PDA

Versiunea completa : Restaurant Dorna

MimiEla
02.01.2009, 01:47:05
am obs in subiectele anterioare mentionarea fugitiva a rest Dorna. viitorul meu sot si cu mine acolo ne vom face nunta.

am fost acolo la mai multe nunti, printre care chiar a proprietarului. o sa spuneti ca parerea mea e subiectiva, ca il cunosc (mamicile nostre sunt prietene de-o viata), insa numeroase persoane care nu au nici in clin nici in maneca nimic cu el l-au laudat indiferent de eveniment: nunta, banchet, etc.

as putea spune pe scurt ca omul e cu temele la zi: spui vreau nunta si el iti spune exact ce iti poate oferi si ce iti permite sa aduci, de ex:
-ofera decorat mese + scaune in alb si auriu (superb, am vazut)
-imbracat coloane in lumini
-perdea de lumini in spatele mesei mirilor
toate astea le are restaurantul deci vin free of charge

iti da posibilitatea sa alegi absolut ce vrei tu:
-sucuri - de la pepsi (cu factura proforma, adica tu comanzi sa zicem 100 de sticle, firma pepsi le aduce in restaurant, consumi 50, la sfarsitu nunti platesti 50, restu de 50 le ia pepsi inapoi) - deci nu prestezi tu carat sucuri cu duba etc
-bauturi alcoolice - la fel pe baza de proforma cu furnizorii dorna (evident daca vrei de la vreo alta firma cred ca le aduci tu, dar am inteles ca lucreaza cu metro etc deci pe acolo sunt de toate bauturile)
-decorat salon cu ce vrei tu - aici intra covorasu rosu, bolta baloane / flori, etc etc..... si iti recomanda si niste firma ca lumea pt asa ceva
-muzica - are formatie dar iti permite sa vi si cu ce muzica vrei tu - la fel iti recomanda trupe daca nu ai nicio idee
-tort - colaboreaza cu niste firme super bune: dumy, vanimar, crizantema - care iti aduc tortul la restaurant la momentul potrivit

-in privinta bisericii - iti poate spune cam cum e pe la fiecare biserica, cum e preotul, slujba etc (e absolvent de teologie printre altele)

iti permite sa mergi pe la o nunta ca sa observi ce si cum, e destul de flexibil si suficient de amabil pt a avea o comunicare care sa-ti permita sa organizezi totul pana la ultimul detaliu asa cum iti doresti.

trebuie neaparat sa vezi localul ca sa intelegi ds ce vb - adica nu e nici spatiu inchis, nu e nici sub cerul liber. un element cheie as spune eu este ringul de dans, clar delimitat, inconjurat de apa si verdeatza si cu cupola rabatabila, deci aer proaspat si curat.
am intalnit la o nunta problema spatiului pt dans si a fost tare neplacut sa dansam pe terasa afara in luna noiembrie (asta se intampla undeva in pitesti)

astept si alte opinii ds restaurantul Dorna

adriana_ady
17.01.2009, 10:36:12
Un nr de tel imi poti da te rog. Am incercat sa sun pe fix si nu raspunde nimeni. Si mai multe detalii dk ai: cate persoane trebuie sa am minim, cam cat ar fi avansul. Eu am facut banchetul din clasa a 12 a acolo si mi-a placut foarte mult, in special ringul de dans. Sper sa dau totusi de ei.

mira_mira
13.02.2009, 12:05:48
buna
si eu tot la dorna o sa fac nunta
inca nu am apucat sa merg sa vad cum este aranjat la o nunta,dar an inteles ca in mai au prima nunta si voi merge cu siguranta
este foarte frumos restaurantul si foarte spatios
eu tot cu alb si auriu o sa fac

cady
13.02.2009, 13:41:04
buna mai sunt locuri ai idee la dorna ?anul asta si cat este meniu

MimiEla
13.02.2009, 20:20:03
buna mai sunt locuri ai idee la dorna ?anul asta si cat este meniu
din cate stiu eu e rezervat dorna pe tot anul, are cateva programari si pt 2010 deja....
dar cel mai bine suna si intreaba :) iti dau pe pm nr de tel

jade84
23.03.2009, 12:17:57
Am citit numai de bine pe aici de Dorna si am dat si eu un telefon.
In primul rand d-ma Amina nu a fost prea amabila si mai este si foarte scump - 170 RON meniul? Are si icre negre?

MimiEla
24.03.2009, 11:13:16
Am citit numai de bine pe aici de Dorna si am dat si eu un telefon.
In primul rand d-ma Amina nu a fost prea amabila si mai este si foarte scump - 170 RON meniul? Are si icre negre?
cine e dna amina???
ceva nu e in regula

ar trebui sa raspunda un barbat: fie Bogdan, patronu/manager
fie alt domn caruia ii uit numele, seful de sala...

jade84
25.03.2009, 10:49:11
cine e dna amina???
ceva nu e in regula

ar trebui sa raspunda un barbat: fie Bogdan, patronu/manager
fie alt domn caruia ii uit numele, seful de sala...

Noi am sunat la receptie, avand un nr de tel de pe net. O tipa ne-a dat un numar de mobil al doamnei care se ocupa de nunti, d-na Amina.
Nu a fost prea amabila, am intrebat cat costa un meniu si ne-a spus ca pentru anul acesta este 170 RON. Si nici nu mai am numarul si am si taiat restaurantul de pe lista. Mi se pare ca te fura la pretul asta.
Mama unei cunostinte are restaurant pentru nunti in vestul tarii, meniul la ea este 50 RON si cam asa merge in zona, e un orasel mic, nu se compara cu Constanta.
Dar daca la meniul de 50 RON (include si huse pentru scaune) poti scoate profit, atunci la 170 mi se pare ca vor sa se imbogateasca peste noapte.
S-a mirat cand a auzit ca trebuie platit si personalul, ea il plateste din pretul meniului, te lasa sa aduci ce vrei de acasa etc.
Im Mamaia si Constanta preturile au luat-o razna!

onixdum
26.03.2009, 02:46:35
Buna .Am vrut sa-ti spun ca de fapt tu nu ai fost la restaurantul Dorna care are o capacitate de 1.000 de locuri ci la hotel dorna in cadrul caruia exista un restaurant cu o capacitate de maxim 50 de locuri unde intradevar ai gasit-o pe Doamna Amina.La restaurant Dorna il vei gasi pe Bogdan Dumitru un tip super amabil si mereu cu zambetul pe buze,merita sa incerci asta daca nu e prea tarziu pt tine.

zana01
25.08.2009, 23:23:07
da jade, sigur e o confuzie pt ca la dorma meniul e maxim 130 ron anul asta.

Alla78
26.08.2009, 00:15:39
wow fetelor !!!! ma sperii!!!! 170 ron meniul ?

da, sa stiti ca si mie daca cineva imi raspunde pe un ton aiurea .... atunci poate sa fie si 3 lei meniul ca nu-mi mai trebuie...

nikoletta
26.08.2009, 10:14:38
wow fetelor !!!! ma sperii!!!! 170 ron meniul ?

da, sa stiti ca si mie daca cineva imi raspunde pe un ton aiurea .... atunci poate sa fie si 3 lei meniul ca nu-mi mai trebuie...
duceti-va personal si vorbiti la restaurante. iti faci o lista de ce restaurante iti plac si apoi incerci sa vorbesti personal cu dnii de acolo. mai sunt si zvonuri pe acest forum. :)>-

elena_v_
28.09.2009, 14:32:38
din cate stiu eu e rezervat dorna pe tot anul, are cateva programari si pt 2010 deja....

buna,fetelor!sunt pentru prima oara pe acest site...doar ce am arvunit localul si incep s ama interesez si eu de pregatiri desi mai am un an pana la nunta...in legatura cu restaurant dorna...in august am fost s ama interesez de localuri si mi s-a spus ca-s ocupate in 2010...asa ca am gasit in alta parte

elena_v_
28.09.2009, 14:36:28
Noi am sunat la receptie, avand un nr de tel de pe net. O tipa ne-a dat un numar de mobil al doamnei care se ocupa de nunti, d-na Amina.
Nu a fost prea amabila, am intrebat cat costa un meniu si ne-a spus ca pentru anul acesta este 170 RON. Si nici nu mai am numarul si am si taiat restaurantul de pe lista. Mi se pare ca te fura la pretul asta.
Mama unei cunostinte are restaurant pentru nunti in vestul tarii, meniul la ea este 50 RON si cam asa merge in zona, e un orasel mic, nu se compara cu Constanta.
Dar daca la meniul de 50 RON (include si huse pentru scaune) poti scoate profit, atunci la 170 mi se pare ca vor sa se imbogateasca peste noapte.
S-a mirat cand a auzit ca trebuie platit si personalul, ea il plateste din pretul meniului, te lasa sa aduci ce vrei de acasa etc.
Im Mamaia si Constanta preturile au luat-o razna!

50 ron /meniu?????!!!!wow...n-ai s avezi asa ceva in cta...doar cafeaua din meniu costa cel putin 6 lei!!heheh

piticMic
17.02.2010, 21:55:23
super tare! Meniul costa 50 ron si nici ospatarii nu trebuie platiti :)))

ada82
11.05.2010, 21:42:09
Buna! Imi spui si mie te rog de cate locuri sunt mesele??

andreia_1985
24.06.2010, 11:56:16
Buna fetelor :* Sunt noua in zona aceasta. Am inceput si noi sa cautam restaurant pentru nunta si... vesnica problema.. nu prea stim ce sa alegem :) Cautam pentru septembrie 2011, pentru aprox. 170 invitati. Vrem o locatie frumoasa, cat de cat decenta la pretul meniului si unde sa nu fie probleme de organizare. Daca asigura ei si decoratiunile... e perfect :) Dupa cautari, va pot spune ca au ramas in schema cateva restaurante: Palas-Pelican, Riviera, Condor, Azur - Cel nou, din zona Tomis Nord, Dorna, Marea Neagra. Pe unele din astea inca nici nu le-am vazut, dar din auzite asa ne-au format o parere bunicica. Astept sugestii de la voi, pareri despre locatiile de mai sus. Help me plssss :) Legat de Dorna--- cat e meniul anul acesta? sau in 2011?

hehe, uitandu-ma la pozele tale Mihaela, am observat ca Iulia Petrica te-a furat la nunta, Iulia fiind prietena mea :) Stiam de nunta ta, imi zicea Iulia ca a fost superb, eu fiind prezenta la restaurantul Dorna cu numai o zi inaintea nuntii tale, la Simona si Alex(pe care am inteles ca ii cunosti de asemenea)- Ce mica e lumea :P Zi-mi si mie te rog mai multe detalii. Am vazut ca restaurantul a fost decorat superb la voi... Ce anume a fost asigurat de restaurant, ce anume ati facut voi extra. Si... toate detaliile pe care mi le mai poti da. Merci frumos :)

bibiutza
13.03.2011, 00:35:53
buna...spuneti-mi si mie va rog cele care ati facut nunta la dorna, ringul este in aer liber? ca nu prea se intelege din poze. m-ar interesa deoarece vreau sa fac acolo nunta in septembire.

ANDREEA_2012
31.05.2011, 11:31:25
buna...spuneti-mi si mie va rog cele care ati facut nunta la dorna, ringul este in aer liber? ca nu prea se intelege din poze. m-ar interesa deoarece vreau sa fac acolo nunta in septembire.
Buna!
Eu tocmai ce am arvunit restaurantul Dorna pentru 22 sept 2012 si sunt foarte multumita de alegerea facuta ,asa k sper k totul sa decurga conform asteptarilor si sa iasa super.
Ringul de dans este descoperit doar daca vrei, adica ei sunt dotati cu o trapa care inchide in cazul in care ploua sau e foarte frig.

lavi12
01.06.2011, 10:43:08
Buna!
Eu tocmai ce am arvunit restaurantul Dorna pentru 22 sept 2012 si sunt foarte multumita de alegerea facuta ,asa k sper k totul sa decurga conform asteptarilor si sa iasa super.
Ringul de dans este descoperit doar daca vrei, adica ei sunt dotati cu o trapa care inchide in cazul in care ploua sau e foarte frig.
Felicitari sa fie intr-un ceas bun. De Dorna am auzit numai de bine.

lorylika
06.07.2011, 14:39:09
Buna!

Sa fie intr-un ceas bun, imi poti spune te rog cat ajunge meniul la dorna pt anul 2012, noi vrem sa facem nunta acolo in luna iunie 2012. multumesc mult!

ANDREEA_2012
07.07.2011, 11:31:51
Sa fie intr-un ceas bun, imi poti spune te rog cat ajunge meniul la dorna pt anul 2012, noi vrem sa facem nunta acolo in luna iunie 2012. multumesc mult!
Buna
Mersi frumos de urari!
Cred ca in jur de 150 lei un meniu bogat cu 4 feluri de mancare. Nici eu nu am stabilit exact pentru k nici ei nu stiu. Anul asta de exempul este intre 30-35 EUR si pt la naul poate sa mai creasca un pis sau sa ramana asa

angel_boxy
16.01.2012, 19:04:33
Buna! Sunt noua pe acest site,vrem sa facem nunta anul viitor(2013) prin august si imi place fff mult restaurantul dorna.Am fost acolo la nunta nasilor nostri si a iesit minunat...a fost o nunta perfecta din toate puntele de vedere.M-ar interesa care e nr minim de persoane noi avem in jur de 150-180..si am vrea sambata sa fie..

ANDREEA_2012
17.01.2012, 13:35:25
Buna! Sunt noua pe acest site,vrem sa facem nunta anul viitor(2013) prin august si imi place fff mult restaurantul dorna.Am fost acolo la nunta nasilor nostri si a iesit minunat...a fost o nunta perfecta din toate puntele de vedere.M-ar interesa care e nr minim de persoane noi avem in jur de 150-180..si am vrea sambata sa fie..

Buna
Eu am nunta la Dorna pe 22 sept anul asta si sa stii k tot in jur de 150 -180 de pers avem si noi. Au fost ok de la inceput cu nr asta de pers si din cate stiu eu nu impun un minim, bine probabil sa nu fie sub 100, cred k totusi ar parea super gol localul. Lumea in general se sperie de faptul k de obicei in acest restaurant se fac nunti de 400 pers dar asta nu inseamna k este o regula. Eu iti urez succes sa gasesti libera data pe careti-o doresti tu si sa iasa totul bine!

angel_boxy
26.01.2012, 16:01:08
Buna
Eu am nunta la Dorna pe 22 sept anul asta si sa stii k tot in jur de 150 -180 de pers avem si noi. Au fost ok de la inceput cu nr asta de pers si din cate stiu eu nu impun un minim, bine probabil sa nu fie sub 100, cred k totusi ar parea super gol localul. Lumea in general se sperie de faptul k de obicei in acest restaurant se fac nunti de 400 pers dar asta nu inseamna k este o regula. Eu iti urez succes sa gasesti libera data pe careti-o doresti tu si sa iasa totul bine!
Iti multumesc pt. informatii...chiar mi-ai dat o veste f buna...inca nu ne-am dus sa vb...asteptam sa se faca mai frumos afara..dak poti sa-mi spui mai multe despre ce oferte v-au facut sau ce v-au oferit in pretul meniului si cat este acesta..Si eu sper sa fie bine... si sa gasesc si libera data pe care o doresc..

ANDREEA_2012
30.01.2012, 14:19:45
Buna
Pai noua ne-a zis k un meniu bogat va ajunge undeva intre 35-40 eur de pers, in functie de tipul de peste pe care il vom alege. Trebuie sa mergi personal sa vezi meniurile k sunt in functie de preferinte si clar au si variante mai ieftine. Altceva ce pot sa-ti mai spun este faptul k ei au posibilitatea sa iti aduca apa, sucurile, eventual si bauturile alcoolice la preturi foarte bune, iar suprusul va fi dat retur. Dar asta ramane la latitudinea ta, ei nu te obliga. In general conditiile sunt bune, iar de la alte nunti stiu k mancarea a fost ok. Succes

angel_boxy
03.02.2013, 20:16:08
Buna
Pai noua ne-a zis k un meniu bogat va ajunge undeva intre 35-40 eur de pers, in functie de tipul de peste pe care il vom alege. Trebuie sa mergi personal sa vezi meniurile k sunt in functie de preferinte si clar au si variante mai ieftine. Altceva ce pot sa-ti mai spun este faptul k ei au posibilitatea sa iti aduca apa, sucurile, eventual si bauturile alcoolice la preturi foarte bune, iar suprusul va fi dat retur. Dar asta ramane la latitudinea ta, ei nu te obliga. In general conditiile sunt bune, iar de la alte nunti stiu k mancarea a fost ok. Succes
Buna din nou...scuze daca te deranjez dar banuiesc ca ai avut nunta si m-ar interesa sa-mi povestesti cum a fost la restaurant. Noi am fost la restaurant am fixat data pe care am vrut-o,este foarte de treba domnul manager si in principiu ne-am inteles la tot..dar as vrea sa stiu mai multe din perspectiva ta care ai avut nunta acolo cum a fost totul...mancarea,servirea ...si ce mai poti tu sa-mi spui..iti multumesc anticipat si astept raspuns.

ANDREEA_2012
04.02.2013, 12:30:17
Buna
Per ansamblu am fost foarte multumiti de tot ce ne-au oferit ei. Nu cred k as avea ce sa le reprosez, deoarece tot ce a depins de ei a mers struna. Intradevar sunt foarte de treaba toti, si managerul, si sefii de sala, in special cel pe care il cheama Stan. Mancarea a fost proaspata, si calda acolo unde era cazul, sarmalele in special sunt delicoase la ei. Servirea a fost ok, singurul lucru pe care mi l-au semnalat mesenii a fost k li se luau farfuriile prea repede de pe masa si dc dansau nu mai apucau sa manance. Eventual puncteaza tu chestia asta. In rest doar cuvinte de lauda am pt ei.
Succes

ella_ela80
05.02.2013, 14:37:00
Buna din nou...scuze daca te deranjez dar banuiesc ca ai avut nunta si m-ar interesa sa-mi povestesti cum a fost la restaurant. Noi am fost la restaurant am fixat data pe care am vrut-o,este foarte de treba domnul manager si in principiu ne-am inteles la tot..dar as vrea sa stiu mai multe din perspectiva ta care ai avut nunta acolo cum a fost totul...mancarea,servirea ...si ce mai poti tu sa-mi spui..iti multumesc anticipat si astept raspuns.

Scuze ca ma bag si eu in seama dar in 2011 a avut cumnata mea nunta la Dorna la salonul mik si in 2012 a facut botezul la copil si cam tot in 2011 am fost sa ma interesez si eu de salon si de conditii...inclusiv anul acesta.....asa ca am sa iti impartasesc din parerile si impresiile mele: restaurantul ( vb de salonul mik cu o capacitate de max 100 pers...si cel mare am inteles ca il imparte in 2) este frumusel, renovat, climatizat, cu scaune frumoase inalte, comode, aranjat frumos in functie de cerinte, baile renovate dar deservesc toate cele 3 saloane. Cumnatul meu a vb la alt pret acum 2 ani, anul asta am inteles ca e undeva la 35 Euro si ti-l faci tu din mai multe variante de meniu, managerul este foarte de treaba, ospatarii sunt ok, dar subscriu si eu ca si mie mi s-a parut ca iau cam prea repede mancarea....si la friptura se stinge lumina si se pune un fel de mars si vin ospatarii frumos aliniati cu farfuriile aprinse ( e un carbune care arde ) se vede f f f frumos, si sunt dirijati de seful de sala spre mese....impresionant spectacol :) Mancarea e foarte buna si frumos aranjata.....intr-un cuvant numai cuvinte de lauda :) Daca nu facea cumnata mea acolo ambele evenimente poate as fi ales si eu acest local....cu toate ca am mai auzit si alte pareri ca nu ar fi chiar asa ....poate ca daca nu as fi fost si nu mi-ar fi placut poate ca ma luam dupa "gura lumii" ...acum depinde de fiecare, oricum oricat ne-am stradui noi, nu putem sa-i multumim pe toti ;)

alinaluciana
01.03.2013, 16:47:22
Si eu am facut nunta la dorna vara trecuta si a iesit super!
Mergeti cu incredere acolo!