PDA

Versiunea completa : Agentii de nunti in Alba

bride_to_be_soon
29.12.2008, 22:03:09
Buna fetelor! Eu sunt nou inscrisa in forum vostru...si destul de "noua" la capitolul nunti. Asa ca am nevoie de ajutorul vostru...de sfaturi.
Am inteles ca primul lucru pe care trebuie sa-l faci ca sa ai o nunta de vis e sa iti gasesti o firma care sa te ajute sa o organizezi.
Eu sunt din timisoara dar nunta o sa fie in Alba iulia....asa ca va rog sa ma ajutati. Astept sfaturile voastre.
Mersic fetele!!

lovebride
03.01.2009, 12:38:45
Cred ca mai indicat ar fi sa iti pregatesti(organizezi) personal nunta,,asta in ideea ca ai timp, resurse necesare.. Nu dau nume insa iti pot spune ca nu vei fi 100% multumita de rezultate cu unele din "agentiile" de nunta din judet. De fapt agentie sau organizator de nunti implica cu totul altceva decat ceea ce fac unii....In fine....suntem aici ca sa discutam toate, sa ne dam cu parerea, sa sfatuim.....
pupici!!>:D<>:D<

teodora99
28.02.2009, 12:53:58
Pt aranjamente florale iti recomand CASA DE FLORI (este pe Closca, langa un magazin de inchirieri dvd-uri). CASA DE FLORI este a unei domnisoare care face niste aranjamente florale extraordinar de frumoase. Poti trece pe acolo sa discuti cu ea.

micki23
24.03.2009, 15:21:15
buna fetelor

voi cu cine va amenajati sala de nunta? ce culoare si ce fel de flori?

eu m-am gandit sa fac cu un tip din aiud care are vechime in asa ceva...sala mea fiin crem, galbui maroniu :)))

voi face sala pe auriu , dar nu dinala tiganesc:))
voi folosi flori naturale in special trandafirii galbeni....

ce idei aveti voi? :):*

rox_y
24.03.2009, 15:32:59
Poate ma ajuta si pe mine cineva..in privinta culorilor.
Sala mea este un crem mai inchis...eu vreau sa fie amenajata pe albastru..se potriveste crem cu albastru...?
Tin sa va spun ca nu-mi place de nici un fel crem, verde, rosu sau piersicuta..

bibianca
24.03.2009, 18:24:46
Eu imi voi face sala in visiniu si crem(sala avand draperiile visinii), aranjamentele florare doar din trandafiri crem si visinii....sper sa iasa asa cum vreau eu

micki23
24.03.2009, 19:47:03
Poate ma ajuta si pe mine cineva..in privinta culorilor.
Sala mea este un crem mai inchis...eu vreau sa fie amenajata pe albastru..se potriveste crem cu albastru...?
Tin sa va spun ca nu-mi place de nici un fel crem, verde, rosu sau piersicuta..

depinde ce fel de crem e si ce fel de albastru....daca sunt culori foarte pale ar merge combinatia daca nu nu prea....acuma fiecare cu gusturile ei:)

unde faci nunta?

micki23
24.03.2009, 19:49:11
Eu imi voi face sala in visiniu si crem(sala avand draperiile visinii), aranjamentele florare doar din trandafiri crem si visinii....sper sa iasa asa cum vreau eu

frumoasa combinatia...
la sala mea nu merge visiniul deoarece e crem mai inchis mai mult galbui plus perdelele sunt tot deschise la culoare si ar fi prea mare contrastul :)...poate ai vazut sala mea pe linkul ce l-am pus :)

bibianca
24.03.2009, 22:00:37
frumoasa combinatia...
la sala mea nu merge visiniul deoarece e crem mai inchis mai mult galbui plus perdelele sunt tot deschise la culoare si ar fi prea mare contrastul :)...poate ai vazut sala mea pe linkul ce l-am pus :)
Da l-am vazut...e foarte frumos.
Ai dreptate,nu ar merge cu visiniul.Cate persoane intra in el?

rox_y
25.03.2009, 06:16:07
depinde ce fel de crem e si ce fel de albastru....daca sunt culori foarte pale ar merge combinatia daca nu nu prea....acuma fiecare cu gusturile ei:)

unde faci nunta?

Si e un crem mai inchis si perdelele sunt albe..si peretii sunt maroniu deschis

carmen_aiud
25.03.2009, 08:52:31
buna fetelor

voi cu cine va amenajati sala de nunta? ce culoare si ce fel de flori?

eu m-am gandit sa fac cu un tip din aiud care are vechime in asa ceva...sala mea fiin crem, galbui maroniu :)))

voi face sala pe auriu , dar nu dinala tiganesc:))
voi folosi flori naturale in special trandafirii galbeni....

ce idei aveti voi? :):*

Buna Michi! Ti-as fi recunoscatoare dc mi-ai putea spune si mie numele tipului cu care decorezi sala... Eu sunt stabilita in Arad de aproape 9 ani si sincera sa fiu habar nu am de cum ma voi descurca cu organizarea nuntii...Oricum stiu ca voi gasi un ajutor in acest loc, atat de la tine cat si de la celelatle fete....
Multumesc mult!!!!

PS:Daca nu poti da numele firmei aici trimite-mi te rog PM.
Pupici:* :*

micki23
25.03.2009, 15:01:23
Buna Michi! Ti-as fi recunoscatoare dc mi-ai putea spune si mie numele tipului cu care decorezi sala... Eu sunt stabilita in Arad de aproape 9 ani si sincera sa fiu habar nu am de cum ma voi descurca cu organizarea nuntii...Oricum stiu ca voi gasi un ajutor in acest loc, atat de la tine cat si de la celelatle fete....
Multumesc mult!!!!

PS:Daca nu poti da numele firmei aici trimite-mi te rog PM.
Pupici:* :*

Il chiama Ciucalau Adrian si voi pune linkul ...pe link gaseti cateva poze ins adaca vrei te poti intalni cu el si iti arata poze mult mai multe...e vechi in domeniul asta....
cand ai nunta?

(http://www.printesaserii.blogspot.com)

carmen_aiud
25.03.2009, 15:04:39
Il chiama Ciucalau Adrian si voi pune linkul ...pe link gaseti cateva poze ins adaca vrei te poti intalni cu el si iti arata poze mult mai multe...e vechi in domeniul asta....
cand ai nunta?

Mersi mult!!! Esti o dulce. Ai putea sa imi spui si niste preturi? Bineinteles PM...:* :*

micki23
25.03.2009, 15:28:43
Mersi mult!!! Esti o dulce. Ai putea sa imi spui si niste preturi? Bineinteles PM...:* :*

am o lista de la el cu niste preturi dar nu la toate ...chestiile

dar poti vb cu el si chiar daca nu faci cu el nu se supara ...e fff de treaba....

cand gasec lista de unde am pus-o sa sa-ti dau si niste preturi...stiu doar ca un scaun sa il imbrace e 2,5 ron...

masa miriolr depinde de ce vrei sa faci ...aranjamentele pe mese la fel din ce fori...

carmen_aiud
26.03.2009, 09:32:21
am o lista de la el cu niste preturi dar nu la toate ...chestiile

dar poti vb cu el si chiar daca nu faci cu el nu se supara ...e fff de treaba....

cand gasec lista de unde am pus-o sa sa-ti dau si niste preturi...stiu doar ca un scaun sa il imbrace e 2,5 ron...

masa miriolr depinde de ce vrei sa faci ...aranjamentele pe mese la fel din ce fori...

mersi mult... luna viitoare mergem acasa si at as vrea sa vb cu el... spune-mi te rog e singurul din aiud care se ocupa de decoratiuni?:-\ :-\ :* :*

micki23
26.03.2009, 13:51:45
mersi mult... luna viitoare mergem acasa si at as vrea sa vb cu el... spune-mi te rog e singurul din aiud care se ocupa de decoratiuni?:-\ :-\ :* :*

sunt mai mmulti si in Aiud..aia de la floraria Dana, dj spexi....si mai sunt cativa..insa tipul asta e cel mai vechi in asa ceva in Aiud si a amenajat in toata tara...
acuma tu te hotarasti daca iti place sau nu...

o sa vezi ce iti ofera el , ce iti ofera altii si alegi dupaia....

micki23
25.05.2009, 23:08:18
cica floraria Dana face si ea amenajari de sali...la ei e avantajul ca fac ei dierc si aranjamentele florale si n isi mai pun adaos...alte firme fac sala insa flrile le iau de la Dana si isi pun adaos :))

Dyva_a
11.06.2009, 22:17:01
Si o prietena de-a mea si-a facut tot cu el si e super tipul.

carmina_ariana
28.08.2009, 17:27:03
Amenajarea salii de nunta la noi a fost facuta de niste fete din Oarda, foarte, foarte pricepute. E drept ca a costat 2000 lei, dar nu regretam absolut deloc, ba din contra...>:D<
Asta a fost intrarea in sala...

Sala in visiniu si auriu...

Masa mirilor...

Una dintre mesele invitatilor

Artificii la intrarea in sala

Au facut o inimioara din lumanari mici si petale de trandafiri in fata mesei mirilor...

Asa arata sala inainte de primul dans

Am avut artificii la primul dans, dar micute pentru ca sala era joasa

Noi am fost foarte multumiti de serviciile oferite de Diana si Luiza... Multumim mult, fetelor! :x

micki23
11.09.2009, 14:54:33
eu am gasit acum pe altcineva cu care amenajez sala..lucreaza foarte bine si are preturi bune, are firma in zona pietei Aiud...cu ea imi fac si buchetele de mireasa, nase, domnisore, cocarde......

zara40
15.09.2009, 16:55:22
eu am gasit acum pe altcineva cu care amenajez sala..lucreaza foarte bine si are preturi bune, are firma in zona pietei Aiud...cu ea imi fac si buchetele de mireasa, nase, domnisore, cocarde......
Eu trebuie sa pregatesc nunta pt. sora mea(nunta este anul viitor tot la Salon Georgia).Ma poti ajuta te rog cu niste informatii in legatura cu decorul salii.Vreau sa studiez prima data preturile de la mai multe firme dupa care sa aleg#:-S(profesionisti cu preturi bune:D)

iarina80iubita
03.01.2010, 18:41:24
Buna fetelor!
Nu stiu cam ce preturi sunt ptr decorarea salii,cu prezidiu etc! Locuiesc in Barcelona de 5 ani si nu prea mai stiu cum sunt preturile! Sper ca ma poate ajuta cineva!:-SS:DO sa avem nunta in Cugir,Alba pe 23 octombrie 2010,deja am inchiriat o sala cu catering,mi s-a spus ca menoiul si decorarea salii sunt incluse in 120 lei/ invitat.Tortul si prajiturile ,tre sa le aducem noi.>Stie cineva de unde'?????:((
Of,cat stres!
Pupici tuturor miresicilor!