PDA

Versiunea completa : Torturi, prajituri, cofetarii in Alba

corinka
18.02.2008, 08:34:35
Si eu fac nunta in Alba-Iulia, dar stau in Cluj si e mai complicat cu organizarea. Voi unde va comandati tortulsi prajiturile. Am auzit de o cofetarie, Mio Delicia. Au prajituri bune? Merita sa aelez la ei? Va multumesc!

ankza
18.02.2008, 09:02:06
Si eu fac nunta in Alba-Iulia, dar stau in Cluj si e mai complicat cu organizarea. Voi unde va comandati tortulsi prajiturile. Am auzit de o cofetarie, Mio Delicia. Au prajituri bune? Merita sa aelez la ei? Va multumesc!
ceau, intr-adevar sunt ffff aspectuoase prajiturile lor si deasemenea tortul
sapt aceasta la sfarsit e tg de nunti din alba
daca poti sa vii te-ar ajuta
o sa vezi mai multe firme
pa pa

Rucsy
14.03.2008, 00:15:20
multumesc f mult pt informatii. sunt aspectuoase prajiturile, dar sunt si gustoase? nu stiu dc ajung weekend-ul asta in alba, ca serviciul asta ma omoara. poate o trimit pe mama. unde se tine targul? multumesc ff mult pt informatii si scuze dc "abuzez" cu atatea intrebari.
pupici! :*

Intr-adevar, prajiturile de la Corina sunt mult mai gustoase...acum stii..depinde mult si de gust! Noi inainte sa comandam am luat cateva platouri de la Mio Delicia si cateva de la Corina.La Mio Delicia sunt cam multi conservanti...8-|
In privinta gustului si de asemenea a faptului ca sunt mult mai naturale, cele de la Corina ar fi mai recomandabile...:*

corinka
14.03.2008, 08:37:26
Intr-adevar, prajiturile de la Corina sunt mult mai gustoase...acum stii..depinde mult si de gust! Noi inainte sa comandam am luat cateva platouri de la Mio Delicia si cateva de la Corina.La Mio Delicia sunt cam multi conservanti...8-|
In privinta gustului si de asemenea a faptului ca sunt mult mai naturale, cele de la Corina ar fi mai recomandabile...:*
intre timp am fost la degustat. si noua ne-au placut mai mult prajiturile de la Corina. nu ne-au dat, insa, mostre de tort, doar cei de la Mio Delicia aveau pregatite si asemenea mostre. La Corina tb comandate cu o zi inainte, asa ca voi comanda telefonic data viitoare cand ajung in alba. probabil peste o saptamana-doua, cand duc si invitatiile.
e asa de complicat sa stai intr-un oras si sa te pregatesti pt nunta in alt oras...

mariageoriana
14.03.2008, 14:01:50
dau castig \de cauza pt prajituri de la corina!!!Cat despre Mio delicia...au aspect frumos da parca prea umflate si pline de aditivi si toate au acelasi gust!!!Acum fiecare cu gustul lui,......scuze daca am suparat pe cineva!!!

corinka
17.03.2008, 12:50:28
Buna fetelor!!!Mi ar face mare placere sa discutam despre serviciile din alba iulia!!!DJ cameramani foto video prajituri!Am vazut pe forumul din cluj ca fetele dau nume si pareri foarte la obiect!!Cred ca ar fii interesant sa spunem si preturiele care se practica.Eu m am intalnit in weeckend cu un DJ dar mi s a parut scump pentru ce ofera.Tariful era 300 euro si la aparatura avea doar calculatorul si 2 boxe.Cam depasit as zice pentru anul 2008!M ar interesa un DJ cu experienta,pe care cineva sa l fii vazut la o nunta,si la fel cum ziceau fetele din cluj sa aibe tinuta decenta,adica sa nu vina cu basca in cap si sa dea clikuri pe melodii....si sa puna numai manele sau numai house!!Si ma intereseaza si ce aparatura foloseste ca este foarte important sa foloseasca aparatura de calitate.
Si prajiturile ......in afara de corina si Mio Delicia???? mai stie cineva ?
La par in afara de beauty si casa ELLE?
Va pupik si astept parerile voastre!!!
mai este patiseria Edis care face praji pt nunti.

mamuska
07.04.2008, 01:46:47
intre timp am fost la degustat. si noua ne-au placut mai mult prajiturile de la Corina. nu ne-au dat, insa, mostre de tort, doar cei de la Mio Delicia aveau pregatite si asemenea mostre. La Corina tb comandate cu o zi inainte, asa ca voi comanda telefonic data viitoare cand ajung in alba. probabil peste o saptamana-doua, cand duc si invitatiile.
e asa de complicat sa stai intr-un oras si sa te pregatesti pt nunta in alt oras...
cu o zi inainte?????????ciudat.....si eu mi-am facut tortul tot la Corina si l-am comandat cu 5 luni inainte si era sa raman fara,pt ca tortul pe care l-am avut noi avea un suport special care era ocupat la alta nunta in acea zi...asa ca am vb cu doamna de acolo si mai ca plangeam cand mi-a zis,pt ca eu nu vroiam decat tortul ala (L-am gasit in revista Mireasa si i-am dus poza)...pana la urma am stabilit cu doamna sa comande un suport din ala si eu i-am platit jumatate din pret....asa am avut tortul mult visat....am fost foarte incantata de serviciile lor...sunt profesionisti si mai ales seriosi...la ora stabilita au fost cu tortul la sala....tot respectul pt ei!!!
acesta e tortul de la nunta noastra:(l-au cam stricat un pic ospatarii cand au pus artificiile si lumanarile),dar a fost delicios si a iesit exact cum am vrut...sper sa va placa si voua si cele care alegeti Corina sa fiti la fel de multumite ca si mine!!!

corinka
07.04.2008, 10:13:40
cu o zi inainte?????????ciudat.....si eu mi-am facut tortul tot la Corina si l-am comandat cu 5 luni inainte si era sa raman fara,pt ca tortul pe care l-am avut noi avea un suport special care era ocupat la alta nunta in acea zi...asa ca am vb cu doamna de acolo si mai ca plangeam cand mi-a zis,pt ca eu nu vroiam decat tortul ala (L-am gasit in revista Mireasa si i-am dus poza)...pana la urma am stabilit cu doamna sa comande un suport din ala si eu i-am platit jumatate din pret....asa am avut tortul mult visat....am fost foarte incantata de serviciile lor...sunt profesionisti si mai ales seriosi...la ora stabilita au fost cu tortul la sala....tot respectul pt ei!!!
acesta e tortul de la nunta noastra:(l-au cam stricat un pic ospatarii cand au pus artificiile si lumanarile),dar a fost delicios si a iesit exact cum am vrut...sper sa va placa si voua si cele care alegeti Corina sa fiti la fel de multumite ca si mine!!!
Alina, m-ai inteles gresit. eu vb de mostre de tort. acestea tb comandate cu o zi inainte. suportul de tort este deja rezervat, iar cu cateva zile inainte de nunta tb sa specificam ce fel de tort vrem. numai ca inainte de a alege un tort, vrem sa si gustam cateva mostre, iar pt a ne face asa ceva, tb sa le zicem cu o zi inainte, se fac doar de pe o zi pe alta.
chiar, tortul vostru ce continut a avut?

Rucsy
07.04.2008, 11:59:59

A fost superb tortul vostru! <:-PSper sa fie si al nostru la fel de frumos..pt ca tot la Corina l-am comandat.

corinka
08.04.2008, 09:33:53
fetelor, ce continut a avut/va avea tortul la nunta voastra?
rucsy, cei de la corina ce variante de tort v-au propus? ati degustat?

Rucsy
08.04.2008, 10:34:35
fetelor, ce continut a avut/va avea tortul la nunta voastra?
rucsy, cei de la corina ce variante de tort v-au propus? ati degustat?

Cei de la Corina ne-au propus urmatoarele variante: crema alba si fructe de padure, caramel, gen diplomat, ciocolata, si inca o varianta de care nu mai imi amintesc exact. Indiferent de varianta aleasa vor fi imbracate in alb : martipan sau frisca, cum doriti voi!
Deocamdata am degustat numai mini-prajiturele si mini-tarte. Noi ne-am gandit ca mini-tartele sa fie puse inca dupa aperitiv pe mese..sunt foarte foarte bune si finute!
Despre tort ne-au spus ca il putem degusta si in preajma de eveniment....importanta "batalie":D este rezervarea suportului. Se poate lasa un avans si inainte sa va decideti asupra continutului tortului, trebuie doar sa noteze forma, dimensiunea pe care voi o doriti, pe care le veti gasi in catalogul lor.:*

corinka
08.04.2008, 10:39:54
Cei de la Corina ne-au propus urmatoarele variante: crema alba si fructe de padure, caramel, gen diplomat, ciocolata, si inca o varianta de care nu mai imi amintesc exact. Indiferent de varianta aleasa vor fi imbracate in alb : martipan sau frisca, cum doriti voi!
Deocamdata am degustat numai mini-prajiturele si mini-tarte. Noi ne-am gandit ca mini-tartele sa fie puse inca dupa aperitiv pe mese..sunt foarte foarte bune si finute!
Despre tort ne-au spus ca il putem degusta si in preajma de eveniment....importanta "batalie":D este rezervarea suportului. Se poate lasa un avans si inainte sa va decideti asupra continutului tortului, trebuie doar sa noteze forma, dimensiunea pe care voi o doriti, pe care le veti gasi in catalogul lor.:*
suportul l-a rezervat tata. eu nu l-am vazut, dar a spus ca a rezervat unul conform cerintelor mele, rotund si supraetajat. nu stiu cu cate etaje, stiu doar ca tortul va avea peste 20 kg. in weekend ma duc la ai mei si aflu mai multe.
tortul caramel este cu crema caramel sau crantz, cu buicatele de zahar ars inauntru? noua ne-a spus ceva de crantz. si imi amintesc ca aveau si tort 3 ciocolate. eu as vrea sa fie cat mai deschis la culoare si in interior si sa fie buuun!

Rucsy
08.04.2008, 11:27:26
suportul l-a rezervat tata. eu nu l-am vazut, dar a spus ca a rezervat unul conform cerintelor mele, rotund si supraetajat. nu stiu cu cate etaje, stiu doar ca tortul va avea peste 20 kg. in weekend ma duc la ai mei si aflu mai multe.
tortul caramel este cu crema caramel sau crantz, cu buicatele de zahar ars inauntru? noua ne-a spus ceva de crantz. si imi amintesc ca aveau si tort 3 ciocolate. eu as vrea sa fie cat mai deschis la culoare si in interior si sa fie buuun!

Noua ne-a spus ca este crema caramel..de fapt am si vazut unul similar in catalogul lor...de dimensiuni mai mici. Se poate ca varianta uitata de mine sa fie krantz...
Daca tortul are aprox 20 de kg s-ar putea sa iti recomande sa-l imbraci in martipan.Din ceea ce mi-au spus martipanul cantareste mult mai greu..dar efectul este garantat!;;)

alexandra_fleig
03.06.2008, 19:47:04
Salut, eu voi face nunta la anul la Hotel Cetate. Mai e cineva care face tot acolo? O alta intrebare, de unde va comandati Tortul? Am auzit lume care il comanda in Cluj pt ca sunt mai professional, dar mi se pare cam multa bataie de cap si cine stie poate ca nici nu ajunge la timp :-p

Rucsy
04.06.2008, 10:00:39
Salut, eu voi face nunta la anul la Hotel Cetate. Mai e cineva care face tot acolo? O alta intrebare, de unde va comandati Tortul? Am auzit lume care il comanda in Cluj pt ca sunt mai professional, dar mi se pare cam multa bataie de cap si cine stie poate ca nici nu ajunge la timp :-p

Draga Alexandra,
Ai ales o locatie foarte frumoasa pentru a-ti face petrecerea nuntii...Pot sa iti spun ca nuntile sunt foarte elegante acolo si ca ai facut o alegere buna! Ce pot sa iti spun este sa ai grija cu faptul ca am auzit ca iti mai "umbla putin la cantitati" personalul de acolo la bautura! Sau poate daca le oferi de la bun inceput cate ceva vor fi mai putin tentati...
...Oricum banuiesc ca nu vor fi probleme daca e cineva din familiile voastre mana forte sa-i supravegheze..in rest am auzit numai de bine.<:-P
In ceea ce priveste tortul poti incerca cofetaria Corina sau Mio Delicia. Eu l-am comandat la Corina intrucat am informatii ca ar folosi ingrediente mai naturale...nu stiu daca este necesar sa il comanzi la Cluj ba dimpotriva poate risti sa ai si surprize.In plus o sa ai atatea pe cap incat orice lipsa a unei complicatii e binevenita...
Eu sunt stabilita in Buc dar orasul meu natal si unde locuiesc si parintii mei este Alba Iulia si ne ajuta mult in organizarea nuntii.. Pot sa iti spun din experienta celor din Bucuresti care au dorit niste torturi de te miri pe unde :D ca au avut surpriza neplacuta de a se trezi ca a sosit tortul la 5 dimineata cand au plecat toti invitatii.Nasii innebuniti au cumparat un tort cum au gasit in mom. acela de la o cofetarie non-stop pana sa le plece lumea...de aceea zic ca uneori lipsa complicatiilor va scuteste si pe voi de multe batai de cap.:D
Sper ca informatiile mele sa iti fie de ajutor! Spor la pregatiri!

alexandra_fleig
05.06.2008, 14:17:22
Draga Alexandra,
Ai ales o locatie foarte frumoasa pentru a-ti face petrecerea nuntii...Pot sa iti spun ca nuntile sunt foarte elegante acolo si ca ai facut o alegere buna! Ce pot sa iti spun este sa ai grija cu faptul ca am auzit ca iti mai "umbla putin la cantitati" personalul de acolo la bautura! Sau poate daca le oferi de la bun inceput cate ceva vor fi mai putin tentati...
...Oricum banuiesc ca nu vor fi probleme daca e cineva din familiile voastre mana forte sa-i supravegheze..in rest am auzit numai de bine.<:-P
In ceea ce priveste tortul poti incerca cofetaria Corina sau Mio Delicia. Eu l-am comandat la Corina intrucat am informatii ca ar folosi ingrediente mai naturale...nu stiu daca este necesar sa il comanzi la Cluj ba dimpotriva poate risti sa ai si surprize.In plus o sa ai atatea pe cap incat orice lipsa a unei complicatii e binevenita...
Eu sunt stabilita in Buc dar orasul meu natal si unde locuiesc si parintii mei este Alba Iulia si ne ajuta mult in organizarea nuntii.. Pot sa iti spun din experienta celor din Bucuresti care au dorit niste torturi de te miri pe unde :D ca au avut surpriza neplacuta de a se trezi ca a sosit tortul la 5 dimineata cand au plecat toti invitatii.Nasii innebuniti au cumparat un tort cum au gasit in mom. acela de la o cofetarie non-stop pana sa le plece lumea...de aceea zic ca uneori lipsa complicatiilor va scuteste si pe voi de multe batai de cap.:D
Sper ca informatiile mele sa iti fie de ajutor! Spor la pregatiri!

Merci de raspuns. Nici eu nu mai stau in Alba de ceva vreme, dar parintii mei inca sunt acolo si in mare parte ei se vor ocupa efectiv de organizare. Ma gandeam si eu ca idea cu Clujul e putin cam trasa de par...:-p Voi merge la cele 2 cofetarii cand voi avea ocazia sa vad ce oferta au.

Si mie mi-a placut restaurantul de la Cetate. Dar deocamdata sunt putin stresata pentru ca mi-au zis ca o sa renoveze sala pana la anul si nu va mai fi sectiunea aceea in aer liber... O sa vedem cum o sa fie, presupun ca idea e sa faca mai frumos nu mai urat. hehe

Din pacate sunt printre primele dintre prietenele mele care fac nunta in Alba asa ca nu prea am cu cine sa ma consult. Merci mult de ajutor!

Spor si tie la organizat, oricum nu mai ai mult!

Rucsy
05.06.2008, 14:28:54
Merci de raspuns. Nici eu nu mai stau in Alba de ceva vreme, dar parintii mei inca sunt acolo si in mare parte ei se vor ocupa efectiv de organizare. Ma gandeam si eu ca idea cu Clujul e putin cam trasa de par...:-p Voi merge la cele 2 cofetarii cand voi avea ocazia sa vad ce oferta au.

Si mie mi-a placut restaurantul de la Cetate. Dar deocamdata sunt putin stresata pentru ca mi-au zis ca o sa renoveze sala pana la anul si nu va mai fi sectiunea aceea in aer liber... O sa vedem cum o sa fie, presupun ca idea e sa faca mai frumos nu mai urat. hehe

Din pacate sunt printre primele dintre prietenele mele care fac nunta in Alba asa ca nu prea am cu cine sa ma consult. Merci mult de ajutor!

Spor si tie la organizat, oricum nu mai ai mult!

Stai linistita ca va iesi frumos la Cetate. Chiar acum s-a intors un coleg de-al meu dintr-o delegatie, s-a cazat la Cetate si a fost foarte incantat!;-) Asa ca iti dai seama cum va fi dupa...
In ceea ce priveste cofetariile si eu am rezolvat problema intr-un weekend cand am venit in Alba Iulia!
Spor si tie la pregatiri!

corinka
16.06.2008, 22:49:02
Aveti grija cand comandati tortul si prajiturile. Noi le-am facut la Corina si am patit o chestie neplacuta.
Intr-adevar, prajiturile au iesit f bune, dar cu tortul a fost o problema. Initial am comandat niste mostre, care au iesit superb, martipanul arata impecabil si era f bun.
Am ales un tort cu crema de caramel, care sub martipan avea si un strat cu o crema fff buna, un fel de pasta de caramel, care era cea mai delicioasa si dadea tot gustul tortului.
la nunta, martipanul era jalnic, lipicios, cred ca au pus prea mult zahar. pe mostra puteai pune degetul si nu se facea lipicios, tortul de nunta nu il puteai atinge cu degetul ca era lipicios. iar pasta de caramel de sub martipan, da' de unde! Lipsea cu desavarsire. Au pus doar crema simpla si ce-a fost mai bun au scos. Adica la mostra au facut ceva, iar la nunta au facut doar partial, lasand cea mai buna parte pe dinafara!
Din punctul acesta de vedere, am fost f dezamagita. Si aspectul tortului a lasat de dorit, nu va lasati pacalite de pozele pe care vi le arata. Cand fac tortul de nunta, nu iese ca in pozele de prezentare.
Iata cum a iesit al nostru:

Rucsy
17.06.2008, 09:53:36
Aveti grija cand comandati tortul si prajiturile. Noi le-am facut la Corina si am patit o chestie neplacuta.
Intr-adevar, prajiturile au iesit f bune, dar cu tortul a fost o problema. Initial am comandat niste mostre, care au iesit superb, martipanul arata impecabil si era f bun.
Am ales un tort cu crema de caramel, care sub martipan avea si un strat cu o crema fff buna, un fel de pasta de caramel, care era cea mai delicioasa si dadea tot gustul tortului.
la nunta, martipanul era jalnic, lipicios, cred ca au pus prea mult zahar. pe mostra puteai pune degetul si nu se facea lipicios, tortul de nunta nu il puteai atinge cu degetul ca era lipicios. iar pasta de caramel de sub martipan, da' de unde! Lipsea cu desavarsire. Au pus doar crema simpla si ce-a fost mai bun au scos. Adica la mostra au facut ceva, iar la nunta au facut doar partial, lasand cea mai buna parte pe dinafara!
Din punctul acesta de vedere, am fost f dezamagita. Si aspectul tortului a lasat de dorit, nu va lasati pacalite de pozele pe care vi le arata. Cand fac tortul de nunta, nu iese ca in pozele de prezentare.
Iata cum a iesit al nostru:

Merci mult pentru sfat Corinka!!! Esti foarte draguta!!! Vom avea grija si cu tortul..si cred ca pana la urma il vom imbraca in frisca...;;)

alexandra_fleig
17.06.2008, 11:26:19

Ma mir ca au facut la mostra martipan k lumea (sunt aproape sigura ca nu au facut-o ei). O prietena anul trecut a cautat in disperare cofetarie in Alba sa ii faca tort cu martipan si tot asa cum zici tu ceva caramel (crantz vroia ea). Ce sa spun, in Alba martipanul e cum zice Corinka o crema de zahar lipiciosa... Pe atunci nici macar la mostra nu faceau martipanul k lumea, macar stiai dinainte sa nu alegi... Eu cred ca cel mai bine pt o nunta in Alba e sa alegem torturi mai traditionale, sa nu avem surprize... De-asta ma intrebam eu mai devreme daca ar fi o solutie sa comand la Cluj. Dpdv al calitatii probabil ca ar fi mai bine, dar decat sa mor de stres ca nu imi ajunge tortul, mai bine nu :-p
By the way Corinka, ai fost o mireasa foarte frumoasa! Casa de piatra!

bubyluk
11.07.2008, 17:23:10
fetelor voi unde va facetzi prajiturile si tortul in alba? k noi inca nu am vb de prajituri si as vrea sa stiu unde gasesc in alba dar sa fie de casa si dak avetzi si ceva preturi

Rucsy
13.07.2008, 13:05:22
fetelor voi unde va facetzi prajiturile si tortul in alba? k noi inca nu am vb de prajituri si as vrea sa stiu unde gasesc in alba dar sa fie de casa si dak avetzi si ceva preturi

Uite eu le fac la cofetaria Corina atat tortul cat si o parte din prajituri. Celalata parte din care vom da invitatilor sa duca acasa si sa manance a doua zi le-am comandat la cineva in Sebes..sunt super naturale, e casa si aromate=P~ ..dar si aspectuase.De asemenea poti incerca sa vezi oferta de la Mio Delicia unde de asemenea au multe varietati... La torturi cam peste tot in Alba stiu ca e in jur de 25-28 RON kg iar la prajituri mai negociezi si in functie de cantitatea dorita...sper ca am fost de ajutor!!!
Si mult spor la pregatiri!>:D<

bubyluk
13.07.2008, 18:53:41
Uite eu le fac la cofetaria Corina atat tortul cat si o parte din prajituri. Celalata parte din care vom da invitatilor sa duca acasa si sa manance a doua zi le-am comandat la cineva in Sebes..sunt super naturale, e casa si aromate=P~ ..dar si aspectuase.De asemenea poti incerca sa vezi oferta de la Mio Delicia unde de asemenea au multe varietati... La torturi cam peste tot in Alba stiu ca e in jur de 25-28 RON kg iar la prajituri mai negociezi si in functie de cantitatea dorita...sper ca am fost de ajutor!!!
Si mult spor la pregatiri!>:D<

ms mult sa sti k o sa incerc sa vad ce rezolv saotamana asta k sunt prin apropiere de alba:*:*

anajoldos232004
29.07.2008, 12:39:10

Adoriana, noi am avut tortul si prajiturile de la mio delicia la nunta si au fost nemaipomenit de delicioase, noi am facut si decoratiunile cu ei si vreau sa-ti spun ca invitati nostri au spus ca a fost cea mai frumoasa sala.
Eu zic sa incerci si al ei.

mamuska
29.07.2008, 12:56:38
noi am avut tortul de la CORINA...,la fel si nasii nostri si alti prieteni....pot spune ca am fost toti super multumiti,doamna de acolo face minuni,este o femeie deosebita si nu dezamageste!!!!eu i-am cerut in 2006 un tort pe care ea nu-l mai facuse,i-am dus revista si ea a zis ca il face....a iesit exact asa cum am vrut!!!! recomand cu placere aceasta cofetarie

bubyluk
29.07.2008, 13:30:59
Adoriana, noi am avut tortul si prajiturile de la mio delicia la nunta si au fost nemaipomenit de delicioase, noi am facut si decoratiunile cu ei si vreau sa-ti spun ca invitati nostri au spus ca a fost cea mai frumoasa sala.
Eu zic sa incerci si al ei.

am fost la ei insa nu mi-au prea placut prajiturile lor si nici tortul nu a vrut sa mi-l faca cum am vrut eu am gasit o cofetarie in deva care are si praji bune si imi face si tortul dorit de noi...pun o poza cu tortul care va fi a nostru

Rucsy
29.07.2008, 15:44:01
am fost la ei insa nu mi-au prea placut prajiturile lor si nici tortul nu a vrut sa mi-l faca cum am vrut eu am gasit o cofetarie in deva care are si praji bune si imi face si tortul dorit de noi...pun o poza cu tortul care va fi a nostru

Din cate stiu am vazut astfel de modele si la Corina si la Mio Delicia...:-s dar in fine bine ca ai rezolvat!:)

bubyluk
30.07.2008, 21:19:27
Din cate stiu am vazut astfel de modele si la Corina si la Mio Delicia...:-s dar in fine bine ca ai rezolvat!:)

la mio delicia nu au vrut in ruptu capului sa imi faca astfel de tort mi-au spus k au si ei modele de ce nu imi aleg unu de la ei nu sa vin eu cu poza iar knd au auzit si nr de caserole care le vreau si data au zis k ei nu se incumeta sa faca pt k o sa fie fete in concediu si o sa ramana 2 si ele nu vor,,,important e ca am rezolvat si nu ma mai stresez si cu praji

mamuska
31.07.2008, 00:25:06
la mio delicia nu au vrut in ruptu capului sa imi faca astfel de tort mi-au spus k au si ei modele de ce nu imi aleg unu de la ei nu sa vin eu cu poza iar knd au auzit si nr de caserole care le vreau si data au zis k ei nu se incumeta sa faca pt k o sa fie fete in concediu si o sa ramana 2 si ele nu vor,,,important e ca am rezolvat si nu ma mai stresez si cu praji
sa sti ca si noi prima data ne-am dus la MIO DELICIA cu poza tortului pe care il vroiam(cunosteam o doamna de acolo) si la fel au facut,au inceput sa ne arate catalagele lor,ca uite ce fain e asta,si asta...eu am tinut-o pe a mea si cand am vazut ca stramba din nas,le-am multumit frumos si la revedere......am mers la CORINA si doamna de acolo nu mai facuse tort ca al meu si nici ca al nasei mele,dar nu a dat deloc inapoi...a zis ca ea face ce ii cere clientul si ca niciodata nu a dezamagit pe nimeni.....sincer a fost exact asa cum mi-am dorit,felicitari doamnei de acolo...am recomandat cofetaria tuturor prietenilor nostri si toti au fost multumiti!!!!
tortul nasei mele a fost ca al tau,dar alb si cu trandafiri rosoo naturali....al nostru a fost patrat....

tabyhera
10.10.2008, 10:09:10
miresicilor credeti ca merge sa imi fac tort ca cel din because i said so ..cel de la final...asa in buline sau nush cum sa zic,.... zar, cred:))......si daca da ...atunci cine mi/l face ?ce imi recomandati?(mai ales cele care ati avut nunta in 2008):*

Rucsy
16.10.2008, 16:20:37
miresicilor credeti ca merge sa imi fac tort ca cel din because i said so ..cel de la final...asa in buline sau nush cum sa zic,.... zar, cred:))......si daca da ...atunci cine mi/l face ?ce imi recomandati?(mai ales cele care ati avut nunta in 2008):*

In Alba Iulia din ceea ce stiu, priceputi la diferite forme de torturi sunt cei de la Cofetaria Corina si Mio Delicia.:*

mamuska
16.10.2008, 16:34:08
Incearca la cofetaria CORINA...eu si multe alte prietene am facut torturile de nunta acolo si am fost super incantati...fac orice si sunt foarte seriosi!!!Doamna de acolo este dispusa la orice,e tare de treaba!!!

tabyhera
19.10.2008, 08:30:11
In Alba Iulia din ceea ce stiu, priceputi la diferite forme de torturi sunt cei de la Cofetaria Corina si Mio Delicia.:*

Mersi mult de tot:*:*(si la alina:*)...cei de la corina sunt super...am intrebat si au zis ca daca duc o poza clara...s-ar putea face...!!!!<:-P

ps.cum stati cu organizarea?...pana sa incep sa imi planific nunta aveam o mie de idei....acu parca nu mai stiu ce vreau...:-\:(

Rucsy
28.10.2008, 14:39:36
Mersi mult de tot:*:*(si la alina:*)...cei de la corina sunt super...am intrebat si au zis ca daca duc o poza clara...s-ar putea face...!!!!<:-P

ps.cum stati cu organizarea?...pana sa incep sa imi planific nunta aveam o mie de idei....acu parca nu mai stiu ce vreau...:-\:(

Cu multa placere!!!;;)
Este bine ca iti planifici nunta si cat mai din timp...ca sa mai faci ordine in idei poate faci alaturi de ai tai o lista de prioritati, ca sa vezi exact de ceea ce aveti nevoie pentru nunta si bineinteles in ce ordine le abordati.;-)

tabyhera
29.10.2008, 22:36:49
Cu multa placere!!!;;)
Este bine ca iti planifici nunta si cat mai din timp...ca sa mai faci ordine in idei poate faci alaturi de ai tai o lista de prioritati, ca sa vezi exact de ceea ce aveti nevoie pentru nunta si bineinteles in ce ordine le abordati.;-)
incercam sa ne facem ordine in idei..sa vedem..oricum sunt foarte entuziasmata...:*:)>-

bride_to_be_soon
29.12.2008, 21:55:45
Stie cineva cofetarii/ laboratoare de patiserie in alba iulia/sibiu/ cluj care sa fie de calitate si deschisi la minte pentru idei noi???
MERSIC

ALBA_CA_ZAPADA70
30.12.2008, 08:37:47
Stie cineva cofetarii/ laboratoare de patiserie in alba iulia/sibiu/ cluj care sa fie de calitate si deschisi la minte pentru idei noi???
MERSIC

la topicul cu comunitate, adik miresici de alba, sibiu..ai cautat? poate fetele de acolo stiu mai bine k sunt din zona..tb sa existe un topic de genul asta

tabyhera
30.12.2008, 10:27:43
MERSIC
gasesti mai multe la topicul din alba...dar oricum iti recomand cofetaria corina din alba iulia...eu acolo imi fac tortul, am auzit despre ei numai de bine, fetele de pe forum mi i-au recomandat, si plus ca fac tort si dupa poza...ok..te pup si orice nelamuriri ai, vrem sa te ajutam...!!!bye bye:*

_Anamaria_
21.01.2009, 13:23:28
va recomand cu incredere cofetaria corina, acolo am facut tortul prajiturile pt nunta si am fost foarte multumita:)

alexsottero
12.02.2009, 00:30:07
Mai exista Miodelicia si Aladin

mamuska
12.02.2009, 01:40:32
Eu va recomand cu toata increderea cofetaria CORINA.......ei mi-au facut tortul de nunta,care a fost nou pt ei,le-am dus o poza si nu s-au dat inapoi...pot spune ca iesit exact cum mi-am dorit!!! Nasii nostri tot la ei au facut si multi prieteni ne-au ascultat si au fost super incantati de rezultate!!!
Vedeti poze cu tortul meu in album sau in semnatura...e putin stramb,pt ca mi l-au "bruscat" ospatarii cand au pus lumanarile si artificiile,dar se vede ca a fost realizat deosebit!!!

bibianca
19.02.2009, 14:11:12
In legatura cu tortul,cu cat timp inainte trebuie sa merg sa vb cu cei de la cofetarie?Vad ca e foarte apreciata cofetaria "Corina",nu stiti pot sa imi faca un tort cum vreau eu daca le duc o poza?

ankza
19.02.2009, 15:39:57
In legatura cu tortul,cu cat timp inainte trebuie sa merg sa vb cu cei de la cofetarie?Vad ca e foarte apreciata cofetaria "Corina",nu stiti pot sa imi faca un tort cum vreau eu daca le duc o poza?
eu am mers prima data inainte cu vreo 3 luni, iar apoi inainte cu o luna sa dau comanda exacta, si sigur cei de la corina te ajuta :*

bibianca
19.02.2009, 19:22:36
eu am mers prima data inainte cu vreo 3 luni, iar apoi inainte cu o luna sa dau comanda exacta, si sigur cei de la corina te ajuta :*
Ms de ajutor :*:*

rox_y
10.03.2009, 10:34:04
Oare ce stiti de Cofetaria Laura Maria? Sunt bune prajiturile de la ei? Sunt mai ieftine decat Corina?

mamuska
10.03.2009, 10:37:45
Oare ce stiti de Cofetaria Laura Maria? Sunt bune prajiturile de la ei? Sunt mai ieftine decat Corina?
Nu stiu nimic de aceasta cofetarie, eu nu am auzit de ea.... dar Corina iti recomand cu incredere si nu e scumpa fata de altele...poti merge saptamana viitoare,la targul de nunti si sigur ii gasesti acolo si iti fac dicount 10-15%... eu asa i-am gasit si pretul care l-am stabilit atunci,ala a ramas, chiar daca se scumpise cu mult,pt ca eu i-am arvunit cu vreo 8 luni inainte:* :* :*

ankza
10.03.2009, 10:39:50
sincer nu am auzit de ea, pe unde este?ca asa poate o stiu:*

rox_y
10.03.2009, 15:38:34
este pe republicii..dar nush exact unde...si au participat si la targul de la cetate

Rucsy
11.03.2009, 16:56:59
este pe republicii..dar nush exact unde...si au participat si la targul de la cetate

Nici eu nu am auzit de ei...dar daca au participat la targ nu s-au putut degusta prajiturile?:( ..cei de la Mio Delicia, Corina am vazut ca asa procedeaza, si mai era inca o cofetarie din Sibiu care la fel ne-a invitat sa gustam.
Mie prajiturile de la Corina mi-au placut la gust, acum nu stiu ce sa zic..daca stii adresa lor poti merge sa cumperi cateva prajituri, sa vezi cum sunt, dupa aceea sa mai vezi si celelalte cofetarii...analizezi comparativ gustul, modul de preparare, prezentarea cu restul ( Mio Delicia, Corina, Alladin, care vrei tu)...si apoi alegi the best!!!:D

bibianca
11.03.2009, 17:44:05
Eu nu stiu ce sa aleg,dintre Mio Delicia si Corina,despre amandoua am auzit numai de bine.Mi-e frica sa nu aleg una dintre ele si apoi sa imi para rau ca nu al luat de la cealalta. :(

bibianca
15.03.2009, 19:37:32
Stiu ca in Ardeal e obiceiul sa-i faci un tort si nanasei.Voi ati facut?Cam ce greutate ar trebui sa aiba?

ankza
15.03.2009, 21:59:10
Stiu ca in Ardeal e obiceiul sa-i faci un tort si nanasei.Voi ati facut?Cam ce greutate ar trebui sa aiba?
da eu ma facut tort nasei, nu mai stiu cate kg avea dar era o imitatie a tortului meu, bineinteles mult mai mic si de ciocolata;-)

carmen_aiud
17.03.2009, 15:08:49
Buna fetelor!
Am si eu o intrebare! Stiti cumva unde se fac tortulete micute care se dau la plecare nuntasilor? Deasemea m-ar interesa dc stiti cumva si unde gasesc cutii pentru tortulete...
Va pup:* :*

tabyhera
17.03.2009, 16:57:11
Buna fetelor!
Am si eu o intrebare! Stiti cumva unde se fac tortulete micute care se dau la plecare nuntasilor? Deasemea m-ar interesa dc stiti cumva si unde gasesc cutii pentru tortulete...
Cofetaria Corina au minitortulete....chiar am vazut ca au fost singurii care au avut si au expus la targ asa ceva...si pretul e foarte bun, e exact acelasi ca si la prajituri....si cutii cred ca tot la ei gasesti....ok...te-am pupat!!:)>-

frisca
17.03.2009, 23:58:30
Eu nu stiu ce sa aleg,dintre Mio Delicia si Corina,despre amandoua am auzit numai de bine.Mi-e frica sa nu aleg una dintre ele si apoi sa imi para rau ca nu al luat de la cealalta. :(

Eu din contra am auzit de rau de Corina iar de Mio Delicio am fost la o nunta unde tortul curgea efectiv si avea un gust oribil.NU stiu ce sa zic si eu sunt tare indecisa unde sa fac prajiturile. Cele mai gustoase prajituri din ce am mancat eu, mi se par la Dacia, sincer sunt cele mai bune la gust. Mai este cofetaria Aladin care face prajituri bune. Si eu sunt tare nehotarata:-s

carmen_aiud
18.03.2009, 09:04:17
Cofetaria Corina au minitortulete....chiar am vazut ca au fost singurii care au avut si au expus la targ asa ceva...si pretul e foarte bun, e exact acelasi ca si la prajituri....si cutii cred ca tot la ei gasesti....ok...te-am pupat!!:)>-
Multumesc mult pentru informatie Tabyhera!!! O sa ma duc sa vb cu ei... Deja eram hotarati ca torturile sa le facem la ei.... Numai bine mai scapam de o grija....
Te pup:* :*

tabyhera
18.03.2009, 23:28:01
Multumesc mult pentru informatie Tabyhera!!! O sa ma duc sa vb cu ei... Deja eram hotarati ca torturile sa le facem la ei.... Numai bine mai scapam de o grija....
cu multa placere !!! spor!!:*

micki23
19.03.2009, 23:10:44
Buna fetelor!

La cofetaria Corina din Aiud fac tot ce doresti....parjiturile si tortul pentru nunti au un pret mai mic fata de ce iti comanzi sa manci la ei ;)

sunt foarte bune...eu acolo mi le comand pentru nunta....deja am oprit suportul pt. totrt....trebuie sa mergi sa ti-l opresti deoarece risti sa nu mai fie pe cand ai nunta ;)

Eu din contra am auzit de rau de Corina iar de Mio Delicio am fost la o nunta unde tortul curgea efectiv si avea un gust oribil.NU stiu ce sa zic si eu sunt tare indecisa unde sa fac prajiturile. Cele mai gustoase prajituri din ce am mancat eu, mi se par la Dacia, sincer sunt cele mai bune la gust. Mai este cofetaria Aladin care face prajituri bune. Si eu sunt tare nehotarata:-s

Corina are multe tipuri de torturi si prajituri...depinde ce iti alegi..daca alegi ceva foarte ieftin asa e si gustul...eu am fost la multe nunti unde am mancat tort si prajituri de la Corina si sunt ffffffffffff bune...plus ca eu mereu manac la Corina cate o felie de tort ca sa aleg ceva bun...deja am ales ...

iar despre faptul ca tortul curgea era vina salii de nunta care nu a avut conditii sa-l tina....probabil si in sala era foarte cald

tortuletul costa 9 ron la Corina ....eu am lista de preturi de la ei ;)

da se face tort la nasa...eu am doua nase asa ca fac 2 torturi...
tortul nasei nu tebuie sa fie asa mare..cam ca cel de la ziua de nastere...deobicei se face invelit in ciocolata...o:-)

trebuie sa mergi din timp sa iti rezervi suportul de tort..dai un avans de 1 milion lei vechi....iar de comanadt doar inaite de nunta cu o luna...insa daca nu rezervi suportul din timp risti sa ramai fara el ...si sa nu mai ai tortul dorit...:):-p

bibianca
19.03.2009, 23:25:31
da se face tort la nasa...eu am doua nase asa ca fac 2 torturi...
tortul nasei nu tebuie sa fie asa mare..cam ca cel de la ziua de nastere...deobicei se face invelit in ciocolata...o:-)
Cu cat mai bine ca e din ciocolata,mie imi place ciocolata,oricum si noi o sa mancam din el :-p

bibianca
19.03.2009, 23:28:09
trebuie sa mergi din timp sa iti rezervi suportul de tort..dai un avans de 1 milion lei vechi....iar de comanadt doar inaite de nunta cu o luna...insa daca nu rezervi suportul din timp risti sa ramai fara el ...si sa nu mai ai tortul dorit...:):-p
Doar atat trebuie sa dai avansul?

micki23
20.03.2009, 00:17:48
Doar atat trebuie sa dai avansul?

eu la Corina atat am dat...iar despre tortul nasei..ala il dai ei insa ea daca vrea iti da sa papi dac nu iti dau alta idee...

la Corina fac tort si din ciocolata dar il imbraci in frisca sau martipan alb...:))daca zici ca iti place tortul de ciocolata :)<:-P

dyna_ana
24.03.2009, 10:09:34
vad ca doar despre Mio Delicia si despre Corina vorbiti aici(imi cer scuze daca gresesc, insa nu am avut rabare sa citesc tot). Vreau sa va zic cum am facut eu cand am ales cofetaria pt prajiturile de la nunta. Am cumparat cate o farfurioara de prajituri de la mai multe cofetarii, fara comanda, din magazin, si cele mai bune si mai proaspete au fost cele de la cofetaria...de la pasaj din centru. Nu mi-a venit sa cred, prajiturile acelea chiar au gust de prajituri de casa, aromate, se simte gustul fiecareia, bune bune. Si au fost foarte amabili, cu o luna inainte de nunta am dat conamda finala, atunci am ales din vreo 15 sortimente de prajituri(ne-au pregatit sa gustam din fiecare). Cu tortul meu si al nasei am avut ceva emotii ca nu ies cum vreau ei, pt ca le-am dus poze cu fiecare tort, insa au iesit superbe, intocmai cu pozele. Eu am avut tort cu fructe de padure si nasa de ciocolata, ambele imbracate in martipan, al meu alb cu trandafiri rosii si al nasei ciocolatiu si cu flori din martipan alb cu maro.
Eu am fost foarte multumita de ei.

micki23
24.03.2009, 14:59:27
vad ca doar despre Mio Delicia si despre Corina vorbiti aici(imi cer scuze daca gresesc, insa nu am avut rabare sa citesc tot). Vreau sa va zic cum am facut eu cand am ales cofetaria pt prajiturile de la nunta. Am cumparat cate o farfurioara de prajituri de la mai multe cofetarii, fara comanda, din magazin, si cele mai bune si mai proaspete au fost cele de la cofetaria...de la pasaj din centru. Nu mi-a venit sa cred, prajiturile acelea chiar au gust de prajituri de casa, aromate, se simte gustul fiecareia, bune bune. Si au fost foarte amabili, cu o luna inainte de nunta am dat conamda finala, atunci am ales din vreo 15 sortimente de prajituri(ne-au pregatit sa gustam din fiecare). Cu tortul meu si al nasei am avut ceva emotii ca nu ies cum vreau ei, pt ca le-am dus poze cu fiecare tort, insa au iesit superbe, intocmai cu pozele. Eu am avut tort cu fructe de padure si nasa de ciocolata, ambele imbracate in martipan, al meu alb cu trandafiri rosii si al nasei ciocolatiu si cu flori din martipan alb cu maro.

ma bucur ca ai gasit si alta cofetarie...insa eu fac nunta in Aiud si mi-e mai usor sa fac la Cofetaria Corina care are si in Aiud cediu...plus ca am gustat prajituri de la multe alte cofetari si din Alba si Aiud si la Corina mi-au placut...acuma ar trebui sa ne lateasca cat reclama i-am facut:)))ins anul trecut am mers la multe nunti unde au facut ei prajiturile si torturile si mi-au placut mult ...<:-P

rox_y
24.03.2009, 15:30:11

pe unde vine exact cofetearia..ca nu pot sa-mi dau seama?

carmina_ariana
06.05.2009, 17:54:00
La Corina facem si noi tortul... Din martipan in afara, dar cu umplutura nu suntem inca hotarati. Va fi ori din iaurt si fructe de padure, ori din lamaie si visine... =P~
Prajiturile insa le facem la cofetaria de la pasaj din centru, care a fost laudata pe aici. Acolo sunt mai bune la gust, zic eu... ;;)

pe unde vine exact cofetearia..ca nu pot sa-mi dau seama?

Cofetaria e in Cetate, langa Humanitas, iar laboratorul e pe Motilor.

rox_y
06.05.2009, 19:24:25
Cofetaria e in Cetate, langa Humanitas, iar laboratorul e pe Motilor.

Ma refeream la cofetaria din pasaj dar am aflat in timp pe unde e situata din pura intamplare.Corina stiu unde este.

Eu imi fac tortul si prajiturile cu o matusa de a prietenului meu care este autorizata. Sunt toate naturale.

micki23
25.05.2009, 23:05:08
in Aiud cofetaria Corina este in centru in blocul nou, cel alb la subsol...acolo se comanda, au si in piata , insa pt. comenzi in centru se apeleaza...in Alba nu stiu unde este...

carmen_aiud
16.06.2009, 13:03:17
Buna fetelor!!!!!! Nu am mai reusit sa intru de ceva vreme dar urmaresc discutiile de pe forum....
In ceea ce priveste cofetaria Corina am fost la sfarsitul luni mai acasa la Aiud si am dat comandat la un tortulet de ciocolata de la ei (am avut si ocazie:ziua tatalui meu). Vreau sa va spun ca tortuletul a iesit exact ca in catalogul care mi l-au aratat si a fost extraordinar de gustos!!!!!!!!!:* :*

carmen_aiud
18.06.2009, 09:22:27
Fetelor revin cu o alta intrebare....Spuneti-mi va rog cam cate caserole de prajituri pot face dintr-un kg? Cum sa calculeaza cantinatea de prajituri necesara unei nunti in functie de numarul de invitati?

carmina_ariana
18.06.2009, 10:42:57
Fetelor revin cu o alta intrebare....Spuneti-mi va rog cam cate caserole de prajituri pot face dintr-un kg? Cum sa calculeaza cantinatea de prajituri necesara unei nunti in functie de numarul de invitati?

Nu prea inteleg, te referi la caserolele in care dai invitatilor prajituri pentru acasa? Daca da, eu voi avea caserole de 300 gr. Asa se dau de obicei. Pe masa voi mai pune cate doua farfurii de cate 500 gr., avand in vedere ca mesele sunt rotunde, deci cate 1 kg la fiecare masa.
Mai ai nevoie pentru acasa la mireasa, mire si nasi, la cununia civila... :)>-

carmen_aiud
18.06.2009, 13:05:07
Da la caserolele pe care le dai la plecare acasa la invitati ma refeream...Mersi mult pentru raspuns!!! Asa ma gandeam si eu, la caserole de 300g. Acum in ceea ce priveste prajitura pe masa ma gandesc ca depinde si de nr. de persoane de la masa. :* :*

carmina_ariana
28.08.2009, 16:58:13
Noi am pus la fiecare masa de 10 persoane cate doua farfurii de 500 gr fiecare si au fost chiar prea multe, dar am preferat asa decat sa nu manance lumea o prajitura la nunta si sa astepte sa ajunga acasa sa desfaca cutia cu caserola /:)

Si tortul nostru a fost extraordinar de bun, l-am facut la Corina si a fost imbracat martipan (cu gust de martipan, nu pasta de zahar), compozitia din lamaie si visine. A fost foarte laudat de cei care l-au gustat, au spus ca a fost foarte racoritor si deloc gretos, chiar daca avea multa crema. A avut multe visine... =P~

Incerc sa va arat tortul... Sper sa reusesc...[-o<

iarina80iubita
03.01.2010, 18:47:41
Imi place mult tortul carmina ariana! La ce cofetarie ai fost?
Astept raspuns,te rog!:D

ioana325
03.05.2010, 15:53:13
Iarina....nu vreau sate dezamagesc ....dar uitete ce denivelari are tortul....nu stiu unde a fost facut dar eu zic sa mai cauti si in alta parte.......sz k am intrat si eu asa....sz inca odata....
imi place mult tortul carmina ariana! La ce cofetarie ai fost?
Astept raspuns,te rog!:d

ioana325
03.05.2010, 15:57:32
noi am pus la fiecare masa de 10 persoane cate doua farfurii de 500 gr fiecare si au fost chiar prea multe, dar am preferat asa decat sa nu manance lumea o prajitura la nunta si sa astepte sa ajunga acasa sa desfaca cutia cu caserola /:)

si tortul nostru a fost extraordinar de bun, l-am facut la corina si a fost imbracat martipan (cu gust de martipan, nu pasta de zahar), compozitia din lamaie si visine. A fost foarte laudat de cei care l-au gustat, au spus ca a fost foarte racoritor si deloc gretos, chiar daca avea multa crema. A avut multe visine... =p~

incerc sa va arat tortul... Sper sa reusesc...[-o<
speri sa nu te superi k iti spun dar tortul a fost facut din pasta de zahar...martipanul nu este asa alb...e mai inchis la culoare....pasta de zahar e foarte alba......si dak te uiti bn si luceste....martipanul este mai mat....imi pare rau sa iti spun...

leezabona
26.06.2010, 10:26:19
buna miresicilor,eu vad ca vorbiti doar de corina si mio delicia , eu am avut nunta si mi-am facut prajiturile la cofetaria ALADIN, delicioase nu mi-a mai ramas pe masa nici o prajitura .pentru acasa am dat niste cutiute care contineau doua tortulete rotunde aprox100gr unul , unul de cioc si unul de tiramisu, foarte elegant si am iesit mai ieftin ca la corina.

amalia30
28.06.2010, 14:25:19
Buna
Cat costa la cofetaria Aladin kg de prajitura si cat de tort si daca ai poze te rog sa imi arati si mie.
Mersi

lizz
02.08.2010, 18:39:35
Buna miresicilor :)

Am si eu 2 intrebari:
Unde e cofetaria Aladin?
Cum se procedeaza cu tortul nasei?

crisjoy1380
02.08.2010, 19:06:03
Eu tortul l-am facut la Corina - a fost de iaurt cu fructe de padure si intr-adevar nu m-a dezamagit- i-am spus dnei Corina "sper ca nu o sa aiba gust de chimicale". Ea l-a si decorat, a fost foarte frumos. Cu cateva luni in urma am gustat ceva de la Alladin- tortul de majorat al verisoarei mele si a fost execrabil, parca era facut la Olida. Pacat, aveam o parere buna despre ei.
de la Corina am luat si saraturi cu cascaval si covrigei cu chimen pe care le-am pus pe masa, au fost super bune.
Prajiturile in schimb le-am facut la o tanti autorizata care are sediul pe langa BCR-ul din Centru. Tipa chiar se stie - e inginer de chimie alimentara- Codruta Popa o cheama - prajiturile au fost naturale 90%, au avut o tinuta grozava (nu au cazut) si au fost foarte bune- a pus vreo 9 feluri in caserola . Tot la ea am facut eclerute, pe care le-am pus pe masa (merg cel mai bine la cafea si multa lume le adora) si ceva sucituri cu susan sarate, pe care le-am pus pe masa.Ah si tortul nasei - cu ciocolata Milka:)

amalia30
03.08.2010, 17:00:11
am rezolvat si eu cu prajiturile ,la Corina :)

ioana325
03.08.2010, 23:33:52
Buna
Cat costa la cofetaria Aladin kg de prajitura si cat de tort si daca ai poze te rog sa imi arati si mie.
Mersi
buna Amalia.....poti sa le vizitezi site-ul.....www.cofetaria-aladdin.ro (http://www.cofetaria-aladdin.ro.....acolo)vei gasi poze cu torturile de mireasa pe care lefac.....dar inca ceva te poti duce si cu un tort anume...cum vrei tu sa til faca....si dak pot sa ti-l faca ti-l fac sigur.....

ioana325
03.08.2010, 23:37:35
Buna miresicilor :)

Am si eu 2 intrebari:
Unde e cofetaria Aladin?
Cum se procedeaza cu tortul nasei?
cofetaria aladin e linga banca volsbank in cetate.....linga rotisor cum il stim de pe vremuri.....

lizz
04.08.2010, 17:46:46
cofetaria aladin e linga banca volsbank in cetate.....linga rotisor cum il stim de pe vremuri.....

Multumesc.
Desi cred ca incep sa inclin spre Corina, dupa ce citesc pe forum. Oricum, deocamdata n-am gustat nimic :D

LiviaU
13.11.2010, 14:36:01
Eu tortul l-am facut la Corina - a fost de iaurt cu fructe de padure si intr-adevar nu m-a dezamagit- i-am spus dnei Corina "sper ca nu o sa aiba gust de chimicale". Ea l-a si decorat, a fost foarte frumos. Cu cateva luni in urma am gustat ceva de la Alladin- tortul de majorat al verisoarei mele si a fost execrabil, parca era facut la Olida. Pacat, aveam o parere buna despre ei.
de la Corina am luat si saraturi cu cascaval si covrigei cu chimen pe care le-am pus pe masa, au fost super bune.
Prajiturile in schimb le-am facut la o tanti autorizata care are sediul pe langa BCR-ul din Centru. Tipa chiar se stie - e inginer de chimie alimentara- Codruta Popa o cheama - prajiturile au fost naturale 90%, au avut o tinuta grozava (nu au cazut) si au fost foarte bune- a pus vreo 9 feluri in caserola . Tot la ea am facut eclerute, pe care le-am pus pe masa (merg cel mai bine la cafea si multa lume le adora) si ceva sucituri cu susan sarate, pe care le-am pus pe masa.Ah si tortul nasei - cu ciocolata Milka:)

Ai cumva numarul Codrutei de telefon?? Te rog frumos daca il ai sau poti sa imi spui unde il gasesc da-mi un mesaj, mersi frumos^:)^

albacazapada88
16.02.2011, 16:43:48
despre cofetaria multipast nu stie nimeni nimic?inainte avea ceva deschis peste drum de spital si tin minte ca aveau prajituri foarte bune =P~ acum s-au mutat jos in oras undeva langa tribunal.nu am mai fost de mult in alba cred ca de 4 ani si as vrea sa stiu dac cineva a mai gustat ceva de pe la ei.

bebedinio
16.02.2011, 19:39:45
despre cofetaria multipast nu stie nimeni nimic?inainte avea ceva deschis peste drum de spital si tin minte ca aveau prajituri foarte bune =P~ acum s-au mutat jos in oras undeva langa tribunal.nu am mai fost de mult in alba cred ca de 4 ani si as vrea sa stiu dac cineva a mai gustat ceva de pe la ei.

poate daca te duci la targul de nunti de la Alba Mall din wk acesta ii gasesti pe acolo.

albacazapada88
17.02.2011, 16:55:40
poate daca te duci la targul de nunti de la Alba Mall din wk acesta ii gasesti pe acolo.
sincer am apelat la miresici pentru ca eu nu sant in tara si nu am cum sa merg la targuri si de aici ma inspir in majoritatea cazurilor ms oricum

delia_sipos
18.02.2011, 13:08:56
Buna fetelor!

Ma bucur sa vad ca mai este activitate si pe acest grup! :D
Noi am fost deocamdata doar la cofetaria Aladdin, iar prajiturile pe care le-am gustat au fost delicioase. Din punct de vedere estetic, mi se pare ca torturile lor arata cel mai bine. Daca ati colaborat cu aceasta cofetarie, va rog sa puneti poze. De fapt, orice alta informatie mi-ar fi de folos! :D

Delia

LiviaU
18.02.2011, 18:09:19
Buna fetelor, noi am comandat parjiturile de la un laborator din cetate cum mergi spre micesti, am fost peste tot la laboratoare si pe langa preturi si cantitati umflate de-a dreptul nu au prea prezentat interes, in schimb aici au fost super ok cu noi si am si gustat prajiturile care sunt extraordinar de bune si preturile acceptabile\:D/

bebelush
19.02.2011, 17:00:34
Si noi pana la urma am ramas la laboratorul de pe Calea Motilor spre Micesti. Pretul ni s-a parut destul de bun, atat la prajituri, cat si la torturi, mai ramane sa ne hotaram la modelul de tort si suport.

deiulia
30.04.2011, 02:14:38
Noi facem prajiturile si tortul La Roma, merita sa va duceti sa vedeti! Prajiturile sunt geniale, facute din ingrediente naturale, in plus arata si foarte bine. Iar despre tort, doamna este deschisa sa faca orice tip sau model doresti. Am vazut niste fotografii delicioase...Si nu sunt nici scumpe=D>

florina_flor
05.03.2012, 15:04:49
Si noi pana la urma am ramas la laboratorul de pe Calea Motilor spre Micesti. Pretul ni s-a parut destul de bun, atat la prajituri, cat si la torturi, mai ramane sa ne hotaram la modelul de tort si suport.

Imi puteti spune un pret, ceva, va rog
Mersi

LadyDiana
28.03.2013, 23:03:36
Buna,

Poate sa imi spune cineva care a cumparat prajiturile de la cofetaria dinspre Micesti o parere?

Multumesc,
Diana

dariusp
15.01.2014, 18:36:46
buna Amalia.....poti sa le vizitezi site-ul.....www.cofetaria-aladdin.ro (http://www.cofetaria-aladdin.ro.....acolo)vei gasi poze cu torturile de mireasa pe care lefac.....dar inca ceva te poti duce si cu un tort anume...cum vrei tu sa til faca....si dak pot sa ti-l faca ti-l fac sigur.....

cofetaria aladdin face cele mai bune torturi si sunt o firma serioasa ...