PDA

Versiunea completa : Poze, filmari, sonorizari

lovebride
03.01.2009, 12:33:48
Haideti sa existe un asemenea topic si pentru judetul nostru. Sunt sigura ca multe dintre noi suntem in cautare de asemenea servicii pentru nuntile noastre si ar fi ok sa ne sfatuim aici si pe partea aceasta. Furnizori cunoscuti, recomandari, sugestii sunt binevenite pentru noi. Pupici pentru toate miresele!!>:D<>:D<:*:*

Rucsy
08.01.2009, 16:32:57
Haideti sa existe un asemenea topic si pentru judetul nostru. Sunt sigura ca multe dintre noi suntem in cautare de asemenea servicii pentru nuntile noastre si ar fi ok sa ne sfatuim aici si pe partea aceasta. Furnizori cunoscuti, recomandari, sugestii sunt binevenite pentru noi. Pupici pentru toate miresele!!>:D<>:D<:*:*

Eu am colaborat la nunta cu Centrul de Imagine Contact Media. Am fost foarte multumita de rezultate..ii recomand cu caldura!!!<:-P

bibianca
18.01.2009, 19:14:13
buna.sunt din sebes si anul acesta am nunta.stie cineva la cine pot apela pt poze,filmare,sonorizari?nu stiu la cine sa aplelez,poate primesc un ajutor de la voi

bubyluk
26.01.2009, 14:15:12
noi am avut din cugir fotograf si video iar formatia am avut-o din tartaria insa nu vo recomand k e aiurea la cat se laudau ei si kte spuneau nu au facut nici pe jumatate:(( iar despre foto si video va pot spune k sunt foarte multumita si va reconand cu drag...pers respectiva lucreaza si la alba si la sebes din cate am inteles eu dar dak va intere va pot da nr de telefon si cred k vine cu voi oriunde atzi avea nunta(noi am avut-o in orastie)

Diana_S
02.02.2009, 14:42:15
Din cautari si sfaturi am gasit pt foto-video in Alba Iulia(care au site de prezentare..) :
------
jc foto video
centru de imagine
digital media
-------
Noi am ales insa pe cineva din Oradea deoarece i-am gasit dipsonibili. Sper sa fie de folos pentru alte miresici...succes!:*:*:*

ps: sper sa nu se considere reclama enumerarea unora din furnizorii din judet...:P

Multumesc tare mult de info :D Am intrat pe site-ul celor de la JC foto video si mi-au placut foarte muuult pozele. Am stabilit deja o intalnire cu ei pe sambata pentru mai multe detalii si sper sa fie cu noroc :) Initial am cautat prin cluj o firma insa nu am dat decat peste o multime de ingamfati cu portofolii slabute dar cu tarife astronomice :|

carmen_aiud
10.03.2009, 15:30:48
Fetelor am si eu o intrebare.... Cam cat costa o formatie?
Multumesc mult pentru sfaturi!!!!

danicu
11.03.2009, 11:42:19
cam 1200e , atat m-a costa pe mine

Rucsy
11.03.2009, 16:35:19

Depinde mult ce fel de formatie...daca preferi una locala, preturile variaza intre 1000-1300 euro, daca vrei pe cineva ultra-cunoscut poti ajunge si la 5000 de euro.:-"

carmen_aiud
12.03.2009, 08:50:14
Multumesc mult fetelor pentru promptitudine!
Eu ma gandeam ca dc o formatie locala mi-a cerut 5000 lei este prea mult....se pare ca nu!!!!:">
Oricum eu sunt inca in cautari....:D :D :D .
Dar totusi mai am o intrebare legata de formatie :-\ :-\ .... Pe langa onorariul cerut de ei trebuie sa le asiguri si meniul?
Danicu am vazut ca mai ai foarte putin pana la nunta.... Cum stai cu pregatirile? Cresc emotiile???????????

micki23
20.03.2009, 00:23:05

eu am o lista cu toate formatiile din Romania...
cea mai ieftina vine cu 1000 euro insa trebuie sa le platesti si transportul din Bucuresti plus meniu si la unii cazare ...ajungi la 2000 euro..cel mai ieftin...iar cel mai scump e parca 6 mii euro plus transport si etc etc...

Multumesc mult fetelor pentru promptitudine!
Eu ma gandeam ca dc o formatie locala mi-a cerut 5000 lei este prea mult....se pare ca nu!!!!:">
Oricum eu sunt inca in cautari....:D :D :D .
Dar totusi mai am o intrebare legata de formatie :-\ :-\ .... Pe langa onorariul cerut de ei trebuie sa le asiguri si meniul?
Danicu am vazut ca mai ai foarte putin pana la nunta.... Cum stai cu pregatirile? Cresc emotiile???????????

depinde cum te intelegi cu meniul dar deobicei da...

eu de exmplu deja am rezolvat cu muzica, filmat si poze...
e dj spexi din Aiud ..sigur ai auzit de el..am fost la multe nunti si face atmosfera misto...

asigurat muzica toata nunta , filmat toata nunta plus pozat si asezat pe dvd (2buc) ma costa 500 euro...
daca vreau sa-mi scoata cam 100 poze marimea 10 /14 ... e a doua marime plus un album mai costa 100 euro...
dar eu pozele mi le scot singura la studiouri in Cluj deoarece aici locuiesc si e mult mai ieftin...am socotit ca la el imi iasa albumul camla 1 milion plus 100 poze la 30 mii lei vechi bucata asta cand era euro 32 mii lei :))

eu in cluj imi scot cu 12 mii bucata plus ca daca scot de la 100 poze in sus imi fac discaunt si ies cam la 9 mii lei vechi poza...albumul il gasec cam la 500 mii lei vechi...:))

fulgalina
22.03.2009, 18:37:12
buna fetelor !sunt noua pe forum si am nevoie de cateva sfaturi daca ma puteti ajuta.
mai am putin pana la nunta si nu ma pot hotara ce DJ sa aleg. nu am nici un criteriu pe ce baza sa o fac, eu nu am mai fost la nunti in Alba de cativa ani.
puteti sa-mi recomandati cateva nume, va rog?
aceeasi problema si cu vornicul.

profilul meu nu este corect, imi cer scuze.
am nunta pe 10 mai 2009 in alba iulia.

ankza
22.03.2009, 19:22:59
imi pare rau dar dj nu prea stiu, cine a fost la nunta mea acuma nu se mai ocupa:(

micki23
24.03.2009, 15:16:09

eu il stiu doar pe acesta din Aiud - dj Spexi - care face atmosfera calumea la nunta...
la mine vine cu 500 euro - muzica pana dimineata, filmat toata nunta cap coada plus pozat ffffffff multe poze cap coada...plus 2 dvduri cu nunta si pozele

daca vrei sa-ti scoata inca 100 de poze pe un album mai trebuie sa-i dai 100 euro- eu nu il las sa scoata el deoarece am socotit ca ma costa peste 3 Ron o poza marimea 10/14 plus un album...pe cand eu mi le scot singura in cluj unde poza e cam 1 -1,1 Ron iar daca scoti de la 100 in sus ai discaunt de 9 ron asa ca astea mi le fac eu ..plus albumul e mai ieftin :)

problema e ca el e foarte solicitat si trebuie sa mergi la el din timp...probabil nici nu mai are loc....dar poti incerca

vornicii am inteles ca cei din zona aiud vin cam cu 3,5-4 milioane lei vechi...

fulgalina
24.03.2009, 16:50:39
iti multumesc miki pt informatii. ma intereseaza doar dj, foto-video am rezolvat deja. daca ma poate ajuta cineva! merci mult

micki23
24.03.2009, 19:51:17
iti multumesc miki pt informatii. ma intereseaza doar dj, foto-video am rezolvat deja. daca ma poate ajuta cineva! merci mult

acesta de care zic eu vine si doar cu muzica...sper sa gaseti unul pe masura :)

carmen_aiud
25.03.2009, 09:07:07
eu il stiu doar pe acesta din Aiud - dj Spexi - care face atmosfera calumea la nunta...
la mine vine cu 500 euro - muzica pana dimineata, filmat toata nunta cap coada plus pozat ffffffff multe poze cap coada...plus 2 dvduri cu nunta si pozele

daca vrei sa-ti scoata inca 100 de poze pe un album mai trebuie sa-i dai 100 euro- eu nu il las sa scoata el deoarece am socotit ca ma costa peste 3 Ron o poza marimea 10/14 plus un album...pe cand eu mi le scot singura in cluj unde poza e cam 1 -1,1 Ron iar daca scoti de la 100 in sus ai discaunt de 9 ron asa ca astea mi le fac eu ..plus albumul e mai ieftin :)

problema e ca el e foarte solicitat si trebuie sa mergi la el din timp...probabil nici nu mai are loc....dar poti incerca

vornicii am inteles ca cei din zona aiud vin cam cu 3,5-4 milioane lei vechi...

Mai devremea vb de formatie.... Intre timp am renuntat la formatie si acum cautam un dj... Am gasit ceva dj la targul de nunti de la alba... Ramane sa mergem cand venim acasa in preajma Sf pasti sa dicutam cu ei de pret... Stii sunt din cluj... Oricum ideea e ca o sa mergem sa discutam si cu dj Spexi din aiud... si at o sa ne putem hotara.... Ai putea te rog sa imi dai PM un nr de tel?

micki23
25.03.2009, 14:41:58
Mai devremea vb de formatie.... Intre timp am renuntat la formatie si acum cautam un dj... Am gasit ceva dj la targul de nunti de la alba... Ramane sa mergem cand venim acasa in preajma Sf pasti sa dicutam cu ei de pret... Stii sunt din cluj... Oricum ideea e ca o sa mergem sa discutam si cu dj Spexi din aiud... si at o sa ne putem hotara.... Ai putea te rog sa imi dai PM un nr de tel?

o sa-ti dau nr pe private insa il are prietenul meu in tel lui si cand va veni de la birou acasa o sa ti-l trimit...s-ar putea sa-l gaseti si in Cluj la clubul seven de pe eroilor , ca mai face si acolo karaoke in timpul saptamanii , sau in Aiud acasa sau la un club din AIUD DIN parc...
trebuie neaparat sa vb repede cu el in caz ca te vei hotari ca e foarte plin ...sa iti rezervi sa vina la tine....cel putin in Aiud e supersolicitat :) macar sa te treaca pe agenta cu data nuntii pana apuci sa discuti cu el fata in fata ....

carmen_aiud
25.03.2009, 14:54:30
Mersi mult!!!! Astept mesajul privat... Sa speram ca inca mai e liber.
Te pup

micki23
25.03.2009, 15:39:22
Mersi mult!!!! Astept mesajul privat... Sa speram ca inca mai e liber.
Te pup

pai cred ca pe 2010 e inca liber dar oricum trebuie din timp..ca ti-am zis e ff solicitat..macar sa te noteze pe agenda lui si apoi o sa il anunti tu din timp daca o sa faci saunu cu el ca sa nu-si piarda alti clienti :)

fulgalina
25.03.2009, 20:37:27
micki , imi trimiti te rog si mie nr tel dj din aiud cand reusesti sa-l gasesti. merci. daca l-ai intalnit la mai multe nunti si a fost super inseamna ca e ok . mie alta garantie decat sa place la 90% din nuntasi nu-mi trebuie.

micki23
25.03.2009, 20:59:32
micki , imi trimiti te rog si mie nr tel dj din aiud cand reusesti sa-l gasesti. merci. daca l-ai intalnit la mai multe nunti si a fost super inseamna ca e ok . mie alta garantie decat sa place la 90% din nuntasi nu-mi trebuie.

sigur zilele astea o sa ti-l trimit pe privat...oricum te intalnesti cu el si o sa ti arate si la el acasa ce chestii are si ce face...face si amenajari de sali dar el la amenajari e incepator si de aia nu fac cu el..

ti l-am trimis pe privat :)
sa mi zici daca a ajuns

carmen_aiud
10.04.2009, 10:28:54
fetelor am si eu o intrebare....
spuneti-mi va rog cand ma duc la fotograf si la cameraman ce trebuie sa stiu?
ma refer aici la faptul ca nu vreau sa o patesc si sa nu imi filmeze toata nunta sau sa faca numai cateva poze in parc si gata... sunt ceva criterii, pachete nici nu stiu cum sa le denumesc???:-\ mi-e mi-ar placea sa am poze de peste tot si sa fie iarasi filmat mult....sa fie surprinse momentele importante ....ce am vazut eu in pachetele lor ar fi 500 de poze si 2 ore de filmat, 1000 de poze ,3 ore de filma ( sunt doar ex).... cele care deja ati trecut prin experienta asta spuneti-mi va rog cand ma duc sa vorbesc cu ei ce ar trebui sa intreb, ce ar trebui sa stiu, ce conteaza cel mai mult????:-\ :-\
multumesc mult:* :*

micki23
10.04.2009, 22:53:02
fetelor am si eu o intrebare....
spuneti-mi va rog cand ma duc la fotograf si la cameraman ce trebuie sa stiu?
ma refer aici la faptul ca nu vreau sa o patesc si sa nu imi filmeze toata nunta sau sa faca numai cateva poze in parc si gata... sunt ceva criterii, pachete nici nu stiu cum sa le denumesc???:-\ mi-e mi-ar placea sa am poze de peste tot si sa fie iarasi filmat mult....sa fie surprinse momentele importante ....ce am vazut eu in pachetele lor ar fi 500 de poze si 2 ore de filmat, 1000 de poze ,3 ore de filma ( sunt doar ex).... cele care deja ati trecut prin experienta asta spuneti-mi va rog cand ma duc sa vorbesc cu ei ce ar trebui sa intreb, ce ar trebui sa stiu, ce conteaza cel mai mult????:-\ :-\
multumesc mult:* :*

la cei ce zic ca au 2 sau 3 ore de filmat sti ce fac>? iti fileaza o ora si ceva la biserica ca tine dstul de mult slujba si primarie inca vreo jumate pe drum si-ti mai ramane o ora din nunta..iti ia cateva momente si apoi isi aduna sculele si pleaca...daca iti iei unul dinasta trateaza cu el dinainte cat sa-ti filmeze la biserica cat la primarie cat pe drum si cat la chef...
eu de aceea apelez la Spexi ca asta filmeaza de la inceput pana la sfarsitul nuntii..binentels ca nu chiar toate tampeniile,
despre poze iarasi iti fac poze sa zicem 500 sau 1000 iti fac acasa pe drum la biserica ....apoi la nunta unde e mai misto iti fac cateva ca cica au deja 1000...

mersi micki pt nr tel dj aiud. scuze ca nu ti-am raspuns pana acum.

cu placere ;)

tammy
15.04.2009, 14:09:58
Buna.
Poate ma poate ajuta si pe mine cineva.Am nunta pe 9 Mai la Catedrala Reintregirii Alba Iulia si as dori ca la intrarea in biserica sa se cante fie marsul miresei fie sa imi cante o fetita ave maria sau la vioara.Poate cunoasteti pe cineva talentat sau pe cineva care se ocupa cu chestii din acestea. De asemenea nu stiu daca biserica acepta chestia asta. Poate stiti sa-mi spuneti.
Meri mult.

carmen_aiud
16.04.2009, 09:48:14
fetelor multumesc mult pentru sfaturi.... am inteles acum .... lovebride am primit mesajul tau pm... multumesc...
de ce imi pare rau este ca nu am reusit sa ne luam liber de la serviciu ca sa putem rezolva muzica, pozele si filmatul ( am vrut sa rezolvam acum in perioada sarbatorilor).... sper din toata inima sa reusim sa rezolvam in mai....nu este prea tarziu:-\ :-\ totusi mai am un an si o luna pana la marele eveniment...:* :*

micki23
16.04.2009, 16:01:03
Buna.
Poate ma poate ajuta si pe mine cineva.Am nunta pe 9 Mai la Catedrala Reintregirii Alba Iulia si as dori ca la intrarea in biserica sa se cante fie marsul miresei fie sa imi cante o fetita ave maria sau la vioara.Poate cunoasteti pe cineva talentat sau pe cineva care se ocupa cu chestii din acestea. De asemenea nu stiu daca biserica acepta chestia asta. Poate stiti sa-mi spuneti.
Meri mult.

ceea ce zici tu doar la catolici se face si nu prea cred ca o sa iti accepte preotii ortodoxi...oricum poti intreba ...tot la catolici gaseti sa iti cante ce doresti tu :)

andrada_dezso
11.05.2009, 20:55:11
am si eu o intrebare...chiara atat de bun e dj spexi din aiud= eu voi face nunta la blaj....si acum caut foto muzica video....imi poate da cineva nr lui de telefon...please fetelor....ms mult...poop

andrada_dezso
18.05.2009, 11:42:38
mai ziceti ceva mai fetelor....am gasit muzica cu tot cu vornic si acum nu stiu ce sa fac pt ac am vb cu cineva de video foto si imi scria pe internet ca imi va lua 400 de euro....azi cand am vb cu el m'a zis ca 350 video si 200 foto plus benzina ca vine de la turda plus inca 100 de euro ca ii nunta de noapte....mi'a trimis niste poze superbe facute in olanda sapt trecuta darrrrrrrrr nu stiu mi se pare ca atunci cand le zici ca esti in spania inceark sa traga pielea de pe tine....ce sa fac?sfatuiti'ma va rogggggggggg-.....e atat de greu as iti faci nunta de la departare

micki23
18.05.2009, 13:51:09
mai ziceti ceva mai fetelor....am gasit muzica cu tot cu vornic si acum nu stiu ce sa fac pt ac am vb cu cineva de video foto si imi scria pe internet ca imi va lua 400 de euro....azi cand am vb cu el m'a zis ca 350 video si 200 foto plus benzina ca vine de la turda plus inca 100 de euro ca ii nunta de noapte....mi'a trimis niste poze superbe facute in olanda sapt trecuta darrrrrrrrr nu stiu mi se pare ca atunci cand le zici ca esti in spania inceark sa traga pielea de pe tine....ce sa fac?sfatuiti'ma va rogggggggggg-.....e atat de greu as iti faci nunta de la departare

pai nu le mai zice ca esti in Spania....si fa comparatie si cu altii , apoi le arati preturile...

carmen_aiud
15.06.2009, 20:46:50
Fetelor ce stiti de cei de la Foto Video Center din Alba Iulia(a nu se considera reclama)????????? As vrea sa stiu dc ati lucrat vreouna din voi cu ei?
Sunt profesionisti? Ceva poze si filmulete de la nunta facute de ei aveti?
Mersi mult!!!!!!:* :*

bridecarmen
28.06.2009, 01:43:24
salut fetelor....va rog tare mult sa ma ajutati...stie careva de dj spexy din aiud?am auzit ca este foarte bun....si as vrea daca se poate sa imi dea careva numaru lui de telefon ca as vrea sa il contactez sa il intreb daca are loc in program si pentru mine....(sper sa aiba:|)?va rog din suflet fetelor...is diperata.....v-am pupat>:D<

rox_y
28.07.2009, 17:02:05
eu am facut cu foto reflex si sunt ff multumita de ei.Am avut retroproiector si unele poze care le-am facut dupa slujba le-au pus pe ecran si aratau superb

micki23
18.08.2009, 20:29:36
salut fetelor....va rog tare mult sa ma ajutati...stie careva de dj spexy din aiud?am auzit ca este foarte bun....si as vrea daca se poate sa imi dea careva numaru lui de telefon ca as vrea sa il contactez sa il intreb daca are loc in program si pentru mine....(sper sa aiba:|)?va rog din suflet fetelor...is diperata.....v-am pupat>:D<

ai facut rost de nr. de tel a lui spexi? acum am vazut ca il vrei...daca nu scrie-mi pr privat si ti-l dau eu ;)

am si eu o intrebare...chiara atat de bun e dj spexi din aiud= eu voi face nunta la blaj....si acum caut foto muzica video....imi poate da cineva nr lui de telefon...please fetelor....ms mult...poop

ti-am lasat nr pe privat :)

bullbook
19.08.2009, 11:14:52
Hello,

Aveti cumva vreo idee despre Studio 47 media din Alba? A lucrat cineva cu ei [-o< ? Din cate am inteles se ocupa familia Moga de treaba asta

Va multumesc anticipat :)>-

andreea83_cretiu
25.08.2009, 10:08:47
Hello,

Aveti cumva vreo idee despre Studio 47 media din Alba? A lucrat cineva cu ei [-o< ? Din cate am inteles se ocupa familia Moga de treaba asta

Va multumesc anticipat :)>-

Intr-adevar de Studio 47 media se ocupa Marius Moga senior. L-am avut la nunta mea acum 2 ani. Sincer nu ti-l recomand din nici un punct de vedere. A fost marea mea dezamagire. Pe langa faptul ca e scump, nici nu face treaba buna. Plus ca e un mincinos si un neserios fara pereche. Mi-am primit pozele la 1 an dupa nunta, parte din ele pierdute pentru ca i s-a ars cardul, cele imprimate de o calitate jenanta, plus ca a trebuit sa selectez eu pozele care erau ok dpv calitativ. Mi-a pus in brate CD-ul cu toate pozele brute si a trebuit sa selectez eu.
Dvd-ul de la nunta....hmmm....merge sacadat iar montajul lasa de dorit.
Acum...decizia iti apartine.
Pentru orice alte informatii iti stau la dispozitie.

bullbook
27.08.2009, 17:17:35
Multumesc frumos pt info.

Nu m-as fi asteptat la chestia asta. Oricum, intre timp m-am reorientat catre altcineva. Chiardc sunt un pic mai scumpi, sunt tineri, entuziasti si au talent. Macar mi-au raspuns la mail super rapid, plus ca mi-au oferit toate informatiile necesare. Ceea ce nu s-a intamplat in cazul celor mai sus mentionati.

O zi faina>:D<

carmina_ariana
28.08.2009, 17:46:02
Noi am lucrat la poze si filmare video cu Calin Magda si sora lui. Au iesit super, suntem multumiti, ne-a facut 4 dvd-uri cu filmarea video si un dvd cu pozele (album foto digital, pe calculator), plus ca ne-a selectat doua teancuri de poze pe care le-a scos el si urmeaza sa ne facem albumele. A costat doar 2000 lei in total... Multumim, Calin!

In privinta muzicii, la noi a fost dj, Florin il cheama, e tanar si se poate discuta cu el. Noi nu am vrut deloc manele si muzica populara putina. I-am facut o lista maaaaare de tot cu piesele pe care le-am vrea la nunta si nici nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca a respectat ce am cerut. A pus si putina populara, dar nu s-a dansat pe ea (invitatii nostri au dansat pe melodii la moda, ca sa zic asa)... La final, a fost foarte laudat si chiar i-au cerut prieteni si rude sa mearga la nuntile lor. Mi-a spus ca nu credea ca nunta iese asa bine fara manele si populara, dar a recunoscut ca am avut dreptate! :D
Si tot el s-a ocupat de jocurile de lumini, lasere, baloane de sapun... Super tare! Multumim!

Incep sa va pun niste poze cu laserele... La momentul aducerii tortului...

lucia_claudia
19.09.2009, 08:17:33
In privinta muzicii, la noi a fost dj, Florin il cheama, e tanar si se poate discuta cu el. Noi nu am vrut deloc manele si muzica populara putina. I-am facut o lista maaaaare de tot cu piesele pe care le-am vrea la nunta si nici nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca a respectat ce am cerut. A pus si putina populara, dar nu s-a dansat pe ea (invitatii nostri au dansat pe melodii la moda, ca sa zic asa)... La final, a fost foarte laudat si chiar i-au cerut prieteni si rude sa mearga la nuntile lor. Mi-a spus ca nu credea ca nunta iese asa bine fara manele si populara, dar a recunoscut ca am avut dreptate! :D
Si tot el s-a ocupat de jocurile de lumini, lasere, baloane de sapun... Super tare! Multumim!
Buna Carmina:D Nunta mea va fi peste aproximativ 2 ani in Alba Iulia, dar vreau sa ma ocup din timp de organizarea ei pentru a nu avea surprize neplacute:-SSImi poti da si mie te rog frumos[-o< numerele de telefon ale persoanelor care s-au ocupat de sonorizare si foro video(Calin Magda si Dj Florin)? Multumesc anticipat:D

_Alina_
07.10.2009, 20:15:18
Buna fetelor,

anul viitor in mai o sa am si eu nunta in Alba-Iulia si acum sunt in cautarea unor firme care sa-mi ofere serviciile de foto,video si sonorizare. Daca pentru partea de foto/video am mai gasit oferte pe net pentru partea de sonorizare n-am prea gasit.
Ma puteti ajuta voi cu ceva numere de telefon ale unor Dj cu care ati colaborat sau de care ati auzit ca sunt buni ?

Mersi si spor la pregatiri!
Alina.

mimidan26
18.01.2010, 21:45:24
salutare
si noi l-am ales pt poze tot pe romulus opriscan, sunt increzatoare ca va face poze asa cum ne dorim noi:)

o seara faina

ctin_flori
21.01.2010, 15:29:01
Imi poate da si mie cineva numarul lui Calin magda si al llui romulus oprisan?

gia2006
04.02.2010, 17:48:55
ai reusit sa faci rost de nr. lui Calin Magda?
Mi-l dai si mie, te rog.

ctin_flori
10.02.2010, 23:09:12
Nu ne poate ajuta nimeni cu numerele de telefon ale lui Calin Magda si Romulus opriscan?

ancamicu
11.02.2010, 11:06:46
Nu ne poate ajuta nimeni cu numerele de telefon ale lui Calin Magda si Romulus opriscan?

Buna fetelor! Romulus Opriscan are site cu o cautare pe google il gasiti, despre restul nu am aflat nimic.

gia2006
11.02.2010, 21:07:31
Multumim mult.
Poate afli ceva si de Calin Magda. Cum lucreaza? Ce preturi are? Cum putem vedea ceva din ce a filmat la nunti?
Mai este cineva in Alba care sa fie foarte bun la filmare?

ancamicu
11.02.2010, 23:45:56
Eu m-am hotarat si pentru foto si pentru video si la sfarsitul lunii mergem sa semnam contractul cu o firma din Cluj, dupa unii cei mai buni, dupa alti cu preturi prea mari. Dar asta este, noi ne-am hotarat chiar daca vin din Cluj si dam un ban in plus.

ctin_flori
12.02.2010, 15:12:48
Am primit numarul de telefon al laui Romulus Opriscan si adresa de web unde poti vedea ce a pozat.Daca intere pe cineva dati mi un mesaj pe pm si va raspund.Intre timp l am luat pentru filmat pe Silviu Ciontea din Sebes.Am vazut anul trecut ceva facut de el si mi a placut

Dupa cum ati vazut eu am avut nunta deja..dar ma intereseaza subiectul pentru fratele meu caruia ii organizez nunta...eu la nunta mea am avut 4 ore un vornic pana la intrare in sala apoi de acolo a preluat nunta cel care canta...ei..acum caut un "maestru de ceremonii"cineva care mai mult sa indrume,sa nu aiba texte plangacioase,sa aiba si stil..mireasa e polona deci..nu stiu ce va intelege.. Stiti daca exista asa ceva in Alba..o persoana care sa vina in frac..cu joben...si cam cat costa?

ioanapetrescu
12.02.2010, 16:43:52
buna miresici ,
S eu l-am contactat pe Romulus Opriscan, l-am gasit pe net noi fiind din Ploiesti .Cred ca merita din cate am vazut pe site lucreaza exact cum ne dorim .Mai astept pareri .

bibianca
12.02.2010, 23:30:29
Am primit numarul de telefon al laui Romulus Opriscan si adresa de web unde poti vedea ce a pozat.Daca intere pe cineva dati mi un mesaj pe pm si va raspund.Intre timp l am luat pentru filmat pe Silviu Ciontea din Sebes.Am vazut anul trecut ceva facut de el si mi a placut
bravo pt alegerea cu Silviu,o sa fii foarte incantata de el.Eu cu el am colaborat la toate:foto,video,muzica,aranjarea salii si am fost foarte incantata

an_ka09
16.02.2010, 15:31:05
Buna! Mai multe detalii despre formatia Ambiental pot sa iti dau dupa 17 aprilie deoarece ei o sa imi cante la nunta. Din cate am vazut pe site-ul lor sunt ok. Sa speram ca nu o sa ne dezamageasca. Pt mai multe informatii tinem legatura. O zi buna!

an_ka09
01.03.2010, 23:40:31
Buna! Pretul este de 3400 ron.Din cate ne-au spus la inceput pretul initial era de 4400, insa au facut reducere pe motiv ca este criza. Formatia din cate stiu eu este formata din 4 sau 5 membrii, domnul Mircea Adi fiind mereu prezent. La noi la nunta o sa cante live populara si restul muzicii va fi pusa pe calculator tot de ei. Sper ca ti-am fost de ajutor. O seara faina!

lore_edana
23.05.2010, 13:27:45
miresici as avea nevoie de nr unui vornic de la voi din alba,eu stiu ca e din micesti,nu am idee care e numele lui,stiu doar ca e printre cei mai buni...e tare de viata,spuneti voi nume si poate mi-l voi aminti si eu:D

LiviaU
10.08.2010, 18:18:41
Buna miresici, am o problema...o sa am nunta la anul pe 30 iulie la Hanul cu Berze, problema e ca nu stim nici o formatie din alba sau imprejurimi.
As dori niste informatii daca puteti si recomandari :)

AnaCristina82
19.08.2010, 13:43:25
Dupa cum ati vazut eu am avut nunta deja..dar ma intereseaza subiectul pentru fratele meu caruia ii organizez nunta...eu la nunta mea am avut 4 ore un vornic pana la intrare in sala apoi de acolo a preluat nunta cel care canta...ei..acum caut un "maestru de ceremonii"cineva care mai mult sa indrume,sa nu aiba texte plangacioase,sa aiba si stil..mireasa e polona deci..nu stiu ce va intelege.. Stiti daca exista asa ceva in Alba..o persoana care sa vina in frac..cu joben...si cam cat costa?

Buna, nu stiu daca la voi exista ceea ce vrei dar vreau sa iti spun ca noi l-am ales ca Maestru de Ceremonii sau Staroste cum i se mai spune pe Florin Salistean, un tip elegant, foarte manierat, bun organizator care isi face treaba foarte bine.

Tipu e din Tg Mures unde e foarte cunoscut, mai ales ca lucreaza in domeniul hotelier. Noi l-am vazut la mai multe nunti unde am fost de dimineata si sa stii ca reuseste sa imbine traditia cu modernul foarte bine si face o atmosfera foarte palcuta la restaurant gen MC.

Acum nu stiu daca are joben si frac, dar pot sa iti spun ca are tinuta, e impecabil si foarte placut.
Stiu ca se pricepe la nunti, noua ne-a dat o sumedenie de idei, unele la care nici nu ne gandeam.

Daca vrei iti dau contactele lui pe PM.

Spor la organizat.

LiviaU
13.09.2010, 14:57:30
Buna, nu stiu daca la voi exista ceea ce vrei dar vreau sa iti spun ca noi l-am ales ca Maestru de Ceremonii sau Staroste cum i se mai spune pe Florin Salistean, un tip elegant, foarte manierat, bun organizator care isi face treaba foarte bine.

Tipu e din Tg Mures unde e foarte cunoscut, mai ales ca lucreaza in domeniul hotelier. Noi l-am vazut la mai multe nunti unde am fost de dimineata si sa stii ca reuseste sa imbine traditia cu modernul foarte bine si face o atmosfera foarte palcuta la restaurant gen MC.

Acum nu stiu daca are joben si frac, dar pot sa iti spun ca are tinuta, e impecabil si foarte placut.
Stiu ca se pricepe la nunti, noua ne-a dat o sumedenie de idei, unele la care nici nu ne gandeam.

Daca vrei iti dau contactele lui pe PM.

Spor la organizat.

Mersi mult Ana, am gasit si noi in sfarsit formatie, sunt din Alba Iulia, Ambiental, sunt destul de ok, eu una nu mi-am dorit formatie insa mirele meu sustine sus si tare ca nu e nunta fara lautari...in fine, ne-am ales cu ei...plus calculator, sper sa fie ok!!!#-o
Spor si tie la organizat!!>:D<

loreda
11.10.2010, 23:30:36
Fetele care au avut la nunta formatia Ambiental ne pot da mai multe detalii? Au fost multumite? Cum au cantat live? La muzica usoara pe calculator cat de buna a fost?

elena1989
12.10.2010, 15:16:07
Fetele care au avut la nunta formatia Ambiental ne pot da mai multe detalii? Au fost multumite? Cum au cantat live? La muzica usoara pe calculator cat de buna a fost?

Atentie mare, sa nu patiti ca mine sunt niste sarlatani, era sa-i am la nunta mea ma bucur ca mi-am dat seama inainte cine sunt, i-am filmat la o alta nunta unde toti au regretat ca i-au chemat, o sa pun pe youtube videoclipul cu adevarata muzica a formatiei ambiental care canta dezastruos

loreda
17.10.2010, 12:12:51
Atentie mare, sa nu patiti ca mine sunt niste sarlatani, era sa-i am la nunta mea ma bucur ca mi-am dat seama inainte cine sunt, i-am filmat la o alta nunta unde toti au regretat ca i-au chemat, o sa pun pe youtube videoclipul cu adevarata muzica a formatiei ambiental care canta dezastruos

Ai postat? poti sa ne dai mai multe detalii? Si noi ne gandeam sa ii luam pentru nunta, chiar saptamana viitoare urma sa ne intalnim cu ei.

LiviaU
19.10.2010, 15:58:58
Ai postat? poti sa ne dai mai multe detalii? Si noi ne gandeam sa ii luam pentru nunta, chiar saptamana viitoare urma sa ne intalnim cu ei.
Si noi am patit-o cu ei sunt neseriosi urma sa ne intalnim sa le dam un avans, noi fiind in Tm i-am sunat am zis ca ii luam si au zis ca e ok, am fost sambata acasa si i-am sunat sa le dam banii si ne zic cu nesimtire ca au luat alta nunta! Am crezut ca mor, am avut noroc ca am gasit pe altii sambata seara si canta mult mai fain, cel putin ne plac mai mult! Aveti grija cu ei!!;;)

ancamicu
19.10.2010, 20:37:57
Si noi am patit-o cu ei sunt neseriosi urma sa ne intalnim sa le dam un avans, noi fiind in Tm i-am sunat am zis ca ii luam si au zis ca e ok, am fost sambata acasa si i-am sunat sa le dam banii si ne zic cu nesimtire ca au luat alta nunta! Am crezut ca mor, am avut noroc ca am gasit pe altii sambata seara si canta mult mai fain, cel putin ne plac mai mult! Aveti grija cu ei!!;;)
Vreti voi neaparat formatie? Ca iti pot da numele si datele de contact a persoanei cu care am facut noi contract. Vreau sa iti spun ca toata lumea l-a laudat si ca pret mi sa pare mai mult ca ok.

LiviaU
20.10.2010, 16:55:13
Vreti voi neaparat formatie? Ca iti pot da numele si datele de contact a persoanei cu care am facut noi contract. Vreau sa iti spun ca toata lumea l-a laudat si ca pret mi sa pare mai mult ca ok.
Multumesc frumos dar am gasit#:-Schiar sambata trecuta o formatie sunt 3 tipi, unu e director la casa de cultura a sindicatelor alba si restu canta in localuri, am fost si i-am ascultat si sincer au ridicat toata lumea de la masa in seara aia. Voi cu cine ati vorbit si cat va cer?? daca nu sunt indiscreta ;;). Mersi inca o data >:D<

loreda
21.10.2010, 15:04:20
Multumesc frumos dar am gasit#:-Schiar sambata trecuta o formatie sunt 3 tipi, unu e director la casa de cultura a sindicatelor alba si restu canta in localuri, am fost si i-am ascultat si sincer au ridicat toata lumea de la masa in seara aia. Voi cu cine ati vorbit si cat va cer?? daca nu sunt indiscreta ;;). Mersi inca o data >:D<

Ma ajutati si pe mine cu niste date de contact? Noi inca nu ne-am hotarat la formatie si dupa ce am citit aici nu prea imi mai arde de Ambiental.

bebelush
22.10.2010, 11:23:50

Salut, poti sa imi dai, te rog, pe privat detalii despre formatie si ceva date de contact? suntem de ceva timp in cautari si nu reusim sa gasim nimic

Adriana2010
28.10.2010, 15:54:03
miresici as avea nevoie de nr unui vornic de la voi din alba,eu stiu ca e din micesti,nu am idee care e numele lui,stiu doar ca e printre cei mai buni...e tare de viata,spuneti voi nume si poate mi-l voi aminti si eu:D

Salut Loredana,

Noi l-am avut anul asta pe Florin SALISTEAN (din Tg Mures) e un Maestru de Ceremonii sau vornic (la noi i se zice staroste) foarte bun, se ocupa de nunta de la A - la Z, este foarte manierat si stie sa isi faca treba foarte bine. A condus impecabil totul de dimineata si pana la sfarsit.
La noi a facut atmosfera, a ridicat lumea la dans ca un MC.
Il recomand cu drag.

loreda
29.10.2010, 17:48:06
Pe Mirela Manescu Felea a avut-o cineva la nunta sau ati participat la vreo nunta unde a cantat?
Stiti cumva cat cere?

Sau Ionut Fulea?

anamaria1989
06.11.2010, 10:25:59
Salut, poti sa imi dai, te rog, pe privat detalii despre formatie si ceva date de contact? suntem de ceva timp in cautari si nu reusim sa gasim nimic
Buna fetelor,

Referitor la Formatia Ambiental, am fost la nunta la una dintre cele mai bune prietene in aprilie anul acesta 2010 si vreau sa va spun ca au ridicat sala in picioare.Nu stiu daca vorbim de aceeasi formatie dar eu il stiu pe solistul formatiei domnul Adi Mircea care a fost prezent si a cantat exemplar.Am vrut sa-i luam si noi la nunta anul acesta dar erau deja ocupati (si in plus am inteles ca marg destul de scump....:-L) asa ca ne-am hotarat sa luam un DJ.

Stie careva dintre voi un Dj bun? si ieftin? Daca ati avut sau ati fost la nunti unde i-ati putut si vedea? Va rog muult...^:)^

ancamicu
06.11.2010, 11:18:34
Referitor la Formatia Ambiental, am fost la nunta la una dintre cele mai bune prietene in aprilie anul acesta 2010 si vreau sa va spun ca au ridicat sala in picioare.Nu stiu daca vorbim de aceeasi formatie dar eu il stiu pe solistul formatiei domnul Adi Mircea care a fost prezent si a cantat exemplar.Am vrut sa-i luam si noi la nunta anul acesta dar erau deja ocupati (si in plus am inteles ca marg destul de scump....:-L) asa ca ne-am hotarat sa luam un DJ.

Stie careva dintre voi un Dj bun? si ieftin? Daca ati avut sau ati fost la nunti unde i-ati putut si vedea? Va rog muult...^:)^

Daca vrei iti dau eu detaliile unui dj fff bun. acum nu stiu cat vreti voi sa platiti dar facand comparatie cu formatia pe care am vrut sa o luam am iesit la jumate.

loreda
08.11.2010, 10:19:43

Ce inseamna destul de scump - referitorul la pretul celor de la Ambiental??
Un dj foarte bun am vazut la o nunta in Sibiu. O sa incerc sa aflu detalii in cursul saptamanii.

anamaria1989
12.11.2010, 10:18:55
Ce inseamna destul de scump - referitorul la pretul celor de la Ambiental??
Un dj foarte bun am vazut la o nunta in Sibiu. O sa incerc sa aflu detalii in cursul saptamanii.
Am inteles ca pretul lor(formatia Ambiental) este undeva la 1600-1700 euro. Te rog daca poti sa-mi spui date suplimentare despre dj din Sibiu. Ms.

Daca vrei iti dau eu detaliile unui dj fff bun. acum nu stiu cat vreti voi sa platiti dar facand comparatie cu formatia pe care am vrut sa o luam am iesit la jumate.
Chiar te rog sa ma ajuti cu datele despre acest Dj.Iti multumesc anticipat.

LiviaU
12.11.2010, 12:24:27
Am inteles ca pretul lor(formatia Ambiental) este undeva la 1600-1700 euro. Te rog daca poti sa-mi spui date suplimentare despre dj din Sibiu. Ms.

Am vazut pretul de care sti tu pr formatia Ambiental, noua insa ne-au cerut 1300 negociabil au zis, asta fara solist de muzica usoara pentru ca noi nu am vrut.

aliona30
22.11.2010, 00:46:49
noi am avut din cugir fotograf si video iar formatia am avut-o din tartaria insa nu vo recomand k e aiurea la cat se laudau ei si kte spuneau nu au facut nici pe jumatate:(( iar despre foto si video va pot spune k sunt foarte multumita si va reconand cu drag...pers respectiva lucreaza si la alba si la sebes din cate am inteles eu dar dak va intere va pot da nr de telefon si cred k vine cu voi oriunde atzi avea nunta(noi am avut-o in orastie)
Te rog trimite-mi si mie foto video[-o<

Fetelor, va rog ajutati-ma cu video , Dj si foto. Nu stiu nici ce preturi se practica aproximativ , caci sunt plecata din tara[-o<

AnkBica
22.11.2010, 09:09:07
Fetelor, va rog ajutati-ma cu video , Dj si foto. Nu stiu nici ce preturi se practica aproximativ , caci sunt plecata din tara[-o<

Buna, dupa cate am observat preturile practicate difera de la o zona la alta. Eu fac nunta in Oradea si pot sa iti spun aproximativ preturile practicate: intre 450 - 2000 euro foto + video si intre 500 - 700 euro DJ.

aliona30
22.11.2010, 21:02:53
Buna, dupa cate am observat preturile practicate difera de la o zona la alta. Eu fac nunta in Oradea si pot sa iti spun aproximativ preturile practicate: intre 450 - 2000 euro foto + video si intre 500 - 700 euro DJ.
Multumesc draguta!
Tot incerc sa ma incadrez in buget dar nu reusesc. Eu am nunta de maxim 70 per daca vin toti... Buget estimat total la 7000 E, din care vreau sa il reduc la 4000, deci am de taiat destul. Daca aveam macar 100 pers era altfel, plus ca facem noi nunta si lucreaza numai iubi.

ancamicu
23.11.2010, 18:38:03
Multumesc draguta!
Tot incerc sa ma incadrez in buget dar nu reusesc. Eu am nunta de maxim 70 per daca vin toti... Buget estimat total la 7000 E, din care vreau sa il reduc la 4000, deci am de taiat destul. Daca aveam macar 100 pers era altfel, plus ca facem noi nunta si lucreaza numai iubi.

In primul rand trebuie sa iti stabilesti prioritatile, pe ce o sa pui accentul si cat vrei sa platesti pentru ele apoi te gandesti la restul. Sa iti spun drept mi se pare cam mare bugetul de 7000 euro pentru numai 70 de persoane, pe mine ma costa 8000 de lire la 170 de persoane si mi-am facut toate poftele.

aliona30
25.11.2010, 00:28:44
In primul rand trebuie sa iti stabilesti prioritatile, pe ce o sa pui accentul si cat vrei sa platesti pentru ele apoi te gandesti la restul. Sa iti spun drept mi se pare cam mare bugetul de 7000 euro pentru numai 70 de persoane, pe mine ma costa 8000 de lire la 170 de persoane si mi-am facut toate poftele.
Probabil ca ai dreptate. Stii ceva de Silviu Ciontea? Cum lucreaza?
Daca scap de video si foto si Dj atunci stiu cat mai pot taia din pret. E drept ca costumul mirelui e 1300 E, dar avem dupa nunta inca 2 nunti importante si isi scoate banii de pe costum, caci e Carlo Pignateli, si aici in Italia e nr 1 la costume de mire. Mai e meniul in jur de 2000 E, deja 3300. Cei drep ca unele lucruri le alegem si pt viitor. Tu cum faci sa te organizezi asa bine?

ema091
05.01.2011, 10:42:12
Buna,

Feloicitari pt nunta. si eu am nunta in 18 iunie 2011 in Alba si as vrea sa te rog daca imi dai nr de tel a lui Calin Magda. Din cate stiu lucreaza la pro tv cluj??

Mersi

Noi am lucrat la poze si filmare video cu Calin Magda si sora lui. Au iesit super, suntem multumiti, ne-a facut 4 dvd-uri cu filmarea video si un dvd cu pozele (album foto digital, pe calculator), plus ca ne-a selectat doua teancuri de poze pe care le-a scos el si urmeaza sa ne facem albumele. A costat doar 2000 lei in total... Multumim, Calin!

Incep sa va pun niste poze cu laserele... La momentul aducerii tortului...

roxana_86
17.07.2011, 12:22:26
ai facut rost de nr. de tel a lui spexi? acum am vazut ca il vrei...daca nu scrie-mi pr privat si ti-l dau eu ;)

ti-am lasat nr pe privat :)

imi dai te rog si mie numarul lui dj spexi? multumesc

alexandraroxana
28.07.2011, 23:21:35
Eu am colaborat la nunta cu Centrul de Imagine Contact Media. Am fost foarte multumita de rezultate..ii recomand cu caldura!!!<:-P

Pentru foto & video, banuiesc ca ai apelat la ei. Cat te-au costat? Si DJ pe cine ai avut?

alexandraroxana
28.07.2011, 23:49:27
Buna.
Meri mult.

La ce restaurant ai facut nunta in Blaj?
Si pe cine ai gasit la foto- video si DJ? Ai fost multumita?
Daca poti sa-mi dai niste date de contact?

zllumy
03.08.2011, 23:22:23
Fetelor, spuneti-mi si mie cam ce preturi practica un DJ si ce au inclus in pret?

alexandraroxana
17.08.2011, 00:31:42
Fetelor, spuneti-mi si mie cam ce preturi practica un DJ si ce au inclus in pret?

DJ-ul pe care l-am gasit noi costa 1400 lei separat, dar daca luam serviciile la pachet foto+video+DJ = 3000 lei, si ar fi mai ieftin cam 1000 lei fiecare.

perlissima
26.05.2012, 14:07:10
Stie cineva in sebes un fotograf bun dar si la preturi bune?
Mersi.

alexandraroxana
27.05.2012, 22:34:05
Mersi.
Fotograful nostru e din Blaj, iar la noi pretul pentru poze a fost 1800 lei, si filamt 1000 lei.

megiuly
25.07.2012, 18:43:07
Buna fetelor! Poate sa imi spuna cineva cu aproximatie cat costa formatia Hyperion din Alba Iulia?

Alimic
22.08.2012, 12:13:48
Salut miresici,
A auzit cineva de Timotei Jinar pe parte de video? Este din senes, dar stiu ca sta si in cluj?
Ma poate ajuta cineva cu o parere despre el pt ca ma gandesc sa il iau pe parte de video.
Multumesc.
Spor

mihaela_78
07.01.2013, 23:06:05
Buna fetelor,
Finii mei au facut nunta anul trecut la Sebes si au platit foto-video 3000 lei cu filmare HD, au primit un album foto carte foarte frumos, nu am mai vazut asa ceva si dvd-uri personalizate. Au lucrat cu o agentie din Cluj. Ce le-a placut a fost ca le-au primit cam in 2 saptamani de la nunta, foarte repede. Daca aveti nevoie de detalii va pot da pe private un numar de telefon.

Spor la pregatiri.

marygreen
18.08.2013, 23:39:45
Mersi.

Din Sebes este Simion Sebastian, poti cauta sa vezi ce poze face si pretul este ft bun

mel00
29.01.2014, 20:59:00
Nu recomand firma DaNunta Cluj Napoca. Am avut un adevarat soc cand am primit pozele.

Am avut ca si fotograf pe Anamaria Sabadas, nu este deloc profesionista. Din biserica nu pot alege decat 2 poze. A folosit un filtru de lumina foarte prost si in jur la tot ce era un pic lucios sau luminos apar stelute de lumina. In biserica am stelute la flacara de la lumanari, la geamuri ... Nici afara pozele nu sunt prea reusit.

In plus dupa ce am asteptat o luna si jumatate am primit dvd-urile cu poze. Pozele nici macar nu erau intoarse, ce sa mai vorbib de poze sortat sau editat poze.

Dupa ce am facut reclamatie mi sa promis ca o sa mi se editeze pozele. Dupa 2 luni am primit editate pozele, dar acestea aveau o calitate mai proasta decat primele (fete deformate, stelute scoate doar pe jumatate ...).

Nici de video nu am fost foarte multumita. Sunt parti in care se aude un bazait pe fundal. Sunt parti in care se misca foarte repede astfel in cat imaginea este stearsa.

Am fost foarte dezamagita de pozele oferite de catre DaNunta. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Atentie foarte mare pe cine alegeti ca si fotograf, chiar si cu recomandare. Site-ul de la DaNunta arata bine, dar din pacate nu arata tot asa si dvd-urile primite.

ancaancaf
13.03.2014, 17:29:16
buna...ma poate ajuta si pe mine cineva cu nr de telefon a lui dj spexy din aiud? sau alte sugestii de dj buni?

ralu22
17.11.2014, 17:26:44
Buna :) stiti cumva unde il pot contacta, pentru foto - video pe Calin Magda, am cautat pe net si nu am gasit nici un site de care sa apartina :( . Pentru dj cat se plateste in general? Eu as vrea si dj si muzica live, doar ca live se gaseste cam greu...Vreo formatie din judetul Alba care sa cante si usoara si populara nu stiti? eu o sa am nunta in august 2015 si deja sunt stresata maxim:(:(:(Multumesc frumos, anticipat !