PDA

Versiunea completa : Oaza Zeilor, Hotel Olimp

bianka
31.03.2008, 12:13:19
buna miresicilor,
am nunta in septembrie anul acesta. as vrea sa aflu parerea voastra in legatura cu restaurantul olimp,daca ati fost la cineva la nunta acolo,cum v ati simtit ca invitat,sau daca aveti nunta cum merg pregatirile acolo.
mersi

nikoleta96
31.05.2008, 16:58:49
Buna noi am fost primi care am facut nunta de noapte la OLIMP in octombrie 2006 si a fost superb noi am fost foarte multumiti am avut 220 invitati ai vazut ca totul e nou ,noi avem numai cuvinte de lauda la adresa lor.daca poy sa te ajut cu alte informati scrie-mi.Bafta

bianka
11.07.2008, 11:49:34
[quote=nikoleta96;871872]nu au fost invitatii prea inghesuiti?ca si eu am 240 de persoane si am emotii in ce priveste ringul de dans,care cred ca e f mic.

alexandra2009
11.07.2008, 15:57:10
Vb de restaurantul Olimp din cart Zorilor... vis a vis de sala Talisman? Nu de alta dar spunea careva dintre voi ca a fost deschis in Octombrie 2006... a fost deschis mai repede... sora mea a vut nunta acolo in 15 iulie si a fost a treia nunta organizata acolo... singurul repros este faptul ca au furat la aperitiv adica nu au respectat cantitatea.. in rest destul de ok si cu bun gust...
PUPICI

adirodo
03.09.2008, 16:13:44
Cum e asta ca v-a furat cub aperitivul? Banuiesc ca se poate intampla din nou. Si ringul de dans cum e? Ai niste poze?

adirodo
05.10.2008, 08:28:42
buna miresicilor,
am nunta in septembrie anul acesta. as vrea sa aflu parerea voastra in legatura cu restaurantul olimp,daca ati fost la cineva la nunta acolo,cum v ati simtit ca invitat,sau daca aveti nunta cum merg pregatirile acolo.
mersi

Eu fac nunta anul viitor la Olimp. Deocamdata sunt multumita, vreau doar sa merg sa vad unde sa punem masa mirilor, astfel ca ringul sa fie cat de cat patrat.

Spor!

alexalia
11.11.2008, 11:33:19
Buna miresicilor,

Eu acuma caut restaurant pentru nunta, pe anul viitor si as vrea sa va intreb daca stiti sa mai fie liber la Olimp.

Si cam ce capacitate are sala? Fara sa am inca lista finala analizata cu cine vine sigur cine cu semnul intrebarii etc, ma astept undeva la 250 invitati. Ce ziceti, e suficient de mare sala?

Va multumesc si spor la pregatiri:)

symynablue
21.12.2008, 02:03:33
Buna,
As dori sa stiu, de la cele care si-au facut sau isi vor face nunta la Hotel Olimp, pareri legate de servicii, mancare, preturi s.a.m.d.
Multumesc!

pisoias
21.12.2008, 12:56:29
Buna,
As dori sa stiu, de la cele care si-au facut sau isi vor face nunta la Hotel Olimp, pareri legate de servicii, mancare, preturi s.a.m.d.
Multumesc!

mie nu prea imi place locatia

laura2112
10.01.2009, 13:51:36
Buna,
Multumesc!

Noi initial am vrut la Hotel Olimp, dar ni s-a spus ca anul acesta renoveaza si fac ceva modificari si nu pot sa dea un raspuns daca pot sau nu organiza. Asa noi am cautat in alta parte.
Mi imi place foarte mult locatia si servirea sa stii ca este super OK.

just_elenah
27.04.2009, 19:08:41
Noi initial am vrut la Hotel Olimp, dar ni s-a spus ca anul acesta renoveaza si fac ceva modificari si nu pot sa dea un raspuns daca pot sau nu organiza. Asa noi am cautat in alta parte.

Si totusi nu stiti daca pentru 2010 se vor face nunti la Hotel Olimp, as dorii sa vorbesc cu cineva care a contactat staff-ul pentru 2010.

Mersi mult,

marcy_elena
21.05.2009, 11:16:41
salutare! eu am avut nunta in 10 mai 2008 acolo si am fost super multumiti...mai mult decat multumiti! am avut masa ovala...se puteau vedea astfel si nasii intre ei...mancare super buna...servire ireprosabila si pot continua cu laude mult si bine...plus ca afara au copii cum sa piarda vremea:))

bella_belisima
03.07.2009, 12:32:11
Buna. Vreau si eu sa fac anul viitor nunata la Hotel Olimp, inca nu am rezervat sala dar urmeaza....mai stie cineva detali despre aceasta sala. Va multumesc

coryyy26
04.08.2009, 18:25:49
Buna miresicilor,
Am nunta in august anul viitor la restaurantul de la hotelul Olimp, as vrea sa aflu parerea voastra in legatura cu acest restaurant,daca ati avut nunta acolo sauati fost la cineva la nunta acolo. Cum a fost mancarea?ospatarii etc
Mersi

Pusik
12.08.2009, 20:18:01
salut, si eu m-am gandit ca anul viitor sa fac nunta tot la olimp, am fost astazi pe acolo si am vazut meniuri..ne-ma uitat la cle cu all inclusiv...
acuma as avea o intrebare: stie cineva ptr all inclusiv cu cine lucreaza ca si foto/video? cum ies pozele?

Reni0921
21.10.2009, 10:14:33
salut, ma ajutati si pe mine eventual cu cateva poze despre cum a fost sala aranjata? mie mi se pare ciudata sala, prea lunga si nu stiu cum s-ar putea aranja in asa fel incat sa incape vreo 200 de invitati si sa fie si ringul cat de cat mare. arata foarte frumos sala, imi place, dar cam ciudata forma.....
voi care ati avut acolo cati invitati ati avut?a fost loc si pt ring?
mersi

bebezola
24.10.2009, 09:22:50
buna miresici eu sunt noua pe aici si as vrea si eu sa fac nunta la olimp dar inca nu am fost sa vad sala si sa vad costurile. am vb doar prin e-mail cu cineva de acolo. astept sa vad si eu ce contine meniul all inclusiv, pt ca asa as crea mi se pare mai convenabil, imi zicea pe mail ca e 160 de lei. daca aveti vreo veste sa scrieti pt ca eu as vrea sa fac si botezul acolo. acuma fiind si graviduta in 4 luni si jumatate. dupa botez- nunta. daca mai gasim liber pe la sf lui august. v-ati cumparat sau inchiriat rochii sau cum o sa faceti? unde sunt rochii frumoase si nu f scumpe nu stiti? si costume de mire? #-o

bebezola
27.10.2009, 07:19:44
buna fetele. mai sunteti???????? care a fost deja la olimp sa vada meniurile cat e un meniu all inclusiv????\:D/

coryyy26
13.01.2010, 14:56:03
Eu am fost la Olimp, am ales meniul All Inclusiv,pe mine ma costa 180 Lei/pers.

iulia_anamarya
22.01.2010, 23:14:25
Eu am fost la Olimp, am ales meniul All Inclusiv,pe mine ma costa 180 Lei/pers.
Buna,
poti sa-mi dai mai multe detalii in legatura cu meniul si sala? ms

andreea_simina
09.02.2010, 14:24:00
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrr...am facut rezervare la olimp dar sunt in dilema nestiind ce sa aleg intre cele doua meniuri... cel ALL INCLUSIV ma costa 180 si-mi e inclusa mancarea bautura òla discretie vin alb rosu, whisky alexandrion, suc apa cafea deci tot, apoi aranjatul salii cu flori sau ce vreau eu, muzica si dj, apoi fantana de ciocolata si fructe, bineinteles tot ce se pune pe masa fursecuri, sau alune sau ma rog tot ce tine de sala absolut totul, eu trebuie sa ma mai gandesc numai la staroste la tort la pachetele pt acasa si la haine si impodobit de masini...a aici mi se include si personalul 1 chelner la 20 de persoane...sau am meniu clasic la 110 si eu trebuie sa ma ingrijesc de restul tot...habar n-am ce sa aleg, ma tenteaza foarte mult all inclusiv dar as vrea sa stiu si parerea voastra cele care ati facut deja nunta cum ati optat, iar dragele mele viitoare mirese voi cum v-ati gandit? va multumesc ft mult si astept cu nerabdare raspunsurile voastre^:)^

coryyy26
12.02.2010, 08:27:04
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrr...am facut rezervare la olimp dar sunt in dilema nestiind ce sa aleg intre cele doua meniuri... cel ALL INCLUSIV ma costa 180 si-mi e inclusa mancarea bautura òla discretie vin alb rosu, whisky alexandrion, suc apa cafea deci tot, apoi aranjatul salii cu flori sau ce vreau eu, muzica si dj, apoi fantana de ciocolata si fructe, bineinteles tot ce se pune pe masa fursecuri, sau alune sau ma rog tot ce tine de sala absolut totul, eu trebuie sa ma mai gandesc numai la staroste la tort la pachetele pt acasa si la haine si impodobit de masini...a aici mi se include si personalul 1 chelner la 20 de persoane...sau am meniu clasic la 110 si eu trebuie sa ma ingrijesc de restul tot...habar n-am ce sa aleg, ma tenteaza foarte mult all inclusiv dar as vrea sa stiu si parerea voastra cele care ati facut deja nunta cum ati optat, iar dragele mele viitoare mirese voi cum v-ati gandit? va multumesc ft mult si astept cu nerabdare raspunsurile voastre^:)^

Eu am ales all inclusiv, am ceva emotii,dar sper sa fie bine

ADINAALEXANDRA
12.02.2010, 10:13:45

nu am fost la nunta la olimp ar ce putin ca si pret si servicii incluse suna f avantajos cel putin fata de alte meniuri all inclusive care sareau de 200 ron.
sa te interesezi cum sunt cei cu muzica.. daca sunt pe placul vostru.. fot-video daca ai servicii de calitate.. daca totul e ok inseamna ca a-ti facut o afacere f buna:D sa ne zici ce ai hotarat

coryyy26
14.05.2010, 22:32:42
Fetele care au avut sau o sa aiba nunta la hotel olimp, va rog sa dati ceva detalii (dj, fotograf, personal, etc)

Multumesc tare mult

lavy_chris
24.05.2010, 20:48:05

Si noi ne-am gandit la Olimp...si ni s-a parut super oferta cu All Inclusiv!!! Chiar ti-as recomanda...Pt ca daca le iei separat...cred ca ajungi mai mult! Si sa-ti introduca totul in banii aia...sunt intr-adevar afacere. Din cate stiu, all inclusiv este pana la ultimul oaspete care pleaca, pt ca la Casa DeLexe all inlcusiv este pana la 10:>, si ce se bea dupa...te usuca la buzunare, pt ca tariful va fi cel de restaurant... O ora sa mai stea vreo 30 persoane, si te-ai aranjat la plata ;)).

lore_edana
28.06.2010, 20:06:02
mai scump nu iesi cu un meniu fara all inclusive asta-i clar,am facut 1000 si 100 de calcule...iesi chiar mai ieftin,depinde de nr de persoane,cu cat nr de persoane creste iesi mai rentabil cu un meniu fara all inclusive....d-asta si la ei cu cat ai mai multe persoane meniul all inclusive e mai scump,la 150 pers e 2 mil,la 200 pers e 1 mil 800 :) faza este ca te scutesc de stresul de a cauta ba una ba alta....oscilez si eu....nu am idee inca ce sa fac....poate ne ajuta cele care au avut deja nunta la olimp ....

marcy_elena
01.07.2010, 20:20:59
salutare! eu am avut nunta in 10 mai 2008 acolo si am fost super multumiti...mai mult decat multumiti! am avut masa ovala...se puteau vedea astfel si nasii intre ei...mancare super buna...servire ireprosabila si pot continua cu laude mult si bine...plus ca afara au copii cum sa piarda vremea:))
eu cant eu descant....sper sa se rezolve problema mea...ca altfel o sa fiu tare dezamagita de olimp...cand am facut noi nunta nu era varianta all inclusiv si eu am avut nunta pe argintiu si mov inchis...iar cum ei nu aveau esarfe de culoarea asta...au acceptat sa duc esarfele mele care nici azi nu le mai gasesc si nu am intrat in posesia lor...si am investit in ele min 6 milioane..(am cumparat material si am platit croitoreasa)...evident ca nici noi nu le-am cerut imediat dupa nunta...dar am incercat la cateva luni bune si nu se gaseau si acum de vreo 2 saptamani tot suna sotul si nu se rezolva nimic...ma intreb oare la cate nunti s-au folosit de ele si oare ce s-a ales pana la urma de esarfele mele.:(

lore_edana
26.07.2010, 19:43:02
aveti grija cu meniul asta all inclusive,cu cat va vin mai putini invitati decat ,,ati pus pe hartie"sa zic asa,platiti mai mult pe el,aveti grija!:D

mixandra_66
02.11.2010, 20:49:45
Buna fetelor,
As dori tare mult sa dau de o persoana care a fost la o nunta la Olimp in data de 23 octombrie 2010 (una sau cu cat mai multe cu atat mai bine:P).
Daca ati fost careva...va rog sa dati un semn... Multumesc mult.

lore_edana
02.11.2010, 20:51:59
Buna fetelor,
As dori tare mult sa dau de o persoana care a fost la o nunta la Olimp in data de 23 octombrie 2010 (una sau cu cat mai multe cu atat mai bine:P).
Daca ati fost careva...va rog sa dati un semn... Multumesc mult.
de ce esti atat de curioasa?:)

mixandra_66
03.11.2010, 09:07:36
de ce esti atat de curioasa?:)
Is eu mai curioasa din fire:P Glumesc... as vrea sa aflu daca a fost nunta la Olimp in aceasta data. Am anumite motive pe care deocamdata nu pot sa le expun :P

oana_adela
03.11.2010, 10:28:17
salut, si eu m-am gandit ca anul viitor sa fac nunta tot la olimp, am fost astazi pe acolo si am vazut meniuri..ne-ma uitat la cle cu all inclusiv...
acuma as avea o intrebare: stie cineva ptr all inclusiv cu cine lucreaza ca si foto/video? cum ies pozele?

parerea mea e ca tebuie sa cunoasteti toate aspectele cand se incheie un asemenea contract all inclusive, pentru ca una discuti cu un an inainte, cand contractati sala, si alta e cand aveti nunta. deci, pentru a nu avea surprize neplacute, parerea mea e sa verificati fiecare fiecare detaliu si sa aveti grija sa fie trecet si in contract, pentru a nu va trezi cu surprize la final. all inclusive-ul e o idee foarte buna, cu conditia sa fiti foarte atente la ce semnati:)>-

ATH
05.11.2010, 14:38:28
Fara suparare, mie mi se pare lipsit de bun simt sa aiba cineva pretentia la all inclusive all day-all night! Ideea de all inclusive poate fi pusa in practica tocmai pentru ca exista un echilibru: cineva poate bea 5 beri, sotia sa bea 5 sucuri naturale, in timp ce alti 3 nici nu pun gura pe asa ceva; am fost la o nunta la care nimeni n-a consumat apa, sucuri, bere... ci doar Jack Daniel's! Ciudat, nu?
In turism s-au inventat tot felul de extra-extra ultra-ultra all inclusive-uri ca sa-si atraga clientii!
Ce-i fain la all inclusive e faptul ca nu mai cari la 12 noaptea tot felul de sarsanale, tot felul de sticle si sticlute; sa nu mai zic ca e treaba restaurantului daca ramane cu stocul intact la bere si la suc si pe MINUS la whisky!
Votez clar pentru all inclusive, dar, cu decenta celor 10 ore de distrat=consumat!
Sa nu mai zica nimeni ca nu putem fi si civilizati!
Lasati pe altii sa manance si sa bea gratis! (gen lebede austriece, supermarketuri nesupravegheate etc)
Sa fim domni!

Lyudmyla
05.11.2010, 16:22:49
mai scump nu iesi cu un meniu fara all inclusive asta-i clar,am facut 1000 si 100 de calcule...iesi chiar mai ieftin,depinde de nr de persoane,cu cat nr de persoane creste iesi mai rentabil cu un meniu fara all inclusive....d-asta si la ei cu cat ai mai multe persoane meniul all inclusive e mai scump,la 150 pers e 2 mil,la 200 pers e 1 mil 800 :) faza este ca te scutesc de stresul de a cauta ba una ba alta....oscilez si eu....nu am idee inca ce sa fac....poate ne ajuta cele care au avut deja nunta la olimp ....

Si eu sunt de acord cu tine, lore_edana: mai scump nu iesi fara all inclusive. Parerea mea este ca daca analizezi bine ce fel de invitati ai (noi vom avea in jur de 80 invitati pe care le cunoastem destul de bine) iti vei da seama cam cine ce bea. Mie chiar mi se pare ca tineretul in ziua de azi nu prea bea, si mai ales daca vin cu masina. Raman femeile care nici ele de obicei nu prea beau. Asa ca diferenta intre all inclusie si meniul normal de 60 lei e cam mare, parerea mea. si asta 60 lei/meniul, in conditiile in care copii nu beua decat suc, femeile beau eventul suc si vin, si chiar daca mai beau din tarie nu cred ca jungi sa cheltui pentru bauturi 60 lei/persoana.

Lyudmyla
05.11.2010, 16:27:41
Fara suparare, mie mi se pare lipsit de bun simt sa aiba cineva pretentia la all inclusive all day-all night! Ideea de all inclusive poate fi pusa in practica tocmai pentru ca exista un echilibru: cineva poate bea 5 beri, sotia sa bea 5 sucuri naturale, in timp ce alti 3 nici nu pun gura pe asa ceva; am fost la o nunta la care nimeni n-a consumat apa, sucuri, bere... ci doar Jack Daniel's! Ciudat, nu?
In turism s-au inventat tot felul de extra-extra ultra-ultra all inclusive-uri ca sa-si atraga clientii!
Ce-i fain la all inclusive e faptul ca nu mai cari la 12 noaptea tot felul de sarsanale, tot felul de sticle si sticlute; sa nu mai zic ca e treaba restaurantului daca ramane cu stocul intact la bere si la suc si pe MINUS la whisky!
Votez clar pentru all inclusive, dar, cu decenta celor 10 ore de distrat=consumat!
!

Aici te contrazici singura: acum cateva zile ai afirmat asta: ''Cum s-o fi ajuns la nunta de 8 ore, cand in povesti tinea trei zile si trei nopti?!
Cele mai frumoase clipe sunt de fapt doar 8 ore? Hmmmm....''

lore_edana
05.11.2010, 22:52:31
Si eu sunt de acord cu tine, lore_edana: mai scump nu iesi fara all inclusive. Parerea mea este ca daca analizezi bine ce fel de invitati ai (noi vom avea in jur de 80 invitati pe care le cunoastem destul de bine) iti vei da seama cam cine ce bea. Mie chiar mi se pare ca tineretul in ziua de azi nu prea bea, si mai ales daca vin cu masina. Raman femeile care nici ele de obicei nu prea beau. Asa ca diferenta intre all inclusie si meniul normal de 60 lei e cam mare, parerea mea. si asta 60 lei/meniul, in conditiile in care copii nu beua decat suc, femeile beau eventul suc si vin, si chiar daca mai beau din tarie nu cred ca jungi sa cheltui pentru bauturi 60 lei/persoana.
fiecare e liber sa-si aleaga meniul dupa cum doreste...eu am ajuns la concluzia ca mai bine aleg fara....dar cine stie,pana la nunta ma razgandesc:Dpoate o sa fiu prea stresata sa ma ocup si de bautura :Dma bucur ca a mai gandit cineva ca mine

lore_edana
17.01.2011, 10:02:18
pozici recente cu sala miresici :D

simona_sp
06.05.2011, 19:31:20
Noi vom avea nunta in septembrie in olimp sincer nu stiu nimik de local l-am vazut o singura data in rest numai poze .. am ales locatia pt nunta nostra de pe net pt ca stam in afara sper ca sa nu fiu dejamagita Daca a facut cineva si poate sa imi spuna ceva ?;:-*
:*

lore_edana
06.05.2011, 23:26:26
Noi vom avea nunta in septembrie in olimp sincer nu stiu nimik de local l-am vazut o singura data in rest numai poze .. am ales locatia pt nunta nostra de pe net pt ca stam in afara sper ca sa nu fiu dejamagita Daca a facut cineva si poate sa imi spuna ceva ?;:-*
:*
stai linistita si ai incredere in ei,fac totul cu profesionalism,am auzit de la mai multe miresici.
spor la pregatiri!

simona_sp
07.05.2011, 16:06:49
Eu fac nunta anul viitor la Olimp. Deocamdata sunt multumita, vreau doar sa merg sa vad unde sa punem masa mirilor, astfel ca ringul sa fie cat de cat patrat.

Spor!
Si noi avem nunta tot in septembrie la sf luni acestea vin in romania si o sa trec pe la olimp ... am fost o data si am vazut sala si am vb de masa mirilor noua nea spus ca ar fi bine sa punem masa nostra in partea de sus stiti ca sala in mijloc are cateva trepte?? deci masa mirilor nea spus ca ar fi mai bn sa fie pusa sus ca asa miri pot vedea toti invitati . spor la pregatiri

simona_sp
07.05.2011, 16:17:36
stai linistita si ai incredere in ei,fac totul cu profesionalism,am auzit de la mai multe miresici.
spor la pregatiri!
M s mult esti o scumpika ...sti noi am ales all inclusive si fotograful si dj e de la ei ei se ocupa de astea dar eu nu stiu ce fotografi au ei cu cine lucreaza ei , fetelor care au facut nunta la olimp si am inteles ca sunt 2 fotografi din care poti alege va rog sa imi spunei voi pe cine ati ales si cum e ?peste 2 saptamani mesr in tara si trebuie sa ne hotaram in alegerea fotografului ... si de dj la fel pe cine ati avut? Cum e sala noi avem peste 200 de invitati credeti ca mesele vom fi inghesuite ? dar la dans am auzit ca ringul e putin cam mic..... ms mult astept raspunsurile voastre
V-am pupat si spor la pregatiri!!

simona_sp
07.05.2011, 21:08:09
Felicitari pt mununata nunta ce ati avut si pt bebe sa va traiasca si sa va bucurati de el... as vrea sa te intreb daca ati avut all inclusive si ec fotografi si dj ati ales si daca ati fost multumiti .. noi avem nunta in septembrie si nu stim ce sa alegem .. felicitari inca o data!:-*

salut, ma ajutati si pe mine eventual cu cateva poze despre cum a fost sala aranjata? mie mi se pare ciudata sala, prea lunga si nu stiu cum s-ar putea aranja in asa fel incat sa incape vreo 200 de invitati si sa fie si ringul cat de cat mare. arata foarte frumos sala, imi place, dar cam ciudata forma.....
voi care ati avut acolo cati invitati ati avut?a fost loc si pt ring?
mersi
salut si eu ma intrebam acelasi lucru ... daca poti face rost de ceva poze trimitemi si mie pls si eu la fel :-*
noi vom avea cam 200 dar salsa are un format ciudat mi se pare ff lunga asa pare am vazut-o goala nu stiu cum va arata aranjata .. Daca are cineva poze cu sala aranjata va rog sa ne trimiteti ms

oana_l
26.07.2011, 10:02:27
Buna! Cele care ati avut nunta la Olimp ne puteti spune cateva detalii? :-s cum a fost mancarea, servirea? Cu ce impresie ati ramas? Si dintre miresicile care ati ales all inclusive de la ei...cum au fost dj-ul si partea de foto-video? Cu cine colaboreaza in acest sens?;))

lore_edana
02.08.2011, 11:35:49
Eu voi avea nunta in curand la Olimp si va voi anunta, doar ca eu nu am ales all inclusive...referitor la foto,video,muzica,staroste, nu va pot ajuta. Revin curand cu noutati, spor la pregatiri !

oana_l
02.08.2011, 11:39:29
cand ai nunta? asteptam vesti:D Spor la pregatiri si sa iasa totul asa cum iti doresti!

lore_edana
02.08.2011, 22:13:32
cand ai nunta? asteptam vesti:D Spor la pregatiri si sa iasa totul asa cum iti doresti!

In data de 27 august voi fi miresica :D curand...

lore_edana
30.08.2011, 21:31:06
In data de 27 august voi fi miresica :D curand...

Dragele mele a trecut si nunta noastra, am avut o nunta de vis! Am numai cuvinte de lauda la adresa celor de la Hotel Olimp si tot respectul pentru Dan Pop seful de sala.Astept orice intrebare din partea voastra ,
va pup :*

oana_l
30.08.2011, 21:36:34
Casa de piatra! Ma bucur ca a iesit asa cum iti doreai.
Intre timp am semnat si noi cu Olimp pentru anul viitor:D Si ma bucur sa vad persoane multumite de cei de acolo. Cum a fost mancarea? Voi pt cate feluri ati optat? Servirea, personalul?
A...si inca o intrebare..ce culoare ai ales pt decoratiuni?
Imi mai vin mie intrebari pe parcurs, sper sa nu te deranjez:)

lore_edana
30.08.2011, 22:47:44
Casa de piatra! Ma bucur ca a iesit asa cum iti doreai.
Intre timp am semnat si noi cu Olimp pentru anul viitor:D Si ma bucur sa vad persoane multumite de cei de acolo. Cum a fost mancarea? Voi pt cate feluri ati optat? Servirea, personalul?
A...si inca o intrebare..ce culoare ai ales pt decoratiuni?
Imi mai vin mie intrebari pe parcurs, sper sa nu te deranjez:)

Noi am avut nunta de noapte si am avut 4 feluri de mancare,ultimul fel au fost sarmalutele,delicoase...
Despre servire pot sa-ti zic ca ospatarii erau precum furnicile,tot timpul erau la masa invitatilor si umpleau pahare,nimeni nu mi-a spus ca a trebuit sa astepte sa fie servit ci,dimpotriva tot timpul erau intrebati.Seful de sala,Dan Pop se ocupa de masa noastra,masa mirilor,a avut grija de noi pe tot parcursul nuntii,ne-am simtit foarte bine.
La sfarsit am platit exact cat a trebuit,fara alte taxe,aerul conditionat a functionat tot timpul,ringul de dans suficient avand in vedere ca am avut 210 persoane.
In ceea ce priveste decorarea salii am optat pentru alb si bordeaux, sala a aratat minunat, iar pe mesele invitatilor am avut trandafiri scufundati in niste vaze cilindrice,iar deasupra apei lumanari plutitoare.
Totul a fost de nota 10 !

lore_edana
30.08.2011, 22:52:03
Noi am avut nunta de noapte si am avut 4 feluri de mancare,ultimul fel au fost sarmalutele,delicoase...
Despre servire pot sa-ti zic ca ospatarii erau precum furnicile,tot timpul erau la masa invitatilor si umpleau pahare,nimeni nu mi-a spus ca a trebuit sa astepte sa fie servit ci,dimpotriva tot timpul erau intrebati.Seful de sala,Dan Pop se ocupa de masa noastra,masa mirilor,a avut grija de noi pe tot parcursul nuntii,ne-am simtit foarte bine.
La sfarsit am platit exact cat a trebuit,fara alte taxe,aerul conditionat a functionat tot timpul,ringul de dans suficient avand in vedere ca am avut 210 persoane.
In ceea ce priveste decorarea salii am optat pentru alb si bordeaux, sala a aratat minunat, iar pe mesele invitatilor am avut trandafiri scufundati in niste vaze cilindrice,iar deasupra apei lumanari plutitoare.
Totul a fost de nota 10 !

O sa revin cu niste poze cu sala, deocamdata nu am :D , a fost superba oricum ...

oana_l
31.08.2011, 12:25:51
Asteptam cu nerabdare:D
Si poate ne spun niste miresici care au ales all inclusive...cum a fost cu muzica si cu foto-video?

lore_edana
19.11.2011, 14:13:31
revin cu pozeee :)

seluna
30.11.2011, 02:05:24
revin cu pozeee :)
casa de piatra!!! sunt superbe pozele, am si eu o intrebare cam la ce pret sun meniurile, bine poate 2 intrebari ar arata pustie sala cu mult mai putine persoane in jur de 80- 100? mersii anticipat si inca odata casa de piatra!!!

oana_l
30.11.2011, 12:04:44
A aratat super sala. Arata foarte bine vazele cu trandafiri si lumanari. E de luat in calcul ideea:D
@seluna: e ok si pt persoane mai putine. Si noi vom avea cam 80 de invitati. Sala se poate imparti in doua (au ei un perete fals), iar spatiul care ramane asa e numai bun pentru o nunta mai micuta, nu arata pustiu.
La preturi depinde cate feluri de mancare vrei, daca vrei si alte servicii incluse sau nu. Daca mergi sa vezi sala iti pot da ei niste variante de meniu, sa vezi asa orientativ :D

seluna
01.12.2011, 01:30:03
A aratat super sala. Arata foarte bine vazele cu trandafiri si lumanari. E de luat in calcul ideea:D
@seluna: e ok si pt persoane mai putine. Si noi vom avea cam 80 de invitati. Sala se poate imparti in doua (au ei un perete fals), iar spatiul care ramane asa e numai bun pentru o nunta mai micuta, nu arata pustiu.
La preturi depinde cate feluri de mancare vrei, daca vrei si alte servicii incluse sau nu. Daca mergi sa vezi sala iti pot da ei niste variante de meniu, sa vezi asa orientativ :D

ms mult pt informatie dar deocamdata nu pot sa merg ca sunt plecata din tzara si ma informez si eu, ca in 2013 am vrea sa facem si noi nunta doar ca e tare nasol sa nu poti merge sa vezi cu ochii tai asa ca ms tare pt poze si detalii:D:X

lore_edana
06.12.2011, 17:38:43
ms mult pt informatie dar deocamdata nu pot sa merg ca sunt plecata din tzara si ma informez si eu, ca in 2013 am vrea sa facem si noi nunta doar ca e tare nasol sa nu poti merge sa vezi cu ochii tai asa ca ms tare pt poze si detalii:D:X

Seluna eu iti recomand sala, noi suntem multumiti pe deplin. Raportul calitate-pret e chiar rentabil, spor la pregatiri :*

lore_edana
06.12.2011, 17:39:40

Multumeeesc :*

oana_l
09.01.2012, 14:34:38
Revin cu intrebarea....poate se gaseste cineva care sa ma ajute cu o informatie:D Stiti pe cineva care a ales all inclusive la Olimp? Cum a fost cu muzica, ce stiti ?:D

Creatura
28.01.2012, 12:48:52
NU RECOMAND NICI LA DUSMANI sa-si faca inmormantarea acolo (adica nunta).

oana_l
28.01.2012, 21:50:08

Pentru ca.....? :)

lore_edana
29.02.2012, 18:45:35

putem sti si noi de ce?

oana_l
01.03.2012, 08:21:34
lore_edana, se pare ca nu putem:)) Oricum nemultumiti vor exista mereu, peste tot, dar ar fi frumos sa isi si argumenteze afirmatiile.
Eu mai am putin pana la nunta, si sper sa fiu la fel de multumita cum ai fost tu :D

lore_edana
01.03.2012, 12:58:33
lore_edana, se pare ca nu putem:)) Oricum nemultumiti vor exista mereu, peste tot, dar ar fi frumos sa isi si argumenteze afirmatiile.
Eu mai am putin pana la nunta, si sper sa fiu la fel de multumita cum ai fost tu :D

Stai linistita, vei avea o nunta de vis !

oana_l
01.03.2012, 13:09:58
Stai linistita, vei avea o nunta de vis !
Multumesc pentru incurajare:D

seluna
13.05.2012, 23:17:33
buna fetelor din nou,:D deci am ajuns si eu pe acasa si am ales sala din pacate nu e hotelul olimp cum miresoiul meu locuieste la 2 pasi de olimp....nu a vrut asa ca nici macar nu am fost sa o vad cu toate ca sunt multumita cu sala pe care am ales-o imi pare rau ca nu am fost sa vad si olimpul lore pls poti sa imi trimiti si mie un msaj sa imi spui cine ti-a facut aranjamentele de pe mese fffffffffffffff tare, mai ales avand in vedere ca imi mai lipsesc fructele, aranjamentele florale si invitatiile si cu toate ca e doar la anul nunta mea trebuie sa le rezolv toate anul acesta asa ca plsss plsssss trimitemi si mie msj ms >:D<>:D<>:D<>:D<

alina_l001
05.07.2012, 22:17:13
Am fost la 2 nunti la Olimp si mi-a placut foarte mult...ma gandesc sa semnez si eu contract cu ei pentru anul 2013...ne-am gandit la un all inclusiv, mi se pare destul de convenabil in comparatie cu alte localuri.

chantilly
20.07.2012, 19:15:29
Si noi semnam contract de all inclusive cu ei mai ales ca primesti bonus moment artistic (nu mai stiu ce era, poate ma ajuti tu) si fantana de cioco pe care sper sa o pot face cu cioco alba :D Am calculat de ne-a venit rau bautura cu preturi de la Valina cu muzica, decorul si ospatarii luati separat dar am ajuns la 161 ron pe meniu la 250 de oameni, asa ca am hotarat sa luam de la ei tot :D Trebuie sa semnam contractul curand.
In plus, pe langa meniu, noi optam si pentru bufet de sarmale, portia este 9,5 ron insa nu facem pentru 250 ... mai degraba pentru 100 de persoane ca nu mai mananca toti.

oana_l
26.07.2012, 08:49:59
A trecut si nunta noastra. Si noi am ales varianta all inclusive de la ei. Mancarea a fost foarte buna, servirea excelenta, fantana de ciocolata a fost foarte apreciata de catre invitati-mai mereu era cineva acolo.
La momentul artistic am avut interpretare, fata care a cantat - Mihaela- are o voce superba, multi au laudat prestatia ei. Initial am ales dans de societate, dar imi pare bine ca am schimbat, cred ca a fost mult mai bine asa.
Totul a fost cum am stabilit, exceptand 2-3 lucruri f marunte, care nu au deranjat pe nimeni (oricum doar noi am stiut, si lucrurile astea se mai intampla).
Muzica a fost f ok, de foto-video inca nu stiu, asteptam sa vedem ce iese, dar nu cred sa fie probleme.
Toata lauda pt cei de la Olimp si le multumesc ca au contribuit pt ca nunta noastra sa iasa asa cum a iesit...adica super! :D

chantilly
28.07.2012, 18:37:26
Mihaela Grindean cumva? O cunosc si stiu ca pune suflet in ceea ce face ! :)

whitebride
02.03.2013, 21:13:41
Fetele care ati avut/ aveti nunta in 2013 si ati ales meniul all inclusiv ati putea sa ne dati niste date despre Dj si Foto-Video (Numele lor) ? Eu voi fi mireasa in 2014 si ma tenteaza foarte mult meniul all inclusiv al Hotelului Olimp. Multumesc!

oana_l
04.03.2013, 07:54:43
Fetele care ati avut/ aveti nunta in 2013 si ati ales meniul all inclusiv ati putea sa ne dati niste date despre Dj si Foto-Video (Numele lor) ? Eu voi fi mireasa in 2014 si ma tenteaza foarte mult meniul all inclusiv al Hotelului Olimp. Multumesc!

Iti spun cum era situatia anul trecut. Noi am avut nunta in iulie 2012. Pentru foto-video colaboreaza cu Classic Dream si cu Studio Dario. Noi am ales Classic Dream si am fost multumiti de ce a iesit.
Ne-a placut si cum si-a facut treaba dj-ul, a respectat cerintele noastre. S-a descurcat foarte bine si cu anuntarea momentelor mai importante (noi nu am avut staroste).
Am avut emotii sa alegem varianta all-inclusive, dar in cele din urma s-a dovedit a fi foarte ok.
Daca mai ai intrebari si te pot ajuta, scrie-mi. :)

whitebride
10.03.2013, 21:14:27
Iti spun cum era situatia anul trecut. Noi am avut nunta in iulie 2012. Pentru foto-video colaboreaza cu Classic Dream si cu Studio Dario. Noi am ales Classic Dream si am fost multumiti de ce a iesit.
Ne-a placut si cum si-a facut treaba dj-ul, a respectat cerintele noastre. S-a descurcat foarte bine si cu anuntarea momentelor mai importante (noi nu am avut staroste).
Am avut emotii sa alegem varianta all-inclusive, dar in cele din urma s-a dovedit a fi foarte ok.
Daca mai ai intrebari si te pot ajuta, scrie-mi. :)

Multumesc mult!

whitebride
27.07.2013, 22:30:30
Fetele care mai aveti nunta anul acesta la Olimp , ceva pareri.... ? ce e ok, ce nu e? Eu am semnat pentru mai 2014 cu ei,.... si astazi(27.06.2013) am fost in trecere pe acolo ca sa vad sala si terasa aranjata pentru nunta(se desfasura o nunta acolo) ...nu stiu ce sa zic dupa aceasta vizita, nu era urit, dar ...totusi parca ceva lipsea, era c-am imprastiat totul si in sala era foarte cald (nu mergea aerul conditionat ?!). Mi-ar fi de mare ajutor parerile voastra mai detaliate...:). Multumesc!

brideoanaelena
13.03.2014, 12:49:36
Hai sa va povestesc si eu un pic din colaborarea mea cu Hotel Olimp!

In final a iesit bine, dar cu multi, multi nervi !

In primul rand contractul,cititil FOARTE,FOARTE ATENT,indiferent de ce vi se povesteste si promite. Pretul indicat in contract este FARA TVA, deci la pretul indicat in contract mai adaugati 24 la suta - si sa vezi apoi cum incepe sa te joace cu TVA-ul...!

In al doilea rand Doamna care va prezinta oferta si cu care semnati nu este si proprietara, este o Doamna draguta dar doar Administratoare, detaliile servicilor(aici fac referire la Meniul All Inclusiv) le discutati apoi cu proprietarul - Domnul Cenan - care este de o aroganta nemaivazuta - si incearca sa faca doar cum doreste si ii este convenabil dumnealui - de parca s-ar casatori el in locul tau.

Meniul ALL INCLUSIV cuprinde : 1.Mancarea - 3 feluri - este destula si gustoasa - dar portiile nu st egale, adica un invitat de al meu avea un piept de pui de jumatate de farfurie la friptura iar celalalt abia de i se vedea unde e pieptul de pui pe farfurie. Plus Aperitivul - mai mic ca gramajul indicat in contract.
Sarmalele se platesc separat ( 9,5 lei portia)...dar iti cam pleaca invitatii la sarmale deci ganditiva bine cite portii comandati.

Plus 3 meniuri: Dj,Foto,Video care le platiti deasemenea!!!

2.Bautura : Vin alb/rosu, Whiskey,Vodka,Alexandrion,Martini,Apa plata/minerala, Suc accidulat

Servirea la Bautura este ok, dar sa nu va asteptati la marci renumite, pt Jack Daniels trebuie sa platiti suplimentar.
Daca aduceti voi suplimentar ceva - de exemplu nustiu ce marca de vin- nu il dati tot de odata-ci cite 10-15 sticle- mai aducind pe parcurs-altfel va pomeniti la jumatatea nuntii cum vedeti chelnerii carand prin usa din dos ce ati adus voi!

3. Chelneri - unul la doua mese. O masa- 10-12 persoane.

4. Fantana de ciocolata si Bufetul de Fructe - aici incepe showul !!! - tot timpul de la semnarea contractului pina la nunta- proprietarul te minte ca fantana de ciocolata este stricata dar sigur o vor repara pina la nunta ta - iar cu trei zile inainte de nunta iti zice ca nu o are si nu ti-o aduce - iar in locul Bufetului de Fructe iti pune 3 fructe intr-un bol metalic pe masa - adica exact: un strugure,5 mere si 3 banane - aceasta la o masa de 12 persoane.

5. Dj - e ok,....dar repetatii de o suta de ori inainte ce melodii doriti sa ascultati,altfel va va pune ce va dori el,ne luind in seama stilul de muzica care il preferati

6. Divertisment-https://www.youtube.com/watch?v=buhAP4mHbFo- va rog ascultati interpreta pe youtube inainte sa contractati -e de jale...daca refuzati interpreta din partea hotelului nu vi se face discount din pretul meniului, suma pe care o ofera ei pt divertisment din pretul meniului este de ras- 200 de lei - ce interpreta poti sa gasesti la 200 de lei....

7. Aranjament - Doamna Cenan care se ocupa de decorarea salii este ok, se staruie - probabil din tot personalul e singura persoana cu care se poate purta o discutie

8.Foto Video- ClassicDream - Agentie cu experienta - dar sa nu asteptati ca vine Dm.Pap sa va faca poze- vine un colaborator de a lui - care in cazul meu a stat toata seara si a mincat - trebuia sa mearga nasii sa-i spuna: Domnule nu vii sa ne mai faci poze
Ca sa aveti o redactare ok si un videoclip al nuntii - nu doar filmarea bruta- va trebui sa mai achitati 2000-3000 de lei fata de meniul all inclusiv

9.Cazare invitati - 30% discount - camerele miros a fum de tigara...

Cam asa....daca mai aveti intrebari lasa-ti- mi mesaj!!!

Spor la pregatiri.

July_Mary
01.06.2015, 14:02:03
Buna,

As vrea sa imi organizez anul viitor nunta la Restaurant Olimp, o sa fie aproximativ 200 de invitati si vom chema o trupa de 7 persoane sa cante. Am niste emotii pentru ringul de dans, mi se pare cam mic...Daca te rog, imi zici daca e ok, sau sa renunt la acest restaurant? Nu e ok nici sa inghesuim invitatii.

Multumesc!