facut la studio bilec. Intrati pe site-ul lor daca vreti. Mie tare mi-au placut :D
Pupici >:D<

AndreeaEugen
09.12.2009, 13:28:51
O prietena a avut nunta in timisoara, si pozele - plus filmat - le-au facut la studio bilec. Intrati pe site-ul lor daca vreti. Mie tare mi-au placut :D

Mersi de informatie,m-am uitat pe site si imi plac:)

anabvzc
01.01.2010, 20:33:19
Buna Ziua tuturor si La Multi Ani

Noi avem nunta pe 28.aug.2010 si am mai avea nevoie de filmat si poze dar ca si pret 1000 eu cum am vazut mai sus e exagerat pt bugetul nostru, iar filmat si poze cu 250 eu am vazut la un amic si calitatea lasa de dorit.
Stie careva sa imi spuna ceva de Foto Studio Enigma, cum sunt, care ati mai facut cu ei ...cum vi s-au parut, eu cu ei as vrea sa fac mi-a placut prezentarea facuta de ei si ca si pret e acceptabil, au un pachet cu 400 eu filmat(3-4 ore cu montaj si 2 seturi de DVD-uri cu coperta) si poze (200 in album, si pe dvd cate vor fi aprox 500). Va astept cu pareri si cu ce oferte mai stiti voi. Intre timp astept targul de la expo in 5-6-7 feb, anul trecut au avut oferte bune pe acolo si reduceri la contracte incheiate.

anabvzc
01.01.2010, 20:59:23
Buna Fetelor
Inca nu am optat pentru filmat si poze insa oferta celor de la Enigma mi sa parut atractiva si mi-au placut pozele.
Stie cineva de localurile din Moneasa cum sunt? Initial m-am gandit la Tanamera.....stie cineva ceva ?

bertamonica
04.01.2010, 11:05:58
Buna Cornelia!

Din cate imi spui cred ca ne-am ales aceeasi echipa :) Doar ca eu nu fac si filmat...sa speram ca am facut o alegere bune, mie mi-au facut o impresie foarte buna!
Mult succes,
Berta

serleena00
09.01.2010, 21:42:39

Buna Cornelia,

As avea nevoie de nr de tel al cameramanilor, daca se poate.
Mersi!

minutza0703
10.02.2010, 14:40:36
Cele interesate de un fotograf foarte bun..sa-mi spuneti si va recomand eu unull e din cluj...si vine si in arad :)

Ruxxi
10.02.2010, 15:04:04

si eu tot cu studio biolec imi fac ;;)

DANITTA
11.02.2010, 07:50:08
Noi am ales o firma care ne ia pt. dj,foto+video(hd) 1000e, nu e cam mult?

minutza0703
11.02.2010, 08:02:04
Nush ce sa zic,,,eu ies cu foto cu 500 si video cu 200

DANITTA
11.02.2010, 08:24:53
Nush ce sa zic,,,eu ies cu foto cu 500 si video cu 200
Pot sa-mi spui cu ce firma?

minutza0703
11.02.2010, 08:28:40
Pozele le fac cu un tip din piatra neamt...il cheama Ciprian Lupan...sa vezi ce poze face...care mai de care..:D:D:D si filmatul cu cei de la Media B..

GiuliaS
11.02.2010, 08:47:55
si eu tot cu studio biolec imi fac ;;)

Felicitari! Sunt convinsa ca o sa fiti incantati de rezultat! >:D<

minutza0703
11.02.2010, 08:59:36
DANITTA..nu pot sa iti scriu emsaj privat ca cica nu am 10 mesaje pe forum.....cauta pe google site-ul lui sa vezi ce poze face....800 minim face toate prelucrate..da de la coafor pana la sfarsitul nuntii...3dvd-uri primesti cu pozele...nush ce sa zic...eu tin mult de calitatea pozelor... si daca iti place..si-l suni sa-i zici ca stii de el de la Ioana din Arad..

DANITTA
11.02.2010, 10:41:39
DANITTA..nu pot sa iti scriu emsaj privat ca cica nu am 10 mesaje pe forum.....cauta pe google site-ul lui sa vezi ce poze face....800 minim face toate prelucrate..da de la coafor pana la sfarsitul nuntii...3dvd-uri primesti cu pozele...nush ce sa zic...eu tin mult de calitatea pozelor... si daca iti place..si-l suni sa-i zici ca stii de el de la Ioana din Arad..
Multumesc frumos pentru raspuns. Si eu ma gandesc ca merita sa dai mai mult ca sa ai poze si film de calitate...

andrealin
11.02.2010, 20:37:47
Nu stiu unde sa pun intrebarea asta, nu stiti un loc in care sa fac o sedinta foto mai deosebita, nu stiu de ce, parca m-am saturat de toate pozele in fata la filarmonica, vreau ceva mai deosebit, am vazut o sedinta foto foarte draguta facuta la gara insa nu m-as risca sa ma duc pe-acolo mireasa... Chiar nu am idei...
Mai...stiu ca suna cam ciudat dar eu m-am gandit sa-mi fac pozele la fabrica de zahar.....pe malul muresului cum mergi in Aradul Nou...eu acolo am facut pozele de a 12 a si au iesit super...Mi-am zis de atunci...,,cand o sa ma marit acolo fac pozele"
Uite iti atasez ceva poze

KK_ARAD
11.02.2010, 22:36:30
am gasit foto-video (aprox. 500-600 poze - 15 fotomontaj cu DVd personalizate si o sedintza fot "after wedding" sau trash the dress sau cum se numeste .... :-\ si video 3-4 ore cu 2 videoclipuri_intro-rezumat) cu 400 eu. E ok? ca nu primesc album cu poze... :-\ ...si nu stiu...

KK_ARAD
11.02.2010, 22:40:15
apropo ...la marturii de nunta eu m-am gandit la poze sau ceva foto colaj? ce credeti?

minutza0703
12.02.2010, 00:11:19
am gasit foto-video (aprox. 500-600 poze - 15 fotomontaj cu DVd personalizate si o sedintza fot "after wedding" sau trash the dress sau cum se numeste .... :-\ si video 3-4 ore cu 2 videoclipuri_intro-rezumat) cu 400 eu. E ok? ca nu primesc album cu poze... :-\ ...si nu stiu...

hmmm....nush ce sa zic...eu am gasit foto cu 500 si stiu sigur ca voi fi multumita de ele....si video cu 200

Ruxxi
12.02.2010, 10:48:51
Noi am ales o firma care ne ia pt. dj,foto+video(hd) 1000e, nu e cam mult?

mie nu mi se pare mult, acuma depinde ce ai inclus si la poze, dar la mine foto + video vine 800 euro, pentru muzica am formatie, dar ar ramane 200 euro pentru dj, deci per ansamblu mi se pare ok.

KK_ARAD
12.02.2010, 15:17:00
pt 800 euro? :-SS ce este inclus pt atatia bani?

hmmm....nush ce sa zic...eu am gasit foto cu 500 si stiu sigur ca voi fi multumita de ele....si video cu 200

nu inteleg de ce e mai ieftina filmarea....normal trebuia sa fie invers. nu?

minutza0703
12.02.2010, 15:22:16
nu inteleg de ce e mai ieftina filmarea....normal trebuia sa fie invers. nu?

pai filmarea e teoretic 250 de euro..dar am reducere 50 euro daca fac contract cu ei pana in 28 februarie. si asta e pachetul de baza... mai este inca unu... Eu nu tin asa mutl sa am floricelela video al montaj si mai stiu eu ce... eu tin tare de poza...pt ca consider ca la poze te uiti mult mai des si sunt mult mai usor de prezentat celor care vor sa vaada cum a fost nunta ta...decat un video.. :)...

KK_ARAD
16.02.2010, 11:25:05
gata. Am semnat contractul foto-video ....cu 350 EURO !!!! am ales pachetul standard (asta inseamna la ei foto si filmare pe toata durata evenimentului, filmul nuntii de circa 3-4 ore, cu montaj ce include 3 videoclipuri, insertii de sunet, tranzitii, si transpunere pe DVD+ cca 400 poze prelucrate individual)

daca vreti nr tel. PM ....

si pt nuntile in aprilie au reducere 10% (dar oricum nu sunt prea multe miresici in aprilie)

marcelac
16.02.2010, 11:45:16
Cele interesate de un fotograf foarte bun..sa-mi spuneti si va recomand eu unull e din cluj...si vine si in arad :)

Vreau si eu nr. de tel. al tipului de la Cluj.Multumesc

minutza0703
16.02.2010, 11:48:32
lasa-mi te rog frumos adresa de mail..ca nu pot sa iti trimit inca mesaj privat.. :)

marcelac
16.02.2010, 11:56:12
lasa-mi te rog frumos adresa de mail..ca nu pot sa iti trimit inca mesaj privat.. :)
[email protected]
poate i-mi spui si detalii eu am auzit doar de el, cica este fff bun
mersi

Ruxxi
16.02.2010, 12:06:53
Pachetul meu foto+video include: 800 poze, care vor fi toate prelucrate, 60 din ele vor fi editate pentru album, imi face un album digital in ce format vreau eu, imi da 2 dvd-uri, unul cu toate pozele si unul in care imi selecteaza mai multe poze in 2 tipuri de slide show-uri. Filmarea contine un montaj de 4 ore si un filmulet de 15 minute - rezumat al nuntii. Bineinteles ca vin de la inceputul evenimentului si vom avea o sedinta foto de aprox 2 ore.
Eu sunt foarte multumita de ce mi s-a prezentat, si sunt sigura ca voi fi multumita si de ce o sa iasa.
(cum am zis mai sus, firma e din Timi, studio Bilec si costa 800 euro).

Va pup :*

KK_ARAD
16.02.2010, 12:29:34
am uitat sa va zic ca cameramanul nostru lucreaza la TV si a castigat mai multe premii( filme documentare si scurt metraj , nu de nunta :)>- )..... atat despre pret vs. profesionalism... Oricum dupa nunta va pun nishte poze si linkul cu videoclipurile noastre........

pupici

panda77ioana
16.02.2010, 16:02:40
am uitat sa va zic ca cameramanul nostru lucreaza la TV si a castigat mai multe premii( filme documentare si scurt metraj , nu de nunta :)>- )..... atat despre pret vs. profesionalism... Oricum dupa nunta va pun nishte poze si linkul cu videoclipurile noastre........

pupici

As putea s aprimesc si eu pe PM un nr de tel si un nume de la persoana pe care trebuei sa o contactez in legatura cu foto-video.
Merci mult.
Spor la treaba in continuare....

gabitsa85
09.03.2010, 15:57:27
Buna;caut si eu de ceva timp un cameraman si un fotograf bun;de muzica nu avem nevoie-suntem penticostali,dar macar partea video si foto sa fie de calitate;am vazut cateva clipuri de la Medialux din Oradea si mi-au placut foarte mult,dar pana cand am auzit preturile :( 700 euro doar filmatul (cu 2 camere).Tot cautand pe google,am mai dat si de o firma din Arad "uniqueweddings" unde am vazut niste clipuri foarte frumoase si au o calitate la culori super (lucreaza si in high definition),iar preturile vad ca sunt acceptabile pentru oricine.Daca ati mai lucrat careva cu ei,sa-mi spuneti daca sunt ok sau nu,pentru ca as vrea sa merg sa fac contractul.Zilele trec...si nu vreau sa raman fara video&foto sau sa-i gasesc pe ultima suta de metri pe cei mai slabi.Am vazut clipurile astea superbe si m-am hotarat sa-i aleg pe ei:

(http://vimeo.com/3815670)

KK_ARAD
10.03.2010, 11:56:17
Gabitsa85, nu vreau sa te supar sub nici o forma, dar mie mi se pare ca "uniqueweddings" are niste videoclipuri pline cu efecte de prost gust si tranzitii tampite .... :-s ...

gabitsa85
10.03.2010, 13:27:31
Gabitsa85, nu vreau sa te supar sub nici o forma, dar mie mi se pare ca "uniqueweddings" are niste videoclipuri pline cu efecte de prost gust si tranzitii tampite .... :-s ...
Ceau.Am fost deja la Dacian de la Unique (lucreaza si la Antena1) si am semnat contractul.Stai linistita,pentru ca am vazut ca stie sa faca videoclipuri ca si cei de la Medialux (pentru ca i-am spus ca asa ceva ne-ar placea),fara efecte,simplu si cu gust,imaginile sunt pe melodie.Poate nu a avut timp sa-si modifice siteul si sa-si puna alte clipuri mai noi si mai frumoase,stiu ca are foarte mult de lucru (l-au sunat cat am stat 30 min.la el 3 telefoane cu nunti si a rasfoit o mapa cu f.multe nunti ca sa ne arate una).Deci ne-a si explicat ca DVD-le cu nunta pot sa fie cu sau fara efecte (fiecare cu gusturile lui) si ce melodii dorim noi,sau daca nu,ne pune el ce crede ca se potriveste la noi.Oricum,m-a dat gata imaginea de calitate si fara tremuraturi (ne-a aratat pe plasma;la noi acasa la LCD nu se vad asa bine alte DVD-ri :-s ),cum am vazut la alti asa-zisi profesionisti.A fost foarte dragut,nu ne-a cerut nici bani de benzina;)) Sta in Vlaicu,in blocul cu Profi,ca idee;acolo are studioul.Noua,oricum ne plac si cele cu efecte cum sunt pe site,dar totusi sa fie mai putine.Apropo...am achitat 50 euro avans,iar restul (300 euro) ii dam
cand e gata totul

Adri_ana_S
11.03.2010, 15:15:55

pupici

Vreau si eu un nr. de tel. sau link .... Multumesc!!!

adri_anne
12.03.2010, 20:50:57
Buna fetelor,
cred ca de 1 saptamana caut incontinuu un fotograf pentru nunta... Aveam eu in plan pe cineva, dar viitorului meu sot i s-a parut f mare pretul avand in vedere ca respectiva firma oferea doar servicii foto...Si mie imi pare asa rau pentru ca era vorba de niste profesionisti in adevaratul inteles al cuvantului si e o adevarata arta ce fac ei...Dar, asta e...Asa ca am dat google search: fotograf nunta arad, fotograf nunta timisoara, fotograf nunta oradea. Si am gasit un fotograf de care am fost incantata in oradea, tariful pentru foto+video e de 500 euro (daca se solicita un al 2-lea fotograf mai trebuie platiti 250 euro), face cam 1000 cadre/nunta. Am mai gasit 2 fotografi de care am fost super incantata in Brasov, ei asigura doar servicii foto, preturi incepand de la 300 euro (ea), 500 euro (el). Se deplaseaza si la arad, ea+asistent=cel putin 800 cadre/nunta, sau el+asistent=cel putin 800 cadre/nunta... Si am mai gasit o firma din timisoara care asigura servicii foto+video, lucreaza bine si au pachete incepand cu 2000 ron... Acum, nu stiu pe care sa il aleg.:| Viitorul sot oscileaza intre tipa din brasov si firma din timisoara. Eu parca as fi mai incantata de cea din brasov,lucreaza foarte bine, dar ma gandesc la alte complicatii gen platit drum, asigurat cazare...

Roxette
15.03.2010, 12:19:36
Buna fetelor,
eu am o mare dilema..habar nu am pe cine sa aleg pt foto si video la nunta:-SS pur si simplu vreau cineva care sa stie sa imi filemze nunta si s anu rateze momentele importante iar pozele le vreau mai artistice. Recomandari? mi-ar fi de mare folos
si pretul sa fie convenabil....
ms aticipat

Adri_ana_S
15.03.2010, 15:12:35

pupici

KK, multumesc pt info!

Vreau sa va zic ca am ramas fara cuvinte la ceea ce am vazut aseara cand ne-am intalnit cu ei. Ne-am intalnit niste oameni carora intr-adevar le place ceea ce fac si pun foarte mult suflet.Niste profesionisti in care imi pun toata baza, nu-mi voi face probleme din punctul asta de vedere.
Pretul este unul acceptabil, ma va ajunge undeva in jur de 1800 lei. (avansul 50 Euro).Noi am ales pachetul filamre si foto pe toata durata evenimentului + o sedinta poze artistice dupa nunta, si bonus primim un filmulet de " invitatie -save the date ".... idee geniala :))
deocamdata nu ne-am decis ce fel de album sa alegem: clasic(80 Eu) sau fotocarte( 120 Eu)...

Roxette
15.03.2010, 16:01:56
KK, multumesc pt info!

Vreau sa va zic ca am ramas fara cuvinte la ceea ce am vazut aseara cand ne-am intalnit cu ei. Ne-am intalnit niste oameni carora intr-adevar le place ceea ce fac si pun foarte mult suflet.Niste profesionisti in care imi pun toata baza, nu-mi voi face probleme din punctul asta de vedere.
Pretul este unul acceptabil, ma va ajunge undeva in jur de 1800 lei. (avansul 50 Euro).Noi am ales pachetul filamre si foto pe toata durata evenimentului + o sedinta poze artistice dupa nunta, si bonus primim un filmulet de " invitatie -save the date ".... idee geniala :))
deocamdata nu ne-am decis ce fel de album sa alegem: clasic(80 Eu) sau fotocarte( 120 Eu)...
Cine sunt astia? suna foarte bine ce ai zis despre ei si sunt interesata, poti sa imi zici unde sa ii caut si eu? ceva link sau mai stiu eu ce...
as aprecia foarte mult...
Merci

petronela1
19.03.2010, 22:05:59
mie imi filmeaza echipa de la ART REVOLUTION sunt super de treaba,se implica mult in ceea ce fac,noi tinem mult legatura si tot timpul ei vin cu ideei noi si super faine.., si nu sunt chiar asa de scumpi imi filmeaza toata nunta,apoi vom selecta impreuna ce vreau sa-mi puna pe dvd-uri,imi fac pozele toate in jur de 500-1000 toate mi le vor pune pe cd,si imi fac si un album personalizat....iar pt fiecare invitat cand pleaca acasa si dau caserola cu prajituri o sa dau si o poza cu mn si sotul din ziua nuntii...,si au cerut 500euro....e mult ce ziceti??

AndreeaEugen
20.03.2010, 10:42:04
mie imi filmeaza echipa de la ART REVOLUTION sunt super de treaba,se implica mult in ceea ce fac,noi tinem mult legatura si tot timpul ei vin cu ideei noi si super faine.., si nu sunt chiar asa de scumpi imi filmeaza toata nunta,apoi vom selecta impreuna ce vreau sa-mi puna pe dvd-uri,imi fac pozele toate in jur de 500-1000 toate mi le vor pune pe cd,si imi fac si un album personalizat....iar pt fiecare invitat cand pleaca acasa si dau caserola cu prajituri o sa dau si o poza cu mn si sotul din ziua nuntii...,si au cerut 500euro....e mult ce ziceti??

Buna,si noi am ales art-revelation,dvd cu aprox 3h filmat in hd,aprox 800-1000 poze pe dvd si un album cu 100 de poze.

Anedis
26.06.2010, 07:50:24
Buna miresicilor,

Stie cineva cam care este costul unei sedinte foto de nunta marca by Sergio. I-am vazut fotografiile pe site-ul sau si am ramas uimita.

Astept raspunsul vostru cu nerabdare. Nu sunt din Arad dar mi-as dori sa il am la nunta ca fotograf.

minutza0703
27.06.2010, 00:51:23
Buna... cel putin 1000 de euro :) si noi am vrut cu el...

zorzonica
09.09.2010, 21:39:02
Sergio Malik percepe un tarif cam de 1500 Euro pentru fiecare nunta. Si banuiesc ca si Silvia Malik, sotia are acelasi tarif. Dar daca reusesti sa ai pe unu dintre ei la nunta, va fi grozav. Vei avea amintiri extraordinare. Eu din pacate am descoperit prea tarziu site-ul si nici nu mi-as fi permis din punct de vedere financiar.

panda77ioana
09.09.2010, 22:06:33
Buna miresicilor,
Am fost si eu miresica in 31.07.
In ceea ce priveste fotografiile si filmatul pot sa spun ca noi suntem fff multumiti de cei care ne-au fost alaturi cu aceste servicii.
Ca sa va convingeti puteti sa vedeti urmatoarele link-uri:
un scurt filmutetz>

http://www.youtube.com/watch?v=ibbQGeib65k

si pozele:

Mult spor la pregatiri.

Ruxxi
13.09.2010, 16:20:00
Buna! Noi am facut pozele si filmatul cu StudioBilec, suntem foarte incantati, am primit deocamdata doar pozele dar sigur si albumul si video vor iesi super bine, pt ca si sora mea tot cu ei a facut si au iesit nemaipomenit.

corinaeliza
21.10.2010, 21:55:19
Noi am facut pozele si filmarea cu cei de la Fotolux. Nu stiu cum au facut pozele pana acum,dar ale noastre sunt nemaipomenite.Le am atasate pe picasa.

CeliBia
24.10.2010, 21:59:47
Buna miresicilor,

Stie cineva cam care este costul unei sedinte foto de nunta marca by Sergio. I-am vazut fotografiile pe site-ul sau si am ramas uimita.

Astept raspunsul vostru cu nerabdare. Nu sunt din Arad dar mi-as dori sa il am la nunta ca fotograf.

Eu i-am scris Silviei în iarnă si mi-a zis să o contactez în toamna aceasta, dar din păcate nu-mi permit tarifele lor, deși îi admir si mi-ar fi plăcut enorm să-i am la mine la nunta pe oricare dintre ei.
Pentru sezonul 2010 pretul a inceput de la 1000 de euro pentru 12 ore, tot ce ar fi peste se taxează destul de mult (si vine peste, sunt sigură). Dar si pozele sunt ceva ce mi-a schimbat ideea de "poze de nuntă" ... asta e...

Între timp am dat de cei de la Fotolux care au făcut pozele finilor si imi plac foarte mult si ei, adică se apropie foarte mult de ce as vreau eu, sper să fie liberi pentru data nuntii noastre pentru ca înca nu stiu 100% răspunsul lor...

E destul de dificil să găsești pe cineva care chiar se ocupă de poze, căci așa poze făcute doar din aparat, pote face oricine.

Spor cu pregătirile, fetelor :x

CeliBia
24.10.2010, 22:01:08
Noi am facut pozele si filmarea cu cei de la Fotolux. Nu stiu cum au facut pozele pana acum,dar ale noastre sunt nemaipomenite.Le am atasate pe picasa.

Da, ale voastre chiar sunt nemaipomenite :x

sziriusz
15.12.2010, 10:30:54
buna,inafara de foto lux ,alta recomadare mai aveti? cineva care sa faca poze frumoase? sincer ei cer cam mult.8-|

Buna! Noi am facut pozele si filmatul cu StudioBilec, suntem foarte incantati, am primit deocamdata doar pozele dar sigur si albumul si video vor iesi super bine, pt ca si sora mea tot cu ei a facut si au iesit nemaipomenit.

buna de unde sunt cei cu "studio bilec" mi-a placut filmarea ta. imi poti da o adresa de mail,sau un nr de telefon,sau niste tarife.... ?

CeliBia
19.12.2010, 13:06:33
buna,inafara de foto lux ,alta recomadare mai aveti? cineva care sa faca poze frumoase? sincer ei cer cam mult.8-|

Cât ți-au cerut pentru poze? Eu am vorbit cu ei doar la telefon si urmează să ne si vedem face to face pentru a discuta detalii.

sergina_V
06.01.2011, 21:04:30
Fetelor!
PLS si eu caut ceva oferta foto-video .......bun si IEFTIN! E criza $-)

Dulcedulce
23.01.2011, 14:54:16
Ce ziceti de Alb Marius? E ceva de el?

sergina_V
26.01.2011, 14:47:56
Hello mjj,

Da, sunt interesante pozele lui Adi. Dar preturile sunt cam piperate si la partea de filmare .... vreau ceva deosebit de frumos si nou, montat altfel.... ca in filme.... :-\... deci in continuare mai caut ... poate gasesc ceva la expo

Babyball
27.01.2011, 21:45:14
Buna, intervin si eu cu o intrebare.

Am fost si noi la targ in Timisoara si am vazut/vorbit cu majoritatea celor cu oferte foto/video de acolo, dar pot sa zic ca modul de prezentare si felul in care au vorbit cu noi cei de la DMC Production a fost deosebit. Din pacate nu au inca site ca sa le putem studia pe indelete galeriile foto, si acolo pe fuga nu am putut sa vedem foarte multe fotografii. A facut cineva nunta cu ei, ii cunoaste? Daca da, va rog foarte mult dati-mi detalii, fie aici fie pe privat.

Va multumesc mult

CONT_INCHIS_46060
10.02.2011, 16:36:23
va rog daca stiti ceva de cei de la enigma sa imi spune-ti si mie pt ca pe mine ma bate gandul sa fac contract cu ei pt foto & video

joANNA19
10.02.2011, 16:46:34
va rog daca stiti ceva de cei de la enigma sa imi spune-ti si mie pt ca pe mine ma bate gandul sa fac contract cu ei pt foto & video
eu am vazut niste poze focute de cei de la enigma la nunta unei prietene, insa nu m-au impresionat deloc, as putea spune chiar slabe comparativ cu ce fotografi au aparut acum. ei si-au facut norma de 500 de poze cat aveau in contract, nu prea acontat ce si cum au pozat, sa iasa la numar a fost scopul. nu mi-a placut. pretul am inteles totusi ca a fost convenabil

CeliBia
10.02.2011, 17:00:27
eu am vazut niste poze focute de cei de la enigma la nunta unei prietene, insa nu m-au impresionat deloc, as putea spune chiar slabe comparativ cu ce fotografi au aparut acum. ei si-au facut norma de 500 de poze cat aveau in contract, nu prea acontat ce si cum au pozat, sa iasa la numar a fost scopul. nu mi-a placut. pretul am inteles totusi ca a fost convenabil

Fetelor, ce inseamna pret convenabil? Eu platesc 600 de euro Foto+Video la Fotolux și mi s-a parut relativ OK...

Ruxxi
14.02.2011, 12:26:36
buna de unde sunt cei cu "studio bilec" mi-a placut filmarea ta. imi poti da o adresa de mail,sau un nr de telefon,sau niste tarife.... ?

Hello fetelor!
Studio Bilec sunt din Timisoara, adresa de web este studiobilec.ro, pachetul ce l-am ales noi a costat 800 eur, foto, filmare, slideshow cu o selectie de poze, best of de 1ora si 30 minute din filmare, album foto digital superb :)

sper ca ti-am fost de ajutor, chiar daca raspunsul a venit intarziat

pupici

CONT_INCHIS_46060
14.02.2011, 13:30:54
Fetelor, ce inseamna pret convenabil? Eu platesc 600 de euro Foto+Video la Fotolux și mi s-a parut relativ OK...

Si ce iti intra exact in pachetul cu 600 euro?

Babyball
15.02.2011, 13:59:17
Am mai dat detalii despre pachetul foto-video in alt topic, dar rescriu aici, e locul unde ar trebui sa stea ca sa fie usor de gasit si sa comparam usor ofertele de pe piata.

Noi la 1000 euro avem:
- fotograf
- asistent fotograf
- cameraman
- filmare HD pe toata durata evenimentului - aici ne vor da toate casetele filmate plus un film de 3-6 h editat, in functie de cat de lung ne dorim noi... (sincer nu stiu cine are chef sa se uite mai mult de 3-4 h la o caseta, asa ca ne vom opri la varianta asta), acest film fiind editat pt DVD, cu capitole, sa fie usor de folosit. La inceputul filmului va fi un clip cu "povestea nuntii" pe melodia aleasa de noi. Vom primi si un blue-ray cand ne vom achizitiona aparatura
- poze nelimitat, toate pozele vor fi retusate la nivel de luminozitate, contrast, culoare. Din acestea 150-200 de poze vor fi retusate complex, sa fie perfecte pentru albume
- album digital - stil carte cu pagini groase 30x30 cm, probabil 28 pagini, aici putem alege si mai multe sau se pot adauga dupa, contra cost
- sesiune foto Trash the dress - ce e bine aici este ca nu avem timp limitat, vom merge prin judet in locatii frumoase sa ne facem de cap

La aceasta oferta ne-am decis noi, sunt 3 tineri entuziasti ce lucreaza in familie si ne-au cucerit, sunt foarte simpatici.

Despre studio Bilec si noi cerusem oferta de la ei, minim pornea de la 600 euro, trebuia sa platim in plus si benzina parca (bine, stiu ca nu e suma mare), era doar un fotograf nu 2, iar sedinta trash the dress era de maxim 2h, ceea ce ne limita la circulat intre mai multe locatii.

Sunt foarte multi care fac poze frumoase, asta e bine pentru noi toate ca avem de unde alege.

sergina_V
16.02.2011, 12:18:02
trebuie sa recunosc ca subiectul meu preferat este "fotogarfi si cameramani...
" si am citit foarte muuult despre asta pe net, la expo.
pret convenabil este 300 Euro (pachet oferit de Enigma, BogdysiCory)
pret ok este 500-600 Euro (foto-lux, art-relevation, bilec, ck image, vagart)
pachet extra peste 1000 Euro(Ankh, By Sergio )
si cate firme atatea pachete.... DV sau Hd,cu sau fara albume, fotocarte, trash the dress, sedinta de logodna...

Noi la 600 Euro avem:
- 1 cameraman - montat 1 ora(rezumat) + casetele 3-4 ore
- 1 fotograf - toate pozele retusate- la nivel de luminozitate, contrast, culoare + slideshow rezumat
- fotocarte -34 pag- 80-100 poze(mai era varianta album clasic din piele cu 100 poze printate)
- sesiune foto-video Love Story -
- sesiune foto Trash the dress -

am cerut poze de la o sigura nunta, nu doar cele mai reusite otografii de la mai multe nunti.

CONT_INCHIS_46060
16.02.2011, 12:36:54
trebuie sa recunosc ca subiectul meu preferat este "fotogarfi si cameramani...
" si am citit foarte muuult despre asta pe net, la expo.
pret convenabil este 300 Euro (pachet oferit de Enigma, BogdysiCory)
pret ok este 500-600 Euro (foto-lux, art-relevation, bilec, ck image, vagart)
si cate firme atatea pachete.... DV sau Hd,cu sau fara albume, fotocarte, trash the dress, sedinta de logodna...

Noi la 600 Euro avem:
- 1 cameraman - montat 1 ora(rezumat) + casetele 3-4 ore
- 1 fotograf - toate pozele retusate- la nivel de luminozitate, contrast, culoare + slideshow rezumat
- fotocarte -34 pag- 80-100 poze(mai era varianta album clasic din piele cu 100 poze printate)
- sesiune foto-video Love Story -
- sesiune foto Trash the dress -

am cerut poze de la o sigura nunta, nu doar cele mai reusite otografii de la mai multe nunti.

si cu cine iti faci pozele?

Babyball
16.02.2011, 16:22:57

Am fost foarte tentati sa apelam la serviciile lui sau ale sotiei, pozele lor aproape ca nu se compara cu ce exista in rest (doar o parere personala, nu ma impuscati pentru asta :">), dar cu tot ce li s-a intamplat mi-a fost greu sa merg sa ii mai deranjez sa ii bat la cap sa ne vina la nunta. Probabil era prea tarziu deja oricum cand ne-am gandit noi ca am putea apela la ei :(

sergina_V
18.02.2011, 13:04:17
si cu cine iti faci pozele?

noi am ales pe ck image.
Tot ma gandesc sa cer si eu filmare HD, ... ca deocamdata nu am ce sa fac cu un blu-ray.

Babyball,
tu primesti DVD normale + si in format Hd/blu-ray?

Babyball
18.02.2011, 14:37:05
Cei cu care facem au doar aparatura HD, deci compatibil blue-ray. Faza e ca noi nu avem aparatura pt blue-ray, nici nu stiu daca /sau cand ne-o vom cumpara, avand cablul tras de la pc direct la tv...

Toata chestia e ca un disc blue-ray este 50 ron, nu e mare lucru pana la urma. De ce sa nu il avem... Peste cativa ani va fi principalul mod de stocare a datelor video, si nu vrem sa plangem atunci ca avem doar dvd-uri normale fara HD ( ar fi ceva de genul - dvd-urile de atunci vor fi ca si casetele video de azi, cine le va mai folosi?)

Noi primim 4 dvd-uri cu filmarea HD si cand decidem ca vrem si blue-ray il achizitionam. Ei stocheaza datele 5 ani de zile, deci in orice moment pana atunci il putem lua. (La cat de nerabdator il stiu eu pe al meu il vom lua odata cu restul 8-|)

CeliBia
19.02.2011, 14:48:54
Si ce iti intra exact in pachetul cu 600 euro?

Fotograf pe toata durata evenimentului de la care vom primi toate pozele in format RAW si cele mai reusite (2 DVD-uri) lucrate si 100 poze alese de noi pe foaie fotografica + un DVD cu pozele pe muzica (filmulet).

Cameraman pe toata durate evenimentului, filmarea integrala si rezumat de 2-3 ore + montaj :)

Am vazut cum lucreaza si ne-a placut. S-a socotit 300 euro pentru poze si 300 euro pentru filmat. Am dat avans 100 de euro deja ;;)

Angy_Diana
27.07.2011, 17:38:00

Ai gasit foto la enigma pana la urma? :)

lauren_love
26.09.2011, 21:15:00
Dragi miresici, vreau sa va impartasesc alegerea mea in privinta serviciilor foto-video: am ales Atmosphere Studio, sunt niste profesionisti, tocmai am fost la o nunta unde au filmat ei, nici nu le-ai simtit prezenta in apropierea ta sa te incomodeze cumva, deloc, iar rezultatul a fost f.bun: au iesit niste poze de o claritate rara, si un dvd video f.reusit. N-am mai stat pe ganduri si i-am contactat, am avut noroc ca era libera data dorita de noi. Ca oameni, sunt f.cumsecade si dedicati muncii lor. Ii recomand!

Angy_Diana
09.10.2011, 02:49:48
Dragi miresici, vreau sa va impartasesc alegerea mea in privinta serviciilor foto-video: am ales Atmosphere Studio, sunt niste profesionisti, tocmai am fost la o nunta unde au filmat ei, nici nu le-ai simtit prezenta in apropierea ta sa te incomodeze cumva, deloc, iar rezultatul a fost f.bun: au iesit niste poze de o claritate rara, si un dvd video f.reusit. N-am mai stat pe ganduri si i-am contactat, am avut noroc ca era libera data dorita de noi. Ca oameni, sunt f.cumsecade si dedicati muncii lor. Ii recomand!

Nu-s chiar rele pozele lor, insa mie mi se par putin kitschoase....

adri_anne
20.12.2011, 14:17:57
Eu am optat pentru o firma din Timisoara, InLight Studio se numeste, fac parte din grupul Ankh Media, si am fost deosebit de incantata. Sunt buni si ca pret si calitate.

xamrita
16.04.2013, 22:59:53
Vad ca nu a mai postat nimeni de multa vreme aici... aveti ceva sugestii pt foto-video? ;-)

butarita
09.09.2013, 20:55:40
buna fetelor eu mi-am luat foto si video la un pret bun si aun un portofoliu superb. Am un fotograf si un cameraman pe toata perioada evenimentului plus trash the dress. Avand in vedere ca am semnat contractul cu ei de anul acesta mi-au facut reducere 50 de euro deci am ajuns la foto si video la 500 de euro. am mai fost la nunti la care au fost ei si sunt super. succes si voua

paulad
16.09.2013, 16:34:50
as vrea sa-mi recomandati si mie va rog,niste fotografi si cameramani.
eu m-am gandit pt poze la paul cimpoies,si pt filmat nu stiu.totusi mi se pare un pic cam scump.
si am mai gasit o oferta convenabila la cei de la inlightstudio.

mersi mult,
paula

butarita
16.09.2013, 23:03:02
ai incercat la aia de la new era design? sunt super au un portofoliu ff bun daca vrei iti las nr lor pe privat merita vb cu ei

paulad
17.09.2013, 10:11:13
ai incercat la aia de la new era design? sunt super au un portofoliu ff bun daca vrei iti las nr lor pe privat merita vb cu ei

trimite-mi te rog numarul de telefon.
mersi mult

paulad
18.09.2013, 16:14:23
scrie-mi un mesaj cu adresa ta de mail,pt ca nu mai pot trimite mesaje private.

mersi