PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti in Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

drika
06.10.2006, 22:44:54
am vazut ieri la televiziunea locala ca de pe 13 pana pe 15 luna aceasta este targ de nunti sau cum se numeste la casa studentilor.:)
Sper sa fi postat unde trebuie

sunset
07.10.2006, 06:18:59
Da, am vazut si eu afis!!!
De abia astept!!!!:*

CataAna
07.10.2006, 10:37:22
Ce bineee!!!
Merci pentru pont!
Ne vedem acolo....

drika
07.10.2006, 10:50:17
Adevarul ca asteptam si eu un targ dintr-asta:*

Bia
08.10.2006, 00:20:06
Super! Mersi de informatie! Habar nu aveam ca exista targuri de genul asta si la noi!

drika
15.10.2006, 10:48:12
Fetelor am ramas profund dezamagita de tenta asta de targ.In afara de faptul ca a fost f prost promovata nici firme multe nu au fost.Am cautat de disperata pe aia de la w lady dar nimik:(:(Voiam si eu un cupon de reducere:(.Am primit numai de la Corioland pt verighete reducere de 10% in rest mai nimic.Eu firma de decor aveam asa ca ma asteptam la mai multe firme cu rochii de mireasa:(:(:(Of ce raha...biiiiiiiiiip de targ a fost.

CataAna
15.10.2006, 11:19:41
Din nefericire trebuie sa subscriu la ce a scris Drika.
Mare esec targul asta!

Bia
15.10.2006, 22:05:49
Si eu am asteptat cu nerabdare targul asta si ... am fost tare dezamagita! Ma asteptam sa vina mult mai multe firme, sa vad multe rochite expuse ... dar ... Pacat! Cine stie, poate anul viitor va fi mai bine, dar deja n-o sa ne mai intereseze pe noi :D

Milagros
18.10.2006, 19:59:40
OOOOF!Vad ca nu sunt singura care a asteptat cu nerabdare o dezamagire!Am fost si eu la asa-zisul targ de nunti si am plecat cu un cupon de reduceri la Coriolan(probabil de Craciun ne aduce Moshul verighete:D),am vazut muuuuuuuuuulte modele de invitatii dar nu mi s-a lipit nici una de suflet si am cunoscut-o pe doamna de la Casa Diva care e o dulceata de femeie si mi-a promis o reducere :P
In rest...ma gandesc si eu ca organizatorii au fost la prima "abatere" asa ca poate ii iertam, cu conditia sa nu o dea in bara si la anu' si sa le fie de folos macar altor miresici!
Va pup

drika
18.10.2006, 21:26:56
Eu deja am fost la coriolan:D am dat comanda de verighete(as fi pus o imagine de pe site dar nu au modelul ales de noi postat acolo)A durat un pic pana ne-am hotarat.Am ales ceva care are si aur alb.NU SUFLAT CU RODIU CI AUR ALB.Noua ne plac f mult.Si tot azi am cumparat si un inel f dragut de acolo.O sa luam si reducerea si o sa fie bine.Numai ca o sa aiba ceva gramaj ca iubi meu are degetul gros si le vrem si groase.O sa ajunga, cred, la 16 grame verighetele impreuna sau ceva de genul.

Bia
18.10.2006, 21:31:03
Eu deja am fost la coriolan:D am dat comanda de verighete(as fi pus o imagine de pe site dar nu au modelul ales de noi postat acolo)A durat un pic pana ne-am hotarat.Am ales ceva care are si aur alb.NU SUFLAT CU RODIU CI AUR ALB.Noua ne plac f mult.Si tot azi am cumparat si un inel f dragut de acolo.O sa luam si reducerea si o sa fie bine.Numai ca o sa aiba ceva gramaj ca iubi meu are degetul gros si le vrem si groase.O sa ajunga, cred, la 16 grame verighetele impreuna sau ceva de genul.

Deci chiar se tin de cuvant cu reducerea? Si noi vrem sa le luam in decembrie tot de la ei! Sunt dragute modelele! Ma bucur ca v-ati gasit verighetele, ati mai facut un pas inainte!

Milagros
19.10.2006, 16:10:22
AAAAAAAAAAAAAH! Sa stiti ca va invidiez pe toate care ati luat deja verighetele! Abia astept sa vina si la mine Moshu'.... Mai e un picutz :)

floreaanamaria
19.10.2006, 21:22:17
nu am stiut nimic de acest targ unde a avut loc ana iasi:-SS

floreaanamaria
19.10.2006, 21:32:27
vreau sa stiu si eu unde gasesc in iasul asta o rochie de mireasa frumoasa ,de dimineata caut pe net si nimic interesant.Apropo de firme care inchiriaza rochii stie cineva

Bia
19.10.2006, 21:56:06
nu am stiut nimic de acest targ unde a avut loc ana iasi:-SS

Salut! Stai linistita ca n-ai pierdut nimic la targul asta! Ai fi fost si tu la fel de dezamagita! Rochite dragute in Iasi, pai depinde cum vrei tu, de bugetul tau, etc. Incearca la Alb si Negru pe Stefan cel Mare, apoi la Decora in Piata Unirii, Dona-Alba pe Lapusneanu, Casa Diva prin Pacurari, cred ca mai sunt dar astea imi vin in minte acum! Te-ai hotarat cam ce model ai vrea? Eventual gasesti pe net sute de modele faine si poti sa iti faci la comanda, totul depinde de tine!

istinica
19.10.2006, 22:27:27
Salut fetelor!

Am vazut ca CataAna are nunta la Traian...E cea mai buna alegere pe care puteai sa o faci!!!!!!Eu am avut nunta in septembrie acolo si a fost ca intr-o poveste....
Pentru miresicile din Iasi care inca nu si-au comandat rochia de mireasa le recomand Donna Alba...E firma unde poti sa iti gasesti o rochie super dragutza si cu bani putini (relativ putini....)
Va pup, multa bafta, rabdare si calm, mult calm!

Indra
19.10.2006, 23:19:49
Da...am fost si noi la targ (eu si logidnicul) si dezamagirea cred ca a fost la fel de mare ca si a voastra...ne-am luat si noi un cupon de ala de reducere de la bijuterii si inca unul la mobila (desi nu cred ca va fi folosit nici unul). La bijuterii am vazut in catalog la ei ceva care ne-a placut putin, in schimb nu aveau decat din aur galben expus acolo in vitrina si noi vroiam sa vedem cum arata in alb (asa cum era in catalog). Oricum...nu suntem decisi..mai vedem noi ce si cum cu verighetele; timp este ;)).
In rest...am sperat in zadar sa vad si eu niste rochii care sa ma uimeasca dar nu a fost cazul din pacate. Firma pentru amenajare sala nu ne trebuie pt. ca nu facem nunta in Iasi, iar la localul la care o facem nu ni se permite sa aducem o firma cu care ei nu au contract; acestea fiind spuse...targul nu a fost asa cum am crezut eu ca trebuie sa fie...:(

CataAna
21.10.2006, 16:12:18
Salut fetelor!

Am vazut ca CataAna are nunta la Traian...E cea mai buna alegere pe care puteai sa o faci!!!!!!Eu am avut nunta in septembrie acolo si a fost ca intr-o poveste....
Pentru miresicile din Iasi care inca nu si-au comandat rochia de mireasa le recomand Donna Alba...E firma unde poti sa iti gasesti o rochie super dragutza si cu bani putini (relativ putini....)
Va pup, multa bafta, rabdare si calm, mult calm!
Buna Istinica!

Casa de piatra sa fiti fericiti si sa aveti numai bucurii!

Daca ai sti ce mult ma bucur ca am gasit o mireasa care a avut nunta la Traian. Mai bine spus tu m-ai gasit pe mine...
Spune-mi te rog cum a fost! As vrea sa aflu cat mai multe detalii: cum a fost servirea, la cat s-a terminat petrecerea dimineata, cum a fost mancarea, ati pus huse pe scaune...? Daca ai sti cate intrebari am...
Eu pot spune ca am vazut toate restaurantele din Iasi si pana la urma am ales Traian pentru ca mi s-a parut cel mai frumos si luminos. E intr-adevar cam mic, dar nici nu vom avea foarte multi invitati.
Sunt sigura ca ai avut o nunta de vis, e un restaurant in care te poti simti printesa, regina, ce vrei. Poate atasezi si niste pozici daca vrei.
Multi pupici!

micky
31.01.2007, 09:41:02
daca aflati perioadele in care vor fi targuri de nunti in iasi ma anuntati si pe mine! va rog!^:)^ ^:)^ ^:)^ mersic!:*

drika
31.01.2007, 10:15:39
Deci chiar se tin de cuvant cu reducerea? Si noi vrem sa le luam in decembrie tot de la ei! Sunt dragute modelele! Ma bucur ca v-ati gasit verighetele, ati mai facut un pas inainte!
Da se tin de cuvant$-)o:-)

drika
31.01.2007, 10:18:00
Buna Istinica!
Daca ai sti ce mult ma bucur ca am gasit o mireasa care a avut nunta la Traian. Mai bine spus tu m-ai gasit pe mine...Multi pupici!
Si eu am aceeasi rugaminte<:-P<:-Po:-)

drika
31.01.2007, 10:46:55
Daca tot ati vb de verigheta sa va pun si eu modelul cumparat de noi. Nu avem pietricele pt ca nu ne plac la verigheta, deci e simpla din aur alb si galben. Au ceva grame si ne-au costat aproximativ 10 milioane (asta fara o reducere de un milon). Noi suntem f multumiti de ele. Sper sa gasiti si voi ce va place<:-P
[/URL][URL="http://imageshack.us"]http://img249.imageshack.us/img249/4812/verighetaip7.jpg (http://imageshack.us)

micky
31.01.2007, 11:26:33
Daca tot ati vb de verigheta sa va pun si eu modelul cumparat de noi. Nu avem pietricele pt ca nu ne plac la verigheta, deci e simpla din aur alb si galben. Au ceva grame si ne-au costat aproximativ 10 milioane (asta fara o reducere de un milon). Noi suntem f multumiti de ele. Sper sa gasiti si voi ce va place<:-P
http://img249.imageshack.us/img249/4812/verighetaip7.jpg (http://imageshack.us)

adica asa?:D

drika
31.01.2007, 21:34:46
exact... numai ca doua>:P>:P;)):*

petronelaaa
01.02.2007, 10:29:39
VESTE: lume, lume....
........este targ pe 14 februarie, la Ciric.

Si cik nu se compara cu preturile targurilor de la Bucuresti. Is preturi mai pt zona noastra:-p
Mi-a zis o tipa care are o firma de organizari evenimente....

drika
01.02.2007, 10:56:51
VESTE: lume, lume....
........este targ pe 14 februarie, la Ciric.

Si cik nu se compara cu preturile targurilor de la Bucuresti. Is preturi mai pt zona noastra:-p
Mi-a zis o tipa care are o firma de organizari evenimente....
Pe bune... sa ne dai detalii cand mai afli ceva, vreau si eu sa merg=P~

nerromiha
01.02.2007, 11:18:13
pe bune? te rog sa ne dai detalii...catt mai multe...multumim:)

petronelaaa
01.02.2007, 11:25:40
tipa care mi-a zis a zis ca dureaza doar 1 zi, pe 14februarie...
mai ramane sa mai vb...

micky
01.02.2007, 13:40:23
tipa care mi-a zis a zis ca dureaza doar 1 zi, pe 14februarie...
mai ramane sa mai vb...

ce super!!!!!!!!!!!!targ in iasi\:D/ \:D/ \:D/ dar nu te poti interesa pana maine? ca eu plec acasa la bacau maine seara si nush cand ma intorc si in cazul in care este targ sa vin mai devreme...plsssssssssssssssssss[-o< [-o< [-o< ^:)^ ^:)^ ^:)^

cristina_24
01.02.2007, 13:48:25
exact... numai ca doua>:P>:P;)):*

Foarte faine verighetele voastre ..sa le purtati cu placere si sa fiti fericiti..cat despre targul de la Ciric..poate imi spuneti si mie daca v-a placut ceva..eu sunt in Timisoara si astept sa vina targul de aici care este pe 16-18 febr.Bafta la rochii si sa va gasiti ceea ce va place >:D<

drika
01.02.2007, 13:51:56
Merci tare mult, si voi sa fiti fericiti:x

janine1480
07.02.2007, 16:16:50
Targ pe 14 februarie? Sigur? Ca sa stiu sa imi iau liber de la serviciu.

alibd
07.02.2007, 16:29:46
Targ pe 14 februarie? Sigur? Ca sa stiu sa imi iau liber de la serviciu.

Asa am auzit si eu! As putea spune ca este o certitudine. Eu stiu de anul trecut, cand am fost la Ciric, sa inchiriem sala de acolo. Si asa cica... pe 14 feb este targ....
Ramane sa vedem! Te pup!:*

janine1480
08.02.2007, 09:05:18
Super. Este oare la ciuperca? Si cum se poate ajunge acolo? Doar cu taxiul? Ca eu am fost doar o singura data la banchet si am fost cu taxiul. Mama ce multe intrebari...;)) :*

Milagros
08.02.2007, 14:56:40
OOOOOF numai eu nu pot sa merg la targ. Speram ca nu va fi ca cel de la Casa Studentilor...(:|

radumonalisse
10.02.2007, 21:03:42

Cat te ajung verighetele?

happybride
11.02.2007, 11:20:47
buna fetelor

vreau si eu la targ , dar daca stiti voi mai multe detalii , locul exact si la cat se deschide , va rog sa-mi spuneti-ti si mie. Va asigur de recunostinta mea vesnica .

V-am pupat pe toate

drika
11.02.2007, 11:41:07
Cat te ajung verighetele?
Au ajuns la 17 grame cu marja de eroare +- va nu mai stiu exact si m-a costat 10 mil +1 mil reducerea, deci 11 mil... am postat modelul la topicul de la verighete;-)

ant
11.02.2007, 15:13:35
http://img249.imageshack.us/img249/4812/verighetaip7.jpg (http://imageshack.us)

S-U-P-E-R-B-A, imi place f mult, sa fie cu noroc, intr-un ceas bun...<:-P , chiar am descoperit si eu de curand firma asta de bijuterii din Iasi si imi place mult cum lureaza si modelele pe care le au, cred ca daca nu apucam sa ne cumparam deja, sigur am fi facut un drum la Iasi ca tot mergeam pe la rude..<:-P

ps:.. scuze ca m-am bagat si eu intre voi :-$
va pup...:*
Aaaaa, era sa uit..:)) scrie de bine ..acolo.. la semnatura ta...<:-P

drika
11.02.2007, 22:35:42
Multumesc de urari:-p:-p spune-mi si mie ce scrie..:Dchiar sunt curioasa:D

ant
12.02.2007, 09:02:39
Multumesc de urari:-p:-p spune-mi si mie ce scrie..:Dchiar sunt curioasa:D

Scrie ceva de genul...viata este frumoasa..trebuie doar sa sti cum sa o traiesti..<:-P:* ;)) ^:)^

drika
12.02.2007, 10:42:32
Scrie ceva de genul...viata este frumoasa..trebuie doar sa sti cum sa o traiesti..<:-P:* ;)) ^:)^
OOO, e bun :D:D:D:D;))

nerromiha
12.02.2007, 21:47:20
ati mai aflat ceva despre targ? este sau nu este?:-s

Ruby
12.02.2007, 22:21:14
buna fetelor

vreau si eu la targ , dar daca stiti voi mai multe detalii , locul exact si la cat se deschide , va rog sa-mi spuneti-ti si mie. Va asigur de recunostinta mea vesnica .

V-am pupat pe toate

DACA VA REFERITI LA "TARGUL" DE LA CIRIC POT SA VA SPUN CA NU E VORBA DE NICI UN TARG. ESTE O PETRECERE PENTRU TOATE CUPLURILE CARE FAC NUNTA ANUL ACESTA LA CIRIC. COSTA 1.000.000 LEI /CUPLU. SE MANANCA, DANSEAZA SI INTR-ADEVAR VIN CATEVA FIRME CU PRODUSE PT NUNTI. DACA MERG VA SPUN CUM A FOST.

alibd
13.02.2007, 00:12:45
DACA VA REFERITI LA "TARGUL" DE LA CIRIC POT SA VA SPUN CA NU E VORBA DE NICI UN TARG. ESTE O PETRECERE PENTRU TOATE CUPLURILE CARE FAC NUNTA ANUL ACESTA LA CIRIC. COSTA 1.000.000 LEI /CUPLU. SE MANANCA, DANSEAZA SI INTR-ADEVAR VIN CATEVA FIRME CU PRODUSE PT NUNTI. DACA MERG VA SPUN CUM A FOST.

Cam asa am auzit si eu! Deci... :-<

micky
13.02.2007, 10:59:30
Cam asa am auzit si eu! Deci... :-<

:O:O:O hmmmm...eu chiar asteptam asa zisul targ....:(:(:( da e bine ca am aflat acum si nu maine cand ma duceam acolo:))

nerromiha
13.02.2007, 11:56:45
:O :((:((:((

Ruby
13.02.2007, 21:34:51
:O :((:((:((

Nu plange, s-ar putea sa plang eu maine seara ca am dat si bani sa merg acolo. Va povestesc joi seara.

yryna
14.02.2007, 09:37:02
pe bune? te rog sa ne dai detalii...catt mai multe...multumim:)

Buna!Am auzit ca intarea la targ va fi de 500.000 lei si ca vor fi destule firme de catering.

micky
15.02.2007, 13:26:31
Nu plange, s-ar putea sa plang eu maine seara ca am dat si bani sa merg acolo. Va povestesc joi seara.

chiar astept detalii...sa ne spui si noua cum a fost!!!!
>:D<

drika
15.02.2007, 14:39:26
chiar astept detalii...sa ne spui si noua cum a fost!!!!
>:D<
Ce imi plac ursii tai 8-}8-}8-}8-}8-}

micky
15.02.2007, 14:51:02
Ce imi plac ursii tai 8-}8-}8-}8-}8-}

mersic! :">am chiar mai multi!:D da o sa ii pun pe rand!!!!!
>:D< :*

alysia
15.02.2007, 23:29:29
Sunt noua in materie de nunti...vreau si eu lamuriri...ce e cu, cupoanele de reducere?

micky
16.02.2007, 09:04:56
Sunt noua in materie de nunti...vreau si eu lamuriri...ce e cu, cupoanele de reducere?

cupoanele de reducere le primesti la targuri si le poti folosi sa achizitionezi produse de la firmele respective cu reduceri de 10% ,25% in fct de fiecare firma.....ex: au fost miresici care au primit cupoane de reducere de 10% de la coriolan, la targul din toamna parca, si astfel pot comanda verighetele de la coriolan primind si o reducere de 10% din pretul lor:)
sper ca am fost destul de explicita:D

Ruby
16.02.2007, 23:49:59
Hello! Nu :(( dar nici nu :)).
Am mancat tort si prajituri de la diverse cofetarii si laboratoare. Va recomand laboratorul "BIANCA"!!! mmmmm....ce torturi!!! ce prajituri!!!!

Am vazut prezentarea de rochii de la Alb si Negru. Mi-am ales de la ei diadema: 185 lei. Mi s-au taiat picioarele cand am vazut-o. Am primit si un cupon de reducere de 10%. Cred ca ne-am hotarat si asupra invitatiilor...

N-ati pierdut mare lucru...Ve-ti vedea la tv.

:* :* :*

micky
19.02.2007, 09:15:20
miresici am o veste!!!!<:-P <:-P <:-P targ de nunti in perioada 23-25 feb si are loc la casa studentilor!!!!<:-P <:-P <:-P mai multe detalii nu am ca am primit vestea pe mail de la cineva:( abia astept sa vina weekendul<:-P <:-P <:-P

madalinabul
19.02.2007, 10:08:14
ce bine, poate gasesc si eu invitatii si poate cosulete pt cocarde.

micky
19.02.2007, 11:52:17
ce bine, poate gasesc si eu invitatii si poate cosulete pt cocarde.

si eu tot pentru invitatii ma gandeam sa ma duc:D...si cine stie poate gasesc si rochie :)

alibd
19.02.2007, 13:32:22
Asta este o super veste.... <:-P Nu pot sa cred ca pana la urma vom avea parte de targ... Sa ne mai tii la curent daca ai noutati. Te pup!

drika
19.02.2007, 13:35:16
Asta este o super veste.... <:-P Nu pot sa cred ca pana la urma vom avea parte de targ... Sa ne mai tii la curent daca ai noutati. Te pup!
ultimul de la Casa Stud a fost o tentativa esuata.... daca si asta e la fel:-<:-<:-<

alibd
19.02.2007, 13:45:10
ultimul de la Casa Stud a fost o tentativa esuata.... daca si asta e la fel:-<:-<:-<
Poate au si eu feed-back-ul de data trecuta si vor veni acum cu imbunatatiri si noutati.
Speranta moare ultima, nu? Poate de data asta vom fi mai putin dejamagite.../:)

drika
19.02.2007, 13:50:38
Poate au si eu feed-back-ul de data trecuta si vor veni acum cu imbunatatiri si noutati.
Speranta moare ultima, nu? Poate de data asta vom fi mai putin dejamagite.../:)
Sa dea Domnul dar am eu o senzatie ca la capitolul rochii tot nu o sa fie cine stie ce

alibd
19.02.2007, 13:54:04
Sa dea Domnul dar am eu o senzatie ca la capitolul rochii tot nu o sa fie cine stie ce

Daca nu va fi rochie, macar poate ne mai scoatem la celelalte capitole: verighete, invitatii, etc.
Poate gasim ceva pana la urma!

micky
19.02.2007, 13:58:05

drika chiar vroiam sa te intreb ce a fost la ultimul targ ca eu nu am stiut de el...adica daca imi poti spune ce firme au fost(in mare ca sunt sigura ca nu stii toate firmele:D) si daca poti sa imi spui ce produse s-au prezentat:)
mersic!:* >:D<

Onutza
19.02.2007, 14:01:19
Buna fetelor!
Un nou tirg este in zilele de 23, 24, 25 februarie la Iasi, casa de cultura a studentilor!!!!!
Este azi reclama in Ziarul de IAsi!!!
Vizitare placuta<:-P

Green_Eyes
19.02.2007, 14:04:57
Si eu de-abia astept sa merg la acest targ! Va fi o experienta inedita pentru mine, fiind primul targ la care voi participa:> Hope to see you there! Poate ne facem o insigna ceva de genul ''Miresici 2007'' ca sa ne recunoastem, asta daca nu putem veni la intalnirea miresicilor;;)
PS: Glumeam la faza cu insigna;))
:*

alibd
19.02.2007, 14:06:40
Si eu de-abia astept sa merg la acest targ! Va fi o experienta inedita pentru mine, fiind primul targ la care voi participa:> Hope to see you there! Poate ne facem o insigna ceva de genul ''Miresici 2007'' ca sa ne recunoastem, asta daca nu putem veni la intalnirea miresicilor;;)
PS: Glumeam la faza cu insigna;))

Nu ar fi rea ideea!:))

Green_Eyes
19.02.2007, 14:12:39
Eventual ne intalnim dupa targ, intr-una din zile, sambata de exemplu;;) , intr-un punct strategic si continuam la un suc psihanaliza ofertelor de la targ:>

Onutza
19.02.2007, 14:17:37
Participa:
AGNES TOMA, DONNA ALBA, WHITE LADY,
MARIAJ PRIETENIA, CASA EVA, MIREASA,
GIOCONDA, MILAN GOLD, ....

micky
19.02.2007, 14:22:52
Eventual ne intalnim dupa targ, intr-una din zile, sambata de exemplu;;) , intr-un punct strategic si continuam la un suc psihanaliza ofertelor de la targ:>

:) si eu ma gandeam la acelasi lucru:)) sa ne intalnim dupa ce mergem la targ si sa ne spunem parerea:))...fain am fost in acelasi gand:))

alibd
19.02.2007, 14:27:39
:) si eu ma gandeam la acelasi lucru:)) sa ne intalnim dupa ce mergem la targ si sa ne spunem parerea:))...fain am fost in acelasi gand:))

Oricum era stabilit pt week asta sa ne intalnim, asa ca avem un motiv in plus...;;)
Luati in calcul locatiile si mai veniti cu sugestii!

drika
19.02.2007, 14:28:45
Daca nu va fi rochie, macar poate ne mai scoatem la celelalte capitole: verighete, invitatii, etc.
Poate gasim ceva pana la urma!
eu astea le am o:-)

alibd
19.02.2007, 14:28:55
Participa:

Mersi pt amanunte! Pare interesant... Vom vedea ce va fi pana la urma.

alibd
19.02.2007, 14:30:48
eu astea le am o:-)

Invitatiile le am si eu de mult timp. Dar nu am gasit ceva sa ne placa amandurora in materie de verighete.
Poate gasim la targ.... Ca sa nu mai vorbesc de rochie...8-|

drika
19.02.2007, 14:31:48
Participa:
eeee data trecuta nu au fost decat 2 sau 3 firme de rochii si nu erau cine stie ce:(. Ce bine ar fi ca asta sa fie mai reusit=P~

micky
19.02.2007, 14:36:51
noi am dat comanda sambata de verighete deci ne vom uita dupa modele de invitatii (poate gasim ceva frumos la un pret bun) si bineinteles dupa rochie:)

alibd
19.02.2007, 14:39:51
noi am dat comanda sambata de verighete deci ne vom uita dupa modele de invitatii (poate gasim ceva frumos la un pret bun) si bineinteles dupa rochie:)

Sa dea Domnul sa gasim lucruri pe gustul nostru!o:-)

alibd
19.02.2007, 14:41:11

Apropo.. am uitat sa te intreb! Unde ati dat comanda pt verighete?

micky
19.02.2007, 14:43:22
Sa dea Domnul sa gasim lucruri pe gustul nostru!o:-)

si eu sper acelasi lucru :)
:* >:D<

drika
19.02.2007, 14:44:30
Oricum era stabilit pt week asta sa ne intalnim, asa ca avem un motiv in plus...;;)
Luati in calcul locatiile si mai veniti cu sugestii!
Cand s-a stabilit si unde..?

micky
19.02.2007, 14:46:04
Apropo.. am uitat sa te intreb! Unde ati dat comanda pt verighete?

ne-a luat ceva timp sa ne hotaram :D dar pana la urma am dat comanda la sabrini <:-P abia astept sa vina.....daca nu au fff multe comenzi pana sambata vor ajunge <:-P

alibd
19.02.2007, 14:47:14

Inca nu s-a stabilit exact. Era o sugestie sa ne intalnim dupa targ, sa schimbam impresii.
Mai propuneti locuri in care sa ne intalnim, ca ducem lipsa. :-\

micky
19.02.2007, 14:47:46

chiar ma asteptam sa te inscrii pe lista dar se pare ca nu ai vazut subiectul:D...am creat un topic intalnire miresici iasi:D daca vrei sa ni te alaturi;)) cu cat mai multe cu atat mai bine:D

alibd
19.02.2007, 14:49:27
ne-a luat ceva timp sa ne hotaram :D dar pana la urma am dat comanda la sabrini <:-P abia astept sa vina.....daca nu au fff multe comenzi pana sambata vor ajunge <:-P

Aha. Si noi am tot fost la Sabrini, de au inceput sa ne cunoasca cei de acolo. Si aveau multe modele din astea cu pietricele si nu prea as vrea.
Oricum, felicitari ca ti-ai ales pana la urma modelul, ca imi imaginez ca nu a fost o munca tocmai usoara.;))

drika
19.02.2007, 14:49:28
Inca nu s-a stabilit exact. Era o sugestie sa ne intalnim dupa targ, sa schimbam impresii.
Mai propuneti locuri in care sa ne intalnim, ca ducem lipsa. :-\
Da dar la targ o sa merg cu iubitul. NE intalnim noi fetele... nu cred ca trebuie sa vina si ei... asa ca mai bine nu dupa... locuri sunt o groaza...chiar mi-ar placeao:-)o:-)

Milagros
19.02.2007, 14:55:36
Voi cand mergeti la targ, sambata sau duminica?Parca as veni si eu sa ne vedem pe acolo chiar daca practic nu prea mai am ce cumpara... si nici cu ce :"> Poate ma uit si eu dupa cocarde...

micky
19.02.2007, 14:58:45
Da dar la targ o sa merg cu iubitul. NE intalnim noi fetele... nu cred ca trebuie sa vina si ei... asa ca mai bine nu dupa... locuri sunt o groaza...chiar mi-ar placeao:-)o:-)

si eu voi merge cu iubi la targ si iti dai seama ca nu ii pot spune : tu draga te duci acasa ca eu am treaba acu=))...o sa ne intalnim eventual pe seara sau duminica dupa amiaza asa cum sugerase o miresica...oricum mai bine mutam discutia despre iesire miresici la topicul ei...nu de alta dar subiectul acesta este despre targuri de nunti;))

Green_Eyes
21.02.2007, 08:59:05
A-propos de targ, iata cateva din firmele care vor fi prezente in acest weekend la Casa Studentilor: Agnes Toma, Donna Alba, White Lady, Mariaj Prietenia, Mireasa, Salon Edda, Romantic House, Casa Eva, Preference, Eventis Line, Nedira, In Trend, Eurofoc, Johnny Balonny, Gioconda, Tirada Com, Milan Gold, King of Sweet, Bucium S.A., Foto Dansor8-}

alibd
21.02.2007, 09:16:51
A-propos de targ, iata cateva din firmele care vor fi prezente in acest weekend la Casa Studentilor: Agnes Toma, Donna Alba, White Lady, Mariaj Prietenia, Mireasa, Salon Edda, Romantic House, Casa Eva, Preference, Eventis Line, Nedira, In Trend, Eurofoc, Johnny Balonny, Gioconda, Tirada Com, Milan Gold, King of Sweet, Bucium S.A., Foto Dansor8-}

Interesant! Poate chiar o sa avem ceva de vazut!/:)

micky
21.02.2007, 09:26:33
Interesant! Poate chiar o sa avem ceva de vazut!/:)

eu sper sa vedem niste modele de invitatii interesante:D...si poate gasesc si rochia de mireasa:D

alibd
21.02.2007, 09:29:13
eu sper sa vedem niste modele de invitatii interesante:D...si poate gasesc si rochia de mireasa:D

La rochita ma gandesc si eu! Poate scap si eu odata pt totdeauna de cosmaruri, ca am inceput sa visez numai rochii...:D Sper sa imi iau o piatra de pe inima! Invitatiile le avem facute de ceva timp.

micky
21.02.2007, 09:44:37
La rochita ma gandesc si eu! Poate scap si eu odata pt totdeauna de cosmaruri, ca am inceput sa visez numai rochii...:D Sper sa imi iau o piatra de pe inima! Invitatiile le avem facute de ceva timp.

si tu crezi ca daca iti cumperi rochie nu o sa mai ai cosmaruri???nu draguta sigur cosmaruri vor fi...ba ca s-a murdarit ...ba ca s-a ingalbenit...sau mai stiu eu ce....si daca nu ma crezi intreba miresicile care si-au cumparat-o deja:D
ideea e sa scapam de grija asta...ca sigur cosmarurile vor continua:)))))

alibd
21.02.2007, 09:47:03
si tu crezi ca daca iti cumperi rochie nu o sa mai ai cosmaruri???nu draguta sigur cosmaruri vor fi...ba ca s-a murdarit ...ba ca s-a ingalbenit...sau mai stiu eu ce....si daca nu ma crezi intreba miresicile care si-au cumparat-o deja:D
ideea e sa scapam de grija asta...ca sigur cosmarurile vor continua:)))))

Doamne, Doamne! Cine m-a pus sa ma marit? :D Glumeam...
Adevarul este ca e multa bataie de cap, mai ales daca vrei sa iasa totul asa cum ai visat.

micky
21.02.2007, 09:53:46
Adevarul este ca e multa bataie de cap, mai ales daca vrei sa iasa totul asa cum ai visat.

si cu siguranta o sa iasa totul cum am visat noi :D nu de alta da nu degeaba ne petrecem juma de zi pe acest forum:D....o sa fim cele mai frumoase mirese si o sa avem cele mai frumoase nunti, nu?:D

Bia
21.02.2007, 09:53:55
Am avut si eu o perioada cand visam numai tampenii, ori ca apaream cu pantofi negrii, ori ca era rochia botita, ori ca nu-mi statea parul, ma trezeam bocind dimineata, dar vad ca de o bucata de vreme sunt f calma ... probabil ca in momentul in care voi incepe sa-mi caut rochita voi intra iar in "criza" :D ! Vad ca si voi aveti cosmaruri si imi dau seama ca nu sunt eu anormala, probabil e ceva firesc sa fim stresate! Pupici!

sste1711
21.02.2007, 09:54:45
o sa iasa fix cum ne dorim noi!!!!!:) GARANTAT:* !

micky
21.02.2007, 09:58:17
eu cred ca toate miresicile au avut macar un cosmar...sa fim serioase.... nunta e foarte importanta si toate depunem un efort enorm ca sa iasa totul bine si este inevitabil ca in somn sa nu iti faci tot de felul de scenarii mai frumoase sau mai urate:D...sper ca nu am aberat prea tare:D

ps:scuzati offtopicu:D

alibd
21.02.2007, 09:59:12
Cu siguranta o sa iasa bine! Era aiurea daca nu aveam cu cine sa ne consultam, sa mai aflat una-alta, sa mai facem comparatii; foarte bun forumul asta; atat de bun, incat nici nu stii cum trece timpul.
Apropo de asta... va las, fetele, ca sa mai ajung si eu la serviciu!;-)
Ne reauzim dupa-amiaza! V-am pupat!

micky
21.02.2007, 10:00:08
Cu siguranta o sa iasa bine! Era aiurea daca nu aveam cu cine sa ne consultam, sa mai aflat una-alta, sa mai facem comparatii; foarte bun forumul asta; atat de bun, incat nici nu stii cum trece timpul.
Apropo de asta... va las, fetele, ca sa mai ajung si eu la serviciu!;-)
Ne reauzim dupa-amiaza! V-am pupat!

pa pa si servici usor!!

Green_Eyes
21.02.2007, 10:02:26
nu degeaba ne petrecem juma de zi pe acest forum:D....
Recunosc in fatza marii adunari ca e teribil de molipsitor forumul asta:D ..si extrem de util in acelasi timp! O zi buna la toate miresicile>:D<

micky
21.02.2007, 10:04:42
Recunosc in fatza marii adunari ca e teribil de molipsitor forumul asta:D ..si extrem de util in acelasi timp! O zi buna la toate miresicile>:D<

si eu recunosc ca daca nu era iubi meu cel care v-a gasit nici nu auzeam de voi...noroc cu el ca e maniac cu netu...si uite asa m-a molipsit si pe mine:)))))
o zi buna si tie green_eyes!
>:D< >:D<

alibd
21.02.2007, 10:05:12
pa pa si servici usor!!

Mersi, micky! O zi frumoasa tuturor!>:D<

Green_Eyes
21.02.2007, 10:31:01
si eu recunosc ca daca nu era iubi meu cel care v-a gasit nici nu auzeam de voi...noroc cu el ca e maniac cu netu...si uite asa m-a molipsit si pe mine:)))))
o zi buna si tie green_eyes!
>:D< >:D<
Mersik, sa fie>:D<
PS. De-abia astept targul:D

nerromiha
21.02.2007, 12:55:58
zilele astea nu am avut timp sa intru pe net...si uite cate am pierdut......e super faptul ca este targ si in iasi.....poate gasim ceva ....eu nu am decat sala...in rest nik....poate doar "pata" pusa pe un model de rochie...deci as avea ce sa vad:)

Ruby
21.02.2007, 21:19:40
am lipsit putin ( am audit la servici si ajung acasa dupa opt seara....scot astia si rinichii din mine #:-S) si deja o veste noua si buna :TARG IN IASI! super!!! dar sa nu fie ca cel de anul trecut care cica a fost jalnic...

ne vedem pe la targ :*

alibd
21.02.2007, 23:09:14
am lipsit putin ( am audit la servici si ajung acasa dupa opt seara....scot astia si rinichii din mine #:-S) si deja o veste noua si buna :TARG IN IASI! super!!! dar sa nu fie ca cel de anul trecut care cica a fost jalnic...

Asa speram toate! Ca vom avea ce vedea si de unde alege!

micky
22.02.2007, 08:36:54

ne vedem la targ si apoi la intalnire nu:D

madalinabul
22.02.2007, 13:32:15
vad ca de dimineata s-au apucat astia sa fac reclama la targul de nunti, iasi mariage, si din cate aud sunt destule firme care participa, dar cine stie.............o sa vedem noi maine;))

___ALEXANDRA___
22.02.2007, 13:40:06
vad ca de dimineata s-au apucat astia sa fac reclama la targul de nunti, iasi mariage, si din cate aud sunt destule firme care participa, dar cine stie.............o sa vedem noi maine;))

stie cineva intre ce ore e deschis? nu apare pe nicaieri informatia asta... si tare sper sa fie deschis si dupa 16.00... offfffff serviciul asta #-o

micky
22.02.2007, 13:40:51

eu voi merge sambata cu iubi...ca lucreaza maine...daca tu mergi maine am o rugaminte:D nu te poti interesa de program?...poate ajung si eu cu iubi maine:)( el lucreaza pana la 5.30) mersic!>:D< :*

madalinabul
22.02.2007, 13:41:16
cred ca o sa fie de la 10 pana pe la 19 -20 seara, cel putin asa a fost ultimul targ

___ALEXANDRA___
22.02.2007, 13:43:09
ce bine ar fi!\:D/ <:-P

nerromiha
22.02.2007, 22:01:34
eu maine ma invoiesc la 3.30 (lucrez pana la 5) special ca sa merg sa casc ochii la targ....mor de curiozitate:)...poate ne vedem pe acolo:)...ca un preambul pt ziua de sambata:)

blue650
22.02.2007, 22:42:11
\:D/ uraaa, targ. Cine imi poate spune cat tine si care este locatia? Multumesc mult:"> (poate ca era scris undeva pe forum si nu am vazut)

alibd
22.02.2007, 22:44:03
\:D/ uraaa, targ. Cine imi poate spune cat tine si care este locatia? Multumesc mult:"> (poate ca era scris undeva pe forum si nu am vazut)

23, 24, 25 feb la Casa de cultura a studentilor.

drika
22.02.2007, 22:50:48
Noi te invitam si la intalnirea noastra de sambata daca inca nu ai auzit de ea si nu esti inscrisa>:D<

alibd
23.02.2007, 14:16:10
Miresici, eram astazi in maxi si la radio promovau targul de nunti. Au anuntat la un momentat dat si programul; ora de deschidere sigur am auzit-o bine, ora 10.
Dar, din cat am resusit sa intelg mai departe ora inchiderii era 18.:-\
Nu stiu daca am inteles bine, ca era mare zgomot in maxi.
Poate stiti voi ceva sigur. Va pup!

luss_21
23.02.2007, 14:47:34
Cine a trecut pe la targ? Cum e? Eu maine nu pot merge ca nu voi fi in Iasi, iar azi daca mai merg mai este ceva? caci cu siguranta duminica pe la amiaza nu mai e nimic.

a_rox04
23.02.2007, 15:00:34
Miresici, eram astazi in maxi si la radio promovau targul de nunti. Au anuntat la un momentat dat si programul; ora de deschidere sigur am auzit-o bine, ora 10.
Dar, din cat am resusit sa intelg mai departe ora inchiderii era 18.:-\
Nu stiu daca am inteles bine, ca era mare zgomot in maxi.
Poate stiti voi ceva sigur. Va pup!

Buna,
Am gasit pe net informatii despre targ :D
traiasca copy-paste :P

TIRGUL MIRESELOR IESENE”
“IASI-MARIAGE” 2007

Editia -I -

Casa Studentilor 23, 24, 25 februarie 2007

Intrarea libera!
Program de vizitare : 10.00-20.00

In acest week-end, de vineri si pina duminica, la Casa de Cultura a Studentilor va avea loc prima editie a Tirgului Mireselor Iesene " Iasi-Mariage" 2007.
Participa, in premiera, 22 de firme din toata Moldova :Alb si Negru, Donna Alba, White Lady, Mariaj Prietenia, Mireasa, Salon Edda, Romantic House, Casa Eva, Preferences , Eventis Line, Nedira, Johnny Balonny, Emma Style, Gioconda, Bucium S.A ,Niculitel , King of Sweet, Tirada Com , Milan Gold, Dansor.
Viitori miri vor beneficia pe linga ofertele speciale si de ultimele informatii in domeniu, partanerul evenimentului fiind Serviciul de Stare Civila Iasi, care va avea amenajat un stand special.

Sper ca informatiile astea vor fi de ajutor .Spor la cumparaturi la targ :P

alibd
23.02.2007, 15:06:54
Buna,
Am gasit pe net informatii despre targ :D
traiasca copy-paste :P

TIRGUL MIRESELOR IESENE”
“IASI-MARIAGE” 2007

Editia -I -

Casa Studentilor 23, 24, 25 februarie 2007

Intrarea libera!
Program de vizitare : 10.00-20.00

In acest week-end, de vineri si pina duminica, la Casa de Cultura a Studentilor va avea loc prima editie a Tirgului Mireselor Iesene " Iasi-Mariage" 2007.
Participa, in premiera, 22 de firme din toata Moldova :Alb si Negru, Donna Alba, White Lady, Mariaj Prietenia, Mireasa, Salon Edda, Romantic House, Casa Eva, Preferences , Eventis Line, Nedira, Johnny Balonny, Emma Style, Gioconda, Bucium S.A ,Niculitel , King of Sweet, Tirada Com , Milan Gold, Dansor.
Viitori miri vor beneficia pe linga ofertele speciale si de ultimele informatii in domeniu, partanerul evenimentului fiind Serviciul de Stare Civila Iasi, care va avea amenajat un stand special.

Sper ca informatiile astea vor fi de ajutor .Spor la cumparaturi la targ :P

Mai mult decat de ajutor! Sa traiesti! Te pup!:* :* :* Spor si tie!

drika
23.02.2007, 15:19:57
Fetelor.... am fost la targ si e mult mai ok decat ultimul.. am probat la w lady ceva care mi-a placut tare mult.. dar era pe crem insa se poate face pe comanda alba..problema este ca pretul mi se pare na.. cam scump pt mine....16 mil.. voi ce ziceti Credeti ca daca merg la Piatra e mai ieftin.. imi place f mult cum imi statea

Am tot asteptat dar nimeni nu e pe aici... haideti fetelor sunt in dilema :(

Green_Eyes
23.02.2007, 16:12:07
Hello, hello! Si eu am fost la targ si am venit acasa incarcata cu o multime de pliante si fluturasi, etc.;)) De fapt, asta era si scopul meu, sa studiez piata de oferte:-B Nu am probat nimic pentru ca nu suport targurile astea care se fac iarna si e f.cald inauntru, vanzatoarele sunt toate, dragutzele de ele, imbracate lejer iar pe mine curge apa pe sub palton si pulover ca pe Bahlui:-< Oricum ma gandesc sa ma hotarasc si sa imi fac rochia mai in vara, ca sa nu ma plictisesc de ea pana atunci sau sa nu gasesc ceva mai dragutz:>
In ceea ce priveste dilema ta, Drika, cred ca nu e obligatoriu sa iti iei chiar acu rochia, pentru ca stii f.bine unde sa ii gasesti pe cei de la White Lady si dupa targ;;) Pretul e destul de maricel$-) , cred ca ai putea gasi si mai ieftin la Piatra sau chiar in Iasi (la alte firme)..Acu depinde de portofelul si de gustul fiecareia:-" Miresici, spor la shopping sau doar la admirat;))

drika
23.02.2007, 16:17:54
Merci.. nici nu ma gandeam sa o iau acum acum.. dar vorbeam ipotetic daca am sanse sa gasesc mai ieftina rochia:-< si cred ca o sa incerc, nu am ce pierde daca merg la piatra.. poate trag o raita si pe la mirandi si trebuie sa gasesc eu ceva nu?

alibd
23.02.2007, 16:21:24
Fetelor.... am fost la targ si e mult mai ok decat ultimul.. am probat la w lady ceva care mi-a placut tare mult.. dar era pe crem insa se poate face pe comanda alba..problema este ca pretul mi se pare na.. cam scump pt mine....16 mil.. voi ce ziceti Credeti ca daca merg la Piatra e mai ieftin.. imi place f mult cum imi statea

La targurile astea de obicei nu sunt ceva reduri pe la produse? Sau doar la o parte dintre ele?
Scumpisoara rochita! Dar pana la urma tu stii cel mai bine daca merita sau nu, daca poti aloca suma asta pt ea... in functie de portofel.
Ma uitam ca mai e putin pana la nunta ta. Ai mai cautat si in alta parte? Macar sa faci o comparatie.:*

alibd
23.02.2007, 16:23:22
Fetele, sunt si verighete pe la targ? Ati vazut?

drika
23.02.2007, 16:23:29
http://img135.imageshack.us/my.php?image=rochiemiresicizn9.jpg
Aste este rochia despre care zic.. trebuie un pic altfel la piept si culoare as vrea sa fie mai pe alb.. dupa cum zic nu cumpar acum de la acest targ.. spuneam asa..mi-ai placut tare mult rochia

drika
23.02.2007, 16:25:50
Dap sunt verighete. Nu am insistat sa ma uit pt ca Eu le am deja dar sunt bijuterii si verighete. eu am vazut un lantic tare scumpel cu perlute.. super finut dar si destul de scump.. era cam 2 mil si ceva iar aur avea f putin dar perlutele le cantareste si le taxeaza la pret de aur si doar nu sunt decat niste imitatii dar na... asta e

alibd
23.02.2007, 16:26:45
Aste este rochia despre care zic.. trebuie un pic altfel la piept si culoare as vrea sa fie mai pe alb.. dupa cum zic nu cumpar acum de la acest targ.. spuneam asa..mi-ai placut tare mult rochia

Adevarul e ca rochita este foarte draguta! Finuta tare! Imi place.

alibd
23.02.2007, 16:28:06
Dap sunt verighete. Nu am insistat sa ma uit pt ca eu le am deja dar sunt bijuterii si verighete. eu am vazut un latic tare scum cu perlute.. super finut dar si destul de scump.. era cam 2 mil si ceva iar aur avea f putin dar perlutele le cantareste si le taxeaza la pret de aur si doar nu sunt decat niste imitatii dar na... asta e

Toti incearca sa profite, asa ca...Valoros, nevaloros, totul se taxeaza!:(

drika
23.02.2007, 16:30:18
Adevarul e ca rochita este foarte draguta! Finuta tare! Imi place.
multumesc... cat despre reducere mi se pare destul de mica... 5% in cazul rochie vine 80 de ron.. asadar ar veni cam 1520 ron

alibd
23.02.2007, 16:30:49
Sunt foarte curioasa sa ajung si eu la targ. Cred ca in seara asta am sa merg sa testez piata, in materie de rochite si verighete si o sa mai vad de maine ce se mai intampla.;;)

Green_Eyes
23.02.2007, 16:39:20
Ai, ai, ai;;) Sexy rochitza:"> Acu itzi inteleg dilema..Itzi sta fooarte bine..atat cat se vede;;) Si daca nu gasesti la Piatra mai ieftin si care sa iti placa la fel de mult, o iei pe asta si gata! Macar vei fi impacata cu tine..pana la urma, doua - trei milioane, cand vine vorba de nunta, nu e chiar asa o mare tragedie:-"

drika
23.02.2007, 16:43:27
Ai, ai, ai;;) Sexy rochitza:"> Acu itzi inteleg dilema..Itzi sta fooarte bine..atat cat se vede;;) Si daca nu gasesti la Piatra mai ieftin si care sa iti placa la fel de mult, o iei pe asta si gata! Macar vei fi impacata cu tine..pana la urma, doua - trei milioane, cand vine vorba de nunta, nu e chiar asa o mare tragedie:-"
Merci de parere... da.. in spate mi se pare mai sexy.. e foarte gol:">:"> dar misto.. car despre partea din fata ma strange un picut la pept (cred ca se vede un pic si in poza) dar e ok. Nu are crinolina.. ceea ce nu imi place deloc iar materialul acela pus asa pe solduri mai linisteste un pic imbufarea tulului ca sa nu stea prea stufoasa:-$ Mergeti si voi sa impartasim pareri despre ce ati probat sau ce ati vazut frumos acolo

sste1711
23.02.2007, 18:01:46
Merci de parere... da.. in spate mi se pare mai sexy.. e foarte gol:">:"> dar misto.. car despre partea din fata ma strange un picut la pept (cred ca se vede un pic si in poza) dar e ok. Nu are crinolina.. ceea ce nu imi place deloc iar materialul acela pus asa pe solduri mai linisteste un pic imbufarea tulului ca sa nu stea prea stufoasa:-$ Mergeti si voi sa impartasim pareri despre ce ati probat sau ce ati vazut frumos acolo
frumusica rochita!!!! daca iti place si ti-a picat cu tronc cumpar-o si gata!!!! merita!!! doar esti miresica:*

micky
23.02.2007, 18:03:12
drika si mie imi place fff mult cum iti sta cu modelul asta de rochie...si eu sunt de parere ca si celelate miresici....daca iti place cumpar-o si nu te uita la cele 3 mil pe care le economisesti...ai sa vezi ca o sa iti stea gandul numai la ea...:)

sste1711
23.02.2007, 18:10:00
eu zic sa supunem la vot;)) ;)) care e pt. cumparat rochita, mana sus!!!!!(sau pe tastatura, mai bine);))

micky
23.02.2007, 18:13:39
eu sunt pro:D...ii sta fff bine...dar acum conteaza fff mult si cum se simte drika in rochia respectiva...daca a simtit ca e THE ONE...o va cumpara pana la urma...mai ales ca si noi stam pe capul ei;));));))

Simona06
23.02.2007, 19:08:56
Da..frumusica tare rochita!Si eu am fost la targ si tot cei de la White Lady mi-au placut.Am vrut si eu sa probez..dar eram singurica,imbracata ca de iarna...am zis ca poate maine.Ce mi-a placut mie era 18 milioane.Dar eu cred ca sunt aceleasi preturi si la Piatra.Eu oricum acolo ma voi duce.Dar am auzit ca acolo iti mai dau ceva bonusuri..posetuta,sau voal si cercurile de la rochie.Am sa vad cand voi merge la ei la Piatra.

Simona06
23.02.2007, 19:13:21
Eu as zice Drika sa lasi si sa mergi la Piatra..poate acolo iti mai modifica rochita..asa cum o vrei tu..e si sediul lor,poate mai primesti ceva gratis ..vreun bonus...merita sa incerci.Si oricum acolo au toate modelele lor,ai de unde alege..Dar mai ieftin nu prea cred..ca eu le-am trimis un email cu un model ce mi-a placut si am intrebat cat e...si am primit raspuns de la ei ca e 19 milioane si ca toate modelele lor de anul asta au preturi intre ori 14 si 20 milioane,ori 16 si 20..nu mai stiu exact,dar cam astea ar fi preturile.

mitzura
23.02.2007, 19:26:45
Si mie imi place rochia. Zic sa o iei.
Am fost si eu azi, am venit cu multe pliante. ma intereseaza in special oferta la decoratiuni, am vazut multe chestii dragute,tre sa ma hotarasc unde au cea mai buna oferta.Inclin spre prietenia,unde au pachete sau casa eva,care ofera 5% reducere.
Am vazut si verighete,in 2 locuri,dar nu prea m-am uitat ca ne-au promis socrii.
Spor si voua la cautari!

micky
23.02.2007, 19:32:06
Si mie imi place rochia. Zic sa o iei.
Am fost si eu azi, am venit cu multe pliante. ma intereseaza in special oferta la decoratiuni, am vazut multe chestii dragute,tre sa ma hotarasc unde au cea mai buna oferta.Inclin spre prietenia,unde au pachete sau casa eva,care ofera 5% reducere.
Am vazut si verighete,in 2 locuri,dar nu prea m-am uitat ca ne-au promis socrii.
Spor si voua la cautari!

offtopic: mitzura ai nunta pe 13.10 adica de ziua mea:D<:-P <:-P

drika
23.02.2007, 20:27:20
Merci fetelor de toate aprecierile si parerile voastre.. Acum o sa mai vad.. am sa merg la Piatra si il iau si pe iuby meu de-o aripa ca vad ca e tare pretentios..:[email protected]:[email protected]:[email protected] O sa gasim noi ceva f frumos.. si asta imi place tare mult. Ne vedem maine si mai barfim:-p

ellen
23.02.2007, 21:06:32
Buna! Sunt si eu o miresica de Bacau, nascuta in Iasi, dependenta de forum:) . Ma bucur ca am aflat de targ cu ajutorul, vostru. >:D< Maine ajung si eu in Iasi, ca e orasul meu de suflet, si poate impusc si iepurele de la targ!:-p

Bia
23.02.2007, 21:42:37
Am fost si eu la targ, intr-adevar e un pas inainte fata de primul, dar tot .... parerea mea ca trebuie alta locatie! M-am dus si eu din prima spre standul de la WL si mi s-a parut ca sunt cam putine modele, apoi m-am uitat la Alb si Negru si mi-au placut f mult doua rochite din colectia noua dar n-am indraznit sa probez, oricum e prea devreme si la cat de inghetata eram nu-mi venea sa ma deschei nici la haina! As vrea sa le probez macar sa-mi fac o idee daca mi-ar sta bine sau nu! Abia astept sa ne vedem maine! Pupici!

madalinabul
23.02.2007, 21:52:52
:(( :(( :(( :(( :(( :(( eu nu am reusit sa ajung la targ azi, poate duminica

nerromiha
23.02.2007, 22:16:52
drika, e super draguta rochia, si iti sta si bine. si eu cred ca imi fac rochia la white lady, dar un alt model. si o idee ar fi sa dai banii in rate asa cum voi face si eu:) si asa nu vei simti chiar asa de tare costul rochiei. oricum, din cate stiu eu la white lady iti fac modificarile in pretul rochiei;)) si daca o si platesti in 2-3 rate....parca nu mai e asa de mult 16 mil.
Am fost si eu la targ, si reduceri mai mari aveau cei de la alb si negru - 30% in cadrul targului, si 10% parca in magazin cand se va redeschide in aprilie. m-am uitat si la verighete si iubitul meu a ales modelul pe care o sa il luam: cel antistres;)) -e cel la care inelul de deasupra se invarte:))....aaa...mie mi-a mai placut standul celor de la Starea civila....am luat un pliant cu acte tr....si ce taxe....chiar nu stiam....

madalinabul
23.02.2007, 22:19:36
si mie imi place mult cum iti sta cu rochia de mireasa drika, daca inima ta zice ca e the one ar fi bine sa o iei ca altfel iti va parea rau

drika
23.02.2007, 22:30:38
drika, e super draguta rochia, si iti sta si bine. si eu cred ca imi fac rochia la white lady, dar un alt model. si o idee ar fi sa dai banii in rate asa cum voi face si eu:) si asa nu vei simti chiar asa de tare costul rochiei. oricum, din cate stiu eu la white lady iti fac modificarile in pretul rochiei;)) si daca o si platesti in 2-3 rate....parca nu mai e asa de mult 16 mil.
Am fost si eu la targ, si reduceri mai mari aveau cei de la alb si negru - 30% in cadrul targului, si 10% parca in magazin cand se va redeschide in aprilie. m-am uitat si la verighete si iubitul meu a ales modelul pe care o sa il luam: cel antistres;)) -e cel la care inelul de deasupra se invarte:))....aaa...mie mi-a mai placut standul celor de la Starea civila....am luat un pliant cu acte tr....si ce taxe....chiar nu stiam....
uite eu pe ala nu l-am vazut.. zi-mi si mie unde era ca sa ma duc maine dim ca mai trec odat cu iuby

drika
23.02.2007, 22:32:10
si mie imi place mult cum iti sta cu rochia de mireasa drika, daca inima ta zice ca e the one ar fi bine sa o iei ca altfel iti va parea rau
Merci fetelor.. eu o las ca optiune f viabila si cand am sa merg la piatra am sa probez mai multe si daca nu va fi unca care sa imi placa mai mult8-} am sa merg cu alegerea asta...:D

drika
23.02.2007, 22:34:53
Ai, ai, ai;;) Sexy rochitza:">
Mi-am amintit si eu de o faza dura de la nunti cum mireasa purta izmene pe dedesubtul rochiei asa si eu aici. sexy sexy dar eu aveam pe dedesubt niste pantaloni de schi dintr-aceia de fas cu polar pe dedesubt=))=)):)) sexy stiu ca ma vrei...=))=)) ha ce tare..

nerromiha
23.02.2007, 22:35:49
uite eu pe ala nu l-am vazut.. zi-mi si mie unde era ca sa ma duc maine dim ca mai trec odat cu iuby

chiar la intrare, pe stanga, langa standul dansor:)

Simona06
23.02.2007, 22:37:32
De asta n-am probat eu azi..ca eram infofolita,ca de iarna grea...

drika
23.02.2007, 22:38:03
chiar la intrare, pe stanga, langa standul dansor:)
Adevarul este ca eu nu am stat deloc la parter.. eu m-am dus tzeava la rochii ca asta ma interesa.. Cat despre cei de acolo.. tipa de la w lady e o prietena de-a mea iar clovnul tot un cunoscut:)

drika
23.02.2007, 22:39:43
De asta n-am probat eu azi..ca eram infofolita,ca de iarna grea...
Eu mi-am luat "carausi":-p pe mama si pe verisoara-mea:D

nerromiha
23.02.2007, 22:41:46
Adevarul este ca eu nu am stat deloc la parter.. eu m-am dus tzeava la rochii ca asta ma interesa.. Cat despre cei de acolo.. tipa de la w lady e o prietena de-a mea iar clovnul tot un cunoscut:)

care dintre tipele de la w lady? cat despre clovn mie mi-a placut.....dar am vazut vreo 2 tipe ingrozite de el=))......mie mi-a mai placut tipa aia de la mariaje prietenia care era imbracata in rochie si o prezenta....f frumoasa fata....si mi-a dat si balon ...=)).....dar rochia tot la w lady o fac=))

Simona06
23.02.2007, 22:46:22
Si eu tot la White Lady raman...imi plac rochitele mult...dar voi merge la Piatra.

nerromiha
23.02.2007, 22:47:01
Eu mi-am luat "carausi":-p pe mama si pe verisoara-mea:D

eu m-am invoit de la munca:D si m-am intalnit cu iubitul meu acolo (pe care l-am asteptat, bineinteles...la el 5 min inseamna 15:D) ......si eram imbracata gros si eu.....si cu niste bocanci enormi in picioare (sunt sg care nu aluneca....ieri noroc ca m-a adus sefu acasa ca altfel ratam intalnirea sau o faceam la urgente:)) ) si mi-ar fi fost aiurea sa ma dezbrac acolo:))....am aflat de o firma care are buchete intre 500.000 si 1.200.000 cel mai scump cu cele mai multe flori....dragut, nu? ma asteptam la mai mult

drika
23.02.2007, 22:49:54
care dintre tipele de la w lady? cat despre clovn mie mi-a placut.....dar am vazut vreo 2 tipe ingrozite de el=))......mie mi-a mai placut tipa aia de la mariaje prietenia care era imbracata in rochie si o prezenta....f frumoasa fata....si mi-a dat si balon ...=)).....dar rochia tot la w lady o fac=))
Tipa tinerica si creata...cat despre clovn costumul e super. Si noi am primit balon de la mireasa aceea frumusica ;-)

drika
23.02.2007, 22:51:47
eu m-am invoit de la munca:D si m-am intalnit cu iubitul meu acolo (pe care l-am asteptat, bineinteles...la el 5 min inseamna 15:D) ......si eram imbracata gros si eu.....si cu niste bocanci enormi in picioare (sunt sg care nu aluneca....ieri noroc ca m-a adus sefu acasa ca altfel ratam intalnirea sau o faceam la urgente:)) ) si mi-ar fi fost aiurea sa ma dezbrac acolo:))....am aflat de o firma care are buchete intre 500.000 si 1.200.000 cel mai scump cu cele mai multe flori....dragut, nu? ma asteptam la mai mult
Aia pe unde erau=))=))=)) acum imi dau seama ca eu de fapt nu am fost la targ ci la w lady=))=))=)) unde sunt florile sa merg si acolo =))=)) Imi spuneti ca eu vad ca nu am fost la targ8-}

nerromiha
23.02.2007, 23:09:27
Aia pe unde erau=))=))=)) acum imi dau seama ca eu de fapt nu am fost la targ ci la w lady=))=))=)) unde sunt florile sa merg si acolo =))=)) Imi spuneti ca eu vad ca nu am fost la targ8-}

s=))=))=))tii standul de la alb si negru?cum mergi inspre el pe dreapta, maine o sa aduca si un buchet de mireasa... Nedira cred ca se cheama8-|

drika
23.02.2007, 23:13:17
s=))=))=))tii standul de la alb si negru?cum mergi inspre el pe dreapta, maine o sa aduca si un buchet de mireasa... Nedira cred ca se cheama8-|
Multam stiu standul de la alb si negru la ala am ajuns.. 8-}=))

nerromiha
23.02.2007, 23:14:59
Multam stiu standul de la alb si negru la ala am ajuns.. 8-}=))

am inteles acum....tu te-ai uitat doar la rochii......era si una la alb si negru draguta, era cam 23 mil....si cu reducere vreo 18....dar...e cam mult pt mine:)

alibd
23.02.2007, 23:19:28

Si noi am luat pliant de la standul cu Starea civila. E la cativa metri de intrare, pe partea stanga cum intri.

drika
23.02.2007, 23:20:58
am inteles acum....tu te-ai uitat doar la rochii......era si una la alb si negru draguta, era cam 23 mil....si cu reducere vreo 18....dar...e cam mult pt mine:)
Deaceea nici nu am insistat prea mult acolo si sincer prefer croiala wl

alibd
23.02.2007, 23:21:31
Mi-am amintit si eu de o faza dura de la nunti cum mireasa purta izmene pe dedesubtul rochiei asa si eu aici. sexy sexy dar eu aveam pe dedesubt niste pantaloni de schi dintr-aceia de fas cu polar pe dedesubt=))=)):)) sexy stiu ca ma vrei...=))=)) ha ce tare..

=)) =)) =)) Super tare faza! Adevarul e ca pe vremea asta...cine stie ce mai descoperim pe dedesubt!;-)

alibd
23.02.2007, 23:23:52

Am vazut si eu tipa imbracata in rochie. Mi-a placut! Pacat ca nu am vazut prea mult din rochita ca nu era in picioare. :-w

drika
23.02.2007, 23:24:04
=)) =)) =)) Super tare faza! Adevarul e ca pe vremea asta...cine stie ce mai descoperim pe dedesubt!;-)
Gogosari nu am=))=))=)) dar sigur jartica nu era prezenta in dotare:))

nerromiha
23.02.2007, 23:56:50
Gogosari nu am=))=))=)) dar sigur jartica nu era prezenta in dotare:))

nici eu nu aveam izmene...dar niste dresuri super fine -80 Den tot aveam=))=))=))si daca mai tr sa probez rochita cu bocanceii mei super finuti in picioare....sigur nu mai probam in veci alta rochie=))=))=))

drika
24.02.2007, 00:01:04
nici eu nu aveam izmene...dar niste dresuri super fine -80 Den tot aveam=))=))=))si daca mai tr sa probez rochita cu bocanceii mei super finuti in picioare....sigur nu mai probam in veci alta rochie=))=))=))
=))=))=))=)) asta nu se mai pune ca eram cu cizme blanite cu talpa joasa=))=))=)) dar macar erau albe asortate..... aaaaaaaaa ba nu ca rochia era pe crem:))

nerromiha
24.02.2007, 00:10:32
=))=))=))=)) asta nu se mai pune ca eram cu cizme blanite cu talpa joasa=))=))=)) dar macar erau albe asortate..... aaaaaaaaa ba nu ca rochia era pe crem:))

=))=))=))=)) nu puteau sa faca si astia targul pe la sf lui martie....sa fim si noi mai uman imbracate.......8-}

nicoleta
24.02.2007, 00:24:14
salut fetelor !;-) sincer tare mi-ar fi placut sa merg si eu la targ:-SS dar din pacate sunt atat de departe ca nu am cum . eu am fost aici la un targ , dar e ceva de vis ce am vazut aici . oricum ma uit in fiecare zi sa vad ce mai spuneti voi , care sunteti in tara ,:-?si asa sunt la curent cu toate. va multumesc pt tot >:D<si astept sa mai vad ce spuneti de targ. poate faceti ceva poze sa mai vad si eu , ca doar nu ai cum sa nu devii dependent de acest sait. >:D<

micky
24.02.2007, 07:28:35
mai da ce miresici guralive avem....offf cred ca mi-a trebuit 10 min sa recuperez:D.....eu nu am putut ajunge ieri la targ.....deci e bine ca stiu de la voi si de standul de la starea civila .....stiu ca trebuie sa primesc balon=))=))=))....stiu ca doamna de la w l e draguta.....asa sigur pot sa probez si eu o rochie 2 3 4:D......azi la 10 sunt si eu la targ:D....o sa fiu prima, o sa sprijin usa=))=))=))...nu de alta da nu vreau sa ajung tarziu la intalnire;));));))

alibd
24.02.2007, 09:49:17
mai da ce miresici guralive avem....offf cred ca mi-a trebuit 10 min sa recuperez:D.....eu nu am putut ajunge ieri la targ.....deci e bine ca stiu de la voi si de standul de la starea civila .....stiu ca trebuie sa primesc balon=))=))=))....stiu ca doamna de la w l e draguta.....asa sigur pot sa probez si eu o rochie 2 3 4:D......azi la 10 sunt si eu la targ:D....o sa fiu prima, o sa sprijin usa=))=))=))...nu de alta da nu vreau sa ajung tarziu la intalnire;));));))

Si eu tot din cauza asta imi faceam griji! Dar am fost si aseara si in maxim 1 ora am terminat cu totul. :-? Bine, ce e drept nu am probat nimic. Doar am cascat ochii. Tocmai de asta, astazi merg iar, imi iau ajutoare si poate-poate apare ceva.^:)^
Spor la cautari la toata lumea!

alibd
24.02.2007, 09:51:34
Apropo.... aseara pe la 19.30 a fost o demostratie de artificii care se pot face pt nunta.
Era o firma acolo, nu mai stiu exact cum se numea, care oferea astfel de servicii. Bine, mie personal preturile mi s-au parut cam piperate :-" dar, na, asta este.... sa dau 15 mil pe niste artificii...:[email protected]

sste1711
24.02.2007, 11:43:20
Apropo.... aseara pe la 19.30 a fost o demostratie de artificii care se pot face pt nunta.
Era o firma acolo, nu mai stiu exact cum se numea, care oferea astfel de servicii. Bine, mie personal preturile mi s-au parut cam piperate :-" dar, na, asta este.... sa dau 15 mil pe niste artificii...:[email protected]

scump doamna! scump!!!! dincolo era mai ieftin!!!;)) ;)) nici eu nu cred ca o sa dam atatia bani pt. cateva minutele de artificii:-?

alibd
24.02.2007, 23:12:01
scump doamna! scump!!!! dincolo era mai ieftin!!!;)) ;)) nici eu nu cred ca o sa dam atatia bani pt. cateva minutele de artificii:-?

Chiar nu se merita sa arunc 15 mil pe 7 minute de pocnitori! :D

micky
25.02.2007, 08:21:29
Chiar nu se merita sa arunc 15 mil pe 7 minute de pocnitori! :D

a luat si iubi oferta de artificii..... sper ca nu ii face cu ochiul ca tare o mai analizaeza:-< si in plus nici nush unde l-as putea da ca localul meu are iesire drept in strada;));))

delmo
25.02.2007, 08:43:51
eu ieri dim in timp ce imi savuram cafelutza am intrat aici si am vazut de targ.....habar nu aveam.....m-am dus repede si mi-am trezit iubitica si i-am zis ca azi facem o plimbarica la iasi:D .......foarte micut targul dar a fost ok.....oricum unele preturi.....ma refer la casute pahare marturii erau mai ieftine ca la bucuresti......!:* :*

micky
25.02.2007, 10:30:41
eu ieri dim in timp ce imi savuram cafelutza am intrat aici si am vazut de targ.....habar nu aveam.....m-am dus repede si mi-am trezit iubitica si i-am zis ca azi facem o plimbarica la iasi:D .......foarte micut targul dar a fost ok.....oricum unele preturi.....ma refer la casute pahare marturii erau mai ieftine ca la bucuresti......!:* :*

sa inteleg ca ati reusit sa gasiti pana la urma targul:D....

tucafamily
25.02.2007, 11:43:02
Buna miresici! Ieri am fost la targul de nunti din Iasi si ....este mult mai reusit ca cel din toamna. Mai multe rochii mai multe firme de decoratiuni si totusi ce dragut ar fi un targ la Iasi la Palatul Culturii , adika un targ mareee!!!
M-au atras foarte mult modelele de la White lady, ba chiar am si probat una care se aseza perfect. Era insa crem auriu - iar pt. mine mireasa trebuie sa fie imbracata in alb. Acesta este fixul meu!!!
Si la Alb si Negru aveau cateva modele dragute dar majoritatea erau din colectia veche. Oricum dadeau carduri de reducere la achizitionarea rochiei de la targ 30% , iar 10% din magazinele exclusive la costume si rochii.
Am cules toate fluturasele de la toate firmele de decoratiuni, artificii, fotografi etc. si sper sa-mi fie de folos, desi la Restaurantul nostru e cam multa strictete.
Va atasez rochita probata de mine:)

tucafamily
25.02.2007, 12:12:49

Cred ca am aceeasi problema ca si tine, la fel am probat si eu la WL una si mi-a placut enorm cu arata si cum imi statea dar era tot pe crem si la fel eu as vrea alba, dar mi-e cam frika ca pe alb nu se va vedea la fel de bine.
La piatra au atelierul dar nu si magazin, dar oare vand direct si de acolo? Ca asa as merge si eu pana la Piatra. In ce priveste pretul tinand cont ca dai si in rate, si sincer raportand materialul la pret e super oferta!!!! Am vazut rochii la 12 mil cu niste materiale oribile in ele....asa ca prefer sa dau un ban in plus, pt. felul cum arata rochiile de la WL char isi merita banii.
Daca mergi la Piatra te rog sa zici si mie daca poti cumpara de acolo!:*

drika
25.02.2007, 12:22:59
Cred ca am aceeasi problema ca si tine, la fel am probat si eu la WL una si mi-a placut enorm cu arata si cum imi statea dar era tot pe crem si la fel eu as vrea alba, dar mi-e cam frika ca pe alb nu se va vedea la fel de bine.
La piatra au atelierul dar nu si magazin, dar oare vand direct si de acolo? Ca asa as merge si eu pana la Piatra. In ce priveste pretul tinand cont ca dai si in rate, si sincer raportand materialul la pret e super oferta!!!! Am vazut rochii la 12 mil cu niste materiale oribile in ele....asa ca prefer sa dau un ban in plus, pt. felul cum arata rochiile de la WL char isi merita banii.
Daca mergi la Piatra te rog sa zici si mie daca poti cumpara de acolo!:*
Eu am sa merg in Piatra insa nu acum mai prin aprilie... cat despre cumparat: Da se pot cumpara si de la atelierul lor.. au fost cateva miresici care au cumparat de acolo.. asadar.. Eu cand am sa ajung in Piatra am sa merg si la Mirandi ca sunt modele si acolo care mi-au placut... Succes si sigur o sa gasim ce ne trebuie

Simona06
25.02.2007, 13:07:25
Sigur o sa gasim la Piatra ceva care sa ne placa!Multa bafta pt cand te vei duce!Te-am pupat!

adinac_ro
25.02.2007, 13:12:48
Eu am fost la atelier la Agnes in Piatra.Atunci se pregateau de colectia de revelion, tinute elegante exclus nunti.Orice comanda costa pe langa pretul final cu 30% mai mult, caci se considera comanda speciala si nu standardul pe care il au ei.De altfel au cam aceleasi modele ca in Iasi, iti permit sa combini diferite fuste cu diferite corsete.
La Mirandi am vazut modele faine pe site, dar in magazin nu mai erau expuse asa frumoase.Si mirandi are atelier peste drum de magazin.Nu stiu care sunt conditiile la comanda.
Si Agnes si Mirandi sunt deschise si sambata, dar cu program de week-end.

Simona06
25.02.2007, 13:15:05
F.frumoasa rochita!Daca ti-a placut..da comanda pe alb,ca e la fel de frumoasa!Eu am vazut rochita la o miresica anul trecut si era pe alb..si era f frumoasa,aproape acelasi model..poate chiar acelasi.si eu am probat rochita ce o am in avatar si la fel mi-a placut f mult!

Simona06
25.02.2007, 13:51:38
A..da?chiar ma interesa un program.multumim.

Simona06
25.02.2007, 13:52:09
Dar mai mult la WL.ma intereseaza.Acolo as vrea sa merg.

tucafamily
25.02.2007, 14:10:57
F.frumoasa rochita!Daca ti-a placut..da comanda pe alb,ca e la fel de frumoasa!Eu am vazut rochita la o miresica anul trecut si era pe alb..si era f frumoasa,aproape acelasi model..poate chiar acelasi.si eu am probat rochita ce o am in avatar si la fel mi-a placut f mult!
Ma gandeam acum sa dau comanda pe alb si broderia sa fie pe crem auriu, ce zici? Exact cum se vede in poza, ceva de genul

Simona06
25.02.2007, 17:35:03
E frumoasa.Eu zic sa dai comanda,ca e f draguta!

CataAna
26.02.2007, 12:45:42
Buna miresici de Iasi!

Ce rau imi pare ca nu am putut veni la targ:((
Din cate inteleg a fost mai bun decat cel de anul trecut...

Astept sa scrieti mai multe detalii, ce v-a impresionat, ce idei noi de decoratiuni ati vazut, torturi frumoase, invitatii diferite...
Ati vazut rochii de la Agnes Toma din colectia nou? Cum sunt materialele? Am citit ca pt colectia noua folosesc matase cu fir metalic pentru mai multa stralucire, ati vazut asa ceva?
Scuze pentru lista cu intrebari, dar ce sa fac daca sunt departe:(

Am fost si eu la Piatra in toamna. Magazinele sunt deschise si sambata pana la 14:00 parca. Am vazut cateva rochii interesante la Mirandi, modele care nu sunt pe site. Langa magazinul Mirandi este un altul cu rochii de mireasa, Vipasion. Sunt mai ieftine (si arata in consecinta), iar cei de la Mirandi se plangeau ca le copie modelele.
Gasiti standuri ale acelorlasi magazine si in Complexele comerciale din Piatra, dar nu v-as sfatui sa pierdeti vremea pe acolo. Rochiile sunt mult mai 'incarcate' si oricum nu se pot proba.

Spor la pregatiri,
Cata

Simona06
26.02.2007, 12:53:00
Multumim pt informatii.Dar de programul celor de la WL ce stiti?

lia7
26.02.2007, 16:27:22
Multumim pt informatii.Dar de programul celor de la WL ce stiti?
daca vrei mai multe informatii poti sa suni la ei.au nr. de tel. pe site. eu asa am facut . am fost acolo acum 2 saptamani si iti spun sincer merita.

Simona06
26.02.2007, 16:55:52
Da..asa o sa fac,ca am si eu nr lor de telefon si o sa-i sun inainte sa merg la ei.Am auzit doar vorbe bune despre ei si ce modele am vazut,toate mi-au placut.Mersi.

tucafamily
26.02.2007, 17:29:23
Am sa sun si eu la WL si am sa merg direct la Piatra. Nici nu ma mai gandesc la altceva decat la acea rochie probata la targ de la ei. Chiar merita si chiar daca cer mai mult tot dau, sunt superbe modelele si materialele. Sunt lucrate superb rochiile , chiar merita!!!
Prima care ajunge la ei la Piatra sa anunte si pe noi cum a fost si daca sunt multe modele acolo

lia7
26.02.2007, 19:40:32
Am sa sun si eu la WL si am sa merg direct la Piatra. Nici nu ma mai gandesc la altceva decat la acea rochie probata la targ de la ei. Chiar merita si chiar daca cer mai mult tot dau, sunt superbe modelele si materialele. Sunt lucrate superb rochiile , chiar merita!!!
Prima care ajunge la ei la Piatra sa anunte si pe noi cum a fost si daca sunt multe modele acolo
stai linistita preturile sunt mult mai mici . pt ca vind ei direct nu prin colaboratori.am vazut diferenta chiar si de 2 mil .bafta

simonica
26.02.2007, 23:52:22
Ajutorrrrrr:gen_13: de unde gasesc o caleasca, o trasura sau ceva de genul asta pentru inchiriat?mi se pare mai romantic decat limuzina.Daca aflati ceva va rog ,:D sa nu tineti numai pt voi .Dar porumbei de unde luati mai ieftine.Am gasit ceva dar la 1mil buc.:*

simonica
26.02.2007, 23:55:07
Am vrut sa zic': porumbeii de unde ii luati mai ieftini.M-am exprimat gresit(la ora asta am eu porumbei si gugustiuci in cap):D

drika
26.02.2007, 23:56:11
Am vrut sa zic': porumbeii de unde ii luati mai ieftini.M-am exprimat gresit(la ora asta am eu porumbei si gugustiuci in cap):D
Eu nu cred ca am sa iau porumbei.. si mai ales daca sunt 1 fiecare

simonica
27.02.2007, 00:12:55
Eu parca nu as renuntza la porumbei.Dar oare la targul de animale nu gasim mai ieftini?:-\ voi ce spuneti?

drika
27.02.2007, 00:28:10
Eu parca nu as renuntza la porumbei.Dar oare la targul de animale nu gasim mai ieftini?:-\ voi ce spuneti?
Ba da sigur gasesti.. dar nu stiu daca sunt albi si cu codita dintr-aia stufoasa cred ca sunt nomali...

nadiai
27.02.2007, 09:20:20
Ajutorrrrrr:gen_13: de unde gasesc o caleasca, o trasura sau ceva de genul asta pentru inchiriat?mi se pare mai romantic decat limuzina.Daca aflati ceva va rog ,:D sa nu tineti numai pt voi .Dar porumbei de unde luati mai ieftine.Am gasit ceva dar la 1mil buc.:*
Incearca sa vorbesti la Teatru National.. probabil se poate inchiria..

lylyth
27.02.2007, 10:40:16
buna fetelor,si noi am vrea caleasca,dar nu aveam idee unde s o gasim:">!!

CataAna
27.02.2007, 11:58:31
buna fetelor,si noi am vrea caleasca,dar nu aveam idee unde s o gasim:">!!

Caleasca se inchiriaza de la Teatrul National. Nu va pot spune exact cat costa, dar stiu sigur ca au mai inchiriat pentru nunti. Sunati la secretariat sa va dea mai multe detalii.
Dar mergeti neaparat sa vedeti calul... e cam ramolit saracu';)) Vara paste in gradina la Teatru=))

madalinabul
27.02.2007, 23:01:10
bietul calutz

micky
27.02.2007, 23:04:20
Caleasca se inchiriaza de la Teatrul National. Nu va pot spune exact cat costa, dar stiu sigur ca au mai inchiriat pentru nunti. Sunati la secretariat sa va dea mai multe detalii.
Dar mergeti neaparat sa vedeti calul... e cam ramolit saracu';)) Vara paste in gradina la Teatru=))

eu cautasem in vara o caleasca pt la servici si cei de la teatru nu mai inchiriau..cica era prea veche caleasca..eu zic sa intrebati ca sa fiti siguri:)

drika
20.04.2007, 13:41:05
ya uitati ce ne-a anuntat o miresica:
"Pentru cine ...va mai prezenta interes...anunt ca in perioada 4 - 6 MAI este tirg de nunti EXPOMARIAGE LA PALATUL CULTURII!!!
ORGANIZAT DE REVISTA MIREASA!!!"
Asa ca....pregatirea<:-P

nadiai
20.04.2007, 15:04:24
mda.. interesant,..

adinac_ro
20.04.2007, 15:28:49
Toata lumea pe loc repaus.Suntem salvati.
Dar ce facem de 1 mai?MAi da cineva vreo importanta acestei zile anul asta?Sau e importanta doar daca primim liber la serviciu?

alibd
20.04.2007, 15:39:11
"Pentru cine ...va mai prezenta interes...anunt ca in perioada 4 - 6 MAI este tirg de nunti EXPOMARIAGE LA PALATUL CULTURII!!!

wow, cum va fi oare? :>

alibd
20.04.2007, 15:41:48
Dar ce facem de 1 mai?MAi da cineva vreo importanta acestei zile anul asta?Sau e importanta doar daca primim liber la serviciu?

Cam asa ceva cred adina! Oricum, depinde de ce va avea fiecare pe cap...Ca pe unii ne cam preseaza timpul si ar cam trebui sa muncim si in ziua aia, macar asa un pic... :D Cazul meu!

adinac_ro
20.04.2007, 19:11:38
Va inchipuiti cand vom da nas in nas toate pe la targ?La fiecare stand cate una din noi.. funny.

Bia
20.04.2007, 20:50:00
Inca un targ <:-P ! Speram ca asta va fi mai fain ;)) , speranta moare ultima! ;)) Desi mare lucru nu ma mai intereseaza, dar tot nu-l ratez, eu sunt fan targuri in general, n-am ratat nici unul anul asta ;)) !

drika
20.04.2007, 22:15:18
Inca un targ <:-P ! Speram ca asta va fi mai fain ;)) , speranta moare ultima! ;)) Desi mare lucru nu ma mai intereseaza, dar tot nu-l ratez, eu sunt fan targuri in general, n-am ratat nici unul anul asta ;)) !
Eu as vrea sa ma uit la ceva pentru mirele meu ca a fost cam neglijat cu cele de nunta;));))

nicoleta
20.04.2007, 23:27:31
azi am fost anuntati k muncim si pe 25 ( ziua nationala a italiei) si pe 1 mai asa k nu cred k voi avea alta zi libera in afara de duminik#:-S#:-S

nicoleta
20.04.2007, 23:32:07
URA!!!!!!! poate reusesc sa ajung si eu la un targ in tara , k aici am fost la toate !!!!!!!

lakra_c
02.05.2007, 09:38:12
am aflat ca este expo mariage in acest week-end la iasi!
stie cineva care sunt firmele participante? unde are loc expozitia si cel mai important daca sunt REDUCERI ??? poate vor avea multe,multe rokii de mireasa ca sa aveti de unde alege cele care nu aveti rokitza inca .;-)
ajutor va rog , sariti cu informatii !
pupici>:D<

Indra
02.05.2007, 10:05:37
Expomariage Iasi 2007 - expozitie cu vinzare - Palatul Culturii - 4-6 mai - program vizitare: vineri 12.00-20.00, simbata 10.00-20.00, duminica 10.00-18.00 - informatii suplimentare: 0728/290.717 - organizator „Mireasa", revista mireselor si a mirilor in parteneriat cu Senso Models Iasi

Asta e tot ce stiu eu... nu stiu ce firme vin dar daca vin macar un sfert din cate au fost la Bucuresti tot e bun ^:)^ O se merg si eu sambata sa vad ce e pe acolo poate imi gasesc ceva de prins voalul ;-) De obicei gasesti reduceri la astfel de targuri, deci go for it >:D<

lakra_c
02.05.2007, 10:26:05
as vrea sa stiu daca se gasesc si costume pentru el , ca eu deja mi-am luat rokia. dar imi mai trebuie voal , posetutza , pantofi si verighete(singurele care mi-au placut le-am vazut la bucuresti dar erau 1400 euro cu reducere si parca as mai cauta).
uffff mai am o groaza de cumparaturi de facut si abia astept!8-}

Indra
02.05.2007, 10:46:54
Se gasesc; cel putin asa zice reclama de la radio ;;)

sunset
02.05.2007, 11:29:30
De abia astept targul. vin si cei de la Carla Brilianti.
vedeti ca pe situl lor e un formular de reducere pt targul de la iasi

AnaM
02.05.2007, 11:48:34

Exact asta vroiam sa zic si eu :D Vine Carla Brillanti, si abia astept sa-mi iau un set de la ei :D

Indra
02.05.2007, 12:08:38

Super fain..dar eu totusi nu am inteles despre ce formular e vorba...
"Va invitam sa ne vizitati in perioada 4 - 6 Mai 2007 la Expo Mariage IasiRevista Mireasa. Expozitia va avea loc la Palatul Cuza (Culturii). Vom prezenta oferta noastra de produse pentru 2007 care include o serie de articole noi. Oferim o reducere de 15 % pentru clientii care ne prezinta un print dupa acest text de pe siteul nostru."
Adica sa scot citatul asta la imprimanta si ma duc cu el? Sau trebuie sa mai fac sapaturi dupa formular?

sunset
02.05.2007, 12:17:09
Printezi pagina de pe site..
Nu e un formular propriuzis <:-P

tucafamily
03.05.2007, 12:03:11
Yupyy!!! Maine incepe aventura:) . Eu una am ramas in urma tare cu pregatirile, asa ca sper ca maine sa-mi iau revansa la targ! Poate gasesc si rochitul;-)
Bafta tuturor!

tucafamily
04.05.2007, 22:09:56
Ce cumparaturi ati facut la Expomariaje miresici? Eu cred ca am zarit pe cateva din voi pe acolo, cel putin dupa pozele de aici;))
Rochit cumparat! Adika dat avans ! White Lady ;)) sper ca duminika sa merg sa-mi iau si accesoriile.
Spor la cumparaturi!
ce parere aveti de masina care facea balonase de sapun?

Lara_0303
05.05.2007, 01:48:30
Am fost la targ si sunt f fericita ca am gasit bijuterii pentru rochita mea crem. Am cumparat perlutele de la standul carla brillanti. M-a costat totul 340 RON cu tot cu reducere, dar eu zic ca a meritat, voi ce spuneti?

alibd
05.05.2007, 09:39:01
Am fost la targ si sunt f fericita ca am gasit bijuterii pentru rochita mea crem. Am cumparat perlutele de la standul carla brillanti. M-a costat totul 340 RON cu tot cu reducere, dar eu zic ca a meritat, voi ce spuneti?

Sa le porti iubita si sa iti aduca numai fericire! :* Noi am vazut niste verighete dragute la Coriolan, pe care cred ca le vom achizitiona astazi (Doamne ajuta), plus niste rochite tare dragute. Sper sa nu plec astazi cu mana goala de la targ.^:)^

alibd
05.05.2007, 09:40:20
Ce cumparaturi ati facut la Expomariaje miresici? Eu cred ca am zarit pe cateva din voi pe acolo, cel putin dupa pozele de aici;))
Rochit cumparat! Adika dat avans ! White Lady ;)) sper ca duminika sa merg sa-mi iau si accesoriile.
Spor la cumparaturi!
ce parere aveti de masina care facea balonase de sapun?

Super ca ai gasit rochita! Sa o porti iubita! Adevarul este ca targul asta parca a adus ceva nou in peisaj, parca ai la ce sa te uiti.

AnaM
05.05.2007, 10:26:19

Mi-am luat si eu colier si bratara identice, le urmaresc pe site de vreo o luna :) Numai ca cercelusi mi-am luat perluta simpla, mica :) E extrem de finutz si delicat! Sa le purtam sanatoase si fericite :))
Si iub a fost incantat, chiar daca era el sceptic. Dar cand i le-am aratat i-au placut foarte mult :D M-a iubit si m-a alintat excesiv toata ziua ieri :))

alibd
05.05.2007, 10:43:22
Mi-am luat si eu colier si bratara identice, le urmaresc pe site de vreo o luna :) Numai ca cercelusi mi-am luat perluta simpla, mica :) E extrem de finutz si delicat! Sa le purtam sanatoase si fericite :))
Si iub a fost incantat, chiar daca era el sceptic. Dar cand i le-am aratat i-au placut foarte mult :D M-a iubit si m-a alintat excesiv toata ziua ieri :))

;;) ;;) ;;) Bun, bun! Tot sa faci cumparaturi din astea! ;))

tucafamily
05.05.2007, 10:54:16
Am fost la targ si sunt f fericita ca am gasit bijuterii pentru rochita mea crem. Am cumparat perlutele de la standul carla brillanti. M-a costat totul 340 RON cu tot cu reducere, dar eu zic ca a meritat, voi ce spuneti?sunt superbe!!!!!! sa le porti fericita, diadema am probat-o si eu ca mi-a placut foarte mult , am sa merg din nou maine potae imi iau si eu daca mia gasesc

Ruby
05.05.2007, 20:20:48
eu inca nu am cumparat nimic. am vazut o invitatie care mi-a placut. dar stiti ceva? nu reusesc sa ma hotarasc nici la rochie, nici la invitatii....ma tot gandesc ca daca pana in septembrie gasesc ceva mai frumos.... CUM SA FAC??? voua nu vi se intampla asa ceva????:-SS

AnaM
06.05.2007, 00:39:27
eu inca nu am cumparat nimic. am vazut o invitatie care mi-a placut. dar stiti ceva? nu reusesc sa ma hotarasc nici la rochie, nici la invitatii....ma tot gandesc ca daca pana in septembrie gasesc ceva mai frumos.... CUM SA FAC??? voua nu vi se intampla asa ceva????:-SS

Pai nu prea... Eu am fost foarte hotarata cu rochia, pentru ca am stiut ca vreau de la inceput sirena, sa fie dintr-o bucata, cu o linie simpla, dar cu material pretios.
Cat despre invitatii... Eu as fi vrut Ferdinando Fama, dar l-am lasat pe iub sa le ia pe cele care-i placeau lui :) Am zis ca daca tot hotarasc eu tot ce e legat de nunta, tematica, colorit, sa-l las pe el sa ia invitatiile car ei-au placut cel mai mult :)

Inca o data felicitari fetelor pentru achizitii :)

mitzura
06.05.2007, 09:01:59
Fetelor,m-ar interesa si pe mine setul cu trandafirasi de la carla brillanti.Pe site am vazut colier si bratara. Pe brosura de la targ am vazut o diadema...Problema e ca acum sunt in criza financiara si nu am reusit sa mi le iau.:( Cei de acolo au spus ca vor desface in magazinul white lady,deci ar mai fi sanse:) .Ce stiti:mai sunt si alte pese in acest set pe langa bratara si colier?

Indra
06.05.2007, 09:16:57

Setul cu perlutele colier si bratara l-am luat si eu, exact la fel :x doar cerceii i-am luat pe cei putin mai scurti, tot in set. Si mi-am mai luat si niste clamite la fel si am dat comanda si de un pieptene la fel :D. Sunt foarte frumose, sa le purtam cu placere :)>-

AnaM
06.05.2007, 09:39:43
Fetelor,m-ar interesa si pe mine setul cu trandafirasi de la carla brillanti.Pe site am vazut colier si bratara. Pe brosura de la targ am vazut o diadema...Problema e ca acum sunt in criza financiara si nu am reusit sa mi le iau.:( Cei de acolo au spus ca vor desface in magazinul white lady,deci ar mai fi sanse:) .Ce stiti:mai sunt si alte pese in acest set pe langa bratara si colier?

Eu am vazut cercelusi cu trandafir (o culoare pala, daca la setul ala te referi) si ace de par cu trandafirasi :)

tucafamily
06.05.2007, 10:12:54
sa-ti spun eu ce am patit:( desi eram atat de bucuroasa ca am dat avansul, acum nu mai sunt. De vineri pana azi am stat si m-am gandit intr-una la rochit....imi place dar mi-e frika ca nu va iesi la fel si nu pot sta cu stresul asta pana in august:-SS
nu stiu ce sa fa...ce ma sfatuiti? as vrea sa merg maine la Piatra poate o gasesc gata facuta...dar ce fac cu avansul? credeti ca daca ma duk sa-l cer mi-l va da sau....

tucafamily
06.05.2007, 10:16:02
mai sunt si cercei si ace de par. Eu am vb cu ei si au mult mai multe modele care nu apar nicii pe site nici in brosura si nu au nici la targ, mi-au spus ca imi pot trimite e_mail cu poze la colierul cu trandafirasi dar cu un singur trandafir, nu cu 3.
poti face comanda pe internet si-ti trimit prin prioripost sau fancurier

alibd
06.05.2007, 10:25:50
Iata cum arata verighetele pe care le-am luat de la targ... Nu sunt foarte reusite pozele...

mitzura
06.05.2007, 16:09:00
Multumesc pt informatiile despre trandafirasi!Am trimis azi mail si astept vesti de la ei.Va tin la curent!...Aveti vreuna idee daca mai expun vara asta pe la vreun targ la iasi sau bucuresti?

Bia
06.05.2007, 17:25:41
Iata cum arata verighetele pe care le-am luat de la targ... Nu sunt foarte reusite pozele...
Alina avem verighete la fel, doar ca ale mele sunt doar din aur alb! Si mie mi-s f dragi!

tucafamily
06.05.2007, 18:08:14
Am fost iar azi la targ si am gasit-o pe alb , asa ca asta ramane!

alibd
06.05.2007, 18:18:30
Alina avem verighete la fel, doar ca ale mele sunt doar din aur alb! Si mie mi-s f dragi!

Ce concidenta.... :* Am patit si eu ca fetele care povesteau ca nu le mai venea sa-si dea verigheta jos. Mereu o pun pe deget, sub pretextul ca trebuie sa vad daca imi e buna ca marime. ;;) ;)) ;)) Imi e draga de nu mai pot! Sa o porti iubita si tu pe a ta! :*

alibd
06.05.2007, 18:19:41
Am fost iar azi la targ si am gasit-o pe alb , asa ca asta ramane!

Deci, s-a rezolvat pana la urma asa cum ai vrut! Felicitari si sa fie intr-un ceas bun! :*

adinac_ro
06.05.2007, 20:25:05
Eu am gravat verghetele "surpriza" si nu am vrut sa zic pana la nunta dar eu nu pot sa tin secrete surpriza......si am spus.El a zis ca trebuia sa nu ii spun ,dar...a fost incantat.Acum trebuie sa ma gandesc la alta surpriza dar sper sa imi vina ideea in ultima zi sa ma pot abtine.
Am fost si eu la tg dar ...neinteresant pt mine caci avem cam totul gata, dar intr-adevar mai bine organizat.

alibd
07.05.2007, 00:03:27
Eu am gravat verghetele "surpriza" si nu am vrut sa zic pana la nunta dar eu nu pot sa tin secrete surpriza......si am spus.El a zis ca trebuia sa nu ii spun ,dar...a fost incantat.Acum trebuie sa ma gandesc la alta surpriza dar sper sa imi vina ideea in ultima zi sa ma pot abtine.
Am fost si eu la tg dar ...neinteresant pt mine caci avem cam totul gata, dar intr-adevar mai bine organizat.

Unde le-ai gravat? La Coriolan? Trebuie sa mergem si noi saptamana asta.

biutzaxx
07.05.2007, 15:07:50
si cum le gravati? adica ce scrieti pe ele?

alibd
07.05.2007, 15:11:23
si cum le gravati? adica ce scrieti pe ele?

Noi vom scrie data nuntii si numele noastre.

biutzaxx
07.05.2007, 15:54:20
asa ma gandeam si eu, cred ca e cel mai potrivit...dar sunt deschisa si la alte idei :)

Ruby
07.05.2007, 22:48:22

Adina, mai ai putin-putin... <:-P